PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپـیـک جامــع بدنـسـازی و پرورش انـدام ►►

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

Mohammad King
10-06-2012, 15:16
سلام دوستان

کراتین گاسپاری عیب نداره 1 روز زیر آفتاب باشه؟

armin_punisher6
10-06-2012, 16:08
بچه ها من حدود 9 ماهه کار میکنم ولی خیلی کم عضلاتم رشد کرده.میخواستم ببینم چه چیزی میتونم بخورم که بتونه زورم رو بیشتر کنه و در نتیجه دیرتر خسته شم و ورنه های سنگین تری بزنم؟
قدم 185 وزنم 71

eeeeeeehsan
11-06-2012, 20:08
سلام

یه برنامه غذایی عالی میخواستم که زود هم حجم بگیرم هم وزنم بیاد بالا.

تمرینم خوبه، انرژیم هم خوبه.

وزن 67
قد 177
سن 22
1 ساله که دارم کار میکنم.
اصلا مکمل نمیخوام، فقط غذا.

ساعت تمرینم همیشه: 7:30 تا 9 شب.
ساعت خواب: 1.
بیدار باش صبح: 8.

توی طول روز وقت واسه خوردن دارم، پس هرچی نیاز هست رو بهم بگید.

ممنون.

eeeeeeehsan
11-06-2012, 20:19
بچه ها من حدود 9 ماهه کار میکنم ولی خیلی کم عضلاتم رشد کرده.میخواستم ببینم چه چیزی میتونم بخورم که بتونه زورم رو بیشتر کنه و در نتیجه دیرتر خسته شم و ورنه های سنگین تری بزنم؟قدم 185 وزنم 71

داداش، این تجربه ی شخصی منه، نمیدونم خوبه یا نه یا واسه تو اثر میکنه یا نه ولی من راضیم.

واسه انرژی قبل تمرین:
1 ساعت قبل اینکه تمرینت رو شروع کنی یکی از این رشته های نودالیت درست کن بخور، همه مغازه ها دارن.
یه ربع قبل تمرینت هم یه دونه بستنی بخور، یه کیم.

بعد هم برو داروخونه یه بسته قرص well man بخر، ویتامین های مردونست، خیلی خوبه. هم واسه انرِژِی پیدا کردن، هم سلامتی، هم تقویت جنسی و ...
یه دونه هم قرص جوشان ویتامین c بخر.

در حین تمرین یه بطری آب بردار و قرص جوشان رو بنداز توش و در حین تمرین بخور. ویتامین c باعث اکسیژن رسانی بیشتر به خون میشه، کمتر نفس کم میاری و خسته میشی ولی کلا این خستگی و کم آووردن نفس در طول تمرین طبیعیه.

اون well man هم رو هر روز روزی یکی بلافاصله بعد ناهار با آب زیاد بخور. یکم ادرارت زرد میشه ولی طبیعیه.

واسه بعد باشگاهت هم یه برنامه غذایی نیاز داری که کار من نیست.

موفق باشی...

eeeeeeehsan
14-06-2012, 22:16
کسی نیست جواب بده؟؟

moslem47
15-06-2012, 00:05
دوستان فیلمی هست که در ان نحوه صحیح حرکات را نشون بده؟
در ضمن برای کسی که 170 قدش هست و 58 کیلو وزنش چه برنامه ای دارید؟ جهت افزایش وزن

mr_khodaei2008
16-06-2012, 21:09
چقدر زمان قبل و بعد تمرین باید غدا خورد . یعنی 30 دقیقه قبل از تمرین یا زودتر یا دیرتر

hosein_a
17-06-2012, 13:12
چقدر زمان قبل و بعد تمرین باید غدا خورد . یعنی 30 دقیقه قبل از تمرین یا زودتر یا دیرتر

قبل تمرین اگه غذاهای کربوهیدرات دار میخورین باید حدودا1.5ساعت از خوردنش گذشته باشه وبعد برین باشگاه اما 20دقیقه قبل باشگاه بستنی یا اینجور چیزا ها را میتونی بخوری که قند بدنت بره بالا
بعد باشگاه هروقت رسیدی خونه هر غذایی میلته میتونی بخوری اما ازغذاهای پروتئین دار استفاده کن

mr_khodaei2008
18-06-2012, 09:44
قبل تمرین اگه غذاهای کربوهیدرات دار میخورین باید حدودا1.5ساعت از خوردنش گذشته باشه وبعد برین باشگاه اما 20دقیقه قبل باشگاه بستنی یا اینجور چیزا ها را میتونی بخوری که قند بدنت بره بالا
بعد باشگاه هروقت رسیدی خونه هر غذایی میلته میتونی بخوری اما ازغذاهای پروتئین دار استفاده کن

ممنون

غذاهای کربوهیدرات دار مثلا پیا ؟

hosein_a
18-06-2012, 10:07
ممنون

غذاهای کربوهیدرات دار مثلا پیا ؟

مثلا اگه غذاتونو با نون بخورین یا داخل غذاتون کاهو یا گل کلم یا اسفناج یا گوجه فرنگی باشه یا اگه میوه خورده باشین مثله سیب یا موز یاپرتقال یا انگور

Havbb
18-06-2012, 12:24
سلام
من الان قدرتی کار میکنم ، از کراتین atp سه فیلـ.تره هم استفاده میکنم.
این مکمل تشکیل شده از کراتین و پروتئین و کربوهیدرات ، چند وقت پیش توی یه مقاله میخوندم که اگه میخواید تاثیر کراتین بهتر باشه اون رو با پروتئین و کربوهیدات مصرف کنید.

برداشت من اینه که این نوع کراتین رو به همین خاطر با کربو و پروتئین مخلوط کردند. این مکمل هم همونطور که میدونید مخصوص ورزشکاران قدرتی هست.

سوال من اینه که با توجه به اینها آیا اگه من کراتین خالی مصرف کنم بازم همون تاثیر قدرت رو (یه مقدار کمتر) میگیرم؟ یا اینکه کلا فرق داره کراتین معمولی با ATP ؟؟

ممنون.

hp722
20-06-2012, 11:28
سلام

دوستان من 1سال باشگاه کار کردم ولی چون تغییر آنچنانی احساس نکردم بیخیال شدم

میخوام بدونم چه پودری مصرف کنم که عضله بیاره و حجیم کنه و ضرر آنچنانی نداشته باشه.زیادم نمیخوام گرون باشه.همون در حد50ـ60 باشه

کراتین چطوره؟چه مدلش؟پروتئین ضرر داره؟

دوستم 35تومن داده و کربو خریده.این چطوره؟اینو بخرم و بخورم حین باشگاه رفتن؟

ممنون میشم یه راهنمایی درست و حسابی بکنید

Havbb
23-06-2012, 00:15
شما هدفت چیه برای باشگاه رفتن : بدن حجمی خطی یا غیر خطی؟
چون برای خطی کردن بدن کارهای دیگه ای باید بکنی....

برای حجم اوردن (غیر خطی) باید تکرارهاست بین سه تا هفت تا باشه. پودر هم کراتین مناسبه ، البته کار زیاد میبره ولی تا یه جایی مناسبه و کراتین کفایت میکنه (از اون به بعدش اگه خواستی باید بری هورمون) البته بستگی به استعداد بدنیت هم داره.
کراتین اصل بخر فرقی نمیکنه چه نوعی (منظورم اینه که کراتین اصل ولی ارزون ترین نوعش هم کار شما رو راه میندازه فعلا)

پروتئین هم خوبه ، ضرر نداره ولی نباید بیش از حد بخوری چون خیلی خطرناکه!

کربو به شما انرژی میده حین تمرین! خیلی کاری به حجم نداره.

*IN*
28-06-2012, 12:50
سلام
چه نوع مولتی ویتامینی پیشنهاد میکنید؟؟؟
خودم Centrum advance استفاده میکنم که چند وقته نمیتونم ادونسش رو پیدا کنم میخوام ببینم چیزی هست که از این بهتر باشه؟؟؟

Aless
05-07-2012, 16:55
تناسب اندام در8 هفته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باشگاه خبرنگاران: اگر از چاقي رنج مي بريد و مي خواهيد رژيم غذايي بگيريد خواندن مطالب زير را از دست ندهيد.

كلينيك اگر شما اضافه وزن ندارید، ممکن است مایل باشید عضلات ران ها و شکم تان را تقویت کنید تا زیباتر شوید. شما می توانید یک شکم سفت و عضلانی داشته باشید، فقط اگر به مدت شش یا هشت هفته ورزش های ساده ی آئروبیک (AEROBIC) مثل پیاده روی و دوچرخه سواری را انجام دهید.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن یک بدن زیبا حتماً نیازی ندارید که عضو باشگاه خاصی باشید یا از دستگاه های ورزشی استفاده کنید. ورزش باید جزئی از زندگی روزمره ی شما باشد.
ورزش منظم علاوه بر آثار مفیدی که روی وزن و سیستم قلبی- عروقی شما دارد، می تواند موجب شکل دادن و تناسب اندام شما هم شود.
داشتن یک اندام زیبا احساس خوبی به شما می دهد و سبب می شود کار خود را بهتر انجام دهید، انرژی بیشتری برای انجام کارها داشته باشید و در عین حال بسیاری از استرس های موجود در محیط کاری را هم کم می کند.
در اینجا ما به بعضی از ورزش هایی که به تناسب اندام شما کمک می کنند، اشاره می کنیم.

دراز و نشست

برای اینکه یک شکم صاف و عضلانی داشته باشید، توصیه می کنیم روزانه 30 عدد دراز و نشست بروید. به این صورت که روی زمین به پشت دراز بکشید و گودی کمر خود را کاملاً به زمین بچسبانید. دست های خود را پشت سر بگذارید و سپس بدون اینکه به گردن خود فشار آورید و کمرتان از زمین جدا شود، شانه های خود را از زمین بلند کنید.

ورزش های آئروبیک

همان طور که می دانید این گونه ورزش ها برای تقویت سیستم قلبی-عروقی و همچنین کاهش وزن مناسب است. از جمله ی این ورزش ها می توان به پیاده روی تند، دویدن ، طناب زدن، دوچرخه سواری و شنا اشاره کرد.

پیاده روی

ساده ترین نوع ورزش است. این نوع ورزش موجب سلامت نگاه داشتن قلب و ریه ی شما می شود.
همچنین به کاهش کلسترول خون، کمک می کند و از استئوپروز یا پوکی استخوان در افراد سالمند جلوگیری می کند.
پیاده روی روی زمین صاف، حتی برای افرادی که درد زانو یا کمر دارند هم مناسب است و فشار نامناسبی روی مفاصل آنها وارد نمی کند.
پیاده روی در کنار ساحل و روی شن موجب شکل دادن به عضلات ساق پا می شود.
پیاده روی بر روی زمین شیب دار، علاوه بر زیبا ساختن عضلات ساق، سبب خوش فرم شدن عضلات ران هم می شود.
اگر مفاصل شما سالم هستند و شرایط بدنی شما اجازه می دهد، سعی کنید به نرمی بدوید. دویدن موجب می شود عضلات شما سریع تر و بهتر فرم بگیرند. سعی کنید با یکی دو تا از دوستانتان بدوید، چون این کار شما را برای دویدن بیشتر تحریک می کند.

ورزش کمر

این ورزش سبب باریک کردن کمر و شکل دادن به عضلات لگن شما می شود. پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه ها باز کنید. دست راست خود را به سمت بالا ببرید و به سمت چپ خم شوید. سپس این کار را در جهت عکس انجام دهید. این کار را تا جایی که قدرت و تحمل دارید، تکرار کنید.

خم شدن از ناحیه کمر

این کار موجب باریک شدن کمر، شکل دادن به عضلات لگن و داخل ران ها و قدرتمند کردن ساق پاها می شود. یک پای خود را از سطح زمین بالاتر بگذارید، به طوری که حداقل با پای دیگر شما یک زاویه 90 درجه داشته باشد. سپس در حالی که از ناحیه ی کمر خم می شوید، سعی کنید با دست نوک انگشتان پای خود را بگیرید. زانوهای شما نباید در این حرکت خم شوند.

نکات مهم قبل و بعد از شروع ورزش

یادتان باشد که قبل از انجام حرکات ورزشی خصوصاً حرکات کششی، ابتدا باید بدن خود را گرم کنید. گرم کردن بدن موجب می شود که جریان خون کم کم در عضلاتی که ورزش می کنند، زیاد شود و در نتیجه از آسیب عضلات جلوگیری می کند.
توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب عضلانی، قبل و بعد از ورزش از حرکات کششی استفاده شود. این کار حتی دردهای عضلانی بعد از ورزش را هم کاهش می دهد. حرکات کششی را انجام دهید و هر کدام از حرکات و کشش ها را به مدت 30 ثانیه نگه دارید.
هنگام انجام این حرکات حتماً نفس های عمیق بکشید تا اکسیژن کافی در دسترس عضلات قرار گیرد.
قبل از انجام ورزش، این حرکات را برای گرم کردن بدن خود انجام دهید:
مانند یک گربه دست ها و پاهای خود را بکشید و به مدت 30 ثانیه نگه دارید. بعد از اتمام ورزش هم برای اینکه بتوانید دمای بدن خود و ضربان قلب را به حالت عادی برگردانید، باز این حرکات کششی را انجام دهید. این حرکات از گرفتگی عضلات و ایجاد درد بعد از ورزش جلوگیری می کنند.
نفس کشیدن را هنگام حرکات کششی فراموش نکنید.

چه مقدار و چه مواقعی ورزش کنیم؟

هرچه بیشتر و هر زمان که می توانید، ورزش کنید. شما می توانید 4-3 مرتبه در هفته وهر بار به مدت نیم تا یک ساعت و یا حتی اگر می توانید بیشتر، ورزش کنید.
اگر اضافه وزن دارید، هفته ای 5 بار و هر بار 45 دقیقه ورزش های آئروبیک را انجام دهید. کمتر ازاین میزان، برای کاهش وزن فایده ای ندارد. ورزش آئروبیک را متناسب با سن و شرایط بدنی خودتان انتخاب کنید. بعضی ها قادر هستند بدوند یا دوچرخه سواری کنند و بعضی فقط می توانند پیاده روی کنند.

برنامه ریزی برای موفقیت

همیشه باید برای هدفی که دارید، برنامه ریزی داشته باشید و این برنامه ریزی باید بلند مدت باشد.
باید بدانید هدف شما کاهش وزن است یا اینکه شما اضافه وزن ندارید و می خواهید اندامی زیبا داشته باشید.
یادتان باشد برای رسیدن به چنین اهدافی باید شیوه ی زندگی و تغذیه ی خود را عوض کنید.
اینها اهدافی بلند مدت هستند و شما نباید انتظار داشته باشید که خیلی زود به این اهداف برسید.
شاید تغییرات آن قدر اندک باشند که شما را ناامید کنند، ولی اگر برنامه داشته باشید، این را بدانید که با همین تغییرات اندک است که به اهداف بزرگ خود دست می یابید.

mr_khodaei2008
12-07-2012, 08:49
سلام .

شرمنده که تاپک جدا زدم .خواستم سریع تر و بهتر به جواب برسم اگه تو تاپک بدنسازی بپرسم سوالم تو یک صحفه هست و با رفتن به صحفه بعد کسی نمخونه و جواب بده

مشاوره بدید برا :

من 2 ماهی هست دارم میرم باشگاه قدم 183 و و زنم 57 هست . من برای افزایش وزن دارم میرم . از مکمل هم استفاده میکنم . مربی ابتدا بهم کراتین و گینر را پیشنهاد داد که مصرف کنم و تو این مدت مصرف کردم و الانم گینر شموم شده . و تو این 2 ماه فقط 1.5 کیلو اضاف کردم

هنوز خیلی لاغرم و البته هیچ بیماری ندارم و تغذیه ام هم خوب هست و روز 6 وعده غذا رو میخورم ولی خوب لاغرم
با مربی صحبت کردم گفت میتونی الان پروتئین مصرف کنی که خیلی کمکت میکنه و وزنت زیاد میشه فقط هزینش زیاده از 100 به بالا پروتئین خوب هست

ازتون میخام اونایی که تجربه دارن و بهم کمک کنن به نظرتون چیکار کنم پروتئین بگیرم ؟ چه نوعش را ؟ یا اگه مکمل دیگه ای سراغ ردارین که میتونه چاق کننده خوبی باشه بگید بحرحال هر چی میدونید بگید

ضمنا میخاستم یه برنامه تمرینی هم بهم بدین که بیشتر برا افزایش بالا تنه خوب باشه البته پایین تنه را هم داشته باشه ولی تمرکزش بیشتر رو بالا باشه

از اونایی که واقعا کمک میکنن وواقعا ممنونم شرمنده حرفام زیاد شد

lahij_web
12-07-2012, 11:41
سلام
من الان قدرتی کار میکنم ، از کراتین atp سه فیلـ.تره هم استفاده میکنم.
این مکمل تشکیل شده از کراتین و پروتئین و کربوهیدرات ، چند وقت پیش توی یه مقاله میخوندم که اگه میخواید تاثیر کراتین بهتر باشه اون رو با پروتئین و کربوهیدات مصرف کنید.

برداشت من اینه که این نوع کراتین رو به همین خاطر با کربو و پروتئین مخلوط کردند. این مکمل هم همونطور که میدونید مخصوص ورزشکاران قدرتی هست.

سوال من اینه که با توجه به اینها آیا اگه من کراتین خالی مصرف کنم بازم همون تاثیر قدرت رو (یه مقدار کمتر) میگیرم؟ یا اینکه کلا فرق داره کراتین معمولی با ATP ؟؟

ممنون.
ین ترکیب
دوست عزیز کراتین ماهیتش یچیز هست و انواع مختلفش مثل مونوهیدرات و ATP و انسولین دار ! و ... شکل های مختلفش هستند .
شما برای تولید انرژی عضلات همیشه به آدنوزین تری فسفات یا همون ATP نیاز داری که کراتین معمولی این کار رو انجام میده ولی تو نوع دیگرش مقداری ترکیبات کربوهیدراتی هم درش گنجونده شده تا بتونه این ترکیب رو سریعتر آزاد کنه....

::.. Aless جان
دوستان سعی کنید تا حد امکان از کپی کردن مطالب خصوصا کلیشه ای و کتابی صرف نظر کنید . ممنون :)

ehsanxpress
18-07-2012, 20:57
دوستان من 22 سالمه
قدم 185
وزنم نزدیک 100
میدونم اضافه وزن دارم
باید از کجا شروع کنم ؟؟؟ باشگاه بدنسازی برم آیا نتیجه میگیرم ؟
میخوام شکمم آب شه فقط بدنم کمی رو فرم بیاد..
چه مدت باید باید کار کنم ؟؟ مرسی:7:

h-blade
19-07-2012, 16:14
دوستان من 22 سالمه
قدم 185
وزنم نزدیک 100
میدونم اضافه وزن دارم
باید از کجا شروع کنم ؟؟؟ باشگاه بدنسازی برم آیا نتیجه میگیرم ؟
میخوام شکمم آب شه فقط بدنم کمی رو فرم بیاد..
چه مدت باید باید کار کنم ؟؟ مرسی:7:

براي كاهش وزن بدن سازي اصلا پيشنهاد نميشه....

بايد اراده داشته باشيد و بهترين ورزش براي كاهش وزن دويدن هست با تايم 20 دقيقه به بالا.....

ehsanxpress
19-07-2012, 17:23
براي كاهش وزن بدن سازي اصلا پيشنهاد نميشه....

بايد اراده داشته باشيد و بهترين ورزش براي كاهش وزن دويدن هست با تايم 20 دقيقه به بالا.....

یعنی بدنسازی به هیچ عنوان به درد من نمیخوره ؟؟

تایم دویدن خب در روز یعنی چه قدر باشه ؟ بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم دوستم:12:

h-blade
19-07-2012, 21:37
یعنی بدنسازی به هیچ عنوان به درد من نمیخوره ؟؟

تایم دویدن خب در روز یعنی چه قدر باشه ؟ بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم دوستم:12:

اگه قصدتون صرفا كاهش وزن باشه نه بدرد شما نميخوره.....

اگه اراده و فضا براي دويدن رو داشته باشيد اين فرمول كه ميگم بد نيست( تاكيد ميكنم كه فضاي باز خيلي خيلي تاثير بهتري داره تا تردميل)

3 روز اول 10 دقيقه 3 روز دوم 15 دقيقه و همينطور هر 3 روز 5 دقيقه به تايم دويدن ادامه ميديد. اينم در نظر داشته باشيد تا وقتي زمان دويدنتون كمتر از 20 دقيقه هست چربي سوزي تقريبا صفر ولي بعد از 20 دقيقه به ازاي زماني كه ميدوييد چربي سوزي داريد.

تبصره: 3 روز اول رو حتما 10 دقيقه بريد وبعدش اگه ديديد براتون سنگينه ميتونيد دوره هاي تعويض زمان رو 4 روزه يا بالاتر انجام بديد.

نكته: حتما حتما حتما قبل از دويدن بدنتون رو گرم كنيد....

majid322
19-07-2012, 21:42
اتفاقا بدنسازی واقعا برا شما مفیده چون بعد کم کردن وزن اگه تمرینات با وزنه نداشته باشید پوستتون شل و اویزون میشه ولی اگه هوازی توام با تمرین با وزنه باشه خیلی عالی جواب میگیرید و پوستتون هم خراب نمیشه...
و چیز دیگه اینه که درسته بدنسازی ورزش بی هوازیه و باعث چربی سوزی نیست ولی کالری سوزی خوبی رو به همراه داره..به نظر من جفت اینا کنار هم بهترین نتایج رو میدن منظورم هوازی و بی هوازیه..
.
.
موفق باشی..

ehsanxpress
20-07-2012, 13:06
یعنی من هم دویدن روزانه رو تو برنامم قرار بدم هم باشگاه نتیجه بهتری میگیرم درسته ؟/

h-blade
20-07-2012, 22:17
یعنی من هم دویدن روزانه رو تو برنامم قرار بدم هم باشگاه نتیجه بهتری میگیرم درسته ؟/

البته نظر دوستمون محترمه ولي به نظر من در ابتداي كار به كار شما نمياد.

shahab_f
21-07-2012, 17:39
دوستان برای اینکه تو ماه رمضون پسرفت نکنیم چه توصیه هایی دارید؟

h-blade
21-07-2012, 18:02
اگه ميخواييد از مكمل استفاده كنيد يه مكمل پيشنهاد ميكنم كه با استفاده از اون نه تنها تو ماه رمضون افت نميكنين بلكه پيشرفت هم ميكنيد.

مكمل آنتي كاتابوليسم پروبوليك اس آر يه پيمانه قبل از اذان ميخوريد و تا اذان مغرب هرگز احساس گرسنگي نخاهيد كرد...و ميتونيد با خوردن افطار و گذشتن 2 ساعت از اون با انرژي بريد باشگاه و تمرين كنيد.

hosein_a
21-07-2012, 18:25
دوستان برای اینکه تو ماه رمضون پسرفت نکنیم چه توصیه هایی دارید؟

به نظرم سحر یکم زود بیدار شین که بتونین سحری بخورین و اشتها داشته باشین
و سحری حتما 5 الی10 عدد خرما بخورین که انرزی کافیو در طول روز داشته باشین
اگه میخوان سالم باشین سمت مکمل نرین بازده دیر بهتر از بازده زود باضرر هست

shahab_f
22-07-2012, 12:23
مرسی از h-blade و حسین
مکمل مصرف نمیکنم، و هدفم اینه که وزنم کم نشه. چون شنیدم بعد از چند ساعت گرسنگی، بدن از ذخیره ی پروتئین و عضلات استفاده میکنه.
خوردن سیب زمینی و تخم مرغ میتونه کمکی کنه؟

hosein_a
22-07-2012, 14:23
مرسی از h-blade و حسین
مکمل مصرف نمیکنم، و هدفم اینه که وزنم کم نشه. چون شنیدم بعد از چند ساعت گرسنگی، بدن از ذخیره ی پروتئین و عضلات استفاده میکنه.

بله
شیر و لبنیات و جوانه گندم هم موثرند در جذب پروتئین اگه علاقه دارین فرنی هم خوبه

h-blade
22-07-2012, 15:09
مرسی از h-blade و حسین

توصيه ميكنم در وعده سحر هرگز سيب زميني استفاده نكنين چون به دليل داشتن نشاسته زياد باعث جذب آب بدن و تشنگي در روز ميشه....
تخم مرغ نميدونم نظري راجع بهش بدم. چون اطلاعاتم در باره تخم مرغ و مصرف تو اين يه ماه كامل نيست.

و در آخر اگر خيلي براتون مهمه كه بدنتون افت محسوس نداشته باشه حتما به يا دكتر تغزيه خوب مراجعه كنيد كمك خوبي بهتون ميكنه....

arsh70
23-07-2012, 23:03
سلام
میخوام یه پروتین بگیرم.2ساله دارم تمرین میکنم .وحدودا یکساله که دیگه پیشرفتی نداشتم.مکمل تا حالا مصرف نکردم.پروتین خالص میخوام .چی پیشنهاد میدید؟قیمت حدود 100باشه
قدم 176
وزن78
مرسی

h-blade
23-07-2012, 23:36
سلام
میخوام یه پروتین بگیرم.2ساله دارم تمرین میکنم .وحدودا یکساله که دیگه پیشرفتی نداشتم.مکمل تا حالا مصرف نکردم.پروتین خالص میخوام .چی پیشنهاد میدید؟قیمت حدود 100باشه
قدم 176
وزن78
مرسی

اگه واقعا تو يه سال هيچ پيشرفتي نكردين كه خيلي غير ممكنه به دلايل بسيار زيادي مربوطه و اين مساله رو نميتونيد فقط گردن تغزيه بياندازيد....و اگه يه سري مسائل رو در اين ورزش رعايت نكنيد حتي مكمل هم نميتونه بهتون كمك كنه....
چندتا شو به اختصار ميگم:

1:خواب كافي
2:تعداد جلسات استراحت در هفته
3:تغزيه
4:برنامه تمريني
5:علاقه به تمرين و تمركز در اجراي حركات

و در مورد مكمل اگه اولين باره ميخواهيد مكمل مصرف كنيد من توصيه مكنم پروتئين خالص يا صد صد استفاده نكنيد و به جاش از پروتئين هاي تركيبي يا كراتين هاي تركيبي استفاده كنيد...

با 100 تومان چيز خوبي گيرتون نمياد الان همه 2 كيلو به بالا ها جنس مرغوب 130 به بالا هست...(البته بايد طرفتون رو بشناسيد)

softday
24-07-2012, 00:11
اقا من17 سالمه يه 6-7ماه ديگه 18ميشم بعد ميخوام بدونم از الان برم بدنسازي خوبه؟ بعد من دوست ندارم زيادي بازو هام يا سينه هام بزرگ بشه ,مثلا دوس دارم شيش تيكه بشه يا دوست دارم چار شونه بشم .كلا از اين چيزا نه اينكه بازوهام خيلي بزرگ بشه و از اين حرفا .من 60كيلوام 176قد .ممنون ميشه كمكم كنيد

arsh70
24-07-2012, 00:58
پیشرفت که هیچی پس رفت هم داشتم .حدود9ماه پیش یه برنامه ی سنگین از یکی گرفتم که توش ست های سوپر زیاد داشت .میخواستم خطی کار کنم.خودش گفت این برنامه را باید با یه تغذیه خوب اجرا کنی.منم اهمیت ندادم.تو این 6-7 ماه که این برنامه را اجرا میکردم3-4 کیلو کم شدم که فکر کنم بافت های ماهیچه ایم آب شد و کلا آب شدم . به طوری که هرکی میدیدمون متوجه میشد.بعد برنامه را خودم عوض کردم و حالا دوباره رسیدم به 1 سال پیشم و دارم پیشرفت میکنم.اینم از سرگذشت ما.البته هدفم هیکل بزرگ کردن نبود برا همین زیاد اهمیت نمیدادم .
اکثرا 6 روز تو هفته را تمرین دارم ولی خب یه جوریه که میشه اجرا کرد یعنی بعضی روزا تمرینا سبکه وزیاد خسته نمیشم
حالا چرا ترکیبی بخرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.در مورد هزینه تا 140-150 مشکلی نیست .طرفمون جنسش اصله ولی یه نم گرون میده.حالا چی پیشنهاد میدید؟
بابت راهنمایی تون ممنونم

milad_heartsick
27-07-2012, 00:00
سلام دوستان
قدم 193 و وزنم 100 کیلو و سنم 25 سال هست چربی پهلو ی زیادی دارم هر شب بعد افطار 1 ساعت پیاده روی تند و 15 دقیقه میدوم باشگاه هم نمیرم از شما میخوام که یه چربی سوز قوی با حداقل عوارض بهم معرفی کنید.
با سپاس:11:

hosein_a
27-07-2012, 11:14
سلام دوستان
قدم 193 و وزنم 100 کیلو و سنم 25 سال هست چربی پهلو ی زیادی دارم هر شب بعد افطار 1 ساعت پیاده روی تند و 15 دقیقه میدوم باشگاه هم نمیرم از شما میخوام که یه چربی سوز قوی با حداقل عوارض بهم معرفی کنید.
با سپاس:11:

سلام
به نظر من شما طرف چربی سوز نرو بهترین چربی سوز واسه شما همتتونه
من حدود3سالی هست میرم باشگاه افراد مثله شما زیاد اونجا بودن اما با یه همت خوب و پشتکار اومدن و نتیجه گرفتن وهیکل رو فرمی پیدا کردن
به نظرم شما برو باشگاه و اونجا حرکات زیادی واسه شکم و پهلو هست اونا رو انجام بدی حتما نتیجه میگیری
یاعلی

h-blade
27-07-2012, 16:02
پیشرفت که هیچی پس رفت هم داشتم .حدود9ماه پیش یه برنامه ی سنگین از یکی گرفتم که توش ست های سوپر زیاد داشت .میخواستم خطی کار کنم.خودش گفت این برنامه را باید با یه تغذیه خوب اجرا کنی.منم اهمیت ندادم.تو این 6-7 ماه که این برنامه را اجرا میکردم3-4 کیلو کم شدم که فکر کنم بافت های ماهیچه ایم آب شد و کلا آب شدم . به طوری که هرکی میدیدمون متوجه میشد.بعد برنامه را خودم عوض کردم و حالا دوباره رسیدم به 1 سال پیشم و دارم پیشرفت میکنم.اینم از سرگذشت ما.البته هدفم هیکل بزرگ کردن نبود برا همین زیاد اهمیت نمیدادم .
اکثرا 6 روز تو هفته را تمرین دارم ولی خب یه جوریه که میشه اجرا کرد یعنی بعضی روزا تمرینا سبکه وزیاد خسته نمیشم
حالا چرا ترکیبی بخرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.در مورد هزینه تا 140-150 مشکلی نیست .طرفمون جنسش اصله ولی یه نم گرون میده.حالا چی پیشنهاد میدید؟
بابت راهنمایی تون ممنونم

6 روز در هفته تمرين كردن يعني نابود كردن بدن به معناي واقعي كلمه شما در اين ورزش هر گز حق نداريد بيشتر از 4 روز در هفته تمرين كنيد ( جي كاتلر با اون برنامه تمريني با اون مربي حرفه اي با اون برنامه غذايي 5 روز كار ميكنه)

جنس خاصي رو نميتونم پيشنهاد كنم و چون جنس طرفتون اصله بريد ببينيد پروتئين وي تركيبي چي داره و سعي كنيد حتما اگر جنس اصله از مارك هاي معتبر بگيريد مثل optimum -- mhp -- mp -- inner armor

h-blade
27-07-2012, 16:04
اقا من17 سالمه يه 6-7ماه ديگه 18ميشم بعد ميخوام بدونم از الان برم بدنسازي خوبه؟ بعد من دوست ندارم زيادي بازو هام يا سينه هام بزرگ بشه ,مثلا دوس دارم شيش تيكه بشه يا دوست دارم چار شونه بشم .كلا از اين چيزا نه اينكه بازوهام خيلي بزرگ بشه و از اين حرفا .من 60كيلوام 176قد .ممنون ميشه كمكم كنيد

به نظر من الان اصلا مناسب نيست به دليل اينكه شما الان تو سن رشد هستيد و قدتون هم يه مقداري كوتاه و به دليل اينكه تازه ميخواهيد شروع كنيد به دليل مبتدي بودن ممكنه به صفحات رشدتون صدمه بزنيد....

به نظر از 20 سالگي شروع كنيد

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-07-2012, 17:24

سلام .
اگر در درج قد و وزنتون اشتباهی نشده باشه , شما خیلی لاغر هستین .
اگر چابک و بانشاط هستین که هیچ اما اگر کسل و ضعیف هم هستین بهتره یه چک آپ برید و از سلامتیِ بدنتون مطمئن بشید .

mr_khodaei2008
15-08-2012, 21:08
اقا من میخام بالا سینه خوب بشه و عضله بیاره

به نظرتون غیر پرس بالا سینه و پرس بالا سینه با دمبل دیگه چی بزنم خوب میشه .

اگه هر روز پرس بالا سینه را بزنم اشکالی نداره و مشکلی پیش نمیاد یا طبق برنامه

hosein_a
16-08-2012, 08:34
اقا من میخام بالا سینه خوب بشه و عضله بیاره

به نظرتون غیر پرس بالا سینه و پرس بالا سینه با دمبل دیگه چی بزنم خوب میشه .

اگه هر روز پرس بالا سینه را بزنم اشکالی نداره و مشکلی پیش نمیاد یا طبق برنامه

ماهیچا بدن به استراحت نیاز داره واسه ریکاوری
اگه همش بخوای رو سینه کار کنی باید تغذیت خوب باشه نسبت به تمرینی که میکنی تا بازده خوبی بگیری
به نظر من شما میتونی باتر فلای یا کراس اور هم به تمرینات اضافه کنی اما اینا بدون بدن در بدن سازی نمیشه راه یکساله رو یه شبه رفت

mr_khodaei2008
17-08-2012, 09:03
اقا من بجای سفیده تخم مرغ چی مصرف بکنم که مث سفیده باشه اخه خسته شدم از بس تخم مرغ جوشوندم و بعدش واقعا انصاف نیست که تخم مرغ بخری بعد نصفش یعنی زردش را بریزی دور

چیکار کنم مادرم هی قر میزنه میگه تخم مرغ را هدر میدی میرزی دور

hosein_a
17-08-2012, 09:20
اقا من بجای سفیده تخم مرغ چی مصرف بکنم که مث سفیده باشه اخه خسته شدم از بس تخم مرغ جوشوندم و بعدش واقعا انصاف نیست که تخم مرغ بخری بعد نصفش یعنی زردش را بریزی دور

چیکار کنم مادرم هی قر میزنه میگه تخم مرغ را هدر میدی میرزی دور

سینه مرغ میتونین استفاده کنین اونم پروتیین داره!
اگه اهله لبنیات باشین شیر خوبه فرنی هم خوبه!

qwertym
17-08-2012, 09:43
من 192 قدم هستش و 79 ککیلو وزنم - لاغر اندام هستم . دوست دارم هیکلم ورزشی بشه باید چند وقت برم باشگاه بدنسازی تا به مقصودم برسم ؟؟

redevil6990
17-08-2012, 13:29
سلام. دوستان من 23 سالمه و 195 قد و 108 کیلو وزن دارم فعلا ! تصمیم دارم چربی های اضافه بدنم بسوزه و وزن کم کنم و فکر کنم حدود 20 کیلویی باید کم کنم.
یه سری workout از jillian michaels گرفتم (30 day shred) و 10 روزی انجام دادم هر دفعش 25-20 دقیقس که توش حسابی عرق میکنم... نمیدونم اینو ادامه بدم یا برنامه ی بهتری میتونم بچینم.
ممنون میشم منو راهنمایی کنین

hosein_a
17-08-2012, 15:14
من 192 قدم هستش و 79 ککیلو وزنم - لاغر اندام هستم . دوست دارم هیکلم ورزشی بشه باید چند وقت برم باشگاه بدنسازی تا به مقصودم برسم ؟؟

شما باید ببینین مقصودتون از بدن سازی چیه؟ میخواین حجمی کار کنین یا خطی؟
بیشتر توضیح بدین از مقصودتون تا بهتر بشه راهنماییتون کرد

hosein_a
17-08-2012, 15:16
سلام. دوستان من 23 سالمه و 195 قد و 108 کیلو وزن دارم فعلا ! تصمیم دارم چربی های اضافه بدنم بسوزه و وزن کم کنم و فکر کنم حدود 20 کیلویی باید کم کنم.
یه سری workout از jillian michaels گرفتم (30 day shred) و 10 روزی انجام دادم هر دفعش 25-20 دقیقس که توش حسابی عرق میکنم... نمیدونم اینو ادامه بدم یا برنامه ی بهتری میتونم بچینم.
ممنون میشم منو راهنمایی کنین

اگه شما شکم دارین و چربیه پهلوهاتون زیاده باید حرکات شکم و پهلو انجام بدین
بگین چه حرکاتیو انجام دادین تا بهتر راهنماییتون کنم!
در ضمن باید سس مایونز و برنج را نسبت به قبل کمتر در وعده غضاییتون قرار بدین!

qwertym
23-08-2012, 21:43
شما باید ببینین مقصودتون از بدن سازی چیه؟ میخواین حجمی کار کنین یا خطی؟
بیشتر توضیح بدین از مقصودتون تا بهتر بشه راهنماییتون کرد

گفتم که دوست دارم هیکلم ورزشی بشه و از این لاغر اندامی در بیام

hosein_a
25-08-2012, 08:07
گفتم که دوست دارم هیکلم ورزشی بشه و از این لاغر اندامی در بیام

شما وقتی میرین بدن سازی خواه نا خواه اشتهاتون زیاد میشه و افزایش وزن پیدا میکنین! اینکه چند کیلو و تو چند وقت؟ بستگی به سیستم بدنتون داره و همتتون تو خوردن تغذیه مناسب
شما باید حداقل یک وعده غذایی به وعده های غذایی روزانتون اضافه کنید! اگه میخواید سالم ورزش کنید و سلامتی براتون ملاکه سمت مکمل ها نرید
صبر کنید و با غذاهای طبیعی اثرش را در خودتون ببینید
اگ همت کنید بعد6 ماه با یه برنامه مناسب اندکی به اون اندام دلخواهتون میرسید
یاعلی

qwertym
25-08-2012, 08:11
شما وقتی میرین بدن سازی خواه نا خواه اشتهاتون زیاد میشه و افزایش وزن پیدا میکنین! اینکه چند کیلو و تو چند وقت؟ بستگی به سیستم بدنتون داره و همتتون تو خوردن تغذیه مناسب
شما باید حداقل یک وعده غذایی به وعده های غذایی روزانتون اضافه کنید! اگه میخواید سالم ورزش کنید و سلامتی براتون ملاکه سمت مکمل ها نرید
صبر کنید و با غذاهای طبیعی اثرش را در خودتون ببینید
اگ همت کنید بعد6 ماه با یه برنامه مناسب اندکی به اون اندام دلخواهتون میرسید
یاعلی

ممنون از پاسختون دوست عزیز

اگه بخوایم به صورت طبیعی هیکل ورزشکاری بشه و رو فرم بیاد بهتره بعد تمرینات چه غذاهایی مصرف کنیم ؟ و در کل اگر در این مورد توضیحات بیشتری دهید ممنون میشم

msm121msm
12-09-2012, 13:18
سلام .
من 174 قدمه و 74 وزنم هست . حدودا 2 ساله بدنسازی کار میکنم اما رشد زیادی نمی کنم از مکملهام استفاده نکردم چون می ترسم که وزنمو از نظر چربی بالا ببره .
سینه هام به طور ژنتیکی بزرگ وشل هستن و هر چقد کار میکنم شکل نمیگیرن.
میخواستم مکملی رو بهم معرفی کنید که حجم عضله ای بهم بده نه حجم چربی .
و اینکه من چطور میتونم سینه هامو شکل بدم.
ممنون.

hoha881
12-09-2012, 21:36
سلام چاکریم.
الان 6 ماهه میرم باشگاه.قد 183 وزن 173 شکم ندارم الان به مدت 4 ماهه هر روز برنامه شکم رو انجام میدم.روزای باشگاه (کرانچ و یک حرکتی هست پاهات رو جمع میکنی توی شکمت!؟ و یک حرکت دیگه هم 2 تا دمبل میگیرم دستمون ایستاده اروم به چپ و راست خم میشیم!؟) روزای خونه هم کرانچ معمولی 2 ست 15 تا و کرانچ پاها به دیوار اینم 2 ست 15 تا .الان شکمم سفت شده ولی خبری از خط افتادنش نیست .
برای 6 تکه کردن شکم چند روز توی هفته باید حرکات شکم رو انجام داد؟(3 روز توی هفته بیشتر نمیرم باشگاه) یک سری تمرینات خونگی هم برای شکم وجود داره راجب اینا هم توضیح بدین.
اونایی که دست کم شیش هشت تیکه کردن شکمشون رو بیان یک روند این کار رو بیان کنن؟

hosein_a
13-09-2012, 07:53
ممنون از پاسختون دوست عزیز

اگه بخوایم به صورت طبیعی هیکل ورزشکاری بشه و رو فرم بیاد بهتره بعد تمرینات چه غذاهایی مصرف کنیم ؟ و در کل اگر در این مورد توضیحات بیشتری دهید ممنون میشم

خواهش میکنم وظیفه بود
ببینید دوست من تغذیه هم قبل تمرین مهمه هم بعدش شما قبل تمرین حدودا1ساعت قبلش باید غذاهای هیدروکربو دار بخورید خود نان اینو داره حتما نباید یه غذای مفصل باشه یه قاضی هم خویه تا موقع تمرین
بعد تمرین باید سمت غذاهای پروتیین دار برید مثله سینه مرغ سفیده تخم مرغ فرنی ماهی شیر همچنین میتونید از غذاهای نشاسته ای استفاده کنید مثله سیب زمینی اب پزواسه افزایش وزن
اگه سرچ کنید در گوگل غذاهای دیگری هم هست که این خواصو داشته باشه اونا رو بخونید و مطابق با میلتون برا خودتون برنامه غذایی بنویسید:11:

Milad4171
15-09-2012, 16:28
سلام دوستان. من میخوام ثبت نام کنم واسه ورزشهای بدنسازی البته نه به صورت حرفه ای ولی کلا میخوام الان که وقتم آزاده درست و حسابی پی گیر بشم.

1- این داستان مربی چقدر تاثیر داره .یه جا هست بدون مربی میگه 40 با مربی میگه 80. یعنی می ارزه دو برابر بدم واسه مربی. من چاق نیستم ولی میخوام وزنم رو کمتر کنم ( در حد 7 کیلو ) هم که حرفه ای ورزش کنم. مربی نیازه؟ یه سریا میگن اول همینطوری برو بعد مربی بگیر.
2- اینکه میگن یه سری ورزشها قد رو میسوزونه راسته؟ چون بیشتر ورزشکارهایی که من دیدم قدشون کوتاه. یعنی از نسبت قد و وزن کوتاهن.

3- جای خوب کسی تو تهران سرا غ داره طرف شمال شرقی !؟؟؟

majid322
15-09-2012, 17:04
سلام دوستان. من میخوام ثبت نام کنم واسه ورزشهای بدنسازی البته نه به صورت حرفه ای ولی کلا میخوام الان که وقتم آزاده درست و حسابی پی گیر بشم.

1- این داستان مربی چقدر تاثیر داره .یه جا هست بدون مربی میگه 40 با مربی میگه 80. یعنی می ارزه دو برابر بدم واسه مربی. من چاق نیستم ولی میخوام وزنم رو کمتر کنم ( در حد 7 کیلو ) هم که حرفه ای ورزش کنم. مربی نیازه؟ یه سریا میگن اول همینطوری برو بعد مربی بگیر.
2- اینکه میگن یه سری ورزشها قد رو میسوزونه راسته؟ چون بیشتر ورزشکارهایی که من دیدم قدشون کوتاه. یعنی از نسبت قد و وزن کوتاهن.

3- جای خوب کسی تو تهران سرا غ داره طرف شمال شرقی !؟؟؟

خیلی هم عالیه...
درمورد سوالات:

1. این اشتباه رو نکن اگه از لحاظ مالی مشکلی نداری حتما مربی بگیر ( البته مربی خوب و کار درست که کمم نیست ) اگه مربی نگیری ممکنه از پایه حرکات رو اشتباه بزنی و پیشرفت خوبی نداری...از مربیت بخواه که برات توضیح بده هر حرکتی به چه قسمتی فشار وارد میکنه...
ولی اگه برات سنگینه که این مقدار پول بدی..تمام حرکات رو از طریق اینترنت چک کن و همیشه سعی کن به اطلاعاتت اضاه کنی..
.
2. رو راست بهت بگم هنوز هیچ تحقیقی انجام نشده که به طور قطع بگه بدنسازی قد رو کوتاه میکنه و همچنین هیچ تحقیقی نتونسته صد در صد بگه که قد رو کوتاه نمیکنه...ولی چیزی که وجود داره اینه که با ورزش به ویژه بذنسازی هورمون رشد تو بدن بیشتر و بیشتر ترشح میشه و
همین باعث میشه که رشد قدی هم بهتر بشه نه بدتر....قضیه دیگه ای هم که وجود داره اینه که من افراد قد بلند خیلی زیادی تو این رشته دیدم هیچ ربطیم نداره نمونه هاش ارنولد با 188 قد ، رونی کلمن با 180 قد ، جی کاتلر با 178 قد که همشونم از سنهای 13 14 یا 15 که اوج رشد قدیه این ورزش
رو شروع کردن...
.
3. اینو اطلاع چندانی ندارم ولی پیشنهادم اینه که باشگاهی که انتخاب میکنی بررسی کنی که از لحاظ فضا ، فضای بازی داشته باشه و دستگاهاش رو بررسی کن...تهویه باشگاه هم خیلی مهمه...
.
.
موفق باشی....

Milad4171
15-09-2012, 19:02
آقا دستت درد نکنه. درسته من شنیدم که یه سری تمرین ها توی بدنسازی حتی قد رو بلند تر هم میکنه .البته من قکر کنم دیگه از سن رشد قدی گذشتم ( 25 -26) ولی خوب بدم نمیاد اگه بشه تمرینهای کششی رو انجام بدم که شاید تاثیری داشته باشه که البته بعید میدونم چون قبل از دانشگاه یعنی یه پنج سال پیش هر روز شاید روزی 1 ساعت بارفیکس میرفتم . انواع و اقسامش ( با دست با پا با بازو با مچ ) :31:.
-
بعد کسی تجربه نگه داشتن بدن با شنا رو داشته ؟
چون اینطوری که من دوستام رو دیدم. وقتی بدنسازی رو میری بدن بدجوری رو فرم میاد ولی وقتی ول کنی با قبل رفتنت هیچ فرقی نمیکنی.
میشه اگه یه زمانی خواستیم ولش کنیم با شنا نگهش داریم . چون من به استخر دسترسی راحت دارم _ کلا شنا هم یه جور ورزش سنگین محصوب میشه. خیلی انرژی میگیره !!
ممنونات بابت راهنمایی :10:

majid322
15-09-2012, 19:18
آقا دستت درد نکنه. درسته من شنیدم که یه سری تمرین ها توی بدنسازی حتی قد رو بلند تر هم میکنه .البته من قکر کنم دیگه از سن رشد قدی گذشتم ( 25 -26) ولی خوب بدم نمیاد اگه بشه تمرینهای کششی رو انجام بدم که شاید تاثیری داشته باشه که البته بعید میدونم چون قبل از دانشگاه یعنی یه پنج سال پیش هر روز شاید روزی 1 ساعت بارفیکس میرفتم . انواع و اقسامش ( با دست با پا با بازو با مچ ) :31:.
-
بعد کسی تجربه نگه داشتن بدن با شنا رو داشته ؟
چون اینطوری که من دوستام رو دیدم. وقتی بدنسازی رو میری بدن بدجوری رو فرم میاد ولی وقتی ول کنی با قبل رفتنت هیچ فرقی نمیکنی.
میشه اگه یه زمانی خواستیم ولش کنیم با شنا نگهش داریم . چون من به استخر دسترسی راحت دارم _ کلا شنا هم یه جور ورزش سنگین محصوب میشه. خیلی انرژی میگیره !!
ممنونات بابت راهنمایی :10:

خواهش میکنم...
نه دیگه سن شما دیگه رشد قدی نداره...24 ساعتم اویزوو باشی از بارفیکس یک سانتم رشد نمیکنی..:31:
در مورد ول کردن به نظرم دلیلی نداره ورزش رو ترک کنی...ولی با شنا اصلا نمیشه بدن رو روی فیت نگه داشت....من الان تا دو ماه هم تمرین نکنم بدنم تکون نمیخوره...به شیوه تمرین کردنم بستگی داره و به درصد چربی اگه درصد چربی بدنت بالا باشه و تمرین
رو هم ول کنی دیگه واقعا فیت نمیمونی...

mr_khodaei2008
16-09-2012, 19:34
سلام . من یه پروتین 100 درصد میخام . میشه یه سایت فروش مکمل که معتبر باشه و جنس اصل بده و قیمت خوب باشه معرفی کنید

majid322
16-09-2012, 20:40
سلام . من یه پروتین 100 درصد میخام . میشه یه سایت فروش مکمل که معتبر باشه و جنس اصل بده و قیمت خوب باشه معرفی کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صاحب سایتم من نیستم فکر نکنید تبلیغه...ولی صاحب سایت بسیار محترم و قابل اطمینانه محصولاتش تایید شدست..

Milad4171
16-09-2012, 22:43
آقا ما رفتیم کارا ثبت نام رو تموم کردیم یه جای خوب . فقط یه چیزی بخاطر بی قانونی و هرکی هرکی بودن فعالیت ها بدون برنامه که من متوجه اش شدم بر این قرار شدکه یک ماه اول رو با مربی شروع کنم و بعد از اون بدون مربی همون تمرینات رو ادامه بدم.

کسانی که بدون مربی می اومدن . یه بار میرفتن تردمیل میزدن یه بار میرفت تمرین پا میکردن میرفتن پرس میزدن. اصلا قاطی پاتی بود کاراشون مطمعنا هم تاثیری که میگیرن طولانی مدته هم ممکنه اصلا به بدن آسیب بزنه..

و یه چیزی

واسه وزن کم کردن میگن بعد از تمرین تا یک ساعت چیزی نخورین به جز آب. این کار شدنیه؟
بعد از ورزش بدن به سرعت پروتین جذب میکنه.

majid322
16-09-2012, 23:02
آقا ما رفتیم کارا ثبت نام رو تموم کردیم یه جای خوب . فقط یه چیزی بخاطر بی قانونی و هرکی هرکی بودن فعالیت ها بدون برنامه که من متوجه اش شدم بر این قرار شدکه یک ماه اول رو با مربی شروع کنم و بعد از اون بدون مربی همون تمرینات رو ادامه بدم.

کسانی که بدون مربی می اومدن . یه بار میرفتن تردمیل میزدن یه بار میرفت تمرین پا میکردن میرفتن پرس میزدن. اصلا قاطی پاتی بود کاراشون مطمعنا هم تاثیری که میگیرن طولانی مدته هم ممکنه اصلا به بدن آسیب بزنه..

و یه چیزی

واسه وزن کم کردن میگن بعد از تمرین تا یک ساعت چیزی نخورین به جز آب. این کار شدنیه؟
بعد از ورزش بدن به سرعت پروتین جذب میکنه.

اگه میخوای بدن خودتو داغون کنی اینکارو انجام بده هیچ وقت بعد تمرین بدن رو خالی نزار حتما یه وعده ای که شامل کربوهیدرات ساده و پروتئینه رو بخور...شما برای کم کردن وزن از هوازی استفاده کن مثل تردمیل یا دوچرخه 20 تا 30 دقیقه یک روز در میون..یکی دو ماه با شدت بالا طوری که ضربان قلبت رو حس کنی که بالاست انجام بده اگه کاهش وزن نداشتی هر چی خواستی به من بگو..:31:

Milad4171
16-09-2012, 23:08
اتفاقا خودم واسه استارت کارم اول با تردمیل و دوچرخه شروع میکنم در روز. ولی کلا میگم بعد از ورزش باید بعد از یک ساعت غذا یا هرچی میخوای بخوری. چون توی اون یک ساعت بعد از ورزش هرچی بخوری جذب بدنت میشه.
حالا نمیدونم راسته یا دروغه. بهرحال من هم میخوام وزنم ایدال بشه هم که تمرینات واسم حساب شده و با برنامه باشه.
بعدش اینکه مطمعنا من داستان خشک شدن بدن رو دارم احتمالا ( ورزش سنگین نکردم )
البته خوب تایمم بعد از کاره ولی میترسم عضله ها خشکل بشه نشه دیگه راه رفت :)))) :31:

mr_khodaei2008
17-09-2012, 19:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صاحب سایتم من نیستم فکر نکنید تبلیغه...ولی صاحب سایت بسیار محترم و قابل اطمینانه محصولاتش تایید شدست..

اقا ممنون ولی من نتونستم چیزی پیدا کنم که بدردم بخوره همش انگلیسی بود

punisher3
18-09-2012, 18:40
سلام خدمت دوستان ورزشکار:20:
ما امروز یه کراتین گرفتیم به قیمت 50 تومن مربیم که تعریفشو زیاد میکرد حالا میخواستم شما یه نگاه بهش بندازید ببینید سرم کلاه نرفته؟:31:
یه چیز دیگه روزی چند بار باید بخورم یادم رفت سوال نکردم:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid322
18-09-2012, 19:08
سلام خدمت دوستان ورزشکار:20:
ما امروز یه کراتین گرفتیم به قیمت 50 تومن مربیم که تعریفشو زیاد میکرد حالا میخواستم شما یه نگاه بهش بندازید ببینید سرم کلاه نرفته؟:31:
یه چیز دیگه روزی چند بار باید بخورم یادم رفت سوال نکردم:31:

اگه اصل باشه کراتین خیلی خوبیه..طریقه مصرفش به این صورته:

دوره بارگیری:

5 روز اول به مقدار 20 گرم...5 گرم صبح با شکم خالی ، 5 گرم قبل تمرین ، 5 گرم بعد تمرین ، 5 گرم قبل از خواب ....

مرحله ی نگهدارنده:

از روز ششم روزی 5 گرم قبل تمرین و 5 گرم بعد تمرین...

.....

هر 5 گرم کراتین رو باید با 500 میلی لیتر اب یا همون 2 لیوان اب بخوری..میتونی با اب میوه شیرین هم بخوری که تو جذب بهترش تاثیر داره..البته ابمیوه ترش نباید باشه ...
کراتین رو با شیر نباید مصرف کنی ، در زمان مصرف کراتین بهتره از محصولات کافئین دار استفاده نکنی مثل قهوه یا شکلاتهای کافئین دار چون در جذب با کراتین رقابت میکنن و درصد تاثیر گذاری کراتین رو کم میکنن...

....

موفق باشی...

Milad4171
19-09-2012, 19:32
آقا داستان از این قراره که من میخوام بدونم با برنامه ای که ماه اول میگیرم واسه تمرین میتونم ماه های دیگه بدون مربی ادامه بدم؟ یا بعضی برنامه ها در ماه های مختلف تغییر میکنه؟
-

majid322
19-09-2012, 19:37
آقا داستان از این قراره که من میخوام بدونم با برنامه ای که ماه اول میگیرم واسه تمرین میتونم ماه های دیگه بدون مربی ادامه بدم؟ یا بعضی برنامه ها در ماه های مختلف تغییر میکنه؟
-

خیر..برنامه هر 6 هفته یکبار باید تعویض بشه چون برنامه قبلی برای عضلات تکراری میشن و رشدی حاصل نمیشه...

Milad4171
19-09-2012, 20:25
با این تفاصیر من چه کنم ؟ یعنی باید هر ماه مربی رو داشته باشم پس ؟
من سنگین نمیخوام کار کنم ولی میخوام جواب بگیرم بهرحال.
از طرفی اگه بخوام باید هر ماه 80 تومن بدم واسه کلاس.
چی میشه اونوقت؟ راه دیگه ای نیست؟

dooste.man83
20-09-2012, 14:52
سلام به همه دوستان قدیم و جدید
من الان وقتش رو در سن 30 سالگی پیدا کردم که بالاخره برم باشگاه بدنسازی... قد 186 وزن 86 ... می خوام حجم بیارم مخصوصا بازو هام
اما با یکی مشورت می کنم میگه چون سنت بالا هست حتما باشگاهی برو که زیر نظر مربی درست و حسابی باشی چون ممکن با توجه به سنت و بدنت که خشک هست به بدنت آسیب بزنی و بعدا متوجه این موضوع بشی
یکی دیگه باز میگه مربی نبود هم نبود خودت میری اونجا میبینی بقیه چیکار میکنن یاد میگیری کم کم فقط مهم رفتن مرتب باشگاه هست

1- الان من باید چیکار کنم ؟ آیا مربی خوب مربی هست که تحصیلات آکادمیک هم داشته باشه و مدرک مربیگری داشته باشه ؟ و لازمه وجودش؟
مخصوصا اینکه خودم نمیدونم چه تمریناتی برام لازمه و طرز صحیح زدن حرکات چجوریه ...

2- از کجا شروع کنم و کسی هست بتونه یک برنامه به من تازه کار بده ؟

3- آیا مکمل باید از اول استفاده بکنم یا نه ؟

4- باشگاه خوبی در محل تهرانپارس میشناسید بهم معرفی کنید(نزدیک فلکه اول و دوم هستم ) ؟ (*** این قسمت از همه برام مهم تره *** )

5- باشگاه خوب رو از کجا میشه تشخیص داد ؟

6-چند جلسه در هفته و هر جلسه چند ساعت باید وقت بزارم ؟

ممنون از اساتید عزیز که پاسخ کامل میدن ... ببخشید سوالاتم زیاد شد

mr_khodaei2008
20-09-2012, 15:23
اقا از بین این پروتئین های این سایت کدوم را بخرم بهتره و ضمنا این سایت معتبر هست یا نه جنساش اصله ؟

مکملهای پروتئینی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHSEN_A1371
21-09-2012, 23:00
سلام خوبین؟
من شنا که میزنم بعدش احساس کمر درد میکنم.احساس میکنم به مهره هام فشار میاد.مشکل از کجا میتونه باشه؟
قبل از شنا هم باید گرم کنم؟/من گرم میکنم ولی نه زیاد میتونه آسیب به کمر دلیلش این باشه؟

میشه راهنماییم کنین؟مرسی

majidli
21-09-2012, 23:12
سلام خوبین؟
من شنا که میزنم بعدش احساس کمر درد میکنم.احساس میکنم به مهره هام فشار میاد.مشکل از کجا میتونه باشه؟
قبل از شنا هم باید گرم کنم؟/من گرم میکنم ولی نه زیاد میتونه آسیب به کمر دلیلش این باشه؟

میشه راهنماییم کنین؟مرسی
سلام/یبار این شنا رو تست کن البته اگه رو زمین میری!یپا رو او یکی پا قرار بگیره و سر رو به رو یعنی جلوتونو نگاه کنین شنا سوئدی همه که میری زانوها کاملا شکسته

davod_danger666
22-09-2012, 09:41
اقا از بین این پروتئین های این سایت کدوم را بخرم بهتره و ضمنا این سایت معتبر هست یا نه جنساش اصله ؟

مکملهای پروتئینی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از بین این ها به نظر من ماسل فارم و vpx خوبه.
صاحب این سایت رو تا حدودی میشناسم, محصولاتش ظاهرا خوب هست(منظورم اینه که قبلا خوب بود الان رو نمیدونم)

hamid_diablo
22-09-2012, 10:03
سلام

دوستان برای گودی کمر و همچنین قوز کمر چه حرکتهایی روتو باشگاه پیشنهاد میکنید

برای تقویت فیله چه حرکتی خوبه؟

Davood_titan
22-09-2012, 11:16
سلام

خوب خودت جواب خودتو دادی
حرکت فیله ای برووو

Davood_titan
22-09-2012, 11:18
چه ورزش های واسه شش تکه کردم شکم خوبه ؟

majidli
22-09-2012, 11:53
سلام

برای گودی کمر حتی خونه هم بودی کاملا دراز بکشین و یک پاتونو از زانو شکسته و دست زیر زانو به سمت خودتون بکشین و 10 ثاینه نگه دارین و پای بعدی هم به همین منوال/سعی کنید موقع خواب زیر زانوهاتون یه بالشت یا پتو بزارین تا گودی کمرتون به زمین بچسبه و فشار بش نیاد.از دمر خوابیدن کاملا اجتناب کنید.برای غوز کمر هم به خودتون عادت بدین که سر سینه هارو بالا به کشین چه موقع راه رفتن و چه نشستن/حرکت شراگ هم برای این هدف مفیده.برای تقویت فیله هم از دستگاهی که در باشگاه هست استفاده کنید و در روزهای بعد این حرکت رو با وزنه انجام بدین.موفق باشین

majidli
22-09-2012, 12:29
چه ورزش های واسه شش تکه کردم شکم خوبه ؟
حرکتهای زیادی برای شکم هست که باید با برنامه ریزی انجام بدین/عضلات جزء عضلاتیس که دیر در میاد و نیاز به حوصبه زیاد داره/برنامه ریزی تو حرکات شکم و اینکه به قول معروف ست هارو نپیچونی خیلی تاثیر داره.موقع رفتن حرکت شکم از دراز نشست کامل خود داری کنید چون اینکار علاوه بر فشار اوردن به کمر فشار رو از رو عضلات بر میداره.سعی کنید شکم رو با وزنه انجام بدین تا فشار بیشتری بیاره.جسارت نباشه/خودتون استادین ولی مداوت تو حرکات شکم و تمرکز رو انجام حرکات و به قول معرروف نپیچوندن تعداد خیلی تاثیر داره حالا شما هزار تا حرکت رو انجام بده ولی اگه درست انجام ندی و تعداد رو کاملا نری هیچ تاثیری نداره.یا علی

dooste.man83
24-09-2012, 01:01
سلام به همه دوستان قدیم و جدید
من الان وقتش رو در سن 30 سالگی پیدا کردم که بالاخره برم باشگاه بدنسازی... قد 186 وزن 86 ... می خوام حجم بیارم مخصوصا بازو هام
اما با یکی مشورت می کنم میگه چون سنت بالا هست حتما باشگاهی برو که زیر نظر مربی درست و حسابی باشی چون ممکن با توجه به سنت و بدنت که خشک هست به بدنت آسیب بزنی و بعدا متوجه این موضوع بشی
یکی دیگه باز میگه مربی نبود هم نبود خودت میری اونجا میبینی بقیه چیکار میکنن یاد میگیری کم کم فقط مهم رفتن مرتب باشگاه هست

1- الان من باید چیکار کنم ؟ آیا مربی خوب مربی هست که تحصیلات آکادمیک هم داشته باشه و مدرک مربیگری داشته باشه ؟ و لازمه وجودش؟
مخصوصا اینکه خودم نمیدونم چه تمریناتی برام لازمه و طرز صحیح زدن حرکات چجوریه ...

2- از کجا شروع کنم و کسی هست بتونه یک برنامه به من تازه کار بده ؟

3- آیا مکمل باید از اول استفاده بکنم یا نه ؟

4- باشگاه خوبی در محل تهرانپارس میشناسید بهم معرفی کنید(نزدیک فلکه اول و دوم هستم ) ؟ (*** این قسمت از همه برام مهم تره *** )

5- باشگاه خوب رو از کجا میشه تشخیص داد ؟

6-چند جلسه در هفته و هر جلسه چند ساعت باید وقت بزارم ؟

ممنون از اساتید عزیز که پاسخ کامل میدن ... ببخشید سوالاتم زیاد شد

کسی جوابی برای این سوالات نداره ؟؟؟؟!!!!

dooste.man83
24-09-2012, 01:02
سلام یک برنامه ای دارید دوستان برای وزنه زدن ( هم تعداد هم ست هاش هم وزن وزنه ها ) و کار با تردمیل ( مدتش - سرعتش - شیب اش ) برای تازه کاری مثل من ؟ ( قد 186 وزن 86 )

از اون جهت میگم که هم این دو تا رو در منزل دارم

یا اگر باشگاه رفتم مربیه یک برنامه داد لا اقل بدونم برنامه پرتی بهم نداده

ممنون از کمکتون

majidli
24-09-2012, 01:19
کسی جوابی برای این سوالات نداره ؟؟؟؟!!!!
سلام
1-مربیگری فقط به مدرک نیست/دنبال مربی ای باشین که تجربه دار باشه
2-بهتره پیش همون مربی باشگاه برین تا تیپ بدنیتونو ببینه و بر اساس اون بتون برنامه بده
3-مکملها تقسیم بندی میشه بر اساس هدف شخص که ایا نیاز به اوردن وزن داره یا فقط برای تامین انرژی و پروتئین بدن و جلوگیری از سوختن عضلات در هنگام فشار
4-باشگاه شهید شیخی تازگی از دستگاه های جدید استفاده میکنه و تقریبا خوبه و قسمتی هم برای ورزش هوازی داره که لازمهی سن شماست
5-باشگاهی که وسعت خوبی داشته باشه.تعداد نفرات زیاد نباشه(شلوغ نباشه که بخای برای زدن برنامت منتظر خالی شدن دستگاه باشی)،استفاده از دستگاه هاس مفید و کارامد
6-تعداد جلسات بر مبنای برنامه ایس که مربی بتون میده و تایم مفید تمرین نباید کمتر از یک ساعت باشه

majidli
24-09-2012, 01:21
سلام یک برنامه ای دارید دوستان برای وزنه زدن ( هم تعداد هم ست هاش هم وزن وزنه ها ) و کار با تردمیل ( مدتش - سرعتش - شیب اش ) برای تازه کاری مثل من ؟ ( قد 186 وزن 86 )

از اون جهت میگم که هم این دو تا رو در منزل دارم

یا اگر باشگاه رفتم مربیه یک برنامه داد لا اقل بدونم برنامه پرتی بهم نداده

ممنون از کمکتون

معمولا برای شروع بدنسازی شما باید ماه اول برنامه خود باشگاه رو بزنین تا درد بدنتون بیفته و عضلات اماده بشن و بعد سراغ برنامه های حرفه ای تر برید

Davood_titan
24-09-2012, 11:11
من برای اولین باز کراتین خریدم
حالا الان موقع مصرف یه سوالی برام پیش اومد وقتی که با آب قاطی میکنم تو اب حل میشه یا نمیشه تا حالا مصرف نکردم اینو میپرسم ؟(من الان با آب قاطی کردم همش ته نشین میشه )

majid322
24-09-2012, 11:18
من برای اولین باز کراتین خریدم
حالا الان موقع مصرف یه سوالی برام پیش اومد وقتی که با آب قاطی میکنم تو اب حل میشه یا نمیشه تا حالا مصرف نکردم اینو میپرسم ؟(من الان با آب قاطی کردم همش ته نشین میشه )

مشکلی نداره باید ته نشین بشه و تو اب حل نمیشه کراتین...البته بعضی از کراتینهای میکرونایز شده که 10 برابر کوچکتر از کراتین معمولی هستن در اب حل میشن..

Davood_titan
24-09-2012, 11:26
مشکلی نداره باید ته نشین بشه و تو اب حل نمیشه کراتین...البته بعضی از کراتینهای میکرونایز شده که 10 برابر کوچکتر از کراتین معمولی هستن در اب حل میشن..

خیالم راحت شد :31:
این کراتینی که گرفتم اینه

به نظر چطوریاس البته Super creatine نوشته

RNBBF
24-09-2012, 11:26
دوستان بدن سازی رو از چند سالگی شروع کنم که توسوله نشم؟(کوتوله:31:)
الان 17.5 سالمه بسه؟

هیچ حرکتی از بدنسازی رشد قد رو متوقف نمیکنه،مگز اینکه خودمون اشتباه بریم.مثلا تو سن رشد،بچه ها نباید موقع اجرای حرکت هایی مثل اسکوات و لگ پرس و ... ، زانوهاشونو تا آخر باز کنن.زمانی که مفاصلی مثل زانو و آرنج زیر فشار تا آخر باز شه و به قول خودمون قفل شه اونوقت صفحات رشد آسیب میبینن.

msm121msm
24-09-2012, 17:53
سلام .
من 174 قدمه و 74 وزنم هست . حدودا 2 ساله بدنسازی کار میکنم اما رشد زیادی نمی کنم از مکملهام استفاده نکردم چون می ترسم که وزنمو از نظر چربی بالا ببره .
ممنون.

majidli
25-09-2012, 00:48
سلام .
ممنون.

به نظر من از آمینو اسید استفاده کنید میتونه بتون کمک کنه.با این حال از مربی باشگاه کمک بگیرین.

hosein_a
25-09-2012, 21:13
سلام .
ممنون.

به نظرم مکمل استفاده نکن وزنت خوبه میتونی باتمرینهای مناسب چربیهای بدنتو اب کنی!
شما حرکت پرس سینه باتر فلای و کراس اور انجام بده واسه فرم دادنه سینه هست!قفسه سینه دمبلم حرکت خوبیه

majid322
25-09-2012, 21:46
سلام .
ممنون.

تنها راه شما اینه که اول کل چربی های بدنت رو اب کنی..برای اینکار باید 30 تا چهل دقیقه و سه تا چهار بار در هفته هوازی کار کنی...ورزشهای هوازی مثل دوچرخه، تردمیل و...

hamid_diablo
28-09-2012, 21:48
سلام دوستان

راستشو بخواید من توی باشگاه حوصله حرکات شکم رو ندارم!

میخواستم چند تا حرکت برای شکم و تو خونه برم با تصویر اگه ممکنه بزارید تا تو خونه حرکتهای شکم رو برم

majidli
28-09-2012, 21:57
سلام دوستان

راستشو بخواید من توی باشگاه حوصله حرکات شکم رو ندارم!

میخواستم چند تا حرکت برای شکم و تو خونه برم با تصویر اگه ممکنه بزارید تا تو خونه حرکتهای شکم رو برم
سلام.دوست خوبم بهترین زمان برای تمرین شکم بعد از تمرین در خود باشگاس چون بدن شروع به فعالیت و سوزوندن کالری میکنه و به قول معروف گرم شده و بهترین موقع برای فشار اوردن به شکم و سوزوندن چربیهاس/سعی کنید به خودتون عادت بدین تو باشگاه شکم برین/لازم نی یدفه تعداد زیاد کار کنید.ستهای شکم رو از 10 ست هر ست 5 حرکت انجام بدین بعد هر ست 5 ثانیه استراحت دوباره ست بعدی به همین منوال و روزهای بعدی تعداد رو بالا ببرین بجای 5تا 6 تا برین تا به بالا فکر نکنین کمه و فایده ای نداره اینجور تمرین بتعث میشه هم عادت کنید هم تمرین زده نشین و مهمتر ازینا اینه که برای خودتون هدف ایجاد کنید مثلا بگین من تلاش میکنم شیکمی داشته باشم که بشه توش دسته بیل شکوند!
اینم یه لینک برای بعضی از تمرینهای شکم و پهلو.موفق باشین

hes25
11-10-2012, 01:45
دوستان کارشناس ببخشید یک سوال دارم

خواستم بدونم تمرینات وزنه برداری با رشته های قدرتی مثل مردان آهنین فرق داره؟

این و برای این پرسیدم که در مسابقات المپیک امسال این الیای قراق که بهترین وزنه بردار شد به گمانم پاور لفیت لینگ کار میکرد چون پشت بازوی حجیمی داشت اما وزنه بردارای ما دستاشون اصلا عضله ای نیست...چرا؟

masoud hard
12-10-2012, 22:03
از بچه های ورزشکار عزیز یه سوال داشتم سن مناسب برا بدنسازی کیه؟ و اینکه من قد متوسطی دارم ولی خیلی از این میترسم که با بدنسازی قدم کوتاه بشه یا ثابت بمونه چون فعلا حالا حالا ها قدم رشد میکنه دوستام از من بلند ترن وبدنسازی کار میکنن ومنم تشویق میکنن که بدنسازی کار کنم چون شکل بدنیم یه طور خاصیه و میگن که واسه بدنسازی مناسبه در ضمن یه سالیم هست که چاق شدم حدودا رو 25 درصد چربیم و سنم 14 و قدم 172 وزن62 خواهشا راهنمایی کنین نه نصیحت فدای هر چی ورزشکارو پی سی وردی که هست

majid322
12-10-2012, 22:16
از بچه های ورزشکار عزیز یه سوال داشتم سن مناسب برا بدنسازی کیه؟ و اینکه من قد متوسطی دارم ولی خیلی از این میترسم که با بدنسازی قدم کوتاه بشه یا ثابت بمونه چون فعلا حالا حالا ها قدم رشد میکنه دوستام از من بلند ترن وبدنسازی کار میکنن ومنم تشویق میکنن که بدنسازی کار کنم چون شکل بدنیم یه طور خاصیه و میگن که واسه بدنسازی مناسبه در ضمن یه سالیم هست که چاق شدم حدودا رو 25 درصد چربیم و سنم 14 و قدم 172 وزن62 خواهشا راهنمایی کنین نه نصیحت فدای هر چی ورزشکارو پی سی وردی که هست

زوده..به نظرم از 16 سالگی شروع کن اونم با مربی ..

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-10-2012, 22:17
سلام دوستان .

یه سوال :

به نظرتون چرا اکثریتِ قریب به اتفاق قهرمانانِ پرورشِ اندام , دیگه در هیچ ورزش دیگه ای قهرمان نیستند و حتی شرکت هم نمیکنند ؟؟

مثلا وزنه برداری یا کشتی یا پرتابِ دیسک , چکش , وزنه و ی نیزه یا پرش طول یا پرش سه گام یا قایقرانی و شنا غیره .

majid322
20-10-2012, 23:18
سلام دوستان .

یه سوال :

به نظرتون چرا اکثریتِ قریب به اتفاق قهرمانانِ پرورشِ اندام , دیگه در هیچ ورزش دیگه ای قهرمان نیستند و حتی شرکت هم نمیکنند ؟؟

مثلا وزنه برداری یا کشتی یا پرتابِ دیسک , چکش , وزنه و ی نیزه یا پرش طول یا پرش سه گام یا قایقرانی و شنا غیره .

خب شاید به خاطر اینه که بدنسازی ورزش خیلی سنگینیه و با ورزشهای دیگه نمیشه انجام داد..مثلا کسی که تو حجم باشه میتونه بره دوندگی کنه؟ البته یه بدنساز معروفی بود که قبل بدنسازی دونده بود دقیقا اسمش یادم نیست..

hamid_diablo
25-10-2012, 15:36
سلام دوستان

برای حرکات پا چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنید ؟

میخوام سریع پاهام رشد کنه

Milad4171
25-10-2012, 15:50
اقا واسه كم كردن وزن بادوچرخه
بايد ليول پايين كار كرد يا لول بالا
بعد در روز چند دقيقه كافيه با دوچرخه كار كرد؟
-

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2012, 16:20
خب شاید به خاطر اینه که بدنسازی ورزش خیلی سنگینیه و با ورزشهای دیگه نمیشه انجام داد..مثلا کسی که تو حجم باشه میتونه بره دوندگی کنه؟ البته یه بدنساز معروفی بود که قبل بدنسازی دونده بود دقیقا اسمش یادم نیست..

سلام
.
در پرورش اندام دوپینگ آزاد هست و در واقع قهرمان پرورش اندام بدون دوپینگ اصلاً قهرمان نمیشه در حالیکه در همه ی ورزشهای دنیا دوپینگ ممنوع هست .
حتی کسی که خونِ خودش رو در طی ماهها ذخیره میکنه و قبل از مسابقه اون خون رو به خودش تزریق میکنه(برای افزایش گلبولهای قرمز) باز هم دوپینگ محسوب میشه و از مسابقه محروم میشه.
حتما شما هم توی اخبار ورزشی دو روز پیش شنیدید که قهرمان ملی دوچرخه سواریِ فرانسه بعد از سالها یدک کشیدن عنوان قهرمانی , از همه ی لقبهاش عزل شد و حتی ازش خواستند که جایزه های مادی رو هم پس بده .
این آقا یه جوری دوپینگ میکرده که توی آزمایشها گیر نیافته اما آفتاب همیشه پشت ابر نمیمونه .

TR4NC3
01-11-2012, 11:34
سلام , کسی به اینجا سر میزنه ؟

دوستان من قدم 177 و وزنم 76 ـه ... بدنم هم چربی نداره ...
فقط یه مشکل دارم اونم سینه هام هست ... کلا ماهیچه هاش خیلی ضعیفه ...
خواستم بدونم برای حجم + عضله سازی در اون قسمت چه توصیه هایی میکنید ؟

majid322
01-11-2012, 11:47
سلام , کسی به اینجا سر میزنه ؟

دوستان من قدم 177 و وزنم 76 ـه ... بدنم هم چربی نداره ...
فقط یه مشکل دارم اونم سینه هام هست ... کلا ماهیچه هاش خیلی ضعیفه ...
خواستم بدونم برای حجم + عضله سازی در اون قسمت چه توصیه هایی میکنید ؟

در یک کلام بهت بگم پرس سینه هالتر و بالاسینه هالتر رو برای یه مدت 3 ماهه بزار کنار..سعی کن از حرکات دمبل بیشتر استفاده کنی...مثل بالا سینه دمبل و پرس سینه دمبل..حرکات بالاسینه رو اول بزن..البته یه جوری بزن که انرژیت برای حرکات دیگه ای که میخوای بزنی بمونه.
از قفسه سینه دمبل هم استفاده کن به اینصورت که هر ست رو تو یه زاویه ای بزن ...ست اول بدون زاویه ست بعدی 15 درجه بیا بالا دوباره ست بعدی 15 درجه تا 4 ست همینجور ادامه بده..از اورکراس هم استفاده کن البته به صورت صحیح نه با تقلب ..اون وقت ببین چه دمی میکنه سینه هات..
من از نظر سینه به حد بالایی رسیدم اینم مدیون ژنتیک خوبم تو این قسمت هستم..اینه که چم و خم اجرای حرکات سینه رو خیلی خوب میدونم..
..
برنامه پیشنهادیم اینه:

بالاسینه دمبل 4 ست 8 تا 10 تا
پرس سینه دمبل یا پرس سینه نشسته دستگاه 4 ست 8 تا 10 تا
اورکراس 4 تا ست 8 تا 10 تا ( اگه سابقه تمرینت زیاده میتونی با پارائل سوپر ست اجرا کنی )
قفسه سینه دمبل با زوایای مختلف همینطور که بالا گفتم 4 ست 8 تا 10 تایی ( دستات رو کاملا باز کن تا کشش رو احساس کنی سعی کن از وزنه ای استفاده کنی که کنترل داشته باشی )
.
در کنار اینها به تغذیت هم برس تغذیه از تمرین به مراتب مهمتره..سعی کن پروتئین کافی برسونی به بدنت به همراه کربوهیدرات که افزایش وزن و حجم بهت بده..ریکاوری هم خیلی مهمه سعی کن بعد از تمرین سینه سه روز استراحت بدی..

Milad4171
01-11-2012, 13:18
اين چربي سوزا داستانش چيه؟
چه مارك خوبي تو بازار هست ؟
در در كل يه توضيح كوتاه و روش استفاده اش
ممنون...

hamid_diablo
01-11-2012, 18:05
مجید جان ممکنه کمی درباره حرکت قفسه سینه توضیح بدی؟

ممنون میشم با شکل توضیح بدی

majid322
01-11-2012, 18:21
حتما حمید جان..قفسه سینه دمبل یکی از بهترین حرکات برای وسیع کردن عضلات سینه ست...
نحوه ی اجرای حرکت به صورت زیر هست:

نکاتی که باید رعایت بشه در این حرکت ایناست:

1.دستها رو باید به حالت کمی خم نگه دارید..و در حالتی شبیه اینکه میخواید یه تنه ی درخت رو بغل کنید دمبلها رو بالا بیارید ( نقل قول از ارنولد )
.
2.در طول اجرای حرکت به هیچ وجه عضلات سینه رو از حالت انقباض خارج نکنید و سعی کنید سینه رو به سمت بیرون و شونه رو به سمت پایین بدید تا بیشترین فشار به عضلات سینه وارد بشه.
.
3.هنگام بالا اوردن دمبل دمبلها رو به هم نزنید اینکار از شدت حرکت فوق العاده کم میکنه...دمبلها رو اندازه ای بالا بیارید که عضلات سینه در انقباض باقی بمونن..

4.از وزنه ای استفاده کنید که بتونید با تمرکز کافی حرکت و کامل انجام بدید چون انجام نیمه کاره ی این حرکت فقط هدر دادن انرژیه.

majid322
01-11-2012, 18:25
اين چربي سوزا داستانش چيه؟
چه مارك خوبي تو بازار هست ؟
در در كل يه توضيح كوتاه و روش استفاده اش
ممنون...

لینک زیر رو مطالعه کنید:

از بین چربی سوزها هم هیدروکسی کات گزینه مناسبیه..

arashpr9
08-11-2012, 20:30
بعد از مدت ها وقفه یه هفته اس تمرین رو شروع کردم حالا میخوام یه Gainer خوب استفاده کنم پیشنهادتون چیه ؟
دوستام دو برند PhD , optimum nutrition رو بهم معرفی کردن بین این دو چی ؟ کدومش تو گینر ها خوب عمل کرده ؟

hamid_diablo
08-11-2012, 21:15
دوستانم درباره Gainer اطلاعات میخواستم.فرقش با پروتئین چیه؟قیمتها چه جوریاس؟

hp722
09-11-2012, 16:48
دوستان برای اینکه هیکلم رو فرم بیاد چی پیشنهاد میکنید؟کراتین؟پروتئین؟کرب و؟آمینو؟

کدوم بهتره؟

arashpr9
10-11-2012, 13:10
بعد از مدت ها وقفه یه هفته اس تمرین رو شروع کردم حالا میخوام یه Gainer خوب استفاده کنم پیشنهادتون چیه ؟
دوستام دو برند PhD , optimum nutrition رو بهم معرفی کردن بین این دو چی ؟ کدومش تو گینر ها خوب عمل کرده ؟

کسی نیست؟
جواب لازم دارم

majid322
10-11-2012, 16:42
کسی نیست؟
جواب لازم دارم

up your mass و serious mass از بهترین گینرها هستن..فقط سعی کنید از افرادی خرید کنید که مطمئن هستن
و میدونید جنسشون اصله...

دوستان برای اینکه هیکلم رو فرم بیاد چی پیشنهاد میکنید؟کراتین؟پروتئین؟کرب و؟آمینو؟

کدوم بهتره؟

شما قد و وزنت چقدره؟ سابقه ی تمرین داشتی؟ چقدر؟

دوستانم درباره
Gainer اطلاعات میخواستم.فرقش با پروتئین چیه؟قیمتها چه جوریاس؟

حمید جان گینرها مکملهای افزایش وزن هستند و فرقشون با پروتئینها در اینه که علاوه بر پروتئین میزان قابل توجهی کربوهیدرات
به همراه دارن که همین امر باعث افزایش وزن میشه..همینطور گینرها به مراتب از پروتئین ها کالری بیشتری دارن...
.
یه سری از قیمتها رو هم میتونی تو سایت زیر ببینی ( سایت مطمئنی هست )

arashpr9
10-11-2012, 20:08
up your mass و serious mass از بهترین گینرها هستن..فقط سعی کنید از افرادی خرید کنید که مطمئن هستن
و میدونید جنسشون اصله...

ممنون
در مورد PhD چی؟ معتبره ؟
همین Serious Mass باید چجوری سرو بشه ؟ یعنی چه مقدار ؟ چند گرم ؟

majid322
10-11-2012, 20:33
ممنون
در مورد PhD چی؟ معتبره ؟

اکثر شرکتهای مکملسازی معتبر هستند ولی باید در تهیشون دقت داشته باشید چون تقلبی این محصولات مثل ریگ تو بازار ریخته...فقط اگه ادم مطئنی رو میشناسید ازش خرید داشته باشید...
سریوس مس هم محتویاتش اینه:

h-blade
10-11-2012, 20:45
ممنون
در مورد PhD چی؟ معتبره ؟

سريوس مس بهترين گينر دنياست ولي در ايران 99.99999 درصدش تقلبيه

كلا تو ايران براي خريد مكمل يك اصل در نظر داشته باش : هر جنسي تقلبيه مگر اينكه خلافش ثابت بشه

Hatek
10-11-2012, 21:14
سلام دوستان چند تا سوال دارم از اگه کمک کنید ممنون میشم
من حدود نیم ماهه دارم بدنسازی کار میکنم حال میکنید چقدر حرفه ای ام؟:31: و قبلا هم کار نکردم و وقتی از مربی برنامه گرفتم توی برنامم پا هم نوشته از چند تا از دوستام که پرسیدم گفتن نباید به این زودی پا کار کنی و مشکل داره این حرفشون درسته یا نه ؟؟؟ البته اینم بگم قبلا درسته بدنسازی کار نکردم اما دوچرخه سواری و فوتبال رو تا حدودی حرفه ای دنبال کردم ( بیشتر دوچرخه سواری) و پاهام قوی هست ( جلسه اول 200 کیلو پرس پا زدم که اصلا هم بهم فشار نیومد اما خب میترسم مشکل ساز شه بعدا در این مورد راهنمایی کنید
و دیگری این که تعداد حرکت هایی که برام نوشته 4 ست هست به این شکل
12.10.10.8 این چی؟؟ بازم اینو پرسیدم گفتن باید 3 ست 7 تایی مینوشت اما خب خیلی ها هم گفتن خوب نوشته
راهنمایی کنید مرسی
اها اینم بگم قدم 182 و وزنم 80 هست اگه برنامه کامل هم خواستید بگید بذارم ببینید درسته یا نه؟؟؟

hosein_a
10-11-2012, 21:46
سلام دوستان چند تا سوال دارم از اگه کمک کنید ممنون میشم
من حدود نیم ماهه دارم بدنسازی کار میکنم حال میکنید چقدر حرفه ای ام؟:31: و قبلا هم کار نکردم و وقتی از مربی برنامه گرفتم توی برنامم پا هم نوشته از چند تا از دوستام که پرسیدم گفتن نباید به این زودی پا کار کنی و مشکل داره این حرفشون درسته یا نه ؟؟؟ البته اینم بگم قبلا درسته بدنسازی کار نکردم اما دوچرخه سواری و فوتبال رو تا حدودی حرفه ای دنبال کردم ( بیشتر دوچرخه سواری) و پاهام قوی هست ( جلسه اول 200 کیلو پرس پا زدم که اصلا هم بهم فشار نیومد اما خب میترسم مشکل ساز شه بعدا در این مورد راهنمایی کنید
و دیگری این که تعداد حرکت هایی که برام نوشته 4 ست هست به این شکل
12.10.10.8 این چی؟؟ بازم اینو پرسیدم گفتن باید 3 ست 7 تایی مینوشت اما خب خیلی ها هم گفتن خوب نوشته
راهنمایی کنید مرسی
اها اینم بگم قدم 182 و وزنم 80 هست اگه برنامه کامل هم خواستید بگید بذارم ببینید درسته یا نه؟؟؟
سلام
به نظر من اگه برات اسکات نوشته اون حرکتو انجام نده!
ستهاتم یکی کمتر کن ا بعد 2ماه بیشترشکن!
درپناه حق

arashpr9
14-11-2012, 14:01
سريوس مس بهترين گينر دنياست ولي در ايران 99.99999 درصدش تقلبيه

كلا تو ايران براي خريد مكمل يك اصل در نظر داشته باش : هر جنسي تقلبيه مگر اينكه خلافش ثابت بشه

واسه اصل بودن هم نمیدونم ولی دوستم از دبی واسم اورده . البته مال خودش بود که ساخت 2008 هستش و اون سری هم اسکوپ نداشته ظاهرا .
میشه نحو سرو شو واسم بگی ؟ یعنی چند گرم ؟
رو بسته بندیش نوشته 334 گرم ولی هرچی حساب میکنم باید با یه پارچ اب سرو شه تا بشه روش حساب کرد :31:

majid322
14-11-2012, 15:35
واسه اصل بودن هم نمیدونم ولی دوستم از دبی واسم اورده . البته مال خودش بود که ساخت 2008 هستش و اون سری هم اسکوپ نداشته ظاهرا .
میشه نحو سرو شو واسم بگی ؟ یعنی چند گرم ؟
رو بسته بندیش نوشته 334 گرم ولی هرچی حساب میکنم باید با یه پارچ اب سرو شه تا بشه روش حساب کرد :31:

سروینگش دقیقا همون چیزیه که روش نوشته...میتونی دو قسمتش کنی..یکی رو صبح قبل از صبحانه بخور ...یکیشم بعد تمرین..

arashpr9
15-11-2012, 00:00
سروینگش دقیقا همون چیزیه که روش نوشته...میتونی دو قسمتش کنی..یکی رو صبح قبل از صبحانه بخور ...یکیشم بعد تمرین..

شده مشکلی واسه ما این سرو ش

مربی میگه قبل و بعد تمرین
رو بسته نوشه قبل از یه وعده غذایی و قبل از تمرین و قبل خواب
شما هم نظر متفاوتی داری حالا گیر کردیم چیکار کنیم

واسه گرمش هم یه نظری بده یه مقداری بگو :31:

majid322
15-11-2012, 00:05
شده مشکلی واسه ما این سرو ش

مربی میگه قبل و بعد تمرین
رو بسته نوشه قبل از یه وعده غذایی و قبل از تمرین و قبل خواب
شما هم نظر متفاوتی داری حالا گیر کردیم چیکار کنیم

واسه گرمش هم یه نظری بده یه مقداری بگو :31:

اصلا قبل تمرین معنی نداره گینر خوردن...ببین شما یه وعده قبل از صبحانه بخور چون جذبش اون موقع زیاده....100 گرم صبح قبل صبحانه.
یه وعده بعد تمرین بخور چون بدنت تو اون زمان از همه بیشتر بهش احتیاج داره..134 گرم بعد تمرین.
یه وعده هم یکی دو ساعت قبل خواب بخور..100 گرم قبل خواب.

arashpr9
15-11-2012, 16:33
اصلا قبل تمرین معنی نداره گینر خوردن...ببین شما یه وعده قبل از صبحانه بخور چون جذبش اون موقع زیاده....100 گرم صبح قبل صبحانه.
یه وعده بعد تمرین بخور چون بدنت تو اون زمان از همه بیشتر بهش احتیاج داره..134 گرم بعد تمرین.
یه وعده هم یکی دو ساعت قبل خواب بخور..100 گرم قبل خواب.

ممنون
حالا من هر روز گینر بخورم یا فقط روزهای تمرین ؟

majid322
15-11-2012, 16:49
ممنون
حالا من هر روز گینر بخورم یا فقط روزهای تمرین ؟

هر روز بدون وقفه بخور ... روزهای غیر تمرین هم بخور فرقی نداره...

arashpr9
15-11-2012, 19:54
هر روز بدون وقفه بخور ... روزهای غیر تمرین هم بخور فرقی نداره...

قول میدم اخرین سوالم باشه :31:

شما خودت این متد رو امتحان کردی؟ نتیجه گرفتی ؟
اون وعده بعد از تمرین رو روزای بدون تمرین نخورم ؟

M e i s a m
16-11-2012, 15:15
ورزش هوازی باید قبل از بی هوازی انجام شه یا بعدش؟

بخواد یک روز 1 در میان باشه چطوره یک روز فقط هوازی یک روز فقط بی هوازی...؟

majid322
17-11-2012, 10:58
قول میدم اخرین سوالم باشه :31:

شما خودت این متد رو امتحان کردی؟ نتیجه گرفتی ؟
اون وعده بعد از تمرین رو روزای بدون تمرین نخورم ؟

نه بابا خیالی نیست.. :31:
ببین به طور کلی شیوه ی سروینگش همینه...من تا به حال مصرف نکردم گینر ولی با نحوه مصرف کردنش اشنایی کامل دارم..
روزای غیر تمرینم همون سه وعده رو بخور و اون وعده بعد تمرین رو هم بنداز زمان دیگه ای ( حالا با توجه به وقت و زمانی که خودت داری ) به این دلیل که گینر باید مصرفش
مداوم باشه تا جواب بده ...سروینگش رو هر روز کامل مصرف کنی بهتره..
.
در کل گینر چیزیه که باید در فواصل زمانی فاصله دار از هم مصرف بشه و نکته مهمش اینه که حتما بعد تمرین مصرف بشه..زیاد سخت نگیر مدامم نرو رو ترازو ..:دی

ورزش هوازی باید قبل از بی هوازی انجام شه یا بعدش؟

بخواد یک روز 1 در میان باشه چطوره یک روز فقط هوازی یک روز فقط بی هوازی...؟

هوازی بعد بی هوازی باید انجام بشه چون اگه قبل تمرین با وزنه انجام بدی انرژیت کاملا برا وزنه زدن تحلیل میره..
یه شیوه ی دیگه ای هم هست که میتونی مثلا صبح بی هوازی کار کنی و بعد از ظهر هوازی...باز شیوه ی دیگه ای
هست که میتونی یه روز با وزنه یا همون بی هوازی کار کنی یه روزم هوازی...در کل به خودت برمیگرده که تغذیه ، استراحت و ... چطور باشه..
.
بازم سوالی بود در خدمتم.

hamid_diablo
17-11-2012, 23:17
سلام

گینر با پروتئین کربن تقاوت داره یا اینکه هر دو یکی هستند.........؟

h-blade
17-11-2012, 23:32
سلام

گینر با پروتئین کربن تقاوت داره یا اینکه هر دو یکی هستند.........؟

گينر به محصولاتي گفته ميشه تركيبي از پروتئين و كربوهيدرات هستند......

ممكنه بگن ولي من تا حالا نشنيدم كسي بگه پروتئين كربن...:sq_6:

hamid_diablo
19-11-2012, 20:35
دوستان نظرتون درباره گینر APEX-Super Size چیه ؟

قیمت 75 هزار تمان..2 کیلوگرم

majid322
19-11-2012, 20:54
دوستان نظرتون درباره گینر APEX-Super Size چیه ؟

قیمت 75 هزار تمان..2 کیلوگرم

از محصولات داروخونه ست ..درسته؟
جالب نیست بهت توصیه نمیکنم بخریش...گینر 2 کیلویی با کیفیت خوب رو باید 150 160 حداقل پول بدی ..ولی این محصول کاملا مشکوکه....
اگه خواستی مکمل تهیه کنی بهم پی ام بده تا بهترین فروشنده ها رو بهت معرفی کنم حمید جان..

arashbi2
20-11-2012, 23:50
بجه ها من یه سوال داشتم چرا من الان تقریبا 3 هفته هستش دارم پروتئین 100% و IGF2 و گلوتامین میخورم اما احساس میکنم دارم چربی میگیرم و زور و قدرتم انقد که باید زیاد نشده و حجم هم نگرفتم

majid322
21-11-2012, 10:47
خب دلایل زیادی میتونه داشته باشه...از تغذیه و استراحت نا مناسب گرفته تا مکمل تقلبی...البته اینم بگم شما از مکملهایی که دارید نباید توقع افزایش قدرت داشته باشید...
اگه برای افزایش قدرت مکملی میخواید باید از پمپ استفاده کنید..

Havbb
21-11-2012, 16:53
بجه ها من یه سوال داشتم چرا من الان تقریبا 3 هفته هستش دارم پروتئین 100% و IGF2 و گلوتامین میخورم اما احساس میکنم دارم چربی میگیرم و زور و قدرتم انقد که باید زیاد نشده و حجم هم نگرفتم

سلام
با اجازه آقا مجید

کارایی این مکملهایی که شما میخورید کامل نیست. مثلا گلوتامین کارش حفظ کردن عضلات هست ، پروتئین خالص هم مربوط میشه به دوران کات ، نه دوران حجم!
در مورد قدرت هم بستگی به نحوه ی تمرین کردن شما داره ، افزایش قدرت اگه میخوای باید به سبک پاور کار ها تمرین کنی

پیشنهاد من اینه که شما پروتئین رو با یک گینر یا یک کربو عوض کنی ، بهتر نتیجه میگیری. چون برای حجم اوردن باید کربو مصرف کرد ، حالا اگه پروتئین هم همراهش باشه خوبه.

m@jid2011
21-11-2012, 21:37
سلام دوستان من تازه كارم تو بدن سازي ميخواستم بدونم آيا بدن سازي يه آدم چاق رو لاغر ميكنه يعني تو بدن سازي برنامه اي وجود داره كه آدم رو لاغر كنه ؟

hosein_a
21-11-2012, 22:27
سلام دوستان من تازه كارم تو بدن سازي ميخواستم بدونم آيا بدن سازي يه آدم چاق رو لاغر ميكنه يعني تو بدن سازي برنامه اي وجود داره كه آدم رو لاغر كنه ؟

سلام دوست من
بله شما میتونین با یه برنامه منظم به وزن ایده ال خود برسید!توصیه من اینه که سراغ چربی سوز و این جور مکملها نرید:46:

m@jid2011
21-11-2012, 22:38
خيلي ممنونم از پاسختون دوست عزيز

Havbb
21-11-2012, 22:51

بله ، روش کار برای شما اینه که هر جلسه ای که باشگاه میرید باید تمام عضلات بدن رو درگیر کنید یعنی از هر عضله یک دستگاه یا یک نوع حرکت رو بزنید. در حالت معمولی در برنامه های تمرینی ، هرجلسه یک یا دو عضله رو کار میکنن و در جلسات بعدی به اونها استراحت میدن.

نکته ی اصلی اینجاست که بدون کنترل کردن تغذیه شما هرچقدر که ورزش کنی چربی و وزن پایین نمیاد ، در عوض با کنترل کردن تغذیه بدون ورزش هم میشه وزن و چربی کم کرد (کاری که من خودم کردم)

m@jid2011
21-11-2012, 23:01
واقعا از دوستان ممنونم كه به اين زيبايي جواب سوال من رو دادن:40: . از دوست عزيز Havbb نيز خيلي ممنونم :wub:

mf.designing
26-11-2012, 23:36
سلام به دوستان گل انجمن
یه سول در مورد بحث مکملها داشتم:
من 2 ماهه میرم باشگاه و بنا به توصیه مربیمون پروتئین ، کراتین و مولتی ویتامین گرفتم ! اما هنوز مصرف نکردم ! میترسم حقیقتش ! :دی با توجه به این که غلظت خون هم دارم. قبلا با مصرف قرص مولتی ویتامین بدنم شدیدا واکنش نشون داده ! آیا مشکلی پیش میاد واسه مصرفش ؟!

اینم مارکاش :

EshMoul
27-11-2012, 00:06
سلام
من شنیدم که به کمک بعضی از مکمل‌ها می‌شه وزن و قد رو تاحدی افزایش داد ؛ اگه می‌شه یه برنامه‌ی کوچیک به من بگید تا انجام بدم (جایی که قراره برم بدنسازی مربی درست‌حسابی نداره) و چندتا از مکمل‌هایی که در این رابطه خوبه بهم معرفی کنید .
فقط حرکاتی رو به معرفی کنید که روی قد تاثیر بد نداشته باشه .
بسیار ممنون .

Havbb
27-11-2012, 00:23
من 2 ماهه میرم باشگاه و بنا به توصیه مربیمون پروتئین ، کراتین و مولتی ویتامین گرفتم ! اما هنوز مصرف نکردم ! میترسم حقیقتش ! با توجه به این که غلظت خون هم دارم. قبلا با مصرف قرص مولتی ویتامین بدنم شدیدا واکنش نشون داده ! آیا مشکلی پیش میاد واسه مصرفش ؟!

مولتی ویتامین ضعیف و قوی داره ، شما ضعیفش رو بگیر (از داروخونه هم بگیر که مطمئن باشه)

به نظر من شما اگه تغذیه ت کامل هست و میوه و سبزیجات میخوری دیگه مولتی ویتامین مصرف نمیخواد بکنی...

پروتئین رو مصرف کن ، کراتین رو هم یه دوره بیشتر مصرف نکن فعلا. چون بعد از چهار هفته دیگه کراتین اثرش کم میشه و مصرف نشه بهتره (تا چند وقت بعد اگه خواستی دوباره یه دوره کراتین بردار)
البته نمیدونم چرا کربو برات ننوشته ، ولی شما کربوهیدرات رو از طریق غذا یعنی برنج و نون و سیب زمینی و... در 6 وعده در روز ، یعنی هر دو و نیم ساعت یکبار باید غذا بخوری ، به بدنت برسونش.

Havbb
27-11-2012, 00:28
سلام
من شنیدم که به کمک بعضی از مکمل‌ها می‌شه وزن و قد رو تاحدی افزایش داد ؛ اگه می‌شه یه برنامه‌ی کوچیک به من بگید تا انجام بدم (جایی که قراره برم بدنسازی مربی درست‌حسابی نداره) و چندتا از مکمل‌هایی که در این رابطه خوبه بهم معرفی کنید .
فقط حرکاتی رو به معرفی کنید که روی قد تاثیر بد نداشته باشه .
بسیار ممنون .

حرکات کششی انجام بده ، تمرینت رو سعی کن در کمتر از یک ساعت تموم کنی ، هر چند دیقه یه بار هم چند ثانیه آویزون شو به بارفیکس
حرکتی نیست که روی قد تاثیر منفی داشته باشه!

شما به عنوان مکمل ، آرژنین میتونی مصرف کنی ، گابا یا HGH هم میتونی مصرف کنی. البته اگه شما 20 سالت نشده باشه! (توصیه ی من اینه که مکمل مصرف نکنی)

swamp
30-11-2012, 11:23
من دو ماهی می شه که بدنسازی رو به صورت جدی شروع کردم . سابقاً هم بدنسازی می رفتم اما زخم و زیلی یا اینکه ولش می کردم و بعد چند وقت دوباره میومدم سراغش ولی این سری خیلی جدی می خوام ادامه بدم .
توی این دو ماه هم تغییرات خوبی داشتم ولی یه مشکل بزرگ دارم .

مشکل من اینه که واقعاً اطلاعاتم در مورد این ورزش خیلی پایینه . در مورد تغذیه ، استراحت و حتی نوع تمرینات .
چند تا سوال داشتم اما وقتی چند صفحه ی آخر این تاپیک رو خوندم فهمیدم اطلاعاتم خیلی پایینه .

مربی ها هم فقط بلدن واسه برنامه ی معمولی-ی که می دن پول بگیرن (البته خدایی نکرده اگه کسی اینجا مربی هست جسارت نمی کنم )
ولی مربی ها هم اطلاعات خاصی نمی دن .
من برای اینکه اطلاعاتم توی این زمینه افزایش پیدا کنه و بتونم خودم واسه خودم برنامه درست حسابی بچینم چی کار باید کنم ؟؟

من ماه اول 4-5 روز در هفته باشگاه می رفتم ، در ماه دوم استراحتم رو بیشتر کردم و 3 روز در هفته باشگاه می رم .
تمرینم هم تقریباً یک ساعت و نیم طول می کشه و بیشتر روی عضلات شکم و بازو ها و سرشانه کار می کنم .
کمی هم سینه و جلو پا .
واسه تغذیه هم کار خاصّی انجام ندادم . فقط شاید روزی 3 -2 تا تخم مرغ رو به وعده غذاییم اضافه کردم .

ممنون می شم راهنمایی کنید :)

Havbb
30-11-2012, 14:01
شما برای برنامه نیازی نیست اطلاعاتت رو زیاد کنی. طبق همون برنامه ی تمرینی تمرین کن.

در مورد تغذیه ، شما به طور کلی یادت باشه که برای عضله سازی باید پروتئین بخوری (زرده ی تخم مرغ رو حد اکثر روزی یه دونه باید بخوری چون ضرر داره) نون و برنج و... اگه زیاد بخوری چاق میشی. چربی هم به اندازه ی معمول بخور ، نه زیاد و نه کم. غذایی هم که میخوری در پنج یا شش وعده در روز تقسیم کن و بخور

swamp
30-11-2012, 16:19
شما برای برنامه نیازی نیست اطلاعاتت رو زیاد کنی. طبق همون برنامه ی تمرینی تمرین کن.

در مورد تغذیه ، شما به طور کلی یادت باشه که برای عضله سازی باید پروتئین بخوری (زرده ی تخم مرغ رو حد اکثر روزی یه دونه باید بخوری چون ضرر داره) نون و برنج و... اگه زیاد بخوری چاق میشی. چربی هم به اندازه ی معمول بخور ، نه زیاد و نه کم. غذایی هم که میخوری در پنج یا شش وعده در روز تقسیم کن و بخور

ممنون بابت پاسختون .
یه سوال دیگه هم داشتم .
اگر با همین روش برم جلو و همینجور تمرین کنم چقدر دیگه زمان می بره تا سیکس پکم به طور کامل معلوم بشه ؟؟
الان عضلات شکمم خیلی سفت شده ، با دست هم زیرپوستی بالا پایینی هاش رو حس می کنم .

Havbb
30-11-2012, 20:21
برای معلوم شدنش باید چربی های روش رو از بین ببری. برای این کار باید ورزهاش هوازی مثل پیاده روی و کوه نوردی رو زیاد انجام بدی ، تغذیه ت رو هم کنترل کنی.

rezas2a
06-12-2012, 23:54
چجوری می تونم چاق بشم من 16 سالمه قدم 180 و و وزنم 59 چجوری می تونم خودم رو چاق کنم یعنی هیکلم رو مثل والیبالیست ها بکنم من والیبالیستم و می خوام هیکلم مثل اون ا بشه خیلی لاغرم بدن سازی باید برم یا نه ؟

hamid_diablo
07-12-2012, 17:49
بدنسازی توصیه میشه

من با توجه به تحقیقی که انجام دادم بهت قاطعانه میگم که ورزش بدنسازی روی قدت تاثیری نداره.البته چون الان سن رشد هستی شاید جلوی قدکشیدن بیشترت رو بگیره

اما همین 180 برات خوبه

با برنامه تمرینی و تغذیه مناسب و همچنین صبر و بردباری میتونی با گذشت زمان به خواستت برسی
فقط سعی کن از کاربلدها و متخصص ها کمک بگیری

karvas
07-12-2012, 19:38
من یه تجربیاتی در این مورد دارم که بت میگم
قدت 180 خوبه ولی اگه میخوای بلندتر بشی یا نرو یا کارای سنگین انجام نده از اونجایی که ادم وسوسه میشه هرروز وزنه ها رو سنگین تر کنه تو سن 16 سالگی فکر میکنم زود باشه برا بدنسازی برای مشکل لاغری به نظر من متخصص تغذیه برو

SNOW PATROL
07-12-2012, 19:59
چجوری می تونم چاق بشم من 16 سالمه قدم 180 و و وزنم 59 چجوری می تونم خودم رو چاق کنم یعنی هیکلم رو مثل والیبالیست ها بکنم من والیبالیستم و می خوام هیکلم مثل اون ا بشه خیلی لاغرم بدن سازی باید برم یا نه ؟

سلام

تاپـیـک جامــع بدنـسـازی و پرورش انـدام ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Agame.Arash
07-12-2012, 20:42
سلام .... خوبین ؟ ..... میگم من تاحالا باشگاه نرفتم ..... نخندین دیگه ! .... خب نرفتم .... حالا که رفتم باید چیکار کنم ؟ چی با خودم ببرم ؟ اصلا برم چی بگم ؟ شرمنده یه ذره سوالام ابتداییی بود ؟ دی!

hamid_diablo
07-12-2012, 20:52
سلام .... خوبین ؟ ..... میگم من تاحالا باشگاه نرفتم ..... نخندین دیگه ! .... خب نرفتم .... حالا که رفتم باید چیکار کنم ؟ چی با خودم ببرم ؟ اصلا برم چی بگم ؟ شرمنده یه ذره سوالام ابتداییی بود ؟ دی!

چ سئوال جالبی

روز اول شما تشریف میبری باشگاه و شهریه باشگاه رو میدی.از مربی محترم میخوای که کمی راهنماییتون کنه

ایشون درباره تغذیه و برنامه تمرنی یه چیزهایی بهت میگه و احتمالا میگه میخوام بدنتون ببینم تا برنامه بهت بدم.البته تا 2 ماه اول خبری از برنامه و اینا به شکل حرفه ای نیست و فقط حرکات مبتدیانه رو به شما میگه و اینکه حرکات رو چطور و چقدر بزنی

برای باشگاه هم میتونی گرمکن و شلوار یا شلوارک ببری.....

h-blade
07-12-2012, 20:57

دوست عزيز يه نصيحت برادرانه اگه قسمت شد رفتي باشگاه فقط به هيچ وجه از مربي باشگاه مكمل نگير كه اگه بگيري كبد و روده و كليه هاتو داغون ميكنه

armin_punisher6
07-12-2012, 20:59
بچه ها anabulk 8000 چطوره؟عوارض داره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

Agame.Arash
07-12-2012, 21:41
چ سئوال جالبی

روز اول شما تشریف میبری باشگاه و شهریه باشگاه رو میدی.از مربی محترم میخوای که کمی راهنماییتون کنه

ایشون درباره تغذیه و برنامه تمرنی یه چیزهایی بهت میگه و احتمالا میگه میخوام بدنتون ببینم تا برنامه بهت بدم.البته تا 2 ماه اول خبری از برنامه و اینا به شکل حرفه ای نیست و فقط حرکات مبتدیانه رو به شما میگه و اینکه حرکات رو چطور و چقدر بزنی

برای باشگاه هم میتونی گرمکن و شلوار یا شلوارک ببری.....
ممنون داداش..... میگم فقط به جز شلوار و اینا حوله ای چیزیم ببرم ؟

دوست عزيز يه نصيحت برادرانه اگه قسمت شد رفتي باشگاه فقط به هيچ وجه از مربي باشگاه مكمل نگير كه اگه بگيري كبد و روده و كليه هاتو داغون ميكنه

حواسم هست عمو ... چشم ...

hamid_diablo
07-12-2012, 22:20
Agame.Arash حوله حتما ببر.تو باشگاه معمولا یه عده ای رو جو میگیره و بالاتنه رو. برای نمایش عمومی لخت میکنند.به خاطر عرق کردن و همچنین بیماریهای مختلف پوستی که وجود داره شاید به وسیله لوازم بدنسازی باشگاه منتقل بشه.وایه همسن از حوله حتما استفاده کن....در ضمن معمولا چون شما فرد جدیدی تو باشگاه هستی همه میخوان مربی بازی برات دربیارن و هر کی یه چیزی میگه....بهتره برای انجام حرکات به سایتها و انجمنهای تخصصی تو نت مراجعه کنی..

majid322
07-12-2012, 22:32
چند تا نکته رو اضافه کنم...حتما بعد تمرین با اب گرم دوش بگیر هم یه ریکاوری عضلات کمک میکنه و هم به شادابی پوست و سر حال شدن خودت..سعی کن این برات عادت بشه و هیچ وقت نباشه که بعد تمرین دوش نگیری..
.
نکته بعدی اینکه سعی کن تو باشگاه از وزنه های سبک شروع کن و بیشتر به نحوه ی درست زدن حرکت فکر کن تا سنگین کردن وزنه...
.
بهترین لباس ممکن برای تمرین لباسیه که تنگ نباشه و یکم گشاد باشه...رکابی از لحاظ راحتی واقعا عالیه البته به سلیقه هم برمیگرده....
.
فعلا همینا به نظرم رسید تمریناتت رو شروع کن هر موقع سوالی داشتی بیا همینجا بپرس..

armin_punisher6
07-12-2012, 23:44
بچه ها anabulk 8000 چطوره؟عوارض داره؟

كسي نميدونه؟

Havbb
07-12-2012, 23:47
این اسم رو از کجا اوردی من که نشنیده بودم ، احتمالا کلمه رو اشتباه ننوشتی؟

آنابولیک رو اینطوری مینویسن ها : anabolic

شما از املای کلمه مطمئن شو ، میتونی مطلبی توی اینرتنت در موردش بذاری تا ببینیم؟

armin_punisher6
07-12-2012, 23:54
این اسم رو از کجا اوردی من که نشنیده بودم ، احتمالا کلمه رو اشتباه ننوشتی؟

آنابولیک رو اینطوری مینویسن ها : anabolic

شما از املای کلمه مطمئن شو ، میتونی مطلبی توی اینرتنت در موردش بذاری تا ببینیم؟

اتفاقا دقيقا از روي قوطيش تو گوشيم نوشتم و الانم از تو گوشيم نوشتم.منم تو گوگل چيزي پيدا نكردم.يه بسته ٣٠ تاييه قيمتشم ٣٠ تومانه.البته هورمون هم داره.

Agame.Arash
07-12-2012, 23:58
دست همه دوستان درد نکنه که راهنمایی کردن ... !:sq_25:

Havbb
07-12-2012, 23:59
میتونی عکسش رو بذاری اینجا؟

Eblis 2011
08-12-2012, 00:03
دوستان کراتین و کربن پروتئین ضرر داره ؟ من بعد از 4 ماه رفتن بدنسازی یک دوره رفتم با اینا ..... 100تا قرص هم بود اسمشو نمیدونم ......

Havbb
08-12-2012, 00:05
نه خیالت راحت ، ضررش در مقابل سودش هیچی نیست. ضررش مال دراز مدت هست که کبد و کلیه رو تحت فشار قرار میده

armin_punisher6
08-12-2012, 00:09
میتونی عکسش رو بذاری اینجا؟

متاسفانه مال دوستم بود و سريع بهش دادم.خودش استفاده كرد گفت هم زور و هم اشتهارو به طور خيلي عجيبي زياد ميكنه.من تو حالت عادي خيلي زود خسته ميشم در حدي كه ست ١٢ تايي رو نميتونم كامل بزنم.

Eblis 2011
08-12-2012, 00:10
نه خیالت راحت ، ضررش در مقابل سودش هیچی نیست. ضررش مال دراز مدت هست که کبد و کلیه رو تحت فشار قرار میده

ممنون . ولی همین چند شب پیش اخبار اعلام کرد اصلا استفاده نکنید ... عقیمی ، سنگ کلیه و هزار جور عوارض رو به دنبال داره .... خواستم یه دور جدید برم با شنیدن این حرفا منصرف شدم واسه همیشه ./

Havbb
08-12-2012, 00:12
این صد در صد یک استروئید آنابولیک هست

اون استروئید هایی که معروفه و امتحانش رو پس داده و همه میشناسنش و از داروخونه میخری ، اونطوری آدم رو داغون میکنه دیگه وای به این که معلوم نیست از کجا در اومده!!!!!!

نه خودت مصرف کن و به دوستت هم بگو نخوره (اگه جونش رو دوست داره)
استروئید خوراکی غیر مطمئن خطر مرگ داره

حد اقل برید یه چیز درست و حسابی مصرف کنید. چیه اینا!

شما اگه انرژی کم میاری کراتین کارت رو راه میندازه!

armin_punisher6
08-12-2012, 00:14
این صد در صد یک استروئید آنابولیک هست

اون استروئید هایی که معروفه و امتحانش رو پس داده و همه میشناسنش و از داروخونه میخری ، اونطوری آدم رو داغون میکنه دیگه وای به این که معلوم نیست از کجا در اومده!!!!!!

نه خودت مصرف کن و به دوستت هم بگو نخوره (اگه جونش رو دوست داره)
استروئید خوراکی غیر مطمئن خطر مرگ داره

حد اقل برید یه چیز درست و حسابی مصرف کنید. چیه اینا!

شما اگه انرژی کم میاری کراتین کارت رو راه میندازه!

آره اونم گفت معروفه به آنابوليك.ولي بسته بنزي خيلي خيلي معمولي داشت.با اين حرفايي هم كه زدين كلا بيخيالش شدم.كراتين خوب چه قيمتيه؟و ماركش چيه؟

Havbb
08-12-2012, 00:18
حدود پنجاه تومن سیصد گرمیش. بهترینش کراتین مونوهیدرات کریستالی سه فیلتره هست ، بسته بندیش عین ساندیسه : دی آبی رنگه

استروئید هم خواستید مصرف کنید از نظر من ایرادی نداره به شرطی که با همه ی عوارضش کنار بیاید! تو اینترنت درباره عوارض استروئید سرچ کنید متوجه میشید.

Eblis 2011
08-12-2012, 00:19
تا حالا هر کی هزار جور حرف زده ... از مربی میپرسی میگه ضرر کجا بود .... اخبار و افرادی میگم خیلی ضرر داره .... ما نفهمیدیم حرف کیو بشنویم ؟

Alex Fera
08-12-2012, 00:22
دوستان حرکاتی هست که قد رو بلند کنه؟!
یا رشد قد رو بیشتر کنه؟!((برا یه بچه 17,18 ساله))

خودم چی؟!
سن رشد قد تا چند سالگی هستش؟!
من 23 سالمه،راه داره درازتر بشم یا نه؟!
تو یه سال گذشته 3 سانت قد کشیدم..............

Havbb
08-12-2012, 00:25
دوستان حرکاتی هست که قد رو بلند کنه؟!
یا رشد قد رو بیشتر کنه؟!((برا یه بچه 17,18 ساله))

خودم چی؟!
سن رشد قد تا چند سالگی هستش؟!
من 23 سالمه،راه داره درازتر بشم یا نه؟!
تو یه سال گذشته 3 سانت قد کشیدم..............

بله حرکات کششی و اینکه مدت زیادی به میل بارفیکس اویزون بشید

اونطور که در مقالات پزشکی و علمی میگن قد انسان تا 20 سالگی رشد میکنه ولی یکی از بچه ها 24 سالشه قدش رو چند سانت موفق شد با همین حرکات کششی و یه مکمل که مصرف کرد افزایش داد.

اگه مشکلتون خیلی جدی هست پیش یه متخصص غدد برید تا براتون هورمون رشد و کلسیم و احتمالا آرژنین یا ... تجویز کنه (بنا به شرایط شما و تشخیص خودش)

armin_punisher6
08-12-2012, 00:29
حدود پنجاه تومن سیصد گرمیش. بهترینش کراتین مونوهیدرات کریستالی سه فیلتره هست ، بسته بندیش عین ساندیسه : دی آبی رنگه

استروئید هم خواستید مصرف کنید از نظر من ایرادی نداره به شرطی که با همه ی عوارضش کنار بیاید! تو اینترنت درباره عوارض استروئید سرچ کنید متوجه میشید.

و سوال آخر اينكه اين ٣٠٠ گرمي كه ميگين براي چه مدت كافيه؟

Havbb
08-12-2012, 00:33
تا حالا هر کی هزار جور حرف زده ... از مربی میپرسی میگه ضرر کجا بود .... اخبار و افرادی میگم خیلی ضرر داره .... ما نفهمیدیم حرف کیو بشنویم ؟

هر کسی ضرر رو یه چیزی تعریف میکنه. از دید یه نفر ضرر تعریف خاصی داره....

چیزی که من دارم اطرافم میبینم اینه که این مواد روی هر کس تاثیر خاصی گذاشته ، یعنی اینکه بستگی داره به خود شخص و بدنش که چقدر در مقابل این هورمون تخریب بشه و اینکه چقدر مصرف کنه
کسیو میشناسم وحشتناک ترین هورمون ها رو تزریق و مصرف کرد ولی الان هم خودش سالمه و هم بچه ش...

عوارضی که مهم هست در بدنسازی (استفاده از استروئید) تا اونجا که من مطالعه داشتم ایناست:

1- ریزش مو (که قابل پیشگیری و قابل درمان هست به راحتی)
2- ژنیکو ماستی ، یعنی اینکه سینه هاتون عین سینه های دختر میشه (ژنیکو ماستی رو توی اینترنت سرچ کنید عکسهاش رو ببینید) راه برای پیشگیری زیاد داره ولی راه درمانش فقط عمل جراحی هست. اینم بستگی به نوع کیفیت استروئید مصرفی شما داره! و چیزهایی که همراهش مصرف میکنید

3- فشار اوردن به کبد و کلیه و تنبل کردن غدد از جمله ب.ی ض.ـه ها و سایر غدد و...
که این شاید مهمترین ضرر استروئید ها باشه که بستگی به مقاومت بدن شما و شدت مصرف شما داره.

به نظر من این متخصصین غدد که همینطور نشستند هیچ کاری نمیکنن باید بیان کمک کنن به ورزشکارها. دوستان هرکس خواست استروئید مصرف کنه اول بره یه آزمایش تستو سترون بده! ببینه سطحش در خون چقدر هست (معمولا نرمالش بین 2 تا 9 هست) اگه واقعا کمبود داشتید مصرف کنید ، هرچقدر هم که مقدارش رو از 9 بیشتر ببرید داخل بدنتون دارید ضرر میزنید.

موفق باشید.

Eblis 2011
08-12-2012, 00:33
من حدود 21 سالمه .... یعنی 20 سالم پر شده تو 21 هستم ..... ریزه میزه هستم .... قدم بین 165 - 170 .. دقیق نمیدونم .... هر جلسه ای که میرم باشگاه ( 4روز در هفته ) بارفیکس میرم حدود 20 تا ..... تو قدم تاثیری داره ؟ امکان رشد قدم هست ؟

Havbb
08-12-2012, 00:34
و سوال آخر اينكه اين ٣٠٠ گرمي كه ميگين براي چه مدت كافيه؟

اگه بخوای یه دوره درست و حسابی با تمام ظرفیت و توان مصرف کنی (حد اکثری) به همراه بار گیریش تقریبا یک ماه میره (بعدش باید مصرف رو قطع کنی) ولی توصیه ی من اینه که کمتر مصرف کنی اینطوری کمتر به کلیه هات و کبد فشار میاد ، مدت بیشتری هم میره!

Havbb
08-12-2012, 00:38
من حدود 21 سالمه .... یعنی 20 سالم پر شده تو 21 هستم ..... ریزه میزه هستم .... قدم بین 165 - 170 .. دقیق نمیدونم .... هر جلسه ای که میرم باشگاه ( 4روز در هفته ) بارفیکس میرم حدود 20 تا ..... تو قدم تاثیری داره ؟ امکان رشد قدم هست ؟

شما مصرف کلسیم رو بالا ببر. این نکته رو هم توجه داشته باش که هرچی پروتئین اضافه بخوری بدنت برای دفع کردنش ، کلسیم استفاده میکنه! کلسیم برای رشد استخوان ها لازمه...

علاوه بر کلسیم ، هورمون رشد باید باشه. البته شما به نظر من پی بلند شدن قد نباش ، خداییش چیز خوبی نیست! دیگه زیبایی بدنت از دست میره. استخوانهای بزرگ عضلات بزرگ میخوان تا زیبا بشن و عضلات بزرگ هم که خیلی دردسر داره تا بیاد!

ولی اگه علاقه داشته باشی میتونی تمرینت رو شدت ببخشی ، تمرین رو کمتر از یک ساعت تموم کن اینطوری هورمون رشد ترشحش بیشتر میشه. سعی کن کلا شدت تمرین رو بالا ببری (هم در بدنسازی و هم در ورزشهای دیگه)

ظاهرا آرژنین هم میتونه مفید باشه... البته مطمئن نیستم چون اینو توی مطالب تبلیغاتی خوندم فقط!

بارفیکس مهم نیست ، مهم مدت زمانی هست که در طول روز آویزون هستی!

Eblis 2011
08-12-2012, 00:41
شما مصرف کلسیم رو بالا ببر. این نکته رو هم توجه داشته باش که هرچی پروتئین اضافه بخوری بدنت برای دفع کردنش ، کلسیم استفاده میکنه! کلسیم برای رشد استخوان ها لازمه...

علاوه بر کلسیم ، هورمون رشد باید باشه. البته شما به نظر من پی بلند شدن قد نباش ، خداییش چیز خوبی نیست! دیگه زیبایی بدنت از دست میره. استخوانهای بزرگ عضلات بزرگ میخوان تا زیبا بشن و عضلات بزرگ هم که خیلی دردسر داره تا بیاد!

ولی اگه علاقه داشته باشی میتونی تمرینت رو شدت ببخشی ، تمرین رو کمتر از یک ساعت تموم کن اینطوری هورمون رشد ترشحش بیشتر میشه. سعی کن کلا شدت تمرین رو بالا ببری (هم در بدنسازی و هم در ورزشهای دیگه)

ظاهرا آرژنین هم میتونه مفید باشه... البته مطمئن نیستم چون اینو توی مطالب تبلیغاتی خوندم فقط!

بارفیکس مهم نیست ، مهم مدت زمانی هست که در طول روز آویزون هستی!

تشکر ... چه غذاهایی دارای کلیسمه ؟ سر و ته تمرینم روزایی که میرم بین 50 تا 1 ساعته ..... گاهی به 70 دقیقه میرسه ..... بیشتر از این تایم تمرین نمیکنم .... همینجوریش ریزه میزه هستم همینم میره زیر زمین :sq_2:

Havbb
08-12-2012, 00:46
دیوید باتیستا رو میشناسی توی کشتی کج؟ 145 کیلو عضله بود ولی هنوز خیلی از عضلاتش در حد عالی نبودن.... ولی شما مستر المپیا رو بشین ببین همه شون ریزه میزه هستند ، جی کاتلر با 125 کیلو وزن چند بار قهرمان شده.... رونی کلمن هم همینطور. کلا هیکل ریز برای زیبایی اندام خوبه ، قد کوتاه هم برای ورزشهای قدرتی خوبه!

هیکل گنده فقط به درد کشتی و فوتبال آمریکایی میخوره!

کلسیم توی لبنیات زیاد هست. ماست و پنیر بیشتر از همه دارن. اگرم خواستی میتونی قرص کلسیم رو بگیری بخوری. البته پروتئین این مواد هم زیاده!

Eblis 2011
08-12-2012, 00:50
دیوید باتیستا رو میشناسی توی کشتی کج؟ 145 کیلو عضله بود ولی هنوز خیلی از عضلاتش در حد عالی نبودن.... ولی شما مستر المپیا رو بشین ببین همه شون ریزه میزه هستند ، جی کاتلر با 125 کیلو وزن چند بار قهرمان شده.... رونی کلمن هم همینطور. کلا هیکل ریز برای زیبایی اندام خوبه ، قد کوتاه هم برای ورزشهای قدرتی خوبه!

هیکل گنده فقط به درد کشتی و فوتبال آمریکایی میخوره!

کلسیم توی لبنیات زیاد هست. ماست و پنیر بیشتر از همه دارن. اگرم خواستی میتونی قرص کلسیم رو بگیری بخوری.

امیدوارم کرد حرفات :sq_8: ...... یه سوال : کلا بدنسازی بدون مصرف مکمل فایده داره ؟ چون قصد دارم دیگه هیچ مکملی مصرف نکنم ... فقط یکبارم دوره رفتم ( کراتین + 100تا قرص قرمز رنگ ، اسمشو نمیدونم ولی فک کنم آمونیوم بود اگه درست نوشته باشم و کربن پروتئین 3 کیلویی + انواع اقسام ویتامین ) ........ از وقتی که بدنسازی رفتم وزنم بالا رفته و غذام بیشتر شده + اشتهام .......... 48 کیلو بودم الان 55 کیلو ام ..... لاغرم ؟

majid322
08-12-2012, 01:19
من نمیخواستم وارد این بحث بشم چون میدونستم تفکرات اشتباه در مورد مکملها خیلی زیاده و شاید من نتونم با حرفام قانعتون کنم....اینکه مکملها کاملا بدون ضرر نیستن مشخصه..
.
ولی این ضررها بیش از حد توسط تلویزیون و افراد غیر متخصص در این زمینه بزرگنمایی شدن..
.
حتی متخصص تغذیه هم نمیتونه اطلاعات دقیقی از مکملها به شما بده چون تخصصش در این مورد نیست...در مورد مکملها باید گفت که در صورت اصل بودن مشکلات جدی به بار نمیارن..مثلا جایی ذکر شده عقیم شدن که واقعا این مورد
.
خیلی غیر علمی هست و هیچ پایه و اساس علمی نداره..این قبیل از صحبتها اکثرا از زبان کسایی شنیده میشه که فرق بین داروهای استروئیدی در بدنسازی با مکملها رو نمیدونن..و این دو رو با هم یکی حساب میکنن..
.
پس اگه احیانا جایی از مضر بودن داروهای بدنسازی میشنوید شک نکنید که مربوط به مکملها نیست..
.
اما اگه بخوایم ضررهای احتمالی مکملها رو بدونیم میشه به دل درد و مشکلات گوارشی و افزایش کار کلیه ها و .... اشاره کرد که اگه اصولی مصرف بشن هیچ مشکلی رو به وجود نمیارن...

Eblis 2011
08-12-2012, 01:25
من نمیخواستم وارد این بحث بشم چون میدونستم تفکرات اشتباه در مورد مکملها خیلی زیاده و شاید من نتونم با حرفام قانعتون کنم....اینکه مکملها کاملا بدون ضرر نیستن مشخصه..
.
ولی این ضررها بیش از حد توسط تلویزیون و افراد غیر متخصص در این زمینه بزرگنمایی شدن..
.
حتی متخصص تغذیه هم نمیتونه اطلاعات دقیقی از مکملها به شما بده چون تخصصش در این مورد نیست...در مورد مکملها باید گفت که در صورت اصل بودن مشکلات جدی به بار نمیارن..مثلا جایی ذکر شده عقیم شدن که واقعا این مورد
.
خیلی غیر علمی هست و هیچ پایه و اساس علمی نداره..این قبیل از صحبتها اکثرا از زبان کسایی شنیده میشه که فرق بین داروهای استروئیدی در بدنسازی با مکملها رو نمیدونن..و این دو رو با هم یکی حساب میکنن..
.
پس اگه احیانا جایی از مضر بودن داروهای بدنسازی میشنوید شک نکنید که مربوط به مکملها نیست..
.
اما اگه بخوایم ضررهای احتمالی مکملها رو بدونیم میشه به دل درد و مشکلات گوارشی و افزایش کار کلیه ها و .... اشاره کرد که اگه اصولی مصرف بشن هیچ مشکلی رو به وجود نمیارن...

صحبت های شما رو قبول دارم .... اما ترجیح میدم کاری کنم که کوچکترین عوارضی نداشته باشه ... حتی 1%

majid322
08-12-2012, 01:32
صحبت های شما رو قبول دارم .... اما ترجیح میدم کاری کنم که کوچکترین عوارضی نداشته باشه ... حتی 1%

منم واقعا شما رو تحسین میکنم بابت اینکه به سلامتی اهمیت میدین و در درجه اول قرارش میدین..ولی اینو در نظر داشته باشید اکثر داروهایی که ما مصرف میکنیم ..
.
از سرما خوردگی گرفته تا غیره همشون ضررهایی دارن که ما با اینکه میدونیم مصرف میکنیم چون به فوایدش نیاز داریم...
.
در مورد مکملهای بدنسازی هم به همین شکله..این مکملها فقط برای عضلات خوب نیستن بلکه در سلامتی بدن نقش دارن..اکثر مکملهای پروتئین علاوه بر پروتئین
.
شامل کلسیم ، فسفر و ... میشن که همگی باعث بهبود سطح سلامت بدن میشن...
.
در کل پیشنهاد میکنم مقالات مختلف در مورد مکملها و فواید و مضراتش در سایتهای منبع و خارجی مطالعه کنید تا دید بازتری نسبت به مصرفشون داشته باشید.
.
جالبه بدونید من در ابتدا اصلا موافق مکملها نبودم ولی با اطلاعاتی که به دست اوردم نظرم عوض شد...انسان از هر چیزی که نشناسه میترسه و این کاملا طبیعیه..

Eblis 2011
08-12-2012, 01:37
منم واقعا شما رو تحسین میکنم بابت اینکه به سلامتی اهمیت میدین و در درجه اول قرارش میدین..ولی اینو در نظر داشته باشید اکثر داروهایی که ما مصرف میکنیم ..
.
از سرما خوردگی گرفته تا غیره همشون ضررهایی دارن که ما با اینکه میدونیم مصرف میکنیم چون به فوایدش نیاز داریم...
.
در مورد مکملهای بدنسازی هم به همین شکله..این مکملها فقط برای عضلات خوب نیستن بلکه در سلامتی بدن نقش دارن..اکثر مکملهای پروتئین علاوه بر پروتئین
.
شامل کلسیم ، فسفر و ... میشن که همگی باعث بهبود سطح سلامت بدن میشن...
.
در کل پیشنهاد میکنم مقالات مختلف در مورد مکملها و فواید و مضراتش در سایتهای منبع و خارجی مطالعه کنید تا دید بازتری نسبت به مصرفشون داشته باشید.

ممنون از توجه شما ...... در مورد دارویی که فرمودین باید عرض کنم که وقتی مریض میشیم به اجبار اون داروها رو مصرف میکنیم اما در مورد بدنسازی فک نمیکنم مصرف این داروها و قرص ها آنچنان اجباری باشه .... ولی در مورد بیماری به دلیل اینکه میخوایم زودتر سلامتی مونو به دست بیاریم یه جورایی اجباری محسوب میشه ......

majidli
08-12-2012, 13:32
یک فرد ورزشکار چندین برابر یک فرد معمولی نیاز به پروتئین و انرژی داره.تقریبا دو برابر وزن به گرم بدن انسان نیاز به پروتئین داره که در افراد ورزشکار بیشتر باید باشه.بدن انسان از بدو تولد شروع به ذخیره انرژی جدای از انرژی که باید مصرف بشه میکنه.به قول معروف انرژی رو پس انداز میکنه برای روز مبادا که همون دوران کهن سالیه.وقتی شما موقع تمرین به عضلات فشار بیارین و عضلات منبعی برای تغذیه نداشته باشه مجبوره از ذخایر استفاده کنه انرژی هایی که بدن چندین سال اونارو ذخیره کرده.در نتیجه در دورانی که پا به سن میزارن بعضی افراد که ازین ذخایر استفاده کردن کلی هم انرژی کسب کنند بازم به کارشون نمیاد چون دیگه ذخیره ای نداره و از تولید به مصرف میشه و باید دائم انرژی بگیره.اینجاست که نیاز به مصرف مکملهای پروتئینی برای فرد ورزشکار ضروری میشه
نکاتی مهم برای مصرف پروتئین یکی اطمینان از اصل بودنش/زمان مصرف/و اینکه عادت به نوشیدن مایعات زیاد به ویژه اب بکنید تا کبد کاملا شسته بشه.

TR4NC3
11-12-2012, 20:45
از دوستان کسی اینجا آرژنین مصرف کرده یا اطلاعی داره چطوریاس ؟
~~~
می خوام هفته ای 3 بار برم کوه ... به نظرتون بدن آدمو ضعیف نمیکنه ؟ :n27:

Alex Fera
11-12-2012, 21:39
بله حرکات کششی و اینکه مدت زیادی به میل بارفیکس اویزون بشید

اونطور که در مقالات پزشکی و علمی میگن قد انسان تا 20 سالگی رشد میکنه ولی یکی از بچه ها 24 سالشه قدش رو چند سانت موفق شد با همین حرکات کششی و یه مکمل که مصرف کرد افزایش داد.

اگه مشکلتون خیلی جدی هست پیش یه متخصص غدد برید تا براتون هورمون رشد و کلسیم و احتمالا آرژنین یا ... تجویز کنه (بنا به شرایط شما و تشخیص خودش)

مرسی حامد جون از جوابت................
این مدت زیاد که میگی برای بارفیکس یعنی چقد؟!
اون مکمل که دوستتون مصرف کرده بود چی بود اسمش؟!

مشکلی وجود نداره اصلا،قدش خوبه،دوست داره درازتر بشه،همه دوست دارن..................

Havbb
11-12-2012, 23:10
این مدت زیاد که میگی برای بارفیکس یعنی چقد؟!

هرچی میتونی! پنجه هات که خسته شدن استراحت کن دوباره برو

همین آرژنین مصرف کرد دوستم

Havbb
11-12-2012, 23:19
از دوستان کسی اینجا آرژنین مصرف کرده یا اطلاعی داره چطوریاس ؟ ~~~می خوام هفته ای 3 بار برم کوه ... به نظرتون بدن آدمو ضعیف نمیکنه ؟ :n27:آرژنین خوبه ولی تاثیر ناگهانی و زیاد نداره مثل اون چیزایی که توی تبلیغات میگن!در دراز مدت خوبه تاثیر داره...البته باید زیاد مصرف کنیکوه هم اگه رفتی باید به اون اندازه ای که توی کوه انرژی مصرف میکنی دوباره غذا برسونی به بدن. اتفاقا چربی های اضافی رو از بین میبره به شرطی که زیاده روی نکنی در خوردن!

arashpr9
12-12-2012, 00:48
دوستان الان کراتین خوب چی تو بازاره ؟ دوره اش چجوری باید باشه واسه یه فیتنس کار ؟ مصرفش با کربوپروتئین مشکلی که نداره ؟
یه سایت معتبر واسه خرید بهم معرفی کنید

Havbb
12-12-2012, 01:16
نه مشکلی نداره مصرف اینا با هم. حجم بهت میده.

شخصا کراتین مونوهیدرات کریستالی شرکت ساترن رو بهش مطمئن هستم (سه فیلتره ، پودری) بسته ی آبی رنگ ساندیسی

AEZ_Best
12-12-2012, 02:23
به نظر من اگه 16 ای حیفه جلوی رشد قدتو بگیری. بدنسازی نرو فعلا. میتونی ورزشای دیگه ای رو داشته باشی مثل شنا. من خودم 21 و 185 هستم و 70 کیلو گرم.

T_rex
12-12-2012, 02:46
بدنسازی رو بیخیال شو راههای بهتری هم برا چاقی هست کلا بدنسازی ورزش بی سرو ته یی:n13:

majidli
12-12-2012, 03:13
بدنسازی تو این سن فقط تاثیرش رو قد نی/سن شما سن رشد هستش از هر لحاظی امکان داره یه حرکت اشتباه شما موجب سوختن عضلات بشه/بهترین کار رفتن پیش متخصص تغذیس
بدنسازی گنده شدن و پف کردن نی
بدنسازی علم رشد و شکل دهی و تقویت عضلاته

vahidreza2007
12-12-2012, 05:58
دوست عزیز 180 سانتی متر برای والیبالیست حرفه ای اصلا قد مناسبی نیست و شما اگه بخواین به بدنسازی برین و از طرفی تو سنین رشد باشین باعث خواهد شد از رشدتون جلوگیری کنه یه جورایی ! شما می تونید با استفاده برنامه ها و رژیم های غذایی مناسب در کنار والیبال هم وزن خودتون رو افز ایش بدین هم در این ورزش پیشرفت روز افزون داشته باشین

پیشنهاد می کنم به یه مشاور تغذیه ورزشی مراجعه کنید و ازش مشاوره بگیرید .

qwertym
12-12-2012, 07:01
من 190 قدم بود اشتباه کردم سه ماهی رفتم بدنسازی 195 قدم شد اما قد بلندی رو دوست ندارم. معایب خودش رو داره قد بلندی

H 2 H
12-12-2012, 10:47
سلام. با این گفته دوستان اصلا موافق نیستم که میگن قد آدم میسوزه !!!!! آخه دلیل علمی بیارید !!! مگه با کبریت میسوزونن ؟؟؟
وقتی شما بدنسازی کار میکنی هورمون های رشد شروع به فعالیت بیشتر میکنند ( در افراد معمولی هم هست ولی نرمال ) !!!! هورمون رشد هم که دیگه اسمش با خودشه !!!
اصلا با این حرف موافق نیستم. آدم اگه اصولی و درست تمرین کنه !!! تاکید میکنم اصـــــولی !!!! هیچ مشکلی واسش پیش نمیاد. تنها ضرر ورزش بدنسازی : 1 باید خرج کنی !!! ورزش پر خرجی هست ! 2. سن آدم که میره بالا تمام مفصل ها به علت تحمل فشار وزنه ، همگی شروع به صدا دادن و درد کردن و اینجور مسائل میکنه !
موفق باشید.

majid322
12-12-2012, 11:00
دوستان لطفا وقتی مطلبی رو بیان میکنید علمی باشه نه کپی شده از سایتهای ایرانی که مطالبشون بر میگرده به 5 6 سال پیش...علم روز نشون داده بدنسازی
.
هیچ تاثیری در رشد قد نداره و این مواردی که شنیده میشه بیشتر حرفهای عامیانه ست..حتی باعث افزایش سطح هورمونهای رشد میشه....
.
شما هم فقط با بدنسازی تنها نمیتونی به هدفت برسی باید کالری دریافتی رو روزانه بیشتر کنی ...حداقل باید 500 تا 1000 کالری روزانه به رژیم غذاییت اضافه کنی..
.
سن شما برای شروع این ورزش کاملا مناسبه و هیچ مشکلی نداره.

arashpr9
12-12-2012, 12:38
نه مشکلی نداره مصرف اینا با هم. حجم بهت میده.

شخصا کراتین مونوهیدرات کریستالی شرکت ساترن رو بهش مطمئن هستم (سه فیلتره ، پودری) بسته ی آبی رنگ ساندیسی

ممنون
ولی اگه میشه ادرس اینترنتی یا ادرس جایی واسه خریدش رو واسم PM کن

Havbb
12-12-2012, 14:37
نه جای مطمئن (اینترنتی) سراغ ندارم

vahidreza2007
12-12-2012, 16:02
ممنون
ولی اگه میشه ادرس اینترنتی یا ادرس جایی واسه خریدش رو واسم PM کن

دوست عزیز سعی کنید همچین مواردی رو حتما حضوری خریداری کنید و تست ها و مطابقت های لازم رو برای شناخت تقلبی از اصلی رو انجام بدین و بعد خرید کنید :n16:

moh72
18-12-2012, 19:10
سلام من تو باشگاه از تردمیل استفاده میکنم ولی 5 دقیقه که میدوم فورا کسل میشم و حوصلم سر میره با این که هنوز انرژی دارم روش خاصی میتونید پیشنهاد بدید؟
+
ادم تو فضای ازاد بیشتر میتونه بدوه یا رو تردمیل؟
+
ایا درازنشت و کلا ورزش های ناحیه شکم باعث رفع گودی کمر میشن؟اگر نه چه ورزشایی؟
+
واسه یه همچین بدنی در چه حدی باید کار کرد زیاد و شدید یا معمولی؟و اینکه چقدر زمان میبره

----------------------------------------------
خیلی ممنون

majid322
18-12-2012, 19:26
سلام من تو باشگاه از تردمیل استفاده میکنم ولی 5 دقیقه که میدوم فورا کسل میشم و حوصلم سر میره با این که هنوز انرژی دارم روش خاصی میتونید پیشنهاد بدید؟
+

خب این دلیلش نداشتن انگیزه کافی هست...شما یکم در مورد فواید ورزشهای هوازی ( یکیش همین تردمیل ) تحقیق کن و اینکه چه تاثیر فوق العاده ای در کم کردن چربی ها داره..اون وقت دیگه حوصلت سر نمیره..
.
اکثریت مردم به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این مورد فقط فکر میکنن با رژیم گرفتن میتونن چربی هاشون رو اب کنن...ولی این رو نمیدونن که با ورزشهای هوازی سرعت اینکار به مراتب بیشتره...
.
فضای ازاد خوبی که داره اینه که هوایی که تنفس میشه ازادتر و بهتره ( البته مطمئنا هوای تهران نه ) و به همین دلیل احساس شادابی بیشتره و اینکه در حین انجام ورزش میتونی به اطراف هم نگاهی داشته باشی ..
.
ولی اگه تو باشگاه میخواین هوازی کار کنید بهترینش اینه که از موسیقی هایی که خیلی دوست دارید استفاده کنید ... یا روش دیگه اینه که برنامه هوازیتون رو تنوع بدید..یه بار تردمیل ....یه بار دوچرخه و حتی از طناب میتونید
.
استفاده کنید....در کل همیشه مد نظرتون باشه این انگیزه و هدفه که به انسانها قدرت انجام کاری رو میبخشه...اینه که یک نفر با مجهزترین تردمیل و دستگاههای هوازی نمیتونه کاهش وزن داشته باشه ولی یکی با طناب به
.
پیشرفتهای فوق العاده ای دست پیدا میکنه..

majid322
18-12-2012, 19:55
+
واسه یه همچین بدنی در چه حدی باید کار کرد زیاد و شدید یا معمولی؟و اینکه چقدر زمان میبره

بله انجام حرکات شکم برای گودی کمر مفیده ولی تمرینات مربوط به گودی کمر تمرینات جداگانه ای هستن که اگه گودی کمرتون زیاده باید اونها رو انجام بدید..ولی حرکت فیله رو هم امتحان کنید برای گودی کمر عالیه...
.
اینجوری نمیشه گفت برای ساخت یه همچین بدنی چقدر زمان لازمه....و همینطور نمیشه گفت که چقدر باید میزان تمرینات شدت داشته باشه..برای همچین مواردی باید یک مربی کار بلد ( نه مربی باشگاهی که برنامه نوشتنش
.
5 دقیقه بیشتر زمان نمیبره ) بدن شما رو ببینه و بر اساس ژنتیک و تیپ بدنی شما براتون برنامه تمرینی ، غذایی و تمرینات هوازی تنظیم کنه...

MehranVB
18-12-2012, 19:56
+
+
+

----------------------------------------------
خیلی ممنون

صحبت های مجید کامل و خوب بود.
در رابطه با بقیه سئوالات:
منظورتون از گودی کمر همون قوس کمر هست؟
شما زمانی قوس کمر داری که وقتی به دیوار تکیه بدی، بیشترین فاصله بین کمر و دیوار بیشتر از 4 انگشت باشه. در غیر اینصورت کاملاً طبیعیه.
اگر قوس کمر داشته باشید، بله دراز نشست خیلی کمک میکنه.

اما اگه منظورتون از گودی کمر، قوز به سمت بیرون هست، باید سعی کنید حرکت فیله زیاد انجام بدید.

عکسی که نشون دادید یه هیکل کاملاً معمولیه و طرف روی خیلی از قسمتهای بدنش هنوز کار نکرده. اگه حرکات رو درست انجام بدید بعد از حداقل 4 تا 6 ماه میتونید هیکلی بهتر از این داشته باشید.
مصرف مکمل و کراتین هم میتونه سریع تر این کار رو انجام بده.

moh72
18-12-2012, 20:31
یک سوال دیگه واسه اینکه عضلات حجیم تر بشه باید وزنه ها حتما طوری باشه که ادم به زور بلندشون کنه؟
مثلا میشه همش (برای مثال) با پرس سینه 20 کیلو زد تا عضلات تا یک حدی حجیم بشن چون نمیخوام زیاد حجم داشته باشم فقط میخوام بدن ورزیده ای داشته باشم
بخوام یه جور دیگه بگم اگه وزنه به راحتی بلند بشه دیگه باعث حجیم شدن عضلات نمیشه؟
+
میشه حرکات مربوط به گودی کمر رو بگید یه لینک بدید یا عکس بزارید؟ خودم چند بار کلی گشتم ولی هر سایتی یه چیزی زده

Havbb
18-12-2012, 22:37
یک سوال دیگه واسه اینکه عضلات حجیم تر بشه باید وزنه ها حتما طوری باشه که ادم به زور بلندشون کنه؟
مثلا میشه همش (برای مثال) با پرس سینه 20 کیلو زد تا عضلات تا یک حدی حجیم بشن چون نمیخوام زیاد حجم داشته باشم فقط میخوام بدن ورزیده ای داشته باشم
بخوام یه جور دیگه بگم اگه وزنه به راحتی بلند بشه دیگه باعث حجیم شدن عضلات نمیشه؟
+
میشه حرکات مربوط به گودی کمر رو بگید یه لینک بدید یا عکس بزارید؟ خودم چند بار کلی گشتم ولی هر سایتی یه چیزی زده

تکرار آخریت رو باید به زور بزنی حتی در صورت امکان وزنه طوری انتخاب بشه که آخرین تکرارت رو به کمک یه نفر دیگه بزنی. ولی نه اونقدر سنگین که فقط اولی رو خودت بزنی!
شما نترس ، حجم عضلات اینقدر دیر زیاد میشه که جای اینجور نگرانی ها نیست. فوقش وقتی که به حجم دلخواه رسیدی دیگه از اون به بعد سنگینش نمیکنی!

حرکات مربوط به پیشگیری از گودی کمر یا درمان؟

moh72
18-12-2012, 23:24
تکرار آخریت رو باید به زور بزنی حتی در صورت امکان وزنه طوری انتخاب بشه که آخرین تکرارت رو به کمک یه نفر دیگه بزنی. ولی نه اونقدر سنگین که فقط اولی رو خودت بزنی!
شما نترس ، حجم عضلات اینقدر دیر زیاد میشه که جای اینجور نگرانی ها نیست. فوقش وقتی که به حجم دلخواه رسیدی دیگه از اون به بعد سنگینش نمیکنی!

حرکات مربوط به پیشگیری از گودی کمر یا درمان؟
نه حرکات مربوط به درمان

Havbb
27-12-2012, 15:18
برای درمان شما باید به پزشک مراجعه کنید چون اصلا ممکنه حرکات با وزنه برای شما خطرناک باشه!!
دیسک کمر دو نوع هست یه نوعش مهره ها به سمت داخل شکم میره یه نوعش مهره رو به پشت میزنه بیرون ، بر حسب اینکه دیسک از کدوم نوع باشه و البته با اجازه ی پزشک حرکات مخصوصی هست در بدنسازی که به بهبودش کمک میکنه.

TR4NC3
27-12-2012, 17:24
امتحاناتم شروع شده این 2 , 3 هفته ـس نرفتم باشگاه بدنم پوکیده ... 5 کیلو کم کردم !
کلا باید بیخیال بدن سازی شد ... 1 سال میری 1 هفته نمیری میشی همونی که اول بودی ...
بعد امتحانات میرم همون رشته ای که قبلا میرفتم ( کشتی ... )

majid322
27-12-2012, 18:46
همین کشتی که شما اشاره کردی...یه کشتی گیر واقعی رژِیمها و تمرینات بسیار دشواری داره که اگه 1 ماه تمرینات رو رها کنه...امادگی و استقامت یک ماه پیش رو هیچ وقت نداره..
.
این طرز فکر اشتباهه که فکر کنیم بعد از رها کردن بدنسازی ، بدنمون به حالت عالی و تراشیده باقی میمونه..خیر اصلا اینطور نیست..هیچ ورزشی اگه منظم و همیشگی نباشه همینه..
.
در کل اینها همه به علاقه شما بر میگرده اگه واقعا کشتی رو زیبا تر و دلچسب تر میدونید اصلا نیازی نیست که به زور بدنسازی رو تحمل کنید..

MILAD MGH
29-12-2012, 20:27
سلام,
این آرژنین رو از کجا میشه تهیه کرد؟
داروخونه ها دارن؟ قیمتش چنده؟

EsTeGhL@L 70
03-01-2013, 18:05
سلام
من چند وقته میرم باشگاه قدم 173 وزنم 61 میخواستم کراتین مصرف کنم از دوستان خواهش میکنم یه مارک خوب رو پیشنهاد بدن که جواب بده:n03:

majid322
03-01-2013, 18:11
سلام
من چند وقته میرم باشگاه قدم 173 وزنم 61 میخواستم کراتین مصرف کنم از دوستان خواهش میکنم یه مارک خوب رو پیشنهاد بدن که جواب بده:n03:

شما دقیقا چه مدته تمرین میکنید؟
.
در کل زیر 6 ماه توصیه تمیشه سراغ مکمل برید...بعد از اون برای شروع میتونید از کراتین مونوهیدرات شروع کنید..بیشتر از مارک کراتین مهم اصل بودنشه..
.
اصلا خودت سعی نکن خرید کنی..بده یه نفر که واقعا بهش اعتماد داری و میدونی اطلاعاتش زیاده در این مورد برات بخره...تجربه ثابت کرده از مربی چیزی نباید بخری..اکثر مواقع خوب از اب در نمیاد...البته همیشه هم اینطور نیست..
.
اینم در نظر داشته باش تو بازار مکمل بالای 80 ، 90 درصد مکملها رو پیش خودت تقلبی حساب کن..مگر اینکه خلافش ثابت بشه..

EsTeGhL@L 70
03-01-2013, 22:14
شما دقیقا چه مدته تمرین میکنید؟
.
در کل زیر 6 ماه توصیه تمیشه سراغ مکمل برید...بعد از اون برای شروع میتونید از کراتین مونوهیدرات شروع کنید..بیشتر از مارک کراتین مهم اصل بودنشه..
.
اصلا خودت سعی نکن خرید کنی..بده یه نفر که واقعا بهش اعتماد داری و میدونی اطلاعاتش زیاده در این مورد برات بخره...تجربه ثابت کرده از مربی چیزی نباید بخری..اکثر مواقع خوب از اب در نمیاد...البته همیشه هم اینطور نیست..
.
اینم در نظر داشته باش تو بازار مکمل بالای 80 ، 90 درصد مکملها رو پیش خودت تقلبی حساب کن..مگر اینکه خلافش ثابت بشه..

پس فعلا نباید سراغ مکمل چون یک ماه نشده که تمرین می کنم چند ماه پیش ولش کردم این ورزشو 4ماهم بود تمرین میکردم .
ممنون بابت راهنمایتون دوست عزیز

abbas_dante2oo8
05-01-2013, 15:58
دوستان سلام
من یه 3 ماهه بدنسازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سر گرفتم الان میخوام مکمل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مصرف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کنم
بنظر شما چی مصرف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کنم یکی بهم گفت یه پروتیین وی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 100% با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه آمینو 2222 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیر . نظر شما چیه ؟
وزنم 82 و قدم 175 .
من یه هشت ماهی هم بدنسازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رفتم تا اردیبهشت 91 . ولی پام عمل کردم یه 4 ماهی نتونستم برم
لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

PLAΨMID
08-01-2013, 22:40
سلام
من تازه ورزش رو شروع كردم و ميرم ميدوم و دوچرخه ميزنم . اضافه يا كمبود وزن ندارم و نفسم چاقه !! ولي سابقه كار با وزنه رو ندارم . توي خونه دمبل داريم و ميخوام اگه بشه جلو بازو و پشت بازو بزنم . فقط نميدونم از چه وزنه اي شروع كنم و چند تا ست بزنم . ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد .

P.1052
10-01-2013, 02:33
سلام دوستان
من تازگی ها مقدار بسیاری وزن کم کردم (15 کیلو زیاده ؟ :n02:) و حالا میخوام یکم باشگاه برم تا هم لاغر تر بشم و هم یکم این عضلاتم سفت تر بشه( لاغر تر شدن در اولویته)
الآن قدم 182 و وزنم هم 93 هست...
چند تا سوال داشتم:
1-آدم میتونه بره باشگاه فقط تردمیل استفاده کنه؟اگه بخوام این کار رو بکنم باید برم باشگاه چی بگم؟(من تا حالا باشگاه نرفتم :n02:
2-باشگاه ها مربی دارن خودشون؟
3-به نظرتون وزنم واسه باشگاه رفتن زیاد نیست؟
4-اگه توصیه ای چیزی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید :n16:

MehranVB
10-01-2013, 16:19
سلام دوستان
من تازگی ها مقدار بسیاری وزن کم کردم (15 کیلو زیاده ؟ :n02:) و حالا میخوام یکم باشگاه برم تا هم لاغر تر بشم و هم یکم این عضلاتم سفت تر بشه( لاغر تر شدن در اولویته)
الآن قدم 182 و وزنم هم 93 هست...
چند تا سوال داشتم:
1-آدم میتونه بره باشگاه فقط تردمیل استفاده کنه؟اگه بخوام این کار رو بکنم باید برم باشگاه چی بگم؟(من تا حالا باشگاه نرفتم :n02:
2-باشگاه ها مربی دارن خودشون؟
3-به نظرتون وزنم واسه باشگاه رفتن زیاد نیست؟
4-اگه توصیه ای چیزی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید :n16:

1- بله میشه. باید بگید فقط میخواید از تردمیل استفاده کنید! (البته باید باشگاهی برید که تردمیل داشته باشه)
2- بله دارن. (البته بعضی از مربیا اسماً مربی هستن و عملاً دانش زیادی در این زمینه ندارن، بهتره یه باشگاه خوب و اسم‌دار رو انتخاب کنید)
3- بله وزنتون کمی زیاد هست، اما نه اونقدر که بگیرد واسه باشگاه رفتن زیاده! به نظر بنده میتونید همراه با تردمیل، تمرین با وزنه هم داشته باشید.
4- تنها در صورتی باشگاه رفتن به درد میخوره، که اون رو به طور مداوم ادامه بدید و اینطور نباشه که مثلاً یک ماه برید و جواب نگیرید و بعد کلاً از باشگاه رفتن منصرف شید!

موفق باشید

MehranVB
10-01-2013, 16:22
سلام
من تازه ورزش رو شروع كردم و ميرم ميدوم و دوچرخه ميزنم . اضافه يا كمبود وزن ندارم و نفسم چاقه !! ولي سابقه كار با وزنه رو ندارم . توي خونه دمبل داريم و ميخوام اگه بشه جلو بازو و پشت بازو بزنم . فقط نميدونم از چه وزنه اي شروع كنم و چند تا ست بزنم . ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد .

بستگی به جثه ای که دارید هم داره، اما بهتره از یه وزنه سبک استفاده کنید. مثلاً برای دمبل میتونید از 4 یا 6 کیلو شروع کنید.
انتخاب وزن کاملاً به خودتون بستگی داره و انتخابش هم با خودتون هست، هر وقت که فکر کردید وزن ها واقعاً براتون سبک شدن و فشاری نمیارن، میتونید وزن رو سنگینتر کنید.
ست دمبلی هم برای شروع بهتره 9تایی باشه.

majid322
11-01-2013, 14:19
تهیه نوشیدنی پروتئینی در خانه بدون استفاده از پودر پروتئین
.
.

.

یکی از ضروری ترین موارد در رژیم غذایی صحیح مصرف پروتئین است..امینو اسیدهای موجود در پروتئین نقش مهمی در ایجاد بافتها ایفا میکنند

مثل بافت عضلانی و همچنین باعث تشکیل انتی بادی ها و سلول های جدید در خون میشوند.

کلینیک مایو پروتئین مورد نیاز برای یک فرد بالغ را بین 50 تا 175 گرم در روز تخمین زده..اگر در باشگاه مشغول ورزش باشید ،شاید احتیاج به یک افزاینده انرژی دارید یا در حال تلاش برای کاهش وزن هستید ،

نوشیدنی پروتئینی یکی از بهترین روشها برای رساندن پروتئین اضافی به بدن میباشد اگر دوست ندارید پول زیادی رو صرف خرید پودرهای گران پروتئین کنید ،

میتونید با مخلوط کردن مواد غنی از پروتئین به چیزی که میخواید دست پیدا کنید..در این مقاله به شما طرز تهیه یک نوشیدنی پروتئینی خانگی بدون استفاده از پودر پروتئین را یاد خواهیم داد.

.

مراحل :

1. یخچالتون رو بررسی کنید.

نوشیدنی های پروتئینی اجزای مشترکی دارند شامل شیر بدون چربی ، شیر بادام ، شیر سویا ،

ماست ، پنیر دلمه شده ، کره بادام زمینی ، میوه ها و طعم دهنده ها .

اگه مقداری از این مواد رو در حال حاضر ندارید باید زنبیلتونو برای خرید بردارید.

2. ماده اصلی تشکیل دهنده نوشیدنی رو انتخاب کنید.

معمولا شیر بدون چربی به عنوان اصلی ترین ماده نوشیدنی های پروتئینی مورد استفاده قرار میگیره..که تقریبا 8 گرم پروتئین در

8 اونس ( 236 میلی لیتر ) رو داراست. شیر 2 درصد چربی و بدون چربی تقریبا میزان مساوی پروتئین دارند و هر دوی انها دارای کلسترول

هستند.

* همچنین شما میتونید از شیر سویا یا شیر بادام استفاده کنید که البته میزان 2 گرم پروتئین کمتری نسبت به شیر معمولی دارند

ولی کلسترول موجود در این دو صفر است.

* گزینه بهتری برای یک نوشیدنی غنی تر وجود داره..به اینصورت که از 4 اونس ( 118 میلی لیتر ) شیر و 4 اونس ماست ساده استفاده

بشه. مقدار پروتئین ماست 6.5 گرم در هر 4 اونس ( 118 میلی لیتر ) میباشد که نسبت به شیر مقدار بیشتری پروتئین رو داراست.

3. یک نوع پنیر غنی از پروتئین انتخاب کنید.

پنیر روستایی یکی از مهمترین اجزاست چرا که دارای پروتئین کازئین میباشد که یک پروتئین دیر جذب محسوب میشود.

4 اونس ( 118 میلی لیتر ) از این پنیر شامل 14 گرم پروتئین است اما بهتره از پنیر کم چرب و کم سدیم استفاده بشه.

* جایگزین پنیر میتونه تخم مرغ خام باشه..هر تخم مرغ یه طور میانگین شامل 5.5 گرم پروتئین است.

اما خطر سالمونلا نیز وجود دارد که بهترین راه شستن تخم مرغ قبل از شکستن ان است..تحقیقات میزان کمتری از سالمونلا

را در تخم مزغهای ارگانیک تخمین زدن.

* جایگزین دوم برای پنیر استفاده از کره بادام زمینیه...دو قاشق از کره بادام زمینی ( 22.5 گرم ) شامل 7 تا 8 گرم پروتئین است.

کره بادام 5 گرم پروتئین در هر ( 22.5 گرم ) رو داراست.

4. یک فنجان ( 150 تا 250 گرم ) میوه را برای غلظت و ارزش غذایی بیشتر ریز ریز کنید.

این مقدار تقریبا دارای 1 تا 2 گرم پروتئین است...بهترین میوه برای شیک پروتئینی موز است چرا که باعث افزایش غلظت نوشیدنی میشه.

البته میتونید میوه های مورد علاقه خودتون رو به جایم وز اضافه کنید مثل : زرد الو ، انواع توتها ، پرتغال و ...

* اکثر میوه ها درصد کمی پروتئین دارند اما هر قطعه بزرگ هندوانه چیزی حدود 1.77 گرم پروتئین دارد.

کدو تنبل کنسرو شده نیز به ازای هر فنجان ( 180 گرم ) 2.7 گرم پروتئین دارد.

5. اندازه 3 قاشق چای خوری ( 15 گرم ) ارد جو دور سر برای پروتئین اضافی ، این قسمت برای تهیه نوشیدنی ضروری نیست..

اما 3 گرم پروتئین به شیک ما اضافه میکنه..از پودر سبوس هم میتونید به عنوان جایگزین استفاده کنید.

6. ماده ی اصلی + موارد گفته شده به انتخاب خودتون رو درون مخلوط کن بریزید و به مدت 45 تا 1 دقیقه میکس کنید.

7. نوشیدنی رو بالافاصله مصرف کنید

چرا که مصرف تازه این نوشیدنی ارزش غذایی بیشتری دارد..در نهایت این نوشیدنی شامل 30 تا 50 گرم پروتئین است.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]********-Protein-Shake-Without-Protein-Powder

مترجم : مجید کریم زاده

این مقاله متعلق به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است و نشر ان با ذکر منبع بلا مانع است.

SA33D_GT
12-01-2013, 12:14
سلام. دوستان من 175 قد و 70 وزن دارم دوست دارم برم بدنسازی و عضله سازی کنم ولی دوست ندارم وزنم خیلی بره بالا نهایت 75 فقط میخوام عضله و کمی کات داشته باشم میتونم؟چجوری؟

popo2012
14-01-2013, 22:01
سلام
من یکی دو هفتس دارم میرم بدنسازی ولی یهو با یه مشکلی مواجه شدم ..اونم اینه که بعد از چند تا حرکت سینه یه طرف از سینم باد کرده و یه کم درد میکنه
به خود مسئول باشگاه که گفتم گفت دلیلش اینه که سنگین کار کردی و چون یهو بعد از یه مدتی وزنه زدی اینطوری شده که تا چند روز دیگه از بین میره
میخواستم از کسایی که واردن تو بدنسازی بپرسم درست میشه این باد کردگی؟ چون فقط یک طرف سینمه یه کم نمای خوبی نداره!
چه کارایی میتونم بکنم که ورمش بخوابه؟ لطف کنید سریع جواب بدید چون خیلی نگران شدم..

majid322
16-01-2013, 15:58
سلام
من یکی دو هفتس دارم میرم بدنسازی ولی یهو با یه مشکلی مواجه شدم ..اونم اینه که بعد از چند تا حرکت سینه یه طرف از سینم باد کرده و یه کم درد میکنه
به خود مسئول باشگاه که گفتم گفت دلیلش اینه که سنگین کار کردی و چون یهو بعد از یه مدتی وزنه زدی اینطوری شده که تا چند روز دیگه از بین میره
میخواستم از کسایی که واردن تو بدنسازی بپرسم درست میشه این باد کردگی؟ چون فقط یک طرف سینمه یه کم نمای خوبی نداره!
چه کارایی میتونم بکنم که ورمش بخوابه؟ لطف کنید سریع جواب بدید چون خیلی نگران شدم..

اصلا نگران نباش....این قضیه کاملا عادیه...وقتی شما تمرین با وزنه انجام میدید تارهای عضلانی پاره میشن و درشون ورم ایجاد میشه.

عضله برای اینکه بتونه بار اضافی که بهش تحمیل میکنید رو طاقت بیاره مجبور میشه خودشو با شرایط وفق بده که همین قضیه دلیل اصلی رشد عضله و

افزایش قدرت عضله هست..که این رشد بعد ترمیم عضلات اسیب دیده در تمرینات حاصل میشه...

دلیل این قضیه که یک طرف بدنتون بیشتر ورم کرده به خاطر قوی بودنش هست که بار بیشتری رو تحمل میکنه و قسمتی که ضعیف هست فشار کمتری متحمل میشه..

که این قضیه با افزایش سابقه تمرین و گذر زمان کاملا حل میشه...

راه حل خاصی برای کم کردن ورم وجود نداره چون اصلا این قضیه بین بدنسازان به اصطلاح دم کردن بدن میگن که خیلی هم رضایت بخشه..

ولی دوش اب گرم و ماساژ دادن میتونه تا حد زیادی کمک کنه...

hosein_a
16-01-2013, 22:10
سلام
از دوستان کسی در اصفهان مربی خوبو کاربلدو وارد سراغ داره واسه یه برنامه بدن سازی!!
اگه سراغ دارین لطف کنین بگین باتشکر:n16:

Havbb
16-01-2013, 22:50
سلام
از دوستان کسی در اصفهان مربی خوبو کاربلدو وارد سراغ داره واسه یه برنامه بدن سازی!!
اگه سراغ دارین لطف کنین بگین باتشکر:n16:

شما برو سراغ مربی تیم ملی (حمزه خسرویان)
اگه آدرس و اینا نداری خصوصی پیام بده بهت بدم.

hosein_a
17-01-2013, 21:48
شما برو سراغ مربی تیم ملی (حمزه خسرویان)
اگه آدرس و اینا نداری خصوصی پیام بده بهت بدم.

ندارم لطف کن بده داداش

hamid_diablo
20-01-2013, 22:45
سلام دوستان . اینم چند تا عکس انگیزه ای برای دوستان . واقعا بدنهای زیبایی دارند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Eblis 2011
20-01-2013, 22:53
اینا همشون مصرف کردن اینجوری شدم ... منم این همه آمپول بزنم اینجوری میشم :n01::n02:

majid322
20-01-2013, 23:05
اینا همشون مصرف کردن اینجوری شدم ... منم این همه آمپول بزنم اینجوری میشم :n01::n02:

چه حرفیه عزیزم؟ این طرز تفکر اشتباهه با تغذیه خوب و مکمل میشه به بیشتر از اینها هم رسید..فقط باید تلاش و علم داشته باشی...راستی منظور شما از مصرف کردن چی بود دقیقا ؟

Eblis 2011
20-01-2013, 23:06
چه حرفیه عزیزم؟ این طرز تفکر اشتباهه با تغذیه خوب و مکمل میشه به بیشتر از اینها هم رسید..فقط باید تلاش و علم داشته باشی...راستی منظور شما از مصرف کردن چی بود دقیقا ؟

حرف حقیقت رو زدم مجید جان :n02: ..... مصرف کراتین و انواع اقسام مواد مکمل ... آمپول و هزار کوفت دیگه ..... میخوای بگی با نون پنیر شدن این هیکل؟ :n08:

majid322
20-01-2013, 23:12
حرف حقیقت رو زدم مجید جان :n02: ..... مصرف کراتین و انواع اقسام مواد مکمل ... آمپول و هزار کوفت دیگه ..... میخوای بگی با نون پنیر شدن این هیکل؟ :n08:

نه خب با نون پنیر اینجوری نشدن :دی موردی که خیلی ها در موردش اشتباه میکنن همینه..مکمل با داروهای استروئیدی قابل قیاص نیست که با هم نام برده بشن..
.
مکمل در بهترین شرایط مقدار کمی تو موفقیت نقش داره..عوامل اصلی تو این ورزش ... تغذیه ، تمرین و استراحت خوب هستن که هر کدوم از اینها شامل موارد بزرگتری میشن که شاید در نگاه
.
اول همه فکر کنن تغذیه و تمرین خوبی دارن..ولی اکثر موارد نصف کاری رو که باید انجام بدن هم انجام نمیدن..
.
در مورد عکسهای بالا هم من نمیگم استروئید مصرف کردن یا نه ولی معتقدم با مکمل ( بدون استروئید ) ، تغذیه خوب ، تمرین اصولی و استراحت میشه به بدنی خیلی بهتر از اینا رسید..

Eblis 2011
20-01-2013, 23:15
نه خب با نون پنیر اینجوری نشدن :دی موردی که خیلی ها در موردش اشتباه میکنن همینه..مکمل با داروهای استروئیدی قابل قیاص نیست که با هم نام برده بشن..
.
مکمل در بهترین شرایط مقدار کمی تو موفقیت نقش داره..عوامل اصلی تو این ورزش ... تغذیه ، تمرین و استراحت خوب هستن که هر کدوم از اینها شامل موارد بزرگتری میشن که شاید در نگاه
.
اول همه فکر کنن تغذیه و تمرین خوبی دارن..ولی اکثر موارد نصف کاری رو که باید انجام بدن هم انجام نمیدن..
.
در مورد عکسهای بالا هم من نمیگم استروئید مصرف کردن یا نه ولی معتقدم با مکمل ( بدون استروئید ) ، تغذیه خوب ، تمرین اصولی و استراحت میشه به بدنی خیلی بهتر از اینا رسید..

کاملا مخالفم ...... با استراحت و تغذیه خوب میشه بدن زیبایی داشت اما این عکس ها نشون میده از هر مکملی و آمپول و دارویی که واسه بدن سازی موجوده استفاده شده .....

ما تو باشگاهمون داریم دیگه ... یارو سالی یکبار تمرین نمیکنه .... مسئول اونجاس اما بدنش مثل ایناس ... همیشه داره یه چیزایی میخوره و میشینه فقط .... یکبار از این دارو ها خوردم بدنم اومده بود بالا .... بدون اینکه سنگین بزنم ...... این داروها خیلی مضره ...

من مطمئنم این بدن ها فقط با ورزش و غذا و استراحت اینجوری نشده .

majid322
20-01-2013, 23:26
کاملا مخالفم ...... با استراحت و تغذیه خوب میشه بدن زیبایی داشت اما این عکس ها نشون میده از هر مکملی و آمپول و دارویی که واسه بدن سازی موجوده استفاده شده .....

ما تو باشگاهمون داریم دیگه ... یارو سالی یکبار تمرین نمیکنه .... مسئول اونجاس اما بدنش مثل ایناس ... همیشه داره یه چیزایی میخوره و میشینه فقط .... یکبار از این دارو ها خوردم بدنم اومده بود بالا .... بدون اینکه سنگین بزنم ...... این داروها خیلی مضره ...

من مطمئنم این بدن ها فقط با ورزش و غذا و استراحت اینجوری نشده .

چیزی که باید میگفتم رو گفتم...یه سری موارد به تجربه بر میگرده و با بیان کردن نمیشه اثبات کرد ( خود شخص باید تجربه کنه )...موفق باشی.

Eblis 2011
20-01-2013, 23:27
چیزی که باید میگفتم رو گفتم...یه سری موارد به تجربه بر میگرده و با بیان کردن نمیشه اثبات کرد ( خود شخص باید تجربه کنه )...موفق باشی.

شما یکی رو پیدا کن و ازش عکس بگیر که بدون مصرف این شکلی باشه من از دنیای روزگار خداحافظی میکنم :n02:

majid322
20-01-2013, 23:35
شما یکی رو پیدا کن و ازش عکس بگیر که بدون مصرف این شکلی باشه من از دنیای روزگار خداحافظی میکنم :n02:

نمونه بارزش مسابقات بدنسازی طبیعی ( فقط مجاز به استفاده از مکمل ) هست...یه سرچ بکن مسابقاتش رو پیدا کن افرادی با وزنهای به مراتب بیشتر از عکسهای بالا
.
توش شرکت میکن و بدنهای بسیار حرفه ای دارن...ولی رژیم اونها روزانه بالای 800 900 گرم پروتئین در روز داره که کار بسیار دشواریه...ولی برای یک بدن فیتنسی لزومی به مصرف
.
این مقدار پروتئین نیست..

Eblis 2011
20-01-2013, 23:37
نمونه بارزش مسابقات بدنسازی طبیعی ( فقط مجاز به استفاده از مکمل ) هست...یه سرچ بکن مسابقاتش رو پیدا کن افرادی با وزنهای به مراتب بیشتر از عکسهای بالا
.
توش شرکت میکن و بدنهای بسیار حرفه ای دارن...ولی رژیم اونها روزانه بالای 800 900 گرم پروتئین در روز داره که کار بسیار دشواریه...ولی برای یک بدن فیتنسی لزومی به مصرف
.
این مقدار پروتئین نیست..

اونا بدناشون خوشگله ؟

من رو حرفم هستم هنوز ..... منم اگه این همه مصرف داشته باشم خوشگل تر از اینا میشه بدنم .... یاعلی :n16:

Alex Fera
21-01-2013, 00:23
اونا بدناشون خوشگله ؟

من رو حرفم هستم هنوز ..... منم اگه این همه مصرف داشته باشم خوشگل تر از اینا میشه بدنم .... یاعلی :n16:

شرمنده،نمیخوام وارد بحث بشم،ولی به نظرم شما اطلاعاتتون از شرایط تمرین و تغذیه و مصرف مکمل ها واقعا پایینه..................
شما بهتره اول اطلاعات کسب کنید و با کسایی که این ورزش رو انجام میدن مشاوره کنید،بعد از اون میتونید نظراتتون رو بیان کنید...................
در ضمن،الان دیگه کسی آمپول مصرف نمیکنه،البته به جز سوما که اونم یه جورایی چربی سوز هستش،کلا مکمل های جدیدتری اومده........................

Eblis 2011
21-01-2013, 00:25
شرمنده،نمیخوام وارد بحث بشم،ولی به نظرم شما اطلاعاتتون از شرایط تمرین و تغذیه و مصرف مکمل ها واقعا پایینه..................
شما بهتره اول اطلاعات کسب کنید و با کسایی که این ورزش رو انجام میدن مشاوره کنید،بعد از اون میتونید نظراتتون رو بیان کنید...................
در ضمن،الان دیگه کسی آمپول مصرف نمیکنه،البته به جز سوما که اونم یه جورایی چربی سوز هستش،کلا مکمل های جدیدتری اومده........................

ممنون . رو نظرم هستم هنوز .

آمپول هم مصرف میشه ..... تو باشگاه خودم به وفور دیدم ... نظر شما محترمه .

Havbb
21-01-2013, 01:55
ما تو باشگاهمون داریم دیگه ... یارو سالی یکبار تمرین نمیکنه .... مسئول اونجاس اما بدنش مثل ایناس ... همیشه داره یه چیزایی میخوره و میشینه فقط .

یه چیزی میخوره و میشینه؟ لابد با نشستن بدنش اومده؟

اون چیزی که توی ذهن شماست یعنی مصرف سوما (در مورد اونایی که مصرف میکنن) برای وقتیه که میخوان دوره ی کات رو برن و بعدش برای حفظ سیکس پک دیگه نیازی نیست دائم سوما تزریق کنی. چند دقیقه ورزش هوازی بعد از تمرین با وزنه کفایت میکنه.

به قول یکی از بزرگان این رشته (اسمش یادم نیست) گفته بود استروئیدها فقط برای تنبلهاست که به خاطر تنبلی میخوان راه رو میونبر برن وگرنه همون راهی که با استروئید میرن رو با مکمل و تمرین اصولی هم میشه رفت. ولی زمان بیشتری میبره...

حالا شما که روی حرفت هستی ، بگو ببینم منظورت از مصرف دقیقا چیه؟ اگه چی مصرف میکردی بدنت مثل اینا بود؟

Eblis 2011
21-01-2013, 02:07
یه چیزی میخوره و میشینه؟ لابد با نشستن بدنش اومده؟

اون چیزی که توی ذهن شماست یعنی مصرف سوما (در مورد اونایی که مصرف میکنن) برای وقتیه که میخوان دوره ی کات رو برن و بعدش برای حفظ سیکس پک دیگه نیازی نیست دائم سوما تزریق کنی. چند دقیقه ورزش هوازی بعد از تمرین با وزنه کفایت میکنه.

به قول یکی از بزرگان این رشته (اسمش یادم نیست) گفته بود استروئیدها فقط برای تنبلهاست که به خاطر تنبلی میخوان راه رو میونبر برن وگرنه همون راهی که با استروئید میرن رو با مکمل و تمرین اصولی هم میشه رفت. ولی زمان بیشتری میبره...

حالا شما که روی حرفت هستی ، بگو ببینم منظورت از مصرف دقیقا چیه؟ اگه چی مصرف میکردی بدنت مثل اینا بود؟

پست های قبلی همه رو گفتم

majid322
21-01-2013, 11:51
پست های قبلی همه رو گفتم

چطور وقتی تجربه ای از استفاده از مکمل و تمرین و تغذیه درست نداشتید میتونید ادعا کنید که فقط با دارو میشه بدن خوبی ساخت ؟

Eblis 2011
21-01-2013, 13:46
چطور وقتی تجربه ای از استفاده از مکمل و تمرین و تغذیه درست نداشتید میتونید ادعا کنید که فقط با دارو میشه بدن خوبی ساخت ؟

شما یک نفر رو بهم نشون بده بدون استفاده از مکمل و آمپول ، فقط با مصرف تغذیه خوب و استراحت مناسب این شکلی باشه

MehranVB
21-01-2013, 18:01
شما یک نفر رو بهم نشون بده بدون استفاده از مکمل و آمپول ، فقط با مصرف تغذیه خوب و استراحت مناسب این شکلی باشه

من زیاد سراغ دارم. یکی از دوستان خودم که هیکلش مثل همون عکسای چند پست قبله. هشت ساله که مرتب بدنسازی انجام میده و مثل شما سرسخت کاملا مخالف مکمل و هورمون و... هست. اما کارش رو درست انجام میده.
خود من هم ادعایی نداره، اما قبلا سه سال با یه دوره کراتین و بعد از یه وقفه با یه دوره گلوتامین کار کردم و از کسایی که با من شروع کردن و از من خیلی بیشتر مصرف داشتن هیکل تیکه تری دارم.

اما دوست من شما به این حرفا اعتنایی نکن و دنبال اون چیزی که دوست داری باش. متاسفانه خیلی از کسایی که آرزوشونه هیکل خوبی داشته اما نمیتونن، فقط میگن فلانی با دارو اینجور شده. این درست نیست که من ببینم یکی شریف درس میخونه و بگم اگه منم درس بخونم میتونم شریف برم! موافقید؟

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

popo2012
21-01-2013, 18:26
دوستان یه سوال دیگه داشتم
من یه کم به نظر خودم لاغرم حالا یه شکلات های پروتئینی دوسنم معرفی کرده میگه اگه همراه با بدنسازی بخوری بدنت سریع تر میاد رو فرم
حالا میخوام بپرسم اینا ضرر نداره؟ یا مثلا بخورم یهو هیکلم باد کنه ( کاری که کراتین میکنه که 100درصد نمیخوام از این چیزا مصرف کنم)
یا به نظرتون برم دکتر تغزیه ازش یه رژیم غذایی بگیرم؟
ممنون

Eblis 2011
21-01-2013, 18:33
من یه کم به نظر خودم لاغرم حالا یه شکلات های پروتئینی دوسنم معرفی کرده میگه اگه همراه با بدنسازی بخوری بدنت سریع تر میاد رو فرم
حالا میخوام بپرسم اینا ضرر نداره؟ یا مثلا بخورم یهو هیکلم باد کنه ( کاری که کراتین میکنه که 100درصد نمیخوام از این چیزا مصرف کنم)
ممنون

ب نظرم زیر نظر دکتر تغذیه باشی خیلی بهتر و مفیدتره

MR.CART
21-01-2013, 18:49
این عکسایی که حمید دیابلو نشون داد بعد از مدتی که رو بدنشون کار نکنن امکان خوابیدن عضله ها هست؟
اگرم شل بشه با دارو دوباره میاد رو فرم؟

MehranVB
21-01-2013, 19:27
ممنون
دکتر تغذیه کمکی توی برنامه بدنسازی شما نمیتونه بکنه.
کاری که جامعه بدنسازان انجام میدن، اگه مواد غذایی روزانشون کافی نیست میرن سراغ مکمل. مکمل رو هم یه مربی خوب به شما پیشنهاد میده و نه دوستتون و یا دکتر تغدیه.
برای مثال اگه شما قرار باشه روزی 10 تا سیب زمینی و تخم مرغ بخوری تا بتونی به نتیجه دلخواهت برسی، در صورتی که نتونید، مکمل میتونه این نقصان رو براتون جبران کنه.
ضمناً کراتین باعث «باد کردن هیکل» نمیشه.

این عکسایی که حمید دیابلو نشون داد بعد از مدتی که رو بدنشون کار نکنن امکان خوابیدن عضله ها هست؟
اگرم شل بشه با دارو دوباره میاد رو فرم؟
دوست من هر ورزشی اگه کنار گذاشته شه باعث افت هیکل میشه. حالا زمانش بستگی به شکل تمرینی که کردید و میزان تقویت ماهیچه ها داره.
و دوباره با ورزش بعد از مدت کوتاهی فرم میگیره.
منظورتون هم از دارو متوجه نشدم. دارو واژه ایه که عوام به غلط استفاده میکنن.

وین رونی
22-01-2013, 19:20
اساتید من سی و دو سالمه و تقریباً 10 سالی میشه که ورزش رو کنار گذاشتم.قبلاً در دوران خدمت بدنسازی می کردم و تقریباً 15 سال پیش هم ووشو کار می کردم
به نظرتون کار اشتباهی هست که با این وضعیت(که چند ساله اصلاً فعالیت ورزشی ندارم)دوباره برم سراغ بدنسازی؟البته نمی خوام حرفه ای کار کنم فقط می خوام فعالیتی کرده باشم و چربی های شکمم رو بفرستم بقیه جاهای بدن :n02:
دلیل این که میگم این ورزش اینه که سرکوچمون یه باشگاه پرورش اندام هست

Alex Fera
22-01-2013, 20:45
اساتید من سی و دو سالمه و تقریباً 10 سالی میشه که ورزش رو کنار گذاشتم.قبلاً در دوران خدمت بدنسازی می کردم و تقریباً 15 سال پیش هم ووشو کار می کردم
به نظرتون کار اشتباهی هست که با این وضعیت(که چند ساله اصلاً فعالیت ورزشی ندارم)دوباره برم سراغ بدنسازی؟البته نمی خوام حرفه ای کار کنم فقط می خوام فعالیتی کرده باشم و چربی های شکمم رو بفرستم بقیه جاهای بدن :n02:
دلیل این که میگم این ورزش اینه که سرکوچمون یه باشگاه پرورش اندام هست

من نظرم اینه که اگه میخواید ورزش رو شروع کنید دوباره،بیشتر هوازی کار کنید،مثل دو،دوچرخه و غیره..................
اونم تو فضای باز،نه تو باشگاه..............
اونقدر هم سنتون بالا نیست عزیز،میتونید با وزنه هم کار کنید.................
البته بهتره از کسی که بدنتون رو میبینه و دقیق همه چیز رو براش توضیح میدید مشاوره بخواید،مثل مربی های باشگاه و کسایی که دوره دیدن......................

حالا دوستان دیگه هم حتما راهنماییتون میکنن.................

j0l6
23-01-2013, 08:35
سلام
من قدم 178 و وزنم تقريبا 79 هستش , مي خوام از هفته ديگه بدنسا.ی فیتنس رو شروع کنم
مخواستم بدونم ینازی به مکمل دارم ؟ چقدر و چه مکمل هایی رو پیشنهاد میکنین؟
سپاس .