PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپـیـک جامــع بدنـسـازی و پرورش انـدام ►►

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

Alex * Delpiero
16-05-2011, 15:50
سلام
یک فیل آموزشی برای شکم دارم که انواع حرکت های شکم رو بدون دستگاه و وزنه آموزش میده که به مدت حدودا 6 دقیقه تمرین یکسره و طاقت فرسای شکم هست !
من خودم یک روز در میان همراه با این فیلم تمرین می کنم و از نتیجش هم خیلی راضیم ( چون شکل مناسبی به شکم من داده )
اگر خواستید بریتان این فیلم رو که 32.5 مگ هستش رو آپ کنم ...

در ضمن شما باید وقت بیشتری رو برای حرکت دارزو نشت ( برای شکم ) و مسگری ( برای پهلو ) بذارید ...
چرا که نزاری ؟؟؟ ما هم استفاده کنیم :31: مرسی

fariborz_1
16-05-2011, 17:10
سلام
یک فیل آموزشی برای شکم دارم که انواع حرکت های شکم رو بدون دستگاه و وزنه آموزش میده که به مدت حدودا 6 دقیقه تمرین یکسره و طاقت فرسای شکم هست !
من خودم یک روز در میان همراه با این فیلم تمرین می کنم و از نتیجش هم خیلی راضیم ( چون شکل مناسبی به شکم من داده )
اگر خواستید بریتان این فیلم رو که 32.5 مگ هستش رو آپ کنم ...

در ضمن شما باید وقت بیشتری رو برای حرکت دارزو نشت ( برای شکم ) و مسگری ( برای پهلو ) بذارید ...

چرا که نه ( به قول ندامون :31: )
حتمآ
نیکی و پرسش ؟

shahab_f
17-05-2011, 18:16
پس مشکلی نداره میتونی بخوری

این سوالا رو به خاطر این پرسیدم که یه وقت اضافه وزن نداشته باشی

با خوردن این وزنت بیشتر شه

ولی الان مشکلی نداره و برات مفیده

راستی یه سال و هفت هشت ماه که میرفتی پرس سینه چند میزدی ؟

آقا من پیشرفتم کلا کنده بدنم بی استعداده در نتیجه بعد از 1 سال و هفت ماه پرس سینه بسته به تعداد ست ها دو تا 12.5 (در مجموع 25) یا دوتا 15 (در مجموع 30) میزدم.

majid322
17-05-2011, 18:26
من تقریبا 1 ساله میرم و پرس سینه 60 میزنم البته بدون وزن وزنه

البته اصلا راضی نیستم بقیه میگن خوب میزنی ولی من میگم خیلی بیشتر از اینا باید بزنم به نظرت کی درست میگه؟

شما باید ببینی برنامه ات چطور بوده شاید برنامه ات مناسب نبوده که نتونستی رکوردتو

افزایش بدی

راستی چند سالته؟

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:22 PM ----------

راستی همین الان یه پیشنهاد به فکر اومد چطوره که هر کی بیاد اینمجا بگه چند ساله میره بدنسازی و

حرکات اصلی رو چند میزنه مثلا پرس سینه هالتر

جلو بازو هالتر

پشت بازو خوابیده

سرشونه هالتر

یا هر چیزی که فکرشو بکنید

خودم به زودی میزارم رکوردامو بقیه هم شروع کنن به گزاشتن

majid322
17-05-2011, 18:32
من یه ساله که میرم بدنسازی

پرس سینه هالتر 60 بدون وزن میله هالتر

جلو بازو هالتر 35 بدون وزن میله هالتر

سرشونه هالتر از پشت 35 بدون وزن میله

سرشونه از جلو 40 بدون وزن میله هالتر

پشت بازو هالتر خوابیده 30 بدون وزن میله هالتر

سرشونه دمبل پرسی دو تا دمبل 25 کیلویی با هم 50

شولز هالتر 90 بدون وزن میله

به نظرتون چطوره خوبه برا یه سال یا نه کمه؟

MehranVB
17-05-2011, 18:53
دوستان ما که نمیخوایم مسابقه بدیم که بخوایم رکورد داشته باشیم. رکورد فقط برای کسائیه که توی مسابقات لیفت شرکت میکنن.
کسی که هدفش ماهیچه اوردن اصلاً براش وزن مهم نیست. شما باشد به بدنتون نگاه کنین و ببینین چقدر آمادگی داره برای یه وزن.
یکی از اشتباهات خیلی بزرگ توی سالنای بدنسازیه که یه نفر میبینه که یکی داره وزن سنگینتر از خودش میزنه تحریک میشه و وزنش رو سنگینتر میکنه، نتیجه اینکه یا حرکت رو غلط میزنه یا ماهیچه ها میسوزن، یه رقابت کاملاً کاذب و غلط!

اما اگه خیلی دوست دارین سنگین کار کنین، فقط مجازین یه سری حرکتا رو سنگین کنین. پایه ترین حرکات پرس سینه و اسکات هستن. حرکتای پا هم تا حدی میتونید سنگین بزنین. اما اگه مثلاً حرکتای دست رو سنگین بزنین ممکنه به آرنج آسیب برسونه، کمر و زانو و شونه هم از جاهایی هستن که جراحت زیادی بهشون وارد میشه. البته اگه حرکت درست و اصولی انجام شه ایرادی نداره سنگین کار شه، اما من دیدم مثلاً کسایی که جلوبازو میزنن، انقدر سنگینش میکنن که با نیروی کمرشون اونا حرکت میدن! بقیه حرکتا هم همینطور ....

رکوردی که برای حرکتای اصلی باید بتونین بزنین رو میگم:
پرس سینه حداقل باید بتونین به اندازه وزنتون بزنید.
اسکات حداقل 10 تا 15 درصد بیشتر از پرس بزنید.
پرس پا تقریباً دو برابر اسکات.
بقیه حرکات رو نمیگم چون واسه هر شخص بسته به عضلاتش یه جوره!
اینم بگم که معمولاً حرکات دمبلی برای خط انداختن هستن و زیاد نیاز نیست سنگین بزنین!

majid322
17-05-2011, 19:22
من با اینکار فقط میخوام میزان پیشرفتم رو بسنجم و اصلا هدفم قذرت نمایی و کورس گزاشتن نیست

به هر حال یه پیشنهاد بود

ممنون

MehranVB
17-05-2011, 19:40
نه دوست من منظورم اصلاً این نبود، سوء تفاهم پیش نیاد! :46:

shahab_f
17-05-2011, 19:56
من 22 سالمه. مربی های مختلفی هم داشتم فکر نکم مشکل از برنامه باشه. راستی شما در نظر بگیر که من هیچ تغذیه ی خاصی برای بدنسازی نداشتم (چه برسه به استفاده از مکمل)

majid322
17-05-2011, 20:16
منم مصرف نکردم

K A R I M I
17-05-2011, 22:57
سلام
اینم قولی که داده بودم ،
فقط خواهشی که دارم اینه که حرکت ها رو درست انجام بدید تا بیشترین فشار رو روی شکمتون بیارید ، ما بین حرکتها استراحت نکنید ، تعداد هر حرکت 10 دفعه می باشد ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تاریخ انقضای این فایل تا 26 خرداد 1390 می باشد !

D o l f i n
18-05-2011, 07:49
نمی دونم این فیلم آموزشی بدرد دوستان بدن ساز میخوره یا نه ولی دوستان تعریف کردن من خودم دارم دان میکنم

solvay59
18-05-2011, 10:55
کسی راجع به این چای لاغری دکتر سینا چیزی شنیده؟؟ یا ازش استفاده کرده؟ میخوام ببینم واقعاً لاغر میکنه یا طبق معمول تبلیغ الکیه؟!!:5:

pashangi
04-06-2011, 10:56
سلام
اینم قولی که داده بودم ،
فقط خواهشی که دارم اینه که حرکت ها رو درست انجام بدید تا بیشترین فشار رو روی شکمتون بیارید ، ما بین حرکتها استراحت نکنید ، تعداد هر حرکت 10 دفعه می باشد ...

تاریخ انقضای این فایل تا 26 خرداد 1390 می باشد !

با سلام
آقا این فایل مثل اینکه حذف شده اگه میشه بررسی کنید
باتشکر:11:

Lord-Babak
07-06-2011, 20:44
دوستان من یه مدتی هست که دارم کار میکنم و خیلی هم راضی هستم خدا رو شکر
تازگی ها دارم از یه سری مکمل استفاده میکنم از جمله گلوتامین و آمینو اسید
میخواستم بدونم گلوتامین اصل باید چه بویی بده؟ میدونم که باید تقریبا بی مزه باشه و اینکه کسی راجبه شرکت hard core nutrition چیزی شنیده یا نه؟ چون توی سایت های خارجی که چیزی ندیدم من
مرسی

Lord-Babak
09-06-2011, 20:57
نه جدا کسی سر نمیزنه؟:34:

TIG3R
20-06-2011, 07:09
سلام
اینم قولی که داده بودم ،

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتاریخ انقضای این فایل تا 26 خرداد 1390 می باشد !
داداش نمیشه یک جا دیگه آپ کنی اینجا بیشتر 20 مگ نمیتونی دان کنی:19:

MAX X
29-06-2011, 10:46
دوستان من یک برنامه تمرینی بدنسازی برای سنگنوردی میخوام (کلاً بالا تنه)
پاهام به اندازه کافی قوی هستن ، چون کوهنوردی میرم ، اما 1 دونه بارفیکس هم نمیتونم برم!!

greena
30-06-2011, 10:02
سلام ودرود دوباره...............

لطفا چند سایت خوب و مفید برای کلیات و اصول مهم بدنسازی معرفی کنید...........که بنامه هم توش داشته باشه.......

از دوستان با تجربه اینجا هم میخوام یه برنامه با مشخصات زیر بدن...............

- در حد امکان سبک اما رو به سخت شدن
- براسه 3 روز در هفته ساعت 7 عصر به بعد
- کار پایکم
- کار رو سینه و شکم و پشت وجلو بازوبیشتر باشه .........

ممنون

sAeEd_kHaAn
30-06-2011, 11:45
دوستان من یه مدتی هست که دارم کار میکنم و خیلی هم راضی هستم خدا رو شکر
تازگی ها دارم از یه سری مکمل استفاده میکنم از جمله گلوتامین و آمینو اسید
میخواستم بدونم گلوتامین اصل باید چه بویی بده؟ میدونم که باید تقریبا بی مزه باشه و اینکه کسی راجبه شرکت hard core nutrition چیزی شنیده یا نه؟ چون توی سایت های خارجی که چیزی ندیدم من
مرسی

من از الگلوتامین بیوتچ استفاده کردم چیز باهالی بود اما گلوتامین بی مزه نیست کلا این بیوتچ که یکم ترش مزه بود و کلا خوش مزه نبود من با یکم شکر مخلوط میکردم کلا شکر تو جذب گلوتامین و کراتین تاثیر داره توصیه میکنم استفاده کنید بچه ها این ال گلوتامینم گرفتم 60 تومن نیم کیلویی بود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گلوتامین نام یکی از محبوبترین و معروفترین اعضای دسته آمینو ها است که تقریباً 60% از بافت ماهیچه ها را تشکیل می دهد .
در طی سال های طولانی تحقیقات محققان بر روی این ماده نشانگر تاثیر بسیار آن در رشد ماهیچه و قدرت ریکاوری عضلات این ماده است .

برخی از ویژگی گلوتامین :
- افزایش سرعت و میزان ریکاوری عضلات
- افزایش کیفیت عضلات
- افزایش سطح ترشح هورمون رشد
- افزایش میزان جذب پروتئین
- و ...

ویژگی های این محصول :
- بدون چربی
- بدون کربوهیدرات
- 5000 میلی گرم پروتئین در هر وعده
- 5000 میلی گرم گلوتامین خالص در هر وعده

3alimx
30-06-2011, 13:12
ســـــــلام دوستان ، یک سوال :

تمرین بدنسازی و جودو ( به صورت مکمل و یک روز در میان ) مشکلی ایجاد میکنند ؟

مرسی ، ...

*atishparew*
30-06-2011, 18:02
پودر گین-آپ بزرگسالان برای چاقی خوبه؟

Lord-Babak
02-07-2011, 08:56
ســـــــلام دوستان ، یک سوال :

تمرین بدنسازی و جودو ( به صورت مکمل و یک روز در میان ) مشکلی ایجاد میکنند ؟

مرسی ، ...
نه خیر سلیم جون:دی
اگه تغذیه مناسب داشته باشی خیلی هم خوبه:27:

Scary Feelings
03-07-2011, 06:54
سلام ودرود دوباره...............

لطفا چند سایت خوب و مفید برای کلیات و اصول مهم بدنسازی معرفی کنید...........که بنامه هم توش داشته باشه.......

از دوستان با تجربه اینجا هم میخوام یه برنامه با مشخصات زیر بدن...............

- در حد امکان سبک اما رو به سخت شدن
- براسه 3 روز در هفته ساعت 7 عصر به بعد
- کار پایکم
- کار رو سینه و شکم و پشت وجلو بازوبیشتر باشه .........

ممنون

badan3azi.com
برای برنامه هم که الکی نمیشه داد , تو همین سایت بالا متخصص و مربی زیاد هست , اما درکل خواستین برنامه بگیرین باید یه سری چیزا مثل قد , وزن , سن , دور بازو , دور ران , دور سینه رو بدین تا بتونن بهتون برنامه بدن.

3alimx
04-07-2011, 09:56
بچه ها یه سوال :

توی سه ماه بدون استفاده از مکمل میشه به بدنی زیبا رسید ؟

Lord-Babak
04-07-2011, 14:50
بچه ها یه سوال :

اگه منظورت از بدن زیبا یه بدن مثل بدن مدل هاست ، نه! حد اقل باید یک سال کار کنی و حد اقل در هفته دو روز هوازی رو تو برنامت داشته باشی. استفاده از چربی سوز های شرکت های معتبر هم میتونه کمک کنه

بدون استفاده از مکمل

چرا استفاده نکنی؟

ARASH66
04-07-2011, 17:31
من آخر نفهمیدم سیب زمینی رو قبل از باشگاه بخورم یا بعد از باشگاه؟

3alimx
05-07-2011, 09:53
اگه منظورت از بدن زیبا یه بدن مثل بدن مدل هاست ، نه! حد اقل باید یک سال کار کنی و حد اقل در هفته دو روز هوازی رو تو برنامت داشته باشی. استفاده از چربی سوز های شرکت های معتبر هم میتونه کمک کنه

نه ، بدل مدل ها نه ! نمیخوام بشم مدل ! فقط در حدی میخوام باشم که بدنم به تناسب برسه ... همون دختر کُشِ خودمون ! : دی
توی 3 ماه میشه به همچین بدنی رسید یا بیشتر کار میخواد ؟

چرا استفاده نکنی؟

انقدر از این مکمل ها بد گفتن که آدم سعی میکنه سراغش نره !
کلا ، مکمل خوب هست یا بد ؟!

حالا ... بدون مکمل میشه به همچین بدنی رسید ؟

leopard7
06-07-2011, 02:13
ببخشید من میخوام بارفیکس داشته باشم ولی چارچوب دذهامون طور نیست که بشه میل بارفیکس وصل کرد. آیا نوع دیگری هست؟

Scary Feelings
08-07-2011, 19:28
نه ، بدل مدل ها نه ! نمیخوام بشم مدل ! فقط در حدی میخوام باشم که بدنم به تناسب برسه ... همون دختر کُشِ خودمون ! : دی

ببین اولا به نظر خودم تو 2ماه اول داری فقط خونتو غلیظ میکنی , بعدشم شما شاید همون روز اول بری جلوبازو بزنی بازوت دم کنه , بگی خوب شد , اما هر بدن یه کششی داره , پرورش اندام هم خیلی صبر و حوصله میخواد , مکمل هم درسته میشه بدون مکمل تمرین کرد , اما مثل اینه که با کفش مجلسی بری پیاده روی, اولش مشکلی شاید پیش نیاد , اما بعد یه مدتی پاتو میزنه , پیشنهاد میکنم پیش یه مربی بری مشاوره کنه , 99% مشاوره رو کامل و مجانی انجام میدن , درمورد 3ماه هم فک نکنم چیز زیادی بتونی بسازی.

B . O . S . S
08-07-2011, 20:15
بچه ها به نظرتون توی باشگاه جلو بازو رو همراه رپرس برم یا زیر بغل؟

deadboy
08-07-2011, 20:19
پودر گین-آپ بزرگسالان برای چاقی خوبه؟ کلا گینرها چون بیشتر کربو و پروتیین اند، کالریشون بالاس.مصرف کالری زیادم مساوی با چاق شدن.میخوام بگم که کلا کار گینر چاق کردنه حالا این چیزیم که شما میگی گینره دیگه؟ولی من ندیدم بدن سازا اینو بخورن چون بعید میدونم چیزه آسی باشه!!!شمام برو پول بده یه چیزه بدرد بخور بخر.

Lord-Babak
08-07-2011, 20:22

کربو هیدرات رو فکر کنم باید بعد از ورزش بخوری. ینی اگه بعد از ظهر ورزش میکنی واسه شام باید کربو مصرف کنی. البته اگه بدنت نیاز داره

Lord-Babak
08-07-2011, 22:18

اول بگو ببینم هیکلت تو چه وضعیتیه؟
دوم اینکه سه ماه فقط اندازه اینه که حرکتارو یاد بگیریو برنامتو حفظ کنیو با محیط باشگاه آشنا بشی:دی ولی مطمعن باش نتیجش در اون حدی خواهد بود که تشویقت کنه ادامه بدی

به نظر من یه هیکل ایده آل یا به قول معروف Ideal:دی یه چیزی مثل اینه:
-اگه میخوای توی لباس خوشتیپ تر به نظر بیای باید کول و سرشونه هات قوی باشه و التبه بازو هم که جای خود دارد
-حداقل یک سال
-عزیز من مکمل دارو نیست که عوارض داشته باشه.
البته استفاده از مکمل باید تحت نظر یه مشاور ورزشی باشه. چون باید به اندازه ای که بدنت نیاز داره از مکمل استفاده کنی

- بدون مکمل هم میشه اما شاید تو زمان بیشتر ، مثلا دوسال

Lord-Babak
08-07-2011, 22:19
ببخشید من میخوام بارفیکس داشته باشم ولی چارچوب دذهامون طور نیست که بشه میل بارفیکس وصل کرد. آیا نوع دیگری هست؟
فکر کنم تو یه فروشگاه ورزشی یه مدل دیگشو دیدم که به در وصل میشد

Lord-Babak
08-07-2011, 22:23

اگه منظورت پرس سینه هستش، معمولا این دوتا عضلرو با هم کار میکنن و زیر بغل و پشت بازو رو هم تو یه جلسه دیگه. اما بهتره با مربی باشگاه مشورت کنی که یه برنامه مناسب برات بنویسه

3alimx
09-07-2011, 09:32
اول بگو ببینم هیکلت تو چه وضعیتیه؟
دوم اینکه سه ماه فقط اندازه اینه که حرکتارو یاد بگیریو برنامتو حفظ کنیو با محیط باشگاه آشنا بشی:دی ولی مطمعن باش نتیجش در اون حدی خواهد بود که تشویقت کنه ادامه بدی

به نظر من یه هیکل ایده آل یا به قول معروف Ideal:دی یه چیزی مثل اینه:
-اگه میخوای توی لباس خوشتیپ تر به نظر بیای باید کول و سرشونه هات قوی باشه و التبه بازو هم که جای خود دارد
-حداقل یک سال
-عزیز من مکمل دارو نیست که عوارض داشته باشه.
البته استفاده از مکمل باید تحت نظر یه مشاور ورزشی باشه. چون باید به اندازه ای که بدنت نیاز داره از مکمل استفاده کنی

- بدون مکمل هم میشه اما شاید تو زمان بیشتر ، مثلا دوسال

هیکل من تو چه وضعیه ؟ در حد گودزیلا ! : دی
105 کیلو وزن ! 185 سانتی متر قد ! همه بهم میگن شبیه خرس هستی !! : دی

باید همزمان با بدن سازی ، لاغر هم بکنم ...

حالا یه سوال ، من میخوام توی لباس خوش فرم باشم ، کول و سرشونه چه حرکاتی هستند ؟ با چه حرکاتی میشه کول و سرشونه رو قوی کرد ؟

deadboy
09-07-2011, 10:14

مصرف کربوهیدرات مرکب(مثل سیب زمینی و ماکارانی و این حرفا)هم میتونه قبل تمرین باشه هم بعدش،حالاچرا؟ چون مصرفشون قبل از تمرین( حدود یک ساعت قبل تمرین)باعث میشه انرژی لازم واسه تمرین تامین بشه و سطح انرژی بدن نرمال بمونه و بدن به اصطلاح خالی نکنه(چون این نوع کربوهیدراتابرعکس قند ساده کالریشونو کم کم آزاد میکنن)
اما چرا بعد از تمرین?
بعد از تمرین چون انرژی بدن تحلیل رفته بدن وارد فاز کاتوبولیک یا عضله سوزی میشه اما چون هدف ما افزایش توده عضلانیه با مصرف کربوهیدات بدنو وارد فاز آنابولیک یا عضله سازی میکنیم تا جلوی تحلیل اونارو بگیریم! درضمن حواستون باشه تو مصرفشون زیاده روی نکنید چون باعث افزایش چربی شکمی میشه!

deadboy
09-07-2011, 10:16
بچه ها یه سوال :

سلام.نه قربونت برم اگه پیش خودت فکر کردی حالا که مدرسه یا دانشگام تموم شده این سه ماهی که بیکارم بزنم بدنو بترکونم بعدشم بیخیالش شم نه نمیشه!!!
من نمیگم تو سه ماه نمیشه بدنو تکون داد (حتی میشه کاری کرد که اطرافیات بعد از 3ماه بهت بگن خیلی تغییر کردی)ولی من حدس میزنم شما هدفت همون چیزیه که بالا گفتم! درسته؟
بدبختی اینه که تو مملکت ما دید افراد مخصوصا بابا ننه ها از مکمل خیلی بده و فکر میکنن منظور از مکمل استرویید و ازاین حرفاس!! درصورتی که اسثفاده از مکمل های مجاز(مثل پودرای پروتیینی،آمینو اسیدها وهزارتا چیز دیگه که خودتون بهتر از من بلدید)نه که بد نیست خیلی ام خوبه.البته در کنار رژیم غذایی مناسب و خرید مکمل بدرد
بخور!!!

Lord-Babak
09-07-2011, 12:15
هیکل من تو چه وضعیه ؟ در حد گودزیلا ! : دی
105 کیلو وزن ! 185 سانتی متر قد ! همه بهم میگن شبیه خرس هستی !! : دی

باید همزمان با بدن سازی ، لاغر هم بکنم ...

حالا یه سوال ، من میخوام توی لباس خوش فرم باشم ، کول و سرشونه چه حرکاتی هستند ؟ با چه حرکاتی میشه کول و سرشونه رو قوی کرد ؟

منم خودم تقریبا دوسال پیش 98 کیلو بودم:دی بعدش با رژیم رسیدم به 90 کیلو و شروع کردم بدن سازی الانم 79 کیلو ام
خیلی مهمه که حتما رژیم بگیری چون بدنسازی وزنو کم نمیکنه هیچی تازه شاید 5 - 6 کیلو هم اضافه کنی
--------
متاسفانه کول و سرشون رو نمیتونی توی خونه کارکنی و باید حتما بری باشگاه البته بارفیکس واسه سرشونه خیلی موثره ولی فک نکنم با این وضعیت بتونی بارفیکس بری:دی

deadboy
09-07-2011, 12:25
وقتی زیربغل کار میکنی چون عضلات بازو و ساعد خیلی درگیر میشن[فشار میاد بهشون] دیگه بعدش نمیکشن که بخوای جلو بازوام بزنی البته تو بعضی از سیستما مثل پیش خشتگی این کارو میکنن که عمومیت نداره.شما تو روز سینه بزنی بهتر جواب میده.

3alimx
09-07-2011, 21:05
سلام.نه قربونت برم اگه پیش خودت فکر کردی حالا که مدرسه یا دانشگام تموم شده این سه ماهی که بیکارم بزنم بدنو بترکونم بعدشم بیخیالش شم نه نمیشه!!!
من نمیگم تو سه ماه نمیشه بدنو تکون داد (حتی میشه کاری کرد که اطرافیات بعد از 3ماه بهت بگن خیلی تغییر کردی)ولی من حدس میزنم شما هدفت همون چیزیه که بالا گفتم! درسته؟
بدبختی اینه که تو مملکت ما دید افراد مخصوصا بابا ننه ها از مکمل خیلی بده و فکر میکنن منظور از مکمل استرویید و ازاین حرفاس!! درصورتی که اسثفاده از مکمل های مجاز(مثل پودرای پروتیینی،آمینو اسیدها وهزارتا چیز دیگه که خودتون بهتر از من بلدید)نه که بد نیست خیلی ام خوبه.البته در کنار رژیم غذایی مناسب و خرید مکمل بدرد
بخور!!!

حالا چرا کلمه رو " بخور " رو یه خط پایین تر نوشتی ؟
خودت بخور ! بی ادب ! : دی

متاسفانه کول و سرشون رو نمیتونی توی خونه کارکنی و باید حتما بری باشگاه البته بارفیکس واسه سرشونه خیلی موثره ولی فک نکنم با این وضعیت بتونی بارفیکس بری:دی

من اگه بتونم خودم رو برای 10 ثانیه روی میله های بارفیکس نگه دارم به خودم افتخار میکنم !
تا حالا یکبار تو عمرم نتونستم بالای 10 ثانیه بارفیکس رو داشته باشم !! : دی

Lord-Babak
09-07-2011, 21:17
حالا چرا کلمه رو " بخور " رو یه خط پایین تر نوشتی ؟

من اگه بتونم خودم رو برای 10 ثانیه روی میله های بارفیکس نگه دارم به خودم افتخار میکنم !
تا حالا یکبار تو عمرم نتونستم بالای 10 ثانیه بارفیکس رو داشته باشم !! : دی

اگه وزنتو پائین بیاری مطمعن باش میتونی روزی 100 تا بارفیکسم بری فقط باید اراده کنی:27:

3alimx
10-07-2011, 07:44
اگه وزنتو پائین بیاری مطمعن باش میتونی روزی 100 تا بارفیکسم بری فقط باید اراده کنی:27:

اتفاقا اراده دارم در حد تیم ملی ازبکستان ! : دی

امروز ساعت 6 صبح بیدار شدم ، یک ساعت پیاده روی کردم !! منتها عرق سوز بودم بد تر شد ! الان نمیتونم پاهامو جفت کنم ! : دی

حالا یه سوال : به مربی بدنسازیم گفتم یه برنامه 5 روز تو هفته بنویسه ، توصیه میشه هر جلسه بین ست ها طناب بزنم و شنا شکم برم ؟

سوال 2 : نمیدونم چرا احساس میکنم بعد از 40-50 دقیقه دیگه زور ندارم وزنه بزنم در صورتی که هنوز 2-3 تا حرکت رو نرفتم ! چرا ؟!

aftab_azad20
10-07-2011, 10:05
سلام دوستان من قبلا میرفتم باشگاه بدنسازی ولی الان که خونه رو عوض کردیم مسیرش خیلی طولانی شده،تا دلتون بخواد دمبل هم تو خونه دارم،میگم از دستگاههای چند کاره خوبه بگیرم باهاش کار کنم،ولی همیشه پیش خودم میگم من اگه خواستم وزنه سنگین بلند کنم نباید یکی باشه بالا سرم،اخه نمیشه که همش سبک کار کنی؟:11:

Lord-Babak
10-07-2011, 21:41
اتفاقا اراده دارم در حد تیم ملی ازبکستان ! : دی

امروز ساعت 6 صبح بیدار شدم ، یک ساعت پیاده روی کردم !! منتها عرق سوز بودم بد تر شد ! الان نمیتونم پاهامو جفت کنم ! : دی

حالا یه سوال : به مربی بدنسازیم گفتم یه برنامه 5 روز تو هفته بنویسه ، توصیه میشه هر جلسه بین ست ها طناب بزنم و شنا شکم برم ؟

سوال 2 : نمیدونم چرا احساس میکنم بعد از 40-50 دقیقه دیگه زور ندارم وزنه بزنم در صورتی که هنوز 2-3 تا حرکت رو نرفتم ! چرا ؟!

-شنا و شکم و طناب رو اگه بعد از ورزش (ینی موقعی تمام حرکتارو زدی) بری خیلی بهتر جواب میده

-میتونه چند تا دلیل داشته باشه
1-تغذیت مناسب نیست
2-فعالیتت خیلی زیاده:دی
3-شیطان رجیم زیاد گولت میزنه:دی

leopard7
11-07-2011, 04:11
فکر کنم تو یه فروشگاه ورزشی یه مدل دیگشو دیدم که به در وصل میشد

یعنی جور متفاوتی به در وصل میشد؟

moonfairy
11-07-2011, 19:31
سلام
میشه چندتا ورزش واسه بزرگ شدن باسن بگید

Lord-Babak
12-07-2011, 00:02
یعنی جور متفاوتی به در وصل میشد؟

ینی مثل چوب لباسی به در وصل میشد:31:
متوجه منظورم میشی؟:دی

Lord-Babak
12-07-2011, 00:09
سلام
میشه چندتا ورزش واسه بزرگ شدن باسن بگید

بزرگ شدن؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب یه سری حرکت های بشین پاشو هست
مثلا
پاهارو به عرض شونه هات باز میکنیو پنجه پاتو رو به داخل میزاری و بشین پاشو میری

البته به نظر من در این جور موارد باید پیش یه مربی بری که متنساب با بدنت یه برنامه بهت بده. همبنجوری توی خونه نمیتونی با یک یا دو حرکت به هدفت برسی:20:

leopard7
12-07-2011, 01:36
ینی مثل چوب لباسی به در وصل میشد:31:
متوجه منظورم میشی؟:دی

نه!
اولا اگه مثل چوب لباسی هایی هست که به در وصل میشه چطوری میشه بارفیکس رفت؟!
ثانیا اصلا مگه در طاقت وزن انسانو داره؟!

3alimx
12-07-2011, 07:08
بزرگ شدن؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب یه سری حرکت های بشین پاشو هست
مثلا
پاهارو به عرض شونه هات باز میکنیو پنجه پاتو رو به داخل میزاری و بشین پاشو میری

البته به نظر من در این جور موارد باید پیش یه مربی بری که متنساب با بدنت یه برنامه بهت بده. همبنجوری توی خونه نمیتونی با یک یا دو حرکت به هدفت برسی:20:

یه سوال : برای کوچک شدن باسن فقط دو و پله نوردی توصیه میشه ؟
یا ورزش های دیگه ای هم هست ؟

و یه چیز دیگه :
من دیروز رفتم باشگاه و برنامه رو گرفتم ، اما هیچکدوم از حرکت هارو بلد نیستم !
هی میرفتم از این و اون میپرسیدم ! هرکی هم حرکت رو یه جوری میزد واسه خودش ! یکی اینوری میزد یکی اونوری !
منم همه رو قاطی کردم و ترکیبی از تمام حرکت ها میزدم !! : دی

میگم ، سایتی نیست که شیوه ی درست زدن حرکت رو نشون بده ؟
مثلا بگی : نشر جانب نشسته ،
بعد سایت بهت نشون بده که چیجوری این حرکت رو درست بزنی ؟

مرسی ...

Lord-Babak
12-07-2011, 08:22
نه!
اولا اگه مثل چوب لباسی هایی هست که به در وصل میشه چطوری میشه بارفیکس رفت؟!
ثانیا اصلا مگه در طاقت وزن انسانو داره؟!
بستگی به درش داره:دی

دقیقا این شکلیه. اسمشم Iron Gym هستش:46:

shahab_f
12-07-2011, 10:38
بخور!!!
یه سوال، به نظر شما بدون استفاده از مکمل (همونایی که مثال زدید) بدنسازی اصلا به جایی میرسه؟

ARASH66
12-07-2011, 10:42
برای بزرگ و قوی کردن عضلات پا (ران) چه حرکتهایی توصیه میشه.

Lord-Babak
12-07-2011, 17:05
برای بزرگ و قوی کردن عضلات پا (ران) چه حرکتهایی توصیه میشه.

بشین پاشو
اسکات
پرس پا

منظورت توی خونست؟ ینی بدون دستگاه؟

Lord-Babak
12-07-2011, 17:19
یه سوال : برای کوچک شدن باسن فقط دو و پله نوردی توصیه میشه ؟
یا ورزش های دیگه ای هم هست ؟

و یه چیز دیگه :
من دیروز رفتم باشگاه و برنامه رو گرفتم ، اما هیچکدوم از حرکت هارو بلد نیستم !
هی میرفتم از این و اون میپرسیدم ! هرکی هم حرکت رو یه جوری میزد واسه خودش ! یکی اینوری میزد یکی اونوری !
منم همه رو قاطی کردم و ترکیبی از تمام حرکت ها میزدم !! : دی

میگم ، سایتی نیست که شیوه ی درست زدن حرکت رو نشون بده ؟
مثلا بگی : نشر جانب نشسته ،
بعد سایت بهت نشون بده که چیجوری این حرکت رو درست بزنی ؟

مرسی ...
ببخشید من این پستتو ندیدم:دی
-بهتره به مربی بگی همه جرکاتارو خودش بهت نشون بده. والا من تا الان چیزی به اسم نشر جانب نشسته نشنیده بودم:دی
-اینی هم که میبینی هرکسی به جور حرکتو میزنه به خاطر اینه که اون حرکت به اون شیوه بهتر روی اون عضلش تاثیر میزاره:دی (چی گفتم؟:دی)

خود تو هم وقتی که مثلا مربی نوشته زیر بغل اره ای باید به شکل های مختلف ( نه خیلی مختلف:دی مثلا دستتو با زاویه های مختلف حرکت بدی و...) انجام بدی و ببینی کدومش بیشتر زیربغلتو تحت تاثیر قرار میده

-فکر نکنم
میتونی از شبکه Physiqe tv تمرین کردن بدنسازای حرفه ای رو ببینی و ازشون الگو برداری کنی
اگه این شبکرو ندارین بگو که فرکانسشو برات پ.خ کنم:46:

3alimx
12-07-2011, 20:32
ببخشید من این پستتو ندیدم:دی
-بهتره به مربی بگی همه جرکاتارو خودش بهت نشون بده. والا من تا الان چیزی به اسم نشر جانب نشسته نشنیده بودم:دی
-اینی هم که میبینی هرکسی به جور حرکتو میزنه به خاطر اینه که اون حرکت به اون شیوه بهتر روی اون عضلش تاثیر میزاره:دی (چی گفتم؟:دی)

خود تو هم وقتی که مثلا مربی نوشته زیر بغل اره ای باید به شکل های مختلف ( نه خیلی مختلف:دی مثلا دستتو با زاویه های مختلف حرکت بدی و...) انجام بدی و ببینی کدومش بیشتر زیربغلتو تحت تاثیر قرار میده

-فکر نکنم
میتونی از شبکه Physiqe tv تمرین کردن بدنسازای حرفه ای رو ببینی و ازشون الگو برداری کنی
اگه این شبکرو ندارین بگو که فرکانسشو برات پ.خ کنم:46:

خواهش میکنم ! : دی
( پ ن : به تک تک چیزهایی که پایین هست به صورت مفصل جواب بده دوست عزیز ، پیلیز ! : دی )

- مربی سرش خیلی شلوغ هست معمولا ! منم خجالت میکشم برم ازش بپرسم ! : دی
البته میرم ازش میپرسم که فلان حرکت چیجوریه ، حرکت رو میبینم ، ولی تا میخوام بیام که حرکت رو خودم برم یادم میره ! مثلا یادم میره که وزنه رو باید با پشت دست بگیرم یا جلوی دست !! یا مثلا وزنه رو تا کجا بیارم بالا ! یا مثلا به کجا فشار بیارم ! و ... یا مثلا همزمان 3-4 تا حرکت رو میپرسم ، بعد همه اش یادم میره !! : دی

- یعنی من هرجور حرکت رو بزنم درسته ؟ عضله سوزی نشه یه وخت ؟

- یه سایت خارجی بود که حرکت هارو نشون میداد ... اون سایت رو دیدی ؟ آدرسش رو گم کردم من ...

shir_farhad
12-07-2011, 20:53
آقا من قدم 172 و وزنم 55 هست.

مدت 3 هفته با يه برنامه مبتدي شروع كردم به كار كردن، تو اون مدت حدود 2 كيلو به وزنم اضافه شد.

ضمنا كراتين و پروتيين مس تچ هم مصرف ميكردم.

حالا دقيق مطمئن نيستم دليل افزايش وزنم دقيقا به خاطر اينا بوده يا نه.

بعد از اون به خاطر مشغله كاري و از طرفي سيم انداختن دندونام كه غذا خوردن رو برام خيلي مشكل كرده بود. تمرينات رو به كلي رها كردم.

الان كه حساسيت دوندونام كم شده و از طرفي فراغتم هم بيشتر شده، ميخام شروع به تمرين كنم.

چيزي كه اول مد نظرمه افزايش وزن تا حداقل به مقدار 10 كيلو هست.

نمي دونم شايد راهش بدنسازي نباشه.

ترجيحا راهي كه پيشنهاد ميدين اثرش به اين راحتي قابل برگشت نباشه.

ضمنا سنم هم 30 سال هست.

Lord-Babak
13-07-2011, 11:45
خواهش میکنم ! : دی
( پ ن : به تک تک چیزهایی که پایین هست به صورت مفصل جواب بده دوست عزیز ، پیلیز ! : دی )

- مربی سرش خیلی شلوغ هست معمولا ! منم خجالت میکشم برم ازش بپرسم ! : دی
البته میرم ازش میپرسم که فلان حرکت چیجوریه ، حرکت رو میبینم ، ولی تا میخوام بیام که حرکت رو خودم برم یادم میره ! مثلا یادم میره که وزنه رو باید با پشت دست بگیرم یا جلوی دست !! یا مثلا وزنه رو تا کجا بیارم بالا ! یا مثلا به کجا فشار بیارم ! و ... یا مثلا همزمان 3-4 تا حرکت رو میپرسم ، بعد همه اش یادم میره !! : دی

- یعنی من هرجور حرکت رو بزنم درسته ؟ عضله سوزی نشه یه وخت ؟

- یه سایت خارجی بود که حرکت هارو نشون میداد ... اون سایت رو دیدی ؟ آدرسش رو گم کردم من ...

- ینی توی باشگاتون فقط یه مربی دارین؟:13: خو اینجوری تنها راهت اینه که تا حرکتارو یاد میگیری یه مربی شخصی بگیری یا یه حریف تمرینی حرفه ای داشته باشی
- نه داداش اصلا من همچین حرفی نزدم. عضله سوزی نه ولی ممکنه آسیب ببینی.
-نه متاسفانه. ولی تو سایت خارجی چطور میخوای نشر جانب نشته رو یاد بگیری؟:27:

Havbb
13-07-2011, 13:46
کسی میتونه یه مقدار اطلاعات در باره مقدار پروتئینی که باید مصرف کنم به من بده؟

deadboy
14-07-2011, 12:02
[QUOTE=3alimx;6249276]حالا چرا کلمه رو " بخور " رو یه خط پایین تر نوشتی ؟
ما دست خودمون نیستا!! کلا عادت کردیم که این طوری برخورد کنیم باهم دیگه.من که خیالیم نیست ولی بخدا همین طرز برخورده که نمیزاره تاپیک جون بگیره.خیلی از بچه ها واسه همین چیزا بیخیال میشن نمییان بالا.اونوقت ضررشو خودتون میبینید که از اطلاعاتشون محروم میشید!!! میخوام اینو بگم که خواهشمندیم حرف حاشیه ای بی ربط نزنید لطفا.

deadboy
14-07-2011, 13:47
یه سوال، به نظر شما بدون استفاده از مکمل (همونایی که مثال زدید) بدنسازی اصلا به جایی میرسه؟

اول باید ببینیم منظور از این بدنسازی که شما میگی چیه؟بهتر بگم براچی میریم باشگاه؟هدفمون چیه؟

اگه واقعا تفننی میریم که هیچ ولی اگه نه شک نکن که لازمه.ببین همونیم که میگه نه مکمل بده اخه و از این حرفا و میره باشگاه تا یه جایی بهش حال میده ولی بعدش میرسه به یه جایی که دیگه هرچی زور میزنه بدنه تکون نمیخوره(قفل میشه)اینجاس که میگن طرف بدنش شوک میخواد.حالا شوک چیه؟همون مکملس!

کلی براتون بگم بدنسازی نصف تمرینه نصف تغذیه.حالا هرچقدرم که تمرین خواب باشه ولی تغذیه نداشته باشی هیچی نمیشی.
مکملم باعث میشه نیمه تغذیه کامل بشه.

deadboy
14-07-2011, 13:48
کسی میتونه یه مقدار اطلاعات در باره مقدار پروتئینی که باید مصرف کنم به من بده؟

چرا که نه؟

افراد معمولی 0.8 گرم به ازای هر کیلو وزن بدن در روز

افراد پرتحرک 1 گرم

ورزشکار استقامتی 1.2 تا 1.4 گرم

ورزشکار قدرتی 1.5 تا 2 گرم

ورزشکار حرفه ای بالای 2 گرم

منبعشم انجمن تغذیه آمریکاس ADA

البته واسه اونایی که میخوان ورنشونو تغییر بدن یه خورده بالا پایین داره.

deadboy
14-07-2011, 13:50
آقا من قدم 172 و وزنم 55 هست.

مدت 3 هفته با يه برنامه مبتدي شروع كردم به كار كردن، تو اون مدت حدود 2 كيلو به وزنم اضافه شد.

ضمنا كراتين و پروتيين مس تچ هم مصرف ميكردم.

حالا دقيق مطمئن نيستم دليل افزايش وزنم دقيقا به خاطر اينا بوده يا نه.

بعد از اون به خاطر مشغله كاري و از طرفي سيم انداختن دندونام كه غذا خوردن رو برام خيلي مشكل كرده بود. تمرينات رو به كلي رها كردم.

الان كه حساسيت دوندونام كم شده و از طرفي فراغتم هم بيشتر شده، ميخام شروع به تمرين كنم.

چيزي كه اول مد نظرمه افزايش وزن تا حداقل به مقدار 10 كيلو هست.

نمي دونم شايد راهش بدنسازي نباشه.

ترجيحا راهي كه پيشنهاد ميدين اثرش به اين راحتي قابل برگشت نباشه.

ضمنا سنم هم 30 سال هست.

یعنی در کل 3هفته رفتی باشگاه؟؟این چیزاییم که گفتید تو همین3هفته مصرف کردی!!!

خوب نوکرتم اشتباه کردی دیگه،باید دست کم 2ماهی تمرین میکردی تا بدنت تشنه میشد بعد مکمل میخوردی.
حالام مشکلی نیست میتونی با بدنسازی به هدفت برسی فقط یه خورده پشتکار میخواد.ولی اینطوری نمیشه باید بری یه مربی آس بدنتو ببینه یه برنامه درس درمون برات بنویسه شروع کنی به تمرین.

deadboy
14-07-2011, 13:52
نمیدونستم ای موضورو تو کدوم یکی ازجوابا بنویسم ولی یه کتابی هست به اسم آناتومی پرورش اندام نشر بامداد.کتاب بدی نیست اکثر حرکاتو با دامنه حرکتیشون با شکل توضیح کامل داده.نمیدومم شاید تو اینترنتم بشه پیداش کرد.جز واحدای بچه های تربیت بدنیم هست آشنا داشته باشید حتما داره.یه نیگایی بهش بندازین ضرر نداره.

Havbb
14-07-2011, 23:30
چرا که نه؟

افراد معمولی 0.8 گرم به ازای هر کیلو وزن بدن در روز

افراد پرتحرک 1 گرم

ورزشکار استقامتی 1.2 تا 1.4 گرم

ورزشکار قدرتی 1.5 تا 2 گرم

ورزشکار حرفه ای بالای 2 گرم

منبعشم انجمن تغذیه آمریکاس ADA

البته واسه اونایی که میخوان ورنشونو تغییر بدن یه خورده بالا پایین داره.
راستش نفهمیدم من جزو کدوم گروه میشم :31:
من میخوام پاورلیفتینگ رو کارکنم. وزنه ای که بر میدارم معمولا حدود هفتاد هشتاد درصد رکوردم هست و خوب بعضی وقتها هم رکورد گیری میکنم. یکی از دوستان که خودش چند ساله این ورزش رو انجام میده گفت باید به ازای هر کیلوگرم از وزنت ، 4 گرم پروتئین بخوری. میخواستم ببینم درست میگه یا نه

deadboy
15-07-2011, 13:11
راستش نفهمیدم من جزو کدوم گروه میشم :31:
من میخوام پاورلیفتینگ رو کارکنم. وزنه ای که بر میدارم معمولا حدود هفتاد هشتاد درصد رکوردم هست و خوب بعضی وقتها هم رکورد گیری میکنم. یکی از دوستان که خودش چند ساله این ورزش رو انجام میده گفت باید به ازای هر کیلوگرم از وزنت ، 4 گرم پروتئین بخوری. میخواستم ببینم درست میگه یا نه
راستش منم منظور شمارو نفهمیدم!!!
شما میخوای رکوردت بره بالا؟منظورم اینه که الان هدفت چیه که میخوای رژیم پروتئین بگیری؟
اصلا چند کیلویی؟رکوردات چقدری هستن؟

Havbb
15-07-2011, 15:35
راستش منم منظور شمارو نفهمیدم!!!
شما میخوای رکوردت بره بالا؟منظورم اینه که الان هدفت چیه که میخوای رژیم پروتئین بگیری؟
اصلا چند کیلویی؟رکوردات چقدری هستن؟
نه ، من رژیم پروتئینی نمیخوام بگیرم میخوام پروتئین به اندازه کافی بخورم. اینم به خاطر همون حرف دوستم که گفت اگه بخوای این ورزش رو انجام بدی باید 4 گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزنت بخوری وگرنه آسیب میرسونی به مفصل هات

من قدم حدود 180 و وزنم 73 کیلوئه در ضمن وزنم به طور متناسب تقسیم نشده تو بدنم یعنی روی شکمم چربی دارم.

شما میخوای رکوردت بره بالا؟
خوب آره ، همه میخوان رکوردشون بره بالا ، چه سوآلی میپرسی

darkdream2012
15-07-2011, 17:54
سلام

دوستان بین مدل های که تو ماهواره تبلیغ محصولات رو می کنن با بدنسازا فرقی هست؟!

اون مدل ها چیکار کردن که هیکلشون اونجوری شده؟یعنی مثلا در کنار بدنسازی ورزشه دیگه ای هم کردن؟

من خودم 3 روز تو هفته میرم بدنسازی,3 روز دیگشم میرم کونگفو(البته این کونگفو زیاد جنب و جوش نداره ,انرژی زیادی مصرف نمیکنه)

shahab_f
18-07-2011, 22:32
اول باید ببینیم منظور از این بدنسازی که شما میگی چیه؟بهتر بگم براچی میریم باشگاه؟هدفمون چیه؟

اگه واقعا تفننی میریم که هیچ ولی اگه نه شک نکن که لازمه.ببین همونیم که میگه نه مکمل بده اخه و از این حرفا و میره باشگاه تا یه جایی بهش حال میده ولی بعدش میرسه به یه جایی که دیگه هرچی زور میزنه بدنه تکون نمیخوره(قفل میشه)اینجاس که میگن طرف بدنش شوک میخواد.حالا شوک چیه؟همون مکملس!

کلی براتون بگم بدنسازی نصف تمرینه نصف تغذیه.حالا هرچقدرم که تمرین خواب باشه ولی تغذیه نداشته باشی هیچی نمیشی.
مکملم باعث میشه نیمه تغذیه کامل بشه.

منم چیزی که شما میگید رو به عینه دیدم. حالا یه چیزی که مخالفین مکمل میگن اینه که مثلا شما مکمل پروتئین که دریافت میکنید، بدن شما میزان زیادی پروتئین بهش وارد میشه، باعث بیماری نمیشه ولی بهش فشار میاد. حالا سوالم اینه که با استفاده از مکمل (مثلا) پروتئین، چند میلی گرم پروتئین روزانه وارد بدن میشه؟ (پشت قوطی اش باید نوشته باشه دیگه)

آرش-19
21-07-2011, 17:16
بسته به نوع مکمل میتونی از 10 گرم تا 32 گرم در هر وعده به بدنت پروتیین برسونی.
با توجه به هدفت (حجم یا کات) باید مقدار مصرفی روزانتو مشخص کنی, میلی گرم که چه عرض کنم
اگه دنبال حجم هستی حداقل 30-40 گرم در کنار 50-70 گرم کربو هیدرات احتیاج داری
اگه دنبال عضله خشک هستی روزانه به چیزی حدود 50-60 گرم پروتیین احتیاج داری.
این ارقام با توجه و وزنت و برنامت میتونه بالا پایین شه ولی رنج نرمالش همین حدوده.
بدنسازی بدون مکمل امکان پذیر نیست کسایی هم که ادعا میکنند مکمل ها مضر هستند
مطمئن باشید هیچ علم و تجربه ای ندارند.

hamid_diablo
24-07-2011, 22:06
سلام دوستان

قد 178 وزن60
من 1 هفته میشه که به باشگاه میرم.مربی گفته که بعد از 1 ماه میتونم از مکمل استفاده کنم....
من اطلاعای خاص از مکملها ندارم و میخواستم کمی درباره پروتئین و غیره توضیح بدید؟

mehran gorji
25-07-2011, 01:07
سلام.
من 3 سال است تمرین میکنم.
اما 6 ماه است که تو اخرین دوره مصرفم دیگه تمرین نکردم.
و زورم خیلی کم شد.
شنا سوئدی 100 را راحت میرفتم اما الان 5 تا میخوام برم نفس ندارم.
دلم میخواد باشگاه برم اما حسم نمیگیره.باشگاه عوض کردن هم فایده نداره فقط با بچه های اون باشگاه مچم.
چیکار کنم تا حس تمرینم بیاد.

البتهاز اون وقت تا حالا خوابم نصف شده میتونه به خاطر نخوابی باشه؟

helex8800
25-07-2011, 21:35
با سلام
دوستان بدنساز میخواستم رهنماییم کنید من شغلم پیمانکاری ساختمانه که شغله سنگینه و چون وقت و حال باشگاه رفتن رو ندارم میخواستم ببینم مواد نیروزا کدوم مفید تره مصرف کنم هم انرژی ژا باشه و عضله ساز تلقینی نباشه ضرر هم نداشته باشه

آرش-19
25-07-2011, 22:05
سلام دوستان

قد 178 وزن60
من 1 هفته میشه که به باشگاه میرم.مربی گفته که بعد از 1 ماه میتونم از مکمل استفاده کنم....
من اطلاعای خاص از مکملها ندارم و میخواستم کمی درباره پروتئین و غیره توضیح بدید؟
طیف مکمل های بدنسازی بقدری گستردس که نمیگنجه که اینجا در مورد همش بحث کنیم
با توجه به وزن و قد شما, تو قدم اول باید به فکر اضافه کردن وزن و حجم باشید
پیشنهاد من به شما استفاده از کراتین و یک مکمل گینر هست برای دوره اول.
گینرها (gainer) مکمل هایی هستن که درصد بالایی کربوهیدرات دارن که برای حجم گرفتن فوق العلادن
میتونی از گینر های شرکت های مثل ماسل تچ, اوپتیموم, دایماتیز و یا ام اچ بی استفاده کنی. اسم این مکملها با پسوند
یا پیشوند گینر هست. نکته خیلی مهم اینه که جنس اصل از جای معتبر تهیه کنی.

سلام.
من 3 سال است تمرین میکنم.
اما 6 ماه است که تو اخرین دوره مصرفم دیگه تمرین نکردم.
و زورم خیلی کم شد.
شنا سوئدی 100 را راحت میرفتم اما الان 5 تا میخوام برم نفس ندارم.
دلم میخواد باشگاه برم اما حسم نمیگیره.باشگاه عوض کردن هم فایده نداره فقط با بچه های اون باشگاه مچم.
چیکار کنم تا حس تمرینم بیاد.

البتهاز اون وقت تا حالا خوابم نصف شده میتونه به خاطر نخوابی باشه؟
متاسفانه بدنسازی خیلی ورزش بی معرفتیه ! حتی بعد از یکی دو هفته تمرین نکردن متوجه تغییرات رکورد و شکل ماهیچه هات میشی.
به اصطلاح ماهیچه ها شل میشن.اگه تغذیت خوب نباشه بازم بدنت کپ میکنه. کلا ورزش شختیه, پشتکار میخواد در حد لالیگا
در مورد شما که 6 ماه تمرین نکردید طبیعیه که اون قدرت و استقامت رو از دست دادید. انگیزه مهمترین نکته ایه که میتونه بت کمک کنه.
باید به خودت انگیزه بدی, مثلا هدف شکم 6 تیکه, بدن قشنگ و از این چیزا رو برا خودت تعیین کن :31:
خواب هم که یکی از سه رکن اساسی بدنسازیه, جی کاتلر به جمله معروف داره میگه که
" با هوش تمرین کنید, خوب بخورید, زیاد بخوابید"

Gam3r
26-07-2011, 10:46
بچه ها ، من باید 4 روز در هفته برم باشگاه ، شما کدوم یکی از این برنامه هارو پیشنهاد میکنید ؟

شنبه - دو شنبه - چهار شنبه - پنج شنبه
شنبه - یک شنبه - سه شنبه - چهار شنبه

در برنامه ی اول ، در روزهای دو شنبه و پنج شنبه ، مجبورم بعد از کلاس زبان برم باشگاه و خیلی خسته هستم و نمیتونم خوب کار کنم .
در برنامه دوم ، در هر 4 روز کاملا بیکار هستم و میتونم برم تا میتونم وزنه بزنم ! یعنی کاملا سر حال ...

نمیدونم کدوم روزها برم ، نظر شما چی هست ؟ ( البته با توجه به این که ریکاوری توی بدنسازی خیلی مهمه

آرش-19
26-07-2011, 17:09
برنامه دوم خیلی بهتره, درسته که استراحت مهمه اما از اونطرفم نباید بدنت از اون عادت ورزش بیوفته
اصطلاحا بش میگن حالت دم
من خودم شنبه, یک شنبه, دوشنبه - چهارشنبه, پنجشنبه میرم
منظور از استراحت برای ریکاوری بیشتر خواب به اندازه کافیه و اینکه تو بازه زمانی کمتر از 5 روز دوبا روی یک عضله
کار نکنی مگر در موارد خاص

Gam3r
26-07-2011, 17:49
برنامه دوم خیلی بهتره, درسته که استراحت مهمه اما از اونطرفم نباید بدنت از اون عادت ورزش بیوفته
اصطلاحا بش میگن حالت دم
من خودم شنبه, یک شنبه, دوشنبه - چهارشنبه, پنجشنبه میرم
منظور از استراحت برای ریکاوری بیشتر خواب به اندازه کافیه و اینکه تو بازه زمانی کمتر از 5 روز دوبا روی یک عضله
کار نکنی مگر در موارد خاص

منظور از ریکاوری فقط همین بود ؟

من فکر میکردم یعنی اینکه حتما یک روز فاصله باشه بین تمرین ... !! مرسی ...

آرش-19
26-07-2011, 19:29
البته ریکاوری تو ورزش های مختلف معناهای متفاوتی پیدا میکنه.
اما تو یه ورزش غیرهوازی مثل بدنسازی شما تو هر جلسه تمرین روی یک یا رو عضله فشار مضاعف میاری
تا به اصطلاح به مرز ناتوانی عضله برسی, این عمل باعث پاره شدن بافت های ماهیچه میشه , حالا باید به عضله
پروتئین برسه تا علاوه بر بازسازی بافت های جدیدم تولید کنه که باعث بزرگ شدن عضله میشه. این فرایند حداقل به 5 روز
برای بازگشت به حالت اولیه نیاز داره.
حداقل 5 روز استراحت برای عضله زمانی پیشنهاد میشه که تغذیه هم خوب باشه در غیر اینصورت 7 روز مناسب تره.

shahab_f
27-07-2011, 21:02
بچه ماه رمضون چیکار کنیم افت نکنیم؟

Dr.FANOOS
27-07-2011, 22:33
دوستان با تجربه...
1) به نظر شما ماه رمضون قبل از افطار بریم باشگاه یا بعد از افطار؟
2) به نظرتون بهترین تغذیه برای افطاری و سحری چی می تونه باشه؟؟

Havbb
27-07-2011, 23:30
کسی نبود جواب منو بده؟ :

آرش-19
28-07-2011, 23:49
بایدی برای میزان مصرف پروتئین وجود نداره. شما با توجه به نیازت باید پروتئین مصرف کنی.
دوست شما درست میگه اما اینم در نظر داشته باش که شما میخوای پاورلیفتینگ کار کنی که یک ورزش قدرتیه,
حالا این قدرت از کجا میاد؟ از انرژی ذخیره شده در ماهیچه, و این انرژی به وسیله کربوهبدراتاس که در عضله ذخیره میشن.
پس علاوه بر مصرف پروتئین شما باید مصرف کربوهیدرات رو هم در نظر داشته باشید.

من خودم که روزه نمی گیرم ولی بهترین زمان تمرین, اینه که شما بعد از اذان یه وعده مختصر اما پر انرژی ,
ترجیحا با درصد کربو بالا, میل کنید بعد برید باشگاه.
بعد از تمرین هم یک وعده با درصد پروتئین بالا میل کنید. مصرف فراوان آب هم به هیچ وجه فراموش نشه.
البته تو این مدت اگه مصرف چندتا ویتامین مثل ب کمپلکس, سی و ای هم زیاد کنید ضرر نداره.

Havbb
30-07-2011, 00:14
نه بابا؟! یعنی من چهار برابر اندازه وزنم به گرم پروتئین بخورم؟! اینکه خیلی زیاد میشه داغون نشم....

آرش-19
30-07-2011, 01:09
نه بابا چه خبره؟ اینجوری که کلیه هات میترکن :31:
به ازای هر کیلو 4 گرم, البته من خودم 2 گرم رو بیشتر شنیدم ولی بعضی میگن 4 گرم!
من فکر میکنم 4 گرم زمانی نیاز هست که طرف دوره قبل از مسابقه رو بگذرونه.
شما 2 گرم به ازای هر کیلو رو حساب کن, مثلا اگه 70 کیلو باشی میشه روزی 140 گرم.
اینم بگم که این طرز فکر اشتباس که این مقدار رو حتما باید با مکمل مصرف کنی, باید 60% با مکمل
و 40% با تغذیه معمولی به بدنت پروتئین برسونی.

Gam3r
30-07-2011, 12:30
من خودم که روزه نمی گیرم ولی بهترین زمان تمرین, اینه که شما بعد از اذان یه وعده مختصر اما پر انرژی ,
ترجیحا با درصد کربو بالا, میل کنید بعد برید باشگاه.
بعد از تمرین هم یک وعده با درصد پروتئین بالا میل کنید. مصرف فراوان آب هم به هیچ وجه فراموش نشه.

برای افطار و غذایی که باید بعد از تمرین بخوریم ، چی بخوریم بهتر هست ؟
مثال میزنید ؟

مرسی ...

Havbb
30-07-2011, 14:47
اینم بگم که این طرز فکر اشتباس که این مقدار رو حتما باید با مکمل مصرف کنی, باید 60% با مکمل
و 40% با تغذیه معمولی به بدنت پروتئین برسونی.
خوب من سر همین مشکل دارم. مثلا من که 74 کیلو هستم ، بعد از کجا بفهمم که چقدر پروتئین توی تغذیه معمولی میخورم؟ باید هر چیزی که میخوام بخورم وزن کنم؟!

آرش-19
31-07-2011, 11:10
برای افطار و غذایی که باید بعد از تمرین بخوریم ، چی بخوریم بهتر هست ؟
مثال میزنید ؟

مرسی ...
به عنوان مثال غذاهایی مثل ماکارونی, برنج, آش:31: و امثال اینها که کربو دارند قبل از تمرین
غذاهایی که شامل مرغ و ماهی و گوشت میشن بعد از تمرین.
البته ما که تو سرزمین پری ها زندگی نمیکنیم که همیشه گوشت و از این چیزا بخوریم پس من اگه روزه میگرفتم اینجوری میخوردم:
برای افطار قبل از تمرین یه چیز انرژی زا مثل شیرینی جات, مثلا یه چای شیرین با یه تیکه کیک یا حالا هرچیز شیرینی
چون این شیرینی هم انرژی زاست و هم اینکه جلوی ضعف رو میگیره.
بعد از تمرین هم دیگه مادر جان هرچی زحمت کشیده بود میخوردم.

خوب من سر همین مشکل دارم. مثلا من که 74 کیلو هستم ، بعد از کجا بفهمم که چقدر پروتئین توی تغذیه معمولی میخورم؟ باید هر چیزی که میخوام بخورم وزن کنم؟!
این حساسیتی که شما دارید بیشتر بدرد ورزشکارای حرفه ای میخوره, شما اگه یک مکمل پروتئینی خوب تهیه کنی, تو هر وعده
حدود 25 تا 30 گرم پروتئین بت میده که مصرف نرمالش برای شما میتونه سه وعده, صبح قبل از صبحانه, بعد از تمرین, قبل از خواب
باشه. باقی پروتئین هم میتونی لز مواد غذایی مثل گوشت, مرغ, ماهی, پنیر,ماست, شیر و ... که به صورت طبیعی روزانه مصرف
میشن بدست بیاری.
اگه بخوای دقیق بری تو جزئیات که روزی چندکیلو از این مواد غذایی استفاده کنی خیلی برات یخت میشه.

Havbb
31-07-2011, 14:39
این پروتئین فقط برای از بین نرفتن و بازسازی مفصل هاست یا اینکه عضله سازی هم میکنه؟

GHAGHALEELEE
31-07-2011, 17:27
سلام.دوستان برای پیدا شدن خط عمودی شکم باید چه کار کرد.دراز نشست باید رفت؟راستی توی خونه دمبل هم دارم.

Facon_Archi
31-07-2011, 18:24
یه سوال
وسایلی که میشه توی خونه استفاده کرد و خیلی هم جا نگیره چیا هست؟میشه نام ببرید؟
چون من کلا وقت باشگاه رفتن رو ندارم
+برای بازو و خط افتادن قفسه ی سینه چه کارهایی باید انجام داد؟

آرش-19
31-07-2011, 23:39
این پروتئین فقط برای از بین نرفتن و بازسازی مفصل هاست یا اینکه عضله سازی هم میکنه؟
اصلی تربن وظیفه پروتئین که فقط عضله سازیه, برای مفصل ها که باید از مولتی ویتامین ها و گلوکوزامین استفاده کنی که
البته نه فعلا, همون مولتی ویتامین ها کافیه.

سلام.دوستان برای پیدا شدن خط عمودی شکم باید چه کار کرد.دراز نشست باید رفت؟راستی توی خونه دمبل هم دارم.
اولین و تنها راه خط خطی کردن شکم اینه که درصد چربی های شکم و دور شکم کاملا آب بشن, و این امر فقط با ورزش های هوازی
و رژیم امکان پذیره, ورزش های قدرتی هیچ تاثیری روی شکم برای 6 تیکه شدن نمیزاره, بنابراین شما اول باید چربی دورشکمت به
0 درصد برسه بعد فکر رشد عضلات شکم باشی.
البته اگه جز اون دسته آدمهایی هستید که به هیچ وجه شکمتون چربی نمیگیره و حالت عادی خطش معلومه, خوشا به سعادتون

یه سوال
خیلی سخته که تو خونه به این اهدافت برسی ولی تنها وسیله ای که میتونی بخری و جاگیر هم نباشه یه جفت دمبل هست که
هم میتونی جلوبازو و پشت بازو رو کار کنی و هم حرکت پرس سینه با دمبل و خط سینه رو کار کنی

Havbb
31-07-2011, 23:54
خطوط عمودی شکم که مال عضلات پهلو هست ، شما میتونید دراز نشست از پهلو برید (یکم سخته) و یا میتونید دمبل خیلی سنگین دستتون بگیرید (اگه نمیتونید با بند لیفت ببندید) بعد اون دستتون که دمبل نگرفتید رو از آرنج خم کنید و نزدیک سرتون نگه دارید و روی صندلی بدون دسته بشینید و به طرف چپ و راست خم بشید تا دمبل بالا و پایین بره. البته تعداد بالا باید بزنید

یه سوال
البته قبلش بگم کارهایی که تو باشگاه میشه کرد رو به هیچ وجه توی خونه نمیشه انجام داد مگر اینکه یه باشگاه تو خونه بزنید.
شما میتونید تردمیل بذارید تو خونه ، چند تا دمبل با وزنه های متغیر (پیچی) میتونید داشته باشید + میل بارفیکس.
برای بازو و سینه حرکات بسیار زیادی هست که باید برید پیش یه مربی تا برنامه براتون بنویسه یعنی بگه کدوم حرکات رو باهم ترکیبی انجام بدید تا به نتیجه برسید.

Havbb
01-08-2011, 00:15
, همون مولتی ویتامین ها کافیه.
مطمئنی برای مفصل ها مولتی ویتامین کافیه؟ چقدر مصرف کنم؟

GHAGHALEELEE
01-08-2011, 02:36
اولین و تنها راه خط خطی کردن شکم اینه که درصد چربی های شکم و دور شکم کاملا آب بشن, و این امر فقط با ورزش های هوازی
و رژیم امکان پذیره, ورزش های قدرتی هیچ تاثیری روی شکم برای 6 تیکه شدن نمیزاره, بنابراین شما اول باید چربی دورشکمت به
0 درصد برسه بعد فکر رشد عضلات شکم باشی.

شکمم خط داره و اتفاقا جزء افرادیم که وزن و قدم اتومات مچ هست ولی میخواستم از وسط هم خط باشه.الان 4 تیکه هست میخوام هفت تیکه بشه واسه همین پرسیدم چه حرکتی واسه این کار خوبه.بریم ارنولد شیم:31:

p3yman_xl
01-08-2011, 09:27
مطمئنی برای مفصل ها مولتی ویتامین کافیه؟
برای مفصل ها قرص کلسیوم جوشان هم میتونید مصرف کنید!

D o l f i n
01-08-2011, 10:00
سلام وقت دوستان بخیر
من 2 ماهه داره این مجموعه رو تمرین میکنم

دیگه الان تو تمرینهای فوق سنگین آخرش هستم شناس ما خوردیم به ماه رمضان چطوری تمرینات رو ادامه بدم که فشار بالا نیاره همچنین بدنم افت نداشته باشه بگم تا الان هم از هیچ مکملی استفاده نکردم بعضی دوستان گفتن بزار بدنت تشنه بشه بعد استفاده کن
ممنون

depot
01-08-2011, 11:37
بهترین ماده برای تقویت مفصل ها گلوکزامین هست که میتونید از داروخانه ها فرم ترکیبی اون با مواد مفید دیگه مثل msm تهیه کنید ! تا جایی که تجربیات بنده میگه یه مولتی ویتامین معمولی نمیتونه از مفاصل یا عضلات فرد ورزشکار حفاظت کنه و حتما باید مولتی ویتامین ورزشی مثل اپتی من مصرف بشه .

metana
01-08-2011, 12:06
سلام رفقای عزیز پی سی...

دوستان من یه 7-8 ماهی هست که بدجوری شکم کردم! چون زیاد غذا میخوردم.

اما الان باید تا یک ماه دیگه (دقیقا 30 -35 روز) دیگه، این شکمو آب کنم. چه راهی بهم پیشنهاد میکنید؟

من نظرم این بود که، همزمان با استفاده از ژل های چربی سوز موضعی، غروب ها برم بدوم و پیاده روی کنم. شب ها هم برم دوچرخه سواری.. با توجه به ماه رمضونم، میخوام تقریبا روزه بگیرم. میگم تقریبا، چون اهل این چیزا نیستم، اما بخاطر رژیم میخوام غذا رو تقریبا حذف کنم. شاید فقط آب بخورم تو روز.
موافقین؟ بنظرتون نتیجه میگیرم؟

پ.ن: قد 180-185 وزن: 85. میخوام حدود 10ک پایین بیارم.

پیشاپیش ممنون از توجه و پاسختون...:11:

Havbb
01-08-2011, 14:09
شکمم خط داره و اتفاقا جزء افرادیم که وزن و قدم اتومات مچ هست ولی میخواستم از وسط هم خط باشه.الان 4 تیکه هست میخوام هفت تیکه بشه واسه همین پرسیدم چه حرکتی واسه این کار خوبه.بریم ارنولد شیم:دی
من تاحالا بدنی مثل بدن تو ندیدیم :31: حتی دیدم کسانی که خط عمودی وسط شکمشون پیداست ولی خط های دیگه پیدا نیست ولی اینطوری که خط وسط نباشه ندیدم. به هر حال همون آب کردن چربی که اون خط رو پر کرده بهترین راه هست. مواظب باش که اگه زیاد دراز نشست بری اون چربی ها سفت میشه و دیر تر آب میشه ، همچنین عضلات شکم اگه زیادی بزرگ بشن بدن زشت میشه

برای مفصل ها قرص کلسیوم جوشان هم میتونید مصرف کنید!
خوب یعنی به جز مولتی ویتامین ، کلسیوم هم باید بخورم؟ اصلا فکر کنم این سوآل رو توی انجمن پزشکی و اینا بپرسم بهتر باشه

دیگه الان تو تمرینهای فوق سنگین آخرش هستم شناس ما خوردیم به ماه رمضان چطوری تمرینات رو ادامه بدم که فشار بالا نیاره همچنین بدنم افت نداشته باشه بگم تا الان هم از هیچ مکملی استفاده نکردم بعضی دوستان گفتن بزار بدنت تشنه بشه بعد استفاده کن
ممنون
این که فیلمه ، برنامه ت چیه. باید با برنامه ای که متناسب با بدنت نوشته شده تمرین کنی

یه مولتی ویتامین معمولی نمیتونه از مفاصل یا عضلات فرد ورزشکار حفاظت کنه و حتما باید مولتی ویتامین ورزشی مثل اپتی من مصرف بشه .

دوستان من یه 7-8 ماهی هست که بدجوری شکم کردم! چون زیاد غذا میخوردم.

اما الان باید تا یک ماه دیگه (دقیقا 30 -35 روز) دیگه، این شکمو آب کنم. چه راهی بهم پیشنهاد میکنید؟
بهترین راه همون انجام ورزش های هوازی مثل دویدنه ولی بستگی به بدنت داره. بگو ببینیم بدنسازی کار میکنی یانه تا دقیقتر راهنماییت کنم. البته وزنت نسبت به قدت متناسبه و 10 کیلو خیلی زیاده برای تو

metana
01-08-2011, 14:50
ممنون از توجه و جوابتون.

بدنسازی، یه مدتی کار میکردم. حدود یه سال پیش. اما الان نه. اما اگه به آب کردن شکم کمک کنه، مشکلی ندارم. اگه بتونید یه برنامه خوب و کامل که تخصصی رو شکم کار کنه بدین، عالی میشه...

درسته که تقریبا متناسب هست. اما میگم، بدجوری شکم کردم. خیلی ضایع شده :31: میخوام جمع و جورش کنم.

Havbb
02-08-2011, 00:32
ممنون از توجه و جوابتون.

بدنسازی، یه مدتی کار میکردم. حدود یه سال پیش. اما الان نه. اما اگه به آب کردن شکم کمک کنه، مشکلی ندارم. اگه بتونید یه برنامه خوب و کامل که تخصصی رو شکم کار کنه بدین، عالی میشه...

درسته که تقریبا متناسب هست. اما میگم، بدجوری شکم کردم. خیلی ضایع شده :31: میخوام جمع و جورش کنم.
نه بدنسازی به اون صورت نیاز نیست. اتفاقا خوبه که بدنسازی نکردی ولی بعد از این که چربی آب کردی حتما انجام بده. شما اگه میخوای بری باشگاه میتونی ولی باید از دستگاه تردمیل استفاده کنی که بسیار مناسبه برای چربی آب کردن. سعی کن لباس پوشیده باشی که چربی های شکمت بر اثر عرق کردن یخ نکنند چون اگه یخ کنند خیلی بد مصرف میشن. بعد از حدود 30 دقیقه دویدن ، باید یه کم ورزشی که بالا پایین بپری انجام بدی مثلا پروانه ، یا طناب زدن یا..... البته تغذیه نقش بسیار مهمی داره و باید رژیم گیاهی داشته باشی. اگه بدنسازی کرده بودی خیلی کار سخت تر بود برای آب کردن چربی

metana
02-08-2011, 16:54
وقعا ممنونم.

پس توصیه شما سده این:
ورزش هوازی (دو و پیاده روی) با لباس، + غذای مناسب. بعد ورزش هم پروانه و طناب و ...

حالا یه سوال دیگه. بنظرتون از این ژل های چربی سوز استفاده کنم؟ پرسیدم از داروخونه ای، گفت این ژل، چربی های زیر پوست رو جذب بافت میکنه و لاغر میکنه ( زیاد وزنو کم نمیکنه...).

حالا چند دقیقه بدوم و چند دقیقه راه برم؟ چند دقیقه با تریدمیل ورزش کنم؟

*IN*
02-08-2011, 22:13
سلام
من دو روزه دارم بدنسازی،تا حالا هم نرفته بودم...
بیستر برای لاغر کردن میرم ولی تو برنامه ایی که بهم دادن چیزی که رو عضلات شکم یا باسن فشار بیاره نیست ، از اینی که برام برنامه نوشت پرسیدم گفت یه ماه یه ماهو نیم دیگه وزنت شروع میکنه پایین اومدن ،درست میگفت؟؟؟
واسه لاغری ازش پرسیدم گفت اینجا چربی سوز میفروشیم بگیر زود تر وزنت میاد پایین،اینا تاثیر داره؟؟؟
بعد موقع ثبت نام بهم گفت برو گرم کن یه ده دقیقه دیگه بیا برنامتو بگیر،مگه از رو شرایط بدنی برنامه نمیدن؟این انگار رو هوا یه چیز نوشت داد دست من..
بعد این ارنجام خیلی درد میکنه:31: طبیعیه؟؟؟
ممنون

Havbb
02-08-2011, 23:30
وقعا ممنونم.

پس توصیه شما سده این:
ورزش هوازی (دو و پیاده روی) با لباس، + غذای مناسب. بعد ورزش هم پروانه و طناب و ...

حالا یه سوال دیگه. بنظرتون از این ژل های چربی سوز استفاده کنم؟ پرسیدم از داروخونه ای، گفت این ژل، چربی های زیر پوست رو جذب بافت میکنه و لاغر میکنه ( زیاد وزنو کم نمیکنه...).

حالا چند دقیقه بدوم و چند دقیقه راه برم؟ چند دقیقه با تریدمیل ورزش کنم؟
نه دیگه نمیخواد بدوی. ببین کل کارهایی که باید بکنی اینه:
دویدن روی تردمیل با لباس گرم مثل گرمکن یا ژاکت ، اگه بتونی یه پلاستیک ببندی به شکمت دیگه خیلی خوب میشه (اینو دلیلش رو نمیدونم فقط میدونم تاثیر داره) بعد از حدود 30 دقیقه دویدن بیا حدود 400 تا پروانه یا طناب بزن. البته نیاز نیست هر 400 تا رو پشت سر هم بزنی ، وسطش استراحت کن. تغذیه هم باید حواست باشه که خیلی کم از غذاهای کربوهیدرات استفاده کنی مثل: برنج ، نان ، سیب زمینی ، نشاسته و.... کربوهیدرات خیلی مهمه توی وزن و چربی. بعد از انجام اینها اگه حس و حال داشتی همون دوچرخه سواری خوبه اگه نداشتی هم که هیچی!
در مورد ژل موضعی ، تو باید تکلیف خودتو مشخص کنی که میخوای آب زیر پوستت رو بکشی و برای مدتی خودتو لاغر جلوه بدی؟ یا اینکه میخوای واقعا چربی آب کنی و لاغر بشی؟ نظر من اینه که نیاز نیست از ژل استفاده کنی. در ضمن یه کمربندهایی هست که کار همون ژاکت و پلاستیکی که گفتم ببند رو انجام میده ، میتونی اونو بخری. حدود هفت هشت تومن قیمتشه خیلی هم خوبه.

سلام
من دو روزه دارم بدنسازی،تا حالا هم نرفته بودم...
بیستر برای لاغر کردن میرم ولی تو برنامه ایی که بهم دادن چیزی که رو عضلات شکم یا باسن فشار بیاره نیست ، از اینی که برام برنامه نوشت پرسیدم گفت یه ماه یه ماهو نیم دیگه وزنت شروع میکنه پایین اومدن ،درست میگفت؟؟؟
واسه لاغری ازش پرسیدم گفت اینجا چربی سوز میفروشیم بگیر زود تر وزنت میاد پایین،اینا تاثیر داره؟؟؟
بعد موقع ثبت نام بهم گفت برو گرم کن یه ده دقیقه دیگه بیا برنامتو بگیر،مگه از رو شرایط بدنی برنامه نمیدن؟این انگار رو هوا یه چیز نوشت داد دست من..
بعد این ارنجام خیلی درد میکنه:31: طبیعیه؟؟؟
ممنون
عزیز من هیچکس با بدنسازی اونطوری که شما فکر میکنی لاغر نمیشه. لاغر شدنت از همون روز که میری شروع میشه تا یکماه تازه اونم اگه سنگین کار کنی. بعد از یکماه بدنت غذای بیشتری جذب میکنه و دیگه لاغر نمیشی. شما هرچی چربی میخوای آب کنی باید قبل از شروع جدی بدنسازی انجام بدی.
برنامه بدنسازی باید با توجه به بدنت نوشته بشه ولی نه الان! تقریبا برنامه برای تمامی کسانی که تازه میخوان شروع کنن بدنسازی رو یکسان هست. تو باشگاه ما برنامه ی مبتدی ها رو بزرگ نوشتن زدن به دیوار!
کلا اینایی که باشگاه دارن از هر فرصتی برای فروش محصولاتشون استفاده میکنن شما گوش نده به حرفشون (البته در مورد مصرف دارو). ببینید ، دارو نوشتن تخصص پزشک هست ، شما برو به پزشک متخصص مراجعه کن اگه دوست داری دارو مصرف کنی ، اون دکتر هرچی نوشت شما با خیال راحت مصرف کن.
در مورد آرنجهات اگه تا سه روز دیگه خوب شد طبیعیه. اگه خوب نشد باید ببینی دردش مال کدوم حرکته

*IN*
02-08-2011, 23:48
عزیز من هیچکس با بدنسازی اونطوری که شما فکر میکنی لاغر نمیشه. لاغر شدنت از همون روز که میری شروع میشه تا یکماه تازه اونم اگه سنگین کار کنی.
سنگین کار نمیکنم،برای لاغری کار دیگه ایی هست که کنار باشگاه رفتن انجام بدم؟؟؟
وزنم 103 قدم189

metana
03-08-2011, 16:30
ممنون از لطف ب پایانتون دوست گرامی... امیدوارم بتونم جبران کنم...:11:

من گفتم؛ باید تا 29 روز دیگه شدیدا شکمو جمع و جور کنم بره. حالا از هر راهی که میشه. البته آب کردن چربی ها هم تو برنامه هست. اما اولویت لاغری تا 29 روز دیگه هست...

حالا چطور؟ از ژل استفاده کنم؟

Havbb
03-08-2011, 23:28
سنگین کار نمیکنم،برای لاغری کار دیگه ایی هست که کنار باشگاه رفتن انجام بدم؟؟؟
وزنم 103 قدم189
شما پست قبلی من رو کامل نخوندی! کامل کامل پست قبلی من رو بخون جوابت رو میگیری

ممنون از لطف ب پایانتون دوست گرامی... امیدوارم بتونم جبران کنم...:11:

من گفتم؛ باید تا 29 روز دیگه شدیدا شکمو جمع و جور کنم بره. حالا از هر راهی که میشه. البته آب کردن چربی ها هم تو برنامه هست. اما اولویت لاغری تا 29 روز دیگه هست...

حالا چطور؟ از ژل استفاده کنم؟

خواهش میکنم.... قابلی نداشت ، فقط صلوات فراموش نشه

آره دیگه خودت داری میگی مجبورم سریع شکمو جمع و جور کنم پس مجبوری از ژل استفاده کنی. ولی من پیشنهاد میکنم حالا که اینقدر وقت داری برو پیش یه مربی بدنساز خوب (بهترین مربی) ، بعد بهش بگو که میخوای لاغر نشون بدی بدنت رو ، و بگو که میخوای آب زیر پوستت رو بکشی.
اینطور که من شنیدم از دوستام ، یه دوره ای هست که میذارن برای کسانی که میخوان توی مسابقات زیبایی اندام شرکت کنن. بعد یه سری آمپول باید بزنی و یه دوره ای هست باید یه کارایی انجام بدی ، نتیجه این میشه که حدود 20 درصد وزنت کم میشه و کامل عضلات پیدا میشه یعنی حتی کوچیکترین عضله بدن هم پیدا میشه!! البته نه برای شما ، برای اونا که زیبایی اندام شرکت میکنن. شما میتونی بری پیش یکی از اینا و بگی میخوای یه همچین کاری بکنی ولی نه به اون شدت!! البته نمیدونم مدت دوره چقدر هست یعنی بیشتر از 29 روز میشه یا نه ولی خوب من اینو بیشتر از ژل توصیه میکنم. چون ژل تضمینی روش نیست که اولا عمل کنه دوما عوارض نداشته باشه ولی این روش کاملا تست شده است و الان همه دارن استفاده میکنن. گفتم که فقط عیبش همون مدتشه که نمیدونم چند روزه! فقط یادت باشه این روش هم بعد از چند وقت دوباره بر میگردی به حالت اول!!

SHAHAB-P30
06-08-2011, 11:09
سلام من تازه دارم میرم بدنسازی( جلسه اولمه)
من بر عکس خیلی از دوستان می خوام وزن اضافه کنم چون با توجه به قدم(174) وزنم (55) کمه یا شاید هم خیلی کمه
یارو یه برنامه ای برام نوشته ولی زیاد من بهش اطمینان ندارم .
حالا میخواستم شما هم یه راهنمایی بکنید . چه حرکت هایی انجام بدم بهتره ؟
بیشتر چه غذاهایی بخورم ؟ و هر چند تا توصیه ای که دارید بگید.

Havbb
06-08-2011, 14:52
سلام من تازه دارم میرم بدنسازی( جلسه اولمه)
من بر عکس خیلی از دوستان می خوام وزن اضافه کنم چون با توجه به قدم(174) وزنم (55) کمه یا شاید هم خیلی کمه
یارو یه برنامه ای برام نوشته ولی زیاد من بهش اطمینان ندارم .
حالا میخواستم شما هم یه راهنمایی بکنید . چه حرکت هایی انجام بدم بهتره ؟
بیشتر چه غذاهایی بخورم ؟ و هر چند تا توصیه ای که دارید بگید.
شما هر روز ، یا ترجیحا روزی دو بار سیب زمینی + تخم مرغ بخور (هرچی میتونی بخور). در ضمن زرده تخم مرغها رو نخور چون یه انسان در روز حد اکثر مجاز به خوردن یه زرده تخم مرغ بیشتر نیست. فقط سفیده تخم مرغها رو بخور. من کسانی رو میشناسم که با این تغذیه در کنار بدنسازی به هدفشون رسیدند. البته شاید تو ماه رمضون هرچی میخوری وزنت نره بالا ولی تاثیرش رو بعد از ماه مبارک میبینی.
یا حق :-)

mory_fun
13-08-2011, 19:56
سلام دوستان ورزشکار
کسی لینک دانلود آموزش ایروبیک رو را از کیم کاردیشان !؟!؟

hamid_diablo
14-08-2011, 15:00
سلام

من تقریبا 1 ماهی میشه که باشگاه میرم.وزنم 60 و قدم 175.چند تا از دوستام گفتن که باید دوره برم.منم دیروز یه بسته کراتین و پروتئین گرفتم
داخل ظرف پروتئین یه ظرف کوچیکی داره که مربی گفته که روزی 3 بار این رو با آب یا شیر مصرف میکیی.میخواستم بدونم که 3 بار زیاد نیست یا اینکه طبیعیه؟

از دیروز که شروع کردم به خوردن پروتئین وقتی که داخل آب حلش میکنم یه چیزایی ته لیوان میمونه(ته نشین میشه)میخواستم بدونم خوردن اونا ضرری نداره؟
یه سئوال دیگه که دارم اینه که شکمم به شدت کوچیگه و لاغر.میخواستم بدونم اگه شکن برم درست میشه و چه دستگاه هایی برای شکم رفتن خوبه؟

alim20
14-08-2011, 17:39
ايمان شهباز بهترين مربي فيتنس و مدلينگ در ايران
با پيدايش مد در ايران و گسترش تبليغات صنعت مدلينگ اين حرفه به يک حرفه ي کاملا درامد زا و پر طرفدار در امده است .
مدلينگ در ايران با وجود شخصيت هاي موفقي همچون ايمان شهباز روز به روز در حال گسترش است .
ايمان شهباز که به عنوان بهترين مربي فيتنس و مدلينگ ايران شناخته شده است امروزه در پرورش مدلها و مانکنها توانسته با بهترين
مشاوره هاي تغذيه اي و تمريني مانکنها و مدلها را در زيبا تر شدن استايلهايشان کمک بسيار زيادي بکند . تعداد زيادي از بازيگران مشهور
صدا و سيما و خوانندگان انواع سبک هاي مختلف موسيقي در ايران براي زيبا تر شدن فيزيک بدنيشان با مشاوره هاي تغذيه اي و تمريني
اين مربي نمونه سعي ميکنند که فيزيک بدني خود را روز به روز با کيفيت تر جلوه دهند , چرا که علاوه بر خلاقيت ها و استعدادهاي
يک هنرمند در راستاي تلوزيون و رسانه نيز داشتن يک فيزيک بدني زيبا امري مهم در محبوبيت و زيبا تر نشان دادن شدن شخصيت وي
به شمار مي ايد .

ايمان شهباز با علمي فوق العاده در امور تغذيه اي ؛ تمريني و همچنين مکملهاي ورزشي تا بحال کارنامه اي درخشان را براي خود به
نمايش گذارده است.تربيت شاگرداني با افتخارات مختلف در ضمينه ي ورزش زيبايي اندام ؛ فيتنس و مدلينگ باعث گرديد تا از ايمان شهباز
به عنوان يک شخصيت بسيار مهم و جذاب در محافل ورزشي ياد شود و امروز ايران کشور عشق و ازادگي به وجود جوان با استعداد و باتجربه اي
همچون ايمان شهباز افتخار ميکند . تقدير نامه هاي متعدد که از کشورهايي همچون ترکيه و جمهوري چک براي موفقيت وي ارسال گرديد
باز بر اعتبار شخصيتي و کاري او ميافزايد.
همچينين گفتگوي جنجالي او در شبکه 2 جمهوري اسلامي ايران در باب و مبحث زيبايي اندام , مد و مد پوشي براي نسل جوان به
عنوان پر بيننده ترين و جنجالي ترين گفتگوي تلوزيوني سال 1390 شناخته شد . چرا که براي اولين بار در ايران از يک مربي موفق
ورزش زيبايي اندام در رسانه ي تلوزيوني دعوت گرديد .
ايران مهد پرورش جوانان با استعداد و خلاق در ضمينه ي ورزش به وجود قهرمانان و مربيان موفق خود افتخار ميکند .

انوش عياري

yashgin128
14-08-2011, 18:54
سلام

من تقریبا 1 ماهی میشه که باشگاه میرم.وزنم 60 و قدم 175.چند تا از دوستام گفتن که باید دوره برم.منم دیروز یه بسته کراتین و پروتئین گرفتم
داخل ظرف پروتئین یه ظرف کوچیکی داره که مربی گفته که روزی 3 بار این رو با آب یا شیر مصرف میکیی.میخواستم بدونم که 3 بار زیاد نیست یا اینکه طبیعیه؟

از دیروز که شروع کردم به خوردن پروتئین وقتی که داخل آب حلش میکنم یه چیزایی ته لیوان میمونه(ته نشین میشه)میخواستم بدونم خوردن اونا ضرری نداره؟
یه سئوال دیگه که دارم اینه که شکمم به شدت کوچیگه و لاغر.میخواستم بدونم اگه شکن برم درست میشه و چه دستگاه هایی برای شکم رفتن خوبه؟
حمید جون شما ابتدا اون جنس های رو که خریدید دقیقا معرفی کنید (با یه سرچ راحت میتونید اطلاعات کاملی پیدا کنید)
بعد سابقه تمرینی ،تعداد روزهای تمرین در هفته ،هدف از دوره(اضافه کردن به وزن یا حجم؟)بنویسید تا بشه راهنمایی متناسب با شما داد.
در ضمن اون شکم هم که گفتید در فک کنم در واقع منظور شما کمر هست ؟که اگه اینطور باشه همه دلشون میخواد کمر باریک و هفتی باشن تا اون چیزی که میخواین
در ضمن کراتین رو روزهای اول بارگیری داره که روزی 4 وعده 5 گرمی باید بخورید.
برای خوردن کراتین و پروتئین هم بهتره که یه میکسر(شیکر )بگیرید .که برای همین کار ساخته شده و کارش خیلی خوبه

Havbb
15-08-2011, 00:41
سلام

سلام
شما که رفتی پیش مربی بدنساز متخصص دیگه از ما راهنمایی میخوای چیکار :31: هرچی اون گفته اجرا کن. اونایی که ته لیوان میمونه به خاطر جنس پروتئینه ، توی جنس های مختلف فرق میکنه.
برای شکم اولا تبریک میگم بهت به خاطر داشتن این شکم ، برای عضلانی شدن شکم باید در انتهای هر روز تمرینی دراز نشست بری. بعد از اینکه عضلات شکم (شیش تا عضله) پیدا شد میتونی بری سراغ پهلو ها. فعلا دراز نشست کرانچ برو ، دستگاه مال بعد از معلوم شدن اون شیش تا عضله هستش.
بهتر درباره ی تخصص اون مربیه تحقیق کنی ببینی چقدر مربی معتبریه و چقدر سابقه کار داره... البته اگه شک داری بهش :31:

reza2t
16-08-2011, 00:57
دوستان فایده مصرف قرص های آمینو چیه ؟

depot
16-08-2011, 14:10
قرص های امینو باعث ریکاوری بهتر و سریعتر میشن ........ اگر امینو شما دارای ال کارنتین باشه چربی سوزی هم خواهد کرد ....

depot
16-08-2011, 14:18
سلام

دوست عزیز اصطلاح دوره رفتن برای دارو کاربرد داره نه برای مکمل ! مصرف 3 بار مکمل کاملا صحیح هست حالا شما که کمبود وزن دارید میتونید یه وعده قبل خواب هم مصرف کنید .......... اینکه مکمل شما ته نشین میشه میتونه نشون دهنده تقلبی بودن مکمل شما باشه .......... برای نمایان شدن هر عضله نیاز به تغذیه و تمرین مناسب میباشد یکماه زمان کمی برای خوردن مکمل و رشد عضلانی میباشد .

hamid_diablo
16-08-2011, 14:24
حمید جون شما ابتدا اون جنس های رو که خریدید دقیقا معرفی کنید (با یه سرچ راحت میتونید اطلاعات کاملی پیدا کنید)
سلام
پروتئین APEX_SUPER SIZE و کراتین SAN_PERFORMANCE

بعد سابقه تمرینی ،تعداد روزهای تمرین در هفته ،هدف از دوره(اضافه کردن به وزن یا حجم؟)بنویسید تا بشه راهنمایی متناسب با شما داد.
روزای تمرین شنبه و 1 شنبه و 3شنبه و 4شنبه.....4روز تمرین 3روز استراحت

برای خوردن کراتین و پروتئین هم بهتره که یه میکسر(شیکر )بگیرید .که برای همین کار ساخته شده و کارش خیلی خوبه
اینی که میگید باید از کجا تهیه کنم و قیمتش چنده؟

اونایی که ته لیوان میمونه به خاطر جنس پروتئینه ، توی جنس های مختلف فرق میکنه
یکی از دوستام میگه که حوردنش ضرر داره و امکان داره سنگ کلیه بگیرم!!!

metallica is me
16-08-2011, 14:41
سلام من 177 قدمه 69_70 وزنمه
شکم ندارم ولی پهلو دارم قبلش باشگاه رفتم گفت اول باید وزن کم کنم بع رو شک مو پهلو کار کنم
میخوام بدونم الن وقت مناسبی برای باشگاه هست؟
و یه سوال خیلی مهم لطفا اینو راهنماییم کنید
من مچ دستم خیلی باریکه چه ورزشی یا دارویی مصرف کنم که مچ دستم کلفت تر بشه
ممنون

Havbb
16-08-2011, 18:17
سلام من 177 قدمه 69_70 وزنمه
شکم ندارم ولی پهلو دارم قبلش باشگاه رفتم گفت اول باید وزن کم کنم بع رو شک مو پهلو کار کنم
میخوام بدونم الن وقت مناسبی برای باشگاه هست؟
و یه سوال خیلی مهم لطفا اینو راهنماییم کنید
من مچ دستم خیلی باریکه چه ورزشی یا دارویی مصرف کنم که مچ دستم کلفت تر بشه
ممنون
منظورتون از الان چیه ، یعنی ماه رمضون یا تابستون؟ بذار بعد از ماه مبارک برو اگه روزه میگیری
در مورد سوال دوم دارو نمیخواد مصرف کنی. مچ دست بیشتر با عضله کلفت میشه پس شما باشگاه میری اگه با دمبل حرکات مچ و ساعد رو انجام بدی مچت کلفت میشه ، یه حالت دیگه هم داره که مفصل مچ بزرگ میشه ، در این حالت شما اگه حرکات پایه ای (پرس سینه با هالتر ، پارالل) انجام بدی باعث ترشح هورمون میشه توی بدن و مفصل ها رشد میکنن. ولی عمده ی بزرگ شدن مچ مال همون عضله هست. در واقع شما اون حرکات رو که انجام بدی اول عضله میاره بعد از چند سال اگه این ورزش رو ادامه بدی مچ هم رشد میکنه.

metallica is me
16-08-2011, 21:20
منظورتون از الان چیه ، یعنی ماه رمضون یا تابستون؟ بذار بعد از ماه مبارک برو اگه روزه میگیری
در مورد سوال دوم دارو نمیخواد مصرف کنی. مچ دست بیشتر با عضله کلفت میشه پس شما باشگاه میری اگه با دمبل حرکات مچ و ساعد رو انجام بدی مچت کلفت میشه ، یه حالت دیگه هم داره که مفصل مچ بزرگ میشه ، در این حالت شما اگه حرکات پایه ای (پرس سینه با هالتر ، پارالل) انجام بدی باعث ترشح هورمون میشه توی بدن و مفصل ها رشد میکنن. ولی عمده ی بزرگ شدن مچ مال همون عضله هست. در واقع شما اون حرکات رو که انجام بدی اول عضله میاره بعد از چند سال اگه این ورزش رو ادامه بدی مچ هم رشد میکنه.

مرسی
منظورم این بود که الان وزنم مناسب هست برای کار با دستگاه و زنه یا هنوز باید کم کنم

Havbb
16-08-2011, 23:12
مرسی
منظورم این بود که الان وزنم مناسب هست برای کار با دستگاه و زنه یا هنوز باید کم کنم
وزن شما مناسبه ولی اگه میخوای عضلات شکمت کاملا معلوم باشه خوب طبیعیه که باید هرچی میتونی چربی بدنت رو کم کنی. ولی مطمئن باش الان هرچی چربی بسوزونی وقتی شروع به بدنسازی میکنی اگه رژیم غذایی نداشته باشی سریع دوباره بدنت چربی میگیره. پس میتونی به همین بدن قناعت کنی

lahij_web
17-08-2011, 19:01
بـــهـ بـــه ! ميبينم كه دوستان همه جمـــعا ! :31:
خوشحالـــم ميبيــنم همچنان بحث در جريــانهـ ...
Hamid‌داداشم كه همچنان در وسط ميدان هست و ... !!! :10:

lahij_web
17-08-2011, 19:01
؟!؟!؟! چي شد !؟
الان ديگه تاييد نياز داره پست ما ؟!؟!؟
چه خبر شد اين مدت نبوديم ؟ !؟

mehran gorji
17-08-2011, 19:51
سلام.
اصول مصرف cell tech را بگویید.
ایا مثل کراتین ها dayamatize and mhp مصرف میشه؟

تو 2 تا دوره 45 روزه مجموع 90 روز.

فرمول مصرفشو بگید.

قبلا دیانابول و کراتین مصرف میکردم.
2 سال تمرین میکردم.
6 ماه است که تمرین نمیکنم.
این مصرف را میخواهم بعد از 2 ماه تمرین همراه با مصرف دیانابول شروع کنم.

قیمتش و همچنین ایا برای من مناسبه؟

mehran gorji
17-08-2011, 20:05
یادم بگم.
قد 188
وزن 74
دو دوره تمرینات 78 تا 80 البته بدنم حجم خوبی میگیره.
قدرت هم کم ندارم.
اما حجم عضلانی میخوام.
ماهی 120 تومن نهایت هزینه.
این محصول به تنهایی جوابمو میده؟

Havbb
17-08-2011, 22:25
شما که به این جدیت میخوای کار کنی بهتره که پیش یه مربی بری ، حتی من میگم اون مربی رو هم عوض نکن همیشه برو پیش همون. چون روند رشد بدنیت رو باید یه مربی چند هفته یکبار چک کنه و بر اساس رشدی که داشتی برنامه بعدی رو بده تا ضمن اینکه پیشرفت میکنی نقصهای بدنت هم همزمان برطرف بشه. کلیه ی مکمل ها هم باید بر اساس برنامه تمرینی داده بشه چون ارتباط وجود داره بین وضعیت بدنت + سابقه ی بدنسازیت + برنامه تمرینی (بیشتر روی تعداد ها)

lahij_web
18-08-2011, 13:37
سلام.
اصول مصرف cell tech را بگویید.
ایا مثل کراتین ها dayamatize and mhp مصرف میشه؟

تو 2 تا دوره 45 روزه مجموع 90 روز.

فرمول مصرفشو بگید.

قبلا دیانابول و کراتین مصرف میکردم.
2 سال تمرین میکردم.
6 ماه است که تمرین نمیکنم.
این مصرف را میخواهم بعد از 2 ماه تمرین همراه با مصرف دیانابول شروع کنم.

قیمتش و همچنین ایا برای من مناسبه؟

دوست عزيز كراتين (‌از نوع مونوهيدرات و ... ) هيچ تفاوتي با هم ندارند . شايد تو ميزان خالصي و ناخالصيش تفاوت ببيني ولي تو نحوه استفاده خير .
شما Cell tech رو هم بايد با يك هفته بارگيري و 25 گرم در طول روز و بقيه رو با 10 گرم در روز در 2 وعده يا بيشتر طي كني .
بهت دوستانه پيشنهاد ميكنم ديانابول رو قطع كني . تا همينجا هم كه استفاده كردي به بافت عضلانيت آسيب رسوندي ...
دلايل اين حرفم زياده كه تو حوصله نميگنجه .
Cell tech‌رو با مكمل دست سازي كه تو صفحات اول معرفي كردم تركيب كن و كنارش اگر بودجه داري گلوتامين رو ضميمه كن (‌البته بعد از 1 ماه تمرين كه شروع كردي ) تا مفهوم انفجار عضلاني رو لمس كني !!!
:46:

behnam_roli
18-08-2011, 18:49
من یه مقدار شکم دارم که از بچگی باهامه! اصلا ربطی هم به لاغر و چاغ بودنم نداشته... یه مقدار برآمدگی همیشه هست!

حالا یه مقدار تمرین تخصصی میخوام وسه صاف شدن شکمم البته دراز نشست و شکم رو میدونم....

میشه در عرض یه ماه آبش کرد؟

Havbb
18-08-2011, 23:00
من یه مقدار شکم دارم که از بچگی باهامه! اصلا ربطی هم به لاغر و چاغ بودنم نداشته... یه مقدار برآمدگی همیشه هست!

حالا یه مقدار تمرین تخصصی میخوام وسه صاف شدن شکمم البته دراز نشست و شکم رو میدونم....

میشه در عرض یه ماه آبش کرد؟
این شکمی که شما میگی چربیه. با دراز نشست آب که نمیشه هیچ تازه بد تر هم میشه وضعیت.... شما باید ورزشهای هوازی انجام بدی. مثلا دوچرخه سواری ، دویدن آرام و.... البته به مدت زیاد باید انجام بدی ، ضربان قلبت هم بالا باشه هنگام انجام ورزش. سعی کن ضربان قلبت تغییر نکنه در طول ورزش کردن.

TR4NC3
19-08-2011, 11:45
سلام , من حدود 8 ماهی هست دارم پرورش اندام کار میکنم / از بدنم هم راضی هستم غیر از سینه هام !
خواستم بدونم بهترین روش برای حجم و عضله ای شدن سینه چیه ؟

lahij_web
19-08-2011, 13:23
سلام , من حدود 8 ماهی هست دارم پرورش اندام کار میکنم / از بدنم هم راضی هستم غیر از سینه هام !
خواستم بدونم بهترین روش برای حجم و عضله ای شدن سینه چیه ؟

ســـلامـ :20:
اميـــد جون پيشنهادم حركات چندمفصلي و پايه ايه .
اكثر بدنسازا با اين مشكل مواجه هستند كه كمتر به حركات پايه توجه ميكنن . در حالي كه خواسته و ناخواسته توي تمرينات ما پاورليفتر ها حركات بزرگ وجود داره .
اينكه ميگم بزرگ منظورم وزنه زياد صرفا نيست .
پيشنهادم اينه براي شروع روي تركيب حركات بالاسينه هالتر ، پرس سينه هالتر و قفسه سينه دمبل و پارالل تمركز كني و بعدتر با استفاده از شوك و تمرينات تك مفصلي و ... بتوني رشد رو از حالت سكون دور كني .
اينكه ميگم تركيب يعني سيستم هاي تمريني مختلف با استفاده از اين حركات هست .
مثلا چون بخض اعظم نماي سينه روي بالاسينه متمركز هست شما با اين حركت شروع ميكني :
پرس بالاسينه هالتر دست عرض شانه 3 ست 10 تايي
پرس سينه هالتر دست كمي بازتراز عرض شانه 1 ست 15 تايي سبك - 1 ست 10 تايي - 3 ست 8 تايي نسبتا سنگين در حد توانت - 1 ست 15 تايي 60% از توان كليت .
قفسه سينه (‌كشش ) دمبل 3 ست 12 تايي
پارالل 2 ست X تايي
...
اين يه پيشنهاد خيلي خيلي ساده و كوچولو بود ... :20::10:

s@har
19-08-2011, 13:48
برای عضله سازی ساق دست وپا چیکاربایدکرد؟میشه وسیله هاشوخریدوتوخونه انجام داد؟چه وسیله هایی لازم داره؟

Havbb
19-08-2011, 21:44
برای عضله سازی ساق دست وپا چیکاربایدکرد؟میشه وسیله هاشوخریدوتوخونه انجام داد؟چه وسیله هایی لازم داره؟
منظورتون ساعد دست + پشت ساق پا هست؟
برای ساعد شما ساعد دست رو به صورت افقی روی میز قرار بدید طوری که مچ دست به بعد خارج از میز باشه. بعد دمبل دست بگیرید و دمبل رو با مچ بالا و پایین ببرید. البته هر بار یه طرف دست رو انجام بدید یعنی یه بار کف دست رو به بالا باشه یه بار رو به پهلو و یه بار هم کف دست رو به پایین.
حرکت دیگه برای ساعت اینه که هالتر رو طوری بگیرید که کف دست رو به پایین باشه بعد با خم کردن آرنج ، وزنه را رو به بالا بیاورید.
برای ساق پا هم فعلا شما دستتون رو به یه جا بگیرید که تعادل داشته باشی و بعد روی پنجه پا بایستید بعد آروم پاشنه پا رو پایین بیارید و دوباره برگردید به حالت قبل. این حرکت رو به تعداد 15 الی 25 بار در هر ست تکرار کنید.

kamalz1478
20-08-2011, 06:20
من یه جفت دمبل دارم. چه حرکتایی میشه باهاش تو خونه زد. اگه میشه راهنمایی کنید. مرسی:11:

s@har
20-08-2011, 13:38
این روشی که گفتین چقدرطول میکشه تانتیجه بده؟بعداینکه نتیجه دادچقدربایدتمرین کنم؟

Havbb
20-08-2011, 17:23
من یه جفت دمبل دارم. چه حرکتایی میشه باهاش تو خونه زد. اگه میشه راهنمایی کنید. مرسی:11:
خیلی حرکتها هست توبا دمبل بشه انجام داد حتی بدون دمبل هم خیلی از حرکات رو توی منزل میتونید انجام بدید شما بگو چه نوع حرکاتی میخوای یعنی برای کدوم قسمت بدنت میخوای حرکت انجام بدی....

من ساق پاهام لاغره خواستم باعضله سازی مشکلموحل کنم بااین روشی که گفتین چقدرطول میکشه تانتیجه بده؟بعداینکه نتیجه دادچقدربایدتمرین کنم؟
برای نتیجه دادن بلا شک صبر و شکیبایی شما لازمه ، باید توی تمریناتتون تداوم و صبر داشته باشید چون زیاد طول میکشه (بیش از یکسال...) شما اگه میخوای عضله بیاره سریع ، باید این حرکت رو سنگین و تعداد کمتر انجام بدید. مثلا در هر ست 10 حرکت انجام بدید اونم با وزنه سنگین به علاوه ی اینکه بعد از تمرین سعی کنید غذا های پروتئین دار زیاد بخورید

lotus prince
21-08-2011, 00:29
با سلام
می خواستم بدونم که آیا با بدنسازی و یک رژیم درست میشه وزن اضافه کرد.من الان 19 سالمه و دارای قد 178 و وزن 58 هستم و فعلا 3 هفته است که بابرنامه شروع کردم به بدنسازی و بیشتر میخوام سینه و بازوهام عضلانی تر بشه چقدر طول میکشه تا به فرم نرمال برسم؟ولی تا به حال تغییر محسوسی ندیدم
یک دوستی دارم که الان یه ماهه داره کارمیکنه و تیپ بدنیش مثل من بود ولی الان خوب پبشرفت کرده و سینش عضلانی تر شده.آیا بدون استفاده از مکمل ممکنه؟
آیا ملاک پیشرفت بدن و طرز درست حرکات اینه که بعد از تمرین و روز بعد عضله منقبض بشه و هنگام فشار درد بگیره؟
ببخشید سوالام زیاد شد.

behnam_roli
21-08-2011, 15:01
برای هوازی کار کردن "طناب زدن" خوبه؟

Gam3r
21-08-2011, 20:00
بچه ها من دیشب وسط تمرین رگ دستم خیلی درد گرفت و انگار کمی باد هم کرده بودش !!
رگی که از پشتِ مچِ دست رد میشه !!

چیزی هم به عنوان مکمل و کراتین و ... مصرف نمیکنم !
مشکلی وجود نداره ؟

Havbb
21-08-2011, 20:11
برای هوازی کار کردن "طناب زدن" خوبه؟
طناب زدن ورزش هوازی هست ولی من برای مدت طولانی توصیه نمیکنم. شما ورزش هوازی انجام بده ، بعدش برای شل تر کردن چربی ها بالا و پایین بپر یا طناب بزن یا پروانه بزن. بهترین ورزش هوازی همون دویدن به مدت طولانیه.

با سلام
می خواستم بدونم که آیا با بدنسازی و یک رژیم درست میشه وزن اضافه کرد.ببخشید سوالام زیاد شد.
بله میشه.

من الان 19 سالمه و دارای قد 178 و وزن 58 هستم و فعلا 3 هفته است که بابرنامه شروع کردم به بدنسازی و بیشتر میخوام سینه و بازوهام عضلانی تر بشه چقدر طول میکشه تا به فرم نرمال برسم؟ولی تا به حال تغییر محسوسی ندیدم
شما بگو ببینم روی شکمت چربی داری یا نه. برای بازو و سینه هم مشکلی نیست سریع میتونی بیاریشون رو فرم (کمتر از یکسال بدنت قشنگ میشه) البته قشنگ میشه ولی نه با عضلات بزرگ! همون عضلات کوچیک فرم قشنگی به بدنت میدن. برای عضلات بزرگ باید چندین سال کار کنی. خیلی عجله نکن با سه جلسه که اتفاق خاصی نمیوفته :دی
سعی کن حرکاتی که مربوط به بازو و سینه میشه رو با وزنه سنگین انجام بدی.

یک دوستی دارم که الان یه ماهه داره کارمیکنه و تیپ بدنیش مثل من بود ولی الان خوب پبشرفت کرده و سینش عضلانی تر شده.آیا بدون استفاده از مکمل ممکنه؟
آیا ملاک پیشرفت بدن و طرز درست حرکات اینه که بعد از تمرین و روز بعد عضله منقبض بشه و هنگام فشار درد بگیره؟
ببین دوست من ، مکمل با مکمل فرق داره. مکمل خوب مکملیه که توی غذای روزانه و معمولی ما هم باشه ولی به مقدار کم! بعد همون مقدار کم رو میگیرن و جداگونه مصرف میکنن مثلا پروتئین ، مثلا کربوهیدارت. فعلا شما برای شروع به جز کراتین ، پروتئین ، کربوهیدرات مکمل دیگه ای مصرف نکن چون ضرر میرسونی به بدنت. همین پروتئین هم مقدار زیادش کبد رو خراب میکنه.
در مورد سوال بعدی دقیقا درسته. اگه یه روز رفتی باشگاه و بعدش این دردی که میگی رو احساس نکردی بدون که حرکات رو اشتباه انجام میدی. یعنی شاید ظاهرا درست انجام بدی ولی حرکاتی که توی برنامه ت نوشته دیگه مناسب نیست باید به مربی بگی تا برنامه را عوض کنه ، یه حالت دیگه هم داره اونم اینه که خودت به اندازه ی توانت وزنه نزدی یعنی سبکتر از اونی که میتونستی کار کردی. البته این که گفتم برای الانه که تازه شروع کردی ، حدود شیش ماه که کار کردی به جایی میرسی که شاید ماهی سه چهار بار بدنت درد بگیره.... اونم طبیعیه
گفتی بدون مکمل ممکنه یا نه ، من خودم بدون مکمل دارم کار میکنم ولی باید اون موادی که از طریق مکمل باید برسونی به بدنت رو از طریق غذا برسونی. مثلا تو بدنت روزی 60 گرم پروتئین نیاز داره برای اینکه بتونی زنده بمونی :31: و حرکت کنی. (چون وزنت 60 کیلوئه) . تو حساب کن که یه دونه سفیده تخم مرغ شیش گرم پروتئین داره!! یعنی یا باید 10 تا سفیده تخم مرغ بخوری یا از طریق ترکیب کردن دیگر غذا ها مثلا حبوبات با گوشت ، برنج و نون با غذا های حیوانی و خوردن اونها تامین کنی پروتئین بدنت رو. البته جدولش هست میتونی ببینی هر ماده غذایی چه قدر پروتئین داره.
من الان به جای مکمل پروتئینی سفیده تخم مرغ میخورم تو هم میتونی همین کار رو انجام بدی با این شرایط که بهت گفتم به علاوه ی اینکه هر سفیده تخم مرغی 6 گرم پروتئین خوب داره و به علاوه ی اینکه هر انسان در هر روز مجاز به خوردن یک زرده تخم مرغ بیشتر نیست. پس زرده هاش رو نخور.
اگه ابهام دیگه ای داری بپرس....
موفق باشی

Havbb
22-08-2011, 18:48
بچه ها من دیشب وسط تمرین رگ دستم خیلی درد گرفت و انگار کمی باد هم کرده بودش !!
رگی که از پشتِ مچِ دست رد میشه !!

چیزی هم به عنوان مکمل و کراتین و ... مصرف نمیکنم !
مشکلی وجود نداره ؟
نه مشکلی نیست. اگه جلسه بعد هنوز درد میکرد حرکت مچ رو انجام نده تا خوب بشه.

t.sunami
22-08-2011, 20:26
سلام! من حدود 2 ماه میشه که باشگاه رو میرم! قد 177 وزن 60 (در این مدت به طور طبیعی 6 کیلو اضافه کردم!)

4جلسه در هفته میرم ولی میخوام از ماه جدید بکنمش 6 جلسه! به نظر شما عیبی نداره؟ عضله سوزی نمیشه؟؟
اگه وزنه سنگین بزنم به طوری که کمک بخوام باعث نمیشه عضلات بسوزه؟؟

درضمن میخوام از ماه جدید مکمل مصرف کنم! به نظرتون چی مصرف کنم؟؟ کراتین و پروتین و گلوتامین چطوره؟؟ هزینش چطوریاست؟؟

Havbb
22-08-2011, 22:38
سلام! من حدود 2 ماه میشه که باشگاه رو میرم! قد 177 وزن 60 (در این مدت به طور طبیعی 6 کیلو اضافه کردم!)

4جلسه در هفته میرم ولی میخوام از ماه جدید بکنمش 6 جلسه! به نظر شما عیبی نداره؟ عضله سوزی نمیشه؟؟
اگه وزنه سنگین بزنم به طوری که کمک بخوام باعث نمیشه عضلات بسوزه؟؟

درضمن میخوام از ماه جدید مکمل مصرف کنم! به نظرتون چی مصرف کنم؟؟ کراتین و پروتین و گلوتامین چطوره؟؟ هزینش چطوریاست؟؟
چرا میخوای 6 جلسه بری؟ اگه برنامه ی 6 جلسه ای میخوای اجرا کنی یعنی هیچ دو جلسه ای مثل هم نباشه ، اشکال نداره.

کلا مبحث عضله سوزی رو فراموش کن عضله سوزی مال این جور چیزا نیست....

وزنه سنگین هم اشکال نداره ولی وزنه ای بردار که اولا خودت حد اقل پنج بار بدون کمک بتونی بزنی در غیر اینصورت داری به مفصل هات فشار بیش از اندازه میاری. دوما بعد از پنج تا که خودت راحت زدی اگه بقیه ش رو کمکت کنن اشکال نداره ولی سعی کن یه جوری وزنه انتخاب کنی که بدون کمک بزنی ، بهتره....

مکمل پروتئین مصرف کن. اگه شیش جلسه میخوای بری کربوهیدرات هم مصرف کن. مگه پاورلیفتینگ نمیخوای کار کنی؟

t.sunami
23-08-2011, 13:07
چرا میخوای 6 جلسه بری؟ اگه برنامه ی 6 جلسه ای میخوای اجرا کنی یعنی هیچ دو جلسه ای مثل هم نباشه ، اشکال نداره.

کلا مبحث عضله سوزی رو فراموش کن عضله سوزی مال این جور چیزا نیست....

وزنه سنگین هم اشکال نداره ولی وزنه ای بردار که اولا خودت حد اقل پنج بار بدون کمک بتونی بزنی در غیر اینصورت داری به مفصل هات فشار بیش از اندازه میاری. دوما بعد از پنج تا که خودت راحت زدی اگه بقیه ش رو کمکت کنن اشکال نداره ولی سعی کن یه جوری وزنه انتخاب کنی که بدون کمک بزنی ، بهتره....

مکمل پروتئین مصرف کن. اگه شیش جلسه میخوای بری کربوهیدرات هم مصرف کن. مگه پاورلیفتینگ نمیخوای کار کنی؟

راستش برنامم یه جوریه که احساس میکنم فشار روی بدنم کمه! هفته ای فقط یه بار پرس سینه و.... (از برنامه راضی نیستم!)

میخوام حجم بیارم!! البته از برنامه غذایی هم تحت کنترل دکتر استفاده میکنم!!

خوب بگید چی مصرف کنم و چطوری مصرف کنم؟؟ هزینش چطوریاست؟؟

lotus prince
23-08-2011, 14:55
شما بگو ببینم روی شکمت چربی داری یا نه. برای بازو و سینه هم مشکلی نیست سریع میتونی بیاریشون رو فرم (کمتر از یکسال بدنت قشنگ میشه) البته قشنگ میشه ولی نه با عضلات بزرگ! همون عضلات کوچیک فرم قشنگی به بدنت میدن. برای عضلات بزرگ باید چندین سال کار کنی. خیلی عجله نکن با سه جلسه که اتفاق خاصی نمیوفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سعی کن حرکاتی که مربوط به بازو و سینه میشه رو با وزنه سنگین انجام بدی.
با تشکر از جواب روشنت ولی باید بگم که شکمم خالی از هرگونه چربی است.

اگه یه روز رفتی باشگاه و بعدش این دردی که میگی رو احساس نکردی بدون که حرکات رو اشتباه انجام میدی. یعنی شاید ظاهرا درست انجام بدی ولی حرکاتی که توی برنامه ت نوشته دیگه مناسب نیست باید به مربی بگی تا برنامه را عوض کنه ، یه حالت دیگه هم داره اونم اینه که خودت به اندازه ی توانت وزنه نزدی یعنی سبکتر از اونی که میتونستی کار کردی. البته این که گفتم برای الانه که تازه شروع کردی ، حدود شیش ماه که کار کردی به جایی میرسی که شاید ماهی سه چهار بار بدنت درد بگیره.... اونم طبیعیه
من فقط روز های اول دردی احساس کردم ان هم به طور شدید طوری که حتی نمیتونستم بازوم رو باز و بسته کنم.بعدش دیگه حالا با 80 تا 90 درصد قدرت کار میکنم ولی بعد از تمرین دردی احساس نمی کنم. واسه عضلات سینه هم همینطور.در مورد برنامه هم اطمینان دارم چون واسه دوستام هم همون مربی برنامه نوشته ولی میگن درد رو روز بعد تمرین حس میکنن.به نظرتون عدم درد گرفتن عضلات من علت دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟

گفتی بدون مکمل ممکنه یا نه ، من خودم بدون مکمل دارم کار میکنم ولی باید اون موادی که از طریق مکمل باید برسونی به بدنت رو از طریق غذا برسونی. مثلا تو بدنت روزی 60 گرم پروتئین نیاز داره برای اینکه بتونی زنده بمونی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و حرکت کنی. (چون وزنت 60 کیلوئه) . تو حساب کن که یه دونه سفیده تخم مرغ شیش گرم پروتئین داره!! یعنی یا باید 10 تا سفیده تخم مرغ بخوری یا از طریق ترکیب کردن دیگر غذا ها مثلا حبوبات با گوشت ، برنج و نون با غذا های حیوانی و خوردن اونها تامین کنی پروتئین بدنت رو. البته جدولش هست میتونی ببینی هر ماده غذایی چه قدر پروتئین داره.
علی رغم اینکه روزه می گیرم ولی میتونم تغذیه کافی داشته باشم.ولی روزی ده تا تخم مرغ بدون زرده تو یک روز فکر نمی کنی آدم رو اذیت کنه؟من خودم چند ساعت قبل تمرین چند تا سیب زمینی میخورم.آیا تاثیری داره؟

Havbb
23-08-2011, 23:20
راستش برنامم یه جوریه که احساس میکنم فشار روی بدنم کمه! هفته ای فقط یه بار پرس سینه و.... (از برنامه راضی نیستم!)
خوب پس باید قید زیبایی اندارم رو بزنی! مشکل خاصی نداره البته. اگه رژیم غذایی داشته باشی خوبه. منظورت از رژیم غذایی که تحت کنترل دکتر استفاده میکنی همون تغذیه + مکمل هاست؟ شما پروتئین باید مصرف کنی برای عضله و از همه مهمتر باید ویتامین بدنت کاملا تامین باشه (برای مفصل ها)

با تشکر از جواب روشنت ولی باید بگم که شکمم خالی از هرگونه چربی است.
خوب پس اگه میخوای فقط بازو و سینه بیاری بدنت زشت میشه ها....

من فقط روز های اول دردی احساس کردم ان هم به طور شدید طوری که حتی نمیتونستم بازوم رو باز و بسته کنم.بعدش دیگه حالا با 80 تا 90 درصد قدرت کار میکنم ولی بعد از تمرین دردی احساس نمی کنم. واسه عضلات سینه هم همینطور.در مورد برنامه هم اطمینان دارم چون واسه دوستام هم همون مربی برنامه نوشته ولی میگن درد رو روز بعد تمرین حس میکنن.به نظرتون عدم درد گرفتن عضلات من علت دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟
اشتباه نمیکنی؟ 80 تا 90 درصد قدرت یعنی رکورد گیری ، یعنی یه وزنه بسیار سنگین رو یک بار یا حد اکثر سه بار بزنی ، همین کارو میکنی؟ اگه این کارو نمی کنی که دیگه 80 تا 90 درصد قدرت نمیشه که....
شما سعی کن همون تعداد که توی برنامه نوشته رو بزنی ولی با سنگین ترین وزنه ای که میتونی.... در این حالت اگه درد نگرفت اشکال نداره. البته یادت باشه ماهی یک بار باید برنامه تمرینی عوض بشه اون وقت با عوض کردن برنامه میبینی که هفته ی اولی که برنامه ی جدید رو میزنی بدنت درد میگیره....

علی رغم اینکه روزه می گیرم ولی میتونم تغذیه کافی داشته باشم.ولی روزی ده تا تخم مرغ بدون زرده تو یک روز فکر نمی کنی آدم رو اذیت کنه؟من خودم چند ساعت قبل تمرین چند تا سیب زمینی میخورم.آیا تاثیری داره؟
عزیزم سیب زمینی که فقط انرژی میاره تازه زیاد هم اگه بخوری چربی جمع میشه رو شکمت.
گفتم که ، وقتی به تعدادش نگاه میکنی میبینی خیلی زیاده. اون ده تا که گفتم برای یه آدمه که ورزش نمیکنه و فقط برای اینه که همین عضله هایی که داری رو بتونی نگه داری . هرچی عضله اضافه تر خواستی باید پروتئین بخوری. البته بقیه ی مکمل هایی که می بینی وجود دارن کارشون اینه که عضله رو بیشتر تحریک کنن برای اینکه سریعتر رشد کنه که البته هرچی کمتر بتونی از اینا استفاده کنی بهتره. من کسی رو میشناسم که بدون مکمل الان قهرمان مچ اندازی شهرستان شد ، ارشد باشگاه کاراته هم هست. درضمن مربی بدنسازش یه مربیه که تو تهران باشگاه داره این میره از اونجا برنامه میگیره. اون وقت اون مربی بهش مکمل نداده.... به نظر من که اگه با تخم مرغ و دیگر غذا ها بتونی پروتئین بدنت رو تامین کنی بهتر از مکمل هست حالا هر طور خودت میدونی....

t.sunami
24-08-2011, 17:52
خوب پس باید قید زیبایی اندارم رو بزنی! مشکل خاصی نداره البته. اگه رژیم غذایی داشته باشی خوبه. منظورت از رژیم غذایی که تحت کنترل دکتر استفاده میکنی همون تغذیه + مکمل هاست؟ شما پروتئین باید مصرف کنی برای عضله و از همه مهمتر باید ویتامین بدنت کاملا تامین باشه (برای مفصل ها)

چرا قیدشو بزنم؟؟؟ :18:

منظورم از رژیم عذایی اینه که برنامه غذایی دارم ولی تا کنون هیچ مکملی مصرف نکردم!! خواهشا راهنمایی جامع کنین! (از این ماه میخوام 6 جلسه در هفته برم)

lotus prince
25-08-2011, 15:20
خوب پس اگه میخوای فقط بازو و سینه بیاری بدنت زشت میشه ها....
ممنون ولی به نظرت باید چیکار کنم؟رو شکم هم کار کنم؟آخه تو برنامه نیست شاید مربی واسه برنامه بعدی که کمی عضلات سینه و بازو بهتر شد بنویسه.

اشتباه نمیکنی؟ 80 تا 90 درصد قدرت یعنی رکورد گیری ، یعنی یه وزنه بسیار سنگین رو یک بار یا حد اکثر سه بار بزنی ، همین کارو میکنی؟ اگه این کارو نمی کنی که دیگه 80 تا 90 درصد قدرت نمیشه که....
شما سعی کن همون تعداد که توی برنامه نوشته رو بزنی ولی با سنگین ترین وزنه ای که میتونی.... در این حالت اگه درد نگرفت اشکال نداره. البته یادت باشه ماهی یک بار باید برنامه تمرینی عوض بشه اون وقت با عوض کردن برنامه میبینی که هفته ی اولی که برنامه ی جدید رو میزنی بدنت درد میگیره....
نه ست های غیر آخر رو راحت میزنم ولی ست آخر رو طوری انتخاب میکنم که فشار بیشتری رو عضله بیاد.درسته این؟به طور نرمال بعد چه مدت باید سقف وزنه ای که میزنیم باید بیشتر کنیم؟میدونم به خود آدم بستگی داره ولی معمولا چقدر بعد؟

گفتم که ، وقتی به تعدادش نگاه میکنی میبینی خیلی زیاده. اون ده تا که گفتم برای یه آدمه که ورزش نمیکنه و فقط برای اینه که همین عضله هایی که داری رو بتونی نگه داری . هرچی عضله اضافه تر خواستی باید پروتئین بخوری. البته بقیه ی مکمل هایی که می بینی وجود دارن کارشون اینه که عضله رو بیشتر تحریک کنن برای اینکه سریعتر رشد کنه که البته هرچی کمتر بتونی از اینا استفاده کنی بهتره. من کسی رو میشناسم که بدون مکمل الان قهرمان مچ اندازی شهرستان شد ، ارشد باشگاه کاراته هم هست. درضمن مربی بدنسازش یه مربیه که تو تهران باشگاه داره این میره از اونجا برنامه میگیره. اون وقت اون مربی بهش مکمل نداده.... به نظر من که اگه با تخم مرغ و دیگر غذا ها بتونی پروتئین بدنت رو تامین کنی بهتر از مکمل هست حالا هر طور خودت میدونی....
خوب این پروتیین رو میشه به غیر سفیده تخم مرغ با چیز دیگه ای تامین کرد؟مثلا یک برنامه واسه پروتیین روزانه میتونی بگی؟
نطر خودم هم اینه که از مکمل استفاده نکنم.اگه استفاده نکنم تو یک سال عضله هام فرقی می کنه؟
آخه شنیدم مکمل ها قدرت نمیارن و فقط حجم میدن و اگه بعد یک مدت بدنسازی کار نکنی عضله ها تحلیل میرن.درسته؟

t.sunami
26-08-2011, 19:39
کسی نیست؟؟ دوستان دست اندر کار خواهشا راهنمایی کنن!

Havbb
26-08-2011, 20:53
دوستان من معذرت میخوام بابت تاخیر..... من جوابتون رو ارسال کردم ولی گویا ارسال نشده بوده...

چرا قیدشو بزنم؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
چون برنامه 6 جلسه ای برنامه ی پاورلیفتینگ هست و نمیشه همزمان پاورلیفتینگ و زیبایی اندام رو با هم کار کرد.

منظورم از رژیم عذایی اینه که برنامه غذایی دارم ولی تا کنون هیچ مکملی مصرف نکردم!! خواهشا راهنمایی جامع کنین! (از این ماه میخوام 6 جلسه در هفته برم)
والا به نظر من همون دکتر که میری بهتر میتونه مکمل برات بنویسه اینطوری مطمئن تر هم هست. فقط به دکتر بگو میخوای رژیم غذایی پروتئین دار بخوری ، برای اینکه بهتر راهنماییت کنم باید تصمیم بگیری بالاخره میخوای پاورلیفتینگ کار کنی یا نه.

ممنون ولی به نظرت باید چیکار کنم؟رو شکم هم کار کنم؟آخه تو برنامه نیست شاید مربی واسه برنامه بعدی که کمی عضلات سینه و بازو بهتر شد بنویسه.
آخه چند تا دراز نشست آخر تمرین رو که دیگه تو برنامه نمینویسند..... فعلا با دستگاه نمیخواد کار کنی فقط دراز و نشست کار کن. سعی کن دراز و نشست از پهلو رو حتما حتما انجام بدی چون معمولا خیلیا عضلات شکمشون میاد ولی چون پهلو ندارن بدنشون قشنگ نیست. عضلات وسط شکم و بالای شکم توی خیلی از حرکات به کار میاد مثلا پشت بازو با سیم کش رو که میزنی اگه دقت کرده باشی به عضلات شکم فشار میاد همچین توی لت از جلو و توی بارفیکس هم فشار میاد بهشون ولی پهلو ها اینطور نیستند.
در ضمن سعی کن عضلات شکم رو به اینصورت بزنی که بیشترین تعداد در کمترین تعداد ست. یعنی حد اکثر دو یا سه ست بزنی ولی توی هر ست تا حد نا توانی بزنی + دراز نشست نیمه برو لازم نیست کامل بلند شی فقط شونه ها از زمین جدا بشن یعنی حس کنی فشار فقط رو عضلات بالای شکمه + روی زمین سفت دراز نشست نرو ، روی یه جای نرم انجام بده. میتونی میز رو بذاری کنار یه جایی که بتونی پاهات رو بهش گیر بدی.

نه ست های غیر آخر رو راحت میزنم ولی ست آخر رو طوری انتخاب میکنم که فشار بیشتری رو عضله بیاد.درسته این؟
کاملا درسته

به طور نرمال بعد چه مدت باید سقف وزنه ای که میزنیم باید بیشتر کنیم؟میدونم به خود آدم بستگی داره ولی معمولا چقدر بعد؟
هر وقت تونستی.... من خودم شخصا هر جلسه یکی از حرکات رو سنگین تر از هفته پیش میزنم. مثلا جلسه ای که سینه دارم یه یه هفته تصمیم میگیرم ست آخر بالا سینه رو پنج کیلو سنگین تر بزنم. هفته ی بعد ست آخر پرس سینه ، هفته ی بعد...
به همین صورت هر هفته یکی از ست ها رو سنگین تر میزنم. سعی کن شرایط خودت رو توی هر جلسه تمرینی ببینی ، مثلا اگه پس فردا تمرین سینه داری از همین الان توی ذهنت این نیت رو داشته باش که قراره پس فردا فلان حرکت رو سنگین تر از قبل بزنی. این آمادگی ذهنی خیلی مهمه. بعد هر چند جلسه یکبار (مثلا دو هفته یکبار) یکی از حرکات رو سبکتر انجام بده به بهونه ی استراحت ، نگران نباش اینم تاثیر داره توی رشد عضلانی. معمولا جلسه ای این کار رو بکن که خیلی رو فرم نیستی مثلا غذای سنگین خوردی قبلش یا اینکه بی حالی....
برای اینایی که کاملا قدرتی کار میکنن (پاورلیفتینگ کار ها) هر ماهی پنج کیلو تا حد اکثر ده کیلو افزایش رکورد هست. ولی اینو همیشه یادت باشه که توی بدنسازی بدن انسان اگه تمرینات مرتب باشه سالی چهار بار رشد سریع داره یعنی سه ماه یکبار. این رشد سریع در باره ی افزایش رکورد هست....

خوب این پروتیین رو میشه به غیر سفیده تخم مرغ با چیز دیگه ای تامین کرد؟
آره . ببین ، یه پروتئین خوب و مرغوب باید شامل 10 نوع اسید آمینه باشه (البته از این 10 نوع ، فقط 8 نوعش برای بدن بزرگسالان نیازه که از طریق غذا تامین بشه ، دو تای دیگه رو خود بدن میسازه. همچنین کلا 22 تا اسید آمینه داریم که فقط 8 تای اون رو ما باید از طریق غذا بدست بیاریم ، بقیه رو بدن خودش میسازه)
پس ما ملاک ارزش دادن به پروتئین هر غذایی رو بر مبنای 10 میدونیم یعنی چند تا از 10 تا اسید آمینه ی اصلی توی این غذا هست. من این مطالب رو دارم از روی یه کتاب پزشکی برات مینویسم.
توی شیر مادر و سفیده تخم مرغ هر ده تا اسید آمینه هست! یعنی پروتئینش مرغوب مرغوبه! ما نمره ی 100 رو به تخم مرغ میدیم و هر غذای دیگه ای رو به نسبت پروتئین تخم مرغ میسنجیم.
بعد از تخم مرغ ، بهترین پروتئین رو گوشت ، ماهی ، شیر و فراورده های آن دارن.
پروتئین حبوبات (نان ، برنج ، گندم و...) خیلی مرغوب هستند ولی ناقص هستند و به تنهایی قابل استفاده نیستند.
در کل پروتئین های حیوانی با ارزش تر از پروتئین های گیاهی هستند.

اگر توانایی خوردن زیاد تخم مرغ را ندارید ، میتوانید از ترکیب پروتئین های ناقص استفاده کنید یعنی پروتئین نان و برنج اگرچه مرغوب است ولی ناقص بوده و به تنهایی قابل استفاده نمی باشد.
برویم پروتئین نان را که بعضی اسید های آمینه ی اساسی را کم داردهمراه پروتئین حبوبات که اینها را زیادی دارند ولی اسید های آمینه دیگری را کم دارند بخوریم در اینصورت پروتئین مجموع خیلی بهتر خواهد بود و ارزش بیشتری خواهد داشت. فقط صحبت از نان و حبوبات (برنج و جو) نیست .گندم و ارزن از دسته ی غلات اگر با دانه های حبوبات مثل عدس ، لوبیا ، نخود ، باقلا و ماش و لوبیا و امثال آنها خورده شوند پروتئین آنها همدیگر را تا حدود زیادی تامین میکند.

================
خوب با توجه به مطالب بالا ما پروتئین تخم مرغ رو مرغوبترین و کاملترین نوع پروتئین دنیا میدونیم و بقیه ی پروتئین ها رو نسبت به پروتئین تخم مرغ میسنجیم. ولی خوب راههای دیگه ای هم هست که ما پروتین بدن رو تامین کنیم. شما میتونی توی خونه همیشه برنج رو همراه با حبوبات بپزی و بخوری مثلا برنج و عدس یا برنج و ماش. حتما گوشت همراه وعده ی غذایی باشه ، حبوبات پروتئین بسیار بسیار زیادی دارن ولی ناقصند اینا میتونند با نون و برنج یا گوشت کامل بشن. شیر حتما باید سه تا لیوان در روز مصرف بشه ، ما اگه نمره ی پروتئین تخم مرغ رو 10 بدونیم نمره ی شیر گاو هشته!! یعنی مثلا نون و شیر یه غذای کامله. سر سفره حتما ماست بخور. خلاصه اینطور موارد میتونه تا حدود زیادی تامین کنه پروتئین بدن رو ، بعد برای مکمل اینا میتونی سفیده تخم مرغ بخوری. البته بازم میگم زرده هاش رو نخور.

مثلا یک برنامه واسه پروتیین روزانه میتونی بگی؟
بهترین کار مصرف تدریجیه. شما هر چی پروتئین مصرف میکنی ، باید روزهایی که میری باشگاه پنج واحد و روزهای استراحت 3 واحد پروتئین بخوری. روزهای استراحت : صبح و ظهر و شب | روزهای باشگاه: صبح و ظهر و قبل و بعد از باشگاه و شب (پنج وعده)

اگه استفاده نکنم تو یک سال عضله هام فرقی می کنه؟
نسبت به کسی که مکمل استفاده کرده آره فرق میکنه. ولی خوب به نظر من سلامت درون بدن (کبد و کلیه) مهمتر از زیبایی اندامه.

آخه شنیدم مکمل ها قدرت نمیارن و فقط حجم میدن و اگه بعد یک مدت بدنسازی کار نکنی عضله ها تحلیل میرن.درسته؟
همیشه حجم و قدرت همراه همه. اگه یه مدت بدنسازی کار نکنی حجم تا حدودی کم میشه و به جای عضله چربی میاد. ولی قدرت خیلی فرقی نمیکنه.

t.sunami
28-08-2011, 21:20
والا به نظر من همون دکتر که میری بهتر میتونه مکمل برات بنویسه اینطوری مطمئن تر هم هست. فقط به دکتر بگو میخوای رژیم غذایی پروتئین دار بخوری ، برای اینکه بهتر راهنماییت کنم باید تصمیم بگیری بالاخره میخوای پاورلیفتینگ کار کنی یا نه.

پاورلیفتینگ یعنی چه؟ :31:

Havbb
28-08-2011, 23:10
پاورلیفتینگ یعنی چه؟ :31:
یعنی همین کار که تو میخوای بکنی :31: مثلا دوجلسه در هفته سینه کار میکنن ، برنامه 6 جلسه ای دارن خیلی سنگین کار میکنن هدفشون هم فقط شرکت در مسابقات قدرتی هست. ولی خوب هیکلشون اصلا زیبایی نداره : دی یه هیکل گنده.... ولی خوب همه جا زورشون از همه بیشتره. تو مسابقه قویترین مردان همینها شرکت میکنن دیگه.... مگه ندیدی؟

t.sunami
29-08-2011, 16:02
عنی همین کار که تو میخوای بکنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثلا دوجلسه در هفته سینه کار میکنن ، برنامه 6 جلسه ای دارن خیلی سنگین کار میکنن هدفشون هم فقط شرکت در مسابقات قدرتی هست. ولی خوب هیکلشون اصلا زیبایی نداره : دی یه هیکل گنده.... ولی خوب همه جا زورشون از همه بیشتره. تو مسابقه قویترین مردان همینها شرکت میکنن دیگه.... مگه ندیدی؟

نه بابا! من که نمیخوام هیکلم بد باشه! در اصل میخوام خوش هیکل باشم و در عین حال یه کمی هم حجم بیارم!!! حالا بگو من جز کدوم دسته میشم؟؟؟

Havbb
30-08-2011, 00:22
همون زیبایی اندام میشی دیگه.... پس نمیخوای شیش جلسه بری.
در اینصورت باید وعده های متعدد و هر وعده مقدار کم پروتئین مصرف کنی. مقدار مصرف پروتئینت هم باید همه ی وعده ها مساوی باشه + روزهایی که میری باشگاه وعده هات باید بیشتر باشه.
موفق باشی

hamid_diablo
31-08-2011, 11:16
سلام دوستان

من چند وقتی میشه که باشگاه میرم.کمی قوز کمر دارم.میخواستم بدونم با ورزش درست میشه یا نه

و اینکه چه حرکتی برای درمانش خوبه.البته زیاد نیست ولی نمیخوام بیشتر بشه

*IN*
31-08-2011, 12:14
سلام
من وقتی وزنه میزنم عارنجم یه صدا میده...
یکی تو باشکاه گفت وقتی دستت اینجوری صدا میده کار نکن آب میاره...
چی کار باید بکنم...

Havbb
31-08-2011, 13:49
سلام دوستان

من چند وقتی میشه که باشگاه میرم.کمی قوز کمر دارم.میخواستم بدونم با ورزش درست میشه یا نه

و اینکه چه حرکتی برای درمانش خوبه.البته زیاد نیست ولی نمیخوام بیشتر بشه
دد لیفت میتونه کمکت کنه ولی اگه نزدی هم اشکال نداره. حرکت نشر خم رو انجام بده ، فیله کمر هم حتما تمرکزی و آروم انجام بده. هر وقت زیر بغل میخوای کار کنی پارویی رو هم بزن.

سلام
من وقتی وزنه میزنم عارنجم یه صدا میده...
یکی تو باشکاه گفت وقتی دستت اینجوری صدا میده کار نکن آب میاره...
چی کار باید بکنم...
درسته ، نباید صدا بده. وقتی وزنه میزنی دستت رو تا آخر لازم نیست باز کنی که صدا بده....

hamid_diablo
31-08-2011, 16:53
دد لیفت میتونه کمکت کنه ولی اگه نزدی هم اشکال نداره. حرکت نشر خم رو انجام بده ، فیله کمر هم حتما تمرکزی و آروم انجام بده. هر وقت زیر بغل میخوای کار کنی پارویی رو هم بزن.
من یه کم تازه کارم با این اصطلاحات آشنایی ندارم.اگه ممکنه عکس بزراید تا بهتر متوجه بشم.البته فیله رو انجام میدم ولی یه مشکلی دارم با این حرکت اونم اینکه سر گیجه و حالت تهوع بهم دست میده!!

Havbb
01-09-2011, 12:03
من یه کم تازه کارم با این اصطلاحات آشنایی ندارم.اگه ممکنه عکس بزراید تا بهتر متوجه بشم.البته فیله رو انجام میدم ولی یه مشکلی دارم با این حرکت اونم اینکه سر گیجه و حالت تهوع بهم دست میده!!
کدوم حرکت رو میخوای؟ نشر خم؟ این عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نشر خم اینطوریه که مثل رکوع خم میشی بعد زانو هات رو هم یکم خم میکنی بعد دمبل دستت میگیری و مثل بال زدن پرنده دستهات رو بالا و پایین میبری البته آروم.

کول کار میکنی؟ هر وقت خواستی کول کار کنی با دمبل یا با هالتر ، وقتی وزنه رو اوردی بالا یعنی کتف هات اومد بالا ، کتفهات رو ببر به سمت عقب (یعنی سینه هات رو بده جلو) و بعد وزنه رو بیار پایین.

alixmans
01-09-2011, 14:18
سلام
اگه مىشه ىه کتاب خوب که درباره ى کار هر دستگاه و ىا کار هاى که با دنبل ىا هالتر ها هر چىىز دىگه اى که تو باشگاه پىدا مىشه و همراه با عکس باشه رو معرفى کنىد.....
مرسى
با عکس

farshad_pes9
01-09-2011, 18:38
درسته ، نباید صدا بده. وقتی وزنه میزنی دستت رو تا آخر لازم نیست باز کنی که صدا بده....

من نمیدونستم همیچین تاپیکی هم هست. منم دقیقا همین مشکلو داشتم قسمت آرنج,دقیقا بغل آرنج که به سمت داخل بدن. از مربیم پرسیدم گفت مشکل نداره.

Havbb
01-09-2011, 23:19
من نمیدونستم همیچین تاپیکی هم هست. منم دقیقا همین مشکلو داشتم قسمت آرنج,دقیقا بغل آرنج که به سمت داخل بدن. از مربیم پرسیدم گفت مشکل نداره.
هرکسی درباره سلامت نگه داشتن بدنش ، خودش تصمیم میگیره....

farshad_pes9
02-09-2011, 10:30
هرکسی درباره سلامت نگه داشتن بدنش ، خودش تصمیم میگیره....

دوست عزیز بنده نیتم این نبود بگم شما اشتباه میکنی کس دیگه ای درست میگه و یا بالعکس.تنها قصدم تبادل نظر بود. مطمئنا (من خودم رو میگم) از نظر علمی همه چیز تموم نیستم. مربی من در گذشته سرمربی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان بود که چندین دوره قهرمانی جهان رو بدست اورد,در حال حاضر هم برای دومین دوره متوالی رییس کمیته پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان جهان و همچنین رییس هیئت رشت هستند. مسلما وقتی همچین کسی در کنار من باشه من ترجیه میدم از ایشون سوال کنم تا خودم درباره سلامتیم تصمیم بگیرم! به هر حال شاید تبادل نظر در اینجا اشتباه بود. عذرخواهی میکنم....

Havbb
02-09-2011, 13:27
دوست عزیز بنده نیتم این نبود بگم شما اشتباه میکنی کس دیگه ای درست میگه و یا بالعکس.تنها قصدم تبادل نظر بود. مطمئنا (من خودم رو میگم) از نظر علمی همه چیز تموم نیستم. مربی من در گذشته سرمربی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان بود که چندین دوره قهرمانی جهان رو بدست اورد,در حال حاضر هم برای دومین دوره متوالی رییس کمیته پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان جهان و همچنین رییس هیئت رشت هستند. مسلما وقتی همچین کسی در کنار من باشه من ترجیه میدم از ایشون سوال کنم تا خودم درباره سلامتیم تصمیم بگیرم! به هر حال شاید تبادل نظر در اینجا اشتباه بود. عذرخواهی میکنم....
بله منم نگفتم شما اشتباه میگی و من درست میگم.... من خودم موقع ردن حرکات بی نهایت بی ملاحظه هستم ، یه دوستی دارم اون موقع زدن اسکات زانوهاش طوری صدا میده که توجه کل باشگاه رو به خودش جلب میکنه ولی چون ورزشکار حرفه ایه خودش مسئولیت و عواقب این کار رو در نظر میگیره.... وقتی یه نفر اینجا از من میپرسه دستم صدا میده و طوری بهش جواب میدم که سلامتش تضمین شده باشه وگرنه اگه براش مسئله ای نبود این صدا دادن که اصلا اینجا نمیپرسید....

мØндммдÐ
02-09-2011, 22:11
دوستان یه سوال :

اگه شنبه یک سری حرکت هارو بزنم ، چهارشنبه دوباره میتونم همون حرکت هارو بزنم یا نه ؟
فاصله برای ریکاوری کافی هستش ؟

ØПЗ М!ПцТЗ
02-09-2011, 22:30
دوستان یه سوال :

2-3 باری شده که وسط تمرین رگِ دستم ورم میکنه و ملتهب میشه !
ایرادی داره ؟ در آینده دچار عارضه ای میشم ؟

اصلا چرا همچین اتفاقی میوفته ؟

Havbb
02-09-2011, 22:40
دوستان یه سوال :

اگه شنبه یک سری حرکت هارو بزنم ، چهارشنبه دوباره میتونم همون حرکت هارو بزنم یا نه ؟
فاصله برای ریکاوری کافی هستش ؟
بله میتونی بزنی ولی تاثیری تو رشد عضلات نداره ، این کار ، کردن و نکردش فرقی نداره فقط چربی اضافی میسوزونی ، همین!

мØндммдÐ
03-09-2011, 08:19
بله میتونی بزنی ولی تاثیری تو رشد عضلات نداره ، این کار ، کردن و نکردش فرقی نداره فقط چربی اضافی میسوزونی ، همین!

پس به درد منی که 30 کیلو اضافه وزن دارم میخوره !!

چقدر فاصله بین هر تمرین باید بزارم که عضله سازی بشه ؟
من یادمه یکی توی همین تاپیک گفته بود 5 روز فاصله بین هر تمرین کافیه ! درسته ؟

Havbb
04-09-2011, 13:24
پس به درد منی که 30 کیلو اضافه وزن دارم میخوره !!

چقدر فاصله بین هر تمرین باید بزارم که عضله سازی بشه ؟
من یادمه یکی توی همین تاپیک گفته بود 5 روز فاصله بین هر تمرین کافیه ! درسته ؟
هر عضله ای که بهش فشار میاری تا سه روز بعد نباید دیگه بهش فشار بیاد ، معمولا اینا که برنامه مینویسن این رو رعایت میکنند.
با بدنسازی نمیشه چربی بسوزونی ، برای کم کردن وزن باید بدوی

lahij_web
06-09-2011, 22:56

هر عضله ای که بهش فشار میاری تا سه روز بعد نباید دیگه بهش فشار بیاد ، معمولا اینا که برنامه مینویسن این رو رعایت میکنند.

سلام دوبارهـ !
مرسي از بچه هايي كه تاپيك رو سرپا نگه ميدارن . نميتونم زياد سر بزنم ...

ضمن احترام به نظر دوستمون بايد بگم 100% صدق نميكنه و اين خودش يه روش تمريني هست كه خودم سال هاست ازش استفاده مي كنم .
حتي تو يه مقاله به نام :: تمرين به شيوه پاورليفتر ها :: تو وبلاگم دربارش توضيح كامل دادم .
اينكه شما يه عضله رو 2 بار در هفته شايدم بيشتر تحت فشار بذاري مانع رشد نيست . بلكه همونطور كه دوستم اشاره كرد عدم ريكاوري كامل باعث اين قضيه ست .
البته تو اين نوع تمرين شما فاز فشار خاصي رو براي تمرين حركات پايه در نظر ميگيري و همين باعث رشد عضلاني و ركوردي ميشه .
در مورد دوستمون мØндммдÐ بايد دقت كنه كه فقط N‌ تكرار از حركات زدن و عرق سرازير شدن و ... باعث چربي سوزي نميشه . صد البته مكانيزم چربي سوزي موضعي نيست و پروسه اي كلي هست كه استراحت مناسب ، افزايش توده عضلاني و تغذيه مناسب و تمرين هوازي به روندش سرعت ميده .

در واقع در كنار تمرين هوازي ، دليل اينكه خيلي ها براي كاهش توده چربي به وزنه زدن رو ميارن ، افزايش توده عضلاني در پي تمرين قدرتي و در نتيجه نياز بيشتر براي سوخت بدن هست كه اين روند در كنار هوازي و تغذيه كامل به چربي سوزي منتهي ميشه .

بحثش طولاني و تجربياتش فراوونه كه خورد خورد و با گوش دادن به تجربيات دوستان ميشه به نتايج فوق العاده اي رسيد

Havbb
07-09-2011, 13:40
ضمن احترام به نظر دوستمون بايد بگم 100% صدق نميكنه و اين خودش يه روش تمريني هست كه خودم سال هاست ازش استفاده مي كنم .
حتي تو يه مقاله به نام :: تمرين به شيوه پاورليفتر ها :: تو وبلاگم دربارش توضيح كامل دادم .
اينكه شما يه عضله رو 2 بار در هفته شايدم بيشتر تحت فشار بذاري مانع رشد نيست . بلكه همونطور كه دوستم اشاره كرد عدم ريكاوري كامل باعث اين قضيه ست .
البته من چیزی غیر از این که شما گفتید نگفتما :31:
این دوستمون گفتند میخوان همون برنامه ی معمولی که مثلا هفته ای سه جلسه هست رو هفته ای شیش جلسه انجام بدند ، سو تفاهم نشه ، من قبلش گفته بودم که این روش مال پاور لیفتر ها هست و تازه اونها خود برنامه شون مثلا شیش جلسه ایه. بعد گفتم اگه یه برنامه ی ثابت رو دوباره در هفته تکرار کنی حاصلش چربی سوزیه تازه اونم نه به این مقدار که لاغر بشی ، کلا این راه مناسب برای لاغر کردن نیست.

lahij_web
07-09-2011, 14:49
البته من چیزی غیر از این که شما گفتید نگفتما :31:
این دوستمون گفتند میخوان همون برنامه ی معمولی که مثلا هفته ای سه جلسه هست رو هفته ای شیش جلسه انجام بدند ، سو تفاهم نشه ، من قبلش گفته بودم که این روش مال پاور لیفتر ها هست و تازه اونها خود برنامه شون مثلا شیش جلسه ایه. بعد گفتم اگه یه برنامه ی ثابت رو دوباره در هفته تکرار کنی حاصلش چربی سوزیه تازه اونم نه به این مقدار که لاغر بشی ، کلا این راه مناسب برای لاغر کردن نیست.

:31:
...
البته فضار وارد كردن يه نواخت روي يه عضله به صورت پي در پي فقط تحليل عضله رو در پي داره نه چربي

کلا این راه مناسب برای لاغر کردن نیست
تاييد ميشه :5:

hamed malekpour
07-09-2011, 21:56
نقش کراتین چییه آیا بخرم میگن بهترینش 150هزار تومانه 300گرم چند ماه می تونم مصرف کنم؟

hamed malekpour
10-09-2011, 20:24
آیا این کراتین اصله فکر می کنید قیمتش چه قدره؟

hamed malekpour
10-09-2011, 20:25

majid322
10-09-2011, 20:59
بچه ها من رشدم متوقف شده الان

1 سال و شش ماهه که کار میکنم عملا این 6 ماهه دیگه پیشرفتی نداشتم چه توی زدن وزنه

و چه توی هیکلم

قدم 180 وزنم 70 کیلویه که 10 کیلو کم دارم سنمم 18 ست

میخوام بدونم از چه روشی استفاده کنم از این حالت استپ خارج بشم

روش هرمی معکوس جواب میده ؟

شما چه روشی پیشنهاد میکنید

ممنون :11:

Havbb
10-09-2011, 23:31

1 سال و شش ماهه که کار میکنم عملا این 6 ماهه دیگه پیشرفتی نداشتم چه توی زدن وزنه

و چه توی هیکلم

شما چند وقت یکبار برنامه تمرینی رو عوض میکنی؟

schumi_268
10-09-2011, 23:48

بعید میدونم اصل باشه.چند بهتون گفته؟چرا بهتر از این نمیخرید؟

majid322
11-09-2011, 09:17
شما چند وقت یکبار برنامه تمرینی رو عوض میکنی؟

هر 45 روز یکبار البته نا گفته نماند که مربیمون برنامه درست و درمون نمیده منم باشگامو عوض کردم

hamed malekpour
11-09-2011, 09:58
30هزار تومانه برای شهرستان ها این جورییه تا برسه دستمون قیمت ها 2برابر می شه.

lahij_web
11-09-2011, 11:46

و چه توی هیکلم

تعویض برنامه تمرینی دوره خاصی نداره و شما میتونی هر وقت دلت خواست حرکت جدید با بار وزنه جدید ضمیمه کنی .
مدت هاست که برنامه تمرینی من و هم تیمی هام چند حرکت فیکس داره ( به اجبار ) و بقیه به صورت دائم در حال تغییره .
شما میتونی هر بار که دیدی به حرکتی احساس خاصی نداری و روت فشار نمیاره تغییرش بدی
تغییر بار وزنه - تمرین سبک و پرتکرار - سوپرست ها و ... بهت کمک میکنه که جهش عضلانی داشته باشی و توقف تو کار نیست .
با توجه به سن رشدت بسیار به وزنه جواب میده بدنت .
بهت پیشنهاد میکنم برای فرار از تمرین زدگی و تکراری شدن حرکات یه حرکت دوست داشتنیت رو انتخاب کنی و 3 ست با 30 تکرار یا 2 ست با 50 تکرار انجام بدی و تاثیرپذیری حرکت رو حس کنی!!!
برای شروع این پیشنهاد رو دارم . بعد میتونی سراغ سوپرست و تغییر حرکت و ... بری .
رو یه عضله امتحان کن . مثلا بازو . با مثلا جلوبازو هالتر 1 ست گرم کردنی و 3 ست 30 تکراری قاعدتا با وزنه خیلی کمتر از حد توانت اجرا کن .

lahij_web
11-09-2011, 11:55

مگه تو بازار الان مکمل اصل هم هست ؟!؟! :31:
قیمتش و اسمش شاید اصل باشه !!! ولی خودش نه !
این هم که تاثیر میذاره اثر طبیعی درصد خالص بودنشه . حسابشو بکن اگه 100% مکمل ناب باشه چی میشه !
...
یه دوره ای این به اصطلاح ساندیسی ها خوب تو بازار بود . هم قیمتش مناسب هم تاثیر خوبی می ذاشت . ولی همینم خراب شد .
قبلا یه سری مارک هایی پیشنهاد میدادم . ولی الان میترسم هر چی بگم بیشتر آسیب برسونه به طرف !
ویدر که پاش از ایران قطع شد دیگه مکمل حسابی ندید م .

schumi_268
11-09-2011, 23:53
مگه تو بازار الان مکمل اصل هم هست ؟!؟! :31:
قیمتش و اسمش شاید اصل باشه !!! ولی خودش نه !
این هم که تاثیر میذاره اثر طبیعی درصد خالص بودنشه . حسابشو بکن اگه 100% مکمل ناب باشه چی میشه !
...
یه دوره ای این به اصطلاح ساندیسی ها خوب تو بازار بود . هم قیمتش مناسب هم تاثیر خوبی می ذاشت . ولی همینم خراب شد .
قبلا یه سری مارک هایی پیشنهاد میدادم . ولی الان میترسم هر چی بگم بیشتر آسیب برسونه به طرف !
ویدر که پاش از ایران قطع شد دیگه مکمل حسابی ندید م .

بله هست ولی قیمتشون یه کم بالاست. من خودم سراغ دارم هر کی هم میگه قلابین پیغام بده تا براش کامل توضیح بدم که قلابی نیست:46:

SAEEDSAMSUNG
13-09-2011, 10:17
بله هست ولی قیمتشون یه کم بالاست. من خودم سراغ دارم هر کی هم میگه قلابین پیغام بده تا براش کامل توضیح بدم که قلابی نیست:46:

مکمل اصل دیگه پیدا نمیشه .

dlrowcp
15-09-2011, 01:02
دوستان مربی من گفته قرص تراپوتیک هر روز یکی بخور . ولی تو اینترنت که سرچ میکنم نوشته واحد ها ویتامینش زیاده و بدون دستور پزشک نخوریدش.
حالا چیکار کنم ؟
حالا بنده نظرم رو همون مینرال هستش :

چه مکملی ؟؟؟
یکی منم روشن کنه

schumi_268
15-09-2011, 16:36

پیدا میشه دوست من فقط باید یه کم بیشتر خرج کنید میبینید که پیدا میشه:46:

MILAD MGH
15-09-2011, 21:07
من قبل عید 1 پروتیین کیسه ای خریدم.

مارکش KAIZEN بود.خریدم 70 تومن.

تاثیرش بد نبود.ولی اونجوری که انتظار داشتم نبود.

به نظر من هر چقدر که پول بدی همونقدر پروتیین اصل میخوری!

schumi_268
16-09-2011, 11:53
من قبل عید 1 پروتیین کیسه ای خریدم.

مارکش KAIZEN بود.خریدم 70 تومن.

تاثیرش بد نبود.ولی اونجوری که انتظار داشتم نبود.

به نظر من هر چقدر که پول بدی همونقدر پروتیین اصل میخوری!

من الان یه پروتئین و یه کراتین از آمریکا خریدم.نگهشون داشتم برای وقتی میخوام برم دوره. هیچ موقع حاضر نیستم که پول کمتر بدم و مکمل قلابی مصرف کنم چون خیلی به بدن ضرر دارن

SAEEDSAMSUNG
16-09-2011, 17:29
من الان یه پروتئین و یه کراتین از آمریکا خریدم.نگهشون داشتم برای وقتی میخوام برم دوره. هیچ موقع حاضر نیستم که پول کمتر بدم و مکمل قلابی مصرف کنم چون خیلی به بدن ضرر دارن

خوبه خودتون میگید از آمریکا خریدید. منم منطوررم این بود که تو ایران پیدا نمیشه. این prolab ها تو داروخانه دیده میشه ولی میگن تو ایران پر میشه که من بیخیالش شدم.

MILAD MGH
16-09-2011, 18:43

برای من که ضرر نداشت.

اینم بگم که منم دوست ندارم پروتیین قلابی مصرف کنم ولی وقتی پدر و مادر و همه فامیل (بدون داشتن اطلاعات:41: )میگن اینا همش ضرر داره و خطرناکه و خانواده بهت پول ندن مجبوری از همین پروتیینا بخوری.البته اگه خودت هم پول نداشته باشی.

منم که پول درست و حسابی نداشتم و دستم هم هنوز تو جیب باباست! مجبور شدم از همونا بگیرم.

البته من همراهش گلوتامین هم خوردم.

saurron
19-09-2011, 20:46
من یه سوال داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
این جریان سوختن ماهیچه چیه؟ که اگه یه مدت زمان طولانی مدام از ماهیچه کار بکشن یا اینکه فشار بیش از اندازه وارد بشه، اونوقت ماهیچه بجای بزرگ و قوی شدن، کوچیک و ضعیف میشه؟

majid322
19-09-2011, 20:54
این جریان سوختن ماهیچه چیه؟ که اگه یه مدت زمان طولانی مدام از ماهیچه کار بکشن یا اینکه فشار بیش از اندازه وارد بشه، اونوقت ماهیچه بجای بزرگ و قوی شدن، کوچیک و ضعیف میشه؟

این حرف اصلا علمی نیست ...

این سوختن ماهیچه ها نیست ..

کسایی که از رژیم غذایی درستی استفاده نمیکنن به دلیل اینکه کالری دریافتی پایینی دارن و اکثرا لاغر هستند

با انجام بدنسازی باعث مصرف کالری میشن و ممکنه که لاغر تر هم بشن...

ولی چیزی به اسم سوختن ماهیچه اصلا وجود نداره و حرفهای افراد بی اطلاع رو گوش ندید..

برای رشد در بدنسازی سه چیز نیازه :

تمرین صحیح

تغذیه اصولی

خواب و استراحت کافی برای ریکاوری عضلات...

Erfan.
19-09-2011, 21:18

من اصلا در این زمینه تخصص ندارم ولی تا جایی که میدونم، شما با تمرین کردن، تار های ماهیچه‌ای رو تخریب میکنید و سپس با خوردن مواد دارای پروتئین، بدن اون ها رو ترمیم میکنه و به مرور زمان تار ها بزرگ تر و قویتر میشن...
پس تمرین یک جنبه کار هست، تغذیه و استراحت موارد دیگه و حتی مهم تر از تمرین...
پس اگه زمان کافی رو به استراحت و در اصل Recovery اختصاص ندید تاثیر تمرینات رو کمتر احساس میکنید...

این چیزی بود که میدونستم...

موفق باشید.

saurron
19-09-2011, 22:27
ممنون دوستان
اما چطور میشه رژیم غذایی درستو تشخیص داد؟
من 85 کیلو هستم که روزی 100تا شنا و 50تا بارفیکس میزنم. میخواستم این مقدارو دو برابر کنم که این موضوع نگرانم کرد.
فرمولی برای محاسبه مقدار کالری مورد نیاز وجود داره؟
بازم ممنون :11:
---------------------------------------------------------
جناب مدیر انجمن چرا اینقدر گیر میدی واسه پست زدن قربونت برم. تازه بعدش هم که میشه پستو به راحتی ویرایش کرد و هرچی دوست داشته باشیم اضافه کنیم :31:
فقط اینو پاک نکنیا:40:

majid322
19-09-2011, 22:41
اینجا میتونید کالریتون رو محاسبه کنید ...

100 تا شنا و 50 تا بارفیکس برنامه ی تمرینیه کاملی نمیتونه باشه

در وحله ی اول پیشنهاد میکنم به باشگاه برید که نتیجه ی خیلی خوبی ببینید...

ولی اگه وقتش رو ندارید یا به هر دلیلی باشگاه نمیتونید برید میتونید توی خونه یه دمبل ساده با یه میز بگیرید و انواع حرکات رو انجام

بدید...

شنا 4 ست با حداکثر توان ( یعنی هر تعداد که تو یه ست تونستید) میتونه مفید باشه

فقط دقت کنید شنا رو یکروز در میون یا برای ریکاوری بهتر 2 روز در میون انجام بدین ...

shahab_f
26-09-2011, 18:59
آقا من 173 و 60 کیلو هستم. قبلا که بدنسازی رو شروع کردم، 54 کیلو بودم، با سیب زمینی و ماکارونی خوردن وزنم رو بردم بالا، اما نیمی از این افزایش وزن تبدیل به پهلو و شکم شد که ظاهرا قصد نداره بره، بنابراین خوردن سیب زمینی رو متوقف کردم. اما حالا سرعت رشدم عضلاتم کمه. میخواستم ببینم چیکار باید بکنم، که حجم بگیرم اما شکم در نیارم؟ مکمل نمیخوام

majid322
26-09-2011, 19:07
آقا من 173 و 60 کیلو هستم. قبلا که بدنسازی رو شروع کردم، 54 کیلو بودم، با سیب زمینی و ماکارونی خوردن وزنم رو بردم بالا، اما نیمی از این افزایش وزن تبدیل به پهلو و شکم شد که ظاهرا قصد نداره بره، بنابراین خوردن سیب زمینی رو متوقف کردم. اما حالا سرعت رشدم عضلاتم کمه. میخواستم ببینم چیکار باید بکنم، که حجم بگیرم اما شکم در نیارم؟ مکمل نمیخوام

سنتون چقدره؟

ببینید به طور کلی شما باید از رژیم درستی پیروی کنید ...

خورد نسیب زمینی و ماکارونی در صورتی که مداوم باشه و شما در سن رشد هم نباشی باعث چاقی شکمی میشه...

پس با تنظیم میزان چربی ، پروتئین و کربوهیرات به وزن دلخواه خودتون برسید...

تقریبا تقسیم این سه به این صورته :

15 درصد چربی 25 تا 30 درصد پروتئین و ما بقی کربوهیدرات ...

شما اول باید ببینید چقدر کالری در روز احتیاج دارید و بعد مقداری مازاد بر احتیاجتون کالری اضافه کنید تا

باعث افزایش وزنتون بشه..

shahab_f
26-09-2011, 21:18
سنتون چقدره؟

ببینید به طور کلی شما باید از رژیم درستی پیروی کنید ...

خورد نسیب زمینی و ماکارونی در صورتی که مداوم باشه و شما در سن رشد هم نباشی باعث چاقی شکمی میشه...

پس با تنظیم میزان چربی ، پروتئین و کربوهیرات به وزن دلخواه خودتون برسید...

تقریبا تقسیم این سه به این صورته :

15 درصد چربی 25 تا 30 درصد پروتئین و ما بقی کربوهیدرات ...

شما اول باید ببینید چقدر کالری در روز احتیاج دارید و بعد مقداری مازاد بر احتیاجتون کالری اضافه کنید تا

باعث افزایش وزنتون بشه..
مرســـی. سنم=22 . چربی رو از چه منبعی بگیرم؟ چند کالری نیاز دارم؟ هوازی رفتن چه جایگاهی در این برنامه داره؟

Facon_Archi
03-10-2011, 12:02
سلام
دوستان توی پونک و حومه باشگاه بدنسازی و فیتنس سراغ ندارید؟
اگه میشه آدرس و مشخصاتش رو اینجا یا توی پ.خ بگید
ممنون میشم.

MasterGeek
04-10-2011, 11:50
دوستان مشخصات من اینه:
وزن: 85
قد: 186

1. خیلی دنبال بدنسازی و حجم نیستم ولی کم کم دارم شکم و پهلو میارم، میخواستم بدنسازی برم و خلاصه رو فرم باشم، بدم هم نمیاد که کمی حجم عضلانی بگیرم

2. اصلا سابقه ی ورژشی ندارم، کارم همش پشت میز بوده، ورزشم هم بعضی وقتا پیاده روی، شاید 13 سال باشه که اصلا ورزشی نکرده باشم ازینرو شاید ماهیچه هام ضعیف باشن

3. من یه برنامه گرفتم (از یه دوست) که تقریبا یه چیزائی حالیش بود ولی باعث شد بعد از تمرین کلی عذاب بکشم سر گرفتگی عضلانی، برنامه ی من برای روز اول این بود:

گرم کردن 5 دقیقه
شکم
فیله
پرچم (خودم میگم پرچم، چون دستا رو میگرفتم رو میله ی پارالل و پاها رو 90 درجه میکردم)
شانه از عقب با هالتر
شانه از جلو با هالتر
قایق
سلام ژاپنی
دمبل
یه حرکت هم که وزنه رو با پشت ران بالا میبردم
یکی دو تا بارفیکس
و کشش

هرکدوم از حرکات هم باید 20، 15 10 5 و بعضی دیگه 25 20 18 15 10 8 تا انجام میدادم

به نظر خودم واسم سنگین بود ولی اون دوستم میگفت که باید بهت فشار بیاد، خلاصه میخوام بدونم برای کسی مثل با اهدافی که گفتم چه تیپ برنامه ای لازمه؟ این تیپ ورزش اصلا درسته؟

اینم بگم که میخوام مثل قدیم ندیما دوباره برگردم بسکتبال، (2 یا سه جلسه در هفته) و 3 جلسه در هفته هم بدنسازی کنم نظرتون چیه؟

---------- Post added at 11:50 AM ---------- Previous post was at 11:48 AM ----------

آها یه چیز دیگه اینکه هالتر رو خالی میرفتم یعنی نمیتونستم وزنه بذارم (ولی خود هالتر 10 15 کیلوئی وزن داشت)

rk1001
04-10-2011, 22:19
دوستان برای این میزهای 7 کاره بدنسازی آیا نقشه ای (یا عکس با سایز هر قسمت) هست که بشه از روش ساخت ؟
کلا چطور میشه این میز رو ساخت ؟

hamid_diablo
05-10-2011, 18:13
سلام

یه سوال درباره مصرف پروتئین دارم.من پروتئین رو با آب و فقط با 1 لیوان آب مصرف میکنم.میخواستم بدونم آب رو باید بیشتر بخورم؟
؟>
سئوال بعدیم هم اینکه مقداری از پروتئین ته لیوان ته نشین میشه و داخل آب حل نمیشه!!!اون مواد حل نشده رو هم باید مصرف کنم؟

MILAD MGH
08-10-2011, 20:45
سلام

یه سوال درباره مصرف پروتئین دارم.من پروتئین رو با آب و فقط با 1 لیوان آب مصرف میکنم.میخواستم بدونم آب رو باید بیشتر بخورم؟
؟>
سئوال بعدیم هم اینکه مقداری از پروتئین ته لیوان ته نشین میشه و داخل آب حل نمیشه!!!اون مواد حل نشده رو هم باید مصرف کنم؟
به نظر من کمه.من 1قوطی خالی گلوتامین داشتم که پروتیین رو میریختم داخلش و میخوردم.
(هر کاری کردم نتونستم عکسی که خودم گرفتم رو بذارم.یکی از اینترنت گرفتم.برای اینکه اندازش معلوم بشه این عکسو انتخاب کردم.)

این عکس:(تا اونجایی که خط آبی کشیدم آب میریختم.)

سوال دوم رو هم نمیدونم چون برای من ته نشین نمیشد.اگه توی همین قوطی های خالی کراتین با گلوتامین بریزی و خوب تکون بدی فکر نکنم چیزی ته نشین بشه.

+
اینو یادم رفت بگم که من از آب تقریبا گرم برای کامل حل شدن پروتئین استفاده میکردم.

behexen
17-10-2011, 21:26
دوستان ورزشکار
یه برنامه بدن سازی سنگین لطف می کنید برای من بنویسید ؟ می خوام هیکلم سریع بیاد :5:
اماتورم و تازه می خوام شروع کنم
وزن : 62
قد : 182
قدرت جسمانیمم متوسطه

MILAD MGH
17-10-2011, 22:58
دوستان ورزشکار
یه برنامه بدن سازی لطف می کنید برای من بنویسید ؟
اماتورم و تازه می خوام شروع کنم
وزن : 62
قد : 182
قدرت جسمانیمم متوسطه

یکی دو ماه اول تقریبا همه 1 برنامه رو میزنن.من 2 ماه اول با این برنامه کار میکردم:

1

پرس سینه هالتر 10*3

قفسه سینه دمبل 12*3

بالا سینه دمبل 12*3

جلو بازو هالتر ایستاده 10*3

جلو بازو سیم کش ایستاده 15*3

جلو پا 10*4

پشت پا 10*4

شکم 20*4

2

سرشانه هالتر جلو ایستاده 10*3

نشر طرفین دمبل 12*3

شراک هالتر جلو 10*3

پشت بازو هالتر خوابیده 10*3

پشت بازو سیم کش ایستاده 15*3

زیربغل قایقی 10*3

زیربغل سیم کش از جلو 15*3

فیله کمر 20*4

برنامه رو هم جواد مافی برام نوشته بود.کسایی که مردان آهنین رو میدیدن احتمالا میشناسنش.

behexen
18-10-2011, 23:04
یکی دو ماه اول تقریبا همه 1 برنامه رو میزنن.من 2 ماه اول با این برنامه کار میکردم:

1

پرس سینه هالتر 10*3

قفسه سینه دمبل 12*3

بالا سینه دمبل 12*3

جلو بازو هالتر ایستاده 10*3

جلو بازو سیم کش ایستاده 15*3

جلو پا 10*4

پشت پا 10*4

شکم 20*4

2

سرشانه هالتر جلو ایستاده 10*3

نشر طرفین دمبل 12*3

شراک هالتر جلو 10*3

پشت بازو هالتر خوابیده 10*3

پشت بازو سیم کش ایستاده 15*3

زیربغل قایقی 10*3

زیربغل سیم کش از جلو 15*3

فیله کمر 20*4

برنامه رو هم جواد مافی برام نوشته بود.کسایی که مردان آهنین رو میدیدن احتمالا میشناسنش.

ممنون از لطفتون
یه مورد دیگه که یادم رفت
مکمل چی بخورم باهاش ؟
این برنامه برای روز اول و دوم ه ؟ روز سوم رو استراحت کنم ؟
استفاده از تستسترون و ناندرلون تاثیر داره ؟
بعد از چه مدت از شروع ورزش استفاده کنم ؟

hompoil
18-10-2011, 23:14
سلام من قد بلندم و لاغر برای من چه ورزش و تغذیه در کل یک برنامه مناسب ارئه میدین؟؟ در کل میخوام اندام خوبی داشته باشم

MILAD MGH
19-10-2011, 17:36
ممنون از لطفتون
یه مورد دیگه که یادم رفت
مکمل چی بخورم باهاش ؟
این برنامه برای روز اول و دوم ه ؟ روز سوم رو استراحت کنم ؟
بعد از چه مدت از شروع ورزش استفاده کنم ؟

درباره دوره مصرف مکمل من چیز زیادی نمیدونم.ولی اگه تازه بدنسازی رو شروع کردی به نظر من زوده که مکمل مصرف کنی.شما حداقل باید 4 یا 5 ماه تمرین کنی بعد مکمل مصرف کنی.خودم بعد از 8ماه پروتیین مصرف کردم.

این برنامه رو من شنبه اولیش و دوشنبه دومیش رو تمرین میکردم.3شنبه استراحت دوباره 4شنبه و 5شنبه تکرارش میکردم.

تستسترون رو زیاد ازش نمیدونم ولی فک نکنم چیز خوبی باشه.

IRAN_KING
19-10-2011, 18:34

تستسترون هورمون رشد و در بدن مردان تولید میشه و فراوان هست ...

اگه نظر من رو می خواین استفاده نکنید اگه جونی به اندازه کافی تو بدنت هست و با تغذیه و مکمل بدن بیار رو فرم.

من خودم ناندرلون (انرژی زا) ... استفاده کردم 3 تا امپول داشتم که فقط 2 تا رو زدم! فوق العاده تاثیر جنسی بالایی داره .
اگه ضعف بدنی داری استفاده کردی کوتاه مدت اشکال نداره ناندرلون.

behexen
19-10-2011, 21:46
تستسترون هورمون رشد و در بدن مردان تولید میشه و فراوان هست ...

اگه نظر من رو می خواین استفاده نکنید اگه جونی به اندازه کافی تو بدنت هست و با تغذیه و مکمل بدن بیار رو فرم.

من خودم ناندرلون (انرژی زا) ... استفاده کردم 3 تا امپول داشتم که فقط 2 تا رو زدم! فوق العاده تاثیر جنسی بالایی داره .
اگه ضعف بدنی داری استفاده کردی کوتاه مدت اشکال نداره ناندرلون.

من دو تا تستسترون دو تا ناندرلون تزریق کردیم
هیچ تاثیری نداشت ! نه جنسی نه جسمی! البته یه مقدار جوش زد رو پشتم
نا گفته نماند روش تمرین نمیکردم :دی

new evil
20-10-2011, 00:47
سلام
من پیانو کار می کنم و می خوام دوره ی بدن سازی کار کنم
می خواستم بدونم بدن سازی روی انگشتام تاثیر میزاره یا نه
مثلا انگشتام کند تر می شن؟

new evil
23-10-2011, 20:07
سلام
من پیانو کار می کنم و می خوام دوره ی بدن سازی کار کنم
می خواستم بدونم بدن سازی روی انگشتام تاثیر میزاره یا نه
مثلا انگشتام کند تر می شن؟
کسی جواب مارو می دونه؟

MILAD MGH
23-10-2011, 20:20
کسی جواب مارو می دونه؟

فکر نکنم تاثیر داشته باشه.البته من پیانو کار نمیکنم!

دست من تا حدود 1 ساعت بعد از تمرین یکم میلرزه ولی بعدش دیگه عین قبل میشه!

haniehjan
29-10-2011, 22:56
سلام به دوستان . من خوشحال میشم که دوستانی داشته باشم که به پرورش اندام توجه دارن . اگه کسی هست که میخواد در مورد این رشته بیشتر بدونه و باهم تبادل نظر کنیم من در خدمتم .
من مرتضی هستم .31 ساله . متاهل . از 1376 شروع کردم به ورزش . 1382 از ورزش خداحافظی کردم . حالا بعد مدت طولانی دوباره شروع کردم ( 1 ماهه )
73 کیلو هستم و عناوینی در 10 مسابقه کسب کردم . یادش بخیر :D

M e i s a m
29-10-2011, 23:46
اخ اخ پنجشنبه عین .. کار کردم 2 روزه دارم از بازو درد میمیرم... بعد از یک سال دوباره شروع کردم و چه شروعی... :41:
با اب گرم هم درست نشد من چی کنم پشت و جلو بازوم درد میکنه ناجور...

Hamid Reza
31-10-2011, 00:09
سلام
من ميخوام يه مقدار وزنمو كم كنم بعد برم بدنسازي
نظر شما چيه؟
اول وزنو كم كنم بعد برم يا همزمان با هم؟
چه ورزشي بيشتر از همه كالري ميسوزونه؟
من دوران ابتدايي چاق بودم بعد لاغر شدم و الان مشكل شكم ندارم فقط ميخوام يه مقدار پاهام و ران هام و باسن لاغرتر بشه
چه ورزشهايي مستقيما روي ران ها و باسن تاثير ميزاره؟
ميگن اگه آدم بدنسازي بره و اصولي كار نكنه ممكنه حتي باسن و ران ها بزرگتر هم بشه
به نظر شما من بايد چيكار كنم؟

offlineinternet
31-10-2011, 08:48
سلام
نظر شما چيه؟
من دوران ابتدايي چاق بودم بعد لاغر شدم و الان مشكل شكم ندارم فقط ميخوام يه مقدار پاهام و ران هام و باسن لاغرتر بشه

ببین تو میتونی بری بدن سازی و بعد از یک سال حیکلی توپ تحویل بگیری و میتونی هم بعد از یک سال بدنت بد ریختر از الان شده باشه{کلی میگم}

یه اصل هست تو بدن سازی

بدن ورزشی هست برا حجم اوردن نه لاغر شدن

ولی خوب از وقتی ورزش های هوازی اومده وسط یکم قضیه فرق کرده

منم خودم دارم اب میکنم
الان حدود ۱ ماه نیم هست حدود ۱۰ کیلو اب کردم
این فقط با ورزش مداوم و با رزیم غذایی خوب و برنامه ورزشی مناسب امکان پذیره

من برا پا و باسن اینا رو میزنم

پرس پا و جلو رون و پشت رون و یه سری ورزش هوازی:46:

البته همیشه سوپر بزن و ست های بالا مثلا ۶ ست و تعداد بالا ولی سبک

مثلا من جلو رون رو ۶ ست ۴۰ تایی میزنم با وزن ۲۵ کیلو

دچرخه زیاد بزن مثلا ۴۰ دقیقه
و راه هم قبل و بعد تمرین برو رو تریدمیل مثلا با سرعت بین ۵ تا ۸ {فقط راه برو} به مدت ۴۰ دقیقه
ال اپتیکال هم خیلی برو مثلا همین ۳۰ دقیقه

برا شکمم اینو بزن

شکم شیب+شکم عکس+مسگری
+
دراز و نشست + adb ران + چوب شکم

شش ست بزن و تعداد هم توان باشه
این توان مثلا شکم شیب میزنی ۲۰ تا و بعد از ۲۱ شکم شروع میکنه به سوختن {خودت میفهمی} اونوقت تا ۲۵ ییا ۳۰ بزن
چوب هم ۲۰۰ تا بزن
مسگری هم ۲۰۰ تا

اصلا استراحت نکن
ببین اصلا استراخت نکن

اوکی ؟
سوالی داشتی بپرس:11:

amir_ata_21
31-10-2011, 12:00
سلام
نظر شما چيه؟
آره درسته بهتر ورزش هوازی کنه مثل طناب، دوچرخه و یا تردمیل که تاثیرش از همه ی این ها بیشتر هست
همزمان با وزرن کم کردن پایین تنتم کوچیکتر می شه ولی اگه وراثتی پایین تنت چاق تره نیابد انتظار معجزه داشته باشی و در مجموع چربی پایین تنه کم خطر تره ولی خیلی خیلی سخت آب می شه
من به همین مشکل شما دچار هستم خیلی با اراده هم هستم چهار سال بدنسازی می کردم حالام ترد میل می زنم:11:

Ghaioom
31-10-2011, 21:19
با سلام
میگما من چند وقته دمبل میزنم یه چند تا حرکت واسه قدرتی کردن دستام ولی اصلا زورم زیاد نشده من میخوام رو دستام وایسم قدرتی بشن ولی این تمریناتی که کردم اصلا هنوز کمکی به من نکرد. من یه ماهه فک کنم دمبل میزنم و یه لاستیک دایره ای کوچیک واسه دستام هست با اون هم تمرین میکنم.
میشکل چیه؟

asklt
31-10-2011, 21:31
با سلام
میگما من چند وقته دمبل میزنم یه چند تا حرکت واسه قدرتی کردن دستام ولی اصلا زورم زیاد نشده من میخوام رو دستام وایسم قدرتی بشن ولی این تمریناتی که کردم اصلا هنوز کمکی به من نکرد. من یه ماهه فک کنم دمبل میزنم و یه لاستیک دایره ای کوچیک واسه دستام هست با اون هم تمرین میکنم.
میشکل چیه؟

شما داری ورزش میکنی درست 1 ماه کار کردی درست ولی آیا برنامه غذایتون هم عوض کردید ؟ من فکر کنم مثل همیشه غذا میخورید برنامه غذاری نقش بسیار مهمی در قوی شدن بدن داره :46:

Ghaioom
31-10-2011, 21:58
برنامه غذایی نه مثل قبله. یعنی باید چیکار کنم؟

Hamid Reza
31-10-2011, 22:26
ببین تو میتونی بری بدن سازی و بعد از یک سال حیکلی توپ تحویل بگیری و میتونی هم بعد از یک سال بدنت بد ریختر از الان شده باشه{کلی میگم}

یه اصل هست تو بدن سازی

بدن ورزشی هست برا حجم اوردن نه لاغر شدن

ولی خوب از وقتی ورزش های هوازی اومده وسط یکم قضیه فرق کرده

منم خودم دارم اب میکنم
الان حدود ۱ ماه نیم هست حدود ۱۰ کیلو اب کردم
این فقط با ورزش مداوم و با رزیم غذایی خوب و برنامه ورزشی مناسب امکان پذیره

من برا پا و باسن اینا رو میزنم

پرس پا و جلو رون و پشت رون و یه سری ورزش هوازی:46:

البته همیشه سوپر بزن و ست های بالا مثلا ۶ ست و تعداد بالا ولی سبک

مثلا من جلو رون رو ۶ ست ۴۰ تایی میزنم با وزن ۲۵ کیلو

دچرخه زیاد بزن مثلا ۴۰ دقیقه
و راه هم قبل و بعد تمرین برو رو تریدمیل مثلا با سرعت بین ۵ تا ۸ {فقط راه برو} به مدت ۴۰ دقیقه
ال اپتیکال هم خیلی برو مثلا همین ۳۰ دقیقه

برا شکمم اینو بزن

شکم شیب+شکم عکس+مسگری
+
دراز و نشست + adb ران + چوب شکم

شش ست بزن و تعداد هم توان باشه
این توان مثلا شکم شیب میزنی ۲۰ تا و بعد از ۲۱ شکم شروع میکنه به سوختن {خودت میفهمی} اونوقت تا ۲۵ ییا ۳۰ بزن
چوب هم ۲۰۰ تا بزن
مسگری هم ۲۰۰ تا

اصلا استراحت نکن
ببین اصلا استراخت نکن

اوکی ؟
سوالی داشتی بپرس:11:

شما يه ماه و نيم 10 كيلو كم كردي؟
من 10 12 كيلو كم كنم ديگه غمي ندارم:31:
ميشه برنامه غذايي هم كه رعايت ميكنيد به من بديد

ببين شما ميگي پرس پا و جلو رون و پشت رون بزن
يه سريا ميگن اگه قبل از لاغر كردن شروع كنيد به پرس پا زدن و سفت كردن عضلات اون قسمت بعدا خيلي آب كردنش مشكل ميشه

من دنبال حجم آوردن نيستم
به اندازه كافي حجم دارم:31: قدمم 190 هست
من فقط ميخوام يه مقدار پايين تنم لاغرتر شه و بالا تنه هميني كه هست يه مقدار خوش دست تر شه

haniehjan
31-10-2011, 22:42
با سلام
میشکل چیه؟

داداش این دستهایی که شما میگید باید اول از بالا شروع میکردید از بازوها گرفته تا ساعد و پنجه . باید تمرینات بخصوص
هر قسمت رو انجام بدید تا قدرت دستهاتون زیاد بشه . ضمنا به نظر من یک ماه کافی نیست . توی یک ماه تازه اصول درست زدن و درست انجام دادن حرکات رو یاد میگیری . شما باید صبور باشی.
شما باید یه برنامه ریزی خوب برا انجام حرکات داشته باشید تا نتیجه بهتری بدست بیارید. مثلا نباید هر روز بازو کار کنید و با دمبل هر روز بیوفتی سر بازوهاتون . برا حجم یا قدرتی کار کردن حتما باید چند قانون اساسی رو رعایت بکنی . مثل استرحت و تغذیه .
شما لطف کن بیشتر از انگیزه و هدفت برا انجام تمرینات برا من بگو تا بیشتر بتونم راهنماییت کنم . مثلا اگه فقط برا قدرت میخوای فلسفش فرق میکنه با اینکه بخوای بازوهای خوشکلی از لحاظ حجم داشته باشی
موفق باشی

M e i s a m
31-10-2011, 23:24
شما يه ماه و نيم 10 كيلو كم كردي؟
من 10 12 كيلو كم كنم ديگه غمي ندارم:31:
ميشه برنامه غذايي هم كه رعايت ميكنيد به من بديد

ببين شما ميگي پرس پا و جلو رون و پشت رون بزن
يه سريا ميگن اگه قبل از لاغر كردن شروع كنيد به پرس پا زدن و سفت كردن عضلات اون قسمت بعدا خيلي آب كردنش مشكل ميشه

من دنبال حجم آوردن نيستم
به اندازه كافي حجم دارم:31: قدمم 190 هست
من فقط ميخوام يه مقدار پايين تنم لاغرتر شه و بالا تنه هميني كه هست يه مقدار خوش دست تر شه

سلام
یه برنامه با همین هدف به منم بدید :دی
قدم 185 وزنم فکر کنم 65 باشه
و میخوام تو ناحیه شکم کلیه ها ران باسن اب کنم و دنبال حجم اوردن نیستم

به نظرتون برم با مربی باشگاه صحبت کنم خوبه یا نه؟ و اینکه یه بنده خدایی میگفت بیا واست چربی سوز میارم کارتو راحت میکنه بدون دردسر نظرتون چیه؟ یه موقعی عوارضی بدبختی ای چیزی نداشته باشه...؟

Ghaioom
01-11-2011, 09:00
داداش این دستهایی که شما میگید باید اول از بالا شروع میکردید از بازوها گرفته تا ساعد و پنجه . باید تمرینات بخصوص
هر قسمت رو انجام بدید تا قدرت دستهاتون زیاد بشه . ضمنا به نظر من یک ماه کافی نیست . توی یک ماه تازه اصول درست زدن و درست انجام دادن حرکات رو یاد میگیری . شما باید صبور باشی.
شما باید یه برنامه ریزی خوب برا انجام حرکات داشته باشید تا نتیجه بهتری بدست بیارید. مثلا نباید هر روز بازو کار کنید و با دمبل هر روز بیوفتی سر بازوهاتون . برا حجم یا قدرتی کار کردن حتما باید چند قانون اساسی رو رعایت بکنی . مثل استرحت و تغذیه .
شما لطف کن بیشتر از انگیزه و هدفت برا انجام تمرینات برا من بگو تا بیشتر بتونم راهنماییت کنم . مثلا اگه فقط برا قدرت میخوای فلسفش فرق میکنه با اینکه بخوای بازوهای خوشکلی از لحاظ حجم داشته باشی
موفق باشی
من قبلا که سوال کردم از چند نفر گفتن مچ و ساعد و بازوهات رو تمرین کن. منم اینارو میزنم با دمبل و اون لاستیک دایره ای کوچیک که گفتم. شنا هم میرم. ولی یه برنامه تمرینی خوبی ندارم. اگه شما یه برنامه تمرینی میتونی بدی خوب میشه. همینجوری خودم میزنم! :31:من فقط میخوام قدرت دستام زیاد بشه طوری که بتونم نشسته رو دستام وایسم. بازوهای خوشکلی هم نباشه مشکلی نیست فقط قدرتشو داشته باشم.
من خیلی دنبال اینم. الان که نمیشه رفت باشگاه وگرنه شاید میرفتم.
ممنون

haniehjan
01-11-2011, 20:18
من قبلا که سوال کردم از چند نفر گفتن مچ و ساعد و بازوهات رو تمرین کن. منم اینارو میزنم با دمبل و اون لاستیک دایره ای کوچیک که گفتم. شنا هم میرم. ولی یه برنامه تمرینی خوبی ندارم. اگه شما یه برنامه تمرینی میتونی بدی خوب میشه. همینجوری خودم میزنم! :31:من فقط میخوام قدرت دستام زیاد بشه طوری که بتونم نشسته رو دستام وایسم. بازوهای خوشکلی هم نباشه مشکلی نیست فقط قدرتشو داشته باشم.
من خیلی دنبال اینم. الان که نمیشه رفت باشگاه وگرنه شاید میرفتم.
ممنون

اگه میشه خودتون رو معرفی بکن برام. چون بهتر و بیشتر میتونم کمکتون کنم . کلا میخوام سن و وزن و قدتون رو بدونم .
روی دستاتون وایستادن چه کیفی داره اخه . اگه همون بالانس قدرتی منظورتونه که باز خوبه . من که جوون بودم عاشق کارهای قدرتی بودم و همیشه با دوستام رقابت داشتیم . حالا
من فقط میتونم شبها انلاین باشم . چون بقیه اوقات سر کارم. شما میتونی یاهو ای دی منو داشته باشی تا اونجا هم برام پی ام بدی . من همیشه دوست داشتم به همه کمک کنم. امیدوارم بتونم به شما هم کمک کنم .
موفق باشی

haniehjan
01-11-2011, 20:21
یادم رفت یاهو ای دیم رو بدم .

mortezatravians

gamer5
01-11-2011, 21:49
دوستان من میخواستم رو هیکلم یکم کار کنم تا هم وزنم بیشتر بشه هم عضلانی بشه.20 سالم هست قدم 178 و متاسفانه وزنم 56 که خیلی کمه :41:
حالا میخواستم برم باشگاه بدنسازی ولی واقعا نمیخوام از هورمون و قرص و پودر و این قبیل چیزا مصرف کنم.آیا بدون اینا میشه به نتیجه ای رسید؟

haniehjan
01-11-2011, 23:36
دوستان من میخواستم رو هیکلم یکم کار کنم تا هم وزنم بیشتر بشه هم عضلانی بشه.20 سالم هست قدم 178 و متاسفانه وزنم 56 که خیلی کمه :41:
حالا میخواستم برم باشگاه بدنسازی ولی واقعا نمیخوام از هورمون و قرص و پودر و این قبیل چیزا مصرف کنم.آیا بدون اینا میشه به نتیجه ای رسید؟

شما واقعا وزنتون کمه و حتما باید زیادش بکنید. حالا اگه نمیخوایید پودر مصرف کنید کارتون رو سخت میکنه چون تامین کربوهیدرات و پروتین لازم برا افزایش وزن با تغذیه عادی خیلی هزینه بالا و وقتگیرتر و هم اینکه حوصله و معده :31:میخواد
من به شما پیشنهاد میکنم فعلا با تغذه عادی برو باشگاه و بعدا که تحقیق در مورد این پودرها کردی شروع به مصرفشون بکنی . ظمنا از داروخانه ها تهیه بکن .
شما باید هر روز در وعده های غذاییت از غذاهای پر کالری استفاده بکن . مثلا سیب زمینی از بهترینهاست از خرما و شیر هم غافل نشو . سعی کن تعداد وعده هاتو زیاد بکنی . مثلا صبحانه رو زودتر بخور تا بتونی وسط صبحا
نه و ناهار یه وعده اضافه بکنی . و همچنین یه وعده هم بین ناهار و شام . قبل خواب هم یه لیوان شیر با عسل بزن تو رگ:31:
ببین دوست من اگه بخوام واضحتر بگم شما باید همیشه فکتون کار کنه . سعی کن به غذا خوردن علاقه پیدا بکنی .
باید شکمو باشی .
اینطوری من به شما قول میدم وزنتون به حد دلخواهتون میرسه . البته اگه نرسه میخواد چیکار کنه با اینهمه خوردن
lol

Ghaioom
02-11-2011, 09:15
اگه میشه خودتون رو معرفی بکن برام. چون بهتر و بیشتر میتونم کمکتون کنم . کلا میخوام سن و وزن و قدتون رو بدونم .
روی دستاتون وایستادن چه کیفی داره اخه . اگه همون بالانس قدرتی منظورتونه که باز خوبه . من که جوون بودم عاشق کارهای قدرتی بودم و همیشه با دوستام رقابت داشتیم . حالا
من فقط میتونم شبها انلاین باشم . چون بقیه اوقات سر کارم. شما میتونی یاهو ای دی منو داشته باشی تا اونجا هم برام پی ام بدی . من همیشه دوست داشتم به همه کمک کنم. امیدوارم بتونم به شما هم کمک کنم .
موفق باشی

یادم رفت یاهو ای دیم رو بدم .

mortezatravians
من 20 ساله، وزن 60 ، قد 180 یا دوروبراش

من میخوام مثل پارکور کارا یا ایروبیک کارا یه حرکاتی بزنم واسه همین میخوام دستام قدرت داشته باشه که ضعیف نباشم من یکم ضعیفم آخه وزنمو که دیدی کمه و قدرتم هم اونقد نیست. و تصمیم گرفتم دستامو قدرتی کنم.
شما این لینک رو ببین چه قدرتی رو دستاش داره منم همینو میخوام از یه کلیپ فری راننینگ گرفتمش :31:من چون الان نمیتونم برم باشگاه یونیور میرم به خاطر همینه شاید اگه یونیور نمیرفتم میرفتم باشگاه واسه اینکارا.

مگه شما چند سالته؟! و اون موقع چند سالت بود؟! :31:

اددت کردم.

ممنون دوست عزیز

haniehjan
02-11-2011, 20:48
من 20 ساله، وزن 60 ، قد 180 یا دوروبراش

من میخوام مثل پارکور کارا یا ایروبیک کارا یه حرکاتی بزنم واسه همین میخوام دستام قدرت داشته باشه که ضعیف نباشم من یکم ضعیفم آخه وزنمو که دیدی کمه و قدرتم هم اونقد نیست. و تصمیم گرفتم دستامو قدرتی کنم.
شما این لینک رو ببین چه قدرتی رو دستاش داره منم همینو میخوام از یه کلیپ فری راننینگ گرفتمش :31:من چون الان نمیتونم برم باشگاه یونیور میرم به خاطر همینه شاید اگه یونیور نمیرفتم میرفتم باشگاه واسه اینکارا.

مگه شما چند سالته؟! و اون موقع چند سالت بود؟! :31:

اددت کردم.

ممنون دوست عزیز

من 31 سالمه و اونموقع تقریبا هم سن شما بودم .
من قبلا هم گفتم که این حرکت اسمش بالانس قدرتی نام داره البته اون یارو که تو اون فیلم بود اول بالانس قدرتی رو رفت بعد تبدیلش کرد به تک دست . یادش بخیر من عاشق اون حرکت بودم و این حرکته خیلی رو سرشونه ها فشار میندازه پس باید سرشونه هاتو خیلی تقویت بکنی .
من میگم شما پرورش اندام رو شروع بکن . چون با این کار چند چیز نصیبت میشه . اول اینکه خوش هیکل میشی . دوم شما قدرت زیادی بدست میاری . سوم وزنت ایده ال و اونی میشه که خودت میخوای .
قدرتت که بالا بره حتما میتونی حرکتهای خیلی بیشتری مثل اون بالانس قدرتی انجام بدی .
من شبها انلاینم بعد ساعت 9. با هم بیشتر میحرفیم

mjorh
03-11-2011, 01:06
این قرص LSB چجوریاس؟ خوبه بده ؟

mjorh
03-11-2011, 12:02
یه دوره خوب میخوام واسه افزایش وزن و حجم ....
چ اطلاعاتی باس بدم؟

Ghaioom
04-11-2011, 23:02
من 31 سالمه و اونموقع تقریبا هم سن شما بودم .
من قبلا هم گفتم که این حرکت اسمش بالانس قدرتی نام داره البته اون یارو که تو اون فیلم بود اول بالانس قدرتی رو رفت بعد تبدیلش کرد به تک دست . یادش بخیر من عاشق اون حرکت بودم و این حرکته خیلی رو سرشونه ها فشار میندازه پس باید سرشونه هاتو خیلی تقویت بکنی .
من میگم شما پرورش اندام رو شروع بکن . چون با این کار چند چیز نصیبت میشه . اول اینکه خوش هیکل میشی . دوم شما قدرت زیادی بدست میاری . سوم وزنت ایده ال و اونی میشه که خودت میخوای .
قدرتت که بالا بره حتما میتونی حرکتهای خیلی بیشتری مثل اون بالانس قدرتی انجام بدی .
من شبها انلاینم بعد ساعت 9. با هم بیشتر میحرفیم
مگه الان عاشق اون جرکت نیستی؟ یعنی الان بزرگ شدی نمیتونی بری یا دیگه باهاش حال نمیکنی؟
شما مثل اینکه میگی برو باشگاه من که الان نمیتونم برم.
من دمبل دارم میتونم با اینا هم کار کنم تو خونه.

این لینک رو هم ببین این رو دو تا انگشتاش یه لحظه میره اینو یکی از همسایمون تو گوشیش داشت خیلی باحاله. این قدرت انگشتاش در حد المپیکه ! :31::27:

schumi_268
05-11-2011, 00:32
یه دوره خوب میخوام واسه افزایش وزن و حجم ....
چ اطلاعاتی باس بدم؟

چقد میخواید هزینه کنید؟قد و وزنتون رو بگین دوستان بهتر راهنمایی میکنن

mjorh
05-11-2011, 01:05
چقد میخواید هزینه کنید؟قد و وزنتون رو بگین دوستان بهتر راهنمایی میکنن
قد :165
وزن : 54
هزینه ام از 100 تا 300 تومن
درضمن یه ساله ک کار میکنم ،تو این یه سالم 10 کیلو وزنم بالا رفته اما شیش ماهه ک وزنم اصن بالا نمیره:41:

haniehjan
14-11-2011, 00:33
مگه الان عاشق اون جرکت نیستی؟ یعنی الان بزرگ شدی نمیتونی بری یا دیگه باهاش حال نمیکنی؟
شما مثل اینکه میگی برو باشگاه من که الان نمیتونم برم.
من دمبل دارم میتونم با اینا هم کار کنم تو خونه.

این لینک رو هم ببین این رو دو تا انگشتاش یه لحظه میره اینو یکی از همسایمون تو گوشیش داشت خیلی باحاله. این قدرت انگشتاش در حد المپیکه ! :31::27:

سلام . شرمنده . یه مدته که سرم شلوغه و نمیتونم بیام اینجا سر بزنم .
من اونموقع اون شور و هیجان زدن اون حرکتهارو داشتم ولی حالا برام اصلا حوصله ام اجازه نمیده که از اون کارا بکنم
دیگه بقول شما حال نمیکنم .
با دو تا دمبل خیلی حرکتها میشه انجام داد . البته با یه میز مناسب بهتر میشه . از بازوهات گرفته تا ساعد و سرشانه و حتی زیربغل و سینه . ولی ولی نباید انتظار زیادی داشته باشی که بخوای بدن جالبی در بیاری .ولی برا شروع بد نیست
البته اگه دمبلهات هم خوب باشن . یعنی وزنش کم نباشن .
اگه بتونی بری باشگاه که عالی میشه . چون اموزش به صورت تئوری سخته و اونجا میتونی تمام حرکتها رو یاد بگیری .
در مورد شنا بگم که خوبه و میتونی در مورد سینه هات روش حساب بکنی . حتی از دستهاتو نزدیکتر بگیری در پشت بازوهات هم میتونی فشار خوبی ایجاد کنی . از چوب شنا در حالتی استفاده بکن که ارتفاع پاهات از سایر بدنت بالاتر باشه
کلا کار در خونه بیشتر استقامتت رو بالا میبره تا حجمت و قدرتت . چون باید در خونه از تعداد حرکات بیشتری
استفاده بکنی تا فشار مناسب حاصل بیاد. من خودم حدود یه سال با چند تا دمبل و وزنه ور رفتم بعدش به باشگاه رفتم .
موفق باشی

schumi_268
20-11-2011, 14:23
یه وی پروتئین اپتیموم دارم 10 پوندی هر کی خواست خبر بده.از آمریکام خریدم

HITB0Y
21-11-2011, 14:53
سلام
یه تردمیل با قدرت و استحکام(موتور و بدنه), امکانات و برنامه های متنوع, دارای شیب, گارانتی معتبر, ورزن 120, تا حداکثر 1 تومان
چه مدل هایی پیشنهاد میدید؟
نظرتون دباره شرکت های راین و لطیفی چیه؟
ببخشید خلاصه گفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lahij_web
23-11-2011, 09:44
قد :165
وزن : 54
هزینه ام از 100 تا 300 تومن
درضمن یه ساله ک کار میکنم ،تو این یه سالم 10 کیلو وزنم بالا رفته اما شیش ماهه ک وزنم اصن بالا نمیره:41:

ظاهــــــــــــر میشویـــــــــــمـ ! :27:
بر و بچ قدیمـیــ کوجان؟!؟
...
شما برای افزایش حجم و وزن و صد البته قدرت عضلانی باید روی یه سری مسایل توجه داشته باشی . اینکه تو یک سال اول پیشرفت خوبی داشتی دلیلش موجه هست و پاسخ بدنت به شوکی هست که بهش دادی / بعد از این مدت شرایطی پیش میاد که بدن بهش خو میگیره و برای تحریک به رشد نیاز به تنوع داره . هم تمرینی و هم تغذیه ای .
پیشنهادم اینه شما برنامه ای هایی که ازش تا حالا استفاده کردی رو برامون بذاری تا روش برات یه پیشنهاد تاپ داشته باشیم .
مطمئنم لذت تمرین رو تازه احساس خواهی کرد .
ضمنا ... 300 تومن واسه چی میخوای هزینه کنی !!؟؟!؟!؟! :19: نهایتش همون زیر 100 تومنه اونم نه همین اول کار ...

lahij_web
23-11-2011, 10:00
این قرص LSB چجوریاس؟ خوبه بده ؟

LSB یکی از مکمل های اشتها آوره . احتمالا با توجه به ترکیبش با تحریک HGH باعث افزایش اشتها و وزن میشن . مثل تموم مکمل های افزایش وزن و اشتها ویتامین های سری B رو داره که شما با مخمر آبجو هم میتونید این ویتامین ها رو جذب کنید . حاوی سه نوع باکتری :
Lactobacillus acidophilus (Bacteria A) ~ Bifidobacterium longum (Bacteria B) ~ Streptococcus thermophilus
که این باکتری ها گمونم تو فراورده های لبنی مخصوصا ماست هست .
دوستان اطلاعات کامل تری دارن بفرمایید .

mjorh
23-11-2011, 21:40
ظاهــــــــــــر میشویـــــــــــمـ ! :27:
بر و بچ قدیمـیــ کوجان؟!؟
...
شما برای افزایش حجم و وزن و صد البته قدرت عضلانی باید روی یه سری مسایل توجه داشته باشی . اینکه تو یک سال اول پیشرفت خوبی داشتی دلیلش موجه هست و پاسخ بدنت به شوکی هست که بهش دادی / بعد از این مدت شرایطی پیش میاد که بدن بهش خو میگیره و برای تحریک به رشد نیاز به تنوع داره . هم تمرینی و هم تغذیه ای .
پیشنهادم اینه شما برنامه ای هایی که ازش تا حالا استفاده کردی رو برامون بذاری تا روش برات یه پیشنهاد تاپ داشته باشیم .
مطمئنم لذت تمرین رو تازه احساس خواهی کرد .
ضمنا ... 300 تومن واسه چی میخوای هزینه کنی !!؟؟!؟!؟! :19: نهایتش همون زیر 100 تومنه اونم نه همین اول کار ...
مرسی

سینه با دستگاه باز 3*15
پرس سینه با هالتر 3*9+1*5
قفسه سینه با دمبل 1*16
بالا سینه با هالتر3*9+1*5
شنو سوئدی 3*9
پل آور با دمبل 3*9
بارفیکس3*9
زیربغل سیم کش از جلو باز 3*9+1*5
برنامه 2

جلو بازو دمبل تک تک نشسته 3*9
جلوبازو هالتر لاری3*9 1*5
جلوبازوتک دمبل درشیب بالا3*9 1*5

پشت بازو تک دمبل نشسته3*9
پشت جفت دمبل خوابیده 3*9
پشت باکابل+پشت گردن3*9

سرشانه هالترازپشت نشسته3*9
سرشانه ازجلو3*9 1*5
شراک بادمبل نشسته3*9

نشرازجلوبادمبل تک تک نشسته3*9

جلوران بادستگاه4*10 +2*8
پشت ران3*10 3*8
ساق پا2*30
درضمن مربی من هر2ماه یک باربرنامه روعوض میکنه این برنامه جدیدمه

s@har
24-11-2011, 20:07
چندتاسوال دارم بااجازه مطرح میکنم
۱.عضله سازی وچربی سوزی نبایدهمزمان باشه؟اگه عضله سازی مربوط به یه قسمت وچربی سوزی مال یه قسمت دیگه باشه چی؟
۲.تو بدنسازی ورزشی هم هست که واسه افزایش قد مفیدباشه؟
۳.شایداینجاواسه مطرح کردن سوال سومم مناسب نباشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اماخوب به بزرگی خودتون عفوکنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من تویهوبلاگی خوندم میشه باورزش های خاصی افتادگی ابرو روبرطرف کرد یاگونه هاولب ها رو حجیم ترکردبعضی جاهاورزش هایی رو هم شنیدم واسه این قسمت ها حالااینایی که شنیدم درسته؟یعنی میشه؟اگه میشه تاچه حدی موثره؟

Glad Boy
24-11-2011, 22:45
سلام دوستان

ببخشید می خواستم بدونم برای اینکه بدنم مثل این عکسه بشه حتما باید برم باشگاه ؟ منظورم اینه که خودم نمی تونم
با ورزش و توی خونه و بدون داشتن وسایل آنچنانی هیکلم رو این شکلی کنم ؟!

البته من بیشتر روی شکم و سینه تاکید دارم و همین جوری که این عکس هست شاید هم کمتر واسم کافیه ! نمی خوام
هیکل آنچنانی درست کنم :31: !

ali703
26-11-2011, 11:39
من تا 1 سال پیش بدنسازی کار میکردم ولی الان به خاطر مشغله متاسفانه نمیتونم کار کنم. فقط مواظب بدنتون باشید و زیاد حجمی کار نکنید که اگر بدن حجم بگیره و ترک باشگاه کنین همه اضلات میره رو شکم سعی کنید بیشتر تا حد امکان تفکیک کار کنید

lahij_web
27-11-2011, 10:29
مرسی

درضمن مربی من هر2ماه یک باربرنامه روعوض میکنه این برنامه جدیدمه
...
ببین دوست من ، برنامه کمی مورد دار هست ( البته مربی شما رو از نزدیک دیده و حتما هدفی داشته ) ولی به نظرم فشار وارده روی یه عضله نسبت به عضله دیگه بیشتر هست و حرکات با هم مچ نیستند .
هدف ما اینه که حرکاتی رو انتخاب کنیم که در کنار عضله هدف عضلات کمکی رو هم درگیر کنه تا تحریک مضاعف برای رشد صورت بگیره .
این پیشنهاد منه برای 4 هفته : ( با رعایت جزء به جزء مسایلی که میگم و نحوه صحیح اجرای حرکات )
جلسه اول:
گرم کردنی و کششی 5 تا 10 دقیقه
پرس سینه هالتر 2 ست 15 تایی سبک - 3 ست 8 تایی متوسط
پرس بالاسینه هالتر 3 ست 12 تایی
قفسه سینه دمبل 3 ست 10 تایی
پارالل 2 ست X تایی
سرشانه هالتر از جلو 3 ست 12 تایی ( دست بازتر از عرض شانه
سرشانه دمبل طرفین 3 ست 12 تایی
سرشانه هالتر از پشت 3 ست 10 تایی
شکم کرانچ
...
جلسه دوم :
جلوران دستگاه 2 ست 12 تایی سبک
اسکوات هالتر2 ست 12 تایی سبک - 3 ست 8 تایی
پشت ران هالتر 3 ست 12 تایی
ساق پا ایستاده 2 ست X تایی
فیله کمر دستگاه یا سلام ژاپنی 3 ست 15 تایی
...
جلسه سوم :
بارفیکس 3 ست 8 تایی
زیر بغل تک دمبل خم 3 ست 10 تایی
زیر بغل سیمکش از پشت 3 ست 12 تایی
زیر بغل قایقی یا روئینگ 3 ست 10 تایی
کول هالتر 3 ست 10 تایی
جلوبازو هالتر ایستاده 2 ست 20 تایی سبک
جلوبازو هالتر ایستاده دست متوسط 3 ست 10 تایی
جلوبازو دمبل نشسته تکی 3 ست 10 تایی
پشت بازو سیمکش 3 ست 12 تایی
پشت بازو هالتر خوابیده 3 ست 8 تایی
پشت بازو نیمکت 2 ست 15 تایی

...
بین حرکات 2 دقیقه استراحت
بین ستها 1 دقیقه نهایتا استراحت
این برنامه مقدماتی هست و شما رو برای برنامه بعدی آماده میکنه .
از دید ما پاورلیفتر ها کلید رشد حرکات عجیب غریب بدنسازی نیست بلکه درست زدن حرکات ، پایبند بودن به حرکات اصلی پایه و سخت کوشیه .
.............

s@har چندتاسوال دارم بااجازه مطرح میکنم
۱.عضله سازی وچربی سوزی نبایدهمزمان باشه؟اگه عضله سازی مربوط به یه قسمت وچربی سوزی مال یه قسمت دیگه باشه چی؟
۲.تو بدنسازی ورزشی هم هست که واسه افزایش قد مفیدباشه؟
۳.شایداینجاواسه مطرح کردن سوال سومم مناسب نباشهاماخوب به بزرگی خودتون عفوکنین
من تویهوبلاگی خوندم میشه باورزش های خاصی افتادگی ابرو روبرطرف کرد یاگونه هاولب ها رو حجیم ترکردبعضی جاهاورزش هایی رو هم شنیدم واسه این قسمت ها حالااینایی که شنیدم درسته؟یعنی میشه؟اگه میشه تاچه حدی موثره؟
1- سوالتو اینطور میشه خلاصه جواب داد که عضله برای تامین انرژی از کالری استفاده میکنه و اگر ذخایرش محدود باشه و یا تموم شه آخرین جایی که میره چربی ها هستند و به همینخاطر رشد عضلانی و به تبع اون استفاده بیشتر از کالری باعث میشه زودتر سراغ چربی ها برن و چربی سوزی صورت بگیره . چربی سوزی به هیچ وجه موضعی نیست و کلی صورت میگیره .
2- کلا بدنسازی و ورزشهای قدرتی بر خلاف تصور عموم باعث افزایش قد هم میشه ! البته برخی ورزشهای قدرتی مثل پاورلیفتینگ یا وزنه برداری یا ... چون یه سری حرکات اجتناب ناپذیر هستند باعث جلوگیری از رشد قد میشن . شما فقط باید از اجرای حرکاتی که به صفحات رشد قد فشار میارن خودداری کنی یا نشسته بزنی . مثلا اسکوات نزنی یا پرس های سرشانه رونشسته انجام بدی و ... . وزنه زدن باعث ترشح بیشتر هورمون رشد میشه و مفیدترین روش ها برای رشد قدیه .
3- این قسمت هایی که گفتیدبعضیاش یا عضله ندارند یا عضلاتش بسیار کوچک و ضعیف هستند که بشه با تمرین فرم بهش داد . ولی شاید باورت نشه تمریناتی برای مردمک چشم هم هست که به سادگی ازش میگذریم. دقیقا با تمرین روی عضلات صورت مثل ابروها و گونه و ... میشه بهش فرم داد ولی حجیم کردنشو اصلا نمیشه قول داد .
بالا پایین کردن و انقباض این عضلات راحت ترین تمریناتشونن .
........

Glad Boy سلام دوستان

ببخشید می خواستم بدونم برای اینکه بدنم مثل این عکسه بشه حتما باید برم باشگاه ؟ منظورم اینه که خودم نمی تونم
با ورزش و توی خونه و بدون داشتن وسایل آنچنانی هیکلم رو این شکلی کنم ؟!

داداشــــ این هیکل اونچنانی به اون راحتی هم که میگی درست نشده ! پدرش در اومده تا اینچوری Honey شده !
توی خونه میشه تمرین کرد . چرا نشه ولی خب جوش بسیار با شرایط تمرینی باشگاه فرق داره .
البته یچیزو بدون که این وضعیت عضلانی 70 درصد تغذیه ست و بقیه ش تمرین . یعنی یه رژیم فوق العاده حساب شده .
...

ali703 من تا 1 سال پیش بدنسازی کار میکردم ولی الان به خاطر مشغله متاسفانه نمیتونم کار کنم. فقط مواظب بدنتون باشید و زیاد حجمی کار نکنید که اگر بدن حجم بگیره و ترک باشگاه کنین همه اضلات میره رو شکم سعی کنید بیشتر تا حد امکان تفکیک کار کنید
علیـ جون فکر کنم قبلا یبار درباره این قضیه با دوستان صحبت کردم ولی بازم بگم با همه احترام به نظرت من از خودم مثال میزنم که شک توش نباشه .
من بدنسازی ( به صورتی که شما پیگیرش هستید ) کار نکردم و رشته م پاورلیفتینگ بوده . پایه تمرینیم هم روی حرکات و تمرینات پایه بوده که گاهی برای تنوع حرکات و برنامه های بدنسازی رو ضمیمه میکردیم . البته تفاوت چندان نیست ولی نوع تمرینش زمین تا اسمون تفاوت داره .
باید بگم دوبار وقفه جدی تو تمریناتم افتاد . اولیش که تو اوج تمرین و مسابقه و رکورد و ... بودم رفتم سربازی. 3 ماه آموزشی رو دست به وزنه نزدم . شاید باورت نشه ولی افت وزنی شاید 3 4 کیلویی داشتم ولی از لحاظ حجم عضلانی و ... خیلی نه . ( سربازیم هم وسط کویر بود ! تو زمستون ! ) ... دومیش هم که الان توش بسر میبریم ! 2 سالی هست که بخاطر شرایط کار و زندگیم نمیرسم برم تمرین. پاور رو که کلا گذاشتم کنار و در کنارش کوهنوردی و شنا و پیاده روی رو هم همینطور !!!!! شاید 3 هفته 1 جلسه یا ماهی 2 3 جلسه برم تمرین . ولی بحثم اینه که افتی چشمگیر احساس نمیشه .
به نظرم افت کردن هم مهم نیست. مهم تایم برگشت قضیه ست که بعد از 2 3 هفته همه چیز میاد سر جاش و انگار نه انگار ... و این به خاطر پایه تمرینی صحیح هست . حرکات پایه ای . اجرای صحیح
حرکات ، تکرار های بالا و ...
بهت قول میدم اگر کسی بخواد به جای جلوبازو سیمکش ایستاده تک دست ، جلوبازو هالتر ایستاده رو در برنامه ش پایه کنه ( نه همیشه کار کنه ! منظورم اینه پایه ش باشه ) یا به جای جلوران دمبل از اسکوات استفاده کنه هرگز نگران از بین رفتن چارچوب بدنش نخواهد بود . صد البته تغذیه و تمرین سالم و بدون دارو فراموش نشه .
البته نظر شما صحیحه و عمومیت هم داره . ممنون

mjorh
27-11-2011, 23:42
آدم باید چی استفاده کنه ؟ منظورم کراتینو پروتئینو ....ایناس