PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اطلاعات در مورد لپ تاپ

maryam114
05-11-2010, 21:28
سلام
میشه در مورد rpm لپ تاپ و رابطه اش با مصرف باطری توضیح بدین . rpm 5400 با rpm 7200 چقدر فرق داره؟
یه سوال دیگه در مورد پردازنده که عدد کنار مثلا corei5 چه تاثیری داره؟ بعضی لپ تاپ ها 430m و بعضی ها 530m و.....
اگه در مورد تعداد هسته های پردازنده لپ تاپ هم توضیح بدین ممنون میشم(2 هسته ای و 4 هسته ای).

من چند تا لپ تاپ سونی انتخاب کردم ولی به دلیل تفاوت rpm نمی دونم کدومو بخرم، 4 هسته ای هم پیدا نکردم. سرعت لپ تاپ بیشتر برام مهمه تا گرافیکش.لطفا بگید کدوم بهتره.

cw2dgx

ea16
ea2qgx
ea2tgx
ea2mgx

eb2ffx
eb2ufx

Pami
05-11-2010, 21:42
میشه در مورد rpm لپ تاپ و رابطه اش با مصرف باطری توضیح بدین . rpm 5400 با rpm 7200 چقدر فرق داره؟

این مشخصه مربوط به تعداد دور سیلندر هارد دیسک هست . هرچی بیشتر باشه دسترسی به اطلاعات سریعتر میشه که مسلما قیمت بالاتری هم خواهد داشت . فرق بین این دو تو خواندن و نوشتن اطلاعات ریز و حجم پایین مشخص میشه ، مثلا 200 هزار فایل عکس رو میخواین از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه ای منتقل کنید .

یه سوال دیگه در مورد پردازنده که عدد کنار مثلا corei5 چه تاثیری داره؟ بعضی لپ تاپ ها 430m و بعضی ها 530m و.....

نشون دهنده نوع پردازنده از اون خانواده هست ، این عدد مربوط به سرعت کلاک پردازنده نمیشه

اگه در مورد تعداد هسته های پردازنده لپ تاپ هم توضیح بدین ممنون میشم(2 هسته ای و 4 هسته ای).

تعداد هسته های بیشتر پردازنده باعث میشه شما کارهای Multitask رو بهتر انجام بدید ، مثلا با یک هسته پردازنده شما یک فیلم ویدئویی رو تبدیل می کنید و با یک هسته دیگه هم کار دیگری انجام میدین . به طور مثال عملکرد یک پردازنده دو هسته ای با سرعت هر هسته 2 گیگاهرتز بهتر از یک پردازنده با سرعت مشابه ولی تک هسته هست .
البته برخی پردازنده ها مثل Intel Atom N270 بطور نرم افزاری هم قابلیت دو هسته ای شدن دارن ولی منظور من در بالا پردازنده هایی هست که چند هسته ای فیزیکی هستند .

من چند تا لپ تاپ سونی انتخاب کردم ولی به دلیل تفاوت rpm نمی دونم کدومو بخرم، 4 هسته ای هم پیدا نکردم. سرعت لپ تاپ بیشتر برام مهمه تا گرافیکش.لطفا بگید کدوم بهتره.

cw2dgx

ea16
ea2qgx
ea2tgx
ea2mgx

eb2ffx
eb2ufx

در بخش مشاوره مطرح کنید .