PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپـیـک جامــع بدنـسـازی و پرورش انـدام ►►

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

Havbb
24-05-2014, 18:46
سلام >من الان حدود ۲ ماه که باز شروع کردم به ورزش بندسازی و تو این مدت ۵ کیلو وزنم اضافه شده و از حجمه بدنم راضیم ,
حالا خواستم بدونم برای بیشتر کات شدن و نمایان شدن عضلات چه کارهایی انجام بدم ؟
من رژیمه خاصی ندارم اما تا حد ممکن سعی میکنم زیاد چربی مصرف نکنم و غذاهای سالم بخورم + ورزش هوازیی هم زیاد انجام نمیدم (‌فقط ۲ هفته یه بار کوه میرم :دی )
قدمم ۱۸۰ هست و وزنم ۸۰ ...
برای شش تیکه شدن شکم هم میشه راهنمایی کنید ؟ من میشه گفت اصلا شکم ندارم اما عضلاتش هم معلوم نیست! البته زیاد روی شکم کار نمیکنم توی باشگاه اما تصمیم گرفتم از این به بعد حتی اگه شده ٰرژیم سخت +‌ورزش هوازیی هم انجام بدم شکمم عضلاتش نمایان بشه ...
ممنون میشم بفرمایید بیشتر کدارم حرکات و مواد غذایی رو مصرف کنم که زودتر به نتیجه برسم :n16:

سلام
بله همینه باید عضلات شکم رو بزرگش کنید تا پیدا بشه
برای کات شدن بقیه عضلات باید وزنه سبک با تعداد بیشتر بزنید
رژیم غذایی هم مهمه برای کاهش چربی.... ادامه بده

baranak23
28-05-2014, 13:13
Butterfly-Effect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز سلام
متاسفم که جوابت رو نمی دونم اما شما که جواب من رو می دونی می تونی بگی اون باشگاهی که خیلی خوبه و مخصوص بانوانه و در محدوده سیدخندانه اسمش چیه و شمارش چنده؟من تو همین منطقه شاغل هستم و به شدت دنبال یه باشگاه خوب که بتونم بعد از کارم برم هستم اگه کمکم کنی خیلی خیلی خوشحال میشم :n03:

Georges St-Pierre
28-05-2014, 23:27
سلام< جایگزینه طبیعیه کراتین چیه؟

Havbb
29-05-2014, 11:21
کراتین رو خود بدن تولید میکنه
ورزش کنید بیشتر تولید میکنه

Georges St-Pierre
29-05-2014, 11:28
یعنی با هیچ ماده غذایی نمیشه کراتین وارده بدن کرد ؟ من مکمل کراتین میخورم نمیدونم چرا بدنم جوش میزنه! واسه همین مصرف نمیکنم دیگه...

Alcatel.
29-05-2014, 18:06
سلام
اگه بخوایم با تغذیه خوب و مکمل های عالی بدنسازی کار کنیم. ماهانه چقد هزینشه؟
مثه پروتئین / کربو / مولتی ویتامین و ... هرچی که نیازه برای سریعترین پیشرفت در کمترین زمان ممکن. با بهترین کیفیت. و پایین ترین عوارض.

?..................

Havbb
29-05-2014, 18:55
اول ببین چه مکملهایی میخوای مصرف کنی بعد قیمتو از مکمل فروشها باید بگیری

Havbb
31-05-2014, 01:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان برای تابستون برنامه بریزید...

MoXa
02-06-2014, 18:07
000000000000000
0000 حذف شود

alipoor90
02-06-2014, 20:02
گلوتامین مصرف نکنید
هیچ فایده ای براتون نداره ، به جاش پروتئین کافی مصرف کنید گلوتامین کافی به بدنتون میرسونه ، گلوتامین بدرد افراد دچار سوختگی وسیع یا ایدزی ها :n02: و .... میخوره برای شما تاثیری نداره
ال کارنتین روزی 500 میلی گرم تا 1 گرم (اونم اگر خیلی حساس هستین یا رژیم خیلی محدود و بدی دارین ) کافی هست ، بیشترش فایده ای نداره (تنها فایده ای که داره کمی کاهش خستگی و سوزش ماهیچه ها بعد از ورزش هست که اونم دوز 2 - 3 گرم نیاز داره و بیشتر هم در افراد تازه کار تاثیر داره)
پروتئین سویا اگر به صورت کنستانتره هست مشکلی نداره(هر چند کیفیت پروتئین لبنیات یا تخم مرغ یا گوشت رو نداره) ولی اگر به صورت non concentrate هست یعنی مثلا پروتئین ایزوله سویا هست روزی 25 گرم( بر مبنای پروتئینش) بیشتر مصرف نکنید بهتر هست ، مشکلاتی رو در بعضی افراد به وجود میاره و ممکنه سطح تسترونتون رو کاهش بده(بستگی داره به اینکه یک نوع از باکتری ها به حد خاصی در سیستم گوارش شما وجود داشته باشن یا خیر)
خیلی ببشخید ولی دوست شما ** شعر میگفت :D سعی کنید در این موارد به صحبت های دوست و اشنا و مربی و حتی بنده :n04: اعتماد نکنید
یا به دکتر مراجعه کنید یا اگر تحقیقات میکنید خودتون بر اساس رفرنس های معتبر پزشکی و ازمایش ها وتحقیقات انجام شده انجام بدید
بنده خودم دکتر نیستم ولی دستی در زیست شناسی دارم در حد خودم و بر اساس study ها و رفرنس های معتبر نتیجه گیری هام رو میکنم ...
توصیه بنده: ( البته بنده اطلاعی از رژیم غذایی شما و مشخصات شما ندارم به همین دلیل شما رو یک فرد معمولی با یک رژیم معمولی فرض کردم)
1-روزی 5 گرم کراتین (اگر قبلا مصرف نمیکردید روزی حدود 20 گرم میتونید برای 5 روز load کنید ولی من توصیه نمیکنم چون در بعضی افراد ممکنه ایجاد نفخ معده کنه ، کراتین یکی از مورد تحقیق قرار گرفته ترین مکمل ها هست و هیچ گونه ضرری نداره ، هیچ کاری هم با کلیه نداره و فقط یک حالت false posetive در biomarker های اسیب کلیوی ایجاد میکنه یعنی باعث میشه اگه ازمایش ادرار بدید دکتر به اشتباه فکر کنه شما دچار مشکل کلیه هستید مثل اینکه اگه شما داد بزنید مثلا طرف فکر میکنه درد دارید ولی لزوما هر کی داد میکشه که درد نداره !)

2-روزی صفر تا 2 عدد multi complete(بستگی به مشخصات شما و رژیم تمرینی و غذایی شما دارد که اگر شما را فرد معمولی با رژیم معمولی فرض کنیم 1 عدد در روز خوب است)
3-روزی 500 میلی گرم ال کارنتین
4-روزی مجموعا 1 تا 1.5 گرم کلسیم دریافتی از مکمل و غذا (اگر مجموع دریافتی از غذا و مکمل های دیگه کم هست میتونید از مکمل کلسیم استفاده کنید که با توجه به بازار ایران بنده کلترکس رو توصیه میکنم)
5-پروتئین روزانه هم باز بستگی به مشخصات شما و رژیم تمرینی و ... دارد ولی در کل مجموع پروتئین دریافتی روزانه رو برای شما بنده 1.5 تا 2.2 گرم بر کیلوگرم وزن بدن در روز توصیه میکنم و توصیه میکنم به قست بالایی این رنج بیشتر نزدیک باشید(2.2 گرم بر کیلوگرم وزن بدن) و پروتئینتون رو در درجه اول از سورس های لبنی یا در درجه دوم از سفیده تخم مرغ و در درجه سوم از گوشت تامین کنید تا نیاز شما رو به ایمنو اسید های شاخه دار و غیره به طور کامل برطرف کنه و سورس های لبنی باعث میشن به مکمل کلسیم هم نیاز نداشته باشید و شبه ویتامین های خوبی از جمله همین کارنتین و کولین هم دارن .... البته لبنیات کم چرب یا بدون چربی رو توصیه میکنم
6-کالری روزنه و بقیه موراد هم بستگی به مشخصات و هدف شما داره
با سپاس

وین رونی
17-06-2014, 12:31
سلام
من 35 سالمه
به سرم زده دوباره ورزش رو شروع کنم و این بار با پرورش اندام
به نظرتون با این سن برای من دیر نیست؟
اگه شروع کردم دوره ای هم برم؟منظورم مصرف مواد گنده کننده است :n02: نمی دونم چی میگن بهش

Havbb
18-06-2014, 04:33
سلام
من 35 سالمه
به سرم زده دوباره ورزش رو شروع کنم و این بار با پرورش اندام
به نظرتون با این سن برای من دیر نیست؟
اگه شروع کردم دوره ای هم برم؟منظورم مصرف مواد گنده کننده است :n02: نمی دونم چی میگن بهش

سلام
بله چرا که نه!
شما برای حجم و مسابقه ورزش نکنید برای سلامتی ورزش کنید
تمرین با وزنه رو با وزنه هایی انجام بدید که بتونید راحت بزنیدش از طرفی خیلی هم سبک نباشه

MoXa
23-06-2014, 02:02
هـای بـچـه ها
نمیدونم یکی میخواست اون یکی رو دست بندازه یا منو یا هردومونو ....... نمیدونم .
یه سئوال پیش اومد اینجا بپرسم یا تو بخش پزشکی ...... نمیدونم .
راجع استروییدها بود ، میگفت اگه به آلت تزریق کنی قشنگ میشه ، میخواستم بدونم راسته ؟ مثلا میگفت سنتول و سوما خوبه بزن عجیب رشد بسزایی میکنه و از 100 تا لارجرباکس و بلک کینگــکنگ بهتره مبشه .
نظر شما چیه ؟ لطفا تجربتونو در این مورد بگید .
ممنون

Havbb
23-06-2014, 18:04
به هیچ عنوان صحیح نیست
کسی که با مکانیسم بدن اشنا باشه این یه جوکه براش

شـیـفــو
23-06-2014, 18:39
هـای بـچـه ها
نمیدونم یکی میخواست اون یکی رو دست بندازه یا منو یا هردومونو ....... نمیدونم .
یه سئوال پیش اومد اینجا بپرسم یا تو بخش پزشکی ...... نمیدونم .
راجع استروییدها بود ، میگفت اگه به آلت تزریق کنی قشنگ میشه ، میخواستم بدونم راسته ؟ مثلا میگفت سنتول و سوما خوبه بزن عجیب رشد بسزایی میکنه و از 100 تا لارجرباکس و بلک کینگــکنگ بهتره مبشه .
نظر شما چیه ؟ لطفا تجربتونو در این مورد بگید .
ممنون

ببخشید با اجازه آقا حامد :
سینتول نام تجاری یک نوع داروی موضعی خاصی است که بین دسته ی صغیری از بدنسازان که علاقه زیادی به حجم دارند رواج دارد . عنصر رایج مورد استفاده در داروهای موضعی که به طور کلی از آنها به عنوان سینتول نام برده میشود یک روغن مصنوعی است که 85% آن تشکیل شده از زنجیره متوسط روغن تری گلسیرید و 5/7 % م لیدوکایین که یک مسکن است و بنزن الکل
خودتون تصور کنید دیگه این چیه.....................
جالب اینجاست کسی که سینتول تزریق میکنه برای عضلاتش تاریخ مصرف میذاره یعنی اینکه بعد از یه مدت عضلاتس باید برن زیر تیغ جراحی تا این روغن گندیده شده و محبوس شده از عضله خارج شود . در بسیاری از موارد دیده شده عصب عضلاتی که به آنها سینتول تزریق شده از کار می افتد ...... اینهم به خاطر تاثیر لیدوکایین سینتول روی اعصاب میباشد....

توی گوگل سرچ کنید ، از استرویید که هیچ ، از بدنسازی فراری میشه آدم . ببینید ورزش به این جذابی رو به چی تبدیل کردن . تنها فایده این داروها پر کردن جیب تولید کننده ها و پخش کننده هاست .
یه مدت بود آرژنین رو به عنوان بزرگ کننده آلت و بالا بردن کیفیت رابطه جنسی و ..... میفروختن .
برادر من ، اینا همش تبلیغاتـه دروغـه تا جنســشونو بفروشن ، اندازه آلت یه چیز اول jنتیکی و بعد بسته به تغذیه شماست اونم در یه دورانی تاثیر گذاره .
یه همچین مساله ای هم اگه تبدیل به مشکل شده با حرف دوست و آشنا نمیشه درمان کرد ، حـتـمـا از پـزشـک باید مشاوره گرفت .

شـیـفــو
08-07-2014, 21:24
ماه رمضونه و برنامه بدنساز ها ریخته بهم ، خواب و تغذیه و ساعت های ورزشی و ......
یه عکس بذارم ، انگیزشـی

حداقل برای بعد ماه رمضون برنامه ریزی خوبی داشته باشین :n02:

MoXa
09-07-2014, 02:10
آقا چرا حرف تو دهنم میذاری من کی گفتم میخوام به آلتم استرویید بزنم ، فقط سئوال کردم که راسته یا نه .
تازه لارجر باکس عوارض استرویید ها رو هم نداره .

badboys_87
19-07-2014, 17:33
سلام من یه خورد چربی در ناحیه شکم و پهلو ها و سینه دارم چه جوری میتونم چربی سوزی کنم ؟؟؟ با هوازی؟؟؟؟

چی کار کنم صورتم لاغر نشه

logos
20-07-2014, 15:03
سلام
من بعد از سالیان سال میخوام اول برای سلامتی و دوم برای اینکه هیکلم از این ریخت در بیاد ورزشو از سر بگیرم
هدف هم که معلومه بعد سلامتی میخوام حجم بیارم ! منضورمم اصلا بازوی خفنو سینه فلان نیستا ! در حد معمولی اصلا هدفم گنده شدن بیش از حد نیست

مشکل اینه من به باشگاه دسترسی ندارم و باید وسایل رو بگیرم و تو منزل تمرین کنم
من به صورت خیلی شدید نیاز به تمرینهای سرشونه هم دارم البته

میشه در ابتدا در مورد خرید وسایل (البته طوریکه خیلی هم نخوام هم هزینه کنم هم جا زیاد بگیره) راهنماییم کنیم
اینکه چه چیزهایی نیازه واسه شروع و بعدش کم کم اضافه کنم .... البته دویدن و دوچرخه هم تو برنامه هفتگیم خواهد بود و وسیله نمیخواد

Bobby Sands
20-07-2014, 20:43
سلام
من بعد از سالیان سال میخوام اول برای سلامتی و دوم برای اینکه هیکلم از این ریخت در بیاد ورزشو از سر بگیرم
هدف هم که معلومه بعد سلامتی میخوام حجم بیارم ! منضورمم اصلا بازوی خفنو سینه فلان نیستا ! در حد معمولی اصلا هدفم گنده شدن بیش از حد نیست

میشه در ابتدا در مورد خرید وسایل (البته طوریکه خیلی هم نخوام هم هزینه کنم هم جا زیاد بگیره) راهنماییم کنیم
اینکه چه چیزهایی نیازه واسه شروع و بعدش کم کم اضافه کنم .... البته دویدن و دوچرخه هم تو برنامه هفتگیم خواهد بود و وسیله نمیخواد
آقا من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. 7 8سال پیش که هنوز سر کار نرفته بودم یه سالی باشگاه رفتم اما بعدش دیگه ول کردم .اما حالا میخوام دوباره شروع کنم اما تو خونه .حوصله و وقت باشگاه رفتن رو ندارم.
یک سرچ کردم به این نتیجه رسیدم یه نیمکت بدن سازی بگیرم و تو خونه شروع به کار کنم. یه دوچرخه ثابت هم دارم که اونم میذارم تو برنامه ام.
فعلا این مدل مد نظرمه بگیرمش

فقط چند چیز مونده که از اساتید میخوام کمک کنن و راهنماییم کنن.
1- من دنبال حجم اصلا نیستم . دنبال سلامتی دردرجه اول هستم و اینکه از هیکل های فیتنسی خوشم میاد. یه برنامه میخواستم که شامل کار یا دمبل و هالتر باشه که بشه با دستگاه بالا انجامش داد.
2- در مورد دوچرخه ثابت چطوری تو برنامه تمرینی ازش استفاده کنم؟
3- چه نوع دمبل و هالتری بگیرم؟ چند کیلویی . مدلهای خاصی اگر هست بگین.
4- من حدود 184 قدمه و 88 کیلو وزنم. با شرایط و فرم بدنیم فکر میکنم حدود7 8 کیلو اضافه وزن داشته باشم. مقداری چربی در ناحبه شکم ، پهلو و سینه هام دارم. برنامه خاصی برای اونها وجود داره؟
5- شنیدم چربی سوزهایی وجود داره که در صورت استفاده همراه با تمرینات ورزشی نتایج خیلی خوبی میده. از این آدرس مثلا شما چه نوع و مدلی رو پیشنهاد میدید برای استفاده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فعلا همینا برای شروع مد نظرمه . اگر اساتید مورد خاصی هم به نظرشون میرسه لطف کنن بگن تا استفاده کنیم
ممنون

logos
21-07-2014, 02:09
اتفاقا منم این مدل رو دیدم و چنتا مشکل داره
یکی اینکه به گفته خود مسوولینشون این مدل واسه حداکر قد 180 هست
دوم اینکه واسه زدن لاری بدلیل اینکه ارتفاعش تغییر نمیکنه مناسب نیست
و البته نفهمیدم میشه زاویشو تغییر داد و خوابوندشو سینه زد باهاش یانه
و یه نکته دیگه واسه سر شونه چی کار میشه کرد؟
ایا با خرید همین نیمکت و هارتل و دمبل و وزنه میشه تا حد مناسبی کار درست انجام داد؟
خیلی جالبه منم شرایطم مثل شماس 185 قد و 88 وزن فقط مساله من اینه اکثر وزن تو شیکمم جمع شده و کلا بقیه بدنم لاغره

Havbb
21-07-2014, 06:50
سلام من یه خورد چربی در ناحیه شکم و پهلو ها و سینه دارم چه جوری میتونم چربی سوزی کنم ؟؟؟ با هوازی؟؟؟؟

سلام
ورزش هوازی نیم ساعت در روز + رژیم غذایی

رژیم ملایم باشه صورت لاغر نمیشه. اگرم لاغر بشه موقتیه و برمیگرده

سلام

سلام
خب توضیح ندادید که لاغرید یا چاقید. بهرحال اگر بیش از حد لاغر هستید دوچرخه و تردمیل و دویدن توصیه نمیشه فعلا.
من توی دستگاههای خونگی خیلی وارد نیستم ولی دستگاههایی هست که مخصوص ورزش خونگیه چندین حرکت رو با یک دستگاه میتونید انجام بدید. از اونا بگیرید اگر نیاز به دستگاه دارید. اکثر حرکات رو با دمبل و هالتر میشه زد. البته به میز پرس سینه نیاز دارید که باید تهیه کنید همچنین اگر تمرین پا میخواید بکنید به دستگاههای مربوطه یا به پایه ی نگهدارنده ی اسکات نیاز دارید.
وسایل ضروری همیناست البته خیلی گرون در میاد

آقا من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. 7 8سال پیش که هنوز سر کار نرفته بودم یه سالی باشگاه رفتم اما بعدش دیگه ول کردم .اما حالا میخوام دوباره شروع کنم اما تو خونه .حوصله و وقت باشگاه رفتن رو ندارم.
یک سرچ کردم به این نتیجه رسیدم یه نیمکت بدن سازی بگیرم و تو خونه شروع به کار کنم. یه دوچرخه ثابت هم دارم که اونم میذارم تو برنامه ام.
فعلا این مدل مد نظرمه بگیرمش

فقط چند چیز مونده که از اساتید میخوام کمک کنن و راهنماییم کنن.
1- من دنبال حجم اصلا نیستم . دنبال سلامتی دردرجه اول هستم و اینکه از هیکل های فیتنسی خوشم میاد. یه برنامه میخواستم که شامل کار یا دمبل و هالتر باشه که بشه با دستگاه بالا انجامش داد.
2- در مورد دوچرخه ثابت چطوری تو برنامه تمرینی ازش استفاده کنم؟
3- چه نوع دمبل و هالتری بگیرم؟ چند کیلویی . مدلهای خاصی اگر هست بگین.
4- من حدود 184 قدمه و 88 کیلو وزنم. با شرایط و فرم بدنیم فکر میکنم حدود7 8 کیلو اضافه وزن داشته باشم. مقداری چربی در ناحبه شکم ، پهلو و سینه هام دارم. برنامه خاصی برای اونها وجود داره؟
5- شنیدم چربی سوزهایی وجود داره که در صورت استفاده همراه با تمرینات ورزشی نتایج خیلی خوبی میده. از این آدرس مثلا شما چه نوع و مدلی رو پیشنهاد میدید برای استفاده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فعلا همینا برای شروع مد نظرمه . اگر اساتید مورد خاصی هم به نظرشون میرسه لطف کنن بگن تا استفاده کنیم
ممنون

سلام
خب شما با این میز تمرینات پا رو چطوری میخواید انجام بدید؟ اگر نمیخواید انجام بدید که هیچی. همچنین بارفیکس هم هست و حرکات زیربغل که اونا رو هم پوشش نمیده...
با این میز شما جلوبازو و سینه رو میتونی تقویت کنی.
برای شروع از وزنه ی سبک شروع کن سه ست 10 یا 12 تایی بالا سینه ، همین مقدار پرس سینه و بعد هم زیر سینه بزن.
جلو باز رو هم بعدش بزن همین تعداد.

2-. دوچرخه ثابت رو یه روز در میون برو روزهایی که با وزنه تمرین نمیکنی

3. بستگی به توان بدنیت داره دیگه. من فکر میکنم دمبل از پنج کیلو بگیر تا دمبل دوازده و نیم یا پونزده کیلویی. وزنه هم دو و نیم و پنج و ده و پونزده رو بگیر از هرکدوم یک جفت. البته فعلا پونزده رو نگرفتی اشکال نداره

4- چربی های اضافی با دوچرخه آب میشه اگر رژیم غذایی داشته باشی. فقط یادت باشه عضله اوردن با چربی آب کردن هم زمان نمیشه ، جدا جدا

5- فعلا شما نیاز به چربی سوز نداری یا یکی دو سال.

ایا با خرید همین نیمکت و هارتل و دمبل و وزنه میشه تا حد مناسبی کار درست انجام داد؟
خیلی جالبه منم شرایطم مثل شماس 185 قد و 88 وزن فقط مساله من اینه اکثر وزن تو شیکمم جمع شده و کلا بقیه بدنم لاغره

بله وسایل کاربردی تر از این هم هست اخیرا خیلی پیشرفت کردن در زمینه وسایل خانگی. با یه وسیله 80 درصد عضلات رو میشه درگیر کرد ولی خب هرچی پول بدی آش میخوری

به این وسیله صرفا باید به چشم میز پرس نگاه کرد. اگر میزپرس های بزرگتر باشه بهتره. لاری خیلی مهم نیست.

badboys_87
21-07-2014, 16:53
یعنی همزمان نمیشه هم بدنسازی کار کرد هم هوازی ؟؟؟؟

Bobby Sands
21-07-2014, 19:44
اینو که واسه حداکثر قد 180 هستش رو نمیدونستم! یعنی به درد ما نمیخوره؟
زاویه شو که میشه تغییر داد. برا سرشونه هم فکر کنم از همون دمبل میشه استفاده کرد.

وسایل کاربردی تر از این هم هست اخیرا خیلی پیشرفت کردن در زمینه وسایل خانگی. با یه وسیله 80 درصد عضلات رو میشه درگیر کرد ولی خب هرچی پول بدی آش میخوری

ممنون از راهنماییاتون.
برای حرکات پا راستش نمیخوام زیاد رو اون قسمت کار کنم چون در کل پاهای قویی دارم بخاطر کوهنوردی تقریبا منظمی که انجام میدم.
در مورد این وسایلی که میگین کاربردی تره و خونگی هم هست میشه یکم بیشتر توضیح بدید به چه صورته و چه مدلیه؟ قیمتهاشون چطوره؟ چقدر جا میگیرن؟ منبعی هست معرفی کنین؟

Havbb
23-07-2014, 08:25
شما دستگاه بدنسازی چند کاره رو تو نت سرچ کنید براتون میاره نمونه هاشو

badboys_87
23-07-2014, 21:59
یه برنامه ترکیبی برای هوازی و بدنسازی یعنی چربی سوزی و عضله سازی با هم باشه کمکم میکنید؟؟؟

ترتیب درست چیه اول بدنسازی بعد هوازی؟؟؟ یا اول هوازی بعد بدنسازی؟؟؟

قبل از شروع تمرین و بعد از اتمام تمرین غذایی باید مصرف بشه ؟؟؟

شـیـفــو
24-07-2014, 16:43

با اجازه آقا حامد :

یکی از شاگردام تن تاک گرفته بود حدود 4 ماه پیش (دقیق نمیدونم ، خلاصه همین حدودا دیگه) هرروز هم ازش استفاده میکنه و مشکلی هم نداشته (مثل شکستگی و پارگی و ....)

اما مشکل اصلی اینه که هیچ فایده ای براش نداشته ، چون کوچک شدن شکم اصلا ربطی به حرکات شکم مثل دراز نشست و کرانچ و بارفیکس کرانچ و ...... نداره .
کسی که میخواد شکمش کوچیک بشه فقط و فقط باید سه اصل رو رعایت کنه :

1. دریافت کالری کم (کمتر از مقدار نیاز روزانه که با محاسبه میزان فعالیت ها و وزن و قد و ...... بدست میاد)
2. انجام ورزش های هوازی مثل : پیاده روی ، دو ، فوتبال ، دوچرخه ، کوهنوردی ، اسکی و ..... یا تو باشگاه : تردمیل ، دوچرخه ، اسکی فضایی ، طناب و .....
3. استراحت و تنظیم خواب

* حالا اینکه چرا همراه با این نکات تمرین شکم میدن مثل دراز نسشت ، دیلیلش اینه که وقتی شکم چربی هاش آب بشه (اگه تو مدت زمان کم مقدار زیاد وزن کم کنیم مثلا در هر 4 هفته بیشتر از 3.5 کیلو کم کنیم) پوست شکم حالت آویزون و بدی پیدا میکنه ، اما اگه بجای چربی ها ماهیچه های این قسمت رشد کنند ، هم جای خالی چربی ها رو پر میکنند و هم بدن رو زیبا میکنند .

اما متاسفانه تن تاک با این شعار تبلیغاتی کل واحد های تربیت بدنی رو زیر سئوال برده .درضمن ، برای حرکت کرانچ بعد از یه مدتی از وزنه استفاده میکنند تا این کار سخت بشه نه اینکه با کمک چهار تا فنر و دوتا چرخ اینکار رو آسونتر کنن .

کسی که قصدتش جدیه و واقعا میخواد ورزن کم کنه بهتره بعد از یکماه رعایت سه نکته بالا ، از چربی سوزهایی مثل الکارنیتین ، لیپو6 ، CLA و ..... استفاده کنه .
در کنار اینا اگه میخواد اتفاقی که در پاراگراف ستاره دار تشریح کردم نیوفته ، از BCAA , Whey , GLutamine میتونه استفاده کنه .

اما بازم تاکید میکنم ، تنها رعایت اون سه نکته + استفاده از ژریم غذایی تحت هرم غذایی هست که باعث پیشرفت میشه ، نه تن تاک و مکمل ها و .......

همونطور هم که آقا حامد گفتند لاغر شدن صورت موقتیه ، توی دوره هم یکم ، خیلی کم ، استفاده از جوونه گندم و جو تاثیر داره .

m0ril1
25-07-2014, 04:49
سلاممم.
یه سوال داشتم اوم اینه که مکملها با مارکهای زیادی هست تو بازار سوالم اینه چه مارکی خوبه و قلبی نیست و از کجا تهیه کنیم؟؟؟
اگه میشه راهمایی کنید!!!

salar79
25-07-2014, 07:43
سلام
من یه نو جوون 14 سالم
قدم حدودا 172 هستش
وزنم هم 60 کیلو هست
من از هر کسی پرسیدم گفت که بدنسازی برام توی این سن اصلا خوب نیس
میشه بپرس واقعا تاثیر منفی توی رشد داره؟
اگه ممکنه با دلیل برام توضیح بدید
:n16:

Havbb
25-07-2014, 09:20
سلاممم.
یه سوال داشتم اوم اینه که مکملها با مارکهای زیادی هست تو بازار سوالم اینه چه مارکی خوبه و قلبی نیست و از کجا تهیه کنیم؟؟؟
اگه میشه راهمایی کنید!!!

هر مارکی ممکنه تقلبیش باشه. باید فروشنده مطمئن باشه

سلام
من یه نو جوون 14 سالم
قدم حدودا 172 هستش
وزنم هم 60 کیلو هست
من از هر کسی پرسیدم گفت که بدنسازی برام توی این سن اصلا خوب نیس
میشه بپرس واقعا تاثیر منفی توی رشد داره؟
اگه ممکنه با دلیل برام توضیح بدید

نه چنین چیزی نیست. هر سن سال و هر جنسیتی میتونه تمرین با وزنه رو انجام بده ولی در نوع تمرین و شدتش تفاوت داره. فعلا شما باید با یک برنامه ی سبک و وزنه های سبک کارکنی. بدنسازی تاثیر مثبت تو رشد داره اتفاقا

NOR-1
25-07-2014, 10:33
سلام
میخوام بدنسازی شروع کنم اما میترسم تو قدم تاثیر منفی بزاره 19سالمه و 168 قدمه به نظرتون تا چند سالگی امکان رشد دارم؟ پیش چه پزشکی میتونم برم؟

شـیـفــو
25-07-2014, 14:43
سلام
میخوام بدنسازی شروع کنم اما میترسم تو قدم تاثیر منفی بزاره 19سالمه و 168 قدمه به نظرتون تا چند سالگی امکان رشد دارم؟ پیش چه پزشکی میتونم برم؟

راجع این موضوع تو پست بالایی صحبت شدش ، بدنسازی نه تنها تاثیر منفی بلکه مثبت هم داره ، هر ورزشی مخصوصا ورزش های کششی برای رشد قد مناسب هستند .
قد به 3 چیز بستگی داره :
1. jنتیک ، مهمترین و تاثیرگذارترین عامل jنتیک هر فرد هستش .
2. خواب کافی
3. تغذیه خوب

jنتیک که دست خودتون نیست ولی تو سن شما مورد 2 و 3 خیلی مهم هستند ، خواب 8 ساعته ، مخصوصا نهایتا 10ونیم خواب باشید . تغذیه هم که از کلسیم و روی و زینک و ...... کم نذارید .
امکان رشد تا سن 25 سالگی هست ، باز اینم jنتیکیه ولی حد نهایت رو 25 سال میگیرن .

MR.CART
25-07-2014, 19:29
با سلام به دوستان با تجربه و حرفه ای
من 17 سال دارم و تقریبا 65 کیلو و قدی بین 165-170 پریروز یکم با دمبل تمرین کردم,یکم هم که نه زیاد:n02: بعد دیروز عضله پشت بازو و بالای قفسه سینم گرفته یا به اصطلاح اسپاسم,امروز هم هنوز درد میکنه رفتم کیسه آب سرد گذاشتم روی بازوم کار خوبی کردم به نظرتون؟
به نظر شما بهترین چیز برای رفع این درد چیه؟خواهشا اگه قرار غذا و خوراکی باشه چیز ساده و ارزونی باشه نمیشه که هر روز پول بدم خرج این شکم کنم
البته یک چیز دیگه, چجوری دور بازو رو اندازه میگیرن؟دور بازوی معمولی چقدره؟

mehrabooni
25-07-2014, 20:06
میشه برنامه ی کاملی راجع به شروع تمرینات بهمون بدید
میخام شروع کنم

NOR-1
25-07-2014, 20:53
لطفاً باشگاه تو منطقه هفت تیر بهار شیراز شریعتی معرفی کنید.

Havbb
26-07-2014, 11:21
با سلام به دوستان با تجربه و حرفه ای
من 17 سال دارم و تقریبا 65 کیلو و قدی بین 165-170 پریروز یکم با دمبل تمرین کردم,یکم هم که نه زیاد:n02: بعد دیروز عضله پشت بازو و بالای قفسه سینم گرفته یا به اصطلاح اسپاسم,امروز هم هنوز درد میکنه رفتم کیسه آب سرد گذاشتم روی بازوم کار خوبی کردم به نظرتون؟
به نظر شما بهترین چیز برای رفع این درد چیه؟خواهشا اگه قرار غذا و خوراکی باشه چیز ساده و ارزونی باشه نمیشه که هر روز پول بدم خرج این شکم کنم
البته یک چیز دیگه, چجوری دور بازو رو اندازه میگیرن؟دور بازوی معمولی چقدره؟

نه کار بدی کردی
حرکات کششی انجام بده به آرومی
قبل و بعد از تمرین کششی انجام بده
بعد از تمرین پنج دقیقه تمرین هوازی مثل دویدن انجام بده تا خون بچرخه
آب گرم و ماساژ هم بد نیست

تمرینو سبکتر انجام بده

میشه برنامه ی کاملی راجع به شروع تمرینات بهمون بدید
میخام شروع کنم

تو اینترنت سرچ کنید برنامه فراوون هست. برای شروع برنامه ی خاصی نیاز نیست با هر برنامه ای شروع کنید خوبه. فقط شدت تمرین کم باشه و وزنه ها سبکترین وزنه انتخاب شود

mehrabooni
26-07-2014, 20:13
برای شروع بهترین برنامه چی هست

mohammad varaste
29-07-2014, 10:09
این حرکت که مثلا توی هر دست یه وزنه میگیرن بعد رو تردمیل میدون به چه درد میخوره ؟

mohammad varaste
29-07-2014, 10:13
دوستان من دنبال یه کاتالوگ یا یه فیلم آموزشی که توش حرکات مختلفی که با دمبل ها میشه زد رو آموزش داده باشه چون معمولا وقتی تو باشگاه میزنم بچه ها بهم میگن اشتباه میزنی

Havbb
29-07-2014, 12:30
این حرکت که مثلا توی هر دست یه وزنه میگیرن بعد رو تردمیل میدون به چه درد میخوره ؟

برای مصرف انرژی بیشتره
کار جالبی نیست نکنید

دوستان من دنبال یه کاتالوگ یا یه فیلم آموزشی که توش حرکات مختلفی که با دمبل ها میشه زد رو آموزش داده باشه چون معمولا وقتی تو باشگاه میزنم بچه ها بهم میگن اشتباه میزنی

هر حرکتی رو که میخوای اسمشو سرچ کن میاد ولی بهترین روش اینه که حضوری از مربی بپرسید

mohammad varaste
29-07-2014, 19:17
داداش من خوابم اینطوریه که مثلا 12 میخوابم تا 8 شب
برای رفتن به باشگاه دو حالت دارم اول اینکه قبل از خواب یعنی ساعت 8تا 10 برم باشگاه دم اینکه بعد از خواب یعنی 10شب تا 12 برم
به نظرت کدومش بهتر و موثر تر هستش ؟

Havbb
30-07-2014, 12:17
قبل از خواب برو. البته بعد از خواب اگر دو ساعت از بیدار شدنت بگذره میتونی بری

Milad4171
07-08-2014, 08:17
سلام.
دوستان قرص مولتی ویتامین رو چه زمان هایی باید مصرف کرد + قواعد خاصی داره خوردنش؟
قرص مکمل کاهش وزن کسی ونوستات استفاده کرده ؟ تاثیر داشته ؟
مرسی !

Mohammad Yek110
07-08-2014, 13:58
سلام
برای بدنسازی در خانه بدون نیاز به هیچ وسیله ای به این سایت سر بزنید ( و سایتهایی که سمت چپ لینکشونو گذاشته )
hundredpushups.com
البته بیشتر آمادگی جسمانی هست تا بدنسازی

موفق باشید

Havbb
07-08-2014, 18:32
قرص مولتی ویتامین ها اگر در رژیم غذایی هستید همراه مفصل ترین وعده ی غذایی که مصرف بشه. حداکثر روزی یک عدد

کپسولهای ارلیستات هم مکمل نیست ، داروئه
خیلی ساده عمل میکنه به این صورت که نمیذاری چربی هایی که میخوری جذب بشه و به مرور زمان باعث کاهش چربی های بدن میشه
بارها جزو بهترین داروهای لاغر کننده از نظر تاثیر و عوارض قرار گرفته در جهان

mohammad varaste
08-08-2014, 08:24
طبق یه برنامه 4 روز در هفته پیش میرم
به نظرتون 2روزی که وقتم خالیه دوره ای با بیشتر دستگاه ها کار نکنم ؟
--------------
توی اینترنت برنامه ریخته با یه سرچ گوگل میشه هزارتا پیدا کرد
مشکل من اینه که نمیدونم کدومش به درد میخوره الان یک ماهه دارم از برنامه خود باشگاه استفاده میکنم و بعد از دو هفته تغییری حس نکردم
البته بیشتر برام پاور مهمه و نه افزایش حجم
وزنم 60 قد 170
یه خوبشو اگه کسی وارده معرفه کنه بهم

Havbb
09-08-2014, 23:31
نه خیر روزهای استراحت هم جزو برنامه بدنسازی هستند باید استراحت کنید

Milad4171
11-08-2014, 21:04
سلام.
من واسه چربی سوزی 20 دقیقه تردمیل و 20 دقیقه دوچرخه میزدم با حرکات دست و یکمی حرکات پا !
اما امروز از مربی باشگاه شنیدم که میگفت تردمیل و دوچرخه رو واسه چربی سوزی آخر تمرینات باید انجام داد. این درسته؟؟
کدوم مورد صحیح هست؟ مگه نباید اول بدن گرم بشه بعد وزنه زد؟؟؟

amirhasan.king
12-08-2014, 02:34
سلام دوستان
دوتا سوال
۱.بدن سازی توی سن پایین مشکلی ایجاد نمیکنه? من ۱۷ سالمه
۲.چند ماه بگذره متوجه تغییر بدن میشیم (تغییر قابل توجه ) قد من ۱۷۰ وزنم ۵۸

با تشکر

Havbb
12-08-2014, 07:29
سلام دوستان
دوتا سوال
۱.بدن سازی توی سن پایین مشکلی ایجاد نمیکنه? من ۱۷ سالمه
۲.چند ماه بگذره متوجه تغییر بدن میشیم (تغییر قابل توجه ) قد من ۱۷۰ وزنم ۵۸

با تشکر

1- اصلا مشکلی پیش نمیاد. فقط برای شروع نباید سنگین کار کنید

2- در یک سال اول تغییرات در بدن بصورت هفتگی قابل احساس هستش و سرعت پیشرفت و تغییر زیاده

amir deja vu
12-08-2014, 09:52
سلام
دوستان من تو این چند ماهی که بدنسازی رو شروع کردم خیلی برام سوال پیش اومده از اصول بدنسازی.و از چندین نفر هم که به ظاهر همشون حرفه ای هم بودن پرسیدم ولی دریغ از یه جواب مشابه...هر کی یه چیز می گفت.حالا اومدم اینجا بپرسم که بلکه از این سردرگمی در بیایم!
اینم بگم که چون در حال حاضر لاغرم هدفم افزایش وزن و حجم عضله هست
سوال اولم در مورد تعداد روز های تمرین...هم بهم گفتن 6 روز در هفته کار کن.چون بتونی 2بار در هفته رو یه عضله کار کنی و سرعت رشدش رو ببری بالا...و هم گفتن 3یا 4روز در هفته کافیه.
بعد در مورد تعداد ست ها و تکرار ها...تکرار زیاد تو هر ست با وزنه سبک یا تکرار کم با سنگین کردن وزنه
و در مورد مکمل که گفتن بدون مکمل رشد لازمو نمیکنی و هم گفتن برا مصرف مکمل زوده

راهنمایی کنین لطفا :n16:

Havbb
13-08-2014, 00:12
درباره روزهای هفته سه یا چهار جلسه بسه

حرکات با وزنه سنگین انجام بشه البته از تعداد ها کم نکن. تعداد ها از 12 تا بیشتر نباشه

مکمل خوبه ولی اگر تغذیه خیلی عالی باشه بدون مکمل هم رشد میکنی

shakerifar
16-08-2014, 21:07
من تازه شروع کردم به بدنسازی در نتیجه خودم حس می کنم عضلاتم ضعیفه ولی تو هیچ حرکتی به اندازه پرس سینه و بالا سینه مشکل ندارم
به طوری که مثلا به جای 12 تا 6-7 تا بیشتر نمی تونم برم بیشتر از اون دیگه اصلا نمیتونم
حالا یه سوال دارم اگه من عضلات جلو بازو و پشت بازو رو تقویت کنم این مشکل برطرف می شه؟

Havbb
16-08-2014, 23:15
شما با وزنه سبک بزن. خالی بزن تا بتونی بزنی
تکرارهات توی این دوتا حرکت استثنائا بین 10 تا 6 باشه. مثلا 10 و 8 و 6. تا وقتی که مشکل رفع بشه

popo2012
17-08-2014, 22:43
از اساتید کسی هست که بتونه یه گینر یا مکمل که صد درصد جواب بده برای وزن گرفتن معرفی کنه؟ قیمتش تا 200 تومن هم مشکلی نیست ولی جواب بده..چون من ورزش با رژیم غذایی رو امتحان کردم ولی خیلی سخت وزن میگیرم.. یعنی تو 2 ماه از 63 رسیدم به 65 که خیلی کمه برام..
خودم محصولات شرکت کارن رو پیدا کردم ولی خیلی جواب نمیده..
و یه چیز دیگه من الان کار سنگین انجام میدم حدود یه ماه اگه یه ماه هم برم بدنسازی کافیه برای مصرف کراتین؟؟؟
کلا چطوری میتونم هیکلم رو ردیف کنم ( فیتنس نه بدنسازی حرفه ای) چون استخون بندی ریز دارم برا همین خیلی لاغر نشون میدم
مرسی

Alex Fera
17-08-2014, 23:42
از اساتید کسی هست که بتونه یه گینر یا مکمل که صد درصد جواب بده برای وزن گرفتن معرفی کنه؟ قیمتش تا 200 تومن هم مشکلی نیست ولی جواب بده..چون من ورزش با رژیم غذایی رو امتحان کردم ولی خیلی سخت وزن میگیرم.. یعنی تو 2 ماه از 63 رسیدم به 65 که خیلی کمه برام..
خودم محصولات شرکت کارن رو پیدا کردم ولی خیلی جواب نمیده..
و یه چیز دیگه من الان کار سنگین انجام میدم حدود یه ماه اگه یه ماه هم برم بدنسازی کافیه برای مصرف کراتین؟؟؟
کلا چطوری میتونم هیکلم رو ردیف کنم ( فیتنس نه بدنسازی حرفه ای) چون استخون بندی ریز دارم برا همین خیلی لاغر نشون میدم
مرسی

در کل به نظر من چاق شدن خیلی راحت تر از لاغر شدن هستش..............
شما میتونید با تمرین مناسب + رژیم غذایی مناسب + مکمل خوب و مرغوب خیلی زودتر به هدفتون برسید...............
به نظر من داشتن کار سنگین دلیل نمیشه که شما از روز اول که میرید باشگاه مکمل بخورید،شاید خیلی از مربی ها برای سود اقتصادی بیشتر به شما بگن که این کار ایرادی نداره،اما مطمئن باشید مضراتش برای بدنتون در بلند مدت میاد سراغتون..............
بین 4 ماه تا 6 ماه باید بدون مکمل وبه اصطلاح خشک کار کنید و بعد مکمل استفاده کنید................
از نظر بنده بهترین گینر موجود در بازار محصولات اوپتیموم هستش که توی تهران هم نمایندگی داره و میشه تهیه شون کرد،حالا توی شهر شما رو نمیدونم...............
سعی کنید از فرد مطمئن تهیه کنید./

barcaboy10
17-08-2014, 23:50
دوستان پرس تخت هالتر اناتومی خاصی رو میطلبه ؟

من موقع این حرکت ارنج سمت چپم صدا میده و بهم گفتن سبک تر کار کنم اینجوری ممکنه به تاندون دستم اسیب برسه

( قدم 175 وزنم 63 / پرس تخت رو 30 کار میکردم . تقریبا 1 ساله تمرین میکنم

هم این هم جلو بازو هالتر
مرسی

mamad1994s
18-08-2014, 00:27
دوستان من 20 سالمه قدم 175 وزنم 50
برای افزایش وزن بدنسازی تاثیر زیاد داره؟
می شه بدون مکمل هم بدن سازی موثر کرد؟چون حقیقتا از مکمل ها می ترسم

Sent from my GT-I9205 using Tapatalk

danielo
18-08-2014, 00:47
من قدم 78 هست و وزنم 82
.ولی صورتم نسبت به بدنم بزرگ و تپل هست.شاید به خاطر سابقه مصرف زیاد الکلی که داشتم دلیلش هست.یا ژنتیک
سوالم اینجاست که به نظرتون اگر من وزنم را تا 75 پایین بیارم.
امکانش هست که صورتم لاغر بشه.
چه ورزش ها یا قرص هایی پیشنهاد میدید برای لاغر شدن صورت؟؟

barcaboy10
18-08-2014, 10:36
دوستان من 20 سالمه قدم 175 وزنم 50
برای افزایش وزن بدنسازی تاثیر زیاد داره؟
می شه بدون مکمل هم بدن سازی موثر کرد؟چون حقیقتا از مکمل ها می ترسم

من پارسال که بدنسازی رو شروع کردم وزنم 51 بود . بدون مکمل اوردم خودمو تا 63

میشه به شرطی که وعده های غذاییتو زیاد کنی

mamad1994s
18-08-2014, 10:49
من پارسال که بدنسازی رو شروع کردم وزنم 51 بود . بدون مکمل اوردم خودمو تا 63

میشه به شرطی که وعده های غذاییتو زیاد کنی

می شه راهنماییم کنی چه برنامه استفاده کنم
چند روز می رفتی و چه چیز هایی خوردی؟

barcaboy10
18-08-2014, 11:23

من 3 روز تو هفته میرفتم یه روز در میون

تا جایی که میتونی بعد باشگاه غذا بخور تا دم بدنت نخوابه . غذاهایی مثل سیب زمینی ابپز + تخم مرغ ابپز ( البته زردشون زیاد نخور ضرر داره ) + ماکارونی + گوشت و....

البته من خودم دقیق دقیق رعایت نمیکردم هر غذایی میرسید دستم میخوردم:n02:

در ماه به طور میانگین 1 کیلو بالا میرفتم . ولی 1-2 ماه اول طول میکشه تا وزنت شروع به بالا رفتن کنه

موقع تمرین هم جلسات ابتدایی اگه خیلی خسته شدی به خودت زیاد فشار نیار چون میشه تحلیل عضلانی و باعث میشه وزن کم کنی

ولی در کل بدن سازی باعث افزایش اشتها میشه

Alcatel.
20-08-2014, 09:18
سلام
بین ال-ارژنین جالینوس و کارن کدوم رو موثر تر میدونید؟
جالینوس یکم مشکوکه رو قوطیش نه ادرسی نه شماره تلفن شرکتی نه مشاور تغذیه ای هـــیچی نیس!!!
بنظرتون جالینوس رو مصرف نکنم؟

Havbb
21-08-2014, 12:00
دوستان پرس تخت هالتر اناتومی خاصی رو میطلبه ؟

من موقع این حرکت ارنج سمت چپم صدا میده و بهم گفتن سبک تر کار کنم اینجوری ممکنه به تاندون دستم اسیب برسه

( قدم 175 وزنم 63 / پرس تخت رو 30 کار میکردم . تقریبا 1 ساله تمرین میکنم

هم این هم جلو بازو هالتر
مرسی

معمولا این صدا ها مشکلی ایجاد نمیکنه
تمرین عادی بکن اگر درد گرفت سبک بزن
بعد از مدتی صدا رفع میشه
آرنج رو تا ته باز نکن در بالا اوردن وزنه

من قدم 78 هست و وزنم 82
.ولی صورتم نسبت به بدنم بزرگ و تپل هست.شاید به خاطر سابقه مصرف زیاد الکلی که داشتم دلیلش هست.یا ژنتیک
سوالم اینجاست که به نظرتون اگر من وزنم را تا 75 پایین بیارم.
امکانش هست که صورتم لاغر بشه.
چه ورزش ها یا قرص هایی پیشنهاد میدید برای لاغر شدن صورت؟؟

معمولا افرادی که رژیم میگرن صورتشون اول لاغر میشه
الکل مصرف نکنید

شما با تغذیه هم میتونی. هرچی بیشتر غذا های پروتئین دار مصرف کنی بهتره مثلا شیر و تخم مرغ
تغذیه عالی باید باشه. هرچی بیشتر تغذیه بکنید بیشتر رشد میکنید

سلام
بین ال-ارژنین جالینوس و کارن کدوم رو موثر تر میدونید؟
جالینوس یکم مشکوکه رو قوطیش نه ادرسی نه شماره تلفن شرکتی نه مشاور تغذیه ای هـــیچی نیس!!!
بنظرتون جالینوس رو مصرف نکنم؟

جالینوس هم خوبه به شرطی که واقعا جالینوس تولید کرده باشه و دست ساز نباشه
از داروخونه های معتبر تهیه کنید

Hossein_128
26-08-2014, 08:05
سلام

دوستان برای افزایش حجم، بهتره قبل از تمرین معده رو پُر کرد یا بعد از تمرین؟؟

MR.CART
28-08-2014, 04:50
قبل تمرین بهتره یک عدد سیب زمینی آب پز بخوری

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

mf.designing
29-08-2014, 22:24
سلام به دوستان اهل فن
میخواستم بپرسم با در نظر گرفتن تمام شرایط بهترین گینر موجود کدوم هستش ؟ (قیمت هم مهم نیست!)
گینری مثل پرو کمپلکس نتیجه بهتری میده یا مثلا گینری مثل توئین لب ؟!
در کنار گینر چه کراتینی توصیه میشه ؟!

hamid_diablo
29-08-2014, 22:36
سلام به دوستان اهل فن
میخواستم بپرسم با در نظر گرفتن تمام شرایط بهترین گینر موجود کدوم هستش ؟ (قیمت هم مهم نیست!)
گینری مثل پرو کمپلکس نتیجه بهتری میده یا مثلا گینری مثل توئین لب ؟!
در کنار گینر چه کراتینی توصیه میشه ؟!

تو گینرها فکر کنم اینا خوب باشه

Mass-XXl شرکت Trec
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Carnivor Mass شرکت ماسل مدز
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سریوس مس شرکت اپتیموم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هارد مس شرکت اینرآرمور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تکراتین هم فکر کنم شرکت "سایتک" و "ماسل تک " خوب باشه

mohammad_87
30-08-2014, 00:36
سلام
کسی که تقریبا لاغره و بدنش در دریافت ویتامین ها و ... از غذاها مشکل داره (احتمالا مشکلی هورمونی) آیا با بدنسازی ممکنه بتونه وزنش رو بالا ببره؟

Havbb
31-08-2014, 00:47
سلام
کسی که تقریبا لاغره و بدنش در دریافت ویتامین ها و ... از غذاها مشکل داره (احتمالا مشکلی هورمونی) آیا با بدنسازی ممکنه بتونه وزنش رو بالا ببره؟

خود تمرین با وزنه تغییرات هورمونی مثبت در بدن رقم میزنه و خیلی از مشکلات رو حل میکنه. افزایش وزن هم اگر مشکل تیروئید نباشه ممکنه

mamad1994s
01-09-2014, 13:36
سلام خدمت دوستان گلم
اقا من خیلی لاغرم 2 روزیه می رم باشگاه
بچه ها باشگاه می گن تمرین برای تو فایده نداره حتما باید مکمل مصرف کنی
من بهوخاطر اثراتی که داره دوست ندارم مصرف کنم
ایا راست می گن8
با تمرین چقد بعد نتیجه می گیره؟

mohammad varaste
01-09-2014, 13:44
رفقا موقع هالتر زدن بعد از گرم کردن با میله خالی از سبک به سنگین بهتره یا از سنگین به سبک ؟یا فرق زیادی نداره ؟

Havbb
01-09-2014, 19:48
سلام خدمت دوستان گلم
اقا من خیلی لاغرم 2 روزیه می رم باشگاه
بچه ها باشگاه می گن تمرین برای تو فایده نداره حتما باید مکمل مصرف کنی
من بهوخاطر اثراتی که داره دوست ندارم مصرف کنم
ایا راست می گن8
با تمرین چقد بعد نتیجه می گیره؟

بدون مکمل و با غذا هم نتایج خیلی خوبی میشه گرفت. گوش نده به حرف اینها
شما غذا فراوون بخور

مکمل مال ورزش حرفه ای و قهرمانی هستش

رفقا موقع هالتر زدن بعد از گرم کردن با میله خالی از سبک به سنگین بهتره یا از سنگین به سبک ؟یا فرق زیادی نداره ؟

هر دو روش رو استفاده میکنن. شما از سبک به سنگین برو و هر دفعه تعدادت رو کم کن

keyvan 65
03-09-2014, 12:46
سلام

دوستان برای افزایش حجم، بهتره قبل از تمرین معده رو پُر کرد یا بعد از تمرین؟؟

سلام، فکر کنم این مطلب کمکت کنه قبل و بعد از ورزش چه بخوریم بهتر است؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alcatel.
04-09-2014, 13:15
سلام
همه ی مکمل های پروتئینی باعث جوش زدن میشن؟
راهی هس که بشه جلوی جوش زدن رو گرفت؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-09-2014, 15:01
سلامهمه ی مکمل های پروتئینی باعث جوش زدن میشن؟راهی هس که بشه جلوی جوش زدن رو گرفت؟سلام . پوستِ بدن حرف میزنه و خبر میده از حالتِ دستگاهای مختلف بدن . این جوشها اگر قرمز باشه و برجسته , حاکی از اختلال در کار غده های بدن خصوصاً تیروئید .. اختلال تیروئید خطرناکه و میتونه باعث چاقی سریع یا لاغری سریع یا تدریجی و یا پوکی استخوان یا صدمه دیدن قلب بشه . این مکملها رو اگر مصرف کردین و جوش زدین , یا باید قطع کنین یا کم وگرنه ضرر میکنید .

Havbb
04-09-2014, 21:28
معمولا کربوهیدراتها بیشتر باعث جوش میشن
البته اکثر موارد به کبد مربوط میشه
حجامت میتونه مشکل رو تا حدود زیادی رفع کنه (تجربه شده)

Alcatel.
07-09-2014, 12:23
سلام . پوستِ بدن حرف میزنه و خبر میده از حالتِ دستگاهای مختلف بدن . این جوشها اگر قرمز باشه و برجسته , حاکی از اختلال در کار غده های بدن خصوصاً تیروئید .. اختلال تیروئید خطرناکه و میتونه باعث چاقی سریع یا لاغری سریع یا تدریجی و یا پوکی استخوان یا صدمه دیدن قلب بشه . این مکملها رو اگر مصرف کردین و جوش زدین , یا باید قطع کنین یا کم وگرنه ضرر میکنید .
سلام
والا من ویتامین E خارجیشو هم میخورم کمی باعث جوش زدن میشه .. گردو هم بخورم که دیگه صورت و بدنم پر از جوش میشه .. کلا هرچی که طبعش گرمه بخورم جوش میزنم از جمله همین مکمل های پروتئینی ... حالا موندم جوش زدن من طبیعیه یا غیرطبیعی.

معمولا کربوهیدراتها بیشتر باعث جوش میشن
البته اکثر موارد به کبد مربوط میشه
حجامت میتونه مشکل رو تا حدود زیادی رفع کنه (تجربه شده)
پروتئین وی البومین مصرف میکنم
اگه جاش نمی موند حتما انجام میدادم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-09-2014, 16:25
سلاموالا من ویتامین E خارجیش رو هم میخورم کمی باعث جوش زدن میشه .. گردو هم بخورم که دیگه صورت و بدنم پر از جوش میشه .. کلا هرچی که طبعش گرمه بخورم جوش میزنم از جمله همین مکمل های پروتئینی ... حالا موندم جوش زدن من طبیعیه یا غیرطبیعی.سلام . این خصلتها ( طبع گرم و سرد و غیره ( غیر طبیعی نیست فقط هر فردی باید خودش رو بسناسه تا پرهیزهای لازم رو انجام بده . شما طبعتون گرمه و باید از چربی و موادِ قندیِ بیش از حد دوری ( پرهیز ) کنید . کلمه ی پرهیزگاری یا همون تقوی یعنی دوری کردن از هر چیزی که به جسم و جان و روانِ انسان صدمه میزنه .

FJava
07-09-2014, 20:32
حرکت فیله کمر باعث قوس پیدا کردن کمر نمیشه ؟

Havbb
09-09-2014, 04:32
خیر
حرکات بدنسازی رو اگر صحیح انجام بدید به طور کلی هیچ وقت عارضه های اینچنینی نداره

mehrabooni
09-09-2014, 04:57
بهترین راه واسه شیش تیکه کردن شکم چیه
فقط میخوام شکمم سیکس پک داشته باشه

Sent from my iPhone 5S using tapatalk

hamid_diablo
09-09-2014, 22:56
حرکت فیله کمر باعث قوس پیدا کردن کمر نمیشه ؟

اتفاقا حرکت فیله قوس کمر رو از بین میبره.من مشکل قوی کمر داشتم.حتی اسکلت بندی لگن رو هم یه جورایی تنظیم میکنه...

mehrabooni
09-09-2014, 23:05
کسی شیش تیکه داره

Sent from my iPhone 5S using tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-09-2014, 11:52
سلام دوستان
هشـــــدار
2 روز پیش توی اخبار چند نوع داروی چاقی و لاغری و مکمل غذائی و آمپولهای تستسترون مخصوص پرورش اندام رو نشون داد که توی یک کارگاه زیر زمینی با استفاده از پودر کاکائو , شیر خشک و جوش شیرین و داروهای پودر شده درست میشده
گفت حدود 60 قلم از این چیزها رو مخفیانه تولید میکردند و با لیبل های ساختگی در اینترنت میفروختند به اسم داروها و مکملهای غذائی و آمپولهای پرورش اندام امربکائی و کانادائی و غیره .
مراقب باشید

عکسهای این اجناس تقلبی

AhmadReza.
16-09-2014, 21:00
من اون عکس اولیه کراتین مونوهیدراته را مصرف کردم:n03::n03:....حیف پول ک پاش دادم...چقدرم با ذوق و شوق میخوردم که مثلا ماله شرکت ویدر کاناداست...:n09:

steps
26-09-2014, 18:59
سلام به همه دوستان
بعد از چند سال دوری از ورزش به ورزش برگشتم و مخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم
برای اب کردن شکم و اندکی پهلو غیر از شکم و تردمیل کار خاصی هست تا انجام بدم؟
برای کوچک کردن باسن کار خاصی هست تا انجام بدم؟( مثلا چند نفر گفتن اسکات نزن منم فعلا اسکات نمیزنم)
در ضمن من هر روز باشگاه میرم و همیشه اخر باشگاه حدود 10 تا 15 دقیقه هم روی تردمیل میدوم.
هدف هم کلا خشک کردن و خط انداختن هست و علاقه ای به حجم ندارم.
وزنم 89 شده قبلا حدود 70 بود
قدم 178
جنیست: مرد
العان حدود 4 سال هم هست ورزش حرفه ای نکردم و قبل از اون حدود 5 سال کشتی کار میکردم و دوستانی که کشتی کار کردن میدونن بدن سازی کشتی چه گریه ای از ادم در میاره
سن هم 24
نظر دوستان درباره استفاده از قرص ال کارنتین چیه؟(قبلا که ورزش میکردم مصرف کردم)
در کل اگه نکته خاصی هست بگید ممنو میشم

p_p_k
26-09-2014, 22:06
سلام. بچه ها تازه میخوام باشگارو شروع کنم.... وزنم 65 و قدمم 170..... این دو برنامه واسه مبتدیا پیدا کردم به نظرتون کدومو بزنم؟؟؟

جلسه اول

پرس سینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تخت ۱۲/۴
پرس بالا سینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۲/۳
شنا سوئدی ۱۲/۳
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ایستاده ۱۲/۴
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل ایستاده ۱۲/۳
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل روی میز شیبدار ۱۲/۳
پارالل ۱۲/۳

جلسه دوم

سرشانه با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ۱۲/۳
سرشانه با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل ۱۲/۳
نشر از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جانب ۱۲/۳
کول با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ۱۲/۴
تک دمبل کول ۱۲/۳
ساعد با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ۴ تا ست تا نهایت خستگی

جلسه سوم

بارفیکس ۱۲/۳
زیر بغل سیم کش از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جلو ۱۲/۴
زیر بغل قایقی ۱۲/۴
پشت بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر خوابیده ۱۲/۴
پشت بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سیم کش ۱۲/۴
پشت بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل خوابیده ۱۲/۳
پارلل ۳ ست تا نهایت خستکی

جلسه چهارم

اسکات ۱۲/۴
پرس پا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۲/۳
پشت پا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۲/۳
ساق ۴ ست تا نهایت خستگی

برنامه دوم....

جلسه اول
پرس سینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تخت ۱۲/۴
پرس بالا سینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۲/۳
شنا سوئدی ۱۲/۳
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ایستاده ۱۲/۴
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل ایستاده ۱۲/۳
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل روی میز شیبدار ۱۲/۳
پارالل ۱۲/۳

جلسه دوم
سرشانه با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ۱۲/۳
سرشانه با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل ۱۲/۳
نشر از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جانب ۱۲/۳
کول با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ۱۲/۴
تک دمبل کول ۱۲/۳
ساعد با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ۴ تا ست تا نهایت خستگی

جلسه سوم
بارفیکس ۱۲/۳
زیر بغل سیم کش از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جلو ۱۲/۴
زیر بغل قایقی ۱۲/۴
پشت بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر خوابیده ۱۲/۴
پشت بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سیم کش ۱۲/۴
پشت بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمبل خوابیده ۱۲/۳

جلسه چهارم
اسکات ۱۲/۴
پرس پا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۲/۳
پشت پا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۲/۳
ساق ۴ ست تا نهایت خستگی

1- بچه ها یکمم شکم و پهلو دارم....بعد از تمرین شکم و پهلو چرخشی بزنم کفایت میکنه؟؟؟

2- چند ساعت قبل از باشگاه غذا نخورم؟؟؟

3- اگر یه دونه قرص جوشان رو داخل اب حل کنم و در حین تمرین بخورم مشکلی نداره؟؟ قرص ویتامینم میتونم بخورم؟؟؟ چه ویتامینی؟؟

4- چه روزایی رو برم باشگاه واسه این چهار جلسه؟؟

مشکلی نداره شنبه و یکشنبه برم دوشنبه استراحت.... دوباره سه شنبه و چهارشنبه برم پنجشنبه و جمعه استراحت؟؟؟

Havbb
29-09-2014, 23:44
سلام به همه دوستان
بعد از چند سال دوری از ورزش به ورزش برگشتم و مخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم
برای اب کردن شکم و اندکی پهلو غیر از شکم و تردمیل کار خاصی هست تا انجام بدم؟
برای کوچک کردن باسن کار خاصی هست تا انجام بدم؟( مثلا چند نفر گفتن اسکات نزن منم فعلا اسکات نمیزنم)
در ضمن من هر روز باشگاه میرم و همیشه اخر باشگاه حدود 10 تا 15 دقیقه هم روی تردمیل میدوم.
هدف هم کلا خشک کردن و خط انداختن هست و علاقه ای به حجم ندارم.
وزنم 89 شده قبلا حدود 70 بود
قدم 178
جنیست: مرد
العان حدود 4 سال هم هست ورزش حرفه ای نکردم و قبل از اون حدود 5 سال کشتی کار میکردم و دوستانی که کشتی کار کردن میدونن بدن سازی کشتی چه گریه ای از ادم در میاره
سن هم 24
نظر دوستان درباره استفاده از قرص ال کارنتین چیه؟(قبلا که ورزش میکردم مصرف کردم)
در کل اگه نکته خاصی هست بگید ممنو میشم

برای چربی سوزی همین روال رو ادامه بدید

کوچک کردن باسن گاهی حرکات مربوط به باسن (مثل لانچ) اگر تعداد بالا زده بشه چربی های اون موضع رو میسوزونه. اگر حجمش عضلانی هست وزنه نزنید

زمان تردمیل دویدن رو هر جلسه بیشتر کنید تا برسه به مدت زمانی بین 30 تا 60 دقیقه (بین 30 تا 60 هرچی شد)

سابقه ورزش شما خیلی کمک میکنه که دوباره برگردید به شرایط خوب بدنی

ال کارنیتین هم خوبه بازم مصرف کن اگر مصرف داشتی

سلام. بچه ها تازه میخوام باشگارو شروع کنم.... وزنم 65 و قدمم 170..... این دو برنامه واسه مبتدیا پیدا کردم به نظرتون کدومو بزنم؟؟؟

جلسه اول

شنا سوئدی ۱۲/۳
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ایستاده ۱۲/۴
پارالل ۱۲/۳

جلسه دوم

تک دمبل کول ۱۲/۳

جلسه سوم

بارفیکس ۱۲/۳
زیر بغل قایقی ۱۲/۴

جلسه چهارم

اسکات ۱۲/۴
ساق ۴ ست تا نهایت خستگی

برنامه دوم....

جلسه اول
شنا سوئدی ۱۲/۳
جلو بازو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر ایستاده ۱۲/۴
پارالل ۱۲/۳

جلسه دوم
تک دمبل کول ۱۲/۳

جلسه سوم
بارفیکس ۱۲/۳
زیر بغل قایقی ۱۲/۴

جلسه چهارم
اسکات ۱۲/۴
ساق ۴ ست تا نهایت خستگی

1- بچه ها یکمم شکم و پهلو دارم....بعد از تمرین شکم و پهلو چرخشی بزنم کفایت میکنه؟؟؟

2- چند ساعت قبل از باشگاه غذا نخورم؟؟؟

3- اگر یه دونه قرص جوشان رو داخل اب حل کنم و در حین تمرین بخورم مشکلی نداره؟؟ قرص ویتامینم میتونم بخورم؟؟؟ چه ویتامینی؟؟

4- چه روزایی رو برم باشگاه واسه این چهار جلسه؟؟

مشکلی نداره شنبه و یکشنبه برم دوشنبه استراحت.... دوباره سه شنبه و چهارشنبه برم پنجشنبه و جمعه استراحت؟؟؟

اینجوری بزن:

جلسه اول

پرس بالا سینه 3*8
پرس سینه 3*10
زیر سینه 4*8

جلوبازو هالتر ایستاده 4*12

جلسه دوم

سرشانه با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هالتر از پشت ۱۲/۳
سرشانه هالتر از جلو 2*10
کول با هالتر ۱۲/۳

جلسه سوم

بارفیکس ۱۲/۳
زیر بغل قایقی ۱۲/۴

جلسه چهارم
پرس پا 4*12
پشت ران۱۲/۳
ساق ۴ ست تا نهایت خستگی

=-=-=
اون خیلی سنگین بود برات سبکش کردم با تغییرات

1- بستگی به رژیم غذاییت داره ولی اوایل کار چربی زیاد میسوزونی. سعی کن زیاد دویدن و دوچرخه و... انجام بدی

2- بستگی داره چه غذایی !! غذای مفصل یا غذای چرب رو دو سه ساعت قبل تمرین. غذای معمولی یک ساعت قبل تمرین. غذا در حد خرما و شیر یا تخم مرغ آب پز بدون نون نیم ساعت قبل از تمرین (نه اینکه همه اینا رو بخوری ها ! هر کدوم رو خوردی باید صبر کنی به اندازه)

3- قرص جوشان نیاز نداری. فعلا تا یک ماه روزی یک کپسول مولتی ویتامین مینرال همراه ناهار بخور اگر ضعیف هستی یا رژیم داری.

4- بین جلسه اول و دوم باید دو روز فاصله باشه. بقیه جلسات فاصلش مهم نیست هرجور خواستی برو.
میتونی جلسه اول رو چهارشنبه بری ! و جلسه دوم رو شنبه ، جلسه سوم یکشنبه و جلسه چهارم سه شنبه که فاصله جلسه اول تا دوم میشه سه روز

سن و قد و وزن و سابقه تمرینی رو حتما ذکر کنید هرکس سوال داره.

p_p_k
05-10-2014, 18:11
سلام. بچه ها از کجا بفهمم بدنم چقدر کالری و نشاسته و ... لازم داره؟؟

alipoor90
05-10-2014, 18:39

p_p_k
05-10-2014, 19:24

این برا سواله منه؟؟ سایت فارسی ندارین؟؟ :-D

Hossein_128
07-10-2014, 06:37
سلام

دوستان برای افزایش حجم و تأثیر بیشتر، بهتره تمرین قبل از صبحانه باشه یا بعدش؟؟

mamad1994s
07-10-2014, 21:30
دوستان عزیز سوالی داشتم
وزن من خیلی پایینه
وقت رفتن به باشگاه رو هم ندارم
زیاد هم دنبال حجم گرفتن نیستم
چه کار کنم(چه موادی مصرف کنم و جه حرکاتی در خانه)که ماهیجه های دستم کمی حجم بگیرهداز حالت در بیام؟؟؟
یک دنیا ممنون

hamid_diablo
07-10-2014, 21:54
دوستان عزیز سوالی داشتم
وزن من خیلی پایینه
وقت رفتن به باشگاه رو هم ندارم
زیاد هم دنبال حجم گرفتن نیستم
چه کار کنم(چه موادی مصرف کنم و جه حرکاتی در خانه)که ماهیجه های دستم کمی حجم بگیرهداز حالت در بیام؟؟؟
یک دنیا ممنون

شما باید موادغذایی حاوی کربوهیدارت (مواد قندی و نشاسته ای) فراوان رو مصرف کنید مثل : سیب زمین آب پز.تخم مرغ آب پز.ماکارونی.لوبیا و عدس پخته شده(کلا حبوبات).سویا.ماست وشیر.میوه هایی مثل سیب و موز و گلابی.کشمش.آلو خشک و ...

برای تمرین هم 2 عدد دمبل و تعدادی وزنه تهیه بفرمائید.میتونید زا حرکات جلو بازو , پشت بازو , ساعد و ...برای تقویت بازوها استفاده کنید. بارفیکس و شنا سوئدی یادتون نره.

Havbb
09-10-2014, 06:10
این برا سواله منه؟؟ سایت فارسی ندارین؟؟ :-D

تو همون سایتهای آدرس داده شده میتونید محاسبه کنید
البته هیچ وقت محاسبه ی دقیق نمیشه کرد و همش حدودیه چون به هزاران عامل بستگی داره

سلام

دوستان برای افزایش حجم و تأثیر بیشتر، بهتره تمرین قبل از صبحانه باشه یا بعدش؟؟

بعد از صبحانه
البته ترجیحا بعد از ظهر تمرین کنید

hamid_diablo
12-10-2014, 21:52
فردی با قد 183 دور رون و دور شکمش باید چقدر باشه تا متناسب به نظر برسه؟

* محیا *
17-10-2014, 19:40
سلام دوستان
من محیا
28 ساله
قد 160
وزن 52
می خوام بدنم پر بشه
ضمنا قدرت بدنی پائینی دارم
اما مهم ترین مشکلم پاهای لاغرمه
دوست دارم قسمت ران و ساق پاهام چاق بشه
پشت ساق پام قوس بیفته از حجم
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه راه حل می خوام که هم ساق پاهام منفجر بشه هم عوارض نداشته باشه
به بدنسازی و ورزش علاقه دارم و میخوام در کنارش اگه لازم باشه مکمل بخورم
چطور میتونم مکمل های خارجی اصل گیر بیارم

Havbb
17-10-2014, 20:49
روند مد نظر شما خوبه
کار خاصی لازم نیست بکنید فقط در باشگاه روی تمرینات پا بیشتر تمرکز کنید

D o l f i n
01-11-2014, 07:03
امینو اسیدهایی که بصورت قرص هستند رو چطور باید مصرف کرد؟
جویدنی هستند؟
یا همینجوری درسته قورتشون بدیدم اوکی هست؟

Havbb
01-11-2014, 12:49
خیلی بزرگن اگه از گلوت پایین میره قورت بده. البته اگر بجوی هم خوشمزه هستن

=-=-=

توجه کنید که تو محرم مداحی نذارید حین تمرین چون تاثیر معکوس داره. اگر آهنگ نمیخواید در سکوت تمرین کنید

D o l f i n
02-11-2014, 17:10
والا برای من که خوشمزه نیست
منم به طرفی که گرفتم میگم قورت بدم حالام بد میشه بجوم میگه اگه درسته قورت بدی جذب نمیشه و همینطوری دفع میشه :n04:

u z e r
05-11-2014, 19:19
درود
دوستان اطلاعی در مورد این مکمل دارید ممنون میشم !

p_p_k
05-11-2014, 23:26
سلام. بچه ها مکمل رو چند ماه بعد از شروع باشگاه میشه خورد؟؟

Havbb
06-11-2014, 23:42
مکمل رو اصولا هر وقت مربی تشخیص بده باید مصرف کنید شاید کسی تا دو سه سال نیاز به مکمل نداشته باشه!

نظر خودم اینه که اول باید هدف مشخص بشه. بعد بر مبنای اون مکمل و برنامه ی تمرینی داده میشه. کسی که همینجوری میره بدنسازی نیازی به مکمل نداره

D o l f i n
13-11-2014, 12:39
یه سوال دیگه خوردن شیر و لبنیات قبل یا بعد تمرین کلا منظورم در زمان مصرف مکمل هست مشکل نداره ؟
بعضی ها میگن لبنیات نمیزاره مکملها نظیر آمینو و کراتین جذب بدن بشن

mr special
13-11-2014, 14:29
سلام دوستان میشه بگین پروتیین وی خوبه برای افراد مبتدی یا نه ؟و اینکه چه مارکش خوبه ؟ چجوری مصرف میشه ممنون

Havbb
13-11-2014, 22:24
پروتئین وی خالص برای افراد مبتدی نیست

Milad4171
21-11-2014, 13:31
سلام!
یک سوال دارم.
ورزش هوازی یک روز درمیون بهتر جواب میده یا هر روز ؟؟؟
چون اینطوری که من تحقیق کردم بدن در تایم استراحت هست که چربی سوزی انجام میده ! یعنی چربی سوزی در یک روز استراحت انجام میشه !
درسته ؟؟

Havbb
21-11-2014, 18:32
این مسئله که چربی سوزی در روز استراحت انجام میشه غلطه
ولی تعداد روزهای ورزش هوازی بستگی به کمر جنابعالی داره اقا میلاد

AliHamdi
10-12-2014, 23:40
تازه شروع کردم ورزش سنگینی هست اما حال میده:n02:

fanoos1
30-12-2014, 15:34
سلام.دوستان میخواستم بدونم بستن شکم بند لاغری و زیرش پلاستیک که باعث تعریق بیشتری میشه تو آب کردن چربی ها اثری داره؟
خیلیا تو باشگاه هنگام دویدن یا دوچرخه پلاستیک میزارن.نمیدونم تاثیر مثبت یا منفی داره با نه

Havbb
31-12-2014, 06:23
اثر مستقیمش کشیدن آب زیر پوست و کاهش موقت وزن هستش
بعضی معتقدن در دراز مدت تاثیراتی در آماده کردن چربی ها جهت سوختن داره

alipoor90
31-12-2014, 08:40
کاهش وزن فقط و فقط و فقط به کالری ورودی و خروجی بستگی دارد ، قانون اول ترمودینامیک
بستن پلاستیک بی تاثیر هست ( تاثیر بسیار ناچیزی دارد از طریق افزایش مصرف انرژی بدن جهت تعریق و جایگزینی ولی این تاثیر بسیار بسیار ناچیز هست ... )

Alcatel.
26-01-2015, 20:09
مکمل اصل از کجا تهیه کنیم؟
کسی از دوستان اگه مصرف کرده و از نتیجش راضی بوده و عوارضی براش نداشته ادرسی شماره تلفنی ازش مرحمت بفرمایند
میگن حتی نمایندگی های مکمل ها هم گاهی جنس قلابی میفروشن!!! اگه نمایندگی اینجوری باشه پس وای به حال بقیه...

mohsen3544
08-04-2015, 20:53
دوستان برای کسی که دیسک کمر داره بدنسازی ممنوع هست؟؟ چه ورزشهایی میشه کرد و یا چه تمرینهایی میشه واسه چنین افرادی توصیه کرد؟؟

Sent from my HUAWEI P6-U06

Havbb
08-04-2015, 22:01
دوستان برای کسی که دیسک کمر داره بدنسازی ممنوع هست؟؟ چه ورزشهایی میشه کرد و یا چه تمرینهایی میشه واسه چنین افرادی توصیه کرد؟؟

Sent from my HUAWEI P6-U06

نه اتفاقا مفید هستش
به شرطی که تمرینات مخصوص انجام بشه
بستگی به نوع دیسک داره که روبه جلو باشه یا رو به عقب (برای تمرینات پا)
تمرینات عموما نشسته یا خوابیده انجام بشه تا جایی که میشه

امید رض
23-04-2015, 16:11
رونی کلمن به ایران آمد!
ادای احترام کلمن به شهدای ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pessimist
23-04-2015, 16:31
الان اکثرا دارن در مورد اومدن رونی کولمن صحبت میکنن میگن برای یه عکس گرفتن چیزی حدود 800 هزار تومن میگیره . واقعا ببینید این آدم ها از چه راههایی پول در میارن .:n04:

Artam01
14-05-2015, 00:03
درود.
من بعد از جند سال دوباره رفتم یکمی تمرین کردم ولی بعد از کمی تمرین دچار حالت تهوع میشم کسی از دوستان دلیلش رو میدونه؟

Mehrshad-msv
28-06-2015, 04:45
درود.
من بعد از جند سال دوباره رفتم یکمی تمرین کردم ولی بعد از کمی تمرین دچار حالت تهوع میشم کسی از دوستان دلیلش رو میدونه؟

چند سالته.چند سال سابقه داری. وزن قد لطفا. بیماری خاصی ذاری. واگر فرض بگیریم نرمالی بیشتر بخاطر افت فشاره سعی کن آب زیاد بخوری و بیشتر از نیم سلعت نشه تمرینت. نبات بعد تمرین یادت نره عزیز:n01:

Kamyar_AnathemA
28-06-2015, 16:01
سلام
من تازه میخوام شروع کنم
29 سالمه قد 180 وزن 70-71 کیلو

هدفم اینه که بدنم یه شکل و فرمی داشته باشه . اصلا اهل کل کل و این چیزا نیستم . عجله هم ندارم تقریبا
بیشتر میخوام بدنم عضلانی باشه تا گنده باشم و حجم داشته باشه
تقریبا مثل بدن ژیمناستیک کار ها

دقیقا چیکار کنم ؟ هر روز برم باشگاه ؟ روزی چند ساعت ؟ مکمل هم بخورم یا نه ؟

مرسی

Artam01
28-06-2015, 23:34
چند سالته.چند سال سابقه داری. وزن قد لطفا. بیماری خاصی ذاری. واگر فرض بگیریم نرمالی بیشتر بخاطر افت فشاره سعی کن آب زیاد بخوری و بیشتر از نیم سلعت نشه تمرینت. نبات بعد تمرین یادت نره عزیز:n01:
سه سال سابقه دارم چاق و لاغر هم نیستم سنمم زیاد نیست.
اتفاقن یه بار بعد تمرین نوشابه خوردم بهتر شدم، فعلن دیگه تمرین نمی کنم چون عادت نکردم یاد حالم میافتم بی خیال تمرین میشم.
راه حلی نداره؟

Mehrshad-msv
28-06-2015, 23:40
سه سال سابقه دارم چاق و لاغر هم نیستم سنمم زیاد نیست.
اتفاقن یه بار بعد تمرین نوشابه خوردم بهتر شدم، فعلن دیگه تمرین نمی کنم چون عادت نکردم یاد حالم میافتم بی خیال تمرین میشم.
راه حلی نداره؟

کامل سوالم رو جواب ندادی ولی فکر کنم کم خونی دارید احتمالا البته نه زیاد که اونم با یک بطری آب شیرین بین تمرین حله. سعی کن سبک بزنی با ستای پایین و تعداد بالای 20... البته تا وقتی که بدنت عادت کنه به تمرینات سنگین تر.
بدنسازی ورزشیه که اگر زیادی و بی دلیل به خودت فشار بیاری حتی اگر مکمل هم بخوری بازهم به مشکل می خوری. هر روز هم تمرین نکن هفته 2 یا سه بار بسه. البته سعی کن روز قبل از تمرین زود بخوابی و کامل.:n01:

A.IvI.I.N
11-07-2015, 09:15
دوستان کراتین مونو هیدرات چه مارکی خوبه بخرم؟؟
big c شنیدم خوبه کانادایی هستش.
پارسال مارک ساترن گرفتم خوب بود از این ساندیسی ها.
یکی دو تا مارک معروف معرفی کنین پولش مهم نیس کیفیت برام مهمه.

brad pitt
04-08-2015, 22:32
دوستان کراتین مونو هیدرات چه مارکی خوبه بخرم؟؟
big c شنیدم خوبه کانادایی هستش.
پارسال مارک ساترن گرفتم خوب بود از این ساندیسی ها.
یکی دو تا مارک معروف معرفی کنین پولش مهم نیس کیفیت برام مهمه.

ماسل تچ
ماسل فارم
BSN
الیمپ
سلوکور

چرا کراتین ترکیبی نمیگیری ؟

وزنت چجوره ؟ میخای اضافه بشه یا کم ؟

وین رونی
12-08-2015, 20:29
من این معجون را درست کردم:

مواد لازم :

۱.نیم کیلو پودر سفیده تخم مرغ ترجیحا خارجی (دانمارکی)که در مغازه های مواد خام فروشی (مواد اولیه)مخصوص شیرینی یافت میشود.
۲.نیم کیلو شکر
۳.یک عدد پودر شیر خشک ۴۰۰ گرمی (ترجیحا خارجی مثل نیدو)
۴.پودر جوانه گندم ۴۰۰ گرم
۵.پنج قاشق غذا خوری پودر کاکایو یا پودر قهوه لازم به ذکر میبا شد اضافه کردن پودر کاکائو سلیقه ای و برای طعم دهی میباشد ولی از این موضوع غافل نباشید که کافیین موجود در قهوه و کاکائو باعث افزایش نسبی قدرت در تمرین شده و به اصطلاح ورزش کاران از کم آوردن در تمرین به حد زیادی جلو گیری میکند.
۶.برای از بین بردن بوی بد پودر سفیده تخم مرغ به اندازه نصف قاشق چای خوری وانیل به کل پودر اضافه کنید اما توجه کنید اضافه کردن زیادی وانیل طعم پودر شما را تلخ و تیز میکند!

طریقه قاطی کردن مواد و زمان مصرف مواد :

خوب ابتدا یک قوطی خالی مخصوص پروتیین پیدا کنید (در هر ظرف جا دار و تمیز دیگر هم میشود)بعد پودر سفیده تخم مرغ را درون ظرف ریخته وبعد پودر جوانه گندم را کم کم اضافه میکنیم و به هم میزنیم(برای سهولت درب قوطی را بسته وخوب تکان دهید)تا کاملا مخلوط شود بعد پودر کاکا یو را به همین ترتیب اضافه و ترکیب کنید ،همین کار را برای پودر شیر خشک انجام دهیدانجام دهید(توجه داشته باشد اضافه کردن پودر شیر خشک زودتر از مراحل ذکر شده مخصوصا قبل از پودر کاکایو باعث نم دار شدن مخلوط ودر نتیجه خوب مخلوط نشدن و همچنین گلوله شدن ترکیب میشود)در نهایت شکر را اضافه کرده وباز هم خوب مخلوط میکنیم تا یکدست شود .حالا این پودر گیاهی برای افزایش ۱۰۰% وزن آمادست.

طریقه مصرف:

یک تا دو قاشق غذا خوری قبل از صبحانه حتما با شیر میل شود.کازوین موجود در شیر هضم پروتین موجود در سفیده تخم مرغ را به طول میانجامد و باعث جذب پروتین بیشر خواهد شد پس حتما ترکیب را با شیر بخورید.

دو تا سه قاشق غذا خوری نیم ساعت قبل از تمرین

سه قاشق غذا خوری بلافاصله بعد از تمرین
(افزایش وزن تا ۷کیلو)
منبع: سایت دکتر سلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبل اینکه این معجون را درست کنم و مصرف کنم بعد تمرین سفیده تخم مرغ می خوردم الآن به نظرتون چون این معجون پودر سفیده تخم مرغ داره نیاز هست که مثل قبل سفیده تخم مرغ بخورم؟

D o l f i n
22-08-2015, 09:31
این سوال رو قبلا پرسیدم الانم دوباره میپرسم
آمیتو که من گرفتم بصورت قرص هست
مربی که به من داده تاکید زیاد داره یا باید خوب بجویی یا اگه نمیتونی آسیاب کن
هرگز درسته قورت نده که دفع میشه و جذب بدنت نمیشه
حالا راسته همچین چیزی من بدم میاد به بجوم خوش طعم نیست درسته قورت بدم مشکل داره؟

alish78
25-08-2015, 03:00
دوستان نظرتون درباره این چیه؟

MILAD MGH
25-08-2015, 23:56
کوه عضله ایران درگذشت

ورزش > دیگر ورزشها - بیت‌الله عباسپور، قهرمان پرورش اندام ایران دار فانی را وداع گفت.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این ورزشكار قهرمان ایرانی، بعد از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با یک بیماری نادر، امشب دار فانی را وداع گفت.
كوه عضله ايران، مدت ها در بیمارستان بستری بود و از بیماری نادر خود رنج می‌برد. او در ماه‌های آخر بسیار ناتوان شده بود. بیت‌الله سه روز در کما بود و بعد از آن پزشکان تایید کرده اند که او فوت كرده است.
مرحوم عباس‌پور مقام‌های جهانی زیادی کسب کرد و نام ایران را در رشته پرورش اندام، سر زبان‌ها انداخت. او بیماری التهاب رگ‌های خونی داشت.
خبرگزاری خبرآنلاین، این ضایعه بزرگ را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش کشور تسلیت عرض می کند.

BestDev
26-08-2015, 09:14
کوه عضله ایران درگذشت

ورزش > دیگر ورزشها - بیت‌الله عباسپور، قهرمان پرورش اندام ایران دار فانی را وداع گفت.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این ورزشكار قهرمان ایرانی، بعد از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با یک بیماری نادر، امشب دار فانی را وداع گفت.
كوه عضله ايران، مدت ها در بیمارستان بستری بود و از بیماری نادر خود رنج می‌برد. او در ماه‌های آخر بسیار ناتوان شده بود. بیت‌الله سه روز در کما بود و بعد از آن پزشکان تایید کرده اند که او فوت كرده است.
مرحوم عباس‌پور مقام‌های جهانی زیادی کسب کرد و نام ایران را در رشته پرورش اندام، سر زبان‌ها انداخت. او بیماری التهاب رگ‌های خونی داشت.
خبرگزاری خبرآنلاین، این ضایعه بزرگ را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش کشور تسلیت عرض می کند.

تسلیت میگم. واقعا نگران کنندست. امیدوارم به خاطر چیزهایی که مصرف میکرده نباشه. اگه این بنده خدا که حرفه ای اینکار بود این بلا سرش اومده پس این همه جوون که دارن از چیزهای تقلبی استفاده میکنن چی میشن ! فکر کنم به زودی شاهد سونامی مرگ بدنسازا باشیم!

poorya_2
26-08-2015, 09:21
خدا رحمتش کنه ، خیلی خبر بدی بود :n03:

وین رونی
26-08-2015, 12:31
تسلیت میگم. واقعا نگران کنندست. امیدوارم به خاطر چیزهایی که مصرف میکرده نباشه. اگه این بنده خدا که حرفه ای اینکار بود این بلا سرش اومده پس این همه جوون که دارن از چیزهای تقلبی استفاده میکنن چی میشن ! فکر کنم به زودی شاهد سونامی مرگ بدنسازا باشیم!

جایی خوندم

دکتر محمد زندی پزشک معالج بیت الله عباسپور اعلام کردند مرگ ایشون هیچ ربطی به مصرف استروييد ويامکمل نداشته ولی امکان داره از طریق ضعیف شدن سیستم ایمنی بدنشون براثر رژیم های پی درپی این بیماری به بدنشون نفوذ کرده باشه
ولی خب این حرف ها زیاد شده و بیشترشون هم از روی بی اطلاعی هست
هرچی هست باید سکوت کرد تا درد بیشتری نباشه بر دردهای بازماندگانش
خدا رحمتش کنه

javad2015
29-08-2015, 03:43
یه سوال برام پیش اومده.......چرا افراد با وجود قد و استخوان بندی و وزن یکسان لزوما به یک اندازه چاق به نظر نمیرسن؟مثلا عکس زیر یکی از اشنایان ما هست اصلا به هیکلش نمیخوره ولی وقتی رفت رو ترازو 78 کیلو وزن داشت!خیلیامون که چاق تر ازش به نظر میایم حتی کم وزن تر هم بودیم!

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2015, 08:47
یه سوال برام پیش اومده.......
چرا افراد با وجود قد و استخوان بندی و وزن یکسان لزوما به یک اندازه چاق به نظر نمیرسن؟
مثلا عکس زیر یکی از اشنایان ما هست اصلا به هیکلش نمیخوره ولی وقتی رفت رو ترازو 78 کیلو وزن داشت!خیلیامون که چاق تر ازش به نظر میایم حتی کم وزن تر هم بودیم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام
خیلی علتها داره:
• اختلاف در درصدِ تراکم استخوانها (استخوانهای هم اندازه و هم حجم اما یکیشون استخوانهاش متراکم تر و سنگینتره)
• عضلات سنتگینتر از چربی هست . ممکنه یک نفر تعداد تارهای عضلانی ماهیچه های رانش بیشتر باشه و یک نفر دیگه رانش هم حجم رانِ اون باشه ولی تعداد تارهای عضلانیش کمتر باشه اما یک لایه ی چربی ضخیمتر روی عضلاتش رو پوشانده باشه و هم حجم به نظر بیان .
برای درک بهتر این موضوع , فرد عظلانی در آب فرو میره اما کسی که هم حجمش هست اما عضلاتش کمتره و به جاش چربی داره , روی آب شناور میمونه مثل یک متر مکعب آهن و یک متر مکعب چوب
تعداد تارهای عضلانی رو ژنها تعیین میکنه و تارهای عضلانی در دورانِ جنینی تشکیل میشه و تا آخِر عمر ثابت میمونه
ورزش مناسب فقط باعث میشه تارهای عضلانی قطورتر بشه (اطرافش پروتئین تشکیل میشه) .
کار کشیدن از عضلات و ورزش پرورش اندام و استفاده از هورنونها و نیروزاها و داروهای دیگه حتی یک تار عضلانی هم به بدن اضافه نمیکنه
• اختلاف در حجم اندامهای داخلی مثل قلب , کبد , ریه ها , معده , رودها • اختلاف در وزنِ سر

Artam01
02-09-2015, 19:38
یه رفیق دارم گیاه خواره حتی تخم مرغ هم نمی خوره بعد می خواد بره بدنسازی، به نظر من که بدون گوشت و تخم و مرغ بدنسازی فایده نداره، نظر شما چیه دوستان؟ بهش چی بگم؟

- - - Updated - - -

یه رفیق دارم گیاه خواره حتی تخم مرغ هم نمی خوره بعد می خواد بره بدنسازی، به نظر من که بدون گوشت و تخم و مرغ بدنسازی فایده نداره، نظر شما چیه دوستان؟ بهش چی بگم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-09-2015, 17:12
یه رفیق دارم گیاه خواره حتی تخم مرغ هم نمی خوره بعد می خواد بره بدنسازی
به نظر من که بدون گوشت و تخم و مرغ بدنسازی فایده نداره، نظر شما چیه دوستان؟ بهش چی بگم؟؟سلام
نتیجه ی رضایت بخشی نمیگیره مگر اینکه گیاهان پروتئین دار زیاد بخوره مثل قارچ و حبوبات و غیره و بدنش هم کاملاً سالم باشه خصوصاً دستگاه گوارشش
بذارید خودش امتحان کنه و نتیجه رو ببینه

وین رونی
05-09-2015, 22:39
آقا این کافئین علی الخصوص قهوه چه اثری داره
امروز قبل تمرین یه فنجون قهوه فرانسوی درست کردم(جای شما خالی)دو ساعت تمرین سنگین انجام دادم رفتم بعد باشگاه دیدم مغازه آشنامون بار دارن خالی کلی بار خالی کردیم(صندلی و مبل)الآن که ساعت نیم ساعت به 00:00 هست هنوز احساس خستگی نمی کنم
برم چند ست شنا و دراز نشست برم بلکم خوابم بگیره :n02:

alish78
09-09-2015, 19:57
سلام دوستان
این برنامه به نظرتون چطوره؟

Artam01
09-09-2015, 22:01
بدون دیدن بدن و سن و وزن و دانستن مدت زیادی که فرد قبلن تمرین داشته نمیشه نظر داد.
ولی کلن اگه تازه کاری و زورت زیاد نشده هر تمرینی بکنی خوبه زیاد فرقی نمیکنه چی باشه اول باید هماهنگی عصبی در حرکات به دست آورد.

- - - Updated - - -

بدون دیدن بدن و سن و وزن و دانستن مدت زیادی که فرد قبلن تمرین داشته نمیشه نظر داد.
ولی کلن اگه تازه کاری و زورت زیاد نشده هر تمرینی بکنی خوبه زیاد فرقی نمیکنه چی باشه اول باید هماهنگی عصبی در حرکات به دست آورد.

alish78
09-09-2015, 22:03

- - - Updated - - -

بله تازه کارم
از وقتی هم سه چهار روز پیش واسه اولین بار رفتم تا الان همه جام درد میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-09-2015, 23:20
سلام دوستان
معیار انتخابِ وزنِ مناسب برای هالتر و دمبل چی هست تا باعث خراب شدنِ غضروف مفصلها و مفصلها و سوختن ماهیچه ها نشه ؟
یعنی یک خانوم یا آقا با قدِ 150 و وزنِ 45 یا قد 180 و وزن 90 چطوری وزنِ هالتر و دمبل رو مشخص کنند تا تاثیر مطلوب داشته باشه و به بدن هم ضرر نزنه ؟

alish78
09-09-2015, 23:31
دوستان من دو روز پيش براى بار اول رفتم باشگاه و الان تمام بدنم درد ميكنه
چكار كنم كه فورا خوب بشه؟

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

وین رونی
09-09-2015, 23:41

بین یک هفته تا ده روز درد داری.طوری که حتی شب ها هم از درد از خواب بیدار میشی مخصوصاً اگه جلو بازو داری که اصلاً دست هات از آرنج صاف صاف نمیشه درد زیادی این قسمت هست
حمام و ماساژ استخر و سونا جکوزی شاید بهتر بشه
به این فکر کن که روزی شاید مثل رولی وینکلار بشی(البته اگه هدفت حجم و عضله باشه)از درد کم میشه
عکس زیر آماده سازی برای کمتر از 2 ماه مونده به Mr Olympia 2015

alish78
09-09-2015, 23:44
بین یک هفته تا ده روز درد داری.طوری که حتی شب ها هم از درد از خواب بیدار میشی مخصوصاً اگه جلو بازو داری که اصلاً دست هات از آرنج صاف صاف نمیشه درد زیادی این قسمت هست
حمام و ماساژ استخر و سونا جکوزی شاید بهتر بشه
به این فکر کن که روزی شاید مثل رولی وینکلار بشی(البته اگه هدفت حجم و عضله باشه)از درد کم میشه
عکس زیر آماده سازی برای کمتر از 2 ماه مونده به Mr Olympia 2015
بله جلو بازو هم دمبل دارم هم سيمكشى
البته هدفم از بدنسازى فقط و فقط تناسب اندامه اصلا دوست ندارم اين شكلى بشم

gaxter
10-09-2015, 01:11

قبل از تمرین حتما حرکات کششی و گرم کردن بدن رو انجام بده.
قبل از تمرین و در حین تمرین مهمترین چیز مصرف آب هستش به مقدار مناسب.بیشتر گرفتگی عضله مربوط به کم آبی بدن هست.
ریکاوری و دوش آب سرد بعد از تمرینات از گرفتگی عضله جلوگیری میکنه.
مصرف پروتئین و ویتامین بعد تمرین برای ریکاوری و بازسازی عضلات.

- - - Updated - - -

قبل از تمرین حتما حرکات کششی و گرم کردن بدن رو انجام بده.
قبل از تمرین و در حین تمرین مهمترین چیز مصرف آب هستش به مقدار مناسب.بیشتر گرفتگی عضله مربوط به کم آبی بدن هست.
ریکاوری و دوش آب سرد بعد از تمرینات از گرفتگی عضله جلوگیری میکنه.
مصرف پروتئین و ویتامین بعد تمرین برای ریکاوری و بازسازی عضلات.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-09-2015, 01:37
دوستان من دو روز پيش براى بار اول رفتم باشگاه و الان تمام بدنم درد ميكنهچكار كنم كه فورا خوب بشه؟Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
سلام
عضله وقتی کار میکنه فرایند شیمیائی انجام میده و قند رو میسوزونه و تبدیل میکنه به حرکت و گرما
نتیجه ی این فرایند شیمیائی , جمع شدن اسید لاکتیک در عضله هست
اگر خیلی کار بکشین از عضله , اسید لاکتیک زیاد تولید میشه
علت خستگی ماهیچه هم همین اسید لاکتیک هست که با ماشاژ و حرکات سبکِ نرمشی و استراحت از عضله خارج میشه کم کم
کار زیاد کشیدن از عضله باعث پارگی بعضی از تارهای ماهیچه ای هم میشه اما با استراحتِ کافی و تغذیه ی مناسب , تارهای پاره شده ترمیم میشه و قویتر هم میشه یعنی دور تار عضله مقداری پروتئین جمع میشه و کم کم عضله حجمش زیاد میشه و قوی میشه
استراحت بعد از ورزش سنگین ضروری هست تا عضله فرصت پیدا کنه اسید لاکتیک رو دفع کنه و تارهای آسیب دیده رو ترمیم کنه
اگر فشار بیش از حد باشه و یا تغذیه بد باشه یا به عضله استراحت داده نشه یا بدن بیمار باشه و سیستمهاش درست کار نکنه باعث صدمه ی جدی به بدن میشه . برای همین باید قبل از بدن سازی از سلامت بدن مطمئن بشیم و روزهائی که مریض هستیم نباید ورزش کنیم
باید در انتخاب وزنه ها دقت کرد تا نه خیلی سبک باشه و بی تاثیر و نه بیش از حد سنگین و صدمه زن به عضلات و مفاصل و استخوانها
باید بین حرکتهای سنگین یک یا دو دقیقه استراحت داد به عضلات و نفس عمیق کشید و اگر موقع ورزش احساس تشنگی دارید , هر 5 دقیقه کمی آب در حد یک قاشق غذاخوری بخورید تا دهان و گلو تر بشه و تا حدی رفع تشنگی بشه بدون رسیدن آب به معده
یک روز در میان ورزش کردن برای استراحت و ترمیم و قوی شدن عضله خیلی مهم هست
سلامت سیستمهای بدن مثل دستگاه گوارش و اعصاب و سیستم حرکتی و استخوانها و مفاصل و قلب و عروق خیلی مهم هست
ماشاژ با حوله ی زبر بعد از ورزش خیلی خوبه برای خارج کردن اسید از ماهیچه
یا دوش با آب پر فشار با حرارت 36 درجه
استفاده از مواد شیمیائی نیروزا و هورمونها و داروها اشتباه بزرگی هست که ممکنه حتی باعث بیماریهای بدون علاج و مرگ بشه
توی تلوزیون چند روز پیش نشون داد که چند باشگاه بدن سازی رو بستند به علت فروش هورمون و آمپول و قرص و مولد نیروزا به جوانها تا زودتر عضلاتشون پف کنه !!!

alish78
10-09-2015, 02:16
سلام
عضله وقتی کار میکنه فرایند شیمیائی انجام میده و قند رو میسوزونه و تبدیل میکنه به حرکت و گرما
نتیجه ی این فرایند شیمیائی , جمع شدن اسید لاکتیک در عضله هست
اگر خیلی کار بکشین از عضله , اسید لاکتیک زیاد تولید میشه
علت خستگی ماهیچه هم همین اسید لاکتیک هست که با ماشاژ و حرکات سبکِ نرمشی و استراحت از عضله خارج میشه کم کم
کار زیاد کشیدن از عضله باعث پارگی بعضی از تارهای ماهیچه ای هم میشه اما با استراحتِ کافی و تغذیه ی مناسب , تارهای پاره شده ترمیم میشه و قویتر هم میشه یعنی دور تار عضله مقداری پروتئین جمع میشه و کم کم عضله حجمش زیاد میشه و قوی میشه
استراحت بعد از ورزش سنگین ضروری هست تا عضله فرصت پیدا کنه اسید لاکتیک رو دفع کنه و تارهای آسیب دیده رو ترمیم کنه
اگر فشار بیش از حد باشه و یا تغذیه بد باشه یا به عضله استراحت داده نشه یا بدن بیمار باشه و سیستمهاش درست کار نکنه باعث صدمه ی جدی به بدن میشه . برای همین باید قبل از بدن سازی از سلامت بدن مطمئن بشیم و روزهائی که مریض هستیم نباید ورزش کنیم
باید در انتخاب وزنه ها دقت کرد تا نه خیلی سبک باشه و بی تاثیر و نه بیش از حد سنگین و صدمه زن به عضلات و مفاصل و استخوانها
باید بین حرکتهای سنگین یک یا دو دقیقه استراحت داد به عضلات و نفس عمیق کشید و اگر موقع ورزش احساس تشنگی دارید , هر 5 دقیقه کمی آب در حد یک قاشق غذاخوری بخورید تا دهان و گلو تر بشه و تا حدی رفع تشنگی بشه بدون رسیدن آب به معده
یک روز در میان ورزش کردن برای استراحت و ترمیم و قوی شدن عضله خیلی مهم هست
سلامت سیستمهای بدن مثل دستگاه گوارش و اعصاب و سیستم حرکتی و استخوانها و مفاصل و قلب و عروق خیلی مهم هست
ماشاژ با حوله ی زبر بعد از ورزش خیلی خوبه برای خارج کردن اسید از ماهیچه
یا دوش با آب پر فشار با حرارت 36 درجه
استفاده از مواد شیمیائی نیروزا و هورمونها و داروها اشتباه بزرگی هست که ممکنه حتی باعث بیماریهای بدون علاج و مرگ بشه
توی تلوزیون چند روز پیش نشون داد که چند باشگاه بدن سازی رو بستند به علت فروش هورمون و آمپول و قرص و مولد نیروزا به جوانها تا زودتر عضلاتشون پف کنه !!!
نه خدا رو شكر نه من اهل دارو هستم نه باشگاهمون دارو مياره
فقط يه سوال: من ١٦ سالمه قدم ١٦٥ و وزنم ٦٤ هست
چه وزنه اى برام مناسبه؟

وین رونی
10-09-2015, 10:35
یه سری از مکمل ها فکر نکنم مشکل زیادی داشته باشن مثل آمینو ها یا پروتئین وی تو داروخونه ها هم می فروشن

Artam01
10-09-2015, 18:31
بله تازه کارم
از وقتی هم سه چهار روز پیش واسه اولین بار رفتم تا الان همه جام درد میکنه

نه خدا رو شكر نه من اهل دارو هستم نه باشگاهمون دارو مياره
چه وزنه اى برام مناسبه؟

یه خرده تمرینات زیاده بویژه تمرینات سینه، درد عضلاتی اجتناب ناپذیره من خودم بعد چند سال تمرین باز هم درد عضلانی داشتم.
الان که تازه کاری و جوونی وزنه زیاد سنگین نکن، فعلن فقط وزنه ای بردار که بتونی حرکات رو بدون فشار زیاد انجام بدی بعد یک ماه سیستم اعصابت قوی میشه بعد دو سه ماه عضلات اونوقت میتونی فشار تمرین رو بیشتر کنی البته این نظر من هست.

amir deja vu
10-09-2015, 18:56
چه وزنه اى برام مناسبه؟

درد بعد تمرینت همونطور که دوستان گفتن عادیه.به خصوص چون تازه شروع کردی.سعی کن خوب گرم کنی قبل تمرین و بعد تمرینم سرد کنی تا این درد هم کمتر بشه

نمیشه دقیق گفت که شما باید چه وزنه ای بزنی! به عوامل مختلفی بستگی داره.ولی همیشه برای انتخاب وزنه مناسب این اصل رو رعایت کن: وزنه ای رو انتخاب کن که تو تکرارهای آخر از حداکثر
توان عضله استفاده کنی.یعنی دیگه نتونی بیشتر از این بزنی. برای مثال اگه قراره سه ست 10تایی جلو بازو با دمبل بزنی باید دمبلی رو انتخاب کنی که در آخرین تکرارت(اینجا تکرار دهم) بیشترین فشار رو به عضله بیاری.اگه بتونی بیشتر از 10 تکرار با اون وزنه بزنی یعنی برات سبکه! و اگه مثلا تو همون تکرار چهارم پنجم بمونی یعنی وزنه رو سنگین تر از توانت انتخاب کردی...

در ضمن چون تازه شروع کردی فعلا با وزنه های سبک تر کار کن ...

چون هنوز تو سن رشدی سعی کن حرکات سنگین پا رو نزنی (مثلا اسکات)

موفق باشی:n01:

mohammad_md
02-10-2015, 01:17
سلام دوستان
کسی میتونه یه دارو برام بخره و پست کنه ؟50تومن هم به عنوان دستمزد میدم
از دوستانی که بدنسازی حرفه ای کار میکنن یک سوال داشتم
میخواستم بدونم داروهایی مثل استرویید که نیاز به نسخه دارند رو چطور تهیه میکنن

javad2015
06-10-2015, 20:39
ایا عرض شانه و نوع استخوان بندی بالاتنه با هم ارتباطی دارن؟یعنی هر چی عرض شونه بیشتر باشه پس استخوان بندی بالاتنه درشت تره؟ایا ممکنه دو نفر با عرض شانه یکسان باشن ولی یکیش به میزان قابل توجهی استخوان بالاتنش درشت تر باشه؟

Artam01
07-10-2015, 09:11
میشه، تو استخوان و کشکک زانو هم همینطوره، می بینی دو تا آدم هم قد هم هستند و اندازه ی عرض بدنشون یکیه ولی یکی کشکک زانوی خیلی بزرگتری داره، تو باشگاه هم زیاد دیدم افراد نازک اندامی که عرض شونه ی خوبی دارن و به قولی بدنشون V شکل است.

- - - Updated - - -

میشه، تو استخوان و کشکک زانو هم همینطوره، می بینی دو تا آدم هم قد هم هستند و اندازه ی عرض بدنشون یکیه ولی یکی کشکک زانوی خیلی بزرگتری داره، تو باشگاه هم زیاد دیدم افراد نازک اندامی که عرض شونه ی خوبی دارن و به قولی بدنشون V شکل است.

javad2015
07-10-2015, 16:04
به نظرم اینجوری کسی نمیتونه باشه......اخه وقتی ادم چاق میشه به نظر میاد استخوناش درشتتره در صورتی که واقعا اینجور نیست.
مثلا من خیلیا رو میشناسم که عکس وقتی لاغر بودن رو نگاه میکنی و با الن که چاق شدن خیال میکنی استخونا درشتر شده ولی اینجور نیست.
کل بدن تناسب داره
عرض بدن بیشتر =لگن پهن تر...استخون پای درشتر..شماره کفش بالاتر و دنده درشتر و.....

saadat68
27-11-2015, 01:50
سلام برای شروع باید روزی چند دقیقه بدنسازی انجام داد برای تناسب اندام ؟
20 دقیقه در روز ورزش هوازی و نرمش میکنم علاوه براین منظورم هست

Captain_America
27-11-2015, 08:51
سلام، قد من 176 و وزنم 69 هستش بدنم هم معمولی ولی چهارشونه هستم یکم پُر نشون میده در کل نه عضلانی نه چربی اضافه که مثلا شکم باشه، دوستانم که باشگاه میرن من هم بصورت آماتوری ولی حالت صحیح ببا هالتر و دمبل کار میکنم واسه همین حجم بازوهام خوب نشون میده بعدش هم رو دوچرخه یا تردمیل میرم. کلا برنامه مشخص تمرینی ندارم بیشتر واسه سرگرمی.
حالا یکی از دوستانم که مقام هم داره میگه من اگه یه سال حرفه ای باهاش تمرین کنم میتونم یه بدن فیتنسی خوب بسازم.
به نظرتون جواب میده که شروع کنم؟ اصلا برم فیتنس یا نه؟

saadat68
30-11-2015, 04:11
سلام برای شروع باید روزی چند دقیقه بدنسازی انجام داد برای تناسب اندام ؟
20 دقیقه در روز ورزش هوازی و نرمش میکنم علاوه براین منظورم هست
آقا یه مشاوره ای هم به ما بدین

mohsen_gh1991
14-07-2016, 10:56
دوستان سلام
من تازه ثبت نام کردم تو باشگاه دانشگاهمون . مربی هم به اونصورت نیست که بخوام یه برنامه کارشناسی ازش بگیرم . یه برنامه تمرینی میخواستم که تو مدت یکی دو ماه یه مقدار وزن و مخصوصا حجم اضافه کنم البته بدون مکمل . تو اینترنت برنامه های مختلفی هم بود که اخرش نفهمیدم کدوم بهتره . یه برنامه عملی و بدرد بخور میخواستم اگه دوستان میتونن راهنمایی کنن .
ممنون

وین رونی
14-07-2016, 12:58
دوستان سلام
من تازه ثبت نام کردم تو باشگاه دانشگاهمون . مربی هم به اونصورت نیست که بخوام یه برنامه کارشناسی ازش بگیرم . یه برنامه تمرینی میخواستم که تو مدت یکی دو ماه یه مقدار وزن و مخصوصا حجم اضافه کنم البته بدون مکمل . تو اینترنت برنامه های مختلفی هم بود که اخرش نفهمیدم کدوم بهتره . یه برنامه عملی و بدرد بخور میخواستم اگه دوستان میتونن راهنمایی کنن .
ممنون
دوست عزیز همون اول کار یعنی یکی دو ماهه اول تازه با استاندارد حرکت آشنا میشی و هرچقدر کربوهیدرات و پروتئین بخوری و تغذیت درست باشه اون اوایل نمی تونی حجم بگیری بعد هم که مدتی گذشت نظر من اینه بدون مکمل نمبشع حجم و وزن آنچنانی گرفت
خود من بعد چهار پنج ماه که استاد بالا سرم بود حجم و ورن خاصی نگرفتم تا اینکه مکمل شروع کردم که وزن و حجم بالا رفت ولی حیف که قلبم بیش از این اجازه نداد و باشگاه رو ول کردم و الآن شدم همون حجم معمولی قبل باشگاه [emoji17]

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

vampireXZX
05-08-2016, 18:33
دوستان نظرتون درباره مکملهای داروخانه چیه؟!قیمت پایین تری دارن و مجوزز بهداشت هم دارن!ولی مکمهای دیگه هم قیمتهای خیلی بالا دارن هم امکان قلابی بود هست که برا بدن مشکلات زیادی به وجود میارن در صورت فیک بودن!
و یک سوال دیگه!من دو ماه باشگاه میرم!وزنم 65 ! و قدم 192 ! چه مکملی باید استفاده کنم؟!

وین رونی
05-08-2016, 22:38
دوستان نظرتون درباره مکملهای داروخانه چیه؟!قیمت پایین تری دارن و مجوزز بهداشت هم دارن!ولی مکمهای دیگه هم قیمتهای خیلی بالا دارن هم امکان قلابی بود هست که برا بدن مشکلات زیادی به وجود میارن در صورت فیک بودن!
و یک سوال دیگه!من دو ماه باشگاه میرم!وزنم 65 ! و قدم 192 ! چه مکملی باید استفاده کنم؟!

برای سوال اول:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C+%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

برای سوال دوم:
زیر نطر استاد هستی؟دو ماه زوده برای مکمل

rezazadeh65
24-08-2016, 10:02
سلام دوستان
من یک اپلیکیشن اندروید نوشتم ، خیلی ممنون می شم اگر تستش کنید و اگر نظری یا پیشنهادی دارید همینجا بگید یا خصوصی بذارید ، هر کس هم خواست تست کنه بگه رایگان اکانتش رو ویژه می کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مرسی

S@eid
14-11-2016, 17:53
دوستان کسی چیزی در مود مکملی به نام اگماتین می دونه ؟ کمیابه ؟

kasra_khan2003
14-11-2016, 18:56
دوستان کسی چیزی در مود مکملی به نام اگماتین می دونه ؟ کمیابه ؟

از مشتقات ال-آرجنین هست، باعث پمپاژ، کاهش استرس و افزایش تمرکز میشه، به تولید انسولین و ساخت عضله کمک میکنه، اشتها آور هم هست.

Blu-Ray
27-11-2016, 08:00
ماهيچه هاي شكم به ترتيب رشد ميكنن
من روز هاي اول باشگاه روزي ٥٠تا شكم ميرفتم در حالي كه داشتم ماهيچه ي اول شكم (بالايي سمت راست) رو ميسوزوندم
يه نَفَر بهم گفت منم تا الان روزي ١٥ تا ميرم و ماهيچه هاي ديگه درشد و بزرگ و رشد كردن ولي أولي رشد كرده بود اما كوچيك بود
چيكار كنم أولي هم بزرگ و درشد بشه ؟

در كل چه برنامه اي براي شكم خوبه ؟
٢ روز در هفته ٥٠ تا ٣ تايي
هر روز ١٠تا ٣ تايي ...

١٨ سال اصلا شكم ندارم ٧٠ روزه ميرم باشگاه

esz.math
05-01-2017, 12:40
دوستان سلام
من قبلن 2بار گینر و کراتین از دوستام گرفته بودم، گینره که طعمش خوب بود و کراتین هم هیچچچچ طعمی نداشت. اینبار اومدم از یکی دیگه از دوستام بگیرم، یه گینر بم داده چنان بو و طعم بدی داره که از 10 متری این قوطیه نمیشه اصن رد شد! کراتیه هم همینطور. خیلی طعمش بده. مگه نباید کراتین بدون طعم باشه؟ گلوتامینی که داده هم طعمش افتضاحه. درصورتی که گلوتامین قبلیم هم مث کراتین هیچ طعمی نداشت.
جریان اینا چیه بنظرتون؟ جنسش بده؟ فاسد شده؟ تقلبیه؟ یا اصن همه این طعم و بوها طبیعیه؟
لطفا کسایی که میدونن راهنماییم کنن که اینا رو استفاده کنم یا نه :|
ممنون از همگی

kasra_khan2003
05-01-2017, 15:04
دوستان سلام
من قبلن 2بار گینر و کراتین از دوستام گرفته بودم، گینره که طعمش خوب بود و کراتین هم هیچچچچ طعمی نداشت. اینبار اومدم از یکی دیگه از دوستام بگیرم، یه گینر بم داده چنان بو و طعم بدی داره که از 10 متری این قوطیه نمیشه اصن رد شد! کراتیه هم همینطور. خیلی طعمش بده. مگه نباید کراتین بدون طعم باشه؟ گلوتامینی که داده هم طعمش افتضاحه. درصورتی که گلوتامین قبلیم هم مث کراتین هیچ طعمی نداشت.
جریان اینا چیه بنظرتون؟ جنسش بده؟ فاسد شده؟ تقلبیه؟ یا اصن همه این طعم و بوها طبیعیه؟
لطفا کسایی که میدونن راهنماییم کنن که اینا رو استفاده کنم یا نه :|
ممنون از همگی

در حالت عادی مکمل ها طعم خاصی ندارن، معمولا موادی بهش اضافه میکنن تا بو و طعم دار بشن. البته اینکه طعم یه مکملی خوب هست یا نه کاملاً سلیقه ایه.

برای مثال من کراتین خوردم که هیچ مزه ای نداشته، کراتین هم خوردم که طعم توت فرنگی میداده.

شما بگین دقیقاً چی خریدین، اگه من خودم یا دوستان مصرف کرده باشن، میتونن تجربه ی خودشون رو بگن.

تانکر
09-01-2017, 20:58
یه باشگاه بدنسازی بزرگ و خوب سمت غرب تهران سراغ دارید که پارکینگ هم داشته باشه؟ من به ماشینم عادت کردم هرجا میرم باید با ماشین خودم برم.

یه جایی باشه آدم لاغر مثل خودمم زیاد باشه نرم یه جایی همه غول باشن :n02:

mohammad533
19-01-2017, 02:07
سلام و خسته نباشید
تشکر بابت سایت خوبتون
من محمد ۲۰ سال سن حدود۵۸ کیلو وزن ۱۸۰ قدم ولاغرهستم با وجود سنم هنوز ریش هام هم در نیومده و قیافه بچه سن دارم ینی هرکی منو میبینه میگه ۱۷ -۱۶ سالمه دکتر هم رفتم و چکاب کامل دادم هیچ مشکلی هم ندارم بنظر شما اساتید گرامی من برای افزایش وزنم چه برنامه تمرینی و مکمل هایی استفاده کنم که هم وزنم بیاد بالا هم از ناحیه سینه و سرشونه و همچنین بازو رشد کنم؟؟
راستی این مکمل ها هزینش چطوریه؟؟؟
من شنیدم کراتین باعث رشد سریع مو ها هم میشه ماین درسته؟

kasra_khan2003
19-01-2017, 06:53
سلام و خسته نباشید
تشکر بابت سایت خوبتون
من محمد ۲۰ سال سن حدود۵۸ کیلو وزن ۱۸۰ قدم ولاغرهستم با وجود سنم هنوز ریش هام هم در نیومده و قیافه بچه سن دارم ینی هرکی منو میبینه میگه ۱۷ -۱۶ سالمه دکتر هم رفتم و چکاب کامل دادم هیچ مشکلی هم ندارم بنظر شما اساتید گرامی من برای افزایش وزنم چه برنامه تمرینی و مکمل هایی استفاده کنم که هم وزنم بیاد بالا هم از ناحیه سینه و سرشونه و همچنین بازو رشد کنم؟؟
راستی این مکمل ها هزینش چطوریه؟؟؟
من شنیدم کراتین باعث رشد سریع مو ها هم میشه ماین درسته؟

سلام،

شما فعلا نیازی به مکمل ندارید، بیخودی سمتش نرید و پولتون رو دور نریزید.

کمبود وزن زیادی دارید و زمان زیادی میبره تا وزنتون بالا بیاد، بلند مدت باید فکر کنید، مثلا یک سال دیگه.

بهترین کار تمرین و تغذیه مناسب هست. توجه کنید تغذیه از تمرین هم مهمتر هست، دقیقا نمیشه گفت چقدر اما خیلی از بزرگان بدنسازی نسبت ۷۰ به ۳۰ رو میگن (۷۰درصد تغذیه، بقیش تمرین و استراحت کافی...)

به ازای هر کیلو که میخواین بالا بیاین، معمولا بین ۱.۴ تا ۱.۸ گرم پروتئین نیاز دارید. پس اگه بخواین بشید ۸۰ کیلو، روزانه باید ۱۱۲ تا ۱۴۴ گرم پروتئین مصرف کنید. در کنارش کربوهیدرات بالا و فیبر و ویتامین هم میخواهید.

کربوهیدرات رو از منابعی مثل نان، برنج، و ماکارونی میتونید بگیرید. فیبر و ویتامین هم از سبزیجات و میوه جات.

نمیشه یهو بهتون برنامه سنگین داد، چون مطمئنن بدنتون نمیکشه، اشتهاش رو ندارید و نمیتونید بخورید.

فعلاً تلاش کنید یه هفته این برنامه غذایی رو دنبال کنید. اگه موفق شدید، میتونید امیدوار باشید و ادامه بدید. فقط به دنبال راه های سریع و میانبر نباشید، تو باشگاه که میرید هرکی یکم گنده هست میاد یه پیشنهادی میده، به حرف کسی گوش نکنید. حتی مربی با پدر مادر و با انصاف هم کم هست. بهترین کار اینه اول خودتون تو اینترنت تحقیق کنید.

برنامه غذایی:

صبح (ترجیحا صبح زود بیدار بشید): ۲تا تخم مرغ کامل و یه سفیده خالی (آب پز یا سرخ شده فرقی نمیکنه)، نان جو، یکم کره بادام زمینی، چندتا خرما

۲ تا ۳ ساعت بعد: ۲-۳ تا میوه مثل موز و سیب. میتونین smoothie هم درست کنید، مثلا شیر، خرما، موز و کمی عسل یا حتی بستنی رو بریز تو میکسر و میل کنید.

ناهار: ۲۰۰ گرم مرغ/ماهی/گوشت قرمز، برنج، سالاد

۲-۳ ساعت بعد: تنقلات (بادام، گردو)، یا مقداری نون پنیر خرما گردو. و یا یه کاسه ماست یونانی

شام: مثل ناهار

۲-۳ ساعت بعد: یه لیوان شیر پرچرب، یه قاشق کنجد

+

این برنامه خیلی ساده و سبک هست. من حتی نگفتم چقدر برنج میل کنید، تخم مرغ رو سرخ هم بکنید مشکلی نیست، یا مثلا نان حتماً جو باشه. شما همین ۶ وعدی رو ببین یه هفته میتونی بخوری یا نه. هیچ روزی هم نباید miss کنی.

بازم تاکید میکنم که مهمترین رکن بدنسازی همین تغذیه هست، تمرین که جذابیت داستان هست، تفاوت اصلی بدنسازا تو همین نگه داشتن رژیم های سخت هست.

موفق باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-06-2017, 19:36
سلام
طبق خبر 20 کانال IRINN
کسانی که ورزشهای سنگین و نیمه سنگین رو به طور مداوم انجام میدند اگر 14 روز ورزش نکنند خطر چاقی و فشار خون و گرفتگی عروق در اونها افزایش پیدا میکنه

majidli
23-06-2017, 21:39
دوستان کسی شیر خشک برای تمرین استفاده کرده؟
چه مارکی خوبه؟
جوابم داده؟
شنیدم مارک nido خوبه

Fatemeh.Q
14-07-2017, 17:14
سلام
بنده حدود سه هفته هر روز بدن سازی میرم
تازه شروع کردم و تا الان یک کیلو وزنم بالا رفته و دوسانت باسنم سایزش افزایش پیدا کرده 94بوده شده96
وزنمم55شده قدم166
حدودن 19سال دارم
میخواستم بدونم ک من اگر این دوره رو تموم کنم دو دوره ی بعد یعنی تا اخر تابستون رو سه روز در هفته برم
وبعد بخاطر رفتن ب دانشگاه و خوابگاه
ورزشم رو درخانه انجام بدم
البته با توجه ب اینکه امکاناتی در خوابگاه ندارم فقط میتونم حرکاتی برای شکم وپهلو و حرکاتی مث اسکات رو انجام بدم
ایا عضلات بدنم شل میشه؟
میشه راهنمایی کنید من چکار کنم
ممنون میشم اگر حرکاتی برای تمرین در خانه بجای بدنسازی بهم بدید

Fatemeh.Q
14-07-2017, 17:38
سلام
بنده حدود سه هفته هرروز بدن سازی میرم
یک کیلو وزنم اومده بالا54بوده شده55
قدم 166
وسایز باسنم دوسایز افزایش پیدا کرده94شده96
و دو دوره ی بعدو میخوام سه روز در هفته برم و دیگه وزنمو افزایش ندم ثابت بمونه
با توجه به اینکه بنده دانشجوی شهرستان هستم میخواسنم بدونم اگه در موقع شروع فصل تحصیلی فقط در خانه ورزش کنم
البتع با توجه ب اینکه امکاناتی در خوابگاه نیست
ایا بدنم افت میکنه و عضلاتش شل میشه
میشع راهکاری بدید
و همچنین اگر جوابتون در مورد تمرین در خانه بجای رفتن ب باشگاه مثبته تمریناشو بهم بگید

kasra_khan2003
14-07-2017, 17:43
سلام
بنده حدود سه هفته هر روز بدن سازی میرم
تازه شروع کردم و تا الان یک کیلو وزنم بالا رفته و دوسانت باسنم سایزش افزایش پیدا کرده 94بوده شده96
وزنمم55شده قدم166
حدودن 19سال دارم
میخواستم بدونم ک من اگر این دوره رو تموم کنم دو دوره ی بعد یعنی تا اخر تابستون رو سه روز در هفته برم
وبعد بخاطر رفتن ب دانشگاه و خوابگاه
ورزشم رو درخانه انجام بدم
البته با توجه ب اینکه امکاناتی در خوابگاه ندارم فقط میتونم حرکاتی برای شکم وپهلو و حرکاتی مث اسکات رو انجام بدم
ایا عضلات بدنم شل میشه؟
میشه راهنمایی کنید من چکار کنم
ممنون میشم اگر حرکاتی برای تمرین در خانه بجای بدنسازی بهم بدید

جواب شما ساده هست، هروقت ورزش رو بذارین کنار، یا از فعالیت ورزشیتون بکاهین، آمادگی جسمی بدنتون هم کاهش پیدا میکنه. پس باید دید جایگزین هایی که گفتید، مساوی فعالیت تو باشگاهتون خواهد بود یا نه.

Fatemeh.Q
14-07-2017, 17:54
بله درسته
متاسفانه فکر میکنم نیست
جایگزینی برای دستگاها نیست
بنظر شما بازهم ادامه بدم
یا فقط ب همین ی دوره بسنده کنم با توجه به اینکه در دورهی اول دستگاها رو بدون وزنه کار کردم
شما چ نظری دارید

kasra_khan2003
14-07-2017, 18:18
بله درسته
متاسفانه فکر میکنم نیست
جایگزینی برای دستگاها نیست
بنظر شما بازهم ادامه بدم
یا فقط ب همین ی دوره بسنده کنم با توجه به اینکه در دورهی اول دستگاها رو بدون وزنه کار کردم
شما چ نظری دارید

به نظرم ورزش کردن هیچوقت ضرری نداشته (بجز ورزش حرفه ای). پس پیشنهاد میکنم ادامه بدید. ورزش های دیگه ای هم هستن که نیاز به دستگاه ندارن، مثل یوگا.

Fatemeh.Q
14-07-2017, 18:20
تشکر از پاسخگویی سریع تون
ممنون

forbidddden
15-07-2017, 02:37
دوستان من قبلا به صورت مقطعی بدنسازی کار کردم
الان به خاطر اضافه وزن میخوام قبل ازینکه سنم بالا بره لاغر شم
23 سالمه با 178 قد و 90 وزن
بیشتر چاقی از ناحیه پا و رون و باسنه و مقداری هم شکم
اواویت لاغر کردنه رون و باسنه

اولا که برنامه بدن سازی خوب میخوام
دوما در کنار برنامه بدن سازی یه برنامه میخوام برای اب کردن مخصوصا پایین تنه

میتونید کمکم کنید؟
ممنون

gymclass.heroes
16-08-2017, 20:27
سلام هپتاید اصل تو ایران کدوم مارکا هستن؟ من فقط سوستانون پاکستانو میدونم اصله بقیشو نمیدونم

OnlyRealMadrid
19-10-2017, 22:33
چند توصیه طبق تجربیات و علم ورزشی و چیزایی که دیدم و شنیدم در مجموع برای دوستان عزیز دارم امیدوارم براتون مفید واقع بشه:

برای انرژی گرفتن هنگام بدنسازی از خرما استفاده کنید. انرژی فوق العاده ای بهتون میده
خواهشا استروئید مصرف نکنید. در آینده پشیمون میشید ( من مصرف نکردم ولی کسایی که پشیمون شدن رو دیدم )
مکمل خیلی خوبه به شرطی که یا از خارج براتون بیارن یا از جای معتبر خرید کنید با برند معتبر مثل برند ON که البته محصولاتش گرونه
سیب زمینی و سفیده تخم مرغ و مخصوصا آب فراوون مصرف کنید. زرده تخم مرغ هم نخورید چون حاوی چربیه و کبدتون رو اذیت میکنه
تمرینات رو با تمرکز و دقت انجام بدین. حتما تو نت فیلم های آموزشی ببینید تا نحوه حرکات صحیح رو یاد بگیرید وگرنه مفصل هاتون داغون میشه و عضلاتتونم ناقص رشد میکنه
حتما به باشگاهی برید که لوازم خوب و به روزی داشته باشه. برای چند هزار تومن اختلاف شهریه،وقتتون رو در باشگاه های بی امکانات هدر ندین
کسایی که خیلی چاق هستن نا امید نشن و لطفا قرص چربی سوز نخورن. چای سبز بخورید با یه رژیم غذایی پر از سبزیجات و میوه. کسی رو میشناختم که تو مردادماه سال 1389، در باشگاهی که کولرش خراب بود (اولین باشگاهی که رفتم )، کاپشن کوهستانی! میپوشید و کلاهشم میذاشت و کشش رو هم سفت میکرد و روی تردمیل میدوئید! بله دوستان باید خیلی سختی بکشید
فقط و فقط و فقط اگر علاقه دارید، بدنسازی رو شروع کنید وگرنه سریع زده میشید و ولش میکنید
افراد مبتدی بدونن که 10 روز اول یا حتی 15 روز اول بدنشون شدیدا دچار اسپاسم میشه. لطفا روز اول جو نگیرتتون ( مثل اولین روزی که من رفتم باشگاه :n02: ) و همینجوری در راه خدا از دستگاه ها و دمبل ها و هالتر ها استفاده نکنید و وزنه سنگین نزنید. میله خالی بزنید و از دمبل های خیلی سبک استفاده کنید. در کل نگران نباشید گرفتگی عضلاتتون به زودی رفع میشه
افرادی که خیلی خیلی لاغر هستن ( مثل گذشته های دور خودم :n03: )، اصلا ناامید نباشن. من میله خالی هم به زور بلند میکردم. انقدر لاغر بودم که خیلیا تو باشگاه بهم پوزخند میزدن ولی بعده ها به همونا میگفتم بی زحمت این وزنه 50 کیلویی رو بذارید پشت کمرم، میخوام شنا سوئدی برم. میخواستم شلوار بخرم هم فروشنده اشکش در میومد تا یه شلوار سایز من بده! ولی با تلاش زیاد همه چیز درست میشه
برای شش تکه شدن شکمتون، فقط حرکات شکم کافی نیست. نیاز به تردمیل و دوچرخه و اسکی فضایی و امثالهم دارید. بدون تلاش، هیچ چیز به دست نمیاد. همچنین شما تا ابد هم ورزش کنید ولی هله هوله و غذاهای ناسالم بخورید، شکمتون شش تکه نخواهد شد
4 روز در هفته به صورت زیر تمرین کنید:
شنبه - یکشنبه - سه شنبه - چهارشنبه - ( در صورت داشتن چربی های زیاد، پنجشنبه هم تو خونه تمرینات کششی و شکم و هوازی انجام بدین )
چون عضلات در وقت استراحت رشد میکنن نه موقع وزنه زدن. بدون استراحت دادن به عضلات، نتیجه خاصی نخواهید گرفت، حتی بدتر عضله سوزی میکنید جای عضله سازی
مطالعات تغذیه ای و ورزشیتون رو افزایش بدین. اگر یه فرد خوش هیکل در باشگاه بهتون توصیه ای داد ناراحت نشید و بهتون بر نخوره چون صحیح زدن حرکات حکم طلا رو در بدنسازی برای شما داره. حکم سلامتی و عدم آسیب رسیدن به عضلات و مفصل هاتون. حتی کسی هم چیزی بهتون نگفت، خودتون بپرسید
خیلی آب بخورید. حتما یه قمقمه مخصوص تهیه کنید و تا وقتی تا آخرین قطره آب قمقمه رو نخوردید، از باشگاه نیاید بیرون
با دیدن بدن های زیبا در باشگاهی که میرید، جای ناامید شدن، بیشتر انگیزه بگیرید. هیچ چیز بدون صبر و تلاش بدست نمیاد
تنفس هنگام وزنه زدن فراموش نشه. نفس عمیق زیاد بکشید و دم و بازدم رو رعایت کنید
یک نوع برنامه تمرینی رو بیشتر از 1 ماه نزنید چون دچار فلات تمرینی خواهید شد. یعنی عضله مورد نظر دچار یکنواختی و عادت به اون حرکت خاص میشه و رشدش متوقف میشه. حتی بعضیا میگن هر 2 هفته برنامه رو عوض کنید. مثلا 2 مدل برنامه داشته باشید و به صورت چرخشی هر دو هفته یکیشو بزنید به مدت 2 ماه و بعدش کلا هر 2 برنامه رو عوض کنید
اگر زندگی خیلی براتون سخت شد که نتونستید باشگاه برید، ناامید نشید. حتی اگر مثل من که سربازی گند زد به زندگیم و مجبور شدم ورزش و خیلی چیزا رو بذارم کار ( از دی 90 تا تیر 92 سرباز بودم ) باز هم ناامید نشید. الان بعد از چند سال دوباره دارم میرم باشگاه. هیچوقت دیر نیست. آرزوهاتون رو تبدیل به عمل کنید. حتی بعد از مدت ها در حالی که قدیما در اوج بودین ولی الان مجبورید از نو شروع کنید و دوباره میله خالی بزنید برای شروع، نا امید نشید. نگاه دیگران نباید براتون مهم باشه. مغز انسان خیلی پیشرفتست و اطلاعات قدیم رو در عضلات به روز میکنه و خیلی سریع تر از یه فرد مبتدی دوباره روی دور میفتید
ببخشید خیلی حرف زدم، امیدوارم براتون مفید بوده باشه

amir_aria
02-11-2017, 13:25
سلام هپتاید اصل تو ایران کدوم مارکا هستن؟ من فقط سوستانون پاکستانو میدونم اصله بقیشو نمیدونمپپتایدها و استروئیدها وضعیت دوچندان بغرنج‌تری نسبت به مکمل‌ها دارن تو ایران.
متقلبین گرامی به هیچ برندی رحم نمی‌کنن ، باید از شخص مورد اعتماد تهیه کرد.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

m.firedragon
25-11-2017, 22:28
سلام کسی تجربه استفاده از گینر سریوس مس اپتیموم رو داره؟
لطفا نظرتون رو در مورد بگید و اینکه چقدر تاثیر داشته:n16:

amir_aria
25-11-2017, 23:12
لطفا نظرتون رو در مورد بگید و اینکه چقدر تاثیر داشته:n16:درود
گینر کربو بالا و مناسب تیپ بدنی اکتو یا به طور کلی افرادیست که کاهش وزن شدید داشته و به دنبال افزایش عددی وزن؛ فارغ از کیفیت٬ هستند.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

mahan590280
04-05-2018, 23:58
سلام دوستان
من با توجه به شرایط کاریم متاسفانه اصلا وقت رفتن به باشگاه رو ندارم واسه همین میخوام یه دستگاه چندکاره باکیفیت(ترجیحا از نوع سیم کش) بگیرم و تو خونه ورزش کنم. تا حدود هفت هشت میلیون هم میتونم هزینه کنم. لطفا یه یه دستگاه همه کاره خوب معرفی کنین که جوابشو پس داده باشه؟
سپاس

Dimitris
24-08-2018, 00:46
لطفا نظرتون رو در مورد بگید و اینکه چقدر تاثیر داشته:n16:
سلام خوردن سرویس مس اوپتیموم با خوردن گچ دیوار هیچ تفاوتی نداره
مارک های دیگه بگیر مثل رونی کولمن یا ناترکس یا ماسل تک
الان دیدم یک سال پیش پست دادی شرمنده خخخخ

nw_nk
19-05-2019, 16:06
ضربه جفت پای مزاحم به آرنولد شوارتزنگر از پشت سر

آرنولد در آفریقای جنوبی در حال ضبط ویدئو Snapchat بود

ماشالا 71 ساله است اما عین کوه. تکون نخورد :n12:

Arnold Schwarzenegger - Johannesburg South Africa - Jump Rope Competition - Snapchat

pouria1980
20-05-2019, 12:17
آشنایی با انواع انقباض عضلانی

به طور کلی انقباضات عضلانی شامل سه دسته بدین شرح می باشند:
انقباض ایزومتریک (Isometric): یا هم طول، هنگامی رخ می دهد که تنش عضلانی افزایش یابد، بدون آنکه تغییری در طول عضله ایجاد شود یا زاویه مفصل تغییری داشته باشد.
به عبارت دیگر، هرگاه نیرو به مقاومتی غیر قابل حرکت وارد شود، انقباض ایزومتریک ایجاد شده است. مانند نیرو وارد کردن به دیوار یا نگه داشتن وزنه در یک زاویه به طور ثابت.
انقباض ایزوتونیک (Isotonic): یا هم تنش، هنگامی رخ می دهد که تنش عضلانی همراه با تغییر زاویه مفصل رخ دهد و طول عضله در دامنه حرکتی تغییر نماید.
انقباض ایزوتونیک، در زمان کوتاه شدن طول عضله به انقباض درونگرا (Concentric)، و هنگام طویل شدن طول عضله به نام انقباض برونگرا (Eccentric)، شناخته می شود.
انقباض ایزوکنتیک (Isokinetic): یا هم جنبش، هنگامی رخ می دهد که تنش عضلانی همراه با تغییر زاویه مفصل باشد، اما سرعت انقباض در تمامی دامنه حرکتی یکسان و ثابت بماند.
در واقع هنگام انقباض درونگرا یا برونگرا، دستگاه بدنسازی مقاومتی متناسب با نیروی وارد شده، ایجاد می نماید. اجرای این نوع از تمرینات نیازمند تجهیزات بدنسازی ویژه ای می باشد.

چنانچه عنوان شد، هر نوع تمرین بدنی که در آن نیرو علیه مقاومتی وارد شود، تحت عنوان تمرینات قدرتی شناخته می شود، که با توجه به نوع مقاومت ایجاد شده، به چندین گروه تمرینات با وزن بدن، تمرینات با کش و تمرینات با وزنه قابل تقسیم بندی می باشد.
استفاده از روش های مختلف تمرینی باعث می شود، تا بتوان از انواع انقباضات عضلانی برای طراحی تمرین استفاده نمود. با این حال متداولترین روش افزایش قدرت عضلانی، روش ایزوتونیک می باشد.
به عنوان مثال، برای حرکت اسکات با هالتر، هنگام پایین رفتن، طول عضله کوتاه شده و انقباض درونگرا ایجاد می شود. سپس هنگام بازگشت به وضعیت ابتدایی، به تدریج بر طول عضله اضافه شده و انقباض برونگرا رخ می دهد.

عضله سرینی شامل سرینی بزرگ، سرینی میانی و سرینی کوچک می باشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عضله پایین کمر، در قسمت پایین ستون مهرها قرار دارد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عضله زیربغل، در دو طرف ناحیه کمر قرار دارد و بزرگترین عضله بالا تنه است.

عضله شکمی شامل راست شکمی، مایل خارجی، مایل داخلی و مورب شکمی می باشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عضله پشت بازو یا سه سر بازو، در پشت استخوان بازو قرار دارد.

عضله جلو بازو یا دوسر بازو، در قسمت جلوی استخوان بازو قرار دارد.

عضله سینه ای شامل سینه ای بزرگ و سینه ای کوچک می باشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عضله چهارسر ران، عضله ی بزرگ در جلو و طرفین استخوان ران می باشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عضله پشت ران، شامل سه بخش نیمه تاندونی، نیمه غشایی و دو سر رانی می باشد.

عضله سرشانه، شامل سه بخش قدامی، میانی و خلفی می باشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pouria1980
30-05-2019, 20:42

بدنسازی بانوان (Women’s Fitness) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، در مقایسه با تمرینات بدنسازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای آقایان دارای تفاوت های بسیاری است. از آنجاییکه فیزیک بانوان متفاوت از آقایان می باشد باید به نکات ویژه توجه نمایند.
به عنوان مثال، افزایش حجم در عضلات کول در بدنسازی آقایان باعث زیبایی بیشتر در اندام می گردد. در حالیکه، در بانوان حجیم شدن این عضله هیچ زیبای به همراه نخواهد داشت.
همچنین، عضلات سینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در بانوان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به علت تفاوت ساختار با آقایان دارای تفاوت های است. در بانوان باید بیشتر حرکات مختص عضله بالا سینه باشد. چرا که، تمرکز مستقیم روی قفسه سینه، می تواند باعث از بین رفتن بافت چربی شود.
در خصوص عضله سرینی نیز شرایط متفاوتی وجود دارد. بانوان تمایل به حجیم نمودن و بالا بردن فرم باسن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می باشند. در حالیکه برای آقایان تنها فرم دهی و تقویت عضلات سرینی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کفایت می کند.
بانوان از لحاظ ژنتیکی به طور متوسط از استعداد کمتری در مقیاسه با آقایان برای ساخت عضله برخوردار هستند.
اساسی ترین دلیل فیزیولوژیکی این تفاوت مرتبط به ترشحات هورمونی می باشد.
قوی ترین هورمون مردانه تستسترون است، که به افزایش حجم عضلانی و کاهش چربی بدن کمک می کند.
درحالیکه، قوی ترین هورمون زنانه استروژن می باشد که در افزایش نرخ چربی نقش بسیاری برعهده دارد.

تمرین با وزنه در بدنسازی بانوان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسیاری از بانوان تصور می کنند که با انجام حرکات با وزنه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اندام آنها حجیم و مردانه می شود.
در نتیجه آنها مدت زیادی را صرف تمرینات هوازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می کنند.
اما با توجه به تفاوت های هورمونی که بدان اشاره شد.
اجرای این حرکات هرگز باعث حجیم شدن اندام بانوان نمی شود.
بلکه تنها به افزایش بافت عضلانی کمک می نماید که نتیجه آن فرم دهی اندام ها می باشد.

nw_nk
14-09-2019, 08:02
هادی چوپان بالاخره تونست برای مستر المپیا 2019 به آمریکا سفر کنه و یکی از شانس های قهرمانی هست

nw_nk
15-09-2019, 23:18
چوپان نفر سوم (مدال برنز) و برنده عنوان قهرمان مردم شد

اولین ایرانی که در مسابقات مستر المپیا به مدال می رسه.

براندون کری آمریکایی مدال طلا رو برد و مستر المپیا 2019 شد

sahar_lady021
17-09-2019, 13:36
برادران و خواهران ورزشکار
من خیلی لاغرم چند وقته شروع کردم میرم باشگاه میخوام وزنم زیاد بشه اما با اینکه وزنم کمه شکم و پهلووووم چربی داره! چیکار کنم وزنم زیاد بشه ولی شکمم گنده نشه:دی:دی

چی بخورم؟ مربی باشگاه گفت گینر بگیر بخور و کراتین. عایا چیکار کنم؟

با تچکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-09-2019, 01:10
لطفاً حذف شود ,,,,,..

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-09-2019, 01:16
برادران و خواهران ورزشکار
من خیلی لاغرم
چند وقته شروع کردم میرم باشگاه
میخوام وزنم زیاد بشه اما با اینکه وزنم کمه شکم و پهلووووم چربی داره!
چیکار کنم وزنم زیاد بشه ولی شکمم گنده نشه؟ :دی:دی
.
چی بخورم؟ مربی باشگاه گفت گینر بگیر بخور و کراتین.
چیکار کنم؟

با تشکر
.
سلام
قد ؟
وزن ؟
سن ؟
از کِی لاغرید ؟ از کودکی ؟ یا چند سال اخیر ؟ با بر اثر بیماری ؟

چابک و زبر و زرنگید ؟ یا ضعف و بیحال ؟
وضعیتِ دخانیات ؟
الکل ؟
مواد ؟
غذا زیاد مىخورید ؟ یا معمولی ؟ یا کم ؟
.
.

دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم پول توشه هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
.

چند نمونه :
.

===================================
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
.
توصیه های مهم امنیتی
.
.
قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر
.
.
.

برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.

.

sahar_lady021
18-09-2019, 09:10
.
سلام
قد ؟
وزن ؟
سن ؟
از کِی لاغرید ؟ از کودکی ؟ یا چند سال اخیر ؟ با بر اثر بیماری ؟

چابک و زبر و زرنگید ؟ یا ضعف و بیحال ؟
وضعیتِ دخانیات ؟
الکل ؟
مواد ؟
غذا زیاد مىخورید ؟ یا معمولی ؟ یا کم ؟

29 سال
168 قد 52 وزن
همیشه لاغر بودم دیگه کلا از اولش همینطوری بودم . غذا هم معمولی میخورم مثل بقیه .
کلا همیشه خسته ام ولی تنبل نیستم :D

سیگار و این چیزام نمیکشم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2019, 05:41
29 سال 168 قد 52 وزن همیشه لاغر بودم دیگه کلا از اولش همینطوری بودم . غذا هم معمولی میخورم مثل بقیه . کلا همیشه خسته ام ولی تنبل نیستم :D سیگار و این چیزام نمیکشم .

سلام
شما اول باید یک آزمایش ساده ی خون بدین برای تعیین مقدار و سایز گلبولهای قرمز , تعیین مقدار هورمونهای تیروئید , تعیین قتد خون و مقدار ویتامین دی و چیزهای دیگه که دکتر متخصص گوارش خودش میدونه چیا هست
اگر خواهر/خواهرانی دارید که بعد از ازدواج چاق شده اند و یا مادرتون چنین بودند پس به احتمال زیاد شما هم همینطورید
اگر شک دارین که ممکنه انگلهایی مثل اسکاریس داشته باشید برید داروخونه و به دکتر داروخونه بگین شک به وجود اسکاریس دارین و مِبِندازول میخواین و روش مصرفش

kasra najari
22-12-2019, 22:13
سلام من دانشجوي رشته تربيت بدني هستم و دوست داشتم در حد خودم كمكي كنم اگر راجب تقديه و تمرين سوالي بود

hadifarsi_1977
17-03-2020, 14:39
سلام خدمت دوستان، لطفا برای خرید تردمیل خانگی راهنمایی کنید برند و حدود قیمت

amir_walter
04-10-2023, 13:08
مصرف مکمل گینر برای افزایش وزن و عضلات در ورزش خیلی معموله. اگه می خوای قیمت گینر مناسبی پیدا کنی، بتادارو یه جای خوبه که می‌تونی گزینه‌های مختلف رو با قیمت مناسب ببینی. با خوندن توصیفات محصولات و دیدن نظرات کاربران، می‌تونی به راحتی برای خرید گینر مناسب خودت تصمیم بگیری. فقط بهتون توصیه می‌کنم همیشه از نظر مربیان و متخصصان ورزشی هم کمک بگیرید تا بهترین نتایج رو ببینید.

nw_nk
03-03-2024, 09:37
گرگ پارسی طلا را شکار کرد؛ هادی چوپان قهرمان آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴

هادی چوپان اولین قهرمان آسیایی آرنولد کلاسیک لقب گرفت.

مدتی پس از مسترالمپیا ۲۰۲۳ بود که از هادی چوپان دعوت شد در مسابقات آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴ حضور داشته باشد. هادی چوپان پس از مسترالمپیا تمام تمرکز خود را روی این مسابقات گذاشت و درنهایت بامداد امروز برای اجرای حرکات نهایی خود روی استیج رفت.

هادی چوپان موفق شد در پایان مسابقات، به جایگاه اول تکیه بزند تا اولین قهرمان آسیایی این مسابقات لقب بگیرد. سال گذشته سمسون داودا به عنوان قهرمانی رسیده بود و حالا با حضور هادی چوپان، او حرفی برای گفتن نداشت.

هانی رامبد مربی هادی چوپان پس از قهرمانی روی استیج حاضر شد و هادی نیز در حرکتی جالب مدال خود را به گردن او آویخت تا هانی رامبد احساسی شود و لحظه خاصی رقم بخورد.