PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

Steps-Rap
24-10-2010, 18:36
مشاوره در همه ی مسائل آکواریوم

سلام دوستان.
کسایی که آکواریوم دارن...من میخواستم یه چند تا گیاه طبیعی بزارم که خوشگل باشن. یه چند تا ماهی ریزم میخوام بندازم توش.
الان آکوایرومم خیلی سرد و بی احساسه...:41:فقط یه سرسوسماری توشه.
به نظرتون چه نع گیاهای که خوشگل باشن بزام توش ؟؟؟ واسه گیاه حتما بایدد شن داشته باشم یا تو سنگ هم میشه کاشت؟؟

ali.moradi
25-10-2010, 16:01
سلام ...آری باید سنگ و شن با هم باشن تا رشد کنه یک مدل گیاه آبی هست مثل کاچ ها زیبا هست خیلی جالب میشه اسمشو نمیدونم تو مشهد تازگی زیاد شده زیاد هم قیمت نداره یک چندتا حلزون بگیر البته مرده شو هم خوبه زیبا میشه ماهی کوچک اگه میگیری با گوشت خوارقاطعی نکن با هم نمیسازن موفق باشی

Steps-Rap
25-10-2010, 20:23
مر30.من فقط سنگ سفید دارم.میهش اون گیاهارو تو یه لیوان پلاستیکی که پر از شن باشه گذاشت بعد با اون بکنم تو سنگا ؟؟؟

s_paliz
26-10-2010, 13:53
در مورد ماهی ریز «گوپی» فوق العادس... هم بچه زا هست و هم زیبا.. در شرایط مناسب کلی بچه تولید میکنه.

tayef
26-10-2010, 14:45
اگه می خوای گیاه طبیعی بندازی توش دیگه نمی تونی ازماهی های گوشت خوار استفاده کنی
ولی من به پیشنهاد می کنم با توجه به آکواریمت چند تا بچه اسکار بخر هم ارزونه هم مقاوم
من الان تو آکواریم که نه بخاری داره نه هوای درست حسابی 2 تا اسکار اندختم الان شد یه نهنگ برای خودشون
واسه زیبایی آکواریم هم از گیاه های مصنوعی استفاده کن الیته داخلش سیم نباشه چو ن زنگ میزنه

Steps-Rap
27-10-2010, 18:38
در مورد ماهی ریز «گوپی» فوق العادس... هم بچه زا هست و هم زیبا.. در شرایط مناسب کلی بچه تولید میکنه.

درسته.کلا چند تا دسته ماهی ریز میخوام بخرم یکیشم همین گوپیه...

اگه می خوای گیاه طبیعی بندازی توش دیگه نمی تونی ازماهی های گوشت خوار استفاده کنی
ولی من به پیشنهاد می کنم با توجه به آکواریمت چند تا بچه اسکار بخر هم ارزونه هم مقاوم
من الان تو آکواریم که نه بخاری داره نه هوای درست حسابی 2 تا اسکار اندختم الان شد یه نهنگ برای خودشون
واسه زیبایی آکواریم هم از گیاه های مصنوعی استفاده کن الیته داخلش سیم نباشه چو ن زنگ میزنه

آخه داداش من دیگه از ماهی هایه گوشت خوار و گیاه مصنوعی خسته شدم. 2 سال آکواریومو دارم .قبلا قشنگ بود ولی کم کم از قشنگیتش کاسته شد.
تاحالا ماهی ریز نداشتم.واسه همین خواستم یه تنوع بدم و ماهی هایه ریز بگیرم و گیاه طبیعی..

بی باک بی بال
27-10-2010, 19:11
اقا من می خواهم اکواریوم بخرم توشماه بریزم با 200 تومان چی پیش نهاد می کنید

Farshadd
28-10-2010, 18:10
اقا من می خواهم اکواریوم بخرم توشماه بریزم با 200 تومان چی پیش نهاد می کنید

بی باک عزیز، در خرید آکواریوم فقط پول تعیین کننده نیست.

فضا، وقت، نوع استفاده، نوع علاقه و ... همگی موثره.

بی باک بی بال
28-10-2010, 18:18
بی باک عزیز، در خرید آکواریوم فقط پول تعیین کننده نیست.

فضا، وقت، نوع استفاده، نوع علاقه و ... همگی موثره.
اخه من هی چی از اکواریوم سر در نمیارم شما یه بگید چی خوب که من بخرم مثلا اندازه اکواریم نوع ماهی مواد داخل اکواریوم

SA3EDLORD
29-10-2010, 23:31
من از اسکار متنفرم:13:
گلفیش و لجن خور فک کنم خوب باشن........
سیچلاید هم بد نیست
از این لاکپشت ها هم جالبه:40:

hamedsaba
30-10-2010, 00:09
سلام دوستان نظرتون راجع به ماهی های اب های شور چیه . ماهی های اقیانوسی. من این ماهی هارو دیدم قیمت هاشون بالا ولی خیلی زیبا بودن مثل دلقک ماهی نظرتون چیه ؟

xeNociDe
31-10-2010, 20:21
قیمت کلی یک آکواریوم آب شور رو میخواستم بدونم قیمتش حدوداً چنده؟(!)

با تشکر از دوستــان

s_paliz
31-10-2010, 20:26
راستی لجن خوار یکی از واجبات آکواریوم هست.

بی باک بی بال
01-11-2010, 15:52
ماهی گل خورک چند هست
چقدر جا برای نگهداریش لازم محیطش چطور باید باش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kamran987456
01-11-2010, 17:10
کسی جایی برای فروش پیرانا شکم قرمز سراغ داره (در تهران )؟ یه 2 سالی هست که منتظرم شهر خودمون بیاره دیگه مجبورم بیام تهران خرید کنم
در ضمن به نظر من اسکار سلطنتی هم یکی از واجبات اکواریوم هست :31:+یه اکواریم که بالای 100 تا بچه گپی داشته باشه و روزی
یکی یا 2 تاش غذای اون اسکاره بشن

Steps-Rap
01-11-2010, 17:42
قیمت کلی یک آکواریوم آب شور رو میخواستم بدونم قیمتش حدوداً چنده؟(!)

با تشکر از دوستــان

فک کنم از حدود 500-600 تومن شروع شه به بالا....

logos
01-11-2010, 20:38
کسی جایی برای فروش پیرانا شکم قرمز سراغ داره (در تهران )؟ یه 2 سالی هست که منتظرم شهر خودمون بیاره دیگه مجبورم بیام تهران خرید کنم
در ضمن به نظر من اسکار سلطنتی هم یکی از واجبات اکواریوم هست :31:+یه اکواریم که بالای 100 تا بچه گپی داشته باشه و روزی

فکر کنم تو پاساژ پلاسکو بتونی پیدا کنی اگه نه پارک شهر هم هست

s_paliz
01-11-2010, 21:19
فکر کنم تو پاساژ پلاسکو بتونی پیدا کنی اگه نه پارک شهر هم هست
آره زیرزمین پلاسکو داره.. اونجا یه زمان مرکز ماهی بود.

akbar_ster2000
01-11-2010, 23:27
دیسکاس بگیر زیباترین ماهی گیاه خواره
ولی نگهداریش واقعا کاره سختیه
گلفیش دیگه دموده شده
آنجل از گل فیش بهتره
در ضمن هرکی می خواد از صفر شروع کنه
بهتره یه آکواریوم 1 متری بگیره و از مولی یا گوپی شروع کنه
تا دستش راه بیافته اگه هم کشته داد مشکلی نیست

Steps-Rap
02-11-2010, 23:04
دیسکاس بگیر زیباترین ماهی گیاه خواره
ولی نگهداریش واقعا کاره سختیه
گلفیش دیگه دموده شده
آنجل از گل فیش بهتره
در ضمن هرکی می خواد از صفر شروع کنه
بهتره یه آکواریوم 1 متری بگیره و از مولی یا گوپی شروع کنه
تا دستش راه بیافته اگه هم کشته داد مشکلی نیست

واقعا نگه داری دیسکس سخته من نتونستم بیشتر از 2 ماه دو تا دیسکس نگه دارم.
بد از دو ماه مردن...

ehsanshamsseir
08-11-2010, 00:17
ببینید من یه ماهی میخوا که وحشی باشه و تا دستم رو به شیشه نزدیک کردم بپره بخواد گاز بگیره پیشنهادتون چیه من هنوز آکواریوم نخریدم ولی در صدد خرید هستم فقط میخوام با چشم باز خرید کنم نظر بدید مسرور و متشکر میشم

Steps-Rap
08-11-2010, 20:13
ببینید من یه ماهی میخوا که وحشی باشه و تا دستم رو به شیشه نزدیک کردم بپره بخواد گاز بگیره پیشنهادتون چیه من هنوز آکواریوم نخریدم ولی در صدد خرید هستم فقط میخوام با چشم باز خرید کنم نظر بدید مسرور و متشکر میشم

اگر دنبال ماهی وحشی هستی من میدونم این ما هی وحشی ان و خودمم داشتمشون:
سرماری - سر سوسماری - ردتیل - پیرانا
البته پیرانا رو نداشتم.
اسکار هم میشه گفت وحشیه...
این ماهی هایی که گفتم اگه بزرگ بشن دیگه جرات نداری دستتو بکنی تو آکواریوم.
پوفر هم ماهی کوچولو ایه ولی با این حال خیلی وحشیه.تقریبا میشه گفت یه هویالای کوچیکه.
ولی اگه دنبال اینی که تو آکواریومت ماهی هایه وحشیو جم کنی اونایی که گفتم واقعا وحشین...

HQheoHQ
11-11-2010, 21:48
ماهي هاي ريز مثل زبرا، گوپي ، مولي، سوواتر يا همون دم شمشيري، اينها گياه خوارند و ميتوني ازشون بچه بگيري با ماهي هاي گوشتخوار نميسازند
گوارامي و آنجل خم ماهي هاي زيبايي هستند

HQheoHQ
29-11-2010, 00:00
يه سوال:
پل هاي آكواريم رو چه جوري ازش جدا كنم
آيا ماده ي شيميايي چيزي هست كه چسب آكواريوم رو از بين ببره(با تيغ كه نتونستم جداشون كنم)

سكسك
30-11-2010, 12:21
سلام دوستان

من خيلي اكواريم دوست داشتم بالاخره هم يكي تو خونم درست كردم البته دوستم كه تو اين كاره درست كرد 1.5*35*70 تقريبا بزرگه توشم كلي سنگ كوه گذاشتم و گياهان مصنوعي خيلي خشكل شده چندتا ماهي گوشتخوار كوچيك هم خريدم كه حالا بزرگتر شده اند توصيه ميكنم كسي علاقه داره درست كنه

HQheoHQ
02-12-2010, 01:40
يه سوال:
پل هاي آكواريم رو چه جوري ازش جدا كنم
آيا ماده ي شيميايي چيزي هست كه چسب آكواريوم رو از بين ببره(با تيغ كه نتونستم جداشون كنم)

يعني كسي نمي دونه؟؟؟!!!!
لطفا اگه ميدونيد راهنماييم كنيد باتشكر.

sepid12ir
05-01-2011, 20:08
سلام دوستــان

قصد خرید آکواریوم دارم ولی کاملا بی اطلاعم از آکواریم ...

کجا باید برای خرید آکواریم اقدام کنم (در تهران) ؟

ممنون میشم هر اطلاعاتی که در مورد خرید آکواریم نیاز هست را در اختیارم قرار بدین :20:

lahij_web
07-01-2011, 16:10
سلام دوستــان

قصد خرید آکواریوم دارم ولی کاملا بی اطلاعم از آکواریم ...

کجا باید برای خرید آکواریم اقدام کنم (در تهران) ؟

ممنون میشم هر اطلاعاتی که در مورد خرید آکواریم نیاز هست را در اختیارم قرار بدین :20:

یه پیشنهاد برات دارم :
به جای اینکه آکواریوم آماده بخری برو شیشه بخر و خودت ( یا شیشه بر ) برات درست کنه . خیلی خیلی ارزونتر و به صرفه تره .
اگر بخوای بخری تهران پاساژ پلاسکو ( کمی بعد از ایستگاه مترو سعدی ) 2 طبقه پایینش اکثرا فروشگاه آکواریوم و ماهی و ... هست .
نرسیده به تجریش ، باغ فردوس هم شعبه ماهیران هست گمونم که قیمت هاش هم مناسب بود آخرین باری که رفتم
اگر هم میخوای حسابی خرج کنی تو نواب یه شیک و حرفه ایش هست که از هر کی بپرسی نشونت میده .
:46:
ولی خودت بساز ! هم تانکت رو هم دکورش رو ! :31:

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

يعني كسي نمي دونه؟؟؟!!!!
لطفا اگه ميدونيد راهنماييم كنيد باتشكر.

راستش چسب های سیلیکون ( آکواریوم ) رو فکر نکنم با ماده خاصی جدا کنن . همون تیغه دیگه . یکم دقیق باشی در میاد اونطوری هم نیست که اصلا در نیاد.

boozzai
14-01-2011, 11:46
سلام!:20:
من یه آکواریوم گرفتم به اندازه 60*35*120 با شیشه های 10mm
یه مقدار اطلاعات اولیه میخوام!
چه ماهی هایی بگیرم؟(گوشتخوار یا گیاه خوار یا هر دو با هم؟)
چه دستگاهایی میخواد؟
اتاق زایمان چیه؟
به طور کلی هیچی نمیدوونم!
مرسی از همه ی دوستان!

AB
14-01-2011, 12:31

شهر خودتون تبریزه.درسته؟

یه آکواریومچی تو زیرزمین پاساژ گلستان هست.فکر کنم سفارش بدی برات بیاره.

majid_sd2009
15-01-2011, 19:34
من تا حالا دو بار آکواریوم راه انداختم. دفعه اول که شروع کردم راهنمایی بودم. یک آکواریوم داشتم از هر ماهی که بگی توش بود. اول هم از همین گپی و دم شمشیری و این چیزا شروع کردم. بعد از یک سال دیگه نمیشد بشماریشون! هر وقت بچه میاوردن سریع جداشون میکردم و میزاشتمشون تو یک آکواریوم کوچیک تا بزرگ بشن. بعد هم همشو بردم دم مغازه فروختم!:31:
دو سه سال پیش هم دوباره راش انداختم ایندفعه شلوغش نکردم. ابش رو هم عید به عید عوض میکردم. خیلی هم براش خرج کردم ولی تابستون نمیدونم امسال بود یا سال پیش:31: دو سه روز خونه نبودیم وقتی اومدم دیدم همشون پخته شدن! :41:دو سه روزی مشهد خیلی گرم شده بود و ما هم نبودیم کولر هم خاموش بوده دمای اب خیلی رفته بود بالا. قبلش هم خونه که بودیم یخ مینداختم توش.فعلا بیخیالش شدم.

یک ماهی هم بود که اوایل خریده بودم و به دلیل اینکه همه ماهی ها رو میخورد دادم به کسی:31:. اون زمان دو تومن خریدمش، الان میگن 30 تومن میخرنش! اسمش رو نمیدونم.ولی خیلی جالب بود هر چی بزرگتر میشد پولک هاش خوشگلتر میشدن

lahij_web
15-01-2011, 22:29
سلام!:20:
من یه آکواریوم گرفتم به اندازه 60*35*120 با شیشه های 10mm
یه مقدار اطلاعات اولیه میخوام!
چه ماهی هایی بگیرم؟(گوشتخوار یا گیاه خوار یا هر دو با هم؟)
چه دستگاهایی میخواد؟
اتاق زایمان چیه؟
به طور کلی هیچی نمیدوونم!
مرسی از همه ی دوستان!

سلام دوس جون :20:
سایزش خوبه ... مبارکه .
حالا باید شروع کنی به تجربه کردن و شنیدن تجربیات بقیه دوستا . تا همه چیز دستت بیاد .
اولین قدم اینه که بدونی گوشتخوار و گیاهخوار رو باید جدا نگه داری . مگر گونه های خاصی که بعد از مدتی خودت ترکیب مناسب رو به دست میاری.
اما قبل از ماهی گرفتن باید یه سری چیزا رو بدونی ...
زیاد حرفه ای و پیچیده ش اگر نکنیم باید بگم بعد از دکور و تنظیمات فیلتر و ... باید آکواریومت سیکل ازت رو بگذرونه ...
سیکلی که باعث میشه آب شرایط ایده آل برای نگهداری ماهی ها رو فراهم کنه .
برای شروع بعد از دکور و بقیه کارا از دوستات که آکورایوم دارن و آبش کهنه س کمی شن یا کمی آب یا کوزه یا ... بگیر و بریز تو آب تانک اصلیت تا زودتر باکتری های مفید رشد و نمو کنن .
برای فیلترت هم نمیدونم از چه مدلی داری استفاده میکنی اما خودم Sump درست کردن برا خودم و رو آکواریومم گذاشتم و داخلش پشم شیشه و کربن اکتیو و رزین و سرامیک و زئولیت هست برای شفاف و زلال شدن و تنظیم سختی آب و ... ( البته برای شما نیاز نیست و فقط کربن اکتیو و پشم شیشه بزاری تو فیلترت کفایت میکنه )
بعد از گذروندن سیکل ازت ( 2 تا ماهی زبرا هم بندازی به زودتر طی شدن این سیکل کمک میکنه ) نوبت به گزینش ماهی ها میرسه .
پیشنهاد اکید میکنم از ماهی های بی دردسر شروع کنی تا برسی به اونایی که چشمتو میگیره و وسوسه ت میکنه برای اینکه ببریشون خونه ! :21:
ترکیب ماهی ها بستگی به علاقه ت داره . راستش خیلی ها اعتقاد دارن گوشتخوار برای شروع خوبه چون سخت جون تر و سازگار تره ولی خب من راحتی نگهداری گیاهخوار ها رو بهتر میدونم برای تازه کار ها . چون قیمتشون چندان بالا نیست و در صورت اشتباهات کوچیک تلفاتش آدمو از ماهی بیزار نمیکنه ! ( جدای عاشقان ماهی ها ! )
برای شروع میتونی این ترکیب رو بگیری : ( با توجه به اینکه اولین بارتونه ماهی نگه میدارین )
ماهی گوپی 7 تا نر دونه ای 500 تا 1000 تومنه
ماهی مولی 2 جفت دونه ای 1000 تومن حدودا
پلاتی 2 جفت 1000 تومن حدودا
آنجل 5 تا نر و ماده قاطی پاتی اگر بزرگ باشن 2000 تومن تا 3000 تومن هر کدوم
کت فیش ( لجن خوار ) 2 تا 1000 تا 1500 تومن
فعلا همین ها کافیه تا بعد خودت تشخیص بدی میتونی به مجموعه چیزی اضافه کنی و یا اصلا گونه ماهی هات رو تغییر بدی .
سر جمع با 15 تومن ماهی میگیری . برای شروع همینقدر هزینه کنی عاقلانه تره .
...
عکس بگیر بذار از دکورتو و فیلترتو و ماهی هاتو و کلا تانکت ما هم لذت ببریم ... :27:

majid_sd2009
یک ماهی هم بود که اوایل خریده بودم و به دلیل اینکه همه ماهی ها رو میخورد دادم به کسی. اون زمان دو تومن خریدمش، الان میگن 30 تومن میخرنش! اسمش رو نمیدونم.ولی خیلی جالب بود هر چی بزرگتر میشد پولک هاش خوشگلتر میشدن
یه عکس ازش بزار کنجکاو شدیم ... :46:

Steps-Rap
15-01-2011, 23:41
اینم یه چند تا عکس از آکواریوم من:
:31:
خیلی زشته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

lahij_web
16-01-2011, 14:06
[QUOTE=Steps-Rap;5774067]اینم یه چند تا عکس از آکواریوم من:
خیلی زشته

آخی ! بوفر دوس دارم ... :20:
:20: کی گفته زشته بابا ! خودت زشتی ! :31::46::10: به این خوشگلی !
میدونی چیه Steps ؟ بهش نمیرسی شاید واسه همین برات یکم یجوریه .
اولا مشکل نورشو باید حل کنی . یکم حس بزار بشین براشون رو 2 تا MDF 2 تا دونه لامپ کم مصرف سفید سوار کن بزار زندگی کنن واسه خودشون !
تازه چندتا نکته کوچول :
ترکیب ماهیها رو مشخص کن. اسکات داری با کوریدوراس ؟ :19: اشکالی نداره ها ولی خب بعد نئون اون وسط چیکار میکنه ؟
سرسوسماری و بوفرت که عشق منن ! دس بهشون نزن !
اما جدای از این حرفا ... گیاهاتو درآر و سعی کن بلند ها رو عقب تانک بزنی ... زیاد جلو و وسط نباشه ...
سنگ و شن کفت رو ( کاش سفید استفاده نمیکردی چون هم آب رو زود کثیف نشون میده و هم بازتاب نور یجورایی ماهی رو اذیت میکنه و از نما میندازه ) یکدست پخش نکن . کمی پستی و بلندی بده کمی تپه درست کن 2 تا مرجان یا اگه نداری 2 تا سنگ نسبتا بزرگ بردار و یه غار اون گوشه موشه ها یا حتی وسط درست کن واسه پناهگاه ، بازی کردن ماهی ها یا استراحتشون .
اون بخاریه افقی گذاشتی اون تو ؟! اگه آره که ببرش نزدیکیای فیلتر بزار یه گوشه . چون آب رو میکشه فیلتر سمت خودش و همه آب یه دما میشه ( البته سایز تانک تو همینجوریش هم یه دما میمونه )
بکگراندش رو هم همین الان ! همین الان برو بکن . مشکی ماهی رو داغون میکنه . خودم انواع تک رنگ ها را امتحان کردم . قرمز و مشکی و ... مشکی رو درآر دلشون پوسید ... بزا چند روز تا وقتی بکگراند مناسب پیدا کنی اصلا خالی بمونه و اونورش معلوم باشه
فیلترت هم به نظرم برا تانکت خیلی قویه ... مدلش چیه ؟
پیشنهاد میکنم لوله ش رو بزاری رو به شیشه . شکل زیبایی درست میشه . یه دایره از حباب ... ! آب رو هم گردبادی میکنه و فضولات راحت تر حرکت میکنن سمت فیلترت ...
حالا فعلا ببینیم اینا رو گوش میدی ! تا برسیم به بقیه مشاورت ها ! :27:

Steps-Rap
17-01-2011, 18:27
البته الان آکواریومم همونیه که توش سرسومارست ...
اونی که اسکات و پوفر و .. داشت دیگه اون نیست..
اسکاتام مردن..همچنین مای هایه دیگم.یا یه سری هاشونم رد کردم رفتن.پوفرمم واسه این که دهن سرسوماریو آسفالت میکرد دادم رفت...
الان فقط 1 سرسوسماری دارم...زحمتم نداره...منم چئن الان مشغول درسم .زیاد وقت ندارم به آکواریوم برسم...
گذاشتم تابستون 2 باره یه حال اساسی بدم بهش...

lahij_web
17-01-2011, 22:48
البته الان آکواریومم همونیه که توش سرسومارست ...
اونی که اسکات و پوفر و .. داشت دیگه اون نیست..
اسکاتام مردن..همچنین مای هایه دیگم.یا یه سری هاشونم رد کردم رفتن.پوفرمم واسه این که دهن سرسوماریو آسفالت میکرد دادم رفت...
الان فقط 1 سرسوسماری دارم...زحمتم نداره...منم چئن الان مشغول درسم .زیاد وقت ندارم به آکواریوم برسم...
گذاشتم تابستون 2 باره یه حال اساسی بدم بهش...

مردن ؟! چطوری مردن ؟ یهو ؟
سرسوسماری استاد پرش و عملیات انتحاریه ها ! من خودم یدونه داشتم رو تانکم پوشیده ی پوشیده بود فقط اندازه یه سوراخ کوچیک اون گوشه جای سیم ها خالی بود که از همون سوراخ خودشو انداخت بیرون که البته زودی جمع و جورش کردم !

boozzai
18-01-2011, 11:47
دوستان ممنون که جواب دادین!
لهیج جان(اسمت چیه!؟:31:) الان آکواریومم تو این حالته:

فعلا تو امتحاناتم!تو هفته ی دیگه میرم وسایل بگیرم!
راستی باید با چی بشورمش؟چسباش برن!بعضی جاهاش چسبیه!
آب تصفیه بریزم یا آب لوله؟(آب اهواز بسیار کثیفه!)
به نظر شما از این فیلتر بیرونیا(اکسترنال)بگیرم یا از اینا که میچسبه به داخل مثل مال استپ جان!؟؟؟؟
از این بخاریای اتاماتیک میخوام بگیرم!
2 تا هم سنگ هوا!
اگه هم چیز جالب دیگه هم هست بگید که واسه زیبایی آکواریوم بگیرم!:20:
استپ جان(اسم شما هم نمیدونم!) شما هم لطفا اسم ماهی هاتون رو که تو عکسه رو بگید و بگید که گیاه خوارن یا گوشتخوار؟مخصوصا اون تپله!:31:گیاهات طبیعیا؟
دوستان به طور کلی گیاه خوار ها خوشگل ترن با گوشتخوارا؟

چه خوب شد تاپیک دوباره جون گرفته!:46:

Steps-Rap
18-01-2011, 19:44
مردن ؟! چطوری مردن ؟ یهو ؟
سرسوسماری استاد پرش و عملیات انتحاریه ها ! من خودم یدونه داشتم رو تانکم پوشیده ی پوشیده بود فقط اندازه یه سوراخ کوچیک اون گوشه جای سیم ها خالی بود که از همون سوراخ خودشو انداخت بیرون که البته زودی جمع و جورش کردم !

تقریبا ...
نمیدونم چی شد یهو یه بیماری پخش شد بین ماهیام که مردن...
یکی از اسکاتام که مرد چند روز بعدش...دو تا سیلور اسکاتامم یه قلمبه ی سفید رو چشماشون درومده بود..هیچ جارو نمیدیدن... 2 ماه غذا نخورد..دقیقا بعدد دوما چشاش خوب شد و میدی همون روزش مردن...
یه اسکاتم مونده بود اونم مرد....

Elmira 021
18-01-2011, 19:52
بچه ها اسم اون ماهی قرمز تپل ها چیه؟:31:

Steps-Rap
18-01-2011, 19:53
استپ جان(اسم شما هم نمیدونم!) شما هم لطفا اسم ماهی هاتون رو که تو عکسه رو بگید و بگید که گیاه خوارن یا گوشتخوار؟مخصوصا اون تپله!:31:گیاهات طبیعیا؟

اسم ماهیایی که تو عکسن اینان : اسکات (اون دو تا قهوه ای ها-گوشت خوار) - سیلور اسکات (نقره ایا-گوشتخوار) - کالر پنگوسی (همون دوتا درازا که آبی و بنفشن-گیاه خوار ) - پوفر(همون تپله :31: که با هیکل کوچیکش واسه خودش غولیه ...گوشتخوار) - تایگر بارب ( همون سه تا کوچولو ها که خط های مشکی دارن و با هم هستن - گیاه خوار) - سرسوسماری (همون نقره ای درازه -گوشتخوار) - دیسکس هم بودش که نمیدونم تو این عکسا که گذاشتم بودن یا نه ...
گیاهامم همشون مصنوعین.... مخوام تابستون که به آکواریوم رسیدم طبیعیش کنم...:20:

lahij_web
19-01-2011, 11:34
دوستان ممنون که جواب دادین!
لهیج جان(اسمت چیه!؟:31:) الان آکواریومم تو این حالته:

فعلا تو امتحاناتم!تو هفته ی دیگه میرم وسایل بگیرم!
راستی باید با چی بشورمش؟چسباش برن!بعضی جاهاش چسبیه!
آب تصفیه بریزم یا آب لوله؟(آب اهواز بسیار کثیفه!)
به نظر شما از این فیلتر بیرونیا(اکسترنال)بگیرم یا از اینا که میچسبه به داخل مثل مال استپ جان!؟؟؟؟
از این بخاریای اتاماتیک میخوام بگیرم!
2 تا هم سنگ هوا!
اگه هم چیز جالب دیگه هم هست بگید که واسه زیبایی آکواریوم بگیرم!:20:
دوستان به طور کلی گیاه خوار ها خوشگل ترن با گوشتخوارا؟

چه خوب شد تاپیک دوباره جون گرفته!:46:

سلام :20:
اسمم ( لاهیج :31: )
با چیز خاصی نیاز به شستشو نداره . همون اب کافیه . مواد شوینده استفاده نکن . چسباشو با یه کم ( خیلی کم ) خاک میتونی بشوری که بره . از سیم ظرفشویی و اسکاچ و ... استفاده نکن که پدر شیشه در میاد !
اوه اوه آب رو بپا ! اگه آب شهری درست حسابی نداری آب تصفیه شده بریز ولی خب بعد باید اب رو حسابی سیکله کنی ( بعد برسیم اونجا میگم چطور )
نه فیلتر فعلا نگیر . بهت میگم یکی خودت بساز :5:
اونجوری مثل Step تو بزاری آب رو متلاتم میکنه ( بستگی داره ، یکی خوشش میاد از تلاتم یکی نه )
شخصا دوست دارم آب به صورت حباب های ریز بیاد تو آب ( البته حباب ها ناشی از برخورد آب به سطح آب به وجود میاد )
بخاری رو هم حتما اتومات بگیر ( بخاری Technic خوبه )
...
درباره ماهی ها هم چند پست قبل رو بخون . کامل بهت توضیح دادم :10:

---------- Post added at 08:04 AM ---------- Previous post was at 08:02 AM ----------

تقریبا ...
نمیدونم چی شد یهو یه بیماری پخش شد بین ماهیام که مردن...
یکی از اسکاتام که مرد چند روز بعدش...دو تا سیلور اسکاتامم یه قلمبه ی سفید رو چشماشون درومده بود..هیچ جارو نمیدیدن... 2 ماه غذا نخورد..دقیقا بعدد دوما چشاش خوب شد و میدی همون روزش مردن...
یه اسکاتم مونده بود اونم مرد....

چشمش عفونی شده بود . اسکات خصوصا خیلی رو شرایط اب حساسه ( البته من از این وضعیت درشون آوردم ! :27:)
چون ماهی آب لب شور هستن نه آب شیرین .
اما اینکه بقیه چطوری مردن باید کمی بیشتر کنجکاو بشی و علایم دیگه رو ببینی . یهو که نمیشه !

lahij_web
19-01-2011, 11:45
بچه ها اسم اون ماهی قرمز تپل ها چیه؟:31:

:5:
تو ماهی های Step که قرمز و توپول ندیدم ! :27:
ولی عموما ماهی قرمز که توپول هم باشه ! میشه انواع پرت ها ( قرمزش ) و ماهی های گلدفیش رو اسم برد

پرت ها که ماهی های آزمایشگاهی هستند و به بی رحمانه ترین و غیر انسانی ترین شیوه باهاشون برخورد میشه . شخصا با اینکه طبع زیاد لطیفی ندارم اصلا پرت نگه نمیدارم و نمیخرم و به کسی هم پیشنهاد نمیرم .

گلد فیش ها هم از همون ماهی قرمز های متمول تر هستند !

boozzai
19-01-2011, 22:47
سلام :20:
اسمم ( لاهیج :31: )
با چیز خاصی نیاز به شستشو نداره . همون اب کافیه . مواد شوینده استفاده نکن . چسباشو با یه کم ( خیلی کم ) خاک میتونی بشوری که بره . از سیم ظرفشویی و اسکاچ و ... استفاده نکن که پدر شیشه در میاد !
اوه اوه آب رو بپا ! اگه آب شهری درست حسابی نداری آب تصفیه شده بریز ولی خب بعد باید اب رو حسابی سیکله کنی ( بعد برسیم اونجا میگم چطور )
نه فیلتر فعلا نگیر . بهت میگم یکی خودت بساز :5:
اونجوری مثل Step تو بزاری آب رو متلاتم میکنه ( بستگی داره ، یکی خوشش میاد از تلاتم یکی نه )
شخصا دوست دارم آب به صورت حباب های ریز بیاد تو آب ( البته حباب ها ناشی از برخورد آب به سطح آب به وجود میاد )
بخاری رو هم حتما اتومات بگیر ( بخاری Technic خوبه )
...
درباره ماهی ها هم چند پست قبل رو بخون . کامل بهت توضیح دادم :10:
سلام!
دیر گفتی!دو روز پیش پرسیدم ها...!:31:
با اسکاچ + مایع ظرفشویی شستم رفت!:blink:
ولی هیچیش نشد!خش نمی افتاد!از این اسکاچ نرما بود!
بعدشم خوی آبکشیش کردم!فکر نکنم مشکلی پیش بیاد!
به نکته خوبی اشاره کردی!:blush:
منم دوس دارم آب کاملا آروم باشه و فقط سنگ هوا ها خیلی آروم کار کنن!
پس به نظرت از همون بیرونیا بگیرم دیگه!از اوناکسترنال ها میگم!خوبن!؟چه قیمتن؟
سامپ چیه دیگه؟(حوصله دردسر ندارما...!:31:)
ماهی تپل هم همون پوفر رو میگه!که منم عاشقش شدم!(ولی قرمز نیس!:31:)

lahij_web
20-01-2011, 00:25
سلام!
دیر گفتی!دو روز پیش پرسیدم ها...!:31:
با اسکاچ + مایع ظرفشویی شستم رفت!:blink:
ولی هیچیش نشد!خش نمی افتاد!از این اسکاچ نرما بود!
بعدشم خوی آبکشیش کردم!فکر نکنم مشکلی پیش بیاد!
به نکته خوبی اشاره کردی!:blush:
منم دوس دارم آب کاملا آروم باشه و فقط سنگ هوا ها خیلی آروم کار کنن!
پس به نظرت از همون بیرونیا بگیرم دیگه!از اوناکسترنال ها میگم!خوبن!؟چه قیمتن؟
سامپ چیه دیگه؟(حوصله دردسر ندارما...!:31:)
ماهی تپل هم همون پوفر رو میگه!که منم عاشقش شدم!(ولی قرمز نیس!:31:)

کیه که از بوفر خوشش نیاد ! حالا بوفر آب شور رو ببینی که کف میکنی رسما !
...
شستی پس ... مبارکه . خب من نگرانیم سر این بود که اسکاچت واقعا اسکاچچچچ باشه هاااااا ! :31: خدا رو شکر که چیزی نشد .
خب حالا که آب آروم میخوای و سنگ هوا بدون ویز ویز کار کنه :
اول اینکه یه پمپ هوای قوی بخر که بتونی از این سنگ های هوای بلند رو ساپورت کنی سرتاسری. اینطوری از اول تا آخر تانکت میذاریش ( عقبه عقب اون ته شیشه به صورت طولی . مثلا نیم متری بگیر ( اگر نداشت 1 بگیر و با چاقو ببر ) تازه بعدا حال داشتی میبینی چقدر راحت با یه شیلنگ خودن میتونی بسازی یدونه سنگ هوای خوشگل !
منظره زیبایی خواهی دید ! یه نوار قطار مانند حباب داره میاد از تمام طول تانکت بیرون !
...

نه فیلتر فعلا نگیر . بهت میگم یکی خودت بساز
دردسر کجا بود بابا ! حالا میبینی چه حالی میده !
در اولین فرصت برو یه پاور هد قوی بگیر تا بهت بگم ... همون فیلتر اینترنال تکنیک رو بگیر . بگو میخوام یه تانک 200 لیتری آب رو ساپورت کنم .
سامپ همونیه که میخوای بسازی ... یه فیلتر اکسترنال دست ساز که هم صدای آب رو برات Simulation کنه ! هم بتونه حباب های ریز برای اکسیژن گیری آب بسازه هم آب رو سبک کنه هم ذرات معلق تو آب رو بگیره هم آبت رو رلال و شفاف کنه هم حالشو ببری که چیزی که خودت ساختی داره برات کار میکنه ! ! !
حالا تو برو بیا بهت بگم ! ( یکم هیجانیش کنیم ! ) :27::10:

Elmira 021
20-01-2011, 00:28
تو ماهی های Step که قرمز و توپول ندیدم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی عموما ماهی قرمز که توپول هم باشه ! میشه انواع پرت ها ( قرمزش ) و ماهی های گلدفیش رو اسم برد

پرت ها که ماهی های آزمایشگاهی هستند و به بی رحمانه ترین و غیر انسانی ترین شیوه باهاشون برخورد میشه . شخصا با اینکه طبع زیاد لطیفی ندارم اصلا پرت نگه نمیدارم و نمیخرم و به کسی هم پیشنهاد نمیرم .

گلد فیش ها هم از همون ماهی قرمز های متمول تر هستند !

اینا که خیلی زشتن. اصلا اینجوری نبودن مثل ماهی قرمز عید فقط تپل و خشگل بودن من یه بار تو اکواریوم دیدم:31:
اکواریوم شما منظورم نیست:31:

boozzai
20-01-2011, 11:06
کیه که از بوفر خوشش نیاد ! حالا بوفر آب شور رو ببینی که کف میکنی رسما !
...
شستی پس ... مبارکه . خب من نگرانیم سر این بود که اسکاچت واقعا اسکاچچچچ باشه هاااااا ! :31: خدا رو شکر که چیزی نشد .
خب حالا که آب آروم میخوای و سنگ هوا بدون ویز ویز کار کنه :
اول اینکه یه پمپ هوای قوی بخر که بتونی از این سنگ های هوای بلند رو ساپورت کنی سرتاسری. اینطوری از اول تا آخر تانکت میذاریش ( عقبه عقب اون ته شیشه به صورت طولی . مثلا نیم متری بگیر ( اگر نداشت 1 بگیر و با چاقو ببر ) تازه بعدا حال داشتی میبینی چقدر راحت با یه شیلنگ خودن میتونی بسازی یدونه سنگ هوای خوشگل !
منظره زیبایی خواهی دید ! یه نوار قطار مانند حباب داره میاد از تمام طول تانکت بیرون !
...

دردسر کجا بود بابا ! حالا میبینی چه حالی میده !
در اولین فرصت برو یه پاور هد قوی بگیر تا بهت بگم ... همون فیلتر اینترنال تکنیک رو بگیر . بگو میخوام یه تانک 200 لیتری آب رو ساپورت کنم .
سامپ همونیه که میخوای بسازی ... یه فیلتر اکسترنال دست ساز که هم صدای آب رو برات Simulation کنه ! هم بتونه حباب های ریز برای اکسیژن گیری آب بسازه هم آب رو سبک کنه هم ذرات معلق تو آب رو بگیره هم آبت رو رلال و شفاف کنه هم حالشو ببری که چیزی که خودت ساختی داره برات کار میکنه ! ! !
حالا تو برو بیا بهت بگم ! ( یکم هیجانیش کنیم ! ) :27::10:
سلام لاهیج جون!
شستم خیلی توپ شده!
واسه کفش هم چوب پنبه رو بریدم!باید برم واسش یه پرچسب خوشگل بگیرم!

سنگ کفش رو چه رنگ بگیرم که خوشگل باشه!(دو طرف نمائه ها!) تیره یا روشن؟
راستی خط زیری آکواریوم رو برچسب نمیزنن!؟( جای نمای سنگها!)
نمیشه از سنگ هوای 1 متری استفاده کنم؟!؟(دیگه نبرمش!)ها!؟
در مورد پمپ هوا هم بگو!چه جوریه!؟یه دونه واسه 1 متری کافیه!؟
در مورد ساخت سامپ توضیح بده دیگه..!:31:
باید کف آکواریوم سوراخ بشه!؟نه؟
پاور هد چیه!؟

lahij_web
20-01-2011, 15:25
اینا که خیلی زشتن. اصلا اینجوری نبودن مثل ماهی قرمز عید فقط تپل و خشگل بودن من یه بار تو اکواریوم دیدم:31:
اکواریوم شما منظورم نیست:31:

من که عمرا از اینا نگه دارم ! ( گلدفیش و پرت ! ) :5:
دیگه شرمنده ! قرمز تر و توپولتر از اینا دیگه حضور ذهن نداشتم ... !×!
....

lahij_web
20-01-2011, 15:41
سلام لاهیج جون!
شستم خیلی توپ شده!
واسه کفش هم چوب پنبه رو بریدم!باید برم واسش یه پرچسب خوشگل بگیرم!

چوووووب پنبه !؟!؟!؟ واسه چی اونوقت دادا ؟! :13:

سنگ کفش رو چه رنگ بگیرم که خوشگل باشه!(دو طرف نمائه ها!) تیره یا روشن؟
راستش شن و ماسه کف فقط تزئینی نیست و باید سلامت ماهی ها و میزان سختی آب و ... رو هم در نظر بگیری .
همین شن و ماسه معمولی ( مشکی ) بگیر و زیاد دنبال سنگ های رنگی سر خ و سفید و آبی ! و سنگ و شن های سفید و ... نرو .
تو کف رو قشنگ شن و ماسه معمولی بزار و خوشگل پخشش کن ( مثل تپه و ... حالا تپه رو هم میگم چطور درست کنی .) بعد از مرجان و یا سنگ های بزرگ برا صخره و غار و ... استفاده کن .
( ساختن تپه : راستش هرچقدر هم شن و ماسه رو کپه کنی یه طرف و مثل تپه بسازی به خاطر تلاطم آب و حرکت ماهی ها و جابجاشدنش از بین میره یه روزه و دیگه تپه نداری . واسه همین یه کاری میتونی بکنی ... من یه قطعه لوله پولیکا رو برداشتم و از وسط بریدم و روش قشنگ چسب آکواریوم زدم و شن ها رو کامل روش پخش کردم که بچسبن بهش و دیگه لوله پولیکا معلوم نباشه . چسب آکواریوم که 3 تومنه نهایتا . شن هم که داری . خشک که شد میتونی بزاری و دورش رو با همون شن و سنگ و .. استتار کنی و یه تپه داشته باشی . زیرش رو هم که خالی کنی میشه یه غار و پناهگاه و محل استراحت خوب واسه ماهی ها .

راستی خط زیری آکواریوم رو برچسب نمیزنن!؟( جای نمای سنگها!)
دور تا دور آکواریوم رو هم میتونی یه نوار بگیری و با توجه به بگکراندت یا حتی بدون توجه به اون بزنی . معمولا تیره تر قشنگ تر . مثلا سورمه ای یا ... ( طرح دار نزن که جلفه جلف میکنه تانکتو ! )

نمیشه از سنگ هوای 1 متری استفاده کنم؟!؟(دیگه نبرمش!)ها!؟
در مورد پمپ هوا هم بگو!چه جوریه!؟یه دونه واسه 1 متری کافیه!؟

آخه پسر مگه سنگ هوای 1 متری جا میشه تو تانک 90 سانتیت ؟! :19:
آره یدونه قوی بگیر فقط 2 لول هم باشه و تک لول نگیر . فکر نکنم گرون در بیاد . مدل نمیگم بهت چون بازار اینجا شاید فرق کنه . فقط قشنگ تست کن با شیلنگ بلند .

در مورد ساخت سامپ توضیح بده دیگه..!:31:
باید کف آکواریوم سوراخ بشه!؟نه؟
پاور هد چیه ؟
پاور هد همون چیزیه که باید بگیری تا واسه ساخت فیلتر اکسترنال و سامپ بهت بگم !
یه فیلتر تکنیک که بگیری همراه 2 تا مخزن اسفنجیش که داره یه کله داره !!!! که اون کله هه آب رو میکشه و میده از طرف دیگهش بیرون . البته پاورهد جداگونه هم دارن که قویتره . ولی ما همین معمولیاش بسمونه واسه این سایز . چون آب رو با شدت زیادی میپرونه و بعد اذیت میشی .
با توجه به سایز تانکت بزار برم مال خودمو متر کنم و اندازه دقیق بدم که بری بدی شیشه بری ( یا خودت بسازی )
بعد درباره مواد توش میگم بهت .
بدو ! بدو برو بگیر !

boozzai
20-01-2011, 18:53
چوووووب پنبه !؟!؟!؟ واسه چی اونوقت دادا ؟! :13:

راستش شن و ماسه کف فقط تزئینی نیست و باید سلامت ماهی ها و میزان سختی آب و ... رو هم در نظر بگیری .
همین شن و ماسه معمولی ( مشکی ) بگیر و زیاد دنبال سنگ های رنگی سر خ و سفید و آبی ! و سنگ و شن های سفید و ... نرو .
تو کف رو قشنگ شن و ماسه معمولی بزار و خوشگل پخشش کن ( مثل تپه و ... حالا تپه رو هم میگم چطور درست کنی .) بعد از مرجان و یا سنگ های بزرگ برا صخره و غار و ... استفاده کن .
( ساختن تپه : راستش هرچقدر هم شن و ماسه رو کپه کنی یه طرف و مثل تپه بسازی به خاطر تلاطم آب و حرکت ماهی ها و جابجاشدنش از بین میره یه روزه و دیگه تپه نداری . واسه همین یه کاری میتونی بکنی ... من یه قطعه لوله پولیکا رو برداشتم و از وسط بریدم و روش قشنگ چسب آکواریوم زدم و شن ها رو کامل روش پخش کردم که بچسبن بهش و دیگه لوله پولیکا معلوم نباشه . چسب آکواریوم که 3 تومنه نهایتا . شن هم که داری . خشک که شد میتونی بزاری و دورش رو با همون شن و سنگ و .. استتار کنی و یه تپه داشته باشی . زیرش رو هم که خالی کنی میشه یه غار و پناهگاه و محل استراحت خوب واسه ماهی ها .

دور تا دور آکواریوم رو هم میتونی یه نوار بگیری و با توجه به بگکراندت یا حتی بدون توجه به اون بزنی . معمولا تیره تر قشنگ تر . مثلا سورمه ای یا ... ( طرح دار نزن که جلفه جلف میکنه تانکتو ! )

آخه پسر مگه سنگ هوای 1 متری جا میشه تو تانک 90 سانتیت ؟! :19:
آره یدونه قوی بگیر فقط 2 لول هم باشه و تک لول نگیر . فکر نکنم گرون در بیاد . مدل نمیگم بهت چون بازار اینجا شاید فرق کنه . فقط قشنگ تست کن با شیلنگ بلند .

پاور هد همون چیزیه که باید بگیری تا واسه ساخت فیلتر اکسترنال و سامپ بهت بگم !
یه فیلتر تکنیک که بگیری همراه 2 تا مخزن اسفنجیش که داره یه کله داره !!!! که اون کله هه آب رو میکشه و میده از طرف دیگهش بیرون . البته پاورهد جداگونه هم دارن که قویتره . ولی ما همین معمولیاش بسمونه واسه این سایز . چون آب رو با شدت زیادی میپرونه و بعد اذیت میشی .
با توجه به سایز تانکت بزار برم مال خودمو متر کنم و اندازه دقیق بدم که بری بدی شیشه بری ( یا خودت بسازی )
بعد درباره مواد توش میگم بهت .
بدو ! بدو برو بگیر !
سلام دادا!
والا من هر جا که دیدم چوب پنبه زیرش گذاشته بودن!
آخه روی اپن میخوام بزارم و واسه همین میگن کفش ترک میخوره!
والا دیگه زورکی دارم میزارم!میدوونم که نزارم هم هیچیش نمیشه!
مشکلی نیست،با برچسب میپوشونمش!
در مورد شن هم میخوام تیره بگیرم و تو مایه های شن و ماسه ی خودمون!
در رابطه با سنگ هوا:
داشتیم دادا..!!؟!؟آکواریومم 120 هست،نه 90!:19:
همون یه متری میگیرم!دو لول هم میگیرم!
بابا انصافا حوصله ی اینو ندارم!جاش هم ندارم!

میرم بازار،بهترین آکواریومی اهواز رفیق دوستمه!دوستم هم خیلی حرفه ایه!
اگه از این فیلتر بیرونیا مارک و جنس خوبی داشت و قیمتشون مناسب بود،یکی میگیرمو خودم رو راحت میکنم!:31:

میگن واسه ی 200 لیتری به بالا و همین حدودا اکسترنال جواب میده!
میگن سامپ واسه آکواریومای خیلی بزرگه که دردسر داره!
نمیدونم والا..!با خداست!

lahij_web
21-01-2011, 01:59
سلام دادا!
والا من هر جا که دیدم چوب پنبه زیرش گذاشته بودن!
آخه روی اپن میخوام بزارم و واسه همین میگن کفش ترک میخوره!
والا دیگه زورکی دارم میزارم!میدوونم که نزارم هم هیچیش نمیشه!
مشکلی نیست،با برچسب میپوشونمش!
در مورد شن هم میخوام تیره بگیرم و تو مایه های شن و ماسه ی خودمون!
در رابطه با سنگ هوا:
داشتیم دادا..!!؟!؟آکواریومم 120 هست،نه 90!:19:
همون یه متری میگیرم!دو لول هم میگیرم!
بابا انصافا حوصله ی اینو ندارم!جاش هم ندارم!

میرم بازار،بهترین آکواریومی اهواز رفیق دوستمه!دوستم هم خیلی حرفه ایه!
اگه از این فیلتر بیرونیا مارک و جنس خوبی داشت و قیمتشون مناسب بود،یکی میگیرمو خودم رو راحت میکنم!:31:

میگن واسه ی 200 لیتری به بالا و همین حدودا اکسترنال جواب میده!
میگن سامپ واسه آکواریومای خیلی بزرگه که دردسر داره!
نمیدونم والا..!با خداست!

اووووو ! این دیگه چیه ! نه بابا نمیخواد از اینا بگیری یا بسازی !!! :27: چه خبره ! ؟
اونی که مد نظر منه یه سامپ شیشه ای طبقه طبقه شده ست با مواد داخلش که همش 20 سانت طولشه و 4 تا کشو هم توش داره برا گذشتن آب از زیر و روش ... میمونه بالای تانکت روی بست ها .
...
منظورت از پوب پنبه فیبر نیست احیانا ؟! :13: گفتی روی اپن یهو گرفتم ... خوب برو فیبر بگیر بزار زیرش خیال خودتو راحت کن دیگه .
...
آها ! فک کردم 90 ! خب سنگ هوا 1 متری بگیر و پمپ 2 لول قوی .
...
آقا من مرده شما زنده ! این از من به تو نصیحت ! فیلتر اکسترنال آماده نگیر ! داداشتم باشه سرت کلاه میره . تقصیری هم ندارن چینی و تقلبی میدن . JBL داشت فقط بگیر ( اونم اصل و تقلبش با خداست ) بقیه رو بی خیال شو که اسیرت میکنه .
یه قانون دیگه هم هست که تجربه بیش از 10 سال ماهی و آکواریوم خودم و تجربیات دوستانم میگه که فروشنده ( بخصوص تو این حرفه ) هر چی گفت شما فقط بگو خب و کار خودتو بکن !

سامپ واسه تانک 10 سانتی هم میشه گذاشت و ارتباطی به سایز نداره ...

boozzai
21-01-2011, 13:26
اووووو ! این دیگه چیه ! نه بابا نمیخواد از اینا بگیری یا بسازی !!! :27: چه خبره ! ؟
اونی که مد نظر منه یه سامپ شیشه ای طبقه طبقه شده ست با مواد داخلش که همش 20 سانت طولشه و 4 تا کشو هم توش داره برا گذشتن آب از زیر و روش ... میمونه بالای تانکت روی بست ها .
...
منظورت از پوب پنبه فیبر نیست احیانا ؟! :13: گفتی روی اپن یهو گرفتم ... خوب برو فیبر بگیر بزار زیرش خیال خودتو راحت کن دیگه .
...
آها ! فک کردم 90 ! خب سنگ هوا 1 متری بگیر و پمپ 2 لول قوی .
...
آقا من مرده شما زنده ! این از من به تو نصیحت ! فیلتر اکسترنال آماده نگیر ! داداشتم باشه سرت کلاه میره . تقصیری هم ندارن چینی و تقلبی میدن . JBL داشت فقط بگیر ( اونم اصل و تقلبش با خداست ) بقیه رو بی خیال شو که اسیرت میکنه .
یه قانون دیگه هم هست که تجربه بیش از 10 سال ماهی و آکواریوم خودم و تجربیات دوستانم میگه که فروشنده ( بخصوص تو این حرفه ) هر چی گفت شما فقط بگو خب و کار خودتو بکن !

سامپ واسه تانک 10 سانتی هم میشه گذاشت و ارتباطی به سایز نداره ...
سلام!
اره دیگه،منظورم همون فیبره دیگه!:31:
این حرفت درسته!
تو چرا یه عکس نمیزاری!:27:
از آکواریومت و مخصوصا اون سامپت یه عکس بزار تا بفهمم قضیه چیه!
مارک ایهام(درست گفتم!؟:31:) هم میکن خوبه!آلمانیه!
عکس بزار لطفا!
از اتصالاتش + خود شیشه ی سامپ + آکواریوم و ماهیات!:31:
منتظرم...!:46:

armin_software
22-01-2011, 14:16
سلام دوستان
من یک اسکار سفید دارم خیلی می ترسه همش گوشه هست از اول همینجور بود
من یک کوسه شکاری با گربه و یک اسکار سیاه دارم
چرا اینجوریه؟

lahij_web
22-01-2011, 15:30
سلام دوستان
من یک اسکار سفید دارم خیلی می ترسه همش گوشه هست از اول همینجور بود
من یک کوسه شکاری با گربه و یک اسکار سیاه دارم
چرا اینجوریه؟

سلام
سایزش کوچیکتر از بقیه ست ؟
سایز تانکت چقدره ؟
گربه ؟!؟! :31: همون کت فیش دیگه ! ؟ ( بابا خارجییییی ! ) :31:
اسکارها ماهی های قلمرو طلب و در عین حال خیلی باهوشن . اگر کمی شرایط بر وقف مرادشون نباشه گوشه ازلت میشینن !
درست میشه ... یکم باید تناسب ماهی هات رو به راه کنی ... پنگوسی با اسکار یکم یجوریه . پنگوسی حرکاتش دیوانه وار و تند تنده ! ( به خاطر عدم بینای ) ولی در عوض اسکار محیط آرام رو دوست داره .
حالا باز ببین چند روز اینطور میمونه .

....

boozzai
تو چرا یه عکس نمیزاری!
از آکواریومت و مخصوصا اون سامپت یه عکس بزار تا بفهمم قضیه چیه!
مارک ایهام(درست گفتم!؟) هم میکن خوبه!آلمانیه!
عکس بزار لطفا!
از اتصالاتش + خود شیشه ی سامپ + آکواریوم و ماهیات!
منتظرم...!
آره درسته . ولی بازم تاکید میکنم برادران چینی ایهام و تشبیه و ... رو استاد کردن ! :27:
اون هایی که میبینی اونطور پیچیده و بزرگ درست کردن درسته کاربرد بالایی داره ولی خب نیازمند یه جای بزرگ همینطور یه سایز تانک بزرگتر هست . من که با همین که دارم راضی راضیم .
چیز خاصی و پیچیده ای نیست ... این از سامپی که برای تانک بزرگه استفاده می کنم :
مواد داخلش هم :
پشم شیشه ورقی + زئولیت ( یا رزین ) + کربن اکتیو + پارچه توری!
با سیفون مرتب آب به مقدار 5 تا 10 درصد از آب اونم هفته ای یک بار آب زلال و شفاف و بی بو و ... تضمین میشه .
نتیجه ش تو شادابی ماهی ها و آب و ... رو میشه به راحتی حس کرد .
چشم ... ! اینم بخشی از اکیپ دوستان حاضر در تانک ! که تازه منتقل شدن به تانک اصلی :

فرانتوزای کوچیک من :

لوچ ( دلقک ) های دوست داشتنی :

پراکسیموس با رنگ بندی فوق العاده ش:

پولیپتروس ( پسر عموی پولی خاکستری ) ! :

پسر عمو پولیپتروس ! :

... ( بقیه رو هم بعدا میذارم با دوستای دیگه هم آشنا بشی ! )

boozzai
22-01-2011, 16:52
سلام!
دمت گرم!
با عکسات حال کردم ولی کاشکی یه عکس از نمای دور هم میگرفتی تا دکوراسیونت رو ببینم!
یه مقدار نا امید شدم!:sad:
این ماهی های خوشگلت رو فکر نکنم بتونم اینجا پیدا کنم!قیمتاشون بالاس!؟
اون پولیتروسه چرا دهنش این طوریه!؟گوشت براش انداختی؟!؟!
راستس اینا همشون گوشتخوارن!؟
با پراکسیموسه خیلی خیلی حال کردم!(یه غم خاصی تو چهرشه...!انگاری میخواد گریه کنه!:31:)
لطفا بازم عکس بزار،از سامپت هم از نمای دور عکس بزار!
من هم صبح بعد امتحانم نشستم پل های آکواریوم رو زدم!

من شاید فردا یا پس فردا برم واسه وسایل!
باید یه فکری واسه سقف هم بکنم!طرحی نداری!؟

Steps-Rap
22-01-2011, 18:04
این دمو دستگاه های گندده چیه ؟؟ مگه آکواریوم آب شوره ؟؟ :31:
حالا لهیج جان این همون سامپه که میگی ؟ برای آکواریوم چه فایده هایی داره؟چی کار میکنه؟

armin_software
23-01-2011, 12:08
سلام
سایزش کوچیکتر از بقیه ست ؟
سایز تانکت چقدره ؟
گربه ؟!؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همون کت فیش دیگه ! ؟ ( بابا خارجییییی ! ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اسکارها ماهی های قلمرو طلب و در عین حال خیلی باهوشن . اگر کمی شرایط بر وقف مرادشون نباشه گوشه ازلت میشینن !
درست میشه ... یکم باید تناسب ماهی هات رو به راه کنی ... پنگوسی با اسکار یکم یجوریه . پنگوسی حرکاتش دیوانه وار و تند تنده ! ( به خاطر عدم بینای ) ولی در عوض اسکار محیط آرام رو دوست داره .
حالا باز ببین چند روز اینطور میمونه .
اکسار سایه و سفید هر دو با هم به تانک اوردم هم اندازه بودن
کوسه هم هم اندازه بود
اصلا اسکار سفیده انگار افسردست!
ولی خدا رو شکر غذا می خوره
حالا یعنی به خاطر چیه؟

lahij_web
23-01-2011, 15:56
سلام!
دمت گرم!
با عکسات حال کردم ولی کاشکی یه عکس از نمای دور هم میگرفتی تا دکوراسیونت رو ببینم!
یه مقدار نا امید شدم!:sad:
این ماهی های خوشگلت رو فکر نکنم بتونم اینجا پیدا کنم!قیمتاشون بالاس!؟
اون پولیتروسه چرا دهنش این طوریه!؟گوشت براش انداختی؟!؟!
راستس اینا همشون گوشتخوارن!؟
با پراکسیموسه خیلی خیلی حال کردم!(یه غم خاصی تو چهرشه...!انگاری میخواد گریه کنه!:31:)
لطفا بازم عکس بزار،از سامپت هم از نمای دور عکس بزار!
من هم صبح بعد امتحانم نشستم پل های آکواریوم رو زدم!

من شاید فردا یا پس فردا برم واسه وسایل!
باید یه فکری واسه سقف هم بکنم!طرحی نداری!؟

سلام !
چشم نمای دور هم میگیرم. دکورهای خلوت و ساده رو میپسندم واسه همین عکس نمای دور نگرفتم . طرح خاصی نبود . بیشتر دوس دارم ماهی آزاد شنا کنه و بازی کنه بین حفره ها و دنبال هم کنن تا قایم شه .
نا امید چرا ؟!؟! اتفاقا من اگه جای تو بودم و تانک خالی جلوم بود کلی ذوق و شوق داشتم واسه چیدنش و پر کردنش !
ماهی های من به چشات خوشگلن داداش ... اگه منظورت انتخابشونه که خودم کمکت میکنم اگرم خریدنشون که راحت میتونی گیر بیاری یکم صبر و یکم گزیده بینی ! همشون گوشتخوارن . آره بر پولی گوشت انداختم خون آشامه !
پراکسیموسه هم کپ خودمه دیگه ! :27:
بزا پل قشنگ خشک شه .

---------- Post added at 12:25 PM ---------- Previous post was at 12:23 PM ----------

این دمو دستگاه های گندده چیه ؟؟ مگه آکواریوم آب شوره ؟؟ :31:
حالا لهیج جان این همون سامپه که میگی ؟ برای آکواریوم چه فایده هایی داره؟چی کار میکنه؟

این دستگاه آب تانک رو تصفیه میکنه و با موادی که داخلش داره زمینه های رشد باکتری های مختلف رو فراهم میکنه .
موادی مثل زئولیت مثل کربن اکتیو ، رزین ، سرامیک و ...
ضمنا ذرات معلق تو آب رو هم میگیره که آب شفاف و بی بو و ... میشه
و کلی مزیت دیگه ...

---------- Post added at 12:26 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

اکسار سایه و سفید هر دو با هم به تانک اوردم هم اندازه بودن
کوسه هم هم اندازه بود
اصلا اسکار سفیده انگار افسردست!
ولی خدا رو شکر غذا می خوره
حالا یعنی به خاطر چیه؟

افسرده نیس بابا . به خاطر اون اسکار مشکیه که همه چیزو دستش گرفته ست . به دکورتم نگاه کن ببین چه مدلیه . شلوغه خلوته ... ؟
یکم سعی کن غذای مقوی بهش بدی بزار حال بیاد .
شایدم مریض باشه . یه عکس ازش ...

armin_software
23-01-2011, 16:28
افسرده نیس بابا . به خاطر اون اسکار مشکیه که همه چیزو دستش گرفته ست . به دکورتم نگاه کن ببین چه مدلیه . شلوغه خلوته ... ؟
یکم سعی کن غذای مقوی بهش بدی بزار حال بیاد .
شایدم مریض باشه . یه عکس ازش ...
دکور شلوغه
سفید ها معمولا ماده هستن؟

lahij_web
23-01-2011, 21:08
دکور شلوغه
سفید ها معمولا ماده هستن؟

نه آرمین جان ربطی به گونه ش نداره . ( اسکار : مسی . آلبینو . تایگر و باله بلند و مدلی معروف به سلطنتی داریم )
تعیین جنسیتشم تا خیلی جوونن راحت امکان پذیر نیست ولی کم کم از روی قوز روی هدشون و لوله های مخرجیشون میشه تشخیص داد .
یه عکس ازش + علائم ماهیتو تو یک روز ( تحت نظر داشته باش ) بذار ببینیم چشه .

boozzai
23-01-2011, 21:16
سلام !
چشم نمای دور هم میگیرم. دکورهای خلوت و ساده رو میپسندم واسه همین عکس نمای دور نگرفتم . طرح خاصی نبود . بیشتر دوس دارم ماهی آزاد شنا کنه و بازی کنه بین حفره ها و دنبال هم کنن تا قایم شه .
نا امید چرا ؟!؟! اتفاقا من اگه جای تو بودم و تانک خالی جلوم بود کلی ذوق و شوق داشتم واسه چیدنش و پر کردنش !
ماهی های من به چشات خوشگلن داداش ... اگه منظورت انتخابشونه که خودم کمکت میکنم اگرم خریدنشون که راحت میتونی گیر بیاری یکم صبر و یکم گزیده بینی ! همشون گوشتخوارن . آره بر پولی گوشت انداختم خون آشامه !
پراکسیموسه هم کپ خودمه دیگه ! :27:
بزا پل قشنگ خشک شه .
سلام!
آره حتما عکس بزار!:31:
منم دکور خلوت رو دوس دارم!به نظر من باید آکواریوم بسیار خلوت باشه و ماهی های زیاد و خاص!
منم خیلی ذوق داششششتم...!
امروز رفتم بودم بیرون واسه خرید!
تقریبا همه ی آکواریومی های اهواز رو گشتم!
پیش اون رفیق رفیقم هم که رفتم دیدم جمع کرده و گفتن که واسه همیشه رفته دوبی....:eh:
فیلتر اکسترنال هیچی پیدا نکردم!
یه مغازه گفت واست میارم،مارک هایلا 70 تومان!!!!!!!!!!ایهام 100 تومان!!!!!!!و....
یه جا هم دو مدل 15 و 20 تومانی داشت که معلوم بود زیاد خوب نیستن!
واسه همینه که الان کاملا واسه سامپ آماده ام!
البته با توصیفی که تو گفتی بهتر از اکسترنالان!
لطفا بیشتر از طریقه ی ساختش بگو!
مدل های زیادی هست واسه ساخت!این مدل تو خوبه!؟
عکس از دور هم ازش بزار!
منتظرم...!
پل ها هم خوب چسبیدن!
راستی،اگه میشه آی دیت رو واسم PM کن!مال تو پروفایلت ادد نمیشد..!

lahij_web
24-01-2011, 07:45
سلام!
پل ها هم خوب چسبیدن!
[COLOR=Silver[/COLOR]
مبارکه !
خب من که گفتم نرو دنبال این چیزا ! هم گرون هم بیکیفیت ! دیگه چی میخوای از نخریدنشون ! ؟
خوبش هست ولی خیلی کم پیش میاد .
...
چشم . حتما

boozzai
24-01-2011, 21:24
سلام!

این طرح سقف آکواریوممه!
2 تاشون یکی هستن!
به نظرتون چه طوره!؟
بدون شیب چطوره؟

lahij_web
24-01-2011, 23:00
سلام!

این طرح سقف آکواریوممه!
2 تاشون یکی هستن!
به نظرتون چه طوره!؟
بدون شیب چطوره؟

! مال منم یه جورایی شبیه مال خودته ... ( تله پاتی ! )
لینک اصلی :

بدون شیب هم یجور زیبایی داره . خودم دوست ندارم زیاد رو تانکم سقف مقف داشته باشه ! الانم که دیدی ، خالیه روش .
اگر مسطح بگیری میتونی روش یه تنگ کوچیک و فایتر بزاری اگر شیب دار درست کنی میتونی خودت طرح بزنی و پرینت کنی و خوشگلش کنی ...
فکراتو بکن.

boozzai
24-01-2011, 23:46
! مال منم یه جورایی شبیه مال خودته ... ( تله پاتی ! )
لینک اصلی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبدون شیب هم یجور زیبایی داره . خودم دوست ندارم زیاد رو تانکم سقف مقف داشته باشه ! الانم که دیدی ، خالیه روش .
اگر مسطح بگیری میتونی روش یه تنگ کوچیک و فایتر بزاری اگر شیب دار درست کنی میتونی خودت طرح بزنی و پرینت کنی و خوشگلش کنی ...
فکراتو بکن.
آره خوشگله!
این طرح تو رو دوستم پیاده کرده!میرم عکس میگیرم واست میزارم!
حالا طرح ها زیاده!
مهم اینه که مهتابی یا لامپ رو چه طور توش بزاریم!؟؟؟
لامپ ها رو میتونیم که روی یه تخته بزاریم و اون تخته رو بزنیم توش!

armin_software
25-01-2011, 15:12
سلام
دوستان من غذای هایی که می رن زیر آب رو زیاد ریختم
حالا دور اون دونه های غذا مثل پنبه شده
و رو شیشه ی آکواریوم کرم هایی سفید و خیلی ریز زده
چیکار باید بکنم؟

lahij_web
26-01-2011, 00:30
سلام
دوستان من غذای هایی که می رن زیر آب رو زیاد ریختم
حالا دور اون دونه های غذا مثل پنبه شده
و رو شیشه ی آکواریوم کرم هایی سفید و خیلی ریز زده
چیکار باید بکنم؟
سلام دوس جون !
اوه اوه اوه ! :19: کپک زد غذا پسر ! :5:
باکتری های بزرگوار تشریف آوردن و اون کرم های سفید هم به خاطر کیفیت بد آبت و غذای مونده توی آب چشم به روی دنیا باز کردند !
... ماهی چی داری ؟ همیشه یادت باشه بیشتر از غذایی که تو 1 دقیقه توسط ماهیات خورده میشه نریزی .
کت فیش ( لجن خوار ) نداری ؟
اون کرم ها خطرناک نیستن و میتونن خوراک نوعی از ماهی ها باشن . حالا بگو چی داری ؟ آبت چه شکلیه چه رنگیه ؟ ( آب آکواریومتو میگما ! :19::31: )
فیلتر چی داری ؟

armin_software
26-01-2011, 01:30
سلام دوس جون !
اوه اوه اوه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کپک زد غذا پسر ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باکتری های بزرگوار تشریف آوردن و اون کرم های سفید هم به خاطر کیفیت بد آبت و غذای مونده توی آب چشم به روی دنیا باز کردند !
... ماهی چی داری ؟ همیشه یادت باشه بیشتر از غذایی که تو 1 دقیقه توسط ماهیات خورده میشه نریزی .
کت فیش ( لجن خوار ) نداری ؟
اون کرم ها خطرناک نیستن و میتونن خوراک نوعی از ماهی ها باشن . حالا بگو چی داری ؟ آبت چه شکلیه چه رنگیه ؟ ( آب آکواریومتو میگما ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
:دی
فیلتر دارم
لجن خوارم دارم
امشب آب رو نصفه عوض کردم
ببینم چی میشه
با از این چیز آهن ربایی شیشه رو تمیز کردم :دی

miljn69
28-01-2011, 19:45
ممنون از راهنمایی ها و نظراتون...واقعا استفاده کردیم.
منم میخوام یه آکواریوم را بندازم.

armin_software
29-01-2011, 03:01

آکواریوم خیلی چیز خوبیه
اکثر افراد میگن دردسر داره به نظر من اصلا این طور نیست
رعایت بکنی اصلا سختی نداره
آره مثلا غذا زیاد بریزی هم خرجت می ره بالا هم کثیف میشه تانکت این میشه دردسر

lahij_web
29-01-2011, 15:46

سلام . عضویتت رو تبریک میگم :46:
صفحات تاپیک رو قشنگ بخون . هر جا هم نیاز دیدی بپرسی، مطرح کن بچه های اینجا تو همه چیز تجاربشون رو با هم شریکن :20:
...
در تایید حرف های داداشم Armin جان باید بگم داشتن آکواریوم و ماهی های متناسب با روحیات خودتون نه تنها آرامش رو به همراه میاره بلکه لذت نگهداری و رشد و نمو یه موجود زنده رو هم تجربه میکنی .

armin_software
30-01-2011, 03:12
در تایید حرف های داداشم Armin جان باید بگم داشتن آکواریوم و ماهی های متناسب با روحیات خودتون نه تنها آرامش رو به همراه میاره بلکه لذت نگهداری و رشد و نمو یه موجود زنده رو هم تجربه میکنی . 100 تایید
آخه می دونی چیه؟
آقا هرکی می اومد تو خونه ما آک رو می دید بعد می گفتم یکی بزن میگم ول کن بابا دردسر داره
واسم سوال پیش می یومدآخه هفته ای یک بار سیفون کردن چه قدر اذیت می کنه که بخواد اسمش رو گذاشت دردسر!
عجیبه

s_sarvi
30-01-2011, 07:17
دوستاني كه آكواريوم دارند لطفا ازش عكس بگيرند تا اينجا بحث بشه كه كدوم قشنگتره و هم اينكه كساني كه مثل من سر رشته از آكواريوم ندارند بدونيم و ببينيم چطور بايد تزئينش كنيم....

soha is the beSt
01-02-2011, 06:49
بچه ها من تاحالا ماهی (به جز ماهیه عید :دی ) ماهی نداشتم
میخواستم یکسری مدل هایه محبوب رو که مردم خیلی میخرن بگید لطفا
(قصد خرید هم فعلا ندارم فقط میخوام اسماشونو بدونم :دی
ممنون

armin_software
01-02-2011, 17:01
مدل های محبوب:
اسکار
پرت
پوز میمونی
گربه
گوپی
آنجل
کوسه
آروانا
ماکرو

این چند تا تو ذهنم بود دوستان دیگه هم نظر بدن

soha is the beSt
01-02-2011, 17:42
مدل های محبوب:
اسکار
پرت
پوز میمونی
گربه
گوپی
آنجل
کوسه
آروانا
ماکرو

این چند تا تو ذهنم بود دوستان دیگه هم نظر بدن
مرسی اینگیلیسیشون هم مینویسی؟ :دی
ادیت: ول کن نمیخوام اسم اینگیلیسیشو :دی
اینا محبوب بودن؟ (من که از هیچ کدومشون خوشم نیومد :دی) هر کی نظری داره
یه ماهی سراغ ندارید تو دل و رودش معلوم باشه؟
من قبلا دیدم :دی
یعنی شیشه ای باشه
اسمشو بگید :دی اگه میدونید کدومارو میگم

Steps-Rap
01-02-2011, 18:47
مرسی اینگیلیسیشون هم مینویسی؟ :دی
ادیت: ول کن نمیخوام اسم اینگیلیسیشو :دی
اینا محبوب بودن؟ (من که از هیچ کدومشون خوشم نیومد :دی) هر کی نظری داره
یعنی شیشه ای باشه
فک کنم از این یارو پنگوسی گیاه خوارارو میگی...من یه سریاشونو دیدم کوچیکشون که شیشه این...
یکی دو نوع ماهی دیگه هم اینجوری هستن ولی اسماشونو نمیدونم.:20:
راستی اگه آکواریوم نمیخوای میتونی ماهی آذرخش(پلی پتروس) رو حتی توی تنگ هم نگه داری یا سر ماری و از این قبیل ماهیا...:31:

soha is the beSt
01-02-2011, 20:32
نه من تاحالا فقط حیوون داشتم
همسترم چند وقت پیش مرد :(
ماهی رو بعدا میگیرم :دی

lahij_web
01-02-2011, 22:47
فک کنم از این یارو پنگوسی گیاه خوارارو میگی...من یه سریاشونو دیدم کوچیکشون که شیشه این...
یکی دو نوع ماهی دیگه هم اینجوری هستن ولی اسماشونو نمیدونم.:20:
راستی اگه آکواریوم نمیخوای میتونی ماهی آذرخش(پلی پتروس) رو حتی توی تنگ هم نگه داری یا سر ماری و از این قبیل ماهیا...:31:

نگو تورو خدا داداش ! :19: پولی نازنین منو میخواین بندازین تو تنگ ؟!؟!؟!؟؟! :19:
...؟
بهترین انتخاب برای این موارد سیامی جنگجو هست که اونم تنگش کوچیک باشه و اکسیژن رسونیش هم خوب نباشه عمرا پیشنهاد نمیکنم .
خودم یه سیامی خوشگل گرفتم که تو یه تنگ اختصاصی بزرگ و جادار روی تانک اصلیم گذاشتم و از دیدنش تو حالت تهاجمی لذت میبرم .
:27:
...
Soha جون اینکه مردم چی میخرن اصلا اهمیتی نداره ! مهم اینه سلیقه خودت چطور باشه ...
مثلا من خودم عاشق ماهی های Top و عجیب غریبم !
...

Steps-Rap
02-02-2011, 14:36
نگو تورو خدا داداش ! :19: پولی نازنین منو میخواین بندازین تو تنگ ؟!؟!؟!؟؟! :19:
...؟
بهترین انتخاب برای این موارد سیامی جنگجو هست که اونم تنگش کوچیک باشه و اکسیژن رسونیش هم خوب نباشه عمرا پیشنهاد نمیکنم .
خودم یه سیامی خوشگل گرفتم که تو یه تنگ اختصاصی بزرگ و جادار روی تانک اصلیم گذاشتم و از دیدنش تو حالت تهاجمی لذت میبرم .
:27:
...
Soha جون اینکه مردم چی میخرن اصلا اهمیتی نداره ! مهم اینه سلیقه خودت چطور باشه ...
مثلا من خودم عاشق ماهی های Top و عجیب غریبم !
...

بابا منظورم این بود که این ماهیا تو تنگ(البته بزرگش) هم زنده ممیونن..
وقعا منم از ماهی های عجیب و خاص خیلی خوشم میاد...مثلا اعضای خانواده هر وقت که من پلی و سرماری یا سرسوسماری و ... خریددم همش بهم قر میزدن..ولی من اصلا توجهی نمیکردمو ماهی هایی که دوست داشتمو میخریدم و ازشون هم لذت میبردم...

amir_oyama
02-02-2011, 15:52
م
یعنی شیشه ای باشه

نئون تترا به چیزی که میگید نزدیکه

maziarb
02-02-2011, 16:00
اسکار فقط اسکار ، شیره

lahij_web
02-02-2011, 17:54
اسکار فقط اسکار ، شیره

به نظرم شیر اسکاره مازیار ! :31:
...
اسکار زیاد داشتم از همه نوع . کوچیک میگرفتم و بزرگ میکردم و جفت میگرفتن و تخم میذاشتن و بچه میگرفتم و ....
خودم بعد از تقریبا 1 سال که دیگه اسکار نداشتم بازم طاقت نیاوردم و 2 تا آلبینو گرفتم که بزرگشون کنم و رنگشونو درآرم .
واقعا جزو ماهی های باهوش و دوست داشتنی هستند ... :40:
تو هاردم میگردم عکس های فوق العاده ای از اسکارهام و تخم ریزی و مراقبتشون از بچه هاشون دارم .

firstpars
02-02-2011, 18:43
سلام
این یکی از ضلع های یکی از اتاقهای ماس

همونطور که میبینید یه فرو رفتگی در دیوار وجود داره که نمیدونم بهش چی میگن
همونجایی که اون دو تا گلدون قهوه ای رو گذاشتیم

اگر من بخوام یه آکواریوم تو اون قسمتی که مشخص کردم درست کنم، شما پیشنهادتون چیه؟ اصلا باید چیکار کنم؟
باید یه تانک بسازم و بزارم در اون قسمت؟
یا اینکه میتونم دیوار های جانبی اون قسمتی رو که مشخص کردم و دیوار پشتی و قسمت کف رو مثلا با فیبر و پلاستیک و... ایزوله کنم و فقط واسه جلوش یه شیشه نصب کنم؟

بعد اگر میشه دیوار ها رو پلاستیک کاری کنم و فقط جلوش یه شیشه نصب کنم، شیشه ی چند میلی باید بخرم؟
ارتفاعش رو چند بگیرم؟
شیشه ها یه وقت نترکه بدبخت شم؟

دو تا ایده ی کلی الان تو ذهنمه
1.

2.
قسمتی که نوشتم شماره 1 رو با گچ پر کنم. ینی بیارمش بالا. یه طرح mdf هم مثلا بزنم روش
قسمت 2 که شیشه هست
قشمت 3 هم دوباره یا mdf خوشگل میزارم یا همینجوری خالی باشه

کدومش بهتره؟
شما چه ارتفاعی رو پیشنهاد می کنین؟ (با توجه به اینکه قراره دائمی باشه و دیگه تغییر دادنش خیلی سخته)

شیشه ی جلویی رو چه جوری باید نصب کنم؟ با پیچ و پرچ و... میشه؟ یا کنده میشه؟

در ضمن تا حالا تجربه ی نگه داشتن ماهی و... نداشتم.

چه دستگاهایی میخواد؟
فیلتر که گفتین خودمون بسازیم بهتره. چه جوری باید بسازیم و چقد خرج داره
بخاری اتوماتیک چنده؟
پمپ چی؟
راهنماییم کنید تا اول اینو بسازم بعد میام ازتون واسه انتخاب ماهیا مشاوره میگیرم :11:

boozzai
02-02-2011, 23:22
من فقط میتونم بگم که عمرا!
نمیشه عزیز من!
بهتر اون تیکه رو کامل شیشه بگیری!
همون اندازه ی 130 در 30 با ارتفاع مثلا 1 متر!
این طوری بهتره!:31:
خیلی باحال میشه ها!
ولی من میگم بیا این رو بیار بالاتر!
50 تا از پایین ازش پر کن(گچ) و بهدش ارتفاع رو 60 بگیر!
آکواریوم بالا باشه خوشگلتر در میاد!

firstpars
02-02-2011, 23:43
ینی میگی دیوارای کنارش و کفِش که الان گچ هست رو چه جوری ایزوله کنم؟ با پلاستیک؟ کناراش شیشه دیگه نمیخواد؟ ینی من فقط یه دونه شیشه واسه جلوش میخوام؟

یهو بقیشم جواب میدادی دیگه
شیشه ی چند میل بگیرم؟ متری چنده؟
سکوریت (نشکن) باید باشه یا همین معمولیا؟
نترکه تو سر و صورتمون؟ ها؟ نمیشه به جای شیشه از طلق (بورد پلاستیکی شفاف) استفاده بشه؟ گیر میاد؟
یه آکواریوم دقیقا به چه دستگاه هایی نیاز داره و چقد هزینه بر میداره

بعد آقا یه سئوال دیگه
آبشو چه جوری باید عوض کنم؟؟ چه جوری باید شیشه رو از داخل تمیز کنم؟
کلاً ملت آب آکواریومشونو چه جور عوض می کنن؟

lahij_web
03-02-2011, 00:02
ینی میگی دیوارای کنارش و کفِش که الان گچ هست رو چه جوری ایزوله کنم؟ با پلاستیک؟ کناراش شیشه دیگه نمیخواد؟ ینی من فقط یه دونه شیشه واسه جلوش میخوام؟

یهو بقیشم جواب میدادی دیگه
شیشه ی چند میل بگیرم؟ متری چنده؟
سکوریت (نشکن) باید باشه یا همین معمولیا؟
نترکه تو سر و صورتمون؟ ها؟ نمیشه به جای شیشه از طلق (بورد پلاستیکی شفاف) استفاده بشه؟ گیر میاد؟
یه آکواریوم دقیقا به چه دستگاه هایی نیاز داره و چقد هزینه بر میداره

بعد آقا یه سئوال دیگه

ببین داداش من زیاد ماجراجویانه ش نکن ! من باریکتر از اینا هم تانک دیدم!
ایزوله کردن و پلاستیک کشیدن و ... که دیگه چیزی برات باقی نمیذاره .
شما دقیقا اندازه میگیری و فقط ارتفاع رو به مقداری آزاد میذاری که بعدا برای سیفون کردن آب و جا گذاشتن لوازم و دکور و... به مشکل بر نخوری .
یه شیشه سنگین ( 10 میل ) برای کف میگیری و اگر هم بازم محکم کاری بخوای شیشه جلو رو هم میل بالاتر میگیری و بقیه رو یه نوع شیشه .
دودوتا چهارتا کن ببین تصمیم نهاییت چیه .

armin_software
03-02-2011, 00:05
هر هفته یا 10 روز یک سوم آب رو خالی می کنی بعدش آب می ریزی
از داخل هم ماهی هست شیشه شور
ماهی که همون گربه جان خودمون :دی
شیشه شور هم فکر دو تومنه آهنربا داره هم از داخل هم از بیرون تمیز می کنه

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:03 AM ----------

ببین داداش من زیاد ماجراجویانه ش نکن ! من باریکتر از اینا هم تانک دیدم!
ایزوله کردن و پلاستیک کشیدن و ... که دیگه چیزی برات باقی نمیذاره .
شما دقیقا اندازه میگیری و فقط ارتفاع رو به مقداری آزاد میذاری که بعدا برای سیفون کردن آب و جا گذاشتن لوازم و دکور و... به مشکل بر نخوری .
یه شیشه سنگین ( 10 میل ) برای کف میگیری و اگر هم بازم محکم کاری بخوای شیشه جلو رو هم میل بالاتر میگیری و بقیه رو یه نوع شیشه .
دودوتا چهارتا کن ببین تصمیم نهاییت چیه .
ایشون زودتر از من پست زدند داشتم می نوشتم که دیدم پست ایشونم اومد :دی
ایشون هم اطلاعات خوبی دارند

firstpars
03-02-2011, 01:06
ممنون از پاسختون. والا من که نمیدونم بالاش چقدر باید فضای آزاد داشته باشه. برای قسمت بالاش، چه مقدار فضا نیاز هست که برای سیفون کردنش با مشکل مواجه نشم؟ (حالا دکورش هیچی) . 20 سانت خوبه یا بیشتر باید در نظر بگیرم؟

بعد یه چیز دیگه
من این آموزشو خوندم

به نظرتون با توجه به اینکه اینی که من میخوام بسازم طولش یکم زیاده، نیازی نیست یه قاب فلزی براش بسازم؟ (چی بهش میگن. همون نبشی) . یا به نظرتون همون چسبایی که میزنیم کافیه و احتیاجی به چهارچوب و نبشی فلزی ندارم؟
در مورد شیشه هم نگفتید
به فرض اینکه اندازه ی نهایی تانک بخواد 130*80*30 باشه، باید شیشه ی سکوریت بزارم یا همین شیشه ی معمولیا؟

یه سئوال دیگه هم داشتم (شرمنده که سئوالام زیاده) : بالاش حتما حتما باید پوشش و سرپوش داشته باشه؟ یا میتونم چیزی روش نزارم؟ اگر سرپوش نداشته باشه، اون گچی که بالای آکوا هست (توی عکس زیر مشخص کردم که کدوم گچ رو میگم) ضرری واسه ماهیا نداره؟ بهتر نیس با یه کاغذ دیواری سطحی که مشخص کردم رو بپوشونم؟

miljn69
03-02-2011, 14:28
سلام.
واسه ماهی اسکات باید تو آب نمک بریزیم؟
چه قدر؟

armin_software
03-02-2011, 17:53
یه سئوال دیگه هم داشتم (شرمنده که سئوالام زیاده) : بالاش حتما حتما باید پوشش و سرپوش داشته باشه؟ یا میتونم چیزی روش نزارم؟ اگر سرپوش نداشته باشه، اون گچی که بالای آکوا هست (توی عکس زیر مشخص کردم که کدوم گچ رو میگم) ضرری واسه ماهیا نداره؟ بهتر نیس با یه کاغذ دیواری سطحی که مشخص کردم رو بپوشونم؟
معمولا که درپوش باید داشته باشه ولی درپوش متحرک
حاالا من دقیقا نمی دونم گرمای آکواریوم گچ رو خراب می کنه یا نه ولی ممکنه دیوار خراب بشه
باید یک چیزی بزاری گرمایی بیرون نیاد تا گچ هم خراب نشه
حالا دوستان هم نظر می دن

lahij_web
04-02-2011, 16:27
ممنون از پاسختون. والا من که نمیدونم بالاش چقدر باید فضای آزاد داشته باشه. برای قسمت بالاش، چه مقدار فضا نیاز هست که برای سیفون کردنش با مشکل مواجه نشم؟ (حالا دکورش هیچی) . 20 سانت خوبه یا بیشتر باید در نظر بگیرم؟

بعد یه چیز دیگه
من این آموزشو خوندم

به نظرتون با توجه به اینکه اینی که من میخوام بسازم طولش یکم زیاده، نیازی نیست یه قاب فلزی براش بسازم؟ (چی بهش میگن. همون نبشی) . یا به نظرتون همون چسبایی که میزنیم کافیه و احتیاجی به چهارچوب و نبشی فلزی ندارم؟
در مورد شیشه هم نگفتید
به فرض اینکه اندازه ی نهایی تانک بخواد 130*80*30 باشه، باید شیشه ی سکوریت بزارم یا همین شیشه ی معمولیا؟

ببین داداشم مطلب خوندن و یادگرفتن خوبه ولی نهایتا به کار اجرایی و عملی باید استناد کرد . شما باید شرایط خودتو در نظر بگیری .
من نیازی به نبشی نمیبینم و شیشه سکوریت هم همینطور !
ولی برای اطمینان عرض کردم پشت و کف رو میتونی میل بالاتر بگیری .
درباره ارتفاع هم آرمین توضیح داد ... شما 50 تا 60 سانت فاصله بدی فکر میکنم راحت باشی برای دکور و سیفون و ...
قاب فلزی همون نبشی خودتون براش میتونی بسازی . البته اگه پیدا کنی و بتونی ظریف کاری کنی.
شما ارتفاع 130 داری و عرض 130 . یه نبشی 15-20 سانت هم بخوای بگیری بازم حدود 90-100 عرض ، ولی ارتفاع رو 70-80 پیشنهاد میکنم .

من برخلاف اکثر دوستان پوشش شیشه ای ندارم و اعتقادی هم بهش ندارم ( بازگشت اب بخار شده دوباره به درون تانک ) و بجاش از توری های مشبک بزرگ استفاده میکنم اونم بخاطر شیرجه نزدن ماهی ها تو اتاق !
شما یا روش رو یه سقف MDF خوشگل بگیر تا دکور بیرونیت هم قشنگ بشه ( که البته باید اونوقت از تو سقف رو سلفون یا چیزی شبیه اون بگیری که چوب خراب نشه . ) یا شیشه بگیری روش رو که دیدش کمتر میشه و خلوت تر هم هست و تازه یه تنگ کوچیک یا غذا و ... رو هم میتونی روش بزاری .

maziarb
05-02-2011, 15:03
سلام من قبلاً یک آکواریوم شیشه ای 80طول و ارتفاع و اون یکیش یادم نیست! الان میخوام دوباره آکواریوم بخرم، کار حرفه ای هم نمیکنم ، فقط میخوام چند تا اسکار با یه ذره ماهی دیگه با سنگ و گیاه بذارم توش و حالا نمیدونم در چه ابعادی بخرم!؟ میخوام هم بذارمش توی اتاق خوب ، نظر شما چیه؟ هر پیشنهادی دارید بفرمایید! فقط بگم که از این آکواریومهای مدل جدید پلاستیکی بدم میاد:41: ، شیشه ای میخوام بخرم

Steps-Rap
05-02-2011, 21:42
سلام من قبلاً یک آکواریوم شیشه ای 80طول و ارتفاع و اون یکیش یادم نیست! الان میخوام دوباره آکواریوم بخرم، کار حرفه ای هم نمیکنم ، فقط میخوام چند تا اسکار با یه ذره ماهی دیگه با سنگ و گیاه بذارم توش و حالا نمیدونم در چه ابعادی بخرم!؟ میخوام هم بذارمش توی اتاق خوب ، نظر شما چیه؟ هر پیشنهادی دارید بفرمایید! فقط بگم که از این آکواریومهای مدل جدید پلاستیکی بدم میاد:41: ، شیشه ای میخوام بخرم

یه نظر من اگه میخوای آکواریوم کوچیک و جمجور داشته باشی با اسکار طول 1 متر و عرض 50 سانت خوبه...ارتفاع هم ممولا اگه بلند بگیری آکواریومت خیلی قشنگ تر مشه...

lahij_web
05-02-2011, 22:32

نظر منو بخوای یه تانک طول 100 سانتی و ارتفاع 70 تا 80 سانتی و عرض 40 مناسب و زیباست .
بخصوص برای اتاق خواب و چراغ خاموش تو شب و روشن کردن لامپ تانک ... :27:
پلاستیکی هم دورشو خط بکش ! خودت برو شیشه بری و بده برات بسازه .

maziarb
05-02-2011, 23:23
یه نظر من اگه میخوای آکواریوم کوچیک و جمجور داشته باشی با اسکار طول 1 متر و عرض 50 سانت خوبه...ارتفاع هم ممولا اگه بلند بگیری آکواریومت خیلی قشنگ تر مشه...
ممنون اما بنظرم 1متر زیاد باشه , یعنی واسه بلند کردن و شستنش! بعدش ایا امکانش هست که طوری ساخته بشه تا آب از زیرش اخلیه بشه؟ و شما چطوری و هر چند وقت یکبار ابشو عوض میکنید(لجن گیر هم استفاده میکنید؟ یا وسیله ای دیگر) کلا واسه تمیز ماندن ابش چه کارایی میکنید؟ ممنون

armin_software
05-02-2011, 23:45
سلام
دوستان از کجا میشه فهمید اکسیژن داخل آب کمه؟

boozzai
06-02-2011, 16:56
سلام
دوستان از کجا میشه فهمید اکسیژن داخل آب کمه؟
فکر کنم که وقتی ماهیا بیان روی سطح آب،میتونه یکی از عواملش کمبود اکسیژن باشه!:46:

amir_oyama
07-02-2011, 09:55

چند تا اسکار رو میخوای بزاری تو یه آک؟
پس باید آک بزرگی بخری چون اسکار آب رو زیا کثیف میکنه مثلا تو آک قبلیت باید یه اسکار میزاشتی
البته واسه وقتی میگم که اسکار بزرگ میشه
باید زیاد سیفون کنی

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

ممنون اما بنظرم 1متر زیاد باشه , یعنی واسه بلند کردن و شستنش! بعدش ایا امکانش هست که طوری ساخته بشه تا آب از زیرش اخلیه بشه؟ و شما چطوری و هر چند وقت یکبار ابشو عوض میکنید(لجن گیر هم استفاده میکنید؟ یا وسیله ای دیگر) کلا واسه تمیز ماندن ابش چه کارایی میکنید؟ ممنون

با سیفون کردن آب رو نمیز نگه میدارن
مگر اینکه بخوان اسباب کشی کنن یا دکوراسیون تغییر بدن

amir_oyama
07-02-2011, 10:04
:11:

این ایده بهتره
چون اون ایده اولی چون کف آکواریوم با سطح زمین اختلاف ناچیزی دارن سیفون از کف آک رو سخت یا حتی نشدنی میکنه

hasti rs
07-02-2011, 12:36
سلام ، من یه تانک 100 * 30 * 50 دارم ؛ نمیدونم ابعادش خوبه یا نه ولی میخوام راش بندازم ؛ هیچیم راجع به آکواریوم و ماهی و لوازمش نمیدونم !! بعد دو تا چیز هم هستن که فک کنم یکیشون فیلتر باشه ؛ یکیم پمپ ! ایتا رو هم نمیدونم چطور باید بزار ! الان من چیکار باید کنم ؟؟؟
ولی میخوام آکواریومو گیاهی راه بندازم !
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

lahij_web
07-02-2011, 18:54

قرار نیست که تانک از جاش تکون بخوره پسر ! :18:
من هر 2 سال یکبار کلا تانک رو شستشو میدم .
به غیر از اون هر هفته ای یکبار به اندازه 10% از آب تانک رو از زیر سیفون میکنم و مشکلی هم ندارم .
بله میتونی زیر یا کنارش رو سوراخ کنی و لوله بزاری برای تخلیه ولی این کار رو نکنی بهتره .
مشکلی نداره آخه ! 1 متر چیزی نیست که اینقدر نگرانشی ! :21:
درباره تمیز موندن اب هم قبلا صحبت زیاد کردیم. نحوه غذا دادن ، فیلتراسیون ، اکسیژن دهی و سیفون .

Amir
چون اون ایده اولی چون کف آکواریوم با سطح زمین اختلاف ناچیزی دارن سیفون از کف آک رو سخت یا حتی نشدنی میکنه
چرا نشدنی ؟!!! اتفاقا هرچقدر به کف نزدیک تر باشه سیفونت راحتت تره .

پس باید آک بزرگی بخری چون اسکار آب رو زیا کثیف میکنه مثلا تو آک قبلیت باید یه اسکار میزاشتی
البته واسه وقتی میگم که اسکار بزرگ میشه
باید زیاد سیفون کنی
نه امیر جان من 2 تا اسکار هم دارم که به طرز فجیعی میخورن ! اونم غذاهای واویلا ! مخلوط دل و جگر و فلفل و ... !!!! کثیف شدن آب ارتباط مستقیم با میزان غذا دادن و چطور دادنش داره . همین .

به هر حال بازم هرطور صلاح میدونی من شخصا همیشه دنبال چیزهای خاصم !
....

hasti rs سلام ، من یه تانک 100 * 30 * 50 دارم ؛ نمیدونم ابعادش خوبه یا نه ولی میخوام راش بندازم ؛ هیچیم راجع به آکواریوم و ماهی و لوازمش نمیدونم !! بعد دو تا چیز هم هستن که فک کنم یکیشون فیلتر باشه ؛ یکیم پمپ ! ایتا رو هم نمیدونم چطور باید بزار ! الان من چیکار باید کنم ؟؟؟
ولی میخوام آکواریومو گیاهی راه بندازم !
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .
سلام . بابت تصمیمت بهت تبریک میگم ! :10:
صفحات قبل تاپیک رو بخون . یکی از دوستان قصد راه اندازی تانک جدید داشت . مفصل باهاش صحبت کردیم . در رابطه به تانگ گیاهخوارها هم بهترین انتخاب رو کردی . چون هم از لحاظ قیمت و هزینه هم از لحاظ سخت گیر نبودن گونه های مختلفش بهترین راه برای حرفه ای شدن تو نگهداری ماهی ها و آشنایی با خلق و خوی این حیواناته
بازم اگر سوالی بود مطرح کن که زود راه بیفته تانکت !

amir_oyama
07-02-2011, 20:55
چرا نشدنی ؟!!! اتفاقا هرچقدر به کف نزدیک تر باشه سیفونت راحتت تره .

!

وقتي آك چسبيده باشه به زمين سيفون نشدنيه مگه اينكه سر شيلنگ هم به زمين چسبيده باشه
البته سيفون از كف آك رو ميگما
ولي من امتحان ميكنم شما هم بكنيد

lahij_web
07-02-2011, 22:17
وقتي آك چسبيده باشه به زمين سيفون نشدنيه مگه اينكه سر شيلنگ هم به زمين چسبيده باشه
البته سيفون از كف آك رو ميگما
ولي من امتحان ميكنم شما هم بكنيد

تانک رو زمینه مگه ؟! فکر نکنم . یه پله داره . تازه قراره براش Frame بگیره . بهش پیشنهاد قاب دادم .

hasti rs
07-02-2011, 23:25
بازم اگر سوالی بود مطرح کن که زود راه بیفته تانکت !

ممنون ؛

من خوندم پستای قبل و ولی سیکل ازت رو متوجه نشدم
و اینکه اسم ماهیا رو نمیدونم .

maziarb
08-02-2011, 14:49
سلام من آكواريم رو هنوز روي ابعادش مشكل دارم! ميخوام بين 90تا 100 واسه طولش(اگرچه قبلا 80سانتي داشتم و اون هم بزرگ بود) واسه عرضش 40 تا 50 و ارتفاع 70تا 80(كه اين بلند نيستش؟) اين ابعاد پيشنهاد دوستان همينجا بوده . روي ارتفاع و عرضش مشكل دارم!

آریا ایرانی
09-02-2011, 02:58
* سؤال هایی که بشه تجربه رو افزایش داد حتمی و باید پرسیده بشن! :46:
* ولی در مورد سلیقه، شخص نباید دیگران رو به دخالت تو فکر و ایده ش وارد کنه. این کار ممکنه سلیقه و میل انسان رو سرکوب کنه!!! چون سلیقه ها متفاوت و شخصیه. زیبایی و نگهداری یه آبزیدان یا هر چیز دیگه فقط به سلیقه ی خود شخص بسنگی داره! شما می یای به خاطر من تمساح نگهداری؟؟
* نکته ی مهم بعدی اینه که بازار ایران رو یکسری نادان خودخواه اداره می کنن که همه چیز رو وارد نمی کنن و اون چیزی که دوست دارن و منافع پلیدشون حکم می کنه وارد می کنن! برای اینکه سطح توقع جامعه رو هم بالا نبرن و مزدوری و خودفروخته گی خودشون رو نشون بدن فرمان می گیرن که فقط بعضی چیزهای خاص و سطح پایین رو وارد مملکت کنن.
پس از این فکر بیایید بیرون که فلان ماهی رو تو اینترنت دیدید و می خواید داشته باشید! این ترفند تو همه ی بازارهای اجناس به کار می ره... مثل کامپیوتر

گیاه طبیعی رو هم به مصنوعی ترجیح می دم. اصلا مصنوعی به کار نمی برم. ما قرار محیط طبیعی داشته باشیم دیگه؟
نکته اینجاست که باید بدونیم گیاه چی می خواد و با چی ناسازگار!
نمک گیاه رو از بین می بره!
گیاهان با تغذیه از آلودگی و اضافات آب، آب رو تمیز می کنن و باکتری های مفید در اختیار ماهی ها قرار می دن. اکسیژن هم در آب تولید می کنن.
برای نگهداری از گیاهان نیاز به مهتابی یا لامپ های سبزینه ساز هست که مثل نور خورشید عمل کنه. لامپ های معمولی برای سبزینه سازی و زنده موندن گیاهان کاربرد ندارن!

حالا... سلیقه ی من تمایل به ماهی های گیاه خوار داره، به خصوص گلدفیش! چون ماهی های طلایی بازیگوشن، تراوت دارن، با قیافه هاشون با آدم حرف می زنن. ولی ماهی های دیگه اینطور نیستن. ماهی های طلایی قاتل گیاهن! اگه می خواید ماهی طلایی بگیرید باید گیاهی بگیرید که برگ هایی داشته باشه که برای ماهی خوشمزه نباشه یا ماهی نتونه از نظر فیزیکی اون رو بخوره. ماهی های گلدفیش خیلی مقاوم هستن و نگهداری شون آسون تره. ولی پر خور هستن و معده ندارن و آب رو خیلی کثیف می کنن که نیاز به تصویه قوی هست که بهتره فیلتر سطلی داشته باشیم. غذا دهی متفاوتی هم نیاز دارن. البته همه ی ماهی ها اینجورین.

حلزون زنده که گونه های مختلف داره آبزیدان رو جور دیگه ای زیبا می کنه. به خصوص وقتی شاهد رشدش هستیم.
متداول ترین شون همین حلزون زرد رنگ هست که با نام «حلزون سیب» معروفه.

ماهی های ریز Tetra که نوع های مختلفی دارن بسیار تُنگ رو زیبا می کنن.
یه گونه ای هست به نام Rummy Nose که تو عکس صورتش سرخه (دماغ سرخ). این گونه رو اگه 30 تا 60 تا بگیرید و بندازید تو تُنگ، مثل ماهی های اقیانوس حرکت های سریع و دسته جمعی می کنن و خیلی آبزیدان رو زیبا جلوه می دن. بهتره این گونه رو از 30 تا کمتر نخرید.
نکته ی مهم اینه که ماهی های طلایی بعضی تتراها رو می خورن! پس باید جای وسیعی (تا باعث اذیت و آزار هم نشن) داشته باشیم. باید گلدفیش ها رو سیر نگه داریم. یا باید گونه هایی رو باهاشون نگه داریم که از دهنشون رد نشن! مثل تبر زینی که تو عکس بدن جالبی داره.
البته اگه دیسکس و آنجل نگهداری کنید همه نوع تترای ریز و بی آزار رو می تونید کنار هم نگه دارید. چون یکسری تترا هستن که فوق العاده وحشی هست و قادرن با گوشتخوارها زندگی کنن.

اگه تو این مقوله تازه کارید حتمی هزینه ی کم برای نگهداری بپردازین و زیاد سرمایه گذاری نکید. چون ما در قبال جون موجوداتی که می خوایم نگهداری کنیم مسؤلیم و نباید جلادانه و برای وقت گذرانی زندگی موجودات زنده رو به خطر بندازیم.
از اون افرادی هم که آگاهی شون رو می خوان از دیگران بشنون نباشین. اینترنت وسیعه و اطلاعات سالم و مفید توش زیاد و نظرها بسیار متفاوته!!!

تو این پست عکس هایی برای آشنایی گذاشته بودم که مدیریت یکی غنچه زد و همه ی عکس ها رو پاک کرد تا صفحه سریع بالا بیاد!
شعورشون نمی رسه که ما وقت گذاشتیم این عکس ها رو Upload کردیم.
مدیران اینجا ذهن خلاق و فوق العاده تاثیر گذاری دارن!!!

آریا ایرانی
09-02-2011, 03:10
سلام من آكواريم رو هنوز روي ابعادش مشكل دارم! ميخوام بين 90تا 100 واسه طولش(اگرچه قبلا 80سانتي داشتم و اون هم بزرگ بود) واسه عرضش 40 تا 50 و ارتفاع 70تا 80(كه اين بلند نيستش؟) اين ابعاد پيشنهاد دوستان همينجا بوده . روي ارتفاع و عرضش مشكل دارم!
* اندازه تُنگ باید با اندازه ی مکانی که می خواید تُنگ رو قرار بدید همخوانی داشته باشه!
* یک آبزیدان باید اندازه های استاندارد داشته باشه و عددهای غیر عادی توش به کار نرفته باشه مگر اینکه فضای خالی ما مشخص باشه که این فضاهای غیر عادی بسیار نادر هستن.
* ارتفاع تُنگ ما باید به اندازه ای باشه که بتونیم با دست به کف آبزیدان دست بزنیم و مثلا اون رو تمیز یا تزئینات ش رو جا به جا کنیم. مگر اینکه نیاز به این کار نداشته باشیم.
* نیازمندی های ما با سلیقه و تمایلات دیگران منافات داره و 100% باعث پشیمونی ما می شه. چون دیگران تو خونه ی ما زندگی نمی کنن.
* ماهی ها برای زندگی نیاز به فضای مناسب و بدون استرس دارن و ما نباید با خوخواهی و بی فرهنگی شرایط رو به اون ها تحمیل کنیم.
* کمترین اندازه ی یک آبزیدان بهتره 80 سانت باشه ولی 100 خیلی بهتر و استاندارد تر هست. ارتفاع آبزیدان باید با درازای دست کسی که نیاز هست به داخل تُنگ بره همخوانی داشته باشه. عُرف درازای یک تُنگ از 60 تا 70 سانت هست.
* برای یک تصمیم گیری مناسب نیاز به همفکری و مشورت با خونواده و بعد سازنده ی تُنگ هست و به سلیقه ی دیگران هیچ نیازی نیست. البته دونستن تجربه دیگران خیلی سودمند هست اگه به دخالت تبدیل نشه.
* افراد تازه کار هم نباید احساساتی بشن و درخواست های آبزیدان های 2 تا 6 متری بدن! نگهداری این تُنگ ها نیاز به یک یا دو فرد پر تلاش، و جابجایی این آبزیدان ها نیاز به دستکم 5 فرد نیرومند داره! و فقط حرفه ای ها و تجربه دارها بهتره این خواسته رو عملی کنن.

Davood_titan
09-02-2011, 10:08
.......................

lahij_web
09-02-2011, 23:09
ممنون ؛

من خوندم پستای قبل و ولی سیکل ازت رو متوجه نشدم
و اینکه اسم ماهیا رو نمیدونم .

سیکل ازت به دوره ای گفته میشه که تو اون دوره آب به شرایط ایده آل میرسه و باکتری های مفید تولید میشن و آب حالت متعادل و با ثبات پیدا میکنه .
میشه این سیکل رو با یسری مواد یا حتی در مواردی محصولات بیولوژیکی و یا حتی با اضافه کردن آب یه آکواریوم سیکله شده و قرار دادن 2 تا ماهی زبرا برای مدتی طی کرد .
...
ماهی ها سلیقه ای و بستگی به علاقمندی و کششت به گونه ای خاص داره . بگو تا بگم ! :27:

lahij_web
09-02-2011, 23:22
*
* یک آبزیدان باید اندازه های استاندارد داشته باشه و عددهای غیر عادی توش به کار نرفته باشه مگر اینکه فضای خالی ما مشخص باشه که این فضاهای غیر عادی بسیار نادر هستن.
* ارتفاع تُنگ ما باید به اندازه ای باشه که بتونیم با دست به کف آبزیدان دست بزنیم و مثلا اون رو تمیز یا تزئینات ش رو جا به جا کنیم. مگر اینکه نیاز به این کار نداشته باشیم.
* نیازمندی های ما با سلیقه و تمایلات دیگران منافات داره و 100% باعث پشیمونی ما می شه. چون دیگران تو خونه ی ما زندگی نمی کنن.
* ماهی ها برای زندگی نیاز به فضای مناسب و بدون استرس دارن و ما نباید با خوخواهی و بی فرهنگی شرایط رو به اون ها تحمیل کنیم.
* کمترین اندازه ی یک آبزیدان بهتره 80 سانت باشه ولی 100 خیلی بهتر و استاندارد تر هست. ارتفاع آبزیدان باید با درازای دست کسی که نیاز هست به داخل تُنگ بره همخوانی داشته باشه. عُرف درازای یک تُنگ از 60 تا 70 سانت هست.
* برای یک تصمیم گیری مناسب نیاز به همفکری و مشورت با خونواده و بعد سازنده ی تُنگ هست و به سلیقه ی دیگران هیچ نیازی نیست. البته دونستن تجربه دیگران خیلی سودمند هست اگه به دخالت تبدیل نشه.
* افراد تزه کار هم نباید احساساتی بشن و درخواست های آبزیدان های 2 تا 6 متری بدن! نگهداری این تُنگ ها نیاز به یک یا دو فرد پر تلاش، و جابجایی این آبزیدان ها نیاز به دستکم 5 فرد نیرومند داره! و فقط حرفه ای ها و تجربه دارها بهتره این خواسته رو عملی کنن.
:20: حالا شما چه اصراری رو تاثیر ندادن نظر دوستان ( به قول شما دیگران ) دارید !؟ :10: قطعا نظر دوستان فقط در جهت سازندگی و تبادل نظره نه تحمیل ! گمان نمیکنم با این تعدد نظرات کسی بتونه چیزی رو به خودش تحمیل کنه . هدف اینه مجموعه ای از تجربیات دوستان گلچین بشه .
زیاد سخت نگیرید :46:
....

MaziarB
چرا ، ارتفاعش اگر 80 بگیری بلند میشه . عرض کردم اگه 100 سانتی مد نظر داری همون 70 سانت ارتفاع مناسبه . ضمن اینکه مقداریش هم صرف کف و از بالا زیر نوار پنهون میشه و میتونی خالی بزاری و علنا شما 60 سانت ارتفاع آب داری .
عرض 35 هم برای تانک 100*70 میتونه متناسب باشه .
ضمن اینکه در نظر بگیر شما آزادتری ! چون اول تانک رو میسازی بعد پایه رو . باید همه چیز رو به جایی که واسه تانک در نظر گرفتی بسنجی .
در مورد خالی کردن و جابجایی و ... نگرانی نیاز نیست . جابجا کردن یک تانک نهایتا هرچند سال 1 بار ! انجام میشه و نشدنی نیست .
برای سیفون کردنش هم ضمن احترام به نظر ایرانی عزیز نیازی به رسیدن دستت به کف تانک و ... نمیبینم . شما با انواع لوازم سیفون دست ساز و غیردست ساز به کف تانک دسترسی داری. ( البته نه اینکه دستتون با کف تانک نیم متر فاصله داشته باشه ! در اون صورت برای تزیین به مشکل بر میخوری )
در مورد نکته آخری که دوستمون اشاره کرد واقعا جدی بگیرید ... بهتره اول از تانک کوچیکتر شروع کنی و کمی که با تجربه تر شدی اونوقت انتخاب های بهتری داری ...

آریا ایرانی
13-02-2011, 12:05
:20: حالا شما چه اصراری رو تاثیر ندادن نظر دوستان ( به قول شما دیگران ) دارید !؟ :10: قطعا نظر دوستان فقط در جهت سازندگی و تبادل نظره نه تحمیل ! گمان نمیکنم با این تعدد نظرات کسی بتونه چیزی رو به خودش تحمیل کنه . هدف اینه مجموعه ای از تجربیات دوستان گلچین بشه .
زیاد سخت نگیرید :46:
بله رفیق منم عرض کردم دونستن تجربه دیگران بسیار مفیده البته اگه به دخالت تبدیل نشه.
اجرای نظر دیگران به جای نظر ما چیزی جزء تاسف و دلگیر شدن نداره!:10:
مگه اینکه بخواد واقعا امتحان کنه!!!!
خانواده ی ما که تو یک خونه به سر می برن نظرات شون با هم متفاوته! ولی چون خانواده ایم با هم کنار می یایم!
خیلی هم باید سخت گرفت! چون بحث هزینه و اعصاب اشخاص درمیونه :46:

boozzai
14-02-2011, 16:08
سلام دوستان!
پایه آکواریومم آمادس!(ارتفاع 80)
فقط میخوام بدونم که به نظرتون MDF روش بزنم یا که خرج داخل آکواریوم کنم؟
چون چند جا رفتم قیمتای 90-120-150 دادن!
دوس دارم بیشتر ماهی های خوبی بگیرم!
همین خوبه دوستان؟

مرسی!

hasti rs
15-02-2011, 16:32
سیکل ازت به دوره ای گفته میشه که تو اون دوره آب به شرایط ایده آل میرسه و باکتری های مفید تولید میشن و آب حالت متعادل و با ثبات پیدا میکنه .
میشه این سیکل رو با یسری مواد یا حتی در مواردی محصولات بیولوژیکی و یا حتی با اضافه کردن آب یه آکواریوم سیکله شده و قرار دادن 2 تا ماهی زبرا برای مدتی طی کرد .
...
ماهی ها سلیقه ای و بستگی به علاقمندی و کششت به گونه ای خاص داره . بگو تا بگم ! :27:

من یه جا خوندم که نوشته بود : هیچ وقت از آب یه آکواریوم دیگه نریزید تو آکواریوم خودتون ؛ حتی نوشته بود وقتی میخواید ماهیا رو بندازید تو آکواریومتون اول با پلاستیک بزاریدشون تو آکواریوم تا هم دما شن بعد با تور اونا رو بگیرد و بندازید تو آکواریومتونو آب آکواریوم مغازه رو نریزید تو آکواریومتون .
بعد اینکه ماسه و اینا رو باید بزارم بجوشن بعد بریزم تو آکواریوم ؟

lahij_web
16-02-2011, 22:23
من یه جا خوندم که نوشته بود : هیچ وقت از آب یه آکواریوم دیگه نریزید تو آکواریوم خودتون ؛ حتی نوشته بود وقتی میخواید ماهیا رو بندازید تو آکواریومتون اول با پلاستیک بزاریدشون تو آکواریوم تا هم دما شن بعد با تور اونا رو بگیرد و بندازید تو آکواریومتونو آب آکواریوم مغازه رو نریزید تو آکواریومتون .
بعد اینکه ماسه و اینا رو باید بزارم بجوشن بعد بریزم تو آکواریوم ؟

بله . یه آکواریوم نه ! آکواریومی که به سلامتش یقین دارید .
مطلبی رو که خوندید برای پایین آوردن ریسک انتقال بیماری ( بیماریهای پوستی و انگلی که یکی از دلایلش شن و ماسه یه تانک هست ) پیشنهاد شده .
اون روشی که ذکر شده زیاد برای اضافه کردن ماهی جدید به تانک مناسب نیست ! یجور رفع مسئولیته ! :46:
شما برای اضافه کردن ماهی جدید باید یه قرنطینه داشته باشی و ماهی رو چند روزی نگه داری و ...
حتی اگر اینطور دقیق هم نباشی باید برای منتقل کردنش ماهی رو تو یه تانک کوچیک یا طلی بزاری ( با آب خودش ) و بعد کم کم به فواصل زمانی مناسب آب تانک اصلی رو به مقادیر مختلف ( 20% .... 40% و... ) به سطل اضافه کنی که ماهی مشکلی نداشته باشه ...
اما برای سیکله شدن :
آب رو نریزید ... عرض کردم ، یکی از دکورهای تانک بدون مشکل یا فیلترش یا کربن اکتیوی که داخل فیلتر هست رو میتونید اضافه کنید .
البته باکتری آماده هم به فروش میره تو فروشگاه های ماهی و آکواریوم ( البته نه همه جا ) :10:

---------- Post added at 06:53 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

سلام دوستان!
پایه آکواریومم آمادس!(ارتفاع 80)
فقط میخوام بدونم که به نظرتون MDF روش بزنم یا که خرج داخل آکواریوم کنم؟
چون چند جا رفتم قیمتای 90-120-150 دادن!
دوس دارم بیشتر ماهی های خوبی بگیرم!
همین خوبه دوستان؟

مرسی!

بـــــــــــــــــــه بــــــــــــــــــــــهـ مبارکه ! :27:
راستش نظر منو بخوای چون جاش اون کنج هستو وسط معرکه نیست MDF هم نرفتی تو کارش نرفتی !
بیشتر به دکور داخلی و Background و .. برس و مــــــــــــــــــــــــ اهیـــــــــــــــا !

آرشین
18-02-2011, 16:25
یه ماهی هست خیلی بانمکه
سفیده اسمش یادم نیست
فکر کنم لجن خوار

maziarb
18-02-2011, 16:30
سلام من روی خرید پایه و زیری واسه آکواریوم مشکل دارم؟! چی بخرم؟ بخوام سفارش نجاری بدم 40-50تومن درمیاد،
کسی اضافی نداره؟

lahij_web
19-02-2011, 22:05
یه ماهی هست خیلی بانمکه
سفیده اسمش یادم نیست
فکر کنم لجن خوار

کت فیش ( یا به قول شما لجن خوار ) سفیدش رو ندیدم تا حالا .
نهـــــــــــــــــایتش شوکولاتیش رو دیدم !
عسکی چیزی ازش داری ؟

Steps-Rap
19-02-2011, 22:55
کت فیش ( یا به قول شما لجن خوار ) سفیدش رو ندیدم تا حالا .
نهـــــــــــــــــایتش شوکولاتیش رو دیدم !
عسکی چیزی ازش داری ؟
داداش لجن خوار که سفیدش زیاد هست..تو انواع و اقسام رنگ ها من لجن خوا ردیدم :31:

mesi_2010
20-02-2011, 00:52
سلام
کسی آدرس آکواریوم فروشی های اهواز رو داره؟

boozzai
20-02-2011, 12:28
سلام
کسی آدرس آکواریوم فروشی های اهواز رو داره؟
سلام!
چه عجب!بهتریناشون:
نمو-جفت فروشگاه رفا
شارک-پاشاژ نظامی
شارک-پایین قیصریه
بازار بزرگ هم هست!طبقه 2
بازم در خدمتم!:31:

lahij_web
20-02-2011, 14:30
داداش لجن خوار که سفیدش زیاد هست..تو انواع و اقسام رنگ ها من لجن خوا ردیدم :31:
سفیــــــــــــــد ؟! کت فیــــش؟! :18:
عکس لطفا !
* از خانواده کت فیش ها ، سفید چند گونه هست . مثل کت آفریقایی و گونه های خاص دیگه . ولی اون کت فیشی که به لجن خوار معروفه نه.

mesi_2010
20-02-2011, 23:38
سلام!
چه عجب!بهتریناشون:
نمو-جفت فروشگاه رفا
شارک-پاشاژ نظامی
شارک-پایین قیصریه
بازار بزرگ هم هست!طبقه 2
بازم در خدمتم!:31:

ممنون.
کدومش ماهی های بهتری داره و قیمتهاش مناسب تره؟ اینا همشو رفتم جز قیصریه که گفتی. اصلا قیصریه کجاست؟ جای دیگه نداره؟
من 3 ساله آکواریوم رو جمع کردم. الان دوباره میخوام راه بندازم:31:. بازم باید برا سیکل ازت و اینا 1 ماه صبر کنم؟؟؟؟؟؟

Steps-Rap
21-02-2011, 10:51
سفیــــــــــــــد ؟! کت فیــــش؟! :18:
عکس لطفا !
* از خانواده کت فیش ها ، سفید چند گونه هست . مثل کت آفریقایی و گونه های خاص دیگه . ولی اون کت فیشی که به لجن خوار معروفه نه.
آهان...منم فک کنم منظورم همون کت فیش بودد در اوناع مختلف...
فرقشو زیاد با لجن خوار نمیدونم ولی اون سفیدایی که من دیددم لجن میخوردن :31:
ینی میچسبیدن به در و دیوار.مثل لجن خوار معمولی

boozzai
21-02-2011, 11:54
ممنون.
کدومش ماهی های بهتری داره و قیمتهاش مناسب تره؟ اینا همشو رفتم جز قیصریه که گفتی. اصلا قیصریه کجاست؟ جای دیگه نداره؟
من 3 ساله آکواریوم رو جمع کردم. الان دوباره میخوام راه بندازم:31:. بازم باید برا سیکل ازت و اینا 1 ماه صبر کنم؟؟؟؟؟؟
سلام!
والا از لحاظ حرفه ای بودن که شارک پاساژ نظامی از همه بهتره!:31:
قیمتاش هم خوبه!
ماهیهای 70-80 سانتی داره!
هر ماهی که بخوای داره دیگه!
قیمتاش هم خوب بود!

پاشاژ قیصریه صدف رو میگم،اول نادری!اونم خوبه!

آره دیگه!میتونی مثل من یدونه محلول aqua safe تترا بگیری و 48 ساعت بعد ماهی بندازی!9 تومان!(آکواریوم نمو)

mesi_2010
21-02-2011, 17:18
سلام!
والا از لحاظ حرفه ای بودن که شارک پاساژ نظامی از همه بهتره!:31:
قیمتاش هم خوبه!
ماهیهای 70-80 سانتی داره!
هر ماهی که بخوای داره دیگه!
قیمتاش هم خوب بود!

پاشاژ قیصریه صدف رو میگم،اول نادری!اونم خوبه!

آره دیگه!میتونی مثل من یدونه محلول aqua safe تترا بگیری و 48 ساعت بعد ماهی بندازی!9 تومان!(آکواریوم نمو)

9 تومن؟!!!!!!:18: 1ماه صبر کنم بهتره!!:31:
سنگ و وسایل اینا هم باید جوش بدم بعد با نمک بشورم؟ (قدیما اصلا این چیزا رو رعایت نمیکردم فقط هر 3ماه کل آکواریوم رو میشستم. سنگ ها هم با نمک)

golabi2
22-02-2011, 23:38
من يه دو هفته اي ميرم مسافرت ،واسه غذاي ماهي ها چيکار کنم؟!
قرص مسافرتي چيه؟

boozzai
23-02-2011, 15:50
سلام!
بالاخره آک من رفت بالا!

دوستان نظرتون چیه!؟:31:

Steps-Rap
23-02-2011, 20:21
سلام!
بالاخره آک من رفت بالا!

دوستان نظرتون چیه!؟:31:

به به.به به...
از اون آکواریوم هایه قشنگ میشه...
سیستم فیلترینگت از اوناست که میگن آب دیگه هیچ وقت کسیف و زرد نمیشه؟

boozzai
24-02-2011, 15:45
:thumbsdow
مرسی که نظر دادی!
آک اومد پایین!:sad:
دیشب دیدم که داره آب میده!از درز شیشه!
دیروز 3 تا اسکات گرفتم که فعلا یه جا دیگه هستن!:37:

Steps-Rap
24-02-2011, 18:48
مرسی که نظر دادی!

Eee
شیشه رو خودت درست کرددی؟
کاش آماده میخردی...دردسرش کمتره...
عکس یادن نره با اون اسکاتای خوشگلت بندازی....:46:

Steps-Rap
25-02-2011, 15:17
میگم این فیلتر تصفیه رو چه جوری چیدی؟

lahij_web
26-02-2011, 13:17
مرسی که نظر دادی!

خوبه . مبارکه .
کاش حالا که درگیر درز گیری هستی ، یه نبشی واسه پایه ت بگیری . یکم میترسم ازش .
طوری که تانکت رو حفاظت کنه .
...
یه مدل پسب سیلیکون هست که مشکیه و سفید نیست . اگر بتونی پیدا کنی عالیه .
اگرم نشد نگران نباش . یه دور با حوصله درز گیری کن و بزرا قشنگ خشک شه .
نکنه یهو آب ریختی و آب بندی نکردی !؟ باید کم کم آب و کنی و خالی کنی و ...
البته تاثیرش زیاده زیاد نیست ولی بی تاثیر هم نیس .
...
تانک آماده اصلا توصیه نمیشه ! بهترین کار رو کردی !
:21:

boozzai
07-03-2011, 14:42
سلام!تاپیک داره میخوابه ها...
دوباره رفت بالا!!!:31:

Steps-Rap
07-03-2011, 18:57
ایول داداش...خدایی خیلی ردیفه...

boozzai
08-03-2011, 14:10
دیروز اینو خریدم!

از تزدیک قشنگتره!:31:
البته باید ریش هاش رو بدم زیر سنگها!

mili_k
08-03-2011, 18:12
Aqua Quest :31:

(بدون شرح)

mr.dengo
08-03-2011, 21:33
سلام برو بچ
فردا میخوام برم دنبال اکواریومو اینا
با 50 60 تومن میشه یه چیز باحال جم کرد؟
چیا باید بخرم هیچی سر در نمیارم ؟
یه اکواریوم جمو جور (متوسط) چقدر در میاد؟ با پایه ؟
ماهی گیاه خوار میخوام بذارم چون میگن واسه اول کاری خوبه راسته؟
ااااا بعدش چه ماهی هایی بذارم ؟یعنی کدوما خوشکلن
لطفا اسماشونو بگید و تعدادم بگید دمتون گرم اگه میشه با قیمتشون باشه
فداتون منتظرم :31:

mili_k
08-03-2011, 21:55
سلام برو بچ
فردا میخوام برم دنبال اکواریومو اینا
با 50 60 تومن میشه یه چیز باحال جم کرد؟
چیا باید بخرم هیچی سر در نمیارم ؟
یه اکواریوم جمو جور (متوسط) چقدر در میاد؟ با پایه ؟
ماهی گیاه خوار میخوام بذارم چون میگن واسه اول کاری خوبه راسته؟
ااااا بعدش چه ماهی هایی بذارم ؟یعنی کدوما خوشکلن
لطفا اسماشونو بگید و تعدادم بگید دمتون گرم اگه میشه با قیمتشون باشه
فداتون منتظرم :31:

درود

شما قبل از هر کاری در زمینه آکواریوم حتماً و خیلی خوب تحقیق کُن. یکی از اولین چیزهایی که باید از ابتدای کار مشخص کُنی این هست که آیا می خوای یه آکواریوم حرفه ای داشته باشی و تلفات ماهی های زبان بسته رو نبینی؟ یا اینکه برای تفنن بری طرف آکواریوم که هم تلفات میدی و ضرر می کنی.

اولین چیزی که باید برای راه اندازی آکواروم بهش توجه خاص کرد فیلتراسون حرفه ای و استاندارد هستـــ ـش که یکی از ارکان اصلی در آکواریوم داری حرفه ای و جلوگیری از بیماری ها و تلفات هست که پیشنهاد می کنم در مورد ــش یک تحقیق کامل بکنید (و حتماً فیلتر زیر شنی واقعی! استفاده کنید و از این پلاستیک هایی که میذارن زیر سنگ ها و هیچ خاصیتی جز پرورش باکتری های بیماری زا و انبار شدن فضولات در زیر سنگ های آکواریوم ندارن و فقط اسمشون فیلتر زیر شنی هست استفاده نکنید!).

تحقیق کامل بکنید چون باعث میشه با خیال راحت به سایر مسایل آکواریوم برسید و البته تا حدی پیش برید که اصلاً تلفات ندید - تا عمر طبیعی ماهی ها :20:

mr.dengo
08-03-2011, 22:11
خوب داداش شما چه نوع فیلتری پیشنهاد میکنی ؟توبازار چه نوع فیلتری بهترینه ؟ که فردا برم سراغش؟
من فک کردم همه چیشو اماده میگیری بعدش یه یا علی میگی همه ماهیارو خالی میکنی توش :31:
اگه ممکنه معرفی که چیزاییو که باید بگیرم و چیزای استاندارد رو قربون دستت

mili_k
08-03-2011, 23:07
خوب داداش شما چه نوع فیلتری پیشنهاد میکنی ؟توبازار چه نوع فیلتری بهترینه ؟ که فردا برم سراغش؟
من فک کردم همه چیشو اماده میگیری بعدش یه یا علی میگی همه ماهیارو خالی میکنی توش :31:
اگه ممکنه معرفی که چیزاییو که باید بگیرم و چیزای استاندارد رو قربون دستت

به شما توصیه اکید می کنم تا وقتی که اینجا " aqua-quest.ir/forums.html " رو خیلی خوب مطالعه نکردی، اصلاً به راه اندازی آکواروم فکر هم نکن و یه چیزی که مبتدی ها باید اول بدونن دوره ی سیکل ازُت هست که در این باره باید بدونین و اگر سیکل ازُت کامل نشه و همینجوری ماهی های رو بریزی تو آکواریوم بیشترشون یا در مواقعی همه شون در هفته اول خواهند مُرد!

mr.dengo
08-03-2011, 23:13
ایول دادا که حداقل راهنمایی کردی که این بیچاره هارو به کشتن ندم
بد خورد تو حالم :31:
ولی اینا گناه دارن دمت گرم داداش
میرم بخونم ببینم چیا میگه

mr.dengo
10-03-2011, 00:41
خوب دوستان درباره ی سیکل ازت خوندم نوشته باید از وسایلی استفاده کنی که سیکلو گذرونده
من کسیو ندارم که اکواریوم داشته خودم همه ی وسایل رو بخرم توش شنو ماسه بریزم فیلتر بذارم
ماهی مقاوم زبرا بذارم خودش سیکل ازت رو میگذرونه؟

Lord Milad
10-03-2011, 03:43
با عرض سلام...

من یه 2-3 روزی میشه تانک(100*30*60)خریدم.

من از اول دوست داشتم گیاه خوار بگیرم و دیسکس بیس من بود و هست.و از اونجایی که دیسکس خیلی حساسه و ماهیه گرونیه میخوام یکی 2 ماه اول با ماهیای سازگار با دیسکس شروع کنم مثل رامیزی. دلقک ماهی . بارب. نیون .انجل ....

بخاطر ماهیه بیس که دیسکس هست من طبق تحقیقایی که کردم متوجه شدم که شن ریز(بادی) برا این ماهی خوبه.و همچنین از فیلتر رو آبی(که زیولیت.کربن ذغال.سرمیک داره) و گیاه طبییعی که برای oxgen ماهی دیسکس خوبه و از اونجا که باید PH آب باید کمتر از 7 باشه با چوب آبنوس هم به اینن هدف میرسیم و هم تو تزیین کمک میکنه.

در اولین قدم میخواستم بدونم آیا تحقیقایه من درسته طبق گفته هام(چیزی میشه به اینا اضافه کرد یا کم کرد)

در حال حاضر 2 تا مشکل دارم :
1-با اینکه شن ها(شن سفید که جزو شن های گرونه گرفتم) رو بیش از 10-15 بار تو لگن شستم بازم احساس میکنم آب رو کدر میکنه و مثل شیر دونه های سفید داره و آب و کثیف و کدر نشون میده.آیا روش شستم غلط بوده؟آیا بعد از مدتی این فیلتر این آب رو با ای شرایط زلال میکنه؟چقدر زمان نیاز داره؟

2-یکی به من گفت چوب آبنوس رو باید بجوشونی ولی خیلی بزرگه چطوری میشه این کارو کرد؟آیا لازمه؟ممکنه کدری آب از چوب هم باشه؟

خواهش میکنم جواب بنده رو بدین .
بسیار ممنون

actros 1843
10-03-2011, 14:20

یه سوال

میشه دو تا ماهی فایتر رو یه جا انداخت؟؟؟

یا نه همدیگر رو میکشن؟؟:31:

lahij_web
10-03-2011, 21:50
خوب دوستان درباره ی سیکل ازت خوندم نوشته باید از وسایلی استفاده کنی که سیکلو گذرونده
من کسیو ندارم که اکواریوم داشته خودم همه ی وسایل رو بخرم توش شنو ماسه بریزم فیلتر بذارم
ماهی مقاوم زبرا بذارم خودش سیکل ازت رو میگذرونه؟
خیلی اصرار داری که سیکل به طور کامل بگذره با توجه به سایز تانکت چنتا ماهی زبرا بگیر و منتظر باش.

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:15 PM ----------

با عرض سلام...

در حال حاضر 2 تا مشکل دارم :
1-با اینکه شن ها(شن سفید که جزو شن های گرونه گرفتم) رو بیش از 10-15 بار تو لگن شستم بازم احساس میکنم آب رو کدر میکنه و مثل شیر دونه های سفید داره و آب و کثیف و کدر نشون میده.آیا روش شستم غلط بوده؟آیا بعد از مدتی این فیلتر این آب رو با ای شرایط زلال میکنه؟چقدر زمان نیاز داره؟

2-یکی به من گفت چوب آبنوس رو باید بجوشونی ولی خیلی بزرگه چطوری میشه این کارو کرد؟آیا لازمه؟ممکنه کدری آب از چوب هم باشه؟

خواهش میکنم جواب بنده رو بدین .
بسیار ممنون

1- شن هایی که تهیه کردید به خاطر ترکیباتی که داره تا مدتی همین مشکل رو دارند . شما موقع پر کردن تانک اگر با آب سرد پر میکردید و بعد آب ولرم مشکل تا حدود زیادی کمتر میشد . به هر حال اگر ترکیبات حل شدنی باشه تا مدتها ادامه داره . مگر اینکه بعد سیکل اثری ازش نمونه .
2- دقیقا چوب باعث کدری آب میشه . به خاطر شیره ای که پس میده و باعث مرگ ماهی ها هم میشه .
شما چوب رو تو آب جوش و مقداری نمک باید بجشونی .
کلا قرار دادن هر چوبی داخل تانک ممکن نیست . چوب هم اگر از چوبهای خیس باشه مدتهای طولانی باید بمونه تا آماده ورود به آب باشه . مگر چوبهای کناردریا یا رودخانه ها یا چوب مو که مدت کمتری نیاز داره . اونم البته در شرایط خاصی
فعلا ماهی وارد تانک نکن .

---------- Post added at 06:20 PM ---------- Previous post was at 06:19 PM ----------

یه سوال

:31: یه جوابـ

اگر تانکت جادار باشه شاااااید بشه ! البته سیامی ها دنبال دردسر میگردن و گلادیاتوری هستند واسه خودشون !
شخصا تجربه ناموفقی تو نگهداری سیامی ها با هم داشتم . بیشتر ترجیح میدم نر و مادشو نگه دارم .

actros 1843
10-03-2011, 21:58
اگر تانکت جادار باشه شاااااید بشه ! البته سیامی ها دنبال دردسر میگردن و گلادیاتوری هستند واسه خودشون !
شخصا تجربه ناموفقی تو نگهداری سیامی ها با هم داشتم . بیشتر ترجیح میدم نر و مادشو نگه دارم .

یعنی نر و ماده کنار هم:31:

lahij_web
10-03-2011, 22:12
یعنی نر و ماده کنار هم:31:

آرهـــ دیگهـــــ ! :31: دخمل پسل کنار هم ! :27:
فایتر تکثیرش راحته اگر کمی حواست بهش باشه .
من دخمله رو تو یه تنگ میزارم و پسره رو هم تو یه تنگ دیگه . چون معمولا سیامی نر همیشه آماده ست ولی ماده نه .
دخمله که کمی تغذیه خوب بشه و تو ارامش باشه آماده میشه .
وقتی میبینی سیامی نر هی روی سطح آب حباب درست میکنه و سطح آب پر از کف شده میتونی دوتا رو باهم رودررو کنی تا به جفتش کمک کنه تخم ها رو تخلیه کنه .
بعدم که ... بچه داری و ... !

firstpars
11-03-2011, 13:37
چطور میشه چسب آکواریوم را که به شکل بدی به طور گسترده روی شیشه پخش شده و لکه های کثیف روی شیشه به وجود آورده از بین برد؟ ماده ی خاصی وجود داره؟

Steps-Rap
11-03-2011, 18:37

یه سوال

اصلا ملوم نیست..بستگی به شانس داره :31:
مثلا من یه بار دو تا فایتر نر رو تویه یه تنگ تقریبا بزرگ فک کنم 7 لیتر بود یا یه کم بیشتر انداختم.
روز اولش که کم با هم درگیر میشدن ولی بدش دیگه کاری نداشتن به هم یا مثلا وقتی یکیشون میرفت دنبال اونیکی , اونیکی در میرفت و درگیر نمیشدن...

boozzai
13-03-2011, 11:09
سلام...
3 اسکات،3 آنجل مونو،5 لوچ دلقک

اینم دلقک ها:

نظرتون چیه...!؟

mili_k
13-03-2011, 12:05
به نظرم همین تعداد ماهی بسه، همین ها رو بزرگ کُن خوشکل میشن ، جلب توجه می کنن خصوصاً لوچ دلقک ها

lahij_web
14-03-2011, 16:23
سلام...
3 اسکات،3 آنجل مونو،5 لوچ دلقک

اینم دلقک ها:

نظرتون چیه...!؟

خوشلنـ :20:
فقط مواظب آب تانکتـ باش ( سلامتش ، دماش ، سختیش و ... ) این ماهی ها به آب و بخصوص دما حساس هستند و اگر به ایک دچار بشن برات دردسر ساز میشن . ایک بین لوچ ها و ورم چشم تو اسکات ها کمی خطرناکه .
بلا به دور ! حال کن با ماهیاتـ :10:

Steps-Rap
14-03-2011, 17:46
مبارکه .. خیلی قشنگن

اگه تونستی یا خوشت اومد یه نوع ماهی درازم توش بندازی قشنگ میشه مثل پولی پتروس یا سرسوسماری...

aria_electric_fars
14-03-2011, 20:19
سلام
چه جالب اتفاقا من هم دنبال يه همچين چيزي بودم
ببينيد دوستان الان كلي صفحه بحث شد و اگر بخوام تك تك بخونم واقعا ديوانه كننده هست پس من اين پست رو مي دم

ببينيد من مي خوام يه آكواريوم كوچيك روميزي بگيرم بعد مي خوام ماهي ها ريز و ظريف باشن و خيلي پر جنب و جوش باشن و توش گياه هم سبز بدم و يه موتور كوچيك واسه هوا بزارم
الان شما چه نوع ماهي پيشنهاد مي كنيد و چه نوع گياهي و هزينه چقدر مي شه و مي خوام كه شرايط نگهداريش هم سخت نباشه
خلاصه مطلب يه چيز ظريف و خوشگل مي خوام
بي صبرانه منتظر پاسخ قاطع و محكم كارشناس ها هستم

با تشكر

keyvanb1
14-03-2011, 22:44
يه آكواريوم بالن هبابي بگير همه چي تمومه

mili_k
14-03-2011, 23:41
سلام
چه جالب اتفاقا من هم دنبال يه همچين چيزي بودم
ببينيد دوستان الان كلي صفحه بحث شد و اگر بخوام تك تك بخونم واقعا ديوانه كننده هست پس من اين پست رو مي دم

ببينيد من مي خوام يه آكواريوم كوچيك روميزي بگيرم بعد مي خوام ماهي ها ريز و ظريف باشن و خيلي پر جنب و جوش باشن و توش گياه هم سبز بدم و يه موتور كوچيك واسه هوا بزارم
الان شما چه نوع ماهي پيشنهاد مي كنيد و چه نوع گياهي و هزينه چقدر مي شه و مي خوام كه شرايط نگهداريش هم سخت نباشه
خلاصه مطلب يه چيز ظريف و خوشگل مي خوام
بي صبرانه منتظر پاسخ قاطع و محكم كارشناس ها هستم

با تشكر

پست های دو صفحه قبل من رو بخون ، خیلی چیزا دستگیر ــت میشه!

aria_electric_fars
15-03-2011, 00:00
خوندم
ولي مي بينم خيلي دردسر داره
گفتيم خودمون رو سرگرم يه چيزي كنيم گفتيم بريم سراغ حيوانات مثل سنجاب و ميمون و اين چيزا گفتم كثافت كاري داره يه خرده فكر كردم گفتم برم سراغ ماهي
تا اين ماهي هم باز دردسر داره
بدجور ضد حال خوردم

boozzai
15-03-2011, 11:21
چه دردسری داره!؟
نه دوست من،هیچ دردسری هم نداره!
یه آک آماده کوچیک بگیر و شروع کن!روزی 2 بار غذا بهشون بده و تموم!:20:

aria_electric_fars
15-03-2011, 12:01
جدي؟
خب ببينيد دوستان من مي خوام يه آكواريوم كوچيك بگيرم واسه رو ميزم خواهش مي كنم لطفا پاس نديد من رو به اين صفحه و اون صفحه چون 100 تا نظر هست و منم تخصصي ندارم
لطفا خلاصه و مفيد بگيد من كه مبتدي هستم چه ماهي هاي خوشگل و ارزوني بگيرم و قيمتش؟؟آكواريوم چند در چند باشه واسه رو ميز؟؟؟ چه چيزي واسه تجهيزات اضافي مي خواد ؟؟؟ نحوه غذا دادن و چه چيزي ماهي ها كوفت مي كنن؟؟؟

با تشكر

lahij_web
16-03-2011, 00:50
جدي؟
خب ببينيد دوستان من مي خوام يه آكواريوم كوچيك بگيرم واسه رو ميزم خواهش مي كنم لطفا پاس نديد من رو به اين صفحه و اون صفحه چون 100 تا نظر هست و منم تخصصي ندارم
لطفا خلاصه و مفيد بگيد من كه مبتدي هستم چه ماهي هاي خوشگل و ارزوني بگيرم و قيمتش؟؟آكواريوم چند در چند باشه واسه رو ميز؟؟؟ چه چيزي واسه تجهيزات اضافي مي خواد ؟؟؟ نحوه غذا دادن و چه چيزي ماهي ها كوفت مي كنن؟؟؟

با تشكر

:31: درباره ماهی های ناناسـ درست صحبتـ کن داداششششـــ :5::31::21:
ببین من واسه مغازه دوستم همین چیزی که مد نظر داری رو ساختم . ( حالا نمیدونم این چقدر شبیه اونی که شما مد نظر داری هست :

با احترام به نظر دوستای گلم ، باید بگم اصلا آماده نگیر که فقط پول اضافی خرج کردنه .
شما شیشه میگیری ( با توجه به سایز کوچیکش شیشه میل پایین هم حله ) ابعادش رو خودت رو میزت در نظر بگیر .
مثلا مال این دوستم 20*30*30 بود . یه چیز مکعب مانند .
تجهیزات هم فقط یه فیلتر اینترنال که رو به شیشه میزاری و حبابهای قشنگ هم تولید میکنه کافیه ! در واقع پمپ هوا دیگه نیاز نیست . ( البته چون قیمتی نداره میتونی بزاری )
بخاری میخوای که اونم هزینه بالایی نداره .
و گیاهان طبیعی که دم گربه ای و کریپتون و گندمی بهترین انتخاب هستند.
ماهی ها هم به نظرم با گپی های نر و ماده شروع کن تا بعد خودت بتونی ماهی های فانتزی کوچیک زیبا نگه داری .
این سایز تا 10 تا گپی ظرفیت داره ( خوشبینانه ) . میتونی واسه اینکه زیاد نشن ماده نگیری
بازم انتخاب برای ماهی زیاد هست . ماهی های کم دردسر ی که نه تو غذا خوردن سخت گیر هستند نه به شرایط آب حساس .

OSEN
17-03-2011, 22:40
سلام رفقا .
امروز پلاسکو بودم یه سری موجوداتی!!دیدم . نمیدونم خرچنگ بودن؟!...میگو بودن؟!...یا یه چیزی تو همین مایه ها :31:.
میخواستم ببینم با ماهیایی که من دارم یعنی آنجل و گوست و گورامی و نئون و گوپی و کت فیش ، مشکلی برای هیچ یک از طرفین:31: بوجود نمیاد ؟؟
اصلا این میگوئه کاریم میکنه ؟ مثلا تمیز کاری یا فقط رژه میره . کلا بدرد آکواریوم گیاه خوار میخوره اصلا ؟

ممنون میشم روشنم کنین چون چشمم گرفته این موجود رو :27:!

:10:

aria_electric_fars
17-03-2011, 23:20
قيمتش چند بود؟

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

این سایز تا 10 تا گپی ظرفیت داره ( خوشبینانه ) . میتونی واسه اینکه زیاد نشن ماده نگیری
.

يعني توليد مثل هم مي كنن؟

mili_k
17-03-2011, 23:42
سلام رفقا .
امروز پلاسکو بودم یه سری موجوداتی!!دیدم . نمیدونم خرچنگ بودن؟!...میگو بودن؟!...یا یه چیزی تو همین مایه ها :31:.
میخواستم ببینم با ماهیایی که من دارم یعنی آنجل و گوست و گورامی و نئون و گوپی و کت فیش ، مشکلی برای هیچ یک از طرفین:31: بوجود نمیاد ؟؟
اصلا این میگوئه کاریم میکنه ؟ مثلا تمیز کاری یا فقط رژه میره . کلا بدرد آکواریوم گیاه خوار میخوره اصلا ؟

حتماً ازشون یه عکس بذار

lahij_web
18-03-2011, 09:41
سلام رفقا .

سلام رفیــــخ ! :46:
اگر اشتباه نکنم چشم شما هم مثل چشم همایونی ما اون خرچنگ های آب شیرین رو گرفته که به رنگ های آبی و قرمز تو پلاسکو تازگیا زیاد شده ! ؟
من اون هفته تهران که بودم 2 تا گرفتم .
جدای از فوایدش باید بگم اگر به موجودات عجیب غریب علاقه داری ( مثل خودم ! ) حتما میگیریش .
هیچ فایده ای هم نداشته باشه حداقلش اینه که کف تانک رو از غذاهای مونده پاک میکنه . چون کف خور هست و به ندرت بالا میاد .
درباره سازگاری ماهی ها هم باید بگم که اگر مجموعه ت فرز باشن Ok ! در اون صورت ممکنه با قیچیش بلک گوست و آنجلت رو بدبخت کنه . البته احتمالش 50% !
بگیر یدونه ! زیباست !

lahij_web
18-03-2011, 09:51
حتماً ازشون یه عکس بذار

---------- Post added at 06:21 AM ---------- Previous post was at 06:19 AM ----------

قيمتش چند بود؟

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

يعني توليد مثل هم مي كنن؟

قیمت چی ؟! گپی ها ؟
...
تولید مثل گپی ها و مولی ها و پلاتی ها و سواردتیل ها و ... خیلی راحت و بی دردسره .
بله . اگر ماده داشته باشی تو تانک 100% !

OSEN
18-03-2011, 11:36
سلام رفقا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله. این موجود، شبیه همون عکس بالایی هست که برادر lahij_web گذوشتن :10: . منتها فقط قرمز بودن و فقط هم یه مغازه (مغازه ی انتهای سالن) داشت اینو . قیمت هم ۵ هزار تومن به ازای هر فقره :31:.
چیز خیلی جالبی بود . ایشالا گذرم به اونورا افتاد میرم یدونش رو میگیرم :46:.

Lord Milad
18-03-2011, 21:58
با عرض سلام خدمت اساتید محترم...

من حدود 1 هفته و بیشتر هست که تانک خودم رو آب کردم و همه ی موارد درباره سیفون کردن مناسب و نور و سیکل ازت وفیلتریزاسیون رعایت کردم و در این 1 هفته که چند ماهی از گروه تترا برای تست از کیفیت اب به تانک منتقل کردم مشکلی نبوده(میدونم زوده برای قضاوت و زمان نیاز داره)
من دیروز رفتم ساختمان پلاسکو و 3 نوع ماهی خریدم که --آنجل .رامیزی. دلقک لوچ-- ولی یادم رفت در مورد غذا بپرسم که به این 3 ماهی چه غذایی باید داد.
لطفا در مورد ای سه ماهی راهنمایی کنید...

و سوال دیگه درباره ی انجل اینکه:
1-من از این غذاهای بسیار ریز که برای تترا ها میریزم نمیخورن یا نمیبینن چون رو آب کم میان چاره چیه؟
2- برای تولید مثل از کجا بفهمم کدوم نره و کدوم ماده؟آیا موقع خرید میشه به فروشنده گفت که جفت بده؟
3-اندازه انجل ها برای جفت شدن مهمه؟یا حتی نراد آنه؟

و یه سوال دیگه که هر چی گشتم نمیدونستم کجا باید مطرح کنم:
من گوپی داشتم که 2 تا بچه ازش بدنیا اومده و درون تانک هست و زنده ان و حرکت میکنن.آیا با توجه به ماهی هایی که دارم باید از تانک درشون بیارم یا همونجا بمونن؟ غذای خاصی میخوان ؟

با تشکر بسیار زیاد

mili_k
18-03-2011, 23:48

من حدود 1 هفته و بیشتر هست که تانک خودم رو آب کردم و همه ی موارد درباره سیفون کردن مناسب و نور و سیکل ازت وفیلتریزاسیون رعایت کردم و در این 1 هفته که چند ماهی از گروه تترا برای تست از کیفیت اب به تانک منتقل کردم مشکلی نبوده(میدونم زوده برای قضاوت و زمان نیاز داره)
من دیروز رفتم ساختمان پلاسکو و 3 نوع ماهی خریدم که --آنجل .رامیزی. دلقک لوچ-- ولی یادم رفت در مورد غذا بپرسم که به این 3 ماهی چه غذایی باید داد.
لطفا در مورد ای سه ماهی راهنمایی کنید...

و سوال دیگه درباره ی انجل اینکه:
1-من از این غذاهای بسیار ریز که برای تترا ها میریزم نمیخورن یا نمیبینن چون رو آب کم میان چاره چیه؟
2- برای تولید مثل از کجا بفهمم کدوم نره و کدوم ماده؟آیا موقع خرید میشه به فروشنده گفت که جفت بده؟
3-اندازه انجل ها برای جفت شدن مهمه؟یا حتی نراد آنه؟

و یه سوال دیگه که هر چی گشتم نمیدونستم کجا باید مطرح کنم:
من گوپی داشتم که 2 تا بچه ازش بدنیا اومده و درون تانک هست و زنده ان و حرکت میکنن.آیا با توجه به ماهی هایی که دارم باید از تانک درشون بیارم یا همونجا بمونن؟ غذای خاصی میخوان ؟

با تشکر بسیار زیاد

رامیزی و آنجل، پولکی و میگو (البته میگو رو خودت با دست، کوچیک تر از اونی که هست بُکن بعد بریز تو آب). ساچمه ای کوچیک هم میخورن. دلقک هم غذاهایی که ته آب میره و ته نشین میشه هرچی باشه میخوره...

هر چه سریع تر بچه ها رو بیرون بیار که آنجل قاتل بچه هاست !

lahij_web
19-03-2011, 09:26
[/COLOR]
من دیروز رفتم ساختمان پلاسکو و 3 نوع ماهی ...
... با تشکر بسیار زیاد

سلامـ دوست منـ
ماهی هایی که خریدی نقریبا تغذیه شبیه به هم دارند .
با احترام به نظر Mili عزیز باید بگم اصلا پولکی رو پیشنهاد نمیکنم .
شما از بیومار در سایز های ریز استفاده کنید که هم کف رو هستند و مناسب برای لوچ ها و کت فیش و هم قابل استفاده آنجل ها و در رشد هم بسیار بسیار موثر .
در کنارش برای رنگ و سلامت بیشتر ماهی باید ترکیبات مختلف مثل میگو یا رنگدانه هم استفاده کنی . خصوصا که شما رامیزی داری با اون رنگ بندی اعجاب انگیزش !
جلوتر که تجربه ت بیشتر شد متوجه میشی چطور از مواد غذایی طبیعی که عامل ایجاد رنگ و سلامت ماهی هستند مثل پودر سیر ، اسفناج ، فلفل قرمز ، کاهو و ... استفاده کنی .
* اون بچه گپی هایی که میبینی احتمالا بالای 10 تا بودن ( بسته به سایز گپی شما ) که الان فقط 2 تاش موندن .
معمولا وقتی گپی به مرحله زایمان میرسه نوک خروجی شیکمش سیاه میشه و شکمش باد میکنه . شما به محض اینکه این حالت رو دیدی باید ببریش تو یه جای دیگه ( بنده خدا سخت گیر نیست ! خودم تو سطل ماست ازش بچه میگیرم ! ) گپی خودش بچه هاشو میخوره . ضمن اینکه آنجل هم که در خدمت شماست !
درباره سوالات 1 تا 3 !
درباره تشخیص جنسیتش باید بگم کار ساده ای نیست و قطعی هم نمیشه نظر داد . تا زمانی که به بلوغ برسه و دوره تولید مثلش باشه و لوله های مخرجیش نشون بدن نر هست یا ماده .
وقتی به بلوغ رسید :
- روی سر آنجل نر برآمدگی وجود داره . بهش میگم هد !
- قسمت شکم ماده ها بزرگتر از نر هاست
- باله های نر بلندتر از ماده ست
* البته هیچکدوم 100% نیستند و بسته به نژاد فرق دارند . لوله های تولیدمثل بیشتر کمک میکنند .
اندازه آنجل ها و نژادشون تاثیر داره و معمولا آنجل ها رو گله ای نگه میدارن چون خودشون جفتشونو انتخاب میکنن . از ماهی ها و تانکت لذت ببر :27:

Lord Milad
19-03-2011, 19:07
سلام کمک فوری..

متاسفانه امروز متوجه شدم یکی از آنجل ها که تحرک کمتری دارد و به سمت غذا هم نمی رود به بیماری مبتلا شده...

لطف کنید کمک کنید اصلا نمی دونم باید چیکار کنم

مطابق عکس بالای چشم چپ و انتهای بدن نزدیک باله یه حالت تورم زیاد هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

lahij_web
19-03-2011, 23:19
سلام کمک فوری..

متاسفانه امروز متوجه شدم یکی از آنجل ها که تحرک کمتری دارد و به سمت غذا هم نمی رود به بیماری مبتلا شده...

لطف کنید کمک کنید اصلا نمی دونم باید چیکار کنم

مطابق عکس بالای چشم چپ و انتهای بدن نزدیک باله یه حالت تورم زیاد هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به به ! مبارکه ایشالله ! :41:
جداش کن .
دما بره بالاتر یکم .
متیلن بلو بگیر و ویتامین .
دستورش روش هست .
هر یک روز در میون به مدت 4 روز .
بعد 2 3 روز علایمش رو بگو ...

Lord Milad
20-03-2011, 14:10
بازم شلام و ممنون از کمکتون.

دیروز به آب رو به 30-31 رسوندم و یک قاشق نمک دریاچه ارومیه اضافه کردم.

احساس میکنم یه حالت تاول مانندی که رو چشمش بود کمتر شده.ولی اون یکی ضخم که نزدیک باشه بیشتر شده و احساس میکنم یه حالت پرز دار هست(یه جورایی شبیه بال-انگار داره از اونجا بال در میاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ابعداد تانک هم 100*60*30 هست و 2 هفته هست حدودا آب کردمش و فکر کنم الان درست قسمت حساس سیکل ازت هست من یک روز در میون 15 درصد آب رو عوض میکنم بخاطر کنترل کردن ....

عکس جدید شفاف تر هم گذاشتم از اساتید خواهش میکنم کمک کنن:

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:07 PM ----------

به به ! مبارکه ایشالله ! :41:
جداش کن .
دما بره بالاتر یکم .
متیلن بلو بگیر و ویتامین .
دستورش روش هست .
هر یک روز در میون به مدت 4 روز .
بعد 2 3 روز علایمش رو بگو ...

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز...

متیلن بلو از کجا بگیرم(با توجه به اینکه عید هست و نصف و نیمه بازه-قیمتش رو هم اگه میدونن لطف میکنین بگین-ایرانی و خارجی داره و کلا چه مارکی خوبه؟)

Steps-Rap
20-03-2011, 19:13
یه سوال.گیاه طبیعی بزاریم بهتره یا مصنوعی؟

amir_oyama
21-03-2011, 10:26
یه سوال.گیاه طبیعی بزاریم بهتره یا مصنوعی؟

100% طبیعی بهتره ولی 200% نگهداریشم مشکله
مثلا ماهی های سازگار میخواد یا دی اکسید کرین و یا دمای خاص خود گیاه و نور زیاد و.....

halfblod
21-03-2011, 15:46
من هم دوست دارم آکواریم داشته باشم و کلی ماه خوشگل...
در اصفهان آکواریم و لوازمشو کجا می تونم تهیه کنم؟

hasti rs
21-03-2011, 19:57
سلام منم آکواریوممو راه انداختم ؛
ماهیا : 2تا کت فیش ؛ 6تا ماکرو ، 4 تا هم آنجل

ماکرو ها وقتی گشنشون میشه میرن انجلا رو دنبال میکنن چرا ؟ دیشب بهشئن غذا دادم صبح که پا شدم دیدم افتادن دنبال انجلا باز غذا ریختم واسشون دیدم دیگه کاری به انجلا نداشتن !!!

mili_k
21-03-2011, 20:01
سلام منم آکواریوممو راه انداختم ؛
ماهیا : 2تا کت فیش ؛ 6تا ماکرو ، 4 تا هم آنجل

ماکرو ها وقتی گشنشون میشه میرن انجلا رو دنبال میکنن چرا ؟ دیشب بهشئن غذا دادم صبح که پا شدم دیدم افتادن دنبال انجلا باز غذا ریختم واسشون دیدم دیگه کاری به انجلا نداشتن !!!

آخه کی گفت ماکرو رو با آنجل نگه داری؟!!!!!!!!!!! ماکرو گوشتخواره، آنجل رو دیر یا زود می کُشه.

hasti rs
22-03-2011, 23:40
آخه کی گفت ماکرو رو با آنجل نگه داری؟!!!!!!!!!!! ماکرو گوشتخواره، آنجل رو دیر یا زود می کُشه

دوستم گفت !!!
تازه خوده فروشنده هم گفت اینا فقط وقتی گرسنشون بشه ماکرو ها میرن انجلا رو اذیت میکنن !
انجلا بیشتر میرن رو سطح اب ، مشکلی دارن ؟

Lord Milad
23-03-2011, 14:15
سلام..

انجلی که مریض بود 2 روز پیش مرد و اون یکی انجل هم امروز مرد:(

دلیلش تنهایی میتونه باشه؟

Molibden
23-03-2011, 15:38
تازه خوده فروشنده هم گفت اینا فقط وقتی گرسنشون بشه ماکرو ها میرن انجلا رو اذیت میکنن ! معنی این کار فروشنده میشه انداختن جنسش به شما!!
ضمن اینکه شما نوشتین زیاد غذا میدین باعث بالارفتن نیتریت اب و بهم خوردن سیکل ازت هم میشه و کلا کار اصولی نیست

hasti rs
23-03-2011, 16:06
یکی از انجلام امروز مرد :(
سه تای دیگه رو هم جدا کردم تو یه ظرف گذاشتم البته پمپ هم واسشون گذاشتم .
یکی از این انجلای مونده باله هاش زخمی شدن ، چیکار کنم خوب شه ؟
بعد تو اب اکواریوم الان که یه انجل مرده بود ماده ضدعفونی کننده نمیخواد بریزم ؟ یک سوم ابشو عوض کردم البته ..
بچه لطفا" راهنمایی کنید :((

lahij_web
26-03-2011, 13:50
بازم شلام و ممنون از کمکتون.

دیروز به آب رو به 30-31 رسوندم و یک قاشق نمک دریاچه ارومیه اضافه کردم.

احساس میکنم یه حالت تاول مانندی که رو چشمش بود کمتر شده.ولی اون یکی ضخم که نزدیک باشه بیشتر شده و احساس میکنم یه حالت پرز دار هست(یه جورایی شبیه بال-انگار داره از اونجا بال در میاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ابعداد تانک هم 100*60*30 هست و 2 هفته هست حدودا آب کردمش و فکر کنم الان درست قسمت حساس سیکل ازت هست من یک روز در میون 15 درصد آب رو عوض میکنم بخاطر کنترل کردن ....

عکس جدید شفاف تر هم گذاشتم از اساتید خواهش میکنم کمک کنن:

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:07 PM ----------

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز...

متیلن بلو از کجا بگیرم(با توجه به اینکه عید هست و نصف و نیمه بازه-قیمتش رو هم اگه میدونن لطف میکنین بگین-ایرانی و خارجی داره و کلا چه مارکی خوبه؟)

Sorry دیر شد .
سیکل ازت تانکت طی شده یا نه ؟! آنجل فوق العاده ماهی حساسی هست .
متیلن بلو گرون نیست . زیر 2 3 تومن .
ایرانی خارجی داره . زیاد تفاوتی نداره .
ماهی شما به دلیل درمان نشدن مرده .
آبشش هم قرمزی خاصی دیده میشه . دقت کنید اگر رفع نشده علایمش رو بگید .

---------- Post added at 10:20 AM ---------- Previous post was at 10:15 AM ----------

دوستم گفت !!!
تازه خوده فروشنده هم گفت اینا فقط وقتی گرسنشون بشه ماکرو ها میرن انجلا رو اذیت میکنن !
انجلا بیشتر میرن رو سطح اب ، مشکلی دارن ؟

دوست من ! آنجل ها ماهی های حساسی هستند و نمیشه تو هر مجموعه ای قرارشون داد .
با ماکــــــــــــــــرو ؟! آنجـــــــــــــــل ؟! :5:
شاید به هم کاری نداشته باشند که اغلب اینطور نیست ولی آنجل ها محیطی آروم و ماکروها جنجالی رو می پسندند .
تجربه ست . اشکالی نداره .
سریع مجموعه ت رو با ماکرو ها هماهنگ کن . البته اگه دوسشون داری .
اومدن ماهی روی سطح اب هم دقیقا با کمبود اکسیژن آب ربط داره . دما رو پایینتر و اکسیژن دهی رو قویتر کن .

lahij_web
26-03-2011, 13:55
یکی از انجلام امروز مرد :(
سه تای دیگه رو هم جدا کردم تو یه ظرف گذاشتم البته پمپ هم واسشون گذاشتم .
یکی از این انجلای مونده باله هاش زخمی شدن ، چیکار کنم خوب شه ؟
بعد تو اب اکواریوم الان که یه انجل مرده بود ماده ضدعفونی کننده نمیخواد بریزم ؟ یک سوم ابشو عوض کردم البته ..
بچه لطفا" راهنمایی کنید :((

برای درمون زخم باله ها زمان بدید خوب میشه . برای ترمیم کمی مولتی ویتامین داخل آب بچکونید . کمـــــی !
نه دیگه . ضد عفونی چرا ؟ مگه ماهیتون بر اثر ضربه و حمله نمرده ؟ مریض که نبوده !
شما تو تانک اصلی به نسبت آب مقداری نکم بریزید تا خیالتون کمی جمع باشه .

hasti rs
26-03-2011, 23:22
سلام

انجلا رو بردیم دادیم بهش و این دو تا رو گرفتیم .
اسمشون چیه ؟

---------- Post added at 12:22 AM ---------- Previous post was at 12:18 AM ----------

اون نارنجیه همش میره تو کوزه قایم میشه وقتی هم میاد بیرون هی میره دنبال اون صورتیه و هی با کلش میزنه بهش ، تو این عکس دومی هم داره میزنتش ! چرا ؟؟؟ انگاری باله های صورتی هم زخمی شدن فک کنم !
چیکار کنم ؟

satrianism
26-03-2011, 23:34
سلام اینا پرت Parret هستند.اگه سیر بشن و بعد از مدتی به محیطشون عادت کنند به هم حمله نمیکنند. گشت خوار و تهاجمی هستند!!!

royaye_talkh55
26-03-2011, 23:50
سلام دوستان عزیز
به نظرم اگه توی اکواریومتون یک دونه ماهی رتیل باشه واقعا جواب میده البته اگه کوچیکشو بگیرین و اونو بزرگ کنید .رشدش هم در حد تیم ملی(البته تیم ملی آشغاله)خوبه

hasti rs
26-03-2011, 23:59
من بهشون غذای انرژی energy میدم و اینکه در کنارشون 6تا ماکرو هم دارم ! 2 تا از ماکروها که سفیدن و 2تا از ماکروها زرد و دوتا آبی هستن ، نمیدونم جفت هستن یا نه ! ولی ماکروهای زرد و سفید احساس میکنم کمی تورم شیکم گرفتن ، تا حالا همش از همین غذا بهشون میدادم و کاهو ندادم بهشون ..

و اینکه این دوتا پرت نر و ماده هستن یا نه؟

مرسی /

satrianism
27-03-2011, 00:00
من رتیل داشتم غذا ماهی های معمولی رو نمیخورد.فقط دل و جگر خام میخوره!!!غذاشو قطع کردم از گشنگی مرد:31::31:

royaye_talkh55
27-03-2011, 00:11
من رتیل داشتم غذا ماهی های معمولی رو نمیخورد.فقط دل و جگر خام میخوره!!!غذاشو قطع کردم از گشنگی مرد

خسته نباشید:20:
دوستان جگر آب آکواریوم رو خراب میکنه و آب رو تیره میکنه ولی دل نه
برای ماهی های گوشتخوار فقط دل مرغ رو توصیه می کنم اونم بدون چربی و چرخ کرده!
من »اهی های گوشتخوار مختلفی داشتم از پرت گرفته تا رتیل و دراگون و آروانا و ....همشون رو دل مرغ میدادم و چون این مرغها هم که الا ماشا.و... همشون هورمونی هستن واقعا جواب میداد و اگه رتیل داشته باشین می دونین که دل مرغ مخصوصا(نه گاو)بخوره چی جواب میده.
امتحان کنید و اینقده پولتون رو بابت این غذاهای آشغال ندین
اینا حاصل تجربه است

lahij_web
27-03-2011, 14:15
خسته نباشید:20:
دوستان جگر آب آکواریوم رو خراب میکنه و آب رو تیره میکنه ولی دل نه
برای ماهی های گوشتخوار فقط دل مرغ رو توصیه می کنم اونم بدون چربی و چرخ کرده!
من »اهی های گوشتخوار مختلفی داشتم از پرت گرفته تا رتیل و دراگون و آروانا و ....همشون رو دل مرغ میدادم و چون این مرغها هم که الا ماشا.و... همشون هورمونی هستن واقعا جواب میداد و اگه رتیل داشته باشین می دونین که دل مرغ مخصوصا(نه گاو)بخوره چی جواب میده.
امتحان کنید و اینقده پولتون رو بابت این غذاهای آشغال ندین
اینا حاصل تجربه است

و اما بشنو از تجربه من ! :
دل مرغ پایه اصلی غذایی من بود . ولی بعد مدتی دیدم ماهی ها از وجود نوعی انگل ( که خطرناک هم نیست ) رنج میبرن .
ماهی های ضعیفتر در صورت استفاده تنها دل مرغ ضعیف میشن و از پا در میان .
در مورد هورمونی بودنش موافقم . ولی خب انتخاب های مناسب تر و مقرون بصرفه تر ( در قیاس با غذاهای مارک دار ) هست . خودم مخلوط دست ساز با دل گاو درست کردم که گیاهانی ضد انگل روده و مفید برای کیفیت فلس ها و پولک هاشون و ... همراهشه و واقعا روی سیکلیده ها و فلاورهای من معجزه کرده .
...
چند سالی هست دل مرغ رو قطع کردم . ولی انتخاب بدی هم نیست .
:20:

---------- Post added at 10:45 AM ---------- Previous post was at 10:42 AM ----------

من بهشون غذای انرژی energy میدم و اینکه در کنارشون 6تا ماکرو هم دارم ! 2 تا از ماکروها که سفیدن و 2تا از ماکروها زرد و دوتا آبی هستن ، نمیدونم جفت هستن یا نه ! ولی ماکروهای زرد و سفید احساس میکنم کمی تورم شیکم گرفتن ، تا حالا همش از همین غذا بهشون میدادم و کاهو ندادم بهشون ..
و اینکه این دوتا پرت نر و ماده هستن یا نه؟
مرسی /
ماکرو ها رو تا رشد کافیشون نمیتونی تشخیص جنسیت بدی . ضمن اینکه زحمتت زیاد نیست ! کمی بعدتر میبینی 2 تاشون با هم حرکات موزون انجام میدن و مشغول کندن زمین هستند و خودشون جفتشونو ( در صورت وجود ) انتخاب میکنن ! پس بشین و فقط منتظر باش تا دعواشونو جدا کنی !
...
پرت جزو ماهی هایی هست که وجود خارجی نداشته و محضول ازمایشگاه های ژنتیک هست .
نوع نر این ماهی عقیمه و اصلا جفتی به اسم جفت پرت وجود نداره .
ولی ماده ش رو با انواع سیکلیده های سازگار میشه جفت کرد و ازش تخم گرفت .
پرت و گرین ترور رو خودم امتحان کردم!

hasti rs
27-03-2011, 14:41
الان اینایی که من دارم کدوم نر هست کدوم ماده هست ؟

Manager_66
27-03-2011, 15:12
تو این انداره تشخیص نر و ماده ماهیهای شما بسیار سخت و یا غیر ممکنه . پرت رو وقتی چند برابر الانش رو هم بزور میشه نر و مادش رو تشخیص داد الان که اصلا امکان نداره. ماکرو هم هنوز خیلی زوده واسه تشخیص نر و مادش . باید بذارید بزرگتر بشن .:11:

hasti rs
27-03-2011, 18:32
غذا چی ؟
به ماکرو ها کاهو بدم ؟
چطوری به پرتها دل و جگر :2: بدم ؟
energy میدم بهشون ..
و اینکه دما آب رو 26 هست .

Manager_66
27-03-2011, 19:10
بدترین غذایی که میشه به ماهی آکواریوم داد به نظرم انرژی هست که سازنده اش ماهیرانه . من زمانی که آکواریوم داشتم به پرت هام لوفاگ میدادم (دانه های قهوه ای رنگ گرد) که هم مدل رو آب داره و هم سنگین تر که به کف آب میرن و برای کت فیش مناسب هستند. غذای دیگه ای که به پرت میدادم و استقبال میکرد رنگدانه های قرمز رنگی هست که اسمشان سرا رد پرت (Sera red parrot) و اگه پیدا نشد تترا رد پرت (tetra red parrot) هست که به رنگ ماهی رو تحریک میکنند و باعث پررنگی و زیبایی ماهی میشن . میشه به پرت کرم فشرده خشک هم داد که از اون هم استقبال میکنه .

کلا پرت همه چیز خواره ماکرو هم همینطور . فقط لطفا انرژی رو همین الان خالی کنید تو سطل آشغال که برای کبد ماهی جز ضرر چیزی نداره . به حرف فروشنده ها هم موقع خرید غذا توجه نکنید . حتما یکی از دو مارک بالا رو بخرید . بعضی از فروشنده ها که این دو مارک رو ندارن معمولا از غذاهای خودشون تعریف میکنند و چند نمونه ماهی خیلی قشنگ رو نشون میدن که مثلا ما این نوع غذا رو به اینا میدیم . یکی از دو مارک بالا + لوفاگ + کرم خشک فشرده بهترین غذای خشک برای ماهیای شماست . البته در صورت امکان مخلوط دل گوسفند چرخ کرده + کاهو + هویج + سیر بهترین غذای دست ساز برای ماهی شماست . کمی سایز ماهیتان که بزرگتر شد میتونین از ماهی جوبی زنده هم برای ارتزاق ماهی هایتان استفاده کنید. :11:

---------- Post added at 07:10 PM ---------- Previous post was at 07:08 PM ----------

دمای آب هم بین 24 تا 30 خوبه .

lahij_web
27-03-2011, 22:28
غذا چی ؟
به ماکرو ها کاهو بدم ؟
چطوری به پرتها دل و جگر :2: بدم ؟
energy میدم بهشون ..
و اینکه دما آب رو 26 هست .
انرژی اونقدرها هم که دوستمون گفتن بد نیست .
البته من غذای دست ساز رو ترجیح میدم . اگر میخوای ماکروهات بزرگ ، سالم و خوش رنگتر بشن :
دل گاو + اسفناج پخته شده + فلفل دلمه ای قرمز خام + پودر سیر + پودر جوانه گندم 1 قاشق چایخوری + کمی گلرنگ رو چند بار چرخ کن و روی یک پلاستیک پهن کن تا ورقه ای نازک درست شه . بزار تو فریزر تا منجمد شه و ...
دما رو بکش بالا تا 28 . 28 نشون میده ولی دمای واقعی 26 27 هست . اکثر بخاری های موجود اینطوری هستن !

hasti rs
27-03-2011, 22:42
گلرنگ چیه ؟
من چندشم میشه دل و چرخ بزنم :2:

یعنی دیگه انرژی ندم بهشون ؟ آخه ماکروها رقتی گرسنشون میشه یا هم دیگه رو اذیتت میکنن یا میرن کت فیش بدبختو اذیت میکنن

Manager_66
27-03-2011, 23:09
ماهی هر چی جلوش بریزی میخوره ولی اگه میخواین ماهی خوش رنگ و پر جنب و جوشی داشته باشین همون غذاهایی که گفتم خوبه و گرنه میتونید بهش انرژی هم بدین . غذای دست سازی هم که lahij_web معرفی کردند خوبه . البته دل گاو رو نمیدونم چقدر قیمتشه ولی فک میکنم از دل گوسفند گرونتر باشه . دو تا دل گوسفند با ترکیباتی که گفتم تا 3 ماه برای ماهیها کافیه . البته غذای دست ساز رو نباید به عنوان غذای اصلی به ماهی بدین چون خیلی واسه ماهی سنگینه . هفته ای دوبار کافیه . اون غذاهای خشکی که گفتم رو بعنوان غذای اصلی بدین به ماهیاتون . باز هم میگم انرژی رو بریزین دور :11:.

hasti rs
28-03-2011, 15:11
بچه ها شما تاحالا از فروشگاه آکو کالا اینترنتی خرید کردید ؟

lahij_web
28-03-2011, 18:07
ماهی هر چی جلوش بریزی میخوره ولی اگه میخواین ماهی خوش رنگ و پر جنب و جوشی داشته باشین همون غذاهایی که گفتم خوبه و گرنه میتونید بهش انرژی هم بدین . غذای دست سازی هم که lahij_web معرفی کردند خوبه . البته دل گاو رو نمیدونم چقدر قیمتشه ولی فک میکنم از دل گوسفند گرونتر باشه . دو تا دل گوسفند با ترکیباتی که گفتم تا 3 ماه برای ماهیها کافیه . البته غذای دست ساز رو نباید به عنوان غذای اصلی به ماهی بدین چون خیلی واسه ماهی سنگینه . هفته ای دوبار کافیه . اون غذاهای خشکی که گفتم رو بعنوان غذای اصلی بدین به ماهیاتون . باز هم میگم انرژی رو بریزین دور :11:.
دل گاو هم تفاوت چندانی نداره .
1 دل گاو برای حدود 6 ماه کافیه !
من پایه غذاییم مدت هاست همین مخلوطه و خیلی کم از غذاهای شرکتی بهشون میدم .

hasti rs بچه ها شما تاحالا از فروشگاه آکو کالا اینترنتی خرید کردید ؟
جدی ؟! برخورد نکردم تاحالا !
لینک لطفا !
::.. پ ن : ماهی رو حضوری هم نمیشه رو خریدش اعتماد کرد چه برسه به غیرحضوری ! این خرید از جمله خیرد هاییه که حضور مشتری هنگام پسندیدن کالا الزامیست ! ..::

boozzai
29-03-2011, 11:54
سلام بر دوستان!
دیروز یه آروانا سیلور گرفتم که حدود 22 سانته!

فعلا با بیماری ابری شدن چشمش درگیرم!!
دعا کنید که خوب بشه...:41:
فعلا نمک دریایی اضافه کردم و آب رو سیفون کردم!

مرسی

lahij_web
29-03-2011, 18:31
سلام بر دوستان!
دیروز یه آروانا سیلور گرفتم که حدود 22 سانته!
.
.
.

مرسی

کاش قرنطینه داشتی . میذاشتیش اونجا و کمی متیلن بلو و میشد امیدوار بود 2 روز تا 3روزه خوب شه
بخاطر آب و تغییر کردنشه ...
چند گرفتی راستی داداشـــــــــ

boozzai
30-03-2011, 10:47
سلام.متاستفانه آک دیگه ای ندارم...
چشمش خیلی خوب شده و فقط یه نقطه سفید روشه!
25 گرفتم... یعنی بهترین قیمتی بود که اینجا پیدا کردم!
اصلا اینجا کسی نداشت!کلا 2-3 تا مغازه داشتن!
ماهی های بعدی که میخوام بگیرم 3 تا فرانتوزا هستش...!اینجا 5 سانتیش رو 8 تومن میدن!:31:

hasti rs
30-03-2011, 23:03
جدی ؟! برخورد نکردم تاحالا !
لینک لطفا !
::.. پ ن : ماهی رو حضوری هم نمیشه رو خریدش اعتماد کرد چه برسه به غیرحضوری ! این خرید از جمله خیرد هاییه که حضور مشتری هنگام پسندیدن کالا الزامیست ! ..::

واسه خریدن ماهی نمیگم که !
واسه خرید غذا و دارو و این چیزا ..

lahij_web
31-03-2011, 11:30
سلام.متاستفانه آک دیگه ای ندارم...
چشمش خیلی خوب شده و فقط یه نقطه سفید روشه!
25 گرفتم... یعنی بهترین قیمتی بود که اینجا پیدا کردم!
اصلا اینجا کسی نداشت!کلا 2-3 تا مغازه داشتن!
ماهی های بعدی که میخوام بگیرم 3 تا فرانتوزا هستش...!اینجا 5 سانتیش رو 8 تومن میدن!:31:

در اولین فرصت یه تانک کوچیک برای مواقع اضطراری دست و پا کن .
25 گرفتی ؟ یکمی زیاده ولی خب شهرستان اینطور مشکل ها رو هم داره .
فرانتوزا فوق العاده ست ! فوق العاده !
سعی کن کوچیک بگیری و از نوع پررنگش .
یبار اون سفید مشکی ها رو ندن بهت !
سفید و سورمه ای باید باشه ! کمی هم هد داشته باشه .

hasti rs
31-03-2011, 20:16
اگه بخوام به ماهیا کاهو بدم چطور باید کاهو بدم بهشون ؟؟؟

boozzai
01-04-2011, 10:29
سلام دوستان!
این آنجل ها دهن آروانا رو .... دادن!
بالهاش رو نوک زدن و داره کم کم خراب میشه!!!
آکواریومیه گفتش که یه شیشه بزار بینشون واسه یه مدت!
آخه لان که جمعس و فردا هم 13.... شیشه کجا بود!؟!؟!!!
غذا هم که نمیخوره!
ایشالا 1شنبه!:41:

لاهیج عزیز!
میشه در مورد فرانتوزا توضیح بدی...
من هر چا دیدم حدود 5 سانتیش رو اصلا آبی توش نیست و سیاه و سفیده.. هد هم نداره!
میگن که باید بزرگ بشه تا رنگ و اینا بده!!
میشه عکس بزاری!منتظرم،که سرم کلاه نره!:31:

lahij_web
01-04-2011, 23:38
اگه بخوام به ماهیا کاهو بدم چطور باید کاهو بدم بهشون ؟؟؟

هیچطوری !
فقط برگ های تازه و حنایی رنگ کاهو رو جدا کن و خوب بشور و بزار رو آب ! چند دقیقه بعد ( بسته به اینکه چه ماهی هایی داری ) فقط قسمت میانی کاهو باقی میمونه ! :27:
البته اسکات های من که به اونم رحم نمیکردن !
کلا برای گوشتخوارها کاهو خوبه . سلامت روده و فلس و ...

lahij_web
01-04-2011, 23:51
سلام دوستان!
این آنجل ها دهن آروانا رو .... دادن!
بالهاش رو نوک زدن و داره کم کم خراب میشه!!!
آکواریومیه گفتش که یه شیشه بزار بینشون واسه یه مدت!
آخه لان که جمعس و فردا هم 13.... شیشه کجا بود!؟!؟!!!
غذا هم که نمیخوره!
ایشالا 1شنبه!:41:

لاهیج عزیز!
میشه در مورد فرانتوزا توضیح بدی...
من هر چا دیدم حدود 5 سانتیش رو اصلا آبی توش نیست و سیاه و سفیده.. هد هم نداره!
میگن که باید بزرگ بشه تا رنگ و اینا بده!!
میشه عکس بزاری!منتظرم،که سرم کلاه نره!:31:

ای بابا ! آنجل مونو داره آرروانا رو دق میده ؟! :41::19:
خب شیشه نذار ... شما از اون توری هایی که تو یخچال خونتون میذارید رو قفسه ها استفاده کن ...
...
ببین داداشم ، ماهی زیبای فرانتوزا گونه های مختلفی داره. من خودم یکیشو دارم که فعلا با هزار ضرب و زور و غذای دست ساز و چی و چی یکم هدش رو درآوردم و بیشتر از این هم نخواهد شد و باله هاش هم رنگ فیروزه ای قشنگی گرفته .اما اصل بدن ماهی زیاد قابلیت زیباتر شدن نداره .
اینجا گونه های مختلف این ماهی رو میبینی :
سعی کن عجله نکنی . صبر کن بهترینشو انتخاب کنی. شاید خیلی طول بکشه ولی داشتن یه خوشگلش میارزه به صبر کردنت :20:
این ماهی که خودم دارم . خیلی سعی کنم بزرگ که بشه هد و باله هاش تغییر کنن :
و این هم گونه ای که آرزومه گیرش بیارم ! ! !

boozzai
02-04-2011, 08:44
مرسی داداش!
سعی خودم رو میکنم که از اینا پیدا کنم،ولی یه جا خوندم که اینا صادراتی هستن و خیلی کم گیر میان...:46:
لطف کن از فرانتوزا خودت یه عکس بزار!

lahij_web
02-04-2011, 10:01
مرسی داداش!
سعی خودم رو میکنم که از اینا پیدا کنم،ولی یه جا خوندم که اینا صادراتی هستن و خیلی کم گیر میان...:46:
لطف کن از فرانتوزا خودت یه عکس بزار!

نه داداشـ اونطوریا هم نیست ! صادراتی که نه ! در واقع وارداتی !
ولی خب هستـ . نایابـ نیست .

این فرانتوزای من . فکر کنم قبلا هم عکسشو برات گذاشته بودم . البته بچه س هنوز :

hasti rs
02-04-2011, 17:41
هیچطوری !
فقط برگ های تازه و حنایی رنگ کاهو رو جدا کن و خوب بشور و بزار رو آب ! چند دقیقه بعد ( بسته به اینکه چه ماهی هایی داری ) فقط قسمت میانی کاهو باقی میمونه !
البته اسکات های من که به اونم رحم نمیکردن !
کلا برای گوشتخوارها کاهو خوبه . سلامت روده و فلس و ...

مرسی ..
منم همینجوری کاهو رو گذاشتم واسشون اصن سمتش نیومدن ! بعد گذاشتمش کف آکواریومو یه سنگ گذاشتم روش بازم سمتش نیومدن !
ماکرو و پرت و لجن خوار دارم ..
یکی از لجن خوارامم مرد :41: نمیدونم چرا :41:

boozzai
03-04-2011, 07:55
این که همون عکسه لاهیج عزیز!
خداییش رنگش خوبه ها..
مگه از اون موقع هدی،رنگی،چیزی نزده!؟
راستی غذای خوب چی هست؟
که هم رنگش و هم هدش رو درست کنه!
مارک JBL هست؟خودت چی بهش میدی؟

راستی،آروانام هنوز غذا نخورده!1 هفتس که گرفتمش ولی غذا نمیخوره!
غذای مخصوص که نمی خوره و لوفاک هم نمیخوره!هیچی!
فقط واسش گوپی انداختم،اومد که بگیرش اما در رفت و رفت زیر میرا!!
امروز میرم واسه شیشه و بعدش براش گوپی بندازم!خوبه؟

جان من از نمای کلی آکواریومت هم عکس بزار...

armin_software
03-04-2011, 15:10
سلام
دوستان من از کجا متوجه بشم که اکسیژن به میزان لازم در آب وجود داره؟

lahij_web
05-04-2011, 21:29
این که همون عکسه لاهیج عزیز!
خداییش رنگش خوبه ها..
مگه از اون موقع هدی،رنگی،چیزی نزده!؟
راستی غذای خوب چی هست؟
که هم رنگش و هم هدش رو درست کنه!
مارک JBL هست؟خودت چی بهش میدی؟

راستی،آروانام هنوز غذا نخورده!1 هفتس که گرفتمش ولی غذا نمیخوره!
غذای مخصوص که نمی خوره و لوفاک هم نمیخوره!هیچی!
فقط واسش گوپی انداختم،اومد که بگیرش اما در رفت و رفت زیر میرا!!
امروز میرم واسه شیشه و بعدش براش گوپی بندازم!خوبه؟

جان من از نمای کلی آکواریومت هم عکس بزار...

آره دیگه گفتم بهت عزیزم :20:. نشد عکس دوباره بگیرم . چشم حتما . وجدانا فقط میرسم غذا بدم بهشون . فرصت نمیشه :41: حتی 1 روز نرسیدم غذا بدم عصبانی شدن بالزانی عزیزم رو کشتن و خوردن :41:
من غذاهای کارخونه ای رو معجزه نمیدونم . برا فلاورباکسم 2 تا غذای هد و رنگ گرفتم اصلا انگار نه انگار ! تازه کلی هم تعریفی بود !
من مدتهاست همون مخلوط رو میدم :
دل گاو + اسفناج ( سلامتی و شادابی ماهی ) + پودر سیر ( سلامت روده ها و ... ) + فلفل دلمه ای قرمز ( رنگ فوق العاه ماهی ) + گلرنگ ( عطاری ها دارن . رنگ دهی مناسب برای ماهی ) + پودر جوانه گندم ( ویتامین های
گروه B برای ماهی )
این مخلوط هم سلامتی ماهی رو تامین میکنه هم براق شدن فلس هاو رنگ گرفتنش و رشد فوق العاده ش .
برای وعده روزمره و معمولیشون هم لوفاک گرفتم ( بعضی ها میگن ساچمه ای . گرد و ریز . رو آبی ) و 2 تا تستسترون 100 رو روش خالی میکنم و بهم میزنم و بعد روزی 1 وعده میدم .
...
من قبلا برای اسکار هام غذای زنده میذاشتم . بنا به دلایلی دیگه بچه هیچ ماهی رو نمیدم بهشون . با اینکه طبع چندان لطیفی ندارم ولی کار انسانی نمیدونمش ! :5:
به جاش تابستونا میگوهای ریز مخصوص شمال رو از دریا میگیرم و میدم میل کنن !
...
شما گشنه نگهش دار اونوقت سنگ هم میخوره !
شیشه راستی برا چیته ؟!

hasti rs
مرسی ..
منم همینجوری کاهو رو گذاشتم واسشون اصن سمتش نیومدن ! بعد گذاشتمش کف آکواریومو یه سنگ گذاشتم روش بازم سمتش نیومدن !
ماکرو و پرت و لجن خوار دارم ..
یکی از لجن خوارامم مرد نمیدونم چرا

خب معلومه که ناز میکنن هستی جان :20: ولی میخورن کم کم . البته هفته ای 2 تا بدی هم بسشونه .
هممون رو آب باشه کافیه . لازم نیس بفرستیش زیر آب .
سخت میخورن ولی بالاخره میخورن . کاهو و اسفناج .
آخی . مرد ؟ چه اندازه ای بود ؟ شاید زدنش . چون مرگ و میر کت فیش ها کمه .

armin_software سلام
دوستان من از کجا متوجه بشم که اکسیژن به میزان لازم در آب وجود داره؟

داداشـــ هر وقت دیدی ماهی هات نزدیک سطح اب شنا میکنن و یجا کم تحرک هستند بدون اکسیژن آب کم شده .
اصلا با تعداد ماهی هات و سایز تانکت میشه فهمید اکسیژن دهی چقدر باید باشه .قوی یا متوسط یا ...

boozzai
08-04-2011, 16:45
سلام!
دوستان ار آنجل هام که گذشت حالا اسکات ها افتادن به جون این آروانا بنده...:37:
باله های بالاییش رو داغوون کردن!
میخواستم ببینم که چقدر زمان میبره که کامل بشن دوباره؟
دارو یا چیز خاصی هست تا بدم بهش بخوره؟

پیشاپیش ممنون!:sad:

hasti rs
10-04-2011, 13:57
سلام ...
میخوام ماهی بخرم ، نظرتون راجع پوزه میمونی و سورم چیه ؟ نگهداریشون آسونه ؟ یا سخت ؟
گروهی که نباشن مشکلی ندارن ؟

lahij_web
10-04-2011, 21:43
سلام!
دوستان ار آنجل هام که گذشت حالا اسکات ها افتادن به جون این آروانا بنده...:37:
باله های بالاییش رو داغوون کردن!
میخواستم ببینم که چقدر زمان میبره که کامل بشن دوباره؟
دارو یا چیز خاصی هست تا بدم بهش بخوره؟

پیشاپیش ممنون!:sad:

ای بابا ! تو هم گلادیاتور نگه میداریا ! :31:
خوب میشه . دارو هم نمیخواد . فقط اگه تنها بود میشد مولتی ویتامین چند قطره انداخت تو آب که چون تانک اصلیه نندازی بهتره . رنگ آبو بهم میریزه .
...
غذا بوخوله خوف میشه !

hasty rs سلام ...
میخوام ماهی بخرم ، نظرتون راجع پوزه میمونی و سورم چیه ؟ نگهداریشون آسونه ؟ یا سخت ؟
گروهی که نباشن مشکلی ندارن ؟
هستی جون سوروم ماهی آرامیه معمولا. دو مدل سبز و معمولی ( زرد با رگه های نارنجی ) هست که سبزا یکم تندخوتر هستند . پوزه میمونی مهاجم هست .
سوروم داشته باشی به صورت گله ای بهتره البته بین این دو تا انتخابت !

mesi_2010
11-04-2011, 00:54
سلام
میخوام یه تانک 100*35*50 بگیرم. اندازش خوبه؟ روی اپن آشپزخانه بزارم مشکلی پیش نمیاد؟
نمیدونم 6 میل باشه؟(میترسم بشکنه)
یا 10 میل؟ (وزن و هزینش سنگین تر میشه)
یا کف رو 10 میل بزنم و اطراف رو 6 میل؟

mesi_2010
11-04-2011, 00:56
سلام
میخوام یه تانک 100*35*50 بگیرم. اندازش خوبه؟ روی اپن آشپزخانه بزارم مشکلی پیش نمیاد؟

mesi_2010
11-04-2011, 00:57
سلام

hasti rs
11-04-2011, 13:37
هستی جون سوروم ماهی آرامیه معمولا. دو مدل سبز و معمولی ( زرد با رگه های نارنجی ) هست که سبزا یکم تندخوتر هستند . پوزه میمونی مهاجم هست .
سوروم داشته باشی به صورت گله ای بهتره البته بین این دو تا انتخابت !

یعنی سورم رو نمیشه با پرت نگه داشت ؟؟
امروز نمیدونم چرا پرت هام عصبی شده بودن هی ماکروها رو دنبال میکردن ! البته غذا خورده بودنااا

من کل آکواریوم رو به خاطر دلقک راه انداختم که بعد دیدم دلقک نمیتونه با این مجموعم کنار بیاد! میگن پرت و ماکروها اذیتشون میکنن !! تازه اون دلقکی که من خیلی دوسش دارم ماله آب شور بود ( همون نمو : دی )

البته بین این دو تا انتخابت !

انتخاب بهتر نظر شما چیه ؟؟ از اسکار خیلی خیلی خوشم اومد ولی میگن آب رو کثیف میکنه !

بعد یه سوال دیگه ! من تا دو ماه دیگه میرم اهواز بعد این ماهیا رو چطور میشه جابجا کرد ؟؟ ( فاصله یک ساعت ! )

hasti rs
11-04-2011, 13:52
سلام

سلام ، اندازه اکواریوم منم همین هست ولی ارتفاع 40 .
فکر کنم اگه کف رو 10 میل بزنید و اطراف رو 6 مشکلی پیش نیاد .
البته بزارید اساتید راهنماییتون کنن که مشکلی پیش نیاد و مطمئن شید..

boozzai
11-04-2011, 17:49
سلام!

مرسی لاهیج جون،باید باهاشون ساخت دیگه...:20:

چقدر هم شهریا زیاد شدن..!!؟:31:
مسی جون تو تا جایی که میتونی بزرگ تر بگیر!
روی اپن میخوای بزاری خیلی باحال میشه!
ارتفاع رو 60 بگیری با حالتر میشه! 100 رو هم 120 بهتره!
البته اگه شرایطش رو داری!(نظر خودته!)
ابعاد آکواریوم خودم هم 120*35*60 هستش و یه سایز استاندارده!مال من 10 میله!
همون کف رو 10 بزنی و اطراف رو 6 و + 2 تا پل 15 سانتی بالا(10 میل)!
سوال دیگه ای بود در خدمتم!

هستی عزیز،سورم واقعا ماهی قشنگیه!
اون زرداش که اگه پر رنگ باشن خیلی قشنگن!من میخوام 3 تا بگیرم!
در رابطه با دلقک هم خوب لوچ دلقک بگیر،واقعا خیلی خوشگل و جالبه!همیشه هم کفه و هیچ مشکلی فکر نکنم پیش بیاره...
1 ساعت هیچ مشکلی نیست!

lahij_web
11-04-2011, 18:30
یعنی سورم رو نمیشه با پرت نگه داشت ؟؟
امروز نمیدونم چرا پرت هام عصبی شده بودن هی ماکروها رو دنبال میکردن ! البته غذا خورده بودنااا

من کل آکواریوم رو به خاطر دلقک راه انداختم که بعد دیدم دلقک نمیتونه با این مجموعم کنار بیاد! میگن پرت و ماکروها اذیتشون میکنن !! تازه اون دلقکی که من خیلی دوسش دارم ماله آب شور بود ( همون نمو : دی )

انتخاب بهتر نظر شما چیه ؟؟ از اسکار خیلی خیلی خوشم اومد ولی میگن آب رو کثیف میکنه !

بعد یه سوال دیگه ! من تا دو ماه دیگه میرم اهواز بعد این ماهیا رو چطور میشه جابجا کرد ؟؟ ( فاصله یک ساعت ! )

چرا نشه نگه داشت . راه فرار و پنهون شدن رو در نظر بگیری حله .
خب پرت ها معمولا روانی هستن ! یهو قاطی می کنن .
دلقک اب شور که خب قاعدتا نمیشه ! ولی همونطوری که دوستم گفت دلقک اب شیرین هم تنوع زیادی داره هم ماهی فوق العاده جالبیه .
هم دلقک نارنجی و مشکیش هست و هم شبیه کماندوش ...
اسکار آب رو کثیف میکنه ؟!؟!؟ نه بابا ! این ما هستیم که با غذا دادن زیاد آب رو کثیف میکنیم !
اسکار ماهی فو.ق العاده ای هست . به شرطی که از نگهداری ماهی دنبال سود بازدهی نباشی ! چون بزرگ که بشه خوب نمیخرنش !

boozzai
11-04-2011, 19:18
سلام!
لاهیج جان،درسته که غذا دادن مناسب آب رو تمیز نگه میداره ولی:
من از هر کسی که پرسیدم بهم گفتن که ماهی کثیفیه و هی...:31:
حالا نمیدونم مشکلش چیه؟!

hasti rs
12-04-2011, 15:00
مرسی ..

والا من میرم آکواریوم فروشی با حصرت ماهیا رو نگا میکنم و میام خونه .. :37: :31:
خانواده نمیزارن ماهیه جدید بخرم ( به خاطر همون نقل مکان )
چند نوع لوچ هم اینجا دیدم ؛ لوچ دلقک رو دیدم که دوسش دارم و چند گونه دیگه هم داشت که من نمیشناختم ..

امروز رفتم سیفون بخرم ؛ آکواریوم فروشه نداشت بعد گفتش اگه فیلتر داری دیگه نمیخواد سیفون کنی آک رو !
شما هر چند وقت یه بار سیفون میکنید ؟

راستی چرا از ماهیاتون عکس نمیزارید ؟؟! لاهیج و bozzai عکس ماهیاتون رو بزارید ما مبتدیا اصول ماهی داری رو یاد بگیریم : دی

boozzai
12-04-2011, 19:26
سلام!
اون آکواریومیه واسه خودش گفته...!:tongue:
من هفته ای 2 بار سیفون میکنم!
البته من خیلی روی تمیزی آب آکواریومم حساسم!
من که خودم مبتدیم... ولی لاهیج!!!حرفه ای...:31:
چشم!عکس میزارم... از آکواریوم کوچولوم هم میزارم!

lahij_web
12-04-2011, 21:02
مرسی ..

والا من میرم آکواریوم فروشی با حصرت ماهیا رو نگا میکنم و میام خونه .. :37: :31:
خانواده نمیزارن ماهیه جدید بخرم ( به خاطر همون نقل مکان )
چند نوع لوچ هم اینجا دیدم ؛ لوچ دلقک رو دیدم که دوسش دارم و چند گونه دیگه هم داشت که من نمیشناختم ..

امروز رفتم سیفون بخرم ؛ آکواریوم فروشه نداشت بعد گفتش اگه فیلتر داری دیگه نمیخواد سیفون کنی آک رو !
شما هر چند وقت یه بار سیفون میکنید ؟

راستی چرا از ماهیاتون عکس نمیزارید ؟؟! لاهیج و bozzai عکس ماهیاتون رو بزارید ما مبتدیا اصول ماهی داری رو یاد بگیریم : دی

نه ! چرا حسرت بخوری عسیس ؟! :46: یکم که راه بیفتی راحت میتونی انتخاب های خوب داشته باشی .
من سیفون رو هفته ای 1 بار انجام میدم . اونم با کم کردن حداقل 20% آب از کف تانک .
من خودم ساختمش . یه شیلنگ + یه قوطی نوشابه که از کمر بریدمش ! همین ! بقیه کارا رو قوانین فیزیک انجام میدن برات ! :31:
...

Boozzai
من از هر کسی که پرسیدم بهم گفتن که ماهی کثیفیه و هی...
حالا نمیدونم مشکلش چیه؟!
:31:مشکل از هموناییه که میگن آب رو زیاد کثیف میکنه ! :27:
نه اصلا اینطور نیست ! فضولات ماهی رابطه مستقیم با خوراک ماهی داره ! پس هر چقدر بیشتر بدی بیشترم باید سیفون کنی. شاید منظورشون غیر مستقیم اینه که اسکار ماهی پر خوراکی هست ! که همینطورم هست .

hasti rs
12-04-2011, 22:11
من که خودم مبتدیم... ولی لاهیج!!!حرفه ای...
چشم!عکس میزارم... از آکواریوم کوچولوم هم میزارم!
منطورتون اینه که پست بعدیتون عکس ماهیاتون و اکواریومتون هست دیگه ؟! :27:
لاهیج شما هم بزارید عکس ماهیاتونو خوووب :(

مگه تو سیفون کردن نباید فضولات از ته اکواریوم خارج شن ؟؟؟ یه قوطی نوشابه و یه شیلنگ مکششون کجاست که فضولات رو خارج کنه ؟؟!!
اصن یه سوال ! مگه سیفون نمیخواد فضولات رو خارج کنه ؟ بعد در حق لجن خوار اجحاف ( اجهاف ؟! ) نمیشه ؟ :دی

حصرت

حسرت
مگه فرقی دارن ؟! :31:

hasti rs
12-04-2011, 22:27
چقدر هم شهریا زیاد شدن..!!؟
هی داشتم اینو میخوندم ، میگفتم شهریا ماهیه چیه ! :31:
اینجوری خوندمش : چقدر هم ,, شهریا زیاد شدن !:31:

همشهریا / هم شهریا / :31:

mesi_2010
12-04-2011, 23:40
سلام. آک من هم اومد خونه. فردا آب میریزم توش. همه میگن روی اپن بزاری اپن میاد پایین:31:
راستی الان هر چند وقت باید سیفون کنم؟ گیاه بزارم خوبه؟
عجله دارم آروانا بخرم:31:

boozzai
13-04-2011, 11:25
سلام!
سیفون::20:
یه شیلنگ داره با یه تلمبه که اون قسمت اصلی رو میزاری تو آب و تلمبه رو فشار میدی،بعدش دیگه آب جریان پیدا میکنه و هی آب میره تو بشکه...
البته لاهیج جون هم درست کار کرده ولی اون بشکه نوشابه زیاد مقاومت نداره و میخوای فشارش بدی داخل سنگ های کف،ممکنه هی خم بشه...
اگه بخوای درست کنی باید یه نوشابه بخری و از شیلنگ حیاطتوت هم ببری...:31:
پس 3 تومن بدی بهتره!
راستی یه سوال:از کجا خرید میکنید؟اگه اهواز هستید که مغازه بهتون معرفی کنم که هم قیمت و هم همه چیزش خوبه!

داداش مسی!!!!
گرفتی!؟!؟!
یه سوال،گیاهی یا گوشنخوار؟
عزیزم،آروانا گوشتخواره که..(:eh:)
گیاه رو بی خیال شو و از گیاه مصنوعی استفاده کن...
باید یه مدت بمونه... یا آب یه آکواریوم دیگه آضافش کن!(یه کم)
چه سایزی شد آخر!؟:mellow:
عکس بزار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینم عکس های آکواریوم من:

متاستفانه به خاطر کیفیت بد دوربین موبایل نمیشد از ماهیا عکس 3*4 بگیرم.. :cool:
چقدر بالاش ضایستا...:blink:
حالا نوبت شماست دیگه...:37:
لاهیج(عکس جدید!!!) و هستی و مسی عزیز..... عکس!!!
منتظر نظرات خوبتون هم هستم!:happy:

mesi_2010
13-04-2011, 12:27
سلام
دمت گرم عکس گذاشتی.نمیدونستم شیلنگ چطور به فیلترر کف نصب میشه!!!!!!!!!!
گوشتخوار. گفتم گیاه بزارم تا بتونم زودتر ماهی بخرم.
الان هر چند وقت سیفون کنم؟
به نظرت روی اپن بزارم مشکلی پیش نمیاد؟
100*30*50 البته نامرد 27 زد. امروز میرم دعوا:31:
عکس هم باشه وقتی ماهی خریدم. (اون موقع هم بلد نیستم):31:
نواره بالاش رو 10سانتی خریدم پایین رو 5. به نظرت دلگیر نمیشه؟
برا سقفش چیکار کنم؟
این 3تا با هم میسازن؟ اسکات+اسکار+آروانا

hasti rs
13-04-2011, 13:13
پس 3 تومن بدی بهتره!
قیمتش 2500 هست :31:
بعد این آکواریوم فروشی که من رفتم گفت برقی هم داریم برقیش 8000 هست ، همون دستی جواب میده دیگه ؟

[QUOTE]راستی یه سوال:از کجا خرید میکنید؟اگه اهواز هستید که مغازه بهتون معرفی کنم که هم قیمت و هم همه چیزش خوبه /QUOTE]
من که فعلا دزفول هستم :37: ایشالا دو ماه دیگه میام اهواز آدرس بدید :46: شما از اون مغازه ها که پیش بازار بزرگن خرید میکنید ؟ یکی هم زیتون دیدم ، ولی خیلی کثیف بودش !

راستی اون آک کوچیکتون از این آماده هاست ؟ پلاستیک هستش ؟ چقدر خریدید ؟
اینکه مگه اون سه تا آنجل نیست ؟ چرا باله هاشون رزده ؟ :31: و چطور شما آنجلاتونو با اروانا نگه میدارید؟ اون یکی ماهی چیه ؟

خیلی خوشکل هست اکواریومتون یه اسفند دود کن :31:

من برم عکس بگیرم ، ولی اک من خیلی زشت و ضایع هست :41: نخندید هااا :41:

boozzai
13-04-2011, 14:08
سلام!
داداش مسی:
هنوز که ماهی نداری که آب رو کثیف کنن و بخوای سیفون کنی...!
تو همون هفته ای 1 بار سیفون کنی،کافیه...
حتی اگه کابینتی هم باشه مشکلی نیست!اگه آجریه که دیگه هیچی...
ولی کفش باید فیبر بزاری!
نوار دور هم:بالا که خوبه... ولی مطمئنی 10 هستش!؟!مال من 7 هستش!
دور رو هم اگه زیاد نگرفتی اگه میشه برو و 3 سانتی بگیر... یا 2!
5 زیاده آخه... و نیازی نیست!همه جاش رو 3 بزن و بالاش هم 10...
سقف رو هم اگه پول داری برو نجاری و با mdf بده واست درست کنن!(تخته 3 لا هم خوبه!)
اسکات رو که من پشیمونم که خریدم... ولی دنبال رد اسکات هستم که بالاش قرمزه!
خواستی بگیری رد اسکات پیدا کن!(پیدا کردی به منم آدرس بده!:31:)
اسکار هم که پرتقالی بگیر!(سفیدن و نقطه های نارنجی توشه!)
البته مشکی هاش هم قشنگن!
آروانا هم سیلور یا کوتوله!؟
البته کوتوله من خودم گشتم و پیدا نکردم!نگرد،نیس... همه جا بزرگش رو داشتن و یه جا 10 سانتیش رو میداد 35!(رفتم بخرمش ولی فروخته بودش...:37:)
مال من سیلوره!سیلور هم آرومتره و هم بی عرضه تر!:rambo: تو همون سیلور بگیر...
اگه اینا با هم جور باشن مشکلی نیس...
اسکار حدود 10 سانتی و اسکات هم همین حدودا ولی آروانا رو حدود 20 سانتی و یا بزرگتر بگیر!(که کتک نخوره!)

هستی عزیز:
2500!خوب بهتر دیگه!برقی..!؟جالبه.. ولی نیازی نیس!همون دستی خوبه!
نه.. من دیگه مشتری آکواریومی محلمون شدم!فرهنگ شهر!همه چیزش خوبه و آدم منصفیه!
البته اگه ماهی رو که میخوام نداشته باشه،میرم تو شهر رو میگردم!
آره شیشه آماده بود!12 خریدمش و 15 لیتریه....
شیشه ایه!روش برچسب زده بود و نوشته بود( شیشه )!
اونا آنجل مونو هستن و به نظرم از بقیه آنجل ها خوشگل ترن!
آروانا که هیکل گنده کرده فقط!روز اول آنجل هام اون باله های زیری آروانام رو خودن!:sad:
آنجل ماهی وحشی هستش و همه رو میزنه... ولی نمیدونن که رشد آروانا خرکیه...:tongue:
امروز فهمیدم که یکی از 3 تا آنجلام مادس...
اون اسکات هستش... خیلی میخوره!!!

مرسی!شما قشنگ میبینین...
من که منتظر عکس های شما هام!!!!:19:
مرسی.

hasti rs
13-04-2011, 15:10
دمت گرم عکس گذاشتی.نمیدونستم شیلنگ چطور به فیلترر کف نصب میشه!!!!!!!!!!

اگه نگاه کنی یه چیز داره که شیلنگ و اونجا وصل میشه !
من هیچ وقت بلد نبودم کسیو راهنمایی کنم ، :31: ببین یه پایه ی کوچولو هست شیلنگ اونجا وصل میشه ، دیگه بیشتر از این بلد نیستم ؛ :31: اگه موفق نشدی بگو بچه ها راهنماییت کنن !

---------- Post added at 04:07 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

اونا آنجل مونو هستن و به نظرم از بقیه آنجل ها خوشگل ترن!
یعنی آنجل مونو میتونه با گوشت خوارا کنار بیاد ؟؟
من فک میکردم آجلا هم همونا هستن و وقتی بزرگ میشن شبیه لوزی میشن :31:

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:07 PM ----------

راستی اگه این آک کوچیکتون قرنطینه هست چرا توش ماسه و همین سنک سیفدا رو ریخیتید ؟

boozzai
13-04-2011, 15:15
آره!
آنجل مونو با گوشتخوار ها میسازه!
آره تقریبا شبیه لوزی میشه...:31:
خیلی ماهیه خوبیه...

اون رو گرفتم واسه تکثیر مولی!
دنبال مولی مولد هستم!
راستی آدرس اون آکواریوممیه پشت بازار بزرگ رو اگه بلدی واسم پیام خصوصی کن!گفتن که اونجا داره... ممنون!:20:

mesi_2010
13-04-2011, 23:13
نوار بالا 10 & دور3 & پایین5
سقف چند در میاد؟
فیبر؟!!!! منظورت یونولیته؟
چرا از اسکات پشیمونی؟
چه خبره به این بزرگی. ماهی کوچیک میخرم.:31:
راستی کجای فرهنگ شهر آکواریومی داره؟
امروز یه کلبه و گیاه مصنوعی خریدم.
همه چی رو هم فقط با آب شستم.

Steps-Rap
14-04-2011, 12:26
boozzai جان آکواریومت قشنگه.به نظر من یه کم اگه خواستی توشو شلوغ تر کن یا از گیاه یا از هرچی که دلت میخواد...

hasti rs
14-04-2011, 13:06
اینم عکس ماهیای من ،
بقیه ی بچه ها نمیخوان بزارن عکس ماهیاشونو ؟

این یکی از پرتهام با دوتا ماکرو سفید و ماکرو زرد

این پرت صورتیم که وقتی میترسه رنگش مثه الان میشه ، سفید میشه !

اینم نمای کلی آکواریومم ؛ که البته چون هنوز سقف نداره خیلی بد ریخته !

hasti rs
14-04-2011, 13:27
راستی یه کم راجع به اون اک کوچیکت اگه میشه توضیح بده ! چی داشت روش ؟

boozzai
14-04-2011, 13:43
سلام!
مسی،فکر کنم سقف حدود 20 در بیاد...
اسکات خیلی غذا میخوره!:puke:
اون طرف فلکه ،جفت پمپ بنزین،تو کوچه،داخل پاساژ!
فکر کنم با آب نمک بشوری بهتر باشه..!نمیدونم...

مرسی استپ جون،دوس دارم اون طرفش رو یه سری سنگ بزارم...!
استپ عزیز،آکواریومت چی شد!؟ در چه حاله!؟عکس نمیزاری؟:eh:

آخه هستی عزیز!،بعد الکی میگی آکواریوم زشته!
خوب یه خورده بهش برس... آب آکواریوم رو بیار تا برچسب!!!
اون بخاری هم الان کشکی گذاشتی و عمل نمیکنه!
عمل میکنه،ولی با توجه به دما هوا...:31: آب آکواریوم رو زیاد کن!
یه پوستر پشت هم براش بزن!منظره یا آبی یا... (آبی خوشگل میشه!)
بالاش هم که خیلی بهتر از مال منه که سینی گذاشتم...:blink:
جان خودم آکواریومت خیلی قشنگه،فقط اون کارا رو بکن!
اون آک کوچیکه:فقط خوده شیشش بود با یه تیکه شیشه روش(سقف)...
بخاری و مهتابی و سنگ و فیلتر واسش خریدم!هوا هم که از پمپ هوا آک بالاییه! حدود 40 تومن در اومد...
متاستفانه دیگه پولی نموند واسه ماهیش!:37:
دوس دارم پر گیاه طبیعیش کنم...:happy:

hasti rs
14-04-2011, 14:29
آخه چون آک سقف نداره میترسم آبش رو زیاد کنم ، شاید یهو بپرن بیرون!

بعد یه چیز دیگه ! چرا فیلتر آک شما یه جوریه ؟ یا فیلتر اک من یه جوریه ؟ مشکل از کدومه ؟؟! :دی

mesi_2010
14-04-2011, 18:34
سلام.
آب رو پر کنی خیلی بهتر میشه. پرت صورتی هم خیلی خوشگله.
منم راه انداختم آک رو . خدا رو شکر آب شفافه. سنگ هوا اعصابم رو بهم ریخته. آخرش بیشتر هوا میده. تصفیه هم انگار زیاد قوی هست.
همش فکر میکنم اپن داره میاد پایین:31:

boozzai
14-04-2011, 19:36
سلام!
هستی عزیز،ماهیا خر نیستن که بپرن بیرون!!:31:
اون آروانا که میگن میپره بیرون... آبش رو زیاد کن!
فیلتر من فرق داره با مال تو!
مال من یه قسمت بزرگ هم بیرون داره... آب رو میفرسته توی اون و از اون ور آب تمیز میده به آک...
مال شما اینترنال هستش!

مسی،عکس بزار دیگه...
سنگ هوا چشه!؟مگه کم و زیاد نمیشه؟

hasti rs
14-04-2011, 19:53
مسی یه عکس بزار ببینیم آپنتون چه شکلیه ! یعنی اصل دیدنه آک هست ولی از آپن هم بزار ببینیم چه طوریه که اینقد استرس داری !! :دی

حالا کدوم فیلتر بهتره ؟ شما چقدر خریدی اینو ؟ بعد واسه اون آک کوچیک هم از همین استفاده میکنی ؟

firstpars
14-04-2011, 21:17
دوستان
من از رودخونه چند تا ماهی کوچیک با تور گرفتم
از این ماهی سیاها که همه شون با هم حرکت می کنن
از اینا:
البته این خشک شده شونه. شاید بزرگ بشه این شکلی بشن:

میتونم بزارمشون پیش آنجل؟
مریضی ، چیزی ندارن؟
کلا اگر آسیبی به ماهیای دیگه نرسونن ، نگهداریشون در تانک رو توصیه می کنید یا نه؟

boozzai
14-04-2011, 22:07
اونی که توی آک کوچیکس،عین مال خودته(توی آبی!)
مال من که بهش تاپ فیلتر میگن،از مال تو فکر کنم قوی تر باشه... 2500 لیتر در ساعته!
18 خریدمش... مواد داخلش هم 10 تومن شد!
خوبیش اینه که برای شستن مواد فیلتر نیازی نیس دست کنی توی آب و استرس به ماهیا وارد بشه..
جای بیشتری هم داره واسه گذاشتن مواد!(ذغال(زغال!؟)،سرامیک،ر ین،...!)

mesi_2010
14-04-2011, 22:54
عکس بلد نیستم بزارم.
boozzai تو فیلترت چیا ریختی؟
آره این فیلترها بهترن.
یه سنگ هوای بزرگه اولش حباب های ضعیف میده. آخرش قوی

boozzai
15-04-2011, 10:00
عزیز من عکست رو توی این سایت آپلود کن:
up . -------- . com
بعدش بیا توی همین کادر،اون آیکونی که عکس منظره روشه،کپی کن...
من اسماشون رو بلد نیستم،میدونم اینان:ذغال،سرامیک و رزین و 2 تای دیگه که نمیدونم اسمشون چیه!
لاهیج جان میدونه اسماشون رو!راستی،یه ورق پشم شیشه هم روشه و یه ابر دیگه زیر...
اون سنگ هوا رو عزیز خوب باید اون طرف هم شیلنگ بخوره!!!
پمپت مگه جا نداره دیگه!؟یه شیلنگ هم واسه اون طرفش بکش و بعدش حله دیگه...:20: از دو طرف باید وصل باشه!