PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

mesi_2010
15-04-2011, 12:10
عزیز من عکست رو توی این سایت آپلود کن:
up . -------- . com
بعدش بیا توی همین کادر،اون آیکونی که عکس منظره روشه،کپی کن...
من اسماشون رو بلد نیستم،میدونم اینان:ذغال،سرامیک و رزین و 2 تای دیگه که نمیدونم اسمشون چیه!
لاهیج جان میدونه اسماشون رو!راستی،یه ورق پشم شیشه هم روشه و یه ابر دیگه زیر...
اون سنگ هوا رو عزیز خوب باید اون طرف هم شیلنگ بخوره!!!
پمپت مگه جا نداره دیگه!؟یه شیلنگ هم واسه اون طرفش بکش و بعدش حله دیگه...:20: از دو طرف باید وصل باشه!
نه یه سمتش میخوره. تازه اون سمتش که شیلنگ خورده فشارش کمتره!!!!!!!!!!:31:
ماهی میخواااااااااااااااااااام . حالا چیا بگیرم؟

hasti rs
15-04-2011, 15:04
میتونم بزارمشون پیش آنجل؟
مریضی ، چیزی ندارن؟
کلا اگر آسیبی به ماهیای دیگه نرسونن ، نگهداریشون در تانک رو توصیه می کنید یا نه؟

اینا که وحشی هستن !!
لاهیج اطلاعاتش خوبه که اونم غیبش زده چن وقته !

---------- Post added at 04:04 PM ---------- Previous post was at 04:01 PM ----------

ماهی میخواااااااااااااااااااام . حالا چیا بگیرم؟

تنها راهنمایی که من میتونم کنم اینه که یه لجن خوار باید داشته باشی :دی بقیه ماهیا رو بقیه ی دوستان بگن :دی

boozzai
15-04-2011, 17:13
دوستان
من از رودخونه چند تا ماهی کوچیک با تور گرفتم
از این ماهی سیاها که همه شون با هم حرکت می کنن
از اینا:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته این خشک شده شونه. شاید بزرگ بشه این شکلی بشن:

میتونم بزارمشون پیش آنجل؟
مریضی ، چیزی ندارن؟
کلا اگر آسیبی به ماهیای دیگه نرسونن ، نگهداریشون در تانک رو توصیه می کنید یا نه؟
نه جان من!
بی خیال شو..
اینا کثیفن و هزاران انگل دارن و ممکنه باعت مردن ماهیات بشن،تازه جدا از وحشی بودنشون...

مسی عزیز!
کاشکی یه سنگ هوا میگرفتی که 2 طرفش شیلنگ میخورد...:13:چند سانتیه!؟

باید بزاری سیکلت تموم بشه!
اگه میتونی از یه آکواریوم سیکله یه بشکه نوشابه آب بردار و بریز توی آک خودت!
ماهی لجن خوار بگیر،خرگوشیش خوبه!
آنجل،اسکات،اسکار،آروانا،.. .
اول سیکل!!!!:31:

firstpars
15-04-2011, 18:11
آخه خیلی جالبن. الان کوچیکن. 9 تا هستن . اندازه شونم بین 2 تا 3 سانته. همه شون با هم حرکت میکنن. مثل تو اقیانوسا
خیلی دلم میخواست بندازمشون تو آک. ولی حالا که میگید خطر داره، حرفی نیست
حوض توی حیاطمون رو تمیزش کردم و میاهیا رو ریختم داخلش
علاقه ی شدیدی به بیرون پریدن از آب دارن. روی حوض رو تور با بافت ریز کشیدم که نتونن بپرن بیرون. خیلی هم باهوشن! یا شایدم احمق! اگر به اندازه ی یه سکه ی 25 تومنی تور پارگی داشته باشه ، از همونجا میپرن بیرون!
الان حدود 12 روزه که تو حوض هستن
ولی هیچی نمیخورن! واقعا هیچی!!
چیکار کنم؟ غذای به خصوصی دارن؟
رفیقم گفت اینا مثل ماهی قرمزن. تو طبیعت که چیزی گیرشون نمیاد بخورن. کلا غذا نمیخورن. از املاحی که توی آب هست استفاده میکنن. میتونه حرفش درست باشه؟

mesi_2010
15-04-2011, 22:18
نه جان من!
بی خیال شو..
اینا کثیفن و هزاران انگل دارن و ممکنه باعت مردن ماهیات بشن،تازه جدا از وحشی بودنشون...

مسی عزیز!
کاشکی یه سنگ هوا میگرفتی که 2 طرفش شیلنگ میخورد...:13:چند سانتیه!؟

باید بزاری سیکلت تموم بشه!
اگه میتونی از یه آکواریوم سیکله یه بشکه نوشابه آب بردار و بریز توی آک خودت!
ماهی لجن خوار بگیر،خرگوشیش خوبه!
آنجل،اسکات،اسکار،آروانا،.. .
اول سیکل!!!!:31:

فکر کنم 30
پس آنجل هم میشه با اینا نگه داشت.
غذا برا اسکار چی خوبه؟ sera red parot خوبه؟
آب هم ریختم.
راستی فیلترم خیلی قویه میخوام عوضش کنم.2100L/H

boozzai
16-04-2011, 10:56
30..!؟تو تانکت 100 هستش،بعدش رفتی سنگ هوای 30 گرفتی..!؟:13:
کاشکی بری و یه سنگ هوای 90 بگیر که هم از دوطرف شیلنگ میخوره و هم هوا یکسان میده!:20:
این غذاهه مال پرته و نیازی نیس..
برو تترا درومین بگیر که مخصوص همه ی سیچلاید هاس و تقویت کننده رنگ ماهیاس..!واسه اسکار هم عالیه!
فیلتر هر چی قوی تر بهتر.. مگه مشکلش چیه!؟
اگه نمای آک رو زشت کرده اون شیلنگ هوا دهیش رو ننداز بیرون!
فیلترت چیه!؟
خوب بابا یه عکس بزار دیگه...!!:happy:

boozzai
16-04-2011, 19:32
سلام!
10 تا چشم چراغی و 2 تا کت خرگوشی(5سانتی) گرفتم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بزودی گیاه و.. هم اضافه میکنم.

mesi_2010
16-04-2011, 19:42
30..!؟تو تانکت 100 هستش،بعدش رفتی سنگ هوای 30 گرفتی..!؟:13:
کاشکی بری و یه سنگ هوای 90 بگیر که هم از دوطرف شیلنگ میخوره و هم هوا یکسان میده!:20:
این غذاهه مال پرته و نیازی نیس..
برو تترا درومین بگیر که مخصوص همه ی سیچلاید هاس و تقویت کننده رنگ ماهیاس..!واسه اسکار هم عالیه!
فیلتر هر چی قوی تر بهتر.. مگه مشکلش چیه!؟
اگه نمای آک رو زشت کرده اون شیلنگ هوا دهیش رو ننداز بیرون!
فیلترت چیه!؟
خوب بابا یه عکس بزار دیگه...!!:happy:

آره یه سمت هم آب تصفیه میریزه.
خیلی قویه همه چیو تکون میده. ماهی میره توی کلبه از ترس. (یه اسکار. میدونم سیکل طی نشده. اما خوب کادو دادن.
تاپ فیلتر الکتریکال.
راستی چرا روی آّب یکم سفیدک زده مثل رسوب.

boozzai
17-04-2011, 12:31
سفیدکا ممکنه به خاطر کامل نشدن سیکلت باشن..
اشکالی نداره!!
مگه چی میکنه که همه چیو تکون میده!؟!؟!!
اون لوله رو که موجسازه رو بده طرف شیشه بغل...!
فیلتر رو چند گرفتی!؟
عکس هم نمیخوای خوب نزار!!والا..!:13:

mesi_2010
18-04-2011, 10:47
سفیدکا ممکنه به خاطر کامل نشدن سیکلت باشن..
اشکالی نداره!!
مگه چی میکنه که همه چیو تکون میده!؟!؟!!
اون لوله رو که موجسازه رو بده طرف شیشه بغل...!
فیلتر رو چند گرفتی!؟
عکس هم نمیخوای خوب نزار!!والا..!:13:

17 خریدم. چرا عکسم میذارم.
black water ریختم. ماهی هم خریدم.
2تا اسکار+ 2تا گورخری+2تا اسکات+لجن خوار+ سورم.
غدا هم ازین رنگ دونه ها گرفتم.
اسکات ها همه رو میزنن:31:

boozzai
18-04-2011, 12:42
17 خریدم. چرا عکسم میذارم.
black water ریختم. ماهی هم خریدم.
غدا هم ازین رنگ دونه ها گرفتم.
اسکات ها همه رو میزنن:31:
ایول...
ولی بلک واتر آب رو تیره میکنه و حالت رود خونه بهش میده..!قشنگ شده!؟
حتما عکس بزار،از ماهیات!!!
:46:

hasti rs
18-04-2011, 12:44
ولی هیچی نمیخورن! واقعا هیچی!!
چیکار کنم؟ غذای به خصوصی دارن؟
رفیقم گفت اینا مثل ماهی قرمزن. تو طبیعت که چیزی گیرشون نمیاد بخورن. کلا غذا نمیخورن. از املاحی که توی آب هست استفاده میکنن. میتونه حرفش درست باشه؟
فکر میکنم حرف رفیقتون درست باشه ! فک کنم اینا از همون پلانکتونها و اینا استفاده میکنن ، اخه میگید کوچیکن ! ولی فک کنم بزرگ که میشن از ماهیای زنده تغذیه میکنن . البته مطمئن نیسم .
ما بچه که بودیم وقتی میرفتیم پیش رودخونه نون مینداختیم یه گوشه کلی ماهی جم میشدن و از نون میخوردن ! ولی وقتی به ماهی عید نون میدادیم میمرد ! حالا نمیدونم شاید بشه بهشون نون داد ! ولی شایدم بمیرن !

10 تا چشم چراغی و 2 تا کت خرگوشی(5سانتی) گرفتم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اونایی که قبلا" توش بودن مولی بودن ؟ اینا گیاه خوارن ؟

مبارک باشه . این گورخری رو میگن خیلی راحت میشه تکثیر کرد ! من میخواستم بگیرم ولی تا اطلاع ثانوی ماهی نمیگیرم !

یه سوال :
سیفون خریدم ( همون 3.500 : دی ) بعد هر چی اینو میزنم تو آب آک ؛ آب رو خارج نمیکنه , چیکار باید کنم ؟!

boozzai
18-04-2011, 17:45
اون تلنبش رو بزن رو بزن و یه کاری کن که بیاد...اون طرفش که آب خارج میشه باید پایین تر باشه ها!!!:31:
آره،3تا بارب بودن + یه مولی!!که البته دیشب مردن... از قصد نکشتمشون ها!!
گیاهخوارن... خیلی با حالن!!همش با همدیگن!!
الان فقط 10 تا چشم چراغی با 2 تا کت خرگوشی داخلش هست..!

mesi_2010
20-04-2011, 20:57

boozzai
21-04-2011, 20:13
تانک خوشگلی ردیف کردی!ماهیات هنوز کم هستن!
چند تا پیشنهاد:
اون بخاری رو بیار سمت راست تانک و گوشه بزارش...
اون دما سنج اصلا دقیق نیست و دمای شیشه رو بهت میده..
شیلنگ هوای فیلتر رو در بیار تا نمای تانکت بهتر بشه...
آب تانک رو یه نموره بیشتر کن!
بعد از هر تعویض آب،ضد کلر اضافه کن..
ممنون.

mesi_2010
21-04-2011, 20:39
[QUOTE=boozzai;6035656]تانک خوشگلی ردیف کردی!ماهیات هنوز کم هستن!
واقعا؟!!!! مرسی. چی بگیرم؟
چند تا پیشنهاد:
گفتم وسط باشه دما آب یکی باشه!!!!
چه مدلی بگیرم؟
همون شیلنگ سفیده نازکه؟ این که در مقابل آبیه چیزی نیست:31:
بخار میشه. تا بالا چسب آبه.
20 لیتر آب گذاشتم 24 ساعت مونده الان میخوام سیفون کنم.
این اسکار همه رو میزنه. به نظرت یه مدت با شیشه جداش کنم خوب میشه؟

mesi_2010
22-04-2011, 00:24
سلام. ماهیام سفیدک زدن. دلیلش چیه؟ حالا چیکار کنم؟
دما رو بردم 32
2 قاشق نمک هم ریختم.

boozzai
22-04-2011, 09:11
:18:
عزیز!برای درمان بهتر عکس بزاری!
اگه سفیدک واقعا،برو ضد سفیدک بگیر...
2 قاشق نمک هم کمه،هر 20 لیتر یه قاشق غذاخوری!
اسکار رو ولش کن تا عادت کنه..
آروانا،آنجل،کت فیش(حتما!)،..

Shadow-Man
22-04-2011, 20:00
[QUOTE=boozzai;6035656]تانک خوشگلی ردیف کردی!ماهیات هنوز کم هستن!
واقعا؟!!!! مرسی. چی بگیرم؟
چند تا پیشنهاد:
گفتم وسط باشه دما آب یکی باشه!!!!
چه مدلی بگیرم؟
همون شیلنگ سفیده نازکه؟ این که در مقابل آبیه چیزی نیست:31:
بخار میشه. تا بالا چسب آبه.
20 لیتر آب گذاشتم 24 ساعت مونده الان میخوام سیفون کنم.
این اسکار همه رو میزنه. به نظرت یه مدت با شیشه جداش کنم خوب میشه؟

به نظر من هم تانکت قشنگه
چند وقته راهش انداختی؟
چند لیتره؟
من هم جسارتا چند تا پیشنهاد دارم
به نظر من اگه از پمپ هوای معمولی و سنگ هوا استفاده کنی خیلی قشنگ تر میشه. چون این وسیله که الان داری حباب های هوا رو خیلی ریز میکنه اون قدری که خیلی دیر به سطح آب میاد و باعث میشه آب کدر و کثیف به نظر بیاد (اگه دقت کنی می بینی ذرات ریزی تو آب هستن که حباب هوا هستن) شلنگ هواش رو کلا بردار.
فیلتر زیر شنی هم اگه میتونی استفاده نکن چون همه کثافت ها رو میکشه لای شنها و تمیز کردنشون مکافاته کافیه شن ها یه تکون بخوره تا نتونی ماهی هات رو ببینی:31:

دماسنج هم از اونایی که تو آب قرار میگیره بخر خیلی دقیق تر و بهتر هست. برای یه عمر هم کافیه قیمتش زیاد فرق نداره

فکر کنم فقط یه اسکار و دو تا اسکات داشته باشی درسته؟ اگه اسکات باشه باید از پس اسکار بر بیاد. البته من تاحالا اسکار نداشتم

اگه می خوای ماهی بگیری حتما ماهی های سازگار بخر چون اگه بخوان هر روز تو سر و کله هم دیگه بزنن آکواریوم میشه آیینه دغ
به نظرم یا همه ماهیات رو از سیچلاید های آمریکایی انتخاب کن یا سیچلاید های آفریقایی
از آمریکایی ها پرت، سورم، اسکار، جک دمپسی، تگزاس و ... گزینه های خوبی هستن
با آفریقایی ها هم می تونی رنگین کمان درست کنی: ماکرو که خلی قشنگ و عالیه مخصوصا زردش، دوبوسی، اوراتوس که یکم وحشیه، دیماسونی، پیکاک، زرافه ای و .... مزیت آفریقایی ها اینه که اکثرا بزرگتر از 15 سانت نمیشن
البته حتما باید قبل از خرید از سازگاری ماهی ها با هم اطمینان حاصل کنی و به حرف فروشنده به هیچ عنوان اعتماد نکنی چون جوابی میده که تو رو به سمت خرید سوق بده
ببخشید پر حرفی کردم و تو کارتون دخالت کردم. امیدوارم سودمند بوده باشه.

boozzai
22-04-2011, 21:19
دقیقا منم با شادو من عزیز موافقم!
اون شیلنگ هوای فیلتر رو کلا بردار...:13:
منم دیگه از فیلتر زیر شنی ها استفاده نمیکنم،زیاد جالب نیستن!
دما سنج دیجیتالی بگیر!از اونایی که سنسور داره!
البته شیشه ای ها هم خوبن...

mesi_2010
22-04-2011, 22:46
[QUOTE=mesi_2010;6035725]

به نظر من هم تانکت قشنگه
لطف دارین
چند وقته راهش انداختی؟
1هفته.
چند لیتره؟
100*30*50
من هم جسارتا چند تا پیشنهاد دارم
به نظر من اگه از پمپ هوای معمولی و سنگ هوا استفاده کنی خیلی قشنگ تر میشه. چون این وسیله که الان داری حباب های هوا رو خیلی ریز میکنه اون قدری که خیلی دیر به سطح آب میاد و باعث میشه آب کدر و کثیف به نظر بیاد (اگه دقت کنی می بینی ذرات ریزی تو آب هستن که حباب هوا هستن) شلنگ هواش رو کلا بردار.
منم پمپ هوا و سنگ هوا گذاشتم. منظورت شیلنگه تصفیه هست؟ اوکی درش میارم.
فیلتر زیر شنی هم اگه میتونی استفاده نکن چون همه کثافت ها رو میکشه لای شنها و تمیز کردنشون مکافاته کافیه شن ها یه تکون بخوره تا نتونی ماهی هات رو ببینی:31:
دیگه گذاشتم:31:

دماسنج هم از اونایی که تو آب قرار میگیره بخر خیلی دقیق تر و بهتر هست. برای یه عمر هم کافیه قیمتش زیاد فرق نداره
حتما
فکر کنم فقط یه اسکار و دو تا اسکات داشته باشی درسته؟ اگه اسکات باشه باید از پس اسکار بر بیاد. البته من تاحالا اسکار نداشتم
+سورم+گورخری+لجن خوار. اول اسکات همه رو میزدو اما الان از همه میخوره:31:
اگه می خوای ماهی بگیری حتما ماهی های سازگار بخر چون اگه بخوان هر روز تو سر و کله هم دیگه بزنن آکواریوم میشه آیینه دغ
به نظرم یا همه ماهیات رو از سیچلاید های آمریکایی انتخاب کن یا سیچلاید های آفریقایی
از آمریکایی ها پرت، سورم، اسکار، جک دمپسی، تگزاس و ... گزینه های خوبی هستن
با آفریقایی ها هم می تونی رنگین کمان درست کنی: ماکرو که خلی قشنگ و عالیه مخصوصا زردش، دوبوسی، اوراتوس که یکم وحشیه، دیماسونی، پیکاک، زرافه ای و .... مزیت آفریقایی ها اینه که اکثرا بزرگتر از 15 سانت نمیشن
آمریکایی خوشم میاد. دوست دارم آروانا و دیماسونی هم اضافه کنم. پرت هم میترسم بقیه رو بزنه:31:
البته حتما باید قبل از خرید از سازگاری ماهی ها با هم اطمینان حاصل کنی و به حرف فروشنده به هیچ عنوان اعتماد نکنی چون جوابی میده که تو رو به سمت خرید سوق بده
من قبل از خرید به فروشنده میگم اگه هم دیگه رو زدن پس میارم.
ببخشید پر حرفی کردم و تو کارتون دخالت کردم. امیدوارم سودمند بوده باشه.
ممنون که نظر دادین.
راستی برا سفیدک هم یه دارو ریختم. آب رو شفاف کرد!!!!!

Shadow-Man
23-04-2011, 08:56
آره منظورم شلنگ تصفیه هست.
فیلتر زیر شنی هم لازم نیست برداری فقط شلنگ هوا که به فیلتر زیر شنی وصل هست رو بردار که کار نکنه .

چند صفحه آخر رو که خوندم یه اشاره ای به سیکل ازت شده بود فکر کنم قبلا در موردش بحث کردین پس من دیگه چیزی نمیگم فقط یاد آوری میکنم تا کامل شدن سیکل ماهی جدید اضافه نکنید

موقع خرید هم از سایز نهایی ماهی هم اطمینان حاصل کن و ببین وقتی بزرگ شدن جا کم نمیاری؟ اگه جاشون تنگ باشه با هم دعوا میکنن

در مورد پرت هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی دقت کن همه این ماهی ها قلم رو طلب هستن پس باید جای کافی برای همهشون داشته باشی

آروانا هم خیلی حیون باحالیه ولی بزرگ میشه و شاید تو آکواریوم سی سانتی مشکل پیدا کنه از اون گذشته تانک آروانا بهتره هیچ تزئینی نداشته.

به غذاشون هم باید توجه کنی آمریکایی ها اکثرا گوشت خوار هستن و آفریقایی ها اکثرا گیاه خوار و افریقایی ها نمیتونن غذای با پروتئین بالای 65 درصد بخورا. میتونی آمریکایی ها و آفریقایی ها رو باهم نگاه داری ولی نباید غذا با پروتئین بالا بهشون بدی
داداشم دو تا پرت، چهار تا ماکرو کوچیک، یه اسکات و یه انجل مونو داره هیچ مشکلی هم نیست

راستی نه این که من خیلی با سواد باشم خودم هم تازه آکواریوم دار شدم (یه سال) چیزای کمی که تو این مدت یاد گرفتم رو به شما هم میگم و چیزای جدید هم از شما یاد میگیرم اسمم هم سجاده

boozzai
23-04-2011, 16:30
اینم عکس تیم ملی!:31:

به پیشنهاد دوستان ; دارم یه سری تغییرات روی تانک اصلی انجام میدم،بزودی عکس میزارم...:5:

hasti rs
23-04-2011, 16:48
سلام ...

مسی تانکت خیلی خوشکله , دوستان هم که تمام راهنماییارو گفتن : دی ؛؛ مسی جان به نظر من این نوار رو که گذاشتی پایین آکت عرض بیشتر میگرفتی که اون فیبر رو هم بپوشنی باهاش .

این پرتا واقعا واقعا واقعا خل هستناااااااا ، امروز اون صورتیه محکم خورد تو بخاری ! اینقد محکم خورد اولش فک کردم تانک چیزیش شده بعد دیدم که نه خورده به بخاری ! حالش خیلی بد شده بود همش رو پهلو می ایستاد الان بهتره حالش ! مشکل دارن با خودشونم !

اینم عکس تیم ملی
وای چه بامزه هستن ! اینا چی بودن ؟ چشم چراغی ؟

boozzai
23-04-2011, 17:03
آره،تترا چشم چراغی!:20:
راستی ممکنه ماهیات مریض شده باشن،وگرنه ماهی که مرض نداره خودشو بکوبونه اینور و اون ور!!:31:
سیفون هفتگی که میکنی!؟
بعد از هر سیفون نمک دریایی که اضافه میکنی!؟

mesi_2010
23-04-2011, 20:17
آره منظورم شلنگ تصفیه هست.
فیلتر زیر شنی هم لازم نیست برداری فقط شلنگ هوا که به فیلتر زیر شنی وصل هست رو بردار که کار نکنه .

چند صفحه آخر رو که خوندم یه اشاره ای به سیکل ازت شده بود فکر کنم قبلا در موردش بحث کردین پس من دیگه چیزی نمیگم فقط یاد آوری میکنم تا کامل شدن سیکل ماهی جدید اضافه نکنید

موقع خرید هم از سایز نهایی ماهی هم اطمینان حاصل کن و ببین وقتی بزرگ شدن جا کم نمیاری؟ اگه جاشون تنگ باشه با هم دعوا میکنن

در مورد پرت هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی دقت کن همه این ماهی ها قلم رو طلب هستن پس باید جای کافی برای همهشون داشته باشی

آروانا هم خیلی حیون باحالیه ولی بزرگ میشه و شاید تو آکواریوم سی سانتی مشکل پیدا کنه از اون گذشته تانک آروانا بهتره هیچ تزئینی نداشته.

به غذاشون هم باید توجه کنی آمریکایی ها اکثرا گوشت خوار هستن و آفریقایی ها اکثرا گیاه خوار و افریقایی ها نمیتونن غذای با پروتئین بالای 65 درصد بخورا. میتونی آمریکایی ها و آفریقایی ها رو باهم نگاه داری ولی نباید غذا با پروتئین بالا بهشون بدی
داداشم دو تا پرت، چهار تا ماکرو کوچیک، یه اسکات و یه انجل مونو داره هیچ مشکلی هم نیست

راستی نه این که من خیلی با سواد باشم خودم هم تازه آکواریوم دار شدم (یه سال) چیزای کمی که تو این مدت یاد گرفتم رو به شما هم میگم و چیزای جدید هم از شما یاد میگیرم اسمم هم سجاده

یعنی عرض 30 برا آروانا کمه؟!!! من بزرگش هم دیدم که بوده تو اینقدر جا. فعلا که با این ماهی نمیتونم بگیرم.
چه غذاهایی باید بدم؟
من قبلا آکواریوم داشتم اما فقط ماهی میخریدم اصولی نبود.
من هم نیما هستم
خوشبختم

mesi_2010
23-04-2011, 20:23
سلام ...

مسی تانکت خیلی خوشکله , دوستان هم که تمام راهنماییارو گفتن : دی ؛؛ مسی جان به نظر من این نوار رو که گذاشتی پایین آکت عرض بیشتر میگرفتی که اون فیبر رو هم بپوشنی باهاش .

این پرتا واقعا واقعا واقعا خل هستناااااااا ، امروز اون صورتیه محکم خورد تو بخاری ! اینقد محکم خورد اولش فک کردم تانک چیزیش شده بعد دیدم که نه خورده به بخاری ! حالش خیلی بد شده بود همش رو پهلو می ایستاد الان بهتره حالش ! مشکل دارن با خودشونم !

وای چه بامزه هستن ! اینا چی بودن ؟ چشم چراغی ؟

ممنون.
میگم حالا واقعا خوشگله یا دارین روحیه میدین؟:31:
برا سقفش نظری ندارین؟
آره فکر خوبیه. میرم یکی دیگه میخرم فقط میزنم روی یونولیت
پرت صورتیه خوشگله مراقبش باش:40:

pouya_99999
23-04-2011, 20:49
سلام یکی از اسکار های من رفته ته آب روی شن ها نشسته و یه حالت بی حالی داره ... چیکار کنم ؟
و همچنین خیلی سخت نفس میکشه

Shadow-Man
23-04-2011, 21:37
یعنی عرض 30 برا آروانا کمه؟!!! من بزرگش هم دیدم که بوده تو اینقدر جا. فعلا که با این ماهی نمیتونم بگیرم.
چه غذاهایی باید بدم؟
من قبلا آکواریوم داشتم اما فقط ماهی میخریدم اصولی نبود.
من هم نیما هستم
خوشبختم

من با انواع آروانا زیاد آشنا نیستم ولی عموما بیشتر از 30 سانت میشن حالا خودت فکر کن یه ماهی 40 سانتی چطوری می خواد دور بزنه؟ درسته بدن نرمی داره ولی در دراز مدت آناتومی ماهی رو به هم میریزه
بیشتر ماهی هات آمریکایی هستن و گوشتخوار به غیر از گورخری که به اون هم میتونی گوشت بدی پس میکس دل خیلی خوبه و هم چنین انواع غذای تترا و سرا که مناسب این ماهی ها هست (روشون نوشته یا از اسمشون معلومه از عکس روش هم می فهمی:31:) که متاسفانه با همه غذاهای خارجی آشنا نیستم. آرتمیای منجمد یا خشک شده هم خوبه انواع کرم (البته در مورد کرم خونی یه بار یکی میگفت اگه زیاد بدی انگل میگیرن درکل کرم ها رو روزانه نده)
مهم ترین چیز در مورد غذا دهی تنوع غذایی هست که هرچه بیشتر باشه ماهی های زیباتر سالمتر و بهتری داری (تنوع نکته فوق العاده مهم هست)

ممنون.
میگم حالا واقعا خوشگله یا دارین روحیه میدین؟:31:
برا سقفش نظری ندارین؟
پرت صورتیه خوشگله مراقبش باش:40:

خوشگل که هست ولی اگه راضیت نمیکنه جای کار داره مثلا بعد ها اگه خواستی پوسترت رو عوض کنی پوستری بگیر که جزئیات کمتری داشته باشه و بیشتر از ماهی ها جلب توجه نکنه.
از سنگ های روسوبی هم برای تزئین آکت استفاده کن برو تو کوه و بیابون چیزهای جالبی پیدا میکنی همینطو از چوب درخت مو که آماده سازیش خودش داستانی داره
راستی در مورد شنت من تو یکی از ماهی فروشی های شهرمون از همین شنهای سفید که داری تو چند تا از تانکاش گذاشته بود که لجن گرفته بود. می دونم اکثر ماهی فروشا همین طوری ولی اون تازه شن ها رو آورده بود.
سنگ های سفید باید سیلیسی باشن (اگه اشتباه نکنم) یه نوشته بود برای فهمیدن این مطلب یه مقدار سرکه رو شن بریزید که باید کف کنه.
در مورد سقف برو پیش ام دی اف کار ها بگو برات یکی درست کنن یه چیزی باشه که در داشته باشه و بشه توش سیستم روشنایی کار گذاشت
در کل نگران بیرون پریدن ماهی نباش اگه جاش تنگ نباشه و استرس زیاد نداشته باشه نمی پره.
من هم از آشناییتون خوشوقت شدم نیما (و البته بقیه دوستان)

سلام یکی از اسکار های من رفته ته آب روی شن ها نشسته و یه حالت بی حالی داره ... چیکار کنم ؟
و همچنین خیلی سخت نفس میکشه

سلام
در مورد سیکل ازت چیزی شنیدی؟ چند وقته راه انداختی آکواریوم رو؟ چند وقته ماهی رو داری؟ فعلا آب رو مرتب عوض کن

pouya_99999
23-04-2011, 21:52
سلام
در مورد سیکل ازت چیزی شنیدی؟ چند وقته راه انداختی آکواریوم رو؟ چند وقته ماهی رو داری؟ فعلا آب رو مرتب عوض کن

راستش آکواریوم رو 3 روزه راه انداختم و آبو هر دو روز 30 درثد عوض می کنم . و اینکه 2 تا پرت دارم و دو تا اسکار و دو تا لجنخوار شکلاتی . در مورد سیکل ازت هم مطالعه کردم و تقریبا همون طور که نوشتن دارم عمل می کنم .

راستش امروز یکی از لجنخوارام مرد چون زیر شکمش سفید شد . این یکی لجنخوارم هم همینطوری شده ولی هنوز نمرده و پرت هام هم خودشونو (بیشتر آبشش هاشونو ) به شن و سنگ و این چیزا میمالن و یکیشون رو آبشش هاش یه سری چیزهایی شبیه غده زده یا از اول بود نمی دونم . اون اسکارم که کف آب بود الان بهتر شده و داره شنا می کنه ...

mesi_2010
23-04-2011, 23:07
[QUOTE=Shadow-Man;6041135]من با انواع آروانا زیاد آشنا نیستم ولی عموما بیشتر از 30 سانت میشن حالا خودت فکر کن یه ماهی 40 سانتی چطوری می خواد دور بزنه؟ درسته بدن نرمی داره ولی در دراز مدت آناتومی ماهی رو به هم میریزه
بیشتر ماهی هات آمریکایی هستن و گوشتخوار به غیر از گورخری که به اون هم میتونی گوشت بدی پس میکس دل خیلی خوبه و هم چنین انواع غذای تترا و سرا که مناسب این ماهی ها هست (روشون نوشته یا از اسمشون معلومه از عکس روش هم می فهمی:31:) که متاسفانه با همه غذاهای خارجی آشنا نیستم. آرتمیای منجمد یا خشک شده هم خوبه انواع کرم (البته در مورد کرم خونی یه بار یکی میگفت اگه زیاد بدی انگل میگیرن درکل کرم ها رو روزانه نده)
مهم ترین چیز در مورد غذا دهی تنوع غذایی هست که هرچه بیشتر باشه ماهی های زیباتر سالمتر و بهتری داری (تنوع نکته فوق العاده مهم هست)

خوشگل که هست ولی اگه راضیت نمیکنه جای کار داره مثلا بعد ها اگه خواستی پوسترت رو عوض کنی پوستری بگیر که جزئیات کمتری داشته باشه و بیشتر از ماهی ها جلب توجه نکنه.
از سنگ های روسوبی هم برای تزئین آکت استفاده کن برو تو کوه و بیابون چیزهای جالبی پیدا میکنی همینطو از چوب درخت مو که آماده سازیش خودش داستانی داره
راستی در مورد شنت من تو یکی از ماهی فروشی های شهرمون از همین شنهای سفید که داری تو چند تا از تانکاش گذاشته بود که لجن گرفته بود. می دونم اکثر ماهی فروشا همین طوری ولی اون تازه شن ها رو آورده بود.
سنگ های سفید باید سیلیسی باشن (اگه اشتباه نکنم) یه نوشته بود برای فهمیدن این مطلب یه مقدار سرکه رو شن بریزید که باید کف کنه.
در مورد سقف برو پیش ام دی اف کار ها بگو برات یکی درست کنن یه چیزی باشه که در داشته باشه و بشه توش سیستم روشنایی کار گذاشت
در کل نگران بیرون پریدن ماهی نباش اگه جاش تنگ نباشه و استرس زیاد نداشته باشه نمی پره.
من هم از آشناییتون خوشوقت شدم نیما (و البته بقیه دوستان)

پشت همین پوستر عکس گیاهه. اون بهتره؟
آره این شنها زود کدر میشن.
موندم سقف رو چه مدلی درست کنم؟

oj2008pc
24-04-2011, 12:18
سلام

من عید رفته بودم مسافرت و پمپ آکواریم روشن گذاشتم و دستگاه غذاریز هم داشتم.
یک روز بعد از اینکه برگشتم خونه یکی از ماهی های اسکارم مرد
یک هقته بعد از اون ماهی اسکار دیگه بی حال شده بود و حرکاتش کند شده بود
پنجشنبه آکواریم شکست و یکی دیگه خریدم و ماهی هارو انداختم اونجا
جمعه دیدم اسکار خوابیده کف آکواریم و آبشش هاش قرمز شده سریع گذاشتمش تو یه سطل و از بقیه جدا کردم
الان 3 روزه کف سطل خوابیده و اصلا حرکت نمیکنه فقط وقتی با توری بهش میزنم یکم حرکت میکنه دوباره میخوابه
بدنش هم زحم شده و زخم ها داره بیشتر میشه :41:

چکارش کنم ؟؟

boozzai
24-04-2011, 15:44
عزیز،چون آکواریوم رو تازه راه انداختی اینطوری شده!!
سیکلش طی نشده،ماهی درست نمیتونه نفس بکشه،چون نیترات و یه سری چیز دیگه آب بالاس هنوز...
باید فعلا توی یه آکواریوم قدیمی(سیکله) بزاریش!

Shadow-Man
24-04-2011, 18:37
سلام

راستش آکواریوم رو 3 روزه راه انداختم و آبو هر دو روز 30 درثد عوض می کنم . و اینکه 2 تا پرت دارم و دو تا اسکار و دو تا لجنخوار شکلاتی . در مورد سیکل ازت هم مطالعه کردم و تقریبا همون طور که نوشتن دارم عمل می کنم .

راستش امروز یکی از لجنخوارام مرد چون زیر شکمش سفید شد . این یکی لجنخوارم هم همینطوری شده ولی هنوز نمرده و پرت هام هم خودشونو (بیشتر آبشش هاشونو ) به شن و سنگ و این چیزا میمالن و یکیشون رو آبشش هاش یه سری چیزهایی شبیه غده زده یا از اول بود نمی دونم . اون اسکارم که کف آب بود الان بهتر شده و داره شنا می کنه ...

پویا جان تا تمام شدن سیکل تلفات هم هست. فعلا همینطور به عوض کردن آب ادامه بده
در مورد پرت ها هم فکر کنم انگل گرفته باشن چون وقتی ماهی انگل میگیره هی خودش رو به سنگ و دکور میماله. اگه انگل داشته باشه احتمالا وقتی خریدی مریض بودن پس حتما تا بقیه ماهی هات انگل نگرفتن اونا رو بنداز تو قرنطینه. البته به فکر درمانش هم باش من نمیدونم چه دارویی مناسبه ولی از بلو متیل استفاده کن ضرر نداره (حتما دارو رو تو تانک قرنتینه استفاده کنید) هواست باشه ایرانی نگیری چون فکر نکنم فایده داشته باشه

پشت همین پوستر عکس گیاهه. اون بهتره؟
آره این شنها زود کدر میشن.
موندم سقف رو چه مدلی درست کنم؟

نه همین پستری که زدی خیلی خوبه مهمترین چیز اینه که خودت خوشت بیاد نه من یا هر کس دیگه. به طور کلی گفتم اگه خواستی پستر بگیری، چیزی نگیری که توجه بیننده رو پرت کنه. البته تو ماهیات بزرگن و این مسئله به چشم نمیاد ولی اگه مثل ماهی کوچیک داشته باشی بیشتر متوجه این مسئله میشی.
سقف هم سلیقه ای هست ولی از من میشونی با ام دی اف درست کن. اگه طرف گفت لترون ارزون تره هواست باشه لترون در مجاورت آب خیلی زودتر خراب میشه. ولی ام دی اف اگه خوب pvc بشه (هواست باشه برچسب نزنه) مشکلی براش پیش نمیاد.
از من میشنوی سقف رو ساده درست کن نه مثل کلبه. یه طوری باشه که اگه خواستی به آب دست رسی داشته باشی مجبور نشی کل سقف رو برداری حتما در داشته باشه و داخلش هم فضای کافی برای سیستم روشنایی داشته باشه. درش هم کیپ نباشه یعنی یه جوری باشه بخار آب توش گیر نیوفته راه فرار داشته باشه
در کل سلیقه ای هست.

سلام

من عید رفته بودم مسافرت و پمپ آکواریم روشن گذاشتم و دستگاه غذاریز هم داشتم.
یک روز بعد از اینکه برگشتم خونه یکی از ماهی های اسکارم مرد
یک هقته بعد از اون ماهی اسکار دیگه بی حال شده بود و حرکاتش کند شده بود
پنجشنبه آکواریم شکست و یکی دیگه خریدم و ماهی هارو انداختم اونجا
جمعه دیدم اسکار خوابیده کف آکواریم و آبشش هاش قرمز شده سریع گذاشتمش تو یه سطل و از بقیه جدا کردم
الان 3 روزه کف سطل خوابیده و اصلا حرکت نمیکنه فقط وقتی با توری بهش میزنم یکم حرکت میکنه دوباره میخوابه
بدنش هم زحم شده و زخم ها داره بیشتر میشه :41:

چکارش کنم ؟؟

در تایید حرف دوستمون boozzai اضافه میکنم می تونید از دارو های تسریع کننده سیکل ازت استفاده کنید مثل safe start (اگه اشتباه نکنم)
همین طور اگه شن یا اسفنج فیلتر قبلی رو با آب کلر دار نشستید حتما اون ها رو داخل تانک جدیدتون قرار بدین (دقت کنید که آب آکواریوم دیگه کمکی نمیکنه)
سعی کنید آب آکواریوم رو 20-30 درصد هر روز یا یک روز درمیون تا تکمیل سیکل با آب بدون کلر تعویض کنید.

oj2008pc
24-04-2011, 20:15
اون اسکار که دیگه تو آکواریم نیست
گذاشتم تو یه سطل (قرنطینه)
امروز صبح آب سطل عوض کردم و یکم نمک هم ریختم
الان دیدم ماهی صاف شده و داره راه میره (خیلی کند راه میره و تعادل نداره)
ولی مشکل زخم های روی بدنش هست
زخم هاش قرمز هستند انگار خونریزی داخلی کرده :13:
آبشش ها و وسط بدنش زخم شده و احساس میکنم که زخم ها داره بیشتر میشه

hasti rs
25-04-2011, 13:27
راستی ممکنه ماهیات مریض شده باشن،وگرنه ماهی که مرض نداره خودشو بکوبونه اینور و اون ور!!
سیفون هفتگی که میکنی!؟
بعد از هر سیفون نمک دریایی که اضافه میکنی!؟

بله مرض داره ! :دی بابا خل هستن اینا ! یه روز خوبن دو روز خلن ! وقتی استرس میگیرن فرار میکنن هی میخورن به دکور! شایدم تو اک جن هست و دنبالشون میکنه! : دی هفته یه بار سیفون میکنم و نمک اضافه میکنم و اینا .. همون موقع هم دکورو مرتب میکنم ! تا من دکورو مرتب کردم و میرم کنار دیگه اینا میان سنگا و صدفا رو جابجا میکنن ، با من سر لج دارن انگاری ! :eh:

میگم حالا واقعا خوشگله یا دارین روحیه میدین؟
برا سقفش نظری ندارین؟
پرت صورتیه خوشگله مراقبش باش
واقعا: خوشکله دیگه !
روانی این پرت :دی

---------- Post added at 02:23 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

منم موقعی که سیکل ازتم داشت طی میشد یکی از لجن خوارام مرد ، البته من ندیدم که سفیدک زده بود یا نه ، خانواده دیدن مرده و از آک خارجشش کردن . ولی شنیدم واسه درمان سفیدک دما آب و باید زیاد کرد و حمام نمک کرد ماهی رو ( البته تو قرنطینه ) و اینا شنیده های من بودن ! از یه آدم با تجربه هم بپرسید .

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

ولی مشکل زخم های روی بدنش هست
زخم هاش قرمز هستند انگار خونریزی داخلی کرده
آبشش ها و وسط بدنش زخم شده و احساس میکنم که زخم ها داره بیشتر میشه

:41: گناه داره :41:
راه درمانشو بپرس زود خوب شه ، اینجوری همش داره زجر میکشه :41:

mesi_2010
25-04-2011, 14:29
منم موقعی که سیکل ازتم داشت طی میشد یکی از لجن خوارام مرد ، البته من ندیدم که سفیدک زده بود یا نه ، خانواده دیدن مرده و از آک خارجشش کردن . ولی شنیدم واسه درمان سفیدک دما آب و باید زیاد کرد و حمام نمک کرد ماهی رو ( البته تو قرنطینه ) و اینا شنیده های من بودن ! از یه آدم با تجربه هم بپرسید .

ماهی های من هم سفیدک زده بودن. دما رو بردم 32 و دارو سفیدک ریختم خوب شدن.
1پرت قلبی+1پرت آرایشی+1دلقک+1 فلاور(میخوام یه گوشه رو با شیشه براش جدا کنم) خریدم.

Shadow-Man
26-04-2011, 09:48
بله مرض داره ! :دی بابا خل هستن اینا ! یه روز خوبن دو روز خلن ! وقتی استرس میگیرن فرار میکنن هی میخورن به دکور! شایدم تو اک جن هست و دنبالشون میکنه! : دی هفته یه بار سیفون میکنم و نمک اضافه میکنم و اینا .. همون موقع هم دکورو مرتب میکنم ! تا من دکورو مرتب کردم و میرم کنار دیگه اینا میان سنگا و صدفا رو جابجا میکنن ، با من سر لج دارن انگاری ! :eh:

اخلاق پرت همینه که دکور رو به سلیقه خودش میچینه:31:
داداشم یه جفت پرت داره الان یه گوشه آکش یه کوه شن اومده بالا:18:
در واقع این رفتار جفت گیری هست پرت نر شروع میکنه به جابه جا کردن شیا و شنها و تمیز کردن یه سنگ بعدش همه ماهی ها رو غیر از جفتش از اونجا دور میکنه چند روز بعد هم که از خواب پا شدین میبینید که 300-400 تا تخم کوچولو براتون گذاشتن. ولی حیف که پرت نر نمی تونه بارور کنه و تخم ها رو بعد از چند روز می خورن (دقیقا اتفاقی که برای داداشم افتاد)
داداشم چندین بار دکور رو درست کرد و پرت اومد عوض کرد تا اینکه بالاخره به یه توافقیر رسیدن

راستی چقدر نمک میریزی تو آکت؟ اگه لجنخوار داشته باشه ممکنه یه مقدار اذیت بشه

boozzai
26-04-2011, 11:36
دوست عزیز،اوج 2008
ممکنه ماهیات قارچ گرفته باشن...
چون قارچ اول روی بدن رو یه زخم مانند درست میکنه و قرمز میشه:

این کت خودمه که قارچ گرفته بود،الان خوب شد...
فقط ضد قارچ +سیفون روزانه!

oj2008pc
26-04-2011, 20:02
اسم دارو ضد قارچه ؟
تا کی باید از بقیه ماهی ها جدا باشه ؟
چون از دیروز خیلی سر حال شده ولی هنوز بدنش زخم هست

hasti rs
26-04-2011, 20:29
در واقع این رفتار جفت گیری هست پرت نر شروع میکنه به جابه جا کردن شیا و شنها و تمیز کردن یه سنگ بعدش همه ماهی ها رو غیر از جفتش از اونجا دور میکنه چند روز بعد هم که از خواب پا شدین میبینید که 300-400 تا تخم کوچولو براتون گذاشتن. ولی حیف که پرت نر نمی تونه بارور کنه و تخم ها رو بعد از چند روز می خورن (دقیقا اتفاقی که برای داداشم افتاد)
سایز پرتهای داداشتون چقدر بوده ؟؟ پرتهای من هنوز کوچیکن .

داداشم چندین بار دکور رو درست کرد و پرت اومد عوض کرد تا اینکه بالاخره به یه توافقیر رسیدن
به چه توافقی رسیدن ؟ :دی بالاخره داداشت تسلیم شد یا پرتها ؟! :دی

راستی چقدر نمک میریزی تو آکت؟ اگه لجنخوار داشته باشه ممکنه یه مقدار اذیت بشه
6 قاشق ! طبق محاسبات این 6 قاشقو میریزم هااا : دی
البته اینم بگم من کلا" از وقتی که آک و راه انداختم دوبار نمک ریختم :دی ؛ یه بار نمک خوراکی ریختم :دی یه بارم نمک بدون ید ( همون نمک مخصوص اک ) :دی !

boozzai
27-04-2011, 12:23
سلام!
هر آکواریومی که بری داره!
ضد قارچ...
هر 24 ساعت سیفون کن و ضد قارچ اضافه کن!!
جدا باشه بهتره!

Shadow-Man
28-04-2011, 10:15
سایز پرتهای داداشتون چقدر بوده ؟؟ پرتهای من هنوز کوچیکن .

به چه توافقی رسیدن ؟ :دی بالاخره داداشت تسلیم شد یا پرتها ؟! :دی

6 قاشق ! طبق محاسبات این 6 قاشقو میریزم هااا : دی
البته اینم بگم من کلا" از وقتی که آک و راه انداختم دوبار نمک ریختم :دی ؛ یه بار نمک خوراکی ریختم :دی یه بارم نمک بدون ید ( همون نمک مخصوص اک ) :دی !

نرش بزرگه 15 سانت میشه شایدم بزرگتر ماده هم نصف نره است

راستش دفعه اول که بطور جدی تغییر دکاراسیون داد خیلی بد بود همه شن ها رو آورده بود جلو آکواریوم. نصف آک رو نمی دیدی:31: داداشم بهم ریخت اون هم دوباره دست به کار شد این دفعه خیلی بهتر تپه ها و دره های داخل آک یه جور جالبی شده

فرمولش چیه؟ برای هر 10 لیتر یک گرم؟
من خودم تا حالا مشکلی نداشتم که بخوام نمک بریزم تجربه اش رو هم ندارم ولی هر کی رو دیدم میگه نمک بریز میگه لجن خوار رو یکم اذیت میکنه برای همین اگه لجن خوار دارید بهتره کمتر بریزید.
راستی منظورت از نمک خوراکی همونی هست که برای غذا استفاده میکنید؟ این کار رو دیگه نکنید(نمی دونم چرا:31:) این رو هم از گفته دوستان با تجربه ام میگم. حتما نمک بدون ید بریزید. در ضمن مجبور نیستید پول بیشتر بدید نمک دریا بگیرید همین نمک بدون ید معمولی یا سنگ نمک استفاده کنید. فکر نکنم از سوپر مارکتی ها گیر بیاد باید یکم بگردید و پرس و جو کنید. من که راحت گیر نیاوردم ولی الان جاش رو پیدا کردم.
نمک دریا رو چند میخرید؟ چند گرمیه؟

hasti rs
28-04-2011, 12:09
فرمولش چیه؟ برای هر 10 لیتر یک گرم؟
من خودم تا حالا مشکلی نداشتم که بخوام نمک بریزم تجربه اش رو هم ندارم ولی هر کی رو دیدم میگه نمک بریز میگه لجن خوار رو یکم اذیت میکنه برای همین اگه لجن خوار دارید بهتره کمتر بریزید.
راستی منظورت از نمک خوراکی همونی هست که برای غذا استفاده میکنید؟ این کار رو دیگه نکنید(نمی دونم چرا:31:) این رو هم از گفته دوستان با تجربه ام میگم. حتما نمک بدون ید بریزید. در ضمن مجبور نیستید پول بیشتر بدید نمک دریا بگیرید همین نمک بدون ید معمولی یا سنگ نمک استفاده کنید. فکر نکنم از سوپر مارکتی ها گیر بیاد باید یکم بگردید و پرس و جو کنید. من که راحت گیر نیاوردم ولی الان جاش رو پیدا کردم.
نمک دریا رو چند میخرید؟ چند گرمیه؟

فرمولشو نمیدونم :دی رفتم آکواریوم فروشی گفتم نمک میخوام واسه ماهیام ، بعد گفتش ابعاد آکتون چنده ؟ من گفتم , اونم با ماشین حساب ؛ حساب کرد گفت هر بار شیش قاشق غذا خوری حل کن بریز تو آک :دی
آره همون نمکی رو میگم که تو غذا میریزن :دی خوب اون موقع نمک بدون ید نداشتم یکی از ماهیام مرد منم میخواستم ضدغفونی کنم مثلا" :دی به آکواریوم فروشی که گفتم یه بار نمک خوراکی ریختم تو آک گفتش ماهیات خیلی باهات همکاری کردن که نمردن :دی
من یه بسته خریدم 500 البته فک کنم نمک بدون ید باشه مال من !

Lord Milad
30-04-2011, 09:40
سلام دوستان....

متاسفانه بخاطر دسترسي نداشتن به اينترنت مدتي اينجا نيومدم.

بعد از آخرين سوالم در اين تايپيك ١ ماهي هست كه ميگذره.
خوشبختانه تونستم آك رو به سلامت از سيكل اذت بگذرونم خوشبختانه تلافاتي از اون موقع نداشتم.
خواستم چند تا عكس از تانكم بذارم البته اينجا اكثر دوستان گوشخوار دارن ولي من براي تنوع هم كه شده گياهخوار دارم:دي

ماهي هاي من: يه مشت ريز و يه مشت متوسط و يه مشت درشته:دي
از ريز ها ميشه به تترا نيون و تترا مشكي و زبرا و گوپي اشاره كرد.از متوسط ها انجل -راميزي-و ٢ تا ديسكس ٢ ماهه و از درشت ها ١ پوزه خرگوشي و ٣ تا ديكس بالغ.

اول از همه از كيفيت پايين عكس ها شديدا عذر ميخوام چون با گوشي گرفتم و نوور از رو به رو بود.

اولين عكس يه نماي كلي قبل از اينكه ماهي بندازم توشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين عكي از يكي از گياهام هست كه به دوستان پيشنهاد ميكنم كه اگه ممكنه از گياه طبيعي استفاده كنن(١- اكسيژن دهي به آب بصورت طبيعي٢-كنترل نيترات آب(كاهش نياز آب به سيفون)٣-ايجاد فضاي طبيعي براي ماهيان ٤- زلال كردن آب)

از همه ماهي ها نتونستم عكس بگيرم اين عكس يكي از ديسكس هاي بالغ هست كه ميشه گفت فرمانروا هست تو آك :دي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اينم كف خوارمه معروف به جارو برقي:دي

boozzai
30-04-2011, 21:17
سلام!آقا میلاد اگه قابل بدونی یه سری نظر دارم:
اون مهتابی رو از آب بیار بیرون!اگه الان زیر پل ها چسبوندیش،آب رو بیار پایین تر و برچسب پهن تر بزن!نور خیلی زیبا تر میشه و ماهیا اذیت نمیشن و نور متمرکز نیس!!
شن کفت عالیه!ماهیات عالی هستن!دیسکس هم خیلی دوس دارم!!
با نئون خیلی خیلی حال میکنم!(همین امشب رفتم 10 تا گرفتم،واسه تانگ گیاهیم!!)
پیشنهادم اینه که از گیاه بیشتری استفاده کنی!معمولا تانکهای گیاهی خیلی شلوغ هستن!
ممنون که عکس گذاشتی!!:20:
اینم مال منه:

mili_k
30-04-2011, 21:25
اون مهتابی رو از آب بیار بیرون!اگه الان زیر پل ها چسبوندیش،آب رو بیار پایین تر و برچسب پهن تر بزن!نور خیلی زیبا تر میشه و ماهیا اذیت نمیشن و نور متمرکز نیس!!
پیشنهادم اینه که از گیاه بیشتری استفاده کنی!معمولا تانکهای گیاهی خیلی شلوغ هستن!
اینم مال منه:

چه ماهی های گوگولی داری :20: خیلی خوشکلن! خدا نگهشون داره:10:

hasti rs
01-05-2011, 22:25
از ريز ها ميشه به تترا نيون و تترا مشكي و زبرا و گوپي اشاره كرد.از متوسط ها انجل -راميزي-و ٢ تا ديسكس ٢ ماهه و از درشت ها ١ پوزه خرگوشي و ٣ تا ديكس بالغ.

تانک خیلی خیلی خوشکلی دارید ؛ تبریک میگم .
منم دیسکس خیلی دوس دارم ولی شنیدم نگهداریش بسی دشوار هست :دی
( یه اسفند دود کنید )
گیاههای تو تانکتون همه طبیعی هستن ؟

اینم مال منه:
از اینا میخوای بچه بگیری ؟ چشم چراغیا خوبن ؟ سلامتن ؟
راستی شما میخواستی تانک اصلیتو یه تغییراتی بدی ؛ عکس بزاری , پروژشش هنوز تموم نشده ؟

boozzai
02-05-2011, 08:53
از اینا میخوای بچه بگیری ؟ چشم چراغیا خوبن ؟ سلامتن ؟
راستی شما میخواستی تانک اصلیتو یه تغییراتی بدی ؛ عکس بزاری , پروژشش هنوز تموم نشده ؟
سلام،نه اینا رو همینطوری نگه داشتم!!میخوام بزرگشون کنم.
همه سلامتن!:31:
والا یه سری کار واسم پیش اومد که هنوز چیز زیادی اضافش نکردم!
یه سری ماهی و گیاه،حتما عکس میزارم!:20:
واسه سقف هم برنامه دارم!

mesi_2010
03-05-2011, 00:17
واسه سقف هم برنامه دارم![/QUOTE]

درست کردی حتما عکس بزار. من که نمیدونم چه مدلی درست کنم

Shadow-Man
03-05-2011, 10:27
سلام
Lord Milad عزیز
دسکاست رو چند خریدی خیلی قشنگه
گیاه ها رو چند گرفتی؟ قرصی کودی چیزی استفاده میکنی؟ خاک مخصوص؟ قیمتشون رو هم بگو؟
من هم تو برنامه دارم یه آک گیاهی راه بندازم ولی نمیدونم چیا می خواد

Lord Milad
04-05-2011, 02:11
اینم مال منه:

شما سالاري.هر پيشنهادي باشه با جون و دل قبول ميكنم.
همونطور كه گفتين امروز صبح اين كا رو كردم و هم قشنگ تر شد هم نور ماهي ها رو اذيت نمي كنه.

گياه هم زياد تحقيق كردم.متاسفانه تو ايران بخاطر تحريم و اين حرف ها و كم بودن انواع گياهان آبي و بخاطر بالا بودن دماي آب ديسكس ها كه انتخاب گياه مناسب با دماي بالا پيدا كردن گياه طبيعي رو سخت كرده.اين ها رو هم از چند جا گشتم پيدا كردم(پلاسكو گرفته تا نواب)
ولي به تازگي آك فروشش محلمون يه سري گياه از تايلند( البته خودش ميگه) آورده كه به من گفت ببر ولي از اونجايي كه نمي دونم خوبه يا بد فعلا صبر كردم.
اگه پيشنهاد ديگه اي داشتين دريغ نكنين
بازم تشكر....

Lord Milad
04-05-2011, 02:28
سلام
Lord Milad عزیز
دسکاست رو چند خریدی خیلی قشنگه
گیاه ها رو چند گرفتی؟ قرصی کودی چیزی استفاده میکنی؟ خاک مخصوص؟ قیمتشون رو هم بگو؟
من هم تو برنامه دارم یه آک گیاهی راه بندازم ولی نمیدونم چیا می خواد

دوست من...

من ٥ تا ديسكس از ٣ نژاد مختلف گرفتم. ٢ تا كوچيك حدودا اندازه ٢ بند انگشت كه ٢ تاشو ٢٠ ميگفت من ١٧ دادم.و ٢ تا اندازه نصفه دست اونم ٢ تاشو ٦٠ تومن ميگفت ٥٥ دادم و اون بزرگه كه قرمز با خال سفيد داره و اندازه كف دسته رو ٥٠ ميگفت ٤٠ دادم.

گياه رو هم پيشنهاد ميكنم بري از نواب بگيري (اگه تهراني)من اوايل چيزي ندادم چون خود شنيده بودم گياه اول مواد معدنيي كه ناز داره از شن ميگيره ولي بعد از يه مدت ديگه(مثلا ٢ ماه) نياز به كود داره.كود هم كه چند نوع هست يكيش كه يه لايه زير شن ميذارن كه براي تانكي كه توش ديسكس هست خوب نيست ميگن انگل زياد داره.يه نوع قرصي و يه نوع مايع(كه بازم من شنيدم مايع بهتره).
خودم ١ قطره مانند خريدم 3 تومان از اون استفاده ميكنم..

اگه هدفت ديسكس هست بايد تانك نسبتا خوبي جمع كني اگه خواستي اشتباه هاي خودم و تجربه هاي خودم رو بهت بگم كه يه چيز خوب جمع كني..

Shadow-Man
04-05-2011, 19:30
نه تهران نیستم ولی به تهران نزدیکم
فعلا که پول ندارم یه چیز اساسی راه بندازم ولی محض تجربه یه شیویدی و یه برگ بیدی دارم
به دیسکس هم فکر نمیکنم چون این طرفا نمیارن خیلی هم گرونه
فقط دنبال گیاه هستم.
خوشحال میشم تجربیاتتون رو بشنوم
برای این دو تا گیاه که کود لازم نیست؟

Lord Milad
05-05-2011, 15:01
نه تهران نیستم ولی به تهران نزدیکم
فعلا که پول ندارم یه چیز اساسی راه بندازم ولی محض تجربه یه شیویدی و یه برگ بیدی دارم
به دیسکس هم فکر نمیکنم چون این طرفا نمیارن خیلی هم گرونه
فقط دنبال گیاه هستم.
خوشحال میشم تجربیاتتون رو بشنوم
برای این دو تا گیاه که کود لازم نیست؟

گياه نگه داريش خيلي سخت نيست.
تا جايي كه ممكنه دما رو زياد بالا نبر (البته مهم ماهياته).
اگه بسترت شني باشه زياد به كود احتياج نيست ولي چون برگ بيدي داري از كود مايع استفاده كني بد نيست.

پيشنهاد ميكنم اگه خواستي گياه بگيري گياه كريپتون بگير هم مقاوم هم كود نمي خواد هم ماهيا نميخورنش(تلخ مزس:2:)

mesi_2010
05-05-2011, 21:24
پيشنهاد ميكنم اگه خواستي گياه بگيري گياه كريپتون بگير هم مقاوم هم كود نمي خواد هم ماهيا نميخورنش(تلخ مزس:2:)[/QUOTE]

یعنی من هم که گوشتخوار دارم میشه بگیرم؟

Lord Milad
06-05-2011, 12:19
پيشنهاد ميكنم اگه خواستي گياه بگيري گياه كريپتون بگير هم مقاوم هم كود نمي خواد هم ماهيا نميخورنش(تلخ مزس:2:)

یعنی من هم که گوشتخوار دارم میشه بگیرم؟[/QUOTE]

آره مشكلي نداره...
يكي از دوستام چند نوع گياه كنار ماهي گوشتخوار گذاشت در عرض ١ روز همه گياهاشو كچل كردن بجز كريپتون.

يه مقدار گرون هست ولي ميارزه....

boozzai
06-05-2011, 13:02
سلام!
داداش مسی،خواستی بگیری از اون کریپتون بلند ها بگیر،یدونه هم نگیر!
چند تا که باشن قشنگ میشه...:20:

mesi_2010
06-05-2011, 14:34
سلام!
داداش مسی،خواستی بگیری از اون کریپتون بلند ها بگیر،یدونه هم نگیر!
چند تا که باشن قشنگ میشه...:20:

فرقشون چیه؟ برا یک دونش هم جا نمونده چه برسه چندتا. تازه گرون هم هست:31:
حالا چند هست قیمتش؟
رفتم چوب بگیرم گفت 10 تومن!!!!!!!! بیخیال شدم گفتم بعدا میرم دریا پیدا میکنم.

boozzai
06-05-2011, 19:26
2 مدل داره،یکی دراز هستن و یکی کوتاه هستن و برگاش هم فرق داره!2 تاش تلخن!!
قیمتش رو نمیدونم،ولی فکر کنم تو مایه های 4-5 تومن میدن..
چوب همینه دیگه عزیز من!
گرونه ولی نمای آکواریوم رو خیلی قشنگ میکنه...
به آکواریوم نمو و پاساز نظامی سر بزن.

mesi_2010
06-05-2011, 19:42
2 مدل داره،یکی دراز هستن و یکی کوتاه هستن و برگاش هم فرق داره!2 تاش تلخن!!
قیمتش رو نمیدونم،ولی فکر کنم تو مایه های 4-5 تومن میدن..
چوب همینه دیگه عزیز من!
گرونه ولی نمای آکواریوم رو خیلی قشنگ میکنه...
به آکواریوم نمو و پاساز نظامی سر بزن.

عکس داری از هر 2 بزاری؟ شرمنده
نه دیگه بیخیال چوب شدم.:31:
دیماسونی بیحال شد الان هم تو دهان اسکار هست!!!:41: فقط تونست سر دیماسونی رو بخوره.

boozzai
07-05-2011, 13:20
این بلنداشه:

کوتاهاش هم عکس پیدا نکردم،ولی کوتاه و برگای پهنی داره...

helex8800
07-05-2011, 14:58
با سلام چندتا سوال داشتم
برای راه اندازی یک اکواریوم اب شور
از خودم 1متریه و عرضش هم 20 سانته خوبه ارتفاشم هم 60 سانته

mesi_2010
07-05-2011, 16:37
با سلام چندتا سوال داشتم
برای راه اندازی یک اکواریوم اب شور
از خودم 1متریه و عرضش هم 20 سانته خوبه ارتفاشم هم 60 سانته

من شنیدم آکواریوم آب شور حداقل باید200 لیتر باشه.

boozzai
08-05-2011, 11:23
آره،
به نظرم تو که میخوای خرج کنی،حداقل 120 * 50 * 70 راه بنداز!!
عرض باید زیاد باشه،چون باید سنگ و مرجان و اینا بزاری..
هزینه هم حدود 700 تومنی در میاد.شاید هم بیشتر!!:19:

saegheh67
08-05-2011, 21:06
سلام بچه ها منم میخواهم به جمع اکواریومی ها بپیوندم البته تا حالا تجربشو نداشتم میخواستم برای تانک نظرات شما را بدونم
میخواهم یک تانک 150 طول 40 عرض و 70 ارتفاع بردرم با شیشه 10 میل به همراه 6 تا پل 10 سانتی برای بالای اکواریوم به نظر شما مستحکمه؟
سوال دومم این هست که چه تجهیزاتی نیاز دارم؟ مثلا فیلتر را خارج از اکواریوم بردارم یا داخلی و پمپ هوا چه قدرتی داشته باشه؟
و سوال اخر تقریبا کل هزینه این تانکم با تجهیزات بدون ماهی چقدر میشه؟
با تشکر

mesi_2010
08-05-2011, 21:42
سلام بچه ها منم میخواهم به جمع اکواریومی ها بپیوندم البته تا حالا تجربشو نداشتم میخواستم برای تانک نظرات شما را بدونم
میخواهم یک تانک 150 طول 40 عرض و 70 ارتفاع بردرم با شیشه 10 میل به همراه 6 تا پل 10 سانتی برای بالای اکواریوم به نظر شما مستحکمه؟
سوال دومم این هست که چه تجهیزاتی نیاز دارم؟ مثلا فیلتر را خارج از اکواریوم بردارم یا داخلی و پمپ هوا چه قدرتی داشته باشه؟
با تشکر

به نظر من:
اندازش خوبه. ماله من که عرضش 30 هست الان فکر میکنم کمه. هرچی عرض بیشتر باشه بهتر میشه تزیین کرد و وسیله گذاشت توش. پل ها هم چند سانت پایین تر بزن. از چسب خوب هم استفاده کن.
فیلتر هم اگر پول داشته باشی باید اکسترنال بگیری. پمپ هم 2 لول بگیری خوبه. ماله من 5 وات هست برای آکواریوم 1 متری زیاد هم هست. بخاری هم که چیز خاصی نداره.
قیمت هم بستگی به خودتون داره. مثلا برای فیلتر از 50 تومان که چینی هست شروع میشه تا بالای 100 که آلمانی هست و....
برای من فکر کنم کلا شد 100 البته تاپ فیلتر گرفتم که 17 تومان بود.

Lord Milad
08-05-2011, 22:16
با تشکر

مسي بيشترشو گفت ولي منم نظرم رو بدم.

اندازه هايي كه گفتي به نظر من مناسبه ولي بازم ميتوني عرضش رو بيشتر كني.
به نظر من اگه پول مشكلي نداري يه ----- اكسترنال بگير (البته آلمانيشو)خيالت از نظر فيلتريزاسيون راحت ميشه.
در مورد بخاري سعي كن استيل بگيري چون شيشه اش حساسه به يه تقه ميشكنه.
شن خيلي ريز نگير(تجربه شخصي) ----- زير شني بگيري خوبه(قيمتشم زياد بالا نيست)
پمپ هوا الان مارك زيادي تو بازار هست قيمتاشم زياد فرق نداره چون همش چينيه ولي يه مدل آلماني داره كه قيمتش ٣ برابر اون يكي هاست ولي همچين فرقي هم نداره.پس من پيشنهاد ميكنم يكي از چيني ها رو بگير.
براي تزيينات هم ميتوني بيس سنگي(مواظب باش آهكي نباشه) و بيس چوبي يا گياهي بزني يا تكيبي كه بازم من تركيب چوب و گياه رو پيشنهاد ميكنم.
همينا به ذهنم اومد خدمتتون عرض كردم. باز سوالي بود در خدمتيم...

saegheh67
08-05-2011, 22:18
به نظر من:
اندازش خوبه. ماله من که عرضش 30 هست الان فکر میکنم کمه. هرچی عرض بیشتر باشه بهتر میشه تزیین کرد و وسیله گذاشت توش. پل ها هم چند سانت پایین تر بزن. از چسب خوب هم استفاده کن.
فیلتر هم اگر پول داشته باشی باید اکسترنال بگیری. پمپ هم 2 لول بگیری خوبه. ماله من 5 وات هست برای آکواریوم 1 متری زیاد هم هست. بخاری هم که چیز خاصی نداره.
قیمت هم بستگی به خودتون داره. مثلا برای فیلتر از 50 تومان که چینی هست شروع میشه تا بالای 100 که آلمانی هست و....
برای من فکر کنم کلا شد 100 البته تاپ فیلتر گرفتم که 17 تومان بود.
ممنون از پاسخگویی سریع شما 1 سوال دیگه با خرید فیلتر اکسترنال ایا دیگه نیازی به تعویض وسیفون اب نیست؟

mesi_2010
08-05-2011, 22:26
ممنون از پاسخگویی سریع شما 1 سوال دیگه با خرید فیلتر اکسترنال ایا دیگه نیازی به تعویض وسیفون اب نیست؟

نه فکر نکنم ربطی داشته باشه سیفون باید انجام بشه.

reza_3722
08-05-2011, 22:34
ببخشید این آکواریوم های آب شور باید آبش رو از کجا تهیه کرد؟
بعدشم اینکه معمولا هر چند وقت احتیاج به تعویض آب داره؟

Molibden
09-05-2011, 00:44
ببخشید این آکواریوم های آب شور باید آبش رو از کجا تهیه کرد؟
بعدشم اینکه معمولا هر چند وقت احتیاج به تعویض آب داره؟
اب شیر رو میریزی + نمک دریایی که میفروشن
شاید سالی یه بار هم تعویض نخواد

boozzai
09-05-2011, 09:38
سلام صادق:
اندازش به نظرم عالیه و خیلی توپ میشه،عرض رو اگه بیشتر کنی نسبت اندازه ها خوب نمیشه و همین اندازه ها عالیه.
چرا این همه پل؟؟! 3 تا 20 سانتی بالا میزنی عالی میشه.داخل آکواریوم بزن ها...
فیلتر،اگه پول داری(80-100 تومن) که اکسترنال بگیر،اگه هم نمیخوای زیاد هزینه کنی که تاپ فیلتر بگیر.مارک سوبو بگیر.
پمپ هوا هم مارک هایلا بگیر،4 لول بگیر.بخاری 500 بگیر...
اگه با تزیینات و میز و.. حدود 200-250 میشه!!(شاید کمتر!)
سیفون کردن یه امر واجبه که باید هفتگی انجام بدی،زیاد سخت نیس داداش من!
شاد باشی.

Shadow-Man
09-05-2011, 10:52
با تشکر

سلام
دوستان گفتنی ها رو گفتن ولی با اجازه بزرگتر های تاپیک چند تا نکته هم من بگم.(اگه چیز تکراری گفتم به بزرگیتون ببخشید)
در مورد سایز: حتی ماهی دار های کهنه کار هم کمتر یه همچین سایزی انتخاب میکنن. تو انتخاب سایز آخرین چیزی که اهمیت داره زیبایی و حجم آبه چون چیز هایی مهمتری هم هست مثلا این تانک رو شما باید تمیز کنید آبش رو عوض کنید بعضی وقتا تمام محتویاتش رو خالی کنید و بشورید. یک متر بردارید ببینید یک متر و نیم چقدر میشه؟ شاید بگید زیباست ولی من میگم کابوسه.
مهم تر از طول ارتفاعش هست. از نوک انگشت تا زیر بغلتون چند سانته؟ نباید ارتفاع تانک از اون بیشتر بشه (دستتون حتما باید به کف تانک برسه) به نظر من 60 اندازه ایده عالی هست. 50 هم خوبه ولی کمتر نباید بشه.
عرض انتخابی عالی هست. 40 سانت واقعا مناسبه
فکر کنم شما تا حالا آکواریوم نداشتید پس بهتون قول میدم نمیدونید با چه چیزی سرو کار دارید. پس اول یه تانک با عرض 40 ارتفاع 50 و طول 60 با شیشه 6 میل بسازید که به قرار متری 10 تومن فقط 12400 تومن پول شیشه میشه.(برای تانک شما بیشتر از 50 تومن میشه) اینطوری یه فیلتر داخلی 15 تومنی و یه بخاری 200 وات لازم داره که اون هم نوع خوبش از فیلتر گرونتر نمیشه.بقیه چیز ها هم مثل شن و پوستر و نوار و پمپ هوا و... به مراتب ارزون تر میشه. البته ماهی ها هم کمتر میشه و هزینه هم همینطور.
حالا چرا تانک به این کوچیکی؟ اولا خیلی کوچیک نیست و 120 لیتره دوما چون تا حالا آک نداشتین احتمالش هست که زده بشید اگه تانک بزرگ باشه این احتمال نزیک 100% میشه ولی اگه کوچیک تر باشه زحمتش ده ها برابر کمتر میشه پس احتمال زده شدن خیلی کمتر میشه. بیشترین زحمت برای عوض کردن آبه که هفته ای 20% حداقلشه که برای تانک شما میشه هفته ای 80 لیتر تقریبا که آماده کردن این آب درد سر خودش رو داره.
بعد از چند ماه که علاقه اتون بیشتر میشه و با نگهداری ماهی آشنا میشید بهتر میتونید درمورد اندازه تانک تصمیم بگیرید. این تانک 120 لیتری هم که بهتون گفتم هم میتونید به عنوان قرنطینه استفاده کنید که یکی از تجهیزات بسیار مهم آکواریم هست. اهمیتش کمتر از فیلتر نیست که خیلی ها بهش توجه نمیکنن. شن و پمپ هوا و دما سنج و بخاری(که شاید لازم بشه یه بخاری دوم هم اضافه کنید) به تانک جدید منتقل میشه و فقط فیلتر مناسب باید بخرید که فیلتر قبلی برای قرنطینه باقی می مونه.
در مورد تزیینات: قبل از سلیقه نوع ماهی های مورد علاقه اتون نوع تزئینات رو تعیین میکه اگه گیاه خوار دوست دارید بهتری نوع تزئینات گیاه طبیعی هست از سنگ و مخصوصا چوب هم میتونید استفاده کنید. ولی اگه گوشتخوار یعنی سیچلاید های افریقایی و امریکایی دوست دارید سنگ و مخفی گاه از واجبات تانک شما میشه میتونید cichlid aquarium رو سرچ کنید و ایده بگیرید.

در مورد استحکام تانک: اگه مثل من فکر میکنید پل جلوی دست و پا رو میگیره بهتره کاری که میگم رو انجام بدید: یه شیشه به طول آکواریوم و عرض 2-5 سانت بگیرد و به فاصله چند سانتیمتری از بالای تانک و عمود به شیشه اصلی تانک بچسبونید این کار باعثه میشه شیشه خم نشه و نشکنه. استحکام رو خیلی بالا میبره جلوی دست و پا رو هم نمیگیره. تانک رو زشت نمیکنه چون نوار روش کشیده میشه و دیده نمیشه.
پر حرفی منو می بخشید بلد نیستم خلاصه نویسی کنم

-------------------------
ویرایش:
چیزی درباره سیکل ازت شنیدی؟

Lord Milad
09-05-2011, 14:43
امروز صبح متوجه شدم روي برگ يكي از آنجل ها خودش رو ميكشه:

ديدم نزديكه ١٠٠ تا تخم گذاشتن.
نميدونم كدوم نره كدوم ماده ولي جفتشونم زيره شكمشون رو ميمالن به تخم ها.لطفا كك كنيد.
بايد چيكار كنم؟برگ رو بكنم؟جدا كنم؟كلا چيكار كنم كه تخمها بمونه؟
اينم عكسشه:

mesi_2010
09-05-2011, 16:00
سلام
ماهی های من بعضی هاش خودشون رو به کف میمالم.(دلقک . اسکار) دارو ضد انگل ریختم ازین ایرانی ها. اما دلقک هنوز خوب نشده الان فلاور که سالم بود هم میره روی سنگها و خودشون می لرزونه. طوری که یه گوشه چاله درست کرد. بعضی وقتها خودشو به شیشه پاک کن میماله.
داروی ایرانی رو 5 روزه ریختم و دیروز هم 30% آب رو سیفون کردم.
حالا چیکار کنم؟ برم یه دارو خارجی بخرم و دوباره...........؟:41:
خسته شدم یه ماه نشده سفیدک و انگل و .....:42:

Shadow-Man
09-05-2011, 16:10
والا من از بیماری و درمانشون سر در نمیارم ولی میدونم داروی ایرانی رو اصلا نباید طرفش رفت چون فقط آب رو رنگی میکنه. دارو خارجی بخرید و حتما تو قرنطینه استفاده کنید تا به سیکل ازت آسیبی نرسه

mesi_2010
09-05-2011, 17:03
والا من از بیماری و درمانشون سر در نمیارم ولی میدونم داروی ایرانی رو اصلا نباید طرفش رفت چون فقط آب رو رنگی میکنه. دارو خارجی بخرید و حتما تو قرنطینه استفاده کنید تا به سیکل ازت آسیبی نرسه

ممنون. اینکه من ریختم آب رو هم رنگی نکرد:31:
سیکل که فکر کنم با همین دارو که ریختم هم بهم خورد. متاسفانه قرنطینه ندارم.

boozzai
09-05-2011, 18:04
ممنون از داداش شادومن عزیز!توصیه های بسیار خوبی کردن...
ولی من الان به خودم میگم که کاشکی بزرگتر گرفته بودم.البته هرکسی تا یه حدی میتونه وقت بزاره.

داش مسی،برو آکواریومی ها و مشکلت رو بگو و یه دارو با مارک خوب بگیر!تترا،سرا،..
فکر کنم انگل باشه.ایراد حتما از خودته داداش من وگرنه خود به خود که انگل نمیگیرن؟!!
مواد داخل فیلترت کاملا؟هفتگی سیفون میکنی؟بعدش نمک دریایی اضافه میکنی؟دما بخاریت؟
بعد از استفاده از دارو و نمک،48 ساعت بعد دوباره سیفون 30 درصد و دوباره دارو و نمک،تا 2-3 بار این کارو بکن...
(از کجا خرید میکنی؟)

Shadow-Man
09-05-2011, 18:52
boozzai عزیز، خیلی ممنون
کاملا با حرفت موافقم اندازه مناسب برای هر فرد متفاوته.
برای همین گفتم که الان یه تانک کوچیک و ارزون بگیره که بعد از یه مدت خودش میتونه بهتزین سایز رو تشخیص بده
اون موقع با توجه به وقت و علاقه و ظرفیت خودش اندازه ای میگره که بعدا پشیمون نشه چون تانک که بزرگ باشه هزینه اش خیلی بالا میره اگه یه موقع از پسش برنیاد ضرر زیادی رو میده

راستی کسی اون نوع پلی که در موردش صحبت کردم و دیده؟

در مورد استحکام تانک: اگه مثل من فکر میکنید پل جلوی دست و پا رو میگیره بهتره کاری که میگم رو انجام بدید: یه شیشه به طول آکواریوم و عرض 2-5 سانت بگیرد و به فاصله چند سانتیمتری از بالای تانک و عمود به شیشه اصلی تانک بچسبونید این کار باعثه میشه شیشه خم نشه و نشکنه. استحکام رو خیلی بالا میبره جلوی دست و پا رو هم نمیگیره. تانک رو زشت نمیکنه چون نوار روش کشیده میشه و دیده نمیشه.

saegheh67
09-05-2011, 20:52
سلام صادق:
اندازش به نظرم عالیه و خیلی توپ میشه،عرض رو اگه بیشتر کنی نسبت اندازه ها خوب نمیشه و همین اندازه ها عالیه.
چرا این همه پل؟؟! 3 تا 20 سانتی بالا میزنی عالی میشه.داخل آکواریوم بزن ها...
فیلتر،اگه پول داری(80-100 تومن) که اکسترنال بگیر،اگه هم نمیخوای زیاد هزینه کنی که تاپ فیلتر بگیر.مارک سوبو بگیر.
پمپ هوا هم مارک هایلا بگیر،4 لول بگیر.بخاری 500 بگیر...
اگه با تزیینات و میز و.. حدود 200-250 میشه!!(شاید کمتر!)
سیفون کردن یه امر واجبه که باید هفتگی انجام بدی،زیاد سخت نیس داداش من!
شاد باشی.
ممنون دوست عزیز لطف کردی
راستی اسمم فرزاد هست اون صاعقه هستش که صادق خوندی:31:
اره اندازش عالیه و شیک میشه البته یک مقدارر خانواده منو ترسوندن گفتند با اندازه کوچکتر شروع کن

سلام
دوستان گفتنی ها رو گفتن ولی با اجازه بزرگتر های تاپیک چند تا نکته هم من بگم.(اگه چیز تکراری گفتم به بزرگیتون ببخشید)
در مورد سایز: حتی ماهی دار های کهنه کار هم کمتر یه همچین سایزی انتخاب میکنن. تو انتخاب سایز آخرین چیزی که اهمیت داره زیبایی و حجم آبه چون چیز هایی مهمتری هم هست مثلا این تانک رو شما باید تمیز کنید آبش رو عوض کنید بعضی وقتا تمام محتویاتش رو خالی کنید و بشورید. یک متر بردارید ببینید یک متر و نیم چقدر میشه؟ شاید بگید زیباست ولی من میگم کابوسه.
مهم تر از طول ارتفاعش هست. از نوک انگشت تا زیر بغلتون چند سانته؟ نباید ارتفاع تانک از اون بیشتر بشه (دستتون حتما باید به کف تانک برسه) به نظر من 60 اندازه ایده عالی هست. 50 هم خوبه ولی کمتر نباید بشه.
عرض انتخابی عالی هست. 40 سانت واقعا مناسبه
فکر کنم شما تا حالا آکواریوم نداشتید پس بهتون قول میدم نمیدونید با چه چیزی سرو کار دارید. پس اول یه تانک با عرض 40 ارتفاع 50 و طول 60 با شیشه 6 میل بسازید که به قرار متری 10 تومن فقط 12400 تومن پول شیشه میشه.(برای تانک شما بیشتر از 50 تومن میشه) اینطوری یه فیلتر داخلی 15 تومنی و یه بخاری 200 وات لازم داره که اون هم نوع خوبش از فیلتر گرونتر نمیشه.بقیه چیز ها هم مثل شن و پوستر و نوار و پمپ هوا و... به مراتب ارزون تر میشه. البته ماهی ها هم کمتر میشه و هزینه هم همینطور.
حالا چرا تانک به این کوچیکی؟ اولا خیلی کوچیک نیست و 120 لیتره دوما چون تا حالا آک نداشتین احتمالش هست که زده بشید اگه تانک بزرگ باشه این احتمال نزیک 100% میشه ولی اگه کوچیک تر باشه زحمتش ده ها برابر کمتر میشه پس احتمال زده شدن خیلی کمتر میشه. بیشترین زحمت برای عوض کردن آبه که هفته ای 20% حداقلشه که برای تانک شما میشه هفته ای 80 لیتر تقریبا که آماده کردن این آب درد سر خودش رو داره.
بعد از چند ماه که علاقه اتون بیشتر میشه و با نگهداری ماهی آشنا میشید بهتر میتونید درمورد اندازه تانک تصمیم بگیرید. این تانک 120 لیتری هم که بهتون گفتم هم میتونید به عنوان قرنطینه استفاده کنید که یکی از تجهیزات بسیار مهم آکواریم هست. اهمیتش کمتر از فیلتر نیست که خیلی ها بهش توجه نمیکنن. شن و پمپ هوا و دما سنج و بخاری(که شاید لازم بشه یه بخاری دوم هم اضافه کنید) به تانک جدید منتقل میشه و فقط فیلتر مناسب باید بخرید که فیلتر قبلی برای قرنطینه باقی می مونه.
در مورد تزیینات: قبل از سلیقه نوع ماهی های مورد علاقه اتون نوع تزئینات رو تعیین میکه اگه گیاه خوار دوست دارید بهتری نوع تزئینات گیاه طبیعی هست از سنگ و مخصوصا چوب هم میتونید استفاده کنید. ولی اگه گوشتخوار یعنی سیچلاید های افریقایی و امریکایی دوست دارید سنگ و مخفی گاه از واجبات تانک شما میشه میتونید cichlid aquarium رو سرچ کنید و ایده بگیرید.

-------------------------
ویرایش:
چیزی درباره سیکل ازت شنیدی؟
ممنون از پاسخگویی شما
همانطور که گفتم خانواده هم نظرشون روی تانک کوچکتره ولی دیدم چون میتونم تا 200 هزینه کنم وسوسه میشم تانک بزرگتر بگیرم چون میخوهم بگذارم روی اپن اشپزخانه وهر چی طولش بیشتر باشه خیلی شیک میشه
ولی من هم میترسم زده بشم احتمال زیاد با تانکی که پیشنهاد دادید شروع کنم
در مورد ماهی هم میخواهم سیچلاید افریقایی بریزم به نظرم رنگشون خیلی جلب توجه میکنه خوب برای این تانک کوچیک چند عدد سیچلاید میشه داخلش انداخت؟
درباره سیکل ازت میدونم در این مورد خوب تحقیق کردم من تا در مورد چیزی به خوبی تحقیق نکنم طرفش نمیرم

boozzai
09-05-2011, 21:22
داداش شادومن،من اون پلت رو متوجه نشدم؟؟طولی!!!!؟؟؟این که شیشه های بغل رو به هم میگیره.
راستی،اگه از آکواریوم عکس بزاری خیلی خوشحال میشیم...:20:
میلاد جان،من پستت رو نمیدونم چرا ندیدم!!
عالیه پسر... من زیاد نمیدونم ولی میدونم که روی سطح عمودی تخم میزارم و بعدش باید اون رو داخل یه شیشه بزاری و یه شیلنگ اکسیژن بندازی واسش...(توی همون آکواریوم) و بعد هم تانک جدا... اون سیاهه نره!!اگه خراب شدن،نگران نباش و دوباره میزارن.بهترین چیز واسه تخم ریزی روی شیشه پاک کن هستش.

صادق...!!؟:31:
فرزاد جان فکر کنم منظورت مالاوی ها باشن.
آره افریقایی ها ماهی های تقریبا آروم و زیبایی هستن... مخصوصا فرانتوزا که در به در دنبالشم!:19:
راستی،یکی از دوستام طول کل اپن رو آکواریوم زد،دو متر و نیم!!!:27:

pouya_99999
09-05-2011, 21:38
ممنون. اینکه من ریختم آب رو هم رنگی نکرد:31:
سیکل که فکر کنم با همین دارو که ریختم هم بهم خورد. متاسفانه قرنطینه ندارم.

ماهی های منم اینطوری بودن sera costapur گرفتم هم سفیدی و هم خارش خوب شد

دوتا اسکار و دو تا پرت و یه گرین ترور دارم . دیگه چی اضافه کنم .

mesi_2010
09-05-2011, 22:36
ممنون از داداش شادومن عزیز!توصیه های بسیار خوبی کردن...
ولی من الان به خودم میگم که کاشکی بزرگتر گرفته بودم.البته هرکسی تا یه حدی میتونه وقت بزاره.

داش مسی،برو آکواریومی ها و مشکلت رو بگو و یه دارو با مارک خوب بگیر!تترا،سرا،..
فکر کنم انگل باشه.ایراد حتما از خودته داداش من وگرنه خود به خود که انگل نمیگیرن؟!!
مواد داخل فیلترت کاملا؟هفتگی سیفون میکنی؟بعدش نمک دریایی اضافه میکنی؟دما بخاریت؟
بعد از استفاده از دارو و نمک،48 ساعت بعد دوباره سیفون 30 درصد و دوباره دارو و نمک،تا 2-3 بار این کارو بکن...
(از کجا خرید میکنی؟)

منم دلم آکواریوم بزرگتر میخواد( فعلا تو همینشم موندم):31:
رفتم گفتن فلاورت با یه ماهی جفت شده!!!
حالا دلقک هم خودش خوب میشه:31:
فیلتر هم: اسفنج. زيولیت. سرامیک. آره.آره. 29 الان هم که مریض هستن 32
هرجا چیزی خوشم بیاد.

Shadow-Man
10-05-2011, 12:21
ممنون دوست عزیز لطف کردی
راستی اسمم فرزاد هست اون صاعقه هستش که صادق خوندی:31:
اره اندازش عالیه و شیک میشه البته یک مقدارر خانواده منو ترسوندن گفتند با اندازه کوچکتر شروع کن

ممنون از پاسخگویی شما
همانطور که گفتم خانواده هم نظرشون روی تانک کوچکتره ولی دیدم چون میتونم تا 200 هزینه کنم وسوسه میشم تانک بزرگتر بگیرم چون میخوهم بگذارم روی اپن اشپزخانه وهر چی طولش بیشتر باشه خیلی شیک میشه
ولی من هم میترسم زده بشم احتمال زیاد با تانکی که پیشنهاد دادید شروع کنم
در مورد ماهی هم میخواهم سیچلاید افریقایی بریزم به نظرم رنگشون خیلی جلب توجه میکنه خوب برای این تانک کوچیک چند عدد سیچلاید میشه داخلش انداخت؟
درباره سیکل ازت میدونم در این مورد خوب تحقیق کردم من تا در مورد چیزی به خوبی تحقیق نکنم طرفش نمیرم

سلام
من هم اسمتون رو صادق خوندم : دی
نگران نباش همین اندازه ای که گفتم یا هر اندازه ای که از 40*50*60 بزرگتر نشه خوبه فقط عرض رو کمتر از 35 نگیر ارتفاع رو هم از 45 کمتر نگیر.
تو این تانک میتونی نهایتا 6-7 تا آفریقایی کاملا بالغ (15 سانتی) نگه داره ولی توصیه میکنم کمتر نگه داری چون اگه کم باشن درگیر نمیشن ولی اگه زیاد بگیری درگیری بالا میره که اون موقع باید از یکی از ماهی هات دل بکنی
مخفی گاه از جنس سنگ چوب یا کوزه رو فراموش نکن. در مورد سازگاریشون هم حتما تحقیق کن
اگه می خوای رو اپن بذاری حتی با ارتفاع 60 هم باید بری رو اپن وایستی. داداشم رو اپن داشت دید سخته یه پایه براش درست کرد به ارتفاع 70. الان میگه کاش ارتفاع پایه رو کمتر میگرفتم

داداش شادومن،من اون پلت رو متوجه نشدم؟؟طولی!!!!؟؟؟این که شیشه های بغل رو به هم میگیره.
راستی،اگه از آکواریوم عکس بزاری خیلی خوشحال میشیم...:20:
میلاد جان،من پستت رو نمیدونم چرا ندیدم!!
عالیه پسر... من زیاد نمیدونم ولی میدونم که روی سطح عمودی تخم میزارم و بعدش باید اون رو داخل یه شیشه بزاری و یه شیلنگ اکسیژن بندازی واسش...(توی همون آکواریوم) و بعد هم تانک جدا... اون سیاهه نره!!اگه خراب شدن،نگران نباش و دوباره میزارن.بهترین چیز واسه تخم ریزی روی شیشه پاک کن هستش.

صادق...!!؟:31:
فرزاد جان فکر کنم منظورت مالاوی ها باشن.
آره افریقایی ها ماهی های تقریبا آروم و زیبایی هستن... مخصوصا فرانتوزا که در به در دنبالشم!:19:
راستی،یکی از دوستام طول کل اپن رو آکواریوم زد،دو متر و نیم!!!:27:

من سجاد هستم مخلص شما:20:
نه آک خودم نه آک داداشم همچین پلی نداره ولی اگه جایی دیدم حتما عکسش رو میذارم. عکس آکواریومم هم امروز یا فردا میذارم ولی چون دوربین گوشیم خوب نیست عکسای جالبی نمیشه

من هم پست میلاد رو ندیدم
میلاد جان اگه میتونی تخم ها رو به تانک دیگه منتقل کن و داروی ضد قارچ و ضد انگل توش بریز (پدر بزرگ شدنت هم تبریک میگم) سعی میکنم تو این چند روزه یه مقاله در مورد تکثیر انجل پیدا کنم یه جا رو میشناختم باز نمیشد

منم دلم آکواریوم بزرگتر میخواد( فعلا تو همینشم موندم):31:
رفتم گفتن فلاورت با یه ماهی جفت شده!!!
حالا دلقک هم خودش خوب میشه:31:
فیلتر هم: اسفنج. زيولیت. سرامیک. آره.آره. 29 الان هم که مریض هستن 32
هرجا چیزی خوشم بیاد.

من هم دلم میخواد یه آکوارویم خیلی بزرگ داشته باشم که خودم هم بتونم برم توش و غواصی کنم. این فکر به این خاطره که وقتی می خوام به ماهی ها غذا بدم با حرص و ولع سعی در از بین شیشه شنا کنن و بیان طرف من. همیشه تو این فکر بودم که اگه شیشه بینمون نبود این ماهی ها تا چه حد بهم نزدیک میشن؟ اگه این کار رو بکنم بعد از یه مدت 100% ترسشون میریزه و اصلا فرار نمیکنن؟؟

ولی حیف که همه اش خیال خامه

Shadow-Man
11-05-2011, 11:41
برگرفته از سایت پی هالز:

تکثیر ساده ماهی آنجل ( هر یازده روز 300 بچه ماهی آنجل تکثیر می کنم )
محسن آسترکی جوانی 17 ساله است که در هر یازده روز 300 قطعه بچه ماهی آنجل تکثیر می کند.
او 3 سال است که در زمینه نگهداری و پرورش ماهیان تزئینی کار کرده است. وی سال سوم دبیرستان و در رشته تجربی تحصیل می کند. او معتقد است پرداختن به فعالیت های تکثیر و نگهداری ماهیان تزئینی تأثیری در روند تحصیلات وی نداشته است.
محسن آسترکی در زمینه فعالیت های خود می گوید:
من تا کنون در خصوص تكثير و نگهداری ماهیان اسکار، گرین ترور، آنجل، گوارتمی، کت فیش و دلقک کار کرده ام.

در مورد ماهی آنجل من کار تکثیر را از بهمن 84 شروع کردم. بچه ماهی ها را از بازار تهیه می کنم. ماهی های جفت گیری شده را از بقیه جدا می کنیم بعد از آنکه لوله های جنسی آنها بیرون آمد می فهمیم 2 الي 3 روز تا تخم ریزی فاصله دارند. سپس گردش آب را متوقف می کنیم.
سنگ مرمر سفید با طول 30 و عرض 15- 10 سانتی متر با زاویه 10 درجه در آکواریوم می گذاریم. دفعه اول که ماهي آنجل تخم ریزی می کند، اسپرم نر را نمی تواند بارور کند.
دفعه دوم بعد یک ساعت از تخم ریزی سنگ را برداشته و در تانک دیگری که به اندازه 20- 15 سانتی متر آب داشته باشد از دارو ضد عفونی کنند. (متیلن بلو) به ازاری هر لیتر یک قطره به آب اضافه می کنیم.
دمای تانکی که اصلی است با دمای تانکی که تخمها را در آن می ریزیم برابر باشد. یک سنگ هوا نزدیک تخم ها می گذاریم.
از روزی که به لارو تبدیل شدند آب را به اندازه یک نوشابه خانواده یک لیتری سیفون می زنیم و آب را به همان اندازه (بدون کلر) اضافه می کنیم.
بعد از اینکه کیسه های زرد غذایی آنها تمام شد از تخم میگو (آرتمیا) که در منزل درست کرده ایم، هر چهار ساعت یک بار به عنوان غذای زنده به آنها می دهیم.

توجه كنيد (آرتمیا را از مغازه با مارک سر گربه خریداری و بعد در همین شیشه های نوشابه خانواده که از سر 5 تا 6 سانتی متر خالی است، اندازه دو بند انگشت سنگ نمک می ریزیم. یک قاشق چایخوری آرتمیا به داخل آن می ریزیم- یک سنگ هوا هم می گذاریم ) بعد از 24 ساعت میگو ها از تخم در می آیند.
پس از هر دفعه غذادهی تخم میگوهای مرده را سیفون می کنیم تا آمونیاک آب بالا نرود و ماهی ها نمیرند. تا 25 تا 30 روز اول از این غذا- آرتمیا- به آنها می دهیم.
بعد از آن آرتمیا را از مغازه ها بخریم یا دل گاو چرخ کرده بسیار ریز، بعنوان غذا به ماهی های خود بدهیم.
سپس کم کم آب را افزایش می دهیم. دما بايد در 28 درجه ثابت بماند.

محسن آستركي در مورد شيوه هاي تشویق آنجل به باروری مي گويد:
-دادن غذای تترامینپرو
-کرم منجمد (ارزش غذایی بالایی دارد)
-بچه گوپی زنده
-هر روز به اندازه یک شیشه نوشابه از آب آکواریوم خالی کنیم و به جای آن آب با 7 درجه کمتر از آب آکواریوم به آن اضافه می کنیم تا ماهی احساس کند بارندگی شده و تشویق شود به تخم ریزی (آنجلها را از یک جا تهیه نکنید و از چند جای مختلف تهیه کنید)
-موقع تخم ریزی نباید به آکواریوم نزدیک شویم
-اگر تخم ها را خودش بخورد از تخم ریزی خودداری خواهد کرد
-کف آکواریوم فقط یک سنگ هوا باشد و شن نداشته باشد. برای تانک بچه ها خوب است.

محسن آستركي به جوانان علاقه مند به كار تكثير ونگهداري ماهي توصيه هايي دارد از جمله اينكه :
در تانک اصلی هیچوقت دارو نزنند. حتی اگر ماهی مریض است آن را جدا کنند و در تانک دیگری دارو بزنند.
هرزمان كه ماهی مي خرید مستقیما آن را داخل آکواریوم نیندازند. زيرا ممكن است باکتریهایش دیگرماهي ها را بکشد یا خودش را بکشد.
لذا بهتر است سه تا چها روز در داروی ضد عفونی کننده نگهداريد. بعد از 3 تا چهار روز وارد آکواریوم کنيد.

با ماهی های گوشتخوار (اسکار) آغاز کنيد که مقاوم تر هستند
آنجل و گوارمی هم برای شروع خوب هستند
وي هزينه هاي تانک و لوازم جانبي آن را 30 تا 40 هزار تومان براورد مي كند

او در مورد وضعيت خودش مي گويد :
درحال حاضر دو تانک دارم ودر آينده ابعاد آن را به20/1 سانتی متر خواهم رساند وهمچنين درنظر دارم تكثير ماهي دیسکاس را شروع کنم.

boozzai
12-05-2011, 17:23
سجاد جان،منتظر عکسات هستیم...:20:
نئون هام یکی یکی دارن میمیرن.:37:

Shadow-Man
13-05-2011, 09:50
آخییی...
آنجل های خوشگلم:41: ولی حیف که این پدر همه شون رو در آورد آخر همه رو رد کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این هم از معدود دفعاتی هست که یکی جلوش قد علم میکنه اون به خاطر اینکه چند روز تو یه تانک دیگه نگه ش داشتم البته این جبهه مقاومت تنها بعد از چند دقیقه در هم میشکنه و روز از نو روزی از نو

این هم چهره تنها سرباز جبهه مقاومت خدا رحمتش کنه اینو که کشت همون شب بقیه رد کردم

این پدر سوخته رو هم 4 تومن خریدم ولی خیر نکرد

تو این عکس هم اون یکی آنجلم رو می بینید. این هم شنا گر ماهری بود ولی آب پیدا نمیکرد

این هم فایتر بی بخارمه

نمای کلی تانک در حال حاضر

این هم دبوسی های من که الان دارم نگهشون میدارم ولی نمدونم چرا دو تاشون کمرنگن نمی دونم نژادشونه جنسیتشون چیه؟؟

البته چون کوچیکن و یه جا وای نمیستن نمیشه عکس درست و حسابی ازشون گرفت

این هم یکی دیگه

این پرت کوچولوی نازم اندازه یه پشت ناخن بود آوردمش الان سه برابر شده (ولی خیلی شبیه سورومه) وقتی انجلا رو رد کردم سه تا ماکرو کوچیک دادشم برداشت آخرش هم اینو به عنوان غنیمت جنگی از یارو گرفتیم

این هم نمای کلی تانک از زاویه دیگه

آقای نظافت چی همیشه گشنه

این هم دوبوسی دیگه ام

من باب اختتامیه باز هم تمام نمایی از تانک کوچیکم

منتظر اندرز ها راهنمایی های آقایون و ایضا خانم های اساتید هستم

boozzai
13-05-2011, 10:57
سلام.
ایووول آنجل!!منم عاشق آنجلم.
تانک خیلی قشنگی داری.کیفیت آبت هم خیلی بالائه ها!!:31:
والا منم قضیه این دبوسی ها رو نفهمیدم!!چندتا مدلن؟اون خالخالیه هم دبوسیه؟پس اون راه راییا چین؟آبی کمرنگ هم من دیدم.
اگه اشتباه نکنم،اون کتت هم پلنگیه!آره؟خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم.بهش باله بلند هم میگن.:hmm:
الان چندتا آکواریوم بودن اینا؟آنجل ها که توی یکی دیگن،کاشکی نمای کلی اون رو هم میزاشتی.
علی بودن پسر.فقط به نظر میاد ماهیات کم بودن،یا چند تا ماهی دیگه اضافش کن و یا پس زمینه رو عوض کن تا ماهیا بهتر دیده بشن.(پیشنهاد)
ممنون.:happy:

Shadow-Man
13-05-2011, 16:25
خیلی ممنون
لطف داری قابلت رو نداره
آنجل واقعا ماهی زیبایی هست ولی مشکلش اینجاست که صاحب اول و آخرش خودت هستی مفت هم بر نمی دارن با بدبختی ردشون کردم
الان آنجل ندارم فقط یه تانک دارم که توش دوبوسی دارم
این ماهی ها از خانواده تروفئوس هستن اسم درستش تروفئوس دوبوسی هست وقتی بچه این مشکی هستن با خال های سفید مثل اینهایی که من دارم. الان چهار تا دارم که دو تاشون سیاه نیستن تقریبا قهوه ای هستن. راه راه نیستن فقط خال هاشون نزدیکه هم هستن. وقتی بزرگ میشن سرمه ای میشن ولی آبی کمرنگ ندیدم ممکنه عکس بذاری
خودم فکر میکنم از اعضای دیگه خوانواده تروفئوس باشن
کیفیت بالا هم به خاطر استفاده از کربن اکتیو ایهایم هست 200 گرمش 11 چوق آب خورد
فکر نکنم کت فیشم پلنگی باشه یه چیزی تو این مایه هاست

فکر کنم به این میگن پلنگی:

قبلا یه شکلاتی داشتم که با آنجل ها رد کردم

خودم عاشق این کتفیش هستم ولی تو ایران نیست تو یه سایت خارجی 200 دلار زده بود

تو شهرمون یه بار از این کت فیش ها آورده بود دو هزار تومن. اون موقع داداشم کتفیش می خواست هر چی گفتم این رو بخر گفت نه قشنگ نیست::41:

آخرین عکس نمای کلی تانک هست.
آره الان خیلی خالیه ولی این دوبوسی ها بزرگ بشن باید یه تانک یه متری راه بندازم.
الان 4 تا دوبوسی دارم یه کتفیش و یه پرت کوتوله
یکی از دوبوسی ها گردن کلفتی میکرد فرستادمش پیش غول های تانک دادشم اونجا یکم به کارای بدش فکر کنه
-----------------------
راستی نئون هات برای چی میمیرن. ماهی دیگه ای نمی خورتشون؟ آب هم که حتما به موقع عوض میکنی...

boozzai
13-05-2011, 18:17
سلام.
شرمنده داداش،دبوسی رو با دماسونی اشتباه گرفتم!!:31:
بعدا هم این شکلی میشه:درسته؟

نه اینکه از اینا تو شهر ما نیس،همینه دیگه...
از این ذغال خوبا اگه تو شهر ماهم گیر میومد حتما میخریدم،همش فله ایه..!!:31:
اون کت رو آره،اون پلنگی ولی مال تو باله بلنده و بهش پلنگی هم میگن.
اگه دقت کنی دراز تر از کتای دیگس.
پسررررر،اینا که خیلی خوشگلن،چرا نخرید؟؟!!:19:میخوام.(کجا ساکنی؟)
مطمئنی از اینا بوده؟:13:
والا این بیماری نو نئون ها خیلی زیاده و از بین بردن بیماری هم خیلی سخته.ویروسیه.
فعلا 4 تاشون مونده.(به زور)
ممنون.

Shadow-Man
13-05-2011, 19:03
آخه داداشم اون موقع دنبال یه نظافت چی بود که سبیل نداشته باشه حلزون هم نباشه. که آخر رفت کت پلنگی گرفت (نه مثل مال من) بعدا به یه ماهی فروش دیگه گفتیم گفت حتما اشتباه میکنی چون این کت ها زیر 35 نیست. خلاصه کلی سوختیم اونحا
دوبوسی درست هم همینه که عکسش رو گذاشتی ولی نمی دونم چرا اینقدر مشکی نست:13:
تو شهر ما (کد شهر رو تو محل سکونت زدم :46:) یه کت باله بلند بزرگ داره که 25 میده :18: ولی خیلی قشنگ بود اگه ماله من باله بلند باشه اون باله خیلی بلنده. چند ماهه داره هنوز نفروخته

boozzai
15-05-2011, 10:45
سلام.
به نظرت به خاطر استرس نیس؟رنگشون مشکی نمیشه؟
راستی،اون خط زرده کم کم پیداش میشه ها... تو مایه ها 10 سانتی میگن که کم کم اون خط زرده میاد و نقطه ها میرن.
شاید به خاطر ورودشون به سن بلوغ باشه.
کت بزرگ زیاد فعال نیس.اگه مثل مال تو پیدا کردم حتما میخرم.پلنگی ایرانی!!:31:الان 2 تا از اینا دارم:
ممنون.

Shadow-Man
15-05-2011, 18:21
سلام.
به نظرت به خاطر استرس نیس؟رنگشون مشکی نمیشه؟
راستی،اون خط زرده کم کم پیداش میشه ها... تو مایه ها 10 سانتی میگن که کم کم اون خط زرده میاد و نقطه ها میرن.
شاید به خاطر ورودشون به سن بلوغ باشه.
کت بزرگ زیاد فعال نیس.اگه مثل مال تو پیدا کردم حتما میخرم.پلنگی ایرانی!!:31:الان 2 تا از اینا دارم:
ممنون.

شک دارم به خاطر استرس باشه چون دو تاشون مشکیه. در مورد بلوغ هم فکر کنم تو 10 سانت (بدون دم) بلوغش کامل میشه چون یکیشون بفهمی نفهمی رو کمرش داره کمرنگ میشه

حالا چرا کت مثل مال من؟ مال خودتون که قشنگ تره؟ یعنی برای من فعال تره؟

boozzai
15-05-2011, 20:54
اون مادس که قهوه ایه؟
کت پلنگی یه مقدار دراز تره و قشنگ تره... کت هم هرچی بیشتر باشه بهتره!!:31:
راستی،از الان دیگه باید بگردم دنبال دبوسی،دیوونش شدم!!!:20:

Shadow-Man
16-05-2011, 09:24
تو مقاله هایی هایی تو نت درباره دوبوسی همه در مورد تشخیص جنیست اینطوری گفتن:

نرها بزرگتر از ماده بوده لب های کلفتر و نوار پهن تري از ماده دارند و سريعتر از ماده رشد كرده و به بلوغ ميرسند.
ماده ها کوچکترند ولب ها نازک و ماده ها پوزه گرد تري داشته و كمي دهانشان به بالا متمايل است

هیچ جایی ندیدم در به رنگ قهوه ای اشاره کرده باشه. با استناد به نقل قول بالا یکی از قهوه ای ها نره چون اگه خطای دید نباش یکی از قهوه ای ها داره نوارش پیدا میشه ولی بقیه هیچ چیزی از خودشون نشون ندادن

یه چیز دیگه تهران دوبوسی تازه بالغ (5-6 سانتی) رو 18 تومن قیمت میدادن تقریبا همون اندازه ولی نابالغش رو 8 تومن. مخمان سوت کشید
اینجا بچه های دو سانتیش رو 5 میدن

اون پلی رو هم که میگفتم اینجا معلومه

-------------------------------
راستی آواتارت رو عوض کردی نشناختمت :31: میگفتم این رفیق ما کجا رفت؟ این جدیده کیه؟:31:

boozzai
16-05-2011, 20:33
سلام.
داداش عکست نمیاد.
اون آواتارم دیگه فسیل شده بود،این شیک تره.:31:
رفتم که دبوسی بگیرم،یه جا پیدا کردم،حدود 5 سانتی،ولی نه نقطه و نه نوار داشت و نه قشنگ بود.
اون چیزی نبود که دلم میخواد.
پلنگی هم دیدم،8.500 !!!!اندازه کتای خودم بود،12 سانتی شاید...
ولی چرا دروغ..!؟:happy:قشنگتر از مال تو بود و خط های طرحش سفید بود و تو چشم بود!!!:laughing:
ممنون.

mesi_2010
16-05-2011, 21:19
سلام 3تا ماهی خریدم. یکی سیچلاید رنگش آبی هست.
2تا دیگه هم اسمش یادم رفت.:31: مثل مار هستن. یکیش یه خط وسطش داره. یکیش هم دهانش مثل میخ کشیدست

befermatooo
17-05-2011, 08:09
تنها ماهی که بنظر من چندش آوره همون لجن خواره :2: . البته وقتی بهش دست می زنی .

تا حالا 6 یا 7 تا لجن خوار تعویض کردم البته چون زیادی بزرگ شده بودن مجبور شدم کوچیکش رو بگیرم . ولی هیچ ماهی به گرد پای کوی نمی رسه .

boozzai
17-05-2011, 09:48
2تا دیگه هم اسمش یادم رفت.:31: مثل مار هستن. یکیش یه خط وسطش داره. یکیش هم دهانش مثل میخ کشیدست
اون ماکرو آبی شاید.. اونم سر سوسماری!از کجا گرفتی؟چند؟
عکس از ماهیای جدیدت بزار...:20:

سلام بفرماتووو.
آره،واقعا بد جنسی دارن.منم یه بار دستم گرفتم،انقدر چندشم شد که سریع پرتش کردم تو تانک...!!
واسه همینه که همیشه تو پلاستیک جدا میزارنش!!:31:
کوی هم یه چیزیه واسه خودش!!من زیاد حال نمیکنم با هاشون!انگاری ماهی عیده؟!!:13:
داداش عکس از آکواریومت بزاری خوشحال میشیم.:20:

ممنون.

Shadow-Man
18-05-2011, 17:37
سلام.
داداش عکست نمیاد.
اون آواتارم دیگه فسیل شده بود،این شیک تره.:31:
رفتم که دبوسی بگیرم،یه جا پیدا کردم،حدود 5 سانتی،ولی نه نقطه و نه نوار داشت و نه قشنگ بود.
اون چیزی نبود که دلم میخواد.
پلنگی هم دیدم،8.500 !!!!اندازه کتای خودم بود،12 سانتی شاید...
ولی چرا دروغ..!؟:happy:قشنگتر از مال تو بود و خط های طرحش سفید بود و تو چشم بود!!!:laughing:
ممنون.

سلام
ببین الان میاد؟ این یه نوع پل هست که قبلا در موردش صحبت کردم امتحان نکردم ولی مطمئن هستم کارآیی خوبی داره
مطمئنی دوبوسی بود؟ چه رنگی بود؟ دوبوسی یا خال داره یا خط شاید از انواع دیگه تروفئوس بوده
من خودمم هم از کتم خوشم نمیاد.

اگه این ماهی ک عکسش رو گذاشتم خریدی همون طور که دوستمون گفت خیلی وحشیه مواظب باش

فکر کنم یکی دیگه از ماهی هات این باشه بهش آذرخش هم میگن

mesi_2010
18-05-2011, 21:57
اون آبی که گفتم سیچلاید هست.
یکیش شبیه عکس اول بود ولی مثل این نبود. البته مرد. با تور گرفتمش بعد از تور پرید بیرون خورد به صندلی مرد!!!!
یکی دیگه هم زرده 2تا خط افقی مشکی داره.
اول داشتم همین عکس دوم رو میخریدم. یهو پشیمون شدم اون خدا بیامرز رو خریدم.

boozzai
19-05-2011, 09:08
سلام.
دوستان،مراقب ماهیاتون باشید،گناه دارن.حیف بودا...
البته آروانا منم یه بار از فاصله 1.4 متری افتاد روی سرامیک کف،ولی هیچیش نشد و داشت نگام میکرد(عصبانی بود!!:hmm:)
سجاد جان،دبوسی به قول معروف خوش رنگ نبود.البته میشه رنگش رو درست کرد.نقطه های خیلی کمرنگی داشت.فکر کنم بین بلوغ و طفولیت بود!!
این پل هم جالبه،ولی دسترسی به درون تانک سخت تر میشه و واسه تانکای بزرگ به نظرم خوبه.چون این کوچیکای خودمون نیاز به این قد محکم کاری ندارن.واسه بالای 1000 لیتر خوبن.

خیلی دوس دارم اینو پیدا کنم،ببر ماهی سیامی.(بسیار وحشی!!)

تو تهران هست.

Shadow-Man
19-05-2011, 09:45
boozzai جان رنگ دوبوسی کاملا متغیر هست و تابع شرایط
دیشب هر چهار تاشون سیاه بودن وقتی غذا دادم یه دفعه رنگشون عوض شد قهوه ای شدن خال هاشون کمرنگ شد و زیر شکمشون تقریبا سفید شده بود.
پل هم به نظرم اگه عرض کم نباشه مشکل ایجاد نمیکنه این پل های معمولی هم جلوی دست رسی رو میگیرن. من خودم تانکم رو بزرگ کردم حتما از این پلا میزنم
این سیامی رو هم تو شهرمون قبلا آورده بودن 5-6 سانتیش رو 15 می دادن فکر کنم

hasti rs
20-05-2011, 23:49
سلام خدمت دوستان عزیز ، من چند وقتی نبودم , الانم اومدم یه سوال بپرسم ..
من دوتا پرت دارم که یکیشون خیلی چاق شده ( همون صورتیه ) و یه چیز شبیه لوله زده ولی علائم جفت شدنو ندیدم اصن !
میدونم که پرت نر عقیم هست ولی میخواستم بدونم اینا علائم چی هستن ؟؟

اینم عکسا :

اینم اون یکی پرتم هست :

برم پستای قبلی رو بخونم : دی

hasti rs
20-05-2011, 23:54
راستی اینا دوتا شنا ی یه گوشه ی آک رو هم خالی کردن و هرکی میره اونجا میوفتن دنبالش ؛ اینم عکسش :

یه بار شنا رو مرتب کردم ولی باز فردا دیدم خالی کردن اینجا رو !

Shadow-Man
21-05-2011, 08:54
راستی اینا دوتا شنا ی یه گوشه ی آک رو هم خالی کردن و هرکی میره اونجا میوفتن دنبالش ؛ اینم عکسش :

یه بار شنا رو مرتب کردم ولی باز فردا دیدم خالی کردن اینجا رو !

تبریک
خوب همین نشانه جفت شدنه دیگه تا چند روز دیگه تخم میذارن یه چیز صاف مثل سنگ یا هرچیز دیگه بذارید همون جا تا سریع تر تخم (برای داداشم نمی دونم از کجا یه تیکه سنگ خودشون آوردن) بذارن البته زیاد مهم نیست چون تخماشون بچه نمیشه و بعد از 3-2 روز نوش جان میکنن
اونی که باد کرده احتمالا ماده است مواظبش باش. بعد از تخم ریزی از تخم ها دور نمیشه باید یه جوری غذاشو تامین کنی
تقریبا یه ماه پیش برادرم این مراحل رو طی کرد. در کل جای نگرانی نیست
پرت زردت (بدون خال) خیلی قشنگه پرت نر داداشم هم همین طوریه

------------------------------------------------
راستی عکس آکم رو چند صفحه قبل گذاشتم یه نگاه بندازید ببینم نظرتون چیه
------------------------------------------------
لجن خوارم هم مرد :(( چند روز دیگه یه کوریدوراس میگیرم
یه ماکرو ریز دوسانتی هم اضافه کردم

boozzai
21-05-2011, 10:10
سلام.
سجاد راست میگه،ولشون کن.:31:
ولی انصافا هنوز کسی نفهمیده که تکثیر کننده ها چجوری پرت تکثیر میکنن!!؟:eh:
پرت کلا هی شنا و دکور رو به هم میریزه و من هم واسه همین نمیگیرم.
(اتفاقا یکی دو روز پیش داشتم پست میدادم که گفتم این همشهریمون نیستش!؟:happy:)

سجاد جان،کتت چرا مرد؟به نظرم مرگ کت فقط میتونه مسمومیت باشه.چون همش داره میمکه!!
کوریدوراس نمیدونم چیه؟گرفتی حتما عکس بزار.ماکرو بد جونوریه ها.

تانک گیاهیم رو کلا فروختم.میخوام سرمایم رو بزار رو تانک اصلی.:laughing:
تا حلا بیش از 150 تومن ماهی خریدم.:wac:بزودی از ماهی جدیدام عکس میزارم.
(عصری احتمالا برم یه آروانا کوتوله سفارش بدم.)

کسی تا حالا نیدل دیده؟ماهی نوک سوزنی.

Steps-Rap
21-05-2011, 10:33
اگه این ماهی ک عکسش رو گذاشتم خریدی همون طور که دوستمون گفت خیلی وحشیه مواظب باش

سلامی دوباره..
این ماهی اسمش همون سرسوسماری که منم دارم دیگه؟؟آخه میگفتن دو نوعه... عکسشو قبلا گذاشته بودم..
راهی هست که یه کار کنیم خوشرنگ تر شه..؟ینی لکه هاش پررنگ ترشه؟غذایی چیزی بهش بدیم؟
من یه دو ماهی میشه بهش دارم دل میدم..قبلا بهش کرم منجمد میدادم.هر 1 ماه یا 2 ماه یه بارم واسش 20 تا ماهی خوراک میخریدم..

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:33 AM ----------

خیلی دوس دارم اینو پیدا کنم،ببر ماهی سیامی.(بسیار وحشی!!)

تو تهران هست.

فک کنم این ماهی با ارزشی باشه درسته ؟ دم محلمون که فک کنم 20 تومن اینا قیمتش بود...

Shadow-Man
21-05-2011, 10:49
سلام.

سجاد جان،کتت چرا مرد؟به نظرم مرگ کت فقط میتونه مسمومیت باشه.چون همش داره میمکه!!

فرمول پرت کما کان محرمانه باقی مونده احتمالا از دو تا ماهی دیگه میگرن که احتمال خیلی قوی یکیش سوروم هست
همیشه هم شنا رو به هم نمیریزه بیشتر موقع جفت گیری هست مثل ده تن شن ها رو بار میزنه (مال داداشم یه بار نزدیک بود خفه بشه:18::31:)
به نظرم به خاطر گشنگی بود بس که این حیون دراز گوشه. براش یه غذایی گرفته بودم که میرفت ته تانک ولی پیدا نمیکرد پرت کوتوله فوری گیرش میاورد این قدر نوک میزد تا تمومش میکرد

عکس کوریدوراس corydoras:

اینجا دو تومن میدن سفیدش هم 1500
کله اش همیشه تو شنهاست

ماکرو چرا بده؟ البته شنیده بودم وقتی گروهی هستن مثل کفتار میشن هر چی باشه در برابر دوبوسی کاری نمیتونه بکنه

گیاهی رو برای چی فروختی؟ رشد نمی کردن؟ من امروز 20 تومن دادم یه کپسول کربن دی اکسید خریدم احتمالا فردا پس فردا 40 تومن هم میدم رگلاتور میخرم گیاهی کار کنم. البته فعلا خونه داداشمه
منتظر عکسهات هم هستم

نیدل فیش همونه که مسی خریده دیگه ماهی فوق العاده وحشی هست 70 سانت رشد میکنه یکی می گفت وقتی بزرگ بشه سخت به گوشت مرده عادت میکنه یعنی فقط غذای زنده
حالا چرا اینقدر دنبال ماهی وحشی هستی؟ دنبال درد سر میگردی مگه؟

راستی boozzai جان من هنوز اسمت رو نمیدونم

boozzai
21-05-2011, 11:46
سلام.
استپ جان خوشحال شدم که پست دادی.
خانواده سر سوسماریا که تو ایران هستن،3 مدلن.
یکی مال توئه و یکی شبیه مال توئه که طرح بدنش فرق داره و یکی نیدل فیش که نوک تیز تری داره.
غذای زنده و کرم خونی میگن واسه رنگ خوبه.
سیامی ماهی با ارزش و گرونیه.اگه اینجا بود حتما میگرفتم.پیشنهاد میکنم که بخری.

داداش سجاد،من محمدرضا م.عکسات باز نمیان.:19:ماکرو کلا لاشخوره.
والا گیاهی رد کردم که خرج تانک اصلی بکنم.وگرنه خیلی خوب بودن.نهایتا 5 سانت میشن.
پس حسابی داری رو گیاهی کار میکنی.من هیچی از این کپسول و اینا نمیدونم.:31:
مسی فکر کنم اون دو مدل دیگه سرسوسماری هارو گرفته.نیدل رو فکر نکنم.
ماهی وحشی خوبه،البته با ارزش.

Steps-Rap
21-05-2011, 17:16
سلام.
یکی مال توئه و یکی شبیه مال توئه که طرح بدنش فرق داره و یکی نیدل فیش که نوک تیز تری داره.

مر30.اون ماهیرو منم خوشم اومد و میخواستم بگیرم ولی تصمیم گرفته بوددم به خاطر درس و اینا فقط بزارم همون یه سرسوسماری توش بمونه. که رسیدگی بهش آسون تره...
شاید تو تابستون تو آکواریوم کلا یه تغییرات ساسی بدم...
میگم این سرسوسماری که من دارم با ارزش نیست . نه ؟

hasti rs
21-05-2011, 17:37
تبریک
خوب همین نشانه جفت شدنه دیگه
مرسی :5:ایشالا نسیب خودت :دی
من فک میکردم تنها نشونه ی جفت شدن اینه که لباشونو فقل کنن :دی :دی چون اینو ندیدم فک کردم جفت نشدن :دی :دی

راستی عکس آکم رو چند صفحه قبل گذاشتم یه نگاه بندازید ببینم نظرتون چیه
دیدمشون ، خیلی ناز بودن , ولی اولین عکسی که گذاشتی ؛ آنجل هست ؟؟؟؟ چرا نارنجیه ؟؟:18:

(اتفاقا یکی دو روز پیش داشتم پست میدادم که گفتم این همشهریمون نیستش!؟)
سلام بر همشهریه عزیز

ماکرو بد جونوریه ها
لطف داری شما :|

یه ماکرو ریز دوسانتی هم اضافه کردم
ماکروتون چه رنگیه ؟
من هم زرد و سفید و ابی دارم !
سفید از همه وحشی تر هست
آبی از همه بی عرضه تره مال من الان دیگه آبی نیسن خاکستری شده رنگشون ! ولی رشدشون از همه بیشتره
زرد هم خوبه ؛ کاری به کسی نداره زندگیشو میکنه کلا" :دی

hasti rs
21-05-2011, 17:43
دیماسونی بیحال شد الان هم تو دهان اسکار هست!!! فقط تونست سر دیماسونی رو بخوره.
مرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:دی :دی :دی :دی
از یه ماهی خوشمون اومد ها :دی
مسی :دی اسم بقیه ماهیاتم بگو خوشمون بیاد :دی :دی :دی

راستی بچه :دی من دیدم این پرت صورتیم میخواد تخم بزاره به فکرم رسید برم یه اسکار یا فلاورهون یا تگزاسیه نر بگیرم تخما رو بارو کنه :دی :دی :دی
بعدا" خودم به اشتباهم پی بردم :دی

boozzai
21-05-2011, 20:02
سلام.
استپ جان فکر نکنم آکواریوم زیاد وقت گیر باشه.
من روزی 15 دقیقه غذا میدم بهشون و جمعه ها سیفون میکنم.
شنبه ها هم که همیشه واسه کاری میرم بیرون،میرم یه نیگاهی به ماهیا بندازم.
سر سوسماری فکر نکنم که زیاد گرون بشه.آروانا سیلور یه چیزی تو مایه های سر سوسماریه.
من تا حالا نداشتم.یه تجربه خوی تو این مدت کسب کردم:
ماهی هر چی آروم تر رشد کنه،بزرگ شد خیلی گرونتر میشه.:31:سر سوسماری رشدش چجوریه؟

هستی جان،تگزازی پیشنهاد خوبیه.اسکار و فلاور رو بی خیال شو.
من دیدم که جفت خوردن بچه های با حالی در اومد ازشون.
شبیه تگزازی با رنگ پرت!!!و چند مدل دیگه.
حتما بگیر.فقط سایز پرت بگیری ها.
بازم میگم،ماکرو بد چیزیه.:31:آخه دیدم که میگم.

امروز رفتم یه کوتوله سفارش دادم.تا کی بیارن...(گفت تا 1 هفته) باید این شکلی باشه::20:چه نازه.

سیلور رو باید برم رد کنم.
بالاخره دبوسی گرفتم.هم نقطه دارن و هم خط زرده داره میاد.دونه 8.5 حدود 7 سانتی.3 تا.

Steps-Rap
21-05-2011, 20:24
سلام.
سر سوسماری فکر نکنم که زیاد گرون بشه.آروانا سیلور یه چیزی تو مایه های سر سوسماریه.

آره.دقیقا این حرفو یه آکواریومی هم بهم گفت که ماهی هر چی ددیر تر رشد کنه با ارزش تره...
والا واسه من که دیر رشد میکنه...:31: شاید چون آکواریومم کوچیکه اینجوریه...72 لیتره.

boozzai
21-05-2011, 21:53
آره،تا حدودی به حجم آکواریوم هم بستگی داره.
آکواریومت بزرگتر بودا !؟!نبود؟

Steps-Rap
22-05-2011, 09:16
آره،تا حدودی به حجم آکواریوم هم بستگی داره.
آکواریومت بزرگتر بودا !؟!نبود؟

نه بابا.همبن 72 لیتر بود.
60*40*30

Shadow-Man
22-05-2011, 18:51
سلام.

داداش سجاد،من محمدرضا م.عکسات باز نمیان.:19:ماکرو کلا لاشخوره.
والا گیاهی رد کردم که خرج تانک اصلی بکنم.وگرنه خیلی خوب بودن.نهایتا 5 سانت میشن.
پس حسابی داری رو گیاهی کار میکنی.من هیچی از این کپسول و اینا نمیدونم.:31:

سلام آقا محمد رضا بابت عکس ها باز هم شرمنده شدم
از این کوریدوراس ها گرفتم که متاسفانه یک شبه مرد:41: آخه چرا؟؟؟؟

ماکرو اگه گروهی نباشه زیاد اذیت نمیکنه حالا تو چرا بدت میاد تو که عاشق ماهی های وحشی هستی.
همون طور که ماهی ها به اکیسژن نیاز دارن گیاه ها هم به کرب دی اکسید نیاز دارن. تو رشدشون فوق العاده تاثیر گذاره

مرسی :5:ایشالا نسیب خودت :دی
من فک میکردم تنها نشونه ی جفت شدن اینه که لباشونو فقل کنن :دی :دی چون اینو ندیدم فک کردم جفت نشدن :دی :دی

دیدمشون ، خیلی ناز بودن , ولی اولین عکسی که گذاشتی ؛ آنجل هست ؟؟؟؟ چرا نارنجیه ؟؟:18:

سلام بر همشهریه عزیز

لطف داری شما :|

ماکروتون چه رنگیه ؟
من هم زرد و سفید و ابی دارم !
سفید از همه وحشی تر هست
آبی از همه بی عرضه تره مال من الان دیگه آبی نیسن خاکستری شده رنگشون ! ولی رشدشون از همه بیشتره
زرد هم خوبه ؛ کاری به کسی نداره زندگیشو میکنه کلا" :دی

اون آنجل که میگی بد ترین و زیباترین آنجلم بود اینقدر بقیه رو اذیت کرد تا از خیر آنجل گذشتم. بدنش نقره ای بود و سرش زرد یا نارنجی yellow cap

ماکرو من زرد هست. ماکرو ها حیون های خیلی عالی ای هستن ولی من فقط از زردش خوشم میاد از آبیش که خیلی بدم میاد. اونی که من خریدم بالا و پائینش خط مشکی داره
تا حالا کسی دیده ماکرو سفید رو باله بالاییش خط مشکی داشته باشه؟‌من یه بار عکسش رو دیدم

سلام.

هستی جان،تگزازی پیشنهاد خوبیه.اسکار و فلاور رو بی خیال شو.
من دیدم که جفت خوردن بچه های با حالی در اومد ازشون.
شبیه تگزازی با رنگ پرت!!!و چند مدل دیگه.
حتما بگیر.فقط سایز پرت بگیری ها.
بازم میگم،ماکرو بد چیزیه.:31:آخه دیدم که میگم.

امروز رفتم یه کوتوله سفارش دادم.تا کی بیارن...(گفت تا 1 هفته) باید این شکلی باشه::20:چه نازه.

سیلور رو باید برم رد کنم.
بالاخره دبوسی گرفتم.هم نقطه دارن و هم خط زرده داره میاد.دونه 8.5 حدود 7 سانتی.3 تا.

مبارک باشه بالاخره دوبوسی گرفتی. خیلی خوب خریدی چند وقت پیش تهران قیمت کردم 5-6 سانتی 18 تومن تازه بالغ شده بود تقریبا همون اندازه بالغ نشده 8 تومن

mesi_2010
23-05-2011, 01:03
سلام.

آره همون که مرد نیدل بود. وحشی نبود.10-15 سانت میشد. اما همه میزدنش.
من هم دنبال آروانا هستم.
ماهی های من: اسکات+اسکار+سورم+فلاور+دلقک +گوره خری+کت خرگوشی+یکی که شبیه مار هست +2تا لجن خوار. 4تا ماهی هم امروز خریدم.(3تا ماکرو کوچیک زرد. آبی. سفید+اوراتوس)
کلی فکر کردم:31:

boozzai
23-05-2011, 11:11
سلام سجاد،چرا مرد.میگن ماهی ضعیفیه و همه میزننش.. کی زدش؟
ماکرو رو دوس دارم،مخصوصا زردش.شاید هم بگیرم.
آک گیاهی رو باید واسش خرج کنی دیگه...:20:
داداش اوراتوس سفید مثل ماکرو سفید هستش ولی خط مشکی روی باله هاش نداره،ولی ماکرو سفید رو بالش خط مشکی داره... من دیدم اوراتوس سفید رو جای ماکرو سفید میفروشن.
دبوسی ها خیلی باحالن...
میخوام برم غذای مخصوصش رو بگیرم.سرا گرانوگرین... میدونی که اگه غذای با پروتئین بالا بهشون بدی سریع میمیرن!!

سلام داداش مسی،مطمئنی نیدل بود؟!این بود:

اگه این بوده،بهم بگو از کجا گرفتی.چند گرفتی؟

دنبال آروانا سیلوری یا کوتوله؟
ماهیات هم که زیاد کردی... :31:

mesi_2010
23-05-2011, 12:20
داداش اوراتوس سفید مثل ماکرو سفید هستش ولی خط مشکی روی باله هاش نداره،ولی ماکرو سفید رو بالش خط مشکی داره... من دیدم اوراتوس سفید رو جای ماکرو سفید میفروشن.
دبوسی ها خیلی باحالن...
میخوام برم غذای مخصوصش رو بگیرم.سرا گرانوگرین... میدونی که اگه غذای با پروتئین بالا بهشون بدی سریع میمیرن!!

سلام داداش مسی،مطمئنی نیدل بود؟!این بود:

اگه این بوده،بهم بگو از کجا گرفتی.چند گرفتی؟

دنبال آروانا سیلوری یا کوتوله؟
ماهیات هم که زیاد کردی... :31:

آره این بود. اسکار. سورم...... همه میزدنش. انگار میخواستن بخورنش. اسکار که نوکشو کلا میزاشت دهانش. اونم که اصلا فرار نمیکرد. از نمو. فکر کنم آکواریوم فلاور هم داشته باشه. 3500 خریدم.
فرق نداره. اما فعلا نه جا دارم نه مایه.
نمو پیرانا کوچیک آورده به سرم زده بگیرم. 6 تومن میگه؟ خوبه؟

Steps-Rap
23-05-2011, 12:37
چند تا سوال !.. شاید بدا بخوام آکواریومو تغیر بدم و ماهیای گیاه خوار بندازم توش...

من تو آکواریومم همونطور که تو عکسا قبلا گذاشته بودم از سنگای فسید استفاده کرده بودم.. واسه قشنگی اونا خوبن
یا این که برم شن ریز(از همونا که تو دریا ها هم هست) بگیرم و بریزم بعد توش گیاه هایه طبیعی بزارم..؟
با وجود اون شن ها مثلما دیگه نمیتونم آب رو سیفون کنم درسته؟
بعد این که این گیاه هایه طبیعی دائما نیاز به این داره که چراغ آکواریوم روشن باشه؟

hasti rs
23-05-2011, 13:02
سلام
بالاخره پرت منم بچه هاشو گذاشت..
اینم عکساش :

اینم عکس وقتی که داشت میزاشتشون :

ولی بچه ها یه چیزی ؛ اون یکی پرتم وقتی میرفت سمت تخما از تخما میخورد و اصن لوله اینا نزده بود . یعنی فقط ماده تخم گذاشته ؟
من اصن فک میکنم اون یکی پرتمم ماده باشه !

hasti rs
23-05-2011, 13:07
ماکرو من زرد هست. ماکرو ها حیون های خیلی عالی ای هستن ولی من فقط از زردش خوشم میاد از آبیش که خیلی بدم میاد. اونی که من خریدم بالا و پائینش خط مشکی داره
ماکرو زردیکه خط مشکی داره نر هست ؛ درسته ؟
ماکرو زرد منم یه خالهای کم رنگ مشکی رو باله ی بالاش داره . ولی هنوز نمیدونم نر هست یا ماده ! کلا تعیین جنسیت ماکرو فکر کنم سخت باشه ..

یعنی ماکروهای سفید من اوراتوس هستن ؟ خوی تهاجمی اوراتوس سفید بیشتره یا ماکرو سفید ؟؟ این سفیدای من خیلی وحشی هستن .

راستی بچه هایی که ماهی جدید خریدا" مبارک باشه .. اگه مقدور هست عکس بزارید لطفا" ..
منم میخوام برم یه تگزاس یا فلاور یا اسکار ؛ شایدم سه تاشونو بخرم ولی نمیدونم چطور بیارمشون تا خونه ! بچه ها اگه ماهیا یه نیم ساعتی تو راه باشن مشکلی پیش نمیاد ؟؟ میترسم پلاستیک اینا بترکن .

Shadow-Man
23-05-2011, 15:50
دبوسی ها خیلی باحالن...

سلام داداش محمدرضا
والا کسی بهش کار نداشت ولی از لحظه ای که انداختمش تو تانک مثل جن زده ها این ور و اونور میرفت مثل این که از چیزی خیلی ترسیده بود
عجب... من و داداشم هر چی به مغازه دار ها میگفتیم ماکرو سفید خط دار میگفتن یه همچین چیزی وجود نداره. این طرفا که اصلا نیست تو اهواز هست؟ جای دیگه دیدین؟

چند تا سوال !.. شاید بدا بخوام آکواریومو تغیر بدم و ماهیای گیاه خوار بندازم توش...

من تو آکواریومم همونطور که تو عکسا قبلا گذاشته بودم از سنگای فسید استفاده کرده بودم.. واسه قشنگی اونا خوبن
یا این که برم شن ریز(از همونا که تو دریا ها هم هست) بگیرم و بریزم بعد توش گیاه هایه طبیعی بزارم..؟
با وجود اون شن ها مثلما دیگه نمیتونم آب رو سیفون کنم درسته؟
بعد این که این گیاه هایه طبیعی دائما نیاز به این داره که چراغ آکواریوم روشن باشه؟

شن هایی که تو ساحل دریا هستن مناسب آب شیرین نیستن مخصوصا این که می خواید گیاه نگه دارین بهتره شن معمولی به دونه های 4-5 میلی متری استفاده کنید
اگه یکی دوتا گیاه بخوای نگه داری زیاد مهم نیست ولی اگه مثل من میخوای آکواریوم گیاهی داشته باشی حتما به فکر تزریق co2 باش.
من به تعویض قسمتی از آب‌(از هرجای آک) میگم سیفون و به تمیز کردن شن های کف میگم کف کشی اگه منظورت کف کشی هست با شن دریا نمی تونی اگه گیاه هم زیاد داشته باشی باز هم نمی تونی پس بهتره نذاری غذای اضافه تو تانک بمونه و به دفعات سیفون کن
گیاهان به نور حساس هستن و باید نور کافی در دسترسشون باشه این که چند ساعت در روز نیاز دارن رو نمی دونم ولی شب ها حتما خاموش کن تا گیاه بتونه برای تکمیل فعالیت هاش کربن دی اکسید تولید کنه (اگه تزریق کربن دی اکسید داری حتما باید بعد از خاموش کردن نور تزریق رو هم قطع کنی)

سلام
بالاخره پرت منم بچه هاشو گذاشت..
اینم عکساش :

اینم عکس وقتی که داشت میزاشتشون :

ولی بچه ها یه چیزی ؛ اون یکی پرتم وقتی میرفت سمت تخما از تخما میخورد و اصن لوله اینا نزده بود . یعنی فقط ماده تخم گذاشته ؟
من اصن فک میکنم اون یکی پرتمم ماده باشه !

مبارکه
می بینی چطوری از تخم ها مراقبت میکنن؟ آدم دلش میسوزه
بذار به حال خودشون باشن در هر صورت تخم ها بچه نمیشن

ماکرو زردیکه خط مشکی داره نر هست ؛ درسته ؟
ماکرو زرد منم یه خالهای کم رنگ مشکی رو باله ی بالاش داره . ولی هنوز نمیدونم نر هست یا ماده ! کلا تعیین جنسیت ماکرو فکر کنم سخت باشه ..

یعنی ماکروهای سفید من اوراتوس هستن ؟ خوی تهاجمی اوراتوس سفید بیشتره یا ماکرو سفید ؟؟ این سفیدای من خیلی وحشی هستن .

راستی بچه هایی که ماهی جدید خریدا" مبارک باشه .. اگه مقدور هست عکس بزارید لطفا" ..
منم میخوام برم یه تگزاس یا فلاور یا اسکار ؛ شایدم سه تاشونو بخرم ولی نمیدونم چطور بیارمشون تا خونه ! بچه ها اگه ماهیا یه نیم ساعتی تو راه باشن مشکلی پیش نمیاد ؟؟ میترسم پلاستیک اینا بترکن .

ماکرو نر خط های پر رنگ تری داره ولی نمیشه از این نتیجه گرفت مطمئن ترین راه هنگام جفت گیری هست.
ماکرو سفید (دیگه بهتره بگیم اوراتوس سفید) وقتی گله ای نگه داری میشن خیلی وحشی ترن. من اینطوری شنیدم

فلاور و تگزاس و اسکار و ماکرو و پرت رو می خوای با هم نگه داری؟؟؟:18:
به هر حال تو نیم ساعت هیچ اتفاقی نمی افته. بعضی از ماهی فروشی ها کپسول اکسیژن دارن می تونید ازشون بخواهید تو نایلون ماهی اکسیژن پر کنه. و دو لایه نایلون هم استفاده کنه

boozzai
23-05-2011, 17:45
سلام،
مسی،من رفته بودم نداشت.
پیرانا شاید بشه گفت وحشی ترین ماهی آکواریومه،البته نوع شکم قرمزش.فکر نکنم که شکم قرمز باشه.

ولی باز من ندیدم.بگیر،ماهی خاصیه...:31:
کی رفتی آخرین بار؟

استپ جان،نیازی به تعویض بستر نیس.چون میدونم که نمیخوای زیاد تخصصی کار کنی،
گیاه اگه بخری خودشون یه گلدون کوچیک دارن باهاشون.همون کافیشه!
ولی اونا رو فکر کنم بشه سیفون کردا... :13:

هستی،الان که میبینی پرتت شارژه و هی داره میزاره،برو یه تگزازی باحال بگیر بنداز جفتش،شاید جفت خوردن!!
فلاور رو بی خیال شون.با هیچ ماهی نمیسازه.:20:
ماکرو ها میگن،اونی که خطش پررنگ تره نره.. نمیدونم درست یا نه...
احتمالا همتون اوراتوس سفید دارید... :31: من عکس میزارم،همشون رو باهم.:blush:
من تا 2 ساعت هم ماهی تو پلاستیک گذاشتم... هیچ اشکالی پیش نمیاد،2 تا پلاستیک بزاره.
هر چند مدت پلاستیک رو تکون بده تا اکسیژن تو پلاستیک با آب قاطی بشه...

سجاد جان،احتمالا آب به آب شد... خدا رحمتش کنه.فکر کنم خیلی کوچیک بوه،نه؟!
ماکرو سفید،من یه بار دیدم،عین زردا بودن(خط مشکی داشت)،بگردی پیدا میشه!!

Steps-Rap
23-05-2011, 18:34
ببین مثلا با این که آکوارومم کوچیکه ولی دوس دارم سرسبزی توش زیاد باه و قشنگ شه مثل اینا:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

البته اینا خیلی غولپیکر اند :31:
من در حد آکواریوم خوددم دوس دارم سرسبزش کنم...
راهی پیشنهاد میکنی؟

Shadow-Man
23-05-2011, 20:08
محمدرضا پیرانا از وحشی گذشته. خیلی خطرناکه اگه میگیرید حتما مواظب خودتون و خونواده اتون باشید.

استپ جان همونطور که تو عکس اولت می بینی این جور تانک ها نیاز به سیستم تزریق co2 دارن. ولی با اینکه گرونه مطمئن باش از گرفتنش پشیمون نمیشی رشد گیاه ها رو فوقالعاده زیاد میکنه
شرکت سرا یه کپسول های کوچیک co2 داره که قیمتش خیلی پائینه پارسال 20 تومن بود تقریبا. یه ماسماسک داره که میکنی تو آب و بعد دکمه روی کپسول رو میزنی ماسماسکش پر گاز میشه و به مرور گاز رو وارد آب میکنه. مناسبه تانکهای کوچیکه

hamed-8
23-05-2011, 20:22
طول110-عرض40-ارتفاع50
2تا ماهی اسکار با2تا فنکوس تمام من الان 6ساله دارم نگهشون میدارم

hasti rs
23-05-2011, 21:56
احتمالا همتون اوراتوس سفید دارید...
احتمالا" شما اشتباه میکنی محمد رضا ؛ من شنیدم که فقط ماکرو زرد خط مشکی داره ولی تو نت هم ماکرو سفید با خط مشکی دیدم!

فلاور و تگزاس و اسکار و ماکرو و پرت رو می خوای با هم نگه داری؟؟؟
فلاور رو خیلی دوس دارم ، خیلی زیاد , از اسکار هم خیلی خوشم میاد
از تگزاس خوشم نمیاد خیلی بی رنگه ولی چن جا دیدم با پرت جفت زدن .. اگه بگیرم و جفت شن جا واسه نگه داری بچه هاشون ندارم

هستی،الان که میبینی پرتت شارژه و هی داره میزاره،برو یه تگزازی باحال بگیر بنداز جفتش،شاید جفت خوردن!!
فعلا" که از پیش بچه هایی که بچه نمیشن تکون نمیخوره !
امروز رفتم آک فروشی ببینم ماهی چی داره ، تگزاس که نداشت ولی دبوسی داشت ؛ چقدرر خوشکلن ؛ اندازه یه بند انگشت بودن میگفت 4.5
رفته بودم اسکار بگیرم ولی اسکاراش کوچیک بودن و پرتام اذیتشون میکنن این اندازه باشن ! منم فرانتوزا خریدم ، خیلی خوشکله

mesi_2010
24-05-2011, 00:08
صبح بیدار شدم دیدم ماکرو سفید مرده و چشم هاش هم خوردن.
امروز رفتم پیرانا خریدم. 2تومن. باله های زیرش نارنجیه. یعنی ازون وحشی هاست؟!!! خیلی ازش خوشم میاد. ولی همه میزننش!!! حتی ماکرو. اسکات

boozzai
24-05-2011, 12:03
سلام.
استپ جان،پس کپسول رو حتما میخوای،اینا بیشتر شبیه جنگلن تا آکواریوم...:31:

آره شجاد،پیرانا تو سواحل آمریکا زیاد کشته میده...

سلام حامد،تا الان چقدر شدن؟؟!؟!!!:18:

بحث ماکرو و اوراتوس...
تا جایی که من میدونم،این اوراتوسه :

اینم ماکرو سفید:

اوراتوس تقریبا چشماش قرمزه ولی ماکرو هم چشماش مشکیه و هم خط بالش...
هستی،مال اوراتوسن،چشماشون قرمزه؟

تگزاسی رنگ خوبی داره،شما خوشرنگاش رو ندیدی... بگرد،خوشرنگش رو بگیر!!
اسکار سایز پرتت بگیر،دبوسی یه بندی من اهواز دیدم 4 میداد... 3 تا به بالا ببری 3.5 هم میده!!خیلی قشنگن.
فرانتوزا امیدوارم خوشرنگش رو گرفته باشه!!چه سایزی گرفتی و چه قیمتی؟(الان از اهواز خرید میکنی؟)

سلام مسی،
کی ماکرو تو خورد؟!
سیلور دالر رو داده بهت!!:13:

سیلور دالر هستش،خیلی شبیه پیرانائه... این پیرانا:

به نظرم بهتره،مگه میخواستی هیولا نگه داری...:20:

mesi_2010
24-05-2011, 13:14
نمیدونم کی خورد.
میبرم پس میدم من پیرانا میخواستم. ولی پیرانا بزرگ دیدم اینجوری قرمز نبود. دالر هم قدیما داشتم اینجوری نبود

Shadow-Man
24-05-2011, 18:43
طول110-عرض40-ارتفاع50
2تا ماهی اسکار با2تا فنکوس تمام من الان 6ساله دارم نگهشون میدارم

این اخلاقت رو می پسندم ولی همت میخواد

احتمالا" شما اشتباه میکنی محمد رضا ؛ من شنیدم که فقط ماکرو زرد خط مشکی داره ولی تو نت هم ماکرو سفید با خط مشکی دیدم!

فلاور رو خیلی دوس دارم ، خیلی زیاد , از اسکار هم خیلی خوشم میاد
از تگزاس خوشم نمیاد خیلی بی رنگه ولی چن جا دیدم با پرت جفت زدن .. اگه بگیرم و جفت شن جا واسه نگه داری بچه هاشون ندارم

فعلا" که از پیش بچه هایی که بچه نمیشن تکون نمیخوره !
امروز رفتم آک فروشی ببینم ماهی چی داره ، تگزاس که نداشت ولی دبوسی داشت ؛ چقدرر خوشکلن ؛ اندازه یه بند انگشت بودن میگفت 4.5
رفته بودم اسکار بگیرم ولی اسکاراش کوچیک بودن و پرتام اذیتشون میکنن این اندازه باشن ! منم فرانتوزا خریدم ، خیلی خوشکله

فلاور رو حتما باید تنها نگه داری دیدم حتی لجن خوار رو هم خورده!!!:18: خرجش هم خیلی زیاده باید غذای خارجکی بریزی تو حلقش
تگزاس هم یکی که خودش تگزاس تکثیر میکرد می گفت حیون وحشی ای هست ولی اگ از بچگی نگه داری مشکلاتش کمتره پس حتما کوچک ترین سایزی که پیدا کردید بگیرید

تگزاسی رنگ خوبی داره،شما خوشرنگاش رو ندیدی... بگرد،خوشرنگش رو بگیر!!
اسکار سایز پرتت بگیر،دبوسی یه بندی من اهواز دیدم 4 میداد... 3 تا به بالا ببری 3.5 هم میده!!خیلی قشنگن.
فرانتوزا امیدوارم خوشرنگش رو گرفته باشه!!چه سایزی گرفتی و چه قیمتی؟(الان از اهواز خرید میکنی؟)

آره تگزاس ماهی خیلی قشنگیه مخصوصا وقتی بزرگ میشه
بابا این ماهی فروش های شهر ما چقدر نامردن؟ وقتی خواستم دوبوسی بگیرم گفتم چند؟ گفت 5 تومن گفتم اگه 10 تا ببرم چند؟ طرف هم بر سرما منت گذارده و آتیش به مالش زد دونه ای 250 تومن تخفیف داد.
رفتم جای دیگه 5 تای آخرش بود حالا چون ته بار بود باهاش رفیق بودم دونه هزار تومن تخفیف داد. یک بند انگشت هم بودن تازه بعدش هم پشیمون شد

Steps-Rap
24-05-2011, 18:48
سلام.
استپ جان،پس کپسول رو حتما میخوای،اینا بیشتر شبیه جنگلن تا آکواریوم...:31:

کپسول چیه دیگه؟ :31:
من میخوام بدون دردسر و وسایل باشه . . حالا نمیخوام هم عین اونا باشه...

boozzai
24-05-2011, 20:02
سلام مسی،فکر نکنم پس بگیره... اتفاقا دالر خیلی خوبه!! چرا؟
سجاد،دبوسی واقعا ماهی خاصیه... بهترین ماهیایی که دارم،1-فرانتوزا 2-دبوسی 3-... :20:
استپ،اول مشخص کن که میخوای مثل اینا باشه و یا یه چیز معمولی گیاهی... ها؟
گیاهی معمولی شروع کن،کپسول و اینا هم نمیخواد فکر کنم.سجاد بیشتر تو کار گیاهه!!!:31:

Steps-Rap
24-05-2011, 20:05
اصلا کپسول واسه چیه؟؟
خوب از گیاه معمولی شرو میکنم ولی مثلا نمیخوام فقط 1 دونه گیاه توش بزارم..دوس دارم سرسبز بشه یه کم...
چون اصلا جای کپسول مپسول و دردسراش رو ندارم..خودد آکواریومو به زور تو خونه نگه داشتم :31:

Shadow-Man
24-05-2011, 21:12
سلام مسی،فکر نکنم پس بگیره... اتفاقا دالر خیلی خوبه!! چرا؟
سجاد،دبوسی واقعا ماهی خاصیه... بهترین ماهیایی که دارم،1-فرانتوزا 2-دبوسی 3-... :20:
استپ،اول مشخص کن که میخوای مثل اینا باشه و یا یه چیز معمولی گیاهی... ها؟
گیاهی معمولی شروع کن،کپسول و اینا هم نمیخواد فکر کنم.سجاد بیشتر تو کار گیاهه!!!:31:

نه بابا کجا تو کار گیاهم ولی دارم میرم تو کار گیاه:31:

اصلا کپسول واسه چیه؟؟
خوب از گیاه معمولی شرو میکنم ولی مثلا نمیخوام فقط 1 دونه گیاه توش بزارم..دوس دارم سرسبز بشه یه کم...
چون اصلا جای کپسول مپسول و دردسراش رو ندارم..خودد آکواریومو به زور تو خونه نگه داشتم :31:

بستگی داره چند تا گیاه بخوای نگه داره اگه کم میخوای نگه داری نیازی به کپسول نیست ولی گیاهات رشد زیادی نخواهند داشت
اگه می خوای 3-4 تا گیاه نگه دار به نظرم بهتره co2 داشته باشی که حرفه ایش مشکل جا داره ولی یه نوع کوچیکش هم هست که هم ارزونه هم کوچیک شرکت سرا تولید میکنه تهران هم که هستی مشکلی تو تهیه اش نداری
قرص های co2 هم هست که اصلا مشکل جا نداره
برعکس بقیه جانداران که اکسیژن تنفس میکنن و کربن دی اکسید تولید میکن. گیاهان کربن دی اکسید تنفس میکنن و اکسیِژن تولید میکنن اکه کربن دی اکسید برای تنفس نداشته باشن شاید خفه نشن ولی رشد هم نمیکنن

Steps-Rap
24-05-2011, 22:13
نه بابا کجا تو کار گیاهم ولی دارم میرم تو کار گیاه:31:

بستگی داره چند تا گیاه بخوای نگه داره اگه کم میخوای نگه داری نیازی به کپسول نیست ولی گیاهات رشد زیادی نخواهند داشت
اگه می خوای 3-4 تا گیاه نگه دار به نظرم بهتره co2 داشته باشی که حرفه ایش مشکل جا داره ولی یه نوع کوچیکش هم هست که هم ارزونه هم کوچیک شرکت سرا تولید میکنه تهران هم که هستی مشکلی تو تهیه اش نداری
قرص های co2 هم هست که اصلا مشکل جا نداره
برعکس بقیه جانداران که اکسیژن تنفس میکنن و کربن دی اکسید تولید میکن. گیاهان کربن دی اکسید تنفس میکنن و اکسیِژن تولید میکنن اکه کربن دی اکسید برای تنفس نداشته باشن شاید خفه نشن ولی رشد هم نمیکنن

من بیشتر قصدم اینه که آکواریوم قشنگ و سرسبز باشه ... درواقع دنیال پرورش گیاه نیستم..
حالا نمیددونم اگه گیاها رشد نکنن مشکل ایجاد میشه یا نه..؟
بعد این قرص های cod مثلا چه جورین؟ ینی مثلا چند تا و چه وقت هایی باید بندازی تو آب و کجا میشه تحیه کرد؟؟
وقتی از این قرصا استفادده میکنیم که گیاه زیادد داشته باشیمم؟؟

mesi_2010
24-05-2011, 22:35
من چند بار ماهی خریدم دیدم هم دیگه رو میزنن پس دادم. تازه اینکه اینجوریه.....
گیاه مصنوعی خریدم 2 هفته بعد پس دادم.
ولی فکر نکنم دالر باشه ها. آخه زیر آبشش هم قرمزه یکم.
حالا تونستم عکس میزارم. جایی پیرانا کوچیک دیدی خبرم کن.
یه گیاه مصنوعی خریدم برگ سوزنی ماهی ها میخوردنش!!!!!

hasti rs
24-05-2011, 23:31
سلام بچه ها :37:
لجن خوارم فوت کرد ، خیلی دوسش داشتم :41: من خونه نبودن ، بهم گفتن بقیه ی ماهیا داشتن میخوردنش :41: علت چی بوده به نظرتون ؟؟ من خودم فک میکنم رفته تخمای این پرت رو خورده اونم زده کشتش ؛ آخه وقتی اومدم خونه تخمای پرت هم ناپدید شده بودن خیلی کم از تخماش مونده بودن ..
الان 3/1 آب رو سیفون کردم و ضدعفونی کننده و نمک بدون ید زدم ؛ ولی نمیدونم چون تو شب اینکارو کردم بقیه ماهیا چیزیشون نمیشه !

محمد رضا عکسایی که مقایسه ی اوراتوس و ماکرو هستن باز نمیشن ..
آره مال من چماشون قرمز هست ..
منم دبوسی میخوام :41: دبوسیاش خیلی کوچیک بودن گفت پرتهات اذیتشون میکنن ..
فرانتوزا ..
از بین اونا این خوشرنگرینشون بود و بیشترین هد رو داشت و بهتر از بقیه بود .. 2سانتی هست حدودا" .. 7.5 گرفتم .. ولی اینگاری افسردست ! ( نه از دزفول ، یه اک فروشی هست ، خیلی ماهیای توپی داره ؛ آب شور هم داره ! )

hasti rs
24-05-2011, 23:38
فلاور رو حتما باید تنها نگه داری دیدم حتی لجن خوار رو هم خورده!!! خرجش هم خیلی زیاده باید غذای خارجکی بریزی تو حلقش
آره .. میدونم .. اگه خواستم یه اک دیگه بزنم ، فقط یه فلاور میزارم توش ..

تگزاسی ...
اگه با پرت هم جفت شه من جا واسه نگه داریش ندارم .
راستی من شنیدم پرت رو با ماکرو ( ماکرو بزرگ ) هم میشه جفت زد !!! شما دراین باره چیزی میدونید ؟

بچه ها ؛ علت فوت لجن خوارم میتونه به خاطر اومدن فرانتوزا تو تانک باشه ؟؟
اخه سری پیش هم که پرتهامو به تانک اضاغه کردم ، یه لجن خوارم مرد .

mesi_2010
25-05-2011, 01:19
سلام بچه ها :37:
الان 3/1 آب رو سیفون کردم و ضدعفونی کننده و نمک بدون ید زدم ؛ ولی نمیدونم چون تو شب اینکارو کردم بقیه ماهیا چیزیشون نمیشه !

ضدعفونی؟!!!! من آب سیفون میکنم نمیریزم. چندجا خوندم سیکل ازت رو بهم میزنه.
حالا شایدم من اشتباه کنم.
بقیه دوستان میریزن؟

Shadow-Man
25-05-2011, 09:02
استپ جان من هم فقط توصیف این قرص ها رو شنیدم روش مصرفش رو روش زده. شما که تهرانی یه توک پا برو نواب یا پلاسکو حتما پیدا میکنی از فروشنده بپرس برای چه مقدار گیاه میشه استفاده کرد
نبود co2 فقط باعث کم رشدی گیاه نمیشه حتی ممکنه اون رو از بین ببره به مرور زمان
فعلا گیاه بخر در مورد این قرص ها هم پرس و جو کن بعد اگه دیدی گیاه ها سرحال نیستن و دارن زرد میشن یا برگهاشون میریزه اون موقع به فکر خرید این قرصها باش

هستی خانوم به نظرم به پرت ها خوردنش به خاطر تخم هاشون چون اگه خود پرت ها بخوردن همه اشو میخورن شک دارم به خاطر ورود حیون جدید باشه چون میگی بقیه ماهی ها می خوردنش
تگزاس هم میگن سخت جفت میشه حتما باید چند تا ماده باشه تا خودش جفتش رو انتخاب کنه. نشندیم ماکرو با پرت جفت بشه اصلا تو کلاس هم دیگه نیستن بعضی از ماهی دار های حرفه ای به خاطر همین دلیل این دو تا رو حتی با هم نگه نمیدارن

مسی درست میگه تو تانک اصلی هیچ دارویی به جز نمک مخصوصا ضدعفونی نزن چون سیکل ازت رو از بین میبره
من یکی از دبوسی هامو که یه بقیه رو اذیت میکرد یه مدت انداختم تو تانک داداشم که یه پرت 15 سانتی به یه ده سانتی داره. کاریش نداشتن دو بوسی 2-3 سانت بود البته جای برای قایم شدن و فرار زیاد داشت تانکش هم بزرگه ولی ندیدم کاری به کارش داشته باشه باز هم صبر کن بزرگترش رو پیدا کردی بخر

boozzai
25-05-2011, 10:24
سلام.
هستی،بهتره از ضدعفونی استفاده نکنی... مثل این میمونه که وقتی مریض نیستی،هی قرص بخوری؟!! نکن این کارو.. فقط نمک.
کتت رو نمیدونم چجوری میخورن!؟عجیبه... کتا چرا میمیرن؟منم یکی از کت کوچولوهام که توی تانک گیاهی بود،خود به خود مرد!!چرا؟!:13:
پرت رو بعید میدونم(عمرا") با ماکرو جفت بخوره...
سجاد،استفاده از قرص های CO2 هم جواب میده... البته واسه مقدار کم.البته فکر کنم ایراداتی هم داره.کپسول های کوچیک راه بهتری هستن(بازده بیشتر).
مسی،اگه تونستی حتما عکس بزار...

mesi_2010
25-05-2011, 14:52
زغال برا فیلتر خریدم اما هرچی میشورم کثیف هست. اینو بزارم تو تصفیه آب رو سیاه میکنه.
چطور باید بشورم؟

boozzai
25-05-2011, 15:38
نمیخواد بشوری... آبم سیاه نمیکنه!!
اگه خودش توری داره که بزار ولی اگه از این فله ای ها گرفتی،تو جوراب زنونه بزارش.

mesi_2010
25-05-2011, 15:52
نمیخواد بشوری... آبم سیاه نمیکنه!!
اگه خودش توری داره که بزار ولی اگه از این فله ای ها گرفتی،تو جوراب زنونه بزارش.

توری داره. اما تو آب میزارم سیاه میکنه. چطور آب آک سیاه نمیشه؟!!!
در مورد پیرانا خوندم 2 نوع داره. سینه سرخ و نقره ای.

Shadow-Man
25-05-2011, 17:43
من هم ذغال دارم برای شستن فقط کافیه یکم زیر آب بگیری و اصلا تکون ندی چون وقتی تکون میدی دونه های ذغال با هم دیگه اصطکاک پیدا میکنن و همدیگه رو میتراشن و اون گرد سیاه درست میشه
رنگ سیاه تو آب چند لحظه بیشتر نیست فقط صبر کن

مارک ذغالت چیه؟ چند خریدی؟

hasti rs
25-05-2011, 17:56
منم وقتی شنیدم میشه ماکرو رو با پرت جفت زد خیلی تعجب کردم ..
اگه دلقک بخرم همون کار لجن خوار رو انجام میدن ؟؟
یه نوع لوچ هست که باله هاشون قرمز هست , اسمشون چیه ؟؟

Steps-Rap
25-05-2011, 20:19
مرسی...
حالا شاید چون میخوایم خونرو عوض کنیم و یه جای بزرگ تر بریم یه آکواریوم یه متری بگیرم و توش از همون جنگل ها راه بندازم :31: جای کپسولش هم جور میشه...

mesi_2010
26-05-2011, 22:55
من هم ذغال دارم برای شستن فقط کافیه یکم زیر آب بگیری و اصلا تکون ندی چون وقتی تکون میدی دونه های ذغال با هم دیگه اصطکاک پیدا میکنن و همدیگه رو میتراشن و اون گرد سیاه درست میشه
رنگ سیاه تو آب چند لحظه بیشتر نیست فقط صبر کن

مارک ذغالت چیه؟ چند خریدی؟

نمیدونم بسته سبز بود فکر کنم چینی هست. 1500 خریدم. ولی آب اصلا بو نداره فکر کنم الان نیاز نباشه.

Shadow-Man
27-05-2011, 20:20
امروز سیستم تزریق کربن دی اکسید بالاخره تو خونه برادرم به بهره برداری رسید
اما برادرانم کمی به دیده تمسخر به هزینه 85 هزار تومانی این سیستم نگاه کردند.حتما از خودشون نپرسیدن یه جوون تو سن من که زن و بچه نداره که نگران شکمشون باشه پس تمام خرجاش در راه چرت و پرت هست.
مثل اینکه برادرم یادش رفته که فقط برای قیمت کردن رفتیم تو مغازه ولی به لطف سرعت عمل ایشون تو کارت کشیدن با کپسول بیرون اومدیم. من هم چون می دونستم این روزا دستش خالیه کپسول رو همون جا به نام خودم زدم و رگلاتور هم من خریدم. البته منتی نیست چون در هر صورت خودم هم یکی میخریدم شاید یکم دیرتر.
خودش دید که رگلاتور ارزون پیدا نکردیم. انتظار این رو نداشتم.
(فروشنده کپسول گفت رگلاتور 25 تومنی داره بعدا کاشف به عمل اومد که مخصوص اکسیژن بوده)
درد دل من رو ببخشید.

boozzai
28-05-2011, 19:12
سلام (:
هستی،اون لوچا رو نمیدونم،ولی دیدم... کت یه چیز دیگه ایه!!به عینه دیدم که کثافت ماهیا رو با چه لذتی میخوره...!!!:31:
خرگوشی میگن فعالتره... ولی 2 تایی که من گرفتم،همش پارکن... اسپرت بگیر بزرگ!!10-12 سانتی...

استپ جون،حالا که میخوای خرج کنی،یه چیز اساسی راه بنداز... فقط قبلش در مورد اندازش حتما تحقیق کن... شنیدم که ارتفاع نباید بیشتر 40 باشه...!!

داداش سجاد،من از این مشکلات زیاد دارم...!! تا ماهی میخرم...:13:
ولی در کل خانواده حال میکنن باش ها... ولی میگن زیاد خرج نکن!!
به نظر من در آمد محسوب میشه.... فرانتوزا و آروانا کوتوله و مخصوصا فلاور!! و... ماهیای خوبی هستن!!!

Shadow-Man
30-05-2011, 14:17
شنیدم که ارتفاع نباید بیشتر 40 باشه...!!

منظورت ارتفاع تانکه؟ 40 که خیلی کمه به نظر من از نباید از 40 کمتر باشه. من هر جور حساب میکنم می بینیم بهترین ارتفاع برای تانک بین 55-60 هست مخصوصا 60. ارتفاع تانک خودت چنده؟

اره اگه بدونی چه ماهی ای بخری درآمد هم محسوب میشه من کل دبوسی هامو 20 تومن خریدم ولی به محض بالغ شدن دونه ای 20 تومن میشن

boozzai
30-05-2011, 17:11
مال خودم 60.
میگن واسه اینکه نور به گیاه های کفت تانک برسه باید کمتر از 40 باشه..
چون نور لامپ ها تا 40 سانت میتونه توی تانک نفوذ کنه .. !
نمیدونم والا!!:13:

hasti rs
30-05-2011, 23:51
سلام دوستان ..
ماهیای پرات من باز شکماشون چاق شده و شنها رو به هم ریختم ولی ایندفه هر دوشون اینجوری شدن ، فک کنم میخوان باز بچه بیارن .
بچه ها وقتی لجن خوارم مرد ، با اینکه آب و سیفون کرده بودم ولی آک یه بوی خیلی بدی میداد و منم پس فرداش کل وسایل و دراوردم و یه سیفون سنگین دادم ..
ولی الان رو شیشه رو داره لجن میگیره فک کنم ، فردا باید لجن خوار بگیرم دیگه ..
مشکل اینجاست که وقتی من یه ماهی جدید میگیرم یه ماهی تلف میشه ، به خاطر همین خانواده نمیزارن ماهی بگیرم ولی من فردا میرم ماهی میخرم . :27:

boozzai
31-05-2011, 11:33
سلام :)
هستی،سیفون سنگین سیکلت رو به هم نزنه؟!
پرتا رو باید با یه چیزی جفت بزنی... کت پلنگی بگیر.!!

هستی انقدر از پرتاش گفت که سورم های من هم ... p:

همش تو این حالت هسن.. چی کار کنم؟!انقدر سفت این کارو میکنن که کبود میشن ..!(سمت چپیه نره و راستیه ماده)
توی این تانک اگه تخم بزارن که مطمئنن تخم ها خورده میشن.. اون کتا آمادن =) عجیبه ها!!فقط 7 سانتن..!
تانک دیگه ای هم که ندارم...

mesi_2010
31-05-2011, 14:31
مگه سورم تو این اندازه نر و مادش معلومه؟
میشه فلاور با سورم جفت شه؟

boozzai
31-05-2011, 17:41
آره.از باله های زیریش؛اونی که تیزه نره و اونی که حالت گرد خیلی کمی داره ماده..
فلاور رو فکر نکنم،فلاور وحشیه و بعید میدونم با ماهی ای جفت بشه!!

hasti rs
31-05-2011, 19:08
سلام .. :19:
یه بار ما اراده کردیم بریم ماهی بخریم یه بارم آک فروشی بسته بود :19: شب باید باز برم ببینم بازه یا نه !
تبریک میگم محمد رضا .
مگه اینکه ماهیات بخوان بچه بیارن که عکس بزاری!
پرتای من وقتی جفت میشن تنها علامتی که ندارن اینه که لباشونو قفل نمیکنن! نمیدونم از اخلاق جفت گیریه پرت هست یا چون من واسشون شبکه قران و معارف میزارم اینجوری شدن!!! :دی

کت میخوام مثل کت قبلیم بگیرم ؛ خیلی وفادار بود و آک رو تمییز میکرد ! یکی از بچه ها فک کنم سجاد بود عکس کتشو گذاشته بود مثه اون بود کتی که داشتم ، که یکم شبیه کت پلنگی بود .

hasti rs
31-05-2011, 19:15
بچه هایی که دلقک دارن ؛ دما رو ، رو چند نگه میدارن ؟ از چه غذایی استفاده میکنن ؟ واینکه میگن دلقک زود سفیدک میزنه , شما واسه پیشگیری از سفیدک چیکار میکنید ؟؟
محمد رضا به فرانتورات چی نوع غذایی میدی ؟؟

نمیخواید عکس بزارید ؟

boozzai
31-05-2011, 20:06
دلقک خوراکش سفیدکه.. مال من هم چند وقت پیش گرفتن که با سیفون و بالا بردن دما و نمک حل شد..
دمای پایین باعث سفیدک میشه و همچنین الودگی.. دستتون رو که میخواید بکنید توی آک،قبلش خوب بشورید..
وسیله ای چیزی میخرید،قبلش خوب بشورید.. دما رو روی 30 بزار و نمک به ازای 8 لیتر یه قاشق چایخوری.. !
بیومار خیلی غذای خوبیه.. فقط سایزی بگیر که بتونه بخوره.. سریع میره پایین و خودشون پیداش میکنن!!
فرانتوزا :( ...!! چون کف بودن،بیومار خیلی خوب میخوردن..
4 تا بودن که چند روز پیشا یکیشون مرد.. نمیدونم چرا؟!!خیلی نیگاش کردم،ولی هیچ علامتی نداشت.. !
یکیشون هم غیب شده.. الان 2تاشون هستن!!! :|
احتمال خیلی زیاد کار آروانا هستش.. چون خیلی سر حال شده!!
2 تا غذای عالی گرفتم.. تترا سیچلاید استیک(14 تومن) و سرا گرانوگریین(8 تومن)!هردو توی رنگ و زیبایی و سلامت ماهیا خیلی اثر دارند.. هر دو آلمانین.
اینم ماهیایه جدیدم؛

کت خرگوشی،2تا دونه ای 8.5

گرین ترور،3تا دونه ای 4

فرانتوزا،4تا دونه ای 8.5 (لان 2تا هستن :| )

سورم؛3تا دونه ای 4.5

دبوسی،3 تا دونه ای 8.5

اینم عکس از ماهیام .. :)

mesi_2010
31-05-2011, 20:46
فلاور من با سورم لیلی مجنون هستن.
من هم یه دونه دلقک دارم.
دما 29
غذا هم همه چی میخوره. غذا رو آبی هم میدم خودش میاد بالا میخوره. سفیدک هم میزنه اما خودش خوب میشه.

Shadow-Man
01-06-2011, 08:58
محمدرضا سورم ها شاید دارن با همدیگه دعوامیکنن.
پرت کوتوله رو چطوری از سورم تشخیص بدیم؟

راستی یکی از دبوسی هام چند روزه غذا نمیخوره همه چیزش طبیعیه
اگه جداش کنم بنظرتون تاثیر داره؟

boozzai
02-06-2011, 19:31
سلام ;)
احتمال دعوا هم هست،ولی چون با ملایمت و نر و مادگی بود گفتم .. !
عزیز من پرت که داد میزنه.. از کوچیکیش هم میشه فهمید.. معمولا هم که دم ندارن .. :)
دبوسی باید ببینی مشکلش چیه..
اون دبوسی من که از بقیه بزرگ تره،قلدر شده و اون 2 تا رو میزنه .. !مشکلی نیس ..

در 80 روز :

ارتفاع 3 سانت

ارتفاع 10 سانت

hasti rs
02-06-2011, 20:18
سلام ..
پرتهای منم دیگه لیلی و مجنون واقعی شدن!
سه تا دلقک خریدم که خدا کنه سفیدک نزنن ! + دوتا کت اسپرت ..

محمد رضا فرانتوزات چه خوش رنگه ، مال من اینقدر آبی نیست ولی وقتی بهش استرس وارد میشه از این آبی تر میشه باله هاش! ماهیای خوشکلی داری تبریک میگم .
7سانتی متر رشد در 80 روز ! دمت گرم ماهی باز ..

به نظرتون ماهیا تو یه فصل خاصی جفت گیری میکنن ؟ یا اینکه چون حدودا" 3 ماه هست که اک رو راه انداختیم و عادت کردن به محیط زندگیشون شروع کردن به جفت گیری کردن ؟
هم من ، هم محمد رضا ، هم مسی تقریبا" تو یه بازه زمانی آکمون رو راه انداختیم و ماهیای هر سه تامون تو یه بازه شروع به جفت گیری کردن .

mohamadfalah
02-06-2011, 22:55
سلام خدمت دوستان عاشق ماهی مخصوصا آقای boozzai[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من امروز رفتم یه آک در ابعاد70*40*120 سفارش دادم و اگه خدا بخواد تا آخر هفته تحویل میگیرمش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی یه آروانا حدودا 25 سانتی هم خریدم چون عاشقشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوشحال میشم تو این تاپینگ با شما باشم البته اگه منو به عنوان یه دوست نیمه حرفه ای قبول کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هر روز به این تاپینگ سر میزنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با احترام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Steps-Rap
02-06-2011, 22:57
این سفره ماهیای آب شیرین چقد گرونه...محلمون که یه ذره سفره ماهی رو میده 100 تومن...
یادمه پلاسکو هم همین حدودا میداد...

mohamadfalah
02-06-2011, 22:59
این سفره ماهیای آب شیرین چقد گرونه...محلمون که یه ذره سفره ماهی رو میده 100 تومن...
یادمه پلاسکو هم همین حدودا میداد...

سلام من امروز یجا قیمت کردم 75 تومن بود

mesi_2010
03-06-2011, 00:50
سلام ..
پرتهای منم دیگه لیلی و مجنون واقعی شدن!
سه تا دلقک خریدم که خدا کنه سفیدک نزنن ! + دوتا کت اسپرت ..

محمد رضا فرانتوزات چه خوش رنگه ، مال من اینقدر آبی نیست ولی وقتی بهش استرس وارد میشه از این آبی تر میشه باله هاش! ماهیای خوشکلی داری تبریک میگم .
7سانتی متر رشد در 80 روز ! دمت گرم ماهی باز ..

به نظرتون ماهیا تو یه فصل خاصی جفت گیری میکنن ؟ یا اینکه چون حدودا" 3 ماه هست که اک رو راه انداختیم و عادت کردن به محیط زندگیشون شروع کردن به جفت گیری کردن ؟
هم من ، هم محمد رضا ، هم مسی تقریبا" تو یه بازه زمانی آکمون رو راه انداختیم و ماهیای هر سه تامون تو یه بازه شروع به جفت گیری کردن .

نیما هستم:31: مسی بودم که اینجا نبودم.:31:
من فکر کنم شرایط آب و دمای بالا و تغذیه هم تاثیر داره برا جفت گیری.
راستی چرا اسکار من همش به طول میده و عرضش رشد نمیکنه؟!!!!!!!

boozzai
03-06-2011, 10:07
سلام برو بچ ماهی باز.. :)
هستی،دما آبت رو روی 30 نگه دار.. دمای واقعی!!من بخاری رو گذاشتم روی 32 تا دما آب 30 هستش..
یه دماسنج دیجیتال بگیر.4 تومنه.
این فرانتوزا از همونایی هست که مرده.. الان 2 تایی که موندن زیاد رنگشون باحال نیس!
فرانتوزا باید از اولش خوشرنگ باشه تا وقتی هم بزرگ شد خوشرنگ بمونه..
اگه سایز بزرگتر پیدا کردم،حتما میگیرم و این 2 تا رو رد میکنم..
رشد آنجل ها خیلی خوب بوده.. الان این اندازه رو اینجا میدن 12،کوچیک بودن 5 خریدم..!!
فکر نکنم به فصل باشه .. بیشتر به اینه که به آکواریوم عادت کنن و همچنین به خودشون.
هر ماهی میخوای جفت بشن،باید یه مدت پیش هم نگهشون داری تا..

سلام محمد جان..
ابعاد آکت عالیه.. عرض بیشتر هم که خوراک آرواناس.. عالیه،مبارکت باشه!امیدوارم که 10 میل باشه..
ایول آروانا.. احیانا که سیلوره دیگه..!؟
ما هممون آماتوریم عزیز.. خوشحال میشیم که با ما باشی تا از تجربیات هم استفاده کنیم!;)

استپ،سفره ماهی من که تا حالا تو اینجا ندیدم.. ولی باید با حال باشن و پردردسر!!
معمولا از ترکیب آروانا و سفره ماهی استفاده میشه.. (البته آروانا آسیایی!!)

نیما،اسکار رشدش که خرکیه..!!
عرض هم به موقش رشد میکنه... راستی،واقعا کثیف کاری زیاد داره؟
زیاد کثافت میکنه؟زیاد غذا میخوره؟

Steps-Rap
03-06-2011, 13:12
سلام من امروز یجا قیمت کردم 75 تومن بود

حالا خوبه 25 تومن ارزون تر هست . ولی بازم به نظر من در کل نمی ارزه . آخه فک کن این همه پپولشو بدی بعد یه دفه بمیره .....

آره.قیافشون جالب بود..اگه 20 تومن بود میخریدم :31:
اونجا هم دقیقا سفره ماهی رو با آروانا نگه دداشته بود...

Immunology
03-06-2011, 14:00
دوستان ماهی گوپی و دیسکس و لجن خوار با هم مشکلی ندارن؟؟؟میتونن با هم زندگی کنن؟

mesi_2010
03-06-2011, 14:35
سلام برو بچ ماهی باز.. :)
هستی،دما آبت رو روی 30 نگه دار.. دمای واقعی!!من بخاری رو گذاشتم روی 32 تا دما آب 30 هستش..
این فرانتوزا از همونایی هست که مرده.. الان 2 تایی که موندن زیاد رنگشون باحال نیس!
فرانتوزا باید از اولش خوشرنگ باشه تا وقتی هم بزرگ شد خوشرنگ بمونه..
اگه سایز بزرگتر پیدا کردم،حتما میگیرم و این 2 تا رو رد میکنم..
رشد آنجل ها خیلی خوب بوده.. الان این اندازه رو اینجا میدن 12،کوچیک بودن 5 خریدم..!!
فکر نکنم به فصل باشه .. بیشتر به اینه که به آکواریوم عادت کنن و همچنین به خودشون.
هر ماهی میخوای جفت بشن،باید یه مدت پیش هم نگهشون داری تا..

سلام محمد جان..
ابعاد آکت عالیه.. عرض بیشتر هم که خوراک آرواناس.. عالیه،مبارکت باشه!امیدوارم که 10 میل باشه..
ایول آروانا.. احیانا که سیلوره دیگه..!؟
ما هممون آماتوریم عزیز.. خوشحال میشیم که با ما باشی تا از تجربیات هم استفاده کنیم!;)

نیما،اسکار رشدش که خرکیه..!!
عرض هم به موقش رشد میکنه... راستی،واقعا کثیف کاری زیاد داره؟
زیاد کثافت میکنه؟زیاد غذا میخوره؟

نه بابا اسمش بد در رفته. 2 لقمه میگیره میره کف آب میخوابه:31: بقیه ماهی ها بیشتر میخورن.
کثیف کاریش هم نرماله.

دوستان چندتا سوال:
1- روزی چند ساعت هوا روشن میزارین؟ چند ساعت تصفیه؟
2-غذا چی میدین؟ روزی چند بار؟ کی ها؟

من خودم 6-7 ساعت تصفیه. 2-3 ساعت هم هوا.
غذا هم بیومار-میگو و یه غذای سبز و قرمز که اسمشو نمیدونم. روزی 2 بار. ظهر و شب. الان میخوام 3 بار در روز کنم.
به فلاور هم مگاهد. سرا رد پرت. میگو. هر 3 ساعت

Shadow-Man
03-06-2011, 19:52
سلام

محمد رضا دبوسیم درست شد فکر کنم سرش به حلزون های تانک گرم بوده
اون دوبوسیت که بقیه رو مزنه رو جدا کن یکی دو هفته جای دیگه باشه درست میشه برای من همینطوری بود انداختم تو تانک داداشم یه هفته دیگه برگردونم از سرش افتاده بود
راستی دو تا دیماسونی اضافه کردم دونه ای 3000
جدی آنجل شور رو دو تاشو 5 گرفتی؟؟ اینجا کوچیکترین سایزش دونه ای 6 تومنه خدا بگم چی کارشون نکنه
پس سفره ماهی ارزون شده قبلا رو 200-300 میچرخید. قابل تکثیر هم هستن دیدم بکنن

دوستان ماهی گوپی و دیسکس و لجن خوار با هم مشکلی ندارن؟؟؟میتونن با هم زندگی کنن؟
اره فکر میکنم میشه البته دیسکاس رو فقط با دیسکاس نگه میدارن
با لجن خوار هم مشکلی نداره البته تا وقتی که مزه پوست دیسکاس زیر زبود لجن خوار نره که معمولا زود میره
به نظر من ارزش امتحان کردن رو داره گوپی که ارزونه اگه اذیت کردن زیاد ضرر نمیکنی

hasti rs
04-06-2011, 12:59
سلام ..
به دوست جدیدمون خوش آمد میگم و امیدوارم بتونیم از تجربیاتشون استفاده کنیم .

دمای واقعی!!من بخاری رو گذاشتم روی 32 تا دما آب 30 هستش..
من دماسنج جیوه ای دارم ؛ دماسنج دیجیتال نمیدونم چه شکلیه !
محمد رضا یه بارم قبلا" اینو گفتی که دما واقعی با دمای بخاری فرق میکنه ولی یه چیز عجیب بخاریه من الان رو 28 هست ولی دمایی که دماسنج نشون میده 30 هست! وقتی بخاری رو میزارم رو 30 دماسنج 32 رو نشون میده!!!

روزی 2 بار. ظهر و شب
من یه جا خوندم که شبا به ماهیا غذا ندید ، به خاطر اینکه شب فعالیت بدنشون کم میشه و این حرفا .. البته صحت و سقمشو نمیدونم !

1- روزی چند ساعت هوا روشن میزارین؟ چند ساعت تصفیه؟
2-غذا چی میدین؟ روزی چند بار؟ کی ها؟
1.پمپ هوا رو فقط وقتی میخوام غذا بدم خاموش میکنم ! تصفیه رو ولی تایم نگرفتم ولی حدودا" شاید9 ساعت اینا .
2. غذا انرژی و سرا و یه دونه غذا هست زیرشنیه ، اسمشو نمیدونم. انرژی کم میدم بهشون البته . صبح ها و عصرها .

منم سوال دارم !
به کت چطور غذا میدین ؟ چه غذایی میدید ؟
و احساس میکنم آب آک بو میده ، چکار کنم ؟

mohamadfalah
04-06-2011, 14:32
سلام
بچه ها میخوام برای آکم یه فیلتر سطلی بگیرم
نظرتون چیه چون تا حالا استفاده نکردم؟
ابعاد آک 70*40*120
قیمتشم42 تومنه.

Shadow-Man
04-06-2011, 19:58
سلام ..
به دوست جدیدمون خوش آمد میگم و امیدوارم بتونیم از تجربیاتشون استفاده کنیم .

من دماسنج جیوه ای دارم ؛ دماسنج دیجیتال نمیدونم چه شکلیه !
محمد رضا یه بارم قبلا" اینو گفتی که دما واقعی با دمای بخاری فرق میکنه ولی یه چیز عجیب بخاریه من الان رو 28 هست ولی دمایی که دماسنج نشون میده 30 هست! وقتی بخاری رو میزارم رو 30 دماسنج 32 رو نشون میده!!!

من یه جا خوندم که شبا به ماهیا غذا ندید ، به خاطر اینکه شب فعالیت بدنشون کم میشه و این حرفا .. البته صحت و سقمشو نمیدونم !

1.پمپ هوا رو فقط وقتی میخوام غذا بدم خاموش میکنم ! تصفیه رو ولی تایم نگرفتم ولی حدودا" شاید9 ساعت اینا .
2. غذا انرژی و سرا و یه دونه غذا هست زیرشنیه ، اسمشو نمیدونم. انرژی کم میدم بهشون البته . صبح ها و عصرها .

منم سوال دارم !
به کت چطور غذا میدین ؟ چه غذایی میدید ؟
و احساس میکنم آب آک بو میده ، چکار کنم ؟

شما هنوز بخاری رو روشن میکنید؟ هوا که خیلی گرمه. شما دماسنج رو معیار قرار بدید
دما سنج های دیجیتال نیاز به کالیبراسیون دارن گرچه شرکت سازنده حرفی از این مورد نزده باشه. نمی دونم چطوری کالیبره میکنن یا اصلا این دما سنج ها رو کالیبره میکنن یا نه ولی در هر صورت هر وصیله اندازه گیری ای نیاز به کالیبراسیون داره
در مورد غذا دادن تو شب
قطعا هر ماهی ای خلقیات خاص خودش رو داره و نمیشه برای همه ماهی ها نسخه پیچید. در کل اینقدر حساسیت به خرج ندید اونقدر تاثیر نداره.
غذای کافی و با کیفیت آب با کیفیت فضای کافی سیکل محافظت شده ترکیب ماهیان مناسب قرنطینه. اگه این چیز ها رو رعایت کنید به چیز دیگه ای احتیاج ندارید
یه سوال پمپ هوا و فیلتر رو چرا خاموش میکنید؟ خیلی ها این حرف رو میزنن ولی دلیلی براش وجود نداره

سلام
بچه ها میخوام برای آکم یه فیلتر سطلی بگیرم
نظرتون چیه چون تا حالا استفاده نکردم؟
ابعاد آک 70*40*120
قیمتشم42 تومنه.

طبق گفته سایت 2215 کافیه ولی اساتید امر میگن فیلتر حتما باید سه برابر حجم تانک رو در ساعت از خودش عبور بده پس من 2217 رو پیشنهاد میکنم
اگه خریدی قیمتش رو به ما هم بگو
راستی 42 دو تومن پول تانک شد دیگه؟ اگه منظورت بودجه برای فیلتره باید بگم با 42 تومن نمی تونی ایهایم بگیری

boozzai
04-06-2011, 21:13
هوادهی که همیشه باید روشن باشه.. موقع غذا دهی چرا باید خواموش باشه؟!
فیلتر هم من 24 ساعت روشن میزارم..
غذا من روزی یه بار میدم.. ساعت حدود 12 ظهر.. شب همان طور که هستی گفت،ضرر داره.. چربی زیر پوست ماهی جمع میشه!!
من،بیومار و لوفاک(همیشگی) و یه روز گرانوگریین سرا و یه روز تترا سیچلاید..

سجاد،دبوسی رو کجا بزارم؟!تانک دیگه ندارم.اونقدرا جدی نیس..
ایول دیماسونی.. اینجا من درشتش رو ندیدم.. همه 2-3 سانتی!!مثل دبوسیه..
انجل ها رو دونه ای 5 گرفتم..!!خیلی دوسشون دارم..
اینجا به یه مغازه گفتم سفره ماهی،خواست بزنم.. :| اینجا این چیزا پیدا نمیشه!!!!!!!

هستی،دماسنج دیجیتالی رو حتما بگیر.. اون جیوه ای ها اصلا دقیق نیستن.
به آکواریومی ها بگی دارن.. یه سنسور داره که تو آب میزاری و خودشم میچسبه به شیشه بیرون..
کت غذا نمی خواد.من بیومار که میریزم میاد میخوره..
واسه بو میتونی از ذغال اکتیو تو فیلترت استفاده کنی..

فیلتر 2215 ایهایم بسیار مناسبه.. قیمت هم حدود 125 هستش!!
سجاد،این دماسنج رو که گفتی نفهمیدم؟!!!؟!
در مورد غذا دادن درست میگی،مثل فرانتوزا..
خاموش کردن به خاطر جریان آب هستش.. تا ماهی راحت تر غذا بخوره!!
ایهایم 2215 620 لیتر در ساعت آب رو جریان میده..(یعنی 3 برابر!!!) و تا 350 لیتر به راحتی جواب میده!!
منم یکی پیدا کردم که فردا میرم بگیرمش.. دست دو هستش ولی در حد نو.. بعد میگم. :)

mesi_2010
04-06-2011, 23:21
چرا هوا همش روشن باشه نیاز نیست هوا کم نمیارن.
گناه دارن شب گرسنه بخوابن. 8 شب همشون میان روی آب!!!!
3ماه نیستم.:26: آک تعطیل.:37:
چیکار کنم سیکل بهم نخوره؟ آب رو خالی نکنم بعد وسایل تصفیه رو بزارم توی آب؟
برگشتم میخوام فقط یه جفت اسکار بگیرم.

شیلنگ هوای تصفیه رو در آوردم ولی چرا اینقدر لرزش داره؟!! به اندازه ای که فیلتر کج میشه!!!

Shadow-Man
05-06-2011, 19:26
هوادهی که همیشه باید روشن باشه.. موقع غذا دهی چرا باید خواموش باشه؟!
فیلتر هم من 24 ساعت روشن میزارم..
غذا من روزی یه بار میدم.. ساعت حدود 12 ظهر.. شب همان طور که هستی گفت،ضرر داره.. چربی زیر پوست ماهی جمع میشه!!
من،بیومار و لوفاک(همیشگی) و یه روز گرانوگریین سرا و یه روز تترا سیچلاید..

سجاد،دبوسی رو کجا بزارم؟!تانک دیگه ندارم.اونقدرا جدی نیس..
ایول دیماسونی.. اینجا من درشتش رو ندیدم.. همه 2-3 سانتی!!مثل دبوسیه..
انجل ها رو دونه ای 5 گرفتم..!!خیلی دوسشون دارم..
اینجا به یه مغازه گفتم سفره ماهی،خواست بزنم.. :| اینجا این چیزا پیدا نمیشه!!!!!!!

هستی،دماسنج دیجیتالی رو حتما بگیر.. اون جیوه ای ها اصلا دقیق نیستن.
به آکواریومی ها بگی دارن.. یه سنسور داره که تو آب میزاری و خودشم میچسبه به شیشه بیرون..
کت غذا نمی خواد.من بیومار که میریزم میاد میخوره..
واسه بو میتونی از ذغال اکتیو تو فیلترت استفاده کنی..

فیلتر 2215 ایهایم بسیار مناسبه.. قیمت هم حدود 125 هستش!!
سجاد،این دماسنج رو که گفتی نفهمیدم؟!!!؟!
در مورد غذا دادن درست میگی،مثل فرانتوزا..
خاموش کردن به خاطر جریان آب هستش.. تا ماهی راحت تر غذا بخوره!!
ایهایم 2215 620 لیتر در ساعت آب رو جریان میده..(یعنی 3 برابر!!!) و تا 350 لیتر به راحتی جواب میده!!
منم یکی پیدا کردم که فردا میرم بگیرمش.. دست دو هستش ولی در حد نو.. بعد میگم. :)

سلام
خاموش کردن همه وسایل موقع غذا دادن تعجبی نداره چون بعضی غذا ها راحت میرن زیر پائین و آب رو کثیف میکنن.
خیلی از ماهی ها شب شکار هستن و پس اگه مشکلی باشه غذا دادن تو روز براشون مشکل داره در کل ماهی تو روزش هم نمی تونی تو تانک های ما فعالیت زیادی داشته باشه که شکمش 8 تیکه بشه. پس اگه قرار باشه شکم بیاره همینطوریش هم میاره
من ندیدم کسی بگه ماهیم چاق شده!
اون دوبوسی هم ممکنه از سرش بیوفته ولی من چشم سر آنجل هام ترسیده
دوبوسی های من هم 2-3 سانتی هستن بزرگترش اینجا هست ولی کمه 5-6 تومن میدن

در مورد دما سنج
اگه دقت دما اینقدر برات مهمه پس حتما باید دما سنچ (یا هر وصیله اندازه گیری دقیق) به صورت دوره ای کالیبره بشه (شرکت های زیادی تخصصشون کالیبراسیون سیستم های اندازه گیری هست)
کالیبراسیون یعنی اینکه دماسنجت رو ببری تو محیطی که مطمئنی دماش مثلا 25 درچه هست بعد به دما سنجت نگاه میکنی اگه اون هم 25 نشون داد یعنی دماسنجت کالیبره هست. اگه 24 نشون داد میفهمی یک درجه کم نشون میده. قاعدتا دستگاه اندازه گیری قابلیتش رو داشته باشه که بهش بفهمونی این دما 25 درجه هست (مثل تنظیم ساعت )
فکر نمیکنم دما سنجهای دیجیتالی چینی که تو بازار ما هست این قابلیت رو داشته باشه برای همین از اون به بعد هر موقع به دما سنج نگاه کردی خودت یه عدد بهش اضافه میکنی (چون دمای 25 درجه رو 24 نشون داد)
امیدوارم خوب توضیح داده باشم به هر حال حساسیت نشون نده من باب اطلاعات عمومی گفتم

یه قرصهای خارجی هست که مخصوص کت هست میندازی توآب میره پائین کت میره میچسبه بهش ول نمیکنه غذا های خیلی خوبی هستن یه بسته اش 7 تومن از یه تهران قیمت کردم نمی دونم چند تا قرص داشت و برای چه مدت کافیه

تانک دوستمون 120*70*40 هست یعنی 336 لیتر. فیلتر باید در هر ساعت سه برابر حجم تانک رو از خودش عبور بده که برای این تانک میشه 1008 که شما هشت لیترش رو به بزرگیتون می بخشید یه دونه 2217 تهیه میکنید
این نظر من نیست قاعده ای هست که با تجربه ها میگن کسایی که خدای این کار شدن به نظر من.
ولی به نظر من اگه شما به محمدرضا سایت ایهایم و جیب مبارکتون بیشتر بها بدین و 2215 بخرین مشکل خاصی پیش نمیاد

مبارک باشه محمد رضا موتورش برات بچرخه. قیمت رو چند گفته؟

boozzai
05-06-2011, 20:02
سلام..
در مورد چربی،داداش من.. آروانا اگه چربی اضافه بیاره چشمش افتادگی پیدا میکنه . بسیار زشت میشه!!
پس وقتی میگم که تو شب نباید غذا داد واسه اینه.. شب که چراغا خاموشه فعالیت ماهی کمتره..
اینا همه تو مقاله هاس.. ولی افتادگی چشم آروانا رو میتونی امتحان کنی..;) ما نگفتیم شکم میاره.

دماسنج هم این قابلیت رو داره.. .ولی من دست بهش نزدم و همون تنظیم خودشه و حس میکنم که درسته..!(دما رو اوردم رو 30 و سفیدک ماهیا رفت!!)

از دبوسی منظورت دیماسونی بود دیگه..؟!ها؟

شرمنده.. فکر کردم مثل مال خودم 210 لیتریه..!!
درسته 2215 جواب میده!!تا 350 لیتر جواب میده!واسه چی باید 3 برابر از خودش عبور بده..؟
فیلتر های ایهایم چیزی نیس که الکی بگه و برچسب بزنه.. پس میگه تا 350 لیتر،یعنی جواب میده!!
باز آدم بیاد هزینه کنه بهتره و اطمینان بیشتر.. داداش میتونی 2217 بگیر که قیمت طرفای 150 هستش!!(شاید هم بیشتر)

سجاد جان،2215 رو گرفتم و تستش کردم.. یه سری مشکل داشت.که رفتم دادم بهش.
صدا میداد.. که بر حسب گفته ها،ایهایم فوق العاده بی صدا کار میکنه.(صداش معلوم بود مشکل داره!)
ظاهرش خوب نبود.. انگاری که یه مدت تو انباری بوده..!!!!

گفتن که 2 تا شیر قطع و وصل باید داشته باشه،که این نداشت.
خار های کلش،شل بود و یکیشون افتاده بود.
مواد داخل که مال خودش بودن،کامل نبودن!!
و...
به قول معروف هر چیزی نوش خوبه!
از بچه ها اهواز کسی خواست بره ورش داره.آکواریوم الهام(فرهنگشهر)
40 گفتش.ولی فکر کنم پایین تر هم میومد.

داداش میتونیم بهتر اطلاعاتمون رو در اختیار هم بزاریم..

hasti rs
05-06-2011, 20:55
8 شب همشون میان روی آب!!!!
حتما" به خاطر اینه که به این موقع شب غذا دادن عادت کردن .
بحثتون تخصصیه مثل اینکه ، ما استفاده میکنیم .

mesi_2010
05-06-2011, 22:49
چرا کسی جواب منو نداد؟ قهرین؟!!!:45:
این فیلتر رو من 2 هفته پیش دیدم میگفت در حد نو هست. اما همین تاپ فیلتر خوبه.
با این همه مشکل که شما گفتی دیگه کی سمتش میره!!!! قیمت نو چنده؟

boozzai
06-06-2011, 09:04
داداش نیما :)
3 ماه نیستی!!یعنی هیچکی خونه نیس واسه ماهیا غذا بریزه؟
واسه حفظ سیکل راهی نیس.. باکتری ها به اکسیژن و .. نیاز دارن.پس اگه خاموش باشند اونا هم میمیرند!!
به نظر من به همش نزن و به یکی بگو هر روز واسشون غذا بریزه.. نمیشه؟
فیلتره رو تو هم دیده بودی؟:31:
نوش 125 هست.بهم گفته کمتره این قیمت واست میارمش..!!!!عجب .. !

Shadow-Man
06-06-2011, 10:21
سلام..
در مورد چربی،داداش من.. آروانا اگه چربی اضافه بیاره چشمش افتادگی پیدا میکنه . بسیار زشت میشه!!
پس وقتی میگم که تو شب نباید غذا داد واسه اینه.. شب که چراغا خاموشه فعالیت ماهی کمتره..
اینا همه تو مقاله هاس.. ولی افتادگی چشم آروانا رو میتونی امتحان کنی..;) ما نگفتیم شکم میاره.

دماسنج هم این قابلیت رو داره.. .ولی من دست بهش نزدم و همون تنظیم خودشه و حس میکنم که درسته..!(دما رو اوردم رو 30 و سفیدک ماهیا رفت!!)

از دبوسی منظورت دیماسونی بود دیگه..؟!ها؟

شرمنده.. فکر کردم مثل مال خودم 210 لیتریه..!!
درسته 2215 جواب میده!!تا 350 لیتر جواب میده!واسه چی باید 3 برابر از خودش عبور بده..؟
فیلتر های ایهایم چیزی نیس که الکی بگه و برچسب بزنه.. پس میگه تا 350 لیتر،یعنی جواب میده!!
باز آدم بیاد هزینه کنه بهتره و اطمینان بیشتر.. داداش میتونی 2217 بگیر که قیمت طرفای 150 هستش!!(شاید هم بیشتر)

سجاد جان،2215 رو گرفتم و تستش کردم.. یه سری مشکل داشت.که رفتم دادم بهش.
صدا میداد.. که بر حسب گفته ها،ایهایم فوق العاده بی صدا کار میکنه.(صداش معلوم بود مشکل داره!)
ظاهرش خوب نبود.. انگاری که یه مدت تو انباری بوده..!!!!

گفتن که 2 تا شیر قطع و وصل باید داشته باشه،که این نداشت.
خار های کلش،شل بود و یکیشون افتاده بود.
مواد داخل که مال خودش بودن،کامل نبودن!!
و...
به قول معروف هر چیزی نوش خوبه!
از بچه ها اهواز کسی خواست بره ورش داره.آکواریوم الهام(فرهنگشهر)
40 گفتش.ولی فکر کنم پایین تر هم میومد.

داداش میتونیم بهتر اطلاعاتمون رو در اختیار هم بزاریم..

حالا چرا ناراحت شدی من معذرت میخوام
اره منظورم دیماسونی بود ممنون
در مورد فیلتر هم همون طور که گفتم نظر چند تا از آشناهام که خیلی قبولشون دارم رو گفتم وگرنه به نظر خودم کسی که آک 336 لیتری داشته باشه دیگه تانکش رو بزرگتر نمی کنه پس همون2215 بهتره.
من شنیدم این فیلتر ها رو اگه حواست نباشه تو بستن ممکنه هوا توش بمونه و صدا بده
ولی خوب شد نگرفتی فیلتر 125 تومنی هر طور که باشه 40 نمیدن مگه اینکه خراب باشه
در مورد افتادگی چشم آروانا به غیر ساعت غذا یه توپ پینگ پنگ رو آب میذارن که توجه اش رو جلب کنه و کمتر به پایین نگاه کنه

mohamadfalah
06-06-2011, 13:55
بچه ها فعلا نمیتونم زیاد برای فیلتر هزینه کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آکواریومیه محلمون یه فیلتر سطلی داره میگه 42 تومن که فکر نمیکنم به گفته اساتید خوب باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه میشه یه فیلتر معمولی که برای حجم آکم که حدود300 لیتره خوب باشه با اسم و مدلش بگید خیلی ممنون میشم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا40تومنم هزینه میکنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی دمای مناسب و غذای خوب برای آروانارو هم بگیین دیگه خیلی خیلی شرمندمون میکنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با احترام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_cpu_full
06-06-2011, 14:22
سلام دوستان
با آروانا کوتوله میتونم فلاورهورن ماده نگه دارم ؟ ( آروانام از فلاورهورن بزرگتره )

boozzai
06-06-2011, 16:17
محمد جان،میتونی از تاپ فیلتر استفاده کنی که بهتر فیلتر های داخلیه.. قیمتشون هم با موادش رو که باید بخری،شاید 25 دربیاد.
من غذای مخصوص سیلور آروانا انرژی رو میدم بهش.دما هم واسه همه ماهیا 28 خوبه،ولی بعضی وقتا باعث سفیدک میشه.همون 30 بزار.

سعید،فلاور رو اگه میخوای تخصصی روش کار کنی،باید جدا باشه و تک نگهش داره..
در ضمن،فلاور معمولا با هیچ ماهی نمیسازه.. میسازه،ولی با کتک کاری!!!
آخ،چقدره دنبال آروانا کوتوله میگردم.. داداش یه عکس بزار شاد بشیم.

دیروز رفتم مغازه که پول داده بودم واسم آروانا کوتوله بیاره،بعد 3 هفته هنوز نیورده بود!!منم دیگه بی خیالش شدم.. :44:
گفت تو تهران هم گیر نمیاد..!!!

mohamadfalah
07-06-2011, 02:19
اساتید کمک کنن
ابعاد آکم70*40*120 هستش
میخواستم بدونم میشه اونو رو اوپنه آشپزخونه که ام دی افه ولی توش فلزی بزارم البته بگم که من حدود 300کیلو بهش چند ثانیه فشار آوردم چیزی نشد.
ترو خدا اگه تجربه دارید کمکم کنید
با احترام

boozzai
07-06-2011, 08:38
داداش من زیاد دیدم روی اپن بزارن..
مشکلی پیش نمیاد .. !:20:
اگه داخل فلزی باشه.
رفیقم یه 2.5 متری روی اپن گذاشته.. (کل اپن)

Shadow-Man
07-06-2011, 10:18
اساتید کمک کنن
ابعاد آکم70*40*120 هستش
میخواستم بدونم میشه اونو رو اوپنه آشپزخونه که ام دی افه ولی توش فلزی بزارم البته بگم که من حدود 300کیلو بهش چند ثانیه فشار آوردم چیزی نشد.
ترو خدا اگه تجربه دارید کمکم کنید
با احترام

جواب رو که محمد رضا داد ولی محض اطلاعت میگم وزن تانکت رو 600-700 کیلو هست ولی نگران نباش مشکلی نیست اگه میترسی هر چند وقت یه بار داخل اپن رو نگاه کن و چارچوب فلزیش رو چک کن مخصوصا محل جوش ها یا پیچ و مهره ها. اگه اتفاقی بیوفته که نمی افته اول از اون قسمت ها خودش رو نشون میده پس فرصت برای عکس العمل داری
باز هم میگم اینارو محض اطلاع گفتم وگرنه جای نگرانی نیست

mohamadfalah
07-06-2011, 15:23
سلام بچه ها این عکس کابینتیه که گفتم بیرون ام دی اف داخلش فلزی به نظرتون جواب میده؟
برای محکم کاری هم دوتا ستون با آجر داخلش زدم (آجرها تا روی زمین ادامه داره)توی عکس مشخصه.
نظرتون چیه؟
با احترام

Shadow-Man
07-06-2011, 21:08
با این آجر هایی که گذاشتی مشکلی پیش نمیاد بدون اونا هم نگرانی نبود
تانکت راه افتاد باز هم اینجا بیا از تجربیات هم استفاده میکنیم. اینجا کسی نیست که همه چی بلد باشه

boozzai
08-06-2011, 09:41
وای پسر!!جاش خیلی خوبه.
همان طور که سجاد عزیز گفت،هیچ مشکلی هم پیش نمیاد و خیالت راحت باشه..
وسایل تانک رو گرفتی؟
پمپ فقط مارک هایلا (4 لول)
تاپ فیلتر مارک سوبو 2500 لیتر در ساعت
بخاری هم باز سوبو خوبه..
اینا قیمتاشون مناسبه و منم استفاده میکنم.. وگرنه مارک های بهتری هم هست..!!

mohamadfalah
08-06-2011, 13:42
بچه ها هر کی تونست عکس از ماهیاش و آکش بزار تو تاپینگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamadfalah
08-06-2011, 13:58
دوست خوبمShadow-Man من میخوام تو آکم آروانا -آنجل مونو-دالر-پنکوسی باله بلند نگهدارم
با احترام

Shadow-Man
08-06-2011, 14:34
سلام
قبلا آک داشتی یا دفعه اولته؟ در مورد سیکل ازت چیزی شنیدی؟ اگه نه بگو برات توضیح بدیم چون خیلی مهمه

mohamadfalah
08-06-2011, 18:45
داداشم من سال 84 آک داشتم ولی حرفه ای نبودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راجع به سیکل ازت اون موقع ها همچین چیزایی رو من نشنیده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه امکانش هست برام توضیح بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی وقتی آکمو آب کردم چه چیزایی رو باید تو آب بریزم مثلا نمک و داروهای ضد کولر و غیره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدچند ساعت میتونم ماهیارو بریزم تو آک؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فیلتر سطلی هایلا قیمت کردم 50تومنه بنظر شما بگیرم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید زیاد سوال کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasti rs
08-06-2011, 19:27
سلام :18:
من متحاناتم شروع شدن ، یکی دو روز فقط به ماهیا غذا میدادمو میرفتم :18:
امروز داشتم بهشون غذا میدادم ، دیدم یکی از لجن خوارا نیستش ؛ اخر سر استخوناشو :18: یه گوشه ی آک دیدم :18:
ازش عکس گرفتم ولی نشد بزارمشون ، بعدا" میزارم شما هم ببینید :18:
امروز به این نتیجه رسیدم که ماهیام لجن خوار خیلی دوس دارن :13:
از وقتی آک رو راه انداختم 4 تا تلافات داشتم ؛ که 3تاشون کت بودن !

hasti rs
08-06-2011, 19:42
از اینکه فرانتوزای بیچاره رو با این بی رحما نگهداری میکنم پشیمون شدم ؛ :41:
بی رحما به جنازه ی هم دیگه هم رحم نمیکنن :41::41:

Shadow-Man
08-06-2011, 20:35
داداشم من سال 84 آک داشتم ولی حرفه ای نبودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راجع به سیکل ازت اون موقع ها همچین چیزایی رو من نشنیده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه امکانش هست برام توضیح بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی وقتی آکمو آب کردم چه چیزایی رو باید تو آب بریزم مثلا نمک و داروهای ضد کولر و غیره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدچند ساعت میتونم ماهیارو بریزم تو آک؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فیلتر سطلی هایلا قیمت کردم 50تومنه بنظر شما بگیرم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید زیاد سوال کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
این رو بخون در مورد سیکل ازته:

مخلصش اینه که وقتی غذا یا فضولات ماهی تو آک میمونه تبدیل به سم میشة (NH3) البته جای نگرانی نیست تو محیط اطراف ما یه نوع باکتری هست که از این سم تغذیه میکنه. سم رو کامل از بین نمی بره ولی به یه سم خفیف تر به اسم NH2 تبدیلش میکنه. برای از بین بردن NH2 فقط یه راه وجود داره اون هم عوض کردن 20-30 درصد آب به صورت هفتگی هست.
حتما باید یک ماه صبر کنی تا به اندازه کافی باکتری ها زیاد بشن و این سیکل تکمیل بشه وگرنه NH3 تقریبا هر ماهی ای رو میکشه. برای تکمیل شدن این دوره باید از تعدادی ماهی زبرا استفاده کنی این ماهی در برابر این سم ها مقوام هست بعد از 30-40 روز هر ماهی که خواستی می تونی بخریی البته حتما در مورد سازگاریشون مطمئن شو من در این مورد زیاد اطلاع ندارم محمد رضا تو آروانا با تجربه است می دونه با چه ماهی هایی میشه نگه داشت. هیچ دارویی لازم نیست و تانک بریزی مگه اینکه آب کلر دار تو تانک بریزی که اون موقع داروی ضد کلر لازم میشه

از اینکه فرانتوزای بیچاره رو با این بی رحما نگهداری میکنم پشیمون شدم ؛ :41:
بی رحما به جنازه ی هم دیگه هم رحم نمیکنن :41::41:

مگه ماهی هات چی هستن؟ فرانتوزا وقتی بزرگ بشه همه رو حریفه

boozzai
08-06-2011, 21:30
واسه طی شدن سیکل ازت داروی های زیادی هست..
محلول آکوا سیف استارت تترا رو بخر و فرداش هر ماهی که خواستی اضافه کن.(قیمت 8 تومنه،ولی ارزش داره.)
در مورد آروانا هم گفتم،زیاد بزرگ نخر،چون هم رشدش سریعه و هم هر چی تو دهنش جا بشه رو میخوره..
آروانا من هم بعضی وقتا میاد کف تانک و یه نگاه به فرانتوزا ها میندازه.میبینه سایز دهنش نیستن،میره بالا .. !!
سایز 20 سانتی بگیری خوبه،البته سیلور.. اگه آروانا کوتوله پیدا کردی هم حدود 15 سانتی بگیر.. (با ارزش تر از سیلوره)
عکسای آکواریوم خودم و هم بچه ها توی صفحات قبل هست.. حتما نگاشون کن. :)
فیلتر به جز ایهایم چیزی دیگه ای نخر،هایلا شنیدم مثل تراکتور صدا میده و بعد یه مدت نشتی آب..
اگه میخوای یه ایهایم بگی و خیالت رو راحت کن.

هستی،تانکت مثل تانک کوچیکم بود،3 تا کت کوچولو توش مردن!!
کت هایی که میگیری چه اندازن؟؟ چیز تزئینی توی تانک نذاشتی که آلوده باشه..
چون بعید میدونم ماهی بتونه اون ماهی بد پوست و زبر رو بخوره .. !!!!
احتمال قبلش میمیره و بعدش ماهیا مشغول میشن.
سجاد درست میگه،فرانتوزا بزرگش خیلی پر رو میشه.(و البته گرون!!)

hasti rs
08-06-2011, 23:25
ماهیام ، پرت , ماکرو , دلقک اینا. البته بیشتر احتمال میدم کار ماکروهای سفیدم و پرت نارنجیم باشه !
آخه حال این کتم خوب بود !
نه چیز تزئینی اضافه نکردم ؛
اندازشون 7 سانت اینا .
ممکنه هدف بعدیشون به قتل رسوندن فرانتوزام باشه !

mohamadfalah
10-06-2011, 15:40
سلام من آکمو تحویل گرفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط فروشنده گفت واسه خشک شدن چسبش باید 6یا7روزی صبر کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بنظر شما درست گفته؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی boozzaiجان من رفتم فیلتر بویو خریدم 20000تومن برای مدیای توشم یه بسته ذغال یه بسته سرامیک یه بسته آمونیاک ریمور خریدم و پشم شیشه گرفتم.
بنظر شما مواده دیگه ای هم هست که من نگرفته باشم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با احترام

mohamadfalah
10-06-2011, 16:23
سلام دوستان!
پایه آکواریومم آمادس!(ارتفاع 80)
فقط میخوام بدونم که به نظرتون MDF روش بزنم یا که خرج داخل آکواریوم کنم؟
چون چند جا رفتم قیمتای 90-120-150 دادن!
دوس دارم بیشتر ماهی های خوبی بگیرم!
همین خوبه دوستان؟

مرسی!

داداشم این پایه برات چند تموم شد؟

boozzai
10-06-2011, 17:45
به من گفتن 2-3 روز بزار خشک بشه.. امیدوارم چسب خوب زده باشه!!
آمونیاک رو فکر کنم اشتباه میگی!!امونیاک که ماهیا رو میکشه... چه شکلیه؟
رزین و زئولیت هم میتونی اضافه کنی..
پایه واسه من فکر کنم 30 در اومد.. جان من بی خیال شو!!!اپن به این خوبی!!2 طرف نما!!اشتباه نکن و بزار رو اپن!!
شاد باشی

Steps-Rap
10-06-2011, 18:09
سلام ددوستان...
یه سوال..
این آکواریوم های آماده که تقریبا کوچیکه مربعی شکله . که همه چی تو خودش داره: مهتابی بخاری اکسیژن و ....
اونایی که هم میشه آبشور نگه داشت هم شیرین .. قیمتش چنده ؟؟
خوبه ؟

Shadow-Man
10-06-2011, 18:42
سلام من آکمو تحویل گرفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط فروشنده گفت واسه خشک شدن چسبش باید 6یا7روزی صبر کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بنظر شما درست گفته؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی boozzaiجان من رفتم فیلتر بویو خریدم 20000تومن برای مدیای توشم یه بسته ذغال یه بسته سرامیک یه بسته آمونیاک ریمور خریدم و پشم شیشه گرفتم.
بنظر شما مواده دیگه ای هم هست که من نگرفته باشم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با احترام
مبارک باشه
چند شد؟ چقدر شیشه چقدر چسب چقدر دست مزد؟ اگه صبر کنی که ضرر نداره ولی 2-3 روز کافیه

به من گفتن 2-3 روز بزار خشک بشه.. امیدوارم چسب خوب زده باشه!!
آمونیاک رو فکر کنم اشتباه میگی!!امونیاک که ماهیا رو میکشه... چه شکلیه؟
رزین و زئولیت هم میتونی اضافه کنی..
پایه واسه من فکر کنم 30 در اومد.. جان من بی خیال شو!!!اپن به این خوبی!!2 طرف نما!!اشتباه نکن و بزار رو اپن!!
شاد باشی
منظورش یه چیزیه که آمونیاک رو از آب حذف میکنه

سلام ددوستان...
یه سوال..
این آکواریوم های آماده که تقریبا کوچیکه مربعی شکله . که همه چی تو خودش داره: مهتابی بخاری اکسیژن و ....
اونایی که هم میشه آبشور نگه داشت هم شیرین .. قیمتش چنده ؟؟
خوبه ؟

بابا شما که تهرانی بپر نواب آمار بگیر دیگه

Steps-Rap
10-06-2011, 19:33

بابا ما خونمون رسالته ... دوریم .. بدشم الان موقه امتحاناست وقت ندارم :31:
گفتم همینجا بپرسم ببینم کی آمار داره...

boozzai
10-06-2011, 21:42
سلام سجاد،اون ریمور رو ندیدم.. :31:این چی هست؟جدیده؟
استپ،آکواریوم آب شیرینش ارزونه..
ولی آب شور،50*50*50 با پایه قیمت 400 دارم!!!!!!!!(حدودی)

senaps
11-06-2011, 17:30
سلام....
من همیشه فکر میکردم که وقتی میگن ماهی گوشت خوار،یه جور نیک نیمه و واقعا گوشت نمیخوره....
چند وقت پیش،یکی از رفقام یه ماهی گرفته بود 200 تومن؟؟؟؟؟؟(سرکاری بوده قیمتش مگه نه؟یعنی خرش کردن!!)
بهش میگفت پیره مرد یا یه همچین چیزی...هرچی گشتم با اینجور اسمی ماهی وجود نداره که پیره مرد اسمش باشه!!
خیلی خیلی خوشکل و یه جورایی سبز رنگ بود...
منم خواستم بگیرمش دستم که ببینم این رفیقم چیکار میکنه،بیشرف چیزی نمونده بود که کل انگشتمو با خودش ببره:18:
این ماهیه احمق از دوبر من مادر اینده ی بچه های من هم وحشی تر بود که؟ مگه میشه ماهی اینجوری؟این چی بهشون میده که اینجوری میکنن این ماهی ها؟ این می گفت بهشون گوش واقعی دل و جیگر میده:2:
یعنی این جک و جونورها،اینقد خطرناکن؟داستانش چیه؟ لطفا راهنمایی کنین این رفیق من،بالای اکواریومش بازه همینجوری و گاهی واقعا گوشت میریخت داخل و سریع می اومدیم بیرون،ولی اون پیرمرده واقعا و جدی جدی گوشت میخورد و چیزی نمونده بود که انگشت منو بکنه؟ واقعا این ماهی دندون داره؟دوباره دستمو بردم تو که بگیرمش بکشمش بیرون که خفش کنم یا بکشمش که دو سه نفری!!ریختن سرمو و من دستمو یرون کشیدم....ولی در نظر دارم کولر بریزم تو ابش تا همشون بمیرن...
رفقا،بهش بگم چی بهشون بده که اینجوری وحشی نشن؟؟چون تو خونه یه بچه ی کوچیک دارن...ممکنه دستش رو بکنه تو اب و دستش رو بکنه؟
----------------------------
من خودم دوست دارم یه اکواریوم داشته باشم...میشه راهنمایی کنین که چی بخرم؟ چیکار کنم و از جا باید شروع کنم و اینکه چقد پول و زمان باید در نظر بگیرم؟

Shadow-Man
11-06-2011, 19:51
باید بگم صحبت هاتون خیلی من رو متعجب کرد
در مورد دندون ماهی:

کافیه به جای teeth کلمه attack بذارین و خودتون هم سرچ کنید
توجه داشته باشین این ماهی که دارین عکسش رو می بینید از ماهیان آکواریومی هست
حتی یه نوع دیگه از ماهی هست که غذای اصلیش تو طبیعت پرنده ها هستن از محبوب ترین ماهی های آکواریوم هم هست.

درمورد غذاشون هم تعجب میکنم که تعجب کردین مگه حیات وحش ندیدین؟ کوسه ها از هر حیون دیگه ای وحشی ترن

رفیقتون حتی اگه آکواریومش رو روی زمین هم بذاریه بچه کوچیک نباید بتونه دستش رو تو آب بکنه ولی به خاطر آدم بزرگ ها توصیه میکنم تشریف ببرن یه آکواریوم فروشی و سفارش یه در برا تانکشون بدن
خیلی آز ماهی های آروم و بدون آزار اکواریوم غذای اصلیشون دل گاو هست
حالا برای چی حیون زبون بسته رو می خواستی بکشی؟ مثل این که شما از اون ماهی کم خطر تر نیستین.

نیش عقرب نه از بهر کین است \ اقتضا طبیعتش این است
در نتیجه شما خودتون رو ناراحت نکنید به فکر آروم کردن اون حیون نباشید (حد اقل به فکر جیب رفیقتون باشید که 200 تومن پول براش داده)

آکواریوم هم از 60-70 تومن تا هر چقدر که بخوای هزینه داره هر ماهی ای هم که دلتون بخواد می تونید نگه دارین ولی توصیه میکنم اگه حیون زبون بسته باعث تعجبتون شد یا یا احیانا مراتب خشنودی شما رو فراهم نکرد از کلر استفاده نکنید
در مورد سیکل ازت و سازگاری ماهی ها هم یه سرچی بکنید به نفعتونه
اگه از صحبت های بنده ناراحت شدین عذر می خوام

سلام سجاد،اون ریمور رو ندیدم.. :31:این چی هست؟جدیده؟
استپ،آکواریوم آب شیرینش ارزونه..
ولی آب شور،50*50*50 با پایه قیمت 400 دارم!!!!!!!!(حدودی)

تا اونجایی که می دونم بیشتر تو آب شور استفاده داره چون سیفون کردن هزینه زیادی داره به خاطر نمکش
من هم چیزی در موردش نمی دونم ریمور رو دیدم فهمیدم چیه قضیه

senaps
12-06-2011, 00:04
درمورد غذاشون هم تعجب میکنم که تعجب کردین مگه حیات وحش ندیدین؟ کوسه ها از هر حیون دیگه ای وحشی ترن
حیات وحش میبینم،معمولا دیده بودم که شیر و پلنگ به ادم حمله کنه! کوسه هم که چهار برابر ادم باشه اره...
ولی این ماهی که دربراش حرف میزنم،دقیقا اندازه یه انگشت من هم نیست!!(هرچند بیشتر شبیه یه نیم دایره می موند!!) ولی مثل سگ پرید و انگشتم رو گرفت....
دیده بودم یه همچین دندونایی،ولی راستش فکر میکردم که اینا فوتوشاپه یا مال ماقبل تاریخ!!!
این پیرانا(پیرمرد!! دی!) که میگی،این تصاویر اتکش وحشتناکه....چرا این حیوونو تو خونه نگه میدارن؟ هیچ راهی نداره که اجازه بدم این رفیقم این ماهی ها رو اونجا نیگر داره!!
من گیر داده بودم اون یه ماهی دراز رو که همش میپرید بیرون رو رد کنه،ولی ظاهرا این خیلی خطرناک تره!

عکس ها ی اتکش رو هم دیدم.... وحشتناکه!!

حالا برای چی حیون زبون بسته رو می خواستی بکشی؟ مثل این که شما از اون ماهی کم خطر تر نیستین.
من یه ثانیه دستمو کردم تو اب که اینو نازش کنم،این از اون پایین سریع خودشو رسوند،منم داشتم میدیدمش که داره به سرعت میاد،فک کردم عجب حیوون نجیبیه که سریع میاد تا نازش کنم!!(سگ رفیقم این کارو میکنه!!) ولی سریع انگشتمو گاز گرفت...اصلا بو نکرد شاید یه بمب بود!! همینجوری گاز گرفت...البته الان که عکس هاش رو می بینم،می فهمم که شانس اوردم که خودم رو کلا نخورده!!

آکواریوم هم از 60-70 تومن تا هر چقدر که بخوای هزینه داره هر ماهی ای هم که دلتون بخواد می تونید نگه دارین ولی توصیه میکنم اگه حیون زبون بسته باعث تعجبتون شد یا یا احیانا مراتب خشنودی شما رو فراهم نکرد از کلر استفاده نکنید
اگه همشون مثل اینن،که دیگه اصلا ولش کن!! من فک کردم اینا مثل ماهی های دیگه که همه جا و تو مستند ها میبینیم،هستن که مثل بچه ی ادم میشینن بازی میکنن و رنگ بندی خوشکل دارن....ولی اینا یه مشت قاتلن!!اصلا خوشم نیومد از این گوشت خوار ها!! هرچند،یه چیزی داره بهم میگه یه چندتاشون رو حتمی بعد ازاینکه دستم با این گیاه خوارا (این فقط گیاه میخورن؟ با دست و اینا که کاری ندارن؟ اخه من که ادم هستم هم دل و روده ی گاو نمیخورم! اینا چجوری میخورن؟؟) راه افتاد،گوشت خوار هم بگیرم....

الان صفحات قبل تر رو خوندم،دیدم باید دوتا اکواریوم داشت...یه دونه برا اینکه هر کی مریض شد یا حامله!(ماخ!!!) منتقلش کنیم اونجا،یه دونه هم برا کلی....
این اکواریوم های اماده ی برقی اینا،اینا خوبه برا قرنطینه؟
اگه من بخوام یه تیکه از خونم رو اکواریوم،کنم،سیستمی برای تمیز کردن خودکارش هست؟ ارتفاع و عرض بالا چیزیه که مد نظرمه که مثلا فاصله ی بین دو اتاق(حال و اتاق کار/خواب) رو پر کنه....

اکواریوم اگه خیی بزرگ باشه،میشه توش هم گوشت خوار داشت هم گیاه خوار(اساسا این پیرانا،خشن ترین گوشت خواره یا مهربون ترینشون؟ یعنی گوشت خوار ها کلا همینجوری خشن هستن و هرچی رو ببینن هم میخورن؟!اخه بابا کوسه رو هم دیدم ادما رفتن بغلش کردن کاریشون نداشته یا اره ماهی!!تو مستند لایف...اونوقت این نیم وجبی،هر چی رو می بینه میخوره....نامرد دسته جمعی هم حمله میکنه که اساسا زورت به هیچ وجه بهش نمیرسه!!)
با شگ مشکل خاصی ندارن؟ منظورم اینه که خوب اینا تو یه شیشه هستن و یه جای ثابت،و سگ هم با ماهی جماعت زیاد کاری نداره؟سگ که میگم منظورم یه دوبرمن بزرگ هستش!!

میشه لطفا یه حساب سرانگشتی کمک کنین من رو که مثلا یه اکواریم که قرار باشه به عنوان قسمتی از دیوار یه خونه ازش استفاده بشه،چقد خرج ور میداره؟ شیشه اش از هیمن شیشه های میلیمتر بالای شیشه فروشی های خودمونه؟یا اینکه شیشه ی مخصوص داره؟
این موتور و اینا که میگین،قیمتش برا حجم های بالای اب چقد میره؟( تا 5-6 تومن میتونم هزینه کنم برا اکواریوم چون خونه رو هنوز دارم میسازمو یکی از دیوار هاش از اول جای اکواریوم بوده! اگه قیمت و هزینه اش خیلی بالا میره که بیخیال بشم کلا و اون قسمت دیوار رو بگیرم؟)

در مورد سیکل ازت و سازگاری ماهی ها هم یه سرچی بکنید به نفعتونه
جست و جو هام به سایت تخصصی اکواریوم رسید که راستش از این سایت بنابه دلایلی خشوم نیومد...اگه خواستم اکواریوم نصب کنم،میتونم رو کمک شما و سایر دوستان حساب کنم؟
راستی چیزیکه فهمیدم ظاهرا یعنی اینکه یه کاری کنیم که این ابه،و برخی اجزای داخلش مثل شن و دار!! و درخت ها!!!!ش به محیطی قابل زندگی برای گیاه تبدیل بشن...که با کمک مواد شیمیایی مخصوص ویه نوع ماهی سگ جون انجام پذیره؟
اگه این داستان هزینه های زیر 5-6 تومن و همچنین تمیز کردن این اکواریوم،درست بشه،حتمی یه دونه بزرگش رو میسازم....

اگه از صحبت های بنده ناراحت شدین عذر می خوام
به هیچ وجه...داشتم تو متفرقه میگشتم،به اکواریم رسیدم و یادم اومد که یه قسمت از خونم رو برای اکواریوم گذاشت و البته تجربه ی تلخ پیره مرد دوستم باعث شد که سوال کنم که داستان چی بوده!! البته اگه خودش ماهیش رو وحشی کرده بود یا بهش انتن داده بود،حتمی به قتل میرسوندمش،ولی ظاهرا طبیعت این ماهیه اینجوریه!! واقعا خوشحالم که تو کشور دوست و برادر زندگی نمی کنم و ایرانم!!

سوال اخر: ماهی ها به عمق حساسند؟یعنی نمیشه همینجوری ماهی بخرم و بریزم تو اکواریم بزرگ؟ مثلا بعضی هاشون تو نیم متر،بعضی ها روی اب،بعضی ها روی زمین و اینجوری زندگی میکنن؟چون اکواریوم بزرگ در نظر دارم،قاطی کردن هر دو حالت گوشت و گیاه خوار،بازم به همدیگه حمله میکنن؟(تاکید میکنم که اگه کل دنیا رو توی دست راستم بذارن و کل ماهی ها رو توی دست چپم،بازم با ماهی پیرانا سرو کار نخواهم داشت چون اعصابش رو ندارم!! یکی میزنه،یکی میزنم...ولی اون نامرده و میزنه منو زخمی میکنه....

ببخشید که خیلی طولانی شد!اخه منبع دیگه ای نیست که ازس بپرسم و اینکه دوست دارم با اگاهی کامل برم تو یه مبحث خاص!!

boozzai
12-06-2011, 10:34
آکواریوم بزرگ دردسر های خودش رو داره.. سیفون میخواد.
سیفون تو هر آکواریومی ضروریه و باید انجام بشه و نمیشه به فیلتر اکتفا کرد!!
ارتفاع رو بیشتر از 80 نگیر.پایینش رو MDF بزن.طولش رو هر چقدر خواستی بگیر.. 2.5 کافیه دیگه.عرض هم 60 خوبه..
دوست عزیز،گوشتخوار با گیاه خوار نمیشه.. یکیش رو انتخاب کن.
چون آکواریوم بزرگه گوشتخوار خیلی بهتره.. هر گوشتخواری که پیرانا نمیشه!!
اگه گوشتخوار و آب شیرین میخوای خوب مسلما زیر 5-6 تا میشه.. زیاد خرج نداره!!نهایتش 1.5
آب شور هم هست که 5-6 تا میشه.. ولی یه پیشنهاد:
این مراکز نصب آکواریوم دیدی!؟شرکت ها.برو اونجا و طرح بهشون بگو و اونا میان نصب میکنن و ماهی میریزن و میان نظافت و ... (چقدرم شیک!!!)
با توجه به این گفتم که بودجت بالاس..
شاد باشی.

senaps
12-06-2011, 14:44
چون آکواریوم بزرگه گوشتخوار خیلی بهتره.. هر گوشتخواری که پیرانا نمیشه!!
اینا بعدا که بزرگ میشن،از کوسه زورشون بیشتره دیگه نه؟! اینا دیگه کین بابا...
اهان!! این جمله یعنی اینکه بقیه از اینا اروم ترن؟کلا میشه بهشون اعتماد کرد؟این پیرانا رو که هیچی!! یه قاتل بلفطرس،بقیه چی میگن؟

ممنون...

این مراکز نصب آکواریوم دیدی!؟شرکت ها.برو اونجا و طرح بهشون بگو و اونا میان نصب میکنن و ماهی میریزن و میان نظافت و ... (چقدرم شیک!!!)
ایلام کلا یه دونه ماهی فروشی و کار اکواریوم اینا داره که ماهی ها رو همونقد میشناسه که من میشناسم...به یکی از رفقا دو سه تا ماهی داده بود،صبح فرداش دیدیم یکیش داره همینجوری میره بقیه رو بوس میکنه!! فک کردیم که عجب بچه ی خوبیه!! بعدش دیدیم که چش و چال بیچاره ها رو در اورده و در حقیقت داره گازشون میگیره!! و اینکه بازی نمیکنن!بلکه دارن فرار میکنن از دستش!!

سیفون تو هر آکواریومی ضروریه و باید انجام بشه و نمیشه به فیلتر اکتفا کرد!!
اتوماتیکش نیست؟ حالا اگه کار ساده ای هستش،چجوری باید دستمو بکنم تو و تمیزش کنم؟ خوب این گوشت خوارا که دستمو یه لقمه ی چپ میکنن؟
بعدشم این لجن خوارا الزامیه نه؟نمیشه چند تا از اینها گرفت که دیر به دیر نیاز به سیفون باشه؟

این گوشت خوارا با هم کنار میان؟ منظورم اینه که اگه گوشت خوار بگیرم،همه باید از یه نوع باشن یا اینکه لااقل با خودشون کنار میان؟مثلا دو تا از یه نوع،دو تای دیگه از یه نوع و همینجوری؟
با دوستم هم مشورت کردم،گفت گوشت خوارا دردسرشون زیاده و بعدشم زیادی میپرن بیرون از اکواریوم و اینا....

ارتفاع رو بیشتر از 80 نگیر.پایینش رو MDF بزن.طولش رو هر چقدر خواستی بگیر.. 2.5 کافیه دیگه.عرض هم 60 خوبه..
اوکی...ولی یه سوال: چرا اکثرا میگن ارتفاع نباید زیاد بالا باشه؟ راستش من به چند متر!!(از زمین تا یه 40-50 سانت به سقف !) فکر میکردم...

mohamadfalah
13-06-2011, 00:15
مبارک باشه
چند شد؟ چقدر شیشه چقدر چسب چقدر دست مزد؟ اگه صبر کنی که ضرر نداره ولی 2-3 روز کافیه

منظورش یه چیزیه که آمونیاک رو از آب حذف میکنه

سلام داداشم شیشه با چسب و دسمزدش شد 85هزار تومن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید منظورم همون زئولیت بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamadfalah
13-06-2011, 00:24
بچه ها من امشب آکمو آب کردم بعدا عکسشو براتون میزارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی از اون موادی که باکتری سازی میکنه و سیکل ازتو سریعتر انجام میده گرفتم باید کی اونو تو آب بریزم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آیا باید ذغالو از تو فیلتر در بیارم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی نمکم حتما نیاز هست بریزم ؟اگه هست چه نوع نمکی ؟یددار یا بدون ید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با عرض پوزش از سوال های زیادی که میپرسم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طریقه چیدمان مواد داخل تاپ فیلترو اگه بهم بگین که چیو کجا باید بزارم خیلی خیلی خیلی شرمندم کردین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

boozzai
13-06-2011, 09:40
Senaps اون شرکتی که بهت گفتم همه جا میرن.. یه نگاه به این سایت بنداز:
www . absokoun . com
ارتفاع باید کمتر از 80 باشه،چون باید راحت بتونی سیفون کنی...
تو که پول داری خوب یه زنگ بزن به این شرکته و آمار بگیر.نمونه هاش هم نگاه کن.
این دقیقا میتونه مثل یه دیوار واست درست کنه آکواریوم.. فقط پووووول.

محمد،خوب ارزون در اومده.. مال من که 120*60*35 شد 80 تومن!!خوب تهرانه دیگه...
خوبه،فقط امیدوارم همه چیز رو رعایت کرده باشی.. شن کف چه جوری ریختی؟چجوری شستی؟آب لوله؟ضدکلر زدی؟ ...
اون تسریع کننده سیکل رو اضافه کن دیگه.مارکش چیه؟بعد 48 ساعت معمولا میشه ماهیا رو اضافه کرد...
فکر نکنم که نیاز به در اوردن زغال باشه.. اون مال وقت استفاده از دارو!!
نمک بدون ید که آکواریومی ها دارن... هر 8 لیتر یه قاشق چایخوری.
پاور هد رو یه گوشه و تقریبا پایین بزار و مخزن تاپ رو طرف مخالف پاور هد و بخاری هم سمتی که پاور هد نیست و یه کناری..
جلوشون هم از گیاه های مصنوعی(از اون قشنگاش ها) و چوب و سنگ و .. استفاده کن!!

Shadow-Man
14-06-2011, 15:03
من یه ثانیه دستمو کردم تو اب که اینو نازش کنم،این از اون پایین سریع خودشو رسوند،منم داشتم میدیدمش که داره به سرعت میاد،فک کردم عجب حیوون نجیبیه که سریع میاد تا نازش کنم!!(سگ رفیقم این کارو میکنه!!) ولی سریع انگشتمو گاز گرفت...اصلا بو نکرد شاید یه بمب بود!! همینجوری گاز گرفت...البته الان که عکس هاش رو می بینم،می فهمم که شانس اوردم که خودم رو کلا نخورده!!
نگران نباش بقیه ماهی های آکواریومی اینجوری نیستن. البته ممکنه بسته به شرایط (مثلا تخم ریزی) وقتی دستتون رو تو تانک میکنید بهتون حمله کنه ولی نمی تونه کوچکترین صدمه ای به شما بزنه
یه ماهی به اسم اسکات هست که باله های پشتش سمیه ممکن دستتون دو سه روز ورم کنه

الان صفحات قبل تر رو خوندم،دیدم باید دوتا اکواریوم داشت...یه دونه برا اینکه هر کی مریض شد یا حامله!(ماخ!!!) منتقلش کنیم اونجا،یه دونه هم برا کلی....
این اکواریوم های اماده ی برقی اینا،اینا خوبه برا قرنطینه؟
اگه من بخوام یه تیکه از خونم رو اکواریوم،کنم،سیستمی برای تمیز کردن خودکارش هست؟ ارتفاع و عرض بالا چیزیه که مد نظرمه که مثلا فاصله ی بین دو اتاق(حال و اتاق کار/خواب) رو پر کنه...
بله باید تانک قرنطینه داشته باشید حتما هم باید داشته باشید گرچه اکثرا توجهی بهش نمی کنن. فقط هم برای ماهی ها مریض نیست وقتی ماهی جدیدی می خرید باید تا مطمئن شدن از سلامتش تو قرنطینه نگه دارین‌( فکر کنید یه ماهی میخرید و همه ماهی های عزیزتون رو مریض میکنه و به کشتن میده)
با آکواریم های آماده کار نکردم ولی به نظرم مقرون به صرفه نیست بهتره همه وسایلش رو خودتون تهیه کنید. من که حتی تانک رو هم سفارش نمیدم خودم و با برادرم می سازیم.
اگه سایز بالا می خواهید حتما طبق گفته محمدرضای عزیز حتما این کار رو به شرکت های مربوطه محول کنید حتما تمیز کردن سیفون کردن و...
در غیر این صورت برای شروع به سایزی بزرگتر از طول یک متر و ارتفاع 60 سانت و عرض 40 سانت فکر نکنید
این جا در موردش بیشتر توضیح دادم:

چون شما بودجه کافی دارید تانک بزرگتر پیشنهاد دادم
بعد از چند ماه خودتون بهتر می تونید تصمیم بیگیرید چه سایزی مناسبتون هست گرچه فکر نکنم بزرگت از سایزی که گفتم احتیاج بشه

جست و جو هام به سایت تخصصی اکواریوم رسید که راستش از این سایت بنابه دلایلی خشوم نیومد...اگه خواستم اکواریوم نصب کنم،میتونم رو کمک شما و سایر دوستان حساب کنم؟
راستی چیزیکه فهمیدم ظاهرا یعنی اینکه یه کاری کنیم که این ابه،و برخی اجزای داخلش مثل شن و دار!! و درخت ها!!!!ش به محیطی قابل زندگی برای گیاه تبدیل بشن...که با کمک مواد شیمیایی مخصوص ویه نوع ماهی سگ جون انجام پذیره؟
اگه این داستان هزینه های زیر 5-6 تومن و همچنین تمیز کردن این اکواریوم،درست بشه،حتمی یه دونه بزرگش رو میسازم....
گرچه سایت های فارسی چندان هم تخصصی نیست ولی از همینی هم که هستن باید نهایت استفاده رو برد. پس بهتره چشمتون رو روی دلایلتون ببندین و از سایت های مربوط به آکواریوم استفاده کنید.
روی کمک ما هم تا اون جایی سوادمون بکشه می تونی حاسب بکنید از این نظر نگرانی نیست.
برای تمیز نگه داشتن تانکتون علاوه بر استفاده از لجن خوار که به نظرم خیلی هم تاثیر نداره چند مورد هست که اجتناب نا پذیره:
اولیش سیفون به موقع هست یعنی باید هفت ای 20-30 درصد از آب تانک رو خارج کرده و آب بدون کلر جایگزین کنید. اگه این کار رو نکنید خطر جدی برای سلامت ماهی هاتون داره
دومیش غذا دهی به موقع هست. باید روزی 2-3 بار غذایی که ماهی هاتون در عرض 2-3 دقیق همه اش رو می خورن به ماهی هاتون بدید اگه بعد از 2-3 دقیقه چیزی از غذا باقی موند باید از تانک خارج کنید
مقدار و نوع غذا تاثیر مستقیم و زیاد روی تمیزی تانکتون داره

بعد از اینا کف کشی یا گراول کلینینگ یا تمیز کردن شن های تانک اهمیت زیادی داره. اگرچه ماهی ای به اسم کف خوار غذا های باقی مونده تو شن ها رو می خوره ولی باز هم مقداری غذا بعلاوه فضولات ماهی ها همیشه تو شنها باقی می مونن که باید حتما تمیز بشن.
برای این وسیله هست که تو آکواریوم فروشی ها میشه تهیه کرد. اگه برای فروشنده توضیح بدید خودش می فهمه اینم عکسش:
طریقه استفاده اش رو از فروشنده بپرسید. این کار هم باید هفته ای یک بار انجام بشه
شدیدا توصیه میکنم اگه سراغ این شرکتها نرفتید حتما حتما حتما یه فیلتر خارجی ایهام که سه برابر حجم آب تانکتون رو در ساعت از خودش عبور میده رو تهیه کنید. فوق العاده تو تمیزی تانکتون تاثیر گذاره

سوال اخر: ماهی ها به عمق حساسند؟یعنی نمیشه همینجوری ماهی بخرم و بریزم تو اکواریم بزرگ؟ مثلا بعضی هاشون تو نیم متر،بعضی ها روی اب،بعضی ها روی زمین و اینجوری زندگی میکنن؟چون اکواریوم بزرگ در نظر دارم،قاطی کردن هر دو حالت گوشت و گیاه خوار،بازم به همدیگه حمله میکنن؟(تاکید میکنم که اگه کل دنیا رو توی دست راستم بذارن و کل ماهی ها رو توی دست چپم،بازم با ماهی پیرانا سرو کار نخواهم داشت چون اعصابش رو ندارم!! یکی میزنه،یکی میزنم...ولی اون نامرده و میزنه منو زخمی میکنه....

بله حساس هستن به این معنی که هر ماهی عمق مورد علاقه ای داره که بیشتر وقت خودش رو تو اون عمق می گذرنه مثلا آروانا تقریبا همیشه نزدیک به سطح آب شنا میکنه ولی انواع کت فیش ها کف تانک زندگی میکنن و غذا میخوردن. اگه تانک با ارتفاع زیاد مد نظرتون هست باید به این مسئله توجه کنید. وگرنه یه موقع به تانک نگاه میکنید و می بینید همه ماهی هاتون کف هستن و بالای تانک خالیه

من هم توصیه میکنم طرف پیرانا نرید

اتوماتیکش نیست؟ حالا اگه کار ساده ای هستش،چجوری باید دستمو بکنم تو و تمیزش کنم؟ خوب این گوشت خوارا که دستمو یه لقمه ی چپ میکنن؟
بعدشم این لجن خوارا الزامیه نه؟نمیشه چند تا از اینها گرفت که دیر به دیر نیاز به سیفون باشه؟
اتوماتیکش اینه که همه کار ها رو بسپارید دست شرکتهای مربوطه خودتون فقط لذت ببرید که البته اون هم هزینه خاص خودش رو داره (نمی دونم این شرکت ها سرویس هفتگی رو هم انجام میدن یا نه؟)
در کل کار سختی نیست با یه شلنگ یه مقدار آب خالی میکنید (لازم نیست همه رو خالی کنید) و با یه دبه هم آب میریزید توش. یه شیشه پاک کن های مغنا طیس هم هستن که می تونی شیشه رو از داخل تمیز کنی بدون این که دست تو آب بکنی.
در مورد گوشت خوار ها هم اول پست توضیح دادم جای نگرانی نیست.
----------------------------------------------------------------------------------
در کل چند نوع آکواریوم هست که می تونی یکیش رو انتخاب بکنی. هر کدومش هم زیبایی های خودش رو داره و بیشتر سلیقه ای هست. هیچ نوع ترکیبی از این آکواریوم ها هم نمیشه درست کرد.
آکواریوم سیچلاید های آمریکایی
آکواریوم سیچلاید های آٰفریقایی
آکواریوم ماهی های گیاه خوار
آکواریوم گیاهی
سیچلاید های آمریکایی اکثرا گوشت خوار هستن و دل گاو از غذا های مهمشون به شمار میره. پیرانا هم از این دسته ماهی هاست ولی بین سیچلاید های آمریکایی فقط خانواده پیرانا خطرناک هست. بقیه هیچ خطری ندارن. چند نوع ماهی آمریکایی که تو ایران زیاد هستن توصیه میکنم عکسشون رو سرچ بکنی:
arowan, discus, oscar, texas, sverum, parrot, green terror, Jack Dempsey, frontosa, ramirezi
و خیلی های دیگه
البته آروانا یه ماهی آسیایی هست ولی با ماهی های این دسته نگهداری میشه اینجا نوشتم.
فرانتوزا هم آفریقایی هست ولی معمولا با آمریکایی ها نگهداری میشه.
دیسکاس رو هم گرچه سیچلاید آمریکایی هست ولی به خاطر حساس بودن و خلقیات خاصش این ماهی تنها نگه داری میشه. البته این ماهی اینقدر زیبا و جذاب و متنوع هست که با داشتنش دیگه نیازی به ماهیه دیگه احساس نمیشه و به تنهایی تمام نیاز های تانکتون رو برآورده میکنه

سیچلاید های آفریقایی ماهی های کوچتر و رنگین تری نسبت به آمریکایی ها هستن گرچه تو دسته گوشت خوار ها به حساب میان ولی کاملا هم گوشتخوار نیستن. نباید دل گاو و کلا غذا با پروتین بالا به این ماهی ها داد حتی بعضی ها شون هم کاملا گیاه خوار هستن.
macro, Peacock, Demasoni, Duboisi, auratus,
و خیلی های دیگه

ماهی های گیاه خوار معمولا از آفریقایی ها هم کوچکتر هستن درگیری کمتری با هم دارن و راحت تر مریض میشن (معمولا)
دم شمشیری. چشم چراغی. انواع بارب. انواع تترا. انواع زبرا. انواع شارک. گلیفش ها. تایگر آنجل و....
انجل ها در واقع سیچلاید های آمریکایی هستن ولی این ها روبیشتر با گیاه خوار ها نگه میدارن

آکواریوم گیاهی هم پایه اش انواع گیاه های آبی هست تو این نوع تانک میشه بعضی از گیاه خوار ها دیسکاس آنجل و چند نوع ماهی دیگه نگه داری کرد.

در آخر یه نکته مهم هست اون هم اینکه تمام ماهی های یک گروه رو نمیشه با هم نگه داشت بلکه بیشتر ماهی های یک گروه رو میشه با هم نگه داشت. بعضی از آفریقایی ها رو میشه با بعضی از آمریکایی ها نگه داشته ولی به اعتقاد حرفه ای ها این کار درست نیست چون تو کلاس همدیگه نیستن به نظر من این اعتقاد درسته.
هر نوع ماهی که می خوای نگه داری حتما قبلا از سازگار بودن اونها اطمینان حاصل کن. همه ماهی هایی که می خوای تو تانک نگه داری رو همین الان انتخاب کن. نگو از این خوشم اومده اینو می خرم بعدا ببینیم چه ماهی دگه ای میشه باهاش نگه داشت. این کار اشتباهه چون بعضی از ماهی ها مثل آروانا فقط میشه با تعداد محدودی ماهی دگه نگه داشت.

این پست رو چند روز پیش می خواستم بدم ولی وقتی کلی تایپ کردم و به آخرش رسیدم اشتباهی پنجره رو بستم همه اش به باد فنا رفت اعصابم خورد شد تا امروز دیگه نتونستم بنویسم
دوستان اگه اشتباه تو صحبتای من می بینن حتما تذکر بدن.

mohamadfalah
15-06-2011, 12:56
سلام اینم 2تا عکس از آکم که تازه آبش کردم راستی فقط یه مشکلی دارم اونم اینه که بعد از ریختم مایع سریع تر کردن سیکل ازت آب آکم کدر شده (بعد از 24 ساعت یک سوم آب اکمو سیفون کردم) ولی هنوز کدره چیکار بکنم.
تو عکس بالایی کدر بودن آب مشخصه.

mohamadfalah
16-06-2011, 00:08
سلام
من امروز رفتم آروانا بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موقعه ای که فروشنده داشت ماهیرو مینداخت تو پلاستیک یهو ماهی از فاصله 1/5متری افتاد رو زمین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا که ماهیرو انداختم تو آکم یه خرده ماهی کج شنا میکنه بنظر شما ماهی خوب میشه یا که دائم اینجوری شنا میکنه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shadow-Man
16-06-2011, 14:56
وقتی ماهی افتاد چرا ازش قبول کردی؟ مگه تو انداختیش؟
من که فکر نمیکنم مثل روز اولش بشه ولی باید صبر کرد و دید
اگه می تونی برو پس بده

boozzai
16-06-2011, 21:18
اول ممنون از توضیح خوب سجاد عزیز..
دوم اینکه آقا محمد،چرا آروانا رو قبول کردید؟؟عجیبه.. بهتره که برید پسش بدید!!چند سانته؟
راستی،یکی از دبوسی هام رفت.
اومدم دیدم فک آروانام کامل بازه و گیر کرده.. رفتم نزدیک و دیدم یه دم مشکی تو دهنش دیده میشه!!
داشت خفه میشد!!(شوخی) بعدش زدم تو سرش .و اونو به زور انداخت بیرون!!مرده بود..
یکی نیست به این احمقه بگه که حداقل سایز دهنت بردار!!!!!!
پراکسیموس هم بالاخره گیرم اومد..

mohamadfalah
16-06-2011, 21:35
اول ممنون از توضیح خوب سجاد عزیز..
دوم اینکه آقا محمد،چرا آروانا رو قبول کردید؟؟عجیبه.. بهتره که برید پسش بدید!!چند سانته؟
راستی،یکی از دبوسی هام رفت.
اومدم دیدم فک آروانام کامل بازه و گیر کرده.. رفتم نزدیک و دیدم یه دم مشکی تو دهنش دیده میشه!!
داشت خفه میشد!!(شوخی) بعدش زدم تو سرش .و اونو به زور انداخت بیرون!!مرده بود..
یکی نیست به این احمقه بگه که حداقل سایز دهنت بردار!!!!!!
پراکسیموس هم بالاخره گیرم اومد..

سلام حال آروانام بهتره .....حدودا 20 سانته
راستی میشه 2تا آروانارو تو یه تانک نگه داشت؟
با احترام

mohamadfalah
16-06-2011, 23:24
دوستان آیا میشه پوزه خرگوشی رو با اسکات گرین و آروانا نگه داشت؟
با احترام

boozzai
17-06-2011, 09:53
خرگوشی رو تا جایی که من میدونم با ماهی های حساس نگه میدارن.. مثل دیسکس و یا گیاهخوار ها.
2 تا آروانا با هم دعوا میکنن.. چون همر دو تو یه سطح هستند و به زودی به مشکل بر میخوری..
راستی،آکواریومت واقعا قشنگ شده.. خوش سلیقه ای.
اون mdf ها رو خودت زدی؟با چسب؟

اینم پراکسیموس:(3 تا گرفتم)

به نظر من یکی از زیبا ترین ماهیای آب شیرینه.. واقعا هم به سختی گیر اوردم!!
از نزدیک رنگ خیلی قشنگتری داره.. هر رنگ توش هست!

mohamadfalah
17-06-2011, 11:56
boozzaiجان ممنونم
قاب ام دی افو خودم با چسب مخصوص ام دی اف زدم.

mohamadfalah
18-06-2011, 11:51
boozzaiجان
اگه پراکسیموس هات با آروانات مشکل نداشتن بهم بگو تا منم بگیرم
با احترام

boozzai
18-06-2011, 13:43
پراکسیموس هام 10 سانتی هستن...
آروانام نگاشون هم نمیکنه.
در ضمن،پایین آکواریوم هستن.
حتما بگیر،فقط بزرگ باشه...

mohamadfalah
18-06-2011, 20:18
پراکسیموس هام 10 سانتی هستن...
آروانام نگاشون هم نمیکنه.
در ضمن،پایین آکواریوم هستن.
حتما بگیر،فقط بزرگ باشه...

مرسی داداشم
ولی من منظورم اینبود که اونا آروانارو نمیزنن؟
چون من 2تا آنجل مونو و2تا اسکات گرین گرفتم که همشون آروانایه 20سانتیمو میزدن منم مجبور شدم زیر قیمت بفروشمشون .الانم فقط یه دلفین مالاوی حدود 13سانتی دارم که تقریبا باهم مشکلی ندارن.
راستی من آب آکمو مجبور شدم بخاطر کدری زیاد دوباره عوض کنم بنظر شما کدری آبم بخاطر چی میتونه باشه؟
من تو آکواریومم (عکسشو قبلا گذاشتم) یه بشکه یه صخره یه ریشه درخت که جنس همشونم از پلی استره دارم میتونه کدری آب از اینا باشه؟
(توی تاپ فیلترمم اینارو دارم:زئولیت-ذغال_سرامیک و یه چیزی تومایعه های پشم شیشه که بیشتر شبیح به اسکاچ میمونه.
خیلی خیلی سپاسگذار

boozzai
18-06-2011, 22:46
نه عزیز.. ماهی خیلی آرومیه و همش کفه!!
بزار یه مدت بگذره و بعدش آنجل مونو رو دوباره اضاف کن..
بزار یه مدت کدر باشه.. بخاطر سیکله.ضذ کلر که میزنی؟آب شهری میریزی دیگه؟
اتفاقا اون تزیینات خیلی قشنگن و مشکل اونا نیستن..
خواستی ماهی بگیری،ماهیای با ارزش بگیر.. فرانتوزا،پراکسیموس،سورم،..
خواهش.

mohamadfalah
19-06-2011, 11:50
نه عزیز.. ماهی خیلی آرومیه و همش کفه!!
بزار یه مدت بگذره و بعدش آنجل مونو رو دوباره اضاف کن..
بزار یه مدت کدر باشه.. بخاطر سیکله.ضذ کلر که میزنی؟آب شهری میریزی دیگه؟
اتفاقا اون تزیینات خیلی قشنگن و مشکل اونا نیستن..
خواستی ماهی بگیری،ماهیای با ارزش بگیر.. فرانتوزا،پراکسیموس،سورم،..
خواهش.

مرسی از راهنمایی خوبت دوست گلم
ضد کلر نزدم!
آره آب شهری میریزم.

boozzai
19-06-2011, 20:10
مرسی از راهنمایی خوبت دوست گلم
ضد کلر نزدم!
آره آب شهری میریزم.
عجب.. !میخوای ماهیا رو بکشی..؟
بعد از هر سیفون ضد کلر و نمک بزن.
خواهش میکنم.

firstpars
19-06-2011, 21:13
چه چسب مذخرفیه این کاسپین :2:

همیشه از سیستا استفاده میکردم ولی این سری گیرم نیومد ، کاسپین گرفتم
واسه یه سامپ ازش استفاده کردم . اولا که خیلی دیر خشک شد ، بعد از خشک شدنشم بوی نفت میده

چسب چی بگیرم؟ یا چیکار کنم که بوش از بین بره؟

Steps-Rap
19-06-2011, 22:30
من امروز رفتم یه سرسوسماریه دیگه خریدم ..بنده خدا اون قبلیه خیلی خوشحال شده بود از تنهایی درومده بود :31:
قبل از این فقط یا میشست رو سنگا یا فقط بالا بود عین چوب خشک .. همه ی خانواده هم هی سرکوفت میزدن که این چوب خشک چیه خریدی ... البته مامانم یه کم طرفداری میکرد:31:
ولی الان که اینو گرفتم قشنگ دنبال هم میرن و اکثرا با هم شنا میکنن:40:

boozzai
20-06-2011, 13:32
میتونی بزاری تا بوش بره.. تو آفتاب.
جنس ایرانی همینه دیگه..!!

استپ زدی تو کار سرسوسماری..!
میخوای یه گله سر سوسماری راه بنداز؟!
ولی کلا عین چوبه!!من از نزدیک دیدم زیاد تحرک هم نداشت..

Steps-Rap
20-06-2011, 13:33
کاش میتونستم پرورش بدم :31:
ینی یه کار میکردم نر و ماده میگرفتم بچه دار میشدن .. ولی فک کنم غیر ممکن باشه

mohamadfalah
20-06-2011, 19:23
سلام
بچه ها میشه یه پوزه خرگوشی حدود15سانتیو با آروانا 20 سانتی نگه داشت؟
میشه 3تا آروانا 20سانتیو با هم نگه داشت؟
با احترام

Steps-Rap
21-06-2011, 11:58
میشه دور گردن سرسوسماریم قلاده ای طنابی چیزی وصل کنم و اونو مثلا با خودم بیارم بیرون و اینور اونور؟

Steps-Rap
21-06-2011, 18:00
راستی بچه ها گفتم این ماهی رو بهتون بگم شاید ندیده باشین:

blobfish
از عجیب ترین و زشت ترین موجوداته
این ماهی هم در خطر انقراضه.. تو عمق بیش از 800 متری آب زندگی میکنه

Shadow-Man
21-06-2011, 18:34
سلام

این چسب های ایرانی همه اشون بد نیستن ها! من تا حالا سیستا نگرفتم همیشه رازی استفاده می کنم. نمی دونم از سیستا زود تر خشک میشه یا دیر تر ولی هیچ بویی نداره تاحالا نشتی نداده (برای تانک ارتفاع 60 هم استفاده کردم) یه بسته گرفته بودیم با اینکه این چند تای آخری تاریخ مصرفشون گذشته ولی هیچ فرقی با قبل نداره خاصیتش رو از دست نداده

این امتحانات نیمذاره زیاد بیام هنوز یه هفته دیگه مونده :((

mohamadfalah
22-06-2011, 18:39
بچه ها چرا انقدر کم میان اینجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگه این تاپینگ داره کم رنگ میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamadfalah
26-06-2011, 00:28
سلام من یه صخره و ریشه درخت که جنسش از پلی استر هست خریدم حدود45 هزار تومان(عکسشو قبلا گذاشتم)
حالا بعد از گذشت 2هفته که تو آب بود داره رنگش کم کم از بین میره
به نظر شما میشه اونارو رنگ کنم؟
اگه میشه با چه نوع رنگی؟
اگه تجربه دارید ممنون میشم منو کامل راهنمایی کنید.
با احترام

boozzai
26-06-2011, 09:54
چرا رنگش رفت؟؟
شاید جنسش خوب نبوده..
از رنگ کردن که میشه.. ولی هم زشت میشه و هم میدونم که این رنگا خیلی گرونن!!
اصلا نمیارزه.. داداش یه مدت دیگه استفاده کن ازشون و بعدش برشون دار و طبیعی کار کن..
چند تا کنده و سنگ و...
ولی عجیب اینجاس که چرا رنگشون رفته؟؟این همه پول دادی... شاید دارویی چیزی این کا رو کرده..!
مثلا وقتی متیلن بلو بریزی معمولا سنگ کف و تزئینات آبی میشن..!!
الان وضعیت مال من اینطوریه..

آروانام 4 تا فرانتوزا و 2 تا دبوسی و 1 بلو الکتریک خورده تا حالا.. :(

Steps-Rap
26-06-2011, 13:40
چه آکواریومم قشنگی...:10:

mohamadfalah
26-06-2011, 14:59
boozzaiجان ماشاالله آکت یدونست داداش
خیلی خوش سلیقه ای
راستی میشه بعد از سیفون کردن 30درصد آب آکم
آبو از شیرخونه با مخلوط کردن شیر سردوگرم (تقریبا هم دما با آب آک) بدون کلر زدایی بریزم توی تانک؟
مشکلی برای ماهیام(آروانا و سر سوسماری) پیش نمیاد؟
تقریبا آکم 310لیتر آب میگیره که اگه 30درصد بخواد جابجا شه حدود90 لیتر میشه.
با احترام

boozzai
26-06-2011, 18:23
ممنون دوستان.. :happy:
محمد جان،90 لیتر که کشیدی،همش از کف.. زیر شن ها،
آب لوله هم دما با آکت مستقیم بریز تو آک و بعدش 90 قطره ضد کلر بزن به آب..
خیلی هم ارزون هستن.. بهترین نوعش،500 تومنه.1 ماه بهت جواب میده.(4 بار)
من 4 تا بشکه 20 لیتری میریزم بیرون.. 80 لیتر!!بیشتر از 30 درصده!!چون تعداد ماهی ها زیاده.. 26 تا ماهی.
شاد باشی.