PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هنگ در وسط بازی و پیام خطا...!!

robert
27-10-2010, 13:33
سلام به همگی

من یه کارت گرافیک 4870 دارم که الان دو سالی میشه رو سیستمم نصبه... ولی نمیدونم چی شده که اخیرا موقع بازی و به خصوص دقایقی بعد از شروع بازی سیستمم هنگ میکنه و رو منوی کنار ساعت ویندوز این پیغام رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من به خاطر همین پیغام و بعد از کلی کلنجار رفتن با درایور ها ویندوزم رو عوض کردم ولی فرقی نکرد..!!

دمای گرافیک هم آنطور که در catalyst نوشته حداکثر 82 درجه است...!!

تهویه کیس هم خوبیه... برای cpu از فن tuniq tower120 استفاده میکنم و خود گرافیک هم فن داره و چند تا فن دیگه هم داخل کیس هست...!!

دیگه نمیدونم چیکارش کنم..!! یه کمکی برسونید لطفا...!!

Dark Shine
27-10-2010, 13:48
سوال قبلا هم پرسیده شده :

از آنجا که در xp با این بازی مشکلی ندارید پس بازی مشکل ندارد بنابراین
شما اخرین ورژن درایور مربوط به 7 رو از سایت ati دانلود کنید
از یه ورژن directx بالاتر استفاده کنید ریزولیشن مانیتور هم درست تنظیم شده باشد
اگه بازم مشکلی بود بگید
اینم درایورها
این برای نسخه ی 32bit
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این برای نسخه ی 64bit
کد:

سعی کنید catalyst بازی رو نصب کنید چون در بازی تاثیر زیادی داره

Kianoosh
27-10-2010, 14:11
چطوری برادر؟:دی

شما کارت رو اورکلاک کردی احیانا؟اگه آره دیفالت کن دوباره تست کن اگه درایور جدید نریختی و همین بازی رو بدون هیچ تغییری قبلا تو همین ویندوز بدون مشکل اجرا می کردی مشکل می تونه سخت افزاری باشه کارتت گارانتیش تمومه؟درایور 10.10 هم تست کن...

robert
27-10-2010, 14:28
چطوری برادر؟:دی

شما کارت رو اورکلاک کردی احیانا؟اگه آره دیفالت کن دوباره تست کن اگه درایور جدید نریختی و همین بازی رو بدون هیچ تغییری قبلا تو همین ویندوز بدون مشکل اجرا می کردی مشکل می تونه سخت افزاری باشه کارتت گارانتیش تمومه؟درایور 10.10 هم تست کن...

چاکر داداش سیا...!!

نه اورکلاک نکردم..!! بله همین بازی رو بدون هیچ تغییری تو ویندوز 7 اجرا میکردم... گارانتی اش هم هنوز جا داره...!!

حالا چیکار باید بکنم...؟؟

robert
27-10-2010, 14:45
راستی یه چیز دیگه ...!! گفتی ورژن 10-10

من آخرین ورژن رو دانلود کردم ولی این شد...!!!

دیگه نمیدونم مشکل از کجاست...!!

در ضمن مطئنی اون 10-10 برای Catalyst نیستش...؟؟

esi222
27-10-2010, 15:43
راستی یه چیز دیگه ...!! گفتی ورژن 10-10

من آخرین ورژن رو دانلود کردم ولی این شد...!!!

دیگه نمیدونم مشکل از کجاست...!!

شما این قسمت رو باید نگا کنی (از خود کاتالیست منو Graphics بعدش Information Center. البته من هنوز 10.10 رو نصب نکردم)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

robert
27-10-2010, 22:13
شما این قسمت رو باید نگا کنی (از خود کاتالیست منو Graphics بعدش Information Center. البته من هنوز 10.10 رو نصب نکردم)

بله...
10-10 هستش...!!

پس مشکل از این نیست... حالا چیکار باید بکنم..؟؟

اگه اشکال از سخت افزار باشه کسی میدونه که مشکل دقیقا چی هست...؟؟

alireza1411
27-10-2010, 23:27
ویندوزت رو هم عوض کردی ؟ اگه تو ویندوزهای تازه که نصب کرده باشی این مشکل همچنان وجود داره فکر کنم مشکل از کارت باشه.
من قبلا اور کرده بدم این مشکل رو گاهی داشتم . یکم خنک ترش کردم حل شد البته دما در حد مجاز که هیچ خیلی کمتر هم بود ولی نمیدونم چرا اون جوری میشد. واسه شما هم دماش یه مقداری بالاست. والله نمیدونم چی بگم ....:41:
:11::11:

robert
27-10-2010, 23:42
ویندوزت رو هم عوض کردی ؟ اگه تو ویندوزهای تازه که نصب کرده باشی این مشکل همچنان وجود داره فکر کنم مشکل از کارت باشه.
من قبلا اور کرده بدم این مشکل رو گاهی داشتم . یکم خنک ترش کردم حل شد البته دما در حد مجاز که هیچ خیلی کمتر هم بود ولی نمیدونم چرا اون جوری میشد. واسه شما هم دماش یه مقداری بالاست. والله نمیدونم چی بگم ....:41:
:11::11:

آخه بگیر و ببند هم داره... بیشتر تو pes2011 این بدبختی رو دارم... در حالیکه تو شبیه ساز پرواز FSX اصلا اینجوری نیست... الان از تهران تا رشت رو پرواز کردم ... جزئیات رو روی حداکثر گذاشتم ولی خبری از ارور و crash نبود ...!!

ولی تو pes به نیمه دوم بازی نرسیده کرش میکنه...!!

Kianoosh
28-10-2010, 06:32
شما می تونی کارتت رو رو یه سیستم دیگه تست کنی؟

+

سعی کن دمای گرافیک رو پایین بیاری بعد کلا10-15% دان کلاک کن و یه تست کامل پرفشار با 3dmark یا مشابهش بگیر ببین باز با این ارور یا کلا ناپایداری مواجه میشی؟

وقتی اینطوری شد قبلش کار خاصی نکردی؟اپدیت درایور ویندوز اضافه کردن قطعه و ...یکم مشکوکه بازم به نظر سخت افزاری میاد ولی مشکل شایع نرم افزاری هست!

حالا اینم تست کن (مسئولیتش با خودته :دی)

Open CCC and switch to ATI Overdrive
Unlock and enable Overdrive
Go to Options/Profiles/Profile Manager and create a new profile called, let's say, STABLE.
Save the new profile. But DO NOT ACTIVATE the profile.
Now go to C:\Users\{YourUserName}\AppData\Local\ATI\ACE\Prof iles folder ( I assume C: is your system drive )
Note: You should have " show hidden files " turned on to see the folder.
Open the .xml file named STABLE with notepad.
Change the values of the idle Core clock and Memory clock speeds below

Feature name="CoreClockTarget_0"
Property name="Want_0" value="40000" note: previous value should be "15700"

Feature name="MemoryClockTarget_0"
Property name="Want_0" value="90000" note: previous value should be "30000"
Save the file and close it.
Go back to CCC and activate the profile. This will make the card idle at 400 MHz core clock and 900 MHz memory clock.

The speed change is immediate. You can see the speeds onder CCC Overdrive section.

---------------

It's most likely "display driver not responding"-this is due to power saving future
-if you running one card-Disable Catalyst A.I
-go to bios/ all power saving futures off /windows power option-high perf./sleep-never
-control panel-uninstall catalyst CCC/safe mode-driver sweeper(all ati crap )
-download install 10.9a hot fix
if that wont work
-make profile file in ccc (bump up your 2d clocks from 157/300 to say 400/900)

خیلی خب اگه حل نشد گارانتی داره دیگه ببر تست کنن ...

robert
28-10-2010, 08:28

+

سعی کن دمای گرافیک رو پایین بیاری بعد کلا10-15% دان کلاک کن و یه تست کامل پرفشار با 3dmark یا مشابهش بگیر ببین باز با این ارور یا کلا ناپایداری مواجه میشی؟

وقتی اینطوری شد قبلش کار خاصی نکردی؟اپدیت درایور ویندوز اضافه کردن قطعه و ...یکم مشکوکه بازم به نظر سخت افزاری میاد ولی مشکل شایع نرم افزاری هست!

حالا اینم تست کن (مسئولیتش با خودته :دی)

Open CCC and switch to ATI Overdrive
Unlock and enable Overdrive
Go to Options/Profiles/Profile Manager and create a new profile called, let's say, STABLE.
Save the new profile. But DO NOT ACTIVATE the profile.
Now go to C:\Users\{YourUserName}\AppData\Local\ATI\ACE\Prof iles folder ( I assume C: is your system drive )
Note: You should have " show hidden files " turned on to see the folder.
Open the .xml file named STABLE with notepad.
Change the values of the idle Core clock and Memory clock speeds below

Feature name="CoreClockTarget_0"
Property name="Want_0" value="40000" note: previous value should be "15700"

Feature name="MemoryClockTarget_0"
Property name="Want_0" value="90000" note: previous value should be "30000"
Save the file and close it.
Go back to CCC and activate the profile. This will make the card idle at 400 MHz core clock and 900 MHz memory clock.

The speed change is immediate. You can see the speeds onder CCC Overdrive section.

---------------

It's most likely "display driver not responding"-this is due to power saving future
-if you running one card-Disable Catalyst A.I
-go to bios/ all power saving futures off /windows power option-high perf./sleep-never
-control panel-uninstall catalyst CCC/safe mode-driver sweeper(all ati crap )
-download install 10.9a hot fix
if that wont work
-make profile file in ccc (bump up your 2d clocks from 157/300 to say 400/900)

خیلی خب اگه حل نشد گارانتی داره دیگه ببر تست کنن ...

ممنون:11:

از همین قسمتی که گفتی رفتم و فرکانس پردازنده و حافظه رو یه خورده کمتر کردم و در عوضش دور موتور فن رو گذاشتم رو 50 درصد ...

حالا ببینم چی میشه... خودم هم خیلی بعید میدونم اشکال سخت افزاری باشه...:46:

robert
30-10-2010, 18:36
نه آقا درست نشد ..!!

تو نرم افزار furmark حداکثر 10 ثانیه کار میکنه و بعد سیستم ریست میشه...

ورژن های مختلف درایور رو امتحان کردم ولی جواب نداد...!!

این عکس رو از گرافیکم گرفتم... اون خطوط بنفش روی خازنها چی هستند...؟؟ آیا علائم سوختگی خازنها همینها هستند...؟؟

اگر کارت رو ببرم گارانتی در ازای روزهایی که کارتم پیششون هست یه کارت دیگه بهم قرض میدن که بتونم با سیستمم کار کنم...؟؟

Dark Shine
30-10-2010, 18:55
(یا کارت دچار کمبود ولتاژ میشه یا حرارت بیش از حد بالا میره که اکثران مشکل همون حرارته )
این مشکل مربوط میشه به درایور گرافیک و سخت افزاری نیست.
متاسفانه راه دقیقی واسه از بین بردنش وجود نداره.
شما درایور گرافیک رو بدون catalyst بگیر.فقط disply driver رو دانلود کن بریز ببین مشکلت حل میشه یا نه.
این مشکلو من با کامپیوتر دسکتاپم دارم اما هنوز راه حل دقیقی واسش پیدا نکردم(کل فروم های خارجی و ایرانی و فروم خود ati رو گشتم) و هرکس یه راه حل میده اما مشکل بطور کامل برطرف نمیشه.
ممکنه با ریختن یه درایور تعداد دفعات اومدن صفحه ابی(صفحه مرگ) کمتر شه.
تو بعضی از بازیها هم اگه بیای تو محیط ویندوز و دوباره بازی رو بالا بیاری این پیامو میده
بعضی وقتها ها تغییر رزلوشن حین بازی میتونه باعث ای خطا بشه
برنامه GPUz رو باز کن ببین فرکانس هسته و مموری کارتت تو وضعیت عادیه ؟
یکی از رفقا این مشکل رو داشت که گرافیکش رو برد جای یه کاربلد گفت باید عوض شه ! :41:
عوضش کرد درست شد که باید میشد البته :31:
روی تعمیر هم اصلا حساب باز نکن که باید به کارخانه ی سازنده بفرستی که اصلا به صرفه نیست و ارزشی نداره!

robert
30-10-2010, 19:04
(یا کارت دچار کمبود ولتاژ میشه یا حرارت بیش از حد بالا میره که اکثران مشکل همون حرارته )
این مشکل مربوط میشه به درایور گرافیک و سخت افزاری نیست.
متاسفانه راه دقیقی واسه از بین بردنش وجود نداره.
شما درایور گرافیک رو بدون catalyst بگیر.فقط disply driver رو دانلود کن بریز ببین مشکلت حل میشه یا نه.
این مشکلو من با کامپیوتر دسکتاپم دارم اما هنوز راه حل دقیقی واسش پیدا نکردم(کل فروم های خارجی و ایرانی و فروم خود ati رو گشتم) و هرکس یه راه حل میده اما مشکل بطور کامل برطرف نمیشه.
ممکنه با ریختن یه درایور تعداد دفعات اومدن صفحه ابی(صفحه مرگ) کمتر شه.
تو بعضی از بازیها هم اگه بیای تو محیط ویندوز و دوباره بازی رو بالا بیاری این پیامو میده
بعضی وقتها ها تغییر رزلوشن حین بازی میتونه باعث ای خطا بشه
برنامه GPUz رو باز کن ببین فرکانس هسته و مموری کارتت تو وضعیت عادیه ؟
یکی از رفقا این مشکل رو داشت که گرافیکش رو برد جای یه کاربلد گفت باید عوض شه ! :41:
عوضش کرد درست شد که باید میشد البته :31:
روی تعمیر هم اصلا حساب باز نکن که باید به کارخانه ی سازنده بفرستی که اصلا به صرفه نیست و ارزشی نداره!

ممنون... والله من الان دو ساله که این کارت رو دارم و بلانسبت مثل خر کار میکرد... تو همین ویندوز هفت هم عالی کار میکرد... ولی همه چیز از یه تغییر زاویه دوربین در شبیه ساز پرواز انجام شد...!!

اگر درایور یا کاتالیست های ورژن قبلی مثلا شش ماه پیش رو نصب کنم درست میشه..؟؟

Dark Shine
30-10-2010, 19:11
اگر درایور یا کاتالیست های ورژن قبلی مثلا شش ماه پیش رو نصب کنم درست میشه..؟؟
میشه گفت این مشکل حل نشده هر جا میری یه جواب دادن :31:
من میگم اینکار رو بکن به امتحانش می ارزه ! :46:

robert
30-10-2010, 19:41
میشه گفت این مشکل حل نشده هر جا میری یه جواب دادن :31:
من میگم اینکار رو بکن به امتحانش می ارزه ! :46:

همین الان این کارو کردم... نشد... بازهم سیستم کرش میکنه...!!

نمیدونم چیکار کنم... دارم داغ میکنم...!!!:19::19::19:

دوستان یه کمکی بکنند...!! همینجوری نگاه نکنند مارو...!!

Kianoosh
04-11-2010, 11:59
نه آقا درست نشد ..!!

تو نرم افزار furmark حداکثر 10 ثانیه کار میکنه و بعد سیستم ریست میشه...

ورژن های مختلف درایور رو امتحان کردم ولی جواب نداد...!!

این عکس رو از گرافیکم گرفتم... اون خطوط بنفش روی خازنها چی هستند...؟؟ آیا علائم سوختگی خازنها همینها هستند...؟؟
کد:

اگر کارت رو ببرم گارانتی در ازای روزهایی که کارتم پیششون هست یه کارت دیگه بهم قرض میدن که بتونم با سیستمم کار کنم...؟؟

قبل از ریست شدن خطوط کج و عمودی افقی ...یا قاطی شدن رنگها برفکی شدن و ... نمیبینی تو تصویر؟باز به نظر من سخت افزاری هست ببر یه تست بکنن نه چرا باید بهت کارت قرض بدن؟:دی کارت خوددتو نپیچونن خیلی خوبه :دی

در ضمن عکستم نتونستم ببینم ولی اگه منظورت کد رنگی خازن هست که نه ربطی به سالم بودن و نبودن نداره بنفش روش برای نشون دادن ظرفیتش هست

robert
04-11-2010, 12:17
قبل از ریست شدن خطوط کج و عمودی افقی ...یا قاطی شدن رنگها برفکی شدن و ... نمیبینی تو تصویر؟باز به نظر من سخت افزاری هست ببر یه تست بکنن نه چرا باید بهت کارت قرض بدن؟:دی کارت خوددتو نپیچونن خیلی خوبه :دی

در ضمن عکستم نتونستم ببینم ولی اگه منظورت کد رنگی خازن هست که نه ربطی به سالم بودن و نبودن نداره بنفش روش برای نشون دادن ظرفیتش هست

درستش کردم کیا جون...:46:

مشکل از گرما بود... درایور رو پاک کردم و یه درایور 120 مگابایتی دانلود کردم... فرکانس پردازنده اش رو هم آوردم پایین و دورموتور فن رو بردم بالا... الان دمای گرافیک حداکثر 50 درجه است...

Kianoosh
04-11-2010, 12:25
مشکل از گرما بود... درایور رو پاک کردم و یه درایور 120 مگابایتی دانلود کردم... فرکانس پردازنده اش رو هم آوردم پایین و دورموتور فن رو بردم بالا... الان دمای گرافیک حداکثر 50 درجه است...

خب برادر گرفتی ما رو :دی

پست 10 رو یه نگا بنداز اینا رو قبلا بهت گفته بودم کردی گفتی نشد الان میگی شد؟:دی

+

مهم نیست خوشحال شدم که حل شد مشکلت...

robert
04-11-2010, 12:30
خب برادر گرفتی ما رو :دی

پست 10 رو یه نگا بنداز اینا رو قبلا بهت گفته بودم کردی گفتی نشد الان میگی شد؟:دی

مهم نیست خوشحال شدم که حل شد مشکلت...

نه... مسئله اینجاست که تو پست 10 اصلا حرفت رو گوش نکرده بودم... ولی الان اینکار رو کردم و جواب داد...

چخ ممنون:27: