PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6

MOHAMMAD2010
17-12-2011, 20:16
من از اسکار متنفرم

من هم زیاد از اسکار خوشم نمیاد
آقا توهین نکنین :31: من خودم عاشق اسکارم :40:
بچه ها اسکار با پرت مشکلی نداره ؟

Hamid Reza
17-12-2011, 21:33
مبارک باشه
وسایل رو چند خریدی؟وسايلش زياد گرون نشد
كلا با همه چيش نزديك 80 تومن در اومد وسايلش
اون صدف ها و اون تزيين هايي كه مشكوك بود رو خارج كردم
اينم عكس فيِلتر :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اوني كه تو آب نصب ميشه نگاه كن . زيرش آب رو ميكشه و ميده با بالاييه كه فرآيند تصفيه رو انجام بده
اون يكي كه روبروئه و با زيريه زاويه 90 ساخته اكسيژن با فشار وارد آب ميكنه
يه شيلنگ هم داره كه بيرونه و فقط هوا ميكشه
الان يه سوال جديد واسم پيش اومد
اين لوله روبروييه كه با فشار اكسيژن ميده بيرون واسه ماهي ها مشكل ايجاد نميكنه؟ ممكنه ماهي ها رو هل بده عقب و اينطوري يه گوشه آكواريوم خالي ميمونه و ماهي نمياد :D
يه سوال ديگه
بعضي جاهاي تانك من طرف يه مقدار چسب پهن (مثل چسب كتاب) زده
اين چسب واسه ماهي ها ضرره؟

درضمن،مثل اینکه دوستمون بیخیال گیاه شدن!آره؟ سلام
نه
گياه حتما ميگيرم
ميخوام با ماهي ها بگيرم
نظر شما اينه زودتر از ماهي ها بگيرم و بزارم تو تانك؟
من فعلا دو سه روزي گذاشتم خالي كار كنه كه آبش اينا تصفيه شه

اينم يه عكس كلي از تانكم:

odise2004
17-12-2011, 22:18
اين لوله روبروييه كه با فشار اكسيژن ميده بيرون واسه ماهي ها مشكل ايجاد نميكنه؟ ممكنه ماهي ها رو هل بده عقب و اينطوري يه گوشه آكواريوم خالي ميمونه و ماهي نمياد :D
يه سوال ديگه
بعضي جاهاي تانك من طرف يه مقدار چسب پهن (مثل چسب كتاب) زده
اين چسب واسه ماهي ها ضرره؟

سلام
نه
گياه حتما ميگيرم
ميخوام با ماهي ها بگيرم
نظر شما اينه زودتر از ماهي ها بگيرم و بزارم تو تانك؟
من فعلا دو سه روزي گذاشتم خالي كار كنه كه آبش اينا تصفيه شه

اينم يه عكس كلي از تانكم:

نه عزیزم.فکر کنم چسب ضرری نداره.البته ایکاش میکندی!!!احتمالاً اونارو زده بوده برای چسب کاری تانک!!
در مورد گیاه هم زیاد تفاوتی نداره کی بگیری.فقط کود هم بگیر.بعد اینکه اگه دوست داری تصفیه رو گیاهات تاثیر منفی نزاره سعی کن زغال توی فیلتر رو در بیاری.چون زغال مواد معدنی آب رو میگیره و گیاه هم از مواد معدنی آب استفاده میکنه.
باز پیشنهاد من اینه که تصفیه 24 ساعته باز نباشه.چون نیازی نیست.ماهیاتم به آرامش میرسن.
راستی،تانک رو چند گرفتی؟

Hamid Reza
17-12-2011, 23:20
نه عزیزم.فکر کنم چسب ضرری نداره.البته ایکاش میکندی!!!احتمالاً اونارو زده بوده برای چسب کاری تانک!!
در مورد گیاه هم زیاد تفاوتی نداره کی بگیری.فقط کود هم بگیر.بعد اینکه اگه دوست داری تصفیه رو گیاهات تاثیر منفی نزاره سعی کن زغال توی فیلتر رو در بیاری.چون زغال مواد معدنی آب رو میگیره و گیاه هم از مواد معدنی آب استفاده میکنه.
باز پیشنهاد من اینه که تصفیه 24 ساعته باز نباشه.چون نیازی نیست.ماهیاتم به آرامش میرسن.
راستی،تانک رو چند گرفتی؟

ذغال رو دربيارم با همون ابر و سراميك آب تميز ميشه؟
تصفيه هم شبا احتمالا خاموش كنم چون يه فِلتر زير شني هم دارم كه اون 24 ساعت روشنه چون وصله به پمپ

تانك هم 25 تومن گرفتم

دو تا سوال:
من ميخوام حتما يه بچه آروانا بگيرم . بچه آروانا ضعيفه؟ ميخوام بزرگش كنم .
بعدش من عاشق حركت گروهي ماهي ها هستم
تو خانواده گوشتخوارها نميشه مثلا 10 20 تا ماهي گرفت كه گروهي حركت كنند؟

دماي مناسب آب واسه گوشتخوارها چنده؟ طرف به من گفت رو 30 بزار . منم بخاري رو گذاشتم رو 30 و الان دماي آبم 30 درجه هست

Shadow-Man
17-12-2011, 23:53
قبل از اونکه چسب آکواریوم خودش رو بگیره شیشه ها رو با چسب 5 سانتی نگه میدارن بکنش بره

در مورد خروجی فیلتر باید بگم ممکنه ماهی های ریز مثل نئون و زبرا رو اذیت کنه می تونی بدی طرف شیشه ها بقل یا یه جوری راهش رو تنک کنی شلنگ هواش رو اگه خواستی در بیار به نظر من قشنگ تره
اگه دقت کنی الان می بینی یه ذرات بسیار ریز معلقی تو تانک هست که از شفافیت کم کرده اونا در واقع حباب های ریز هوا هستن اگه شیلنگ هواش رو برداری اونا هم از بین میرن

ذغال اکتیو یا ذغال فعال همون ذغالیه که شما باهاش جوجه رو میزنی تو رگ اما فرایندی که نمی دونم چیه یه منافذ بسیار ریزی توش به وجود اوردن یا احتما از قبل بوده و بازش کردن. این منافذ ذرات فوق العاده ریز رو از آب میگره و باعث کریستالی شدن آب میشه (اگه ذغالش خوب باشه مثل ذغال ایهایم)
البته املاح معدنی آب رو هم تا حدودی همون طور که دوستمون گفتن میگیره
تو ماسک های شیمیایی هم از همین ماده استفاده شده. تاحالا نشنیدی که اگه کسی مسموم بشه ذغال پودر شده بهش میدن بخوره؟ قدیما این کار رو میکردن که کار درستی هم بوده.

بله بدون ذغال هم آب تمیز میشه ولی اون قدر کریستالی نمیشه.

سرامیک هم منافذ زیادی داره ولی کارش تصفیه مکانیکی نیست در واقع خونه هست که باکتری های مفید توش کلونی درست میکنن و سموم تولید شده به خاطر فساد باقی مانده غذا و فضولات ماهی، رو از بین میبرن ---> فیلتر بیولوژیکی

بخاریت رو بذار پشت فیلترت که تو دید نباشه

راستی ریز قیمت منظورم بود اگه اشکالی نداره

سایت Phalls رفتی؟ حتما اونجا هم برو ولی ما رو از یاد نبر

odise2004
18-12-2011, 09:11
ذغال رو دربيارم با همون ابر و سراميك آب تميز ميشه؟
تصفيه هم شبا احتمالا خاموش كنم چون يه فِلتر زير شني هم دارم كه اون 24 ساعت روشنه چون وصله به پمپ

تانك هم 25 تومن گرفتم

دو تا سوال:
من ميخوام حتما يه بچه آروانا بگيرم . بچه آروانا ضعيفه؟ ميخوام بزرگش كنم .
بعدش من عاشق حركت گروهي ماهي ها هستم
تو خانواده گوشتخوارها نميشه مثلا 10 20 تا ماهي گرفت كه گروهي حركت كنند؟

دماي مناسب آب واسه گوشتخوارها چنده؟ طرف به من گفت رو 30 بزار . منم بخاري رو گذاشتم رو 30 و الان دماي آبم 30 درجه هست

عزیزم تو که دوست داری همه چی نگه داری!!:46:
ببین،اول مشخص کن دنبال چی هستی؟گوشتخوار یا گیاهخوار!اگه من بخوام نظر بدم میگم گیاهخوار!
بعدش برو بررسی کن،پرس و جو کن ببین کدوم ماهی با کدومیکی سازگارتره.بعد اینکه در مورد سایز ماهی ها هم دقت کن که بهم بخورن.زیاد بزرگ و کوچیک نباشن.
آروانا هم میتونی نگه داری.فقط مساله اینه که با چی نگه اش داری!
در مورد دما هم عرض کنم که،اگه تانک رو تو محیط خونه گذاشتی(مثلاً حال پذیرایی که همیشه بخاریش روشنه)نیازی به بخاری توی تانک نیست.چون دمای محیط بالا هست دمای آب هم تنظیم میشه.
من خودم تانکم تو حال پذیرایی هست و بخاری نذاشتم دیگه.الانم دمام همیشه رو 30 تنطیمه.
البته ماهی ها و گیاهان نسبت به دماهای مختلف سازگاری دارن تا حدودی.ولی اگه بخوام یه دمای نرمال بهت بگم 26 الی 28 درجه بهترین هست.

Hamid Reza
18-12-2011, 17:34
راستی ریز قیمت منظورم بود اگه اشکالی ندارهسلام
دقيقا نميدونم ولي حدودا اينطوريا بود
تاپ فيِلتر : 18 تومن +2 تومن زغال + 2 تومن سراميك
پمپ هوا : 13 تومن
بخاري : 12 تومن
مهتابي : 8 تومن فك كنم
محلول aqua safe : پنج تومن
فيِلتر زير شني : 7 8 تومن فك كنم
بقيشم شن و ماسه و سنگ و لوله و سنگ هوا و اينا شد

ع
زیزم تو که دوست داری همه چی نگه داری!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین،اول مشخص کن دنبال چی هستی؟گوشتخوار یا گیاهخوار!اگه من بخوام نظر بدم میگم گیاهخوار!
بعدش برو بررسی کن،پرس و جو کن ببین کدوم ماهی با کدومیکی سازگارتره.بعد اینکه در مورد سایز ماهی ها هم دقت کن که بهم بخورن.زیاد بزرگ و کوچیک نباشن.
آروانا هم میتونی نگه داری.فقط مساله اینه که با چی نگه اش داری!
در مورد دما هم عرض کنم که،اگه تانک رو تو محیط خونه گذاشتی(مثلاً حال پذیرایی که همیشه بخاریش روشنه)نیازی به بخاری توی تانک نیست.چون دمای محیط بالا هست دمای آب هم تنظیم میشه.
من خودم تانکم تو حال پذیرایی هست و بخاری نذاشتم دیگه.الانم دمام همیشه رو 30 تنطیمه.
البته ماهی ها و گیاهان نسبت به دماهای مختلف سازگاری دارن تا حدودی.ولی اگه بخوام یه دمای نرمال بهت بگم 26 الی 28 درجه بهترین هست.

شما عجب ماهي هاي قوي داري :D بدون بخاري . روزي 2 ساعت فيِلتر
من يه چيزيو كشف كردم :D وقتي فيِلتر خاموش باشه دماي آب يه جاهايي مياد پايين
مثلا من ديشب خاموش كردم چون آب جريان نداشت طرفي كه بخاري داشت رو 30 بود ولي اين طرف آكواريوم اومده بود رو 28 تقريبا
(نه اينكه به 30 نرسه ها شايد ميزاشتم بمونه ميرسيد ولي آب ديرتر گرم ميشه اگه فيِلتر خاموش باشه)

من ميخوام گوشتخوار بگيرم
ولي تو گوشتخوارا ماهي مثل تترا و نئون و لوچ دلقك كاش بود
اينارو دوست دارم :D
چون تترا گروهي حركت ميكنن باحالن . تو گوشتخوارا نديدم اينطوري
لوچ دلقك هم چون كف آكواريوم هست و رنگيه خيلي خوشگل ميشه

ولي خب گوشتخوارا هم دوس دارم . آروانا . آنجل اسكات و ... همشون جالبن
كلا بيشتر به گوشتخوار فك ميكنم ولي تصميم قطعي نگرفتم هنوز

odise2004
18-12-2011, 18:38
سلام
شما عجب ماهي هاي قوي داري :D بدون بخاري . روزي 2 ساعت فيِلتر

البته باید بدون پمپ بودنش رو هم اضافه میکردی!!:46:بعلاوه اینکه گیاه هم دارم!:46:

سلام
من يه چيزيو كشف كردم :31: وقتي فيِلتر خاموش باشه دماي آب يه جاهايي مياد پايين
مثلا من ديشب خاموش كردم چون آب جريان نداشت طرفي كه بخاري داشت رو 30 بود ولي اين طرف آكواريوم اومده بود رو 28 تقريبا
(نه اينكه به 30 نرسه ها شايد ميزاشتم بمونه ميرسيد ولي آب ديرتر گرم ميشه اگه فيِلتر خاموش باشه)

رو دما خیلی حساس نباش.اینکه حتماً باید روی 30 باشه!حتی اگه نظر شخصی من رو بخوای میگم دما رو بیار رو 28 !:20:

سلام
من ميخوام گوشتخوار بگيرم
ولي تو گوشتخوارا ماهي مثل تترا و نئون و لوچ دلقك كاش بود
اينارو دوست دارم :D
چون تترا گروهي حركت ميكنن باحالن . تو گوشتخوارا نديدم اينطوري
لوچ دلقك هم چون كف آكواريوم هست و رنگيه خيلي خوشگل ميشه

ولي خب گوشتخوارا هم دوس دارم . آروانا . آنجل اسكات و ... همشون جالبن
كلا بيشتر به گوشتخوار فك ميكنم ولي تصميم قطعي نگرفتم هنوز
عرض کنم خدمت شما که،یه کاری میتونی بکنی!چیکار؟شما میتونی تترا و نئون و لوچ و اینا رو بگیری و همراهش یه آروانا کوچیک هم بگیری!یک تیر و دو نشان!:46:فقط آروانای بزرگ نگیر که همه شونو هام هام میکنه :31: البته باز کوچیکشم برای تترا و نئون خطر داره ها :13:
همیشه رو سایز ها دقت کن.
دوستانی که ماهی نگه داشتن میدونن که شارک یه ماهی خیلی مردم آزاری هست!من یه کفخوار(اسم دقیق علمی اش یادم نیست) داشتم.پدر این شارک ها رو درآورده بود!!! چرا؟چون گنده تر بود!
البته،یه نکته ای هم هست که همیشه آدمو سورپرایز میکنه!اینکه هیچوقت نمیشه رو سازگاری ماهیها حساب باز کرد!میبینی دوتا ماهی باهم سازگاری دارن ولی شما میگیری و همش بینشون جنگ و دعواست!کمی هم باید آزمایش و خطا کرد دیگه!:46:

MOHAMMAD2010
18-12-2011, 19:13
بچه ها من تانکم هیچ روشنایی نداره ! میخوام ببینم چطوری میتونم روشنش کنم ؟ خودم نمیتونم بالاش led آبی رنگ نصب کنم ؟

Shadow-Man
18-12-2011, 19:30
آقا توهین نکنین :31: من خودم عاشق اسکارم :40:
بچه ها اسکار با پرت مشکلی نداره ؟

آقا پست شما اینجا غریب مون شرمنده
فکر نمیکنم مشکل داشته باشه. به سایزشون حتما دقت کن حواست باشه اسکار خیلی سریع رشد میکنه ولی پرت خیلی کند
ولی باز هم بپرس
در مورد روشنایی هم اره چرا نشه من خودم سه تا ال ای دی وات بالا استفاده میکنم یکی زرد دو تا سفید نورشون هم خیلی زیاده طوری که یه کاغذ زیر ال ای دی گذاشتم یکم ملایم بشه نورش ولی حواست باشه آب نرسه بهش من یه شیشه سر تاسر گذاشتم رو تانک ال ای دی هم روی شیشه

حمیدرضا جان
بهترین حالت اینه که دما رو متناسب با ماهی ها و گیاه هایی که نگه میداری تنظیم کنی
من اگه جای تو بودم گوشت خوار نگه نمی داشتم چون عرض تانکت 30 هست و اکثر گوشت خوار ها 30 میشن برای همین اذیت میشن تازه 3-4 تا نهایتن بیشتر نمی تونی بگیری وگرنه=مریضی کثیفی مرگ

اگه می خوای از گیاه خوار ها آنجل نگه داری همه ماهی های که میخوای بگیری رو یه جا بگیر چون اگه آنجل بگیری بعدا چیزی اضافه کنی آنجل پدر ماهی جدید رو در میره و یه نفس کتکش میزنه این تجربه شخصی هست که کلا از آنجل پشیمون شدم با اینکه دوسش دارم
اسکات خیلی ماهی خوبیه با همه اخلاقش جور در میاد تقریبا البته

ادیسه راست میگه همیشه ماهی ها طبق انتظار عمل نمیکنن فقط نوع ماهی ها مهم نیست
اندازه تعداد تراکم ماهی تاریخ ورود به تانک و البته شانس تو دعوا کردن ماهی تاثیر داره
اگه می خوای کمتر سورپرایز بشی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به حرف فروشنده توجه نکن چون اولا خودش حالیش نیست دوما فقط میخواد ماهی رو بفرشه

Hamid Reza
18-12-2011, 19:36
چه قدر بد
من گوشتخوار دوست داشتم . يعني تو طول 90 و عرض 30 جا نميشن؟ :D
گياهخوارم خوبه شايد گياهخوار گرفتم

الان يه مسئله مهم واسم پيش اومده
فروم phalls رو خوندم درباره فيِلتر زير شني
هم مخالف داشت هم موافق
ولي خيليا ميگفتن بعد يه مدت زيرش پر از كثافت و لجن ميشه و باعث مريضي ماهي ها ميشه
به نظر شما من فيِلتر زير شني رو بردارم؟
با سيفون كردن زيرش تميز نميشه؟
خود فروشنده خيلي تاكيد داشت ميگفت خيلي فيِلتر زير شني مهمه و از اين حرفا
حالا موندم دوباره :D چقد دردسر داره يه آكواريوم

Shadow-Man
18-12-2011, 19:52
جا شدنش که میشن
ماهی 30 سانتی که نمی خری ولی بالاخره 30 سانت میشه تا اون موقع یه سالی وقت داری تو این یه سال شاید یه تانک بزرگتر گرفتی و این یکی رو قرنطینه کردی
در مورد آروانا هم باید بگم رشد این ماهی تمومی نداره از یه متر هم بزرگتر میشه ولی اگه سایز کوچیکش رو بگیری یه سال مهمون این تانک هست
به سیچلاید های افریقایی هم فکر کن گوشت خوار نیستن ولی به گیاه خوار هم نمی خورن

فیلتر زیر شنی ظاهرا آب رو تمیز میکنه در واقع همه کثافت ها رو زیر شن نگه میداره وای به روزی که شن ها یه تکونی بخورن.
اگه فیلتر زیر شنی می خوای داشته باشی باید حتما هر چند ماه یه بار کل تانک رو خالی کنی شن ها رو بشوری
ولی بدون این فیلتر اگه سیفون و کف کشی رو به موقع انجام بدی تقریبا این نیاز برطرف میشه

خود فروشنده خيلي تاكيد داشت ميگفت خيلي فيِلتر زير شني مهمه و از اين حرفا
بابا من این همه میگم به حرف این فروشنده ها توجهی نکن باز میگی فروشنده گفت فلان اون فقط و فقط میخواد جنسش رو بفروشه
مثلا فروشنده های اینجا اگه ازشون بپرسی غذای خوب چیه اول اسم ماهی هات رو می پرسه ولی اسم هر ماهی ای که بیاری جوابشون یه چیزه ---> دل گاو
غذای خوبیه ولی فقط برای گوشت خوار

Hamid Reza
18-12-2011, 20:02
من خودم الان داشتم به گياه خوارا فك ميكردم
مي ديدم با گياه خوارا هم تعداد بيشتري ميشه جا داد تو تانك هم آروم ترن و هم بي دردسر تر
ولي تو گياه خوارا ماهي هاي جالب نديدم :D
تو گوشخوارا ولي ماهي جالب زياد ديدم . آروانا و آنجل و اسكات و ...
من واسم زياد مهم نيست گوشتخوار يا گياه خوار ولي علاقه خاصي به آروانا دارم + ماهي هاي پر تعداد هم دوز دارم . مثلا 50 تا تو يه تانك

Shadow-Man
18-12-2011, 20:25
الان داریم چت میکنیم دیگه :دی
چرا گیاه خوار های قشنگ هم کم نیستن ولی باید بیشتر بگردی ولی چون تهرانی مشکلی نیست
آنجل هم معمولا با گیاه خوار ها نگه میدارن
گلد فیش هم هست که انواع مختلف داره ولی با انجل نمیسازه
انواع گورامی هستن که بعضی هاش خیلی قشنگه
گوپی که زیاده ولی خوبش خیلی کمه

اروانا رو با تعداد محدودی ماهی میشه نگه داشت

aria_electric_fars
18-12-2011, 22:14
از دوستان اینجا کسی هست که توی شیراز فروشگاه آکواریوم داشته باشه یا مایل باشه یه فروشگاه آکواریوم بزنه؟؟!!!

Hamid Reza
18-12-2011, 22:18
حالا چت يا هر چي :31:
تبادل اطلاعات ميكنيم لذت مي بريم

خب من زدم ديگه تو كار گياهي
واسه شروع 6 تا زبرا + 6 تا نئون + 3جفت گوپي + 3 جفت مولي + 5 تا هم لوچ كف خور گرفتم
خيلي جالبن:31:
فعلا يه 5 6روزي بزارم ببينم دووم ميارن اگه شد ميرم گونه هاي ديگه هم ميخرم
در كل واسه من خوبن چون من تعداد دوس دارم 30 40 تا زبرا و نئون اينا ميگيرم كلي حال ميده
فقط دماي گياهخوارا چنده؟ من آوردم رو 28
بعد چند وعده تو روز غذا بايد بهشون داد . دو وعده بسه؟
يه سوال مهم . اين ماهي ها رشد ميكنن؟ الان خيلي ريزن زبرا و نئون ها . درشت تر نميشن؟ :D لوچ ها چي؟

Hamid Reza
18-12-2011, 22:47
يه سوالي خيلي خيلي مهم
با اين گونه هايي كه گفتم (مولي و كوپي و زبرا و نئون و لوچ) ميشه گونه هاي بزرگ رو نگه داشت؟؟؟
از اين گونه هاي پهن بزرگ اسمشونم نميدونم ولي گياه خوارن
يه دو تا از اونا بشه انداخت عالي ميشه آخه ابهت دارن
همش ماهي ريز باشه حال نميده

Shadow-Man
18-12-2011, 22:54
خب به سلامتی
منظورم از چت سرعت مکالمه بود نه بی ارزشی مکالمه
من وسواس قیمت دارم چند میگیری اینا رو : دی

دما هم برای این ماهی ها 25-26 درجه خوبه

اره بابا رشد هم میکنن نئون و زبرا 5-6 هم میشه اگه خوب بهش برسی راستی غذا چی گرفتی؟ غذا های خارجی بگیر مثل تترا و سرا
زبرا وقتی بزرگ بشه خیلی بزرگ میشه

ماهی بزرگتر گورامی می تونی بگیری من خیلی از سازگاری ماهی ها سر در نمیارم
ماهی های گیاه خوار کلا سایزشون کوچیکه

Hamid Reza
18-12-2011, 23:10
ايول پس بزرگ ميشن
زياد گرون نيستن ماهي ها :
زبرا دونه 1000
نئون دونه 800
لوچ دونه 1800
پلاتي دونه 1500
گوپي هم دونه 1500

غذا هم تترا گرفتم
من كلا با جنس ايراني حال نميكنم :D

Shadow-Man
18-12-2011, 23:42
تنوع غذایی خیلی مهمه فقط یه جور غذا نده سعی کن 2-3 تا بگیری اگه تهران بودم یه تترا برا گوپی بهت میدادم به درد خودم که نخورد

mjd323232
19-12-2011, 02:53
دوستان سلام
من حدودا 6 سال پیش آکواریوم داشتم ولی بخاطر اجاره نشینی بیخیال شدم
حالا یه آپارتمان دارم و تصمیم دارم دوباره شروع کنم اولش تصمیم داشتم آب شور بزنم ولی بخاطر هزینه بیخیال شدم
سایزی که انتخاب کردم 120x 80x 30 هستش اگه اشکالی میبینین لطفا بگین ، شاید بگین چرا 30 ، چون توی آپارتمان نمیخوام زیاد جا بگیره و بیرون بزنه
ماهی هم میخوام دیسکس -- آنجل -- لوچ دلقک و ... بگیرم
نکته اصلی پراز گیاه باشه
دوستان اگه جایی اشتباه دارم توی نوع ماهی ها و ابعاد لطفا راهنمایی کنین --- ممنون

Shadow-Man
19-12-2011, 04:49
ارتفاع رو 80 نگیر خیلی زیاده می خوای کفش رو تمیز کنی یا نه؟ به نظرم من 60 یا نهایتا 70 خوبه به نظرم 60 از همه بهتره
الان داداشم ارتفاع تانکش 60 ه ولی همیشه وسط تانکش خالیه و نمای جالبی درست نکرده البته بستگی به ماهی هاتون هم داره
عرض رو هم حتما 40 بگیرین ده سانت خیلی تفاوتی تو فضای اشغالی نمیکنه ولی بعدا اگه خواستین ماهی های بزرگ تر بگیرین به مشکل بر نمیخورین. همین دیسکاس هم تا نزدیک سی هم فکر کنم برسه اینطوری خیلی اذیت میشه تو تانک. دیسکاس ماهی خیلی خیلی حساسی هست.
گرچه تجربه ثابت کرده به این نصحیت ها کسی گوش نمیکنه

دیسکاس رو فقط با دیسکاس نگه دارین آنجل پدرش رو درمیاره

در ضمن آپارتمان نو هم مبارک

mjd323232
19-12-2011, 10:39
ارتفاع رو 80 نگیر خیلی زیاده می خوای کفش رو تمیز کنی یا نه؟ به نظرم من 60 یا نهایتا 70 خوبه به نظرم 60 از همه بهتره
الان داداشم ارتفاع تانکش 60 ه ولی همیشه وسط تانکش خالیه و نمای جالبی درست نکرده البته بستگی به ماهی هاتون هم داره
عرض رو هم حتما 40 بگیرین ده سانت خیلی تفاوتی تو فضای اشغالی نمیکنه ولی بعدا اگه خواستین ماهی های بزرگ تر بگیرین به مشکل بر نمیخورین. همین دیسکاس هم تا نزدیک سی هم فکر کنم برسه اینطوری خیلی اذیت میشه تو تانک. دیسکاس ماهی خیلی خیلی حساسی هست.
گرچه تجربه ثابت کرده به این نصحیت ها کسی گوش نمیکنه

دیسکاس رو فقط با دیسکاس نگه دارین آنجل پدرش رو درمیاره

در ضمن آپارتمان نو هم مبارک

دوست خوبم ممنون از نکته ای که بهش اشاره کردی --- شما درست میگین ولی تصمیم دارم یه فیلتر یا نمیدونم یه سامپ که تو چند صفحه قبل دوستمون تو عکس گذاشته کنار آکش بخرم ، حالا با این تفاسیر بازم ارتفاع زیاده ؟
ولی خداییش وقتی ارتفاع زیاد باشه اگه گیاه توی آک باشه محشره و ماهیام وقتی توی ارتفاع بالا میرن خیلی قشنگ میشه
پس میگی فقط دیسکاس تنها -- شاید تا اون موقع نظرم عوض شد و کلا ماهیام رو چیز دیگه ای انتخاب کردم

راستی میخوام خودم تانک رو بچسبونم میشه اگه نکته ای چیزی داره بهم بگین از هیچ چیزی دریغ نکنید
یه چیز دیگه چه شیشه ای بگیرم منظورم اسم شرکت سازنده و ... هست و چسب هم لطفا بگین

aria_electric_fars
19-12-2011, 11:18
سلام دوستان
می شه تو این آکواریوم های آب شور صدف لب سیاه که مروارید توش هست پرورش داد؟؟

mohsen_blid
19-12-2011, 11:53
دوستان هزینه یک اکواریوم که تخت باشه و بیشتر جنبه نمایشی داشته باشه و از دو نوع یا 3 نوع ماهی رنگی خوشگل بهره ببره چقدر هزینه داره؟
البته با کمی دکوراسیون داخلی

Shadow-Man
19-12-2011, 12:54
دوست خوبم ممنون از نکته ای که بهش اشاره کردی --- شما درست میگین ولی تصمیم دارم یه فیلتر یا نمیدونم یه سامپ که تو چند صفحه قبل دوستمون تو عکس گذاشته کنار آکش بخرم ، حالا با این تفاسیر بازم ارتفاع زیاده ؟
ولی خداییش وقتی ارتفاع زیاد باشه اگه گیاه توی آک باشه محشره و ماهیام وقتی توی ارتفاع بالا میرن خیلی قشنگ میشه
پس میگی فقط دیسکاس تنها -- شاید تا اون موقع نظرم عوض شد و کلا ماهیام رو چیز دیگه ای انتخاب کردم

راستی میخوام خودم تانک رو بچسبونم میشه اگه نکته ای چیزی داره بهم بگین از هیچ چیزی دریغ نکنید
یه چیز دیگه چه شیشه ای بگیرم منظورم اسم شرکت سازنده و ... هست و چسب هم لطفا بگین

شما تانک با ارتفاع 60 از نزدیک دیدی؟ این هم ارتفاع کمی نیست ارتفاع تانک برادرم 60ه. باز هم برای تغییر دکوراسیون و یا حتی وقتی چیزی بخوایم از کفش برداریم مشکل داریم چه برسه به 80
به نظر من یه تانک با ارتفاع 60 از نزدیک ببین بعد به صلاح دید خودت تصمیم بگیر
ولی عرض رو حتما 40 بگیر چون عرض 30 دستت رو برای دکور و حتی گیاه (اگه سنگین بخوای کار کنی) مبنده

اگه دیسکاس بدون درد سر می خوای فقط با دیسکاس نگه دار من تاحالا دیسکاس نداشتم ولی اونایی که داشتن همه همینو میگن
اگه ماهی دیگه خواستی نگه داری که بحثش جداست

دوستان هزینه یک اکواریوم که تخت باشه و بیشتر جنبه نمایشی داشته باشه و از دو نوع یا 3 نوع ماهی رنگی خوشگل بهره ببره چقدر هزینه داره؟
البته با کمی دکوراسیون داخلی

یه لطفی در حق من بکن یا یه آکواریوم درست و حسابی راه بنداز یا پولت رو حروم نکن
از این تانک هایی که میگی دیدم عرض 20 ارتفاع 90 نمی دونم اینا رو چطوری میسازن
تو صفحه های قبل حمید رضا یه تانک 100 لیتری درست کرده اگه سلیقه داشته باشی می تونی خیلی هم قشنگش کنی ما هم هر چقدر سواد داشته باشیم کمکت میکنیم
اکواریوم رسیدگی میخواد تمیز کردن می خواد تزئین کردن میخواد تو این ابعاد هیچ کدوم از این کار ها رو بدون درد سر نمی تونی بکنی.

mjd323232
19-12-2011, 15:16
چند سال قبل یه 100در 60 داشتم درست میگی ولی نمیخوام همش رو پراز آب کنم حداقل 10 سانتش خالی میمونه ولی باید یه نگاهی به 70 بندازم اگه نظرم رو گرفت حتما کمش میکنم در مورد عرض هم چشم حتما 40 مگیرم

راستی پستهای قبلی گفته بودی که خودت تانک میسازی میشه یه دستور العمل برای این تاپیک بذاری خیلی دعات میکنیم:31:
اگه بدم بسازن توی این فصل حتما باید یه هفته توی مغازه بمونه و منم یکم وسواسی هستم و همش میترسم اونجا یکدفعه یه تکونی چیزی بخوره
دوستان بهترین چسب تو بازار چیه ؟

mesi_2010
19-12-2011, 16:10
چند سال قبل یه 100در 60 داشتم درست میگی ولی نمیخوام همش رو پراز آب کنم حداقل 10 سانتش خالی میمونه ولی باید یه نگاهی به 70 بندازم اگه نظرم رو گرفت حتما کمش میکنم در مورد عرض هم چشم حتما 40 مگیرم

راستی پستهای قبلی گفته بودی که خودت تانک میسازی میشه یه دستور العمل برای این تاپیک بذاری خیلی دعات میکنیم:31:
اگه بدم بسازن توی این فصل حتما باید یه هفته توی مغازه بمونه و منم یکم وسواسی هستم و همش میترسم اونجا یکدفعه یه تکونی چیزی بخوره
دوستان بهترین چسب تو بازار چیه ؟

من موقعی که خواستم تانکم رو بسازم فروشنده گفت چسب سیستا بگیر خوبه. بیشتر آکواریوم فروشیها هم ازین چسب استفاده میکنن.
به نظر من ارتفاع رو 70 بگیر. عرض هم زیر 40 نگیر که مثل من برا تزیین به مشکل میخوری.

Shadow-Man
19-12-2011, 17:01
مسی جان عرض چند مناسبه؟در مورد تزئینش هم بیشتر توضیح میدی؟

mjd323232 عزیز
چشم یه توضیح هم برای ساخت تانک هم میگم ولی اینطوری سخته بذار ببینم چی کار میشه کرد
اگه خودت تانک رو بسازی خیلی ارزون تر میوفته چسب رو هم به حرف مسی گوش سیستا بخر چسب های ایرانی مثل رازی که من استفاده کردم خوبن ولی سیستا بهتره. از ابزار فروشی ها هم بگیر نه از آکواریومی ها به نظر من ارزون تر میدن
ارتفاع 70 هم خوبه
اینکه میگم 60 یه مقدار هم سلیقه شخصی دخیل هست

boozzai
19-12-2011, 20:11
سلام،
حمیدرضا چند تا توصیه،
اون خروجی دوم پمپ تاپ فیلتر رو حذف کن و اون تبدیل رو بزار،فشار به ماهیا میاد.
فیلتر زیر شنی رو حذف کن،داشتم،خوب نیس.
تو ماهی گرفتن عجله نکن..

mjd32353 عزیز،
اگه توی عکسای مسابقات دقت کنی،این اجنبی ها(خارجی ها) ابعاد تانکشون متفاوت با ما هست،
اون معمولا نسبت طول به ارتفاع رو 2.5 میگیرن.تو عکسای مسابقات ارتفاع بالاتر از 45 نمیبینی.
به نظر من ارتفاع زیاد اصلا قشنگی نداره و اینگه آکواریوم گیاهی بایستی ارتفاع 45 باشه تا نور به بستر و گیاه های کف هم برسه..
و همچنین عمق(عرض) تانک،واقعا جلوه خاصی به تانک میده.. حتی بیشتر از ارتفاع باشه.
من به تو پیشنهاد یه آک 120 45 45 میدم.
موفق باشی.

mesi_2010
19-12-2011, 21:00
مسی جان عرض چند مناسبه؟در مورد تزئینش هم بیشتر توضیح میدی؟

mjd323232 عزیز
چشم یه توضیح هم برای ساخت تانک هم میگم ولی اینطوری سخته بذار ببینم چی کار میشه کرد
اگه خودت تانک رو بسازی خیلی ارزون تر میوفته چسب رو هم به حرف مسی گوش سیستا بخر چسب های ایرانی مثل رازی که من استفاده کردم خوبن ولی سیستا بهتره. از ابزار فروشی ها هم بگیر نه از آکواریومی ها به نظر من ارزون تر میدن
ارتفاع 70 هم خوبه
اینکه میگم 60 یه مقدار هم سلیقه شخصی دخیل هست

من؟ :31:مسی؟!!!!!!! اه ه ه ه ه ه :18: نیما هستم.
عرض تانک من 30 هست و واقعا کمه. برا همین گفتم زیر 40 خوب نیست. هیچ جایی واسه تزیینش ندارم. مثلا یه کلبه میزارم توش دیگه رفت و آمد ماهی ها سخت میشه.

mjd323232
20-12-2011, 01:08
ممنون از همه دوستان که با نظرات کارشناسانه خودشون کمک میکنن

آقا امروز بعد از ظهر رفتم که چندتا اک ببینم و سایز نهایی رو انتخاب کنم
یه فروشگاه رفتم که ماهی آب شور داشت یه سه ساعت توی مغازه طرف بودم اصلا یادم رفت برای چی امدم فروشنده زنگ میزد به مشتریاش میگفت ماهی جدید میرسه منم کنجکاو شدم ببینم چی میاره
آقادیدم زن و مرد پیر و جون بچه و بزرگ میان دیگه خیلی کنجکاو شدم

یه یک ساعتی گذشت بارش رسید همون از توی کارتون (البته یخچال توی کارتن بود) که ماهی رو میاورد بیرون دعوا میشد این میگفت من زودتر آمدم و خلاصه همش رو فروخت

کلی حال کردم از اخلاق طرف و بهم پیشنهاد داد اگه میخوای اک راه بندازی دیگه سمت آب شیرین نرو و آب شور بزن
راستشو بخواین هوسی شدم برم سمت شور ولی خیلی هزینه داره ولی خداییش یه دنیای دیگس

بقول یکی از مشتریا میگفت آک آب شیرین آرام بخش هست ولی آب شور اسرار آمیزه و یک دنیای دیگست . تصمیم دارم فعلا شیشه رو توی ابعادی که شما گفتید بسازم و برم دنبال یه وام اگه جور شد که حتما شور میزنم اگه نشد همون شیرین
خیلی پر حرفی کردم باید ببخشید از اون موقع تاحالا انگار رفتم یه قواصی کردم و کلی ماهی خوشگل دیدم:40::31:
مخلص همه دوستان

Shadow-Man
20-12-2011, 01:25
اهان زیر 40 :دی
فکر کردم میگی عرض 40 نگیره برای تزئین گفتم بابا تو عرض 40 که همه کار میشه کرد (کلمه زیر رو نخوندم :دی)
اره تو 30 آدم هر چیزی که بخواد بذاره جا نمیشه. داداشم داره

محمدرضا عرض و با 45 موافقم بهتر از 40ه ولی بعضی از گیاها بیشتر از این حرفا رشد میکنن 45 برای ارتفاع کمه

ساخت تانک:
لوازم: شیشه، چسب آکواریوم، تفنگی چسب آکواریوم، چسب 5 سانتی، الکل یا شیشه شور و یک عدد دستیار
قبل از هر کاری قسمت هایی از شیشه که قراره چسب بهش بخوره با الکل یا شیشه شور خیلی خوب بشورید که چسبندگی چسب بالاتر بره

اول یه شابلون مثل این درست میکنید که باهاش رو چسب بکشید تا تمیز دربیاد

من خودم با در دبه ماست درست کردم شعاع گوشه هم بسته باندازه تانک باید تنظیم بشه. گوشه های دیگه هم می تونی با شعاع های متفاوت ببرید برای استفاده های بعدی. اندازه کل شابلون هم یه طوری باشه که خوش دست باشه

حالا شیشه کف رو بر می دارید این طوری که تو شکل نشون دادم بهش جسب پنج سانتی می زنید

مستطیل بزرگ شیشه هست و مستطیل های کوچیک چسب پنج سانتی

شیشه های عقب و جلو هم این طوری:

حالا شیشه کف رو کنار دیوار بذارید که از زاویه قائمه دیوار استفاده کنید.
روی لبه سمت دیوار که شیشه عقب تانک قرار میگیره یه لای چسب آکواریوم میریزید. به اندازه ضخامت شیشه
حالا شیشه عقبی رو روی لایه چسب بذارید
چسب های پنج سانتی که یه شیشه کف زدین رو برگردونید و به شیشه عقب بچسبونید. اینطوری تا زمانی که چسب آکواریوم خودش رو میگیره شیشه ها رو نگه میدار.
حالا شیشه رو به دیوار تکیه بدید یا از یه نفر بخواید نگهش داره
برای نصب شیشه کناری سمت راست:
سمت راست تانک روی شیشه کف و شیشه عقب جایی که شیشه کناری قرار میگره یه لایه چسب به اندازه ضخامت شیشه میریزیم
حالا شیشه کناری رو سرجاش میذاریم.
دو تا چسب پنج سانتی از شیشه کف رو می چسبونیم به شیشه کناری دو تا چسب شیشه عقبی رو هم می چسبونیم.
همین کار رو برای شیشه کناری سمت چپ انجام میدیم
برای نصب شیشه جلویی هم مثل بقیه اول تو محل قرار گیری شیشه (اونجایی که شیشه جلویی با بقیه شیشه ها اتصال داره) یه لایه چسب آکواریوم میریزیم.
شیشه رو میذاریم سر جاش
چسب های پنج سانتی رو می چسبونید
برای مرحله آخر هم جایی که شیشه ها به هم میرسن یه لای ضخیم چسب آکواریوم میریزید بعد با شابلون روش میکشید و اضافه هاش رو جمع میکنید.
تو تمام مراحل دقت کنید: همه شیشه ها رو چک کنید که دقیقا سر جاشون باشن یعنی کج نباشن همه لب به لب باشن و عقب و جلو نرفته باشن فضای خالی بین شیشه ها نباشه
همه شیشه ها باید کاملا به هم چسبیده باشن و لب به لب باشن
خلاصله اینجا باید سلیقه نشون بدید
دو سه روز تانک رو از جاش تکون ندید تا حسابی خشک بشه
بعد هم یه روز به طور آزمایش توش آب پر کنید ببینید نشتی داره یا نه

چسب های پنج سانتی مروبوط به شیشه های عقب و جلو رو می تونی وقتی لازم شد همون موقع ببرید و سرجاش بچسبونید یعن لازم نیست از قبل آماده کنید ولی برای شیشه کف رو حتما باید از قبل آما کنید یعلی اولی کاری که میکنید همین چسب پنج سانتی کف باشه

Shadow-Man
20-12-2011, 01:31
mjd323232 شما قبلا آکواریوم داشتین؟ آب شور سخت تره و هزینه نگه داریش هم بالاتره و جای زیادی می خواد خیلی بیشتر از آب شور کلی دم و دستگاه داره

اگه قبلا آکواریوم نداشتید به نظر من اول آب شیرین راه بندازید ببینید به سر سال میرسید؟ وقت و حوصله اش رو دارید؟ بعد به فکر آب شور باشید
البته مقایسه آب شیرین و شور تو زیبایی مثل مقایسه یه پیرزن و یه نو عروسه اگه آب شور می خوای باید ناز عروس هم بکشی

boozzai
20-12-2011, 11:03
به نظر من آب شور هم آنچنان چیز خفنی نیس..
همین آب شیرین و دیسکس و آرونا و اینا رو با هیچ ماهی آب شور عوض نمیکنم!
خداییش این آکواریوم های پلنت که توی مسابقات شرکت میکنن،100 برابر از شور قشنگترن!
درسته،خیلی جزنیات رنگ ها و ظرافت آفرینششون بیشتر بوده ولی خوب..
منم مطمئن باشید که تا چند وقت دیگه یه آب شور میزنم.آروم و قرار ندارم!:31:
فعلا دارم یه آکواریوم 100 لیتری آماده میکنم و تقریبا همه ی کاراش رو کردم.. واسه دیسکس و یه سری تترا ها..
راستی،فیلتر هیچ وقت نباید بیشتر از 1-2 ساعت خاموش بشه.. تمامی کلونی باکتری ها نابود میشه!
ممنون.

Hamid Reza
20-12-2011, 11:07
سلام
ديشب رفتم 4 تا گورامي گرفتم با 3 تا گياه طبيعي و انداختم تو آب
متاسفانه اولين كشته رو تانكم داد
از همون اول كه ريختمشون تو آب حالات يكي از گورامي ها مشكوك بود . خيلي بي حال بود انداختم تو يه تنگ و يه لوله اكسيژنم وصل كردم بهش ولي تا صبح دووم نياورد و فوت كرد :D

الان دو تا سوال داشتم
1. من حس ميكنم شن آكواريومم كمه و نياز به شن بيشتري داره؟ الان كه توش ماهي هست ميتونم برم شن بخرم و اضافه كنم؟ يا خطرناكه؟
2.اين ماهي پنكوسي گياهخوارا ميشه انداخت تو تانك؟ ميگن يه ذره ديوونس آخه

راستی،فیلتر هیچ وقت نباید بیشتر از 1-2 ساعت خاموش بشه.. تمامی کلونی باکتری ها نابود میشه!
عجب نكته اي
من هر شب تا صبح خاموش ميكردم
از ساعت 12 شب تا 7 صبح حدودا
مبتدي ايم ديگه اطلاعات نداريم :D بنده خدا اين ماهي ها كه من دارم نگهشون ميدارم . پدرشون در مياد

Hamid Reza
20-12-2011, 11:31
سلام،
حمیدرضا چند تا توصیه،
اون خروجی دوم پمپ تاپ فیلتر رو حذف کن و اون تبدیل رو بزار،فشار به ماهیا میاد.
فیلتر زیر شنی رو حذف کن،داشتم،خوب نیس.
تو ماهی گرفتن عجله نکن..

واي من تازه اين پست شمارو ديدم
اون خروجي رو حذف كنم بعدا اكسيژن كافي به آب ميرسه؟؟
چون به نظر من اكسيژن اصلي رو الان داره تاپ فيِلتر ميده به آب . اون سنگ هوائه بسه واسه ماهي ها؟ چون من ماهي هم زياد گرفتم (البته بيشترشون ريزن مثل تترا ، نئون و كوپي )

فيِلتر زير شني رو با وجود ماهي ها چطوري حذف كنم؟
خودم بدم اومده از زير شني
تو عميات سيفون كردن هم مطمئنا اذيتم ميكنه
نميشه همه ماهيهام رو بريزم تو يه لگن؟ بعدا هم فيِلتر زير شني رو بردارم هم شن رو افزايش بدم؟
راستي فيِلتر زير شني من اين شكليه
اون دو تا لوله عمل مكش رو انجام نميدن؟
ولي در كل من ديدم فيِلتر زير شني خيلي موافق و مخالف داره
آدم نميدونه چيكار كنه
بردارم ميترسم آب كثيف شه چون من فقط يه تاپ فيِلتر دارم
واقعا گير افتادم

راستي
من الان دقت كردم ديدم شيشه هاي عرض تانكم حالت آينه اي داره
يعني ماهي خودشو توش ميبينه
من هي ميبينم يه سري ماهي ها ميرن ميچسبن به اين آينه و هي بالا و پايين ميرن.
نميدونم آينه خوبه يا بد ولي انگار گيج كرده بعضي ماهي ها رو . هي ميرن ميچسبن بهش و بالا و پايين ميرن . فك ميكنن اونورم يه ماهي هست :D

mjd323232
20-12-2011, 11:50
shadow-man عزیز خیلی عالی توضیح دادین این ساخت آک رو و بابت این موضوع یه تشکر ویژه:11:
درمورد شابلون اگه میشه یه اندازه دقیق بدین که چسب کنار شیشه تمیز در بیاد مثلا روی تصویری که گذاشتین یه اندازه هم بذارین یا اگه چیزه دیگه ای میشه استفاده کرد بگین بنظر خودم با پشت دسته کاردک نقاشی ساختمان البته پلاستیکی هم میشه

من توی پست اولم گفتم قبلا تجربه داشتم نزدیک به 5 سال ، و ماهی هم زیاد داشتم ولی شاید مثل شما حرفه ای نبودم ولی حوصله این کارو دارم
در مورد جای زیاد که فرمودین ماهی آب شور نیاز داره باید بگم اکثرا زیر میز تانک اصلی یه سامپ گذاشتن و تمام تجهیزات رو بردن زیر میز ولی نسبت به آب شیرین حق با شماست

راستی درمورد ساخت آک یه جا میگفت حتما جایی که میخواین چسب کاری کنین رو با الکل تمیز کنین نظر شما چیه؟
در مورد شیشه نظری ندارین از چه شرکتی باشه یا فرقی نمیکنه؟

mesi_2010
20-12-2011, 13:47
به نظر منم اگه میتونی آب شور بزن. واقعا یه دنیای دیگه است. ولی اگه تصمیم به آب شور گرفتی حتما تانک هم بزرگتر بگیر( هزینه شیشه هم که دیگه در مقابل هزینه آب شور چیزی نیست):31:
منم تصمیم دارم یه آب شور در ابعاد 150*70*50 یا شایدم بزرگتر بزنم البته نه به این زودی هااااااااا

Shadow-Man
20-12-2011, 19:31
از همون اول كه ريختمشون تو آب حالات يكي از گورامي ها مشكوك بود . خيلي بي حال بود انداختم تو يه تنگ و يه لوله اكسيژنم وصل كردم بهش ولي تا صبح دووم نياورد و فوت كرد :D

الان دو تا سوال داشتم
1. من حس ميكنم شن آكواريومم كمه و نياز به شن بيشتري داره؟ الان كه توش ماهي هست ميتونم برم شن بخرم و اضافه كنم؟ يا خطرناكه؟
2.اين ماهي پنكوسي گياهخوارا ميشه انداخت تو تانك؟ ميگن يه ذره ديوونس آخه
تسلیت حس بدی داری میدونم

در کل این مسائل اول اکواریوم داری طبیعی هست بعدا خیلی کمتر میشه ولی باز هم قطع نمیشه ذهنت رو زیاد درگیر این مسائل نکن
به خاطر سیکل که نیست احتمالش خیلی کمه. به نظر من به خاطر آب به آب شدنه به هر حال هر حیونی کرگدن هم که باشه تو جا به جایی احتمال مردنش هست
وقتی می خوای ماهی جدید به تانک معرفی کنی روش اصولیش اینه که اول یه هفته حداقل بذاری تو قرنطینه که فکر نکنم داشته باشی
بعد از اون باید آب تو پلاستیک با آب تانک یکی بشه. هم دما و هم شرایط شیمیایی. شما باید اول یکی دو دقیقه پلاستیک و تو آب نگه دارید بعد ذره ذره از آب تانک بریزید تو پلاستیک و بعد یواش یواش ماهی رو تو تانک رها کنید.
اگه این کار رو نکنید ممکنه ماهی به دلیل اختلاف دما یا فاکتور های شیمیایی بهش شوک وارد بشه

اگه شن 4-5 سانت از کف رو گرفته کافیه ولی اگه خواستید، بهتره صبر کنید تا موقعی که خواستید تانک رو بشورید ماهی ها رو خارج میکنید و شن اضافه میکنید اگه عجله دارید همین الان می تونید ماهی ها رو خارج کنید تو تشت لگن یا تانک قرطینه. هم فیلتر زیر شنی رو خارج کنید هم هر تغییر دیگه که خواستید. اگه نخواستی از فیلتر کف استفاده کنی خیلی راحت از پمپ هوا جدا کن
ولی تجربه ثابت کرده یکی از مهم ترین عوامل یه تانک بدون دردسر و با کمترین تلفات ور رفتن با آکواریوم هست تا می تونید بذارید ماهی ها به حال خودشون باشن و تا مجبور نشدید تغییری ایجاد نکنید.

پنگوسی گیاه خوار نداشتم ولی حرکات سریعی فکر میکنم داشته باشه ممکنه ماهی های ریزت هم بخوره ( ممکنه) من این ماهی رو نداشتم. به طور کلی نمیشه رو لفظ گیاه خوار و گوشت خوار تو همه ماهی ها حساب کرد.

من الان دقت كردم ديدم شيشه هاي عرض تانكم حالت آينه اي داره
يعني ماهي خودشو توش ميبينه
من هي ميبينم يه سري ماهي ها ميرن ميچسبن به اين آينه و هي بالا و پايين ميرن.
نميدونم آينه خوبه يا بد ولي انگار گيج كرده بعضي ماهي ها رو . هي ميرن ميچسبن بهش و بالا و پايين ميرن . فك ميكنن اونورم يه ماهي هست :D
اگه از داخل شیشه های بقلی به داخل تانک نگه کنی شیشه های عقب و جلو آینه ای به نظر میاد ولی از داخل تانک اینطوری نیست (فکر کنم منظورتون این باشه)
اون حرکت ماهی ها هم طبیعی هست به خاطر اسرس هست به حال خودش بذار یواش یواش خوب میشه. درگیری که ندارن؟

درمورد شابلون اگه میشه یه اندازه دقیق بدین که چسب کنار شیشه تمیز در بیاد مثلا روی تصویری که گذاشتین یه اندازه هم بذارین یا اگه چیزه دیگه ای میشه استفاده کرد بگین بنظر خودم با پشت دسته کاردک نقاشی ساختمان البته پلاستیکی هم میشه
اون شکل فقط یه شماتیک بود که منظورم رو بفهمید برای اندازه برید تو آکواریوم فروشی ها ببینید شکل چسب ها چطوری چقدر ضخامت دار اندازه اش رو از روی همون ها بفهمید 3 میلی متر این ور و اونور مهم نیست.
دسته کاردک نقاشی هم خوبه چون دسته داره خیلی خوش دست میشه. اما جنسش پلاستیکی باشه که رو شیشه خط ندازه

راستی درمورد ساخت آک یه جا میگفت حتما جایی که میخواین چسب کاری کنین رو با الکل تمیز کنین نظر شما چیه؟
در مورد شیشه نظری ندارین از چه شرکتی باشه یا فرقی نمیکنه؟
اوه اوه اوه اره حتما این کار رو بکنید من یادم رفت بگم با شیشه شور یا الکل جای جسب رو بشورید باعث چسبندگی بهتر چسب میشه پستم رو اپدیست میکنم دستت درد نکنه
کاوه شرکت خوبیه (کارخونه اش که تو شهر ماست:5:)
حتما بگید که برای آکواریوم می خواید حتما فلوت باشه (یعنی بدون موج باشه) یه جور ارزون تر هم هست که موج داره نمیشه باهاش اکواروم درست کرد
-----------------
چرا پست های من اینقدر بلند میشه یعنی من پر حرفم؟؟؟:13::41:

Hamid Reza
20-12-2011, 19:58
سلام
خب پدرم در اومد
امروز همه ماهي ها رو ريختم تو يه تشت چند ساعتي بعدا فيِلتر زير شني رو انداختم كنار و يه لايه شن به تانك اضافه كردم

تصفيه كن رو يه طفه كردم و قسمت اكسيژن دهيش رو ورداشتم كه خيلي بهتر شده و آب آرامش بيشتري داره
دو سه تا گياه مصنوعي هم اضافه كردم
يه سنگ هوا ديگه اضافه كردم
دور آكواريوم هم از اين چسب خوشگلا زدم :31:
اينم 3 تا عكس از تانك:
البته توش همه گونه هاي ماهي هام معلوم نيست
قايم شدن بعضي هاشون

mesi_2010
20-12-2011, 20:34
سلام
خب پدرم در اومد
امروز همه ماهي ها رو ريختم تو يه تشت چند ساعتي بعدا فيِلتر زير شني رو انداختم كنار و يه لايه شن به تانك اضافه كردم

تصفيه كن رو يه طفه كردم و قسمت اكسيژن دهيش رو ورداشتم كه خيلي بهتر شده و آب آرامش بيشتري داره
دو سه تا گياه مصنوعي هم اضافه كردم

آقا مبارکه.:40:
بخشید فقط یه پیشنهاد: اگه تونستی نوار بالا رو پهن تر بزن تا بتونی آّب رو تا بالا پر کنی و خط آّب معلوم نشه.
شرمنده جسارت کردم.
راستی ابعاد هم میفرمایید

Hamid Reza
20-12-2011, 21:45
آقا مبارکه.:40:
بخشید فقط یه پیشنهاد: اگه تونستی نوار بالا رو پهن تر بزن تا بتونی آّب رو تا بالا پر کنی و خط آّب معلوم نشه.
شرمنده جسارت کردم.
راستی ابعاد هم میفرمایید

سلام
پيشنهاد خوبي بود
همين كارو ميكنم

ابعادش : طول : 90 - عرض : 30 - ارتفاع :40

Hamid Reza
20-12-2011, 22:30
فك كنم وضع آب تانكم به شدت خرابه
از 6تا گوپي يكيش مرد و دو تاشم كه خيلي بي حال بودن به تنگ قرنطينه انتقال دادم
اينطوري باشه همه ماهي هام ميميرن:41:

Shadow-Man
20-12-2011, 23:02
من هم اینجور مرگ و میر ها رو پشت سر گذاشتم خودت رو ناراحت نکن. نا امید هم نشو
فقط سعی در ثبات تانکت داشته باش
راستی شیلنگ هوا خیلی بیرونه پشت گیاها قایم کن من خودم شیلنگ ها، بخاری فیلتر و همه اینا رو یه سمت پشت سر هم گذاشتم تو می تونی همه رو با گیاه هات قایم کنی
خیلی قشنگ شده مبارک باشه

Hamid Reza
21-12-2011, 12:23
آره شلنگ ها تابلوئه
پنهانش ميكنم
بخاري و فيِلتر رو بردم پشت گياه معلوم نيستن

يه معيار آب هست كه داره گوپي هارو فقط اذيت ميكنه
از ديشب تا الان 4تا كشته دادن گوپي ها

شايد از دما باشه
دما 28 خوبه؟ يا بيارم پايين تر

Shadow-Man
21-12-2011, 12:36
تو سایت های خارجی بگردی می تونی دمای مناسب هر نوع ماهی رو بگردی فکر کنم برای ماهی های شما 25-26 خوب باشه ولی بعید میدونم به خاطر این مرده باشن

koroz
21-12-2011, 12:49
سلام به همه...
اقا من می خوام یه اکواریم درست کنم یا اینکه بگیرم اندازه هاشم 120*40*50
برام چقد در میاد....برای کلش حداقل باید چقد هزینه کنم....
من دفه اولم خودم میتونم درس کنم یا نه؟؟؟
شیشه چند میل خوبه؟؟

Shadow-Man
21-12-2011, 14:48
مشهد رو نمیدونم ولی اینجا شیشه ده میل 19 تومنه
40 تومن فقط پول شیشه میشه شیشه عقب و جلو همه بخوای بدی کوره که محکم تر بشه به قرار متری 7 تومن میشه 17 تومن برای کوره
بخاری
فیلتر
پمپ هوا
چسب
شن
تزئینات
اینا خرجای بزرگه که الان به ذهنم میاد قیمتا الان دستم نیست ولی شما رو 100-150 تومن حساب کن. حمیدرضا یه آکواریوم 90*30*40 راه انداخته فکر کنم طرفای 80 خرجش کرده
نقل از حمیدرضا

سلام
دقيقا نميدونم ولي حدودا اينطوريا بود
تاپ فيِلتر : 18 تومن +2 تومن زغال + 2 تومن سراميك
پمپ هوا : 13 تومن
بخاري : 12 تومن
مهتابي : 8 تومن فك كنم
محلول aqua safe : پنج تومن
فيِلتر زير شني : 7 8 تومن فك كنم
بقيشم شن و ماسه و سنگ و لوله و سنگ هوا و اينا شد

Hamid Reza
21-12-2011, 15:03
سلام به همه...
اقا من می خوام یه اکواریم درست کنم یا اینکه بگیرم اندازه هاشم 120*40*50
برام چقد در میاد....برای کلش حداقل باید چقد هزینه کنم....
من دفه اولم خودم میتونم درس کنم یا نه؟؟؟
شیشه چند میل خوبه؟؟

همونطور كه shadow man گفتن شيشه حتما 10 ميل بگير كه دوباره كاري نشه
فيِلتر اينترنال نگير به نظرم چون از خيليا پرسيدم ميگن واسه تانكاي كوچيك خوبه ولي تانك شما كه ابعادش بالاس نياز به يه فيِلتر اكسترنال يا تاپ فيِلتر داره

فيِلتر زير شني اصلا نگير به نظر من
من خودم برش داشتم با اينكه آكواريومم نو بود و كثيفي چنداني نداشت ولي واقعا سخت بود برداشتنش چون روش كلي شن و اينا بود
از اول نزار راحت

بخاري هم حتما اتومات بگير

من يه شلنگ هم گرفتم كه سرش تلمبه داره و باهاش آب رو از كف سيفون ميكنم
سيفون كردن هم خيلي مهمه
من تا الان فعلا يه بار سيفون كردم ولي واقعا كيفيت آب ميره بالا

mesi_2010
21-12-2011, 15:45
آقا این تاپ فیلتر دیگه اعصابمو بهم ریخته. اون اسفنج سبز رنگ از کثیفی قهوه ای میشه . یه هفته نیست شستم باز دوباره مثل اول شده. نمیشه که هر روز شست سیکل بهم میخوره؟ وقتی ام تازه روشن میکنم کلی کثیفی میریزه توی آّب!!!! احساس میکنم فیلتر تاثیرش نسبت به قبل کمتر شده!!!!!!!!!
راستی چیکار کنم از سنگ هوا حباب های ریز بیاد بیرون؟ خودم فکر میکنم چون زیاد بردمش زیر شن حباب های بزرگ میده بیرون. (اگرچه روزی 2 ساعت بیشتر هوا رو روشن نمیزارم)

Shadow-Man
21-12-2011, 16:29
بار حفظ سیکل من یه تیکه ابر خارج از فیلتر جاییی که اکسیژن کافی بهش برسه گذاشتم
اگه با آب کلر دار بشورید بله از بین میرن باکتری ها ولی باکتری ها تو شن ها و جاهای دیگه تانک هم هستن.
هفته ای یه بار شستن فیلتر که خیلی نیست. داداشم همی مشکل رو داشت باید هر روز میشست آخر خسته شد اسفنج رو عوض کرد.

Hamid Reza
21-12-2011, 19:34
سلام
من نگران تغذيه برخي ماهي هام هستم
من از دو نوع غذا استفاده ميكنم
پولكي + كرم قرمز منجمد شده

يه سري ماهي هام هستن بيشتر كف آب شنا ميكنن وقتي غذا ميريزم اين زبرا و نئون ها و پلاتي ها و گورامي ها ميريزن همشو ميخورن اصلا غذا به اون پايينا نميرسه
من دو تا آنجل دارم از روزي كه گرفتم اصلا تغذيه اينارو نديدم:31:
چون اينا بيشتر كف آب شنا ميكنن و وقتي هم غذا ميريزم رغبي واسه بالا اومدن و خوردن غذاها ندارن
نگرانشونم
نميدونم چيكار كنم

Hamid Reza
22-12-2011, 10:16
سلام
5 تا سوال

1. بعد از سيفون كردن و ريختن آب جديد شماها چيزي به آب اضافه ميكنيد؟ داريويي چيزي؟
2. آبي كه اضافه ميكنيم بايد هم دما با آب جديد باشه؟ آخه همونطور كه ميدونيد تو آب گرم املاح بيشتري هست نسبت به آب سرد . اين ماهي هارو اذيت نميكنه؟
3.من ميتونم به ماهي هام غذاي طبيعي مثل كاهو و اينا بدم؟ ديگه چه غذاهايي ميتونم بدم؟
4.اين غذاها مثل كاهو رو بايد با آب لوله كشي و كلردار بشورم بعد بريزم تو آكواريوم؟
5.تو يه آكواريوم 100 ليتري حداكثر چندتا گياه طبيعي مشه گذاشت؟ بدون تزريق co2
الان من 3تا دارم كه دو تاشون 4 5تا شاخه هم دارن
ميخوام يه گياه پهن برگ هم بهشون اضافه كنم
موردي نداره؟
آخه ميگن گياها زياد باشه هم نياز به كود داره هم به CO2
الان من فقط يه نصفه قرص زير هر گياه گذاشتم . طرف گفت از فضولات ماهي هام استفاده ميكنن گياها و نياز آنچناني به كود ندارن اگه تعدادشون مناسب باشه

مرسي

boozzai
22-12-2011, 10:56
سلام،
بعد از سیفون از سرا آکواتان استفاده کن.. از بین برنده کلر و املاح و..
اگه میتونی هم دما بریز و اگه نمیتونی مشکلی زیادی نداره!
خوب بشورشون با همون آب لوله...
تعداد ربطی نداره زیاد،برخی گیاها خیلی بیشتر به co2 و اینا احتیاج دارن!
کود های مایع هم هست که میتونی استفاده کنی..
شاد باشی.

Hamid Reza
22-12-2011, 11:17
دست شما درد نكنه
2 سوال ديگه
به اين آنجل ها چطور بايد غذا داد؟
امروز ديدم يه پولكي رفت زير آب و خوردنش :D
گويا فقط غذاهايي كه بره زير آب ميخورن
بعد اين كرم قرمزا كه منجمد شده واسه ماهي خوبه؟

من ديگه نميخوام ماهي كوچيك بگيرم
الان اندازه آنجلام و گورامي ها خوبه ولي بقيه كوچيكن
زبرا و نئون و پلاتي كوچيكن حال نميده :D
ديروز يه ماهي ديدم به اسم دالر خيلي جالب و بزرگ بود تقريبا
با اين ماهي ها سازگاري داره؟
ديسكس هم فعلا ميترسم بگيرم و از بين بره چون خيلي گرونه دل آدم بعدا ميسوزه
ديسكس بزرگا و خوشگلا رو طرف ميده 60 هزار تومن
راستي نگران تعداد ماهي هام هستم
چندتا جا ميشن حداكثر تو تانك من؟ البته بيشترشون ريزن
الان من اين ماهي هارو دارم :
10 تا زبرا
10تا نئون
6تا پلاتي
4تا گورامي
2تا آنجل بالغ
4 تا لوچ كف خور
1 دونه كت فيش

ماهي بزرگ ديگه اي شما ميشناسيد؟ گياه خوار؟ پوزه خرگوشي هم محل خودمون پيدا نكردم دوس داشتم يه دونه بگيرم

Shadow-Man
22-12-2011, 14:48
انجل از روی اب هم غذا می خوره ولی بعضی وقتا ماهی جدید برای غذا خوردن اطفار میریزه باید صبر داشته باشه
بگو غذایی میخوام که بره زیر آب هم خارجیش است هم فله ای که ایرانیه
کاهو و مخصوصا اسفناج غذاهای خیلی خوبی برای ماهی هستن حتما بده بهشون من همیشه سعی میکنم برای دبوسی هام کاهو بذارم. خیلی خوب میخورن فقط چوبش رو میذارن
دیسکاس ماهی خیلی حساسی هست تقریبا همه ماهی ها اذیتش میکنن اگه دیسکاس میخوای حتما بقیه ماهی هات رو رد کن و فقط دیسکاس نگه دار خودش اینقدر متنوع هست که به ماهی دیگه نیاز احساس نمیکنی
در مورد سازگاری ماهی ها با هم دیگه زیاد بلد نیستم ولی سیلور دالر ماهی خوب و قشنگی هست بزرگ هم میشه
اسکات هم هست اون ماهی خوبیه به نظر من سبز یا قرمزش رو بگیر سیلورش به نظر من جالب نیست
ولی حواست به سازگاریشون باشه

تا اونجایی که من میدونم به طور معمول برای هر لیتر حجم آکوارویوم میتونی یک سانتیمتر ماهی نگه داری البته بعضی ماهی ها مثل گلد فیش هم که کثیفن باید فضای بیشتر براشون در نظر بگیری
راستی گفد فیش ها خوشگلن

Hamid Reza
22-12-2011, 15:08
آره ديسكس خيلي تنوع داره
كاهو ريختم اين زبرا و نئون ها نميزارن كه همشو ميخورن

يه سوال : بارب ها هم ماهي هاي قشنگي هستن ميشه با هم نگهشون داشت؟ تايگر بارب و گرين بارب و بارب طلايي؟
من خيلي ازشون خوشم اومد

شارك به ماهي فروش گفتم گفت بچش اذيت نميكنه ولي بزرگ شه ممكنه اذيت كنه ماهي هاي ديگه رو
راستي يه ماهي بنفش خيلي خيلي خوشگلم داشت گفت اسمش فايتر هست . اونم خيلي خوشم اومد . نميدونم با ماهي هام سازگاره يا نه

يه ماهي هم ديدم به نام روح سياه :D گفت اگه يه مقدار بزرگ شه تمام زبرا و نئون هاتو ميخوره واسه همين بيخيالش شدم

ولي دوس دارم چندتا بارب بگيرم

mesi_2010
22-12-2011, 18:41
بعد از سیفون یه ذره نمک بدون ید هم اضافه کن.
فایتر هم که گفتی میتونی بگیری و توی یه ظرف دیگه نگه داری. چون نیازی به هوا و بخاری و .... اینا نداره. رنگهای مختلف هم داره. من خودم هم دارم تکثیرش هم راحته.

shahin666
22-12-2011, 23:23
فایتر هم که گفتی میتونی بگیری و توی یه ظرف دیگه نگه داری. چون نیازی به هوا و بخاری و .... اینا نداره. رنگهای مختلف هم داره. من خودم هم دارم تکثیرش هم راحته.

ببخشید یه سوال؟!
یعنی ماهی فایتر رو نمیشه تو آکواریوم نگه داری کنیم ؟!!
بعد من شنیدم این ماهی با هم نوع خودش مشکل داره و فقط باید مونث اون رو بگیریم درسته یا نه ؟!!

Shadow-Man
22-12-2011, 23:50
ماهی فایتر کلا سیستمش اینکه تنها باید نگهش داشت فقط ماده اش رو میشه با ماده های دیگه نگه داشت و همین طور با بقیه گیاه خوار ها ولی نرش رو فقط باید تنها نگه داشت تو یه لیوان هم میشه نگهش داشت با ماهی های خیلی کمی سازگاری داره

حمیدرضا مگه نئون ها چقدر میخوان کاهو بخورن؟ چقدر میریزی؟ اگه من یه نصفه برگ میندازم تو تانک. البته نمیدونم ماهی های کوچکت میتونن اینطوری بخورن یا نه ولی آنجل میتونه گورامی هم فکر کنم بتونه

Hamid Reza
23-12-2011, 20:41
من خيلي ريز ميكردم كاهو رو
فردا يه نصفه برگ ميندازم ببينم چي ميشه
خب نگراني من كم كم داره رفع ميشه
آنجل ديگه خجالتي نيست و امروز وقتي پولكي ريختم اومد رو آب خورد و من كلي حال كردم :D
من سه نوع غذا بهشون ميدم . كرم منجمد شده و پولكي و لوفاك
ديروز دو تا تايگر بارب و دو تا دالر گرفتم خيلي جالبن
يه نوع ماهي هم ديدم يارو ميگفت ماهي ژاپني هستن خيلي رنگهاي جالبي داشتن
اسمش فك كنم كوي بود
شايد بعدا دو تام از اونا گرفتم

فقط از يه چيز ناراحتم يه گياهمو زدن نابود كردن ماهي ها همه برگاش اينارو كندن :D
اون دو تاي ديگه سفت تره برگاش هنوز موفق نشدن
فك كنم بايد برم همون كريپتون بگيرم كه جرئت نكنن سمتش بيان

سه تا سوال:
1.روشنايي مناسب واسه آكواريوم چيه؟؟
من يه مهتابي 12 وات سفيد دارم كه روي شيشه بالاي آكواريوم قرار دادم و روزي 7 8 ساعت روشنه
اين مهتابي يه مقدار واسه آكواريوم من كوچيكه و نصف آكواريوم رو ميگيره واسه همين من چند ساعت يه بار جاشو عوض ميكنم و ميبرمش اونور آكواريوم
اين مهتابي كافيه واسه آكواريوم من ؟ يا بايد يه بزرگتر بخرم؟

2.من روزي دو وعده به ماهي ها غذا ميدم . صبح ها معمولا غذاي سنگين مثل لوفاك و كرم ميدم و شبها هم غذاي سبك مثل پولكي . اين مقدار غذا واسشون كافيه؟ در ضمن من ميخوام رشد كنن ماهي ها و تو يه اندازه نمونن

3. در موقع سيفون كردن فقط زدن ضد كلر و نمك به آب كافيه؟
من اون دارويي كه boozzai عزيز گفتن پيدا نكردم

الان يه داروهاي هست كه خيليم ارزونه 400 500 تومن و روش نوشته ضد كلر
همين كافيه؟
نمك هم دوستمون گفت بريز يه مقدار

Shadow-Man
23-12-2011, 22:54
نور رو اگه برای گیاه ها می خوای قضیه یکم تخصصی میشه باید کلوین و رنگ مناسب گیاه رو تهیه میکنی خلاصه یه مقدار گرون میشه.
اگه برای اگه صرفا برای روشنایی میخوای که دیگه فرقی نداره هر رنگی دوست داشتی هر چیزی خوشت اومد بخر. من خودم از ال ای دی های وات بالا استفاده میکنم. سه تا ال ای دی یک وات روی یه هیت سینک. نور خیلی زیادی هم داره
ابعادتانک 35X45X60
نورش واقعا زیاده یه کاغذ آ4 گذاشتم زیرش نور متعادل بشه :دی
پارسال سفارش دادم 7500 شد بهترین جنس البته طرف آشنا بود ارزون حساب کرد

lahij_web
24-12-2011, 08:37
سلام.
حمید جان تانکت مبارک باشه . مطمئن باش از این ریباتر هم خواهد شد.
فقط لطف کن عکسهات رو سایزکوچیک اپلود کن و thumbnail بذار که بتونن دوستان ازش استفاده کنن و تو لودش مشکل نداشته باشن
فدات

Hamid Reza
24-12-2011, 20:18
سلام
نظرتون راجع به ماهي استروژن چيه؟
خيلي ماهي باحاليه
پر ابهت هم هست
طرف ميگفت ماهي صلح طلبيه و با هيچ ماهي تو آكواريوم كاري نداره
حيف گرون ميده . ميگه دونه اي 30 هزار تومن

من الان تانكم كامل شده فقط دنبال دو تا لوچ دلقك و دو تا گياه كريپتون هستم كه تو محل خودمون پيدا نكردم
احتمالا يه روز برم پلاسكو بگيرم

Shadow-Man
24-12-2011, 20:44
فکر کنم استروژن خیلی بزرگ بشه
باز هم میگم به حرف فروشنده اعتماد نکن سایتهای خارجی زیادی هستن که مشخصات درست ماهی رو مینویسن
نواب هم آکواریوم فروشی های شاخی داره

lahij_web
25-12-2011, 11:41
سلام
نظرتون راجع به ماهي استروژن چيه؟
خيلي ماهي باحاليه
پر ابهت هم هست
طرف ميگفت ماهي صلح طلبيه و با هيچ ماهي تو آكواريوم كاري نداره
حيف گرون ميده . ميگه دونه اي 30 هزار تومن

من الان تانكم كامل شده فقط دنبال دو تا لوچ دلقك و دو تا گياه كريپتون هستم كه تو محل خودمون پيدا نكردم
احتمالا يه روز برم پلاسكو بگيرم

دونه ای 30 تومن؟! این استروژن رو من تو بازار ندیدم ! فقط اطلاعات کلی دربارش دارم . به نظرم روی ماهی های خاص که کسی تجر به نگهداریش رو نداشته ریسک نکن .
...
این ماهی ها جزو همه چیزخوار های خرابکار هستند ! من الان خودم با جوئیتم یا همون اسفرناموس درگیرم ! خیلی دوسش دارم و از وقتی یه بندی بود گرفتمش اما الان در عرض 2 ماه دقیقا یه هیولاست ! آروانای من از کنارش با احتیاط عبور میکنه !!!!
پس احتیاط کن !:27:

Hamid Reza
25-12-2011, 16:49
سلام
امروز رفتم پلاسكو دو تا لوچ دلقك و 3 تا گياه كريپتون خريدم

ماهي استروژن هم قيمت كردم يارو گفت دونه اي 10 تومن
نميدونم چرا محل ما اينقد گرون ميده اين ماهي رو
بقيه قيمتاشو مقايسه كردم تقريبا برابري ميكرد با پلاسكو ولي استروژن رو 3 برابر ميده (شايد فك كرده ما از پشت كوه اومديم جاي ديگه قيمت نميگيريم :27:)

پوزه خرگوشي هم نتونستنم پيدا كنم
طرف ميگفت خيلي كم شده
3 تا بزرگشو داشت دونه اي 15 ميداد كه نگرفتم :31: من دوس دارم كوچكتر باشه خودم بزرگش كنم

اين ماهي دلقك پدر منو امروز درآورد
من فيِلتر رو خاموش كردم كه گياهارو بكارم يهو ديدم يكي از دلقكا نيست
من و دوستم نزديك نيم ساعت كل تانك رو گشتيم ولي پيداش نكرديم
به اين نتيجه رسيديم كه حتما پريده بيرون
خلاصه فيِلتر رو روشن كردم يهو ديدم رفيقم ميگه يه گوشه از دمش رو پشت ----- يه لحظه ديد
گفتم حتما خيالاتي شده چون من فيِلتر رو كامل چسبوندم به شيشه و اصلا جايي واسه قايم شدن نداره
خلاصه يه دست به فيِلتر زدم يهو ديدم دلقك پريد بيرون:31: كلي خوشحال شدم و بر خود باليدم

دو تا عكس جديد هم ار تانك بزارم :31::31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اينم دو تا آنجل خوشگم

مرسي از دوستاني كه جواب ميدن به سوالا:11:

Hamid Reza
25-12-2011, 22:21
لاهيج جان يه سوال
شما چي دادي به ماهيات كه در عرض دو ماه هيولا شدن؟
منم ميخوام ماهي هام زود بزرگ شن
شما چند وعده بهشون غذا دادي در روز ؟؟

يه سوال ديگه: يه پوزه خرگوشي رو ميشه تنها نگه داشت؟
من ميخوام يه دونه بخرم ميترسم تنهايي افسرده شه

boozzai
26-12-2011, 10:46
من دیدم که تنهایی هم نگه داشتن..
ماهی آرومی و خیلی باحاله. منم میخوام بخرم..
یه مقدار تانک رو مرتب تر کن،یه کم وقت بزاری درست میشه!
عجیبه،من دوس دارم ماهیام بزرگ نشن.!؟!
به فکر تغذیه درست باش نه اینکه اندازه هیولا بشن،ماشالا تانکت هم بزرگ که نیس،
پس مثل من باش و سعی نکن زیاد غذا بدی،درست غذا بده.:31:
غذا های با کیفیت شرکتی،مثل جی بی ال یا تترا یا سرا..
توی رنگ و شادابی ماهیا واقعا معجزه میکنن.
از غذاهای لوفاک و دونه های کرم قهوه ای فله کمتر بده بهشون..
نیازی به اونقدر فشار اکسیژن نیس!!!!بد بختا میترسن.
شاد باشی.

lahij_web
26-12-2011, 11:56
لاهيج جان يه سوال
شما چي دادي به ماهيات كه در عرض دو ماه هيولا شدن؟
منم ميخوام ماهي هام زود بزرگ شن
شما چند وعده بهشون غذا دادي در روز ؟؟

يه سوال ديگه: يه پوزه خرگوشي رو ميشه تنها نگه داشت؟
من ميخوام يه دونه بخرم ميترسم تنهايي افسرده شه

غذای دست سازی که قبلا معرفی کردم رو دادم .
بر عکس نظر دوستم boozzai اعتقادی به غذاهای شرکتی ندارم . چون توش از مواد صنعتی استفاده شده و عمر و سلامت ماهی رو قربانی رنگ و ... میکنه . البته قیمتش هم مزید بر علت هست !
:27:
...
ظاهرا با تاپیک آلبوم عکس آکواریوم موافقت نشد . همینجا Share می کنیمش ...
...
این چنتا رو داشته باشیم تا بعد سر فرصت بقیه ش ( شرمنده boozzai نشیم فعلا !!!!! )

آروانای کوچولوی من

جوئل که اسمش واقعا برازندشه !

اون آفرای بی نوا که اون پشت هست خونه یکی از دوستام داشت به فنا میرفت ! زخمی و داغون. آوردمش احیاش کنم بردارمش واسه خودم ... فعلا که خوبه ... اگر این اسفرناموس بذاره

اسفرناموس یا جوئیت
یه موجود همه چیز خوار ! به هیچی نه نمیگه روی اسکار رو هم سفید کرده

البته الان غولی شده واسه خودش این مال چند هفته پیشه

آخی ! میلیمو کوچولو !

...
عکس زیاده ! میذارم ...

Shadow-Man
26-12-2011, 14:43
عکس آروانات خیلی قشنگ شده
غذای دست سازت رو پیدا کردم گفتم بذارم بچه ها فیض ببرن

من غذاهای کارخونه ای رو معجزه نمیدونم . برا فلاورباکسم 2 تا غذای هد و رنگ گرفتم اصلا انگار نه انگار ! تازه کلی هم تعریفی بود !
من مدتهاست همون مخلوط رو میدم :
دل گاو + اسفناج ( سلامتی و شادابی ماهی ) + پودر سیر ( سلامت روده ها و ... ) + فلفل دلمه ای قرمز ( رنگ فوق العاه ماهی ) + گلرنگ ( عطاری ها دارن . رنگ دهی مناسب برای ماهی ) + پودر جوانه گندم ( ویتامین های
گروه B برای ماهی )
این مخلوط هم سلامتی ماهی رو تامین میکنه هم براق شدن فلس هاو رنگ گرفتنش و رشد فوق العاده ش .
برای وعده روزمره و معمولیشون هم لوفاک گرفتم ( بعضی ها میگن ساچمه ای . گرد و ریز . رو آبی ) و 2 تا تستسترون 100 رو روش خالی میکنم و بهم میزنم و بعد روزی 1 وعده میدم .

تو نت هم جایی پیدا نکردم که اینطوری توضیح داده باشه فقط کاشکی مقادیرش رو هم می نوشتی
برای ماهی هایی که گوشت خوار نیستن چی پیشنهاد میدی؟ من دو بوسی دارم بهشون کاهو یا اسفناج میدم تقریبا هر روز + یه غذای تترا + یه غذای چینی:13:

راستی داداشم یه سوروم خوشگل داره که چند وقت پیش به خاطر شرایط خراب آب یه طرف بدنش پولکش میریزه الان بهتر شده پوست اومده روش ولی هنوز پولک ها در نیومده . بعدا خوب میشه؟ پولش در میاد؟

shahin666
26-12-2011, 16:48
lahij_web
من مدتهاست همون مخلوط رو میدم :

دل گاو + اسفناج ( سلامتی و شادابی ماهی ) + پودر سیر ( سلامت روده ها و ... ) + فلفل دلمه ای قرمز ( رنگ فوق العاه ماهی ) + گلرنگ ( عطاری ها دارن . رنگ دهی مناسب برای ماهی ) + پودر جوانه گندم ( ویتامین های گروه B برای ماهی )

ببخشید اینای که گفتید غذای ماهی هست دیگه :18: بعد اینارو به ماهی های گوشت خوار میدید ؟!!!
راستش من تازه میخوام وارد دنیای آکواریوم بشم برام جالبه که غذای ماهی ها اینا هست!!!!
پس یه ذره کار کنیم رو ماهیا میشه پیتزا یا کباب هم بهشون بدیم ؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد اینای که گفتید یعنی همش مخلوط هست و به صورت یکجا پودر در آمده ؟!!!
بعد اینا به مرور رنگ طعم آب رو عوض نمیکنن ؟!!!

Shadow-Man
26-12-2011, 19:10
من که سیخ و ذغال هم بهشون میدم خودشون هر طور دوست داشتن درست میکنن :دی

اینا رو با یه نسبت خاص با هم مخلوط میکنن البته مثلا دل رو حسابی چرخ میکنن. تو فریزر نگه میدارن. من تاحالا استفاده نکردم ولی یه مقدار ژلاتین یا کرم خونی بهش اضافه میکنن که تو آب وا نره

لاهیج جان هر روز بهشون دل میدی؟ چقدر؟

Hamid Reza
26-12-2011, 20:25
لاهيج جان اون گياهه كه زير جوئل هست طبيعيه؟
اسمش چيه؟ برگاش خيلي خوشگله

راستي اگه ميشه يه عكس از نماي كلي تانكت بزار تا تزئينات داخلش هم معلوم شه
يه عكس كامل از كل تانكت
تنكس

boozzai
27-12-2011, 10:33
معجزه شد،بالاخره عکسی دیدیم!!
خیلی باحاله.. یاد آروانام افتادم. دیده بودیش؟30 سانت بود.
چند روز پیشا رفتم دیدمش(خونه یکی از آشناهاس)،40 سانت رو رد کرده و تمامی ماهیاش رو خورده و خودش تنها توی تانک بود..! :19:
با اون میلیمو خیلی حال کردم.. ندیده بودم تا حالا.
لاهیج بهتر تجدید نظر کنی راجع به غذا های شرکتی.. :دی
منظورم اون غذا های چینی آشغالی ساندیسی که نیست.غذا های آلمانی و اسمشون رو همه میدونن.
بزار تانگ گیاهی من راه بیوفته.. :)
بازم عکس بزار.
از اون دیسکسایی که ما ندیدیم..

Hamid Reza
27-12-2011, 10:41
سلام
منم غذاهاي شكركتي ميدم به نظرم خوبه
همه غذاهام هم از شركت تترا هست
خيلي خوبه

من امروز صبح شاهد نا آرامي تو تنكم بودم
آنجل كه ماهي خيلي منزوي بود و با هيچكس كار نداشت امروز ديدم حملاتي به سمت ماهي هاي زبرا و نئون ميكنه
خيلي شاخ شده الان هي از اين ور تانك ميره اونور تانك

2تا تيگر بارب هم كه خيلي آروم بودن امروز ديدئم هي به سمت دم آنجل حمله ميكنن و اونو گاز ميگيرن
تازه تايگر بارب هاي من زياد بزرگ نيستن ميترسم بزرگتر شن دم آنجل رو بكنن :D

خلاصه غذا دادم و الان بازم جو آرومي ساكن شده
نميدونم يعني گشنشون بود؟
2 وعده هم كمشونه؟ :D

خلاصه يه مقدار نگراني واسم ايجاد شده به خصوص راجع به تايگر بارب ها

Hamid Reza
27-12-2011, 13:25
سلام
بچه ها يه نشانه هايي از سفيدك تو تانكم مشاهده ميكنم
دالرها و راميي ها رو بدنشون لكه هاي ريز سفيد ايجاد شده
راميزي ها هي خودشون رو به گياها و سنگهاي آكواريوم ميمالن
انگار بدنشون ميخاره

من بايد چيكار كنم؟
نمك بدون يد ميگن اضافه كن
اين نمك همين نمك قديميا هستش كه بسته بندي زرد داره و تو بغالي ها موجوده؟؟

دماي آب هم بايد ببرم بالا؟

mesi_2010
27-12-2011, 15:36
سلام
بچه ها يه نشانه هايي از سفيدك تو تانكم مشاهده ميكنم
دالرها و راميي ها رو بدنشون لكه هاي ريز سفيد ايجاد شده
راميزي ها هي خودشون رو به گياها و سنگهاي آكواريوم ميمالن
انگار بدنشون ميخاره

من بايد چيكار كنم؟
نمك بدون يد ميگن اضافه كن
اين نمك همين نمك قديميا هستش كه بسته بندي زرد داره و تو بغالي ها موجوده؟؟

دماي آب هم بايد ببرم بالا؟

بری آکواریوم فروشی این نمک رو دارن. فکر کنم نمک دریا باشه.
راستی دمای تانکت چنده؟
دما هم ببر 32.

Hamid Reza
27-12-2011, 15:44
سلام

دما رو بردم رو 30 فعلا

تو آب هم سه تا قرص tetra medical lifegurd انداختم

الان كاتالوگش رو خوندم نوشته واسه آكواريوم هايي كه موجودات بدون فلس و كف خور دارن مناسب نيست
من 4 تا لوچ گوره خري و 2 تا لوچ دلقك و 1دونه كت فيش دارم

فك كنم خيلي اذيت شن
به نظر شما اينارو جدا كنم؟

خيلي مصيببت داره آكواريم
از اول اگه ميدونستم نميگرفتم

Shadow-Man
27-12-2011, 20:19
بری آکواریوم فروشی این نمک رو دارن. فکر کنم نمک دریا باشه.
راستی دمای تانکت چنده؟
دما هم ببر 32.

اره آکواریوم فروشی ها دارن ولی نمک دریا نیست همون نمک خوراکی هست ولی بدون ید سنگ نمک هم بگیری همین کار رو میکنه.
حواست باشه از بقالی ها و سوپر مارکت ها نگیری که اونا ید دارن ماهی ها تو میکشه

سلام

دما رو بردم رو 30 فعلا

تو آب هم سه تا قرص tetra medical lifegurd انداختم

الان كاتالوگش رو خوندم نوشته واسه آكواريوم هايي كه موجودات بدون فلس و كف خور دارن مناسب نيست
من 4 تا لوچ گوره خري و 2 تا لوچ دلقك و 1دونه كت فيش دارم

فك كنم خيلي اذيت شن
به نظر شما اينارو جدا كنم؟

خيلي مصيببت داره آكواريم
از اول اگه ميدونستم نميگرفتم
دما رو خوب کاری کردی بردی بالا در مورد دارو نمی دونم ولی اگه فکر میکنی بعضی ماهی هات رو اذیت میکنه دز دارو رو کم کن (کافیه یه مقدار ازآب تانک رو خالی کنی و با آب تازه جایگزین کنی)
نمک هم کت فیش رو اذیت میکنه و پس نمک هم کم بریز
بدون کت فیش ---> هر لیتر یک گرم

m.77
27-12-2011, 21:04
سلام به بچه های ماهی باز.آقا من خیلی علاقه دارم به آکواریوم دوست دارم یکی بذارم میخواستم
ببینم دردسرش زیاده؟!چطوریه صبح تا شب باید بشی آدم آکواریوم؟من آکواریوم بزرگ دوست دارم
جاش باید چطوری باشه؟من خالم دارن رو اپن آشپزخونه گذاشتن ولی این دیوار اپن ما ضخامتش
کمه.کلا یه راهنمایی کلی بکنید.مررررررررسی.

Hamid Reza
27-12-2011, 21:09
سلام به بچه های ماهی باز.آقا من خیلی علاقه دارم به آکواریوم دوست دارم یکی بذارم میخواستم
ببینم دردسرش زیاده؟!چطوریه صبح تا شب باید بشی آدم آکواریوم؟من آکواریوم بزرگ دوست دارم
جاش باید چطوری باشه؟من خالم دارن رو اپن آشپزخونه گذاشتن ولی این دیوار اپن ما ضخامتش
کمه.کلا یه راهنمایی کلی بکنید.مررررررررسی.

سلام
نياز نيست 24 ساعت پاي آكواريوم باشي ولي نياز به مراقبت داره
اگه حوصلش رو داري استارتش رو بزن
بايد روزانه غذاي منظم بدي بهشون
اگه علائم بيماري مشاهده كردي واسه درمان اقدام كني
و...
زياد سخت نيست ولي راحت راحت هم نيست:31:

در مورد جا هم حداقل عرض مورد نياز بايد 30 35 باشه
بايد ببيني عرض اپن شما چقدره

طول و ارتفاعشم با توجه به شرايط خونتون تنظيم كن

m.77
27-12-2011, 21:21
سلام
نياز نيست 24 ساعت پاي آكواريوم باشي ولي نياز به مراقبت داره
اگه حوصلش رو داري استارتش رو بزن
بايد روزانه غذاي منظم بدي بهشون
اگه علائم بيماري مشاهده كردي واسه درمان اقدام كني
و...
زياد سخت نيست ولي راحت راحت هم نيست:31:

در مورد جا هم حداقل عرض مورد نياز بايد 30 35 باشه
بايد ببيني عرض اپن شما چقدره

طول و ارتفاعشم با توجه به شرايط خونتون تنظيم كن

مثلا یه آکواریوم متوسط به بزرگ یعنی از متوسط کمی بزرگتر باید چه طول و ارتفاع
و عرضی داشته باشه.بعد من شنیدم زیر اپن باید آهن بنصبی چون وزنش زیاد
میشه وقتی آب داخلش بریزی سنگ اپن میشکنه از این جور حرفها.
آبش چی همینطور شلنگو باز کنی توش؟:31:نور چی ؟مثلا نور آفتاب نباید بتابه روش؟

Hamid Reza
27-12-2011, 21:35
مثلا یه آکواریوم متوسط به بزرگ یعنی از متوسط کمی بزرگتر باید چه طول و ارتفاع
و عرضی داشته باشه.بعد من شنیدم زیر اپن باید آهن بنصبی چون وزنش زیاد
میشه وقتی آب داخلش بریزی سنگ اپن میشکنه از این جور حرفها.
آبش چی همینطور شلنگو باز کنی توش؟:31:نور چی ؟مثلا نور آفتاب نباید بتابه روش؟

هيچ محدوديتي تو طول و ارتفاع نداري
شما بايد خودت انتخاب كني چه اندازه اي دوس داري
ارتفاع رو به نظر من بالاتر از 60 نگير هم زيباييش كم ميشه هم واسه دكوراسيون و اينا دچار مشكل ميشي
ارتفاع 50 به نظرم منطقي هست

شما عرض اپن رو اندازه بگير بعد حداكثر طولي هم كه ميتوني بزاري رو مشخص كن و بده واسه ساخت (يا خودت بساز )

والا خود من گذاشتم رو اپن و مشكلي ندارم
البته اپن ما شايد قويه:31:

آب هم آره ديگه اولش آب شير ميريزي بعد يه دارو مثل aqua safe ميريزي توش كه كلر و املاح آب رو بگيره و يه سري باكتري مفيد وارد آب ميكنه چند روز كه كار كرد با تصفيه روشن ميتوني كم كم ماهي بريزي

نور مستقيم خورشيد باعث رشد خزه ميشه
به نظرم نور لامپ هاي مهتابي كه رو آكواريوم قرار ميگيره كافي باشه
من خودم يه مهتابي قرار دادم رو آكواريوم و 5 تام گياه طبيعي توش دارم و مشكلي ندارم
البته بعضي گياها به نور بيشتري نياز دارن

m.77
27-12-2011, 22:21
بچه ها راسته میگن تو روحیه آدم تاثیر میذاره؟من تصمیم گرفتم تو اتاقه خودم بذارم این دمو دستگاش صدا داره؟
چون من یکمی بد خوابم.

Hamid Reza
27-12-2011, 22:27
بچه ها راسته میگن تو روحیه آدم تاثیر میذاره؟من تصمیم گرفتم تو اتاقه خودم بذارم این دمو دستگاش صدا داره؟
چون من یکمی بد خوابم.

كلا چيز جالبي هست
علاقه هم مهمه
اگه علاقه داشته باشي خيلي حال ميده
يكي به سگ علاقه داره يكي به پرنده يكي به ماهي و ...

دم و دستگاه هم اگه پمپ هواي خوب بخري صدا نداره زياد

m.77
27-12-2011, 22:55
بچه ها عکس از آکواریوم های قشنگتون بذارید ما هم ببینیم یکم یاد بگیریم.بعد اینکه سیکل
چیه که تو پستای دوستان هست.یعنی دوره ی چیه؟

Hamid Reza
27-12-2011, 22:59
بچه ها عکس از آکواریوم های قشنگتون بذارید ما هم ببینیم یکم یاد بگیریم.بعد اینکه سیکل
چیه که تو پستای دوستان هست.یعنی دوره ی چیه؟

صفحات قبليه تاپيك رو ببيني هم توضيحات كامل در مورد همه چيز هست و هم كلي عكس از آكواريوم بچه ها

سيكل ازت هم يه دوره هست كه بايد طي بشه تا باكتري هاي مفيد داخل آب رشد كنند و آكواريوم آماده ماهي انداختن بشه
زمان استانداردش 40 روز هست
ولي با يه سري مكمل ها مثل aqua safe يا aqua safe start ميتونيد اونو تو 3 4 روز انجام بديد

m.77
27-12-2011, 23:16
بچه ها هشت پا هم هست:31:مثلا بچه اختاپوس
یا خرچنگ یا اسب آبی:31:من از این جور چیزا دوست دارم:31:

shahin666
27-12-2011, 23:31
ارتفاع رو به نظر من بالاتر از 60 نگير هم زيباييش كم ميشه هم واسه دكوراسيون و اينا دچار مشكل ميشي
ارتفاع 50 به نظرم منطقي هست

البته نظر شما هم محترم ولی من برعکس نظر شما فکر میکنم ارتفاع بیشتر زیباتر هم نشون میده!
البته درسته برای دکوراسیون سختر میشه
ولی من نمیدونم چرا آکواریومی که مثلا طولشم زیاد باشه ولی ارتفاعش کم باشه اصلا برام جالب نیست
البته شایدم سلیقه ای هست
آکواریومی که من انتخاب کردم این هست
ابعاد (میلیمتر) : ا(رتفاع) 850 * (عرض) 450 * (طول) 1200
به جز یکم سختی کار برای دکوراسیون مشکل دیگه ای که به نظرتون نداره ؟!!

mesi_2010
28-12-2011, 01:00

سلام والا 8پا که من ندیدم. اما سفره ماهی و خرچنگ رو دیدم هست.

---------- Post added at 03:00 AM ---------- Previous post was at 02:58 AM ----------

البته نظر شما هم محترم ولی من برعکس نظر شما فکر میکنم ارتفاع بیشتر زیباتر هم نشون میده!
البته درسته برای دکوراسیون سختر میشه
ولی من نمیدونم چرا آکواریومی که مثلا طولشم زیاد باشه ولی ارتفاعش کم باشه اصلا برام جالب نیست
البته شایدم سلیقه ای هست
آکواریومی که من انتخاب کردم این هست
ابعاد (میلیمتر) : ا(رتفاع) 850 * (عرض) 450 * (طول) 1200
به جز یکم سختی کار برای دکوراسیون مشکل دیگه ای که به نظرتون نداره ؟!!

آقا دمت گرم. ارتفاع 85!!!!:18: کارت درسته.:31:
منم از ارتفاع زیاد خوشم میاد.
راستی از آواتارت هم خوشم میاد.

Shadow-Man
28-12-2011, 01:33
با ارتفاع 85 چیدن دکور سخت نیست بلکه غیر ممکنه شما یه زحمت بکش یه متر ور دار ببین از نوک انگشتت تا زیر بقلت چند سانته؟

ممکنه بریم خونه یه نفر یا تو یه اداره ای یه تانک ببینیم ارتفاعش زیاد باشه به نظر خوشگل بیاد بعد خودمون هم بخوایم یه همچین تانکی درست کنیم. ولی بچه که نیستیم تانکی که دیدیم فقط زیباییش برای ما بود ولی تانکی که می خوایم بسازیم زحمتش برای ماست.
فرض کن ارتفاع 85 رو ساختی (اول متر بردار و ببین 85 سانت واقعا چقدره فرض کن میخ وای دستت رو ببری تهش) حالا باید این تانک رو تزئیین کنی حالا مثلا دستت تهش رسیده. با چی می خوای 85 سانت رو پر کنی؟ میخوای تانکت رو پر از گیاه مصنوعی از این دراز ها بکنی؟ یا می خوای یه تپه سنگ بچینی بیای بالا؟؟ اینجا خیلی سلیقه خیلی خفنی می طلبه واقعا یه همچین سلیقه ای دارید؟
حالا تزئینش هم کردی. په ماهی ای میخوای بریزی توش؟ همه ماهی ها همه جای تانک شنا نمیکنن. اگه ماهی بگیرید و فقط یک سوم پائین تانک شنا کردن و فقط اون قسمت رو زیبا کردن چی؟ اون موقع از خودتون نمی پرسید پس بقیه تانک رو برای چی ساختید؟ برای چی این همه هزینه کردید؟
من تو این فکر هستم تانکم رو بزرگ کنم
130X60X40
نشستم تمام تجیزات یک تانک رو حساب کردم دیدم حدودا 50 درصد هزینه میره برای شیشه و چسب پس باید خیلی تو اندازه ها دقت کنم.
اگه تانک رو بذارید رو اپن چون ارتفاع کل تانک از سطح زمین خیلی زیاد میشه عملا باید با نردبون برین تو تانک بعد تمیزش کنید یا دکور بچینید. این تجربه شخصی من و برادرم هست. برای تمیز کردن تانک ارتفاع 60 حتما باید یکی بره رو اپن وایسته

در ضمن هرچی ارتفاع بیشتر بشه فشار روی شیشه خیلی بیشتر میشه اینجاست که باید کلی پل کار بذارید که نسبتا به طول زیاد (همان حجم) تاثیر کمتری تو امنیت تانک داره
اگه طول رو بیشتر کنیم پل تاثیری به مراتب بیشتر خواهد گذاشت. به نظر شخص بنده زیبا تر هم میشه
اینایی که گفتم نظر شخصی و تجربه من بود پر حرفی من رو هم ببخشید من کلا پستام طولانی میشه نمی دونم چرا

m.77
28-12-2011, 02:00
درست میگید شما رو اپن ارتفاع خیلی بالا میره به نظرم بعد برای کارایی مثلا بخوای تمیزش کنی یا حالا هرچی من
آخه وارد نیستم,سخت میشه.من میخوام تو اتاق بذارم باید بدم براش پایه بسازن؟میز مخصوص داره؟چطوریه جریانش؟

Shadow-Man
28-12-2011, 10:48
بله باید رو پایه بذارین البته دیدم رو زمین هم بذارن
پایه رو می تونید ام دی اف بسازید میگن اچ دی اف ضد اب تر هست ولی خیلی گرون تره. لترون هم هست که ارزون تر از جفتشون هست ولی حتما بگید لبه ها رو پی وی سی بزنه نه بر چسب. که ضد آب بشه
فر فورژه هم هست
من یه بار شنیدم جدیدا ترکیبی از فرفورژه و ام دی اف درست می کنن که خیلی کار شیک و زیبایی هست ولی قیمتش فکر کنم بالا باشه

برادرم چند متر قوطی 2*2 خرید با هم دیگه جوش دادیم پایه درست کردیدم دو سه تا هم رنگ اسپری مصرف شد.(من و داداشم حتی فیلتر تانک هم خودمون میسازیم :دی) قشنگ شده. از این ارزون تر فکر کنم دیگه روز زمین باشه. مزیت رو زمین گذاشتن اینه که می تونی ارتفع رو بیشتر بگیری ولی خب باید همیشه خودت هم رو زمین باشی :دی
اگه آکواریومی های نواب و پلاسکو رو بگردی احتمالا میز آماده پیدا کنی

lahij_web
28-12-2011, 11:55
عکس آروانات خیلی قشنگ شده
غذای دست سازت رو پیدا کردم گفتم بذارم بچه ها فیض ببرن

تو نت هم جایی پیدا نکردم که اینطوری توضیح داده باشه فقط کاشکی مقادیرش رو هم می نوشتی
برای ماهی هایی که گوشت خوار نیستن چی پیشنهاد میدی؟ من دو بوسی دارم بهشون کاهو یا اسفناج میدم تقریبا هر روز + یه غذای تترا + یه غذای چینی:13:

راستی داداشم یه سوروم خوشگل داره که چند وقت پیش به خاطر شرایط خراب آب یه طرف بدنش پولکش میریزه الان بهتر شده پوست اومده روش ولی هنوز پولک ها در نیومده . بعدا خوب میشه؟ پولش در میاد؟

درست تغذیه بشه پولکاش در میاد ...
.
من به گیاهخوار ها هم همینو میدادم . البته با دوز و دفعات کمتر ...
...

---------- Post added at 08:25 AM ---------- Previous post was at 08:23 AM ----------

ببخشید اینای که گفتید غذای ماهی هست دیگه :18: بعد اینارو به ماهی های گوشت خوار میدید ؟!!!
راستش من تازه میخوام وارد دنیای آکواریوم بشم برام جالبه که غذای ماهی ها اینا هست!!!!
پس یه ذره کار کنیم رو ماهیا میشه پیتزا یا کباب هم بهشون بدیم ؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد اینای که گفتید یعنی همش مخلوط هست و به صورت یکجا پودر در آمده ؟!!!
بعد اینا به مرور رنگ طعم آب رو عوض نمیکنن ؟!!!

بله عزیزم غذای ماهی هست !!!! یعنی بعدا به غذای ماهی تبدیل میشود ! !!!
والله شما به مزاح میگی اما من به اسکارم کباب کوبیده هم دادم خورد !!!! :21:

lahij_web
28-12-2011, 12:05
لاهيج جان اون گياهه كه زير جوئل هست طبيعيه؟
اسمش چيه؟ برگاش خيلي خوشگله

راستي اگه ميشه يه عكس از نماي كلي تانكت بزار تا تزئينات داخلش هم معلوم شه
يه عكس كامل از كل تانكت
تنكس

نه عزیزم مصنوعی هست...
.. چشم ...

Shadow-Man
نه داداش هر روز بهشون نمیدم ... یه رژیم غذایی ! منظم عادتشون دادم که تلفیقی از کرم فشرده کرم قرمز مخلوط و ... میدم .

---------- Post added at 08:35 AM ---------- Previous post was at 08:34 AM ----------

آب شور کمر شکنه پسر !

Hamid Reza
28-12-2011, 13:46
سلام
خدا رو شكر يه مقدار وضع دالرهام بهتر شده و الان فعاليتشون بيشتر شده
ديروز خيلي خيلي منزوي شده بودن و هيچ فعاليتي نداشتن
دونه هاي سفيد بدنشون هم داره كمتر ميشه حس ميكنم

حال لوچ هام خيلي خراب بود و كلا حالت مرگ بهشون دست داده بود كه امروز سريعا حدود يك سوم آب تانك رو با آب جديد جايگزين كردم
انگار يهو معجزه شد و لوچا جون گرفتن:31:

حال يكي از راميزي ها نگران كنندس
قسمتهايي از دمش ريخته و خيلي خودشو ميخارونه

من الان يه سوالي داشتم
به نظر شما صلاحه دوباره دارو بريزم؟
رو خود دارو نوشته تا 5 روز درمان رو ادامه بديد
ولي من يه مقدار نگران لوچها و كت فيشم هستم
اذيت ميشن

روش نوشته به ازاي هر 30 ليتر آب يه قرص كه با توجه به تانك من 3تا قرص لازمه كه ديروز ريختم

امروز به نظر شما يه دونه قرص بريزم كافيه؟ يا برم نمك بخرم؟
ضرر نمك كمتره؟

يا كلا چيزي نريزم و فقط دما رو رو 30 نگه دارم؟

shahin666
28-12-2011, 16:41
با ارتفاع 85 چیدن دکور سخت نیست بلکه غیر ممکنه شما یه زحمت بکش یه متر ور دار ببین از نوک انگشتت تا زیر بقلت چند سانته؟

ممکنه بریم خونه یه نفر یا تو یه اداره ای یه تانک ببینیم ارتفاعش زیاد باشه به نظر خوشگل بیاد بعد خودمون هم بخوایم یه همچین تانکی درست کنیم. ولی بچه که نیستیم تانکی که دیدیم فقط زیباییش برای ما بود ولی تانکی که می خوایم بسازیم زحمتش برای ماست.
فرض کن ارتفاع 85 رو ساختی (اول متر بردار و ببین 85 سانت واقعا چقدره فرض کن میخ وای دستت رو ببری تهش) حالا باید این تانک رو تزئیین کنی حالا مثلا دستت تهش رسیده. با چی می خوای 85 سانت رو پر کنی؟ میخوای تانکت رو پر از گیاه مصنوعی از این دراز ها بکنی؟ یا می خوای یه تپه سنگ بچینی بیای بالا؟؟ اینجا خیلی سلیقه خیلی خفنی می طلبه واقعا یه همچین سلیقه ای دارید؟
حالا تزئینش هم کردی. په ماهی ای میخوای بریزی توش؟ همه ماهی ها همه جای تانک شنا نمیکنن. اگه ماهی بگیرید و فقط یک سوم پائین تانک شنا کردن و فقط اون قسمت رو زیبا کردن چی؟ اون موقع از خودتون نمی پرسید پس بقیه تانک رو برای چی ساختید؟ برای چی این همه هزینه کردید؟

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون

حالا سلیقه من خفن هست یا نه رو نمیدونم ولی من آکواریوم بیبینم 10 مترم طولش باشه ولی ارتفاع نداشته باشه
اصلا برام جالب نیست چون شبیه یه اتوبان دوطرفه میشه که هی ماهی از این ور به اون ور باید بره و اگر تعداد ماهی ها زیاد بشن و ارتفاع هم کم باشه ماهی ها بیشتر تو هم می لولون
البته اگر نگید چه سلیقه خفنی دارم :31:

شما گفتید من 85رو ساختم!!!!با چی میخوام 85 رو پر کنم؟!!
دوست عزیزم فکر میکنم ارتفاع کل آکواریوم 85 هست یعنی کل بدنه آکواریوم ولی ارتفاع خود تانک 85 نیست

البته من هنوز وارد دنیای آکواریوم نشدم شما تجربه اشو دارید پس قطعا از من واردتر هستید ولی شما گفتید
با ارتفاع 85 چیدن دکور سخت نیست بلکه غیر ممکنه!!!
میخواستم بدونم اگر این جوری هست این آکواریومی که من عکسشو گذاشتم اگر سختی تزئینش رو کنار بذاریم
یعنی استاندارد نیست ؟! یا مثلا تو خونه ها استفاده نمیشه؟!!

البته قبول دارم کار کردن باهاش سخت هست ولی من یه مشکل هم دارم :13:

من مثل شما و بعضی از دوستان وضعمون خوب نیست و اپن موپن نداریم :31:
و من این آکواریوم رو میخوام بذارم تو اتاقم حالا تو اتاقم سمت راست تردمیل هست و سمت چپ تخت خوابم و عملا فقط میتونم از فضای وسط بین این دوتا استفاده کنم
پس خیلی نمیتونم طول زیاد بگیریم و مجبورم بیشتر روی ارتفاع برم تا طول چون جاشو از لحاظ طول ندارم

البته میدونستم ارتفاع زیاد سختی کار داره ولی اینجوری که شما گفتید کلا خورد تو برجک ما:41:

Shadow-Man
28-12-2011, 19:47
سوء تفاهم نشه دوست عزیز جمله "با ارتفاع 85 چیدن دکور سخت نیست بلکه غیر ممکنه!!!" یکم اغراق امیزه
به نظر من اگه خیلی اسرار داری 70 بگیر
طول رو نهایتا چند می تونی بگیری؟
عرض رو چطور؟
تو حال، راه رو ... این جور جاها رو با دقت تمام نگاه کن همیشه میشه جای بهتری پیدا کرد
الزامی وجود نداره تانک خیلی بزرگ بگیری. من خودم که محدودیت جا ندارم ( چون تو اتاقم نه تخت دارم نه تردمیل :دی) ولی یه تانک 80 لیتری دارم 58*40*36
دوساله که این تانک رو دارم ولی می خوام تا عید یه تانک 130*60*40 درست کنم
داداشم یه تانک با ابعاد 80*60*30 داره که 144 لیتر حجمشه شما اگه عرضش رو 40 بگیری 190 لیتر میشه که انصافا تانک کوچیکی نیست طول و ارتفاع زیادی هم نداره

توصیه میکنم شخصا به آکواریوم فروشی ها بری و ابعاد مختلف رو از نزدیک ببینی عدد رو کاغذ یه چیزه تانکی که جلوی چشمته یه چیز دیگه

shahin666
28-12-2011, 21:42
سوء تفاهم نشه دوست عزیز جمله "با ارتفاع 85 چیدن دکور سخت نیست بلکه غیر ممکنه!!!" یکم اغراق امیزه
به نظر من اگه خیلی اسرار داری 70 بگیر
طول رو نهایتا چند می تونی بگیری؟
عرض رو چطور؟
تو حال، راه رو ... این جور جاها رو با دقت تمام نگاه کن همیشه میشه جای بهتری پیدا کرد
الزامی وجود نداره تانک خیلی بزرگ بگیری. من خودم که محدودیت جا ندارم ( چون تو اتاقم نه تخت دارم نه تردمیل :دی) ولی یه تانک 80 لیتری دارم 58*40*36
دوساله که این تانک رو دارم ولی می خوام تا عید یه تانک 130*60*40 درست کنم
داداشم یه تانک با ابعاد 80*60*30 داره که 144 لیتر حجمشه شما اگه عرضش رو 40 بگیری 190 لیتر میشه که انصافا تانک کوچیکی نیست طول و ارتفاع زیادی هم نداره

توصیه میکنم شخصا به آکواریوم فروشی ها بری و ابعاد مختلف رو از نزدیک ببینی عدد رو کاغذ یه چیزه تانکی که جلوی چشمته یه چیز دیگه

راستش من چون میخوام آکواریوم آماده بگیریم و احتمالا از محصولات ماهیران هم میخوام بگیرم و هر اندازه ای که من بخوام نداره یعنی باید بین محصولاتش یه آکواریوم رو انتخاب کنم
راستش در مورد این که آکواریوم بزرگ میخوام بگیرم نظرم این هست که همین اول یک آکواریوم خوب و بزرگ بگیرم
که اگه فردا خواستم 4 تا ماهی اضافه تر کنم دیگه تانکم کوچیک نباشه و دوباره نرم دنبال یک آکواریوم بزرگ
و یه هزینه اضافه تر

در مورد طول تا 120 سانت جا دارم
مشکلی تو عرض ندارم
در مورد این که جای دیگه ای بذارم هم این که خودم اول دوس دارم تو اتاقم باشه:31: هم این که دیگه جای
دیگه ای تو خونه نیست که آکواریوم رو بذارم

درسته باید برم از نزدیک ببینم ولی من چون کرج هستم و ماهیران تهران خیلی راحت نمی تونم برم
یک بار ولی رفتم همین مدل MR219BF - High رو از نزدیک دیدم

البته یه مدل دیگه تو سایت ماهیران دیدم ارتفاع و عرضش نسبت به مدل قبلی کمتره
ابعاد (میلیمتر) : ا(ارتفاع) 640 * (عرض) 380 * (طول) 1200

البته این رو از نزدیک ندیدم به قوله شما باید رفت و از نزدیک دید

اگر این مدل رو بگیرم که دیگه به نظرتون اذیت نمیشم ؟

Hamid Reza
28-12-2011, 22:25
آقا حال يكي از آنجل هام خيلي خرابه:41::41::19:
خيلي بي حاله
وارونه شنا ميكنه
هي سقوط ميكنه كف تانك
موق راه رفتن ميلرزه بدنش
الانم اومده روي آب و تايگر بارب هام دمش رو گاز ميگيرن ولي عكس العمل نشون نميده
تا امروز قبل از سيفون كردن خيلي خوب بودا
بعد از سيفون كردن آب و ريختن آب جديد يهو قاطي كرد
من آنجلام رو خيلي دوس دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

boozzai
29-12-2011, 10:05
بعد از سیفون بایستی به ازای هر 40 لیتر 1 ق غذا خوری نمک بدون ید اضافه کنی..
و ضد کلر و اینا هم که نمیزنی؟!:13:

Shadow-Man
29-12-2011, 11:42
اگر این مدل رو بگیرم که دیگه به نظرتون اذیت نمیشم ؟
من شخصا اگه بخوام از ماهیران آکواریوم آماده بگیرم همین رو میگیرم
به نظر من ابعادش معقوله
البته اگه خودت درست کنی و بقیه وسایلش رو جدا تهیه کنی ارزون تر میشه ولی درد سرش بیشتره مخصوصا پایه.
چند میگه این مدل رو؟

در مورد آب درستش اینه که بذاری 24 ساعت بمونه بدون دارو
با داروی ضد کلر هم باید قبل از اینکه آب رو تو تانک بریزی به آب اضافه کنی نیم ساعت یا یک ساعت (باید رو بسته دارو نوشته باشه) صبر کنی بعد آب رو اضافه کنید

راستی یه چیز خیلی مهم یادم رفت بگم
هیچ وقت تو آب تانک دارو استفاده نکنید مگه اینکه روش نوشته باشه برای سیکل ضرری نداره. در غیر اینصورت سیکل رو از بین میبره
دارو باید تو قرنطینه استفاده بشه

Hamid Reza
29-12-2011, 12:20
بعد از سیفون بایستی به ازای هر 40 لیتر 1 ق غذا خوری نمک بدون ید اضافه کنی..
و ضد کلر و اینا هم که نمیزنی؟!:13:

من به آبtetra aqua safe ميزنم
روش نوشته ضد كلر ، ضد املاح و ضد استرس
ولي خب نميزارم بمونه
تا بهش ميزنم سريع ميريزم تو تانك
البته روش نوشته ميتونيد مستقيم به آب آكواريوم اضافه كنيد و بلافاصله كلر و املاح خنثي ميشه
نمك هم امروز گرفتم دو قاشق ريختم تو آب ببينم چي ميشه

من شخصا اگه بخوام از ماهیران آکواریوم آماده بگیرم همین رو میگیرم
به نظر من ابعادش معقوله
البته اگه خودت درست کنی و بقیه وسایلش رو جدا تهیه کنی ارزون تر میشه ولی درد سرش بیشتره مخصوصا پایه.
چند میگه این مدل رو؟

در مورد آب درستش اینه که بذاری 24 ساعت بمونه بدون دارو
با داروی ضد کلر هم باید قبل از اینکه آب رو تو تانک بریزی به آب اضافه کنی نیم ساعت یا یک ساعت (باید رو بسته دارو نوشته باشه) صبر کنی بعد آب رو اضافه کنید

راستی یه چیز خیلی مهم یادم رفت بگم
هیچ وقت تو آب تانک دارو استفاده نکنید مگه اینکه روش نوشته باشه برای سیکل ضرری نداره. در غیر اینصورت سیکل رو از بین میبره
دارو باید تو قرنطینه استفاده بشه

من نميدونستم اينو
شايد همون دارو اذيت كرده آنجل رو
البته رو دارو چيزي درباره سيكل ازت ننوشته ولي فك كنم بهم زده سيكل رو
فقط نوشته بود موقع استفاده از دارو ذغال رو از فيِلتر خارج كنيد تا چند روز
منم خارج كردم

آنجل هم گاهي مياد رو آب شناور ميمونه يهو انگار برقش ميگيره باز ميره يه دوري تو آكواريم ميزنه و باز مياد رو آب ولو ميشه
خيلي داره مبارزه ميكنه كه زنده بمونه ولي انگار نميتونه :41:

امروز ميرم يه تانك كوچيك ميگيرم واسه قرنطينه
اينطوري نميشه ادامه داد
البته به جز آنجل حال بقيه ماهي ها خوبه
اون يكي آنجل هم وحشي شده
هر ماهي مياد طرفش ميزنه ولي حالش خوبه

سفيدك دالرها هم داره برطرف ميشه
تغذيه شونم خيلي خوب شده
غذا ميريزم حمله ميكنن ميخورن
تا يكي دو روز پيش اصلا اشتها نداشتن

lahij_web
29-12-2011, 13:01
آقا حال يكي از آنجل هام خيلي خرابه:41::41::19:
خيلي بي حاله
وارونه شنا ميكنه
هي سقوط ميكنه كف تانك
موق راه رفتن ميلرزه بدنش
الانم اومده روي آب و تايگر بارب هام دمش رو گاز ميگيرن ولي عكس العمل نشون نميده
تا امروز قبل از سيفون كردن خيلي خوب بودا
بعد از سيفون كردن آب و ريختن آب جديد يهو قاطي كرد
من آنجلام رو خيلي دوس دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

100% سیکله نبودن آب .
من تموم این توصیه ها رو خدمتتون عرض کردم . قبل از اینکه تانک بسازی !
آنجل رو به قرنطینه منتقل کن و چند قطره مولتی ویتامین و اکسیژن دهی مناسب .
نیازی به ورود مواد شیمیایی با عناوین استرس زا ! و شفاف کننده و ... به تانک نیست . به هیچ عنوان .

Hamid Reza
29-12-2011, 13:15
100% سیکله نبودن آب .
من تموم این توصیه ها رو خدمتتون عرض کردم . قبل از اینکه تانک بسازی !
آنجل رو به قرنطینه منتقل کن و چند قطره مولتی ویتامین و اکسیژن دهی مناسب .
نیازی به ورود مواد شیمیایی با عناوین استرس زا ! و شفاف کننده و ... به تانک نیست . به هیچ عنوان .

يعني شما وقتي سيفون ميكنيد آب رو و آب جديد ميريزيد هيچ چي بهش اضافه نميكنيد؟
مگه كلر و املاح ماهي رو اذيت نميكنه؟

Shadow-Man
29-12-2011, 13:33
به نظر من دیگه دارو نریز هر روز آب رو سیفون کن تا اینکه سیکل دوباره تشکیل بشه. تو اطرافیانت کسی اکواریوم نداره؟

انجل ماهی فوق العاده زیبایی هست طوری که خیلی ها با دیسکاس مقایسه میکنن
.لی مشکلی که داره اینه که ماهی حساس و جنگ طلبی هست مخصوصا وقتی تو تانک جا بیوفته. من داشتم خیلی اذیتم کردن تا اینکه خسته شدم ردشون کردم الان دوبوسی و بورلی دارم.
اینا هم خیلی اروم نیستن ولی خیلی بهتر از انجل هستن
تجربه من از آنجل داری:
فقط وقتی یکم با تجربه شدید برید سراغش و تمام آنجل هایی که می خواید نگه دارید و رو یک دفعه با هم بگیرید یا با ااختلاف زمانی کم

Hamid Reza
29-12-2011, 14:25
به نظر من دیگه دارو نریز هر روز آب رو سیفون کن تا اینکه سیکل دوباره تشکیل بشه. تو اطرافیانت کسی اکواریوم نداره؟

انجل ماهی فوق العاده زیبایی هست طوری که خیلی ها با دیسکاس مقایسه میکنن
.لی مشکلی که داره اینه که ماهی حساس و جنگ طلبی هست مخصوصا وقتی تو تانک جا بیوفته. من داشتم خیلی اذیتم کردن تا اینکه خسته شدم ردشون کردم الان دوبوسی و بورلی دارم.
اینا هم خیلی اروم نیستن ولی خیلی بهتر از انجل هستن
تجربه من از آنجل داری:
فقط وقتی یکم با تجربه شدید برید سراغش و تمام آنجل هایی که می خواید نگه دارید و رو یک دفعه با هم بگیرید یا با ااختلاف زمانی کم

چرا تو اطرافيان آكواريوم دار هست ولي همه تو كار گوشتخوارن
يكي از دوستام كه 4 تا اسكار بزرگ داره هر ماهي جديدي اضافه ميكنه توسط اون 4 تا به اون دنيا فرستاده ميشن واسه همين ديگه كلا بيخيال ماهي جديد شده

فعلا تا يكي دو ماه آينده هيچ ماهي جديدي اضافه نميكنم و ميزارم ببينم چي ميشه
هر مرگ و مير و مريضي ميخواد رخ بده تو همينا رخ بده تا به يه پايداري برسه تانك
اين يكي آنجل هم تنها شده احتمال ميدم اينم از دست بره به زودي

Shadow-Man
29-12-2011, 14:55
می تونی ازشون ابر فیلتر یا یکی دو کیلو از شنشون رو قربض بگیری و بذاری تانکت به بهبود سیکل ازت کمک میکنه
اگه سرامیک تو تانکش داشت که چه بهتر. اینا جاهایی هستن که معمولا باکتری های مفید توش کلونی درست میکنن
دقت کن کلر هم مثل بیشتر دارو ها این باکتری ها رو از بین میبرن و سیکل به هم میریزه
به دوستت بگو بیاد اینجا بچه ها بهش بگن اسکار رو با چه ماهی هایی میتونه نگه داره . فکر کنم پرت و سورم بتونه نگه داره با اسکار ولی هم اندازه

فعلا تا يكي دو ماه آينده هيچ ماهي جديدي اضافه نميكنم و ميزارم ببينم چي ميشه
کار درستی میکنی
من خودم هم با انجل شروع کردم یه مدت هر روز یکیشون میمرد

Hamid Reza
29-12-2011, 18:36
سلام
يه مشكل جديد دارم حالا
نميدونم چرا اينقد واسه تانكم مشكل پيش مياد

اين دو تا لوچ دلقك كه من خريدم روزاي اول خيلي خيلي آروم و خجالتي بودن و هيچ كاري با كسي نداشتن
قبل از خريدم همه سايتها و مقاله هارو دربارشون خوندم و هيچ جا نگفته بود ماهي هاي مهاجمي هستن

ولي تو تانك من خيلي وحشي شدن
از امروز صبح اينقد همو زدن كه ديگه دارن از هوش ميرن
كاش فقط همو ميزدن با ماهي هاي ديگه هم كار دارن
2 تايي از آنجل آويزون ميشن و پدر آنجل رو در آوردن
اينقد اذيتش كردن و باله هاش رو پر پر كردن كه من مجبور شدم اين يكي آنجل هم جدا كنم

من چيكار كنم؟
اينارو چطوري ميشه رام كرد؟

البته آنجل رو جدا كردم يه مقدار بهتر شدن ولي ميترسم باز به يه ماهي ديگه حمله كنن
جثه بزرگي هم ندارنا
كلا درگيرن

تازه همه ميگفتن موجود كف خواريه و تو كف شنا ميكنه ولي اين لوچ دلقكاي من همه جاي آب شنا ميكنن
حتي موقع غذا خوردن بالا هم ميان

:19:

Shadow-Man
29-12-2011, 21:37
یکی از راه های پر کاربرد رام کردن ماهی جدا کردنش هست اکه اک دیگه با ماهی های بزرگ تر داشتی میگفتم یه مدت بندازی پیش اونا یکم که کتک خورد ادم میشه
تا نباشد چوب تر فرمان نبرد لوچ دلقک
ولی حالا که نداری میتونی از قرطینه استفاده کنی وضعیت آنجلت که بهتر شد و برگردوندی به تانک یکی از لوچ هات رو بنداز تو قرنطینه یکی دو هفته اونجا باشه تا تانک اصلی یادش بره
معمولا بعضی از ماهی ها وقتی تو تانک جا میوفتن و از بقیه قدیمی تر میشن به بقیه زور میگن مگه اینکه یه پر رو تر پستشون بخوره
انجل رو خودم داشتم می دونم همچین اخلاقی داره شنیدم رامیزی هم اینطوریه. از این جور ماهی ها اصلا خوشم نمیاد:13:

===============================
===============================

میشه فرانتوزا رو میشه با دوبوسی و بورلی نگه داشت؟

shahin666
29-12-2011, 21:58
چند میگه این مدل رو؟

حول هوش 440

Shadow-Man
30-12-2011, 00:01
اینجاست که شاعر میگه اوه مای گاد
به نظر من برو حساب کنن ببین اگه خودت بخوای جمع کنی چقدر در میاد
شیشه 10 میل اینجا متری 19 تومنه این ابعاد حدود 50 تومن میشه
یه بیست تومنی هم برای چسب باید بدی
20 تومن فیلتر البته همه قیمتیش هست
15 تومن بخاری
15 تومن پمپ هوا
بقیه چیز ها هم حساب کن به نظرم کمتر از 440 میشه حتی اگه بخوای میز بسازی
به نظر من میز رو با قوطی 2*2 یه چیز ساده در بیار رنگش بزن خوب میشه

shahin666
30-12-2011, 18:36
اینجاست که شاعر میگه اوه مای گاد
به نظر من برو حساب کنن ببین اگه خودت بخوای جمع کنی چقدر در میاد
شیشه 10 میل اینجا متری 19 تومنه این ابعاد حدود 50 تومن میشه
یه بیست تومنی هم برای چسب باید بدی
20 تومن فیلتر البته همه قیمتیش هست
15 تومن بخاری
15 تومن پمپ هوا
بقیه چیز ها هم حساب کن به نظرم کمتر از 440 میشه حتی اگه بخوای میز بسازی
به نظر من میز رو با قوطی 2*2 یه چیز ساده در بیار رنگش بزن خوب میشه

درسته دوست عزیز خیلی ها هم مثل شما بهم گفتن برو خودت درست کن هزینه اش کمتر میشه
ولی من به چند تا دلیل زیاد مایل به درست کردن آکواریوم توسط خودم نیستم
اول این که من اصلا تجربه درست کردن یک آکواریوم رو ندارم
حالا اگر بر فرض بدمم بیرون مثلا یه شیشه بر برام در بیاره درست کنه ولی بازم به اون زیبایی یه آکواریوم آماده نمیشه
بعد از دوباره بیام دنبال میز بگردم بهش بخوره نخوره از لحاظ شکل و ظاهر جور در بیاد نیاد
بعد اگر یه وقت میزی که انتخاب کردیم مثلا نتونه اون حجم رو تحمل کنه ممکنه فاجعه پیش بیاد
:weird:
خوب به جای این دردسرا یک آکواریوم آماده میگیرم
در ضمن فکر میکنم آکواریوم های آماده یه سری مزیت ها هم نسبت به آکواریوم های دست ساز دارن

راستی تو این آکواریوم گفته دارای سیستم روشنایی و تصفیه هست
ولی مثلا تو مدل قبلی گفته بود دارای سیستم فیلتراسیون هست اینا(تصفیه و فیلتراسیون) فرقی دارن با هم یا نه ؟!!

Shadow-Man
30-12-2011, 18:46
ولی مثلا تو مدل قبلی گفته بود دارای سیستم فیلتراسیون هست اینا(تصفیه و فیلتراسیون) فرقی دارن با هم یا نه ؟!!
نوچ فرقی ندااره

Hamid Reza
31-12-2011, 00:02
سلام
بچه ها واسه يبوست نگرفتن ماهي چيكار بايد كرد؟
من كاهو ميريزم واسشون ولي رغبتي واسه خوردنش ندارن و فقط نئون ها و زبراها يه ذره ميخورن
اسفناج به نظرتون بخورن؟

الان يه روزه شكم تايگر بارب من باد كرده يه ذره كه حس ميكنم واسه همين عدم هضم غذاست
واسه همين امروز بعد از ظهر رو به ماهي ها غذا ندادم كه معدشون استراحت كنه

سير خيليا ميگن واسه گوارش ماهي خوبه ولي چطوري بايد داد بخورن؟
من نميتونم قاطي غذاشون كنم
ميشه همين طوري خورد كنم بريزم؟

كلا غذايي نيست كه سرشار از فيبر باشه و همه ماهي ها بخورنش با اشتها؟

Shadow-Man
31-12-2011, 00:34
سلام
بچه ها واسه يبوست نگرفتن ماهي چيكار بايد كرد؟
من كاهو ميريزم واسشون ولي رغبتي واسه خوردنش ندارن و فقط نئون ها و زبراها يه ذره ميخورن
اسفناج به نظرتون بخورن؟

الان يه روزه شكم تايگر بارب من باد كرده يه ذره كه حس ميكنم واسه همين عدم هضم غذاست
واسه همين امروز بعد از ظهر رو به ماهي ها غذا ندادم كه معدشون استراحت كنه

سير خيليا ميگن واسه گوارش ماهي خوبه ولي چطوري بايد داد بخورن؟
من نميتونم قاطي غذاشون كنم
ميشه همين طوري خورد كنم بريزم؟

كلا غذايي نيست كه سرشار از فيبر باشه و همه ماهي ها بخورنش با اشتها؟

برای کاهو باید صبر داشته باشی الان ماهی های من فقط چوب وسط کاهو رو میذارن
اسفناج نمی دونم واسه یبوست خوب باشه یا نه ولی کلا غذای خیلی خوبیه کنار کاهو بهشون بده
کار درستی کرده که به معده اشون استراحت دادی
سیر رو نمی دونم ولی اگه خواستی همین طوری بده حتما خیلی کم بده و با فواصل زمانی

Hamid Reza
31-12-2011, 00:46
من فكر كنم نخود فرنگي بخورن
فردا يه ذره بريزم ببينم چي ميشه

راستي يه سوال
واسه غذا دادن به ماهي هايي كه غذا نميخورن چه بايد كرد؟
دو تا راميزي من از وقتي خريدم هيچي نخوردن (بيشتر از يه هفته)
حس ميكنم رنگشون پريده و آشفته هستن و يه مقدار ضعيف شدن

بايد قرنطينه كنم؟
بعضيا ميكن قطره مولتي ويتامين
اين قطره ها از هميناست كه تو داروخونه هاست و به بچه ها ميدن؟ يا واسه ماهي ها فرق داره؟

boozzai
31-12-2011, 10:42
نخیر،
ویتامین مخصوص ماهیاس..
جی بی ال یه ویتامین داره که زیاد تعریفش رو شنیدم.
اسمش یادم نیس،حدود 15 تومن.
از کرم خونی یا آرتمیا منجمد واسه غذاخور کردن استفاده میکنن.
کلا ماهیای حساسی هستن و باید از استرس دور باشن.
شاد باشی.

lahij_web
31-12-2011, 11:03
يعني شما وقتي سيفون ميكنيد آب رو و آب جديد ميريزيد هيچ چي بهش اضافه نميكنيد؟
مگه كلر و املاح ماهي رو اذيت نميكنه؟

نه . چیزی اضافه نمیکنم. آبی که شما به آب جدید اضافه میکنید اولا بیشتر از 30 درصد نباید باشه . دوم اینکه شما که آب سالم ندارید باید بذارید بمونه تا کلر و ... کم و کمتر شه .
...
قبلا هم گفتیم برای شروع از ماهی های حساس استفاده نکنین . آنجل شرایط خاصی برای زندگی و رشد و تولید مثل نیاز داره ...
ماهی اضافه نکنید و همین خانواده رو فعلا حفظ کن .

lahij_web
31-12-2011, 11:11
میشه فرانتوزا رو میشه با دوبوسی و بورلی نگه داشت؟

فرانتوزا خودش تا مدتی گوشه گیر هست ولی وای به روزی که سایز بگیره . انگار رابطه بین هد فرانتوزا و توحشش رابطه مسستقیم هست !!!
... هم سایز انتخابشون کن مشکلی نیست . دبوسی رو هم باهاش طی کن شرایط رو بعد راش بده تو تانکت !!!

lahij_web
31-12-2011, 11:19
من فكر كنم نخود فرنگي بخورن
فردا يه ذره بريزم ببينم چي ميشه

راستي يه سوال
واسه غذا دادن به ماهي هايي كه غذا نميخورن چه بايد كرد؟
دو تا راميزي من از وقتي خريدم هيچي نخوردن (بيشتر از يه هفته)
حس ميكنم رنگشون پريده و آشفته هستن و يه مقدار ضعيف شدن

بايد قرنطينه كنم؟
بعضيا ميكن قطره مولتي ويتامين
اين قطره ها از هميناست كه تو داروخونه هاست و به بچه ها ميدن؟ يا واسه ماهي ها فرق داره؟

نخووووووود فرنگی ؟!؟\!؟\!؟\!؟\ :19:
...
ماهی هایی که تازه به تانک اضافه میشن اولا باید قبل ورود به تانک 1 هفته قرنطینه باشن ( بعضی ها میگن بیشتر ) و اینکه اگر ورود میدید غذا ندید تا 2 روز بهشون . ...
چون قاطی بقیه ماهیاتون هستن یه روز غذا ندید و بعد به اندازه ای غذا بریزید که بقیه بخورن . گرسنه که بشن میان بالا !!! جو تانکت رو ببین اگه میترسن غذای زیر آبی بده .راه زیاد هست .
....
بعضیا نمیگن ! من عرض کردم خدمتتون !!!!! قطره مولتی ویتامین بچه هم من خودم دادم .. اما همونطور که داداشم گفت مارک های معروف مثل JBL دارن . ایرانیشم هست . اما چی ؟ تو تانک اصلی چی ؟ نمیریزیااااااااا !
من خودم هم رامیزی بالن دارم هم رامیزی رام ... سخت نگیر درست میشن

Hamid Reza
31-12-2011, 14:52
سلام
نخود فرنگي پخته آخه بعضيا ميدن ماهي ها ميخورن :D

من خودم امروز اول اسفناج دادم از كاهو خيلي بيشتر خوردنش ولي بدي كه اسفناج و كاهو دارن اينه كه روي آب ميمونن و همه ماهي ها روي آب نميان

چند ساعت بعدش 4 5 تا نخود فرنگي پخته رو پوست كندم و ريختم تو تانك كه هجوم وحشيانه اي سمت نخود فرنگي آوردن
خيلي خيلي با اشتها خوردنش و در عرض 30 ثانيه تموم شد

حتي كت فيش كه من كمتر ديم به سمت غذا هجوم بياره وقتي يه نخود فرنگي رفت كف تانك خودش رو انداخت روش و تا يه ساعت تو همون حالت بود . چسبيده بود به نخود فرنگي

حالا اگه ضرر داره من ديگه ندم بهشون

..............
امروز درگيري بين دو تا لوچ دلقك خيلي زياد بود كه من حتي ديدم يه مقدار از پولكاي يكيشون خوني شده واسه همين سريع اون وحشيه رو جدا كردم و 5 ساعتي گذاشتم تو قرنطينه و يكم آروم شده ولي بازم انگار حس خشونت توش هست
نيازه بازم جداش كنم؟
آخه وقتي جداش كردم خيلي افسرده شده بود و كز كرده بود يه گوشه و هيچ فعاليتي نداشت

Shadow-Man
31-12-2011, 19:02
من هم شنیدم نخود فرنگی رو تو میکس دل میریزن ولی چقدر میریزن و اون میکس دل رو چقدر به ماهی میدن رو نمی دونم

خشونت با 5 ساعت درست نمیشه باید یه هفته حداقل جدا باشن

Hamid Reza
31-12-2011, 19:07
يه چيزي
شكم تايگر بارب هاي من خيلي باد كرده و هر روزم بيشتر ميشه
من هيچ اطلاعي از بيماري ماهي ها ندارم
بايد چيكارشون كنم اينارو؟
در ضمن اشتهاش و اينام كم نشده
فقط فعاليتش يه ذره كم شده ولي خيلي خوب غذا ميخوره
به نظرتون چند روزي بهش غذا ندم درست ميشه؟

Shadow-Man
01-01-2012, 00:12
کرم خشک به ماهی ها میدی؟ ممکنه این باعث شده باشه
غذا دهیت رو یکم کم کن

koroz
02-01-2012, 08:02
اقا من اکواریومم شکم داده دو پل بالاشم کنده شده(فاصله افتاده)از عرضم از چار طرف 1mm فاصله افتاده در کل متر گرفتم 1.5c عرضش از وسط بزرگتر شده فعلا دور واطرافشو چسبکاری کردم و ابشو کم کردم می خوام برم دوتا پلم بگیرم
دیگه نمیدونم چیکار کنم سریعا بگین چی کار کنم اندازشم 105*33*50

boozzai
02-01-2012, 10:30
واسه منم اینطوری شده،
باید آب رو خیلی خیلی کم کنی.تا جایی که واسه ماهیا بد نشه.
بعدش خوب چسبکاری(چسب سیستا) کنی،
بزاری 2 روز بمونه تا خوب خشک بشه و بعد تا ته آبش کن.
البته من این کارا رو نکردم و حوصله ندارم.
فوقش میترکه دیگه،مال من تازه بزرگترم هست.:31:

Shadow-Man
02-01-2012, 11:38
حتما شیشه 6 میل استفاده کردی. برای این سایز باید 10 میل استفاده کنی. البته جای نگرانی نیست
من به شما توصیه میکنم تانک رو خالی کنید و مثل این تانک پل براش بذارید
در مصرف چسب صرفه جویی نکنید
امیدوارم مشکلتون حل بشه

koroz
02-01-2012, 12:39
حتما شیشه 6 میل استفاده کردی. برای این سایز باید 10 میل استفاده کنی. البته جای نگرانی نیست
من به شما توصیه میکنم تانک رو خالی کنید و مثل این تانک پل براش بذارید
در مصرف چسب صرفه جویی نکنید
امیدوارم مشکلتون حل بشه
اره درسته ولی گفتن با این اندازه ها کاریش نمیشه....
نمی خواد چسباشو بکنم دوباره چسب بزنم؟
به نظرتون خودم درست کنم یا نه(یکم بلدم)
چسباشو بهم انداخته بودن...
در کل دو پل پایین ودو تا بالا داره....(پلای بالا عرضش 5 سانت)همونا خوبه یا برم دنبال اینا...
لطفا سریع جواب بدین.....

Shadow-Man
02-01-2012, 22:09
خودتم هم میتونی درست کنی قبلا توضیح دادم. به نظرم یه پل پنج سانتی بذار وسط بعلاوه این پل که عکسش رو گذاشتم
ولی تانک تو عرضش کمه این نوع پل درسترسی رو محدود میکنه. نگاه کن اگه دیدی از این پل های جدید نمی تونی دو تا پنج سانتی کفایت میکنه
چسب رو سیستا بگیر
من خودم از رازی تاریخ گذشته استفاده کردم دوساله اخ نگفته
هرجا احساس میکنی چسبش داره کنده میشه بکن دوباره بزن
اگه فکر میکنی چسبش رو بهت انداخت کلا تانک رو باز کن از اول درست کن پل کف هم به نظر من فایده ای نداره. فقط تو مصرف چسب صرفه جویی نکن

lahij_web
03-01-2012, 10:12
شکم دادن و وا رفتن چسب ها بر میگرده به آب بندی !
معمولا بعد از چسب کاری تا 3 روز به دفعات تانک رو تو حجم های متفاوت آب میکنیم و خالی میکنیم و همین سیکل رو ادامه میدیم چند بار تا مشکلی بعدا پیش نیاد .
همونطور که دوستمون گفتن به چسب هم ارتباط داره .شما همونقدری که برای روی تانک پل گذاشتی و اهمیت میدی کف تانک پل زدی ؟

koroz
03-01-2012, 11:10
خودتم هم میتونی درست کنی قبلا توضیح دادم. به نظرم یه پل پنج سانتی بذار وسط بعلاوه این پل که عکسش رو گذاشتم
ولی تانک تو عرضش کمه این نوع پل درسترسی رو محدود میکنه. نگاه کن اگه دیدی از این پل های جدید نمی تونی دو تا پنج سانتی کفایت میکنه
چسب رو سیستا بگیر
من خودم از رازی تاریخ گذشته استفاده کردم دوساله اخ نگفته
هرجا احساس میکنی چسبش داره کنده میشه بکن دوباره بزن
اگه فکر میکنی چسبش رو بهت انداخت کلا تانک رو باز کن از اول درست کن پل کف هم به نظر من فایده ای نداره. فقط تو مصرف چسب صرفه جویی نکن
از اون جور پلا نتونستم درس کنم ولی حسابی جوگیر شدمو رفتم 44سانت پل بالا گذاشتم خیییلی محکم شده...
اما اصلا به فکر زیبایش نبودم حالا انقد زشت شده که حالم بهم میخوره
اولا خیلی قشنگ بودو دو پل 5سانتی هم داشت الان اون دو پلو گذاشتم زیر اون پل وسطیه که اونا زشتش کردن.

شکم دادن و وا رفتن چسب ها بر میگرده به آب بندی !
معمولا بعد از چسب کاری تا 3 روز به دفعات تانک رو تو حجم های متفاوت آب میکنیم و خالی میکنیم و همین سیکل رو ادامه میدیم چند بار تا مشکلی بعدا پیش نیاد .
همونطور که دوستمون گفتن به چسب هم ارتباط داره .شما همونقدری که برای روی تانک پل گذاشتی و اهمیت میدی کف تانک پل زدی ؟
اره دوتا هم پایین هست...

اگه بخوام بهترش کنم
راه حلی دارین...

alil1369
03-01-2012, 13:05
این نمک که میگین چیه ؟؟ چه خواصیتی داره بریزم ؟
از کجا ها میشه گرفت !؟ راستی من ابم هرچند وقت یه باز سبز میشه و لجن میزنه ؟ چی کارش کنم اینجوری نشه ؟ (4 تا کت دارم)

Hamid Reza
03-01-2012, 13:35
این نمک که میگین چیه ؟؟ چه خواصیتی داره بریزم ؟
از کجا ها میشه گرفت !؟ راستی من ابم هرچند وقت یه باز سبز میشه و لجن میزنه ؟ چی کارش کنم اینجوری نشه ؟ (4 تا کت دارم)

سلام
نمك بدون يد هست
معمولا هم به صورت سنگ نمك هست
از ماهي فروشي ها ميشه گرفت . قيمتشم خيلي ارزونه
از آثارش كه يه مقدار تو محكم كردن پولك ماهي ها تاثير داره و يه جور گند زدا هست و از بعضي بيماري ها ميتونه پيشگيري كنه و بعضي بيماري هام در مراحل اوليه ميتونه درمان كنه
خوبي كه نمك داره اينه كه ماده شيميايي نيست و معمولا باكتري هاي مفيد آب رو از بين نميبره

يه نكته مهم : نمك كت فيش ها و كلا ماهي هايي كه فلس و پولك ندارن اذيت ميكنه و همچنين گياهاي طبيعي كه مقاومت كمي دارن رو هم اذيت ميكنه
شما كه 4 تا كت داري بايد خيلي كم از نمك استفاده كني . هر 40 يا 50 ليتر آب يه قاشق چايي خوري

اون سبز شدن آب هم تا جايي كه من ميدونم مربوط به رشد جلبك در آكواريوم شماست
كت فيش ها جلبك ها رو ميخورن ولي نه همش رو
يعني فقط كمك كننده هستن ولي نميتونن مشكل رو به طور كامل حل كنن
من در مورد آكواريوم مقاله زياد خوندم كه نوشته بود براي از بين بردن جلبك بايد كاراي زير رو انجام بديد:
1. آب رو مرتب سيفون كنيد (هفته اي 2 تا 3 بار)
2. شدت نور رو كم كنيد چون نور عامل مهمي براي رشد جلبك هست
3.به ماهي تون كمتر غذا بديد كه پس مانده غذاها و فضولات ماهي ها غذاي خوبي براي جلبك ها هست

راستي ماهي هاي مولي هم دهنشون يه جوري هست كه ميتونن جلبك ها رو بخورن
من خودم دو تا مولي دارم و تميز كننده خوبي هست و كلا ماهي فعالي هست

در صورتي كه وضع تانكتون خيلي خرابه ميتونيد از دارو هاي ضد جلبك استفاده كنيد و حتما از ماركهاي معتبر استفاده كنيد چون اينا مواد شيميايي هستن و ممكنه ماهي ها رو اذيت كنن

alil1369
03-01-2012, 20:31
مرسی
من یه اکواریوم کوچیک اماده دارم ! مشکلم یکی همین جلبک هست و یکی هم شفاف نبودن ابم !! کدره میشه ؟؟ نمیدونم چرا !!؟
تو فیلترم زغال و سرامیک و اسفنج دارم و از Crystal water هم استفاده میکنم ! ولی بازم کدره ! غذا هم تترا میدم و خیلی کم
راستی هر توصیه و پیشنهادی داری بهم بگو

Hamid Reza
04-01-2012, 20:20
مرسی
من یه اکواریوم کوچیک اماده دارم ! مشکلم یکی همین جلبک هست و یکی هم شفاف نبودن ابم !! کدره میشه ؟؟ نمیدونم چرا !!؟
تو فیلترم زغال و سرامیک و اسفنج دارم و از Crystal water هم استفاده میکنم ! ولی بازم کدره ! غذا هم تترا میدم و خیلی کم
راستی هر توصیه و پیشنهادی داری بهم بگو

سلام

من اطلاعات چنداني ندارم از آكواريوم و خودمم تازه كارم
هر چي دارم همين دوستان تو اين تاپيك بهم ياد دادن

دليل كدر شدن آب يكي ميتونه تراكم بيش از حد ماهي باشه
يكي ديگه از دلايلش ميتونه كثيفي شن ها باشه كه خوب شسته نشدن
يكي ديگه هم ميتونه سيفون نكردن مرتب آب باشه
شما بايد هر هفته يك سوم آب تانكتون رو از كف و لابه لاي شن ها سيفون كنيد كه بيشتر پس مانده غذاها و فضولات ماهي ها خارج بشه

كدر شدن آب هم ميتونه يكي از علتاش راكد بودن آب باشه
بايد آب داخل آكواريوم جريان داشته باشه كه با يه فيِلتر مناسب اين اتفاق ميفته

alil1369
04-01-2012, 21:40
سلام

من اطلاعات چنداني ندارم از آكواريوم و خودمم تازه كارم
هر چي دارم همين دوستان تو اين تاپيك بهم ياد دادن

دليل كدر شدن آب يكي ميتونه تراكم بيش از حد ماهي باشه
يكي ديگه از دلايلش ميتونه كثيفي شن ها باشه كه خوب شسته نشدن
يكي ديگه هم ميتونه سيفون نكردن مرتب آب باشه
شما بايد هر هفته يك سوم آب تانكتون رو از كف و لابه لاي شن ها سيفون كنيد كه بيشتر پس مانده غذاها و فضولات ماهي ها خارج بشه

كدر شدن آب هم ميتونه يكي از علتاش راكد بودن آب باشه
بايد آب داخل آكواريوم جريان داشته باشه كه با يه فيِلتر مناسب اين اتفاق ميفته

تراکم نسبتا متوسط هست !! شن ندارم سنگ هست ( نظرت چیه شن بریزم ،راحت تره ؟؟) ،سیفون هم که !! نمیکنم !!!!! دمت گرم ! من الان کلی کار باید انجام بدم پس !؟

Hamid Reza
05-01-2012, 21:20
تراکم نسبتا متوسط هست !! شن ندارم سنگ هست ( نظرت چیه شن بریزم ،راحت تره ؟؟) ،سیفون هم که !! نمیکنم !!!!! دمت گرم ! من الان کلی کار باید انجام بدم پس !؟

سلام
كار خاصي نياز نيست بكني
همون سيفون مرتب رو اجرا كن هم مشكل جلبكت كم كم حل ميشه هم كدر بودن آبت
كار سختي نيست
از اين لوله هاي آماده واسه سيفون كردن دارن ماهي فروشيا قيمتشم 2 3تومن بيشتر نيست
هفته اي يه بار يه سوم آبت رو از كف و لابه لاي شنها سيفون كن و جاش آب تازه و جديد اضافه كن

love_20
06-01-2012, 22:47
همیشه خیلی دلم میخواست یه آکواریوم داشته باشم با یه عالمه ماهی
مادربزرگم همیشه میگفت خیلی خوبه که آدم تو خونش یه موجود زنده رو نگه داره !حالا نمیدونم حکمتشو
ولی خیلی زیباست......

lahij_web
07-01-2012, 10:12
همیشه خیلی دلم میخواست یه آکواریوم داشته باشم با یه عالمه ماهی
مادربزرگم همیشه میگفت خیلی خوبه که آدم تو خونش یه موجود زنده رو نگه داره !حالا نمیدونم حکمتشو
ولی خیلی زیباست......

عضویتت رو تبریک میگم دوست من :20:
...
مامان بزرگ راست میگفت ! پس زود دست به کار شو ! من تو این هفته 3 نفر رو اغفال کردم تانک دارشون کردم !!!! ببینم تو چهارمی میشی یا نه ! :21::27:
...
با یه تانک کوچیک شروع کن ... این تاپیک شاید به دلایلی جامع نباشه ولی تا 70 درصد بهت کمک میکنه بدون مشکل عشق کنی با آبزیان ...
من خودم دنبال تراریوم هستم... واقعا طبیعت رو تو خونه آوردن لذت بخشه ...
درباره تراریوم بیشتر بحث میکنیم بعدا :46:

love_20
07-01-2012, 10:47
عضویتت رو تبریک میگم دوست من :20:
...
مامان بزرگ راست میگفت ! پس زود دست به کار شو ! من تو این هفته 3 نفر رو اغفال کردم تانک دارشون کردم !!!! ببینم تو چهارمی میشی یا نه ! :21::27:
...
با یه تانک کوچیک شروع کن ... این تاپیک شاید به دلایلی جامع نباشه ولی تا 70 درصد بهت کمک میکنه بدون مشکل عشق کنی با آبزیان ...
من خودم دنبال تراریوم هستم... واقعا طبیعت رو تو خونه آوردن لذت بخشه ...
درباره تراریوم بیشتر بحث میکنیم بعدا :46:

اون تیکه عشق کن با ابزیان باحال بود:27:
ممنون از تبریکت
اگه میشه درمورد چندتا ماهی ها هم که عمرشون حداقل به چند ماه بکشه صحبت کنین
مثلا من گوپی رو خیلی دوست دارم:20:
نمیشه تو اکواریوم لجن خوار نباشه؟ از قیافش بدم میاد :41:

alil1369
07-01-2012, 18:15
تراریوم از کجا میشه گرفت ؟؟؟؟ اماده هست جایی برای خرید !

lahij_web
07-01-2012, 21:38
اون تیکه عشق کن با ابزیان باحال بود:27:
ممنون از تبریکت
اگه میشه درمورد چندتا ماهی ها هم که عمرشون حداقل به چند ماه بکشه صحبت کنین
مثلا من گوپی رو خیلی دوست دارم:20:
نمیشه تو اکواریوم لجن خوار نباشه؟ از قیافش بدم میاد :41:

قربووووونت !
ماهی های گوشتخوار خصوصا خوانواده سیچلاید ها ( سیکلیده ها ) از نظر طول عمر مناسب هستند .
مطمئنا تا 2 3 سال عمر خواهند کرد . حداقل .
تو گیاهخوارها هم میتونی سراغ مولی ها بری البته ماده ش اگر مورد ضربات !!! نر ها قرار بگیره و زود زود به زاد و ولد برسه میمیره . معمولا هر 2 زایمان یبار یه 2 ماهی تنهایی تغذیه ش میکنن تا دست نر ها بهش نرسه ...
کت فیش خوشله که بابا ! دلت میاد !!!؟
میتونی از انواع دیگه کت مثل شکلاتی یا وارونه یا ازون کت های کوچیک سفره ای که میچسبن به شیشه بگیری.
نازن !

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

تراریوم از کجا میشه گرفت ؟؟؟؟ اماده هست جایی برای خرید !

ایران ندیدم داداش . مگه خود بچه ها یکیشو ردیف کنن برا خودشون . مثلا من برای سمندر و لاکپشتم درست کرده بودم..,
چند نمونه خوشکل و تحریک کننده تراریوم : !!

lahij_web
08-01-2012, 10:03
راستی یکی از بچه ها نمای باز تانک منو میخواست ؟!
اینم نمای بازش البته اون دکوری نیست که همیشه داشتم و بخاطر اینکه نمیرسم رسیدگی کنم بهش بهم ریخته . تو اولین تعطیلی تانک برمیگرده به نمای قبلی و بعدش... ! :21:

دیشب دیروقت اومدو خونه دیدم یه دم از دهن آروانا زده بیرون ... یه حضور غیاب کردم دیدم بــــــــله ! رامیزی عزیز به هلاکت رسید !

جالب اینجاس این لوچ ها رو که اون اول ها با دیسکس ها نگه میداشتم و بعد از عوض کردن تانکشون نتونستم پیداشون کنم به طور ناگهانی از زیر یه تخته سنگ پیدا شدن و کسی هم کاری به کارشون نداره !!!

رامیزی معدوم : !!!

boozzai
08-01-2012, 11:04
چه ترکیبی زدی هاااا :31:
همون آروانا من حدود 60 تومن ازم ماهی خورد :|

Hamid Reza
09-01-2012, 14:51
لاهيج جان شما چندتا تانك داري؟
خب چرا از همه تانكات عكس نميزاري؟
از همش بزار ببينيم ماهي هاي قشنگتو

يه سوال ديگه
اين ماهيه كه شبيه ماره تو عكس دوم اسمش چيه؟
خيلي جالبه

Hamid Reza
11-01-2012, 14:21
اینجام خوابید دوباره که
دو سه تا عکس بزارم دوباره من
البته تانک من در مقابل تانکهای بزرگ و زیبای دوستان هیچه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hp%3Ffile%3D63044791042122463813.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hp%3Ffile%3D47385851013162585559.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hp%3Ffile%3D88036727265352681512.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hp%3Ffile%3D63498430808298261338.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hp%3Ffile%3D98892748362236195303.jpg)

هر کاری کردم نشد از این شارک رنگین کمونی عکس بگیرم
انگاری میفهمه سریع میره قایم میشه

alil1369
12-01-2012, 01:00
خیلی اکواریومت قشنگه ای کاش ماله منم اینجوری بود !

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

اینهمه سنگ داری توش سخت نیست تمیز کردنش !!؟

Hamid Reza
12-01-2012, 13:08
خیلی اکواریومت قشنگه ای کاش ماله منم اینجوری بود !

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

اینهمه سنگ داری توش سخت نیست تمیز کردنش !!؟

سنگش حدودا 6 سانت هست
واسه تمیز کردن هم موقع سیفون اون سر لوله رو قشنگ فرو میکنم بین شنها و تکونش میدم هر چی آشغال بینشه میاد بیرون

سنگ و شن یه چندتا خوبی داره
اول اینکه یه سری مواد معلق بین شنها گیر میکنن
دوم اینکه شبیه محیط زندگی ماهی ها میشه مثلا من الان کوریدوراس ها و لوچ دلقک ها و شارک هام همیشه دارن بین شن ها گشت و گذار میکنن
فکر کنم اگه شن نبود تا حالا دق کرده بودن:31:
سوم اینکه شن واسه واسه گیاهای طبیعی لازمه
چهارم اینکه شن و سنگ عمل تصفیه هم انجام میده تا حدودی

آکواریوم هم زیاد توش دکور نذاشتم یه 4 تا گیاه مصنوعی هست با 4تا طبیعی که یکیش داره خشک میشه باید بندازم دور

کلا خواستی گیاه بخری فقط کریپتون بخر
من اولش 3تا کریپتون خریدم و 3تا گیاه از نوع های دیگه
هر سه تا نوع دیگه خراب شدن و ماهی هام دخلش رو آوردن

ولی کریپتون ها خیلی خوبن
تازه حس میکنم رشد هم میکنن اولا برگاشون کوچیکتر بود الان انبوه تر شده
ماهی هام هیچ کاری باهاش ندارن
فقط لوچ ها و کت فیش برگاش رو لیس میزنن

Shadow-Man
12-01-2012, 15:20
سلام به حمید رضای گل
تانک قشنگ شده. من خودم تانک شلوغ دوست دارم ( از نظر دکور نه ماهی)
الان فقط کریپتون داری؟
ماهی هات به خاطر این با کریپتون کاری ندارن که گیاه تلخی هست ظاهرا و همین طور پوست کلفت
یکی از دلایل خشک شدن گیاه های دیگه ات هم میتونه همین کریپتون باشه. کریپتون تمام املاح و مواد لازم خاک رو طرف خودش میکشه نمی ذاره گیاهای دیگه نزدیکش رشد کنن
برای تانک گیاهی آدم باید بیشتر به نوع ماهی هاش دقت کنه. نمیشه هم ماهی داشت هم گیاه باید یکی رو تو اولویت گذاشت

ماهی هات درچه حالن تلفات دیگه ندادی که؟ ورم شکم و زد وخوردها خوب شد؟

Hamid Reza
12-01-2012, 21:23
سلام به حمید رضای گل
تانک قشنگ شده. من خودم تانک شلوغ دوست دارم ( از نظر دکور نه ماهی)
الان فقط کریپتون داری؟
ماهی هات به خاطر این با کریپتون کاری ندارن که گیاه تلخی هست ظاهرا و همین طور پوست کلفت
یکی از دلایل خشک شدن گیاه های دیگه ات هم میتونه همین کریپتون باشه. کریپتون تمام املاح و مواد لازم خاک رو طرف خودش میکشه نمی ذاره گیاهای دیگه نزدیکش رشد کنن
برای تانک گیاهی آدم باید بیشتر به نوع ماهی هاش دقت کنه. نمیشه هم ماهی داشت هم گیاه باید یکی رو تو اولویت گذاشت

ماهی هات درچه حالن تلفات دیگه ندادی که؟ ورم شکم و زد وخوردها خوب شد؟

سلام بر سجاد عزیز
آره فقط کریپتون
اونم فقط گذاشتم به چند دلیل
1. اول اینکه به تجزیه مدفوع ماهی ها و جذب نیترات کمک میکنه
2.دوم اینکه اگه برق بره تا یه حدودی به اکسیژن دهی کمک میکنه
3.سوم اینکه به بعضی ماهی ها مثل کت فیش و کوریدوراس غذا دادن سخته ولی همیشه میبینم دارن برگای کریپتون رو میلیسن که فک کنم از چربی و باکتری های روش استفاده میکنن

به نظرت مدفوع ماهی ها واسه گیاها بسه؟ یا باید از این قرصام که زیر ریشه گیاه میزارن استفاده کنم؟

دقیقا تانک گیاهی که یه تشکیلاتی داره
تزریق co2 و کد دهی و اینا
من دارن بعشی دوستام فقط گیاهه ولی ماهی توش خیلی کمه
مثلا رفیقم فقط 20تا زبرا داره ولی تو تانکش پره گیاهه
من خودم ماهی رو خیلی بیشتر از گیاه دوست دارم

ماهی ها هم خوبن خدا رو شکر
البته تا الان تلفات دادم
از اول که تانک رو راه انداختم اینا تلفاتم بوده:
5تا کوپی ( 6تا خریده بودم تو همون روز اول 5تاشون مردن فقط یکیشون دووم آورده تا الان :27: )
2 تا آنجل:41:
1 دونه پلاتی
2تا رامیزی
1دونه تایگر بارب
2 تا گورامی

همشم مطمئنم به خاطر سیکله نبودن آب بوده
از دست دادن آنجل و گورامی و رامیزی خیلی تلخ بود:31: ماهی های خوشگل و باحالی بودن
زد و خورد هم الان کمتر شده . کلا ماهی ها با هم مچ شدن
تنها زد و خورد الان بین لوچ دلقک ها و شارک رنگین کمونی سر مالکیت اون کوزه هست :27: که در اغلب مواقع شارک پیروز میشه و هر دو تا لوچ دلقک رو فراری میده و خودش میره توش استراحت میکنه

این دو طرف گوشه تانکم که آینه هست نمیدونم چرا بعضی ماهی ها همیشه هی جلوش بالا پایین میرن
از این شیشه هاس که از داخل آینه هست

فقط یه مشکلی دارم
دمام رو 30 هست که حس میکنم زیاده
گیاهام دمای بالا رو نمیپسندن

ولی هر وقت دما رو میارم رو 28 باز بدن ماهی ها خارش میگیره و مدام خودشونو با سنگها و گیاها میخارونن
نمیدونم چیکار کنم
فک کنم سفیدک هنوز تو تانکم ریشه کن نشده
فقط نگران این موضوعم

shahin666
13-01-2012, 18:07
از اول که تانک رو راه انداختم اینا تلفاتم بوده:
5تا کوپی ( 6تا خریده بودم تو همون روز اول 5تاشون مردن فقط یکیشون دووم آورده تا الان :27: )
2 تا آنجل:41:
1 دونه پلاتی
2تا رامیزی
1دونه تایگر بارب
2 تا گورامی

همشم مطمئنم به خاطر سیکله نبودن آب بوده

میشه بگید این ماهی ها رو چند تومن گرفته بودید؟!!
چون منم که میخوام آکواریوم راه اندازی کنم احتمال این که تو ماه اول تلفات بدم هست
حالا میخواستم بدونم خسارت این ماهی های که گفتید چقدر شده براتون ؟!!!

میگم بیمه ماهی نداریم بیمه بدنه ماهی چیزی مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه وقت 30 تومن 40 تومن یه ماهی خوشمون بیاد بگیریم فرداش بمیره آدم میسوزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamid Reza
13-01-2012, 22:34
میشه بگید این ماهی ها رو چند تومن گرفته بودید؟!!
چون منم که میخوام آکواریوم راه اندازی کنم احتمال این که تو ماه اول تلفات بدم هست
حالا میخواستم بدونم خسارت این ماهی های که گفتید چقدر شده براتون ؟!!!

میگم بیمه ماهی نداریم بیمه بدنه ماهی چیزی مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه وقت 30 تومن 40 تومن یه ماهی خوشمون بیاد بگیریم فرداش بمیره آدم میسوزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو اینا ماهی گرون رامیزی و آنجل بودن که رامیزی ها دونه ای 3500 و آنجل ها دونه ای 3 تومن بودن
بقیش نهایت 1000 تومن قیمت داشتن
چون من اول بیشتر از ماهی های ارزون شروع کردم

شما آکواریوم گرفتی توش محلول Safe Start بریز که باکتری های مفید داره و 3 روز بعد ماهی بنداز تلفاتت خیلی کم خواهد بود
من اشتباهم این بود به جای Safe Start محلول Aqua Safe ریختم که با هم فرق دارن
Aqua Safe فقط ضد کلر و ضد املاح هست ولی Safe Start مخصوص سیکل ازت هست

در کل به نظر من اینا ماهی های خوب و سگ جونی هست (تو گیاهخوارا فقط میگما گوشتخوار خواستی راه بندازی بحث فرق داره)

من همون اول اینارو انداختم و خداروشکر خوب دووم آوردن بعد از سه هفته اون ماهی هایی که دوس داشتم رو کم کم خریدم

مولی که دو تا از اول انداختم و ماهی خوبیه و هنوزم یه نظافتچی عالی هست
پلاتی که 6 تا انداختم فقط یکیش تلف شد
زبرا دانیو 10تا انداختم که تلفات نداشت
تترا نئون 10 تا انداختم که تلفات نداشت
کوریدوراس 4 تا انداختم که تلفات نداشت
1 دونه هم کت فیش اسپرت
2 تام کالر فیش

اینایی که گفتم تلفات بینش فقط یه پلاتی بود و بقیش دووم آوردن
شما که safe start بریزی همون یه دونه هم نمیمیره

فقط چندتا نکته
موقع ورود ماهی جدید حتما عملیات آب به آب رو کامل اجرا کن ( من از همون اول همه ماهی هام رو آب به آب کردم تا شوکه نشن)
سفیدک یه بیماری شایع هست که من هنوزم یه مقداری تو تانکم هست . تا نشانه هاشو دیدی دما رو ببر رو 30
هر دکور یا گیاهی هم میخری ضد عفونی کن که من نکردم و سفیدک فک کنم از همون گیاها وارد شد

در کل من خیلی تحقیق کردم و مقاله خوندم در مورد ماهی هام و الان یه ماه شده خیلی چیزارو میدونم
کار زیاد سختی نیست فقط باید عشق داشته باشی
تو خرید ماهی هم عجله نکن
اول ببین گیاهخوار میخوای یا گوشتخوار بعد درباره سازگاریشون تحقیق کن
من درباره گیاهخوارا کلی تحقیق کردم و تو تانک خودمم خیلی گونه های مختلفی دارم هر سوالی داشتی در مورد گیاهخوارا در خدمتم
دوستان هم در مورد گوشتخوارا اطلاعات خوبی دارن
سوال داشتی حتما بپرس

shahin666
14-01-2012, 01:53
ممنون حمیدرضای عزیز از راهنمایی خوب و کاملت:11:
راستش من الان منتظرم تا بعد از امتحانام که تموم شد برم دنبال آکواریوم
در مورد نوع ماهیا هم دنبال گیاهخوار هستم
ولی فعلا اطلاعات زیادی از ماهی ها نگرفتم و الان بیشترین اطلاعاتم در مورد خود آکواریوم و تجهیزاتش هست
البته من برای راه اندازی اولیه چون اطلاعاتی ندارم قرار شده از جایی که آکواریوم رو میگیرم برام راه اندازیش هم بکنه

فقط یه سوال برام پیش اومد

شما گفتید
واسه تمیز کردن هم موقع سیفون اون سر لوله رو قشنگ فرو میکنم بین شنها و تکونش میدم هر چی آشغال بینشه میاد بیرون

میخواستم بیبینم نحو سیفون کردن به چه شکلی هست؟!
و این آبی که گفتید به چه شکل خارج میشه
چون من این آکواریوم رو میخوام تو اتاقم بذارم و خوب کنار تخت و تردمیل هم هست یه سری مشکلات دارم
یعنی میخوام بدونم برای سیفون کردن یا تخلیه آب به چه شکل باید عمل کنم ؟!!
چون فکر کنم شما روی اوپن آشپزخونه گذاشتید و خوب اونجا تخلیه راحت تر هست تا من که تو اتاقم هست و دیگه چاه هم ندارم
و مشکل خیس شدن فرش از این حرفا هم هست:13:
البته این رو بگم که دقیقا جای که میخوام آکواریوم رو قرار بدم پشتش یه پنجره هم دارم رو به سمت حیاط
در کل با این شرایط اتاق من ، به نظرتون به مشکل که نمیخورم ؟!!

boozzai
14-01-2012, 10:13
از یه بشکه 25 لیتری استفاده میکنی..
وقتی پمپ بزنی،آب خودش میاد :|
میره تو بشکه و هی میری خالیش میکنی.
شاد باشی.

Hamid Reza
14-01-2012, 13:56
همونطور که boozzai عزیز گفت از یه بشکه یا لگن استفاده کن و آب رو بریز توش
من خودم یه سطل بزرگ دارم که دو بار پرش میکنم و میبرم تو حیاط خالی میکنم میشه حدود 30 لیتر
مطمئنا آکواریومت پایه داره دیگه پس مشکلی نداری
اگه کف زمین بود آب رو نمیشد سیفون کرد چون اختلاف ارتفاع لازمه

این شلنگ سیفون من سرش یه تلمبه هم داره که چندبار فشارش میدم آب ازش میاد بیرون
دقیقا مثل این عکس:

اون سفیدرو فرو میکنی تو شنا و اون آبیه رو چند بار فشار میدی و آب میاد بیرون

shahin666
15-01-2012, 01:45
بعد این سیفون کردن آب رو هر چند وقت یه بارم باید انجام بدم؟!!
و این یعنی هر بار باید یه سطل بیارم و هی آب رو تو اون تخلیه کنم بعد از دوباره خالی کنم و هی این برنامه روادامه بدم تا اون حجمی که میخوام از آب تصفیه بشه:13: یکم سخت میشه کار!!
میگم مگه دستگاه تصفیه یا فیلتر اسیون آب رو تمیز نمیکنه ؟!! که حتما باید سیفون هم کرد
یا سیفون برای املاح و موادی که میمونه هست؟!!!

میگم من دقیقا جای که میخوام آکواریومم رو بذارم پشتش که میشه سمت حیاط شیشه خورده از بالا و پایین بدنه آهن
میشه مثلا من بدنه پایین رو یه سوراخ کنم و هر وقت که خواستم سیفون کنم یه سر شلنگ رو بذارم تو آکواریوم و اون سرش رو هم از سوراخ رد کنم و آب مستقیم بریزه تو حیاط !!!!
از این ارتفاع آب رو میشه سیفون کرد یا این کار اصلا به نظرتون شدنی هست ؟!!!

boozzai
15-01-2012, 10:02
ارتفاع هر چی بیشتر باشه مشکلی نیست..
سیفون لازمه و آب تازه واسه ماهیا خیلی خوبه.
هفته ای 30 درصد.
ماهی بازی این دردسرا هم داره..
به نظرم همون بشکه بهتره.فوقش 5 تا میبری توی حمام خالی میکنی دیگه..
شاد باشی.

Shadow-Man
15-01-2012, 18:48
محمدرضا درست میگه
پسمانده غذا و مدفوع ماهی ها بعد از تجزیه شدن تبدیل به سم میشه که فیلتراسیون نمی تونه این سم رو دفع کنه. البته یه دستگاه دنیتراتور هست که این سم رو از بین میبره ولی خیلی گرونه و تو اّب شور استفاده میشه
اگه می تونی یه شیلنگ بندازی تو حیاط که کارت راحته

Hamid Reza
15-01-2012, 21:31
سلام
بالاخره موفق شدم کاهو بدم به ماهی هام

دیشب کاهو رو خرد کردم یه مقدار و ریختم تو آب ولی اولش بازم ناز کردن و یه ساعتی این کاهو رو آب بود
بعدش که دیدن خبری از شام نیست:27: و همین رو باید بخوردن یهو حمله کردن و کاهو ها رو در عرض 5دقیقه نیست و نابود کردند:31:

امروزم رفتم اسفناج بخرم طرف گفت ندارم بعدش گفت یه چی دیگه دارم تو مایه های اسفناج هست و اسمش برگ چغندر هست
خلاصه اینو گرفتم و ریختم تو آب و استقبال خوبی هم شد و همشو خوردن
کلا به همه سبزیجات گویا علاقه مند شدن
نخود فرنگی هم هفته ای دو بار میدم

یه سوال داشتم
نظرتون در مورد ماهی روح سیاه چیه؟:31:
خیلی بامزست
میتونم یه دونه بخرم یا وحشیه؟
ماهی فروش که میگفت هیچ آزاری نمیرسونه ولی خب من دیگه به حرف اون اعتماد نمیکنم

lahij_web
17-01-2012, 08:18
لاهيج جان شما چندتا تانك داري؟
خب چرا از همه تانكات عكس نميزاري؟
از همش بزار ببينيم ماهي هاي قشنگتو

يه سوال ديگه
اين ماهيه كه شبيه ماره تو عكس دوم اسمش چيه؟
خيلي جالبه

من 3 تا تانک تو خونه دارم . میبینی اینقدرز سرم شلوغه نمیرسم عکس بذارم . ضمنا یه D3x ناز داشتم که دادمش رفت :41: با این دوربین 5 مگاپیکسلی عکس میگیرم نمیچسبه بهم .
چشم ...
باید آرشیو مو ببینم و عکس ها رو بذارم .
...
پولیپتروس رو میگید حتما ....
آره 3 نوع معمولا هست تو بازار. معمولیش . تایگرش و سفیدش . که نوع اول باهوش تر ! و پرجنب و جوش تره . من همیشه یه پولی داشتم تو تانکم .

lahij_web
17-01-2012, 08:30
سلام

دیشب کاهو رو خرد کردم یه مقدار و ریختم تو آب ولی اولش بازم ناز کردن و یه ساعتی این کاهو رو آب بود
بعدش که دیدن خبری از شام نیست:27: و همین رو باید بخوردن یهو حمله کردن و کاهو ها رو در عرض 5دقیقه نیست و نابود کردند:31:

امروزم رفتم اسفناج بخرم طرف گفت ندارم بعدش گفت یه چی دیگه دارم تو مایه های اسفناج هست و اسمش برگ چغندر هست

یه سوال داشتم
خیلی بامزست

بلک گوست قشنگه ولی فکر نکنم بتونی تو تانک ببینیش . همیشه یجا برا مخفی شدن نیاز داره

D4Rk knight
17-01-2012, 12:45
سلام

یه سوال داشتم
خیلی بامزست
سلام کاهو ،اسفناج ونخود فرنگی ماهی رو چیکار میکنه؟براش خوبه؟

Hamid Reza
17-01-2012, 15:24
سلام کاهو ،اسفناج ونخود فرنگی ماهی رو چیکار میکنه؟براش خوبه؟

مطمئنا براش خوبه
اینا مواد طبیعی هست و مسلما از غذاهای بازاری خیلی بهتره

مهمترین خاصیتش کمک به هضم غذا و یبوست نگرفتن ماهی هست
خیلیا وقتی به ماهی خوب هم غذا میدن بعد یه مدت میمیره و هیچ وقت هم دلیلش رو نمیفهن
یکی از علتاش یبوست هست
وقتی شما هر روز مقداری غذا که دارای پروتئین بالاست و اکثرا هم فیبر ندارن به ماهی میدی شکمش سفت میشه و ممکنه بمیره
کاهو و اسفناج و اینا سرشار از فیبرن و شکم ماهی رو کار میندازن
همچنین اسفناج سرشار از ویتامین ها و آهن هست و لازم هست برای ماهی

نخود فرنگی هم ویتامین c و آهن داره که به سیستم دفاعی بدن کمک میکنه

در کل کافیه شما هر کدوم از اینارو یه سرچ بزنی و از هزارن خواصش آگاه بشی

خیلیا به ماهی هویج و مواد دیگه هم میدن
کلا هر سبزی مفیدی رو میشه داد به ماهی ها به خصوص گیاهخوار

موفق باشی

Hamid Reza
17-01-2012, 15:43
من 3 تا تانک تو خونه دارم . میبینی اینقدرز سرم شلوغه نمیرسم عکس بذارم . ضمنا یه D3x ناز داشتم که دادمش رفت :41: با این دوربین 5 مگاپیکسلی عکس میگیرم نمیچسبه بهم .
چشم ...
باید آرشیو مو ببینم و عکس ها رو بذارم .
...
پولیپتروس رو میگید حتما ....
آره 3 نوع معمولا هست تو بازار. معمولیش . تایگرش و سفیدش . که نوع اول باهوش تر ! و پرجنب و جوش تره . من همیشه یه پولی داشتم تو تانکم .

والا نمیدونم چی بود
شاید یه لوچ بود
دراز بود و رنگارنگ
یه مار رنگی بود انگار:31:
کلا چه نوع لوچهایی داری؟
شبیه لوچ کولی بود شایدم خودش بود

shahin666
17-01-2012, 16:53
مطمئنا براش خوبه
اینا مواد طبیعی هست و مسلما از غذاهای بازاری خیلی بهتره

مهمترین خاصیتش کمک به هضم غذا و یبوست نگرفتن ماهی هست
خیلیا وقتی به ماهی خوب هم غذا میدن بعد یه مدت میمیره و هیچ وقت هم دلیلش رو نمیفهن
یکی از علتاش یبوست هست
وقتی شما هر روز مقداری غذا که دارای پروتئین بالاست و اکثرا هم فیبر ندارن به ماهی میدی شکمش سفت میشه و ممکنه بمیره
کاهو و اسفناج و اینا سرشار از فیبرن و شکم ماهی رو کار میندازن
همچنین اسفناج سرشار از ویتامین ها و آهن هست و لازم هست برای ماهی

نخود فرنگی هم ویتامین c و آهن داره که به سیستم دفاعی بدن کمک میکنه

در کل کافیه شما هر کدوم از اینارو یه سرچ بزنی و از هزارن خواصش آگاه بشی

خیلیا به ماهی هویج و مواد دیگه هم میدن
کلا هر سبزی مفیدی رو میشه داد به ماهی ها به خصوص گیاهخوار

موفق باشی

اینای که گفتید خوب هست موادی که هم باعث میشه یبوست ماهی برطرف بشه هم موادی مغذی به ماهی برسه
ولی آخه هویچ !!! کاهو ! اسفناج و سبزی ها و کلا این جور غذاها باعث نمیشه که رنگ آب یا طعم بوی آب عوض بشه
اینجوری حتما باید زود به زود هم آب رو سیفون کرد

Hamid Reza
17-01-2012, 19:35
اینای که گفتید خوب هست موادی که هم باعث میشه یبوست ماهی برطرف بشه هم موادی مغذی به ماهی برسه
ولی آخه هویچ !!! کاهو ! اسفناج و سبزی ها و کلا این جور غذاها باعث نمیشه که رنگ آب یا طعم بوی آب عوض بشه
اینجوری حتما باید زود به زود هم آب رو سیفون کرد

شما بخوای نخوای باید هفته ای یه بار آبو سیفون کنی
در ضمن یه جور باید غذا بدی ماهی ها سریع بخورن
ولی اگه لوچ یا کت فیش داری باید غذا بیشتر بریزی که یه مقدار هم بره رو شن ها
من خودم چون عاشق این کف خورام از نوع های مختلفش دارم و اوایل خیلی سخت بود واسم غذا دادن بهشون ولی الان یه مقدار بیشتر میریزم که بره رو شنها و سریع میان میخورن
کت فیش مثلا خیلی نخود فرنگی دوس داره :31: من یه دونه درسته میندازم اونجایی که نشسته سریع میپره روش و یه ساعتی تو همون حالت هست:31:

فقط تانکهای گیاهی که تعداد کمی ماهی داره نیاز به سیفون نداره و گرنه تانکی که ماهی داره حتما باید سیفون شه هفته ای یه بار تا نیترات آب بیاد پایین

koroz
18-01-2012, 20:21
با سلام خدمت دوستان من تانگم دوتا گلفیش با دو تایگر(که یکیش زیادی شجاع بود پرید بیرون و به رحمت بنده نرسید:34:)دوتا گربه یه چنتا هم کپی دارم حالا می خوام برم یه چنتا ماهی از قبیل فایتر. انجل و همین روح سیاه بگیرم....
حالا ایناها مشکلی پیش نمیاره ممنون میشم یه راهنمایی بکنید...:42:
منم اسفناج برای این ماهیا ریختم خیلی خوب بود جدا از این نکات باعث شد رنگ یکی از گربا که رنگ مشکیش مایل به سفیدشده بود سیاه بشه و فعالتر....:thumbsup:

Master89
18-01-2012, 21:51
به نظر من بزنید تو کار ماهی کوی ! بهترین ماهی برای پرورش هست.
مرگ و میر نداره. رنگ بندی جالبی هم داره. زیبا هم هست.
اگر هم بزرگش کنید خوب میخرنش.

Hamid Reza
19-01-2012, 22:38
با سلام خدمت دوستان من تانگم دوتا گلفیش با دو تایگر(که یکیش زیادی شجاع بود پرید بیرون و به رحمت بنده نرسید:34:)دوتا گربه یه چنتا هم کپی دارم حالا می خوام برم یه چنتا ماهی از قبیل فایتر. انجل و همین روح سیاه بگیرم....
حالا ایناها مشکلی پیش نمیاره ممنون میشم یه راهنمایی بکنید...:42:
منم اسفناج برای این ماهیا ریختم خیلی خوب بود جدا از این نکات باعث شد رنگ یکی از گربا که رنگ مشکیش مایل به سفیدشده بود سیاه بشه و فعالتر....:thumbsup:

فایتر و آنجل من فکر کنم زیاد خوب نباشن:31:
احتمالا آنجل بزنتش

روح سیاه هم اگه بزرگ شه 5 6ماه دیگه کوپی هات رو میخوره

در کل تو ذات کت فیشاست تغییر رنگ
واسه منم بعضی وقتا کمرنگه فکر کنم داره استراحت میکنه یهو که بهش استرس وارد میکنم رنگش برمیگرده :31:

ماهی خوبیه ولی اختصاصی نگه دلشته شه بهتره چون سردآبی هست
خیلیام میگن ماهی مقدسیه
خیلیم خطریه همیشه باید درپوش داشته باشه
یه رفیقم دو تا داشت اولین بار که میخواست سیفون کنه جفتشون پریدن بیرون مردن

ولی نژادهای اصیلش خیلی گرونه و اگه بزرگ کنی سود خوبی میکنی

lahij_web
19-01-2012, 22:52

بعضی از انواع کوی ها واقعا زیبا هستند .
من خودم که حدود 8 سالی میشه تانک دارم هیچوقت کوی و گلدفیش و ... نداشتم .
البته کوی باله بلند ( سفید ) اونقــــــــــدر زیبا هست که دوس داشته باشم نگه ش دارم .البته همونطور که دوستم گفت با گونه های زیادی سازگاری نداره. ولی فوق العاده ارزشمند و گرون قیمته. دیدی بگیر !

koroz
20-01-2012, 19:47
من از یه فروشند پرسیدم میگه فایتر کوپیاتو میخوره علاقه شدیدی هم به دم خوردن دارد(البته بهش اعتماد ندارم) بعضیا میگن میسازه خلاصه هر کسی یه چیزی میگه:15:...
کسی اینجا تجربه کرده.

Hamid Reza
21-01-2012, 11:17
من از یه فروشند پرسیدم میگه فایتر کوپیاتو میخوره علاقه شدیدی هم به دم خوردن دارد(البته بهش اعتماد ندارم) بعضیا میگن میسازه خلاصه هر کسی یه چیزی میگه:15:...
کسی اینجا تجربه کرده.

سازگاری چیز نسبی هست
به من گفته بودن لوچ دلقک ماهی خیلی آرومیه و کاری با کسی نداره
دو تا گرفتم همش دارن همو میزنن:31: به فروشنده هم گفتم تعجب کرد گفت امکان نداره

یا مثلا به من گفتن شارک رینبو ماهی خشنیه و ماهی های دیگه رو اذیت میکنه دو تا گرفتم خیلی نجیبه و هیچ کاری با هیچ ماهی ندارن . آروم و باوقار شنا میکنه و اصلا خشونت توش مشاهده نمیشه

یا مثلا میگفتن بارب ها دم ماهی های دیگه رو میخورن
من همه نوع بارب دارم ولی تا حالا دم ماهی های دیگه رو نخوردن . فقط همو دنبال میکنن گاهی که خودش کلی جالبه

به نظرم اگه آکواریوم پوشش مناسب واسه مخفی شدن و فضای کافی واسه شنا داشته باشه درگیری کاهش پیدا کنه

Hamid Reza
22-01-2012, 20:30
سلام

این 2 تا بارب حلب عجب هیولایی هستن
سه هفته نشده تبدیل به یه هیولای واقعی شدن و همه چیز رو میخورن
همیشه دارن شن هارو حفاری میکنن و کار و کاسبی لوچ هارو کساد کردن:31:
حتی اون وسط کاهو که سفته و هیچ ماهی نمیخوره این بارب حلب به هر زحمتی که هست اونم میخوره

کاش فقط همینا بود
دیروز متوجه غیبت سه تا زبرا دانیو شده بودم و دنبال قاتلشون میگشتم
امروز که از خواب پاشدم دیدم یه دم قرمز کمرنگ از دهن بارب حلب زده بیرون
فهمیدم که علاوه بر زبراها به نئون ها هم داره حمله میکنه و کلکشون رو میکنه
هیچوقت فک نمیکردم اینقدر پر رو بشه
خلاصه الان تیم 10 تایی زبراهای من شده 7تا و تیم 10تایی نئون ها هم شده 9تا:41:
فک کنم کم کم همشونو بخوره نامرد

mjd323232
24-01-2012, 09:23
سلام
دیشب برای دکور تانک یه سری سنگ که توبازار هست خریدم از قراری کیلویی 800 تومان ، از این سنگ هایی که دارای سوراخهای بزرگ هست و جنس خاصی داره ، رنگشم تقریبا به قرمزی میزنه البته طرف گفت تو آب بره سفید میشه
حالا سوالم اینکه که چطوری ضد عفونی کنم من وسواسی هستم میخوام از مایع سفید کننده که تو خونه ها به کار میره استفاده کنم یا از جوهر نمک استفاده کنم؟
راستی تستی هست که ببینم این سنگها برای تو آب گذاشتن مضر نباشه؟
ممنون

Shadow-Man
24-01-2012, 13:02
کاشکی یه عکس میذاشتی
من خودم سنگی ندیدم که بره تو آب رنگش عوض بشه. الان میشنوم
من خودم سنگ های مرجانی یا لایو راک مرده دارم تو تانک
یه سنگ هایی هستن که از کوره اجر پزی میارن در واقع خاک روس ذوب شده است که اون هم بعضی هاش قشنگه ولی حتما باید خوب شسته بشه وگرنه ماهی رو میکشه
مواد شوینده شیمیایی هستن و برای انسان سمیه چه برسه به ماهی پس اگه ما مواد شوینده شستی قبل از اینکه بذاری تو تانک مطمئن شو که پاک شده.
من خودم با آب نمک ضد عفونی میکنم

boozzai
24-01-2012, 13:16
سلام،
سرکه بریز روش،اگه کف کرد به درد نمیخوره.
واسه ضد عفونی هم فقط با نمک بجوشونش.همین.

mjd323232
24-01-2012, 14:33
از دوستان خوبی که هرموقع سوالی کسی میپرسه سریع جواب میدن و راهنمایی میکنن ممنون
راستی یه تیکه چوب هم خریدم ، طرف گذاشته بود تو آب ولی شناور بود میگفت تصفیه شده ولی چون وسواسی هستم اونم باید بجوشونم ولی بعضی جاها میگن باید 48 ساعت جوشونده بشه کسی تا حالا این کارو کرده تو خونه بو نمیگیره اخه من تو آپارتمان هستم و خانمم بیچارم میکنه همین که تا حالا تانک و اجازه داده کلی خواهش کردم :27: حالااین یکی رو چکار کنم:21: (مخصو صا با این وضع بیریخت بازار سکه)

Shadow-Man
24-01-2012, 18:08
اخه من تو آپارتمان هستم و خانمم بیچارم میکنه همین که تا حالا تانک و اجازه داده کلی خواهش کردم :27: حالااین یکی رو چکار کنم:21: (مخصو صا با این وضع بیریخت بازار سکه)

اوه اوه یعنی ما هم اینطوری میشیم؟؟ من زن نمیگیرم
از همون اول باید یه چوبی میگرفتی که بره ته آب
چاره ای نیست باید بجوشونی اون هم تو آب نمک
اگه دیدی بو میده و ناجوره همون طوری بذار تو آب نمک باشه یه مدت تا این که دیگه شناور نشه. ولی اینطوری بیشتر طول میکشه

aria_electric_fars
24-01-2012, 22:08
سلام دوستان

من ماهي ساراگوفا را از كجا مي تونم تهيه كنم؟؟؟ نحوه تكثيرش چه جوري هست؟؟؟

با تشكر

mjd323232
25-01-2012, 00:15
این هم عکس که خواسته بودین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هم چوب از دو زاویه

در آخر هم تانک که با راهنمایی دوست عزیز آقای shadow-man ساختم البته بنظر خودم میتونستم چسب کاری بهتری داشته باشم و تمیزتر اما خوب بار اول بود و یکم ناشی بودم:13:

mjd323232
25-01-2012, 00:24
راستی اگه روی چسب قبلی دوباره چسب استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد

Shadow-Man
25-01-2012, 02:22
سلام دوستان

من ماهي ساراگوفا را از كجا مي تونم تهيه كنم؟؟؟ نحوه تكثيرش چه جوري هست؟؟؟

با تشكر

:25:

mjd323232
از این سنگ ها تا حالا ندیدم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن
چند شد؟ چند تا سنگه؟

چوب رو چند گرفتی؟

چسب رو اگه برای خوشگل کردن میخوای دوباره بکشی نه مشکلی نداره ولی استحکام بیشتر نمیدونم محکم تر میکنه یا نه

از این چسب های نواری که دور تانک میزنن بگیر بزن که پل ها بره زیرش معلمو نشه

مبارکه:11:

mjd323232
25-01-2012, 10:14
ممنون کیلویی 800 که مجموعا 4 سنگ شد 17500
چوب هم شد 20000 تومان

انشاء الله وقتی راه افتاد عکس میذارم ممنون

Ezel
25-01-2012, 10:41
دوستان گرامی و فعال تاپیک :

لطف کنید اگر بیش از دو عکس ارسال میکنید اونها رو درون اسپویلر قرار بدید تا مشکلی در لود شدن صفحات بوجود نیاد /

ممنون از همکاری شما

mjd323232
25-01-2012, 15:16
امروز میز و کمد ام دی اف تانک رو سفارش دادم
حالا یه سوال دارم اینکه وزن تاجی که با ام دی اف سفارش دادم حدود 18 کیلو هست و دقیقا روی لبه های شیشه ها از بالا قرارمیگیره ، این وزن مشکلی از نظر ایمنی تانک ایجاد نمیکنه ؟ خطرناک نیست ؟

Shadow-Man
25-01-2012, 15:46
ابعاد تانکتون چقدره؟
شما فقط 22 کیلو سنگ خریدید حالا نگران 18 کیلو هستید؟
به یارو گفتید میز و کمد رو برای چی میخواید؟
من خودم اگه باشم اسکلت فلزی برای میز میسازم ولی جایی ندیدم این کارو بکنن. حتما مشکلی پیش نیومده دیگه.

mjd323232
25-01-2012, 20:11
ابعاد تانک 120x80x40 و میز اصلی که قوطی 4در 4 هست و روی میز دادم ام دی اف کار کردن الان اوردمش خیلی قشنگ شده ولی تاجش که روی شیشه گذاشته میشه فقط ام دی اف هست و به تنهایی شده 18 کیلو حالا میخوام بدونم یه همچین وزنی که فقط برروی لبه های شیشه از بالا قرارمیگیره برای تانک خطری نداره

Shadow-Man
25-01-2012, 21:18
نه مشکلی پیش نمیادخیالتون از هر نظر راحت. فقط 380 کیلو وزن آب تانکتون میشه 18 کیلو تاثیری نداره
اون میز هم براتون یه عمر میزه

راستی ماهی چی میخوای بگیری؟ از سیکل ازت که حتما خبر داری ولی این لینک رو بخون بد نیست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Nitrogen-Cycle)

mjd323232
25-01-2012, 22:51
نه مشکلی پیش نمیادخیالتون از هر نظر راحت. فقط 380 کیلو وزن آب تانکتون میشه 18 کیلو تاثیری نداره
اون میز هم براتون یه عمر میزه

راستی ماهی چی میخوای بگیری؟ از سیکل ازت که حتما خبر داری ولی این لینک رو بخون بد نیست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Nitrogen-Cycle)

ماهی هم اول رفتم تو کار آب شور و خیلی هم تحقیق کردم ولی اصلا نتونستم خودم رو راضی کنم که برای راه اندازی آب شور حداقل 1 میلیون هزینه کنم و بعدش هم اگه بخوای تانکت باحال باشه باید 1میلیون دیگه بدی (البته حداقل)
بازم کل طراحی میز و تانک رو برمبنای آب شور گذاشتم تا شاید در آینده اگر خواستم دستم باز باشه
برای شیرین 2 گروه انتخاب کردم و یکیش رو عملی میکنم
1- آنجل - رامیرزی - پروکسیموس - گورامی دارف - لوچ دلقک - کت - کریدوراس- سیلور شارک- دالر - و انواع تترا
2- پرت - پروکسیموس- آنجل مونو - تایگر بارب - بارب سبز - فرونتزا - تگزاس بالن - کله دلفینی - یه فلاور کوچولو - لوچ دلقک - کت - کریدوراس - شارک قرمز ( نمیدونم رنبو بهش میگن)- شایدم رامیرزی

میدونم توی گروه دوم آمریکایی و افریقایی رو نباید باهم و کنار هم داشت ولی بیخیال یه تست میکنیم شاید باهم جور درومدن ولی اصلا نمیتونم از فلاور بگذرم و از اون طرف دلم نمیخواد اونو تنها نگه دارم برای همین کوچیکش رو میگیرم شاید عاقل بشه و کاری به کسی نداشته باشه

Shadow-Man
26-01-2012, 00:38
میدونم توی گروه دوم آمریکایی و افریقایی رو نباید باهم و کنار هم داشت ولی بیخیال یه تست میکنیم شاید باهم جور درومدن ولی اصلا نمیتونم از فلاور بگذرم و از اون طرف دلم نمیخواد اونو تنها نگه دارم برای همین کوچیکش رو میگیرم شاید عاقل بشه و کاری به کسی نداشته باشه

اگه میخوای جنگ اعصاب برای خودت درست کنی همین کار رو بکن ولی اگه میخوای از پولی که دادی استفاده کنی و لذت ببری این کار رو نکن
برو تو نت بگرد بین یه نفر محض نمونه تونسته فلاور رو با یه ماهی دیگه نگه داره یا نه؟ حتی نتونستن با لجن خوار یا حلزون نگه دارن.

دلقک و شارک و بارب و اینچیزا رو که با فرانتوزا و پرت نگه نمیدارن کشته میشن همه
به نظر من برو سراغ آمریکایی ها که ماهی های بزرگی هستن چون تانکت بزرگه
اسکار پرت سورم فرانتوزا.....
من از سازگاری ماهی ها زیاد سر در نمیارم از بقیه بپرس ولی دوستانه بهت تذکر میدم اگه بهت گفتن این ماهی با فلان ماهی نمی سازه به حرفشون گوش بده.
موفق باشی

mesi_2010
27-01-2012, 15:35
سلام
دوستان کسی درباره استفاده از رزین میدونه؟
من یه مقدار توی جوراب ریختم و گذاشتم داخل تاپ فیلتر.
تا کی باید باشه؟ الان 4روزه.

New-P30world
27-01-2012, 20:02
سلام
دوستان کسی درباره استفاده از رزین میدونه؟
من یه مقدار توی جوراب ریختم و گذاشتم داخل تاپ فیلتر.
تا کی باید باشه؟ الان 4روزه.

سلام

4 روز !!!! نه داداش.. :18:

البته من خودم استفاده نکردم ولی فقط باید آب رو ازش عبور بدی و....

کمی جستجو کنی به حرفم میرسی.. و در اولین فرصت بیارشون بیرون، زود..

خوش باشید :8:

Shadow-Man
27-01-2012, 21:07
نه بابا اگه بمونه چیزی نمیشه
بله باید آب از روش بگذره تا بتونه خوب عمل کنه مثلا میگن باید بریزی داخل لوله و از داخل لوله رد بشه بطوری که از سر دیگه لوله آب چکه چکه بیرون بیاد اینطوری بهترین حالتش هست و بیشترین کارایی رو داره

حالا اگه میخواید اصولی کار کنید باید یه کیت تست سختی تهیه کنید. هر موقع آب از سختی مورد نیاز ماهیتون بالاتر رفت رزین بذارد و هر موقع از محدوده مورد نیاز ماهیتون پائین تر اومد رزین رو بردارید

mesi_2010
27-01-2012, 22:20
من ریختم توی جوراب و گذاشتم بالای تاپ فیلتر که آب از روش رد شه. الانم در آوردم گذاشتم تو آب نمک تا احیا شه. چقدر باید توی آب نمک باشه؟
منم دنبال تستر ph و سختی ارزون هستم به نظرتون چی بگیرم؟. 3تا سورم داشتم که جفت شدن و تخم ریختن اما در نیومد. بقیه ماهی ها هم رد کردم.
لطفا کمک کنید این دفعه تخمها در بیاد.

چرا بعد از احیا کردن رنگش مثل اول طلایی نشد؟ تقریبا سبز شد!!!!!!!!!!

New-P30world
28-01-2012, 22:18
من ریختم توی جوراب و گذاشتم بالای تاپ فیلتر که آب از روش رد شه. الانم در آوردم گذاشتم تو آب نمک تا احیا شه. چقدر باید توی آب نمک باشه؟
منم دنبال تستر ph و سختی ارزون هستم به نظرتون چی بگیرم؟. 3تا سورم داشتم که جفت شدن و
تخم ریختن اما در نیومد. بقیه ماهی ها هم رد کردم.
لطفا کمک کنید این دفعه تخمها در بیاد.

چرا بعد از احیا کردن رنگش مثل اول طلایی نشد؟ تقریبا سبز شد!!!!!!!!!!

سلام

اگه بقیه موارد رو فعلا کنار بزاریم، باید از کیفیت آب مطمئن باشی.. :5:

آب رو به مقدار کافی سیفون کن و به مقدار کافی هم داروی ضدعفونی بریز..

من تا به الان مشکل هچ نشدن نداشتم شاید کمی از تخمها سفید بشن (قارچ) ولی نه دیگه همه شون.. :13:

الان نصف تخم های پروت هام هم هچ شدن اونم تو بدترین شرایط !!
یعنی تو تانک اصلی، که نمیشه گفت شرایط برای هچ شدن تخم ها مناسبه، ولی شد ! :20:

shahin666
29-01-2012, 18:42
سلام یه سوال دارم در مورد گونه های ماهی آکواریومی.

اول این که من یه مطلب در مورد ماهی ها خوندم که دسته بندی ماهیا رو اینجوری گفته

ماهی های آب شیرین به دسته های متعددی تقسیم میشن :

- ماهی های گیاه خوار
- ماهی های گوشتخوار
- ماهی های همه چیز خوار
- ماهی های صلح جو
- ماهی های مهاجم
- ماهی های زنده زا
- ماهی های آب گرم
- ماهی های آب سرد
- ماهی های لب شور
- ماهی های پر تحرک
- ماهی های کم تحرک
- ماهی های عمق آبی
- ماهی های رو آبی
- ماهی های میان آبی .

اول این که دوستان کلا تقسیم بندی ماهیا آب شیرین فقط همینا هست؟!
و این که یه توضیح مختصر در مورد این دسته ها ماهیا بدید ممنون میشم

مثلا زنده زا !!!!!
یا آب گرم یا آب سرد!!!! مثلا باید آکواریوم آبش گرم باشه یا سرد باشه !!!!!!

یا مثلا لب شور لب اینا هم حتما شوره:31:

اینا چه جور ماهیای هستن چه ویژگی های دارن ؟!

بعد این که تو مطلبش گفته که هر کدوم از این ماهیا باید تو یه آکواریوم باشه
البته طبیعی هست مثلا ماهی گوشتخوار رو نمیشه با گیاه خوار نگه داشت
ولی آیا میشه مثلا ماهیا عمق آبی رو با ماهیای میان آبی نگه داشت یا مثلا ماهیای صلح جو رو با میان آبی ؟!!!

مثلا تنوع ماهیا تو کدوم گروه بیشتر ؟
کدوم گروه ماهیا عمر بیشتری دارن؟
کدوم گروه سختی بیشتری داره برای نگه داری؟

ممنون میشم یه توضیح در مورد تقسیم بندی ماهیا بدید
مرسی:11:

Shadow-Man
29-01-2012, 21:18
سلام
میتونه هزار تا دسته بندیه دیگه داشته باشه
مثلا ماهی های کوچک ماهی های بزرگ . میان اندازه، یا محل زیست طبیعیشون
هر خصوصیتی که بین چند ماهی مشترک باشه میتونه یه دسته بندی باشه
الزامی هم نداره ماهی های این دسته با ماهی های اون دسته سازگار باشن یا نباشن مثلا:

ولی آیا میشه مثلا ماهیا عمق آبی رو با ماهیای میان آبی نگه داشت یا مثلا ماهیای صلح جو رو با میان آبی ؟!!!
اتفاقا محل شنای ماهی هم توی انتخاب مجموعه ماهی هایی که میخوان نگه دارن تاثیر داره مخصوصا اگه ارتفاع تانک زیاد باشه سعی میکنن ماهی های کم عمق، عمیق میان اّبی رو داشته باشن که جایی تو تانکشون خالی نمونه

ماهی لب شور ماهی هایی هست که معمولا تو محیط طبیعی زندگی بین آب بشور و آب شیرین به طبع عادت ها و تولید مثل و.... رفت آمد دارن
این ماهی ها رو توی آب نیمه شور نگه میدارن
آنجل مونو انواع اسکاتت ماهی پوفر از این دسته ان
حالت ایده آل نگه داری این ماهی ها اینه که آبشون به طبع عادت ها فصل تولید مثل و.... از آب شور به شیرین و بالعکس عوض بشه
یه جا خوندم یه نفر این کار رو کرده بود

تنوعشون هم شدیدا به بازار ماهی بستگی داره. سیچلاید های ساکن افریقا بیشتر از 3000 گونه هستن. ولی شما می تونی 300 نوع ماهی تو بازار ایران اسم ببری؟

به نظر من مهمترین دسته بندی ای که باید بهش توجه کنیم دسته بندی حاصل از سازگاری اون هاست.

سگ جون ترین ماهی ها البته به نظر من سیچلاید های آمریکایی هست
سخت ترین ها دیسکاس و تا حدودی آنجل که هر دو سیچلاید آمریکایی هست. جالبه نه؟ پس همیشه تو گوشت باشه که استثنا وجود داره پس تنها دسته بندی ایی که میشه با توجه به اون در مورد سازگاری ماهی ها قضاوت کرد، دسته بندی بر اساس سازگاری اون هاست.

mesi_2010
30-01-2012, 14:52
دوستان متیلن بلو(ضد عفونی و ضد انگل) سیکل رو بهم میزنه؟

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:50 PM ----------

سلام

اگه بقیه موارد رو فعلا کنار بزاریم، باید از کیفیت آب مطمئن باشی.. :5:

آب رو به مقدار کافی سیفون کن و به مقدار کافی هم داروی ضدعفونی بریز..

من تا به الان مشکل هچ نشدن نداشتم شاید کمی از تخمها سفید بشن (قارچ) ولی نه دیگه همه شون.. :13:

الان نصف تخم های پروت هام هم هچ شدن اونم تو بدترین شرایط !!
یعنی تو تانک اصلی، که نمیشه گفت شرایط برای هچ شدن تخم ها مناسبه، ولی شد ! :20:

شما چیکار میکنی که هچ میشن؟ منم سیفون و ضد عفونی ریختم.
پرت رو با چی جفت کردین؟

New-P30world
30-01-2012, 18:16
دوستان متیلن بلو(ضد عفونی و ضد انگل) سیکل رو بهم میزنه؟

شما چیکار میکنی که هچ میشن؟ منم سیفون و ضد عفونی ریختم.

پرت رو با چی جفت کردین؟

سلام :20:

اگه سیکل آکوا به اصطلاح انجام شده و به مقدار صحیح استفاده کنی خیر..
البته طبق روال ماهی بیمار رو به قرنطینه منتقل و از دارو.............

کار خاصی انجام نمیدم
با توجه به فرصتی که دارم، غذا رو 2 بار در روز بهشون میدم و در حد متوسط، یعنی نه کم و نه زیاد..
بر حسب تجربه و فقط با ورندازی آکوا موقع سیفون کردن رو محاسبه می کنم !! (حداقل هر هفته و حداکثر2هفته)
نمک رو هم بدون قاشق! و محاسبه میزان مصرفش همینجوری میریزم.. البته بازم تجربه هست دیگه..
و جالب که آب شهر مصرفی من، سختیش بالاست و سنگینه و..... منم فقط سرامیک تو فیلتر دارم..
و دیگه اینکه..... همین دیگه، دقت کنی کار خاصی نمی کنم و ماهیام تلفات و بی حالی و نازهای مختلف ندارن.. :5:

پروت با پروت.. من فقط دو تا پروت واسه یکی از آکواهام گرفتم از دو تا مغازه مختلف،
که شانسی یکی ماده و یکی نر شد و کم کم بزرگ شدن - جفت شدن - یه کوزه رو هم کردن خونشون و باقی ماجرا... :46:

mesi_2010
30-01-2012, 20:40
سلام :20:

اگه سیکل آکوا به اصطلاح انجام شده و به مقدار صحیح استفاده کنی خیر..
البته طبق روال ماهی بیمار رو به قرنطینه منتقل و از دارو.............

کار خاصی انجام نمیدم
با توجه به فرصتی که دارم، غذا رو 2 بار در روز بهشون میدم و در حد متوسط، یعنی نه کم و نه زیاد..
بر حسب تجربه و فقط با ورندازی آکوا موقع سیفون کردن رو محاسبه می کنم !! (حداقل هر هفته و حداکثر2هفته)
نمک رو هم بدون قاشق! و محاسبه میزان مصرفش همینجوری میریزم.. البته بازم تجربه هست دیگه..
و جالب که آب شهر مصرفی من، سختیش بالاست و سنگینه و..... منم فقط سرامیک تو فیلتر دارم..
و دیگه اینکه..... همین دیگه، دقت کنی کار خاصی نمی کنم و ماهیام تلفات و بی حالی و نازهای مختلف ندارن.. :5:

پروت با پروت.. من فقط دو تا پروت واسه یکی از آکواهام گرفتم از دو تا مغازه مختلف،
که شانسی یکی ماده و یکی نر شد و کم کم بزرگ شدن - جفت شدن - یه کوزه رو هم کردن خونشون و باقی ماجرا... :46:

پرت نر که نمیتونه تخمها رو بارور کنه؟!!!!

Shadow-Man
30-01-2012, 20:46
بچه های پرت بزرگ هم شدن؟ چند بار بچه گرفتی؟ من شنیدم پرت بچه نمیده
من همون اول یه پرت خریدم دادم به دادشم رفیقش هم یه دونه بهش داد از قضا نر و ماده در اومدن مثل مال شما حالا هر چند وقت یه بار تخم میذارن ولی در نمیاد

New-P30world
30-01-2012, 21:19
پرت نر که نمیتونه تخمها رو بارور کنه؟!!!!

قبلا به این موضوع تاکید میشده ولی به تازگی گویا مفهومی نداره و باید کمی درش تغییر داده بشود!
یعنی الان پروت های من و یه فیلم گذاشتم واسه چند ماه پیش یه نفر دیگه هستش.. که مصداق صحبت هایم میشود!

با توجه ریدایرکت P30World لینک ها رو اینجور نمایش بدیم بهتره :

بچه های پرت بزرگ هم شدن؟
چند بار بچه گرفتی؟
من شنیدم پرت بچه نمیده
من همون اول یه پرت خریدم دادم به دادشم رفیقش هم یه دونه بهش داد از قضا نر و ماده در اومدن مثل مال شما حالا هر چند وقت یه بار تخم میذارن ولی در نمیاد

الان نزدیک به سه هفته میشن..
یه بار دیگه هم دیدم هچ شده بود ولی یا خوردن یا بیرون کوزه آوردن و بقیه ماهی ها... :21:
اگه فرصت شد شاید فیلم یا عکسی از پروت ها و بچه هاشون که جداشون کردم میزارم..
بالا توضیح دادم..
حالا شانسی بین چند ده تا یا چندصدتا یه جفت بنابر دلایل متعدد و البته نامعلوم شدنی میشه انگار.. :5:

Master89
30-01-2012, 22:50
چرا گوپی های من همش تلف میشن آخه ؟
شیکمشون میترکه

mesi_2010
31-01-2012, 03:57
واقعا واسم عجیب بود!!!!
چطور باید فیلمو دید من که نتونستم

سورم ها بعد از یک هفته دوباره تخم کردن!!!
حالا تا ببینم چی میشه.

New-P30world
31-01-2012, 22:59
چرا گوپی های من همش تلف میشن آخه ؟
شیکمشون میترکه

به عوامل مختلفی بستگی داره.. کیفیت آب و غذا و....
بطور مثال ممکنه بخاطر دادن غذای زیاد - فاسد و یا نامناسب باشه..

واقعا واسم عجیب بود!!!!
چطور باید فیلمو دید من که نتونستم

سورم ها بعد از یک هفته دوباره تخم کردن!!!
حالا تا ببینم چی میشه.

نه دیگه از این به بعد تعجب نداره... :20:
فیلمو نتونستی ببینی ؟؟ از چه نرم افزاری استفاده می کنی ؟؟ با KMPlayer تست کردی ؟؟

اگه کیفیت آب مناسب باشه و نر تخم هارو باور کرده باشه حتما باید هچ بشن.. :10:
نژاد سورم هات چیه ؟؟ اینو در نظر بگیر که چندصدتا تخم میزارن و اگه هچ بشن... :18:
آمادگی و تجربشو داری.. :19: معمولا از زنده زاها شروع می کنیم و بعد به جون گنده هاشون(ماهیان باارزش) میرویم... :5:

Shadow-Man
31-01-2012, 23:59
من قبلا هم شنیدم تخم ها هچ میشن ولی بیشتر از یکی دو ماه عمر نمیکنن
ایشالا برای شما اینطوری نیست

mesi_2010
01-02-2012, 01:55
به عوامل مختلفی بستگی داره.. کیفیت آب و غذا و....
بطور مثال ممکنه بخاطر دادن غذای زیاد - فاسد و یا نامناسب باشه..

نه دیگه از این به بعد تعجب نداره... :20:
فیلمو نتونستی ببینی ؟؟ از چه نرم افزاری استفاده می کنی ؟؟ با KMPlayer تست کردی ؟؟

اگه کیفیت آب مناسب باشه و نر تخم هارو باور کرده باشه حتما باید هچ بشن.. :10:
نژاد سورم هات چیه ؟؟ اینو در نظر بگیر که چندصدتا تخم میزارن و اگه هچ بشن... :18:
آمادگی و تجربشو داری.. :19: معمولا از زنده زاها شروع می کنیم و بعد به جون گنده هاشون(ماهیان باارزش) میرویم... :5:

اصلا روش کلیک میکنم چیزی نمیاد که بخوام km استفاده کنم.
یکی زرد هست یکی سبز. چه آمادگی میخواد؟ فقط آرتمیا درست کردن سخته.

mesi_2010
01-02-2012, 02:00
من قبلا هم شنیدم تخم ها هچ میشن ولی بیشتر از یکی دو ماه عمر نمیکنن
ایشالا برای شما اینطوری نیست

یعنی چی؟ به چه دلیل میمیرن؟ بعد از 2 ماه که باید کلی بزرگ شن!!!

Shadow-Man
01-02-2012, 12:12
والا چیزی که شنیدم رو عرض کردم
فیلمش هم چیزی نیست یه پرت زرد و یه قرمز رو نشون میده با یه عالمه بچه ماهی ریزه میزه :دی

shahin666
01-02-2012, 18:37
دوتا سوال
ماهی گیاهخوار یعنی چی ماهی
یعنی تو آکواریومی که ماهی هست گیاه هم باشه میشه ماهی گیاهخوار
یا نه باید ماهی خاصی هم در کنار گیاه باشه

سوال دومم
آب آکواریوم به دلایلی که گفته شده باید هفته یک یا دو بار باید سیفون بشه
خوب بعد از سیفون کردن آب چه جوری باید آب جدید رو اضافه کرد
یعنی وقتی آب جدید رو اضافه کنیم سیکل آب بهم نمیخوره
یا باید قرصی چیزی به آب اضافه کنیم?
برای تخلیه آب از سیفون استفاده میشه
برای اضافه کردن آب چی اونم با دستگاهی باید آب جدید رو به تانک اضافه کرد؟!
یعنی نحوه ریختن آب چه جوریه

Shadow-Man
01-02-2012, 20:58
ماهی هایی که گیاه میخورن گیاه خوارن :دی
من خودم با این دسته بندی موافق نیستم چون خیلی از ماهی ها همه چیز خوار هستن خیلی ها هم مثل خیلی از افریقایی ها با این که گیاه خوار هستن ولی تو زمره گوشت خوار ها دسته بندی میشن مثل خانواده تروفئوس که کاملا گیاه خواره ولی از هر فروشنده ای بپرسی میگه گوشت خواره حتی اگه بپرسی چی بهش بدم میگه میکس دل :18:

گیاه ها رو فقط با یسری ماهی های خاص میشه نگه داشت مثل بعضی ماهی های کوچیک (زبرا تترا گوپی....) آنجل رامیزی.....
بعضی از گیاه خوار ها گیاه رو میخورن و بهش صدمه میزنن
گوشت خوار ها هم عموما گیاه رو از بین میبرن.
برای همین اولویتتون یا باید ماهی باشه یا گیاه
حتما باید آب بدون کلر اضافه کنید وگرنه سیکل رو بهم میزن. حالا یا باید آب رو 24 ساعت بذارید بمونه یا باید از مواد ضد کلر موچود در بازار استفاده کنید

کافیه سطل رو بلند کنی و اروم بریزی تو تانک یا از شلنگ استفاده. دستگاه خاصی نمی خواد
ولی باید آب رو همدما کنی

shahin666
01-02-2012, 21:17
ماهی هایی که گیاه میخورن گیاه خوارن :دی
من خودم با این دسته بندی موافق نیستم چون خیلی از ماهی ها همه چیز خوار هستن خیلی ها هم مثل خیلی از افریقایی ها با این که گیاه خوار هستن ولی تو زمره گوشت خوار ها دسته بندی میشن مثل خانواده تروفئوس که کاملا گیاه خواره ولی از هر فروشنده ای بپرسی میگه گوشت خواره حتی اگه بپرسی چی بهش بدم میگه میکس دل :18:

گیاه ها رو فقط با یسری ماهی های خاص میشه نگه داشت مثل بعضی ماهی های کوچیک (زبرا تترا گوپی....) آنجل رامیزی.....
بعضی از گیاه خوار ها گیاه رو میخورن و بهش صدمه میزنن
گوشت خوار ها هم عموما گیاه رو از بین میبرن.
برای همین اولویتتون یا باید ماهی باشه یا گیاه
حتما باید آب بدون کلر اضافه کنید وگرنه سیکل رو بهم میزن. حالا یا باید آب رو 24 ساعت بذارید بمونه یا باید از مواد ضد کلر موچود در بازار استفاده کنید

کافیه سطل رو بلند کنی و اروم بریزی تو تانک یا از شلنگ استفاده. دستگاه خاصی نمی خواد
ولی باید آب رو همدما کنی

ممنون دوست عزیز هر بار شما خیلی خوب و کامل بنده رو راهنمایی می کنید:11:
پس اگر از گیاه استفاده کنم باید فقط از ماهی های خاصی هم استفاده کنم یعنی یکم تو انتخاب ماهی دستم بسته میشه !!!
آخه گیاه به جز فوایدی که خودتون بهتر از من میدونید برای ماهی خوبه
هم این که گیاه یه زیبای و تازه بودن به تانک میده
آکواریومی که من میخوام بگیریم چون بزرگه اگر فقط تو تانک فقط ماهی باشه خیلی خالی نشون میده

یعنی فقط سطل رو بگیرم و اروم بریزم تو تانک:18:
این جوری هر چقدر هم آروم بریزم مثلا باعث نمیشه شن و ماسه ها کف جابه جا جابه جا بشه یا دکور بهم بخوره
یا اصلا بلند کردن آب به اون شکل :13:
همون طور که سیفون هست آب رو تخلیه میکنه دستگاهی نیست آب رو با پمپی چیزی از تو سطل به آکواریوم منتقل کنه

Shadow-Man
02-02-2012, 00:21
خواهش می کنم وظیفه است
"ماهی خاص" منظورم اینکه اگه میخوای تانکت رو گیاهی بکنی بهتره باید قبل از خرید ماهی تحقیق کنی بیبینی با گیاه سازگار هست یا نه
ولی از اون طرف از نظر گیاه شما تقریبا هیچ محدودیتی نداری پس میتونی تانکت رو پر از گیاه بکنی که اون هم لوازم خاص خودش رو میطلبه که به نظر من ارزشش رو داره مخصوصا با گیاهی جدیدی که تازه وارد کردن
ولی اگه فقط میخوای تانکت خالی نباشه من گیاه کریپتون رو پیشنهاد میکنم که نسبت به گیاه های دیگه کمتر خورده میشه مثل اینکه تلخ مزه هست
کریپتون ارتفاعش هم زیاد میشه راحت تانکنت رو پر میکنه

برای پر کردن تانک به غیر از گیاه میتونی از سنگ و چوب استفاده کنی من تانکهایی دیدم که تا بالا سنپ چیدن رفته بالا (البته فقط عقب تانک) چوب هم قشنگ تره هم بهتر پرمیکنه

نه بابا همین طوری بریز توش چیزی نمیشه ولی اروم بریز. مگه ارتفاع تانکت چقدره؟
می تونی از واتر پمپ استفاده کنی. آکواریوم دار ها از یه جورش که پاورهد میگن زیاد استفاده میکنن

lahij_web
02-02-2012, 10:44
ممنون دوست عزیز هر بار شما خیلی خوب و کامل بنده رو راهنمایی می کنید:11:
پس اگر از گیاه استفاده کنم باید فقط از ماهی های خاصی هم استفاده کنم یعنی یکم تو انتخاب ماهی دستم بسته میشه !!!
آخه گیاه به جز فوایدی که خودتون بهتر از من میدونید برای ماهی خوبه
هم این که گیاه یه زیبای و تازه بودن به تانک میده
آکواریومی که من میخوام بگیریم چون بزرگه اگر فقط تو تانک فقط ماهی باشه خیلی خالی نشون میده

یعنی فقط سطل رو بگیرم و اروم بریزم تو تانک:18:
این جوری هر چقدر هم آروم بریزم مثلا باعث نمیشه شن و ماسه ها کف جابه جا جابه جا بشه یا دکور بهم بخوره
یا اصلا بلند کردن آب به اون شکل :13:
همون طور که سیفون هست آب رو تخلیه میکنه دستگاهی نیست آب رو با پمپی چیزی از تو سطل به آکواریوم منتقل کنه

سلام به همه .
بایدی تو کار نیست دوس من . آمازون که پر از ماهی گوشتخواره ! گیاهاشم که دیگه نیازی به توضیح نداره .
فقط چند گونه خاص ماهی ها اونم تو شرایط خاصی به گیاهان تانک آسیب می رسونن که اونم قابل جلوگیری هست .
دستتون بازه باز هست !
...
برای پر و خالی کردن آب فقط یه شیلنگ میخوای و یه پاور هد .
فیلتر های اسفنجی که سرش یه پمپ داره و تهش 2 یا چندتا مخزن استوانه ای که توش اسفنج داره رو دیدی ؟
سرش رو در بیار و شیلنگت رو بزن سرش . همین . هم برای تخلیه هم برای اضافه کردن .
.............

پرت با پرت ...
یکی از صفحات قبلی خوندم که دوستی از پرت بچه گرفته ؟!
من پرت رو با اسکار و تگزاس و گرین و ... چفت کردم و تا 300 400 تا تخم هم ازش گرفتم که بزرگ هم شدن ولی پرت با پرت امکانش نیست چون این موجود هیبرید هست و نوع نرش توانایی باروری نداره .

boozzai
02-02-2012, 11:50
سلام،
این 2 تا عکس از تانک جدیدم،قبل آب گیری.
الان در حال طی سیکل.
90 35 35

عکس اول آکوا بیسیک و عکس دوم مانادو جی بی ال.

shahin666
02-02-2012, 15:14
تشکر از هر دو دوست عزیز بابت راهنمایی:11:
راستش من بیشترین دغدغی که دارم همین پر و خالی کردن آب تانک هست
چون تانک رو میخوام تو اتاقم بذارم و کنارش تخت تردمیل فرش از این حرفاس یکم باید احتیاط کنم برای پر و خالی کردن آب تانک
تنها مزیت جاگیری آکواریوم تو اتاقم این هست که پشت آکواریوم یه پنجره بزرگ دارم که به سمت حیاط هست

پس این پاور هد میتونه هم آب تانک رو برام خالی میکنه هم اضافه میکنه ؟! خیلی خوبه
البته من آشنای با این پاور هد ندارم
ولی چیزی که تو نت سرچ کردم
همین هست دیگه؟!!

و اینم توی یه تانک

آیا بستگی به حجم آب تانک پاور هد هم فرق میکنه مثلا برای حجم آب تانک باید پاور هد قوی تر بذاریم ؟!

تو یه مطلب هم خوندم که گفته

خیلی ها به جای پمپ هوا پولشون رو برای خرید پاورهد استفاده می کنند و به کمک اون هوادهی رو انجام می دن.

یعنی اگر پاور هد بخریم پمپ هوا دیگه نیاز نداریم؟!!

یکی از دوستان در مورد پاور هد این مطلب رو یه جایی نوشته بود

برای همین، یک پاور هد قوی گرفتم و به خروجی ان یک شلنگ بلند که تا فاضلاب خانه برسد متصل کردم . پاور هد را داخل اکواریوم میکنم و بعد انرا روشن میکنم.بفاصله چند دقیقه اب را به میزان کافی خالی کرده و در ضمن هیچ ماهی کوچکی را نیز بداخل نمیکشد. دوباره برای جایگزینی اب اکواریوم از سطلی که اب را در ان ذخیره میکنم، همین پاور هد را داخل سطل کرده و سر شلنگ را داخل اکواریوم میکنم. کارم بسرعت و بسیار تمیز انجام میشود.پس منم میتونم آب رو مثل این دوستمون حالا به جای فاضلاب از پنجره پشتی بیرون بدم از همونجا هم آب جدید
رو به آکواریوم اضافه کنم؟!

فقط من متوجه نشدم آخرش گفته همین پاور هد را داخل سطل کرده !!! منظورش شلنگی که به پاور هد بوده رو میگه
بعد این پاور هد فقط آب رو تخلیه میکنه یا مثلا میتونه کف هم نصب بشه و کف آکواریوم رو هم تمیز کنه؟!!!

و در آخر من چون میخوام اکواریوم آماده بگیریم
مجهز به سیستم فیلتراسیون هست حالا این سیستم فیلتراسیون توش پاور هد هم هست یا نه باید پاور هد رو جداگانه بگیرم

boozzai
03-02-2012, 10:52
سلام،
بهترین وسیله،همون سیفون پلاستیکی معمولیه.
به یه شیلنگ بلند وصلش کن و بندازش تو حیاط.
خوب بین شن ها رو باهاش تمیز کن،حله دیگه.
به خاطر اختلاف ارتفاع،با قدرت زیاد آشغالا رو میکشه.

پاور هد هم با هاش هست و خودش مخزن تاپ فیلتر داره.

MOHAMMAD2010
04-02-2012, 12:40
پرت رو بندازم کنار اسکار با هم دعوا نمیکنن ؟

mjd323232
04-02-2012, 16:32
سلام من روی شیشه جلوی تانکم یه خش هست که با ناخن میشه اونو تشخیص داد میخواستم ببینم مشکلی نداره

New-P30world
05-02-2012, 23:34
پرت رو بندازم کنار اسکار با هم دعوا نمیکنن ؟

تقریبا هم سایز باشن عمرن... :5:

سلام من روی شیشه جلوی تانکم یه خش هست که با ناخن میشه اونو تشخیص داد میخواستم ببینم مشکلی نداره

خش یا خدای نکرده ترک!! ..؟؟

lahij_web
06-02-2012, 12:05
سلام،
این 2 تا عکس از تانک جدیدم،قبل آب گیری.
الان در حال طی سیکل.
90 35 35

عکس اول آکوا بیسیک و عکس دوم مانادو جی بی ال.

آخ من عاشق این پستی بلندی های با ماسه م !!! ولی حیف هیچوقت نتونستم اینهمه ماسه داشته باشم تو تانک بریزم ( به دلایل گوووناگون ! )
...
ببینم چیکار میکنی با دکورت ... :27:

mjd323232
07-02-2012, 07:21
خش یا خدای نکرده ترک!! ..؟؟

نه خشه
تازه تانک رو راه اندازی کردم ولی هنوز آب داخلش نکردم (بدلیل ماموریت) ولی شبی که تانک رو روی پایه گذاشتم و نورش رو تست کردم دیدم روی شیشه چندتا خش بصورت مورب هست که یکی از آنها خیلی بزرگه (حدود30 سانت)
و با ناخن راحت مشخص میشه یعنی لبه ناخن داخلش گیر میکنه:sad::41:

boozzai
08-02-2012, 11:35
سلام :)

اینم از تانک گیاهی،اینا مستاجر هستن،بعدا دک میشن. :d

Shadow-Man
08-02-2012, 16:15
تانک جدید و ماهی های جدید مبارک
ایضا دوربین جدید :دی

mesi_2010
09-02-2012, 00:53
خیلی عالیییییییییییی
کاغذ پشت رو چطور چسبوندی پشتش هوا نیفتاده؟

boozzai
09-02-2012, 10:50
ممنون.
اگه منظورت اون مشکیه هستش،
برچسب معمولیه،با شیشه پاک کن شیشه رو خیس کردم،
چسبوندم و با کارت تلفن هواش رو خارج کردم. :)

mesi_2010
09-02-2012, 23:10
ممنون.
اگه منظورت اون مشکیه هستش،
برچسب معمولیه،با شیشه پاک کن شیشه رو خیس کردم،
چسبوندم و با کارت تلفن هواش رو خارج کردم. :)

ممنون امتحان کنم ببینم درست میشه. آبی رو میگم.

koroz
10-02-2012, 23:41
سلام به همه...
یه سوال فنی تخصصی داشتم خدمت اقایون که از این قرار که دایی من چنتا فلاور باکس داره که یه چنتا رو رد کرد فقط یه نر ماه رو داره این دو موجود وحشی بی رحم تخکم ریزی میکنن ولی بعد از چند وقت یا همه رو میخورن یا وقتی جدا میکنن از بین میرن(در ضمن اینا همهشان نصف بدنشون در میاید گه فک کنم همون لاور باشه)خوب حالا باید چه کار کرد

shahin666
11-02-2012, 01:55
سلام
دوستان در مورد فیلترها یه توضیحی میدن
مثلا چند نوع فیلتر هست ؟!!

فیلتر زیر شنی یا سطلی یا بقیه فیلترها ؟!! یه توضح در مورد اینا بدید ممنون میشم
در کل من برای یه آکواریوم چند نوع فیلتر رو باید بگیرم
ممنون میشم بنده رو راهنمای کنید

mesi_2010
11-02-2012, 14:16
سلام
دوستان در مورد فیلترها یه توضیحی میدن
مثلا چند نوع فیلتر هست ؟!!

فیلتر زیر شنی یا سطلی یا بقیه فیلترها ؟!! یه توضح در مورد اینا بدید ممنون میشم
در کل من برای یه آکواریوم چند نوع فیلتر رو باید بگیرم
ممنون میشم بنده رو راهنمای کنید

شما با توجه به حجم آکواریوم و بودجتون میتونین فیلتر تهیه کنید.
فیلتر داخلی که ارزون تر و داخل آکواریوم قرار میگیره.
تاپ فیلتر هم هست که خوبه. موتورش توی آب هست و جعبه ای که داخلش وسایل هست بالای تانک قرار میگیره. حدودا با وسایل 30 تومن میشه.
اکسترنال هم هست که عالیه اما گرون تره. از 60 تومن شروع میشه به بالا. البته 60 تومنی چینی هست.

Shadow-Man
11-02-2012, 18:19
سلام به همه...
یه سوال فنی تخصصی داشتم خدمت اقایون که از این قرار که دایی من چنتا فلاور باکس داره که یه چنتا رو رد کرد فقط یه نر ماه رو داره این دو موجود وحشی بی رحم تخکم ریزی میکنن ولی بعد از چند وقت یا همه رو میخورن یا وقتی جدا میکنن از بین میرن(در ضمن اینا همهشان نصف بدنشون در میاید گه فک کنم همون لاور باشه)خوب حالا باید چه کار کرد

کار خاصی لازم نیست بکنی فقط این دو تا رو از هم جدا کنید و دیگه به فکر بچه گرفتن از فلاور نباشید چون بعد از کلی زحمت اخرش فقط بچه های آشغال تحویلت میدن. هیچ کس هم ازتون بر نمیداره
من توصیه میکنم برای بچه گرفتن اول از زنده زا ها یا اسکار شروع کنید که راحت بچه میدن یکم که تجربه کسب کردید برید سراغ ماهی های دگه مثل دیسکاس هم فوقالعاده زیباست هم گرون

shahin666
11-02-2012, 19:20
شما با توجه به حجم آکواریوم و بودجتون میتونین فیلتر تهیه کنید.
فیلتر داخلی که ارزون تر و داخل آکواریوم قرار میگیره.
تاپ فیلتر هم هست که خوبه. موتورش توی آب هست و جعبه ای که داخلش وسایل هست بالای تانک قرار میگیره. حدودا با وسایل 30 تومن میشه.
اکسترنال هم هست که عالیه اما گرون تره. از 60 تومن شروع میشه به بالا. البته 60 تومنی چینی هست.

ممنون دوست عزیز
میشه یه توضیح در مورد اکسترنال بدید
یعنی فیلترهای اکسترنال چه جوریه ؟ و چه مزیتی دارن

boozzai
11-02-2012, 21:00
مزیت اکسترنال،
اشغال نکردن جایی توی تانک
دارای حجم بیشتر مدیا با کیفیت
جریان مناسب و آروم واسه ماهیای حساسی مثل دیسکس
بی صدا
...

shahin666
11-02-2012, 22:13

فیلتر سطلی اکسترنال همینه دیگه ؟!!!

فیلتر اکسترنال که میگن کلا همین فیلتر های سطلی هست فقط ؟!!
بعد یه توضیح در مورد کار اینا میشه بدید که کلا چه جوری کار میکنن؟!!

و خوب اگر یه مزیت اشغال نکردن جای تو آکواریوم رو بگیم ولی یه جای زیادی رو هم بیرون آکواریوم میگیره چون به نظر میرسه کوچیک نیست

و آخرین سوالم
اگر از این فیلتر اکسترنال سطلی استفاده کنم دیگه نیازی به هیچ فیلتر داخلی تو خود تانک ندارم ؟!

mesi_2010
12-02-2012, 12:48
[QUOTE

فیلتر سطلی اکسترنال همینه دیگه ؟!!!

فیلتر اکسترنال که میگن کلا همین فیلتر های سطلی هست فقط ؟!!
بعد یه توضیح در مورد کار اینا میشه بدید که کلا چه جوری کار میکنن؟!!

و خوب اگر یه مزیت اشغال نکردن جای تو آکواریوم رو بگیم ولی یه جای زیادی رو هم بیرون آکواریوم میگیره چون به نظر میرسه کوچیک نیست

و آخرین سوالم
اگر از این فیلتر اکسترنال سطلی استفاده کنم دیگه نیازی به هیچ فیلتر داخلی تو خود تانک ندارم ؟![/QUOTE]

آره همینه.
خوب یه سری مواد مثل سرامیک و زئولیت و ..... اینا میریزی توش. بعد آب از اونا عبور میکنه. توضیح خاصی نداره اما boozai ازین فیلترها داره اگه خواستی از این فیلتر ها بگیری بیشتر میتونه کمکت کنه.
توی آکواریوم کجا و بیرونش کجا. اما خوب دیگه هر کی یه سلیقه ای داره.
نه نیاز نیست. در ضمن این فیلترها هم مارک خوبش فکر کنم بالای 150 تومن باشه!!!.:18:
تانکت چند لیتر هست؟

boozzai
12-02-2012, 12:51
سلام،
آره همین ها هستن،البته مدل های جمع و جور تر هم دارن.اینا مدل های خیلی حرفه ای هستن با قیمت خیلی بالا.
آب با یه شیلنگ وارد میشه و از مدیا عبود میکنه و از اون یکی خارج میشه.خیلی ساده.
البته مدل های دیگه ای هم داره که آب از پایین وارد و از بالا خارج میشه.
موافق نیستم،الان دیگه آکثر تانک ها یه پایه دارن و به راحتی توی کمد میتونید بزاریدش.
زیاد بزرگ نیشتن،فوقش ارتفاعشون 30 سانت.
نیازی به فیلتر دیگه ای نیست.
اما میتونی از تاپ فیلتر هم فقط واسه تصفیه مکانیکی استفاده کنی که اجباری نیس.من این کارو کردم.
شاد باشی.

boozzai
14-02-2012, 15:45
سلام :)

mjd323232
14-02-2012, 15:56
اقا مبارک باشه خیلی باحالن مخصوصا سورمت که قیافه مظلومی داره

mjd323232
14-02-2012, 16:13
راستی چرا آنجل مونو نصف دمش نیست؟ کسی اذیتش میکنه

mjd323232
15-02-2012, 08:36

کسی این مشکل رو نداشته هنوز تانک رو آّب نکردم یعنی مشکلی پیش نمیاد

boozzai
15-02-2012, 11:42
اون از 1سال پیش که خریدمش اینطوری بود،خوب هم نشد دیگه. :(
شیشه چند میل هستش؟
اگه 6 یا 4 بیخیالش بشو.خیلی خطریه.عوضش کن.
ولی اگه 10 میل و خش زیاد عمق نداره مشکلی نیس.

mjd323232
16-02-2012, 07:46
شیشه 10میل هست و حالاکه تانک رو گذاشتم روی پایه و برای تست چراغش رو روشن کردم دیدم یه خش 30 سانتی بصورت مورب روی شیشه جلو هست البته از داخل که با ناخن میشه حسش کرد یه چیزی هم بگم من تانک رو روی زمین آب کردم و 2 روز صبر کردم
ولی الان که اینو دیدم یکمی میترسم چون اگه بترکه کل آپارتمان و آب میگره خونه به جهنم خانمم :18::18:

boozzai
16-02-2012, 11:18
نمیدونم والا :31:
کار خطری کلا.
تانک منم یکی 2 تا خط داره،اما در حد حس کردن نیستن.
دیگه خودت ببین،اگه ناخنت کمتر یه میل میره داخلش،مشکلی نیس به نظرم.
اگه اگه تا بیروون شیشه اومده خط،اصلا آب نکن.یعنی از اون طرف هم نزدیک شیشه باشه.

Shadow-Man
25-02-2012, 22:07
امروز از پلاسکو سه تا اسکار باله بلند مشکی خریدم. خیلی با حالن کنار یه سورم و دو تا پرت انداختم

lahij_web
26-02-2012, 10:27
سلام خوبید ؟
...
داداش پروکسیموس رو از دست نده ... واقعا زیبا و فوق العاده س .
من بخاطر اسفرناموس اون سری مجبور شدم بدمش به دوستم .
...
یسری سیچلاید که گرفته بودم فوق العاده شدن . ( با ترکیب غذایی جدید )
کالیکو ، میلیمو ، گرین و جانسون که تازه گرفتمش .
( به زودی عکساشو آپ میکنم )
...

mjd323232
26-02-2012, 10:33
دوستان من تانکم رو راه انداختم و انشا الله عکس هم میذارم حالا یه سوال، دیدم دوستان در مورد نخود سبز صحبت کردن ، میخواستم بدونم از این کنسر شده ها استفاد بشه اشکالی نداره ؟

Shadow-Man
26-02-2012, 20:09
کنسرو رو نمی دونم lمیتونی بدی به ماهی یا نه، ولی این رو میدونم که تمام کنسرو ها و کلا تمام غذاهای شرکتی مواد افزودنی خیلی زیادی دارن
مثلا همین رانی ادم فکر میکنه آب و میوه است ولی صد قلم اشغال دیگه هم قاتیش میکنن (کارخونه اش تو شهر ماست رفیقم یه مدت اونجا کار میکرد)
برای همین من باشم کنسرو استفاده نمیکنم