PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجهیزات سفر

sise
29-10-2010, 09:41
سلام:
رفتن به سفر امکانات و تجهیزاتی میخواهد که همه میدانیم. اما دقیق نمیدانیم! اینکه برای هر نوع سفری چه وسایلی مورد نیازه.
وقتی صحبت از تجهیزات میشه صرفا منظور وسایل مخصوص سفرهای خاص - مثل کوله پشتی، کفش مناسب و ... - نمیشه بلکه منظور اصلی من همان وسایل معمولی است که هر گروهی - چه خانواده و چه دوستان و ...- باید با آن آشنا باشند.
در این تاپیک سعی دارم آسانترین و بهترین وسایلی که میتونن کمک کنن به سفر خوش و بهتر معرفی کنم. البته با کمک دوستان.

توجه: اولویت اول وسایل ابتدایی سفر برای عموم است. اگر لازم شد بعدا با ایجاد تاپیکهای دیگر همین تجهیزات تخصصی تر میشوند.

ممنون:11:

sise
29-10-2010, 21:41
یادمون باشه که اگه هوا خوب باشه نیازی به چادر نیست. بنابر این چادری را باید انتخاب کنیم که بکه علاوه بر جا و مکان کافی، در برابر باد و باران توانایی کافی داشته باشه.

چادرها مدلهای فراوانی دارند اما دونوع اصلی آن اینها هستند:

1- فنری :

اگر با اتوموبیل سفر می کنید و خیلی از وسیله دور نمی شوید بهترین گزینه است. استفاده از آن سرعت عمل بالایی داره یعنی کمتر از چند دقیقه آماده میشن.

منتها عیبی که دارن اینه که نسبتا سنگینه و حجمشون هم زیاده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- عصایی
طبیعت گردان از این چادر بیشتر خوششون میاد چرا که سبکتر و البته قشنگتره. منتها وقت بیشتری برای برپا کردنش میبره. حمل آن آسونه

چند نکته: حتما واسه چادرتون زیر انداز بگیرید. البته سبک و به اندازه چادر.در جاهای مرطوب به درد میخوره.

چادرهایی بگیرید که بیشترین درب را داشته باشن. هم رفت و امدش آسونتره و هم در روزهای گرم تهویه بهتر صورت میگیره.

pooria-ir
03-11-2010, 14:26
جدیدا زیاد مجردی با دوستام میرم پیک نیک
خوب،دارم یکم تبحر پیدا میکنم،همیشه این چیزا رو بخودم گوشزد میکنم که همراهم ببرم (البته خورده ریزن،ولی خیلی به کار میان) :

فندک

چندکاره که بیش از حد تصور به کار میاد

جعبه کمک های اولیه کوچیک

الکل(نه از خوردنیاش :دی) 2 تا کاربرد خیلی مهم تا حالا واسه من داشته،یکی واسه موقعی که میخوایم آتیش روشن کنیم،یکی دیگه هم که خیلی مهم و حیاتی بود تو زمستونا ،موقعی که تو ماشینین و برف میاد و دما زیر صفره !!! اون موقس که هم شیشه ی ماشین یخ میکنه و برف پاک کن دیگه کارایی نداره هم منبع شیشه شور یخ میکنه،یکم الکل بریزین تو شیشه شور جفت مشکلاتون حل میشه

بسته به فصل سفر پتو یا رو انداز مناسب:

کلاه بخصوص از نوع جهانگردیش که به درد هر فصل و هر آب و هوایی میخوره

ضد آفتاب که هم تابستونا کاربرد داره،هم زمستونا

دمپایی :دی (یه موقع هست میخای یه دقیقه از چادر بیای بیرون،اعصاب میخواد آدم هی کفش بکنه پاش،این جور وقتاس که دمپایی... :دی)

چراغ قوه

دستمال کاغذی جیبی :احبانا موقع دست شویی رفتن .. اگه آب نباشه:دی یا خون ریزی های خیلی سطحی کاربرد داره

توری :موقعی که میخوایت توی طبیعت بخوابین گه توری نباشه واقعا حشرات و شاید حتی رتیل و این جور چیزا خیلی اذیتتون کنن،اما اگه یه توری + یه چهارچوب ساده با چندتا چوب درست کنین خیلی راحت از دست حشرات در امانین !

یک گوشی موبایل ساده زاپاس : وسه این گفتم زاپاس و ساده که خاموش نگهش دارین،سیم کارت هم لازم نیست فقط نگهش دارین تا اگه مجبور شدین در حالت اورژانسی که شارژ گوشی هاتون هم تموم شده بود بتونین با 110 یا 115 تماس بگیرین

قمقمه آب :خیلی بدرد میخوره مخصوصا اگه منطقه ای که میخواین توش برین از لحاظ آب و هوا تعادل ندارهٰ،مثلا خیلی سرد یا خیلی گرمهٰ،تو اینجور مواقع میتونین از 2 منظوره ها استفاده کنین یعنی اونای که هم سرما رو نگه میدارن هم گرما رو (فلاسک)

سوت : سعی کنین چندتا همراه داشته باشین،اگه جایی که میرین بارونیه یا مه آلود ،احتمال اینکه سایر ااعضا رو گم کنین کم نیستٰ،خیلی مواقع داد کارساز نیست اما صدای سوت خیلی راحت شنیده میشه

قرص های التیام بخش نیش حشرات :اگه بخواین در طول روز تو فضای آزاد گردش کنین نیش شرات مخصوصا تو تابستون امون نمیده، و بعضا میتونه خیلی هم دردناک باشه
پ ن :اگه گیرتون نیومد حتما،یه ادکلن با درصد الکل بالا داشته باشین،حشرات شدیدا از بول تند ادکلن فرارین :دی ،به شخصه بارها وقتی توی طبیعت یا حتی توی خونه از دست حشرات کلافه شدم ادکلن زدم و دیدم که دیگه اصلا طرفم نمیان :27::21:

پ ن : من بیشتر سفرهام تو طبیعته،به خاطر همینم بیشتر چیزایی که گفتم بدرد طبیعت گردها میخوره،پس خودتون زحمت تطبیق نیازهاتون رو بکشین :)

moh72
16-11-2010, 16:03
به نظر من باید همیشه یه لباس گرم هم برداشت (حتی تو تابستون) چون اگه هوا سرد بشه واقعا ضدحال میشه :46:

Asalbanoo
17-11-2010, 11:27
سلام

چند نکته ای هم من اضافه کنم برای خانوم هایی که شاید گذرشون به این تاپیک بیفته.
اگر از اون دسته بانوان محترمی هستید که در طول سفر نظافت و پاکیزگی محل اقامت و یا محل صرف غذا برای تان مهمترین مسئله است این نکات می تونه مفید باشه:

1.صابون:

متاسفانه در سرویس بهداشتی های عمومی راه های کشور عزیزمون تنها موردی که یافت نمی شه بهداشت است و معمولا هم یا صابون ندارند یا صابون هایی هستند که از فرط کثیفی نمی شه بهشون دست زد یا از این صابون های مایع هست که درون مخزنهایی ریخته شده و زور حضرت عباس ر ا می خواهد تا دستگاه مربوطه را فشار دهید و چند قطره صابون مایع بیرون بریزه.واسه همین خوبه همیشه صابون در دسترس داشته باشید برای چنین مواقعی.

2.ژل بهداشتی:

برای مواقعی خوبه که نمی شه ماشین را نگه داشت و شما هم سریع احتیاج به تمیز کردن دست دارید. یاموقعی که از سرویس بهداشتی استفاده کرده اید و دستتان را هم با صابون مذکور شسته اید اما مجبور شدید شیر آب را ببندید و هنوز احساس تمیزی نمی کنید،این ژل بهداشتی آخرین و بهترین راه حل برای تمیز شدن هست.
نکته:قیمت هر تیوب ژل بهداشتی از 600 تا 100 تومان می باشد.

3.مایع ظرف شویی و تاید:

اگر در فصلی مسافرت می کنید که بشه توی پارک نشست و ظروف را بخواهید در پارک بشویید که خوب حتما مایع ظرف شویی لازمه ، اما اگر آب گرم در پارک یا محل اقامت یافت نشد بهترین چیز برای شستن ظروف چرب تاید است.که خوب البته برای شستن البسه هم به کار می آید.

4.آفتابه کوچک(با عرض معذرت):

احیانا خیلی خنده دار به نظر می رسد اما با وضع سرویس های بهداشتی که معمولا آفتابه دارند و اون هم ماله دوران تیغ علی شاه است یا شلنگ هایی که آواره روی زمین یا دخل توالت افتاده اند بهترین چیز همینه که یک آفتابه کوچک همراه داشته باشید که هم جا نمی گیره هم میشه توی یک پلاستیک کوچک مشکی گذاشتش و باعث خالت نمی شه.

*نکته:
در یکی از مسافرتهامون در یکی از شهرهای جنوبی کشور و در یکی از سرویس بهداشتی های عمومی صحنه جالبی را مشاهده نمودیم که از شلنگ و آفتابه خبری نبود به جاش بطری نوشابه پر کرده بودند و گذاشته بوند.

5.ملحفه و پتو:

در مسافرت با توجه به بودجه ای که بناست خرج بشه ممکنه در جایی اقامت کنید که وضعیت تخت ها،ملحفه ها ، پتوها و بالشها زیاد جالب نباشه یا اینکه بخواهید در فضای آزاد اقامت کنید. به همین علت بهترین کار اینه که یک سری ملحفه با خودتون ببرید و نیز پتوهای مسافرتی که بسیار نازک به نظر می رسند اما بسیار گرم می کنند.از بابت جا گرفتن این وسائل هم نگران نباشید.

این ساک های مربوط به پتو(وقتی پتو می خرید داخل یک ساک هستند) در همه منازل پیدا شده و سایز های کوچیک و بزرگ دارند.می شه پتو ها و ملحفه را درون این ساک ها گذاشت.بدین ترتیب نه تنها جا نمی گیرند بلکه حمل و نقل شان نیز آسان است.

6.ظرف:

این ظرف های مسافرتی که الان با قیمت ها و بسته بندی های گوناگون (از 5500 تا 14500) در بازار هست مناسب سفر هستند مخصوصا اینکه جا نمی گیرند.اما اگر مسافرت تان فشرده است یا محل اقامتتان به گونه ای است که نمی توانید ظرف بشوید(یا شاید هم اصلا دوست نداشته باشید ظرف بشویید در سفر:دی) بهترین کار خریدن ظروف و سفره یک بار مصرف است.

این کار هم زحمت شستن ظرف را کم می کنه و هم هزینه ای نداره و هم وقتی غذا نوش جان کردید می توانید ظروف را درون همان سفره یک بار مصرف گره زده و داخل سطل زباله بیندازید و خلاص!!!!!

نکته:

البته اگرخواستید از رستوران های بین راه استفاده کنید و دوست نداشتید از قاشق چنگال های پر از لکه رستوران استفاده کنید، قاشق و چنگال یکبار مصرف هم حسابی به دردتان میخورد.

نکته های عمده ای که فعلا به نظرم می رسید همین ها بود اما چند نکته کوچک اما طلایی هم هست:

*دمپایی(یا سرپایی)به تعداد لازم همراه داشته باشید.مخصوصا اگر دلتان نمی گیرد از دمپاییهای داخل هتل استفاده کنید.

*کیسه فریزر و پلاستیک در سایز های مختلف حتما درون ماشین به دردتان می خورد،مخصوص برا ریختن آشغال تنقلاتی که در حین سفر نوش جان می کنید.البته می توانید پلاستیک را درون یک سطل کوچیک مثلا سطل ماست گذاشته و یک سطل آشغال ماشین درست کنید.

*دستمال کاغذی زیادی همراه داشته باشید که بسیاربه کار می آید.

*سوزن نخ های مسافرتی در بازار وجود دارند که هم زیبا هستند،هم کوچک،هم قیمت مناسب دارند والبته به شدت به کار می آیند برای دوختن دکمه هایی که افتاده،جوراب یا لباسی که احیانا سوراخ شده و ....

Mahdi/s
17-11-2010, 11:54
سلام...چه تاپیک عالیی....سفر ها 2 دسته اس یکی اینکه میخوای از اینجا سوار هواپیما بشی..بری هتل...بعد گشت و گذارت رو بکنی و برگردی.....اما یه سری سفرها که بیشتر طبیعت گردی هست یه سری نکات ریز و مهم رو باید رعایت کرد
چادر مسافرتیبا اجازه من چنتا تجربه شخصی رو بگم در مورد چادر.....
همیشه سعی کنید بین جمعیت چادر بزنید از چادر زدن تو مکانهای خلوت خوداری کنید.....
اگه از ایم چادرها که دوستمون توی پست 2 قرار دادن استفاده میکنید.....اگه وسایل با ارزش دارید(کیف...گوشی...دوربین..وو )..در طول روز که مشکلی نیست .اما موقع خواب اونارو گوشه های چادر نزارید سعی کنید هرطوری که میخوابید مثلا کنار هم...یا یکی سرش رو یه طرف میزاره کناری سرش رو طرف دیگه....سعی کنید این وسایل رو بین خودتون بزارید....حالا چرا....چون جنس این چادر ها از پلاستیک هست و نازک...با یه چاقو به راحتی بریده میشه....اگه کیف رو گوشه چادر بزارید از بیرون قلمبه نشون میده بعد کسی که بخواد به راحتی چادر رو میبره و اون رو بر میداره..(اتفاق افتاده برام)

2) نکته دیگه اینکه دوستمون هم گفتم حتما یه زیر انداز برای چادرتون درست کنید....میتونید از فوم استفاده کنید هم نرمه هم کاملا به اندازه کف چادر میتونید اندازه بزنید قالب همون باشه.........

3) حتما یه نایلون پلاستیکی(موشما) سایز بزرگ....مثلا3متر در 3 متر....داشته باشید برای زمانی که بارون میگیره وقتی روی چادرتون بندازید رطوبت وارد نمیشه(میگن ضد آبه اما خوب این چادر ها چینی هست دیگه.البته این عصایی هارو میگن اسپانیایی..)....غیر از اون چون بارون بیاد سرد میشه اون مثل یه محافظ عمل میکنه.....

4) دیگه چی.....آهان....جایی هم که میخوایید چادر بزنید هم کفش رو چک کنید اگه سکویی باشه که عالیه اگر هم نه اگر تو زمستون چادر میزنید کفش خاک نباشه تا مشکل ساز نشه..

مورد دیگه ای به ذهنم نمیرسه..ببخشید پر حرفی شد...مورد دیگه بود به همین پست اصافه میکنم.....وسایل اولیه هم که دوستان گفتم...چراغ قوه و فندک خیلی واجبه////

ALt3rnA
17-11-2010, 17:23
فندک : باید فندکی که میگیرید ضد رطوبت و باد باشه
من از فندک زیر استفاده میکنم :
Zippo Outdoor
file:///C:/Users/Alt3rn4/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمتش حدودا 20 تومن هست تو ایرانم پیدا میشه . ضد باد هم هست

آتش زنه (میله ی منیزیم ):
چیزای کوچیک و گرونی هستن ولی خیلی بدرد میخورن بعضی وقتا . بهتره گوشه ی کیفتون یکی داشته باشید تا اگه فندکتون خراب شد یا کبریتتون تموم شد نگران نشید .
برای آتیش درست کردن باهاشون با لبه ی چاقو روی اون میله میکشید محکم تا جرقه ایجاد شه .

نفت یادتون نره ! بسته به جایی که میرید بهتره ذغال هم ببرید . آتیش زدن چوب حتی بعضی وقتا چوب خشک خیلی سختی داره

تبر :
بهتره یه تبر خوب بخرید . من مارک Buck رو پیشنهاد میکنم یکی دو مدل تبر داره که البته گرونن

چاقو :
بستگی داره میخواید برید شکار یا فقط قصد کمپ زدن دارید .
به هر حال به ترتیب این دو مدل از شرمت ویکتورینکس رو پیشنهاد میکنم
victonirox Hunter

Victorinox Swiss Champ

هر کدوم مدل های مشابه زیادی دارن اما اینا که گفتم اولی حدود 100 و خرده ای و دومی حدود 300 تومان هست .

اسلحه :
اسلحه فقط برای شکار نیست . اگه جای دور افتاده ای میرید بهتره مواظب باشید . یه شوکر یا کلت گازی بخرید

کیسه خواب :
یه سری مدل هاش رو سربازای آمریکایی از مرز فروختن به ایران هنوز تو بازار پیدا میشه حدود 300 تومن هست .
چینش هم هست که به نظرم خوبه
اگه جای سردی میرید شبا حتما حتما حتما همراهتون ببرید

کتری :
اصلا مگه میشه مسافرت رفت کتری نبرد ؟ چایی مگه میشه نخورد ؟ یه کتری جمع و جور ببرید با خودتون :دی

ظروف :
مهم نیست کجا و چجور مسافرتی میکنید . من توصیه میکنم فقط ظرف یه بار مصرف ببرید . قیمتشم که مفته برید شاید صلواتیم دادن بتون :دی

موبایل :
اگه تو زمستون سفر میکنید و گوشی همراهتون میبرید توصیه ی من اینه یه نایلون دور گوشی بپیچید و روش چسب نواری بزنید تا از رطوبت در امان باشه . یک سری کاور ضد آب هم هست برای موبایل .
یکسری شارژر مسافرتی هستن از یه باطری قلمی استفاده میکنن حتما همراهتون باشه + چند تا باطری قلمی

دوربین :
اگه احتمال بارون اومدن میدید بهتره یه کیسه زباله ی بزرگ دور لنز و بدنه بکشید تا فرصت عکس انداختن از منظره ی زیبای بارون رو از دست ندید .

اتو مصافرتی:
اگه مسافرت بین شهری میرید حتما باهاتون . به خصوص که بعضی جا های شرجی اگه لباستون خیس بشه خشک شدنش با خداست مجبورید با اتو خشکش کنید .

سشوار مصافرتی :
اینم دیگه با خودتونه . فقط اگه خواستید بگیرید Black & Decker یه مدل داره خیلی خوبه .

طناب :
برای نصب چادر و کارای دیگه نیازتون میشه . شاید حتی حال داشتید وسط طبیعت یه تاب ساختید واسه خودتون :دی

حوله :
سعی کنید هر جا میرید یه حوله باهاتون باشه . نیاز میشه .

سوت : اگه تو جنگل میرید واجبه در صورتی که گم بشید . مارک خاصیو بلد نیستم اما سوت پلاستیکی نخرید که سریع خراب نشه .
صابون کاغذی :
تحربه به من ثابت کرده وقتی یه صابون رو استفاده میکنم دوست دارم بندازمش دور نه اینکه بندازمش تو نایلون . یه سری دفتر چه ها هستن برگه هاشون صابونن توصیه میکنم 3-4 عدد باتون باشه

چراغ قوه :
من توصیه میکنم چند تا باهاتون باشه . چراغ قوه خیلی مهمه .یکی از معروف ترین مارکاش هم Petzel هست که البته فکر کنم تمام مدلاش رو سر باید بسته شه

فعلا همینا
موفق باشید

MehranVB
18-11-2010, 08:11
تاپیک خوبیه،
منم چیزایی که همیشه میگم کاشکی همرام بود رو مینویسم!
* کوله پشت: خیلی کارو راحت میکنه، اگه از یه کوله پشتی خوب استفاده کنین و جاسازی هم بلد باشین تقریبا همه چیز رو میشه درش جا داد.
* چادر: که بالا در موردش توضیح داده شد.
* بالشتک: خیلی نیاز میشه و همیشه فکر میکنید که یه چیزی کمه! اگه میخواین حجم کمتری بگیره میتونید از این مدلای بادیش بگیرید که توی یه چیب جا میشه.
* پتو و ملحفه: از نوع سفریش، وقتی جائی اقامت میکنیم نیاز میشه، مخصوصاً اگه جا گیرتون نیاد و مجبود باشید برید داخل یه هتل زیر ستاره، باید نطافت رو رعایت کنید!
* ظرف و کارد و قاشق چنگال
* زغال: خیلی وقنا به جا میرین که خبری از چوب خشک نیست!
بقیه چیزایی که میتونید ببرید:
* دستمال کاغذی
* فلاسک
* یه سرگرمی مثل تخته یا ورق
* دوربین
* عینک دودی
* آب
و ...

اما به نظر من بهتره همیشه یه لیست داشته باشین و وسایلی که باید ببرید رو تیک بزنید تا مطمئن شید همه چیز رو بردید!

ALt3rnA
18-11-2010, 11:40
* یه سرگرمی مثل تخته یا ورق
واقعا ! اصلا مگه بدون این هم میشه جایی رفت ؟ :دی
من همیشه تو جیبمه یه دست

moh72
05-01-2011, 20:29
سلام...چه تاپیک عالیی....سفر ها 2 دسته اس یکی اینکه میخوای از اینجا سوار هواپیما بشی..بری هتل...بعد گشت و گذارت رو بکنی و برگردی.....اما یه سری سفرها که بیشتر طبیعت گردی هست یه سری نکات ریز و مهم رو باید رعایت کرد با اجازه من چنتا تجربه شخصی رو بگم در مورد چادر.....
همیشه سعی کنید بین جمعیت چادر بزنید از چادر زدن تو مکانهای خلوت خوداری کنید.....
اگه از ایم چادرها که دوستمون توی پست 2 قرار دادن استفاده میکنید.....اگه وسایل با ارزش دارید(کیف...گوشی...دوربین..وو )..در طول روز که مشکلی نیست .اما موقع خواب اونارو گوشه های چادر نزارید سعی کنید هرطوری که میخوابید مثلا کنار هم...یا یکی سرش رو یه طرف میزاره کناری سرش رو طرف دیگه....سعی کنید این وسایل رو بین خودتون بزارید....حالا چرا....چون جنس این چادر ها از پلاستیک هست و نازک...با یه چاقو به راحتی بریده میشه....اگه کیف رو گوشه چادر بزارید از بیرون قلمبه نشون میده بعد کسی که بخواد به راحتی چادر رو میبره و اون رو بر میداره..(اتفاق افتاده برام)

2) نکته دیگه اینکه دوستمون هم گفتم حتما یه زیر انداز برای چادرتون درست کنید....میتونید از فوم استفاده کنید هم نرمه هم کاملا به اندازه کف چادر میتونید اندازه بزنید قالب همون باشه.........

3) حتما یه نایلون پلاستیکی(موشما) سایز بزرگ....مثلا3متر در 3 متر....داشته باشید برای زمانی که بارون میگیره وقتی روی چادرتون بندازید رطوبت وارد نمیشه(میگن ضد آبه اما خوب این چادر ها چینی هست دیگه.البته این عصایی هارو میگن اسپانیایی..)....غیر از اون چون بارون بیاد سرد میشه اون مثل یه محافظ عمل میکنه.....

4) دیگه چی.....آهان....جایی هم که میخوایید چادر بزنید هم کفش رو چک کنید اگه سکویی باشه که عالیه اگر هم نه اگر تو زمستون چادر میزنید کفش خاک نباشه تا مشکل ساز نشه..

مورد دیگه ای به ذهنم نمیرسه..ببخشید پر حرفی شد...مورد دیگه بود به همین پست اصافه میکنم.....وسایل اولیه هم که دوستان گفتم...چراغ قوه و فندک خیلی واجبه////
چرا من دوست دارم جای خلوت و بکر چادر بزنم نکنه منظور شما جاهای دور افتادست؟

واقعا ! اصلا مگه بدون این هم میشه جایی رفت ؟ :دی
من همیشه تو جیبمه یه دست
استغفرالله و ربی و ...:31:

yas_6969
10-01-2011, 00:19
سلام
من واقعا با این تاپیک حال کردم
یه چیزی هم من بگم اونم GPS هست که خیلی موقع ها به کار میاد مخصوصا اگه عاشق جاهای دست نخورده و خلوت باشید مثل من که با یه GPS که رو موبایل هم باشه خیلی مشکل راحت حل میشه.
ولی توی سرما لباس گرم و حتما حتما یادتون نره که من خاطره بدی دارم توی دریاچه اوان شب موندیم لباس گرم هم نداشتیم نصف شب از شدت سرما برادر به برادرش رحم نکرد.:31: کلا همون طور که دوستان گفتن کیسه خواب خیلی خوبه یکی باشه.

narges.
10-01-2011, 23:53
اگه اهل نماز هستین که انشاالله هستین قبله نما هم داشته باشید.............:20:
کلا من خانواده ای دارم که اهل سفر هستن. توی آماده کردن وسائل هم مهارت کمی ندارم، اما مشکلی که دارم وسائل زیاد برمیدارم، یعنی جانب احتیاط رو خیلی نگه میدارم. ساکم همیشه سنگین ترین ساک هست و صد مدل چیز برای خوردن و بردن میذارم. اگه میشد بتونم مختصرتر جمع آوری کنم خیلی خوب بود....................
چندتا از وسائلی که زیاد جا نمیگیرن و من سعی میکنم همیشه باهام باشه:
ناخنگیر، گوش پاک کن. استامینوفن. چسب زخم. حشره کش. نخ و سوزن. چراغ اضطراری واسه ی چادر.......
خیلی درهم نوشتم میدونم.:5:

narges.
11-01-2011, 00:01
یک چیز دیگه هم براتون مینویسم. مادر بزرگ و پدربزرگ من که 80 ساله هستن برای خودشون مارکوپولویی هستن............:31:
خوبه که بدونید ماشینشون که پراید باشه رو در حد یک وانت پرش میکنن. یعنی تصور کنید بساط چای شامل منقل، زغال، نفت، استکان نعلبکی، پولکی و قند وشکر، کتری و قوری چینی، آب تصفیه از خونه میبرن..................
برای خوابشون به اندازه ی 6 نفر رختخواب برمیدارن. یخدونی که استفاده میکنن تقریبا نصف صندلی عقب رو میگیره،.................
خلاصه تا دلتون بخواد محتویات ماشینشون دیدنیه. تازه باربند هم میزنن. :31:
امیدوارم همیشه سلامت باشن.:40:

Manager_66
11-01-2011, 00:09
یک چیز دیگه هم براتون مینویسم. مادر بزرگ و پدربزرگ من که 80 ساله هستن برای خودشون مارکوپولویی هستن............:31:
خوبه که بدونید ماشینشون که پراید باشه رو در حد یک وانت پرش میکنن. یعنی تصور کنید بساط چای شامل منقل، زغال، نفت، استکان نعلبکی، پولکی و قند وشکر، کتری و قوری چینی، آب تصفیه از خونه میبرن..................
برای خوابشون به اندازه ی 6 نفر رختخواب برمیدارن. یخدونی که استفاده میکنن تقریبا نصف صندلی عقب رو میگیره،.................
خلاصه تا دلتون بخواد محتویات ماشینشون دیدنیه. تازه باربند هم میزنن. :31:
امیدوارم همیشه سلامت باشن.:40:

آی حال میکنم با این بزرگان اهل دل . خدا نگهشون داره :40::10:

kamran987456
11-01-2011, 08:33
چه تایپک جالبی

به نظر من هم pepper spray واسه سفر خیلی لازمه
هم حیوانات مزاحم مثل سگ رو در سفر دور نگه میداره هم اینکه احساس امنیت به ادم میده
و هم اینکه خیلی کوچیکه و به راحتی ادم میتونه حمل کنه خیلی موثر هم هست:8:

shabe.saket
11-01-2011, 22:39
تاپیک خیلی جالبیه...
من یه پیشنهاد میدم، به نظر من علاوه بر وسایل ضروری سفر، تجربیاتی هم که ممکنه به درد کسی بخوره اینجا گفته بشه. تجربیات سفر.
خب...

چاقو واجب تر از نون و آب در بعضی مواقع!

چاقو در بیشتر مواقع به درد می خوره ولی اگه طبیعت گرد باشین میدونین که چقدر وجود این وسیله لازم ه.
حتما چاقو همراه خودتون داشته باشین. مخصوصا زمانی که به جنگل یا کوه میرین.
زمانی که وسط جنگل هستین و قصد دارین شب رو توی چادر بخوابین، یه دستتون رو زیر بالش (کوله پشتی یا هر چیزی که سرتون رو روی اون میزارید که بخوابین) بزارید و توی اون دسستتون چاقو رو بگیرید. اگه اذیت میشین حداقل چاقو رو زیر بالش... بزارید.

باز اگه قصد دارید شب رو وسط جنگل بخوابین، به نحوه چادر زدن دقت کنید.
ته چادر رو سعی کنید به جای بسته منتهی کنید. یعنی ته چادر مثلا مماس با یه درخت بزرگ، تخته سنگ بزرگ، بوته متراکم و...باشه که در اینصورت یه طرف چادر بسته و نفوذ ناپذیر میشه.
موقع خوابیدن سرتون رو در قسمت بسته چادر قرار بدین. کوله پشتی ها رو اونجا جمع کنید. وسایل ضروری مثل چاقو ، چراغ قوه و... رو نزدیک خودتون بزارید.
هیچ وقت جوری چادر نزنید که چادر وسط جنگل ول باشه. مگه اینکه واقعا مجبور باشید.

نکته بعدی که میخوام بگم وسیله نیست ولی وسیله هست!

ستاره قطبی (جدی)
محل ستاره قطبی رو یاد بگیرید. مواقع بیکاری دنبال ستاره قطبی در آسمون بگردید. پیدا کردنش رو یاد بگیرید.
ستاره قطبی همیشه قطب شمال رو نشون میده. همیشه. (به غیر از یه استثنا که در نیمکره جنوبی باشین. ایران در نیمکره شمالی ه).
شاید روزی پیش بیاد که کلا گم بشید، قطب نما هم نداشته باشید. اون موقع هست که ارزش ستاره قطبی معلوم میشه.
چیز دیگه ای به ذهن م بیاد میگم بعدا.
در آخر هم یه افسانه جالب درباره ستاره قطبی تعریف میکنم.
یه روزی یه گروه از سرخپوستا (اجداد من:31:) در حین شکار توی جنگل گم میشن.
اونا از خدای طبیعت کمک میخوان. طبیعت مهربان ستاره قطبی رو به شکل یه دخترک در میاره و واسه راهنمایی شکارچیان میفرسته. دخترک کوچک که روح ستاره قطبی بوده شکارچی ها رو راهنمایی میکنه و اونا میتونن به سلامت به خانه هاشون برسن. سپس دخترک به شکل ستاره قطبی به آسمون برمیگرده و ستارگان دیگر صورت فلکی شکارچیان هستند که بعد از مرگ در کنار جدی قرار گرفتند که برای همیشه نزدیک با او باشند.

Steps-Rap
11-01-2011, 23:10
چند چیز مهم :

سس کچاپ و مایونز تک نفره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دمپایی لا انگشتی

مربای بهار نارنج

کلاه بوقی

خازن

فک میکنم اینا هم مهم بودن...باز چیزی به ذهنم برسه میگم.

Royce
12-01-2011, 16:22
سلام

یه چیزی هم من بگم اونم GPS هست که خیلی موقع ها به کار میاد مخصوصا اگه عاشق جاهای دست نخورده و خلوت باشید مثل من که با یه GPS که رو موبایل هم باشه خیلی مشکل راحت حل میشه.

زدی به خال

به نظرم جی چی اس توی مسافرت از نون شب واجب تره خصوصا اگه مسیر و وارد نباشی

البته کسایی که تجربه ی استفاده ازش و دارن بیشتر از اهمیتش آگاهند

چند چیز مهم :

خازن

خازن برا چی؟تولید جرقه و آتیش و فلان ؟

narges.
12-01-2011, 18:54
تیپ سفرهای خانوادگی، با سفرهای دوستانه خیلی متفاوته و وسائلش هم باهم فرق داره.....
مثلا کمتر دختر هست که تجربه گذران شب توی کیسه خواب رو داشته باشه. هرچند خیلی جذاب به نظر میاد. پسرها وقتی با گروه دوستانشون بیرون میرن تمام تلاششون اینه که خوش بگذرونن و اگه وسیله ای برای بازی باخودشون برده باشن حتما استفاده میکنن ولی دخترها به راحتی پسرها نمیگذرونن. دخترها بیشتر گرفتار جزئیات هستن و اینقدر که مقدمه آماده میکنن کمتر لذت میبرن. معمولا دنبال ابزار تفریح نیستن و اگه هم باخودشون ببرن پایه ای برای بازی احتمالا نیست.
به نظر من آقایون در سفرهایی که از جنس مخالف خبری نیست خیلی بیشتر از خانمها خوش میگذرونن و راهکار لذت بردن رو بیشتر از اونها میدونن. لطف کنید در ادامه راههایی رو هم که بشه بیشتر از سفر لذت برد رو برای دوستانتون اعم از خانم و آقا بنویسید( البته با اجازه ی ایجاد کننده ی این تاپیک:11:). ممنون.

mortezaon
12-01-2011, 19:10
سلام
در مورد کیسه خواب
يسه خواب یکی دیگر از لوازم ضروري یک طبیعتگرد است. برای کسی که می خواهد در کوهستان ویا کویر شب مانی کند وسیله راحت برای خواب یکی از فاکتورهای مهم تجدید قوا است. کیسه خواب ها بر حسب مواد مصرف شده در تهیه آنها و براساس قابلیت نگهداری دما و یا به عبارتی بهتر قابلیت مقاومت در برابر سرما تقسیم بندی می شوند. از آنجايي که پر يکي از مهمترين مواد مصرفی برای ساخت کیسه خواب بحساب می آید لازم است توضيحاتی در مورد پر که دارای انواع گوناگونی است ، داده شود : پر برحسب مقدار ساقه یا بدنه و کرک تقسیم بندی می شود که پائین ترین درجه آن اصطلاحا پر 40/60 گفته می شود. این بدان معنا است که 60% این پرکرک پا خود پر است و 40% بقيه ساقه یا بدنه تشکيل مي دهد. بدين ترتيب هرچه درصد کک پر بیشتر و مقدار ساقه کمتر باشد ، قابليت مقاومت آن در برابر سرما بیشتر و وزن آن از سوی دیگر کاهش مي یابد. بدین ترتیب پر 30/70 از نظر مرغوبیت بهتر از پر 40/60 . پر 20/80 بهتر از 30/70 می باشد. به پر 30/70 اصطلاحا پر کلاسیک گفته می شود. نوع مرغوب پر پر 10/90 می باشد که از این پر برای کیسه خواب های حرفه ای و قوی استفاده می شود.باید متذکر شد درجه نوع پر ارتباط مستقیم با بهای آن دارد و هرچه درصد پر عاليتر باشد قیمت آن به همان نسبت گرانتر است. البته نوع پارچه و سایر مواد مصرفی نیز در این مورد تاثیر دارند. عالی ترين نوع پر درجه 5/95 است که اصطلاحا به آن پر طلائي گفته می شود و شامل کرک خالص پر است .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از معدود کمپاني های کهر در سطح جهات از این نوع پر استفاده می کنند باید از کمپاني VALANDRE نام برد. در مورد نگهداری پر باید توجه داشته در زمانی که کیسه خواب مورد مصرف ندارد باید به صورت کاملا باز و در معرض هوا قرار گیرد. این امر به عمر مفید پر بسیار کمک می کند و اگر پر در زمانی طولانی جمع باشد از عمر مفید آن کاسته می شود که اصطلاحا به این حالت شکسته شدن پر می گویند.
امر پر با تمام خوبی و گرما زائی یک ایراد دارد و آن این است که در طول برنامه های زمستانی اگر در معرض رطوبت و آب قرار بگیرد خیس شده و کارائي آن بسیار پائين مي آيد. بدین منظور سازندگان کيسه خواب بتدريج بفکر استفاده از الياف هاي مختلف افتادند. نسل اوليه الياف هاي مورد استفاده عليرغم نداشتن نقيصه مورد اشاره درباره پر بسیار حجيم بودند و کيسه خواب هاي که فوق العاده کارائي بالائي دارند و در عين حال سبک نيز مي باشند. اين الياف جديد به شکل لوله هائي هستند که ميان آن ها خالي مي باشد و از قابليت عايق بودن هوا در داخل آن ها استفاده موثري شده است. لازم به ذکر است اندازه هاي آورده شده در جدول هر کيسه خواب نشان دهنده فضاي کاملا مفید داخل کيسه خواب است و اندازه طول بیرونی کیسه خواب 15 تا 20 سانتی متر بیشتر از اندازه آورده شده در جدول مي باشد.
خرید تجهیزات کوهنوردی همیشه کاری وقت گیر و اغلب اوقات تخصصی است. می توانیم با خرید چندین باره یک وسیله و صرف وقت و هزینه زیاد بالاخره با تجربه بدست آمده به وسیله دلخواه برسیم و یا با کسب اطلاعات و آگاهی مانند یک متخصص به خریدی عالی و مناسب اقدام کنیم. از جمله حساس ترین و فنی ترین وسایلی که همه ما به آن احتیاج پیدا می کنیم و جزو وسایل گرانقیمت ما نیز هست ، کیسه خواب است. اگر بدانیم اعداد و اطلاعات اعلام شده بر روی کیسه خوابها به چه معناست و چگونه باید از کیسه خواب به صورت صحیح استفاده کنیم خیلی راحت تر می توانیم در خرید و انتخاب کیسه خواب اقدام کنیم . از میان مطالب مختلف راهنمای کمپانی ایتالیایی فرینو به نظرم کاملتر و مختصر تر آمد و چون خودم هم از کیسه خواب همین کمپانی استفاده می کنم و فوق العاده راضی ام این راهنما رو ترجمه کردم و در اختیار شما میذارم.
نواع کیسه خواب :
پر ، یک انتخاب سنتی به جهت گرمای فوق العاده و اندازه کوچک است . مرغوبیت پر استفاده شده در کیسه خواب با عددی درصدی مشخص می شود مانند %80 که به عنوان مثال این عدد بیانگر 80 درصد کرک و 20 درصد پر است. هرچه میزان کرک بیشتر باشد جنس پر مرغوب تر است. عایق گرما بودن پر نیز با واحدی به نام CUIN مشخص می شود. که این عدد میزان ارتفاع 30 گرم پر را به واحد اینچ بیان می کند یا به عبارتی مقدار پف کردن یا باد شدن پر.
الیاف ، انتخابی خوب برای راحتی و گرما و مقاومت در برابر رطوبت هستند به علاوه اینکه برای شست وشو نیز مشکلی ندارد.این الیافهای ساخته بشر ، گرمای بدن را به طور یکنواخت در سرتاسر کیسه خواب توزیع می کنند. این الیاف در کیسه خواب در لایه های مختلف گذاشته می شوند تا این لایه بندی شما را در مقابل سرما محافظت کنند.
برای شستشوی کیسه خواب آنرا باید با دست یا در دمای 30 درجه سانتیگراد با ماشین بشویید و بدون استفاده از خشک کن ماشین ، کیسه خواب را در فضای باز قرار دهید تا خشک شود.

دمای کیسه خواب :
برای یکسان سازی اعداد اعلام شده برای کیسه خوابها توسط کمپانی ها در سال 2004 استاندار اروپایی آزمایش توان گرمایی کیسه خوابها ایجاد شد ، استاندارد اروپایی En13537.
اگرچه شرایط آزمایشگاهی این آزمون نمی تواند عین شرایط واقعی را ایجاد کند اما این استاندار شرایط یکسانی را برای همه آزمایشگاهها تعیین کرد و روشهای مختلف آزمایشگاهها را به شکلی واحد در آورد. البته راحتی کیسه خواب علاوه بر آن چیزی که برای کیسه خواب اعلام می شود به بسیاری از عوامل دیگر در زمان استفاده نیز مربوط می شود.
مفهوم اعداد مختلف اعلام شده برای یک کیسه خواب :

Maximum comfort temperature : حداکثر دمایی که یک مرد عادی بدون اینکه بشدت عرق کند در کیسه خواب می تواند بخوابد و در این حالت باید زیپ کیسه خواب کاملا باز باشد ، دستها بیرون کیسه خواب باشد و کلاه کیسه خواب نیز باز باشد.

Comfort temperature: دمایی که در آن یک زن عادی درون کیسه خواب تمامی شب را با آرامش بخوابد.

Lowest comfort: کمترین دمایی که یک مرد عادی در شب به مدت هشت ساعت درون کیسه خواب بخوابد بدون اینکه از خواب بیدار شود.

Extreme temperature: کمترین دمایی که کیسه خواب می تواند از یک زن عادی در مقابل از دست دادن دمای عمومی بدن محافظت کند. این حالت اجازه شش ساعت خواب غیر راحت را بدون اینکه دمای داخلی بدن تا مرحله خطرناک پایین بیاید به فرد میدهد.

زمانی که میخواهید کیسه خواب انتخاب کنید با توجه به شرایط و نوع فعالیتی که در نظر دارید انجام دهید به دمای راحت comfort توجه کنید. به هر حال احساس سرما و یا گرما برای بدن ما مطلوب نیست و توان جسمی ما را کاهش می دهد.

شرایط فیزیولوژی در ارتباط با سرما و گرما
سوخت و ساز: زمانی که شخص در خواب است 75 تا 100 وات گرما تولید می کند که این عدد به عواملی چون جنسیت ، سن ، وزن ، عادات و آمادگی جسمانی بستگی دارد.
وزن: افرادی که دارای اضافه وزن هستند سوخت و ساز کند تری دارند. این افراد بیش از مقدار مورد نیاز میخورند ولی در مقابل معمولا کوهنوردان در حین برنامه کمتر از میزان مورد نیاز کالری دریافت می کنند و افراد چاقی نیز نیستند. در ذکر این اعداد شرایط کوهنورد در نظر گرفته شده است زیرا افراد چاق مقاومت و محافظت بیشتری در مقابل سرما نسبت به افراد لاغر دارند.
سن: سوخت و ساز با سن کاملا در ارتباط است. افراد مسن عموما گرمای کمتری تولید می کنند و زودتر از جوانترها احساس سرما می کنند.
جنسیت: خانمها بیشتر از آقایان احساس سرما می کنند و اصطلاحا سرمایی ترند به همین دلیل دمای راحت برای خانمها 5 درجه بیشتر از دمای راحت آقایان است.
عادت ها: اکثر مردم در خانه هایی با سیستم گرمایش مرکزی زندگی می کنند. و در محل کار و ماشین هایشان سیستم گرمایشی دارند. این سبک زندگی توان بدن را در مقابل سرما و گرما کاهش می دهد.
تجربه: تجربه و آشنایی با شرایط خوابیدن در محلهای باز و طبیعت کارایی فرد را به مرور در راحت تر بودن در این شرایط افزایش می دهد. معمولا شخصی که برای اولین بار درون کیسه خواب می خوابد احساس ناراحتی و سرمای بیشتری می کند تا یک کوهنورد با تجربه در همان شرایط.
آمادگی جسمانی: در صورت داشتن ورزیدگی و آمادگی جسمانی خواب راحت تر و بدنی گرم تر خواهیم داشت. یک بدن خسته گرمای کمی تولید کرده و باعث می شود فرد خیلی زود احساس سرما کند.

چند توصیه سودمند :

به هنگام خرید کیسه خواب به نوع فعالیت ، دما و رطوبت ، اندازه و حجم کیسه خواب و وزن کیسه خواب توجه کنید و از افراد با تجربه تر کمک بگیرید. برای داشتن یک خواب راحت به این موارد نیز توجه کنید :
یک زیرانداز خوب بخرید تا علاوه بر اینکه بر روی آن احساس راحتی داشته باشید از سرمای زمین نیز مصون بمانید.
یک چادر خوب بخرید .یک چادر خوب شما را در مقابل هوای بد محافظت می کند. خوابیدن در شرایط باد و یا رطوبت به شدت از کارایی و گرمای کیسه خواب شما کم می کند.

خودتان را به لباسهای اضافی مجهز کنید. این لباسهای را در شرایط بسیار سرد و یا در طول شب بپوشید. در شرایط سرمای زیر صفر در صورت نیاز از کلاه ضد طوفان و اگر دارید کیسه بیواک ، نیز استفاده کنید.
درست و کامل بخورید در غیر اینصورت بدن گرمای کمتری تولید می کند و بدن در مقابل سرما حساس می شود. نوشیدن هم بسیار مهم است زیرا که کمبود آب بدن نیز موجب کاهش گرمای تولیدی در بدن میشود. از نوشیدنیهای الکلی به شدت پرهیز کنید. این نوشیدنیها به شما یک احساس گرمای موقت می دهند اما مدتی بعد شما احساس سرمای بیشتری نسبت به قبل خواهید کرد.
تجهیزات خود را خشک نگه دارید به خصوص کیسه خوابتان اگر پر باشد با خیس شدن بسیار ناکارآمد می شود. برای این منظور می توانید از روکشهای مخصوص ضد رطوبت استفاده کنید. در هر صورت در اولین فرصت کیسه خوابتان را در فضای باز خشک کنید ، به عنوان مثال در طول روز بر روی چادرتان پهن کنید. در صورت امکان هر از گاهی هوای تازه وارد چادرتان کنید تا هوای داخل چادر دم کرده و مرطوب نشود.

موارد اعلام شده برای درجه بندی اعداد کیسه خواب آنچیزیست که کمپانی فرینو برای کیسه خوابهاش ذکر میکنه اما اونطور که خودم دیدم تمامی مارکها به این گستردگی اعداد رو اعلام نمی کنند و بعضیها فقط Comfort رو بیان می کنند که در اصل ما هم طبق اونچیزی که در متن بود باید به همین عدد توجه کنیم تا ببینیم دمای راحت اون برای برنامه ای که ما میخوایم بریم مناسب است یا خیر. در ضمن این اعداد ذکر شده کیسه خوابها برای خوابیدن با لباس لایه اول هستش و با پوشیدن لباس بیشتر همونطور که تو متن هم بود میشه به دمای بیشتری رسید به خصوص استفاده از کلاه ضد طوفان و کت پر اگه خیلی سرد بود تویه زمستون . نکته آخر هم اینکه ما حداقل به 2 تا کیسه خواب نیاز داریم. یکی برای فصل گرم که اصطلاحا بهش 3 فصل میگن در حالی که عموما برای تابستان و اوایل پاییز مناسبه و دارای حجم و وزن و قیمت کمتریه و دومین کیسه خواب برای اواخر پاییز تا اواسط بهار که هم گرم تر ، سنگین تر و البته گران تر که انتخاب دومیه حساس تر هستش.

حتی برای نوزادان هم کیسه خواب تو بازار هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%20%20%D8%B3%D8%A8%D8%B2%20%D9%88%D8%B5%D9%88%D8% B1%D8%AA%DB%8C.jpg

narges.
13-01-2011, 00:31
بعضی از این کیسه خوابها چقدر ترسناک هستن، من که از دیدن یکی دوتاش وحشت کردم.............................

shabe.saket
13-01-2011, 01:25
به به ببین چیو از یاد بردیم این همه پست زدیم. اصل کاریو...

دوربین عکاسی

کسی که توی طبیعت گردی با خودش دوربین عکاسی نمیبره همون بهتر که نره.
لذت سفر به اینه که بعد از برگشتن عکس ها رو نیگاه کنی بگی وای عجب منظره ای...

سه پایه کوچیک جیبی

اینو حتما بردارین.
بعضی وقتا میشه که میخواین دوربین و روی تخته سنگی یا جایی بزارین.
در ضمن این که بعد از برگشت از سفر وقتی عکس ها رو نیگاه میکنین، اصلا جالب نیست که خودتون همش پشت دوربین باشین و نقش عکاس رو بازی کنین. با سه پایه کوچیک و تنظیم دوربین روی Time میتونین دسته جمعی تکمیلی عکس بگیرین:46:.
رم دوربین و همیشه قبل از سفر خالی کنین.

باطری اضافه یادتون نره. 3-4 تایی داشته باشین با خودتون. ممکنه باطری چراغ قوه تون یهو تموم یا دی شارژ بشه. اون وقت جرات نمیکنین نصف شبی از چادرتون بیاین بیرون و برین دسشویی:31:.

steps
13-01-2011, 01:59
مهم ترین وسیله ای که تو هر سفری به درد میخوره

سال قبل تازه رنو خریده بودم و قرار شد با دوستان بریم شمال 4نفر بودیم و 4تا قلیون با خودمون می بردیم نکته جالب اینه که ماشین لاستیک زاپاس نداشت

Amir Hossein
13-01-2011, 02:27
سلام
ما سالی 4-5 بار میزنیم بیرون
ولی اگه عین ما با موتور میرین چند تا چیزو یادتون نره
چسب دوقولو: برای سوراخ شدن باک

شمع اضافی:اگه شمع بسوزه باید جونت دراد:31:

بنزین اضافی:اومدیو دیدی باک سوراخ بوده همه بنزین رفته

انتظار داری واسه بنزین چه عکسی بذارم

حالا چون گناه داری میذارم

ل
لاستیک تویی اضافه:شاید لاستیک ترکید
عکس پیدا نکردم:31:
و از این پنچر گیری های سریع العمل:یه چسب های جالبی هست که اگه لاستیک پنچر شه تو چند ثانیه میشه پنچر گیری کرد
واسه اینم عکس پیدا نکردم

Steps-Rap
13-01-2011, 13:32
زدی به خال

خازن برا چی؟تولید جرقه و آتیش و فلان ؟

سوالتو جدی پرسیدی؟

alil1369
13-01-2011, 14:36
سلام منم یه سوال دارم
یادمه یه پک هایی بودن اندازه کف دست که توش یه مایع ژل مانند بود و یه تیکه فلز شبیه سکه که گرما تولید میکرد !!!!
کافی بود قبلش تو اب جوش میجوشوندیش و میزاشتی تو کیفت و هرجا که دستت سرد میشد اون فلزو تا میکردی و بسته ه شروع میشد به گرم شدن !!
حالا کسی میدونه اسمش چیه ! کجا میفروشن و ................
خیلی بهش نیاز دارم !
مرسی

Royce
13-01-2011, 15:27
سوالتو جدی پرسیدی؟

آره والا. یعنی من حق ندارم بپرسم خازن توی مسافرت به چه دردی میخوره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HASHEM289
13-01-2011, 15:51
سلام به دوستان عزیز
من اگه ماشین نداشته باشم عمرا مسافرت نمیرم .
تجهیزات سفرم :
1- پول زیاد

Spiffy
13-01-2011, 16:22
مسافرت میری که یه چن روزی از دست این زندگی ماشینی خلاص شی اونوخ پی اس پی میبری؟
ای بابا...

Spiffy
13-01-2011, 16:33
آقا این خازن واسه چیه آخه؟

Переклад не
13-01-2011, 17:09
سلام
از خودم بگم
مسافرت که میریم مثلا یه جایی که کوه و سنگ و جنگله مثله قعله ی بابک خودمون که میتونین یه سرچی کنین تو گوگل که اگه این تابستونو برین اونطرفا جا واسه سوزن انداختن نیست از دست مسافرا و گردشگرا

خب بریم سراغ خودم:دی
اینایی که من میگم به علاوه ی تجهیزاتیه که دوستان گفتن:دی

تفنگ بادی یا ساچمه ای شکاری
من یکی از اینا دارم حال میده واسه دور هم بودن و نشونه زدن:
تفنگ بادی kral magnum کالیبر 5.5
بردشم بیش از صد متره

خب مهترین چیزی که من با خودم میبرم وسیله ی تولید انفجار مثله بمب و ترقه و از این چیزست و چنتام دست ساز که شبا صداش تا چند کیلومتر اونطرفتر هیچ حیوون وحشی رو نمیتونی پیدا کنی مخصوصا که قلع بابک خرس قهوه ای پره!
از این ترپیلام پیدا کردین چیزه خفنیه صداش وحشتناکه

لباساتون گرمی و سردیشو که میدونین ولی من حتما 12 جیبو ماله کوهنوردی و اینچیزا میپوشم با یه گرم کن ورزشی یا کاپشن ورزشی و یه کلاه پهن وسترن و با یه عینک آفتابی

تبر و خنچر و بلاشک چاگوهای مسافرتی 12 کاره که من از ایناشو دارم:

منتقل و سماور ذغالی که نبریم نمیشه:

چادر و تجهیزات خواب و غیره هم که دوستان گفتن

سعی کنین تنها نرین یه دوسه خونواده ای برین .ما اکثرا 15 خونواده جمع میشین تقسیم هزینه میکنیم و تقسیم کار و میریم مسافرت (البته باید هر خونواده واسه خودش این تجهیزاتو داشته باشه)
آتیش هم که لازمه .ما یه کنده ی بزرگ پیدا میکنیم و شب تا صبح کنارش از گرماش واسه دم کردن چایی و کباب و اینا استفاده میکنیم

سعی کنید سوسیس و کالباس اصلا نبرید و نخورید که باعث سستی یا سردرد میشه
بهترین کباب کباب ماهیه
اطراف قلع بابک و جنگلای ارسباران تنها نرید که خطرناکه .خرس قهوه ای و شیر کوهیی مخصوصا گربه ی وحشی فراوانی داره که شبا زوزه و فریاد میکشن و انفجار واسه این چیزا لازمه
بهتره یکی از دوستانتون پاترولی وانتی چیزی داشته باشه که لوازم اضافی رو اونجا بذارید(خونواده ای که با دوماشین اومدن مثلا که یکیشم وانته)
ما 15خونواده ای 17 تا ماشین با خودمون میبریم که دوتاش واسه همین کاراس و واسه آووردن آب و این چیزا

اتمام عریضه

Steps-Rap
13-01-2011, 19:44
آره والا. یعنی من حق ندارم بپرسم خازن توی مسافرت به چه دردی میخوره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا به پست من نیگاه کنید..مگه اون یکی چیزای دیگه که گفتم اصلا به درد سفر میخوره ؟؟؟ اینارو خواستم فقط شوخی کنم گفتم...مثلا سس تک نفره یا کلاه بوقی یا مربای بهار نارنج واسه سفره :31:؟؟؟
حالا شما فقط به خازنش گیر دادید؟:31:

mortezaon
13-01-2011, 20:26
البته از خازن هم میشه به عنوان شوکر استفاده کرد
کافیه یه بار یه خازن را با آداپتور شارژ گنید و بعد دو سرش را به بدن یه بنده خدایی بزنید
قشنگ 2 متر می پره هوا
البته خازن های بزرگتر خیلی خطرناک هستند و ممکنه با عث آسیب به بدن شخص بشن

.

alil1369
13-01-2011, 21:36
سلام منم یه سوال دارم
یادمه یه پک هایی بودن اندازه کف دست که توش یه مایع ژل مانند بود و یه تیکه فلز شبیه سکه که گرما تولید میکرد !!!!
کافی بود قبلش تو اب جوش میجوشوندیش و میزاشتی تو کیفت و هرجا که دستت سرد میشد اون فلزو تا میکردی و بسته ه شروع میشد به گرم شدن !!
حالا کسی میدونه اسمش چیه ! کجا میفروشن و ................
خیلی بهش نیاز دارم !
مرسی

یه چندتا عکس پیدا کردم !!!!
کی میدونه از اینا کجا پیدا میشه !!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d_hot_pack.jpg

---------- Post added at 09:36 PM ---------- Previous post was at 09:32 PM ----------

Manager_66
13-01-2011, 22:46
بچه که بودیم از اینا مد شده بود تازه میبردیم مدرسه . اون موقع بهش میگفتن آتروپات الان رو نمیدونم .

alil1369
14-01-2011, 02:45
بچه که بودیم از اینا مد شده بود تازه میبردیم مدرسه . اون موقع بهش میگفتن آتروپات الان رو نمیدونم .
اره منم بچه بودم داشتم !! یادش بخیر !! ایول اسمش یادت بود !!
حالا الان نمیدونی هست یا نه کجا میشه دنبالش گشت

Manager_66
14-01-2011, 10:31
اره منم بچه بودم داشتم !! یادش بخیر !! ایول اسمش یادت بود !!
حالا الان نمیدونی هست یا نه کجا میشه دنبالش گشت

من اون موقع از داروخانه گرفتم البته لوازم ورزشي ها هم داشتند چون براي كوهنوردي زياد ميبردن . احتمالا هنوز هم اين دو مكان داشته باشنش. :10:

alil1369
14-01-2011, 17:00
خیلی بدرد میخوره برای هوای سرد که دستت یخ کرده و بعد برف بازی !!
یکی دو تا تو کیفت باشه بد نیست !!
بدرد سفر هم میخوره !!
یا شب تو تخت ..............

alil1369
16-01-2011, 13:50
دیروز کل ولیعصر و پایین جمهوری تو بورس لوازم پزشکی فروشی هارو گشتم هیچ کی نداشت !!!

حالا کسی تا حالا ندیده جایی برای فروش داشته باشه !!!

narges.
16-01-2011, 15:27
یک چیز دیگه که فکر میکنم توی سفر بودنش خیلی لازمه، اخلاق خوبه. اینکه تااونجایی که ممکنه از خودمون انعطاف نشون بدیم و سخت نگیریم. ما هرچقدر هم بخوایم مجهز به سفر بریم ممکنه کسری زیاد پیش بیاد، اما اگه سخت نگیریم میتونیم از سفرمون لذت ببریم. همه دوست دارن همسفریه خوبی داشته باشن، ما سعی کنیم همسفری خوب و مهربونی باشیم.................:46:

narges.
16-01-2011, 15:33
اگه توی هر زمینه ای اصطلاحا بدقلق هستید خودتون از قبل به فکر باشید، مثلا من یکمقدار بدغذا هستم ولی برای اینکه بهانه گیری نکنم همیشه خوردنیهایی رو همراه خودم میبرم که نخوام توی جمع ایجاد مشکل کنم. دیگران وظیفه ندارن همه ی مشکلات احتمالی رو پیش بینی کنن، پس حتی زمانی که مهمان دیگران هستیم خودمون هم تدابیری را اندیشیده باشیم..........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mortezaon
16-01-2011, 16:32
ژنراتور هاي خورشيدي قابل حمل سيستم هاي توليد كننده انرژي برق 220 ولت توسط خورشيد با قدرت هاي 1000 و 1500 وات خروجی
با داراي باطري هاي 100 Ah داخلي بدون نياز به نگهداري
دارای 4 خروجی 220 ولت جهت اتصال وسایل روشنایی ، تلوزیون های LCD انواع شارژرهای موبایل ، لپ تاپ ، انواع ابزار کار مانند دریل ،
قابلیت استفاده آنلاین در روز و ذخیره سازی همزمان با 50% کاربری جهت بهره برداری در شب
جهت استفاده در اردو هاي تفريحي ، تحقيقاتي ، نظامي ،

mortezaon
16-01-2011, 16:53
انواع چراغهای الکلی - نفتی و گازی مخصوص سفر
در که در بازار موجوده

mortezaon
16-01-2011, 17:18
لوازم ضروری
زیر انداز
عرض 50 به طول 200 - قطر فوم 0.5

ضد آب

کیف کمکهای اولیه

کاور فلاسک

ظروف مخصوص پیک نیک و کوه

mortezaon
16-01-2011, 17:34
اما از جی پی اس های معروف شرکت گارمین
مدل های موجود در بازار ایران

موقعیت یاب بسیار دقیق دستی
مناسب برای تمام طبیعت گردان
دارای صفحه نمایش رنگی
محصول کشور امریک

موقیعت یاب بسیار دقیق دستی
مناسب برای کوهنوردان و طبیعت گردان
دارای ارتفاع سنج و ...
محصول کشور امریکا

این مدل اولین مدل در سری 60 می باشد که دارای صفحه بزرگ و کارکرد آسان است.

نمایش موقعیت (طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع)
نمایش سرعت
محاسبه مسافت طی شده و سرعت متوسط
دارای موقعیت شهرهای جهان و ایران
حافظه داخلی 1 مگا بایت
حافظه 500 نقطه
حافظه 50 مسیر (10000 نقطه) قابل بازگشت
ثبت مسیر پیموده شده
قابلیت تنظیم نحوه ثبت مسیر
قابلیت نقطه برداری و ثبت نقاط با نام و نشان با فشار یک دکمه
دارای قطب نمای ماهواره ای
راهنمایی به نقطه با طول و عرض جغرافیایی وارد شده
محاسبه فاصله باقی مانده و زمان لازم برای رسیدن به نقطه مورد نظر
دارای چراغ صفحه چهار حالته برای دید در شب با قابلیت تنظیم زمانی
ررزولوشن 240×160 پیکسل
عمر باتری 28 ساعت
نمایش ساعت محلی کشور با دقت یک میکرو ثانیه
زمان طلوع و غروب خورشید و ماه در هر محل
نمایش شارژ باتری
دارای خروجی TEXT و NMEA با پورت سریال و USB
محاسبه مساحت
ماشین حساب
تقویم
بازی و سرگرمی
محاسبه بهترین زمان شکار و ماهیگیری
دارای آلارم نقطه
زنگ بیداری
قابلیت اتصال انتن خارجی
ضد اب
لوازم جانبی :
- بند دست
- کابل اتصال به کامپیوتر(اصلی)
- راهنمای انگلیسی
- Map Source
لوازم آپشنال:
- CD نرم افزار
- آنتن خارجی مغناطیسی
- DVD آموزش تصویری
- کیف حمل

این مدل آخرین مدل سری 60 است که تکمیل ترین GPS با گیرنده های فوق حساس برای نقشه برداری و یا هر فعالیت دیگر است.

همه امکانات GPS 60 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]:_GPS_60_)
دارای نقشه ایران و جهان
حافظه 1000 نقطه
حافظه داخلی 24 مگا بایت
کارت حافظه 256 مگا بایت برای قرار دادن نقشه با جزئیات
صفحه رنگی
ررزولوشن 240×160 پیکسل
عمر باتری 18 ساعت
ایجاد نقطه و مسیر در امتداد دلخواه
گیرنده های فوق حساس
قطب نمای ماهواره ای و مغناطیسی
ارتفاع سنج ماهواره ای و بارومتریک
فشار سنج هوا
نمایش سرعت عمودی
نمایش پروفایل ارتفاع و فشار بر حسب زمان و مکان
ایجاد مسیر پیشرفته
ضد اب
لوازم جانبی :
- بند دست
- راهنمای انگلیسی
- Map Source
لوازم آپشنال:
- CD نرم افزار
- نقشه کامل تهران و راههای کشور
- آنتن خارجی مغناطیسی
- DVD آموزش تصویری
- کیف حمل
- فندکی خودرو

این مدل جدید ترین و آخرین مدل سری Etrex می باشد که دارای گیرنده های فوق حساسیست که آن را مناسب مناطق جنگلی و دره ها می نماید.

همه امکانات vista

حافظه داخلی 24 مگا بایت
کارت حافظه 1 گیگا بایت
حافظه 1000 نقطه
رزولوشن بالاتر از 220×176 پیکسل
عمر باتری 25 ساعت
مصرف باتری فوق العاده کم
صفحه رنگی ضد بازتاب نور
دارای آلارم نقطه
دارای آلارم مسیر
زنگ بیداری
ایجاد مسیر پیشرفته (کوتاهترین یا سریعترین مسیر)
خروجی USB
گیرنده های فوق العاده قوی srif III
خطای 3 متر
آنتن دهی در زیر سقف
ضد اب
لوازم جانبی :
- بند دست
- راهنمای انگلیسی
- نگهدارنده دوچرخه
Map Source
لوازم آپشنال:
- CD نرم افزار
- فندکی خودرو
- کیف حمل

جی پی اس دستی گارمین مدل GARMIN COLORADO 300 با صفحه نمایش رنگی با کلید گردان با دقت 400×240 پیکسل و 256 رنگ ، امکان نمایش نقشه بصورت سه بعدی را برای 100 مسیر هر کدام با 1000 نقطه را ایجاد می کند . این دستگاه دارای بازی های متنوع ، جدول جزر و مد و طللوع و غروب خورشید ، سیستم تبادل اطلاعات بی سیم و منوی هواشناسی است و طبق استاندارد IPX7 ضد آب می باشد.

ابعاد
6*13.9*3.5 سانتیمتر

نوع باطری
2 عدد باطری AA

عمر باطری
15 ساعت

تعداد ثبت نقاط(Waypoints)
1000 نقطه

تعداد ثبت مسیرها(Route)
50 مسیر

تعداد ثبت ردپا(Track)
20 خط سیر

دیگر امکانات
نمایش طول و عرض جغرافیایی
نمایش ارتفاع از سطح دریا
نمایش سرعت
نمایش فاصله
صفحه نمایش رنگی با کلید گردان با دقت 400×240 پیکسل و 256 رنگ

ارتفاع سنج بارومتریک
قطب نمای الکترونیکی
محاسبه مساحت
امکان استفاده از کارت Micro SD بصورت حافظه خارجی
امکان ارسال دیتا در دستگاه مشابه بصورت Wireless
دارای نقشه جهان
نمایش نقشه بصورت سه بعدی
بازی های متنوع
جدول جزر و مد و طللوع و غروب خورشید
ضد آب طبق استاندارد IPX7
منوی هواشناسی 384 مگابایت حافظه نقشه

نمایش موقعیت (طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع)
خطای زیر 3 متر
نمایش سرعت
محاسبه مسافت طی شده و سرعت متوسط
ثبت مسیر پیموده شده
قابلیت تنظیم نحوه ثبت مسیر
قابلیت نقطه برداری و ثبت نقاط با نام و نشان گرافیکی مخصوص
حافظه 500 نقطه
دارای قطب نمای ماهواره ای
راهنمایی به نقطه با طول و عرض جغرافیایی وارد شده
محاسبه فاصله باقی مانده تا نقطه مورد نظر
چراغ صفحه برای دید در شب قابل تنظیم زمانی
رزولوشن 128×64 پیکسل
عمر باتری 22 ساعت
نمایش ساعت محلی کشور با دقت یک میکرو ثانیه
محاسبه زمان طلوع و غروب خورشید در محل
نمایش شارژ باتری
ضد اب
دارای خروجی TEXT و NMEA با پورت سریال
لوازم جانبی :
- بند دست
- راهنمای انگلیسی
- CD Map Source

لوازم آپشنال:

- کابل اتصال به کامپیوتر
- دفترچه راهنمای فارسی
- کیف حمل

.

Amir Hossein
17-01-2011, 01:27
سلام
این gps ها چنده

mortezaon
17-01-2011, 10:14
سلام
این gps ها چنده
بسته به مدلشون از 250 تا 700 تو بازار هست

.

Amir Hossein
17-01-2011, 23:24
اتصالش پولیه ینی اگه بخواد نقشرو نشود بده باید جایی پول بریزی یا چیز دیگه ای.....

mortezaon
18-01-2011, 09:01
اتصالش پولیه ینی اگه بخواد نقشرو نشود بده باید جایی پول بریزی یا چیز دیگه ای.....
برای سال اول نه
ولی برای سال دوم به بعد باید شارژ بشه که هزینش ناچیزه

.

Spiffy
18-01-2011, 09:08
برای سال اول نه
ولی برای سال دوم به بعد باید شارژ بشه که هزینش ناچیزه
آخه مگه تو ایران هم به خوبی کار میکنه؟

mortezaon
18-01-2011, 09:16
بله
نمایندگی هم داره
خیلی از مهندسین عمران
مهندسین نقشه بردار
کارشناس های خاک معدن و .... ازش استفاده می کنند

.

farzin1986
18-01-2011, 09:46
درود دوستان..
سیگنال های GPS از طریق ماهواره هایی که در فضا هستند ارسال میشه..
و شما حداقل باید از 3 ماهواره سیگنال بگیری تا بتونی به قفل ماهواره ای برسید و هر چه تعداد ماهواره ها بیشتر باشه با سیگنال بیشتر دقت موقعیت یابی و ارتفاع سنجی افزایش پیدا میکنه..
من با موبایلم 2 سال هست که از GPS استفاده میکنم..
علاوه بر چند نرم افزار دیگه از GARMIN که اولین نرم افزر رو هم برای انواع موبایل طراحی کرد چون همیشه اولین هست..
من فقط نقشه های جدید رو با نقشه های قدیمیش تعویض میکنم زمانی که نقشه جدیدتری پیدا کنم..
بدون هیچ هزینه ای البته چون ما تو ایرانیم و مجبوریم به استفاده از کرک و انواع کی جن هایی که هم نرم افزار و هم نقشه ها رو برای گارمین ریجیستر میکنه..
من GPS موبایلم رو با یکی از اینا:
که مال یکی از کارشناس های اداره محیط زیست بود مقایسه کردم..
فقط gps موبایل از 1 تا 20 دقیقه متفاوته زمان رسیدن به قفل که البته با استفاده از A-GPS به 10 ثانیه کاهش پیدا میکنه. در محیط های نامناسب مثلا دره هاو جنگل های انبوه دقت کمتری داره ولی در کل کار من رو خیلی راه میندازه مخصوصا طی 8 ماه اخیر که خیلی نقشه های خوبی برای دیگر نرم افزار های مکانیابی که از GPS گوشی استفاده میکنن ارائه شده..:20:

farzanehpaksima
17-01-2012, 19:47
اگه جاهای آسیایی میرید مث چین حتماً نون و ماست چکیده ببرید |:

Переклад не
17-01-2012, 21:04
اگه جاهای آسیایی میرید مث چین حتماً نون و ماست چکیده ببرید |:

واسه چی؟.............

Max.Pain
19-01-2012, 13:05
واسه چی؟.............

چون غذاهاشون رو اکثرا نمیتونید بخورید !

مثلا سوسک و موش و ..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Переклад не
19-01-2012, 15:06
تنها ما نیستیم که از این غذا ها متنفریم بلکه افرار کثیری از تغذیه ی چینی و ژاپنی ها بدشون میاد
برای هر کشور رستوران و غدای محلی مخصوص خودشو دارن با مراجعه به رستورانش میتونی هر غذای ایرانی که خواستی بخوری لازمم نیست با خودت ماست ببری و ماست کپک زده بخوری

saeediranzad
14-07-2012, 02:38
سلام
یا من بلد نیستم از بخش جستجوی فوروم استفاده کنم یا خودش ایراد داره.
من میخواهم یه کوله پشتی بخرم. یه رهنمایی کامل و جامع میخواهم که انواعش را بگه، همراه با قیمت و برندهای موجود در ایران.
سایت یا فایل یا پست؛ هر کدوم باشه خوبه. ممنون.

farzanehpaksima
04-05-2013, 10:27
در عرض 7 ساعت ماست چکیده کپک نمیزنه .. در ضمن پکن فقط یه رستوران ایرانی داره اونم هر چی به لیدرت التماس کنی ببره میگه نفری 50 دلار پیاده شید هزینه ایاب ذهاب

Ezel
04-05-2013, 11:00
سلام
یا من بلد نیستم از بخش جستجوی فوروم استفاده کنم یا خودش ایراد داره.
من میخواهم یه کوله پشتی بخرم. یه رهنمایی کامل و جامع میخواهم که انواعش را بگه، همراه با قیمت و برندهای موجود در ایران.
سایت یا فایل یا پست؛ هر کدوم باشه خوبه. ممنون.

سلام

شما یه تاپیک در انجمن متفرقه بزنید با همین نامی که سرچ کردین ، یعنی راهنمایی برای خرید کوله پشتی :n16:

Milad4171
29-06-2014, 12:02
بعد از حدوداً یک سال تاپیک رو بالا میآرم . :n02:

فکر کنم الان فصل خوبی باشه واسه سفر به مناطق معتدل شمالی و تقریباً سردسیری ( که در این فصل هوای نسبتاً خوبی دارن )

سوال من در رابطه با چادر مسافرتی هست !

دوستان ، چادر مسافرتی برای یک نفر ( همون دو نفره ) چی خوبه که بشه راحت باز و بسته اش کرد.

چادر قبلی که داشتم هم بزرگ بود ( 6 نفره ) ، هم باز بسته کردن بسیار خسته کننده و زمان بر بود.

من دنبال یک چادری هستم که بشه راحت باز و بسته اش کرد ( مخصوصا برای چادر های تک نفره ، که نیاز به کمک هم نداشته باشه )

ملا نصرالدین
12-07-2014, 21:16
سلام
امیدوارم پاسخ این پرسشم رو زود بگیرم
فردا از تهران عازم گرمسار هستم.احتمالا هم تا بعد از ظهر انجا کار اداری دارم.با وجود هوای گرم و ماه رمضان (که نمیشه هر غذایی رو خورد) شما برای غذای توی راهی چه چیزی را پیشنهاد میکنید

من خودم نظرم به تن ماهی هست.که تن ماهی را در خانه بجوشانم و با خودم به همان صورت کنسرو ببرم .نان هم ببرم و انجا استفاده کنم.
ولی اگر تن ماهی را بجوشانم و ببرم توی گرما فاسد نمیشود؟
شما چه غذایی پیشنهاد میدهید؟

Atghia
12-07-2014, 22:13
سلام
فردا از تهران عازم گرمسار هستم.احتمالا هم تا بعد از ظهر انجا کار اداری دارم.با وجود هوای گرم و ماه رمضان (که نمیشه هر غذایی رو خورد) شما برای غذای توی راهی چه چیزی را پیشنهاد میکنید

من خودم نظرم به تن ماهی هست.که تن ماهی را در خانه بجوشانم و با خودم به همان صورت کنسرو ببرم .نان هم ببرم و انجا استفاده کنم.

هرغذایی ببرید احتمال فاسد شدنش بخاطر گرمای هوا خیلی زیاده من پیشنهادم اینه که نون و پنیر ببرید! و حتی گوجه فرنگی یا خیار رو هم داخل ساندویچ خورد شده نگذارید خیلی بد میشه...داخل ظرف جدا با خودتون ببرید
:n16:

A M ! N
12-07-2014, 22:29
سلام

سلام.

بنده هم اگه جای شما بودم قطعن کنسرو ماهی استفاده میکردم.

کنسرو ماهی جز بهترین غذاهای مخصوص سفره. به دلیل اینکه ماندگاری خوبی داره. کلن مهم ترین ویژگی غذاهای کنسرو شده (Conserve) ماندگاری بالاشون است.

کنسرو رو هم حتمن به مدت 20 دقیقه بجوشانید تا سم میکروب کلستریدیوم بوتولینوم (مسمومیت بوتولیسم) از بین بره.

اما شما این کار رو بهتره درست قبل از مصرف انجام بدین. چون اگر بازه ی زمانی ای که شما این رو می جوشونید و استفاده میکنید زیاد بشه، ممکنه دوباره کنسرو فاسد بشه.

یادتون نره که بوتولیسم یه بیماری مرگباره. بنابراین به بهداشت و سلامت و تاریخ انقضای کنسرو حین خرید توجه داشته باشید.

هرغذایی ببرید احتمال فاسد شدنش بخاطر گرمای هوا خیلی زیاده من پیشنهادم اینه که نون و پنیر ببرید! و حتی گوجه فرنگی یا خیار رو هم داخل ساندویچ خورد شده نگذارید خیلی بد میشه...داخل ظرف جدا با خودتون ببرید
:n16:

منم کاملن موافقم ، مطمئن ترین غذاست ، البته خب همه کس شاید دوست نداشته باشه. خیار و گوجه و نون خیلی عالیه. ولی بهتره بشویید ولی خورد نکنید و هنگام مصرف خوردشون کنید تا ماندگاریش بیشتر بشه.

ESMAILMOGHIMI
25-08-2014, 17:34
سلام
با تشکر از مطالب خوب شما خواستم اگه میتونید یه شماره تلفن از فروشگاه هایی که این فندک رو میفروشن بهم بدید تا من که در شهرستانم هم بتمونم با پیگیری بخرمش
ممنون

[QUOTE=ALt3rnA;5619839]فندک : باید فندکی که میگیرید ضد رطوبت و باد باشه
من از فندک زیر استفاده میکنم :
Zippo Outdoor
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمتش حدودا 20 تومن هست تو ایرانم پیدا میشه . ضد باد هم هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-10-2014, 19:07
سلام دوستان
کپسول گاز این اجاق پیک نیکها تو ایران هست ؟
اگه هست چنده ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gas

ملا نصرالدین
23-10-2014, 20:23
بله اینجا هست
سوپر مارکت ها هم دارند
قیمتش 2000 تومان هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2014, 08:50
سلام دوستان
استفاده از چادر در مسافرت و پیک نیک و کوه و سیزده بدر و اینها ممنوعیتی نداره الان ؟
یادمه چند سال پیش رفتیم دربند , چادر زدن ممنوع بود و وقتی پرسیدیم چرا به مردم میگند چادر نزنند گفتند:
بعضیها کارهای ممنوع و غیر اخلاقی انجام میدند توی چادرها مثل مشروب خوری و استفاده از مواد مخدر و کارهای جن سی .
گفتند اینها اومدند برای چند ساعت استفاده از طبیعت . دلیلی نداره چادر بزنند و برند توی چادر و درش رو ببندند

ملا نصرالدین
25-10-2014, 09:48
تفرج گاه های داخل و اطراف شهر ممنوع هست.که شامل کوه و پارک و.. میشود
ولی مثلا اگر بخواهید بروید دماوند یا کلا جاهایی که خارج از محدوده شهر باشه ممنوعیتی نداره

shamabady
18-07-2015, 09:27
دوستان میخوام چادر بگیرم
به نظرتون از این فنری ها که خیلی طرفدار داره بگیرم یا از این عصایی ها مثل چادر کیت؟
دوام عصایی ها چطوره ؟ زود خراب نمیشن؟

tnt4com
04-11-2015, 15:20
دیروز کل ولیعصر و پایین جمهوری تو بورس لوازم پزشکی فروشی هارو گشتم هیچ کی نداشت !!!

حالا کسی تا حالا ندیده جایی برای فروش داشته باشه !!!

اینجا یک سری بزن
atroopat.com