PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد پلیرهای پرتابل حرفه ایی

rave-87
31-10-2010, 02:38
راستش چند وقت پیش به این فکر میکردم که تو دنیای امروز باید پلیرهایی هم برای خوره های موزیک (audiophile) باشه; تا اینکه اتفاقی یه پلیر با برند hifiman دیدم
_برای اینکه منظورم رو واضح برسونم که در مورد چه دسته پلیرهایی نیازمند اطلاعات هستم_

من این مدل رو دیدم که تو سایت head-fi چیز میز در موردش نوشته بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی من در شروع کار دنبال اطلاعات کلی تری هستم; نه در مورد 1 مدل اونم از 1 برند خاص (مشکل اینجاست که حتی سایت اصلی این کارخونه:10: هم باز نمی شه :41:)

خواستم از بچه هایی که اطلاعاتی از این پلیر و کلا برندهایی که تو این رده مطرح هستن دارن رو بزارن تا ما استفاده کنیم

peaceful1
31-10-2010, 02:44
سایت head‎-direct مدت زیادی هست که به روی ایران مسدود هست من فردا صبح اطلاعات کاملی درباره این ها میزارم.

peaceful1
31-10-2010, 10:49
تو یه فرروم دیگه بحث sflo2 شده بود که همچین چیزهایی گفته بودم:

یه جریانی هست بین افرادی که به گوششون تو انتخاب پلیر اعتماد دارند و افرادی که به دیاگرام ها و نمودار های تست کیفیت اطمینان دارند یک طرف جبهه پلیر هایی مثل کوون و سن دیسک و سونی و.... یک طرف دیگه هم hifi-man و sflo2 و Colorfly و.....
یکی میگه DAC پلیر hifi man مال20 سال پیش هست و تو کاست پلیر ها استفاده میشده در عوضش اون یکی میگه نمودار flat فرکانس پشتیبانی به حجم صدا پلیر clip+ نه تنها معنی خاصی نداره بلکه یعنی به درد نمیخوره .....
یک چیزی که درباره Nationite هست اینه که این یک rebrand کننده هست و هیچ کدوم این محصولات به خود این سایت تعلق نداره بلکه محصولات بدرد بخور تر چینی رو انتخاب میکنه و یه دستی روشون میکشه و میفروشه تولید کننده اصلی sflo2 شرکت teclast هست.
هه هه خیلی جالبه خانومه رفته تو وان حموم داره تبلیغ پلیر میکنه این لینک اصلی معرفی این پلیر هست:

اسم اصلی این پلیر teclast T51 هست
مهم نیست حالا کدوم جریان حق هست یا نه مهم اینه که تو این بلبشو و هرج و مرج تبلیغاتی گیج نشیم و بتونیم نیازمون رو پیدا کنیم حالا میخواد هر جریان حرفش درست یا غلط باشه.
من خودم خیلی دوست داشتم بتونم این پلیر رو تست کنم ولی حیف که شرایطش نیست.
این لینک ها رو هم اگه حوصله داری بخون تا اختلاف نظر رو درباره ابن پلیر بهتر ببینی:

مخصوصا تو فرروم abi تو چند صفحه اول خیلی چیز های آموزنده میگن مثلا پردازش گر صدای این پلیر دقیقا ساخت 20 سال پیش هست (dac هایی که تو کاست پلیر ها استفاده میشده.) برای همین تو آزمایش های کنترل کیفیت به مشکل میخوره مثلا به لینک زیر توجه کن:

این نوع پلیر ها عموما از مدار های قدیمی آنالوگ بهره میبرند هر چند ماهیت صدا آنالوگ هست ولی دلیل نمیشه هر چی آنالوگ باشه معنیش این باشه که بهتره.
یه واقیت این هست که DAP/PMP/PVP/.... تو همه نام هایی که برای پخش کننده های همرا استفاده میشه کلمه PORTABLE هست ولی واقعا چقدر این پلیر قابلیت جابجایی داره به تناسب قیمتش چقدر بع شما امکانات میده.
وزن زیاد/ طراحی بسیار بد/ صفحه نمایش بسیار ضعیف.... تازه با این ابعاد غیر منطقی عمر باطری کم تو این نوع پلیر ها کاملا به چشم میاد.
از همه آزار دهنده تر قیمت گذاری کاملا غیر منطقی 400-800 دلار برای این گونه پلیر ها .
من خودم هیچ کدوم پلیر های این دسته رو گوش نکردم ولی ندید با اطمینان بهت میگم منطقی تر هست شما به جای 800 دلار برای همچین چیزی یک DAC EXTERNAL بخرید مشخصا کیفیت خیلی خیلی بهتری خواهد داشت از برند مطرحی مثل M-AUDIO یا......

rave-87
31-10-2010, 20:16
آقا مرسی
اگه ممکنه آدرس اون فروم ایرانی رو برام پ.خ کن :11:

من تو این سایت m-audio نمیتونم بفهمم کدومش به درد وصل کردن به پلیر میخوره اگه یه راهنمایی در این موردم بکنی ممنون میشم

البته کلا اطلاعات درست حسابی در مورد dac ندارم

peaceful1
31-10-2010, 21:09
منظورم کارت صدای اکسترنال بود بحث کیفیت صدا بود اگه دنبال چیزی قابل حمل میگردی این مدل های زیر خوب هستند:

این ها خوب هستند ولی خوب تو بوجه شما شاید همچین هزینه ایی خیلی معقول نباشه اون هم با شرایطی که ما ایرانی ها تو خرید داریم.

rave-87
31-10-2010, 21:27
منظورم کارت صدای اکسترنال بود بحث کیفیت صدا بود اگه دنبال چیزی قابل حمل میگردی این مدل های زیر خوب هستند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین ها خوب هستند ولی خوب تو بوجه شما شاید همچین هزینه ایی خیلی معقول نباشه اون هم با شرایطی که ما ایرانی ها تو خرید داریم.

تنها اون برند iBasso یکدونه با قیمت مناسب داشت

حالا شما اگه بخوای 1 برند که تا 150$ محصولی داشته باشه رو معرفی کنی کدومشون بهترن
در ضمن من این رو هم دیدم

peaceful1
31-10-2010, 22:20
خودم همه محصولات فیوو رو دارم میدونم چطوری هست.

rave-87
01-11-2010, 02:22
خودم همه محصولات فیوو رو دارم میدونم چطوری هست.

خب 1 کوچولو بگو چجوریه
میخوام برندهای معتبر تو آمپلی هدفون ها رو بشناسم:31:
و اینکه تاثیر این آمپلی ها واقعا در چه حده
(آقا ما می دونیم سرت شلوغه , دمت گرم که جواب دادی تا همینجاشم:11:)

rave-87
02-11-2010, 03:12
--

تو یه فرروم دیگه بحث sflo2 شده بود که همچین چیزهایی گفته بودم:
این لینک ها رو هم اگه حوصله داری بخون تا اختلاف نظر رو درباره ابن پلیر بهتر ببینی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمخصوصا تو فرروم abi تو چند صفحه اول خیلی چیز های آموزنده میگن مثلا پردازش گر صدای این پلیر دقیقا ساخت 20 سال پیش هست (dac هایی که تو کاست پلیر ها استفاده میشده.) برای همین تو آزمایش های کنترل کیفیت به مشکل میخوره مثلا به لینک زیر توجه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین نوع پلیر ها عموما از مدار های قدیمی آنالوگ بهره میبرند هر چند ماهیت صدا آنالوگ هست ولی دلیل نمیشه هر چی آنالوگ باشه معنیش این باشه که بهتره.
یه واقیت این هست که DAP/PMP/PVP/.... تو همه نام هایی که برای پخش کننده های همرا استفاده میشه کلمه PORTABLE هست ولی واقعا چقدر این پلیر قابلیت جابجایی داره به تناسب قیمتش چقدر بع شما امکانات میده.
وزن زیاد/ طراحی بسیار بد/ صفحه نمایش بسیار ضعیف.... تازه با این ابعاد غیر منطقی عمر باطری کم تو این نوع پلیر ها کاملا به چشم میاد.
از همه آزار دهنده تر قیمت گذاری کاملا غیر منطقی 400-800 دلار برای این گونه پلیر ها .
من خودم هیچ کدوم پلیر های این دسته رو گوش نکردم ولی ندید با اطمینان بهت میگم منطقی تر هست شما به جای 800 دلار برای همچین چیزی یک DAC EXTERNAL بخرید مشخصا کیفیت خیلی خیلی بهتری خواهد داشت از برند مطرحی مثل M-AUDIO یا......

این لینک ها رو خوندم , نه دقیق ولی مرور سریع کردم
ولی هیچ چیز خاص یا بررسی کاملی توشون ندیدم و مهمترین حرفاشون همینی بود که خودت گفتی
بجاش 3 تا نظر خوندم در طرفداری از این پلیر که به نظر حرفه ایی تر میومدن
تو 2 تاشون حتی صحبت از استفاده ی از dac amp تو این پلیر بود
حالا ما که حرفه ایی نیستیم تو اینجور چیزا
اگه 1 نیگا بندازی و نظرت رو بگی ممنون میشم

fa13
02-11-2010, 11:45
منم یه نگاه انداختم
اصلا این کجایی هست ؟ سایتشون که خنده داره من یه آدرس هم پیدا نکردم
ولی با نظراتش موافق نیستم اینها فقط جنبه صدا رو در نظر گرفته ولی شرکت های بزرگ خیلی موارد رو در نظر میگیرن تا یه پلیر رو راهی بازار کنن اگر از بحث بازار یابی و عامه پسند بودن بگذریم
سلامتی استفاده کننده براشون مهم هست
جابجایی راحت و خیلی استاندارد های دیگه
هر شرکتی که اومد چهار تا تیکه رو چسبوند یع چیزی قد پاره آجر داد بیرون که نمیشه بهش اعتماد کرد صفحه اول سایت خودش گویای موضوع هست یارو اومده نمیدونم چینیه کجاییه انگلیسی نمیتونه حرف بزنه تو زیر زمین خونشون یه ویدیو گرفته داره محصول معرفی میکنه بعد اینهمه مهندس تو شرکت های بزرگ نمیتونن یه همچین کاری بکنن خیلی پارامتر ها هست که باید برای یه پلیر بهش توجه بشه
در آخر قیمت این اصلا منطقی نیست

peaceful1
03-11-2010, 01:09
--

این لینک ها رو خوندم , نه دقیق ولی مرور سریع کردم
ولی هیچ چیز خاص یا بررسی کاملی توشون ندیدم و مهمترین حرفاشون همینی بود که خودت گفتی
بجاش 3 تا نظر خوندم در طرفداری از این پلیر که به نظر حرفه ایی تر میومدن
تو 2 تاشون حتی صحبت از استفاده ی از dac amp تو این پلیر بود
حالا ما که حرفه ایی نیستیم تو اینجور چیزا
اگه 1 نیگا بندازی و نظرت رو بگی ممنون میشم

حرفه ای نداره همه مثل هم هستیم
شرمنه یه دو روزی هست گرفتار شدم فقط تونستم تلگرافی جواب بدم ببین همه پلیر ها توشون آمپ دارند و همه پردازشگر صدا dac داره.

rave-87
03-11-2010, 01:37
منم یه نگاه انداختم
اصلا این کجایی هست ؟ سایتشون که خنده داره من یه آدرس هم پیدا نکردم
ولی با نظراتش موافق نیستم اینها فقط جنبه صدا رو در نظر گرفته ولی شرکت های بزرگ خیلی موارد رو در نظر میگیرن تا یه پلیر رو راهی بازار کنن اگر از بحث بازار یابی و عامه پسند بودن بگذریم
سلامتی استفاده کننده براشون مهم هست
جابجایی راحت و خیلی استاندارد های دیگه
هر شرکتی که اومد چهار تا تیکه رو چسبوند یع چیزی قد پاره آجر داد بیرون که نمیشه بهش اعتماد کرد صفحه اول سایت خودش گویای موضوع هست یارو اومده نمیدونم چینیه کجاییه انگلیسی نمیتونه حرف بزنه تو زیر زمین خونشون یه ویدیو گرفته داره محصول معرفی میکنه بعد اینهمه مهندس تو شرکت های بزرگ نمیتونن یه همچین کاری بکنن خیلی پارامتر ها هست که باید برای یه پلیر بهش توجه بشه
در آخر قیمت این اصلا منطقی نیست

برادر حرف شما رو میفهمم ولی این ایرادهایی که شما و بقیه مثلا همون abi گفته بودن , انتقادی به محصول حساب نمیاد
1 بحث منطقی هست این که, هرچیزی رو باید تو دنیا و اصول خودش مورد انتقاد قرار داد و معیارهای سنجش معیارهای مطلقی نیستن
مثلا شما فکر کن 1 نفر بیاد به اتومبیل فراری fxx که حدود 1.5 میلیون قیمتشه ایراد بگیره که مثلا سیستم تهویه مطبوع نداره و حتی اجازه تردد تو خیابونها رو نداره
یا جگوار xj220 در 100 کیلومتر 22 گالون بنزین مصرف میکنه , کفش سر کوچه به سرعت گیر , گیر می کنه و...
می خوای بازم مثال بزنم:31:
این ایرادایی مثل قیافه ی ظاهری و عمر کم باطری و سنگین بودن و اعتبار نداشتن سایتش و... برای پلیرای دیگه میتونه ضوابط سنجش مناسبی باشه
من خودم که این پلیر رو ندارم یا مال بابام نیست که , فقط دنبال 1 بحث انتقادی و منطقی در مورد این پلیر بودم
ولی نه با این استدلالها:13:
شما عبارت site:head-fi.org hifiman رو تو گوگل سرچ کن و چیزای جالبتری میبینی

این رو یادت نره:20:

rave-87
03-11-2010, 01:45
حرفه ای نداره همه مثل هم هستیم
شرمنه یه دو روزی هست گرفتار شدم فقط تونستم تلگرافی جواب بدم ببین همه پلیر ها توشون آمپ دارند و همه پردازشگر صدا dac داره.

مرسی میدونم داره (اصلا اگرم تا حالا هم نمی دونستم خودت که توپست اول اشاره کردی :46:)
پس علت دوباره اسم بردن من این بود که می خواستم توجه شما رو به اونجا که 1 خریدار این محصول به این مطلب اشاره میکنه که از این پلیر به عنوان 1 dac با کامپیوترش استفاده می کنه و دیگه نیازش برای خرید dac جدید مرتفع شده جلب کنم

rave-87
03-11-2010, 02:03
راستی 1 لینک خیلی باحال
نگاه کنید خودتون دیگه

راستش من از این گراف ها چیز خاصی نمیفهمم اگه لینک آموزشی داشتین بزارین:11:
من یادگیریم خوبه ها:31:

peaceful1
03-11-2010, 14:14
اون آرشو تست های DFKT هست که تو سایت خودش آپلود کرده چند سالی طول کشیده تا این همه شده یه توضیح خیلی ناقص دست وپا شیکسته دادم دوستان جمع شن یه چیزی با هم یاد بگیریم کسی مشارکت نکرد تو بحث من هم ولش کردم.

من این موضوعی که گفتی باهاش کمی مشکل دارم و به نظرم منظورم رو درست متوجه نشدی
ببین هر وسیله ای یه تعریفی از ساختش شده و باید جزء یه گروهی بتونه خودش رو قرار بده مثلا اون ماشینی که شما میگی به فرض میشه یه ماشین اسپرت لوکس (مثلا) خوب تعریف خودش رو داره و امکانات و استاندارد های خودش ولی!! ولی!! این پلیر PORTABLE نیست قابلیت استفاده تو جابجایی رو نداره خوب! قیمتش چقدر هست خیلی خیلی زیاد به نسبت هم صنف هاش چی قرار هست به نسبت این اختلاف قیمت بده تقریبا هیچی!!
خوب حالا تو رده بالاتر وسایل دیسک تاپ چطوره ؟!
اختلاف با همین قیمت خیلی زیاد میشه و کاملا حرفه ایی پس نمیشه برای این وسلیه تو هیچ رنج قیمت و یا تقسیم بندی بر اساس کارایی جایگاه منطقی پیدا کرد حرف من اینه!
ولی حرفت رو میفهمم میگی میخوای بهتر بفهمی و فرق این ها رو یاد بگیری و دنبال استدلال منطقی میگردی و رو هیچ کدوم نه تعصب داری نه پافشاری که این فلان و اون .... .

fa13
04-11-2010, 21:24
حسین جان لطفا نظرت رو درباره این بگو

میتونم دسکتاپ هم ازش استفاده کنم ؟
:11:

peaceful1
04-11-2010, 23:20
آه شرمنده قرار بود درباره آمپیلی فایر قابل حمل توضیح بدم.
نه به صورت دیسک تاپ نمیشه.
fiio ارزونترین و پر فروشترین برند آمپیلی فایر قابل حمل هست من همه مدل هاش رو دارم.
بیشترین مزیتی که این برند داره:
1 حجم صدا بیشتر از همه رقیب ها
2 خروجی بسیار بم
3 قیمت خیلی کم.
ولی خوب برند خیلی حرفه ایی نیست و از لحاظ فنی و تخصصی تاثیر اصلی که باید بزاره رو نمیزاره.
_______________________________-
آمپیلی فایر برای چی هست:
مدل portable این وسلیه به چند منظور استفاده میشود:
1) افزایش حجم صدا برای وسایل قابل هم (به علت ضعف تو ارائه حجم های بالا)
2) رسیدن به کیفیت بیشتر توسط پلیر:
هر چی شما حجم صدای پلیر رو افزایش بدین کیفیت خروجی کاهش پیدا میکنه این سیر نزولی تو بعضی پلیر ها بیشتر و تو بعضی کمتر ولی تو همه بر قرار هست.
ولی به علت ساختار ساده و عموما با قطعات با کیفیت المان های تخریبی آمپ کمتر از خود پلیر هست( نویز و THD) برای همین افزایش صدا تو آمپ و کاهش اون توسط پلیر خروجی نهایی رو عموما با کیفیت تر وشفاف تر میکنه در واقع گرفتن بهترین خروجی ممکن از پلیر هست مثلا اگه distribution تو آمپ0.009% هست تو پلیر 0.3% هست (مثلا) برای نویز و عوامل تخریبی دیگه هم این موضوع بر قرار هست.
3) قابلیت استفاده مناسب و منطقی تر هدفون های امپدانس بالا:
هر چی امپدانس یک هدفون بیشتر باشه پلیر برای رسیدن رسیدن به حجم صدای مشابه تو پلیر با امپدانس کمتر باید توان بیشتری مصرف کنه و چون توان خروجی پلیر های قابل حمل محدود و کم هست مشخصا به مشکلاتی میخورند که کار اصلی این گونه وسیله ها کمک به پلیر ها برای درایو کردن هدفون ها هست.

fa13
05-11-2010, 10:17
آه شرمنده قرار بود درباره آمپیلی فایر قابل حمل توضیح بدم.
نه به صورت دیسک تاپ نمیشه.
fiio ارزونترین و پر فروشترین برند آمپیلی فایر قابل حمل هست من همه مدل هاش رو دارم.
بیشترین مزیتی که این برند داره:
1 حجم صدا بیشتر از همه رقیب ها
2 خروجی بسیار بم
3 قیمت خیلی کم.
ولی خوب برند خیلی حرفه ایی نیست و از لحاظ فنی و تخصصی تاثیر اصلی که باید بزاره رو نمیزاره.
_______________________________-
آمپیلی فایر برای چی هست:
مدل portable این وسلیه به چند منظور استفاده میشود:
1) افزایش حجم صدا برای وسایل قابل هم (به علت ضعف تو ارائه حجم های بالا)
2) رسیدن به کیفیت بیشتر توسط پلیر:
هر چی شما حجم صدای پلیر رو افزایش بدین کیفیت خروجی کاهش پیدا میکنه این سیر نزولی تو بعضی پلیر ها بیشتر و تو بعضی کمتر ولی تو همه بر قرار هست.
ولی به علت ساختار ساده و عموما با قطعات با کیفیت المان های تخریبی آمپ کمتر از خود پلیر هست( نویز و THD) برای همین افزایش صدا تو آمپ و کاهش اون توسط پلیر خروجی نهایی رو عموما با کیفیت تر وشفاف تر میکنه در واقع گرفتن بهترین خروجی ممکن از پلیر هست مثلا اگه distribution تو آمپ0.009% هست تو پلیر 0.3% هست (مثلا) برای نویز و عوامل تخریبی دیگه هم این موضوع بر قرار هست.
3) قابلیت استفاده مناسب و منطقی تر هدفون های امپدانس بالا:
هر چی امپدانس یک هدفون بیشتر باشه پلیر برای رسیدن رسیدن به حجم صدای مشابه تو پلیر با امپدانس کمتر باید توان بیشتری مصرف کنه و چون توان خروجی پلیر های قابل حمل محدود و کم هست مشخصا به مشکلاتی میخورند که کار اصلی این گونه وسیله ها کمک به پلیر ها برای درایو کردن هدفون ها هست.
قربون دستت حسین جان
احتمالا یکیش رو بگیرم البته چند وقت دیگه
ibasso فکر کنم با کیفیت تر باشه ولی قیمتش بالاست واقعا کیفیتش اختلاف قیمتش رو توجیه میکنه ؟
برا دسکتاپ چیزی که مناسب و قیمت پایین باشه سراغ داری ؟
چون مجبورم اسپیکر رو به لپ تاپ بزنم جواب نمیده

rave-87
05-11-2010, 12:18
اون آرشو تست های DFKT هست که تو سایت خودش آپلود کرده چند سالی طول کشیده تا این همه شده یه توضیح خیلی ناقص دست وپا شیکسته دادم دوستان جمع شن یه چیزی با هم یاد بگیریم کسی مشارکت نکرد تو بحث من هم ولش کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن این موضوعی که گفتی باهاش کمی مشکل دارم و به نظرم منظورم رو درست متوجه نشدی
ببین هر وسیله ای یه تعریفی از ساختش شده و باید جزء یه گروهی بتونه خودش رو قرار بده مثلا اون ماشینی که شما میگی به فرض میشه یه ماشین اسپرت لوکس (مثلا) خوب تعریف خودش رو داره و امکانات و استاندارد های خودش ولی!! ولی!! این پلیر PORTABLE نیست قابلیت استفاده تو جابجایی رو نداره خوب! قیمتش چقدر هست خیلی خیلی زیاد به نسبت هم صنف هاش چی قرار هست به نسبت این اختلاف قیمت بده تقریبا هیچی!!
خوب حالا تو رده بالاتر وسایل دیسک تاپ چطوره ؟!
اختلاف با همین قیمت خیلی زیاد میشه و کاملا حرفه ایی پس نمیشه برای این وسلیه تو هیچ رنج قیمت و یا تقسیم بندی بر اساس کارایی جایگاه منطقی پیدا کرد حرف من اینه!
ولی حرفت رو میفهمم میگی میخوای بهتر بفهمی و فرق این ها رو یاد بگیری و دنبال استدلال منطقی میگردی و رو هیچ کدوم نه تعصب داری نه پافشاری که این فلان و اون .... .

راستی یکی از دلایل برای بحث در مورد اون بلیر این بود که می خواستم ببینم ترکیب 1 بلیر با آمبلی 300 $ بهتر در میاد یا همون hm801
آخه یادمه 1 دفعه بستی زده بودی و برای اینکه نشون بدی چقدر مچ بودن اجزای 1 بلیر مهمه , مثالی زده بودی که ملت هدفونهای 1000$ میخرن تا با فلان بلیر که قیمتش 100$ هم نمیشه آهنگ گوش بدن
بعدشم 1 چیز واضحه که این بلیر روی کاغذ از بلیرای دیگه کم میاره و همه ی کسایی که ازش تعریف کردن به گوش خودشون اعتماد کردن
اینجاس که من دوباره یاد بست اولتون میفتن که آیا این گراف ها واقعا اون چیزی رو نشون می دن که ما می شنویم؟(به اصطلاح شاید مدل سازی مناسبی برای شنوایی در هنگام گوش دادن به موزیک نباشن!)

(ببخشید همه ی "ب" ها رو "ب" میگم :31::31::31: این کیبورد "ب" ها رو:31::31::31:)

peaceful1
05-11-2010, 12:33
مشخصا هر چی وسایلی که تخصصی تر ساخته شدند برای استفاده خاص به جای خودش استفاده بشه از یه واحد بهتر عمل میکنه مثل:
کارت صدا+یک واحد پردازشی اکسترنال +pre amplifier+ amp +....+speaker بهتره یا یک اسپیکر ساده به کارت صدای on board کامپیوتر.
مشخصا اولی.
ببین تو صنف صدا مهم ترین چیز مچ بودن هست یعنی مشخصات این وسایل به هم بخوره و خوب به هم جفت و جور بشن.
گاهی با 100 دلار به همچین چیزی میرسن شاید برای یه نوعی نیاز با 10/000 دلار.
و کلا تو این صنف شرایط نسبی زیاد هست مثل حالت صدا/ کیفیت صدا تو ... که تو ولوم های مختلف باز خیلی از المان ها همونطور که گفتم تغییر میکنه و...
منظورم اینه که بسته به نیاز شما المان انتخاب کلا تغییر میکنه پس " بهترین" حرف غلطی هست تو این صنف مثلا وقتی من میگم کوون بهترین هست خیلی حرف درستی نیست همونطور اگه کسی بگه hifi man بهترین هست.

peaceful1
05-11-2010, 16:30
قربون دستت حسین جان
احتمالا یکیش رو بگیرم البته چند وقت دیگه
ibasso فکر کنم با کیفیت تر باشه ولی قیمتش بالاست واقعا کیفیتش اختلاف قیمتش رو توجیه میکنه ؟
برا دسکتاپ چیزی که مناسب و قیمت پایین باشه سراغ داری ؟
چون مجبورم اسپیکر رو به لپ تاپ بزنم جواب نمیده

برای هر یوزری نه!
اگه این هزینه رو به هزینه خرید هدفون اضافه کنی نتیجه منطقی تری میگیری تا یه هدفون متوسط با یه پلیر متوسط بگیری و یه آمپ.
دیسک تاپ دنیای خودش رو داره کاملا یه چیز دیگه هست و برند های خودش رو این دو رو نمیشه با هم جم زد.

rave-87
26-01-2011, 00:04
اوه اوه چه خاکی گرفته بود رو این:31:
1 سوال برام بیش اومده بود که گفتم حالا که بحث آمبلی شد تو اون تابیک ببرسم شاید بدرد اون رفیقمونم بخوره

معمولا برای آمبلی ها 1 کابل هم به منظور وصل کردن به کامبیوتر فروخته میشه که اگر با اون کابل آمبلی رو به کامبیوتر وصل کنی کارت صدای خود کامبیتر از مدار خارج میشه در نتیجه اصلا مهم نیست کیفیت کارتتون چقدر باشه

حالا خواستم بدونم وقتی به بلیر وصل میشه 1 چنین اتفاقی میفته و مبدل داخل بلیر از کار میفته؟
چونکه اگر چنین چیزی رخ نده بس
حد بالای کیفیت در 1 آمبلی , وابسته به اون بلیر میشه :41:
بس سورس به شدت مهم میشه
درسته؟

peaceful1
26-01-2011, 13:24
پلیر رو رو اگه از طریق کایلی که از دو طرف سوکت 3.5 میلیمتری هست وصل کنیم DAC پلیر تو مدار هست و وسیله یه amp هست نه amp-dac
اگه پلیر رو با کابل 3.5 میلیمتری وصل کنی شکل زیر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی اگه از line out استفاده کنیم شرایط متفاوت میشه و سیگنال دریافتی به مراتب با کیفیت تره.
خروجی line out:
حالا اگه آمپ پرت USB receiver در کنار یه DAC داشته باشه مثل fiio E7 که usb receiver مدل PCM2760 در کنا یه DAC wolfson WM8740 داره اگه از طریق پرت USB به کامپیوتر وصل کنید همونی میشه که شما گفتید من خودم همین طوری با کامپیوترم استفاده میکنم و واقعا کیفیتش خیلی خوبه از +COWOn D2 که دارم صدا به مراتب شفاف تر و جزئیات بیشتر و کلا همه جوره بهتره (با این حال که DAC پلیر +D2 مدلش بالاتره بعلاوه افکت ها و... )