PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : PIONEER TS-6975

hamidR15
09-11-2010, 09:37
با عرض سلام خدمت دوستان خوبم.
بچه ها من به تازكي به نكته اي برخوردم كه كمي فكرم رو مشغول كرده.ميخوام نتيجه اصولي بگيرم از اين تحقيق.
دوستاني از اسپيكر 6975 اصلي(ماله سال 2000 تا 2005) استفاده ميكنند،لطف بفرمايند مدل آمپلي فاير خودشون رو ذكر نمايند ودرجه رضايت خودشون رو هم بفرمايند.
ممنون از همكاري شما دوستان.:11::40:

sina1363
10-11-2010, 21:43
من كه ازش راضي هستم:10:
باندم 6975 هست
آمپم هم 604 سوني
:10:

hamidR15
15-11-2010, 09:42
سلام
خب،حالا قصدم رو از ايجاد اين تاپيك عرض ميكنم خدممتون.البته به هيچ عنوان قصد تبليغ و يا هرگونه اغراق و....ندارم.چون اين اسپيكر ديگه توليد نميشه و من هم فقط قديميهاي اين نوع رو مورد نظرم بوده.پس فقط علمي ميخوام توضيح بدم.
همانطور كه دوستان قديمي ميدونند اين اسپيكر زماني كه توليد شد هميشه ،تنها اسپيكري بود كه تو مشخصات يا عكسهائي كه ازش منتشر ميشد به عنوان High Power معرفي شده بود:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين اسپيكر ازCCAW Voice Coil كه مخفف Copper-Clad Aluminum Wire استفاده ميكنه براي Sensitivity‌ بالا و
همينطور بوبين آلومينيومي براي دفع گرماي بهتر در زير فشار و توانهاي ورودي بالا.مگنت اين اسپيكر داراي شارژ مغناطيسي بسيار قوي هست كه اون رو در برابر آمپلي هاي پر قدرت،مقاوم نشون ميده.
اين اسپيكر بايد با آمپليفايرهاي قوي كه حد اقل 120 وات خروجي دارند بايد درايو گردند.من كمتر نصاب يا مصرف كننده اي رو ديدم كه به اين موضوع توجه كرده باشه.خودم هم زماني كه در حال جمع كردن سيستمم بودم (چون اطلاعاتم كم بود)ميتونم اعتراف كنم كه زياد به اين موضوع توجه نكرده بودم. البته آمپ GM-944 پايونير يكي از بهترين آمپليهاي زمان خودش از نظر طراحي و توانها و امكانات بوده و هست. با توجه به داشتن ف ي ل ت ر هاي متعدد و حتي بند پس كه كمتر آمپلي رو من ديدم كه داشته باشه،و يا Stable بودن روي 1 اهم اون هم تو كلاس A/B و يا بريج استريو با دو تا خروجي 250 وات :18:واقعا شاهكار طراحي به حساب مياد.ولي خب براي اين اسپيكر با توان 4تا 75 وات روي 4 اهم كمبود توان رو شاهد هستم.
زماني كه شما اين اسپيكر رو بهش مثلا 130 وات ورودي بديد،چون مگنت تازه خودش رو نشون ميده و با توليد BASS قوي باعث يكدست شدن صدا در همه سطوح فركانسها ميشه و ديگه اون جيغ معروف كه اكثرا شاهد اون بودن از تيوتيرها شنيده نميشه.ديستورت صدا كاملا برطرف ميشه.و به مراتب كيفيت واقعي رو ميتونيد حالا از اين اسپيكر بخواهيد.
اميدوارم مفيد بوده باشه.

cyber861
27-11-2010, 12:19
حمید جان شما که قدیمیش رو دارین و اصلی هست حرفی توش نیست ولی الان دیگه این مدل تولید نمیشه و بعضی از دوستان که میرن تقلبی یا چینیش رو میخرن! و بعضی ها حاضرا تا دو برابر قیمت اصلیش پول بدن و به اسم نو ,جنسی رو بخرن که چند وقت تو مغازه یا انبار طرف بوده! که به نظر من بالاخره افت کیفیت پیدا کرده و اون جنس اولیه نیست.چون در شرایط ایزوله که نگهداری نشده؟!

بنابراین به نظر من اونایی که از قدیم اینو دارن قدرش رو بدونن و اونایی هم که ندارن و تازه میخوان بخرن به نظرم به دنبال مدل های جدید باشن .و یا خیلی پول پایه جنس چند سال پیش ندن چون ممکنه با اون قیمت چیزه بهتری بشه خرید .مگه میشه تکنولوژی کشورهای تولید کننده خارجی افول پیدا کنه و نتونن چیزه بهتری جایگیزینش کنن؟(مگه ایرانه که هر روز بدتر از دیروزه؟)

فقط این گذشت زمان هست که کیفیت رو پدیدار میکنه !ولی دلیل نمیشه دائم درجا بزنیم و یک چیزه قدیمی رو بگیرم که تکنولوژی ساختش ماله چند ساله پیشه!مطمئنا پایونیر مدلی بهتر از اون بیرون داده ولی هنوز شناخته نشده!
مشکل ما تو ایران اینه که اکثرا به چیزی حرفه ای نگاه نمیکنیم و از اون طرف هم , نصاب حرفه ای تک و توک داریم که حداقل 30 تا سیستم رو به صورت درست بسته باشه!
نتیجه چی میشه؟این میشه که طرف میره پیشش که سیستم ببنده و اونم میگه یه سیستم برات ببندم که همه دهنشون باز بمونه!و میاد به صورت تجربی و غیره علمی مثله خودم به باندی که حداقل 110 وات میخواد 60 وات میده.(البته عوامل اقتصادی هم دخیله)