PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا دانشگاه های ایران دانشجو بدون کنکور می گیرن؟

mohammad13.blogfa
05-11-2010, 00:12
با عرض سلام و خسته نباشید.
من رشته تجربی هستم و مسلما تمایل دارم پزشکی دانشگاه تهران بخونم.حالا می خواستم ببینم آیا راهی است که بدون کنکور وارد دانشگاه بشم.البته منظورم المپیاد و خوارزمی نیست.به طور مثال شما یه طرح بفرستید به دانشگاه و بعد اون ها به خاطر اون طرح شما رو بورس کنن تو دانشگاه خودشون.
یعنی ممکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sinasalar2007
05-11-2010, 00:36
من رشته تجربی هستم و مسلما تمایل دارم پزشکی دانشگاه تهران بخونم.حالا می خواستم ببینم آیا راهی است که بدون کنکور وارد دانشگاه بشم.البته منظورم المپیاد و خوارزمی نیست.به طور مثال شما یه طرح بفرستید به دانشگاه و بعد اون ها به خاطر اون طرح شما رو بورس کنن تو دانشگاه خودشون.
یعنی ممکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه راهش رو میدونم : یه اختراع داشته باشی بعد اختراعتو ثبت کنی، بعد یه استاد با مدرک دکترا جور کنی که به عضویت کانون نخبگان در بیای و بعد بدون کنکور میتونی بری دانشگاه و فکر کنم از خدمتت هم کم کنن (دومی رو مطمئن نیستم.)
در ضمن دانشگاه ازاد هم بدون کنکور تا فوق دیپلم دانشجو میگیره ها...

molaali
05-11-2010, 10:17
به نظر من اگه همون كنكور بدي راحت تره! چون اين دانشگاه ها سطح خواسته هاشون خيلي بالاست. بايد يه طرحي بديد كه هم جديد باشه هم كاربردي و ....

hamed69it
06-11-2010, 20:09

بله میشه!! البته باید هزینه زیادی رو پرداخت کنی. تا اونجا که من می دونم دانشگاه های دولتی با گرفتن پول بدون کنکور دانشجو می گیرن. دانشگاه صنعتی اصفهان دانشجو بدون کنکور می گیره البته هزینه گرفتن لیسانس 24 تا 25 میلیون تومان میشه!!!!!