PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری می شه فقط یک گوشه عکس را transparency کرد .

ahmadoffline
09-05-2006, 07:10
سلام به همه
چطوری می شه فقط یک گوشه عکس را transparency کرد . مثلا فقط گوشه پایین و سمت راست تصویر را transparency کنیم.
معذرت می خواهم در بین بزرگان فتوشاپ این سوال را می پرسم ولی هرچی در این سایت گشتم ظاهرا کسی این سوال را نپرسیده بود .

با تشکر .

ahmadoffline
09-05-2006, 10:11
please help me
I am waiting

rahman.akbari
09-05-2006, 11:01
یه راهه ساده.
تو فتوشاپ
عکست رو باز کن
ctrl + j
اون تیکه ای که میخوای باشه رو انتخاب کن و بقیه این لایه جدید رو پاک کن.
با تغییر دادن نوع لایه (normal , ...) و opacity , fill اون چیزی رو که میخوای رو در بیار.

ahmadoffline
12-05-2006, 07:34
با تشکر ولی ....
خوب اینطوری یک خط ضایع بین قسمت transparency شده و قسمت transparency نشده ایجاد می شه که خیلی تابلو است .
روش دیگه ای نیست ؟

arash_irani
14-05-2006, 08:03
با تشکر ولی ....
خوب اینطوری یک خط ضایع بین قسمت transparency شده و قسمت transparency نشده ایجاد می شه که خیلی تابلو است .
روش دیگه ای نیست ؟
سلام دوست من
البته شما لازم نیست که حتما از لایتون با فشار دادن کلید های Ctrl+j یک کپی از لایه بگیرید که اینکار یکم کارتون رو هم مشکل میکنه میتونید روی همون لایه (که اگر مد رنگ لایه روی RGB باشه ) دوبار کلیک کنید و بعد از پنجره باز شده گزینه اوکی رو بزنید تا لایتون از لایه بک گراند به یک لایه معمولی تبدیل بشه و بعد همون کاری که دوستمون توضیح دادن و موقع انتخاب كردن گزينه Feather رو از روی صفر تغییر بدین البته این کار بستگی به درجه رزولیشن تصویر و همینطور اندازه عکس بستگی داره که چه عددی رو انتخاب کنید
موفق باشید
یا حق

abtin_khosravi
15-05-2006, 00:57
ابزار background eraser tool
میتونی لبه هاش براش رو نرم یا سخت انتخاب کنی

ahmadoffline
23-05-2006, 05:35
خیلی ممنون
خودم هم رفتم دنبالش و یه چیزایی دستگیرم شد.