PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي از اساتيد براي خريد يك ويس ركوردر مناسب ( px يا sx يا ux ) ؟

soran2
02-11-2010, 03:43
ظاهرا در اكثر مباحث دوستان مدل سوني رو بيشتر پيشنهاد كردن اما من بين سه مدل px و sx و ux موندم ، چون تفاوت اصلي اين سه مدل رو آنچنان كه نظرم رو براي خريد قطعي كنه نميدونم ، يكسري px رو به خاطر ضبط صداي تخصصي و قيمت مناسب پيشنهاد ميدن ، يكسري sx رو بخاطر قدرت ضبطش كه در طبيعت هم استفاده داره پيشنهاد ميدن و يكسري هم ux رو صرفا به خاطر امكان پخشش پيشنهاد ميدن ، اما تو سايت هاي خارجي كمتر به اين مباحث پرداخته شده و من در ميان اين سه برند گيج شدم !
راستي از سري bx بخاطر ابتدايي بودنش نسبت به بقيه و نيز از سري mx به خاطر اينكه بيش از حد حرفه اي هست و من نيازي به كار فوق حرفه اي ندارم ، چشم پوشي كردم !
من ويس ركوردر رو گاها براي ضبط در مجالس و يا آوازهاي مجلسي و قرآن مجلسي و نوحه و ... ميخوام !
ممنونم !

soran2
03-11-2010, 14:52
از اساتيد محترم ميخواهم كه زودتر به من جواب بدن چون قصد خريد دستگاه مذكور را دارم ، بودجه ايي هم كه براي آن در نظر گرفته ام حدود 100 تومان است ... منتظر راهنمايي و پاسخ اساتيد محترم ميمونم !!! :13:

peaceful1
03-11-2010, 19:10
sony ux200

soran2
04-11-2010, 01:53
sony ux200
---
با تشكر از جوابتون ،
ولي يك نكته يادم رفته بود كه بگم كه شايد تو راهمنايي توسط شما عزيزان بي تاثير نباشه و اونم اينه كه امكان پخش و به قول معروف پلير بودن دستگاه برام چندان اهميت نداره و صرفا ضبط كنه و تخصص دستگاه ضبط كردن باشه برام كافيه و مهمه ...
البته شايد مدلي كه شما دوست عزيزم لطف كردي و به من پيشنهاد دادي به خاطر ضبط قوي اش باشه و پلير بودنش مطرح نباشه ، اگه اينطوره لطف كنين و كارايي اون رو بنويسين !؟

peaceful1
04-11-2010, 16:04
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

soran2
08-11-2010, 02:42
دوستان عزيز
من هنوز جوابم رو اون طور كه انتظار داشتم نگرفتم ،
اين دوست عزيزمون چند پي دي اف لاتين بهم معرفي كردند كه سر ازشون درنميارم ، من بيشتر به خاطر فرار از اون جور صفحات به اين انجمن پناه آوردم ... !!!
سوالم كه خيلي خيلي واضحه و به قول معروف شسته رفته است ؛
لطفا يكي از اساتيد منو راهنمايي بكنه ( اگه ميشه كوچولو توضيحي به فارسي بنويسه ، دنيا كه به آخر نميرسه ! ) ممنونم !

soran2
19-11-2010, 14:44
با سلام دوباره
خيلي خيلي متاسفم چون در اين تالار و مخصوصا در اين بخش كاربران و اساتيدي همچون seymour ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود دارند اما بايد تقلا و تلاش من براي جواب گرفتن در ازاي يك سوال واضح و ساده بي نتيجه بماند و هفته ها طول بكشد و ...
بازهم متاسفم هم واسه كاربراي تازه اي چون خودم و هم واسه اساتيد كه دوست دارن در تاپيكهاي آنچناني اظهار نظر كنن و از راهنمايي دريغ ميورزند !
اميدورام كه اين پست من تاييد بشه چون يك انقاد كوچك و بدور از توهين يا بي ادبي است و پست مخربي نيست !!!

sound.vision
19-11-2010, 23:21
ظاهرا در اكثر مباحث دوستان مدل سوني رو بيشتر پيشنهاد كردن اما من بين سه مدل px و sx و ux موندم ، چون تفاوت اصلي اين سه مدل رو آنچنان كه نظرم رو براي خريد قطعي كنه نميدونم ، يكسري px رو به خاطر ضبط صداي تخصصي و قيمت مناسب پيشنهاد ميدن ، يكسري sx رو بخاطر قدرت ضبطش كه در طبيعت هم استفاده داره پيشنهاد ميدن و يكسري هم ux رو صرفا به خاطر امكان پخشش پيشنهاد ميدن ، اما تو سايت هاي خارجي كمتر به اين مباحث پرداخته شده و من در ميان اين سه برند گيج شدم !
راستي از سري bx بخاطر ابتدايي بودنش نسبت به بقيه و نيز از سري mx به خاطر اينكه بيش از حد حرفه اي هست و من نيازي به كار فوق حرفه اي ندارم ، چشم پوشي كردم !
من ويس ركوردر رو گاها براي ضبط در مجالس و يا آوازهاي مجلسي و قرآن مجلسي و نوحه و ... ميخوام !
ممنونم !

چند وقت پیش هم بنده نیز مثل شما دنبال یه وویس ریکوردر بودم که چه اون زمان و چه الان اگه می خواستم دستگاهی بخرم قاعدتا همین سری PX است البته با مبلغ 100 هزار تومن شما انتخاب های زیادی پیش رو نداری اما در مورد دستگاهی که من دارم 720 با توجه به نیاز کاریم خیلی عالیه عمل می کنه که دلایلش رو برات می گم اول اینکه قیمتش خیلی خوبه ، کاربری بسیار ساده ای داره، مصرف انرژی پایین، مدت زمان ضبط عالی و دوام خوب... تنها ایرادی که می شه ازش گرفت اینه که باید درایور مخصوص خودشو رو PC نصب کنی تا بتونی به فایل های داخلش دسترسی داشته باشی به قولی یو اس بی مس نیست در ضمن این نکته را هم بگم که این دستگاه با توجه به باند فرکانسی که می تونه ضبط کنه فقط و فقط به درد ضبط صدای آدمیزاد می خوره نه ضبط موزیک... اگه هدف جنابعالی اینه که صدای آلات موسیقی یا آواز ضبط کنی باید مبلغ بیشتری هزینه کنی تا رنج وسیعی از باند فرکانسی اصوات مختلف رو بتونی با دستگاهت ضبط کنی توجه داشته باش هر دستگاهی به منظور خاصی ساخته شده و باید به مشخصاتش توجه کنی. راستی اگه کسی هم جواب شما رو نداده فقط به این خاطر بوده یا اطلاعاتی در این زمینه نداشته و نخواسته گمراهت کنه (که این کار قابل تقدیره) یا اینکه اصلا پست شما رو ندیده که بخواد جواب بده مثل بنده حقیر که چون بیشتر به سیستم های صوتی و تصویری علاقه دارم کمتر به تاپیک های دیگه سر می زنم. :11:

sastwhc
20-11-2010, 13:27
با سلام دوباره
خيلي خيلي متاسفم چون در اين تالار و مخصوصا در اين بخش كاربران و اساتيدي همچون seymour ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود دارند اما بايد تقلا و تلاش من براي جواب گرفتن در ازاي يك سوال واضح و ساده بي نتيجه بماند و هفته ها طول بكشد و ...
بازهم متاسفم هم واسه كاربراي تازه اي چون خودم و هم واسه اساتيد كه دوست دارن در تاپيكهاي آنچناني اظهار نظر كنن و از راهنمايي دريغ ميورزند !
اميدورام كه اين پست من تاييد بشه چون يك انقاد كوچك و بدور از توهين يا بي ادبي است و پست مخربي نيست !!!

دوسن عزیز لطفا ناراحت نشوید
شما با توجه به بودجه تان تنها یک انتخاب دارید و آن سری ارزانتر voice recorder سونی است.در مورد انواع این ویس ریکوردر ها هم دوستمون دیتا شیت آنها را برایتان لینک دادند و فقط کافی است نگاهی به انها بیندازید.
در هر حال سری ux با قیمتی حدود 115 تومان روش استفاده ای آسان دارند پخش خوبی دارند و مثل یک USB یه کامپیوتر وصل میشوند اما صدا برداری جهت دارdirctional انجام نمیدهد که این موضوع در مدل های گرانتر وجود دارد مثل سری sx و M10 و D50

یادتان باشد این ها Voice Recorder هستند و هدف ضبط صدا ی مثلا سخنرانی با بلندی قابل تشخیص و حساسیت بالا و نویز در حد صدای صحبت های انسان است اما برای کار موسیقی باید از ریکوردر های مثلا M10 یا (Cowon D2 بهمراه میکروفن های مرتبط با این کار ) استفاده کرد که هزینه ای در حد 800 تا 1.5 میلیون در بر خواهد داشت و البته نیاز های خاصی را پوشش می دهد

موفق باشید