PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن سونی fw490

am_merman01
06-11-2010, 21:41
سلام خدمت دوستان عزیز:10:
من سونی fw490jgb دارم :40:. از همون روزهای اول که گرفتمش روش ویندوز 7 64bit ن:5:صب کردم و خیلی هم ازش راضیم و خوب کار میکنه فقط یک مشکل خیلی بزرگ داره ، موقع فیلم نگاه کردن هنگ میکنه و صفحه سیاه میشه:2:.
این مشکل توی بازی ها و یا کار های گرافیکی دیگه وجود نداره :18:حتی کارهای گرافیکی خیلی سنگین و بازی های گرافیک بالا.
حتی چند بار ویندوز عوض کردم و درایور کارت گرافیکم رو آپیدیت کردم ولی فایده ای نداشت.:19:
کسی میدونه مشکل از چیه؟

H@mid-Vista
07-11-2010, 18:54
خوب سیستم شما طوری تنظیم شده كه پس از چند دقیقه دست نزدن به نوت بوك مانیتور خاموش بشه
خرابی نیست. بلكه تنظیم مصرف انرژی هست.

am_merman01
07-11-2010, 22:41
نه دوست عزیز من دیگه انقدر ها هم آماتور نیستم. فرق هنگ کردن و ذخیره انرژی رو متوجه میشم.
وقتی میگم هنگ میکنه یعنی واقعا هنگ میکنه. یعنی مانیتور سیاه میشه (خاموش نمیشه فقط سیاه میشه) سوت ممتد میکشه و هرکاریش میکنی شات دان نمیشه و باید انقدر دکمه پاور رو نگه داری تا خاموش بشه.
الان یه سون سری F برای خودم خریدم و اون FW رو دادم به خواهرم . توی سری F گزینه ای داره که موقع فیلم دیدن شرایط رنگ و نور رو به طور اتوماتیک تنظیم میکنه ولی توی FW هرچی گشتم همچین گزینه ای نبود (شاید مشکل از این باشه)
این مشکل فقط موقع فیلم دیدن پیش میاد و فقط هم موقعی که داری فیلم رو عقب و جلو میکشید این مشکل پیش میاد.
به نظر شما ممکنه مشکل از کارت گرافیک یا رم باشه

H@mid-Vista
08-11-2010, 18:59
این نوع اشكالی كه شما میگید با این دلایل ممكنه باشه

1-ایراد رم نمی تونه باشه چون ایراد رم صفحه آبی میده
2-ایراد درایور گرافیك و یا بایوس هم میتونه باشه كه اگر آخرین نسخه بایوس و گرافیك درایور استفاده بشه ممكنه حل بشه
البته اگه بایوس به روز كردی یادت باشه موقع به روز كردن آنتی ویروس غیر فعال و به برق شهر وصل بشه.
3-ممكنه كه خود هارد مشكل داشته باشه یكبار كل هارد رو اسكن كن كه اگه مشكلی داره تعمیر بشه چون اگر مشكل جهش داره مشكل خواندن داده هاست.

am_merman01
08-11-2010, 22:24
در مورد رم حق باشماست
در مورد هارد فکر نمیکنم مشکلی باشه چون حتی موقع تماشا فیلم از روی CD و DVD هم این مشکل وجود داده
در مورد درایور گرافیکی که آخرین ورژن هستش
ولی در مورد بایوس تاحال بهش دست نزدم. برای آپدیت کردنش میشه بفرمایید چه برنامه ای باید نصب کنم؟ آخرین ورژن بایوس FW490JGB چنده؟

H@mid-Vista
09-11-2010, 18:00
برو اینجا اخرین نسخه را بگیر:

Sony eSupport ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد انتی ویروس رو غیر فعال كن و نوت بوك را به برق بزن و اجراش كن
خودش نصب می كنه و ریست میده
همین