PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع خوشبو کننده های بدن مثل عطر و ادکلن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

f.t.g
28-02-2012, 20:51
چرا؟؟؟؟؟؟بوی تلخش خوبه..چی پیشنهاد میدی توی این مایه ها؟!:20:
چون خیلی تکراری شده و دیگه تو ذوق میزنه.
البته این نظر منه وگرنه شما دوتاش رو بخر:31:

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

دوستان نظرتون در مورد ادکلن davidoff چیه ؟؟؟؟
و اینکه کدوم یکب از مدلاش بهتره Silver Shadow Private یا Cool Water by ؟؟؟؟
قیمت این دو تا مدل چقدره ؟
موندگاریه این عطر چطوره ؟
بهتر از اینها هم داره:31:
ادونچر
هات واتر
ژینو
گیم
اکو

cyber861
28-02-2012, 20:52
خیلی ممنون .
اینا تقلبی ندارن ؟ اگه میشه قیمتشونو بگین .
عکس هم اگه میشه بزارید . خیلی لطف میکنید .

مالزیا که دقیقا ادکلن همین اسپری ای که دارید هست.تقلبی هم نداره.

اکوآ بولگاری هم فراوون تقلبی داره.عکس آواتار حبیب خانه:31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

f.t.g
28-02-2012, 20:53
فرید جان قیمت جدید از رومانس داری؟
متاسفانه قیمت جدید ندارم
یک زنگ بزن به پرفیوم شاپینگ

nokhodkeshmesh
28-02-2012, 20:56
متاسفانه قیمت جدید ندارم
یک زنگ بزن به پرفیوم شاپینگ

پس یه ادکلن تو مایه های 30 که بوی تلخ و چوبی داره معرفی کن! :5:

f.t.g
28-02-2012, 21:13
پس یه ادکلن تو مایه های 30 که بوی تلخ و چوبی داره معرفی کن! :5:
متاسفانه توی این رنج قیمت چیزی در خاطرم نیست

moli_ahmad
28-02-2012, 21:22
بچه ها امروز یه ادکلن کج و کوله دیدم با اسم ژاپنی تا حالا نشنیده بودم اما انصافا بوی خوبی داشت ماساکی ماتسوشیما :31:

f.t.g
28-02-2012, 21:35
بچه ها امروز یه ادکلن کج و کوله دیدم با اسم ژاپنی تا حالا نشنیده بودم اما انصافا بوی خوبی داشت ماساکی ماتسوشیما :31:
هیچ میدونی این ادکلن از برند معروفی هست که تو ایران عرضه نمیشه. محصولات این برند ژاپنی فوق العاده هستند.
رنگ تیره یک دست داشت؟
چندمیگفت؟

moli_ahmad
28-02-2012, 21:36
نه سفید بود نپرسیدم چنده:18:

f.t.g
28-02-2012, 21:42
البته ماسکی ماتسوشیما اسم برندش هست

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:37 PM ----------

چون رنگ تیره اش خیلی پرطرفدار هست

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:37 PM ----------

من اینو میگم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

و احتمالا شما اینو دیدید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:41 PM ----------

[/URL]

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

moli_ahmad
28-02-2012, 22:02
اره همون سفیده بود

cyber861
28-02-2012, 22:04
اره همون سفیده بود

بوشو میتونی توصیف کنی؟

بابا قیمتش هم میپرسیدی دیگه:santa:

moli_ahmad
28-02-2012, 22:15
تست که نشد بکنم فقط درشو بو کردم به نظرم خنک اومد و شیرین

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

فرید الان که اون مشکیه رو میبینم احساس میکنم خیلی شبیه این سامورایی های ژاپنی هست شیشش سرش مثل کلاهشون و اون قسمتی که بیرون زده عنا تو فیلما شمشیرشون هست چه باحال:40:

f.t.g
28-02-2012, 22:21

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

فرید الان که اون مشکیه رو میبینم احساس میکنم خیلی شبیه این سامورایی های ژاپنی هست شیشش سرش مثل کلاهشون و اون قسمتی که بیرون زده عنا تو فیلما شمشیرشون هست چه باحال:40:
تمام محصولاتش به همین شکل هستند و فقط تنوع رنگ دارن :27:

hamed121hamed
28-02-2012, 22:50
محمد جان والا منی که سقف خرید هام 40-50 تومن بود الان شده 60-70 اقلا پایه اش.

خب دیگه محصولاته بوگارت بهترین هستن به نظرم یا بنتون.

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

میشه در مورده نت هایی که خانم ها خوششون میاد توضیح بدید؟(فکر کنم خیلی ها این سوال رو داشته باشن)

سلام
اگه منظور سوالتون اینه که زنا دوست دارن چه رایحه ای از بدن مرد بشنون. باید بگم که پاسخشو نمی دونم. امّا چیزی که واضحه اینه هم مردها بوی عرق زن ها رو در ترکیب با عطر دوست دارن و هم زن ها بوی عرق مردها رو در ترکیب با عطر. همون طور که گفتم عرق انسان ها حاوی فرومون (مادّه ای در عرق انسان برای جذب جنس مخالف) هست.
شریف عطّار
حامد

cyber861
28-02-2012, 22:56

ژاپنی ها خیلی علاقه دارن به بوهایه ملایم و شیرین .

موندگار میزد؟

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

سلام
اگه منظور سوالتون اینه که زنا دوست دارن چه رایحه ای از بدن مرد بشنون. باید بگم که پاسخشو نمی دونم. امّا چیزی که واضحه اینه هم مردها بوی عرق زن ها رو در ترکیب با عطر دوست دارن و هم زن ها بوی عرق مردها رو در ترکیب با عطر. همون طور که گفتم عرق انسان ها حاوی فرومون (مادّه ای در عرق انسان برای جذب جنس مخالف) هست.
شریف عطّار
حامد

ممنونم :11:

بعد این نت رو باید از کجا فهمید که داخله ادکلنی هست؟

hamed121hamed
28-02-2012, 22:57
اصولا سلیقه ها متفاوت هست مخصوصا تو خانوم های شرقی و غربی اختلاف سلیقه کاملا دیده میشه مثلا جایی که عشق خانوما اکوا بولگاری هست جای دیگه بدشون میاد ولی میشه گفت بوهایی که زیادی سرد و حالت خشک دارن مورد پسند نیست به نظر من روی ادکلن های پودری بیشترمیشه حساب کرد یا نت AMBER مثلا من لالیک رو در مورد 10 نفر تستیدم فقط 2 نفر خوششون اومد اکوا رو از همون 10 نفر 8 نفر واندروود و شوپارد رو همه پسندیدن به نظر میاد خانومای ایرانی نسبت به ادکلن های گرم واکنش بهتری دارن مثلا عاشق گرلن L INSTANT EXTERME شدن :31:

ای ول داش احمد
دادا شما عطرفروش هستید؟
شریف عطّار

hamed121hamed
28-02-2012, 23:23
ژاپنی ها خیلی علاقه دارن به بوهایه ملایم و شیرین .

موندگار میزد؟

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

ممنونم :11:

بعد این نت رو باید از کجا فهمید که داخله ادکلنی هست؟

اگه منظورتون نوت فرومونه که باید بگم این نوت رو هنوز نتونستن وارد عطری بکنن.
اگه منظورتون از نوت، نوت های عطره. باید عرض کنم کلمه ی نوت علاوه بر استفاده در معانی نوت پایه، نوت میانی و نوت اوّلیه، به معنی رایحه های مختلف استفاده شده در عطر هم هست.
مثلاً نوت پرتقال متشکّل از تعدادی مواد صنعتی و طبیعی، نوت مشک متشکّل از تعدادی مادّه ی صنعتی، نوت عنبر متشکل از تعدادی مواد مصنوعی. نوت یاس متشکل از تعدادی مواد اوّلیّه ی صنعتی و طبیعی، نوت سنبل، نوت لیمو سنگی، نوت ریحان، نوت ...
طریقه شناخت این نوت ها:
1. آموزش حس بویایی با استشمام این نوت ها به تنهایی و تلاش برای تشخیص نوت ها در عطر در مراحل مختلف تبخیر آن و در حالات متفاوت، اعم از روی نوار کاغذی، در هوا، در حلال های مختلف، داخل آب، روی کتان و ...
2. پرسش از خبرگان این علم، مخصوصاً توصیفات موجود در سایت های اینترنتی از قبیل osmoz.
شریف عطّار

cyber861
28-02-2012, 23:28
اگه منظورتون از نوت، نوت های عطره. باید عرض کنم کلمه ی نوت علاوه بر استفاده در معانی نوت پایه، نوت میانی و نوت اوّلیه، به معنی رایحه های مختلف استفاده شده در عطر هم هست.
مثلاً نوت پرتقال متشکّل از تعدادی مواد صنعتی و طبیعی، نوت مشک متشکّل از تعدادی مادّه ی صنعتی، نوت عنبر متشکل از تعدادی مواد مصنوعی. نوت یاس متشکل از تعدادی مواد اوّلیّه ی صنعتی و طبیعی، نوت سنبل، نوت لیمو سنگی، نوت ریحان، نوت ...
طریقه شناخت این نوت ها:
1. آموزش حس بویایی با استشمام این نوت ها به تنهایی و تلاش برای تشخیص نوت ها در عطر در مراحل مختلف تبخیر آن و در حالات متفاوت، اعم از روی نوار کاغذی، در هوا، در حلال های مختلف، داخل آب، روی کتان و ...
2. پرسش از خبرگان این علم، مخصوصاً توصیفات موجود در سایت های اینترنتی از قبیل osmoz.
شریف عطّار

نه منظورم این بود که میشه از کجا فهمید که یه ادکلنی بویه تن جنسه مقابل رو میده؟

nokhodkeshmesh
28-02-2012, 23:36
یکی به من عطری معرفی کنه که بوی چوب بده و البته ارزون باشه!:19:

hamed121hamed
29-02-2012, 04:14
نه منظورم این بود که میشه از کجا فهمید که یه ادکلنی بویه تن جنسه مقابل رو میده؟

بنده ادکلنی سراغ ندارم که بوی تن جنس مخالف رو بده و تا اونجایی که من می دونم هنوز غیر خدا هیچ کی نتونسته این بو رو خلق کنه.
شریف عطّار

moli_ahmad
29-02-2012, 10:54
ای ول داش احمد
دادا شما عطرفروش هستید؟
شریف عطّار
چاکرم. ای حاصل تجربه و تست هست:31::31:

مجتبی 70
29-02-2012, 11:26
سلام
توی اینترنتم عطر هستش جالب بود
این لینکش هستش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:31::20::18:

f.t.g
29-02-2012, 11:49
طریقه شناخت این نوت ها:
شریف عطّار
من هم شدیدا سایت osmoz رو به دوستانی که جویای اطلاعت کاملتری هستند پیشنهاد میکنم.
من نزدیک به 3 یال هست که با این سایت آشنا شدم که بسیار برایم مفید واقع شده

arsenal_mmm
29-02-2012, 12:58
آقا پول نیست :31: تازه برای این دانشگاه ما حیفه ادکلن بالای این قیمت بزنی ! یه اسمیت اند وسون 65 خریدم ( الان فکر کنم 80 تومنه ) یه ماه ازش زدم اگه بگی حتی یه نفر گفت چه ادکلن خوبی !!! باور کن اینا فرق بین ادکلن 10 تومنی و 100 تومنی رو تشخیص نمیدن ! به خاطر همینه که نمیخوام بیشتر از این مقدار خرج کنم ! تازه 30 تومنم زیادشونه ! ( وقتی از هر 100 نفری که توی دانشگاه که از کنارش رد میشی شاید فقط یکی ادکلن زده باشه ! منظورم فقط ادکلنه ها نه حالا حتما ادکلن گرون ! )
خیلی خب پس با این توضیحات اگه کارای بوگارت رو گیر بیارم خوبه ! اگر نشدم میرم بازم سراغ کارای اجمل و امپر ! شایدم کپی ادکلن های معروف !
سراغ كاراي امپر نرو ...به جز 3 4 تا كار خوب مثل مموريز و لجند و 110 دگريز ديگه كار خوب نداره... اجمل كار خوب زياد داره...به جز بعضي كاراش مثل نوترون بيشتر كاراش خوبه...اگه دنبال كار مشابه هستي هم پيشنهاد ميدم بري از كاراي استرلينگ و همينطور استيارا كه زير مجموعه همين استرلينگه بگيري...اصلا سراغ ريو نرو كه ديگه اصلا از شنيدن اسمش هم حالم به هم ميخوره

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

نظرتون درباره این چند تا چیه ؟ کسی استفاده کرده تا حالا ؟
Bogart City Tower
Bogart Arabian Nights
Zirh IKON

جالبه قیمت هایی که سایت albasco گرون زده سایت perfumeshoping.ir کم زده و بر عکس : مثلا Bogart Arabian Nights رو البسکو 29 زده ولی پرفیوم 38 ولی سیلور سنت رو البسکو 42 زده پرفیوم 29

arabian nights رو خيلي تعريفشو شنيدم...توي بيس نوت ملت متفق القول ميگفتن بسيار شبيه به Amouage reflection هستش...خيلي كم ديدم اين كار و همين طور سيتي تاور رو براي تست و فروش داشته باشن...همه مغازه ها مد شده همه اش سيلور سنت يا سيلور سنت اينتنس و يا بوگارت پور هوم طوسي رو ميارن...بوگارت سيگنچر رو هم خيلي دوست دارم داشته باشم...كلا از همه كاراي بوگارت خوشم مياد يه كلاس خاص خودشونو دارن

راستي ميدونستيد بوگارت كلا يه بوگارت گروپ دراه كه به غير از همين كاراي خودش برند هايي مثل Façonnable ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Stendhal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Ted Lapidus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم زير مجموعه اونه؟

---------- Post added at 12:58 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

تجربه ای که من توی این مدت کسب کردم:همه عطرا توی ایران تقلبی هستن!:18:
نه عزيزم جاي اصل فروش هم گير مياد بايد خوب بگردي...همين مغازه گل آفتاب توي بوستان پونك رو كه پيدا كردم يه دونه كار تقلبي هم نداشت...واقعا از مغازه اش لذت بردم خيلي كاراش تميز و اصله...انگار تازه از ناف خود اروپا اومدن كاراش...پيشنهاد ميكنم هر كي عطر خواست فقط از اين بخره...گرون قيمت ترين عطرارو با خيال راحت ميتونيد ازش بخريد ضمن اين كه فاكتور معتبر و كامپيوتري بهتون در ازاي جنساش ميده...

moli_ahmad
29-02-2012, 13:12
فرید جان بلاخره اون ارمانی رو خریدم نشد طاقت بیارم از بوی جذاب و فرشی داره که شباهت زیادی هم به دیور ساویج داره خوشم اومده ازش پخش بوی خوبی هم داره. واسه اخرین عطر امسال هم احتمالا یا رومانس یا ایسی میاک مشکی رو میگیرم
تصحیح میکنم پخش بو عالی هست بوی گیاه و لیمو غالب هست

f.t.g
29-02-2012, 13:43
فرید جان بلاخره اون ارمانی رو خریدم نشد طاقت بیارم از بوی جذاب و فرشی داره که شباهت زیادی هم به دیور ساویج داره خوشم اومده ازش پخش بوی خوبی هم داره. واسه اخرین عطر امسال هم احتمالا یا رومانس یا ایسی میاک مشکی رو میگیرم
تصحیح میکنم پخش بو عالی هست بوی گیاه و لیمو غالب هست
مبارک حامد جان
بوی بسیار شیکی داره و من خودم بشخصه این بیشتر خوشم اومد تا ساویج
چند میل خریدی؟ چند؟
برای عطر آخرت هم رومانس به نظرم گزینه شایسته تری هست. جزء کلکسیون های fifi هم هست.
اگر تونستی تست بگیری مطمئنم اونقد پاهاتو میلرزونه تا بخریش:31::31::31:

moli_ahmad
29-02-2012, 13:47
100 میل 130 خریدم کلاسیک و خوشبو هست .رومانس خنک هست دیگه؟ باید هرطور شده این blv رو هم تست کنم

f.t.g
29-02-2012, 13:54
100 میل 130 خریدم کلاسیک و خوشبو هست .رومانس خنک هست دیگه؟ باید هرطور شده این blv رو هم تست کنم
بله خنک هست ولی نه اون خنکی که تو کول واتر و ........ هست. یک خنکی کلاسیک مانند که توی اکثر کارهای رالف لارن هست. مثلا همین پولو بلو یا سبز یا مشکی یا دابل بلک همشون جزء ادکلن های خنک دسته بندی میشن ولی همونطور که میدونید بر خلاف ادکلنهای خنک اینها رو میشه توی جدی ترین مجالس هم استفاده کنید.
امیدوارم منظورم رو درست انتقال داده باشم

cyber861
29-02-2012, 14:24
امروز رفتم و اون ادکلنی که با ck free اشتباه گرفته بودم رو

این بود:

بوش عالیه و بویه شکوفه نارنح میده.حیف موندگاریش کمه.البته نسبت به قیمتش عالیه.

arsenal_mmm
29-02-2012, 14:50
دوستان خانم فرزين نيا داره توي طرح تخفيفش تا 19 اسفنده ادكلن CK MAN رو 71 تومن ميده...به نظرتون قيمتش خوبه برم ازش بخرم؟؟؟
مونت بلنك هوم اكسپشنل رو هم داره 85 ميده با تخفيف..راستي به نظرتون اون بربري لاندن را به قيمت 90 خوب خريدم؟

cyber861
29-02-2012, 15:07
دوستان خانم فرزين نيا داره توي طرح تخفيفش تا 19 اسفنده ادكلن CK MAN رو 71 تومن ميده...به نظرتون قيمتش خوبه برم ازش بخرم؟؟؟
مونت بلنك هوم اكسپشنل رو هم داره 85 ميده با تخفيف..راستي به نظرتون اون بربري لاندن را به قيمت 90 خوب خريدم؟

ck man رو نخر.لک میندازه رو لباس.

مونت بلان اکسپشنال هم 50 میلش رو 60 یا نهایت 65 سراغ دارم.

باربری هم نمیدونم والا چند شده.قیمته من ماله چند سال پیش بود.الان نظرت در مورده موندگاری و پخشش

چیه؟

ادیت:

چاره که ارزونتر داره میده؟:31:

arsenal_mmm
29-02-2012, 15:37
ck man رو نخر.لک میندازه رو لباس.

مونت بلان اکسپشنال هم 50 میلش رو 60 یا نهایت 65 سراغ دارم.

باربری هم نمیدونم والا چند شده.قیمته من ماله چند سال پیش بود.الان نظرت در مورده موندگاری و پخشش

چیه؟

ادیت:

چاره که ارزونتر داره میده؟:31:

من خودم مونت بلنك رو 3 ماه پيش 65 تومن 75 ميل خريدم و الان دلم ميخواد تا قيمتا تا چند وقت ديگه سر به فلك نكشيده يكي ديگه هم ازش بخرم... راتسي چاره مگه مثل عطر افشان و پرفيوم شاپينگ قيمتاش قديمي نيست؟مطمئنا بهش زنگ بزنيم قيمتو برده بالا اونم
درباره ماندگاري بابري بايد بگم از نظر ماندگاري خيلي تاپ نيست...معموليه همون در حد 7 8 ساعت پخش بو داره اما از نظر بو كه حرف نداره

graphmax
29-02-2012, 18:59
?doostan emrooz ye (odkolon bvlogari aqva pour homme ) kharidam 90 hezar toman
saram kola rafte ya na ?

cyber861
29-02-2012, 19:06
من خودم مونت بلنك رو 3 ماه پيش 65 تومن 75 ميل خريدم و الان دلم ميخواد تا قيمتا تا چند وقت ديگه سر به فلك نكشيده يكي ديگه هم ازش بخرم... راتسي چاره مگه مثل عطر افشان و پرفيوم شاپينگ قيمتاش قديمي نيست؟مطمئنا بهش زنگ بزنيم قيمتو برده بالا اونم
درباره ماندگاري بابري بايد بگم از نظر ماندگاري خيلي تاپ نيست...معموليه همون در حد 7 8 ساعت پخش بو داره اما از نظر بو كه حرف نداره

حالا خیلی جالبه دقیقا 3 ماه پیش من 55 قیمت داشتم 75 میلش رو.میخواستم بگیرمش ولی نشد دیگه.

چاره قیمتاش آپدیت بوده تا حالا:11:

---------- Post added at 07:06 PM ---------- Previous post was at 07:05 PM ----------

?doostan emrooz ye (odkolon bvlogari aqva pour homme ) kharidam 90 hezar toman
saram kola rafte ya na ?

داداش فارسی بنویس.

نه قیمتش همین شده.

moli_ahmad
29-02-2012, 19:37
فرید جان اون رومانس رو نداشت پرفیوم شاپینگ اگه جایی دیدی قیمت بپرس واسم مرسی

cyber861
29-02-2012, 21:46
امشب اون کاپتان بلک هم یافتم.دقیقا بویه همون ماله خودم رو میده.قیمتش هم 12 تومن.حتی از اونم ارزونتر:31:

Blue Seduction آنتونیو باندراس هم تست کردم.نمیدونم بوش رو کجا شنیدم ولی خیلی آشنایه:13:خوشبو و خوش مزه ست:31:

cyber861
29-02-2012, 22:11

امروز مونت بلان هم قیمت کردم.هنوز 75 میلش 70 تومنه.فکر کنم خیلی گرون خریدید اون موقع:13:

f.t.g
29-02-2012, 22:14
فرید جان اون رومانس رو نداشت پرفیوم شاپینگ اگه جایی دیدی قیمت بپرس واسم مرسی
خیلی کم گیر میاد. چشم اگر گیر آوردم بتون خبر میدم

f.t.g
29-02-2012, 22:42
جالب بود امروز یک مغازه رفتم دنبال polo نداشت ولی بیژن بلک رو داشت 50 میل 33:31:
قیمتاش خیلی خوب بود
کاش polo داشت

cyber861
29-02-2012, 22:49
جالب بود امروز یک مغازه رفتم دنبال polo نداشت ولی بیژن بلک رو داشت 50 میل 33:31:
قیمتاش خیلی خوب بود
کاش polo داشت

دیگه چی داشت؟:31:

moli_ahmad
29-02-2012, 22:57
علی جان یادمه گفتی سیداکشن این بلک رو هم تست کردی از باندراس بوش چطوری بود منودگاری به نظرت داشت قیمت 68 تومن شده
بچه ها یه ادکلن میخوام که واقعا ارزش خرید داشته باشه با پخش بوی خوب تو گروه وودی اسپایسی راهنمایی کنین

hamed121hamed
29-02-2012, 23:08
چاکرم. ای حاصل تجربه و تست هست:31::31:

آقا شما به ما بگو با تجربه و تست چطور فهمدی زن ها چه نوع عطری دوست دارن؟
شریف عطّار

moli_ahmad
29-02-2012, 23:09
راستی فرید جان یه پیشنهاد دارم من سایت خانم فرزین نیا رو دیدم اونجا هم عده زیادی هستن که اطلاعات درمورد ادکلن دارن اونجا نمیشه اینجور با هم اطلاعات رو رد وبدل کرد کاش میشد بیان اینجا هم تایپیک پربارتر میشه هم اطلاعاتمون بیشتر

f.t.g
29-02-2012, 23:10
علی جان یادمه گفتی سیداکشن این بلک رو هم تست کردی از باندراس بوش چطوری بود منودگاری به نظرت داشت قیمت 68 تومن شده
بچه ها یه ادکلن میخوام که واقعا ارزش خرید داشته باشه با پخش بوی خوب تو گروه وودی اسپایسی راهنمایی کنین
گروه چوبی-ادویه ایی با موندگاری خوب و پخش خوب:
blv
کنزو جانگل
جی اف فور هیم
اگویست چنل
سولو از لوو
ادونچر از دیویدوف
آرتیزان بلک از جان وارواتوس
وتیور چوپراد

moli_ahmad
29-02-2012, 23:25
از اونجایی که یبار سرنزدن این اکوا بولگاری با خانم:31: دعوام شد ناراحت شد چرا نزدم:31: خب اینا شوخی هست ببینید من موقع خرید معمولا تنها نیستم ضمن اینکه هر خانومی توی مغازه باشه هم باید نظرشو بگه:27: به طوری که در مورد واندروود 12 نفر نظر دادن همگی هم مثبت طبق تجربه ای که من داشتم خانوما بیشت به رایحه هایی تو گروه وودی جواب میدن که گرم باشه نه زیاد البته بوی زیادی تند هم دوست ندارن البته این در مورد خانومایی با روحیه مهربون و درسخون :31: بود (نظر منه) وقتی این رایحه چوبی که استوار بودن مرد رو واسشون میرسونه مثل یه درخت و مثل جنگل با شکوه و طراوت اگه این رایحه یکم حالت مرطوب داشته باشه و نت AMBER یا لاوندر کمی هم مشک قاطیش باشه غوغا میکنه عود اگه قرار باشه بیشتر با بوهای یکم خنکتر حال کنن نت برگاموت فکر کنم خوششون میاد خیلی با چرم حال نمیکنن با اینکه شیکه . این نظر شخص خودم هست مطمعنا اشتباه هم داره

f.t.g
29-02-2012, 23:25
راستی فرید جان یه پیشنهاد دارم من سایت خانم فرزین نیا رو دیدم اونجا هم عده زیادی هستن که اطلاعات درمورد ادکلن دارن اونجا نمیشه اینجور با هم اطلاعات رو رد وبدل کرد کاش میشد بیان اینجا هم تایپیک پربارتر میشه هم اطلاعاتمون بیشتر
پیشنهاد خوبیه ولی نمیشه تبلیغ اینجا رو توی وبلاگ دیگران کرد چون دور از انصاف هست:31:

moli_ahmad
29-02-2012, 23:28
گروه چوبی-ادویه ایی با موندگاری خوب و پخش خوب:
blv
کنزو جانگل
جی اف فور هیم
اگویست چنل
سولو از لوو
ادونچر از دیویدوف
آرتیزان بلک از جان وارواتوس
وتیور چوپراد

وتیور شوپارد رو دارم از ادونچر خوشم نیومد اگویست رو باید بتستم اون سولو هم باید چیز خوبی باشه اگه ادویه ای نباشه چی پیشنهاد میکنی فرید جان؟

cyber861
29-02-2012, 23:29

حامد جان والا من خودم نداشتمش.ولی دوستم داشت خیلی پخش بو داشت.

یه بویه شیرینه با حالی داره.باید تست کنی

moli_ahmad
29-02-2012, 23:31
پیشنهاد خوبیه ولی نمیشه تبلیغ اینجا رو توی وبلاگ دیگران کرد چون دور از انصاف هست:31:

بحث تبلیغ نیست ما که فروشنده نیستیم بیشتر دوست دارم همین بحثا و شناخت ادکلن ها باشه مثلا چنتا تو تست کردی چنتا من یا علی و بقیه که تجربه هست که به هم منتقل میکنیم کاش خودش یه انجمن گفتگو راه میانداخت

f.t.g
01-03-2012, 00:09
آقا شما به ما بگو با تجربه و تست چطور فهمدی زن ها چه نوع عطری دوست دارن؟
شریف عطّار
شریف عزیز این سوال شما مربوط به من نمیشه ولی میتونم تا حدودی پاسخ گو باشم
به نظر من دلیل اصلی این که به وضوح میشه فهمید که زنها از چه ادکلنهایی خوششون میاد بحث تعریف و تمجید هست.
اوصولا باید دید چرا صلایق در نقات متفاوت مختلف هست؟
به نظر بنده مهمترین عامل شرایط اقلیمی هست و محدودیتها. شرایط اقلیمی شامل آب و هوا و از همه مهمتر خاک میباشد
برای همین بود که گروه بویایی به نام شرقی نامگذاری شد. چون تاثیر بسیار جالبی رو به همراه داشت.
طبع زنان شرقی بسیار پر حرارت هست
شاید هم این گفته من نادرست باشه ولی محدودیت رو یکی از عامل ترویج این گروه بویایی در این سرزمین میدونم.
برای همین ادکلنی مثل 212 س.ک.س.ی و لایک اینقدر تو ایران پر طرفدار میشه ولی در آنسوی مرزها ادکلنی مثل پولو اسپرت که بسیار خنک و فرش هست یک استوره امریکایی میشه.

f.t.g
01-03-2012, 00:26
بحث تبلیغ نیست ما که فروشنده نیستیم بیشتر دوست دارم همین بحثا و شناخت ادکلن ها باشه مثلا چنتا تو تست کردی چنتا من یا علی و بقیه که تجربه هست که به هم منتقل میکنیم کاش خودش یه انجمن گفتگو راه میانداخت
خیلی خوبه گه بخشی مربوط به بحث و تبادل نظر راه اندازی بشه ولی شاید از عهد خارج باشه.
ولی بحث ادکلن و رایحه شناسی بحث بسیار پیچیده و بی انتهایی هست والبته برای ما علاقه مندان شیرین!
من خودم 12-13 سال رو بسیار سخت گیرانه توی این دنیای جذاب عطر گذروندم. حتی اون اوایل ادکلنهایی رو دوست داشتم که الان دیگه حتی تولید هم نمیشن.
فقط میخوام بگم این بحث ها پایان ناپذیر هستند و بسیار جذاب. برای همین هم هست که الان بعد از این همه سال هنوز هر جایی که این بحث ها باشه من عضو هستم.
البته این بحث ها یک مشکل جدی هم در بر داره و اون هم سخت پسندی هست.
یکی مثل من و شما دیگر نمیتونیم مثل یک آدم عادی در مغازه ایی وارد بشیم و یک ادکلن که به نظرمون خوش بو هست سریع خریداری کنیم.
و مشکل برزگتر برای ما که تو این حیطه علاقه مندیم عدم دسترسی هست. خیلی از ادکلن هایی رو که دوست داریم تست کنیم در این کشور به علت پاره ایی از موارد در دست رس ما نیستند و برای همین هر چقدر هم که بحث و گفتگو بشه باز یک قدم از علاقه هامون عقب هستیم.
به هر حال امیدوارم این تاپیک هر رزو پربارتر و جامع تر بشه:11:

graphmax
01-03-2012, 00:29
کسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌ bvlgari aqva pour humm استفاده کرده ؟
من امروز خریدمش بابتش 90 تومن دادم ولی اینکه تقلبیه یا اصله نمیدونم!:41:
اگه کسی تجربه استفاده از اصلشو داره در مورده موندگاریش و پخش بوش بگه؟
inke in atr ta chand saat boosh mimoone ?
nemidoonam shayad man badbinam :41:

f.t.g
01-03-2012, 00:51
کسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌ bvlgari aqva pour humm استفاده کرده ؟
من امروز خریدمش بابتش 90 تومن دادم ولی اینکه تقلبیه یا اصله نمیدونم!:41:
اگه کسی تجربه استفاده از اصلشو داره در مورده موندگاریش و پخش بوش بگه؟
inke in atr ta chand saat boosh mimoone ?
nemidoonam shayad man badbinam :41:
اگر عکس بتونی ازش بذاری بت میکم که اصل هست یا نه. حتی از جعبش
اصل بودن عطر رو با موندگاری نسنجید. هر کس یک برداشتی داره.
روی جعبش یک مکعب برآمده با ارتفاع ناچیز داره؟
وزن شیشه به چه اندازه هست؟
بوش اذیتتون نمیکنه؟
جعبه اش به چه صورت باز میشه؟
آکوا عموما منودگاری متوسطی داره

cyber861
01-03-2012, 03:23
بچه ها اینو کسی تست کرده؟

The Essence Intense porsche

دیشب همین جوری بوش کردم .اولش خوشم نیامد ولی بعد بدک نبود.

دیور هوم و دویر هوم اینتنس رو هم بو کردم.این دفعه از دیور هوم خیلی خوشم اومد.دقیقا اینتسش یکم قوی

تر بود چند تا نت هاش.

فکر کنم این اینتنسه نسخه قدیمیش بود.چون شیرینیش زیاد نبود که اذیت کنه

moli_ahmad
01-03-2012, 10:13
فرید جان اون پلو که ابی هست و نوار قرمز و سفید هم داره روش رو تست کردی؟

hamed121hamed
01-03-2012, 11:00
سلام رفقا
همون طور که می دونیم عطّاران بزرگ، هر عطری را با هدف رساندن پیامی طرّاحی می کنند. این پیام از شخص استفاده کننده از عطر به شخص استشمام کننده ی عطر منتقل می شه.
مثلاً یکی از پیغام های عطر می تونه ایجاد حس طراوت و تازگی باران، شبنم، بوته ها و گیاهان بهاری باشه؛
یا انتقال احساس یک روز بارانی خنک؛
یا ایجاد حسّی که ناشی از بوییدن دسته ای از گل ها می شود؛
یا پیامی که نشان دهنده ی حضور در کنار دریا که رایحه ی آب، شن کنار دریا، جلبک و هوای آزاد در هم آمیخته شده؛
یا ایجاد حس حضور در جنگلی انبوه مرطوب با رایحه چوب، خزه ها، گل ها، گیاهان، شبنم و ... باشه؛
یا انتقال حس یک روز گرم آفتابی در هوای شرجی که رایحه ی عطر با بوی عرق مخلوط شده؛
یا ایجاد احساس حضور در یک قنّادی که رایحه ی نان تازه پخته شده به همراه وانیل مخلوط شده؛
یا انتقال حس کندن پوست مرکبات؛
یا ارسال پیام برای جذب جنس مخالف؛
یا ایجاد حس جوانی و تر و تازگی با رایح های خنک؛
ارسال حس رسمی بودن؛
و یا ارسال پیام حس جوانی با رایحه های اقیانوس و اذن.
شریف عطّار

sAeEd_kHaAn
01-03-2012, 11:09
در مورد این پیام بیشتر توضیح بدین لطفا البته همراه با مثال
هوادار زیاد داره :31:

f.t.g
01-03-2012, 11:45
این گفته سوال شما دقیقا مثال خوبی برای حرف های من بود.
همون موضوع که گفتم یک سری محدودیتهای عاطفی باعث میشه که ادکلنهایی نظیر 212 یا لالیک یا جاسمین نویر تو ایران غول میشن.
اگر ماها محدود نبودیم هیچ وقت از بین این همه عنوان شما جذب جنس مخالف رو انتخاب نمیکردید.

f.t.g
01-03-2012, 11:57
فرید جان اون پلو که ابی هست و نوار قرمز و سفید هم داره روش رو تست کردی؟
خیر تا به حال تست نکردم
شما چطور؟

sAeEd_kHaAn
01-03-2012, 12:15
همون موضوع که گفتم یک سری محدودیتهای عاطفی باعث میشه که ادکلنهایی نظیر 212 یا لالیک یا جاسمین نویر تو ایران غول میشن.
اگر ماها محدود نبودیم هیچ وقت از بین این همه عنوان شما جذب جنس مخالف رو انتخاب نمیکردید.

کاملا موافقم ماها خیلی محدودیت داریم که نمیشه در موردش حتی صحبت کرد
...
دلیل این که میگی لالیک اینجا غول شده دقیقا چیه ؟

f.t.g
01-03-2012, 12:40
کاملا موافقم ماها خیلی محدودیت داریم که نمیشه در موردش حتی صحبت کرد
...
دلیل این که میگی لالیک اینجا غول شده دقیقا چیه ؟
اینه که در اینجا مردم بیشتر علاقه دارند با ادکلن خودشون رو خفه کنند تا بلکه به چشم بیان. برای همین رایحه های سنگین در ایران طرفداران بیشتری داره. البته من خودم هم در این کشور هستم و خودمو جدا نمیدونم. این خلق و خوی ماها هست.
یک دلیل دیگر هم که باعث شد این ادکلنها اینقدر پر طرفدار بشنن بر میگرده به خصلت چشم و هم چشمی ماها. کافی تو ایران 3 نفر تعریف یک ادکلن رو بدن اونوقت بقیه بدون اینکه بدونن از اون رایحه خوششون میاد یا نه سریع میرن میخرن تا بلکه از اونها هم تعریف بشه:31:

moli_ahmad
01-03-2012, 12:56
قبول دارم کاملا. البته من ادکلن رو به خاطر خودم و یه نفر دیگه میزنم و بیشتر سعی میکنم بو برام ملاک باشه نه برند واسه همین شوپارد رو به مثلا دیور یا شنل ترجیح دادم البته منکر این قضیه نیستم که این دو برند واقعا عالی و با کیفیت هستن ولی من دوست ندارم عطری بخرم فقط بخاطر برند بعضی از عطرها هستن که واقعا کیفیت عالی دارن اما زیر سایه این دو تا تو ایران قرار گرفتن حیف که ما تو ایران نمیتونیم بعضی از محصولات رو داشته باشیم والا شاید بعضی از عطرا اینقدر معروف نمیشدن و البته گرون

---------- Post added at 02:56 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

من از بعضی از عطرا بدم میاد حتی اگه صدتا جایزه برده باشن و صدنفر هم بگن خوبه نمیخرم چون سلیقم اینجوریه مثل هرمس

MOHAMMAD2010
01-03-2012, 12:59
اگه دنبال كار مشابه هستي هم پيشنهاد ميدم بري از كاراي استرلينگ و همينطور استيارا كه زير مجموعه همين استرلينگه بگيري
یه کم درباره این میگی ؟ برنده ؟ چی زده ؟

moli_ahmad
01-03-2012, 13:00
سلام رفقا
همون طور که می دونیم عطّاران بزرگ، هر عطری را با هدف رساندن پیامی طرّاحی می کنند. این پیام از شخص استفاده کننده از عطر به شخص استشمام کننده ی عطر منتقل می شه.
مثلاً یکی از پیغام های عطر می تونه ایجاد حس طراوت و تازگی باران، شبنم، بوته ها و گیاهان بهاری باشه؛
یا پیامی که نشان دهنده ی حضور در کنار دریا که رایحه ی آب، شن کنار دریا، جلبک و هوای آزاد در هم آمیخته شده؛
یا ایجاد حس حضور در جنگلی انبوه مرطوب با رایحه چوب، خزه ها، گل ها، گیاهان، شبنم و ... باشه؛
یا انتقال حس یک روز گرم آفتابی در هوای شرجی که رایحه ی عطر با بوی عرق مخلوط شده؛
یا ایجاد احساس حضور در یک قنّادی که رایحه ی نان تازه پخته شده به همراه وانیل مخلوط شده؛
ارسال حس رسمی بودن؛
شریف عطّار
کاش میشد واسه هر حس هم مثالی از یک عطر بزنین اون حس جنگل انبوه رو دوست دارم البته فکر کنم همه جنوبی ها دوست داشته باشن اخه نداریم:31:

f.t.g
01-03-2012, 13:07
قبول دارم کاملا. البته من ادکلن رو به خاطر خودم و یه نفر دیگه میزنم و بیشتر سعی میکنم بو برام ملاک باشه نه برند واسه همین شوپارد رو به مثلا دیور یا شنل ترجیح دادم البته منکر این قضیه نیستم که این دو برند واقعا عالی و با کیفیت هستن ولی من دوست ندارم عطری بخرم فقط بخاطر برند بعضی از عطرها هستن که واقعا کیفیت عالی دارن اما زیر سایه این دو تا تو ایران قرار گرفتن حیف که ما تو ایران نمیتونیم بعضی از محصولات رو داشته باشیم والا شاید بعضی از عطرا اینقدر معروف نمیشدن و البته گرون

---------- Post added at 02:56 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

من از بعضی از عطرا بدم میاد حتی اگه صدتا جایزه برده باشن و صدنفر هم بگن خوبه نمیخرم چون سلیقم اینجوریه مثل هرمس
حامد عزیز منم نگفتم شما اینطور هستید منظورم اکثریت است. واین جمه دوستانه ایی که اینجا جمع شده مطمئنم جز اقلیت هستند که اینطور موشکافانه بررسی میکنن.
بله دقیقا خیلی ادکلن های خوبی مثل آنتیدوت زیر سایه بعضی ادکلنها تو ایران گم شدند.

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:06 PM ----------

اطلاعی از این نامها ندارم

moli_ahmad
01-03-2012, 13:10
فرید جان منم کلی گفتم اصلا برداشت من این نبودکه حرفات خطاب به شخص خاصی بود نه یه وقت فکر نکنی من اینو در جواب تو گفتم این نظرم بود ما خیلی چاکریم:10:

f.t.g
01-03-2012, 13:19
سلام رفقا
ارسال حس رسمی بودن؛
شریف عطّار
من اون حس هایی رو که با قرمز مشخص کردم مورد علاقه من هست.
همیشه دنبال ادکلنی بودم که این حس ها رو بم القا کنه.
یکی از دوستانم مدیترانه هرمس رو بم پیشنهاد داد که متاسفانه تا حالا نتونستم پیدا کنم یا تست بگیرم

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

فرید جان منم کلی گفتم اصلا برداشت من این نبودکه حرفات خطاب به شخص خاصی بود نه یه وقت فکر نکنی من اینو در جواب تو گفتم این نظرم بود ما خیلی چاکریم:10:
ما مخلصیم
اختیار داری ولی واقعیت به نظرم همینه.
باور کن توی چندتا مغازه دیدم که شاید روی هم 50 نمونه ادکلن نداشت ولی یک قسمت از مغازه اش رو بالای 20 تا لالیک چیده بود چون میدونه اینجا این فروش میره و کسی کار به کارهای ادکلن های دیگر نداره:31:

f.t.g
01-03-2012, 13:30
راستی حامد جان اصلا یادم رفت بت بگم که این آنتیدوت رو حتما حتما حتما تست کن.:46:
قول میدم از تستش پشیمن نشی و تمام معادله هاتو بهم بریزه:31::31::31:

cyber861
01-03-2012, 13:37
کسی اون پورشه دیزاین رو تست نکرده بود؟:31:

f.t.g
01-03-2012, 13:38
کسی اون پورشه دیزاین رو تست نکرده بود؟:31:
من اسپرتش رو تست کردم که جدیترین مدل هست.
جعبه سیاه و سفید داره. نمیدونم همونه یا نه؟
بوی بسیار بسیار خنک و ترش و شیرینی داشت.

hamed121hamed
01-03-2012, 13:51
این عطرهایی که اسم بردید از چه نوت هایی استفاده کردن؟
شریف عطّار

---------- Post added at 01:51 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

توضیح بیشتر:
فرض کنید شما در یک مغازه ی گیاهان دارویی هستید. چه بوهایی را استشمام می کنید. رایحه ی گیاهان معطّرِ (Aromatic herbs) خشک شده از قبیل گشنیز، شیوید، زنیان و ... . بوی ادویه ها (spice) از قبیل میخک، دارچین، هل، زنجبیل و ... . مقداری رایحه ی عرقیات گل ها (Floral) مثل گلاب، اسطوخودّوس و ... .
حال اگر عطری بیاید این خاطره ی بویایی را برای شما بازسازی کند و از رایحه های گیاهان معطّر، ادویه، گل های خوشبو و ... عطری بسازد، ناخودآگاه شما احساس می کنید در محیطی قرار دارید که مغازه ی گیاهان دارویی است.
در مورد جذب جنس مخالف هم همین طور. عطّار سعی می نماید رایحه های موجود در یک رابطه ی نزدیک بین دو جنس مخالف را بازسازی نماید.
این رایحه ها تقریباً عبارت است از بوی عرق انسان، رایحه های شیرین و پودری، ناشی از استفاده از مواد آرایشی زنانه، رایحه های ادویه که ناشی از خوردن غذاهای پر ادویه در عرق انسان به وجود می آید. رایحه های حیوانی شبیه به بوی بدن انسان و هر رایحه ای که در این رابطه تولید و استشمام می شود در کنار دیگر رایحه های خوش بو برای مقهور نمودن بوی بد (offnote) مواد استفاده شده ی فوق ... .
حال اگر یک خانم از عطری استفاده کند که تداعی کننده ی صحنه ی جنسی برای آقایان است، هنگام حضور در میان مردان، چه صحنه ای را برای مردان بازسازی می کند. مطمئناً صحنه ی ارتباط جنسی.
به این دلیل است که به نظر من، یکی از مواردی که آمار تجاوز به زنان را زیاد می کند می تواند استفاده از عطرهایی باشد که تداعی کننده ی صحنه ی جنسی برای مردان است.
یکی از عطّاران قدیمی آلمانی به نام دکتر پال جلینک معتقد است مهمترین و تنهاترین هدف ساخت عطر برانگیختن قوای جنسی است.
امیدوارم تونسته باشم مطلب رو جا بندازم
شریف عطّار

f.t.g
01-03-2012, 14:01
شریف عطّار

شریف عزیز این ادکلن ها اکثرا در گروه های بویایی شرقی و یا وودی مشک دسته بندی میشن که مناسب طبع مردم این سرزمین هست. (البته اکثرا و نه همه)
شما خودت تو این کار هستی پس یک نگاه به این لینکها بندازی و بررسی کنی دقیقا به حرف های منپی خواهی برد.

f.t.g
01-03-2012, 14:09
شریف عطّار

---------- Post added at 01:51 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

توضیح بیشتر:
فرض کنید شما در یک مغازه ی گیاهان دارویی هستید. چه بوهایی را استشمام می کنید. رایحه ی گیاهان معطّرِ (Aromatic herbs) خشک شده از قبیل گشنیز، شیوید، زنیان و ... . بوی ادویه ها (spice) از قبیل میخک، دارچین، هل، زنجبیل و ... . مقداری رایحه ی عرقیات گل ها (Floral) مثل گلاب، اسطوخودّوس و ... .
حال اگر عطری بیاید این خاطره ی بویایی را برای شما بازسازی کند و از رایحه های گیاهان معطّر، ادویه، گل های خوشبو و ... عطری بسازد، ناخودآگاه شما احساس می کنید در محیطی قرار دارید که مغازه ی گیاهان دارویی است.
در مورد جذب جنس مخالف هم همین طور. عطّار سعی می نماید رایحه های موجود در یک رابطه ی نزدیک بین دو جنس مخالف را بازسازی نماید.
این رایحه ها تقریباً عبارت است از بوی عرق انسان، رایحه های شیرین و پودری، ناشی از استفاده از مواد آرایشی زنانه، رایحه های ادویه که ناشی از خوردن غذاهای پر ادویه در عرق انسان به وجود می آید. رایحه های حیوانی شبیه به بوی بدن انسان و هر رایحه ای که در این رابطه تولید و استشمام می شود در کنار دیگر رایحه های خوش بو برای مقهور نمودن بوی بد (offnote) مواد استفاده شده ی فوق ... .
حال اگر یک خانم از عطری استفاده کند که تداعی کننده ی صحنه ی جنسی برای آقایان است، هنگام حضور در میان مردان، چه صحنه ای را برای مردان بازسازی می کند. مطمئناً صحنه ی ارتباط جنسی.
به این دلیل است که به نظر من، یکی از مواردی که آمار تجاوز به زنان را زیاد می کند می تواند استفاده از عطرهایی باشد که تداعی کننده ی صحنه ی جنسی برای مردان است.
یکی از عطّاران قدیمی آلمانی به نام دکتر پال جلینک معتقد است مهمترین و تنهاترین هدف ساخت عطر برانگیختن قوای جنسی است.
امیدوارم تونسته باشم مطلب رو جا بندازم
شریف عطّار
توضیحات بسیار خوبی بود و من هم بر همین عقاید تاکید میکنم. البته نه تنها مسئله جنسی بلکه در تمامی موارد.
برای همین هم هست همیشه سعی میکنم ادکلن هام رو با خاطرات همراه کنم تا برای جاودانه باقی بمانند.
الان تمام ادکلن هایی که دارم هر کدام برای یک سری خاطرات رو تدایی میکنن. مثلا یکش منو یاد یک شهر میاندازه و دیگری منو یاد چیز دیگری........
به همین دلیل هم هست که بعضی از ادکلنهایی که من عاشقشون هستم ممکن است دیگری نپسندد.
در کلن این حرف شما کاملا متین هست که عطرها با خاطرات پیوند میخورند
فرید

hamed121hamed
01-03-2012, 14:18
اینه که در اینجا مردم بیشتر علاقه دارند با ادکلن خودشون رو خفه کنند تا بلکه به چشم بیان. برای همین رایحه های سنگین در ایران طرفداران بیشتری داره. البته من خودم هم در این کشور هستم و خودمو جدا نمیدونم. این خلق و خوی ماها هست.
یک دلیل دیگر هم که باعث شد این ادکلنها اینقدر پر طرفدار بشنن بر میگرده به خصلت چشم و هم چشمی ماها. کافی تو ایران 3 نفر تعریف یک ادکلن رو بدن اونوقت بقیه بدون اینکه بدونن از اون رایحه خوششون میاد یا نه سریع میرن میخرن تا بلکه از اونها هم تعریف بشه:31:

آقا تورو به حضرت عباس همه ی شما باسابقه های فروم، پایین پیامتونو، اسم بزارید تا بتونیم شما رو صدا کنیم. اون موقع بقیه هم یاد می گیرن. مخلصتون هستم.

داش ؟؟؟
ای ول. خیلی قشنگ تحلیل کردی. درسته. حال کردم از خوندن پستتون.
من هم با شما کاملاً در این مورد که ما سعی می کنیم با آرایش که عطر هم قسمتی از اون هست خودنمایی کنیم، موافقم.
یه ایرانی می گفت تو ژاپن یا فرانسه فقط زنای بدکاره و پیره زنا آرایش غلیظ (هفت قلم) می کنن.
زن ها از آرایش غلیظ خوششون نمی یاد و حتی عروساشون هم آرایش ملایم دارن. یعنی اگه تو اروپا یه دختر آرایش غلیظ بکنه ماشینا براش به عنوان فاحشه نگه می دارن.
من خودم به عنوان یه ایرانی، زیبایی فکر، اندیشه، علم و ... رو درک نکردم که می رم سراغ خودنمایی از طریق نشان دادن ثروت، خودرو، انگشتر، طلا، منزل و از همه وقیح تر بدن نمایی.
مثلاً من برای سلامتی ورزش نمی کنم برای این ورزش می کنم که بدنم توپ شه و تو دل دخترا جا باز کنه.
با این هم موافقم که عطرهای سنگین باعث جلب توجّه بیشتری می شه. در این زمینه عربا گوی سبقت رو از ما ایرانیا دزدیدن.
قسمت سوّم هم در مورد چشم و هم چشمی اینه که معتقدم عطرفروشای ما کمترین سواد عطر رو هم ندارن. بجای کار علمی می رن سراغ کلاه برداری و گول مالیدن سر مشتری و قالب کردن جنس و آب رو با شیر قاطی کردن.
الان خوشبختانه دیدم یه سری از جوونا که وارد این کار شدن شروع کردن به مطالعه تو این زمینه.
اگه عطرفروشا سواد خوبی در مورد عطر داشتند، عطرهای بهتری سفارش و وارد بازار می کردن تا خلق ا... هم حالشو ببرن.
من نمی خام برند خاصی رو بکوبم ولی بعضی از این برندا اصلاً تو دنیای عطّاری حرفی برای گفتن ندارن ولی بورس بازار ایران هستند.
به امید اینکه همه ی شما که از سواد خوبی برخوردار هستید یه روز وارد این عرصه بشید.
دوستدار و کوچیک همه ی شما
شریف

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

توضیحات بسیار خوبی بود و من هم بر همین عقاید تاکید میکنم. البته نه تنها مسئله جنسی بلکه در تمامی موارد.
برای همین هم هست همیشه سعی میکنم ادکلن هام رو با خاطرات همراه کنم تا برای جاودانه باقی بمانند.
الان تمام ادکلن هایی که دارم هر کدام برای یک سری خاطرات رو تدایی میکنن. مثلا یکش منو یاد یک شهر میاندازه و دیگری منو یاد چیز دیگری........
به همین دلیل هم هست که بعضی از ادکلنهایی که من عاشقشون هستم ممکن است دیگری نپسندد.
در کلن این حرف شما کاملا متین هست که عطرها با خاطرات پیوند میخورند

بعضی ها حافظه ی شنیداری خوبی دارن. یعنی با شنیدن یک آهنگ یاد شهر، دوست یا حال و وضع خاصی می افتن. بعضی ها حافظه ی دیداری خوبی و بعضی حافظه ی بویای خوبی مثل شما. باید بگم که عطّارای بزرگ حافظه ی بویایی خوبی دارن و اونو آموزش می دن و تقویت می کنن. شما استعداد خوبی برای عطّار شدن داری.
شریف عطّار

cyber861
01-03-2012, 14:18
من اسپرتش رو تست کردم که جدیترین مدل هست.
جعبه سیاه و سفید داره. نمیدونم همونه یا نه؟
بوی بسیار بسیار خنک و ترش و شیرینی داشت.

سیاه بود و دورش هم نواره سفید رنگی بود:31:اسپرت نبود انگار ولی یه بویه بخور مانند توش بود.

hamed121hamed
01-03-2012, 14:29
کاش میشد واسه هر حس هم مثالی از یک عطر بزنین اون حس جنگل انبوه رو دوست دارم البته فکر کنم همه جنوبی ها دوست داشته باشن اخه نداریم:31:

داش احمد
همون طور که قبلاً هم گفتم من برندا رو خیلی محدود می شناسم.

عطرهای تر و تازه، مرکبات و آکوا:

طبیعتاً اون عطری که اسم جانگل (Jungle) روش باشه معمولاً به رنگ سبزه، بوی علف تازه بریده شده، چوب، بارون، گل ها و ... رو می ده یادآور جنگل هست.
عطرهای آکوا یادآور ساحل دریا، باران، ازون (هوا) این عطرها معمولاً به رنگ آبی هستن مثل کول واتر یا رنگ جلبک دریا مثل بولگاری آکوا.
عطرهایی که احساس کندن پوست مرکبات رو منتقل می کنن. مثل ادوکلن سنّتی شماره ی 4711.
عطرهای ایجاد کننده ی حس تر و تازه و خنک که بوی خیار و هندوانه می دهند و حس جوانی رو منتقل می کنند.

عطرهای ذیل الذکر شاهکارهای عطرهای زنانه ی گذشته بوده و در گروه های مختلف دسته بندی شدند که عبارتند از:

گروه عطرهای گل بو: (Floral)
که احساس بوییدن دسته ای از گل ها رو منتقل می کنه عبارتند از:
عطرهای گل بو-سالیسیلات: لِ ایر دو تِمپس، فیجی، اَنیس اَنیس و پاریس؛
عطرهای گل بو-آلدهاید: چنل شمارة 5، آرپِجِ، مادام راچِس، کَلِندرِ، ریوِ گاوچِ، وایت لینن؛
عطرهای گل بو-شیرین: لِ اوریگان، اوسکار دِلارِنتا، پویزن، وَندِربیلت.

گروه عطرهای شرقی: (Oriental)
که حس رسمی بودن رو منتقل می کنه و احساس روزای گرم عرق ریزان.
عطرهای شرقی: شالیمار، موست دِ کارتیِر، آبسِشِن، یوث دیو، اوپیوم، کوکو.
عطرهای شرقی که رایحه ی شیرین وانیل در اون غالب هست (تقریباً 10 درصد مواد اوّلیه، از غالب رد شده و به تک بو (بوی وانیل) رسیده) و رایحه ی زیبا و شیرین کومارین و رایحه های عنبر و ادویه، معمولاً به دلیل رنگ قهوه ای مواد اوّلیه شون بعد از رقیق شدن زردرنگ می شن. نمونه ی اجلا و شاهکار عطّاری قرن گذشته شالیمار یکی از عطرهای این گروه است.

شریف عطّار

cyber861
01-03-2012, 14:32
آقا تورو به حضرت عباس همه ی شما باسابقه های فروم، پایین پیامتونو، اسم بزارید تا بتونیم شما رو صدا کنیم. اون موقع بقیه هم یاد می گیرن. مخلصتون هستم.

داش ؟؟؟
من هم با شما کاملاً در این مورد که ما سعی می کنیم با آرایش که عطر هم قسمتی از اون هست خودنمایی کنیم، موافقم.
یه ایرانی می گفت تو ژاپن یا فرانسه فقط زنای بدکاره و پیره زنا آرایش غلیظ (هفت قلم) می کنن.
زن ها از آرایش غلیظ خوششون نمی یاد و حتی عروساشون هم آرایش ملایم دارن. یعنی اگه تو اروپا یه دختر آرایش غلیظ بکنه ماشینا براش به عنوان فاحشه نگه می دارن.
من خودم به عنوان یه ایرانی، زیبایی فکر، اندیشه، علم و ... رو درک نکردم که می رم سراغ خودنمایی از طریق نشان دادن ثروت، خودرو، انگشتر، طلا، منزل و از همه وقیح تر بدن نمایی.
مثلاً من برای سلامتی ورزش نمی کنم برای این ورزش می کنم که بدنم توپ شه و تو دل دخترا جا باز کنه.
با این هم موافقم که عطرهای سنگین باعث جلب توجّه بیشتری می شه. در این زمینه عربا گوی سبقت رو از ما ایرانیا دزدیدن.
قسمت سوّم هم در مورد چشم و هم چشمی اینه که معتقدم عطرفروشای ما کمترین سواد عطر رو هم ندارن. بجای کار علمی می رن سراغ کلاه برداری و گول مالیدن سر مشتری و قالب کردن جنس و آب رو با شیر قاطی کردن.
الان خوشبختانه دیدم یه سری از جوونا که وارد این کار شدن شروع کردن به مطالعه تو این زمینه.
اگه عطرفروشا سواد خوبی در مورد عطر داشتند، عطرهای بهتری سفارش و وارد بازار می کردن تا خلق ا... هم حالشو ببرن.
من نمی خام برند خاصی رو بکوبم ولی بعضی از این برندا اصلاً تو دنیای عطّاری حرفی برای گفتن ندارن ولی بورس بازار ایران هستند.
به امید اینکه همه ی شما که از سواد خوبی برخوردار هستید یه روز وارد این عرصه بشید.
شریف

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

بعضی ها حافظه ی شنیداری خوبی دارن. یعنی با شنیدن یک آهنگ یاد شهر، دوست یا حال و وضع خاصی می افتن. بعضی ها حافظه ی دیداری خوبی و بعضی حافظه ی بویای خوبی مثل شما. باید بگم که عطّارای بزرگ حافظه ی بویایی خوبی دارن و اونو آموزش می دن و تقویت می کنن. شما استعداد خوبی برای عطّار شدن داری.
شریف عطّار

منم کلا با خاطراته که یه ادکلن رو دوست دارم.مثلا همین اپیوم که فرید خان دوستشون داره بوش منو یاده اهواز

میندازه و خانه پدر بزرگم.مطمئنا که بوش رو اونجا شنیدم.

یا مثلا بیژن بلک یاده زنگ آهن +گل شب بو میندازه منو که تو خونه خالم احساسش کردم.

یا فارنهایت و بوس که یاده داییم میفتم که همیشه میزد.

یا دریک که یه بنده خدایی میزد.

یا مثلا وود راکی مینتین بویه چادره مادرمو میداد.

یا مالزیا یاده خالم میندازه منو که یه پودری از آمریکا اورده بود که این بو رو میداد.

و....

حالا اینا که ادکلنه.یه سری آهنگ ها منو میبره به زمان هایه گذشته.هی ی ی ی ی

f.t.g
01-03-2012, 14:42

داش ؟؟؟
شریف

شریف عطّار
من خودمو قبلا به شما معرفی کردم
کوچیکت فرید هستم.
به نکته خوبی اشاره کردید! عروس!
واقعا اگر دوستان دقت کرده باشند عروس های اروپایی بدون هیچ آرایشی در شب عروسیشون حاضر میشن. به نظر شما چرا ما همه از عروس های اروپایی تعریف میکنیم ولی بعد باز میریم و کار خودمون رو انجام میدیم. همون خصلتی هست که از ما جدا نشدنی هست.
در مورد سواد کاملا موافقم که فروشنده های ما سواد عطر رو ندارن. و حتی بعضی هاشون حتی نمیدونن عطری که میفروشن چه بویی میده و اصلا از سابقه اون برند اطلاعی ندارن.
باور کن همین دیشب واد یک مغازه شدم برای ادکلن.
بعد دیدم یک بروت اماراتی رو داره به یکی میفروشه و میگه این اصل اصل هست و امریکا اورده شده. اون خریدار بیچاره هم باور میکرد و منم طاقت نیاوردم و گفتم عزیز اون بروتی که شما میگید اصله شیشه ایی پلاستیکی داره و جعبه اش با این فرق داره. ایشون هم چون سنش بالاتر از من بود گفت من 30 سال پیش که بروت میزدم تو کجا بودی؟:blink:
منم گفتم من 11 سال پیش یکیشو داشتم. وبعد کلی بحث کردیم.
آخرش هم خریدار حرف من رو رد کرد و گفت ایشون خودشون تو اینکار هستند و بهتر میدونن تا شما:18:
من تو دلم گفتم حقته و زدم بیرون.
ما نه تنها فروشند هامون سواد ندارن بلکه خریداران هم از اونها بدتر.

فرید

arsenal_mmm
01-03-2012, 14:52

قيمتاش حول و هوش 20 تا 30 تومنه...اين آدرس وبسايتشه و طبق معمول اين هم يك شركت اماراتيه:

cyber861
01-03-2012, 14:55
مشکل همینه فرید خان.مشکل عمومی رو نمیشه حل کرد.اگه مردم درست میشدن بقیه چیزا هم درست

میشد.

متاسفانه تو این مملکت هیچ چیزی سره جاش نیست.هر کی هرجا تونسته وارد شده.

وقتی در مورده نت هایه یه ادکلن حرف میزنی براشون وای میستن چرت و پرت گفتن.

من تو سیستم صوتی ماشین هم که میرفتم باشون بحث میکردم همین بود.:41:

MOHAMMAD2010
01-03-2012, 15:01
قيمتاش حول و هوش 20 تا 30 تومنه...اين آدرس وبسايتشه و طبق معمول اين هم يك شركت اماراتيه:

ایول ... کاراش مثل اجمل تو مغازه ها فراوونه یا کم گیر میاد ؟

cyber861
01-03-2012, 15:09
ایول ... کاراش مثل اجمل تو مغازه ها فراوونه یا کم گیر میاد ؟

مثله اجمل زیاد نیست ولی داره زیاد میشه.کیفیتش از بقیه بیشتره به نظرم.اکثره کاراش هم کپی هست.

MOHAMMAD2010
01-03-2012, 15:11
مثله اجمل زیاد نیست ولی داره زیاد میشه.کیفیتش از بقیه بیشتره به نظرم.اکثره کاراش هم کپی هست.

یعنی کپی ادکلن های معروف ؟ شما تا حالا هیچ کدومشو استفاده کردی ؟ از ریو بهتره کیفیتش ؟

cyber861
01-03-2012, 15:36
یعنی کپی ادکلن های معروف ؟ شما تا حالا هیچ کدومشو استفاده کردی ؟ از ریو بهتره کیفیتش ؟

بله من زنونه هاشو دوتاشو خریدم و چند تاشو هم بو کردم.خیلی شباهت به اصلی داره.نسبت به قیمتش که

الان شده 17 بازم خوبه.

f.t.g
01-03-2012, 15:37
علی جان بسیار ممنونتم.
شریف عطّار
به به شالیمار عطر افسانه ایی گرلن
آواتار جدید مبارک.
بویی گرم و شرقی. بسیار مناسب مهمانی های شبانه که انسانهای مهمی حضور دارن.
این عطر هم مثل بسیاری از عطر های بزرگ جامعه عطر تو ایران گم شد. متاسفانه پیدا نمیشه.
این عطر به همرا چنل no.5-اوپیوم-اوبسشن-سامسارا-سفری-دولچه ویتا جزء بزرگان دنیای عطر زنانه هستند که تا سالهای سال دستنیافتنی هستند و خواهند بود
فرید

arsenal_mmm
01-03-2012, 15:44

منم موافقم كه حداقل كپي هاش از ريو بهتره...در ضمن رفته يه كارايي رو كپي كرده كه هيچ كس تا حالا نرفته سراغشون مثل جيوانشي پلي،سي كي وان،سي كي فري،سي كي بي و انجل.من همه اينارو تست كردم و بهترين كاراش 3 تا كپي وان ميليون،انجل و سي كي وان ميدونم....بهترين و خفن ترين كپيش همين سي كي وانه...يعني واقعا 99 درصد خود سي كي وان در آورده.

f.t.g
01-03-2012, 16:02
مشکل همینه فرید خان.مشکل عمومی رو نمیشه حل کرد.اگه مردم درست میشدن بقیه چیزا هم درست

میشد.

متاسفانه تو این مملکت هیچ چیزی سره جاش نیست.هر کی هرجا تونسته وارد شده.

وقتی در مورده نت هایه یه ادکلن حرف میزنی براشون وای میستن چرت و پرت گفتن.

من تو سیستم صوتی ماشین هم که میرفتم باشون بحث میکردم همین بود.:41:
علی جون راستی به شما هم توصیه میکنم که آنتیدوت از ویکتر رولف رو تست کن.
چون میدونم از رایحه بخور مانند خوشت میاد.
البته نت بخور مانندی که در این هست با ام7 ایوسنت لورن کاملا متفاوت هست.
چون بخوری که در ام7 به عمل امده با استفاده از چوبها هست ولی در این با استفاده از ادویه جات.
طراوت خیلی خوبی داره و بسیار ناشناخته.
البته کمی قیمتش اذیت میکنه (125 نزدیک به 130) ولی به نظر من میارزه و از خیلی از عطر های چنل-دیور-ورساچه و .......بهتر و با کیغیت تره.
حتما موقع تست هم به یاد داشته باشید که ساخت دانمارک باشه
فرید

graphmax
01-03-2012, 16:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

f.t.g
01-03-2012, 16:13

به نظر اصل میاد:11:

---------- Post added at 05:13 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

graphmax ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
الان عکسهارو کامل دیدم. نگران نباشید اصل هست

graphmax
01-03-2012, 16:15
آقا فرید از راهنماییت ممنون .
امروز از این ادکلن استفاده کردم خدا رو شکر بوش اذیت نمیکنه موندگاریشم بد نیست .
با حرفای شما بدبینی من نسبت به تقلبی بودن از بین رفت.
مــــــــــــــــــــــــ ــــــمــــنـــــــــــــ ــــــــــــــون:20:

roteal2007
01-03-2012, 16:28
این بولگاری که عکسش دوتا پست بالاتر هست بوش تو چه مایه هاست ؟

moli_ahmad
01-03-2012, 16:31
راستی حامد جان اصلا یادم رفت بت بگم که این آنتیدوت رو حتما حتما حتما تست کن.:46:
قول میدم از تستش پشیمن نشی و تمام معادله هاتو بهم بریزه:31::31::31:

چطور بویی داره ؟موندگاری چطره چون جایی دیدم گفته بودن موندگاری نداره

MOHAMMAD2010
01-03-2012, 16:35
منم موافقم كه حداقل كپي هاش از ريو بهتره...در ضمن رفته يه كارايي رو كپي كرده كه هيچ كس تا حالا نرفته سراغشون مثل جيوانشي پلي،سي كي وان،سي كي فري،سي كي بي و انجل.من همه اينارو تست كردم و بهترين كاراش 3 تا كپي وان ميليون،انجل و سي كي وان ميدونم....بهترين و خفن ترين كپيش همين سي كي وانه...يعني واقعا 99 درصد خود سي كي وان در آورده.

ممنون از جوابت !
قیمتش بعد گرونی ها حدودا چنده ؟ شیشه هاش رو هم مثل اصلی زده یا فرق میکنه ؟
راستی تلفظ برندش رو هم به فینگلیش بنویس

f.t.g
01-03-2012, 16:43
چطور بویی داره ؟موندگاری چطره چون جایی دیدم گفته بودن موندگاری نداره
حامد عزیز بستگی داره که آدم موندگاری رو به چه چشمی ببینه.
من خودم میگم اگر ادکلنی بتونه تا 6-7 هم دوام داشته باشه خوبه. قرار نیست که ما با یک اسپری 2-3 روز بوی عطر بدیم.
تازه یک تجربه شخصی هم دارم و اونم اینه که شاید بار اول بوی عطرتون زود از بین بره ولی بعد از 3-4 روز استفاده تمام بدنتون و لباسهاتون با بوش اجیر میشه و همون خط بویی رو که دوستان مد نظر دارند بوجود میاد که خودتون زیاد متوجه اش نمیشید. این گفته ام ربطی به ادکلن خاصی نداره.
اما در مورد آنتیدوت باید بگم موندگاری خوبی داره. بویی ادویه ایی و چوبی داره و با طراوت. کمی شبیه بولگار من ولی این تفوتهایی دارن که من رو به خودش علاقه مند کرد. یک پس زمینه ایی از خاک و ادویه جات داره.
اگر بتونید تست کنید بهتر متوجه میشید که بویی بسیار دلپذیر و موندگار خواهد داشت

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

آقا فرید از راهنماییت ممنون .
امروز از این ادکلن استفاده کردم خدا رو شکر بوش اذیت نمیکنه موندگاریشم بد نیست .
با حرفای شما بدبینی من نسبت به تقلبی بودن از بین رفت.
مــــــــــــــــــــــــ ــــــمــــنـــــــــــــ ــــــــــــــون:20:
نمونه تقلبیش بوش کمی تیز و اذیت کننده هست ولی بسیار شبیه
کلا موندگاریش معمولی هست ولی ادکلن خوش بویی هست و بسیار پرطرفدار. همین که ازش راضی هستید کافیه:11:

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

این بولگاری که عکسش دوتا پست بالاتر هست بوش تو چه مایه هاست ؟
بوش خنک و ملایم هست

moli_ahmad
01-03-2012, 16:45
اتفاقا منم کاملا با موندگاری 6 ساعت موافقم اگه داشته باشه اما نوشته بودن حداکثر 2 ساعت و پخش بو هم خیلی کم:18:

f.t.g
01-03-2012, 16:49
اتفاقا منم کاملا با موندگاری 6 ساعت موافقم اگه داشته باشه اما نوشته بودن حداکثر 2 ساعت و پخش بو هم خیلی کم:18:
فقط میتونم بگم تست کنید؟
کجا نوشته که 2 ساعت؟
برید و سایت های خارجی رو بررسی کنید
نا سلامتی قیمتش بالای 100 هست:31::31::31:

hamed121hamed
01-03-2012, 16:55
رایحه
مهمترین ابزار القایی عطّار برای ارسال پیام، رایحه ی عطرش می باشد.
فرض کنید قصد عطّار از طرّاحی عطرش، القا یک بوی خنک و اقیانوسی باشد. مثل بولگاری آکوا.
این نوع عطر که برای جوانان، حالت اسپرت و روزهای گرم سال طرّاحی می گردد، حس خنکی را به بوینده منتقل می نماید.
پس پیام این عطر، ایجاد حس اقیانوسی، آبی و خنک بوده که با استفاده از مواد اوّلیّه ی معطّر خاصّی که بوی آب، اقیانوس، ازن و ... می دهد در عطر به دست می آید.

ظرف عطر
طرّاحی ظرف عطر می تواند به عطّار در ارسال پیامش کمک نماید.
برگردیم به همون مثال بالا. عطّار می خواهد یک حس اقیانوسی را منتقل کند. ظرف عطر می بایست چگونه باشد که این حس منتقل شود؟ عنصری از دریا خوبه؟ چه عنصری؟
صدف. به این دلیل می بینیم ظرف بولگاری آکوا شبیه به صدف هست.
یا عطرهایی که بوی چوب می دهند از چوب در ظرفشون استفاده می کنن. یا اون هایی که بوی چرم می دهند از چرم طبیعی در ظرفشون بهره می برن.

رنگ عطر و بسته بندی
رنگ عطر آکواتیک می تواند آبی یا سبز جلبکی (رنگ اقیانوس از بالا در بعضی از قسمت ها آبی و در برخی دیگر سبز جلبکی می باشد) است که بتواند به ارسال پیام عطّار (رایحه ی اقیانوس) کمک کند.
در بولگاری آکوا سبز جلبکی انتخاب شده است. همچنین رنگ بسته بندی نیز به همین شکل.
رنگ قرمز برای عطرهای سنگین و تلخ، رنگ زرد در عطرهای شرقی برای ایجاد حس گرم یادآور نور زرد خورشید. رنگ صورتی در برخی از عطرهای گل بو یادآور رز صورتی و ...

بسته بندی
نوع بسته بندی نیز می تواند به ایجاد حس خاصی در مشتری کمک نماید. شما با نگاه کردن به تفاوت بین طرّاحی بسته بندی می توانید به این مهم پی ببرید. مثلاً برخی عطرها در گونی بسته بندی می شوند تا بوی کتان رو منتقل کنند. عطر سیگار در قوطی شبیه به قوطی سیگار و هم رنگ سیگار.

عطرهایی الان تو بازار داریم مثل مارک دانهیل و ... که از یک نوع بسته بندی و یک نوع ظرف استفاده می کنند که این نشانه ی فقر تکنیکی این شرکت ها و بی اصل و نصب بودن اونهاست.
فقط برند معروفی هستند که از اسمشون برای فروش عطرشون استفاده می کنن.
برند فراری، اسمیت وسون و ... از این قبیل هم به نظر می رسه که تو خالی باشند.
یعنی عطر عادّی، بسته بندی عادّی، ظرف عادّی اما با اسم معروف و قیمت گران.

شریف عطّار

f.t.g
01-03-2012, 17:00
رایحه
مهمترین ابزار القایی عطّار برای ارسال پیام رایحه ی عطرش می باشد.
فرض کنید قصد عطّار از طرّاحی عطرش، القا یک بوی خنک و اقیانوسی باشد. مثل بولگاری آکوا.
این نوع عطر که برای جوانان، حالت اسپرت و روزهای گرم سال طرّاحی می گردد، حس خنکی را به بوینده منتقل می نماید.
پس پیام این عطر، ایجاد حس اقیانوسی، آبی و خنک بوده که با استفاده از مواد اوّلیّه ی معطّر خاصّی که بوی آب، اقیانوس، ازن و ... می دهد در عطر به دست می آید.

ظرف عطر
طرّاحی ظرف عطر می تواند به عطّار در ارسال پیامش کمک نماید.
برگردیم به همون مثال بالا. عطّار می خواهد یک حس اقیانوسی را منتقل کند. ظرف عطر می بایست چگونه باشد که این حس منتقل شود؟ عنصری از دریا خوبه؟ چه عنصری؟
صدف. به این دلیل می بینیم ظرف بولگاری آکوا شبیه به صدف هست.
یا عطرهایی که بوی چوب می دهند از چوب در ظرفاشون استفاده می کنن. یا اونهایی که بوی چرم می دهند از چرم طبیعی.

رنگ عطر و بسته بندی
رنگ عطر آکواتیک می تواند آبی یا سبز جلبکی (رنگ اقیانوس از بالا در بعضی از قسمت ها آبی و در برخی دیگر سبز جلبکی می باشد) است که بتواند به ارسال پیام عطّار (رایحه ی اقیانوس) کمک کند.
رنگ قرمز برای عطرهای سنگین و تلخ، رنگ زرد در عطرهای شرقی برای ایجاد حس گرم. رنگ صورتی در برخی از عطرهای گل بو یادآور رز صورتی و ...

بسته بندی
نوع بسته بندی نیز می تواند به ایجاد حس خاصی در مشتری کمک نماید. شما با نگاه کردن به تفاوت بین طرّاحی بسته بندی می توانید به این مهم پی ببرید. مثلاً برخی عطرها در گونی بسته بندی می شوند تا بوی کتان رو منتقل کنند. عطر سیگار در قوطی شبیه به قوطی سیگار و هم رنگ سیگار.

عطرهایی الان تو بازار داریم مثل مارک دانهیل و ... که از یک نوع بسته بندی و یک نوع ظرف استفاده می کنند که این نشانه ی فقر تکنیکی این شرکت ها و بی اصل و نصب بودن اونهاست.

شریف عطّار

شریف عزیز ممنون که مطالب به این خوبی قرار میدی
فرید

moli_ahmad
01-03-2012, 17:04
فرید جان من اصولا اگه عطرم5 ساعت موندگاری داشته باشه کافیه اما پخش بو رو دوست دارم زیاد باشه تو تست کردی چطوری بود؟

f.t.g
01-03-2012, 17:08
فرید جان من اصولا اگه عطرم5 ساعت موندگاری داشته باشه کافیه اما پخش بو رو دوست دارم زیاد باشه تو تست کردی چطوری بود؟
من به مدت 1ماه داشتم ولی پسر خاله زد تو گوشش!
منم دلم نیومد بش ندم چون خودم قبلا تو گوش یکی از عطراش زده بودم:31:
پخش قابل قبولی هم داره
بازم میگم تست کنید

hamed121hamed
01-03-2012, 17:12
شریف عزیز ممنون که مطالب به این خوبی قرار میدی
فرید

وظیفم هست.
شریف عطّار

moli_ahmad
01-03-2012, 17:13
دوستان چنتا سایت عطر و ادکلن معرفی کنید که توش علاوه بر مشخصات ادکلن و رویو کامنت هم باشه که نظرات رو بشه دید

f.t.g
01-03-2012, 17:19
دوستان چنتا سایت عطر و ادکلن معرفی کنید که توش علاوه بر مشخصات ادکلن و رویو کامنت هم باشه که نظرات رو بشه دید
کاملترین سایتها به نظرم
فراگرانتیکا
اسموز
فراگرانس ایکس
بیس نت

atlas-m
01-03-2012, 18:13
سلام.
ادکلنی (عطر یا اسپری) با بوی خنک، ملایم و ماندگاری بالا و خاصیت پخشی قوی که در مکانهای عمومی باعث ایجاد سرد درد دیگران نشه (باعث مردم آزاری نشه) چی پیشنهاد میدید. (مردونه) ادکلنی (عطر یا اسپری) که محیط شرکت (شرکت خیلی کوچولو فروش سخت افزار رایانه) رو بگیره از نظر پخش بو. من خودم به بسیاری از بوها حساسم. مثلا از ادکلنی که تو مایه های بوی رُز باشه متنفرم! و به شدت حالت تَهَو میگرم.
اسم ادکلن و مارک و قیمت (ترجیحاً سایت فروشنده در ایران را هم بگید بسیار از شما ممنون میشم.)
ممنون بابت راهنمایی.

habibkhafan
01-03-2012, 19:38
پخش بوش به نظرم مثله فارنهایت و سی کی وان هست.از اونا راضی هستی؟

بوش بسیار ملایم و باحاله و اصلا اذیت تو کارش نیست.
ماشالله چقدر پست خورده تاپیک:31:
اون دوتا بد نیستن فعلا که تو این 3 روزه هیچ جا پیداش نکردم مثل اینکه باید برم پایتخت:27:

moli_ahmad
01-03-2012, 19:47
خوب چشم ما روشن :18:واندروود255 تومان

f.t.g
01-03-2012, 20:33
خوب چشم ما روشن :18:واندروود255 تومان
خوب چشم و دلت روشن:31: انتظاری بیش از نیست

moli_ahmad
01-03-2012, 20:35
بروبچ از تیری مولر چیزی تست کردین تا حالا؟

f.t.g
01-03-2012, 20:44
بروبچ از تیری مولر چیزی تست کردین تا حالا؟

آیس من
آی من
هاوانا

when
01-03-2012, 21:18
با سلام خدمت بزرگان ادکلن:
چند روز پیش یه مغازه داشت کروم مال عهد دقیانوس رو که قلابی بود بهم قالب میکرد که بوی زنگ آهن میداد بسکه بد بو بود.
یه چند تا قلابی درپیتی هم که بهم نتونست بندازه...................
تو این حال وهوا یه ورساچه بلو جینز تو قفسش دیدم که گفتم اونو بیار و خلاصه ازش رکب نخوردم .
کار شیکیه با اینکه خیلی قدیمیه گلی_چوبیه و نیمه گرم .که با مرکبات باز شده و 2-3 ساعت بوی چوبی ملایم باحالی میده.
با چک و چونه ازش 35 گرفتم.البته یارو علی رغم گرونفروشیش این وسط یه مردونگی کرد وقلابیشو هم که مایع داخلش بجای آبی(اصلی) سبز(قلابی) بود و قوطی فلزیشم کمرنگ تر از اصل بود بهم نشون داد .
خواستم ببینم از دوستان کسی قیمتشو داره تو بازار همین چند روزه نه قبل گرونی وحشتناک الان................
ممنون از رفقای عزیز:10:

f.t.g
01-03-2012, 21:26
با سلام خدمت بزرگان ادکلن:
چند روز پیش یه مغازه داشت کروم مال عهد دقیانوس رو که قلابی بود بهم قالب میکرد که بوی زنگ آهن میداد بسکه بد بو بود.
یه چند تا قلابی درپیتی هم که بهم نتونست بندازه...................
تو این حال وهوا یه ورساچه بلو جینز تو قفسش دیدم که گفتم اونو بیار و خلاصه ازش رکب نخوردم .
کار شیکیه با اینکه خیلی قدیمیه گلی_چوبیه و نیمه گرم .که با مرکبات باز شده و 2-3 ساعت بوی چوبی ملایم باحالی میده.
با چک و چونه ازش 35 گرفتم.البته یارو علی رغم گرونفروشیش این وسط یه مردونگی کرد وقلابیشو هم که مایع داخلش بجای آبی(اصلی) سبز(قلابی) بود و قوطی فلزیشم کمرنگ تر از اصل بود بهم نشون داد .
خواستم ببینم از دوستان کسی قیمتشو داره تو بازار همین چند روزه نه قبل گرونی وحشتناک الان................
ممنون از رفقای عزیز:10:
توصیف خوبی از بوی بلو جنیز کردید ولی یک خنکی خیلی متعادلی هم داره که من از برداشت کردم.
من خودم 50 قیمت دارم.

moli_ahmad
01-03-2012, 21:28
اون هاوانا رو چطوری دیدی خوبه؟ فرید جان ما طالب عکسی از ادکلنات شدیم:27:

f.t.g
01-03-2012, 21:39
اون هاوانا رو چطوری دیدی خوبه؟ فرید جان ما طالب عکسی از ادکلنات شدیم:27:

هر چند قبلا هم گذاشته بودم. اینبار هم برای شما:::

moli_ahmad
01-03-2012, 21:41
با توجه به عکساتون میشه گفت برادر شما رسما معتاد تشریف دارین:31::31: خدا رو شکر ما تا اون مرحله فاصله زیادی داریم:31:

f.t.g
01-03-2012, 21:59
با توجه به عکساتون میشه گفت برادر شما رسما معتاد تشریف دارین:31::31: خدا رو شکر ما تا اون مرحله فاصله زیادی داریم:31:
والا خودم احساس میکنم از معتاد هم اونورترم:31:

habibkhafan
01-03-2012, 22:01
فرید جان یکم درباره only the brave توضیح میدی؟:11:

cyber861
01-03-2012, 22:05

ادکلنه خوبیه با موندگاری خوب و پخشه خوب.

تو رده دانهیل قرمز و امبره لومیر و یکمی شنل آلور اسپرته

به خاطره تندیش با هر ذایقه ای جور در نمیاد.

f.t.g
01-03-2012, 22:06
بویی خنک و ادویه ای داره. قاطی شدن دو نت خنک و ادویه باعث شده که تا حدودی (بسیار کم) حالت چرمی هم به خودش بگیره. البته این نظر شخصیه خودمه.
ولی از همه مهتر موندگاری بسیار خوبش هست. البته متاسفانه تقلبی این ادکلن هم جدیدا دیده شد.

cyber861
01-03-2012, 22:06

من چند وقت بود ترک کرده بودم.ولی این دفعه با این تاپیک معتاد شدم بد فرم.خدا بخیر کنه.شانسه ما قیمتا

هم داره میره بالا:41:

jsaleh11
01-03-2012, 22:10
رنگ عطر و بسته بندی
رنگ قرمز برای عطرهای سنگین و تلخ، رنگ زرد در عطرهای شرقی برای ایجاد حس گرم یادآور نور زرد خورشید. رنگ صورتی در برخی از عطرهای گل بو یادآور رز صورتی و ...

بسته بندی

شریف عطّار
من با شما در این مورد مخالفم. به عنوان مثال عطرهای کرید هم بسته بندی یکسان دارند و فقط رنگهاشون متفاوته و لی شما نمی تونید مدعی توخالی بودن یا بی اصل و نسب بودن آنها بشید. همینطور برند تام فورد که مثلا در سری private blend خودش علاوه بر بسته بندی یکسان، در اکثر رایحه ها حتی رنگ یکسانی هم دارد. بنابراین هر چند نظر شما در مورد لزوم تنوع بسته بندی برای رایحه های مختلف غیر منطقی نیست اما نمی توان این موضوع را به راحتی به تمام موارد تعمیم داد.

moli_ahmad
01-03-2012, 22:14
فرید جان در مورد هاوانا نگفتی. بچه ها بولگاری من و شنل بلو هم تقلبی دارن؟

jsaleh11
01-03-2012, 22:17
ببخشید البته شما از فرید خان سوال کردید اما بد نیست بدونید که شنل بلو به وفور تقلبی داره که البته رایحه فقط در ابتدا خیلی شبیه ه ست. ضمن اینکه ماندگاری زیادی هم نداره. بولگاری من رو تا حالا ندیدم تقلبیشو. در مورد هاوانا هم باید بگم رایحه گرم و شکلاتی خیلی جذابی داره. ماندگاری و پخش بو هم خیلی خوب.

habibkhafan
01-03-2012, 22:19
ادکلنه خوبیه با موندگاری خوب و پخشه خوب.

تو رده دانهیل قرمز و امبره لومیر و یکمی شنل آلور اسپرته

به خاطره تندیش با هر ذایقه ای جور در نمیاد.
ممنونم علی جان
من از ادکلن های تند خوشم میاد حالا میزارمش تو لیست تست شاید خوشم اومد:10:

بویی خنک و ادویه ای داره. قاطی شدن دو نت خنک و ادویه باعث شده که تا حدودی (بسیار کم) حالت چرمی هم به خودش بگیره. البته این نظر شخصیه خودمه.
ولی از همه مهتر موندگاری بسیار خوبش هست. البته متاسفانه تقلبی این ادکلن هم جدیدا دیده شد.
دمت گرم فرید جان میتستمش حتما:11:

moli_ahmad
01-03-2012, 22:34
من هرچی دنبال این اتایوس شنل گشتم نبود اصلا :41:

f.t.g
01-03-2012, 22:44
هاوانا بویی بسیلر سنگین و گرم و شیرین داره. تنباکو و شکلات عناصر بارزش هستد.
پخش بوی عالی و موندگاری استثنایی داره.
بلو شنل تقلبیش بیشتر از اصلش موجود هست.
بولگاری من هم یک بار دیدم

hamed121hamed
01-03-2012, 22:49
من با شما در این مورد مخالفم. به عنوان مثال عطرهای کرید هم بسته بندی یکسان دارند و فقط رنگهاشون متفاوته و لی شما نمی تونید مدعی توخالی بودن یا بی اصل و نسب بودن آنها بشید. همینطور برند تام فورد که مثلا در سری private blend خودش علاوه بر بسته بندی یکسان، در اکثر رایحه ها حتی رنگ یکسانی هم دارد. بنابراین هر چند نظر شما در مورد لزوم تنوع بسته بندی برای رایحه های مختلف غیر منطقی نیست اما نمی توان این موضوع را به راحتی به تمام موارد تعمیم داد.

شرکت عطّاری باید از هر امکان برای ارسال پیغامش استفاده کنه. وقتی حاضر به طرّاحی و تولید بسته بندی و ظرف متناسب با هر عطر خاص نیستند و بعد از تولید یه نمونه ظرف و بسته بندی همه ی عطراشونو با همون یک بسته بندی و ظرف تولید می کنن. شما می تونی خودت قضاوت کنی.
شریف عطّار

arsenal_mmm
01-03-2012, 23:33
ممنون از جوابت !
قیمتش بعد گرونی ها حدودا چنده ؟ شیشه هاش رو هم مثل اصلی زده یا فرق میکنه ؟
راستی تلفظ برندش رو هم به فینگلیش بنویس
اسم این شرکت استرلینگ تلفظ میشه و یه برند زیر مجموعه اش هم اسمش "استیارا" هستش...
عطرای مشابهش معمولا یه اسمایی در ارتباط با عطری که کپی شده دارن...مثلا کپی وان میلیون اسمش "100 سنت" یا "100cents" هستش...الان بعد گرونی قیمتاش رفته بالای 25 وگرنه قبل گرونی قیمتاش حول 20 تومن میچرخید...

لینک کپی سی کی وان:

لینک کپی سی کی بی:

لینک کپی وان میلیون:

لین کپی فارنهایت:

لینک کپی دی اند جی وان:

لینک کپی جیوانشی پلی:

arsenal_mmm
01-03-2012, 23:40
جناب آقای شریف بازم چند تا سوال:
اولین سوال درباره یک ماده شیمیایی پر کاربرد در عطر ها به اسم بنزویین هستش که گویا بوی خنک بسیار مطبوعی مثل هندونه به عطر ها میده...میخواستم بپرسم این ماده مضره مفیده کلا چیه که انقد تو عطر ها زیاد استفاده میشه؟
در ضمن یک سوال دیگه این که آیا ممکنه در عطر ها هم کافور استفاده بشه؟
یه بنده خدایی سر کار بهم میگفت عطر ارزون نخر چون توش کافور میریزن تا میل جنسی رو کم کنن!!مشابه همون حرفایی که تو دانشگاه درباره غذای سلف میزدن..

سوال سوم هم درباره مساله نگهداری عطرهاست...آیا اصلا عطر تاریخ مصرف داره؟ مگه الکل خودش ماده نگهدارنده نیست؟پس به نظر من حداقل 10 سال عطر میتونه نگهداری باشه وقتی با الکل محلول شده...آیا این طور نیست؟؟
آیا به غیر از نور خورشید که همه میدونیم عطر رو خراب میکنه حرارت در حد چند درجه میتونه روی رایحه تاثیر بذاره و اونو خراب کنه؟؟
سرمای شدید چطور؟اآیا با وجود این که الکل دمای انجماد بسیار بالایی داره آیا بازم سرما و گرما میتونن عطر رو خراب کنن؟یعنی اگه ما توی سرمای زیر صفر زمستون عطر توی کیفمون داشته باشیم حتما خراب میشه چون در معرض دمای زیر صفر قرار داره؟؟
ببخشید سوالام انقد زیاد شدا..:46:

بنده هم علی هستم..

mary83
01-03-2012, 23:46
اسم این شرکت استرلینگ تلفظ میشه و یه برند زیر مجموعه اش هم اسمش "استیارا" هستش...
عطرای مشابهش معمولا یه اسمایی در ارتباط با عطری که کپی شده دارن...مثلا کپی وان میلیون اسمش "100 سنت" یا "100cents" هستش...الان بعد گرونی قیمتاش رفته بالای 25 وگرنه قبل گرونی قیمتاش حول 20 تومن میچرخید...

لینک کپی سی کی وان:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fen%2Fproduct%2Ffragrances%2Festiara%2Fur-the-one-1.html)

لینک کپی سی کی بی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fen%2Fproduct%2Ffragrances%2Festiara%2Fbu-be-ur-self-1.html)

لینک کپی وان میلیون:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fen%2Fproduct%2Ffragrances%2Festiara%2F100-cents.html)

لین کپی فارنهایت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fen%2Fproduct%2Ffragrances%2Fcosmo%2Fcentig rade.html)

لینک کپی دی اند جی وان:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fen%2Fproduct%2Ffragrances%2Fcosmo%2Fone.ht ml)

لینک کپی جیوانشی پلی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fen%2Fproduct%2Ffragrances%2Festiara%2Fpowe r-on.html)

حالا کچا می شه اینا را یافت؟:31: در تهران :27: یادمه قبلا پرسیدم ولی جوابش یادم نمی یاد:31: تشکر:11:

f.t.g
02-03-2012, 00:07
اولین سوال درباره یک ماده شیمیایی پر کاربرد در عطر ها به اسم بنزویین هستش که گویا بوی خنک بسیار مطبوعی مثل هندونه به عطر ها میده...میخواستم بپرسم این ماده مضره مفیده کلا چیه که انقد تو عطر ها زیاد استفاده میشه؟
یه بنده خدایی سر کار بهم میگفت عطر ارزون نخر چون توش کافور میریزن تا میل جنسی رو کم کنن!!مشابه همون حرفایی که تو دانشگاه درباره غذای سلف میزدن..

سوال سوم هم درباره مساله نگهداری عطرهاست...آیا اصلا عطر تاریخ مصرف داره؟ مگه الکل خودش ماده نگهدارنده نیست؟پس به نظر من حداقل 10 سال عطر میتونه نگهداری باشه وقتی با الکل محلول شده...آیا این طور نیست؟؟
آیا به غیر از نور خورشید که همه میدونیم عطر رو خراب میکنه حرارت در حد چند درجه میتونه روی رایحه تاثیر بذاره و اونو خراب کنه؟؟
سرمای شدید چطور؟اآیا با وجود این که الکل دمای انجماد بسیار بالایی داره آیا بازم سرما و گرما میتونن عطر رو خراب کنن؟یعنی اگه ما توی سرمای زیر صفر زمستون عطر توی کیفمون داشته باشیم حتما خراب میشه چون در معرض دمای زیر صفر قرار داره؟؟

بنده هم علی هستم..
من به تجربه بهتون میگم که میشه ادکلن رو تا 10 سال هم نگهداری کرد اما با شرایط مناسب

cyber861
02-03-2012, 00:18
من به تجربه بهتون میگم که میشه ادکلن رو تا 10 سال هم نگهداری کرد اما با شرایط مناسب

البته نه همشون رو.مثلا این ارزونا بعده یکی دو سال بوش عوض میشه.یا مثلا بیژن بلک رو پسر خالم 4 سال

پیش داشت این دفعه که گذاشته بود تو کلکسیونش تست کردم بوش یکم عوض شده بود.:41:

hamed121hamed
02-03-2012, 00:22

بنده هم علی هستم..

بنزوئین ماده ی شیمیایی نیست و یه رزین طبیعیه که از درخت کوچکی گرفته می شه. رایحه اش هم گرم و شرقیه. رایحه ی سنگینی داره. نوتش بالسامیک هست. فکر کنم جز مواد ممنوعه در عطّاری نیست.
باید بگم نوت کافوری (Camphor) در عطّاری وجود داره و استفاده می شه. فکر کنم این نوت هم اکنون با مواد شیمایی در عطرها بازسازی بشه.
من نشنیدم تو عطر کافور بریزن. چون کافور بو داره و برای رقیق کردن عطر باید از حلال فاقد بو استفاده کرد.
عطر هم بسته به شرایط روزی خراب می شه. عطر باید به دور از نور خورشید نگهداری بشه تا عمرش زیاد بشه. به این دلیله که اغلب شیشه های عطر تیره هستش تا نور به مواد نرسه.
همچنین گرما باعث خراب شدن عطر می شه. به این دلیل مواد اوّلیه رو تو فریزر نگهداری می کنن.
الکل مادّه ی نگهداری کننده نیست و تأثیری روی موندگاری عطر نداره. BHT مادّه ی نگهداری کننده ی عطر است.
سرمای شدید اگه باعث ترکیدن شیشه ی عطر نشه برای نگهداری عطر خوبه.
شریف عطّار

f.t.g
02-03-2012, 00:28
البته نه همشون رو.مثلا این ارزونا بعده یکی دو سال بوش عوض میشه.یا مثلا بیژن بلک رو پسر خالم 4 سال

پیش داشت این دفعه که گذاشته بود تو کلکسیونش تست کردم بوش یکم عوض شده بود.:41:
منم منظورم ادکلن های پدر مادر داره.
من بیژن دارم و سال 85 از بوشهر خریدم. ولی بوش همونه علی جون

amir_rahmani
02-03-2012, 00:32
این استرلینگ را کجا میشه گیر آورد
به نظر کارای خوبی داره

mhek
02-03-2012, 11:28
بنزوئین ماده ی شیمیایی نیست و یه رزین طبیعیه که از درخت کوچکی گرفته می شه. رایحه اش هم گرم و شرقیه. رایحه ی سنگینی داره. نوتش بالسامیک هست. فکر کنم جز مواد ممنوعه در عطّاری نیست.
باید بگم نوت کافوری (Camphor) در عطّاری وجود داره و استفاده می شه. فکر کنم این نوت هم اکنون با مواد شیمایی در عطرها بازسازی بشه.
من نشنیدم تو عطر کافور بریزن. چون کافور بو داره و برای رقیق کردن عطر باید از حلال فاقد بو استفاده کرد.
عطر هم بسته به شرایط روزی خراب می شه. عطر باید به دور از نور خورشید نگهداری بشه تا عمرش زیاد بشه. به این دلیله که اغلب شیشه های عطر تیره هستش تا نور به مواد نرسه.
همچنین گرما باعث خراب شدن عطر می شه. به این دلیل مواد اوّلیه رو تو فریزر نگهداری می کنن.
الکل مادّه ی نگهداری کننده نیست و تأثیری روی موندگاری عطر نداره. BHT مادّه ی نگهداری کننده ی عطر است.
سرمای شدید اگه باعث ترکیدن شیشه ی عطر نشه برای نگهداری عطر خوبه.
شریف عطّار

ممنونم از توضیحات خوبتون در مورد بنزویین
بله این ماده بوی گرم و سنگینی داره...در بسیاری عطرهای عربی سنگین استفاده میشه...
مثلا در ابسولوت پور ل سویر که یکی از شاهکارهای فرانسیس کورکدجیان هست این ماده نوت اصلی هست و باعث شده این عطر بوی بسیار وحشی و گرمی داشته باشه...

jsaleh11
02-03-2012, 12:40
بنده هم با ایشون موافقم. من عطری دارم که حدود 17 سال پیش خریدم و هیچ تغییری د رایحه اش ایجاد نشده. البته هیچ وقت در معرض نور خورشید و دمای بالا نبوده.

moli_ahmad
02-03-2012, 18:20
حوصلم سر رفته دلم ادکلن میخواد :31: .رومانس ام7 نارسیس ایسی میاک میخوام یکی مارو ببنده به تخت ترک کنیم:27:

when
02-03-2012, 18:33
شما یک ادکلنو که مصرف روزانه دارید چند وقت طول میکشه کامل تمومش کنید .
از این جهت پرسیدم که ببینم شما که حداقل هفته ای یه ادکلن دارید میخرید این همه رو کجا جا میدید؟
من به خودم اومدم دیدم 7-8 تا دارم که شاید 2-3 تاشو از ته دل دوست دارم.......................:41:
من دیوونه چقدر پول بی زبونو سر ادکلن بازی تو این چند ماهه نفله کردم.
معتادی داره لامصب .
دیگه سمتشم نمیرم .میشه چی از زندگیت بزنی بدی ادکلن بزنی به خودت؟
یارو تو کوچمون طلا فروشه اصلا سمت این زلم زیمبو ها نمیره.
اونوقت ما با این وضع مالی قراشمیش پوز بازیگرای هالیوودو تو ادکلن داریم به خاک میمالیم.
تازه تو اتوبوس شهرداری و تاکسی که همه بوی پهن میدن مگه باید خوشبو سوار شیم.
مگه ما مسئول خوشبو سازی شهر از جیب خودمونیم.
به خودتون بیاید تا پشیمون نشدید.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

roteal2007
02-03-2012, 19:31
از این جهت پرسیدم که ببینم شما که حداقل هفته ای یه ادکلن دارید میخرید این همه رو کجا جا میدید؟
من به خودم اومدم دیدم 7-8 تا دارم که شاید 2-3 تاشو از ته دل دوست دارم.......................:41:
معتادی داره لامصب .
اونوقت ما با این وضع مالی قراشمیش پوز بازیگرای هالیوودو تو ادکلن داریم به خاک میمالیم.

عشق که این چیزا حالیش نمیشه.
والا ماها وقتی ادکلن خونمون کم شده باشه میایم اینجا یه نیگاه به جیب میکنیم و یه نیگاه به ادکلن میخریم و میایم خونه.

jsaleh11
02-03-2012, 20:36
معتادی داره لامصب .
منم بعد از هر خرید کلی عذاب وجدان می گیرم ولی چند روز بعد یادم میره. پنجشنبه هفته پیش 500 پیاده شدم و گفتم دیگه حالا حالاها سراغ ادکلن نمیرم. ولی باز دیروز صبح که واسه خرید شلوار رفتم بازار بیشتر از نصف وقتمو تو عطر فروشیا بودم (یعنی یک هفته هم دوام نیاوردم). واقعا باید یکی باید بیاد ما رو ببنده به تخت.:41:

jsaleh11
02-03-2012, 20:46
بچه ها من چند ماه پیش یکی از این عطرای 25 میل گرفتم (سمت راست ردیف پایین عطرای عکس زیر، همون عطر فارنهایت که بغل دست اشانتیون فرنهایت هستش) . بوش خیلی شبیه عطر اصلی هست و ماندگاری خوبی هم داره. قیمتش هم 5 هزار تومنه. برای مسافرت و یا محل کار خیلی عالیه. 215 رایحه مختلف هم داره (حتی کارهای کرید روهم داره). گفتم شاید بد نباشه بدونید.

moli_ahmad
02-03-2012, 20:47
من امروز رفتم بیرون و تاثیر مثبت ادکلن رو به عینه دیدم:31:

jsaleh11
02-03-2012, 20:49
من هرچی دنبال این اتایوس شنل گشتم نبود اصلا :41:
اگه منظورتون همون آنتئوس هستش من هفته پیش تبریز دیدم یه فروشگاه یه دونه ازش داشت. البته قیمتشو نپرسیدم. اگه می خواید واستون بپرسم.

moli_ahmad
02-03-2012, 20:51
خیلی خیلی ممنون میشم اگه بپرسین راستی این اشانتیون ها رو از کجا میگیرد اینورا که اشانتیون مثلا 5 میل گیر نمیاد:41:

jsaleh11
02-03-2012, 21:03
خیلی خیلی ممنون میشم اگه بپرسین راستی این اشانتیون ها رو از کجا میگیرد اینورا که اشانتیون مثلا 5 میل گیر نمیاد:41:
اشانتیونا رو از تبریز گرفتم (غیر از Boss که مال 20 سال پیشه و از شیراز گرفتم). اشانتیونم اگه میخواید اسماشو بگیدتا براتون بپرسم قیمتشو

arsenal_mmm
02-03-2012, 21:12
اشانتیونا رو از تبریز گرفتم (غیر از Boss که مال 20 سال پیشه و از شیراز گرفتم). اشانتیونم اگه میخواید اسماشو بگیدتا براتون بپرسم قیمتشو

آخه این چه اشانتیون هایی هستن که 5 تومنه قیمتشون اونم 25 میل؟؟
نکنه ریو یا اسمارت هستن؟؟

در ضمن لینک عکستون درست باز نمیشه...یه مشکلی داره انگار

---------- Post added at 09:12 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

من امروز رفتم بیرون و تاثیر مثبت ادکلن رو به عینه دیدم:31:
چطور تاثیر مثبتش رو دیدید؟؟مگه تا قبل از این تاثیر مثبتشو نمیدیدید؟

saeed_goodboy63
02-03-2012, 21:18

آقای صالح من خودم هم خونه ام تبریزه لطف کن آدرس بده از کجا این اشانتیون های 25 میل و 5 میل رو تهیه کردین؟ با تشکر

moli_ahmad
02-03-2012, 22:13
اشانتیون های اصلی هم هست؟اگه هست واسم همین فارنهایت و پلو ابی وسبز رو سوال کنین ممنون میشم

arsenal_mmm
02-03-2012, 22:13
چه جالب انگار همه رو امروز عذاب وجدان بابت معتاد شدن به خرید عطر گرفته...اتفاقا منم امروز به شدت خونه تکونی میکردم یک هو با حجم بسیار زیاد عطرام و کمبود جا براشون مواجه شدم و شدیدا عذاب وجدان گرفتم به حدی که خواهرم فهمید امروز حالم زیاد جالب نیست...واقعا به نظر شما ما ها چه مرگمون میشه انقد میریم پول بابت عطر میدیم بعد عذاب وجدان میگیریم؟نکنه یه جور مشکل روانیه؟

شایدم با این کار عقده های فرو خفته مون در زمینه تنوع طلبی و زمینه های دیگه رو اینجوری ارضا میکنیم...
ولی واقعا دچار تناقض شدم امروز...از یه طرف عطرامو یه جورایی مثل بچه هام دوست دارم و خیلی ازشون لذت میبرم از یه طرف احساس حماقت میکنم که چرا این همه پولو بابت عطر دادم و چرا بابت چیزای دیگه ندادم مثلا میتونستم نصف این عطرارو داشته باشم و با پول بقیه اش کلی لباسای خوب داشته باشم که اون عطرارو هم باهاشون بزنم...میدونید که به هر حال فشن و خوش تیپی فقط عطر نیست اما انگار ماها تو این بخشش بیشتر از بقیه بخشاش گیر کردیم...چی بگم والا...بگذریم

moli_ahmad
02-03-2012, 22:18
[/COLOR]
چطور تاثیر مثبتش رو دیدید؟؟مگه تا قبل از این تاثیر مثبتشو نمیدیدید؟[/QUOTE]

چرا اما امروز فرق میکرد قضیه 3جا رفتم واسه رای دادن هم رفتم 3نفر پرسیدن اسم عطرتون چیه خیلی خوشبو هست :31:و اینکه یه قدم اونورتر بوی عرق می اومد یارو بنده خدا یکم چاق هم بود واقعا بوی بد میداد عرق تنش ملت سعی میکردن یکم با فاصله ازش تو صف وایسن

cyber861
02-03-2012, 22:21
معتادی داره لامصب .

هر کسی یه طرزه تفکری داره.من آدم میشناسم که یه لباسه پاره میپوشه ولی همیشه خوش بو و معطره.

ما انسانیم.(حالا بماند که مسلمون هم هستیم که تو اسلام به اینا خیلی سفارش شده)

من اول برایه خودم ادکلن میزنم و بعد به قوله فرید خان برایه کسانی که دوستشون دارم.دیگران هم فهمش رو

داشته باشن میفهمن .

................................

من ترجیح میدم با ادکلن خریدن معتاد بشم تا چیزایه دیگه.نمونش امروز با پسر خالم دوتایی تقریبا 300 پوله ادکلن دادیم.

hike
02-03-2012, 22:42
نشنال ژئوگرافیک یک طرح داره به اسم حفاظت از دریاهای بکر ( Pristine Seas program ) و قرار شده طی سفرهایی که برای شناسایی انجام میدن عطر cool water داویدف هم بعنوان شریک، نشنال ژئوگرافیک رو همراهی کنه.
paul walker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم که از سال پیش بعنوان چهره جدید کول واتر انتخاب شده از این اقدام استقبال کرده.
فکر کنم بازم باید برم تستش کنم. امیدوارم ایندفعه خوشم بیاد. طرح شیشه و رنگش ولی خیلی دوست داشتنی است.

arsenal_mmm
02-03-2012, 22:54
هر کسی یه طرزه تفکری داره.من آدم میشناسم که یه لباسه پاره میپوشه ولی همیشه خوش بو و معطره.

من اول برایه خودم ادکلن میزنم و بعد به قوله فرید خان برایه کسانی که دوستشون دارم.دیگران هم فهمش رو

داشته باشن میفهمن .

من ترجیح میدم با ادکلن خریدن معتاد بشم تا چیزایه دیگه.نمونش امروز با پسر خالم دوتایی تقریبا 300 پوله ادکلن دادیم.

آره خوبه ولی نه دیگه انقد معتاد بشی که ببینی از خرجای دیگه زندگیت کلی زدی در حالی که انقد ادکن داری که ممکنه تا 5 سال بعد نرسی همه رو بزنی و بعد تا اون موقع فاسد بشن...
چه جالب اتفاقا من همیشه دو تا حدیث پیامبر بیشتر از بقیه شون یادم میمونه اونم فقط به خاطر عشق به عطر زدن... اونم اینه که هر چی پول بابت عطر صرف بشه اسراف نیست...دومی هم این که از دنیای شما سه تا چیز بیشتر نمیخوام اونم نماز و زن و بوی خوش...واقعا اگه عطرایی که الان تولید میشه اون زمان تولید میشد چی میشد؟

---------- Post added at 10:54 PM ---------- Previous post was at 10:50 PM ----------

نشنال ژئوگرافیک یک طرح داره به اسم حفاظت از دریاهای بکر ( Pristine Seas program ) و قرار شده طی سفرهایی که برای شناسایی انجام میدن عطر cool water داویدف هم بعنوان شریک، نشنال ژئوگرافیک رو همراهی کنه.
paul walker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fserver1%2Ff8ozo7h72eeu3orqkl5.jpg) هم که از سال پیش بعنوان چهره جدید کول واتر انتخاب شده از این اقدام استقبال کرده.
فکر کنم بازم باید برم تستش کنم. امیدوارم ایندفعه خوشم بیاد. طرح شیشه و رنگش ولی خیلی دوست داشتنی است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fcontent%2F1056-Davidoff-Cool-Water-to-Partner-National-Geographic-Society-Pristine-Seas-Programme)

من موقعی که 10 سال بیشتر نداشتم یه اشنتیون پنج گرمی از کول واتر بو کردم که اون موقع یعنی هوش از سرم برد و دیگه هیچ وقت بوش از یادم نمیره...اما چند وقت بیش طی دو موقعیت دو بار کول واتر معمولی رو تست کردم اصلاانگار یه جور دیگه بود...نمیدونم چرا این دفعه به نظرم بوش انقدر چیپ به نظر رسید در حد ادکلن نایس آبی...تقلبی هم نبود که بدبو باشه....احساس میکنم این کول واتر های معمولی که تو بازار هست فرق میکنه با اصلیش

cyber861
02-03-2012, 22:57
آره خوبه ولی نه دیگه انقد معتاد بشی که ببینی از خرجای دیگه زندگیت کلی زدی در حالی که انقد ادکن داری که ممکنه تا 5 سال بعد نرسی همه رو بزنی و بعد تا اون موقع فاسد بشن...
چه جالب اتفاقا من همیشه دو تا حدیث پیامبر بیشتر از بقیه شون یادم میمونه اونم فقط به خاطر عشق به عطر زدن... اونم اینه که هر چی پول بابت عطر صرف بشه اسراف نیست...دومی هم این که از دنیای شما سه تا چیز بیشتر نمیخوام اونم نماز و زن و بوی خوش...واقعا اگه عطرایی که الان تولید میشه اون زمان تولید میشد چی میشد؟

بسی جالب بود علی جان.منم همین رو الگو قرار دادم و به همه میگم:31::10:

یک علتی که تو این چند ماهه هممون به ادکلن خریدن هجوم اوردیم اینه که احتمال میدیم با این اوضاع بازار تا

چند وقته دیگه هیچی نتونیم بخریم و در واقع داریم ذخیره میکنیم.

من فارنهایت رو تابستون برایه دایی ام خریدم 50 میلش رو 58 تومن.الان شده 100 تومن.:41:

hike
02-03-2012, 23:11

یک علتی که تو این چند ماهه هممون به ادکلن خریدن هجوم اوردیم اینه که احتمال میدیم با این اوضاع بازار تا

من فارنهایت رو تابستون برایه دایی ام خریدم 50 میلش رو 58 تومن.الان شده 100 تومن.:41:
من ۲-۳ روز پیش تیراژه بودم. رفتم توی یک مغازه عطرفروشی که ببینم چی داره. فرانهایت ۵۰ میل رو دیدم . به دختره گفتم بده تست کنم. گفت تست نداره از درش بو کن. ۱۲۰ گفت. بعد گفت یک کار خوب دارم که میخوام تستش کنی. اونم نه گذاشت نه برداشت encre noire گذاشت جلوم. میخواستم خفش کنم. تازه مطمئنم نسخه فیک هم بود.

---------- Post added at 11:11 PM ---------- Previous post was at 11:08 PM ----------

من موقعی که 10 سال بیشتر نداشتم یه اشنتیون پنج گرمی از کول واتر بو کردم که اون موقع یعنی هوش از سرم برد و دیگه هیچ وقت بوش از یادم نمیره...اما چند وقت بیش طی دو موقعیت دو بار کول واتر معمولی رو تست کردم اصلاانگار یه جور دیگه بود...نمیدونم چرا این دفعه به نظرم بوش انقدر چیپ به نظر رسید در حد ادکلن نایس آبی...تقلبی هم نبود که بدبو باشه....احساس میکنم این کول واتر های معمولی که تو بازار هست فرق میکنه با اصلیش

من ۲ باری که کول واتررو تست کردم خوشم نیومد سینتیتک و تند در حدی که بینیم رو سوزوند. ایندفعه برای درک بهتر روی سینه تست میکنم.

arsenal_mmm
02-03-2012, 23:15

آره خب اینو راست میگی واقعا که تو این اوضاع یه هو همه قاط زدن...از جمله ما عشق عطرا که شدیم عین روانیا که فکر میکنیم ممکنه دیگه دستمون نرسه هی حرص میزنیم و میخریم آخرشم دیوونه میشیم و عذاب وجدان میگیریم...البته فقط ما نیستیم که روانی شدیم کلا همه روانی شدن...هر کی فکر میکنه تو یه چی ممکنه قحطی بشه هی میره میخره...مثلا یکی رو میشناسم که فکر میکنه ممکنه دارو کم بشه رفته از دارو های پر کاربرد مثل انتی بیوتیک و قرص معده و الی آخر هر کدوم دو تا بسته صد تایی خریده!!!

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

من موندم واقعا تو کجا زندگی میکنی که انقد قیمتا خوبه؟؟؟
بابا پاشو بیا تهران ببین چه خبره!!
خداییش چه حالی میکنید شماها که تهران زندگی نمیکنید...باور کن هنوز 3 هفته تا عید مونده تاکسیا هی 100 تومن 100 تومن دارن میکشن رو کرایه...کاش یه حرکتی بکنید مام بیام اون طرفا سمت شما ها زندگی کنیم داریم دیوونه میشیم تو تهران

cyber861
02-03-2012, 23:18
من ۲-۳ روز پیش تیراژه بودم. رفتم توی یک مغازه عطرفروشی که ببینم چی داره. فرانهایت ۵۰ میل رو دیدم . به دختره گفتم بده تست کنم. گفت تست نداره از درش بو کن. ۱۲۰ گفت. بعد گفت یک کار خوب دارم که میخوام تستش کنی. اونم نه گذاشت نه برداشت encre noire گذاشت جلوم. میخواستم خفش کنم. تازه مطمئنم نسخه فیک هم بود.

---------- Post added at 11:11 PM ---------- Previous post was at 11:08 PM ----------

من ۲ باری که کول واتررو تست کردم خوشم نیومد سینتیتک و تند در حدی که بینیم رو سوزوند. ایندفعه برای درک بهتر روی سینه تست میکنم.

امروز من یه فارنهایت گرفتم 112 تومن.خرید قبل بود (100 میل)---شک دارم اصل باشه ولی خب بوش همونه:13:

پسر خالم هم آزارو پورهوم رو گرفت .الان رو دستم تست کردم.بوش دقیقا همون آدیداسیه که در به در دنبالش

بودم.:31:تا حالا تست نکرده بودم و همش بو کرده بودم درش رو.

خاطره ها داره زنده میشه.:20:

arsenal_mmm
02-03-2012, 23:18
[/COLOR]
چرا اما امروز فرق میکرد قضیه 3جا رفتم واسه رای دادن هم رفتم 3نفر پرسیدن اسم عطرتون چیه خیلی خوشبو هست :31:و اینکه یه قدم اونورتر بوی عرق می اومد یارو بنده خدا یکم چاق هم بود واقعا بوی بد میداد عرق تنش ملت سعی میکردن یکم با فاصله ازش تو صف وایسن
ایول بابا رای دادنتو عشق است...رای دادن معطر...خداییش حال کردم...حالا به کی رای دادی؟

cyber861
02-03-2012, 23:33
آره خب اینو راست میگی واقعا که تو این اوضاع یه هو همه قاط زدن...از جمله ما عشق عطرا که شدیم عین روانیا که فکر میکنیم ممکنه دیگه دستمون نرسه هی حرص میزنیم و میخریم آخرشم دیوونه میشیم و عذاب وجدان میگیریم...البته فقط ما نیستیم که روانی شدیم کلا همه روانی شدن...هر کی فکر میکنه تو یه چی ممکنه قحطی بشه هی میره میخره...مثلا یکی رو میشناسم که فکر میکنه ممکنه دارو کم بشه رفته از دارو های پر کاربرد مثل انتی بیوتیک و قرص معده و الی آخر هر کدوم دو تا بسته صد تایی خریده!!!

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

من موندم واقعا تو کجا زندگی میکنی که انقد قیمتا خوبه؟؟؟
بابا پاشو بیا تهران ببین چه خبره!!
خداییش چه حالی میکنید شماها که تهران زندگی نمیکنید...باور کن هنوز 3 هفته تا عید مونده تاکسیا هی 100 تومن 100 تومن دارن میکشن رو کرایه...کاش یه حرکتی بکنید مام بیام اون طرفا سمت شما ها زندگی کنیم داریم دیوونه میشیم تو تهران

من الان چند وقته کارم شده بینم چه ادکنایی رو کجا هنوز قیمت قبل داره میده:31:

الان ام 7 شده 120 .هر کی میخواد من 100 اش رو 90 سراغ دارم و 50 اش رو 70 .اپیوم هم 50 اش 60 تومن .

این مونت بلان هم 70 سراغ دارم 75 میلش رو.

من از خریده ادکلن لذت میبرم.چه برا خودم باشه و چه دیگر دوستان(علت هم اینه هم برا شما میخرم و هم

میتونم 4 تا ادکلن دیگه تست کنم:27:)

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

خدایا نمیدونم این لالیک encre noire چی بود دیگه اومد تو بازار.والا لالیک کله شیری و سفید از اون بهتره.

moli_ahmad
02-03-2012, 23:52
ایول بابا رای دادنتو عشق است...رای دادن معطر...خداییش حال کردم...حالا به کی رای دادی؟

سفید پاک پاک

f.t.g
02-03-2012, 23:53
به به به........ میبینم که چشم ما رو دور دیدین و کلی بحث به را انداختید:31: کی این همه صفحه ورق خورد؟:18:
اینقدر زیاد هستند که آدم نمیدونه تو کدوم شرکت کنه:27:
امروز رفتم برای خرید پولو سبز. چند جا رفتم یا نداشتند و یا فیک بودن. جالبه اونا که فیک بودن همه چیزشون کاملا شبیح بود. هم برچسبش هم شیشه هم شماره سریال و هم درون کارتونش که محصولات rl نوشته داره این هم داشت. یعنی اگر تا حالا یک شیشه ازش قبلا خالی نکرده بودم نمیتونستم متوجه بشم و تو پاچه ام میرفت. بوش کاملا شبیه بود ولی کمی تیز تر و خشک تر بود.
فقط هم فروشگاه نسیم اصلش رو داشت که 125 میداد و چون قیمت بالا گفت معامله ام نشد.
ولی یه جا پولو سبز مدرن ریزرو برام اورد تست کردم هوش از سرم رفت:31: اینم میگفت 97

moli_ahmad
03-03-2012, 00:06
دوشنبه باز میرم بازار تست میکنم این ام7 رو اگه خوشم اومد علی جان دست خودت رو میبوسه:11:

---------- Post added at 02:06 AM ---------- Previous post was at 02:04 AM ----------

فرید جان رومانس رو ندیدی؟

cyber861
03-03-2012, 00:07
به به به........ میبینم که چشم ما رو دور دیدین و کلی بحث به را انداختید:31: کی این همه صفحه ورق خورد؟:18:
اینقدر زیاد هستند که آدم نمیدونه تو کدوم شرکت کنه:27:
امروز رفتم برای خرید پولو سبز. چند جا رفتم یا نداشتند و یا فیک بودن. جالبه اونا که فیک بودن همه چیزشون کاملا شبیح بود. هم برچسبش هم شیشه هم شماره سریال و هم درون کارتونش که محصولات rl نوشته داره این هم داشت. یعنی اگر تا حالا یک شیشه ازش قبلا خالی نکرده بودم نمیتونستم متوجه بشم و تو پاچه ام میرفت. بوش کاملا شبیه بود ولی کمی تیز تر و خشک تر بود.
فقط هم فروشگاه نسیم اصلش رو داشت که 125 میداد و چون قیمت بالا گفت معامله ام نشد.
ولی یه جا پولو سبز مدرن ریزرو برام اورد تست کردم هوش از سرم رفت:31: اینم میگفت 97

بابا چرا دلبری میکنی؟قشنگ بیا یه ریویو بده :31:

jsaleh11
03-03-2012, 00:08
آقای صالح من خودم هم خونه ام تبریزه لطف کن آدرس بده از کجا این اشانتیون های 25 میل و 5 میل رو تهیه کردین؟ با تشکر
اشانتیونهای 25 میل رو که خیلی جاها دارند مثلا فروشگاه یونیک طبقه پایین پاساژ نی نی سالن نرسیده به آبرسان، فروشگاه شاهرخ نرسیده به فلکه بزرگ ولیعصر (سمت مقابل مسجد، جنب آژانس آذر گشت ملکی). اشانتیونهای اصل 5 و 7 و 10 میل رو هم باز اکثر جاها دارند مثلا فروشگاه گل یخ طبقه بالای بازار شیخ صفی خیلی اشانتیونا رو داره یا پاساژ سلیم جنب هتل شهریار یا فروشاه صدف نرسیده به چهار راه شهناز

cyber861
03-03-2012, 00:10
دوشنبه باز میرم بازار تست میکنم این ام7 رو اگه خوشم اومد علی جان دست خودت رو میبوسه:11:

---------- Post added at 02:06 AM ---------- Previous post was at 02:04 AM ----------

حامد جان در خدمتیم اساسی:11:

احتمال اینکه تو تسته اول خوشت نیاد هست.:31:

f.t.g
03-03-2012, 00:11

نه متاسفانه. خودم هم دنبالشم:11:

jsaleh11
03-03-2012, 00:12

داشته باشن میفهمن .

به شدت موافقم. منم بیشتر واسه خودم عطر می زنم تا مردم. دلیلش هم اینه که روزای تعطیل و حتی گاهی مثلا 3 نصفه شب که پای کامپیوتر هستم یهو هوس یکی از عطرامو می کنم و می زنم و خودم کلی حال می کنم باهاش.

f.t.g
03-03-2012, 00:15
بابا چرا دلبری میکنی؟قشنگ بیا یه ریویو بده :31:
ما اگر دلبری میکردیم که حال و روزمون این نبود:31:
polo modern: بویی بسیار بسیار سبز و سبز و سبز:31: همراه با خاک. یک چیز جالب دیدم که تا به حال ندیده بودم و اونم اینکه اولش ملایم بود و به مرور زمان تند تر میشد. (چمن و سبزه قاطی شده باشه با خاک و کمی هم ریحان چاشنی کار شده باشه)

jsaleh11
03-03-2012, 00:19
اشانتیون های اصلی هم هست؟اگه هست واسم همین فارنهایت و پلو ابی وسبز رو سوال کنین ممنون میشم
چشم حتما. مخلص همه چوکای بندر هم هستیم.

cyber861
03-03-2012, 00:23
به شدت موافقم. منم بیشتر واسه خودم عطر می زنم تا مردم. دلیلش هم اینه که روزای تعطیل و حتی گاهی مثلا 3 نصفه شب که پای کامپیوتر هستم یهو هوس یکی از عطرامو می کنم و می زنم و خودم کلی حال می کنم باهاش.

همین الان که نشستم پا اینترنت رو میزم 3 تا ادکلن هست و دم به دقیقه یکیشون رو بو میکنم.عجب اعتیادی:27:

شبا موقع خواب هم ادکلن میزدم:31:

jsaleh11
03-03-2012, 00:24
بچه ها ببخشید اون عکسی که گذاشتم لینکش مشکل داشت دوباره میذارم. اون اشانتیون 25 میل رو می تونید ردیف پایین سمت راس کنار اشانتیون اصلی فارنهایت ببینید

f.t.g
03-03-2012, 00:26
همین الان که نشستم پا اینترنت رو میزم 3 تا ادکلن هست و دم به دقیقه یکیشون رو بو میکنم.عجب اعتیادی:27:

اینقدر گفتید که منم حوسی کردید و رفتم یه پیس از سفری زدم تو رگ:26:. راست میگه علی....به به ... عجب اعتیادی:27:

jsaleh11
03-03-2012, 00:30

علی جان وجدانمو راحت کردی. منم همینطورم. یادمه داداشم یک هفته اومد تبریز پیش ما. هر روز صبح که از خواب بلند میشد می گفت نصف شب فلان عطرو زدی نه؟ از بوش بیدار شدم. در ضمن من حتما قبل از خواب چند تا از عطرامو بو می کنم و بعد می خوابم (معمولاً دو سه تا عطر آخری که خریدم). این شبا هم مرتب اون اوریجینال سانتال کرید رو که تازه خریدمش بو می کنم و بعدش راحت می خوابم. داداش اعتیاد مگه شاخ و دم داره؟ ولی خداییش از نوع اعتیادم راضیم. ضمن اینکه خانمم هم مشوق بسیار خوبی هست و شدیدا باهام همکاری میکنه.:46:

جهانشاه

cyber861
03-03-2012, 00:41
راستی امروز تو اراک 4-5 تا گری فلانل یافتم که 40 میگفت.بوش رو هم خوشم اومد ولی خب یکمی احساس

کردم تقلبی میزنه .حالا نیمدونم چجور بود.

محمد حسین جان زحمت بکشی توضیح بدی ممنونت میشم.:11:

mhek
03-03-2012, 00:42
این چند صفحه اخری رو که خوندم خیلی حال کردم...ایول به همه دوستان...کار ما هم شده که هر وقت بیام تو نت اول اینجا رو چک بکنیم...
منم به نوعی سر خودم رو گرم کردم...یکی از آشنایان برای عید میاد از خارج ایران..قراره یه سری سمپل نیچ واسم بیاره...شاید بگم ریو گوچه رو هم بخره واسم...از همین الان منتظرم سمپل ها بیاد...

راستی دوستان بنده دیدم علی آقا دوباره اعلام آمادگی کردن که برای دوستان عطر بخرن...
همین چند وقت پیش بنده مزاحمشون شدم و لطف کردن اسمیت اند وسون رو برام خریدند و فرستادند اصفهان...نزدیک 20 تومن ارزون تر پام در اومد...عطر هم سالم و صحیح رسید و بدون مشکل...هر روز هم استفاده میکنم و خیلی هم راضیم..
میخواستم بصورت پابلیک :دی هم ازشون تشکر کنم...خیلی کارت درسته علی آقا :11:

مخلص همه دوستان گل..:11:

cyber861
03-03-2012, 00:42
اینقدر گفتید که منم حوسی کردید و رفتم یه پیس از سفری زدم تو رگ:26:. راست میگه علی....به به ... عجب اعتیادی:27:

من فارنهایت رو :31:

f.t.g
03-03-2012, 00:43
علی جان وجدانمو راحت کردی. منم همینطورم. یادمه داداشم یک هفته اومد تبریز پیش ما. هر روز صبح که از خواب بلند میشد می گفت نصف شب فلان عطرو زدی نه؟ از بوش بیدار شدم. در ضمن من حتما قبل از خواب چند تا از عطرامو بو می کنم و بعد می خوابم (معمولاً دو سه تا عطر آخری که خریدم). این شبا هم مرتب اون اوریجینال سانتال کرید رو که تازه خریدمش بو می کنم و بعدش راحت می خوابم. داداش اعتیاد مگه شاخ و دم داره؟ ولی خداییش از نوع اعتیادم راضیم. ضمن اینکه خانمم هم مشوق بسیار خوبی هست و شدیدا باهام همکاری میکنه.:46:

جهانشاه
کمی برام از اون اشانتیونهای 25 میل توضیح میدی؟ تا به حال برخورد نکردم. بوشون شبیه هست؟ موندگاریشون خوبه؟ از همه ادکلنها دران؟ قیمتشون؟ ببخشید زیاد سوال کردم:10:

mhek
03-03-2012, 00:44
راستی امروز تو اراک 4-5 تا گری فلانل یافتم که 40 میگفت.بوش رو هم خوشم اومد ولی خب یکمی احساس

کردم تقلبی میزنه .حالا نیمدونم چجور بود.

محمد حسین جان زحمت بکشی توضیح بدی ممنونت میشم.:11:

علی جان یکمی توضیح در مورد بوش میدی...اینطوری شاید بشه بهتر نظر داد...
اونی که من داشتم یه بوی خزه مانند و صابونی تندی داشت که خیلی قوی بود...

cyber861
03-03-2012, 00:48

جهانشاه

داداش لامذهب عجب فازی میده.من وقتی ادکلن میخرم اگه واقعا دوستش داشته باشم حداقل تا چند روز شاد

شادم.جنس خوب ببین چه نمیکنه:27:

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

این چند صفحه اخری رو که خوندم خیلی حال کردم...ایول به همه دوستان...کار ما هم شده که هر وقت بیام تو نت اول اینجا رو چک بکنیم...
منم به نوعی سر خودم رو گرم کردم...یکی از آشنایان برای عید میاد از خارج ایران..قراره یه سری سمپل نیچ واسم بیاره...شاید بگم ریو گوچه رو هم بخره واسم...از همین الان منتظرم سمپل ها بیاد...

راستی دوستان بنده دیدم علی آقا دوباره اعلام آمادگی کردن که برای دوستان عطر بخرن...
همین چند وقت پیش بنده مزاحمشون شدم و لطف کردن اسمیت اند وسون رو برام خریدند و فرستادند اصفهان...نزدیک 20 تومن ارزون تر پام در اومد...عطر هم سالم و صحیح رسید و بدون مشکل...هر روز هم استفاده میکنم و خیلی هم راضیم..

چاکریم محمد حسین جان.اگه بدونی چقدر خودم لذت میبرم:11:تو شادی ها همیشه استفاده کنید

---------- Post added at 12:48 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

علی جان یکمی توضیح در مورد بوش میدی...اینطوری شاید بشه بهتر نظر داد...
اونی که من داشتم یه بوی خزه مانند و صابونی تندی داشت که خیلی قوی بود...

دقیقا همین جور بود.ولی در عینه تندی یجورایی آرامش بخش بود.

فقط اون made in u.s.a اش یکم رو برچسبه حالت خوبی نداشت.:13:

f.t.g
03-03-2012, 00:52

محمد حسین عزیز این آشناتون از کجا داره میاد؟ اونجا اوپیوم پرفیوم گیر میاد؟
فرید

jsaleh11
03-03-2012, 00:54
کمی برام از اون اشانتیونهای 25 میل توضیح میدی؟ تا به حال برخورد نکردم. بوشون شبیه هست؟ موندگاریشون خوبه؟ از همه ادکلنها دران؟ قیمتشون؟ ببخشید زیاد سوال کردم:10:
اون چندتایی که من تست کردم بوش خیلی شبیه بود از جمله همین فارنهایت، آرامیس پور هوم، آرمانی کد و ژان پل گوتیه. پخش بو و موندگاریشون هم که به نظر من خیلی خوبه. قبلا 50 رایحه داشت الان ظاهرا رسیده به 215 رایحه، حتی یه فروشگاه می گفت کارای کرید رو هم زده که البته تموم کرده بود. اون موقع که من خریدم 5 هزار تومن بود. الانم بعضی جاها همون 5 تومن میدن و یه جا 6 تومن هم دیدم و گفت با دلار گرون جنس جدید بیارم گرون تر هم میشه. ولی به نظر من 6 تومن هم می ارزه. من شنیدن اماراتیه ولی یه فروشگاهی بود قسم می خورد فرانسویه. الله اعلم.

cyber861
03-03-2012, 00:57
بچه ها ببخشید اون عکسی که گذاشتم لینکش مشکل داشت دوباره میذارم. اون اشانتیون 25 میل رو می تونید ردیف پایین سمت راس کنار اشانتیون اصلی فارنهایت ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ds%2F13307214061.jpg)

وای روحم شاد شد:31:دستت درد نکنه.:11:

این شنل آنتایوس هم به تورت خورد یه قیمت بگیر ثواب داره:20:

moli_ahmad
03-03-2012, 01:04

جهانشاه
داداش صالح گل اگه تو اون اشانتیون های اصل چیز خوب دیدی قیمت بگیر مرسی .حالا هر چی بود . راستی دیدم انتایوس داری چطوریه بوش ؟

---------- Post added at 03:04 AM ---------- Previous post was at 03:00 AM ----------

این کرید سانتال رو من قبلا تست کردم الان یادم نمیاد یه بوی تمیز و شرقی داشت اون چطوریه؟

jsaleh11
03-03-2012, 01:06

چشم فردا براتون می پرسم (البته دعا کنید برف بند بیاد الان که در حال بارشه).

jsaleh11
03-03-2012, 01:16
داداش صالح گل اگه تو اون اشانتیون های اصل چیز خوب دیدی قیمت بگیر مرسی .حالا هر چی بود . راستی دیدم انتایوس داری چطوریه بوش ؟

---------- Post added at 03:04 AM ---------- Previous post was at 03:00 AM ----------

این کرید سانتال رو من قبلا تست کردم الان یادم نمیاد یه بوی تمیز و شرقی داشت اون چطوریه؟
چشم قربان. حتماً. انتایوس یه تلخی خیلی شیک داره با پخش بو و ماندگاری مناسب. کرید سانتال هم یه شباهتایی با آیریش تویید داره (البته شباهت خفیف نه شدید) ولی ملایم تر و تمیزتر. از موندگاریش هم خیلی راضیم.

---------- Post added at 01:14 AM ---------- Previous post was at 01:11 AM ----------

[

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

من الان رفتم حسابی از این فارنهایت به خودم زدم و الان بوش مشامم رو پر کرده و لذت می برم. چون می دونم شما این عطرو دوست داری گفتم بگم یه حال مشترک ببریم. :31:

cyber861
03-03-2012, 01:22
چشم قربان. حتماً. انتایوس یه تلخی خیلی شیک داره با پخش بو و ماندگاری مناسب. کرید سانتال هم یه شباهتایی با آیریش تویید داره (البته شباهت خفیف نه شدید) ولی ملایم تر و تمیزتر. از موندگاریش هم خیلی راضیم.

---------- Post added at 01:14 AM ---------- Previous post was at 01:11 AM ----------

[
من الان رفتم حسابی از این فارنهایت به خودم زدم و الان بوش مشامم رو پر کرده و لذت می برم. چون می دونم شما این عطرو دوست داری گفتم بگم یه حال مشترک ببریم. :31:

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

به به عجب حالی میده این فارنهایت.باره چندمه که میخرمش.با اینکه این نسخه ها جدیدشون مثله اولی نیست

ولی بازم جوریه که هر دفعه بوش میکنم عاشق ترش میشم:31:

امروز رفتم مغازه ای که سیلور سنت رو خریدم.میگفت بیارش خودم 27 ازت برش میدارم:27:من ازش 21 گرفته

بودم.الان میگفت شده 34:41:

moli_ahmad
03-03-2012, 01:36
این کرید خوبه 125 میله ادم دلش نمیسوزه زود تموم شه

jsaleh11
03-03-2012, 01:42
بچه ها من الان بچ نامبر کرید سانتال رو چک کردم و ظاهرا ساخت 2008 هستش (موقع خرید یادم نبود چک کنم). حالا به نظرتون مشکلی داره؟

moli_ahmad
03-03-2012, 01:57
به نظر من که نباید مشکلی داشته باشه

moli_ahmad
03-03-2012, 08:37
راستی در مورد خرید ادکلن من به این صورت میخرم که من قبلا حداقل ماهی 60 تومن پول بابت قبض موبایل میدادم با خودم گفتم به جوی دادن پول بابت حرف مفت این 60 تومن رو میکنم 20 از صرفه جویی که میکنم ادکلن میخرم که حالشو ببرم و همینکارو کردم هر دوماه یکی میخرم حالا بماند این ماه اخری رو ناپرهیزی کردم به خاطر عید یکی اواخر ماه قبل گرفنم یکی هم این ماه و یکی هم به مناسبت عید میخرم و دوباره بر میگردم به روال قبل:31:

f.t.g
03-03-2012, 12:16
راستی در مورد خرید ادکلن من به این صورت میخرم که من قبلا حداقل ماهی 60 تومن پول بابت قبض موبایل میدادم با خودم گفتم به جوی دادن پول بابت حرف مفت این 60 تومن رو میکنم 20 از صرفه جویی که میکنم ادکلن میخرم که حالشو ببرم و همینکارو کردم هر دوماه یکی میخرم حالا بماند این ماه اخری رو ناپرهیزی کردم به خاطر عید یکی اواخر ماه قبل گرفنم یکی هم این ماه و یکی هم به مناسبت عید میخرم و دوباره بر میگردم به روال قبل:31:
به نظر من هر چیزی که روح آدم رو شاد کنه اصلا نباید توش درنگ کرد.
مهم اینه که آدمی از زندگیش لذت ببره حالا میخواد با ادکلن باشه و یا چیز دیگر.
متاسفا از اونجا که 99 درصد مردم ایران افسردگی دارن خودشون رو با خرید ارضا میکنن و این یک نوع بیماری روانی هست که تو دنیا شناخته شده هست. حالا ما هم تو ایران به این بیماری دچار هستیم و هر کس به نوبه خودش خودش رو ارضا میکنه. یکی ماهی 1 گوشی عوض میکنه. یکی هر ماه لباس میخره. یکی سیستم ماشینشو آپدیت میکنه و یکی هم مثل ماه ادکلن میخره.
من هیچ موقع از خرید عذاب وجدان نمیگیرم چون میدونم دارم پول میدم برای بیماریم و این از همه چیز مهمتره

sAeEd_kHaAn
03-03-2012, 12:41
یکی ماهی 1 گوشی عوض میکنه. یکی هر ماه لباس میخره. یکی سیستم ماشینشو آپدیت میکنه و یکی هم مثل ماه ادکلن میخره. پس من مرضم حادتره چون تو نخ همشونم :دی

f.t.g
03-03-2012, 12:59
پس من مرضم حادتره چون تو نخ همشونم :دی
آدم اگر وسع مالیش خوب باشه از بیسشتر هم باید بکنه.
هیچ ایرادی هم نداره و به روحیه خودت کمک میکن

cyber861
03-03-2012, 13:11
آدم اگر وسع مالیش خوب باشه از بیسشتر هم باید بکنه.
هیچ ایرادی هم نداره و به روحیه خودت کمک میکن

این وسع مادی خیلی مهمه:31:اگه بود تا حالا خودم رو با چیزایی که دوست داشتم خفه کرده بودم:27:

f.t.g
03-03-2012, 13:16
این وسع مادی خیلی مهمه:31:اگه بود تا حالا خودم رو با چیزایی که دوست داشتم خفه کرده بودم:27:
آره اگر وسع مال اجازه میداد من تنها خودمو با ادکلن خفه نمیکردم در ضمن آدم هم باید کمی آینده نگر باشه. البته خدا رو شکر که میتونیم حداقل این کار رو بکنیم ولی بعضیها همین کار رو هم ...........:41:
راستی علی جان گفتی فارنهایت خریدی
مبارک باشه

cyber861
03-03-2012, 13:24
آره اگر وسع مال اجازه میداد من تنها خودمو با ادکلن خفه نمیکردم در ضمن آدم هم باید کمی آینده نگر باشه. البته خدا رو شکر که میتونیم حداقل این کار رو بکنیم ولی بعضیها همین کار رو هم ...........:41:
راستی علی جان گفتی فارنهایت خریدی
مبارک باشه

مخلصیم.بله.قابل دار نیست.یجا داشت که خرید قبلش بود.دیدم نخرم میره تو لیست آرزوها.هیچ دیگه جیبارو

تکوندیم:31:

نمیدونم چرا اولش که یه ادکلنی رو میخرم دلم نمیاد استفاده کنم.ولی یه مدت که میگزره بهش رحم نمیکنم.

f.t.g
03-03-2012, 13:36
مخلصیم.بله.قابل دار نیست.یجا داشت که خرید قبلش بود.دیدم نخرم میره تو لیست آرزوها.هیچ دیگه جیبارو

تکوندیم:31:

نمیدونم چرا اولش که یه ادکلنی رو میخرم دلم نمیاد استفاده کنم.ولی یه مدت که میگزره بهش رحم نمیکنم.
ولی من اینقدر تقلبی تو بازار دیدم دیگه دستم به خرید نمیره.
اگر هم بخوام از نسیم بخرم باید پول دو تاش رو بدم:27:

cyber861
03-03-2012, 13:40
ولی من اینقدر تقلبی تو بازار دیدم دیگه دستم به خرید نمیره.
اگر هم بخوام از نسیم بخرم باید پول دو تاش رو بدم:27:

از نظر بو که اصله.یکی پسر خالم از دوبی گرفته بود که دقیقا با ماله من یکیه.حالا دیگه خدا عالمه:31:

f.t.g
03-03-2012, 13:48
از نظر بو که اصله.یکی پسر خالم از دوبی گرفته بود که دقیقا با ماله من یکیه.حالا دیگه خدا عالمه:31:
نه منظورم ادکلن شما نبود:31:
کلا گفتم.

minol
03-03-2012, 15:51
سلام
خسته نباشید
یه ادکلن میخوام واسه مامانم بخرم ..
تا 20 تومن .
رایحه گل دوس داره و بوهای تند بدش میاد .
چی پیشنهاد میدید ؟

roteal2007
03-03-2012, 16:06
سلام
خسته نباشید
یه ادکلن میخوام واسه مامانم بخرم ..
تا 20 تومن .
رایحه گل دوس داره و بوهای تند بدش میاد .
چی پیشنهاد میدید ؟

لانوین بنفش قبلا 100 میلش 30.000 تومن بود قیمت الانش رو ندارم....
اینو تو استاتوسم شیر کردم با توجه به پست قبلیم :
خدایا دستانم خالیست و دلم غرق در آرزو، یا با قدرت بی کرانت دستانم را توانا ساز ، یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن

when
03-03-2012, 16:23
بروید مگنولیا سفید بخرید.7500 با بوی گل یاس یهنمه تنده نه زیاد.:5:

roteal2007
03-03-2012, 16:45
بروید مگنولیا سفید بخرید.7500 با بوی گل یاس یهنمه تنده نه زیاد.:5:

عالیه مامانم هم یکی ازش داره....یه اشانتیون هم روش داره.....دوامشم خوبه....البته فکر کنم داشته باشن این عطر رو؟؟؟

MOHAMMAD2010
03-03-2012, 20:10
الان ارزون ترین بیژن بلک که میشه پیدا کرد چنده ؟

f.t.g
03-03-2012, 20:22
من دو روز پیش 50 میل رو 33 قیمت گرفتم.

roteal2007
03-03-2012, 20:25

معلوم نیست این قیمتا کی میخواد بیاد پایین!!!

MOHAMMAD2010
03-03-2012, 20:30

75 میلش دورو بره 40 تومنه ؟
فرق بیژن معمولی با بیژن بلک چیه ؟ برای بهار چطوره ؟ ( من بوی چرم رو خیلی دوست دارم )

sAeEd_kHaAn
03-03-2012, 20:31
من اون هفته 100 میلو 40 پیدا کردم

f.t.g
03-03-2012, 20:35
معلوم نیست این قیمتا کی میخواد بیاد پایین!!!
مگه قرار بیاد پایین؟:41:
دعا کن بالاتر نره

arsenal_mmm
03-03-2012, 20:39

کجا این قیمت پیدا کردی؟؟

اگه تهرانه بهم آدرس بده برم ازش بگیرم...خیلی تو کفش هستم

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 08:37 PM ----------

75 میلش دورو بره 40 تومنه ؟
فرق بیژن معمولی با بیژن بلک چیه ؟ برای بهار چطوره ؟ ( من بوی چرم رو خیلی دوست دارم )

بیژن معمولی نارنجی یه چیزی تو مایه های تد لپیدوس پور هوم و امثالهم هستش...از همونا که میزنی و میای تو خونه همه پیش خودشون فکر میکنن بابابزرگ اومده پیششون!!!

اگه اونقدر تند قدیمی دوست داری مثل آقا آرمان بگیر...باز بلک مدرن تر و مقبول تره و همینطور شاد تر

f.t.g
03-03-2012, 20:41
عزیز بیژن اصلا 100 میل نداره.
50
و
75

sAeEd_kHaAn
03-03-2012, 20:55
کجا این قیمت پیدا کردی؟؟

اگه تهرانه بهم آدرس بده برم ازش بگیرم...خیلی تو کفش هستم

نه متاسفانه تهران نیست

عزیز بیژن اصلا 100 میل نداره.
50
و
75
خورم متوجه اشتباهم شدم اومدم درستش کنم ماشالله 5 مین 10 تا پست اضافه شد :دی
همون 75 میلو 40 داشت

f.t.g
03-03-2012, 21:02
نه متاسفانه تهران نیست

خورم متوجه اشتباهم شدم اومدم درستش کنم ماشالله 5 مین 10 تا پست اضافه شد :دی
همون 75 میلو 40 داشت
منم یه هو دیدم تو 5 دقیقه چی که نشد:31::31::31::31::31:
ولی اونم قیمتش خوبه. چون یک جا دیدم 75 میل رو 48 و 50 میلو 40 میداد
من که دارم و کلی باش حال میکنم امیدوارم شما هم بخرید. بویی چرمین و تلخ داره.

MOHAMMAD2010
03-03-2012, 21:10

بلک رو این قیمت خریدی ؟

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 08:37 PM ----------

[/COLOR]

بیژن معمولی نارنجی یه چیزی تو مایه های تد لپیدوس پور هوم و امثالهم هستش...از همونا که میزنی و میای تو خونه همه پیش خودشون فکر میکنن بابابزرگ اومده پیششون!!!

اگه اونقدر تند قدیمی دوست داری مثل آقا آرمان بگیر...باز بلک مدرن تر و مقبول تره و همینطور شاد تر

اونی که میگی قدیمیه مثل بابابزرگا اینه ؟
میدونی دیدم تو توضیحات این نوشته رایحه چرم رو هم میده به خاطر همین گفتم بیژن معمولی اگه بیژن بلک هم بوی چرم بده خب همون بلک رو میگیرم !
شما که استفاده کردی بلک هم بوی چرم میده ؟

arsenal_mmm
03-03-2012, 21:21
خب دوستلن قرار بود من لینک اون کاپتان بلکی رو که گفتم پنج روز موندگاری داره و خیلی کم پیدا میشه رو بذارم...الوعده وفا...

اینم لینکش:

arsenal_mmm
03-03-2012, 21:27
راستی یه سوال هم از آقای جهان شاه صالح که عطر Jordan by Michael Jordan رو داره داشتم اونم اینه که من این عطرو چند وقت پیش یعنی اواسط آذر ماه گرفتم 33 تومن...اما بعدش مشکوک شدم بهش چون بوش کمی با اون چیزی که تست کردم تو فروشگاه فرق داشت و بیشتر بوش شبیه ریکا شده بود برا همین مشکوکم به این که نکنه تقلبی باشه...خود شیشه و جعبه از نظر کیفیت بسته بندی مو لای درزشون نمیره فقط میخوام یه مورد رو چک کنم اونم این قسمت جعبه هستش که عکسشو میذارم:

راستش من فرانسه بلدم و توی دیکته برخی کلمات یک اشکالی دیدم اونم نگذاشتن آکسان برای بعضی حروف صداداره.. میخوام شما هم عکس این قسمت از جعبه مایکل جردن خودتو بذاری مقایسه کنم ببینم اگه اریجینالش همین طوریه که موردی نداره اما اگه برا شما درست باشه دیگه تقلبی بودنش برام قطعی میشه متاسفانه

arsenal_mmm
03-03-2012, 21:39
راستی الان امتحان کردم دیدم انگار اون سایتی هم که پایین بسته بندی نوشته شده انگار اصلا هیچ وجود خارجی نداره...فکر کنم برای دومین بار یک عطر تقلبی رفته تو پاچه ام:19:

f.t.g
03-03-2012, 21:45
خب دوستلن قرار بود من لینک اون کاپتان بلکی رو که گفتم پنج روز موندگاری داره و خیلی کم پیدا میشه رو بذارم...الوعده وفا...

اینم لینکش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Fupload%2FDSC04666_resize.JPG)

آدم چه کاپیتان بلک هایی رو که نمیبینه:27:
اصولا هر کاپتان بلکی رو که بگید مودگاریش زیاده و معمولا ادکلنهایی که بر پایه توتون و تنباکو بنا میشن چنین خصلتی دارند.

moli_ahmad
03-03-2012, 21:55
راستی الان امتحان کردم دیدم انگار اون سایتی هم که پایین بسته بندی نوشته شده انگار اصلا هیچ وجود خارجی نداره...فکر کنم برای دومین بار یک عطر تقلبی رفته تو پاچه ام:19:

ای بابا فکر کنم اولیش اون شیک کذایی بود اره؟

f.t.g
03-03-2012, 22:01
راستی دوستان امروز ایسی میاک مشکی رو تونستم تست کنم. بوش عالی بود.
موندگاریش هم مطمئنم توپه.
یک چیز عجیب هم دیدم که محتوای عطرش ناخالصی داشت.
75 میلش رو هم لامذهب گفت 90

arsenal_mmm
03-03-2012, 22:06
ای بابا فکر کنم اولیش اون شیک کذایی بود اره؟

آره دقیقا...اولیش همون شیک کذایی بود!
الان شده برام عین آینه دق...شما بودید با این عطرایی تقلبی که تو پاچه تون کنند چیکار میکنید واقعا؟؟؟حالم اصلا ازشون به هم میخوره...احساس میکنم عین یه بچه حرومزاده هستند این عطرای تقلبی!!!

jsaleh11
03-03-2012, 22:10
راستی یه سوال هم از آقای جهان شاه صالح که عطر Jordan by Michael Jordan رو داره داشتم اونم اینه که من این عطرو چند وقت پیش یعنی اواسط آذر ماه گرفتم 33 تومن...اما بعدش مشکوک شدم بهش چون بوش کمی با اون چیزی که تست کردم تو فروشگاه فرق داشت و بیشتر بوش شبیه ریکا شده بود برا همین مشکوکم به این که نکنه تقلبی باشه...خود شیشه و جعبه از نظر کیفیت بسته بندی مو لای درزشون نمیره فقط میخوام یه مورد رو چک کنم اونم این قسمت جعبه هستش که عکسشو میذارم:

راستش من فرانسه بلدم و توی دیکته برخی کلمات یک اشکالی دیدم اونم نگذاشتن آکسان برای بعضی حروف صداداره.. میخوام شما هم عکس این قسمت از جعبه مایکل جردن خودتو بذاری مقایسه کنم ببینم اگه اریجینالش همین طوریه که موردی نداره اما اگه برا شما درست باشه دیگه تقلبی بودنش برام قطعی میشه متاسفانه

من نگاه کردم دیدم جعبه عطر من بغلش اصلا چیزی ننوشته:41:

---------- Post added at 10:10 PM ---------- Previous post was at 10:06 PM ----------

علی آقا امشب رفتم واسه پرسیدن قیمت اون آنتایوس که متاسفانه فروخته بودش. ولی بازم پیگیر هستم جایی دیدم حتما می پرسم واست. شرمنده شدم. ببخشید.

jsaleh11
03-03-2012, 22:17
[QUOTE=moli_ahmad;6878934]داداش صالح گل اگه تو اون اشانتیون های اصل چیز خوب دیدی قیمت بگیر مرسی .حالا هر چی بود .

آقا چند تا اشانتیون قیمت کردم اینا بودن: فارنهایت 10 میل 13 تومن، ورساچه پور هوم 5 میل 10 تومن، جان وارواتوس 7 میل 10 تومن، جان ریچموند 5 میل 10 تومن، مون بلنک 5 میل 11 تومن، لالیک 7 میل 12 تومن، سی کی من 10 میل 12 تومن.

cyber861
03-03-2012, 22:22
[QUOTE=moli_ahmad;6878934]داداش صالح گل اگه تو اون اشانتیون های اصل چیز خوب دیدی قیمت بگیر مرسی .حالا هر چی بود .

آقا چند تا اشانتیون قیمت کردم اینا بودن: فارنهایت 10 میل 13 تومن، ورساچه پور هوم 5 میل 10 تومن، جان وارواتوس 7 میل 10 تومن، جان ریچموند 5 میل 10 تومن، مون بلنک 5 میل 11 تومن، لالیک 7 میل 12 تومن، سی کی من 10 میل 12 تومن.

قیمتاش خوب بوده.اون ck man که 15 میل باید باشه.من داشتمش بخشیدمش.قبله گرونی 15 خریده بودم.

jsaleh11
03-03-2012, 22:23
آره درسته سی کی من 15 میل بود اشتباه کردم.

arsenal_mmm
03-03-2012, 22:29
من نگاه کردم دیدم جعبه عطر من بغلش اصلا چیزی ننوشته:41:

-
به سلامتی...مبارکمون باشه پس...هر کی خواست میتونه اینو مجانی از من برداره چون قراره نثار سطل آشغال توی کوچه بشه...
انقدر که با اون عطرای بی نامو نشون مثل کاپتان بلکی که دیدید حال میکنم یعنی حتی دلم نمیخواد ریخت این عطرای تقلبی رو ببینم..

f.t.g
03-03-2012, 22:42
به سلامتی...مبارکمون باشه پس...هر کی خواست میتونه اینو مجانی از من برداره چون قراره نثار سطل آشغال توی کوچه بشه...
انقدر که با اون عطرای بی نامو نشون مثل کاپتان بلکی که دیدید حال میکنم یعنی حتی دلم نمیخواد ریخت این عطرای تقلبی رو ببینم..
باور کن برای همین چیزاست که دستم به خرید ادکلن نمیره
مخصوصا اونایی که تا به حال ازشون تجربه نداشتم

arsenal_mmm
03-03-2012, 23:00
باور کن برای همین چیزاست که دستم به خرید ادکلن نمیره
مخصوصا اونایی که تا به حال ازشون تجربه نداشتم

بالاخره ما نفهمیدیم معتاد خرید ادکلن هستی شما یا نیستی آقا فرید؟:31:

moli_ahmad
03-03-2012, 23:03

تشکر شدید.:11: من 2شنبه میرم واسه تست اگه نتونستم چیزی بخرم بابت این اشانتیون ها مزاحمتت میشم فکر کنم به صرفه باشه چنتا بگیرم چون هزینه پست تا اینجا زیاد می افته احتمالا

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 01:01 AM ----------

الان از اون ارمانی زدم منو شدیدابرده تو حس خیلی فاز میده دوستش دارم:40:

f.t.g
03-03-2012, 23:05

بالاخره ما نفهمیدیم معتاد خرید ادکلن هستی شما یا نیستی آقا فرید؟:31:
به وفور اعتیاد دارم اگر نداشتم که الان 30 تا ادکلن تو خونه نداشتم:31:

mhek
03-03-2012, 23:12
محمد حسین عزیز این آشناتون از کجا داره میاد؟ اونجا اوپیوم پرفیوم گیر میاد؟
فرید

فرید جان برات میپرسم خبرش رو میدم بهت...

cyber861
03-03-2012, 23:16

حساس نشید.بخواید بشید که هیچی دیگه مثله قدیم نیست.حتی هوایی که تنفس میکنیم.از بوش خوشتون

نمیاد هدیه بدید.یا مثله من به عنوان پاک کننده شیشه عینک یا موبایل وماوس ولپ تاپ و ...استفاده کنید.:27:

حالا بعضی وقتا به عنوان خوشبو کننده ماشین هم میشه استفاده کرد.:31:

کارایی زیاد داره.اگه از اقوام هم کسی بی ادکلن موند میتونید بهش بدید.اکثرا بو نمیفهمم.به به هم بدی

بهشون میزنن:5:

f.t.g
03-03-2012, 23:22
فرید جان برات میپرسم خبرش رو میدم بهت...
یک دنیا تشکر
اگر تونست بیاره یک شیزینی پیشه من داری
اگر هم گیر نیاورد ممنونت هم هستم که اینقدر تو فکر ما هستی
ببخشید اینقدر مزاحم میشم چون خیلی برام مهمه
jsaleh11
03-03-2012, 23:27

آقا من جای شما بودم می بردم پس می دادم. مگه پولتو از سر راه پیدا کردی که عطرو بندازی دور؟

MOHAMMAD2010
03-03-2012, 23:37
اونی که میگی قدیمیه مثل بابابزرگا اینه ؟
میدونی دیدم تو توضیحات این نوشته رایحه چرم رو هم میده به خاطر همین گفتم بیژن معمولی اگه بیژن بلک هم بوی چرم بده خب همون بلک رو میگیرم !
شما که استفاده کردی بلک هم بوی چرم میده ؟

میشه یه نفر جواب بده ؟

f.t.g
03-03-2012, 23:43
آقا من جای شما بودم می بردم پس می دادم. مگه پولتو از سر راه پیدا کردی که عطرو بندازی دور؟
منم با این گفته موافقم:46:

f.t.g
03-03-2012, 23:54
دوستان کسی این ایسی مایکه مشکی رو دیده؟
کسی دیده که تو محلولش ناخالصی باشه؟
اینو که من تست کردم اینطور بود

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:52 AM ----------

میشه یه نفر جواب بده ؟
بله بلک هم نمونه بارز از چرم هست

cyber861
03-03-2012, 23:57
میشه یه نفر جواب بده ؟

والا به نظرم نه تو بیژن بیژن بویه چرم حس کردم و نه بیژن بلک.شما که میگی تو فارنهایت هم حس نکردی دیگه

من نظری ندارم:31:

MOHAMMAD2010
04-03-2012, 00:02
والا به نظرم نه تو بیژن بیژن بویه چرم حس کردم و نه بیژن بلک.شما که میگی تو فارنهایت هم حس نکردی دیگه
فارنهایت خدایی بو چرم نمیده اینو فقط شما میگی ! ولی بیژنو خیلیا میگن !
-----------------------------------------------------------------------------------
بهترین ادکلن تو رنج 40 تومن مناسب بهار همون بیژنه ؟ گزینه دیگه ای نیست ؟

cyber861
04-03-2012, 00:08

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:52 AM ----------

ابسولو رو میگی؟

cyber861
04-03-2012, 00:16
-----------------------------------------------------------------------------------

داداش من الان جلو دستمه.فارنهایت چیزی که خیلی توش مشهوده انگار پوسته نارنگی رو بکشی رو چرم و بعد

بو کنی.نمیدونم منظورت از چرم چیه؟

فارنهایت معمولی رو میگما؟:13:

f.t.g
04-03-2012, 00:24
تو این رنج قیمت همین بیژن بهترین هست.
البته ویزاری هم عالیه که بعید میدونم بتونی گیر بیاری

---------- Post added at 01:23 AM ---------- Previous post was at 01:18 AM ----------

ابسولو رو میگی؟

نه اینو میگم:

---------- Post added at 01:24 AM ---------- Previous post was at 01:23 AM ----------

داداش من الان جلو دستمه.فارنهایت چیزی که خیلی توش مشهوده انگار پوسته نارنگی رو بکشی رو چرم و بعد

بو کنی.نمیدونم منظورت از چرم چیه؟

فارنهایت معمولی رو میگما؟:13:
فارنهایت هم رایحه چرم داره

moli_ahmad
04-03-2012, 07:45

فرید جان این ایسی میاک مشکی چطور بود به نظرت؟ چند میگفت؟

sAeEd_kHaAn
04-03-2012, 09:36
اگه HALSTON Z14 رو هم بتونی تست کنی شاید خوشت بیاد موندگاریشم زیاده ، 10-12 روز پیش 125 میلشو من 45 قیمت گرفتم

MOHAMMAD2010
04-03-2012, 11:47
اگه HALSTON Z14 رو هم بتونی تست کنی شاید خوشت بیاد موندگاریشم زیاده ، 10-12 روز پیش 125 میلشو من 45 قیمت گرفتم

شما خودت بیژن بلک رو 40 تومن گرفتی ؟ ( میشه بگی از کجا این قیمت خریدی ؟ از کدوم شهر ؟ ) از بوش راضی هستی ؟ موندگاری و پخش بو چطوره ؟ میتونی بوشو توضیح بدی ؟ برای بهار خوبه ؟ ( چون تو توضیحاتش دیدم خنک هم نوشته )

f.t.g
04-03-2012, 15:22
فرید جان این ایسی میاک مشکی چطور بود به نظرت؟ چند میگفت؟
چند پست عقب تر توضیح داده بودم
بوش عالی بود. تقریبا خنک و تلخ و شیرین قاطی. البته زیاد هم خنکه خنک نبود. طوری بود که میشد تو زمستون هم استفاده کرد.
ولی یک چیز رو مطمئنم و اونم اینه که موندگاریش عالی هست. چون دربش رو که بو کردم قدرت بالایی داشت و مشخص بود.
دقیقا مثل درب ادکلن ام7:31::31::31:
------------------------------
فرید

f.t.g
04-03-2012, 15:44
دوستان کسی تا به حال آکوا فارنهایت تست کرده؟

mhek
04-03-2012, 16:11
دوستان عطری به نام پروفایلر در ایران داریم؟؟کسی تا حالا تست کرده؟؟مال چه شرکتی هست؟؟
ممنونم..

f.t.g
04-03-2012, 16:19
دوستان عطری به نام پروفایلر در ایران داریم؟؟کسی تا حالا تست کرده؟؟مال چه شرکتی هست؟؟
ممنونم..
اولین بار هست که چنین اسمی میشنوم

sAeEd_kHaAn
04-03-2012, 16:49
شما خودت بیژن بلک رو 40 تومن گرفتی ؟ ( میشه بگی از کجا این قیمت خریدی ؟ از کدوم شهر ؟ ) از بوش راضی هستی ؟ موندگاری و پخش بو چطوره ؟ میتونی بوشو توضیح بدی ؟ برای بهار خوبه ؟ ( چون تو توضیحاتش دیدم خنک هم نوشته )

والا من فقط قیمت گرفتم اون روز نخریدم تست هم نکردم ولی بیژن من رو یه بار تست گرفتم روی کاغذ حدود 10 رو موند :31: بیژن بلک هم موندگاری تو همین مایه ها داره علی و فرید هم که خودشون دارن بارها رایحشو توضیح دادن برای بهار هم خوبه با توجه به رایحش حالا بازم بچه ها یه توضیح کوچولو بدن از رایحش واسه اقا محمد که امید به زندگیشم ایشالا بره بالا :31: