PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترجمه مانگای درن شان / Cirque du Freak

Maggy_P
29-09-2010, 15:33
مانگای درن شان جلد 1
سه فصل اول ترجمه ی سایت طرفداران فانتزی
فصل آخر ترجمه ی خودم
(البته الآن سایت فصل آخر رو هم ترجمشو گذاشته)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قسمت چهارم (آخر) مانگای درن شان جلد 1

والا اینو که هر چی صبر کردم سایت نگذاشتش تقریبا دو ماهه! برای همین خودم ترجمش کردم ، میزارم اینجا برای کسانی که دوست دارن :

(ویرایش : سه فصل اول که ترجمه ی سایت طرفداران فانتزی هست رو هم توی همین پست پیوست میکنم.)

Maggy_P
01-10-2010, 13:57
ادامه ی کمیک استریپ درن شان
جلد 2

ترجمه از خودم :46:
ده فصل

Morteza4SN
13-10-2010, 16:05
خب حالا که اینجا مانگای درن شان رو دنبال میکنیم گفتم بد نیست کمی بیشتر باهاش آشنا بشیم :

Cirque du Freak عنوان مانگایی است به طراحی Takahiro Arai که از روی مجموعه داستانی 12 جلدی به نام حماسه ی درن شان (The Saga of Darren Shan) نوشته آقای درن اُشاگنِسی (Darren O'Shaughnessy) _به اختصار درن شان_ اقتباس شده .

کتابها به چهار سه گانه تقسیم بندی شدن :

خون شبح (The Vampire Blood) :

سیرک عجایب(cirque du freak) .......... دستیار شبح(vampire's assistant) ...... دخمه خونین(tunnels of blood)

آداب شبح (The Vampire Rites) :

کوهستان شبح(vampire's mountain) ... آزمون‌های مرگ(trials of the death) ..... شاهزاده اشباح(the vampire prince)

نبرد شبح (The Vampire War) :

شکارچیان غروب(hunters of dusk) ...... همدستان شب(allies of the night) ...... قاتلان سحر(killers of the down)

سرنوشت شبح (The Vampire Destiny) :

دریاچه ارواح(the lake of souls) ........... ارباب سایه‌ها(lord of the shadows) ..... پسران سرنوشت(sons of destiny)

سری کتاب ها در ایران با نام «قصه ‌های سرزمین اشباح» منتشر شده‌ !
اما اینکه چرا The Vampire شبح ذکر شده و حتی در ترجمه های فارسی خون آشام گفته نمیشه :
تعریفی که جناب درن شان از The vampires در داستانهاش ارائه میده با تعاریف و استانداردهای رایج فرق داره ؛

اونا واقعا زنده اند یعنی مرده هایی که به زندگی بازگشتن نیستند ولی خوابیدن توی تابوت رو دوست دارن !
سایه دارند و می تونن خودشونو توی آینه ببینند ،
سر بریدن و یا کوبیدن میخ به قلبشون تنها راه کشتن اونها نیست ، فقط از انسانها قوی تر هستند ،
ذات شیطانی هم ندارند (رد شدن درخواست استیو در کتاب اول به همین دلیله)
صلیب و آب مقدس آزاری بهشون نمیرسون و میتونن به کلیسا وارد بشن ،
اونها خون طعمه رو از گردنش نمیخورند اما یک سیاهرگ طعمه رو میزنند ،
مقدار کمی از خون طعمه رو خورده و جاشو با بزاق دهانشون ترمیم می کنن ،
برای تبدیل کسی به یه شبح تنها مقداری از خون خودشون رو وارد رگ های او می کنن ،
این وسط گروهی هم به نام vampaneze هستند که تمام خون قربانی رو میخورند و اونو میکشند اما کمتر نیازمند غذا میشن ،
کشیدن خون طعمه به اونها این امکان رو میده تا به روح و ذهن او دسترسی پیدا کنند ،
هیچ کدوم اونها دندان نیش ندارند و از چنگال هاشون کمک میگیرند ،
اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرند نمی سوزند بلکه در صورت استمرارش اونا رو از بین خواهد برد ،
در روز و فعالیت در سایه مشکلی ندارند و با سیر ، نقره و چیزهای مقدس هم ضدیت ندارند ،
بهترین چیز براشون خون تازه ی انسان هست ولی در مواقع ضروری می تونن از خون نگهداری شده انسان یا خون حیوانات تغذیه کنند ،
سرعت رشد اونها یک-دهم انسان هست و برای یک نیمه شبح این سرعت یک-پنجم هست ،
نمی تونن پرواز کنن ولی می تونن با سرعت فوقالعاده حرکت کنند
البته طبق عرف خون آشامی تیپ زندگی اونها قدیمی است (old fashion) ؛ فرهنگ پاپ ندارن ، مثلا رانندگی یا از کامپیوتر استفاده نمی کنن .
و ویژگی های خاص و عام بسیار دیگری که در طول داستان در کتاب یا مانگا بیشتر باهاشون آشنا میشید ...

درن اُشاگنِسی در سال 2000 اولین کتاب از سری حماسه ی دارن شان را نوشت که با استقبال مواجه شد . به پیشنهاد کمپانی برادران وارنر او این مجموعه را ادامه داد و در طول پنج سال 11 کتاب دیگر این مجموعه را نوشت ، قصه ای که به قول خودش شرح یک کابوسه ، یک کابوس دنباله دار ! جی.کی رولینگ هم خواندن کتاب رو به طرفداران هری پاتر توصیه کرده .

داستان از جایی شروع میشه که پسری به اسم درن شان همراه دوستش استیو به تماشای نمایش سیرک عجایب میره و اونجا با فردی به اسم کرپسلی آشنا میشه ، از اونجا که علاقه ی زیادی به عنکبوت داره عنکبوت اونو میدزده و وقتی ماهیت آقای کرپسلی براش روشن میشه به مسیر تازه ای در زندگی اش وارد میشه که همون کابوس دنباله دار درن شان هست.

اما اتفاق ویژه ارائه داستان نه به صورت کمیک استریپ بلکه در قالب مانگاهای ژاپنی بود ، در سال 2006 مانگای درن شان توسط Takahiro Arai طراحی شد و از آگوست 2006 تا فوریه 2009 در مجله Shōnen Sunday به چاپ رسید . اولین جلدش توسط Shogakukan و تحت عنوان Darren Shan منتشر شد و دوازده جلدش تا 17 آوریل 2009 به ژاپنی منتشر شد . بعد از اون مانگا به انگلیسی ترجمه و منتشر شد البته به اسم Cirque du Freak که عنوان اولین قسمت از سری کتابها است . سال 2009 فیلمی هم تحت عنوان Cirque du Freak: The Vampire's Assistant از روی این مجموعه ساخته و اکران شد .

Maggy_P
28-10-2010, 12:56
جلد سوم به نام دخمه ی خونین هست که ترجمه فصل یک رو از روز شنبه توی همین تاپیک میزارم :

Maggy_P
30-10-2010, 12:46
جلد سوم مانگای درن شان

دخمه ی خونین

فصل اول: گاونِر پورل

فصل دوم : شهر بزرگ

فصل سوم : اولین قرار

فصل چهارم : افکار مشکوک

فصل پنجم : فرد مرموز

فصل ششم : شبح و شبحواره

فصل هفتم : شیطان در زیر زمین

فصل هشتم : جاده ای به سوی ایورا

فصل نهم : اسیر شده

فصل دهم : نبرد مرگبار

Maggy_P
28-11-2010, 20:52
مانگای درن شان جلد چهارم

کوهستان اشباح

فصل اول رو روز شنبه توی تاپیک قرار میدم...

Maggy_P
04-12-2010, 09:01
فصل اول جلد 4 "کوهستان اشباح"

موضوع فصل : دخالت دستینی
تعداد صفحات : 21

ترجمه از خودم

Maggy_P
08-12-2010, 13:38
فصل دوم جلد 4 "کوهستان اشباح"

موضوع فصل : در مسیر
تعداد صفحات : 19

ترجمه از خودم

Maggy_P
09-12-2010, 15:40
داستانی کوتاه مرتبط با کمیک جلد 4

تعداد صفحات : 13
ترجمه توسط سایت طرفداران درن شان

pashangi
16-12-2010, 19:28
خب حالا که اینجا مانگای درن شان رو دنبال میکنیم گفتم بد نیست کمی بیشتر باهاش آشنا بشیم :

Cirque du Freak عنوان مانگایی است به طراحی Takahiro Arai که از روی مجموعه داستانی 12 جلدی به نام حماسه ی درن شان (The Saga of Darren Shan) نوشته آقای درن اُشاگنِسی (Darren O'Shaughnessy) _به اختصار درن شان_ اقتباس شده .

کتابها به چهار سه گانه تقسیم بندی شدن :

خون شبح (The Vampire Blood) :

سیرک عجایب(cirque du freak) .......... دستیار شبح(vampire's assistant) ...... دخمه خونین(tunnels of blood)

آداب شبح (The Vampire Rites) :

کوهستان شبح(vampire's mountain) ... آزمون‌های مرگ(trials of the death) ..... شاهزاده اشباح(the vampire prince)

نبرد شبح (The Vampire War) :

شکارچیان غروب(hunters of dusk) ...... همدستان شب(allies of the night) ...... قاتلان سحر(killers of the down)

سرنوشت شبح (The Vampire Destiny) :

دریاچه ارواح(the lake of souls) ........... ارباب سایه‌ها(lord of the shadows) ..... پسران سرنوشت(sons of destiny)

با سلام
با تشکر از شما Maggy_Pبابت کار زیباتون :11:
وهمچنین شما Morteza4SN بابت معرفی کاملتون :11:
من ترجمه این داستانها رو چند سال قبل از P30 می گرفتم می خوندم :8:(فکر کنم اون موقع تا کوهستان شبح یا آزمون‌های مرگ ترجمه شده بود )
الان این تاپیکو دیدم یاد اون دوران افتادم :5:
متاسفانه آدرس اون تاپیکو ندارم اگه آدرسشو دارید لطفا آدرسشو بزارید :20:
ضمنا اگه می شه فصلهای هر جلد رو در یک فایل RAR قرار بدید :20:
با تشکر :11:

Maggy_P
16-12-2010, 23:12
با سلام
با تشکر از شما Maggy_Pبابت کار زیباتون :11:
وهمچنین شما Morteza4SN بابت معرفی کاملتون :11:
من ترجمه این داستانها رو چند سال قبل از P30 می گرفتم می خوندم :8:(فکر کنم اون موقع تا کوهستان شبح یا آزمون‌های مرگ ترجمه شده بود )
الان این تاپیکو دیدم یاد اون دوران افتادم :5:
متاسفانه آدرس اون تاپیکو ندارم اگه آدرسشو دارید لطفا آدرسشو بزارید :20:
ضمنا اگه می شه فصلهای هر جلد رو در یک فایل RAR قرار بدید :20:
با تشکر :11:
سلام

اینجا تاپیک کتابهای درن شان هست :
دارن شان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میشه این کارو کرد ولی خیلی حجمش رو تغییر نمیده. کلا کتابهای مانگا کمی حجماشون بالاست.
من برای این مانگا خیلی حجم ها رو پایین میارم وگر نه اگر بخوام با اندازه و کیفیت واقعیشون آپلود کنم بالای 50 مگابایت میشن! :31:
در حال حاضر اینهایی که روی سیستم منه هر فصل 60 مگابایته!

pashangi
16-12-2010, 23:18
با سلام
نه منظور من کم کردن حجم نبود
چون هر جلد دارای چند فصله که attach شده برای دانلود هرکدام از فصلها باید به ترتیب و یکی یکی دانلود کرد (با توجه به محدودیت دانلود P30 ) که زمانبره

Maggy_P
17-12-2010, 00:59
با سلام
نه منظور من کم کردن حجم نبود
چون هر جلد دارای چند فصله که attach شده برای دانلود هرکدام از فصلها باید به ترتیب و یکی یکی دانلود کرد (با توجه به محدودیت دانلود P30 ) که زمانبره
منظورتون اینه که کل یک کتاب رو توی یک فایل جمع کنم؟
میشه این کار رو هم کرد.

masoudtr
17-12-2010, 01:04
سلام میشه کیفیت اصلی اش را از سایت دیگه ای بجز بخش دانلود پی سی ورلد مثل رپید شیر لینک بدین
اینجا یک محدودیت مسخره برای دانلود بیش از سه تا داره

Maggy_P
17-12-2010, 09:13
سلام میشه کیفیت اصلی اش را از سایت دیگه ای بجز بخش دانلود پی سی ورلد مثل رپید شیر لینک بدین
اینجا یک محدودیت مسخره برای دانلود بیش از سه تا داره
باید آپلود کنم.
کدوم جلدش رو میخواید؟
همش رو؟

Maggy_P
17-12-2010, 09:15
فصل سوم جلد چهارم "کوهستان اشباح"

موضوع فصل : هارکات حرف میزند!

ترجمه از خودم

pashangi
17-12-2010, 15:49
بله منظورم همین بود (به خاطر محدودیت دانلود در P30)
ضمنا تاپیکی که معرفی کردید برای بحث و گفتگو بود ( قبلا یه تاپیک بود که کتابا رو توی p30 گذاشته بود ) و برای دانلود سایت طرفدارای دارن معرفی شده بود که متاسفانه برای من هیتلره :41:
بازم از توجهت متشکرم:11:

Maggy_P
17-12-2010, 17:02
لینک دانلود جلد یک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حجم : 61 مگابایت

لینک دانلود جلد دوم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حجم : 95 مگابایت

پسوورد فایل :
forum.p30world.com

Maggy_P
28-01-2011, 16:23
فصل چهارم از جلد چهار (کوهستان اشباح)
متاسفانه به دلیل امتحانات و دانشگاه بین ترجمه ها فاصله ی زیادی افتاد که به بزرگی خودتون ببخشید :31:

موضوع فصل : داخل سالن

ترجمه از خودم

ben11
14-04-2013, 20:26
پس بقیش چی شد دیگه ترجمه نمی کنی؟

WHATSMYNAME
26-08-2013, 17:02
مرسی مرسی
بقیه رو نمیذاری؟:n22:

WHATSMYNAME
26-08-2013, 23:25
کی بقیش رو میذاری ؟
راسی خیلی از این کار ممنو:n12:نم

Maggy_P
27-08-2013, 00:24
بقیش رو دیگه اینجا نمیذارم ... در حال حاظر تا اوایل جلد 6 ترجمه شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Morteza4SN
27-08-2013, 10:05
برای خواندن ادامه‌ی مانگا به لینک زیر بروید:

ترجمه‌ی فارسی هم در سایت دیگری در حال پیگیری است.

WHATSMYNAME
27-08-2013, 15:12
بقیش رو دیگه اینجا نمیذارم ... در حال حاظر تا اوایل جلد 6 ترجمه شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس باقیش رو کجا میذاری؟:n30:

WHATSMYNAME
27-08-2013, 15:20
برای خواندن ادامه‌ی مانگا به لینک زیر بروید:

ترجمه‌ی فارسی هم در سایت دیگری در حال پیگیری است.

آخه اون که فارسیه فقط برا اعضاس
عضوم قیول نمیکرد نمشه همینجا بذاری؟:n14:

daren
16-01-2014, 22:51
مگی جان میشه دوباره لینکای دانلود ترجمه هایی که زحمتشو کشیدی بزاری؟ اگه تو یه سایت دیگه هست آدرسشو لطف میکنی؟

البته من انگلیسشو تا چپتر 74 خوندم منتهی نمیودنم چرا بیشتر از یه ساله چپتر بعدیش منتشر نشد. کسی خبری ازش نداره؟