PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6]

Hadi King
17-06-2012, 14:17
سَلام دوسـتان کسی اسم این ماهی رو میدونــه ؟
یه جفــت دارم نـَر و ماده هستن , چیکار کنم تولید مثل کنن :31:
خیلی وقـته باهم هستن و یکیشون شکمش بدجور بزرگ شده و در سلامتی کامل هستش بیماری نیســت .
چون میگن اگه شکم ماهی باد کرده بیماری داره و ...

51941 51942

Shadow-Man
17-06-2012, 16:59
این ماهی گورامی هست. در مورد تکثیرش هم تو گوگل سرچ کنید: تکثیر گورامی. به جوابتون میرسید.
ببخشید که بیشتر بلد نبودم که کمک کنم.

Hadi King
19-06-2012, 18:09
سَلام دوستان انجمنی میدونید که بتونه مشکل منو با این تکثیر حل کنه و ..
هر انجمنی که در مورد اکواریوم هستش دیگه کسی فعالیت نمیکنه ..

New-P30world
19-06-2012, 19:29
سَلام دوستان انجمنی میدونید که بتونه مشکل منو با این تکثیر حل کنه و ..
هر انجمنی که در مورد اکواریوم هستش دیگه کسی فعالیت نمیکنه ..

مدتی هست تو فروم های مذکور! فعالیت نمی کنم، یعنی واقعاً تو همه اون فروم ها دیگه فعالیت نیست و یا کم شده !؟؟

تجربه شخصی! :

(علیرغم حباب سازی و... تخم ریزی انجام نشده) چند احتمال ِ محتمل! وجود داره :

ماده هنوز آماده نیست - نر موفق به جلب رضایت/تشویق و حتی اجبار! ماده برای تخم ریزی نشده - استرس و...

( نکته : برخی مواقع برای بار اول و حتی بعد از دو الی سه نوبت تخم ریزی، اسپرم نر قابلیت بارور کردن پیدا می کنه )

Hadi King
19-06-2012, 20:04
مدتی هست تو فروم های مذکور! فعالیت نمی کنم، یعنی واقعاً تو همه اون فروم ها دیگه فعالیت نیست و یا کم شده !؟؟

تجربه شخصی! :

(علیرغم حباب سازی و... تخم ریزی انجام نشده) چند احتمال ِ محتمل! وجود داره :

ماده هنوز آماده نیست - نر موفق به جلب رضایت/تشویق و حتی اجبار! ماده برای تخم ریزی نشده - استرس و...

( نکته : برخی مواقع برای بار اول و حتی بعد از دو الی سه نوبت تخم ریزی، اسپرم نر قابلیت بارور کردن پیدا می کنه )
دوســـت عزیز حباب سازی انجـام شده اگه عکس بگیرم خودتون میبینید که حباب های بزرگ و کوچیک به تعداد زیاد درست کردن .
و نر رو به مدت 6 الا 7 ساعـت جدا کردم واسه خودش تا تونســت حباب سازی کرد .
ماده رو بهش اضافه کردم , دیشبی داشتن دور هم میخیـدن .. ! ولی امروز نــه , دعوا هم نمیکنن ..
ماده بدجور شکمش باد کرده و زیاد دور بر نَر میچرخـــه .:31:
نر اگه امادگی نداشت حباب سازی نمیکرد الان بمدت یک هفته میشه حباب سازی کردن ولی هیــچ .
نر فقط یه جا ایستاده و فکر میکنه . : دی
_______
اگه واقعــا تکثیر کردین اینجوری ماهی ها رو ممنون میشم راهنماییم کنیـد .
من کف اکواریوم رو سنگ ریختـــم یعنی یه قسمــت خالیــه یه قسمت سنگ ریختـــم .
گیاه مصنوعی هم سطح آب ریختـــم همراه با پلاستیـک برای حباب سازی فقط زیر پلاستیک حباب سازی انجـام شـده ..

Hadi King
20-06-2012, 14:01
52053 52054 52055 52056
عکس از آکواریــوم تکثیـــــــر ..

Shadow-Man
20-06-2012, 16:58
الان پستتون رو دیدم اونجا.
یه مقدار بد سوال کردید.
اونجا جو اینطوریه که شما باید یه تاپیک رو کامل مطالعه کنید و اگر سوالی براتون پیش اومد بپرسید. اگر هم حوصله خوندن ندارید حداقل تو همون پست اول سوال هاتون رو بپرسید. الان چه جوابی به اون پست شما بدن آخه؟
اونجا تقریبا همه تاپیک ها رو خیلی مرتب نگه میدارن و تمامی پست های اضافی رو بعد از یه مدت پاک میکنن طوری که اگه شما یه تاپیک رو از اول بخونید هیج بحث تکراری ای نمی بینید. برای همین تاپیک ها بسیار خلاصه و مفید هستن.

عکسایی که گذاشتین خیلی تاریک بودن و خیلی کوچیک. چیزی معلوم نبود.
راستی چرا نایلون کشیدید رو آب؟

Hadi King
20-06-2012, 17:42
الان پستتون رو دیدم اونجا.
یه مقدار بد سوال کردید.
اونجا جو اینطوریه که شما باید یه تاپیک رو کامل مطالعه کنید و اگر سوالی براتون پیش اومد بپرسید. اگر هم حوصله خوندن ندارید حداقل تو همون پست اول سوال هاتون رو بپرسید. الان چه جوابی به اون پست شما بدن آخه؟
اونجا تقریبا همه تاپیک ها رو خیلی مرتب نگه میدارن و تمامی پست های اضافی رو بعد از یه مدت پاک میکنن طوری که اگه شما یه تاپیک رو از اول بخونید هیج بحث تکراری ای نمی بینید. برای همین تاپیک ها بسیار خلاصه و مفید هستن.

عکسایی که گذاشتین خیلی تاریک بودن و خیلی کوچیک. چیزی معلوم نبود.
راستی چرا نایلون کشیدید رو آب؟
خب دوست عزیز بـد و خوب نداره ..
پست قبل از مـــن تاریخش رو نگـاه کن .!!
April 2009 02:31 PM
از اون موقع تا الان کسی فعالیت نکرده من نباید بپرسم که کسی هست منو راهنمایی کنــه ؟
_____
نایلون برای لانه سازی نـَر هستش که زیرش حباب سازی میکنه که همونجور تو عکس مشخصه تا تونسته لانه سازی کرده .
ولی از تخم گذاری خبری نیســت .. , اگه شما میدونید چجوری سوال میپرسن جای من بپرسیـد که چرا این دو زوج تخم گذاری نمیکنن .؟

New-P30world
20-06-2012, 22:16
دوســـت عزیز حباب سازی انجـام شده اگه عکس بگیرم خودتون میبینید که حباب های بزرگ و کوچیک به تعداد زیاد درست کردن .
و نر رو به مدت 6 الا 7 ساعـت جدا کردم واسه خودش تا تونســت حباب سازی کرد .
ماده رو بهش اضافه کردم , دیشبی داشتن دور هم میخیـدن .. ! ولی امروز نــه , دعوا هم نمیکنن ..
ماده بدجور شکمش باد کرده و زیاد دور بر نَر میچرخـــه .:31:
نر اگه امادگی نداشت حباب سازی نمیکرد الان بمدت یک هفته میشه حباب سازی کردن ولی هیــچ .
نر فقط یه جا ایستاده و فکر میکنه . : دی
_______
اگه واقعــا تکثیر کردین اینجوری ماهی ها رو ممنون میشم راهنماییم کنیـد .
من کف اکواریوم رو سنگ ریختـــم یعنی یه قسمــت خالیــه یه قسمت سنگ ریختـــم .
گیاه مصنوعی هم سطح آب ریختـــم همراه با پلاستیـک برای حباب سازی فقط زیر پلاستیک حباب سازی انجـام شـده ..

عکس از آکواریــوم تکثیـــــــر ..

رویارویی! بین این زوج رو کمی بیشتر فاصله بنداز.. من خودم حداقل یه هفته از هم دور نگهشون میداشتم..

ماده رو هم بجای توری با وسیله ایی که خودم بوجود! آوردم میگرفتم به تانک نر اضافه می کردم..

توری قدیمی رو ورداشتم و پلاستیک رو جایگزین تور کردم.. اینجوری حداقل استرس ممکن بهش وارد میشد.. :46:

اکثر گورامی ماده ها وقتی به سن بلوغ میرسن شکمشون تپل میشه، صرفاً ملاک آماده تخم ریزی بودنشون نیست..

کف رو به هیچ عنوان سنگ/شن و... نریز اگر تخم ها هچ بشن دردسر میشه، البته برای سیفون کردن کف..

اینطور که تو تصاویر مشخصه حباب سازی هنوز کامل نیست!

دقت کن حباب هایی که نر میسازه اونقد درشت نیست، از عدس! هم کوچیکتر و به تعداد زیاد(کف دست)..

سنگ هوا که نزدیک پلاستیک نیست ؟؟ دقت کنی بعضی وقت ها بعد نفس گرفتن حباب هایی رها می کنن، ممکنه اون باشه..

سنگ هوا با هوا دهی خیلی کم و اون سمت تانک که پلاستیک نگذاشتی باید بزاری..

نزدیک تانک نباید بری و یا طبق توصیه ها دور تا دورش رو (نه بطور کامل) بپوشون، محیط آرامی نیازمندند!

و در پایان! حوصله کن - صبور باش و البته در نظر داشته باش نگهداری از بچه هاشون خودش مصیبتی می باشد!

من که چندبار موفق به جوجه کشی! ازشون شدم حتی با حفظ پارامترهای آب و تهیه آب سبز و... هرگز بزرگ شدنشون رو ندیدم:45:

موفق باشی/ :10:

Hadi King
21-06-2012, 00:36
رویارویی! بین این زوج رو کمی بیشتر فاصله بنداز.. من خودم حداقل یه هفته از هم دور نگهشون میداشتم..

ماده رو هم بجای توری با وسیله ایی که خودم بوجود! آوردم میگرفتم به تانک نر اضافه می کردم..

توری قدیمی رو ورداشتم و پلاستیک رو جایگزین تور کردم.. اینجوری حداقل استرس ممکن بهش وارد میشد.. :46:

اکثر گورامی ماده ها وقتی به سن بلوغ میرسن شکمشون تپل میشه، صرفاً ملاک آماده تخم ریزی بودنشون نیست..

کف رو به هیچ عنوان سنگ/شن و... نریز اگر تخم ها هچ بشن دردسر میشه، البته برای سیفون کردن کف..

اینطور که تو تصاویر مشخصه حباب سازی هنوز کامل نیست!

دقت کن حباب هایی که نر میسازه اونقد درشت نیست، از عدس! هم کوچیکتر و به تعداد زیاد(کف دست)..

سنگ هوا که نزدیک پلاستیک نیست ؟؟ دقت کنی بعضی وقت ها بعد نفس گرفتن حباب هایی رها می کنن، ممکنه اون باشه..

سنگ هوا با هوا دهی خیلی کم و اون سمت تانک که پلاستیک نگذاشتی باید بزاری..

نزدیک تانک نباید بری و یا طبق توصیه ها دور تا دورش رو (نه بطور کامل) بپوشون، محیط آرامی نیازمندند!

و در پایان! حوصله کن - صبور باش و البته در نظر داشته باش نگهداری از بچه هاشون خودش مصیبتی می باشد!

من که چندبار موفق به جوجه کشی! ازشون شدم حتی با حفظ پارامترهای آب و تهیه آب سبز و... هرگز بزرگ شدنشون رو ندیدم:45:

موفق باشی/ :10:

یـــار در خانه ما گرد جهان میگردیــــم ..
عزیز همون اول میگفتی که از این نوع ماهی جوجه کشی کردی ..
در به در دنبال سایت و انجمن دیگه نبودم , عزیز آیدی داری با هم یخورده بحرفیــم کامل راهنماییم کنــی .
:20:

Amin-Nasim
24-06-2012, 10:31
سلام
چه ماهی نگهداریش نسبت به دیگر ماهی ها ساده تره ؟؟
یعنی اگه دمای اب یکی دو درجه بالا پایین شد اگه ابشون یکی دو روز دیرتر عوض شد زود به دیار باقی نشتابند
یه ماهی میخوام که هم نگهداریش ساده باشه هم سایزش کوچیک باشه مثلا کوچکتر از اندازه یه انگشت دست تحرکش کم باشه
شما چی پیشنهاد میدین ؟؟
با تشکر

Shadow-Man
24-06-2012, 23:22
یکی دو درجه دما بالا پائین و یکی دو روز دیر کرد تعویض آب کمتر ماهی ای رو میکشه. به شرطی که یکی دو روز یکی دو هفته نشه.
اگه آدم تنبلی هستید توصیه میکنم سراغ ماهی داری نرید.
برای چی میخوای کوچیک باشه؟ سایز تانکت چنده؟ ماهی های کوچیک گیاه خوار هستن اکثرا که نصبت به گوشت خوار نگه داریش سخت تره و رواحت تر میمیره (به نظر من البته)
گوشت خوار ها هم اکثرا بزرگن به جز سیچلاید های افریقایی که اکثرا بیشتر از 15 سانت نمیشن (در بهترین شرایط)
که البته تحرکشون زیاده.

اینطوری نمیشه ماهی انتخاب کرد. شما برو تو ماهی فروشی ها ببین از کدوما خوشت میاد بیا اینجا بگو تا بهت بگیم اینا رو میتونی با هم نگه داری یا نه.

New Solid Snake
27-06-2012, 11:47
سلام
چه ماهی نگهداریش نسبت به دیگر ماهی ها ساده تره ؟؟
یعنی اگه دمای اب یکی دو درجه بالا پایین شد اگه ابشون یکی دو روز دیرتر عوض شد زود به دیار باقی نشتابند
یه ماهی میخوام که هم نگهداریش ساده باشه هم سایزش کوچیک باشه مثلا کوچکتر از اندازه یه انگشت دست تحرکش کم باشه
شما چی پیشنهاد میدین ؟؟
با تشکر

درود
الان که تابستونه احتیاج به روشن بودن بخاری نیست ونگران بالا پایین بودن دما ماهی نباشید، اگه میخوای ماهی تلف نشه یه کم تجدید نظر کن چون من نشنیدم کسی تازه شروع کنه و ماهی تلف نده!
ماهی که تحرک کم داشت باشه حال نمیده:27:
با توجه به گفته های خودتون با زنده زاها شروع کنین: گوپی، مولی و .....(ارزونن و به نظر من برای شروع ماهی های خوبین)

machmach32000
01-07-2012, 12:28
با سلام . این ماهیها با هم سازگار هستند؟:
پروکسیموس (2 تا)
مونو تایگر (4-5 تا)
کوریدوراس (3 تا)
تیرانداز یا آبپش (2 تا)
اسکات سبز (1 دونه)
حجم تانک 100 لیتره

Shadow-Man
01-07-2012, 19:00
تیر ازنداز دیگه چیه؟
لطفا به جای استفاده از کلمات غریب و نا اشنای پارسی از کلمات آشنا و مفهوم اجنبی استفاده کنید. البته در مورد اسم ماهی ها
اسکات با پریکسیمون احتمالا بسازه. تجربه اشو نداروم ولی هر دوشون ماهی های آرومی هستن. کوریدوراس هم مشکلی نداره ولی سعی کن بزرگش رو بگیری
منو تایگر رو نمی دونم ولی اصلا توصیه نمیکنم

دوستان با تجربه تر هم نظر بدن لطفا

machmach32000
02-07-2012, 08:27
آقا مرسی از جوابت. تیر انداز (آبپاش) منظورم Archer fish بود :31:

چرا مونوتایگر نه؟

Shadow-Man
02-07-2012, 12:19
مونو ماهی پر ادا و اطوار و خشنیه من که راضی نبودم یکی دو نفر دیگه داشتن راضی نبودن
این تیر انداز هم ندیدم تا حالا . چشم بسته هم خرید نکن

machmach32000
02-07-2012, 12:47
بازم مرسی... آنجل مونو چطور اونم موذیه؟
اگه به جاش بلک گوست بگیرم چطوره؟ یا مثلا خودت چه پیشنهادی داری با این ترکیب ؟
ضمنا گیاه و چوب هم دارم تو تانک

machmach32000
02-07-2012, 12:49
آقا این دگمه تشکر رو من پیدا نکردم ولی دمت گرم

Amin-Nasim
04-07-2012, 10:55
سلام

درود
الان که تابستونه احتیاج به روشن بودن بخاری نیست ونگران بالا پایین بودن دما ماهی نباشید، اگه میخوای ماهی تلف نشه یه کم تجدید نظر کن چون من نشنیدم کسی تازه شروع کنه و ماهی تلف نده!
ماهی که تحرک کم داشت باشه حال نمیده:27:
با توجه به گفته های خودتون با زنده زاها شروع کنین: گوپی، مولی و .....(ارزونن و به نظر من برای شروع ماهی های خوبین)

با تشکر از شما
من رفتم ماهی فروشی
من با توجه به پیشنهاد شما با ماهی زنده زا شروع کردم (البته فعلا)
راستش اسمشون رو نمیدونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی فروشنده گفت من یادم رفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا مهم نیست
فروشنده گفت یه ماهی بهت میدم که شکمش پر باشه
من یه جفت ماهی ازش گرفتم اوردم خونه گذاشتم توی اکواریوم
یه ساعت بعد دیدم 3 تا شدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز دیدم بچشون برعکس شده و ته اکواریومه
به نظر شما مرده ؟؟
----------------------
فروشنده یه غذا هم داد که روش نوشته انرژی
گفت که روزی 4 تا دونه براشون بنداز اگه دیدی میخورن بیشتر بده
من 4 تا دونه انداختم دیدم خوردن یکی دو تا دیگه انداختم باز هم خوردن
ایا باز هم بهشون غذا بدم ؟؟

یکی دو درجه دما بالا پائین و یکی دو روز دیر کرد تعویض آب کمتر ماهی ای رو میکشه. به شرطی که یکی دو روز یکی دو هفته نشه.
اگه آدم تنبلی هستید توصیه میکنم سراغ ماهی داری نرید.
برای چی میخوای کوچیک باشه؟ سایز تانکت چنده؟ ماهی های کوچیک گیاه خوار هستن اکثرا که نصبت به گوشت خوار نگه داریش سخت تره و رواحت تر میمیره (به نظر من البته)
گوشت خوار ها هم اکثرا بزرگن به جز سیچلاید های افریقایی که اکثرا بیشتر از 15 سانت نمیشن (در بهترین شرایط)
که البته تحرکشون زیاده.

اینطوری نمیشه ماهی انتخاب کرد. شما برو تو ماهی فروشی ها ببین از کدوما خوشت میاد بیا اینجا بگو تا بهت بگیم اینا رو میتونی با هم نگه داری یا نه.

با تشکر از شما
من رفتم ماهی فروشی
از ماهی گلد فیش و آنجل و سیلور اسکات(البته فکر کنم اسمش این بود) خوشم اومد
ایا اینها ماهی با هم میسازند
فروشنده گفت گلدفیش و سیلور با هم نمیسازن آنجل رو هم نپرسیدم
چه ماهی هایی با گلدفیش میسازن و قیافه ای تو مایه های گلدفیش داشته باشن ؟؟

با تشکر

machmach32000
04-07-2012, 14:23
سلام

با تشکر از شما
من رفتم ماهی فروشی
راستش اسمشون رو نمیدونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی فروشنده گفت من یادم رفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا مهم نیست
یه ساعت بعد دیدم 3 تا شدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر شما مرده ؟؟
----------------------

با تشکر از شما
من رفتم ماهی فروشی

با تشکر

آنجل و سیلور اسکات با گلدفیش احتمالا می سازن ولی قطعا از پچه ماهیات نمی گذرن، همه رو می خورن!! گلدفیش خودش کلی تنوع داره . اون غذایی که میدی بهشون چه اندازه ایه؟

Shadow-Man
04-07-2012, 15:10
با تشکر از شما
من رفتم ماهی فروشی

با تشکر

انجل بعد از یه مدت دم گلد فیش ها رو مزنه و پدرشون رو در میاره.
با گلد فیش میتونی اکثر ماهی های گیاه خوار رو نگه داری. خود گلد فیش هم همون طور که دوستمون اشاره کرد تنوع خیلی زیادی داره.

بازم مرسی... آنجل مونو چطور اونم موذیه؟
اگه به جاش بلک گوست بگیرم چطوره؟ یا مثلا خودت چه پیشنهادی داری با این ترکیب ؟
ضمنا گیاه و چوب هم دارم تو تانک

خیلی معذزت میخوام من الان پست شما رو دیدم
انجل مونو به نظرم بدتر باشه اگه اصرار داری همون تایگر بخر
بلک گوست رو میتونی با گیاه نگه داری ولی باید مخفی گاه برااش درست کنی وگرنه اذیت میشه. خیلی هم بزرگ میشه. قبل از اینکه خیلی بزرگ بشه باید ردش کنی بره.
با گیاه فقط گیاه خوار میتونی نگه داری ولی نه گلدفیش
اگه گیاه داری فقط از گیاه خوار ها انتخاب کن

Amin-Nasim
04-07-2012, 17:01
آنجل و سیلور اسکات با گلدفیش احتمالا می سازن ولی قطعا از پچه ماهیات نمی گذرن، همه رو می خورن!! گلدفیش خودش کلی تنوع داره . اون غذایی که میدی بهشون چه اندازه ایه؟

اندازه دونه های ارزن

New Solid Snake
04-07-2012, 17:10
سلام
با تشکر از شما
من رفتم ماهی فروشی
حالا مهم نیست
به نظر شما مرده ؟؟
----------------------
با تشکر

درود
ورود شما رو به جمع ماهی بازها تبریک میگم:46:
من بهتون زنده زاها رو پیشنهاد دادم چون هم ارزونن و با تولید مثل زیاد انگیزه آدم رو برای ماهی داری بشتر میکنن، ماهی شما 3 تا نیستن بلکه بیشتر بودن و تمام بچه هاشون رو خوردن، برای این قبیل ماهی ها از زایشگاه استفاده میکنن که یه ظرف پلاستیکی هستش و روی آب میمونه، ماهی که شرایطش آماده باشه توی زایشگاه قرار میدن و لاروها بعد تولد به ته ظرف میرن و از خورده شدنشون جلوگیری میشه.
در مورد اون لاروی که باقی مونده به احتمال زیاد مرده. (مطمئنی که ماهی تموم لاروها رو بیرون داده و شکمش کوچیک شده؟)
به نظر من تا زمانی که ماهی تمایل به خوردن داره، میتونیم غذا بدیم ولی دستت میاد چقدر بدی، از تنوع غذایی استفاده کن و به مقدار زیاد غذا رو تو آب نریز و یکی یکی غذا بریز تو آب.
موفق باشی

Amin-Nasim
05-07-2012, 17:09
درود
ورود شما رو به جمع ماهی بازها تبریک میگم:46:
من بهتون زنده زاها رو پیشنهاد دادم چون هم ارزونن و با تولید مثل زیاد انگیزه آدم رو برای ماهی داری بشتر میکنن، ماهی شما 3 تا نیستن بلکه بیشتر بودن و تمام بچه هاشون رو خوردن، برای این قبیل ماهی ها از زایشگاه استفاده میکنن که یه ظرف پلاستیکی هستش و روی آب میمونه، ماهی که شرایطش آماده باشه توی زایشگاه قرار میدن و لاروها بعد تولد به ته ظرف میرن و از خورده شدنشون جلوگیری میشه.
در مورد اون لاروی که باقی مونده به احتمال زیاد مرده. (مطمئنی که ماهی تموم لاروها رو بیرون داده و شکمش کوچیک شده؟)
به نظر من تا زمانی که ماهی تمایل به خوردن داره، میتونیم غذا بدیم ولی دستت میاد چقدر بدی، از تنوع غذایی استفاده کن و به مقدار زیاد غذا رو تو آب نریز و یکی یکی غذا بریز تو آب.
موفق باشی

سلام
ممنون دوست عزیز
من یه سرچی که توی اینترنت کردم فهمیدم که ماهی هام گوپی هستن :5:
من منظورتون از لارو نفهمیدم :18:
من یه بچه ماهی زنده دیدم توی اب لاروی ندیدم !!
طبق تحقیقی که کردم ماهی ماده باردار باید شکمش کمی سیاه باشه
این ماهی منم شکمش سیاهه ولی شکمش کوچیک شده یه کم
به نظر شما هنوز هم بارداره ؟؟
گوپی هر چند وقت یه بار می زایند :31: ؟

با تشکر

New Solid Snake
05-07-2012, 22:56
سلام
ممنون دوست عزیز
من یه سرچی که توی اینترنت کردم فهمیدم که ماهی هام گوپی هستن :5:
من منظورتون از لارو نفهمیدم :18:
من یه بچه ماهی زنده دیدم توی اب لاروی ندیدم !!
طبق تحقیقی که کردم ماهی ماده باردار باید شکمش کمی سیاه باشه
این ماهی منم شکمش سیاهه ولی شکمش کوچیک شده یه کم
به نظر شما هنوز هم بارداره ؟؟
گوپی هر چند وقت یه بار می زایند :31: ؟

با تشکر

درود
منظورم از لارو همون بچه ای که تازه به دنیا میاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس بچه ماهیت زنده هست، اونو تو زایشگاه نگه داری کن و از چشم والدینش دور کن، تعجب نکن اینجا والدین بچه هاشون رو میخورن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه دیگه زایمانش تموم شده، ببین الان اون سیاهی کم رنگ تر شده و به خاکستری میزنه، کم کم پر رنگ تر میشه و شکم ماهی متورم تر، زود زود بچه میارن، خیلی وقت پیش بود که گوپی نگر میداشتم الان یادم نیست دقیقا" نوبت بعدی کی هست، تو آکت از گیاه های طبیعی استفاده کن، گوپی ها عاشقشونن. من شنیده بودم که گوپی که تازه بچه میاره نباید تو آکی که نر هست نگه داشت و باید یه مدتی بهش استراحت داد ولی من مطمئن نیستم و خودمم اینو رعایت نکردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا اساتید خوبی هستن و حتما" بهت کمک میکنن
راستی هر چی بیشتر تو نت بگردی بهتره چون قوانین ماهی داری رو یادمیگیری
موفق باشی دوست عزیز

machmach32000
08-07-2012, 09:06
سلام. آقا من دوتا پروکسیموس گرفتم و یه دونه ببر ماهی سیامی کوچولو (Siamese Tigerfish) (بارب سوماترا هم بهش می گن) و سه تا کوریدوراس !!!! فعلا که همه با هم می سازن. یه دونه اسکات هم احتمالا بگیرم. فقط نمی دونم چه جوری به غذا خوردن بیارمشون. فعلا از تترا پریما استفاده می کنم ولی به جز کوریدوراسا هیچکی نمی خوره. الان 3- 4 روزه. کسی جلو تانک نباشه تحرکشونم زیاده. دمای آب حدود 30 درجه با 3 قاشق غذاخوری نمک تو 100 لیتر. نور رو هم کم کردم. چکار کنم؟

Shadow-Man
08-07-2012, 17:40
من شنیدم سیامی ماهی خشنی هست.
ماهی ها کوچکتر رو میخوره. غذای زنده لازم داره (ندادی هم ندادی ولی بهتره بدی) شصت سانت هم دراز میشه

ولی پروکسیکوس ماهی آرومی میتونی باهاش ماهی های افریقایی رو نگه داری. دما رو بیار رو 27 یا 28.
لازم نیست این همه نمک بریزی

صبر کن یواش یواش غذا میخورن

Amin-Nasim
08-07-2012, 19:33
درود
منظورم از لارو همون بچه ای که تازه به دنیا میاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس بچه ماهیت زنده هست، اونو تو زایشگاه نگه داری کن و از چشم والدینش دور کن، تعجب نکن اینجا والدین بچه هاشون رو میخورن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه دیگه زایمانش تموم شده، ببین الان اون سیاهی کم رنگ تر شده و به خاکستری میزنه، کم کم پر رنگ تر میشه و شکم ماهی متورم تر، زود زود بچه میارن، خیلی وقت پیش بود که گوپی نگر میداشتم الان یادم نیست دقیقا" نوبت بعدی کی هست، تو آکت از گیاه های طبیعی استفاده کن، گوپی ها عاشقشونن. من شنیده بودم که گوپی که تازه بچه میاره نباید تو آکی که نر هست نگه داشت و باید یه مدتی بهش استراحت داد ولی من مطمئن نیستم و خودمم اینو رعایت نکردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا اساتید خوبی هستن و حتما" بهت کمک میکنن
راستی هر چی بیشتر تو نت بگردی بهتره چون قوانین ماهی داری رو یادمیگیری
موفق باشی دوست عزیز

سلام
فکر کنم ماهی مادم باز باردار شده
چون شکمش بزرگتر شده
یعنی اینقدر زود به زود ؟؟
یکی دو روزه تحرکشون زیاد شده خیلی زیاد اینور و اونور میرن (اونم با سرعت)خیلی هم غذا میخورن (خیلی زیاد) هر چی بریزم سریع میخورن دوباره هم بریزم باز هم میخورن
به نظر شما مشکلشون چیه ؟؟
چه قدر بهشون غذا بدم ؟؟

با تشکر

New Solid Snake
08-07-2012, 23:56
سلام
فکر کنم ماهی مادم باز باردار شده
چون شکمش بزرگتر شده
یعنی اینقدر زود به زود ؟؟
یکی دو روزه تحرکشون زیاد شده خیلی زیاد اینور و اونور میرن (اونم با سرعت)خیلی هم غذا میخورن (خیلی زیاد) هر چی بریزم سریع میخورن دوباره هم بریزم باز هم میخورن
به نظر شما مشکلشون چیه ؟؟
چه قدر بهشون غذا بدم ؟؟

با تشکر

درود
نه دوست عزیز به این زودی دیگه نه خیلی عجله داری ها!!!!
تحرکشون زیاد شده چون دارن به زندگی جدیدشون عادت میکنن، من که دونه دونه به ماهیام غذا میدم ولی یه جور غذا دادن دیگه هم هست که یه مقداری غذا رو تو آب تانک میریزن (نه خیلی زیاد) بعد 20 دقیقه باقی غذا رو از آب تانک بر میدارن و میریزن دور.

lahij_web
12-07-2012, 11:36
سلام. آقا من دوتا پروکسیموس گرفتم و یه دونه ببر ماهی سیامی کوچولو (Siamese Tigerfish) (بارب سوماترا هم بهش می گن) و سه تا کوریدوراس !!!! فعلا که همه با هم می سازن. یه دونه اسکات هم احتمالا بگیرم. فقط نمی دونم چه جوری به غذا خوردن بیارمشون. فعلا از تترا پریما استفاده می کنم ولی به جز کوریدوراسا هیچکی نمی خوره. الان 3- 4 روزه. کسی جلو تانک نباشه تحرکشونم زیاده. دمای آب حدود 30 درجه با 3 قاشق غذاخوری نمک تو 100 لیتر. نور رو هم کم کردم. چکار کنم؟

سلام . عضویتت رو تبریک میگم دوستم .
منظورتون دقیقا همین سیامی هست ؟:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالبه چون من تا حالا برخورد نکردم و فکر نمیکردم تو بازار ایران باشه . یبار فقط دیدم پیش یکی از دوستانم که اونم از بیرون آورده بود.

Shadow-Man
12-07-2012, 12:21
یه بار شهر ما اوردن
خیلی هم گرون بود
طرف میگفت وحشیه. جای دیگه هم شنیدم که وحشیه

milad_heartsick
12-07-2012, 17:11
سلام به همه ی دوستان
می یه ماهی می خوام بخرم که مثل ماهی قرمز بشه تو تنگ و بدون نیاز به تجهیزات اکواریوم نگهش داشت لطفا کمکم کنید:11:

Shadow-Man
12-07-2012, 22:03
سلام به همه ی دوستان
می یه ماهی می خوام بخرم که مثل ماهی قرمز بشه تو تنگ و بدون نیاز به تجهیزات اکواریوم نگهش داشت لطفا کمکم کنید:11:

فایتر

متن ارسال شما بیش از اندازه مختصر و کوتاه هست . متن ارسال شما باید حداقل 10 حرف داشته باشد :دی

lahij_web
12-07-2012, 22:23
فایتر

متن ارسال شما بیش از اندازه مختصر و کوتاه هست . متن ارسال شما باید حداقل 10 حرف داشته باشد :دی

من جاش بودم جای فایتر یه سمندر نگه میداشتم تو تنگ ! یه تیکه چوبم میذاشتم وسطش حالشو ببره :دی

machmach32000
14-07-2012, 08:23
من جاش بودم جای فایتر یه سمندر نگه میداشتم تو تنگ ! یه تیکه چوبم میذاشتم وسطش حالشو ببره :دی

با سلام. دوستان بنا بر اعلام سازمان محیط زیست هرگونه خرید و فروش و نگهداری و شکار سمندر (این سمندرا که عید میارن خالدار هستن) جرم محسوب می شه. چون در حال انقراضه. من از همه خواهش می کنم با نخریدن این سمندرا به حفظ این گونه کمک کنیم.

(سمندر کوهستانی لرستان یا سمندر خالدار قیصری یا سمندر قمصری یاسمندر خالدار امپراتور )(نام علمی: Neurergus kaiseri)
در قسمت دوزیستان تحت عنوان سمندر جویباری

machmach32000
14-07-2012, 08:34
جالبه چون من تا حالا برخورد نکردم و فکر نمیکردم تو بازار ایران باشه . یبار فقط دیدم پیش یکی از دوستانم که اونم از بیرون آورده بود.

مرسی لطف داری.
آره همینه ولی کوچولوش. 5 سانتیه الان. خیلی تو شنا کردن مهارت داره ، طرز شنا کردنش با سایر ماهیا (مخصوصا آب شیرین) متفاوته. لب شوره و ذاتا شکارچیه ولی فعلا با ماهیام می سازه!! بسیار پرخور هم هستن ایشون! :20:

آره بری پلاسکو پیدا می کنی. قیمتش بین 10 تا 15 هزار تومنه.

mohamadfalah
14-07-2012, 12:19
سلام خدمت دوستای قدیمی گلم...
بچه ها من دوتا ازموری هام حدود2ماهه شکمشون چاق شده بود من خیال کردم چون گله ای بودن شاید جفت خورده باشن ولی الان فکر مبکنم یه مریضیه .
البته خوب بازی میکنن و خوبم غذا میخورن.
نظر شما چیه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mjd323232
14-07-2012, 13:38
سلام خدمت دوستای قدیمی گلم...
بچه ها من دوتا ازموری هام حدود2ماهه شکمشون چاق شده بود من خیال کردم چون گله ای بودن شاید جفت خورده باشن ولی الان فکر مبکنم یه مریضیه .
البته خوب بازی میکنن و خوبم غذا میخورن.
نظر شما چیه:

بنظر میاد بیماری ورم روده ای که در این ماهی خیلی شایع هست گرفتن
بهترین کار اینه که چند روزی غذا ندی و اگر هم خواستی غذا بدی فقط اسفناج و کاهو بدی
در ضمن نگفتین غذا چی بهشون میدی ؟ و مدفوعشون به چه صورت هست ؟

mohamadfalah
14-07-2012, 16:55
سلام
ممنون از راهنماییت
غذا بهشون بیومار-دل گوساله-کرم منجمد-میگو خشک-غذای رنگ سوپرمکس میدم.
مدفوعشونو تا حالا ندیدم.
با احترام.

Shadow-Man
14-07-2012, 21:54
دل گوساله به یه ماهی گیاه خوار میدی؟؟؟
سوپر مکس رو نمی دونم ولی بقیه غذاها مناسب این ماهی نیست چون همه پروتئین بالایی دارن.
غذایی که به این ماهی میدی باید کم پروتئین باشه.

راستی چرا غذای رنگی بهش میدی؟

mjd323232
15-07-2012, 09:39
سلام
ممنون از راهنماییت
غذا بهشون بیومار-دل گوساله-کرم منجمد-میگو خشک-غذای رنگ سوپرمکس میدم.
مدفوعشونو تا حالا ندیدم.
با احترام.

دوست عزیز
غذاهایی که شما برای این نوع ماهی (ترفئوس) استفاده میکنید به هیچ عنوان مناسب نیست و مطمئن باشید بیماری ماهیاتون فقط مربوط به نوع تغذیه بوده
بهترین و تخصصی ترین غذا برای این ماهی از شرکت جی بی ال (نوو مالاوی ) و از شرکت سرا (گراناگرین ) هست
یه نکته ، اگه این ماهی در کنار ماهیهای گوشت خوار هست باید جدا بشه یا اینکه اون ماهی گوشت خوار فدای نوع تغذیه این ماهی بشه ، البته بعضی از دوستان میگن میتونید برای این ماهی در برنامه هفتگی فقط برای یک بار از بیومار استفاده کنید ولی توصیه شده که غذاهایی که درصد پروتئین بالایی دارن استفاده نشه
موفق باشین

mohamadfalah
15-07-2012, 18:58
دل گوساله به یه ماهی گیاه خوار میدی؟؟؟
سوپر مکس رو نمی دونم ولی بقیه غذاها مناسب این ماهی نیست چون همه پروتئین بالایی دارن.
غذایی که به این ماهی میدی باید کم پروتئین باشه.

راستی چرا غذای رنگی بهش میدی؟

سلام مگه موری گیاه خواره ؟
غذای رنگم بخاطر همون رنگ وسطش میدم....
با احترام.

دوست عزیز
غذاهایی که شما برای این نوع ماهی (ترفئوس) استفاده میکنید به هیچ عنوان مناسب نیست و مطمئن باشید بیماری ماهیاتون فقط مربوط به نوع تغذیه بوده
بهترین و تخصصی ترین غذا برای این ماهی از شرکت جی بی ال (نوو مالاوی ) و از شرکت سرا (گراناگرین ) هست
یه نکته ، اگه این ماهی در کنار ماهیهای گوشت خوار هست باید جدا بشه یا اینکه اون ماهی گوشت خوار فدای نوع تغذیه این ماهی بشه ، البته بعضی از دوستان میگن میتونید برای این ماهی در برنامه هفتگی فقط برای یک بار از بیومار استفاده کنید ولی توصیه شده که غذاهایی که درصد پروتئین بالایی دارن استفاده نشه
موفق باشین

سلام از راهنماییتون ممنونم.
با احترام.

mohamadfalah
15-07-2012, 19:02
این 2تا عکسم از موری های یه خورده بزرگترمه .
از یه بندی دست خودمه و تا حالا هم بهشون همون غذا هارو دادم.

با احترام.

Shadow-Man
15-07-2012, 19:45
بله خانواده تروفئوس گیاه خوار هستن و باید اسفناج یا کاهو تو غذای روزانه شون باشه
من خودم دوبوسی و همین موری رو دارم. گرانوگرین بهشون میدم

mohamadfalah
18-07-2012, 00:51
بله خانواده تروفئوس گیاه خوار هستن و باید اسفناج یا کاهو تو غذای روزانه شون باشه
من خودم دوبوسی و همین موری رو دارم. گرانوگرین بهشون میدم

سلام کاهو و اسفناجو باید خام داد یا روش خاصی داره؟
با احترام...

machmach32000
18-07-2012, 13:49
کاهو رو من بلدم : 10 دقیقه اگه جوشونده شه هم ضد عفونی می شه هم بافتش نرم تر می شه... اسفناج ندادم تا حالا

@SHADOW-MAN: آقا این تایگر سوماتراهه تازه داره خوی وحشیگریشو رو می کنه!! :20:
ولی خوبیش به اینه که امپراطوریش فقط کف تانکه! وسط به بالا موشه!!

Shadow-Man
18-07-2012, 23:10
کاهو و اسفناج رو من همینطوری میشورم میندازم تو آب کاهرو رو که فقط چوب وسطش رو میذارن بمونه.
ولی جشوندنش هم ضرر نداره ولی زیاد نجوشون که مواذ مغذیش وارد آب میشه (به نظر من لازم نیست بجوشه در همون حد که نرم بشه کافیه)

machmach32000
پس سعی کنید ماهی های نگه دارید که بالای تانک شنا میکنن. یا اینکه از ماهی های خشن دیگه استفاده کنید که از پس هم بر بیان. مثل زندانی که خیلی هم قشنگ میشه. تایگر هم اگه بتونی نگه داری خیلی حیون قشنگیه به نظر من

machmach32000
19-07-2012, 08:29
کاهو و اسفناج رو من همینطوری میشورم میندازم تو آب کاهرو رو که فقط چوب وسطش رو میذارن بمونه.
ولی جشوندنش هم ضرر نداره ولی زیاد نجوشون که مواذ مغذیش وارد آب میشه (به نظر من لازم نیست بجوشه در همون حد که نرم بشه کافیه)

machmach32000
پس سعی کنید ماهی های نگه دارید که بالای تانک شنا میکنن. یا اینکه از ماهی های خشن دیگه استفاده کنید که از پس هم بر بیان. مثل زندانی که خیلی هم قشنگ میشه. تایگر هم اگه بتونی نگه داری خیلی حیون قشنگیه به نظر من

منظورت کدوم تایگراست؟

Shadow-Man
19-07-2012, 09:19
همین تایگری که در موردش حرف میزنیم سوماترایی
من تنبلیم میاد تایپ کنم شما هم هی منو به تایپ بندازین :دی :دی

machmach32000
29-07-2012, 09:48
آره اما فک نکنم با هم نوعه خودش بسازه!! :31:
20 سانتیشو پلاسکو آورده 100 تومن میده!!!!!
آقا راستی تند تند نفس کشیدن ماهی واسه چیه؟ به نظرم چنتاشون ریتم تندی واسه تنفس دارن!
(تانک 100 لیتری با 4-5 تا ماهی 5-6 سانتی 2 بوته گیاه کوچولو و تصفیه دائم روشن چوب هم تو تانک هست از این مردابیا و اینکه هر هفته 10 درصد آبو سیفون می کنم)

Shadow-Man
29-07-2012, 10:18
تند تند نفس کشیدن ماهی اول از همه برای اکسیژن هست. تصفیه ات شیلنگ آب هم داره؟
ده درصد کمه بکنش 30 درصد
خیلی وقت ها هم ما تصور میکنیم ماهی تند تند نفس میکشه

machmach32000
29-07-2012, 10:29
مخصوصا اسکات از همه تند تر!!
تصفیه شیلنگ داره ولی چون خیلی تلاطم ایجاد می کنه درش آوردم الان فقط آبو می چرخونه حباب نمی زنه

Shadow-Man
31-07-2012, 11:34
خب مرد حسابی ماهی ها اکسیژن لازم دارن
اکسیژن آبت کمه مخصوصا به خاطر اینکه می گی اسکات از همه شدید تره چون اسکات نسبته به بقیه ماهی ها به اکسیژن حساس تره
در ضمن هوا تاثیری تو تلاطم نداره فقط وقتی هوا باشه تلاطم رو به چشم میبینی

T_rex
15-08-2012, 11:39
شیطونه میگه باز بزن تو کار اکواریوم :3: 17 ساله اکواریوم دارم که پر از فرازو نشیب بوده از 1 اکواریوم تا 8 اکواریوم هم داشتم الان دیگه حوصلشو ندارم الان فقط یه گرین ترور 13 سانتی دارم که زورکی حتی بهش غذا میدم :13:

باز زده بسرم یه چیز توپی راه بندازم البته ماهیای گیاه خوار نه این گوشخوارهای وحشی از اکواریوم گیاهی هم خیلی خوشم میاد ولی اینجا(شهرمون) گیاه کمیابه از چند نمونه ماهی هم بچه گرفتم : زنده زاها که مثل اب خوردنه از رزی بارب و تایگر بارب و گورامی بچه گرفتم از انجل هم بچه گرفتم ولی نتونستم بچه هاشو بزرگ کنم تو همو ن بچگی میمردن دهنم سرویس شد ولی اخر نتونستم بچه انجلا رو بزرگ کنم نمیدونم مشکل از کجا بود ولش کن بی خیال ماله 6 سال پیشه دیگه فکر تکثیر نیستم

بهترین ماهی که داشتم و خیلی هم خوشم میومد ازش یه نوع لوچ بود به اسم لوچ نواری عین کرم بود خیلی جالب بود یه موقعهای 1 ماه غیب میشد فکر میکردم مرده ولی یهو پیداش میشد . چون دوست داشتم ببینمش اووردمش تو اکواریوم 60 سانتی که جلو چشام باشه رو گیاه دم گربه ایی لم میداد خیلی با حال عین مار روی یه درخت

الان باز به سرم زده یه اکواریوم توپ بزارم دیگه حوصله اکواریوم بزرگ رو ندارم یه 60 سانتی دارم کافیه میخوام پر گیاه و صخره ش بکنم با یه گله نئون - یه روح - یه فایتر - دو تا لوچ نواری - یه لوچ دلقک و یه لجن خوار کوچولو فکر کنم مجموعه خوبی باشه

Amin-Nasim
15-08-2012, 22:26
سلام
کنار یه دونه گوپی نر چند تا ماده میشه نگه داری کرد ؟

T_rex
16-08-2012, 01:49
سلام
کنار یه دونه گوپی نر چند تا ماده میشه نگه داری کرد ؟

1000 تا هم میشه :20: ولی از پسشون برنمیاد - 2 تا 3 ماده رو میتونی برای یک نر در نظر بگیری

A M ! N
21-08-2012, 21:34
سلام ، بچه ها امروز یه جفت ماکرو خریدم ، ولی اطلاعاتی در موردش ندارم، فروشنده میگفت اندازشون بزرگ میشه ، درسته ؟

قیمتش هم 9000 تومن. یه جفت هم پیرانا داشتم اونا اینقدر بزرگ شده بودن دیگه نمیشد جمعشون کنی !! 15 سانت شده بود

خیلی بزرگ، دادم به این فروشنده ی بی انصاف کلا جفتشو 5000 تومن برداشت ! گفت بزرگش بدرد نمیخوره !

یه توضیحی در مورد این ماکرو میدین ؟ Black ghost هم داشت خیلی خوشگل و ناز بودن ولی با اسکارهام سازگار نیستن بهشون

حمله میشه.

New Solid Snake
22-08-2012, 12:36
سلام ، بچه ها امروز یه جفت ماکرو خریدم ، ولی اطلاعاتی در موردش ندارم، فروشنده میگفت اندازشون بزرگ میشه ، درسته ؟

قیمتش هم 9000 تومن. یه جفت هم پیرانا داشتم اونا اینقدر بزرگ شده بودن دیگه نمیشد جمعشون کنی !! 15 سانت شده بود

خیلی بزرگ، دادم به این فروشنده ی بی انصاف کلا جفتشو 5000 تومن برداشت ! گفت بزرگش بدرد نمیخوره !

یه توضیحی در مورد این ماکرو میدین ؟ Black ghost هم داشت خیلی خوشگل و ناز بودن ولی با اسکارهام سازگار نیستن بهشون

حمله میشه.

درود
در مورد ماکرو زرد که خودم یه جفت ازشون داشتم این اطلاعاتو میتونم بدم
حتما براشون مخفیگاه درست کن و سنگ تانکتو طوری در نظر بگیر که متناسب با اندازه دهنشون باشه چون عاشق جا به جا کردن سنگ ها هستن واسه من طوری بود که تموم سنگا رو یه جا جمع میکردن خیلی باحالن و از داشتنشون لذت میبری البته نری که داشتم با ماده اصن سازگاری نداشت
تشخیص نر هم اینه که سر کشیده تری داره و خط های مشکی رو باله های بالایی و پایینی پر رنگ تره و واسه ماده کم رنگ تره و کاملا قابل تشخیصه و این ماهی ها جز ماهی های دهان پرور هستن و تخم هارو تو دهنشون نگه داری میکنن
بزرگ هم میشن ولی نهایتش رو نمیدونم ولی فکر نمیکنم طوری بزرگ بشن که از داشتنشون پشیمون بشی
برای تکثیر هم مییتونی یه نر رو با چند تا ماده نگه داری کنی
راستی اسکارات از چه نوع هستن و چه غذایی بهشون میدی؟

A M ! N
22-08-2012, 12:43
ممنون... قیافه هاشون با مزس :دی

اسکارها دقیقا نمیدونم ، دو نوع هستند، یکی که تایوانی میگن بهش ، یکی هم خارجی :دی

غذا هم میگو و دونه های ریز تقویتی

New Solid Snake
22-08-2012, 12:56
ممنون... قیافه هاشون با مزس :دی

اسکارها دقیقا نمیدونم ، دو نوع هستند، یکی که تایوانی میگن بهش ، یکی هم خارجی :دی

غذا هم میگو و دونه های ریز تقویتی

تایوانی همون خارجیه، مگه نیست؟ :31::46:
اسکار میگو رو خیلی دوست داره ولی پوستشو میریزه بیرون که باعث میشه آب کثیف شه زیاد بهشون نده مثل فیل غذا میخورن به ماکرو هم میتونی میگو بدی، باید میگو رو تیکه تیکه کنی البته اگه اسکار بذاره بقیه هم غذا بخورن:39:
یه غذای دیگه ای که اسکارها عاشقشونن کرم خاکی هست واقعا تو رشدشون و رنگ پوستشون تاثیر داره، تهیش سخته ولی به نظر من یه بار امتحان کن میبینی برای خوردنش خودکشی میکنن!

A M ! N
22-08-2012, 13:05
تایوانی همون خارجیه، مگه نیست؟ :31::46:

:دی

اسکار میگو رو خیلی دوست داره ولی پوستشو میریزه بیرون که باعث میشه آب کثیف شه زیاد بهشون نده مثل فیل غذا میخورن به ماکرو هم میتونی میگو بدی، باید میگو رو تیکه تیکه کنی البته اگه اسکار بذاره بقیه هم غذا بخورن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا خیلی بد غذا میخورن ، من نمیدونم بین این همه ماهی که داشتم اسکار وقتی غذا میخوره آبو از همه بیشتر کثیف میکنه، کلا طریقه ی غذا خوردنش درست نیست، یبار میبره داخل دهانش دوباره میریزه بیرون :((( دوباره میخوره :18:

یه غذای دیگه ای که اسکارها عاشقشونن کرم خاکی هست واقعا تو رشدشون و رنگ پوستشون تاثیر داره، تهیش سخته ولی به نظر من یه بار امتحان کن میبینی برای خوردنش خودکشی میکنن!

اتفاقا قبلا پودرشو داشتم ! ولی واقعا باید یجوری ازین ماهی " روح سیاه " یا همون Black ghost بگیرم ، خیلی خوشم اومده ازشون....

یه سوال... برای تعیین جنسیت ماکرو ها هم میتونم از هورمون رنگ استفاده کنم ؟

koroz
22-08-2012, 17:15
سلام به همه
اقا من یه تنگ برای ماهی های گیاه خوار درست کردم حدودا ی 9 ماه پیش.
که ماهی هایی از قبیل ستا گلفیش.دو تایگر و رزی بارب. دوتا گربه.چنتا گپی.مولی بالون.دوتا پلاتی داشتم که گربه ها مولی ها وپلاتی ها مردن الانم چند روزیه که تمام گپی هم با یکی از گلفیشام(بجز باربا) بیحال شدن و یه جا گوشه یا کف اکواریم ثابت میمونن...
به نظر شما مشکل از کجاست...:44:
(وعدهای غذایی ماهی 6 ساعتیه هوا شونم خوبه غذاهایی مثل مخلوط دل مرغ هم بهشون میدم)

T_rex
22-08-2012, 18:25
سلام به همه
اقا من یه تنگ برای ماهی های گیاه خوار درست کردم حدودا ی 9 ماه پیش.
که ماهی هایی از قبیل ستا گلفیش.دو تایگر و رزی بارب. دوتا گربه.چنتا گپی.مولی بالون.دوتا پلاتی داشتم که گربه ها مولی ها وپلاتی ها مردن الانم چند روزیه که تمام گپی هم با یکی از گلفیشام(بجز باربا) بیحال شدن و یه جا گوشه یا کف اکواریم ثابت میمونن...
به نظر شما مشکل از کجاست...:44:
(وعدهای غذایی ماهی 6 ساعتیه هوا شونم خوبه غذاهایی مثل مخلوط دل مرغ هم بهشون میدم)

من ندید میگم ابت مشکل داره ولی سوال های منو جواب بده تا بهتر بتونم راهنماییت کنم

اول بگو بگو ببینم اندازه اکواریومت چنده ؟ طول عرض ارتفاع
دوم تعویض اب داری یا فقط اب کم شده رو اضاف میکنی ؟
سوم وضعیت کف اکواریومت چطوره ؟ زیاد اشغال جمع شده یا تمیزه ؟
چهارم فیلتر زیر شنی داری ؟
اکواریومت هم که گفتی 9 ماه از شروعش میگذره درسته ؟

New Solid Snake
22-08-2012, 19:03
آقا خیلی بد غذا میخورن ، من نمیدونم بین این همه ماهی که داشتم اسکار وقتی غذا میخوره آبو از همه بیشتر کثیف میکنه، کلا طریقه ی غذا خوردنش درست نیست، یبار میبره داخل دهانش دوباره میریزه بیرون :((( دوباره میخوره :18:

آره غذا خوردنشون اینطوریه و اگه زیاد بهشون غذا بدی این حالتشون بیشتر هم میشه، باید به اندازه غذا بدی، در کل ماهی باهوشی هستش و میدونن چیکار میکنن:27:

اتفاقا قبلا پودرشو داشتم ! ولی واقعا باید یجوری ازین ماهی " روح سیاه " یا همون Black ghost بگیرم ، خیلی خوشم اومده ازشون....

به نظرم پودرش با خودش خیلی فرق داره، Black Ghost رو میخوای با اسکار نگه داری؟ تجربه این ماهی رو ندارم و میدونم که از خانواده Knife Fish هستش غذا دادن به این ماهی ها خیلی سخته و کلا استرس زیادی دارن و خیلی صلح طلب هستن و کلا تو دید نیستن و به مخفیگاه احتیاج دارن این به ضررشون تموم شده قبل خریدن ماهی تو نت در موردش بگرد صرفا وقتی از یه ماهی خوشت میاد نرو نخرش چون ماهی فروش اصولی راهنمایی نمیکنه و شرایط نگه داری ماهی ها با هم فرق میکنه

یه سوال... برای تعیین جنسیت ماکرو ها هم میتونم از هورمون رنگ استفاده کنم ؟

تجربه هورمون رنگ رو ندارم و همونطور که از اسمش بر میاد نبایدم جنسیت ماهی رو مشخص کنه!
تشخیص جنسیت ماکرو زیاد سخت نیست از رو خطوط مشکی باله ها نمیتونی تشخیص بدی؟

koroz
23-08-2012, 07:31
من ندید میگم ابت مشکل داره ولی سوال های منو جواب بده تا بهتر بتونم راهنماییت کنم

اول بگو بگو ببینم اندازه اکواریومت چنده ؟ طول عرض ارتفاع
دوم تعویض اب داری یا فقط اب کم شده رو اضاف میکنی ؟
سوم وضعیت کف اکواریومت چطوره ؟ زیاد اشغال جمع شده یا تمیزه ؟
چهارم فیلتر زیر شنی داری ؟
اکواریومت هم که گفتی 9 ماه از شروعش میگذره درسته ؟

اندازه اکواریوم 110*30*50
چون چندتا از گربها مردن اکواریوم زود جبک میگیره و برای همین 2/3 اب کم میکنم وبا یک اسکاج دیواره اکواریوم میکشم
حدودا 5 سانت شن با سنگ هست که چند روز پیش تمیز شده ولی یه طرف کف طرف دیواره خیلی جلبک گرفته البته یسری از فضولات بزرگ ماهی همون ته میمونن که میره زیر شنا چون فیلتر نمیتونه
فیلتر زیر شنی ندارم
درسته فک کنم همین 8 یا 9 ماهی میشه
یهچیز دیگه من در حال خدمتم و نمیتونم اینجا باشم و هر وقت خونواده اکواریم تمیز کردن رفتار بعضی از ماهی ها یه طوری میشه
در مورد اب اکواریم هم خودم خیلی مشکوکم ولی نمیدونم چطوری بفهمم بعد این اشکالی که اکواریوم فروشیا دارن مشکل نداره و حدودا یه هفته ای میشه که چنتا سنگ از دریا اوردن

T_rex
23-08-2012, 12:11
اندازه اکواریوم 110*30*50 چون چندتا از گربها مردن اکواریوم زود جبک میگیره و برای همین 2/3 اب کم میکنم وبا یک اسکاج دیواره اکواریوم میکشم حدودا 5 سانت شن با سنگ هست که چند روز پیش تمیز شده ولی یه طرف کف طرف دیواره خیلی جلبک گرفته البته یسری از فضولات بزرگ ماهی همون ته میمونن که میره زیر شنا چون فیلتر نمیتونه فیلتر زیر شنی ندارم درسته فک کنم همین 8 یا 9 ماهی میشه یهچیز دیگه من در حال خدمتم و نمیتونم اینجا باشم و هر وقت خونواده اکواریم تمیز کردن رفتار بعضی از ماهی ها یه طوری میشه در مورد اب اکواریم هم خودم خیلی مشکوکم ولی نمیدونم چطوری بفهمم بعد این اشکالی که اکواریوم فروشیا دارن مشکل نداره و حدودا یه هفته ای میشه که چنتا سنگ از دریا اوردن

من بازم بهت میگم ابت مشکل داره و منشاء مشکل اب از درست غذا ندادن به ماهیها شروع میشه بنظر من:

غذاهایی مثل دل مرغ رو حذف کن چون همون قدر که خیلی مقوی هستن خیلی هم اب اکواریوم رو الوده میکنن رو به غذاهای اماده و البته متنوع بیار

غذا دادن صحیح و به اندازه شرط اصلی سالم موندن آب اکواریومت هست روزی یک بار یا نهایت 2 بار به ماهیات غذا بده و نه بیشتر و هر بار سعی کن طوری غذا بدی که هیچ غذای اضافی بعد 5 دقیقه نمونه اینو موقعی که خونه نیستی هم به اطرافیانت بسپار واینو بخاطر داشته باش مضرات زیاد غذا دادن به ماهی خیلی بیشتر از کم غذا دادن به ماهیه

ماهی مثل گلد فیش و کمی رزی بارب حجم بالایی از فضولات رو تولید میکنن که باعث الودگی اب میشه الاخصوص گلدفیش

سعی کن برا ضعف های اکواریومت از راههای بیولژیک وارد بشی برای خزه نبستن دیواره اکواریومت حتما یه کت فیش بخر (همونهایی که به شیشه میچسبن) و برای نظافت کف اکواریومت و ته مونده غذاها حتما ماهی لوچ یا گربه ماهیهای کفخوار (کوریدوراس) داشته باش

فیلتر زیر شنی هم نمیخواد چون منشاء فساد اب اکواریومه

اما راه اورژانسی برا اکواریومت : اگه مطمئنی سنگریزه های کف اکواریوم تمیزه نصف اب اکواریوم رو با اب هم دما و دو روز مونده تعویض کن و هفته دیگه یک سوم ( 3\1) اب رو تعویض کن
اما اگه مطمئن نیستی سنگریزه های کف تمیزن باید سیفون کنی ابو تا اشغالهارو از اکواریومت بکشی بیرون اگه سیفون کردی هم مثل همون روش بالا عمل کن
سوال دیگه ایی بود در خدمتم

bluetoothm
23-08-2012, 12:39
اندازه اکواریوم 110*30*50
چون چندتا از گربها مردن اکواریوم زود جبک میگیره و برای همین 2/3 اب کم میکنم وبا یک اسکاج دیواره اکواریوم میکشم
حدودا 5 سانت شن با سنگ هست که چند روز پیش تمیز شده ولی یه طرف کف طرف دیواره خیلی جلبک گرفته البته یسری از فضولات بزرگ ماهی همون ته میمونن که میره زیر شنا چون فیلتر نمیتونه
فیلتر زیر شنی ندارم
درسته فک کنم همین 8 یا 9 ماهی میشه
یهچیز دیگه من در حال خدمتم و نمیتونم اینجا باشم و هر وقت خونواده اکواریم تمیز کردن رفتار بعضی از ماهی ها یه طوری میشه
در مورد اب اکواریم هم خودم خیلی مشکوکم ولی نمیدونم چطوری بفهمم بعد این اشکالی که اکواریوم فروشیا دارن مشکل نداره و حدودا یه هفته ای میشه که چنتا سنگ از دریا اوردن
احتمال داره به خاطر غذا دادن نا درست یا تعویض بی رویه اب یا نداشتن سیفون سیکل ازت اکواریوم بهم خورده باشه
1جلبک های اکواریومت چه رنگیه
2ایا اب اکواریوم بوی خاصی میده (بوی سیر ،سیمیت یا گل باغچه)
3ماهی هایی که میمیرند علائم ظاهری خاصی ندارند

koroz
24-08-2012, 08:45
غذا دادن صحیح و به اندازه شرط اصلی سالم موندن آب اکواریومت هست روزی یک بار یا نهایت 2 بار به ماهیات غذا بده و نه بیشتر و هر بار سعی کن طوری غذا بدی که هیچ غذای اضافی بعد 5 دقیقه نمونه اینو موقعی که خونه نیستی هم به اطرافیانت بسپار واینو بخاطر داشته باش مضرات زیاد غذا دادن به ماهی خیلی بیشتر از کم غذا دادن به ماهیه

در مورد غذا باید بگم تا موقعی که هستم خودم بهشون غذا میدم اما اگر نباشم هر کسی رد میشه براشون یه مشت غذا میریزه اما بیشتر موقع تمیز کردن این مشکلات دیدم.

احتمال داره به خاطر غذا دادن نا درست یا تعویض بی رویه اب یا نداشتن سیفون سیکل ازت اکواریوم بهم خورده باشه
1جلبک های اکواریومت چه رنگیه
2ایا اب اکواریوم بوی خاصی میده (بوی سیر ،سیمیت یا گل باغچه)
3ماهی هایی که میمیرند علائم ظاهری خاصی ندارند
تعویض اب معمولا هر یه هفته یا دو هفته و معمولا 1/3 اب رو خالی میکنم و گاهی وقتا 2/3 اب
جلبک های کف رنگ سیاه ولی دیواره سبز
یه بوی میده فک میکنم بوی جلبک باشه که وقتی یکم بگذره کثیفتر بشه خیلی بیشتر میشه(یکم حالت کندگی داره)بازم مطمئن نیستم
بیشتر ماهی ها که مردن نبودم ولی یکی از گربه هام بشدت لاغر شد در صورتی که او یکی دیگه شکمش پر وسر حال بود
یکی از دوتا مولی رو نبودم ببینم ولی برای یکی دیگه امدم خونه دیدم وحشتناک لاغر شوده و غذا هم نمیخوره که بعدشم مرد
اون گربه دیگه هم اخراش میامد روی سطح اب غذای روی سطح ابو میخورد یه بار دیدن خشک شده
یکی از پلاتی ها هم نمیدونم ولی یکی دیگش دیده بودم لاغر شوده بود و بعدش گفتن مرده
بهترین راه تمیز کردن اکواریوم باید چهجوری باشه چیز خاصی لازم داره؟
من اوایل شاید باورتون نشه به ماهی ها روزی 8 بار غذا میدادم که خیلی سریع بزرگ شدن و هیچ مشکلی پیش نیومد اب اکواریوم هم بدلیل گلدفیشا تمیز بود چون اونا کف اکواریوم وغذاها ی باقیمونده رو بدقت میخوردند
یه گربه خوب چه نشونه هایی داره وچه نوعی بخرم...

boozzai
24-08-2012, 10:30
سلام به رفقا قدیمی،
بعد 3-4 ماه اومدم اینجا :)

lahij_web
25-08-2012, 22:55
سلام به رفقا قدیمی،

فدات
عکسا لود نمیشه . یه سرور دیگه آپ کن لطفا Thumbnailبذار جونم

T_rex
26-08-2012, 12:23
فدات
عکسا لود نمیشه . یه سرور دیگه آپ کن لطفا Thumbnailبذار جونم

عکسها مشکل نداره
برا من راحت لود میشه

Shadow-Man
26-08-2012, 16:37
من که همه عکس ها رو میبینم. تازه عکسای تانک خودش رو نذاشته نامرد :دی

New Solid Snake
28-08-2012, 10:15
سلام به رفقا قدیمی،

سلام آک زییاییه، چرخش بچرخه
در مورد این ماهی و میگو یه توضیحاتی میدین؟

koroz
29-08-2012, 20:54
سلام
اگه دوستان وقت دارنو حال میکنن ماروهم یه راهنمایی بکنن
من یکی از گلفیشام مشکل اختلال کیسه هوارو داره میترسم بمیره طبق تحقیقی که کردم داروی تترا سایکلین رو گرفتم وغذاشو کم(دو وعده) کردم اما هنوز تغییری نکرده
اگه دوستان تجربه ای یا اشنا با اینجور چیزا هستن ممنون میشم یه راهنمایی بکنن
(از علایمشم اینه که یه گوشه کف اکواریوم میشینه و خیلی بعد شنا میکنه و فضولاتشم قبلا که بیشتر غذا بهش میدادم رو اب میومد )

New Solid Snake
30-08-2012, 11:06
سلام
من یکی از گلفیشام مشکل اختلال کیسه هوارو داره میترسم بمیره طبق تحقیقی که کردم داروی تترا سایکلین رو گرفتم وغذاشو کم(دو وعده) کردم اما هنوز تغییری نکرده
(از علایمشم اینه که یه گوشه کف اکواریوم میشینه و خیلی بعد شنا میکنه و فضولاتشم قبلا که بیشتر غذا بهش میدادم رو اب میومد )

درود
تترا سایکلین رو تو تانک اصلی استفاده نکن، سیکل رو بهم میزنه، مقدار مناسب استفاده کن اگه بیش از حد استفاده کنی با روشن کردن پمپ هوا کف زیادی رو آب شکل میگیره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

T_rex
30-08-2012, 21:50
سلام

اختلال کیسه هوا جزء بیماریهای شایع گلدفیشه یکی از دلالیلشم اینه که اکثر گلدفیشها واریته هایی از گلدفیش اصلی هستن و همین تغییر شکل از گلدفیش اصلی به این گلدفیشهایی با طرح بدن گوناگون موجب بروز این اختلال میشه که توب بعضی ها مادر زادی و توی بقیه بصورت ثانویه بروز میکنه
درمان دارویی خاصی نداره چون بیماری محسوب نمیشه و یه جور اختلاله :13:
شنیدم با سرنگ باد کیسه هوا رو خارج میکنن البته دامپزشکها و باز هم البته خارج نه اینجا
احتمال اینکه ماهی هم به خودیه خود خوب بشه هم هست پس میشه امیدوار بود

A M ! N
27-09-2012, 20:10
سلام.

یه سری اصطلاحات تخصصی مربوط به آکواریوم و ماهی داری جمع آوری کردم ، گفتم شاید به درد کسی بخوره. :)

Amin-Nasim
10-10-2012, 21:10
سلام
این ماهی گوپی من چند رویه که رنگش سیاه شده :sq_3:
به نظر اساتید چی شده ؟؟؟

با تشکر

Shadow-Man
12-10-2012, 11:16
اها راستی
به نظر شما کدوم اکواریوم بهتره ؟؟ اندازه هاش تناسب بیشتری با هم دارن ؟؟ کدوم یکیشون روی میز قشنگ تر معلوم میشه ؟؟
با ارتفاع 40 یا 45 سانت طول 35 یا 40 سانت و عرض 20 سانت خوبه ؟؟؟
یا با ارتفاع 40 یا 45 طول 35 سانت و عرض 30 یا 35 سانت ؟؟

اینا خیلی کوچیکن. چی میخوای توش نگه داری
به نظر من حداقل 100-150 لیتر باید بشه

ولی اگه مجبور باشم از این دوتا دومی رو انتخاب میکنم چون عرض بیست خیلی نا جوره هیچ کاری نمیتونی توش بکنی

Amin-Nasim
12-10-2012, 13:35
اینا خیلی کوچیکن. چی میخوای توش نگه داری
به نظر من حداقل 100-150 لیتر باید بشه

ولی اگه مجبور باشم از این دوتا دومی رو انتخاب میکنم چون عرض بیست خیلی نا جوره هیچ کاری نمیتونی توش بکنی

ممنون بابت پاسختون
من بر اساس فضای خالی که روی میز مطالعم هست این اندازه ها رو گفتم
هنوز ماهی هامو انتخاب نکردم ولی یه نوع گلد فیش دیدم میخوام حداقل 2 تا از اون داشته باشم بقیش معلوم نیست چی بگیرم
4 تا گوپی هم دارم
100-150 هم دیگه خیلی بزرگ میشه اینقدر بزرگ نمیخوام ( یه کم تمیز کردنش سخت میشه )
باید با خانواده هم مشورت کنم ببینم نظر اونها چیه ! شاید یه جا برای اکواریوم بزرگتر پیدا کردم
با تشکر فراوان

koroz
13-10-2012, 12:30
سلام به همه
یه چند وقتی ماهیای اکواریومم رنگاشون عوض شده چندروز پیش هم یه گربم مرد که روی بدنش لکه های سفیدی زده بود الان یکی از گلفیشام یه لکه سفید روبدنش زده نمیدونم قارچه یا انگله اگه دوستان لطف کنن تجربیاتشونو در اختیارم بزارن ممنون میشم اینم عکسش

Shadow-Man
13-10-2012, 19:08
ممنون بابت پاسختون
من بر اساس فضای خالی که روی میز مطالعم هست این اندازه ها رو گفتم
هنوز ماهی هامو انتخاب نکردم ولی یه نوع گلد فیش دیدم میخوام حداقل 2 تا از اون داشته باشم بقیش معلوم نیست چی بگیرم
4 تا گوپی هم دارم
100-150 هم دیگه خیلی بزرگ میشه اینقدر بزرگ نمیخوام ( یه کم تمیز کردنش سخت میشه )
باید با خانواده هم مشورت کنم ببینم نظر اونها چیه ! شاید یه جا برای اکواریوم بزرگتر پیدا کردم
با تشکر فراوان
شرمنده که دیر جواب دادم
الزاما دردسرش بیشتر نیست
اکواریوم کوجیک زودتر کثیف میشه و زود تر ماهی هات بیمار میشن. و ماهی های کمتری رو می تونی نگه داری
ولی بد نیست فعلا یه اکواریوم برای میز مطالعه ات بگیری اگه بعدا دیدی بزرگتر میخوای بزرگتر می خری
ولی باز هم میگم بزرگترین سایزی که رو میزت جا میشه بگیر.
اگه کلا تو خونه مشکل جا داری با دقت بیشتر نگه کن حتما یه جایی پیدا میکنی که یه آک بزرگتر جا بشه توش

koroz
15-10-2012, 10:42
دیروز رفتم شنای کف اکواریوم شستم خود اکواریوم هم شستم بعد از نصب کردن دیدم از یه گوشه اب میده
الان هم داخلشو خالی کردم می خوام چسب بزنم حالا بنظر شما چسبای قبلی رو بکنم یا نه گوشه اون ورشم قبلا اب میداد که یکم بیرونشو چسب زدم درس شد اما الان دقت میکنم میبینم کمپلت شیش عرضش لقی داره (وضعیت چسبای زده شده اصلا جالب نیست)

Shadow-Man
15-10-2012, 16:19
اگه وضعیت چسبای زده شده اصلا جالب نیست حتما همه چسبا رو بکنید و دوباره از اول جمع کنید. با چسب خوب البته نه از این دو هزار تومنی ها.
من خودم هفته پیش چسب هشت تومنی برای تانکم مصرف کردم

New Solid Snake
16-10-2012, 13:42
سلام دوستان
کسی تجربه ماهی سورم طلایی رو داره؟( غذا، مخفیگاه و جفت زدن و ....)
ممنون

Shadow-Man
16-10-2012, 14:02
سورم طللایی؟ یعنی باز زرد فرق داره؟
یه عکس بذار

New Solid Snake
16-10-2012, 18:36
سورم طللایی؟ یعنی باز زرد فرق داره؟
یه عکس بذار
منظورم همون زرد هستش، چون انواع سورم ها به (green severums, gold severums, and Heros efasiatus) تقسیم میشن منم گفتم طلایی. دو روزه این سورم ها رو گرفتم فروشنده میگفت اینا نژاد اصل هستن و وارداتی با سورم های داخلی قرق دارن هر دو نوع رو بهم نشون داد دیدم آره واضحه.
این عکس ها رو از نت گذاشتم اگه تونستم عکس های واسه خودم رو میذارم

koroz
16-10-2012, 19:09
اگه وضعیت چسبای زده شده اصلا جالب نیست حتما همه چسبا رو بکنید و دوباره از اول جمع کنید. با چسب خوب البته نه از این دو هزار تومنی ها.
من خودم هفته پیش چسب هشت تومنی برای تانکم مصرف کردم
با این وضعیت خر توخر اکواریوم فروشاهم زدن ترکوندن رفتم چسپ سیستا رو قیمت کردم گفت 12 تومن :sq_6:فقط مونده بود شاخ دربیارم رفتم گشتم پرسجو کردم یه چسپ ترک نامی خردیدم (اورباسیل)چسب خوبی دراومد البته عمرشو نمیدونم ولی از سیستا کم نمیاره قیمتشم مناسبه...

Shadow-Man
16-10-2012, 19:26
@New Solid Snake
همه سورم ها وارداتی هستن بومی ایران که نیستن :دی
و شک نکن که وارد کننده های نسبتا محترم در راستای حفظ شان ایرانی آشغال بازار جهانی رو وارد میکنن. ارزون ترین ماهی رو میخرن و به بالاترین قیمت میفروشن.
بله سوروم خوب و بد هست. یارو یه خوب و یه بدش رو نشونت داده گفته این رو از سفید رود ارودن این رو از خارج این هم مارک دی اند جی اصل :دی :دی :دی
اصلا به حرف فروشنده توجه نکن چون من تا حالا جز زر مفت ازشون هیجی نشنیدم.

تجربه من تو نگه داری سوروم اینه که با پرت و اسکار و اسکات هیچ مشکلی نداره
ماهی بسیار متین و البته تنبلیه. تحرک زیادی نداره ولی عاشقش میشی
حساس به شرایط آب هست. پس آبت رو همیشه تمیز نگه دار وگرنه اگه نمیره پولکاش میریزه و تا در بیاد پدر صاب بچه در میاد
ای کاش باله بلندش رو میگرفتی. بعضی هاشون نوک باله های بالایی و پائینیشون بلند تر از دموشون هست که خیلی خیلی زیباترشون میکنه
مخفی گاه بزرگ باید داشته باشه ترجیحا چوبی نه سنگی ولی اگه چوب نداری با سنگ براشون یه جای محفوظ بین شیشه پشت و سنگ ها درست که بتونه پشتش قایم شه.
در مورد غذا هم ما همین غذا های ماهیران رو میدیم. ولی به دل گاو هم علاقه وافری داره که ما زیاد ندادیم به علت تنبلی البته.
اکه میخوای دل گاو بدی حتما تحقیق کن در موردش که چقدر بدی
کلا از خریدت پشیمون نمیشی

چند خریدی؟
چه اندازه ای هستن؟

mohammad_77
16-10-2012, 19:42
اتفاقا من هم دو تا سوروم داشتم ولي بزرگه خيلي اذيت مي کرد و حال همه ماهي ها رو گرفته بود که ردش کردم و کوچيکه که حالا اون اندازه اي شده خيلي بچه مثبته :20: . با اينکه رنگ هم بهش مي دهم فقط باله هاي پايينش رنگي شدند - نارنجي - . خوبيش هم اينه که يه مدت بگذره باهات رفيق مي شه و از جلوي آکواريوم فرار نمي کنه و صاحابش رو ميناشه و ميزاره بهش دست بزني . من خودم باورم نمي شد ولي الان که آب رو سيفون مي کنم بعضي وقتها بهش دست مي زنم زياد واکنش منفي نشون مي ده . راستي يک سوروم ديگه هم هست به نام کله قرمز که روي بدنش خال سياه داره . يه سه سانتيش 10 تومان بود اين ماهي که گفتي سر و بدنش هم خال نارنجي داره يا نه ؟ قيمت ؟

New Solid Snake
16-10-2012, 20:12
همه سورم ها وارداتی هستن بومی ایران که نیستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و شک نکن که وارد کننده های نسبتا محترم در راستای حفظ شان ایرانی آشغال بازار جهانی رو وارد میکنن. ارزون ترین ماهی رو میخرن و به بالاترین قیمت میفروشن.
بله سوروم خوب و بد هست. یارو یه خوب و یه بدش رو نشونت داده گفته این رو از سفید رود ارودن این رو از خارج این هم مارک دی اند جی اصل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلا به حرف فروشنده توجه نکن چون من تا حالا جز زر مفت ازشون هیجی نشنیدم.[
یعنی از این فروشنده ها یه تعریف نشنیدم:sq_1:

تجربه من تو نگه داری سوروم اینه که با پرت و اسکار و اسکات هیچ مشکلی نداره
دو تا اسکار باله بلند هم باهاشون گرفتم تقریبا دو بند انگشت، خوبه که سازگاری دارن، از وقتی که اسکار قبلیمو که مثل شیر بود و از دستم غذا رو میگرفت از دست دادم( جیگر مرغ دادم یه هفته بعد جسدشو گرفتم:sq_3:) بایستی دوباره میگرفتم:sq_8:

ماهی بسیار متین و البته تنبلیه. تحرک زیادی نداره ولی عاشقش میشی
خیلی ناز داره خیلی با ناز و ادا غذا میخوره:sq_25:پس بگو همینطوریه

حساس به شرایط آب هست. پس آبت رو همیشه تمیز نگه دار وگرنه اگه نمیره پولکاش میریزه و تا در بیاد پدر صاب بچه در میاد
فروشنده بهم گفت به آب حساس نیست مقاومه، از دست این فروشنده ها:sq_11:

ای کاش باله بلندش رو میگرفتی. بعضی هاشون نوک باله های بالایی و پائینیشون بلند تر از دموشون هست که خیلی خیلی زیباترشون میکنه
باله بلندن هورااااااا:sq_25:

چند خریدی؟
چه اندازه ای هستن؟
حدود 10 یا 11 سانتین، قیمتشون رو هر کدوم 20 تومن نوشته بود، 130 تا سیچلاید گورخری 1 بندی و 2 بندیمو حدود 34 تومن ازم خرید تقریبا میشه گفت تعویض کردم :sq_11:
یه تاپ فیلتر ATMAN HF-750 هم به قیمت 25 تومن ازش گرفتم دقیقا نمیدونم چی تو مخزنش بذارم!
فیلتر هود، پشم شیشه، زغال اکتیو، نخودی (خرده مرجان)!
خودتون با چه چیزایی خوب جواب گرفتین؟

New Solid Snake
16-10-2012, 20:20
اتفاقا من هم دو تا سوروم داشتم ولي بزرگه خيلي اذيت مي کرد و حال همه ماهي ها رو گرفته بود که ردش کردم و کوچيکه که حالا اون اندازه اي شده خيلي بچه مثبته :20: . با اينکه رنگ هم بهش مي دهم فقط باله هاي پايينش رنگي شدند - نارنجي - . خوبيش هم اينه که يه مدت بگذره باهات رفيق مي شه و از جلوي آکواريوم فرار نمي کنه و صاحابش رو ميناشه و ميزاره بهش دست بزني . من خودم باورم نمي شد ولي الان که آب رو سيفون مي کنم بعضي وقتها بهش دست مي زنم زياد واکنش منفي نشون مي ده . راستي يک سوروم ديگه هم هست به نام کله قرمز که روي بدنش خال سياه داره . يه سه سانتيش 10 تومان بود اين ماهي که گفتي سر و بدنش هم خال نارنجي داره يا نه ؟ قيمت ؟
رنگ میدادی؟ :sq_14:رنگ دادن دیگه چطوریه؟
آره خط های نارنجی داره کاملا شبیه عکس ها هستن

Shadow-Man
16-10-2012, 20:38
اونقدر ها هم حساس نیستن ولی اگه تو کیفیت آب سهل انگاری کنی زیاد مهمونت نیتسن مخصوص حالا که خیلی بزرگ نیستن
بهتره تا بزرگ میشن غذای رنگی بهشون بدی تا چشاشون قرمز بشه
الان چشاشون سفیده یا قرمز؟
شاید باورت نیشه ولی من از غذای red parrot ماهی ران خوب نتیجه گرفتم

mohammad_77
16-10-2012, 22:09
رنگ تترا بهش دادم ولي خوب غذايي هم که مي دادم رنگ داشت و رنگش خيلي عوض نشد اين هم عکسش هست . فقط باله پايينش رنگ گرفته . زياد ديگه رنگش برام مهم نيست چون توي خونش نيست که رنگ بگيره . در ضمن من دو تا سوروم ازم مردند . متاسفانه بايد آبت نمک داشته باشه - من توي 70 ليتر 4 تا قاشق غذا خوري مي ريزم ( مقدارش علمي نيست ) که فکر مي کنم براي ميريضي هاي اکواريوم هم خوبه و از شما چه پنهون بزنم به تخته 4 ماهي هست که مريضي نگرفتند با اينکه کلي بهشون ور مي روم - و دماش هم بين 27 تا 30 باشه . بيشتر مريضي سفيدک و دم خوره و ... مي گيرند . بال هاش رو نگاه کن اگر ديدي داره خورده ميشه نمک و دما رو براش انجام بده .
راستي اگر از تهران خريدي يک آدرس هم بده .

New Solid Snake
16-10-2012, 22:55
اونقدر ها هم حساس نیستن ولی اگه تو کیفیت آب سهل انگاری کنی زیاد مهمونت نیتسن مخصوص حالا که خیلی بزرگ نیستن
بهتره تا بزرگ میشن غذای رنگی بهشون بدی تا چشاشون قرمز بشه
الان چشاشون سفیده یا قرمز؟
شاید باورت نیشه ولی من از غذای red parrot ماهی ران خوب نتیجه گرفتم
چشاشون قرمزه، یه تحقیق هم برای مقدار دل گوساله میکنم ببینم چه جوریاست. راستی ازتون پرسیدم "خودتون با چه چیزایی خوب جواب گرفتین؟" منظورم تاپ فیلتر بود که چه چیزایی تو مخزنش خوب جوواب می ده.

رنگ تترا بهش دادم ولي خوب غذايي هم که مي دادم رنگ داشت و رنگش خيلي عوض نشد اين هم عکسش هست . فقط باله پايينش رنگ گرفته . زياد ديگه رنگش برام مهم نيست چون توي خونش نيست که رنگ بگيره . در ضمن من دو تا سوروم ازم مردند . متاسفانه بايد آبت نمک داشته باشه - من توي 70 ليتر 4 تا قاشق غذا خوري مي ريزم ( مقدارش علمي نيست ) که فکر مي کنم براي ميريضي هاي اکواريوم هم خوبه و از شما چه پنهون بزنم به تخته 4 ماهي هست که مريضي نگرفتند با اينکه کلي بهشون ور مي روم - و دماش هم بين 27 تا 30 باشه . بيشتر مريضي سفيدک و دم خوره و ... مي گيرند . بال هاش رو نگاه کن اگر ديدي داره خورده ميشه نمک و دما رو براش انجام بده .
راستي اگر از تهران خريدي يک آدرس هم بده .

از راهنمایی هاتون ممنونم، متاسفانه تهران خرید نکردم، شمال زندگی می کنم، راستی دوستی بهم می گفت تو استفاده از میزان نمک زیاد حساس نباشین میتونینن مقدار زیاد استفاده کنین البته اگه خیلی زود سیفون کنین چون اینطوری زود جواب میگیرین.

Shadow-Man
16-10-2012, 23:39
منظورتون رو فهمیدم. ولی کلا به اون سوال جواب ندادم اصلا چون تا حالا نه تاپ فیلتر داشتم نه فیلتر اکسترنال نه سامپ
ولی یه مدت کربن اکتیو آلمانی داشتم خیلی خوب بود. خیلی تو شفافیت و کریستالی بودن آب تاثیر داشت

اگه لجن خوار داری باید هواست به نمک باشه چون اگه یه ذره زیاد باشه سریع میمیره

New Solid Snake
16-10-2012, 23:50
منظورتون رو فهمیدم. ولی کلا به اون سوال جواب ندادم اصلا چون تا حالا نه تاپ فیلتر داشتم نه فیلتر اکسترنال نه سامپ
ولی یه مدت کربن اکتیو آلمانی داشتم خیلی خوب بود. خیلی تو شفافیت و کریستالی بودن آب تاثیر داشت

آره میدونم من چون برای پیشگیری از بیماری ها دلم به نمک خوشه لجن خوار نمیگیرم. ممنون که یادآوری کردی همیشه این نکته رویادم میره بگم، برای کسی که پست هارو مرور میکنه خوبه که بدونه.

mohammad_77
17-10-2012, 00:12

در مورد لجن خوار حق با ايشان هست . توي تاپ في لتر هم بهتره اول يک پد درشت بگذاري که آشغال ها رو بگيره و بعد هم پشم شيشه - از اين سفيد ها که توي دشک ها مي گذارند - بهد هم کربن براي گرفتن بو و بعد هم سراميک براي توليد باکتري مفيد و آخر هم بيوبال براي نگهداري و محيط تکثير . لبته اگر بتوني همشون رو جا بکني :sq_2: . من که بهش اضافه کردم :5: . پشم شيشه حتما بگذار که شفاف تر بشه .

New Solid Snake
17-10-2012, 00:26
ممنون از خرده مرجان هم استفاده میکنین؟ بیوبالی که تو تاپ فیلتر میذارن چطوریه؟ تو نت عکس هست؟

mohammad_77
17-10-2012, 11:58
ممنون از خرده مرجان هم استفاده میکنین؟ بیوبالی که تو تاپ فیلتر میذارن چطوریه؟ تو نت عکس هست؟

از خرده مرجان شنيدم توي آکواريوم ها آب شور استفاده مي کنند ولي من طرفش نرفتم . موادي که گفتم اين کارها رو که لازم هست انجام ميدهند و بقيه مواد براي کنترل Ph KH و غيره هست . مثل رزين و ... . بيوبال هم يک جور پي وي سي کره اي با داشتن بيشترين فضاست ( يعني چجوري بگم ... عکس مي گذارم ) که باعث ميشه باکتري هاي بيشتري روش جا بشه . داشتن چنين محيطي وقتي قراره کل آب آکواريوم رو عوض کني و تمام لوازم رو بشوري به کارت مياد که سيکل ازتت زودتر تکميل ميشه و تلفاتت ممکنه صفر بشه ( البته نبايد بدون آب بمونه ) .

MMPPMMPP
28-11-2012, 23:15
سلام دوستان
از نخودی در سیستم فیلتراسیون بیولوژیکی اکواریوم اب شور معمولا استفاده میشود و برای ماهیان آب شیرین بجز موارد خاص استفاده نمیشود
چون نخودی در آکواریوم ابشیرین باعث بالا رفتن PH اب میشود و اب را قلیایی میکند و اب قلیایی مناسب زندگی این دسته از ماهیان نمی باشد
سایتهای زیادی تو اینترنت هستن که فقط راجع به ماهی می باشند و توضیحات کاملی در باره آبزیان درج کرده اند مثل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من اونجا مطالب زیادی راجع به ماهی و اکواریوم دیدم که امیدوارم به درد شما دوستان بخوره
در اخر اگه سوالی بود در حد توان در خدمتم

New Solid Snake
30-11-2012, 11:48
MMPPMMPP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز به فروم p30world خوشامدید، چون من شنیده بودم نخودی یا همون خورده مرجان دارای کلسیم یا منیزیم هستش (دقیق یادم نیست) برای ماهیان مفید هست مخصوصا برای تراکم استخوانی استفاده از اون رو مطرح کردم پس اینطور که واضحه در آب شیرین استفاده نمیشه
ممنون

Amin-Nasim
26-12-2012, 10:45
سلام :n02:
من گوپی داشتم و دیگه خفم کردن از بس تولید مثل کردن :n02: و بردم فروختمشون
الانم یه اکواریوم 35 *30*45 خریدم و الان توش ماهی نیست
میخواستم بدونم کدوم ماهی هست که هم خوشگل باشه هم اینقدر تولید مثلش زیاد نباشه (مثلا سالی یکی دوبار) و هم دفعش کم باشه و زود هم مریض نشه
دیسکاس یا گلد فیش خوبن ؟ تولید مثل میکنن ؟
فلاور یا انجل ؟؟

Shadow-Man
27-12-2012, 22:34
سلامآکواریوم جدید مبارک باشهولی به نظر من یکم کوچیکهنگو که اک قبلیت از این هم کوجیک تر بوده :دیفقط گیاه خوار ها هستن که اینقدر زیاد تولید مثل میکنن اون هم نه همه اشون بقیه ماهی ها این طوری نیستن. در واقع تولید مثلشون سخت هم هست.تو این آک که دیسکاک نمی تونی نگه داری.ولی گلد فیش میشه ولی باید حواست باشه زیاد غذا ندی که کثیف نشهانجل هم میتونی نگه داری. چند تا بگیر بزرگ که شدن اکت رو هم بزرگ میکنیولی برای فلاور خیلی کوچیکهاگه خواستی انجل بگیری حتما تمام انجل هایی که میخوای نگه داری باهم بگیر و به تانک اضافه. خیلی نباید بینش فاصله بیوفته و گرنه اذیتت میکنن. از ما گفتن بود موفق باشی

mohammad_77
28-12-2012, 22:22
سلام :n02:
من گوپی داشتم و دیگه خفم کردن از بس تولید مثل کردن :n02: و بردم فروختمشون
الانم یه اکواریوم 35 *30*45 خریدم و الان توش ماهی نیست
میخواستم بدونم کدوم ماهی هست که هم خوشگل باشه هم اینقدر تولید مثلش زیاد نباشه (مثلا سالی یکی دوبار) و هم دفعش کم باشه و زود هم مریض نشه
دیسکاس یا گلد فیش خوبن ؟ تولید مثل میکنن ؟
فلاور یا انجل ؟؟

سلام.
بايد بري ماهي ببيني و ازش خوشت بياد بعدش ببيني با چه ماهي هايي سازگار هست و بري توي کارش .
مثلا من از سورم خوشم مياد و ماهي هام رو سازگار با اون انتخاب کرده ام و اگر اذيت کنند ردشون مي کنم و الان به يک تعادل مناسب رسيده ام .

Amin-Nasim
29-12-2012, 16:12
سلامآکواریوم جدید مبارک باشهولی به نظر من یکم کوچیکهنگو که اک قبلیت از این هم کوجیک تر بوده :دیفقط گیاه خوار ها هستن که اینقدر زیاد تولید مثل میکنن اون هم نه همه اشون بقیه ماهی ها این طوری نیستن. در واقع تولید مثلشون سخت هم هست.تو این آک که دیسکاک نمی تونی نگه داری.ولی گلد فیش میشه ولی باید حواست باشه زیاد غذا ندی که کثیف نشهانجل هم میتونی نگه داری. چند تا بگیر بزرگ که شدن اکت رو هم بزرگ میکنیولی برای فلاور خیلی کوچیکهاگه خواستی انجل بگیری حتما تمام انجل هایی که میخوای نگه داری باهم بگیر و به تانک اضافه. خیلی نباید بینش فاصله بیوفته و گرنه اذیتت میکنن. از ما گفتن بود موفق باشی
سلام
ممنون بابت جوابتون
ولی نوشتتون بعضی جاهاش ترجمه میخواست :n02: فک کنم کلید space کیبوردتون خرابه :n02:
این اکواریوم در مقابل اون قبلی که اقیانوس محسوب میشه :n02: اون خیلی کوچیک بود ، فعلا بدلیل محدودیت فضا همین هم خیلی بزرگه

سلام.
بايد بري ماهي ببيني و ازش خوشت بياد بعدش ببيني با چه ماهي هايي سازگار هست و بري توي کارش .
مثلا من از سورم خوشم مياد و ماهي هام رو سازگار با اون انتخاب کرده ام و اگر اذيت کنند ردشون مي کنم و الان به يک تعادل مناسب رسيده ام .

سلام
مممنون از شما بابت پاسختون
این سورم هم قشنگه ، باید ببینم گیر میاد یا نه !!!

----------------
اما من هنوز که ماهی نخریدم کمی دودل شدم
مشکلم تعویض اب اکواریومه
امروز که ابش کردم دیدم هنوز شنهاش تمیز نیستنو اشغال دارن و مجبور شدم ابشو عوض کنم
کمی از ابشو همونجا کشیدم و یه کم تهش اب مونده بود مجبور شدم از جا بلندش کنم و با بدبختی ببرمش بیرون تا تمیزش کنم
خیلی سنگین بود
1.اگه ممکنه دوستان به طور مختصر یا به طور کامل :n02: توضیح بدن که چجوری اب اکواریومشون رو تعویض میکنن ، از صفر تا صدش :n02:هر چند وقت یه بار ابشو عوض میکنین ؟؟
2. تصفیه کن برا اکواریوم لازمه ؟؟؟
3.این فروشنده فعلا یه پمپ هوا و یه دونه بخاری داده ؟؟؟ چیز دیگه ای هم باید بگیرم ؟؟؟
4.این ماهیا دفعشون در چه حده ؟؟ زود ابشون کثیف میشه ؟؟
ماهیهایی که من فعلا دیدم و تا حدی ازشون خوشم اومده
انجل (که اسمشو یادم نیست ولی این شکلین )

پرت فیش هم بدک نبود (سه رنگ داشت)
ماهیاش زیاد بودن ولی متاسفانه اسمشون یادم نیست :n02: ولی اکثرا تو مایه های پرت و سورم بودن

New Solid Snake
29-12-2012, 21:02
درود دوست عزیز
ببین برای آکواریومی با این حجم، آب زود به زود کثیف میشه. به طور کلی هر چقدر حجم آب بیشتر باشه ثبات آب بیشتره، حالا این دلیلی برای نگرانی نیست چون میتونی با سیفون منظم شرایط آب رو حفظ کنی. مثلا هفته ای دو بار 1/3 آب رو با آب بدون کلر و هم دما تعویض کن (سیفون آب یه چیز چشمی هستش و به طرز غذا دهی و نوع ماهی که نگه میداری بستگی داره)
هر آکواریومی به تصفیه احتیاج داره برای آکواریوم های کوچیک هم مشکل حل شده و میتونی از فیلتر های معلق استفاده کنی چون این فیلتر ها به کناره آکواریوم آویزون میمونن و فضای داخلی آکواریوم رو اشغال نمیکنن و فضای بیشتری برای شنای ماهی وجود داره و میتونی داخلش از مواد بیولوژیکی استفاده کنی (سرامیک، زغال اکتیو، بیوبال) و کیفیت آب رو حفظ کنی.
یه لینک در مورد فیلتر معلق میذارم من خودم از این سایت خرید نکردم و میتونی یه اطلاعاتی ازش به دست بیاری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد نوع ماهی، ببین از چه ماهی خوشت میاد و سایز کوچیکشو تهیه کن درست نیست با این حجم آب از چند نوع ماهی استفاده کنی اگه نمیخوای ماهی تکثیر بشه جفتشو نگیر . ماهی های گوشت خوار زود بزرگ میشن و برات مشکل ایجاد میکنن، میتونی ماهی سایز کوچیک بگیری و سایزش کنی بعدش دوباره ماهی رو تعویض کنی.
اگه دوست داری ماهی تکثیر بشه از سنگ داخل آکواریوم استفاده نکن اگه میخوای سنگ داشته باشی خیلی خیلی خوب بشورشون بعد همه رو بجوشون بعد بذار چند روز تو آب نمک بمونن راستی از سنگ های که فکر میکنی رنگ زده شدن تهیه نکن.

orochi
06-01-2013, 19:49
ماهی ها از نظر تغذیه با یکدیگر متفاوت بوده و هر گروه از آنها مواد غذایی خاصی تغذیه می نمایند .ماهی ها یک گونه نیز در سنین مختلف ممکن است عادات غذایی متفاوتی داشته باشند . ● چند نوع غذا باید به ماهی ها داده شود؟ ماهی ها از نظر تغذیه با یکدیگر متفاوت بوده و هر گروه از آنها مواد غذایی خاصی تغذیه می نمایند .ماهی ها یک گونه نیز در سنین مختلف ممکن است عادات غذایی متفاوتی داشته باشند .به طور کلی ماهی ها ممکن است گوشتخوار ، گیاهخوار و یا همه چیز خوار باشند .ماهی های گوشتخوار در مقایسه با ماهی ها گیاهخوار خود بدو دسته تقسیم می شوند ، اول ماهی هایی که از جانوران کوچک بی مهره تغذیه می نمایند.دوم ماهی ها ماهیخوار که غذای اصلی آنها را سایر ماهی ها تشکیل می دهند .در هر صورت معمولا حتی ماهی هایی که عادات غذایی خاصی دارند ، در سنین مختلف گاهی ممکن است بطور اتفاقی و یا انتخابی اقدام به خوردن انواع دیگر غذاها بنمایند . نکته مهم این است که اکثرا در شرایط آکوآریومی می توان تا حدودی عادات غذایی بیشتر ماهی ها را تغییر داده و یا کنترل نمود .برای مثال سیکلیدها با اینکه عموما گوشتخوار هستند ، با وجود این بخوبی می توان آنها را با غذاهای آماده تغذیه نمود .اصولا ماهی ها حتی در شرایط طبیعی وقتی که غذای اصلی آنها پیدا نشود ، می توانند از انواع دیگر غذاها بطور موقت استفاده نمایند .بدون شک در صورتیکه غذا با سیستم گوارشی آنها مغایر و زمان تغذیه آنها از این غذا طولانی باشد ، رشد و نمو آنها کامل نخواهد بود و این بخصوص در مورد ماهی ها آکوآریومی صدق می کند ، زیرا ماهی ها به اجبار آنچه را به آنها داده می شود، می خورند . در نگهداری و پرورش ماهی ها باید تا حد امکان سعی شود که بآنها غذایی داده شود که مشابه یا مترادف غذای آنها در محیط طبیعی باشد .از آنجاکه آپارتمان نشینی و زندگی ماشینی امروزی تولید یا جمع آوری غذاهای زنده و مخصوص ماهی ها را مشکل و یا غیر ممکن ساخته است ، کارخانه های تهیه مواد غذایی ماهی های تزیینی اقدام به ساختن انواع غذاهای آماده نموده در برخی موارد غذای خاصی برای هرگونه ماهی یا گونه های مشابه درست کرده اند .شکی نیست که این غذاها هرچند هم که کامل باشند جای غذاهای طبیعی را نمی گیرند ، با وجود این ، خوب یا بد امروزه شاید بیش از ۹۰ درصد غذای ماهی ها زینتی از این منبع تامین می گردد .غذاهای آماده معمولا منشا جانوری و گیاهی داشته و اکثرا انواع ویتامی نها و املاح لازم نیز بآنها اضافه می شود .جانوران مختلف نه تنها از غذاها برای تولید انرژی و ماده سازی استفاده می نمایند ، بلکه مانند انسان از خوردن آنها هم لذت می برند .بنابراین حتی اگر برای تغییر ذائقه و دادن لذت بیشتر به ماهی هم شده باید سعی شود که بطور مرتب از دادن غذای آماده و آن هم منحصرا یک نوع از آنها خودداری شود . بطور کلی می توان انواع غذاهای ماهی ها را به دو دسته غذاهای آماده و غذاهای طبیعی تقسیم نمود .همانطور که ذکر شد غذاهای آماده را معمولا با توجه به نیاز غذایی گونه های مختلف می سازند .بنابراین در مصرف آنها برای انواع مختلف ماهی باید دقت بعمل آید.از آنجا که این غذاها بهیچ وجه نمی توانند جای غذای طبیعی را بگیرند ، لذا حداقل باید سعی شود که هر چند وعده یکبار به ماهی ها غذای مناسب دیگری داده شود .همچنین بهتر است همواره حداقل دو نوع غذای آماده یکی بصورت ترکیبی و دیگری انواعی مانند کرم توبی فکس خریداری شود یک در میان برای تغذیه ماهی ها مصرف گردند .نوع دیگر غذای ماهی ها ، غذاهای طبیعی هستند که خود به غذاهای زنده و غذاهای گوشتی تازه ، منجمد و یا پودر شده که از منبع جانوری به طور مستقیم تهیه گردیده اند، تقسیم می گردد .در اینجا به ذکر برخی از مهمترین انواع این غذاها می پردازیم : ▪ غذاهای زنده ؛ شناسایی ، تولید و مصرف آنها در پرورش تجاری ماهی و طیور اکثرا ملاحظه می شود که در اثر تغذیه مصنوعی نه تنها مقاومت آنها در برابر بیماری کم شده و قدرت تولید مثل آنها کاهش می یابد ، بلکه رنگ و شکل ظاهری و مزه گوشت آنها نیز در مقایسه با انواعی که در طبیعت و با تغذیه طبیعی تولید می شوند ، کاملا متفاوت می باشد . غذاهای مصنوعی هرچند هم کامل باشند ، با وجود این از نظر برخی املاح و مواد معدنی و نیز ترکیبات ویتامی نها بدون شک دارای کمبودهایی می باشند .دلیل اصلی آن اینست که هرگز نمی توان با غذای مصنوعی گوشت سفید یا قرمزی تولید نمود که از نظر مرغوبیت و مزه مشابه انواع طبیعی باشد .تغذیه مصنوعی ممکن است رشد و نمو دام یا ماهی مورد پرورش را در حد مورد نظر تامین نماید ، اما با وجود این اثر صد در صد طبیعی بر روی کار غدد داخلی و در نتیجه تولید مثل آنها دارد . ماهی ها آکوآریومی در دو مرحله از زندگی خود احتیاج مبرم به غذای طبیعی دارند تا بتوانند از نظر تولید بافت و نیز فعالیتهای تولید مثل رشد و نمو کامل داشته باشند .اولین مرحله دوره رشد و نمو نوزاد پس از جذب کیسه زرده با مرحله ای است که بصورت بچه ماهی نسبتا کامل در می آید .دومین مرحله همزمان با شروع تولید عناصر تناسلی شامل تخم و اسپرم تا پایان دوره تخمریزی یا زنده زایی است .ماهی هایی که در این دو مرحله از زندگی غذای زنده و طبیعی دریافت نمایند ، رشد و نمو و تولید مثل آنها تا حدودی قابل مقایسه با ماهی ها در شرایط طبیعی می باشد . برخی از ماهی ها در شرایط آکوآریومی اگر غذای مناسب و طبیعی کافی دریافت ننمایند ، هرگز قادر به تولید مثل نخواهند بود ولی برخی دیگر تا حدودی تولید مثل می نمایند اما قدرت باروری آنها و سلامت و مقاومت نوزادانشان قابل مقایسه با ماهی ها در شرایط طبیعی و یا ماهی هایی که قسمتی از جیره غذایی خود را بصورت غذای زنده و بخصوص همزمان با دوران باروری دریافت می نمایند، نمی باشد . اگرچه تهیه ، تولید و تامین برخی از مواد غذایی زنده تا حدودی آسان است ، با وجود این اکثر آکوآریوم دارها و حتی آکوآریوم فروشیها و تولید کنندگان ماهی ها تزیینی چندان توجهی به آن مبذول نمی دارند .دلیل اصلی آن عدم آگاهی از انواع غذاهای زنده و شناخت آنها و نیز عدم تولید برخی از انواع آنها توسط بخشهای تولید کننده و عرضه آنها به علاقمندان می باشد . معمولا غذای زنده به انواع غذاهایی گفته می شود که بصورت زنده به ماهی ها داده می شوند .اگرچه عده ای غذاهای گوشتی منجمد را نیز جزو غذاهای زنده به حساب می آورند با وجود این از آنجا که بین یک ماده غذایی زنده و نوع منجمد آن ، مخصوصاً با توجه به نحوه انجماد و مدت زمان نگهداری آن بصورت یخ زده تفاوت چشمگیری وجود دارد ، لذا بهتر است این غذاها را به دو دسته غذاهای زنده و غذاهای طبیعی تقسیم نماییم .بدون شک غذای زنده نیز خود غذای طبیعی است ولی از نظر فقدان واژه های خاص می توان این نامگذاری را قبول کرد .غذای طبیعی مورد نظر نیز ممکن است به صورت مختلف مانند تازه ، منجمد ، آرد و غیره وجود داشته باشد . ساده ترین غذای طبیعی که می توان به ماهی ها داد گوشت تازه قرمز یا سفید فاقد چربی است که باید به اندازه های بسیار ، ریز و قابل بلع توسط ماهی ها به آنها داده شود .بدون شک ارزش غذایی گوشت خالص ، کمتر از ارزش غذایی کرم خاکی تکه تکه شده و یا سایر غذاهای زنده می باشد .علاوه بر گوشت قرمز و گوشت ماهی ، گوشت می گو و عضله صدفها ( در صورت در دسترس بودن ) قابل استفاده می باشند .مصرف گوشت تازه بمراتب بهتر از گوشت منجمد است .غذاهای زنده که می توانند مورد مصرف ماهی ها قرار گیرند دارای انواع زیادی هستند که برخی از آنها در شرایط خاص قابل تکثیر و پرورش بوده و برخی دیگر باید در موارد نیاز از محیط طبیعی خود جمع آوری شوند. برخی از انواع غذاهای زنده بشرح زیر می باشند : ▪ دافنی یا خاکشی ( خاکشیر ) شاید افراد کم سن و سال بخوبی دافنی یا خاکشی را نشناسند ولی آنهایی که از آب انبارهای قدیمی آب برداشته اند یا در منزلشان حوض وجود داشته است این حیوان را بخوبی می شناسند .دافنی ها جزو سخت پوستان ریز هستند که در بیشتر آبگیرهای آب شیرین یافت می شوند ، و چون شکل آنها تا حدودی شبیه دانه های خاکشیر است به آن خاکشی یا خاکشیر هم می گویند .در فرهنگ غربی به این حیوان بزبان عامی انه کک آبی می گویند زیرا تا حدودی شبیه به کک معمولی است. دافنی ها جز بهترین مواد غذایی زنده می باشند که در همه جا یافت می شوند .البته نباید انتظار داشت که در هر برکه یا آبگیر بتوان آنها را پیدا کرد .معمولا در طبیعت بیشتر می توان توده های ابر مانند آنها را در برکه هایی که کنار محل ریزش آشغالهای شهری درست مبشود ، و نیز در آبگیرهایی که آب آنها چندان تمیز نیست، مشاهده نمود . رنگ دافنی ها قرمز ، سبز یا خاکستری است ولی نوع قرمز آن مرغوبتر است .گاهی توده آنها بقدری بزرگ و متراکم است که از فاصله دور قابل تشخیص می باشد .عمق توده ممکن است از ۵ تا ۵۰ سانتیمتر تفاوت نماید .توده دافنی در اثر حرکاتی که دارد از دور بصورت ابر متحرک دیده می شود .از آنجا که دافنی های بزرگ نمی توانند مورد استفاده بچه ماهی ها قرار گیرند ، لذا برای تغذیه آنها باید با الک دافنی های ریز را جدا کرد . ▪ جمع آوری دافنی از محیط طبیعی پس از شناختن دافنیها و محلهای زیست آنها ، می توان با تورهای دستی خاصی که دارای چشمه های بسیار ریز است به صید اقدام نمود .قطر توردستی باید حدود ۲۵ سانتیمتر و عمق آن ۳۵ سانتیمتر باشد .توری باید بصورت استوانه ای و گرد و بدون درز داخلی دوخته شود .توری های مخروطی زیاد مناسب نیستند چون باعث مرگ و می ر بیشتر دافنیها می شوند .از تنذیب ( تنظیف ) و یا سایر پارچه های مشابه که دارای چشمه های توری بسیار ریزند می توان برای اینکار استفاده نمود .پس از پیدا کردن دافنی ها باید با حرکت دادن تور دستی در داخل آب بصورت ۸ انگلیسی آنها را صید نمود . دافنیهای جمع شده را باید در سطل آب ریخت و به محل مورد نظر برد .اگر آب داخل سطل گرم است می توان مقداری یخ برای خنک کردن آن بکار برد .دافنیها احتیاج به مصرف اکسیژن زیاد دارند و اگر اکسیژن محلول در آب کم شود ، دافنی ها به سطح آب می آیند .صیادان حرفه ای دافنیها، معمولا صبح زود که دافنی ها در سطح آب تجمع می نمایند آنها را صید می نمایند .پس از شروع وزش باد و بالا آمدن آفتاب ، دافنی ها معمولا به عمق آب می روند ولی در مواقعی که تراکم آنها زیاد است در سطح آب می مانند .اگر سایه بانی بر روی آب درست شود ، می توان تراکم دافنی ها را در زیر آب مشاهده نمود. در مناطق معتدل حداکثر تراکم دافنیها در ماه اردیبهشت است .پس از آن با شروع فصل گرما بتدریج تراکم آنها کم شده و مجددا در اوایل پاییز افزایش می یابد .اگر سرما زیاد نباشد ، در فصل زمستان نیز می توان تراکم کمی از آنها را درآبها مشاهده نمود .بهترین آب مناسب برای رشد و نمو زیاد آنها آبی است که پ - هاش آن خنثی و یا کمی قلیایی باشد . ▪ نگهداری دافنیها به طور زنده اگر اکسیژن کافی در دسترس دافنی ها باشد ، در شرایط مساعد می توان تابستانها تا ۳ روز و در بهاریا پاییز تا یک هفته آنها را در یک سطل آب به طور زنده نگهداری کرد .بنابراین اگر در بهار و پاییز هفته ای یکبار و در تابستان هفته ای دو بار در مواقع لزوم اقدام به جمع آوری آنها شود، کافی می باشد . ▪ مضرات دافنیها از آنجا که پوسته آنها نرم و غیر قابل نفوذ می باشد دارای اثر می لن بوده و اگر غذای اصلی ماهی ها را تشکیل دهند ، به اندازه کافی چاق نخواهند شد .این غذا را می توان با مواد نشاسته دار مانند گندم وچاودار پخته به طور متناوب به ماهی ها داد تا عیب یاد شده تا حدودی برطرف گردد .گاهی ماهی ها که علاقه زیادی بخوردن دافنی دارند ممکن است در اثر پرخوری از آن بمیرند .همواره با دافنیها ممکن است نوزاد برخی از انگلها یا سایر جانوران آبزی بیماری زا بداخل آکوآریوم انتقال داده شود که معمولا جداسازی آنها بعلت ریزی و یا بی رنگی امکان پذیر نیست .گاهی نیز دافنیها با آرواره های خود به بدن و برانشی بچه ماهی ها چسبیده و اکثراً باعث مرگ و میر آنها می شوند . ▪ تکثیر و تولید دافنی اگر چه احتمالا با ایجاد شرایط مساعد مانند پ - هاش با کمی قلیایی ، نور کافی و کمی کود گوسفندی می توان حتی در لگن های پلاستیکی رختشویی اقدام به تولید دافنی نمود ، با وجود این میزان دافنی تولید شده در چنین ظرفی فقط می تواند احتیاجات غذایی یک یا دو جفت ماهی را در طول سال تامین نمایند . باایجاد شرایط یاد شده می توان اقدام به تولید دافنی نمود .برای این کار باید صید دافنی کم کم صورت گیرد و به تدریج کود به اندازه کافی به استخرها اضافه گردد .خاک خشک مخلوط به محلول پهن گوسفندی و کمی آرد سویا بهترین کود به حساب می آید .قبلا بهتر است این مخلوط در مجاورت نور آفتاب بخوبی خشک شود تا تخم و نوزاد جانوران مضری که احتمالا در داخل آن وجود دارد از بین بروند .پس از پر کردن استخرها از آب و افزودن کود قرار دادن مقداری دافنی مولد ، بعد از چند روز تولید مثل و افزایش آنها شروع خواهد شد .در استخرهای پرورش دافنی بهتر است در قسمتی از آن سایه بانی برای جمع شدن دافنی ها درست شود .کمی از آب استخر نیز باید هفته ای یکبار تعویض شود تا از غلیظ شدن آن جلوگیری شود . ▪ سیکلوپس ها Cyclopses در داخل استخر دافنی ها و اکثرا مخلوط به آنها سخت پوستان کوچک دیگری بنام سیکلو پس زندگی می کنند که اندازه آنها از دافنی ها کوچکتر و قد آنها کشیده تر است .حرکت آنها با جهش های متوالی و در یک خط راست انجام می گیرد .در فصل تخم ریزی اکثر ماده ها در طرفین بدن و در مجاورت دم دارای دو کیسه بزرگ تخم می باشند .برای تغذیه بچه ماهی ها ، باید سیکلوپسهای کوچکتر را با الک جدا کرد . غذای اصلی آنها از فیتوپلانکتنها تشکیل می شود .سیکلوپسها بر خلاف دافنی ها فاقد آرواره مخصوص برای حمله به بدن بچه ماهی ها می باشند .با وجود این گاهی می توان سیکلوپس ها را چسبیده به بدن بچه ماهی ها مشاهده نمود .اکثرا در استخرهای کوچک پرورش دافنی ، سیکلوپس ها با رقابت غذایی ،کم کم باعث از بین بردن تراکم دافنی ها شده وخود جایگزین آنها می گردند . ▪ آرتیما یا می گوی آب نیمه شور یکی از بهترین غذاهای ماهی ها تزیینی، مخصوصاً بچه ماهی ها ، نوزاد آرتمیا است که یکی از سخت پوستان آبزی می باشد .تخم های بسیار ریزی آرتمیا که به آن برا ین شریمپ یا میگوی آبهای نیمه شور هم می گویند امروزه به صورت تجارتی تولید شده و در بسته های کوچک فروخته می شود .در ایران این آبزی به مقدار بسیار زیاد در دریاچه ارومیه ( رضاییه ) زندگی می کند و در واقع تنها حیوانی است که در این دریا زندگی می کند .در اواخربهار و در تابستان و پاییز می توان توده های تخم را به صورت شناور در قسمت شرقی و جنوب شرقی دریاچه مشاهده کرد .برای تغذیه آنها می توان مقدار کمی کاه تخمیر شده یا گیاه پوسیده را در داخل آب محتوی آنها قرار داد .انفوزوئرها و سایر مواد غذایی که از تخمیر این گیاهان تولید می شوند ، همچنین فیتوپلانکتن هایی که در اثر تابش نور در آب تولید می شوند غذای مناسبی برای نوزادهای آرتمیا می باشند . ▪ کرم خاکی کرم خاکی را بدون شک همه می شناسند .این همان کرمی است که در باغچه ها و در داخل خاک زندگی می کند و معمولا در مواقع بارندگی که آب موجود در خاک باغچه تجمع می کنند.این زیاد می شود از ترس خفه شدن خاک را ترک کرده و در اطراف باغچه کرم را کرم باران و برخی کرم باغچه می گویند و چون بعنوان طعمه برای صید ماهی با قلاب هم بکار می رود، عده ای دیگر به آن کرم ماهیگیری می گویند .طول آنها گاهی ممکن است تا ۲۰ سانتیمتر هم برسد .هنگام جمع آوری آنها برای تغذیه ماهی ها باید از برداشتن کرمهای داخل توده های پهن که در اطراف آنها ترشحات زرد رنگ دیده می شود، خودداری شود چون حتی ماهی ها درشت وحشی هم از خوردن آنها امتناع می نمایند .برای این منظور می توان در یک قوطی حلبی یا حلب های کوچک نباتی حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر خاک مرطوب ریخته و مقداری پوره سیب زمینی ، آرد ذرت یا آرد چاودار برای تغذیه آنها به خاک اضافه کرده و کرمها را مقداری برگ مرطوب افرا برای تغذیه آنها در روی خاک قرار داد .آکوآریوم فروشی ها می توانند این کرمها را جمع آوری و به علاقمندانی که حوصله یا وقت جمع آوری آنها را ندارند، بفروشند . ▪ کرم سفید این کرم که رنگ آن سفید شیری است و طول آن ۱۵ می لیمتر یا بیشتر است از خویشاوندان کرم خاکی بوده و به بهترین وجه می توان آنها را در حد تجارتی تکثیر و تولید نمود .تکثیر و تولید آنها در شرایط نسبتا گرم و مرطوب تا حدودی آسان است .در حال حاضر فقط این کرم در کارگاه تکثیر و پرورش تاسماهیان شیلات ایران برای تغذیه نوزاد ماهیان خاویاری تکثیر می شود و تولید سالانه آن حدود ۶۰۰ کیلوگرم یا بیشتر می باشد .برای تولید آن جعبه های مخصوص که عمق خاک آنها حدود ۱۰ سانتیمتر است بکار می رود . در پایان می توان توده کرم خالص را برداشت کرده و برای تغذیه ماهی ها بکار برد. کرمهای جدا شده می توانند چندین ساعت در حرارت معمولی یخچال زنده بمانند .در داخل آب آکوآریوم همه کرمها می توانند مدت چند ساعت زنده بمانند .برای تغذیه بچه ماهی ها باید کرمها را با تیغه چاقو تکه تکه کرد و در هر بار غذا دادن به ماهی ها باید به اندازه به آنها داده شود که پس از ۱۵ دقیقه اثری از کرمها باقی نماند ، در غیر این صورت بخصوص در مواقعی که سنگریزه در کف آکوآریوم وجود دارد پوسیده شدن مازاد کرمها باعث آلوده شدن آب آکوآریوم می شود . ▪ کرم توبی فکس در آبهای کثیف و بخصوص در فاصله ۶۰۰ تا ۷۰۰ متری محل ریزش فاضلابهای خانگی و شهری ( نه صنعتی ) در آب رودخانه ها یا آبگیرها ، و گاهی در کناره استخرهای پرورش دافنی می توان قسمتهای زنگ زده ای مشاهده نمود که ابتدا بنظر می رسد توده دافنی باشند .این توده ها اکثرا کرم توبی فکس می باشند .این کرم دارای رنگ صورتی خاصی می باشد .برای نگهداری آن بصورت زنده می توان مقدار صید نشده را در داخل یک سطل زیر شیر آب قرار داده و بطور دائم مقدار کمی آب به داخل آن جریان داد .کرمها در این حالت بصورت توده ای در کف سطل باقی می مانند .هر چه درجات حرارت آب کمتر باشد زمان نگهداری آنها طولانی تر خواهد بود .معمولا در طول مدت سال می توان آنها را از مناطق طبیعی زندگیشان جمع آوری نمود .از دادن کرم های مرده به ماهی ها باید جدا خودداری کرد . امروزه در کارخانه های سازنده غذای ماهی ها تزیینی به مقدار فراوان از این کرم تولید شده و پس از خشک کردن بصورت مکعبهایی در آورده و در بسته بندیهای خاص با قیمت مناسب در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. ▪ کرم قرمز این کرم را که در کف استخرها و حوضچه های قدیمی و نیز در دریاچه ها و آبگیرها پیدا می شود اکثرا می شناسند .رنگ قرمز خونی و طول آن حدود ۱۲ می لیمتر بوده و با حرکات منظم و به شکل ۸ انگلیسی در آب شنا می کند .ماهی ها علاقه خاصی بخوردن آن دارند ولی گاهی دیده می شود که کرم بصورت هضم نشده توسط ماهی دفع می گردد .این کرم که به آن کرم خونی هم می گویند درگل و لای کف ، بخصوص روی چوبهای پوسیده کف آب نوعی لانه برای خود می سازد .

Amin-Nasim
12-01-2013, 21:22
سلام
من باز به مشکل برخوردم :n27:
به پیشنهاد فروشنده 2 تا سیچلاید خارجی (به قول خود فروشنده :n02:) ، یه دونه اسکار و یه دونه پرت فیش خریدم
اولش پرت فیشه با دوتا سیچلاید مشکل داشت همش دنبالشون میکرد
الان یکی از سیچلایدا با بقیه مشکل پیدا کرده ، حتی اسکار رو هم میزنه ، دنبال اون یکی سیچلاید میکنه
الان به نظر شما ماهی هامو عوض کنم ؟ کدومشو عوض کنم ؟
----------
یه مشکل دیگه
یه دونه از سیچلاید از موقعی که خریدمش کم رنگتر شده (الان 10 روزی میشه خریدمش)
ابی پر رنگ بود الان ابی اسمونی شده !!
چی کار کنم ؟؟؟

سیچلایدام مثله اینن

New Solid Snake
13-01-2013, 12:08
سلام دوست عزیز
ببین اون سیچلایدهای آفریقاییت هر دو نرند و انتظار تکثیر نباید داشته باشی اگه همین سیچلایدت مهاجمه یا اونو با شیشه جداش کن یا اونو تو یه آک دیگه نگه داری کن.
در مورد رنگ ماهیتم مشکل نگه داری شما نیست این ترفند فروشنده ها یا سالن دار هاست اونا ماهی ها رو با دل و.. تغذیه میکنن و وقتی که ماهی به سایز فروش رسید از رنگ دونه استفاده میکنن شما هم رنگ دونه استفاده کن :n06:

Shadow-Man
13-01-2013, 21:04
سلام
من باز به مشکل برخوردم :n27:
به پیشنهاد فروشنده 2 تا سیچلاید خارجی (به قول خود فروشنده :n02:) ، یه دونه اسکار و یه دونه پرت فیش خریدم
اولش پرت فیشه با دوتا سیچلاید مشکل داشت همش دنبالشون میکرد
الان یکی از سیچلایدا با بقیه مشکل پیدا کرده ، حتی اسکار رو هم میزنه ، دنبال اون یکی سیچلاید میکنه
الان به نظر شما ماهی هامو عوض کنم ؟ کدومشو عوض کنم ؟
----------
یه مشکل دیگه
یه دونه از سیچلاید از موقعی که خریدمش کم رنگتر شده (الان 10 روزی میشه خریدمش)
ابی پر رنگ بود الان ابی اسمونی شده !!
چی کار کنم ؟؟؟

سیچلایدام مثله اینن

سلام
حرف فروشنده رو بریز دور - در صد در صد موارد:n01:

اسکار و پرت امریکایی هستن
و اون سیچلیاد های آبی رنگ که اگه اشتباه نکنم پیکاک هستن فوق العاده زیبا من خیلی وقته دنبالشونم ولی پیدا نمیکنم.
نکته مهم اینه که آمریکایی و افریقایی رو نباید با هم نگه داری حتی اگه با هم در گیر هم نشن بعدا به مشکل میخوری.
من خودم فقط افریقایی نگه میدارم ولی یه مدت یه سوروم تایگر داشتم (فکر کنم هنوز تو امضام باشه) هیچ مشکلی هم با افریقایی هام نداشتن و به کار هم کار نداشتن ولی آخر به این نتیجه رسیدم که بهتره بدم به داداشم که امریکایی نگه می دارن. غذا دادنشون مشکل میشه.

این درگیری ها بسته به اندازه ماهی ها و اندازه تانک و البته شانس کم و زیادش هست. راه حلش هم دوستمون گفتن.

در مورد رنگ هم طبیعیه و بر خلاف پست قبلی من اعتقاد دارم به دلیل این درگیری ها به وجود اومده.
من هم دو تا bemba tropheus دارم که یکی به اون یکی زور شده و رنگ ماهی غالب همیشه بسیار زیباست و اون یکی کمرنگه.
اگه یکی دو تا دیگه از این نوع اضافه کنی احتمالا این مشکل به مرور رفع میشه و البته باید مخفی گاه هم به وفور اضافه کنی.

MOHAMMAD2010
18-01-2013, 19:46
برای یک آکواریوم کوچک 35 لیتر حدودا بهترین ماهی چی میتون باشه ؟ ( در حد 3-4 تا )
نظر خودم آنجل منو هست - چطوره ؟
اگه گزینه ی دیگه سراغ دارین بگین

Shadow-Man
19-01-2013, 23:50
من اگه بودم گیاهیش میکردم
با کلی نئون و زبرا

MOHAMMAD2010
20-01-2013, 00:04
من اگه بودم گیاهیش میکردم
با کلی نئون و زبرا

والا گیاهی که هر گیاهی بزارم توش این لجن خار میزنه درش میاره یا میخوره ! بدون لجن خار هم که آکواریوم نمیشه
در مورد آنجل منو نظرت چیه برای این سایز ؟ مقاومه ؟ زود نمیمیره ؟

Shadow-Man
20-01-2013, 15:35
والا من تجربه خوبی از انجل مونو ندارم. این دیگه سلیقه ایه
بالاخره هر ماهی ای مراقبت میخواد.

راستی من ندیدم لجن خوار گیاه رو در بیاره. یه کوچیکش رو بگیر زورش نرسه

MOHAMMAD2010
20-01-2013, 17:25
والا من تجربه خوبی از انجل مونو ندارم. این دیگه سلیقه ایه
بالاخره هر ماهی ای مراقبت میخواد.

راستی من ندیدم لجن خوار گیاه رو در بیاره. یه کوچیکش رو بگیر زورش نرسه

ممنون
نمیدونم والا یکی داشتم میومد گیاه ها رو از ساقه قیچی میکرد ! زیاد هم بزرگ نبود
نظرت درباره 3-4 تا بلو الکتریک 3-4 سانتی چیه ؟

Shadow-Man
20-01-2013, 23:21
خیلی خوبه من عاشق این ماهیم ولی این طرفا پیدا نمیشه

MOHAMMAD2010
21-01-2013, 14:00
خیلی خوبه من عاشق این ماهیم ولی این طرفا پیدا نمیشه

جدی کجایی مگه ؟
من کرمانم امسال نرفتم ماهی فروشی ولی پارسال همشون این ماهی رو داشتن

Shadow-Man
21-01-2013, 17:27
من ساوه ام
ولی امسال کلا سال خوبی برای ماهی داری نبود
از یه طرف گرونی از طرف دیگه هم کمبود انواع ماهی. قبلش هم همچین تنوع خاصی نداشتیم ولی جدیدا دیگه همون رو هم نداریم انگار اصلا ماهی وارد نمیشه همه تولید داخلن
ماهی خارجی خیلی کمه

تهران هم یکی دوبار رفتم امسال اونجا هم خبری نبود ولی باز خیلی بهتر از اینجا بود.

به نظرم ماکرو هم کنارش بنداز که تنوع داشته باشی. دیماسونی هم فوقالعاده زیباست. ولی زیاد شلوغش نکن
مثلا دو تا ماکرو یه دیماسونی و یه بلو الکتریک
که تناسب رنگ برقرار بشه

shark4
18-05-2013, 14:47
سلام دوستان
من يه سوروم ماده دارم كه هروقت كسي رو ميبينه ميره قايم ميشه كسي دليلشو ميدونه

shark4
18-05-2013, 14:57
يكي به من جواب بده خواهشا

New Solid Snake
18-05-2013, 16:36
سلام دوستان
من يه سوروم ماده دارم كه هروقت كسي رو ميبينه ميره قايم ميشه كسي دليلشو ميدونه

درود
سورم ماده من هم که اوایل خریده بودم همین رفتاری داشت و خیلی کم غذا میخورد، اگه جدیدا ماهی رو خریدین مشکلی نیست به مرور عادت میکنه
چند وقته ماهی رو خریدین؟ به ماهی ها استرس وارد نمیکنین؟ وضعیت آب تانک مناسبه؟
با رعایت این گزینه ها جای نگرانی نیست (حتی ماهی هم غذا نخوره)

Shadow-Man
18-05-2013, 18:02
چند تا سورم داری؟ ماهی های دیگه ات چیه؟ اندازه تانکت هم بگو. چند وقت به چند وقت آب عوض میکنی؟

سورم رو اگه تنها باشه معمولا همین طوریه ولی اگه دو سه تا باشن خیلی بیشتر اجتماعی میشه.

=================
راستی واقعا انتظار داشتی ده دقیقه ای بهت جواب بدن؟

shark4
18-05-2013, 20:57
ماهيام 3تا شارك يه لجن 3تا كف خوار 2تا رد لاين2تام ماهي عيد:n13:

shark4
18-05-2013, 21:00
اب اك رو هر 20 روز عوض ميكنم
اخه وقتي پيش اك نيستم قشنگ واسه خودش ميچرخه همينكه ميام ميره قايم ميشه اول 2تا بودن نره كه خيلي دوسش داشتم يه صبح پاشدم ديدم كبود شده بعدش اينم اينجوري شد

shark4
18-05-2013, 21:03
راستي رد لاين رو امروز گرفتم كوچيكن به نظرتون زنده ميمونن خيلي كوچيكن براشون جا درست كردم اگه خواستن برن قايم بشن

Shadow-Man
18-05-2013, 22:14
شارک و رد لاین و ماهی عید بعلاوه سورم؟؟؟؟
سوروم با این ماهی ها نمی سازه.
یا سوروم رو رد کن و فقط گیاه خوار نگه دار
یا گیاه خوار ها رو رد کن و سیچلاید های امریکایی نگه دار

سوروم همینطوریه اگه دو سه تا باشن بهتر میشه

MaFia_King
18-05-2013, 22:44
سلام دوستان

من تو خونه چند تا آکواریوم دارم که یکی از آکواریوم ها رو فقط گوپی نگه می دارم ولی نمی دونم چرا وقتی ماهی جدید می خرم چند روز اول خوب تو اکواریوم می گردن ولی چند روز بعد میان بالای آب و بعدش می میرن از چند جا خریدم و حتی از یکی از دوستام که خودش نگه یم داره گرفتم سالم می بودن دوباره این طوری شدن، یعنی اصلا هیچ گوپی تو آکواریوم زنده نمی مونه هر چند هفته یه بار آکواریوم خالی می شه همشون میمیرن :n03:
به نظرتون تو آکواریوم من چی کم هست که این طوری می شن؟

shark4
18-05-2013, 23:00
واي من دلم نمياد هيچ كدومو رد كنم بره همشونو دوس دارم واسش جفت بگيرم خوب نميشه؟؟؟

Shadow-Man
19-05-2013, 07:56
سلام دوستان

من تو خونه چند تا آکواریوم دارم که یکی از آکواریوم ها رو فقط گوپی نگه می دارم ولی نمی دونم چرا وقتی ماهی جدید می خرم چند روز اول خوب تو اکواریوم می گردن ولی چند روز بعد میان بالای آب و بعدش می میرن از چند جا خریدم و حتی از یکی از دوستام که خودش نگه یم داره گرفتم سالم می بودن دوباره این طوری شدن، یعنی اصلا هیچ گوپی تو آکواریوم زنده نمی مونه هر چند هفته یه بار آکواریوم خالی می شه همشون میمیرن :n03:

چند وقته اکواریوم رو راه انداختین؟
اندازه تعداد ماهی ها
دما
غذایی که به گوپی ها میدید
علم غیب که ندارم یکم اطلاعات بدید

واي من دلم نمياد هيچ كدومو رد كنم بره همشونو دوس دارم واسش جفت بگيرم خوب نميشه؟؟؟

من آنجه شرط بلاغت است با تو می گویم
تو خواه از سخنم پند گیر خواه ملال

شما دو تا راه بیشتر نداری.
اول اینکه از تجربیات من استفاده کنی و به مشکلات کمتری برخورد کنی
دوم اینکه خودت تجربه کنی و خیلی زود به حرف من برسی و زده بشی و کلا اکواریوم رو جمع کنی
راستی اندازه اکواریومت رو نگفتی

shark4
19-05-2013, 09:19
اندازه اك هم 70طول 35 عرض50ارتفاع

MaFia_King
19-05-2013, 13:52
چند وقته اکواریوم رو راه انداختین؟
اندازه تعداد ماهی ها
دما
غذایی که به گوپی ها میدید
علم غیب که ندارم یکم اطلاعات بدید

3 روز می شه که راه انداختم
4 جفت بودن که الان یه جفتش مونده اندازه متوسط هستن
28 الا 30 درجه
کرم قرمز + غذاهایی به شکل برگ هستن + یه جور غذای گوشتی که به گوشت خوارها می دن ولی اندازشون ریزه رنگشم قهوه ای تیره هست ( اسم دقیقش رو نمی دونم )

بازم اطلاعات خواستین بگین براتون بزارم

New Solid Snake
19-05-2013, 19:48
اب اك رو هر 20 روز عوض ميكنم
اخه وقتي پيش اك نيستم قشنگ واسه خودش ميچرخه همينكه ميام ميره قايم ميشه اول 2تا بودن نره كه خيلي دوسش داشتم يه صبح پاشدم ديدم كبود شده بعدش اينم اينجوري شد
آب آک رو نباید عوض کنی باید هر هفته 30% آب رو سیفون کنی با آب تازه بدون کلر اگه آب رو بذاری 2 روز بمونه کلرش از بین میره
اگه غذا دهی برات مشکله و ماهی نمیاد برای غذا یه مقدار به اندازه تو آب بریز و از تانک دور شو تا ماهی بیاد برای خودش بخوره بعد چند دقیقه بیا باقی غذا رو از آب جمع کن

نه دوست عزیز نمییشه به سازگاری ماهیها باید توجه کنی یا میتونی یه آک دیگه تهیه کنی:n18:

سلام دوستان

3 روز می شه که راه انداختم
4 جفت بودن که الان یه جفتش مونده اندازه متوسط هستن
28 الا 30 درجه
کرم قرمز + غذاهایی به شکل برگ هستن + یه جور غذای گوشتی که به گوشت خوارها می دن ولی اندازشون ریزه رنگشم قهوه ای تیره هست ( اسم دقیقش رو نمی دونم )

بازم اطلاعات خواستین بگین براتون بزارم
دوست عزیز شما باید سیکل ازت رو رعایت کنی نمیشه وقتی 3 روز آک رو را انداختی ماهی بریزی حالا که کاریش نمیشه کرد
شما هر 3 روز 30% آب تانک رو با آب هم دما و بدون کلر تعویض کن تا بتونی فاکتور های آب تانک رو کنترل کنی
یه توصیه: اطلاعات خودتو در مورد هر ماهی که نگه میداری افزایش بده، در مورد فیلترها کنترل فاکتورهای آب، سیکل ازت و... اطلاعات جمع کن

پیروز باشید

MaFia_King
20-05-2013, 12:15
دوست عزیز شما باید سیکل ازت رو رعایت کنی نمیشه وقتی 3 روز آک رو را انداختی ماهی بریزی حالا که کاریش نمیشه کرد
شما هر 3 روز 30% آب تانک رو با آب هم دما و بدون کلر تعویض کن تا بتونی فاکتور های آب تانک رو کنترل کنی
یه توصیه: اطلاعات خودتو در مورد هر ماهی که نگه میداری افزایش بده، در مورد فیلترها کنترل فاکتورهای آب، سیکل ازت و... اطلاعات جمع کن

پیروز باشید

میشه در مورد فیلترها کنترل فاکتورهای آب، سیکل ازت یه توضیحی بدین ؟

ممنون

Shadow-Man
20-05-2013, 16:51
سیکل ازت یعنی شما که تازه آکواریوم راه انداختی نباید هیچ ماهی ای بجز زبرا نگه داری
تا حداقل 40 روز.
بعدش هر چی خواستی نگه میداری
کنترل فاکتور های آبم خودش بحث بسیار مبسوطیه (!) نتیجه اش اینه که شما باید هفته ای یک بار 20 تا 30 درصد آب رو عوض کنی.
البته چون شما نذاشتی سیکل ازت طی بشه بهتره تا یکی دو ماه همون طور که دوستمون گفتن عمل کنید. یعنی هر دو سه روز نصف اب رو عوض کنی
فیلتر هم هر چقدر پول بدی آش میخوری
مایه دار ها میرن فیلتر های اکسترنال خارجکی میخرن.
ما فقیر بیچاره ها هم فیلتر داخلی چینی.
بعضی ها هم هستن سامپ درست میکنن که از همه بهتره.

shark4
21-05-2013, 09:48
چسب اكواريوم برا ماهي ضرر نداره كه داره؟؟اخه با سنگاي كوچيك يه چيزي درست كردم ميگم نكنه بذارم تو اك برا ماهيام ضرر داشته باشه

shark4
21-05-2013, 11:21
يه سوال ديگه شن ريز برا هر ماهي بريزيم اشكال نداره؟ماهيام سوروم شارك رد لاين لجن خوار كف خوار

Shadow-Man
21-05-2013, 12:37
چسب اكواريوم برا ماهي ضرر نداره كه داره؟؟اخه با سنگاي كوچيك يه چيزي درست كردم ميگم نكنه بذارم تو اك برا ماهيام ضرر داشته باشه

این دیگه از اون سوالا بود :دی

يه سوال ديگه شن ريز برا هر ماهي بريزيم اشكال نداره؟ماهيام سوروم شارك رد لاين لجن خوار كف خوار

بعضی ها در این مورد حساسیت به خرج میدن ولی به نظر من مشکلی نداره

shark4
21-05-2013, 13:13
اخه يكي گفت اي چيزي كه درست كردمو چند روز بايد بذارم تو اب بمونه بوي چسبش بره وگرنه اب رو كثيف ميكنه منم گفتم بهتره از شما بپرسم اين شن اگه ريز باشه منم غذاهام كف ابيه يه وقت نكنه با غذا شن بخورن؟؟؟:n13::n16:

MaFia_King
21-05-2013, 14:01
سیکل ازت یعنی شما که تازه آکواریوم راه انداختی نباید هیچ ماهی ای بجز زبرا نگه داری
تا حداقل 40 روز.
بعدش هر چی خواستی نگه میداری
کنترل فاکتور های آبم خودش بحث بسیار مبسوطیه (!) نتیجه اش اینه که شما باید هفته ای یک بار 20 تا 30 درصد آب رو عوض کنی.
البته چون شما نذاشتی سیکل ازت طی بشه بهتره تا یکی دو ماه همون طور که دوستمون گفتن عمل کنید. یعنی هر دو سه روز نصف اب رو عوض کنی
فیلتر هم هر چقدر پول بدی آش میخوری
مایه دار ها میرن فیلتر های اکسترنال خارجکی میخرن.
ما فقیر بیچاره ها هم فیلتر داخلی چینی.
بعضی ها هم هستن سامپ درست میکنن که از همه بهتره.

خوب با این حساب ما که کلا آک رو تمیز می کنیم بعدش ماهی هامون رو چیکار کنیم ؟ ( تا 40 روز کجا نگهداریم؟)
من معمولا آب آک رو دو یا سه هفته تو ظرف بزرگ نگه می دارم بعدش می ریزم ( تا آب کهنه شه) واسه ماهی های دیگم این کار رو می کنم
ولی چون گوپی هام تو این آب هم می میرن این بار از آب تصفیه کن استفاده کردم ببینم شاید مشکل از آب باشه !!

یه سوال دیگه: سختی آب رو چطور می شه از بین برد؟

Shadow-Man
21-05-2013, 17:11
اخه يكي گفت اي چيزي كه درست كردمو چند روز بايد بذارم تو اب بمونه بوي چسبش بره وگرنه اب رو كثيف ميكنه منم گفتم بهتره از شما بپرسم اين شن اگه ريز باشه منم غذاهام كف ابيه يه وقت نكنه با غذا شن بخورن؟؟؟:n13::n16:

به نظر من مهم نیست ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه. بذار یکی دو روز تو آب باشه

خوب با این حساب ما که کلا آک رو تمیز می کنیم بعدش ماهی هامون رو چیکار کنیم ؟ ( تا 40 روز کجا نگهداریم؟)
من معمولا آب آک رو دو یا سه هفته تو ظرف بزرگ نگه می دارم بعدش می ریزم ( تا آب کهنه شه) واسه ماهی های دیگم این کار رو می کنم
ولی چون گوپی هام تو این آب هم می میرن این بار از آب تصفیه کن استفاده کردم ببینم شاید مشکل از آب باشه !!

یه سوال دیگه: سختی آب رو چطور می شه از بین برد؟

لازم نیست تمام وصایل اکواریوم رو بیاری بیرون بشوری. من کلا شاید شش ماهی یه بار این کار رو بکنم. همونم شاید نکردم. فقط باید هفته ای یه بار 20-30 درصد اب عوض بشه. دو هفته هم لازم نیست بمونه دو روز کافیه.
شما تا کامل شدن سیکل همون کار رو بکن که گفتم.
بعدش هم برای حفاظت از سیکل اسفنج فیلترت رو هیچ وقت با آب کلر دار نشود.
به نظر من گوپی هات فقط به خاطر سیکل میمیرن. اگه این دفعه هم مردن به غیر از زبرا چیزی اضافه نکن. اگ فقط زبرا داشتی همون هفته ای اب رو عوض گن.
سختی آب رو با دستگاه تصفیه میشه گرفت که بهتری روشه با رزین هم میگیرن.

shark4
21-05-2013, 19:21
لجن خوار نر ومادشون از كجا معلوم ميشه من رفيقم 5تا كوچيكشو باهم انداخته تو اك چيكار كنه كه جفت گيري كنن؟محيطش بايد چطور باشه تا جفت گيري كنن؟؟؟

Shadow-Man
21-05-2013, 19:33
به رفیقت بگو هر موقع نیم متر طول هر کدوم شد اون موقع به فکر تکثیر لجن خوار بیوفته

Saeed Dz
22-05-2013, 22:26
سلام.
دوستان لطفن در مورد تکثیر پرت اطلاعاتی بهم بدید.

Shadow-Man
22-05-2013, 22:32
پرت تکثیر نمیشه.
مگه اینکه ماده پرت رو با ماهی های دیگه جفت بزنی که جالب نمیشه

Saeed Dz
22-05-2013, 22:36
پرت تکثیر نمیشه.
مگه اینکه ماده پرت رو با ماهی های دیگه جفت بزنی که جالب نمیشه
اگه تکثیر نمیشه پس چطور بوجود میاد؟!

نه در اون صورت شکلی مخلوط پیدا میکنه که جالب نمیشه.

Shadow-Man
22-05-2013, 22:48
از جفت زدن حیونای دیگه بوجود میاد
مثل فلاور

Saeed Dz
22-05-2013, 22:59
از جفت زدن حیونای دیگه بوجود میاد
مثل فلاور
خب چطور اینکار انجام میشه؟ و مناسبترین گونه برای اینکار کدام گزینه هست؟

راستی فایتر ماده رو از کجا میشه تهیه کرد؟

mohammad_77
23-05-2013, 10:02
من توی یک آکواریوم فروشی رفته بودم که خودش بچه کشیده بود . حدود 200 تا پرت 4 میلیمتری بود که با هم حرکت می کردند . گفتم مگه میشه بچه کشید گفت پس این ها چیه ؟! خواستم بیشتر بپرسم که گفت صاحب مغازه نیست و من هم اطلاع ندارم ( راست هم می گفت چون صاحبش رو می شناختم ).

Saeed Dz
23-05-2013, 10:42
من توی یک آکواریوم فروشی رفته بودم که خودش بچه کشیده بود . حدود 200 تا پرت 4 میلیمتری بود که با هم حرکت می کردند . گفتم مگه میشه بچه کشید گفت پس این ها چیه ؟! خواستم بیشتر بپرسم که گفت صاحب مغازه نیست و من هم اطلاع ندارم ( راست هم می گفت چون صاحبش رو می شناختم ).
همینو میگم، حتمن یک راهی هست که از دیگران پنهانش میکنن.
مخصوصن اینکه بعضی از پرت ها کاملن خصوصیات پرت رو دارن در حالی که اگر پیوندی بودن خصوصیات دو موجود رو به ارث میبردن!

New Solid Snake
23-05-2013, 12:47
تا اونجاییکه میدونم تو کشور های جنوب شرق آسیا مثل سنگاپور که محل اصلی صادرات پرت هست تعداد زیادی از ماهی های نر رو از لیزر رد میکنن و ماهی عقیم شده رو صادر میکنن تا بتونن میزان تقاضا برای ماهی رو از طرف کشورهای وارد کننده بالا نگه دارن.
بعضی از ماهی ها هستن که یا عقیم نشدن یا در رفتن! به همین خاطر بعضی از دوستان تونستن پرت با پرت رو تکثیر کنن.
یه درخواست: به هیچ وجه ماهی های که خالکوبی شدن رو که تو پرت خیلی زیاد هست خریداری نکنید، من شنیدم که برای سود بیشتر این حیونای زبون بسته چطور خالکوبی میکنن. واقعا دور از انسانیت هست.

Shadow-Man
23-05-2013, 17:35
خب چطور اینکار انجام میشه؟ و مناسبترین گونه برای اینکار کدام گزینه هست؟

راستی فایتر ماده رو از کجا میشه تهیه کرد؟

این که از چه گونه ای به وجود میاد محرمانه است. مثل فلاور
در مورد هر دو ماهی حدس هایی زده میشه ولی کو تا عمل...
ماده فایتر رو باید دنبالش بگردی بسپری شاید برات اوردن.

لطفا ازشون عکس بذارید.
شما چطور فهمیدید اون ماهی های 4 میلی متری پرت بوده؟ تو این سایز چیزی معلوم نیست. پدر و مادر باهاشون بودن؟
از این شایعات زیاده ولی عکسی موجود نیست.

همینو میگم، حتمن یک راهی هست که از دیگران پنهانش میکنن.
مخصوصن اینکه بعضی از پرت ها کاملن خصوصیات پرت رو دارن در حالی که اگر پیوندی بودن خصوصیات دو موجود رو به ارث میبردن!

نه برادر من هیچ راه پنهان شده ای وجود نداره نر این ماهی عقیم هست به خاطر همین تکثیر نمیشه.
چرا نحوه تکثیر حیوانات گرون قیمت تر و پنهان نمیکنن. شما به یه سرچ ساده عکسهای مربوط به تکثیر اروانای طلایی و قرمز و حتی آبی رو پیدا میکنید. همین طور راهنمایی و باقی مسائل. دیسکاس هم که دیگه سرچ هم نمیخواد

خب همین الان هم خصوصیات ماهی های والد رو به ارث بردن دیگه :دی
خصوصیات کامل پرت یعنی چی؟

تا اونجاییکه میدونم تو کشور های جنوب شرق آسیا مثل سنگاپور که محل اصلی صادرات پرت هست تعداد زیادی از ماهی های نر رو از لیزر رد میکنن و ماهی عقیم شده رو صادر میکنن تا بتونن میزان تقاضا برای ماهی رو از طرف کشورهای وارد کننده بالا نگه دارن.
بعضی از ماهی ها هستن که یا عقیم نشدن یا در رفتن! به همین خاطر بعضی از دوستان تونستن پرت با پرت رو تکثیر کنن.
یه درخواست: به هیچ وجه ماهی های که خالکوبی شدن رو که تو پرت خیلی زیاد هست خریداری نکنید، من شنیدم که برای سود بیشتر این حیونای زبون بسته چطور خالکوبی میکنن. واقعا دور از انسانیت هست.

کلا قضیه عقیم کردن به نظر من توهمی بیش نیست.
اول اینکه چرا فقط همین یه حیون عقیم شده نه دیسکاس نه اروانا نه ماهی های گرون قیمت دیگه.
دوم: اگه با لیزر و مواد شیمیایی و حتی لگد زدن (:دی) عقیم میشدن باید عوارضی به غیر از عقیم شدن هم مشاهده میشد در صورتی که تنها تفاوت ماهی های نر و ماده پرت همین عدم توانایی جنسی هست و از هر نظر دیگه ای سالم هستن.
سوم: اگه به دست بشر عقیم میشدن حتما چند مورد هم از زیر دستشون در میرفت و بقیه می تونستن تکثیر کنن و الان دیگه پرت های مولد دنیا رو برداشته بود. در صورتی که این طور نیست صد در صد پرت های نر مو جود عقیم هستن.
سوال دیگه ای که همیشه برای من مطرح بوده اینه که این بقیه دوستان که تونستن تکثیر کنن چرا همگی متفقا حاضر به عکس گذاشتن نیستن و چرا محصولشون رو نمی فروشن. چون بچه های تکثیری که دیگه از لیزر رد نشدن و همگی توانایی تولید مثل دارن. و اگه این بچه ها رو می فروختن الان قضیه نر های عقیم بکلی برطرف میشد.

به نظر من عقیم بودن پرت فقط و فقط از عوارض جفت زدن ماهی های مختلف هست. که این جفت زدن عوارض دیگه ای مثل عدم توانایی این ماهی در بستن دهان و همچین مشکلات ستون فقرات هست.

New Solid Snake
23-05-2013, 18:28
کلا قضیه عقیم کردن به نظر من توهمی بیش نیست.
اول اینکه چرا فقط همین یه حیون عقیم شده نه دیسکاس نه اروانا نه ماهی های گرون قیمت دیگه.
دوم: اگه با لیزر و مواد شیمیایی و حتی لگد زدن (:دی) عقیم میشدن باید عوارضی به غیر از عقیم شدن هم مشاهده میشد در صورتی که تنها تفاوت ماهی های نر و ماده پرت همین عدم توانایی جنسی هست و از هر نظر دیگه ای سالم هستن.
سوم: اگه به دست بشر عقیم میشدن حتما چند مورد هم از زیر دستشون در میرفت و بقیه می تونستن تکثیر کنن و الان دیگه پرت های مولد دنیا رو برداشته بود. در صورتی که این طور نیست صد در صد پرت های نر مو جود عقیم هستن.
سوال دیگه ای که همیشه برای من مطرح بوده اینه که این بقیه دوستان که تونستن تکثیر کنن چرا همگی متفقا حاضر به عکس گذاشتن نیستن و چرا محصولشون رو نمی فروشن. چون بچه های تکثیری که دیگه از لیزر رد نشدن و همگی توانایی تولید مثل دارن. و اگه این بچه ها رو می فروختن الان قضیه نر های عقیم بکلی برطرف میشد.

به نظر من عقیم بودن پرت فقط و فقط از عوارض جفت زدن ماهی های مختلف هست. که این جفت زدن عوارض دیگه ای مثل عدم توانایی این ماهی در بستن دهان و همچین مشکلات ستون فقرات هست.

همه ماهیها مگه برای جفت خوردن باید فکاشون رو ببندن؟ مشکل ستون فقرات چیه؟:n13:

100% نرهای پرت عقیم نیستن:n10:
اینم سند:n20:
Video0001.3gp - 3.8 MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad_77
23-05-2013, 18:30
لطفا ازشون عکس بذارید.
شما چطور فهمیدید اون ماهی های 4 میلی متری پرت بوده؟ تو این سایز چیزی معلوم نیست. پدر و مادر باهاشون بودن؟
از این شایعات زیاده ولی عکسی موجود نیست.

شايعه چيه برادر با چشمهاس خودم ديدم . چشم هام که دروغ نمي گند . آدرس هم مي دهم برويد ببينيد . يک ماه پيش داشت حتما الان هم داره چون کسي نميره همه رو يک جا بخره . سايزشون هم همين اندازه ها بود کوچکتر از پشت ناخن کوچيک .
آدرس : تهران . تهران نو .خ دماوند . ايستگاه فتحنايي ( بقيه اش رو بلد نيستم ولي کمي پايين تر که بيايي يک مغازه طباخي سر نبش کوچه هست که معروفه و مغازه هم 10 قدم توي کوچه هست ) اسم طرف هم فکر کنم محمد يا مهدي بود چند باري که رفتم پيشش کلي با هم حرف زديم . قول هم نمي دهم اگر رفتم ژيشش که نه مسيرم مي افته و نه کاري دارم ممکنه ازش اجازه بگيرم که عکس بندازم .
در مورد عقيم کردن اون ها هم خبر دارم ولي اين چيزي بود که ديدم و خودم هم يک عمر ( 9 ماه ) پرت داشته ام و مي دونم پرت چيه !
راستي ننه بابا هم همراهشون نبود خيلي وارد ماجرا نشدم چون هوا باروني بود و از سر کار مي اومدم و خود طرف هم نبود .
تازه طرف چند تا زبرا انداخته بود کنار چند تا پراکسيموس غول که برام جالب بود که بهشون نگاه هم نمي کردند ( داشت تست مي کرد :n02: )

Shadow-Man
23-05-2013, 21:48
همه ماهیها مگه برای جفت خوردن باید فکاشون رو ببندن؟ مشکل ستون فقرات چیه؟:n13:

100% نرهای پرت عقیم نیستن:n10:
اینم سند:n20:
Video0001.3gp - 3.8 MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جفت خوردن چه ربطی فک داره؟ منظورم این بود کی از عوارض دیگه این ماهی اینه که نمی تونه دهنش رو کامل ببنده. در مورد ستون فقرات هم اگه دقت کنی میبینی خیلی نمی تونه کمرش رو خم کنه
اون فایل هم دانلود کردم خلی برام عجیب بود این بود که یه سرچ کوچیک کردم و چیزی خلاف اون چه که گفتم پیدا نکردم.
البته این رو هم بگم. قبلا شنیده بودم که میگن بعضی هاش بچه میدن ولی بزرگ نمیشن.

چیزی که شکی توش نیست اینه که اگه میخواید ماهی تکثیر کنید بهتره برید سراغ بقیه ماهی ها. از پرت نونی در نمیاد.

شايعه چيه برادر با چشمهاس خودم ديدم . چشم هام که دروغ نمي گند . آدرس هم مي دهم برويد ببينيد . يک ماه پيش داشت حتما الان هم داره چون کسي نميره همه رو يک جا بخره . سايزشون هم همين اندازه ها بود کوچکتر از پشت ناخن کوچيک .
آدرس : تهران . تهران نو .خ دماوند . ايستگاه فتحنايي ( بقيه اش رو بلد نيستم ولي کمي پايين تر که بيايي يک مغازه طباخي سر نبش کوچه هست که معروفه و مغازه هم 10 قدم توي کوچه هست ) اسم طرف هم فکر کنم محمد يا مهدي بود چند باري که رفتم پيشش کلي با هم حرف زديم . قول هم نمي دهم اگر رفتم ژيشش که نه مسيرم مي افته و نه کاري دارم ممکنه ازش اجازه بگيرم که عکس بندازم .
در مورد عقيم کردن اون ها هم خبر دارم ولي اين چيزي بود که ديدم و خودم هم يک عمر ( 9 ماه ) پرت داشته ام و مي دونم پرت چيه !
راستي ننه بابا هم همراهشون نبود خيلي وارد ماجرا نشدم چون هوا باروني بود و از سر کار مي اومدم و خود طرف هم نبود .
تازه طرف چند تا زبرا انداخته بود کنار چند تا پراکسيموس غول که برام جالب بود که بهشون نگاه هم نمي کردند ( داشت تست مي کرد :n02: )

من که نمیگم شما دروغ میگی. شاید اونی که پشت دخل وایستاده بود نمی دونسته اصلا پرت چیه. من هم تهران نیستم خودم برم ببینم.

mohammad_77
23-05-2013, 22:30
جفت خوردن چه ربطی فک داره؟ منظورم این بود کی از عوارض دیگه این ماهی اینه که نمی تونه دهنش رو کامل ببنده. در مورد ستون فقرات هم اگه دقت کنی میبینی خیلی نمی تونه کمرش رو خم کنه
اون فایل هم دانلود کردم خلی برام عجیب بود این بود که یه سرچ کوچیک کردم و چیزی خلاف اون چه که گفتم پیدا نکردم.
البته این رو هم بگم. قبلا شنیده بودم که میگن بعضی هاش بچه میدن ولی بزرگ نمیشن.

چیزی که شکی توش نیست اینه که اگه میخواید ماهی تکثیر کنید بهتره برید سراغ بقیه ماهی ها. از پرت نونی در نمیاد.

من که نمیگم شما دروغ میگی. شاید اونی که پشت دخل وایستاده بود نمی دونسته اصلا پرت چیه. من هم تهران نیستم خودم برم ببینم.

شما پرت رو بردار بکن 4 ميليمتر . دقيقا همون شکلي بود فقط دهنشون اون طوري شکل نگرفته بود . هرکي تا به حال پرت ديده باشه سريع تشخيص مي ده . :n05:
پرورش ماهي براي خود آدم سود داره وگرنه براي فروش فکر نکنم نسبت به خرجش بيارزه . البته کساني که تجربه دارند بايد نظر بدهند . من خودم يک بار دست به تکثير شدم :n23:
زبرا پرورش دادم :n27: . از کلي تخم فقط 5 تا بزرگ شدند و الان فقط يک دونه به بلوغ رسيد . اگر هم الان 100 تا داشتم کسي حاضر نبود بخره . پرت هم همين طوره . ماهي هاي گرون قيمت ارزش دارند مثل فلاور و ( اون درازه چي بود يادم رفت :n02: ) و ... . من پسر دايي ام فلاور پرورش مي داد و مي فروخت - البته به ماهي فروشي که رفيقش بود - ولي آخر هم خسته شد چون کلي خرج داشت . مي صرفيد ولي دردسر داشت .
آخر کلام اينکه خيلي کيف داره . دوستان يکبار هم که شده تجربه کنند .

LΩRD
25-05-2013, 23:57
دوستان من میخواهم یه آکواریوم خیلی کوچیک و جمع و جور توی اتاقم بزارم

هیچ اطلاعی در رابطه با ماهی ها و آکواریوم ندارم !

به چه مواردی به هنگام خرید باید توجه کنم ؟

چه ماهی هایی بخرم ؟

کلا هزینش چقدر میشه ؟

سپاس :n16:

Shadow-Man
27-05-2013, 18:31
والا با این قیمت های جدید نمی دونم چقدر بشه ولی فکر نمی کنم کمتر از 150-200 بشه
بستگی داره چطوری بخوای راه بندازی. بعضیها دو برابر این رو میدن یه اکواریوم 50 لیتری اماده میگیرن بعضی ها با همین پول به اک 400 لیتری راه می ندازن.

اول از همه اطلاعاتت رو زیاد کن. همه چیز تو اینترنت هست فقط باید حوصله خوندنشون رو داشته باشی.
موضوعات مهم ایناست:
سیکل ازت
تصفیه و سیفون
سازگاری.
غذا دهی.
در مورد این موضوعات سرچ کن سوالی بود در خدمتیم.
ماهی هم بستگی به بودجه و حجم اب و علاقه شما بستگی داره

قبل از خرید در مورد ماهی هایی که می خوای نگه داری تصمیم بگیر
گرچه در صد در صد موارد ادم بعدا نظرش عوض میشه.

قبل از اینکه خواستی تانک رو سفارش بدی اندازه هاش رو اینجا بگو که اگه ایرادی داشت بگیم

Amin-Nasim
27-05-2013, 21:58
قبل از اینکه خواستی تانک رو سفارش بدی اندازه هاش رو اینجا بگو که اگه ایرادی داشت بگیم

اگه اکواریوم شیش متری هم سفارش بدی و بیای اینجا اعلام کنی
دوستان میگن کوچیکه !!!!!!!!!!!:n02::n09:
اینو تجربه ثابت کرده :n02:

mohammad_77
28-05-2013, 21:07
من که معتقدم بايد اصولي جلو رفت . هم تجربه اکواريوم گياهي رو داشتم و هم گوشتخوار . هر جايي که توي اينترنت مشورت کردم ضرر نکردم و مغازه دار ها هم زياد نميشه روي راستي حرفشون حساب کرد . مشورت و کار اصولي چون اگر اصولي کار نکني بعدا انقدر ضرر مي دي که جاي پول خرج نکرده که هيچ بيشتر هم بايد بدي .
اين هم آکواريوم گياهي منه که بعد از کلي دردسر و بي تجربگي پخته تر شده . البته پول 300 تا 400 تومان براي خاک کفش ندادم و بعضي گياهان خاص توش جواب ميدهند .

Milad4171
04-06-2013, 20:10
دوستان متخصص .
من میخوام یه آکواریوم کوچیک داشته باشم. مثلا حدود اندازه ۵۰ در ۲۰
الان واسه همچین آکواریمی چقدر حدود هزینه میشه کرد

Amin-Nasim
04-06-2013, 20:41
دوستان متخصص .

من متخصص نیستم
ولی جواب دوستان متخصص رو میدونم
دوستان متخصص : این اندازه اکواریوم کوچیه ، هیچ کاری نمیشه توش کرد !!!!
میگی نه ، نگاه کن :n02:

New Solid Snake
04-06-2013, 22:46
دوستان متخصص .

دوستان عزیز قبل پرپایی آکواریوم به شرایط نگهداری ماهی توجه کنین، دوستان تو سایز آکواریوم های کوچیک هرچه ابعاد کوچیک تر باشه زیاد تو هزینه تاثیر نداره
حداقل شما باید بخاری، پمپ هوا یه تصفیه اب کوچیک باید تهیه کنین که (خداییش یه چند اینچ بیشتر تو خونه فضا هست) قبل عجله کردن به ماهی که میخواین نگه دارین توجه کنین یه سرچ کوچیک تو نت اطلاعات خوبی به آدم میده
در ضمن آکواریوم خیلی کوچیک بر خلاف توقع ثبات آب نداره
من که یه آکواریوم 100 لیتری رو پیشنهاد میدم
ابعاد رو طوری در نظر بگیرین که کمتر از 60 لیتر نشه خداییش ظلمه
(طول*عرض*ارتفاع)/1000=حجم بر حسب لیتر

Shadow-Man
05-06-2013, 17:48
من متخصص نیستم
ولی جواب دوستان متخصص رو میدونم
دوستان متخصص : این اندازه اکواریوم کوچیه ، هیچ کاری نمیشه توش کرد !!!!
میگی نه ، نگاه کن :n02:

خب حتما یه دلیلی داره میگن کوچیکه.
چند تا از دلایلش رو هم تو پست قبل مطرح شد

2224052
25-06-2013, 15:29
مشاوره در همه ی مسائل آکواریوم

سلام دوستان.
کسایی که آکواریوم دارن...من میخواستم یه چند تا گیاه طبیعی بزارم که خوشگل باشن. یه چند تا ماهی ریزم میخوام بندازم توش.
الان آکوایرومم خیلی سرد و بی احساسه...:41:فقط یه سرسوسماری توشه.
به نظرتون چه نع گیاهای که خوشگل باشن بزام توش ؟؟؟ واسه گیاه حتما بایدد شن داشته باشم یا تو سنگ هم میشه کاشت؟؟

باید گیاه شویدی بزاری...

T I M S A R
25-06-2013, 17:13
سلام
تصمیم دارم واسه دفتر کارم یه آکواریوم بخرم هیچ تجربه نگهداری ماهی و اکواریوم هم ندارم. با توجه به اینا و اینکه تصمیم دارم آکواریومی که میگیرم حداقل طولش یک متر باشه دوستای با تجربه چی پیشنهاد میدن؟
آب شور بگیرم یا آب شیرین؟ ضمنا زیبایی و تزئینی بودن هم خیلی مهمه...

Shadow-Man
25-06-2013, 21:24
اگر تجربه ای ندارید و زیبایی براتون مهمه پول بدید براتون اکواروم جمع کنن اب شور و شیرین هر دو می تونن زشت یا زیبا باشن این دیگه بستگه به سلیقه شما داره و البته نه به پول شما

در هر صورت من به شما اندازه اکواریوم خودم رو پیشنهاد میکنم: یک متر طول شصت سانت ارتفاع و چهل سانت عرض می تونید پنجاه هم بگیرید.
یه پایه فلزی بدید درست کنن. بتونه کشی و ضد زنگ در حد لالیگا بعدش بدید براتون ام دی اف کنن. یه تاج هم براش درست کن که هم جا برای سیستم روشنایی داشته باشه و بشه به سادگی غذا داد و البته به سادگی بشه از روی تانک برش داشت.

زیرش هم حتما سامپ کار بذارید. ( با ام دی اف پوشیده میشه و اصلا تو دید نیست.) اگه آب شور خواستید باقی تجهیزات رو هم همون زیر می تونید بذارید.

تا اینجاش رو حتما باید بدید براتون بسازن. ولی همه رو به یه نفر ندید. پایه رو به آهنگر بدید ام دی اف رو به کابینت ساز و سامپ رو آکواریوم فروشی که هزینه اتون کمتر بشه.

می مونه تزئینات و ماهی و باقی قضایا.
می تونی اکواریوم ها مختلف رو تو نت ببینید و ایده بگیرید. سراغ طرح های رویایی نرید. زیبایی تو زیباییه مضافا اینکه طرح ساده رو خودتون می تونید پیاده کنید.
یا اینکه این رو هم بدید براتون انجام بدن. شرکتایی هستن که این خدمات رو بدن.

اینا رو فرض اینکه مشکل مالی ندارید عرض کردم چون حداقل یک میلیون براتون آب میخوره البته برای اب شیرین. آب شور چاهیه که ته نداره

Amin-Nasim
30-06-2013, 10:33
سلام دوستان
این دونه های کف اکواریوم چیه به نظر شما آیا ؟؟؟؟

وسیله ای هست که زمان بهش بدیم به ماهی ها غذا بده ؟؟؟؟

New Solid Snake
30-06-2013, 19:14
وسیله ای هست که زمان بهش بدیم به ماهی ها غذا بده ؟؟؟؟
بله تایمر غذا

Shadow-Man
30-06-2013, 19:18
اون دونه ها تخم هستن مال پرتت هستن. جای نگرانی نیست چند روز دیگه می خورنش تموم میشه. :دی

تایمر غذای ایهایم چند ماه پیش دیدم 180 تومن قابلتم نداره. جون داداش تعارف نمی کنم وردار برو :دی

lahij_web
10-07-2013, 17:49
دوستان عزیز قبل پرپایی آکواریوم به شرایط نگهداری ماهی توجه کنین، دوستان تو سایز آکواریوم های کوچیک هرچه ابعاد کوچیک تر باشه زیاد تو هزینه تاثیر نداره
حداقل شما باید بخاری، پمپ هوا یه تصفیه اب کوچیک باید تهیه کنین که (خداییش یه چند اینچ بیشتر تو خونه فضا هست) قبل عجله کردن به ماهی که میخواین نگه دارین توجه کنین یه سرچ کوچیک تو نت اطلاعات خوبی به آدم میده
سلام !
نمیدونم برا کی هست ولی خب همه میگن نمیشه جالبه !!!
من خودم عاشق تانک های مینی هستم و خودم تو همین ابعاد حتی کوچکتر تانک دارم ! حالا یه نفره یا ...
!!!
به نظرم به یه تانک با یه فایتر و تعدادی گیاه هم میشه به چشم یه تانک حرفه ای نگاه کرد ...
اگر ج دیر نشده و اقدام نکردی میتونیم توضیحات رو ادامه بدیم .
...
تاپیک بالا نمیاد دیگه ؟! خبری نیس

New Solid Snake
10-07-2013, 19:56
سلام !
نمیدونم برا کی هست ولی خب همه میگن نمیشه جالبه !!!
من خودم عاشق تانک های مینی هستم و خودم تو همین ابعاد حتی کوچکتر تانک دارم ! حالا یه نفره یا ...
!!!
به نظرم به یه تانک با یه فایتر و تعدادی گیاه هم میشه به چشم یه تانک حرفه ای نگاه کرد ...
اگر ج دیر نشده و اقدام نکردی میتونیم توضیحات رو ادامه بدیم .
...
تاپیک بالا نمیاد دیگه ؟! خبری نیس

درود دوست عزیز
شاید جالب باشه من که تانک بیشتر از 100 لیتر رو پیشنهاد دادم خودم یکی 60 لیتری و یکی 100 لیتری دارم ولی خوب برای کسایی که سیفون منظم واسشون اهمیتی نداره تانک های بالا پیشنهاد میشه چون ثبات آب هم به مراتب بالاتر میره من خودم به شخصه تانک کوچیک با یه جفت ماهی رودوست دارم نه اینکه بعضی ها تو حجم کوچیک میخوان کل ماهی های اقیانوس رو داشته باشن
حرف شما هم درسته تانک کوچیک دلیلی بر آماتور بودن نداره

mokarx
28-07-2013, 11:52
در جستجوی قاتل
در اکواریوم من :
یک لجن خوار به اندازه کمی کوچکتر از کف دست
یک لاک پشت به اندازه یک چهارم کف دست
دو عدد ماهی تایقر کوچک
و دو عدد ماهی گوپی کوچک
وجود دارند
دیروز یکی از ماهی های گوپی من ناپدید شده و آثار جنایت که شامل باقیمانده دم و کمی از پوست ماهی گوپیه در ته آکواریوم مشاهده شد
بدجوری به دنبال قاتل گوپی هستم
نمیدونم کار کدام یکیه
یا شاید هم همشون در این حادثه دست داشته باشند؟

supermax15
29-07-2013, 01:31
من یه پنگوسی و کوی دارم که خیلی بزرگن و غدا میخورن
یک هفتش بهشون نون سنگک میدم میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد براشون؟

T_rex
29-07-2013, 03:04
در جستجوی قاتل
در اکواریوم من :
دو عدد ماهی تایقر کوچک
و دو عدد ماهی گوپی کوچک
وجود دارند
دیروز یکی از ماهی های گوپی من ناپدید شده و آثار جنایت که شامل باقیمانده دم و کمی از پوست ماهی گوپیه در ته آکواریوم مشاهده شد
نمیدونم کار کدام یکیه

قاتل شما کسی نیست جز لاکپشت محترم اگه اقا لاکپشته تبرئه شد قاتل بعدی با احتمال 10% فایتر میباشد

Shadow-Man
30-07-2013, 12:47
در جستجوی قاتل
در اکواریوم من :
دو عدد ماهی تایقر کوچک
و دو عدد ماهی گوپی کوچک
وجود دارند
نمیدونم کار کدام یکیه

کار لاکپشته.
لاکپشت رو که نمیشه با ماهی نگه داشت که. اون لاکپشت خشکی لازم داره هوا لازم داره... داستانش کلا فرق میکنه.

فایتر خیلی بترکونه بتونه گوپی رو بگشه دیگه نمی تونه بخورتش.

من یه پنگوسی و کوی دارم که خیلی بزرگن و غدا میخورن
یک هفتش بهشون نون سنگک میدم میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد براشون؟

نون مناسب ماهی نیست حیون رو میکشه

مصطفی
30-07-2013, 13:56
سلام بر رفقا
من الان یه آکواریوم دارم به ابعاد 20 سانت عرض و ارتفاع 40 و طول 120 سانت . فقط هم 3 تا گلد فیش دارم ( نژادشون رو نمدونم و دو تا لجن خوار و یکی هم مثل اینکه بهش میگن آنجل ( آبی رنگه و باله هاش نخ نخ هستند و فروشنده گفت فقط یکی میتونی بذاری توی آکواریوم . با هم جنس خودش نمیسازه )
ما میخوایم خونه بسازیم ( کم کم ) خواستم بدونم میشه آکواریوم رو طوری طرحش رو اجرا کنیم که ابعاد 30 در 60 سانت با طول 1.5 تا 2 متر ( یا نزدیک به این) رو توی دیوار ( اوپن آشپزخونه یا جای دیگه ای) در آورد ؟
خونه بزرگه ( مساحت کلی 450 متر ) پس برای جا مشکلی ندارم . پیشنهادی ، طرحی ؛ میتونید بدید ؟ یه آکواریوم ساخته هم دیدم دایره ای شکل بود ( ارتفاع 1 متر و قطر 2 متر رو داشت ولی چون باید وسط اتاق قرار میگرفت خوشم نیومد )
اگه خواسته باشم یه آکواریوم درست و درمون داشته باشم به نظرتون چه ماهی هایی بندازم توش ؟ گلد فیش ها که اصلی هستند .
یک سوال دیگه هم داشتم . 2 تا دونه ماهی کوچک اندازه تیله ولی خیلی تپل بودند . اونا رو خریدم دونه ای 7 تومن انداختم توی آکواریومم ظرف 24 ساعت هر دو تاشون تلف شدند . میدونید چرا ؟
سپاس

Shadow-Man
30-07-2013, 14:39
عرض رو به هیچ عنوان کمتر از 40 نگیرین
ارتفاع رو هم اصلا بیشتر از 60 نگیرین

طولش دیگه دست خودتونه

توصیه میکنم اک رو نزدیک حمام اشپزخونه یا دستشویی بذارین.
اگه نزدیک پنجره باشه خیلی خوبه. چون هم می تونید راحت تخلی کنید و هم خارج خونه نزدیک پنجره می تونید یه تانکر آب نصب کنید. ( که برای حجم ها بالا خیلی واجبه.) داخل تانکر هم بهتره یه شعله هوا قرار بدید. که به کلر زدای کمک کنه.

تانکر رو تو ارتفاعی بالاتر از اک قرار بدید.

حالا که دارین خونه رو میسازید حتما سعی کن قضیه پنجره رو اجرا کنی که بهترین حالته

lahij_web
06-08-2013, 16:06
در جستجوی قاتل
در اکواریوم من :
دو عدد ماهی تایقر کوچک
و دو عدد ماهی گوپی کوچک
وجود دارند
نمیدونم کار کدام یکیه

لاکپشته نژادش چیه ؟ بعیده غیر از سرعقابی لاکپشتی بتونه گپی بزنه !
باز شاید فایتر زدتش و بی حال شده و بعد توسط بقیه نوش جون شده

mokarx
11-08-2013, 19:35
لاکپشته نژادش چیه ؟ بعیده غیر از سرعقابی لاکپشتی بتونه گپی بزنه !
باز شاید فایتر زدتش و بی حال شده و بعد توسط بقیه نوش جون شده

گیرش آوردم
کار لاک پشت بود
دومین گوپی را کشته بود و داشت گازش می زد تا بخوردش
کلا دمشو کنده بود و بدنشو گاز می زد
از بقیه ماهیها جداش کردم ببینم چی میشه
این هم نمونه عکسش که عین لاک پشت آکواریوم منه

lahij_web
12-08-2013, 22:43
گیرش آوردم
کار لاک پشت بود

ایــــ ول بابا کارش درسته :))
خب راستش من تا حالا برخورد نکرده بودم این لاکپشتها رژیم غذایی تغییر بدن ! البته به پیکر نیمه جان بعضی ماهی ها علاقه نشون میدن ولی خب اینکه بخوان شکار به روش سنتی رو تجربه کنن راستش نه !!!
:)) خدا نگهش داره ... فقط بگو نوش جونش :n12:

shamlou
14-11-2013, 15:07

دوست عزیز
من خودم به خاطر اینکه خیلی دوست داشتم آکواریوم تو خونه داشته باشم و هیچ اطلاعاتی درباره آکواریوم و نگهداری ماهی ندارم و به خاطر محدودیت مکانی یه آکواریوم 30*30*40 گرفتم.
و به بیشنهاد دوستان میخوام ماهیهای گوشتخوار بگیرم (خود آکواریومی دوتا ماهی از خانواده سیچلاید (دوبویسی و فرانتوزا) رو بیشنهاد داده بگیرم.

به نظر شما چه نوع ماهی بگیرم برای این آکواریوم مناسبتره ؟

Shadow-Man
14-11-2013, 23:56
سلام
نمی خواستم این پست رو بدم چون معمولا کسی به نصحیت بزرگتر گوش نمیکنه ولی از من گفتنه :n26:

اول اینکه من فکر میکنم کم بود جا توجیهی برای اکواریوم به این کوچیکی نمیشه. هر چقدر هم که جاتون کوچیک باشه یه آکواریوم 60-70 سانتی با ارتفاع 40-50 میشه ساخت
مگه اینکه کلا قصدتون اکواریوم کوچیک باشه.

در مورد ماهی هم تو این اندازه معمولا گیاه خوار نگه میدارن به خاطر اندازه کوچیکشون.

shamlou
15-11-2013, 00:22
سلام
نمی خواستم این پست رو بدم چون معمولا کسی به نصحیت بزرگتر گوش نمیکنه ولی از من گفتنه :n26:

اول اینکه من فکر میکنم کم بود جا توجیهی برای اکواریوم به این کوچیکی نمیشه. هر چقدر هم که جاتون کوچیک باشه یه آکواریوم 60-70 سانتی با ارتفاع 40-50 میشه ساخت
مگه اینکه کلا قصدتون اکواریوم کوچیک باشه.

در مورد ماهی هم تو این اندازه معمولا گیاه خوار نگه میدارن به خاطر اندازه کوچیکشون.

سلام
دوست عزیز روی ابن ما آکواریومی بزرگتر از این جا نمیشه؛ توجیح چی ؟؟؟!!!
من خودمم نظرم روی ماهی های گیاهخوار هستش؛ ولی دوستان میگن به خاطر اینکه اونا ظعیفترن و زودتر میمیرن و در نتیجه از آکواریوم زده میشی؛ گیاهخوار نگیری بهتره !!!

بازم ممنون میشم اگه درباره این مسئله بیشتر راهنماییم کنید تا بتونم تصمیم بهتری بگیرم :n16:
من سعی میکنم به نصیحت بزرگترم در این زمینه گوش کنم ... :n06:

s_paliz
15-11-2013, 18:51
گیرش آوردم
کار لاک پشت بود

واقعا جانور پلیدیه این لاکپشت ...

چند سال پیش آکواریوم داشتم چندتا از ماهی های منو خورد.!

از آکواریو هم بیرون میاد ( یه بار از دم در پیداش کردم!!)

دوستان الان من نمیتونم آکواریون نگه دارم ولی یک تنگ ۳۰*۳۰ دارم که میخوام توش ۲-۳ تا گوپی بندازم ... به نظرتون مناسب هست؟

Shadow-Man
17-11-2013, 19:14
سلام
دوست عزیز روی ابن ما آکواریومی بزرگتر از این جا نمیشه؛ توجیح چی ؟؟؟!!!
من خودمم نظرم روی ماهی های گیاهخوار هستش؛ ولی دوستان میگن به خاطر اینکه اونا ظعیفترن و زودتر میمیرن و در نتیجه از آکواریوم زده میشی؛ گیاهخوار نگیری بهتره !!!

بازم ممنون میشم اگه درباره این مسئله بیشتر راهنماییم کنید تا بتونم تصمیم بهتری بگیرم :n16:
من سعی میکنم به نصیحت بزرگترم در این زمینه گوش کنم ... :n06:[QUOTE]

در مورد اندازه باید عرض کنم 36 لیتر واقعا کمه و همین باعث مرگ و میر ماهیات میشه.
امیدوارم ناراحت نشی ولی لازم نیست حتما رو اپن بذاری. من اوایل روی میز چرخ خیاطی مادرم گذاشتم. الان هم یه پایه براش درست کردم.
شما خودت فکر کن کوچیک ترین فیلتر تصفیه و هم بخوای تو این حجم بذاری تو آکواریوم طوفان درست میشه. باز هم توصیه میکنم بزرگترش کنی. ارتفاع رو حداقل بزرگتر کن. این که دیگه نباید مشکلی باشه. مثلا 60
30*30*60 فکر کنم قشنگ هم بشه.
5 سانت هم بتونی زیاد کنی خیلی تاثیر داره مثلا اگه بتونی 35-35-60 بسازی میشه 73 لیتر حجم مناسبی هست. و مشکلاتتون خیلی کمتر میشه.

در مورد ماهی های گیاه خوار درست گفتن. گیاه خوار نگه داشتن سلیقه و مراقبت بیشتری میخواد
بذار حالا که اول راهی یه اصل کلی رو بهت بگم که اگه اویزه گوشت کنی تلفاتت فوق العاده کم میشه.
آب اکواریومت رو زود به زود عوض کن. مثلا هفته ای یک سوم از آب اکواریوم رو بریز بیرون آب تازه بریز
اگه آب آکواریومت رو همیشه زود به زود عوض کنی می تونی حساس ترین ماهی ها رو به سادگی نگه داری

اگه بخوای گوشت خوار نگه داری من ماهی های افریقایی رو توصیه میکنم که نهایتا 15 سانت میشن. مثل ماکرو دوبوسی. دیماسونی.... شدیدا توصیه میکنم از هر کدوم فقط و فقط یه دونه بگیری

در مورد سیکل ازت هم یه سرچ بزن
باز هم اگه سوالی بود در خدمتم:n16:

[QUOTE=s_paliz;7979196]واقعا جانور پلیدیه این لاکپشت ...

چند سال پیش آکواریوم داشتم چندتا از ماهی های منو خورد.!

از آکواریو هم بیرون میاد ( یه بار از دم در پیداش کردم!!)

دوستان الان من نمیتونم آکواریون نگه دارم ولی یک تنگ ۳۰*۳۰ دارم که میخوام توش ۲-۳ تا گوپی بندازم ... به نظرتون مناسب هست؟

گوپی نمی تونی چون اکسیژن میخواد ولی یه دونه فایتر میتونی نگه داری

بابت دیر جواب دادنم عذر میخوام. من شاغلم و خیلی سر نمیزنم

s_paliz
17-11-2013, 23:45
گوپی نمی تونی چون اکسیژن میخواد ولی یه دونه فایتر میتونی نگه داری

بابت دیر جواب دادنم عذر میخوام. من شاغلم و خیلی سر نمیزنم
ممنون خواهش میکنم... نر و ماده فایتر رو میشه یه جا نگه داشت؟

Shadow-Man
18-11-2013, 20:10
ممنون خواهش میکنم... نر و ماده فایتر رو میشه یه جا نگه داشت؟

نه فایتر نر با هیچ فایتر دیگه نمیسازه

فقط فایتر ماده رو می تونی با فایتر های ماده دیگه نگه داری

iran it
24-11-2013, 20:46
اول یه اکواریوم کوچیک مثلا 50*50*25 بگیر(به ترتیب طول ارتفاع عرض.)بعدها که را افتادی بزرگترش کن
وبا ماهی های گوشت خوار ریز منظورم تازه متولد شده هاشن چون گوشت خوار ها مقاوم ترن
ایم نصیحت من که دو ساله اکواریوم دارم
بقیش با فروشنده

iran it
24-11-2013, 20:48
اخه این لاکپشت ها گوشت خوارن و به اسم لاکپشت گوش قرمز شناخته میشن
معمولا وقتی خیلی گرسنه بشن به شکار ما هی ها می پردازن
و خیلی هم خوش اشتها هستن

Mobham69
28-11-2013, 17:29
نه فایتر نر با هیچ فایتر دیگه نمیسازه

فقط فایتر ماده رو می تونی با فایتر های ماده دیگه نگه داری

اگر نشه كه بايد نسلشون منقرض شه !‌
بايد واسه نر يه ماده انتخاب كنيد و تقريبا تا 10 روز با يه شيشه جداشون كنيد بعد شيشه رو برداريد دو تا حالت پيش مياد :
1-نر ماده رو ميكشه (يعني ماده رو واسه جفت انتخاب نكرده )‌
2-جفتگيري ميكنن اگه شرايط زيستيشون هم خوب باشه

Shadow-Man
29-11-2013, 20:27
اگر نشه كه بايد نسلشون منقرض شه !‌
بايد واسه نر يه ماده انتخاب كنيد و تقريبا تا 10 روز با يه شيشه جداشون كنيد بعد شيشه رو برداريد دو تا حالت پيش مياد :
1-نر ماده رو ميكشه (يعني ماده رو واسه جفت انتخاب نكرده )‌
2-جفتگيري ميكنن اگه شرايط زيستيشون هم خوب باشه

حرف شما کاملا درسته
ولی این دوستمون میخوان نر و ماده رو با هم نگه دارن نه اینکه تکثیر کنن.

وقتی نر ماهی ماده رو قبول کردن بعد از چند روز تخم گذاری میکنن که بعد از تخم گذاری ماهی نر شروع به زدن ماهی ماده میکنه و اون و دور میکنه اینجاست که باید دو تا ماهی رو از هم جدا کرد تا ماهی نر از تخم ها بعد هم از بچه ها البته تا مدتی مراقبت کنه.

kar1591
31-03-2014, 15:56
سلام من اکواریوم دارم با تعدادی ماهی گیاه خوار
برای زاد و ولد اینا چیکار باید بکنم
شنیدم تخم که میزارن خودشون میخورنشون

s_paliz
31-03-2014, 19:35
سلام من اکواریوم دارم با تعدادی ماهی گیاه خوار
برای زاد و ولد اینا چیکار باید بکنم
شنیدم تخم که میزارن خودشون میخورنشون

خب وقتی غذا داشته باشن به تخم ها کاری ندارن

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

kar1591
02-04-2014, 12:25
خب وقتی غذا داشته باشن به تخم ها کاری ندارن

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

غذا زیاد میریزم
ولی بچه دار نمیشن
20 روز پیش یه چند تا کوچولو دیدم ولی الان فقط یکیش مونده

Windows Me
03-04-2014, 00:09
غذا زیاد میریزم
ولی بچه دار نمیشن
سَلام چه نوع ماهی داری ؟

kar1591
04-04-2014, 14:51
سَلام چه نوع ماهی داری ؟

تایگر باب-گوپی-پنکوسی-انجل-مولی و دم شمشیری

Xx Hossein xX
07-04-2014, 09:36
سلام.
دوستان اسم این اکواریما چیه؟ به صورت آماده میشه خریدشون یا دست سازه؟
توی فیلم بهش میگن overflowing fish tank / Zero Edge fish tank
سوال اصلی اینه که توی ایران پیدا میشه؟ و بهش چی میگن؟

ممنون :n16:

mrghaedi
09-04-2014, 18:01
سلام خسته نباشید
من برای اکواریوم هام (70*30*40 و یکی هم 40*40*20 ) نیاز به پمپ هوا دارم به نظرتون پمپ 4 لول بگیرم یا یه پمپ بزرگ ؟
مدل های مورد نظر خودم رو نوشتم اگه مدل دیگه ای مد نظرتون هست بگین ممنون میشم
haileaACO-108
haileaACO-208
SB-988 SOBO
پمپ های بویو چه طوره؟
کلا میخوام پمپش سایلنت باشه و صدا ازش درنیاد

hoseinsps
17-04-2014, 00:40
غذا زیاد میریزم
ولی بچه دار نمیشن
سلام
من یه 4 سالی اکواریوم داشتم و اکثرشون همین ماهی های شما بودن ....
برید اکواریوم فروشی و یه محفظه بچه ماهی بگیرید و بذارید تو اب
یه مکعب شکله که بدنش از جنس توره ....
وقتی ماهی شکمش بزرگ شد بذاریدش توی محفظه و وقتی بچه هارو گذاشت درش بیارید....
فاصله تخم ریزی و بیرون اومدن بچه ها خیلی کمه:n02:
یکم که بچه ها بزرگ شدن ازادشون کنید .
اگر حوصله اینکارو ندارید در بعضی از ثسمت های اکواریوم سبزه متراکم بذارید به طوری که بچه ماهیا توش پناه بگیرن و ماهی های بزرگ نرن بخورنشون....
اینطوری حداقل نصفشون بزرگ میشن .
_________________________________________-
گوپی ها که همه مدلشون قشنگه
در مورد مولی ها سعی کنید نرو ماده از یه رنگ باشن و اگرنه نتیجه زادو ولد خیلی زشت میشه ....
مثلا من اولا یه 3 تا مولی سفید داشتم با 4 تا مولی ماده قرمز
بچه هاشون خیلی زشت شدن .....

Mobham69
17-04-2014, 03:21
سلام.
دوستان اسم این اکواریما چیه؟ به صورت آماده میشه خریدشون یا دست سازه؟
توی فیلم بهش میگن overflowing fish tank / Zero Edge fish tank
سوال اصلی اینه که توی ایران پیدا میشه؟ و بهش چی میگن؟

ممنون :n16:

اولی تانک پلنت (گیاهی ) هست و دومی آب شور . خود آکواریوم ها اسم خاصی ندارن . بله توی ایران همه جورش هست ولی قیمتاشون بالاست ... جدیدا دست سازش هم درست کردن طوری که شیشه جلو دقیقا مثل همیناست ولی پشت و زیر شیشه معمولی با چسب آکواریوم به هم اتصال پیدا کردن کارهای خوب و با قیمت مناسبی هستن . اگر دقیقا مثل همینا خواسنه باشین قیمتاش خیلی بالاست ولی تانک با کیفیت و عمری هست . من خودم توی مشهد چند جا بیشتر پیدا نکردم ولی تهران خیلی زیاد تر هست ...
موفق باشید:n16:

dvb595959
15-05-2014, 17:22
درود

من تازه یک آکواریوم راه اندازی کردم به ابعاد 70*35*35
چندتا ماهی هم خریدم به نامهای : گرین ترور - الوناکارا - کالیکو - لوچ پاکستانی
میخاستم ببینم با این سایز آکواریوم هنوزم میتونم ماهی دیگه ای به این مجموعه اضافه کنم؟ اگه بله حدودا چندتای دیگه ظرفیت داره و چه ماهی هایی رو پیشنهاد میدین؟
برای تغذیه ماهی هایی که نام بردم چه غذایی پیشنهاد میکنید؟ مخصوصا در مورد لوچ ( چون بیشتر توی کف هستش نمیدونم چی بهش بدم)
البته یکباراز میگو استفاده کردم و لی نمیدونم چقدر میگو براشون در روز کفایت میکنه؟
برای زاد و ولد چه ماهی هایی به این مجموعه میشه اضافه کرد؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد... تشکر

khaledjaberi
16-05-2014, 11:23
در مورد ماهی های آکواریومی فکر کنم این کتاب به شما خیلی کمک کنه این لینک سایت کتاب هستش

majid fish1
27-08-2014, 20:54
سلام
فقط مخواستم ایا میشه ماهی دیسکس با انواع گیاه انداخت یا نه ؟

Ashna.
02-09-2014, 22:48
سلام
کسی اینجا آکواریوم گیاهی داره؟
الان راه اندازی یه آکواریوم گیاهی 200 لیتری حدودا چقدر هزینه داره؟
ممنون.

Ashna.
04-09-2014, 21:21
سلام

چه سوت و کور.. آکواریوم داراش نیستن!؟

khaledjaberi
05-09-2014, 01:02
بیا عزیزم این کتاب مصور هستش تمام رنگی با فرمت pdf از اینجا تهیه کن آخه یه آکواریوم کاری نداره خودت درست کن

hiden93
14-10-2014, 13:25
آکواریوم گیاهی چی هست؟؟

مریم راستکار
27-10-2014, 12:36
سلام..من برای اولین بار میخوام اکواریوم بگیرم...یه سر نواب رفتم...به این نتیجه رسیدم برای شروع ماهی اب شیرین و پلنت بگیرم. فقط نمیدونم از کجا بگیرم که هم تنوع خوبی داشته باشه هم قیمتاش مناسب باشه. از همون نواب یا ماهیران یا ...؟؟؟؟؟:n13::n13:

Hamed-M1
03-11-2014, 17:43
دوستان من یه ماهی شارک رنگین کمانی زال ( SHark albino Rainbow ) و 3 تا دانیو زبرا قرمز و 2 تا گلد فیش قرمز و سفید بیشه ( همونایی که شکمشون باد کرده و تپل هستن) و یه کت فیش و یه ماهی کوچک زرد که اسمشو نمیدونم تو مایه های تترا هاست این ماهی زرد مدام میره سمت گلد فیش ها و میخواد باله هاشون رو بخوره مجبور شدم چند روز جداش کنم باز وضعیت همونه . بعد دانیو هام هم به همدیگه حمله میکنن یه جورایی یعنی دنبال هم دیگه میرن . شارک هم هیچی نمیخوره . چی کار کنم؟

AQUARIUM
03-11-2014, 19:27
دوستان من یه ماهی شارک رنگین کمانی زال ( SHark albino Rainbow ) و 3 تا دانیو زبرا قرمز و 2 تا گلد فیش قرمز و سفید بیشه ( همونایی که شکمشون باد کرده و تپل هستن) و یه کت فیش و یه ماهی کوچک زرد که اسمشو نمیدونم تو مایه های تترا هاست این ماهی زرد مدام میره سمت گلد فیش ها و میخواد باله هاشون رو بخوره مجبور شدم چند روز جداش کنم باز وضعیت همونه . بعد دانیو هام هم به همدیگه حمله میکنن یه جورایی یعنی دنبال هم دیگه میرن . شارک هم هیچی نمیخوره . چی کار کنم؟

سلام
خواب گلدفیش رو چرا با این گیاه خوارها گذاشتی بهتره جدا باشن، از اون ماهی زرده یه تصویر بزار..
زبراها هم مسه گوپی ها، نر دنبال ماده می کنه البته نه هر روز و همه ساعت..
احتمالا شارک استرس داره، بیومار سایز مناسب جلوی مسیر شناش بنداز تا ببینه اگه دیدو خورد که هیچ
اگه نخورد اول مطمئن شو مریض نباشه و بعد به فکر کاهش استرسش باش/

mohammadirani
11-04-2015, 14:09
میخوام یه آکواریوم کوچولو در ابعاد 30*30*50 برای ماهی قرمز بگیرم

پمپ هوا و اینا هم میگیرم

فقط یه موردی،تو تابستون تو شهری مثل رشت دمای اتاقم به بالای 25 اینا میرسه چون کولر تو اتاق ندارم

با این شرایط میشه گرفت یا نه؟ این گرما باعث مرگ ماهی قرمز میشه؟ پمپ و اینا هیچ تاثیری ندارند برای گرما؟

رفتم آکواریوم فروشی گفت بگیر و پمپ هوا نیمزاره اتفاقی بیفته.راست میگفت؟

بعد میشه به همراه ماهی قرمز ماهی لجن خوار کوچیک هم گذاشت؟

mohammadirani
12-04-2015, 21:49
یک آکواریوم در ابعاد 45*30*60 دارم میگیرم
تقریبا 72 لیتری میشه اگه تا 40 سانت پر کنم
حالا با این میزان آب و ابعاد چه تعداد ماهی میشه نگه داشت
آنجل و گوپی و مولی رو میخوام بگیرم.در کنارش ماهی لجن خوار هم میگیرم( راستی یه ماهی لجن خواره که به شیشه میچسبه و یه نوع ماهی کوچولو هم هست که لای سنگ ها رو میخوره.اسمشون چیه؟)
حالا این ماهی ها رو میشه با هم گرفت؟ به چه تعداد میشه گرفت؟
برای شروع 3عدد انجل و 4 تا گوپی و 4 تا مولی بگیرم خوبه یا نه؟
کلا ممنون میشم راهنمایی کنید.هیچ تجربه ای در زمینه اکواریوم ندارم و یهو دارم 2 تا با هم میگیرم

New-P30world
13-04-2015, 22:17
mohammadirani بجای گوپی و مولی، از خانواده تتراها مثل نئون، کاردینال و... بگیر به تعداد حداقل 5 تا ، کت فیش معمولی و اسپرت رو بیخیال و بجاش کت برنزی بگیر،
خیلی خوب و با حوصله، هم در مورد آکواریوم و هم در مورد همین ماهی هایی که میخای بگیری مطالعه کن تا کمتر متحمل ضرر، یاس و ناامیدی بشی! :)

ماهی قرمز هم بله، اگه اکسیژن کافی و فضای نسبتاً کافی! داشته باشه راحت چندین سال عمر می کنه، غذا هم پولکی/بیومار/لوفاک به مقدار کم یا مناسب!

sal_sal1820
14-04-2015, 14:04
با سلام و احترام خدمت اساتید بزگوار
ماهی قرمز و میشه با سایرماهی های زینتی نگه داست این باعث مریض شدن بقیه ماهی یا خوشون نمیشه؟؟

mohammadirani
14-04-2015, 22:23
با سلام و احترام خدمت اساتید بزگوار
ماهی قرمز و میشه با سایرماهی های زینتی نگه داست این باعث مریض شدن بقیه ماهی یا خوشون نمیشه؟؟

با اجازه دوستان
من خودم تجربه ای ندارم ولی تو این چند روز خیلی تحقیق کردم و چندین اکواریوم فروشی سر زدم
ماهی قرمز رو کنار هیچ ماهی تزئینی دیگری نمیشه نگه داشت.حتی کنار گلد فیش هم نباشه بهتره

mohammadirani
14-04-2015, 22:30
mohammadirani بجای گوپی و مولی، از خانواده تتراها مثل نئون، کاردینال و... بگیر به تعداد حداقل 5 تا ، کت فیش معمولی و اسپرت رو بیخیال و بجاش کت برنزی بگیر،
خیلی خوب و با حوصله، هم در مورد آکواریوم و هم در مورد همین ماهی هایی که میخای بگیری مطالعه کن تا کمتر متحمل ضرر، یاس و ناامیدی بشی! :)

ماهی قرمز هم بله، اگه اکسیژن کافی و فضای نسبتاً کافی! داشته باشه راحت چندین سال عمر می کنه، غذا هم پولکی/بیومار/لوفاک به مقدار کم یا مناسب!

3 تا آنجل + 5 تا گوپی + 3 تا کریدوراس + 4 تا نئون + یه دونه حلزون آبی + 3 تا مولی و یه دونه لجن خوار میخوام بگیرم
گوپی رو به خاطر زنده زا بودنش دوست دارم و اینکه راحت بچه میاره در ابعاد وسیع ( اینو تو خونه دوستم دیده بودم هر چند از اون 50.60 تا بچه اش نهایت 4.5 تاش بزرگ میشند)

کت فیش برنزی همین ماهی هستش؟ خوشم اومد.با ماهی های بالا سازگاره که بگیرم به نظرتون؟

sal_sal1820
15-04-2015, 19:09
سلام ممنون از آقای محمدایرانی بابت جواب:n16:،من میخام آکواریوم راه بندازم و 2تا سئوال دارم
1-برای خرید شن کف آکواریوم میشه راهنمایی کنید که سنگ ریز بگیرم یا شن، که هم برای کاشتن گیاه مشکل نداشته باشم هم واسه سیفون کردن راحتر باشه
2-فیلتر زیرشنی به درد میخوره یا برعکس باعث مریضی و الودگی اگواریوم میشه
ممنون میشم جواب بدید:n13:

mohammadirani
15-04-2015, 22:30
والله فیلتر زیر شنی شنیدم نباشه بهتره
ولی خودم چندین اکواریوم فروشی سر زدم همشون میگفتن بزار، منتها یه لوله بهش وصل کن
2.3 روز صبر کنین با عکس بهتون میگم چه ترفندی بزنید

sal_sal1820
16-04-2015, 08:56
والله فیلتر زیر شنی شنیدم نباشه بهتره
ولی خودم چندین اکواریوم فروشی سر زدم همشون میگفتن بزار، منتها یه لوله بهش وصل کن
2.3 روز صبر کنین با عکس بهتون میگم چه ترفندی بزنید

آقا محمد ممنون بابت بابت راهنمایی در مورد شن راهنمایی نمیکنی؟؟

sal_sal1820
18-04-2015, 09:43
آقایون دادشام کسی تو این تاپیک نیست مارو راهنمایی کنه اینجا تعطیله
در باره شن تو آکواریوم کســـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــی نیست؟

mohammadirani
18-04-2015, 23:39
وای ببخشید از دیر ج دادن
خودم هم دارم همزمان اکواریوم راه میندازم و درکت میکنم

شن و سنگریزه زیاد فرقی نداره.به غیر از اینکه بخوای کامل اکواریوم رو پلنت کنی، ولی اگه بخوای مثل من فقط کریپتون بکاری زیاد فرقی نداره

ولی نکته بسیار بسیار مهم اینه که اهکی نباشند

چه سنگ چه ماسه چه شن فرقی نداره یه مشت ازشون رو بنداز داخل یه کاسه سرکه، اگه دیدی حالتی مثل جوشیدن ایجاد میشه و حباب میزنه اون بستر به درد نمیخوره و اهکی هست

موفق باشی

mohammad_77
06-04-2016, 11:35
سلام به دوستان.
وجود فیلتر زیر شنی باعث میشه که آشغال ها زیر آن نفوذ کنند (البته نه به این زودی) و سپس میشه با اتصال یک لوله از زیر اون رو به فیلتر منتقل کرد . البته مواردی که الان در بازار هست واقعا قدرت مکش ندارند و عموما یک لوله مارپیچ اون زیر رد می کنند که سوراخ داره .
شخصا تجربه خیلی مثبتی ازش ندارم ولی با این حال چند درصدی مفید هست .
در مورد شن نیز ترجیحا از آکواریوم فروشی ها خریداری کنید چون حواسشون هست که غیر آهکی بیاورند یا لب رودخانه ای ها رو هم میشه تست کرد (اگرچه به خاطر غلظت های مختلف سرکه خیلی دقیق نیست)

حالا تا اینجا که گفتم توصیه هم می کنم تا می تونید کمتر دستتون رو توی آکواریوم کنید :
1- باعث آرامش بیشتر ماهی ها شوید .
2- غذاهای ماهی ها از مواد باقی مانده ماهی و استخوان و .... هست و آلودگی خودشون رو دارند . تنها غذای سالم پولکی گیاهی هست که جواب شکم ماهی ها رو نمی ده. بنده خودم یکبار در آکواریوم گوشتخوار دیدم که یک جونور ریز اومد روی دستم که زیر میکروسکوپ مثل یک جور انگل بود. توی پلنت هم چندباری غذای گوشتخوار برای میگو ها ریختم که مدتی بعد دیدم شبیه به اون روی یک سنگ وول می خوره . غذا ها هم خارجی بودند .
3- ترجیحا تا می توانید کمتر غذا بریزید .

animalLover
12-01-2019, 12:24
سلام دوست خوبم..
واقعیت اینه که نه شن مناسبه و نه سنگ..
گیاهان آکواریومی خودشون عینا مثل جانوران آکواریومی نیازمند دقت و توجه خاص ان ...
دقت کنید که برای گیاهان آکواریومی سه تا چیز خیلی حساس هست :
1- استفاده از خاک مخصوص پلنت ( شرکت های متفاوتی این خاک خاص رو میدن به شما که در انتهای این کامنت اشاره میکنم بهش)
2- نور مخصوص که بنده پیشنهاد میکنم حتما از لامپ های متال هالید بهره بگیرید .
3- و از همه مهمتر استفاده از کپسول های CO2 هست که با تجهیزات خاصی داخل آکواریوم نصب میشن .( قیمت ارزانش هم هست )

اگر علاقه داشتید که در این زمینه با مشاورین خیلی خوب صحبت کنید و چه بسا رایگان مشاوره های چند ساعته یا حتی حضوری بگیرید به این لینک سربزنید ...
من تست کردم ، کارشون فوق العاده است .

laaneh.com

Xx Hossein xX
14-09-2021, 19:03
سلام.
دوستان کسی میدونه داخل نشانگر co2 چند قطره محلول باید بچکونم؟ روی جعبه قطره مخصوص زده 5 قطره ولی ننوشته چند میل آب نیاز داره. 5 قطره رو میچکونم با 2 میل آب خیلی خیلی تیره هست و اصلا مشخص نیست چه رنگیه. کمتر هم میچکونم زیاد رنگ تغییر نمیکنه و بین آبی و سبز میمونه.

و اینکه برای حلزون های آفت باید چیکار کنم؟ قطره حلزون کش گرفتم ولی بنظرم خیلی تاثیر نداشته و هر از گاهی 1-2 تا میبینم

marjandaryaei
19-08-2023, 13:48
سلام دوستم ی سری به فروشگاه آکواریوم مرجان دریایی بزن کلی گیاه های خوشگل دارن هم مقاوم که بدون نیاز به co2 بتونی استفاده کنی هم گیاه هایی که نیاز به مراقبت بیشتر دارن حتما توصیه میکنم بقیه هم استفاده کنن:n12: حضوری که ادرسشون کرجه وهمین که بزنی آکواریوم مرجان دریایی سایتشون بالا میاد تو گوگل

marjandaryaei
19-08-2023, 13:49
هر اندازه که قابل دیدن باشه فرقی نمیکنه

marjandaryaei
19-08-2023, 13:51
الان دیگه قدیمی شده اون فیلتر چون تمیز کردنش وافعا سخته فضولات میره اون زیر تمیز کردنش کار هر کسی نیست