PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپـیـک جامــع بدنـسـازی و پرورش انـدام ►►

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

Havbb
23-01-2013, 09:32
سلام
من قدم 178 و وزنم تقريبا 79 هستش , مي خوام از هفته ديگه بدنسا.ی فیتنس رو شروع کنم
مخواستم بدونم ینازی به مکمل دارم ؟ چقدر و چه مکمل هایی رو پیشنهاد میکنین؟
سپاس .

سلام
الان بدنسازی کار میکنید یا نه؟ اگه بدنسازی کار نمیکنید بهتره قبل از شروع کار تا اونجایی که ممکنه چربی بدن رو کم کنید با ورزشهای هوازی.
اگرم کار میکنید سابقه ی تمرینی و سن رو بفرمایید. معمولا برای فیتنش خیلی کمتر نیاز به مکمل هستش ولی اگه استفاده بشه هم خوبه. البته چیز زیادی نیاز نیست فکر کنم پروتئین بس باشه.

j0l6
23-01-2013, 10:01
سلام
ممنون از پاسخ شما
سنم 25 هستش و برای اولین بار دارم میرم بدن سازی( هنوز شروع نکردم از هفته دیگه شروع میشه ) و کارم توو افیس هست برا همین زیاد تحرک ندارم
چربی بدنم زیاد نیست و لی توو اینه نیگا میکنم فک میکنم اطراف شکمم یه ذره چربی داره .
لطفا نظرتون رو در مورد سونا رفتن بعد از بدن سازی هم بگین توو مقدار مصرف و استفاده از مکمل و انجام ورزش های هوازی تغییری ایجاد میکنه ؟

Havbb
23-01-2013, 10:49
سونا بد نیست ، ولی چرا بعد از تمرین؟ بعد از تمرین باید بری خونه استراحت کنی و غذا بخوری!

خلاصه هرچی میتونی قبل از شروع کار چربی بدنتو کم کن.

سونا رگها رو باز میکنه و باعث ریکاوری بهتر میشه. اگه باعث نمیشه که تغذیه و استراحتت به هم بخوره برو.

j0l6
23-01-2013, 11:03
چون سونا داخل خود باشگاه هست بعد از تمرین و دوش گرفتن سونا رو هم میریم چون همونتور که گفتی باعث باز شدن رگ و پوست و افزایش گردش خون میشه که برای بدن مفید هست .
مرسی از جواب شما دوست عزیز ...

Havbb
23-01-2013, 11:06
خوبه. در حد پنج دقیقه تا یک ربع ساعت فکر میکنم کافی باشه. البته باید پروتئین و کربوهیدرات بعد از تمرین رو بلافاصله مصرف کنی (ترجیحا قبل از سونا)

وین رونی
23-01-2013, 12:35
من نظرم اینه که اگه میخواید ورزش رو شروع کنید دوباره،بیشتر هوازی کار کنید،مثل دو،دوچرخه و غیره..................
اونم تو فضای باز،نه تو باشگاه..............
اونقدر هم سنتون بالا نیست عزیز،میتونید با وزنه هم کار کنید.................
البته بهتره از کسی که بدنتون رو میبینه و دقیق همه چیز رو براش توضیح میدید مشاوره بخواید،مثل مربی های باشگاه و کسایی که دوره دیدن......................

حالا دوستان دیگه هم حتما راهنماییتون میکنن.................
متشکر البته یادم رفت بگم
چندسالیه کمی تپش قلب پیدا کردم مخصوصاً موقع دویدن یا استرس پیدا کردن که بعضی مواقع پرانول 10 می خورم

Alex Fera
23-01-2013, 20:16
متشکر البته یادم رفت بگم
چندسالیه کمی تپش قلب پیدا کردم مخصوصاً موقع دویدن یا استرس پیدا کردن که بعضی مواقع پرانول 10 می خورم

قبل از شروع تمرین یا کارهای هوازی حتما به پزشک معالجتون یا یه متخصص قلب و عروق مراجعه کنید و یه مشاوره ازش بگیرید....................
ممکنه بهتون بگن اصلا تمرین نکنید یا بگن مثلا چقد فشار بیارید..........
در هر صورت مراجعه کنید به پزشک................

majid322
23-01-2013, 20:27
نه اتفاقا این تپش قلب کاملا عادیه....شما توقع داری که بدوی و ضربان قلب بالا نره ؟ البته به خیلی عوامل بستگی داره.
.
ورزش رو شروع کنید هوازی و تمرین با وزنه رو در کنار هم پیش ببرید مطمئن باشید تپش قلبتون بسیار بسیار پایین میاد..و نیازی به دارو نیست اصلا..
.
ورزش هوازی کارایی قلب رو افزایش میده و به مرور زمان ضربان قلب کند تر میشه...

ho3in0861
23-01-2013, 23:34
شما یک نفر رو بهم نشون بده بدون استفاده از مکمل و آمپول ، فقط با مصرف تغذیه خوب و استراحت مناسب این شکلی باشه

اینارو ببین اینا هیچ دارویی (به قول خودت آمپول!) تو عمرشون مصرف نکردن :n18:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نتیجه ی 14 15 سال زحمت و وزنه زدن بی وقفه و تغذیه ی غول
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_bodybuilding

hamid_diablo
28-01-2013, 22:28
سلام دوستان

فرق پروتئین وی و کربو پروتئین(گینر)چیه؟

+

چند تا عکس جذاب و مهیج

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Actros
28-01-2013, 22:39
گینر واسه افزایش وزنه . چون کربو داره . اگه حجم میخوای گینر بخور. در کل برای بدن سازان آماتور مثل خودم خوبه . معمولا در صد کربوهیدرات بالاتره مثلا 70 کربو و 30 پروتئین
وی پروتیئن خالص هست و فاقد کربو .عضله سازه و بیشتر برای مراحل آخر بدن سازی هست

takp202
31-01-2013, 10:09
دوستان من وقتی حرکت های سنگین میزنم کمرم درد میگیره ممکنه تو دراز مدت مشکل بشه برام... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).؟

armin_punisher6
31-01-2013, 11:47
من 1 سال و نیمه که باشگاه میرم ولی رشد چشم گیری نداشتم.فقط جلو بازوم بکم رشد کرده ولی نه چشم گیر.هیچ چیزی هم تاحالا استفاده نکردم.میخواستم بپرسم چی کار باید بکنم؟
قدم 185 وزنم 71

majid322
31-01-2013, 11:50
دوستان من وقتی حرکت های سنگین میزنم کمرم درد میگیره ممکنه تو دراز مدت مشکل بشه برام... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).؟

باید مطمئن بشید..خوب گرم میکنید یا نه...بعد از اون باید فرم صحیح حرکت رو انجام بدید..اگه فرم غلط رو انجام بدید اسیب شدیدی به کمرتون میزنید.

من 1 سال و نیمه که باشگاه میرم ولی رشد چشم گیری نداشتم.فقط جلو بازوم بکم رشد کرده ولی نه چشم گیر.هیچ چیزی هم تاحالا استفاده نکردم.میخواستم بپرسم چی کار باید بکنم؟
قدم 185 وزنم 71

خب این عدم رشد از خیلی جهات میتونه باشه..نداشتن برنامه غذایی و تغذیه صحیح ، استراحت نا کافی ، برنامه تمرینی نا مناسب ، تمرین با شیوه ی نا مناسب و .....

armin_punisher6
31-01-2013, 12:51
باید مطمئن بشید..خوب گرم میکنید یا نه...بعد از اون باید فرم صحیح حرکت رو انجام بدید..اگه فرم غلط رو انجام بدید اسیب شدیدی به کمرتون میزنید.

خب این عدم رشد از خیلی جهات میتونه باشه..نداشتن برنامه غذایی و تغذیه صحیح ، استراحت نا کافی ، برنامه تمرینی نا مناسب ، تمرین با شیوه ی نا مناسب و .....
کراتین یا چه چیزهایی باید مصرف کنم؟باشگاه هم میرم زود خسته میشم.از یه طرفم میخوام چاق بشم.

majid322
31-01-2013, 12:56
کراتین یا چه چیزهایی باید مصرف کنم؟باشگاه هم میرم زود خسته میشم.از یه طرفم میخوام چاق بشم.

مسئله اصلا کراتین نیست...شما اول از همه باید تغذیه صحیح رو یاد بگیرید یا خودتون باید اینکار رو بکنید یا به متخصص تغذیه مراجعه کنید.
.
بعد از ا ون باید سراغ یه مربی کاربلد برید تا همه راه و روشها و اصول تمرین رو به صورت حضوری بهتون بگه.. کراتین فقط یک مکمله و بدون تغذیه خوب شاهکار نمیکنه...

hamid_diablo
31-01-2013, 17:34
دوستان نظرتون درباره این مکملها چیه?

Carbon Vit
Mass tech

Alex Fera
31-01-2013, 20:53
دوستان نظرتون درباره این مکملها چیه?

Carbon Vit
Mass tech

اون اولی رو ندیدم و استفاده نکردم تا حالا ولی اسمش رو زیاد شنیدم از بچه ها،میگفتن یه جورایی یه مولتی ویتامین خوبه که مکمل دوره های حجمیه،معمولا با گینر یا پروتئین 100 درصد استفاده میشه.....................

Mass tech هم اگه اصلش پیدا بشه واقعا خوبه،اگه میخواید استفاده کنید از فرد مطمئن تهیه کنید.............
واقعا حجم آور خوبیه،چیز کاملی هم هست،علاوه بر پروتئین و کراتین که پای ثابت حجم آورها هستن ویتامین و کربوهیدارت و انواع آمینو اسیدهای لازم بدن رو هم داره....................
قبلا خودم استفاده کردم

اطلاعات من در همین حد بود،یا علی...........

armin_punisher6
01-02-2013, 14:58
مسئله اصلا کراتین نیست...شما اول از همه باید تغذیه صحیح رو یاد بگیرید یا خودتون باید اینکار رو بکنید یا به متخصص تغذیه مراجعه کنید.
.
بعد از ا ون باید سراغ یه مربی کاربلد برید تا همه راه و روشها و اصول تمرین رو به صورت حضوری بهتون بگه.. کراتین فقط یک مکمله و بدون تغذیه خوب شاهکار نمیکنه...
اینکه برای ست ها زود خسته میشم چی کار باید بکنم؟

majid322
01-02-2013, 15:12

به خاطر کمبود انرژی هست...به تغذیه نا درست برمیگرده..شما نیم ساعت تا 45 دقیقه مونده به تمرین از کربوهیدرات پیچیده استفاده کن..
.
مثل سیب زمینی ، ماکارونی..از اون مهمتر اینه که بعد تمرین باز باید یه وعده قند ساده داشته باشه به همراه یه وعده کربوهیدرات پیچیده + پروتئین..
.
اینکار باعث میشه ذخایر قندی بدن تو سطح خوبی بمونه که دفعه بعد که تمرین میکنید .. بدن خالی از انرژی نباشه..

....

اگه کمبود وزن ندارید...هفته دو تا سه بار هوازی کار کنید تا هم از ذخایر چربی بدنتون کاسته بشه هم استقامتتون در تمرینات افزایش پیدا کنه..
.
استراحت بین ستها رو به حداقل برسونید..اینکار هم باعث افزایش استقامت میشه...

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-02-2013, 18:14

سلام .
چند سال پیش یادمه موقع ورزش دو سه دقیقه که ورزش میکردم یهو خواب آلود میشدم شیرجه میرفتم تو رختخواب و میخوابیدم .
رفتم دکتر گفت آهن بدنت کمه .
قرص آهن نوشت برام سه روزی یک قرص .
مشکل کامل حل شد
اما اگر خواستین بدونِ نسخه ی دکتر از داروخونه بگیرین حتماً اول با دکتر داروساز داروخونه صحبت کنید تا قرص آهن اشتباهی بهتون ندند چون قرص آهن انواع مختلف داره
مخصوص زنان باردار
مخصوص آدمهایِ مسن
مخصوص کودکان
مخصوص جوانان

Eblis 2011
01-02-2013, 20:41
سلام

جوانه ی گندم چیست ؟

از کجا میشه تهیه کرد ؟ قیمت ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-02-2013, 22:04
سلام

جوانه ی گندم چیست ؟

از کجا میشه تهیه کرد ؟ قیمت ؟

سلام
دَمِ عید گندم نمیریزین سبزه سبز کنین برای سر سفره ی هفت سین و سیزده بدر ؟
:20:
تو خونه خودتون میتونین بهترین نوعش رو درست کنین .
سالم و بهداشتی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%87+%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9 %85&client=ms-opera-mini&channel=new
کلی هم صرفه جوئی کنین

armin_punisher6
02-02-2013, 00:38
به خاطر کمبود انرژی هست...به تغذیه نا درست برمیگرده..شما نیم ساعت تا 45 دقیقه مونده به تمرین از کربوهیدرات پیچیده استفاده کن..
.
مثل سیب زمینی ، ماکارونی..از اون مهمتر اینه که بعد تمرین باز باید یه وعده قند ساده داشته باشه به همراه یه وعده کربوهیدرات پیچیده + پروتئین..
.
اینکار باعث میشه ذخایر قندی بدن تو سطح خوبی بمونه که دفعه بعد که تمرین میکنید .. بدن خالی از انرژی نباشه..

....

اگه کمبود وزن ندارید...هفته دو تا سه بار هوازی کار کنید تا هم از ذخایر چربی بدنتون کاسته بشه هم استقامتتون در تمرینات افزایش پیدا کنه..
.
استراحت بین ستها رو به حداقل برسونید..اینکار هم باعث افزایش استقامت میشه...
خیلی نکات خوبی رو گفتین.پس چرا میگن اگه میخوای بدنت فرم بهتری بگیره حتما باید کراتین هم مصرف کنی؟کلا یعنی هیچ چیز نیاز نیست مصرف کنم؟

Havbb
02-02-2013, 00:41
دوست عزیز ، کراتین منبع انرژی عضلات هست و خیلی ربطی به فرم بدن نداره....

majid322
02-02-2013, 10:43
خیلی نکات خوبی رو گفتین.پس چرا میگن اگه میخوای بدنت فرم بهتری بگیره حتما باید کراتین هم مصرف کنی؟کلا یعنی هیچ چیز نیاز نیست مصرف کنم؟

البته کراتین تاثیر بسیار خوبی روی انرژی عضلات و استقامت تو تمرینات داره...ولی اگه میخواید مکملی مصرف کنید حتما باید در کنار نغذیه مناسب باشه تا جوابدهی مناسبی داشته باشه..

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2013, 11:04
سلام .
یک نوع دارو که در پرورش اندام مورد استفاده قرار میگیره در دوبی و ابوظبی ممنوع شد .
کپسولاتِ هایدروکیستیم که در استرالیا ممنوع شده به خاطر داشتن یک ماده ی شیمیائی خطرناک به نام دیمِثیل ملامین که در پرورش اندام تاثیری ندارد و باعث فشار خون , تشنج روانی , خونریزی مغزی و سکته ی مغزی میشود .

==================================

معاونت غذا و دارو در امارات همچنین هشدار داده در مورد بسیاری از داروهائی که از طریق سایت
bodybulding.com
فروخته میشه و مواد هیستروئیدی داره که باعث نارسائی کبدی و کوچک شدن بیضه ها و عقیم شدن میشود و در کودکان باعث کوتاهی قد میشه .
مصرف این داروهای پرورش اندام اگر با مصرف الکل همراه باشد باعث بیماریهای قلبی و سکته ی قلبی و سکته ی مغزی و مرگ میشود

منبع :

hamid_diablo
10-02-2013, 16:43
سلام دوستان

متاسفانه تو باشگاه ما وسائل مورد نیاز برای حرکات شکم و پهلو وجود نداره....میخواستم بپرسم برای تقویت عظلات شکم و پهلو چ حرکاتی رو میشه تو خونه انجام داد؟

اگه تصویری باشه خیلی بهتره...

Havbb
10-02-2013, 18:22
انواع دراز نشست و دراز نشست از پهلو!

hamid_diablo
10-02-2013, 19:23
انواع دراز نشست و دراز نشست از پهلو!

با اینا آشنایی دارم:n05::n02:

میخواستم حرکات جدیدتر رو بدونم که تنوعی تو تمریناتم بشه و خسته کننده نباشه

Havbb
10-02-2013, 22:33
خود دراز نشست چندین نوع هست ، با همه ش آشنایی؟ حداقل ده بیست نوع دراز نشست هست...

شما یه سیم کش رو میتونی بگیری با دستات بیاری پشت گردنت نگه داری. بعدش روی زانوهات بشینی و مثل کِرم خم و راست بشی اینجوری هم به شکم فشار میاد. من خودم از همین روش استفاده میکنم.

hamid_diablo
13-02-2013, 00:29
به نام خدا

با سلام به دوستان گلم

در این قسمت اموزش تمام حرکات بدنسازی برای دوستانی که در نحوه صحیح حرکات مشکل دارند قرار میگیرد

☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻

تمرینات سینه:عضله سینه از عضلات برزگ بدن محسوب میشود.به هنگام تمرین این عضله سرشانه و پشت بازو تحت فشار زیادی قرار میگیرند،و تمرین دادن این عضلات قبل از تحت فشار قرار گرفتن سینه امری غلط است.از مهمترین و معرفترین حرکت برای افزایش حجم این عضله پرس سینه هالتر است.
حرکات مناسب برای افزایش حجم:پرس سینه هالتر،پارالل،پرس بالا سینه هالتر،پرس زیر سینه هالتر
حرکات مناسب برای تفکیک عضلانی:انواع حرکات با دمبل و سیم کش

پرس سینه هالتر:این حرکت جزء حرکات مادر بوده و هدف اصلی آن افزایش حجم سینه است

پرس سینه دمبل:انجام این حرکت به بخش خارجی عضله (پکورالیس مارژر)،قسمت جلویی عضله دلتوئیدو عظله سه سر بازویی فشار وارد میکند .به علت بیشتر بودن دامنه حرکت و کمتر بودن فاصله دست ها در بالاترین نقطه به بخش داخلی عضلات فشار بیشتری وارد میکند

پرس سینه هالتر دست جمع:در این نوع حرکت حداکثر فشار به بخش داخلی سینه و عضلات سه سر بازوی (پشت بازو) وارد میشود

پرس سینه دستگاه:این حرکت را میتوان هرچند یکبار به جای پرس سینه هالتر استفاده کرد

قفسه سینه دمبل :این حرکت به بخش های خارجی و باعث ایجاد خطوط عمقی و تفکیک عضلات میشود

پروانه:انجام این حرکت به منظور تفکیک عضلانی و ایجاد خط های عمیقی در عضله است

پارالل:یک حرکت مادر بوده که بعد از حرکت پرس سینه هالتر ، بهترین حرکت برای افزایش حجم سینه و زیر سینه است. در این حرکت باید سینه رو کاملا به سمت جلو متمایل کنید

hp722
13-02-2013, 01:12
از دوستانی که باشگاه میرن چربی سوز چی رو پیشنهاد میدید؟فَت بِرنِر یا هیدروکسی کات؟کدوم بهتره؟و اینکه خوبه کنار چربی سوز از آمینو استفاده کنم یا بدنم اُفت نکنه؟

Havbb
13-02-2013, 01:21
چربی سوز مهم نیست. هر چربی سوزی به روشی به شما کمک میکنه...
شما چربی سوز رو با توجه به عوارضش انتخاب کن (عوارض کمتر = تاثیر کمتر!!!)

چربی سوزی = ورزش هوازی + صبر + رژیم غذایی (حالا چربی سوز فقط به این معادله یکم کمک میکنه)

برای جلوگیری از افت عضلات باید پروتئین به بدن برسونید. حالا این به صورت آمینو یا گلوتامین هم میتونه باشه (من گلوتامین رو توصیه میکنم)

hamid_diablo
14-02-2013, 21:52
تمرینات بالا سینه
پرس بالا سینه هالتر:انجام این حرکت به منظور وارد شدن فشار به بخش بالایی عضله سینه است و جزء بهترین و مهمترین حرکات برای افزایش حجم قسمت بالایی سینه به شمار میرود. هنگام پائین بردن بهتره که کمی مکث کنید و بعد هالتر رو به ست بالا پرس کنی

پرس بالا سینه دمبل:این حرکت باعث فشار به بخش بالایی عضله سینه ،قسمت جلویی عضله دلتوئید و عضله سه سر بازویی می شود.

قفسه بالا سینه دمبل:این حرکت باعت ایجاد خطوط بین عضلات میوشد

پرس سینه دستگاه نشسته: این حرکت بهترین حرکت برای مبتدیان است که باعت ایجاد فشار مناسب سینه،قسمت جلویی و میانی دلتوئید و عضلات سه سر بازویی می شود

قفسه بالا سینه سیم کش: انجام این حرکت باعت تفکیک و خطوط عضلات میشود.

انواع تمرینات شنا برای وارد شدن فشار به عضلات سینه ای

havzhini
16-02-2013, 19:19
سلام
من چندساله پلهو و شکم اوردم و هرکاری میکنم اب نمیشه
شکمم نسبتا اب شده و وزنمم اصلا زیاد نیست حتی کمم هست ولی پهلوم اب نمیشه.
قدم 190 وزنم 88هست که نسبتا حتی لاغرم هستم و اندامم خوبه ولی این پهلو خیلی توی ذوق میزنه
من ورزش هوازی مثل دو و دوچرخه نمیتونم انجام بدم بخاطر زانوم و دلایل دیگه
بنظرتون چیکار کنم این پهلو اب بشه؟ چربی سوز میتونه کمک کنه؟

majid322
16-02-2013, 19:30
سلام
من چندساله پلهو و شکم اوردم و هرکاری میکنم اب نمیشه
شکمم نسبتا اب شده و وزنمم اصلا زیاد نیست حتی کمم هست ولی پهلوم اب نمیشه.
قدم 190 وزنم 88هست که نسبتا حتی لاغرم هستم و اندامم خوبه ولی این پهلو خیلی توی ذوق میزنه
من ورزش هوازی مثل دو و دوچرخه نمیتونم انجام بدم بخاطر زانوم و دلایل دیگه
بنظرتون چیکار کنم این پهلو اب بشه؟ چربی سوز میتونه کمک کنه؟

این قضیه تا حد زیادی به ژنتیک بر میگرده..ژنتیک برخی افراد به اینصورته که پهنای کمرشون زیاده و به همین خاطر پهلو ها به این شکل دیده میشن.

البته شما حتما چربی اضافه ای در این ناحیه دارید مگرنه سایز بیشتر کمر چیزی نیست که خیلی شما رو اذیت کنه.

ممکنه روی کاغذ شما کمبود وزن هم داشته باشی ولی این دلیل نمیشه که چربی بدنتون هم پایین باشه...بارها دیدم افرادی با 10 کیلو کمبود وزن

که در ناحیه شکم چربی بسیار زیادی داشتن..

شما در وهله اول باید چربی های اضافی رو از بین ببرید بعد از نو با تغذیه صحیح وزنتون رو بالا بیارید و وزن مفید عضلانی بگیرید نه چربی.

در مورد چربی ها ممکن نیست با چربی سوز تنها به نتیجه برسید..حتما باید ورزش هوازی انجام بدید..

وسیله های هوازی هستن که شما میتونید با دست انجام بدید و به زانوتون هم فشار نیاد..این دستگاهها تو همه باشگاهها پیدا نمیشن ولی باشگاههای مجهز دارن

هوازی دیگه ای که میتونید انجام بدید طنابه که فکر نمیکنم فشار زیادی به زانوتون بیاره...پیاده روی تند هر روز نیم ساعت هم میتونه به کارتون بیاد.

havzhini
16-02-2013, 19:40
این قضیه تا حد زیادی به ژنتیک بر میگرده..ژنتیک برخی افراد به اینصورته که پهنای کمرشون زیاده و به همین خاطر پهلو ها به این شکل دیده میشن.

البته شما حتما چربی اضافه ای در این ناحیه دارید مگرنه سایز بیشتر کمر چیزی نیست که خیلی شما رو اذیت کنه.

ممکنه روی کاغذ شما کمبود وزن هم داشته باشی ولی این دلیل نمیشه که چربی بدنتون هم پایین باشه...بارها دیدم افرادی با 10 کیلو کمبود وزن

که در ناحیه شکم چربی بسیار زیادی داشتن..

شما در وهله اول باید چربی های اضافی رو از بین ببرید بعد از نو با تغذیه صحیح وزنتون رو بالا بیارید و وزن مفید عضلانی بگیرید نه چربی.

در مورد چربی ها ممکن نیست با چربی سوز تنها به نتیجه برسید..حتما باید ورزش هوازی انجام بدید..

وسیله های هوازی هستن که شما میتونید با دست انجام بدید و به زانوتون هم فشار نیاد..این دستگاهها تو همه باشگاهها پیدا نمیشن ولی باشگاههای مجهز دارن

هوازی دیگه ای که میتونید انجام بدید طنابه که فکر نمیکنم فشار زیادی به زانوتون بیاره...پیاده روی تند هر روز نیم ساعت هم میتونه به کارتون بیاد.

بله تا حدودی شاید زنتیک باشه ولی من بدنم نسبتا خوبه و نمیخوام هم وزن اضافه کنم یا عضلانی بشم الان از همین بدنم راضی هستم بجز پهلو
من میخوام همین وزن رو داشته باشم با همین فرم بدن و فقط پهلو و شکمم اب بشه که البته تا حدودی تونستم شکمم رو کوچیک کنم ولی پهلوم هیچ تغییری نمیکنه
این پهلو چندسال پیش در مدت خیلی کمی اینجوری شد و من کنترش کردم و بزرگتر نشد ولی دیگه کوچیک هم نشد
چون ورزشهای هوازی معمول رو نمیتونم خوب انجام بدم و باشگاه مجهز هم دسترسی ندارم میخوام بببینم با چربی سوز و تمرین خاصی میشه این پهلو رو اب کرد یا روشی دیگه که بتونه به من کمک کنه.

majid322
16-02-2013, 19:47
بله تا حدودی شاید زنتیک باشه ولی من بدنم نسبتا خوبه و نمیخوام هم وزن اضافه کنم یا عضلانی بشم الان از همین بدنم راضی هستم بجز پهلو
من میخوام همین وزن رو داشته باشم با همین فرم بدن و فقط پهلو و شکمم اب بشه که البته تا حدودی تونستم شکمم رو کوچیک کنم ولی پهلوم هیچ تغییری نمیکنه
این پهلو چندسال پیش در مدت خیلی کمی اینجوری شد و من کنترش کردم و بزرگتر نشد ولی دیگه کوچیک هم نشد
چون ورزشهای هوازی معمول رو نمیتونم خوب انجام بدم و باشگاه مجهز هم دسترسی ندارم میخوام بببینم با چربی سوز و تمرین خاصی میشه این پهلو رو اب کرد یا روشی دیگه که بتونه به من کمک کنه.

متاسفانه شما نمیتونید بدون کاهش وزن چربی اون قسمت رو کاهش بدید..خیلی ها مثل شما خواستار از بین بردن چربی موضعی تو یک قسمت از بدنشون هستن

مثلا به عنوان مثال در ناحیه پهلو یا شکم ... ولی فرایند چربی سوزی به صورتیه که به طور یکنواخت از چربی بدن کم میشه تا جایی که چربی اون قسمت هم پایین بیاد.

تنها راه حل ورزش هوازی + تغذیه درسته...شاید منظورتون حرکات تمرینی خاص پهلو باشه .. ولی این حرکات بر خلاف چیزی که عوام فکر میکنن تاثیر به سزایی در از بین بردن

چربی این نواحی نداره..حتی میبینیم تبلیغ این محصولات هم در تلویزیون میشه...ولی این وسایل و این حرکات فقط در رشد عضلات شکمی کمک میکنن و کوچکترین نقشی در چربی سوزی ندارن..

فعالیت روزانه شما چقدره ؟ ورزش میکنید ؟ کارتون چیه ؟ تغذیتون به چه صورته ؟ اینا همگی مرتبطه...یکم بیشتر اطلاعات بدید....ولی در کل باید فعالیت هوازیتون رو بیشتر کنید .... طناب و پیاده روی گزینه

های بسیار عالی برا شما هستن.

havzhini
16-02-2013, 20:08
متاسفانه شما نمیتونید بدون کاهش وزن چربی اون قسمت رو کاهش بدید..خیلی ها مثل شما خواستار از بین بردن چربی موضعی تو یک قسمت از بدنشون هستن

مثلا به عنوان مثال در ناحیه پهلو یا شکم ... ولی فرایند چربی سوزی به صورتیه که به طور یکنواخت از چربی بدن کم میشه تا جایی که چربی اون قسمت هم پایین بیاد.

تنها راه حل ورزش هوازی + تغذیه درسته...شاید منظورتون حرکات تمرینی خاص پهلو باشه .. ولی این حرکات بر خلاف چیزی که عوام فکر میکنن تاثیر به سزایی در از بین بردن

چربی این نواحی نداره..حتی میبینیم تبلیغ این محصولات هم در تلویزیون میشه...ولی این وسایل و این حرکات فقط در رشد عضلات شکمی کمک میکنن و کوچکترین نقشی در چربی سوزی ندارن..

فعالیت روزانه شما چقدره ؟ ورزش میکنید ؟ کارتون چیه ؟ تغذیتون به چه صورته ؟ اینا همگی مرتبطه...یکم بیشتر اطلاعات بدید....ولی در کل باید فعالیت هوازیتون رو بیشتر کنید .... طناب و پیاده روی گزینه

های بسیار عالی برا شما هستن.

مشکل همین نداشتن فعالیت و ورزش هوازی هست
در حال حاظر که فعالیتم بشدت کمه ولی در طول روز یه سری نرمشهای کششی انجام میدم.....البته الان شروع کردم با دمبل کار کردن و روزی یکی دو ساعتی با دمبل توی خونه کار میکنم
تغذیه هم معمولی و غذای خونگی هست که نصبتا کم چرب و کم نمک هست و میوه و اب میوه هم زیاد مصرف میکنم

خودمم به این نتیجه رسیدم که فقط ورزش هوازی میتونه کمک کنه که خب بخاطر زانوم نمیتونم خیلی فشار بیارم.
ولی طناب زدن رو امتحان میکنم اگه به زانوم فشار نیاد خیلی خوبه.
پس بنظرتون راهی نیست موضعی بشه فقط پهلو و شکم رو اب کردد؟

majid322
16-02-2013, 20:20
متاسفانه هیچ راهی برای چربی سوزی موضعی وجود نداره...اگه میشد یه جماعتی شاد میشدن :دی

طناب رو شروع کنید از روزی 10 دقیقه شروع کنید روزی 1 دقیقه بهش اضافه کنید..کم کم پیش برید .. لازم نیست فشار

زیادی به خودتون بیارید....فقط این روند رو هرگز قطع نکنید..تمرینات با دمبل رو هم در کنارش انجام بدید...مطمئن باشید نتیجه میبینید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2013, 22:17
چجوری می تونم چاق بشم من 16 سالمه قدم 180 و و وزنم 59 چجوری می تونم خودم رو چاق کنم یعنی هیکلم رو مثل والیبالیست ها بکنم من والیبالیستم و می خوام هیکلم مثل اون ا بشه خیلی لاغرم بدن سازی باید برم یا نه ؟
سلام .
بهتره قبل از هر کاری یک چک آپِ کامل انجام بدین تا مطمئن بشین مشکل هورمونی یا انگلی و دیابت و غیره ندارین . اگر چابک و سرحال هستین و با نشاط پس به احتمال 90% مشکلی ندارین . در ضمن خیلی مهم هست که بدونین از کی وزنتون شروع کرد به کم شدن .
یه چیز مهم دیگه :
اگه استایل و فورم بدن شما لاغر باشه یعنی تعداد تارهای عضلانی در بدنتون از دورانِ جنینی کم هست و با ورزش و حتی دوپینگ , یک تار ماهیچه ای هم اضافه نخواهد شد به بدنتون بلکه فقط میشه تقویتشون کرد تا تارهای عضلانی قطورتر بشه .
اما نصیحت از بنده ی مخلص :
هرگز از داروهائی که باعثِ چاقی سریع میشه استفاده نکنین وگرنه مبتلا به پوکی استخوان و بیماری کلیوی و اختلال هورمونی میشین و بد جوری ضرر میکنین .
موفق باشید

darush 00
17-02-2013, 13:02
واقعا ممنون!

اگه ادامه بدید و حرکات تخصصی تر بزارید روش صحیحشون رو خیلی خوبه.

majid322
02-03-2013, 17:01
235 تا بدنساز سایت کجا رفتن ؟؟؟؟ :دی یه سوالی یه جوابی ..

Havbb
02-03-2013, 22:47
بچه ها همه دیگه اوستا شدن دارن برا مستر المپیا برنامه میریزن : )))
مجید تو هم بیش فعالی ها. تو اون سایت کم سوال جواب میدی مگه

اصلا بذارید خودم یه سوال از خودم میپرسم جواب میدم : دی

میخوام با چند تا آمینو اسید آشناتون کنم
آمینو اسید های غیر ضروری برای عوام الناس !! ولی ضروری و مفید برای بدنسازان:

گلوتامین : در بسیاری از فرایند های متابولیكی و توازن بین آنابولیسم و كاتابولیسم و به عنوان سوخت برای احشاء كبد و كلیه و سیستم ایمنی مورد نیاز است . عموما مصرف 10 گرم گلوتامین ( 5 گرم بلافاصله بعد از تمرین ) در روز نیازهای بدن شما را رفع می كند و گرنه بدن در صورت كمبود به سراغ ذخائر خودش كه عمده آن در عضلات است می رود و در این صورت انتظار نداشته باشید كه عضلاتتان حجیم و پر به نظر برسد.

آلانین : تا اندازه ای شبیه گلوتامین است و در افزایش حجم سلولی نقش مهمی ایفا می كند . هنگامی در باشگاه با وزنه عضله خود را تخریب می كنید تا مجدد رشد كند بدن در یك حالت كاتابولیك قرار گرفته و همین محیط است كه تفاوت تغذیه ای زیادی بین بدنسازان و سایر ورزشكاران ایجاد می كند الانین امینو اسیدی است كه به مقدار زیاد حین تمرین شدید با وزنه و تجزیه بافت عضلانی آزاد می شود.

تورین : بعد از گلوتامین فراوان ترین آمینو اسید موجود در عضلات است و تا حدودی تقلید كننده عمل انسولین و جذب گلوكز و متابولیسم پروتئین ها در عضلات را ارتقا می دهد تمرین شدید و دیگر انواع استرس سطح تورین را در بدن به سرعت كاهش می دهد.

آرژنین : بعضی از مطالعات علمی نشان داده كه مصرف آرژنین ترشح هورمون رشد را افزایش می دهد ضمن اینكه تولید ماده شیمیائی نیتریك اكسید كه نقش مهمی در انبساط عروق خونی و دم عضلانی دارد را افزایش می دهد .

hamid_diablo
05-03-2013, 23:13
یکی از دوستام یه گینر داره به سام Apex Super Size مصرف نکرده و با قیمت 80 هزار تومان میخواد بدش به من...به نظرتون میتونه گینر خوبی باشه؟ وزنش رو گفت تقریبا 2 کیلوگرم با طعم توت فرنگی

garaa
06-03-2013, 01:44
آرژنین : بعضی از مطالعات علمی نشان داده كه مصرف آرژنین ترشح هورمون رشد را افزایش می دهد ضمن اینكه تولید ماده شیمیائی نیتریك اكسید كه نقش مهمی در انبساط عروق خونی و دم عضلانی دارد را افزایش می دهد .

آرژنین چربی سوز + عضله ساز هست ؟

×××

دوستان کسی میتونه برنامه بنویسه اینجا ؟
من دستم آسیب دید 6 ماهیه بدن سازی نرفتم ...
بدنم کلا خوابیده و لاغر شدم .
حالا نمیخوام وزن و حجم بگیرم ... دوست دارم بیشتر خشک کار کنم که عضله ها خودشونو نشون بدن ...
به نظرتون چیکار کنم ؟

قبلا 86 کیلو بودم قدم 177 .. الان شدم 75 کیلو !

بعد برای 6 تیکه کردن شکم و کوچیک کردن باسن :دی چیکار کنیم ؟

ممنون دوستان :n12:

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-03-2013, 02:43
من دستم آسیب دید 6 ماهیه بدن سازی نرفتم ... بدنم کلا خوابیده و لاغر شدم .قبلا 86 کیلو بودم قدم 177 .. الان شدم 75 کیلو سلام . شما 6 ماه ورزش نکردین 11 کیلو وزن کم کردین ؟؟!! . به نظرتون غیر طبیعی نیست ؟ شما وقتی شروع کردین به ورزش هم همینطوری وزنتون به سرعت رفت بالا ؟ یا از چیزی استفاده میکردین برای افزایش وزن ؟

Havbb
06-03-2013, 10:56
آرژنین چربی سوز + عضله ساز هست ؟

آرژنین با تحریک ترشح تمامی هورمونهای آنابولیک بدن! و همچنین با گشاد کردن مویرگ های عضلات و خون رسانی بهتر به عضله باعث رشد بهتر میشه. همچنین به خاطر ترشح هورمون رشد به روند چربی سوزی هم کمک میکنه.

حالا نمیخوام وزن و حجم بگیرم ... دوست دارم بیشتر خشک کار کنم که عضله ها خودشونو نشون بدن ...
به نظرتون چیکار کنم ؟

شما تمرینات با وزنه خیلی سبک (سه جلسه در هفته) و تمرینات هوازی سنگین و مرتب روزانه + رژیم غذایی رو برو ، اگه خوب انجام بدی تا عید نتیجه میگیری. البته بستگی داره چقدر چربی داشته باشی

وقتی چربی بدنت کم شد اون وقت توی تمرینات با وزنه سعی کن استراحت بین ست ها رو کاهش بدی و تعداد تکرار های هر ست رو افزایش (کمتر از هشت یا 10 تکرار نزن ، دور و بر 12 تا 15 تکرار هر ست) بدن حجم نمیگیره ولی خطی و تفکیک میشه.

تمرینات شکم رو هم مرتب انجام بده.

شما استروئید مصرف کردی؟ 11 کیلو کاملا غیر طبیعیه ، شاید توی دوران استراحت خیلی سختی دادی به بدنت...

majid322
06-03-2013, 11:23
یکی از دوستام یه گینر داره به سام Apex Super Size مصرف نکرده و با قیمت 80 هزار تومان میخواد بدش به من...به نظرتون میتونه گینر خوبی باشه؟ وزنش رو گفت تقریبا 2 کیلوگرم با طعم توت فرنگی

حمید جان محصولات اپکس کیفیت بسیار پایینی دارن..اصلا توصیه نمیکنم خریداری کنی...

garaa
06-03-2013, 13:00
ممنون دوستان ...

سلام . شما 6 ماه ورزش نکردین 11 کیلو وزن کم کردین ؟؟!! . به نظرتون غیر طبیعی نیست ؟ شما وقتی شروع کردین به ورزش هم همینطوری وزنتون به سرعت رفت بالا ؟ یا از چیزی استفاده میکردین برای افزایش وزن ؟

تقریبا آره ... وزنم زود رفت بالا میرفتم باشگاه ... البته مکمل غذایی + خورد و خوراکمم خیلی خوب بود .

تو این مدت دستم آسیب دیده بود بدنم خیلی ضعیف شد ...
کلا خوابید , البته به نظر خوب شد ... چون بهتر میشه ساختش الان ...
قبلا حجم زیاد داشتم ولی عضله ای نبود زیاد ...

فقط یه سوال رژیم غذایی رو چطوری انجام بدم ؟ چیا بخورم < نخورم ؟
بعد دوستم یه پروتئین Pro V60 داره 1.5 کیلویی ... چطور هست ؟ کسی اطلاع داره ؟

Mobham69
11-03-2013, 01:09
یه سوالی ما رو در گیر کرده
توی پرس سینه هالتر
هالتر رو تا روی سینه میاریم (برسه به خود سینه ) یا اینقدر میاریم که بازو و ساعد 90 درجه بشن و پایین تر نمیاریم ؟ ؟

majid322
11-03-2013, 10:28
یه سوالی ما رو در گیر کرده
توی پرس سینه هالتر
هالتر رو تا روی سینه میاریم (برسه به خود سینه ) یا اینقدر میاریم که بازو و ساعد 90 درجه بشن و پایین تر نمیاریم ؟ ؟

هالتر رو باید دقیقا تا نزدیکی سینه پایین بیارید اما نباید با سینه برخورد کنه دو سه سانتی مونده به سینتون برخورد کنه به سمت بالا پرس کنید.

دلیلشم کاملا واضحه اگه به صورت نیمه هالتر رو پایین بیارید کشش مناسبی در عضلات سینه ایجاد نمیشه و فیبرهای عضلانی کمتری برای پرس کردن وزنه به کار

میفتن و عضله سینه کار کمتری انجام میده و فشار بیشتری به پشت بازوها اعمال میشه..به این دلیل که اگه حرکت فاز مثبت حرکت رو به دو بخش تقسیم کنیم

عمده کار عضلات سینه در بخشیه که هالتر نزدیک سینه قرار داره و تا ابتدای قسمت دوم بیشترین درگیری رو عضلات سینه دارن اما از قسمت دوم به بعد عضلات پشت بازو و حتی سرشونه

وارد کار میشن....پس اگه هالتر رو به صورت نیمه و فقط با زاویه 90 درجه بین ساعد و بازو پایین بیارید فشار ناچیزی روی عضلات سینه وارد اوردید.

hamid_diablo
26-03-2013, 18:50
دوستان سئوالی داشتم در مورد اینکه وقتی پرس سینه هالتر زده میشه جایگاه انگشت 60 چگونست...یعنی باید به شکل مشت هالتر رو گرفت یا اینکه انگشت 60 موازی میله هالتر و رها باشه؟

majid322
26-03-2013, 19:04
دوستان سئوالی داشتم در مورد اینکه وقتی پرس سینه هالتر زده میشه جایگاه انگشت 60 چگونست...یعنی باید به شکل مشت هالتر رو گرفت یا اینکه انگشت 60 موازی میله هالتر و رها باشه؟

هر دو حالت درسته..ممکنه شما در جایی بخونید که حالت شصت زیر هالتر اشتباهه...اما اگه به تمرینات بزرگان این رشته نگاه کنید افراد زیادی

دست رو به این حالت میگیرن...برعکسشم هست..این که حالت دست به چه صورت باشه بیشتر به عادت و راحتی خودتون بر میگرده و خیلی

فرق چندانی نداره...در کل هر جور عادت داری و باهاش راحت تری انجام بده...اما اگه بخوای اصولش رو بدونی همون شصت باید دور هالتر گرفته بشه.

Havbb
27-03-2013, 04:28
توی مسابقات پرس سینه شما باید دستت رو مشت کنی دور هالتر یعنی شصتت هم زیر هالتر باشه (حالت معمولی)
وگرنه خطا میگیرن

ولی بعضی ها وقتی اینطوری تمرین میکنن به خاطر آناتومی خاص بدنشون ، خیلی به انگشت شصت و فاصله اش با سایر انگشتها فشار میاره. برای همین شصتشون بعد از تمرین درد میگیره و برای جلوگیری از این آسیب دیدگی و فشار ، شصتشون رو از زیر هالتر بر میدارن میذارن کنار بقیه انگشتهاشون روی هالتر و هالتر رو با کف دست نگه میدارن فقط.

arsh70
06-04-2013, 16:17
سلام
میخواستم بدونم پشت بازو پرسی را باید چهطور زد.یعنی دست باید به سمت پایین سینه بیاد پایین یا نه روی سینه؟:n13:
راستی یه گلوتامین خوب هم معرفی کنید.نظرتون راجع به gnc چیه؟
ممنون

Havbb
06-04-2013, 16:21
پرس فرانسوی مهم بسته بودن (کم بودن فاصله بین) دستها است. موقع پایین اومدن هم تقریبا وسط سینه باید بیاد.

در مورد گلوتامین اگه مصرف مبتدی (نه خیلی حرفه ای) میخواید بکنید ، مهم اصل بودنش هست و خیلی برای شما تفاوتی ندارن. توضیحات هر گلوتامینی توی تبلیغات و معرفی محصولش هست میتونید بخونید و مطلع بشید.

شاهزاده خانوم
08-04-2013, 20:23
برای کسی که سابقه ورزش کردن نداره چقدر طول میکشه تا بدن عضله بشه؟ مخصوصا قسمت شکم

Havbb
08-04-2013, 20:59
به هزار تا عامل بستگی داره همینجوری که نمیشه گفت چقدر طول میکشه!

alone one
08-04-2013, 21:04
رفقا میشه دو نوع مولتی ویتامین خرید؟
میخوام سنتروم بگیرم واسه روزایی که تمرین ندارم،بین انیمال پک و اپتی من یکدومو بگیرم واسه روزایی که تمرین دارم،نظرتون چیه؟

Havbb
08-04-2013, 21:09
به نظر من مصرف مولتی ویتامین با توجه به اینکه تحقیقات ثابت کرده که میزان جذب ویتامینها از غذاهای طبیعی خیلی بیشتر از مکملهای ویتامینی هست ، کار درستی نیست
شما روزی چند تا بادام زمینی مصرف کنی کل ویتامینهای محلول در چربی رو داره

شاهزاده خانوم
08-04-2013, 21:24
حتی تخمینی هم نمیشه یک بازه ای داد؟ اگه هر روز تمرین کنه بیشتر از 3 ماه طول میکشه؟

Havbb
08-04-2013, 21:30
اولا بستگی داره به اینکه منظور شما از عضلانی شدن چی باشه و در چه حد عضلانی میخواید بشید

ثانیا این عوامل موثر هستند:
تغذیه (مخصوصا میزان مصرف پروتئین)
استفاده یا عدم استفاده از داروهای عضله ساز
تیپ بدنی
میزان چربی بدن (برای مشخص بودن عضلات)
میزان عضله ای که در حال حاضر دارید
و...

alone one
09-04-2013, 01:35
به نظر من مصرف مولتی ویتامین با توجه به اینکه تحقیقات ثابت کرده که میزان جذب ویتامینها از غذاهای طبیعی خیلی بیشتر از مکملهای ویتامینی هست ، کار درستی نیست
شما روزی چند تا بادام زمینی مصرف کنی کل ویتامینهای محلول در چربی رو داره

آخه قربونت برم تو کشورای پیشرفته ام نمیشه واسه مصرف عادی روزانه همه ویتامین هارو دریافت کرد چه برسه به کشور گل و بلبل ما با این قیمتا!
حالا بماند که نیاز ورزشکارام بیشتر،پس قطعا باید مصرف کرد متاسفانه.

Havbb
09-04-2013, 13:32
بدنسازان حرفه ای این کاری که گفتم رو میکنن. حتی داخل ایران هم من سراغ دارم کسانی که به این روش عمل میکنن فقط کافیه منابع ویتامینها رو بشناسید.

البته از مولتی ویتامین محض احتیاط استفاده میکنن و به هیچ عنوان از مولتی ویتامین به عنوان منبع اصلی ویتامین نمیشه استفاده کرد. تازه این مسئله مال به قول شما حرفه ای ها هستش

منم نگفتم شما مصرف نکنید ، من راه بهتر رو پیشنهاد دادم!

V E S T A
09-04-2013, 13:44
سلام خسته نباشین ..

منم یه سوال دارم درباره شکم کسی که اصلا شکم نداره ولی عضله ای هم نیست اگر بخوادعضله شکم سفت بشه و هیچ وقت از حالت اصلی الانش

خارج نشه یعنی وضعیت الانش تثبیت شه باید چه ورزشی انجام بده بعد امکان داره قسمت شکم برای این فرد 6 پک شه ؟ میدونم اینکه حالت 6 پک پیدا

بشه زیاد طول میکشه ولی کسی که بدنش آمادگی عضله ای شدن رو داشته باشه یعنی چربی اضافه نداشته باشه مدت زمانش چقدره ؟ ورزش رو چطور

انجام بده که 6 پک نشه یا عضله ها بیرون نیاد ..

Havbb
09-04-2013, 13:50
شما لطف کنید این موارد رو بگید تا راهنماییتون کنم:

منظورتون از اینکه «هیچ وقت از حالت اصلی الانش خارج نشه یعنی وضعیت الانش تثبیت شه» چیه ، یعنی منظورتون اینه که شکم بزرگ نشه؟

V E S T A
09-04-2013, 13:58

سن هم لطفا برای بالای 20 توضیح بدین :n29:

بله .. کلا هیچ تغییری نکنه + اینکه عضله ای و سفت بشه .. یه سوال دیکه هم دارم اگر ورزش رو دیگه انجام ندیم ممکن هست پوست بدن

شل بشه ؟

Havbb
09-04-2013, 14:07
عضلات شکم عضلاتی هستن که خیلی کم ازشون کار کشیده میشه و اگه حد اقل هفته ای یه بار تحت فشار تمرین قرار نگیرن شل و افتاده میشن!
بقیه ی عضلات بدن هم همینطور هستن ولی شکم بیشتر توی چشم میاد.

الان اگه شما شکم صافی داشته باشید با تقویت عضلات شکم شکمتون میاد جلو! چون عضلات بزرگ میشن و چربی ها هم همون چربی سابق هست.
به نظر من شما حرکات شکم رو همراه با ورزش ایروبیک (هوازی) انجام بدید تا هم چربی کم بشه و هم عضلات شکم تقویت بشن.

و اما سیکس پک شکم که نیاز هست عضلات شکم به شدت بزرگ بشن و چربی شکم هم به شدت کم بشه. بستگی به میزان تلاشتون داره با این شرایط کمتر از یکسال میتونید شمایلی از سیکس پک رو در صورت تمرین شدید و رژیم غذایی کم کالری و پر پروتئین نمایان کنید.

تمرینات شکم رو هم که فکر نمیکنم نیازی باشه توضیح بدم. حرکتی که حتما توی برنامه تون باید باشه اینه که روی زمین دراز میکشید (یا روی یه جای نرم) ، دستتون رو از بالای سرتون میگیرید به یه جای محکم ، بعد پاها رو میارید بالا و پایین. حرکت سنگینیه ولی کم کم با تقویت عضلات عادت میکنید.
یه تمرینی بود از یکی از بریتنی اسپیرز که داشت انجام میداد اگه بتونم پیداش کنم میذارم ببینید.

V E S T A
09-04-2013, 14:14
مرسی از توضیحتون ..

فقط یه مورد من دوست ندارم 6 پک بشم .. اصلا نمیخوام عضله مشخص باشه .. ورزش های ایروبیک اگر تو مدت زیاد انجام بشن

باعث نمیشن عضله ها بیرون بیان ؟

بعضی قسمت های بدن که چربی بیشتری دارن اگر بخوایم عضلاتی که زیر چربی هست رو تقویت کنیم این باعث نمیشه چربی ها

که قسمت اصلی این قسمت بدن رو تشکیل میدن کاملا از بین برن ؟

Havbb
09-04-2013, 14:47
خب پس اگه نمیخواید عضلات مشخص بشن مشکلی نیست

اوردن سیکس پک مخصوصا برای خانمها اینقدر مشکل هست که اینجور که شما فکر میکنید ممکنه ناخواسته مشخص بشه نیست!

شما سعی کنید حرکات شکم رو تعداد بسیار بالا (حد توان) انجام بدید تا عضله حجیم نشه. رژیم غذایی+ورزش هوازی برای اینکه احتمالا شکم یکم بزرگ میشه.

عضله وسیله ای هست برای اینکه چربی رو بتونید از بین ببرید ، ولی اینکه عضله دقیقا به جای عضله بیاد یکم کار محیر العقول و غیر عادی هستش. یعنی فقط برای کسانی که توی شش ماه تا یکسال اول تمرین بدنسازی هستند + کسانی که از داروهای ممنوعه استفاده میکنن امکان پذیر هست همچین چیزی ، ولی برای بقیه و در حالت عادی بدن بین عضله سازی و چربی سوزی فقط یکی رو میتونه انجام بده.

شما چربیهای هر قسمت از بدن رو با دست بگیرید متوجه میشید که چقدر چربی داره چقدر عضله. (عضله توی دست نمیاد)

V E S T A
09-04-2013, 15:14
ممنون از توضیحتون

اینطور که متوجه شدم حرکات سریع باعث میشه عضله حجیم نشه ... و حرکات با سرعت کم عضله رو حجیم میکنه خانم ها بافت چربی بدنشون در حالت طبیعی بیشتر از آقایون هست

با توضیحی که دادین خانم هایی که بدنسازی کار میکنن باید قسمت اعظم بافت چربی که بدنشون به صورت طبیعی داره رو از دست بدن درسته ؟ بعضی عضله های بدن لازم هست که

تقویت شه ولی تقویت این عضله ها همونطور که گفتین باعث از بین رفتن چربی میشه ورزشی هست که عضله رو تقویت کنه ولی چربی رو آب نکنه منظورم از تقویت برزگ شدن عضله ها

در حد هرکــول نیست نمیدونم منظورم رو میتونم برسونم یا نه .البته اینطور که خودم تحقیق کردم اکثر ورزش ها که عضله قسمتی از بدن رو تقویت میکنن چربی اون قسمت از بدن رو کاملا

از بین میبرن..(مثلا تنیسور های و شناگر های حرفه ای تمام بافت چربی بدنشون رو از دست دادن )

Havbb
09-04-2013, 15:24
اینطور که متوجه شدم حرکات سریع باعث میشه عضله حجیم نشه ... و حرکات با سرعت کم عضله رو حجیم میکنه

نه ربطی به سریع بودن انجام حرکت نداره. گفتم هر بار تعداد بالا انجام بدید مثلا من 25 تا دراز نشست کرانچ انجام میدم یه دقیقه استراحت و دوباره 25 تا. اینو بهش میگن تعداد بالا
تعداد پایین مثلا 12 تا یا هشت تا هست که باعث حجیم شدن میشه.

سرعت مال کار دیگه ای با عضله میکنه (مثلا قشنگ شدن عضله)

با توضیحی که دادین خانم هایی که بدنسازی کار میکنن باید قسمت اعظم بافت چربی که بدنشون به صورت طبیعی داره رو از دست بدن درسته ؟

مگه به صورت غیر طبیعی هم میشه چربی از دست داد؟ منظورتونو متوجه نشدم.

.
یه نکته ی کلی رو به شما بگم. هر ورزشی در ابتدا باعث عضله سازی و کم شدن چربی میشه. عضله تا یه حد مشخصی ساخته میشه (نه در حد هرکول) و بیشتر چربی آب میشه (همون هدف شما)
اگه شما با وزنه تمرین نکنید عضلاتتون خیلی بزرگ نمیشه و چربی هم زیاد از دست میدید. مثلا شناگرها که مثال زدید ورزششون حرکاتی با تعداد بالا و بدون وزنه هست بنابر این تا یه حد کمی عضله میسازن و از اون به بعد فقط چربی کم میکنن.

البته اینطوری هم نیست که اگه با وزنه تمرین کردید هرکول بشید : دی کلا عضله اوردن کار بسیار مشکلی هست. شما نگران عضله ی زیادی نباشید ، عضله اوردن اینقدر سخت هست که ناخواسته بدن بزرگ نشه.

.
پیشنهاد من اینه که شما با توجه به اینکه چربی کمی دارید اول به فکر عضله سازی باشید. وقتی عضله رو ساختید نگاه کنید ببینید آیا حالا نیاز هست به چربی آب کردن بپردازید یا نه.

V E S T A
09-04-2013, 15:41
Havbb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز خب عضله ساخته شد من نمیخوام چربی یه قسمت هایی بیش از حد آب بشه ... مثلا شکم که خوبه چربی اضافه هم نداره میخوام فقط تثبیت

بشه که توضیح دادین ولی برای قسمت دیگه بدن که به صورت طبیعی چربی هست نمی خوام چربی آب شه ولی عضله تقویت شه بدون اینکه چربی آب شه

فقط عضله تقویت شه من میتونم یه ورزش سبک انجام بدم که عضله زیر چربی تقویت شه ولی چربی حفظ شه ؟ این برای قسمت هایی از بدن که نیاز هست
سفت شه و زیبایی اندام رو بیشتر نمایان میکنه لازم میشه. فکنم من منظورم رو نمیوتونم برسونم ببخشین به هر حال:n27: مرسی:n16:

Havbb
09-04-2013, 21:21
در این مورد هم نیازی نیست تلاش خاصی بکنید. برای از بین بردن چربی تلاش زیاد لازمه ولی در حالت عادی بدن تمایل به از دست دادن چربی نداره + هورمونهای زنانه از خشک شدن کامل بدن از چربی جلوگیری میکنن و همیشه یه لایه چربی توی بدن نگه میدارن + کافیه رژیم غذایی نداشته باشید چربی از دست نخواهید داد.

موفق باشید.

rmin1992
18-04-2013, 23:43
سلام

من قدم 169
وزن 75
پسر
سن 20
2 هفتس میرم باشگاه
دارای مقادیر بسیاری چربی در پهلو شکم سینه هستم :n02:

میخوام چربیا آب شه و عضله ها خط بیافته یعنی حجم نمیخوام

لطفا نوع حرکات و اگر نیاز هست نوع مکمل را معرفی کنین

Havbb
19-04-2013, 00:16
مکمل نیاز نداری فعلا

رژیم غذایی + ورزش هوازی (مثلا دویدن به مدت طولانی) + صبر!

فعلا اینا رو انجام بده چند هفته ، بعد نتیجه رو بگو تا بگم چیکار کنی.

آب هم فراوان بخور.

Eblis 2011
19-04-2013, 21:45
چه خوب بود گزارش آخر اخبار شبانگاهی ساعت 22 رو میدیدید تا از مضرات این دارو ها و پودرها باخبر شید ...... :n29:

rmin1992
19-04-2013, 23:15
مکمل نیاز نداری فعلا

رژیم غذایی + ورزش هوازی (مثلا دویدن به مدت طولانی) + صبر!

فعلا اینا رو انجام بده چند هفته ، بعد نتیجه رو بگو تا بگم چیکار کنی.

آب هم فراوان بخور.

دو چرخه اثری داره ؟

SamGun
19-04-2013, 23:49
دوستان برای تثبیت عضله و شل نشدن و افت حجم در ورزش بدن سازی راهکاری غیر از تکرار هروزه این ورزش هست ؟

دوستان زیادی از این ورزش گله دارند که با مدت کوتاهی ورزش نکردن بدنشون به شدت افت میکنه , آیا در انجام حرکات , سرعت بخشیدن بهتر جوابگو هست برای تثبیت عضله به مدت طولانی یا تکرار دفعات حرکت ؟

Havbb
20-04-2013, 01:43
rmin1992
بله ولی این یعنی میخوای تنبلی کنی!! دویدن بهتر از دوچرخه س ولی دوچرخه هم خوبه

Havbb
20-04-2013, 01:45
دوستان برای تثبیت عضله و شل نشدن و افت حجم در ورزش بدن سازی راهکاری غیر از تکرار هروزه این ورزش هست ؟

دوستان زیادی از این ورزش گله دارند که با مدت کوتاهی ورزش نکردن بدنشون به شدت افت میکنه , آیا در انجام حرکات , سرعت بخشیدن بهتر جوابگو هست برای تثبیت عضله به مدت طولانی یا تکرار دفعات حرکت ؟

نه متاسفانه به هیچ روشی نمیشه عضله رو برای همیشه ماندگار کرد بدون ورزش و وزنه زدن.

البته میشه فقط تحلیل رفتن رو به تاخیر انداخت

hamid_diablo
20-04-2013, 10:03
چه خوب بود گزارش آخر اخبار شبانگاهی ساعت 22 رو میدیدید تا از مضرات این دارو ها و پودرها باخبر شید ...... :n29:

مکملهای اصل در کنار مصرف معقولش هیچ منعی برای بدنسازان ندارد...:n05:

majid322
20-04-2013, 10:10
بحث مکمل بارها تکرار شده...واقعا خیلی خوبه اگه در مورد چیزی که راجع بهش اطلاعات کافی نداریم بحث نکنیم.

مکملها نه تنها برای بدنسازا بلکه برای همه افراد تکمیل کننده خوبی برای رژیم غذایی هستن ... مکملها نه تنها مضر نیستن

بلکه مصرف عاقلانه و با حساب کتابشون بدن رو در شرایط بسیار خوبی قرار میده تا بدن بتونه مواد غذایی مورد نیازش رو تامین کنه .

لطفا اگه حرفی رو میزنید با دلیل و منطق باشه ... موفق باشید .

Eblis 2011
20-04-2013, 11:07
مکملهای اصل در کنار مصرف معقولش هیچ منعی برای بدنسازان ندارد...:n05:

بحث مکمل بارها تکرار شده...واقعا خیلی خوبه اگه در مورد چیزی که راجع بهش اطلاعات کافی نداریم بحث نکنیم.

مکملها نه تنها برای بدنسازا بلکه برای همه افراد تکمیل کننده خوبی برای رژیم غذایی هستن ... مکملها نه تنها مضر نیستن

بلکه مصرف عاقلانه و با حساب کتابشون بدن رو در شرایط بسیار خوبی قرار میده تا بدن بتونه مواد غذایی مورد نیازش رو تامین کنه .

لطفا اگه حرفی رو میزنید با دلیل و منطق باشه ... موفق باشید .

باشه ضرر نداره ... بخورین حال کنین ولی در سن پیری و به ندرت متوجه میشید چه اشتباه بزرگی رو مرتکب شدین .... اون موقع فقط میتونین تاسف بخورید .... !!!!!
وگرنه به حال من نوعی چه فرقی میکنه که شما بخورین یا نه .... به عنوان یه هم سن و سال یه هم نسل و یه دوست گفتم که همشون شیمیاییه و مطمئنا بدون ضرر نیست ...

وگرنه : به حال من هیچ فرقی نداره ....

LΩRD
20-04-2013, 13:38
سلام به همه ی دوستان

یه سوالی هست که فکر منو مشغول کرده

بنده الان 18 سالمه و قدم 175 تاس و وزنم هم 75 ، میخواهم بدونم حقیقت داره که میگن اگه بدنسازی کار کنی قدت دیگه رشد نمیکنه ؟!

مورد دیگه اینکه چقدر زمان میبره تا بتونم هیکل خوبی درست کنم ؟ ( 6 پک و از این حرفا ... )

Havbb
20-04-2013, 14:33
علیک سلام

نه اتفاقا تمرینات بدنسازی باعث تحریک بدن به ترشح هورمون رشد میشه! و از طرفی حرکاتی مثل بارفیکس قد رو میکشه تا بلندتر بشه ، حرکاتی مثل اسکات هم روی پایین ترین نقطه ستون فقرات فشار میاره و اونجا رو تحریک به رشد میکنه.

در ضمن با بدنسازی بیشتر از پنج سانتی متر فکر نکنم بتونی در حالت عادی رشد قد داشته باشه. اگه از قدت ناراضی هستی برو به پزشک متخصص غدد مراجعه کن هرچند به نظر من 175 خیلی هم عالیه.

در مورد هیکل خوب هم بستگی به پشتکار ، تغذیه و تمرین و استعداد بدنیت داره.

SamGun
20-04-2013, 23:37
نه متاسفانه به هیچ روشی نمیشه عضله رو برای همیشه ماندگار کرد بدون ورزش و وزنه زدن.

البته میشه فقط تحلیل رفتن رو به تاخیر انداخت

حامد جان ممنون اما من جزئیاتی رو برای شکل گرفتن صحیح عضله میخوام و اصلا نیازی به حجم ندارم در واقع آب شدن چربی های اضافه شکم و دوره شکمم و مقداری در سینه هام خودش کلی روی شکل گیری هیکلم تاثیر داره چون فیزیکم به طور طبیعی هفتی هست .

راستی برای خرید وسایل ورزشی حرفه ای که به درد منزل بخوره جایی رو شما سراغ داری ؟

Havbb
21-04-2013, 11:07
چربیهای اضافی با رژیم غذایی و ورزش هوازی از بین میرن.

بدنسازی در منزل فقط برای حفظ عضلات خوبه و برای رشد فایده ای نداره. حرکاتی مثل بارفیکس و شنا و درازنشست و... حالا اگه دمبل هم باشه چند تا حرکت دیگه م میشه زد ولی در کل باشگاه چیز دیگه ایه.

schumi_268
21-04-2013, 11:47
مكمل اصل هيچ ضرري نداره دوست عزيز بهتره يه كه تحقيق كنيد بعد بيايد بحث كنيد

Eblis 2011
21-04-2013, 12:51
مكمل اصل هيچ ضرري نداره دوست عزيز بهتره يه كه تحقيق كنيد بعد بيايد بحث كنيد

اصل پیدا کردی به منم بده ....
مکمل اصلی وجود خارجی نداره . البته تو ایران

schumi_268
21-04-2013, 13:55
اصل پیدا کردی به منم بده ....
مکمل اصلی وجود خارجی نداره . البته تو ایران

كافيه لينك هر نوع مكملي خواستيد بهم بدين ببينيد مكمل اصل پيدا ميشه يا نه.در ضمن همين ايارن هم مكمل اصل پيدا ميشه شما بگو چي ميخاوي فقط؟

majid322
21-04-2013, 15:16
چندین و چند نفر رو میشناسم که مستقیما از امریکا سفارش میگیرن و خرید جزئی هم انجام میدن...
درسته قیمتشون یکم بیشتر از جنسهای داخل ایرانه اما جنس درجه 2 و بعضا تقلبی دستت نمیدن.

اینه که میگم هر کس باید در زمینه ای که درش اطلاعات داره وارد بحث بشه..البته قصدم اصلا توهین نیست
خیلی چیزها رو هم من نمیدونم وارد بحثش نمیشم مطمئنا .

Eblis 2011
21-04-2013, 16:10
باشه دوستان .....
اصل پیدا میشه ... شما مصرف کنید...

چند سال دیگه انشالله میبینمتون .
یاعلی

schumi_268
21-04-2013, 17:35
چندین و چند نفر رو میشناسم که مستقیما از امریکا سفارش میگیرن و خرید جزئی هم انجام میدن...
درسته قیمتشون یکم بیشتر از جنسهای داخل ایرانه اما جنس درجه 2 و بعضا تقلبی دستت نمیدن.

اینه که میگم هر کس باید در زمینه ای که درش اطلاعات داره وارد بحث بشه..البته قصدم اصلا توهین نیست
خیلی چیزها رو هم من نمیدونم وارد بحثش نمیشم مطمئنا .

خودم الان 5 ساله كارم خريد از آمريكاس.جديداً هم دارم مكمل ميارم

باشه دوستان .....
اصل پیدا میشه ... شما مصرف کنید...

چند سال دیگه انشالله میبینمتون .
یاعلی

اينكه كاري نداره ميشه امتحانش كرد هر لينكي كه شما خواستيد از بادي بيلدينگ بدين من براتون ميخرم بدون اينكه وجهي از شما دريافت كنم.مبلغ رو هنگام تحويل جنس ميگيرم ازتون

mohsen3544
21-04-2013, 19:34
دوستان مکمل پمپ دقیقا کارش چیه و عوارضی داره؟ مربی بدنسازی ما به من توصیه کرده اما من خیلی مرددم.پمپ asult کارخانه mp هست.

majid322
21-04-2013, 20:03
دوستان مکمل پمپ دقیقا کارش چیه و عوارضی داره؟ مربی بدنسازی ما به من توصیه کرده اما من خیلی مرددم.پمپ asult کارخانه mp هست.

مکمل پمپ برای افزایش قدرت ، استقامت و انرژی حین تمرین کاربرد داره...اگه به میزان درست و با دوز مصرفی معین شده مصرف بشه و سابقه بیماری
قلبی خاصی نداشته باشید ضرری نداره ... به این خاطر میگم بیماری قلبی که پمپ تپش قلب ایجاد میکنه....

این مارکی که شما گفتی یکی از بهترین پمپهاست به شرطی که از اصل بودنش مطمئن باشید.

Eblis 2011
21-04-2013, 20:09

به عنوان یه دوست بهت میگم سرخود این چیزها رو نخور .... مربی بدن سازی برای جیب خودش به شما اینارو سفارش میکنه ....
برای مصرف این پودرهای شیمیایی که اصلا توصیه نمیشه تحت نظر یه پزشک برو و برای افزایش یا کاهش وزن و عضلات از اون مشاوره بگیر...

عوارضی داره؟

100 درصد ... چیزی نیست که بدون عوارض باشه ... همین قرص هایی که برای بیماری های روزمره استفاده میکنیم ضرر داره چه برسه به این پودرهای داغون ...

جسارتا یه چیزی میگم به کسی بر نخوره ... الان شما اگه فردا خدای نکرده یه بیماری برات در اثر مصرف این پودرها ایجاد شه کسی گردن نمیگیره ... اونی که هم اینارو بهت سفارش کرده و گفته بگیر گردن نمیگیره .. اونوقت تو میمونی و یک عمر پشیمونی ....

از من گفتن بود ... واقعا حیفه جوونا با مصرف این چیزا آیندشونو خراب کنن .....

raana
21-04-2013, 20:22
دوستان اگر اصل این مکمل ها هم پیدا بشه....بازم همون بحث ضرر داشتن برای بدن وسطه.....

بدون شک ضرر داره........

یه سری به فدراسیون پزشکی ورزشی بزنید..ببینید چه بلاهایی سر مردم اومده.......

دکتر آریا جنابی، فوق‌تخصص کلیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این باره می‌گوید:
«متاسفانه یکی از اصلی‌ترین مشکلات در ارتباط با مصرف مکمل‌ها، استاندارد نبودن این داروهاست. به بیان دیگر ورزشکاران باید مکمل‌هایی را استفاده کنند که پزشک ناظر بر گروه یا مجموعه ورزشی آن‌ها را توصیه و تایید کرده و به علاوه تاییدیه معاونت دارویی وزارت بهداشت راهم دارد.
از سوی دیگر بسیاری از این مکمل‌ها به واسطه منشأ استروئیدی و در واقع هورمونی که دارند، عوارض جبران‌ناپذیری را به جا می‌گذارند. از اصلی‌ترین عوارض این مکمل‌ها، تاثیراتش روی سیستم جنسی و در واقع غدد ترشح‌کننده تستوسترون (هورمون مردانه) است. افرادی که از این مکمل‌ها استفاده می‌کنند، به تدریج با کم شدن ترشح هورمون مردانه در بدنشان، دچار ناتوانی جنسی و حتی عقیمی می‌شوند.»

اگر مکملی هم بخواد استفاده بشه..باید تحت نظر پزشک باشه......و فقط مکمل های مجاز و فاقد ترکیبات هورمونی باشه......
و همچنین هم باید دارای پروانه وزارت بهداشت باشه......

raana
21-04-2013, 20:39
همچنین به موارد بالا.......افزایش فشار خون......افزایش کراتین و اوره.......دفع پروتئین توسط کلیه...نامتعادل شدن فاکتورهای خونی و.......

رو هم اضافه کنید.........

خواهشا زیر نظر پزشک و فقط مکمل های مجاز رو مصرف کنید.......نه چیزی که مربیتون پیشنهاد میده

Facon_Archi
21-04-2013, 20:42
آقا این جه فازیه؟:n02:
چند روزه میام توی این تاپیک دارم میخونم هی مگین ضرر داره این چیزا

چیزی نیست که بدون عوارض باشه .
اگه قرار به این باشه که همین گوشت ِ قرمزی که میخورید هم ضرر داره!

درست مصرف کردنش + رژیم غذایی درست هیج آسیبی نمیزنه

majid322
21-04-2013, 20:43
مکمل و ترکیبات هورمونی ؟؟؟؟ واقعا عجیبه که یه دکتر تا این حد اطلاعات پایینی داشته باشه .

بحث اینکه مکمل باید با توجه به نیاز و با علم مصرف بشه هیچ شکی توش نیست...بحث اینکه ضررهای جزئی هم داره درسته
حتی مواد غذایی طبیعی هم مضراتی دارن ... اما مضراتی که این فوق تخصص کلیه به اون اشاره میکنه در هیچ مکملی پیدا نمیشه .

این عوارض مختص استروئید هاست و از طرفی اگر این دکتر علم کافی در مورد مکملها داشت این دسته رو دارو به حساب نمیاورد.
ار طرفی جای دیگه میخونیم که باید تاییده وزارت بهداشت داشته باشن..اگر شما کوچکترین اشنایی با وضعیت مکملهای غذایی در ایارن داشتید از وضعیت
مکملهای تحت تاییده وزارت بهداشت و کیفیت بسیار بد اونا مطلع بودید حالا بگذریم که در داروخانه ها تاریخ این مکملها رو برای فروش رفتنشون تغییر
میدن و مکمل تاریخ برگشته به دست مردم میدن .

ببخشید این حرف رو میزنم اما به جرات میتنم بگم در ایران کمتر پزشکی تحقیقاتی در مورد مکملها انجام داده و کمتر پزشکی پیدا میشه که اطلاعات دقیقی از
مکملها داشته باشه .

کاش به جای سرچ منابع فارسی زبان .. فقط یه کم از منابع خوب و مطمئن اطلاعات کسب میکردید...نه از مطالبی که بدون هیچ دانش و تجربه ای بیان میشه.
متاسفانه بحث بدنسازی و ورزش بدنسازی در ایران خیلی مورد ظلمه..از هر طرفی مورد حمله قرار گرفته...این هم یکی از حملاتیه که به این ورزش میشه در
صورتی که باز هم اگه بیشتر تحقیق میکردید مطلع بودید که ورزشکاران سطح مبتدی گرفته تا حرفه ای در همه ی رشته های ورزشی از کشتی گرفته تا
والیبال و فوتبال و .... همگی از همین مکملها استفاده میکنند و از نظر علمی کاملا بدون مشکل و تا حد زیادی حتی ضروری هم هست .

Eblis 2011
21-04-2013, 20:50
مکمل و ترکیبات هورمونی ؟؟؟؟ واقعا عجیبه که یه دکتر تا این حد اطلاعات پایینی داشته باشه .

بحث اینکه مکمل باید با توجه به نیاز و با علم مصرف بشه هیچ شکی توش نیست...بحث اینکه ضررهای جزئی هم داره درسته
حتی مواد غذایی طبیعی هم مضراتی دارن ... اما مضراتی که این فوق تخصص کلیه به اون اشاره میکنه در هیچ مکملی پیدا نمیشه .

این عوارض مختص استروئید هاست و از طرفی اگر این دکتر علم کافی در مورد مکملها داشت این دسته رو دارو به حساب نمیاورد.
ار طرفی جای دیگه میخونیم که باید تاییده وزارت بهداشت داشته باشن..اگر شما کوچکترین اشنایی با وضعیت مکملهای غذایی در ایارن داشتید از وضعیت
مکملهای تحت تاییده وزارت بهداشت و کیفیت بسیار بد اونا مطلع بودید حالا بگذریم که در داروخانه ها تاریخ این مکملها رو برای فروش رفتنشون تغییر
میدن و مکمل تاریخ برگشته به دست مردم میدن .

ببخشید این حرف رو میزنم اما به جرات میتنم بگم در ایران کمتر پزشکی تحقیقاتی در مورد مکملها انجام داده و کمتر پزشکی پیدا میشه که اطلاعات دقیقی از
مکملها داشته باشه .

کاش به جای سرچ منابع فارسی زبان .. فقط یه کم از منابع خوب و مطمئن اطلاعات کسب میکردید...نه از مطالبی که بدون هیچ دانش و تجربه ای بیان میشه.
متاسفانه بحث بدنسازی و ورزش بدنسازی در ایران خیلی مورد ظلمه..از هر طرفی مورد حمله قرار گرفته...این هم یکی از حملاتیه که به این ورزش میشه در
صورتی که باز هم اگه بیشتر تحقیق میکردید مطلع بودید که ورزشکاران سطح مبتدی گرفته تا حرفه ای در همه ی رشته های ورزشی از کشتی گرفته تا
والیبال و فوتبال و .... همگی از همین مکملها استفاده میکنند و از نظر علمی کاملا بدون مشکل و تا حد زیادی حتی ضروری هم هست .

چون بر خلاف نظر شما صحبت شده دکتر دارای علم لازم نبوده ؟

بعدشم یه نکته ی بسیار اساسی :

متاسفانه بحث بدنسازی و ورزش بدنسازی در ایران خیلی مورد ظلمه..

آنچه را که عیان است چه حاجت به بیان است .... شما به چه علمی اینجا مستقیما به طرف مقابل توصیه میکنید که آره فلان مکمل خوبه استفاده کنه ؟
4روز دیگه بنده خدا هزار جور بیماری بگیره شما جوابگو هستید ؟ اگه از دید شما اون دکتر هیچ علم پزشکی نداره که شما حتی یک درصد هم دانش پزشکی ندارید مگه غیر اینه ؟

آقا این جه فازیه؟:n02:
چند روزه میام توی این تاپیک دارم میخونم هی مگین ضرر داره این چیزا

اگه قرار به این باشه که همین گوشت ِ قرمزی که میخورید هم ضرر داره!

درست مصرف کردنش + رژیم غذایی درست هیج آسیبی نمیزنه

با دوز مصرفی معین شده مصرف بشه و سابقه بیماری
قلبی خاصی نداشته باشید ضرری نداره

قضاوت با کسی که سوال رو مطرح کرده

raana
21-04-2013, 20:56
عجیبه که حرف های یه متخصص رو هم رد میکنید......عجب

اتفاقا خیلی از پزشک ها هم هستن که روی مکمل ها تحقیقات کاملی رو انجام دادن......

می خواین شماره ی یه پزشک رو بدم که تو فدراسیون پزشکی و ورزشی فعالیت دارن و سال های سال روی مکمل ها و غیره و غیره تحقیقات بسیار
کامل و تکمیلی انجام دادن.....

اتفاقا بدن سازی به این دلیل تو ایران مورد ظلم هست که با تجویز های اشتباه....خیلی ها از زندگی ساقط میشن....
بله در بین ورزشکارهای حرفه ای و در سطح تیم ملی از مکمل استفاده میشه...یعنی بایدم استفاده بشه.....ولی زیر نظر متخصص و با مکمل های مجاز.......

بنده نیاز به تحقیق ندارم......خودم مربی هستم....دوره های پزشکی مربوط به رشته ام گذروندم........

هدفم این بود که مسیر درست رو نشون بدم......در هر صورت خود دانید.......

Eblis 2011
21-04-2013, 20:58
می خواین شماره ی یه پزشک رو بدم که تو فدراسیون پزشکی و ورزشی فعالیت دارن و سال های سال روی مکمل ها و غیره و غیره تحقیقات بسیار

نه دوست گرامی .... لابد بعد تماس میگن علم اون پزشک هم در سطح پایینی بوده .....

majid322
21-04-2013, 21:01
چون بر خلاف نظر شما صحبت شده دکتر دارای علم لازم نبوده ؟

بعدشم یه نکته ی بسیار اساسی :

آنچه را که عیان است چه حاجت به بیان است .... شما به چه علمی اینجا مستقیما به طرف مقابل توصیه میکنید که آره فلان مکمل خوبه استفاده کنه ؟
4روز دیگه بنده خدا هزار جور بیماری بگیره شما جوابگو هستید ؟ اگه از دید شما اون دکتر هیچ علم پزشکی نداره که شما حتی یک درصد هم دانش پزشکی ندارید مگه غیر اینه ؟

چون حرفش غیر علمی بوده نه به دلیل مخالف بودن با حرف بنده...واقعا با چه منطقی همچین چیزی رو بیان کردید ؟؟

در مورد سوال دوم هم باز هم بر میگرده به بحث اطلاعات...اگر شما با شرکت ماسل فارم کوچکترین اشنایی داشتید میدونستید که این شرکت از شرکتهای بسیار بسیار معتبر امریکاست.
کشوری که صدها شرکت مکمل سازی در اون فعالیت دارن ... من اصلا صحبتم سیاسی نیست اما کشوری که حتی یک مکمل ورزشی تولید داخل نداره چطور میتونه در مورد محتویات مکملها اظهار نظر کنه ؟؟

اگر جایی خوندید که نظارتی بر روی مکملهای غذایی در امریکا نیمشه سخت در اشتباهید..سازمان fda امریکا نظارت خیلی خوبی روی مکملها داره و به محض اطلاع از مورد دار بودن محتویات یک مکمل شرکت مکمل سازی
محکوم به پرداخت جریمه میشه و باید محصول مربوطه رو حذف کنه.

در ضمن حرف من رو به نفع خودتون برنگردونین...بنده نگفتم اون دکتر علم پزشکی نداشته گفتم از مکملها هیچ علمی نداشته که مطمئنا هم همینطوره...و اگه حرفی رو با مدرک و ازمایش مطرح کرده بود باید
مواد غیر مجاز داخل مکملها رو ذکر میکرد و با دلیل مضر بودن اونها رو شرح میداد.

Eblis 2011
21-04-2013, 21:07
چون حرفش غیر علمی بوده نه به دلیل مخالف بودن با حرف بنده...واقعا با چه منطقی همچین چیزی رو بیان کردید ؟؟

در مورد سوال دوم هم باز هم بر میگرده به بحث اطلاعات...اگر شما با شرکت ماسل فارم کوچکترین اشنایی داشتید میدونستید که این شرکت از شرکتهای بسیار بسیار معتبر امریکاست.
کشوری که صدها شرکت مکمل سازی در اون فعالیت دارن ... من اصلا صحبتم سیاسی نیست اما کشوری که حتی یک مکمل ورزشی تولید داخل نداره چطور میتونه در مورد محتویات مکملها اظهار نظر کنه ؟؟

اگر جایی خوندید که نظارتی بر روی مکملهای غذایی در امریکا نیمشه سخت در اشتباهید..سازمان fda امریکا نظارت خیلی خوبی روی مکملها داره و به محض اطلاع از مورد دار بودن محتویات یک مکمل شرکت مکمل سازی
محکوم به پرداخت جریمه میشه و باید محصول مربوطه رو حذف کنه.

در ضمن حرف من رو به نفع خودتون برنگردونین...بنده نگفتم اون دکتر علم پزشکی نداشته گفتم از مکملها هیچ علمی نداشته که مطمئنا هم همینطوره...و اگه حرفی رو با مدرک و ازمایش مطرح کرده بود باید
مواد غیر مجاز داخل مکملها رو ذکر میکرد و با دلیل مضر بودن اونها رو شرح میداد.

این بحث ها میشه که طرف مقابل متوجه شه که با حرف 4 تا آدم معمولی مثل من و شما که یک سری اطلاعات دست و پا شکسته و گاها غلط داره ..... نرن سمت این پودرهای تقلبی و شیمیایی که در آینده ای نه چندان دور آینده ی خودشو و .... رو به خطر بندازه ....

منم ابتدای صحبتم عرض کردم که برای مصرف این چیزا باید تحت نظر یه پزشک قرار بگیره تا با خیال راحت بتونه به کارش ادامه بده .....
و الا مربی بدنسازی جز فکر کردن به جیب و منافع خودش به چیز دیگه ای فکر نمیکنه و نخواهد کرد ...

گفتنی ها گفته شد ، تصمیم نهایی با کسی که سوال پرسیده .....
شب خوش .

majid322
21-04-2013, 21:23
عجیبه که حرف های یه متخصص رو هم رد میکنید......عجب

اتفاقا خیلی از پزشک ها هم هستن که روی مکمل ها تحقیقات کاملی رو انجام دادن......

اتفاقا بدن سازی به این دلیل تو ایران مورد ظلم هست که با تجویز های اشتباه....خیلی ها از زندگی ساقط میشن....
بله در بین ورزشکارهای حرفه ای و در سطح تیم ملی از مکمل استفاده میشه...یعنی بایدم استفاده بشه.....ولی زیر نظر متخصص و با مکمل های مجاز.......

بنده نیاز به تحقیق ندارم......خودم مربی هستم....دوره های پزشکی مربوط به رشته ام گذروندم........

هدفم این بود که مسیر درست رو نشون بدم......در هر صورت خود دانید.......

اگه دکتر متخصص قلب به شما بگه شما ارتروز دارید..ایا شما به حرف متخصص قلب گوش میدید ؟؟ هر متخصص باید در زمینه ای که تخصص داره نظر بده .

اگر با همچین متخصصی در ارتباط هستید جدا خوشحال میشم حرفهای ایشون رو اینجا منعکس کنید .

بدنسازی به دلایلی که مطرح کردنش اینجا درست نیست در ایران مورد ظلم قرار گرفته نه به دلیل تجویزهای اشتباه ..... بحث داور و استروئید در همه ی کشورها
مطرحه و فقط در ایران نیست..عدم پیشرفت بدنسازی در ایارن به این دلیل نیست و دلایل دیگه ای داره که همینطور که گفتم در اینجا نمیشه در موردش بحث کرد.
خیلی خوبه که بدونید همین ورزشهایی مثل فوتبال ، دو و شنا که از نظر عموم ورزشهای کاملا سالمی هستن در سطح حرفه ای از موادی استفاده میشه
که هیچ متخصصی اونها رو تایید نمیکنه و در مواردی مثل تزریق دوباره خون میتونه منجر به مرگ بشه....

بله زیر نظر متخصص....اما متخصصی که در این موارد اطلاعات کاملی داشته باشه .... اگر من و دیگر دوستان در این انجمن چیزی رو به بقیه پیشنهاد میدیم مطمئنا اونها رو ازمایش
نکردیم مثل هزاران چیزی که تو این دنیا مورد ازمایش قرار نگرفته...شما روغن ، رب یا مواد غذایی دیگه ای که از کارخونه تهیه میکنید رو ازمایش میکنید ؟؟

همه افراد نیاز به تحقیق دارن و بودن در یه کاری دلیل بر علم کافی از اون کار داشتن نیست ... مسیر درست نمیتوننه معنی داشته باشه
تا چند سال قبل مصرف روزانه یک اسپرین در روز رو برای همه پیشنهاد میدادن اما امروزه تحقیقاتی انجام شده که اینکار رو رد میکنه پس همیشه
مسیر درست نمیتونه قطعا درست باشه.

majid322
21-04-2013, 21:31
نه دوست گرامی .... لابد بعد تماس میگن علم اون پزشک هم در سطح پایینی بوده .....

واقعا به نظر شما این لحن و طرز صحبت مناسبه یک بحث علمی و جدیه ؟؟؟ اگر هر کس حرف با دلیل کافی بزنه هیچ وقت متهم به سطح دانش پایین نمیشه .

این بحث ها میشه که طرف مقابل متوجه شه که با حرف 4 تا آدم معمولی مثل من و شما که یک سری اطلاعات دست و پا شکسته و گاها غلط داره ..... نرن سمت این پودرهای تقلبی و شیمیایی که در آینده ای نه چندان دور آینده ی خودشو و .... رو به خطر بندازه ....

منم ابتدای صحبتم عرض کردم که برای مصرف این چیزا باید تحت نظر یه پزشک قرار بگیره تا با خیال راحت بتونه به کارش ادامه بده .....
و الا مربی بدنسازی جز فکر کردن به جیب و منافع خودش به چیز دیگه ای فکر نمیکنه و نخواهد کرد ...

گفتنی ها گفته شد ، تصمیم نهایی با کسی که سوال پرسیده .....
شب خوش .

بله...این حرف شما درسته ... نه من نه هیچ کس دیگه ای نباید با حرفهای مربی این مواد رو تهیه کنه..
چون در ایران بالای 80 درصد مکملها تقلبی هستن و مربی باشگاه به احتمال زیاد جنس خوبی به شما نمیده به البته این به وژدان هر کس برمیگرده.

اما در همه ی موارد جای تحقیق هست .... اگر شخصی در موردی تحقیقات زیادی انجام بده میتونه با اطمینان کامل به سلامت و یا غیر سلامت بودن اون چیز
پی ببره...از نظر شما متخصص اطلاعات خودش رو از کجا کسب میکنه ؟؟؟ کتابها از کجا نوشته میشن ؟؟؟ ایا هر شخصی که مدرکی داشت متخصص و قابله اطمینانه ؟؟

در ضمن یکجا میفرمایید با مکمل تقلبی مشکل دارید و یکجای دیگه تمام مکملها رو شیمیایی و مضر میدونید !!!

raana
21-04-2013, 21:38
دوست عزیز منم نگفتم متخصص غیر مرتبط بیاد نظر بده... باید به متخصص مربوطه مراجعه کرد...

من شماره ی اون پزشک رو بهتون میدم..اتفاقا ایشون هم خوشحال میشن با شما صحبت کنن......قشنگ به طور کامل براتون زیر و روی مکمل ها رو میریزه بیرون....

بله خیلی از ورزشکارا هم مواد غیر مجاز مصرف میکنن..داروهای مدر ...تزریق مجدد خون که مشخصا باعث مرگ طرف میشه....

خیلی از کارای دیگه....که بیشترم تو فوتبال رواج داره.....و وضعیت فوتبال کشورمون رو هم که میبینید.....هر کاری میکنن به هیچ جا نمی رسن

راجع به این مورد نیازی به تحقیق نمی بینم..چیزی که مضره تا آخر مضر هست......یکبار برای همیشه در این زمینه اطلاعاتی که
لازم بوده رو به دست آرودم......

در هر صورت من نظرم رو گفتم شما هم نظرتون رو گفتین.......و هیچ کدوم هم نمی تونیم هم دیگه رو متقاعد کنیم......
پس عیسی به دین خود ..موسی به دین خود...

دوستان خودشون باید تشخیص بدن کدوم راه عاقلانه تر هست.......

موفق باشین........

Eblis 2011
21-04-2013, 21:42
بله...این حرف شما درسته ... نه من نه هیچ کس دیگه ای نباید با حرفهای مربی این مواد رو تهیه کنه..
اون وقت شما چرا این مکمل رو تایید کردید؟ علمشو داشتید؟ سالها تحقیق کردید؟ در آمریکا آشنایی دارید؟
مگه آمریکا چیه که تمامی مقایسه ها و الگوها رو اونجا قرار میدید؟ کشور ما رو با آمریکا مقایسه میکنید ...
مگه در آمریکا این مشکلات وجود نداره ؟

حرف های شما کاملا ضد و نقیض ....

در ضمن یکجا میفرمایید با مکمل تقلبی مشکل دارید و یکجای دیگه تمام مکملها رو شیمیایی و مضر میدونید !!!
بله بنده هنوزم میگم مکمل ها همشون دارای مضراتی هست .... بالای 98 درصد که تقلبی هستند .....

بهتره بحث ادامه پیدا نکنه ....
ما حرف های هم رو نمیفهمیم ... یا شایدم خودمو زدیم به اون راه ... ولی به هر حال خوردن این دام مرغی ها رو بدن من تاثیری نداره .... هر کسی خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه ... هر کی استفاده کنه آیندشم میبینه ....

majid322
21-04-2013, 21:43
دوست عزیز منم نگفتم متخصص غیر مرتبط بیاد نظر بده... باید به متخصص مربوطه مراجعه کرد...

من شماره ی اون پزشک رو بهتون میدم..اتفاقا ایشون هم خوشحال میشن با شما صحبت کنن......قشنگ به طور کامل براتون زیر و روی مکمل ها رو میریزه بیرون....

بله خیلی از ورزشکارا هم مواد غیر مجاز مصرف میکنن..داروهای مدر ...تزریق مجدد خون که مشخصا باعث مرگ طرف میشه....

خیلی از کارای دیگه....که بیشترم تو فوتبال رواج داره.....و وضعیت فوتبال کشورمون رو هم که میبینید.....هر کاری میکنن به هیچ جا نمی رسن

راجع به این مورد نیازی به تحقیق نمی بینم..چیزی که مضره تا آخر مضر هست......یکبار برای همیشه در این زمینه اطلاعاتی که
لازم بوده رو به دست آرودم......

در هر صورت من نظرم رو گفتم شما هم نظرتون رو گفتین.......و هیچ کدوم هم نمی تونیم هم دیگه رو متقاعد کنیم......
پس عیسی به دین خود ..موسی به دین خود...

دوستان خودشون باید تشخیص بدن کدوم راه عاقلانه تر هست.......

موفق باشین........

یعنی شما مکملهایی که صد در صد اصل هستن رو هم کاملا رد میکنید ؟؟
بحث ما دقیقا در همین مورده ... اصل بودن یا نبودن یک مکمل...یه مطلبی همیشه با مطالب دیگه قاطی میشه.

یک زمانی یک فرد از مکمله تقلبی استفاده میکنه و مطمئنا عوارض جبران ناپذیری گریبان گیرش میشه.

اما فرد دیگه ای با مصرف مکمل اصل و با توجه به نیازش مطمئنا هیچ ضرری نمیبینه .

شما دو جمله ی بالا رو رد میکنید ؟؟

majid322
21-04-2013, 21:47
اون وقت شما چرا این مکمل رو تایید کردید؟ علمشو داشتید؟ سالها تحقیق کردید؟ در آمریکا آشنایی دارید؟
مگه آمریکا چیه که تمامی مقایسه ها و الگوها رو اونجا قرار میدید؟ کشور ما رو با آمریکا مقایسه میکنید ...
مگه در آمریکا این مشکلات وجود نداره ؟

حرف های شما کاملا ضد و نقیض ....

بله بنده هنوزم میگم مکمل ها همشون دارای مضراتی هست .... بالای 98 درصد که تقلبی هستند .....

بهتره بحث ادامه پیدا نکنه ....
ما حرف های هم رو نمیفهمیم ... یا شایدم خودمو زدیم به اون راه ... ولی به هر حال خوردن این دام مرغی ها رو بدن من تاثیری نداره .... هر کسی خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه ... هر کی استفاده کنه آیندشم میبینه ....

بنده حرف ضد و نقیضی نزدم و گفتم در صورت اصل بودن موردی نداره...و من اطلاعی ندارم که ایشون از مربیشون مکمل اصل دریافت میکنن یا نه ..
مکملها مضراتی که شما در ذهنتون هست در هیچ موردی ندارن مثل عقیم شدن و .... اینها فقط عوارض استافده از استروئیدهاست.

من شرایط یک بحث منطقی رو رعایت کردم اگه مایل به ادامه بحث با منطق بودید من در خدمتم.

Havbb
21-04-2013, 22:11
به زودی یه مطلب مینویسم درباره ی ضررهایی که مصرف دارو یا مکمل در بدنسازی داره. فکر میکنم بحث بی فایده باشه چون هر دو طرف از یه جهت دارید درست میگید ولی منظورتونو درست نمیرسونید.

mohsen3544
25-04-2013, 18:25
من الان 4 ماهه بدنسازی شروع کردم البته هدفم بیشتر لاغری بود چون نسبت به قد و سنم خیلی چاق بودم البته بیشتر شکم داشتم خلاصه از 80 کیلو به 75 رسوندم وزنمو اما حالا بعد از گذشت این زمان احساس میکنم وزنم داره زیاد میشه الان به 76 رسیدم البته دیگه خبری از شکم قلمبه نیست شروع بدنسازی دور شکم 95 بود الان 89 سانت هست.البته بازم جا داره چون هنوز تخت تیست.از طرفی احساس میکنم قوا جسمانی ام تحلیل رفته چیزی هم استفاده نکردم هنوز.دوستان متخصص نظر بدن لطفا چطوری بتونم جلوی افزایش وزنمو بگیرم و یکمی قوای جسمانی ام رو تقویت کنم

Havbb
25-04-2013, 20:30
خیلی خوبه که لاغر شدید!

از این به بعد هم شما نگران افزایش وزن نباش چون داری عضله میسازی و این وزنی که اضافه میشه اکثرش عضله س + مقداری اب و چربی که با یه رژیم غذایی خیلی معمولی و ورزش هوازی سبک هفته ای چهار جلسه اونم حل میشه.

حتی اگه رژیم غذایی رو رعایت نکنی و وزنت بازم بالا بره غیر ممکنه بدنت زشت بشه کلا با بدنسازی کسی زشت نمیشه چون بیشتر از اونکه چربی بیاد عضله میاد.

mohsen3544
26-04-2013, 20:25
الان مشکلی که دارم دستام درد میکنه و تو تمرینم تاثیر داره نمیدونم مشکل از چیه.درضمن ریزش موهای سرم زیاد شده یعنی میتونه از کمبود ویتامین باشه یا اصلا ربطی کلا نداره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-04-2013, 21:50
الان مشکلی که دارم دستام درد میکنه و تو تمرینم تاثیر داره نمیدونم مشکل از چیه.درضمن ریزش موهای سرم زیاد شده یعنی میتونه از کمبود ویتامین باشه یا اصلا ربطی کلا نداره؟

سلام
کجای دستتون درد میکنه ؟
عظله ؟
مفصل ؟
رباط ؟
استخوان ؟
از کِی دردش شروع شد ؟
وزنه ها سنگین تر از حد لازم نیست ؟
آیا حرکات رو اصولی و صحیح انجام میدین ؟
آیا در ورزش زیاده روی نکردین ؟
در موردِ مو :
شما چند سالتونه ؟
آیا پدرتون و پدر بزرگتون موهاشون ریخته ؟
از مواد شیمیائی ( دارو , مکمل ) استفاده میکنید ؟
ریزش به چه صورته ؟ از یک قسمت بیشتره یا یکنواخت هست ؟
پاسخ به این سوال ها برای حل مشکلتون خیلی مهم هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-04-2013, 21:55
سلام
تفاوتهای مکمل اصل با تقلبی چیه ؟
یه آدم معمولی وقتی میره مکمل بخره چطوری بفهمه اون مکمل اصله و تقلبی نیست ؟
با تشکر
:n11:

Havbb
27-04-2013, 12:46
آسمونی ، دو راه داره یا اینقدر اون مکمل رو قبلا اصلش رو مصرف کرده باشی که حالا از قوطی و مزه ش بفهمی یا اینکه از یه آدم مطمئن بخری.

=-=-=

آقای محسن 3544 شما احتمال بسیار زیاد کمبود ویتامین ب داری. شما از داروخونه یه ب کمپلکس (قرص) بگیر روزی یه دونه همراه با ناهار بخور ببین مشکلت حل میشه یا نه.

هرچند شما هیچکدوم از سوالات رو جواب ندادی و بدون اطلاعات کافی نمیتونم راهنمایی درست بکنم شما باید تمام مشخصاتت رو بنویسی. رژیم غذاییت در چه حده؟ برنج میخوری یا نه؟

mohsen3544
27-04-2013, 22:10
مرسی از لطفتون.راستش من سی و دو سالمه پدرم که کچل :n06:هست ولی تا الان من مشکل مو نداشتم و خیلی خوب بود اما تو این چند ماهه خیلی ضعیف شده شک دارم ماله این باشه.در مورد وزنه هم اتفاقا خیلی سبک کار میکنم درد هم عضلانی هست.یکی دو بار پمپ خوردم اما کلا آدم ترسویی هستم و ادامه ندادم.

Havbb
27-04-2013, 23:07
خب پس ارثیه!

من یه روشی رو به شما میگم امتحان کنی (البته به همراه همون ویتامین ب) چند شب موقع خواب کمی قهوه درست کن و بریز روی سرت جوری که پوست سر آغشته به قهوه بشه ، بذار خشک بشه و یه پارچه ای هم بکش روی بالش که کثیف نشه و چند شب اینطوری بخواب و صبح سرتو بشور اگه ریزش مو متوقف شد معلوم میشه علت ریزش موهات زیاد بودن بیش از حد هورمون تستوسترون هستش که اگه مایل باشی میتونی به یه متخصص غدد برای درمان مراجعه کنی...

Havbb
30-04-2013, 15:06
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستانی که بحث میکردن سر ضرر داشتن مکمل و دارو و... بخونن :

شما در زندگی هر چیزی که میخوای بدست بیاری یه بهایی داره که باید بپردازی. مثلا بدست اوردن علم و تجربه لازمه ش اینه که شما مقدار بسیار بسیار زیادی وقت و حوصله بذاری و درس بخونی ، وقت رو هم که همه شنیدید که میگن از طلا با ارزش تره...
هر جنسی که میخواید بخرید یه پولی بابتش میپردازید ، برای بدست اوردن همون پول مقدار زیادی زحمت و تلاش و وقت باید صرف کنید و...
و این چرخه و این قانون همواره ادامه داره.

حالا یه ضرب المثلی این وسط حرف اصلی رو میزنه : هر قدر پول بدی آش میخوری

کسی که در نوجوانی از تمام تفریحاتش و بازی هاش زده و نشسته سر درسش بعدا سی سال کار راحت و پر درآمد خواهد داشت.
کسی که از صبح تا شب حد اکثر اضافه کار توی اداره ش رو انجام میداده پس انداز بیشتری توی زندگیش داره.
و در یک کلام کسی که بیشتر پول داده بیشتر آش میخوره...

در ورزش بدنسازی و پرورش اندام هم وضعیت به همین صورت هستش. شما برای بدست اوردن بدن عضلانی و زیبا و قوی باید بهای اون رو بپردازی.
حالا این وسط هرچقدر بهای بیشتری بپردازی بدن بهتری خواهی داشت.

کسی منکر ضرر داشتن مکملهای صنعتی و دارو ها نیست.
ولی بعضی ها سلامتی طولانی مدت رو فدای بدنی زیبا و قدرتمند در کوتاه مدت میکنن.
بعضی ها هم حاضر نیستند کوچکترین آسیبی به بدنشون برسونن ، اینجور افراد نه تنها باید از خوردن مکملها و داروها پرهیز کنن بلکه از زدن وزنه های سنگین هم باید دوری بکنند چون برای مفصل های بدن ضرر داره.

ولی کسی که بدن قدرتمند و عضلانی و زیبا میخواد و عضلات بزرگ هدفش هست ، باید حد اکثر فشار رو در باشگاه به وسیله ی وزنه به عضلاتش وارد کنه تا سنتز پروتئین در عضله افزایش پیدا کنه و عضله رشد کنه. باید به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنش یک گرم پروتئین روزانه مصرف کنه اونم در پنج وعده اونم پروتئین با کیفیت عالی! که این کار بدون مصرف مکمل پروتئینی امکان پذیر نیست.
کسی که عضله های بزرگ میخواد باید از مکملهایی نظیر کراتین (که انرژی بدن رو برای زدن وزنه های سنگین به تعداد بالا تامین میکنه) ، پمپ ها که رگها رو باز میکنن تا خون به همه قسمت عضله برسه ، کافئین برای انرژی حین تمرین سنگین ، افدرین برای افزایش قدرت ، استروئید های آنابولیک برای تسریع رشد عضله ، گلوتامین برای جلوگیری از تحلیل رفتن عضله و ایجاد شرایط آنابولیک و...

اگه بخوام همینجوری نام ببرم و بگم مثنوی هفتاد من میشه!!!!

یه قاعده ی کلی هم هست توی اینا ، اونم اینه که هرچی دارو یا مکمل قوی تر باشه قیمتش کمتره!!! و عوارضش هم بیشتره....

مثلا الان استروئید آنابولیک موجود هست که اسمشو نمیارم ولی کافیه در مدت 6 هفته روزی نصف قرص یا یک چهارم قرص!! از این دارو رو مصرف کنید تا بین 10 تا بیست کیلو عضله برای شما بسازه!!!
عوارض بسیار بالایی هم داره. ولی افراد زیادی هستن که مصرف میکنن و حتی اکثرشون عوارض ناگواری ندیدند. علتش اینه که مثلا این دارو کبد رو کمی اذیت میکنه که وقتی مصرف دارو قطع شد بدن دوباره کبد رو بازسازی میکنه مثل روز اول...

البته من بحث دارو و مکمل رو کنار هم اوردم تا عوارض جانبی رو بگم. وگرنه عوارض دارو هزاران برابر بیشتر از مکمل هستش.
در همه جای دنیا دو نوع پرورش اندام مرسوم هست:
1-پرورش اندام طبیعی (یعنی همراه با مکملهای مجاز !!)
2- پرورش اندام با دارو

دیدم دوستانی میگفتن که فلان دکتر گفته مکمل ها همه ضرر دارن.

اون دکتر راست میگه (هرچند خیلی وقتها اشتباهات فاحشی از جامعه ی پزشکی در حوزه ی پرورش اندام شاهد هستیم)

بله درسته ، شما وقتی پروتئین زیاد مصرف کنی به کبد فشار میاره ، پروتئین زیادی رو وقتی بدن میخواد دفع کنه از استخوانها کلسیم بر میداره و موجب پوکی استخوان میشه ، اوره ی خون رو بالا میبره و به کلیه ها فشار میاره و...

اما سوال من اینه که چند نفر تا حالا به خاطر مصرف مکمل پروتئینی بیمار شدند؟
بیش از پنجاه ساله که در آمریکا کراتین داره به فروش میرسه و حتی یک مورد عوارض جانبی هم گزارش نشده. این به این معنی نیست که عوارض جانبی نداره بلکه اینفدر کمه که در مقابل عضله ای که برای شما میسازه هیچی احساس نمیکنید.

پزشک همیشه وظیفه داره بهترین شرایط رو انتخاب کنه و اون سلامت شماست. اگه از پزشک بپرسید همونطور که اول مطلبم گفتم شما رو از زدن وزنه ی سنگین هم منع میکنه و کاملا هم منطقی هست.

بازم تاکید میکنم که محوریت صحبت پزشک «سلامت» شماست. ولی محوریت صحبت در حوزه ی پرورش اندام سلامت نیست ، بلکه «عضله سازی» است. همین باعث میشه بعضی ها از داروهای ممنوعه هم استفاده کنن چون محورشون عضله هستش نه سلامتی. هرچند من خودم دارو مصرف میکنم و سالم و سلامت هم هستم چون اصولی مصرف میکنم.

پس اگر محوریت شما عضله سازی است باید مکمل و احتمالا دارو مصرف کنید (بستگی داره به اینکه چقدر حاضرید بابت عضله سازی ، بها بپردازید!!! بهای عضله سازی گسترده ، سلامت شماست)

من و خیلی از دوستان هم رشته ای ، عضله سازی رو محور قرار دادیم و این شعارمون هست:

چند سال زندگی با کیفیت و با لذت بهتر است از یه عمر زندگی نکبت کلاغ وار!!!

کلاغ چند صد سال عمر میکنه ولی همه ش پایین پرواز میکنه ، از آشغالها و مانده غذاها میخوره و زندگی سیاهی داره همونطور که خودش سیاهه

ولی شاهین و عقاب زندگی کوتاهی دارن ولی در عوض در اوج ارتفاع پرواز میکنن ، خودشان شکار دست اول انجام میدهند و غذای با کیفیت میخورن و سیاه زندگی نمیکنند

خودتون انتخاب کنید ، سیصد سال زندگی کلاغ وار یا چند سال زندگی عقاب وار!!! من عقاب رو انتخاب میکنم

والسلام!

majid322
30-04-2013, 16:15
با بعضی از مواردی که گفتی موافقم اما با بعضی هاش نه.

مکملها بیشتر از چیزی که برای بدن ضرر داشته باشن ..دارای خاصیت هستن و مکملها فقط برای بدنسازان تولید نمیشن
مکملهای پروتئینی ، پروتئین بدن رو تامین میکنن که در صورتی که اگر میزان مورد نیاز بدن تامین نشه فرد دچار سو تغذیه و دیگر مشکلات خواهد شد

و با در مورد کراتین جالبه بدونید دانشمندان جدیدا فوایدی خارج از بدنسازی برای این ماده پیدا کردند اما همینطور که حامد جان گفت عوارضی
از این ماده گزارش نشده .... و یا گلوتامین مکملی که علاوه بر تاثیر بر ریکاوری عضلات به سیستم ایمنی بدن و حتی در جذب مواد غذایی
کمک می کند .

فشار امدن به کبد و ..... در مصرف مکملها به وجود نخواهد اومد اگر اصولی و به میزان مناسب و مورد نیاز بدن مصرف بشن.

اتفاقا یکی از فواید مکملها جذب راحت تر ( کار کمتر برای معده ) هست و همچنین کار کمتر برای کبد و ..... در مورد مواد غذایی طبیعی از این اجزای بدن کاری به مراتب بیشتر کشیده میشه .
اشتباهی که در مورد مکملها وجود داره جمع بستن این دسته با داروها و استروئیدهاست ... هیچ کس منکر مضرات استروئیدها مثل نا باروری ، سکته قلبی ، اخلال در هورمونها ، ریزش مو ، مشلات کلیوی و
و کبدی و .... نیست که صد البته این مشکلات هم در مصرف اشتباه این داروها خلاصه میشه..هر چند مصرف صحیح اونها هم عوارض گسترده ای برای فرد ایجاد خواهد کرد .

اما در مورد مضرات هیچ مکملی نمی تواند برای شما مشکلات نا باروری یا از کار افتادن کلیه و کبد را به همراه داشته باشد و استفاده نکردن از مکمل با این طرز فکر کاملا اشتباه است .

اما در مورد تمرین با وزنه کمی کم لطفی کردی حامد جان...تمرین با وزنه فواید بسیار بسیار زیادی برای بدن و شادابی عضلات داره که از این بحث خارجه..اسیب دیدگی در همه ی ورزشها اجتناب ناپذیره و این اسیب دیدگی ها
مطمئنا بر اثر اشتباهات خود فرد اتفاق خواهد افتاد....و در این مورد هم با انجام اصولی تمرینات هیچ مشکلی برای مفاصل و ... به وجود نخواهد امد.

اما از تقسیم بندی که انجام دادی لذت بردم

همانطور که خودت گفتی دو دسته افراد وجود دارن..یکی افرادی که به صورت معمول و برای سلامتی بدن خود به این ورزش می پردازن .

اما عده ای دیگه این ورزش رو به صورت حرفه ای و مسابقه ای ادامه می دن که صد البته این افراد مضراتی از این ورزش خواهند برد تا همینطور که گفتی در عوض به
پول و مقام و شهرت که جز اهداف و علاقه مندی هاشون هست برسند .

باز هم در اخر تاکید میکنم که داورها را با مکملها اشتباه نگیرید و اگه در تلویزیون یا جایی از مضرات این مواد صبحت میشه مربوط که دسته استروئیدهاست و نه مکملها .

Eblis 2011
30-04-2013, 16:31
خـــودتون هم اعتراف کردید که همه ی این دام مرغی ها برای بدن ضرر داره
پس موقع توصیه به دوستان حتما ذکر کنید که شما میخوای کلاغ باشی یا عقاب ...
یعنی میخوای بدنت خوش فرم باشه و 5سال دیگه مریض شی و بیفتی بمیری یا بدنت نحیف و لاغر و دوست داشتنی نباشه و یک عمر 120 سال زندگی کنی ...

کسی که در نوجوانی از تمام تفریحاتش و بازی هاش زده و نشسته سر درسش بعدا سی سال کار راحت و پر درآمد خواهد داشت.
کسی که از صبح تا شب حد اکثر اضافه کار توی اداره ش رو انجام میداده پس انداز بیشتری توی زندگیش داره.
و در یک کلام کسی که بیشتر پول داده بیشتر آش میخوره...

این جمله هم در ایران هیچ کاربردی نداره.

LΩRD
30-04-2013, 16:39
دوستان من چند صفحه ی قبل قد و وزنم رو گفتم

میخام بدونم ( با توجه به اضافه وزنی که دارم ) میشه ظرف 6 ماه تمرین و تغذیه صحیح همچین هیکلی بسازم ؟ ( البته بدون استفاده از هیچ مکملی ! )

Havbb
30-04-2013, 20:45
مجید جان مسئله ی فشار اومدن به کبد رو در صورت مصرف بیش از اندازه ی پروتئین گفتم ، همچنین مصرف بیش از حد پروتئین پوکی استخوان هم میاره.

در مورد عوارض هم گفتم که عوارض داروهای ممنوعه هزاران برابر بیشتر از مکمل ها هستش.

در مورد تمرین با وزنه یه بار دیگه میگم ، حرف شما درسته اینکه تمرین با وزنه فواید فراوانی داره. ولی همونطور که خودت بهتر میدونی برای اینکه بیشترین ترشح طبیعی تستوسترون و افزایش سنتز پروتئین در عضلات رو داشته باشیم باید در یک جلسه ی تمرینی حداکثر فشار رو به عضله بیاریم اگه دقت کرده باشی توی مقالات میگن جوری وزنه رو سنگین کنید که دو سه تا تکرار آخر رو با کمک حریف تمرینی تون بزنید!
یعنی بیش از حد توان وزنه انتخاب کنید که اگر کسی هدفش 100 درصد سلامتی باشه و کوچکترین آسیبی نمیخواد به بدنش برسونه این کار براش مضر خواهد بود. همچنین شما اگه از یه دکتر مفاصل بپرسی همینو میگه

من بارها شده خودم آسیب دیدم یا دوستان دیگه ای آسیب دیدن و وقتی به پزشک مراجعه کردند پزشک یا اونا رو از زدن حرکات مربوط به اون عضله منع کرده و یا کلا گفته دیگه بدنسازی رو بذار کنار !

پزشکها هیچ وقت ورزش حرفه ای رو تایید نمیکنن به خاطر آسیب دیدگی بالا. اگه به حرف پزشکها بود.... هیچی بگذریم!

و منم بازم تاکید میکنم که برید یکم درباره ی مفهوم بدنسازی طبیعی تحقیق کنید ببینید توی خود آمریکا این کلمه چه معنی ای میده!
همه جای دنیا بدنسازی طبیعی = بدنسازی همراه با مکمل
بدنسازی با دارو = استفاده از داروهای ممنوعه

در ضمن مکمل اسمش روشه ، مکمل = کامل کننده ی غذای شما

بشینید حساب کنید ببینید چطوری میتونید با غذای طبیعی بدون مکمل ، به ازای هر کیلو از وزن بدن دو گرم پروتئین روزانه به بدن برسونید!

=-=-=-=

در مورد کلاغ و عقاب بودن ، اولا شما برو درباره ی بدنسازانی نظیر آرنولد شوارتزینگر و یا سیلوستر استالونه یا... تحقیق کن ببین با اینکه از داروهای ممنوعه هم استفاده کرده اند اما هنوز بعد از این همه سال زنده و سالم هستند. بنابر این این تفکر که اگه مکمل خوردی پنج سال دیگه می میری صد در صد غلطه و من همچین توصیه ای به کسی نمیکنم چون اصلا اساس علمی نداره. کسی تا حالا به خاطر مکمل خوردن نمرده. اونا که داروهای ممنوعه مصرف میکردن هنوز سالمند و عوارض جانبی فقط یه احتماله که روی افراد مختلف متفاوت هستش

شما مکمل مصرف نکن ببینم 120 سال عمر میکنی؟ الان اینایی که دارن میمیرن مکمل مصرف کردن؟

majid322
30-04-2013, 21:41
دوستان من چند صفحه ی قبل قد و وزنم رو گفتم

میخام بدونم ( با توجه به اضافه وزنی که دارم ) میشه ظرف 6 ماه تمرین و تغذیه صحیح همچین هیکلی بسازم ؟ ( البته بدون استفاده از هیچ مکملی ! )

بنده بدن شما رو ندیدم..یه عکس بزارید به همراه وزن و قدتون
.
ساختن همچین بدنی در طول 6 ماه ممکن نیست...اون هم بدون مکمل !!!! هدفتون رو درست مشخص کنید و دنبال زود رسیدن به هدف نباشید که میسر نیست...

Havbb
30-04-2013, 22:00
اون دکتری که گفته مکمل ضرر داره رو برید ببینید خودش در چه وضعیتیه

طرف پزشکه اون وقت خجالت نمیکشه یه چیزی اندازه تاقار 20 لیتری جلو شکمش آویزونه ، نمیدونه الان دومین بیماری کشنده در جهان چاقی هستش که هزار تا مرض از جمله فشار خون مشکل زانو ، واریس ، کبد چرب ، چربی خون و... همراه خودش میاره.

یه همچین کسی میاد برای ما از ضررهای کراتین حرف میزنه. کراتینی که گفتم در بیش از چهل سال که در آمریکا مصرف داره میشه یک مورد عوارض جانبی هم گزارش نشده...

اینم یه تصویر طنز:

majid322
30-04-2013, 22:05
گل گفتی حامد جان..البته به همه پزشکا توهین نمیکنم..اما بعضی از پزشکا با اینکه کمترین اطلاعاتی در مورد مکملها ندارن مریضاشون رو از مصرف مکمل منع میکنن
در صورتی که این تجویزشون از روی علم نیست بلکه از روی شنیده هاییه که از اینطرف و اونطرف شنیدن..مگرنه اطلاعاتی در این زمینه ندارن...نه تحقیقی ، نه ازمایشی و نه سند معتبری که حرفشون رو تایید کنه
کافیه از یکی از این پزشکا در مورد دلیل منع مصرف مکمل سوال کنی...مطمئنن جواب منطقی ندارن .

5ajad
02-05-2013, 17:37
سلام
من 19 سالمه و قدم 185 تقریبا و وزنم هم 61 عه:n02:
چند باری شروع کردم به دمبل زدن تو خونه و هر بار هم یکم عضله آوردم ولی بعد از یکی دو هفته ول کردم!
اصلا نمیدونم چه حسیه که هر روز که میگذره کم کم حس میکنم حوصله تمرین رو ندارم و نیروی بدنیم هم کمتر شده!
در ضمن من مکمل مصرف نمیکنم و بعد از ظهر ها ساعت 6 تو خونه کار میکنم!

میتونه مربوط به کمبود ویتامین یا پروتئین باشه؟

majid322
02-05-2013, 18:45
سلام
من 19 سالمه و قدم 185 تقریبا و وزنم هم 61 عه:n02:
چند باری شروع کردم به دمبل زدن تو خونه و هر بار هم یکم عضله آوردم ولی بعد از یکی دو هفته ول کردم!
اصلا نمیدونم چه حسیه که هر روز که میگذره کم کم حس میکنم حوصله تمرین رو ندارم و نیروی بدنیم هم کمتر شده!
در ضمن من مکمل مصرف نمیکنم و بعد از ظهر ها ساعت 6 تو خونه کار میکنم!

میتونه مربوط به کمبود ویتامین یا پروتئین باشه؟

کمبود انرژی معمولا به خاطر مصرف کم کربوهیدرات هست...شما نردیک به 20 ، 25 کیلو کمبود وزن دارید..
با توجه به وزنتون مطمئنا تیپ بدنیتون اکتومورف هست...و این به این معناست که شما متابولیسم بالایی دارید و به همین دلیل به کالری بیشتری احتیاج دارید

حداقل چیزی بین 3000 تا 4000 هزار کالری...کالری یک روزتون رو حساب کنید بعد ببینید تا این مقدار چقدر کم دارید ... و بعد از اون میتونید برنامه ریزی کنید و وزن اضافه کنید
البته پیشنهاد میکنم اگه وقت دارید حتما باشگاه برید...تمرینی که تو خونه انجام میدید یک دهم تمرین باشگاه هم نمیشه...باشگاه و محیطش باعث میشه بیشتر جذب بشید و به تمرین علاقه نشون بدید.

پس جمع بندیش این میشه که خونه جای مناسبی برای تمرین نیست و بعلاوه مطمئنا کالری کافی دریافت نمیکنید و همین دلیل ضعفتون هست.

softday
05-05-2013, 15:32
سلام قد 178 اینا بعد وزن 62 . 5-6 ماه پیش 53-4 بودم . بعد 18 سالمه الان یه 5 ماه هست بدنسازی کار میکنم میخواستم ببینم چیزی تو صیه میکنید که زووور ادم زیاد شه ؟ یعنی ادم سنگین تر کار کنه . من سنگیم کار کنم دو سه تای اخر حرکت رو نمیتونم بزنم مرسی:n16:

majid322
05-05-2013, 16:10
سلام قد 178 اینا بعد وزن 62 . 5-6 ماه پیش 53-4 بودم . بعد 18 سالمه الان یه 5 ماه هست بدنسازی کار میکنم میخواستم ببینم چیزی تو صیه میکنید که زووور ادم زیاد شه ؟ یعنی ادم سنگین تر کار کنه . من سنگیم کار کنم دو سه تای اخر حرکت رو نمیتونم بزنم مرسی:n16:

تبریک میگم هم به خاطر وزن خوبی که اضافه کردین و هم به خاطر انتخاب این ورزش.

در مورد افزایش قدرت به مرور زمان به قدرت عضلاتتون افزوده میشه و نباید عجله ای برای اضافه کردن وزنه داشته باشید فرم اجرا
بسیار بسیار مهمتر از مقدرا وزنه هست...شما میتونید وزنه ی انتخابی رو سنگین کنید و اون دو سه تای اخر رو از یار تمرینی کمک بگیرید
بعد از گذشت زمان میتونید همون مقدار مقدار وزنه رو بدون کمک کسی انجام بدید

اگه منظورتون از افزایش قدرت افزایش انرژی باشه من پیشنهاد میکنم قهوه رو قبل تمرین حتما امتحان کنید...10 دقیقه قبل از تمرین یک فنجان قهوه
با درصد کافئین بالا بخورید...کاملا تاثیر گذاره..البته سعی کنید این کار رو همیشه انجام ندید چون بدنتون به کافئین عادت میکنه.

+

شما باید 1 یا دو ساعت قبل از تمرین ( بسته به میزان متابولیسم بدنتون که طبق وزنتون به نظر بالا میاد ) یک وعده کربوهیدرات پیچیده مصرف کنید
این کربوهیدرات در تمرینات شما به عضلاتتون کمک خواهد کرد که گلوکز کافی برای عملکرد بهتر در اختیار داشته باشند

کربوهیدرات پیچیده مثل :

سیب زمینی ، ماکارونی ، جو پرک ، عدس ( که علاوه بر کربوهیدرات از پروتئین خوبی هم برخورداره ) و ..... که با یه سرچ ساده میتونید به منابع کربوهیدرات پیچیده دست پیدا کنید.

Havbb
05-05-2013, 22:42

اگه هدف شما افزایش حجم با کیفیت و عضلات تفکیک شده و مسابقه ای یا... نیست و فقط و فقط به قدرت فکر میکنی ، میتونی از همین الان به صورت مبتدی وزنه زدن قدرتی رو شروع کنی ولی باید با این مواردی که گفتم خداحافظی کنی. بدن شما حجمش خیلی زیاد نمیشه ولی قدرتمند میشه.
روش کار به این صورته که برای شروع شما حرکات پایه یعنی پرس سینه ، اسکات ، جلوبازو و اگر خواستی پشت بازو و سرشانه رو وزنه ی سنگین میذاری و تعداد کم میزنی. تعدادت باید زیر 6 تا باشه به نظر من برای شروع تکرار 5 خیلی عالیه. مثلا چهار ست پنج تایی بزن. این برای افزایش قدرت هستش

البته اینم بگم که خیلی مراقب آسیب دیدگی باش و حتما قبلش با هالتر خالی یا سبک تعداد بالا بزن تا عضله و مفصل مورد نظر گرم بشه.

softday
06-05-2013, 17:36
اگه هدف شما افزایش حجم با کیفیت و عضلات تفکیک شده و مسابقه ای یا... نیست و فقط و فقط به قدرت فکر میکنی ، میتونی از همین الان به صورت مبتدی وزنه زدن قدرتی رو شروع کنی ولی باید با این مواردی که گفتم خداحافظی کنی. بدن شما حجمش خیلی زیاد نمیشه ولی قدرتمند میشه.
روش کار به این صورته که برای شروع شما حرکات پایه یعنی پرس سینه ، اسکات ، جلوبازو و اگر خواستی پشت بازو و سرشانه رو وزنه ی سنگین میذاری و تعداد کم میزنی. تعدادت باید زیر 6 تا باشه به نظر من برای شروع تکرار 5 خیلی عالیه. مثلا چهار ست پنج تایی بزن. این برای افزایش قدرت هستش

البته اینم بگم که خیلی مراقب آسیب دیدگی باش و حتما قبلش با هالتر خالی یا سبک تعداد بالا بزن تا عضله و مفصل مورد نظر گرم بشه.
من از این نظر گفتم زورم زیاد شه مثلا دارم میگم من اون یکی دو ماه ی اول رو که جلو بازو دمبل 5 و 7/5 میزدم بعد تو ماه سوم جهارم دمبل 7/5 اول بعد 2 ست بعد 10 میزدم . حالا ماه پنجم یکم برنامم سنگیم تر شده یعنی (اول جلو بازو هالتر استاده 8-10-12 بعد جلو بازو سیم کش تکی ایستاده 3*12 بعد جلو بازو دمبل تک تک 3*12 قبلا جلو بازو اولین حرکت بود . حالا اخریش افتاده و زووور دمیل 10 زدن هم ندارم میخوام یه چیز توصیه کنین که بتونم مثلا اول دمبل 7/5 بعد 10 بعدشم 12/5 بزنم کامل .این فقط تو جلو بازو نیست تو همه حرکتا میخوام اخرین ست رو سنگین تر بزنم . اخه تو یه مقاله خوندم برا حجم اوردن باید ست اخر سنگین تر باشه . مرسی :n16:همینطور که اقا مجید گفتن درباره این موضوع (خیلی ممنون :n16:) حالا با این تفاسیری که گفتم اگه اقا مجید توصیه دیگه دارن بفرماین مرسی . و همینطور اقا حامد عزیز :n16::n16:

Havbb
06-05-2013, 17:39
مهم اوردن حد اکثر فشار روی عضله هست. خیلی توی اینکه چه وزنه ای بزنی نباش مهم اینه که حداکثر توانت رو بذاری

برای اینکه ست آخر رو سنگین بزنی باید ست های اول رو سبک بزنی

majid322
06-05-2013, 18:03
حامد جان درست میگه...تمرکز در اولویت قرار داره و بعد از اون سگینی وزنه...اما بزار یه چیز دیگه رو هم اول بگم.

همیشه حرکات اول و دوم در هر گروه از عضلات از مهمترین حرکات هستن که باید از حرکات چند مفصلی انتخاب بشن و در همون

حرکات اول بیشترین فشار رو به عضلات بیارید..حرکات بعد از حرکات اول به نوعی تکمیل کننده هستند..همینطور که حامد اشاره کرد باید از وزنه سبک برای گرم کردن شروع کنید و هر ست به مقدار وزنه اضافه کنید

و ست یکی مونده به اخر رو طوری انتخاب کنید که قادر باشید خودتون به طور کامل بزنید البته وزنه نباید اینقدری سبک باشه که بتونید تکرار اضافه ای بزنید

به عبارت دیگر باید به نا توانی برسید در ست یکی مونده با اخر...اما ست اخر حرکت رو بیشتر از حد توانتون انتخاب کنید و تا جایی که امکان داره بدون کمک انجام بدید و بعد از اون

از یار تمرینی برای تکمیل ست استفاده کنید....این روش به مرور زمان باعث میشه رکورد شما در حرکات مختلف افزایش پیدا کنه و نیاز به چیز خاصی نیست...البته تغذیه

مناسب میتونه باعث بالا بردن راندمان عضلاتتون بشه.

Alcatel.
07-05-2013, 19:38
سلام :46:
1 سوال داشتم به نظرم اومد دوستان پرورش اندام هم میتونن اطلاعاتی در این زمینه داشته باشن.
ایا در بدن مردان کاستن از مقدار یا تاثیرگذاری استروژن عوارضی در پی خواهد داشت؟

ایا استروژن در بدن مردان نقش مهمی رو ایفا میکنه؟ اگه جلوی فعالیتش رو به هر نحوی بگیریم به سایر ارگانهای بدن اسیبی خواهد رسید یا خیر؟ (در طولانی مدت) اگر جواب مثبت هست توضیح بدید به کجا و به چه علت.
بودنش چه فوایدی و نبودش چه عوارضی داره..... :n13:
ممنون. :n16:

majid322
07-05-2013, 19:53
سلام :46:
1 سوال داشتم به نظرم اومد دوستان پرورش اندام هم میتونن اطلاعاتی در این زمینه داشته باشن.
ایا در بدن مردان کاستن از مقدار یا تاثیرگذاری استروژن عوارضی در پی خواهد داشت؟

ایا استروژن در بدن مردان نقش مهمی رو ایفا میکنه؟ اگه جلوی فعالیتش رو به هر نحوی بگیریم به سایر ارگانهای بدن اسیبی خواهد رسید یا خیر؟ (در طولانی مدت) اگر جواب مثبت هست توضیح بدید به کجا و به چه علت.
بودنش چه فوایدی و نبودش چه عوارضی داره..... :n13:
ممنون. :n16:

این دو تا مطلب رو براتون پیدا کردم..فکر میکنم با مطالعه این دو مطلب اطلاعاتی زیادی به دست میارید

Havbb
07-05-2013, 21:59
دو مطلب بالا مخصوصا مطلب اولی که نوشته ی استاد صادق سلامی هست کامل و جامعه.

یه نکته ی کلی بگم اینو همیشه یادتون باشه. هیچ هورمونی توی بدن انسان اضافه و دارای ضرر نیست و اگر مقدار اون رو به صورت مصنوعی دستکار کنیم یعنی کم یا زیاد کنیم عوارض خواهد داشت. استروژن هم از این قاعده مستثنی نیست.

استروژن فواید بسیار بسیار زیادی داره ، بعضی عوارضش یعنی افزایش چربی هم بعد از مدتی (با کاهش سطح استروژن) خود به خود از بین میره. تنها عارضه ی استروژن که فقط در صورت زیاد بودن اون بروز میکنه عارضه ی بزرگ شدن نوک سینه هست که فقط با عمل جراحی قابل درمانه.

خاصیت عضله سازی استروژن و تاثیر اون در حجم ، قدرت و استقامت و روغن کاری مفاصل برای جلوگیری از آسیب دیدگی و... واقعا عالیه.

Alcatel.
07-05-2013, 23:09
این دو تا مطلب رو براتون پیدا کردم..فکر میکنم با مطالعه این دو مطلب اطلاعاتی زیادی به دست میارید

دو مطلب بالا مخصوصا مطلب اولی که نوشته ی استاد صادق سلامی هست کامل و جامعه.

یه نکته ی کلی بگم اینو همیشه یادتون باشه. هیچ هورمونی توی بدن انسان اضافه و دارای ضرر نیست و اگر مقدار اون رو به صورت مصنوعی دستکار کنیم یعنی کم یا زیاد کنیم عوارض خواهد داشت. استروژن هم از این قاعده مستثنی نیست.

استروژن فواید بسیار بسیار زیادی داره ، بعضی عوارضش یعنی افزایش چربی هم بعد از مدتی (با کاهش سطح استروژن) خود به خود از بین میره. تنها عارضه ی استروژن که فقط در صورت زیاد بودن اون بروز میکنه عارضه ی بزرگ شدن نوک سینه هست که فقط با عمل جراحی قابل درمانه.

خاصیت عضله سازی استروژن و تاثیر اون در حجم ، قدرت و استقامت و روغن کاری مفاصل برای جلوگیری از آسیب دیدگی و... واقعا عالیه.

خیلی ممنون واقعا مطالب با ارزشی بود :n12:
ایا راهی هست که بشه فهمید بدنمون به استروژن حساس هست یا نه؟ ازمایشی یا چیزی شبیه به این که بتونیم مطمئن بشیم مثلا به عارضه ی نوک سینه دچار نمیشیم؟ :n13:
شنیدم زمانی که میخوان توده ی چربی رو بردارن معمولا نمیتونن سینه رو شبیه به هم دربیارن و اغلب از عمل ناراضی هستن !
جایی به گوشم خورد که میشه کلا قبل از هر کاری یا مصرف دارویی غدد سینه رو دربیاری تا دیگه به نوک سینه دچار نشی میخواستم بدونم چه گرایشی از دکترها واسه این عمل مناسبتر تر هستن و تقریبا هزینش چقدره.
قبل از نوک سینه غدد رو دربیاری احتمال اینکه بتونن سینه هارو قرینه کنن بیشتره تا بعد از جمع شدن چربی درسته؟
متشکر از راهنمایی های هر دو عزیز :n16:

Havbb
07-05-2013, 23:15
شما مگه از داروهای ممنوعه استفاده میکنی؟ اگه استفاده نمیکنی اصلا نگرانی نداره

اگه منظور شما عمل نوک سینه برای عارضه ی استروژنی هست اون عمل فرق داره با عمل برداشتن چربی. عمل پر هزینه ایه و اتفاقا خیلی از حرفه ای ها انجام دادن

در مورد در آوردن غدد من تا حالا چیزی نشنیدم و فکر نمیکنم درست باشه چون گیرنده های استروژن در همه جای بدن از جمله همه جای گوشت سینه موجود هست.

با مصرف آنتی استروژن ها به راحتی میشه جلوی عارضه ی نوک سینه رو گرفت.

شما اول باید دقیق بگی چرا اینقدر نگران استروژن هستی و چی مصرف میکنی تا دقیق راهنمایی کنم

tato2
10-05-2013, 20:34
سلام دوستان
من 120 کیلو وزن دارم.4ساله که بدنسازی میکنم ولی چون هوازی اصلا کار نکردم هنوز خیلی چربی دارم.
میخوام تردمیل بگیرم.اولا خواهش میکنم بگید اصلا بگیرم یانه؟
دوما من حدودای 2 تومن پول دارم حالا یکم کمتر یا بیشتر.بمشهدم هستم.توروخدا اگه مارکی میشناسید و مغازه ای بلدید واینکه تحمل وزن منو داشته باشه تردمیل خواهش میکنم که کمکم کنید.

Havbb
10-05-2013, 22:44
من از متخصص ارتوپت سوال کردم ، تردمیل اصلا وسیله ی تایید شده و سالمی نیست برای بدن مخصوصا زانو ها.

بهترین ورزش هوازی دویدن در فضای آزاد هست که اکسیژن کافی هم به بدن برسه

tato2
11-05-2013, 07:03
من از متخصص ارتوپت سوال کردم ، تردمیل اصلا وسیله ی تایید شده و سالمی نیست برای بدن مخصوصا زانو ها.

بهترین ورزش هوازی دویدن در فضای آزاد هست که اکسیژن کافی هم به بدن برسه

من وقت بیرون دویدن رو ندارم میخام اون ساعاتی که تو خونه سهتم رو بدوم.خواهش میکنم کمک کنید

mohsen3544
11-05-2013, 17:24
به نظر من تردمیل رو روزی 15 تا 20 دقیقه بیشتر استفاده نکنید در بلند مدت به زانو و کمر آسیب میزنه

majid322
11-05-2013, 19:00
در صورت پوشیدن کفش مناسب و روش صحیح استفاده مشکل زانو به وجود نمیاد....از طرفی وقتی نمیتونید خارج از منزل بدوید حالا به دلایل مختلف...تردمیل

وسیله خیلی مناسبیه....به شرطی که بعد از چند مدت تبدیل به چوب لباسی نشه...اگاهی کامل داشته باشید نسبت به دستگاهی که میخرید و هدف خودتون رو مشخص کنید

تا خرید این وسیله براتون بیهوده نباشه..برای خرید هم اطلاعات کافی رو با یه سرچ ساده میتونید به دست بیارید .

majid322
12-05-2013, 10:49
معرفی ۱۰ ماده غذایی برای بالابردن هورمون تستوسترون

تستوسترون، یک هورمون جنسی مردانه بوده و دارای تاثیر شگفت انگیز و بر جسته در دنیای بدنسازی و تناسب اندام است و به همین دلیل مشهورترین و پرطرفدارترین هورمون در بین بدنسازان و دیگر ورزشکارها به شمار می آید . تستوسترون در غدد مردانه و زنانه تولید می شود و یک تعیین کننده ویژه در زمینه افزایش سایز و قدرت بافت های عضلانی احتباس پروتئین و عملکردهای بسیار دیگر در بدن است ضمن این که استرائیدهای آنابولیکی وجود دارد که می توانند به صورت بنیادی منجر به افزایش میزان تستوسترون به جهت ساخت حجم عضلانی شوند و همچنین مواد غذایی متنوع نیز وجود دارند که می توانند به صورت طبیعی در افزایش تولید تستسترون کمک موثری باشند .

۱۰ ماده غذایی برتر

به دنبال موضوع فوق به معرفی ۱۰ ماده غذایی برتر دنیا می پردازیم .

۱٫ صدف های خام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

صدف ها در صدر لیست افزاینده های تستوسترون هستند آنها حاوی میزان قابل توجهی روی می باشند که به صورت فوق العاده منجر به تولید تستوسترون می شود . در کنار میزان بالای روی این مواد غذایی با ارزش حاوی میزان فراوانی پروتئین و منیزیم نیز می باشند.

۲٫ مارچوبه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مارچوبه یک غذای عالی به منظور افزایش تستسترون به موجب محتوی سرشار از ویتامین E است همین مسئله از این ماده غذایی یک مورد ممتاز به جهت تولید تستوسترون ساخته است.مارچوبه در کنار لوبیا به تشکیل ترکیب فوق العاده ای می پردازد که حاوی روی با پروتئین و یک ترکیب کم چرب است که از آن یک غذای بسیار عالی برای حجم گیری می سازد . ضمن این که همچنان عضلانی باقی می مانید.

۳٫ گوشت لخم گوساله

منابع پروتئینی بدون چربی یکی از اساسی ترین موارد یک رژیم بدنسازی است . گوشت لخم گوساله نه تنها حاوی میزان قابل توجهی از پروتئین است بلکه حاوی روی فراوان نیز می باشد و همین مورد باعث شده که این ماده غذایی یک انتخاب فوق العاده نه تنها به جهت یک وعده غذایی کامل باشد بلکه منجر به افزایش تستسترون نیز می شود که به تبع آن حاصل یک حجم عضلانی خاص است.

۴٫ مغزهای روغنی

مطالعات پژوهشی گوناگون نشان داده که مصرف چربی به ویژه چربی های اشباع نشده تک زنجیره ای منجر به افزایش تستسترون می شود . مغزهای روغنی ممتاز چربی های سالمی هستند که اسیدهای چرب ضروری شان به جهت افزایش سطح تستسترون لازم است . خوردن روزانه یک مشت از این مواد غذایی منجر به ایجاد یک رژیم متعادل به همان خوبی افزایش تستسترون تان می شود.

۵٫ تخم مرغ

حتما می دانید که تستسترون از کلسترول ساخته می شود . مواد غذایی که حاوی کلسترول هستند در راس هرم بلوک های سازنده تستسترون می باشند و در این بین تخم مرغ حاوی کلسترول است و این میزان به هیچ وجه مضر نیست . تخم مرغ ها همیشه یک منبع عالی از ویتامین های B5 و B6 هستند که به ایجاد تعادل در سطوح هورمونی کمک می کنند .

۶٫ مرغ

پژوهش های علمی ثابت کرده که رژیم هایی که حاوی میزان پروتئیم قابل توجهی هستند در مقایسه با رژیم های پر چرب بیشتر منجر به تولید تستسترون می شوند . مرغ شامل یک میزان قابل توجه ای پروتئین و چربی می باشد و افزایش برجسته پروتئین در این ماده غذایی به نسبت چربی منجر به حجم برجسته تستسترون تولید شده می شود .

۷٫ سیر

در مطالعات بالینی نشان داده شده که سیر منجر به افزایش سطح تستسترون می شود و به همین خوبی، این توانایی را دارد که مانع از حضور کورتیزول شود . کورتیزول هورمونی است که به مقابله و تخریب تستسترون می پردازد و منجر به تجزیه و تحلیل عضله می شود.

۸٫ برنج قهوه ای و سایر کربوهیدرات های مرکب

کربوهیدرات ها نه تنها مغذی های مورد نیازی به جهت ریکاوری عضلات هستند بلکه منبع انرژی فوق العاده ای نیز محسوب می شوند. اما کربوهیدرات های مرکب می توانند به صورت فزاینده ای منجر به افزایش تولید تستسترون و به همان خوبی محدودیت کسب چربی شوند.

۹٫ پنیر کم چرب یا بدون چربی

پنیر کم چرب یا بدون چربی می تواند یک منبع غذایی فوق العاده به ویژه در زمان حجم گیری باشد و به همان اندازه نیز منجر به سوزاندن چربی شود . پنیر های کم چرب و بدون چربی حاوی محتوی ناچیزی از چربی ، کربوهیدرات صفر و پروتئین بالا می باشند . پنیر های بدون چربی تقریبا یک منبع پروتئینی کامل هستند و همین مسئله منجر به بهبود وضعیت تولید تستسترون می شود . این پنیرها همچنین حاوی میزان فراوانی روی هستند که به جهت افزایش تستسترون ضروری می باشند .

۱۰٫ ماهی غزل آلا

با محتوی بالای پروتئین و حداقل چربی ماهی کلکسیونی از ویتامین ها نظیر B5 و B6 و B12 است که همگی می توانند منجر به افزایش تولید تستسترون و افزایش سلامتی شوند.

منبع : البرز ، سایت بادی فول

tato2
12-05-2013, 18:22
دوستان عزیز اگر در سوال بنده توجه کرده بودید،پرسیده بودم که باتوجه فاکتور های من یه مدل خو معرفی کنید.(حتی اگه کارکرده سراغ دارید پیشنهادبدید)
من که سوال نکردم که خوبه یا بد !

majid322
12-05-2013, 19:01
دوستان عزیز اگر در سوال بنده توجه کرده بودید،پرسیده بودم که باتوجه فاکتور های من یه مدل خو معرفی کنید.(حتی اگه کارکرده سراغ دارید پیشنهادبدید)
من که سوال نکردم که خوبه یا بد !

سلام دوستان
من 120 کیلو وزن دارم.4ساله که بدنسازی میکنم ولی چون هوازی اصلا کار نکردم هنوز خیلی چربی دارم.
میخوام تردمیل بگیرم.اولا خواهش میکنم بگید اصلا بگیرم یانه؟
دوما من حدودای 2 تومن پول دارم حالا یکم کمتر یا بیشتر.بمشهدم هستم.توروخدا اگه مارکی میشناسید و مغازه ای بلدید واینکه تحمل وزن منو داشته باشه تردمیل خواهش میکنم که کمکم کنید.

پس این یعنی چی ؟؟ :n02:

در مورد مدل و .... چون اطلاعاتی ندارم نمیتونم نظر بدم...فقط همینطور که گفتم با تحقیق و سرچ تو اینترنت میتونید مارک خوب از بد رو تشخیص بدید و یه تردمیل خوب بخرید.
بازم اگه دوستان دیگه در این مورد تجربه دارن ایشون رو راهنمایی کنن.

Havbb
24-05-2013, 11:38
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستانی که امتحان دارن و نمیرسن برن باشگاه ، میتونن به تمرین دوره ای بپردازن.

تمرین دوره ای نمیذاره زحمات شما در عضله سازی از بین بره و عضلات رو حفظ میکنه ولی رشدی نخواهید داشت.

تمرین دوره ای به این صورته که شما یک جلسه در هفته میرید باشگاه و از هر عضله ای یک یا دو نوع حرکت انجام میدید. تکرارهاتون هم به نظر من کمتر از 7 باشه. تکرارهای خود من در هر ست اینه: شش ، پنج ، چهار ، سه

Ghorbat22
25-05-2013, 09:08
سلـــام
بنده سه ماهه که بدنسازی [افزایش حجم] کار میکنم و قدم ۱۷۰ و وزنم ۵۰ هست که البته الان شده ۵۱ !
مربیم پیشنهاد کرده از پروتیین استفاده کنم ولی خودم تمایلی به مصرف ندارم !
حالا به نظر شما ضرورت داره خوردنـش ؟
دوس ندارم ظرافت بدنیم از بین بره و بیشتر برای خوش فرم تر شدن هست که باشگاهُ میرم .

آیا باید برنامه ی تغذیه ای خاصی داشته باشم ؟ حین تمرین هم فقط یه آبمیوه و کمی آجیل میخورم . غذای قبل تمرین مهم تره یا بعدش ؟

ممنـــــــــونم : )

majid322
25-05-2013, 10:24
سلام دوستان . من یه 4-5 ماهی هست بدنسازی کار کردم ولی نه به طور جدی ولی 1 ماه که دیگه جدی کار میکنم . امروز رفتم پیش اقای پور یوسف که هم برام برنامه نوشتن هم گفتن که این چیزایی که تو عکس هست رو باید تهیه کنید من میخواستم بپرم این چیزا عوارضی چیزی ندارن ؟ :n01: من 18 سالمه . میخوام حجم بیارم دیگه و یه توضیح کامل بدین ممنون میشم

با توجه به سابقه کمتون در تمرین ..پیشنهاد من اینه که 3 تا 6 ماه دیگه هم بدون مکمل ادامه بدید....الان بدنتون هیچ نیازی به مکمل نداره و از نظر بنده نمیتونید کارایی لازم رو از مکملهایی که میخرید داشته باشید.

البته کربو پروتئین یا همون گینر رو میتونید استفاده کنید و در صورتی که اصل باشه میتونه به افزایش حجمتون کمک کنه...در کنار این مکمل کالری مصرفیتون رو بالا ببرید مطمئنا نتیجه میبینید.

سلـــام
بنده سه ماهه که بدنسازی [افزایش حجم] کار میکنم و قدم ۱۷۰ و وزنم ۵۰ هست که البته الان شده ۵۱ !
مربیم پیشنهاد کرده از پروتیین استفاده کنم ولی خودم تمایلی به مصرف ندارم !
حالا به نظر شما ضرورت داره خوردنـش ؟
دوس ندارم ظرافت بدنیم از بین بره و بیشتر برای خوش فرم تر شدن هست که باشگاهُ میرم .

آیا باید برنامه ی تغذیه ای خاصی داشته باشم ؟ حین تمرین هم فقط یه آبمیوه و کمی آجیل میخورم . غذای قبل تمرین مهم تره یا بعدش ؟

ممنـــــــــونم : )

دو سه صفحه قبل همین تاپیک رو بخونید اطلاعات خوبی به دست میارید

+

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تاپیک .

پروتئین هم یکی از نیازهای روزانه بدنه و مکملش به شما کمک میکنه که قسمتی از پروتئین بدنتون رو تامین کنید اما مصرف صرفا یک پروتئین نمیتونه باعث افزایش حجم شما بشه.

softday
25-05-2013, 22:56
با توجه به سابقه کمتون در تمرین ..پیشنهاد من اینه که 3 تا 6 ماه دیگه هم بدون مکمل ادامه بدید....الان بدنتون هیچ نیازی به مکمل نداره و از نظر بنده نمیتونید کارایی لازم رو از مکملهایی که میخرید داشته باشید.

البته کربو پروتئین یا همون گینر رو میتونید استفاده کنید و در صورتی که اصل باشه میتونه به افزایش حجمتون کمک کنه...در کنار این مکمل کالری مصرفیتون رو بالا ببرید مطمئنا نتیجه میبینید.

.
اخه دیگه خسته شدم ببخشبد الان 5 ماه و خورده ای هست که کار میکنم . والا دیگه اخه نمیتونم حجم خیلی کم اوردم حوصلم نمیشه دیگه برم حداقل اگع اینارو بگیرم یه ذوق و امیدی دارم برا باشگاه رفتم با توجه به اینکه گفتم الان 5و خورده ای ماه هست که میرم چی >؟؟

majid322
25-05-2013, 23:06
اخه دیگه خسته شدم ببخشبد الان 5 ماه و خورده ای هست که کار میکنم . والا دیگه اخه نمیتونم حجم خیلی کم اوردم حوصلم نمیشه دیگه برم حداقل اگع اینارو بگیرم یه ذوق و امیدی دارم برا باشگاه رفتم با توجه به اینکه گفتم الان 5و خورده ای ماه هست که میرم چی >؟؟

بدنسازی ورزش صبر و تحمله...5 ماه در این ورزش بسیار بسیار زمان کمیه...به نظر من به کربوپروتئین و کراتین بسنده کنید برای شروع و توصیه بعدی اینه که ابدا عجله نکنید چون نا امید میشید.

Last Night
26-05-2013, 12:17
سلام من 180 قد و وزن 70 کیلو. نوع استخوان بندی ریز پارسال باشگاه میرفتم اما مشخصن دستام ضعیف عمل میکرد به طوریکه نمیتونتم حرکات پرس سینه و سر شانه رو ب طور کامل و پیاپی انجام بدم به همین خاطر دلسرد شدم و ادامه ندادم طوری بود که خجالت میکشیدم و دیگه نرفتم میخواستم ببینم راهکارش چیه. هدفمم از این ورزش فقط زیبایی اندام هست و فقط اینکه عضله های زیبا و متناسب قدم داشته باشم.

majid322
26-05-2013, 12:32
سلام من 180 قد و وزن 70 کیلو. نوع استخوان بندی ریز پارسال باشگاه میرفتم اما مشخصن دستام ضعیف عمل میکرد به طوریکه نمیتونتم حرکات پرس سینه و سر شانه رو ب طور کامل و پیاپی انجام بدم به همین خاطر دلسرد شدم و ادامه ندادم طوری بود که خجالت میکشیدم و دیگه نرفتم میخواستم ببینم راهکارش چیه. هدفمم از این ورزش فقط زیبایی اندام هست و فقط اینکه عضله های زیبا و متناسب قدم داشته باشم.

نسبت به زمانی که من از وزن 50 کیلو شروع کردم شما با 70 کیلو وزن نباید خجالت بکشی.....

مهمترین عامل اینه که از درون خودت رو تقویت کنی و طرز فکرت رو عوض کنی جوری که وقتی وارد باشگاه میشی فکر کنی فقط خودت هستی و نه کس دیگه ای .

سعی کن نگاه اطرافیان برات مهم نباشه...بیبن افرادی رو که با شکمای ناجور و بزرگشون چطور با اعتماد به نفس تمرین میکنن یا افراد لاغری که حتی بدون لباس تمرین میکنن !!!

دو تا پست بالایی اشاره کردم بدنسازی ورزشیه که باید توش کاملا صبور باشید مگرنه نتیجه نمیبینید.

softday
26-05-2013, 12:33
بدنسازی ورزش صبر و تحمله...5 ماه در این ورزش بسیار بسیار زمان کمیه...به نظر من به کربوپروتئین و کراتین بسنده کنید برای شروع و توصیه بعدی اینه که ابدا عجله نکنید چون نا امید میشید.

باشه پس همون دو تا رو میخورم بعد یه چیز هم هست اینکه من ازمربی پرسیدم برا اینکه وزنه سنگین تر بزتم چیکار کان فک کنم گفتم پمپ بخر یا یه چیزی هست گفت باید بوخوری نمیدونم چی هست اونو چی اونو بخرم اشکال نداره >؟ کربو پروتوین و کراتینو این پمپ (نمیدونم چی هست :n02:)

Havbb
26-05-2013, 13:53
دوستان هرکس عکس بسیار بزرگ بذاره پستش حذف میشه. قوانین رو رعایت کنید

majid322
26-05-2013, 15:34
باشه پس همون دو تا رو میخورم بعد یه چیز هم هست اینکه من ازمربی پرسیدم برا اینکه وزنه سنگین تر بزتم چیکار کان فک کنم گفتم پمپ بخر یا یه چیزی هست گفت باید بوخوری نمیدونم چی هست اونو چی اونو بخرم اشکال نداره >؟ کربو پروتوین و کراتینو این پمپ (نمیدونم چی هست :n02:)

نیازی نیست...به جای پمپ 5-10 دقیقه قبل تمرین به فنجون قهوه پر کافئین بخور... تاثیرش خیلی عالیه.

Alcatel.
26-05-2013, 15:34
سلام دوستان
تا چند هفته ی اینده میخوام برم باشگاه شروع کنم به پروراندنه اندامم :n26:
سوالم اینکه چی بخورم ... همون تخم مرغ و سیب زمینی کافیه؟ اگه بله در روز چه مقدار؟ اگه نه شما بگین چی بخوریم بهتره... یجوری نشه بجایی که عضله بسازیم بدتر همین عضلاتمون هم تحلیل بره :n02:
در واقع برنامه غذایی شو میخوام بدونم رو چه روالیه و رو چه حسابی تنظیم میشه.
مرسی.

softday
26-05-2013, 19:25
خیلی ممنون اقا مجید . ففط یه چیز من همین 1 ساعت پیش ایشون بودم گفتن اگه نمیخواین همه اون هارو استفاده کنین به جای کربوپروتین گلوتامبول +bcaa بگیر (چون نسبت به کربو پروتین ارزش بیشتری داره ) و اینکه گفت حتما باید ویتامین هارو مصرف کنید (ویتامین E4 B1 B6 CO جوشان و نوری بلیوم و کلسم و زینک و منیزیم ) . ضمنا من پرسیدم گفت بجا پمپ ارژنین استفاده کن . گفتن پمپ به درد شما نمیخوره و برا اقراد حرفه ای و ... هست و اینکه کراتین هم که باید استفاده کنم گفتن . نظرتون چیه اقا مجید ؟ مرسی خیلی لطف میکنید :n16::n16::n16:

majid322
26-05-2013, 19:40
سلام دوستان
سوالم اینکه چی بخورم ... همون تخم مرغ و سیب زمینی کافیه؟ اگه بله در روز چه مقدار؟ اگه نه شما بگین چی بخوریم بهتره... یجوری نشه بجایی که عضله بسازیم بدتر همین عضلاتمون هم تحلیل بره :n02:
مرسی.

شما هدفتون چیه افزایش وزن یا کاهش وزن ؟؟؟ قد ، سن ، جنسیت و وزنتون رو هم بگید .

خیلی ممنون اقا مجید . ففط یه چیز من همین 1 ساعت پیش ایشون بودم گفتن اگه نمیخواین همه اون هارو استفاده کنین به جای کربوپروتین گلوتامبول +bcaa بگیر (چون نسبت به کربو پروتین ارزش بیشتری داره ) و اینکه گفت حتما باید ویتامین هارو مصرف کنید (ویتامین E4 B1 B6 CO جوشان و نوری بلیوم و کلسم و زینک و منیزیم ) . ضمنا من پرسیدم گفت بجا پمپ ارژنین استفاده کن . گفتن پمپ به درد شما نمیخوره و برا اقراد حرفه ای و ... هست و اینکه کراتین هم که باید استفاده کنم گفتن . نظرتون چیه اقا مجید ؟ مرسی خیلی لطف میکنید :n16::n16::n16:

خواهش میکنم..اگه مکملی که میگیرید اصل باشه کربوپروتئین برای شما کارایی بهتری نسبت به گلوتامین + بی سی اا خواهد داشت.
در مورد ویتامین هم اعتقادی به مصرف مکملهای ویتامین ندارم...سه تا چهار واحد میوه در روز + مصرف سبزیجات به میزان کافی شما رو از هر ویتامینی بی نیاز میکنه...
مصرف مکملهای مولتی ویتامین فقط برای افراد حرفه ای توجیه داره.
ارژنین هم نیازی نیست بگیرید از قهوه استفاده کنید.

+

یه توصیه برادرانه : مکمل رو از هر جایی تهیه نکنید شاید این جمله خیلی تکراری باشه اما 90 درصد مکملهای موجود در بازار تقلبی هستن و در بهترین حالت و تقلبی نبودن درجه 2 و 3 هستن.

softday
26-05-2013, 22:07
خواهش میکنم..اگه مکملی که میگیرید اصل باشه کربوپروتئین برای شما کارایی بهتری نسبت به گلوتامین + بی سی اا خواهد داشت.
در مورد ویتامین هم اعتقادی به مصرف مکملهای ویتامین ندارم...سه تا چهار واحد میوه در روز + مصرف سبزیجات به میزان کافی شما رو از هر ویتامینی بی نیاز میکنه...
مصرف مکملهای مولتی ویتامین فقط برای افراد حرفه ای توجیه داره.
ارژنین هم نیازی نیست بگیرید از قهوه استفاده کنید.

+

یه توصیه برادرانه : مکمل رو از هر جایی تهیه نکنید شاید این جمله خیلی تکراری باشه اما 90 درصد مکملهای موجود در بازار تقلبی هستن و در بهترین حالت و تقلبی نبودن درجه 2 و 3 هستن.

مرسی داداش :n16:والا تا اینحایی که میدونم این اقا اصل میاره :n13: اقای پوریوسف هستن خودشون مغازه دارن (نفر اول شدن تو تهران تو سال 90 فک کنم طلا اوردن )اگه بشناسیشون . والا چند نفر گفتن اصل میاره و تعریف کردن ازش :n27::n27:

garaa
27-05-2013, 12:37
خوب امتحاناتم تموم شد و وقتم آزاد ...
من قدیم زیاد بدنسازی رفتم و ولش کردم ( به دلایلی ) ...
کلا قدیم خیلی بدنم پُر تر بود و البته پر چربی تر البته چاق نبودم که تو ذوق بزنها ! ( اون موقع وزنم 85 قد 180 )
الان هرکس میبینتم میگه چت شده معتاد شدی :n02: ( وزنم شده 74 کیلو , 19 سالمه ) , با اینکه بدنم خوابیده و عضلاتم کوچیکتر شده ولی یه خوبی هم داره چربی بدنم خیلی کمتر شده .
الان میخوام باز شروع کنم بدنسازی رو به صورت جدی ...
یه
کربوپروتئین +
پروتئین + آرژنین و کراتین هم دارم در حال حاضر .
من میخوام بدنم باز حجم بگیره , عضله ها بزرگتر بشن ولی بدون اضافه شدن چربی ! ( حجم بگیرم ولی بدنم خشک باشه )
خواستم بدونم مکمل هارو چطور مصرف کنم خوبه ؟ + دوست دارم توصیهاتون رو بشنوم :n12:
بعد من خیلی زود بازو و سر و شونهام میاد بالا و بزرگ میشه ولی عضلات سینم خیلی ضعیفه برای سینه اگه بگین چیکار کنم ممنون میشم .
من الان اصلا شکم ندارم ولی شش تیکه هم نیست , برای تیکه شدن شکم فقط حرکاتشکم کافیه یا باید رژیم گرفت ؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد , ولی اگه کمک کنید یه دنیا ممنون میشم :n16:

راستی اینجا کسی برنامه نمی نویسه ؟
:n02:

hosein_a
01-06-2013, 09:04
سلام دوستان
مرسی.

شما قبل اینکه بری باشگاه یه قاضی نون پنیر یا کیک یا موز یه چیزی تو این مایه ها بخور
بعدشم باید غذاهای پروتیین دار یخوری به علاوه نشاسته دار!
البته وزنتم مهمه که چاق هستی یا میخوای افزایش وزن پیدا کنی!!
حتما نباید تخم مرغ و سیب زمینی بخوری!!میتونی سینه مرغ با یه بشقاب سالاد کاهو بخوری یا گوشت چرخ کرده با سویا بخوری یا...
موفق باشی

majid322
02-06-2013, 12:01
خوب امتحاناتم تموم شد و وقتم آزاد ...
من قدیم زیاد بدنسازی رفتم و ولش کردم ( به دلایلی ) ...
کلا قدیم خیلی بدنم پُر تر بود و البته پر چربی تر البته چاق نبودم که تو ذوق بزنها ! ( اون موقع وزنم 85 قد 180 )
الان هرکس میبینتم میگه چت شده معتاد شدی :n02: ( وزنم شده 74 کیلو , 19 سالمه ) , با اینکه بدنم خوابیده و عضلاتم کوچیکتر شده ولی یه خوبی هم داره چربی بدنم خیلی کمتر شده .
الان میخوام باز شروع کنم بدنسازی رو به صورت جدی ...
یه
کربوپروتئین +

پروتئین + آرژنین و کراتین هم دارم در حال حاضر .

من میخوام بدنم باز حجم بگیره , عضله ها بزرگتر بشن ولی بدون اضافه شدن چربی ! ( حجم بگیرم ولی بدنم خشک باشه )
خواستم بدونم مکمل هارو چطور مصرف کنم خوبه ؟ + دوست دارم توصیهاتون رو بشنوم :n12:
بعد من خیلی زود بازو و سر و شونهام میاد بالا و بزرگ میشه ولی عضلات سینم خیلی ضعیفه برای سینه اگه بگین چیکار کنم ممنون میشم .
من الان اصلا شکم ندارم ولی شش تیکه هم نیست , برای تیکه شدن شکم فقط حرکاتشکم کافیه یا باید رژیم گرفت ؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد , ولی اگه کمک کنید یه دنیا ممنون میشم :n16:

راستی اینجا کسی برنامه نمی نویسه ؟
:n02:

ببخشید جواب سوالتون خیلی دیر شد .

در مورد مکملها که همگی از روی خود محصول زمان مصرفشون مشخصه اگه هر کدوشمون معلوم نیست نوع محصول رو بگید تا راهنمایی کنم.

ضعف در عضلات سینه یا هر عضله دیگه میتونه دو تا منشا داشته باشه ..

1. ژنتیک : به این معنی که شما از ژنتیک بازو و سرشونه خوبی برخودار هستید اما ژنتیک شما در عضلات سینه ضعیفه.

2. تمرینات اشتباه : به این معنی که در روش تمرینی شما مشکلی وجود داره که فقط با دیدن شیوه تمرین شما میشه به این قضیه پی برد.

اما در مورد عضله سینه بهتون توصیه میکنم که اگه زمان زیادی از هالتر استفاده کردید .. هالتر رو حذف کنید و به دمبل رو بیارید .

عضلات شکم هم یا به خاطر ضعف و کوچکی این عضلات قابل مشاهده نیستن یا به دلیل چربی بدن _ حرکات شکم رو یک روز در میون با انقباض کامل و در دو سه حرکت 4 ستی انجام بدید اگه چربی بدنتون خیلی بالا نباشه که من اینطور حدس میزنم این عضلات نمایان خواهند شد.

برنامه هم از مربی باشگاه بگیرید اینجا قرار بدید مشکلاتش رو براتون تصحیح میکنم.

mojtaba0007
03-06-2013, 03:34
سلام
من قدم 183 و سنم 21 هست و وزنم رو از 130 به 87 توی 6 ماه با رژیم و ورزش(بیشتر هوازی) کم کردم. رژیمم هم قند و نشاسته رو کلاً حذف کردم(لب به برنج و نون و سیب زمینی و ماکارانی و ... نزدم) و بیشتر پروتئین میخوردم. غذاهای اصلیم شیر و لبنیات و تخم مرغ و مرغ و ماهی و سبزیجات و کمی میوه بوده.
حالا میخوام یکم عضلاتم رو بزرگ کنم که بدنم قشنگ شه. به شکم 6 تیکه هم علاقه خاصی دارم ! ولی هنوز شکمم چربی داره و پوستش هم یکم آویزون شده . وزرنم رو هم میخوام تا 80-75 پایین بیارم. عضلات پام هم چون خیلی دوییدم و طناب و دوچرخه ثابت زدم نسبتاً خوب هست و فکر نمیکنم خیلی به کار کردن نیاز داشته باشه.

حالا راهنمایی های لازم در مورد ورزش هایی که باید بکنم و تغییراتی که باید توی رژیم غذاییم اعمال کنم رو بفرمایید . (در صورت امکان ورزش ها با دمبل باشه که بتونم تو خونه انجام بدم چون باشگاه نزدیکمون نیست)

با تشکر بسیار

Havbb
03-06-2013, 13:39
تیپ بدنی شما خاصیتش اینه که به راحتی عضله اضافه میکنید ولی عیبش اینه که همراهش چربی هم اضافه میشه.بنابر این شما بین عضله ی شکم و عضلات بزرگ باید تقریبا یکی رو انتخاب کنید ، مگر اینکه از داروهای ممنوعه و... استفاده کنید!!بنابر این تمرکز شما باید فقط روی زدودن بقیه ی چربی ها باشه. به خاطر وزن زیادتون ، پوست شکم شما در قسمت پایین شکم شل خواهد بود ولی شش تکه ی شکم قابل نمایش هست.این نکته رو هم بگم که ته مانده ی چربی های شکم آب کردنش بسیار مشکل تر از آمدن از 130 کیلو به 80 کیلوئه!! چون بدن در مقابل از بین بردن این ته مونده ی چربی ها خیلی مقاومت میکنه. البته توصیه ی من به شما اینه که بیخیال شکم شش تکه بشید و یک شکم صاف و قشنگ بسازید ، در عوض بقیه ی عضلاتتون رو بزرگ میتونید بکنید... هر جور مایل هستید

majid322
03-06-2013, 15:30
تیپ بدنی شما خاصیتش اینه که به راحتی عضله اضافه میکنید ولی عیبش اینه که همراهش چربی هم اضافه میشه.بنابر این شما بین عضله ی شکم و عضلات بزرگ باید تقریبا یکی رو انتخاب کنید ، مگر اینکه از داروهای ممنوعه و... استفاده کنید!!بنابر این تمرکز شما باید فقط روی زدودن بقیه ی چربی ها باشه. به خاطر وزن زیادتون ، پوست شکم شما در قسمت پایین شکم شل خواهد بود ولی شش تکه ی شکم قابل نمایش هست.این نکته رو هم بگم که ته مانده ی چربی های شکم آب کردنش بسیار مشکل تر از آمدن از 130 کیلو به 80 کیلوئه!! چون بدن در مقابل از بین بردن این ته مونده ی چربی ها خیلی مقاومت میکنه. البته توصیه ی من به شما اینه که بیخیال شکم شش تکه بشید و یک شکم صاف و قشنگ بسازید ، در عوض بقیه ی عضلاتتون رو بزرگ میتونید بکنید... هر جور مایل هستید

حامد جان چرا میترسونی بنده خدا رو :دی

امکان پذیر هست شکم شش تکه...اما باید حجم خوبی از عضله در تمام قسمتهای بدنتون داشته باشید که بعد از کم کردن چربی در عوض داشتن شکم شش تکه بقیه جاهای بدنتون لاغر نشه...

یه بالانسی هست که باید رعایت باشه یعنی شما باید یه حجمی که براتون قابل قبول هست به دست بیارید بعد با هوازی و رژیم شروع به کات کردن کنید .

البته به دست اوردن این حجم نیازمند صبر و تلاش و رژیم غذایی منظمه...مگرنه با رژیم غذایی نادرست دوباره دچار اضافه وزنی میشید که عضله نیست و انباشته شدن چربی در بدنه .

XFIGHT3R
03-06-2013, 18:32
سلام ... یه راهنمایی میخواستم از دوستان با تجربه

بین خرید چربی سوز و پروتئین و پمپ موندم :n02: ( نمیخوام بیشتر از 200 تومن خرج کنم واسه همین باید یکیو بگیرم )

بیشتر میخوام بدنم کات بشه ( چون عضله ای هست ولی خیلی تفکیک شده نیستن ) واسه کات چی بهتر جواب میده ؟

( قد 185 وزن 82 سن 20 سابقه تمرین 1 سال ) ممنون

majid322
03-06-2013, 18:36
با توجه به وزن و قذتون فکر نمیکنم چربی خیلی زیادی داشته باشید و مصرف چربی سوز لازم نیست..اما مصرف پمپ میتونه به کاهش چربی کمک کنه .

میتونید از پمپ استفاده کنید + تمرینات هوازی رو انجام بدید.

mojtaba0007
03-06-2013, 18:52
حامد جان چرا میترسونی بنده خدا رو :دی

امکان پذیر هست شکم شش تکه...اما باید حجم خوبی از عضله در تمام قسمتهای بدنتون داشته باشید که بعد از کم کردن چربی در عوض داشتن شکم شش تکه بقیه جاهای بدنتون لاغر نشه...

یه بالانسی هست که باید رعایت باشه یعنی شما باید یه حجمی که براتون قابل قبول هست به دست بیارید بعد با هوازی و رژیم شروع به کات کردن کنید .

البته به دست اوردن این حجم نیازمند صبر و تلاش و رژیم غذایی منظمه...مگرنه با رژیم غذایی نادرست دوباره دچار اضافه وزنی میشید که عضله نیست و انباشته شدن چربی در بدنه .

یعنی اول باید هوازی رو کنار بزارم و با وزنه کار کنم و حجم عضلاتم رو بالا ببرم بعد برم سراغ هوازی و چربی هام رو آب کنم؟

نمیشه دو تاش رو همزمان انجام داد؟

stealer
03-06-2013, 18:56
اقا من یه برنامه غذایی میخوام واسه چاق شدن
قدم 172 وزن 52 خیلی لاغرم
به نظرتون بدن سازی میتونه تاثیر داشته باشه رو وزنم؟
به دکتر تغذیه مراجعه کنم بهتره یا برم باشگاه؟
در روز چقدر کالری لازم دارم تا وزنم بیاد رو فرم تو مدت کم؟
سنمم 17 سال:n16:

XFIGHT3R
03-06-2013, 18:56
با توجه به وزن و قذتون فکر نمیکنم چربی خیلی زیادی داشته باشید و مصرف چربی سوز لازم نیست..اما مصرف پمپ میتونه به کاهش چربی کمک کنه .

میتونید از پمپ استفاده کنید + تمرینات هوازی رو انجام بدید.

آره زیاد چربی ندارم ( هوازی هم کار میکنم ) ولی این شکمم خطی نمیشه میره رو اعصابم :n02:
پمپ کدوم شرکت بهتره ؟ حدود قیمتش رو نمیدونی ؟ کلا تو پمپ چیا هست ؟ :n02:
نظرت راجع به 100% WHEY GOLD STANDARD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و 100% CASEIN PROTEIN چیه ؟

softday
05-06-2013, 17:12
سلام . برا خرید پودر و این حرفا از کجا بگیریم که (تقلبی نشه ) میخوام اطمینان کامل داشته باشم که اصل باشه . ( چون خلاف قوانین هست که اسم و ادرس بدین ) برا پ خ کنید ) :n16:+ شماره تلفن یکمم توضیح بدین که شرکت هست چی هست ؟ مرسی >>>>>>>>> و اینکه کدوم برند خوبه

jamshidjap
11-06-2013, 11:11
سلام
من وقتی تو باشگاه موقع وزنه زدن (فقط وقتی وزنه میزنم ) کمر درد دارم ولی بعد باشگاه و در طول روز مشکلی ندارم ... مشکل چیه ؟ راه حل ؟

Havbb
11-06-2013, 11:47
اقا من یه برنامه غذایی میخوام واسه چاق شدن
قدم 172 وزن 52 خیلی لاغرم
به نظرتون بدن سازی میتونه تاثیر داشته باشه رو وزنم؟
به دکتر تغذیه مراجعه کنم بهتره یا برم باشگاه؟
در روز چقدر کالری لازم دارم تا وزنم بیاد رو فرم تو مدت کم؟
سنمم 17 سال:n16:

این که باید کالری بیش تر از مقداری که مصرف میکنید دریافت کنید که واضحه. ولی منبع این انرژی باید غذاهای با کیفیت باشه ، مثلا چیپس و کله پاچه و غذاهای چرب و... فایده نداره.

غذاهایی برای دریافت کالری خوبه که سرعت جذبش متوسط باشه مثلا نان و برنج و ماکارونی و حبوبات به صورت پخته مناسب هستند. از مصرف غذاهای شیرین بیش از حد خودداری کنید. غذاهای پروتئینی مثل تخم مرغ ، لبنیات ، ماهی و... زیاد استفاده کنید.

Havbb
11-06-2013, 12:02
سلام
من وقتی تو باشگاه موقع وزنه زدن (فقط وقتی وزنه میزنم ) کمر درد دارم ولی بعد باشگاه و در طول روز مشکلی ندارم ... مشکل چیه ؟ راه حل ؟

شما موقع وزنه زدن یا به دیوار تکیه بدید یا بشینید روی صندلی که به کمر فشار نیاد. مهره کمر درد میگیره یا عضلاتش؟

توی باشگاه حرکت فیله کمر رو تمرین کنید تا عضلات کمر قوی بشه.

jamshidjap
11-06-2013, 12:27
شما موقع وزنه زدن یا به دیوار تکیه بدید یا بشینید روی صندلی که به کمر فشار نیاد. مهره کمر درد میگیره یا عضلاتش؟

توی باشگاه حرکت فیله کمر رو تمرین کنید تا عضلات کمر قوی بشه.

دقیقا نمیدونم مهره کمره یا عضله ... ولی فکر کنم عضله باشه چون اطراف ستون فقرات درد میگیره

Havbb
11-06-2013, 14:36
همون چیزایی که در پست قبلی گفتمو دنبال کنید.

ضمنا نشونه ی درد عضله اینه که با کشش دردش تقریبا ساکت میشه یا اینکه خستگیش در میره (قشنگ مشخصه که عضله داره کشیده میشه حتی اگه دردش خوب نشه)

ولی نشونه درد مهره ها اینه که با خم شدن کمر دردش بیشتر میشه.

شاهزاده خانوم
12-06-2013, 23:27
سلام
دوستان من میخوام برای سفت شدن بازوهام دنبل بزنم میخوام بدونم فرمش چطوره ؟
و میشه با دو تا دست ی دمبل برداشت راستش مچ دستم ضعیفه و نمیتونم دو تا رو با هم بردارم

majid322
20-06-2013, 18:20
تن تاک تبلیغی گسترده اما دروغ !!

حتما تا به حال بارها تبلیغ این وسیله ورزشی رو از تلویزیون دیدید و به فکر خرید این وسیله ورزشی افتادید اما اگر پس انداز خودتون رو ارزشمند
میدونید و دلیلی برای اسراف بی مورد اون نمیدونید دست نگه دارید و این مقاله کوتاه رو بخونید .

اول از همه به یاد داشته باشید که دروغ در معامله یعنی عدم شرافت و درستی در معامله و عدم احترام به خریداران.

در تبلیغ این محصول وعده کاهش حجم شکم به خریداران داده میشه که طبق اخرین مقالات علمی با توجه به کارایی این وسیله که یک نوع تمرین بی هوازی محسوب میشه کاهش حجم شکم با این وسیله غیر ممکنه....نمونه های بهتر ، کامل تر و علمی تر برای تقویت عضلات شکم در باشگاه ها و اماکن ورزشی مورد استفاده قرار میگیره و به طور حتم بهترین نوع این دستگاه ها حتی قادر به کوچک کردن 1 سانت از شکم شما نیستند.

زیرا این وسایل برای کارایی دیگه ای که تقویت و رشد عضلات شکم تولید شدن و استفاده از این نوع وسایل برای کوچک کردن شکم فقط دام تبلیغاتیه که تولید کنندگان برای فروش بیشتر مطرح میکنند.

قسمت دیگه ای از این تبلیغ حرکت دراز نشست رو بهترین حرکت برای کوچک کردن شکم معرفی میکنه که از نظر علمی کاملا مردود به شمار میره.

این طرز فکر اشتباه که حرکات مربوط به شکم مانند دراز و نشست ، کرانچ و ...منجر به کوچک شدن شکم و از بین رفتن چربی های موجود در این قسمت میشه از گذشته کاملا رایج بوده و این تنها به دلیل عدم اگاهی از نوع تمرینات و نداشتن یک مشاور و متخصص خوب در زمینه ورزش منشا گرفته و حالا این طرز فکر اشتباه منبع درامدی برای سود جویان شده و جالب تر اینکه از رسانه ی ملی این اطالاعات غلط به عموم مردم انتشار پیدا میکنه و به این طرز فکر بیش از بیش دامن میزنه.

این مقاله برای اگاه کردن شما از کارایی این وسیله نوشته شده و هیچ گونه نگاه مغرضانه ای به محصول این شرکت نداشته و عین حقیقت را مطرح کردیم به امید اینکه شما با خواندن این مقاله از کارایی وسیله ای که خریداری میکنید به طور صحیح اطلاع داشته باشید و با خرید این وسیله به عنوان راهکاری برای کوچک کردن شکم پول خود را هدر ندهید و از ان مهمتر با شکست در راه کوچک کردن شکم رو به رو نشده و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و به جای موارد کذب اینچنینی زیر نظر متخصص ورزشی و مشاور تغذیه ای 100 درصد به هدف خود که کوچک کردن شکم و یا کاهش وزن است خواهید رسید .

صحت موراد مطرح شده در این مقاله را میتوانید از یک مشاور ورزشی اگاه و با علم سوال کنید .

hamid_diablo
02-07-2013, 19:06
سلام دوستان

میخواستم بدونم برای بزرگ کردن باسن چه حرکاتی رو پیشنهاد میدید؟

با تصویر باشه بهتره...پیشاپیش ممنون :n12:

majid322
02-07-2013, 19:11
سلام دوستان

اسکات به صورت کامل یعنی جوری که پشت پا با باسن برخورد کنه و همچنین هاگ پا به همین صورت کاملا نشسته حرکات بسیاری مفیدی هستن.

اگه نیازی به تصویر بود بگو حمید جان.

hamid_diablo
02-07-2013, 20:08
اسکات دستگاه هم میشه کار کرد....اما فشار زیادی به پا میاره درست مجید جان؟

هاگ رو اگه میشه تصویرشو برام یزار..ممنون

majid322
02-07-2013, 20:15
اسکات دستگاه هم میشه کار کرد....اما فشار زیادی به پا میاره درست مجید جان؟

هاگ رو اگه میشه تصویرشو برام یزار..ممنون

اسکات با دستگاه اسمیت قابل مقایسه با وزنه ازاد نیست شما همون اسکات معمولی رو برو خیلی بهتره و کاراییش بیشتره.

فشار اسکات باد دستگاه اسمیت کمتره اما امکان اسیب دیدگی توش هست البته تو اسکات معمولی هم هست اما جفتشون اگه درست اجرا بشن مشکلی پیش نمیاد.

هاگ پا هم اینه :

حالا ممکنه شکلش تو باشگاه شما فرق داشته باشه....فقط حتما باید کاملا بشینی مگرنه فشاری به باسن نمیاد.

Alex Fera
02-07-2013, 20:48
دوستان به نظرتون آمینوی کدوم شرکت بهتر هستش؟!
کسی تا حالا اکستریم از فیتنس رو استفاده کرده؟!

Havbb
03-07-2013, 00:51
سلام دوستان

با تشکر از مجید جان

1- اسکات کامل
2- پرس پا
3- ددلیفت یا پشت ران با هالتر

majidli
03-07-2013, 19:19
دوستان این آمینو هایی که داروخانه میفروشه قابل اعتماد هست
نظرتون در مورد آمینو نیترو 2222 advay 50 تایی چیه؟
ممنون

Alex Fera
03-07-2013, 21:26
دوستان به نظرتون آمینوی کدوم شرکت بهتر هستش؟!
کسی تا حالا اکستریم از فیتنس رو استفاده کرده؟!

دوستان گناه دارم:n03:
جواب منم بدید دیگه!!!!!!!!!!
خودتون آمینوی چه شرکتی رو مصرف میکنید؟!
حداقل اینو جواب بدید!!!!!

Havbb
04-07-2013, 01:14
دوستان گناه دارم:n03:
جواب منم بدید دیگه!!!!!!!!!!
خودتون آمینوی چه شرکتی رو مصرف میکنید؟!
حداقل اینو جواب بدید!!!!!

جواب شما رو نمیدونم ولی من ساترن استفاده میکردم.

مهمتر از اینکه چه شرکتی سازنده باشه ، اصل بودن مکمله

Alex Fera
04-07-2013, 10:45
جواب شما رو نمیدونم ولی من ساترن استفاده میکردم.

مهمتر از اینکه چه شرکتی سازنده باشه ، اصل بودن مکمله

از اون نظر که میدونم حامد جان..............
من جنس اصل میخرم.........
ساترن منظورت همون ساندیسی آبیاس؟!
یا اون فقط کراتین؟!

majid322
04-07-2013, 10:49
bcaa ماسل فارم .

Havbb
04-07-2013, 14:08
از اون نظر که میدونم حامد جان..............
من جنس اصل میخرم.........
ساترن منظورت همون ساندیسی آبیاس؟!
یا اون فقط کراتین؟!

نه عزیزم اون کراتین کریستالی سه فیلتره س

آمینوها توی یه قوطی بزرگه

Alex Fera
04-07-2013, 16:06
bcaa ماسل فارم .

مجید الان با من بودی؟!:n02:

نه عزیزم اون کراتین کریستالی سه فیلتره س

آمینوها توی یه قوطی بزرگه

آها/آخه ما هرچی میگیم شما میگی ساترن حامدی.کلا ساترن بازیا!!!!!
دستت درد نکنه در کل..............

majid322
04-07-2013, 16:16
مجید الان با من بودی؟!:n02:

اره دیگه...:n02: بهتر از ماسل فارم سراغ داری؟

Alex Fera
05-07-2013, 23:45
اره دیگه...:n02: بهتر از ماسل فارم سراغ داری؟

حاجی آخه ماسل فارم 99% تقلبیه تو ایران................
اگه آشنا داری واسم PM کن...............

hamid_diablo
06-07-2013, 13:39
سلام دوستان

میشه یه گینر خوب تو رنج قیمیت بین 100 تا 150 هزار تومان معرفی کنید...

گینری که به حداقل 5 کیلو باهاش بالا اومد...

اگر سایتی رو میشناسید که میشه اینترنتی خرید کرد معرفی کنید ممنون میشم

mehdi speed 700
14-07-2013, 22:10
سلام دوستان من 9 ساله رزمی کار میکنم ولی تا التن به فکر حجم نبودم و تنها مکملی هم که دو ساله مصرف میکنه البته نه دائم بلکه دوره ای فارماتون بوده ولی چند وقتی هست به فکر افزایش حجم هستم حالا میخوام یه کمکی بهم بکنید:
1-تا جایی که من متوجه شدم بهترین پروتئین که سریع تر از همه جذب بدن میشه پروتئین وی هست ولی یکی از دوستان استفاده از آمینو رو هم بهم پیشنهاد داد و تا جایی که خودم خوندم گلوتامین هم نقشی توی حجم عضلات داره ولی من در توانم نیست که همه ی اینارو بخرم و استفاده کنم واسه همین میخوام بدونم الان استفاده از پروتئین وی بهتره و آمینو ها فرقشون با پروتئین ها چیه و البته گلوتامین ها چه فرقی با اینا دارن و من کدومشون رو مصرف کنم.
:n16:

Havbb
14-07-2013, 22:58
سلام
اولا اینو بدونید که حجم اکثر عضلات توی ورزشهای رزمی مانع کار هستش. شما نگاهی به بزرگان این ورزش بکنید ببینید کدومش عضلات بسیار بزرگی داشتند

به عنوان مثال در مشت زنی ، عضلات زیر بغل مانع بزرگی هست. یا مثلا عضله ی جلو بازو اگه زیادی قوی بشه قدرت مشت کم میشه و...

به هر حال برای افزایش حجم باید به اندازه ی کافی (زیاد) کربوهیدارت مصرف کنید. پروتئین هم به ازای هر کیلو از وزن بدن یک گرم کافیه. پروتئین معمولی برای شما کفایت میکنه مثلا پروتئین سفیده تخم مرغ. پروتئین وی مخصوص حرفه ای هاست.

شاهزاده خانوم
15-07-2013, 22:14
سلام

ی سوال داشتم میخواستم بدونم کلا ی خانوم باید چند سال بدنسازی کنه تا استایلی مثل مانکن های سالن های فشن داشته باشه و ایا مدل ها از مکمل ها استفاده میکنند؟

amir1373
15-07-2013, 22:58
سلام دوستان من 9 ساله رزمی کار میکنم ولی تا التن به فکر حجم نبودم و تنها مکملی هم که دو ساله مصرف میکنه البته نه دائم بلکه دوره ای فارماتون بوده ولی چند وقتی هست به فکر افزایش حجم هستم حالا میخوام یه کمکی بهم بکنید:
1-تا جایی که من متوجه شدم بهترین پروتئین که سریع تر از همه جذب بدن میشه پروتئین وی هست ولی یکی از دوستان استفاده از آمینو رو هم بهم پیشنهاد داد و تا جایی که خودم خوندم گلوتامین هم نقشی توی حجم عضلات داره ولی من در توانم نیست که همه ی اینارو بخرم و استفاده کنم واسه همین میخوام بدونم الان استفاده از پروتئین وی بهتره و آمینو ها فرقشون با پروتئین ها چیه و البته گلوتامین ها چه فرقی با اینا دارن و من کدومشون رو مصرف کنم.

سلام
در تایید گفته های دوستمون اضافه کنم عضلات زیاد سرعت رزمی کارا رو کم میکنه ولی تا یه حدی عضلات بزرگ بشه نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوبه ( شما قد و وزنتون رو بگین خیلی خوب میشه )
برای افزایش وزن باید بیشتر از نیازتون کالری مصرف کنید و به ازای هر کیلو وزن بدن 2-2.5 گرم پروتیین که حالا این مقدار رو هم میتونید با تغذیه طبیعی یا با تغذیه+مکمل بدست بیارین
پروتیین بیشتر برای عضله خشک کاربرد داره و مکمل اصلی افزایش وزن گینر هست که میتونید از گینر های معروف مانند true mass - mass tech - real mass -n-large - jumbo - serious mass - gain bolic و ... استفاده کنید

سلام

ی سوال داشتم میخواستم بدونم کلا ی خانوم باید چند سال بدنسازی کنه تا استایلی مثل مانکن های سالن های فشن داشته باشه و ایا مدل ها از مکمل ها استفاده میکنند؟

سلام مانکن شدن کلا برنامش با بدنسازی فرق داره و اصلی ترین تمریناتش تمرینات هوازیه و در کنار اون کار با وزنه
بسته به استعداد بدن هر کس زمان متفاوته که به اون استایل برسه
مکمل در مورد خانمها نمیدونم ولی آقایون از پروتئین خالص استفاده میکنن در کنار تغذیه عالی

Demon_342
16-07-2013, 00:12
سلام

چندتا سوال فنی از اساتید :)

من 19 سالمه ، 178 قد و 62 وزن ... خب همونطور که مشخصه لاغرم و باشگاه رو به صورت یه روز در میون از اول تابستون شروع کردم

حالا سوالا :

واسه افرایش وزن چه مکملی خوبه ؟ یکی از دوستام میگفت کربوهیدرات بخور یکم بدنت پر شه بعد با کراتین و ... مشغول عضله سازی شو . نظر شما چیه ؟

حرکتهای برنامه ای که دنبال میکنم به این صورته که گاهی دوتا حرکت مختلف مثلا جلو بازو داخل برنامه س . حالا من اولیو که میزنم واسه دومی قدرتم کمتر میشه و ورنه کمتری میتونم بزنم . این مشکل نداره ؟

در ضمن اینم بگم هدفم بیشتر اضافه کردنِ وزنمه در کنار یه بدنِ متناسب !

راستی فکر میکنم یه سال واسه افزایش قد فرصت داشته باشم . چه پیشهادی برای این موضوع دارید ؟

NOR-1
16-07-2013, 00:38
تمرینات هوازی یعنی چی؟

amir1373
16-07-2013, 09:54
سلام

چندتا سوال فنی از اساتید :)

من 19 سالمه ، 178 قد و 62 وزن ... خب همونطور که مشخصه لاغرم و باشگاه رو به صورت یه روز در میون از اول تابستون شروع کردم

حالا سوالا :

واسه افرایش وزن چه مکملی خوبه ؟ یکی از دوستام میگفت کربوهیدرات بخور یکم بدنت پر شه بعد با کراتین و ... مشغول عضله سازی شو . نظر شما چیه ؟

حرکتهای برنامه ای که دنبال میکنم به این صورته که گاهی دوتا حرکت مختلف مثلا جلو بازو داخل برنامه س . حالا من اولیو که میزنم واسه دومی قدرتم کمتر میشه و ورنه کمتری میتونم بزنم . این مشکل نداره ؟

در ضمن اینم بگم هدفم بیشتر اضافه کردنِ وزنمه در کنار یه بدنِ متناسب !

راستی فکر میکنم یه سال واسه افزایش قد فرصت داشته باشم . چه پیشهادی برای این موضوع دارید ؟

سلام دوست عزیز

با توجه به قد و وزن شما کمبود وزن دارین برای افزایش وزن میتونین از گینر + کراتین و استک های افزایش وزن استفاده کنید

نه طبیعیه ولی سعی کنید وزنه ها رو طوری انتخاب کنید که برای تمام برنامه انرژی داشته باشین

افزایش قد هم توصیه خاصی نداره ورزش مناسب در کنار استفاده از حرکات پایه مانند اسکوات-پرس سینه-دد لیفت ( البته نباید سنگین بزنین ) + تغذیه و خوردن مواد کلسیم دار مثل شیر و پنیر و ... و خواب 8 ساعت

تمرینات هوازی یعنی چی؟

یعنی تمریناتی که بدن در طی اون از اکسیژن استفاده کنه مثل تردمیل - ال اپتیکال - کوه نوردی - دویدن نرم - پیاده روی

Demon_342
16-07-2013, 18:11
سلام دوست عزیز

با توجه به قد و وزن شما کمبود وزن دارین برای افزایش وزن میتونین از گینر + کراتین و استک های افزایش وزن استفاده کنید

نه طبیعیه ولی سعی کنید وزنه ها رو طوری انتخاب کنید که برای تمام برنامه انرژی داشته باشین

افزایش قد هم توصیه خاصی نداره ورزش مناسب در کنار استفاده از حرکات پایه مانند اسکوات-پرس سینه-دد لیفت ( البته نباید سنگین بزنین ) + تغذیه و خوردن مواد کلسیم دار مثل شیر و پنیر و ... و خواب 8 ساعت

ممنون از جوابتون . ببخشید اگه سوالام ابتدائیه چون تجربه ی خاصی تو این زمینه ندارم :n16:

گینر محتویِ چیه ؟

بعد همه ی اینارو با هم مصرف کنم یا مثلا یه دوره گینر یه دوره کراتین و ... ؟

استک های افزایش وزن هم نمیدونم چیه ... سایتی هست که این راجع به این مکمل ها توضیح داده باشه ؟

راستش از نظر قدی فکر میکنم 1-2 سالی هست که رشدم متوقف شده . بعضی از دوستای دبیرستانیم که یه زمانی همقد بودیم الان بلندتر از من شدن . این دلیل خاصی داره ؟

عکسی از ددلیفت دارید ؟

بازم ممنون:n12:

amir1373
16-07-2013, 23:43
ممنون از جوابتون . ببخشید اگه سوالام ابتدائیه چون تجربه ی خاصی تو این زمینه ندارم :n16:

گینر محتویِ چیه ؟

بعد همه ی اینارو با هم مصرف کنم یا مثلا یه دوره گینر یه دوره کراتین و ... ؟

استک های افزایش وزن هم نمیدونم چیه ... سایتی هست که این راجع به این مکمل ها توضیح داده باشه ؟

راستش از نظر قدی فکر میکنم 1-2 سالی هست که رشدم متوقف شده . بعضی از دوستای دبیرستانیم که یه زمانی همقد بودیم الان بلندتر از من شدن . این دلیل خاصی داره ؟

عکسی از ددلیفت دارید ؟

بازم ممنون:n12:

سلام دوست عزیز

گینر حاوی کربوهیدرات با شاخص گلیسمیک متفاوت هست مانند دکستروز و مالتودکسترین و ... و همچنین مخلوط پروتیین وی و سویا و آلبومین ( پروتئین سفیده تخم مرغ ) و کازئین ( پروتئین شیر ) که میزان اینا بسته به نوع مکمل متفاوته مقدار کمی هم چربی دارن و بعضی گینر ها ویتامین هم دارند ولی ترکیب اصلی همون کربوهیدرات + پروتیئینه

شما چون بار اولته همون گینر هم مصرف کنی وزن خوبی میاری ولی وقتی حرفه ای تر شدی آره باید گینر کراتین گلوتامین پمپ و ... رو با هم مصرف کنی

استک یعنی ترکیب چند تا مکمل مثلا وی + گلوتامین + پمپ + ... که در ساعات متفاوت روز اینا رو میخورین

قد هم نمیدونم چی بگم بستگی به خیلی چیزا داره

اینم دد لیفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Demon_342
17-07-2013, 01:07
واقعا ممنوم از توضیحاتتون ...
؟
فقط به عنوان آخرین سوال وقتی خواستم این گینرو بخرم ، شاخصه ی خاصی نداره که نوعشو مشخص کنه ؟ یعنی به فروشنده بگم چی بده ؟

فروشگاه اینترنتی معتبری سرراغ ندارید ؟

بازم ممنون :n12:

amir1373
17-07-2013, 12:34
واقعا ممنوم از توضیحاتتون ...
؟
فقط به عنوان آخرین سوال وقتی خواستم این گینرو بخرم ، شاخصه ی خاصی نداره که نوعشو مشخص کنه ؟ یعنی به فروشنده بگم چی بده ؟

فروشگاه اینترنتی معتبری سرراغ ندارید ؟

بازم ممنون :n12:

شاخصه گینر ها نسبت کربوهیدرات به پروتئینه مثلا 60-40 50-50 70-30
هر چی کربو بیشتر وزن گیری بیشتر و هر چی پروتئین بیشتر عضلات بیشتر

فروشگاه هم نه ندارم

KING iMAN
17-07-2013, 14:04
درود فراوان.
من یه مقدار دور شکمم چربی اضافه دارم(زیاد نیست).میخوام برم باشگاه و علاوه بر آب کردن اینا یه مقدار پاهای لاغرم رو تقویت کنم.کلاً فیزیک من اینجوریه که چون حدود 6 سال پیش باشگاه میرفتم بالا تنه م درشته اما پایین تنه م نه.بعد الان دو ساله باشگاه رو رها کردم.میخوام یه برنامه ی تمرینی خوب بهم بدین از ابتدا.فکر کنین الان تازه میخوام شروع کنم.

mehdi speed 700
19-07-2013, 14:15
سلام
در تایید گفته های دوستمون اضافه کنم عضلات زیاد سرعت رزمی کارا رو کم میکنه ولی تا یه حدی عضلات بزرگ بشه نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوبه ( شما قد و وزنتون رو بگین خیلی خوب میشه )
برای افزایش وزن باید بیشتر از نیازتون کالری مصرف کنید و به ازای هر کیلو وزن بدن 2-2.5 گرم پروتیین که حالا این مقدار رو هم میتونید با تغذیه طبیعی یا با تغذیه+مکمل بدست بیارین
پروتیین بیشتر برای عضله خشک کاربرد داره و مکمل اصلی افزایش وزن گینر هست که میتونید از گینر های معروف مانند true mass - mass tech - real mass -n-large - jumbo - serious mass - gain bolic و ... استفاده کنید

سلام مانکن شدن کلا برنامش با بدنسازی فرق داره و اصلی ترین تمریناتش تمرینات هوازیه و در کنار اون کار با وزنه
بسته به استعداد بدن هر کس زمان متفاوته که به اون استایل برسه
مکمل در مورد خانمها نمیدونم ولی آقایون از پروتئین خالص استفاده میکنن در کنار تغذیه عالی

واقعا ممنون
من سنم 18 سال تمام و قدم 175 و وزنمم 55/5 هست بدنم از نظر عضله کاملا خطیه حتی شکمم ولی حجم زیادی نداره در حد یه سینه نه زیاد بزرگ و از 100 زیر بغل 30 درصد 40 درصد هم عضله ی کول.
دور بازومم از عادی یه ذره بیشتره ولی خطیه.
این طور که شما گفتین من با مصرف کربوهیدرات وزنم میره بالا ولی چون من 1 ماه و نیم دیگه مسابقات دارم باید در رده وزنی -57 بمونم تا بمونم تا بتونم شرکت کنم چون استانی هارو با همین رده وزنی بردم واسه کشوری باید روی-57 بمونم.:n25::n02:
پس یعنی پروتئین بخورم
طوری نیست وی بخورم چون میخوام سریع حجم بیارم

amir1373
19-07-2013, 14:28
واقعا ممنون
من سنم 18 سال تمام و قدم 175 و وزنمم 55/5 هست بدنم از نظر عضله کاملا خطیه حتی شکمم ولی حجم زیادی نداره در حد یه سینه نه زیاد بزرگ و از 100 زیر بغل 30 درصد 40 درصد هم عضله ی کول.
دور بازومم از عادی یه ذره بیشتره ولی خطیه.
این طور که شما گفتین من با مصرف کربوهیدرات وزنم میره بالا ولی چون من 1 ماه و نیم دیگه مسابقات دارم باید در رده وزنی -57 بمونم تا بمونم تا بتونم شرکت کنم چون استانی هارو با همین رده وزنی بردم واسه کشوری باید روی-57 بمونم.:n25::n02:
پس یعنی پروتئین بخورم
طوری نیست وی بخورم چون میخوام سریع حجم بیارم

شما میخوای وزنت بالا نره زیاد پروتئین بگیر
میتونی از وی یا پروتئین ترکیبی استفاده کنی مثل Optimum gold standard whey - Musclepharm combat که یکیش وی هست و دیگری ترکیبیه :n16:

habib22101
19-07-2013, 19:26
سلام دوستان یه مشکل جدی دازم.اگه افراد با تجربه کمکم کنند ممنون میشم
من 8 ماهی هس ک میرم باشگاه.از همون اوایل مکمل استفادع میکردم و خوب هم نتیجه گرفتم ینی وزنم از 65 به 73 زسید و قدم حدود 190 هس
اما مشکل بیدا کردم و اون اینه ک بد از 4,5 ماه اول متوجه شدم سینه چپم ی مقدار بزرگتر از سینه زاستم شده و هنوزم همین جوریه و فک میکنم بخاطر برس سینه زدن اشتباه هس.ازون وقت ک متوجه شدم با دمبل ی طرفه پرس سینه زدم ولی بهتر نشدم
اگه کسی واقعا میدونه باید چیکار کنم کمکم کنه
خیلی خیلی نگرانم و میترسم با بیشتر تمرین کردن بدتر شه:n28::n28:
این نا متقارنی سینه وقتی پرس سینه کار میکنم بیشترم میشه:n28:
کمممممممممممممممکم کنید لدفن
ممنون

Havbb
20-07-2013, 03:30
سلام

چون شما مبتدی هستید این طبیعیه ، تقریبا این اتفاقا برای همه ی بدنسازها اوایل کارشون افتاده!
اکثرا هم اولین چیزی که به ذهنشون میرسه اینه که پرس سینه تک دمبل بزنن که کار درستی نیست به نظر من. چون بعدا خود بدن سینه ها رو بالانس میکنه (چون همیشه فشار یکسان روی دوتاش هست)

تنها اتفاقی که افتاده اینه که سینه ی چپ شما چون نزدیک به قلب هست خون و غذای بیشتری بهش رسیده و زودتر رشد کرده ، سینه ی راست شما هم اندازه ی سینه ی چپ خواهد شد ، صبر داشته باشید.

ماننده دانش آموزانی که باید سر یک کلاس حاضر بشن حالا یکی ساعت 8 میرسه مدرسه یکی از ساعت 7 تو مدرسه میاد فرقی ندارن ، چون کلاس ساعت 8 شروع میشه و همه با هم میرن پایه ی بعدی و اینطور نیست که کسی که ساعت 7 اومده زودتر پایه ی بالاتر

habib22101
20-07-2013, 15:29
سلام

چون شما مبتدی هستید این طبیعیه ، تقریبا این اتفاقا برای همه ی بدنسازها اوایل کارشون افتاده!
اکثرا هم اولین چیزی که به ذهنشون میرسه اینه که پرس سینه تک دمبل بزنن که کار درستی نیست به نظر من. چون بعدا خود بدن سینه ها رو بالانس میکنه (چون همیشه فشار یکسان روی دوتاش هست)

تنها اتفاقی که افتاده اینه که سینه ی چپ شما چون نزدیک به قلب هست خون و غذای بیشتری بهش رسیده و زودتر رشد کرده ، سینه ی راست شما هم اندازه ی سینه ی چپ خواهد شد ، صبر داشته باشید.

ماننده دانش آموزانی که باید سر یک کلاس حاضر بشن حالا یکی ساعت 8 میرسه مدرسه یکی از ساعت 7 تو مدرسه میاد فرقی ندارن ، چون کلاس ساعت 8 شروع میشه و همه با هم میرن پایه ی بعدی و اینطور نیست که کسی که ساعت 7 اومده زودتر پایه ی بالاتر
حرفاتون یکم نگرانیمو کم کرد.ینی واقعا خودش دزست میشه:n03:
یکی از دوستام میکفت یه امپولایی هس هرجا تزریق بشه حجم اون ناحیه رو زیاد میکنه مثلا پا جلو و پشت بازو سینه و ... میگفت با اون میتونی اندازه راستیو بیشتر کنی تا یکی بشه.به نظز شما نیازی ب این کار نیس؟
اصلا این امپولا چیه؟
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید:n16:

Havbb
20-07-2013, 16:22
حرفاتون یکم نگرانیمو کم کرد.ینی واقعا خودش دزست میشه:n03:
یکی از دوستام میکفت یه امپولایی هس هرجا تزریق بشه حجم اون ناحیه رو زیاد میکنه مثلا پا جلو و پشت بازو سینه و ... میگفت با اون میتونی اندازه راستیو بیشتر کنی تا یکی بشه.به نظز شما نیازی ب این کار نیس؟
اصلا این امپولا چیه؟
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید:n16:

نوعی از استروئید انابولیک (هورمون) هست که به صورت خوراکی و تزریقی موجوده. ولی نوع تزریقیش بین بدنسازان مخصوصا ایرانی ها طرفدار بیشتری داره علتش اینه که عضله ای که دارو در اون تزریق میشه به دلیل تجمع آب و املاح ، ملتهب شده و حجمش تا چند روز باقی میمونه و بعد به حالت قبل برمیگرده (به علاوه ی عوارضی که همه ی داروهای ممنوعه داره) یعنی این افزایش حجم حاصل افزایش بافت عضله با کیفیت نیست.

این دارو رو بیشتر برای چند روز مونده به مسابقات پرورش اندام استفاده میکنن برای عضله ای که ضعیفتر از حد استاندارد مونده.

habib22101
20-07-2013, 16:57
نوعی از استروئید انابولیک (هورمون) هست که به صورت خوراکی و تزریقی موجوده. ولی نوع تزریقیش بین بدنسازان مخصوصا ایرانی ها طرفدار بیشتری داره علتش اینه که عضله ای که دارو در اون تزریق میشه به دلیل تجمع آب و املاح ، ملتهب شده و حجمش تا چند روز باقی میمونه و بعد به حالت قبل برمیگرده (به علاوه ی عوارضی که همه ی داروهای ممنوعه داره) یعنی این افزایش حجم حاصل افزایش بافت عضله با کیفیت نیست.

این دارو رو بیشتر برای چند روز مونده به مسابقات پرورش اندام استفاده میکنن برای عضله ای که ضعیفتر از حد استاندارد مونده.
اقا حامد من تازه متوجه شدم اصفهان هستی منم خونمون اصفهانه .میتونم شماره تلفن یا ادرسی از شما داشته باشم؟میخام اگه بشه بابت برخی مشاوره ها مزاحمتون بشم البته اگه وقت داری؟:n01:

mehdi_pro2
21-07-2013, 07:46
من کمر کوچیکی دارم. یعنی کمر باریکم. چطوری می تونم بهش حجم بدم؟ واقعا از خودم خجالت می کشم. :n27:

من 19 سالمه و 167 سانتی متر قد با وزن 55 کیلو :n28:

amir1373
21-07-2013, 10:37
من کمر کوچیکی دارم. یعنی کمر باریکم. چطوری می تونم بهش حجم بدم؟ واقعا از خودم خجالت می کشم. :n27:

من 19 سالمه و 167 سانتی متر قد با وزن 55 کیلو :n28:

چه خجالتی دوست عزیز
کمر باریک بهترین چیزه
شما پهلو کار کن حجم کناره های شکمت زیاد میشه و شکم هم کار کن حجم شکمت زیاد میشه و کمرت بزرگتر میشه
میتونی از انواع حرکات شکم و پهلو استفاده کنی :n16:

Havbb
22-07-2013, 06:01
اتفاقا کمر باریک یکی از مصادیق زیبایی اندام هستش. منتها عرض شونه هرچی پهن تر باشه بهتره. مهم عرض شونه س

mr_exir
23-07-2013, 22:32
با سلام مربی یه حرکتی داده پس از 20 روز هنوز متمین نیستم درست میزنم یا نه

نام حرکت : زیر بغل کششی دوبل

میشه همراه با تصویر نحوه درست این حرکت را اموزش بدین مرسی

Alcatel.
24-07-2013, 20:34
سلام :n18:
یه جایی شنیدم تخم مرغ رو اب پز کنیم پروتئینش بیشتر میشه .. فکر کنم یچیزی تو این مایه ها بود درست یادم نیست
اخرش خام بخوریم سفیدشو یا سرخ کنیم یا اب پز؟
شنیدم برای هر کیلوگرم از وزن بدن روزی 1 گرم پروتئین باید مصرف بشه درسته؟
کلا رو چه حسابی برنامه ی تغذیه رو تنظیم میکنن؟ اصولش چیه؟
60% کربوهیدرات - 30 درصد پروتئین - 10 درصد چربی ؟؟؟ :n13:

Havbb
24-07-2013, 22:41
سلام :n18:
یه جایی شنیدم تخم مرغ رو اب پز کنیم پروتئینش بیشتر میشه .. فکر کنم یچیزی تو این مایه ها بود درست یادم نیست
اخرش خام بخوریم سفیدشو یا سرخ کنیم یا اب پز؟
شنیدم برای هر کیلوگرم از وزن بدن روزی 1 گرم پروتئین باید مصرف بشه درسته؟
کلا رو چه حسابی برنامه ی تغذیه رو تنظیم میکنن؟ اصولش چیه؟
60% کربوهیدرات - 30 درصد پروتئین - 10 درصد چربی ؟؟؟ :n13:

از این شنیده ها زیاده توجه نکنید!!!
تخم مرغ بهترین حالتش آب پز هستش.

برای افراد عادی به ازای هر کیلو گرم از وزن ، یک گرم پروتئین روزانه و برای بدنسازان دو گرم پروتئین باید مصرف بشه (در پنج یا شش وعده تقسیم کنید)

MILAD MGH
24-07-2013, 22:56
این پروتئین وی هایی که داروخونه ها میفروشن چطورن؟

Havbb
24-07-2013, 23:11
این پروتئین وی هایی که داروخونه ها میفروشن چطورن؟

خب بستگی داره مارکش چی باشه مال کدوم شرکت باشه محتویاتش از کدوم نوع پروتئین باشه
چند تا قاعده به شما میگم اولا محصولی که داروخونه ایه توی اصل بودنش شکی نیست (این از حسنش)

ولی نمیدونم اطلاع دارید از تحقیقی که روی مکمل های وارداتی انجام میشه یا نه. اکثر مکملهایی که به سمت ایران میاد حاوی موادی عقیم کننده هست (جدای از هورمونهای خوراکی که توی مکملها میریزن برای اینکه ورزشکار احساس کنه بهتر نتیجه گرفته)

من خودم به شخصه دیگه حاضر نیستم از غذا یا مکمل غیر ایرانی استفاده کنم مخصوصا پروتیئن.

MILAD MGH
25-07-2013, 00:09
خب بستگی داره مارکش چی باشه مال کدوم شرکت باشه محتویاتش از کدوم نوع پروتئین باشه
چند تا قاعده به شما میگم اولا محصولی که داروخونه ایه توی اصل بودنش شکی نیست (این از حسنش)

ولی نمیدونم اطلاع دارید از تحقیقی که روی مکمل های وارداتی انجام میشه یا نه. اکثر مکملهایی که به سمت ایران میاد حاوی موادی عقیم کننده هست (جدای از هورمونهای خوراکی که توی مکملها میریزن برای اینکه ورزشکار احساس کنه بهتر نتیجه گرفته)

من خودم به شخصه دیگه حاضر نیستم از غذا یا مکمل غیر ایرانی استفاده کنم مخصوصا پروتیئن.

ممنون،
من تا حالا از داروخونه چیزی نگرفتم و زیاد اطلاعی ندارم. دو سه سال پیش هم از باشگاه گرفتم که مارکش یادم نیست چی بود ولی تاثیر خاصی احساس نکردم.
از نظر شما سوپر وی های pnc چطورن؟

majid322
25-07-2013, 00:11
بچه های انجمن اگه مکملی میخوان بنده فرد مورد اطمینان سراغ دارم..از داروخانه هیچ وقت مکمل تهیه نکنید .

در موراد بسیار زیادی مکمل تاریخ گذشته رو دستکاری میکنن و به فروش میرسونن.

Alcatel.
25-07-2013, 01:11
از این شنیده ها زیاده توجه نکنید!!!
تخم مرغ بهترین حالتش آب پز هستش.

برای افراد عادی به ازای هر کیلو گرم از وزن ، یک گرم پروتئین روزانه و برای بدنسازان دو گرم پروتئین باید مصرف بشه (در پنج یا شش وعده تقسیم کنید)
هر عدد تخم مرغ چند گرم پروتئین داره؟؟؟ اگه به ازای هر کیلو 2 گرم بخوایم مصرف کنیم کسی که مثلا 68 کیلو باشه روزی چندتا تخم مرغ باس بخوره؟
زرده هاشو اصلا نباید خورد؟ روزی یه زرده هم زیاده؟
یبار اقای سرابی توی TV داشت صحبت میکرد گفت فقط تخم مرغ و سیب زمینی مصرف کردم هیچ مکملی استفاده نکردم ! یعنی واقعا بدون مکمل هم میشه بدن قابل قبولی پرورش داد که چندین بار قهرمان جهان بشه؟!!! ( منظورم اقای سرابیه )

Havbb
25-07-2013, 02:12
هر تخم شصت گرمی هفت و نیم گرم پروتئین داره با ارزش بیولوژیکی 100 که از این مقدار 2 و نیم گرمش در زرده و چهار و نیم گرمش در سفیده هست (حدودا)

روزانه حد اکثر یک زرده تخم مرغ مجاز هست که خورده بشه.

بله میشه ، مکمل غذایی برای کسیه که غذاش کامل نیست ، کسی که غذاش کامله نیازی به مکمل نداره.

zamoor
26-07-2013, 18:41
عضله سازی در بدنسازی بدون دارو!
به قلم: ریچ گاسپاری به آن گروه از بدنسازان که برای افزایش حجم دارو مصرف می کنند و از همان اولین قدم ها همواره به نیروی دارو و تاثیر آن متکی بوده اند توصیه می کنم هر چه سریعتر مصرف دارو را قطع کنند. باید به پیامدهای مصرف دارو هم فکر کنید، ضمن اینکه نباید فراموش کنید عضله ای که با دارو ساخته می شود هرگز سالم نیست. بدنسازانی که فکر می کنند بدون دارو نمی توانند عضله بسازند کاملا اشتباه می کنند. البته افزایش حجم عضلات وساخت بدنی عضلانی آسان نیست، اما چنانچه برای تمرین و تغذیه خاص افزایش حجم،برنامه ای مناسب داشته باشید می بینید که بزرگ کردن عضلات زیاد هم سخت نیست. همه چیز به تلاش شما بستگی دارد. برای شما که دوست دارید بدن مصرف دارو عضلاتی بزرگ و حجیم و سالم بسازید چند توصیه دارم:

برای تمرین در مرحله افزایش حجم بیشتر از وزنه های آزاد استفاده کنید.با این وسایل انرژی ذخیره شما کمتر به کار گرفته می شود و شما می توانید حداکثر فشار را در عضله ایجاد کنید. البته تمرین با دستگاههای مختلف هم از ویژگی های خاص خود برخوردار است. بعنوان مثال استفاده از سیمکش ها گاهی بسیار ضروری است، اما باید مراقب باشید در تمرین افراط نکنید و انرژی ذخیره را حفظ کنید.
منظم تمرین کنید و روی برنامه تمرینی و حرکات آن تمرکز داشته باشید.رشد عضلا از همین جا شروع می شود. به آن بی توجه نباشید.
تمرین را با حرکات سنگین تر شروع کنید و برای کار روی هر گروه عضلانی از حرکاتی استفاده کنید که بهتر وو راحت تر عضله را تحت فشار می گذارد و بیشترین پاسخ و واکنش عضله را موجب می شود. به عنوان مثال در میان حرکاتی که روی عضلات ران انجام می دهیم اسکوات اگر درست و بدون اشتباه انجام شود بیشترین بازدهی ممکن را دارد، تاثیر این حرکت روی فیبرهای عضلانی فوق العاده است یا در میان حرکاتی که روی سینه انجام می دهیم پرس ها بیشترین فشار را ایجاد می کند، بنابراین در انتخاب حرکات و برنامه ریزی تمرینات مرحل افزایش حجم دقت داشته باشید.
در سیستم هرمی در هرست با وزنه های سنگین تر تمرین می کنید.در این شرایط فشار بیشتری به عضله وارد می شود. افزایش تدریجی فشار و واکنش متقابل عضله یعنی تسریع روند رشد. تارها و فیبرهای عضلانی در برابر این افزایش تدریجی فشار و در نهایت فشاری که به حداکثر می رسد کاملا آرامش خود را از دست می دهند. سیستم های هرمی کاملا عضله را فعال می کند و در رشد آن بسیار موثر است.
در طول تمرینات سنگین به سلامت عضلات،مفاصل،استخوان ها و تاندون ها خیلی بیشتر از بازدهی تمرین فکر کنید و اهمیت بدهید. این از احتمال آسیب دیدگی کم می کند و از سوی دیگر باعث می شود در انجام هر حرکت دقت کافی داشته باشید و تمرین را بدون اشتباه یا با حداقل اشتباه ممکن تمام کنید. پرهیز از هرگونه اشتباه بازدهی و سطح تمرینات شما را افزایش می دهد.
تغذیه مناسب نیز مانند تمرین در افزایش حجم نقشی کلیدی دارد. برای اینکه ذخیره پروتئینی را حفظ کنید باید در کنار پرتئین در رژیم غذایی خود مقدار زیادی کربوهیدرات داشته باشید. فراموش نکنید کالری های که در طول روز دریافت می کنید در موفقیت شما بسیار موثر است. اصل انرژی را همواره به یاد داشته باشید. وقتی می توانید در رشد عضلات موثر باشید که روزانه انرژی کافی را برای تمرین دریافت کنید.
برای اینکه یک رژیم غذایی کامل داشته باشید می توانید از مکمل ها کمک بگیرید. مکمل های پروتئینی به ویژه وی و کازئین روند رشد عضلات را سرعت می بخشد. می توانید از کراتین وگلوتامین نیز استفاده کنید. این دو مکمل در ساخت عضله دخالت می کنند، اما توصیه می کنم زیا د چربی ذخیره نکنید.
در طول روز بیشتر از ۱۲ لیوان آب بنوشید. آب غیر مستقیم به افزایش حجم کمک می کند. عضلات برای بکارگیری گلیکوژن و پروتئین ذخیره به آب نیاز دارند. از نوشیدن آب نترسید. هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. مشکل زمانی به وجود می آید که جذب پروتئین به خاطر کم آبی بدن در حد لازم نباشد و کم شود.
یک بعدی به افزایش حجم فکر نکنید.انعطاف پذیر باشید. چنانچه از یک برنامه تغذیه و تمرین نتیجه نمی گیرید به دنبال برنامه ای بهتر باشید. حتی به نوصیه های عمل کنید. هرگز برای ادامه یک سیستم تمرینی و روش تغذیه ای که نتیجه نمی دهد اصرار نداشته باشید.

برای افزایش حجم برنامه تمرینی زیر پیشنهاد می دهم: روز اول – سرشانه و پشت بازو روز دوم – زیر بغل روز سوم – استراحت روز چهارم – سینه و جلوبازو روز پنجم – پا روز ششم – استراحت روز هفتم – سرشانه و پشت بازو برای تمرین روی عضلا سرشانه از سه حرکت پرس سرشانه هالتر،پرس سرشانه دمبل نشسته ونشر روبرو با دمبل استفاده می کنم و هریک از این حرکات را در ۴ ست ۱۰ تا ۱۲ بار انجام میدهم. برای تمرین روی عضلات پشت بازو هم تریجح می دهم سه حرکت داشته باشم. پشت بازو هالتر(خمیده) نشسته،پشت بازو دمبل نشسته و پرس دست جمع. هر حرکت را در ۴ ست ۱۰ تا ۱۲ بار انجام می دهم. برای تمرین روی عضلا پشت از چهار حرکت استفاده می کنم.ددلیفت،زیربغل هالتر خم،تی بار و زیر بغل دمبل تک خم. هر حرکت را در ۴ ست سنگین با سیستم پیرامید انجام میدهم. ست اول ۱۲ یا ۱۰ حرکت.در ست آخر به سختی می توانم حرکت را ۶ بار تکرار کنم. تمرین روی عضلات پا یکی از سنگین ترین تمرینات من به حساب می آید. اما فکر می کنم این سطح تمرین برای افزایش حجم عضلات پا، به ویژه عضلات چهار سر ران لازم است.

حرکت

ست

تکرار

کشش پا

۳

۱۵

اسکوات

۳

۱۰-۶

هاگ

۳

۱۰-۶

پرس پا

۳

۱۲-۱۰

پشت پا دستگاه

۳

۱۲-۱۰

لیفت پشت پا

۳

۱۲-۱۰

ساق پا ایستاده

۲

۱۲-۱۰

ساق نشسته

۲

۱۲-۱۰

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منبع : ایرانی فیتنس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mr_exir
26-07-2013, 19:01
فیله کمر نمرکزی چیست؟

کمک کنید

majidli
26-07-2013, 19:07
دوست عزیز شما که این مطب رو گذاشتی حداقل عکس یه نفرو میذاشتی که دارو نخورده باشه و هیکلشم قشنگ باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عضله ای که با دارو ساخته میشه سالم نیست؟؟ بستگی دارخ دارو رو چی قلمداد کنی! اگه منظورتون از دارو پروتئینه که باید عرض کنم ساختار عضلات از پروتئینه که اگه موقع فشار سنگین به عضله بش پروتین نرسه عضله میسوزه...
به نظر شما تو غذاهای ما ایرانیا در طول روز که استفاده میکنیم چقدر پروتئین وجود داره که یه فرد ورزشکار رو بتونه ساپورت کنه؟!!
ما باید دیدمون رو به استفاده از مکملها درست کنیم!

شـیـفــو
26-07-2013, 19:42
رفته بودم باشگاه بدنسازی دنبال یکی از دوستام ، تو بوفه دیدم یه یارو 8 تا قرص :n04: رو عین اسمارتیز با آب خورد ، خودش فهمید من چقدر تعجب کردم گفتش تازه اینکه چیزی نیست داداشم 12 تا قبل تمرین میخوره 12 تا هم بعد تمرین :n04::n04:
اسم قرصه فکر کنم آلومی بود ، دوستان این همه مواد شیمیایی اولا لازمه که ایجوری خورده بشه ؟ عوارض نداره ؟ حالا گیریم هیکلش 10 برابر آرنولد بشه ، اینکه همش مواد شیمیایی میشه نه ماهیچه :n13:
این همه باشگاه رزمی رفتم خداروشکر تا حالا یکبارم ندیدم کسی ازین کارا بکنه :n03: درسته ماهیچه های بزرگ برای رزمی کارا مناسب نیست ولی حتی برای موقع هایی که تمرین سخت داشتیم اسم یکی ازین مواد شیمیایی ها رو هم نمی آوردیم .

Havbb
27-07-2013, 02:00
دوستان دقت کنید منظور از دارو در بدنسازی ، مکمل ها و پروتئین ها و... نیستند!!!

=-=-=-=-=

رفته بودم باشگاه بدنسازی دنبال یکی از دوستام ، تو بوفه دیدم یه یارو 8 تا قرص رو عین اسمارتیز با آب خورد ، خودش فهمید من چقدر تعجب کردم گفتش تازه اینکه چیزی نیست داداشم 12 تا قبل تمرین میخوره 12 تا هم بعد تمرین
اسم قرصه فکر کنم آلومی بود ، دوستان این همه مواد شیمیایی اولا لازمه که ایجوری خورده بشه ؟ عوارض نداره ؟ حالا گیریم هیکلش 10 برابر آرنولد بشه ، اینکه همش مواد شیمیایی میشه نه ماهیچه

اشتباه به عرضتون رسوندن! تنها قرصی که تو بدنسازی به این تعدادی که گفتید میخورن قرص آمینو اسید هست یا به زبون خودمونی همون قرص پروتئین! این قرص دارو نیست بلکه مکمل غذایی پروتئینی هستش یعنی از اسمارتیز هم کمتر عوارض داره!

خیلی ها همین اشتباه رو میکنن. یه بار من پنج تا قرص آمینو رو پشت سر هم خوردم یکی با تعجب اومد گفت الان میمیری...

=-=-=-=-=-=-=-=

دوستان یه لطفی بکنید قبل از اظهار نظر درباره ی مطلبd یا بپرسید یا تحقیق کنید. برای من کم و زیاد نداره ، خودتون مضحکه میشید وقتی جایی از اینجور حرفای نسنجیده بزنید.

mehdi speed 700
31-07-2013, 15:56
سلام دوستان تایید میکنید این مکمل رو یکی از حرفه هامون خورده بود جواب گرفته بود حدود 14 ساله بدنسازی میکنه و قهرمان پاورلیفتینگ هست خودشم هیکل خیلی نابی داره توی شیراز و شهرستان ها هم پخش میکنه یعنی خودش عمده فروشه بعد از مصرف انواع مکمل ها که خودش استفاده کرده بود اینو پیشنهاد کرد به منم توصیه کرد قیمتشم 250 تومنه 3 کیلوییش اینم سایتش.
راه حلی دارین که از پودرش بفهمیم اصله یا نه.تا جایی که من میدونم مکمل هایی که زیاد معروف نیستن چون همه از برندشون خبر ندارن تولید کننده های چینی و ایرانی هم به سراغشون نمیرن.
راستی مکملش خیلی خشکه یعنی واقعا خشکه من که میخورم وانیلی هست ولی کمی مزه وانیل میده و خیلی کم هم شیرینه.مزه دلچسبی نداره

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi speed 700
31-07-2013, 15:56
راستی سریال نامبر و تاریخ مصرف هم داره
راستی میخواستم بدونم این پروتئینه یا کربوپروتئینه.
من که توی سایتش خودنم مثل یه کربو پروتئین هست.
و پروتئینشم ماله تخم مرغ و سویا هست و البته گلوتین هم داره.
راستی آرژنین و گلوتامین هم داره
کیفیت خوبی داره به نظرتون

miladio
31-07-2013, 22:15

عزیز من داروخونه معتبره اما نه در این حد. همین الان میبرمتون یه داروخونه که داره ماسل فارم تقلبی میفروشه. خودش هم خبر نداره تقلبیه.
در ثانی کدوم شرکت مکمل سازی ایران رو آدم حساب میکنه که حالا مثلا بیاد واسه محصولاتی که به ایران میرن افزودنی بزنه؟!
در آمریکا هم که تولید میشن کاملا تحت نظر هست و نمیتونن هرچیزی رو بهش اضافه کنن.
در ضمن شما مکمل ایرانی مصرف میکنید؟ احتمالا چیزایی شبیه pnc؟ والا کارخونش همین شهرک صنعتی یزده. دیگه بهترین چیزی که توش میریزن شیرخشکای دسته چندم ایرانیه. کیفیت زیر صفر!

mehdi speed 700
31-07-2013, 22:49
عزیز من داروخونه معتبره اما نه در این حد. همین الان میبرمتون یه داروخونه که داره ماسل فارم تقلبی میفروشه. خودش هم خبر نداره تقلبیه.
در ثانی کدوم شرکت مکمل سازی ایران رو آدم حساب میکنه که حالا مثلا بیاد واسه محصولاتی که به ایران میرن افزودنی بزنه؟!
در آمریکا هم که تولید میشن کاملا تحت نظر هست و نمیتونن هرچیزی رو بهش اضافه کنن.
در ضمن شما مکمل ایرانی مصرف میکنید؟ احتمالا چیزایی شبیه pnc؟ والا کارخونش همین شهرک صنعتی یزده. دیگه بهترین چیزی که توش میریزن شیرخشکای دسته چندم ایرانیه. کیفیت زیر صفر!

توی آمریکا روی مکمل ها ورزشی مثل پروتئین و کراتین و این حرفا هیچ نظارتی نمیشه شما میتونی توی نت یه سرچ کنی متوجه این موضوع بشی.
دوست عزیز پروژه عقیم سازی افراد چندین نژاد به خصوص آریایی ها خیلی وقته داره اجرا میشه و فقط مختص مکمل نیست توی خوراکی هایی که وارد میشه یا سیگار ها و چیزای دیگه مثل اسپری خوشبو کننده و خمیر دندان این حرفا راستی میدونستی 60% زن های مکزیکی عقیم هستن و نازا هستن.و مطمئن باشید کشور بعدی که خیلی زود نسلشون منقرض میشن و زوجاشون خیلی زود نابارور میشن ترکیه هست حوصله ذکر دلیلشم نیست چون طولانیه

hamid_diablo
01-08-2013, 17:46
سلام دوستان

نظرتون درباره این دو محصول چیه ؟ و اینکه قیمت دارین ازشون ؟

ریل مس پروبیوتیک گاسپاری
2.7kg

'گین فست شرکت یونیورسال
2.3 کیلوگرم

مس پیک شرکت اینر آرمور
4kg

Mohammad Yek110
02-08-2013, 19:54
سلام دوستان
سن من 15 سال و 8 ماهم هست تقریبا و طبیعتا توی سن رشد هستم
بدنسازی رو شروع کنم روی رشد تاثیری نداره؟...

Havbb
03-08-2013, 02:48
سلام دوستان
سن من 15 سال و 8 ماهم هست تقریبا و طبیعتا توی سن رشد هستم
بدنسازی رو شروع کنم روی رشد تاثیری نداره؟...

یعنی شما 8 سالت بوده اینجا ثبت نام کردی؟

چرا تاثیر داره ولی تاثیر مثبت! رشدت زیاد میشه....

پ.ن: ضمنا از این به بعد تا وقتی من ناظرم اینجا اجازه نمیدم حرفهای غلط و جوابهای عشقی در تاپیک نوشته بشه ، پاسخی رو اگه مطمئن هستید درسته بنویسید اگه همینجور از اینور اونور شنیدید (از افراد یا منابع غیر معتبر و غیر متخصص) بنویسید حذف میشه.

salar79
03-08-2013, 04:16
با سلام
دوستان من 13 سالمه:n01:

دوست ندارم خیلی روی بدنسازی کار کنم:n15:
ولی دوست دارم بدن نسبتن قوی داشته باشم که دیگران نتونن بهم زور بگن!(دقت کنید برای دعوا نمیخوام :n24:) و کلا بدنی آماده داشته باشم!:n25:

ولی توی فامیل فقط یه نفر میره بدن سازی اونم حدودا 8 سال بامن تفاوت سنی داره و تازه با دوستاش میره و من معمولا نمی تونم با هاش برم چون کلا برنامش با من فرق داره!:n27:

البته اونن بیچاره میگه می خوای بیای بیا! ولی نمیدونم یا یادش میره یا نمی خواد منو ببره!:n13:

ولی زیاد اهل این که نخواد ببره نیست احتمالا حواسش نیست و از اون جایی که کلا برنامش زیاد جور نیست من هم دیگه نمیشه با هاش برم!:n14:

پس در نتیجه من تصمیم گرفتم توی خونه تمرین کنم مدتی دراز نشست و حرکت کمر میرفتم و تاثیرش رو واقعا دیدم!:n06:(مخصوصا برای لاغری)

ولی دیدم حتی نمی تونم 10 شنا ی سالم برم شما به طور کلی برنامه ای برای من ندارید؟!:n29:

باید اعلام کنم من هیچ وسیله ای برای تمرین ندارم:n27:و فکر نکنم خانواده بزارن بخرم!:n28:مخصوصا خواهرم :45:

در ضمن باید اعلام کنم من جلوی نظرات خواهرم این شکلیم!

خواهرم::n24:

من::sq_17:

پس خواهشن یه برنامه ی خوب و کاربردی بدید که اگر هم وسیله ای خواست من بتونم قانعش کنم؟!:n16:(در ضمن: قد من:157 وزن من:54 هستش)

پیشاپیش مـــمــــنـــون:n12:

Havbb
03-08-2013, 10:16
ورزش باید در محیط ورزشی انجام بشه ورزش توی خونه فایده نداره.

شما به کسی احتیاج خاصی نداری ، شما تنها برو باشگاه. فقط یه برنامه تمرینی میخوای که به اون فامیلتون بگو یه دونه بهت بده یا اگه نداد از مربی باشگاه بخواه.

اتفاقا بدنسازی ورزشیه که اگه بخوای توی باشگاه با رفیقا صحبت کنی و... نمیتونی روی تمرین تمرکز کنی و این مانع پیشرفته. کلا ابن ورزش یه ورزش انفرادی به تمام معناست.

hamid_diablo
03-08-2013, 11:47
به حرفهای Havbb عزیز این رو هم اضافه کنم که باشگاه بالقوه برای ورزشکار بهتره...

وجود افرادی که با دیدنشون شاید انگیزتون بالا بره و همچنین وجود موسیقی و ریتم و آینه میتونه کمک بیشتری بهتون بکنه

salar79
03-08-2013, 13:39
تنهایی نمی زارن ای جور محیطا برم:n28:

در ضمن دوست عزیز من نمی خوام بدنساری کنم فقط می خوام یه ورزشی توی خونه داشته باشم:n01:

Havbb
03-08-2013, 14:21
خب چهارتا حرکت هست که توی خونه اگه بتونی انجام بدی تقریبا تمام عضلات بدن درگیر شدن.

1- اسکات
2- ددلیفت
3- شنا سوئدی
4- بارفیکس دست باز

اسکات یعنی یه باری روی شونه هات بذاری و بشینی و بلند شی.
ددلیفت حرکتیه که در حالت ایستاده خم میشی و یه وزنه رو از رو زمین بلند میکنی (فقط با استفاده از کمر)

Mohammad Yek110
03-08-2013, 18:57
یعنی شما 8 سالت بوده اینجا ثبت نام کردی؟

چرا تاثیر داره ولی تاثیر مثبت! رشدت زیاد میشه....

پ.ن: ضمنا از این به بعد تا وقتی من ناظرم اینجا اجازه نمیدم حرفهای غلط و جوابهای عشقی در تاپیک نوشته بشه ، پاسخی رو اگه مطمئن هستید درسته بنویسید اگه همینجور از اینور اونور شنیدید (از افراد یا منابع غیر معتبر و غیر متخصص) بنویسید حذف میشه.

:دی
هروقت سنمو میگم همه به تاریخ عضویت نیگا میکنن و همین سوالو میپرسن :دی نه این اکانت موجود بود من دوسال پیش اومدم اینجا از این اکانت استفاده کردم :دی
از خیلیا شنیدم که رشد قد رو متوقف میکنه ( التبه من قدم مناسبه و 185 هستم ) ..... پس درست نیست؟؟
ممنون

پ.ن : راستی چون همشهری هستیم ، شما کدوم باشگاه میرین؟کدوم باشگاههای اصفهان خوب هستن بنظرتون؟(پ.خ کنید)