PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد سگ ها

alan wake
08-11-2010, 20:26
درود

دو سوال دارم در مورد این حیوانات دوست داشتنی: (با نژاد و اینطور مسائل کاری ندارم و سوالم به صورت کلی و شامل تمامی سگ ها میشه)

1-میخواستم بدونم امکان این وجود داره که سگی از پایه تمایلی به وحشی بودن نداشته باشه؟ (یعنی بغیر از صاحب خودش, همه رو صاحب خودش بدونه و کاری با کسی نداشته باشه؟)

2-سگی که به همه شناسی دچار شده که فکر نکنم دیگه بشه کاریش کرد اما امکان داره توله هم به این مشکل دچار بشه؟

احتمال قوی با سگی روبرو شده اید که با هیچ کس کاری نداره و صرفآ برای بازی هست! (که با این نوع کاری ندارم)

خودم اعتقاد دارم سگ ها از بچگی این مشکل رو ندارند و شرایط موجود (طی رشد) باعث میشه که بعضی از سگ ها همه رو صاحب خودشون بدونن !

نرمالش اینه که سگ صاحب خودش رو بشناسه و دیگران جرات نزدیک شدن بهش رو نکنن...

دلیل پرسشها اینه که هفته ی دیگه احتمالآ توله ای رو صاحب بشم و از این میترسم که نتیجه ی کار سگ ترسو بشه !

ممنون میشم دوستان از تجربیاتشون بیان کنن.

darkdream2012
10-11-2010, 13:29
درود

دو سوال دارم در مورد این حیوانات دوست داشتنی: (با نژاد و اینطور مسائل کاری ندارم و سوالم به صورت کلی و شامل تمامی سگ ها میشه)

1-میخواستم بدونم امکان این وجود داره که سگی از پایه تمایلی به وحشی بودن نداشته باشه؟ (یعنی بغیر از صاحب خودش, همه رو صاحب خودش بدونه و کاری با کسی نداشته باشه؟)

2-سگی که به همه شناسی دچار شده که فکر نکنم دیگه بشه کاریش کرد اما امکان داره توله هم به این مشکل دچار بشه؟

احتمال قوی با سگی روبرو شده اید که با هیچ کس کاری نداره و صرفآ برای بازی هست! (که با این نوع کاری ندارم)

خودم اعتقاد دارم سگ ها از بچگی این مشکل رو ندارند و شرایط موجود (طی رشد) باعث میشه که بعضی از سگ ها همه رو صاحب خودشون بدونن !

نرمالش اینه که سگ صاحب خودش رو بشناسه و دیگران جرات نزدیک شدن بهش رو نکنن...

دلیل پرسشها اینه که هفته ی دیگه احتمالآ توله ای رو صاحب بشم و از این میترسم که نتیجه ی کار سگ ترسو بشه !

ممنون میشم دوستان از تجربیاتشون بیان کنن.

اطلاعات کمی دارم که خدمتتون عرض می کنم:
1.خیر چنین چیزی امکان نداره و فقط به تربیت کردن سگ ربط داره
2.رفتارهای بد سگ رو میشه با آ»وزش دادن بهش رفع کرد و اگر توله اش هم تربیت نشه دوباره همینجوری میشه
3.در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم اما فک کنم چون تربیت نشدند و از تولگی با انسان ها بزرگ شدن و گاها از دست انسان غذا گرفتند به این شکل در اومدند
4.دقیقا حرفتون درسته
5.مبارک باشه
برای اینکه اطلاعات تخخصی تر به دست بیارید تو گوگل سرچ کنید تالار های زیادی هست که به بررسی حیوانات می پردازند

shoojats
07-02-2011, 17:32
تا حالا توجه کردید که اگر در صورت سگ ها فوت کنید دیوونه می شن ولی اگر با ماشین بیرون برن دوست دارن سرشونو از پنجره بیارن بیرون؟

Steps-Rap
04-04-2011, 17:40
سلام.
آقا نژاد این سگ چیه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shabe.saket
04-04-2011, 18:59
تریر.

کسی از دوستان هست که سیبرین هاسکی داشته باشه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MoH_@_MaD
04-04-2011, 19:44
دوستان اين كه ميگن اگه يه سگ بهتون حمله كرد فقط بشينيد و هيچ كاري نكنيد درسته؟؟

Steps-Rap
04-04-2011, 20:41
تریر.

مرسی.سگ بامزه ایه.واسه فامیلمون بود.مسافرت رفته بودیم خونشون کلی با این سگه بازی کردیم.
سریع دوست میشه با آدم.

Pami
04-04-2011, 22:48

در همون حین فاتحه هم بخونید کارسازه !
نه فکر نکنم ، من شنیدم نباید فرار کنی ولی نه اینکه یه جا وایستی حرکت نکنی
تو یه فیلم مستند نشون میداد در مقابل حمله حیوانات وحشی باید جلوشون ایستاد و بلند فریاد زد و یا حتی به طرفشون حمله کرد تا بترسن و فرار کنن

omid.pari
22-04-2011, 20:04

سلام
وقتی سگی بهتون حمله کرد یک سنگ رو بردارین سرشو نشونه بگیرید و شلیک کنید.
البته بعضیها میگن با این کار سگ تحریک میشه و بهتون حمله میکنه.
البته در بیشتر موارد سگها فقط پارس میکنند و جرات گاز گرفتن رو ندارند و شما بهتره آروم آروم ازش دور بشید . ولی اگه تعدادشون زیاد باشه جراتشون بیشتر میشه و حتی امکان گاز گرفتن هم بیشتر میشه که شما در این موارد باید یه درخت پیدا کنید و سریع خودتون رو به بالاش برسونید و با موبایل زنگ بزنید که به دادم برسید.
و این نکته رو هم بگم که سگها فک بسیار قوی دارند.

prodoctornuke
24-04-2011, 00:14
کسی از دوستان هست که سیبرین هاسکی داشته باشه؟
یه زمانی یه جفت داشتم ولی خوب هزینه ونگهداریشون برام سخت بود ردشون کردم رفت کلا بیخیالش شی بهتره

ببین اول بستگی به تربیت سگ داره .اگر از این سگهای ولگرد منظورته زیاد حمله نمیکنن اگر تنها باشن .سعی کن بدون اینکه بهش پشت کنی برگردی
راستش این واسه همه سواله چون باید بدونی با چه سگی طرفی
من خودم 2 تا دوبرمن دارم الان 1 سالشونه بدون اجازه به گربه حمله نمیکنن .ولی چون نگه بان انبار هستن اگر یکی بیاد تو انبار جرش میدن

V E S T A
24-04-2011, 11:26
سلام

دوستان نژاد این سگ ها رو کسی میدونه چیه ؟

این عکس آخر فکنم قوی ترین سگ دنیا باشه اینجور که تو یه سایت دیدم و تو ارتش روسیه هستش ..این سگ از اولش اینجوری عضله داشته ؟:18::13:و این نژاد رو تو ایران میشه پیدا کرد ؟

فک نمیکنم در مقابل این سگها فریاد زدن یا حمله کردن و سنگ انداختن جواب بده :13:

omid.pari
26-04-2011, 11:51
سلام

دوستان نژاد این سگ ها رو کسی میدونه چیه ؟

این عکس آخر فکنم قوی ترین سگ دنیا باشه اینجور که تو یه سایت دیدم و تو ارتش روسیه هستش ..این سگ از اولش اینجوری عضله داشته ؟:18::13:و این نژاد رو تو ایران میشه پیدا کرد ؟

فک نمیکنم در مقابل این سگها فریاد زدن یا حمله کردن و سنگ انداختن جواب بده :13:

این سگها رو میشه فقط با تفنگی چیزی جلوش رو گرفت (ببینم واسه دفعه ی بعدی چه سگی میاری که تفنگم جوابگوش نباشه)
عکس آخری رو من هم قبلا دیده بودم نمیدونم این عکس واقعا واقعیه یا نه (آخه یه سگ چطور میتونه این عضلات رو داشته باشه مگه اینکه بدنسازی کرده باشه یا دارویی چیزی بهش داده باشند)

MehranVB
26-04-2011, 14:24
من فکر میکنم این عکس آخری واقعیه، اما احتمالاً هورمونیه

Переклад не
26-04-2011, 15:34
این سگ هاسکی کجا میشه پیدا کرد و اگه شد قیمتش چنده؟
اصلا دووم میاره تو شهری مثله تبریز؟:دی

ملا نصرالدین
26-04-2011, 17:11
هاسکی همه قیمتی پیدا میشه من تا جایی که قیمت گرفتم توله اش حدود 1 میلیون هست(وارداتی).بزرگش از 2 تومن به بالا
بستگی داره که چقدر اصیل باشه

اصل نژاد هاسکی مال مناطق سردسیر هست(در حد قطب)پس دووم میاره.

Steps-Rap
24-06-2011, 17:59
سلام..
بچه ها شما اگه یه سگ نگه بان خوب بخواین بگیرین .. که البته فقط کارش نگه بانی نباشه .خلق و خوی خوب داشته باشه و مهربون و باهوش و وفادار و ..کدومارو انتخاب میکننین؟؟
سیبرین هاسکی یا ژرمن شپرد یا پیت بول یا دالماسین یا ...؟؟؟
البته هاسکی اونقد را هم نگه بان نیست ولی فک کنم سگ خیلی خوبی باشه...

faded
24-06-2011, 20:28
میشه سگ رو جوری تربیت کرد که پارس نکنه؟

ملا نصرالدین
26-06-2011, 16:13
میشه سگ رو جوری تربیت کرد که پارس نکنه؟

اره.همین happy انقدر لوس و مهربون و ترسو بود که حد نداره.از باد .گربه و... میترسید.اصلا هم پارس نمیکرد.اوایل من فکر میکردم لاله.بعد یه بار انداختمش توی اتاق در رو هم بستم دیدم فقط 1 دونه پارس کرد.

Переклад не
26-06-2011, 16:59
سگ مناسب جاهاییه که نگهبونه زبر و زرنگ و درنده میخواد نه واسه اینکه به جای بچه هات ازش استفاده کنی
اصلا سگ جای خونه نیست.اگه نتونی درست تربیتش کنی همون وسط اتاق ...
البته بعضیا فکر میکنن سگ جایگزین مناسبیه به جای...
البته این نفرات اندک هستن
از پیگیران این تاپیک ملومه کلا
به غیر ازمن:دی

EhsanCPU
26-06-2011, 21:55
سلام

بچه ها این سگ برای نگهبانی ویلا مناسبه ؟

Steps-Rap
28-06-2011, 18:31
سلام

بچه ها این سگ برای نگهبانی ویلا مناسبه ؟

فک نکنم این شپرد باشه..باید از این سگ های گله باشه.. من یه همچین سگی رو تقریبا نزدیک ویلامون که واسه یکی هست دیدم..فقط پارس میکنه..خیلی ترسوئه...
ولی در کل اینجور سگا واسه همین نگه داری گله و ویلا و .. استفادده میشه

shabnam1986
16-09-2011, 14:57
این سگها رو میشه فقط با تفنگی چیزی جلوش رو گرفت (ببینم واسه دفعه ی بعدی چه سگی میاری که تفنگم جوابگوش نباشه)
عکس آخری رو من هم قبلا دیده بودم نمیدونم این عکس واقعا واقعیه یا نه (آخه یه سگ چطور میتونه این عضلات رو داشته باشه مگه اینکه بدنسازی کرده باشه یا دارویی چیزی بهش داده باشند)

احتمالا هورمون تزریق کردن بهش

befermatooo
09-10-2012, 13:08
سلام .

من میخوام یه سگ دوبرمن تربیت کنم .

چیکار کنم که تربیت بشه ؟

مثلا بگم بشین بشینه، بگرم برو فلان چیزو بیاره بیاره ، و البته اگه جز من کسی رفت پیشش بهج باج نده و از دیگران غذا نگیره .

همنچین چیزایی دیگه . چیکار باید بکنم ؟

lvl@ster
09-11-2012, 22:03
به نظر من بهترین نژاد سگ ، نژاد آلمانی یعنی ژرمن شپرد است . هاسکی هم نژاد خوبی هست . ولی ناسازگار با آب و هوای ایران . چون پوست ضخیم تری نسبت به نژاد های دیگه دارند و برای آب و هوای سرد ساخته شده اند.
نمی دونم فیلم رکس که شبکه سه نشون میداد یادتون هست یا نه ؟ اون سگ نژاد اصیل ژرمن شپرد بود .

sh.k_5800
24-11-2012, 21:38
سلام به همگی آقا من قبلاً سگ نداشتم و اطلاعتی هم ندارم از اونجایی که سگ رو دوست دارم میخوام داشته باشم . یه نژاد دیدم تو سایت باسه فروش به اسم شی هوا هوا که یه سالشه و ماده هست که میگه 550 میفروشه میخواستم ببینم که این نژاد چه جوریه خوبه یا نه چون من حساسیت دارم مشکل نداره و یه مشکل دارم که تو خونه خودمون 60 متری هست و آیا سرو صدا میکنه یا نه ؟ البته یه خونه داریم که خالیه ماله فامیله حیاط داره و توش هم بزرگه ولی اگه اونجا بزارمش کسی نیست پیشش سر بزنه باهاش بازی کنه یا غذا بده ولی میتونم که 2 روز یه بار به هش سر بزنم ولی اینجوری که نمیشه بدرد نمیخوره در کل میخوام بدونم با سه خرید اگه رفتم چه جوری بفهمم که سگه سالمه با توجه به اینکه شناسنامه داره حالا شاید تقلبی باشه یکی از بچه میگه که ببر دامپزشکی معاینه کنه اگه ok بود بگیر حالا میخواستم یکی راهنمایی کنه

vanhelcing
07-02-2013, 01:28
دوستان ما بعد 22 سال تازه بالاخره از شر آپارتمان نشینی خلاص شدم .
میخوام یه سگ بیارم .
البته خونه ویلای هست و محل خیلی خلوت . یه شب تنها خوابیدم واقعا سکته کردم !
دنبال سگی هستم که هم بتونه یکمی امنیت خونه رو بیشتر بکنه . هم باهوش باشه و بشه تو خونه اوردش و به عنوان یه رفیق ! باهاش خوش بگزرونم .
حیاط بزرگ هم داریم . از ظر سر و صدا هم زیاد مشکلی نیست .
اندازه هم متوسط . مینیاتوری نمیخوام و خرس هم نیاز ندارم . تو ماشین جا بشه کافیه !
همچین موردی وجود خارجی داره ؟

S2 SeLeNa S2
30-04-2013, 23:24
تا حالا توجه کردید که اگر در صورت سگ ها فوت کنید دیوونه می شن ولی اگر با ماشین بیرون برن دوست دارن سرشونو از پنجره بیارن بیرون؟

آره دقت کردم سگ خودمم همینطوره فوت میکنم میپره تو دهنم :n02: ولی موقع ماشین دور دور عشقشه سرشو بیرون کنه ..جالبه دیگه:n07:

shark4
21-05-2013, 10:24
كسي از قيمت توله هاسكي خبر داره؟؟؟

Raـــــ Hـــــ Za
21-05-2013, 11:10

خوب بستگی به نژادشون داره ،مثلا من دوستممیکس پاگ 4 ماهه خریده 500 هزار ت ، ویا مالتیز دو ماهه 600 هزار ت،
میکس ژرمن-دوبرمن
37 روزه
قیمت: 300.000 تومان ،

شیتزو تریر
نر - 5 ماهه
قیمت: 250.000 تومان

این چندتا رو میدونستم ..

saye
21-05-2013, 19:32
اگر میکس باشه ارزون هست
ویا اگر مالاموت باشه هم ارزون هست(شباهت زیادی به سیبرین هاسکی داره)
سگ خالص سیبرین هاسکی چشم ابی و با ترکیب رنگی عالی شاید حدود یک و نیم تا 2تومن باشه
اینم بگم که درسته سگ هاسکی زیباست
اما هم به گرما فوقالعاده حساس هست
و فوق العاده بازیگوش و شیطون و......هست اونم نه تنها در تولگی بلکه وقتی بزرگ هم میشه این خصوصیت رو داره و لجباز هم هست
حتی تربیتشده هم باشه ازش انتظار فرمانبرداری کامل نداشته باشید
و گاهی به جای پارس زوزه هم میکشن و موقع ماه کامل فوقالعاده پشت سر هم پارس میکنن
خیلی وقتها برای این سگ در فصل گرما باید کولر گذاشت وگرنه خیلی اذیت میشه و به شدت لاغر میشه
فوقالعاده قوی هستن
این تجربیاتی هست که به شخصه با هاسکی داشتم

saye
21-05-2013, 19:34
گرینه ی اول از نظر من ژرمن شپرد هوش و یادگیری سریعو فوقالعاده ای داره
و گزینه ی 2 روتوایلر یا دوبرمن

saye
21-05-2013, 19:39
سلام به همگی آقا من قبلاً سگ نداشتم و اطلاعتی هم ندارم از اونجایی که سگ رو دوست دارم میخوام داشته باشم . یه نژاد دیدم تو سایت باسه فروش به اسم شی هوا هوا که یه سالشه و ماده هست که میگه 550 میفروشه میخواستم ببینم که این نژاد چه جوریه خوبه یا نه چون من حساسیت دارم مشکل نداره و یه مشکل دارم که تو خونه خودمون 60 متری هست و آیا سرو صدا میکنه یا نه ؟ البته یه خونه داریم که خالیه ماله فامیله حیاط داره و توش هم بزرگه ولی اگه اونجا بزارمش کسی نیست پیشش سر بزنه باهاش بازی کنه یا غذا بده ولی میتونم که 2 روز یه بار به هش سر بزنم ولی اینجوری که نمیشه بدرد نمیخوره در کل میخوام بدونم با سه خرید اگه رفتم چه جوری بفهمم که سگه سالمه با توجه به اینکه شناسنامه داره حالا شاید تقلبی باشه یکی از بچه میگه که ببر دامپزشکی معاینه کنه اگه ok بود بگیر حالا میخواستم یکی راهنمایی کنه

شی هوا هوا سگ خیلی فعال و جیغ جیغی هست اما صداش مثل جثه ی کوچیکش کمه اما کسی که حوصله و تحمل نداشته باشه خسته میشه
و اینکه فوقالعاده حساس هست و همیشه باید همراه خانواده باشه وگرنه افسردگی میگیره
دوست من شناسنامه همونطور که گفتید دلیل سلامت نیست چون شاید تقلبی باشه
نشون دادن به دامپزشک که فقط میخاد یک معاینه ی معمولی کنه و تو گوشش نگاه کنه و دندوناش رو از نظر من باز هم بی فایده هست
مگر اینکه ببرید چکاب کامل ازش بگیرید

saye
21-05-2013, 19:42
سلام .

من میخوام یه سگ دوبرمن تربیت کنم .

چیکار کنم که تربیت بشه ؟

مثلا بگم بشین بشینه، بگرم برو فلان چیزو بیاره بیاره ، و البته اگه جز من کسی رفت پیشش بهج باج نده و از دیگران غذا نگیره .

همنچین چیزایی دیگه . چیکار باید بکنم ؟

یک سری فیلم اموزشی در این موارد هست که میتونید بگیرید و کار کنید
اما حوصله و صبر و پشتکار میخاد.
بهتره بسپرید به یک متخصص