PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایپا 131

صفحه ها : 1 2 3 4 [5]

Pourya-pc
07-04-2014, 16:32
این لگنا که احتیاج به آببندی نداره

اتفاقا برعکس ، ماشینای به قول شما لگن به آب بندی نیاز دارن و ماشینای خارجی خود کارخانه آب بندیشون میکنه .

najee
14-04-2014, 20:35
با سلام خدمت دوستان وتبریک سال نو
شب عید بی وسیله شدم یه 131 اس ای خریدم تو تعطیلات عید باطریش خراب شدفعلا یه باطری روش انداختم تا بعدا برم برا باطری گارانتی استفاده کنم آخه تو دفترچه نوشته 12 ماه یا 24000 کیلومتر برای باطری.
هفته دوم عید رفتم مسافرت از اصفهان به خرم آباد کرمانشاه گیلانغرب جوانرود و بلعکساکثر مسیر کوهستانی بود و سر بالایی های زیادی داشت تو سربالایی ها ماشینه کم میاورد بقیه پراید ها چه جدیدا چه قدیمیا راحت ازمن سبقت میگرفتند
رفتم تعمیرگاه دستگاه گزاشت گفت خطا و مشکلی نداره استپر رو هم بازدید کرد فقط گفت پایش سوخت باید 2.5 باشه ولی رو 3.2 هست تو خلاص که گاز میدی ول میکنی صدای پارق پارق از تو اگزوز میاد
بنظر دوستان مشکل چیه؟
مصرف سوخت تو شهر 8 بوده و تو این مسافرت 7 بوده ماشین 2500 کیلومتر کار کرده
شنبه میخوام ببرم نمایندگی برای گارانتی باطری و بد کار کردن موتور

دوست عزیز منم 131exدارم 5000بیشتر کار نکرده دقیقا عین شما تو سربالایی ها نسبت به ماشینهای دیگه(پراید)شدیداکم میاره به طوری که فقط دنده سه پر میکنه تا 4میکنم کم میاره.
نمایندگی هم بردم گفت درستش میکنم ولی فرقی نکرد.ولی همه پرایدهای جدید همینطورن .
کلا عیبهای عجیب غریب تو پرایدهای جدید زیاده نباید زیاد اهمیت داد.
مصرف سوخت منم تو شهر تقریبا 11تا 12تاست ولی تو اتوبان تو ایام عیدتقریبا 7تا سوزوند اونم با دنده 5که الان جاده ها انقدر شلوغه که خیلی کم میشه تو تهران بادنده5رفت .

فقط من یه چیزیبگم اینکه میگن مصرف سوخت پراید پایین کاملا اشتباه ن با پزو هم تو اتوبان8تا سوزوندم یعنی تقریبا یک لیتر بیشتر ازپراید تو شهرم 11تا بازم مثل پراید لااقل پرایدهای جدید ضمن اینکه شما دارید پژو سوار میشید با موتور1800
وایمنی بیشتر که کلی میچربه به یکی دولیترمصرف کمتر پراید.فقط یکی قیمت اولیه پژو دیگه دست نیافتنی شده یکی هم هزینه های جانبیش وگرنه امروز بنزین کمترین هزینه ماشینه.

hosein002
14-04-2014, 22:44
دوست عزیز منم 131exدارم 5000بیشتر کار نکرده دقیقا عین شما تو سربالایی ها نسبت به ماشینهای دیگه(پراید)شدیداکم میاره به طوری که فقط دنده سه پر میکنه تا 4میکنم کم میاره.
نمایندگی هم بردم گفت درستش میکنم ولی فرقی نکرد.ولی همه پرایدهای جدید همینطورن .
کلا عیبهای عجیب غریب تو پرایدهای جدید زیاده نباید زیاد اهمیت داد.
مصرف سوخت منم تو شهر تقریبا 11تا 12تاست ولی تو اتوبان تو ایام عیدتقریبا 7تا سوزوند اونم با دنده 5که الان جاده ها انقدر شلوغه که خیلی کم میشه تو تهران بادنده5رفت .

فقط من یه چیزیبگم اینکه میگن مصرف سوخت پراید پایین کاملا اشتباه ن با پزو هم تو اتوبان8تا سوزوندم یعنی تقریبا یک لیتر بیشتر ازپراید تو شهرم 11تا بازم مثل پراید لااقل پرایدهای جدید ضمن اینکه شما دارید پژو سوار میشید با موتور1800
وایمنی بیشتر که کلی میچربه به یکی دولیترمصرف کمتر پراید.فقط یکی قیمت اولیه پژو دیگه دست نیافتنی شده یکی هم هزینه های جانبیش وگرنه امروز بنزین کمترین هزینه ماشینه.

سلام چند تا از دوستام 131 و 111 صفر تا 12000 تا کارکرد دارن پشت ماشیناشون نشستم خیلی عالی بودن تو سربالایی هم کم نمیاوردن حتی صدا موتور وگریبوکسشون هم کمتر بود
من فعلا3300 تا باش رفتم رو 4500 میرم گارانتی اولیه اگه دیدم درست نشد میفروشمش یه 206 یا 405 یا سمند بر میدارم سه سال 405 داشتم هفت سالم سمند داشتم غیر از مصرفش از همه چی راضی بودم مخصوصا تو جاده

mehdi30nema
15-04-2014, 07:58
سلام چند تا از دوستام 131 و 111 صفر تا 12000 تا کارکرد دارن پشت ماشیناشون نشستم خیلی عالی بودن تو سربالایی هم کم نمیاوردن حتی صدا موتور وگریبوکسشون هم کمتر بود
من فعلا3300 تا باش رفتم رو 4500 میرم گارانتی اولیه اگه دیدم درست نشد میفروشمش یه 206 یا 405 یا سمند بر میدارم سه سال 405 داشتم هفت سالم سمند داشتم غیر از مصرفش از همه چی راضی بودم مخصوصا تو جاده

ببین دوست عزیز من خودم 131 دارم و 18000 تا کارکرده . از این 18000 تا کارکرد 15000 تاش تو جاده بوده و دقیقا میدونم چی میگی . خودم تو سربالایی تو جاده بعضی وقت ها کاملا احساس میکنم ماشین داره کم میاره و مجبورم از دنده 5 بیام رو 4 ولی بازم ماشین مرده حرکت میکنه .
البته راه کارشو فهمیدم ، اگه قبل از سربالایی پر گاز حرکت کنی اصلا نیاز به معکوس کردن نداری و میبینی ماشین نه تنها دوره موتور کم نمیکنه بلکه خیلی جوندار هم سربالایی رو میره بالا .
حالا این چیزی بود که من به ذهنم رسید و احساس میکنم مشکلم حل شده .

ebi1952
15-04-2014, 09:41
تمام این مشکلات که دوستان میگن به صورت 100 درصد نیست، متاسفانه کیفیت تولید خودرو (بر خلاف تبلیغات خودروسازان!) به شدت پایین اومده نسبت به چند سال قبل. نوع قطعاتی که استفاده میکنن هم کاملا تغییر کرده، برای پراید دیگه هیچ قطعه ساخت کره (مگر به صورت استثنایی تو انبار باشه از قبل) نه وارد میشه و نه موجوده و نه کره میسازه! تمام لیبل های تولید کره دروغ و جعلیه
بیشتر قطعات یا تولید ایران هست یا تولید چین و هند.
با این اوصاف حرف بنده اینه که خودروی مثل پراید کاملا شانسی و هندونه دربسته است تا سوار پراید صفر نشی نمی تونی بفهمی خوب کار میکنه یا نه!بنده در طی 2 سال اخیر 3 تا پراید صفر داشتم که تفاوت سواری هر کدوم از زمین تا آسمون فرق داشتن. برای یکیشون با 10000 کیلومتر کارکرد 3 میلیون خرج تعمیر کردم ولی درست نشد فروختمش. برای این آخری با 25000 کارکرد تا حالا فقط 11000 تومن خرج تعمیر دادم (برای فشنگی رادیاتور!)

hosein002
05-05-2014, 21:42
سلام
یه سوال داشتم برای سرویس اولیه پراید نمایندگی ها پول میگیرن یکی از دوستان رفته بود 50000 تمن ازش گرفته بودن حتی برای دستگاه دیاگ 5000 تمن گرفتن
قبلا کاملا رایگان بود

ronin_2607
05-05-2014, 23:30
بله دوست عزیز هزینه داره.

Sent from my LT29i using Tapatalk

mehdi30nema
06-05-2014, 08:35
سلام
یه سوال داشتم برای سرویس اولیه پراید نمایندگی ها پول میگیرن یکی از دوستان رفته بود 50000 تمن ازش گرفته بودن حتی برای دستگاه دیاگ 5000 تمن گرفتن
قبلا کاملا رایگان بود

والا من که برای سرویس اولیه رفتم فقط پول تعویض روغن رو ازم گرفت ، البته کلا به جز تعویض روغن هیچ کاری هم نمیکنن .

pooria-ir
06-05-2014, 09:11
من هفته ی پیش تیبا رو بردم مرکزی،قطعه هم عوض شد
پولی نگرفتن به جز پول فیلتر روغن
البته خودم گفتم روغن رو عوض نکنن

کلا ۱۵۶ تومن شده بود،اما ۴ تومن گرفتن
با توجه به اوضاع خر تو الاغ فعلی ماشین رپ یا باید مرکزی برد برای گارانتی یا نمایندگی آشنا

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk

ronin_2607
07-05-2014, 13:14
باندهای فابریک جلوی پراید میشه عوض کرد؟ اهل سیستم بستن نیستم. همین ضبط ساده پراید به سرمم زیاده، فقط میخوام باند جلو سمت راننده عوض کنم، چون خر خر می کنه. اصولا باند با کیفیت تری هست که بشه بهش خوروند؟؟؟

Pourya-pc
07-05-2014, 17:58
باندهای فابریک جلوی پراید میشه عوض کرد؟ اهل سیستم بستن نیستم. همین ضبط ساده پراید به سرمم زیاده، فقط میخوام باند جلو سمت راننده عوض کنم، چون خر خر می کنه. اصولا باند با کیفیت تری هست که بشه بهش خوروند؟؟؟

یکم پنبه دورش کار کنید و درپوشش رو ببندید خرخر خوب میشه ، دست به بانداش هم نزنید . من باند عوض کردم که اصلا صدا با فابریکش فرق نکرد . کلن باندای خودش خوبه اگه یه پخش با کیفیت داشته باشی که عالیه .

ronin_2607
08-05-2014, 22:36
مرسی. امتحان می کنم ببینم نتیجه چطور میشه. فقط شما منظورتون از تعویض باند، باندهای جلو ماشینه؟ یعنی از این مغازه ها که سیستم صوتی میبندن موجود هست بخره آدم؟

Pourya-pc
09-05-2014, 04:25
مرسی. امتحان می کنم ببینم نتیجه چطور میشه. فقط شما منظورتون از تعویض باند، باندهای جلو ماشینه؟ یعنی از این مغازه ها که سیستم صوتی میبندن موجود هست بخره آدم؟

خیر جلو رو که نمیشه عوض کرد عقب رو گفتم . کلا جالب نشد .

neopersia
18-05-2014, 08:19
سلام
یه سوال ساده دارم :31:
این درجه که روی دسته برف پاک کن پراید هست دقیقن کارش چیه؟‌
من هر جور که تغییرش میدم تغییری توی کار برف پاک کن احساس نمیکنم.

Pourya-pc
18-05-2014, 19:08
سلام
یه سوال ساده دارم :31:
این درجه که روی دسته برف پاک کن پراید هست دقیقن کارش چیه؟‌
من هر جور که تغییرش میدم تغییری توی کار برف پاک کن احساس نمیکنم.

فقط توی مرحله ی اول کاربرد داره ، شما میتونید دور برف پاک کن رو تنظیم کنید ، مثلا دسته در حالت اول دورش رو به بالا تند میشه و رو به پایین کم .

john nash
20-05-2014, 15:43
سلام دوستان
ایا شستن درون موتور ماشین با گازوییل برای از بین بردن کثیفی های ناشی از روغن کار درستیه؟؟
یعنی قبل تعویض روغن گازوییل بریزی روشن کنی موتورو چند دقیقه بعد خاموش کنی تخلیه کنی روغن نو بریزی!

ممنون

neopersia
20-05-2014, 22:55
سلام دوستان
ایا شستن درون موتور ماشین با گازوییل برای از بین بردن کثیفی های ناشی از روغن کار درستیه؟؟
یعنی قبل تعویض روغن گازوییل بریزی روشن کنی موتورو چند دقیقه بعد خاموش کنی تخلیه کنی روغن نو بریزی!

ممنون

نه دوست عزیز، ریختن گازوئیل داخل موتور کار جالبی نیست. درسته که یه مقدار از رسوبات داخل موتور ممکنه تمیز بشه اما در عوض کاسنمد ها و اورینگها رو خشک میکنه و به مرور زمان موتور نشتی روغن پیدا میکنه!
بهترین کاری که میتونید انجام بدید مخصوصن برای پراید اینه که روغن و فیلتر رو به موقع عوض کنید و روغن مرغوب استفاده کنید تا رسوب پیدا نکنه.
ضمنن معمولن اون قسمت زیر در قالپاق یه کم کثیف به نظر میرسه همیشه، اونجا زیاد ملاک کثیف بودن نیست چون در معرض گردش روغن قرار نداره که تمیز بشه! اگر از کثیفی اونجا فکر میکنید که موتور کثیف شده زیاد مطمئن نباشید.

esafb52
22-05-2014, 01:02
با سلام به همه دوستان و اساتید
من بالاخره پراید صداش در اومد
چراغ abs رو روشن میکنه
و یک روغن ریزی از یزر ماشین دارم اینجا هم نه نمایندگی درست هست و نه تعمیرکارخوب روغن حالا خیلی کمه و مهم نیس اما این ترمز رو چکار کنم و چطور بفهمم عیب از چی هست سطح روغن ترمز هم خوب بود البته!ضمنا مدلش 131 se هستش
ممنون

SAMI EB
26-05-2014, 00:43
سلام دوستان

ممنون

سلام
شنیده بودیم که برای شستن بیرون موتور از گازوئیل استفاده بشه و لی برای درون موتور نه . به نظر من دیگه اصلا چنین کاری نکنید .
همون طور که دوستمون هم گفت این کار درستی نیست و بعدا ممکنه مشکل ایجاد کنه .
بهترین روشن برای شستن درون موتور استفاده از نوعی روغن به نام روغن فلاش ( فلش ) هستش که ضرری هم نداره .

pinchingholian
28-05-2014, 16:20
سلام دوستان، یه پراید 131 SE یورو 2 ثبت نام کردم که ایشااله تا چند روز دیگه ماشینم میاد . بهم گفتن 1 تومن آپشن روشه شامل روکش و دزدگیر تصویری و ضبط و سنسور دنده عقب . خواستم بدونم که آیا کسی خبر داره که کیفیت روکش و دزدگیرش چطوره ؟ ضبطش USB خوره ؟ درضمن میخوام لاستیک 175 براش بگیرم. الان چه مارکی بهتره از لحاظ کیفیت و زیبایی؟

ebi1952
28-05-2014, 18:43
سلام دوستان، یه پراید 131 SE یورو 2 ثبت نام کردم که ایشااله تا چند روز دیگه ماشینم میاد . بهم گفتن 1 تومن آپشن روشه شامل روکش و دزدگیر تصویری و ضبط و سنسور دنده عقب . خواستم بدونم که آیا کسی خبر داره که کیفیت روکش و دزدگیرش چطوره ؟ ضبطش USB خوره ؟ درضمن میخوام لاستیک 175 براش بگیرم. الان چه مارکی بهتره از لحاظ کیفیت و زیبایی؟

من چند روز پیش یه دونه عین همینو تحویل گرفتم.
پخش تصویری و دوربین دنده عقب با مارک مارشال me-2288 روشه!
روکش صندلی با جنسی شبیه رویه فابریکی صندلی!
دزدگیر تصویری با مارک ستکو (احتمالا چینی هست) با دو ریموت تصویری!
شما چقد پول دادین؟ کارتکسی گرفتین؟ بیمه بدنه و امداد هم روش داره یا نه؟

pinchingholian
28-05-2014, 22:50
من چند روز پیش یه دونه عین همینو تحویل گرفتم.
پخش تصویری و دوربین دنده عقب با مارک مارشال me-2288 روشه!
روکش صندلی با جنسی شبیه رویه فابریکی صندلی!
دزدگیر تصویری با مارک ستکو (احتمالا چینی هست) با دو ریموت تصویری!
شما چقد پول دادین؟ کارتکسی گرفتین؟ بیمه بدنه و امداد هم روش داره یا نه؟
خیلی ممنون دوست عزیز. خبرهای خوبی دادی . من فروش فوری (30 روزه) گرفتم . توی مشخصات خودرو قیمت رو 16680000 زدن اما با آپشن و بیمه بدنه 18072000 رو پرداختم

hosein002
12-06-2014, 18:43
سلام یه سوال داشتم بعد از سرویس اولیه پراید رو 5000 سرویس 10000 و 15000 و 20000 هم اجباریه یا نه؟

Pourya-pc
13-06-2014, 12:43
سلام یه سوال داشتم بعد از سرویس اولیه پراید رو 5000 سرویس 10000 و 15000 و 20000 هم اجباریه یا نه؟

خیر اجباری نیست .

Ezel
15-06-2014, 23:57
عاقایون

131 SX توی سربالایی ها به طرز کاملا محسوسی کم میاره ، حتی در شیبهای ملایم / دیسک و صفحه هم تازه عوض شده

به خاطر سیستم هیدرولیکی هست که داره ؟ مشاهدات عینی منجر به این شد که اکثر دارندگان 131 SX این مشکل رو دارند :n15:

ronin_2607
16-06-2014, 00:19
نه عزیزم، چه ربطی به هیدرولیک داره؟؟؟ من خودم هیچ مشکلی ندارم، بزنم به تخته 206 تیپ دو هم تو سربالایی میگیرم. البته دوست ندارم بی جهت به ماشین فشار بیاد. من حتی دور موتور 4 4.5 هم میرم سز بالایی. اعتقادم اینه ماشین نباید تنبل شه. بعضی وقتا باید به موتور فشار آورد. اما در کل به نظر من کم آوردن ماشین تو سربالایی هیچ ارتباطی به سیستم هیدرولیکش نداره. حالا باز هم نظر دوستان فنی تر شرطه.

Pourya-pc
16-06-2014, 09:50
عاقایون

131 SX توی سربالایی ها به طرز کاملا محسوسی کم میاره ، حتی در شیبهای ملایم / دیسک و صفحه هم تازه عوض شده

به خاطر سیستم هیدرولیکی هست که داره ؟ مشاهدات عینی منجر به این شد که اکثر دارندگان 131 SX این مشکل رو دارند :n15:

یه تنظیم موتور ببر و فیلرگیری انجام بده ، ماشین چنتا رفته ؟
باد لاستیک ها هم چک کن ، مصرف ماشین چطوره ؟؟؟ موتور HP هست ؟
---
من توی سربالایی های تند کم میارم البته الان که کولر میگیرم با دنده 4 زور میزنه تا بره بالا . پرایدهای دیگه رو میبینم مثل فشنگ سبقت میگیرن ولی مال من راه نمیره ولی مصرفش به طرز عجیبی پایینه حتی با کولر 5.5 بیشتر نمیسوزونه . ترسیدم دستکاریش کنم مصرف بره بالا که حتما میره بالا .

Ezel
16-06-2014, 12:05
نه عزیزم، چه ربطی به هیدرولیک داره؟؟؟ من خودم هیچ مشکلی ندارم، بزنم به تخته 206 تیپ دو هم تو سربالایی میگیرم. البته دوست ندارم بی جهت به ماشین فشار بیاد. من حتی دور موتور 4 4.5 هم میرم سز بالایی. اعتقادم اینه ماشین نباید تنبل شه. بعضی وقتا باید به موتور فشار آورد. اما در کل به نظر من کم آوردن ماشین تو سربالایی هیچ ارتباطی به سیستم هیدرولیکش نداره. حالا باز هم نظر دوستان فنی تر شرطه.

برادر فرمون پراید که برقی نیست که بگیم ربطی نداره به قدرت موتور ، پمپ هیدرولیک هرچند که کوچیکه ولی به هرحال با تسمه به موتور متصل شده و از قدرت موتور بهره میگیره برای ایجاد فشار هیدرولیک ، یعنی دقیقا مشابه سیستم کولر که تاثیر میگذاره روی قدرت موتور

من فکر نمیکردم در مورد پراید اینقدر تاثیرگذار باشه این موضوع هیدرولیک ، ولی خب بعد از یک سری تحقیقات میدانی ! :دی به این نتیجه رسیدم که 131 های SL خیلی بهتر از SX ها راه میره که در نهایت منو به این موضوع هیدرولیک رسوند

یه تنظیم موتور ببر و فیلرگیری انجام بده ، ماشین چنتا رفته ؟
باد لاستیک ها هم چک کن ، مصرف ماشین چطوره ؟؟؟ موتور HP هست ؟
---
من توی سربالایی های تند کم میارم البته الان که کولر میگیرم با دنده 4 زور میزنه تا بره بالا . پرایدهای دیگه رو میبینم مثل فشنگ سبقت میگیرن ولی مال من راه نمیره ولی مصرفش به طرز عجیبی پایینه حتی با کولر 5.5 بیشتر نمیسوزونه . ترسیدم دستکاریش کنم مصرف بره بالا که حتما میره بالا .

ماشین مدل 90 هست ، کارکرد 60 هزار

اچ پی پلاس نیست پوریا جان

فیلرگیری و تنظیم موتور و باد انجام شده ، شمع ها تعویض و وایر ها هم چک شدن .

مصرفش خارج از شهر بدون کولر 5/5 !!! با کولر فیکس روی 7 !!! ( خدا روشکر از لحاظ مصرف شانس آوردیم :دی ) ، دقیقا مصرف پایینش من رو هم خیلی متعجب کرده

ولی خب کولر که میگیرم دیگه ماشین کلا نابود میشه :دی :دی :دی

Pourya-pc
16-06-2014, 14:33
برادر فرمون پراید که برقی نیست که بگیم ربطی نداره به قدرت موتور ، پمپ هیدرولیک هرچند که کوچیکه ولی به هرحال با تسمه به موتور متصل شده و از قدرت موتور بهره میگیره برای ایجاد فشار هیدرولیک ، یعنی دقیقا مشابه سیستم کولر که تاثیر میگذاره روی قدرت موتور

من فکر نمیکردم در مورد پراید اینقدر تاثیرگذار باشه این موضوع هیدرولیک ، ولی خب بعد از یک سری تحقیقات میدانی ! :دی به این نتیجه رسیدم که 131 های SL خیلی بهتر از SX ها راه میره که در نهایت منو به این موضوع هیدرولیک رسوند

ماشین مدل 90 هست ، کارکرد 60 هزار

اچ پی پلاس نیست پوریا جان

فیلرگیری و تنظیم موتور و باد انجام شده ، شمع ها تعویض و وایر ها هم چک شدن .

مصرفش خارج از شهر بدون کولر 5/5 !!! با کولر فیکس روی 7 !!! ( خدا روشکر از لحاظ مصرف شانس آوردیم :دی ) ، دقیقا مصرف پایینش من رو هم خیلی متعجب کرده

ولی خب کولر که میگیرم دیگه ماشین کلا نابود میشه :دی :دی :دی

موضوع هیدرولیک ۱۰۰٪ منتفیه سروش جان چون پمپ هیدرولیک بعد از سرعت ۳۰ کاملا قطع میشه و البته اونقدر سخت گرد نیست که مثل کمپرسپور زور موتور رو بگیره .
منم مثل شما تحقیق کردم و متوجه شدم ECU در موتورهای HP+ دچارتغییراتی شده و زمانی که موتور بنزین بیشتری نیاز داره ( مثل سراشیبی یا کولرگیری از موتور ) میزان پاشش رو بیشتر نمیکنه و بنزین مثل حالت عادی به موتور میرسه اینه که موتور کم میاره و انگار خفست . میتونی بری و برنامه ECU رو عوض کنی ولی مصرفت میره رو ۸ لیتر که انگار سمند سوار شدی اگر کاتالیزور اگزوز هم برداری که عالی تر میشه و ۲۰۶ تیپ ۵ هم با ماشینت میگیری ولی فکر کنم مصرف رو ۱۰ الی ۱۱ بچرخه ولی نفس موتور باز میشه .
من که همینجوری باهاش سر میکنم و الان ۱۲۵ هزارتا رفتم مدل ۹۱ بدون مشکل چشش نکنم عین بنزه فقط بنزین بریز و کیلومترها برو .

ebi1952
17-06-2014, 18:06
خیر اجباری نیست .
اجباری هست.اگر نبرین سر موقع، هر زمان که نیاز به گارانتی داشته باشین اول هزینه سرویس رو ازتون میگیرن بعد خدمات میدن!

Pourya-pc
18-06-2014, 12:19
اجباری هست.اگر نبرین سر موقع، هر زمان که نیاز به گارانتی داشته باشین اول هزینه سرویس رو ازتون میگیرن بعد خدمات میدن!

اگر شما برای بار نخست سرویس اولیه نبرید کل گارانتی شما باطل میشود اما دفعات بعدی دلخواه است . منظور این بود دوست عزیز .

Shadow-Man
18-06-2014, 20:36
سلام
چند روز پیش یه 131 tl از نمایندگی تحویل گرفتیم. 19 تومن از برج 10 پارسال ثبت نام کرده بودیم.
گرون ندادن؟

چه فرقی با sx و بقیه داره؟

ebi1952
19-06-2014, 09:27
سلام
چند روز پیش یه 131 tl از نمایندگی تحویل گرفتیم. 19 تومن از برج 10 پارسال ثبت نام کرده بودیم.
گرون ندادن؟

احتمالا رنگ خودرو از نوع متالیک هست و موتور هم hp+ باید باشه که این قیمت دادن به شما.
این مدل غیر از فرمان هیدرولیک همه آپشنهای پراید رو داره.

hossein.az
19-06-2014, 13:34
سلام
گرون ندادن؟

پراید 131 tl
ترمز abs + دو کیسه هوا داره و یورو 4 هست
اما هیدرولیک نداره

مدل پایه گازسوز را تیپ tl میدهند
به خاطر نصب وسایل مربوط به رگلاتور گاز و سیستم سوخت رسانی جایی برای نصب هیدرولیک نداره

Shadow-Man
19-06-2014, 17:54
در مورد قیمتش هم صحبت کنید ممنون میشم

hossein.az
19-06-2014, 23:34
در مورد قیمتش هم صحبت کنید ممنون میشم

اگه پایه گازسوز باشه قیمتش 20700 تا 21
مدل بنزینی اش تولید نداره

ronin_2607
20-06-2014, 19:17
دوستان از بحث قیمت در بیاین یه راهنمایی توپ به من بدید، باتری فابریک ماشین تقریبا اواخر عمرشه، دو تا باطریساز مختلف هم بردم تشخیص دادن باتری مرخصه و باید تعویض شه. حالا لطف کنید راهنمایی کنید باتری چه مارکی بندازم و چه مشخصاتی؟ یه جا قیمت گرفتم فکر میکنم حدود 200 تومن بخواد. میگفتن کره ایه. مارک تایگر. نظر دوستان چیه؟ ایا مارک معتبری هست که کیفیتش بالاتر باشه؟

hossein.az
21-06-2014, 14:01
دوستان از بحث قیمت در بیاین یه راهنمایی توپ به من بدید، باتری فابریک ماشین تقریبا اواخر عمرشه، دو تا باطریساز مختلف هم بردم تشخیص دادن باتری مرخصه و باید تعویض شه. حالا لطف کنید راهنمایی کنید باتری چه مارکی بندازم و چه مشخصاتی؟ یه جا قیمت گرفتم فکر میکنم حدود 200 تومن بخواد. میگفتن کره ایه. مارک تایگر. نظر دوستان چیه؟ ایا مارک معتبری هست که کیفیتش بالاتر باشه؟

قيمت اطلاع ندارم
اما ٢سال پيش براي كسي كره اي مارك جگوار گرفتم
كيفيتش خيلي عاليه تا امسال هم كه ماشين فروخت هيچ مشكلي نداشت
اون موقع قيمت ١٤٠ بود

hossein.az
21-06-2014, 14:02

قيمت اطلاع ندارم
اما ٢سال پيش براي كسي كره اي مارك جگوار گرفتم
كيفيتش خيلي عاليه تا امسال هم كه ماشين فروخت هيچ مشكلي نداشت
اون موقع قيمت ١٤٠ بود

ronin_2607
21-06-2014, 18:19
ممنون. امروز صبح هر کاری کردم ماشین روشن نشد که نشد. حتی استارت هم نمی خورد. بوق چراغها دزدگیر هیچی کار نمی کرد. باتری رفتم یه باتری اتمی صبا باتری خریدم. کره ای هم داشت. اما هیچ تضمینی نمیداد. مارکشم یه مارک نه چندان معروف بود. خودم عمدا ایرانی گرفتم. چون گارانتی داشت و صبا باتری خدا ییش باتری بدی نیست. همین باتری خود ماشین که دقیقا 2 سال کار کرد. من که راضی بودم. به نظرتون کار بدی کردم؟؟

hosein002
21-06-2014, 19:33
اگر شما برای بار نخست سرویس اولیه نبرید کل گارانتی شما باطل میشود اما دفعات بعدی دلخواه است . منظور این بود دوست عزیز .
با سلام یکی از دوستانم 111 داره سرویس اولیه 5000 تا رو پارسال رفته بود چند روز پیش برای دیسک و صفحه رفته بود نمایندگی ماشین 14500 تا کارکرده بهش گفتن چرا رو 10000 نیومدی و ماشین از گارانتی خارج میشه و کلی منت سرش گذاشتن و کیلو متر رو 10000 ثبت کردن و روغن و فیلتر رو عوض کرده
میخواستم ببینم اون نمایندگی برای کارکردن خودش دروغ گفته یا جدیدا اینجوریه

hossein.az
21-06-2014, 21:37
ممنون. امروز صبح هر کاری کردم ماشین روشن نشد که نشد. حتی استارت هم نمی خورد. بوق چراغها دزدگیر هیچی کار نمی کرد. باتری رفتم یه باتری اتمی صبا باتری خریدم. کره ای هم داشت. اما هیچ تضمینی نمیداد. مارکشم یه مارک نه چندان معروف بود. خودم عمدا ایرانی گرفتم. چون گارانتی داشت و صبا باتری خدا ییش باتری بدی نیست. همین باتری خود ماشین که دقیقا 2 سال کار کرد. من که راضی بودم. به نظرتون کار بدی کردم؟؟

كار خوبي كرديد
بعضي از باتري ها سأخت چين هستند و به اسم كره اي فروخته ميشه
از طرفي گارانتي هم تا چند ماه باتري شما را تضمين ميكنه

hosein002
27-06-2014, 01:48
با سلام یکی از دوستانم 111 داره سرویس اولیه 5000 تا رو پارسال رفته بود چند روز پیش برای دیسک و صفحه رفته بود نمایندگی ماشین 14500 تا کارکرده بهش گفتن چرا رو 10000 نیومدی و ماشین از گارانتی خارج میشه و کلی منت سرش گذاشتن و کیلو متر رو 10000 ثبت کردن و روغن و فیلتر رو عوض کرده
میخواستم ببینم اون نمایندگی برای کارکردن خودش دروغ گفته یا جدیدا اینجوریه
آقا ما به هیچ نتیجه ای نرسیدیم اکثرا میگن اجباری نیست ولی نمایندگی میگه اجباریه تو سایت سایپا هم چیزی دستگیرمون نشد بهشون ایمیل زدم ولی خبری نشد

LOVEFORLOVE
08-07-2014, 14:09
سلام دوستان موندم کدوم مدل بگیرم

TL

SE

hossein.az
08-07-2014, 15:47
سلام دوستان موندم کدوم مدل بگیرم

TL

SE

خوب شما هرچي خودروتون امكاناتش بيشتر باشه راحتتر هستيد
Se علاوه بر مواردي كه tl داره فرمان هيدروليك هم داره
و باعث ميشه توي رانندگي مخصوصا پارك كردن راحت باشيد

اما اگه مسافت زبادي را طي ميكنيد و احتياج به سوخت گاز داريد قضيه أش فرق ميكنه
و tl بهتر خواهد بود

881517
12-07-2014, 12:42
سلام دوستان.
آقا این پراید ما یه مشکلی داره و اون اینکه بعد از اینکه ماشین رو روشن کردیم و بعد از کلی چرخ زدن تو خیابونا، همینکه آمپر دمای موتور به 4 تا خونه میرسه چراغ چک ماشین روشن میشه و دیگه هم خاموش نمیشه. البته باید بگم که همون موقع هم فن رادیاتور شروع به کار میکنه و آمپر به 3 تا خونه میرسه،یعنی ازین بابت مشکلی نداره.
چند بار هم بردمش زیر دستگاه و ارورشو پاک کرده اما بازم تا موتور گرم میشه و آمپر میرسه به 4 تا بازم چراغ چک روشن میشه. ناگفته نمونه که وقتی ماشینو خاموش و روشن می کنم چراغ چک خاموش میشه اما دوباره تا آمپر میاد رو 4 تا خونه باز روشن میشه!!
حالا به نظر اساتید مشکل از کجاست؟؟؟؟
پراید 131 sx مدل 90

javad0232
12-07-2014, 13:10
داش منم متخصص نستم ولی فک کنم فن ماشینت ایراد پیدا کرده که خنک نمی کنه

881517
12-07-2014, 13:23
داش منم متخصص نستم ولی فک کنم فن ماشینت ایراد پیدا کرده که خنک نمی کنه
چرا داداش، میگم که فن کار میکنه و خنک هم میکنه،از این بابت مشکلی نداره، فقط همون لحظه که فن میاد شروع به کار کنه چراغ چک هم روشن میشه.

ebi1952
13-07-2014, 22:00
چرا داداش، میگم که فن کار میکنه و خنک هم میکنه،از این بابت مشکلی نداره، فقط همون لحظه که فن میاد شروع به کار کنه چراغ چک هم روشن میشه.
وقتی دستگاه میزنی، نوع ارور و خطا رو میگه بهت، شما چرا خطا رو پاک میکنی!!!
دقیقا همون خطایی رو که بهت میگه رو رفع کن تا مشکل حل بشه

ronin_2607
18-07-2014, 20:32
سلام، من یه مشکل ساده دارم. هر برف پاک کنی که میندازم رو ماشین 2 هفته هم دووم نمیاره. یعنی با اینکه خیلی هم کار نمیکنه. تا چند روز تمیز پاک میکنه بعدش یه تیکه از شیشه تمیز نمیشه. نمبدونم مشکل از شیشه است؟ از برف پاک کنه؟ یا از میله برف پاک کن؟ چیکار کنم. این ژله ای ها خوبن؟مرسی.

Hatek
23-07-2014, 16:46
سلام

جدیدا روی پراید ها ضبط وجود نداره ؟ یعنی باید مشتری خودش از بازار بگیره ؟

hossein.az
23-07-2014, 22:03
سلام

جدیدا روی پراید ها ضبط وجود نداره ؟ یعنی باید مشتری خودش از بازار بگیره ؟

در مواردی دارند و بعضی اوقات نمیدند
اگر ضبط تحویل ندهند توی برگه ی فاکتور خودرو زده شده
و به جای ضبط یه حواله 100 تومنی میدهند

ronin_2607
24-07-2014, 10:08
این مشکل ساده برف پاک کن مشکل خیلیا هست. مطمئنم. کسی جوابی نداشت؟؟؟

ebi1952
24-07-2014, 10:58
این مشکل ساده برف پاک کن مشکل خیلیا هست. مطمئنم. کسی جوابی نداشت؟؟؟
چند تا دلیل داره:
جنس برف پاک کن خوب نیست، نوع ژله ای خوبه ولی عمرش کمتره
پایه برف پاک کن تنظیم نیست، پیچشو باز کن محلشو جا به جا کن یه محل خاصی خوب میشه تمیز کردن و صداش
حتما شیشه شور بریز تو مخزن اونم از نوع مرغوب تا تیغه نرم بشه و خط نندازه

Pourya-pc
24-07-2014, 11:16
چند تا دلیل داره:
جنس برف پاک کن خوب نیست، نوع ژله ای خوبه ولی عمرش کمتره
پایه برف پاک کن تنظیم نیست، پیچشو باز کن محلشو جا به جا کن یه محل خاصی خوب میشه تمیز کردن و صداش
حتما شیشه شور بریز تو مخزن اونم از نوع مرغوب تا تیغه نرم بشه و خط نندازه

در ادامه صحبت های دوستمون بگم بهترین محلول شیشه شور رو خودتون به سادگی میتونید در منزل تهیه کنید .
آب جوشیده 1.5 لیتر ، مایع ظرفشویی 20 قطره یا 2 قاشق غذاخوری ( بیشتر نشه )
این مخلوط هم تمیز کننده هست ، هم الکلی نیست که باعث خشک شدن و از بین رفتن تیغه بشه ، ضمن تمیز کنندگی و براقی شیشه باعث تسهیل کارکرد برف پاکن ها میشود .

ronin_2607
24-07-2014, 11:40
ممنونم. البته من همیشه مایع شیشه شور ماشین استفاده میکنم. دو سه بار هم ظرف 1 سال برف پاکن یعنی تیغشو عوض کردم. حالا راه حل پیشنهادی دوستان چک میکنم. بازهم ممنون.

pinchingholian
27-07-2014, 00:38
سلام دوستان . حجم روغن موتور و روغن گیربکس پراید چقدره ؟ یعنی برای تعویض روغن باید چقدر روغن دوباره جایگزین شود ؟ روغن گیربکس ماشینو روی کیلومتر 2000 عوض کردم ولی بعد از آن دنده 2 ماشین خوب جا نمیره و اذیت میکنه . چکارش کنم ؟ با تشکر

ebi1952
28-07-2014, 10:07
سلام دوستان . حجم روغن موتور و روغن گیربکس پراید چقدره ؟ یعنی برای تعویض روغن باید چقدر روغن دوباره جایگزین شود ؟ روغن گیربکس ماشینو روی کیلومتر 2000 عوض کردم ولی بعد از آن دنده 2 ماشین خوب جا نمیره و اذیت میکنه . چکارش کنم ؟ با تشکر
روغن موتور با تعویض فیلتر روغن 3.75 لیتر
روغن موتور بدون تعویض فیلتر روغن 3.5 لیتر
روغن گیربکس 2.25 لیتر
پیشنهاد میکنم واسکازین (روغن گیربکس) که کارخونه تو ماشین میریزه رو عوض نکنین! اگر عوض کردین فقط از انواع ایرانی با کیفیت و با استاندارد 75w80 حتما استفاده کنید

neopersia
28-07-2014, 10:39

حجم روغن موتور پراید طبق اون چیزی که کارخونه نوشته 3.4 لیتر با فیلتر و 3 لیتر بدون فیلتره!
اون چیزی که تجربی عوض میکنن 3.5 با فیلتر و 3.25 بدون فیلتره. من همیشه با فیلتر عوض میکنم و همیشه هم 3.5 سر خالی میریزم که تقریباً میشه همون 3.4 لیتر.
روغن گیربکس هم 2.3 لیتر هست که همون 2.25 براش کافیه.

جا نفرفتن دنده هم در صورتی که فقط برای دنده ۲ هست بعید میدونم ربطی به واسکازین داشته باشه. اگه به خاطر واسکازین باشه باید برای همه دنده ها مشکل داشته باشید.

SON OF GOD
01-08-2014, 09:55
سلام دوستان ...

یک از خدا بی خبر نامردی اومده رو ماشین من با سوئیچ یا چاقو یا ... خط انداخته به طوری که قسمت سیاه بدنه معلومه ... با پولیش امتحان کردم در نرفت ... خیلی ضد حاله و میخوام درستش کنم چه راهی سراغ دارید؟

ebi1952
02-08-2014, 13:57
سلام دوستان ...

یک از خدا بی خبر نامردی اومده رو ماشین من با سوئیچ یا چاقو یا ... خط انداخته به طوری که قسمت سیاه بدنه معلومه ... با پولیش امتحان کردم در نرفت ... خیلی ضد حاله و میخوام درستش کنم چه راهی سراغ دارید؟
تقریبا راهی وجود نداره که مثل روز اولش بشه، چند تا راه دارین یکی از این قلم های خشگیر استفاده کنین که مطابق با رنگ خودرو تو بازار هست ولی تو خط عمیق جواب نمیده، دوم قلم بگیری که جاش میمونه، سوم بدی اون تیکه رو رنگ کنن که خط به خوبی برطرف میشه ولی ماشین رنگ دار میشه

ronin_2607
02-08-2014, 20:57
سلام، دنده عقب ماشین و دنده یک از اول هم بد جا میرفتن. خصوصا عقب. تو 20 هزارتا که روغن گیربکس با نوع مرغوب 75w80 ایرانی عوض کردم، دنده ها یه مقدار بهتر شدن. تا حالا هم دو بار دیسک و صفحه عوض کردم. یه بار گارانتی خودش عوض کرد یه بارهم خودم. الان مدتیه دنده ها سفت شدن. یعنی تو این گرمای 40 درجه دنده 1 بزور چک و لقد جا میره و دنده عقب که میشه گفت عملا جا نمیره. امروز ماشین روشن کردم هر کاری کردم نمیشد بزارم دنده عقب. چنان صدای ناهنجاری میداد که مو به تنم راست میشد. نمی دونم چشه. مطمئنم از دیسک و صفحه نیست. هنوز 15 تا راه نرفته. تازه شتاب ماشین ( بزنم به تخته) عالیه، لرزش نداره، کلاچ نرمه. مشکل از کجاست؟؟ گیربکس باید پیاده شه؟؟ یکی میگفت از دنده برنجیه. یکی هم میگفت دنده هات رگلاژ نیست. مگه دنده هم رگلاژ داره؟؟ نمیدونم. کمک کنید خواهشا. مرسی.یادم رفت بگم ماشین 50 تا راه رفته. صفحه بار دوم تو 36 تا عوض کردم.

worldsat
09-08-2014, 21:56
سلام دوستان
من چند روز پیش یه پراید صفر 131 se از طریق نمایندکی بهم تحویل دادن
یه مشکل کوچیک دارم و اونهم اینه که موقعی که ماشین ثابت هستش و میخوام با دنده 1 راه بیافتم ماشین کمی لرزش پیدا میکنه و به اصلاح یه کمی ریپ میزنه
این حالت رو از همون موقع که از نمایندگی ماشین رو تحویل گرفتم حس کردم اما فکر میکردم مشکل از بد کلاج گرفتنه منه اما بعدا که سر فرصت بررسی کردم دیدم این حالت مربوطه به خود ماشینه
به نظرتون چیکار کنم؟ مشکل از کجاست؟ ببرمش به یه مکانیک نشون بدم یا محلش نذارم؟

LOVEFORLOVE
13-08-2014, 13:09
سلام دوستان خواستم بدونم پراید se با sx غیر از ایربگ و ... از لحاظ هندلینگ فرقی دارند یا خیر ؟ارزش داره هزینه کنم یه se بگیرم

hossein.az
13-08-2014, 14:26
سلام دوستان خواستم بدونم پراید se با sx غیر از ایربگ و ... از لحاظ هندلینگ فرقی دارند یا خیر ؟ارزش داره هزینه کنم یه se بگیرم
فرق بین sx وse
ایربگ راننده و سرنشین
یورو 4 و صفحه کیلومتر

پراید همون پرایده .خوب se از بابت داشتن ایربگ ایمنیش شاید بهتر باشه
مثل این میمونه بگید 206 تیپ2 با تیپ 5 بدنش فرق کنه

LOVEFORLOVE
14-08-2014, 12:34
همه مدل se یورو 4 هستند؟ وصقحه کیلومترش فرق دارند

hossein.az
14-08-2014, 13:42
همه مدل se یورو 4 هستند؟ وصقحه کیلومترش فرق دارند

اکثرشون بله
از بهمن 92 همه یورو 4 هستند

mehdi-ch
19-08-2014, 15:47
سلام دوستان
من خرداد ماه امسال از سایپا در شهرستان 2تا ماشین سایپا 131 و سایپا 132 ثبت نام کردم با پیش پرداخت 7 تومن ، البته اون موقع پراید بود 16خرده ای ... ولی متاسفانه بقیه مبلغ پرداختی به قیمت روز ماشین حساب میشه و تحویل خودرو مهرماه هست با سود مشارکت 21درصد و سود انصراف 19%

میخواستم بدونم اصلا اختلافی بین قیمت کارخونه و بازار هست یا نه؟ آلآن قیمت کارخونه 131 و 132 چند هست ؟
قیمت بازارش تو سایت ها که کمنر از کارخونه هس و کلا عجیبه اوضاع:n27: لطفا کسی از قیمت ها خبر داره اطلاع بده
بنظرتون اصلا این سرمایه گذاری که در این قسمت کردم سودی داره یا انصراف بدم و پولم رو در جای دیگه سرمایه گذاری کنم !؟:n03:

hossein.az
20-08-2014, 14:04
سلام دوستان
من خرداد ماه امسال از سایپا در شهرستان 2تا ماشین سایپا 131 و سایپا 132 ثبت نام کردم با پیش پرداخت 7 تومن ، البته اون موقع پراید بود 16خرده ای ... ولی متاسفانه بقیه مبلغ پرداختی به قیمت روز ماشین حساب میشه و تحویل خودرو مهرماه هست با سود مشارکت 21درصد و سود انصراف 19%

میخواستم بدونم اصلا اختلافی بین قیمت کارخونه و بازار هست یا نه؟ آلآن قیمت کارخونه 131 و 132 چند هست ؟
قیمت بازارش تو سایت ها که کمنر از کارخونه هس و کلا عجیبه اوضاع:n27: لطفا کسی از قیمت ها خبر داره اطلاع بده
بنظرتون اصلا این سرمایه گذاری که در این قسمت کردم سودی داره یا انصراف بدم و پولم رو در جای دیگه سرمایه گذاری کنم !؟:n03:

اگر بخواید بگیرید و توی بازار بفروشید صرفهه نداره
یا پول خودون را میگیرید و یا کمتر از پول پرداختی گیرتون میاد البته اینم اضافه بفرمائید که معلوم نیست چطور توی این بازار افتضاح میخواید ماشین بفروشید
اگر انصراف هم بدهید 1ماه طول میکشه تا پول بدن

najee
24-09-2014, 18:41
کسی میدونه الان 131seصفر کمپانی چند میده.تحویل فوری.
من 131exدارم 92میخوام بفروشم دوباره صفر بردارم بدون بیمه بدون رنگ .و نوک مدادی چند ارزش فروش داره ؟به نظر شما اصلا ارزش داره بفروشم بدم صفر بگیرم میخوام
ماشین زیاد از قیمتش نیافته .

hossein.az
24-09-2014, 20:37
کسی میدونه الان 131seصفر کمپانی چند میده.تحویل فوری.
من 131exدارم 92میخوام بفروشم دوباره صفر بردارم بدون بیمه بدون رنگ .و نوک مدادی چند ارزش فروش داره ؟به نظر شما اصلا ارزش داره بفروشم بدم صفر بگیرم میخوام
ماشین زیاد از قیمتش نیافته .

19700 با تحویل 15 روزه داره
اصلا صرف اقتصادی نداره بفروشید و دوباره خرید کنید .توی این بازاری که افت قیمت صفر خیلی زیاده
البته ماشین خودتونم بدون بیمه به این راحتی ا نمیخرند و پول بیمه ازش کم میشه
توصیه نمیکنم این کار را بکنید

najee
25-09-2014, 07:27
اصلا صرف اقتصادی نداره بفروشید و دوباره خرید کنید .توی این بازاری که افت قیمت صفر خیلی زیاده
دوست عزیز ماشین من مشتری داره 17300.خوب اگه من 800بدم به بیمه ماشین میخواد بشه ماشین 18100.یه سالم کار کرده 1تومن میخوره تو سرش میشه 19100یه 600الی700تومنی ضرر میکنم عوضش seیکم موتوروش قوی تره ویه ایربگ بیشتر داره.فقط نمیدونم این سری جدید یورو 4نسبت به یورو 2بدترن یا بهتر چون من تا بحال هیچ خوبی از یورو4نشنیدم

najee
25-09-2014, 08:08
دوست عزیز ماشین من مشتری داره 17300.خوب اگه من 800بدم به بیمه ماشین میخواد بشه ماشین 18100.یه سالم کار کرده 1تومن میخوره تو سرش میشه 19100یه 600الی700تومنی ضرر میکنم عوضش seیکم موتوروش قوی تره ویه ایربگ بیشتر داره.فقط نمیدونم این سری جدید یورو 4نسبت به یورو 2بدترن یا بهتر چون من تا بحال هیچ خوبی از یورو4نشنیدم

hossein.az
25-09-2014, 10:04

هرجور مایلید
من خودم به تازگی یه 131 se دوگانه خریدم تو این چند روزه بد نبوده

najee
30-09-2014, 19:49
امروز رفتم نمایندگی 131SE صفر میدن 20300 مگه قرار نبود 19700باشه اصلا 19700ندارن اگه بخوای تحویل دی دارن.
رفتم پیش یکی از دوستام نمایشگاه داره گفت پرایدو دوباره پلاک نمیکنن نمیدونم بخاطر چی باپلاک 20600بدون پلاکم گفت مسئولیت اومدن پلاک با خودت 20300.
چرا دوباره پلاک نمیشه کسی میدونه .قراره دوباره گرونش کنن

ak313
30-09-2014, 20:28
خوب الان که خود سایت فروش فوری داره که
قیمت هم زده 1972000
تحویل آذر هم پیش فروش داره

hossein.az
30-09-2014, 20:34
امروز رفتم نمایندگی 131SE صفر میدن 20300 مگه قرار نبود 19700باشه اصلا 19700ندارن اگه بخوای تحویل دی دارن.
رفتم پیش یکی از دوستام نمایشگاه داره گفت پرایدو دوباره پلاک نمیکنن نمیدونم بخاطر چی باپلاک 20600بدون پلاکم گفت مسئولیت اومدن پلاک با خودت 20300.
چرا دوباره پلاک نمیشه کسی میدونه .قراره دوباره گرونش کنن

سایت سایپا الان چک کردم قیمت را 19700 زدند ولی با یکسری اختلاف قیمتی ها 20200 در میاد با همون تحویل 15 روز البته رنگ سفید هم نداره

najee
01-10-2014, 07:19
فرقی نمیکنه پلاک دار بگیرم یا بدون پلاک؟فقط یه 50تومنی واسه تعویض پلاک میره تو پاچم دیگه درسته؟
راستس این خودروهایی که باپلاک تو نمایندگی هاست بنام کی پلاک صادر شده وبیمه ماشین و چجوری حساب مبکنن چون بیمه از روز پلاک حساب میشه .

ebi1952
03-10-2014, 10:13
فرقی نمیکنه پلاک دار بگیرم یا بدون پلاک؟فقط یه 50تومنی واسه تعویض پلاک میره تو پاچم دیگه درسته؟
راستس این خودروهایی که باپلاک تو نمایندگی هاست بنام کی پلاک صادر شده وبیمه ماشین و چجوری حساب مبکنن چون بیمه از روز پلاک حساب میشه .
پراید رو جدیدا پلاک نمیکنن، یعنی شما الان پراید بدون پلاک بخری پلیس بهت پلاک نمیده ماشین میمونه رو دستت تا زمانی که مجوز بیاد، که اونم معلوم نیست کی باشه

ak313
03-10-2014, 21:30
به گزارش صبحانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار موسی امیری در گفت‌وگو با ایسنا درباره اینکه گفته می‌شود عدم شماره‌گذاری پراید و نیسان به خاطر عدم نصب کپسول آتش‌نشانی است، اظهارکرد: عدم شماره گذاری پراید و نیسان به خاطر کپسول نیست.

وی افزود: کپسول مربوط به تمامی خودروهای داخل است که برابر ابلاغ سازمان استاندارد، این کپسول‌ها باید از ابتدای مهرماه همراه خودروها باشد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به شماره‌گذاری پراید و نیسان اظهار کرد: پراید و نیسان با توجه به اینکه مجوز جدید استاندارد را دریافت نکرده‌اند، فعلا شماره‌گذاری‌شان متوقف شده تا مجوز جدید را برای ادامه شماره‌گذاری از این سازمان دریافت کنند.

Pourya-pc
03-10-2014, 22:32
به گزارش صبحانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار موسی امیری در گفت‌وگو با ایسنا درباره اینکه گفته می‌شود عدم شماره‌گذاری پراید و نیسان به خاطر عدم نصب کپسول آتش‌نشانی است، اظهارکرد: عدم شماره گذاری پراید و نیسان به خاطر کپسول نیست.

وی افزود: کپسول مربوط به تمامی خودروهای داخل است که برابر ابلاغ سازمان استاندارد، این کپسول‌ها باید از ابتدای مهرماه همراه خودروها باشد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به شماره‌گذاری پراید و نیسان اظهار کرد: پراید و نیسان با توجه به اینکه مجوز جدید استاندارد را دریافت نکرده‌اند، فعلا شماره‌گذاری‌شان متوقف شده تا مجوز جدید را برای ادامه شماره‌گذاری از این سازمان دریافت کنند.

خودرویی که از بنیان ایمنی پایینی دارد با چه تغییراتی چه مجوز استانداردی میتواند بگیرد ؟اگر مجوز کیفی میگفتند کمی قابل قبول بود اما مجوز استاندارد کاملا بی معناست ، به نظر من بهانه جدید برای گران کردن دوباره پراید هست . شاید این بار شاهد اربگ سرنشینان عقب هم باشیم که ایمنی و استاندارد این خودرو به 5 ستاره برسد !!!

Ezel
05-10-2014, 09:21
بازار خودرو واقعا به معنی مطلق کلمه راکد شده

131 اس ایکس 90 رو بعد از 3 هفته ! آگهی مداوم فروختم 15/200 ، بی رنگ البته با مقداری خط و خش و سه ماه بیمه

قبلنا پرایدا رو با اولین آگهی میفروختن ملت :دی

اگرم میرفتن پارگینگ کاسب اول دوم هم نمیخرید سومی حتما معامله میکرد :دی

najee
15-10-2014, 11:57
من خودم 10روز131صفرخریدم.از نمایندگی پرسیدم راجب پلاک گفت مشکل پلاک نشدن حل شد پلا ک میشه.امروز بعد از گذشت ده روز شک کردم زنگ زدم گفتند که پلاک نمیشه.خواستم قاطی کنم واسشون دیدم چه سودی داره خوب بابا اگه پلاک نمیشه چرا میفروشید به مردم.آخه کسی که پراید میخره صددرصد از طبقه پایین جامعه است چرا فقط به قشر ضعیف زور میگن خوب 20ملیون فقط ماهی 400تومن بهره بانکی داره اگه نیروی انتظامی جلوی پلاک نشدن خودرو هارو میگیره بهتره اول جلو فروش خودروهارو بگیرن تا امثال ماتو هچل نیافتن.
به نظر من که مسخره اس که میگن مشکل نداشتن کپسول خنده داره بخدا بابا راستشو بگید دوباره چه کلاهی میخوایید سر مردم بذارید.اگه مشکل کپسول من حاضرم 100تومن بدم به هرکی که میگه مشکل کپسول ولی ماشین پلاک کنن.این درست نیست بخدا چجوری میخایید جواب بدید

najee
16-10-2014, 07:03
من خودم 10روز131صفرخریدم.از نمایندگی پرسیدم راجب پلاک گفت مشکل پلاک نشدن حل شد پلا ک میشه.امروز بعد از گذشت ده روز شک کردم زنگ زدم گفتند که پلاک نمیشه.خواستم قاطی کنم واسشون دیدم چه سودی داره خوب بابا اگه پلاک نمیشه چرا میفروشید به مردم.آخه کسی که پراید میخره صددرصد از طبقه پایین جامعه است چرا فقط به قشر ضعیف زور میگن خوب 20ملیون فقط ماهی 400تومن بهره بانکی داره اگه نیروی انتظامی جلوی پلاک نشدن خودرو هارو میگیره بهتره اول جلو فروش خودروهارو بگیرن تا امثال ماتو هچل نیافتن.
به نظر من که مسخره اس که میگن مشکل نداشتن کپسول خنده داره بخدا بابا راستشو بگید دوباره چه کلاهی میخوایید سر مردم بذارید.اگه مشکل کپسول من حاضرم 100تومن بدم به هرکی که میگه مشکل کپسول ولی ماشین پلاک کنن.این درست نیست بخدا چجوری میخایید جواب بدید

از دوستان کسی خبری از این موضوع نداره.که بالاخره میخوان چکارکنن.پلاک میشه یانه. این خودروها تاکی باید بدون پلاک دست مردم باشه واصلا واسه چی پلاک نمیکنن

mehdi-ch
16-10-2014, 12:54
دوستان منم چن روز دیگه حواله ماشین 131ام میاد ، من میخواستم تحویل بگیرم و بفروشم ولی اوضاع بازار اونقدر داغونه که ضرر میکنم ، بنظرتون انصراف بدم ؟ آیا میشه تا قبل از اینکه حواله بیاد با سایپا 111 تغییر بدم؟

najee
16-10-2014, 13:55
دوستان کسی خبر نداره که پلاک وفقط به کسایی نمیدن که تابحال ماشین نداشتن وپلاک بنامشون نبوده یا فرقی نمکنه اونایی هم که فک پلاک کردن هم نمیتونن پلاک خودشونو بگیرن.؟؟؟

vahid78
19-10-2014, 16:04
با سلام خدمت دوستان
من ماشینمو صفر تحویل گرفتم اوردم خونه کاپوتو زدم بالا ببینم چی به چیه، حالا هرکار میکنم در کاپوت بسته نمیشه، ینی کامل بسته نمیشه، فقط با قفل همون جلو باز میشه خیلی راحت، چیکار کنم به نظرتون؟:n02:

vahid78
19-10-2014, 20:17
با سلام خدمت دوستان
من ماشینمو صفر تحویل گرفتم اوردم خونه کاپوتو زدم بالا ببینم چی به چیه، حالا هرکار میکنم در کاپوت بسته نمیشه، ینی کامل بسته نمیشه، فقط با قفل همون جلو باز میشه خیلی راحت، چیکار کنم به نظرتون؟:n02:

اقا فهمیدم، بسته شد، این ماشینا زور میخواد :n02:

SAMI EB
21-10-2014, 22:50
اقا فهمیدم، بسته شد، این ماشینا زور میخواد :n02:

سلام
اگه با زور زيادي بسته ميشه يا اينکه از فاصله ي 30 سانتي هم بسته نميشه
ممکنه لاستيک هاي فاصله انداز که فاصله ي کاپوت تا بدنه را تنظيم مي کنند زيادي اومده بالا و باعث بد بسته شدنه در ميشه

mohsen k1
22-10-2014, 23:13
در مواردی دارند و بعضی اوقات نمیدند
اگر ضبط تحویل ندهند توی برگه ی فاکتور خودرو زده شده
و به جای ضبط یه حواله 100 تومنی میدهند

سلام خدمت شما

من دیروز se 131 تحویل گرفتم.

ضبط روش نبود . 1- نمایندگی گفت 2 ساله که روشون نمیذارن. حواله ای هم بهم نداد.
2- 15000 تومان پول بابت پلاک گرفت.
3-آنتن روش نبود، گفت وقتی اومد بهم خبر میدن.

یعنی رو دو مورد اول سرم کلاه گذاشتن؟

خواهشنا جواب بدین ، تا برم نمایندگی و ........ :n23:
ممنون

Pourya-pc
23-10-2014, 00:54
سلام خدمت شما

من دیروز se 131 تحویل گرفتم.

ضبط روش نبود . 1- نمایندگی گفت 2 ساله که روشون نمیذارن. حواله ای هم بهم نداد.
2- 15000 تومان پول بابت پلاک گرفت.
3-آنتن روش نبود، گفت وقتی اومد بهم خبر میدن.

یعنی رو دو مورد اول سرم کلاه گذاشتن؟

خواهشنا جواب بدین ، تا برم نمایندگی و ........ :n23:
ممنون

مورد اول که در فاکتور خودروتون ذکر شده 100 هزارتومان بابت سیستم پخش خودرو به حساب شما بازگردانده میشود .از سال 90 به همین صورت بوده .
مورد دوم رو نشنیدم ، برای چی 150 تومان گرفتن ؟
آنتن ؟
من یک ماه پیش تحویل گرفتم خیلی جالب بود ، اول ماشین اومد با فاکتورش ، بعد از سه روز کارت سوخت اومد و هفته ی بعد کارت ماشین ، درست فرداش پلاک هاش به همراه قالپاق چرخ ها اومد نمایندگی که زنگ زدن بیاید قالپاقاتون رسیده ، اما هنوز کارت سبزش نیومده بود ، 20 روز بعد از تحویل ، کارت سبز هم اومد و بل اخره مدارک ماشین و خود ماشین تکمیل شد .
این مدل رو اگه جایی در دنیا دیدید حتما خبرم کنید .
ماشین هندی هم اینجوری تحویل نمیدن .
فکر کنم از سال دیگه ماشین تیکه تیکه بیاد ، مثلا اول شاسی رو ارسال میکنن ، بعد چرخ ها ، بعد از چند ماه درب های ماشین هم میاد و شیشه ها و به همین صورت تا کامل بشه .:n02:

mohsen k1
23-10-2014, 08:14
مورد اول که در فاکتور خودروتون ذکر شده 100 هزارتومان بابت سیستم پخش خودرو به حساب شما بازگردانده میشود .از سال 90 به همین صورت بوده .
مورد دوم رو نشنیدم ، برای چی 150 تومان گرفتن ؟
آنتن ؟
من یک ماه پیش تحویل گرفتم خیلی جالب بود ، اول ماشین اومد با فاکتورش ، بعد از سه روز کارت سوخت اومد و هفته ی بعد کارت ماشین ، درست فرداش پلاک هاش به همراه قالپاق چرخ ها اومد نمایندگی که زنگ زدن بیاید قالپاقاتون رسیده ، اما هنوز کارت سبزش نیومده بود ، 20 روز بعد از تحویل ، کارت سبز هم اومد و بل اخره مدارک ماشین و خود ماشین تکمیل شد .
این مدل رو اگه جایی در دنیا دیدید حتما خبرم کنید .
ماشین هندی هم اینجوری تحویل نمیدن .
فکر کنم از سال دیگه ماشین تیکه تیکه بیاد ، مثلا اول شاسی رو ارسال میکنن ، بعد چرخ ها ، بعد از چند ماه درب های ماشین هم میاد و شیشه ها و به همین صورت تا کامل بشه .:n02:

ممنون از شما

تو فاکتور قید شده بود فاقد ضبط وپخش ، به کدوم شماره حساب واریز میکنن؟چون نمایندگی در این مورد حرفی نزد.

15 هزار تومان ، گفت بابت پلاک . پلاکاشو همون موقع تحویل داد. احتمالا از روشهای نوین کلاهبرداریه:n08:

آنتنش چون سنگینه ، باید با یه 18 چرخ جدا بیارنش!:n20:

Pourya-pc
23-10-2014, 11:44
ممنون از شما

تو فاکتور قید شده بود فاقد ضبط وپخش ، به کدوم شماره حساب واریز میکنن؟چون نمایندگی در این مورد حرفی نزد.

15 هزار تومان ، گفت بابت پلاک . پلاکاشو همون موقع تحویل داد. احتمالا از روشهای نوین کلاهبرداریه:n08:

آنتنش چون سنگینه ، باید با یه 18 چرخ جدا بیارنش!:n20:

به حساب خودتون که باهاش ماشین رو خریدین . مبلغش هم ذکر شده ، برید نمایندگی و جزییاتش رو جویا بشید .

ksjvk
25-10-2014, 11:14
سلام. من ماشینم مدل آبان 91 هستش. یه مدته فرمونش مثل سابق نرم نیست. یه دوستی گفت روغن هیدرولیکت رو چک کن کم نباشه. دوستان من نمیدونم مخزنش کجاست میشه یه عکس ازش بزارید ببینم کلا چه شکلیه؟ بعد اگر کم بود چه روغنی باید بریزم؟

Pourya-pc
26-10-2014, 12:45
سلام. من ماشینم مدل آبان 91 هستش. یه مدته فرمونش مثل سابق نرم نیست. یه دوستی گفت روغن هیدرولیکت رو چک کن کم نباشه. دوستان من نمیدونم مخزنش کجاست میشه یه عکس ازش بزارید ببینم کلا چه شکلیه؟ بعد اگر کم بود چه روغنی باید بریزم؟

کاپوت رو بالا بزنید ، قسمت بالا سمت راست یه مخزن مشکی رنگ هست که درپوش پلاستیکی داره .
بهتره ببرید نمایندگی تا اگر واقعا مشکل داشته باشه براتون درستش کنند .

miss_ava7
26-10-2014, 14:28
سلام.ممنون میشم سوالامو جواب بدین.
این سایپا131 se که 15 روزه تحویل میدن هیدرولیکه؟
و اینکه سیستم ضد سرقت داره؟
مشکل پلاکش حل شده؟

hossein.az
27-10-2014, 11:11
سلام.ممنون میشم سوالامو جواب بدین.
این سایپا131 se که 15 روزه تحویل میدن هیدرولیکه؟
و اینکه سیستم ضد سرقت داره؟
مشکل پلاکش حل شده؟
بله .هیدرولیک +دو ایربگ
ایموبلایزر هم داره
میگن حل شده ولی جدید پلاک شده ندیدم

najee
06-11-2014, 23:30
من یه 20روزی میشه تحویل گرفتم.تفاوتهاش با مدل 92که داشتم ایناس ضمن اینکه بگم این مدل seخیر سرش فول آپشن با موتئرhpولی مدل 92که داشتم exبود.
1)بعد از 20روز از تمام اتاق صدا میاد.
2)فندک ماشین فقط یکبار کار کرد.
3)صدای موتور دوبرابر شده به طوری که فکر کنم خودشونم میدونستن کف ماشین دولا موکت کشیدن(از دوستانی که جدیدا خرید خواهشم میکنم ببنید واسه شما هم دولا موکت داره)
4)گاهی اوقات وقتی پارو از روی پدال گاز بر میداری دور موتور خیلی خیلی آروم پایین میاد انگار پدال گاز گیر داره
5)گاهی اوقات موقع ترمز گرفتن میخ (البته با سرعت کم)اگار پیچهای بدنه شل باشه صدا میده.
6)تنها شباهتشون تو مصرف بنزین که حسابی از خجالت پژو پارس در اومده 10تاگاها12تا بنزین میخوره.
خلاصه ترکونیدم همه رقمه جنرال موتور باید بیاد لنگ بندازه :n08:
ادامونم میشه هرچی بلا سرمون بیارن حقمونه .

Pourya-pc
07-11-2014, 12:02
من یه 20روزی میشه تحویل گرفتم.تفاوتهاش با مدل 92که داشتم ایناس ضمن اینکه بگم این مدل seخیر سرش فول آپشن با موتئرhpولی مدل 92که داشتم exبود.
1)بعد از 20روز از تمام اتاق صدا میاد.
2)فندک ماشین فقط یکبار کار کرد.
3)صدای موتور دوبرابر شده به طوری که فکر کنم خودشونم میدونستن کف ماشین دولا موکت کشیدن(از دوستانی که جدیدا خرید خواهشم میکنم ببنید واسه شما هم دولا موکت داره)
4)گاهی اوقات وقتی پارو از روی پدال گاز بر میداری دور موتور خیلی خیلی آروم پایین میاد انگار پدال گاز گیر داره
5)گاهی اوقات موقع ترمز گرفتن میخ (البته با سرعت کم)اگار پیچهای بدنه شل باشه صدا میده.
6)تنها شباهتشون تو مصرف بنزین که حسابی از خجالت پژو پارس در اومده 10تاگاها12تا بنزین میخوره.
خلاصه ترکونیدم همه رقمه جنرال موتور باید بیاد لنگ بندازه :n08:
ادامونم میشه هرچی بلا سرمون بیارن حقمونه .

درود ، مبارک باشد ، نگران نباشید .
1- صدا کاملا طبیعیه ، الان پارس داشبورد جدید 42 تومن پولشه به مراتب صداهای بدتری میده ، حداقل شما 20 تومن دادید . ماشین من یک ماهه گرفتم وقتی 90 کیلومتر میرید انگار در طوفان درحال رانندگی هستید از همه جاش صدای زوزه باد میاد البته به طرز وحشتناک .کاریش هم نمیشه کرد . تمام درز و دورزای ماشین بازه .
2- گارانتی عوض میکنه :n06:
3- بعد از فیلرگیری بهتر میشود ( سرویس اولیه )
4- من قبلا SX داشتم گازش عادی بود اما این جدیده عین سمند مدل دریچه گازی میمونه ، چکارش کردن که دورموتور پایین نمیاد رو نمیدونم .مخصوصا دنده یک حدود 3 ثانیه بعد از رها کردن گاز دورموتور آهسته پایین میاد .هرچی هست خواستن بهتر کار بکنه و دور پایین موتور به گیرباکس و موتور کمتر آسیب برسونه ، شما فکر کنید مزیته :n01:
5- ماشین منم صدا میده ، درست عین صندوق چوبی میوه . ظاهرا این مورد هم طبیعیه ، البته تمام ماشینا همینجورن حتی 206 و ال 90
6- بعد از فیلرگیری در سرویس ولیه مصرف به 5 لیتر در 100 کیلومتر کاهش پیدا میکند .البته من تا خریدم بردم فیلرگیری کردم الان 5.5 میسوزونه ولی خب خبر مرگش راه نمیره هرکاریش میکنم 140 بیشتر نمیره درصورتی که اس ایکس داشتم 175 تا باهاش رفتم به راحتی . توی سربالایی هم با دنده 3 بالا میره فکر کنم یورو 4 توشه ، اصلا موتور خفست جون نداره حصوصا توی دور بالا .

najee
08-11-2014, 14:23
درود ، مبارک باشد ، نگران نباشید .
1- صدا کاملا طبیعیه ، الان پارس داشبورد جدید 42 تومن پولشه به مراتب صداهای بدتری میده ، حداقل شما 20 تومن دادید . ماشین من یک ماهه گرفتم وقتی 90 کیلومتر میرید انگار در طوفان درحال رانندگی هستید از همه جاش صدای زوزه باد میاد البته به طرز وحشتناک .کاریش هم نمیشه کرد . تمام درز و دورزای ماشین بازه .
2- گارانتی عوض میکنه :n06:
3- بعد از فیلرگیری بهتر میشود ( سرویس اولیه )
4- من قبلا SX داشتم گازش عادی بود اما این جدیده عین سمند مدل دریچه گازی میمونه ، چکارش کردن که دورموتور پایین نمیاد رو نمیدونم .مخصوصا دنده یک حدود 3 ثانیه بعد از رها کردن گاز دورموتور آهسته پایین میاد .هرچی هست خواستن بهتر کار بکنه و دور پایین موتور به گیرباکس و موتور کمتر آسیب برسونه ، شما فکر کنید مزیته :n01:
5- ماشین منم صدا میده ، درست عین صندوق چوبی میوه . ظاهرا این مورد هم طبیعیه ، البته تمام ماشینا همینجورن حتی 206 و ال 90
6- بعد از فیلرگیری در سرویس ولیه مصرف به 5 لیتر در 100 کیلومتر کاهش پیدا میکند .البته من تا خریدم بردم فیلرگیری کردم الان 5.5 میسوزونه ولی خب خبر مرگش راه نمیره هرکاریش میکنم 140 بیشتر نمیره درصورتی که اس ایکس داشتم 175 تا باهاش رفتم به راحتی . توی سربالایی هم با دنده 3 بالا میره فکر کنم یورو 4 توشه ، اصلا موتور خفست جون نداره حصوصا توی دور بالا .

1)این که صدا ها طبیعی درست ولی واقعا اعصاب آدمو خورد میکنه دائم رو مخ.
2)فندک ماشین رو هر یکی دوباری که استفاده میکنم فیوزش میسوزه باید یه فیوزو عوض کنم.
3)بعید میدونم با فیلر گیری صدای موتور کاهش پیدا کنه چون اصلا ربطی نداره ضمن اینکه ماشین قبلیمو وقتی رو 10000تا بردم گارنتی گفتم فیلر گیری کنه کن نمیخواد زود. اونم تو مصرف سوخت تاثیر داره اگه داشته باشه نه صدای موتوراونم 15تا20درصد.
4)دقیقا همینطوره که میگی منم موندم خوب این موضوع یا نه ؟
5)بله اینم موردم دقیقا همیطور مثل صندوق چوبی ها ی میوه ها(عجب مثالی زدی)
6)مصرف سوخت این سری از پرایدها که تو تحریم روند تولید داشته به هیچ وجه پایین نمیاد من دو سه تا صفر رو امتحان کردم داخل شهر صدی 11تا12تا میخورد.
کلا چیزی که مشخص اینه که هر چیزی غیر عادی تو خودروهای ایرانی بهش برخوردیم کاملا طبیعی.

افتخارم میکنیم خودرو تولید میکنیم و صنعت داریم.
باید قبول کرد که اقتصاد ایران یه اقتصاد ور شکسته اس.

Pourya-pc
08-11-2014, 18:39
1)این که صدا ها طبیعی درست ولی واقعا اعصاب آدمو خورد میکنه دائم رو مخ.
2)فندک ماشین رو هر یکی دوباری که استفاده میکنم فیوزش میسوزه باید یه فیوزو عوض کنم.
3)بعید میدونم با فیلر گیری صدای موتور کاهش پیدا کنه چون اصلا ربطی نداره ضمن اینکه ماشین قبلیمو وقتی رو 10000تا بردم گارنتی گفتم فیلر گیری کنه کن نمیخواد زود. اونم تو مصرف سوخت تاثیر داره اگه داشته باشه نه صدای موتوراونم 15تا20درصد.
4)دقیقا همینطوره که میگی منم موندم خوب این موضوع یا نه ؟
5)بله اینم موردم دقیقا همیطور مثل صندوق چوبی ها ی میوه ها(عجب مثالی زدی)
6)مصرف سوخت این سری از پرایدها که تو تحریم روند تولید داشته به هیچ وجه پایین نمیاد من دو سه تا صفر رو امتحان کردم داخل شهر صدی 11تا12تا میخورد.
کلا چیزی که مشخص اینه که هر چیزی غیر عادی تو خودروهای ایرانی بهش برخوردیم کاملا طبیعی.

افتخارم میکنیم خودرو تولید میکنیم و صنعت داریم.
باید قبول کرد که اقتصاد ایران یه اقتصاد ور شکسته اس.

2- یه جای برق کشی فندکی اتصالی داره ، پیداش کنید و درستش کنید .
3- فیلرگیری کنید بهتر میشه . من یاد آر دی میوفتم وقتی صدای موتور رو میشنوم .چرا دیر ؟ اصلا فیلر باز کار درستی نیست که کارخونه انجام میده ، یعنی ماشین صفر نیازی به باز بودن بیش از حد فیلر نداره . فیلر باز هم توی شتاب ماشین تاثیر منفی میزاره ( چون نسبت بنزین به هوا بیشتره و یه جورایی موتور رو از بنزین خفه میکنه ) هم مصرف و هم صدای موتور .
4- امروز نمایندگی بودم گفتن خوبه ، به این دلیل این سیستم رو پیاده کردن که اگر یهو پاتون رو از گاز بردارید موتور شک نشه و ضربه نزنه . به نظر خودم خوبه .
6- پراید قبلی من 91 بود 5.5 بیرون شهر 7 داخل شهر . این هم دقیقا همینطوره .
ماشینای داخلی که ماشین نیستن ، کالسکه بچه شرف داره بهشون ، الان کف ماشین تو ایران هیوندای اکسنت و میتسوبیشی لنسر و یاریس و ... هستند .
صنایع خودروساز داخلی با حمایت مردم سرپا هستند . اینو همیشه به یاد داشته باشیم که
خلایق ، هرچه لایق ...
البته سو تفاهم نشه خودمم جز همین مردم هستم .

miss_ava7
08-11-2014, 19:50
منم امروز ماشینو تحویل گرفتم. پراید 132. زودتر از 2 هفته تحویل دادند. یه کم صدا میده، در ها هم موقع بازکردن و بستن خیلی سفته که روغن کاری میخواد و ضبط هم روش نبود که گفتن بعدا میشه پولشو ازشون گرفت. یه چیز دیگه هم اینکه قبلنا یه قرآن کوچیک توی ماشینا میزاشتن ولی اونم به ما ندادن:n02: فکر کردم دفترچه هم ندادن که بالاخره توی صندوق عقب پیدا شد!
همراه ما یکی اومده بود تیبا گرفته بود شاکی بود که چرا ضبطش فلش مموری نمی خوره و قدیمیه، دید مال ما اصلا ضبط نداره دیگه هیچی نگفت آروم گرفت:n09:

A M ! N
08-11-2014, 19:53

.مخصوصا دنده یک حدود 3 ثانیه بعد از رها کردن گاز دورموتور آهسته پایین میاد .هرچی هست خواستن بهتر کار بکنه و دور پایین موتور به گیرباکس و موتور کمتر آسیب برسونه ، شما فکر کنید مزیته :n01:

4- امروز نمایندگی بودم گفتن خوبه ، به این دلیل این سیستم رو پیاده کردن که اگر یهو پاتون رو از گاز بردارید موتور شک نشه و ضربه نزنه . به نظر خودم خوبه .

عالیه اتفاقن حالت نرمالش همینه. دور موتور باید آروم بیاد پایین. ماشین هایی که اینجوری نیستن توی دنده های سنگین وقتی پدال گاز رو رها میکنید ماشین تلو تلو میخوره و به قول دوستمون ضربه میزنه. این قضیه احتمالن بیشتر برای راننده های تازه کار خوبه، به هرحال بهتره گاز حالت Fade out داشته باشه تا اینکه ناگهانی Drop بکنه. برای سلامت خودرو هم بهتره و بنزین یا گاز نسوخته‌ی کمتری بیرون داده میشه و مبدل کاتالیست هم سالم تر میمونه.

sunrise1
09-11-2014, 18:36
سلام. من یه 131 se گازسوز از سایپا نوشتم و تحویلش همین ماهه... من واسه مسافرکشی میخوام استفاده کنم و امروز یه نفر بهم گف این مدل مصرف سوختش خیلی بالاس و در واقع خیلی بالاتر از چیزی ک سایپا گفته میسوزونه. ترسیدم... آیا این درسته ؟؟؟؟

hossein.az
09-11-2014, 20:01
سلام. من یه 131 se گازسوز از سایپا نوشتم و تحویلش همین ماهه... من واسه مسافرکشی میخوام استفاده کنم و امروز یه نفر بهم گف این مدل مصرف سوختش خیلی بالاس و در واقع خیلی بالاتر از چیزی ک سایپا گفته میسوزونه. ترسیدم... آیا این درسته ؟؟؟؟
من این مدل رو الان یک ماهه خریدم برای زیر پام
مصرفش الان نمیشه گفت چقدره چون پراید تا فیلر گیری نشه معلوم نمیکنه
مصرفش شاید یکم بیشتر از بنزین باشه
ولی اینقدر نیست که به چشم بیاد

sunrise1
09-11-2014, 22:32
مبارک باشه. تو این دوهفته ب حدی از ضعفای این مدل شنیدم ک از خریدم تقریبا پشیمون شدم، امیدوارم همینطور باشه و حداقل تومصرف سوخت درحد پرایدای دیگه باشه. ببخشید یکی دوسوال دیگه دارم.ظبط رو این مدل هس؟فلش خوره؟یورو چهار هس یا سایپا یورو دو گذاشته؟

hossein.az
10-11-2014, 11:24
مبارک باشه. تو این دوهفته ب حدی از ضعفای این مدل شنیدم ک از خریدم تقریبا پشیمون شدم، امیدوارم همینطور باشه و حداقل تومصرف سوخت درحد پرایدای دیگه باشه. ببخشید یکی دوسوال دیگه دارم.ظبط رو این مدل هس؟فلش خوره؟یورو چهار هس یا سایپا یورو دو گذاشته؟

ضبط نداشت و پول حواله اش هم هنوز ندادن
والا پول یورو 4 گرفتن توی فاکتور هم زده یورو4 اما سنسور کیلومتر روی گیربکس هست از طرفی سوئیچ و صفحه کیلومتر مدل قبلی هاست
نظر من یورو 2 که اینطور قالب مردم میکنن
نهایت صدی یک لیتر بیشتر بسوزونه برای کسی که فقط مصرف شهری داره شاید ناسب نباشه اما شمایی که برای مسافرکشی میخواید یکبار بنزین ازاد نمیخواید بزنید جبران میشه

sunrise1
10-11-2014, 20:26
ضبط نداشت و پول حواله اش هم هنوز ندادن
والا پول یورو 4 گرفتن توی فاکتور هم زده یورو4 اما سنسور کیلومتر روی گیربکس هست از طرفی سوئیچ و صفحه کیلومتر مدل قبلی هاست
نظر من یورو 2 که اینطور قالب مردم میکنن
نهایت صدی یک لیتر بیشتر بسوزونه برای کسی که فقط مصرف شهری داره شاید ناسب نباشه اما شمایی که برای مسافرکشی میخواید یکبار بنزین ازاد نمیخواید بزنید جبران میشه
پراید رو فقط بخاطر کم مصرف بودنش گرفتم ولی مث اینکه همین ی ویژگی مثبت هم ازش گرفتن!!!! و الا میشد یه مقدار بزارم روش 405 بگیرم ... قرار بوده درعرض ده روز تحویلش بدن ک امید ندارم تا آخرای ماه هم خبری ازش بشه...امان ازین سایپا ک یه ذره انصاف تو مرامش نیس :n27:

hossein.az
10-11-2014, 21:05
پراید رو فقط بخاطر کم مصرف بودنش گرفتم ولی مث اینکه همین ی ویژگی مثبت هم ازش گرفتن!!!! و الا میشد یه مقدار بزارم روش 405 بگیرم ... قرار بوده درعرض ده روز تحویلش بدن ک امید ندارم تا آخرای ماه هم خبری ازش بشه...امان ازین سایپا ک یه ذره انصاف تو مرامش نیس :n27:
بله همیشه کمی دیر کرد داره
اینو یادم رفته بود بگم
موتور hp هستند ولی به نظرم از نظر صدای موتور کمی از بنزینی ها بیشتره
البته بازم فیلر گیری نشده که بخوام دقیق نتیجه گیری کنم
ولی از هر نظر برای کار شما مناسبه

A M ! N
10-11-2014, 21:09

405 در مدلهای پایینتر مصرفش از پراید پایینتر نیست قطعن :n02: پس زیاد فاز منفی به خودت نده برادر! والا تا جایی که من دیدم کسایی که 131 دارن برای کار کردن درون شهر ناراضی نیستن از مصرفش. البته اگه فقط مشکلتون با مصرف هستش. ضمنن هیچوقت دیر نیست، فروش حواله امروزه بازارش گرمه :n02: از طرف دیگه حتا اگه ماشین رو هم تحویلتون بدن میتونید با 405 تعویض کنید اگه باب میلتون نبود!

sunrise1
10-11-2014, 22:06
405 در مدلهای پایینتر مصرفش از پراید پایینتر نیست قطعن :n02: پس زیاد فاز منفی به خودت نده برادر! والا تا جایی که من دیدم کسایی که 131 دارن برای کار کردن درون شهر ناراضی نیستن از مصرفش. البته اگه فقط مشکلتون با مصرف هستش. ضمنن هیچوقت دیر نیست، فروش حواله امروزه بازارش گرمه :n02: از طرف دیگه حتا اگه ماشین رو هم تحویلتون بدن میتونید با 405 تعویض کنید اگه باب میلتون نبود!
صلحنامه ای گرفتم و کامل تامین مالی کردم، البته ب فکرم افتاد ک تا ماشین بیاد بفروشم ولی خو نه حوصله میخواد و ارزشی از بابت زمان گذاشتن و اینا نداره... آخه 131 میدونم از مصرفش راضی ن ولی تو مدال se از چن نفری شنیدم ک مصرف بالاس ... ب قول اون دوستمون امیدوارم زیاد ب چشم نیاد این مصرف بالا ...

najee
11-11-2014, 07:31
صلحنامه ای گرفتم و کامل تامین مالی کردم، البته ب فکرم افتاد ک تا ماشین بیاد بفروشم ولی خو نه حوصله میخواد و ارزشی از بابت زمان گذاشتن و اینا نداره... آخه 131 میدونم از مصرفش راضی ن ولی تو مدال se از چن نفری شنیدم ک مصرف بالاس ... ب قول اون دوستمون امیدوارم زیاد ب چشم نیاد این مصرف بالا ...

من 131EXداشتم الانم 131SEدارم مصرف هردوتاشون بالاست داخل شهر هردوشون صدی 10میخورن.
هر کی هم که میگه کم مصرف درست کیلومتر نمیزنه یا داره با اتوبان مقایسه میکنه مصرف داخل شهرش خیلی کمه .

sunrise1
11-11-2014, 09:25
من 131EXداشتم الانم 131SEدارم مصرف هردوتاشون بالاست داخل شهر هردوشون صدی 10میخورن.
هر کی هم که میگه کم مصرف درست کیلومتر نمیزنه یا داره با اتوبان مقایسه میکنه مصرف داخل شهرش خیلی کمه .
صدتا ده لیتر بسوزونه یعنی 405 و پارس ازین بابت هم بخودشون میبالن :) باز خوب شد گازسوز گرفتم ک یه خورده بصرفه‌تر باشه...

hossein.az
11-11-2014, 12:44
صدتا ده لیتر بسوزونه یعنی 405 و پارس ازین بابت هم بخودشون میبالن :) باز خوب شد گازسوز گرفتم ک یه خورده بصرفه‌تر باشه...

من تجربه انواع پژو رو داشتم کلا 12 پایینتر برای شهر نمیسوزونه .
پراید هم مصرف شهریش همون 10 هست نهایتا 9.5 ولی دیگه کمتر از این نمیزنه

najee
11-11-2014, 14:18
من تجربه انواع پژو رو داشتم کلا 12 پایینتر برای شهر نمیسوزونه .
پراید هم مصرف شهریش همون 10 هست نهایتا 9.5 ولی دیگه کمتر از این نمیزنه

خدا پدرتو بیامرزه حرف دل منو زدی به هر کی میگم صدی 10میسوزونه قبول نداره میگه مال تو اینطوریه ولی مطمئنم همه پرایدهای یکی دوسال اخیر همین مصرف ودارن درست حساب نمیکنن
که میگن کمتر میخوره .
با این اوصاف احتمال زیاد پژو داخل شهر خصوصا تهران تا14لیتر فکرکنم بخوره مخصوصا پارس.

sunrise1
11-11-2014, 20:32
خدا پدرتو بیامرزه حرف دل منو زدی به هر کی میگم صدی 10میسوزونه قبول نداره میگه مال تو اینطوریه ولی مطمئنم همه پرایدهای یکی دوسال اخیر همین مصرف ودارن درست حساب نمیکنن
که میگن کمتر میخوره .
با این اوصاف احتمال زیاد پژو داخل شهر خصوصا تهران تا14لیتر فکرکنم بخوره مخصوصا پارس.
87 ک صبای صفر داشتم تا یکی دوسال اول حدود هشت تا میسوزوند ولی دوسال بعدی فک میکنم بیشتر شد و احتمالن تا 9 لیتر .... شما درست میگین چون فکر میکنم پراید جدیدا یه مقدار مصرف بیشتری دارن ... من تجربه خودم با پراید صبا هشت لیتر درون شهری بوده...

Pourya-pc
12-11-2014, 00:17

من دوتا پراید داشتم 91 اس ایکس و 93 اس ایی هر دو 5.5 بیرون شهر و 7 داخل شهر میسوزونن ، مادرم اس ال 90 داره که تقریبا چیزی کار نکرده 12 هزارتا کارکرده ، توی شهر 9.5 میسوزونه بیرون شهر 7 لیتر . بردم نمایندگی چند بار اما همینه که هست .
نمیدونم این دیگه چه مدلشه ، موتور همونه همه چیز همونه حتی تاریخ و سال یکیست اما هرکدوم یه مدل مصرف بنزین دارند .
من که میرم هند ...
یا علی .

ronin_2607
12-11-2014, 09:36
سلام، هفته پيش ماشين بردم سرويس لنتهاي عقب گفت نياز به تعويض داره دادم عوض كرد مارك گلد انداخت البته رو جعبش زده بود ساخت ايران، خود مكانيك هم گفت ايرانه، من با اين لنت حدود ١٠٠٠ تا رفتم مسافرت و برگشتم، الان ماشين تو سرعتهاي كم صداي سوت اعصاب خورد كني داره كه تو مغزت نفوذ مي كنه، پامو ميزارم رو ترمز يه كوچولو فشار ميدم قطع ميشه برمي دارم باز شروع ميشه، اين صدا چيه؟؟ جديه؟ مربوط به لنتها ست؟؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Pourya-pc
12-11-2014, 11:23
سلام، هفته پيش ماشين بردم سرويس لنتهاي عقب گفت نياز به تعويض داره دادم عوض كرد مارك گلد انداخت البته رو جعبش زده بود ساخت ايران، خود مكانيك هم گفت ايرانه، من با اين لنت حدود ١٠٠٠ تا رفتم مسافرت و برگشتم، الان ماشين تو سرعتهاي كم صداي سوت اعصاب خورد كني داره كه تو مغزت نفوذ مي كنه، پامو ميزارم رو ترمز يه كوچولو فشار ميدم قطع ميشه برمي دارم باز شروع ميشه، اين صدا چيه؟؟ جديه؟ مربوط به لنتها ست؟؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
هم لنت بی کیفیت هست هم فنرهای جمع شونده لنت بعد از مدتی ول میکنن و لنت روی دیسک لق میزنه .کاریشم نمیشه کرد .
من وقتی بخاری روشن میکنم بوی دمپایی داغ شده میاد ، خیلی بوی گندیه مثل بوی ال90 خیلی غلیظ و چون میگرن دارم همش سردرد میگیرم تو ماشین . بخاری نزنم سرده بزنم بوی آلا پلاستیکش درمیاد . کسی راهی نداره ؟

ronin_2607
12-11-2014, 11:25
اين فنرها قابل تعويضن؟؟

najee
14-11-2014, 08:19
به به چه مشکلاتی دارن بچه ها واقعا خنده داره
درکل من فکر میکنم روی پریدهای یک دوسالهای اخیر نباید وسواس به خرج داد چون نه تنها پول بی خودی خرج میکنی اصابتم خوردمیشه به جایی هم نمیرسی.
اینم از مزایای جهان سوم بودن .هرکی که میگه انرژی ه ت ه ای حق مسلم ماست دقیقا همین پرایدها هم حق مسلم هموناست.
ازماست که برماست

sunrise1
16-11-2014, 15:29
کسی هس اینجا 131 تحویلی آبان ماه ماشینشو داده باشن؟

m1135
18-11-2014, 16:47
با بنزین صدی 9 تا 10 و روی گاز یه منبع حدود 170 کیلومتر میره

sunrise1
21-11-2014, 14:11
131‏ اس ای بنده رسید،خوشبختانه چندان تاخیر نداشت. اهرم تنظیم ارتفاع صندلی رو من نمیبینم کجاست؟ظبط ندادن و بجاش گفتن موقع تحویل سند ی حواله صدتومنی میدیم.فعلن هیچ سند و مدرکی بهم ندادن.فقط ی پراید بی پلاک

Ali Delkhosh
21-11-2014, 14:37
ماشین من 131sx مدل 90 هستش
1 ماه پیش تصادف کردم و جلوبندیم حسابی صدمه دید . سگ دست و طبق و بلبرینگ و دیسک چرخ هام رو هم عوض کردم .لنت رو هم عوض کردم . الان تو سرعت 100 تا فرمونم میزنه (چرخهارو بالانس هم کردم که زیاد فرقی نکرد ) و همچنین وقتی در سرعت بالا پدال ترمز رو به آرومی فشار میدم فرمونم میلرزه.
یه مکانیک با تجربه ای بود که میگفت از کاسه چرخ های عقب هم می تونه باشه .
ماشینم تا قبل از تصادف کوچکترین لرزشی نداشت اما الان واقعاً این موضوع برام تو مخی شده
به نظرتون چیکار کنم ؟

ronin_2607
05-12-2014, 14:45
سلام. دوستان ممکنه یک مکانیک خوب و با تجربه برای تعمیرات گیربکس پراید 131 در شهر تهران به من معرفی کنید؟؟ دنده 2 ماشین بد جا میره عذابی شده. منم حقیقتش میخوام ماشینو بفروشم یه ماشین بهتر بخرم. اما نمیخوام ماشینم مشکل داشته باشه طرف که خرید فحش و بد بیراه برام بیاد. تنها مشکلی که پراید من داره همین دنده 2 که میخوام بدم درستش کنن. بعدم بفروشم. اما می ترسم بدم به هرکسی گیربکس باز کنه بجای ابروش بزنه چشمشم کور کنه.ممنون میشم. هم ماهر و هم با انصاف.البته مهارتش مهم تره. یعنی یه خورده گرونم بگیره چاره ای نیست. ماشین پراید 91 - 131 sx که حدود 58000 تا راه رفته. این مشکل دنده 2 هم به این صورته که ماشین که سرده بیشتر خودشو نشون میده. یعنی بعد از گرم شدن کم کم از بین میره. مشکل اینه من از دنده 3 به 2 مشکل دارم. یعنی یا خیلی سفته و جا نمیره یا با صدای آب میوه گیری جا میره. دیسک و صفحه با مارک خوب تو کیلومتر 35500 عوض کردم. روغن گیربکسم با روغن ایرانول 75w80 ep تو کیلومتر 51000 تا عوض کردم. دنده عقبم بد جا میرفت که با رگلاژ کلاج برطرف شد. اما این دنده 2 نمی دونم چشه. بخصوص تو معکوس کشیدن خیلی هم خطرناکه عملا ماشین نمیشه رو دنده 2 گذاشت باید خیلی سرعت کم شه که برم رو 2. فکر میکنم از برنجی باشه. اما همانطوری که گفتم مکانیک کاربلد میخوام که به قول معروف نزنه پدر گیربکس دربیاره. ممنون.

hosein002
06-12-2014, 22:02
سلام از دوستان کسی فرمان پراید ایربک دار رو باز کرده؟

Pourya-pc
07-12-2014, 18:32
131‏ اس ای بنده رسید،خوشبختانه چندان تاخیر نداشت. اهرم تنظیم ارتفاع صندلی رو من نمیبینم کجاست؟ظبط ندادن و بجاش گفتن موقع تحویل سند ی حواله صدتومنی میدیم.فعلن هیچ سند و مدرکی بهم ندادن.فقط ی پراید بی پلاک

پراید که تنظیم ارتفاع صندلی ندارد ، حتی 405 و پارس هم ندارد . فقط سمند تنظیم ارتفاع دارد .

ronin_2607
07-12-2014, 22:18
١٣٢ داره اگه اشتباه نكنم اما ١٣١ نداره.

DHAMID
13-12-2014, 12:25
یه چند روزیه یه 131 گرفتم
کلا هیچیم از فنی ماشین نمیدونم
الان این آمپر آبش 2 خط داره
درسته یا باید در رادیات رو باز کنم آب بریزم ؟
هواگیری هم میخواد؟
کلا آمپر باید رو چند باشه

امير موسر
13-12-2014, 12:30
پراید که تنظیم ارتفاع صندلی ندارد ، حتی 405 و پارس هم ندارد . فقط سمند تنظیم ارتفاع دارد .

ال ممد و 206 هم دارن که .

ronin_2607
13-12-2014, 19:50
@DHAMID
سلام، مبارك باشه چرخش برات بچرخه، اون گيج ديجيتال دماي آب نشان ميده و ربطي به حجم آب نداره، نرمالش همين دو خطه، وقتي ماشين سرده خط نداره كم كم ميشه يك خط و بعدش دو خط، تابستان كه هوا گرمه گاهي تا ٣ خط هم ميره، شما فقط چك كن ضديخ داشته باشه كه به احتمال زياد با توجه به صفر بودن ماشين ضديخ ريختن اما خب ايرانه و مهمتر از اون پرايده چك كردنش ضرري نداره. ضمن اينكه داخل مخزن انبساط سمت راست كاپوت بايد تا خط نشانه آب و ضديخ ( سبز رنگ يا آبي رنگ) موجود باشه. اگه خواستي در رادياتو باز كني ماشين بايد چند ساعتي خاموش باشه كه يه موقع آب داغ نپاشه به صورتت و خداي نكرده بسوزي. در ضمن پرايد سيستم رادياتورش هواگيري نداره ( اين سوسول بازيا حاليش نيست!!!) اينو براي بعده ها گفتم.

esmigel
19-12-2014, 01:51
با سلام..
والا منم یه se 131 موتور اچ پی گرفتم..مصرفشو که اندازه نگرفتم ولی از اس ایکس 90 که داشتم خیلی کمتره...این یکی همش درجه رو وسطه..فنم همش روشن...تو تاریکی ماشینو روشن کردم دیدم وایر مثل رقص نوره!! از بچه ها پرسیدم گفتن برق دزدی داره...از شما هم همینجوریه؟

esmigel
19-12-2014, 01:52
با سلام..
والا منم یه se 131 موتور اچ پی گرفتم..مصرفشو که اندازه نگرفتم ولی از اس ایکس 90 که داشتم خیلی کمتره...این یکی همش درجه رو وسطه..فنم همش روشن...تو تاریکی ماشینو روشن کردم دیدم وایر مثل رقص نوره!! از بچه ها پرسیدم گفتن برق دزدی داره...از شما هم همینجوریه؟

esmigel
19-12-2014, 02:17
یکی منکه فیلر نمیخواد! بردم یه روز نمایندگی گفت اینا دیگه احتیاج به فیلرگیری نداره..زیر کاپوتم نوشته...فقط روغن همه تاکید میکنن 10w40 بریزیم..از منم موتورش خیلی صدا میده ولی روغنو که عوض کردم صداش نصف شد... از منم موکت کلفتی انداختن!..فقط فرمونش به نرمیه اس ایکس 90 که داشتم اصلا نیست...کاش تیبا میگرفتم...موندم کسایی که تو شهرستانن چرا پراید میخرن...پراید تو شهر ما حکم پول نقد رو داره...یعنی پول نقده ولی تیبا اصلا فروش نداره!...اخه تو شهر ماکه زاهدانه با پراید فقط دربستی کار میکنن..اگه تیبا بد فروش نبود حتی اگه پراید 15 تومنم بود و تیبا همین 24 تومن عمرا پراید میگرفتم...اخه از ماشینای کوچیک و تو دست خوشم میاد...ماشین من تحویلی اخرای برج 5 هست...2000 تام کار کرده...

yasharhi
20-12-2014, 19:54
1- چند روز بعد از فاکتور شدن ماشین رو تحویل میدن؟
2- هنگام تحویل گرفتن هزینه ای باید بپردازم ؟
3- کارت خودرو و کارت سوخت و سند و کارت گارانتی و بیمه و پلاک هم موقع تحویل خودرو داده میشه ؟ و اگر داده نمیشه کی تحویل میدن ؟
4- آیا لازمه که خودمم بیمه بکنم یا همین بیمه برای یکسال کافیه ؟

john nash
22-12-2014, 09:49
سلام دوستان
لنت پراید رو چند تا عوض میکنن؟
چه مارکی خوبه؟

ممنون

Sent from my LT30p using Tapatalk

ronin_2607
29-12-2014, 21:02
سلام. كسي ميتونه جاييو معرفي كنه كه تو كار صداگيري داشبورد و درهاي پرايد باشن؟؟ تازه گيا يك صداي لرزش شبيه اينكه يك پيچ فلزي روي سيني فلزي كه داره ميلرزه از پشت ضبط مياد يعني رو مغزمممممهههههههه اعصابمو روح روانمو به هم ريخته . گاز ميدي بيشتر ميشه صداش رو دنده سه رسما دو تا تو سر خودم ميزنم دو تا داشبور و بغل داشبورد. از صداي بلند ضبطم خوشم نمياد. اصلا اهل سيستم اينا نيستم . اگه سراغ دارين يا حداقل بلدين اين پانل ضبط و كنسولش چطور باز ميشه خواهشا كمك كنيد. ممنون.

Ezel
29-12-2014, 21:27
1- چند روز بعد از فاکتور شدن ماشین رو تحویل میدن؟
2- هنگام تحویل گرفتن هزینه ای باید بپردازم ؟
3- کارت خودرو و کارت سوخت و سند و کارت گارانتی و بیمه و پلاک هم موقع تحویل خودرو داده میشه ؟ و اگر داده نمیشه کی تحویل میدن ؟
4- آیا لازمه که خودمم بیمه بکنم یا همین بیمه برای یکسال کافیه ؟

سلام

هنگام تحویل ماشین ، پلاک و کارت گارانتی و بیمه رو تحویلتون میدن

کارت سوخت و کارت ماشین بعد از چند روز از طریق پست بدستتون میرسه ، برای سند هم بعد از چند روز باید به نمایندگی ای که تحویل گرفتید مراجعه کنید

بیمه ی شخص ثالث که اجباری هست و ماشین رو با بیمه ی شخص ثالث تحویلتون میدن ، میمونه بیمه ی بدنه که یا میتونید اونو هم بخواید براتون انجام بدن و پولشو به نمایندگی بپردازید و یا اینکه خودتون بیمه ی بدنه کنید .

سلام دوستان
لنت پراید رو چند تا عوض میکنن؟
چه مارکی خوبه؟

ممنون

Sent from my LT30p using Tapatalk

سلام

برای لنت نمیشه کیلومتر گفت ، شما باید چرخهاتو باز کنی و بعد از دیدن و بررسی میزان عاج لنتها ، ببینید که باید تعویض بشن یا نشن

چون مسلما میزان لنت مصرفی در ترافیک با مقدار مشخص کیلومتر ، بسیار بیشتره از مصرف لنت در همون کیلومتر مشخص در جاده و بدون ترافیک ( بخاطر دفعات ترمز بسیار بیشتر در ترافیک و حرارت و اصطکاک بیشتری که لنتها در ترافیک باهاشون در گیر هستن ) ، بنابراین بستگی به نوع استفاده ی شما از ماشین داره .

لنتهای گلد و فرانتک تقریبا جنسهای خوبی هستن ، پارس های جعبه آبی و جعبه سبز خودمون هم هستن که البته بعضی وقتا مشکلاتی نظیر سوت کشیدن رو دارن ولی در کل کیفیتشون به نسبت قیمتشون ، بدک نیست به نظر من .

najee
31-12-2014, 18:21
دوستان من حدود سه ماهی میشه که 131SEگرفتم که قرار شد یکماه بعد مبلغ 100هزارتومن بابت پخش اتومبیل بهمون برگردونن .
من از وقتی که اس ام اس برام اومد که مبلغ تون آمادس بیست بار رفتم بانک صادرات میگن حسابشون خالی این چه بازی دیگه نمیدونم
شما اگه میخواید درست کار کنید همون اول اون100تومن از ملت نگیرید حالا که اینکارو میکنید حداقل سر موعد مقرر بر گردونید به مردم من فقط100 تومن از کارم
افتادم هنوز نتونستم 100تومن پخش و زنده کنم.
خوب نقششون همینه دیگه وگرنه 20میلیون واسه هر خودرو میگیرن ندارن 100هزار تومن به مردم بر گردونن واقعا مسخره اس .دزی پشت دزی ....

najee
31-12-2014, 18:23
راستی دوستانی که 131SEدارن صدای موتور همه انقدر بالاست واقعا رو دور موتور 2/5به بالا گوش آدم کر میشه علتش چیه ؟

john nash
31-12-2014, 23:43
راستی دوستانی که 131SEدارن صدای موتور همه انقدر بالاست واقعا رو دور موتور 2/5به بالا گوش آدم کر میشه علتش چیه ؟

:n02:
کر نمیشه ولی شما یه فیلر بزن
اگه صدای اگزوز هم تو بیاد که منبع خوب پیدا نمیشه باید کنار بیای :n09:

Pourya-pc
02-01-2015, 01:00

نه صدای موتور خیلی نرم و معمولیه . تو پراید های قدیمی که میشینم انگار سوار پیکان شدم اما SE خودم خیلی نرم و بیصداست حتی تا دور 4.5 عادیه .

najee
03-01-2015, 14:04
نه صدای موتور خیلی نرم و معمولیه . تو پراید های قدیمی که میشینم انگار سوار پیکان شدم اما SE خودم خیلی نرم و بیصداست حتی تا دور 4.5 عادیه .

امکان نداره یعنی فقط مال من انقدر صداش زیاده مگه میشه من از دوسه نفر دیگه هم پرسیدم اونا هم گفتن صداش زیاد

ronin_2607
03-01-2015, 14:31
صداي موتور ممكنه به دليل بسته بودن فيلرها و نو بودن ماشين باشه. در سرويس اوليه معمولا نمايندگي ها فيلر گيري سوپاپ انجام ميدن و موتور كم صداتر ميشه و صداش اون خشكي و بم بودنش كم ميشه. اما در كل پرايد ماشينيه كه صداي موتور زياد تو اتاق مياد. مثلا شما با سمند يا تندر مقايسه كني صدا خيلي زياده. متاسفانه من خودم مهمترين مشكلي كه با پرايد دارم و خيلي آزارم ميده سو صداي زياد موتور در مقايسه با ماشينهاي ديگه و صداهاي اضافيه داخل اتاق و داشبورده. حتي سوال كرده بودم از دوستان اگه جايي ميشناسن كه صداگيري انجام ميده معرفي كنن. اما جوابي دريافت نشد.

sunrise1
06-01-2015, 22:50
درست بعد اینکه تو نمایندگی دیسک و صفحه کلاج رو تعویض کردم دنده هام سفت شدن و دنده عقب بدجامیره! همچنین یه صدایی از جلو میاد ک وقتی کم گاز حرکت میکنم صدا بیشتر میشه و وقتی پرگاز میرم و کلاج رو میگیرم قطع میشه... لطفا بگید بایس چیکار کنم و فکر میکنید مشکل بدی باشه؟؟ 4800 کیلومتر کار کرده ماشینم...

najee
07-01-2015, 07:12
درست بعد اینکه تو نمایندگی دیسک و صفحه کلاج رو تعویض کردم دنده هام سفت شدن و دنده عقب بدجامیره! همچنین یه صدایی از جلو میاد ک وقتی کم گاز حرکت میکنم صدا بیشتر میشه و وقتی پرگاز میرم و کلاج رو میگیرم قطع میشه... لطفا بگید بایس چیکار کنم و فکر میکنید مشکل بدی باشه؟؟ 4800 کیلومتر کار کرده ماشینم...

کلا همه پرایدهای جدید دنده عقبشون مشکل داره مال من که بیست بار خلاص میکنم دوباره میرم عقب تا جا میره.
4800تا تعویض صفحه مگه خراب بود

hossein.az
07-01-2015, 09:35
امکان نداره یعنی فقط مال من انقدر صداش زیاده مگه میشه من از دوسه نفر دیگه هم پرسیدم اونا هم گفتن صداش زیاد

درب روی موتور که روغن توش میریزند سبزه؟
اگر اینطوره با فیلرگیری و این مسائل صدا کم نمیشه
کلا این موتور ها اگر دقت کرده باشید یه چق چق میکنند
شما همون لحظه که فیلرمیشه هم ماشین رو روشن کنید میبینید باز هم صدا میاد

Pourya-pc
07-01-2015, 19:08
کلا همه پرایدهای جدید دنده عقبشون مشکل داره مال من که بیست بار خلاص میکنم دوباره میرم عقب تا جا میره.

تقریبا همه ماشین ها به همین صورت هستن ، من پشت سوناتا دستی نشستم همین بوده جیلی هم همین بوده سمند و انواع پژو . حتی اتومات ها هم یه تقه کوچیک به گیرباکس میزنن .
همیشه یه دنده یک بدید و بزنید عقب که خلا تو گیرباکس بوجود بیاد و دنده راحت جا بره .
من ماشینم نمد کاپوت داشت فابریک اما تاحالا ندیدم پرایدا نمد داشته باشن . شاید یکم توی صدا تاثیر بزاره .
در کل تا دور موتور 3 کاملا بی صداست و تا 4.5 یکم صداش بلند میشه که طبیعیه .
فیلم میگیرم میزارم .

sunrise1
10-01-2015, 22:52
آره متاسفانه دیسک و صفحه عوض کردم، درست بعدش کلی عیب افتاد خدابراشون نسازه :( رگلاژ رو خوب تنظیم نکرده بودن ک خودم محکمش کردم و دنده ها بهتر جامیرن ولی باز یه صدایی از جلو میاد مث قیژ قیژ ک البته آرومه ولی خب قبلا همچین چیزی نداش....

sunrise1
10-01-2015, 23:05
تقریبا همه ماشین ها به همین صورت هستن ، من پشت سوناتا دستی نشستم همین بوده جیلی هم همین بوده سمند و انواع پژو . حتی اتومات ها هم یه تقه کوچیک به گیرباکس میزنن .
همیشه یه دنده یک بدید و بزنید عقب که خلا تو گیرباکس بوجود بیاد و دنده راحت جا بره .
من ماشینم نمد کاپوت داشت فابریک اما تاحالا ندیدم پرایدا نمد داشته باشن . شاید یکم توی صدا تاثیر بزاره .
در کل تا دور موتور 3 کاملا بی صداست و تا 4.5 یکم صداش بلند میشه که طبیعیه .
فیلم میگیرم میزارم .
مرسی توضیحات خوبی بود :) قبلا دنده دو میرفتم باز عقب بدجا میرف ولی الان با یک خوبه و رگلاژ رو تنظیم کردم کلا" دنده ها عادی شده... ولی باز مشکل قژقژ صدا از جلو پا رو دارم، یعنی وقتی کم گاز حرکت میکنم این صدا هس و گاز رو یه خورده بیشتر میگیرم این صدا رفع میشه!
آره منم نشنیدم نمد کاپوت داشته باشن ولی فکر خوبیه میگیرم...

کلاهر روزی ک میگذره صداهای جدید ب گوشم میاد دیگه کلافه کرده...87 صبا گرفتیم اصن خبری ازین صداها نبود :))

hossein.eng64
05-02-2015, 18:30
سلام بر همگی
من شنبه 11 بهمن 93 یه پراید سفید رنگ 131SE تحویل 15 روزه ثبت نام کردم به قیمت 19,720,000 تومان.
اولین بارم هست میخوام صاحب ماشین بشم.
چند تا سوال داشتم، ممنون میشم دوستان بهم جواب بدن:
1. 15 روز کاری منظورشونه یا 15 روز معمولی؟
2. ماشین بیاد خودشون تماس میگیرن یا خودم باید پیگیر باشم؟ کلا بعد از این مرحله ثبت نام اولیه که انجام دادم، دیگه چه مراحلی وجود داره مثلا دعوتنامه یا چیزی شبیه به این؟
3. موقع تحویل خودرو چه بخشهایی از ماشین رو باید چک کنم و اینکه چه مدارکی رو باید از نمایندگی درخواست کنم؟
4. این مدل آیا ایموبیلایزر داره، آخه تو سایت و قرارداد چیزی در این مورد ننوشته بود.
5. به نظر شما این ماشین تو یک سال یا یک سال و نیم چقد افت قیمت پیدا میکنه؟ چون شاید خواستم بفروشمش یه پارس ثبت نام کنم.

از صحبتهای دوستان متوجه شدم که ماشین ایرانی خریدن شانسیه. ایشالله ماشین من و بقیه دوستان مشکل خاصی نداشته باشه و اذیتمون نکنه.

با سپاس فراوان

Pourya-pc
06-02-2015, 00:32
سلام بر همگی
من شنبه 11 بهمن 93 یه پراید سفید رنگ 131SE تحویل 15 روزه ثبت نام کردم به قیمت 19,720,000 تومان.
اولین بارم هست میخوام صاحب ماشین بشم.
چند تا سوال داشتم، ممنون میشم دوستان بهم جواب بدن:
1. 15 روز کاری منظورشونه یا 15 روز معمولی؟
2. ماشین بیاد خودشون تماس میگیرن یا خودم باید پیگیر باشم؟ کلا بعد از این مرحله ثبت نام اولیه که انجام دادم، دیگه چه مراحلی وجود داره مثلا دعوتنامه یا چیزی شبیه به این؟
3. موقع تحویل خودرو چه بخشهایی از ماشین رو باید چک کنم و اینکه چه مدارکی رو باید از نمایندگی درخواست کنم؟
4. این مدل آیا ایموبیلایزر داره، آخه تو سایت و قرارداد چیزی در این مورد ننوشته بود.
5. به نظر شما این ماشین تو یک سال یا یک سال و نیم چقد افت قیمت پیدا میکنه؟ چون شاید خواستم بفروشمش یه پارس ثبت نام کنم.

از صحبتهای دوستان متوجه شدم که ماشین ایرانی خریدن شانسیه. ایشالله ماشین من و بقیه دوستان مشکل خاصی نداشته باشه و اذیتمون نکنه.

با سپاس فراوان

15 روز کاری ، خودشون تماس میگیرن ، اصولا علاقه ندارن ماشین شما رو نگه دارن .
ایموبلایزر داره ، چیزی نمیخواد چک کنید ، دربها که خیلی بد بسته میشن ، توی صندوق زاپاس و مثلث خطر بهتون نشون میدن ، ماشین رو روشن کنید و دنده بهش بدید ، کولرش هم یه تست بکنید ، 4 تا قالپاق و کف پوش لاستیکی هم توی صندوق هست .
مدارک هرچی باشه بهتون میدن هرچی هم نباشه بعدا میاد بهتون میدن . معمولا کارت ماشین اول از همه میاد .
شاید قالپاقش یا پلاکش بعدا چند روز دیگه بیاد .
پراید زیاد افت قیمت نداره نهایتا 1.5 ملیون .
پراید اصولا خرابی کم داره و ماشینی نیست که چیز خاصی داشته باشه . تا 3 سال راحت میرونید .
از بازار میخریدید خیلی راحت و به صرفه تر بود . اگر بتونید پولتون رو پس بگیرید از بازار بخرید . همون موقع میگیرید .

hossein.eng64
06-02-2015, 11:03
از بازار میخریدید خیلی راحت و به صرفه تر بود . اگر بتونید پولتون رو پس بگیرید از بازار بخرید . همون موقع میگیرید .

ممنون از پاسخ کاملتون.
الان قیمت بازارش مگه چنده؟
آخه تو شهر ما (بوشهر) پرسیدم میگفتن 20,600 تا 20,700. دیگه به همین خاطر گفتم این یک میلیون تفاوت، ارزش 15 روز انتظار رو داره. همچنین این 15 روز، من اصلا خونه نیستم که بخوام از ماشینم استفاده کنم، در نتیجه گفتم این تحویل 15 روزه برا من به صرفه تره!

Pourya-pc
07-02-2015, 00:15
ممنون از پاسخ کاملتون.
الان قیمت بازارش مگه چنده؟
آخه تو شهر ما (بوشهر) پرسیدم میگفتن 20,600 تا 20,700. دیگه به همین خاطر گفتم این یک میلیون تفاوت، ارزش 15 روز انتظار رو داره. همچنین این 15 روز، من اصلا خونه نیستم که بخوام از ماشینم استفاده کنم، در نتیجه گفتم این تحویل 15 روزه برا من به صرفه تره!

اینجا از 19.750 هست تا 20.200
پس صبر کنید . احتمالا مدل 94 هم بهتون بدن .

hossein.eng64
07-02-2015, 00:57
اینجا از 19.750 هست تا 20.200
پس صبر کنید . احتمالا مدل 94 هم بهتون بدن .

جمله آخر شوخی بود یا جدی؟!!:n28::n29:
آخه دو جور میشه برداشت کرد:
بدبینانش اینه که تحویل ماشین میشه سال بعد!!:n38:
خوشبینانه ش هم اینه که همین امسال تحویل میدن ولی مدل 94. (اصلا همچین چیزی امکان داره؟):n05:

Pourya-pc
07-02-2015, 11:25
جمله آخر شوخی بود یا جدی؟!!:n28::n29:
آخه دو جور میشه برداشت کرد:
بدبینانش اینه که تحویل ماشین میشه سال بعد!!:n38:
خوشبینانه ش هم اینه که همین امسال تحویل میدن ولی مدل 94. (اصلا همچین چیزی امکان داره؟):n05:

سایپا تحویل جدید همین امسال رو مدل 94 میده .ماشین شما 100% مدل 94 هست .

hossein.eng64
08-02-2015, 13:34
سایپا تحویل جدید همین امسال رو مدل 94 میده .ماشین شما 100% مدل 94 هست .

ممنون که وقت میزارین و جواب سوالات من رو میدین.
با نام کاربری و رمز عبوری که سایت بعد از ثبت نام میده میشه اینکه الان خودرو تو چه وضعیتی قرار داره رو چک کرد؟
آخه من وقتی وارد میشم فقط میشه مشخصات خودروی درخواستی رو مشاهده کرد.

smh420
09-02-2015, 18:40
سلام
دوستان میشه یکم راجع به آببندی ماشین توضیح بدن،ماشینم se یورو۴ ۷۰۰تا کارکرده،تا الانم مراعات کردم از ۸۰تا بیشتر نرفتم با یه سرعت یکنواخت هم طولانی رانندگی نکردم.من بیشتر کارم شهرستانه میخواستم بدونم الان میتونم جاده برم؟سوال دیگم راجع به گارانتیه،من به این نمایندگی ها بدبینم میشه سرویس اولیه رو بریم بعدش دیگه سرویسا رو نریم و اینکه چه قطعاتی رو گارانتی قبول میکنه؟بلبریگ چرخ سر پلوس لنت یا ای سی یو سنسورها شامل گارانتی میشن؟یکم توضیح بدین.
ممنون

smh420
09-02-2015, 18:42
یادم رفت بگم همون اولی که ماشینو تحویل گرفتم سنسور اکسیژن خراب بود بردم برام عوض کردن.

Pourya-pc
09-02-2015, 19:05
سلام
دوستان میشه یکم راجع به آببندی ماشین توضیح بدن،ماشینم se یورو۴ ۷۰۰تا کارکرده،تا الانم مراعات کردم از ۸۰تا بیشتر نرفتم با یه سرعت یکنواخت هم طولانی رانندگی نکردم.من بیشتر کارم شهرستانه میخواستم بدونم الان میتونم جاده برم؟سوال دیگم راجع به گارانتیه،من به این نمایندگی ها بدبینم میشه سرویس اولیه رو بریم بعدش دیگه سرویسا رو نریم و اینکه چه قطعاتی رو گارانتی قبول میکنه؟بلبریگ چرخ سر پلوس لنت یا ای سی یو سنسورها شامل گارانتی میشن؟یکم توضیح بدین.
ممنون

تا 1000 کیلومتر اول زیاد به موتور فشار نیارید البته خیلی مهم نیست .
ماشین شما تا 5 هزارتا کاملا گارانتی هست حتی لنت ترمز
از 5 هزار تا 40 هزار فقط موتور و اجزای درون موتور گارانتی کامل هست ، بقیه موارد مثل کمک فنر و دیسک چرخ و گیرباکس بسته به نظر کارشناس شامل گارانتی میشود .
زیاد به گارانتی دلخوش نباشید سایپا هرکاری انجام بده پولش رو میگیره .
حتی سرویس ادواری هم پولش رو تمام و کمال میگیره ، من طبق تجربم اصلا سرویس ادواری نمیبرم چون یه پول هنگفت میگیرن و کار آپاراتی و تعویض روغنی انجام میدن .

alexevans
13-02-2015, 00:52
سلام دوستان.من یه مشکل با لقی محوری ستون فرمون پرایدم دارم.به علت ضربه که به فرمون خورده فیوز پلیمری ستون فرمون شکسته و فرمون در جهت محوری یعنی به سمت خودم و موتور لقی پیدا کرده....آیا این مشکل حادیه؟؟؟حتما باید ستون فرمون عوض کنم یا نه میشه همینطوری از ماشین استفاده کرد؟؟میگن فیوز ستون فرمون فقط مال حفظ جون راننده در حین تصادفه؟؟

mmf66
14-02-2015, 17:53
دوستان از کجا بفهمیم 131 ساخت پارسخودرو هست یا سایپا جایی نوشته

rasoul1988
19-02-2015, 21:31
سلام دوستان.
جدیدا پراید صبا مدل 88 رو دادم و یه 131SE مدل 93 گرفتم. با اینکه موتورشون جدیده و به گفته خودشون تقویت شده ولی نمیدونم چرا تو سربالایی ها از نفس میفته؟ صبارو تو سربالایی با دنده 4 و دور موتور 3000 حتی با سرعت 100 هم میرفتم ولی این جدیده رو تو همون سربالایی بیشتر از 80 تا نمیتونم برم تازه با همون 80 هم دور موتور به 3000 میرسه.

behzad20000
08-03-2015, 09:42
سلام
من از طریق نمایندگی یک سایپا 131 اس ای ثبت نام کردم اولا که به موبایلم اس ام اس کد پذیرش نیومد زنگ زدم نمایندگی اونا بهم دادن دوم م از اونجایی که من از طریق نمایندگی ثبت نام کردم متصدی ورد اطلاعات ازم آدرس ایمیل نخواست و الان برای پیگیری دچار مشکلم چرا که ازم رمز عبور می خواد که اونم گویا ایمیل می شه لطفا راهنمایی کنید

Pourya-pc
08-03-2015, 11:26
سلام دوستان.
جدیدا پراید صبا مدل 88 رو دادم و یه 131SE مدل 93 گرفتم. با اینکه موتورشون جدیده و به گفته خودشون تقویت شده ولی نمیدونم چرا تو سربالایی ها از نفس میفته؟ صبارو تو سربالایی با دنده 4 و دور موتور 3000 حتی با سرعت 100 هم میرفتم ولی این جدیده رو تو همون سربالایی بیشتر از 80 تا نمیتونم برم تازه با همون 80 هم دور موتور به 3000 میرسه.

شما به گفته های نمایندگی توجه نکنید . یه کاتالیزور یورو۴ داخل موتور گذاشتن که داره موتور رو خفه میکنه . ماشین من حتی به زور روشن میشه انگار اگزوزش مسدود شده . میخوام اگر بشه کاتالیزورش رو بردارم .خسته شدم از بس راه نمیره .

aminkhan2014
08-03-2015, 11:31
ضريب دنده ها فكركنم عوض كردند چون شنيده بودم يورو4 اينطوره..دركل ماشيناي قديمي معمولا بهتر هست...

hosein002
13-03-2015, 14:35
شما به گفته های نمایندگی توجه نکنید . یه کاتالیزور یورو۴ داخل موتور گذاشتن که داره موتور رو خفه میکنه . ماشین من حتی به زور روشن میشه انگار اگزوزش مسدود شده . میخوام اگر بشه کاتالیزورش رو بردارم .خسته شدم از بس راه نمیره .

سلام یورو 2 هم کاتالیزور داره؟

Pourya-pc
13-03-2015, 22:47
سلام یورو 2 هم کاتالیزور داره؟

همه ی ماشین ها دارند اما یورو ۲ فرق میکنه و استاندارد درست موتورهایی هست که یورو ۴ شدند .
اصلا یورو استاندارد آلایندگی خودروهاست نمیتونم باور کنم که با چه رویی نمایندگی ها دم از تغییرات کلی موتور برای یورو ۴ میزنن که در اون تغییرات مصرف کم تر شده و قدرت بیشتر . اصلا چ ربطی داره .

aminkhan2014
14-03-2015, 09:13
ظاهر موتور که داره داد میزنه که یورو 4پراید تغییر کرده...حرفتون در مورد عدم تفاوت خاص بین یورو2 و یورو4 برای تمام ماشینهای داخلی درسته بجز پراید،چون کمی در طراحی موتور هم دستکاری شده و به همین خاطر هم در اطلاعیه فنی سایپا اومده که پرایدهای یورو4 باید از روغن10-40 استفاده کنند....شما گه از اعضای TT هستین،دیگه واقعا خنده داره که این حرفا را بزنید

Pourya-pc
14-03-2015, 11:10
ظاهر موتور که داره داد میزنه که یورو 4پراید تغییر کرده...حرفتون در مورد عدم تفاوت خاص بین یورو2 و یورو4 برای تمام ماشینهای داخلی درسته بجز پراید،چون کمی در طراحی موتور هم دستکاری شده و به همین خاطر هم در اطلاعیه فنی سایپا اومده که پرایدهای یورو4 باید از روغن10-40 استفاده کنند....شما گه از اعضای TT هستین،دیگه واقعا خنده داره که این حرفا را بزنید

من کاری به اطلاعیه و و کاتالوگ های سایپا ندارم . چیزی که گفتم تجربی هست و واقعا از این ماشین کلافه شدم الان ۴۵ هزارتا باهاش رفتم فکر نمیکنم تا ۱۰ هزارتا دیگه بیشتر کار بده . یا موتورش منفجر میشه یا رینگ میشکونه از بس تحت فشاره .

Mohammad 1985
18-03-2015, 04:48
موتور یورو 4 کاملا فرق داره و قدرت و شتابش خیلی بهتره شما ماشینت مشکل داره !

Pourya-pc
18-03-2015, 12:37
موتور یورو 4 کاملا فرق داره و قدرت و شتابش خیلی بهتره شما ماشینت مشکل داره !

باشه :n08:
شما یه سر به سایت کار دات آی آر بزن نظر بقیه رو هم بخون .
هر تغییری هم بر فرض محال داشته ربطی به یورو ۴ نداره دوست من .

Mohammad 1985
18-03-2015, 12:47
نظرات صد من یه غاز اونا برا من مهم نیست ! چیزی که خودم دیدم و تست کردم مهمه به راحتی پرایدهای معمولی و اچ پی رو قورت میده ! تغییرات کلی در سر سیلندر داره البته اینم کار مهندسین جوان و هسته ایی ساپیا نیست بلکه یه شرکت آلمانی براشون اینکارو کرده ! در ضمن با اضافه شدن سنور دوم اکسیژن برداشتن کالتالیزر اختلال جدی مثل افزایش مصرف کم شدن توان موتور و شتاب داره !
به راحتی در شتاب اولیه تا 100 کیلومتر سمند و 405 رو باهاش گرفتیم !
ایجاد استاندارد جدیدتر یورو 4 روی موتوری با تکنولوژی 30 سال پیش ! نشدنی هست و با یه کالتالیزر نمیشه ! در استاندارد جدید باید مصرف سوخت کمتر و آلایندگی کمتر باشه که بدون تغییر موتور امکان پذیر نیست یاد وانت پیکان افتادم که ایران فرغون یه شبه براش استاندارد یورو 4 گرفت ! :n02:
================
نکته مهم اینایی که پراید یورو 4 دارن حتما حتما از از روغن 10-40 و به هیچ عنوان از نظرات کارشناسان تعویض روغنی در مورد ریختن روغنهای دیگه خودداری کنید !
موتور جدید در صورت پاره شدن تسمه تایم سوپاپ کج میکنه پس حواستون به تسمه تایم باشه

john nash
29-03-2015, 15:44
سلام دوستان
سال نو مبارک
1. این کیلومتر شمار جدیدا برای پرایدا زدن به 132 مدل 90 میخوره؟؟
تقریبا مثل هم هستن فکر کنم
اگه آره قیمتش رو هم میگین لطفا؟
چند وقتیه بعضی وقت ها سرعتش از کار میفته بعد خودش درست میشه! آیا باید تعویض کرد؟
یه نکته اینکه وقتی اینجوری میشه (از کار میفته) و در حین راه رفتن میخواد درست بشه، یه دفعه ماشین هی ریپ میزنه انگار میخاد وایسه هی هر چی گاز میدم میخواد وایسه هی. آیا اینا میتونن ربطی به هم داشته باشن؟!! اگر نه مشکل از کجاست به نظرتون؟

2. کلاچم یه چند وقته سفت شده تا حدی که اذیت میشم تو ترافیک پام درد میگیره، رفتم مکانیک گفت صفحه کلاچت تموم شده باید عوض کنی. بهش گفتم اخه 24000 تا بیشتر کار نکرده ماشینم گفت ربطی به کیلومتر نداره به نحوه رانندگی ربط داره. به هر حال شتاب و اینا خوبه فقط بحث سفت شدنه. نظر شما چیه؟؟
اگه باید صفحه عوض بشه آیا نوع خاصی برای پراید پیشنهاد میدید؟ قیمتش رو هم بگید ممنون میشم

ممنون:n16:

hosein002
29-03-2015, 23:10
سلام
باسال نو شما هم مبارک
1.کیلومترو نشون بده ممکنه سنسوری چیزی خراب شده و با یه خرج کم درست بشه
2.سیم کلاجو عوض کن احتمال زیاد خوب میشه

rasoul1988
31-03-2015, 18:29
سلام بر دوستان عید شما مبارک.
عید رو که رفتیم سفر مشکل کندی 131SE خیلی اذیتم کرد. رو جاده بدون شیب با 3 نفر سرنشین حداکثر سرعتی که می‌تونستم برم 125 بود. ماشینم مدل 93 هست. از خیلیا شنیدم که یورو 4 اونا هم این مشکلاتو داره.
کسایی که این مشکل رو تونستن حل کنن لطفا راهنمایی کنن.

Pourya-pc
02-04-2015, 15:55
عید رو که رفتیم سفر مشکل کندی 131SE خیلی اذیتم کرد. رو جاده بدون شیب با 3 نفر سرنشین حداکثر سرعتی که می‌تونستم برم 125 بود. ماشینم مدل 93 هست. از خیلیا شنیدم که یورو 4 اونا هم این مشکلاتو داره.

بله این مشکل در تمامشون هست . فکر کنم کاتالیزور رو بردارید مشکل حل بشه من امتحان نکردم .

hosein002
02-04-2015, 17:29

سلام سال نو شما هم مبارک
منم 92 دارم دقیقا همین مشکلمه نه نمایندگی نه تعمیرکارهای بیرون نتونسته کار مفیدی انجام بدن
اگه شما مشکلتون حل شد لطفا بقیه رو هم راهنمایی کنید

Mohammad 1985
22-04-2015, 02:19
منم 131 صفر گرفتم نزدیک 2000 تا باهاش رفتم ولی خودم با جی پی اس تو اتوبان تهران کرج 145 کیلومتر باهاش رفتم بیشتر هم میرفت من دیگه گاز ندادم تنها تغییری که دادم 4 تا لاستیک کره ایی 175 انداختم

Abdolreza2012
22-04-2015, 12:15
سلام
این که میگن قدرت پراید های جدید کم شده رو یکی از دوستانی که به تازگی 131SE گرفته بود هم میگفت ؛ میگه اصلا جون نداره

یه سوال :
به نظرتون خرید پراید 131se الان دیگه ارزش نداره با توجه به این موضوع ؟ روی فروشش تاثیر گذاشته ؟

ممنون

Pourya-pc
22-04-2015, 18:15
سلام
این که میگن قدرت پراید های جدید کم شده رو یکی از دوستانی که به تازگی 131SE گرفته بود هم میگفت ؛ میگه اصلا جون نداره

یه سوال :
به نظرتون خرید پراید 131se الان دیگه ارزش نداره با توجه به این موضوع ؟ روی فروشش تاثیر گذاشته ؟

ممنون

بله من بودم . فروختم و ازش راحت شدم . جرات نداشتم یه سبقت بگیرم یا تو لاین سرعت رانندگی کنم . رنو ۵ ازم سبقت میگرفت ماشین من میموند توش پرایدای دیگه که بماند مثل آب خوردن منو میگرفتن .
سربالایی که دیگه اشکم درمیومد . هرکاریشم کردم درست نشد ولی مصرفش ۵ لیتر بود خیلی خیلی کم مصرف بود .
این اواخر میخواستم کاتالیزور موتور رو بردارم که دیگه فروختمش .

Abdolreza2012
22-04-2015, 18:17
بله من بودم . فروختم و ازش راحت شدم . جرات نداشتم یه سبقت بگیرم یا تو لاین سرعت رانندگی کنم . رنو ۵ ازم سبقت میگرفت ماشین من میموند توش پرایدای دیگه که بماند مثل آب خوردن منو میگرفتن .
سربالایی که دیگه اشکم درمیومد . هرکاریشم کردم درست نشد ولی مصرفش ۵ لیتر بود خیلی خیلی کم مصرف بود .
این اواخر میخواستم کاتالیزور موتور رو بردارم که دیگه فروختمش .
ممنون
بازار فروش پراید همچنان خوب هست مثله گذشته ؟

Mohammad 1985
22-04-2015, 23:32
کاتالیزر یورو 4 رو نباید برداشت میریزه بهم ! چون دو تا سنسور اکسیژن داره اینایی که میگن شتاب و قدرتش کم شده نمی دونم چرا ولی حتما یه اشکالی داره ماشینشون من به راحتی با 405 و سمند کل کل میکنم

Pourya-pc
23-04-2015, 11:46
ممنون
بازار فروش پراید همچنان خوب هست مثله گذشته ؟

بازارش کماکان خوب هست . من خودم باورم نشد چقدر راحت فروختمش

aminkhan2014
24-04-2015, 08:42
چند فروختین؟
یک یورو2 صفر مدل 93 برای اقوام قبل عید مدل اسفند 93 بود 19.2 که هزینه سند 300 تومن هم به عهده خریدار بود و جمعا19.5 براش در اومد..چون یورو2 بود 93 مدل خورد

Pourya-pc
24-04-2015, 22:06
چند فروختین؟
یک یورو2 صفر مدل 93 برای اقوام قبل عید مدل اسفند 93 بود 19.2 که هزینه سند 300 تومن هم به عهده خریدار بود و جمعا19.5 براش در اومد..چون یورو2 بود 93 مدل خورد

مدل مهر ۹۳ بود اس ایی یورو ۴ اچ پی پلاس ۴ دبلیو دی ( این آخری شوخی بود ) با ۱ ملیون وسیله روش ( رینگ و لاستیک پهن و دزگیر و روکش و ... ) ۱۹.۳۰۰.۰۰۰

hosein002
24-04-2015, 22:28
بله من بودم . فروختم و ازش راحت شدم . جرات نداشتم یه سبقت بگیرم یا تو لاین سرعت رانندگی کنم . رنو ۵ ازم سبقت میگرفت ماشین من میموند توش پرایدای دیگه که بماند مثل آب خوردن منو میگرفتن . سربالایی که دیگه اشکم درمیومد . هرکاریشم کردم درست نشد ولی مصرفش ۵ لیتر بود خیلی خیلی کم مصرف بود . این اواخر میخواستم کاتالیزور موتور رو بردارم که دیگه فروختمش . سلام منم همین مشکل رو دارم البته با مصرف صدی 8 پراید زیمنس 92 چند روزه چراغ چک روشن میشد و موتور ریپ میزد و خطای سنسور میل بادامک نشون میداد چند بار خطا رو پاک کردهیم بازم با یه دور زدن دوباره چک روشن میشد خطا نشون میداد و ریپ میزد سنسور میل بادامک رو عوض کردم خوب نشد تعمیرکار گفت باید سنسور دور موتور را هم عوض کنی اونو هم عوض کردم ولی بازم همون جوره حالا جندتا از تعمیرکارها میگن باید ایسیو رو عوض کنی وعیب از اونه موندم چکار کنم از دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟ آخه ارزونم نیست که یه سوال دیگه جایی هست که ایسیو رو تست کنن و یا میشه اونو تعمیر کرد اخه یه تعمیر کار میگفت فکر کنم عیب از خازن ایسیو باشه راستی ایسیو رو فلاش و برنامه ریزی جدید هم کرد ولی فایده ای نداشت شرمنده طولانی شد

Pourya-pc
25-04-2015, 11:48
سلام منم همین مشکل رو دارم البته با مصرف صدی 8 پراید زیمنس 92 چند روزه چراغ چک روشن میشد و موتور ریپ میزد و خطای سنسور میل بادامک نشون میداد چند بار خطا رو پاک کردهیم بازم با یه دور زدن دوباره چک روشن میشد خطا نشون میداد و ریپ میزد سنسور میل بادامک رو عوض کردم خوب نشد تعمیرکار گفت باید سنسور دور موتور را هم عوض کنی اونو هم عوض کردم ولی بازم همون جوره حالا جندتا از تعمیرکارها میگن باید ایسیو رو عوض کنی وعیب از اونه موندم چکار کنم از دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟ آخه ارزونم نیست که یه سوال دیگه جایی هست که ایسیو رو تست کنن و یا میشه اونو تعمیر کرد اخه یه تعمیر کار میگفت فکر کنم عیب از خازن ایسیو باشه راستی ایسیو رو فلاش و برنامه ریزی جدید هم کرد ولی فایده ای نداشت شرمنده طولانی شد

فکر میکنم نمایندگی ECU تست داشته باشه . من سال ۹۰ تیپ ۶ اتومات داشتم به مشکل شدید در بخش کولر و برق برخورد ماشین هم صفر بود ECU تست گذاشتن برنامه رو روش کپی کردن و متوجه شدم مشکل از همونه .

vahidreza2007
25-04-2015, 13:19
سلام دوستان

میخوام تا سقف نهایت 15 تومن یه پراید بگیرم . بیشتر برای داخل شهر مد نظرمه و شاید سالی یه بار یه مسافرت .

با این بودجه بهترین مدلی که میتونم بخرم چی هستش ؟ بیشتر مد نظرم اینکه دو گانه سوز باشه و نسبت به پولی که میدم از نظر مدل و تمیزی و کارکرد بهترین انتخاب رو داشته باشم .

sky-boy
30-04-2015, 13:27
سلام دوستان.من یه 131 با قیمت قطعی قبل عید اسم نوشتم که یکشنبه باید برم مبلغو تکمیل کنم.چون اولین ماشینم هست خواهش میکنم منو راهنمایی کنید:
1-با توجه به اینکه خونمون پارکینگ نداره و باید تو کوچه بذارم ماشین رو(البته کوچمون امنه) بهتره ماشینو بفروشم و ماشین دست دو بگیرم یا همین رو سوار شم؟
2-چه رنگی بهتر از همست؟با توجه به اینکه سفید خیلی زیاده.نوک مدادی به نظر شما خوبه؟
اگر نکته دیگه ای برای وقت تحویل و ... به ذهنتون میرسه لطفا بگید.ممنون

Pourya-pc
30-04-2015, 18:14
سلام دوستان.من یه 131 با قیمت قطعی قبل عید اسم نوشتم که یکشنبه باید برم مبلغو تکمیل کنم.چون اولین ماشینم هست خواهش میکنم منو راهنمایی کنید:
1-با توجه به اینکه خونمون پارکینگ نداره و باید تو کوچه بذارم ماشین رو(البته کوچمون امنه) بهتره ماشینو بفروشم و ماشین دست دو بگیرم یا همین رو سوار شم؟
2-چه رنگی بهتر از همست؟با توجه به اینکه سفید خیلی زیاده.نوک مدادی به نظر شما خوبه؟

به سلامتی مبارک باشد
ماشین اگر بنا بر دزدیده شدن باشه هرچی باشه میدزدن . سعی کنید از چیزایی که جلب توجه میکنه خودداری کنید مثل پلاستیک های صندلی و سپرها رو بکنید . از نصب پخش و باند حرفه ایی خودداری کنید . دزدگیر خوب ببندید .
خودروی صفر همیشه ارجعیت داره .
رنگ سفید برای پراید از همه بهنر هست و بعد از اون نقره ایی و خاکستری ( خاکستریش هم قشنگه ولی توی آفتاب زیاد بمونه رنگش کدر میشه )
نکته دیگه ایی نداره ماشین رو بهتون تحویل میدن زاپاسش هم نشون میدن و میگن به سلامت . دروپیکرش هم ۱۰۰٪ خوب بسته نمیشه که باید باهاش کنار بیاید الکی هزینه نکنید درست نمیشه ( تجربه شخصیم ) بنزینش هم یورو ۴ بریزید و برونیدش . ماشین خوبی هست و بدون خرابی کار راه بنداز و قطعات مفت

sayasla
02-05-2015, 22:57
منم اوایل اسفند اولین ماشینم بود تحویل گرفتم. البته پژو 405 بود.
منم تو شک بودم که چون اولین ماشینم بود دست دو بگیرم یا نو که نو گرفتم و خیلی راضیم. اوایلش اگه احتیاط کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد
منم رنگ روشن دوست داشتم ولی همین چون زیاد بود خاکستری گرفتم. از رنگش هم خیلی راضیم. فقط اگه تیره میگیری زود به زود باید تمیز کنی.
موقع تحویل حتما یکی که تجربه داره رو با خودت ببر که هم چک کنه ماشینو هم واسه کارهای اداریش.
قفل فرمونو قفل پدال هم بگیر که شبها راحت بخوابی!
من کارت طلائی ایران خودرو هم گرفتم ولی اگه نمیگرفتم احتمال زیاد بیمه بدنه میکردم ماشینو

Mohammad 1985
04-05-2015, 09:59
ماشین صفر میگیری بیمه بدنه یادت نره چون صفره تخفیف خوبی میدن

behzad20000
05-05-2015, 23:23
سلام
من مدارک ماشینم یه خورده دیر اومد تو مدارک یک برگه هم بود روش نوشته شده فاکتور فروش کارت نارنجی (المثنی) که نمایندگی گفت این بیمه ست که چون من بیمه بدنه رو انتخاب نکرده بودم گفت هدیه به خاطر تاخیر در تحویله حالا دو تا سوال دارم یکی اینکه من خودم بیمه البرز کردم این بیمه سایپا چطوره البته منهای شرایط روی کاغذ چون اونش خوبه نسبت به البرز
دوم اینکه مدرک بیمم همین برگه است یا باید مدرک دیگه هم بهم تحویل می دادن؟
ممنون

atlas-m
16-05-2015, 14:19
سلام.
درباره خودرو ها اطلاعاتی ندارم. چند وقتی دربارشون میخونم.
داشتم توی نت درباره روغن موتور میخوندم که نوشتن باید برای پراید روغن با درجه کیفی SG بریزی. الان که دفترچه پراید رو بررسی میکنم، روغن توصیه شده SJ هست. (API:SJ SAE:20W50) صفحه 108.
جریان چیه؟

sayanermia
16-05-2015, 18:17
سلام بر دوستان عزیز
من یک پراید 131 SX دارم که متاسفانه امروز ( بعد از یک هفته جون دادن ) باطریش تموم شد و دار فانی وداع گفت! من سر در نمیارم از باطری به فروشنده هم اعتمادی ندارم:n31: به نظرتون چه باطری ای برای این رخش بگیرم که خیلی خوب جواب بده و اوکی باشه و دست منو تو حنا نذاره!؟
توضیح اینکه امپلی فایر و این چیزا ندارم! فقط یک جفت باند کواکسیال عقب ماشین انداختم با باندهای فابریک جلو + ضبط + کولر + دزدگیر... :n29: با این اوصاف به نظرتون باطری چند آمپر بگیرم که برای پراید مناسب باشه و الکی الکی به پیشنهاد فروشنده تو پاچمون نره!! فردا میخوام برم بگیرم لطفا راهنماییم کنید چند آمپر باشه و اگر برند و مدلی هم میشناسید که مطمئن هست معرفی کنید همونو بگیرم!

پیشاپیش سپاسگذارم برای پاسخ:n40:

Mohammad 1985
16-05-2015, 20:11
از همین باطریهای اوربیتال وان ساخت داخل بگیر خیلی هم عالیه اتمی هاش الکی پول برای برندهای چینی نده ( به اسم کره ایی میفروشن ) روی پراید 85 ما نزدیک سه ساله داره کار میکنه ! خودم برا پراید 94 که گرفتم میخوام یه 65 آمپر بندازم فعلا پدر باطری فابریکشو در بیارم ! با کولر و اینچیزا چون من سیستم و آمپلی هم دارم
روغن هم برای پرایدهای یورو 4 حتما 10W40 و برای بقیه 20w50 بریزید

sayanermia
16-05-2015, 20:13
از همین باطریهای اوربیتال وان ساخت داخل بگیر خیلی هم عالیه اتمی هاش الکی پول برای برندهای چینی نده ( به اسم کره ایی میفروشن ) روی پراید 85 ما نزدیک سه ساله داره کار میکنه ! خودم برا پراید 94 که گرفتم میخوام یه 65 آمپر بندازم فعلا پدر باطری فابریکشو در بیارم ! با کولر و اینچیزا چون من سیستم و آمپلی هم دارم
روغن هم برای پرایدهای یورو 4 حتما 10W40 و برای بقیه 20w50 بریزید

ممنونم ازت ، اين اوربيتال وان همون اسيدي هستش؟ از باتري هاي ايراني فقط صبا رو ميشناسم! حالا كدوم ميشه دقيقا و اينكه ٦٥ آمپر مناسبه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

atlas-m
18-05-2015, 07:36
سلام.
درباره خودرو ها اطلاعاتی ندارم. چند وقتی دربارشون میخونم.
داشتم توی نت درباره روغن موتور میخوندم که نوشتن باید برای پراید روغن با درجه کیفی SG بریزی. الان که دفترچه پراید رو بررسی میکنم، روغن توصیه شده SJ هست. (API:SJ SAE:20W50) صفحه 108.
جریان چیه؟

کسی در این زمینه اطلاعاتی نداره؟

masih_9773
25-05-2015, 22:43
دوستان سلام
وفتتون بخیر

من یه 131 مدل 90 دارم.
-
مدتیه ، درگیر این قضیه آب کم کردن ماشین شدم که رادیات کم میشه
درب رادیات رو عوض کردم ، خوب شد تا باز یه مشکل جدید شروع شد !

چند روزیه ، صبح قبل از استارت زدن ، آب رادیاتور رو چک می کنم کمه !
عوضش آب قمقمه فوله !

چرا از قمقمه نمیکشه آب ؟ مثلا وقتی ماشین خنکه باید رادیات فول باشه دیگه اما اینطور نیست ! امروز برای تست کردن ، به خود رادیات آب اضافه کردم ( آب و ضد یخ مخلوط دارم - حدود 300-400 سی سی ریختم توی رادیات ) تا فول شد ، اما چند ساعت قبل که رسیدم خونه ، دیدم قمقمه سطح آبش بیشتر شده اما رادیات باز آبش کم شده - البته تا اینجاشم میدونم که آب وقتی گرم میشه حجمش زیاد میشه و میاد تو قمقمه - اما الان که خنک شده ماشین ، باز رفتم رادیاتور رو چک کردم ، دیدم سطح آب پایینه !
به نظر شما مشکل از کجاست ؟

belak24
27-05-2015, 22:45
سلام
دوستان بنده یه پراید 131 se یا 132 se میخام بخرم...میخام بدونم این یورو4 ها اذیت نمیکنن؟
برا خودم میخام و برای داخل شهر و مجرد هستم.
دوم اینکه این اتاق جدیدی که برای پراید زدن یه خورده ضایع نیست؟به نظرتون چه رنگی بگیرم که کمتر به چشم بیاد این ضایع بودنه؟؟
سپاس

Mohammad 1985
28-05-2015, 10:43
ممنونم ازت ، اين اوربيتال وان همون اسيدي هستش؟ از باتري هاي ايراني فقط صبا رو ميشناسم! حالا كدوم ميشه دقيقا و اينكه ٦٥ آمپر مناسبه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
نه اتمیه باطری فروشی ها دارن

atlas-m
28-06-2015, 13:46
یه سوال.
این دکمه تهویه مطبوع روی داشبورد چیه دقیقاً؟

mehdi-ch
28-06-2015, 14:15
هوای مطبوع ازش میاد بیرون:n31:

atlas-m
29-06-2015, 07:20
یه سوال.
این دکمه تهویه مطبوع روی داشبورد چیه دقیقاً؟

هوای مطبوع ازش میاد بیرون:n31:

مرسی بابت پاسخ :n09: :n31:

نه. یا باید هوای گرم بیاد که میشه بخاری و یا باید هوای سرد بیاد که میشه کولر. ولی یه حالتم هست که فقط پنکه خالی میشه. این اونه الان؟؟

Mohammad 1985
11-08-2015, 13:10
سلام
دوستان بنده یه پراید 131 se یا 132 se میخام بخرم...میخام بدونم این یورو4 ها اذیت نمیکنن؟
دوم اینکه این اتاق جدیدی که برای پراید زدن یه خورده ضایع نیست؟به نظرتون چه رنگی بگیرم که کمتر به چشم بیاد این ضایع بودنه؟؟
سپاس
برا من که اذیت خاصی نداشت یکم صدای موتورشون بالاست من لاستیکهام رو با 175 کره ایی عوض کردم

- - - Updated - - -

سلام
سپاس
برا من که اذیت خاصی نداشت یکم صدای موتورشون بالاست من لاستیکهام رو با 175 کره ایی عوض کردم

esmigel
12-08-2015, 23:18
[QUOTE=Mohammad 1985;8687092]برا من که اذیت خاصی نداشت یکم صدای موتورشون بالاست من لاستیکهام رو با 175 کره ایی عوض کردم

- - - Updated - - -
/QUOTE]
به نظر من پولتو حروم نکن...اینو به منم گفتن ولی گوش ندادم...هرچند که هنوزم میگم ماشین صفر یه لذت خاصی داره......یه پژو 90...یا تیبا بگیر....اخه چیه این...ماشین من یورو 4ره....صدای موتور بالا....موتور جهنم...سوخت صدی یازده...سر پیچ فوق العاده خطرناک و بی تعادل...یاده پرایدای 89...90 بخیر...
با سرعت 40 تا به بغل خوردم شاسی ماشین کج شد!...ایربگو فقط باید میبودی میدیدی باز شدنشو....تا حالا 4تا پراید صفر گرفتم هر سال...هرسال کیفیت مزخرف تر میشه...این دیگه اخرین پرایدم بود...میرم سمت تیبا...حداقل از پراید بهتره...هر چند اونم مشکلات خودشو داره..

Pourya-pc
13-08-2015, 09:36
سلام
سپاس

مشکلش اینه که راه نمیره . حداکثر ۱۴۰ تا بتونید باهاش برید .
رنگ خاکستریش بهتره اون تیکه آهنی یکم محو میشه البته دیدم برچسب مشکی میزنن مثل قدیمیا بشه ولی رنگ سفیدش عین دله زباله شده .
به نظرم پول ماشینت رو بزار بانک و با سودش که حدود ۳۵۰ هزارتومان در ماه میشه میتونید با تاکسی به راحتی تردد کنید پول خرابی و افت قیمت و تصادف و بیمه هم نمیخاد بدید .

mehdi-ch
13-08-2015, 09:46
من الآن حدود 8 ماه هست پراید 131 SE سفید خریدم و تنها هزینه ای که واسش انجام دادم ضبط بوده و هنوزم دزدگیر و روکش صندلی فرصت نکردم بگیرم:n03:
تا الآن تنها هزینه ای که برام داشته بنزین بوده :n36: و واقعاً خوشحالم ماشین صفر خریدم و به نظر من اگه قصد خرید ماشین دارید صفر بخرید، و گول حرفای هیچ کس رو نخورید
آقا پوریا درست میگه حداکثر سرعت ماشینم 150تاس ولی واقعاً چه فرقی میکنه 140 150 تا بره یا 170 تا:n22:
سوال دیگه ای هم در مورد این ماشین داشتید بگید ، و اینم یادم رفت بگم فرمون هیدرولیک و ترمز ABS این ماشین خیلی خوبه و زمانی تفاوت اینو میفهمید و حس میکنید که پدرتون ماشین معمولی داره :n02: و من واقعا دنیای تفاوت رو حس میکنم.

Tanha688
14-08-2015, 10:22
من الآن حدود 8 ماه هست پراید 131 SE سفید خریدم و تنها هزینه ای که واسش انجام دادم ضبط بوده و هنوزم دزدگیر و روکش صندلی فرصت نکردم بگیرم:n03:
تا الآن تنها هزینه ای که برام داشته بنزین بوده :n36: و واقعاً خوشحالم ماشین صفر خریدم و به نظر من اگه قصد خرید ماشین دارید صفر بخرید، و گول حرفای هیچ کس رو نخورید
آقا پوریا درست میگه حداکثر سرعت ماشینم 150تاس ولی واقعاً چه فرقی میکنه 140 150 تا بره یا 170 تا:n22:
سوال دیگه ای هم در مورد این ماشین داشتید بگید ، و اینم یادم رفت بگم فرمون هیدرولیک و ترمز ABS این ماشین خیلی خوبه و زمانی تفاوت اینو میفهمید و حس میکنید که پدرتون ماشین معمولی داره :n02: و من واقعا دنیای تفاوت رو حس میکنم.
دوستان من تازه اینجا اومدم
میخوام پراید ۱۳۲ دوگانه بخرم قیمتش چند میتونه باشه؟
بی رنگ تمام تخفیف خوب خوب

ارزوی موفقیت برای همه دوستان

Mohammad 1985
03-09-2015, 00:19
من نمی دونم شماها چطوری میرید که صدی 11.5 مصرف میکنید ؟!! ماشین من تو جاده صدی 5.6 هم شده مصرف کنه ( با اضافه کردن اکتان بنزین )

alone one
04-10-2015, 17:06
دوستان مدتیه تو صندوق عقب من زمانیکه بارون میاد آب جمع میشه
کسی این مشگلو داشته؟چیکار باید بکنم؟
پراید 131

mohamad skystar
04-10-2015, 22:12
دوستان مدتیه تو صندوق عقب من زمانیکه بارون میاد آب جمع میشه
کسی این مشگلو داشته؟چیکار باید بکنم؟
پراید 131

لاستیک دور درب صندوق عقب رو دقیق چک کنید
همچنین لبه های دور صندوق که تاب برنداشته باشه.

alone one
05-10-2015, 18:30
لاستیک دور درب صندوق عقب رو دقیق چک کنید
همچنین لبه های دور صندوق که تاب برنداشته باشه.

مسیر ورو آبو میدونم کجاست،از لای ورقهای بهم چسبیده میاد میریزه صندوق،میخوام ببینم حالا با عوض کردن نوار مشگل حل میشه یا نه؟
و اینکه نوار فابریک از کجا میتونم گیر بیارم؟

mohamad skystar
05-10-2015, 21:45
مسیر ورو آبو میدونم کجاست،از لای ورقهای بهم چسبیده میاد میریزه صندوق،میخوام ببینم حالا با عوض کردن نوار مشگل حل میشه یا نه؟
و اینکه نوار فابریک از کجا میتونم گیر بیارم؟

نوار فابریک از نمایندگی سایپا تهیه کنید.
گیر میاد راحت

farsweb
05-10-2015, 22:20
سلام دوستان
قیمت این ماشبن در حال حاضر چقدره ؟

mohamad skystar
06-10-2015, 13:20
سلام دوستان

انواع مختلف داره که نوع 131 SX قیمتش حدود 20 میلیون تومان هست صفر کیلومتر

- - - Updated - - -

سلام دوستان

انواع مختلف داره که نوع 131 SX قیمتش حدود 20 میلیون تومان هست صفر کیلومتر

alone one
08-10-2015, 18:06
نوار فابریک از نمایندگی سایپا تهیه کنید.
گیر میاد راحت
همین نوار خودش چن مدل داشت،گرفتم انداختم ایشالله که دیگه آب نده و از همین نوار باشه
ممنون از راهنماییتون

Tanha688
15-11-2015, 10:12
بچه پشت امپر ماشین منم یک لحظه میاد میره مشکل از چشه؟

Sent from my HUAWEI Y530-U00 using Tapatalk

hamidR15
16-11-2015, 08:48
بچه پشت امپر ماشین منم یک لحظه میاد میره مشکل از چشه؟

تذکر:
منظورتون از این کلمه چیه؟
سوالتون نامفهوم هست. لطفا دقت کنید در غیر اینصور پست حذف خواهد شد.

Tanha688
17-11-2015, 08:28
بچه ها پشت آمپر ماشین من یک لحظه موقع استارت که علایم باتری و ای بی اس و ... روشن میشن اونطوری میشه بعد دوباره خاموش میشه

Mohammad 1985
18-11-2015, 23:20
بچه ها پشت آمپر ماشین من یک لحظه موقع استارت که علایم باتری و ای بی اس و ... روشن میشن اونطوری میشه بعد دوباره خاموش میشه

اگه منظورتون اینه بعده روشن کردن موتور اونها خاموش میشه طبیعیه و اشکالی نداره

sayanermia
19-04-2016, 12:19
دوستان یک سوال در مورد دریچه های گرد روی داشبورد ( که باد کولر و فن ازش مستقیم میزنه بیرون )
یکی به من گفت میشه باد گرم بخاری رو هم از اینا گرفت ، ولی من هرچی موقع روشن بودن بخاری اینارو باز میکنم فقط باد سرد میزنه!! میشه بگید ایا اصلا امکانش هست یا سرکار بودم؟

این دریچه ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).jpg

atlas-m
20-04-2016, 07:11
دوستان یک سوال در مورد دریچه های گرد روی داشبورد ( که باد کولر و فن ازش مستقیم میزنه بیرون )
یکی به من گفت میشه باد گرم بخاری رو هم از اینا گرفت ، ولی من هرچی موقع روشن بودن بخاری اینارو باز میکنم فقط باد سرد میزنه!! میشه بگید ایا اصلا امکانش هست یا سرکار بودم؟

این دریچه ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).jpg

من پرسیدم. این دریچه ها فقط مربوط میشه به باد خنک و کولر. کاریشم نمیشه کرد.

sayanermia
20-04-2016, 10:20
من پرسیدم. این دریچه ها فقط مربوط میشه به باد خنک و کولر. کاریشم نمیشه کرد.

سپاسگذارم ازتون :n12:

Ezel
01-05-2016, 23:26
عزیز ساعت وسط رو خودتون عوض کردین ؟

Pourya-pc
02-05-2016, 16:42
عزیز ساعت وسط رو خودتون عوض کردین ؟
درود بی پایان بر رییس . این ال سی دی ها تایپ B پرایدی یا ریویی در بازار معروفن . رنگ های مختلف هم دارن . من سبزش رو داشتم و راضی نبودم چون فونتش بسیار ناخوانا و ریزه .

Ezel
04-05-2016, 12:42
درود بی پایان بر رییس . این ال سی دی ها تایپ B پرایدی یا ریویی در بازار معروفن . رنگ های مختلف هم دارن . من سبزش رو داشتم و راضی نبودم چون فونتش بسیار ناخوانا و ریزه .

مخلصیم

یاد ال سی دی تایپ بی و اِی 206 افتادم :n02:

نیاز به سیم کشی و سوکت خاصی داره این ال سی دی که روی پرایده ؟ یا صرفا با همون سوکت فابریک ساعت این اطلاعات هم نمایش میده ؟

Pourya-pc
05-05-2016, 15:30
مخلصیم

یاد ال سی دی تایپ بی و اِی 206 افتادم :n02:

نیاز به سیم کشی و سوکت خاصی داره این ال سی دی که روی پرایده ؟ یا صرفا با همون سوکت فابریک ساعت این اطلاعات هم نمایش میده ؟
آره خیلی جالبه ! سیم کشی خاصی نداره اگر بخاید کیلومتر رو نمایش بده باید از پشت آمپر قیمت صفحه نمایش سیم کشی کنید که نیاز به لحیم کاری و ... داره . بازکردن قسمت ساعتش واقعا مشکل و سخته . من فابریکش رو شکوندم تا باز شد .

pooyaabi
13-05-2016, 08:19
سلام خدمت دوستان
من یه 111 ثبت نام کردم و حدود 2 هفته دیگه میاد
کارهای ابتدایی که باید بکنم چیه ؟ خودم فقط میدونم و میخوام که لاستیکا رو همون اول عوض کنم
دیگه چه کارایی باید کرد واسه بهتر شدن ماشین صفر ؟
قبلا یادمه میکفتن ماشین تا 1000 کیلومتر باید اب بندی بشه و رو دور موتور 3000 دنده عوض بشه و اینا الان هم ایم محصولات جدید همین طور باید اب بندی بشن ؟؟؟

atlas-m
13-05-2016, 16:10
سلام خدمت دوستان
من یه 111 ثبت نام کردم و حدود 2 هفته دیگه میاد
کارهای ابتدایی که باید بکنم چیه ؟ خودم فقط میدونم و میخوام که لاستیکا رو همون اول عوض کنم
دیگه چه کارایی باید کرد واسه بهتر شدن ماشین صفر ؟
قبلا یادمه میکفتن ماشین تا 1000 کیلومتر باید اب بندی بشه و رو دور موتور 3000 دنده عوض بشه و اینا الان هم ایم محصولات جدید همین طور باید اب بندی بشن ؟؟؟

سلام.
منم ماشین صفر گرفتم. الان یه ساله دارم.
ماشین من لاستیکاش کویر بود. عوض نکردم. به نظرم خرج بیخوده. خیلی خوبه. ازش استفاده میکنی، خراب شد میری یه نو خارجی میخری.
کف پوش و روکش خیلی مهمه.
یه کفپوش با دست مزدش درمیاد 75 تومن.
روکشم از 120 داریم تا بالا. من پاچه ای گرفتم، 130 فکر کنم. مخمل بگیر. واقعا با کلاساً
ضبطم رو ماشین نیست. من پایونیر گرفتم. خوبه. ولی اگه الان دوباره میخواستم بگیرم کنوود میگرفتم. هم قیمت هستند. اگه مدلشو خواستی بگو تا برات بفرستم.
به نمدی هم واسه رو داشبود بگیر.
بقیه چیزا خرج بیخوده. پراید (اصولا ماشین) ارزش نداره زیاد خرجش کنی.
حالا اگه چیزی هم یادم افتاد باز میزارم.

atlas-m
14-05-2016, 07:21
ماشین آب بندی خاصی نداره. فقط تنها مسئله ای که تو دفترچه راهنماش بهش اشاره شده اینکه به مدت طولانی با سرعت ثابت نرونی. دنده مرده به هیچ وجه نباشه.
البته اینو بهتر از یک اهل فن بپرسی. من خیلی وارد نیستم.

واسه ضبط کنوود این خوبه که البته ماله پارساله و شاید یکم قدیمی شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگرم خواستی پایونیر به روز بخری:
این مدل پایونیر خیلی از مال من بهتر شده. اینا 24 بیت هستن و مال من 16 بیت. که تو کیفیت صدا خوبه. من آخرین مدل 2016 گرفتم ولی الان که میبینم مدلهای جدید اومدن خیلی تغییر کردن.
این پایونیرا خوبیش این که هرجا بری هست. قیمتشم مناسبه و مارکه.

یه فلش کوچیکم نیاز داری که به جایی گیر نکنه چون این ضبطها سر فلش و ضربه خورن به اون حساس هستند: