PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : {آموزش} باز کردن و جداسازی قسمت های مختلف Xbox360 Controller & PS3 DS3 Controller

shab_2008
28-10-2010, 17:29
به نام خدا

با عرض سلام خدمت بر و بچ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه چند وقتیه که توی تاپیک دو کنسول XBOX 360 و PS3 میینیم که کاربرا سوال میکنن که دسته با فلان دکمش یا آنالوگش مشکل داره و حالا باید چیکار کنم و ...

من در این تاپیک قصد آموزش دادن تعمیر دکمه یا آنالوگ شکسته شده را ندارم ولی آموزش باز کردن کامل دسته رو مو به مو همراه تصویر قصد دارم توضیح بدم تا اگه دسته کنسولتون مشکلی پیدا کرده بود (تاکید میکنم که شما خودتون نمیتونید دکمه و آنالوگ شکسته رو تعمیر کنید!) از جمله کثیف شدن و جرم گرفتن دکمه و آنالوگ خودتون بتونین به راحتی اونها رو تمیز کنید! ( خودم نفهمیدم چی گفتم!)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(قبل از آموزش این نکته رو هم اضافه کنم که من خودم این باز کردن و جدا سازی و ... رو انجام ندادم :31: بلکه این آموزش مربوط به یک سایت هست که من ترجمش کردم و منبع رو هم که در آخر پست میتونین مشاهده کنید!)

اما بریم برای آموزش ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آموزش باز کردن و جداسازی XBOX 360 Controller

ابتدا باز کردن و جدا سازی برد XBOX 360 Controller یا همون دسته خودمون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از قاب را قصد دارم توضیح بدم که دارای 8 مرحله به صورت زیر میباشد :

مرحل اول :

ابتدا مانند تصویر درب باتری را باز کرده و باتری رو از قاب دسته جدا کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرحله دوم :

با استفاده از یک انبرک بار کدی رو که در روی برد مشاهد میکنید رو به آرامی از محل خود جدا کنید. در زیر این بارکد همانطور که مشاهده میکنید که پیچ قرار گرفته است.

مرحله سوم :

در این مرحله همانطور که تصویر هم مشخص شده هفت پیچ بر روی قاب دسته وجود دارد. این پیچ ها از نوع 9.3mm T8 میباشند که شما باید همه آنها رو با پیچ گوشتی مخصوص این پیچ ها باز کنید.

مرحله چهارم :

مطابق عکس یک Spudger (یا هر وسیله ای که سطح صاف نوک تیزی داشته باشه) رو بین دو لبه قاب دسته قرار داده و به آرامی با حرکت دادن Spudger به سمت بالا و پایین سعی به جدا سازی دو لبه قاب از هم کنید. این کار رو در دور تا دور قاب دسته انجام دهید.

مرحله پنجم :

حال طبق عکس Spudger رو بین دولبه قاب در نزدیکی Headphone Jack دسته قرار داده و به سمت بالا فشار دهید تا دو لبه قاب از همه جدا شوند. ( این کار رو با دقت و به آرامی انجام دهید)

مرحله ششم :

حال نوبت به جدا سازی کامل دو قسمت قاب از هم رسیده! برای این منظور انگشت شست یکی از دستان خود رو بر روی جای باتری و شست دست دیگرتان را بر روی Headphone Jack قرار داده و به آرامی قسمت بالایی قاب ( همونجایی که جای باتری قرار دارد ) رو از قسمت پایینی جدا کنید.

مرحله هفتم :

الان درب بالایی قاب جدا شده و حالا همانوطر که در عکس میبینید باید Vibration Motors رو از برد جدا کنیم.

برای این کار با استفاده از Spudger ( سعی کنید از قسمت نوک تیز استفاده نکنید و از قسمتی که سطح صاف و پهن تری دارد استفاده کنید) به آرامی سعی کنید کابل Vibration Motors رو از سوکتی که بر روی برد قرار دارد جدا کنید. برای این منظور Spudger رو طبق عکس به زیر اتصال سوکت و کابل برده و و Spudger را به سمت با فشار داده تا کابل از سوکت جدا شود. این کار رو برای Vibration Motor دیگر تکرار کنید.

مرحله هشتم :

اما مرحله آخر خارج کردن برد از قاب میباشد که طبق تصویر یکی از دستانتان رو بر وری قاب و با دست دیگر برد رو گرفته و به آرامی برد رو از روی دسته بلند و از قاب خارج میکنید.

__________________________________________________ _______________________
__________________________________________________ _______________________

خوب تا اینجا با نحوه باز کردن قاب دسته و خارج کردن برد اون آشنا شدین حالا میریم سره ریزه کاریا !!!:31:

این قسمت هایی که در ادامه میخوام توضیح بدم خیلی راحته و شای شما بگید که اصلا نیاز به آموزش هم نداشت و هر ننه قمری رو که بگی میتونه این کار هارو بکنه!!:31: ولی خوب برای آشنایی یه سری از دوستان این قسمت هارو هم به آموزش اضافه کردم تا شاید براشون جالب باشه!

خارج کردن کاور آنالوگ ها :

برای اینکه شما عیب یابی کنید که آنالوگ دستتون شکسته یا مشکل دیگری داره ابتدا باید پوشش پلاستیکی آنالوگ هارو جدا کنید. برای این منظور پس از 8 مرحله باز کردن قاب دسته و ... برد دسته رو مانند تصویر در یکی از دستانتون محکم بگیرید و پوشش پلاستیکی آنالوگ رو به سمت خودتون بکشید تا از روی آنالوگ جدا شود

سپس اگر دیدید جرمی یا ... موجب اختلال در حرکت آنالوگ شده با استفاده از پنبه و الکل به آرامی قسمت های جرم گرفته شده رو تمیز کنید.

جدا کردن D-Pad از قاب :

جدا کردن D-Pad درای چند مرحله به شرح زیر میباشد :

مرحله اول :

ابتدا طبق عکس قسمت پلاستیکی که در پشت D-Pad قرار داردن رو جدا کنید.

مرحله دوم :

همانطور که در عکس هم می بینید در زیر اون قسمت پلاستیکی دو پیچ 7mm Phillips میباشد که باید اونها رو باز کنید.

مرحله سوم :

پس از باز کردن پیچ ها همانطور که در عکس هم مشخص شده دو قسمت لبه دار در پشت D-Pad وجود دارد با استفاده از انبرک این دو قسمت لبه دار رو فشار داده تا D-Pad از عقب آزاد شود.

مرحله چهارم :

سپس طبق عکس قسمت عقبی D-Pad رو از قاب جدا کنید. در اخر و در جلوی قاب D-Pad آزاد شده و شما میتوانید آن رو هم برای عیب یابی از قاب جدا کنید.

جدا کردن دکمه ها از قاب :

پس از طی 8 مرحله جدا ساز قاب از برد شما میتونید دکمه هارو هم از قاب طبق مراحل زیر جدا کنید :

مرحله اول :

ابتدا قسمت پلاستیکی که در پشت دکمه ها به صورت یک پارچه وجود دارد رو جدا کنید.

مرحله دوم :

حال با استفاده از انبرک میتوانید دکمه هارو از قاب خارج کنید.

جدا سازی Trigger ها یا ماشه ها از برد :

مرحله اول :

ابتدا با استفاده از انگشت شست و سبابه خود Trigger سمت راستی رو به سمت چپ فشار داده و همزمان قسمت بازویی ( همون قسمت سفید رنگ پلاستیکی که در عکس هم مشخص هست) را در جهت مخالف فشار دهید.

( نکته تستی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] : Trigger به وسیله یک دندانه ( یا بهتر بگم یک چیزی شبیه میخ) به قسمت بازویی متصل شده که شما باید با فشار کافی Triggerr رو از این میخ جدا کنید)

مرحله دوم :

قسمت لبه دار Spudger ( یا هر وسیله لبه دار دیگری )را بین Trigger و قسمتی اسمبلی Trigger نزدیک به لبه سمت چپ قرار دهید.
سپس با اهرم کردن به قسمت بدنه ، Trigger را از بدنه جدا کنید.

همین کار را برای لبه سمت راست نیز تکرار کنید.

سپس Trigger رو طبق عکس به سمت بیرون بچرخانید.

مرحله سوم :

با استفاده از Spudger قسمت فنردار رو با اهرم کردن از قسمت بدنه جدا کنید.

در پایان این مرحله فنر را نیز از Trigger جدا کنید.

مرحله چهارم :

حال به آرامی Trigger رو از پهلو به سمت راست حرکت دهید و در جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید.

اکنون به آرامی Trigger را از برد جدا کند.

طبق مطالب گفته شده میتوانید Trigger سمت چپ را نیز از برد جدا کنید.

__________________________________________________ __________________________
__________________________________________________ __________________________

خب اینم از آموزش باز کردن و جدا سازی قسمت های مختلف دسته!:31:

امیدوارم که مفید بوده باشه!:31:

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه زودی در همین تاپیک و در پستی دیگر آموزش باز کردن و جداسازی قسمت های مختلف دسته PS3 رو هم قرار میدم.

shab_2008
29-10-2010, 13:15
آموزش باز کردن و جداسازی PS3 DUALSHOCK3 Controller

خوب همونطور که قول دادم آموزش باز کردن PS3 DUALSHOCK 3 Controller رو هم در این تاپیک قرار میدم که دادم!:31:

مرحله اول :

همانطور که در عکس هم میبینید 5 پیچ 7.2mm Philips در پشت قاب دسته وجود دارد که شما میبایست ابتدا اونها رو باز کنید.

مرحله دوم :

سپس قسمت پایینی دسته رو به آرامی بلند کنید تا خار ها موجود در بین دو لبه قاب از هم جدا شوند.

مرحله سوم :

حال قسمت بالایی قاب دسته یعنی همانجایی که Triggers ( یا همون ماشه ها ) قرار دارند را به آرامی بلند کرده و قاب را به آرامی از روی Trigger ها بردارید.

مرحله چهارم :

خوب حالا همانطور که در عکس هم میبینید قسمت بالایی قاب از مادربورد جدا شده و نوبت اینه که باتری را از روی مادربورد بردارید. پس باتری را از روی مادربورد بلند کنید.

مرحله پنجم :

با دقت تمتم رابط پیل باتری را از سوکت آن که بر روی مادبورد قرار دارد جدا کنید.

مرحله ششم :

در این مرحله پیچی که از نوع 7.2mm Philips میباشد و در عکس هم مشخص شده را باید باز کنید تا مادربورد از قاب جلویی جدا شود.

مرحله هفتم :

حال باید پوشش پلاستیک R1 و L1 رو از مادربورد جدا کنید. برای این منظور گیره نگه دارنده این دو رو کمی به سمت پهلو حرکت دهید تا دکمه ها آزاد شوند. اکنون میتوانید پوشش پلاستیکی رو خارج کنید.

مرحله هشتم :

در این مرحله Vibration Motors رو از محل قرار گیریشان که بر روی قاب میباشد جدا کرده و خارج کنید.

مرحله نهم :

حال با ددقت تمام مادربورد را از قاب جلویی دسته بیرون آورید.

مرحله دهم :

دسته PS3 دارای یک قاب هست که مادربورد در بین اون جاساز شده روش جدا کردن قاب داخلی از مادربورد به صورت زیر میباشد :

1:ابتدا به آرامی و با دقت Vibration motors را از داخل فریم خارج کنید.

2: پس از خارج کردن Vibration motors از فریم ، حال به آرامی مادربورد را از فریم یا قاب جدا کنید.

( نکته : توجه داشته باشید که هنگام خارج کردن مادربورد در این مرحله از قاب نباید به صورت زاویه دار مادربورد را از قاب بیرون بیاورید بلکه باید به صورت مستقیم مادربورد از قاب جدا شود.

__________________________________________________ __________________________________
__________________________________________________ __________________________________

جدا سازی بقیه قسمتها یا همون ریزه کاریا:31: دسته PS3 دقیقا مثل دسته X360 هست و فکر میکنم دیگه نیاز به توضیح دادن نداشته باشه.

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SamGun
29-10-2010, 13:47
عالی بود شهاب جان

ممیگم عجب دستهای ترو تمیزی داریا !! :31: معلومه که نویسنده ای واقعا :31:

Alex Fera
25-11-2010, 16:22
دستت درد نکنه شهاب جان طبق آموزشت یه دسته آرکید داشتم که خراب بود بازش کردم هیچی از توش سر در نیاووردم خواستم ببندمش دیگه نتونستم:31: انداختمش رفت:31:

SamGun
25-11-2010, 23:47
دستت درد نکنه شهاب جان طبق آموزشت یه دسته آرکید داشتم که خراب بود بازش کردم هیچی از توش سر در نیاووردم خواستم ببندمش دیگه نتونستم:31: انداختمش رفت:31:

ای بابا !! دور ننداختین که !؟!؟! اون قطعات داخلش خیلی به درد میخوره !!

همینجا مطرح میکردین خوده شهاب یا من کمکتون میکردیم خب ...

abol_fa
26-11-2010, 03:10
میشه آموزش بستن اینارو هم بذارید؟:31:من دسته رو باز کردم یه چیزی زیاده!!:41::31: