PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در موردکارکرد وکیفیت روغن موتور موتوسل

re_ir2
25-10-2010, 11:12
سلام دوستان
از دوستان گرامی کسی هست که روغن 10W40 موتوسل را مصرف کرده باشد؟ من یک تندر E2/LP دارم،یکی از دوستانی که روغن موتوسل مصرف
کرده بود و تا الان هم با تندرش 15000 کیلومتر رفته بود و روغن را عوض نکرده بود میگفت پس از ریختن این روغن در ماشین مصرف سوخت ماشین فوق العاده پایین
اومده و موتور ماشینم هم روانتر کار میکنه و ایشان این روغن را به من توصیه کردند.
لطفا دوستان و اساتیدی که روغن موتور موتوسل مصرف کردند یا اطلاع کافی دارند من را راهنمایی کنند؟

kazem795
30-10-2010, 12:57
سلام
من هم l90 دارم واز موتوسل استفاده ميكنم. فوق العاده روغن خوبي هست .
بد نيست بدوني اين روغن در رده بندي روغنها در رده بسيار بالايي قرار داره .
روغنها از رده A تا M رده بندي ميشن البته براي روغن هاي ماشينهاي بنزيني و گازوئيلي فرق ميكنه.
اگه روي قوطي هر روغني نگاه كني ميبيني يكي از اين علائم هست:SA,SB SC....SL,SM كه موتوسل اگه اشتباه نكنم SL هست. البته متوسل خيلي فوايد ديگه بجز كم شدن مصرف داره كه اگه خواستي برات مينويسم.

re_ir2
31-10-2010, 17:54
سلام
من هم l90 دارم واز موتوسل استفاده ميكنم. فوق العاده روغن خوبي هست .
بد نيست بدوني اين روغن در رده بندي روغنها در رده بسيار بالايي قرار داره .
روغنها از رده A تا M رده بندي ميشن البته براي روغن هاي ماشينهاي بنزيني و گازوئيلي فرق ميكنه.
اگه روي قوطي هر روغني نگاه كني ميبيني يكي از اين علائم هست:SA,SB SC....SL,SM كه موتوسل اگه اشتباه نكنم SL هست. البته متوسل خيلي فوايد ديگه بجز كم شدن مصرف داره كه اگه خواستي برات مينويسم.

با سلام دوست گرامی
لطفا اطلاعات جامع تری از روغن موتور موتوسل به من بده؟ من هنوز روغن ماشینم را عوض نکردم.

kazem795
01-11-2010, 09:18
شما در مورد روغن موتوسل اصلا شك نكن اين روغن علاوه بر چيزهايي كه قبلا گفتم چيزهاي ديگهاي هم داره مثلا در لحظه استارت خوردن ماشين خيلي سريه روغن به قسمتهاي مورد نظر ميرسه يا به عبارتي اين روغن به دليل چسبندگي كه داره وقتي موتور خاموش است كاملا به كارتر برنميگرده و ديگه اينكه خاصيت ضد اكسيداسيون و ضد خورندگي قطعات خودرو رو داره همچنين الودگي هاي ناشي از احتراق موتور رو خيلي خوب در خودش جمع ميكنه
برو از اين روغن استفاده كن پشيمون نميشي
البته روغنهاي پروفي كار و توتال هم خيلي خوب هستند انتخاب با خودت

ما92
10-11-2014, 18:58
با سلام دوست گرامی
لطفا اطلاعات جامع تری از روغن موتور موتوسل به من بده؟ من هنوز روغن ماشینم را عوض نکردم.

ایا میشه از روغن10w40smبرای تندر استفاده کرد

ما92
10-11-2014, 19:01
شما در مورد روغن موتوسل اصلا شك نكن اين روغن علاوه بر چيزهايي كه قبلا گفتم چيزهاي ديگهاي هم داره مثلا در لحظه استارت خوردن ماشين خيلي سريه روغن به قسمتهاي مورد نظر ميرسه يا به عبارتي اين روغن به دليل چسبندگي كه داره وقتي موتور خاموش است كاملا به كارتر برنميگرده و ديگه اينكه خاصيت ضد اكسيداسيون و ضد خورندگي قطعات خودرو رو داره همچنين الودگي هاي ناشي از احتراق موتور رو خيلي خوب در خودش جمع ميكنه
برو از اين روغن استفاده كن پشيمون نميشي
البته روغنهاي پروفي كار و توتال هم خيلي خوب هستند انتخاب با خودت

سلام میشه از روغن10w40 sm برای تندر استفاده کرد ممنون