PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع خوشبو کننده های بدن مثل عطر و ادکلن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

sharif.1.attar
01-06-2013, 21:32
درود بر همه ی دوستای خوبم

بچه ها طالب یکی از عطر های guerlain شدم. (L'Instant Pour Homme) تویلتشم خیلی می دوستم:n12:

به نظرتون پرفیومش یا تویلتش؟

این عطر تقلبی هم داره؟

اگه یه عطر مجلسی کلاس بالا بخوام چی بهم توصیه می کنید دوستان؟:n16:
اساتید فروم. جناب مرفی عطری بین 250 الی 270 درخواست کرده بود؟

alone one
01-06-2013, 21:39
اگه ماندگاری براتون مهمه ایسی میاکه از همه موندگاریش بهتره
اگه رایحه خوب و ماندگاری در کنار هم براتون مهمه پلو بلو قطعا خیلی خوبه(بنظر من البته)
اکوا بولگاری هم جز خوب های لیست شماست:n06:

رایحه بعد ماندگاری و در آخرم واسم پخش بو مهمه ( البته پخش بو منطقی و خوب باشه نه فقط خودم ،اونم موقع در آوردن لباس حس کنم یا وقتی مچمو نزدیک بینی کردم!)
حالا با این شرایط این 7تارو با اولویت چطوری پیشنهاد میکنین عزیز
بقیه اساتیدم نظر بدن خوشحال میشم یا عطریو به لیست اضافه کنن که من از قلم انداختم
ممنونم

GOLDFINCH
01-06-2013, 21:49
درود

آکوآ بلو و آدیداس و تو چه قیمیتی هستند ؟

:n12:

saliary
01-06-2013, 21:58
پس بخرم بنظرتون 3تاشو؟

آکوا بولگاری
پولو بلو
آرمانی کد اسپرت
ل هوم لیبر
با این 4تا و اون 3تای دیگه اگه بخواین از 1 تا 7 رده بندیشون کنین کدومارو پیشنهاد میکنین به ترتیب؟

ّببینید عطر سلیقه ای هستش و نمیشه طبقه بندی کرد مگر اینکه بخواین به سلیقه من عطر بزنید
ولی من طبق فروشم عرض میکنم خدمتتون بترتیب پرفروش ترین ها رو میگم
آکوا بولگاری
آرمانی کد اسپرت
ال هوم
پولو
شخصا بوی دو عطر اول رو خیلی دوست دارم
با احترام

saliary
01-06-2013, 21:59
درود

آکوآ بلو و آدیداس و تو چه قیمیتی هستند ؟

:n12:

عرض ادب
آدیداس قیمتش تو رنج 28 تومنه و آکوا بلو تو رنج 55
موفق باشید

saliary
01-06-2013, 22:02
اساتید فروم. جناب مرفی عطری بین 250 الی 270 درخواست کرده بود؟

سلام
من استاد نیستم ولی فک کنم بتونم کمک کنم
دوست عزیز تفاوت ادوتویلت با پرفیوم در اینه که دومی غلظت اسانس ان بیشتر از تویلت است و بنابراین ماندگاری بیشتری داره
من پیشنهاد میکنم شما پرفیوم بگیرید
بله تقلبی هم متاسفانه داره
عطر مجلسی هم بفرمایید تو چه سبک بویی دوست دارید؟
با احترام

saliary
01-06-2013, 22:04
این موردی که گفتید رایحه بسیار دوست داشتنی داره منتهی موندگاریش جالب نیست...
ختک و تلخ سراغ دارم fبلک از فرگامو((با توجه به رنج قیمتی که گفتید)) که من از رایحش خیلی خوشم میاد
اما خنک و تند چیزی به ذهنم نمیرسه:n13:دوستان واردتر به مسائل عطر میتونن بهتر راهنماییتون کنن:n06:

سلام و عرض ادب
ادکلن خنک و تند آزارو کروم رو پیشنهاد میکنم

robin_a
01-06-2013, 22:29
نظرتون در مورد Spicebomb / Viktor&Rolf چیه ؟ موندگاری خوبی داره ؟

ماندگاری و پخش خوبی داره.من تست کردم بوی دارچین میده.اگه بوی دارچین دوس داری گزینه ی خیلی خوبیه:n06:

Atghia
01-06-2013, 22:47
سلام و عرض ادب
ادکلن خنک و تند آزارو کروم رو پیشنهاد میکنم

ازارو کروم رو تست کردم عطر خوب و خنکی هست اما تندی حس نکردم:n06:

Morphling
01-06-2013, 23:50
سلام
دوست عزیز تفاوت ادوتویلت با پرفیوم در اینه که دومی غلظت اسانس ان بیشتر از تویلت است و بنابراین ماندگاری بیشتری داره
با احترام

سلام
بله خب هر عطری معمولا در حالت پرفیوم ماندگارتر هست.اما در تستی که من روی کاغذ انجام دادم توی نیم ساعت اول دوتاشون یک رایحه رو داشتن اما بعدش بوی کاکاءویی و لوبیایی توی پرفیوم خیلی غالب تر به نظر میرسید طوری که به نظرم از طراوتش کم میکرد و بقیه اجزا کم رنگ تر نشون می دادن.نظر شما در این خصوص چی هست؟:n16:و اینکه تویلتش میتونه برای یک روز کاری شخص رو کامل همراهس کنه؟

در خصوص سلیقم الان میاکه بلو استفاده میکنم و خیلی دوسش دارم.اما به نظرم برای مجالس رسمی و مثلا جلسات کاری می شه عطر مناسب تری پیدا کرد.در کل عاشق عطرایی با تم های طبیعی برگ ها مثل بابونه (اگه میشناسین معرفی کنین
لطفا:n12:) و تم های گلی هستم.

عطرایی هم که تست کردم و دوست نداشتم بعضیاشون اینان:شیک-هالووین-فراری(قرمز رنگ)-اکثر آزارو ها-اکثر ادکلن های مرکباتی،صابونی،شیرین اما مثلا از تق هرمس خوشم میاد.

حدود قیمت هم همون 250 تا 270

ممنون از شما و همه اساتید گرامی:n16:

saliary
02-06-2013, 10:27
ازارو کروم رو تست کردم عطر خوب و خنکی هست اما تندی حس نکردم:n06:

آزارو کروم دو مدل داره یه مدل کرومه یهمدل دیگه که جدیدتر هم هست کروم لجنده
این جدیده بوی خنک تندی داره
موفق باشید

saliary
02-06-2013, 10:35
سلام
بله خب هر عطری معمولا در حالت پرفیوم ماندگارتر هست.اما در تستی که من روی کاغذ انجام دادم توی نیم ساعت اول دوتاشون یک رایحه رو داشتن اما بعدش بوی کاکاءویی و لوبیایی توی پرفیوم خیلی غالب تر به نظر میرسید طوری که به نظرم از طراوتش کم میکرد و بقیه اجزا کم رنگ تر نشون می دادن.نظر شما در این خصوص چی هست؟:n16:و اینکه تویلتش میتونه برای یک روز کاری شخص رو کامل همراهس کنه؟

در خصوص سلیقم الان میاکه بلو استفاده میکنم و خیلی دوسش دارم.اما به نظرم برای مجالس رسمی و مثلا جلسات کاری می شه عطر مناسب تری پیدا کرد.در کل عاشق عطرایی با تم های طبیعی برگ ها مثل بابونه (اگه میشناسین معرفی کنین
لطفا:n12:) و تم های گلی هستم.

عطرایی هم که تست کردم و دوست نداشتم بعضیاشون اینان:شیک-هالووین-فراری(قرمز رنگ)-اکثر آزارو ها-اکثر ادکلن های مرکباتی،صابونی،شیرین اما مثلا از تق هرمس خوشم میاد.

حدود قیمت هم همون 250 تا 270

ممنون از شما و همه اساتید گرامی:n16:

سلام
با توجه به این که گفتید از چه ادکلن هایی خوشتون نمیاد من به این نتیجه رسیدم از بوی گرم و خنک و شیرین خوشتون نمیاد و بیشتر جذب کارهای تلخ میشین
معمولا مناسب جلسات کاری ادکلن های تلخ و یا خنک هستن که نشاندهنده وقار و بزرگی هستش و کارهای تلخ مناسب افراد بالای 30 سال هستش
در کل اگر بخوام ادکلن تلخ معرفی کنم اینا رو پیشنهاد میدم
لالیک مشکی
وود قهوه ای
سی اچ
اولی بسیار خوشبو هستش ولی خیلی زیاد فراگیر شده
موفق باشید

SEDRASOUL
02-06-2013, 11:39
دوستان لایت بلو الان نسبت به قیمتش می ارزه؟ ( 75 میل حدود 180)
کسی تا حالا Bergamotto Marino از جان فرانکو فری رو تست کرده؟!
بین لایت بلو از D&G و کروس و جاز از Yves Saint Laurent ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کدوم مد نظرتونه؟
(کروس 100 میل 170 هزار تومن )
قیمت لایت بلو و جاز چند میل چقدره؟!

Morphling
02-06-2013, 13:35
سلام
با توجه به این که گفتید از چه ادکلن هایی خوشتون نمیاد من به این نتیجه رسیدم از بوی گرم و خنک و شیرین خوشتون نمیاد و بیشتر جذب کارهای تلخ میشین
معمولا مناسب جلسات کاری ادکلن های تلخ و یا خنک هستن که نشاندهنده وقار و بزرگی هستش و کارهای تلخ مناسب افراد بالای 30 سال هستش
لالیک مشکی
وود قهوه ای
سی اچ
موفق باشید

ممنون دوست عزیز

آره کار های تلخ رو خیلی پسند می کنم امالالیک و راکی مانتین هر دوناشون خیلی فراگیر شدن و این برای من از جذابیت ادکلن کم می کنه.اونی خودم پسند کردم چطوره؟با کار های خنک هم رابطم بدک نیست:n09:

دوام تویلت این عطر حدودا چند ساعته روی پوست؟مثلا در مقایسه با میاکه بلو بیشتره یا کمتر؟

sharif.1.attar
02-06-2013, 20:28
سلام
با احترام
سلام سالیاری عزیز
عطر مجلسی از نظر اینجانب عطرِ گرم، شیرین، مشک-بو، عنبربو، تلخ است و عطرهای اقیانوسی، خنک، مرکباتی، ترش، گل-بو مجلسی بشمار نمی آیند.

saliary
02-06-2013, 21:51
سلام سالیاری عزیز
عطر مجلسی از نظر اینجانب عطرِ گرم، شیرین، مشک-بو، عنبربو، تلخ است و عطرهای اقیانوسی، خنک، مرکباتی، ترش، گل-بو مجلسی بشمار نمی آیند.

سلام ئو عرض ادب
نظرتان برای من محترم است با تموم نوشته های شما موافقم بجز خنکی که فرمودید
با احترام

saliary
02-06-2013, 21:55
ممنون دوست عزیز

آره کار های تلخ رو خیلی پسند می کنم امالالیک و راکی مانتین هر دوناشون خیلی فراگیر شدن و این برای من از جذابیت ادکلن کم می کنه.اونی خودم پسند کردم چطوره؟با کار های خنک هم رابطم بدک نیست:n09:

دوام تویلت این عطر حدودا چند ساعته روی پوست؟مثلا در مقایسه با میاکه بلو بیشتره یا کمتر؟

اون ادکلنی که شما انتخاب کردید بسیار سلیقه ای هستش
یعنی خیلی از مشتریان ما میگن بوش فوق العادس و بعضی دیگر نظر عکس این را دارن
ماندگاری تویلت هم حدودا 6 تا 8 ساعت که باز نوع پوست شما میتونه این ساعت رو کم یا زیاد کنه
با احترام

SEDRASOUL
03-06-2013, 08:47
دوستان من میخوام لایت بلو بگیرم
کسی جایی تو تهران سراغ داره (که هم قیمتش مناسب باشه و هم جنساش اصل باشه) معرفی کنه برم از اونجا بگیرم؟

ali_khoshtip
03-06-2013, 11:12
دوستان من میخوام لایت بلو بگیرم
کسی جایی تو تهران سراغ داره (که هم قیمتش مناسب باشه و هم جنساش اصل باشه) معرفی کنه برم از اونجا بگیرم؟

سلام
کوچه مروی فروشگاه علی عرب روبروی فروشگاه گل سنگ
جنساش اصله و به احتمال زیاد هم داره

saliary
03-06-2013, 12:14
سلام
کوچه مروی فروشگاه علی عرب روبروی فروشگاه گل سنگ
جنساش اصله و به احتمال زیاد هم داره

بله ایشان مغازه معتبری هستش و ادکلن هاش هم اصله ولی کمی گرون میده

SEDRASOUL
03-06-2013, 13:03
بله ایشان مغازه معتبری هستش و ادکلن هاش هم اصله ولی کمی گرون میده
شما جایه دیگه ای سراغ دارید معرفی کنید؟(اگه مشکلی واسه معرفی هست واسم پ.خ کنید ممنون )
لایت بلو چند میل چه قیمتی بود مناسبه بگیرم؟

samalghan
04-06-2013, 00:51
سلام..در خیلی جاهاتوسایتهای مختلف دیدم نوشتند ادکلن وایس اجمل که خنک و تابستانیه کمیاب هست..توشهرمون(کوچک هست)فروشکاهی یدونه داره 38000میگه که احتمالا مال قبله و35000هم میشه ازش خرید..ارزش خرید داره این عطر به این قیمت و توضیح مختصری اگه دارید در موردش لطفا بگید

saliary
04-06-2013, 10:32
سلام..در خیلی جاهاتوسایتهای مختلف دیدم نوشتند ادکلن وایس اجمل که خنک و تابستانیه کمیاب هست..توشهرمون(کوچک هست)فروشکاهی یدونه داره 38000میگه که احتمالا مال قبله و35000هم میشه ازش خرید..ارزش خرید داره این عطر به این قیمت و توضیح مختصری اگه دارید در موردش لطفا بگید

بسیار ادکلن خوشبویی هستش و مناسب این فصله
قیمتش هم عالیه

nadermatin2
04-06-2013, 11:12
سلام
لالیک مشکی
وود قهوه ای
سی اچ
موفق باشید

جناب هر سه عطری که نام بردید گرم هستن و سومی گرم و شیرینه که دوستمون فرمودن دوست ندارن. من هر سه رو تست کردم.

عطر خنک و ماندگار بنظرم اوشنا بلو از جورجیو مونتی و اسپلندور سفید مشکی که البته شیرین تره ماندگار و پخش بالا و قیمت پایینی دارن

ولی به دوستمون اکو از دیویدف . آکوا بولگاری . هی وود اوشن وت رو پیشنهاد میدم چون تقریبا با هم هم سلقه ایم :n01:

nadermatin2
04-06-2013, 11:16

كمياب نيست كمتر شناخته شده من داشتمش یادش بخیر 10 تومن خریدمش3 سال پیش.بوی ترش و تلخی داره.اگر بوی شیرین اذیتتون میکنه انتخاب خوبیه پخشش هم متوسط رو به پایینه.ماندگاری هم بین 5 تا 7 ساعت

saliary
04-06-2013, 15:53
جناب هر سه عطری که نام بردید گرم هستن و سومی گرم و شیرینه که دوستمون فرمودن دوست ندارن. من هر سه رو تست کردم.

عطر خنک و ماندگار بنظرم اوشنا بلو از جورجیو مونتی و اسپلندور سفید مشکی که البته شیرین تره ماندگار و پخش بالا و قیمت پایینی دارن

ولی به دوستمون اکو از دیویدف . آکوا بولگاری . هی وود اوشن وت رو پیشنهاد میدم چون تقریبا با هم هم سلقه ایم :n01:

چه جالب من که این همه سال کارم در زمینه عطر و ادکلنه و یه زمانی از لالیک استفاده میکردم فک میکردم لالیک بوی تلخی داره :n13:
ممنون که منو از این اشتباه در اوردید
لینک مشخصات ادکلن ها رو از یه سایت دیگه که معتبر هستش براتون میزارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز حتما یه سری مقالات در رابطه با شناخت رایحه بوها مطالعه بفرمایید
با احترام

nadermatin2
04-06-2013, 16:24
چه جالب من که این همه سال کارم در زمینه عطر و ادکلنه و یه زمانی از لالیک استفاده میکردم فک میکردم لالیک بوی تلخی داره :n13:
ممنون که منو از این اشتباه در اوردید
لینک مشخصات ادکلن ها رو از یه سایت دیگه که معتبر هستش براتون میزارم

دوست عزیز حتما یه سری مقالات در رابطه با شناخت رایحه بوها مطالعه بفرمایید
با احترام

ضمن احترام به شما الان تو هر صنفی فروشنده ها فقط فروشندن و اطلاعاتش در حد پرفروش یا کم فروش بودن یه جنس و اجاره مغازه در آوردنه. تو کل فروشنده ها من دیدم مخصوصا عطر فروشها و لوازم کامپیوتری!!!! البته بلا نسبت شما

به جرات تمام میگم از همین بچه های کلوب آقا آرمان / آقا فرید و علی آقا که از قدیمیا هستن و جناب شریف عطار از بسیاری عطر فروشها بیشتر اطلاعات دارن . :n01:

در ضمن من یه تحقیق کوتاه کردم با یه جامعه آماری کوچک از اطرافیانم حدود 50 نفر و دیدم گرم یا سرد بودن عطر بسته به طبع یک نفر داره و افراد برداشتهای متفاوتی از بوی عطرها دارن و سایتا هم یه مطلب رو کپی پیست میکنن . اگر منبع موثق میخوای که بوی عطرها رو تشریح کنن برو فرگرنس ایکس یا فراگرانتیکا. تو سایتای ایرانی بجز پرفیوم نیوز توصیفات اغلب کلی یا پر اشتباهه .لیلیوم سایت پدر مادر داری نیست

optis2005
04-06-2013, 19:06
دوستان اینجا فقط یه فروشگاه Ice*Men Thierry Mugler داشت که اونم اجازه تست نمیداد
به نظرتون ارزش داره 190 اینو بگیرم؟

saliary
04-06-2013, 22:40
ضمن احترام به شما الان تو هر صنفی فروشنده ها فقط فروشندن و اطلاعاتش در حد پرفروش یا کم فروش بودن یه جنس و اجاره مغازه در آوردنه. تو کل فروشنده ها من دیدم مخصوصا عطر فروشها و لوازم کامپیوتری!!!! البته بلا نسبت شما

به جرات تمام میگم از همین بچه های کلوب آقا آرمان / آقا فرید و علی آقا که از قدیمیا هستن و جناب شریف عطار از بسیاری عطر فروشها بیشتر اطلاعات دارن . :n01:

در ضمن من یه تحقیق کوتاه کردم با یه جامعه آماری کوچک از اطرافیانم حدود 50 نفر و دیدم گرم یا سرد بودن عطر بسته به طبع یک نفر داره و افراد برداشتهای متفاوتی از بوی عطرها دارن و سایتا هم یه مطلب رو کپی پیست میکنن . اگر منبع موثق میخوای که بوی عطرها رو تشریح کنن برو فرگرنس ایکس یا فراگرانتیکا. تو سایتای ایرانی بجز پرفیوم نیوز توصیفات اغلب کلی یا پر اشتباهه .لیلیوم سایت پدر مادر داری نیست

پس باید خدمتتون عرض کنم که شما پیش مغازه دار های حرفه تا حالا نرفتید
شما تشریف ببرید خ وزرا فروشگاه صورتی به جرات میتونم بگم هر کدوم از فروشنده هاشون یه لایبری هستن واسه خودشون در زمینه عطر و ادکلن یا گل سنگ یا فروشگاه امید یا فروشگاه هایلند در ارژانتین و ...
در ضمن تشخیص سرد یا گرم بودن ادکلن هایی که ذکر شد اصلا نیازی به تخصص به این چنانی نداره
در مورد برداشت استفاده کننده ها از عطر ها هم باید عرض کنم هیچ تغییری در ماهیت اصلی اون ادکلن(گرم یا خنک یا ...) بوجود نمیاره
موفق باشید

Atghia
04-06-2013, 23:51
دوستان اینجا فقط یه فروشگاه Ice*Men Thierry Mugler داشت که اونم اجازه تست نمیداد
به نظرتون ارزش داره 190 اینو بگیرم؟

50میلش رو اوایل سال نو خریدم 125 تومن:n06:

ali_ab
05-06-2013, 19:33
سلام به دوستان عزیز

قیمت های عطر و ادکلنهای فروشگاه هایلند مناسب هست یا مثل فروشگاه علی عرب گرون تر از سایر جاهاست؟همچنین اصل بودن اجناسش تائید میشه؟

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم
پیروز باشید

GOLDFINCH
05-06-2013, 19:48
سلام دوستان ...

از بوی پرزیدنت خوشم نیومد ...

اگه ممکنه یه ادکلن مثل آکوا بلو یا مثلاً آدیداس بهم معرفی کنید ...

" ممنون "

saliary
06-06-2013, 10:14
سلام به دوستان عزیز

قیمت های عطر و ادکلنهای فروشگاه هایلند مناسب هست یا مثل فروشگاه علی عرب گرون تر از سایر جاهاست؟همچنین اصل بودن اجناسش تائید میشه؟

پیروز باشید

در رابطه با قیمتش هاش باید عرض کنم بسیار بالاتر از جاهای دیگس اما اصل بودن محصولاتشون تایید میشه
موفق باشید

saliary
06-06-2013, 10:15
سلام دوستان ...

از بوی پرزیدنت خوشم نیومد ...

اگه ممکنه یه ادکلن مثل آکوا بلو یا مثلاً آدیداس بهم معرفی کنید ...

" ممنون "

سلام
به شما ادکلن ویزاری یا ایوانهو رو پیشنهاد میکنم بسیار خوشبو هستند
با احترام

P‌C
06-06-2013, 11:26
سلام به دوستان عزیز

پیروز باشید
با سلام خدمت دوست عزیز
بنده فروشگاه هایلند رو نمیشناسم ولی علی عرب رو کاملا و یکی از کارمندهای اصلی اونجا رفیق بنده هست. قیمت آرایشی بهداشتی هاشون مناسب هست چون کار اصلیشون هست ولی عطرهاشون رو شاید بخاطر اینکه تک فروش هستند یک کم بالا میدن.

sAeEd_kHaAn
06-06-2013, 16:33
دوستان از این عطر ها چه اطلاعاتی دارین ؟( بر پایه وتیور)

Noble Vetiver for men by Chopard

Vetiver for men by Guerlain

Vetiver Sport for men by Guerlain

Azzaro Pure Vetiver for men by Loris Azzaro

موندگاری و رایهشون چطوره ؟

دوستان کسی نظری نداره ؟

lego
10-06-2013, 13:00
سلام دوستان
میخوام Thierry Mugler Pure havane را به مجموعه شخصیم اضافه کنم فروشگاه هایی که میشناختم تماس گرفتم نداشتن به ناچار با فروشگاه های اینترنتی تماس گرفتم اونام نداشتن !
اگه جایی را سراغ دارید داره ممنون میشم بگید به علاوه قیمتش

VAHID
10-06-2013, 17:52
به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قیمت عطرهای موجود در بازار به شرح زیر است.(19 خرداد)

عطر
رایحه

قیمت ریال

Dolce Vita

گرم و تلخ

زنانه

4,400,000

Street Edition For Her

خنک و شيرين

زنانه

1,650,000

212 Pop

خنک و ترش

زنانه

2,150,000

Rio Nice Dance

ملايم و شيرين

زنانه

550,000

Rio Chee

خنک و شيرين

زنانه

550,000

Rio Ricci Ricci

گرم و شيرين

زنانه

550,000

Balmaso White

گرم و تلخ

زنانه

3,600,000

An`na Annayake

ملايم و شيرين

زنانه

1,100,000

Ben 10 Set

خنک و ملايم

کودکانه

800,000

Mickey Citrus Fruit

خنک و ملايم

کودکانه

510,000

Prince Of Persia

خنک و ملايم

کودکانه

: 610,000

Vintage
ملايم و شيرين

مردانه

1,800,000

New West

خنک و تلخ

مردانه

2,350,000

Street Edition For Him

ملايم و شيرين

مردانه

1,650,000

ali_ab
10-06-2013, 21:11
با سلام به دوستان

از عزیزان کسی تجربه استفاده از ادکلن The one gentelman از D&G رو داره؟از نظر پخش بو و ماندگاریش تائید میشه؟

با سپاس از دوستان عزیز

f.t.g
11-06-2013, 18:58
با سلام به دوستان

از عزیزان کسی تجربه استفاده از ادکلن The one gentelman از D&G رو داره؟از نظر پخش بو و ماندگاریش تائید میشه؟

با سپاس از دوستان عزیز

متاسفانه این ادکلن علارقم رایحه خوش از ماندگاری و پخش بوی مناسبی برخوردار نیست

f.t.g
11-06-2013, 19:02
دوستان کسی نظری نداره ؟

منظورتون از اطلاعات در چه زمینه ایی هست برای موارد بالا؟

توی گزینه هاتون هم گرلن وتیور گزینه مناسب تری هست

sAeEd_kHaAn
12-06-2013, 09:00

تو همون پست هم عرض کردم در مورد رایحه و پخش و موندگاری و اینکه از بین اینا کدوم ارزش خرید بالاتری داره چون خودم هنوز موفق نشدم هیچکدومو تست کنم

lego
12-06-2013, 15:44
دوستان کسی قیمت روز Guerlain L'Instant Exterem را داره ؟ فکر میکنم تابستان فرصت خوبیه تا عطرهای گرم به قیمت مناسب خریداری بشه ! اگه در مورد فروشگاه هایی که حراج کردن اینجا اطلاع رسانی بشه ممنون میشم

Morphling
12-06-2013, 23:55

سلام فرید عزیزحال و احول شما؟.:n06:

فرید جان یه توضیح تپل مپل راجع به عطر های vetiver میدی؟
ممنون:n16:

samalghan
13-06-2013, 22:50
درمورد دوعطر از اجمل (ویزن-تیتانیوم)هردومردانه توضیحی میتونن دوستان بدن چون من این2عطررو اینترنتی خریدم که بزودی میرسه دستم..منظور نوع رایحه و ماندگاری رو میگم

saliary
13-06-2013, 23:39
درمورد دوعطر از اجمل (ویزن-تیتانیوم)هردومردانه توضیحی میتونن دوستان بدن چون من این2عطررو اینترنتی خریدم که بزودی میرسه دستم..منظور نوع رایحه و ماندگاری رو میگم

سلام
دوست عزیز ادکلن ویژن بوی خنک و خیلی خوبی داره و جز ادکلن هایی که برای استفاده روزانه مناسب هستش
درباره تیتانیوم هم باید بگم راستش بو نکردم ولی خیلی کم فروشه
قیمتی که خریداری کردید هم در صورت امکان بفرمایید

موفق باشید

sharif.1.attar
13-06-2013, 23:43
شاهدیم که در عطرهای امروزین واژه های فوق روی جعبه ی عطر درج گردیده است. معنای فارسی دو کلمه ی فوق افشانه ی طبیعی است.
در عطرهای قدیمی از موادّی در ترکیب عطر استفاده می شد که باعث می گردید مادامی که افشانه فشرده شده بود عطر متناوباً از درون بطری خارجی شود. امّا از آنجا که استفاده از مواد مذکور برای لایه ازون و محیط زیست مناسب نبود با افشانه های طبیعی جایگزین گردیدند که ساز و کار این افشانه ها فیزیکی بوده و از مادّه ی مضر برای محیط زیست برای خروج عطر از بطری استفاده نمی شود.
فرق این نوع افشانه با نمونه های قدیمی این است که در نمونه های جدید (طبیعی) با فشردن ذره پاش عطر بصورت ممتد خارج نشده و فقط اصطلاحاً یک پاف خارج می شود و برای مصرف بیشتر می بایست مجدداً افشانه فشرده شود.

mahi khanoom
14-06-2013, 10:14
برای تشخیص اینکه آیا ادکلن یا عطری رو که میخریم اصل هست یانه باید چیکارکنیم؟

samalghan
14-06-2013, 12:38
سلام
دوست عزیز ادکلن ویژن بوی خنک و خیلی خوبی داره و جز ادکلن هایی که برای استفاده روزانه مناسب هستش
درباره تیتانیوم هم باید بگم راستش بو نکردم ولی خیلی کم فروشه
قیمتی که خریداری کردید هم در صورت امکان بفرمایید

موفق باشید

عطر ویزن اجمل رو36500تومن وتیتانیوم رو35000تومن خریدم 9تومن هزینه پستی هم دادم که مجموعا80000تومن شد..از سایت پرفیوم شاپینگ اگه این 2عطر رو میگرفتم با هزینه ارسال110000تومن میشد یعنی30000تومن بیشتر.چون هر کدومو55000میگیره با ارسالش...خواستید آدرس بدم بخرین

Atghia
14-06-2013, 13:23
برای تشخیص اینکه آیا ادکلن یا عطری رو که میخریم اصل هست یانه باید چیکارکنیم؟

عطرهای تقلبی به ۳ دسته تقسیم میشوند:

دسته ی اول:
شاید لفظ کپی برای این دسته مناسبتر باشد چون این عطرها کاملا قانونی و بهداشتی تولید میشوند، کمپانیهایی مثل Rio-Smart-Ajmal-… فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن را با هزینه ی بسیار کمتری تولید میکنند و به بازار عرضه مینمایند ، این عطرها کاملا قانونی میشوند و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید عطر ارجینال را ندارند روانه ی بازار میشوند. ما با این دسته مشکلی نداریم چرا که اصولا این کمپانیها به دنبال تقلب نیستند و نام خود را هم بر روی جعبه و هم بر روی شیشه درج مینمایند و به راحتی قابل تشخیص میباشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دسته ی دوم:
عطرهایی هستند که تقلبی میباشند ولی به راحتی قابل تشخیصند.
با چند روش ساده تقلبی بودن این عطرها محرز میشود:

۱)حروف درج شده بر روی شیشه و جعبه ی این
عطرها معمولا برجسته نیست و با کمی دقت تفاوت بین فونت ها قابل تشخیص است.

۲) درب شیشه ی این عطرها کیفیت بسیار پایینی دارد و معمولا پلاستیکی میباسد و اگر ناخن خود را بر روی آن بکشید رنگ آن میریزد.

۳)شیشه این عطرها کیفیت و شفافیت عطر اصل را ندارند و اگر آنها را در نور نگاه کنید به راحتی رگه های آن قابل مشاهده است( البته این امر منوط به این است که شما حداقل ۱۰ عطر اصل را در نور مشاهده کرده باشید و آنجاست که تفاوت را احساس خواهید کرد)

۴) اخیرا بر روی موبایلها نرم افزاری نصب میشود به نام Scanner ، که از طریق اینترنت کار میکند، این نرم افزار بارکد عطرها را اسکن نموده و پس ار اندکی جستجو نام عطر، نام کمپانی و مشخصات عطر مورد نظر را به شما نمایش میدهد و شما میتوانید از صحت بارکد آن اطمینان پیدا کنید.

۵)بوی الکل: معمئلا این عطرها بوی الکل میدهند، بزرگترین و بدترین عیب یک کمپانی عطر سازی این است که از عطر آن کمپانی بوی الکل استشمام شود و این یک ننگ بزرگ میباشد، پس هرگاه از بوی الکل استشمام کردید در تقلبی بودن آن شک نکنید.

نکته: نگران فاسد بودن عطرها نباشید اولا که عطرها بین ۵ تا ۱۲ سال
تاریخ انقضا دارند ثانیا عطرهای فاسد دو رنگ میشوند و روی عطرها لایه ای روغن نقش میبندد.

دسته ی سوم:
عطرهایی که تقلبی هستند و به راحتی قابل تشخیص نمیباشند.

مهمترین رقیب ما در تشخیص عطرهای تقلبی از عطر اصل ، عطرهای این دسته میباشند چرا که این عطرها به صورت بسیار حرفه ای و ماهرانه تولید میشوند و در برخی از موارد هیچ یک از روشهای بالا کمکی به ما نمیکند پس چگونه از خرید خود مطمئن باشیم؟

۱)حتما قبل از خرید عطر مورد نظر خود را در اینترنت Search کنید و عکسهای آن را ببینید، مثلا اگر قصد خرید عطر Dior Homme Intense را دارید به سایت دیور رفته و عکسهای این عطر را با دقت نگاه کنید ، هنگام خرید عطر مورد نظر را با عکس مقایسه کنید.
اما یک نکته را هرگز فراموش نکنید، برخی از کمپانیها هر از گاهی بسته بندی عطرها و حتی طراحی شیشه ی آن را تغییر میدهند به طور مثال عطر Dior Adict زمانی با جعبه ی آبی تولید میشد اما الان با جعبه ی سفید تولید میشود.

۲) در هنگام خرید حتما ۵ نکته ی بالا را لحاظ کنید و توجه داشته باشید که سلفون، جعبه، درب شیشه و خود شیشه بهترین روش برای تشخیص عطر اصل از تقلبی میباشد.

n3)اگر عطر مورد نظر را قبلا داشته اید و استفاده کرده اید کار ساده تری دارید چرا که با تست کردن آن و کمی دقت میتوانید تفاوت را تشخیص دهید.

۴) از فروشگاههای معتبر خریداری کنید و حتما پس از خرید، فاکتور با مهر فروشگاه دریافت نمایید.

پاسخ شما رو بصورت نقل قول از پستی که در گذشته ارسال کردم گذاشتم:n06:

saliary
15-06-2013, 12:54
عطر ویزن اجمل رو36500تومن وتیتانیوم رو35000تومن خریدم 9تومن هزینه پستی هم دادم که مجموعا80000تومن شد..از سایت پرفیوم شاپینگ اگه این 2عطر رو میگرفتم با هزینه ارسال110000تومن میشد یعنی30000تومن بیشتر.چون هر کدومو55000میگیره با ارسالش...خواستید آدرس بدم بخرین

در واقع دونه ای 40برای شما حساب شده
نه مرسی
انشالله فقط تو شادیا استفاده کنین

samalghan
15-06-2013, 15:16
نه مرسی

قربان شما دوست عزیزم برم...بله هر کدام 40هزار تومن با هزینه ارسالش تموم شده واسم

Morphling
16-06-2013, 17:45
نه مرسی

سلام جناب سالیاری

ممکن هست براتون کمی در مورد عطر های vetiver توضیح بدین؟رایحه شون شباهتی با he wood داره؟
با تشکر:n16:

Morphling
16-06-2013, 18:13
با سلام به همهی دوستان

کسی بوده که هم از تق هرمس و هم از ادکلن ایوانهو تست داشته باشه؟

این دو تا توی رایحه چه قدر شبیهن؟

saliary
16-06-2013, 22:11
سلام جناب سالیاری

ممکن هست براتون کمی در مورد عطر های توضیح بدین؟رایحه شون شباهتی با he wood داره؟
با تشکر:n16:

سلام دوست من
راستش من این ادکلن رو تا حالا استفاده نکردم اما مشتریان خاص خودش رو داره به علت گرون بودنش
اما اگر رایحش رو بخوای بدونی چه طوریه بوی خنک و ترشی داره و ماندگاری زیادی نباید ازش انتظار داشته باشی ولی خوب انصافا بوش فوق العاده خاص و تکه

خوشبختانه من هم از تق استفاده کردم و هم از ایوانهو
این دوتا هیچ شباهت بویی با هم ندارن تق بوی تلخ و گرمی داره و ایوانهو بوی خنک
ایوانهو مخصوص تابستان و تق مخصوص فصل سرد سال

موفق باشی

40404040
17-06-2013, 13:24
با سلام
لطفا یک ادکلن زنانه زیر قیمت 200 مناسب فصل تابستان با ماندگاری بالا معرفی کنید :n01:
عجله دارم ممنون می شوم زودتر معرفی کنید :n06:

همچنین سایت معتبر که جنس اصل داشته باشه با قیمت مناسب و یا فروشگاه اصل در تهران با قیمت مناسب :n18:

rz21
17-06-2013, 14:33
توی این فصل که عرق میکنیم لباس ها بو میگیره عطر یا ادکلن خوب با قیمت مناسب نه خیلی زیاد چی هست؟در کل باید چی کار کرد که عرق با ادکلن و عطر قاطی نشه؟من زیاد استفاده نمیکنم.

Alcatel.
17-06-2013, 14:50
سلام
عطرهایی که جاش روی لباس میمونه رو باس چیکار کرد؟
حتی اسپری هم بشه بازم جاش مشخصه .. میخواستم ببینم راهی داره که ردش نمونه؟
مرسی.

sharif.1.attar
17-06-2013, 19:36
توی این فصل که عرق میکنیم لباس ها بو میگیره عطر یا ادکلن خوب با قیمت مناسب نه خیلی زیاد چی هست؟در کل باید چی کار کرد که عرق با ادکلن و عطر قاطی نشه؟من زیاد استفاده نمیکنم.
مخلوط شدن ادوکلن با تعریق مشکلی ایجاد نمی کنه. بهتر است رایحه ای پیدا نمایید که باعث شود بوی عرق شما زننده و غیرقابل تحمّل نباشد. عطرهای مرکّباتی و تر و تازه یکی از این پیشنهادهاست. البته این نوع از عطرها دارای ماندگاری زیادی نیست و می بایست در طول روز تمدید بشوند.

sharif.1.attar
17-06-2013, 19:38
سلام
عطرهایی که جاش روی لباس میمونه رو باس چیکار کرد؟
حتی اسپری هم بشه بازم جاش مشخصه .. میخواستم ببینم راهی داره که ردش نمونه؟
مرسی.
اینکه عطری جا میندازه یک امر طبیعی است مخصوصاً عطرهایی که درصد خلوص بالایی دارند این اتّفاق می افته. برای حل این مشکل پیشنهاد می شه عطر رو روی دستمال کاغذی یا دستمال کتونی اسپری و دستمال رو در جیبتان قرار دهید.

rz21
17-06-2013, 20:13
مخلوط شدن ادوکلن با تعریق مشکلی ایجاد نمی کنه. بهتر است رایحه ای پیدا نمایید که باعث شود بوی عرق شما زننده و غیرقابل تحمّل نباشد. عطرهای مرکّباتی و تر و تازه یکی از این پیشنهادهاست. البته این نوع از عطرها دارای ماندگاری زیادی نیست و می بایست در طول روز تمدید بشوند.

خوب لطف میکنید یک برند یا نمیدونم یک چیزی رو معرفی کنید تا من برم بگیرم.فقط میگم دنبال خرج کردن زیاد اصلا نیستم.فقط میخوام بوی عرق از بین بره.

brad pitt
17-06-2013, 20:32
دئودرانت چه مارکی خوب هست ؟
بوشم تلخ و مست کننده باشه

sharif.1.attar
17-06-2013, 21:28
خوب لطف میکنید یک برند یا نمیدونم یک چیزی رو معرفی کنید تا من برم بگیرم.فقط میگم دنبال خرج کردن زیاد اصلا نیستم.فقط میخوام بوی عرق از بین بره.
از اساتید فروم درخواست می کنم عطر مورد نظر ایشان معرفی نمایند.

Morphling
18-06-2013, 00:53
دئودرانت چه مارکی خوب هست ؟
بوشم تلخ و مست کننده باشه

من از یه تکنیک دیگه استفاده می کنم.

دودورانت کیو وی دارم که بدون مواد عطریه و فوق العالده هست.اونو که زدم بعدش با خیال راحت هر ادکلنی بخوام می زنم

ولی اگه دودورانت های ایوروژه رو گیر بیاری معرکه ان.تلخم توشون پیدا میشه.:n06:

Morphling
18-06-2013, 01:01

دوست من طبق تجربه ای که خودم دارم هیچ چیزی مثل دوش گرفتن روزانه موثر نیست.مخصوصا توی این هوا که حسابی می چسبه:n06:

توصیه دوم : می تونین از دودورانت های غیر عطری مرغوب استفاده کنید.

Sh4|)0w
18-06-2013, 01:16
کی از اسپری اکو " راضیه ؟؟ :n15:

sAeEd_kHaAn
18-06-2013, 07:53
کی از اسپری اکو " راضیه ؟؟ :n15:

من چندین باری از اسپری های اکو گرفتم صرفا برای داخل ماشین من ازشون راضی ام کیفیتشون قابل قبلوله خوش بو هم هستند

یادش بخیر یه زمانی روزی 3/4 صفحه اینجا جلو میرفت ولی با برخورد نا مناسبی که به بچه های با اطلاعات شد تقریبا همشون دلسرد شدن دیگه به اینجا سر نمیزنن

rz21
18-06-2013, 09:48
دوست من طبق تجربه ای که خودم دارم هیچ چیزی مثل دوش گرفتن روزانه موثر نیست.مخصوصا توی این هوا که حسابی می چسبه:n06:

توصیه دوم : می تونین از دودورانت های غیر عطریمرغوب استفاده کنید.

خوب هر روز که نمیشه لباس ها رو شست :دی

دودورانت های غیر عطری مرغوب چی هستند؟؟:n13: و کجا گیر میاد؟؟

Morphling
18-06-2013, 12:27
خوب هر روز که نمیشه لباس ها رو شست :دی

دودورانت های غیر عطری مرغوب چی هستند؟؟:n13: و کجا گیر میاد؟؟

در مورد دودورانت من از کیو وی استفاده می کنم.راضیم.غیر از این مارک های دیگه ای هم هستن که الان حضور ذهن ندارم:n13:

جاهایی که کرم های تخصصی و درمانی پوستی می فروشن حتما دارن+داروخونه های بزرگ.کلا چیز نایابی نیست.

در مورد دوش گرفتن خب اگه مداوم باشه لباس ها هم تمیز می مونن:n09:

alone one
18-06-2013, 12:32
حالا که بحث دئودورانت شد دوستان لطف میکنن یه دئودورانت خیلی خوب معرفی کنن؟
مبلغش مهم نیس

ali_khoshtip
18-06-2013, 12:45
حالا که بحث دئودورانت شد دوستان لطف میکنن یه دئودورانت خیلی خوب معرفی کنن؟
مبلغش مهم نیس

alone one
18-06-2013, 14:21

از این بهتر نیست؟
چون الانم همینو دارم

Ezel
18-06-2013, 16:53
دوستان لطفا لینک به فروشگاه های اینترنتی ندین /

ممنون از توجهتون .

Alcatel.
18-06-2013, 21:26
سلام
عطرو ادکلن برای پوست ضرر نداره؟ بعضیا روی پوست میزنن ! خطو خالو لک نشه یه موقعی :n26:

sAeEd_kHaAn
18-06-2013, 22:42
سلام
عطرو ادکلن برای پوست ضرر نداره؟ بعضیا روی پوست میزنن ! خطو خالو لک نشه یه موقعی :n26:

اگه عطرت فیک نباشه با خیال راحت رو پوستت بزن ولی عطرای تقلبی علاوه بر پوست به سیستم تنفسی بدن هم ضرر میزنن

40404040
19-06-2013, 05:19
با سلام
لطفا یک ادکلن زنانه زیر قیمت 200 مناسب فصل تابستان با ماندگاری بالا معرفی کنید :n01:
عجله دارم ممنون می شوم زودتر معرفی کنید :n06:

همچنین سایت معتبر که جنس اصل داشته باشه با قیمت مناسب و یا فروشگاه اصل در تهران با قیمت مناسب :n18:

آیا کسی نیست مرا یاری کند؟ :n03:

P‌C
20-06-2013, 01:30
از این بهتر نیست؟
چون الانم همینو دارم

بهترین دئودورانت NIVEA هست که 10 سال هست استفاده میکنم. بوی ملایم و خنکی داره و با بوی عطر قاطی نمیشه.

brad pitt
20-06-2013, 10:02
دئودرانت axe سبز که روش زده africa هم خوبه ؟؟

milad_heartsick
20-06-2013, 10:42
بهترین دئودورانت old spice هست به نظرم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

brad pitt
20-06-2013, 10:43
بهترین دئودورانت old spice هست به نظرم

چنده قیمتش ؟
تیزه یا خنک ؟

pouria94
20-06-2013, 11:19
من این اواخر با یه ادکلنی آشنا شدم بوش رو خیلی پسندیدم.... ماله شرکت اوریف لیم هست .. آبی رنگ.. فقط حیف که ماندگاریه کمی داره با اینکه از خود شرکتش خریدم و اصل هم بود... کآیا ادکلن دیگه ای هست که همین بو رو داشته باشه و ماندگاریش بالا باشه.

اینم توضیحاتش + عکس

GLACIER
ترکیبی از اسطو خود دوس- رزماری –ترخون وعطر تند نعنا که مکمل رایحه مردانه چوب وعنبر است.

و سوال دوم اینکه دیروز از این ادکلن های جیبی 22ml خریدم... ماله برند jacsaf بود ( da vinci) قیمتش 10 تومن بود .. میخواستم ببینم 50 یا 100 میل اینها هم موجوده؟؟ اگر موجوده قیمتش تو چه حدوداییه؟؟

amir_91
20-06-2013, 15:06
قیمتای پرفیوم شاپینگ درسته؟..دوستان کسی قیمت creed silver mountain داره؟...قیمتای انترنتی رو میدونم.قیمت مغازه رو میخاستم.

sharif.1.attar
20-06-2013, 18:57

الکل مورد استفاده در عطر، از نوع اتانول است و مخصوصاً اگر غلظت موادِّ اوّلیّه بالا باشد بهتر است الکل با غلظتی بالاتر از 90 درصد استفاده شود. اتانول در کشور ما به الکل سفید یا الکل طبّی معروف می باشد و این الکل را از داروخانه ها یا شیمیایی فروش ها می توانید تهیّه نمایید.
البته مطمئن شوید که الکل رنگی نیست و یا برای جلوگیری از نوشیدن ماده ی تلخ و یا سمى به آن اضافه نشده باشد.
در کشورهای انگلیسی زبان، درصد خلوص الکل را در عدد 2 ضرب نموده و بعنوان درجه ی الکل می شناسند. مثلاَ‌ اگر الکلی 95 درصد غلظت داشته باشد آن را الکل 190 پروف (190 Proof) می شناسند.

ali_ab
20-06-2013, 22:46
با سلام به دوستان

ممنون میشم یه ادکلن با رایحه تلخ با پخش بوی بالا و ماندگاری خوب تا 300 تومن معرفی بفرمائید

با سپاس فراوان

milad_heartsick
20-06-2013, 23:31
چنده قیمتش ؟
تیزه یا خنک ؟
من اخرین بار 15 (1 ماهی میشه)خریدم
بوی انچنانی نداره نه با ادکلن قاطی میشه نه با عرق

Morphling
21-06-2013, 17:00
بچه ها دلار که داره می کشه پایین. قیمت ادکلن ها چرا یهویی دوباره رفت بالا؟:n03:

sharif.1.attar
22-06-2013, 19:50

برای استخراج عصاره ی گل ها نیاز به یک حلّال دارید که در دسترس ترین آن اتانول با غلظت بالای 90% مثلاً اتانول 98% است.
ابتدا میزان زیادی گل (مثلاً رز دمشقی (گل محمّدی) یا هر نوع رز معطّر دیگر یا یاس، اسطوخودّوس، بهار نارنج و ...) بدون برگ سبز و ساقه را در یک ظرف شیشه ای (ظرفی شبیه به ظرف ترشی یا ظرفی که در عکس فوق مشاهه می نمایید مناسب است) و اتانول را روی آن بریزید. سپس به مدّت حدّاقل یک هفته اجازه دهید گل درون الکل بماند. پس از یک هفته گل های استفاده شده را از الکل خارج و درون یک پارچه ی کتانی سفید و تمیز حسابی بچلانید تا تمامی الکل و موادّ معطّری که از گل استخراج نموده به درون ظرف برگردد. سپس گل های تازه چیده شده از همان نوع گل اوّل را درون الکل قرار دهید و فرآیند قبلی را تکرار نمایید و آنقدر این فرایند را ادامه دهید تا احساس کنید دیگر الکل قادر به استخراج اسانس روغنی نیست.
سعی نمایید گل ها را قبل از طلوع آفتاب از بوته جدا نموده و در الکل قرار دهید. چرا که گل در این موقع بیشترین میزان تولید اسانس روغنی را داراست.
پس از اتمام فرآیندها، الکل را با استفاده از فیلتر کاغذی تصفیه نمایید.
حال شما عطری آماده ی مصرف دارید. فقط مراقب باشید از ظرف در بسته ای استفاده نمایید که در طول این پروسه الکل امکان تبخیر نداشته باشد.
به این روش تهیّه ی تنتور می گویند.

arsenal_mmm
22-06-2013, 22:21
سلام به همگی...دوستان عطر هالووین مردونه رو تست کردم افتضاح بود...یعنی واقعا یک آبرو ریزی برای این شرکته که برداشته یه کپی از وان میلیون اونم به این ضعیفی داده بیرون.با وجود این که روش نوشته ساخت اسپانیا اما آدم احساس می کنه داره عطر کپی ریو از وان میلیونو استفاده میکنه کیفیت رایحه هم تو مایه های عطرای ریو هستش.

amiraliqq
25-06-2013, 13:21
سلام
آدرس تهران كه محصولات ادكلنش اصل باشه كجاها هست معرفي كنيد
بعد كسي درباره ادكلن black jasmin porfum اطلاعاتي داره

s.hossein45
25-06-2013, 19:08
سلام : دوستان نظرتون راجع به Jaguar Vision III چیه ؟

Atghia
25-06-2013, 19:15
سلام
آدرس تهران كه محصولات ادكلنش اصل باشه كجاها هست معرفي كنيد
بعد كسي درباره ادكلن black jasmin porfum اطلاعاتي داره

اگر منظورتون جاسمین نویر از بولگاری هست عطر گرم و شیرین مناسب فصل های گرم سال هست
در تهران مغازه های گل سنگ،هایلند، نمایندگی های سفیر درگلستان و تندیس و ...فروشگاههای معتبری هستند

Morphling
26-06-2013, 00:23
سلام
از همه ی اساتید محترم خواهش می کنم به این لینک یه نگاه کنند!!؟

همچین چیزی دیده بودید تابحال؟
راهی هست که تشخیص بدیم که عطرمون اصله؟
بچه ها ادکلن های geurlain (اگر درست نوشته باشمش!) هم تقلبی دارن؟

hike
26-06-2013, 10:13
سلام بچه‌ها خوبید؟ چه خبرا؟ من از ۲ سال گذشته دیگه هیچ عطری نگرفتم، ولی دیشب خوابیدم و صبح پا شدم و عجیب احساس میکردم نیاز به caron pour un homme دارم. نمیدونم چرا. اون زمان که ۱۲۵ میلش ۴۰ بود نگرفتم. کاش خریده بودم. قیمت مغازه‌های شهر رو دارید؟ سایتها دیدم ۷۵ میل رو ۸۱ زدن، گفتم شاید تو شهر ارزانتر پیدا بشه.

brad pitt
26-06-2013, 10:17
سلام بچه‌ها خوبید؟ چه خبرا؟ من از ۲ سال گذشته دیگه هیچ عطری نگرفتم، ولی دیشب خوابیدم و صبح پا شدم و عجیب احساس میکردم نیاز به caron pour un homme دارم. نمیدونم چرا. اون زمان که ۱۲۵ میلش ۴۰ بود نگرفتم. کاش خریده بودم. قیمت مغازه‌های شهر رو دارید؟ سایتها دیدم ۷۵ میل رو ۸۱ زدن، گفتم شاید تو شهر ارزانتر پیدا بشه.

سلام . بوش چه سبکه ؟

ویزه چه سبک تیپایی ؟

ممنون

Atghia
26-06-2013, 12:25
سلام
از همه ی اساتید محترم خواهش می کنم به این لینک یه نگاه کنند!!؟

همچین چیزی دیده بودید تابحال؟
راهی هست که تشخیص بدیم که عطرمون اصله؟
بچه ها ادکلن های geurlain (اگر درست نوشته باشمش!) هم تقلبی دارن؟

ندیده بودم اما شنیده بودم! فکر کنم جناب tehran cornerاگر اشتباه نکرده باشم مدتها پیش این هشدار رو داده بودند!
خب عطر بدون جعبه هرگز نخرید تا دچار این مشکل نباشید!:n06:
مطمئنا کسی عطرشو با جعبه دور نمیندازه! شیشه رو جور کنن جعبه رو چطور؟...
طریقه تشخیص عطر اصل از تقلبی چند صفحه قبل پست گذاشته بودم شاید کمک کنه (البته نه اینجوری که شیشه پر شده رو بشه تشخیص داد! این تنها راهش اینه عطر رو از جای معتبر بخرید و البته با جعبه و ...)

hike
26-06-2013, 12:36
سلام . بوش چه سبکه ؟

ویزه چه سبک تیپایی ؟

ممنون

سلام. بوش نوعی تلخ ملایم است . از نوتهاش گفته میشه lavender ( اسطوخودوس؟) و وانیل است. جالب نیست شیشه ۷۵۰ میل هم داره؟ تیپ هم همونی که تو عکس است کاملا بهش میاد! :sq_2:ولی پیر و جوان ازش استفاده میکنن :sq_20:. بیشتر ۳۰ به بالا. کار ۱۹۳۴. یک کار کلاسیک مثل فیلمهای چارلی چاپلین:sq_8:، ولی خب شاید دیگه مثل سابق طرفدار نداشته باشه.

T I M S A R
26-06-2013, 13:14
یکی از دوستام تو کار پخش عطر وادکلن هستش و کارت ویزیت فروشگاهی که تو دبی شیشه خالی عطر رو پخش میکنه نشونم داد و گفت که شیشه های مشابه اصل هم دارن بعد میدن به شرکت هایی که رایحه مشابه اصل تولید میکنن شیشه ها رو پر کنه و بیاد واسه بازار ایران،تو ایران فروشنده ها بدون جعبه میدن میگن جعبش تو لنج خیس شد و از این حرفا، واسه همین هیچ وقت عطر بدون جعبه نخرید

sharif.1.attar
26-06-2013, 21:27

روغن عطر همان موادِّ اوّلیّه ی معطر ترکیب شده بدون حلّال است. به بیان دیگر عطر خالص یا 100% غلظت و عطر روغنی عطری است که با حلّال روغنی و نه الکلی رقیق شده باشد.
راه شناخت این دو از یکدیگر این است که اگر استشمام روغن معطّر تند و سرگیجه آور است نشان می دهد عطر خالص است ولی اگر قابل استفاده می باشد نشان می دهد عطر روغنی است.

arsenal_mmm
27-06-2013, 17:54

سلام آقا آرمان عزیز...از کم پیدا بودنت معلوم بود تا اطلاع ثانوی زدی از دنیای عطر بیرون...بازگشتتو به دنیای عطر تبریک میگم...منم مثل شما بیرون بودم از این دنیا...چون سینوزیت مزمن داشتم و در زدن عطرم زیاده روی کردم سینوسام ریه ام داغون شد دیگه هفته ای یک بار هم به زور میتونم به خودم عطر بزنم...همه عطرام هم رو دستم باد کرده...ولی هنوزم عطرامو دوست دارم هر چند که فقط باید از دور نگاهشون کنم...:n03:
caron رو 75 میلشو چهار راه ولیعصر 80 تومن سراغ داشتم

hadinba
28-06-2013, 23:05
سلام آقا آرمان عزیز...از کم پیدا بودنت معلوم بود تا اطلاع ثانوی زدی از دنیای عطر بیرون...بازگشتتو به دنیای عطر تبریک میگم...منم مثل شما بیرون بودم از این دنیا...چون سینوزیت مزمن داشتم و در زدن عطرم زیاده روی کردم سینوسام ریه ام داغون شد دیگه هفته ای یک بار هم به زور میتونم به خودم عطر بزنم...همه عطرام هم رو دستم باد کرده...ولی هنوزم عطرامو دوست دارم هر چند که فقط باید از دور نگاهشون کنم...:n03:
caron رو 75 میلشو چهار راه ولیعصر 80 تومن سراغ داشتم

افزایش شدید قیمت عطر متاسفانه یکی از مهم ترین دلیلشه! کلا" حضور فعال خیلی از دوستان کم شده!

sAeEd_kHaAn
29-06-2013, 00:50
خیلی نامردیه خدایی عطرایی که 40/50 تومن بودن الان بالای 150 تومنن وقتی یاد قیمتای قبل میافتم جیگرم آتیش میگره شنل اگوییست بود 120 الان 420 تومنه دردمونو به کی بگیم تو این مملکت

Atghia
29-06-2013, 01:10
درتایید حرف دوستمون یک عطر فوق العاده دم دستی بود mojoبعد من اینو چندوقت قبل خریده بودم زیر20تومن بعددرکمال تعجب شده60:n04:یعنی بهتون بگم دقیقا به عنوان خوش بو کننده هوا میشه ازش استفاده کرد
خب،وقتی همچین عطری همچین شرایطی داره بنظرتون عطرهای برندهای نامی چه خواهند شد؟؟؟:n27::n28:

soheilnouri
30-06-2013, 20:07
اینا که خوبه من عطری داشتم که قبلا 70 تومن خریدم ولی حالا باید 220 تومن بالاش...اخه سوختن نداره این قضیه؟

saeed_k
01-07-2013, 22:20
سلام
دوستان چند سال پیش از ی اسپریAKAT(Perspektif)نقره ای استفاده میکردم که بعد ها دیگه نتونستم پیداش کنم.حالا ازدوستان میخوام ی ادکلنی به من معرفی کنند که بوش شبیه این اسپری باشه البتهنمیدونم تا حالا ازش استفاده کردید یا نه ی بوی خنک وجذابی داره.
این هم عکس اسپری

Ali_softcenter
03-07-2013, 01:01
سلام بر دوستان ادکلن باز :دی

من یه درخواست دارم ازتون!:n16:

کسی این ادکلن رو میشناسه؟ آیا این ادکلن اصل هست؟ کاری به خوبی و بدیش ندارم...فقط برام سوال پیش اومده که این برند giovanni giusti که اتفاقا سایت هم داره و کارش مد و لباس زنونه هست چرا هیچ اطلاعاتی از ادکلن و یا هر ادکلن دیگه ای از این برند داخل نه سایتش هست نه اینترنت؟

آیا این ادکلن فیکه؟

Ali_softcenter
04-07-2013, 11:16
ظاهرا به ما که میرسه فعالین تاپیک میرن مرخصی :n02:

از دوستان کسی ادکلن از برند کرید رو داشته ؟

f.t.g
06-07-2013, 23:51
سلام بر دوستان ادکلن باز :دی

من یه درخواست دارم ازتون!:n16:

کسی این ادکلن رو میشناسه؟ آیا این ادکلن اصل هست؟ کاری به خوبی و بدیش ندارم...فقط برام سوال پیش اومده که این برند giovanni giusti که اتفاقا سایت هم داره و کارش مد و لباس زنونه هست چرا هیچ اطلاعاتی از ادکلن و یا هر ادکلن دیگه ای از این برند داخل نه سایتش هست نه اینترنت؟

آیا این ادکلن فیکه؟

سلام

این ادکلن فیک نیست! فیک به ادکنی اطلاق میشه که دقیقا کپی از یک ادکلن دیگه باشه. این فقط یک نمونه خیلی معمولی هست که جدیدا به همت برادران چینی و اماراتی از این گونه تولیدات به اسم مشابه فلان ادکلن وارد کشور میشه که علارقم قیمت پایینی که دارند با قیمت بالا میفروشند! به نظر من آدم یک ادکلن از یک برند معمولی ولی اصل بگیره بهتر از اینه که از این گونه مشابه ها خرید کنه.

f.t.g
06-07-2013, 23:52
ظاهرا به ما که میرسه فعالین تاپیک میرن مرخصی :n02:

از دوستان کسی ادکلن از برند کرید رو داشته ؟

کدام نمونه از برند کرید منظورتون هست؟

Thor God
07-07-2013, 15:33
دوستان یه ادکلن خوشبو زنونه معرفی می کنید در حده 150 تومن. یه چیز تووپ بگید ...
از جیب خودم میدم. پایین تر بگید ولی بالاتر نباشه.

خارج از بحث :
ادکلن جوپ الان چنده ؟ خیلی خوشبو بودش. الان هم پیدا میشه ؟

Atghia
07-07-2013, 17:28
دوستان یه ادکلن خوشبو زنونه معرفی می کنید در حده 150 تومن. یه چیز تووپ بگید ...
از جیب خودم میدم. پایین تر بگید ولی بالاتر نباشه.

خارج از بحث :
ادکلن جوپ الان چنده ؟ خیلی خوشبو بودش. الان هم پیدا میشه ؟

البته نوسان قیمت زیاده اما شاید نزدیکترین ها به قیمت مد نظر شما اینا بتونن باشن:

I Love Love for women by MoschinoShe Wood women by DSQUARED2In The Mood For Love for women by Gianfranco Ferre

fati ghasemi
07-07-2013, 17:55
بچه ها الان که هوا گرم اصولا از عطر ها و ادکلن های خننک استفاده میکنن
اسم یه چندتا خوبش و ارزونشو میخوام:n02:

alone one
07-07-2013, 18:50
اساتید جایی رو میشناسین که افتر شیو و دئودورانتای عطرای معروفو داشته باشه؟

f.t.g
07-07-2013, 22:55
2013

لیست کاندیدهای جوایز سال 2013

Best New Fragrance for Women

Alien Essence Absolue : Thierry Mugler
Coco Noir : Chanel
Interlude Woman : Amouage
Jour d'Hermès : Hermès
Fame : Lady Gaga
La Petite Robe Noire : Guerlain
Orangers en Fleurs : Houbigant
Pear + Olive : Slumberhouse
Santal Majascule : Serge Lutens
Seville à L'Aube : L'Artisan Parfumeur

Best New Fragrance for Men

1 Million Absolutely Gold : Paco Rabanna
Colonia Intensa Oud : Acqua di Parma
Déclaration d'un Soir : Cartier
Eau Sauvage Parfum : Dior
Interlude Man : Amouage
Norne : Slumberhouse
Spicebomb : Viktor & Rolf
Tom Ford Noir : Tom Ford

Best New Niche/Artisan Fragrance

Aedes de Venustas : Aedes de Venustas
Amber Oud : By Kilian

Anima Dulcis : Arquiste
Djenné : Parfumerie Generale
Enchanted Forest : The Vagabond Prince
Pear + Olive : Slumberhouse
Seville à L'Aube : L'Artisan Parfumeur
Norne : Slumberhouse

Best New Celebrity Fragrance

Dita Von Teese : Dita Von Teese
The Essence : David Beckham
Instinct Sport : David Beckham
James Bond 007 : Procter & Gamble
Fame : Lady Gaga
Midnight Heat : Beyoncé
Nude : Rihanna
Rebelle : Rihanna
Truth or Dare : Madonna
Wonderstruck Enchanted : Taylor Swift

Best New Flanker

A*Men Les Parfum De Cuir : Thierry Mugler
A*Men Pure Shot : Thierry Mugler
Acqua di Gio Essenza : Giorgio Armani
L'Ambre des Merveilles : Hermès
Declaration d'Un Soir : Cartier
Dior Homme Sport 2012 : Dior
Eau Sauvage Parfum : Dior
Guerlain Homme L'Eau Boisée : Guerlain

Best Fragrance Packaging 2012

Aedes de Venustas : Aedes de Venustas
By Kilian (range)
Florabotanica : Balenciaga
Interlude Woman : Amouage
Lady Gaga Fame : Lady Gaga
Ramon Monegal (range)
Spicebomb : Viktor & Rolf

Best Marketing Campaign 2012

Axe/Lynx Final Edition
Chanel No.5 : Inevitable
Dolce & Gabbana : Pour Homme / Pour Femme
Florabotanica : feat Kristen Stewart
Lady Gaga Fame
La Petite Robe Noire : Guerlain
Spicebomb

Best Perfumery

Aedes de Venustas, New York
Barneys New York
Les Senteurs, London
Liberty, London
Kobberger, Frankfurt
MiN New York
The Perfume Shoppe, Vancouver
Osswald, Zurich
Scent Bar, Los Angeles
Skins, Amsterdam

Best online Perfumery

aedes.com
Aus liebe zum duft
escentual.com
cheapsmells.com
fragrancenet.com
parfum1.com
The Perfumed Court
luckyscent.com
strawberrynet.com
MiN New York

Perfumer of the year

Andy Tauer
Bertrand Duchaufour
Dominique Ropion
Francis Kurkdjian
François Demachy
Jean-Claude Ellena
Josh Lobb
Olivier Polge
Ramon Monegal
Thierry Wasser

House of the year

Amouage
Bond No 9
Chanel
Creed
Dior
Guerlain
Hermès
L'Artisan Parfumeur
Thierry Mugler
Tom Ford

New House of the Year (formed since 2007)

Arquiste
Atelier Cologne
Blood Concept
Kerosene
Maison Francis Kurkdjian
Neela Vermeire Creations
O'Driu
Ramon Monegal
Slumberhouse

Best Ever Women's Fragrance*

Angel : Thierry Mugler
Carnal Flower : Frederic Malle
Feminité de Bois : Serge Lutens
Fracas : Robert Piguet
Hypnotic Poison : Dior
J'Adore : Dior
Mitsouko : Guerlain
No.5 : Chanel
Portrait of a Lady : Frederic Malle
Shalimar : Guerlain

Best Ever Men's Fragrance*

A*men : Thierry Mugler
L'Air du Desert Marocain : Andy Tauer
Antaues : Chanel
Aventus : Creed
Dior Homme: Dior
Eau Sauvage : Dior
Green Irish Tweed : Creed
Habit Rouge : Guerlain
Jubilation XXV : Amouage
Millesime Imperial : Creed

amiraliqq
08-07-2013, 10:56
سلام
ببخشيد ادكلنهاي ريو بهتره يا اسمارت اگه كسي استفاده كرده بوهاي گرم وتلخ معرفي كنيد ممنون ميشم
من قبلا لاليك مشكي داشتم كلا از اين نوع سبكها خوشم مياد راهنمايي كنيد
ممون

amir169
11-07-2013, 19:57
سلام
کسی در مورد عطر دارج ( daarej‏ ‏) اطلاعات داره ؟
فکر کنم ساخت اماراته قیمت 100 میل حدود 70 هزار تومانه
به نظرتون چطوره ؟

alone one
12-07-2013, 00:08

باو یه زمانی اینجا روزی 10 12 صفحه میرفت جلو،یه روز نبودی کلی عقب میموندی از اطلاعات اساتیدش
چی شدن پس این رفقای ما!

waltz
12-07-2013, 02:34
سلام
یه راهنمایی میخواستم، Orangers en Fleurs : Houbigant هست تو ایران و اگه هست قیمتش چنده و چجوریاس، خواهشا جواب بدین ممنون میشم

Sent from my LG-P880

Atghia
12-07-2013, 10:28
عطری از برند بنتون با قیمت مناسب مخصوص این فصل سال با ترکیب بویایی از گلها
ماندگاری و پخش مناسب و قیمتی بسیار ایده ال(85هزارتومان)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fall%3D1&ei=t6jfUYzrHsTDPN6PgcAJ&psig=AFQjCNFTAkmnOu0zyyX5q9JPWuB0pXryUg&ust=1373698419236173)

waltz
12-07-2013, 13:54
دوستان متخصص میشه راهنمایی کنید ؟ سوالم رو بالا مطرح کردم

Sent from my LG-P880

Atghia
12-07-2013, 14:03
سلام
یه راهنمایی میخواستم، Orangers en Fleurs : Houbigant هست تو ایران و اگه هست قیمتش چنده و چجوریاس، خواهشا جواب بدین ممنون میشم

Sent from my LG-P880

دوستان متخصص میشه راهنمایی کنید ؟ سوالم رو بالا مطرح کردم

Sent from my LG-P880

تا اساتید برسند و نظر بدند من یک چیزی بگم :دی
این برند که گفتید رو شخصا تا حالا باهاش برخورد نداشتم!
اما یک سایت پیدا کردم که عطری از همین برند فرانسوی رو داره! 50 میل هستش به قیمت188هزارتومن
بماند قیمتش به روز هست یا خیر
امیدوارم کمک هرچند مختصری بوده باشه:n17:

saliary
12-07-2013, 23:07
سلام
ببخشيد ادكلنهاي ريو بهتره يا اسمارت اگه كسي استفاده كرده بوهاي گرم وتلخ معرفي كنيد ممنون ميشم
من قبلا لاليك مشكي داشتم كلا از اين نوع سبكها خوشم مياد راهنمايي كنيد
ممون

سلام
محصولات ریو و اسمارت هردو در یه سطح کیفیتی هستند
اما بنده ریو رو پیشنهاد میدم
ادکلن های پیشنهادی
تق هرمز
وود مشکی
وود قهوه ای
با احترام

sharif.1.attar
13-07-2013, 19:43

واژه ی نیچه (ویژه) به عطرها اطلاق نمی­شود بلکه با برندها مرتبط است. نیچه متضادّ بازار عمده است. این نوع عطرها مثل خودروهای لامبورگینی به تعداد اندک تولید می­شوند و براحتی در فروشگاه­های زنجیره­ای در دسترس نمی­باشند و در بوتیک­های خود شرکتِ سازنده عرضه شده و فاقد تبلیغات تلویزیونی بوده و لزوماً گران نیستند.این عطرها به گونه­ای طرّاحی می­شوند که ممکن است همه پسند نباشند و خیلی عمومیّت نیابند.
هرچند ساخته­های شرکت رِولون، (Revlon) کوتی، (Coty) دانا، (Dana) گِرلاین، (Guerlain) شَنِل (Chanel) و دیور (Dior) گران است، امّا بدلیل عرضه ی عمده و کانال­های توزیع عمومی، نیچه قلمداد نمی­شوند. این عطرها هرچند باکلاسند امّا در اغلب عطرفروشی­های دور دنیا (مثلاً در فری­شاپ های فرودگاه­ها) قابل دسترس بوده و برای گروه بزرگی از خریداران هدف­گذاری شده­اند و به این دلیل ویژه قلمداد نمی­شود.
از آن­جا که هدف عطرهای ویژه خوشنودسازی همه و تبدیل به بالاترین فروش نیست عطّار آزادی بیشتری برای خلّاقیّت و ساخت چیزی که وی می­خواهد می­دهد. چرا که بازارِ هدف این قبیل عطرها اغلب کارشناسان و متخصّصان عطر و افرادی هستند که در هنر عطرسازی حضور دارند و نه افرادی که صرفاً دوست دارند خوشبو شوند.

Atghia
13-07-2013, 19:53
واژه ی نیچه (ویژه) به عطرها اطلاق نمی­شود بلکه به برندها مرتبط است. نیچه متضادّ بازار عمده است. این نوع عطرها مثل خودروهای لامبورگینی به تعداد اندک تولید می­شوند و براحتی در فروشگاه­های زنجیره­ای در دسترس نمی­باشند و در بوتیک­های خود شرکتِ سازنده عرضه شده فاقد تبلیغات تلویزیونی بوده و لزوماً گران نیستند. این عطرها به گونه­ای طرّاحی می­شوند که ممکن است همه پسند نباشند و خیلی عمومیّت نیابند.هرچند ساخته­های شرکت رِولون، (Revlon) کوتی، (Coty) دانا، (Dana) گِرلاین، (Guerlain) شَنِل (Chanel) و دیور (Dior) گران است، امّا بدلیل عرضة عمده و کانال­های توزیع عمومی، نیچه قلمداد نمی­شوند. این عطرها هرچند باکلاسند امّا در اغلب عطرفروشی­های دور دنیا (مثلاً در فری­شاپ های فرودگاه­ها) قابل دسترس بوده و برای گروه بزرگی از خریداران هدف­گذاری شده­اند و به این دلیل ویژه قلمداد نمی­شود.از آن­جا که هدف عطرهای ویژه خوشنودسازی همه و تبدیل به بالاترین فروش نیست عطّار آزادی بیشتری برای خلّاقیّت و ساخت چیزی که وی می­خواهد می­دهد. چرا که بازارِ هدف این قبیل عطرها اغلب کارشناسان و متخصّصان عطر و افرادی هستند که در هنر عطرسازی حضور دارند و نه افرادی که دوست دارند خوشبو شوند.

در واقع خلاصه بخوایم بگیم نیچه ها دو دسته هستند:
برندهای نامی که در دسترس برای همه هست((اما گرون))
برندهای غیرنامی که بصورت محدود در جاهای خاصی میشه پیداشون کرد((میتونه گرون نباشه))
اما جفتشون در یک چیز مشترک هستند و اونم اینه که همه پسند نیستند و خاص طراحی شدند

برداشتم درسته اقای عطار؟
ممنون از اطلاعات جامعی که در اختیار ما قرار میدید:n16:

مصطفی
13-07-2013, 21:39
سلام به رفقا
به عنوان یه تازه وارد توی این تاپیک اول چندین صفحه قبل رو خوندم بعد یه چندتا سوال داشتم :
1 - بهترین سایت فارسی برای خرید عطر و ادکلن کدوم هست ؟ قبلا liliume رو دیدم ولی یکی از دوستان در چند صفحه قبل در اینکه این سایت پدر و مادر دارد یا نه ، حسابی شک ایجاد کرد ! :n02: الان بهترین سایتی که پدر و مادر داشته باشه و ترجیحا عمه نداشته باشه کدومه ؟
2 - غیر از اینکه ادکلن بیشتر به سلیقه بر میگرده میتونید با شرایط زیر چند نمونه رو پیشنهاد بدید ؟ در هر 2 مورد جداگانه حداکثر مبلغ 250 هزار تومان باشد
الف - چند ادکلن مردانه با ماندگاری و پخش بوی مساوی (هر دوش متوسط باشه لااقل) - برای اداره ( ولی زیاد مجلسی و سنگین نباشه ؛ یه کم جوون پسند و یه کم تند میخوام باشه )
ب - یک ادکلن زنانه با ماندگاری و پخش بوی مساوی و ترجیحا یه کم تند باشه
3 - با توجه به اینکه ساکن یزد هستم آیا مغازه ای در این شهر در این خصوص که قابل اعتماد باشه (یا احتمالا نمایندگی از تهران داشته باشه سراغ دارین ؟
سپاس

Atghia
13-07-2013, 21:43
سلام به رفقا
به عنوان یه تازه وارد توی این تاپیک اول چندین صفحه قبل رو خوندم بعد یه چندتا سوال داشتم :
1 - بهترین سایت فارسی برای خرید عطر و ادکلن کدوم هست ؟ قبلا liliume رو دیدم ولی یکی از دوستان در چند صفحه قبل در اینکه این سایت پدر و مادر دارد یا نه ، حسابی شک ایجاد کرد ! :n02: الان بهترین سایتی که پدر و مادر داشته باشه و ترجیحا عمه نداشته باشه کدومه ؟
2 - غیر از اینکه ادکلن بیشتر به سلیقه بر میگرده میتونید با شرایط زیر چند نمونه رو پیشنهاد بدید ؟ در هر 2 مورد جداگانه حداکثر مبلغ 250 هزار تومان باشد
الف - چند ادکلن مردانه با ماندگاری و پخش بوی مساوی (هر دوش متوسط باشه لااقل) - برای اداره ( ولی زیاد مجلسی و سنگین نباشه ؛ یه کم جوون پسند و یه کم تند میخوام باشه )
ب - یک ادکلن زنانه با ماندگاری و پخش بوی مساوی و ترجیحا یه کم تند باشه
3 - با توجه به اینکه ساکن یزد هستم آیا مغازه ای در این شهر در این خصوص که قابل اعتماد باشه (یا احتمالا نمایندگی از تهران داشته باشه سراغ دارین ؟
سپاس

1-دوست عزیز معرفی سایت و فروشگاههای اینترنتی جنبه تبلیغاتی پیدا میکنه ممنوع هست
لطفا دوستانی که به ایشون قصد راهنمایی دارند لطف کنند از طریق پیام اطلاع رسانی کنند
sharif.1.attar
13-07-2013, 22:13
در واقع خلاصه بخوایم بگیم نیچه ها دو دسته هستند:
برندهای نامی که در دسترس برای همه هست((اما گرون))
برندهای غیرنامی که بصورت محدود در جاهای خاصی میشه پیداشون کرد((میتونه گرون نباشه))
اما جفتشون در یک چیز مشترک هستند و اونم اینه که همه پسند نیستند و خاص طراحی شدند

برداشتم درسته اقای عطار؟
ممنون از اطلاعات جامعی که در اختیار ما قرار میدید:n16:
چون برندهای مشهور در دسترس همه است پس نیچه محسوب نمی شوند. چرا که بصورت عمده توزیع می گردند.
امّا این برندها برای اینکه بتوانند سهمی از بازار نیچه را به خودشون اختصاص بدهند عطرهایی بصورت خصوصی و به تعداد محدود عرضه می نمایند و این عطرها را منحصر بفرد (Exclusive) یا خصوصی (Private) می نامند.
امّا برندهای غیرنامی که فقط در مکان های خاصّی عرضه می شوند نیچه محسوب می گردند.

Ali_softcenter
13-07-2013, 23:16
کدام نمونه از برند کرید منظورتون هست؟

creed by aventus عزیز

میشه لطفا بگید چه رایحه ای داره؟

تلخ...شیرین...گرم...خنک...ملایم ؟؟

Atghia
13-07-2013, 23:41
creed by aventus عزیز

به نقل از وبلاگ شناخته شده ای که در زمینه عطر هست و توصیفاتشون در زمینه معرفی عطرها نظیر نداره:

Aventusبه معنای موفقیت

نت ابتدایی:با رایحه ای میوه ای و با طراوت از گیاهان شهر corsicaباز میشود.((ترنج ایتالیایی در آن بکار رفته))

نت میانی:بصورت چوبی-گلدار طراحی شده از ترکیب گل رز+چوب+گل یاسمن

نت انتهایی:رایحه خزه چوب بلوط+عنبر سائل

گروه بویایی:چایپر-میوه ای

ماندگاری:بسیار بالا

پخش بو:بسیار بالا در حدی که پس از عبورتان رد پای عطر برجا میماند.

فصل مورد استفاده:کلیه فصول بجز زمستان

منبع:وبلاگ پرفیوم نیوز

arsenik
14-07-2013, 21:04
بچه ها کسی عطر زنانه به نام surge به چشمش خورده تو بازار ایران یکی از اشناها از دوبی اورده بود خیلی بوش خوب بود هرجا گشتم ندیدم.کسی به چشمش خورده؟نمیدونم مال کدوم کمپانی هست

Atghia
14-07-2013, 22:08
بچه ها کسی عطر زنانه به نام surge به چشمش خورده تو بازار ایران یکی از اشناها از دوبی اورده بود خیلی بوش خوب بود هرجا گشتم ندیدم.کسی به چشمش خورده؟نمیدونم مال کدوم کمپانی هست
اگه منظورتون این عطر هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ume-surge-528148-27979.htm&ei=AvDiUZTmDIiEhQfNhYCgCg&psig=AFQjCNES5AjrWk3fx6SzbAliH8OrdpMwXw&ust=1373913474253653)

فکر کنم چینی هست از کمپانی LONKOOM
شخصا برخورد نداشتم ندیدم جایی

mhek
15-07-2013, 13:15

واژه ی نیچه (ویژه) به عطرها اطلاق نمی­شود بلکه با برندها مرتبط است. نیچه متضادّ بازار عمده است. این نوع عطرها مثل خودروهای لامبورگینی به تعداد اندک تولید می­شوند و براحتی در فروشگاه­های زنجیره­ای در دسترس نمی­باشند و در بوتیک­های خود شرکتِ سازنده عرضه شده و فاقد تبلیغات تلویزیونی بوده و لزوماً گران نیستند.این عطرها به گونه­ای طرّاحی می­شوند که ممکن است همه پسند نباشند و خیلی عمومیّت نیابند.
هرچند ساخته­های شرکت رِولون، (Revlon) کوتی، (Coty) دانا، (Dana) گِرلاین، (Guerlain) شَنِل (Chanel) و دیور (Dior) گران است، امّا بدلیل عرضه ی عمده و کانال­های توزیع عمومی، نیچه قلمداد نمی­شوند. این عطرها هرچند باکلاسند امّا در اغلب عطرفروشی­های دور دنیا (مثلاً در فری­شاپ های فرودگاه­ها) قابل دسترس بوده و برای گروه بزرگی از خریداران هدف­گذاری شده­اند و به این دلیل ویژه قلمداد نمی­شود.
از آن­جا که هدف عطرهای ویژه خوشنودسازی همه و تبدیل به بالاترین فروش نیست عطّار آزادی بیشتری برای خلّاقیّت و ساخت چیزی که وی می­خواهد می­دهد. چرا که بازارِ هدف این قبیل عطرها اغلب کارشناسان و متخصّصان عطر و افرادی هستند که در هنر عطرسازی حضور دارند و نه افرادی که صرفاً دوست دارند خوشبو شوند.

تعریف بسیار خوبی بود جناب عطار....مخصوصا جمله اول شما که به خوبی ماهیت نیش رو بیان میکنه...
هرچند تعاریف دیگری از نیش گفته شده ولی حقیقتا عطرهای نیش رو با تولید و عرضه کم و تبلیغات محدود میشناسیم.
در مورد تعریف عطاری نیش بعضا زیاد بحث شده و عده ای تعریف فوق رو کامل و جامع نمیدونند...چرا که با این تعریف خانه هایی مثل کرید رو باید خارج از عطاری نیش طبقه بندی کرد...در حالی که جزء خانه های دیزاینر هم محسوب نمیشوند...یا مثلا عطرهای اکسکلوسیو شنل یا گرلن رو باید نیش حساب کرد..در حالی که عده ای قایل به این مسئله نیستند.....
در واقع باید گفت نیش و دیزاینر دو واژه متباین هستند و با همدیگر در تضاد قرار دارند..این دو فقط در عرضه و تولید با همدیگه تفاوت ندارند..بلکه تفاوت اصلی آنها در ذات و هویت برند های آنهاست..نه بعضا در خاص بودن یا متفاوت بودن یا بازار هدف متفاوت یا تبلیغات و ...چون میشه عطرهای دیزاینر زیادی نام برد که خاص بوده و از مواد ویژه ای توشون استفاده شده و یا اینکه بسیار پیچیده بوده و از مواد بسیار با کیفیتی توشون استفاده شده یا اینکه تبلیغات آنچنانی براشون نشده و تولید محدودی دارند....و برعکس عطرهای نیشی که عامه پسند بوده و یا تولید و فروش بالایی داشته هم کم نیستند.
اینها شاخصه های غالب هستند...ولی فصل ممیز اصلی این دو شاخه عطاری همان تفاوت هویتی برندهای آنهاست...جمله اول جناب عطار به خوبی این مورد رو بیان میکنه..

دلایل تولید محدود عطرهای نیش متفاوت است...بیشتر بخاطر مستقل بودن خانه عطاری و محدودیت مواد و نوع نگرش عطار میباشد....وگرنه هستند عطرهای نیشی که اگر به تولید بالا میرسیدند و از تبلیغات مناسب برخوردار بودند بعید نبود با استقبال عمومی بالایی روبرو میشدند...

معمولا یکی از جوایز سالانه عطر متعلق به شاخه نیش و اکسکلوسیو هست....ولی این نباید باعث بشه که تولید محدود رو برابر با نیش بدونیم..این نظری هست که بنده و دوستانم داریم..هرچند نظرات دیگران نیز محترم است...

mhek
15-07-2013, 13:24
creed by aventus عزیز

ملایم و تلخ محسوب میشه...شاید بشه گفت کمی به خنکی میزنه..
رایحش آروماتیک محسوب میشه...یعنی یک رایحه با ترکیب کاملی از همه مواد مرسوم عطاری..بوی غالبش ترکیب نوت آناناس (البته نوت خاصی هست که کرید نام رویال بر او نهاده است) و نوت ASH یا خاکستره که حالتی دودی به این عطر میده...
در بعضی از تولیدات این عطر نوت آناناس غالب تر هست و در بعضی دیگه نوت خاکستر....در بعضی از تولیدات ضعیف این عطر که معمولا تویلد 2010 میباشند هر دوی این دو نوت ضعیف هستند..
نکته مهم این هست که اگر به طور مناسب نگهداری شده باشه باید ماندگاری بالای متوسط و پخش بوی بسیار خوبی داشته باشه...پس اینکه شنیده میشه این عطر پخش و ماندگاری ضعیفی داره بیشتر بخاطر مانده بودن این عطر هستش....

emad_hs
15-07-2013, 16:18
رایحش آروماتیک محسوب میشه...یعنی یک رایحه با ترکیب کاملی از همه مواد مرسوم عطاری..بوی غالبش ترکیب نوت آناناس (البته نوت خاصی هست که کرید نام رویال بر او نهاده است) و نوت ASH یا خاکستره که حالتی دودی به این عطر میده...
در بعضی از تولیدات این عطر نوت آناناس غالب تر هست و در بعضی دیگه نوت خاکستر....در بعضی از تولیدات ضعیف این عطر که معمولا تویلد 2010 میباشند هر دوی این دو نوت ضعیف هستند..
نکته مهم این هست که اگر به طور مناسب نگهداری شده باشه باید ماندگاری بالای متوسط و پخش بوی بسیار خوبی داشته باشه...پس اینکه شنیده میشه این عطر پخش و ماندگاری ضعیفی داره بیشتر بخاطر مانده بودن این عطر هستش....

کاملا درسته من هم شنیده بودم که اصلا ماندگاری نداره ولی وقتی مقدار 1 میل اون رو از جناب mhek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرفتم نتیجه خوب بود و ماندگاری بالایی داشت کلا اونتوس بوی فوق العاده ای داره.

ravani_13
15-07-2013, 16:39

سلام ، دادا ۳ تا سوال ازت داشتم

توی اصفهان چه مغازه هایی رو سراغ داری که هنوز خدا پیغمبر بشناسن و بشه جنس اصل و با خیال تقریبا راحت خرید کرد :n02:

واسه ی فصل گرما چی پیشنهاد میدین که موندگاری و پخش خوبی داشته باشه . میدونم خنک ها خب موندگاری کمتری دارن و خب ....
چندتا هم گرم واسه زمستون ، تا الان عطری با نت اصلی وودی نداشتم wonderwood چطوره تو این سبک ؟

Guerlain intense رو داشتم . موندگاری و پخش بسیار خوب برای یه عطر خنک ، ولی بوی نعناع رو دیگه نمیتونم تحمل کنم

عطرام رو چند تا میگم شاید سلیقم دستت اومد

dior / homme intense
paco R / one milion
Baldessarini / Strictly Private
CK / one
DG / light blue
Thierry Mugler / pure havane
S.T dop / noir
diesel / only the brave
va.....
کلا شرقی و ادویه ای :n02:

پیشاپیش متشکر

mhek
15-07-2013, 17:08
سلام ، دادا ۳ تا سوال ازت داشتم

توی اصفهان چه مغازه هایی رو سراغ داری که هنوز خدا پیغمبر بشناسن و بشه جنس اصل و با خیال تقریبا راحت خرید کرد :n02:

واسه ی فصل گرما چی پیشنهاد میدین که موندگاری و پخش خوبی داشته باشه . میدونم خنک ها خب موندگاری کمتری دارن و خب ....
چندتا هم گرم واسه زمستون ، تا الان عطری با نت اصلی وودی نداشتم wonderwood چطوره تو این سبک ؟

Guerlain intense رو داشتم . موندگاری و پخش بسیار خوب برای یه عطر خنک ، ولی بوی نعناع رو دیگه نمیتونم تحمل کنم

عطرام رو چند تا میگم شاید سلیقم دستت اومد

dior / homme intense
paco R / one milion
Baldessarini / Strictly Private
CK / one
DG / light blue
Thierry Mugler / pure havane
S.T dop / noir
diesel / only the brave
va.....
کلا شرقی و ادویه ای :n02:

پیشاپیش متشکر
سلام دوست عزیز

عطر خنک با ماندگاری بالا ....کارهای ایسی میاکه رو تست کنید...مدل اصلی و سامر ادیشن ها اگه بتونید پیدا بکنید....اگه با بوی خاص رزماری مشکلی ندارید(به شخصه خیلی خوشم میاد) بلو از این برند رو تست بکنید...مدل اسپرت هم عطر خوب و جدیدی هستش...

عطر گرم هم به نظرم بهترین انتخاب ها با توجه به سلیقت اینهاست:
Guerlain L'Instant Pour Homme Extreme
Halston man Amber
Viktor & Rolf Spice Bomb
Viktor & Rolf Antidote
واندروود هم عطر بسیار خوبی هستش...میشه گفت یکی از بهترین های وودی موجود در ایران...به نظرم اگر قصد اضافه کردن یه کار چوبی دارید این عطر گزینه مناسبی هست...پخش و ماندگاری خوبی هم داره و کاملا مناسب مهمانی ها و مجالس شبانست.

جواب سوال اولتون رو تو پیام خصوصی توضیح دادم....

ravani_13
15-07-2013, 17:23
سلام دوست عزیز

عطر خنک با ماندگاری بالا ....کارهای ایسی میاکه رو تست کنید...مدل اصلی و سامر ادیشن ها اگه بتونید پیدا بکنید....اگه با بوی خاص رزماری مشکلی ندارید(به شخصه خیلی خوشم میاد) بلو از این برند رو تست بکنید...مدل اسپرت هم عطر خوب و جدیدی هستش...

عطر گرم هم به نظرم بهترین انتخاب ها با توجه به سلیقت اینهاست:
Guerlain L'Instant Pour Homme Extreme
Halston man Amber
Viktor & Rolf Spice Bomb
Viktor & Rolf Antidote
واندروود هم عطر بسیار خوبی هستش...میشه گفت یکی از بهترین های وودی موجود در ایران...به نظرم اگر قصد اضافه کردن یه کار چوبی دارید این عطر گزینه مناسبی هست...پخش و ماندگاری خوبی هم داره و کاملا مناسب مهمانی ها و مجالس شبانست.

جواب سوال اولتون رو تو پیام خصوصی توضیح دادم....

اقا ما شما رو دیگه گیر اوردیم با یه سوال ول کن نیستیم :n02: ممنون که با حوصله دانش و تجربت رو با ما تقسیم میکنی

اقا این Guerlain L'Instant Pour Homme Extreme
و
Viktor & Rolf Antidote
الان یه بررسی زدم ، انگار گرم و تلخ هستن . من از تلخ بودن زیادی عطر بدم میاد ، مثل ارامیس ۹۰۰ نیستن که :n02:

گرم و شیرین دیگه چه گزینه هایی پیشنهاد میدین
وان میلیون که به قول خودت جواد شده
هوم اینتنس دیور هم تا حالا چند بار منو کفری کرده ( ۴۰۰ بدی بخری بعدش چند نفر ازت بپرسن کاپیتان بلک زدی !!!!!! :n02::n27: )

mhek
15-07-2013, 17:57
اقا ما شما رو دیگه گیر اوردیم با یه سوال ول کن نیستیم :n02: ممنون که با حوصله دانش و تجربت رو با ما تقسیم میکنی

اقا این Guerlain L'Instant Pour Homme Extreme
و
Viktor & Rolf Antidote
الان یه بررسی زدم ، انگار گرم و تلخ هستن . من از تلخ بودن زیادی عطر بدم میاد ، مثل ارامیس ۹۰۰ نیستن که :n02:

گرم و شیرین دیگه چه گزینه هایی پیشنهاد میدین
وان میلیون که به قول خودت جواد شده
هوم اینتنس دیور هم تا حالا چند بار منو کفری کرده ( ۴۰۰ بدی بخری بعدش چند نفر ازت بپرسن کاپیتان بلک زدی !!!!!! :n02::n27: )

هیچ کدوم از این دو عطر تلخ محسوب نمیشند...در واقع گرلن شیرین و پودری هستش و در دسته عطرهای خوراکی قرار میگیره...
آنتیدات هم شیرینی کمی داره...هر دوی این عطرها اورینتال اسپایسی هستند.

اون تلخی که در آرامیس 900 هست بخاطر نوت های علفیش هست..هیچ کدوم از این دو عطر علفی و گرین نیستند...

به نظرم این عطر گرلن و اسپایس بمب از بهترین های گرم و شیرین هستند(به همراه دیور هوم اینتنس)..عطر نویر از تام فورد رو هم تونستید تست بکنید...

hotaxis
15-07-2013, 18:52

تعریف بسیار خوبی بود جناب عطار....مخصوصا جمله اول شما که به خوبی ماهیت نیش رو بیان میکنه...
هرچند تعاریف دیگری از نیش گفته شده ولی حقیقتا عطرهای نیش رو با تولید و عرضه کم و تبلیغات محدود میشناسیم.
در مورد تعریف عطاری نیش بعضا زیاد بحث شده و عده ای تعریف فوق رو کامل و جامع نمیدونند...چرا که با این تعریف خانه هایی مثل کرید رو باید خارج از عطاری نیش طبقه بندی کرد...در حالی که جزء خانه های دیزاینر هم محسوب نمیشوند...یا مثلا عطرهای اکسکلوسیو شنل یا گرلن رو باید نیش حساب کرد..در حالی که عده ای قایل به این مسئله نیستند.....
در واقع باید گفت نیش و دیزاینر دو واژه متباین هستند و با همدیگر در تضاد قرار دارند..این دو فقط در عرضه و تولید با همدیگه تفاوت ندارند..بلکه تفاوت اصلی آنها در ذات و هویت برند های آنهاست..نه بعضا در خاص بودن یا متفاوت بودن یا بازار هدف متفاوت یا تبلیغات و ...چون میشه عطرهای دیزاینر زیادی نام برد که خاص بوده و از مواد ویژه ای توشون استفاده شده و یا اینکه بسیار پیچیده بوده و از مواد بسیار با کیفیتی توشون استفاده شده یا اینکه تبلیغات آنچنانی براشون نشده و تولید محدودی دارند....و برعکس عطرهای نیشی که عامه پسند بوده و یا تولید و فروش بالایی داشته هم کم نیستند.
اینها شاخصه های غالب هستند...ولی فصل ممیز اصلی این دو شاخه عطاری همان تفاوت هویتی برندهای آنهاست...جمله اول جناب عطار به خوبی این مورد رو بیان میکنه..

دلایل تولید محدود عطرهای نیش متفاوت است...بیشتر بخاطر مستقل بودن خانه عطاری و محدودیت مواد و نوع نگرش عطار میباشد....وگرنه هستند عطرهای نیشی که اگر به تولید بالا میرسیدند و از تبلیغات مناسب برخوردار بودند بعید نبود با استقبال عمومی بالایی روبرو میشدند...

معمولا یکی از جوایز سالانه عطر متعلق به شاخه نیش و اکسکلوسیو هست....ولی این نباید باعث بشه که تولید محدود رو برابر با نیش بدونیم..این نظری هست که بنده و دوستانم داریم..هرچند نظرات دیگران نیز محترم است...

سپاس از هر دو بزرگوار

بیان چند نکته در مورد توضیحات دوست عزیز جناب mhek ضروری است :

اصطلاح مقابل نیش ، عموم ،عمده یا بازار عمده است، نه دیزاینر.
دیزاینرها یکی از اقسام بازار عمده هستند که در اکثر موارد دارای کیفیت معمولی شیمیایی می باشند . از اقسام دیگر بازار عمده سری های پرایوت یا اکسکلوسیوها و لمیتید ادیشن ها(تولیدات محدود) هستند که همگی دارای کیفیت خوب و در برخی موارد حاوی مواد طبیعی می باشند . پس تولیدات محدود هم میتوانند یکی از اقسام بازار عمده باشند .
خانه کرید هم از قبیل بازار عمده است ،نتیجتا هیچ مشکلی نیست که برند کرید را نیش ندانیم درحالی که با کیفیت وارزشمند است.

از عبارت جناب شریف عطار برداشت نمیشود که هر تولید محدودی ،نیش باشد.
آری هر برند نیش تولیدی محدود است ودر اکثر موارد خاص وباکیفیت. اما هر تولید محدودی نیش نیست به اصطلاح بین مفهوم نیش و تولید محدود رابطه عموم وخصوص مطلق جاری است همانند مفهوم انسان و حیوان.
هر انسانی حیوان است (هر برند نیش تولیدی محدود است) اما هر حیوانی انسان نیست (هر تولید محدود نیش نیست،بلکه میتواند بازار عمده هم باشد)

mhek
15-07-2013, 19:32
سپاس از هر دو بزرگوار

بیان چند نکته در مورد توضیحات دوست عزیز جناب mhek ضروری است :

اصطلاح مقابل نیش ، عموم ،عمده یا بازار عمده است، نه دیزاینر.
دیزاینرها یکی از اقسام بازار عمده هستند که در اکثر موارد دارای کیفیت معمولی شیمیایی می باشند . از اقسام دیگر بازار عمده سری های پرایوت یا اکسکلوسیوها و لمیتید ادیشن ها(تولیدات محدود) هستند که همگی دارای کیفیت خوب و در برخی موارد حاوی مواد طبیعی می باشند . پس تولیدات محدود هم میتوانند یکی از اقسام بازار عمده باشند .
خانه کرید هم از قبیل بازار عمده است ،نتیجتا هیچ مشکلی نیست که برند کرید را نیش ندانیم درحالی که با کیفیت وارزشمند است.

از عبارت جناب شریف عطار برداشت نمیشود که هر تولید محدودی ،نیش باشد.
آری هر برند نیش تولیدی محدود است ودر اکثر موارد خاص وباکیفیت. اما هر تولید محدودی نیش نیست به اصطلاح بین مفهوم نیش و تولید محدود رابطه عموم وخصوص مطلق جاری است همانند مفهوم انسان و حیوان.
هر انسانی حیوان است (هر برند نیش تولیدی محدود است) اما هر حیوانی انسان نیست (هر تولید محدود نیش نیست،بلکه میتواند بازار عمده هم باشد)

ممنونم داریوش جان از توضیحاتت...
در مورد اینکه خانه هایی مثل کرید نیش حساب میشند یا نه بحث زیاد هست(عده ای معتقدند که نیش بوده ولی الان نیست ولی عده ای هنوز این خانه عطاری رو نیش محسوب میکنند)..قبلا توی بیس نوت در این باره زیاد بحث شده و البته خود بنده چند سال پیش در ابتدای اشنایی با برندهای نیش بسیار در این مورد با دوستان و کارشناسان عطر صحبت کردم..
طبق صحبت های شما کرید رو نه نیش هست و ه دیزاینر و همانطور که گفتم این یک نوع نگاه به عطاری نیش هست که اصل رو بر عرضه و تولید قرار میده...در اصل بر معنای لغوی نیش تاکید شده نه معنای اصطلاحی..در این نگاه نوع دیگری از عطاری مطرح میشه که نماینده تفکر کمپانی کرید هستش...البته شما لفظ عمده رو استفاده کردید و با معیار میزان تولید عطرها رو به دو گروه عمده و نیش تقسیم کردید...ولی به نظر بنده همانطور که جناب عطار هم نوشتند نیش موضوعی مرتبط با برند هست و نه عطر...
بنده بعد از مدتی و با صحبت هایی که کردم به نتیجه دیگه ای رسیدم که اصل رو بر مبنای هویت اصلی برند میذاره و نظرش معطوف به هدف و نوع نگاه خانه عطاری هستش..در این نوع تقسیم بندی کرید نیش محسوب میشه و خیلی از عطرشناسان این موضوع رو قبول دارند...
در رابطه با تفاوت هویتی خانه های عطاری نیش و دیزاینر بحث مفصل هستش و شاید در آینده در این مورد صحبت کردم...
البته اینها همش اعتباریات هستش و خیلی فرقی در این دسته بندی ها نیست..

در رابطه با توضیحات جناب عطار هم باید بگم صحبت های بنده در جهت تایید و تبیین نوشته های ایشون بود..چون گاها ممکنه از صحبت های ایشون برداشت اشتباه صورت بگیره و مثلا عطرهای تولید محدود با نیش ها یکی در نظر گرفته بشه...
و البته نیش و دیزاینر و مس مارکت و.... همگی مقسم هستند..و همانطور که گفتید رابطشون عموم و خصوص مطلق هستش...و لیکن در شرایط کنونی تقابل دیزاینر و نیش موضوعیت داره و مدتهاست بحث نیش یا دیزاینر بحث روز انجمن های عطر هستش چون عملا این دو شاخه های اصلی عطاری هستند....

ali_ab
15-07-2013, 21:00
با سلام به دوستان عزیز

عزیزان بین دو گزینه لانوت از ایوسن لورن و جورجیو ارمانی کد کدوم رو از نظر رایحه و قدرت پخش بو توصیه می فرمایند؟

از لطف دوستان سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

ravani_13
15-07-2013, 21:25
با سلام به دوستان عزیز

عزیزان بین دو گزینه لانوت از ایوسن لورن و جورجیو ارمانی کد کدوم رو از نظر رایحه و قدرت پخش بو توصیه می فرمایند؟

از لطف دوستان سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

سلام دوست عزیز

من لانویت رو دارم و ارمانی کد رو هم داشتم

اول میریم سراغ رایحه و پخش بو :

رایحه ی لانویت گرم و کمی تلخ هست و مناسب فصل های سرد سال ، و دارای ماندگاری بالا و پخش بوی خوبی هست

رایحه ی ارمانی کد ( که چند نسخه داره و من نسخه ی اصلی کد بلک رو ذکر میکنم ) ، خنک و تلخ هست ، و برای ماه های گرم سال و نهایتا پاییز کاربرد دارد ، ارمانی رایحه ی دلنشینی دارد اما از نظر من رایحه ی لانویت بسیار جذاب تر و حرفه ای تر هست ، در ضمن موندگاری ارمانی کد هم انچنان دلچسب نیست

در ضمن دوست عزیز :
لانویت چون کار پرفروشی هست متاسفانه نمونه ی تقلبی در بازار زیاد هست ، پس دقت کنین از جای معتبر خرید کنید
همچنین لانویت دارای ۲ ادیشن هست :

پرفیوم
و
تویلت

پرفیوم غلیظ تر هست و ماندگاری بسیار بالاتری روی پوست شما داره ، شاید تا چند روز ( شیشه تمام مشکی و مات )
اما نسخه تویلت در عوض پخش بوی بیشتری رو به همراه داره

موفق باشید

alone one
15-07-2013, 23:26

حالا که باز تاپیک رونق گرفت ،دوستان وقت کردن سوال منم بی جواب نذارن

سوال دومم این هست که آیا تو تهران میشه نسخه اروپایی عطرای شیک و ورساچی پور هوم رو گیر آورد؟
آخه احساس میکنم کیفیتشون یکمی پایین تر اومده و من فک میکنم واسه اینه که از امارات میارن و نسخه آسیایی یا خاورمیانه ایشونه(البته حدس میزنم،اطلاع دقیقی ندارم)

Kurosh
15-07-2013, 23:36
بچه‌ها در مورد دو تا ادکلن اطلاعات می‌خواستم ...

یکی الیزه فشن مدل الیزه دریمز (Elysees Dreams)

اینو خریدم حدود 100 تومن ...
کاملاً اصل فرانسه به نظر می‌رسه ... هم فروشنده‌اش معتمد بود، هم طرح شبنم داره، هم بسته‌بندی و شیشه‌اش فوق‌العاده شیک و باکلاسه ...

مشکلی که باهاش داریم اینه که اولاً پخش کنندگی آنچنانی نداره ... یعنی بزنی اون قدری بقیه از دور متوجه بوش نمیشن ... مثل بعضی ادکلن ها نیست که طرف وارد اتاق میشه بوش حس بشه
نکته بعدی هم اینکه موندگاریش معمولیه ... یعنی فقط روی شاله که تا چند روز بوش می‌مونه ... اون هم وقتی می‌شوری از بین میره ...
روی لباس در حد یه روز بیشتر باقی نمی‌مونه ...

خواستم ببینم این مدلش همین جوریه ؟!

ادکلن دیگه هم Jaguar Classic هست ...

اینو برادرم گرفته، خوشم اومد از بوش، می‌خوام بگیرم ...
یه جا قیمت کردم می‌گفت 90 تومن ...
قیمتش تو همین رنجه یا بالاتره ؟!
موندگاری و پخش کنندگیش چه جوریاست ؟!
مغازه معتبر سراغ دارین که فقط اصل بیاره ؟!

saliary
15-07-2013, 23:44
حالا که باز تاپیک رونق گرفت ،دوستان وقت کردن سوال منم بی جواب نذارن

سوال دومم این هست که آیا تو تهران میشه نسخه اروپایی عطرای شیک و ورساچی پور هوم رو گیر آورد؟
آخه احساس میکنم کیفیتشون یکمی پایین تر اومده و من فک میکنم واسه اینه که از امارات میارن و نسخه آسیایی یا خاورمیانه ایشونه(البته حدس میزنم،اطلاع دقیقی ندارم)

سلام
شما فقط در یک شرایط میتونید نسخه اروپایی محصولات ورساچه یا هر برند دیگه ای رو تهیه کنید
و اونم داشتن مهماندار هواپیما هستش که براتون مستقیم از فرانسه یا دیگر کشور های اروپایی بیاره
البته قیمتش براتون خیلی بالاتر در میاد

alone one
15-07-2013, 23:46
سلام
شما فقط در یک شرایط میتونید نسخه اروپایی محصولات ورساچه یا هر برند دیگه ای رو تهیه کنید
و اونم داشتن مهماندار هواپیما هستش که براتون مستقیم از فرانسه یا دیگر کشور های اروپایی بیاره
البته قیمتش براتون خیلی بالاتر در میاد

یعنی تو این جاهای معتبر تهرانم نمیشه پیداش کرد؟
شیک چطور؟

saliary
16-07-2013, 01:22
یعنی تو این جاهای معتبر تهرانم نمیشه پیداش کرد؟
شیک چطور؟

چرا شاید بتونید پیدا کنید اما خوب احتمالش خیلی کمه
چون همه مغازه داران به دنبال سود بیشتر هستن و هیچوقت نمیان بین دو ادکلن اصل اون گرونتره رو خریداری کنن
با احترام

saliary
16-07-2013, 01:25
بچه‌ها در مورد دو تا ادکلن اطلاعات می‌خواستم ...

یکی الیزه فشن مدل الیزه دریمز (Elysees Dreams)

اینو خریدم حدود 100 تومن ...
کاملاً اصل فرانسه به نظر می‌رسه ... هم فروشنده‌اش معتمد بود، هم طرح شبنم داره، هم بسته‌بندی و شیشه‌اش فوق‌العاده شیک و باکلاسه ...

مشکلی که باهاش داریم اینه که اولاً پخش کنندگی آنچنانی نداره ... یعنی بزنی اون قدری بقیه از دور متوجه بوش نمیشن ... مثل بعضی ادکلن ها نیست که طرف وارد اتاق میشه بوش حس بشه
نکته بعدی هم اینکه موندگاریش معمولیه ... یعنی فقط روی شاله که تا چند روز بوش می‌مونه ... اون هم وقتی می‌شوری از بین میره ...
روی لباس در حد یه روز بیشتر باقی نمی‌مونه ...

خواستم ببینم این مدلش همین جوریه ؟!

مغازه معتبر سراغ دارین که فقط اصل بیاره ؟!

دوست من ماندگاری عطر ها به نوع رایحه انها بستگی دارد
ما ادکلن 500 هزار تومنی داریم که ماندگاریش فقط 6 ساعته
در مورد ادکلن اول بله کاملا طبیعیه
در مورد دومی باید عرض کنم نباید انتظار ماندگاری و پخش بالا داشته باشی ولی خوب بوش عالی و همه پسنده
قیمتش هم تقریبا تو همون رنجه
فقط دقت کن نسخه آهنی اون رو بگیری نه طلقی
با احترام

Kurosh
16-07-2013, 01:39
دوست من ماندگاری عطر ها به نوع رایحه انها بستگی دارد
ما ادکلن 500 هزار تومنی داریم که ماندگاریش فقط 6 ساعته
در مورد ادکلن اول بله کاملا طبیعیه
در مورد دومی باید عرض کنم نباید انتظار ماندگاری و پخش بالا داشته باشی ولی خوب بوش عالی و همه پسنده
قیمتش هم تقریبا تو همون رنجه
فقط دقت کن نسخه آهنی اون رو بگیری نه طلقی
با احترام
ممنون

این الیزه فشن برند خوبیه ؟!‌ چون خیلی تعریفشو می‌کردن اینو گرفتم واسه خانومم ...
بوش خوبه، ولی خب انتظاراتم رو برآورده نکرد ...

خب ادکلن مردونه تو همین سبک بوی جاگوار اما با ماندگاری و پخش بالا چی پیشنهاد میدین ؟! ترجیحاً قیمتش هم تو همین رنج باشه ...

زنونه چطور ؟!

ممنون میشم دو سه مدل از هر کدوم پیشنهاد بدین :20:

ravani_13
16-07-2013, 11:55
ساتید جایی رو میشناسین که افترشیو ودئودورانتای عطرای معروفو داشته باشه؟

سلام
تنها راهی که میشه افترشیو و دئودورانتای عطرای معروف رو خریداری کنی این هست که به چند فروشگاه درست و حسابی بری و درخواست گیفت ست های اون عطر رو داشته باشی
ولی متاسفانه تعداد محدودی گیفت ست میفروشن و از اون بدتر اینکه تمامی مدل ها گیفت ست ندارن ،

ravani_13
16-07-2013, 12:22

سلام
جگوار کلاسیک ۲ ادیشن داره

Classic Black
Classic blue
( البته کلاسیک GOLD و RED هم هستا :n02: )

خب همون طور که میدونید ورژن بلو ، تابستانی هست ، خنک و ملایم
ورژن بلک هم سنگین تر و کمی تلخ هست

موندگاری بلک بالاتر هست
اما در کل هر ۲ موندگاری متوسطی دارن

به غیر از این گزینه من Noir از S.T.DUPONT رو بهت معرفی میکنم ، قیمت ۱۰۰ تومن
ولی....
ولی اینقدر خوش بو و حرفه ای هست که هیچ عطر بازی فکر نمیکنه این برند چنین چیزی داشته باشه
فوق العاده خوش بو و خوش قیمت هست
خنک و کمی تلخ و عطری ۴ فصل با ماندگاری متوسط رو به بالا

+ اینکه بله قیمت جگوار همین رنج هست که فرمودید بین ۸۵ تا ۹۵

ravani_13
16-07-2013, 16:16
خب با توجه به گرونی های بازار عطر و ادکلن شاید دیگه دل و دماغ خرج کردن بالای ۲۰۰ تومن نباشه مخصوصا واسه عطرهای خنک چون از ۶ ماه گرم سال فقط ۲ ماه پیش رو مونده

از این بابت تصمیم گرفتم ۱۰ پیشنهاد رو در رنج قیمتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ رو به دوستان با توضیحاتی مختصر و مفید تقدیم کنم

بعضی ها هم انچنان ارزون نبود ولی ادم کمیت رو نباید فدای کیفیت بکنه ، پس چند تا ۵۰ میل یا ۷۵ میل گرون رو شاید بین این میان قیمت ها گذاشتم

ممنون

ravani_13
16-07-2013, 16:39

D&G Light Blue

عطری خنک و ترش
چندین سال است که در فصول گرم پای ثابت پرفروش ترین های جهان است و جایگاه همیشگی در TOP 10 ها دارد

از اونجایی که ۴ سال پیش خودم داشتمش باید بگم خیلی دوست داشتنی هست ، جوری که ظهر گرما وقتی بیرون از خونه هستین دوست دارین از محل کار یا دانشگاه زودتر برگردین و رایحه ی طراوت بخش اون رو بو کنید و از خستگیتون کم کنید
رایحه ای تازه و فرش که با بو کردن از پی سی ورلد شما رو به سواحل مدیترانه میبره :n02:
D&G ها معروف هستن که روایحی بسیار خوب اما ماندگاری متوسط و حتی کمی دارند
این محصول اما برای یک کار تابستانی نمره ی قابل قبولی داره و نت ترش ترنج به پخش بهتر اون کمک کرده

75Ml
195,000

sharif.1.attar
16-07-2013, 20:50
دوستان عزیز، اساتید گرامی و بینندگان عزیز

از همه ی شما صمیمانه متشکرم

ای ول که دوبار فروم افتاده رو دور تند

از این همه پست انرژی می گیرم.

reza_khoshtip
16-07-2013, 20:52

D&G Light Blue

عطری خنک و ترش
چندین سال است که در فصول گرم پای ثابت پرفروش ترین های جهان است و جایگاه همیشگی در TOP 10 ها دارد

از اونجایی که ۴ سال پیش خودم داشتمش باید بگم خیلی دوست داشتنی هست ، جوری که ظهر گرما وقتی بیرون از خونه هستین دوست دارین از محل کار یا دانشگاه زودتر برگردین و رایحه ی طراوت بخش اون رو بو کنید و از خستگیتون کم کنید
رایحه ای تازه و فرش که با بو کردن از پی سی ورلد شما رو به سواحل مدیترانه میبره :n02:
D&G ها معروف هستن که روایحی بسیار خوب اما ماندگاری متوسط و حتی کمی دارند
این محصول اما برای یک کار تابستانی نمره ی قابل قبولی داره و نت ترش ترنج به پخش بهتر اون کمک کرده

75Ml
195,000

من این ادکلن رو داشتم
واقعا بوی خوبی داره
قیمت 125 میلش چنده؟

Atghia
16-07-2013, 21:35
انصافا موندگاریش خیلی بده! البته متاسفانه
وگرنه رایحه خیلی باحالی داره:n06:

ravani_13
16-07-2013, 23:15
انصافا موندگاریش خیلی بده! البته متاسفانه
وگرنه رایحه خیلی باحالی داره

عطر خنک خودت بهتر میدونی همینه دیگه :n02: نهایت ۳-۲ ساعت موندگاری مفید داره
حالا گزینه هایی مثل دیزل ، ایسی میاکی و ماگلر باز کمی بهتر عمل میکنن

ravani_13
16-07-2013, 23:16
من این ادکلن رو داشتم
واقعا بوی خوبی داره
قیمت 125 میلش چنده؟

سلام دوست عزیز

۱۲۵ میل ، دور و بر ۲۶۰ تومن هست

موفق باشی

ravani_13
16-07-2013, 23:48

Mont Blanc Legend

عطری خنک و شیرین
که چندین سال هست فروش بسیار خوبی دارد
به دلیل استقبال قابل توجه چندین ورژن دیگر هم از ان تولید شده مثل Special Edition 2012 و 2013
ابتدا رایحه ی تندی داره ولی خیلی زود اثر اون تندی میره و دلچسب و کمی شیرین و میوه ای میشه

به نظر خودم رایحه ی این عطر یه مقدار کلاسیک هست و به قول معروف سنگین و رنگین هست:n02: ، پیر مردی نیست ولی به جوانهای بالای ۲۵ بیشتر میاد :n02:
در اخر ، کاری بسیار با ارزش ، خوش بو و پر فروش هست و موندگاری خوبی رو هم داره

100Ml
190,000

alone one
17-07-2013, 00:11
چرا شاید بتونید پیدا کنید اما خوب احتمالش خیلی کمه
چون همه مغازه داران به دنبال سود بیشتر هستن و هیچوقت نمیان بین دو ادکلن اصل اون گرونتره رو خریداری کنن
با احترام
عجب!
قبلا یکی از دوستان گفته بودن تو هایلند یا سفیر شاید بتونی گیر بیاری،پس اونام از همین کشور دوست و برادر امارات متحده عربی! وارد میکنن؟

سلام
تنها راهی که میشه افترشیو و دئودورانتای عطرای معروف رو خریداری کنی این هست که به چند فروشگاه درست و حسابی بری و درخواست گیفت ست های اون عطر رو داشته باشی
ولی متاسفانه تعداد محدودی گیفت ست میفروشن و از اون بدتر اینکه تمامی مدل ها گیفت ست ندارن ،

آره متاسفانه،به هایلندو سفیرم زنگ زدم نداشتن،وقت نکردم یه سر به کوچه مروی بزنم هرچند فک نکنم اونجام بتونم گیر بیارم!

saliary
17-07-2013, 11:25
ممنون

این الیزه فشن برند خوبیه ؟!‌ چون خیلی تعریفشو می‌کردن اینو گرفتم واسه خانومم ...
بوش خوبه، ولی خب انتظاراتم رو برآورده نکرد ...

خب ادکلن مردونه تو همین سبک بوی جاگوار اما با ماندگاری و پخش بالا چی پیشنهاد میدین ؟! ترجیحاً قیمتش هم تو همین رنج باشه ...

زنونه چطور ؟!

ممنون میشم دو سه مدل از هر کدوم پیشنهاد بدین :20:

ببینید اصولا عطر و ادکلن یه چیز سلیقه ای هستش و نمیشه گفت این بهتره یا یکی دیگه
تو سبک بویی که شما دوس دارید باتوجه به انتخاب جگوار شما نباید انتظار پخش بوی بالا و همینطور ماندگاری خیلی زیاد باشید چون بوی خنک زیاد ماندگار نیستش
اگه تو رنج پایین بخوای مردانه من لی شامو رو پیشنهاد میکنم و مطمئن هستم که خوشت میاد
و همینطور زنانه اگر واقعا میخوای یه چیز خیلی خاص برای خانمت بگیری پیشنهادم ویوالا جویسی ادونچر هستش
موفق باشید

ravani_13
17-07-2013, 11:28
آره متاسفانه،به هایلندو سفیرم زنگ زدم نداشتن،وقت نکردم یه سر به کوچه مروی بزنم هرچند فک نکنم اونجام بتونم گیر بیارم!

من توی اصفهان گیفت ست لانویت رو چند هفته پیش دیدم پس قطعا تهران هم هست

از شانس خوبت لانویت بیشترین گیفت ست YSL رو به خودش اختصاص داده:n02: و هنوز روی بورس هست

ravani_13
17-07-2013, 12:04

CK One

مگه میشه اسم عطرهای خنک و تابستونی پیش بیاد ولی از CK One حرفی زده نشه
این موفقیت مربوط به امسال و پارسال نیست ، از ۱۹۹۴ تا امروز بیست سال هست که همیشه جزو خوب ها بوده
از این سری عطرهای موفق و قدمت دار از GIO ارمانی هم میشه نام برد که متاسفانه الکی گرون شده

موندگاری و پخش متوسطی داره و جزو عطر های روزمره محسوب میشه و برای مصارف مکرر روزانه .برای استفاده هر روز سرکار ، یا دانشگاه رفتن ، یا برای بیرون رفتن های دوستانه و خودمونی
تا چندی پیش ۲۰۰ میل اون با قیمت زیر ۲۰۰ در دسترس بود که بسیار به صرفه بود ولی این روزا خیلی سخت گیر میاد

سخن اخر : عطری خنک و شیرین با رایحه ای دلنشین برای روزهای تابستون که همیشه همراهتون باشه ولی ازش انتظار موندگاری عجیب و یا عطری مجلسی رو نداشته باشید

100Ml
140,000

roteal2007
17-07-2013, 12:16
d&g pure homme رو یادت رفت.
حقیقت امر با این گرونی افسار گسیخته چند مدتبه زدیم تو کار خرید اسانس !!
یه تام فورد بلک اورکید گرفتم بوش خوبه ممکنه اولش تند باشه اما اصلا خطی نیستت.یه کارتیر پاشا هم گرفتم که بوی شرقی و ادویه ای داره از اون یو هایت که سر ظهر تابستون به مشامت برسه یه طراوت خاصی رو بهت میده البته یه کار شرقی هست.
بلو فور من از رساسی بوی خنک و تلخ که بعد یروز یه بوی تلخ و شیکی به جا میذاره.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

ravani_13
17-07-2013, 15:22
d&g pure homme رو یادت رفت.
یادمه دایی شما اینو داشت ، اره ؟ :n02:
من چون زیاد دوسش نداشتم نگفتم ، و لایت بلو از DG خیلی محبوب تر هست :n02:

کارتیر هم به نظرم بهترین کارش هنوز همون رودستر هست

ravani_13
17-07-2013, 15:41
# 4

Versace Pour Homme Versace

این عطر از ورساچی از نظر من بهترین گزینه برای خرید یه عطر میان قیمت هست
هم برای استفاده روزانه خوبه و هم اونقدرا رایحه ی اون حرفه ای هست که بشه در مهمانی ها و مجالس رسمی هم با اطمینان استفاده کرد
فقط یه کوچولو رایحه های مشابه اون زیاد شده مخصوصا در اسانس ها ، این تنها ایراد این عطر خواهد بود
خنک و ملایم هست ، و نسبت به قیمتی که داره ارزش خرید فوق العاده ای داره
بین قدیمی تر های بازار عطر به ورساچی سکه ای معروفه:n02:
موندگاری و بخش بوی بسیار خوبی هم داره نسبت به دیگر خنک های بازار
حرف اخر : خوش قیمت ، خوش رایحه ، موندگاری مناسب و هیچ کسی پیدا نمیشه که از این عطر بدش بیاد ، جذاب و همه پسند
خانوم ها هم این رایحه رو بسیار میپسندن :n02: ( تجربه شخصی هستااا ) :n02:

100Ml
170,000

ravani_13
17-07-2013, 17:30
میدونم این گرونی ها باعث به اغما رفتن این تاپیک پربار بوده ولی از دوستان قدیمی که این پست رو میخونن خواهش دارم یه کوچولو وقت بزارن که مثل سابق بشه

بگذریم
کنار معرفی عطرهای خنک میان قیمت و خوب که ادامه خواهد داشت ، میخوام شروع کنم به دسته بندی عطر هایی که رایحه های نزدیک به همدیگر دارن ، این کار ۲ فاید داره :

۱. این امکان رو میده که با قیمتی کمتر رایحه ی عطر گرون قیمت رو داشته باشی ، حالا طبعا با کیفیتی کمی پایین تر

۲. ممکنه قیمت ها هم فرقی نکنه ولی میتونیم عطری رو با رایحه عطر مورد علاقمون پیدا کنیم با کمی اختلاف رایحه واسه تنوع یا حتی موندگاری بهتر ، یعنی همون رایحه ولی موندگاری مناسب تر

ravani_13
17-07-2013, 18:56
خب اولین پست رو شروع میکنیم
از نظر من کار سختی هست چون باید بین سایت های خارجی و ایرانی و نظر اطرافیان و ... بگردم ، همچنین تجربیات خودم اگه اونا رو داشتم یا تست کردم ، و در اخر همه رو جمع کرد و مقایسه کرد

از عطر مورد علاقه ی خودم شروع میکنم که ۷ بار تجدید شده و ۵ زمستان و ۵ پاییز همراه من بوده:n02: و طبعا ۲ عطر دیگر که رایحه ای بسیار مشابه اون رو دارا هستن

Paco Rabanne : One milion
Antonio Banderas : The Golden Secret
Jesus Del Pozo : Halloween Man

قیمت ها :
One Milion : 240,000 100Ml
The Golden Secret : 140,000 100Ml
Halloween Man : 140,000 125Ml

خب با ۳ عطر گرم و شیرین طرف حساب هستیم که رایحه های بسیار نزدیک به هم دارن ، و شاید بعضی اون ها رو زیاد شیرین وافراطی بدونن ، ادویه ای و کاملا شرقی
بوی خوراکی میدن بهترین دسته ی بویایی برای قرارهای عاشقانه
دارای پخش بوی فوق العاده ای هستن ، اما وان میلیون یه سرو گردن در این زمینه بالاتر هست و چون رایحه حرفه ای تر هست تغییر نت هم در اون بیشتر دیده میشه

از لحاظ رایحه هم ،خوب برنده ، عطر گرون تر گروه هست ولی با اطمینان گلدن سکرت هم رقیب بسیار قوی و با کیفیتی هست و خود من با داشتن چند تا شیشه از وان میلیون باز وقتی یکی از دوستانم گلدن سکرت رو زده بود ، اصلا تفاوت رو در دقایق اول نفهمیدم ، میرسیم به عضو سوم گروه هالووین من ، که به عقیده ی خیلی ها ، اولین کار مردانه این برند به خوبی کارهای زنونه ی این برند نبوده و تقلید قوی و با کیفیتی از وان ملیون نبوده

بگذریم
جون میدن واسه شب های سرد زمستونی ، اگه تو کوچه راه بری ، نفرهای بعد تو دوست دارن بو کنن این رایحه ی گرم رو در سرمای سنگین هوا ، حتی وقتی داری کاپشن یا پالتو رو در میاری توی خونه باز تو کوچه بوی شما هست ، اغراق نمیکنم ، امتحان کنید :n05:

با این قیمت ها من خودم خرید گلدن سکرت رو ترجیح میدم که با حجم برابر اختلاف ۱۰۰ تومن رو با وان میلیون داره و در عین حال ۹۰-۸۰ ٪ همون کیفیت و لذت رو به شما هدیه میده
اما اگه ۲۰۰ میل وان میلیون رو دور و بر ۲۹۰ گیر اوردین ، اولویت با اون هست
هالووین هم از نظر من بازنده ی این بازی هست :n02:

ali_ab
17-07-2013, 20:24
خب اولین پست رو شروع میکنیم
از نظر من کار سختی هست چون باید بین سایت های خارجی و ایرانی و نظر اطرافیان و ... بگردم ، همچنین تجربیات خودم اگه اونا رو داشتم یا تست کردم ، و در اخر همه رو جمع کرد و مقایسه کرد

از عطر مورد علاقه ی خودم شروع میکنم که ۷ بار تجدید شده و ۵ زمستان و ۵ پاییز همراه من بوده:n02: و طبعا ۲ عطر دیگر که رایحه ای بسیار مشابه اون رو دارا هستن

Paco Rabanne : One milion
Antonio Banderas : The Golden Secret
Jesus Del Pozo : Halloween Man

قیمت ها :
One Milion : 240,000 100Ml
The Golden Secret : 140,000 100Ml
Halloween Man : 140,000 125Ml

خب با ۳ عطر گرم و شیرین طرف حساب هستیم که رایحه های بسیار نزدیک به هم دارن ، و شاید بعضی اون ها رو زیاد شیرین وافراطی بدونن ، ادویه ای و کاملا شرقی
بوی خوراکی میدن بهترین دسته ی بویایی برای قرارهای عاشقانه
دارای پخش بوی فوق العاده ای هستن ، اما وان میلیون یه سرو گردن در این زمینه بالاتر هست و چون رایحه حرفه ای تر هست تغییر نت هم در اون بیشتر دیده میشه

از لحاظ رایحه هم ،خوب برنده ، عطر گرون تر گروه هست ولی با اطمینان گلدن سکرت هم رقیب بسیار قوی و با کیفیتی هست و خود من با داشتن چند تا شیشه از وان میلیون باز وقتی یکی از دوستانم گلدن سکرت رو زده بود ، اصلا تفاوت رو در دقایق اول نفهمیدم ، میرسیم به عضو سوم گروه هالووین من ، که به عقیده ی خیلی ها ، اولین کار مردانه این برند به خوبی کارهای زنونه ی این برند نبوده و تقلید قوی و با کیفیتی از وان ملیون نبوده

بگذریم
جون میدن واسه شب های سرد زمستونی ، اگه تو کوچه راه بری ، نفرهای بعد تو دوست دارن بو کنن این رایحه ی گرم رو در سرمای سنگین هوا ، حتی وقتی داری کاپشن یا پالتو رو در میاری توی خونه باز تو کوچه بوی شما هست ، اغراق نمیکنم ، امتحان کنید :n05:

با این قیمت ها من خودم خرید گلدن سکرت رو ترجیح میدم که با حجم برابر اختلاف ۱۰۰ تومن رو با وان میلیون داره و در عین حال ۹۰-۸۰ ٪ همون کیفیت و لذت رو به شما هدیه میده
اما اگه ۲۰۰ میل وان میلیون رو دور و بر ۲۹۰ گیر اوردین ، اولویت با اون هست
هالووین هم از نظر من بازنده ی این بازی هست :n02:

با سلام به دوستان عزیز و تشکر از دوست خوبم که باعث رونق مجدد این تاپیک شدن :n16:
البته یه مشابه دیگه هم میشه به وان میلیون اضافه کرد .
جگوار گلد . البته در وحله اول رایحه اون مشابه وان میلیون هست که متاسفانه بنده فریب اون رو خوردم اما نه پخش بو و نه ماندگاری وان میلیون رو داره.

موفق باشید

f.t.g
17-07-2013, 23:32
عجب!
قبلا یکی از دوستان گفته بودن تو هایلند یا سفیر شاید بتونی گیر بیاری،پس اونام از همین کشور دوست و برادر امارات متحده عربی! وارد میکنن؟

دوست عزیز ادکلن هایی که توی کشور های اروپایی تولید میشن رو خیلی کم میتونید تو ایران گیر بیارید. اگر هم باشه شاید توی یک مغازه خیلی بزرگ 1-2 مورد داشته باشه که مسافری به دستش رسیده باشه.

یک نکته را خدمتتون عرض میکنم که حتما توجه داشته باشید روی جعبه ادکلن های اروپایی یا امریکایی و غیره ... جهت تمایز لغت made همراه با لغت fabrique aux می باشد که که نشان میدهد خارج شده از خط اصلی تولید هست.

برای لمس بهتر این قضیه از چند نمونه عطر هایی که خودم دارم و تولید خط اصلی در اروپا و یا امریکا هستند در زیر عکس قرار میدم:

اینم لینک مستقیم برای دوستانی که تصاویر برایشان باز نشد:

امیدوارم مفید واقع شده باشه.
یک مسئله هم هست که محصولات تولید اروپا در قیاص با تولیدات به سفارش خاورمیانه آنچنان تفاوتی ندارند که ملموس باشد. (تجربه شخصی)

ravani_13
18-07-2013, 00:36
یک نکته را خدمتتون عرض میکنم که حتما توجه داشته باشید روی جعبه ادکلن های اروپایی یا امریکایی و غیره ... جهت تمایز لغت made همراه با لغت fabrique aux می باشد که که نشان میدهد خارج شده از خط اصلی تولید هست.

سلام به استاد فرید گل
دادا من تا ۵ ماه پیش مجارستان زندگی میکردم ( درس میخوندم )
قطعا کشورهای اروپایی که خیلی هم به هم نزدیک هست صرف اقتصادی نداره که بخوان چند نقطه کارخونه بزنن ،
از خود بوداپست پایتخت مجار که بگذریم ، من از وین اتریش که ۱ ساعت فقط راه هست اونم با ماشین و از المان عطر بسیار خریدم ، هم حضوری هم از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و pl. و uk. که غول فروش اینترنتی عطر و لوازم ارایش توی اروپا هست
ولی فقط یکی ۲ تا از شیشه های همراه با دیکته ی فرانسه بود و ۱۵-۱۴ تای دیگه فقط به انگلیسی بوده

اینو دیگه اطمینان دارم که المان عطر نمیزنه ، وقتی فرانسه خودش همسایه این کشور هست

حالا یعنی عطری که توی خاک المان خریداری شده از خط اصلی نبوده ؟

کلا بیزینس عطر عجیبه :n02:

Atghia
18-07-2013, 01:07
آقای ((ravani_13)) چطور شد؟ داشتید خوب پیش میرفتید که :دی ما منتظر سایر عطرهای خنک بودیمها یهو زدید توو کار گرم ها :دی
هرچند به شخصه عاشق وان میلیون و پیور هاوانا و آزارو دسیبل هستم :دی اما خب الان فصل خنک میطلبه:n06:
منتظر معرفی و توصیف آزارو کروم لجند و پورشه دیزاین اسنس و خصوصا آیس من تری ماگلر ((که نهایته ماندگاری و پخش بو رو داره در کنار رایحه خاصش)) در لیست 10تایی شما هستیم:n17:

+

ورژن اروپایی آسیایی کیفیتش فکر نمیکنم انچنان فرقی داشته باشه:n13:در یک کلام عطرفقط مال کارخونه های امارات نباشه ((برندهای امارتی منظورمه))حله:دی

ravani_13
18-07-2013, 01:54
آقای ((ravani_13)) چطور شد؟ داشتید خوب پیش میرفتید که :دی ما منتظر سایر عطرهای خنک بودیمها یهو زدید توو کار گرم ها :دی
هرچند به شخصه عاشق وان میلیون و پیور هاوانا و آزارو دسیبل هستم :دی اما خب الان فصل خنک میطلبه:n06:
منتظر معرفی و توصیف آزارو کروم لجند و پورشه دیزاین اسنس و خصوصا آیس من تری ماگلر ((که نهایته ماندگاری و پخش بو رو داره در کنار رایحه خاصش)) در لیست 10تایی شما هستیم:n17:

+

ورژن اروپایی آسیایی کیفیتش فکر نمیکنم انچنان فرقی داشته باشه:n13:در یک کلام عطرفقط مال کارخونه های امارات نباشه ((برندهای امارتی منظورمه))حله:دی

چرا لابی میکنی :n02: ایس من که صد البته ولی ۲ گزینه ی دیگه جا ندارن ، نه اینکه بد باشن ، از نظر من هستند گزینه های بهتری :n02: ، کلا متاسفانه رابطه ی خوبی با ازارو ندارم ، پورشه هم چون نداشتم نظری ندارم
شما این پورشه رو بگو که همگی استفاده کنیم .

مثلا نظر شخصی من اینه که با اینکه کروم لجند و بولگاری اکوا همیشه رقیب بودن ولی از نظر من بولگاری اکوا موفق تر و بهتر هست ، مخصوصا ورژن تونیک که مینویسم ازش
البته رایحه داره کمی کهنه میشه

این طرح جدید هم یه جور دسته بندی هست و خنک ها هم گفتم سرجاشون هستن

milad_heartsick
18-07-2013, 12:23
دوست عزیز ادکلن هایی که توی کشور های اروپایی تولید میشن رو خیلی کم میتونید تو ایران گیر بیارید. اگر هم باشه شاید توی یک مغازه خیلی بزرگ 1-2 مورد داشته باشه که مسافری به دستش رسیده باشه.

برای لمس بهتر این قضیه از چند نمونه عطر هایی که خودم دارم و تولید خط اصلی در اروپا و یا امریکا هستند در زیر عکس قرار میدم:

سلامپس کجا تولید میشن؟آخه اینجوری صرفهٔ اقتصادی نداره چند تا خط تولید تو کشور‌های مختلف داشته باشند هدفشون از این کار چیه؟

waltz
18-07-2013, 12:39
بچه ها سایت عطرافشان محصولاتش اصله؟ میشه بهش اعتماد کرد؟

Atghia
18-07-2013, 12:58
بچه ها سایت عطرافشان محصولاتش اصله؟ میشه بهش اعتماد کرد؟

معرفی و تبلیغات سایت های فروش اینترنتی،خلاف قوانین انجمن هست لطفا جواب این دوستمون رو در پیام خصوصی پاسخگو باشید !

اقای(ravani_13) راستش من تجربه تست خیلی از عطرها رو نداشتم اما
براساس برخوردهایی که داشتم با عطرای خنک مردونه،پورشه دیزاین قیمت خیلی مناسبی داره با توجه به رایحه و موندگاریش! موندگاریش در عطرهای خنک بد نیست اما خب پخش بوی بالایی نداره اما واقعا رایحه باحالی داره نعناع یخی!!

hike
18-07-2013, 13:48
سلام به استاد فرید گل
قطعا کشورهای اروپایی که خیلی هم به هم نزدیک هست صرف اقتصادی نداره که بخوان چند نقطه کارخونه بزنن ،
از خود بوداپست پایتخت مجار که بگذریم ، من از وین اتریش که ۱ ساعت فقط راه هست اونم با ماشین و از المان عطر بسیار خریدم ، هم حضوری هم از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و pl. و uk. که غول فروش اینترنتی عطر و لوازم ارایش توی اروپا هست
ولی فقط یکی ۲ تا از شیشه های همراه با دیکته ی فرانسه بود و ۱۵-۱۴ تای دیگه فقط به انگلیسی بوده

اینو دیگه اطمینان دارم که المان عطر نمیزنه ، وقتی فرانسه خودش همسایه این کشور هست

آلمان عطر میزنه. مثل شهر Stolberg در آخِِن آلمان که دفتر مرکزی و کارخانه MÄURER & WIRTZ در آنجا واقع شده. مثل ادکلن تاباک اوریجینال که برند قرن در آلمان لقب گرفته. این عنوان فقط به موفق‌ترین برندهاییکه Made in Germany هستند اعطا میشود. همچنین ادکلن 4711.

ravani_13
18-07-2013, 14:01
معرفی و تبلیغات سایت های فروش اینترنتی،خلاف قوانین انجمن هست لطفا جواب این دوستمون رو در پیام خصوصی پاسخگو باشید !

اقای(ravani_13) راستش من تجربه تست خیلی از عطرها رو نداشتم اما
براساس برخوردهایی که داشتم با عطرای خنک مردونه،پورشه دیزاین قیمت خیلی مناسبی داره با توجه به رایحه و موندگاریش! موندگاریش در عطرهای خنک بد نیست اما خب پخش بوی بالایی نداره اما واقعا رایحه باحالی داره نعناع یخی!!

من کوچیک همه علی هستم ، نیاز نیست بگید روانی:n02:
اخ اخ سلیقه ها رو میبینی ، تنوع سلیقه ها همیشه منون شگفت زده میکنه یکی مثل من از نعناع فراری ، ولی شما علاقه مند

پس حتما این ۲ تا رو هم تست بکن ه بهترین نعناعی های بازار هستن بدون شک ، ( که احتمالا تست شده :n02: )

Guerlain / Homme Intense
Thierry Mugler / A*Man Pure Shot

ravani_13
18-07-2013, 14:07
آلمان عطر میزنه. مثل شهر Stolberg در آخِِن آلمان که دفتر مرکزی و کارخانه MÄURER & WIRTZ در آنجا واقع شده. مثل ادکلن تاباک اوریجینال که برند قرن در آلمان لقب گرفته. این عنوان فقط به موفق‌ترین برندهاییکه Made in Germany هستند اعطا میشود. همچنین ادکلن 4711.

سلام
من واقعا لذت میبرم کنار افرادی مثل شما در این انجمن هستم ، منتظر حضور پر رنگ شما مجددا هستیم استاد

راستی دادش منظور من رو اشتباه برداشت کردید
من نگفتم کشور المان عطر سازی نداره
گفتم برندهای فرانسوی برای مثال سن لورن احتمال اینکه بیاد توی المان کشور هم مرز خود خط تولید بزنه کمه و عاقلانه نیست

بازم ممنون

hike
18-07-2013, 14:33
سلام
من واقعا لذت میبرم کنار افرادی مثل شما در این انجمن هستم ، منتظر حضور پر رنگ شما مجددا هستیم استاد

راستی دادش منظور من رو اشتباه برداشت کردید
من نگفتم کشور المان عطر سازی نداره
گفتم برندهای فرانسوی برای مثال سن لورن احتمال اینکه بیاد توی المان کشور هم مرز خود خط تولید بزنه کمه و عاقلانه نیست

بازم ممنون
خواهش میکنم. من استاد نیستم. یک بیسواد کاملم. اگر کسی میخواد تاباک رو امتحان کنه یک عدد edt اون ( من فقط edc اونو امتحان کردم و تفاوتهاشون هم کمه میگن) در ویترین عطر فروشی در بلوار کشاورز تهران بین فلسطین و م ولیعصر مشاهده شد که جای تعجب داشت. قیمت هم فکر کنم ۵۵. دوست داشتم بخرمش ولی خب... :n01: میگن کار دهه ۸۰ است بر خلاف edc که کار ۱۹۵۹ است.

sharif.1.attar
18-07-2013, 15:37
سلامپس کجا تولید میشن؟آخه اینجوری صرفهٔ اقتصادی نداره چند تا خط تولید تو کشور‌های مختلف داشته باشند هدفشون از این کار چیه؟
شاید هدف از تولید در کشورهای دیگر هزینه ی پایین تر کارگر، انرژی، مالیات و معافیّت های گمرکی بیشتر و نزدیک بودن به بازارهای هدف است.

Atghia
18-07-2013, 15:54
من کوچیک همه علی هستم ، نیاز نیست بگید روانی:n02:
اخ اخ سلیقه ها رو میبینی ، تنوع سلیقه ها همیشه منون شگفت زده میکنه یکی مثل من از نعناع فراری ، ولی شما علاقه مند

پس حتما این ۲ تا رو هم تست بکن ه بهترین نعناعی های بازار هستن بدون شک ، ( که احتمالا تست شده :n02: )

Guerlain / Homme Intense
Thierry Mugler / A*Man Pure Shot

:دی عذرمیخوام اخه اسم کوچیکتون رو نمیدونستم علی اقا:n06:
اهان پس حالا میفهمم که چرا پیور شات هم خوشم میاد((من خیلی تخصصی رایحه ها رو نمیشناسم!)) نگو مثل پورشه نعناع هم داره:n10:راستش مدتی قبل مونده بودم بین پیورشات و ایس من که نهایتا ایس من رو گرفتم اما از حق نگذریم اخرین تولید تری ماگلر یعنی همین پیور شات هم خیلیییی عالیه:n12::n09:

اقای mhekو hikeعزیز از حضور مجدد شما در این تاپیک بینهایت خوشحالم!:n16::n17:
ما عطر نمیخریم((خیلی گرونه اخه:n14:)) اما عطرها و اطلاعات مربوط به آن را بسیار دوست میداریم:n12:

sAeEd_kHaAn
18-07-2013, 17:33
به به ابن یکی دو روزه چی شد یهو باز 4/5 صفحه جلو رفت اینجا ؟ :n19::n20:
بسی شاد میشویم از اطلاعات دوستان یکی از دلخوشیامون چک کردن همین تاپیک هست روزانه :n12:
........
آنتی اسپم :
لطفا دوستان از تجربیاتشون در مورد عطر های بر پایه وتیور یکم توضیح بدن tanQ:n02:

ravani_13
18-07-2013, 18:31
سلام

اگه پولت زیادی کرده ::n02:

Tom Ford : Grey Vetiver
Creed : Vetiver

اگه پولت زیادی نکرده :

Chopard : Noble Vetiver
Lalique : Encre Noire که خودت داشتی:n02:
Prada : Infusion
و Declaration Cartier

من کلا زیاد چوب های معطر رو دوست ندارم ، حالا شاید اونا منو دوست داشته باشن :n02:
بین اینا شوپارد رو داشتم و نسبت به قیمت گزینه ی خوبی هست
وتیوری ها که همگی موندگاری خوبی دارن مثل نت های صندل سفید:n02:

تام فورد گری هم دوستم داشت ، عالیه ولی قیمتش یکم الکی فضایی شده

Wondewood رو تست زدی ؟ من عاشقش شدم ، هم رفته روی مخم ، هم رفته تو لیست خرید:n02: . بهترین کار چوبی که من دیدم

f.t.g
19-07-2013, 01:01
سلام به استاد فرید گل
از خود بوداپست پایتخت مجار که بگذریم ، من از وین اتریش که ۱ ساعت فقط راه هست اونم با ماشین و از المان عطر بسیار خریدم ، هم حضوری هم از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و pl. و uk. که غول فروش اینترنتی عطر و لوازم ارایش توی اروپا هست

فکر میکنم منظورم را درست بیان نکردم!

نوع زبان مد نظر بنده نبوده. من نظرم روی نحو ساخت بوده. مواردی که توی خود کشور صاحب برند تولید میشن یا مکان های دیگر (تحت لیسانس)!

شما نمیتوانید منکر این بشوید که تمامی تولیدات برندی مثل ایو سنت لورن فقط و فقط توی پاریس تولید و به تمام دنیا عرضه میشود. حتی خیلی از برند ها هم توی همین امارات عزیز نیز خط تولید دارند که تحت لیسانس هستند و با هم هیچ فرقی نمی کنند.

یک مثال واضح تر خدمتتان عرض میکنم:

مثلا برند آرامیس حتی خط تولیدات اصلی خودش نیز د چند کشور مختلف وجود دارد. مانند موارد زیر
آرامیس 900 و دوین و لایف خط تولید اصلیشون تو انگلیس هست
آرامیس براون و معمولی و گلد د سوییس هست
آرامیس برمودا و اگر اشتباه نکنم کولد در امریکا

گفته های بنده هم همراه با مستندات هست و اگر تمایل داشتید خدمتتان تقدیم خواهم کرد

f.t.g
19-07-2013, 01:04

هر جایی که صنعت و تولیدش رو به راه باشه!!!!

مطمئنا برایشان صرفه اقتصادی خواهد داشت

f.t.g
19-07-2013, 01:09
به به ابن یکی دو روزه چی شد یهو باز 4/5 صفحه جلو رفت اینجا ؟ :n19::n20:
بسی شاد میشویم از اطلاعات دوستان یکی از دلخوشیامون چک کردن همین تاپیک هست روزانه :n12:
........
آنتی اسپم :
لطفا دوستان از تجربیاتشون در مورد عطر های بر پایه وتیور یکم توضیح بدن tanQ:n02:

شما هنوز اندر خم یک ادکلن خوب بر پایه وتیور هستید!!!؟:n04:
آزارو پور وتیور هم رایحه خوبی داره و قیمتش هم مناسب هست. اون را هم میتونید تست بفرمایید

ravani_13
19-07-2013, 02:33
فکر میکنم منظورم را درست بیان نکردم!

نوع زبان مد نظر بنده نبوده. من نظرم روی نحو ساخت بوده. مواردی که توی خود کشور صاحب برند تولید میشن یا مکان های دیگر (تحت لیسانس)!

شما نمیتوانید منکر این بشوید که تمامی تولیدات برندی مثل ایو سنت لورن فقط و فقط توی پاریس تولید و به تمام دنیا عرضه میشود. حتی خیلی از برند ها هم توی همین امارات عزیز نیز خط تولید دارند که تحت لیسانس هستند و با هم هیچ فرقی نمی کنند.

یک مثال واضح تر خدمتتان عرض میکنم:

مثلا برند آرامیس حتی خط تولیدات اصلی خودش نیز د چند کشور مختلف وجود دارد. مانند موارد زیر
آرامیس 900 و دوین و لایف خط تولید اصلیشون تو انگلیس هست
آرامیس براون و معمولی و گلد د سوییس هست
آرامیس برمودا و اگر اشتباه نکنم کولد در امریکا

گفته های بنده هم همراه با مستندات هست و اگر تمایل داشتید خدمتتان تقدیم خواهم کرد

سلام

منم فکر کنم منظورم رو خوب نرسوندم

معلومه که شرکت های بزرگ غیر از اروپا احتمالا در خاورمیانه ، چین ، امریکای لاتین و امریکای شمالی معمولا خط تولید دارن و یه عطر رو از فرانسه به چین یا برزیل نمیفرستن

توی خود اروپا هم حق با شماست ممکنه یک برند در چند کشور متفاوت خط تولید های متفاوتی داشته باشه
ولی
ولی منظور من این بود که مثلا اگه لانویت توی خط تولید سن لورن پاریس باشه ، شاید سن لورن در اسپانیا هم مدل های دیگه ای رو بزنه ولی دیگه نمیاد لانویت رو هم اونجا بزنه ، البته حرف من یه چیز کلی هست

ممنون

roohi_rsh
20-07-2013, 16:58
سلام
حدود 10 سال پیش !شایدم بیشتر دامادمون یه اتکلون داشت ک وقتی میومد خونه ما خیلی بوش خوب بود و ماندگار بود شاید باور نکنید یک روز بعد از رفتنش این بوش تو خونه بود بعدها ازش پرسیدم گفت اسمش "جکی جکسون" بوده یه بطری استوانه ای سیاه رنگ داشت
حالا میخوام بدونم کسی این اتکلون رو میشناسه و اگر میشناسه الان هست اگر هست از کجا میتونم تهیه کنم ؟
پیش پیش ممنون

milad_heartsick
20-07-2013, 19:03
ولی منظور من این بود که مثلا اگه لانویت توی خط تولید سن لورن پاریس باشه ، شاید سن لورن در اسپانیا هم مدل های دیگه ای رو بزنه ولی دیگه نمیاد لانویت رو هم اونجا بزنه
ممنون
منظور منم این بود
من نمیدونستم یه ادکلن به قول دوستمون لانویت چندین خط تولید تو کشورهای مختلفی‌ داره
جالب بود ولی‌ ناراحت شدم واسه ما جهان سومی ها که خدا تومن پول میدیم واسه ادکلن محبوب مون ولی‌ اونی نیست که تو نمایندگی یا بوتیک برند عرضه می‌شه حتا اگه سر سوزن هم با هم فرقی‌ نداشته باشن(که دارن)

f.t.g
22-07-2013, 23:12
سلام

منم فکر کنم منظورم رو خوب نرسوندم

معلومه که شرکت های بزرگ غیر از اروپا احتمالا در خاورمیانه ، چین ، امریکای لاتین و امریکای شمالی معمولا خط تولید دارن و یه عطر رو از فرانسه به چین یا برزیل نمیفرستن

توی خود اروپا هم حق با شماست ممکنه یک برند در چند کشور متفاوت خط تولید های متفاوتی داشته باشه
ولی
ولی منظور من این بود که مثلا اگه لانویت توی خط تولید سن لورن پاریس باشه ، شاید سن لورن در اسپانیا هم مدل های دیگه ای رو بزنه ولی دیگه نمیاد لانویت رو هم اونجا بزنه ، البته حرف من یه چیز کلی هست

ممنون

دوست عزیز منظور شما کاملا مشخص هست. لطفا برگردید به پست اولم در این رابطه و مجددا روخوانی کنید! سوال دوستمان را با پاسخ بنده چک کنید و نظری که خودتون دادید که البته نظر شما هم کاملا محترم هست

از قدیم هم قرار بود اختلاف نظر ها (البته اونهایی که مستندات براشون وجود دارد!)

ولی موضوع اصلی این هست که تولیدات خط های مختلف تفاوتی ندارند.

البته مواردی هم هست که بطور خاص تولید میشوند و فقط در خط تولید اصلی خارج میشوند که از همه نظر با نمونه دیزاینر و فروش عمده کاملا از نظر کیفیت کاملا متفاوت هست. مثل ادکلن بیژن فور من که الان با قیمتی تقریبا 25 الی 50 دلار توی تمام سطح دنیا داره فروش میره یک نمونه داره که فقط توی بوتیک خود بیژن فقط یافت میشه و با همین شمایل و همین رایحه بالای 900 دلار فروخته میشه

arsenal_mmm
22-07-2013, 23:42
سلام به همگی...دیدیم خیلی از دوستان قدیمی کامنت گذاشتن گفتیم به احترام اونا ما هم یه نظر بدیم...در زمینه عطرای خنک اگه کسی میخواد با قیمت مناسب بهترین خریدو داشته باشه به شدت توصیه میکنم ادکلن Yves Rocher Altika رو امتحان کنید...کیفیت بسیار بالا و خوبی داره و بویی به شدت طبیعی و آرامش بخش...نمیتونم بگم شبیه ادکلن خاصی هست یا نه...از هر ادکلن خنکی میتونید رگه ای رو تو این ادکلن پیدا کنید...یه ذره Light Blue یه ذره Ck One و لی یه کمی زیاد تر Azzaro Chrome...برای تایستون خیلی ادکلن مطبوعیه...به خصوص تو گرمای این روزا که دیوونه کننده است.

samalghan
23-07-2013, 00:33
سوالی از دوستان....ادکلنهایprada infution dhomوprada amberهردو مردانه هستند..لطفا توضیحی در مورد رایحه و گروه بویایی و ماندگاری و ارزش با توجه به قیمت حدود170تومنی بدید..ارزش خریدن دارن چون من علاقه به رایحه صابونی دارم و این2عطر مثل اینکه رایحه صابونی دارند...کسی از دوستان ایندو عطر رو داشته

mehdi_pro2
23-07-2013, 08:34
سلام

من به عطر حداقل 50 هزار تومنی تا حداکثر 100 تومنی می خوام

می خوام خنک و شیرین باشه و اینکه داخل فضا پخش بشه. یعنی وارد یه اتاق که میشم همه بفهمند که عطر زدم! :happy:

یه عطری باشه که داخل تابستون احساس سرزندگی کنم. :n01:

mehdi_pro2
23-07-2013, 09:02
دوستان نظرتون رو در مورد این چند تا عطر هم بگید:

Ferrari EDT

٩٢٠,٠٠٠ ریال

125 میلی گرم

استفاده روزانه

مردانه- شیرین

Ferrari قرمز اولین محصول برند فراری است که در سال 1996 تولید شد. قرمز، رنگ پیروزی و رنگی است که فراری را در دنیا معروف کرده. این عطر سرزندگی و شادابی را برای شما به ارمغان می آورد.

رایحه اولیه: پرتقال- ترنج- نعناع- گل شاهپسند
رایحه میانی: گل شمعدانی- یاس- جوز

رایحه اصلی: چوب صندل سفید- مشک- سدر

×××

Jaguar Classic Blue EDT

٨٠٠,٠٠٠ ریال

100 میلی گرم

استفاده روزانه و فصول گرما

مردانه- خنک و ملایم

Jaguar Blue یکی از محصولات قدیمی برند جگوار به حساب می آید که در سال 2002 تولید شده و خنکی و تازگی و طراوت را به شما هدیه می کند.

رایحه اولیه: ریحان- ماندارین- اسطوخودوس- پرتقال- رازیانه- گریپ فروت- توت کوهیرایحه میانی: سدر- شکوفه درخت پرتقال- زنجبیل

رایحه اصلی: چوب صندل- بنزوئین- مشک سفید

×××

PLUS PLUS MASCULINE EDT

٩٠٠,٠٠٠ ریال

75 میلی گرم

استفاده روزانه

مردانه- خنک و تند

PLUS PLUS عطر چوبی و شرقی و کلاسیک، در سال 1997 طراحی و تولید شد.

رایحه اولیه: گل آفتاب گردان- برگ نخل- پرتقال- ترنجرایحه میانی: گشنیز- هل- مریم گلی- درخت غان- یاسمن- گیاهان سبز- بنفشه- لیلی

رایحه اصلی: خزه درخت بلوط- نعناع هندی- چوب صندل- مشک- خس خس- رازیانه- دانه تونکا- جوز- دارچین- میخک

×××

dunhill London

٩٢٠,٠٠٠ ریال

50 میلی گرم

استفاده روزانه

مردانه-خنک

عطری بسیار خوشبو با رایحه آسیایی و شرقی که در سال 2008 روانه بازار گردید.

رایحه اولیه: دانه توکا- رز- وانیل- یاس
رایحه میانی: سیب سرخ- شمعدانی

رایحه اصلی: چوب صندل سفید- مشک- نعناع هندی

mehdi_pro2
23-07-2013, 10:04
دوستان من عطر مورد علاقه ام رو پیدا کردم فردا میرم می گیرمش و میام در موردش نظر میدم

Versace

Blue Jeans
ورساچه بلو جینز

رایحه :خنک و شیرین
حجم :۷۵ میل
۴۹,۰۰۰ تومان

این محصول در سال 1994 به بازار عرضه شد و دارای رایحه ای مردانه و کلاسیک با اثری از بوی جنگل و مرکبات - در اصل تند وبا زمینه ای گرم و خشک - می باشد که مخاطب همواره به دنبال آن است.

soheilnouri
23-07-2013, 12:02
اييو سن لًورن

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

alireza20
23-07-2013, 16:38
سلام
دوستان بین خانواده dunhill کدوم بوی رسمی تر و ماندگارتری داره؟!البته پخشش هم زیاد باشه!

alone one
23-07-2013, 18:51
علی خان(ravani_13 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) پس چی شد ادامه مطالبتون؟داشتیم استفاده میکردیم:n16:

milad_heartsick
23-07-2013, 21:44
دوستان من عطر مورد علاقه ام رو پیدا کردم فردا میرم می گیرمش و میام در موردش نظر میدم

Versace

Blue Jeans
ورساچه بلو جینز

رایحه :خنک و شیرین
حجم :۷۵ میل
۴۹,۰۰۰ تومان

این محصول در سال 1994 به بازار عرضه شد و دارای رایحه ای مردانه و کلاسیک با اثری از بوی جنگل و مرکبات - در اصل تند وبا زمینه ای گرم و خشک - می باشد که مخاطب همواره به دنبال آن است.

منم وسوسه شدم آخه با این قیمت کار اماراتی گیر میاد مطمئن هستید اصل هست؟
اگه باشه من بلایند بای می‌کنم تو سایت fragrantica.com ریویوش خوب بود

mehdi_pro2
24-07-2013, 07:52
منم وسوسه شدم آخه با این قیمت کار اماراتی گیر میاد مطمئن هستید اصل هست؟
اگه باشه من بلایند بای می‌کنم تو سایت fragrantica.com ریویوش خوب بود

من یه سایت ایرانی بهت معرفی می کنم 90% کسانی که از اونجا خرید کردن گفتن اصله. { پیغام چک کن }

راستی از این مدل زنانه اش هم هست که بهش می گن Red Jeans

رنگش قرمزه اینم عکسش:

Alcatel.
24-07-2013, 20:07
سلام :n18:
شنیدم دئودورانت هایی که ضد تعریق هستن برای سلامتی مضر رن .. بیشتر تاکید شده از دئودورانت هایی استفاده بشه که ضد بوی بد عرق هستن اما از تعریق جلوگیری نمیکنن.
میخواستم دوستان دئودورانت هایی که فقط ضد بوی عرق هستن رو معرفی کنن (( جلوی تعریق رو نگیره )).
هوا گرمه خیلی عرق میکنم تصمیم گرفتم از دئودورانت استفاده کنم.
اگه با شرایطی که توضیح دادم دئودورانتی میشناسین که کاراییش خوبه لطفا معرفی کنید.
مرسی.

shs_micro2
24-07-2013, 20:20
سلام دوستان
یاد ایامی یه عطری بود خیلی قدیمی اسمش derekیا همچین چیزی بود.خیلی از بوش رو دوست داشتم(اوباما رو دوست ندارما).میشه راهنمایی بفرمایید هنوز هست؟و اصلش گیر میاد؟و چند؟
ممنون

Morphling
24-07-2013, 21:37
من یه سایت ایرانی بهت معرفی می کنم 90% کسانی که از اونجا خرید کردن گفتن اصله. { پیغام چک کن }

راستی از این مدل زنانه اش هم هست که بهش می گن Red Jeans

رنگش قرمزه اینم عکسش:

دوست من اگه ممکنه واسه ما هم آدرس سایت رو بفرست
ممنون

saliary
25-07-2013, 00:22
سلام دوستان
یاد ایامی یه عطری بود خیلی قدیمی اسمش derekیا همچین چیزی بود.خیلی از بوش رو دوست داشتم(اوباما رو دوست ندارما).میشه راهنمایی بفرمایید هنوز هست؟و اصلش گیر میاد؟و چند؟
ممنون

سلام
دوست عزیز اون دریک 10 سال پیش دیگه تولید نمیشه اما الان دریک هست اصلم هست اما خوب کیفیتش قابل مقایسه نیس
قیمتش هم تقریبا 36 هستش
موفق باشید

saliary
25-07-2013, 00:23
دوست من اگه ممکنه واسه ما هم آدرس سایت رو بفرست
ممنون

جناب morphling لطفا ادرس رو برای من هم بفرستید خیلی دوس دارم بدونم منظورتون کدوم سایته
با تشکر

alireza20
25-07-2013, 13:14
دوستان بین این سه تا دانهیل کدوم بهترن؟
Brown
Pure
BLACK
CUSTOM
میخوام جذاب و ماندگار باشه

Amirrezaajalli
25-07-2013, 14:15
Brown
Pure
BLACK
CUSTOM

به نظر من
Dunhill Edition
رو هم تست کن!

lionf3
25-07-2013, 14:26
Brown
Pure
BLACK
CUSTOM
Pure حرف نداره Black هم بد نیست اما از همه بهتر 212 Men هستش باز هر جور خودت دوست داری

Atghia
25-07-2013, 14:34
دانهیل قهوه ای هم نظر من هست :دی
خیلی باحاله :دی

sharif.1.attar
25-07-2013, 16:49
معمولاً عطرها دارای تِمِ اصلی هستند که عبارت است از غالب ترین نوت در عطر که دیگر نوت ها حول و حوش تِمِ اصلی در عطر قرار می گیرند و نقش حاشیه ای دارند. نوت های حاشیه ای برای غنابخشی و پیچیده کردن عطر وارد می گردند و نقش آرایش کننده ی تِمِ اصلی را دارا هستند.
تِم اصلی عطر متفاوت از نوت میانی یا نوت پایه است. ممکن است یک نوت که میانی یا پایه است نقش تِمِ اصلی عطر را ایفا کند. ذیلاً برخی از تِمِ های اصلی مد روز بازار را بیان می نمایم:
1. تِمِ گل مریم در عطرهای زنانه؛
2. تِمِ شیرین در عطرهای زنانه؛
3. تِمِ چوب-بو در عطرهای مردانه؛
4. تِمِ اقیانوسی در عطرهای مردانه؛
5. تِمِ ترش در ادوکلن های مردانه؛
6. تِمِ رز در عطرهای زنانه و مردانه (بویژه افراد مذهبی)؛
7. تِمِ یاس در عطرهای مردانه و ... .

alireza20
25-07-2013, 21:10
دانهیل قهوه ای و سبز رو تست کردم همه تصورات ذهنیم رو بهم زد کصافط:n02:قهوه ایش که بوی صابون میداد...فرش هم که قبلا بوش رو زیاد شنیده بودم ولی نمی دونستم دانهیل.کلا از برند دانهیل نا امید شدم:n03:برعکس سیگارهاش اصلا ادکلن های خوبی نمیزنه...

lionf3
25-07-2013, 21:39
دانهیل قهوه ای و سبز رو تست کردم همه تصورات ذهنیم رو بهم زد کصافط:n02:قهوه ایش که بوی صابون میداد...فرش هم که قبلا بوش رو زیاد شنیده بودم ولی نمی دونستم دانهیل.کلا از برند دانهیل نا امید شدم:n03:برعکس سیگارهاش اصلا ادکلن های خوبی نمیزنه...
داداش سیگار بده ها
شما چه بویی دوست داری:
خنک-تلخ-شیرین؟؟؟

arsenal_mmm
25-07-2013, 23:13
دوستان الان یه چیزی نشونتون میدم دیگه کلا قید هر چی برچسب شبنمو از این دست برچسباست بزنید...با توجه به این چیزی که الان میذارم خودتون متوجه میشید که بر چسب شبنم چقدر کشک و الکیه.یه نگاهی به لینک خبری که براتون اینجا میذارم بندازید و عکسای خبرو که ببینید خودتون متوجه میشید...خبر درباره انبار لوازم آرایش تقلبیه که تو عکساش خیلی راحت میتونید ببینید که چقدر تو انبار لوازم آرایش تقلبی برچسب شبنم کشف شده:

اینم عکسش:

Amirrezaajalli
25-07-2013, 23:19
دوستان الان یه چیزی نشونتون میدم دیگه کلا قید هر چی برچسب شبنمو از این دست برچسباست بزنید...با توجه به این چیزی که الان میذارم خودتون متوجه میشید که بر چسب شبنم چقدر کشک و الکیه.یه نگاهی به لینک خبری که براتون اینجا میذارم بندازید و عکسای خبرو که ببینید خودتون متوجه میشید...خبر درباره انبار لوازم آرایش تقلبیه که تو عکساش خیلی راحت میتونید ببینید که چقدر تو انبار لوازم آرایش تقلبی برچسب شبنم کشف شده:

اینم عکسش:

دوست خوبم از اطلاع رسانی ت ممنونم!
ولی همچینم کشک کشک نیس!!
اگه شماره روی برچسب شبنم رو اس ام اس کنید پیام تاییدیه باید به این صورت براتون ریپلای بشه که (اینجا در خصوص ادکلن) علاوه بر تایید جنس ، نام کمپانی ، مدل محصول و سایز محصول رو ارائه کنه!این عامل باعث انحصاری شدن کد مندرج باشه که صحت ارجینال بودن رو تایید میکنه :n09:
ولی بعضی از کدهارو که اس ام اس میکنی فقط مینویسه مورد تایید است که جای شک رو این موارد جایز هست!!! :n15:

hadinba
25-07-2013, 23:51
دوست خوبم از اطلاع رسانی ت ممنونم!
ولی همچینم کشک کشک نیس!!
اگه شماره روی برچسب شبنم رو اس ام اس کنید پیام تاییدیه باید به این صورت براتون ریپلای بشه که (اینجا در خصوص ادکلن) علاوه بر تایید جنس ، نام کمپانی ، مدل محصول و سایز محصول رو ارائه کنه!این عامل باعث انحصاری شدن کد مندرج باشه که صحت ارجینال بودن رو تایید میکنه :n09:
ولی بعضی از کدهارو که اس ام اس میکنی فقط مینویسه مورد تایید است که جای شک رو این موارد جایز هست!!! :n15:

در مورد ادکلن ، لیبل وزارت بهداشت خیلی معتبر تر از شبنمه! ولی خوب ، برچسب شبنم یه جوراایی شرط لازم هم نیس ، چه برسه به کافی....

emad_hs
26-07-2013, 03:42

اینم عکسش:

داداش شما مگر داخل ایران زندگی نمیکنید؟!!!!
ببخشید دیگه همه باید عادت کرده باشیم به این جور مسائل در تمام سطوح جامعه دزدی کلاه برداشتن عادی شده من جایی و موضوعی نمیبینم که دزدی داخلش نباشه اگر کسی میشناسه معرفی کنه

VAHID
26-07-2013, 11:45
خبر ربطی به موضوع تاپیک نداره ,پس ترجیحا ادامه ندید بحث رو...:n01:

s.hossein45
26-07-2013, 21:56
سلام: دوستان عزیز من دنبال ادکلن با بوی تنباکو میگردم .نظرتون در مورد Thierry Mugler - A Men Pure Havane و Lanvin - Avant Garde Men و Dolce & Gabbana- The One چیه ؟ دوستانی که استفاده کردن چه توصیه ای دارند . نظر خودم روی A Men Pure Havane هست. از Dolce & Gabbana- The One در سایتهای خارجی بخاطر موندگاری کم انتقاد شده.از Avant Garde Men هم تعریف کردن . درضمن captain black هم دارم ولی بوی تنباکو با کلاس تر مورد نظرم هست.

Atghia
26-07-2013, 22:02
سلام: دوستان عزیز من دنبال ادکلن با بوی تنباکو میگردم .نظرتون در مورد Thierry Mugler - A Men Pure Havane و Lanvin - Avant Garde Men و Dolce & Gabbana- The One چیه ؟ دوستانی که استفاده کردن چه توصیه ای دارند . نظر خودم روی A Men Pure Havane هست. از Dolce & Gabbana- The One در سایتهای خارجی بخاطر موندگاری کم انتقاد شده.از Avant Garde Men هم تعریف کردن . درضمن captain black هم دارم ولی بوی تنباکو با کلاس تر مورد نظرم هست.

دوست عزیز من تجربه ای در مورد بقیشون ندارم
فقط اینو میتونم بهتون بگم پیورهاوانا از تری ماگلر عطریه که از لحاظ ماندگاری مشهور هست در بین عطرها((جز ماندگارترین ها هست))
و بوی خاص و بسیار باکلاسی داره و نت نهاییش بسیار زیاد بوی پیپ میده:n19:
منتهی یک کمی سنگین هست (من احساس میکنم خیلی برای سنین جوون اینا نباشه البته این مطلب سلیقه ای هست)
ولی شخصا هرکسی بپرسه یک عطر گرم و عالی مردونه معرفی کنید با قطعیت همینو میگم:n18:

s.hossein45
26-07-2013, 22:34
دوست عزیز من تجربه ای در مورد بقیشون ندارم
فقط اینو میتونم بهتون بگم پیورهاوانا از تری ماگلر عطریه که از لحاظ ماندگاری مشهور هست در بین عطرها((جز ماندگارترین ها هست))
و بوی خاص و بسیار باکلاسی داره و نت نهاییش بسیار زیاد بوی پیپ میده:n19:
منتهی یک کمی سنگین هست (من احساس میکنم خیلی برای سنین جوون اینا نباشه البته این مطلب سلیقه ای هست)
ولی شخصا هرکسی بپرسه یک عطر گرم و عالی مردونه معرفی کنید با قطعیت همینو میگم:n18:

ممنون از پاسختون من هم خیلی جوون نیستم:n02:در مورد قیمت اطلاعی دارید؟ یکی از سایتها 230 زده !!!! اینکه گفتن ته بوی البالو داره درسته ؟
راستی هرود از مارلی رو تست کردید اونهم تنباکویی هست و بوی خیلی خوبی داره ولی قینتش بالاست.

Atghia
26-07-2013, 22:46
ممنون از پاسختون من هم خیلی جوون نیستم:n02:در مورد قیمت اطلاعی دارید؟ یکی از سایتها 230 زده !!!! اینکه گفتن ته بوی البالو داره درسته ؟
راستی هرود از مارلی رو تست کردید اونهم تنباکویی هست و بوی خیلی خوبی داره ولی قینتش بالاست.

الان دقت کردم به پستتون اون عطری که از برند لانوین گفتید اصلا سطح بالا نیست بنظرم:n15:(همون مشکیه که یه رگه سبز داره روش...)
مارلی کلا برند گرونی هست والا من که برای تست هم سعادت نداشتم:دی
قیمت تا قبل از عید 190 قیمت داشتم !(با نرخ قدیم مغازه دار منصف!) اما الان درسته همین حدود230 هست:n18:
+

آلبالو؟ نه من اصلا همچین بویی حس نکردم :دی

jsaleh11
27-07-2013, 08:06

سلام
بهترین ادکلن با بوی تنباکو، غیر از هیرود مارلی که خودتون فرمودید، توباکو وانیل از تام فورد هستش که بسیار خوشبوست و ماندگاری فوق العاده ای هم داره. البته قیمتش بالاست. 50 میل حدود ششصد و خرده ای.

s.hossein45
27-07-2013, 19:40
سلام : دوستان من شیراز هر جا دنبال pure havane میگردم پیدا نمیشه . اجبارا باید برم طرف هرود اونم بالای 400 اگر از هرود مارلی تجربه یا توصیه ای ای دارید راهنمایی بفرمایید .در ضمن امروز روی پوست تست زدم بعد 8 ساعت کاملا بوش احساس میشه .

hadinba
28-07-2013, 09:15
سلام : دوستان من شیراز هر جا دنبال pure havane میگردم پیدا نمیشه . اجبارا باید برم طرف هرود اونم بالای 400 اگر از هرود مارلی تجربه یا توصیه ای ای دارید راهنمایی بفرمایید .در ضمن امروز روی پوست تست زدم بعد 8 ساعت کاملا بوش احساس میشه .

سلام دوست عزیز ، در مورد هیرود قبلا" نوشته بودم اینجا :

فکر کنم انتظارات شما رو از بوی تنباکو برآورده کنه ، ولی در کنار بوی تنباکو ، شیرینی زیادی هم همراهش هست ، ( ترکیب وانیل و دارچین )
در مورد کیفیت محصول ( پخش ، موندگاری ، کیفیت شیشه و ... ) ذره ای شک نکنید ، شما فقط رایحشو بپسندید ، خیالتون از مابقی موارد راحت .

sharif.1.attar
30-07-2013, 20:18
برای درک شباهت این دو با مثالی توضیحات خود را ارائه می دهیم.
1. در آبگوشت از موادّی استفاده می شود که بیشترین حجم غذا را تشکیل می دهند که از جمله ی این مواد، سیب زمینی و گوشت است. شاید بتوان گفت هرکدام از این مواد، حدوداً 20% وزن آبگوشت را شکل می دهند. این مواد از لحاظ مزّه به گونه ای می باشند که به تنهایی و بدون مخلوط شدن با دیگر مواد نیز قابل خوردن هستند. در عطّاری نیز موادّی وجود دارند که به تنهایی خوش-بو و قابل استفاده بعنوان عطر می باشند. بعلاوه این مواد از ماندگاری بسیار زیادی برخوردارند. مثل گلکسولاید (مشک صنعتی) ایزو ای سوپر (چوب-عنبر صنعتی) هدیون (یاس صنعتی) این گونه مواد به میزان زیاد (مثلاً 20% وزنی) در عطر استفاده می شوند و معمولاً 60 الی 80 درصد حجم عطر را در عطرهای خطّی (Linear) تشکیل می دهند.
در عطّاری، به این مواد، موادِّ اصلی می گویند.
2. در مثال آبگوشت موادّی وجود دارند مثل گوجه فرنگی، حبوبات که موادِّ فرعی می باشند و هرکدام از آن ها حدوداً 5% وزن آبگوشت را شکل می دهند. شاید این مواد را به دلیل مزّه ی نه چندان خوب-شان و عدم غنای غذایی نتوان به تنهایی میل نمود. در عطّاری نیز موادّی وجود دارند که نقش اصلاح کننده و تغییردهنده را اجرا می کنند و اغلب نوت میانی و گل-بو هستند. با توجّه به اینکه این مواد از ماندگاری بالا برخوردار نیستند و بدلیل بوی این مواد که به تنهایی خوش-آیند نیست نمی توان آن ها را به تنهایی بعنوان عطر استفاده نمود و معمولاً وزن این مواد در عطر حدوداً 10 الی 30% وزن کل است.
در عطّاری این مواد را موادِّ فرعی می نامند.
3. در آبگوشت موادّی مثل نمک، فلفل و پیاز وجود دارند که اگر به غذا اضافه نشوند غذا بی مزّه خواهد شد. ولی به دلیل مزّه ی تندشان نه تنها نمی توان آن ها را به تنهایی بعنوان غذا استفاده نمود بلکه اگر میزان آن در غذا زیاد شود غذا را غیرقابل استفاده می نماید. این مواد نه تنها خوشمزه نیستند بلکه دارای مزّه ی تند، زننده و غیرقابل قبول می باشند. شاید وزن هرکدام از این مواد در آبگوشت حدّاکثر 1% باشد. در عطّاری نیز موادّی وجود دارند که بدلیل بوی تند و غیرقابل تحمّل-شان به تنهایی قابل استفاده نیستند و اگر مقدارشان در عطر زیاد شود موجب خراب شدن کامل رایحه ی عطر می گردند. امّا در صورت عدم وجود این مواد در عطر، عطر غیرکامل باقی می ماند. وزن این مواد در عطر حدوداً 5 الی 10% است. این مواد اغلب نوت اوّلیّه می باشند. مثل نوت سبز در عطّاری.
به این مواد در عطّاری، مواد ریز یا جزئی گفته می شود.
4. آب در آبگوشت مثل حلّال الکلی یا روغنی در عطر را ایفا می کند.

مصطفی
30-07-2013, 21:06
دوستان من یکی از آشنایان دور دور دور ! که به دبی رفت و آمد داره بهم گفته میتونه برام از اونجا برام ادکلن بیاره
میشه به ادکلن هایی که با مسافر از کشورهای عربی میاد اعتماد داشت که اصل هستند ؟ ( اونا شبنمشون مثل شبنم ما نباشه !؟ )

Ali_softcenter
31-07-2013, 13:02
دوستان من یکی از آشنایان دور دور دور ! که به دبی رفت و آمد داره بهم گفته میتونه برام از اونجا برام ادکلن بیاره
میشه به ادکلن هایی که با مسافر از کشورهای عربی میاد اعتماد داشت که اصل هستند ؟ ( اونا شبنمشون مثل شبنم ما نباشه !؟ )

به نظرم فقط باید بگید از جای معتبر خرید کنند مثل پاریس گالری دوبی

وگرنه خیلی از ادکلن های کپی از امارات وارد ایران میشن!

s.hossein45
31-07-2013, 13:34
سلام :دوستان بالاخره دل رو زدم به دریا و هرود - مارلی رو گرفتم . از هر نظر عالیه ولی صرفا باید در ماه های سرد سال مصرف شود . موندگاری عجیبی داره با شستشو هم محو شدنی نیست. البته pureh havane هم خیلی خوبه ولی من پیدا نکردم.

T_rex
31-07-2013, 13:52
سلام

سه تا پک ادکلن با مارک SMART بدستم رسیده 15 میل هستن توشون 3 تا رو گلچین کردم میخواستم ببینم نظرتون چیه ضمنا دونه ایی 5 تومن خوبه ؟

mehrdadb3
31-07-2013, 16:49
دوستان کسی از ادکلن هایه کپی درجه1 استفاده کرده میخواستم ببینم کیفیت و ماندگاریشون چجوریه و اینکه تو تهران جایی رو میشناسید قیمت خوب بده
تو نت که داران بین 30 تا 40 تومان میفروشن

Ali_softcenter
31-07-2013, 19:57
سلام

سه تا پک ادکلن با مارک SMART بدستم رسیده 15 میل هستن توشون 3 تا رو گلچین کردم میخواستم ببینم نظرتون چیه ضمنا دونه ایی 5 تومن خوبه ؟

ادکلن های اسمارت و ریو کالکشن رو منم استفاده کردم...
برای مثلا داخل کیف و شاید اتومبیل و در واقع دم دستی! خوب هستند ولی اصلا ماندگاری ندارند ..نهایت در حد یک ساعت روی لباس ..
رایحه اونها 90% به رایحه اصلی نزدیک هست.

دوستان کسی از ادکلن هایه کپی درجه1 استفاده کرده میخواستم ببینم کیفیت و ماندگاریشون چجوریه و اینکه تو تهران جایی رو میشناسید قیمت خوب بده
تو نت که داران بین 30 تا 40 تومان میفروشن

در کل پیشنهاد نمیشه اگر و اگر استطاعت خرید یک ادکلن اورجینال رو دارید...
به قول فرید عزیز یک ادکلن اورجینال ارزان قیمت بخرید بهتر از 2-3 ادکلن کپی هست.
ولی جعبه و شیشه 99|% شبیه به نمونه اصلی هست....ولی پخش بو و ماندگاری خیر!
البته من تام فورد بلک ارکید کپی اماراتی داشتم که بوش 3-4 ساعت هم باقی مونده!
رایحه اولیه هم همچنین....99% شبیه به نمونه اصلی هست...البته اگر های کپی باشن...چون ادکلن های کپی هم چند نمونه دارند که بعضیاشون داخل ایران پر میشن!
این ادکلن ها هم قیمتشون 30 یا 40 هست....و ماندگاریشون از یک ساعت تا 4 ساعت روی لباس و شاید کمتر روی پوست فرق میکنه.
از نظر قیمتی مغازه دار مطمئنا گران تر میده....البته کپی درجه یک رو.

من خودم معمولا برای محل کار و تفریحات معمولی بیرون از خانه...از های کپی استفاده میکنم
و برای مراسم های خاص یا ملاقات های کاری خاص یا غیر کاری خاص و مهمانی ها از اورجینال
به خودتون بستگی داره

Atghia
31-07-2013, 20:15
از دوستان کسی عطر زنونه گرم ، جدید ، قیمت تا 150سراغ داره؟

mehrdadb3
31-07-2013, 21:05
در کل پیشنهاد نمیشه اگر و اگر استطاعت خرید یک ادکلن اورجینال رو دارید...
به قول فرید عزیز یک ادکلن اورجینال ارزان قیمت بخرید بهتر از 2-3 ادکلن کپی هست.
ولی جعبه و شیشه 99|% شبیه به نمونه اصلی هست....ولی پخش بو و ماندگاری خیر!
البته من تام فورد بلک ارکید کپی اماراتی داشتم که بوش 3-4 ساعت هم باقی مونده!
رایحه اولیه هم همچنین....99% شبیه به نمونه اصلی هست...البته اگر های کپی باشن...چون ادکلن های کپی هم چند نمونه دارند که بعضیاشون داخل ایران پر میشن!
این ادکلن ها هم قیمتشون 30 یا 40 هست....و ماندگاریشون از یک ساعت تا 4 ساعت روی لباس و شاید کمتر روی پوست فرق میکنه.
از نظر قیمتی مغازه دار مطمئنا گران تر میده....البته کپی درجه یک رو.

من خودم معمولا برای محل کار و تفریحات معمولی بیرون از خانه...از های کپی استفاده میکنم
و برای مراسم های خاص یا ملاقات های کاری خاص یا غیر کاری خاص و مهمانی ها از اورجینال
به خودتون بستگی داره

والا ادکلنهایه اورجینال خیلی گرون هستند منم چون دوست دارم 3 4 نوع مختلف ادکلن رو با هم داشته باشم واسم هزینش سنگین میشه
و اینکه شما گفتید رایحه اولیشون 99% شبیه هست یعنی فقط همون بویه اولیش شبیه اخه این ادکلنایه اصل تو توضیحاتشون تا 3 رایحه معرفی میکنن از اولیه شروع میشه تا به رایحه آخر برسه
من شنیدم سمت بازار تهران میشه این های کپی رو ارزونتر پیدا کرد فقط الان مشکل اینه که از کجا کپی درجه 1 رو با درجه 2 و3 تشخیص بدم؟

mehryar1973
31-07-2013, 22:24
سلام

سلام
دوست گرامی دونه ای 5 تومن برای اسمارت واقعا زیاده(البته تو مروی شاید این قیمت باشه ولی تو خود بازار فرق داره)
با 7500 میشه ریو خریدکه بنظر من خیلی بهتر از ایناست
یه سوالم من از بقیه دوستان دارم،آیا ادکلن های بدون جعبه ای که بعنوان تستر تو بازار فروش میره واقعا تستر هستند؟
با توجه به اینکه تستر باید شیشه اش یه سری خصوصیات خاص رو داشته باشه که اینا ندارن،وبا توجه به اینکه قیمت و موندگاری خوبه
و مخصوصا بوی الکل خیلی کم در اونها به مشام میخوره من فکر میکنم با ترکیب اسانس های روغنی و درصدی الکل وآب توسط خود
فروشندگان محترم تهیه میشه!!!(که اگر اینطور باشه قیمت فعلی اونها هم صد البته زیاده)

Ali_softcenter
02-08-2013, 09:16
والا ادکلنهایه اورجینال خیلی گرون هستند منم چون دوست دارم 3 4 نوع مختلف ادکلن رو با هم داشته باشم واسم هزینش سنگین میشه
و اینکه شما گفتید رایحه اولیشون 99% شبیه هست یعنی فقط همون بویه اولیش شبیه اخه این ادکلنایه اصل تو توضیحاتشون تا 3 رایحه معرفی میکنن از اولیه شروع میشه تا به رایحه آخر برسه
من شنیدم سمت بازار تهران میشه این های کپی رو ارزونتر پیدا کرد فقط الان مشکل اینه که از کجا کپی درجه 1 رو با درجه 2 و3 تشخیص بدم؟

نه تا 3 رایحه رو اصلا ندارند...

ادکلن های کپی رو میشه از روی جعبه و شیشه تشخیص داد...های کپی ها خیلی به نمونه اصلی نزدیک تر هستند....چه در جعبه و چه در شیشه و چه در رایحه.

اما ماندگاری کم دارند و پخش بوی ضعیف دارند.

باید نمونه اصلی رو دیده باشید.

روی ادکلن های اصلی ولی ارزان هم فکر کنید مثل

amir_91
02-08-2013, 16:21
تشخیص versace crystal noir و terre d'hermes اصل از تقلبی چطوریه؟میخام برم بگیرم ولی شک دارم تو اصل بودنش...دوستان راهی بلدن؟

maryam_ee
04-08-2013, 11:57
يه ادكلن خوب با ماندگاري بالا براي خانومها و با بوي گرم لطفا معرفي كنيد.در ضمن قيمتش زير پنجاه تومن باشه.:n06:

Atghia
04-08-2013, 12:33
يه ادكلن خوب با ماندگاري بالا براي خانومها و با بوي گرم لطفا معرفي كنيد.در ضمن قيمتش زير پنجاه تومن باشه.:n06:

عطر بولگاری جاسمین نویر از ریو قیمتش در حد55 تومن هست فکر کنم ((گرم و شیرین))ولی نمیشه انتظار ماندگاری خیلی بالایی داشت کلا ماندگاری بالا بخواید عطر حدود50 تومن نمیشه! چون الان فقط عطرهای اماراتی در این رنج قیمت هستند:n06:
میشه تستر یا اشانتیون برندهای معروف رو تهیه کنید:n17:

maryam_ee
05-08-2013, 11:23
اگر ماندگاري بالا بخوام با چقدر مي تونم يه عطر خوب بگيرم؟

shs_micro2
05-08-2013, 23:33
سلام دوستان
همگی خسته نباشین.
دوستان این عطری که تو بازار هست با قیافه slependorولی روش نوشتهspringو بوی خیلی شرینی داره اصله؟چون قیافش تقریبا مثل splendorهست حتی بسته بندیش ولی روش نوشته spring.
ممنون

saliary
06-08-2013, 11:04
سلام
ادکلن اسپلندور یه مدل اصلی داره و هزار مدل فرعی
ادکلن اصل اسپلندور برای شرکت seris میباشد که اصل سوئیسی است

Kurosh
06-08-2013, 13:24
ببینید اصولا عطر و ادکلن یه چیز سلیقه ای هستش و نمیشه گفت این بهتره یا یکی دیگه
تو سبک بویی که شما دوس دارید باتوجه به انتخاب جگوار شما نباید انتظار پخش بوی بالا و همینطور ماندگاری خیلی زیاد باشید چون بوی خنک زیاد ماندگار نیستش
اگه تو رنج پایین بخوای مردانه من لی شامو رو پیشنهاد میکنم و مطمئن هستم که خوشت میاد
و همینطور زنانه اگر واقعا میخوای یه چیز خیلی خاص برای خانمت بگیری پیشنهادم ویوالا جویسی ادونچر هستش
موفق باشید
سلام ...

خب تو همون رنج قیمتی (تا سقف 130-120) مردونه چی پیشنهاد می‌کنید ؟!
ممنون میشم چند مدل با موندگاری و پخش بالا معرفی کنید تا برم تست کنم ببینم تو سبکی غیر از اون چه که می خوام هم می‌پسندم یا نه ...

+

این لی شامو که گفتید واسه کدوم شرکته ؟!
من سرچ که کردم ظاهراً Emper امارات می‌زنه،‌ نه ؟!

مصطفی
06-08-2013, 14:33
سلام
بین Lady Million Absolutely Gold و Addict 2 و Jour D`Hermes برای خانم کدوم رو پیشنهاد میدین ؟

saliary
06-08-2013, 21:31
سلام
بله برای شرکت امپره
ادکلن تو این رنج آزارو لجند خوبه دلچیگابانا ده وان جنتلمن خوبه دانهیل ابی خوبه البته یه خورده قدیمی شده

saliary
06-08-2013, 21:32
این خانم چند سال دارند؟

مصطفی
06-08-2013, 21:45
این خانم چند سال دارند؟
20 سال . از نظر موندگاری و پخش شدن میخواستم بدونم . هم اینکه با توجه به نت هایی که داره کدوم مناسب تر سن و سال هست ؟

saliary
07-08-2013, 00:45
20 سال . از نظر موندگاری و پخش شدن میخواستم بدونم . هم اینکه با توجه به نت هایی که داره کدوم مناسب تر سن و سال هست ؟

بهترین ادکلن از نظر بنده برای این خانم Addict 2 هستش
توضیحات کامل رو هم که براتون فرستادم

maryam_ee
07-08-2013, 09:46
دوستان نظري در مورد deeply كه واسه كمپاني پرستيژ هست ندارن؟

Abbas.V
07-08-2013, 14:51
درود
دوستان کارای خانم فرزین نیا اورجینال هست ؟ با خیال راحت ازشون خرید کنیم ؟
در مورد Jaguar Classic Gold هم اگه میشه یه توضیح بدید.
ممنون.

ali_ab
07-08-2013, 20:38
درود
دوستان کارای خانم فرزین نیا اورجینال هست ؟ با خیال راحت ازشون خرید کنیم ؟
در مورد Jaguar Classic Gold هم اگه میشه یه توضیح بدید.
ممنون.

سلام دوست خوبم

ادکلن جگوار گلد در ابتدا رایحه ای شبیه وان میلیون داره . اگه هدفتون از خریدش اینه که رایحه ای شبیه وان میلیون داشته باشید اکیدا توصیه می کنم طرفش نرید. نه ماندگاری داره و نه رایحه خوبی داره.

موفق باشید