PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایپا 131

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

سعید6
24-10-2010, 15:06
چند وقت پیش با خبر شدم که از دی ماه قراره سایپا 131 جایگزین صبا تو طرح ارتقای کیفیت پراید (x100) بشه.

من عکسی از این مدل پیدا نکردم ولی اگه کسی از تغییراتی که تو این مدل داده شده خبری داره مارو هم مطلع

کنه..................

CHEGUEVARA.
24-10-2010, 15:47
چند وقت پیش با خبر شدم که از دی ماه قراره سایپا 131 جایگزین صبا تو طرح ارتقای کیفیت پراید (x100) بشه.

من عکسی از این مدل پیدا نکردم ولی اگه کسی از تغییراتی که تو این مدل داده شده خبری داره مارو هم مطلع

کنه..................
پس این 132sx ها موضوع شون چیه........؟؟؟
مگه اینها x100 رو اجرا نمیکنند....؟؟:13:
از کی شنیدی حالا....!!

سعید6
24-10-2010, 20:09
پس این 132sx ها موضوع شون چیه........؟؟؟
مگه اینها x100 رو اجرا نمیکنند....؟؟:13:
از کی شنیدی حالا....!!

طرح ایکس 100 روی 132 ( st sl sx ) و 111 ( به جای نسیم ) اجرا شده و 131 و حتی 141x از دی ماه به ترتیب به

جای صبا و 141 اجرا میشه....:21:

---------- Post added at 10:09 PM ---------- Previous post was at 10:07 PM ----------

متن کامل خبر

به گزارش سایپانیوز در این کنفرانس که در کنار نمایشگاهی از قطعات خودروهای خانواده پراید و پلت فرم x100 برگزار شد، وی در ابتدا گفت: قصد بنده از حضور در این نشست خبری ارائه تصویری عمیق و آگاهانه به رسانه هاست و تلاش می کنم تا فارغ از مباحث تبلیغاتی با ارائه گزارش فنی و تخصصی رسانه ها را به سمتی بکشانم که خودشان قضاوت کنند.
وی گفت: هنگام قضاوت در خصوص صنعت خودرو باید به قواعد بازی در این صنعت از قبیل گمرک، بانک، وضعیت اشتغال و کارخانجات توجه کنیم .
شفیعی اظهار داشت: هدف از این نشست این نیست که نقص وجود ندارد چرا که خود من در خصوص نواقص حرف های زیادی دارم اما می خواهم نواقص را منطقی بگویم و از رسانه ها می خواهم انصاف را رعایت کنند.
وی گفت: محصولات تولیدی خانواده پراید شامل چهار محصول صبا، 141، 132 و نسیم بوده است که این محصولات را ارتقای استانداردی دادیم.
شفیعی گفت: ما روزی 2500 دستگاه محصول خانواده پراید تولید می کنیم و این بدان معنی است که هر 30 ثانیه یک محصول تولید شده از خط بیرون می آید.
وی تصریح کرد: رسانه ها از ما می پرسند چرا تولید پراید را متوقف نمی کنید؟ وقتی با این سرعت و تعداد که عدد بسیار بزرگی در دنیا است خودرو تولید می کنیم باید با مطالعه و برنامه ریزی گسترده و توجه به همه جوانب این کار صورت گیرد.
مهندس شفیعی ضمن ارائه گزارشی در خصوص ارتقای کیفیت محصولات تولیدی گروه خودروسازی سایپا به تشریح مراحل آغازین طراحی و اجرای پلت فرم x100 پرداخت.
وی گفت: ارتقای استانداردهای محصول جاری ما یعنی پراید یکی از پیچیده ترین پروژه ها بود که x100 نام گرفت.
وی اعلام کرد: تا پایان امسال تمام محصولات پراید با پلت فرم ارتقا یافته x100 عرضه خواهند شد.
شفیعی افزود: پروژه x100 بدون ایربگ و ترمز ای.بی.اس موجب افزایش هزینه حدود 550 تا600 هزار تومان در هر دستگاه خودرو شده است، و این هزینه از خریدار گرفته نخواهد شد. در واقع حاشیه سود شرکت در پروژهx100 حدود 20 درصد کاهش یافته و افزایش هزینه‌ محصولات پراید با این پلت فرم مربوط به امکانات اضافی خواهد بود.
به گفته وی وزن پراید در پروژهx100 حدود 50 تا 60 کیلوگرم افزایش یافته است که متناسب با آن قدرت موتور این خودرو نیز افزایش می‌یابد.
وی با بیان این‌که محصول دیگری نیز روی پلت فرم x100تعریف شده است، خاطرنشان کرد: این پلت فرم در آینده دوباره ارتقا یافته و با شکل دیگری در چند سال آینده عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد:‌ در پروژه x100 مراحل طراحی،‌ شبیه سازی، نمونه سازی، تست، اصلاح طراحی در چندین مرحله، ساخت قالب نمونه‌های نهایی، راه اندازی خط تولید و ظرفیت‌سازی صورت گرفته است.
شفیعی توضیح داد: ما سه سال پیش در مذاکره با وزارت صنایع و مؤسسه استاندارد عنوان کردیم که پلت فرم x100 را در دستور بررسی داریم ولی در آئین‌نامه ارتقاء کیفیت خودروها و طبق دستور وزیر صنایع قرار شد تا اول مهرماه تائید نمونه همه خودروها انجام شود.
او با بیان این که بیش از 114 قطعه و مجموعه در پروژه x100 تغییر کرده و دوباره طراحی شد، تصریح کرد:‌ برای پروژه x100 پنج تیپ تعریف شده و ظرفیت‌سازی تولید روزانه 2500 دستگاه صورت گرفته است.
به گفته وی در بخش تریم داخلی، داشبورت و فرم صندلی ها تغییر می یابد همچنین سطح چراغ جلو باید با خودرو تنظیم شود.
شفیعی افزود:‌ خودرو x111 از ابتدای امسال و خودروx132 از ابتدای مرداد به جای سایپا132 تولید شده وx141 به جای سایپا141 و x131 از دی ماه تولید خواهند شد.
معاون مهندسی سایپا با بیان این که پلت فرم ارتقا یافته x100 به خوبی تست تصادف را پاس کرده است، خاطر نشان کرد:‌ این در حالی است که برخی خودروهای دیگر با قیمت بالاتر تست کراش را پاس نمی‌کنند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس درباره پلت فرم های جدید سایپا گفت: پلت فرم X300، X200 و X400 توسط شرکت ساپیا در دست بررسی است که هم‌اکنون روی پلت فرم X200 خودروی تیبا تولید می‌شود و طی سالهای آینده ارتقا خواهد یافت.
به گفته وی پلت فرم x100 تولید خودروهای در کلاس A و B، پلت فرم x200 تولید خودرو در کلاس D و C و پلت فرم x300 کلاس‌های C و D را پوشش می‌دهد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مؤسسه استاندارد از تولید پراید صبا با شرایط فعلی از ابتدای سال آینده جلوگیری خواهد کرد یا خیر؟ گفت: نمی‌دانم آنها چه اقدامی خواهند کرد و شرایط تحریم یا مسائل دیگر چه تأثیری را بر تولید خواهد داشت، ولی ما تا پایان سال جاری، سایپا 131 را جایگزین صبا خواهیم کرد.
وی ادامه داد: طبق آئین‌نامه ارتقای کیفیت خودروها، محصولاتی که در داخل تولید می‌شوند نباید عمر بیش از 10 تا 15 سال داشته باشند و ما نیز بر این اساس، پلت فرم و تولید پراید را تا سال 95 ارتقاء خواهیم داد.
وی در مورد پراید سایپا 141 نیز که رئیس موسسه استاندارد پیشتر اعلام کرده بود تولید این محصول بدلیل عدم رعایت استانداردها از اول مهرماه متوقف شده است، گفت: ما تولید این محصول را از مرداد ماه متوقف کردیم و به جای آن پراید صبا تولید می‌کنیم.
به گفته شفیعی حدود 20 تا 50 هزار دستگاه پراید 131 با پلت فرم x100 امسال تولید خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر مبنی بر اینکه آیا افزایش وزن این خودرو بر روی مصرف و سوخت آن نیز مؤثر است گفت: موتور پراید از جمله موتوهای کم مصرف است و با نصب موتور جدید علاوه بر افزایش قدرت موتور مصرف سوخت آن نیز کمتر می شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه x100 در ابتدا با سوخت یورو 3 تعریف شده افزود: با توجه به اینکه از سال آینده باید سوخت داخل با یورو 4 ارائه شود اما باز هم مشخص نیست در زمان ارائه پلت فرم جدید x100 کیفیت سوخت خودروها در داخل چگونه باشد چرا که موتور خودروها در صورت عدم مصرف سوخت مناسب آسیب می بیند.
شفیعی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایلنا در خصوص دلیل عدم تولید یک محصول جدید به جای تولید پراید نیز گفت: جایگزینی یک محصول نیازمند گذشت زمان است و نمی‌توان یکباره تولید آنرا متوقف کرد.
وی اظهار داشت: باید پلن پراید را جایگزین می‌کردیم و نمی‌توانستیم به یکباره تصمیم بگیریم که خودرویی را جایگزین کنیم، آخر سال باید سود سهام را بین سهامدارن تقسیم کنیم و سهامدارن راضی نمی‌شوند به جای سود، ما به سراغ سرمایه‌گذاری برای تولید خودروی جدید برویم.
شفیعی ادامه داد: رسانه‌ها باید عارضه‌یابی کنند که این اتفاق چند بار در خودروسازی‌ها اتفاق افتاده، ما می‌گوییم یکدیگر را نقد کنیم ولی مردم باید بدانند چه کارهایی برای ارتقا خودرو انجام شده است.
وی تصریح کرد: اگر بخواهیم تولید پراید را متوقف و به روی خودروی دیگری تمرکز کنیم بیش از 130 کارخانه و شرکت وابسته به تولید پراید ورشکست و خط تولید آنها متوقف می‌شود. در حالی که گردش مالی قطعه‌سازان در ایران سالانه 700 تا 800 میلیارد تومان است.
وی گفت: خودروساز زمانی قادر است یک برند جدید را تولید کند که به مقیاس اقتصادی یک میلیون دستگاه در سال دست یابد، در حالی که تاکنون ما به این رقم نرسیده ایم، از سویی طراحی پلت فرم جدید نیازمند سرمایه گذاری بسیار بالایی است به طوری که در دنیا به دلیل سرمایه گذاری زیاد در این بخش اقدام به طراحی پلت فرم مشترک می نمایند.

وی با اشاره به اینکه با ارائه پراید با پلت فرم x100، مدلهای قبلی این خودرو جمع آوری نخواهد شد، گفت: معمولاً برای جمع آوری محصول زمانی اقدام می شود که اشکال فنی وجود داشته باشد که معمولا این امر نیز طی فراخوانی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد سرمایه گذاری شرکتهای خودروساز در دنیا از سوی بانکها تأمین می شود افزود : در حالی که در ایران این حمایت ها دولتی و بانکی از صنعت خودروسازان و سرمایه گذاری در این بخش بسیار ضعیف است.

به گفته وی در حال حاضر حدود 30 درصد از فروش پراید در تهران و مابقی در دیگر شهرستان‌ها و استان‌هاست و این نشان‌دهنده جایگاه ویژه محصول در بین اکثریت مصرف‌کنندگان است.
وی در ادامه در خصوص زمان عرضه تیبا گفت: خودروی تیبا آبان ماه به بازار عرضه خواهد شد.

وی با ابراز نارضایتی از رونمایی زود هنگام این خودرو بیش از آماده سازی خطوط تولید گفت : در صورتی که زمان رونمایی این خودرو، خطوط تولید نیز آماده بود قطعاً در حال حاضر باید 300 هزار دستگاه از آن تولید می گردید درحالی که تا کنون بیش از 70 تا 80 هزار دستگاه تولید نمی شود. لازم به ذکر است خط تولید تیبا با ظرفیت سالانه 150 هزار دستگاه در حال تولید بوده که به زودی به ظرفیت کامل خواهد رسید.

وی همچنین در خصوص خودروی جایگزین زانتیا گفت : دو محصول برای جایگزینی زانتیا در نظر گرفته شده که تا سال آینده به بازار عرضه خواهند شد.
وی گفت: علاوه بر دو محصولی که جایگزینی زانتیا می شوند دو محصول تحت لیسانس نیز در حدود قیمت 30 تا 40 میلیون نیز در سال آینده وارد بازار می شوند.

منبع سایپا نیوز

irinn65
25-10-2010, 01:43
هنوز رونمایی نشده که عکسش منتشر بشه....تو این یکی دوماهه قراره رونمایی بشه...

سعید6
25-10-2010, 14:45
هنوز رونمایی نشده که عکسش منتشر بشه....تو این یکی دوماهه قراره رونمایی بشه...

میدونم رونمایی نشده :19:

منظورم این بود از بچه های طراح سایپا اگه کسی هست یه 3d از مدلش بذاره:10:

MoHaMaD ZaNd
25-10-2010, 18:00
باز یه یادگاری دیگه از سایپا ...

irinn65
27-10-2010, 01:12
میدونم رونمایی نشده :19:

منظورم این بود از بچه های طراح سایپا اگه کسی هست یه 3d از مدلش بذاره:10:
خب اگه بچه های طراح سایپا لو بدن دیگه چه رونمایی هستش!!مگه تیبا یا رانا نبود قبلش کی زودتر منتشر کرد
مطمئن باش تا رونمایی نشه هیچ خبری ازش نمیشه...

irinn65
10-12-2010, 23:50
دوستان خبری از این مدل نیست!؟هنوز ظاهرش منتشر نشده؟!

artoor32
25-01-2011, 12:38
پراید با پلت‌فرم جدید

متن خبر یه مقدار قدیمی هست ولی در سایت به طور کامل ندیدم و برای تکمیل تاپیک و اینکه این خودرو جدیدا ثبت نامش آغاز شده برای معرفی خدمت دوستان قرار داده میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دنیای‌خودرو: موسسه استاندارد گفته بود پراید حق تولید ندارد چرا که استانداردهای 51گانه را پاس نمی‌کند. گفته می‌شد این خودرو از اول مهرماه دیگر اجازه تولید ندارد، اما شفیعی معاون مهندسی سایپا می‌گوید: این اشتباه رسانه‌ها بود و این خودرو تا پایان سال تولید می‌شود. اشکالات موسسه استاندارد هم با پلت‌فرم X100 برطرف شده. او با نشان دادن فیلم‌هایی نشان می‌دهد با تغییرات انجام گرفته ایمنی پراید حتی از تیبا و چری هم بالاتر رفته است.
او در پاسخ به دنیای‌خودرو که این خودرو چند ستاره ایمن اروپا را می‌گیرد می‌گوید نمی‌دانم. تست نکرده‌ایم چرا که این محصول را که نمی‌خواهیم وارد اروپا کنیم با این همه این محصول استانداردهای ایمنی را پاس کرده و از موسسات معتبر تایید گرفته است.
او می‌گوید: پراید 131 به آرامی از دی‌ماه جایگزین پراید فعلی می‌شود و تا پایان سال دیگر تولید پراید با پلت‌فرم قبلی صورت نمی‌گیرد.

کف پراید در قسمت های قرمز رنگ که نشان داده شده با ورق ها و بافت های جدید فلزی تقویت شده است.

در داخل درب پراید گاردی قرار گرفته تا ایمنی تصادف از بغل را بالا ببرد.

چراغ قدیم پراید درکنار چراغ جدید پراید به نمایش درآمده است.

رنگ های قرمز نشان دهنده گاردهای فلزی جدید اضافه شده به کناره پراید هستند.

اکسل های پراید در پروژه X100 با افزایش قطر مفتول فنر تقویت شده است.

قسمت اتصال کاپوت به اتاق که در شکل با رنگ زرد نشان داده شده تقویت شده تا اجزای کاپوت در تصادف به داخل اتاق نیاید.

در داشبورد خودرو گاردهایی تعبیه شده تا در تصادفات ازسرنشینان محافظت بیشتری کنند.

فرمان جدید پراید که از جنسی با قابلیت جذب ضربه و همچنین طراحی جدید بهره می برد.

صندلی های جدید که با فوم های کناری شان راننده را به خوبی به خود می چسبانند.

موکت های کف پراید طوری تعبیه شده که حرارت و صدا به سختی از آن عبور کند.

artoor32
27-02-2011, 06:34
سلام دوستان.امروز تو یه نمایندگی دیدم 131 sl آورده , منم پریدم داخل یواشکی چندتا عکس یادگاری انداختم:46:
ولی شرمنده کیفیت عکس ها پایین هست و با گوشی عکس گرفتم و نور خیلی اونجا کم بود و درب ماشین ها هم قفل بود.
این ها جهت اطلاع دوستان باشه , هر وقت ماشین ها رو آوردن بیرون عکس های بهتری میگریم.:21:

در ضمن فکر نکن سایپا 200 تومن هم واسه این تغییرات خرج کرده باشه.قیمت هم که پرسیدم حدود 8400000 الی 8500000.:18: به نظرتون به صرفه هست؟
ولی قشنگ شده!! :27: فرمون هم 141 هست.

King.Reza
03-04-2011, 14:09
من که ماشینم رو برده بودم واسه سرویس اولیه گارانتی، حدود 15 تاشو دیدم.
چراغاش فرق کرده. میشه گفت ناز تر شده. داخلش رو شبیه به 141 کردن و دسته های دربس رو هم مثل 132 و 111 زدن. فرمونش رو هم مدل 132 و تیبا زدن. کلا بد نیست و یکم زیبا تر شده!

Life24
04-04-2011, 09:23
من که ماشینم رو برده بودم واسه سرویس اولیه گارانتی، حدود 15 تاشو دیدم.
چراغاش فرق کرده. میشه گفت ناز تر شده. داخلش رو شبیه به 141 کردن و دسته های دربس رو هم مثل 132 و 111 زدن. فرمونش رو هم مدل 132 و تیبا زدن. کلا بد نیست و یکم زیبا تر شده!
صندلی ها هم عوض شده

King.Reza
04-04-2011, 20:05
صندلی ها هم عوض شده
بله. حق با شماست دوست من. به کل یادم رفت صندلی هاش رو هم مثال بزنم.
صندلی های به نظر راحتی داره و به نظر میرسه در سطح صندلی های تیبا باشن! کسایی که روی صندلی های تیبا نشسته باشن منظور من رو کاملا متوجه میشن. یه مبل کامل!

mehdi56
05-04-2011, 22:36
سلام
دوستانی که 131 خریدن از تجربیات رانندگی با این ماشین بگن.
تو سرعت بالا آیا پایداری داره نسبت به اینکه وزنش بیشتر شده؟ یا اینکه هیچ فرقی نکرده.
john nash
06-04-2011, 15:17
دوستان میشه یه مقایسه ای بین این پراید 131 با 132 انجام بدین ؟
با توجه به این که تقریبا هم قیمتن کدوم بهتره؟
تو سایت سایپا قدرت موتور 131 بیشتر بود و برای هیچ کدوم از مدل هاش (sx و lx و ...) abs و هیدرولیک ذکر نشده بود ، پس اینا چه فرقی با هم دارن؟
بعد قضیه این x100 چیه و ایا روی همه پرایدا اجرا میشه یا فقط 131؟

Life24
06-04-2011, 16:13
دوستان میشه یه مقایسه ای بین این پراید 131 با 132 انجام بدین ؟
با توجه به این که تقریبا هم قیمتن کدوم بهتره؟
تو سایت سایپا قدرت موتور 131 بیشتر بود و برای هیچ کدوم از مدل هاش (sx و lx و ...) abs و هیدرولیک ذکر نشده بود ، پس اینا چه فرقی با هم دارن؟
بعد قضیه این x100 چیه و ایا روی همه پرایدا اجرا میشه یا فقط 131؟

ریموت و تنظیم صندلی ارتفاع رو نداره 131.
فرقش هم ظاهر و اون آپشنی که خدمتتون عرض کردم.

من که دفترچه رو باز کردم همه مدل رو زده
زمینس1-63
زیمنس 2 - 67.05
بوش 67.05

تو سایت هم که خودورو پیگیر شدم روز آخر این رو زد.
سايپا X131 بوش SL

Life24
06-04-2011, 20:19
سلام
دوستانی که 131 خریدن از تجربیات رانندگی با این ماشین بگن.
تو سرعت بالا آیا پایداری داره نسبت به اینکه وزنش بیشتر شده؟ یا اینکه هیچ فرقی نکرده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

john nash
07-04-2011, 09:06
ریموت و تنظیم صندلی ارتفاع رو نداره 131.
فرقش هم ظاهر و اون آپشنی که خدمتتون عرض کردم.

من که دفترچه رو باز کردم همه مدل رو زده
زمینس1-63
زیمنس 2 - 67.05
بوش 67.05

تو سایت هم که خودورو پیگیر شدم روز آخر این رو زد.
سايپا X131 بوش SL

ریموت چی و کدوم آپشن ؟
میشه دقیق توضیح بدی لطفا ؟
بعدشم این موتور هایی که گفتی همش واسه پرایده ؟ کدومش بهتره ؟ و ایا اینا انتخابیه یا رو مدل خاصیه؟؟
اینجا رو یه نگاه بنداز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموتور 131 ، 63 اسب بخاره و 132 ، 52 اسب بخار
راجع به x100 نگفتی ، که ایا الانم رو همه پرایدا اجرا میشه یا نه؟

Life24
07-04-2011, 12:59
ریموت چی و کدوم آپشن ؟
میشه دقیق توضیح بدی لطفا ؟
بعدشم این موتور هایی که گفتی همش واسه پرایده ؟ کدومش بهتره ؟ و ایا اینا انتخابیه یا رو مدل خاصیه؟؟
اینجا رو یه نگاه بنداز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموتور 131 ، 63 اسب بخاره و 132 ، 52 اسب بخار
راجع به x100 نگفتی ، که ایا الانم رو همه پرایدا اجرا میشه یا نه؟
والا آخه من زیاد 132 ننشستم واسه همین زیاد سر در نمیارم ازش
اما این طور که بهم گفتن ریموت سوئیچ و تنظیم ارتفاع صندلی و یکی 2 مورد دیگه فرق داره + ظاهرش.
موتور هم که تو سایت که گرفتیم برامون زد بوش
امروز کاپوت رو زدم بالا زده بود زیمنس رو برچسب.
x100 هم طبق گفته خودشون روی همه پراید ها در حال اجرا هستش + abs اجباری.
مثلا همین ماشین ما صبا بود . منتها موقع تکمیل وجه بهمون برگه داد که 131 هستش. با abs اجباری.
صبا ها تولید نمیشه مگر دو گانه سوزش که اون هم موقتی هست.

امير موسر
07-04-2011, 13:36

جای راهنما رو سپر رو درست نکردن !!! خیلی بده ! باید اونو کلا یه تیکه کنن با سپر !

موتور 131 ، 63 اسب بخاره و 132 ، 52 اسب بخار
مگه فرق داره موتوراشون !!؟

Life24
07-04-2011, 13:47

جای راهنما رو سپر رو درست نکردن !!! خیلی بده ! باید اونو کلا یه تیکه کنن با سپر !

بله جاشو گذاشتن که من چک کردم یک پیج هست و گذاشتن میشه پیچ رو باز کردن و یک چراغ گذاشت

امير موسر
07-04-2011, 13:50
بله جاشو گذاشتن که من چک کردم یک پیج هست و گذاشتن میشه پیچ رو باز کردن و یک چراغ گذاشت

چراغ چی ؟! مگه راهنماهاش نرفته تو خود چراغ اصلی !؟
برای مه شکن هم به نظرم جالب نمیشه اونحا !

Life24
07-04-2011, 14:01
چراغ چی ؟! مگه راهنماهاش نرفته تو خود چراغ اصلی !؟
برای مه شکن هم به نظرم جالب نمیشه اونحا !
آره درسته باید یک سره میکرد سپر رو
من فکر کردم منظورتون اینکه میشه چراغ جاش گذاشت برای تزئین . که پاسخ دادم.

john nash
07-04-2011, 17:21

منم گیج شدم راستش
تو سایت سایپا اینجوری نوشته بود

hamed malekpour
08-04-2011, 17:26
به نظرتون الان زمان مناسب برای خرید این خودرو هست یا نه قیمتش که یکمی بالاست وآیا این ماشین به تمام امکانات به تولید انبوه رسیده یا نه؟

Life24
08-04-2011, 18:14
به نظرتون الان زمان مناسب برای خرید این خودرو هست یا نه قیمتش که یکمی بالاست وآیا این ماشین به تمام امکانات به تولید انبوه رسیده یا نه؟
بعید میدونم کمتر بشه
چون صبا دیگه تولید نمیشه
و تو پراید ها حداقل قسمت همین 131 SL هستش.
میشه گفت رنج قیمت پراید الان دیگه رفته بالا..

Life24
15-04-2011, 20:27
کسی در مورد 131 سوال داشت درخدمتم (در حد اطلاعات البته)

mohsenmsi
16-04-2011, 23:26
سلام به همه، ممنون از راهنمایی هاتون من بلاخره رفتم و 131 هیدرولیک و abs رو گرفتم ( قابل شما رو نداره ) 8.7 تومن .
هنوز پلاکش، سندش، کارتش، کارت سوختش نیومده.
سوال من اینه که چراغی ( قرمز رنگ) که روی صفحه به شکل سوئیچ و صفحه مربعی کوچیک چشمک میزنه علامت چی هستش؟ :؟
من چون تازه کارم بازم سوالاتم رو درباره این پراید مطرح میکنم امیدوارم که به جواب برسم و بدرد بقیه هم بخوره.

Life24
17-04-2011, 09:13
سلام به همه، ممنون از راهنمایی هاتون من بلاخره رفتم و 131 هیدرولیک و abs رو گرفتم ( قابل شما رو نداره ) 8.7 تومن .
هنوز پلاکش، سندش، کارتش، کارت سوختش نیومده.
سوال من اینه که چراغی ( قرمز رنگ) که روی صفحه به شکل سوئیچ و صفحه مربعی کوچیک چشمک میزنه علامت چی هستش؟ :؟
من چون تازه کارم بازم سوالاتم رو درباره این پراید مطرح میکنم امیدوارم که به جواب برسم و بدرد بقیه هم بخوره.
سیستم ضد سرفت خودرو هست یعنی فعاله.
راستی 8.700.000 از بنگاه خریدی؟ یا کمپانی؟ یا پیش فروشی؟
کارت ماشین زود میاد از طریق پست
کارت سوخت هم حدود یک ماه بعد. سند هم یکی کمپانی میده یکی از طریق پست.

Memonex
23-04-2011, 11:41
دوستان چطور ممکنه اختلاف قدرت 132 و 131 بیش از 15 اسب بخار باشه؟؟ با این حساب به نظر من 131 بدلیل نیرو و قدرت کاملا به صرفه تر هست و با این شرایط هرکس بره سراغ 132 اشتباه محض هستش. البته اگه اعداد 67 اسب و 55 اسب درست و واقعی باشند.

mohsenmsi
23-04-2011, 15:14
سیستم ضد سرفت خودرو هست یعنی فعاله.
راستی 8.700.000 از بنگاه خریدی؟ یا کمپانی؟ یا پیش فروشی؟
کارت ماشین زود میاد از طریق پست
کارت سوخت هم حدود یک ماه بعد. سند هم یکی کمپانی میده یکی از طریق پست.
من از نمایندگی به صورت خرید فوری خریدم. اما ....
حالا به این پی بردم که تا روی شونه هام کلاه سرم گذاشته این سایپا. نیروانتظامی گفته که 131 باید با ایر بگ باشه سایپا هم که نگذاشته ولی به صورت فروش فوری این محصول مزخرف رو به مردم مثل من چپانده و الان نوبت نیروانتظامیه که تلافی کنه اما نه با سایپا بلکه با مردم، چطوری؟ به رهگشا گفته برای 131 پلاک صادر نکنید. آقایان هرکی رو میشناسین بهش بگین که سایپا 131 نگیرید که پولشون رو نریزین تو حلق سایپای کلاه بردار.
فعلا که برای من یک هفته و برای بعضیا بیش از دو هفته هستش یک قوطی حلبی بدون پلاک رو 8 میلیون به بالا
چپاندن.:2:

raha1815
24-04-2011, 12:22
سلام
من هم 1 هفته است ماشین و گرفتم ولی فعلا پلاک بی پلاک !
چی میشه واقعا ؟

Life24
24-04-2011, 16:52
سلام
من هم 1 هفته است ماشین و گرفتم ولی فعلا پلاک بی پلاک !
چی میشه واقعا ؟
پس ما در رفتیم که چند روز آخر سال قبل پلاک گرفتیم . :31:

amir_dvb
27-04-2011, 16:26
امروز اعلام کرداز شنبه پلاک میکنه البته تااخر اردیبهشت

raha1815
28-04-2011, 09:08
آن طور که رییس مرکز شماره‌گذاری ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کرد، چون مجوز موسسه استاندارد برای سایپا 131 به اتمام رسیده، شماره‌گذاری این خودرو به طور اتوماتیک متوقف شده است. سرهنگ احمد رستمی با اشاره به اینکه وقتی مجوز خودروها تمام شود، شماره‌گذاری آنها خود به خود متوقف خواهد شد، افزود: موسسه استاندارد باید نسبت به تمدید مجوز شماره‌گذاری خودروها اقدام کند. اظهارات وی در شرایطی است که ظاهرا سایپا 131 به دلیل نداشتن ایربگ با توقف شماره‌گذاری روبه‌رو شده است. در همین حال، معاون نظارت بر اجرای استاندارد موسسه استاندارد نیز از ارسال نامه‌ای مبنی بر شماره‌گذاری خودروهای فاقد ایربگ، به راهور ناجا خبر می‌دهد. کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما تاکید کرد: دوشنبه گذشته نامه‌ای را به راهور ناجا ارسال کردیم و طی آن، خواستار تداوم شماره‌گذاری خودروهای فاقد ایربگ شدیم. وی با اشاره به اینکه نامه موردنظر روز گذشته به دست راهور رسیده، افزود:در این نامه خواسته‌ایم که راهور ناجا تا اعلام نظر قطعی شورای عالی استاندارد در مورد نصب ایربگ، شماره‌گذاری خودروها را ادامه دهد. به گفته کاظمی، در جلسه آتی شورای عالی استاندارد، تصمیم نهایی در این مورد گرفته خواهد شد

mska
28-04-2011, 09:29
امروز اعلام کرداز شنبه پلاک میکنه البته تااخر اردیبهشت

برای من تحویل خرداده پس تکلیف من چیه؟

yalchigh
28-04-2011, 14:24
منم 3-4 روز پیش ماشینو تحویل گرفتم و دیروز بهم گفتن که از شنبه 131 رو پلاک میکنن ولی مدت تمدیدشو نمیدونم تا کیه؟ به گفته دوستمون احتمال داره تا آخر اردیبهشت باشه و بعد از اون سایپا باید روی کلیه محصولاتش ایربک بزاره وگرنه همین آش و همین کاسه

raha1815
28-04-2011, 14:27
سلام
مطمئنید از شنبه شروع میشه ؟ شما قبلا پلاک داشتبد ؟

amir_dvb
29-04-2011, 20:00
سلام
مطمئنید از شنبه شروع میشه ؟ شما قبلا پلاک داشتبد ؟

بله در خبرها از قول ناجا گفتن از شنبه پلاک میشود و اینم لینک خبر

mska
30-04-2011, 10:21
اين قضيه پلاك چي شد؟

amir_dvb
30-04-2011, 10:43
اين قضيه پلاك چي شد؟

گفتن از امروز شروع می کنن به پلاک کردن خبر جدیدی شد میزارم همینجا

raha1815
30-04-2011, 19:21
امروز شنبه از نمایندگی سوال کردم گفت هنوز خبری نیست ، خدا لعنتشون کنه ....

amir_dvb
01-05-2011, 10:37
امروز یکشنبه :31:

اخرین تماسی که داشتم دارند پلاک می کنند و ظرف 2 یا 3 روز اینده میفرستند نمایندگیها حالا دوستان هم اگر زنگ زدن بگن همینجا ولی درکل وقتی نمایندگی میگه خبری نیست یعنی دستش نرسیده

javad.izanlo
01-05-2011, 11:31
دوستان سلام ،چند تا سوال داشتم ، اول اینکه سایپا 131 از چه نظر هایی از صبا بالاتره مثلا بدنه هم تقویت شده یا نه فقط داشتبورد و چراغ ها عوض شده
دوم اینکه من سایپا 131 sl ثبت نام کردم دوگانه برای مرداد ولی من دلم می خواد sx (هیدرولیک) باشه ، احتمالش هست که موقع تحویل sx بدن ، یا نه اصلا راهی نیست؟:41:

javad.izanlo
01-05-2011, 11:38
آقایون چی شد یکی جواب بده:19:

Life24
01-05-2011, 12:29
دوستان سلام ،چند تا سوال داشتم ، اول اینکه سایپا 131 از چه نظر هایی از صبا بالاتره مثلا بدنه هم تقویت شده یا نه فقط داشتبورد و چراغ ها عوض شده
دوم اینکه من سایپا 131 sl ثبت نام کردم دوگانه برای مرداد ولی من دلم می خواد sx (هیدرولیک) باشه ، احتمالش هست که موقع تحویل sx بدن ، یا نه اصلا راهی نیست؟:41:
یک سری عکس ها گذاشتند دوستان تو سایت که اون قسمت ها تقویت شده
داشبورد و فرمون و صندلی و اینها هم عوض شده
موقع تکمیل وجه امکان تغیر باید باشه تغیارتی مثل رنگ و آپشن

mohammad_dj96
01-05-2011, 13:36
یه سوال
میشه موقع تحویل این ضبطو خود نمایندگی بر داره ازمون یا نه ؟!
اگه بر دارن چقد میدن بیرون که 30/40 بیشتر برشنمیدارن!

mska
01-05-2011, 13:40
یه سوال
میشه موقع تحویل این ضبطو خود نمایندگی بر داره ازمون یا نه ؟!
اگه بر دارن چقد میدن بیرون که 30/40 بیشتر برشنمیدارن!

فكر نمي كنم انجام بدن

javad.izanlo
01-05-2011, 16:08
یک سری عکس ها گذاشتند دوستان تو سایت که اون قسمت ها تقویت شده
داشبورد و فرمون و صندلی و اینها هم عوض شده
موقع تکمیل وجه امکان تغیر باید باشه تغیارتی مثل رنگ و آپشن

اگه بشه که عالی می شه:thumbsup:

---------- Post added at 05:08 PM ---------- Previous post was at 05:05 PM ----------

راستی از بعضی ها پرسیدم می گن که داخل ماشین بوی لنت سوخته یا چیز دیگه ایی می یاد ، اون قضیش چیه؟

mohammad_dj96
01-05-2011, 16:11

---------- Post added at 05:08 PM ---------- Previous post was at 05:05 PM ----------

راستی از بعضی ها پرسیدم می گن که داخل ماشین بوی لنت سوخته یا چیز دیگه ایی می یاد ، اون قضیش چیه؟
چیش خوبه؟!:2:
به نظر من که خر همون خره ....
لنتم تا جا بیوفته درست میشه فکر نکنم زیاد مشکل خاصی باشه !:10:

Life24
01-05-2011, 20:34

بو لنت 2-3 هفته بعد میره

vahed15
01-05-2011, 20:52
من از نمایندگی به صورت خرید فوری خریدم. اما ....
حالا به این پی بردم که تا روی شونه هام کلاه سرم گذاشته این سایپا. نیروانتظامی گفته که 131 باید با ایر بگ باشه سایپا هم که نگذاشته ولی به صورت فروش فوری این محصول مزخرف رو به مردم مثل من چپانده و الان نوبت نیروانتظامیه که تلافی کنه اما نه با سایپا بلکه با مردم، چطوری؟ به رهگشا گفته برای 131 پلاک صادر نکنید. آقایان هرکی رو میشناسین بهش بگین که سایپا 131 نگیرید که پولشون رو نریزین تو حلق سایپای کلاه بردار.
فعلا که برای من یک هفته و برای بعضیا بیش از دو هفته هستش یک قوطی حلبی بدون پلاک رو 8 میلیون به بالا
چپاندن.:2:
من در تاریخ 31 فروردین این ماشین رو تحویل گرفتم ولی همچنان بی پلاک ولی سیستم هیدرولیک و ای بی اس ماشین عالیه و حرف نداره البته ضعف طراحی بدنه مشهوده امروز هم با نمایندگی تماس گرفتم با توجه به اینکه اعلاکم کرده بودن این مشکل حل شده و از شنبه شماره گذاری شروع میشه ولی نمایندگی اظهار بی اطلاعی میکنه

rahmangh2000
02-05-2011, 08:25
بابت این کارشون خسارت میدن
همه با هم باید اطلاع رسانی کنیم و موضوع رو به رسانه انتقال بدیم هر چند رسانه ها هم از خودشونه ولی تاثیر داره

amir_dvb
02-05-2011, 09:54
من در تاریخ 31 فروردین این ماشین رو تحویل گرفتم ولی همچنان بی پلاک ولی سیستم هیدرولیک و ای بی اس ماشین عالیه و حرف نداره البته ضعف طراحی بدنه مشهوده امروز هم با نمایندگی تماس گرفتم با توجه به اینکه اعلاکم کرده بودن این مشکل حل شده و از شنبه شماره گذاری شروع میشه ولی نمایندگی اظهار بی اطلاعی میکنه

نماینگیتون یکیم کلنگه می تونی زنگ بزنی شرکت بپرسی یکم سمج باشی بهت جواب می دن :31:

majidzizou
02-05-2011, 14:08
نماینگیتون یکیم کلنگه می تونی زنگ بزنی شرکت بپرسی یکم سمج باشی بهت جواب می دن :31:

بچه ها سایت سایپا آپ کرده و زده مدل 131 EX مال ایربک رانندست.
شما فکر میکنید به جای SL & SX به همه EX بدن؟
من فروش اعتباری گرفتم 30 روزه فکر میکنید تا اون موقع پلاکشم اماده شه یا نه؟
ممنون

raha1815
02-05-2011, 20:42
امروز 2 شنبه :
زنگ زدم نمایندگی (اتو مرجان - سید خندان) گفت مشکل هنوز حل نشه و هیچی هم معلوم نیست !!

Life24
02-05-2011, 21:38
بچه ها سایت سایپا آپ کرده و زده مدل 131 EX مال ایربک رانندست.
شما فکر میکنید به جای SL & SX به همه EX بدن؟
من فروش اعتباری گرفتم 30 روزه فکر میکنید تا اون موقع پلاکشم اماده شه یا نه؟
ممنون
چند میشه اون وقت با ایربگ راننده؟

majidzizou
03-05-2011, 08:48

قیمت نزده :41:

amir_dvb
03-05-2011, 13:42

دسته کم 700 یا 800 میره روش

majidzizou
04-05-2011, 08:55
خبر جدید ؟؟؟؟؟؟؟؟

amir_dvb
04-05-2011, 11:18
امروز چهارشنبه از نمایندگی برای من SMS اومد که از امروز پلاک می دهند

majidzizou
04-05-2011, 12:16
امروز چهارشنبه از نمایندگی برای من SMS اومد که از امروز پلاک می دهند
خدا کنه حقیقت داشته باشه ای خدااااااااااااااا

amir_dvb
04-05-2011, 12:47
خدا کنه حقیقت داشته باشه ای خدااااااااااااااا

حقیقتداره عزیز تازه زنگ هم بهم زدن گفتن بیا ولی من سر کارم فردا صبح میرم :10:

majidzizou
04-05-2011, 12:49
حقیقتداره عزیز تازه زنگ هم بهم زدن گفتن بیا ولی من سر کارم فردا صبح میرم :10:
خدارو شکر خوش خبر باشی همیشه :11:
من که 30 روزه خریدم پس دیگه با پلاک میاد درسته؟

javad.izanlo
04-05-2011, 16:39
منم رفتم تو سایت ، ولی سایتش مثل ینکه آپدیت نیست ، نگاه کن مثلا سایپا 132 رو توی انواع مدل ها نوشته 52 اسب بخار ولی توی مشخصات فنی نوشته 63 معلوم نیست کدومیش درسته ؟ یا تصویر سه بعدی از سایپا 131 (داخلی) اصلا اون نیست ، مال همین پراید های معمولیه :angry:
اینم سایت (131)

majidzizou
04-05-2011, 16:54
منم رفتم تو سایت ، ولی سایتش مثل ینکه آپدیت نیست ، نگاه کن مثلا سایپا 132 رو توی انواع مدل ها نوشته 52 اسب بخار ولی توی مشخصات فنی نوشته 63 معلوم نیست کدومیش درسته ؟ یا تصویر سه بعدی از سایپا 131 (داخلی) اصلا اون نیست ، مال همین پراید های معمولیه :angry:
اینم سایت (131)

اره ایراد که داره ولی من منظورم مدل های 131 بود:20:

farzad.26
04-05-2011, 19:33
امروز 15 /02 ساعت 4 بعد از ظهر زنگ زدن گفتن ماشین با پلاک آمادس،ولی چون نمایندگی تا ساعت 5 باز بود و منم نمیتونستم برم گفتم فردا میام ساعت 8.

raha1815
04-05-2011, 20:15
سلام
بله پلاک اومده اگه سایت سایپا وضعیت خودروی مشتری برین پلاک به ماشینتون اختصاص پیدا کرده

majidzizou
05-05-2011, 11:37
سلام
بله پلاک اومده اگه سایت سایپا وضعیت خودروی مشتری برین پلاک به ماشینتون اختصاص پیدا کرده
رفتم تو سایت زده آماده تخصیص
پلاک نخورده هنوز :41:

mohsenmsi
05-05-2011, 17:10
سلام من اهواز هستم.
همین امروز بعدازظهر رفتم پلاکش رو گرفتم زدم به لگن. سایپا 131 اس ایکس :8:
ولی بعضیا هم میومدن بهشون میگفتن که هنوز پلاکتون نیومده.:19:

javad.izanlo
06-05-2011, 12:28
سلام من اهواز هستم.
همین امروز بعدازظهر رفتم پلاکش رو گرفتم زدم به لگن. سایپا 131 اس ایکس :8:
ولی بعضیا هم میومدن بهشون میگفتن که هنوز پلاکتون نیومده.:19:

sx دوگانه یا تک ؟ بعد از تجربت بگو چطوریه اصلا فرقی کرده با صبا یا نه ؟ از نظر ظاهری نه ها ،از نظر کارکرد و... :question:

javad.izanlo
08-05-2011, 20:59
:33:یکی به سوال ما جواب بده ،آقاییییییییییییییییییییی یییییییییییییون

amir_dvb
08-05-2011, 22:12
:33:یکی به سوال ما جواب بده ،آقاییییییییییییییییییییی یییییییییییییون

من sx یگانه سوز گرفتم از قبلیها به نظرم بهتره مثلا ترمز وفرمونش ولی اگر یکم سایپا جنس با کیفیت تر استفاده کنه پراید بهتر هم میشد :10:

majidzizou
10-05-2011, 09:55
سلام بچه ها من 30 روزه ثبت نام کردم وقتی میرم تو سایت قسمت وضعیت خودروی مشتری پلاک هنوز نخورده به نظر شما بعد از 30 روز همه ی مدارک ماشین باهاش میاد یا بعدشم باید صبر کنم
ممنون

mohammad_dj96
12-05-2011, 09:31
اقا من دعوت نامم اومده بود
وقت پول ریختنش گذشت !
باید صب کنم تا ماه بعدی که دعوت نامه برام ارسال کنن یا ... راه دیگه هست ؟!

majidzizou
13-05-2011, 14:31
یکی به من جووووووووووووووواب بده لطفا

amir_dvb
14-05-2011, 07:26
یکی به من جووووووووووووووواب بده لطفا

نه اولا باید پلاک صادر بشه بعد کارت ماشین و کارت سوخت صادر میشه ولی با ماشینت میتونی بیمه نامه و سند فروش ماشین رو از نمایندگی بگیری تا رسیدن کارت ماشین وکارت سوخت کارت راه میفته باهاش از 15 تا 45 روز بعد از گرفتن پلاکت هم طول می کشه تا بقیه مدارک به دستت برسه :10:

rahman0158
14-05-2011, 08:29
سلام بچه ها مت هم یه دونه ثبت نام کردم اسفندماه ماشین تحویل خرداد است شما می دونید دعوتنامه کی میاد تا امروز که نیومده

majidzizou
14-05-2011, 12:52
نه اولا باید پلاک صادر بشه بعد کارت ماشین و کارت سوخت صادر میشه ولی با ماشینت میتونی بیمه نامه و سند فروش ماشین رو از نمایندگی بگیری تا رسیدن کارت ماشین وکارت سوخت کارت راه میفته باهاش از 15 تا 45 روز بعد از گرفتن پلاکت هم طول می کشه تا بقیه مدارک به دستت برسه :10:

ممنون از راهنماییت:11:

mohammad_dj96
15-05-2011, 09:33
سلام بچه ها مت هم یه دونه ثبت نام کردم اسفندماه ماشین تحویل خرداد است شما می دونید دعوتنامه کی میاد تا امروز که نیومده
معمولا بین 1 تا 10 اول ماه !
برای من 2 بار اومده که قسمت نشده برم پولو واریز کنم :27:

rahman0158
15-05-2011, 09:46
سلام من اسفندماه یه پراید 132 فول انژکتوري زيمنس ايموبلايزر ثبت نام کردم ماشین تحویل خرداد است الان به نظرتون مدل ماشین چی می شه از این جدیدا میدن من که از نمایندگی پرسیدم گفت 132 اس ال میدن درسته

majidzizou
15-05-2011, 17:27
سلام من اسفندماه یه پراید 132 فول انژکتوري زيمنس ايموبلايزر ثبت نام کردم ماشین تحویل خرداد است الان به نظرتون مدل ماشین چی می شه از این جدیدا میدن من که از نمایندگی پرسیدم گفت 132 اس ال میدن درسته

داداش من اینجا تاپیک پراید 131 هستش
سوالات تخصصی رو برو تو تاپیک مورد نظر بپرس
:11:

mska
16-05-2011, 17:34
الان 131 را پلاک می کنن؟

مشکلی نداره؟

roueentan
16-05-2011, 18:44
کسی تا حالا 131 دوگانه سوز تحویل گرفته؟
من تا حالا ندیدم.
نکنه صبا بهمون بدن!
اگه 131 باشه با فرمون هیدرولیک هم میتونه باشه یا دوگانه سوز بدون هیدرولیکه؟
من یه دونه ثبت نامی تحویل خرداد دارم.

roueentan
16-05-2011, 18:58
الان توی وضعیت خودرو مشتری نگاه کردم اینجوری زده:
نام خودرو:
صبا فول ولئو دوگانه سوز آنتن سقفی ایموبلایزر:41:
اگه صبا باشه میفروشمش

majidzizou
16-05-2011, 20:47
الان 131 را پلاک می کنن؟

مشکلی نداره؟

نه مشکلی نداره پلاک میشه:10:

roueentan
16-05-2011, 21:26
کسی چیزی نمیدونه؟

javad.izanlo
21-05-2011, 21:16
با سلام ، آقایون الان دوگانه سوز بدرد می خوره یا نه ؟ با این اوضاع واحوال:37: بنزین رو عرض می کنم قیمتش

hamed malekpour
21-05-2011, 21:43
با سلام ، آقایون الان دوگانه سوز بدرد می خوره یا نه ؟ با این اوضاع واحوال:37: بنزین رو عرض می کنم قیمتش
به نظرم دوگانه بدرد نمی خوره تک سوز بخر وپول کمی بپرداز وخوب وراحت بران مگه پراید مصرفش چه قدره که می خواهی دوگانه بخرید .

sahary
22-05-2011, 12:19
سلام به عزیزان
یه راهنمایی میخواستم
من پنج روزی میشه یه 131 اس ایکس گرفتم
در حالت ایستاده و وقتی که ماشین روشنه ، وقتی فرمون رو تا آخر میچرخونم یه صدای غیژ بلندی میده ( فقط وقتی که تا آخر میچرخونم ) و در حالت عادی هیچ صدایی نمیده
این صدا هم تو حرکت میاد و هم موقعی که ماشین بدون حرکته فقط وقتی که روشنه و من فرمونو تا آخر میپیچونم صداش در میاد
ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا مشکلی هست یا نه
ضمنا یه سوال دیگه این که برای جدا کردن ضبط سی دی 131 باید چجوری از جاش در بیارمش . هر چی دور و برشو نیگا کردم نه دکمه ای نه پینی چیزی ندیدم .
منتظر راهنماییتون هستم .
ممنون .

javad.izanlo
22-05-2011, 13:17
به نظرم دوگانه بدرد نمی خوره تک سوز بخر وپول کمی بپرداز وخوب وراحت بران مگه پراید مصرفش چه قدره که می خواهی دوگانه بخرید .

مشکل اینه که من حدود یک ماهه که ثبت نام کردم ونمایندگی هم می گه دیگه نمی شه عوض کنی

mska
22-05-2011, 13:43

سلام در این مورد در 1 تاپیک مفصل بحث شده نگاه کن

من خودم دوگانه را انتخاب می کنم :20:

mehdi_08
24-05-2011, 16:21
سلام
دوستان چقدر طول می کشه تا پلاک برام بیاد ماشین رو شنبه نقدی خریدم ؟؟
نمایندگی گفت که سه شنبه آینده!!

mohamad skystar
24-05-2011, 17:23
سلام.این جدول انواع تیپ های پراید 131 هست گفتم این جا بزارم اگر کسی اطلاعاتی خواست ببینه:

javad.izanlo
27-05-2011, 10:46
سلام در این مورد در 1 تاپیک مفصل بحث شده نگاه کن

من خودم دوگانه را انتخاب می کنم :20:

یه سوال دیگه ، کدوم تاپیک :31:

mska
27-05-2011, 12:37
یه سوال دیگه ، کدوم تاپیک :31:

javad.izanlo
01-06-2011, 14:01
سلام.این جدول انواع تیپ های پراید 131 هست گفتم این جا بزارم اگر کسی اطلاعاتی خواست ببینه:

این جمله ی آخری " ایربگ از زمان اجباری شدن برروی ..." این یعنی چی ؟ :question:

یعنی ایربگ باید می ذاشتن ، که الان شرکت سایپا نذاشته ؟ یا قضیه ی دیگه اییه؟:angry:

javad.izanlo
01-06-2011, 14:04

این جمله ی آخری که گفته "ایربگ از ........" یعنی چی ؟
یعنی باید سایپا می ذاشته ،بعد نامردی کرده که نذاشته ؟ یا نه قضیه ی دیگه اییه؟:20:

rahman0158
01-06-2011, 17:35
سلام بچه ها وضعیت ماشین من الان فاکتور شده است یعنی چند روز دیگه ماشین دستمه

mehdi_08
01-06-2011, 19:53
سلام بچه ها وضعیت ماشین من الان فاکتور شده است یعنی چند روز دیگه ماشین دستمه

زیاد طول نمی کشه 3 4 روز شایدم کمتر ولی بستگی داره یکی از دوستان 20 روزه فاکتور شده ولی از ماشینش خبری نیست

mohammad_dj96
01-06-2011, 22:09
این جمله ی آخری که گفته "ایربگ از ........" یعنی چی ؟
یعنی باید سایپا می ذاشته ،بعد نامردی کرده که نذاشته ؟ یا نه قضیه ی دیگه اییه؟:20:
هه هه !!
ایشالا از ساله دیگه اجباری میشه که بذارن !

mohamad skystar
04-06-2011, 18:16
این جمله ی آخری " ایربگ از زمان اجباری شدن برروی ..." این یعنی چی ؟ :question:

یعنی ایربگ باید می ذاشتن ، که الان شرکت سایپا نذاشته ؟ یا قضیه ی دیگه اییه؟:angry:

این جدول بری زمان قبل از اجباری شدن ایربگ هستش.
اما الانم که اجباری شد و حتی ایران خودرو روی 405 هم ایربگ گذاشت متاسفانه سایپا بد قولی کرد اما
بلاخره باید رو تمام محصولات بزارن چون نیاز یک خودرو هست

mska
07-06-2011, 09:11
من 131 دوگانه تحویل خرداد داشتم الان از نمایندگی بهم زنگ زدن گفتن دعوتنامه تک سوز آمده گفت اگر دوگانه میخای باید صبر کنی حالا نمیدونم چی کار کنم!

نظر شما چیه؟

Life24
07-06-2011, 10:48
من 131 دوگانه تحویل خرداد داشتم الان از نمایندگی بهم زنگ زدن گفتن دعوتنامه تک سوز آمده گفت اگر دوگانه میخای باید صبر کنی حالا نمیدونم چی کار کنم!

نظر شما چیه؟
اگر میخواهی بعدش باز دوگانه کنی . نه صبر کن به نظرم. همون کارخونه ای دوگانه بگیر.

javad.izanlo
07-06-2011, 13:44

نظر شما چیه؟

اگر کارت طوریه که باید با ماشین باید بری وهرروز هم باید بری دوگانه بهتره ، چون من شنیدم که قیمت بنزین باز هم تا 1200 تومن بالا می ره ، ولی اگر نه زیاد استفاده نمی کنی بنزینی بهتره ، بعدشم اگه بعدا بخوایی دوگانه کنی باز هم باید حدود 500 یا 600 هزار تومن پول بدی ، الان یکی از آشناها دوگانه داره 132، بعد با ماشین زیاد کار نمی کنه کپسول گاز رو برداشته وبا بنزین کار می کنه، پس دوگانه فابریک بهتره ، چون یکم بنزین هم با گاز مخلوط می کنه تا ماشین خشک کار نکنه (البته فقط شنیدم نمی دونم درسته یا نه):biggrin:

free_bind
08-06-2011, 09:11
دوگانه سوز در كل بد نيست - من صبا داشتم - تو قدرت موتور زياد تأثير نداشت - صف گاز هم 45 دقيقه بيشتر وقتم رو نگرفت - مصرف هم بالا بود - هر هفته حدود 700 تا ميرفتم

gholamrezaarjan
12-06-2011, 14:51
انصافا سايپا 131 خيلي خوبه نسبت به بقيه پرايدها
من خريدم خيلي راضيم

mska
12-06-2011, 15:26
انصافا سايپا 131 خيلي خوبه نسبت به بقيه پرايدها
من خريدم خيلي راضيم
چه چیزش از بقیه پراید ها بهتر شده؟

mohamad skystar
12-06-2011, 18:05
چه چیزش از بقیه پراید ها بهتر شده؟

طرح داخلیش کامل عوض شده.
صندلی هاش عوض شده.
بدنه خودرو نسباتا ایمن تر شده.
طرح بیرونی خودرو چراغ های عقب زیباتر و چراغ های جلو یک دست شده و دیگه راهنما ازش جدا نیست.
راهنماهای سپر حذف شدن.
اولین مدل پراید هست که قراره با ایربگ بیاد.
طرح رودری ها عوض شده خلاصه جوری هست که برتری کامل خودش رو نسبت به پراید های دیگه ثابت کرده.

irinn65
26-06-2011, 17:32
واقعا کیفیتش بی نظیر شده چه موتوری چه بدنه...اصلا قابل قیاس با مدلهای قبل نیست...حتی تهویه مطبوعشم محشر شده..کیفیت رنگش هم بهتر شده...در کل فکر نمیکردم این مدل با بقیه تفاوتی داشته باشه اما اشتباه فکر کردم...

mohamad skystar
26-06-2011, 18:35
واقعا کیفیتش بی نظیر شده چه موتوری چه بدنه...اصلا قابل قیاس با مدلهای قبل نیست...حتی تهویه مطبوعشم محشر شده..کیفیت رنگش هم بهتر شده...در کل فکر نمیکردم این مدل با بقیه تفاوتی داشته باشه اما اشتباه فکر کردم...

از نظر موتوری که فرقی نکرده

mehdi_08
27-06-2011, 00:19
از نظر موتوری که فرقی نکرده

4اسب قوی تر شده
البته روی 111 و132 هم همین موتور نصب می شه

irinn65
29-06-2011, 16:09
4اسب قوی تر شده
البته روی 111 و132 هم همین موتور نصب می شه
تایید میشه اما من منظورم کیفیت قطعات موتوری هم هست...

mohamad skystar
29-06-2011, 16:42
سایپا 131 سالها قبل باید میومد.الان پر طرفدارترین پراید بین مردمه و بیشترین فروش رو داره.فقط کاش ایربگ دارش رو زودتر بدن
تو بازار

ehsan_jan3
25-07-2011, 22:15
دوستان سلام . من برای یک 131 sx ثبت نام کردم ولی از تجربه رانندگی بگم که صفره !!! با اینکه 4 سال پیش گواهی نامه گرفتم

حتی نمی دونم چه وقت باید دنده عوض کرد !!! راهنمایی خاصی غیر از اینکه لطفا فعلا توی خیابونا نیا برای اینجانب ندارید ؟ فکر کنم

شما ها هم یک زمانی اماتور بودید و راننده هیچکسی به دنیا نمیاد . ممنونم .

mohamad skystar
25-07-2011, 23:50
دوستان سلام . من برای یک 131 sx ثبت نام کردم ولی از تجربه رانندگی بگم که صفره !!! با اینکه 4 سال پیش گواهی نامه گرفتم

حتی نمی دونم چه وقت باید دنده عوض کرد !!! راهنمایی خاصی غیر از اینکه لطفا فعلا توی خیابونا نیا برای اینجانب ندارید ؟ فکر کنم

شما ها هم یک زمانی اماتور بودید و راننده هیچکسی به دنیا نمیاد . ممنونم .

سلام خدمت شما.
خودروی شما صفر هست پس باید چند روز اول ماشین رو آب بندی کنید یعنی اینکه همون روز
اول گاز رو نچسبونید به ماشین تا کم کم جا بیوفته.
شما برای دنده عوض کردن باید به دور موتور هم توجه داشته باشی و هر موقع دور موتور به 3500 دور رسید
دنده رو عوض کنید.
سعی کنید با دنده مرده حرکت نکنید: مثلا با دنده 4 رو 30 کیلومتر رانندگی نکنید و تا سرعت رو کم میکنی
باید به موقع دنده رو هم کم کنی.

اوایل کار سعی کنید تو محل های خلوت تمرین کنید و کم کم به محل های شلوغ تردد کنید تا دچار مشکل نشید.

3 تا مورد رو همیشه تو رانندگی یادت نره اونم:
احتیاط-دقت و سرعت عمل

موفق باشید

ehsan_jan3
27-07-2011, 21:18
ممنونم محمد خان . راستی از اونجاییکه هیدرولیکه لازمه لاستیک پهنتر بندازم و چه مارکی خوبه . خیلی از سرعت بالا توی پیچها گیر

افتادن و چپ کردن میترسم . دوستم مدل 131 sl خریده و خیلی راضیه مخصوصا از نرمی ماشین و بدنه و صندلی ها .

mohamad skystar
27-07-2011, 22:13
ممنونم محمد خان . راستی از اونجاییکه هیدرولیکه لازمه لاستیک پهنتر بندازم و چه مارکی خوبه . خیلی از سرعت بالا توی پیچها گیر

افتادن و چپ کردن میترسم . دوستم مدل 131 sl خریده و خیلی راضیه مخصوصا از نرمی ماشین و بدنه و صندلی ها .

پراید لاستیک جالبی نداره بهتره عوضش کنید
من لاستیم 185 هم برای پراید خریدم بدون هیچ مشکلی عالی بوده

ehsan_jan3
29-07-2011, 11:57
جدا ؟ 185 هم داره ؟ فکر کنم بهترین گزینه برای فرمون هیدرولیک 131 باید 185 باشه . 175 چطوره ؟ البته مدل نکسن یا نکسل هم میگن بد نیست .

mohamad skystar
29-07-2011, 14:31
جدا ؟ 185 هم داره ؟ فکر کنم بهترین گزینه برای فرمون هیدرولیک 131 باید 185 باشه . 175 چطوره ؟ البته مدل نکسن یا نکسل هم میگن بد نیست .

من 3 سال پیش برا پراید 185 استفاده کردم.
تو اون 8 ماه که ماشین رو داشتم خیلی راضی بودم لاستیک هم Roadstone بود.
نکسن هم خوبه

ehsan_jan3
08-08-2011, 17:54
دوستان خبر جدید !!!!! پراید دیگه تولید نمیشه !!!! واقعا عجیبه !!!!

mohamad skystar
08-08-2011, 17:57
دوستان خبر جدید !!!!! پراید دیگه تولید نمیشه !!!! واقعا عجیبه !!!!

دوست من حتما یا لینک خبر بدین یا منبع

mska
09-08-2011, 07:20
131 SL سفید قیمت نقدی ان الان چنده؟

ehsan_jan3
09-08-2011, 14:39
در روزنامه خبر فارس از قول معاونت سایپا نوشته بود .

roueentan
09-08-2011, 19:05
منم خوندمش
مبهم نوشته بود ولی منظورش جایگزینی پراید با X100 بود

mehdi_08
09-08-2011, 20:15
بله پراید دیگه تولید نمی شه ولی این x100 جایگزینش شده!!!!!!!!!!!!!!

mska
10-08-2011, 07:07
برای سرویس اولیه پراید کی باید به نمایندگی مراجعه کرد؟

blacktiger
10-08-2011, 08:07
بستگی داره کی تحویل گرفته باشید. اگر تاریخ شروع گارانتی خودروی شما بعد از دهم تیر ماهه بین کیلومتر 4500 تا 5500 و حداکثر تا 9 ماه. که البته پول روغن و فیلتر روغن رو باید بپردازید.
اگر قبل از دهم تیر ماهه بین 800 تا 1500 و تا شش ماه و روغن و فیلتر روغن و روغن دنده رایگانه.

mohamad skystar
10-08-2011, 10:02
131 SL سفید قیمت نقدی ان الان چنده؟

سایپا 131 SL مدل 90 قیمت 8400000 تومان

دوست من سوالتون رو باید در بخش مورد نظر خودش بپرسید تا زودتر جواب بگیرین.

mska
10-08-2011, 10:06
بستگی داره کی تحویل گرفته باشید. اگر تاریخ شروع گارانتی خودروی شما بعد از دهم تیر ماهه بین کیلومتر 4500 تا 5500 و حداکثر تا 9 ماه. که البته پول روغن و فیلتر روغن رو باید بپردازید.
اگر قبل از دهم تیر ماهه بین 800 تا 1500 و تا شش ماه و روغن و فیلتر روغن و روغن دنده رایگانه.
ممنون
الان خوندم
طبق اطلاعات موجود در دفترچه

سرويس اوليه‬
‫اولین سرویس، از سرویس های ادواری خودرو، سرویس اولیه نامیده می شود. انجام سرویس اولیه این خودرو، بین کیلومتر ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ و یا 6 ماه پس‬
‫از تاریخ شروع گارانتی (هر کدام زودتر فرا رسد) الزامی بوده و عدم انجام سرویس اولیه در محدوده های زمانی و مسافتی مذکور، منجر به ابطال گارانتی‬
‫خودرو می گردد.‬
‫اتبصره 1: انجام سرویس اولیه فقط یک بار صورت می پذیرد.‬
‫تبصره 2: اجرت انجام سرویس اولیه برای مشتری رایگان بوده اما هزینه مواد مصرفی به کار رفته بر عهده مشتری است.‬

mska
10-08-2011, 10:12
یک نکته در مورد رنگ

‫گارانتی رنگ خودرو‬
‫خودروی شما دارای 3 سال گارانتی رنگ می باشد و در صورت بروز تغییراتی در رنگ خودرو نظیر ریزش رنگ، دو رنگ شدن، پوسته شدن، مشتری می‬
‫بایست با مراجعه به یکی از نمایندگی های مجاز شرکت سایپا یدک، مراتب را سریعاً به اطالع برساند.‬
‫تبصره 1- قطعات رنگی نظیر سپرها، جلو پنجره، داشبورد و از این دست، فقط تا انتهای محدوده گارانتی خودرو تحت پوشش گارانتی قرار می گیرند.‬
‫تبصزه2- ریزش مواد شیمیایی و آسیب های ایجاد شده در اثر نگهداری نامناسب خودرو، تحت پوشش گارانتی قرار نمی گیرند.‬
‫تبصره3- زدودن چربی و یا تمیز کردن قطعات مکانیکی، زیر اتاق خودرو، قطعات لوالدار،قطعات پالستیکی بیرونی رنگ شده به کمک موادی که مورد‬
‫تایید فنی نیستند یا وسایل شوینده با فشار توصیه نمی گردد.‬

mska
10-08-2011, 10:21
این را قبلا یکی از دوستان ‍پرسیده بود:

‫نحوه تعويض دنده ها:‬

‫سرعت هر يك از دنده ها، به شرح زير مي باشد.‬

‫دندة 1 به 2:‬ 25 كيلومتر در ساعت‬

‫دندة 2 به 3:‬ 50 كيلومتر در ساعت‬

‫دنده 3 به 4:‬ ‫75 كيلومتر در ساعت‬

‫دنده 4 به 5:‬ 105 كيلومتر در ساعت‬
‫توصيه مي گردد به منظور عمر بیشتر قطعات‬
‫موتور و گيربكس، اين سرعت ها را رعايت نماييد‬

ehsan_jan3
10-08-2011, 11:37
تعویض دنده از بالا به پایین چطوره ؟ یعنی از 5 به 4 یا از 5 به 2 . اگر جواب بدید اولین سایتی در اینترنت هست که اینو جواب داده .

mohamad skystar
10-08-2011, 12:52
تعویض دنده از بالا به پایین چطوره ؟ یعنی از 5 به 4 یا از 5 به 2 . اگر جواب بدید اولین سایتی در اینترنت هست که اینو جواب داده .

به این عمل میگن دنده معکوس
مثال: وقتی دور موتور کاهش پیدا میکنه ( مثل سینه کشی ) قدرت ماشین کم میشه و برای جبران
باید یک دنده کم کنید تا زور ماشین دوباره برگرده این کار رو تا زمای که دور موتور و سرعت ماشین
به حد قابل قبول برسه باید ادامه بدین.
فرض کنید تو جاده دارین با دنده 5 با سرعت 120 کیلومتر رانندگی میکنید به پیچ یا مانع یا خودرویی دیگر
یا سینه کشی و هر عاملی که باعث میشه شما سرعت ماشین رو کم کنید برخورد میکنید
مسلما وقتی سرعت ماشین از 120 به 80 یا 70 کاهش پیدا میکنه خودرو توان اینکه با همون دنده 5
این کاهش رو جبران بکنه نداره و اینجا باید دنده معکوس بدین یعنی از 5 به 4 و اگر نیاز باشه از 4 به 3
یادتون باشه دنده معکوس هم به ترتیب انجام میشه و اگر مثلا بخوای از دنده 5 به 3 بری یا از 4 به 2
بری به موتور و گیربکس خودرو آسیب جدی وارد میشه.

ehsan_jan3
10-08-2011, 15:53
البته بعضی مواقع باید از 4 بری 2 . مثلا وقتی که با سرعت80 تا میرسی به یک دست انداز و میزنی روی ترمز و سرعتت میاد 20 کیلومتر . درست میگم ؟

mohamad skystar
10-08-2011, 16:24
البته بعضی مواقع باید از 4 بری 2 . مثلا وقتی که با سرعت80 تا میرسی به یک دست انداز و میزنی روی ترمز و سرعتت میاد 20 کیلومتر . درست میگم ؟

بله دوست من اینم درسته

omran88
11-08-2011, 13:29
سلام
من امروز ماشینم رو واسه سرویس اولیه (800-1500) کیلومتر بردم نمایندگی ولی بهم گفتن که این سرویس حذف شده :19: و برو رو کیلومتر 4500 بیار روغن و فیلتر و ... رو هم خودم باید عوض کنم :13::13: نمایندگی فقط آچار کشی انجام میده:2:
واقعا راست گفته سرویس اولیه حذف شده؟
الان من چکار کنم چه چیزهایی رو باید خودم عوض کنم؟
:11::11:

blacktiger
14-08-2011, 08:13
سرویس اولیه حذف شده بدلیل اینکه به گفته خودشون مگا موتور دستگاههای شستشوی موتور و گیربکس جدیدی رو داره استفاده میکنه و همچنین از روانکارهای بهتری استفاده میکنه و نیاز به تعویض روغن توی کیلومتر 800 تا 1500 رفع شده.
نمایندگی به شما گفته روغن و فیلتر رو خودتون تعویض کنید اما نه الان همون روز سرویس منظورش بوده.
همون روغن بهران سایپا یا لیکو مولی سایپا که نمایندگی ها دارن هم کیفیتش مناسبه پرایده و هم قیمتش .
الان چیزی رو عوض نکنید.

ehsan_jan3
18-08-2011, 11:28
131 sx را گرفتم . خیلی رون و راحت و نرم شده . از پراید بعید بود .

shadow of fear
19-08-2011, 19:50
سلام دوستان
بنده 10 روزه یه 131 صفر گرفتم.تا الان هم 600 تا باهاش رفتم.ولی یه مشکل بزرگ داره که تو سربالایی ها اصلا نمیتونه راحت بالا بره.همین دیشب یه جاده سربالایی رو داشتم میرفتم.2 نفر تو ماشین بودیم.پامو تا آخر رو پدال گاز فشار دادم 35 تا با زور میرفت.که یدفعه یه پیکان مدل 63 با 4 تا مسافر مثل برق ازم سبقت گرفت.تو اتوبانم تا به یه شیب میرسم ماشین کم میاره.نمیدونم این طبیعیه و تو سرویس اولیه درست میشه یا ایراد فنی داره.ممنون میشم راهنماییم کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

blacktiger
22-08-2011, 08:48
قیمت سایپا 131 دوگانه سوز sl سفید از طرف شرکت 9570000 تومان اعلام شده! یعنی sx و متالیک بگیری باید روی ده تومن حساب کنی !

mohammad_dj96
22-08-2011, 17:14
سلام دوستان
بنده 10 روزه یه 131 صفر گرفتم.تا الان هم 600 تا باهاش رفتم.ولی یه مشکل بزرگ داره که تو سربالایی ها اصلا نمیتونه راحت بالا بره.همین دیشب یه جاده سربالایی رو داشتم میرفتم.2 نفر تو ماشین بودیم.پامو تا آخر رو پدال گاز فشار دادم 35 تا با زور میرفت.که یدفعه یه پیکان مدل 63 با 4 تا مسافر مثل برق ازم سبقت گرفت.تو اتوبانم تا به یه شیب میرسم ماشین کم میاره.نمیدونم این طبیعیه و تو سرویس اولیه درست میشه یا ایراد فنی داره.ممنون میشم راهنماییم کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام.
منم هم ماشینم 670-80 تا کار کرده همین مشکلو دارم البته اولا فک میکردم به خاطره کولر گرفتن ولی بدون کولر هم امتحان کردم باز سربالایی کم میاره.
تو سرویس اولیه فک نکنم درستش کنن احتمالااز دیسکو صفه ماشینه.که به نمایندگی هم بگید میگن مشکلی نداره حالاحالاها میتونی ازش استفاده کنی.:13:

msh_raining
20-09-2011, 09:00
كسي از اين پلاك هاي 131 دوگانه خبر داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mska
20-09-2011, 11:36
سلام.
منم هم ماشینم 670-80 تا کار کرده همین مشکلو دارم البته اولا فک میکردم به خاطره کولر گرفتن ولی بدون کولر هم امتحان کردم باز سربالایی کم میاره.
تو سرویس اولیه فک نکنم درستش کنن احتمالااز دیسکو صفه ماشینه.که به نمایندگی هم بگید میگن مشکلی نداره حالاحالاها میتونی ازش استفاده کنی.:13:

منم همین مشکل را داشتم تو سرویس اولیه فیلر گیری کرد گفت درست میشه ولی نشد
2باره بردم انجام داد+تنظیم موتور ،الان نسبتا خوبه

مصرف سوخت شما تو شهر چقدره؟

irinn65
21-09-2011, 23:55
مصرفش روز به روز داره بهتر میشه براحتی با یک باک حدود 350تا400کیلومتر میریم...الان حدود3500تا کار کرده در مورد شتابشم فیلتر هوای سرکان انداختم زمین تا اسمون فرق کرد میمونه یه سوت کشیدن ترمز که به مرور اونم خوب شد الان جز لذت رانندگی چیزی نداره مدل من اس ایکس مسی سفارشی هستش

mohammad_dj96
22-09-2011, 10:31
منم همین مشکل را داشتم تو سرویس اولیه فیلر گیری کرد گفت درست میشه ولی نشد
2باره بردم انجام داد+تنظیم موتور ،الان نسبتا خوبه

مصرف سوخت شما تو شهر چقدره؟
من الان 2450 تا باهاش کار کردم.هنوز سرویس اولیه نبردم.توشهر 7.5 8 میسوزونه ولی تو جاده که رفتم 100 / 6 سوزوند !!!:18:

ehsan_jan3
22-09-2011, 12:08
سوت کشیدن ترمز 131 sx از چیه ؟ کمی هم احساس لرزش زیر پدال گاز و فرمون دارم . 500 تا کار کرده .

mohammad_dj96
22-09-2011, 13:37
سوت کشیدن ترمز 131 sx از چیه ؟ کمی هم احساس لرزش زیر پدال گاز و فرمون دارم . 500 تا کار کرده .
احتمالا برا لنت ترمزه ! عوض کنی بر طرف میشه.اگه بازم صدا داد از دیسک میتونه باشه !!
منظورتون از لرزش چیه ؟!

blacktiger
22-09-2011, 15:57

قبل از سه ماه یا 6000 کیلومتر تشریف ببرید نمایندگی براتون لنت رو گارانتی تعویض کنند.
اون صدا هم باید چک بشه همینطوری نمیشه نظر داد

mehdi_08
23-09-2011, 12:05
[B]من الان 2450 تا باهاش کار کردم.هنوز سرویس اولیه نبردم.توشهر 7.5 8 میسوزونه9.
خوب می سوزونه
برای من روزای اول که تحول گرفته بودم توی شهر صدی 9.5 می سوزوند که با کولر گرفتن می شد صدی 10.4 لیتر!!!!!
یه مسافرت 3000 کیلومتری هم باهاش رفتم توی جاده صدی 6.4 می سوزوند
الان که کلا 5700 کیلومتر باهاش رفتم مصرفش بهتر شده

---------- Post added at 12:05 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

[QUOTE=ehsan_jan3;6486757]سوت کشیدن ترمز 131 sx از چیه ؟ کمی هم احساس لرزش زیر پدال گاز و فرمون دارم . 500 تا کار کرده .

برای منم صدای سوت میاداز لنت ولی موقعی که ترمز می گیرم صدا قطع می شه
که عامل اصلیش کیفیت لنت ترمزه اگه زیاد اذیتت نمی کنه لنت رو عوض نکن چون لنت های موجود توی بازار 95 درصد تقلبی هستن!!!!!
برای همین صدای لنت هم نمایندگی بهم گفت می تونیم لنت رو برات عوض کنیم ولی دوباره صدای سوتش در میاد چون جنس لنت هامون همینه:20:

ehsan_jan3
24-09-2011, 12:03
سرویس اولیه شده 4500 کیلومتر که من باید 1 سال صبر کنم تا اینمقدار بشه و ببرم برای سرویس اولیه من بعد از 1 ماه 600 تا باهاش رفتم . یکی از دوستان گفته قبل از 3 ماه ببر .درست گفته ؟ و بنظرتون ببرم روغن گیربکس و روغن موتور را همین الان قبل از سرویس اولیه عوض کنم راستش از براده ها خیلی میترسم . بنظرتون فیلتر هوای سرکان خوب جواب داده چون توی سربالایی ها شتاب کم میشه ؟

blacktiger
24-09-2011, 17:18
سرویس اولیه تا قبل از 9 ماه اعتبار داره.
همه اینکه شرایط رو عوض کردن تاکیدشون بر شستشوی بهتر در شرکت و استفاده از روانکار بهتر بوده. ولی در عوض کردن روغن مختارید روی 1000 تا عوضش کنید.
فیلتر هوای سرکان خوبه. کم شدن شتاب لزوما از فیلتر هوا نیست.

mohammad_dj96
24-09-2011, 18:26
[QUOTE=mohammad_dj96;6486558][B]من الان 2450 تا باهاش کار کردم.هنوز سرویس اولیه نبردم.توشهر 7.5 8 میسوزونه9.
خوب می سوزونه
برای من روزای اول که تحول گرفته بودم توی شهر صدی 9.5 می سوزوند که با کولر گرفتن می شد صدی 10.4 لیتر!!!!!
یه مسافرت 3000 کیلومتری هم باهاش رفتم توی جاده صدی 6.4 می سوزوند
الان که کلا 5700 کیلومتر باهاش رفتم مصرفش بهتر شده

---------- Post added at 12:05 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

برای منم صدای سوت میاداز لنت ولی موقعی که ترمز می گیرم صدا قطع می شه
که عامل اصلیش کیفیت لنت ترمزه اگه زیاد اذیتت نمی کنه لنت رو عوض نکن چون لنت های موجود توی بازار 95 درصد تقلبی هستن!!!!!
برای همین صدای لنت هم نمایندگی بهم گفت می تونیم لنت رو برات عوض کنیم ولی دوباره صدای سوتش در میاد چون جنس لنت هامون همینه:20:
دقیقا برای من هم روزای اول مصرفش خیلی بالاتر بود.تقریبا همین 9 میسوزوند مثل ماشین شما :27:
صدای سوت ترمز برای من هم بود لنت ترمزو عوض کردم درست شد :31:

rezafo
23-10-2011, 10:10
درود بر همه دوستان . من سئوالاتم رو شماره بندی می کنم.

131 SX رو تازه گرفتم. تا حالا باهاش 600 تا رفتم.

1- هنوز بیشتر از 70 تا باهاش نرفتم. بعضی ها میگن موتورهای جدید ماشین ها دیگه نیازی به فرمت آب بندی کردن قدیم نداره. گازش بده بره و الا تنبل میشه. لطفا نظر فنی بدید. متشکرم.

2- رفتم نمایندگی ( شلنگ آب قطع شده بود، و قفل عقب رو زده بودن خراب کرده بودن، و می خواستم ببینم میتونم کلاچ رو طوری رگلاژ کنم که کمی پائین تر ول کنه). که بر گشت شلنگ آب پاش جلو رو درست کرد، قفل رو گفت باس بری قفل سازی و راستی .. بعد از اینکه 4500 تا کارکردی بیا واسه سرویس اولیه. گفتم معمولا بین 1500 تا 2000 میگن! گفت نه بخشنامه جدیده خود سایپا هست. آیا 4500 تا مسئله ای نداره؟ نیازی نیست زودتر به مکانیکی خوب نشون بدیم (آچار کشی، بالانس ، چک-آپ اولیه...) ؟

3- من نمایندگی میدان شهدا بردم. محلش مشکوک به نظر نمیومد. ولی خیلی ها میگن آقا اصلا نمایندگی نبر که نبر. لوازم رو با دست دوم تعویض می کنند. آیا واقعا اینطوریه؟ بهتر نیست روزه شک دار نگیریم و ببریم مکانیکی بیرون؟ لطفا راهنمائی بفرمائید یا اگه نمایندگی معتبر و صد در صد قابل اطمینان می شناسید توصیه کنید. اگه مکانیکی درجه یک و حرفه ای واسه پراید 131 SX تو تهران می شناسید لطفا معرفی کنید. کلا در مورد این سئوال شماره سه هر نظر و تجربه ای که دارید بهم بگید. ممنون.

4- کتاب و لوح های فشرده مکانیک خود باشید که برای پراید تهیه شده خوبه بگیریم؟ منظورم بهتر از هیچیه نه؟ من اصلا تا حالا دست نزدم ولی دید فنی ام خوبه و میتونم زود یاد بگیرم. لطفا نظر بدید.

5- آیا 131 SX واقعا همون صبای قدیم خودمونه منتهی یه ABS ، ایموبلایزر و هیدورلیک بهش اضافه شده؟

6- شخصی میگفت واسه چی بیخودی پول دزدگیر دادی. ایموبلایزر دار ها رو نمی تونن یه سره کنن ببرن. فقط وسائل و رینگ و لاستیک باز می کنند. آیا درسته. واقعا ماشین هایی که ایموبلایزر دارن رو سارقین نمی تونن یه سره کنن و بلند کنن؟

خیلی ممنون از جواب های مشروح و کامل شما که وقت می زارید و برام می نویسید.

Rahmani1369
24-10-2011, 20:56
ماشین نو مبارک.
منم اسفند ماه یه 131 تحویل گرفتم اولین چزی که به ذهنم میاد بهتون بگم اینکه اگه لاستیک هاش اگه گلدستون هستش تا بیشتر باهش کارنکردی برو سریع عوض کن که آشغال هستش من ندونسته با این لاستیکها کارکردم( 13000تا ) الان کل اتاق تو دست اندازها صدا میده.ازمن گفتن بود.
در مورد سوال اولت فقط رانندگی خودت رو بکن تعویض دنده رو 2500 تا 3000- سرنشین حداکثر 3 نفر
4500 تا اصلا مشکلی نداره خیالت راحت فقط اگه خیلی ناراحت میشی روغن موتورت رو 1000 تا عوض کن
در مورد سوال سوم هم بهت بگم این کار رو نمیکنند آخه این وسایلی که روش بستند چه آش دهنسوزیه که بخوان بدزدنش.
کتاب و لوح من ندارم نمیذونم چیه
131 از نظر خودشون ایمن تر از صبا است منم خودم این رو حس کردم با صبا رو 120 تا احساس نزدیکی به خدا میکردم ولی با این 130 تا هم احساس امنیت میکنی
به این ایمبلایزر نمیشه امتحان کرد پس الان این همه ماشینرو چه طوری می دزند یه دزدگیر 60 تومنی ببند با سه قفل فرمون تا خیالت کمی راحت باشه.
درضمن اینهایی که گفتم تجربیات خودم بود.

rezafo
25-10-2011, 09:35
ماشین نو مبارک. منم اسفند ماه یه 131 تحویل گرفتم
خیلی ممنون. به همچنین ماله شما هم مبارک. ایشا ا.. که چرخاش مرتب برات بچرخه!

اولین چزی که به ذهنم میاد بهتون بگم اینکه اگه لاستیک هاش اگه گلدستون هستش تا بیشتر باهش کارنکردی برو سریع عوض کن که آشغال هستش من ندونسته با این لاستیکها کارکردم( 13000تا ) الان کل اتاق تو دست اندازها صدا میده.ازمن گفتن بود.اینکار رو قبلا کردم. روش کویر بود با Goodyear عوض کردم.

در مورد سوال اولت فقط رانندگی خودت رو بکن تعویض دنده رو 2500 تا 3000- سرنشین حداکثر 3 نفر
منظورم این بود که آیا نباید یه مدت بیشتر از سرعت خاصی حرکت کنیم و بعد از مدتی تا فلان سرعت و بعدش کم کم سرعت رو زیاد کردن؟

4500 تا اصلا مشکلی نداره خیالت راحت فقط اگه خیلی ناراحت میشی روغن موتورت رو 1000 تا عوض کنبحث ناراحت شدن من نیست. بحث رعایت مسائل فنی است.

در مورد سوال سوم هم بهت بگم این کار رو نمیکنند آخه این وسایلی که روش بستند چه آش دهنسوزیه که بخوان بدزدنش.
آخه این چیزیه که همش از این و اون می شنویم. میگن بردیمش نمایندگی فلان چیزیش رو تعمیر کنه بعدها متوجه شدیم فلان چیزش عوض شده!

کتاب و لوح من ندارم نمیذونم چیهکتاب یعنی کتاب راهنمای تعمیرکار خود باشیم. لوح فشرده معادل فارسی CD است.

131
از نظر خودشون ایمن تر از صبا است منم خودم این رو حس کردم با صبا رو 120 تا احساس نزدیکی به خدا میکردم ولی با این 130 تا هم احساس امنیت میکنی
جالبه نمیدونستم. من که تا امروز بالای 80 تا نرفتم . یعنی شرایطش پیش نیومده ولی آخر هفته که یه سفر بیرون شهری و بزرگراهی دارم یه امتحانی می کنم ببینم اون احساسی که میگی به آدم دست میده چطوره.

این تعریف رو خوشم اومد. اینکه میگی احساس امنیت می کنی. چون این عبارتی بود که من خودم ازش استفاده می کنم. من وقتی با موتور هوندای (چینی) (قیمت 780 هزار چوب) بالای هشتاد تا میرم احساس امنیت نمی کنم و انگاری موتور میخواد از هم بپاشه .. ولی با آپاچی (قیمت 2.000.000 و کمی هم بیشتر ) وقتی این سرعت رو میری انگاری داری با هوندا 30 یا 40 تا میری. این احساس امنیت کردن و نلرزیدن وسیله نقلیه خیلی مهمه!

به این ایمبلایزر نمیشه امتحان کرد پس الان این همه ماشینرو چه طوری می دزند یه دزدگیر 60 تومنی ببند با سه قفل فرمون تا خیالت کمی راحت باشه.
دزدگیر نصب کردم منتهی این نصاب ها بزن برویی کار می کنن و همه وسیله ها هم که چینی شده. دزدگیره اذیت می کنه. حساسیتش رو با اینکه میاریم پائین بازم هی سر و صدا می کنه. تا حدی که من مجبورم شدم شماره تلفن بنویسم بذارم شیشه جلو که اهالی حداقل بهم زنگ بزنن و نزنن شیشه ماشین رو از عصبانیت بکشنن. :31:

درضمن اینهایی که گفتم تجربیات خودم بود.
خیلی ممنون. امیدوارم در آینده بتونم از دیگر تجربیاتتون استفاده کنم. لطفا در صورت امکان توصیه های جاده ای بهم بکنید. توصیه هائی از این قبیل که برای کسی که برای اولین بار میخواد با پراید / یا کلا برای اولین بار جاده رو تجربه کنه رعایت چه نکاتی مهم هستش؟

Rahmani1369
25-10-2011, 16:29
من برای آبندی دو سه بار تو اتوبان با دنده4 سرعت 90 تا رفتم موقعی ایکه 200 تا یا 300 تا کارکرده بود.

البته من سرنشین5 نفر هم سوارکردم انداختم تو جاده کوهستانی برا سیزده بدر .

تا الان که مشکل فنی به خصوصی نداشته الان هم تا دور 4 هم گاز میدم راحت دور موتور میاد بالا.البته به خاطر کاهش مصرف

سوخت دنده رو 3000 تا عوض میکنم و سرعت هم 110 تا بیشتر نمیرم.راستی ماشین تا زمان آبندی مصرفش بالاست نگران نباش.

من که بردم نمایندگی هیچ مشکلی باهاشون نداشتم.یه بار برا سرویس اولیه بردم-یک بار هم لنتهاش صدا میداد گفتم یکسره

صوت میکشه گفتند باشه عوض میکنیم ولی لنتهای ما همشون اینطوریند اگه عوض کنیم ممکنه خوبشه ممکنه هم نه.برای

همین رفتم خودم ازبیرون لنت گرفتم برام عوض کردند و خوب شد.در کل من بهشون از 20 17 میدم(نمایندگی زینلی قاهانی کرج 45 متری گلشهر)

این سی دی ها هم خوبه من هم وقت کنم میخرم حالا که ماشین دار شدی حتی یک چیز رو به صورت تئوری هم بدونی خیلی خوبه چون وقتی ماشین رو میبری تعمیر حداقل نمیتونند سرمون کلاه بزارن.حتما هم لازم نیست عملی بلد باشی

دزدگیر من این طوری نیست فقط میدونم ماجیکار هستش 60 تومن- مدلش رو هم نمیدونم.درضمن میتونی رو حالت بیصدا در رو قفل کنی اینطوری بیخودی ازش صدا نمیاد مگر اینکه درهاش باز شه اونوقت صدا میده.من بیشتر رواین حالت استفاده میکنم.

جاده بهتون پیشنهاد میکنم اول در یک جاده ای باز سرعت بالا رو با ماشین تجربه کنید(من اولین بار تو اتوبان قزوین زنجان رانندگی

کردم) و اگه اولین بار تون هستش تو جاده میرید 100 تا بیشتر نرید داخل اتوبانها بین خطوط حرکت کنید بهتون پیشنهاد نمیکنم به

لاین 3 (سرعت برید) چون اونجا با سرعت های 130 و 140 میرند مخصوصا اتوبانهای قزوین کرج وکرج وتهران که تا میری لاین 3

میبینی یه 405 رینگ اسپرت مشکی با ماشینت سپر به سپر کرده و مدام نور بالا میده که حسابی تمرکز رو از آدم میگره.همن

لاین 1 و 2 رو برو و برای تغییر مسیر ازیک لاین به لاین دیگه حتما از راهنما استفاده کن و با آینه های بغل سعی کن حسابی

کارکنی و ازشون استفاده کنی چون کوچکترین اشتباه در داخل اتوبانها میتواند مرگبار باشد.

pesare1404
27-10-2011, 14:33
سلام من 131 دوگان برای تحویل مرداد 90 ثبت نام کرده بودم الان که ابانه هنوز خبری نیست کسی هست که گرفته باشه ؟

mohamad skystar
27-10-2011, 17:15
سلام من 131 دوگان برای تحویل مرداد 90 ثبت نام کرده بودم الان که ابانه هنوز خبری نیست کسی هست که گرفته باشه ؟

حتما پیگیری کنید چون مشکل پلاک دارن 131 های دوگانه سوز
شاید بهتون بگن باید ماشینتون رو عوض کنید
یا صبر کنید

golbarg73
27-10-2011, 20:09
داداش 131 دوکانه رو چقد گرفتی؟

pesare1404
27-10-2011, 22:03
اردیبهشت ثبت نام کردم 5 تومن دادم قراره بقیشو موقعی که دعوتنامه اومد بدم 3 تومنش هم قراره با چک بدم
یه جا خوندم 131 دوگانه نقدیش میشه 9.570 ولی خوب تا دعوتنامه نیاد معلوم نیست

شنبه زنگ میزنم صدای مشتری ببینیم چی میگن اگه جواب ندادن میرم مرکزشون شکایت کنم

rezafo
30-10-2011, 14:19
من برای آبندی دو سه بار تو اتوبان با دنده4 سرعت 90 تا رفتم موقعی ایکه 200 تا یا 300 تا کارکرده بود.

البته من سرنشین5 نفر هم سوارکردم انداختم تو جاده کوهستانی برا سیزده بدر .

تا الان که مشکل فنی به خصوصی نداشته الان هم تا دور 4 هم گاز میدم راحت دور موتور میاد بالا.البته به خاطر کاهش مصرف

سوخت دنده رو 3000 تا عوض میکنم و سرعت هم 110 تا بیشتر نمیرم.راستی ماشین تا زمان آبندی مصرفش بالاست نگران نباش.

من که بردم نمایندگی هیچ مشکلی باهاشون نداشتم.یه بار برا سرویس اولیه بردم-یک بار هم لنتهاش صدا میداد گفتم یکسره

صوت میکشه گفتند باشه عوض میکنیم ولی لنتهای ما همشون اینطوریند اگه عوض کنیم ممکنه خوبشه ممکنه هم نه.برای

همین رفتم خودم ازبیرون لنت گرفتم برام عوض کردند و خوب شد.در کل من بهشون از 20 17 میدم(نمایندگی زینلی قاهانی کرج 45 متری گلشهر)

این سی دی ها هم خوبه من هم وقت کنم میخرم حالا که ماشین دار شدی حتی یک چیز رو به صورت تئوری هم بدونی خیلی خوبه چون وقتی ماشین رو میبری تعمیر حداقل نمیتونند سرمون کلاه بزارن.حتما هم لازم نیست عملی بلد باشی

دزدگیر من این طوری نیست فقط میدونم ماجیکار هستش 60 تومن- مدلش رو هم نمیدونم.درضمن میتونی رو حالت بیصدا در رو قفل کنی اینطوری بیخودی ازش صدا نمیاد مگر اینکه درهاش باز شه اونوقت صدا میده.من بیشتر رواین حالت استفاده میکنم.

جاده بهتون پیشنهاد میکنم اول در یک جاده ای باز سرعت بالا رو با ماشین تجربه کنید(من اولین بار تو اتوبان قزوین زنجان رانندگی

کردم) و اگه اولین بار تون هستش تو جاده میرید 100 تا بیشتر نرید داخل اتوبانها بین خطوط حرکت کنید بهتون پیشنهاد نمیکنم به

لاین 3 (سرعت برید) چون اونجا با سرعت های 130 و 140 میرند مخصوصا اتوبانهای قزوین کرج وکرج وتهران که تا میری لاین 3

میبینی یه 405 رینگ اسپرت مشکی با ماشینت سپر به سپر کرده و مدام نور بالا میده که حسابی تمرکز رو از آدم میگره.همن

لاین 1 و 2 رو برو و برای تغییر مسیر ازیک لاین به لاین دیگه حتما از راهنما استفاده کن و با آینه های بغل سعی کن حسابی

کارکنی و ازشون استفاده کنی چون کوچکترین اشتباه در داخل اتوبانها میتواند مرگبار باشد.

ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتی. موارد اتوبان رو حتما بخاطر می سپارم. بدی اتوبانهای ما اینکه خروجی و ورودی زیاد داره و اکثر راننده ها واقعا بد رانندگی می کنند و میان جلوی شما و با فاصله 100 متری نسبت به خروجی از جلوی شما می پیچن.

البته خیلی ها اسم این رو میذران "طرف خیلی وارد بود" در حالیکه به نظر من راننده حرفه ای راننده ای است که از کنار شما طوری رد بشه که شما کوچکترین احساس خطری نکنی و در زمان مناسب از پشت سر شما به خروجی بره نه اینکه مثلا چون شمار دارید با سرعت 7 تا تو لاین 2 میرید بیاد ناگهان از جلوی شما بپیچه.

راستی اگه بخوایم 131 SX رو نسبت به صبا مقایسه کنیم می تونیم بگیم چند مورد مثبت و یا قابل توجه داره و کدامند؟

Rahmani1369
30-10-2011, 19:01
مورد قابل توجه اش همون ظاهر چراغ ها و طراحی داخلیش .
البته به گفته نمایندگی از نظر بدنه روش کار کردن و تقویت شده وزن خودرو هم که میدونی زیاد شده.
این رو هم که میگن شتایش کم شده زیاد قبول ندارم خودم تو چراغ قرمزها که سبز شد خط اول بودم یکی دوبار با ماشین های بغلی استارت زدم که کم نیاورده.

wareshteam
14-11-2011, 21:16
مجوز صدور پلاک 131 پایه گازسوزو 132 پایه گازسوز تحویلی بهار و تابستان صادر شد

forexet
17-11-2011, 23:04
سلام دوستان چند تا سوال داشتم

عکس زیر لیست قیمت های 131 هست

این ارتقا یافته که نوشته یعنی چی؟
اون 131 ها که ارتقا یافته نیستند چی کم دارند

و اینکه آیا رینگش ارزش داره برا 200 بیشتر
کسی عکسی ازش نداره

من یه صبا 89 دارم میخوام بفروشم یه 131 بگیرم میگن کیفیت خوبی داره

ولی این رو دیدم "خودرو سایپا X131 در بخش نفوذ آب بیشترین نمرات منفی را کسب کرد"
این نفوذ آب چه جوری هست داخل صندوق یا کابین آب چکه میکنه؟ یا وارد میشه

و سوال آخر اینکه فقط سری EX ایربگ داره؟ مگه ایربگ اجباری نشده؟ :13:

Life24
18-11-2011, 14:02
مسخره كردن
ارتقا و غير ارتقا
وجدانن همه رو فيلم كردن
حتما يك ريموت گذاشتن روش

hamed malekpour
18-11-2011, 16:55
منظور از این ارتقا یافته مربوط به موتور پریاد می شه که تقویتش کرده اند و بغلش هم نوشته اند+hp.

greenmidi
23-11-2011, 00:04
سلام
بعد از سرویس اولیه روغن ماشین رو باید تو کیلومتر چند عوض کنی؟

hamed malekpour
23-11-2011, 10:32
سلام
بعد از سرویس اولیه روغن ماشین رو باید تو کیلومتر چند عوض کنی؟
بستگی به روغنی داره که رو ماشینه ولی اگه روغن سیاه بشه ویا خاصیت چسبندگی شو از دست بده روغنتون را زود عوض کنید.

ebi.3250
23-11-2011, 13:29
سلام ميشه درمورد اين موتور جديدا يكم توضيح بديدhp+
ميخوام پرايد 132sxبخرم.نميدونم با موتور معمولي بخرم يا ارتقا يافته.تو سايپا اشنا داشتم خودشم تو شك بود ميگفت اگه واقعا راست گفته باشن مسولين 64اسب تبديل به69بشه با همون مصرف بنزين خوبه
ممكنه مشكل موتوري پيدا كنه
اخه ميگفت سر سيلندرو رو دس كاري كردن تا تقويت شه

B.J.U
23-11-2011, 16:04
سلام
ممنکنه یه کم بی ربط باشه ولی...
تا حالا دقت کردین این ماشین دقیقا از روی Subaru Impreze WRX 2006 کپی شده؟؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed malekpour
23-11-2011, 17:45
سلام ميشه درمورد اين موتور جديدا يكم توضيح بديدhp+
ميخوام پرايد 132sxبخرم.نميدونم با موتور معمولي بخرم يا ارتقا يافته.تو سايپا اشنا داشتم خودشم تو شك بود ميگفت اگه واقعا راست گفته باشن مسولين 64اسب تبديل به69بشه با همون مصرف بنزين خوبه
ممكنه مشكل موتوري پيدا كنه
اخه ميگفت سر سيلندرو رو دس كاري كردن تا تقويت شه
نه همون تقویت شده اش را بگیر 300هراز تومان گرون تره ولی فکر نکنم در آینده دچار مشکل بشید.

ebi.3250
23-11-2011, 18:30
نه همون تقویت شده اش را بگیر 300هراز تومان گرون تره ولی فکر نکنم در آینده دچار مشکل بشید.
slچطوره.اخه sxبايد بمونم تو نوبت تا بيارن:46:

hamed malekpour
24-11-2011, 11:22
slچطوره.اخه sxبايد بمونم تو نوبت تا بيارن:46:
sxبهتره چون فرمانش هیدرولیکه وراحت تره.

wareshteam
28-11-2011, 20:20
اردیبهشت ثبت نام کردم 5 تومن دادم قراره بقیشو موقعی که دعوتنامه اومد بدم 3 تومنش هم قراره با چک بدم
یه جا خوندم 131 دوگانه نقدیش میشه 9.570 ولی خوب تا دعوتنامه نیاد معلوم نیست

شنبه زنگ میزنم صدای مشتری ببینیم چی میگن اگه جواب ندادن میرم مرکزشون شکایت کنم

با سلام
شماره صدای مشتری سایپا چند است

ehsan_jan3
29-11-2011, 09:48
زنجیر چرخ پلاستیکی مناسب این ماشین هست ؟

ebi.3250
02-12-2011, 14:53
سلام بلاخره رفتم 132sxرو خريدم ولي معموليشو.از لحاظ ظاهري كه تحويل گرفتم مشكل نداشتو نداره:20::20::20:.ولي وقتي ماشينو اوردم خونه.فرداش كه روشن كردم:45::45::45::45: يه صداي جرجر از تو موتور مياد كه وقتي كه كلاچ ميگيرم ديگه ان صدا نمياد.رفتم نمايندگي از شانس منم تازه داشتن ماشينارو كه از تهران اورده بودنو خالي ميكردن.يكي شون كه روشن بود همين صدا رو ميداد.خلاصه بردم تو نشون بدم يكي برگشت كفت بلبرينگ كلاچه.يكي گفت گيربكسه.نميدونم چه كار كنم:41::41::41:.يكي از اشناهم ميگفت دس نزن بدتر ميشه.نميدونم ان صدايه چيه وقتي كلاچ ميگيرم صدايي نمياد
.در ضمن تو شتابش"قدرتش"بي سرو صدا بودنش"شكي نيست فقط اين صدا كاره سايپارو زيره سوال ميبره كه يه ماشين صفرو خشك اينجوري صدا بده:42::42::42:

mohamad skystar
03-12-2011, 11:48
زنجیر چرخ پلاستیکی مناسب این ماشین هست ؟

فقط زنجیر چرخ فلزی برای خودرو خریداری کنید رو ریسک نکنید خیالتم راحت

mehdi_08
03-12-2011, 13:31
سلام بلاخره رفتم 132sxرو خريدم ولي معموليشو.از لحاظ ظاهري كه تحويل گرفتم مشكل نداشتو نداره:20::20::20:.ولي وقتي ماشينو اوردم خونه.فرداش كه روشن كردم:45::45::45::45: يه صداي جرجر از تو موتور مياد كه وقتي كه كلاچ ميگيرم ديگه ان صدا نمياد.رفتم نمايندگي از شانس منم تازه داشتن ماشينارو كه از تهران اورده بودنو خالي ميكردن.يكي شون كه روشن بود همين صدا رو ميداد.خلاصه بردم تو نشون بدم يكي برگشت كفت بلبرينگ كلاچه.يكي گفت گيربكسه.نميدونم چه كار كنم:41::41::41:.يكي از اشناهم ميگفت دس نزن بدتر ميشه.نميدونم ان صدايه چيه وقتي كلاچ ميگيرم صدايي نمياد
.در ضمن تو شتابش"قدرتش"بي سرو صدا بودنش"شكي نيست فقط اين صدا كاره سايپارو زيره سوال ميبره كه يه ماشين صفرو خشك اينجوري صدا بده:42::42::42:

سلام کلا یان جور صدا ها از پراید های جدید طبیعیه
برای من دقیقا برعکس شماست کلاج رو می گیرم صدار قر قر کمی می ده
دور موتور رو هم بالا می برم صدای فیس از موتور میاد(درجا)
در حال حرکت هم اگه دنده مرده بدم یا دور موتور رو ببرم بالا هم صدای فیس می ده و هم صدای ترتر از گیربکس که البته صدا خفیفه

irinn65
09-12-2011, 15:46
شاید ارتقاء یافته شده صدا میده....اما در کل اولشه مثل صدای سوت ترمزها....مهم اینه که کیفیت حس لذت رانندگی و امنیتو 131به ما هدیه کرده....

mehdi_08
09-12-2011, 19:45
شاید ارتقاء یافته شده صدا میده....اما در کل اولشه مثل صدای سوت ترمزها....مهم اینه که کیفیت حس لذت رانندگی و امنیتو 131به ما هدیه کرده....
کیفیت و امنیت!!!!!اونم پراید:16:!!!!:38::38:

Ghasem.M
10-12-2011, 19:53
سلام
کسی تونسته بلاخره 131 پایه گازسوز تحویل بگیره؟! 1 ماه پیش گفتن شماره گذاریش شروع شده هنوز از دعوتنامه خبری نیست! ماشین ما تحویل آبان بود.

Rahmani1369
10-12-2011, 22:02
کیفیت:
کیفیت پراید های 131 نسبت به صبا 24 درصد بشتر شده.
امنیت:
امنیت هم خودت باید یه بار بشینی و نسبت به صبا مقایسه اش کنی تا متوجه بشی.

majidgooly
14-12-2011, 16:07
من فقط از اين تعجب مي كنم كه چرا بايد هزينه ي رفع عيب از خودروهايي كه سايپا توليد مي كنه رو مردم بايد بپردازند؟ خب اگه ايراد داره، براي رضايت مشتري و تجربه كاري خودتون بهتره كه رفع ايراد بكنيد. ديگه چرا اين ارتقا يافتن ها رو از مردم پولش مي گيرين؟
يك پرايدي كه 3 يا 4 ميليون بيشتر نمي ارزه رو به مردم 9 الي 10 ميليون مي فروشين. از بالا تا پايين هم از بيت رهبري گرفته تا بنياد جانبازان همه رو دمشون زور زوركي بايد ببينيم. تازه وقتي اين خودرو ها رو بهترش مي كنن، ما بايد جورش بكشيم. آخه اين كجاش انصافه؟ كجاش مسلمونيه ؟‌:grrr::47:

Life24
14-12-2011, 16:21
من فقط از اين تعجب مي كنم كه چرا بايد هزينه ي رفع عيب از خودروهايي كه سايپا توليد مي كنه رو مردم بايد بپردازند؟ خب اگه ايراد داره، براي رضايت مشتري و تجربه كاري خودتون بهتره كه رفع ايراد بكنيد. ديگه چرا اين ارتقا يافتن ها رو از مردم پولش مي گيرين؟
يك پرايدي كه 3 يا 4 ميليون بيشتر نمي ارزه رو به مردم 9 الي 10 ميليون مي فروشين. از بالا تا پايين هم از بيت رهبري گرفته تا بنياد جانبازان همه رو دمشون زور زوركي بايد ببينيم. تازه وقتي اين خودرو ها رو بهترش مي كنن، ما بايد جورش بكشيم. آخه اين كجاش انصافه؟ كجاش مسلمونيه ؟‌:grrr::47:

ما داريم لگن سوار ميشيم.
يكي از رفيق هاي ما ماشين خارجي خريده وقتي ميشيني . آدم تازه ميفهمه سوار اتومبيل شده.
يك مشت گاري مي اندازن به ما با قيمت9 ميلوين تومن
9 خورده هم شنيدم رسيده.

من خودم ماشين ندارم و يك پرايد مال پدرم هست.
اما خودم به هيچ وجه حاضرم نيستم كار كنم و زحمت بكشم و 10 ميليون تومن بدم گاري بخرم.:19:
پياده و تاكسي ميرم هم اعصابم راحت تره هم پولم رو نريختن دور

amir@sh
15-12-2011, 16:15
متاسفانه اکثر پرایدها این مشکل رو دارن که برمیگرده به بلیرینگ کلاچ چونکه نوع دیسک و صفحه ای که کارخونه روی پراید میزاره اصلا مرغوب نیست و اگر از همون اول صدا نده در اکثر مواقع بعد از یکسال به صدا میاد و دوستانی که این مشکل رو دارن با مراجعه به یک تعمیرکار خبره یه دیسک و صفحه سیکو اصل با بلیرینگ ژاپنی روش بندازن کلاچتون خیلی خوب میشه نرم و بیصدا که با دست هم میتونین فشارش بدین این وسایلی که گفتم حدودا 40 تومن قیمتشه که با هزینه تعمیرکار 60 تومن خرج داره ولی ارزششو داره من خودم روی دو تا پرایدی که داشتم امتحان کردم عالی شده

majidgooly
15-12-2011, 21:44
در مورد ارتقا يافته يا نيافته وقتي كه ماشين مي خريم چطوري مي تونيم مطمئن بشم ارتقا يافته هست يا نه؟ من از يكي دو تا نمايشگاه پرسيدم اونها حتي نمي دونستن ارتقا يعين چي؟!!!:thumbsdow
بر فرض به من يه پرايد صفر دادن كه ميگن اين ارتقا يافته است ، من از كجا بفهمم. كجاي ماشين سركشي كنم؟ غير از اين مورد، آيا توي سند ذكر ميشه يا نه؟ يكي توضيح بده.
در ضمن سوال دارم چرا نمايشگاه پرايد صفر رو از خود سايپا ارزون تر ميده؟:23:

majidgooly
15-12-2011, 21:50
سلام
کسی تونسته بلاخره 131 پایه گازسوز تحویل بگیره؟! 1 ماه پیش گفتن شماره گذاریش شروع شده هنوز از دعوتنامه خبری نیست! ماشین ما تحویل آبان بود.

نه فعلا كسي نگرفته. ولي توصيه مي كنم سراغ گاز سوز نرين. استاندارد نيست. همينجوريش آدم با خدا و پيامبر و يا ابالفضل و اينا سوار خودروهاي داخلي ميشه .:42: چه برسه وقتي كه بگن اين خودرو دست كاري شده گاز سوزش كردن. يعني يك بمب متحرك كه البته فضاي داخل ماشين هم اشغال مي كنه كپسولش. :27:

javad.izanlo
28-12-2011, 22:05
بهترین روغن وضد یخ برای سایپا 131 sl چیه ؟

mehdi_08
29-12-2011, 00:06

مارکشون که هیچ فرقی نمی کنه هر چی ریختی بریز
برای مارک خارجی الکی پول نده ایرانی بزن مطمئن تره
ایرانول 8000 خودم می ریزم راضیم

Creative1
03-01-2012, 10:00
در مورد ارتقا يافته يا نيافته وقتي كه ماشين مي خريم چطوري مي تونيم مطمئن بشم ارتقا يافته هست يا نه؟ من از يكي دو تا نمايشگاه پرسيدم اونها حتي نمي دونستن ارتقا يعين چي؟!!!:thumbsdow
بر فرض به من يه پرايد صفر دادن كه ميگن اين ارتقا يافته است ، من از كجا بفهمم. كجاي ماشين سركشي كنم؟ غير از اين مورد، آيا توي سند ذكر ميشه يا نه؟ يكي توضيح بده.
در ضمن سوال دارم چرا نمايشگاه پرايد صفر رو از خود سايپا ارزون تر ميده؟:23:

پراید های با موتور ارتقا یافته گوشه درهای جلو نوشته "+HP". روی موتور هم حک شده "+HP". من از نماینگی پرسیدم که چه فرقی کرده. یکی میگفت فقط تنظیمات ECU رو تغییر دادن که مثلا کجا سوخت بیشتر بده کجا کمتر بده. یکی دیگه میگفت حجم موتور از 1332 شده 1385! که حالا با توجه به اینکه هم شتاب رفته بالا هم مصرف کم شده (البته میگن کم شده اما عملا تغییری نکرده!) میشه گفت 2 مورد بالا با هم انجام شده. من یک 131 با موتور ارتقا یافته گرفتم. مصرف سوختش کم نشده و تقریبا مثل پراید معمولیه. شتاب و کشش ماشین مخصوصاً وقتی 4 ، 5 نفر تو ماشینن بهتر شده.

امير موسر
03-01-2012, 20:07

بهران تکتاز میریزم من خیلی خوب جواب میده !

shahab_f
01-02-2012, 18:47
سلام. آقا من دنده عقب موقع پارک به یه پراید زدم، از اینا:

فکر کنم 131 ـه دیگه؟ این قلاب بوکسول ماشین من رفت تو سپرش، یه خرده اون تکه اش شکست، و از بغل هم (محل اتصال سپر و گلگیر گلگیر) چفتش باز شد. حالا طرف میگفت اینا با سپر پراید معمولی فرق داره، نمیشه جوشش داد و باید تعویض شه و 100 تومن خرجشه، راست میگه؟

Life24
01-02-2012, 19:28

فکر کنم 131 ـه دیگه؟ این قلاب بوکسول ماشین من رفت تو سپرش، یه خرده اون تکه اش شکست، و از بغل هم (محل اتصال سپر و گلگیر گلگیر) چفتش باز شد. حالا طرف میگفت اینا با سپر پراید معمولی فرق داره، نمیشه جوشش داد و باید تعویض شه و 100 تومن خرجشه، راست میگه؟
اين 132 هست

mohamad skystar
01-02-2012, 19:43

دوست من شما ماشین رو ببرین صافکاری اونجا صافکار تشخیص میده
که سپر عوض میشه یا نه.
بعضی افراد هستن تا یه قسمتی از ماشینشون ضربه میخوره میخوان از طرف
سو استفاده کنن و زرنگ بازی در بیارن و کل قطعه رو عوض کنن.
شاید اصلا نیاز به عوض کردن نداشته باشه.

amir@sh
01-02-2012, 21:10

دوست من شما گفتین که یه تیکه از سپرش شکسته که در این صورت خوب یارو حق داره بخواد یه سپر جدید واسش بخرین ولی البته اگر طرف کنار بیاد میشه همینم تعمیر کرد

shahab_f
01-02-2012, 22:39
دوست من شما گفتین که یه تیکه از سپرش شکسته که در این صورت خوب یارو حق داره بخواد یه سپر جدید واسش بخرین ولی البته اگر طرف کنار بیاد میشه همینم تعمیر کرد
مرسی. حالا قیمت سپر جلوی این مدل چنده؟

amir@sh
02-02-2012, 21:57
مرسی. حالا قیمت سپر جلوی این مدل چنده؟
قیمت دقیقشو نمیدونم ولی متاسفانه در پراید 132 سپر نو باید رنگ آمیزی بشه که با احتساب قیمت سپر و رنگ و باز بسته کردن بالای 100 تومن در میاد . ببین اگر خرابیش زیاد نیست و طرف راضی میشه بده یه فایبر گلاسی تعمیرش کنه هزینه اش خیلی کمتر میشه

shahab_f
05-02-2012, 21:10
با تشکر از همه دوستان، کارشناس بیمه که گفت 150 تومن، اما طرف یه صافکار آشنا داشت بهش گفت حداقل 100 تومن که منم همون 100 رو دادم بهش. عجب ولی سپر زپرتی داره، من حتی دنده عقب هم نمیومدم، موقع پارک ماشین رو با شیب جاده داشتم می آوردم عقب چون شیشه خیس بود ندیدم و زدم به این بنده خدا که اونم پارک کرده بود و ...

Saeed7Star
17-02-2012, 11:31
فرق 90 با 91 مدل sx چیه ؟

mohamad skystar
17-02-2012, 11:36
فرق 90 با 91 مدل sx چیه ؟

هیچ فرقی نمیکنه.
تیپ خودرو برای یک سال تغییر نمیکنه دوست من.
مدلش هست که تغییر میکنه.

irinn65
17-02-2012, 14:47
دوستان یه سوالی داشتم بعد از سرویس 10000تا ماشین خیلی در دست اندازها نرم بود1ماه از سرویس گذشته که در دست اندازها میکوبه بنظرتون چی میتونه باشه؟

الان 131وزنش شده 1250 کیلو میدونستید از پژو پارس سنگینتر شده برای همین حتی اگه دیسک و صفه هم عوض بشه تاثیر زیادی نداره!

mohammad_dj96
17-02-2012, 18:40
دوستان یه سوالی داشتم بعد از سرویس 10000تا ماشین خیلی در دست اندازها نرم بود1ماه از سرویس گذشته که در دست اندازها میکوبه بنظرتون چی میتونه باشه؟

الان 131وزنش شده 1250 کیلو میدونستید از پژو پارس سنگینتر شده برای همین حتی اگه دیسک و صفه هم عوض بشه تاثیر زیادی نداره!
دوست عزیز شما بده کمکهاتو یه نگا بندازن احتمالا مرخص شده :27:
ارتفاع که نداره ماشینت ؟!

FC.Barcelona
17-02-2012, 19:19

باد لاستیک را چک کنید زیاد نباشه

ehsan_jan3
18-02-2012, 20:29
دوستان قیمت چراغ عقب 131 و سپر عقب و صافکاری گلگیر عقب چقدر درمیاد ؟

mohamad skystar
19-02-2012, 00:10
دوستان قیمت چراغ عقب 131 و سپر عقب و صافکاری گلگیر عقب چقدر درمیاد ؟

بستگی به میزان ضربه و شرایطی هست که گلگیر داره.
اگر یه عکس بزاری دوستان بهتر میتونن بگن چقدر هزینه میبره.

reza41
05-03-2012, 23:09
سلام دوستان من یه 131 اس ایکس دارم. الان حدود 9000 تا کار کرده. نمی دونم چرا یه مدتیه وقتی از روی دست انداز و چاله چوله رد میشم کمکاش جیر جیر میکنه. به نظرتون چرا؟ باید چه کار کرد؟

Max.Pain
29-03-2012, 14:54
سلام

دوستان این سنسورهای بنزین و گاز پراید های 131 جدید چرا مشکل دارن؟ همش تغییر میکنن.

قابل تعمیر هستن؟ سرویس اولیه درستش میکنن؟

ممنون

mmf66
30-03-2012, 04:37
سلام دوستان من یه 131 اس ایکس دارم. الان حدود 9000 تا کار کرده. نمی دونم چرا یه مدتیه وقتی از روی دست انداز و چاله چوله رد میشم کمکاش جیر جیر میکنه. به نظرتون چرا؟ باید چه کار کرد؟
کلا این پراید ها همشون همین جوریه اولش که میگیری میگی چه خوبه نرمه بعد چند هزار تا کارکرد زوارش در میره
امان از جنس اشغال

esmigel
14-04-2012, 17:08
با سلام خدمت همه دوستان..
میخوام از نمایندگی یه 131 بگیرم موندم sl بگیرم یاsx هر کسی یه چیز میگه یکی میگه سوخت اون یکی بالاست.. یکی میگه فرمون هیدرولیک زود خراب میشه..اونم شهر ما که زاهدانه و خیابوناش اسفالتش دروست و حسابی صاف نیست.. اگه راهنماییم کنین ممنون میشم...

masooumi
14-04-2012, 17:19
با سلام خدمت همه دوستان..
میخوام از نمایندگی یه 131 بگیرم موندم sl بگیرم یاsx هر کسی یه چیز میگه یکی میگه سوخت اون یکی بالاست.. یکی میگه فرمون هیدرولیک زود خراب میشه..اونم شهر ما که زاهدانه و خیابوناش اسفالتش دروست و حسابی صاف نیست.. اگه راهنماییم کنین ممنون میشم...

این نظر شماست دوست عزیز. اول اینکه فرمون پراید به اندازه کافی نرم و روان هست ولی اگر برای داخل شهر می خواهی پیشنهاد می کنم که هیدرولیک بگیرید (منظورم اینه که بیشتر توی شهر از خودرو استفاده می کنید)

Max.Pain
16-04-2012, 22:03
آقـــا این آمپــــر بنزین 131 ها چرا همه خرابه ؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرویس اولیه درستش میکنن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی تجربه ای داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

mohamad skystar
17-04-2012, 21:18
آقـــا این آمپــــر بنزین 131 ها چرا همه خرابه ؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرویس اولیه درستش میکنن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی تجربه ای داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

همش خراب نیست دوست من.
از شما اگر مشکلی داره به نمایندگی مراجعه کنید

ehsan_jan3
20-04-2012, 13:23
وقتی ترمز دستی را میکشم و کلاچ را سریع میگیرم و ول میکنم یک صدای تق تقی از داشبورد میاد که اعصاب خرد کنه .موقعی که از نمایندگی گرفتم همینجوری بود کسی میدونه مشکل از کجاست ؟ پراید 131 اس ایکس

amirpcp30
21-04-2012, 20:12
سلام
ببخشید چراغ جلوی پراید 131 قیمت چنده؟ (جفت) صبا چنده؟ صبا دارم شیکسته می خوام 131 بزارم به همین دلیل می خواستم ببینم چقد اختلاف دارن
ممنون

artoor32
26-04-2012, 03:07
سلام
ببخشید چراغ جلوی پراید 131 قیمت چنده؟ (جفت) صبا چنده؟ صبا دارم شیکسته می خوام 131 بزارم به همین دلیل می خواستم ببینم چقد اختلاف دارن
ممنون

قیمتشو بگم شاخ در میاری ...از نمایندگی قیمت کردم جفتش 160 :18: در ضمن چراغ های 131 همراه با موتور تنظیم نور هست و روی صبا نمیشه استفاده کرد.فقط از چراغ های عقب 131 میشه رو صبا استفاده کرد که 40 تومن قیمتش هست.
شما چراغ 141 طرح قدیم بگیر که جفتش 40 تومنه و نورشم بیشتره.

amirpcp30
29-04-2012, 16:42
سلام
اره قیمت کردم خودم کمترینش دونه ای 70 بود
بدون موتور اصلا نداره؟ 141 های جدید هم موتور دارن؟
ممنون

esmigel
02-05-2012, 22:54

پررررایییید......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:34 ::thumbsdow:1::27:
من خودم 131 فول دارم تازه صفرف هست.... به نظر من قیمت این ماشین 5تومن بیشتر ظلمه نه 10 تومن:41:

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

امنیت......:31:.....:20:......:21:......

eng2006
08-05-2012, 11:54
قیمت 131 SX مشکی متالیک تو بازار چنده امروز؟قیمت تقویت شده مشکی متالیکش چنده؟
راستی از کجا بفهمیم تقویت شده هست؟ تو کارت ماشین میزنه تقویت شده؟

mohamad skystar
08-05-2012, 16:24

قیمتش حدود 9800000 تومان هست.
نمونه هایی که تقویت شدن رو موتورش زده +HP

mmf66
08-05-2012, 16:49
131 sx سفید 9500 تا 9600
تقویت شدش هم حدود 100 تا 200 بیشتره

abbas-t
10-05-2012, 22:38
سلام

با اینکه 16000 هزارتا از کارکرد ماشینم میگذره اما مصرف سوختش 9 به صده ،در حالیکه ماشین رفیقم که 5000 تا کارکرده (اونم 131 ه ) 5.5 مصرفشه ،کجا ببرم ،گارانتی ببرم یا بدم مکانیکیای داخل شهر ؟

mohamad skystar
10-05-2012, 22:47
سلام

با اینکه 16000 هزارتا از کارکرد ماشینم میگذره اما مصرف سوختش 9 به صده ،در حالیکه ماشین رفیقم که 5000 تا کارکرده (اونم 131 ه ) 5.5 مصرفشه ،کجا ببرم ،گارانتی ببرم یا بدم مکانیکیای داخل شهر ؟

اول برید نمایندگی
آخررین باری که ماشینتون رو صرویس کردین کی بوده؟
تعویض روغن تعویض فیلتر هوا فیلتر بنرین فیلتر روغن و ...
پمپ بنزین ماشینتون مشکلی نداشته؟

blue2006
28-05-2012, 09:34
با سلام
من چند روز پیش در طرح پیش فروش محصولات سایپا (به مناسبت آزاد سازی خرمشهر) یک دستگاه پراید 131 اس ال پایه گاز سوز ثبت نام کرده ام . 6 تومان اونو نقد دادم و مابقی موقع تحویل ( مهر ماه ) 6 درصد ودیعه را تخفیف دادن و 22 درصد هم سود مشارکت داشت .
چند تا سوال داشتم که اگه جواب بدین ممنون می شم .
1-نمایندگی می گفت که سایپا برای محاسبه سود مشارکت و تخفیف فرمول خاصی داره ، کسی اطلاعی در این مورد نداره ؟
2-تو برگه فروش نوشته بود " پایه گاز سوز " ، تفاوت این موتور با دوگانه سوز های کار خانه ای که سال های 86 و ... تولید می شد چیه ؟
3-سری محصولات x100 از چه سالی شروع به تولید کرده اند ؟
4-تفاوت موتور های ارتقا یافته با موتور های معمولی چیه ؟ آخه یه نمایندگی رفتم می گفت که اینا همش الکیه – نسبت به پولی که مشتریان می دن می ارزه ؟
5-چرا سایپا برای ثبت نام محصولاتش هیچ آپشنی نداره ؟ وقتی خواستم ثبت نام کنم گفت اصلاً آپشن برای پراید نداریم !گفتم رینگ و .... گفت نه ؟!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
6-توی یه نمایندگی دیگه سایپا رفتم گفت این 6 درصد تخفیف کشکه و اصلاً بهت نمی دن . چقدر صحت داره ؟ اخه تو برگه فروشی که به من دادن قید شده .
7-وزن این خودرو نسبت به مدل های قبلی زیاد تر شده ، آیا قدرت و سرعت اون کاهش داره ؟ تو سایت سایپا که زده خیر . می خوام ببینم تو عمل چطور ؟
8-کلاً نسبت به مدل های صبا بهتر شدن ؟ استهلاک شون چطوره ؟ رضایت مشتریان چطور ؟ فکر کنم کسایی که هر دو شون رو داشته باشن بهتر بتونن جواب بدن . ( فاکتور قیمت فراموش نشه )
با تشکر از عزیزان بزرگوار

aligsm
28-05-2012, 15:56
پيشبينيتون واسه قيمت يه ماه بعد لين مدل چيه؟ ارزون ميشه؟ گرون ميشه؟ الان ميصرفه بخرم يا اينكه صبر كنم؟

blue2006
28-05-2012, 22:49
مطمئن باش ارزون نمی شه .
ولی صحبت هایی مبنی بر افزایش قیمتش هست . چقدر صحت داره نمی دونم

amirpcp30
29-05-2012, 15:19
سلام
یک پراید 83 دارم که 40 هزار هم بیشتر کارنکرده (تا یکسال و نیم قبل فقط خوابیده بود) اما سپر جلو رو میباس عوض کنم عقب رو هم عوض کردم که یک رنگ باشند چون کم رنگ تر شده بودند اما الان که گرفتم سپر ها به جای مشکی توسی هستند قیمتشون هم عقب 25 جلو 24-23 به نظرتون برای رنگ یشمی یکم ضایع نیست؟ میشه کمی تیره تر کرد؟(راستی روی پلاستیک روی سپر برچسب سایپا هم بود)
راستی سپر 131 با صبا چه فرقی می کنه که قیمتش بالای 40 تومنه؟
پیشاپیش ممنون از دوستان

Excel-VB
30-05-2012, 08:25
سلام
اتفاقا من هم دقيقا همين مشكل را داشتم و پس از كلي مشورت با اين و اون و خصوصا مكانيكي ها و افرادي كه صاحب نظر بودند به اين نتيجه رسيدم كه بايد صفحه را عوض كنم ولي پس از تعويض هم دقيقاً همان بود كه از اول بود! كلا پرايد در سربالايي مشكل داره مگر اينكه از پايين با سرعت بريد بالا و سربالايي را با سرعت روي دنده 3 ادامه بديد كه به ماشين هم فشار خواهد آمد ولي فقط در اين حالت جواب مي ده.

سلام دوست من
نظر من هم همينه ... گارانتي نه تنها مشكلي را حل نمي كند بلكه به مشكل هم مي افزايد حداقل اگر ماشين دست خودتان باشد و يك روز مشكلي پيدا كرد مطمئن هستيد كه زير دست خودتان اين اتفاق افتاده ولي واي به روزي كه بعد از گارانتي اين اتفاق بيافتد كه مطمئنا هم خواهد افتاد آنوقت اعصاب برايتان نمي ماند چون خدا مي داند با ماشين شما چه كرده اند!!!
دزدگير هم واقعا چيز بي خودي است و من به ندرت كسي را ديده ام كه از دزدگيرش راضي باشد همه مشكل زا و اعصاب خراب كن و فقط هزينه روي هزينه ...
بهترين كار اين است كه يك مكانيكي درست و حسابي كه متاسفانه كمتر پيدا مي شود پيدا كنيد و با خيال راحت هميشه مريض خود را آنجا ويزيت كنيد ...
با احترام
اميني

Max.Pain
03-06-2012, 08:43
دو سه روز پیش 131 رو بردم سرویس اولیه و تعویض روغن و.... پیش نمایندگی.

از اون موقع وقتی با گاز کار میکنه خیلی ریپ میزنه !!!

قبلا فقط تو دنده2 ریپ میزد الان خیلی بیشتر ریپ میزنه. ولی رو بنزین خوبه.

در ضمن دیروز چند دقیقه چراغ CHECK روشن شد که زدم رو بنزین بعد از چند دقیقه خاموش شد!

mohamad skystar
03-06-2012, 13:59
دو سه روز پیش 131 رو بردم سرویس اولیه و تعویض روغن و.... پیش نمایندگی.

از اون موقع وقتی با گاز کار میکنه خیلی ریپ میزنه !!!

قبلا فقط تو دنده2 ریپ میزد الان خیلی بیشتر ریپ میزنه. ولی رو بنزین خوبه.

در ضمن دیروز چند دقیقه چراغ CHECK روشن شد که زدم رو بنزین بعد از چند دقیقه خاموش شد!

اگر رو 800 کیلومتر بردین سرویس اولیه استفاده از گاز فعلا درست نیست تا ماشین بین 1000 تا 1500 کیلومتر با بنزین کار کنه.
این ریپ زدن هم احتمالا برای همین سیستم گازش هست.

Max.Pain
04-06-2012, 08:55
اگر رو 800 کیلومتر بردین سرویس اولیه استفاده از گاز فعلا درست نیست تا ماشین بین 1000 تا 1500 کیلومتر با بنزین کار کنه.
این ریپ زدن هم احتمالا برای همین سیستم گازش هست.

نه 4500 کیلومتر کار کرده بود !

mohamad skystar
04-06-2012, 11:11
نه 4500 کیلومتر کار کرده بود !

شما مطمئنی رو 4500 کیلومتر تازه بردین سرویس اولیه؟ نمایندگی چطوری قبول کرده عجیبه .
به هر حال مشکلی که دارین از سیستم CNG خودرو هست

artoor32
07-06-2012, 05:09
شما مطمئنی رو 4500 کیلومتر تازه بردین سرویس اولیه؟ نمایندگی چطوری قبول کرده عجیبه .
به هر حال مشکلی که دارین از سیستم CNG خودرو هست

سرویس اولیه 1500 کیلومتر خیلی وقت هست که جمع شده و مال زمان صبا خدا بیامورز بود....
سرویس اولیه خودروها ایکس 100 از 4500 تا 5500 کیلومتر است.

با سلام
من چند روز پیش در طرح پیش فروش محصولات سایپا (به مناسبت آزاد سازی خرمشهر) یک دستگاه پراید 131 اس ال پایه گاز سوز ثبت نام کرده ام . 6 تومان اونو نقد دادم و مابقی موقع تحویل ( مهر ماه ) 6 درصد ودیعه را تخفیف دادن و 22 درصد هم سود مشارکت داشت .
چند تا سوال داشتم که اگه جواب بدین ممنون می شم .
1-نمایندگی می گفت که سایپا برای محاسبه سود مشارکت و تخفیف فرمول خاصی داره ، کسی اطلاعی در این مورد نداره ؟
2-تو برگه فروش نوشته بود " پایه گاز سوز " ، تفاوت این موتور با دوگانه سوز های کار خانه ای که سال های 86 و ... تولید می شد چیه ؟
3-سری محصولات x100 از چه سالی شروع به تولید کرده اند ؟
4-تفاوت موتور های ارتقا یافته با موتور های معمولی چیه ؟ آخه یه نمایندگی رفتم می گفت که اینا همش الکیه – نسبت به پولی که مشتریان می دن می ارزه ؟
5-چرا سایپا برای ثبت نام محصولاتش هیچ آپشنی نداره ؟ وقتی خواستم ثبت نام کنم گفت اصلاً آپشن برای پراید نداریم !گفتم رینگ و .... گفت نه ؟!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
6-توی یه نمایندگی دیگه سایپا رفتم گفت این 6 درصد تخفیف کشکه و اصلاً بهت نمی دن . چقدر صحت داره ؟ اخه تو برگه فروشی که به من دادن قید شده .
7-وزن این خودرو نسبت به مدل های قبلی زیاد تر شده ، آیا قدرت و سرعت اون کاهش داره ؟ تو سایت سایپا که زده خیر . می خوام ببینم تو عمل چطور ؟
8-کلاً نسبت به مدل های صبا بهتر شدن ؟ استهلاک شون چطوره ؟ رضایت مشتریان چطور ؟ فکر کنم کسایی که هر دو شون رو داشته باشن بهتر بتونن جواب بدن . ( فاکتور قیمت فراموش نشه )
با تشکر از عزیزان بزرگوار

سلام دوست عزیز
1.از فرمولش اطلاع دقیقی ندارم ولی یه مقدار تخفیف و دیر کرد بابت خوابیدن پولتون رو شاملش میشه و بیشتر برای خرید های نقدی و دو ودیعه ای هست.منم مثل شما ثبت نام کرده بودم که 200 تومن تخفیف خورد...
2.سری جدید دوگانه سوزها سیستم کارکردش تفاوت زیادی با دوگانه سوزهای 86 و دستی داره و از سال 89 این سیستم تقریبا تغییر کرد و تا الان که کامل شده و عملکرد خیلی بهتری داره و صدمه کمتری رو به موتور وارد میکنه و خرابی کمتری داره.خودم که اخرین سری از صبا رو دارم به همین صورت هست که بعد از استارت موتور که یه مقدار گرم شد اتوماتیک میره رو گاز....و خدارو شکر بعد از یک سال و نیم که اکثرا با گاز استفاده کردم یکبار هم مشکلی از تنظیم و خرابی نداشته....انشالا ماشینتون در اومد خودتون با تفاوتش اشنا میشید.
3.سری ایکس 100 که از مرداد 89 کم کم با 132 شروع شد و دی 89 هم با 131 و تا سال 90 این روند تکامل یافت و از سال 91 هم به صورت دوگانه سوز هم تولید شد..
4 و 5 .دوگانه سوز که هیچ اپشنی نداره و همه ارتقا یافته هستن بدون فرمان هیدرولیک که بر روی درب های بغل و موتور علامت +HP نوشته شده.ارتقا یافته ها 200 تومن گرون تره و واسه دوگانه سوز که سنگین تره قدرت بیشتری داره و شنیدم مصرف کمتری هم داره! ولی مدل ها دیگه میتونید معمولی یا ارتقا یافته با هیدرولیک و یا بدون هیدرولیک انتخاب کنید و بعضی مدل های 132 به همراه رینگ هم عرضه میشه.اینها تنها اپشن ها هستن که پول رینگ شرکتی بی ریخت رو 2برابر بیرون حساب میکنن.خودتون از بیرون بهترین رینگ رو به سلیغه خودتون میتونید بگیرید.
6.توی سوال اول هم توضیح دادم چیزی که بهت نمیدن ولی همون طور که گفتم یه مقدار تحفیف میخوره و شایدم نخوره!
7.توی مدل های HP+ موتور با وزن 1.200 کیلوگرم تقویت شده ولی من که نشستم اون تیزی تک سوزهای صبا رو نداره ولی به مرور زمان بهتر میشه اگه هم بهش رسیدگی بشه و هم خوب رونده و گازونده بشه!:31:
8.کلا بد نشده ولی بدتر نشده و بهترم هم نشده.در کل خوبه و از نظر گیربکس و دنده و کمک ها و فنرها استهلاک کمتری دارن...

پیشاپیش مبارکتون باشه دوست عزیز انشالا چرخش برات بچرخه.سوالی داشتید در خدمتم.اگه دوستان جوابهای کاملتری داشتن گفته های بنده رو تکمیل کنند.ممنون.:11:

abbas-t
08-06-2012, 19:02
سلام دوستان

در اولین استارت روزانه چه هوای سرد چه گرم دور موتور به 20 تا 25 میرسه اما بعد از کمی حرکت به حالت نرمال میرسه

میخواستم بدونم این طبیعیه؟

abbas-t
08-06-2012, 19:14
باسلام

من تا یکماه پیش که کولر میگرفتم سرماش در درجه اخر انگشت دستمو که روفرمون بود کرخ میکرد اما الان دیگه اون سرما را نداره مشکل از کجا میتونه باشه؟ دو هفته قبل برای مصرف بالا بردمش گارانتی الان یه چیزی فکرمو بد جوری مشغول کرده ،اونم اینکه امکان داره قطعه ای از ماشین (انشااله که اشتباه کنم )تعویض شده باشه

mohamad skystar
08-06-2012, 21:56
باسلام

من تا یکماه پیش که کولر میگرفتم سرماش در درجه اخر انگشت دستمو که روفرمون بود کرخ میکرد اما الان دیگه اون سرما را نداره مشکل از کجا میتونه باشه؟ دو هفته قبل برای مصرف بالا بردمش گارانتی الان یه چیزی فکرمو بد جوری مشغول کرده ،اونم اینکه امکان داره قطعه ای از ماشین (انشااله که اشتباه کنم )تعویض شده باشه

شاید نوع گاز کولر مرغوب نیست چون متاسفانه از گازهای مناسب استفاده نمیشه
بهتره چک کنید
در مورد شک و تردیدی که دارین آیا به قطعه ای مشکوک شدین؟
کدوم قطعه؟

artoor32
09-06-2012, 13:08
باسلام

بعضی ها رو میبینم که اینجوری گمان میکنند! مگر روی ماشین طلا گذاشتن که بخوان عوض کنن؟ دیگه پراید چی داره! فک نکنم بیکار باشن بخوان همچین کاری انجام بدن.اینقدر قطعه و لوازم یدکی ریخته تو این نمایندگی ها که احتیاجی به قطعه ماشین ما ندارن.
حالا اگه چیزی هم به رایگان عوض کردن که بهتر.بده ماشین نو میشه.:31: خراب هم شد میریم قطعه نو میزنیم.:27: من که اخرای گارانتیم بود به زور مجبورشون کردم هر چی قطعات مصرفی و شامل گارانتی و در حال خراب شدن در اینده هست رو عوض کنند! :10:
در ضمن شما میتونید در هر نمایندگی یکبار گاز گیری کنید.واسه گازگیری هم بگید اگه گاز کم کرده ,گاز قبلی کاملا تخلیه بشه که یک نوع گاز در کولر باشه.بهترین گاز هم فرانسوی هست.انگلیسی هم خوبه.

abbas-t
10-06-2012, 10:53
راستش از قطعات ماشین سر در نمیارم ،والا خودم چک میکردم دلیل مشغولیت فکریم هم نااگاهی از مسائل موتوری ماشینه ،

بهر حال متشکرم ،در مورد بالا بودن دور موتور در اولین استارت روزانه جوابی ندادین؟

ronin_2607
17-06-2012, 15:41
دوستان ببخشید میشه راهنمایی کنید که این پراید 131 پایه گاز سوز قضیه اش چیه؟؟ کسی خریده؟ راضی هست؟؟ موتور خوبیه؟ فرقش با موتور اصلی پراید چیه؟ فقط لطفا اگه کسی خودش داره بیاد نظر بده؟ مرسی..

mohamad skystar
17-06-2012, 17:31
دوستان ببخشید میشه راهنمایی کنید که این پراید 131 پایه گاز سوز قضیه اش چیه؟؟ کسی خریده؟ راضی هست؟؟ موتور خوبیه؟ فرقش با موتور اصلی پراید چیه؟ فقط لطفا اگه کسی خودش داره بیاد نظر بده؟ مرسی..

دوست من
موتورش با موتور پراید فرقی نداره
بقیه سوالات رو میزاریم برا افرادی که تجربه دارن.

masooumi
17-06-2012, 21:20

ببینید دوست عزیز اگر به خودرو گازسوز احتیاج دارید ومی خواهید خودرو خریداری و بدید بیرون براتون گازی کنن ، بدون هیچ مشکلی خودرو پایه گازسوز خریداری کنید. با توجه به مشکلاتی که گاز برای موتور خودرو ایجاد می کند در طراحی اقداماتی شده که این مشکلات به حداقل برسد مثلا بعد از رسیدن دمای موتور به یک حد خاص خودرو میره روی گاز و ...

موتورش هم همان موتور ارتقا یافته یا HP هست و نسبت به خودروهایی که بیرون گازی می شوند خیلی خیلی خوب هست.(بردار بنده چهار ماهه کا داره از 131 پایه گازسور استفاده می کند و کاملا راضی هست نسبت به پرایدی که قبلا داشت و بیرون گازی کرده بود)

ronin_2607
18-06-2012, 18:04
یه سوال. میتونم از نظر فنی یه سوال کنم؟؟ چرا پراید پایه گاز سوز فرمونش هیدرولیک نیست؟؟؟ این دو تا با همه چه سنخیتی دارن که مثلا نمیشه کنار هم باشن؟ یعنی فرض که کارخونه هم هیدورلیک نزنه. خودت هم نمیتونی هیدورلیکش کنی؟؟ البته میدونم باید بیخیال گارانتی !!! بشی. کلا از نظر فنی میخوام بدونم این دو مورد با هم چه تداخلی دارن؟

ronin_2607
18-06-2012, 18:20
ببینید دوست عزیز اگر به خودرو گازسوز احتیاج دارید ومی خواهید خودرو خریداری و بدید بیرون براتون گازی کنن ، بدون هیچ شکلی خودرو پایه گازسوز خریداری کنید. با توجه به مشکلاتی که گاز برای موتور خودرو ایجاد می کند در طراحی اقداماتی شده که این مشکلات به حداقل برسد مثلا بعد از رسیدن دمای موتور به یک حد خاص خودرو میره روی گاز و ...

موتورش هم همان موتور ارتقا یافته یا HP هست و نسبت به خودروهایی که بیرون گازی می شوند خیلی خیلی خوب هست.(بردار بنده چهار ماهه کا داره از 131 پایه گازسور استفاده می کند و کاملا راضی هست نسبت به پرایدی که قبلا داشت و بیرون گازی کرده بود)

با تشکر از شما آقای معصومی عزیز. واقعا صبورانه جواب همه سوالارو میدین. دستت درد نکنه بخاطر همه راهنمایی هات. راستش من نه خیلی پولدارم که بخوام بگم از نظر اقتصادی برام اهمیتی نداره که ماشین بنزین بسوزونه. اما یه اعتقاد دارم. شاید این اعتقاد به نظر خیلیا مسخره باشه. البته میگم نظر شخصیه. من کلا اعتقادی به گاز ندارم. و حتی اگه بنزین قیمتش از اینم بیشتر بشه و هزینه گاز سوز کردن هم خیلی خیلی کم باشه باز هم ماشین گازسوز نمیخرم و ماشین گازسوز قبول ندارم. حتی اگه عالی کار کنه. بنزین جایگزینی نخواهد داشت. صفهای طولانی گاز، مخزنی که بیش از نصف صندوق عقبو اشغال میکنه، حجمی که زود تموم میشه و مجبوری دائم سر صف باشی و لطماتی که به موتور ماشین می رسه و ماشینی که نفس نداره راه بره. پدر من یه 405 داشت که واقعا میگم کوچکترین مشکلی نداشت. از وقتی اینو برداشت گازسوز کرد دیگه ماشین 100 تومنم نمی ارزه. نه راه میره. نه شتاب داره. نه کولرش کولره. دائم ریپ میزنه. موتور خاموش میشه. 100 بار تعمیرگاه رفته. یعنی مصداق بارز سری که درد نمیکنه برداشتیم دستمال بستیم. حساب کن ما طوری از این ماشین استفاده میکردیم که اکثرا 500 600 لیتر بنزین 100 تومنی تو کارت بود !!! بعد بخاطر یه مشت شایعات پدرم ترسید رفت ماشینو گاز سوز کرد. اونم تو نمایندگی درست و حسابی و استاندارد. دیگه وای به حال این غیر استاندارداش. بنابراین حکم من حکم مارگزیده و ریسمان سیاه و سفیده. ببخشید خیلی پرگویی کردم. البته کلا ماشین تو ایران شانسیه.

masooumi
18-06-2012, 18:45
یه سوال. میتونم از نظر فنی یه سوال کنم؟؟ چرا پراید پایه گاز سوز فرمونش هیدرولیک نیست؟؟؟ این دو تا با همه چه سنخیتی دارن که مثلا نمیشه کنار هم باشن؟ یعنی فرض که کارخونه هم هیدورلیک نزنه. خودت هم نمیتونی هیدورلیکش کنی؟؟ البته میدونم باید بیخیال گارانتی !!! بشی. کلا از نظر فنی میخوام بدونم این دو مورد با هم چه تداخلی دارن؟

والا به نظر من این سیاست فروش شرکت سایپاست که یک مدل رو با یک آپشن و حذف آپشن دیگر تولید می کند ولی چیزی که شنیدم در این مورد و نمی دونم حقیقت داره یا نه اینکه محل نصب تجهیزات هیدرولیک و تجهیزات گازسوز با هم تداخل دارن (در یک نقطه قرار می گیرد) و برای همین سایپا این اقدام رو انجام داده .

البته ظاهرا بیرون می تونید هیدرولیک کنید که بهتون پیشنهاد نمی کنم.

masooumi
18-06-2012, 18:48
با تشکر از شما آقای معصومی عزیز. واقعا صبورانه جواب همه سوالارو میدین. دستت درد نکنه بخاطر همه راهنمایی هات. راستش من نه خیلی پولدارم که بخوام بگم از نظر اقتصادی برام اهمیتی نداره که ماشین بنزین بسوزونه. اما یه اعتقاد دارم. شاید این اعتقاد به نظر خیلیا مسخره باشه. البته میگم نظر شخصیه. من کلا اعتقادی به گاز ندارم. و حتی اگه بنزین قیمتش از اینم بیشتر بشه و هزینه گاز سوز کردن هم خیلی خیلی کم باشه باز هم ماشین گازسوز نمیخرم و ماشین گازسوز قبول ندارم. حتی اگه عالی کار کنه. بنزین جایگزینی نخواهد داشت. صفهای طولانی گاز، مخزنی که بیش از نصف صندوق عقبو اشغال میکنه، حجمی که زود تموم میشه و مجبوری دائم سر صف باشی و لطماتی که به موتور ماشین می رسه و ماشینی که نفس نداره راه بره. پدر من یه 405 داشت که واقعا میگم کوچکترین مشکلی نداشت. از وقتی اینو برداشت گازسوز کرد دیگه ماشین 100 تومنم نمی ارزه. نه راه میره. نه شتاب داره. نه کولرش کولره. دائم ریپ میزنه. موتور خاموش میشه. 100 بار تعمیرگاه رفته. یعنی مصداق بارز سری که درد نمیکنه برداشتیم دستمال بستیم. حساب کن ما طوری از این ماشین استفاده میکردیم که اکثرا 500 600 لیتر بنزین 100 تومنی تو کارت بود !!! بعد بخاطر یه مشت شایعات پدرم ترسید رفت ماشینو گاز سوز کرد. اونم تو نمایندگی درست و حسابی و استاندارد. دیگه وای به حال این غیر استاندارداش. بنابراین حکم من حکم مارگزیده و ریسمان سیاه و سفیده. ببخشید خیلی پرگویی کردم. البته کلا ماشین تو ایران شانسیه.

خواهش می کنم دوست عزیز ، در مورد گاز هم موافقم باهاتون ! ولی حداقل خودرو پایه گازسوز 131 این مشکلات که فرمودید رو نداره (البته باز هم به قول شما شانسی هست) ولی همون حرفی که عرض کردم اینکه اگر واقعا نیازی نمی بینید به استفاده از گاز همون معمولی را خریداری کنید.

ronin_2607
18-06-2012, 20:25
اگه خدا بخواد و عمری باشه من فردا صبح می خوام برم یکی از نمایندگی ها پیش فاکتور بگیرم. 131 sx انتخابمه. میخوام بدونم نکته خاصی هست که موقع پیش فاکتور گرفتن باید بهش توجه کنم؟؟ مثلا این کارتهای نارنجی سایپا قضیه اش چیه؟ هزینه اش چی؟ ارزش داره یا سرکاریه و چیز خاصی نیست؟
رنگ چی؟ از نظر رنگ میدونم سلیقه ایه اما کلا چه رنگی بیشتر به 131 میاد و تو بازار خواهان بیشتری داره؟ راستی شنیدم لاستیکهای پرایدهای جدید کیفیت ندارن و بعد از تحویل بهتره تا کار نکردن زیاد عوضش کنم؟ این قضیه صحت داره؟ شرمنده سوالام خیلی زیاده. یه سوال خیلی کلی هم دارم میدونم اینجا جاش نیست. تو فرومش پرسیدم اما جواب نمیدن. فکر کنم زیاد فعال نیستن. برای پراید 131 دزدگیر چی خوبه؟ که هم کیفیتش خوب باشه هم قیمتش؟ تصویری باشه یا نه؟ مرسی. شرمنده واقعا.

mehdi_08
19-06-2012, 00:13
اگه خدا بخواد و عمری باشه من فردا صبح می خوام برم یکی از نمایندگی ها پیش فاکتور بگیرم. 131 sx انتخابمه. میخوام بدونم نکته خاصی هست که موقع پیش فاکتور گرفتن باید بهش توجه کنم؟؟ مثلا این کارتهای نارنجی سایپا قضیه اش چیه؟ هزینه اش چی؟ ارزش داره یا سرکاریه و چیز خاصی نیست؟
رنگ چی؟ از نظر رنگ میدونم سلیقه ایه اما کلا چه رنگی بیشتر به 131 میاد و تو بازار خواهان بیشتری داره؟ راستی شنیدم لاستیکهای پرایدهای جدید کیفیت ندارن و بعد از تحویل بهتره تا کار نکردن زیاد عوضش کنم؟ این قضیه صحت داره؟ شرمنده سوالام خیلی زیاده. یه سوال خیلی کلی هم دارم میدونم اینجا جاش نیست. تو فرومش پرسیدم اما جواب نمیدن. فکر کنم زیاد فعال نیستن. برای پراید 131 دزدگیر چی خوبه؟ که هم کیفیتش خوب باشه هم قیمتش؟ تصویری باشه یا نه؟ مرسی. شرمنده واقعا.
پیشا پیش مبارک باشه
نکته خاصی نداره کارت نارنجی هم همراه ماشین هست روش ستاره هست هرچی ستاره بیشتر باشه خدمات دهی هم بیشتره شما همون کارت معمولی که با ماشین رذو می دن رو بگیر پول زیادی نده بابت ستراه بیشتر
رنگ هم سلیقه ایه فقط رنگ های متالیک 180 یا 200 تومن گرون تره
اکثرا سفید می خرن
دزدگیر هم مارک های زیادی هست بسته به پولت یه مدل مناسب انتخاب کن

masooumi
19-06-2012, 10:30
لاستیک ها هم باز بستگی به شانس شما داره و زمان تحویل مشخص می شود که خوب هست یا نه؟

پیشاپیش هم بهتون تبریک عرض می کنم.

مديريت
28-06-2012, 10:06
يه سوال منميخام يه چراغ بذار روي داشبورد برقشو از كجا بايد بگيرم ؟ ميخام بين دوتا خروجي هواي گرم شيشه جلو باشه
يه چيز ديگه ميخام اگر بشه سوئيچم يا روي فرمون بذارم يا بغل كليد هاي مه شكن عقب اونجا جاي دوتا شاسي خالي داره
چطور اينكارو بكنم ؟ برق از فيوز بگيرم؟ كدوم فيوز ؟ از كجا بگيرم ؟ خلاصه كمك كنيد

mohamad skystar
28-06-2012, 11:40
يه سوال منميخام يه چراغ بذار روي داشبورد برقشو از كجا بايد بگيرم ؟ ميخام بين دوتا خروجي هواي گرم شيشه جلو باشه
يه چيز ديگه ميخام اگر بشه سوئيچم يا روي فرمون بذارم يا بغل كليد هاي مه شكن عقب اونجا جاي دوتا شاسي خالي داره
چطور اينكارو بكنم ؟ برق از فيوز بگيرم؟ كدوم فيوز ؟ از كجا بگيرم ؟ خلاصه كمك كنيد

شما اول باید ببینی اون جایی که میخوای چراغ رو نصب کنی بعد میشه سیم کشی کرد آیا امکانش هست؟ که با دردسر مواجه نشی.
بعد باید مسیر سیم کشی رو مشخص کنید تا کار تمیز در بیاد.
بعد هم میتونی از سیمهای برق رادیو پخش استفاده کنی هم از پشت جعبه فیوز
قبل از انجام کار با یک نفر باتری ساز هم مشورت کن بهتر میتونی سیمکشی کنی