PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپـیـک جامــع بدنـسـازی و پرورش انـدام ►►

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

teza
07-11-2010, 12:06
بابا اذیت نکن اتفاقا اصل بدنسازی تراشیدن موهای بدنه:31: تا هم عضله خوب رشد کنه هم اینکه بهتر عرق کنی و فضا برای منافذ پوستی باز بشه!!!!

البته اگر کسی از دیگر فواید از بین بردن مو بدن در بدنسازی می دونه بگه!:46:

جدا من با این که یک ساله کار میکنم این رو نمیدونستم ولی خوب کلا علاقهای هم به این کار ندارم:13::13:
البته قسمت عرق رو میدونستم ولی رشد عضله را نه

Hamid Reza
07-11-2010, 13:50
سلام

يه چند وقته يكي از دوستام با من مياد بدن سازي و حركاتي رو كه من انجام ميدم اونم انجام ميده

اما اندام اين دوست من با من فرق داره يعني دوستم چاق هست و سينه هاي نسبتا بزرگي داره

واسه آب كردن شكم و سينه هم داره با من مياد بدن سازي
من هر چي بهش ميگم برو يه برنامه بگير و مثل من نزن ميگه خجالت ميكشم مشكلمو بگم

من الان نگرانشم چون داره با برنامه من پيش ميره ميترسم وضعش بدتر شه خواهشا شما يه برنامه بديد به من تا بهش بگم اونطوري كار كنه

مثلا پرس سينه چطور بايد بزنه و ...؟

ممنون

Mr.Unco
07-11-2010, 14:20
با سلام

فکر نمیکردم این تاپیک تا اینجا پیشرفت کنه
من فقط هدفم داخل رفتن شکم(کوچک شدن)
و جلو اومدن سینه و حجیم شدن بازو هست

بیشتر باید کدام تمرین ها را انجام بدم؟

با پرس سینه میتونم؟

با تشکر

MILIN3M
07-11-2010, 14:46
خوب مننم ا ومدم ...اگه سوالی هست بپرسین ..من خودم یه چند سالیه بدن سازی کار میکنم و هیکل خوبی(تعریف نباشه)
ردیف کردم..در خدمتتونم فقط از دوشنابه 4شنبه دانشگام نیستم

MILIN3M
07-11-2010, 14:52
اولین چیز اینکه بهتره 3روز در هفته رو به باشگاه اختصاص بدین بیشترم شد که خوبه کمتر نشه
بطور کلی عرض کنم
یک روز رو به بالا تنه مثل سینه بازو پشت بازو ساعد
روز دوم زیر بغل و کول
روز سوم پایین تنه اختصاص بدین
سعی کنیید اگه تازه کاریید از مصرف مکمل بشدت پرهیز کنید
اول چند ماهی برید ببینید اصلا حوصلشو دارید یا نه
بعد سعی کنید از تغییرات بدنتون عکس بگیرید یا با متر خیاطی دور سینه بازو و .. رو اندازه بگیرید و یاداشت کنید تا پیش رفت کار رو ببینید
این کتابارم بریزید دور ..روش بدن سازی ارنولد...اگه ارنولد قرار بود با اون کتاب بدن ساز شه دیگه این همه روشو تمرین کشک بود...او
ن کتاب بدرد تندرستی و سلامت میخوره همینو بس
سعی کنید حتما تاکیید میکنم حتما تمیرانت هوازی مثل دو شنا دوچرخه سواری و ... رو بگنجونید

Amirdb
07-11-2010, 15:06
این کتابارم بریزید دور ..روش بدن سازی ارنولد...اگه ارنولد قرار بود با اون کتاب بدن ساز شه دیگه این همه روشو تمرین کشک بود...او
ن کتاب بدرد تندرستی و سلامت میخوره همینو بس

اصلا شما این کتابو دیدی؟:27:
شما در مورد کتابی که اصلا ندیدی صحبت نکن!
من مدتی باشگاه میرفتم دقیقا همون برنامه تمریناتی که تو باشگاه بهم میدادن(یکی از باشگاه های معروف شیراز)دیدم دقیقا همونا هم تو این کتابا بود!
ببین دقیقا دقیق عین برنامه هفتگی تمریناتی که مربیه به من داده بود!

MILIN3M
07-11-2010, 15:42
من مدتی باشگاه میرفتم دقیقا همون برنامه تمریناتی که تو باشگاه بهم میدادن(یکی از باشگاه های معروف شیراز)دیدم دقیقا همونا هم تو این کتابا بود!
نه فقط تو کتایشو دیدی
تمرینات که تو فصلاهای اول دوم سوم داده شده تماما تمرینات مبتدی و بر پایه یه میز و هالتر و دمبله...
میتونی اخر کتابو نگاه کنی و عکسهای تمریناته ارنولدو ببینی کجای اموزشش حرفی ازین تمرینات زده شده؟؟؟
ارنولد یه زمانی برای خودش غولی بوده اما ایا اون شکل تمرینات و دستگاها تو 2010 همشون استفاده میشه؟؟؟
تمرینات ارنولد مال اون زمان بوده
پس چون حتما تو کتاب ارنولد اومده پرس سینه...ما وپس اینو از ارنولد شنیدیم و هر جا نامی از پرس سینه شنیدیم باید بگیم مبتکرش ارنولده اره؟؟؟:27:
چه ربطی داره تمریناتی که بشما داده میشه تو اون کتاب بوده یا نه حتما میخوای تمرینات از فضا بین که بگی مال ارنولد نیست
شما بری یه دمبلو دستت بگیری دوماه باش بازو بزنی.و...بازوت بزرگ میشه این که هنر نیست

دوست من میخوای کل کل کنی یا هدفت کمک به دیگرانه....
نظرت راجب تمرینا که روی درو دیوار باشگاه ها مینویسن چیه؟؟ حتما کاملا حرفه ای ما خبر نداریم

D,Freeman
07-11-2010, 17:45
سلام

يه چند وقته يكي از دوستام با من مياد بدن سازي و حركاتي رو كه من انجام ميدم اونم انجام ميده

اما اندام اين دوست من با من فرق داره يعني دوستم چاق هست و سينه هاي نسبتا بزرگي داره

واسه آب كردن شكم و سينه هم داره با من مياد بدن سازي
من هر چي بهش ميگم برو يه برنامه بگير و مثل من نزن ميگه خجالت ميكشم مشكلمو بگم

من الان نگرانشم چون داره با برنامه من پيش ميره ميترسم وضعش بدتر شه خواهشا شما يه برنامه بديد به من تا بهش بگم اونطوري كار كنه

مثلا پرس سينه چطور بايد بزنه و ...؟

ممنون

سلام.
اول اینکه هر برنامه ای مختص یه فیزیک وبدنه...اگه مربی به یه شخص برنامه ای داده با درنظر گرفتن فیزیک بدن طرف اون برنامه رو میده...اگه دوستتون به اصطلاح درشت اندامه ومیخواد مثل برنامه شما کار کنه بگم که کار اشتباهیه...اگر هم نمیتونه برنامه دیگه ای بگیره باید برنامه شما رو با تغییراتی انجام بده ...مثلا اگه شما حرکتی رو سنگین کار میکنین وتعداد هر ست هم مثلا 10تاست ...دوستتون باید همون حرکت رو سبک وبا تعداد زیاد کار کنه مثلا 20تا...در ضمن اگه میخواد کمی هم لاغر بشه باید حتما حداقل روزی 15یا20دقیقه (حداقل )ورزشای هوازی رو تو برنامش بگنجونه...
ولی بهترین کار همون گرفتن برنامه سوا هستش...

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

درمورد آرنولد هم بگم که آرنولد در زمان خودش جزو بهترین ها بوده وحتی مستر المپیا هم شده...
البته کمی شیوه هاش قدیمیه ...ولی بازم جزو پیشکسوتها وباتجربه هاست...چیزائی که اون درمورد بدن وتمرین کرده میدونه خیلی از قهرمانای الان ما نمیدونن...چون خودش همه رو رو خودش امتحان کرده...البته عوارضش هم الان گریبان گیرشه...

(من اون کتابو البته ندیدم...فقط نظرمو درباره آرنولد گفتم...)

logos
07-11-2010, 22:34
یه سوال ، کمربند های لاغری تاثیر داره ؟ ایا فقط با استفاده از کمر بند های لاغری میشه شکم رو اب کرد ؟ ضرر داره ؟ انواعش کدوم بهتره و ضرر هر کدوم چیه ؟
لطفا هم بدون دلیل درست ، جواب ندید و از رو اینکه باید با ورزش مثلا شکم رو اب کرد و اینا همش تبلیغات هست نتیجه نگیرید که بد هست
ممنون

D,Freeman
08-11-2010, 01:14
یه سوال ، کمربند های لاغری تاثیر داره ؟ ایا فقط با استفاده از کمر بند های لاغری میشه شکم رو اب کرد ؟ ضرر داره ؟ انواعش کدوم بهتره و ضرر هر کدوم چیه ؟
لطفا هم بدون دلیل درست ، جواب ندید و از رو اینکه باید با ورزش مثلا شکم رو اب کرد و اینا همش تبلیغات هست نتیجه نگیرید که بد هست
ممنون

چه جور کمربندای لاغری؟؟؟
ازاین ویبره حرارتی ها منظورتونه؟؟؟!!!
اگه آره که بگم من از کسی که متخصصه این رشته ومربیمه پرسیدم تایید نکرد!!!بیشتر کار حرارتی ها از بین بردن آب ناحیه با استفاده از گرماست...ضربه ای ها هم باعث به اصطلاح خرد شدن چربیها ومقاومت بیشترشون میشه...این که نشون میدن یارو بعد از یه ربع باز میکنه شکمش 6تا ماهیچه داره دیگه تابلو دروغه...
دوست عزیز چرا ازشنیدن اینکه ورزش بهترین راهه حله وحقیقت بدتون میاد؟؟؟!!!نمیخوام مثل بابا بزرگا حرف بزنم ول نابرده رنج گنج میسر نمیشه...من بعد از سه سال وخورده ای که به طور مداوم 4بار در هفته انواع واقسام شکمهارو میرم تازه علایمی از ماهیچه ظاهر شده...اونی هم که میبینید بازیگرا و...بعد از یه مدت کوتاه شکمشون ماهیچه ای میشه با استفاده از هورمون هستش...جلوی چشم خودم یکی از بچه ها درست تو شکمش آمپول تزریق کرد!!!
موفق باشی...

logos
08-11-2010, 01:45
چه جور کمربندای لاغری؟؟؟
ازاین ویبره حرارتی ها منظورتونه؟؟؟!!!
اگه آره که بگم من از کسی که متخصصه این رشته ومربیمه پرسیدم تایید نکرد!!!بیشتر کار حرارتی ها از بین بردن آب ناحیه با استفاده از گرماست...ضربه ای ها هم باعث به اصطلاح خرد شدن چربیها ومقاومت بیشترشون میشه...این که نشون میدن یارو بعد از یه ربع باز میکنه شکمش 6تا ماهیچه داره دیگه تابلو دروغه...
دوست عزیز چرا ازشنیدن اینکه ورزش بهترین راهه حله وحقیقت بدتون میاد؟؟؟!!!نمیخوام مثل بابا بزرگا حرف بزنم ول نابرده رنج گنج میسر نمیشه...من بعد از سه سال وخورده ای که به طور مداوم 4بار در هفته انواع واقسام شکمهارو میرم تازه علایمی از ماهیچه ظاهر شده...اونی هم که میبینید بازیگرا و...بعد از یه مدت کوتاه شکمشون ماهیچه ای میشه با استفاده از هورمون هستش...جلوی چشم خودم یکی از بچه ها درست تو شکمش آمپول تزریق کرد!!!
موفق باشی...

من که خیلی نمی دونم چند مدل هست می خواستم راهنمایی بگیرم اما حرارتی و ضربه ای و .. می دونم هست که حرارتی شو همونجور که شما می گید شنیدم فقط اب بدن رو از بین میبره
اینم که یارو نشون میده شیش تیکه شده شکمش میدونم فیلمه و من اصلا توقع همچین چیزی ندارم
من نگفتم از اینکه بگید ورزش یکی از روش هاست بدم میاد !!! اشتباه نکنید من گفتم این دستگاه رو نقد کنید و نگید که چون ورزش مفیده و حتما باید سختی کشید این وسیله مخرب هست !!!!
نکته اینه که من اصلا نمی خوام شکمم ماهیچه ای یا تیکه تیکه بشه فقط من مشکلم اینه که دوز شکمم زیاد هست و کلا بدن نسبتا معمولی (حتی لاغری ) دارم ! رژیم هم نمیتونم بگیرم (به صورت ممتد) چون از غذا خوردن خوشم میاد :دی همچنین باعث میشه لاغر تر بشم !
مشکلم فقط شکم هست که می خوام کمی اب بشه !!! اینم مخالفم که واسه هر کاری حتما باید عرق ریخت ! چون علم پیشرفت می کنه واسه اینکه راحت تر بشه کارا !!! مثلا میشه رفت عمل زیبایی کرد ! چربی هارو ور داشت یا کلی کار !!!
البته من واسم مهمه ساده ترین راه و بدون ضرر ترین راه رو انتخاب کنم و به هیچ وجه دوست ندارم دارو و امپول و این چیزا استفاده کنم

D,Freeman
08-11-2010, 02:03
مشکلم فقط شکم هست که می خوام کمی اب بشه !!! اینم مخالفم که واسه هر کاری حتما باید عرق ریخت ! چون علم پیشرفت می کنه واسه اینکه راحت تر بشه کارا !!! مثلا میشه رفت عمل زیبایی کرد ! چربی هارو ور داشت یا کلی کار !!!
البته من واسم مهمه ساده ترین راه و بدون ضرر ترین راه رو انتخاب کنم و به هیچ وجه دوست ندارم دارو و امپول و این چیزا استفاده کنم

:31:...
میخوای بدون اینکه عرق بریزی شکمتو آب کنی...پس فقط یه راه داری اون خارج کردن چربیا باعمله...
اگه کس دیگه ای میتونه دستگاهی یا ورزشی معرفی کنه که بدون عرق ریختن ورژیم نگرفتن دور شکم رو کاهش داد منم کنجکاوم بدونم!!!>>>:31:

logos
08-11-2010, 02:10
:31:...
میخوای بدون اینکه عرق بریزی شکمتو آب کنی...پس فقط یه راه داری اون خارج کردن چربیا باعمله...
اگه کس دیگه ای میتونه دستگاهی یا ورزشی معرفی کنه که بدون عرق ریختن ورژیم نگرفتن دور شکم رو کاهش داد منم کنجکاوم بدونم!!!>>>:31:
این جور که شنیدم با این کمر بندا میشه !! اما خوب هنوز مطمئن نیستم واسه همینم اینجا مطرح کردم
هیچ کاری نشد نداره !!! این همه دانشمند جون نکندن که ما تو زحمت بیوفتیم و عرق بریزیم که:27:

I N N A
08-11-2010, 06:50
برای تقویت بازو و سائد چه حرکتهایی مناسب هستند؟

lahij_web
08-11-2010, 08:41
این جور که شنیدم با این کمر بندا میشه !! اما خوب هنوز مطمئن نیستم واسه همینم اینجا مطرح کردم
هیچ کاری نشد نداره !!! این همه دانشمند جون نکندن که ما تو زحمت بیوفتیم و عرق بریزیم که:27:

همون دانشمندا جون کندن و به این نتیجه رسیدن که سوزوندن چربی به صورت موضعی اصلا غیر ممکنه ! :46:
این دستگاهها هم جز یه ماساژور خوب چیز دیگه ای نیستن !:5:
با D,Freeman موافقم ! :20:
چربی برای شکم و پهلو ها اولین جاییه که ذخیره میشه و آخرین جایی هم که سوزونده میشه .
به نظرم تنها روشش همون کالری دریافتی < کالری مصرفی باشه .
راستی ... تاپیک جدید مبارکه ! ! ! :40::11:

D,Freeman
08-11-2010, 22:29
برای تقویت بازو و سائد چه حرکتهایی مناسب هستند؟

حرکتای جلو بازوپشت بازو و ساعد...:31:
ساعد نشسته (مچ)...ساعد از پشت(سرپا) وساعد چکشی...جلو بازو هالتر ...جلو بازو دمیل...جلو بازی لاری...جلو بازو سیم...پشت بازو پرسی...پشت بازو سیم...پشت بازو سوئینگ...وبرای سفت شدن پشت بازو هم پشت بازو دمبل تک دست پشت گردن...البته حرکتای عمومی وپایه مثل شنا(اگه سوئدی باشه چه بهتر)...و بارفیکس هم خیلی موثره...

hali be hooli
10-11-2010, 10:24
بهترین باشگاه های پرورش اندا تهران(شرق) کجا هستند؟

Molibden
10-11-2010, 11:12
بهترین باشگاه های پرورش اندا تهران(شرق) کجا هستند؟
یه باشگاهی هست رشید خ 154 غربی
جدید باز شده از بقیه فعلا مجهزتر و تمیزتره
شهریه اش ماهی 60 تومن

Mr.Unco
10-11-2010, 13:40
باسلام
کدام باشگاهه شیراز را میگی؟آدرس بده
با تشکر

D,Freeman
10-11-2010, 14:00
آقایون برنامه ای که به مبتدیا داده میشه تقریبا همه جا یکیه!!!!یارو مثلا 20سال پیش جلو بازو نمیزده؟؟!!یا پرس سینه نمیزده؟؟؟!!!
برنامه های تمرینی به مرور زمان تغییرات اون چنانی نکرده....
خوب برای افراد مبتدی چه جور برنامه ای باید نوشت؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!جلو بازو اور کراس؟؟؟؟؟!!!!یا زیر بغل هالتر بعلاوه زیر بغل پلاور بعلاوه زیر بغل تک خم؟؟؟!!!!یه مبتدی میتونه تری ست بزنه؟؟؟!!اونم این حرکتارو؟؟؟!!!خب باید بره پرس سینه وبالا سینه وچند تا حرکت ساده دیگه شروع کنه دیگه!!!!

lahij_web
10-11-2010, 21:38
آقایون برنامه ای که به مبتدیا داده میشه تقریبا همه جا یکیه!!!!یارو مثلا 20سال پیش جلو بازو نمیزده؟؟!!یا پرس سینه نمیزده؟؟؟!!!
برنامه های تمرینی به مرور زمان تغییرات اون چنانی نکرده....
خوب برای افراد مبتدی چه جور برنامه ای باید نوشت؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!جلو بازو اور کراس؟؟؟؟؟!!!!یا زیر بغل هالتر بعلاوه زیر بغل پلاور بعلاوه زیر بغل تک خم؟؟؟!!!!یه مبتدی میتونه تری ست بزنه؟؟؟!!اونم این حرکتارو؟؟؟!!!خب باید بره پرس سینه وبالا سینه وچند تا حرکت ساده دیگه شروع کنه دیگه!!!!

درود ! موافقم با صحبت های دوستم . و در تکمیل صحبت هاش :
راستش من اگه باشم بخوام راهنمایی کنم حداقل 4 تا 6 هفته رو سعی میکنم برنامه پایه ای پیشنهاد کنم . یعنی استفاده از حرکات ترکیبی و ... که هم روی کل بدن فشار یکسان و تحریک به رشد بیاره هم بتونه شکل صحیح اجرای حرکات و استایل مناسب حرکتی رو برای مبتدی رو به پیشرفت مشخص کنه .
این اشتباه نیست که همه جا یکیه ولی خب به نظرم درست هم نیست .
اما اینکه 20 سال پیش جلوبازو و پرس نمیزده یکم زیادی عامیانه س دادا !
حرکت پرس سینه جزو حرکات پایه ای و عضله ساز بدنه و نمیشه براش محدودیتی قائل شد ( که اگر اینطور بود ما پاورلیفتر ها با حداقل 2 بار پرس سینه در طول هفته و گاهی بیشتر دچار افت میشدیم .)
:8:

D,Freeman
10-11-2010, 22:38
دوست من منظورم این نبود که 20سال پیش پرس حالا انواع مختلفش رو نمیزدن...منظورم این بود از وقتی که واژه بدنسازی وپرورش اندام شنیده شد اسم این حرکات هم شنیده شد...اینا حرکاتی هستن که پای ان وهمیشه در زمان های مختلف استفاده شدن...:46:

darkdream2012
11-11-2010, 21:21
دوستان من وقتی حرکت های سنگین میزنم کمرم درد میگیره ممکنه تو دراز مدت مشکل بشه برام؟

logos
11-11-2010, 21:29
من یه مشکل عجیبی دارم !! تو حرکات سنگین و کلا ورزش های سنگین فکم درد میگیره (البته گردن دندون لثه و سر و هم میتونید اضافه کنید)
حتی وقتی خیلی می دوم هم بعضی وقتها فکم درد میگیره که جای سواله برام !! که چه ربطی داره !!!
کسی همچین موردی داشته تا حالا ؟ به نظرتون چه دکتری باید برم واسه این مساله ؟؟

مسخره نکنید ها :دی واقعا اینجوری شدم !!!

D,Freeman
11-11-2010, 21:57
دوستان من وقتی حرکت های سنگین میزنم کمرم درد میگیره ممکنه تو دراز مدت مشکل بشه برام؟

همه حرکتا اگه سنگین باشه به کمر فشار نمیاره...بعضی حرکتای جلو بازو وزیر بغل وچندتا حرکت دیگه که سرپا انجام میشه بله...به کمر فشار میاره...به مرور زمان بین مهره های کمر فاصله انداخته وچند سال دیگه مشکلات عدیده ای براتون به وجود میاره...تو اون حرکتا حتما باید از کمر بند مناسب استفاده کنین...

من یه مشکل عجیبی دارم !! تو حرکات سنگین و کلا ورزش های سنگین فکم درد میگیره (البته گردن دندون لثه و سر و هم میتونید اضافه کنید)
حتی وقتی خیلی می دوم هم بعضی وقتها فکم درد میگیره که جای سواله برام !! که چه ربطی داره !!!
کسی همچین موردی داشته تا حالا ؟ به نظرتون چه دکتری باید برم واسه این مساله ؟؟

مسخره نکنید ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif واقعا اینجوری شدم !!!

نه دوست عزیز مسخره چرا؟؟؟
والا تا به حال همچین موردی رو ندیده بودم یا حتی نشنیده بودم!!!برای گردن وشانه اگه قبل تمیرین یا ورزش مقداری حرکات کششی گردن وگرم کردن عضله های گردن رو انجام بدین فکر کنم جواب بگیرین...ولی در مورد فک ولثه ودندون نمیدونم چی بگم!!!شما زیر وزنه دنودوناتون رو به هم فشار میدین مگه یا فکتون رو ؟؟؟؟

logos
11-11-2010, 22:37
نه دوست عزیز مسخره چرا؟؟؟
والا تا به حال همچین موردی رو ندیده بودم یا حتی نشنیده بودم!!!برای گردن وشانه اگه قبل تمیرین یا ورزش مقداری حرکات کششی گردن وگرم کردن عضله های گردن رو انجام بدین فکر کنم جواب بگیرین...ولی در مورد فک ولثه ودندون نمیدونم چی بگم!!!شما زیر وزنه دنودوناتون رو به هم فشار میدین مگه یا فکتون رو ؟؟؟؟

نه
من تفریبا تو حرکات نسبتا سنگین فک و لثه و گردن و کمی از سرم درد میگیره ! حتی اگه وزنه هم نباشه مثل دویدن زیاد یا بالارفتن از کوه با سرعت زیاد
کلا نمی فهمم این حرکات چه ربطی به فک و سرم داره !!! به نظرتون چه متخصصی باید برم ؟

D,Freeman
11-11-2010, 22:59
نه
من تفریبا تو حرکات نسبتا سنگین فک و لثه و گردن و کمی از سرم درد میگیره ! حتی اگه وزنه هم نباشه مثل دویدن زیاد یا بالارفتن از کوه با سرعت زیاد
کلا نمی فهمم این حرکات چه ربطی به فک و سرم داره !!! به نظرتون چه متخصصی باید برم ؟

والا همونطور که گفتم خودم هم اولین باره چنین چیزی میشنوم...باید برم بپرسم ببینم قضیش چیه...
ولی شما از پزشک عمومی شروع کن ...تا بهت بگه بعدش باید پیش چه متخصصی بری...ایشالله که مهم نیست...

Mr.Unco
12-11-2010, 19:43
با سلام
من پرس سینه که میزنم خیلی کمرم درد میگیره
وزن هالترم هم خیلی کمه ها!10 کیلو بیشتر نمیزنم ولی وقتی از نیمکت پا میشم کمرم درد میگیره
من 3 تا 12 تا میزنم!

دلیل چیه؟

یه سوال دیگه:برای گرم کردن قبل از تمرین باید چه حرکاتی انجام بدم؟

با تشکر

MehranVB
12-11-2010, 19:57
با سلام
وزن هالترم هم خیلی کمه ها!10 کیلو بیشتر نمیزنم ولی وقتی از نیمکت پا میشم کمرم درد میگیره
من 3 تا 12 تا میزنم!

دلیل چیه؟

با تشکر

اول اینکه احتمالاً کمر ضعیفی داری، حرکت فیله کمر رو جتماً بعنوان گرم کردن انجام بده.
اگه میخوای موقع پرس سینه از کمر استفاده نشه، وزن رو سبک تر کن، در ضمن میتونی از کمریند استفاده کنی و پاهات رو هم رو خود میز پرس سینه بذاری.
برای گرم کردن هم، علاوه بر حرکات کششی و هوازی، شنا (مخصوصاً برای سینه)، بارفیکس (برای زیر بغل و بازو)، فیله کمر پیشنهاد میشه. همینطور برای حرکات هالتری، اول با هالتر خالی و با سرعت بیشتر چند بار حرکت رو انجام بده...

R O O T
12-11-2010, 21:25
سلام دوستان من میخوام برم بدنسازی ولی خیلی لاغر هستم از خیلی هم کمی اونورتر بنظرتون بعد از چند وقت میتونم بدنمو رو فرم بیارم ؟مثلا بعد از چند ماه؟

MILIN3M
13-11-2010, 00:23
سلام دوستان من میخوام برم بدنسازی ولی خیلی لاغر هستم از خیلی هم کمی اونورتر بنظرتون بعد از چند وقت میتونم بدنمو رو فرم بیارم ؟مثلا بعد از چند ماه؟
ببین دوست من اصول بدن سازی به ژنتیک بدن هم ربط داره و شما نمیتونی ره صد ساله رو یه شبه بری
اما اگه با پشت کار شروع کنی و ادامه بدی بدون وقفه و میاوس نشی ضرف شیش ماه تغییر فرم قابل توجهی میبینی تو بدنت البته بدون مکمل
قابل توجه رو فک نکنی یعنی بشی دکسترا...فرم میگیره بدنت

با سلام
من 3 تا 12 تا میزنم!

دلیل چیه؟

با تشکر
دوست من شما یه کار کن سعی کن حتما برای تمریناتت از کمربند استفاده کنی حتی برای پرس سینه چون کمرت ضعیفه سعی کن ماهیچهای کمرتو با تمرینات تقویت کنی
سعی کن پرس سینه 5 کیلو بزنی و زانوهاتو توی شکمت بیاری اینطور کمرت کمتر درد میگیره
برای گرم کردنم دوتا راه داری یک استفاده از حرکات کششی و نرمش (اگه حوصله دارید)
اگه ندارید هم برای هر ست تمرین به جای 3 ست 4ست در نظر بگیر ست اول رو با وزن بایین و دفعات بالا گرم کن

D,Freeman
13-11-2010, 11:48

سلام.
دوست من اگه میخوای این ورزشو شروع کنی باید مداوم انجامش بدی ...یعنی نمیشه که یک ماه بری...6ماه نری!!!بعد تمرین رو که شروع کردی حداقل 6ماه (بستگی به بدنت داره)طول میکشه تا بدن آماده دریافت مکمل بشه!!!بعد از این مدت با مصرف مکمل های خوب بدنت ایشالله رو فرم میاد ...هیچ نگران لاغری هم نباش...یک لاغرهائی دیدم که الان شدن این هوا!!!:31:
با ورزش همه کاری میشه کرد...!!

با تشکر

البته دوستان تمام راهنمائی هارو کردن ولی در پایان تمرینت یه حرکت شکم هست که اگه انجام بدی خیلی برات خوبه!!!پشت به دستگاه پشت بازو سیم ایستاده و سیم رو در ناحیه پشت گردنت با دست ثابت میکنی بعدش کمرتو تا جائی که میتونی خم میکنی...(مثل تعظیم ژاپنی ها!!!)تا جائی که میتونی سرت رو به پاهات نزدیک کن...بتونی 3ست 20تائی یا30تائی بزنی برای شکم وکمرت خیلی مفیده...

santamove
13-11-2010, 12:00
راهی وجود نداره،تا لاغر بمونیم ولی عضلاتمون کات بخوره!!!!!(شبیه بدن بروس لی!)؟
من خودم وزنم زیر 69 هست،ولی می تونم به راحتی با هالترهای حدود40کیلو!!! کار کنم(تا 20بار ممی تونم به راحتی بزنم)
ولی خیلی خیلی لاغرم!!!!

D,Freeman
13-11-2010, 13:24
راهی وجود نداره،تا لاغر بمونیم ولی عضلاتمون کات بخوره!!!!!(شبیه بدن بروس لی!)؟
من خودم وزنم زیر 69 هست،ولی می تونم به راحتی با هالترهای حدود40کیلو!!! کار کنم(تا 20بار ممی تونم به راحتی بزنم)
ولی خیلی خیلی لاغرم!!!!

چرا نمیشه دوست عزیز...یکی از دوستان من وزنش 70کیلوئه...تمام بدنش هم ماهیچست...شکمش رو که ببینین همینجوری میمونین!!!:18:
راه حلش هم سادست...شما باید ست های متوالی وسبک در عین حال تعداد زیاد کار کنین...وزنه های سنگین وست های کم باعث حجیم شدن بدن میشه!!!حرکتای شکم وبارفیکس به تعداد زیاد هم بسیار مفیده...
این حرکات به اصطلاح بدن رو کات میکنه...

Mr.Unco
14-11-2010, 17:41
نیمکت تمرین قیمتش چه قدر هست؟

moh72
16-11-2010, 15:27
این وسایل که تازگیا زیاد شدن مثل توتال کر اینا چطورین؟مثلا همین توتال کر چطوره؟

lahij_web
16-11-2010, 21:29
این وسایل که تازگیا زیاد شدن مثل توتال کر اینا چطورین؟مثلا همین توتال کر چطوره؟

توتال مبل رو پیشنهاد میکدم دادا :20:!!!
خونتون مبل داری ؟! :27: اگه داری برو همون کرانچ رو به حالت های مختلف امتحان کن . متمایل به طرفین ( چپ . راست . وسط )
و + :
رو لبه مبلت بشین و پاهاتو به حالت های مختلف برای تاثیر روی قسمت های متخلف شکم حرکت بده :
جمع کردن تو شکم و مکث : زیر شکم و عضلات میانی .
بالا پایین کردن : عصلا پایینی و میانی
نگه داشتن و فیکس کردن در وسط عضلات میانی و بالایی
و + :
روی زمین به پهلو دراز بکش و پاها به صورت زانو صاف هماهنگ با سر به سمت هم بیان . یعنی همزمان سعی کن سر و گردن و پاهات رو از پهلو به سمت هم حرکت بدی . روی عضلات پهلویی تاثیر زیادی داره .
روی زمین هم کلی حرکت هست ! کدومو بگم برات !
...

خیلی دیگه حرکات روی شکم هست که نیازی به تجهیزاتی نداره و تاثیرش هم باور نکردنیه .

88mohammad
16-11-2010, 22:59
هر کی پول بده توتال کر پولشو ریخته دور. عمرا بشه با این وسایل شکم اب کرد ضمنا دراز و نشست و استفاده از توتال کر برای تقویت عضلات شش تکه شکم کارایی داره ولی مبحث اب کردن چربیها یه چیز دیگست

moh72
17-11-2010, 00:16
توتال مبل رو پیشنهاد میکدم دادا :20:!!!
خونتون مبل داری ؟! :27: اگه داری برو همون کرانچ رو به حالت های مختلف امتحان کن . متمایل به طرفین ( چپ . راست . وسط )
و + :
رو لبه مبلت بشین و پاهاتو به حالت های مختلف برای تاثیر روی قسمت های متخلف شکم حرکت بده :
جمع کردن تو شکم و مکث : زیر شکم و عضلات میانی .
بالا پایین کردن : عصلا پایینی و میانی
نگه داشتن و فیکس کردن در وسط عضلات میانی و بالایی
و + :
روی زمین به پهلو دراز بکش و پاها به صورت زانو صاف هماهنگ با سر به سمت هم بیان . یعنی همزمان سعی کن سر و گردن و پاهات رو از پهلو به سمت هم حرکت بدی . روی عضلات پهلویی تاثیر زیادی داره .
روی زمین هم کلی حرکت هست ! کدومو بگم برات !
...

خیلی دیگه حرکات روی شکم هست که نیازی به تجهیزاتی نداره و تاثیرش هم باور نکردنیه .
خیلی ممنون:10: من موندم چرا این باشگاها چنتا مبل نمیذارن به جای اون همه وسایل:31:
واسه ی عضلات سینه چیکار میشه کرد(تو خونه)؟

lahij_web
17-11-2010, 22:14
خیلی ممنون:10: من موندم چرا این باشگاها چنتا مبل نمیذارن به جای اون همه وسایل:31:
واسه ی عضلات سینه چیکار میشه کرد(تو خونه)؟

:31:راستش داداش منم همین پیشنهاد رو دادم اما مقبول نیفتاد ! :27:
...
واسه عضلات سینه خیلی کارا میشه کردددددددد :27: از ماساژ که بگذریم !!! :21: باید بگم همون مبل بازم برات کافیه !
برای عضلات پایین سینه :
شنا رفتن در حالتی که دست ها روی مبل هست و در واقع دست و کتف و سرت بالاتر از سطح پاهات هستن
برعکسش هم ( که البته پیشنهاد نمیکنم :. بخاطر پوزیشین نامناسب و فشار روی سر و چشم و ... .:: ) برعکسشه . پاها بالا و دست و سر پایین . که البته اگر شیب رو به پایین رو کمتر کنی ایرادی نداره .
شنا روی زمین هم هست .
دست باز . دست عرض شانه و دست جمع
برای عضلات بیرون سینه و داخلی و آخری هم برای پشت بازو ها و عضلات میانی سینه .
در خلال حرکات هم انقباض یا ایزومتریک هم میتونه مناسب باشه . اونم خیلی زیاد ! دم میکنه حسابی تو همون خونه !
رو همون مبل معروف ! بشین و کف دستت رو جلوی بدن به هم بزار و حالا هی فشار بده ! آهاااااااا فشارش بده بهممممم ! :8:
بعد از 20 30 ثانیه ول کن !
...
تا نپرسیدی برای زیربغل تو خونه چه اشی میشه پخت ! خودم بگم که بارفیکس رو با هییییییییچ حرکتی عوض نمیکنم .
البته بعد از DeadLift یا همون لیفت خودموناااااا ! :46:
فدات !

caca_caca888
17-11-2010, 23:49
راسته که میگن بدنسازی جلوی رشد قد رو میگیره؟
میشه یه سری ورزشایی بکنیم که رو قدمون اثر نذاره؟

Scary Feelings
18-11-2010, 00:02
راسته که میگن بدنسازی جلوی رشد قد رو میگیره؟
میشه یه سری ورزشایی بکنیم که رو قدمون اثر نذاره؟
کلا 3تا حرکت هست که جلو قد رو میگیره:
اسکات
پرس پا خوابیده
پرس پا ایستاده
این 3تا هم در صورتی هست که سنگین بزنی , به جز اینا هرچی دلت خواس بزن:دی

Scary Feelings
18-11-2010, 00:10
میگما , من ساق پام استثنایی بزرگه :دی ساق پا 100کیلو وزنه میزارم راحت میزنم! چیکار کنم که کوچیکتر بشه؟

lahij_web
18-11-2010, 14:08
میگما , من ساق پام استثنایی بزرگه :دی ساق پا 100کیلو وزنه میزارم راحت میزنم! چیکار کنم که کوچیکتر بشه؟

:31: بفرستش بهزیستی خودش کوچیک میشه دادا :31:
...
طبیعیه . ساق عضله کوچیک و در عین حال پرقدرتیه . ( تحمل وزن بدن و ... )
پیاده روی و حرکات بالای 50 تکرار تعداد روی تراشیدنش جواب میده .
من خودم ساق پا رو زیر 3 ست 40 تایی نمیام . وزنه مهم نیست تو ساق .

Steps-Rap
18-11-2010, 15:43
بجه های خیلی از این کسایی که بدنسازی میرن نیمددونم شنا و ... از این ورزش ها دیگه...
بدنشاون مد نداره.چرا ؟؟؟ خودشون میزنن ؟؟؟

younes ebrahimi
18-11-2010, 18:34
کلا 3تا حرکت هست که جلو قد رو میگیره:
اسکات
پرس پا خوابیده
پرس پا ایستاده
این 3تا هم در صورتی هست که سنگین بزنی , به جز اینا هرچی دلت خواس بزن:دی

بدنسازی در صورتی جلوی بلندشدن قد رو میگیره که تمرین سنگین باشه و (( تغذیه اشتباه و بد باشه )) فقط در این صورت....

کلا همه چیز میاد روی تغذیه .... هیچ حرکتی هم قد رو کم نمیکنه.... بارفیکس هم قد رو بلند میکنه... پس زیاد بارفیکس برید

lahij_web
18-11-2010, 22:12
بجه های خیلی از این کسایی که بدنسازی میرن و شنا و ... از این ورزش ها دیگه...
بدنشاون مو نداره.چرا ؟؟؟ خودشون میزنن ؟؟؟

(( مو )) نداره ؟! :21:
خب یه سری که طبیعیه خودشون میزنن بدن قشنگ بشن دیگه ! :46: تازه کجاشو دیدی عشقی ! میرن برنزه هم میکنن دیگه وااااااااااویلا ! :27:
...
یه سری هم که ذاتا ندارن . چی بگم ! موضوع قابل بحثی مطرح نکردی :5:

Steps-Rap
18-11-2010, 23:01
(( مو )) نداره ؟! :21:
خب یه سری که طبیعیه خودشون میزنن بدن قشنگ بشن دیگه ! :46: تازه کجاشو دیدی عشقی ! میرن برنزه هم میکنن دیگه وااااااااااویلا ! :27:
...
یه سری هم که ذاتا ندارن . چی بگم ! موضوع قابل بحثی مطرح نکردی :5:

قابل بحث مطرح نکردی چیه :31:؟
خواستم بدونم چی کار میکنن که مو ندارن.مثلا از این کرم های موبر دائمی میزنن یا لیزر میکنن یا با چی میزنن یا...
من الان مو ندارم.ینی ملوم نیست.ولی خوددم خوشم نمیادد یه کم ددیگه که بزرگ تر شدم داشته باشم.گفتم پیشگیری کنم.:31:

meto_895
19-11-2010, 00:29
من واقعان ازش خوشم اومد چون من با رفتن به بدنسازی تونستم خودمو از 96 کیلو به 86 کیلو یا 85 برسونم.
البته با رعایت برنامه غذایی ولی خیلی خیلی خوب بود.
بزنیم به تخته حالا :دی

lahij_web
19-11-2010, 01:06
قابل بحث مطرح نکردی چیه :31:؟
خواستم بدونم چی کار میکنن که مو ندارن.مثلا از این کرم های موبر دائمی میزنن یا لیزر میکنن یا با چی میزنن یا...
من الان مو ندارم.ینی ملوم نیست.ولی خوددم خوشم نمیادد یه کم ددیگه که بزرگ تر شدم داشته باشم.گفتم پیشگیری کنم.:31:

نترس ! با این غذاهای هورمونی که دارن به خورد ماها میدن ( گوشت و مرغ و ... ! ) دخترامونم باید از مودار شدن بترسن !
البته رو خیلی ها هم جواب نمیده ها ! :27:
...
راستش یه سری اسپری های موبر بود یه سری دوستام که پرورش اندام کار میکردن روز مسابقه با خودشون میاوردن . جالب بود برام . ولی خب احتمال اینکه برای پوست مضر باشه زیادم هست . به نظرم زیر نظر پزشک پوست و مشورتش باشه بهتره .
کوسولو مگه چن سالته که میخوای بزرگ شی ؟! :21:

Scary Feelings
19-11-2010, 01:19
نترس ! با این غذاهای هورمونی که دارن به خورد ماها میدن ( گوشت و مرغ و ... ! ) دخترامونم باید از مودار شدن بترسن !
...
راستش یه سری اسپری های موبر بود یه سری دوستام که پرورش اندام کار میکردن روز مسابقه با خودشون میاوردن . جالب بود برام . ولی خب احتمال اینکه برای پوست مضر باشه زیادم هست . به نظرم زیر نظر پزشک پوست و مشورتش باشه بهتره .
من یه کرم موبر ویت خریدم زدم برا موهای سینه و شکمم,اولش خوب بود , اما الان کم کم داره جوش میزنه , نمیدونم چرا :19::19: , بهداشت هم رعایت میکنم

Steps-Rap
19-11-2010, 14:03
...

کوسولو چیه ؟؟؟ خجالت بکش :31::27:
من الا 16-17 سالمه ....:10:منظورم از بزرگ شدن 1 ساله دیگه 2 سال دیگه 3 سال دیگه و ... هست که مو در بیارم...
واقعا این خارجیا رو آددم میبینه بدنساشونو حال میکنه.اصلا مو ندارن هیچ کدومشون.
این کرم های موبر دائمی باله آ واقعیه ؟؟
کاش جز لیززر هم کاری بود که بشه مو ها به صورت دائمی برن..:13:

88mohammad
19-11-2010, 17:03
حالا یه کم مو هم مردها داشته باشن زیاد بد نیست .ضمنا خیلی از جنسهای مخالف از مردهای پر مو خوششون میاد .

lahij_web
19-11-2010, 19:22
حالا یه کم مو هم مردها داشته باشن زیاد بد نیست .ضمنا خیلی از جنسهای مخالف از مردهای پر مو خوششون میاد .

تایید میشه ! :5:

کاش جز لیززر هم کاری بود که بشه مو ها به صورت دائمی برن..

بیا بیرون از فازش ! خطرناکه برای پوست :10:

من یه کرم موبر ویت خریدم زدم برا موهای سینه و شکمم,اولش خوب بود , اما الان کم کم داره جوش میزنه , نمیدونم چرا , بهداشت هم رعایت میکنم
کامی جون جدای از چک کردن ترکیباتش چک کن شاید پوستت به ماده ای حساسیت داشته باشه .
ضمن اینکه کمتر کسیو دیدم موهاشو بزنه و جوش نزنه . یه واکنش از طرف بدن و سلول هاست شاید اما جدی بگیریدش .
::.. حالا چرا اینهمه عشخ بی مویی گرفتین همتون ! ..:: :21:

caca_caca888
19-11-2010, 20:45
بجه های خیلی از این کسایی که بدنسازی میرن نیمددونم شنا و ... از این ورزش ها دیگه...
بدنشاون مد نداره.چرا ؟؟؟ خودشون میزنن ؟؟؟

ما شنیدیم برای اینکه بدنشون عضله ای شه میزنن!
نمیدونم چرا؟!
ولی موهاتونو میخواید بزنید با تیغی چیزی بزنید.که راه برگشت داشته باشید!
فکر کن یهو بزنی بعد پشیمون شی:41:

Scary Feelings
19-11-2010, 23:59
تایید میشه ! :5:

بیا بیرون از فازش ! خطرناکه برای پوست :10:

کامی جون جدای از چک کردن ترکیباتش چک کن شاید پوستت به ماده ای حساسیت داشته باشه .
ضمن اینکه کمتر کسیو دیدم موهاشو بزنه و جوش نزنه . یه واکنش از طرف بدن و سلول هاست شاید اما جدی بگیریدش .
::.. حالا چرا اینهمه عشخ بی مویی گرفتین همتون ! ..:: :21:
:دی :دی :دی فکر بد نکن بابا :دی :دی
اولا آدم بدن خودشو اینطوری میبینه کف میکنه :دی:دی:دی از وقتی هم که من موها رو میزنم بدنم برجسته تر نشون میده! :دی باور نمیکنی اولش که جلو بازو لاری میزدم زیر بازوم هیچی نمیزاشتم , حالا پشت بازوم یه جوش های زده , لک هاش مونده اعصابم حسابی ازشون خورده, حالا اینم مثه اون بشه....
آقا میرین باشگاه یه پارچه ببرین پهن کنین زیر دست و بدنتون..

Tenacious
20-11-2010, 00:24
ما شنیدیم برای اینکه بدنشون عضله ای شه میزنن!
نمیدونم چرا؟!
ولی موهاتونو میخواید بزنید با تیغی چیزی بزنید.که راه برگشت داشته باشید!
فکر کن یهو بزنی بعد پشیمون شی:41:
خیلی خنده می‌شه ها!!!
ولی از شوخی گذشته، تیغ گند می‌زنه به بدن.

D,Freeman
20-11-2010, 00:39
زدن جوش و...ربطی به زدن موهای بدن با کرم موبر یا تیز برو...نداره!!!تو محیط باشگاه ها به دلیل کثرت جمعیت وعرق ریختن فراوان ورزشکاران تقریبا میشه گفت تمامی میز ها حامل قارچهای مختلفی هستن که کوچیکترین عوارضشون جوش...خارش وملتهب شدن پوسته ....به هیچ وجه برهنه ورزش نکنید یا به قول اون دوستمون پارچه یا حوله ای پهن کنید زیر بدنتون...

meto_895
20-11-2010, 14:55
خیلی خنده می‌شه ها!!!

اون وقت رشد موها بالا می ره فرض کن دست و پاهات موهای زیاد و تیزی داشته باشه چی میشه:دی

بهترینش اسپری برای ازبین رفتن مو تا عضله دار بشی

shir_farhad
20-11-2010, 15:00
میخام تو یه مدت کوتاه رو فرم بیام باید چیکار کنم؟

وزنم 55 و قدم 172.

میخام یه 10 تا 15 کیلو بیام بالا.

زیاد نمیخام خرج خوردنم کنم.

دارو هورموتی هم باشه مشکلی نیست. تهش عقیم شدنه که از وازکتومی هم بی نیاز میشیم.:11:

caca_caca888
20-11-2010, 15:13
خیلی خنده می‌شه ها!!!

اون وقت رشد موها بالا می ره فرض کن دست و پاهات موهای زیاد و تیزی داشته باشه چی میشه:دی

بهترینش اسپری برای ازبین رفتن مو تا عضله دار بشی

e
خوب پس اصلا نیازی نیست موهارو بزنید.اون که ماده شیمیایی هست و گند میزنه به بدن.اینم که اینطوری گند میزنه...
کلا اگه بخواد اینطوری باشه زنا بدنشون باید گندستان!:دی باشه!اونا که زرتو زرت موهاشونو میزنن.

وزنم 55 و قدم 172.

دارو هورموتی هم باشه مشکلی نیست. تهش عقیم شدنه که از وازکتومی هم بی نیاز میشیم.:11:
چند سالته؟

shir_farhad
20-11-2010, 15:20
C سال :31:

caca_caca888
20-11-2010, 16:53
C سال :31:

یادش به خیر یه بار سر همین سی سوتی داده بودم:دی
زنگ شیمی بود.....

اما قد و هیکلت کپ منه.اگه سنتو درست گفته باشی سنمون دیگه نیست:دی من 19 سالمه

نکنه منظورت این بود که 30 سال نمیگی چند سالته؟:دی

88mohammad
20-11-2010, 19:36

وزنم 55 و قدم 172.

توی یه مدت کوتاه مثلا چند وقت؟ به نظرم کار زیاد راحتی نیست توی یه مدت کوتاه خرج خوردن هم نکنی بخوای بیایی بالا . استفاده از استروئید ها هم برای یه فرد تازه کار مثل ساختن قصر شنی کنار ساحل یه دریا میمونه. با اولین موج خراب میشه .کلا فکر هاتو کن اگه خواستی هورمون مصرف کنی توی پرو فایلت برات میگم چکار کنی

meto_895
20-11-2010, 21:35
e
خوب پس اصلا نیازی نیست موهارو بزنید.اون که ماده شیمیایی هست و گند میزنه به بدن.اینم که اینطوری گند میزنه...
کلا اگه بخواد اینطوری باشه زنا بدنشون باید گندستان!:دی باشه!اونا که زرتو زرت موهاشونو میزنن.

چند سالته؟
یدالله :دی خواب برو حمام عمومی یه ماده ی گوگردی میده بزن تمام موهات میریزه دیگه موادشم شمیایی نیست.

زنا هم همه تیغ نمیزنن اکثریت با پیشرفت علم مواد شیمیایی میزنن:دی

D,Freeman
20-11-2010, 22:09
دوستان اگه یه خورده دیگه ادامه بدین کار به جاهای باریک میکشه وتایپک به سطل زباله منتقل میش !!!

هیچ میان بری برای این ورزش وجود نداره...یک تو یه مدت کم که نمیشه روفرم اومد...بهترین کار هم مراجعه به باشگاه ومشاوره با زبده های این کاره...در ضمن صفحات قبل رو اگه یه نگاه بندازین ممکنه براتون مفید باشه...

Babak
22-11-2010, 09:40
تاپیک داره تبدیل میشه به تاپیک زیابایی پوست و رفع مو ....
بدنسازی

Molibden
22-11-2010, 13:33
یکی از دلایلی که موی دست و پا و سینه رو میزنن بدن سازا اینه که مو از جنس کراتینه
خوب کراتین هم که همه به اهمیتش واقف هستن در بدن کاری
در نتیجه موی کمتر کراتین بیشتر برای بدن

kasra_khan2003
22-11-2010, 14:25

وزنم 55 و قدم 172.

فراموش کن! امکان نداره.

بدن سازی ورزش خیلی سختیه، 2 ماه بکوب میری، تازه بدنت آماده میشه، خونت رقیق میشه و میتونی ورزش واقعی رو شروع کنی. بعد کافیه 1 هفته نری، تا بشی همون فرد قبل ورزش!

ضمن اینکه برعکس تصور خیلی ها، بدنسازی ورزش پر خرجی هست! فقط هم نه بخاطر مکملاش، بلکه بخاطر تغذیه صحیح! خیلی از ما ( مخصوصا ایرانیا ) اصلا تغزیه صحیحی نداریم؛ یه روز ماهی میخوریم این هوا، بعد شام دیر میخوریم، صبح اشتها نداریم و صبحونه نمیخوریم، ناهار رو دیر میخوریم، شام هم دوباره دیر!

در کل، شما اگه به بازیگرا هم نگاه کنین، 3-4 ماه وقت میذارن تا برای یه فیلم رو فرم میان، مثل برد پیت که تو 3 ماه و اندی، خودش رو برای فیلم تروی آماده کرد. تازه با 2-3 تا مربی خصوصی! ضمن اینکه بدنش از قبل هم عالی بود.

برای شروع، سعی کنین یه یار تمرینی پیدا کنین و با هم به نزدیک ترین باشگاه برید، به مدت 1 ماه تمرین سبک که معمولا به صورت رایگان روی دیوار نصب شده رو ادامه بدین. بعد 1 ماه هم از مربی باشگاه برنامه تمرینی بگیرید.

تغذیه خوب فراموش نشه. 6 وعده در روز غذا میل کنید... 3 وعده اصلی، 3 تا هم میان وعده که میتونه چندتا بادوم یا میوه باشه...

hamid_diablo
23-11-2010, 12:48
سلام دوستان
من 2 هفتهای میشه که باشگاه میرم
یه برنامه غذایی خوب میخواستم
وزن:60
قد:182
سن22
ممنون میشم راهنمایم کنید

kasra_khan2003
23-11-2010, 13:32
سلام دوستان
سن22
ممنون میشم راهنمایم کنید

شما با توجه به وزن و قدتون، شدیدا کمبود وزن دارین! تو اینجور موارد، بهتره پیش پزشک متخصص برین چون حتما در کنار تغذیه نیاز به دارو دارین( مثل مولتیویتامین و اشتها آور )

اما یه چیز کلی: اول از همه ساعت خوابتون باید میزون باشه. شب زود بخوابید، صبح هم زود بیدار شید.

صبحانه ای کامل ( اعم از عسل، تخمه مرغ، کره، مربا و حتی خامه که درصد چربیش بالاست اما برای شما لازمه )

میان وعده میتونین از میوه مثل سیب، تنقلات مثل بادوم، چای و بیسکوییت ساقه طلائی و حتی دوباره مقداری نون و عسل استفاده کنید.

نمیدونم اشتهاتون تو وعده های اصلی چطوره، هرچی باشه میخورید یا نه. اما چون خودم مشکل بی اشتهائی داشتم و همیشه غذای خیلی خوب و مامانی میخواستم! برای رفع این مشکل، در کنار غذام از مواد غذائی استفاده میکنم که بهم لذت بده، مثل خیارشور، ترشی، پیاز، گوجه و ...

شام رو زود بخورین!!! این خیلی مهمه، چند روز پیش رادیو میگفت، بدن سلول هایی داره که از رو تاریکی و روشنایی روز، زمان رو تشخیص میده و باید تا قبل از ساعت 8، شام خورد.

مصرف شیر یادتون نره، حداقل سه لیوان در روز...

قبل تمرین 2-3 تا تخمه مرغ آب پز کنید و یه ساندویچ درست کنید ( خودم توش خیارشور میذارم! ). بعد تمرین میل کنید، ترجیحا فقط سفیده، اگه خواستین، یدونه زرده هم بذارین. بدن تا 30 دقیقه بعد تمرین نیاز به پروتئین داره، و سفیده منبع پروتئین هست، ضمن اینکه سریع هم جذب میشه.

D,Freeman
23-11-2010, 13:49
سلام دوستان
سن22
ممنون میشم راهنمایم کنید

سلام بردوست عزیز...:31:
صحبتای دوستمون کامل بود...فقط خوردن غذاهائی مثل کباب ...ماکارونی ...سالاد اولویه وجیگر(ترجیحا ذغال نشه!!!:31:) ازهمه مهمتر فراموش نشه...
حداقال باید 20کیلو وزن اضافه کنی تا قد ووزنت متعادل بشه...
شبا قبل ازخواب هم تو یه لیوان شیر مقداری عسل بریز نوش جان کن...
موفق باشی...:46:

lahij_web
23-11-2010, 22:34
یکی از دلایلی که موی دست و پا و سینه رو میزنن بدن سازا اینه که مو از جنس کراتینه
خوب کراتین هم که همه به اهمیتش واقف هستن در بدن کاری
در نتیجه موی کمتر کراتین بیشتر برای بدن

من اولین باره دارم اینو میشنوم ! :5: ممکنه یه Refrence معتبر معرفی کنی ؟

lg123
24-11-2010, 02:44
سلام
بچه ها یه سوال :هاک پا و اون حرکتایی که مربوط به پا میشه احتمال داره که قدو بسوزونه و میخوام بدونم که آدم تا چند سالگی میتونه رشد کنه و قد بکشه؟

kasra_khan2003
24-11-2010, 18:19
سلام
بچه ها یه سوال :هاک پا و اون حرکتایی که مربوط به پا میشه احتمال داره که قدو بسوزونه و میخوام بدونم که آدم تا چند سالگی میتونه رشد کنه و قد بکشه؟

سلام بابک جان

من هم این صحبت که بعضی ورزش ها قد رو میسوزونه و بعضی ها باعث رشد میشن رو زیاد شنیدم.

اما واقعیت اینه که خیر! اصلا اینطور نیست. نمونش هم بازیکنای فوتبال که بعضی هاشون از زمان کودکی وارد آکادمی میشن و از همون موقع شروع به بدن سازی میکنن، تا 33-4 سالگی که بازنشست میشن. اما آیا زیدان یا ریوالدو پاچن؟

خانم ها معمولا تا 15 سالگی، و مردا تا 18 سالگی رشد میکنن.

یه دوره خاص سنی، چه در خانم ها و چه در مردها، رشد سرعت پیدا میکنه که تو عکس زیر میتونین ببینین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمن اینکه، همیشه یه فرقی بین ورزش حرفه ای و غیر حرفه ای هست. اما در کل من مخالف این مساله هستم که ورزش تاثیری روی قد داره. شاید اگه از کدکی ورزش خاصی رو دنبال کنیم، مقداری کمی ( در حد 1 سانت ) تاثیر بذاره، اما فکر نکنم به هیچ عنوان علمی باشه.

قد کاملا ارثی هست... ضمن اینکه تو بعضی تحقیقات مدرن نشون داده شده که سن مادر در زمان حاملگی هم خیلی موثر هست.

D,Freeman
24-11-2010, 19:04
من هم این صحبت که بعضی ورزش ها قد رو میسوزونه و بعضی ها باعث رشد میشن رو زیاد شنیدم.

صحبتت کاملا درسته...ولی اگه اون دسته از آقایون یا خانوما که قبل از اون سنین بیان این ورزشو(نمیگم همه حرکتا...برخی حرکتای سنگین وحرفه ای) انجام بدن بازم رو قدشون تاثیر نمیزاره؟؟؟!!!بله بعد ازسنین رشد دیگه احتمال اینکه قد به اصطلاح بسوزه وجود نداره.......اون بازیکنان فوتبال که ازسنین کودکی به آکادمی میرن...چه حرکتائی رو انجام میدن؟؟؟جزاینکه حرکتائی که بیشتر باعث بلندتر شدن قدشون میشه؟؟؟؟بعضی ازورزشها مثل والیبال ...بسکتبال...ژیمناستیک و...حتی اگه قبل از سنین رشد شروع بشن تاثیر خیلی مثبتی رو قد وبدن میزاره!!!!اما حساب پرورش اندام با بقیه ورزشها سواست....:46:

kasra_khan2003
24-11-2010, 23:19
صحبتت کاملا درسته...ولی اگه اون دسته از آقایون یا خانوما که قبل از اون سنین بیان این ورزشو(نمیگم همه حرکتا...برخی حرکتای سنگین وحرفه ای) انجام بدن بازم رو قدشون تاثیر نمیزاره؟؟؟!!!بله بعد ازسنین رشد دیگه احتمال اینکه قد به اصطلاح بسوزه وجود نداره.......اون بازیکنان فوتبال که ازسنین کودکی به آکادمی میرن...چه حرکتائی رو انجام میدن؟؟؟جزاینکه حرکتائی که بیشتر باعث بلندتر شدن قدشون میشه؟؟؟؟بعضی ازورزشها مثل والیبال ...بسکتبال...ژیمناستیک و...حتی اگه قبل از سنین رشد شروع بشن تاثیر خیلی مثبتی رو قد وبدن میزاره!!!!اما حساب پرورش اندام با بقیه ورزشها سواست....:46:

بازیکنای فوتبال که حرکات پا میرن، اسکوات میرن، ضمن اینکه اونا رو کل بدنشون کار میکنن، اما رو پاهاشون بیشتر.

در مورد تاثیر، اگر طولانی مدت و حرفه ای باشه، ممکنه کمی ( در حد 1 سانت شایدم کمتر! ) موثر باشه. اما من تا حالا از هیچ منبع علمی ای نشنیدم. این حرفه ای بودن، خیلی مهمه! بحث 3 ماه 6 ماه یا حتی 1 سال نیست! اگه مدام انجام بشه، حتما تاثیراتی روی رشد بدن میذاره. تازه اونم اگه صحیح باشه، در جهت همون ورزش خواهد بود. مثلا کسی که بسکتبال کار میکنه، قدش کوتاه نمیشه! همین بدن سازی هم، اگه اصولی کار بشه، رو همه چی تاثیر میذاره، مثلا تو حرکات حرفه ای هایی مثل آرنولد دقت کنین، میبینیم که بارفیکس یکی از مهمترین حرکاتش بوده.

همونطور که گفتم، قد یک چیز کاملا ارثی هست، عوامل جانبی تاثیر بسیار کمی دارن.

D,Freeman
25-11-2010, 00:17
بازم صحبتات درسته...ولی اسکاتی که فوتبالیستها میرن چقدر سنگینه!!!!آیا برای پرورش ماهیچه های پاشون مثل پرورش اندام کارها سنگین میزنن...امروز تو باشگاه اتفاقا دوتا جوون فوتبالیست بودن...هرچی بهشون میگفتیم بابا شما چرااینقدر سبک میزنین...آخرش گفتن بابا جان ما فوتبالیستسم...بدنساز نیستیم که!!!:31:باید میدیدی که پرس واسکات رو چند کیلو چند کیلو میزدن(آخی!!!:31:) اینو که قبول داری تو سنین رشد ورزش رو قد تاثیر داره...(تو سنین رشد) همین بسکت بالیست ها اگه تو نوجوونی بسکتبالو شروع نمیکردن به نظرت قدشون اینقدر میشد؟؟؟؟و در عوض بعد از سن رشد قدشون بلند تر شد؟؟؟چقدر؟؟؟؟؟ورزش تو سنین رشد خیلی مهمه...مثل تغذیه...اگه تو اون سنین خوب تغذیه کنی یه عمر بدن سالم وبه اصطلاح میزون داری...در ضمن زیاد به اثبات علمی این جور چیزا توجه نکن...خیلی چیزا هستن که علم هنوز نتونسته ثابتشون کنه...این حرفا رو هم من ازاساتید دارم نقل میکنم ....

lahij_web
25-11-2010, 02:39
همونطور که گفتم، قد یک چیز کاملا ارثی هست، عوامل جانبی تاثیر بسیار کمی دارن.

نه کاملا ارثی .
رشد قد تا حدودی به مسائل ژنتیکی بستگی داره و تا حدود بسیار زیادی به مواردی که باعث کشیدگی و رشد قبل از بسته شدن صفحات رشد میشه ارتباط داره .

اما در مورد سبک زدن حرکات هم که تبدیل به یه اصل ! بین فوتبالیست ها و رزمی کارها و از این قبیل ورزشکارا شده باید بگم یجوری شرطی کردن خودشون رو .
اگر کمی به بحث Learning توجه داشته باشین میبینن که استفاده توام حرکات قدرتی و انفجاری و حرکات استقامتی و تکرار بالا در کنار هم پاسخگوی بسیاری از نیازهاشونه .
توضیح مفصل در مورد این قضیه قطعا در حوصله جمع نمیگنجه :46:

kasra_khan2003
25-11-2010, 13:34
بازم صحبتات درسته...ولی اسکاتی که فوتبالیستها میرن چقدر سنگینه!!!!آیا برای پرورش ماهیچه های پاشون مثل پرورش اندام کارها سنگین میزنن...امروز تو باشگاه اتفاقا دوتا جوون فوتبالیست بودن...هرچی بهشون میگفتیم بابا شما چرااینقدر سبک میزنین...آخرش گفتن بابا جان ما فوتبالیستسم...بدنساز نیستیم که!!!:31:باید میدیدی که پرس واسکات رو چند کیلو چند کیلو میزدن(آخی!!!:31:) اینو که قبول داری تو سنین رشد ورزش رو قد تاثیر داره...(تو سنین رشد) همین بسکت بالیست ها اگه تو نوجوونی بسکتبالو شروع نمیکردن به نظرت قدشون اینقدر میشد؟؟؟؟و در عوض بعد از سن رشد قدشون بلند تر شد؟؟؟چقدر؟؟؟؟؟ورزش تو سنین رشد خیلی مهمه...مثل تغذیه...اگه تو اون سنین خوب تغذیه کنی یه عمر بدن سالم وبه اصطلاح میزون داری...در ضمن زیاد به اثبات علمی این جور چیزا توجه نکن...خیلی چیزا هستن که علم هنوز نتونسته ثابتشون کنه...این حرفا رو هم من ازاساتید دارم نقل میکنم ....

درسته، تاثیر داره! اصلا همین مسی، اگه ورزش و مکمل های بارسا نبود، میگن 1 متر هم قد نداشت:دی

نه کاملا ارثی .
رشد قد تا حدودی به مسائل ژنتیکی بستگی داره و تا حدود بسیار زیادی به مواردی که باعث کشیدگی و رشد قبل از بسته شدن صفحات رشد میشه ارتباط داره .

اما در مورد سبک زدن حرکات هم که تبدیل به یه اصل ! بین فوتبالیست ها و رزمی کارها و از این قبیل ورزشکارا شده باید بگم یجوری شرطی کردن خودشون رو .
اگر کمی به بحث Learning توجه داشته باشین میبینن که استفاده توام حرکات قدرتی و انفجاری و حرکات استقامتی و تکرار بالا در کنار هم پاسخگوی بسیاری از نیازهاشونه .
توضیح مفصل در مورد این قضیه قطعا در حوصله جمع نمیگنجه :46:

دوست عزیز، خوب ژن هم یک چیز ارثی هست دیگه... در کل، شاید بشه گفت 90% ارثی هست، 10% چیزای دیگه...

در کل، اگه بخوایم از حرف های همه جمع بندی کنیم و جواب جناب بابک رو بدیم: بسته به مدت زمان ورزش ( از کودکی... ) ، صحیح ورزش کردن، صحیح تغذیه کردن، در سن رشد، میتونه مقداری تاثیر بذاره. اما این تاثیر اینطور نیست که اگه شما بدون ورزش مثلا 175 قد دارین، در صورتی که ورزش میکردین، 185 قد میکشیدین!!!

D,Freeman
25-11-2010, 13:41
جواب جناب بابک رو بدیم:

دوست عزیز اون شخصی که اون سوالو پرسید جناب بابک خان سرپرست ناظرین نبود...کسی بود که از آواتار ایشون استفاده کرده!!!!!!!!:31:

omid.pari
25-11-2010, 17:16
سلام دوستان
میخواستم بپرسم ورزشهای هوازای مثل دوچرخه سواری میتونه یک نوع بدنسازی باشه؟
من یک دوستی داشتم دوچرخه سوار بود پاهاش به سختی سنگ شده بود

D,Freeman
25-11-2010, 17:51
سلام دوستان
میخواستم بپرسم ورزشهای هوازای مثل دوچرخه سواری میتونه یک نوع بدنسازی باشه؟
من یک دوستی داشتم دوچرخه سوار بود پاهاش به سختی سنگ شده بود

بله دوست عزیز...ولی فقط ماهیچه هائی رو قوی میکنه که بااین ورزش درگیرن...مثل ساق پا...عضله های جلو پا وپشت ران و...درضمن یکی ازبهترین ورزشهای هوازیه..البته بعد ازدو...:46:

lahij_web
26-11-2010, 00:36
درضمن یکی ازبهترین ورزشهای هوازیه..البته بعد ازدو...:46:

در ادامه تایید Freeman عزیزم باید بگم پیاده روی قدرتی و سرعتی و هوازی اینتروال رو به مراتب تاثیرگذار تر از دو میدونم . نظر شما چیه ؟ :5:

A.M.D.D.E.V.I.L
26-11-2010, 00:48
سلام
من خیلی چاق شدم یعنی قدم 179 ولی وزنم 86 هست چیکار کنم؟ کدوم دستگاه؟ تو خونه یه ترد میل هست یدونه هم از اون دوچرخه های ثابت
چی کار کنم؟

D,Freeman
26-11-2010, 00:56
در ادامه تایید Freeman عزیزم باید بگم پیاده روی قدرتی و سرعتی و هوازی اینتروال رو به مراتب تاثیرگذار تر از دو میدونم . نظر شما چیه

بله دوست عزیز کلا منظورم به این گونه ورزشها که تو خونواده دو هستند بود...کارت درسته...:46:

سلام
من خیلی چاق شدم یعنی قدم 179 ولی وزنم 86 هست چیکار کنم؟ کدوم دستگاه؟ تو خونه یه ترد میل هست یدونه هم از اون دوچرخه های ثابت
چی کار کنم؟

شما منتظر چی هستی دوست عزیز ...کافیه روزی 30الی45دقیقه رو تردمیلت بدئی و تقریبا نیم ساعت دوچرخه بزنی...البته سعی کن پشت سرهم نباشه...مثلا دوئیدن صبح و دوچرخه بعد از ظهر..باکمی ممارست وتحمل سختی ایشالله رو فرم میای...فقط عجله نداشته باش...:46:در ضمن شما باتوجه به قد ووزنتون حدود 8الی10کیلو کم کنی روبراهی...داشت یادم می رفت:دی...شما سعی کن وعده نهارت رو کمتر کنی...درعوضش اون مقداری که کم کردی رو 3الی4ساعت بعد بخور(بعد از دوئیدن یا دوچرخه زدن)..وشام رو هم سبک بخور...نه اینکه اصلا نخوری ها نه...سبک بخور...صبحانت رو هم فراموش نکن...بزار معدت راحت تر غذارو هذم کنه...کلا سعی کنید بیشتر از6ساعت گزسنه نمونین...(میزان کالری خروجی وورودی بدنتون تنظیم بشه...)
موفق باشی...

kasra_khan2003
26-11-2010, 11:12
البته در جواب A.M.D.D.E.V.I.L عزیز و ادامه حرف های D,Freeman ، به شخصه معتقدم کسی که میخواد ورزش کنه و بالاخص 8 الی 10 کیلو وزن کنه، باید بره باشگاه!

وسایل خونه در واقع برای این هست که یه موقع میبینید به تعطیلی خوردین، هوا خیلی بده، ماشینتون خرابه یا اگه برید باشگاه و برگردید خیلی وقت برای کارهای دیگتون کم میارین.

یادمه 2 سال پیش میخواستم وسایل ورزشی تو خونه رو کامل کنم و همینجا کار کنم که یه دوستی حرف ساده و خوبی زد: تو خونه هیچی نمیشی، بیا باشگاه!

D,Freeman
26-11-2010, 12:54
یادمه 2 سال پیش میخواستم وسایل ورزشی تو خونه رو کامل کنم و همینجا کار کنم که یه دوستی حرف ساده و خوبی زد: تو خونه هیچی نمیشی، بیا باشگاه!

چرا دوست عزیز؟؟؟؟؟برای کسی که میخواد فقط به تمرینای هوازی بپردازه ووزنشو کم کنه چه فرقی بین خونه وباشگاه هست...اتفاقا من چند نفر رو دور ور خودم میشناسم که به راحتی فقط با دستگاه ترد میل 10تا15کیلو ازوزنشون رو کم کرد...البته اصولی...بله برای پرورش اندام کارها یار تمرینی وکلا تمرین کردن تو باشگاه یه الزامه...ولی برای کسی که میخواد فقط از دستگاه هائی مثل ترد میل...اسکی فضائی...دوچرخه و...استفاده کنه...باشگاه با منزل چه فرقی میکنه؟؟؟؟ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدی....

capitan black
26-11-2010, 20:48
دوستان عزیز برای پهن کردن عرض شونه ها و افزایش حجم عضله بازو با دمبل چه حرکاتی رو پیشنهاد میکنید؟....
کلا یه برنامه ورزشی میخوام واسه کار با دمبل...مرسی

D,Freeman
26-11-2010, 21:52
برای پهن کردن شونه ها دمبل کافی نیست...ولی به هرحال...سرشانه دمبل موازی رو با نشر ایستاده سوپر ست بزن...بعدشم سرشانه دمبل آرنولدی رو با سرشانه لیفت سوپر ست بزن ......اینا رو هرکدوم سه ست12تائی بزن...سرشونه لیفت سرشونه رو خوش فرم میکنه...نشر خم هم یادت نره(این برای عضله های پشت بالا تنته)...برای بازو هم نگفتی جلو بازو یا پشت بازو؟؟؟ولی برای جلو بازو جلو بازو دمبل که دیگه باید باشه به همراه جلوبازو دمبل چکشی...پشت بازو هم پشت بازو سوئینگ به همراه پشت بازو دست پشت گردن....(این حرکتائی که گفتم رو میدونی چجورین دیگه نه؟؟) البته اگه هالتر هم داشتی که خیلی بهتر بود...کلا حرکات با دمبل محدوده...بازم اگه دوستان حرکات دیگه ای مدنظرشونه این دوستمون رو راهنمائی کنن...

capitan black
26-11-2010, 23:07
برای پهن کردن شونه ها دمبل کافی نیست...ولی به هرحال...سرشانه دمبل موازی رو با نشر ایستاده سوپر ست بزن...بعدشم سرشانه دمبل آرنولدی رو با سرشانه لیفت سوپر ست بزن ......اینا رو هرکدوم سه ست12تائی بزن...سرشونه لیفت سرشونه رو خوش فرم میکنه...نشر خم هم یادت نره(این برای عضله های پشت بالا تنته)...برای بازو هم نگفتی جلو بازو یا پشت بازو؟؟؟ولی برای جلو بازو جلو بازو دمبل که دیگه باید باشه به همراه جلوبازو دمبل چکشی...پشت بازو هم پشت بازو سوئینگ به همراه پشت بازو دست پشت گردن....(این حرکتائی که گفتم رو میدونی چجورین دیگه نه؟؟) البته اگه هالتر هم داشتی که خیلی بهتر بود...کلا حرکات با دمبل محدوده...بازم اگه دوستان حرکات دیگه ای مدنظرشونه این دوستمون رو راهنمائی کنن...

مرسی....نه نمیدونم :31:اگه با عکس بذارید ممنون میشم...:11:

kasra_khan2003
26-11-2010, 23:38
چرا دوست عزیز؟؟؟؟؟برای کسی که میخواد فقط به تمرینای هوازی بپردازه ووزنشو کم کنه چه فرقی بین خونه وباشگاه هست...اتفاقا من چند نفر رو دور ور خودم میشناسم که به راحتی فقط با دستگاه ترد میل 10تا15کیلو ازوزنشون رو کم کرد...البته اصولی...بله برای پرورش اندام کارها یار تمرینی وکلا تمرین کردن تو باشگاه یه الزامه...ولی برای کسی که میخواد فقط از دستگاه هائی مثل ترد میل...اسکی فضائی...دوچرخه و...استفاده کنه...باشگاه با منزل چه فرقی میکنه؟؟؟؟ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدی....

در این که همیشه استثنا هست که حرفی نیست، ورزش حرفه ای هم اولین اصلش اراده هست. پس اگه کسی اراده و علمش رو داشته باشه، تو حموم هم میشه کار کرد:دی

اما کلا، خونه مال استراحته، ورزش مال باشگاه! تازه اونم خونه های آپارتمانی ما! طرف تو آمریکاش که یه خونه با یه عالمه حیاط و زیرزمین داره، بازم میره باشگاه. تو خونش فقط یه میز پرس و 2تا دمبل داره...

D,Freeman
27-11-2010, 21:40
مرسی....نه نمیدونم اگه با عکس بذارید ممنون میشم...

برو تو این سایت تمام حرکات به صورت عکس وفیلم هست....فقط اینترنتت باید پرسرعت باشه وگرنه......:31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سكسك
28-11-2010, 10:24
با سلام خدمت دوستان

بنده حدود 3 تا 4 ساله پرورش اندام كار ميكنم فراز و نشيبهاي زيادي رو ديدم و چون عشق به اين ورزش داشتم رهاش نكردم كاهش وزن داشتم اضافه وزن و...
به هر حال از بدنم راضي نيستم يعني به هركه تو باشكاه بگم 4 ساله كار ميكنم بهم ميخنده چون اصلا تفكيكي تو بدنم نيست البته توشهرستان ما وقتي من باشگاه رو شروع كردم يكي از بچه ها چون چند تا مقام استاني و شهرستاني سبك وزن داشت و دور بازوش از همه بيشتر بود با التماس بدون ديدن عيب و حسن بدن ما واسمون برنامه مينوشت البته ناگفته نمونه كه تولباس بدنم رديفه و تقريبا توجه همه رو جلب ميكنه مثلا سرشانه ضعيفه و بازم فقط حجم داره و تفكيك بدنم در حد صفره لطف كنين يه برنامه رديف بهم پيشنهاد بدين ساعدو شكم هم باشه
اونقدر ناراحتم كه ميخوام برم كشتي به خودم ميگم اين همه وقت گذاشتم سرما و گرما را بجون خريدم اعتراض دوستان پدر و مادر و حالا همسر ...
باور كنيد فوق ليسانس قبول نشدم بخاطر اين باشگاه لعنتي تورو خدا راهنمايي كنين خدا خيرتون بده

ئظا
28-11-2010, 12:29
دوستان سلام
من مربی و نفره چهارم در مسابقاته تهران سال 82 در این رشته هستم
دوستان اگر کمکی خواستن یا سوالی در این ضمینه داشتن خوشحال میشم بتونم کمک کنم
موفق باشید

ئظا
28-11-2010, 17:20
با سلام خدمت دوستان

بنده حدود 3 تا 4 ساله پرورش اندام كار ميكنم فراز و نشيبهاي زيادي رو ديدم و چون عشق به اين ورزش داشتم رهاش نكردم كاهش وزن داشتم اضافه وزن و...
به هر حال از بدنم راضي نيستم يعني به هركه تو باشكاه بگم 4 ساله كار ميكنم بهم ميخنده چون اصلا تفكيكي تو بدنم نيست البته توشهرستان ما وقتي من باشگاه رو شروع كردم يكي از بچه ها چون چند تا مقام استاني و شهرستاني سبك وزن داشت و دور بازوش از همه بيشتر بود با التماس بدون ديدن عيب و حسن بدن ما واسمون برنامه مينوشت البته ناگفته نمونه كه تولباس بدنم رديفه و تقريبا توجه همه رو جلب ميكنه مثلا سرشانه ضعيفه و بازم فقط حجم داره و تفكيك بدنم در حد صفره لطف كنين يه برنامه رديف بهم پيشنهاد بدين ساعدو شكم هم باشه
اونقدر ناراحتم كه ميخوام برم كشتي به خودم ميگم اين همه وقت گذاشتم سرما و گرما را بجون خريدم اعتراض دوستان پدر و مادر و حالا همسر ...
باور كنيد فوق ليسانس قبول نشدم بخاطر اين باشگاه لعنتي تورو خدا راهنمايي كنين خدا خيرتون بده

سلام دوسته عزیز
بدونه دیدنه بدن از نزدیک و لمسه پوسته شکم و ... که تا چه حد چربی داره و .. نمیشه برنامه خاصی به کسی داد
شما همونطور که خودت هم گفتی برای تفکیک شدنه بدنت مشگل داری و اگر عکس آواتار خودت باشی سرشونت هم همونطور که گفتی ضعیف هست
من پیشنهادی که میتونم به صورته خلاصه به شما بکنم این هست که تمرینهای هوازی رو تو دستوره کارت قرار بدی ( هفته ای سه روز - 20دقیقه مفید) و تو تمرینهای سرشونه هم تمرکز رو فراموش نکن چون عضله سرشونه رشته ای هست و وزنه سنگین زدن زیاد براش تاثیری نداره بلکه صحیح و با تمرکر انجام دادنه حرکات خیلی مفید هست ، مخصوصا هنگام انجامه حرکته نش ، ( اشکاله مختلف )
بازم اگر کمکی بر بیاد در خدمتیم
موفق باشید

.:HAMED:.
28-11-2010, 18:25
با سلام خدمت دوستان

ئظا عزيز اين سوال بيشتر ورزشكارها هستش
ممنون ميشين در اين مورد راهنمايي بفرمائيد

hamidras
28-11-2010, 18:31
دوستان یه برنامه واسه لاغری:دی میشه بدید! عجله ای هم ندارم میخوام 7-8 ماه طول بکشه!

ئظا
28-11-2010, 19:20
ئظا عزيز اين سوال بيشتر ورزشكارها هستش
ممنون ميشين در اين مورد راهنمايي بفرمائيد

سلام
من محمدرضا هستم
فعلا چون فعالیتم کم بوده باید پستهام تایید بشن تا بتونم مستقیم تو فروم پست بدم
جوابه سوال دوستمون رو هم دادم ( البته نه خیلی دقیق چون امکانش نبود)
دوستان اگر سوالی باشه من تا جایی که بلد باشم در خدمت هستم
قربونه همتون:40:

D,Freeman
28-11-2010, 23:11
با سلام خدمت دوستان

شما چهار ساله داری تمرین میکنی میگی بدنم هنوز چیزی نشده...میخوای 10نفر رو دور وره خودم بهت معرفی کنم که بعد از6سال هنوز بدنشون به اون فرم دلخواه نرسیده؟؟؟؟!!!!مشکل شما چندتا دلیل داره...اولیش اینه که شما استعدادشو ندارین...یعنی اگه 10سال هم کار بکنین بازم نتیجه نمیگیرین....مگر اینکه با کمک مکمل ها وتغذیه درست تو دراز مدت ...دومین دلیلش اینه که شما تو این 4سال یا برنامه تمرینی درست وحسابی نداشتین یا تغذیه درست انجام ندادین...سومین دلیلش هم این میتونه باشه که تو این مدت از هیچ گونه مکملی استفاده نکردین....حالا به نظر خودتون کدوم یکیه؟؟؟؟؟

درمورد اون قضیه فوق لیسانس هم بگم که....مگه در طول روز چند ساعت تمرین میکردین که اون مشکل براتون پیش اومد؟؟؟من خودم روزی حداکثر2ساعت تمرین میکنم ...هفته ای 4با یا اگه بتونم5بار....بازم به تمام کارام میرسم اگه این اعتیاد اینترنتی بزاره!!!:دی

شما تو پست بعدیت اینائی که گفتم رو بیشتر توضیح بده...

دوستان یه برنامه واسه لاغری میشه بدید! عجله ای هم ندارم میخوام 7-8 ماه طول بکشه

دوربین مخفیه رفیق؟؟؟؟:15:نه وزنتو گفتی نه قدتو نه اینکه تمرین میکنی یا نه ونه...برنامه هم میخوای:23:

:دی

ninabina
29-11-2010, 00:24
یه برنامه لاغری برای یه خانم 35 ساله می خوام.:11:
72 کیلو
160 سانت قد
ترد میل هم داره.ولی زیاد استفاده نکرده.
قبلا وزنش بالاتر بود که چندماه تلاش باعث شد پایین بیاد طوریکه کاملا مشخصه کم کرده.

ئظا
29-11-2010, 00:35
شما چهار ساله داری تمرین میکنی میگی بدنم هنوز چیزی نشده...میخوای 10نفر رو دور وره خودم بهت معرفی کنم که بعد از6سال هنوز بدنشون به اون فرم دلخواه نرسیده؟؟؟؟!!!!مشکل شما چندتا دلیل داره...اولیش اینه که شما استعدادشو ندارین...یعنی اگه 10سال هم کار بکنین بازم نتیجه نمیگیرین....مگر اینکه با کمک مکمل ها وتغذیه درست تو دراز مدت ...دومین دلیلش اینه که شما تو این 4سال یا برنامه تمرینی درست وحسابی نداشتین یا تغذیه درست انجام ندادین...سومین دلیلش هم این میتونه باشه که تو این مدت از هیچ گونه مکملی استفاده نکردین....حالا به نظر خودتون کدوم یکیه؟؟؟؟؟

درمورد اون قضیه فوق لیسانس هم بگم که....مگه در طول روز چند ساعت تمرین میکردین که اون مشکل براتون پیش اومد؟؟؟من خودم روزی حداکثر2ساعت تمرین میکنم ...هفته ای 4با یا اگه بتونم5بار....بازم به تمام کارام میرسم اگه این اعتیاد اینترنتی بزاره!!!:دی

شما تو پست بعدیت اینائی که گفتم رو بیشتر توضیح بده...

دوربین مخفیه رفیق؟؟؟؟:15:نه وزنتو گفتی نه قدتو نه اینکه تمرین میکنی یا نه ونه...برنامه هم میخوای:23:

:دی

دوسته عزیز یه کم آرومتر
اینطوری که شما پیش میری همه رو دلزده میکنید

اون استعدادی که شما میفرمایید برای مسابقات و امتیازاته داوری لازم هست
وگرنه اگر کسی معلولیت یا مشگل حادی نداشته باشه میتونه به هر فرم بدنی که دلخواهش هست دست پیدا کنه ، هم فیتنس و هم حجیم .

با سلام خدمت دوستان

باور كنيد فوق ليسانس قبول نشدم بخاطر اين باشگاه لعنتي تورو خدا راهنمايي كنين خدا خيرتون بده عزیز جان شما بنا رو بر این بگذار که حتما هوازی رو تو برنامه هات بگنجونی
هفته ای 3 روز به مدته 20 دقیقه اونم مفید به صورتی که ضربانت بالا بره و خوب عرق کنی
البته همینجا توصیه ای به همه دوستان دارم و اون اینه که قبل از شروع به ورزشه بدنسازی به خصوص اگر بالای 30 سال سن دارید و به خصوص اگر اضافه وزن دارید با پزشک مشورت کنید

برای سر شونه هاتون هم سعی کنید زمانی که سرشونه تمرین میکنید بسیار با تمرکز و وزنه های مناسب تمرین کنید ، بهتره بدونید عضلاته سرشانه رشته ای هستن و به خصوص برای نش زدن به هیچ وجه وزنه سنگین توصیه نمیشه ، پس وزنه مناسب و با تمرکز

یه نکته هم که خیلی مهم هست اینه که برای این ورزش مهمترین عامل تغذیه هست و بعد از اون استراحت و تمرینه صحیح و به اندازه یه عده از دوستان به غلط فکر میکنن اگر 2 ساعت هر روز تمرین کنن سریعتر رشد میکنن در صورتی که تمرین فقط باعثه تخریب هست و بیش از 1 ساعت توصیه نمیشه این استراحت هست که باعثه بازسازی عضلات هست و به این خاطراستراحت و تغذیه مهمترین عوامل محسوب میشن

دوسته عزیز یه توصیه دوستانه هم به شما میکنم : هرگز خودتون رو با کسی مقایسه نکنید
چون هر بدنی فیزیک و آناتومیه خودش رو داره ، شما بهتره تمرکزتون رو روی بدنه خودتون
بگذارید تا بتونید از بهترین حالتتون لذت ببرید

hamidras
29-11-2010, 00:52
دوربین مخفیه رفیق؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نه وزنتو گفتی نه قدتو نه اینکه تمرین میکنی یا نه ونه...برنامه هم میخوای

ببخشید:دی

قد 185

وزن 120

الان میخوام از هفته دیگه شروع کنم...

قبلا 3-4 ماه رفتم....

سكسك
29-11-2010, 09:51
با سلام و تشكر از همه دوستاني كه نظر دادن

خدمت دوست عزيزي كه گفت بنده استعداد ندارم بايد بگم كه استعداد بدنيم تو حجم عاليه ولي تو تفكيك نه يعني كلا بدنم چرب هستش حالا هم كه كارم بيشتر صندلي نشيني شده بدتر شدم
بهر حال بنده قبل از شروع اين ورزش وزنم 69 وقدم 181 بود كه حالا وزنم 94 و قدم 185 است ميگم فيزيكم خوبه ولي تفكيك ندارم اقا كلي بگم بدنسازي اول علمه بعد ورزش اول بايد ماهيچه و عضله رو بشناسي بعد شروع كني

همه مشكل من اينه كه برنامه بدرد بخور ندارم و شايد تغذيه من هم خوب نيست اگر از دوستان عزيزم كسي ميتونه ايميل بده بنده عكس بدنم با فيگور براش ميل كنم يه برنامه تمريني و غذايي بهم بده بخدا شرمندم كرده

D,Freeman
29-11-2010, 12:14
دوسته عزیز یه کم آرومتر
اینطوری که شما پیش میری همه رو دلزده میکنید

اون استعدادی که شما میفرمایید برای مسابقات و امتیازاته داوری لازم هست
وگرنه اگر کسی معلولیت یا مشگل حادی نداشته باشه میتونه به هر فرم بدنی که دلخواهش هست دست پیدا کنه ، هم فیتنس و هم حجیم

مگه من چی گفتم که دوستان دلزده بشن دوست عزیز...شما اصلا با استعداد بدنی اعتقاد ندارین...چندتا کتاب ومجله علمی میخواین بهتون معرفی کنم که بزرگترین متخصصان این رشته ورزشی نوشتن وتوش به اصطلاح به سیستم بدن افراد وژنتیکتشون اشاره کردن؟؟؟:13:...(منظور من از استعداد اینا بود...)
در ضمن من اولین پستم تو این تایپک نیست....

یاعلی....

babak_gww
29-11-2010, 21:18
ببخشید:دی

قد 185

وزن 120

الان میخوام از هفته دیگه شروع کنم...

قبلا 3-4 ماه رفتم....

ساملیک

برای کاهش وزرن:

اینارو نخور : شام :دی
برنج
نشاسته جات
نان سفید
شیرینی جات
چربی

ترشی سرکه
نمک
پنیر پر نمک
پیاز
فست فود

+یه طناب شماره بالا ( فکر کنم 13 یا همچین چیزائی ) بگیر و هر روز 100 تا 150 تا طناب بزن ... البته به روش تمرینات کشتی گیران

--------------------------------
میدونم برنامه دادن درست نیست ... ولی
تو باشگاه برای ماه اول این حرکاتو توصیه میکنم :

پا عادی هالتر
بلوفر مستقیم
پرس سینه هالتر
پرس شانه جلو
جلو بازو هالتر
پشت بازو هالتر
ساعد
شکم
ساق پا

5 روز در هفته رو حتما باید بری تا بسوزونی

hamidras
29-11-2010, 21:50
اینارو نخور : شام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برنج
نشاسته جات
نان سفید
یه دفه بگو بمیر دیگه:دی!

ترشی سرکه
نمک
پیاز

اینا چرا؟!

میدونم برنامه دادن درست نیست ... ولی
تو باشگاه برای ماه اول این حرکاتو توصیه میکنم

ای ولز:دی

من طناب میزدم
پرس سینه
شنا
شانه ایستاده
جلو بازو هالتر
جلو بازو دمبل
صلیب(لش:دی!)
پشت بازو دمبل
شکم
ساعد دمبل
15 دیقه تردمیل
15 دیقه دوچرخه:دی

ماکزیمم وزن کم کردنم 200 گرم بود هر جلسه! البته هفته ای 3 بار میرفتم....

روز در هفته رو حتما باید بری تا بسوزونی

الان با این برنامت چقد کم میشه هر جلسه فک میکنی!:دی!؟

استاد بابک:دی میشه تعداد هر حرکتم بگی!!

بلوفر مستقیم

این چیه نشنیدم:13:

این مربی باشگاه خودموم فقط بلده بگه چربی سوز بدم:دی!!

راستی این قرصا رو پیشنهاد میکنی!؟

ممنون ازت:11:

ئظا
30-11-2010, 01:29
مگه من چی گفتم که دوستان دلزده بشن دوست عزیز...شما اصلا با استعداد بدنی اعتقاد ندارین...چندتا کتاب ومجله علمی میخواین بهتون معرفی کنم که بزرگترین متخصصان این رشته ورزشی نوشتن وتوش به اصطلاح به سیستم بدن افراد وژنتیکتشون اشاره کردن؟؟؟:13:...(منظور من از استعداد اینا بود...)
در ضمن من اولین پستم تو این تایپک نیست....

یاعلی....

علی یارت :40:
همین که بنده خدا میگی استعداد نداری به نظرت دلزده نمیشه؟
اینا رو که شما میگی بنده هم میدونم و بالا هم اشاره کردم که اینا برای کسی هست که بخواد حرفه ای کار کنه و مسابقه بده ، اونجاست که آناتومی و تفکیکه عظلات و نسبتهای نقاط مختلفه بدن مد نظر قرار میگیره
این بنده خدا گفته تفکیک نیست و سرشونش کم حجم هست
راهش هم کمی تمرکز و برنامه تمرینی درست + اروبیک هست

من کاری ندارم چندمین پستتون هست و مهم هم نیست
مهم اطلاعات هست که باید بالا باشه تا بتونید کسایه دیگه رو به درستی راهنمایی کنید
موفق باشید:46:

babak_gww
30-11-2010, 10:52
اینا چرا؟!

دلیل علمیشو دقیق نمیدونم ... فکر کنم متابولیسم یا همون سوخت و ساز بدن رو تسریع میکنه و باعث میشه بیشتر چربی ذخیره کنه بدنت

ای ولز:دی

من طناب میزدم
پرس سینه
شنا
شانه ایستاده
جلو بازو هالتر
جلو بازو دمبل
صلیب(لش:دی!)
پشت بازو دمبل
شکم
ساعد دمبل
15 دیقه تردمیل
15 دیقه دوچرخه:دی

ماکزیمم وزن کم کردنم 200 گرم بود هر جلسه! البته هفته ای 3 بار میرفتم....

الان با این برنامت چقد کم میشه هر جلسه فک میکنی!:دی!؟

استاد بابک:دی میشه تعداد هر حرکتم بگی!!

وزن کم نمیکردی ... حتما چون پشت سرهم نمیکردی تمرینتو ... ببین باید بعد از طناب و دو ... یعنی وقتی ضربانت هنوز بالاست ... تو نیم ساعت تمرینتو جمعو جور کنی ... به قول معروف سرعتی تا بسوزونی

د ضمن هیچوقت جلسه ای حساب نکن ... تو ماه ببین چقد کم میکنی؟ من میگم 5

پا عادی هالتر 3x10
بلوفر مستقیم 3x10
پرس سینه هالتر 3x10
پرس شانه جلو 3x10
جلو بازو هالتر 3x10
پشت بازو هالتر 3x10
ساعد ( هرچقد تونستی)
شکم ( هرچقد تونستی)
ساق پا ( هرچقد تونستی)

راستی زیر شکمم اگه تونستی برو حتما

بلوفر هم رو نیمت دراز میکشی ... پاهات رو زمین باشه ( 90 درجه میشه پاهات با بدنت)
یه دمبل میگیری دست ... یعین با دو دست یک دمبل رو میگیری و از بالا میبری به پشت
نمیدونم اینجا چطوری توضیح بدم تا بفهمی ... اگه عکس پیدا کردم میزارم برات

:11:

---------- Post added at 10:52 AM ---------- Previous post was at 10:47 AM ----------

هیچ قرصیم پیشنهاد نمیکنم ... چون همشون عوارض دارن شدید

سعی کن طبیعی وزن کم کنی و عضله بیاری ... اینطوری بدنت قشنگتر میشه ... مثل خودم :دی

ولی خب اگه قرص ویتامین دوست داشتی بخور ... بی ضرره .. مفید هم هست

سكسك
30-11-2010, 11:54
سلام برو بكس ورزشكار

كسي كه به مابرنامه نداد :41:من هم دو شب هستش كه برنامه مربي رو كنار گذاشتم و خودم كار ميكنم بدك نيست لااقل خودم ميفهم با چه حركتي بيشتر حال ميكنم و بيشتر بهم جواب ميده ديشب سرشونه داشتم با پشت بازو اون حركت تمركزي كه براي نشر دوستان گفته بودم رو از مربيم پرسيدم گفت فقط باعث ضعف مفرط ميشه وبهتره كه با هالتر از جلو بري و تمركزي كار كني
اين حركتو زدم بد نبود
در ضمن در مورد بازوم هم گفتم فقط حجم داره يه حركتي رو شنيدم كه رو عضله براكيلي كار ميكنه دوستان ميتونن چند تا حركت براي اين عضله بهم بدن و كي بايد اون حركتا روبزنم هرشب يا شبي كه بازو دارم - درضمن يك whey پروتيين با يك سوپر كراتين 500 گرمي با هم گرفتم بدرد ميخوره مصرف كنم

ياعلي

بازم ممنون از همه ---:11:

ئظا
30-11-2010, 21:22
سلام برو بكس ورزشكار

كسي كه به مابرنامه نداد :41:من هم دو شب هستش كه برنامه مربي رو كنار گذاشتم و خودم كار ميكنم بدك نيست لااقل خودم ميفهم با چه حركتي بيشتر حال ميكنم و بيشتر بهم جواب ميده ديشب سرشونه داشتم با پشت بازو اون حركت تمركزي كه براي نشر دوستان گفته بودم رو از مربيم پرسيدم گفت فقط باعث ضعف مفرط ميشه وبهتره كه با هالتر از جلو بري و تمركزي كار كني
اين حركتو زدم بد نبود
در ضمن در مورد بازوم هم گفتم فقط حجم داره يه حركتي رو شنيدم كه رو عضله براكيلي كار ميكنه دوستان ميتونن چند تا حركت براي اين عضله بهم بدن و كي بايد اون حركتا روبزنم هرشب يا شبي كه بازو دارم - درضمن يك whey پروتيين با يك سوپر كراتين 500 گرمي با هم گرفتم بدرد ميخوره مصرف كنم

ياعلي

بازم ممنون از همه ---:11:

اگر منظورتون به من هست که من نگفتم نش بزنی ( نشر نیست) گفتم حرکاته سرشونه رو تمرکزی بزن
بعد شما بالاخره مربیت رو قبول داری یا نه؟
یا قبولش داری و برنامش رو انجام میدی یا قبولش نداری که در این صورت دیگه لازم نیست به حرفش توجه کنی بعد حرکته تمرکزیه نشر !! باعثه ضعف مفرط میشه ولی نش هالتر از جلو تمرکزی باعثه قوته مفرت میشه:d

فکر کنم حق با همون دوستمون دکتر فیری من بود ، بنده اشتباه کردم که خواستم کمکی کرده باشم
همین حرفها رو ما تو باشگاه میزنیم و یه برنامه میدیم 30000 تومن شاگرد پول میده

ببخشید که فکر کردم میتونم کمکی بکنم یادم نبود تو ایران همه استاد هستن
یا علی

سكسك
01-12-2010, 07:33
با سلام

اقا چه زود بهتون برميخوره ماكه منظوري نداشتيم هدف ما ازشركت تو اين تاپيك فقط و فقط اين بوده كه يه چيزي از دوستان و استادان خودمون يادبگيريم يعني علم بدنسازي رو ، اصلا باور كنيد من تا حالا اسم نش به گوشم نخورده بود حالا شما بگين اين چه حركتيه ماهم ياد بگيريم دعاتون ميكنيم
درضمن مربي بنده پاور كار ميكرده اينه كه برنامش اگه رو ريل باشه خستگي مفرط مياره اينم كه ميگم اگه روريل نباشه چون واسه برنامه نوشتن كه كسي بهش پول نميده اينه كه اگه حالش مساعد باشه برنامش خيلي سنگينه وگرنه كه يكي در ميون برنامه ها مثل همه
حالا شما قضاوت كن وقتي بنده اي كه 4ساله كار ميكنم يه حركتي رو دارم ميزنم بعد ميبينم بغل دستيم كه شايد1ماهه اومده باشگاه داره همون حركت رو ميزنه بايد به اين مربي اعتماد كنم حالا يه وقت حركات پايه ايه ادم اهميت نميده ولي حركات rpt و حركات تركيبي ديگه اي كه اصلا بنده خدا استيل درسشو نميتونه اجرا كنه
اگه بي احترامي شد ببخشيد باور كنيد منظوري نداشتم
ياعلي

ئظا
01-12-2010, 12:09
این حرفا چیه دوسته من؟
همین آقا فیروز که الان هنرپیشه شده ( فیروز سلیمانی ) یه زمان تو باشگاته ما تمرین میکرد
ساله 80 بود فکرکنم ، چند تایی هم شاگرد داشت ، فقط دوست داشتم برنامه هایی رو که میداد میدیدی
از مجله گل آقا طنز تر بود
شما هم اگر این عکسی که تو آواتارت گذاشتی خودت هستی ، واقعا سرشونت ضعیفه
یه چیزی هم بگم بهت سرشونه و زیر بغل از سخت ترین نقاط بدن هستن برای رشد
پیشنهاده من اینه که تمرکزت رو بگذاری رو سرشونه از پشت ، و سرشونه دمبل جفته چرخشی
حرکاته دیگه مثله نش ( تو حالته نشسته یا ایستاده دمبلها رو کناره بدنت میگیری دستات صاف هست
تو همون حالت دستها از کنار بالا میان تا 90 درجه به شکلی که از خط فرضی شونه ها بالاتر نرن
و با تمرکز پایین میان ) با دمبل سبک و سیم کش یا پارالل
چندتا عکس از فیگورهای مختلف بگذاری راحتتر میشه کمکت کرد مثلا معمولی وایستی از پشت و جلو
جفت بازو از پشت و جلو زیر بغل از پشت و جلو
موفق باشی

سكسك
01-12-2010, 13:24
يه دنيا ممنون از شما دوست عزيز و گرام خودم :10:

شما احيانا ايميل ندارين تا من عكسام رو براتون ميل كنم
درمورد مكمل ها هم نظري ندادين
ممنون ميشم نظرتون رو بگين كه نقاط قوت بدنم كجاست

tired friend
01-12-2010, 14:22
بازوم کوچیکه ولی قویه
چی کارش کنم بزرگ شه؟:19:

babak_gww
02-12-2010, 11:55
بازوم کوچیکه ولی قویه
چی کارش کنم بزرگ شه؟:19:

این حرفو همه میگن :دی ولی شما اگه میخوای حجم بازو تو اضافه کنی باید تمرین کنی و اینم یادت باشه نمیشه فقط رو بازو کار کرد ... باید تمرینات کلی رو هم کنارش انجام بدی ... ولی میشه رو بازو تمرکز بیشتری داشته باشی

البته اگه این عکس خودتون باشه هنوز خیــــلی جای کارداری

موفق باشی

anahita2002_anahita2002
02-12-2010, 12:22
من قدم 172 وزنم 85 سن 26

میخواهم فقط وزن کم کنم نه اینکه سر شو نه و............... داشته باشم

هدفم فقط کاهش وزنهههههههههههههههههههه

ایا باشگاه بدنسازی با سونا بخار بهم کم میکنه یا نه !!!

ئظا
02-12-2010, 14:08
من قدم 172 وزنم 85 سن 26

میخواهم فقط وزن کم کنم نه اینکه سر شو نه و............... داشته باشم

هدفم فقط کاهش وزنهههههههههههههههههههه

ایا باشگاه بدنسازی با سونا بخار بهم کم میکنه یا نه !!!

شما برای وزن کم کردن یه نکته رو همیشه مد نظر داشته باشید
وزن کم کردنی مفید هست که از حجمه چربیه بدنتون کم بشه نه اینکه آب از دست بدید یا عضله بسوزونید
برای کم کردنه حجم چربی باید توازنه منفی به کالریه دریافتی و مصرفیتون بدید
به این شکل که یا باید از کالریه دریافتی نسبت به مصرفی کم کنید ( رژیم غذایی ) یا کالریه مصرفی رو نسبت به دریافتی بالا ببرید( ورزش و ایروبیک )
و اگر هر دو با هم انجام بشه نتیجه بهتری میگیرید
که همون رژیم گرفتن همراه با ورزش و ایروبیک هست ، البته باید با برنامه و تحت نظره متخصص انجام بشه
چون در غیر این صورت لطمه های جبران نا پذیری به بدن وارد میشه

موفق باشید

deadboy
02-12-2010, 20:49
با سلام خدمت دوستان

سلام.
برام خیلی عجیبه که شما با این علاقه ای که میگی درونت نهفتس نمیری پی یه مربی تپل(منظورم چاق نیستا).ببین داداشم برو دنبال یه مربیه خوب.نهایتش اینه که ماهی 30-40تومن پیاده میشی.ولی جواب میگیری.
حتی اگه تو شهرتون مربیه خوبی نیست برو جایه دیگه.4سال زمان کمی نیست تو پرورش اندام که بخوای بدون برنامه و همین طور کشکی بری جلو.

من یادمه اون اوایل ورزشم بعد از 3-4 ماه تمرین سرخود رفتم پیش یه مربی خوب وقتی لخت شدم و بدنمو دیدو فهمید 4ماهه که کار میکنم میخواست بلندشه چکیم کنه!!؟

اینو گفتم که بدونید چند ماهم تو این ورزش مهمه چه برسه به چند سال.
تهشم بگم تو این تاپیک نمیشه برا کسی برنامه نوشت.اینجا فقط بدرده تجربیات و نکته های ریز میخوره نه برنامه.با احترامی که نسبت به همه دوستان دارم باید بگم منتظر این نباشید که اینجا برنامه خوبی گیرتون بیاد.
ساری که سرتونو درد اوردم.

سكسك
06-12-2010, 08:15
با سلام

در مورد استفاده از پروتئين و كراتين اگه اونا رو قبل از باشگاه با اب قاطي كني و بعد از باشگاه يعني يك و نيم ساعت بعد مصرف كني ايا تاثيري تو كيفيتش ميزاره يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سكسك
06-12-2010, 08:21
با سلام

چندشب پيش كه سرشونه داشتم سرشونه از پشت باهالتر رو تمركزي زدم واقعا بهم جواب داد ميخواستم بدونم كه مثلا براي سرشونه فقط يه حركت تمركزي كافيه و اينكه اونو بايد اول برنامه زد يا اواسط ويا حركت اخر باشه - درمو رد من كه سرشونم ضعيفه كلا بايد ميتونم سنگين بزنم يا بايد همه حركاتم تمركزي و سبك باشه ///
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------
عجب اياميست، اين روزها موسي به طور ميرود ابراهيم واسماعيل به قربانگاه مسلم به دارالعماره محمد وعلي به غدير و حسين وعباس به كربلا -- كم كم به روزهاي عشق نزديك ميشويم

deadboy
06-12-2010, 21:16
با سلام

در مورد استفاده از پروتئين و كراتين اگه اونا رو قبل از باشگاه با اب قاطي كني و بعد از باشگاه يعني يك و نيم ساعت بعد مصرف كني ايا تاثيري تو كيفيتش ميزاره يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کراتین بعید میدونم چیزیش بشه.اما پروتیین اگه دماش بره بالا میترکه.سعی کن دماشو پایین نگه داری.
با آب یا شیر سرد مخلوط کن بریز تو این فلاکس استیلا ببر باشگاه که خنک بمونه.
درضمن کراتینو سریع بعد از تمرینت بخور ولی پروتیینو بذار نیم ساعت بعد از کراتین.اگه پشت هم بخوری جذب جفتون خراب میشه.

---------- Post added at 11:16 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

با سلام

چندشب پيش كه سرشونه داشتم سرشونه از پشت باهالتر رو تمركزي زدم واقعا بهم جواب داد ميخواستم بدونم كه مثلا براي سرشونه فقط يه حركت تمركزي كافيه و اينكه اونو بايد اول برنامه زد يا اواسط ويا حركت اخر باشه - درمو رد من كه سرشونم ضعيفه كلا بايد ميتونم سنگين بزنم يا بايد همه حركاتم تمركزي و سبك باشه ///
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------
عجب اياميست، اين روزها موسي به طور ميرود ابراهيم واسماعيل به قربانگاه مسلم به دارالعماره محمد وعلي به غدير و حسين وعباس به كربلا -- كم كم به روزهاي عشق نزديك ميشويم
اگه خوب گرم کنی(جدی)و اول تمرینت بزنی بهتره.چون میتونی از وزنه های سنگین تری استفاه کنی.

سكسك
07-12-2010, 08:16
با سلام

اقا پس ما تاحالا اشتب مصرف ميكرديم مربي به ما گفت بعد از تمرين بلافاصله مصرف كن
حالا نوبت صبح و قبل از باشگاه هم بايد نيم ساعت فاصله بندازم تو مصرف يا با هم مصرف كنم ؟؟؟؟؟؟
درمورد روزهاي تعطيل چطور////؟؟؟؟؟؟؟؟
------------------------------------------------------------------------------------------------------
اين حسين كيست خدايا كه خدايي ميكند غم عشقش همه رو كرببلايي ميكند

درايام سوگواري سالارشهيدان ياد و خاطره بلبل كلبه احزان ال الله سيد جواد ذاكر گرامي

kasra_khan2003
07-12-2010, 11:47
در باره کول و سرشونه، یکی دیروز یه حرف جالبی زد که قابل تامل هست، میگفت واسه کول باید خیلی سوپر بری! خودش هم کولش عالی بود.

مدت ها اشتباه میرفت تا یکی بهش گفت کول رو تا میتونی سنگین برو، ست ها رو مدام کم کن...

deadboy
07-12-2010, 16:41
با سلام

اقا پس ما تاحالا اشتب مصرف ميكرديم مربي به ما گفت بعد از تمرين بلافاصله مصرف كن
حالا نوبت صبح و قبل از باشگاه هم بايد نيم ساعت فاصله بندازم تو مصرف يا با هم مصرف كنم ؟؟؟؟؟؟
درمورد روزهاي تعطيل چطور////؟؟؟؟؟؟؟؟
------------------------------------------------------------------------------------------------------
اين حسين كيست خدايا كه خدايي ميكند غم عشقش همه رو كرببلايي ميكند

درايام سوگواري سالارشهيدان ياد و خاطره بلبل كلبه احزان ال الله سيد جواد ذاكر گرامي
هرموقع میخوری فاصله بنداز.روزای تعطیلم کراتینو سر ساعت(ساعات قبل وبعد تمرینت)بخور(یا میتونی 5 گرم تو 1نوبت بخوری).
پروتیینم یا بعد از صبحانه یا قبل از خواب 1اسکپ برو بالا.

سكسك
08-12-2010, 08:15
با سلام

اقا مصرف مااينجوريه حالا شما بگو درسته يا نه با توجه به اينكه وزنم 95 هست

قبل از صبحانه كراتين و پروتئين -- ساعت 10 باز هردو باهم - - نيم ساعت قبل از تمرين كراتين تنها و بلافاصله بعد ازتمرين باز هم دوتا باهم :20:

سكسك
08-12-2010, 11:48
در باره کول و سرشونه، یکی دیروز یه حرف جالبی زد که قابل تامل هست، میگفت واسه کول باید خیلی سوپر بری! خودش هم کولش عالی بود.

مدت ها اشتباه میرفت تا یکی بهش گفت کول رو تا میتونی سنگین برو، ست ها رو مدام کم کن...
------------------------------
يعني از سنگين به سبك بزنيم ست ها رو هم كم كنيم اره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

deadboy
08-12-2010, 11:59
با سلام

اقا مصرف مااينجوريه حالا شما بگو درسته يا نه با توجه به اينكه وزنم 95 هست

قبل از صبحانه كراتين و پروتئين -- ساعت 10 باز هردو باهم - - نيم ساعت قبل از تمرين كراتين تنها و بلافاصله بعد ازتمرين باز هم دوتا باهم :20:
شما کراتینو 5 روز بارگیری کن(قبل از صبحانه-نیم ساعت قبل از تمرین-بلافاصله بعداز تمرین-قبل از خواب)
بعد از 5روز نیم ساعت قبل از تمرین-بلافاصله بعداز تمرین.
پروتیینتم ساعت 10 و نیم ساعت بعد از تمرین(میتونی 1وعدم قبل از خواب بخوری)

lahij_web
08-12-2010, 21:43

------------------------------
يعني از سنگين به سبك بزنيم ست ها رو هم كم كنيم اره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه جونم ! باید ی وجود نداره برای هیچکس .:5:
درسته که شما برای عضلات کول که عضلات کوچیکی هم هست باید تمرین پرفشار رو در نظر بگیری ولی تا میتونی سنگین برو !!!! توصیف مناسبی نیست !
به نظرم این عضله رو از هر طرف تحت فشار بزاری بهترین نتیجه رو میگیری
شخصا به خاطر لیفت سنگین مشکلی نداشتم اما انواع شراگ ( پشت و جلو ) و کول ( کشش ) رو پیشنهاد میکنم تناوبی استفاده کنید .
مکث در بالاترین نقطه حرکت و حفظ انقباض عضلانی در این عضله یکی از بیشترین بازدهی ها رو داره .
موفق و خوشتیپ باشی !

hamed malekpour
09-12-2010, 12:26
سلام به تمام بدنسازان من الان دمبل هارا زمین گذاشتم من روزی یک ساعت با دمبل در خونه تمرین می کنم.

Davood_titan
09-12-2010, 12:26
سلام
من حدود 187 قدم هست و وزنم 74
میخوام یه برنامه ای بدین که حسابی بالا تنم روی فرم بیاد
(اگه براتون مقدور بود جوابشو برام پیام خصوصیش کنید چون یه مدت سرم شلوغه دیر دیر میام ):11:

saeidghodrati
09-12-2010, 20:50
اگر كسي ميخاد تو خونه تمرين كنه و فقط قصد آب كردن چربيهارو داشته باشه اين بهترين وسيله است

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:47 PM ----------

منظورم داخل لينك بود

lahij_web
09-12-2010, 23:28
سلام
من حدود 187 قدم هست و وزنم 74
میخوام یه برنامه ای بدین که حسابی بالا تنم روی فرم بیاد
(اگه براتون مقدور بود جوابشو برام پیام خصوصیش کنید چون یه مدت سرم شلوغه دیر دیر میام ):11:

با این مشخصاتی که شما دادید میتونید از برنامه عمومی و ترکیبی که به اکثر دوستان برای شروع کار پیشنهاد میشه استفاده کنید . صفحات قبل رو مرور کنید .

اگر كسي ميخاد تو خونه تمرين كنه و فقط قصد آب كردن چربيهارو داشته باشه اين بهترين وسيله است
---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:47 PM ----------

بزرگوار ، لطف کنید از تبلیغ و ... خودداری کنین . ممنون :11:

kasra_khan2003
11-12-2010, 14:23
درسته که شما برای عضلات کول که عضلات کوچیکی هم هست باید تمرین پرفشار رو در نظر بگیری ولی تا میتونی سنگین برو !!!! توصیف مناسبی نیست !
به نظرم این عضله رو از هر طرف تحت فشار بزاری بهترین نتیجه رو میگیری
شخصا به خاطر لیفت سنگین مشکلی نداشتم اما انواع شراگ ( پشت و جلو ) و کول ( کشش ) رو پیشنهاد میکنم تناوبی استفاده کنید .
مکث در بالاترین نقطه حرکت و حفظ انقباض عضلانی در این عضله یکی از بیشترین بازدهی ها رو داره .
موفق و خوشتیپ باشی !

خوب مکس هم میتونه اثر گذار باشه، کلا تمرین با تمرکز همیشه اثر خوبی داشته...

من یکی از دوستام زنگ زد و نحوه ی مصرف کراتین رو ازم پرسید، بعد گفت حالا این 35-30 گرمی که میگید دقیقا چقدر میشه:دی که من موندم! چون خودم فقط یک بار کراتین مصرف کردم که مربوط به 2 سال پیش میشه، اصلا یادم نبود!

اما فکر کنم یک قاشق چای خوری کافی باشه، نه؟

آرش-19
11-12-2010, 22:01
یک راهنمایی کوچولو برای کسایی که کراتینشون پیمانه نداره.
منم یه مدت این مسکل رو داشتم یکی این راهو نشونم داد.
برای هر وعده یک در نوشابه تقریبا سرخالی معادل یک پیمانه استاندارد کراتین میشه.

lahij_web
11-12-2010, 22:38
خوب مکس هم میتونه اثر گذار باشه، کلا تمرین با تمرکز همیشه اثر خوبی داشته...

من یکی از دوستام زنگ زد و نحوه ی مصرف کراتین رو ازم پرسید، بعد گفت حالا این 35-30 گرمی که میگید دقیقا چقدر میشه:دی که من موندم! چون خودم فقط یک بار کراتین مصرف کردم که مربوط به 2 سال پیش میشه، اصلا یادم نبود!

اما فکر کنم یک قاشق چای خوری کافی باشه، نه؟

درسته کسری جان . تمرکز مهمترین کلید تمرینات قدرتیه .
...
راستش رو دقیقانش زیاد تاکیدی ندارم و هرچقدر هم فکر میکنم جواب قانع کننده ای برای لزوم 100% OK بودن دز مصرفیش پیدا نمیکنم !
چه بسا وقتی خودم کراتین میگرفتم برای اینکه هزینه ش برام سنگین میشد و میخواستم بصرفه ، 1 کراتین 300 گرمی رو که دوره مصرفش تقریبا 25 تا 30 روزه حدود 2 ماه استفاده می کردم !!! دیگه ببین چطور میخوردم ! :5:
البته تاثیرش رو هم کنارش از دست نمیدادم .
پر حرفی کردم ...
1 قاشق چای خوری سرپر 5 گرم میشه . یعنی مقدار نرمال هر وعده ش

سكسك
12-12-2010, 08:00
با سلام

دوستان باشگاه ما ازسه شنبه بخاطر ايام تاسوعا وعاشورا تا شنبه تعطليله منم تو دوره ام حالا تو اين مدت چيكار بايد بكنم يعني چه تمريناي ميتونم تو خونه بكنم با توجه به اين كه تو خونه هيچ وسيله ورزشي ندارم در ضمن پروتئين و كراتينمو چجوري بايد مصرف كنم نزديك به 25 روز از مصرفشون ميگذره يعني اخراشه

ممنون :5:

---------- Post added at 10:00 AM ---------- Previous post was at 09:59 AM ----------

در مورد حركات تمركزي كلا ميشه تمركزي زد و اصلا سنگين كار نكرد با توجه به اينكه بنده تاكنون اكثر حركات رو سنگين زدم ميخوام بدونم تاثير كدومش بيشتره اين درسته كه ميگن حرفه ايها بيشتر تمركزي كار ميكنن تا سنگين :41:

shir_farhad
12-12-2010, 23:02
نظرتون راجع به مصرف ناندرولون چیه؟

deadboy
12-12-2010, 23:35
با سلام

دوستان باشگاه ما ازسه شنبه بخاطر ايام تاسوعا وعاشورا تا شنبه تعطليله منم تو دوره ام حالا تو اين مدت چيكار بايد بكنم يعني چه تمريناي ميتونم تو خونه بكنم با توجه به اين كه تو خونه هيچ وسيله ورزشي ندارم در ضمن پروتئين و كراتينمو چجوري بايد مصرف كنم نزديك به 25 روز از مصرفشون ميگذره يعني اخراشه

ممنون :5:

---------- Post added at 10:00 AM ---------- Previous post was at 09:59 AM ----------

در مورد حركات تمركزي كلا ميشه تمركزي زد و اصلا سنگين كار نكرد با توجه به اينكه بنده تاكنون اكثر حركات رو سنگين زدم ميخوام بدونم تاثير كدومش بيشتره اين درسته كه ميگن حرفه ايها بيشتر تمركزي كار ميكنن تا سنگين :41:

سلام
کراتین و پروتیینو که تو پست های قبل گفتیم روزایی که تمرین نمیکنیدچطور مصرف کنید.
در مورد تمرین باید بگم دو سه روز تمرین نکردن حتی تو دوره(ولی نه روزهای اول دوره)مشکلی ایجاد نمیکنه.قرار نیست که شما هرروز نمرین کنی.ولی اگه دوست داری روزی 40،50 تا شنا برو چندتا بارفیکس.
تمرکز کردنم این معنی رو نمیده که شما سبک کار کنی!!؟شما فرض کن کسی که 100تا پرس میزنه بیاد 40تاش کنه تمرکز کنه اینکه اصلا فایده نداره.تمرکز یعنی انجام حرکات به صورت کامل وآهسته با استفاده از وزنه های سنگین.این اون چیزیه که باعث افزایش حجم وقدرت میشه.

---------- Post added at 01:35 AM ---------- Previous post was at 01:31 AM ----------

عالی بود.اسکپ کراتین دقیقا مثل در بطری نوشابه میمونه ولی تا حالا اصلا بهش توجه نکرده بودم.فدات.

hamed malekpour
13-12-2010, 09:49
برای افزایش وزن چی کار کنم چی بخورم چه روشی پیشنهاد می کنید من 20 سالمه و180قد و69کیلو گرم می خوام 80کلیو بشم ؟

kasra_khan2003
13-12-2010, 14:08

درسته کسری جان . تمرکز مهمترین کلید تمرینات قدرتیه .
...
راستش رو دقیقانش زیاد تاکیدی ندارم و هرچقدر هم فکر میکنم جواب قانع کننده ای برای لزوم 100% OK بودن دز مصرفیش پیدا نمیکنم !
چه بسا وقتی خودم کراتین میگرفتم برای اینکه هزینه ش برام سنگین میشد و میخواستم بصرفه ، 1 کراتین 300 گرمی رو که دوره مصرفش تقریبا 25 تا 30 روزه حدود 2 ماه استفاده می کردم !!! دیگه ببین چطور میخوردم ! :5:
البته تاثیرش رو هم کنارش از دست نمیدادم .
پر حرفی کردم ...
1 قاشق چای خوری سرپر 5 گرم میشه . یعنی مقدار نرمال هر وعده ش

با یکی از دوستام تو باشگاه که حرف میزدم، حرف خوبی زد. گفت یه شیر خشک بخر، پیمانش دقیقا استاندارد هست! شیر خشک هم که عالیه:دی با یه تیر 2 نشون میزنی

ehsan_92
14-12-2010, 12:30
سلام من یک کم چاق هستم :31:

به نظر شما با این اندک وسیلی که در منزل دارم میتوانم اندامی متانسب داشته باشم؟

در ضمن علاوه بر لاغری هدف من اندامی ورزیده است
خودمانی تر بگم:
بازو های گنده :31: سینم بره جلو شکمم بره تو :31:بدنی ورزیده و پر زور داشته باشم؟
خلاصه هیکلی خوب هم بزنم؟
فرصت باشگاه رفتن نیز ندارم | قد 175 وزن 85

وسایلی که در منزل دارم:نیمکت پرس سینه هفت کاره (بالا سینه،زیر سینه ،جلو پا، پشت پا ...)
دمبل ها و هارتر ها
مسگری

چگونه و با چه برنامه ای میتوانم با این وسایلی که دارم به اهداف بالا برسم؟این امر در چند ماه امکان پذیر است؟
آیا با چنین وسایلی نیز میتوان به این اهداف رسید؟

با تشکر لطفا پاسخ دهید

kasra_khan2003
14-12-2010, 16:18
سلام من یک کم چاق هستم :31:

به نظر شما با این اندک وسیلی که در منزل دارم میتوانم اندامی متانسب داشته باشم؟

در ضمن علاوه بر لاغری هدف من اندامی ورزیده است
خودمانی تر بگم:
بازو های گنده :31: سینم بره جلو شکمم بره تو :31:بدنی ورزیده و پر زور داشته باشم؟
خلاصه هیکلی خوب هم بزنم؟
فرصت باشگاه رفتن نیز ندارم | قد 175 وزن 85

وسایلی که در منزل دارم:نیمکت پرس سینه هفت کاره (بالا سینه،زیر سینه ،جلو پا، پشت پا ...)
دمبل ها و هارتر ها
مسگری

چگونه و با چه برنامه ای میتوانم با این وسایلی که دارم به اهداف بالا برسم؟این امر در چند ماه امکان پذیر است؟
آیا با چنین وسایلی نیز میتوان به این اهداف رسید؟

با تشکر لطفا پاسخ دهید

ماشالا اهدافی که شما دارین، بعضی ها سال هاست میرن باشگاه و زحمت میکشن، هنوز بهش نرسیدن!

من همیشه گفتم، ورزش مال باشگاه هست. نه خونه! هرچند بعضی دوستان با این حرف مخالفن، چون همیشه استثنائی هم هست!

شما حدود 10 کیلو اضافه وزن دارین. اگه برنامه ی درستی برین، میتونین راحت تو 3 ماه وزنتون رو کم کنین.

برای کم کردن وزن، الزامی به هالتر و نیمکت نیست، با یه رژیم درست و یه تریدمیل، میشه تو همون خونه این کار رو تا حدودی کرد.

اما اگه نه، میخواین هیکلتون هم بسازین، یه حمت دیگه ای میخود. هروقت تصمیمتون رو گرفتید، برین نزدیک ترین باشگاه به منزل خودتون ثبت نام کنید، از مربی باشگاه برای شروع یه برنامه بگیرید، بعد ما هم کمکتون میکنیم و مشکلاتتون رو حل میکنیم:11:

ehsan_92
14-12-2010, 19:45
تشکر میشه کسری خان

یعنی یه برنامه نمیشه به من بدید که با همین اندک وسایلی که دارم یه کمی بدنم ورزیده کنم؟
فقط یه کوچولو :31:
لاغری هم به درک :31: مهم ورزیده شدنمه :31:

lahij_web
15-12-2010, 10:37
تشکر میشه کسری خان

یعنی یه برنامه نمیشه به من بدید که با همین اندک وسایلی که دارم یه کمی بدنم ورزیده کنم؟
فقط یه کوچولو :31:
لاغری هم به درک :31: مهم ورزیده شدنمه :31:

اول عضویتت رو تبریک میگم . :11:
در ضمن ! شما به این وسایلی که داری میگی اندک ؟!!؟؟!؟ :31: البته خب تعاریف تو فرهنگ لغت هر شخصی متفاوته دیگه ! :46:
با همین وسایل میتونی یه تمرین 80% کامل داشته باشی . صبر میکنیم کسری خان بیاد بهت بگه .
...
پس نوشت :
هیچی مث باشگاه نمیشه ! حتی اگه زیرزمین خونه ت یه باشگاه مجهز باشه .

---------- Post added at 07:07 AM ---------- Previous post was at 07:03 AM ----------

شیرفرهاد :
نظرتون راجع به مصرف ناندرولون چیه؟

:19: عیبه !
...
پیشنهاد میکنم به هیچ وجه استروئید ها رو امتحان نکنی.
یه چیزو فقط و فقط از روی تجربه شخصی بهت میگم : با اینکه پاورلیفتینگ رشته منه و رکورد و قدرت حرف اول رو میزنه مث خیلی از دوستام راضی نشدم بخوام استروئید مصرف کنم . نتیجه ش به مرور بهم ثابت شد :
1- اینکه یه وزنه فیکس داری . یعنی وقتی به یه حد نصابی تو حرکاتت رسیدی اگه یه مدت دور از تمرین باشی و یا تو اوج نباشی و ... خیلی خیلی سریع برگشت میکنی به اون وزنه فیکست .
2- در مورد حجم و آمادگی بدنی هم این صدق میکنه .

از ضررهای استروئید ها بیشتر و بیشتر میشه گفت تا از فوایدش !
قربانت . موفق باشی

vahid0801
15-12-2010, 10:44
سلام به همه.
اساتید محترم ما هم نظرمون رو بدیم.6 سالی میشه که تو این ورزشیم.

اولا هیچ موادی که ترکیبات شیمیایی اوش بکار رفته توصیه نمیکنم.مثل پروتیین ها و کراتین ها و حتی استروییدها.
روش طبعی بهترین روشه.

دوما کسی که میخواد پیشرفتو تو خودش ببینه باید با مربی کار کنه که هر چند وقت یه بار زیر نظر داشته باشتش.

اگه سوالی بود بازم در خدمتیم

ehsan_92
15-12-2010, 12:14
اول عضویتت رو تبریک میگم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
در ضمن ! شما به این وسایلی که داری میگی اندک ؟!!؟؟!؟ :دی البته خب تعاریف تو فرهنگ لغت هر شخصی متفاوته دیگه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
با همین وسایل میتونی یه تمرین 80% کامل داشته باشی . صبر میکنیم کسری خان بیاد بهت بگه .
...
پس نوشت :
هیچی مث باشگاه نمیشه ! حتی اگه زیرزمین خونه ت یه باشگاه مجهز باشه .

تشکر از شما
بذارید راستش بگم
من حالا کنکور دارم و نمیتوانم برم باشگاه
از یه طرف هم دوست ندارم مهر سال آینده که میرم دانشگاه هیکلم بدریخت و چاق باشه

میخوام یک کم شکمم بره داخل و این چربی ها رو اب کنم!!! و تناسب اندام پیدا یه کم بدنم عضله ای بشه!منظورم این نیست که هیکلم درشت بشه!منظورم اینه که کمی لاغر بشم و یک کمی بازوانم کلفت!!!بشه..همین

با این وسایلی که دارم امکانش هست تا مهر سال آینده به این سطح برسم؟
اگه میشه یک برنامه بدین که بتونم
منتظرم

D,Freeman
15-12-2010, 19:04
البته این نظر منه...ولی تا مهر سال دیگه اگه میخوای حداقل شکمتو کمی آب کنی باید خیلی پشتکار داشته باشی...درمورد برنامه هم استاتید بگن بهتره...ولی ازهمین حالا اگه میخوای شروع کنی باید خیلی تلاش کنی...چون میخوای تو زمان کوتاه نتیجه بگیری...
:46:

اولا هیچ موادی که ترکیبات شیمیایی اوش بکار رفته توصیه نمیکنم.مثل پروتیین ها و کراتین ها و حتی استروییدها.
روش طبعی بهترین روشه.

روش طبیعی که درست بهترین روشه...ولی خوردن مکملهائی مثل پروتئین یا کراتین و...من از هیچ استاد این رشته ای نشنیدم که بگه ضرر داشته باشه...بله...مصرف هورمونها و...دردراز مدت باعث صدمه دیدن بدن به خصوص کبدها میشه...ولی مکملهای غذائی کاملا بی ضرر وخیلی هم برای ورزشکارا لازمه...

lahij_web
15-12-2010, 19:11
تشکر از شما
اگه میشه یک برنامه بدین که بتونم
منتظرم

خواهش میشه .
نذار به حساب تبلی و کلاس گذاشتن و ... دوست دارم دوستان دیگه هم بیان و نظرشونو بگن .
برنامه رو میتونی از بین پست های متعددی که به سولات شبیه سوال توه پیدا کنی . قسمت پرسش و پاسخ وب خودمه که چند وقتی هست دیگه نمینویسم .

ehsan_92
15-12-2010, 20:44
خواهش میشه .
نذار به حساب تبلی و کلاس گذاشتن و ... دوست دارم دوستان دیگه هم بیان و نظرشونو بگن .
برنامه رو میتونی از بین پست های متعددی که به سولات شبیه سوال توه پیدا کنی . قسمت پرسش و پاسخ وب خودمه که چند وقتی هست دیگه نمینویسم .

ممنون وب کاملی دارید
عالیه

من هر چی گشتم مورد مشابه خودم ندیدم...میشه شما آدرس اون قسمت مورد مشابه من بدید اگه هست؟

گشتم نبود:31:

lahij_web
16-12-2010, 22:04
ممنون وب کاملی دارید
عالیه

من هر چی گشتم مورد مشابه خودم ندیدم...میشه شما آدرس اون قسمت مورد مشابه من بدید اگه هست؟

گشتم نبود:31:

ببین داداشم شما باید با توجه به وضعیتی که داری حالا از فرصت برای تمرین و سابقه تمرین و ... تا امکانات موجودت رو ببینی .
پراکنده درباره بدنسازی حتی بدون وسایل هم تو خونه و ... توضیح زیاد دادیم . هم تو وبم هم تو همین تاپیک .
به عنوان مثال انواع بارفیکس و شنا سوئدی و ... برای یه تمرین کامل برای بالا تنه .
حالا شما که یه میز پرس هم داری ! ! ! دیگه چه بهتررر
خودت باید گزینش کنی و فشار مناسب رو خودت رو بسنجی . معتقدم هییییچکس نمیتونه برای کسی نسخه بپیچه . باید خودت تجربه کنی و حس کنی . اصلا منکر نقش مربی نیستم . وفی اعتقادم همینه که گفتم خودمم همینطور رشد کردم .

alil1369
16-12-2010, 23:46
یه سوال از اساتید محترم
من 20 سالمه و 189 قدمه و 97 کیلو وزن دارم و البته جدیدا شکم فرم بدی گرفته و بزرگ شده و پهلو ام ....... !!
تو خونه یه ویبراتور و تردمیل و یه ست دمبل و توتال کر و یه توپ بزرگ ورزشی دارم
میخوام ورزش رو دایمی شروع کنم و فعلا هدفم رو اب کردن شکم و پهلوم هست
کدوم از این وسایل بیشتر میتونه کمک کنه تا لاغر شم و هیکلم رو فرم بیاد چون قدم هم نسبتا بلند هست اگه وقت بزارم فکر کنم هیکل و فرم خوبی پیدا کنم
حالا میخوام راهنماییم کنین که چی کار کنم
راستی کجا میتونم حرکات دمبل رو به صورت صحیح یاد بگیرم !! عکسی فیلمی چیزی !!
ممنون میشم راهنماییم کنید

Oracle_Eldorado
17-12-2010, 00:45
با سلام خدمت دوستان .
من یه سئوال در مورد برنامه غذایی داشتم . ( البته این سئوال رو یه بار دیگه هم قبلا پرسیدم اما به دلیل مشغله کاری اصلا وقت نشد . اما این بار تصمیم خیلی جدی تره ! )
خواستم ببینم یکی از دوستان میتونه زحمت یه برنامه غذایی درست و حسابی واسه من بنویسه ؟
چون از شنبه میخوام بدنسازی رو شروع کنم .
همون باشگاه بدنسازی زحمت برنامه ورزشی رو میکشه .
گفتم اگه دوستان لطف کنن یه برنامه غذایی واسه من بنویسن ممنون میشم .
من قدم 180 و ورزنم 71 ــه .
به قول صاحب باشگاه 9 تا 10 کیلو کمبود وزن دارم .
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن .

lahij_web
17-12-2010, 16:51
یه سوال از اساتید محترم
من 20 سالمه و 189 قدمه و 97 کیلو وزن دارم و البته جدیدا شکم فرم بدی گرفته و بزرگ شده و پهلو ام ....... !!
تو خونه یه ویبراتور و تردمیل و یه ست دمبل و توتال کر و یه توپ بزرگ ورزشی دارم
میخوام ورزش رو دایمی شروع کنم و فعلا هدفم رو اب کردن شکم و پهلوم هست
کدوم از این وسایل بیشتر میتونه کمک کنه تا لاغر شم و هیکلم رو فرم بیاد چون قدم هم نسبتا بلند هست اگه وقت بزارم فکر کنم هیکل و فرم خوبی پیدا کنم
حالا میخوام راهنماییم کنین که چی کار کنم
راستی کجا میتونم حرکات دمبل رو به صورت صحیح یاد بگیرم !! عکسی فیلمی چیزی !!
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام .
خوبه ! اگر یکم فشار به خودت بیاری و یه تراش حسابی بدی به بدنت یه بدن فوق العاده زیبا میتونی ازش درآری . البته به شرطی که قول بدی زیاد از خودت تعریف نکنیاااااا ! :8:
اینجا لینک های متعدد برای روش های تمرینی برای شکم و آناتومی عضلات شکمیه :

ضمنا عنایت داشته باش که شکم رو نمیشه با فشار موضعی و حرکات محدود به همون عضلات و این داستان ها شکل داد . تمرین کل بدن با یه ریتم مستمر و چربی سوز : شکم تیکه تیکه !
و با همه تواضعی که دارم !!! :
محلی مناسب برای پیدا کردن سوالات شبیه سوال خودت

:5::20:

Oracle_Eldorado
با سلام خدمت دوستان .
من یه سئوال در مورد برنامه غذایی داشتم . ( البته این سئوال رو یه بار دیگه هم قبلا پرسیدم اما به دلیل مشغله کاری اصلا وقت نشد . اما این بار تصمیم خیلی جدی تره ! )
خواستم ببینم یکی از دوستان میتونه زحمت یه برنامه غذایی درست و حسابی واسه من بنویسه ؟
چون از شنبه میخوام بدنسازی رو شروع کنم .
همون باشگاه بدنسازی زحمت برنامه ورزشی رو میکشه .
گفتم اگه دوستان لطف کنن یه برنامه غذایی واسه من بنویسن ممنون میشم .
من قدم 180 و ورزنم 71 ــه .
به قول صاحب باشگاه 9 تا 10 کیلو کمبود وزن دارم .
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن .
سلام دوست من .
راستش فکر نکنم غیرحضوری بشه برنامه غذایی در نظر گرفت . یه کار تخصصی هم هست و اعتقادم بر اینه خیلی از اونایی که مرکز مشاوره تغذیه دارند هم صلاحیت مشاوره با من و شما رو ندارند ! تغذیه ورزشی یه چیزه و تغذیه سلامت چیز دیگه . هر چند در نهایت به هم مرتبط میشن .
فقط چنتا پیشنهاد دارم :
وعده های غذاییت رو غنی کن . یعنی از کربوهیدرات های دیرهضم مثل ماکارونی و سیب زمینی و ... بیشتر استفاده کن . سعی کن پرحجم نخوری که فرصت جذب رو از بدنت بگیری . کم حجم اما مقوی .
این یه رابطه 2 سر استفاده ست ! هم برای اونایی که قصد کاهش دارند و هم افزایش .
بعد اینکه شما نمیخوای چاق شی ! میخوای ورزیده شی . پس در کنار پروتئین و کربوهیدرات ورزش رو فراموش نکن که بدنت بتونه عضله سازی کنه . ترجیحا یه ورزش عضله ساز و سنگین پیشنهاد میشه .
یجا شنیدم طرف میگفت نصفه شب پا میشم و اینو میخورم و اونو میخورم ! ! ! خدایش خنده دار میشه گاهی !
شما میتونی قبل خواب یه محلول دست ساز یا حتی شیر که کازئین داره و دیرهضمه بخوری و خیالت راحت باشه که تا چند ساعت بدنت در حال سوخت اونهاست .
بزار بگردم ببینم تو دس و بالم محلول پیشنهادی هست !؟ ................ ( در حال Search ! )
آهااااااا ! یافتممممممممم !
محلول :
1 لیوان شیر + 4 قاشق شیر خشک + 1 عدد موز + 1 قاشق نشاسته + 1 قاشق پودر جوانه گندم + 1 فنجان ماست + 2 عدد خرما داخل مخلوط کن : ویییییییییییییییییییییییی یییییژ ... بعد بخور حالشو ببر .
پس چی شد ؟ 2 یا 3 بار .
1 - ساعت 10 صبح ( میان وعده صبحانه و نهار )
2- تا 40 دقیقه بعد از تمرین
3 - قبل از خواب
این پست رو هم بخون کامل توضیح دادم براش :

Gam3r
17-12-2010, 23:58
دوستان من شیکم دارم ! اگه برم بدنسازی آب میشه ؟

lahij_web
20-12-2010, 00:45
دوستان من شیکم دارم ! اگه برم بدنسازی آب میشه ؟

شیکم که بد نیس دادا ! :27:
( ش ) شهامته
( ک ) کرامته
( م ) مردانگیه !

آره ! آب که میششه ولی خب بعد از اینکه آب شد نباید سر سفره دوباره خاکش کنی ! :10:

سكسك
20-12-2010, 10:17
سلام
دوستان متاسفانه مكمل و پروتئينم امروز تموم ميشه يادش بخير چه روزاي باش گذروندم تو باشگاه دوتا حركت كه ميزدم عضله ها ميزد بالا
حالا بايد چيكار كنم يه دوره ديگه برم يا رژيم غذايي

راهنمايي كنين لطفا

سكسك
20-12-2010, 10:32
سلام اقا لاهيج

اقا جون يه برنامه شما به ما بده اگه بايدعكس فيگورم هم برات ميل كنم لطف كن اون ادرستو به مابده شرمنده ام بخدا تو شهرستان ما اصلا مربي بدرد بخوري نيست امكانات كمه همين بدني كه تو اواتار ميبيني تو سه چهار سال خودم ساختم بخدا همش حسرت اونايي رو ميخورم كه مربياني حرفه اي دارن يه لطفي به مابكن
وزن 96 قد 185 - كمي هم شكم دارم و بدنم چرب هستش ميخوام بدنم حجيم و عضله اي بشه
مولاي درويشان نگهدارتون -- منتظرم

lahij_web
20-12-2010, 22:30
سلام
دوستان متاسفانه مكمل و پروتئينم امروز تموم ميشه يادش بخير چه روزاي باش گذروندم تو باشگاه دوتا حركت كه ميزدم عضله ها ميزد بالا
حالا بايد چيكار كنم يه دوره ديگه برم يا رژيم غذايي

راهنمايي كنين لطفا

داداش تو چرا اینقدر وابسه به مکملی ؟! اسمش روشه . مکمل . یعنی کامل کننده .
شما اصل قضیه یعنی تغذیه مناسب و استراحت کافی رو حفظ کن مطمئن باش از این یادش بخیرها زیاد پیش میاد .
...
چشم . ما که خودمون شاگردیم ولی خب اگر منظورت انتقال تجربه ست و پیشنهاد چشم .
پیغام خصوصی دادم برات

Amir Hossein
21-12-2010, 21:49
سلام
من یه مشکل دارم که میخوام شما کمکم کنین
من از بس که پای صندلیه کامپیوتر بد نشستم
حالا دیگه سینم گود افتاده و حالت بدی به خودش گرفته
از دوستان اگه کسی حرکت خاصی رو برای بهتر شدن سراغ داره بگه ممنون میشم

Feminist3500
22-12-2010, 22:21
یه برنامه بدنسازی برای یه دختر 20ساله(خودم)میخواستم.......

lahij_web
22-12-2010, 23:22
سلام
من یه مشکل دارم که میخوام شما کمکم کنین
من از بس که پای صندلیه کامپیوتر بد نشستم
حالا دیگه سینم گود افتاده و حالت بدی به خودش گرفته
از دوستان اگه کسی حرکت خاصی رو برای بهتر شدن سراغ داره بگه ممنون میشم

سلام
راستشو بخوای حالت عضلات سینه ت و قفسه سینهت به خاطر حالت بد سرشونه و گردن و عضلات کوله و با تقویت اونا بهتر و بهتر میشه .
باید یه سری حرکات کششی و انقباضی به بالا رو تکرار کنی. یه سری رو که تو نت میتونی پیدا کنی . اما یه سری رو خودم ابداع کردم ! که البته سخته اینجا گفتنش ! نشون دادنیه ! :21:
میتونی همونطور که رو صندلی نشستی شونه هات رو بیاری بالا تا اونجا که میتونی شونه هات رو به نرمه گوشت نزدیک کنی . همونجا به مدت 2 3 ثانیه مکث بده و آروم بیا پایین . چندین بار انجام بده اینو .
حرکت بعدی برای باز شدن قفسه سینه و رفع قوز پشته .
دستات رو به صورتی که آرنجت با ساعدت زاویه 90 درجه بسازه بیار جلوی بدنت و آرنجهات رو از جلو به هم بچسبون . بعد بدون تغییر زاویه آرنجت و ساعدت از هم دورشون کن تا جایی بده عقب که قفسه ت کشیده شه و باز شه .
آخخخخخ گفتنش چقد سخت بود !!!!
از حرکات کششی درجا هم میتونی استفاده کنی
میگردم اگر شد عکساشو برات بزارم

SA3EDLORD
23-12-2010, 13:53
دست دوستان درد نکنه:11:
استفاده بردیم:40:

lahij_web
23-12-2010, 22:59
یه برنامه بدنسازی برای یه دختر 20ساله(خودم)میخواستم.......

خب اول باید ببینیم هدفت از وزنه زدن چیه ... فیت شدن ، کاهش ، افزایش ، تمرین برای یه رشته ورزشی دیگه ، یا خیلی چیزای دیگه ...
برا دخملا باید خیلی مسایل رو لحاظ کرد .

nafe-bandar
24-12-2010, 12:51
سلام
سوزن وینسترول یک میلش چند قیمته؟
عوارض و اینا چی چی داره ؟

با تشکر

S A M S U N G
24-12-2010, 13:34
lahij جان مرسی . خیلی استفاده میکنیم از اطلاعاتت .

مخلصیم .

Amirdb
24-12-2010, 20:24
سلام
راستشو بخوای حالت عضلات سینه ت و قفسه سینهت به خاطر حالت بد سرشونه و گردن و عضلات کوله و با تقویت اونا بهتر و بهتر میشه .
باید یه سری حرکات کششی و انقباضی به بالا رو تکرار کنی. یه سری رو که تو نت میتونی پیدا کنی . اما یه سری رو خودم ابداع کردم ! که البته سخته اینجا گفتنش ! نشون دادنیه ! :21:
میتونی همونطور که رو صندلی نشستی شونه هات رو بیاری بالا تا اونجا که میتونی شونه هات رو به نرمه گوشت نزدیک کنی . همونجا به مدت 2 3 ثانیه مکث بده و آروم بیا پایین . چندین بار انجام بده اینو .
حرکت بعدی برای باز شدن قفسه سینه و رفع قوز پشته .
دستات رو به صورتی که آرنجت با ساعدت زاویه 90 درجه بسازه بیار جلوی بدنت و آرنجهات رو از جلو به هم بچسبون . بعد بدون تغییر زاویه آرنجت و ساعدت از هم دورشون کن تا جایی بده عقب که قفسه ت کشیده شه و باز شه .
آخخخخخ گفتنش چقد سخت بود !!!!
از حرکات کششی درجا هم میتونی استفاده کنی
میگردم اگر شد عکساشو برات بزارم

لاهیج جان من یه مشکل این چنینی دارم ببین واسه ما توصیه ای نداری حل شه ؟ممنون

من از بس پای میز مطالعه موقع درس خوندن یا پای میز کامپیوتر بد نشستم و سرم رو پایین کردم این گردنم یه خورده رفته جلو به خاطر همین موقعی که راه میرم کمرم صافه ولی گردنم جلوئه!!:13:

البته الان دیگه درست میشینم

تمرینی هست که این استخونای گردنم که این طور شکل گرفته برگرده عقب؟

وسایل بدنسازی هم تو خونه دارم

ممنون میشم یه راه حل بدی درست بشه

Gam3r
24-12-2010, 22:01
داداش ورزش های فراخی دهنده ی سینه چیا هستن ؟

hamed malekpour
24-12-2010, 22:07
من دچار بی انگیزگی شده ام چی کار کنم؟

lahij_web
24-12-2010, 22:16
سلام
سوزن وینسترول یک میلش چند قیمته؟
عوارض و اینا چی چی داره ؟

با تشکر

:5: هیسسسس ! سوزن موزنو بیخیال شو داداش!
درباره وینسترول ( استانازول *) باید بدونی پرمصرف ترین استروئید بین ورزشکاراست ( بدنسازا بخصوص . پاورلیفتر ها وزنه بردار ها دوندگان دو سرعت و ... )
قیمت خوراکیش بالاست ولی تزریقیش ارزون تر .
بدت نیاد ولی مصرف اصلی وینسترول برای دامپزشکیه .

قیمتش تا جایی که من میدونم و خرید میکنم ( واسه ماهی های آکواریومم !!! ( بماند که چه حرفایی از داروخونه نشنیدیم که پسرجان نخور و نزن و نبر ! ضرر داره ! حالا یکی بیاد بگه بابا من واسه ماهی های آکواریومم میخوام ! واسه رنگ و رشدشون با غذاشون میدم بخورن ! ) ) وینسترول دزما دونه ای 6200 باید باشه .
از عوارضش جونم برات بگه اولین جایی که هدف میگیره کبده . البته شکل تزریقیش از ورود مستقیمش به کبد تا حدودی جلوگیری میکنه .
در موارد مصرف این استروئید بزرگ شدن قلب ( با وسعت قلب فرق داره ها ! ) رو دیدم تو بچه هایی که برای چکاب میرفتن پیش پزشک .
در نواحی که تزریق میشه و بعد به نسبت در کل مفاصل بدن کارایی غضروف ها کم شده و به اصطلاح همه میگن خشک شده مفاصلمون .
... ( فکر کنم دیگه ادامه ندم بهتره ! )
جالب اینه خیلی راحت تو بچه ها دارو رو جا میندازن و حتی خیلیا تو چشات نگاه میکنن و میگن بدون دارو هم مگه میشه ورزش کرد ؟!!؟!؟!؟! جالب تر از اینم هست : تو گوگل یه سرچ کنی وینسترول میبینی که استروئید ها پست های صفحات اول گوگل رو گرفتن و همه و همه و همه سایت های بدنسازی هستن که دارن دربارش فتوا صادر میکنن !

Amirdb
من از بس پای میز مطالعه موقع درس خوندن یا پای میز کامپیوتر بد نشستم و سرم رو پایین کردم این گردنم یه خورده رفته جلو به خاطر همین موقعی که راه میرم کمرم صافه ولی گردنم جلوئه!!
البته الان دیگه درست میشینم
تمرینی هست که این استخونای گردنم که این طور شکل گرفته برگرده عقب؟
وسایل بدنسازی هم تو خونه دارم

:46:خودمونیم باحال راه میریا ! :46:
راستش خودمم به خاطر زیاد پشت کامپیوتر نشستن خیلی وقتا درد بدی وسط گردنم حس میکنم که انگار تا پس گردنم کشیده میشه این درد .
این چنتا حرکت رو چه موقعی که نشستی چه سرپایی انجام بده هم خستگیش درمیره هم تقویت میشه :
حرکات معروف انقباضی : دستت رو بزار روی پیشونیت و سرت رو فشار بده سمت جلو و با دستت مقاومت کن که سرت نره جلو . برای هر 4 طرف ( جلو پشت سر راست و چپ ) انجام بده و 10 ثانیه مکس بده تو حالت مقاومت .
حرکت بعدی چرخش نصفه ست .یادت باشه همه اونایی که سرشونو دایره ای حول گردنشون میچرخونن اشتباه بزرگی مرتکب میشن . شیوه درست و بدون آسیب چرخش از حالت وسط به سمت راست و بالا و بعد برگشتن به سمت چپ و بالاست . نیم دایره ای . و بعد از 10 20 تکرار حالا از پشت همین نیم دایره رو تکرار کن .
حرکت بالا کشیدن شونه ها هم که گفتم تو گردن تاثیر زیادی داره .
حرکت بعدی هم اینه که دستت رو قلاب کنی پشت سرت و بعد در همون حالت آرنجهات رو بیار جلو صورتت و به هم بچسبون . 3 ثانیه مکث و بعد باز کن تا جایی که میتونی از هم دورشن . باز هم 3 ثانیه مکث ...
احساس میکنم گردنت دیگه خوب شد :31::46:

ُS A M S U N G
lahij جان مرسی . خیلی استفاده میکنیم از اطلاعاتت. مخلصیم
یدونه ای :10:

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:40 PM ----------

داداش ورزش های فراخی دهنده ی سینه چیا هستن ؟

ورزش که نمیشه گفت راستش بگیم حرکت های افزایش حجم قفسه سینه بهتر باشه .
اکثر حرکاتی که فاصله دست ها از هم باز باشه و حرکاتی که کشش رو در قفسه سینه ت ایجاد که به مرور زمان باعث فراخی ! میشه . البته درکنارش 100% باید سرشانه هایی عریض و برجسته و عضلات بالای پشت و پایین پشت ( یا به قول بدنسازا زیربغل ! ) حجیم هم داشته باشی تا سینه هم حجیم به نظر بیاد .

---------- Post added at 06:46 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

من دچار بی انگیزگی شده ام چی کار کنم؟

:5: این یکیو هیچوقت تجربه نکردم !
ولی حس میکنم یه جور تلقین هم باشه . تو باشگاه تمرین میکنی ؟ همونجام اگه میری تنها تمرین میکنی یا با دوستی یا کسی ؟
تو باشگاه شادی و بگو بخند یا فقط گیر تمرینی و تیریپ رونی کولمنی بر میداری ؟ :46: اینا همش تاثیر داره .
اگر همه اینا رو حل کردی پس 1 هفته استراحت کن و فکر کن اصلا باشگاهی وجود نداره و ورزشی نیست. بعد دوباره برو سر تمرینت .
البته راه حل خییییلی زیاده برای حل این مشکلات بی انگیزگی و ... ولی خب دیگه بیشتر از سهمیه م حرف زدم این سری !
از طرفیم باید برم هم سوال طرح کنم برا امتحان فردای بچه ها ! ماهی هام هم غذا نخوردن ! شلوارمم اتو نزدم و ... !!!
:31::19:

سكسك
28-12-2010, 07:36
باسلام

دوستان رفتن كه -- ديگه نميان تو تاپيك سر بزنن

سكسك
02-01-2011, 12:57
سلام كجايين دوستان من

lahij_web
03-01-2011, 23:16
همه در حال رشدن دیگه دادا !
فقط ماییم که گذاشتیم کنار ! آخ امان از دست این زندگی! :41:

naser_2006
03-01-2011, 23:40
کسی در مورد پودر چاقی اهورا اطلاعاتی داره تا حالا مصرف کرده؟ضرر نداره؟
در مورد مخمر چطور؟

lahij_web
06-01-2011, 07:38
کسی در مورد پودر چاقی اهورا اطلاعاتی داره تا حالا مصرف کرده؟ضرر نداره؟
در مورد مخمر چطور؟

سلام
راستش من زیاد این تولیدات رو قبول ندارم . درباره پودر های چاقی !!!؟ باید عرض کنم یکی از نمونه هاش رو اتفاقی دیدم که مقداری کورتون همراهش داره !!! باید بگم افزایش وزن فرمول جادویی نمیخواد که این شرکت ها کشفش کردن و با یه مارک تجاری فرمول جادوییشون ! رو پخش می کنن .
...
درباره مخمر اما وضعیت فرق میکنه . مثل انواع جوانه ها چون انواع ویتامین B رو داره ( غیر از 12 ) و فیبر و اسید آمینه هم همراهشه و خیلی فواید دیگه برای کم کردن قند خون و افزایش اشتهای خوردن ! و ... کاربرد داره .
البته مقدارش کنترل شده باید استفاده شه . مثلا روزی 1 قاشق یا 2 تا 4 قرص .

موفق باشی :5:

Ehsan PCbase
06-01-2011, 08:16
سلام
اقا من مدت زیادییه که باشگاه میرم ولی متاسفانه وزنم کمه (56 کیلو) تو باشگاه هم خوب تمرین می کنم ، غذا هم 5 وعده می خورم ولی تاثیر نمی کنه ! می خواستم بپپرسم چه غذاهایی بیشتر واسه وزن اضافه کردن موثره ، می خوام تجربه خودتون در مورد وزن اضافه کردن رو بدونم . هفته ای 4 روز باشگاه میرم بین ساعت 5:30 تا 6:30 . بگید قبل از باشگاه و بعدش چی بخورم ؟؟؟ غذاهایی بگید که تو هر خونه ای باشه مثل تن ماهی و سیب زمینی و سوسیس و ...
فقط متن کپی پیست نکنید تجربه خودتون رو بگید
ممنون

darkdream2012
06-01-2011, 12:05
چند ماه بعد شروع به کار میشه پروتین مصرف کرد؟؟
شیش ماه بسه؟

naser_2006
06-01-2011, 18:36
سلام
راستش من زیاد این تولیدات رو قبول ندارم . درباره پودر های چاقی !!!؟ باید عرض کنم یکی از نمونه هاش رو اتفاقی دیدم که مقداری کورتون همراهش داره !!! باید بگم افزایش وزن فرمول جادویی نمیخواد که این شرکت ها کشفش کردن و با یه مارک تجاری فرمول جادوییشون ! رو پخش می کنن .
...
درباره مخمر اما وضعیت فرق میکنه . مثل انواع جوانه ها چون انواع ویتامین B رو داره ( غیر از 12 ) و فیبر و اسید آمینه هم همراهشه و خیلی فواید دیگه برای کم کردن قند خون و افزایش اشتهای خوردن ! و ... کاربرد داره .
البته مقدارش کنترل شده باید استفاده شه . مثلا روزی 1 قاشق یا 2 تا 4 قرص .

موفق باشی
ممنون
حالا کدوم برند مخمر ها خوبند؟یکی م گفت آمریکاییش رو دارم 120 تومنه؟ حالا این خوبه یا نه؟(نمیدونم بسته ای گفت -دونه ای یا کیلویی)

Ehsan PCbase
06-01-2011, 18:57
مخمر دونه ایه ، بسته ای هم میدن ولی خیلی زیاده ! من 20 تا گرفتم 600 تومن شد ، تا الان چند تا خوردم و تاثیر زیادی احساس نکردم ولی وقتی قرصی مثل سیپرو هپتادین رو می خوردم هم گرسنم میشد هم خوابم می یومد . فکر کنم سیپروهپتادین برای یه بدنساز بهتر باشه چون بدنساز باید بیشتر از یه ادم معمولی بخوابه ولی عوارضش رو هم باید در نظر گرفت !
جواب سوال من رو هم یکی بده !

lahij_web
07-01-2011, 15:57
ممنون
حالا کدوم برند مخمر ها خوبند؟یکی م گفت آمریکاییش رو دارم 120 تومنه؟ حالا این خوبه یا نه؟(نمیدونم بسته ای گفت -دونه ای یا کیلویی)
نه ناصر جون مخمر از اون تولیداتی نیست که تفاوت آنچنانی تو برندش باشه ( نظر شخصی ) شما همینجا هم میتونی دونه ای بگیری . ارزونتر هم میشه . البته اگر زیاد تاکید داری رو شرکتی بودنش محصولات اینچنینی رو Nutrition پیشنهاد میکنم . برند معتبریه .
ولی کلا زیاد حساس نباش روش .

Ehsan
فکر کنم سیپروهپتادین برای یه بدنساز بهتر باشه چون بدنساز باید بیشتر از یه ادم معمولی بخوابه ولی عوارضش رو هم باید در نظر گرفت !

دادا کی این پیشنهادات رو صادر میکنه ؟! :5:
سیپروهپتادین ( CYPROHEPTADINE ) جزو آنتی هیستامین هاست ! و خاصیت برای درمان آلرژی ها داره !
البته درسته که برای اشتها هم استفاده داره اما در مواردی که طرف به بیماری بی اشتهایی مبتلاست !
مصرف اینطور داروها اصلا پیشنهاد نمیشه .

جواب سوال من رو هم یکی بده !
مهلت بده دادا ! :8:

فقط متن کپی پیست نکنید تجربه خودتون رو بگید
اینجا مگه تا حالا پست Copy هم دیدی ؟! :27:
...
خب .
اولا فقط بخور بخور نیست . چی خوردن و کی خوردن از همه مهم تره .
شما باید موادی که دیرهضم تر هستند رو بگنجونی .
کربوهای پیچیده مثل سیب زمینی و ماکارونی و پروتئین های دیر هضم مثل شیر که کازئین داره .
تازه ترکیب غذایی هم مهمه . اینکه با پروتئین چی میل کنی که جذبشو بیشتر کنه یا همینطور با کربوهیدرات .
محلول های دست ساز هم به شدت نتیجه دیدم ازش .
تو پست های قبلی گفتم به بچه ها . ( جهت جلوگیری از امر شنیع Copy و Paste !!! خودت زحمت بکش یه نگاهی بنداز چند صفحه قبل رو ) :46:
شما باید به یه سری وعده ها توجه بیشتری کنی. صبحانه ، بعد از تمرین ، قبل از خواب . کلید تغذیه این 3 تا میتونن باشن البته در کنار بقیه .
برای تمرین هم باید مطمئن شی درست تمرین میکنی . برنامه مناسب + فرسایشی نشدن تمرین .
اینها همه راهنمایی و سر نخ بود که دادم دستت . اگر بازم سوالی داری بپرس .
بیشتر هم میخوای بگپی بپیغام بهم !

DarkDream2012
چند ماه بعد شروع به کار میشه پروتین مصرف کرد؟؟
شیش ماه بسه؟
اگه به من باشه که بعد از 2 ماه تمرین اصولی و درست تازه میشه یه کراتین استفاده کرد و بعد از تموم شدن کراتین ( که حدود 1 ماه یا 1 ماه و نیم طول میکشه ) باید 2 3 هفته استراحت داد ( کراتین رو استراحت دادا ! نه تمرین ! ) و بعد یه پروتئین و کراتین شروع کرد .
البته افراد با هم تفاوت هایی دارن . ولی خب زیاد طرفدار تکیه به مکمل ها نیستم .

ehsan_92
07-01-2011, 16:57
lahij_web جان به نظرت بدنسازی برای کاهش وزن هم خوبه یا فقط برای حجیم شدن خوبه؟

یعنی باشگاه بدنسازی میتونه باعث کاهش وزن هم بشه؟

lahij_web
07-01-2011, 17:28
lahij_web جان به نظرت بدنسازی برای کاهش وزن هم خوبه یا فقط برای حجیم شدن خوبه؟

یعنی باشگاه بدنسازی میتونه باعث کاهش وزن هم بشه؟

سلام
100% داداش .
کالری دریافتی < کالری مصرفی = کاهش وزن بدن به صورت خاص : چربی های بدن
وزنه زدن فقط برای حجیم شدن نیس. هر کس اهداف خاص خودش رو داره . امثال ما که پرورش اندام یا همون زیبایی اندام کار نمیکنیم کارمون به مراتب راحت تر از حرفه ای ها و مسابقه ای هاست ...
میتونیم اونطور که میخوایم برای تمرینمون برنامه ریزی کنیم . که هر هدفی اصاول خاص خودش رو داره .
سوال بازم داری بپرس دیدت بازتر شه

S A M S U N G
10-01-2011, 22:26
سلام .

lahij جان یکی از دوستان من حدود 2 ماه هستش که بدنسازی رو شروع کرده . الان میخواد شروع کنه یه دوره بره . تا 100 تومنم میخواد هزینه کنه .

به نظرت چه نوع کراتین و .... بگیره ؟

مخلصیم .

Erfan64
10-01-2011, 23:24
خسته نباشید !
آقا برای صاف و سفت کردن شکم لازمه آدم بره بدنسازی ؟ یا تو خونه هم با ورزش مخصوص میشه اینکارو انجام داد ؟

yas_6969
11-01-2011, 21:01
من بدنساز نیستم و رشته ورزشیم کیوکوشین کاراته هست.
الان چندین سال دارم ورزش میکنم از کودکی که یادمه بابام میگفت شنا برو بیکاری تو خونه(البته الان چند سالی به دلیل مشغله کار و درس به باشگاه نمیرسم)
راستش من ورزش بدنسازی و به تنهایی قبول ندارم یعنی در کنار یه ورزش دیگه به عنوان مکمل خوبه.
من الان قدم 180 و وزنم 80 هستش نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی خوب تمام کسایی که با من برخورد داشتن حرف افتاده گفتن بدن تو خیلی خوبه حالا قصدم از زدن این حرفا چیه شما اگه میخواید بدن خوبی داشته باشید نگید که برم باشگاه بدنسازی دیگه همه چی حله این کار یکم زحمت نیاز داره :
من میگم جای بدنسازی رفتن که همش ضرر هست چون یه روزی میزارید کنار و همه ی زحمات بر باد میره یه وقتی بزارید و حالا چه صبح چه شب برید یه جایی مثل پارک و بدوید و بعدا شروع به تمرینات کششی و قدرتی کنید مثلا شنا،دراز نشست، وتمریناتی از این قبیل ساده و روز به روز تمرینات و بیشتر و سنگین تر کنید.
اگه هر روزم این کار و نکنید باز هم شما بدن خوبی دارید،من الان بدون این که باشگاه برم گاهی اوقات تو پارک تمرین میکنم بدنمم هم آماده نگه داشتم.
راستی صبح ها از خواب بیدار میشید یه 30 تا شنا برید عالیه.

hamsah
12-01-2011, 00:38
سلام.من دوم دبیرستانم و تو خونه یه اربیترک و دو تا دمبل داریم.

برای تقویت بازو چه تمرینی رو پیشنهاد میدید؟چون هیچ اطلاعاتی ندارم.درضمن شنا هم میرم بسکتبالیست هم هستم.

lahij_web
12-01-2011, 11:17
سلام .

lahij جان یکی از دوستان من حدود 2 ماه هستش که بدنسازی رو شروع کرده . الان میخواد شروع کنه یه دوره بره . تا 100 تومنم میخواد هزینه کنه .

به نظرت چه نوع کراتین و .... بگیره ؟

مخلصیم .

2 ماه چطور تمرین کرده ؟! ما فرض رو بر این میگیریم که درست و اصولی از بدنش کار کشیده و به اصطلاح بدنش شلاق خورده ! :46:
انتخاب های زیادی داره . باید وضعیت فیزیکی و تمرینات قبلیش و توانایی هاش تو حرکات رو در نظر گرفت آخه .
ولی خب کراتین که اصلی ترین مکمل هست . به همراه یه مولتی ویتامین سنتروم یا اگر بتونه فارماتون پیدا کنه که محشره .
درباره مکمل دوم هم باید بیشتر درباره دوستت اطلاعات باشه . وزنش چقدره ، وضعیت بدنیش چطوره ، قدرتش و ... ؟ و هدفش از ورزش چیه ؟
( غیر از مبارزه با اعتیاد ! ) :21::31:

lahij_web
12-01-2011, 11:47
YAS6969

راستش من ورزش بدنسازی و به تنهایی قبول ندارم یعنی در کنار یه ورزش دیگه به عنوان مکمل خوبه.
سلام دوست خوبم .
خب این نظر شخصی شماست اما خب بدنسازی پایه ی هر رشته ورزشی هست و اهمیتش هم بر کسی پوشیده نیست . این علم به تنهایی کارایی داره و نیازی به ورزش مکمل نیست . این رشته های ورزشی دیگه هستند که برای پیشبردشون از بدنسازی به عنوان مکمل استفاده می کنن .
من رشته ورزشیم پاورلیفتینگ هست و فقط 1 سال بدنسازی کار کردم و به اهمیتش پی بردم .

من الان قدم 180 و وزنم 80 هستش نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی خوب تمام کسایی که با من برخورد داشتن حرف افتاده گفتن بدن تو خیلی خوبه
خب خدا رو شکر :46: این برای یه رزمی کار یه امتیازه .

شما اگه میخواید بدن خوبی داشته باشید نگید که برم باشگاه بدنسازی دیگه همه چی حله این کار یکم زحمت نیاز داره :
من میگم جای بدنسازی رفتن که همش ضرر هست !!!! چون یه وقتی بزارید و حالا چه صبح چه شب برید یه جایی مثل پارک و بدوید و بعدا شروع به تمرینات کششی و قدرتی کنید مثلا شنا،دراز نشست، وتمریناتی از این قبیل ساده و روز به روز تمرینات و بیشتر و سنگین تر کنید.
اگه هر روزم این کار و نکنید باز هم شما بدن خوبی دارید،من الان بدون این که باشگاه برم گاهی اوقات تو پارک تمرین میکنم بدنمم هم آماده نگه داشتم.

! بدنسازی رفتن ضررررر هست ؟!؟ اونم همش ؟! :10:
داداش من قبل اینکه رشته خودمو شروع کنم 1 سال بدنسازی کار کردم .
بعد هم پاورلیفتینگ و در کنارش بدنسازی ( البته هر دو از تمرینات با وزنه تبعیت میکنن ) و بخاطر سربازی 2 سال اصلا دست به وزنه نزدم !!! شرایطش نبود . اما کوچکترین تغییری تو وضعیت بدنیم ایجاد نشد .
بله گمان شما صحیحه ولی در مورد افرادی که به محض ورود به باشگاه باد میکنن و میخوان زود هالک شن و تمرین اصولی ندارن و پایه بدنیشونو اشتباه می سازن .
همین الانشم که حدود چند سال از سربازیم میگذره و تمرین رو از سر گرفتم و ظرف حدود 1 ماه برگشتم به نرم ایده آل الان 6 7 ماهه جست و گریخته تمرین میکنم و به خاطر شغلم نمیرسم برم تمرین . اما ... !!!!!!! :19:
همه چی حله !!!! که درست نیست . به این راحتی ها تو ورزش همه چیز حل نمیشه .
چه صبح چه شب هم همینطور . هر ساعتی بدن توانایی خاص خودشو داره .
شما هم اگر با این دست تمرینات هوازی و ایزومتریک بدنتو ایده آلت کردی به خاطر پایه تمرینیت میتونه باشه .
صحبت در این باره زیاده . اگر در حوصله جمع بگنجه بازم با هم می حرفیم :10:

---------- Post added at 08:17 AM ---------- Previous post was at 08:15 AM ----------

برای تقویت بازو چه تمرینی رو پیشنهاد میدید؟چون هیچ اطلاعاتی ندارم.درضمن شنا هم میرم بسکتبالیست هم هستم.

سلام . شما دمبلاتون قابل تغییره و تعویض وزنه ست یا ثابت ؟

hamsah
12-01-2011, 13:42
سلام . شما دمبلاتون قابل تغییره و تعویض وزنه ست یا ثابت ؟

قابل تغییره..هر کدوم 5کیلوییه.دوتا 1.5 دو تا 1 تو هر دمبل

lahij_web
12-01-2011, 16:14
قابل تغییره..هر کدوم 5کیلوییه.دوتا 1.5 دو تا 1 تو هر دمبل
سلام .
خب بهتر که قابل تغییره .
اول اینکه سعی کن لااقل 2 جلسه رو برسی بری تو محیط باشگاه تمرین کنی . تاثیرگذارتره برای رشته ورزشیت .
اما تو خونه :
بعد از
گرم کردنی و کششی و مفصلی : ( اینجا رو از آخر به اول بخونید سوالات مشابه زیادی پاسخ داده شده که اگه اجازه بدی دوباره تکرارشون نکنم : )

( و بعد برای بازو ، طبق درخواست شما . البته تمرین بقیه عضلات هم تو همون تاپیک پیشنهاد شده ) »
شما میتونید از این ترکیب 2روز در هفته استفاده کنید :
روز اول :
جلوبازو دمبل تکی 3 ست 12 تکرار
جلوبازو دمبل تمرکزی ( خم ، به صورت نشسته ) 3 ست 12 تکرار
پشت بازو دمبل خوابیده جفتی 3 ست 10 تکراری
پشت بازو دمبل خم 3 ست 12 تکرار
پشت بازو نیمکت ( بین 2 تا مبل یا صندلی به صورتی که دست روی یکی و پاها روی یکی ) 3 ست 10 تکرار
روز دوم :
شنا سوئدی دست جمع ( دست زیر سینه به صورتی که انگشت شصت و اشاره ها لوزی بسازه ) 3 ست 10 تایی
پشت بازو دمبل خوابیده 3 ست 10 تکرار
جلوبازو دمبل چکشی 3 ست 10 تکرار
جلوبازو دمبل جفتی 3 ست 10 تکرار
برای ساعت هم از حرکاتی مثل آویزان شدن از میله بارفیکس به حالت نیمه و ساعد دمبل به صورت های مچ عادی مچ برعکس و ... استفاده کن .
موفقققق باشی!

Amir..H
12-01-2011, 16:35
من بدنساز نیستم و رشته ورزشیم کیوکوشین کاراته هست.
الان چندین سال دارم ورزش میکنم از کودکی که یادمه بابام میگفت شنا برو بیکاری تو خونه(البته الان چند سالی به دلیل مشغله کار و درس به باشگاه نمیرسم)
من الان قدم 180 و وزنم 80 هستش نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی خوب تمام کسایی که با من برخورد داشتن حرف افتاده گفتن بدن تو خیلی خوبه حالا قصدم از زدن این حرفا چیه شما اگه میخواید بدن خوبی داشته باشید نگید که برم باشگاه بدنسازی دیگه همه چی حله این کار یکم زحمت نیاز داره :
من میگم جای بدنسازی رفتن که همش ضرر هست چون یه روزی میزارید کنار و همه ی زحمات بر باد میره یه وقتی بزارید و حالا چه صبح چه شب برید یه جایی مثل پارک و بدوید و بعدا شروع به تمرینات کششی و قدرتی کنید مثلا شنا،دراز نشست، وتمریناتی از این قبیل ساده و روز به روز تمرینات و بیشتر و سنگین تر کنید.
راستی صبح ها از خواب بیدار میشید یه 30 تا شنا برید عالیه.

با اجازه از lahij_web که واقعا اطلاعات خوبی دارن و باعث بالا بردن اطلاعات امثال من میشن:11:
راستش با خوندن این پست کلی حالم گرفته شد مخصوصا اینکه شما میگید که ورزش کار هستید
خوب دوست عزیز این که در ورزشهای دیگه از بدنسازی استفاده میشه به این خاطره که اون ورزش نتونسته ورزش کارو به هدف خودش که امادگی جسمی هست برسونه
ولی یه بدنساز احتیاجی نداره که ورزش دیگه ای انجام بده(البته بعضی از ورزشها مثل شنا و دو خیلی تو این ورزش تاثیر گذارن)
شما همین حرکاتی که نام بردید از حرکات پایه بدنسازی هستند(تمرینات کششی و قدرتی کنید مثلا شنا،دراز نشست، وتمریناتی از این قبیل ساده )
حالا اگه بعضی از دوستان تفکرشون از بدنسازی فقط وزنه زدنه ,خوب این تفکر اشکال داره
تقریبا تموم ورزش هایی که الان لیگ حرفه ای داره عمرا ورزش کار نمیتونه بدون انجام بدنسازی قبل فصل خودشو برای چندین ماه مسابقه اماده کنه همین فوتبالو نگاه کنید الان که نیم فصله خیلی از تیما دارن
تمرینات بدنسازی انجام میدن
طیف ورزش بدن سازی واقعا گسترده هست شما خیلی از حرکاتت ساده ای که انجام میدید در واقع دارید ناخاسته بدنسازی انجام میدید

من میگم جای بدنسازی رفتن که همش ضرر هست چون یه روزی میزارید کنار و همه ی زحمات بر باد میره
میتونم بپرسم مبنای علمیه این حرفتون چیه!!!!!!!!!!؟
تمام حرکات بدنسازی اگه به صورت درست انجام بشه بدون ضرر هستن
در ضمن مثلا وقتی کسی که کشتی یا همون کاراته یا .. میزاره کنار بازم نفسش مثل قبله برای مبارزه
راستش این حرفتون خیلی خنده دار بود خوب مشخصه بعد از یه مدت که ورزش کنار گذاشته بشه دیگه بدن امادگی قبلو نداره این اجتناب نا پذیره
با این استدلالی که شما کردین و به دلیل اینکه بعد از کنار گذاشتن ورزش دیگه امادگی قبلو نداریم
پس هیچکس نباید دنباله ورزش بره
متاسفانه به دلیل تمرینای غلط(طرف پا برهنه امده بود پرس پا میزد تو باشگاه,درباره اجرای غلط حرکاتم بماند)
بعضیا دچار اسیب میشن این هیچ ربطی به ماهیت بدن سازی و پرورش اندام نداره
یکی از دوستان نمیدونم انگار میخواس رکورد گینس بزنه وقتی میرفت پرس پا بزنه جونش در میامد هرچی بش میگوفتیم احتیاجی به سنگین زدن نیست تو گوشش نمیرفت اخرشم لگنش جا به جا شد الانم باید عمل کنه
بازم میگم این هیچ ربطی به ماهیت بدن سازی نداره

kiarash.b
13-01-2011, 10:35
شنای سوئدی به نظر من بهترین فرم از یه حرکت استقامتیه مخصوصا اگه پاهاتون رو روی یه نیمکت بلند بذارین اونایی که این کارو کردن می دونن من چی می گم من عضلات شو نه ها و سینه هام رو با این حرکت تقویت می کنم

Amirdb
13-01-2011, 23:42
دوستان یه سوال داشتم

پرس سینه و بالا سینه دقیقا رو کدوم قسمت تاثیر میذارند؟کدوم قسمت رو عضله ای میکنند غیر از بازو
من فقط همینو میزنم :31:
بعد برای ساعد باید وزنش از وزنه ای رو که برای پرس سینه میزنم کمتر باشه دیگه درسته؟

یه سوال دیگه
دراز نشست دقیقا فایدش چیه؟متاسفانه یه کم شکم آوردم !با دراز نشست زدن حله؟؟تقریبا روزی چند بار باید بزنم؟
البته من متاسفانه یه مشکل هم دارم چند سال پیش آپاندیسمو عمل کردم وقتی دراز نشست میزنم به همون قسمتی که بخیه خورده بوده (به خط بخیه) یه خورده فشار میاد !
کاری هست ورزشی چیزی که جایگزینی واسه دراز نشست باشه؟
کاری که بشه تو منزل هم انجامش داد !

ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

teza
14-01-2011, 15:25
دوستان یک سوال داشتم
یک کسی میدونه وزنه الان چنده و همینطور میل هالتر

lahij_web
15-01-2011, 22:08
دوستان یه سوال داشتم

پرس سینه و بالا سینه دقیقا رو کدوم قسمت تاثیر میذارند؟کدوم قسمت رو عضله ای میکنند غیر از بازو
من فقط همینو میزنم :31:
بعد برای ساعد باید وزنش از وزنه ای رو که برای پرس سینه میزنم کمتر باشه دیگه درسته؟

یه سوال دیگه
دراز نشست دقیقا فایدش چیه؟متاسفانه یه کم شکم آوردم !با دراز نشست زدن حله؟؟تقریبا روزی چند بار باید بزنم؟
البته من متاسفانه یه مشکل هم دارم چند سال پیش آپاندیسمو عمل کردم وقتی دراز نشست میزنم به همون قسمتی که بخیه خورده بوده (به خط بخیه) یه خورده فشار میاد !
کاری هست ورزشی چیزی که جایگزینی واسه دراز نشست باشه؟
کاری که بشه تو منزل هم انجامش داد !

ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

سلام دوس جون :20:
پرس سینه با اندازه دست هات تو گرفتن میله تاثیر مستقیم داره . هر چه دست بازتر فشار به نواحی خارجی سینه و سرشانه ها ( دلتوئید های جلویی ) بیشتر و هر چه دست جمعتر فشار به نواحی داخلی عضلات سینه و به نسبت پشت بازو بیشتر میشه .
پرس بالا سینه هم همین فاکتورها رو داره منتهی یه فاکتور شیب میز هم بهش اضافه میشه که هر چه شیب کمتر باشه فشار از عضلات جلویی سرشانه و بالای سینه به روی سینه منتقل میشه .
ساعد ؟ پرس سینه ؟! جون من ؟! یعنی 100 کیلو ساعد میشه اومد ؟! :10::19:
... ساعد فرمولهای ! زیادی داره .
بهت پیشنهاد میکنم تمرین ترکیبی رو برای ساعد داشته باشی. یعنی یه یکی دو هفته ای سنگین و بعد سیستم استقامتی ( سوزشی ! ) . البته سنگین نه اینکه هوارکیلو وزنه بزاری و ده برو ! نه ! وزنه به نسبت برا ساعدت سنگین ...
خودم این برنامه ساعدمه ( البته اگه حالی بمونه و وقت بزارم براش ! ) :
ساعد هالتر از رو ( نشسته و مچ ها روی ران پا ) سوپر ست با ساعد هالتر از رو ( ایستاده و به صورت چکشی میله هالتر رو بالا اوردن ) وزنه م هم یه میله هالتر معمولیه با 5 کیلو وزنه هر طرفش
حالت آویزان از میله بارفیکس ( نصفه بالا رفتن و ماندن در همان حالت ) N دقیقه !
ایستادن و 2 تا صفحه 15 کیلویی تو دوتا دستام گرفتن : N دقیقه !
:27:
یه جواب دیگه :
دراز نشست به اون شکل سنتی که در واقع فواید زیادی داره !!! : آسیب به عضلات گردن ، آسیب به مهره های کمر ، آسیب به فیله ها و ... ! :13:
ولی همون حالت دراز رو اگه پاهاتو رو یه نیمکت یا مبل یا صندلی یا ... بزاری بهتره . در عین حال وقتی بالا داری میای در حالی که دست هات رو روی سینه ت گذاشتی فقط اجازه داری تا جایی بالا بیای که کتفت از روی زمین جدا شه . همین . یه مکث کوچیک و بعد برو پایین .
برای زیر شکم هم ته همون میز یا مبل یا نیمکت یا صندلی بشین و پاهاتو دراز کن و بالا پایین ببر تو یه خط نیم دایره ای.
آخر سر هم دوس داشتی بشین روی زمین و پاهاتو دراز کن و سعی کن بدون اینکه دستتو زمین بزاری پاهاتو از زمین جدا کنی و هر چند ثانیه که تونستی تو اون حالت بمونی ...
برو ببینم چه میکنی !

teza
دوستان یک سوال داشتم
یک کسی میدونه وزنه الان چنده و همینطور میل هالتر
راستش میله هالتر قانونی که بخوای خودمون واسه باشگاه 8 میلیون خریدیم ! الیکو اصل مخصوص وزنه برداری و پاورلیفتینگ ! ( جهت اطلاع عرض کردم وگرنه به درد شما نمیخوره )
صفحه وزنه تا جایی که میدونم کیلوییه و بسته به مارکش داره . میله هم همینطور . چند سانتی و چند کیلوییش کمی متفاوته .
قیمت می کنم برات .
البته تهران و شهرستان کلی فرق داره . تهران باشی تو منیریه همه جور قیمت میتونی بیابی... یا دسته دو هم تو باشگاه ها راحت میشه پیدا کرد .

Amir..H
16-01-2011, 02:00
راستش میله هالتر قانونی که بخوای خودمون واسه باشگاه 8 میلیون خریدیم ! الیکو اصل مخصوص وزنه برداری و پاورلیفتینگ ! ( جهت اطلاع عرض کردم وگرنه به درد شما نمیخوره )
8 میلیون :18:
من 5.6 سال پیش میل هالتر 10 کیلویی 20 تومن خریدم
وزنه هم کیلویی 500 تومن(دور لاستیک)
تا 2.3 سال پیش شده بود کیلویی 1000 تومن الانو نمیدونم

Amir..H
16-01-2011, 02:55
با اجازه از lahij_web
این عکسها عضلاتی که توی زدن پرس سینه درگیر هستنو نشون داده

teza
16-01-2011, 10:34
صفحه وزنه تا جایی که میدونم کیلوییه و بسته به مارکش داره . میله هم همینطور . چند سانتی و چند کیلوییش کمی متفاوته .
قیمت می کنم برات .
البته تهران و شهرستان کلی فرق داره . تهران باشی تو منیریه همه جور قیمت میتونی بیابی... یا دسته دو هم تو باشگاه ها راحت میشه پیدا کرد .

دوست عزیز دستت درد نکنه
اره من تهرانم میشه دقیق بگی کجای منیریه
راستی من تو کرج قیمت کردم وزنه کیلو 1200 میل هالتر از 14 به بالا ولی وزنه ها دور لاستیک بود من تمام لاستیکی میخوام تو کرج پیدا نکردم

Amir..H
16-01-2011, 17:53
دوست عزیز دستت درد نکنه
راستی من تو کرج قیمت کردم وزنه کیلو 1200 میل هالتر از 14 به بالا ولی وزنه ها دور لاستیک بود من تمام لاستیکی میخوام تو کرج پیدا نکردم
میبخشید که من جواب میدم
ولی دور لاستیک کارتو راه میندازه احتیاج نیست هزینه بیشتری بکنی
معمولا از تمام لاستیکی توی باشگاه استفاده میشه

lahij_web
16-01-2011, 23:21
دوست عزیز دستت درد نکنه

Am1988
میبخشید که من جواب میدم
ولی دور لاستیک کارتو راه میندازه احتیاج نیست هزینه بیشتری بکنی
معمولا از تمام لاستیکی توی باشگاه استفاده میشه

خواهش می کنم .
البته حق با am1988 هست ... کاملا درست میگه . دور لاستیک خوبه دیگه . چرا حالا میخوای اینقدر هزینه کنی . جز هزینه اضافی تمام لاستیکی چیز دیگه ای نداره :46:
همون اول منیریه ( دور میدون اصلیش ) ( آخ اسم پاساژه یادم رفت ... :41: ) 2 تا پاساژ بزرگ هست کنار هم طبقه اولش هر 2 تاش اون تهش مغازه هست چنتا همشونم هالتر و وزنه و ... دارن .
چون عمده فروش هستن قیمت ها قاعدتا مناسب تر هست . تو باشگاه ها بخوای بگیری گرون تر میشه .

8 میلیون
من 5.6 سال پیش میل هالتر 10 کیلویی 20 تومن خریدم
وزنه هم کیلویی 500 تومن(دور لاستیک)
تا 2.3 سال پیش شده بود کیلویی 1000 تومن الانو نمیدونم
آره بابا میله پاور گرونه . تازه نامه از فدراسیون داشتیم کلی تخفیف گرفتیم ! :5:
خب میگی 10 کیلویی داداش . میله اسکوات و لیفت پاورلیفتینگ 20 کیلویی و آج دار هست و میله پرس سینه هم 15 کیلویی که تو مسابقات از همون 20 کیلویی استفاده میشه .

Amirdb
17-01-2011, 12:43
با اجازه از lahij_web
این عکسها عضلاتی که توی زدن پرس سینه درگیر هستنو نشون داده

آقا این عکس ها خیلی عالی بود !:11:
چون این دقیقا همون چیزی بود که من دنبالش بود !
از جای خاصی گرفتید؟منظورم سایت خاصیه؟
اگه از سایت گرفتید ممنون میشم آدرسش رو لطف کنید !
چون میخوام ببینم واسه کارهای دیگه دقیقا کجا های بدن رو میسازه و عضله ای میکنه !
+

lahij_web جان بابت تمرین ساعد و دراز نشست واقعا ممنون لطف کردی :11:

Amir..H
18-01-2011, 22:40
آقا این عکس ها خیلی عالی بود !:11:
چون این دقیقا همون چیزی بود که من دنبالش بود !
از جای خاصی گرفتید؟منظورم سایت خاصیه؟
اگه از سایت گرفتید ممنون میشم آدرسش رو لطف کنید !
چون میخوام ببینم واسه کارهای دیگه دقیقا کجا های بدن رو میسازه و عضله ای میکنه !
+

lahij_web جان بابت تمرین ساعد و دراز نشست واقعا ممنون لطف کردی :11:
میبخشید دیر شد
راستش 2 روزی میگشتم تا پیداش کردم اینچا وبلاگ خیلی خوبیه
. مطالبش هم واقعا عالیه امیدوارم کمکت کنه

ALI-17
21-01-2011, 07:26
سلام/من 25سالمه، قد 167 وزن 49:13:
یه برنامه با پروتئینی، مکملی، چیزی بهم بدید تا عید چاق شم!:31:
ممنون:11:

Shahin_SOURNA
22-01-2011, 00:04
سلام به همه ی دوستان
دوستان من از اول این تاپیک رو خوندم مطالب خیلی خوب و بدرد بخوری داشت خصوصا از آقای lahij_web عزیز کمال تشکر رو دارم.
اما یه سوال برای من پیش اومده و نتونستم جواب واضح و شفافی براش پیدا کنم، اونم اینه که برای چربی سوزی باید ست ها و وزنه ها رو چه جوری تنظیم کرد؟
دوستی فرموده بودن که باید تعداد در هر ست زیاد باشه مثلا ۱۵ تا و وزنه ها هم کاملا سنگین، آیا این درست ه؟
در ضمن قد من حدودا ۱۷۵ و وزنم ۸۶ کیلو و ۱۹ سالمه.
متشکرم از پاسختون

Amir..H
23-01-2011, 15:34
سلام به همه ی دوستان
دوستان من از اول این تاپیک رو خوندم مطالب خیلی خوب و بدرد بخوری داشت خصوصا از آقای lahij_web عزیز کمال تشکر رو دارم.
اما یه سوال برای من پیش اومده و نتونستم جواب واضح و شفافی براش پیدا کنم، اونم اینه که برای چربی سوزی باید ست ها و وزنه ها رو چه جوری تنظیم کرد؟
دوستی فرموده بودن که باید تعداد در هر ست زیاد باشه مثلا ۱۵ تا و وزنه ها هم کاملا سنگین، آیا این درست ه؟
متشکرم از پاسختون

من تجربه خودمو میگم باقیش باشه با دوست گلمون lahij_web
تعداد در هر ست بالا البته نه با وزنه سنگین تقریبا 20 تا 25 در هر ست که میشه استقامتی
و زمان استراحت کم بین هر ست تقریبا 40 ثانیه
البته این کار نتیجش با دویدن زمین تا اسمون فرق داره
البته من شخصا از ستهای بالا خوشم نمیاد ولی برنامه خوب برنامه ای که هم قدرتی هم استقامتی باشه
چند سال پیش دانش و ورزش یه مقاله در همین رابطه چاپ کرده بود اگه پیداش کنم میزارمش در این رابطه که حتما باید توی برنامه ست بالا هم گنجونده شده باشه دلایلش یادم نیست

metallica is me
23-01-2011, 20:52
سلام من5 روزه شروع کردم به بدنسازی مربیم گفته لاری بزن پشت بازو دستگاه و جلوبازو دستگاه و پرس سینه و چندتا دیگه
من لاری و پشت بازو و جلو بازو میتونم بزنم ولی پرس سینه و... که مربوط به سینه میشه همون 8 کیلوشو نمیتونم بزنم و بیشترین مشکلم سر پرس هستش ......حالا سوالم اینه من دستام قوی نیست....میتونم فعلا رو بازوم تمرکز کنم و بعد که دستام قوی شد (مثلا بعد 1 ماه) برم سراغ پرس؟
یعنی قوی بودن دست من باعث میشه که بتونم پرس سینه بزنم یا اصلا اینا به هم ربطی نداره؟

Amir..H
24-01-2011, 00:03
سلام من5 روزه شروع کردم به بدنسازی مربیم گفته لاری بزن پشت بازو دستگاه و جلوبازو دستگاه و پرس سینه و چندتا دیگه
من لاری و پشت بازو و جلو بازو میتونم بزنم ولی پرس سینه و... که مربوط به سینه میشه همون 8 کیلوشو نمیتونم بزنم و بیشترین مشکلم سر پرس هستش ......حالا سوالم اینه من دستام قوی نیست....میتونم فعلا رو بازوم تمرکز کنم و بعد که دستام قوی شد (مثلا بعد 1 ماه) برم سراغ پرس؟
یعنی قوی بودن دست من باعث میشه که بتونم پرس سینه بزنم یا اصلا اینا به هم ربطی نداره؟
خوب دوست گلم باید بگم که نه همچین کاری بسیار غلطه شما هیچ برنامه ای رو حذف نکن
تمام عضلات باید با هم پیشرفت کنن خوب اولشه دیگه
انتظار نداری که از اول 100 کیلو پرس بزنی که شما مطمئن باش بعد از همون یه ماه
کم کم میتونی وزنه های بیشتری بزنی
موفق باشی

ALI-17
24-01-2011, 04:11
سلام/من 25سالمه، قد 167 وزن 49[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه برنامه با پروتئینی، مکملی، چیزی بهم بدید تا عید چاق شم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مگه تو این تاپیک برنامه نمیدید؟:13:

kasra_khan2003
24-01-2011, 14:33

دوست ما که جواب داد، در تکمیل حرف ایشون، توجه کنین که هر شخصی بطور ارثی تو یه عضله قوی هست، یه عضلش زود رشد میکنه و... اما هرگز نباید عضلات دیگه رو فراموش کنین یا برنامش رو کم کنین.

از اینکه نمیتونین پرس زیاد بزنین نترسین، خجالت هم نکشین! قرار نیست با گذاشتن وزنه ی زیاد کسی رو تو باشگاه تحت تاثیر قرار بدین! من خودم پرس رو خیلی خوب میزنم، بازو رو نه! و حتی عضلات سینم خیلی بیشتر رشد کرده تا بازوم.

همیشه، تک تک عضلات بدن رو تمرین بدین...

ضمنا، حداقل تا 2 ماه، هیچ انتظاری از خودتون نداشته باشین! تازه بعد 2 ماه میتونین حرفه ای تر عمل کرد، تا اون موقع فقط بدنتون رو راه بندازین...

mehdi 65
24-01-2011, 15:17

تو پرس سینه فشار روی عضله های پشت بازو و سینه هست و قوی بودن پشت بازو تاثیر داره ولی شما باید این عظله ها رو با هم تقویت کنین. بهترین کار اینه که تو خونه شنا برید هر چند تا که می تونی تو چند تا ست برو، خیلی زود عضلاتت قوی میشن، تو باشگاه هم با همون برنامه که مربیت داده کار کن.

lahij_web
24-01-2011, 15:52
:5: سلام !
...

ali-17
سلام/من 25سالمه، قد 167 وزن 49
یه برنامه با پروتئینی، مکملی، چیزی بهم بدید تا عید چاق شم!
ممنون
آخه رفیخ من ! عزیز من ! علی جون من ! اینجوری که نمیشود که ! ! !
خب 25 سالته وزن و قدتم 67. اما وضعیت تمرینیت و تغذیه و کار و بار و سابقه تمرین قبلی و تحرکت و ... همه رو باید دونست که یه پیشنهاد تمرینی و تغذیه ای داد ...
ضمنا بادکنک که داری فوت نمیکنی تا عید باد شه که ! :21:
...

Shahin_SOURNA
یچیزو به عنوان سنگ نوشته ! تکرار میکنم :
کالری مصرفی > کالری دریافتی = چربی سوزی
ست ها و وزنه ها یه بخش خیییلی خیییلی کوچیک از این قضیه ست ...
خودم بر این عقیده م که آیه نازل نشده که وزنه سبک و تکرار بالا !
بلکه خودم تجربه شخصی کردم که با سنگین تمرین کردن و بالا رفتن چگالی عضلانی دقیقا مصرف سوخت بدن هم حتی در حالت ساکن بالا میره و در نتیجه چربی سوزی در کنار تغذیه اصولی اتفاق میافته .
در کنارش هوازی قبل از شروع تمرینات ( نه تمرین سنگین ) و رسوندن ضربان قلب به 80 درصد رو پیشنهاد میکنم .
...
در مورد تمرین ولی باید بگم : یه تناسب نسبی رو همیشه تو تمرینات با وزنه داشته باش. گاهی سوپرست تحریک به چربی سوزی میکنه گاهی هم تری ست و گاهی جاینت ست ( تجربه ش رو داشتم )

Metllica is me
به عنوان یه پاورلیفتر معتقدم قوای جسمانی کلی روی حرکات پرس سینه و اسکوات و لیفت تاثیر داره ولی میشه تاثیرات رو روی عضلاتی که مستقیم درگیر هستند بیشتر کرد .
اگر عضلات جلوی سرشانه و عضلات زیربغل و پشت بازوی قوی داشته باشی پرسوری موفق خواهی بود .
حرکات چند مفصلی باید در برنامه تمرینت باشه .
سرشانه هالتر از پشت و جلو . پرس سینه دست جمع . پشت بازو نیمکت و ...
ولی پیشنهاد شخصی ! اینکه زیاد به وزنه فکر نکن و فکر ذات ورزشت باش و از تمرین لذت ببر. میشه با 100 کیلو پرس لذتی رو برد که زیر 250 کیلو وزنه .
البته سیستم های تمرینی زیادی برای افزایش رکورد و در کنارش حجم و تفکیک عضلانی هست که میتونم دربارهش باهاتون بیشتر صحبت کنم .

ALI-17
24-01-2011, 19:50
آخه رفیخ من ! عزیز من ! علی جون من ! اینجوری که نمیشود که ! ! !
خب 25 سالته وزن و قدتم 67. اما وضعیت تمرینیت و تغذیه و کار و بار و سابقه تمرین قبلی و تحرکت و ... همه رو باید دونست که یه پیشنهاد تمرینی و تغذیه ای داد ...
ضمنا بادکنک که داری فوت نمیکنی تا عید باد شه که ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب من از 4سال پیش تا الان 20کیلو کم کردم یعنی وقتی 21سالم بود 69کیلو بودم، اون موقع باشگاه بدنسازی میرفتم، هفته ای 3جلسه!:20:
ولی الان دیگه حوصله رفتن به باشگاهو ندارم و فقط میخوام یه 10کیلویی اضافه کنم، چون الان یه تیکه استخون شدم!:41:
حالا چی پیشنهاد میکنید؟:10:

SADEGH 7
24-01-2011, 19:56
سلام
من توی تاپیک که در مورد توتال کور بحث شده بود، یه سوال در مورد شکم پرسیدم که متاسفانه جواب نگرفتم.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید:

سلام
من حدود 2-3 سال پیش به مدت 3-4 ماه هر روز (مرتب) دراز نشست می رفتم، ولی متاسفانه هیچ تاثیر قابل ملاحظه ای ندیدم. البته من به هیچ وجه اضافه وزن نداشتم، فقط دوست دارم شکمم حالت افتاده نداشته باشه.نمی گم خیلی عضله ای باشه، فقط صاف باشه.حالا سوالم اینه:
دراز و نشست فقط برای از بین بردن چربی های اضافی شکم هستش؟ یا به عضله ای شدن شکم هم کمک می کنه؟ اگه کمک می کنه، پس چرا هیچ تاثیری روی من نداشت؟
من روزی 3 مرتبه این کار رو انجام می دادم که از اوایل ماه دوم به هر دفعه 100 بار رسونده بودمش. یعنی روزی 300 بار. حتی اواخرش خورد به ماه رمضان، که قبل از افطار هم ورزش می کردم. ولی شکمم همون بود که قبلش بود.
همچنین یه مدت شام شب رو هم قطع کردم، یعنی فقط صبحانه و نهار می خوردم. البته من تا حد زیادی خورده خوارم، یعنی از صبح تا شب، بین وعده های غذایی خیلی به یخچال سر می زنم.
اون موقع که ورزش می کردم قدم 180 بود و زنم 70، الآن هم که 2-3 سال گذشته فقط وزنم اومده رو 74.
حالا به نظر شما راهی هست که من شکمم رو به حالتی که دوست دارم در بیارم؟ اصلا عجیب نیست که بعد از اون همه ورزش هیچ نتیجه ای نگرفتم؟

metallica is me
24-01-2011, 20:20
از کمک همه دوستان متشکرم حرف آقا کسری درسته مثلا من ماهیچه های پام خیلی خیلی قویه که حتی وزنه ای و میزنم که مربیم م میزنه (128 کیلو که برای حتی حرفه ای هاشم خیلیه)ولی رو پرس مشکل دارم البته امروز بهتر تونستم بزنم

Amir..H
24-01-2011, 20:30
البته شاید گفتن این موضوع خالی از لطف نباشه که چون پا به صورت طبیعی وزن بدن رو به دوش میکشه از عضلات دیگه
قویتر هست پس وزنه هایی که با پا زده میشه(مخصوصا توی پرس پا)بیشتر هست

lahij_web
24-01-2011, 23:05
خب من از 4سال پیش تا الان 20کیلو کم کردم یعنی وقتی 21سالم بود 69کیلو بودم، اون موقع باشگاه بدنسازی میرفتم، هفته ای 3جلسه!:20:
ولی الان دیگه حوصله رفتن به باشگاهو ندارم و فقط میخوام یه 10کیلویی اضافه کنم، چون الان یه تیکه استخون شدم!:41:
حالا چی پیشنهاد میکنید؟:10:

الهی ! یه تیکه استخونو خوب اومدی ! :10:
ببین همون 3 روز رو بری تمرین خوبه . یه برنامه تمرینی دقیق که باید بیشتر موقعیتت رو تشریح کنی .
+ یه برنامه تغذیه سازگار با شرایط بدنی و روزمره گیت ...
ضمنا زندگی هم خرج داره دیگه ... :21: میدونی که ! ؟ :21:
...

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:34 PM ----------

البته شاید گفتن این موضوع خالی از لطف نباشه که چون پا به صورت طبیعی وزن بدن رو به دوش میکشه از عضلات دیگه
قویتر هست پس وزنه هایی که با پا زده میشه(مخصوصا توی پرس پا)بیشتر هست

ضمن تایید حرف داداشم باید بگم عضلات پا بزرگترین عضلات بدن هستند و طبیعیه که از دقرت و عملکرد مناسب تری برخوردار باشن .
...

lahij_web
24-01-2011, 23:19
سلام
من توی تاپیک که در مورد توتال کور بحث شده بود، یه سوال در مورد شکم پرسیدم که متاسفانه جواب نگرفتم.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید:

من حدود 2-3 سال پیش به مدت 3-4 ماه هر روز (مرتب) دراز نشست می رفتم، ولی متاسفانه هیچ تاثیر قابل ملاحظه ای ندیدم. البته من به هیچ وجه اضافه وزن نداشتم، فقط دوست دارم شکمم حالت افتاده نداشته باشه.نمی گم خیلی عضله ای باشه، فقط صاف باشه.حالا سوالم اینه:
دراز و نشست فقط برای از بین بردن چربی های اضافی شکم هستش؟ یا به عضله ای شدن شکم هم کمک می کنه؟ اگه کمک می کنه، پس چرا هیچ تاثیری روی من نداشت؟
من روزی 3 مرتبه این کار رو انجام می دادم که از اوایل ماه دوم به هر دفعه 100 بار رسونده بودمش. یعنی روزی 300 بار. حتی اواخرش خورد به ماه رمضان، که قبل از افطار هم ورزش می کردم. ولی شکمم همون بود که قبلش بود.
همچنین یه مدت شام شب رو هم قطع کردم، یعنی فقط صبحانه و نهار می خوردم. البته من تا حد زیادی خورده خوارم، یعنی از صبح تا شب، بین وعده های غذایی خیلی به یخچال سر می زنم.
اون موقع که ورزش می کردم قدم 180 بود و زنم 70، الآن هم که 2-3 سال گذشته فقط وزنم اومده رو 74.
حالا به نظر شما راهی هست که من شکمم رو به حالتی که دوست دارم در بیارم؟ اصلا عجیب نیست که بعد از اون همه ورزش هیچ نتیجه ای نگرفتم؟

نه ! کجاش عجیبه !؟ خیلی از دوستان فکر میکنن صرفا با 2000 تا دراز نشست و 500 تا شنا و ... میشه نتیجه گرفت ...
برات شاید جالب باشه اگه بدونی عضلات شکمی عضلات کوچیکی هستند که خیلی زود خسته و دیگه به تمرین و فشار جواب نمیدن . چربی سوزی موضعی هم به هیچ وجه ! امکان پذیر نیست و این یه ریتم چربی سوزی هست که تو بدن راه میفته و تمرین دادن عضلات شکم مثل هر قسیمت دیگه از بدن باعث رشد اون عضلات و در نتیجه افزایش چربی مصرفی و ... میشه .
توتال کر و امثال این جادو جمبل ها ( بعضی هاش البته بدک نیستن ) ولی وقتی میشه حرکتی رو روی یک صندلی یا مبل یا روی زمین انجام داد دیگه خرید اینا چه کاریه آخه !؟!؟!؟!؟ :19:
تو همین تاپیک و تاپیک مشابه درباره حرکات بدون وزنه روی شکم در منزل و همون باشگاه توضیح دادم . پایین هم لینک معرفی کردم . بازم سوال داشتید بپرسید تا با دوستان همفکری کنیم .
هر چند تکراریه این حرفام ولی :
شما در اولین گام ذو از ساعت 2 عصر به بعد کربوهیدرات های دیرهضم رو به حداقل و نهایتا 0 برسون . بدن از ساعت 3 4 کم کم آماده استراحت میشه به اصطلاح و متابولیسم کمتر و کمتر .
بها دادن به عضلاتی مثل فیله کمر هم میتونی تو صاف ایستادن عضلات شکمی و فرم گرفتن بدن کمک کنه ...

کد:

بازم میگم عنایت داشته باش که شکم رو نمیشه با فشار موضعی و حرکات محدود به همون عضلات و این داستان ها شکل داد . تمرین کل بدن با یه ریتم مستمر و چربی سوز : شکم تیکه تیکه !
محلی مناسب برای پیدا کردن سوالات شبیه سوال خودت:
کد:

Masоud
25-01-2011, 00:16
سلام عرض میکنم خدمت دوستان گرامی

عرض شود که بنده میخواستم تا عید حدود 10 کیلو کم کنم . تو خونه تردمیل دارم و روزی حدود 3 کیلومتر راه میرم و میدوم.

یعنی روزی تقریبا 100 کیلو کالری مصرف میکنم . یک برنامه غذایی کم کالری و خوب میخواستم .

قدم رو دقیق نمیدونم ولی مطمئن حدود 10-12 کیلو اضافه وزن دارم.

ضمن اینکه میخواستم بدونم چه حرکاتی توسط دمبل میتونه کمک کننده باشه برای کوچیک کردن و عضلانی کردن شکم و سینه.

ممنون و متشکر.

موفق باشید :40:

lahij_web
25-01-2011, 01:11
سلام عرض میکنم خدمت دوستان گرامی

عرض شود که بنده میخواستم تا عید حدود 10 کیلو کم کنم . تو خونه تردمیل دارم و روزی حدود 3 کیلومتر راه میرم و میدوم.

یعنی روزی تقریبا 100 کیلو کالری مصرف میکنم . یک برنامه غذایی کم کالری و خوب میخواستم .

قدم رو دقیق نمیدونم ولی مطمئن حدود 10-12 کیلو اضافه وزن دارم.

ضمن اینکه میخواستم بدونم چه حرکاتی توسط دمبل میتونه کمک کننده باشه برای کوچیک کردن و عضلانی کردن شکم و سینه.

ممنون و متشکر.

موفق باشید :40:

سلام به شما دوست عزیزم
خب وضعیت خیلی خوبی داری ! پیاده روی فوق العاده تاثیر میذاره .
همین الان بگم که کاهش چربی بدن تا عید اونم به میزان 10 کیلوگرم کاری غیرممکن ! هست و اگر هم ممکن شد فقط شما آب بدن + عضله از دست دادی. وزن کم کردن معیارهایی داره که باید رعایت بشه . حد مجاز داره که باید درنظر گرفته شه . در اینصورته که دیگه این کاهش وزن غیرقابل بازگشت خواهد بود .
شما با دمبل میتونی اکثر حرکات مربوط به شکم مثل مسگری ( چرخش ) و پهلو ( خم رو راست شدن به طرفین ) رو انجام بدید . ضمن اینکه کار با همون دمبل ها روی سرشانه ها باعث فرم گرفتن این نواحی و در نتیجه خوش فرم تر و کوچک تر به نظر رسیدن شکمتون میشه .
علاوه بر توصیه های ایمنی که به دوستان قبلی دادیم ( برای کاهش چربی ) به شما :
شنا سوئدی
سرشانه دمبل نشسته
سرشانه دمبل طرفین
سرشانه دمبل از جلو
جلوبازو دمبل
پشت بازو دمبل
اسکوات با دمبل
پیشنهاد میشه . ( البته ساده ترین و معمولی ترین پیشنهاد این بود که عرض کردم )

ALI-17
25-01-2011, 04:11
الهی ! یه تیکه استخونو خوب اومدی ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین همون 3 روز رو بری تمرین خوبه . یه برنامه تمرینی دقیق که باید بیشتر موقعیتت رو تشریح کنی .
+ یه برنامه تغذیه سازگار با شرایط بدنی و روزمره گیت ...
ضمنا زندگی هم خرج داره دیگه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میدونی که ! ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من تا 100تومن میتونم خرج کنم/پروتئین مروتئین چی پیشنهاد میدی؟:31:

kasra_khan2003
25-01-2011, 08:47
دوستان دنبال یه برنامه خیلی قوی و سنگین واسه کول هستم!!! از نظرات شما استفاده می کنیم:دی:40:

فردای روز تمرین، تمام عضلات بدنم میگیره، اما کولم نه! احساس میکنم خوب بهش فشار نمیارم... :41:

حداکثر سه تا حرکت میخوام

Mr.Unco
25-01-2011, 09:28
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همه دوستان و عزیزان ورزشکار

سوالی دارم که امیدوارم پاسخی دریافت کنم

12 کیلو اضافه وزن دارم و شکم و پهلوهای چاقی دارم

در منزل چگونه میتوانم این 12 کیلو وزن را لاغر کنم برای لاغری عجله ندارم و به لاغری در 6 ماه هم راضی هستم؟

دمبل و هالتر در منزل دارم به علاوه چرخش یا همان مسگری
با این تجهیزات بسیار کم امید است که فقط لاغر شوم؟هیکلی شدن مد نظر نیست.

با تشکر از دوستان به خصوص آقای lahij web امیدوارم جوابی به من هم بدهید

molaali
25-01-2011, 09:53
هر وقت که خواستم در یک باشگاه پرورش اندام ثبت نام کنم یه عده از دوستان گفتند این کار رو نکنیا! بعد از یه مدتی به اصطلاح بدنت به وزنه عادت میکنه و اگه یه مدت کار نکنی اندامت شل میشه!
می خواستم ببینم آیا این سخنان صحت داره یه نباید جدی شون گرفت؟
ممنون.

SADEGH 7
25-01-2011, 10:22
نه ! کجاش عجیبه !؟ خیلی از دوستان فکر میکنن صرفا با 2000 تا دراز نشست و 500 تا شنا و ... میشه نتیجه گرفت ...
برات شاید جالب باشه اگه بدونی عضلات شکمی عضلات کوچیکی هستند که خیلی زود خسته و دیگه به تمرین و فشار جواب نمیدن . چربی سوزی موضعی هم به هیچ وجه ! امکان پذیر نیست و این یه ریتم چربی سوزی هست که تو بدن راه میفته و تمرین دادن عضلات شکم مثل هر قسیمت دیگه از بدن باعث رشد اون عضلات و در نتیجه افزایش چربی مصرفی و ... میشه .
توتال کر و امثال این جادو جمبل ها ( بعضی هاش البته بدک نیستن ) ولی وقتی میشه حرکتی رو روی یک صندلی یا مبل یا روی زمین انجام داد دیگه خرید اینا چه کاریه آخه !؟!؟!؟!؟ :19:
تو همین تاپیک و تاپیک مشابه درباره حرکات بدون وزنه روی شکم در منزل و همون باشگاه توضیح دادم . پایین هم لینک معرفی کردم . بازم سوال داشتید بپرسید تا با دوستان همفکری کنیم .
هر چند تکراریه این حرفام ولی :
شما در اولین گام ذو از ساعت 2 عصر به بعد کربوهیدرات های دیرهضم رو به حداقل و نهایتا 0 برسون . بدن از ساعت 3 4 کم کم آماده استراحت میشه به اصطلاح و متابولیسم کمتر و کمتر .
بها دادن به عضلاتی مثل فیله کمر هم میتونی تو صاف ایستادن عضلات شکمی و فرم گرفتن بدن کمک کنه ...

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبازم میگم عنایت داشته باش که شکم رو نمیشه با فشار موضعی و حرکات محدود به همون عضلات و این داستان ها شکل داد . تمرین کل بدن با یه ریتم مستمر و چربی سوز : شکم تیکه تیکه !
محلی مناسب برای پیدا کردن سوالات شبیه سوال خودت:
کد:

ممنون از راهنماییت دوست عزیز
در مورد لینک هایی که معرفی کردی، راستش من زبانم در اون حد نیست که کل لینک ها رو بتونم بخونم.
در مورد لینک دوم هم فقط یه ومورد در مورد شکم بود، که اون هم دوی ثابت و دوچرخه ثابت بود.
یعنی هیچ راهی نداره من بتونم با ورزش های بدون دستگاه توی خونه روی شکمم کار کنم؟

kasra_khan2003
25-01-2011, 10:59
هر وقت که خواستم در یک باشگاه پرورش اندام ثبت نام کنم یه عده از دوستان گفتند این کار رو نکنیا! بعد از یه مدتی به اصطلاح بدنت به وزنه عادت میکنه و اگه یه مدت کار نکنی اندامت شل میشه!
می خواستم ببینم آیا این سخنان صحت داره یه نباید جدی شون گرفت؟
ممنون.

خوب میشه گفت هم آره هم نه! بدن انسان تا قبل از ورزش، حالا با توجه به رژیم غذایی شما، یه فرم وراثتی داره، یعنی فرمی که مختص شماست، گاهی میبینیم بعضی ها ( چقدر خوش شانس! ) بازوهای خوبی دارن، عضله کول عالی، سینه کوچیک ولی تفکیک شده، اما تا حالا حتی یک بار هم دست به میله هالتر نزدن!

زمانی که شما ورزش میکنید، اونم مداوم و حرفه ای، بدن شما پیشرفت میکنه، رشد میکنه... خوب زمانی که ورزش رو رها میکنین، بدن شما افت میکنه! حالا این افت میتونه باعث بشه حتی از حالت قبل هم بدتر بشین. شاید یکی از دلایلش اینه که شما ورزش رو کنار میذارین، اما همچنان اون اشتها رو دارین، همونقدر غذا میخورین، فعالیت کمتر دارین، پس چاغ میشین!

نمونه بارز ، فوتبالیست ها هستن که بعد از رها کردن دوران حرفه ای، چاغ میشن. اما چون باز هم ورزش سبک و هوازی انجام میدن، این چاغی به اندازه 6-7 کیلو هست.

اما اینکه میگین بدنمون عادت میکنه... خیلی از بدنسازهای حرفه ای، بعد یه مدت طولانی، 1-2 ماه ورزش نمیکنن، بعد دوباره شروع میکنن، چون حس میکنن که بدنشون زیادی به این مساله عادت کرده و هرچقدر وزنه رو زیاد کنن، بدن عکس العملی نشون نمیده، پس یه مدت رها میکنن و دوباره شروع میکنن. اینکار شوک خیلی خوبی میده.

lahij_web
25-01-2011, 23:55
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همه دوستان و عزیزان ورزشکار

سوالی دارم که امیدوارم پاسخی دریافت کنم

12 کیلو اضافه وزن دارم و شکم و پهلوهای چاقی دارم

در منزل چگونه میتوانم این 12 کیلو وزن را لاغر کنم برای لاغری عجله ندارم و به لاغری در 6 ماه هم راضی هستم؟

دمبل و هالتر در منزل دارم به علاوه چرخش یا همان مسگری
با این تجهیزات بسیار کم امید است که فقط لاغر شوم؟هیکلی شدن مد نظر نیست.

با تشکر از دوستان به خصوص آقای lahij web امیدوارم جوابی به من هم بدهید
+

Sadegh 7
یعنی هیچ راهی نداره من بتونم با ورزش های بدون دستگاه توی خونه روی شکمم کار کنم؟

سلام دوست خوبم .
اینکه عجله نداری بزرگترین عامل سریعتر شدن پیشرفتته .
شما توی منزل میتونی به راحتی چربی سوزی انجام بدی ( البته محیط باشگاه رو با هیجا عوض نمیکنم )
شما میتونی با طناب زدن و یسری تمرینات هوازی دیگه حرکات مخصوص شکم ( کرانچ ، زیر شکم و بالای شکم ، پهلو و ... ) رو تمرین بدی و به نتیجه ایده آل برسی .
درباره نحوه اجرای حرکات توضیح مختصر دادم خدمتتون

lahij_web
26-01-2011, 00:19
دوستان دنبال یه برنامه خیلی قوی و سنگین واسه کول هستم!!! از نظرات شما استفاده می کنیم:دی:40:

فردای روز تمرین، تمام عضلات بدنم میگیره، اما کولم نه! احساس میکنم خوب بهش فشار نمیارم... :41:

حداکثر سه تا حرکت میخوام

کول عضله کوچکیه و تو اکثر حرکات تاثیر پذیر هست .
شما کول رو احتمالا با سرشانه تمرین میدید ؟
پیشنهادم اینه عضلات کول رو با عضلات پشتیتون تمرین بدید و نتیجه رو مقایسه کنید .
شما میتونید از تمرین پر فشار و کم مدت استفاده کنید . چون روی کول به عنوان یه عضله کوچیک باید فشار مناسب آورد تا تحریک بشه .
به شما حرکات زیر رو پیشنهاد میدم :
کول هالتر سوپر ست با شراگ دمبل ( با مکث 2 ثانیه ای در بالای حرکت و مکث 30 ثانیه ای در آخرین تکرار ) 10*3
شراگ هالتر از پشت 10*3
بارفیکس دست متوسط از پشت 1 ست با حداکثر توان
موفق باشید

hali be hooli
27-01-2011, 10:17
سلام
من دنبال یک تمرین هستم که فقط پهلوها و ران پا را آب کنم.شکمم زیاد برام مهم نیست.مهم آب کردن پهلوها و ران پا هست
دو تا دمبل هم تو خونه دارم که وزنه هاش جدا میشند از هم و میشه کم و زیادش کرد

چه روشی توصیه میکنید برای آب کردن پهلو و ران پا؟

یک سوال مهم:موقع لاغری همه جای بدن با هم لاغر میشند؟امکانش هست فقط یه جا از بدن را لاغر کرد؟
مثل سوال من که فقط میخواهم پهلوها و ران پا را لاغر کنم . چنین چیزی امکانش هست؟

متشکرم :11:

lahij_web
27-01-2011, 15:10
سلام
من دنبال یک تمرین هستم که فقط پهلوها و ران پا را آب کنم.شکمم زیاد برام مهم نیست.مهم آب کردن پهلوها و ران پا هست
دو تا دمبل هم تو خونه دارم که وزنه هاش جدا میشند از هم و میشه کم و زیادش کرد

چه روشی توصیه میکنید برای آب کردن پهلو و ران پا؟

یک سوال مهم:موقع لاغری همه جای بدن با هم لاغر میشند؟امکانش هست فقط یه جا از بدن را لاغر کرد؟
مثل سوال من که فقط میخواهم پهلوها و ران پا را لاغر کنم . چنین چیزی امکانش هست؟

متشکرم :11:

سلام !
آها ! زدی تو هدف ! موقع فرایند چربی سوزی تمام بدن درگیر میشن و میرن به سوی لاغری ! نه فقط یه موضع خاص .
شما روی یه موضع خاص تمرین میکنی تا عضلات اون قسمت رو پرورش بدی بلکه اون عضلات سوخت بیشتری رو طلب کنن و در صورت نرسوندن کالری اضافی توسط شما برن شکار چربی !
شما با همون دمبل ها حرکات مربوط به پاها رو انجام بده ( صد البته قبلش طناب و ... یادت نره )
درباره تمرین با یه دمبل و تغذیه برای کاهش چربی تو صفحات قبل بحث زیاد شده که با یه Search کوچولو میتونی پیداشون کنی و حالی به حولی ! ... زیاده گویی نکنم بهتره ...

Molibden
27-01-2011, 16:24
من قدم 180 ورزنم 60 کیلو هرکاری هم میکنم چاق بشو نیستم که نیستم
چند ماهم بدن سازی کار کردم بدنم عضلانی شد ولی وزن خاصی نیاوردم (حتی مکمل پروتئینیم خوردم!)
میگن باید 6 وعده بخوری اما من اشتهای همون 3 وعدشم بزور دارم
خلاصه نمیدونم باید چکار کرد اگه کسی راه حلی پیدا کرد به من هم بگه!!!

lahij_web
28-01-2011, 23:15
من قدم 180 ورزنم 60 کیلو هرکاری هم میکنم چاق بشو نیستم که نیستم
چند ماهم بدن سازی کار کردم بدنم عضلانی شد ولی وزن خاصی نیاوردم (حتی مکمل پروتئینیم خوردم!)
میگن باید 6 وعده بخوری اما من اشتهای همون 3 وعدشم بزور دارم
خلاصه نمیدونم باید چکار کرد اگه کسی راه حلی پیدا کرد به من هم بگه!!!
سلام
این چاق شدن چیه افتاده تو دهن ملت ! ؟ :27: منظور همون خوش فرم شدن بدنه دیگه ؟! :5:
شما اگه هدفت مسابقه و این حرفا نیست وزن و باسکول و کیلوگرم و میلی گرم و ... رو بزار کنار و به سایزت و فرم بدنت توجه کن !
ضمنا با چند ماه کارت راه نمیفته دادا . رهرو آن است که پیوسته رود ... !
شیش وعده چه خبره ؟!؟!؟!؟ شما میان وعده های مفید بخور. محلول پروتئینی و پیشنهاد تغذیه ای که تو همون پست مربوط به محلول هست رو مطالعه کن .

Molibden
29-01-2011, 01:38
سلام
این چاق شدن چیه افتاده تو دهن ملت ! ؟ :27: منظور همون خوش فرم شدن بدنه دیگه ؟! :5:
شما اگه هدفت مسابقه و این حرفا نیست وزن و باسکول و کیلوگرم و میلی گرم و ... رو بزار کنار و به سایزت و فرم بدنت توجه کن !
ضمنا با چند ماه کارت راه نمیفته دادا . رهرو آن است که پیوسته رود ... !
شیش وعده چه خبره ؟!؟!؟!؟ شما میان وعده های مفید بخور. محلول پروتئینی و پیشنهاد تغذیه ای که تو همون پست مربوط به محلول هست رو مطالعه کن .
با نظرت مخالفم!
من رفیق دارم 3 سال بدن کاری کار کرده قد 175 وزن 65
وقتی لخت بشه همه کف میکنن از بس که بدن عضلانی و تیکه تیکه اس یعنی از سرشونه و زیر بغل بگیر تا شکم و پا همه چی عالی
اما الان که هوا سرده یه سوئی شرت یا کاپشن تنش میکنه ببینیش مثه نی قلیون میمونه (حالا نه در این حد:دی) و اصلا از روی لباس نشون نمیده چون بدن حجم نداره و وزنش کمه
خلاصه که بنظرمن یکی مثل من اول باید یکم (حداقل ده کیلوئی) چاق بشه بد به فکر خوش فرم شدن باشه

lahij_web
29-01-2011, 15:43
ALI-17;5811537

Molibden :
با نظرت مخالفم!
وقتی لخت بشه همه کف میکنن از بس که بدن عضلانی و تیکه تیکه اس یعنی از سرشونه و زیر بغل بگیر تا شکم و پا همه چی عالی
اما الان که هوا سرده یه سوئی شرت یا کاپشن تنش میکنه ببینیش مثه نی قلیون میمونه (حالا نه در این حد) و اصلا از روی لباس نشون نمیده چون بدن حجم نداره و وزنش کمه
خلاصه که بنظرمن یکی مثل من اول باید یکم (حداقل ده کیلوئی) چاق بشه بد به فکر خوش فرم شدن باشه نه آقاااا این چه حرفیه ! :19:
شما وقتی ده کیلو ( به قول خودتون چاق شدی ! ) چربی اضافه کردی اونوقت باید باقی عمر گرانبهات رو صرف اب کردن همون 10 کیلو کنی !
نمیدونم چرا اکثرا اینقدر ورزش و بخصوص تمرین با وزنه رو آسون میگیرن ! انگار مجسمه سازیه !
بخدا دهن آدم صاف میشه تا بخواد 1 کیلو چربی آب کنه و یا 1 کیلو عضله بسازه . ( البته من دارم تمرین سالم رو میگم نه استفاده از استروژن ها و استروئیدها ) .
اموات آدم جلو چشاش میاد تا 1 کیلو وزنه بدون بازگشت به رکوردش اضافه کنه ! ! !
:19: :10:
دوست عزیز منظور من حجم عضلانیه . حرف من دقیقا همینی بوده که شما منظورت هست . میگم وزنه و باسکول و ... رو بنداز کنار و به حجم عضلانیت فکر کن نه چاق شدن و حرکت عقربه های ترازو ! خب وقتی اون دوست شما تو لباس هیچی به نظر نمیاد خب ایراد داره کارش دیگه عزیز من ! آدم که جز کنار دریا نمیتونه جای دیگه لخت بچرخه ! :27:
مطمئن باش تمرین با قدرت و مناسب برای حجم عضلانی عضلات رو طوری پرورش میدن که از لحاظ نمای بدنی مشکلی حس نکنی .
نمونه بارزش پاورلیفتر ها که حتی 1% دردسرهای تغذیه و خواب و اینورو بپا و اونورو بپای بدنسازا رو ندارن ولی از لحاظ تیپ بدنی جزو همونایی هستند که شما مد نظرتونه . البته با روش تمرین خاص میشه هدف رو هم تغییر داد .

darkdream2012
29-01-2011, 16:50
بدنسازی قد رو میسوزونه؟؟

یعنی اگه کسی که تو سن رشده بره بدنسازی دیگه رشد نمیکنه؟

metallica is me
29-01-2011, 17:31
سلام دوباره به دوستان
من یه سوال دارم پرس سینه با دستگاه بهتره یا وزنه؟فرقشون چیه؟

Mahdi/s
29-01-2011, 17:42
بدنسازی قد رو میسوزونه؟؟

یعنی اگه کسی که تو سن رشده بره بدنسازی دیگه رشد نمیکنه؟ دقیقا.مخصوصا وقتی ورزش های مربوط به پا رو انجام بدید..........خیلی تاثیر میزاره....

Amir..H
29-01-2011, 19:04
با نظرت مخالفم!
اما الان که هوا سرده یه سوئی شرت یا کاپشن تنش میکنه ببینیش مثه نی قلیون میمونه (حالا نه در این حد:دی) و اصلا از روی لباس نشون نمیده چون بدن حجم نداره و وزنش کمه
خلاصه که بنظرمن یکی مثل من اول باید یکم (حداقل ده کیلوئی) چاق بشه بد به فکر خوش فرم شدن باشه

جسارتا منم با نظر شما مخالفم و حرفهای lahij جان رو تایید میکنم
شما داشتن اندام قشنگ رو توی حجیم بودن میدونید و من دقیقا بدن خوش فرم رو بدنی میدونم که چربی اضافه نداشته باشه و اندام ورزیده و عضلانی داشته باشه و اصلا حجیم بودن رو حسن نمیدونم
بعدشم من شخصا واسم مهم نیست که توی خیابون که راه میرم همه بگن عجب هیکلی داره
واسه من مهم اینه که وقتی بدن لخت خودم رو میبینم احساس رضایت داشته باشم
و البته لباس هم توی تنم خوب بشینه

darkdream2012
29-01-2011, 20:41
دقیقا.مخصوصا وقتی ورزش های مربوط به پا رو انجام بدید..........خیلی تاثیر میزاره....

ولی این مربیه میگه طوری نمیشه و خودش از 15 سالگی کار کرده

Mahdi/s
29-01-2011, 21:12
ولی این مربیه میگه طوری نمیشه و خودش از 15 سالگی کار کرده قدش چقدره.؟؟؟
ولی شواهد و زمان نشون داده که قد رو میسوزونده....شما وزنه بردارهارو نگاه کنید....یا مثلا کشتی اونایی که تو سن های نوجوانی تو این رشته ها بودن قدهای بلندی ندارن....

metallica is me
29-01-2011, 22:24
سلام دوباره به دوستان
من یه سوال دارم پرس سینه با دستگاه بهتره یا وزنه؟فرقشون چیه؟

lahij_web
31-01-2011, 00:05
metallica is me
سلام دوباره به دوستان
من یه سوال دارم پرس سینه با دستگاه بهتره یا وزنه؟فرقشون چیه؟ هر کدوم سرجای خودش اهمیت داره .
کلا یه اصل اینه که :
تمامی حرکات با وزنه آزاد اساس عضلات و بدن رو میسازه و در واقع پایه ساخت یه بدن ایده آل و بدون بازگشته ( قبال توجه عده ای که میفرمایند اگر ول کنی ورزشو ال میشه و بل میشه ) پرس سینه هم از این قاعده مستثنی(ا) ! نیست و حرکتیه که علاوه بر قسمت های مختلف سینه روی پشت بازو و سرشانه و ... فشار میاره .
تو تصویر آموزشی که am1988 عزیز گذاشت دقیقا مشخصه .
ولی حرکات با دستگاه از اون نظر اهمیت دارن که مستقیما فشار رو روی عضله مورد نظر متمرکز میکنن .
امیدوارم جوابتو گرفته باشی و حرکت رو سرجای مفیدش به کار بگیری .

darkdream2012
بدنسازی قد رو میسوزونه؟؟
یعنی اگه کسی که تو سن رشده بره بدنسازی دیگه رشد نمیکنه؟

Alone_Boy
دقیقا.مخصوصا وقتی ورزش های مربوط به پا رو انجام بدید..........خیلی تاثیر میزاره....
شواهد و زمان نشون داده که قد رو میسوزونده....شما وزنه بردارهارو نگاه کنید....یا مثلا کشتی اونایی که تو سن های نوجوانی تو این رشته ها بودن قدهای بلندی ندارن....سلام به دوتاتون ! :10:
به هیچ وجه DarkDream عزیز !
اما تو سن رشد وضعیتش فرق میکنه و نکات ایمنی داره !
مثلا اینکه به قول دوستمون حرکات مربوط به عضلاتی که با صفحات رشد رو ( نه اینکه انجام ندی ! ) بلکه به صورت نشسته یا با وزنه سبک انجان بدی . حرکاتی مثل اسکوات و پرس پا و سرشانه هالتر .
وگرنه تو سن رشداگرتمرین اصولی داشته باشیباعث ترشح هورمونهای رشد و افزایش قد هم میشی !
حرکات کششی و بارفیکس و ... اجزای جدا ناشدنی این طور ورزشها هستند ...
...
اما این تصور اشتباه که وزنه زدن باعث سوختن قد میشه ؟!
از شما بعیده دادا !
رشد قد و صفحات رشد چیزی نیست که برگشت پذیر باشه و کوتاه تر بشه ! ممکنه رشدش کند یا متوقف شه که اونم بالا توضیح دادم .
وزنه بردار ها ، پاورلیفتر ها و بدنسازایی که دیدی جزو اون دسته از نوجوانان قدیمی هستند که بدون توجه به آینده شون از لحاظ رشد قدی به طور حرفه ای و نیمه حرفه ای وزنه های سنگین رو تو تمرینشون قرار دادند . البته مثال نقض رو برای همه چیز میشه پیدا کرد ولی خب :
یه نگاهی به پاورلیفتر ها بنداز : ( خدای نکرده عکس ها رو واسه کل کل و اینا نمیذارما ! گفتم یه عکسیم دیده باشیم یکم خوش بگذره ! )

Hossein1992
31-01-2011, 19:04
هر یک ساعت تریدمیل با دور تند در روز حدود چه قدر کالری میسوزونه؟

---------- Post added at 07:04 PM ---------- Previous post was at 07:00 PM ----------

اگر من هر شب برم باشگاه روی تریدمیل و از دوچرخه ثابت استفاده کنم چند ماهه میتونم حدود 10 کیلو وزن کم کنم؟

lahij_web
31-01-2011, 19:50
هر یک ساعت تریدمیل با دور تند در روز حدود چه قدر کالری میسوزونه؟

---------- Post added at 07:04 PM ---------- Previous post was at 07:00 PM ----------

اگر من هر شب برم باشگاه روی تریدمیل و از دوچرخه ثابت استفاده کنم چند ماهه میتونم حدود 10 کیلو وزن کم کنم؟
سلام
شما باید ضربان قلبت رو ملاک قرار بدی نه تایم پا زدن رو .
بسته به سنت و وضعیت بدنیت باید ضربان قلبت رو کم کم کنترل شده بالا ببری و بعد از اوج کم کم و کنترل شده بیاری پایین. این کار نه تنها با ترد میل بلکه با طناب زدن و دویدن و دوچرخه و ... هم امکان پذیره .
روش های مختلفی مثل اینتروال و استقامتی و ... تو تمرینات هوازی داریم .
به عنوان مثال ضربان قلب حداکثر من برای شروع بالا رفتن متابولیسم و چربی سوزی ( در واقع کالری سوزی ) 100-120 در دقیقه هستش .

Hossein1992
31-01-2011, 20:14
سلام
شما باید ضربان قلبت رو ملاک قرار بدی نه تایم پا زدن رو .
بسته به سنت و وضعیت بدنیت باید ضربان قلبت رو کم کم کنترل شده بالا ببری و بعد از اوج کم کم و کنترل شده بیاری پایین. این کار نه تنها با ترد میل بلکه با طناب زدن و دویدن و دوچرخه و ... هم امکان پذیره .
روش های مختلفی مثل اینتروال و استقامتی و ... تو تمرینات هوازی داریم .
به عنوان مثال ضربان قلب حداکثر من برای شروع بالا رفتن متابولیسم و چربی سوزی ( در واقع کالری سوزی ) 100-120 در دقیقه هستش .

با تشکر از شما :11:
برار زیر دیپلم صحبت کن بفهمیم :31:
متوجه نشدم
شما اگر همه چیز را در من حداقل در نظر بگیرید در 6 ماه میتونم 10 کیلو کم کنم؟با تریدمیل هر شب یک ساعت
حدود 19 سالمه و وزنم 80 کیلو هست

lahij_web
31-01-2011, 22:52
با تشکر از شما :11:
برار زیر دیپلم صحبت کن بفهمیم :31:
متوجه نشدم
شما اگر همه چیز را در من حداقل در نظر بگیرید در 6 ماه میتونم 10 کیلو کم کنم؟با تریدمیل هر شب یک ساعت
حدود 19 سالمه و وزنم 80 کیلو هست

داداش ما خودمون سیکلیم ! جزو زیر دیپلم میشه دیگه ؟! نه ؟! :31:
شما اولین تصمیمی که میگیری اینه که از حجم کالری دریافتیت کم کنی . یعنی غذا در طول روز با حجم کمتر بخور .
صبحانه حتما بخور /
ساعت 10 یه تنقلاتی مثل آجیل یا میوه بخور .
از ساعت 2 عصر به بعد کم کم سعی کن سیب زمینی ، برنج ، ماکارونی یا حتی نون رو کمتر و کمتر کنی که از 6 عصر به بعد اصلا حذف بشن .
بعد میمونه ورزش .
وقت و حال داری باشگاه . نداری ، همون تردمیل و طناب و دویدن و ... شما قبل و بعد ترد میل سعی کن حرکات کششی انجام بدی .
2 مدل پیشنهادمه :
اول 5 دقیقه به طور ملایم میدوی . بعد 2 دقیقه سریعتر . بعد از اون به مدت 5 دقیقه با سرعت بالا شروع به دویدن میکنی دوباره سرعت رو میاری پایین و 2 دقیقه متوسط و 5 دقیقه آرومتر و دوباره ... و ... و ...
روش دوم هم استقامتیه که بعد از چند دقیقه گرم کردن با سرعت متوسط شروع میکنی به 20 الی 30 دقیقه دویدن و بعد دوباره 5 دقیقه آرومتر .
این تند و آروم و متوسطی که میگم بستگی به قدرت بدنی و تنفست داره . تست کن و بعد سوال کن اگه مشکل داشتی:10::27:

Hossein1992
31-01-2011, 23:19
داداش ما خودمون سیکلیم ! جزو زیر دیپلم میشه دیگه ؟! نه ؟! :31:
شما اولین تصمیمی که میگیری اینه که از حجم کالری دریافتیت کم کنی . یعنی غذا در طول روز با حجم کمتر بخور .
صبحانه حتما بخور /
ساعت 10 یه تنقلاتی مثل آجیل یا میوه بخور .
از ساعت 2 عصر به بعد کم کم سعی کن سیب زمینی ، برنج ، ماکارونی یا حتی نون رو کمتر و کمتر کنی که از 6 عصر به بعد اصلا حذف بشن .
بعد میمونه ورزش .
وقت و حال داری باشگاه . نداری ، همون تردمیل و طناب و دویدن و ... شما قبل و بعد ترد میل سعی کن حرکات کششی انجام بدی .
2 مدل پیشنهادمه :
اول 5 دقیقه به طور ملایم میدوی . بعد 2 دقیقه سریعتر . بعد از اون به مدت 5 دقیقه با سرعت بالا شروع به دویدن میکنی دوباره سرعت رو میاری پایین و 2 دقیقه متوسط و 5 دقیقه آرومتر و دوباره ... و ... و ...
روش دوم هم استقامتیه که بعد از چند دقیقه گرم کردن با سرعت متوسط شروع میکنی به 20 الی 30 دقیقه دویدن و بعد دوباره 5 دقیقه آرومتر .
این تند و آروم و متوسطی که میگم بستگی به قدرت بدنی و تنفست داره . تست کن و بعد سوال کن اگه مشکل داشتی:10::27:

دمت گرم استاد :11:
خوب میخوام برم باشگاه از تریدمیل استفاده کنم :31:

molaali
01-02-2011, 12:11
من فعلاً وقت ندارم برم باشگاه ولی دوتا دمبل دارم.
وزنم 83 کیلو و قدم 181 سانتی متره.
ولی یکم برجستگی شکم دارم.که میخوام آبش کنم حالا اگه لطف کنید چند تا تمرین بگید که از دمبل استفاده بشه و فقط شکم رو آب کنه.یه دنیا ممنون میشم.(راستی یه جوری بگید متوجه بشم!)

lahij_web
01-02-2011, 22:58
من فعلاً وقت ندارم برم باشگاه ولی دوتا دمبل دارم.
وزنم 83 کیلو و قدم 181 سانتی متره.
ولی یکم برجستگی شکم دارم.که میخوام آبش کنم حالا اگه لطف کنید چند تا تمرین بگید که از دمبل استفاده بشه و فقط شکم رو آب کنه.یه دنیا ممنون میشم.(راستی یه جوری بگید متوجه بشم!)

سلام.
جان من یکم وقت بزارید پست های اخیر رو مطالعه کنید :19: جواب های مشابه برای سوال های مشابه فراوان یافت می شود !
:27:
شما نمیتونی فقط بری سراغ شیکم دادا . کل بدن رو تمرین میدی و در انتها تمرینات شکم
با اون دمبل ها سرشانه و سینه و پاها و بازو و ... رو تمرین میدی . و بعد میتونی با حرکات شکم در انتهای تمرین یه استقامتی - هوازی خوب رو تجربه کرده باشی . درباره تغذیه هم که صحبت زیاد شد . :10:

yashgin128
02-02-2011, 10:48
سلام
به کمک اساتید نیازمندم
سرح حال:23 سال دارم و قدم 177 هست
دو سال پیش 58 کیلو بودم که با رفتن به باشگاه در عرض 4 ماه و به صورت طبیعی به 65 کیلو رسیدم و با دو سه ماه کار دیگه وزنم ثابت موند تا اینکه باشگاه رو به خاطر مسالی کنار گذاشتم و 6 ماه بعد(وزنم به 61 برگشته بود) دوباره رفتم و بعد از 3 یا 4 ماه دوباره به 65 کیلو رسیدم .هدف تعیین شده من 75 کیلو هست.
دوستان سوال من اینه که اینبار می خوام با خرج حدود 200 تومن چه مکمل هایی رو بگیرم(کراتین پروتئین کربو هیدرات ...)
می خوام یه 5 یا 6 ماهی برم و بعد از مصرف مکمل وزن خود را 75 برسونم و شاید بعد از چندماه باشگاه رو کنار بزارم.
به نظر شما چی کار کنم که دیگه بعد از ترک باشگاه بدنو بر نگرده؟
من شنیدم تنها راه همون ادامه باشگاه هست و هیچ راه دیگری وجود ندارد
ممنون

lahij_web
02-02-2011, 16:48
سلام
به کمک اساتید نیازمندم
سرح حال:23 سال دارم و قدم 177 هست
دو سال پیش 58 کیلو بودم که با رفتن به باشگاه در عرض 4 ماه و به صورت طبیعی به 65 کیلو رسیدم و با دو سه ماه کار دیگه وزنم ثابت موند تا اینکه باشگاه رو به خاطر مسالی کنار گذاشتم و 6 ماه بعد(وزنم به 61 برگشته بود) دوباره رفتم و بعد از 3 یا 4 ماه دوباره به 65 کیلو رسیدم .هدف تعیین شده من 75 کیلو هست.
دوستان سوال من اینه که اینبار می خوام با خرج حدود 200 تومن چه مکمل هایی رو بگیرم(کراتین پروتئین کربو هیدرات ...)
می خوام یه 5 یا 6 ماهی برم و بعد از مصرف مکمل وزن خود را 75 برسونم و شاید بعد از چندماه باشگاه رو کنار بزارم.
به نظر شما چی کار کنم که دیگه بعد از ترک باشگاه بدنو بر نگرده؟
من شنیدم تنها راه همون ادامه باشگاه هست و هیچ راه دیگری وجود ندارد
ممنون

سلام ...
من شاگرد یکی از همون اساتیدم ! :27:
اول بگم بهت اگه قصد ترک ورزش رو داری بهتره همین الان شروع نکنی . چون با کنارگذاشتن ناگهانی ورزش های سنگین فقط باعث وارد اومدن صدمات سنگین قلبی و تنفسی و ... میشی . ورزش باید مستمر باشه نه مقطعی .
...
ولی اگر قصد تمرین داری شما با 1 ماه تمرین خوب و اصولی و با برنامه و بعد تغذیه و مکمل های غذایی میتونی به هدفت برسی . صفحات قبلی تاپیک رو مرور کن . پیشنهاد های خوبی برای تمرین و تغیذه با هدف افزایش وزن هست .
اسم این مکمل ها رو هم به یاد داشته باش :
کراتین . گلوتامین . کربومس . پروتئین وی