PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایپا 131

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

ebi1952
14-07-2013, 11:40
دوستان قبلا به من گفتید سرویس اولیه پراید 131 روی 4000 کیلومتر هست ، ولی من الان سایت سایپا رو که دیدم نوشته 800 تا 1500 کیلومتر . اینم لینکش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من ماشینم 1400 تا کار کرده ، الان باید برای سرویس اقدام کنم ؟
به سایت توجه نکن خیلی وقته اپدیت نشده.
اولا سرویس اولیه پراید در کیلومتر 4500 تا 5500 هست و در ضمن در کیلومترهای 10 ، 20 و 30 هم سرویسها اجباری شده.
دوما گارانتی پراید به 40000 کیلومتر و یا 2 سال افزایش پیدا کرده.

masooumi
14-07-2013, 11:41
دوستان قبلا به من گفتید سرویس اولیه پراید 131 روی 4000 کیلومتر هست ، ولی من الان سایت سایپا رو که دیدم نوشته 800 تا 1500 کیلومتر . اینم لینکش :

من ماشینم 1400 تا کار کرده ، الان باید برای سرویس اقدام کنم ؟

سرویس اولیه خودروی شما بین 4500 تا 5500 کیلومتر می باشد.(تازه در سرویس اولیه زیاد کار خاصی نمی کنند که این همه عجله دارید)

Mim-sad2
24-07-2013, 14:07
سلام میخواستم بدونم مدل SE چه فرقی با EX و LE و SX داره ؟

masooumi
24-07-2013, 14:44
سلام میخواستم بدونم مدل SE چه فرقی با EX و LE و SX داره ؟

SE همان مدل EX هست و فقط اینکه در مدل SE دو ایربگ راننده و سرنشین وجود دارد ولی در EX فقط ایربگ راننده

البته یادم رفت که بگم ظاهرا این مدل SE یورو 4 هم هست

Mim-sad2
24-07-2013, 15:37
من یه پراید 131 SE پیش فروش کرده بودم و امروز صبح رفتم تحویل گرفتم حالا چند تا سوال برام پیش اومده

1- از کجا بفهمم مصرف ماشین چقدر هست (از کجا بفهمم صدی چند می سوزونه ؟ ) و مصرف نرمال چقدر باید باشه ؟

2- سرویس اولیه چیه و کی باید براش اقدام کنم ؟

3- آب بندی ماشین یعنی چی ؟ و برای آب بندی باید چه کار کنم ؟

4- ماشینی که به ما دادند دزدگیر نداره حالا سوالم اینه که همه ی پراید ها موقع تحویل دزدگیر ندارند یا مال ما این جوریه ؟

البته رادیو هم نداره ولی اونو گفتند که صد هزار تومان بابت رادیو بهمون بر میگردونند

ببخشید سوالاتم زیاد شد

ak313
24-07-2013, 18:19
آیا الان یورو 2 پلاک می کنن؟

ebi1952
25-07-2013, 11:15
آیا الان یورو 2 پلاک می کنن؟
بله
خوشبختانه به واسطه قوانین سخت گیرانه و با پشتوانه تضمین عالی خودروسازان عزیز تا اخر سال مجوز تولید با یورو 2 رو دارن.:n02:

ebi1952
25-07-2013, 11:26
من یه پراید 131 SE پیش فروش کرده بودم و امروز صبح رفتم تحویل گرفتم حالا چند تا سوال برام پیش اومده

1- از کجا بفهمم مصرف ماشین چقدر هست (از کجا بفهمم صدی چند می سوزونه ؟ ) و مصرف نرمال چقدر باید باشه ؟

2- سرویس اولیه چیه و کی باید براش اقدام کنم ؟

3- آب بندی ماشین یعنی چی ؟ و برای آب بندی باید چه کار کنم ؟

4- ماشینی که به ما دادند دزدگیر نداره حالا سوالم اینه که همه ی پراید ها موقع تحویل دزدگیر ندارند یا مال ما این جوریه ؟

البته رادیو هم نداره ولی اونو گفتند که صد هزار تومان بابت رادیو بهمون بر میگردونند

ببخشید سوالاتم زیاد شد

سلام. مبارکه
احتمالا ماشین صفر اولین باره میگیرین. زیاد سخت نگیرین ماشین تو ایران کاملا شانسیه (بنده در طی 1 سال اخیر سه تا پراید صفر عوض کردم و از روی تجربه میگم)
1- مصرف خودرو تا کیلومتر 10000 به ثبات نمیرسه. پراید های جدید به طور طبیعی در شهر تا 10 لیتر هم گزارش شده و در اتوبان 6 تا 7 لیتر. شانس خوب داشته باشین مصرف ترکیبی ماشینتون 7 تا 8 باشه خوبه.
2- سرویس اولیه مبلغ حداقل 50 هزار تومن پول میباشد که به شرکت سایپا می پردازین و چیز خاصی نیست در کیلومتر بین 4500 تا 5500
3- اب بندی معنی خاصی نداره تا 1000 کیلومتر اول دور موتور رو از 3000 بالاتر نبرین، دنده مرده ندین، با سرعت ثابت حرکت نکنین و همه دنده ها رو استفاده کنین بعد از اون هم نرمال رانندگی کنین
4- خدا رو شکر کنین ماشینتون 4 تا چرخ رو داره دزدگیر پیشکش، با مبلغ حدود 180 هزار تومان یه دزدگیر معمولی ایزی کار یا استیل میت نصب کنین البته با سوکت فابریک

ak313
25-07-2013, 14:13
بله
خوشبختانه به واسطه قوانین سخت گیرانه و با پشتوانه تضمین عالی خودروسازان عزیز تا اخر سال مجوز تولید با یورو 2 رو دارن.:n02:

پس چرا ایران خودرو و سایپا فقط فروش قطعی یورو 4 دارن و یورو 2 ندارن حتی الان مدتی ( از زمان الزامی شدن یورو 4) فروش فوری 131 بنزینی ندیدم

ebi1952
25-07-2013, 22:15
پس چرا ایران خودرو و سایپا فقط فروش قطعی یورو 4 دارن و یورو 2 ندارن حتی الان مدتی ( از زمان الزامی شدن یورو 4) فروش فوری 131 بنزینی ندیدم
تا چند روز پیش فروش فوری بود رو سایت (131) ، اخرین خبر هم این بوده که وزارت صنایع تا اخر سال مهلت داده که به تدریج همه یورو 4 بشن ولی محیط زیست مخالفت کرده. ولی تجربه ثابت کرده نهایتا 1 ماه طول میکشه که خودرو سازها با یه فشار کوچولو رو بازار حرف آخر رو بزنن. با یه سرچ گوگلی میتونین به اخرین اخبار نگاهی بندازین.

ak313
26-07-2013, 03:46
تا چند روز پیش فروش فوری بود رو سایت (131) ، اخرین خبر هم این بوده که وزارت صنایع تا اخر سال مهلت داده که به تدریج همه یورو 4 بشن ولی محیط زیست مخالفت کرده. ولی تجربه ثابت کرده نهایتا 1 ماه طول میکشه که خودرو سازها با یه فشار کوچولو رو بازار حرف آخر رو بزنن. با یه سرچ گوگلی میتونین به اخرین اخبار نگاهی بندازین.

من هیچ نامه رسمی از دولت که مجوز یورو 2 باشه ندیدم اگر شما پیدا کردید لینکشو بزارید.
البته ظاهرا خودروسازها فعلا از یورو 4 بدشون نمیاد چون مجوز گرانی شده مثلا ایران خودرو متوسط 3 میلیون اضافه کرده
ظاهرا منتظرن مجوز گرانی مجدد یورو 2 رو هم بگیرن بعدش برای فروش بزارن

Mim-sad2
26-07-2013, 03:50
سلام. مبارکه
احتمالا ماشین صفر اولین باره میگیرین. زیاد سخت نگیرین ماشین تو ایران کاملا شانسیه (بنده در طی 1 سال اخیر سه تا پراید صفر عوض کردم و از روی تجربه میگم)
1- مصرف خودرو تا کیلومتر 10000 به ثبات نمیرسه. پراید های جدید به طور طبیعی در شهر تا 10 لیتر هم گزارش شده و در اتوبان 6 تا 7 لیتر. شانس خوب داشته باشین مصرف ترکیبی ماشینتون 7 تا 8 باشه خوبه.
2- سرویس اولیه مبلغ حداقل 50 هزار تومن پول میباشد که به شرکت سایپا می پردازین و چیز خاصی نیست در کیلومتر بین 4500 تا 5500
3- اب بندی معنی خاصی نداره تا 1000 کیلومتر اول دور موتور رو از 3000 بالاتر نبرین، دنده مرده ندین، با سرعت ثابت حرکت نکنین و همه دنده ها رو استفاده کنین بعد از اون هم نرمال رانندگی کنین
4- خدا رو شکر کنین ماشینتون 4 تا چرخ رو داره دزدگیر پیشکش، با مبلغ حدود 180 هزار تومان یه دزدگیر معمولی ایزی کار یا استیل میت نصب کنین البته با سوکت فابریک

ممنون از توضیحاتتون فقط نگفتید مصرف سوخت رو چه طوری محاسبه کنم ؟
راستی این ماشین ما یورو چنده ؟ ( ساییپا 131 SE )

ak313
26-07-2013, 04:00

فکر می کنم تا به حال سایپا 131 و 132 بنزینی یورو 4 بیرون نداده شاید در آینده هم نده فعلا مبهمه

ebi1952
26-07-2013, 09:15
برای پراید میشه باک رو کاملا پر کرد و کیلومتر شمار رو صفر میکنیم، با طی کردن یه کیلومتر مشخص مثلا 200 کیلومتر بعد دوباره به پمپ بنزین میریم و باک رو دوباره کاملا پر میکنیم مقدار بنزینی که زدین تا باک پر بشه رو تقسیم بر 2 کنید مصرف به صورت تقریبی مشخص میشه.
والله پراید الان با یورو 4 شدن دیگه فاصله ای نداره، اصلا پراید رو باید به عنوان خودروی نسل بعد انتخاب کنه دنیا، چون قابلیت یورو 10 شدن رو هم داره:n09:
الان پراید se یورو 3.5 محسوب میشه:n02: و با یه تغییرات در سیستم موتور و سوخت رسانی به یورو 4 مفتخر میشه.:n08:

ronin_2607
04-08-2013, 13:23
دوستان سلام. ماشین من حدود 26000 تا راه رفته. می خوام ببرم یه سرویس اساسی انجام بدن. به نظر شما چیه چیزهایی نیاز به تعویض داره چه چیزهایی فقط باید بازدید بشن؟ البته به جز روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا که مرتب تعویض میشن. لنت هامو تازه عوض کردم. تو کیلومتر 20000 تا یه جفت گلد انداختم خدا رو شکر خیلی هم ازش راضیم. سوت و صدا هم نداره. داغ هم نکرده تا حالا. فیلتر بنزین 17000 تا عوض کردم. می خوام واسکازین و شمع ها رو عوض کنم. به جز این دو مورد چه کارهایی لازمه؟؟ مثلا تنظیم موتور لازمه؟ شستشوی انژکتور لازمه؟ اینم بگم مصرف ماشین خوبه، خدا رو شکر مشکل خاضی نداره. فقط هم بنزین سوپر می زنم. به نظر من به نسبت مسافتی که میشه باهاش رفت و ضرر کمترش برای موتور قیمتش مناسبه. البته بعضی وقتها بنزین معمولی هم می زنم. ممنون می شم بگید چه کارهایی باید انجام بدم. و اگه مارک خاصی برای شمع یا واسکازین یا اقلام پیشنهادی دارید اونم بگید. در ضمن اگه در مورد پلوس، گردگیر پلوس، کمکها و لنتهای عقب، جلوبندی، فیلرگیری و هر چیزی که تجربه دارید هم بگید.

یه سوال دیگه هم دارم، موتور ماشین من خیلی کثیف شده چون واشر سر سوپاپم خراب بود نشتی روغن باعث شد که موتور کثیف به نظر برسه. البته سعی کردم با دستمال و برس و اسپری های تمیز کننده موتور تمیزش کنم اما واقعا موتور پراید خیلی موتور دست و پاگیریه و دست آدم به خیلی جاهاش نمی رسه. میشه موتورو شست؟ بدم کارواش بشورن یا خودم بشورم؟ آب بره داخل دینام یا قطعات برقیش چیزی نمیشه؟ممنون از همه.

یه دینا ممنون از همه.:n16:

john nash
04-08-2013, 17:10
دوستان سلام. ماشین من حدود 26000 تا راه رفته. می خوام ببرم یه سرویس اساسی انجام بدن. به نظر شما چیه چیزهایی نیاز به تعویض داره چه چیزهایی فقط باید بازدید بشن؟ البته به جز روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا که مرتب تعویض میشن. لنت هامو تازه عوض کردم. تو کیلومتر 20000 تا یه جفت گلد انداختم خدا رو شکر خیلی هم ازش راضیم. سوت و صدا هم نداره. داغ هم نکرده تا حالا. فیلتر بنزین 17000 تا عوض کردم. می خوام واسکازین و شمع ها رو عوض کنم. به جز این دو مورد چه کارهایی لازمه؟؟ مثلا تنظیم موتور لازمه؟ شستشوی انژکتور لازمه؟ اینم بگم مصرف ماشین خوبه، خدا رو شکر مشکل خاضی نداره. فقط هم بنزین سوپر می زنم. به نظر من به نسبت مسافتی که میشه باهاش رفت و ضرر کمترش برای موتور قیمتش مناسبه. البته بعضی وقتها بنزین معمولی هم می زنم. ممنون می شم بگید چه کارهایی باید انجام بدم. و اگه مارک خاصی برای شمع یا واسکازین یا اقلام پیشنهادی دارید اونم بگید. در ضمن اگه در مورد پلوس، گردگیر پلوس، کمکها و لنتهای عقب، جلوبندی، فیلرگیری و هر چیزی که تجربه دارید هم بگید.

یه سوال دیگه هم دارم، موتور ماشین من خیلی کثیف شده چون واشر سر سوپاپم خراب بود نشتی روغن باعث شد که موتور کثیف به نظر برسه. البته سعی کردم با دستمال و برس و اسپری های تمیز کننده موتور تمیزش کنم اما واقعا موتور پراید خیلی موتور دست و پاگیریه و دست آدم به خیلی جاهاش نمی رسه. میشه موتورو شست؟ بدم کارواش بشورن یا خودم بشورم؟ آب بره داخل دینام یا قطعات برقیش چیزی نمیشه؟ممنون از همه.

دوست عزیز این گلد که گفتی اسم لنت بود؟!
آخه ماشین من صدا میده لنت های جلوش میخواستم بدونم چه لنتی خوبه؟

ebi1952
05-08-2013, 07:39
گلد یکی از بهترین لنتها و ساخت کره است. البته تقلبی زیاد داره تو بازار و باید از فروشنده با انصاف بخرید.
می تونید از لنت کره ای که نمایندگی ها دارن بندازین من استفاده کردم خوب بود.

ebi1952
05-08-2013, 07:47

شمع ها رو حتما عوض کنید چون شمع هایی که فابریکی روی ماشین هست خیلی با کیفیت نیست. مارک بوش، اکیوم و یا ان جی کا بهترینها هستن و ثابت شده.
فیلتر بنزین رو خیلی دیر عوض کردی با توجه به کیفیت پمپ بنزینها (محل سوخت گیری) و مخازن قدیمی و کثیف باید هر 10 هزار تعویض بشه.
واسکازین رو نیازی به تعویض نیست ولی اگه اصرار دارین از واسکازین 75-80 مارک کاسپین یا بهران بریزید (حتما ایرانی بریزین و پول الکی به خارجی ندین که اکثرا تقلبی هستن)
یه تون اپ ببرید ماشین رو تا بهتون بگه که انژکتور و فیلر و بقیه سیستم مورد داره یا نه.
شستن موتور توصیه نمیشه احتمال رسوب در مدارات الکتریکی و زنگ زدگی بالا میره. ولی در صورت اصرار روی قسمت های الکتریکی و مدارات رو با نایلون بپوشونید و موتور رو در خالت گرم نشورید.
بقیه مواردی که گفتین در صورت نیاز باید تعمیر یا تعویض بشن به تشخیص مکانیک (سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن!)

ronin_2607
06-08-2013, 08:59
با تشکر از دوستانی که وقت گذاشتن سوالات منو خوندن و همینطور حوصله به خرج دادن و جواب دادن. در جواب دوستمون باید بگم همونطور که گفتن Gold مارک لنته. فقط باید مراقب باشید تقلبی هم داره. راستش من میخواستم فیلتر بنزین عوض کنم اما هر جا می بردم میگفتن نیازی نیست. یه جوری شده بود که خودم میخواستم دست به آچار شم. چون واقعا اعتقاد دارم ماشین با همین فیلترهاشه که زنده است. اگه به موقع تعویض نشن ممکنه یهو تو خرج بری. در مورد واسکازین من دنده هام یه مقداری سفت جا میرن. البته نه خیلی. میشه گفت عادت کردم. اما دنده عقب واقعا بعضی وقتا اذیت می کنه و گاهی تا 7 8 بار هم جا نمیره. و مجبور میشم از 2 برم عقب. از آنجایی که نمی دونم کارخونه واسکازین چی ریخته و از آنجایی که حدس می زنم شاید به این دلیل باشه که دنده ها سفتن.گفتم ماشینو نبرم گیربکسش پیاده شه اول واسکازین خوب بریزم اکه دیدم درست شد که خب هیچی. اگه نه که یه فکر اساسی بکنم. در مورد مارک هم من خودم روغن موتورو ایرانی می ریزم. میدونم اکثر روغن های خارجی تقلبی هستن حتی یه جا خوندم وزیر نفت یا همچین کسی گفته بود که ما اصلا واردات روغن خارجی نداریم !!!! پرسیده بودن پس این روغنها چیه تو بازار؟؟ گفته بود افراد سودجود قوطیشو وارد می کنن و با روغن داخلی نامرغوب حتی پر میکنن و میدن تحویل ملت. البته من با 100 درصد این حرف موافق نیستم اما خب احتمالش هم هست. مثلا همین تعویض روغنی ها این همه قوطی و محفظه روغن چیکار می کنن؟؟؟ همشو می فروشن به بازار بازیافت؟ فکر نکنم. البته اینجا جای این حرفا نیست. منم حرفمو مختصر کنم. به نظر من دوستانی که خارجی می ریزن حداقل قوطیشو بردارن و یه جوری معدوم کنن که امکان استفاده مجدد نداشته باشه. حالا با تمام این اوصاف نیم دونم برای واسکازین میگن لیکومولی خوبه. ظاهرا نمیاندگی هم داره. حالا کسی ریخته بدونه خوبه یا نه؟ یا همون ایرانیو بریزم ؟

ebi1952
06-08-2013, 15:00
با تشکر از دوستانی که وقت گذاشتن سوالات منو خوندن و همینطور حوصله به خرج دادن و جواب دادن. در جواب دوستمون باید بگم همونطور که گفتن Gold مارک لنته. فقط باید مراقب باشید تقلبی هم داره. راستش من میخواستم فیلتر بنزین عوض کنم اما هر جا می بردم میگفتن نیازی نیست. یه جوری شده بود که خودم میخواستم دست به آچار شم. چون واقعا اعتقاد دارم ماشین با همین فیلترهاشه که زنده است. اگه به موقع تعویض نشن ممکنه یهو تو خرج بری. در مورد واسکازین من دنده هام یه مقداری سفت جا میرن. البته نه خیلی. میشه گفت عادت کردم. اما دنده عقب واقعا بعضی وقتا اذیت می کنه و گاهی تا 7 8 بار هم جا نمیره. و مجبور میشم از 2 برم عقب. از آنجایی که نمی دونم کارخونه واسکازین چی ریخته و از آنجایی که حدس می زنم شاید به این دلیل باشه که دنده ها سفتن.گفتم ماشینو نبرم گیربکسش پیاده شه اول واسکازین خوب بریزم اکه دیدم درست شد که خب هیچی. اگه نه که یه فکر اساسی بکنم. در مورد مارک هم من خودم روغن موتورو ایرانی می ریزم. میدونم اکثر روغن های خارجی تقلبی هستن حتی یه جا خوندم وزیر نفت یا همچین کسی گفته بود که ما اصلا واردات روغن خارجی نداریم !!!! پرسیده بودن پس این روغنها چیه تو بازار؟؟ گفته بود افراد سودجود قوطیشو وارد می کنن و با روغن داخلی نامرغوب حتی پر میکنن و میدن تحویل ملت. البته من با 100 درصد این حرف موافق نیستم اما خب احتمالش هم هست. مثلا همین تعویض روغنی ها این همه قوطی و محفظه روغن چیکار می کنن؟؟؟ همشو می فروشن به بازار بازیافت؟ فکر نکنم. البته اینجا جای این حرفا نیست. منم حرفمو مختصر کنم. به نظر من دوستانی که خارجی می ریزن حداقل قوطیشو بردارن و یه جوری معدوم کنن که امکان استفاده مجدد نداشته باشه. حالا با تمام این اوصاف نیم دونم برای واسکازین میگن لیکومولی خوبه. ظاهرا نمیاندگی هم داره. حالا کسی ریخته بدونه خوبه یا نه؟ یا همون ایرانیو بریزم ؟
لیکومولی هر یک لیترش رو به قیمت 3 ماه پیش که پرسیدم 18 هزار تومن حساب میکنن. من تو 132 که یه سال پیش داشتم استفاده کردم و مجبور شدم گیربکس باز کنم چون کاسه نمد گیربکس رو از بین برد و واسکازین به محفظه دیسک و صفحه نشت کرد و کلی خسارت دیدم. احتمالا فرمول لیکومولی با جنس کاسه نمد و واشر پراید نمی خونه. این تجربه من بود.

mehdi_08
06-08-2013, 19:59
لنت گلد دیگه اصلیش گیر نمیاد خیلی خیلی کم که به ریسک خریدش نمی ارزه
الان مارک yes-q بسیار خوب جواب داده و فعلا تقلبیش نیست
نمیایندکی سایپا یدک برید داره

john nash
06-08-2013, 21:42
لنت گلد دیگه اصلیش گیر نمیاد خیلی خیلی کم که به ریسک خریدش نمی ارزه
الان مارک yes-q بسیار خوب جواب داده و فعلا تقلبیش نیست
نمیایندکی سایپا یدک برید داره

ممنون از پاسختون
من امروز رفتم پیش تعمیر کار گفت لنت جدید بزاری، اگه صدا هم نده ترمزگیریش خوب نیست
ممکنه همچین چیزی؟!!!

ronin_2607
07-08-2013, 16:01
ممکنه اولش یه مقدار تا لنتها آب بندی بشه قدرت ترمز کم باشه و باید با احتیاط رانندگی و ترمز کنید. اما بعدش خوب میشه. اینطوری که دیگه کسی نباید لنت عوض کنه !!!! شما لنتو اگه لازمه تعویض کنید با یه مارک خوب، نگران ترمز هم نباشید. اصلا خود کسی که لنت عوض می کنه بهتون میگه یه مدت ترمز خوب کار نمی کنه.

ebi1952
07-08-2013, 19:14
دنبال چراغ خطر (چراغ ترمز) اسپرتی که به جای دستگیره (فلاپ) درب صندوق عقب 131 قرار میگیره (دستگیره پلاستیکی باز میشه و عین همون دستگیره که توش یه چراغ به شکل stop روشن میشه قرار میگیره خیلی شیک و بدون عوارض جانبی:n02:) میگردم. کرج رو گشتم خیلی جاهاش رو نداشتن. کسی جایی سراغ داره یا دیده (دقیقا همونی که گفتم رو) آدرس بده لنگشم.

Khan gholi
08-08-2013, 09:47
مصرف 132 , صدی 10 هست,تو 131 صدی 6,7 هست در داخل شهر درسته؟

ebi1952
08-08-2013, 11:36
مصرف 132 , صدی 10 هست,تو 131 صدی 6,7 هست در داخل شهر درسته؟
132 با 131 از نظر موتوری هیچ فرقی ندارن. فقط از نظر ایرودینامیک بدنه و مقاوت در برابر باد با هم فرق دارن که 132 بهتر عمل میکنه و دوستان بنده که 132 داشتن مقدار مصرف بیرون شهری حدود 0.5 تا 1 لیتر کمتر از 131 بود. البته بحث شانسی بودن ماشین هم هست که ممکنه متناقض باشه لا اونی که عرض کردم.
در ضمن اگر ماشین رو تازه گرفتین تا 10000 تا مصرف ماشین تغییر میکنه و نوع رانندگی و مقدار زمان رانندگی در ترافیک خیلی تاثیرگذاره. سعی کنین موقع حرکت اولیه خیلی کم گاز نیم کلاچ بگیرین و دور موتور رو از 3000 بالاتر نبرین تعویض دنده به موقع داشته باشین مصرف خیلی میاد پایین.

M A S 0 U D
08-08-2013, 21:48
دوستان مصرف پراید 131 اس ایکس صدی چنده؟ همه کار کردم از شستن انزکتور و فیلر گیری و تعویض قیلتر و ... ولی بازم بالای هشتاست ، کلا اینجوریه یا مال من اینطوریه؟
پراید گرفتیم به خیال اینکه بنزین کم مصرف میکننه حالا میبینیم که همش تو پمپ بنزینیم!!! صدی 8.5 الی 9 تا!!!
(کیلومتر حدود 50 هزار)

john nash
09-08-2013, 08:08
دوستان مصرف پراید 131 اس ایکس صدی چنده؟ همه کار کردم از شستن انزکتور و فیلر گیری و تعویض قیلتر و ... ولی بازم بالای هشتاست ، کلا اینجوریه یا مال من اینطوریه؟
پراید گرفتیم به خیال اینکه بنزین کم مصرف میکننه حالا میبینیم که همش تو پمپ بنزینیم!!! صدی 8.5 الی 9 تا!!!
(کیلومتر حدود 50 هزار)

داداش کلا اینجوریه
بیخیال خرج الکی نکن
مال منم همینه اصلانم دست نزدم و نمیزنم

M A S 0 U D
09-08-2013, 08:19
داداش کلا اینجوریه
بیخیال خرج الکی نکن
مال منم همینه اصلانم دست نزدم و نمیزنم

یعنی بقیه ماشینها هم همینجورین ؟ تو سایت میزنه 7 تا ولی یکی دو لیتر بالاتر میسوزونن؟ امثال 206 و ال 90 و رانا ؟ اونا هم همینجورین ؟

john nash
09-08-2013, 10:02
یعنی بقیه ماشینها هم همینجورین ؟ تو سایت میزنه 7 تا ولی یکی دو لیتر بالاتر میسوزونن؟ امثال 206 و ال 90 و رانا ؟ اونا هم همینجورین ؟

راستش ال 90 رو میدونم نه، بقیه رو نمیدونم
ولی پرایدو میدونم که این جدیدا همه میکن مصرفشون خیلی بالاست تازه مال شما خوبه 9 اگه باشه
من که خیلی هم خوب رانندگی میکنم دور موتورو رعایت میکنم رو 2.5 و3، 10 یا بیشترم هست مصرفم (البته هنوز 10000 تا کار کرده)
میگن بعدا کمتر میشه ولی نه اونی که تو سایته!! مثلا 9 و 8 بشه من راضیم

Khan gholi
09-08-2013, 10:04

206 یکی از بچه ها طبق ادعا خودش تو شهری صدی 6 ,7 می سوزونه البته مدل 88 هست جدیدا رو خبر ندارم
من مدل 131 رو پرسیدم چون می خواستم ببینم فرق می کنه یا نه که دیدم مشکل همگانی شده,چون مدل ما سال 91 هست 132sx,صدی 10 میسوزونه,مال دوستم 131 مدل 90 صدی 7 می سوزونه.کلا طبق گفته یکی از دوستانم از سال ما به بعد یک قطعه چینی شده که باعث مصرف بالاتر خودرو میشه.
وای به حال کسی که سال دیگه ماشین نو تحویل میگیرن چون از ان روز که بعضی قطعات فرانسوی یا کره ایی بود کیفیت ماشینامون این بود حالا قراره کامل چینی بشه چه شود

john nash
09-08-2013, 10:34
206 یکی از بچه ها طبق ادعا خودش تو شهری صدی 6 ,7 می سوزونه البته مدل 88 هست جدیدا رو خبر ندارم
من مدل 131 رو پرسیدم چون می خواستم ببینم فرق می کنه یا نه که دیدم مشکل همگانی شده,چون مدل ما سال 91 هست 132sx,صدی 10 میسوزونه,مال دوستم 131 مدل 90 صدی 7 می سوزونه.کلا طبق گفته یکی از دوستانم از سال ما به بعد یک قطعه چینی شده که باعث مصرف بالاتر خودرو میشه.
وای به حال کسی که سال دیگه ماشین نو تحویل میگیرن چون از ان روز که بعضی قطعات فرانسوی یا کره ایی بود کیفیت ماشینامون این بود حالا قراره کامل چینی بشه چه شود

فکر نمیکنم مال مدل باشه چون منم 132 90 دارم مصرفم زیاده
131 صدی 7 بعیده!!!!!!

ebi1952
09-08-2013, 11:03
فکر نمیکنم مال مدل باشه چون منم 132 90 دارم مصرفم زیاده
131 صدی 7 بعیده!!!!!!

بحث مدل زیاد اهمیت نداره. با پراید خودم مثال میزنم مسیر من 90 درصد اتوبان تهران -کرج تو خلوت ترین ساعت شبانه روزه و 10 درصد داخل شهر کم ترافیک :
132 sx مدل 90/4 با 30 تا بنزین 550 تا میشه 100 کیلومتر 5 لیتر (34000 تا که رفته بود من خریدمش)
131 le مدل 91/8 با 30 تا بنزین 460 تا میشه 100 کیلومتر 7 لیتر (تا قبل از سرویس 10000 مصرفش با 30تا بنزین 410 کیلومتر میرفت!)
131 hp+ ex مدل 92/2 با 35 تا بنزین 560 تا میشه 100 کیلومتر 6 لیتر (هنوز سرویس اولیه نبردم!!)
حالا شما پیدا کنید پرتغال فروش را !!!!
اینو گفتم که به شانسی بودن مصرف پی ببرید و دست به ماشین نزنید. چون اگر بخوایم به مصرف اعلام شده در کارخونه توجه کنیم هیچ کدوم از ماشینهای بالا درست کار نمیکنن!! ولی در اصل همشون دارن درست کار میکنن.

mehdi_08
09-08-2013, 11:44
ممنون از پاسختون
من امروز رفتم پیش تعمیر کار گفت لنت جدید بزاری، اگه صدا هم نده ترمزگیریش خوب نیست
ممکنه همچین چیزی؟!!!
چنین حرفی اشتباه هست
با یه لنت مرغوب مثل yes-q عوض کنین

M A S 0 U D
09-08-2013, 11:59
اینجوری که خیلی نامید کننده ست :n03:
باید یه روز باک و خالی کنم و بنزین یدکی هم صندوق عقب بزارم بعد بنزین بزنم و یه مسافتی رو برم مثلا با سرعت 110 بدون کولر و با رانندگی نرمال تا دوباره باک خالی بشه و حساب کنم مصرف ماشینم دقیق چقدره ... در ضمن شستشوی انزکتور و فیلر گیری رو هم تازگی انجام دادم و شاید فیلتر بنزین رو قبل تست عوض کنم ...
قبلا یه حساب سرانگشتی کردم حدود 8.5 بود ....

ebi1952
09-08-2013, 13:55
اینجوری که خیلی نامید کننده ست :n03:
باید یه روز باک و خالی کنم و بنزین یدکی هم صندوق عقب بزارم بعد بنزین بزنم و یه مسافتی رو برم مثلا با سرعت 110 بدون کولر و با رانندگی نرمال تا دوباره باک خالی بشه و حساب کنم مصرف ماشینم دقیق چقدره ... در ضمن شستشوی انزکتور و فیلر گیری رو هم تازگی انجام دادم و شاید فیلتر بنزین رو قبل تست عوض کنم ...
قبلا یه حساب سرانگشتی کردم حدود 8.5 بود ....
شما یه سری راهکار میگم انجام بدین شاید اوضاع بهتر بشه:
همیشه باک بنزین رو صبح زود پر کنین.
باک خودرو رو کاملا پر کنید. (لبریز نشه)
فیلتر بنزین مرغوب استفاده کنین و حداقل هر 10000 تا تعویض کنین.
پمپ بنزینهای مختلف رو امتحان کنید، بعضا نوع بنزین فرق میکنه(از پالایشگاهی که بنزین میارن متفاوته) یا پمپ کمتر از عدد نمایشگر بنزین میده!!!
سرعت در اتوبان بین 90 تا 100 باشه حداکثر با دنده 5.
دنده ها رو در دور موتور 2.5 تا 3 تعویض کنید.
سعی کنید دور موتور تو دنده 1 و 2 بالا نره.
به موقع دنده بدین به ماشین (دنده مرده حرکت نکنین) مثلا با سرعت 80 با دنده 5 نرین فشار زیادی به موتور و گیربکس میاد.
باد لاستیک ها رو مرتب چک کنید (حداقل هر یک هفته یک بار)
باد نیتروژن بزنید به لاستیک ها (تابستونا و فصل های گرم)
لاستیک پهن استفاده نکنین (حتی سایز 175)
رینگ اسپرت استفاده نکنین
فیلتر هوا مرغوب و استاندارد و تعویض به موقع تا 10 درصد صرفه جویی به دنبال داره.
روغن مناسب خودرو استفاده کنین (برای پراید api SG & api SF)
حتی نوع گل لاستیک در مصرف تاثیر داره.
برق مناسب بدین به موتور (اگر سیستم صوتی قوی دارین باید یک سری کارها مثل بیگ3 و باتری قوی تر و دینام قوی تر رو رعایت کنین)
شمع و وایر مرغوب تاثیر داره.
درب باک باید سالم باشه و موقع بستن در باک باید صدای تق رو بشنوید وگرنه مقداری از بنزین به صورت بخار هدر میره.
کنیستر سالم تاثیر داره تو مصرف بنزین.
در آخر نوع بنزین تاثیر زیادی داره (اگر پیدا کردین همیشه سوپر بزنین)

john nash
09-08-2013, 16:11
پمپ بنزینهای مختلف رو امتحان کنید، بعضا نوع بنزین فرق میکنه(از پالایشگاهی که بنزین میارن متفاوته) یا پمپ کمتر از عدد نمایشگر بنزین میده!!!
به موقع دنده بدین به ماشین (دنده مرده حرکت نکنین) مثلا با سرعت 80 با دنده 5 نرین فشار زیادی به موتور و گیربکس میاد.
رینگ اسپرت استفاده نکنین
برق مناسب بدین به موتور (اگر سیستم صوتی قوی دارین باید یک سری کارها مثل بیگ3 و باتری قوی تر و دینام قوی تر رو رعایت کنین)
درب باک باید سالم باشه و موقع بستن در باک باید صدای تق رو بشنوید وگرنه مقداری از بنزین به صورت بخار هدر میره.

اسم فیلتر هوای مناسب رو لطفا بگو من میخوام این سری عوض کنم
بنزین سوپر میگن برا پراید مناسب نیست یا اصلا بدردش هم نمیخوره. درسته؟

M A S 0 U D
09-08-2013, 19:07
رینگ اسپرت استفاده نکنین

ممنون ...
فیلتر بنزین مرغوب چی پیشنهاد میکنید؟
روغن موتور پراید 131چی پیشنهاد میکنید؟ Api اسم محصوله؟
فیلتر هوا چی پیشنهاد میکنید؟ به نظر شما هر چند هزار کیلومتر باید تعویض بشه؟
شمع ال 90 انداختم ...
باید دنبال یک جایگاه بنزین مرغوب باشم...
رینگ اسپرت ندارم و سایز لاستیک هم فابریکه...
دنده عوض کردن به موقع است و معملا تو درو 3000 هست ولی تو بزرگراه معمولا 110 یا 120 و گاها 130 و به ندرت 140 تا میرم خیلی کم همون 120 نرماله ...

ebi1952
10-08-2013, 08:26
اسم فیلتر هوای مناسب رو لطفا بگو من میخوام این سری عوض کنم
بنزین سوپر میگن برا پراید مناسب نیست یا اصلا بدردش هم نمیخوره. درسته؟

معمولا فیلتر هایی که علامت استاندارد ایران دارن نسبتا با کیفیت هستن. مثل فیلتر سرکان یا فیلتر کاسپین و ... . موقعی که به تعویض روغنی میرید برای سرویس حتما دقت کنید وسایل مصرفی چی میزاره برای ماشین فیلتر هوای 1000 تومنی هم هست تو بازار 8000 تومنی هم هست تو بازار. فیلتر های نامرغوب معمولا بسته بندی ندارن نهایتا تو یه نایلون بسته بندی شدن، هیچ نام و نشونی ندارن ، علامت استاندارد ندارن، و صد درصد از کاغذ نامرغوب و حتی کاغذ معمولی ساخته شدن و بود و نبودش فرقی نداره تو ماشین! جالب اینه که همین فیلتر 1000 تومنی رو تا 5000 تومن برای شما حساب میکنن!
به هیچ عنوان از فیلترهایی که به اسم اسپرت و قابل شستشو استفاده نکنین، به موتور ماشین جفا میکنن!
کاغذ استفاده شده در فیلتر هوا و فیلتر روغن و فیلتر بنزین سوراخهاش باید قطر مشخصی داشته باشه تا بتونه الودگی ها رو جذب کنه.

ebi1952
10-08-2013, 08:38
ممنون ...
فیلتر بنزین مرغوب چی پیشنهاد میکنید؟
روغن موتور پراید 131چی پیشنهاد میکنید؟ Api اسم محصوله؟
فیلتر هوا چی پیشنهاد میکنید؟ به نظر شما هر چند هزار کیلومتر باید تعویض بشه؟
شمع ال 90 انداختم ...
باید دنبال یک جایگاه بنزین مرغوب باشم...
رینگ اسپرت ندارم و سایز لاستیک هم فابریکه...
دنده عوض کردن به موقع است و معملا تو درو 3000 هست ولی تو بزرگراه معمولا 110 یا 120 و گاها 130 و به ندرت 140 تا میرم خیلی کم همون 120 نرماله ...
api استاندارد جهانی برای روغن موتور هست. sg و sf هم استاندارد مناسب پراید. حرف بعد از s تغییر میکنه و هر چی بالاتر میره روغن کیفیت بالاتر و فرمول پیشرفته تر و قیمت گران تری دار.
البته نه این که بیایم بالاترین استاندارد رو بیایم برای پراید بریزیم. کاملا اشتباه و هزینه ساز هست. مثلا برای پراید روغن بهران تکتاز یا ایرانول 8000 یا ... پیشنهاد میشه که استاندارد api sg رو دارن. ولی اگر بیایم روغن بهران سوپر پیشتاز بریزیم با استاندارد api sl (این روغن به درد 206 ، زانتیا و پژو می خوره!) مخصوصا اون نوع نیمه سنتتیک رو ممکنه به واشر ها و کاسه نمد ها صدمه بزنه. یا حتی به خود موتور صدمه بزنه و اگر حتی مشکل ایجاد نکنه هیچ سودی برای ما نداره به جز هزینه بیشتری که دادیم! این مشکلات ممکنه سریع خودشو نشون نده ولی در دراز مدت ایجاد مشکل میکنه.
حداکثر یک یا دو درجه بالاتر از استاندارد کارخونه استفاده کنین مثلا برای پراید بهران پیشتاز با استاندارد api sj.
برای وسایل مصرفی تو پست قبلی گفتم نوع استاندارد رو استفاده کنین. و حتما همراه با هر تعویض روغن که برای پراید هر 5000 کیلومتر باید باشه فیلتر روغن و هوا رو تعویض کنید.

M A S 0 U D
10-08-2013, 13:21
به نظر شما ایا دستگاه دیاگ مقدار دقیق مصرف بنزین رو مشخص میکنه؟

hossein.az
10-08-2013, 14:07
به نظر شما ایا دستگاه دیاگ مقدار دقیق مصرف بنزین رو مشخص میکنه؟

بله تقربی را میزنه
ولی دقیق نه چون بستگی به شرایط اب وهوایی و نحوه ی رانندگی و خیلی شرایط دیگه
اما به توجه به ضریب و فیلرها مقدار تقریبی را میتونید مطلع بشید

ronin_2607
13-08-2013, 16:27
سلام. من که بنزین سوپر می زنم همیشه مصرفمم تو شهر و ترافیک حدود 6.8 تا 7.2 میشه و تو جاده 5.5 6 مسوزونه. سرعت تو جاده من 140 تا هم رفتم. البته 160 تا هم یه بار فقط برای تست توان ماشین رفتم. اما خدایی خطرناکه و به هیچ وجه توصیه نمی کنم. اما بهترین مصرف تو جاده همون دنده 5 و سرعت حداکثر 110 120.گاز بی دلیل به ماشین ندین. اتفاقا کولر هم زیاد می گیرم. و همیشه مصرف بنزینمو حساب می کنم. یعنی می ذارم باک خالی بشه به چشمک زدن بیفته و بعد میرم پر می کنم. همیشه هم کیلومتر بعد سوخت گیری صفر میکنم و تو محاسبه هم سعی می کنیم طوری محاسبه کنم که بدترین حالت ممکن باشه. مثلا اگه 30 لیتر زدم و کیلومترم صفر کردم. تا وقتی چراغم روشن شد با اینکه می دونم حداقل 4 5 لیتر از اون 30 تا شاید مونده باشه اما فرضو رو همون 30 تا می ذارم. من که راضیم. پراید ماشین بدی نیست. حداقل برای داخل شهر به نظرم خوبه. اما خب ماشین مسافرت و جاده نیست. هم آدم اذیت میشه و هم ایمنی نداره. اگه خدای نکرده تو سرعت 120 130 تا یکی از چرخها بترکه یا پنچر کنی واقعا اگه نتونی ماشینو جمع کنی بعیده سالم از توش در بیای. البته امیدوارم همیشه همتون سالم باشید. اما یادتون باشه چه پراید سوار شین چه مازراتی مهم اینه که درست رانندگی کنید. به همدیگه و به حقوق هم احترام بزارید. وقتی می بینید طرف پراید داره و تو لاین سبقت داره از یه اتوبوس سبقت میگیره دوست عزیزی که ماشینت حداقل 206 یا سمنده یه مقدار تامل داشته باش و فاصله حفظ کن. با چراغ زدن و بوق زدن چیزی درست نمیشه. ببخشید قصد نصیحت نداشتم. اما اگه از خودمون شروع کنیم.همین پراید هم تو شرایط مالی ما میتونه ماشین خوب و سر براهی باشه. ممنون.

ebi1952
13-08-2013, 19:11
سلام. من که بنزین سوپر می زنم همیشه مصرفمم تو شهر و ترافیک حدود 6.8 تا 7.2 میشه و تو جاده 5.5 6 مسوزونه. سرعت تو جاده من 140 تا هم رفتم. البته 160 تا هم یه بار فقط برای تست توان ماشین رفتم. اما خدایی خطرناکه و به هیچ وجه توصیه نمی کنم. اما بهترین مصرف تو جاده همون دنده 5 و سرعت حداکثر 110 120.گاز بی دلیل به ماشین ندین. اتفاقا کولر هم زیاد می گیرم. و همیشه مصرف بنزینمو حساب می کنم. یعنی می ذارم باک خالی بشه به چشمک زدن بیفته و بعد میرم پر می کنم. همیشه هم کیلومتر بعد سوخت گیری صفر میکنم و تو محاسبه هم سعی می کنیم طوری محاسبه کنم که بدترین حالت ممکن باشه. مثلا اگه 30 لیتر زدم و کیلومترم صفر کردم. تا وقتی چراغم روشن شد با اینکه می دونم حداقل 4 5 لیتر از اون 30 تا شاید مونده باشه اما فرضو رو همون 30 تا می ذارم. من که راضیم. پراید ماشین بدی نیست. حداقل برای داخل شهر به نظرم خوبه. اما خب ماشین مسافرت و جاده نیست. هم آدم اذیت میشه و هم ایمنی نداره. اگه خدای نکرده تو سرعت 120 130 تا یکی از چرخها بترکه یا پنچر کنی واقعا اگه نتونی ماشینو جمع کنی بعیده سالم از توش در بیای. البته امیدوارم همیشه همتون سالم باشید. اما یادتون باشه چه پراید سوار شین چه مازراتی مهم اینه که درست رانندگی کنید. به همدیگه و به حقوق هم احترام بزارید. وقتی می بینید طرف پراید داره و تو لاین سبقت داره از یه اتوبوس سبقت میگیره دوست عزیزی که ماشینت حداقل 206 یا سمنده یه مقدار تامل داشته باش و فاصله حفظ کن. با چراغ زدن و بوق زدن چیزی درست نمیشه. ببخشید قصد نصیحت نداشتم. اما اگه از خودمون شروع کنیم.همین پراید هم تو شرایط مالی ما میتونه ماشین خوب و سر براهی باشه. ممنون.
بزنم به تخته، چشم حسود کور مصرف ماشین عالیه:n02:
160 تا میرفتی از اینه عقب نگاه کن پیچ و مهره ها ی پشت سرتو یه نگاه هم به صندلی بغل بنداز جناب عزراییل خودکار به دست منتظر امضای حکم مرگ ادمه (خدا نکنه)
یه نکته هم بگم بقیه دوستان هم چک کنن ای موضوع رو و همین جا بگن. بنده با جی پی اس 2 تا گوشی مختلف امتحان کردم کیلومتر شمار پراید تقریبا 10 تا بیشتر نشون میده.
اون نکته اخر رو خوب گفتی ولی امان از دست اتوبوس بین شهری ها!!!!:n24::n25: میاد دقیقا میچسبونه به 5 سانتی متری سپر عقب ماشین! اولش چند تا چراغ میده بعد یه بوق شیپوری مهیب و مرد می خواد اون لحظه که بهش راه نده. :n28: لا مصب من ازشون بیشتر از نیسان ابی می ترسم:n30:

ak313
13-08-2013, 22:27
بزنم به تخته، چشم حسود کور مصرف ماشین عالیه:n02:
160 تا میرفتی از اینه عقب نگاه کن پیچ و مهره ها ی پشت سرتو یه نگاه هم به صندلی بغل بنداز جناب عزراییل خودکار به دست منتظر امضای حکم مرگ ادمه (خدا نکنه)
یه نکته هم بگم بقیه دوستان هم چک کنن ای موضوع رو و همین جا بگن. بنده با جی پی اس 2 تا گوشی مختلف امتحان کردم کیلومتر شمار پراید تقریبا 10 تا بیشتر نشون میده.
اون نکته اخر رو خوب گفتی ولی امان از دست اتوبوس بین شهری ها!!!!:n24::n25: میاد دقیقا میچسبونه به 5 سانتی متری سپر عقب ماشین! اولش چند تا چراغ میده بعد یه بوق شیپوری مهیب و مرد می خواد اون لحظه که بهش راه نده. :n28: لا مصب من ازشون بیشتر از نیسان ابی می ترسم:n30:

در مورد سرعت من هم با سمند خودم چک کردم 9 کیلومتر البته توی سرعت 100 بیشتر نشون میده یعنی 110 کیلومتر شمارم 101 هستش البته توی سرعتهای پایین تر این اختلاف کمتره. فقط برای من این سوال وجود داره که آیا با این اوصاف میزان کلومتری هم که ماشین می اندازه بیشتر یا اون درسته و فقط آمپیر اشتباهه تا حالا پیش نیومده با جی پی اس مقدار کیلومتر رو هم بسنجم اگر فرضا بیشتر بندازه خوب به نفع خودروسازه چون زودتر کیلومتر گارانتی پر میشه! عجب کشفی کردم ها!@:n17:

ronin_2607
16-08-2013, 15:17
سلام مجدد. راستش اون 160 تا گفتم شاید فقط 2 یا نهایتا 5 دقیقه اونم تو یه جاده کفی خارج از شهر که بارها ازش آمدم و تقریبا حفظش هستم رفتم. افتخار نمی کنم. به نظر خودم حماقته. اونم با پراید. گفتم که من در 95 درصد موارد سرعتم همیشه تو محدوده قانونیه. و از آنجایی که خودم عمران خوندم و محاسبات طراحی راه میدونم. وقتی روی تابلو می زنن که پیچ خطرناک و سرعت 30 یا 60 و امثالهم اینو بدونید که سرعت طراحی شعاع پیچ در آن محدوده حداکثر 30 یا 60 یا اون عددیه که نوشتن. و بهتره تو همون محدوده سرعت پیچو رد کنید. در واقع می تونید با سرعت بالاتر مثلا 100 تا هم رد کنید اما مابه التفاوت این سرعتو ماشین و سیستم تعلیقش باید جبران کنه. یعنی اگه خدا خواست و مرسدس سوار بودید با توجه به سیستم فوق مدرن تعلیقش و باز شدن چرخها و پهنای اونا و گشتاور ماشین و خیلی پارامترهای دیگه هیج ایرادی نداره که با سرعت پیچو رد کنید اما وقتی پراید سوار میشی باید بدونی از این خبرا نیست. احتیاط شرط اوله. در مورد GPS هم کاملا حق با شما است. معمولا سرعت حدود 10 کیلومتر کمتره. یعنی اگه کیلومتر شمار ماشین 110 نشون میده احتمالا سرعت واقعی حدود 100 تا 104 کیلومتره. در مورد مصرفم تازه دیروز ماشینو بردم سرویس و تنظیم موتور که شمع هامو عوض کردم کلا چیزی به اسم شمع نداشت دیگه!!! ماشین چطوری راه میرفت خدا می دونه. 26000 تا با این شمع ها سر کردم. شمع های خودش اکیوم فرانسه بود. روش که اینو نوشته بود. خدا می دونه واقعا فرانسه باشه یا نه. خلاصه 40 تومن دادیم و یه ست شمع بوش آلمانی انداختم روش. نمیدونم اصلی بود یا نه. روش حک شده بود.یارو هم کلی قسم که اصلیه. به هر حال اصلی یا غیر اصلی من انداختم. تا ببینیم چی میشه. البته شاید همون اکیوم مینداختم بهتر بود. نمیدونم. سرتون دردنیارم. طرف گفت با این شمع های قبلی مصرفت بالا نبود؟؟ گفتم نه. معمولی بود. خلاصه دیروز حسابی جیبم خالی شد. دادم جلوبندیو چک کنن ببین اوضاعش میزونه.طرف رفت پایین و گفت باید عوض کنی لاستیک سابی هم داری. گفت اصلیش 150 تومن با هزینه نصب و شرکتیشم 130 تومن. آقا من موندم اساسی !!! اصلا فکر نمی کردم اینقدر باشه. تازه میگفت کمکهای جلوت هم ضعیفن و اگه میخوای اونارم عوض کنی بد نیست. اونم یه جفتش با تعویض میشه 160. گفتم نه والا ندارم. البته خدایی جلوبندی ماشین به نظر من هیچ مشکلی نداشت. نه سر و صدا داشت و نه لرزشی. نمیدونم والا. خلاصه دادم عوض کردن هنوزم دارم فکر می کنم بدجوری نقره داغم کردن. کلا 210 تومن جلوبندی شمع تنظیم موتور و بالانس بود. غروبشم رفتم تعویض روغن و واسکازین اونجا هم 80 تومن افتادم !!! 35 تومن روغن بهران پیشتاز و فیلتر سرکان، 27 تومن واسکازین بهران سمند 75W80 پراید، 6 تومن فیلتر !!!! 12تومن دستمزد گرفت. تازه روغنارو خودم خریدم بودم. همیشه ایرانی می ریزم. به نظرم کیفیت روغنهای خارجی مشخص نیست. خلاصه تو یه روز نزدیک 300 تومن پیاده شدم !!! این همون پراید کم خرچه. خدایی بیمه و لاستیک و این چیزارم بخواس حساب کنی کلی هزینه داره.

masooumi
16-08-2013, 20:30
سلام مجدد. راستش اون 160 تا گفتم شاید فقط 2 یا نهایتا 5 دقیقه اونم تو یه جاده کفی خارج از شهر که بارها ازش آمدم و تقریبا حفظش هستم رفتم. افتخار نمی کنم. به نظر خودم حماقته. اونم با پراید. گفتم که من در 95 درصد موارد سرعتم همیشه تو محدوده قانونیه. و از آنجایی که خودم عمران خوندم و محاسبات طراحی راه میدونم. وقتی روی تابلو می زنن که پیچ خطرناک و سرعت 30 یا 60 و امثالهم اینو بدونید که سرعت طراحی شعاع پیچ در آن محدوده حداکثر 30 یا 60 یا اون عددیه که نوشتن. و بهتره تو همون محدوده سرعت پیچو رد کنید. در واقع می تونید با سرعت بالاتر مثلا 100 تا هم رد کنید اما مابه التفاوت این سرعتو ماشین و سیستم تعلیقش باید جبران کنه. یعنی اگه خدا خواست و مرسدس سوار بودید با توجه به سیستم فوق مدرن تعلیقش و باز شدن چرخها و پهنای اونا و گشتاور ماشین و خیلی پارامترهای دیگه هیج ایرادی نداره که با سرعت پیچو رد کنید اما وقتی پراید سوار میشی باید بدونی از این خبرا نیست. احتیاط شرط اوله. در مورد GPS هم کاملا حق با شما است. معمولا سرعت حدود 10 کیلومتر کمتره. یعنی اگه کیلومتر شمار ماشین 110 نشون میده احتمالا سرعت واقعی حدود 100 تا 104 کیلومتره. در مورد مصرفم تازه دیروز ماشینو بردم سرویس و تنظیم موتور که شمع هامو عوض کردم کلا چیزی به اسم شمع نداشت دیگه!!! ماشین چطوری راه میرفت خدا می دونه. 26000 تا با این شمع ها سر کردم. شمع های خودش اکیوم فرانسه بود. روش که اینو نوشته بود. خدا می دونه واقعا فرانسه باشه یا نه. خلاصه 40 تومن دادیم و یه ست شمع بوش آلمانی انداختم روش. نمیدونم اصلی بود یا نه. روش حک شده بود.یارو هم کلی قسم که اصلیه. به هر حال اصلی یا غیر اصلی من انداختم. تا ببینیم چی میشه. البته شاید همون اکیوم مینداختم بهتر بود. نمیدونم. سرتون دردنیارم. طرف گفت با این شمع های قبلی مصرفت بالا نبود؟؟ گفتم نه. معمولی بود. خلاصه دیروز حسابی جیبم خالی شد. دادم جلوبندیو چک کنن ببین اوضاعش میزونه.طرف رفت پایین و گفت باید عوض کنی لاستیک سابی هم داری. گفت اصلیش 150 تومن با هزینه نصب و شرکتیشم 130 تومن. آقا من موندم اساسی !!! اصلا فکر نمی کردم اینقدر باشه. تازه میگفت کمکهای جلوت هم ضعیفن و اگه میخوای اونارم عوض کنی بد نیست. اونم یه جفتش با تعویض میشه 160. گفتم نه والا ندارم. البته خدایی جلوبندی ماشین به نظر من هیچ مشکلی نداشت. نه سر و صدا داشت و نه لرزشی. نمیدونم والا. خلاصه دادم عوض کردن هنوزم دارم فکر می کنم بدجوری نقره داغم کردن. کلا 210 تومن جلوبندی شمع تنظیم موتور و بالانس بود. غروبشم رفتم تعویض روغن و واسکازین اونجا هم 80 تومن افتادم !!! 35 تومن روغن بهران پیشتاز و فیلتر سرکان، 27 تومن واسکازین بهران سمند 75W80 پراید، 6 تومن فیلتر !!!! 12تومن دستمزد گرفت. تازه روغنارو خودم خریدم بودم. همیشه ایرانی می ریزم. به نظرم کیفیت روغنهای خارجی مشخص نیست. خلاصه تو یه روز نزدیک 300 تومن پیاده شدم !!! این همون پراید کم خرچه. خدایی بیمه و لاستیک و این چیزارم بخواس حساب کنی کلی هزینه داره.

شما که گارانتی دارید ، چرا خرج اینجوری برا خودتون می تراشید؟ حداقل برای تعویض قطعاتی مثل کمک که می تونید برید نمایندگی

ronin_2607
17-08-2013, 11:59
والا حقیقتش خیلی به کار نمایندگی اعتقاد ندارم. چون به نظر من اولین شرط اعتماد اینه که تعمیرات در حضور شخص و با اطلاع آن انجام بشه و داغی جنس تعویض شده یا تعمیر شده به آدم تحویل بدن. میبری نمایندگی اصلا نمیذاره حرف بزنی بگی چه کارهایی مد نظرته. بعدشم میگه شما برو زنگ میزنیم. من خیالم راحت نیست. آیا اینا واقعا روی ماشین وقت میذارن؟؟؟ آیا واقعا جنسو تعویض میکنن؟ اگه تعویض می کنن چه مارکی میندازن؟ سرویس اولیه که بردم روغنو مثلا عوض کردن. به طرف میگم روغن چی ریختین؟ میگه نمیدونم؟؟!!! تو سایتش هم تو سوابق تعمیراتی که میری اسم روغن یا اون قطعه رو نمیزنه کد میزنه که ما نمیدونیم چیه. ولی بیرون قشنگ خودتو میبره زیر ماشین نشون میده. البته قبول دارم که خرجش زیاد شد. هنوز در باورم نمی گنجه. من حتی دیسک و صفحه هم برام نمایندگی تعویض کرده. خدایی هم راضیم. اما از نظر روانی خیال آدم راحت نیست. چی میشد این نمایندگی ها جلوی خود مشتری کار انجام می دادن؟ :n13:

ebi1952
17-08-2013, 16:41
والا حقیقتش خیلی به کار نمایندگی اعتقاد ندارم. چون به نظر من اولین شرط اعتماد اینه که تعمیرات در حضور شخص و با اطلاع آن انجام بشه و داغی جنس تعویض شده یا تعمیر شده به آدم تحویل بدن. میبری نمایندگی اصلا نمیذاره حرف بزنی بگی چه کارهایی مد نظرته. بعدشم میگه شما برو زنگ میزنیم. من خیالم راحت نیست. آیا اینا واقعا روی ماشین وقت میذارن؟؟؟ آیا واقعا جنسو تعویض میکنن؟ اگه تعویض می کنن چه مارکی میندازن؟ سرویس اولیه که بردم روغنو مثلا عوض کردن. به طرف میگم روغن چی ریختین؟ میگه نمیدونم؟؟!!! تو سایتش هم تو سوابق تعمیراتی که میری اسم روغن یا اون قطعه رو نمیزنه کد میزنه که ما نمیدونیم چیه. ولی بیرون قشنگ خودتو میبره زیر ماشین نشون میده. البته قبول دارم که خرجش زیاد شد. هنوز در باورم نمی گنجه. من حتی دیسک و صفحه هم برام نمایندگی تعویض کرده. خدایی هم راضیم. اما از نظر روانی خیال آدم راحت نیست. چی میشد این نمایندگی ها جلوی خود مشتری کار انجام می دادن؟ :n13:

صحبت هاتون در مورد تعمیرات نمایندگی تا حدودی صحیح و منطقی هست. حتما باید صبح زود بری و برای یه مشکل کوچیک که با نیم ساعت وقت حل میشه یه روز کامل ماشینو بخابونی نمایندگی و هزار مشکل دیگه ...

ولی من با تجربه نتیجه گرفتم هر چی بیشتر حساسیت به خرج بدی بیشتر ضرر میکنی و نتیجه بهتری هم نمیگیری.
تو پست قبلی گفتین جلوبندی از نظر شما مشکلی نداشته ولی طرف گفته مشکل داره و عوض کرده!!!
از این بدتر ماشینی که 26000 تا رفته شاید قسمتی از جلوبندی خراب شده باشه ولی این که بیاین تمام جلوبندی رو عوض کنین غیر منطقی هست و شک بر انگیز از انصاف آقای جلو بندی ساز!:n13:

پیشنهاد میکنم ماشینی رو که گارانتی داره اگر فکر میکنید ایراد داره ببرید بیرون به یه استادکار ماهر نشون بدین تا عیب کار و قطعه خراب رو پیدا کنه، بعد با خیال مطمئن به نمایندگی ببرین و عیب رو دقیق بگید. خیالتون راحت حتما قطعات خراب رو عوض میکنن و نو میندازن .

masooumi
17-08-2013, 17:09
پیشنهاد میکنم ماشینی رو که گارانتی داره اگر فکر میکنید ایراد داره ببرید بیرون به یه استادکار ماهر نشون بدین تا عیب کار و قطعه خراب رو پیدا کنه، بعد با خیال مطمئن به نمایندگی ببرین و عیب رو دقیق بگید. خیالتون راحت حتما قطعات خراب رو عوض میکنن و نو میندازن .

دقیقا این بهترین کار هست . در ضمن قطعاتی مثل کمک و ... رو شما می تونید خودتون بعدا روی ماشین ببینید که عوض شده و چه مارکی گزاشتن و در نتیحه امکان اینکه نمایندگی کار اشتباهی بکنه وجود نداره.

در ضمن شما مثلا میری لنت ترمز توی نمایندگی عوض کنی بهت میگن که از روی گارانتی جنس خوبی نمی زارن و اگر مابه التفاوت بدید قطعه بهتر میزارن و این برای خیلی قطعات مثل کمک و ... هست و خیلی به نفع شما خواهد بود تا اینکه کامل پولش رو خودتون بدید.

amirpers
25-08-2013, 21:49
دوستان کسی می دونه فزق 131 SE با 131 SX و 131 EX چیه؟

ebi1952
26-08-2013, 17:56
دوستان کسی می دونه فزق 131 SE با 131 SX و 131 EX چیه؟
131 se : پراید پلتفرم ایکس 100+ فرمان هیدرولیک+ ترمز ای بی اس+ دو عدد ایربگ راننده و سرنشین
131 sx : پراید پلتفرم ایکس 100+فرمان هیدرولیک+ترمز ای بی اس
131 ex : پراید پلتفرم ایکس 100+فرمان هیدرولیک+ ترمز ای بی اس+ یک عدد ایربگ فقط راننده
131 le : پراید پلتفرم ایکس 100+ ترمز ای بی اس+ یک عدد ایربگ فقط راننده
131 sl : پراید پلتفرم ایکس 100+ ترمز ای بی اس

ebi1952
01-09-2013, 20:55
پیرو پستهای قبلی در مورد کم کردن مصرف پراید.بنده یه آزمایش عملی انجام دادم به این صورت که:
- بعد از پر کردن باک ماشین (حدود 35 لیتر) در حالت رانندگی عادی خودم حدود 550 کیلومتر میرفت تا چراغ بنزین روشن می شد.
- حالا با شرایط کاملا یکسان با حالت عادی و فقط با این فرق که نزاشتم دور موتور از 3000 بیشتر بشه و حداکثر سرعت هم 100 کیلومتر.
- نتیجه خیلی جالب بود حدود 90 کیلومتر بیشتر ماشین رفت یعنی با یه باک 35 تایی حدود 640 کیلومتر رانندگی کردم.
- مسیرم 90 درصد اتوبان + 10 درصد داخل شهر
- در حالت عادی رانندگیم تو دنده 1 تا 3 دور موتور تا 4500 هم میبردم و اگر اتوبان خلوت بود و دوستان پلیس و دوربین هم موجود نبود تا 150 تا هم میروندم!
- پیشنهاد میکنم بقیه دوستان هم امتحان کنند و بگن نتیجه رو. البته حتما در نظر داشته باشید که دور موتور 3000 حداکثر هست و فقط در سربالایی ها و سبقت گرفتن ها استفاده بشه و در حالت عادی روی 2500 دنده عوض کنین.

M A S 0 U D
01-09-2013, 21:03
دوستان یه سوال؟ اون چراغ زرد رنگ بنزین سطح بنزین به چند لیتر برسه روشن میشه؟و چند کیلومتر از اون به بعد میشه رفت؟

ebi1952
02-09-2013, 16:22
دوستان یه سوال؟ اون چراغ زرد رنگ بنزین سطح بنزین به چند لیتر برسه روشن میشه؟و چند کیلومتر از اون به بعد میشه رفت؟
کارخونه میگه به حدود 7 لیتر برسه چراغ روشن میشه و به 3 لیتر برسه چشمک زن میشه.
یعنی باید بعد از روشن شدن چراغ عملا 100 کیلومتر دیگه بشه رانندگی کرد ولی تجربه من بعد از روشن شدن چراغ 20 کیلومتر بعد شروع به چشمک زدن میکنه و دیگه بنزین زدم و نمیدونم نهایتا چقدر میشه رفت.

M A S 0 U D
02-09-2013, 16:30
کارخونه میگه به حدود 7 لیتر برسه چراغ روشن میشه و به 3 لیتر برسه چشمک زن میشه.
یعنی باید بعد از روشن شدن چراغ عملا 100 کیلومتر دیگه بشه رانندگی کرد ولی تجربه من بعد از روشن شدن چراغ 20 کیلومتر بعد شروع به چشمک زدن میکنه و دیگه بنزین زدم و نمیدونم نهایتا چقدر میشه رفت.

جالبه برای من وقتی اون چراغ زرد روشن میشه بلافاصله چند دقیقه بعد ( به یک کیلومتر هم نمیرسه)شروع به چشمک زدن میکنه!
به نظر شما نیاز به تنظیم داره ؟ فکر کنم لز اون موقع که شروع به چشمک زدن میکنه بنزین هم خیلی توش باشه چون دیر تموم میشه، شاید همون 7 لیتر

ebi1952
02-09-2013, 22:39
جالبه برای من وقتی اون چراغ زرد روشن میشه بلافاصله چند دقیقه بعد ( به یک کیلومتر هم نمیرسه)شروع به چشمک زدن میکنه!
به نظر شما نیاز به تنظیم داره ؟ فکر کنم لز اون موقع که شروع به چشمک زدن میکنه بنزین هم خیلی توش باشه چون دیر تموم میشه، شاید همون 7 لیتر
معمولا مربوط به گیج بنزین که روی پمپ بنزین (روی باک و زیر کفی صندلی عقب) سواره میشه. و دستکاریش نکنی بهتره ممکنه بدتر از قبل بشه و درجه رو درست نشون نده.

esafb52
09-09-2013, 03:03
با سلام به همه دوستان عزیز
من راستش تاالان ماشین دستم بوده و رانندگی هم زیاد کردم (مال داداش و دوستانو...)اما چون فقط استفاده کردم از کارهای نگهداری و سرویس و ......ماشین اطلاع درستی ندارم تازه رفتم یه پراید 131se ثبت نام کردم گفتم چند نکته از دوستان یاد بگیریم کلا کارهای همیشگی مثل سرویس و نگه داری و....یه سری توصیه مفید که بهم کمک کنه ماشین رو ازش خوب استفاده و نگهداری کنم
ممنون

abbas-t
14-09-2013, 16:53
سلام دوستان
نمیدونم جای درستی پست میدم یا نه!
اما در مورد استفاده از کولر مواردی برام سوال برانگیزه
اول اینکه خیلی شنیدم ،میگن اول باید کلاجو بگیری بعد کولرو روشن کنی !اگه این حرف درسته میخوام دلیلشو بدونم.
دوم بهم گفتن زمانی باید کولرو روشن کنی که دور موتور بین 2500 تا 3000 باشه ،اگه اینجور باشه تو ترافیک های شهری که با دنده یک ودو حرکت میکنیم و دور موتور زیر 2500 هستش نباید کولر گرفت؟

rasoul1988
14-09-2013, 17:06
دوستان یه سوال فنی دارم البته نمیدونم درسته یا نه ؟!!
از چند نفر شنیدم که در مورد پراید اگه تسمه تایم پاره بشه مشکل خیلی حادی پیش نمیاد.
کلا عواقب پاره شدن تسمه تایم چیه و کدوم ماشینا خسارت زیادی از این موضوع می بینن؟؟

Pourya-pc
14-09-2013, 17:43
سلام دوستان
نمیدونم جای درستی پست میدم یا نه!
اما در مورد استفاده از کولر مواردی برام سوال برانگیزه
اول اینکه خیلی شنیدم ،میگن اول باید کلاجو بگیری بعد کولرو روشن کنی !اگه این حرف درسته میخوام دلیلشو بدونم.
دوم بهم گفتن زمانی باید کولرو روشن کنی که دور موتور بین 2500 تا 3000 باشه ،اگه اینجور باشه تو ترافیک های شهری که با دنده یک ودو حرکت میکنیم و دور موتور زیر 2500 هستش نباید کولر گرفت؟

اصلا ربطی به کلاچ نداره ، موتور باید در حالت معمولی باشه ، بهترین حالت اینه که دور موتور بین 1.5 تا 3 باشه چون وقتی دور موتور پایین باشه کمپرسور کمتر دور برمیداره و بهش فشار میاد و اگر دور موتور خیلی زیاد باشه ممکنه باعث بریدن پیستونهای درون کمپرسور بشه ، بنابراین در حالت ایستایی سعی کنید کمی با گاز دور موتور رو بالا ببرید و بعد از اینکه کمپرسور روی دور افتاد دیگه لازم به گاز اضافی نیست ، در سرعت های بالا هم سعی کنید دور موتور رو پایین بیارید و بعد از موتور کولر بگیرید ( پراید با کولر نهایت 100 کیلومتر برانید )

Pourya-pc
14-09-2013, 17:51
از چند نفر شنیدم که در مورد پراید اگه تسمه تایم پاره بشه مشکل خیلی حادی پیش نمیاد.
کلا عواقب پاره شدن تسمه تایم چیه و کدوم ماشینا خسارت زیادی از این موضوع می بینن؟؟

تسمه تایم همونطور که از اسمش مشخص است برنامه زمانبندی سوپاپ ها را برای باز و بسته شدن به عهده دارد و وظیفه ان انتقال نیرو از میلنگ به میل سوپاپ برای به حرکت در اوردن سوپاپها است و به هر دلیلی تسمه بریده یا از بین برود ماشین شما روشن نخواهد شد ( البته اگر سوپاپ ها باز باشند مشکل متفاوت خواهد شد و امکان برخورد سوپاپ ها با پیستون دردسر ساز خواهد شد )
تسمه تایم ( پراید ) به دلیل اینکه فشاری زیادی برش وارد نیست در صورت پاره شدن و از بین رفتن ، یک نوار لاستیکی معمولی موقتا میتواند جایگزین تسمه تایم شده و شمارا تا تعمیرگاه برساند .درصورت بهم خوردن زمانبندی سوپاپ ها موتور به شدت به مشکل برخورده و سعی کنید با ملاحظه تمام ، رانندگی بسیار آرام را داشته باشید .

shadows_funeral
14-09-2013, 20:00
کلا عواقب پاره شدن تسمه تایم چیه و کدوم ماشینا خسارت زیادی از این موضوع می بینن؟؟ لطفا در بخش عیب یابی بپرسید تا زودتر به نتیجه برسید. ممنون

abbas-t
16-09-2013, 21:09
سلام
تعویض فیلتر کولر پراید 131 چه جوریه؟

ebi1952
17-09-2013, 18:02
سلام
تعویض فیلتر کولر پراید 131 چه جوریه؟
اگر منظورتون فیلتر اتاق هست. پراید همچین فیلتری نداره.
پراید فیلتر کولر نداره!

Ship Storm
18-09-2013, 22:21
سلام
این پراید 131 SE چه مدلی هست ؟ نشنیده بودم تا حالا
الان رایان سایپا تو شرایط اقساطیش این مدل رو داره ارائه میکنه

Pourya-pc
19-09-2013, 04:13
سلام
این پراید 131 SE چه مدلی هست ؟ نشنیده بودم تا حالا
الان رایان سایپا تو شرایط اقساطیش این مدل رو داره ارائه میکنه

مدل فول آپشن ! پراید است که دارای دوعدد کیسه هوا برای راننده و سرنشین میباشد .

Ship Storm
19-09-2013, 16:58
مدل فول آپشن ! پراید است که دارای دوعدد کیسه هوا برای راننده و سرنشین میباشد .

مگه فول اپشن مدل EX نبود ؟
EX هم ایربگ داره هم ABS و هم هیدولیک

Pourya-pc
19-09-2013, 18:07
مگه فول اپشن مدل EX نبود ؟
EX هم ایربگ داره هم ABS و هم هیدولیک

EX فقط کیسه هوا برای راننده داره + ای بی اس و هیدرولیک
LE فقط کیسه هوا راننده + ای بی اس
SE دو کیسه هوا ، ای بی اس + هیدرولیک
SX و SL هم کلا نیست چون کیسه هوا نداشتند .
ببینید یک خودرو هزاران آپشن و اسم دارد . :n02:

Ship Storm
19-09-2013, 23:12
EX فقط کیسه هوا برای راننده داره + ای بی اس و هیدرولیک
LE فقط کیسه هوا راننده + ای بی اس
SE دو کیسه هوا ، ای بی اس + هیدرولیک
SX و SL هم کلا نیست چون کیسه هوا نداشتند .
ببینید یک خودرو هزاران آپشن و اسم دارد . :n02:

پس این مدل SE الان بهترین و فول آپشن ترین مدل محسوب میشه ... ایول :n02:

ساشاشذ22
29-09-2013, 12:27
مقاومتی در برابر تصادف داره؟

ebi1952
01-10-2013, 18:05
مقاومتی در برابر تصادف داره؟
اگر منظورت پراید 131 هست. سوال خیلی کلی پرسیدی و جواب کلی هم بهش میشه خیر. ولی در عمل بستگی داره به نوع تصادف. به شخصه دیدم در تصادف پراید با 405 ، پژو تا در باک جمع شده ولی پراید خسارت جزئی دیده. این خودرو برای سرعت زیر 100 کیلومتر و داخل شهر خودروی خوب و مناسبی هست ولی برای بیرون شهر و اتوبانها ایمنی لازم رو نداره حتی با وجود تقویت بدنه و نصب ای بی اس و ایربگ.

shaparak13
06-10-2013, 17:26
پراید 131sx آخر 90 کاپوت تعویض . بیرنگ فنی سالم اگه قیمت بهم بگید چند بفروشم خوبه ممنون میشم . بیمه تا برج 12.

saalaa
06-10-2013, 19:24
پراید 131sx آخر 90 کاپوت تعویض . بیرنگ فنی سالم اگه قیمت بهم بگید چند بفروشم خوبه ممنون میشم . بیمه تا برج 12.

فک کنم حدودای 15

mohammadirani
08-10-2013, 14:39
لاستیک پراید Ex131 رو کی عوض کنم.به نظرتون لاستیک کارخونه ای رو تا کی میشه استفاده کردش؟ منظورم برای ماشین نو هستش

Pourya-pc
08-10-2013, 18:29
لاستیک پراید Ex131 رو کی عوض کنم.به نظرتون لاستیک کارخونه ای رو تا کی میشه استفاده کردش؟ منظورم برای ماشین نو هستش

لاستیک ایرانی روی پراید معمولا کویر است که جنس خوبی دارد و بادوام است .
بسته به رانندگی شما اگر درون شهر رانندگی کنید لاستیک زودتر مستهلک میشود ، من با کویر 90 هزارتا رفتم ( در عرض 16 ماه خارج از شهر ) و حدود 20 درصد دیگه هم ازش باقی مونده بود . باز هم نمونه مشابه خریدم انداختم روش .
ادامه سوالتون رو اینجا مطرح کنید :
راهنمای خرید رینگ و لاستیک مناسب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammadirani
19-10-2013, 15:18
دوستان پراید 131 Ex به نظرتون دزدگیرش هیچ کیفتی داره؟

الان من دارم میگیرم با خودش دزدگیر غیر تصویری داره
میخواستم بدونم دزدگیرش اصلا کیفیت داره یا نه؟ بعد ایمولایزر پراید واقعا ایمولایزره یا الکیه

کلا برای مبارزه با سرقت ماشین میشه رو ایمولایزرش حساب کرد؟

ebi1952
19-10-2013, 18:18
دوستان پراید 131 Ex به نظرتون دزدگیرش هیچ کیفتی داره؟

الان من دارم میگیرم با خودش دزدگیر غیر تصویری داره
میخواستم بدونم دزدگیرش اصلا کیفیت داره یا نه؟ بعد ایمولایزر پراید واقعا ایمولایزره یا الکیه

کلا برای مبارزه با سرقت ماشین میشه رو ایمولایزرش حساب کرد؟
دوست عزیز
برای قشر زحمت کش و متخصص سارقین حرفه ای، دزدیدن خودرو شما حتی اگر به پیشرفته ترین امکانات روز مجهز باشه، در صورت وجود زمان کافی امکان پذیر هست. حالا هرچی شما از اقدامات پیشگیرانه استفاده کنید درصد خطر میاد پایین ولی کاملا از بین نمیره.

چند تا توصیه میکنم به عنوان یه دوست کوچیکتر:
1- حتما از قفل فرمان استفاده کنید تا درصد سرقت کیت ایربگ روی فرمان ماشین کم بشه.(حداقل قیمتش 500 هزار تومنه!)
2- از قفل پدال استفاده کنید چون هیچ سارقی دوست نداره حین سرقت سرش پایین باشه و قفل باز کنه!
3- از معرض دید قرار دادن اشیا قیمتی مثل پخش و باند، کیف ، عینک دودی، پول ، مدارک و .... تو ماشین خودداری کنین.
4- دزدگیر ماشین کاربردیه ولی امنیت کامل نمیاره بهتره از انواع تصویری که وضعیت ماشین رو به خوبی نشون میدن استفاده کنین.

mohammadirani
19-10-2013, 19:16
قفل فرمان رو سریعا گرفتم.قفل پدال هم خواستم بگیرم به نظرم کیفیتش خوب نیومد
فردا حتما قفل پدال هم میگیرم
اما دزدگیرش رو الان که دیدم کاملا مزخرفه.اولا چشمیش کار نمیکنه.ثانیا هنگ میکنه و بعد زدنش یهو میبینی بعد چند ثانیه یکی از قفل های در رو باز میکنه!!
فردا حتما باید دزدگیرش رو هم عوض کنم.جالبه خودم تو کار پخش عمده صوتی و تصویری هستم و میخواستم خساست کنم برای دزدگیر!!
حیف که استیل میت اصل دیگه گیر نمیاد و احتمالا مولر میبندم

راستی چه قدر کیفیت پراید اومده پایین.وقتی امروز نشستم توش شوکه شدم!! ما خودمون قبلا پراید هم داشتیم ولی خدایی کیفیت پراید های اون موقع بهتر بود.واقعا پرداخت بهتری داشت نسبت به الان
کلا چه قدر فرقه بین پراید و پرشیا :(

.
.

.

راستی نامرد ها ضبط هم ندادن و به جاش گفتن یه ماه بعد برو بانک 100 تومن پول بگیر

ronin_2607
21-10-2013, 10:57
سلام. ببخشید دوستان من یه سوالی دارم. مدتیه ماشین صدای موتورش خیلی زیاد و خشک شده. البته از آخرین تعویض روغن حدود 4500 کیلومتر گذشته، ماشین 31000 تا کار کرده. از طرفی نفس ماشین کم شده. بعضی وقتا خوبه. بعضی وقتا انگار 5 تا آدم سنگین وزن توشن راه نمیره. صدای ماشین تو دنده های سنگین خیلی بیشتره. من کیلومتر 17000 تا مجبور شدم دیسک و صفحه عوض کنم. ظاهرا از روز اول که تحویل گرفته بودم مشکل داشت و کلاچ سفت بود. منم که فکر می کردم پراید این مدلیه اهمیت نداده بودم. خلاصه نمیدونم الان چیکار کنم؟ آخرین بار کلیومتر 26000 تا دیاگ زدم مشکل خاصی نداشت. البته اون موقع اینطوری نبود. به نظر شما ایراد از چیه؟ روغن باید عوض شه؟ من همیشه بهران پیشتاز میریزم. و سر 6000 تا عوض میکنم. تا حالا انژکتور نشستم. کلاچ هم یه مقداری سفت شده. به نظرتون دیسک و صفحه باید عوض شه؟؟؟ آخه هنوز 15000 تا هم نشده. اگه اینطوریه چقدر زود تموم میشه. برای صدای موتور چیکار کنم. بعضی وقتا انگار مازراتی سواری !!!! گاز میدی صدای خشکی داره انگار یه قطره روغن توش نیست. راستی یه سوال دیگه هم بپرسم. جدیدا چراغ سمت راستم بعضی وقتا کم نور میشه و وقتی این اتفاق می افته چراغ آبی رنگی که تو نشان گراست به صورت کمرنگ روشن میشه. همون چراغی که وقتی نور بالا میدی روشن میشه. اما تو نور پایین کمرنگ روشن میشه. یه بارم لامپ عوض کردم. اما بازم اینطوری میشه. انگار که شله. با دست که به چراغ میزنی درست میشه. مشکلش از کجاست؟؟؟ و اینکه نور پراید تو تاریکی جاده نسبت به ماشین های دیگه خیلی کمه. عملا خاموش و روشن بودنش خیلی فرق نداره. نمیشه کاریش کرد؟؟؟ البته من دوست ندارم راننده های دیگه چشمشون داغون بشه اما واقعا نور خودش کمه. در مورد بوق هم سوال داشتم. رو پراید میشه بوق پژو نصب کرد؟؟ بوق خودش خیلی سوسوله.عملا خیلیا اگه صدای ضبطشون بالا باشه اصلا متوجه تو نمیشن. خصوصا ماشین های باکیفیت خارجی که صدا داخل نمیره. سیستم صوتی خفن هم دارن. حالا تو هم بوق بزن. اصلا انگار نه انگار.مرسی. معذرت بخاطر پرحرفیم.

ALHO777
21-10-2013, 11:23
باسلام.یه پراید131دارم 9ماه کار کرده7300تا.الان 3ماهی میشه که وقتی ایستاده ماشین اینگار که داری گاز میدی دورموتور میره بالا روی2.انگارکه پدال گاز گیر کرده پایین.من سه بار بردم نمایندگی هرسه بارهم فقط تنظیم موتورکرده که اونم بدتر شده بهترنشده.چون هروقت که لپ تابو وصل میکنه به ماشین چیزخاصی نشون نمیده واون بنده خداهم هیچی بارش نیست میگه بزار تنظیماتشو ریست کنم.از بار اخری که ریست کرده الان یک ماه میگذره ولی الان یه هفتست که استارت ماشین هم مشکل پیداکرده.قبلا یه ذره کلیدو میچرخوندی ماشین روشن میشد الان باید تا ته بگیرمش چند ثانیه تا استارت بخوره وروشن شه....
ببخشید طولانی شد اما ما هرچی پیش این نمایندگی های مزخرف سایپا رفتیم هیچ کدوم نتونستن درستش کنن وعلتشو هم نمیفهمن.اگر راهنمایی کنید مدیونتون میشم.

ebi1952
21-10-2013, 21:36
سلام. ببخشید دوستان من یه سوالی دارم. مدتیه ماشین صدای موتورش خیلی زیاد و خشک شده. البته از آخرین تعویض روغن حدود 4500 کیلومتر گذشته، ماشین 31000 تا کار کرده. از طرفی نفس ماشین کم شده. بعضی وقتا خوبه. بعضی وقتا انگار 5 تا آدم سنگین وزن توشن راه نمیره. صدای ماشین تو دنده های سنگین خیلی بیشتره. من کیلومتر 17000 تا مجبور شدم دیسک و صفحه عوض کنم. ظاهرا از روز اول که تحویل گرفته بودم مشکل داشت و کلاچ سفت بود. منم که فکر می کردم پراید این مدلیه اهمیت نداده بودم. خلاصه نمیدونم الان چیکار کنم؟ آخرین بار کلیومتر 26000 تا دیاگ زدم مشکل خاصی نداشت. البته اون موقع اینطوری نبود. به نظر شما ایراد از چیه؟ روغن باید عوض شه؟ من همیشه بهران پیشتاز میریزم. و سر 6000 تا عوض میکنم. تا حالا انژکتور نشستم. کلاچ هم یه مقداری سفت شده. به نظرتون دیسک و صفحه باید عوض شه؟؟؟ آخه هنوز 15000 تا هم نشده. اگه اینطوریه چقدر زود تموم میشه. برای صدای موتور چیکار کنم. بعضی وقتا انگار مازراتی سواری !!!! گاز میدی صدای خشکی داره انگار یه قطره روغن توش نیست. راستی یه سوال دیگه هم بپرسم. جدیدا چراغ سمت راستم بعضی وقتا کم نور میشه و وقتی این اتفاق می افته چراغ آبی رنگی که تو نشان گراست به صورت کمرنگ روشن میشه. همون چراغی که وقتی نور بالا میدی روشن میشه. اما تو نور پایین کمرنگ روشن میشه. یه بارم لامپ عوض کردم. اما بازم اینطوری میشه. انگار که شله. با دست که به چراغ میزنی درست میشه. مشکلش از کجاست؟؟؟ و اینکه نور پراید تو تاریکی جاده نسبت به ماشین های دیگه خیلی کمه. عملا خاموش و روشن بودنش خیلی فرق نداره. نمیشه کاریش کرد؟؟؟ البته من دوست ندارم راننده های دیگه چشمشون داغون بشه اما واقعا نور خودش کمه. در مورد بوق هم سوال داشتم. رو پراید میشه بوق پژو نصب کرد؟؟ بوق خودش خیلی سوسوله.عملا خیلیا اگه صدای ضبطشون بالا باشه اصلا متوجه تو نمیشن. خصوصا ماشین های باکیفیت خارجی که صدا داخل نمیره. سیستم صوتی خفن هم دارن. حالا تو هم بوق بزن. اصلا انگار نه انگار.مرسی. معذرت بخاطر پرحرفیم.
اگر تا حالا شمع عوض نکردین یه دست شمع ان جی کا بندازین روش. فیلتر بنزین رو هم هر 10000 تا باید عوض کرد. فیلرگیری درست و اصولی انجام بدین (نمایندگیها بلد نیستن به تون اپ های با سابقه برید) شستن انژکتور اگر به دست انسان دانا و با مواد مصرفی مرغوب باشه تاثیر زیادی داره. روغن مشکلی نداره
برای بوق میشه نوع پژویی وصل کرد ولی باید پیش یه باتری ساز برید و سیمکشی فابریک باسد دستکاری بشه چون احتیاج به نصب افتامات داره و حدود 50 تومنی حداقل براتون اب میخوره. قضیه چراغ رو هم به باتری ساز نشون بدین احتمال داره فیش پشت لامپ ایراد داشته باشه یا اتصالی وجود داشته باشه (اگر تازه ماشین رو شستین شاید اب توش رفته باشه)
برای نور لامپ ها باید لامپ مرغوب بندازین مثل osram night breaker که اگر اصلش گیر بیاد جفتش تا 100 تومن هم قیمت داره.(واتش فابریکه)

ebi1952
21-10-2013, 21:39
باسلام.یه پراید131دارم 9ماه کار کرده7300تا.الان 3ماهی میشه که وقتی ایستاده ماشین اینگار که داری گاز میدی دورموتور میره بالا روی2.انگارکه پدال گاز گیر کرده پایین.من سه بار بردم نمایندگی هرسه بارهم فقط تنظیم موتورکرده که اونم بدتر شده بهترنشده.چون هروقت که لپ تابو وصل میکنه به ماشین چیزخاصی نشون نمیده واون بنده خداهم هیچی بارش نیست میگه بزار تنظیماتشو ریست کنم.از بار اخری که ریست کرده الان یک ماه میگذره ولی الان یه هفتست که استارت ماشین هم مشکل پیداکرده.قبلا یه ذره کلیدو میچرخوندی ماشین روشن میشد الان باید تا ته بگیرمش چند ثانیه تا استارت بخوره وروشن شه....
ببخشید طولانی شد اما ما هرچی پیش این نمایندگی های مزخرف سایپا رفتیم هیچ کدوم نتونستن درستش کنن وعلتشو هم نمیفهمن.اگر راهنمایی کنید مدیونتون میشم.
این میتونه یا از استپر موتور باشه که وظیفش تنظیم دور موتور در حالت درجا کارکردن هست یا سنسور دریچه گاز مشکل پیدا میکنه ولی چون میگید دیاگ چیزی نشون نمیده شاید استپر کثیف شده به نمایندگی بگید یه تمیزکاریش بکنه.

ronin_2607
22-10-2013, 11:26
اگر تا حالا شمع عوض نکردین یه دست شمع ان جی کا بندازین روش. فیلتر بنزین رو هم هر 10000 تا باید عوض کرد. فیلرگیری درست و اصولی انجام بدین (نمایندگیها بلد نیستن به تون اپ های با سابقه برید) شستن انژکتور اگر به دست انسان دانا و با مواد مصرفی مرغوب باشه تاثیر زیادی داره. روغن مشکلی نداره
برای بوق میشه نوع پژویی وصل کرد ولی باید پیش یه باتری ساز برید و سیمکشی فابریک باسد دستکاری بشه چون احتیاج به نصب افتامات داره و حدود 50 تومنی حداقل براتون اب میخوره. قضیه چراغ رو هم به باتری ساز نشون بدین احتمال داره فیش پشت لامپ ایراد داشته باشه یا اتصالی وجود داشته باشه (اگر تازه ماشین رو شستین شاید اب توش رفته باشه)
برای نور لامپ ها باید لامپ مرغوب بندازین مثل osram night breaker که اگر اصلش گیر بیاد جفتش تا 100 تومن هم قیمت داره.(واتش فابریکه)

ممنون از جوابتون. شمع ها رو کیلومتر 26000 عوض کردم. بوش انداختم. البته می گفت اصلیه.نمی دونم دیگه راست می گفت یا نه. برای لامپ احتمال میدم همون فیش باشه. یا یه اتصالی کوچیک. چون لامپش نسوخته. از روی دست انداز اینا رد میشی درست میشه دوباره خراب میشه. اما این قیمتی که گفتین یکم زیاده. 100 تومن واسه دو تا لامپ.

hasanoooooooo
25-10-2013, 21:28
دیگه با موتور +hp بفروش نمیرسه؟ و ایا این مدل جواب داده؟ یه توضیحی هم در مورد هیدرولیک پراید بدید که واقعا به نرمی 206 یا پرشیا هست ؟

ronin_2607
26-10-2013, 08:05
دیگه با موتور +hp بفروش نمیرسه؟ و ایا این مدل جواب داده؟ یه توضیحی هم در مورد هیدرولیک پراید بدید که واقعا به نرمی 206 یا پرشیا هست ؟

دوست عزیز، در مورد پراید با موتور ارتقا یافته نمیدونم هنوز تولید میشه یا نه. اما خیلی فرق زیادی با پرایدهای متداول نداره. یکی از دوستام داشت.در کل پراید ماشینی نیست که 5 6 اسب بخار قدرت روش خیلی موثر باشه. در مورد هیدرولیک بودن مطمئن باش از خرید فرمون هیدرولیک به هیچ وجه پشیمون نمیشی و کاملا برای ماشین لازمه. من با 206 یا پرشیا رانندگی نکردم. اما با 405 رانندگی کردم. در مقام مقایسه با توجه به اینکه پراید به مراتب سبکتره میشه گفت فرمون راحت تر و نرمتر از 405 میچرخه. در کل به نظر خودم 405 یخورده فرمونش سفته حتی. دوست عزیز کسایی که میگن فرمون پراید تیزه و تو سرعت بالا خطرناک میشه تا حدی حق دارن. اما به هر حال هر چیزی اگه درست ازش استفاده نشه میتونه خطرناک باشه. من میگم ارزش پولشو داره. مگه پراید چه امکاناتی داره؟؟ هیچی. اگه همینم نداشته باشه که با پیکان چه فرقی داره؟ تازه به مراتب پیکان مقاوم تر بود.:n02:

ebi1952
26-10-2013, 09:47
دوست عزیز، در مورد پراید با موتور ارتقا یافته نمیدونم هنوز تولید میشه یا نه. اما خیلی فرق زیادی با پرایدهای متداول نداره. یکی از دوستام داشت.در کل پراید ماشینی نیست که 5 6 اسب بخار قدرت روش خیلی موثر باشه. در مورد هیدرولیک بودن مطمئن باش از خرید فرمون هیدرولیک به هیچ وجه پشیمون نمیشی و کاملا برای ماشین لازمه. من با 206 یا پرشیا رانندگی نکردم. اما با 405 رانندگی کردم. در مقام مقایسه با توجه به اینکه پراید به مراتب سبکتره میشه گفت فرمون راحت تر و نرمتر از 405 میچرخه. در کل به نظر خودم 405 یخورده فرمونش سفته حتی. دوست عزیز کسایی که میگن فرمون پراید تیزه و تو سرعت بالا خطرناک میشه تا حدی حق دارن. اما به هر حال هر چیزی اگه درست ازش استفاده نشه میتونه خطرناک باشه. من میگم ارزش پولشو داره. مگه پراید چه امکاناتی داره؟؟ هیچی. اگه همینم نداشته باشه که با پیکان چه فرقی داره؟ تازه به مراتب پیکان مقاوم تر بود.:n02:
دقیقا پیرو صحبت دوستمون بنده پراید ارتقا یافته دارم همین الان، قبلا هم معمولی داشتم تنها فرقی که می تونم خدمتتون عرض کنم:
1- موقع کولر گرفتن خیلی ماشین کم جون نمیشه و بهتر از معمولی ها شتاب میگیره
2- من تا حالا اون صدای معروف سوپاپ ها رو که موقع دنده مرده رفتن با پراید میده رو با این نشنیدم
3- سیستم موتور به جای زیمنس و ساژم به بوش تغییر کرده.(مصرف تو اتوبان 5.8 لیتر در 100 کیلومتر)
4- فیلتر بنزین از داخل محفظه موتور به پشت ماشین و زیر باک نقل مکان کرده
5- و دیگر هیچ

alone one
27-10-2013, 00:10

اتفاقا همچین مشکلی واس منم پیش اومده بود،دیدم ماشین ساکنه اما داره گاز میخوره!!!فک کردم پدال گیر کرده،الان قطع شده اما ماشین بنظرم زیاد سرحال نیس!

دوستان یه مشگل حاد دارم،شیشه ماشین خیلی سری بخار میشینه روش،چیکارکنم؟
اصلا از شیشه های پراید راضی نیستم،نحوه انعکاس نور توش خیلی افتضاحه
درهام مثلا رگلاژ شدن!انقد بد بسته میشن که اعصاب خوردکن شدن
راستی برف پاک کنمم خیلی صدا میده،راهی هست واسه کم شدن صداش؟

hasanoooooooo
27-10-2013, 00:59
دقیقا پیرو صحبت دوستمون بنده پراید ارتقا یافته دارم همین الان، قبلا هم معمولی داشتم تنها فرقی که می تونم خدمتتون عرض کنم:
1- موقع کولر گرفتن خیلی ماشین کم جون نمیشه و بهتر از معمولی ها شتاب میگیره
2- من تا حالا اون صدای معروف سوپاپ ها رو که موقع دنده مرده رفتن با پراید میده رو با این نشنیدم
3- سیستم موتور به جای زیمنس و ساژم به بوش تغییر کرده.(مصرف تو اتوبان 5.8 لیتر در 100 کیلومتر)
4- فیلتر بنزین از داخل محفظه موتور به پشت ماشین و زیر باک نقل مکان کرده
5- و دیگر هیچ

اره خوب منم همینو میگم... الان موقع ثبت نام اصلا موتور ارتقا یافته ندارن! میگن تیپ خودرو موقع ارسال دعوتنامه مشخص میشه! ماشین اولم هست و هیچی نمیدونم ... خیلی دوست دارم حالا که دارم پراید میگیرم این موتور هم روش باشه

Pourya-pc
27-10-2013, 12:22
اتفاقا همچین مشکلی واس منم پیش اومده بود،دیدم ماشین ساکنه اما داره گاز میخوره!!!فک کردم پدال گیر کرده،الان قطع شده اما ماشین بنظرم زیاد سرحال نیس!

دوستان یه مشگل حاد دارم،شیشه ماشین خیلی سری بخار میشینه روش،چیکارکنم؟
اصلا از شیشه های پراید راضی نیستم،نحوه انعکاس نور توش خیلی افتضاحه
درهام مثلا رگلاژ شدن!انقد بد بسته میشن که اعصاب خوردکن شدن
راستی برف پاک کنمم خیلی صدا میده،راهی هست واسه کم شدن صداش؟

چجوری بخار میشینه روش ؟ حالت عادی که رطوبت وجود نداره ، بخار از کجا میاد ؟
پراید ماشین 25 سال پیشه ، انتظار نداشته باشید حالت شیشه ها آیرودینامیکی باشه ، شیشه جلو تقریبا تخته ، برعکس ماشینایی مثل سمند یا 206 که زاویه شیشه طوری است که آفتاب به داخل خودرو از جلو وارد نمیشود و روی داشبورد منعکس میشود .
درهای پراید شانسی است ، برای من عالی بسته میشوند ، بازم باید رگلاژ کنید اما شاید نشه درستش کرد چرا که موقع مونتاژ بد بسته شده .
همیشه سعی کنید در مخزن شیشه شور ماشین کمی مایع شوینده بریزید چرا که شیشه جلو همیشه چرب است ( به دلیل نشستن دوده خودروها ) و مایع شوینده ایی مثل مایع ظرف شویی میتواند شیشه را خوب تمیز کند و علاوه بر اون برف پاکن راحت تر روی شیشه لیز میخورد . ( مثلا برای یک شیشه نوشابه 1.5 لیتری اندازه 2 قاشق مایع ظرف شویی بریزید ، مخلوط کنید و درون مخزن شیشه شور بریزید . )
برف پاکن شما اگر خوب تمیز میکند مشکلی ندارد اما اگر هم بد تمیز میکند و هم صدا میدهد باید تعویض بشوند ، برف پاکن معمولا توی آفتاب تابستان از بین میرود و پوسیده میشود .

Pourya-pc
27-10-2013, 12:24
اره خوب منم همینو میگم... الان موقع ثبت نام اصلا موتور ارتقا یافته ندارن! میگن تیپ خودرو موقع ارسال دعوتنامه مشخص میشه! ماشین اولم هست و هیچی نمیدونم ... خیلی دوست دارم حالا که دارم پراید میگیرم این موتور هم روش باشه

دوست من ، موتورش فرقی نمیکنه ، بیشتر تلقینیه ، الان تمام مدل های سایپا به جز دوگانه سوزها HP هستند .

alone one
27-10-2013, 13:16
چجوری بخار میشینه روش ؟ حالت عادی که رطوبت وجود نداره ، بخار از کجا میاد ؟
پراید ماشین 25 سال پیشه ، انتظار نداشته باشید حالت شیشه ها آیرودینامیکی باشه ، شیشه جلو تقریبا تخته ، برعکس ماشینایی مثل سمند یا 206 که زاویه شیشه طوری است که آفتاب به داخل خودرو از جلو وارد نمیشود و روی داشبورد منعکس میشود .
درهای پراید شانسی است ، برای من عالی بسته میشوند ، بازم باید رگلاژ کنید اما شاید نشه درستش کرد چرا که موقع مونتاژ بد بسته شده .
همیشه سعی کنید در مخزن شیشه شور ماشین کمی مایع شوینده بریزید چرا که شیشه جلو همیشه چرب است ( به دلیل نشستن دوده خودروها ) و مایع شوینده ایی مثل مایع ظرف شویی میتواند شیشه را خوب تمیز کند و علاوه بر اون برف پاکن راحت تر روی شیشه لیز میخورد . ( مثلا برای یک شیشه نوشابه 1.5 لیتری اندازه 2 قاشق مایع ظرف شویی بریزید ، مخلوط کنید و درون مخزن شیشه شور بریزید . )
برف پاکن شما اگر خوب تمیز میکند مشکلی ندارد اما اگر هم بد تمیز میکند و هم صدا میدهد باید تعویض بشوند ، برف پاکن معمولا توی آفتاب تابستان از بین میرود و پوسیده میشود .

بخار تو روزای سرد دیگه،بخاطر اختلاف دما منتها خیلی زودتر از ماشین های دیگه!
ماده ای چیزی هست بزنیم به شیشه دیگه بخار نکنه؟

در متاسفانه رگلاژشد تو نمایندگی،مشکل دارا که همونجوری موند،درای جلو که خوب بودن هم خراب شد!!!!!!!!!

تومخزن خودشون شیشه شور ریخته بودن!

برف پاک کن تمیز میکنه اما صدای قیژ قیژش اعصاب خورد کنه بعضی وقتا،مثلا ماشینای دیگه(البته مدل بالاتر) صدا نمیده برف پاکنش!ماشینم 4ماه نیست،برف پاکن ها نوعه

ebi1952
27-10-2013, 17:52

در متاسفانه رگلاژشد تو نمایندگی،مشکل دارا که همونجوری موند،درای جلو که خوب بودن هم خراب شد!!!!!!!!!

تومخزن خودشون شیشه شور ریخته بودن!

برف پاک کن تمیز میکنه اما صدای قیژ قیژش اعصاب خورد کنه بعضی وقتا،مثلا ماشینای دیگه(البته مدل بالاتر) صدا نمیده برف پاکنش!ماشینم 4ماه نیست،برف پاکن ها نوعه
از شیشه شورهای معروف به ضد بخار استفاده کنید (باید به صورت مرتب بخش داخلی شیشه ها رو با این شیشه شور تمیز کنید)
درها رو به یه صافکار ماهر بدین براتون ریگلاژ کنه.(تو نمایندگی به علت زیاد بودن ماشینها دقت زیادی تو این موضوع نمیکنن)
برای برف پاک کن به دو علت این موضوع اتفاق می افته:
1- تیغه برف پاک کن خراب شده (یا بی کیفیت بوده و خراب شده!)
2- پایه برف پاک کن تنظیم نیست
برای حل مشکل در مورد اول تیغه ها رو با نوع معروف به ژله ای عوض کنید (از نوع مرغوب تهیه کنید) آرامشی که بعد از این کار موقع کار کردن برف پاک کن ایجاد میشه به هزینش می ارزه!!!
برای مشکل دوم به یه باتری ساز مراجعه کنید تا تنظیم کنه براتون

ebi1952
27-10-2013, 17:56
به نظر بنده حدود 400 هزار تومنی که بابت این موتور باید بدین ارزش نداره! فرق دو تا موتور چشمگیر نیست
به هر حال موقع تحویل ماشین و زمانی که دعوت نامه اومد شرکت گزینه هایی رو براتون قرار میده که شاید این موتور هم باشه. ولی اگر خیلی مشتاق هستین از بازار تهیه کنید (به صورت آزاد از بیرون ماشین اچ پی بگیرید)

ebi1952
27-10-2013, 18:00

حتما به یک تون اپ کار درست ببرید ماشین رو تا سیستم انزکتور رو شستشو بده براتون. احتمالا کثیفی استپ موتور بوده.
از مکمل هایی که به عنوان تمییز کننده انژکتور هستن استفاده نکنید. اکثرا تقلبی هستن

alone one
27-10-2013, 20:45
از شیشه شورهای معروف به ضد بخار استفاده کنید (باید به صورت مرتب بخش داخلی شیشه ها رو با این شیشه شور تمیز کنید)
درها رو به یه صافکار ماهر بدین براتون ریگلاژ کنه.(تو نمایندگی به علت زیاد بودن ماشینها دقت زیادی تو این موضوع نمیکنن)
برای برف پاک کن به دو علت این موضوع اتفاق می افته:
1- تیغه برف پاک کن خراب شده (یا بی کیفیت بوده و خراب شده!)
2- پایه برف پاک کن تنظیم نیست
برای حل مشکل در مورد اول تیغه ها رو با نوع معروف به ژله ای عوض کنید (از نوع مرغوب تهیه کنید) آرامشی که بعد از این کار موقع کار کردن برف پاک کن ایجاد میشه به هزینش می ارزه!!!
برای مشکل دوم به یه باتری ساز مراجعه کنید تا تنظیم کنه براتون

ممنونم از پاسخ بی نقصتون
کدوم مشکل دومو میفرمایین؟

ebi1952
27-10-2013, 21:05
ممنونم از پاسخ بی نقصتون
کدوم مشکل دومو میفرمایین؟
خواهش می کنم. افتخار میکنم اطلاعات ناقصمو در اختیار بقیه دوستان بزارم.
برای تنظیم پایه برف پاک کن باید به باتری ساز مراجعه کنید اگر خودتون دست به آچار نیستید.

ronin_2607
28-10-2013, 17:40
سلام. کسی از دوستان روی 131 چراغ مه شکن نصب کرده؟؟؟ اگه نصب کردین میشه آدرس و هزینه حدودیشو برام پ خ کنید. ممنون میشم. واقعا این کم نور بودن لامپ های جلو خیلی رو اعصابمه. من مسافرت جاده شبا میرم. و متاسفانه نورش کمه. واقعا اذیت میشه آدم.

Pourya-pc
28-10-2013, 19:29
سلام. کسی از دوستان روی 131 چراغ مه شکن نصب کرده؟؟؟ اگه نصب کردین میشه آدرس و هزینه حدودیشو برام پ خ کنید. ممنون میشم. واقعا این کم نور بودن لامپ های جلو خیلی رو اعصابمه. من مسافرت جاده شبا میرم. و متاسفانه نورش کمه. واقعا اذیت میشه آدم.

مه شکن مدل های مختلف داره ، من خودم نصب کردم راضی نبودم ، نور چراغ های خودش بهتر است . به شما هم پیشنهاد میکنم نخرید ، چون محل نصبش روی 131 غیر استاندارد است و بیشتر کف زمین را روشن میکند تا جلوی خودرو ( به علت زاویه رو به پایین قسمت هواکش سپر که مه شکن نصب میشود )

mohammadirani
28-10-2013, 22:07

برای شیشه های کناری بهترین روش اینه
ابتدا با یک پارچه تمیز به خوبی داخل شیشه ها رو تمیز کنید
سپس 2.3 قطره شامپو داروگر کوزه ای زرد رنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو بریزید روی یک پارچه و به آرامی روی شیشه ها بکشید.بعد 2.3 دقیقه که کف از بین رفتش و خشک شد حداقل تا 24 ساعت دیگه هیچ بخاری زده نمیشه

mohammadirani
28-10-2013, 22:09
برای پراید 131 ex چه روغن موتوری استفاده کنم
تازه هفته پیش رفتم.فعلا 650 کیلومتر رفتم باهاش و در حال اب بندیه همچنان
میخوام 1000 تا برسه روغن موتورش رو عوض کنم.چه روغنی بزنم خوبه؟
بعد میگن روغن واسکازین رو هم حتما عوض کنم.نیازه؟

Life24
28-10-2013, 23:12
برای پراید 131 ex چه روغن موتوری استفاده کنم
تازه هفته پیش رفتم.فعلا 650 کیلومتر رفتم باهاش و در حال اب بندیه همچنان
میخوام 1000 تا برسه روغن موتورش رو عوض کنم.چه روغنی بزنم خوبه؟
بعد میگن روغن واسکازین رو هم حتما عوض کنم.نیازه؟
سلام
من ایرانول 8000 میریزم راضی هستم
بله روغن گیربکس هم عوض بشه خوبه

mohammadirani
29-10-2013, 00:05
این ایرانول 8000 یا 10000 یعنی اینکه تا 8 هزار تا یا 10 هزار کیلومتر بشه بعد عوض کنم؟
با پرشیا هر 5000 تا عوض میکردم

ronin_2607
29-10-2013, 08:44
دوست عزیز این 8000 یا 12000 هزاری که روی قوطی ها می نویسن ربطی به کیلومتر نداره. یادمه یه جا خوندم این عدد ساعت کارکرد موتوره. به نظرم شما همون 5000 تا 6000 کیلومتر منظم هم روغن و هم فیلتر روغن تعوبض کن. توصیه می کنم فیلتر روغن از این چینی ها که تو بسته بندی به آرم کیا هستن نندازی که چراغ روغنت روشن می مونه. از مکانیک پرسیدم میگفت اینا سوزنشون ریزه روغن خوب رد نمیشه اینه که فشار روغن میاد پایین به موتور خودرو آسیب می رسه. واسکازین هم خوب تحقیق کن تو سایتا. اما همون واسکازین اصلی و ایرانی بریزی که خیلی سخت هم گیر میاد خوبه. به نظر من نیازی به تعویض واسکازین بعد از 1000 کیلومتر نیست. بزار ماشین حداقل 8000 تا 10000 تا بره بعد عوض کن. من خودم رو 26000 تا عوض کردم. مشکلی هم نداشت. پراید های جدید به نسبت میشه گفت کیفیت بهتری دارن. حتی به نظر من نیازی به تعویض روغن هم ندارید بزارین حدود 4500 کیلومتری که سرویس اولیه میره اون موقع تعویض کنید. حساسیت شما روی ماشین قابل درکه چون من خودمم همین حساسیت داشتم و دارم. آها تا یادم نرفته همون روغن موتور ایرانی بریزید به توصیه های برادرات تعوض روغنی هم اهمیتی ندید، دوست من ورداشته بود کاسترول مگنت ریخته بود تو موتور پراید!!! آخه هر روغنی با یک سطح استاندارد خاص و برای موتورهای خاصی طراحی میشه. من نمیگم کاسترول مگنت یا روغنهای مشابه بده نه اما برای ماشینی مثل پراید فکر میکنم اصلا مناسب نباشه. بازهم نظر دوستان با تجربه تر ارجح تره.

ronin_2607
29-10-2013, 09:51
دوستان توپی دستگیره شیشیه بالابر عقب ماشینم افتاده نمیدونم کجا گم شده. الان هر چی می گردم انگار تخمشو ملخ خورده. نمایندگی ها دارن اما مربوط به پرایدهای قدیمیه. به این جدیدا نمی خوره. از دوستان اگه کسی مشکل مشابه داشته و خریده ممنون میشم راهنمایی کنه. یه سوال دیگه هم دارم متوسط عمر دیسک و صفحه چند کیلومتره؟؟ البته میدونم به جنس و نحوه رانندگی و خیلی چیزای دیگه وابسته است. کلا عرفش اینه چند کیلومتر تعویض بشه؟ مرسی.

ebi1952
29-10-2013, 13:16
دوستان توپی دستگیره شیشیه بالابر عقب ماشینم افتاده نمیدونم کجا گم شده. الان هر چی می گردم انگار تخمشو ملخ خورده. نمایندگی ها دارن اما مربوط به پرایدهای قدیمیه. به این جدیدا نمی خوره. از دوستان اگه کسی مشکل مشابه داشته و خریده ممنون میشم راهنمایی کنه. یه سوال دیگه هم دارم متوسط عمر دیسک و صفحه چند کیلومتره؟؟ البته میدونم به جنس و نحوه رانندگی و خیلی چیزای دیگه وابسته است. کلا عرفش اینه چند کیلومتر تعویض بشه؟ مرسی.

اون دستگیره نمیدونم چرا خیلی راحت از جاش درمیاد، حتی موقع بالابردن شیشه هم میبینی دستگیره تو دستت موند! بگردین پیدا میکنین
کیلومتر خاصی نمیشه برای تعویض دیسک و صفحه در نظر گرفت.شرکت تا 24 هزار کیلومتر گارانتی میده به دیسک و صفحه و بعد از اون پای خودتونه.
در اصل دیسک باید به صورت مادام العمر (حداقل چند سال!) کار کنه و فقط صفحه در صورت تموم شدن عوض بشه.
در مورد پراید معمولا بیشترین خرابی مربوط به بلبرینگ کلاچ میشه، در ضمن تعویض بی موقع دیسک و صفحه هم سودی نداره و خیلی حساس نباشین.
تجربه میگه هر چی کمتر ماشین رو ببری تعمیرگاه و قطعات رو دستکاری کنین بهتره

hasanoooooooo
29-10-2013, 17:46
امروز رفتیم ثبت نام کردیم... ماشین اول و کلی ذوق و شوق... 131 se گرفتم... 2 ایربگ و یه قول خودشون فول... نهایت چیزی که توانم بود رو گرفتم... تحویل اسفند هم بود... که بشخصه بعید میدونم اینا بتونن 4 ماهه تحویل بدن... هرچی خدا بخواد...
میگم دوستان این پراید جدیدا ریموت نداره؟ یه چند تا عکس دیدم که فرمان هاشون ظاهرا شبیه به رانا و یکمی 206 شده بود... جدیدا از این ها میزنه؟ خیلی دوست داشتم فرمان رو.... به پیشنهاد دوستان هم دیگه hp نگرفتم...

alone one
29-10-2013, 20:29

حتما به یک تون اپ کار درست ببرید ماشین رو تا سیستم انزکتور رو شستشو بده براتون. احتمالا کثیفی استپ موتور بوده.
از مکمل هایی که به عنوان تمییز کننده انژکتور هستن استفاده نکنید. اکثرا تقلبی هستن

رفقا این مشگل جزء گارانتی هست؟
کلا چه چیزایی جزء گارانتی هست؟(حالا که ماشینو چن برابره اون قیمتی که میارزه دارن میدن به مشتری پس باید از حداکثر خدمات پس از فروششون استفاده کرد)

ebi1952
29-10-2013, 21:19
رفقا این مشگل جزء گارانتی هست؟
کلا چه چیزایی جزء گارانتی هست؟(حالا که ماشینو چن برابره اون قیمتی که میارزه دارن میدن به مشتری پس باید از حداکثر خدمات پس از فروششون استفاده کرد)
هر نوع تعمیراتی که فقط منجر به تعویض قطعه بشه جزء گارانتی محسوب میشه! در غیر این صورت هر نوع عملیات بازدید، چک کردن و تعویض قطعات مصرفی که در آن قطعه ای تعویض نشود هزینه از مشتری دریافت میگردد.
برای مثال شما با این مشکل که خودرو بد کار میکنه به نمایندگی تشریف می برین، نمایندگی معمولا اولین کاری که میکنه دیاگ میزنه اگر مشکل خاصی که در بالا هم بهش اشاره شد پیدا نکنه و حتی اگر خودرو نیاز به فیلر گیری داشته باشه هزینه دیاگ و فیلرگیری رو از شما طلب میکنه!

ronin_2607
30-10-2013, 23:40
سلام به همه. یه سوالی (طبق معمول) ماشین من 31000 تا کار کرده. تحویل مرداد پارسال ، آیا لازمه ضدیخ تعویض بشه؟؟؟ یا نه. اگه لازمه اینکار انجام بشه آیا میتونم خودم انجام بدم؟ یا نه باید ببرم پیش مکانیکی؟ ممنون.

Pourya-pc
31-10-2013, 12:37
سلام به همه. یه سوالی (طبق معمول) ماشین من 31000 تا کار کرده. تحویل مرداد پارسال ، آیا لازمه ضدیخ تعویض بشه؟؟؟ یا نه. اگه لازمه اینکار انجام بشه آیا میتونم خودم انجام بدم؟ یا نه باید ببرم پیش مکانیکی؟ ممنون.

اگر عوض کنید بهتر است اما الزامی نیست ، ضد یخ و آب رادیاتور تا 2 سال بدون مشکل است .
خودتون نمیتونید عوض کنید ، باید جنت زیر رادیاتور باز بشه و آب تخلیه بشه .

hasanoooooooo
31-10-2013, 15:14
این پرایدای se ریموت ندارن؟ ظبط هم که انگار دیگه نمیزارن؟!!! درسته؟ و اینکه کارت نارنجی که همراه خودرو میدن همون بیمه بدنه هست؟

ebi1952
01-11-2013, 09:40
این پرایدای se ریموت ندارن؟ ظبط هم که انگار دیگه نمیزارن؟!!! درسته؟ و اینکه کارت نارنجی که همراه خودرو میدن همون بیمه بدنه هست؟

ریموت ندارن.فقط 132 و 111 ریموت داره
ضبط ندارن بهترم هست با صد تومنی که پس میدن و یه کوچولو روش میتونی یه چیز بهتر بگیری
کارت نارنجی بیمه بدنه هست به شرطی که حدود 200 تومن اضافه بدین براتون شارژ کنن و از بدی هاش این هست که فقط تو نمایندگی قابل استفاده است

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

M A S 0 U D
01-11-2013, 09:57
فیلتر روغن بوکان چطوره؟ چیز بهتری سراغ دارید؟
فیلتر هوا چی استفاده میکنید؟
فیلتر بنزین چطور؟
- دوره تعویض هرکدوم چند هزار کیلومتره؟

در ضمن بنده از ایرانول 8000 استفاده میکنم و خیلی هم راضیم.

hasanoooooooo
01-11-2013, 16:10
ریموت ندارن.فقط 132 و 111 ریموت داره
ضبط ندارن بهترم هست با صد تومنی که پس میدن و یه کوچولو روش میتونی یه چیز بهتر بگیری
کارت نارنجی بیمه بدنه هست به شرطی که حدود 200 تومن اضافه بدین براتون شارژ کنن و از بدی هاش این هست که فقط تو نمایندگی قابل استفاده است

پس این زنه که داشت ثبت نام میکرد چی میگفت که ریموت داره.؟ یعنی از یه ریموت هم دریغ میکنن اینا؟ مدل se هست داداش و 2 ایربگ... شما مطعمنی نداره؟

ebi1952
02-11-2013, 14:25
پس این زنه که داشت ثبت نام میکرد چی میگفت که ریموت داره.؟ یعنی از یه ریموت هم دریغ میکنن اینا؟ مدل se هست داداش و 2 ایربگ... شما مطعمنی نداره؟

فابریک ریموت نداره. ممکنه از نوع اپشن دار که دزگیر کارخونه ای روش میبندن باشه

hasanoooooooo
05-11-2013, 15:02
دقیقا چه اپشنهایی داخل دعوتنامه میشه انتخاب کرد؟

hosein002
05-11-2013, 21:07
سلام
تفاوت 131se با 131le چیه؟

koorosh2500
05-11-2013, 23:16
سلام
تفاوت 131se با 131le چیه؟

LE دارای ایربگ راننده و ترمز ABS
SE دارای ایربگ راننده، ایربگ کمک راننده ، فرمان هیدرولیک و ترمز ABS
تفاوت قیمت این دو در نمایندگی حدود 945 هزار تومان است

ebi1952
06-11-2013, 15:57
دقیقا چه اپشنهایی داخل دعوتنامه میشه انتخاب کرد؟
رنگ - بیمه بدنه - امکانات اضافی مثل دزدگیر، روکش، نمدی درب موتور، حسگر دنده عقب و ... - نوع موتور معمولی یا hp- رینگ آلومینیومی - تیپ خودرو مثل داشتن هیدرولیک یا ایربگ سرنشین یا یورو 4- ...

vb-sosol
15-11-2013, 13:54
پایه گازسوزش کدوم مدل هست؟
و اینکه قیمتش چقدر و مشخصات موتور چی هست؟
کسی داره و استفاده کرده چطوری هست کلا؟

ronin_2607
16-11-2013, 12:26
دوستان کسی تا حالا برای رفع سنگ خوردگی شیشه ماشین کاری کرده؟؟؟ این جاهایی که با اشعه فرا بنفش کار می کنن ، کارشون درسته؟؟ شانس من یه دونه سنگ نمیدونم از کجا ÷یدا شد خورد وسط شیشه جلو و اندازه یه عدس پریده اما ترک نخورده خدا شکر. میخوام سریعا اقدام کنم تا بیشتر نشه. چون بعدا دردسر میشه هم از نظر فروش ماشین هم گرفتن معاینه فنی. اگه کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

ronin_2607
27-11-2013, 13:16
خوبه سوال کردم !!!! جقدر چواب دادن. بیخیال. خودم جواب میدم. من بردم یکی از این مغازه های خدمات شیشه اتوموبیل. البته همون اول گفت 100 درصد مثل روز اول نمیشه اما میشه محوش کرد و جلوی بیشتر شدنشو گرفت. با یه مته ریز محل سنگ خوردگیو سوراخ کرد. و با چسب مخصوص پرش کرد. نیم ساعتی طول کشید. البته من دستگاه لیزر یا اشعه فرا بنفش ندیدم. تنها چیزی که بود بعد از نیم ساعت که یه چیزی شبیه گیره نجاری که یه بادکش داشت روی شیشه بود برداشت دیدم خیلی کم شده. و تقریبا یک نقطه شده. تو این جور مواقع اگه خدای نکرده شیشه شما سنگ بهش خورد حتما روشو چسب 5 سانتی بزنید و بپوشونید و نزارین کثیف شه یا گرد و خاک بره داخلش. یه چیز دیگه یه نوار آبی رنگ چسبوند روی ششیه و گفت تا فردا برش ندار. شاید منظور از اشعه ماورا بنفش اینه. خلاصه درست شد. البته سنگ خوردگی من خیلی کوچیک بود و زودم بهش رسیدگی کردم. اما اگه خیلی بزرگ باشه فکر نکنم خیلی خوب دربیاد. در کل تو معاینه فنی خیلی گیر میدن. مراقب باشید.

ebi1952
27-11-2013, 13:36
خوبه سوال کردم !!!! جقدر چواب دادن. بیخیال. خودم جواب میدم. من بردم یکی از این مغازه های خدمات شیشه اتوموبیل. البته همون اول گفت 100 درصد مثل روز اول نمیشه اما میشه محوش کرد و جلوی بیشتر شدنشو گرفت. با یه مته ریز محل سنگ خوردگیو سوراخ کرد. و با چسب مخصوص پرش کرد. نیم ساعتی طول کشید. البته من دستگاه لیزر یا اشعه فرا بنفش ندیدم. تنها چیزی که بود بعد از نیم ساعت که یه چیزی شبیه گیره نجاری که یه بادکش داشت روی شیشه بود برداشت دیدم خیلی کم شده. و تقریبا یک نقطه شده. تو این جور مواقع اگه خدای نکرده شیشه شما سنگ بهش خورد حتما روشو چسب 5 سانتی بزنید و بپوشونید و نزارین کثیف شه یا گرد و خاک بره داخلش. یه چیز دیگه یه نوار آبی رنگ چسبوند روی ششیه و گفت تا فردا برش ندار. شاید منظور از اشعه ماورا بنفش اینه. خلاصه درست شد. البته سنگ خوردگی من خیلی کوچیک بود و زودم بهش رسیدگی کردم. اما اگه خیلی بزرگ باشه فکر نکنم خیلی خوب دربیاد. در کل تو معاینه فنی خیلی گیر میدن. مراقب باشید.
ممنون از گفتن این تجربه.
به هر حال ممکنه برای هر کسی پیش بیاد.

esafb52
08-12-2013, 13:40
با سلام به همه دوستان راستش من یه یک ماهی میشه یه دونه 131se گزفتم و راضیم فعلا که مشکلی نداره!!
فقط اون صد تومان مربوط به پخش رو چه جوری بگیرم نمایندگی گفت سند رو بردار ببر بانک صادرات اونجا رفتم گفتن باید یه حواله با کد رهگیری بهت بدن ؟؟؟ما باید چکار کنیم شما چنین تجربه ای ندارین؟
ممنون

hasanoooooooo
08-12-2013, 15:01
تا جایی که ما شنیدم 100 تومن رو میریزن تو کارت نارنجی !

ebi1952
08-12-2013, 19:44
با سلام به همه دوستان راستش من یه یک ماهی میشه یه دونه 131se گزفتم و راضیم فعلا که مشکلی نداره!!
فقط اون صد تومان مربوط به پخش رو چه جوری بگیرم نمایندگی گفت سند رو بردار ببر بانک صادرات اونجا رفتم گفتن باید یه حواله با کد رهگیری بهت بدن ؟؟؟ما باید چکار کنیم شما چنین تجربه ای ندارین؟
ممنون
یه حواله از سایپا میاد نمایندگی که ماشین رو تحویل گرفتین، به شما زنگ میزنن که بیا حواله رو بگیر، حواله رو میبرین بانک (احتمالا صادرات) به همراه یک کپی از کارت ملی خودتون صد هزار تومان رو به شما میدن. هیچ مدارک دیگه ای از ماشین نیاز نیست ، فقط کارت ملی مالک خودرو.
از نمایندگی پیگیری کنین.

ebi1952
08-12-2013, 19:46
تا جایی که ما شنیدم 100 تومن رو میریزن تو کارت نارنجی !
کارت نارنجی از اوایل امسال دیگه قابلیت بانکی نداره، همه واریزها با حواله کاغذی و بانک انجام میشه.
کارت نارنجی فقط برای گارانتی و امداد استفاده میشه.

hasanoooooooo
08-12-2013, 21:29
کارت نارنجی از اوایل امسال دیگه قابلیت بانکی نداره، همه واریزها با حواله کاغذی و بانک انجام میشه.
کارت نارنجی فقط برای گارانتی و امداد استفاده میشه.

روز به روز به عقب میریم!!! حالا کاری نداریم ولی اینا که 2 سال هست رو پراید ظبط نمیزارن چرا پولشو میگیرن؟

ebi1952
08-12-2013, 22:51
روز به روز به عقب میریم!!! حالا کاری نداریم ولی اینا که 2 سال هست رو پراید ظبط نمیزارن چرا پولشو میگیرن؟
تیراژ چند صد هزارتایی پراید در سال رو در مبلغ صد هزار تومن (الان اشغال ترین پخش بازار هم صد هزار تومن نیست!) ضرب کنین به مبالغ نجومی چند میلیاردی میرسین! سود حاصل از نگه داشتن این مبالغ به مدت حداقل 2 ماه (در خوشبینانه ترین حالت تحویل 30 روزه خودرو+ 30 روز بعد از تحویل خودرو) چقدر میشه به نظرتون؟!!!

amin2005
11-12-2013, 23:58
ممنون

سلام.مبارک باشه انشالله
منم یه ۱۳۱ اس ای ثبت نام کردم و یکم آبان پذیرش شدم،اما تا الان خبری از سایپا نشد:(میشه بپرسم که تاریخ پذیرش شما کی بوده و کی ماشینتونو تحویل گرفتین؟!
بلا تکلیفی بدجوری رفته رو اعصابمون....
سایت پیگیری سایپا هم که خرابه،شده قوزه بالا قوز....

esafb52
12-12-2013, 00:13
با سلام
و تشکر دقیق یادم نیست ولی فکر کنم اوایل شهریور بود تو 14 مهر ماشین اومد خرید هم نقدی بود ولی مشکل احراض سکونت داشتم به دلیل مکل پلاک آبان تحوبل گرفتم

hasanoooooooo
12-12-2013, 03:38
مگه برای پراید هم تاخیر دارن!!!! یعنی این که به ما گفتن اسفند تحویل میدن رو اصلا جدی نگیریم؟ :n22:

amin2005
12-12-2013, 15:29
با سلام
و تشکر دقیق یادم نیست ولی فکر کنم اوایل شهریور بود تو 14 مهر ماشین اومد خرید هم نقدی بود ولی مشکل احراض سکونت داشتم به دلیل مکل پلاک آبان تحوبل گرفتم

والا ما ۱۷ مهر پول ریختم به حساب الان که ۲۱ آذره،هنوز در انتظاریم!!!فکرم نمیکنم بشه کاری کرد!تا خودشون نخوان که ماشینو بدن،از ما کاری بر نمیاد!!!
ماشینو گرفتی،ضبط و باند داشت؟!

مگه برای پراید هم تاخیر دارن!!!! یعنی این که به ما گفتن اسفند تحویل میدن رو اصلا جدی نگیریم؟ :n22:

والا دوتا فرضیه وجود داره،اول اینکه بله،تاخیر وجود داره و بهتر اینه که امیدوار به گرفتن ماشین نباشی که حداقل اعصابت خورد نشهبه ما گفتن بین ده روز تا دو ماهه ماشینو میدن،الان دو ماه و چند روزه که ما هر روزمنتظریم کهماشینو بدن وخبری نیست!ولی سایپا کمبود قطعه داشته که اگه این کمبود برطرف بشه،دوبرابر این مقدار تولید هم براش چیزی نیست و حتی زود تر هم ممکنه که ماشینتو بده!البته اینا همش نظر شخصی من هست...

alone one
12-12-2013, 19:00
دوستان واسه روغن ترمز و روغن موتور چی بریزم خوبه؟ 131EX

ebi1952
13-12-2013, 11:28
دوستان واسه روغن ترمز و روغن موتور چی بریزم خوبه؟ 131EX

روغن ترمز فومن شیمی زرد رنگ dot 4
روغن موتور هر نوع روغن اتومات ایرانی با استاندارد api sg مثل بهران تکتاز یا ایرانول 8000 یا پارس ارس و ....

ronin_2607
17-12-2013, 11:07
سلام. دوستان دو تا سوال :
1. به نظر شما جطوری میشه جلوبندی پراید یه مقدار تقویت کرد : منظورم اینه که با اینهمه چاله چوله دیرتر خراب بشه و عمر مفیدش افزایش پیدا کنه. البته من میدونم اولین راه و کم هزینه ترین راه اینه که تا حد امکان رعایت کنیم. بخصوص رو دست اندازه ها و چاله های مشخص. اما باور کنید بعضی وقتا از غیب چاله در میاد. راهی که هر روز میری و میای آدم از حفظه. یهو تو روز بارونی انگار زمین گاز زدن. بگذریم. راه حل بدید همه استفاده کنن. و صد البته راهتون عملی و با هزینه منطقی باشه. آیا تعویض کمک فنرها میتونه موثر باشه؟؟ آیا نصب استرس بار میتونه موثر باشه؟؟ لاستیکهای پهن یا نرمتر؟ خلاصه از این دست راه حلها اگه خودتون یا دوستانتون تجربه ای دارید بگید.

سوال بعدیم در مورد دیسک و صفحه است. ماشین من 35000 تا راه رفته. تو کیلومتر 20000 تا بود اگه اشتباه نکنم تازه ما فهمیدم که کیت کلاچ این از روز اول مشکل داشته. کلاچ سفت بود. دنده بد جا می رفت و از این دست مسائلی که من گذاشته بودم به حساب صفر بودن ماشین و اینکه مهمتر از همه پرایده !!! بردیم نمایندگی کلا دیسک و صفحه و بلبرینگ عوض کردن. رفتم گرفتم تازه فهمیدم شتاب پراید یعنی چی؟بگذریم. الان ماشین حدود 15000 تا از تعویض صفحه اش می گذره. اما بدجوری علائم تموم شدن صفحه داره. ماشین گاز هرز میخوره. نفس نداره. تو شروع حرکت با دنده 1 و بخصوص تو ترافیک لرزش داره. گاها کلاچ نامیزونه طوری که چند روز پیش داشتم از پارک درمیومدم یهو کلاچ در رفت ماشین نزدیک بود بخوره به یه هیوندا و خلاصه شانس آوردم. خاموش شد. میخوام بدونم واقعا عمر مفید کلاچ 15000 تا است؟؟؟؟ من دوستم 405 داشت 65000 تا تو همین تهران ماشین راه رفته بود دیسک و صفحه عوض نکرده بود. نمی دونم والا چیکار کنم. اینجوری که هر 10000 تا نه اصلا 20000 تا بخواد یه صفحه بزاره رو دستم نمیشه که. ممنون میشم راهنمایی کنید.:n16:

ebi1952
17-12-2013, 12:32
سلام. دوستان دو تا سوال :
1. به نظر شما جطوری میشه جلوبندی پراید یه مقدار تقویت کرد : منظورم اینه که با اینهمه چاله چوله دیرتر خراب بشه و عمر مفیدش افزایش پیدا کنه. البته من میدونم اولین راه و کم هزینه ترین راه اینه که تا حد امکان رعایت کنیم. بخصوص رو دست اندازه ها و چاله های مشخص. اما باور کنید بعضی وقتا از غیب چاله در میاد. راهی که هر روز میری و میای آدم از حفظه. یهو تو روز بارونی انگار زمین گاز زدن. بگذریم. راه حل بدید همه استفاده کنن. و صد البته راهتون عملی و با هزینه منطقی باشه. آیا تعویض کمک فنرها میتونه موثر باشه؟؟ آیا نصب استرس بار میتونه موثر باشه؟؟ لاستیکهای پهن یا نرمتر؟ خلاصه از این دست راه حلها اگه خودتون یا دوستانتون تجربه ای دارید بگید.

سوال بعدیم در مورد دیسک و صفحه است. ماشین من 35000 تا راه رفته. تو کیلومتر 20000 تا بود اگه اشتباه نکنم تازه ما فهمیدم که کیت کلاچ این از روز اول مشکل داشته. کلاچ سفت بود. دنده بد جا می رفت و از این دست مسائلی که من گذاشته بودم به حساب صفر بودن ماشین و اینکه مهمتر از همه پرایده !!! بردیم نمایندگی کلا دیسک و صفحه و بلبرینگ عوض کردن. رفتم گرفتم تازه فهمیدم شتاب پراید یعنی چی؟بگذریم. الان ماشین حدود 15000 تا از تعویض صفحه اش می گذره. اما بدجوری علائم تموم شدن صفحه داره. ماشین گاز هرز میخوره. نفس نداره. تو شروع حرکت با دنده 1 و بخصوص تو ترافیک لرزش داره. گاها کلاچ نامیزونه طوری که چند روز پیش داشتم از پارک درمیومدم یهو کلاچ در رفت ماشین نزدیک بود بخوره به یه هیوندا و خلاصه شانس آوردم. خاموش شد. میخوام بدونم واقعا عمر مفید کلاچ 15000 تا است؟؟؟؟ من دوستم 405 داشت 65000 تا تو همین تهران ماشین راه رفته بود دیسک و صفحه عوض نکرده بود. نمی دونم والا چیکار کنم. اینجوری که هر 10000 تا نه اصلا 20000 تا بخواد یه صفحه بزاره رو دستم نمیشه که. ممنون میشم راهنمایی کنید.:n16:
برای تقویت جلوبندی راههای زیادی هست که چند تا رو خودتون اشاره کردین:
استفاده از لاستیک سایز فابریک یا همون 165
استفاده از استرس بار که حدود 120 تومن قیمتشه و به راحتی هم قابل نصبه (مارک xp)
چک کردن های هر 10000 کیلومتر تا در صورت بروز مشکل برای یک قطعه باعث خرابی باقی قطعات نشه به قول معروف قبل از خراب شدن به جلوبندی کار نشون بدیم مرتب
استفاده از رینگ های استاندارد و سالم (رینگ تابدار و ضربه خورده استفاده نکنیم، رینگ اسپرتی غیر استاندارد استفاده نکنیم، رینگ سایز بالا نندازیم)
شاید خیلی ها نمیدونن ولی فرمان هیدرولیک باعث کاهش فشار و استهلاک جلوبندی میشه مخصوصا در پراید چون خیلی از ضربه ها رو سیستم هیدرولیک با قدرتی که داره دفع میکنه و اجازه وارد شدن به جلوبندی رو نمیده
کمک فنر سالم و فنر سالم که نه خیلی نرم باشه که ماشین الا کلنگ بازی کنه ونه خیلی سفت که ماشین تکون نخوره
و ...
برای سوال شما در مورد دیسک و صفحه ، صفحه یه چیز مصرفیه مثل لنت ترمز که در اثر استفاده خورده میشه و تموم میشه به عبارتی هر چی شما بیشتر استفاده کنی زودتر تموم میشه و کیلومتر نداره مثل روغن ماشین
موندن تو ترافیک های سنگین و طولانی، توقف و حرکت در سربالایی، تیک اف کشیدن های مکرر، استفاده خانم ها از خودرو :n02: میتونه خیلی زود صفحه رو تموم کنه به شخصه دیدم که صفحه در یک روز تموم شده به علت نیم کلاچهای سخت در جاده چالوس در ترافیک یک روز تعطیل!

hasanoooooooo
17-12-2013, 14:26
صحبتای دوستمون به کنار... برا صفحه خیلی ها عادت دارن که کلاچ رو تکیه گاه پا میکنن و این خیلی ضرر میرسونه به صفحه.... در مورد خرابی گیربکس هم بعضی ها عادت دارن دستشون رو روی دسته دنده میزارن که اون هم اسیب جدی میرسونه تو طولانی مدت.... خدایی یه رانا گیر ما اومده اسمشو میگم که نگید پراید ضعیفه و این چیزا طبیعی!!! رانا رو ما سر 5000 تا مجبور شدیم دیسک و صفحه رو عوض کنیم!!! رانندگی هم رانندگی بوده که قبلا با پراید 70 80 هزار تا دووم میاورده صفحه... جنس خوب هم خیلی تاثیر داره... در مورد استرس بار والا دوستان اه زحمت بکشن یکمی در موردش توضیح علمی بدن ممنون میشم که چجوری جلوی فشار به جلو بندی رو میگیره؟ شکلا دیدم که سر 2 تا کمک بسته میشه منتها کارشو دقیق نمیدونم ....

ebi1952
18-12-2013, 15:29
صحبتای دوستمون به کنار... برا صفحه خیلی ها عادت دارن که کلاچ رو تکیه گاه پا میکنن و این خیلی ضرر میرسونه به صفحه.... در مورد خرابی گیربکس هم بعضی ها عادت دارن دستشون رو روی دسته دنده میزارن که اون هم اسیب جدی میرسونه تو طولانی مدت.... خدایی یه رانا گیر ما اومده اسمشو میگم که نگید پراید ضعیفه و این چیزا طبیعی!!! رانا رو ما سر 5000 تا مجبور شدیم دیسک و صفحه رو عوض کنیم!!! رانندگی هم رانندگی بوده که قبلا با پراید 70 80 هزار تا دووم میاورده صفحه... جنس خوب هم خیلی تاثیر داره... در مورد استرس بار والا دوستان اه زحمت بکشن یکمی در موردش توضیح علمی بدن ممنون میشم که چجوری جلوی فشار به جلو بندی رو میگیره؟ شکلا دیدم که سر 2 تا کمک بسته میشه منتها کارشو دقیق نمیدونم ....

این مطلب رو از جایی کپی کردم ولی عکس رو خودم ساختم (یه قسمتش رو):
استرس بار وسیله ای است که در داخل موتور در فاصله بین دو سر کمک بسته میشود و از نزدیک شدن اتاقک کمک ها به یکدیگر جلو گیری میکند و در مرور زمان از گیجی اتوموبیل در سرعت های بالا جلو گیری میکند. استرس بار برای اتوموبیل هایی که رینگ و لاستیک اسپرت دارند لازم بوده و به دلایل زیر برای اتوموبیل هایی که در جاده ها تردد میکنند توصیه میشود.1- استرس بار پایداری اتوموبیل را در سرعت های بالا حفظ میکند.2-ضربه وارده به یک چرخ را در کل سیستم تعلیق تقسیم میکند و در نتیجه فشار ضربه کاهش و طول عمر قطعات جلو بندی افزایش میابد.3-اتوموبیلی که استرس بار نداشته باشد به علت داشتن رینگ و لاستیک بزرگ به مرور زمان ضربه وارده به چرخ اتاقک کمکها را از بالا به هم نزدیک میکند و اتوموبیل در سرعت بالا گیج میشود.4- بستن استرس بار حالت کمبود یک ضلع مربع را تکمیل میکند.برای مثال شما توجه داشته باشید که یک مربع کامل پایدار میباشد یا یک سه ضلعی به شکل یک مربه ناقص؟5- استرس بار در پیچ ها تعادل ماشین را حفظ میکند و اتوموبیل را بعد از پیچ زودتر از یک ماشین بدون استرس بار به حالت تعادل میرساند و در نتیجه اتوموبیل با زمان کمتری طول پیچ را طی میکند.6-به علت نیروی گریز از مرکز اتوموبیل در پیچ ها به بیرون پیچ پرتاب میشود اما اتوموبیلی که استرس بار داشته باشد در پیچ ها تعادل بهتری دارد و کمتر از مسیر خارج میشود.در اینجا بهتر است بدانید که:برخی از خودرو سازها استرس بار را به صورت استاندارد بر روی خودرو نصب میکنن، به طور مثال از اتوموبیلهای قدیمی میتوان به پیکان و بیوک و از بین اتوموبیلهای جدید به ماتیز،پروتون GEN 2،تویوتا کمری و BMW X3 اشاره نمود.این موضوع نشانگر آن است که اهمیت استر بار، نزد خودرو سازها اثبات شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hasanoooooooo
18-12-2013, 18:47
دمت گرم داداش... کامل برام واضح شد که کارش چجوریه// ای گاش بصورت اپشن میزاشتن تا موقع خرید پراید هم اتخاب کنیم .. با تشکر

ksjvk
19-12-2013, 09:56
سلام. چندتا سئوال!
1- اومدم آب بریزم تو ماشین، در مخزن پلاستیکیه گیر کرد شکست. درش رو جدا می فروشن یا باید مخزن رو عوض کنم؟

2- منبع آب شیشه شور ماشین سوراخ شده، آب نمیمونه توش، کسی میدونه بخوان عوض کنن برام چقدر هزینه داره؟
3- ماشینم یک سال و یک ماهشه!!!:n02: 16000 راه رفته، هر یک باک بنزین 320 تا 350 کیلومتر تو شهر میره، مصرفش زیاد نیست؟ البته از این بیشتر بود، شمع عوض کردم به اینجا رسید.
پیشاپیش ممنون از پاسخ

ebi1952
19-12-2013, 11:35
سلام. چندتا سئوال!
1- اومدم آب بریزم تو ماشین، در مخزن پلاستیکیه گیر کرد شکست. درش رو جدا می فروشن یا باید مخزن رو عوض کنم؟

2- منبع آب شیشه شور ماشین سوراخ شده، آب نمیمونه توش، کسی میدونه بخوان عوض کنن برام چقدر هزینه داره؟
3- ماشینم یک سال و یک ماهشه!!!:n02: 16000 راه رفته، هر یک باک بنزین 320 تا 350 کیلومتر تو شهر میره، مصرفش زیاد نیست؟ البته از این بیشتر بود، شمع عوض کردم به اینجا رسید.
پیشاپیش ممنون از پاسخ
برای سوال اول در رو جدا میفروشن یه کم باید بگردین.
برای مورد دوم ببرین گارانتی رایگان مخزن رو عوض میکنن اگه به صورت عمدی سوراخ نشده باشه.
در مورد سوم بستگی داره هر باک منظورتون چند لیتر باشه، اگر هر بار 30 تا میزنید و فقط هم تو شهر و ترافیک سنگین حرکت میکنید مصرف طبیعی هست. حدود صدی 8 یا 9 یا حتی 10 لیتر. پیشنهاد میکنم یک بار باک رو پر کنین یه مسیر صد کیلومتری تو اتوبان با سرعت 100 کیلومتر برین دوباره پمپ بنزین برین تا مصرف واقعی ماشین مشخص بشه.
برای کاهش مصرف تو شهر پیشنهاد میکنم پرگاز حرکت نکنید، دور موتور رو از 3000 بالاتر نبرین، بنزین سوپر خوبه، سعی کنین جوری رانندگی کنین که زیاد ترمز گیری لازم نباشه (همراه با ترافیک برونید)

najee
22-12-2013, 08:24
من چند وقت پیش کلاج ماشین و بردم پایین تر آخه خیلی بالا ول میکرد.الان وقتی کلاج آزاد میکنم یه صدایی میده ووقتی دوباره میگیرم صدا قطع میشه علتش چی میتونه باشه ؟ضرری نداره.
هنوز 900تا بیشتر کار نکرده اتاقش به صدا افتاده تو گارانتی صدا گیری هم میکنن .
1000کیلومتر باید ببرم گارانتی یا 1500.
کلا تو سرویس اولیه چه کاری میکنن من این ارادات و تو ماشین میبینم بگم .
1) مصرف سوخت بالا 13لیتر تو هر 100کیلومتر.
2) به صدا افتادن ماشین از سمت راننده
3) صدا دادن کمکهای عقب هنگام بازی کردن.
4) صدای کلاچ وقتی درگیر میشه
5) درست بسته نشدن درب عقب سمت شاگرد
6) تیکه تیکه شدن درب رادیاتور
7) بد جا رفتن دنده 1ماشین
8) عوض کردن روغن موتور
7) عوض کردن واسگازین
8) زدن فرمون تو سرعت 80تا85کیلو متر
9) نشت کردن آب رادیات از درز موتور.
کلا بابت این کارا مبلغی دریافت میشه یانه به گارانتی مربوط میشه؟

najee
22-12-2013, 08:59
راستی رمز کارت سوخت های خوردوهای صفر چیه؟

ebi1952
22-12-2013, 09:11
راستی رمز کارت سوخت های خوردوهای صفر چیه؟
4 رقم آخر کد ملی

ebi1952
22-12-2013, 09:22
من چند وقت پیش کلاج ماشین و بردم پایین تر آخه خیلی بالا ول میکرد.الان وقتی کلاج آزاد میکنم یه صدایی میده ووقتی دوباره میگیرم صدا قطع میشه علتش چی میتونه باشه ؟ضرری نداره.
هنوز 900تا بیشتر کار نکرده اتاقش به صدا افتاده تو گارانتی صدا گیری هم میکنن .
1000کیلومتر باید ببرم گارانتی یا 1500.
کلا تو سرویس اولیه چه کاری میکنن من این ارادات و تو ماشین میبینم بگم .
1) مصرف سوخت بالا 13لیتر تو هر 100کیلومتر.
2) به صدا افتادن ماشین از سمت راننده
3) صدا دادن کمکهای عقب هنگام بازی کردن.
4) صدای کلاچ وقتی درگیر میشه
5) درست بسته نشدن درب عقب سمت شاگرد
6) تیکه تیکه شدن درب رادیاتور
7) بد جا رفتن دنده 1ماشین
8) عوض کردن روغن موتور
7) عوض کردن واسگازین
8) زدن فرمون تو سرعت 80تا85کیلو متر
9) نشت کردن آب رادیات از درز موتور.
کلا بابت این کارا مبلغی دریافت میشه یانه به گارانتی مربوط میشه؟
اول بگم از پراید انتظار در حد پراید (اونم نوع ایرانی-چینی!) رو داشته باشید:n02:
دوم نمره ریاضی شما رو میدم صفر چون بعد 8 دوباره 7 نمیشه:n10:
در مورد مشکلاتی که میگید:
1- مصرف بنزین اوایل زیاده و با اب بندی ماشین کمتر میشه و احتمال داره با فیلرگیری در سرویس اولیه بهترم بشه.
2- در مورد صدا افتاده نمایندگی کاری انجام نمیده برات، هیچ کس دیگه ای هم نمیتونه کاری برات بکنه، باید سعی کنی چیزی نشنوی
3- در مورد کمکهای عقب به مرور و با کار کردن خوب میشه، تو آچار کشی سرویس اولیه هم احتمال داره از بین بره(به انتهای پاسخ دوم توجه کنید)
4- احتمال داره اونی که کلاچ رو برات تنظیم کرده درست عمل نکرده موقع سرویس اولیه بگو درستش میکنن
5- سرویس اولیه رگلاژ میشه
6- سرویس اولیه بگو عوض کنن
7- با رگلاژ کلاچ احتمالا درست میشه
8- تو سرویس اولیه عوض میکنن خودشون
7- نیازی نیست
8- بده برون لاستیکها رو بالانس کنن، نمایندگی انجام نمیده
9- مورد عجیبه،احتمالا اشتباه میکنید
در همه موارد بالا مبلغ دریافت میشه به جز سرویس اولیه

najee
22-12-2013, 12:25
اول بگم از پراید انتظار در حد پراید (اونم نوع ایرانی-چینی!) رو داشته باشید:n02:
دوم نمره ریاضی شما رو میدم صفر چون بعد 8 دوباره 7 نمیشه:n10:
در مورد مشکلاتی که میگید:
1- مصرف بنزین اوایل زیاده و با اب بندی ماشین کمتر میشه و احتمال داره با فیلرگیری در سرویس اولیه بهترم بشه.
2- در مورد صدا افتاده نمایندگی کاری انجام نمیده برات، هیچ کس دیگه ای هم نمیتونه کاری برات بکنه، باید سعی کنی چیزی نشنوی
3- در مورد کمکهای عقب به مرور و با کار کردن خوب میشه، تو آچار کشی سرویس اولیه هم احتمال داره از بین بره(به انتهای پاسخ دوم توجه کنید)
4- احتمال داره اونی که کلاچ رو برات تنظیم کرده درست عمل نکرده موقع سرویس اولیه بگو درستش میکنن
5- سرویس اولیه رگلاژ میشه
6- سرویس اولیه بگو عوض کنن
7- با رگلاژ کلاچ احتمالا درست میشه
8- تو سرویس اولیه عوض میکنن خودشون
7- نیازی نیست
8- بده برون لاستیکها رو بالانس کنن، نمایندگی انجام نمیده
9- مورد عجیبه،احتمالا اشتباه میکنید
در همه موارد بالا مبلغ دریافت میشه به جز سرویس اولیه

دوست عزیز همه رو گفتی فقط نگفتی سرویس اولیه 1000کیلومتر یا 1500؟
چرا پس چه گارانتی .کلاج و خودم رگلاژ کردم پیچش و یکم باز کردم.
هزینه تعویض روغن هم میگیرن اگه اینطور باشه خوب پس واسه چی ببرم گارانتی ببری پیش مکانیک که بهتره.

hasanoooooooo
22-12-2013, 13:36
نه داداش خیلی وقت هست که سرویس اولیه تبدیل شده به 4000 تا 4500 کیلومتر! به دفترچه توجه نکن... دلیلشونم اینه که نظارت کیفیشون (مثلا) خیلی بالا رفته و ( بقول خودشون) از روغن بهتر استفاده شده.. کلا بابات همه این کارها پول ازت میگیرن! پول روغن و همه چیزو میگیرن بجز اچارکشی و شاید لوازم ارزان مثل
در مورد کمکها هم بهشون بگو معمولا اگه مشکلی باشه تعویضش میکنن

ebi1952
22-12-2013, 13:41
دوست عزیز همه رو گفتی فقط نگفتی سرویس اولیه 1000کیلومتر یا 1500؟
چرا پس چه گارانتی .کلاج و خودم رگلاژ کردم پیچش و یکم باز کردم.
هزینه تعویض روغن هم میگیرن اگه اینطور باشه خوب پس واسه چی ببرم گارانتی ببری پیش مکانیک که بهتره.
سرویس اولیه 4500 تا 5500 باید ببرین. (مگه همراه خودرو دفترچه به شما ندادن؟ بیشتر سوالات شما توش جواب داده شده)
برای گارانتی میل با شماست، اگر سرویسهای دوره ای رو نبرین گارانتی شما رو باطل میکنن.

najee
22-12-2013, 16:37
سرویس اولیه 4500 تا 5500 باید ببرین. (مگه همراه خودرو دفترچه به شما ندادن؟ بیشتر سوالات شما توش جواب داده شده)
برای گارانتی میل با شماست، اگر سرویسهای دوره ای رو نبرین گارانتی شما رو باطل میکنن.

چرا دفترچه دادن ولی توش نوشته سرویس اولیه 1000تا اختیاری .4000تا اجباری .
حالا منظور از اختیاری چیه نمیدونم.

ebi1952
22-12-2013, 19:40
چرا دفترچه دادن ولی توش نوشته سرویس اولیه 1000تا اختیاری .4000تا اجباری .
حالا منظور از اختیاری چیه نمیدونم.
بنده که تو دفترچه همچین چیزی ندیدم، مگه اینکه تازگی متن رو عوض کرده باشن!
به هر حال خلاصه کلام، تو سرویس اولیه که کیلومترشو گفتم باید خودرو رو ببرین، سرویس 10000 و 20000 و 30000 هم باید ببرین و اجباری هست.
اگر هر کدوم از این سرویسها رو به موقع نبرین، در زمانهایی که به هر علت به گارانتی احتیاج داشته باشین اول پول سرویسها رو ازتون میگیرن بعد خدمات میدن بهتون.
البته برای سرویس اولیه احتمالا سختگیری بیشتری بکنن.
پس بهتره برای این که خرجهای سنگین احتمالی آینده رو از جیب ندین مبالغ جزئی سرویسها رو ازش چشم پوشی کنین.
از بیشتر دوستانی که پراید صفر خریدن سوال کنین ، حداقل یک بار از خدمات گارانتی استفاده کردن و به هر حال مثلی هست که میگه کاچی بهتر از هیچی:n02:

ebi1952
22-12-2013, 19:53
بنده که تو دفترچه همچین چیزی ندیدم، مگه اینکه تازگی متن رو عوض کرده باشن!
به هر حال خلاصه کلام، تو سرویس اولیه که کیلومترشو گفتم باید خودرو رو ببرین، سرویس 10000 و 20000 و 30000 هم باید ببرین و اجباری هست.
اگر هر کدوم از این سرویسها رو به موقع نبرین، در زمانهایی که به هر علت به گارانتی احتیاج داشته باشین اول پول سرویسها رو ازتون میگیرن بعد خدمات میدن بهتون.
البته برای سرویس اولیه احتمالا سختگیری بیشتری بکنن.
پس بهتره برای این که خرجهای سنگین احتمالی آینده رو از جیب ندین مبالغ جزئی سرویسها رو ازش چشم پوشی کنین.
از بیشتر دوستانی که پراید صفر خریدن سوال کنین ، حداقل یک بار از خدمات گارانتی استفاده کردن و به هر حال مثلی هست که میگه کاچی بهتر از هیچی:n02:
یه موضوع دیگه که بد نیست بهش توجه کنین:
مبلغ پرداختی سرویس اولیه برای خودرو بنده حدود 42000 تومن شد به شرح زیر:
روغن و تعویضش 31000، فیلتر روغن و تعویضش 7000،فیلرگیری 10000، فیلتر هوا و تعویضش 5000، سرویس اولیه12000

مبلغ پرداختی سرویس 10000 کیلومتر برای خودرو بنده 62000 تومن شد به شرح زیر:
روغن و تعویضش 31000، فیلتر روغن و تعویضش 7000، فیلتر هوا و تعویضش 5000،سرویس 10000 کیلومتر 27000
همون طور که دیدین مبلغی که بابتش پول زور میگیرن:n09: تو سرویس اولیه که صفره، تو سرویس 10000 هم 27000 تومنه و بقیه پولها مربوط به مواد مصرفی میشه که بیرون هم ببرین از این بیشتر نگیرن کمتر نمیگیرن! تو سرویسهای دیگه هم همین حدوده پس خودتونو الکی ناراحت نکنین.

farhadd1
28-12-2013, 22:13
سلام دوستان

من وقتی چراغ های جلوی پرایدم رو روشن می کنم جلوی داشبورد علامت نور بالا روشن میشه. اما نمی تونم نوربالا بزنم یکی از چراغهای جلو هم روشن نمیشه. چراغهای کوچیکم هم روشن نمیشن
ایراد از چیه؟
چراغ های جلو که فیوز ندارن دارن؟
یعنی شنت اصلی ایراد داره؟ اگه اینطوریه چرا یکی از چراغهام روشن میشه اگه ایراد از شنت باشه منطقا اصلا برق نباید بیاد.

ممنون میشم راهنمایی کنین

ebi1952
29-12-2013, 15:54
سلام دوستان

من وقتی چراغ های جلوی پرایدم رو روشن می کنم جلوی داشبورد علامت نور بالا روشن میشه. اما نمی تونم نوربالا بزنم یکی از چراغهای جلو هم روشن نمیشه. چراغهای کوچیکم هم روشن نمیشن
ایراد از چیه؟
چراغ های جلو که فیوز ندارن دارن؟
یعنی شنت اصلی ایراد داره؟ اگه اینطوریه چرا یکی از چراغهام روشن میشه اگه ایراد از شنت باشه منطقا اصلا برق نباید بیاد.

ممنون میشم راهنمایی کنین
اتصالی! مشکل سیم کشی! افتامات! خرابی سوکت های چراغ و ده تا دلیل دیگه ...
به باتری ساز ماهر مراجعه کنید.
اگر گارانتی داره ببرین نمایندگی.

farhadd1
29-12-2013, 20:33
اتصالی! مشکل سیم کشی! افتامات! خرابی سوکت های چراغ و ده تا دلیل دیگه ...
به باتری ساز ماهر مراجعه کنید.
اگر گارانتی داره ببرین نمایندگی.

مرسی دوست من
بردم باتری ساز امروز
دوتا چراغ ها رو عوض کرد پایه یکیش شل شده بود اون یکی هم گفت در شرف ریختنه دوباره باید بیاری برات دردسر میبشه
دوتا چراغ کوچیکا رو هم عوض کرد
سوکت ها رو هم عوض کرد
مجموعا شد 47 تومن
22 تومن دو تا لامپ فیلیپس 2 تا هم کوچیک
25 تومن هم اجرت گرفت و هزینه سوکت ها

زیاد گرفت به نظرتون؟

ممنونم

ebi1952
30-12-2013, 08:46
مرسی دوست من
بردم باتری ساز امروز
دوتا چراغ ها رو عوض کرد پایه یکیش شل شده بود اون یکی هم گفت در شرف ریختنه دوباره باید بیاری برات دردسر میبشه
دوتا چراغ کوچیکا رو هم عوض کرد
سوکت ها رو هم عوض کرد
مجموعا شد 47 تومن
22 تومن دو تا لامپ فیلیپس 2 تا هم کوچیک
25 تومن هم اجرت گرفت و هزینه سوکت ها

زیاد گرفت به نظرتون؟

ممنونم
مهم اینه که مشکل حل شد یا نه؟
اجرت و دستمزد هم یه چیز توافقی هست و نرخ خاصی براش نمیشه گفت.

farhadd1
30-12-2013, 21:25
مهم اینه که مشکل حل شد یا نه؟
اجرت و دستمزد هم یه چیز توافقی هست و نرخ خاصی براش نمیشه گفت.

مرسی دوست من
حل شد فعلا که حل شد.

شما که وارد هستی از دیروز ترمز که می کنم یک صدای سوتی میاد البته خیلی آروم از جلو هم میاد. سه ماه نیست لنت های جلو رو عوض کردم یعنی مرخص شده؟ راستی همون موقع که لنت ها رو عوض کردم خیلی راضی نبودم یعنی ماشین میخکوب نمیشد مثه دفعه های قبل که لنت عوض می کردم. یعنی ایراد از چیه؟

1- لنت های جلو خول نبودن مرخص شدن؟ فکر کنم سری قبل گفت کره ای برات میندازم دیگه خدا عالمه
2- روعن ترمز سطحش به نظرم خوبه
3- لنت های عقب رو چطور تست کنم که خوبه یا نه؟ دستیم بد نیست ده دوازده تا دنده بیشتر نمیاد بالا. این کیفیت ضعیف ترمزهام میتونه ناشی از مشکل لنت عقب باشه؟
4- بوستر رو چطور امتحان کنم که مشکلی نداره؟

یک دنیا ممنونم ازتون
راهنمایی های شما برای من که وارد نیستم کمک کننده س

ebi1952
31-12-2013, 08:40
مرسی دوست من
حل شد فعلا که حل شد.

شما که وارد هستی از دیروز ترمز که می کنم یک صدای سوتی میاد البته خیلی آروم از جلو هم میاد. سه ماه نیست لنت های جلو رو عوض کردم یعنی مرخص شده؟ راستی همون موقع که لنت ها رو عوض کردم خیلی راضی نبودم یعنی ماشین میخکوب نمیشد مثه دفعه های قبل که لنت عوض می کردم. یعنی ایراد از چیه؟

1- لنت های جلو خول نبودن مرخص شدن؟ فکر کنم سری قبل گفت کره ای برات میندازم دیگه خدا عالمه
2- روعن ترمز سطحش به نظرم خوبه
3- لنت های عقب رو چطور تست کنم که خوبه یا نه؟ دستیم بد نیست ده دوازده تا دنده بیشتر نمیاد بالا. این کیفیت ضعیف ترمزهام میتونه ناشی از مشکل لنت عقب باشه؟
4- بوستر رو چطور امتحان کنم که مشکلی نداره؟

یک دنیا ممنونم ازتون
راهنمایی های شما برای من که وارد نیستم کمک کننده س
دوست عزیز بنده در حد تجربه خودم پیشنهادی میدم، و متخصص نیستم.
در مورد لنت و سوت کشیدن، مشکل برمیگرده به جنس لنت و چون ما تو ایران زندگی میکنیم و هیچ جنسی همیشه کیفیت همیشگی نداره نمیشه پیشنهاد خاصی به شما بدم ولی لنت گلد اصلی کره ای اگر گیر بیاد یا برید از نمایندگی لنت کره ای شرکتی بگیرید شاید اوضاع بهتر بشه.
در کل چون فقط موقع ترمز گرفتن سوت میکشه قابل تحمله! چون بعضا خودم تجربه کردم که لنت در همه مواقع در حال سوت کشیدن هست (ماشین رو با سرعت کم کنار جدول برونید ببینید سوت میکشه یا نه)
لنت عقب شما هم نیاز یه رگلاژ یا تعویض داره چون میگید 12 تا تقه میکنه، اصولیش 5 تا هست. به مکانیک نشون بدید
برای بوستر اگر عمل نکنه شما به هیچ عنوان ترمز ندارین، همین که میگید ترمز کار میکنه یعنی بوستر داره عمل میکنه، برای امتحان کردنش هم ترمز رو در حالت خاموش چند بار فشار بدین تا چوب بشه بعد در حینی که پا رو پدال ترمزه ماشین رو روشن کنید ترمز به ارامی میره پایین تا یه جایی وای میسته.

alone one
31-12-2013, 16:40
بحث صوت کشیدن شد واس منم یزمان احساس میکردم از لاستیکای جلو همین صدا میاد،جالب بود بعضی وقتا میومد،بعضی وقتام نه!
اما مشکل جدید ک باهاش مواجه شدم صدای جیر ممتد هست ک بعضی وقتا تو دنده عوض کردن میاد و تا چن ثانیه بعد اینکه دنده ام عوض شد شنیده میشه!
مشکل کجاس؟

درضمن یکم صدای موتورمم زیادتر از اولش شده،موقعی ک دارم گاز میدم!

ebi1952
31-12-2013, 17:03
بحث صوت کشیدن شد واس منم یزمان احساس میکردم از لاستیکای جلو همین صدا میاد،جالب بود بعضی وقتا میومد،بعضی وقتام نه!
اما مشکل جدید ک باهاش مواجه شدم صدای جیر ممتد هست ک بعضی وقتا تو دنده عوض کردن میاد و تا چن ثانیه بعد اینکه دنده ام عوض شد شنیده میشه!
مشکل کجاس؟

درضمن یکم صدای موتورمم زیادتر از اولش شده،موقعی ک دارم گاز میدم!
خودم ماشینو 6 ماهه تحویل گرفتم، موقع ترمز تو ترافیکها از لنتهای جلو صدای قمری (نوعی پرنده:n02:) میده! لنت نصف هم نشده ولی صدا داره، بعضی موقع ها هم دائم سوت میکشه! تو ماشین قبلی هم عین همین داستان بود سعی کردم دیگه این صداها رو نشنوم چون فقط هزینه بالا برای لنتهای تقلبی و چند روز یا چند ماه بعد روز از نو روزی از نو!
صدایی که موقع تعویض دنده می فرمایید میاد، احتمالا یا از دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ باشه یا خود گیربکس. اگه درست بگم ماشینو تو پاییز 91 تحویل گرفتین دیگه، پراید جدید بعد از یک مدت (معمولا بعد از حدود 15000) به صدا میفته، راهش هم اینه که بزارین اینقدر صدا زیاد شه تا بشه فهمید از کجای ماشینه ببرین برای تعمیر!
کلا حساسیت به خرج ندین و طبق صحبت کارکنان زحمت کش سایپا:n08: صدای ضبط رو زیاد کنین تا صداهای اضافه رو نشنوین!

alone one
31-12-2013, 18:11
خودم ماشینو 6 ماهه تحویل گرفتم، موقع ترمز تو ترافیکها از لنتهای جلو صدای قمری (نوعی پرنده:n02:) میده! لنت نصف هم نشده ولی صدا داره، بعضی موقع ها هم دائم سوت میکشه! تو ماشین قبلی هم عین همین داستان بود سعی کردم دیگه این صداها رو نشنوم چون فقط هزینه بالا برای لنتهای تقلبی و چند روز یا چند ماه بعد روز از نو روزی از نو!
صدایی که موقع تعویض دنده می فرمایید میاد، احتمالا یا از دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ باشه یا خود گیربکس. اگه درست بگم ماشینو تو پاییز 91 تحویل گرفتین دیگه، پراید جدید بعد از یک مدت (معمولا بعد از حدود 15000) به صدا میفته، راهش هم اینه که بزارین اینقدر صدا زیاد شه تا بشه فهمید از کجای ماشینه ببرین برای تعمیر!
کلا حساسیت به خرج ندین و طبق صحبت کارکنان زحمت کش سایپا:n08: صدای ضبط رو زیاد کنین تا صداهای اضافه رو نشنوین!
نه ماشینو تیر تحویل گرفتم و کارکردش 12000تاس!
جالبه بردم نمایندگی گفت آلیاژ گیربکسا خوب نیس و .... ،طبیعیه،نگران نباش!:n04:

ebi1952
31-12-2013, 20:11
نه ماشینو تیر تحویل گرفتم و کارکردش 12000تاس!
جالبه بردم نمایندگی گفت آلیاژ گیربکسا خوب نیس و .... ،طبیعیه،نگران نباش!:n04:
دقیقا نمایندگی جواب صحیح رو داده و به قولی ایراد رو به گردن کسی دیگه ننداخته!
یه کار میتونی بکنی، بری سمت شوش تهران و بگردی دنبال گیربکس استوک کره ای که اگر سالمش گیرت بیاد از 500 تا 1 تومن قیمت داره.
راه دیگشم که گفتم صبر کنی تا صدا اونقدری زیاد بشه که قابل شناسایی و تعمیر باشه. فقط توصیه اکید میکنم الکی دست تعمیرکار ندی که از همینی که هست هم بد تر میشه.

alone one
31-12-2013, 23:45
دقیقا نمایندگی جواب صحیح رو داده و به قولی ایراد رو به گردن کسی دیگه ننداخته!
یه کار میتونی بکنی، بری سمت شوش تهران و بگردی دنبال گیربکس استوک کره ای که اگر سالمش گیرت بیاد از 500 تا 1 تومن قیمت داره.
راه دیگشم که گفتم صبر کنی تا صدا اونقدری زیاد بشه که قابل شناسایی و تعمیر باشه. فقط توصیه اکید میکنم الکی دست تعمیرکار ندی که از همینی که هست هم بد تر میشه.

ن بابا واسه چی برم انقد پول بدم!!!اونم ماشین صفرو!
درحد صورت ممنون دوست عزیز

Pourya-pc
31-12-2013, 23:45

این موضوع صدا دادن لنت ها در ماشین های جدید داخلی خیلی شایع شده است . اصطلاحا به آن شیشه شدن لنت یا شیشه کردن لنت میگن
حالا این یعنی چه ؟
یعنی لنت براثر داغ شدن بیش از حد خشک شده و کربن موجود در آلیاژش میسوزد و در نتیجه صدا تولید میکند .
اما چرا این اتفاق میافتد ؟
در ماشین های جدید ایرانی تمامی خودروها ترمز ABS دارند و همینطور سیستم ترمز تقویت شده اما بهبود نیافته و دیسک تغییری نکرده است ؛ به این ترتیب دیسک با وجود ترمز های تقویت شده براثر اصطهکاک خیلی زیاد برای ترمز گیر بهتر خیلی سریع داغ شده و گرمای زیادی را تولید میکند که منجر به شیشه شدن لنت ترمزها میشود .

ebi1952
01-01-2014, 12:32
این موضوع صدا دادن لنت ها در ماشین های جدید داخلی خیلی شایع شده است . اصطلاحا به آن شیشه شدن لنت یا شیشه کردن لنت میگن
حالا این یعنی چه ؟
یعنی لنت براثر داغ شدن بیش از حد خشک شده و کربن موجود در آلیاژش میسوزد و در نتیجه صدا تولید میکند .
اما چرا این اتفاق میافتد ؟
در ماشین های جدید ایرانی تمامی خودروها ترمز ABS دارند و همینطور سیستم ترمز تقویت شده اما بهبود نیافته و دیسک تغییری نکرده است ؛ به این ترتیب دیسک با وجود ترمز های تقویت شده براثر اصطهکاک خیلی زیاد برای ترمز گیر بهتر خیلی سریع داغ شده و گرمای زیادی را تولید میکند که منجر به شیشه شدن لنت ترمزها میشود .
با توجه به صحبتهای شما لنت های با جنس سرامیکی باید بهتر کار کنن. (البته صرف نظر از قیمت خیلی بالا)

Masoud-2014
03-01-2014, 12:29
با سلام

دوستان عزیز من یه پراید 131 SX مدل اواخر 90 دارم ...

راستش به سرم زد گازسوزش کنم ، نظرتون چیه؟ از دوستان کسی گاز سوز کرده پرایدش و ؟ نظرش و بگه لطفا ...

ebi1952
04-01-2014, 11:42
با سلام

دوستان عزیز من یه پراید 131 SX مدل اواخر 90 دارم ...

راستش به سرم زد گازسوزش کنم ، نظرتون چیه؟ از دوستان کسی گاز سوز کرده پرایدش و ؟ نظرش و بگه لطفا ...
کلا دوگانه سوز کردن ماشین تک سوز به صورت کارگاهی پیشنهاد نمیشه، اگر واقعا دنبال ماشین دوگانه هستین خودرو فعلی رو بفروشین یه دوگانه کارخونه بگیرین با خیال راحت.

Masoud-2014
04-01-2014, 11:50
کلا دوگانه سوز کردن ماشین تک سوز به صورت کارگاهی پیشنهاد نمیشه، اگر واقعا دنبال ماشین دوگانه هستین خودرو فعلی رو بفروشین یه دوگانه کارخونه بگیرین با خیال راحت.

پراید گاز سوز کارخونه فاقد فرمان هیدرولیک هست متاسفانه
اگه از طریق شرکت سایپا دوگانه کنم چی یا شرکت های معتبر؟

ha789di
04-01-2014, 16:06
سلام دوستان
قضیه این کارتهای vip چیه که از نمایندگی تماس میگیرن و میگن برای یک سال حدود 70000 تومان در میاد؟؟
میگن رویس ادواری رایگان و تخفیف بیمه ای شخص ثالث حدود20 درصد داره و کلی امکانات دیگه که این قدر گفت که من گیچ شدم......
راستی من وقتی که کلاچ میگیرم و میخوام دنده عوض کنم یه صدای خر خر از ماشین میاد ولی تا کلاچ رو ول میکنم صدا قطع میشه و بیشتر هم موقعی که ماشین سرده صدا میده و در گرما صداش کمتره اما قطع نمیشه
بیشتر هم در تعویض دنده 2 به بالا صدا داره
میونه از دیسک و صفحه باشه یا از گیربکسه
ماشینم هم مدل 1391 و دوگانه سوزه وحدود 17000 کیلومتر کارکرد داشته

farhadd1
04-01-2014, 21:51
دوست عزیز بنده در حد تجربه خودم پیشنهادی میدم، و متخصص نیستم.
در مورد لنت و سوت کشیدن، مشکل برمیگرده به جنس لنت و چون ما تو ایران زندگی میکنیم و هیچ جنسی همیشه کیفیت همیشگی نداره نمیشه پیشنهاد خاصی به شما بدم ولی لنت گلد اصلی کره ای اگر گیر بیاد یا برید از نمایندگی لنت کره ای شرکتی بگیرید شاید اوضاع بهتر بشه.
در کل چون فقط موقع ترمز گرفتن سوت میکشه قابل تحمله! چون بعضا خودم تجربه کردم که لنت در همه مواقع در حال سوت کشیدن هست (ماشین رو با سرعت کم کنار جدول برونید ببینید سوت میکشه یا نه)
لنت عقب شما هم نیاز یه رگلاژ یا تعویض داره چون میگید 12 تا تقه میکنه، اصولیش 5 تا هست. به مکانیک نشون بدید
برای بوستر اگر عمل نکنه شما به هیچ عنوان ترمز ندارین، همین که میگید ترمز کار میکنه یعنی بوستر داره عمل میکنه، برای امتحان کردنش هم ترمز رو در حالت خاموش چند بار فشار بدین تا چوب بشه بعد در حینی که پا رو پدال ترمزه ماشین رو روشن کنید ترمز به ارامی میره پایین تا یه جایی وای میسته.

سلام دوباره
از شما ممنونم
راستش این سوت دیگه همیشگی شد موقع حرکت هم صدا میاد. لنت ها یعنی مرخص شدن؟

ممنونم

ebi1952
05-01-2014, 07:52
پراید گاز سوز کارخونه فاقد فرمان هیدرولیک هست متاسفانه
اگه از طریق شرکت سایپا دوگانه کنم چی یا شرکت های معتبر؟
جدیدا رو دوگانه ها تمام آپشن ها رو قرار دادن مثل ایربگ و هیدرولیک.
جدیدا که میگم منظورم از حداقل 6 ماه پیشه، اگر می خواید ماشین خودتون رو دوگانه دستی کنید بهتره از محل های معتبر بپرسید و مشکلات احتمالی رو هم باید کنار بیاد باهاش.

ebi1952
05-01-2014, 07:57
سلام دوستان
قضیه این کارتهای vip چیه که از نمایندگی تماس میگیرن و میگن برای یک سال حدود 70000 تومان در میاد؟؟
میگن رویس ادواری رایگان و تخفیف بیمه ای شخص ثالث حدود20 درصد داره و کلی امکانات دیگه که این قدر گفت که من گیچ شدم......
راستی من وقتی که کلاچ میگیرم و میخوام دنده عوض کنم یه صدای خر خر از ماشین میاد ولی تا کلاچ رو ول میکنم صدا قطع میشه و بیشتر هم موقعی که ماشین سرده صدا میده و در گرما صداش کمتره اما قطع نمیشه
بیشتر هم در تعویض دنده 2 به بالا صدا داره
میونه از دیسک و صفحه باشه یا از گیربکسه
ماشینم هم مدل 1391 و دوگانه سوزه وحدود 17000 کیلومتر کارکرد داشته
اینی که شما میگی رو من نشنیدم، ولی یه کارت رو شنیدم که با هزینه 55000 تومن یکساله و فقط برای امداد خودرو و تعویض زاپاس به درد میخوره.
مورد صدا رو ماشین گارانتی داره، نمایندگی ببرید درست میکنن، حتما تا قبل از 24000 ببرید که اگر مشکل از دیسک و صفحه بود رایگان عوض بشه بعد از این کیلومتر دیسک و صفحه گارانتی نداره.

ebi1952
05-01-2014, 08:05
سلام دوباره
از شما ممنونم
راستش این سوت دیگه همیشگی شد موقع حرکت هم صدا میاد. لنت ها یعنی مرخص شدن؟

ممنونم
نمیشه گفت که لنتها مرخص شدن، احتمال داره که مشکل از دیسک یا پمپ ترمز هم باشه، من باشم چرخهای جلو رو باز میکنم یه ساعت اندازه گیری (تراشکاری ها دارن) میزارم رو دیسک و دیسک رو با دست میچرخونم تا از تاب داشتنش مطمئن بشم، بعد باید پمپ ترمزها رو تست کنید که لنتها رو زیادی به دیسک می چسبونه یا نه، اگر خیلی از عمر ماشین گذشته(بیشتر از دو سال) باید باز بشن و تمیزکاری و گریسکاری بشه داخلش، بعد یه دست لنت خوب و اصلی کره ای از نمایندگی میندازین روش تا مشکل رفع بشه.

Masoud-2014
05-01-2014, 15:01
ببخشید یک سوال دیگه؟

چجوری میتونم کیلومتر ماشین رو پایین بیارم و دیاگ هم مشخص نکنه؟

ebi1952
06-01-2014, 10:10
ببخشید یک سوال دیگه؟

چجوری میتونم کیلومتر ماشین رو پایین بیارم و دیاگ هم مشخص نکنه؟
تو این زمینه اطلاعی ندارم.

mehdi30nema
22-01-2014, 23:09
دوستان کسی تا حالا با این موضوع روبرو شده که نشانگر سرعتش خراب باشه یا توی پرایدها بیشتر از مقدار واقعی نشون بده ؟

آخه من به خاطر کارم باید هفته ایی یکی دو بار تا قم برم و اگه از اتوبان تهران قم رفته باشید میبینید چه توی مسیر رفت چه برگشت یه جاهایی یه تابلو هایی هست که هر سه لاین رو پوشش میده و وقتی از زیرشون رد میشیم ( چهار پنج متر مونده که به تابلو برسیم ) اگه سرعت زیره 120 باشه هیچی نشون نمیده ولی اگه بالای 120 باشه ، اونوقت به رنگ قرمز سرعت رو نشون میده .
این تابلوها حدودا سه تا توی مسیره رفت هست سه تا هم برگشت .
من بعضی وقت ها با حدوده 125 تا سرعت از زیرشون رد شدم که هیچی نشون ندادن ، در صورتی که باید سرعتم رو غیر مجاز میزد . یه بار هم با 132 تا سرعت از زیرشون رد شدم که نوشت 122 . یه چند باری امتحان کردم و همیشه حدوده 10 کیلومتر از اون چیزی که عقربه نشون میداد کمتر نشون میده .
دیروزم دیگه گازشو گرفته بودم با حدوده 142 تا از زیره تابلو رد شدم ولی دیدم بازم نوشت 131 . من احساس میکنم عقربه سرعتم مشکل داره ولی اینو از یکی دو نفر دیگه هم شنیده بودم که سایپا عمدا کاری میکنه که سرعت 10 تا بیشتر نشون بده تا ملت از حد واقعی کمتر برن ( به خاطر مسائل ایمنی ) .

کسی تا حالا با یه همچین چیزی برخورد کرده ؟

ADRIEN
22-01-2014, 23:16
پشت صفحه کیلومتر یک آیسی هست ک میشه پروگرام کرد به هر مقداری که بخای

ebi1952
23-01-2014, 19:37
دوستان کسی تا حالا با این موضوع روبرو شده که نشانگر سرعتش خراب باشه یا توی پرایدها بیشتر از مقدار واقعی نشون بده ؟

آخه من به خاطر کارم باید هفته ایی یکی دو بار تا قم برم و اگه از اتوبان تهران قم رفته باشید میبینید چه توی مسیر رفت چه برگشت یه جاهایی یه تابلو هایی هست که هر سه لاین رو پوشش میده و وقتی از زیرشون رد میشیم ( چهار پنج متر مونده که به تابلو برسیم ) اگه سرعت زیره 120 باشه هیچی نشون نمیده ولی اگه بالای 120 باشه ، اونوقت به رنگ قرمز سرعت رو نشون میده .
این تابلوها حدودا سه تا توی مسیره رفت هست سه تا هم برگشت .
من بعضی وقت ها با حدوده 125 تا سرعت از زیرشون رد شدم که هیچی نشون ندادن ، در صورتی که باید سرعتم رو غیر مجاز میزد . یه بار هم با 132 تا سرعت از زیرشون رد شدم که نوشت 122 . یه چند باری امتحان کردم و همیشه حدوده 10 کیلومتر از اون چیزی که عقربه نشون میداد کمتر نشون میده .
دیروزم دیگه گازشو گرفته بودم با حدوده 142 تا از زیره تابلو رد شدم ولی دیدم بازم نوشت 131 . من احساس میکنم عقربه سرعتم مشکل داره ولی اینو از یکی دو نفر دیگه هم شنیده بودم که سایپا عمدا کاری میکنه که سرعت 10 تا بیشتر نشون بده تا ملت از حد واقعی کمتر برن ( به خاطر مسائل ایمنی ) .

کسی تا حالا با یه همچین چیزی برخورد کرده ؟
این فقط مختص پراید نیست، خیلی از خودروهای داخلی این مشکل (البته اگر اسمش مشکل باشه!) رو دارن. شما با جی پی اس گوشی سرعت رو کنترل کنید برای پراید حدود 9 کیلومتر بیشتر نشون میده. بیشتر جنبه ایمنی داره و ایراد حساب نمیشه

mehdi30nema
23-01-2014, 22:04
پس درست حدس زدم که عمدا سرعت سنج رو دست کاری میکنن .

دوستان من یه مشکل دیگه هم دارم :
من پرایدم رو آخر 91 گرفتم و تا الان 14000 کیلومتر باهاش راه رفتم . یه سری مشکلات جزیی داشته ولی تا الان مشکل جدی خدا رو شکر نداشته ولی یه چند روزی هست احساس میکنم ماشین توی سرعت های بالا ( 120 به بالا ) دیگه مثل قبل به جاده نمیچسبه و سر پیچ ها کنترل عقبه ماشین و یا جلوی ماشین دیگه مثل قبل تو دستم نیست ،
امروز یکی دو بار واقعا احساس خطر کردم به خصوص از ناحیه جلو و همین مسئله خیلی منو نگران کرده .
حالا فکر میکنید مشکل از چیه ؟ جلو بندی ؟ تنظیم باد ؟ یا چیزه دیگه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

ak313
24-01-2014, 01:02
این فقط مختص پراید نیست، خیلی از خودروهای داخلی این مشکل (البته اگر اسمش مشکل باشه!) رو دارن. شما با جی پی اس گوشی سرعت رو کنترل کنید برای پراید حدود 9 کیلومتر بیشتر نشون میده. بیشتر جنبه ایمنی داره و ایراد حساب نمیشه

اونوقت اگر بخواهیم توی 6000 تا روغن عوض کنیم باید کیلومتر شمارمون به 6600 برسه دیگه؟

Khan gholi
24-01-2014, 03:30
اونوقت اگر بخواهیم توی 6000 تا روغن عوض کنیم باید کیلومتر شمارمون به 6600 برسه دیگه؟

نه داداش کیلومتر شمار درست کار می کنه.
منظور دوستان کیلومتر سرعت هست

ak313
24-01-2014, 13:41
نه داداش کیلومتر شمار درست کار می کنه.
منظور دوستان کیلومتر سرعت هست

دوست عزیز وقتی کیلومتر شما اشتباه باشه طبیعیه که ارقام کیلومتر شما هم اشتباهه مگه اینا دو تا سیستم متفاوت از هم هستن. شما که میگی 100 را 110 نشون میده توی 100 کیلومتر پیمایش هم کیلومتر شمار شما 110 پیمایش نشون میده میگی نه امتحان کن

alone one
24-01-2014, 18:01
رفقا من دوتا مشگل دارم،یکی اینکه بعضی وقتا که ماشین ثابته و خلاص واسه خودش گاز میخوره و یکیم اینکه وقتی من تو سرعت پامو رو پدال گاز میذارم موتورم صدای قبلو نمیده
12600 کار کردم و دوبار بردم واسه تست دوره ای
حالا اگه واسه این مشگلا ببرم نمایندگی ازم پول میگیرن یا مشمول گارانتیه؟
اگه پول میگیرن ببرم بیرون

mehdi30nema
24-01-2014, 19:58
دوست عزیز وقتی کیلومتر شما اشتباه باشه طبیعیه که ارقام کیلومتر شما هم اشتباهه مگه اینا دو تا سیستم متفاوت از هم هستن. شما که میگی 100 را 110 نشون میده توی 100 کیلومتر پیمایش هم کیلومتر شمار شما 110 پیمایش نشون میده میگی نه امتحان کن

نه اینجوری نیست ، اگه اینجوری باشه که وقتی سرعت سنج رو غیر فعال میکنی ، دیگه کیلومتر شمار هم نباید کار کنه، در صورتی که کیلومتر شمار فعاله و کار میکنه .

mehdi30nema
24-01-2014, 20:02
پس درست حدس زدم که عمدا سرعت سنج رو دست کاری میکنن .

دوستان من یه مشکل دیگه هم دارم :
من پرایدم رو آخر 91 گرفتم و تا الان 14000 کیلومتر باهاش راه رفتم . یه سری مشکلات جزیی داشته ولی تا الان مشکل جدی خدا رو شکر نداشته ولی یه چند روزی هست احساس میکنم ماشین توی سرعت های بالا ( 120 به بالا ) دیگه مثل قبل به جاده نمیچسبه و سر پیچ ها کنترل عقبه ماشین و یا جلوی ماشین دیگه مثل قبل تو دستم نیست ،
امروز یکی دو بار واقعا احساس خطر کردم به خصوص از ناحیه جلو و همین مسئله خیلی منو نگران کرده .
حالا فکر میکنید مشکل از چیه ؟ جلو بندی ؟ تنظیم باد ؟ یا چیزه دیگه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

این سوال ما رو هم مثل اینکه کسی ندید .
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه .

ebi1952
24-01-2014, 21:07
این سوال ما رو هم مثل اینکه کسی ندید .
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه .

دوست گرامی سوال شما خیلی کلی پرسیده شده. معمولا این مشکلی که شما میگی به جلوبندی و سیستم تعلیق برمیگرده. به جلوبندی ساز ماهر نشون بدین.

ak313
24-01-2014, 21:50
نه اینجوری نیست ، اگه اینجوری باشه که وقتی سرعت سنج رو غیر فعال میکنی ، دیگه کیلومتر شمار هم نباید کار کنه، در صورتی که کیلومتر شمار فعاله و کار میکنه .

بهترین کار تست توی اتوبانه مثلا توی اتوبان قم جی پی اس رو فعال کنی و عدد کیلومتر رو ثبت کنی بعد مقدار پیمایش توی جی پی اس و ماشین رو چک کنی. به نظرم مهمه چون برای تعویض روغن لاستیک و ... همیشه به مقدار پیمایش نگاه می کنیم. به نظر من اگر سرعت با اختلاف نمایش داده میشه عدد کیلومتر هم درست نیست البته اختلاف در سرعتهای بالا خودشو نشون میده و الا توی 50 و 60 و سفرهای درون شهری خیلی به چشم نمیاد اما توی سمند من وقتی کیلومترم روی 130 هست سرعت جی پی اسم 120 هستش

mehdi30nema
24-01-2014, 22:27
بهترین کار تست توی اتوبانه مثلا توی اتوبان قم جی پی اس رو فعال کنی و عدد کیلومتر رو ثبت کنی بعد مقدار پیمایش توی جی پی اس و ماشین رو چک کنی. به نظرم مهمه چون برای تعویض روغن لاستیک و ... همیشه به مقدار پیمایش نگاه می کنیم. به نظر من اگر سرعت با اختلاف نمایش داده میشه عدد کیلومتر هم درست نیست البته اختلاف در سرعتهای بالا خودشو نشون میده و الا توی 50 و 60 و سفرهای درون شهری خیلی به چشم نمیاد اما توی سمند من وقتی کیلومترم روی 130 هست سرعت جی پی اسم 120 هستش
من چهارشنبه میرم دلیجان . اول اتوبان قم کیلومترو نگاه میکنم تا آخرش چه قدر میشه خبر میدم .

ak313
24-01-2014, 23:08
من چهارشنبه میرم دلیجان . اول اتوبان قم کیلومترو نگاه میکنم تا آخرش چه قدر میشه خبر میدم .

جی پی استم باید مسافت رو بندازه حواست باشه
البته نرم افزار موبایل هم داریم که وقتی سرعتت طبق جی پی اس از حد تعیین شده بالاتر بره الارم میده من برای نوکیا بله از نرم افزار dashboard استفاده می کنم اندرویدم که فکر کنم زیاد باشه که شما می تونی با الارم خود پراید مقایسه کنی
راه دیگه هم اینه که مثلا وقتی به تابلوی صد تا مونده به قم رسیدی کیلومتر شمارتون ببینی و بعد از رسیدن مثلا 50 به قم ببینی کیلومترت چقدر اضافه شده.

Ship Storm
25-01-2014, 22:36
از شرایط فروش ویژه دهه فجر کسی خبر داره ؟
امروز تو روزنامه آگهی زده بودن که 15 میلیون تومان تسهیلات میدن

alone one
26-01-2014, 12:28
رفقا من دوتا مشگل دارم،یکی اینکه بعضی وقتا که ماشین ثابته و خلاص واسه خودش گاز میخوره و یکیم اینکه وقتی من تو سرعت پامو رو پدال گاز میذارم موتورم صدای قبلو نمیده

کسی اطلاعی نداشت؟

ebi1952
26-01-2014, 13:08
مشکل اول برمیگرده به استپر موتور (سنسور تنظیم دور در جا) یا سنسور دریچه گاز. اگر از استپر باشه بازش کنید (دو تا پیچ ستاره ای داره) با اسپری که معروف به انژکتور شور هست تمیزش کنید (میشه از تینر هم استفاده کرد ولی توصیه نمیشه) اگر دست به آچار هم هستین کل دریچه گاز رو باز کنید و با همون اسپری کاملا تمیز کنید ببندین سر جاش اگر حل شد مشکل که هیچی اگر نشد باید استپر عوض بشه و گارانتی هم قبول میکنه احتمالا (بیرون حدودا بین 15 تومن تا 50 تومن قیمتشه) اگر از سنسور دریچه گاز باشه باید عوض بشه.
قابل به ذکره که با دیاگ زدن مشکل استپر یا سنسور دریچه گاز رو نشون میده معمولا. اول یه دیاگ بزنید
مشکل دوم اگر مطمئنید از موتوره (ممکنه صدا از گیربکس یا تسمه کولر یا تسمه دینام یا جای دیگه ای باشه و چون صدا میپیچه تو اتق گیج میشه آدم) یه دیاگ بزنید شاید فیلر گیری لازم دارین.
فیلتر بنزین رو هم اگر عوض نکردین حتما عوض کنید ، یه بار بنزین سوپر بزنید ببینید صدا عوض میشه یا نه

mehdi30nema
28-01-2014, 08:26
دوستان من یه مشکلی دارم که هر از گاهی میآد سراغم .

مشکلم از این قراره :
اوایل سال توی فروردین اردیبهشت بود که رفتم بنزین بزنم و باک شاید 10 تا بیشتر بنزین نداشت ، ولی به اندازه یه استکان بنزین که تو باک ریختم دیدم سرریز شد بیرون . به پمپیه گفتم ، میگفت باکت هوا داره ، خلاصه بیخیال شدم یه روز بعد رفتم جای دیگه بنزین زدم و دیدم بدون مشکل بنزین رو گرفت . یکی دو ماه بعد بازم اینجوری شد و دیگه نشد تا امروز . یعنی پنج شش ماهی مشکلی نداشتم .
امروز صبح رفتم پمپ بنزین و کلا دو خط بیشتر بنزین نداشتم ولی خودمو کشتم فقط سه لیتر بنزین توی باک تونستم بریزم . از یه پمپ دیگه امتحان کردم بازم بنزین میریخت بیرون .
خلاصه من کلا گیج شدم ، نه میدونم این مشکل چیه ، از هر کی هم میپرسم کسی نمیدونه این چیه . خلاصه شما میتونید راهنمایید کنید مشکلم چیه ؟

ماکالو
28-01-2014, 14:40
سلام . من یه پراید 131 sx داشتم مدل اخر 90 بود . یه سال بیمه داست . رنگ نداشت و فنی سالم بود . 32000 کارکردش بود .هفته ی پیش 14/900 فروختم . الان پشیمونم . قیمتش خوب بوده یا کم فروختم ?

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk

hasanoooooooo
28-01-2014, 17:49

مشکلم از این قراره :
اوایل سال توی فروردین اردیبهشت بود که رفتم بنزین بزنم و باک شاید 10 تا بیشتر بنزین نداشت ، ولی به اندازه یه استکان بنزین که تو باک ریختم دیدم سرریز شد بیرون . به پمپیه گفتم ، میگفت باکت هوا داره ، خلاصه بیخیال شدم یه روز بعد رفتم جای دیگه بنزین زدم و دیدم بدون مشکل بنزین رو گرفت . یکی دو ماه بعد بازم اینجوری شد و دیگه نشد تا امروز . یعنی پنج شش ماهی مشکلی نداشتم .
امروز صبح رفتم پمپ بنزین و کلا دو خط بیشتر بنزین نداشتم ولی خودمو کشتم فقط سه لیتر بنزین توی باک تونستم بریزم . از یه پمپ دیگه امتحان کردم بازم بنزین میریخت بیرون .
خلاصه من کلا گیج شدم ، نه میدونم این مشکل چیه ، از هر کی هم میپرسم کسی نمیدونه این چیه . خلاصه شما میتونید راهنمایید کنید مشکلم چیه ؟
میتونه از صافی و فیلتر بنزین هم باشه... ولی برای هواگیری باید بزاری چراغ زرد بنزین روشن بشه بعد یواش یواش باک رو پر کنی تا لبه... یعنی جوری که بنزین زدنت 7 8 دقیقه طول بکشه. هی قطع و وصل میکنی بعد از هر قطع کردن یکمی ماشین رو تکون میدی دوباره پر میکنی تا لبه توری بنزینت هم عو...اگه سریع پر کنی باز هوا میگیره... ولی فکر کنم صافی و فیلتر بنزینتو بدی عوض کنن دقیقا مشخص میشه مشکلش چیه...

ماکالو
28-01-2014, 17:52
سلام . من یه پراید 131 sx داشتم مدل اخر 90 بود . یه سال بیمه داست . رنگ نداشت و فنی سالم بود . 32000 کارکردش بود .هفته ی پیش 14/900 فروختم . الان پشیمونم . قیمتش خوب بوده یا کم فروختم ?

دوستان قیمت ندارید ?

اورست
28-01-2014, 18:19

چرا پشیمونی؟! چند بار گفتی که خوب فروختی حالا چی شده!!؟ امیدوارم فکرای غلط به سرت نزنه چون اصلا دوست ندارم بازم پشیمون شی!! :n15:

alone one
28-01-2014, 23:57
مشکل اول برمیگرده به استپر موتور (سنسور تنظیم دور در جا) یا سنسور دریچه گاز. اگر از استپر باشه بازش کنید (دو تا پیچ ستاره ای داره) با اسپری که معروف به انژکتور شور هست تمیزش کنید (میشه از تینر هم استفاده کرد ولی توصیه نمیشه) اگر دست به آچار هم هستین کل دریچه گاز رو باز کنید و با همون اسپری کاملا تمیز کنید ببندین سر جاش اگر حل شد مشکل که هیچی اگر نشد باید استپر عوض بشه و گارانتی هم قبول میکنه احتمالا (بیرون حدودا بین 15 تومن تا 50 تومن قیمتشه) اگر از سنسور دریچه گاز باشه باید عوض بشه.
قابل به ذکره که با دیاگ زدن مشکل استپر یا سنسور دریچه گاز رو نشون میده معمولا. اول یه دیاگ بزنید
مشکل دوم اگر مطمئنید از موتوره (ممکنه صدا از گیربکس یا تسمه کولر یا تسمه دینام یا جای دیگه ای باشه و چون صدا میپیچه تو اتق گیج میشه آدم) یه دیاگ بزنید شاید فیلر گیری لازم دارین.
فیلتر بنزین رو هم اگر عوض نکردین حتما عوض کنید ، یه بار بنزین سوپر بزنید ببینید صدا عوض میشه یا نه

ممنون از راهنماییتون
پس یه دیاگ باید بزنم حتما
حالا بام بررسی میکنم مزاحمتون میشم
بازم مچکرم

alone one
29-01-2014, 00:10

مشکلم از این قراره :

میتونه از صافی و فیلتر بنزین هم باشه... ولی برای هواگیری باید بزاری چراغ زرد بنزین روشن بشه بعد یواش یواش باک رو پر کنی تا لبه... یعنی جوری که بنزین زدنت 7 8 دقیقه طول بکشه. هی قطع و وصل میکنی بعد از هر قطع کردن یکمی ماشین رو تکون میدی دوباره پر میکنی تا لبه توری بنزینت هم عو...اگه سریع پر کنی باز هوا میگیره... ولی فکر کنم صافی و فیلتر بنزینتو بدی عوض کنن دقیقا مشخص میشه مشکلش چیه...
واسه منم همینطوره ، مشکلم اینه که حتی باکو خالیه خالیم کردم بعد تا لبریز شدن بنزین زدم اما باز هرزگاهی این اتفاق واسم میوفته! !

hasanoooooooo
29-01-2014, 22:08
واسه منم همینطوره ، مشکلم اینه که حتی باکو خالیه خالیم کردم بعد تا لبریز شدن بنزین زدم اما باز هرزگاهی این اتفاق واسم میوفته! !

داداش این چیزی نیست که مختص 131 باشه... کلا همه ماشینها ممکنه هوابگیره باکشون...کلا راهش اینه که در زمان بنزین زدن چند بار مکث داشته باشیم... تا هوای باک بتونه خارج بشه... شما حساب کن باکی که خالی باشه و بخوای بنزین بزنی تا در باکو باز میکنی هوا میره داخل باک و نازل بنزین رو که میزاریم تو باک و شروع به سوختگیری میکنیم انقدر فشار بنزین زدن بالاست که هوا نمیتونه درست خارج بشه... راهش اینه که چندین بار وسط بنزین زدن نازل رو دراورد...

mehdi30nema
30-01-2014, 08:33
داداش این چیزی نیست که مختص 131 باشه... کلا همه ماشینها ممکنه هوابگیره باکشون...کلا راهش اینه که در زمان بنزین زدن چند بار مکث داشته باشیم... تا هوای باک بتونه خارج بشه... شما حساب کن باکی که خالی باشه و بخوای بنزین بزنی تا در باکو باز میکنی هوا میره داخل باک و نازل بنزین رو که میزاریم تو باک و شروع به سوختگیری میکنیم انقدر فشار بنزین زدن بالاست که هوا نمیتونه درست خارج بشه... راهش اینه که چندین بار وسط بنزین زدن نازل رو دراورد...

والا من از یه تعمیر کار پرسیدم گفت یه قطعه ایی برای تخلیه هوا توی مسیر باک وجود داره که ممکنه خراب باشه و باید عوض شه .
این که نمیشه آدم هر بار بخاد بنزین بزنه کلی صلوات بفرسته تا مشکل پیش نیاد .
من دیروز توی جاده بودم باکمم حدوده 10 تا بنزین داشت ، رسیدم دلیجان و میخواستم بنزین بزنم ، باور کنید صد تا سلام و صلوات فرستادم تا مشکلی پیش نیاد و مشکلی پیش نیومد ولی باید اساسی این مشکل حل بشه.

در رابطه با سرعت سنج و کیلومتر شمار هم من دیروز تو اتوبان قم امتحان کردم و به نتایجی رسیدم :

اگه از اتوبان قم رفته باشید روی این گارد وسط اتوبان هر یک کیلومتر یه تابلوی کوچیک هست و فاصله مونده تا تهران یا قم رو مینویسه ( بسته به مسیر رفت یا برگشت ) .
وقتی فاصله دقیق 100 تا مونده به تهران بود من کیلومترم رو چک کردم و همین طوری رفتم تا رسید به 20 کیلومتر مانده به تهران یعنی 80 کیلومتر مسافت طی کردم ولی چیزی که کیلومتر شمار من نشون میداد 84 کیلومتر و خورده ایی بود .
یعنی 4.5 کیلومتر بیشتر از مسافت واقعی .
نمیدونم چه قدر میشه به این تابلو ها اعتماد کرد ولی با این شرایط کیلومتر شمار هم دقیق عمل نمیکنه .

ak313
30-01-2014, 15:08
والا من از یه تعمیر کار پرسیدم گفت یه قطعه ایی برای تخلیه هوا توی مسیر باک وجود داره که ممکنه خراب باشه و باید عوض شه .
این که نمیشه آدم هر بار بخاد بنزین بزنه کلی صلوات بفرسته تا مشکل پیش نیاد .
من دیروز توی جاده بودم باکمم حدوده 10 تا بنزین داشت ، رسیدم دلیجان و میخواستم بنزین بزنم ، باور کنید صد تا سلام و صلوات فرستادم تا مشکلی پیش نیاد و مشکلی پیش نیومد ولی باید اساسی این مشکل حل بشه.

در رابطه با سرعت سنج و کیلومتر شمار هم من دیروز تو اتوبان قم امتحان کردم و به نتایجی رسیدم :

اگه از اتوبان قم رفته باشید روی این گارد وسط اتوبان هر یک کیلومتر یه تابلوی کوچیک هست و فاصله مونده تا تهران یا قم رو مینویسه ( بسته به مسیر رفت یا برگشت ) .
وقتی فاصله دقیق 100 تا مونده به تهران بود من کیلومترم رو چک کردم و همین طوری رفتم تا رسید به 20 کیلومتر مانده به تهران یعنی 80 کیلومتر مسافت طی کردم ولی چیزی که کیلومتر شمار من نشون میداد 84 کیلومتر و خورده ایی بود .
یعنی 4.5 کیلومتر بیشتر از مسافت واقعی .
نمیدونم چه قدر میشه به این تابلو ها اعتماد کرد ولی با این شرایط کیلومتر شمار هم دقیق عمل نمیکنه .

تشکر من منتظر پستتون بودم. من هم معتقدم وقتی سرعت رو اشتباه نشون میده به همون اندازه کیلومتر شمار هم اشتباه نشون میده. احتمالا شما با حدود سرعت 100 رانندگی کردید اگر با 120 واقعی رانندگی می کردید این اختلاف به حدود 7 کیلومتر می رسید. لذا معتقدم برای تعویض روغن اگر 6000 می خواهی عوض کنی توی این ماشینها روی 6600 باید عوض کنی مگر اینکه بیشتر پیمایشهات شهری باشه که اونوقت همون 6200 میشه تقریبا

mehdi30nema
30-01-2014, 19:34
تشکر من منتظر پستتون بودم. من هم معتقدم وقتی سرعت رو اشتباه نشون میده به همون اندازه کیلومتر شمار هم اشتباه نشون میده. احتمالا شما با حدود سرعت 100 رانندگی کردید اگر با 120 واقعی رانندگی می کردید این اختلاف به حدود 7 کیلومتر می رسید. لذا معتقدم برای تعویض روغن اگر 6000 می خواهی عوض کنی توی این ماشینها روی 6600 باید عوض کنی مگر اینکه بیشتر پیمایشهات شهری باشه که اونوقت همون 6200 میشه تقریبا
والا سرعتم ثابت نبود . تو کفی ها بین صد و بیست تا صد و سی و سربالایی ها حدودا صد تا میرفتم . تو سر بالایی خیلی کم میاره .

hasanoooooooo
12-02-2014, 19:52
امروز دعوتنامه ما اومد...فقط موتور یورو 4 قابل انتخاب هست!!!!! کلا موتور ساده اصلا نبود... قیمت پراید 131 se دو ایربگ و یورو 4 در اومد 17.750.000
تومان!
فکر کنم که دیگه اجازه تولید موتور یورو 2 رو ندارن یا یه همچین چیزایی... خدا عالمه

koorosh2500
12-02-2014, 19:56
امروز دعوتنامه ما اومد...فقط موتور یورو 4 قابل انتخاب هست!!!!! کلا موتور ساده اصلا نبود... قیمت پراید 131 se دو ایربگ و یورو 4 در اومد 17.750.000
تومان!
فکر کنم که دیگه اجازه تولید موتور یورو 2 رو ندارن یا یه همچین چیزایی... خدا عالمه

می شه توضیح بدید که کی ثبت نام کردید؟
من یک پراید 131 پایه گاز سوز شهریور ثبت نام کردم که مثلا تحویل آبان بود! 22 دی دعوتنامه اومد و همون روز تکمیل وجه کردم و هنوز از ماشینم خبری نیست!

hasanoooooooo
12-02-2014, 22:08
می شه توضیح بدید که کی ثبت نام کردید؟
من یک پراید 131 پایه گاز سوز شهریور ثبت نام کردم که مثلا تحویل آبان بود! 22 دی دعوتنامه اومد و همون روز تکمیل وجه کردم و هنوز از ماشینم خبری نیست!

اره داداش من ابان تو طرح عید تا عید ثبت نام کردم... همین امروز که 23 بهمن باشه دعوتنامه اومد و تا 3 اسفند مهلت پرداخت دارم... از اول که قرارشون رو این بود که اسفند ماشینو تحویل بدن.... پولو که الان بگیرن خودشون میگفتن (نمایندگی ) که تحویلیای بهمن اکثرا رسیده.... البته این موتور یورو 4 مخصوص بنزینیها بود... برا دوگانه همون hp رو میزارن طبق روال... بنظرم شما یه تماس با سایپا بگیر و شکایت کن شاید به جایی برسی... البته ماشین من که ثبت نام کردم جریمه تاخیرش 30 درصد هست و ضرر زیادی هم نمیکنم....

soheilchelsea
14-02-2014, 20:38
سلام
من 2 روزه یه پراید 131 صفر گرفتم---از توی موتور بویی شبیه سیم سوخته میده از سمت راننده---بوی نو بودن هم باهاش قاطی یه ذره--نمیدونم حالا به خاطر نو بودنه یا مشکل داره؟؟ البته دیروز دزدگیر گذاشتم--فکر میکنم بو از اون قطعه ای که توی موتور هست باشه..
توی حرکت هم بوی خاصی نمیده فقط وقتی در حال حرکت نیستی بو حس میشه و مشکلی هم توی حرکت نداره و اخطار و آلارمی هم نمیده
خواهشا راهنمای کنین..

Pourya-pc
15-02-2014, 00:37
سلام
من 2 روزه یه پراید 131 صفر گرفتم---از توی موتور بویی شبیه سیم سوخته میده از سمت راننده---بوی نو بودن هم باهاش قاطی یه ذره--نمیدونم حالا به خاطر نو بودنه یا مشکل داره؟؟ البته دیروز دزدگیر گذاشتم--فکر میکنم بو از اون قطعه ای که توی موتور هست باشه..
توی حرکت هم بوی خاصی نمیده فقط وقتی در حال حرکت نیستی بو حس میشه و مشکلی هم توی حرکت نداره و اخطار و آلارمی هم نمیده
خواهشا راهنمای کنین..

سیم که نمیسوزه ، یا بوی لاستیک سوخته باید حس کنید یا بوی دود تا بشه فهمید تقریبا از کجاست .

esafb52
16-02-2014, 01:07
دوست عزیز نگران نباش منم گرفتم چند ساعت اول همین بو رو میداد بعد درست شد

najee
16-02-2014, 08:03

مثل اینکه همه یه جورایی با این مشکل دست و پنجه نرم میکنن.منم دقیقا همین مشکلو دارم تا نازل و میذارم سرباک کف میکنه میریزه بیرون اگر هم که بخوام هی قطع کنم ودوباره بزنم چون زمان زیاد میبره فقط جاهایی میشه این کارو کرد که پمپ بنزین خلوت باشه وگرنه صدا همه رو در میاری مردم مارو هم که دیدی چقدر کم طاقن.
ولی من به یه چیزی شک کردم من تو یه پمپ بنزین نزدیک محلمون میرم همیشه این بساط و دارم ولی جای دیگه میرم این اتفاق برام همیشه نمیافته بعد از بعضی از دوستام پرسیدم همشون گفتن این پمپ بنزین بدرد
نمیخوره هوا داره انگار همه این مشکل وبا پمپ بنزین دارن .

mehdi30nema
16-02-2014, 10:34
مثل اینکه همه یه جورایی با این مشکل دست و پنجه نرم میکنن.منم دقیقا همین مشکلو دارم تا نازل و میذارم سرباک کف میکنه میریزه بیرون اگر هم که بخوام هی قطع کنم ودوباره بزنم چون زمان زیاد میبره فقط جاهایی میشه این کارو کرد که پمپ بنزین خلوت باشه وگرنه صدا همه رو در میاری مردم مارو هم که دیدی چقدر کم طاقن.
ولی من به یه چیزی شک کردم من تو یه پمپ بنزین نزدیک محلمون میرم همیشه این بساط و دارم ولی جای دیگه میرم این اتفاق برام همیشه نمیافته بعد از بعضی از دوستام پرسیدم همشون گفتن این پمپ بنزین بدرد
نمیخوره هوا داره انگار همه این مشکل وبا پمپ بنزین دارن .

منم دارم به همین نتیجه میرسم که گویا یه سری از پمپ بنزین ها که مثل اینکه پمپاشون دستکاری شده و هوا داره باعث این مشکل میشن
. من تو خیلی از پمپ بنزین ها این مشکل رو ندارم ولی تو یکی دوتاشون به وفور به این مشکل برخوردم .

SAMI EB
18-02-2014, 00:06
سلام
این که بگیم باک خود به خود هوا میگیره اشتباهه ماشین های قدیمی یه شیلنگ داشت که بخارات باک را به بیرون از باک هدایت می کرد ولی در ماشین های جدید بخارات بنزین داخل کنیستر جمع آوری میشه و بعد بوسیله ی شیر برقی کینیستر به باک بر گردونده میشه .
از طرفی اگه باک هوا بگیره شما وقتی درب باک را که باز می کنید باید صدای فس بده و فشار از درب باک خارج بشه اگه این صدا را بده یعنی باک هوا داره حالا یا از ساختار باک هست یا کینیستر به درستی کارش را انجام نمیشه .
در پراید های یورو 4 محلی که نازل پمپ واردش میشه یکم تنگ تر شده و اگه سریع بزنید ممکنه چون فضای کافی نداره از گلویی باک بنزین بریزه بیرون .
اگه ماشین یورو چهار نیست و هوا نداره : داخل گلویی باک پراید یه چیزی هست کارش مثل شیر یک طرفه میمونه یعنی وقتی بنزین بزنید دهنش باز میشه و بنزین وارد باک میشه حالا اگه این شیر درست عمل نکه و دهنش کامل باز نشه و یکم باز بشه و گیر داشته باشه باعث میشه بنزین که میزنید سر ریز کنه و آروم آروم بره پایین و فکر کنید که باک هوا داره .
افرادی که باکشون ای مشکل را داره این مورد بررسی بشه .

koorosh2500
18-02-2014, 09:08
سلام
این که بگیم باک خود به خود هوا میگیره اشتباهه ماشین های قدیمی یه شیلنگ داشت که بخارات باک را به بیرون از باک هدایت می کرد ولی در ماشین های جدید بخارات بنزین داخل کنیستر جمع آوری میشه و بعد بوسیله ی شیر برقی کینیستر به باک بر گردونده میشه .
.

من یک پراید مدل 83 دارم که یک لوله پرگشت از باک به کنیستر وارد شده و کنیستر دقیقا سمت راست موتور قرار گرفته که بخار بنزین رو جمع می کنه و سپس وارد انژکتور می کنه تا بسوزه.
اما تو پرایدهای جدید من این کنیستر رو کنار موتور ندیده ام

najee
24-02-2014, 08:42
ماشین من 2500تا تا امروز رفته .
از اونجایی که تا حالا نه آچار کشی کردم نه تعمیر خاصی وباتوجه به اینکه عید نزدیک و ماشین و واسه مسافرت باید سرویس کرد. میشه ماشین و ببرم گارانتی که رایگان اگه کاری لازم هست انجام بدن یا هزینه شو میگیرن
.البته یکی دوتا فکر میکنم عیب کوچیکی داشته باشه .مثلا گاهی اوقات انگار لنت درگیر باشه ماشین سوت میکشه یه چیزی تو مایه های اینکه دوتا فلزو به هم بسابی مخصوصا صداش و موقعی میشنوم که از بغل جدول رد میشی باسرعت کم.موقع درجا کار کردن صدای ماشین یه نواخت نیست به قول معروف مثل ساعت کار نمیکنه
وقتی کلاج و ول میکینی یه صدایی میده مثل اینکه یه یه چیزی تو یه قوطی میلرزه نمیدونم طبیعی یانه وقتی دوباره کلاج و میگیری صدا قطع میشه.
تو سربالایی های شیب کم ماشین اصلا جون نداره وبا دنده سه 60 تا 70کیلومتر میره وقتی دنده رو 4کنی همون سرعت بیشتر نمیشه مجبوری دوباره دنده رو کم کنی.درصورتی که ماشینهای دیگه حداقل با80تا از من سبقت میگیرن(البته منظورم پراید های دیگه است).

koorosh2500
24-02-2014, 09:53
وقتی کلاج و ول میکینی یه صدایی میده مثل اینکه یه یه چیزی تو یه قوطی میلرزه نمیدونم طبیعی یانه وقتی دوباره کلاج و میگیری صدا قطع میشه.

ماشین من پراید با موتور hp+ است که دقیقا همین صدا رو می ده که 300 تا بیشتر کار نکرده و یک هفته است تحویل گرفتم. از روز اول همین صدا رو می داد. البته وقتی ماشین سلو کار میکنه و دقت بکنی این صدا رو می ده ولی تو حرکت هیچی متوجه نمی شی. فکر نکنم چیز مهمی باشه.

aminreza.star
24-02-2014, 10:32
سلام
دوستان مدتیه چراغ چکم روشن میشه بعد از مدتی خودش خاموش میشه.
بنظرتون به انژکتور شور بیام انژکتورش رو بشورم مشکل رفع میشه ؟
از یه مکانیک آشنا پرسیدم گفت کار خاصی نداره خودت سوکت های انژکتور و خود انژکتور رو با انژکتورشور بشور

ebi1952
24-02-2014, 17:59
ماشین من 2500تا تا امروز رفته .
از اونجایی که تا حالا نه آچار کشی کردم نه تعمیر خاصی وباتوجه به اینکه عید نزدیک و ماشین و واسه مسافرت باید سرویس کرد. میشه ماشین و ببرم گارانتی که رایگان اگه کاری لازم هست انجام بدن یا هزینه شو میگیرن
.البته یکی دوتا فکر میکنم عیب کوچیکی داشته باشه .مثلا گاهی اوقات انگار لنت درگیر باشه ماشین سوت میکشه یه چیزی تو مایه های اینکه دوتا فلزو به هم بسابی مخصوصا صداش و موقعی میشنوم که از بغل جدول رد میشی باسرعت کم.موقع درجا کار کردن صدای ماشین یه نواخت نیست به قول معروف مثل ساعت کار نمیکنه
تو سربالایی های شیب کم ماشین اصلا جون نداره وبا دنده سه 60 تا 70کیلومتر میره وقتی دنده رو 4کنی همون سرعت بیشتر نمیشه مجبوری دوباره دنده رو کم کنی.درصورتی که ماشینهای دیگه حداقل با80تا از من سبقت میگیرن(البته منظورم پراید های دیگه است).
تا قبل از سرویس اولیه (4500 تا 5500) گارانتی فقط در صورت خرابی و نیاز به تعمیر داشتن برای شما کاری انجام میده و انجام هر گونه سرویس، چک کردن، تنظیم کردن و رگلاژ کردن به سرویس اولیه موکول میشه. تمام مواردی که فرمودید از جمله مشکلات عادی و بعضا غیر قابل رفع پراید جدید میباشد و بهتره که حساس نشید!!!

ebi1952
24-02-2014, 18:03
سلام
دوستان مدتیه چراغ چکم روشن میشه بعد از مدتی خودش خاموش میشه.
بنظرتون به انژکتور شور بیام انژکتورش رو بشورم مشکل رفع میشه ؟
از یه مکانیک آشنا پرسیدم گفت کار خاصی نداره خودت سوکت های انژکتور و خود انژکتور رو با انژکتورشور بشور
شما قبل از هر عملی با دیاگ خودرو رو چک کنید تا علت روشن شدن چراغ چک مشخص بشه، شستن انژکتور (کلا پیشنهاد نمیشه!) نیاز به تخصص و دستگاه و مواد تمیزکننده مخصوص داره. لطفا دستکاری نکنید تا مشکلات و هزینه بیشتری برای شما ایجاد نکنه.

najee
25-02-2014, 07:24
تا قبل از سرویس اولیه (4500 تا 5500) گارانتی فقط در صورت خرابی و نیاز به تعمیر داشتن برای شما کاری انجام میده و انجام هر گونه سرویس، چک کردن، تنظیم کردن و رگلاژ کردن به سرویس اولیه موکول میشه. تمام مواردی که فرمودید از جمله مشکلات عادی و بعضا غیر قابل رفع پراید جدید میباشد و بهتره که حساس نشید!!!

دوست عزیز اینکه ماشین تو سربالایی کم میاره چی علتش میتونه باشه اینم نمیشه برد گارانتی .(

hasanoooooooo
25-02-2014, 12:06
دوست عزیز اینکه ماشین تو سربالایی کم میاره چی علتش میتونه باشه اینم نمیشه برد گارانتی .(

اگه اشتباه نکنم داداش بعد از سرویس اولیه فیلر میزنن و مشکلتون حل میشه... با اینحال زیاد نماینگی ها زیر بار این مشکلات تا سرویس اولیه نمیرن... مگه اینکه بخوای پولشو بدی.....

ebi1952
25-02-2014, 18:08
این ضعف ماشین تو سربالایی می تونه دلایل زیادی داشته باشه. از جمله فیلر نبودن سوپاپها، تنظیم نبودن دیسک و صفحه کلاچ و ...
اگر احساس میکنید خیلی غیر عادیه پیشنهاد میکنم به یه مکانیک بیرون نشون بدین ماشین رو تا نظرشو بگه و با توجه به نظر اون آقا و ایراد احتمالی که میگه دست پر برید نمایندگی و مشکل رو مطرح کنید.

najee
26-02-2014, 07:58
این ضعف ماشین تو سربالایی می تونه دلایل زیادی داشته باشه. از جمله فیلر نبودن سوپاپها، تنظیم نبودن دیسک و صفحه کلاچ و ...
اگر احساس میکنید خیلی غیر عادیه پیشنهاد میکنم به یه مکانیک بیرون نشون بدین ماشین رو تا نظرشو بگه و با توجه به نظر اون آقا و ایراد احتمالی که میگه دست پر برید نمایندگی و مشکل رو مطرح کنید.

خوب پس اینطور باشه من فکر نمیکنم تا عید بتونم 4500تا رو پرکنم ازنظر زمانی چند ماه باید بگذره تا سرویس اولیه بتونم ببرمش حداقل واسه تعطیلات عید ببرمش سرویس رایگان.
پس شما میگید از یه مکانیک حرفه ای بپرسم بعد همون عیب و موقعی که بردم نمایندگی واسه سرویس بهشون بگم درسته؟

hasanoooooooo
26-02-2014, 09:00
6 ماه یا 4500 تا کارکرد میتونی بری سرویس اولیه... ولی شما همونطور که دوستمون گفت ببر یه تعمیر کار ببینه ماشینو /// اگه هزینش زیاد نبود که همونجا انجام بده... به دردسر گارانتی نمیارزه

mehdi30nema
26-02-2014, 10:14
خوب پس اینطور باشه من فکر نمیکنم تا عید بتونم 4500تا رو پرکنم ازنظر زمانی چند ماه باید بگذره تا سرویس اولیه بتونم ببرمش حداقل واسه تعطیلات عید ببرمش سرویس رایگان.
پس شما میگید از یه مکانیک حرفه ای بپرسم بعد همون عیب و موقعی که بردم نمایندگی واسه سرویس بهشون بگم درسته؟

دوست عزیز سرویس اولیه کلا کشکه ، یعنی هیچ چیو نگاه نمیکنن ، فقط روغن رو عوض میکنن که اونم پولشو میگیرن .
من درب عقب سمت راننده مشکل داشتم گفتم رگلاژش کنن ولی عملا حتی یک درصد هم بهتر نشد ، تازه نمایندگی میگه از این بهتر نمیشه ما همه سعیمون رو کردیم . بعد خودم دادم بیرون درستش کردن

najee
26-02-2014, 18:50
من از یکی از دوستام پرسیدم که ماشین تو سربالایی شتاب نداره گفت از صفحه کلاج بهش گفتم که ماشین صفر
گفت که آشغال .گفت ماشین و بادنده 3رابنداز ببین حرکت میکنه یانه اگه نکرد صددرصد کلاج باید عوض کنی حالا امروز امتحان کنم ببینم چی میشه

najee
27-02-2014, 07:05
[QUOTE=najee;8127325]من از یکی از دوستام پرسیدم که ماشین تو سربالایی شتاب نداره گفت از صفحه کلاج بهش گفتم که ماشین صفر
گفت که آشغال .گفت ماشین و بادنده 3رابنداز ببین حرکت میکنه یانه اگه نکرد صددرصد کلاج باید عوض کنی حالا امروز امتحان کنم ببینم چی میشه[/QUOT

بادنده 3راه افتاد به زحمت پس یعنی صفحه مشکل نداره. پس کجاش مشکل داره .
پیش یه مکانیک خوب بردم گفت اول ببر سرویس اولیه اگه درست نشد بیا من ببینم الان دست نمیزنم فردا گارانتی اذیتت میکنه .
منم ماشینم 5ماه خریدم تا 6ماه تموم بشه میشه تقریبا وسط تعطیلات عید میترسم تو تعطیلات اذیتم کنه .

hasanoooooooo
27-02-2014, 15:49
[QUOTE=najee;8127325]من از یکی از دوستام پرسیدم که ماشین تو سربالایی شتاب نداره گفت از صفحه کلاج بهش گفتم که ماشین صفر
گفت که آشغال .گفت ماشین و بادنده 3رابنداز ببین حرکت میکنه یانه اگه نکرد صددرصد کلاج باید عوض کنی حالا امروز امتحان کنم ببینم چی میشه[/QUOT

بادنده 3راه افتاد به زحمت پس یعنی صفحه مشکل نداره. پس کجاش مشکل داره .
پیش یه مکانیک خوب بردم گفت اول ببر سرویس اولیه اگه درست نشد بیا من ببینم الان دست نمیزنم فردا گارانتی اذیتت میکنه .
منم ماشینم 5ماه خریدم تا 6ماه تموم بشه میشه تقریبا وسط تعطیلات عید میترسم تو تعطیلات اذیتم کنه .

شما یه زنگ بزن به 096550 از اونجا مشکلتو مطرح کن و بگئ که اینجوری ماشین راه نمیره و پیاز داغشو هم یکم زیاد کن... نوبت بهت میدن که ماشین رو ببری نمایندگی برا گارانتی... اگه بعدش مایندگی زیر بار نرفت از همونجا بزنگ به 096550 مشکلت حل میشه... ما یه همچین مشکلی با ایران خودرو سر رانا داشتیم...

najee
01-03-2014, 10:31
[QUOTE=najee;8127952]

شما یه زنگ بزن به 096550 از اونجا مشکلتو مطرح کن و بگئ که اینجوری ماشین راه نمیره و پیاز داغشو هم یکم زیاد کن... نوبت بهت میدن که ماشین رو ببری نمایندگی برا گارانتی... اگه بعدش مایندگی زیر بار نرفت از همونجا بزنگ به 096550 مشکلت حل میشه... ما یه همچین مشکلی با ایران خودرو سر رانا داشتیم...

دوست عزیز من یه مطلبی رو متوجه نشدم یعنی هر وقت بخوام ببرم گارانتی باید وقت بگیرم ؟؟؟

hasanoooooooo
01-03-2014, 12:25
[QUOTE=hasanoooooooo;8128474]

دوست عزیز من یه مطلبی رو متوجه نشدم یعنی هر وقت بخوام ببرم گارانتی باید وقت بگیرم ؟؟؟

نوبت اینترنتی بیشتر به کار شماها که تو تهرانید میخوره... ولی حتما هم نباید اینجوری باشه و اگه نمایندگی مشکل پر نبودن تعمیرگاه رو نداشته باشه پذیرش میکنه.... ولی نوبت دهی اینترنتی خوبی داره اینه که سر همچین مشکلاتی که شما گفتی نمایندگی نمیتونه شونه خالی کنه... وگرنه امتیار منفی داره براشون... ما مشکل با فرمان هیدرولیک رانا داشتیم که نمایندگی زیر بار نمیرفت ولی نوبت که گرفتیم بدون دردسر عوض کردن این قطعرو...برا پراید هم چند ماه پیش مشکل با جوش اوردن داشتیم که نمایندگی میگفت سرویس اولیه بیا ولی نوبت که گرفتیم جلومون خم و راست هم میشدن...

najee
11-03-2014, 08:33
به نظر شما اگه با دنده 5باسرعت 90کیلومتر بری به ماشین فشار میاد ؟

najee
11-03-2014, 08:47
راستی من میخوام نوبت ایینترنتی بگیرم واسه سرویس وگارانتی ماشین وقتی شماره شاسی رو واردمیکنم میگه این شماره دربانک اطلاعاتی موجود نیست چرا؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebi1952
11-03-2014, 20:49
به نظر شما اگه با دنده 5باسرعت 90کیلومتر بری به ماشین فشار میاد ؟
تو کفی میشه رفت. ولی تو سربالایی ها فشار میاد به ماشین.
پیشنهاد میشه تو دنده 4 و 5 نزارین دور موتور از 2500 پایین تر بیاد. چون به شدت باعث استهلاک و مصرف سوخت میشه.

ak313
11-03-2014, 21:52
پیشنهاد میشه تو دنده 4 و 5 نزارین دور موتور از 2500 پایین تر بیاد. چون به شدت باعث استهلاک و مصرف سوخت میشه.

تو سمند xu7 هم همینطور تا 2500 موردی نداره؟

najee
12-03-2014, 07:10

حالا اگه تو سربالایی بادنده 3رو دور موتور 3الی 3/2حرکت کنی چی فشار میاد یا تو مصرف سوخت تاثیر میذاره .چون من هرروز یه مسیری رو باید برم تقریبا سربالایی اگه با دنده 3برم دور موتور تا حتی 3/5بالا میاد ولی
وقتی دنده رو 4میکنم دو موتور تقریبا میاد رو 2تا 2/5ولی تو سرعت تاثیری نمیذاره فقط صدای موتور کم میشه. اینم بگم که یادنده 3تاسرعت 80میره ولی دور موتور بالا میره که مجبور بشی دنده رو 4کنی اون موقع برعکس میشه دور موتور پایین میاد.

ak313
12-03-2014, 18:28
حالا اگه تو سربالایی بادنده 3رو دور موتور 3الی 3/2حرکت کنی چی فشار میاد یا تو مصرف سوخت تاثیر میذاره .چون من هرروز یه مسیری رو باید برم تقریبا سربالایی اگه با دنده 3برم دور موتور تا حتی 3/5بالا میاد ولی
وقتی دنده رو 4میکنم دو موتور تقریبا میاد رو 2تا 2/5ولی تو سرعت تاثیری نمیذاره فقط صدای موتور کم میشه. اینم بگم که یادنده 3تاسرعت 80میره ولی دور موتور بالا میره که مجبور بشی دنده رو 4کنی اون موقع برعکس میشه دور موتور پایین میاد.

به نظر من توی سربالایی نذار بیاد زیر 2700 والا میشه دنده مرده و برای موتور خیلی ضرر داره( خطر داره حسن) توی این شرایط یا قبل از سربالایی پر کن یا معکوس بده

ebi1952
12-03-2014, 18:43
تو سمند xu7 هم همینطور تا 2500 موردی نداره؟
این یه موضوع کلی هست ربطی به پراید نداره. تو دنده های سبک مثل 4 و 5 وقتی دور موتور میاد پایین عملا نه تنها مصرف سوخت پایین نمیاد (بعضا فکر میکنن اگر با سرعت 80 تا با دنده 5 برن کمترین مصرف سوخت رو دارن که اشتباه فکر میکنن!) فشار زیادی به گیربکس و موتور وارد میشه و مصرف سوخت هم بالاتر میره
بهتره تو سرعت بین 90 تا 110 از دنده 4 و بعد از اون از دنده 5 استفاده بشه.

ebi1952
12-03-2014, 18:46
دور موتور تا 4.5 هم تو ماشین سالم هیچ ایرادی ایجاد نمیکنه (برای زمانهای کوتاه نه 100 کیلومتر!)، مصرف رو میبره بالا ولی تو مسافت های طولانی نه یه سربالایی رفتن.
اگر بعد از دنده عوض کردن به 4 ماشین شتاب میگیره و سرعت زیاد میشه باید به 4 دنده بدین. ولی اگر بعد از دنده 4 سرعت ماشین زیاد نمیشه دارین اصطلاحا دنده مرده میرین و به موتور فشار میارین

najee
13-03-2014, 18:39
دور موتور تا 4.5 هم تو ماشین سالم هیچ ایرادی ایجاد نمیکنه (برای زمانهای کوتاه نه 100 کیلومتر!)، مصرف رو میبره بالا ولی تو مسافت های طولانی نه یه سربالایی رفتن.
اگر بعد از دنده عوض کردن به 4 ماشین شتاب میگیره و سرعت زیاد میشه باید به 4 دنده بدین. ولی اگر بعد از دنده 4 سرعت ماشین زیاد نمیشه دارین اصطلاحا دنده مرده میرین و به موتور فشار میارین
مرسی منم دقیقا همینو میخواستم بدونم .چون وقتی با 3میرم ماشین جون داره ودورموتور تا 3/5میره بالا یعنی دقیقا جایی که باید دنده رو زیاد کرد ولی بعد از اضافه کردن دنده شتاب ماشین می افته ودور موتور هم خیلی پایین میاد پس با این شرایط مجبورم با همون دنده 3ولی یه طوری که دور موتور بالای سه نره برم. OK

hosein002
25-03-2014, 00:10
سلام
دوتا سوال داشتم
1-گارانتی اولیه پراید قبلا از کیلومتر 800 تا 1500 بود ولی حالا شنیدم از کیلومتر4500 تا 5500 هست این موضوع درسته؟ یا اگه اشتباه میکنم گارانتی اولیه پراید رو چه کیلومتریه؟
2-پراید جدیدا مصرف بنزینشون بیشتر از قدیمیا هست؟! چند نفر از تعمیر کارها بهم گفتن ماشینو بیار یه نرم افزار روش نصب کنیم تا مصرف سوخت مثل قبلیا بشه قیمتشم 30000تمن
از دوستان دراین مورد اطلاعاتی دارن آیا کار خوبیه یا نه به ای سی یو صدمه نمی زنه و اگه خوبه چرا خود سایپا این کارو نمی کنه؟

ebi1952
26-03-2014, 09:43
سلام
دوتا سوال داشتم
1-گارانتی اولیه پراید قبلا از کیلومتر 800 تا 1500 بود ولی حالا شنیدم از کیلومتر4500 تا 5500 هست این موضوع درسته؟ یا اگه اشتباه میکنم گارانتی اولیه پراید رو چه کیلومتریه؟
2-پراید جدیدا مصرف بنزینشون بیشتر از قدیمیا هست؟! چند نفر از تعمیر کارها بهم گفتن ماشینو بیار یه نرم افزار روش نصب کنیم تا مصرف سوخت مثل قبلیا بشه قیمتشم 30000تمن
از دوستان دراین مورد اطلاعاتی دارن آیا کار خوبیه یا نه به ای سی یو صدمه نمی زنه و اگه خوبه چرا خود سایپا این کارو نمی کنه؟
در مورد سرویس اولیه بین کیلومتر 4500 تا 5500 هست.
در مورد سوال دوم خودتون جواب خودتون رو دادین! اگر مصرف با یه نرم افزار کم میشد برای سایپا خرجی نداشت درستش کنه.
مصرف به نوع رانندگی و مسیر شما مربوط میشه. وقتی تمام وقت تو شهر و پشت ترافیک رانندگی میکنید پراید تا 10 تا هم مصرف میکنه!
همون پراید رو فقط تو اتوبان و با سرعت 95 تا و دنده 5 میری مصرف میشه 6.5 مشکل از پراید نیست (البته یه جورایی هست!) کاملا به نوع رانندگی شما ربط داره.
یه کمی صبر کنید با بالا رفتن کیلومتر ماشین به بیشتر از 10000 تا مصرف به صورت مشهود کمتر میشه

ronin_2607
30-03-2014, 00:45
سلام. مصرف بنزین پراید هیچ مشکلی نداره. تو جاده با دنده 5 و دور موتورهای حدود 2500 من تا صدی 5 هم سوزوندم. همیشهم چک می کنم. تو شهر هم صدی 7 و نهایتا 8. من تهرانم همیشه هم تو ترافیک شدید ميام و میرم. من خودم مصرف دیسک و صفحم بالا است!!!!

Sent from my LT29i using Tapatalk

ronin_2607
30-03-2014, 00:56
دوستان چند وقته به مشکلی دارم. ماشین بعضی وقتا روشن نميشه. یعنی استارت نمی خوره. انگار خفه کرده باشه. صدای کف کف ميده استارتش. بعد از چند بار استارت زدن درست ميشه. نميدونم دلیلش چيه. قبلا هم یکی دوبار اینطور شده بود اما تو زمستون بود و خودشم درست شد. کسی به این مشکل خورده؟ ایراد از چه؟ من فکر نمی کنم از باتری باشه. چون قاعدتا ماشینی که باتری نداره استارت می خوره روشن نميشه. ماشین من تو 99 درصد موارد با تک استارت روشن میشه. روغن و فیلترش هم حدود 4000 تا از عمرشون میگذرد. یه مورد دیگر هم هست، ماشینو بردم که چرخهاشو جابجا کنم. بعد از عقب جلو کردن و بالانس چرخهای جلو حس می کنم فرمون ماشین گیج میانه. یعنی ماشین صاف نميره البته همیشه اینطور نیست اما گاهی تمایل به چپ یا راست داره، کمک های جلو روغن میدن اینا به هم ربطی داره؟ من تو 26 هزارتا کل جلوبندیو عوض کردم. اما خب ماشاالله. شهرمون پر دست اندازه. ایراد از کمک ها است یا جلوبندی؟ممنونم.

Sent from my LT29i using Tapatalk

elite82
30-03-2014, 02:44
با سلام

به نظرتون الان وقت خوبیه برای فروش پراید..؟

hosein002
03-04-2014, 22:38
با سلام خدمت دوستان وتبریک سال نو
شب عید بی وسیله شدم یه 131 اس ای خریدم تو تعطیلات عید باطریش خراب شدفعلا یه باطری روش انداختم تا بعدا برم برا باطری گارانتی استفاده کنم آخه تو دفترچه نوشته 12 ماه یا 24000 کیلومتر برای باطری.
هفته دوم عید رفتم مسافرت از اصفهان به خرم آباد کرمانشاه گیلانغرب جوانرود و بلعکساکثر مسیر کوهستانی بود و سر بالایی های زیادی داشت تو سربالایی ها ماشینه کم میاورد بقیه پراید ها چه جدیدا چه قدیمیا راحت ازمن سبقت میگرفتند
رفتم تعمیرگاه دستگاه گزاشت گفت خطا و مشکلی نداره استپر رو هم بازدید کرد فقط گفت پایش سوخت باید 2.5 باشه ولی رو 3.2 هست تو خلاص که گاز میدی ول میکنی صدای پارق پارق از تو اگزوز میاد
بنظر دوستان مشکل چیه؟
مصرف سوخت تو شهر 8 بوده و تو این مسافرت 7 بوده ماشین 2500 کیلومتر کار کرده
شنبه میخوام ببرم نمایندگی برای گارانتی باطری و بد کار کردن موتور

Pourya-pc
06-04-2014, 17:56
با سلام خدمت دوستان وتبریک سال نو
شب عید بی وسیله شدم یه 131 اس ای خریدم تو تعطیلات عید باطریش خراب شدفعلا یه باطری روش انداختم تا بعدا برم برا باطری گارانتی استفاده کنم آخه تو دفترچه نوشته 12 ماه یا 24000 کیلومتر برای باطری.
هفته دوم عید رفتم مسافرت از اصفهان به خرم آباد کرمانشاه گیلانغرب جوانرود و بلعکساکثر مسیر کوهستانی بود و سر بالایی های زیادی داشت تو سربالایی ها ماشینه کم میاورد بقیه پراید ها چه جدیدا چه قدیمیا راحت ازمن سبقت میگرفتند
رفتم تعمیرگاه دستگاه گزاشت گفت خطا و مشکلی نداره استپر رو هم بازدید کرد فقط گفت پایش سوخت باید 2.5 باشه ولی رو 3.2 هست تو خلاص که گاز میدی ول میکنی صدای پارق پارق از تو اگزوز میاد
بنظر دوستان مشکل چیه؟
مصرف سوخت تو شهر 8 بوده و تو این مسافرت 7 بوده ماشین 2500 کیلومتر کار کرده
شنبه میخوام ببرم نمایندگی برای گارانتی باطری و بد کار کردن موتور

اشتباه کردید که با ماشین آب بندی نشده رفتید مسافرت . تا زمانی که ماشین شما فیلرگیری نشده هم موتور جون نداره و هم مصرفش بالاست .

hosein002
06-04-2014, 19:54
اشتباه کردید که با ماشین آب بندی نشده رفتید مسافرت . تا زمانی که ماشین شما فیلرگیری نشده هم موتور جون نداره و هم مصرفش بالاست .

این لگنا که احتیاج به آببندی نداره

Masoud-2014
06-04-2014, 20:15
سلام
من ماشینم و (131) گاسوز کردم ... خوبه یا بده؟

Abdolreza2012
06-04-2014, 20:47
دوستان یه سوال
131 بهتره یا 132 برای یه جوونه 20 ساله ؟؟؟
با دلیل بگین
ممنون

john nash
07-04-2014, 09:08
دوستان یه سوال
131 بهتره یا 132 برای یه جوونه 20 ساله ؟؟؟
با دلیل بگین
ممنون

فرقی که ندارن دوست عزیز فقط 132 قشنگتره به نظر من حداقل مخصوصا سفید
من خودم دارم راضیم
فقط مصرف بالاست که ربطی به مدل نداره همه همینه