PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لوسیون های موثر برای تقویت مو ؟

T I G E R
09-11-2010, 23:41
سلام

به دو دلیل من باید از تونیک یا لوسیون بعنوان مکملی برای درمان ریزش مو استفاده کنم

1- دکتر گفت ماینوکسیدیل 2% به بالا برای سرم خوب نیست و باید از همون ماینوکسیدیل 2% استفاده کنم

البته چنانچه احساس ریزش دارم دکتر گفت از تونیک های موجود بعنوان مکمل استفاده کنم

2- ماینوکسیدیل بیشتر بر روی بخش بالای سر تاثیر داره و تاثیر بر روی بخش جلوی سر کمتره

بهمین خاطر برای پوشش جلوی سرم میخوام از تونیک های مناسب استفاده کنم

در حال حاضر تونیک های مختلفی وجود داره که لیستی از معروفترین لوسیون های ضدریزش مو :
لوسیون سینره
لوسیون فولیکا
لوسیون آلپسین
تونیک سریتا
لوسیون پروتکسان
لوسیون هگور

میخواستم بدونم دوستان بهترین تجربه و یا بیشترین صحبت رو پیرامون کدوم تونیک یا لوسیون شنیدند؟

البته من فعلا از لوسیون سینره شروع کردم تا ببینم چی میشه و نظر دوستان در مود سایر لوسیون ها چیه

T I G E R
10-11-2010, 21:24
یعنی اینجا من تنها کسیم که از تونیک برای تقویت مو استفاده میکنه ! :13:

eMer@lD
11-11-2010, 10:01
سلام

بیشترین پیشنهاد لوسیون سینره بوده
اما خودم مصرف نکردم
بهترین عملکرد برای تقویت مو رو براتون اینجا قرار میدم
امیدوارم که بهرهمند شوید:

تغذیه موها
موهای شما به هر رنگ و از هر جنس که باشد نیاز به تغذیه و مراقبت دارد.یک برنامه درست غذایی که به اندازه کافی ویتامینهای گروه B ,A,C و همینطور کلسیم و آهن و مس و ید داشته باشد سبب می شود که موها در وضع سالم و متعادلی بمانند و با مشکلی روبرو نشوند.از املاحی که در سالم سازی و رشد موها موثر است ، ید از اهمیت بیشتری برخوردار است و کمبود آن بیش از دیگران آسیب می رساند . ید ، افزون بر ارزشی که برای غده تیروئید دارد ، در گردش خون سر نیز نقش اساسی دارد و اگر به اندازه لازم به بدن نرسد ، موها کدر ، مرده و دچار ریزش می شوند.

دوستان موهایتان را بشناسید
میوه ها ، سبزیها ی تازه و خام ، ماهی تازه ، جگر ، روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون و روغن آفتابگردان و روغن ذرت از غذاهای بسیار مفیدی هستند که به رشد و سلامت موها کمک می کنند.

ورزش و ماساژ سر
بهترین راه برای سرعت بخشیدن به گردش خون سر ، انجام یکی از تمرینهای یوگاست .
در این تمرین ، بدن بلند می شود و بالای سر قرار می گیرد ، در نتیجه خون در پوست سر جریان سریعتری پیدا می کند. اما این تمرین چندان آسان نیست و نیاز به نرمش بدن و آماده سازی دارد.
تمرین بسیار ساده و در عین حال موثر برای تسریع گردش خون در پوست سر این است که به پشت بخوابید و روی شانه ها و آرنجها تکیه کنید و سر روی زمین قرار بگیرد.هنگام انجام این تمرین پاها را راست نگهدارید و زانوها را خم نکنید.
ماساژ سر نیز در افزایش سرعت جریان خون نقش مهمی دارد .برای این کار از هر فرصتی می توانید استفاده کنید.
حرکات ماساژ را به این شکل انجام دهید :
با انگشتان دو دست سر را ماساژ دهید به شکلی که انگشتان به طور دورانی حرکت داده شود تا زمانیکه حس کنید سرتان گرم شده و خون در زیر پوست جریان دارد.این حرکت را در همه نقاط پوست سر انجام دهید تا به این ترتیب خون در تمام قسمتهای سر به جریان بیفتد.
استفاده از برسهای مناسب هم برای سرعت بخشیدن به گردش خون موثر است .برای این کار برس را از جهات مختلف روی پوست سر بکشید تا خون را در زیر پوست به جریان بیندازد.

شستن موها

برای تمیز کردن موها ، از شامپوی متناسب با جنس موهایتان استفاده کنید.می توانید به این شامپو بر حسب نوع موها مقداری مواد تقویت کننده گیاهی یا حیوانی بیفزایید.
اگر موهای خشک و تغذیه نشده ای دارید ، از روغن نارگیل و یا زرده تخم مرغ استفاده کنید و به کمک این مواد به موها مواد غذایی لازم را برسانید.
اگر موهایتان چرب است از سفیده تخم مرغ استفاده کنید و به کمک آن چربی اضافی پوست سر را بگیرید و مواد غذایی لازم را در اختیارش بگذارید.
اگر می خواهید موهای روشن و خوشرنگی داشته باشبد از گل بابونه یا عصاره آن استفاده کنید. اگر موهایتان تیره است از اکلیل کوهی برای جلوه بیشترش کمک بگیرید.

تقویت کننده ها

اگر موهای خوب و سالمی ندارید باید از مواد تقویت کننده مو استفاده کنید.
برای بهره گیری از این مواد ابتدا موها را با شامپو بشویید و سپس به مدت 15 دقیقه تا چند ساعت تقویت کننده مو را روی سر قرار دهید و بعد موها را بشویید.
برای تقویت موها می توانید از روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن بادام و یا روغن ذرت استفاده کنید.به این ترتیب که ابتدا روغن مورد نظر را گرم کنید و پوست سر و موها را با آن چرب کنید ، سپس با یک ورقه کاغذ روغنی موها را بپوشانید و روی آن کلاه نایلونی بگذارید و سرانجام با حوله ضخیمی سر را بپوشانی.

kiarash3500
12-11-2010, 10:00
تنها چیزی که واقعا اثر میکنه مایکنوسیدیل اونم 5 درصده...

khaiyam
12-11-2010, 11:33
من از سینره استفاده میکنم تقریبا 8 ماه هست (ولی 3 4 ماهی استفاده نکردم بینش) برای من خیلی تاثیر نداشت فقط رنگ مو هام را یک درجه روشن تر کرد ولی در کل بد نیست

T I G E R
12-11-2010, 11:47
تنها چیزی که واقعا اثر میکنه مایکنوسیدیل اونم 5 درصده...
برخی دکترها میگن ماینوکسیدیل 2% در بلند مدت بهتر از 5% عمل میکنه و از طرف دیگه عوارض و حساسیت کمتری ایجاد میکنه

در حالیکه FDA اعلام کرده ماینوکسیدیل 5% در حدود 50% موثرتر از ماینوکسیدل 2% هستش

حال شاید به نوعی حق باطرفین باشه یعنی تحقیقات و تجربیات Fda بر اساس ماینوکسیدیل و روگین اصل خارجی صورت گرفته

در حالیکه تجربیات آن دسته از پزشکان ایرانی بیشتر برپایه ماینوکسیدل وطنی ساخت شرکت پاکدارو بوده

البته در کل بیشتر پزشکان هم معتقدند 5% موثرتر هستش

T I G E R
12-11-2010, 12:11
لوسیون سینره که کلا نقدهای مثبتی داشته و محصول خوبیه ،

لوسیون هگور هم بسیار معتبره و برخی پزشکان چنانچه ماینوکسیدل اثر نکنه و یا سر به ماینوکسیدل حساس باشه ، لوسیون هگور رو پیشنهاد میدن

البته برای تاثیر بیشتر لوسیون هگور ، شامپو آلوئه ورا توصیه میشه

(شامپو آلوئه ورای هگور مسکن و آرام بخش مو هستش و از طرف دیگه خود گیاه آلوئه ورا در کاهش ریزش مو تاثیر داره

بهرحال اگه آلوئه واری هگور پیدا نکردید شامپو آلوئه وار شرکتهای دیگه پیدا میشه)

T I G E R
12-11-2010, 20:53
لوسيون آلپسين هم زياد درموردش شنيدم

ولى بايد بدونيد کسانى از محصولا آلپسين خوب جواب گرفتند که از شامپو آلپسين بهمراه لوسيونش استفاده کردند

البته شامپو آلپسين 12 هزار تومانه و درعوض ميتونيد از شامپو ضد ريزش موى فوليکا که مشابه شامپو آلپسين C1 هستش استفاده کنيد

در ضمن اين نکته رو بايد بدونيد که تونيک آلپسين حاوى Hydrogenated Castor Oil هستش که ماينوکسيديل رو حل ميکنه

يعنى کارى که برخى ها انجام ميدند و ماينوکسيديل رو با تونيک آلپسين ترکيب ميکنند و يا با فاصله زمانى کم استفاده ميکنند اشتباهه

بايد بعد از 4 ساعت از مصرف ماينوکسيدل ايرانى (نوع خارجى فقط 1 ساعت و نيم بعد) حمام کرد و يا از تونيک استفاده کنيد

اگه از تونيک استفاده کرديد مجددا بايد فاصله بديد تا از ماينوکسيدل مصرف کنيد (تا تونيک جذب پوست بشه)

در خارج که برخي ها صبح ها از شامپو و تونيک آلپسين استفاده ميکنند و شب ها از محلول ماينوکسيدل

T I G E R
14-11-2010, 22:28
لوسیون گیاهی سریتا که محصول ایران هستش از طرف برخی پزشکان تجویز میشه

خوبی تونیک سریتا اینه که با ماینوکسیدیل کاملا سازگاره و به نوعی نقش مکمل رو برای ماینوکسیدیل عمل میکنه

بهمین خاطر برای راحتی کار ، میشه ماینوکسیدیل و تونیک سریتا رو با هم ترکیب کرد (بهتره بدید داروخانه اینکار رو کنند)

shabeashegha
14-11-2010, 23:43
شما کاش عنوان میکردین وضعیت مالی شما در چه حده.
دایی منم ریزش مو داشت یه پک کامل (ریوایوژن) استفاده میکرد . لوسیون/ شامپو و چندتا چیز دیگه بود قیمت پکشم اون موقع 120 بود. تاثیرش رو به چشم میدیدم مدام میزنه و الان موهاش واقعا خوب شده .
در مورد ماینوکسیدیل هم 5درصد تاثیرشو توی 6ماه میده ولی اونقدری نیست که به وجد بیای بقیشم راستش اطرافیانم استفاده نکردن :46:

Royce
15-11-2010, 15:31
ماینوکسیدیل و اگه روزی یه بار هم بزنیم فایده ای داره یا حتما باید روزی 2بار مصرف بشه؟آخه 2 بار زدنش در روز که واقعا یه کار نشدنیه

T I G E R
15-11-2010, 22:34
ماینوکسیدیل و اگه روزی یه بار هم بزنیم فایده ای داره یا حتما باید روزی 2بار مصرف بشه؟آخه 2 بار زدنش در روز که واقعا یه کار نشدنیه
اگه بخوای به رشد مجدد مو کمک کنی باید روزی دو بار بزنی

هر چند کیفیت ماینوکسیدیل ایرانی قایل قبوله ولی ضعف دیگرش نسبت به ماینوکسیدیل خارجی ، مدت زمان لازم برای جذب هستش
در ماینوکسیدیل اصل شما 1 تا 1/5 ساعت بعد از استعمال میتونی راحت حمام کنی و یا بخوابی و سرت رو روی بالش بزاری
ولی در ماینوکسیدیل ایرانی 3-4 ساعت بعد از استعمال نباید حمام کنی و نه سرت رو روی بالش بزاری و نه کلاه بزاری
(زمان جذب ماینوکسیدبل ایرانی حداقل 2 ساعت ، استاندارد 3 ساعت و بیشترین جذب تا 4 ساعت طول میکشه)

اگه این زمان جذب شما رو اذیت میکنه میتونی صبح ها و یا شب هایی که وقت داری از ماینوکسیدیل ایرانی استفاده کنی
و همچنین یه ماینوکسییدل اصل بخری و شب ها و یا زمانهایی که نمی تونی صبر کنی استفاده کنی

T I G E R
15-11-2010, 22:40
شما کاش عنوان میکردین وضعیت مالی شما در چه حده.
دایی منم ریزش مو داشت یه پک کامل (ریوایوژن) استفاده میکرد . لوسیون/ شامپو و چندتا چیز دیگه بود قیمت پکشم اون موقع 120 بود. تاثیرش رو به چشم میدیدم مدام میزنه و الان موهاش واقعا خوب شده .
در مورد ماینوکسیدیل هم 5درصد تاثیرشو توی 6ماه میده ولی اونقدری نیست که به وجد بیای بقیشم راستش اطرافیانم استفاده نکردن :46:
مشکل عمده ریوایوژن قیمتش هستش در ضمن آیا همواره باید استفاده بشه؟
چون اگه قرار باشه همیشه استعمال بشه کم کم 120 هزار تومان جمع میشه می بینی هزینه یه کاشت مو رو پرداخت کردی

shabeashegha
17-11-2010, 02:17
مشکل عمده ریوایوژن قیمتش هستش در ضمن آیا همواره باید استفاده بشه؟
چون اگه قرار باشه همیشه استعمال بشه کم کم 120 هزار تومان جمع میشه می بینی هزینه یه کاشت مو رو پرداخت کردی
آره راستش تا جایی که میدونم قطع که میشه ریزش بر میگرده
من خودم به شخصه با کاشت مو موافقترم (هرچند ریوایوژن بعضی مشکلات کاشت مورو نداره) مثلا توی کاشت مو مثل اینکه مو رشد نداره (مثلا اگه یه بار از ته موهاتو بزنی دیگه رشد نمیکنه)

freemason
27-11-2010, 12:21
بالاخره کدوم بهتره؟؟ منم ریزش مو دارم، فعلا از پک کامل سینره استفاده میکنم، ولی به نظرم تاثیر نداره

T I G E R
28-11-2010, 01:00
بالاخره کدوم بهتره؟؟ منم ریزش مو دارم، فعلا از پک کامل سینره استفاده میکنم، ولی به نظرم تاثیر نداره
یه دکتر پوست به من گفت شامپوها و تونیک ها بیشتر مکملی برای درمان دارویی جهت ریزش مو کاربرد دارند
یعنی برای درمان ریزش مو ابتدا باید داروهای مناسب استعمال بشه و در موازات اون از شامپوها و تونیک های خوب استفاده کرد

منظورت از پک کامل سینره ؛ شامپوی ضد ریزش سینره + تونیک تقویت موی سینره هستش ؟ یا سرم تخصصی سینره هم استفاده کردید ؟

در زمینه شامپو خودم شامپوی ضد ریزش سینره رو امتحان کردم ولی به سرم نساخت در عوض از شامپو ضد ریزش فولیکا نتیجه خوبی گرفتم
در زمینه تونیک گه چنانچه از محلول ماینوکسیدیل استفاده نمیکنید تونیک های قوی مثل Hegor ، پپروتکسان، فولیکا و آلپسین گزینه مناسبیند
ولی اگه از محلول ماینوکسیدیل استفاده میکنید تونیک های گیاهی سینره و سریتا سازگارتر هستند
برای استفاده از تونیک های قوی و تخصصی در کنار ماینوکسیدل از متخصص پوست مشورت بگیرید چون برخی تونیک ها با ماینوکسیدل ناسازگار هستند مثل لوسیون فولیکا

freemason
28-11-2010, 10:51
یه دکتر پوست به من گفت شامپوها و تونیک ها بیشتر مکملی برای درمان دارویی جهت ریزش مو کاربرد دارند
یعنی برای درمان ریزش مو ابتدا باید داروهای مناسب استعمال بشه و در موازات اون از شامپوها و تونیک های خوب استفاده کرد

منظورت از پک کامل سینره ؛ شامپوی ضد ریزش سینره + تونیک تقویت موی سینره هستش ؟ یا سرم تخصصی سینره هم استفاده کردید ؟

در زمینه شامپو خودم شامپوی ضد ریزش سینره رو امتحان کردم ولی به سرم نساخت در عوض از شامپو ضد ریزش فولیکا نتیجه خوبی گرفتم
در زمینه تونیک گه چنانچه از محلول ماینوکسیدیل استفاده نمیکنید تونیک های قوی مثل Hegor ، پپروتکسان، فولیکا و آلپسین گزینه مناسبیند
ولی اگه از محلول ماینوکسیدیل استفاده میکنید تونیک های گیاهی سینره و سریتا سازگارتر هستند
برای استفاده از تونیک های قوی و تخصصی در کنار ماینوکسیدل از متخصص پوست مشورت بگیرید چون برخی تونیک ها با ماینوکسیدل ناسازگار هستند مثل لوسیون فولیکا

بله منظورم از پک کامل همونایی هستن که گفتین

شامپو+لوسیون تقویت موی سینره ( که 4 تا مرحله داره )+کپسول Pharma Zink ( ویتامین )

surena_iran2564
03-12-2010, 10:30
سلام
اخیرآ مقاله ای خوندم راجع به مزوتراپی و درمان ریزش مو...
آیا شما اطلاعاتی تو این زمینه دارید؟
اونجور که من تحقیق کردم در موارد ریزشی که غیر هرمونی و ارثی هست مو به طور کامل بر میگرده و ریزش قطع میشه
ولی در مورد موارد هرمونی ریزش متوقف میشه ولی امکان ریزش مجدد هست.
برای ما مرد ها که احتما لا هرمونی و ارثی هست آیا میشه ازین روش استفاده کرد و بازگشت موها رو مشا هده کرد؟یا که خیر
طبق تحقیقاتی که من کردم دوره درمانش حدود 500 هزار تومان هزینه داره....
اگه کسی اطلاعات بیشتری داره لطفآ راهنمایی کنه
ممنون

sokeran
09-12-2010, 15:29
سلام دوستان من ریزش موم متوقف شده حالا برای دراومدن موهای ریخته شده ازچه دارویی استفاده کنم در ضمن سرم به ماینوکسیدیل حساسیت داره آیا لوسیون های هگور فولیکا و آلپسین باعث رشد مو میشه

T I G E R
09-12-2010, 23:53
سلام دوستان من ریزش موم متوقف شده حالا برای دراومدن موهای ریخته شده ازچه دارویی استفاده کنم در ضمن سرم به ماینوکسیدیل حساسیت داره آیا لوسیون های هگور فولیکا و آلپسین باعث رشد مو میشه
بله تاحدودی ... یعنی صرفا قادرند در قسمت هایی که ریشه مو آسیب دیده ، به رشد مو کمک میکنند
اما در قسمتهایی که ریشه مو به کلی نابود شده یا اساسا سر در ان منطقه طاس شده کاری نمیشه کرد
بهرحال چنانچه نمیتونید از ماینوکسیدل استفاده کنی بعنوان جایگزین :

استفاده از شامپو ضدریزش آلپسین بهمراه تونیک آلپسین برای ریزش مو نتیجه خوبی داده
البته لوسیون هگور هم از لحاظ تجربی گزینه خوبی میتونه باشه که بهمراه شامپو آلوئه ورای هگور توصیه میشه

اما اگه دنبال راه های ارزان تری هستید و یا محصولا ایرانی رو ترجیح میدید
لوسیون فولیکا بهمراه شامپو ضدریزش موی فولیکا از گزینه های مناسب هستش
البته تونیک سینره از لحاظ شهرت بالاتر از لوسیون فولیکا قرار داره (از لحاظ نتیجه نمیتوان بطور قطع گفت)

malaki_mall
10-12-2010, 00:01
فقط داروهای خوراکی.

sokeran
10-12-2010, 00:14
بله تاحدودی ... یعنی صرفا قادرند در قسمت هایی که ریشه مو آسیب دیده ، به رشد مو کمک میکنند
اما در قسمتهایی که ریشه مو به کلی نابود شده یا اساسا سر در ان منطقه طاس شده کاری نمیشه کرد
بهرحال چنانچه نمیتونید از ماینوکسیدل استفاده کنی بعنوان جایگزین :

استفاده از شامپو ضدریزش آلپسین بهمراه تونیک آلپسین برای ریزش مو نتیجه خوبی داده
البته لوسیون هگور هم از لحاظ تجربی گزینه خوبی میتونه باشه که بهمراه شامپو آلوئه ورای هگور توصیه میشه

اما اگه دنبال راه های ارزان تری هستید و یا محصولا ایرانی رو ترجیح میدید
لوسیون فولیکا بهمراه شامپو ضدریزش موی فولیکا از گزینه های مناسب هستش
البته تونیک سینره از لحاظ شهرت بالاتر از لوسیون فولیکا قرار داره (از لحاظ نتیجه نمیتوان بطور قطع گفت)

نظر شما راجب به سرم تخصصی ضد ریزش مو سینره چیه از تونیکش بهتره

T I G E R
10-12-2010, 12:49
نظر شما راجب به سرم تخصصی ضد ریزش مو سینره چیه از تونیکش بهتره

خود شرکت سینره بارها اعلام کرده که سرم تخصصی ضدریزش مو به مراتب قویتر از تونیک سینره هستش . در واقع برای ریزش های شدید توصیه میکنه

من خودم وسوسه شدم ولی دو نکته برا م جای سواله:
اول اینکه تونیک سینره جوابش رو پس داده و خیلی ها تعریفش کردند و حتی در سال 2006 در اروپا جایزه برده
ولی سرم تخصصی سینره من چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ تجربی از کسی چیزی نشنیدم
دوم اینکه اگر فرض کنیم سرم تخصصی مو عملکرد بهتری نسبت به تونیک داشته باشه آیا در حد این تفاوت قسمت هستش
(تونیک سینره 7400 تومان هستش ولی سرم تخصصی مو 27000 تومان یعنی چیزی در حدود 3/5 برابر تونیک)

بهرحال شرکت سینره این سرم و کاملا تائید میکنه
برای استفاده از سرم دو روش امکان داره : یک استفاده روزانه (درصوت عدم استفاده از تونیک) و دوم بصورت یک روز در میان (بهمراه تونیک)
در روش دوم شما یک روز حمام میکنید و بعد حمام از تونیک استفاده میکنید و فردای آن روز از سرم استفاده میکنید و ...

T I G E R
10-12-2010, 13:07
فقط داروهای خوراکی.
خب مدتی هستش که این حرف از لحاظ علمی رد شده ... یعنی قبلا اکثر دکترها همین حرف رو میزدند ولی الان نه

اگه از لحاظ تاثیرگذاری طولانی مدت بگید
تنها داروی خوراکی ضدریزش موی ارثی برای مردان قرص فیناستراید 1 میلی گرم هستش سایر داروهای موجود بیشتر نقش مکمل و تقویتی را دارند
قرص فیناستراید هم با تمام قدرتش صرفا تا زمانیکه مصرف میشه (و یه مدت بعد از اون) تاثیرگذار هستش ولی پس از مدتی از قطع دارو اثراتش میره
(درست مثل داروی موضعی ماینوکسیدل)

اگه از لحاظ جذب بگید
خب بسیاری از مواد به راحتی از طریق پوست جذب میشن و درواقع تاثیر محلول ماینوکسیدیل هم از طریق جذب پوستی رخ میده و همچنین تونیک ها
اگه قرار نبود جذبی از طریق پوست صورت بگیره اونوقت اینهمه اثرات مثبت رویش مو که در بسیاری از کاربران ماینوکسیدل یا تونیک ها دیده شده برای چیست؟
(مگه اینهمه سم و بیماری از طریق پوست منتقل نمیشه پس چطور نمیشه مواد مفید رو هم از طریق پوست به ریشه مو رسوند؟)

حتی قبلا پزشکان مدعی بودند که شامپو ها هیچ تاثیری ندارند و جذب پوستی از طریق استعمال شامپو رخ نمیده
اما جدیدا تحقیقات نشون داده کافئین بصورت شامپو سریعا جذب میشه و اثرات بسیار مثبتی بر روی مو داره
در واقع دلیل موفقیت شامپو های آلپسین ، کلوران و شامپو فولیکا که کپی برداری از شامپو کلوران هستش بیانگر این صحبت هستش

بله درمان خوراکی و در کنارش درمان موضعی ... ولی نه اینکه صرفا درمان خوراکی کاملا مشکل رو رفع کنه

farshidshd
10-12-2010, 13:12
من از تونیک سینره استفاده میکنم ولی چندان جواب نمیده!! نه اینکه بی تاثیر بوده ، نه
ولی زیاد به چشم نمیاد

در ضمن برای استفاه از تونیک،موی سر باید به چه اندازه ای باشه؟ اگه در حد کوتاه معمولی باشه ، اشکال داره؟

T I G E R
10-12-2010, 14:22
من از تونیک سینره استفاده میکنم ولی چندان جواب نمیده!! نه اینکه بی تاثیر بوده ، نه
ولی زیاد به چشم نمیاد

در ضمن برای استفاه از تونیک،موی سر باید به چه اندازه ای باشه؟ اگه در حد کوتاه معمولی باشه ، اشکال داره؟
برای استفاده از تونیک خود مو مهم نیست چون اصلا باید پوست سر تغذیه بشه نه خود موها
چه فرد کچل کنه و چه موهاش خیلی بلند باشه تفاوتی ایجاد نمیکنه چون باید تونیک رو به کف سر مالید
اتفاقا هرچی موها کوتاهتر باشه مراقبت و تغذیه مو بهتر صورت میگیره

در زمینه سینره خود شرکت سینره میگه حداقل 4 تا 6 ماه پس از استفاده تونیک تاثیراتش بوضوح دیده میشه
چنانچه در این مدت تغییری حاصل نشد و یا همچنان ریزش داشتید ، سرم سینره رو توصیه میکنند
من هم تازه یک ماه و نیمه دارم از تونیکش استفاده میکنم و تاکنون بد نبوده و عالی هم نبوده
یه مدت دیگر هم صبر میکنم ببینم نتیجه اش چی میشه

sokeran
10-12-2010, 16:06
برای ضخیم شدن موها از چه شامپویی استفاده کنم شما کلا چه شامپو و تونیکی رو پیشنهاد می کنید مثلا شامپوآلپسین با تونیک سینره بهتره یا با تونیک خودآپسین پیشنهاد شما چیه

mm00
10-12-2010, 16:12
بنده هم دارم استفاده ميكنم
شما دقيقا بايد نوك انرا ببري بين موها تا پوست سرت رو خيس كنه ... اگر روي مو بريزي كه فايده نداره
دقيقا نوكش رو به پوست سر بچسبون و حركت بده خودش پخش ميشه
من ماساژ نميدم چون موها بد حالت ميشه !

T I G E R
10-12-2010, 16:44
برای ضخیم شدن موها از چه شامپویی استفاده کنم شما کلا چه شامپو و تونیکی رو پیشنهاد می کنید مثلا شامپوآلپسین با تونیک سینره بهتره یا با تونیک خودآپسین پیشنهاد شما چیه
شامپو آلپسین بهمراه تونیک آلپسین رو تعریفش رو شنیدم ولی خودم مصرف نکردم تا قطعی بگم
البته چند تا از بچه ها میگفتند موهاشون ضخیم تر و پرتر شده ...
بهرحال ممکنه یک تونیک به سر یکی کاملا بسازه و به یکی دیگه چندان تاثیر نکنه ... شما خودتون باید تست کنید

ولی در کل برای ضخیم تر کردن موها معمولا قرص روی رو تجویز میکنند که بهترین نوعش Zinc Plus هستش
درضمن جنس مو اگه نازک باشه چندان نمیشه ضخیمترش کرد

بنده هم دارم استفاده ميكنم
شما دقيقا بايد نوك انرا ببري بين موها تا پوست سرت رو خيس كنه ... اگر روي مو بريزي كه فايده نداره
دقيقا نوكش رو به پوست سر بچسبون و حركت بده خودش پخش ميشه
من ماساژ نميدم چون موها بد حالت ميشه !
بهتره ماساژ بدید تا ضمن تحریک جریان خون در زیر پوست ، محلول به بهترین شکل ممکن جذب پوست بشه
اگه ماساژ ندید درصد جذب کاهش پیدا میکنه و برای برخی محصولات مثل ماینوکسیدل سبب میشه بیشتر از انکه جذب بشه تبخیر بشه
البته ماساژ باید ملایم باشه و با قسمت نرم انگست صورت بگیره (نه ناخن)

mm00
12-12-2010, 12:48
دوستان اين لسويون ممكنه باعث شوره بشه؟‌
اگر هر روز استفاده بشه ؟

T I G E R
12-12-2010, 20:07
دوستان اين لسويون ممكنه باعث شوره بشه؟‌
اگر هر روز استفاده بشه ؟
برخی لوسیون ها میتونند سبب شوره سر بشند مثلا تونیک سینره و یا محلول ماینوکسیدل ... بقیه رو دقیق نمیدونم
بهمین خاطر تونیک سینره رو توصیه میکنند یک روز در میان مصرف بشه

sokeran
13-12-2010, 11:16
با شامپو فولیکا چه تونیکی بهتره سینره یا خود فولیکا

T I G E R
13-12-2010, 12:49
با شامپو فولیکا چه تونیکی بهتره سینره یا خود فولیکا
هر دو تونیک های خوبی هستند
بهرحال در کنار شامپوی فولیکا :
چنانچه از محلول ماینوکسیدیل هم استفاده میکنید ، تونیک سینره سازگارتر هستش
اما اگه از محلول ماینوکسیدل استفاده نمیکنید ، لوسیون فولیکا گزینه مناسبیه

farshidshd
14-12-2010, 01:48
برای استفاده از تونیک خود مو مهم نیست چون اصلا باید پوست سر تغذیه بشه نه خود موها
چه فرد کچل کنه و چه موهاش خیلی بلند باشه تفاوتی ایجاد نمیکنه چون باید تونیک رو به کف سر مالید
اتفاقا هرچی موها کوتاهتر باشه مراقبت و تغذیه مو بهتر صورت میگیره

در زمینه سینره خود شرکت سینره میگه حداقل 4 تا 6 ماه پس از استفاده تونیک تاثیراتش بوضوح دیده میشه
چنانچه در این مدت تغییری حاصل نشد و یا همچنان ریزش داشتید ، سرم سینره رو توصیه میکنند
من هم تازه یک ماه و نیمه دارم از تونیکش استفاده میکنم و تاکنون بد نبوده و عالی هم نبوده
یه مدت دیگر هم صبر میکنم ببینم نتیجه اش چی میشه

هنوز 2 ماه نشده که استفاده میکنم ، پس یعنی باید صبر کنم؟؟

اگه موهای سر به تونیک آغشته بشه(موقع استفاده از تونیک ) مشکلی پیش نمیاد؟

T I G E R
14-12-2010, 11:30
هنوز 2 ماه نشده که استفاده میکنم ، پس یعنی باید صبر کنم؟؟

اگه موهای سر به تونیک آغشته بشه(موقع استفاده از تونیک ) مشکلی پیش نمیاد؟
یه دو ماه دیگه مصرف کنید اگه نتیجه نداد از لوسیون دیگه ای استفاده کنید
در مورد دوم نه ، موردی نیست

sokeran
14-12-2010, 12:49
از کجا میشه فهمید که هرفرد چندتارمو درروز ریزش داره
کسانی که به ماینوکسیدیل حساسیت دارند اگر باتونیک سریتا ترکیب کنند این مشکلشان برطرف میشه کلا این تونیک خوب بوده؟ترکیبش باماینوکسیدیل نتیجه داده؟
باید 2باردرروزازماینوکسیدیل استفاده کرد؟طریقه مصرفش چجوریه
درمورد قرص دوتاسترايد اطلاعاتی داریدآیااز فینسترایدبهتره؟
من دوسال از فینسترایداستفاده کردم حدود6ماه شده که دیگه استفاده نکردم الان دوباره می تونم استفاده کنم ازکجابفهمم که اثر بدی رو پرستات نگزاشته؟
شرمنده تعداد سوال ها زیاد شد

T I G E R
14-12-2010, 16:36
درمورد قرص دوتاسترايد اطلاعاتی داریدآیااز فینسترایدبهتره؟
من دوسال از فینسترایداستفاده کردم حدود6ماه شده که دیگه استفاده نکردم الان دوباره می تونم استفاده کنم ازکجابفهمم که اثر بدی رو پرستات نگزاشته؟
شرمنده تعداد سوال ها زیاد شد
بر اساس تحقیقات و نتایج حاصله قرص دوتاسترايد اثر بخشی بیشتری نسبت به قرص فیناستراید دارد (البته اندکی عوارض بیشتری هم داره)
در ضمن این قرص فعلا در داخل ایران موجود نیست
لازم به ذکره که دوتاسترايد توسط شرکت GSK برای دریافت تائیدیه FDA مورد آزمایش قرار گرفت
ولی ناگهان بطور نامشخصی شرکت GSK این آزمایشات رو لغو کرد (البته بنظر نمیاد که مشکلات دارویی سبب این کار شده باشه )

در زمینه مصرف قرص فیناستراید باید توجه داشت که صرفا قرص فیناستراید 1 میلی گرم برای در مان ریزش مو کاربرداره
و قرص فیناستراید 5 میلی گرم برای سرطان پرستات هستش
قرص فیناستراید 1 میلی گرم عوارض خاصی نداره (برخلاف قرص 5 میلی گرم) و صرفا در برخی افراد تا 2/5 درصد میلی جنسی رو موقتا کاهش میده
که براساس تحقیقات به عمل امده به محض قطع دارو مجددا 2/5% میلی جنسی افزایش پیدا میکنه
پس شما میتونید مصرفش رو شروع کنید و بهتره که بصورت پیوسته مصرف بشه
با این حال برای مشاوره دقیقتر به نزد متخصص پوست و مو برید

T I G E R
14-12-2010, 16:51
کسانی که به ماینوکسیدیل حساسیت دارند اگر باتونیک سریتا ترکیب کنند این مشکلشان برطرف میشه کلا این تونیک خوب بوده؟ترکیبش باماینوکسیدیل نتیجه داده؟
باید 2باردرروزازماینوکسیدیل استفاده کرد؟طریقه مصرفش چجوریه
در زمینه مصرف ماینوکسیدل هر 12 ساعت باید مصرف بشه
در هربار مصرف 1cc (بصورت خط نشانه در قطره چکان مشخص شده) معادل 25 قطره رو به پوست سر بریزید (بالاخص نواحی کم پشت و ریخته شده)
و با قسمت نرم نوک انگشت (نه ناخن) به آرامی پوست سر رو مالش دهید
با این کار ضمن بهبود گردش خون در قسمت پوست سر ، سبب افزایش جذب دارو می شود

اما چند نکته رو قبل و بعد از مصرف ماینوکسیدل باید رعایت کنید که در بروشور دارو نوشته شده ولی مهمترین نکته اینه که
چنانچه از ماینوکسیدیل ایرانی استفاده میکنید 3 تا 4 ساعت پس از مصرف ماینوکسیدیل نباید سرتون رو آب بزنید ، نباید کلاه بذارید و یا سرتون رو روی بالشت بذارید
(چنانچه از ماینوکسیدیل خارجی یا روگین استفاده میکنید این زمان 1 تا 1/5 ساعت هستش)
حداقل 4 ساعت پس از مصرف ماینوکسیدل ایرانی می تونید حمام کنید

چنانچه سرتون به ماینوکسیدل حساسیت نشان داد بهتره به متخصص پوست برید
البته برخی از پزشکان ترکیب ماینوکسیدل و تونیک سریتا رو به بیمارانشون تجویز میکنند

از کجا میشه فهمید که هرفرد چندتارمو درروز ریزش داره

پزشکان میگن تا 100 تار مو در روز طبیعیه
بهرحال خود فرد الگوی ریزش مو رو میتونه احساس بکنه مثلا می بینه جدیدا موها بیشتری روی بالش یا لباسش میریزه
یا هنگام حمام ریزش مو بیشتر از ماههای پیش شده و ...

bingo1986a
15-12-2010, 17:59
من از شامپو الپسين c1 و A2 استفاده كردم به همراه تونيك هاش كه بد نبود ولي وقتي تونيك رو استفاده ميكني كمي ريزش داره . چون از كنار ريشه ي سرم دونه هاي گرد و جامد چربي كه به انتهاي ريشه چسبيده بود در ميومد و الپسين نتونسته بود اونا رو در مان كنه شامپوم رو عوض كردم و هد شولدر مركبات گرفتم(چرب + ضد شوره) كه افتضاح بود و ريزشم رو بيشتر كرد.هگور رو هم استفاده كردم (ضد چربي) اشغال بود الانم رفتم كلوران خريدم . هم ضد ريزشش هم ضد چربي و هم سرم ضد ريزشش محصولات خوبيه.
اگه بتونيد folli cleanse رو پيدا كني (كميابه) ميگن خيلي عاليه

bingo1986a
15-12-2010, 18:24
اره ماینوکسیدیل 6 ماهه جواب ميده ولي تنها كاري كه ميكنه خون رساني به ريشه رو افزايش ميده و اينم بدون كه بعد قطع كردن استفادش دوباره ميريزه.من استفاده كردم .بهتره اول علت ريزش رو پيدا كني .

sokeran
27-12-2010, 13:09
خوردن قرص فینستراید برای کسانی که بدن سازی کارمی کنند مشکلی ایجاد می کنه؟
آیا این قرص تاثیری در ریش درآوردن مردان میزاره و مانع آن می شود؟

T I G E R
28-12-2010, 16:00
خوردن قرص فینستراید برای کسانی که بدن سازی کارمی کنند مشکلی ایجاد می کنه؟
آیا این قرص تاثیری در ریش درآوردن مردان میزاره و مانع آن می شود؟
فیناستراید داروی محبوبی در بین بدنسازان (چه ایران و چه خارج کشور) هستش و تاثیر منفی در روند کاری شما ایجاد نخواهد کرد

در زمینه تاثیر قرص فیناستراید بر روی موی ریش اول باید گفت آنچه سبب ریزش مو ی سر و رویش موی صورت میشه هورمون مردانه هستش

اما چرا هورمون مردانه تاثیر متفاوت در موی سر و موی صورت میذاره بخاطر نوع گیرنده های مو هستش که در موی سر و پوست صورت فرق داره

فیناستراید هم در واقع در گیرنده های موی پوست سر تاثیرگذاره نه موی صورت

بهرحال برخی پزشکان میگن ممکنه در برخی افراد تاثیر عکس بر روی ریش بگذاره و سبب کاهش ریش بشه

T I G E R
28-12-2010, 16:08
من از شامپو الپسين c1 و A2 استفاده كردم به همراه تونيك هاش كه بد نبود ولي وقتي تونيك رو استفاده ميكني كمي ريزش داره . چون از كنار ريشه ي سرم دونه هاي گرد و جامد چربي كه به انتهاي ريشه چسبيده بود در ميومد و الپسين نتونسته بود اونا رو در مان كنه شامپوم رو عوض كردم و هد شولدر مركبات گرفتم(چرب + ضد شوره) كه افتضاح بود و ريزشم رو بيشتر كرد.هگور رو هم استفاده كردم (ضد چربي) اشغال بود الانم رفتم كلوران خريدم . هم ضد ريزشش هم ضد چربي و هم سرم ضد ريزشش محصولات خوبيه.
اگه بتونيد folli cleanse رو پيدا كني (كميابه) ميگن خيلي عاليه
کلوران شامپوی خیلی خوبیه

این رو هم باید اضافه کنم که شامپو فولیکا در واقع کپی ایرانی شامپو کلوران فرانسه هستش (حالا تحت لیسانس کلورانه یا نه نمیدونم)

شامپو های فولیکا هم بسیار خوب هستند بالاخص شامپو ضد ریزش موی فولیکا که ترکیبی ار شامپو کنین کلوران و شامپو کافئین کلوران هستش

بهرحال دوستانی که نمی تونند شامپوی کلوران تهیه کنند ، شامپو فولیکا با توجه به قیمتش (4000 تومان) گزینه خوبیه

mahdi afshar
02-01-2011, 14:56
البته هر شامپویی به هر کسی نمی سازه مثلا همین کلوران که گفتید من گرفتم دو نوعشم گرفتم ولی موام کلی باهاش می ریخت
بهم natur vital معرفی کردن که فقط تو یه دارو خانه تو ونک پیداش کردم
قیمتش 17000 تومن به مو های من که خیلی خوب میسازه

sokeran
02-01-2011, 22:03
بابا دیگه خسته شدم سینره پنتین آلپسین امتحان کردم یکی یه چیز خوب پیشنهاد بده

T I G E R
03-01-2011, 01:45
بابا دیگه خسته شدم سینره پنتین آلپسین امتحان کردم یکی یه چیز خوب پیشنهاد بده
شما دو اشتباه میکنید :
1- ابتدا دلیل ریزش و به همراه آن درمان دارویی باید شروع بشه ... سایر روش ها مثل شامپو و ویتامین ها صرفا مکمل درمانی دارویی هستند
2- در مان ریزش مو پروسه ای زمانبر هستش یعنی بسته به نوع و شدت ریزش مو مدت خاصی را باید طی کنید (حداقل 2 تا 4 ماه) ... پس باید صبر و حوصله داشته باشید

شما همین یکی دو هفته پیش میخواستید برای ریزش مو اقدام کنید
هیچ دارویی نمیتونه در عرض چند هفته سریع مشکل رو حل کنه
اصلا در هفته های اول شروع درمان افزایش ریزش مو طبیعیه چون بدن به داروها واکنش نشون داده و به مرور زمان کاملا سازگار میشه

پیشنهاد من اینه که ابتدا پیش یه متخصص خوب مو برید ...
چنانچه از مکمل خاصی استفاده میکنید به دکتر بگید چون برخی استروئید ها خودشون می تونند سبب ریزش مو بشند
حداقل یک روز در میان حمام کنید و هیچوقت مو ها رو چنگ نزنید و به آرامی ماساژ دهید (در ضمن آب نباید داغ باشد)

بنظرم تاثیر تونیک از شامپو بیشتره بهمین خاطر نیازی نیست برای خرید یک شامپو هزینه زیادی کرد
شما یک شامپوی سازگار خوب با موهاتون پیدا کنید که قیمت مناسبی داشته باشه مثل : ضدریزش سریتا ، فولیکا ، جوانه گندم سینره و ...
بعد یه تونیک خوب هم بعد از حمام استعمال کن (اگه ماینوکسیدل مصرف نمی کنی از هر تونیکی می تونی استفاده کنی
اما اگه ماینوکسیدل مصرف میکنی منهای تونیک های گیاهی سینره و سریتا برای سایر انواع با پزشکت مشورت کن)

sokeran
25-03-2011, 02:16
سلام می خواستم بدونم مصرف هم زمان قرص فینستراید با آرژنین مشکلی داره و یا اینکه نباید همزمان مصرف بشه؟

صالحی نیا
24-10-2014, 20:26
سلام دوستان ، آقای دکتر صداقت پیشه محلول Haire Care b&v که اسپری به شکل نارنجی که معمولا در داروخانه مرکز تخصصی پوست به سیما عرضه میشود تجویز میکنند ، حاوی ماینیکسیدول بالاترین فناوری در ریزش مو ارثی هستش و محصول جدید ، امیدوارم کمکی کرده باشم

gymclass.heroes
28-02-2017, 16:22
فیناستراید داروی محبوبی در بین بدنسازان (چه ایران و چه خارج کشور) هستش و تاثیر منفی در روند کاری شما ایجاد نخواهد کرد

در زمینه تاثیر قرص فیناستراید بر روی موی ریش اول باید گفت آنچه سبب ریزش مو ی سر و رویش موی صورت میشه هورمون مردانه هستش

اما چرا هورمون مردانه تاثیر متفاوت در موی سر و موی صورت میذاره بخاطر نوع گیرنده های مو هستش که در موی سر و پوست صورت فرق داره

فیناستراید هم در واقع در گیرنده های موی پوست سر تاثیرگذاره نه موی صورت

بهرحال برخی پزشکان میگن ممکنه در برخی افراد تاثیر عکس بر روی ریش بگذاره و سبب کاهش ریش بشه

نوک سینه میاره باید پرویون مصرف کنی