PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایپا 131

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5

ronin_2607
09-11-2012, 18:02
با تشکر از دوستان که پاسخ سوال قبلیو دادن. یه سوالی مدتیه ذهنمو مشغول کرده. این ضبطهایی که رو پراید نصبه. که فلش هم نمیخورن. یک چیزی شبیه چشمی ریموت کنترل دارن که تو دفترچه هم هیچ اشاره ای بهش نشده. من عکسشو میذارم که منظورمو بهتر درک کنید. کسی میدونه این دکمه یا چشمی یا هر چیزی که هست دقیقا چیه و کارش چیه؟ یعنی اگه چشمیه ریموته که خب باید ریموت کنترلشو میدادن اگه ریموت نیست پس چیه؟ چه دلیلی داره که روی بدنه همچین چیزی قرار بدن؟؟ البته میدونم شاید بگید مورچه چیه فشار خونش چی باشه. حقیقتش من از اونایی هستم که میخوام از حداقل امکانات بهترین استفاده رو بکنم. اگه ریموت بشه براش خرید من حاضرم اینکارو بکنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ksjvk
09-11-2012, 18:51
سلام.
امروز ماشین رو خاموش کردم، حالا هر کاری میکنم سوئیچ توش نمیچرخه که دوباره روشنش کنم. چکار باید بکنم؟

ronin_2607
09-11-2012, 19:25
سلام.
امروز ماشین رو خاموش کردم، حالا هر کاری میکنم سوئیچ توش نمیچرخه که دوباره روشنش کنم. چکار باید بکنم؟

سلام دوست عزیز. نمیدونم این ربطی داره یا نه ؟؟ اما شاید فرمون قفل شده. یه امتحانی کن و سوییچو با فرمون یکم بچرخون ببین درست میشه ؟؟

mohamad skystar
09-11-2012, 19:51
سلام.

احتمال داره مغزی سوئیچ قفل کرده باشه
اگر با روشی که دوستمون گفتن درست نشد باید سوئیچ رو باز کنید و ماشین رو روشن کنید ببرید نمایندگی تا براتون درخواست بزنن
تا سوئیچ براتون بیاد.
همین اتفاق سال 87 برای من افتاد.

ksjvk
09-11-2012, 20:08
قفل فرمون باز نمیشه. انگار گیر کرده:41:

mohamad skystar
09-11-2012, 20:13
قفل فرمون باز نمیشه. انگار گیر کرده:41:

پس احتمالا همون مشکلی که گفتم برات پیش اومده.
باید سوئیچ رو باز کنید و مثل ماشین های سرقتی ماشین رو روشن کنید و سریع بری نمایندگی تا درستش کنن
چون وقتی سوئیچ رو باز بشه تمام سیمهای پشتش میاد بیرون و این خطرناکه.
منم سال 87 همین اتفاق برام افتاد رفتم یه نصاب دزدگیر آوردم و سوئیچ رو باز کردم و ماشین روشن شد
سریع رفتم نمایندگی و طبق مارک ECU که رو ماشینم بود برام از تهران درخواست زدن اومد. برای من ساژم بود.

ebi1952
10-11-2012, 18:31
سلام.
اینم از ماشین صفر کیلومتر!
تا دیروز تحویل نمیدادن ، امروز ماشین معیوب دادن!
من ماشینو تحویل گرفتم مثلث خطر نداشت به مسئولش تذکر دادم گفت یه مدتیه نمیزارن!
چقدر صدای وحشتناکی داره این ماشین، دور موتور که میرسه به 3000 یه صدای ازار دهنده متناوب به گوشم میرسه که نمیدونم مال موتوره یا گیربکس، تو همه دنده ها هم هست.تمام در و پنجره ماشین صدا میده، نتونستم بیشتر از 120 تا برم، صدا اینقدر زیاد میشه که ترسیدم.
تا قزوین رفتم و برگشتم نصف باک خالی شد.
حیف 132 قبلیم که فروختم.
دیاگ زدم ماشینو گفت مشکلی نشون نمیده پس چیه این صدای لعنتی

ksjvk
10-11-2012, 19:57
اینم از ماشین صفر کیلومتر!
تا دیروز تحویل نمیدادن ، امروز ماشین معیوب دادن!
من ماشینو تحویل گرفتم مثلث خطر نداشت به مسئولش تذکر دادم گفت یه مدتیه نمیزارن!
چقدر صدای وحشتناکی داره این ماشین، دور موتور که میرسه به 3000 یه صدای ازار دهنده متناوب به گوشم میرسه که نمیدونم مال موتوره یا گیربکس، تو همه دنده ها هم هست.تمام در و پنجره ماشین صدا میده، نتونستم بیشتر از 120 تا برم، صدا اینقدر زیاد میشه که ترسیدم.
تا قزوین رفتم و برگشتم نصف باک خالی شد.
حیف 132 قبلیم که فروختم.
دیاگ زدم ماشینو گفت مشکلی نشون نمیده پس چیه این صدای لعنتی

:31: اشتباه نکنید! این خنده تلخه!!

زنگ زدم نمایندگی گفت باید وایسی کارت امدادت بیاد بعد ببینیم ماشینت چشه، پاشدم رفتم بخش فروششون دیدم اومده زنگ نزدن بهم، کارتو گرفتم اومدم خونه زنگ زدم امداد اومد، یه تقه زد به سوئیچ به زور روشنش کرد، 20000 تومن گرفت رفت:31: نوبت داد فردا برم نمایندگی مغزی عوض کنم! توجه داشته باشید که عمر ماشین فقط یک هقته است! چقدر کیفیت داره!
اصلا هم از قدرتش خوشم نیومد، پراید قبلیم با یه نیش گاز رو هوا بود، این خیلی زور میزنه

Abdolreza2012
11-11-2012, 03:09
:31: اشتباه نکنید! این خنده تلخه!!

زنگ زدم نمایندگی گفت باید وایسی کارت امدادت بیاد بعد ببینیم ماشینت چشه، پاشدم رفتم بخش فروششون دیدم اومده زنگ نزدن بهم، کارتو گرفتم اومدم خونه زنگ زدم امداد اومد، یه تقه زد به سوئیچ به زور روشنش کرد، 20000 تومن گرفت رفت:31: نوبت داد فردا برم نمایندگی مغزی عوض کنم! توجه داشته باشید که عمر ماشین فقط یک هقته است! چقدر کیفیت داره!
اصلا هم از قدرتش خوشم نیومد، پراید قبلیم با یه نیش گاز رو هوا بود، این خیلی زور میزنه

جای بسی تاسف داره بخدا فقط و فقط بلدن از ملت پول بگیرن چه سایپا چه ایران فرغون
ماشین صفر میگیری یه مشکلاتی داره که آدم فکرشم نمیتونه بکنه

Mo5tafa
11-11-2012, 14:00
به منم مثلثی خطر رو ندادن، فکر کردم فقط برای منو پیچوندن!
حالا نمی گن همین وسیله ساده توی جاده می تونه چقدر از حوادث جلوگیری کنه، فقط و فقط از یه جای ماشین بزنن سود خودشون بیشتر شه، باقیش مهم نیست!
انگار مثلثی هم تحریمه دیگه، من بزرگ شم سعی می کنم تکنولوژی ساخت مثلثی رو بومی کنم!

irinn65
12-11-2012, 02:44
بنظرم فقط نمایندگی افشین پور ایت ا...کاشانی در تهران تکه همه جوره خودش ماشینو چک میکنه دقیق چه اولش چه بعدش که تحویل میده واقعا نمونست..

ksjvk
12-11-2012, 07:23
بنظرم فقط نمایندگی افشین پور ایت ا...کاشانی در تهران تکه همه جوره خودش ماشینو چک میکنه دقیق چه اولش چه بعدش که تحویل میده واقعا نمونست..

منم همینجا گرفتم، سر تحویل واقعا خوشم اومد، مسئولش اومد ماشین رو کاملا جلوی روم چک کرد تحویلم داد.

ronin_2607
14-11-2012, 10:45
سلام به همگی. من یه مورد جدید برام پیش آمده. خواستم سوال کنم میشه راجع به اون کاری کرد. دیروز و امروز هوای تهران بارونیه. رفتم وسایلمو بزارم صندوق عقب دیدم به به... یه حوضچه ای درست شده بیا و ببین. 4 تا ماهی گلی کم داشت فقط.... هرچی نگاه کردم نفهمیدم این آب از کجا آمده. اتاقو چک کردم شکر خدا آبی داخل اتاق نبود. اینو چکارش کنم؟؟ موکت عقب کلا خیس بود. دیروز بردم جلوی بخاری خشکش کردم. اما الان دوباره بارون داره میاد. راه حل اساسی میخوام.چون اینجوری پدر ماشین درمیاد و داخلش ممکنه زنگ بزنه و داغون شه. کسی مشابه این مشکلو داره؟؟؟

mohamad skystar
14-11-2012, 11:28
سلام به همگی. من یه مورد جدید برام پیش آمده. خواستم سوال کنم میشه راجع به اون کاری کرد. دیروز و امروز هوای تهران بارونیه. رفتم وسایلمو بزارم صندوق عقب دیدم به به... یه حوضچه ای درست شده بیا و ببین. 4 تا ماهی گلی کم داشت فقط.... هرچی نگاه کردم نفهمیدم این آب از کجا آمده. اتاقو چک کردم شکر خدا آبی داخل اتاق نبود. اینو چکارش کنم؟؟ موکت عقب کلا خیس بود. دیروز بردم جلوی بخاری خشکش کردم. اما الان دوباره بارون داره میاد. راه حل اساسی میخوام.چون اینجوری پدر ماشین درمیاد و داخلش ممکنه زنگ بزنه و داغون شه. کسی مشابه این مشکلو داره؟؟؟

لاستیک های دور درب صندوق عقب رو بازدید کنید.
کلا فضاهای مابین درب و صندوق رو کاملا بررسی کنید

ronin_2607
14-11-2012, 11:33
یعنی ایراد از لاستیکه؟؟ یا کلا پراید اب میده صندوقش؟ نم منظورم نیست ها. دقیقا میشه گفت یه نیم چه حوض درست شده بود.

mohamad skystar
14-11-2012, 12:07
یعنی ایراد از لاستیکه؟؟ یا کلا پراید اب میده صندوقش؟ نم منظورم نیست ها. دقیقا میشه گفت یه نیم چه حوض درست شده بود.

درسته پراید قالب اتاقش همیشه مشکل داشته اما نه در این حد که
به قول شما حوض درست بشه تو صندوق.
این موارد کم پیش میاد.مواردی رو که گفتم بررسی کنید

chartab
14-11-2012, 12:46
سلام من پیش فروش ثبت نام کردم 131sl وقت تحویل میشه 132ex یا 131ex بردارم؟

masooumi
14-11-2012, 13:20

بله میشه.(در زمان صدور دعوتنامه بسته به شرایط پیش فروش میشه تغییر داد)

irinn65
15-11-2012, 02:54

131exبرداری بهتره...بخاطر سپرش که تو خرج نیوفتی و چراغ عقب بهتری داره...البته برای من مسی هست خیلی زیباتر نشون میده..

Mo5tafa
15-11-2012, 13:12
توی بارندگی های اخیر ماشین من هم پُر آب شده!
اونم توی اتاقک!
یاسپا مطمئن :31:

Pourya-pc
15-11-2012, 15:30
ماشین من زیاد آب توش جمع نشده ، از کنار آینه بقلا آب میپاشه و از درز درب عقب هم قطره قطره آب میده ولی صندوقش خیلی قشنگ بسته میشه ، از بالای صندوق کاملا فیت هست و درز نداره اما از سمت چپ و راست پلاک 4 تا انگشت تا مچ درزش بازه و دست تا مچ میره توش .اگر شد عکس میزارم ببینید ، بردم نمایندگی دونفر اومدن ریگلاژ کنن اینقدردربش رو فشاد دادن رو به داخل ، داشتن از جا درش میاوردن که من شاکی شدم گفتم ولش کنید بابا بدترش کردن .

irinn65
16-11-2012, 05:32
شما اول که ماشینو تحویل میگیرید باید پیش شیشه و اینه فروش خودرو ببرید براتون تمام لاستیکهای دور درا و صندوقو چسب میزنه....من کارواش بردم یه قطره هم اب نرفت داخلش...سایپا حوصله نداشته شما حوصله بخرج بدید...

Mo5tafa
16-11-2012, 10:52
شما اول که ماشینو تحویل میگیرید باید پیش شیشه و اینه فروش خودرو ببرید براتون تمام لاستیکهای دور درا و صندوقو چسب میزنه....من کارواش بردم یه قطره هم اب نرفت داخلش...سایپا حوصله نداشته شما حوصله بخرج بدید...
پس اینم اضافه شد؟
ماشین رو که صفر خریدی میری براش مثلثی می خری، پیش یه مکانیک خوب می بری دیاگ اش کنند، درب هاش هم میدی رگلاژ، موکت کف ماشین هم بدرد نمی خوره می برید کفی میندازی، اون چراغ جلوش هم نور نداره می بری باطری سازی میدی عوض اش کنه، اگر چیزی از قلم ننداخته باشم بعنوان آخرین مرحله هم میدی دست "شیشه و آینه فروش خودرو" برات عایق بندی اش کنند زمستون ها آب نده :31:

دیگه کم کم سایپا داره بخشی از تولید رو بومی سازی جدی می کنه، یه سری کارها رو میندازه گردن خود مشتری انجام بده که اونم بیکار نباشه! در آینده احتمالا وسائل اولیه رو بدن بگن خودت پیچ کن بشه ماشین!
آها یه بخشی هست به اسم کنترل کیفیت، اون بخش رو هم بخاطر اینکه هزینه نهایی زیاد نشه انگار تعطیل کردن رفته!

hobgoblin
19-11-2012, 13:20
بابا دیگه اینجوریام نیست

من ماشینمو که گرفتم پخش و مثلث داشت . اصلا هم جاییش آب نمی داد .همه چی ok بود فقط دو تا مشکل داشت

یکی رگلاژ نبودن درا (در راننده بد بسته میشد) و یکی دیگه هم اینکه هم وقتی عقب سه نفر مینشستن یکی از کمک ها صدا می داد

به توصیه دوستان برای اینکه ماشین به صدا نیفته قبل از سرویس اولیه بردمش پیش یه صافکار خوب تا رگلاژ کنه. وقتی درا رگلاژ شد اونی که بد بسته میشد خوب بسته شد ولی موقع حرکت و لرزش شدیدا صدا میداد. دوباره بردمش پیش صافکاره

بهم گفت میدونی مشکلت چیه؟ اگه حساسی نباید پراید سوار شی چون پرایدو هر کاری کنی همینه.

تا اینکه یکی دو هفته پیش بردمش سرویس اولیه.

هم کمک رو برام عوض کردن و هم درا رو رگلاژ کردن. واقعا کارشون حرف نداشت. دمشون گرم درا راحت و بی صدا بسته میشن و کمک هم مشکلش حل شده.

شایدم من خوش شانس بودم نمی دونم . ولی واقعا ماشینم دیگه هیچ مشکلی نداره

ak313
19-11-2012, 14:28
بابا دیگه اینجوریام نیست

من ماشینمو که گرفتم پخش و مثلث داشت . اصلا هم جاییش آب نمی داد .همه چی ok بود فقط دو تا مشکل داشت

یکی رگلاژ نبودن درا (در راننده بد بسته میشد) و یکی دیگه هم اینکه هم وقتی عقب سه نفر مینشستن یکی از کمک ها صدا می داد

به توصیه دوستان برای اینکه ماشین به صدا نیفته قبل از سرویس اولیه بردمش پیش یه صافکار خوب تا رگلاژ کنه. وقتی درا رگلاژ شد اونی که بد بسته میشد خوب بسته شد ولی موقع حرکت و لرزش شدیدا صدا میداد. دوباره بردمش پیش صافکاره

بهم گفت میدونی مشکلت چیه؟ اگه حساسی نباید پراید سوار شی چون پرایدو هر کاری کنی همینه.

هم کمک رو برام عوض کردن و هم درا رو رگلاژ کردن. واقعا کارشون حرف نداشت. دمشون گرم درا راحت و بی صدا بسته میشن و کمک هم مشکلش حل شده.

اولا مبارکه
ثانیا مدلش چی بود ایربرگ داره؟
پخشش فلش خوره؟
موعد تحویلتون کی بود؟
متشکر

ebi1952
19-11-2012, 16:58
بابا دیگه اینجوریام نیست

کدوم نمایندگی بردین؟
به قول خود مدیر عامل سایپا پراید هندوانه در بسته است! برای هرکی یه جور درمیاد. صدای ماشین من عین تراکتوره 120 تا هم بیشتر نمیره (عقده شنیدن صدای بوق ممتد 120 کیلومتر موندم)

hossein.az
19-11-2012, 20:49
کدوم نمایندگی بردین؟
به قول خود مدیر عامل سایپا پراید هندوانه در بسته است! برای هرکی یه جور درمیاد. صدای ماشین من عین تراکتوره 120 تا هم بیشتر نمیره (عقده شنیدن صدای بوق ممتد 120 کیلومتر موندم)

سلام
منم یه سال85 یه دوماهی یک پراید خرید بودم که مثل ماشین شما هر کاریش میکردی بیشتر از 130 تا نمیرفت
بعد از پرسو جوهای متعدد کسی اطلاع داشت گفت
این ماشینو به خاطر روغن ریزی که داشته موتورش از جاش باز شده و موقع بستن پیچ های دسته موتور را سفت کردند و موتور درست نمیتونه توی جاش مانور کنه
و به سرعت برسه
من دادم همون آقا تعمیر کار ماشین, یک روزی تعمیر کرد و بعد از اون درست شده بود
شما هم بدید یه نگاهی در این زمینه بندازند شاید که برای شما هم تاثیر داشت

ksjvk
19-11-2012, 22:22
کدوم نمایندگی بردین؟

سلام. من و شما فکر کنم تقریبا همزمان ماشین هامون رو گرفتیم. مال منم بالای 120 نمیره. درحالی که قبلا یه پراید داشتم بوق آلارمش قطع نمیشد، نمیدونم این چرا نمیره، گفتم شاید هنوز آب بندی نشده اینطوریه. کلا حس میکنم خیلی زور میزنه موقع حرکت. درها هم رگلاژ نیست، ولی صدا نداره. توش هم آب نمیره.
الان 1000 کیلومتر رفتم باهاش، مصرف سوختش بالاست، کارت سوخت هم هنوز نیومده.

راستی یه سئوال، برای اینکه ببینم کارت سوخت کی میاد باید چکار کنم؟ یه شماره دادن بهم اس ام اس زدم، گفت اطلاعات ماشین شما موجود نیست. اینترنتی نمیشه پیگیری کرد؟ سند و کارت ماشین و بقیه مدارک اومده، فقط کارت سوخت نیومده.

hossein.az
20-11-2012, 00:01
سلام. من و شما فکر کنم تقریبا همزمان ماشین هامون رو گرفتیم. مال منم بالای 120 نمیره. درحالی که قبلا یه پراید داشتم بوق آلارمش قطع نمیشد، نمیدونم این چرا نمیره، گفتم شاید هنوز آب بندی نشده اینطوریه. کلا حس میکنم خیلی زور میزنه موقع حرکت. درها هم رگلاژ نیست، ولی صدا نداره. توش هم آب نمیره.
الان 1000 کیلومتر رفتم باهاش، مصرف سوختش بالاست، کارت سوخت هم هنوز نیومده.

راستی یه سئوال، برای اینکه ببینم کارت سوخت کی میاد باید چکار کنم؟ یه شماره دادن بهم اس ام اس زدم، گفت اطلاعات ماشین شما موجود نیست. اینترنتی نمیشه پیگیری کرد؟ سند و کارت ماشین و بقیه مدارک اومده، فقط کارت سوخت نیومده.

برای پیگیری کارت سوخت میتونید از اینجا اقدام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hobgoblin
20-11-2012, 06:40
اولا مبارکه
ثانیا مدلش چی بود ایربرگ داره؟
پخشش فلش خوره؟
موعد تحویلتون کی بود؟
متشکر

سلامت باشی داداش
من حدود 3 ماه پیش ماشینو تحویل گرفتم. قبل از قانون ایربگ. 131sx هست.

پخشش هم فلش نمی خوره.

hobgoblin
20-11-2012, 06:46
کدوم نمایندگی بردین؟

من بردمش نمایندگی زینلی قاهانی توی 45 متری گلشهر .

باهاشم راحت راحت 150 تا رفتم. بیشترم دیگه چون پرایده ترسیدم ولی فکر کنم میرفت .

ronin_2607
20-11-2012, 10:09
سلام به همگی. فصل زمستون داره میرسه و سوالی که مطرح میشه اینه چه زنجیر چرخی برای پراید مناسبه؟؟ و قیمت حدودیش چقدره؟ اصولا زنجیر چرخ برای برف بهتر جواب میده یا لاستیک یخ شکن؟ منظورم برای خارج شهره. مثلا گردنه های برفگیر. خیلیا میگن زنجیر چرخ وسیله مضریه. پدر جلوبندی ماشینو درمیاره. و اصلا نباید مسافت طولانی باهاش رفت. از طرفی ممکنه گلگیرو داغون کنه. از این پلاستیکیها هم که میگن کیفیت ندارن و خیلی زود پاره میشن کلا همون سیستم سنتی زنجیر چرخ بهتره. نظر دوستان چیه؟؟ ممنون.

Pourya-pc
20-11-2012, 11:25
سلام به همگی. فصل زمستون داره میرسه و سوالی که مطرح میشه اینه چه زنجیر چرخی برای پراید مناسبه؟؟ و قیمت حدودیش چقدره؟ اصولا زنجیر چرخ برای برف بهتر جواب میده یا لاستیک یخ شکن؟ منظورم برای خارج شهره. مثلا گردنه های برفگیر. خیلیا میگن زنجیر چرخ وسیله مضریه. پدر جلوبندی ماشینو درمیاره. و اصلا نباید مسافت طولانی باهاش رفت. از طرفی ممکنه گلگیرو داغون کنه. از این پلاستیکیها هم که میگن کیفیت ندارن و خیلی زود پاره میشن کلا همون سیستم سنتی زنجیر چرخ بهتره. نظر دوستان چیه؟؟ ممنون.
با زنجیر چرخ شما نمیتونید سرعت و مسیر زیادی رو طی کنید اما اگر خیلی حساس هستید ار نمونه های برزنتی میتونید استفاده کنید که مشکلات خودش رو داره . یخ میزنه و زود پاره میشه . زنجیر چرخ محکم و مقاوم خریداری کنید بهتره . شرایط برفی و گرفتاری در آن خیلی کم پیش میاد پس نگران نباشید .

Mo5tafa
20-11-2012, 15:45
سلام
شروع ساعت طرح ترافیک از چنده؟
من هر چی سرچ می کنم میره توی سایت های خبری که سردار فلان سال 89 یا 90 گفته از حالا به بعد از ساعت 6 هست
اما خب سایت رسمی چیزی نداره که من با اطمینان ساعت و محدوده طرح رو ببینم؟
مثلا توی نقشه اینجا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همت هم توی طرح ترافیک هست اما نقشه های دیگه نیست!

ksjvk
20-11-2012, 23:39
سلام
من هر چی سرچ می کنم میره توی سایت های خبری که سردار فلان سال 89 یا 90 گفته از حالا به بعد از ساعت 6 هست
مثلا توی نقشه اینجا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همت هم توی طرح ترافیک هست اما نقشه های دیگه نیست!

سلام. ساعتش رو مطمئن نیستم دقیق، ولی در مورد طرح، همت تو زوج و فرده، طرح از تخت طاووس به پائینه.

irinn65
21-11-2012, 03:37
سلام

دوست من این چه ربطی به 131داشت؟!

hobgoblin
21-11-2012, 09:39
دوستان یه سوال

ماشین صفر ضد یخ داره یا باید خودمون بریزیم؟

ebi1952
21-11-2012, 10:12
دوستان یه سوال

ماشین صفر ضد یخ داره یا باید خودمون بریزیم؟
در 99 درصد مواقع داره!(اون 1 درصد هم اینجا ایرانه ممکنه نریخته باشن)
برای مطمئن شدن اولا توی قمقمه رو نگاه کن اب به رنگ سبزه، از روی بو و طعم اب هم میشه تشخیص داد(مزش به شیرینی میزنه)، اگه دقت کنی و اب رو بین انگشتات لمس کنی احساس چرب بودن بهت دست میده چون از مشتقات ضد یخ گلیکوله که چربه.
و بهترین راه اینه که مقداری از اب رو برداری و در فریزر بزاری البته دمای فریزر نباید از -10 درجه کمتر باشه. اگر یخ نزد یعنی خوبه.

FC.Barcelona
21-11-2012, 13:06
مزه چیه! اصلا نباید مزه بشه!!
کافیه در رادیاتور را باز کنید و اب اگه کمی سبز رنگ بود ضد یخ داره

Abdolreza2012
21-11-2012, 14:15
راست میگی نباید مزه کرد
اگه سبز رنگ باشه مشخصه
بعد بوی افتضاحی داره

ebi1952
21-11-2012, 16:53
دوست گرامی
من نگفتم برن ایشون پارچ و لیوان بیارن پر کنن بزارن سر سفره!
راه های تشخیص ضد یخ داشتن رو توضیح دادم.
در ضمن اگر بخوایم فقط به رنگ اب توجه کنیم (طبق گفته شما و دوستی که پست بعد از شما رو دادن) احتمال زیاد به اشتباه می افتیم به چند دلیل:اولا موتور در فرسایش طبیعی دچار زنگ زدگی در مجراهای جریان اب میشه و رنگ زنگ به سبز میزنه و ممکنه اشباه بشه با ضد یخ. دومابیشتر اب هایی که لوازم یدکی ها به نام اب رادیاتور میفروشن سبز رنگ هستن ولی فاقد ضد یخ و باز هم باعث اشباه میشه. سوما ممکنه اب دارای ضد یخ باشه ولی مقدار ترکیبی اون کافی نباشه و البته بازم رنگ اب سبز خواهد بود.
به هر حال بهترین راه حل برای این کار همون روش امتحان کردن اب رادیاتور در فریزر هست و بقیه روشها به صورت تجربی انجام میشه.

Abdolreza2012
21-11-2012, 19:13
دوست گرامی
در ضمن اگر بخوایم فقط به رنگ اب توجه کنیم (طبق گفته شما و دوستی که پست بعد از شما رو دادن) احتمال زیاد به اشتباه می افتیم به چند دلیل:اولا موتور در فرسایش طبیعی دچار زنگ زدگی در مجراهای جریان اب میشه و رنگ زنگ به سبز میزنه و ممکنه اشباه بشه با ضد یخ. دومابیشتر اب هایی که لوازم یدکی ها به نام اب رادیاتور میفروشن سبز رنگ هستن ولی فاقد ضد یخ و باز هم باعث اشباه میشه. سوما ممکنه اب دارای ضد یخ باشه ولی مقدار ترکیبی اون کافی نباشه و البته بازم رنگ اب سبز خواهد بود.
به هر حال بهترین راه حل برای این کار همون روش امتحان کردن اب رادیاتور در فریزر هست و بقیه روشها به صورت تجربی انجام میشه.
این راه حل هایی که گفتین تا حدودی درسته ولی اون دستمون سوالش برای ماشینه صفرش بود که شامل زنگ زدن موتور و. . . . نمیشد

FC.Barcelona
21-11-2012, 19:32
دوست گرامی

چه یه قطره چه یک لیوان! این کار اشتباه هست!
بعد ایشون گفتن ماشین نو!
اب رادیاتورها هم رنگ بهشون میزنند! که کافیه ماشین یک استارت بخوره و اب گرم بشه اون رنگ میره
ولی ابی که کارخونه میریزه اب تصفیه شده معمولی (بدون رنگ) هست با ضدیخ

hossein.az
21-11-2012, 20:46
بهترین راه کار برای فهم اینکه ضدیخ داخل رادیاتور هست یا نه ,اینکه یه مقداری از آب را در داخل فریزر بگذارید

دوستان خواهشا بحث های حاشیه ای را ادامه ندهید
موفق باشید

شـیـفــو
23-11-2012, 19:34
دوستان فرمون رو که تا ته میچرخونید صدای جیرجیر بلند میشه ، عادیه ؟ بردم نمایندگی میگه صدای هشدارشه که بیشتر از 5 ثانیه نباید تا ته نگهش دارید .

masooumi
23-11-2012, 20:15
دوستان فرمون رو که تا ته میچرخونید صدای جیرجیر بلند میشه ، عادیه ؟ بردم نمایندگی میگه صدای هشدارشه که بیشتر از 5 ثانیه نباید تا ته نگهش دارید .

در فرمان هیدرولیک بله عادی هست.(اگر فرمان شما هیدولیک هست که طبیعی هست البته نه اینکه صدا خیلی شدید باشه)

M A S 0 U D
23-11-2012, 21:46
سلام دوستان
جدیدا موتور ماشین احساس میکنم صدا داره و طوری که داشبرد ماشن هم میلرزه، قبلا اینحور نبودا،چطور بگم با یه حالت شلخت شولوخت :sq_8: کار میکنه،صاف بگم مثل قبل نیست و صدا و ضربه داره
به نظر شما چکار کنم؟ ماشین 8 ماهه است.

Pourya-pc
24-11-2012, 01:10
سلام دوستان
جدیدا موتور ماشین احساس میکنم صدا داره و طوری که داشبرد ماشن هم میلرزه، قبلا اینحور نبودا،چطور بگم با یه حالت شلخت شولوخت :sq_8: کار میکنه،صاف بگم مثل قبل نیست و صدا و ضربه داره
به نظر شما چکار کنم؟ ماشین 8 ماهه است.

تنظیم موتور بردید ؟

M A S 0 U D
24-11-2012, 08:29
تنظیم موتور بردید ؟
نه-ببرم چکار میکنن؟به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه که اینطوری شده؟دستگاه خاصی دارن؟کاملا مشخصه که موتور صدا داره:sq_3:

Pourya-pc
24-11-2012, 09:12
نه-ببرم چکار میکنن؟به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه که اینطوری شده؟دستگاه خاصی دارن؟کاملا مشخصه که موتور صدا داره:sq_3:

ببرید تنظیم موتور ، تایم باز و بسته شدن سوپاپ ها ، وضعیت سوخت رسانی و ... همه تنظیم میشن و به احتمال 90% مشکلتون حل خواهد شد .

M A S 0 U D
24-11-2012, 09:29
ممنون دوست عزیز
برای سر و صدای داشبرد تو دست انداز نمیشه کاری کرد ؟ ماشین من (8 ماه کارکرد) جدیدا سر و صدای داشبردش تو دست انداز یکم زیاد شده البته نه خیلی ! میشه سر و صداش و گرفت؟

Pourya-pc
24-11-2012, 13:14
ممنون دوست عزیز
برای سر و صدای داشبرد تو دست انداز نمیشه کاری کرد ؟ ماشین من (8 ماه کارکرد) جدیدا سر و صدای داشبردش تو دست انداز یکم زیاد شده البته نه خیلی ! میشه سر و صداش و گرفت؟

بهتره کمی صدای پخش خودروتون رو زیاد کنید تا صدا رو نشنوید . اگر به دنبال برطرف کردن صدا باشید فقط وقتتون رو هدر میدید و به نتیجه نمیرسید .:sq_25:

Rahmani1369
25-11-2012, 19:41
سلام دوستان
ماشين من چند وقتي هستي هست وقتي از روي سرعت گير ها با دنده 2 ميرم يه شبيه (تر و تر ...) از موتور ماشين مياد كه تا ماشين يكم دور ميگره از بين ميره يا كه مجبورم بيام دنده1 (كه البته ماشين يكم كله ميكنه) اين صدا از چي ميتونه باشه؟ اين صدا رو چند روز كه تو خيابونها دقت ميكنم بعضي از ماشينها مخصوصا از RD , ROA يبشتر شنيده ميشه؟
ماشينمم 131 هستش 36000 تا كاركرد 38 ماه تا الان هم اصلا تعميرگاه نبردمش!

Mo5tafa
25-11-2012, 21:16
ماشین من هم دو روزه وقتی سرعت زیر 80 دارم یه صدای ززززززززززززز میده!
اون سری هم که گاز پر کردم (دوگانه سوزه) قشنگ صدای گاز رو میشنیدم انگار لوله عبور گاز کنار داشبورده! نمی دونم ربطی داره یا نه.

ronin_2607
27-11-2012, 10:32
دوستان برای پراید 131 روغن موتور ایرانول 16000 خوبه؟ یا 12000 یا بهران تکتاز؟؟ یا هیچ کدوم ؟
یه سوال دیگه ماشینم 10000 تا کار کرده. میخوام بدونم سایپا برای 10000 کیلومتر سرویس خاصی داره یا ببرم بیرون بدم ماشینو یه نگاهی بندازن؟ می خوام روغن موتور، روغن گیربکس (تا حالا عوض نشده)، فیلتر روغن، فیلتر بنزینو عوض کنم. کار دیگه ای لازم هست انجام بشه؟ مثلا بازدید چرخ یا لنت؟ یا تنظیم موتور؟ خدا رو شکر من از ماشین راضیم. تا الان که ایراد جدی نداشته. اگه مکنه راهنمایی کنید که تو 10000 کیلومتر چه سرویس ها و تعمیراتی حتما باید انجام شه؟و چه سرویسهایی بهتره انجام شه و اگه نشد هم خیلی مورد نداره که هم هزینه کنترل شه و هم اینکه ماشین به موقع چک بشه که تو خرج نره. راستی همیشه برام سوال بوده چرا موتور ماشینا چرب و کثیف میشه؟ راهی برای تمیز کردن موتور هست بدون اینکه اینکه آسیبی به موتور برسه؟ مثلا موتور شویی توصیه میشه؟ اصولا آب بره تو موتور مشکلی پیش نمیاد؟! این همه قطعه الکترونیکی و فیوز و دینام آب بره توش واقعا هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

pooria-ir
27-11-2012, 11:04
دوستان برای پراید 131 روغن موتور ایرانول 16000 خوبه؟ یا 12000 یا بهران تکتاز؟؟ یا هیچ کدوم ؟
یه سوال دیگه ماشینم 10000 تا کار کرده. میخوام بدونم سایپا برای 10000 کیلومتر سرویس خاصی داره یا ببرم بیرون بدم ماشینو یه نگاهی بندازن؟ می خوام روغن موتور، روغن گیربکس (تا حالا عوض نشده)، فیلتر روغن، فیلتر بنزینو عوض کنم. کار دیگه ای لازم هست انجام بشه؟ مثلا بازدید چرخ یا لنت؟ یا تنظیم موتور؟ خدا رو شکر من از ماشین راضیم. تا الان که ایراد جدی نداشته. اگه مکنه راهنمایی کنید که تو 10000 کیلومتر چه سرویس ها و تعمیراتی حتما باید انجام شه؟و چه سرویسهایی بهتره انجام شه و اگه نشد هم خیلی مورد نداره که هم هزینه کنترل شه و هم اینکه ماشین به موقع چک بشه که تو خرج نره. راستی همیشه برام سوال بوده چرا موتور ماشینا چرب و کثیف میشه؟ راهی برای تمیز کردن موتور هست بدون اینکه اینکه آسیبی به موتور برسه؟ مثلا موتور شویی توصیه میشه؟ اصولا آب بره تو موتور مشکلی پیش نمیاد؟! این همه قطعه الکترونیکی و فیوز و دینام آب بره توش واقعا هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

اووووه
بابا بیخیال،چقده سخت میگیری.پرایده دیگه.چرا بیخود انقد خرج میزاری رو دست خودت؟
شما سرویس ۱۰۰۰۰ یه جلوبندی چک کن.روغن،فیلتر روغن و هوا رو هم اگه زمانش رسیده عوض کن.اگرم نه،نیاز نیست !
روغن هم مینرال 20-50 ایرانی معمولی بریز و هر ۵ هزار تا عوض کن
فیلت بنزین ۱۵ هزارتا.روغن گیربکسم نیاز نیست،برو برا ۵۰۰۰۰ تا
پول اضافیم داری بیار بده به من.والا بخدا :D
والسلام !

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

ronin_2607
27-11-2012, 11:51
دوست عزیز ممنون از اینکه جواب دادی. شاید یکم سخت می گیرمو وسواس داشته باشم. تو این مدتی که سوالمو کردم رفتم کلی نتو زیر رو کردم و بعله. حق با شما است. در خصوص واسکازین توصیه شده که حداقل 30 هزارتارو کارکنه بعد عوض کنم. روغنهای مختلفی هم گفتن که فکر کنم تو ایرانی ها روغن دنده پارس که GL5 روغنیه که خوب جواب داده. البته دوستانی بودن که توصیه کردن چون این روغن کم مصرفه و یه بار میریزی برای حداقل 30 تا 40 هزارتا و حجمشم حدود 2.5 لیتره بهتره یکم هزینه کنید و خارجی اصلی لیکومولی یا توتال بریزید البته تاکید میکنم اصلی چون ظاهارا بازار پر تقلبیه. البته جدیدا خود شرکت سایپا سفارش روغن داده سپاهان داره براش روغن میزنه که میگن خوبه. همینی که تو قوطی های پلاستیکی زرد رنگ و تو نمایندگی هاش میفروشه. من بیشتر حرفم رو این بود چون ماشین صفر بوده و معلو م نیست تو کارخونه چه روغنی توس ریختن من بیام یه بار عوض کنم و از اون به بعد همون 35 40 هزار تا عوض کنم. بازم منتظر میمونم ببینم دوستان دیگه نظرشون چیه. فیلتر بنزینم به نظرم الان عوض کنم بهتره. چون وقتی تو دفترچه میگه هر 10 هزار تا عوض شه با این وضعیت بنزینی که ما تو ماشینا میریزیم به نظرم 15 هزار تا یکم زیاده. ضمن اینکه با این همه مشغله آدم یه روز میخواد ببره تعمیر گاه خب یهو کاراشو انجام بده دیگه. یه مورد یگه هم که دیدم تو دفترچه اشاره شده تعویض لاستیکها بصورت ضربدری و یا عقب و جلو با هم و بالانس مجدده. که گفته هر 10 هزار تا انجام شه. فقط نفهمیدم این تعویض باید مطابق کدوم شکلش باشه ؟ ضربدری عوض شه یا فقط عقب بیاد جلو و برعکس. چون لاستیکهارو عوض نکردم و همون چینی نسبتا بی کیفیته می پرسم. با این اوضاع گرونی لاستیک کی جرات داره لاستیک عوض کنه.

karvas
27-11-2012, 12:41
سلام دوستان
ماشين من چند وقتي هستي هست وقتي از روي سرعت گير ها با دنده 2 ميرم يه شبيه (تر و تر ...) از موتور ماشين مياد كه تا ماشين يكم دور ميگره از بين ميره يا كه مجبورم بيام دنده1 (كه البته ماشين يكم كله ميكنه) اين صدا از چي ميتونه باشه؟ اين صدا رو چند روز كه تو خيابونها دقت ميكنم بعضي از ماشينها مخصوصا از RD , ROA يبشتر شنيده ميشه؟
ماشينمم 131 هستش 36000 تا كاركرد 38 ماه تا الان هم اصلا تعميرگاه نبردمش!
اگه همونی باشه که من فکر میکنم صدای سوپاپه خیلی از پرایدا هم این صدا رو میدن

Rahmani1369
27-11-2012, 13:17
اگه همونی باشه که من فکر میکنم صدای سوپاپه خیلی از پرایدا هم این صدا رو میدن
این صدا در مواقع زیر در اکثر ماشین ها شنیده میشه؟
وقتی که در سربالایی با دنده سبک (مثلا دنده 3 ) با سرعت کم مثلا 30 KM.h حرکت میکنیم
وقتی که با کولر روشن و سرنشین کامل مخصوصا هنگام عبور از سرعت گیرها که قبلش سرعت رو کاهش میدهیم بعد مثلا با دنده 2 از روش عبور میکنیم.
برای امتحان شما یکبار با دنده 2 از حالت سکون شروع به حرکت کن این صدا را میشنوی که بعد از رسیدن سرعت به 20 قطع میشه.
ولی مال من این صدا زیاد شده و حتی زمانی که از دنده 1 به 2 میرم این صدا را میشنوم.
من تا حالا ماشینم رو فیلر گیری نکردم لازمه ببرم یعنی میتونه از این باشه.؟ یا ممکنه از دیسک وصفحه کلاچ باشه؟

karvas
28-11-2012, 12:53
این صدا در مواقع زیر در اکثر ماشین ها شنیده میشه؟
وقتی که در سربالایی با دنده سبک (مثلا دنده 3 ) با سرعت کم مثلا 30 KM.h حرکت میکنیم
وقتی که با کولر روشن و سرنشین کامل مخصوصا هنگام عبور از سرعت گیرها که قبلش سرعت رو کاهش میدهیم بعد مثلا با دنده 2 از روش عبور میکنیم.
برای امتحان شما یکبار با دنده 2 از حالت سکون شروع به حرکت کن این صدا را میشنوی که بعد از رسیدن سرعت به 20 قطع میشه.
ولی مال من این صدا زیاد شده و حتی زمانی که از دنده 1 به 2 میرم این صدا را میشنوم.
من تا حالا ماشینم رو فیلر گیری نکردم لازمه ببرم یعنی میتونه از این باشه.؟ یا ممکنه از دیسک وصفحه کلاچ باشه؟

بهتره با یک مکانیک با انصاف (که بیخود نگه اره عیب داره)مشورت کنی اگه کسی رو سراغ نداری برو نمایندگی

mehdi_08
29-11-2012, 13:46

روغن ایرانول 16000 زیادیه برای پراید
ایرانول 8000 می ریزم کاملا نطبق با سطح کیفی پرایده

pooria-ir
30-11-2012, 10:43
دوستانی که به قول خودشون صدای تر تر یا همون صدای سوپاپ و ناک رو دارن،یبار بنزین سوپر بزنن،احتمال قوی یا قطع یا خیلی کم میشه
در مورد روغن،شما هر روغن 20w50 با سطح کیفی Sg بریزین هیچ مشکلی نداره،تکتاز بریزین به نظرم،قىمتشم مناسبه،هر ۵۰۰۰ تا هم عوضش کنین
خلاص !

Abdolreza2012
03-12-2012, 01:01
سلام
اسم موتور پراید چیه؟

soccer 2009 update
03-12-2012, 16:05
سلام
مدت 3 ماه هست که پراید خریدیم تا حالا باهاش 920 کیلومتر رفتم ولی مدتی هست که وقتی تازه ماشین رو روشن میکنم و اول صبحه موقع حرکت صدای مثل جیر جیر میده که بعد یکم حرکت برطرف میشه. یه صدایی هست که مدتیه تو موتورش میاد که مثل صدای فن کامپیوتر هستش . میخواستم ببینم که مشکل خواصی هست؟

pooria-ir
04-12-2012, 22:57
سلام
مدت 3 ماه هست که پراید خریدیم تا حالا باهاش 920 کیلومتر رفتم ولی مدتی هست که وقتی تازه ماشین رو روشن میکنم و اول صبحه موقع حرکت صدای مثل جیر جیر میده که بعد یکم حرکت برطرف میشه. یه صدایی هست که مدتیه تو موتورش میاد که مثل صدای فن کامپیوتر هستش . میخواستم ببینم که مشکل خواصی هست؟

گیر ندید،پرایده !
فقط چک کنین پراید مشکلات اساسی نداشته باشه،مثه موتور گیربکس،جلوبندی
اینو جدی میگم که پراید،بالاخص جدیداش اگر بخواید رو مشکلات ریزش زوم کنىن پیرتون میکنه !

shiraz2011
04-12-2012, 23:39
سلام دوستان من 2 تا سوال داشتم.
یکی اینکه پراید من مدل 90 و 131 هست.از همون اولش ی صدایی میداد ک هرچی تلاش کردم برطرف نشده این صدا بیشتر تو جاده اتفاق میوفته مثلا ی کم ک جاده سربالایی میشه و با دنده 4 یا 5 هستم و ی کم قدرت موتور کم میشه ی صدای خر خر میاد و باید ی دنده کم کنی تا ی کم درست شه.من پراید زیاد داشتم ولی هیچکدوم این مشکلو نداشته.ی بارم بردم نمایندگی گفت مشکلش از گیربکسه و مجموعه دیفرانسیلش و عوض کرد و بلبرینگ کلاچش هم درست کرد ولی مشکلش هنوز پا برجاس.
2-مشکل دومم اینه ک وقتی 4 تا در رو میبندم چراغ تو کیلومتر کامل خاموش نمیشه و کمرنگ میشه و چراغ سقفیش هم فقط کم نور میشه و کامل خاموش نمیشه.ممنون میشم راهنماییم کنید

pooria-ir
05-12-2012, 00:50
مشکل اول ناک و صدای سوپاپة
مشکل دومتون احتمالا اتصال به بدنه هستش

Mo5tafa
05-12-2012, 21:21
من یه ضبط نصب کردم که چون قدیمی بود و سوکت اش نمی خورد، طرف یه سری سوکت دیگه رو زد به اون سیمها رو یه جوری ضبط رو راه انداخت، چیزی که عجیبه اینه که لازم نیست سوییچ روی حالت AC باشه که ضبط کار کنه، ماشین خاموش هم باشه و سوییچ توش نباشه هم ضبط می تونه کار کنه، مثل بوق!
این مشکلی پیش نمیاره؟

heinrich_himmler
05-12-2012, 22:47
من یه ضبط نصب کردم که چون قدیمی بود و سوکت اش نمی خورد، طرف یه سری سوکت دیگه رو زد به اون سیمها رو یه جوری ضبط رو راه انداخت، چیزی که عجیبه اینه که لازم نیست سوییچ روی حالت AC باشه که ضبط کار کنه، ماشین خاموش هم باشه و سوییچ توش نباشه هم ضبط می تونه کار کنه، مثل بوق!
این مشکلی پیش نمیاره؟

برق یسره از باتری گرفته. نه، در حالت عادی مشکلی نیست. مگه یادت بره ضبطو خاموش کنی باتریو به ملکوت بفرسته.

irinn65
06-12-2012, 04:43
از کجا بفهمیم 131 برای سایپاست یا پارس خودرو؟موقع تحویل که همش با نام سایپا131هستش!
اخه گفته میشه برای پارس خودرو رتبه اخره!!

shiraz2011
07-12-2012, 20:48
مشکل اول ناک و صدای سوپاپة
مشکل دومتون احتمالا اتصال به بدنه هستش

میشه ی کم بیشتر توضیح بدین؟این ناک چیه؟چرا سوپاپ ثدا میده؟چطوری میشه این صدای لعنتی رو قطعش کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

pooria-ir
08-12-2012, 06:56
میشه ی کم بیشتر توضیح بدین؟این ناک چیه؟چرا سوپاپ ثدا میده؟چطوری میشه این صدای لعنتی رو قطعش کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

داداشم این صدا بخاطر درست نسوختن سوخت هستش. و اینکه ضریب دنده با سرعت شما تناسب نداره
مثلا سرعت ۳۰تا رو با دنده 3 میرین و وقتی گاز میدین صدای سوپاپ درمیاد
کلا حساس نباشین روش،چیز مهمی نیست و تو خیلی از ماشینای که گشتاور پایىنی دارن وجود داره
از بنزین سوپر استفاده کنین

unknown47
08-12-2012, 20:30
درود
دوستان اگه بخوایم سپر های جلو وعقب 131 رنگ کنم حدودا چقدر در میاد؟
اگه رنگ کنم رنگه روش جواب میده؟(اینو واسه این میپرسم چون جنس سپرها مثه بدنه نیست* میخوام بدونم رنگِ روش ماندگاری داره؟*)
بعد توی خرید و فروش ماشین (رنگ کردن) سپر و زیر زه ها که محاسبه نمیشه,میشه؟
بعد این درسته که میگن فرمون هیدرولیک پراید توی سرعتای بالا خطرناکه؟(نرمی بیشِ از حد)
ممنون میشم راهنماییم کنید

ak313
09-12-2012, 00:03
آقا وزن 131 با 132 فرق می کنه یه جا نوشته بود
131 = 790
132= 850

irinn65
09-12-2012, 00:42
از کجا بفهمیم 131 برای سایپاست یا پارس خودرو؟موقع تحویل که همش با نام سایپا131هستش!

Abdolreza2012
09-12-2012, 01:30

تا اونجایی که من میدونم تفاوتی نداره
نمیشه به راحتی تشخیص داد

hossein.az
09-12-2012, 01:35

یه نفر میگفت اونو که توی موتور زده :موتور زیمنس مال سایپاست
و اونایی که صبا موتور مال پارس خودروست ,دقیقشو اطلاع ندارم
اگر این مطلب رو از مکانیک های نمایندگی بپرسید زودتر به جواب میرسید

mohamad skystar
09-12-2012, 01:42
آقا وزن 131 با 132 فرق می کنه یه جا نوشته بود
131 = 790
132= 850

بله درسته
سایت رسمی سایپا هم همین ارقام رو برای وزن پراید اعلام کرده
اینجا ببینید:
سایپا 132 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سایپا 131 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

unknown47
09-12-2012, 11:04
131 = 790
132= 850
این وزن ها توی شتاب و ایمنی خودرو هم تاثیر میزارن؟

دوستان یه راهنماییم به من کنید:n01:

درود
دوستان اگه بخوایم سپر های جلو وعقب 131 رنگ کنم حدودا چقدر در میاد؟
اگه رنگ کنم رنگه روش جواب میده؟(اینو واسه این میپرسم چون جنس سپرها مثه بدنه نیست* میخوام بدونم رنگِ روش ماندگاری داره؟*)
بعد توی خرید و فروش ماشین (رنگ کردن) سپر و زیر زه ها که محاسبه نمیشه,میشه؟
بعد این درسته که میگن فرمون هیدرولیک پراید توی سرعتای بالا خطرناکه؟(نرمی بیشِ از حد)
ممنون میشم راهنماییم کنید

Abdolreza2012
09-12-2012, 17:05
دوستان یه خبر امروز خوندم در مورد کیفیت ساخت خودروهای داخلی
کیفیت همه ی خودرو های داخلی پایین اومده
حالا در مورد پراید
توی رده بندی کیفیت سایپا باز رده های ی آخرو به خودش اختصاص ( خیلی این جایگاهو دوست داره همش چسبیده بهش ولم نمیکنه )
پراید 131 سایپا 16 شد
پراید 131 پارس خودرو 17 شد
پراید 132 سایپا در قعر جدول به سر میبره (18 )
من موندم اینج برعکسه قضیش
کیفیت پایین میاد قیمت ماشین بالا میره :n04:
بنزین گرون میشه قیمت ماشین میره بالا
به هر حال هرچی بشه قیمت ماشین میره بالا

Immunology
11-12-2012, 20:50
دوستان چه رنگی برای 131 پیشنهاد میدید؟؟؟
من نظرم رو مسی روشن متالیک هست.
بعد کدوم رنگا قیمتشون بالاتره واسه سفارش؟

امير موسر
11-12-2012, 21:23
همشون یک قیمته فکر کنم!

ak313
11-12-2012, 22:42
سفید 11540 و بقیه 11780000

irinn65
12-12-2012, 00:23
بعد کدوم رنگا قیمتشون بالاتره واسه سفارش؟

من رنگ مسی دارم که بعد از شستنش همه خیره میشن به این ماشین....تو کارواش یه خانمی از پرادو پیاده شد پرسید فروشیه...

Immunology
12-12-2012, 10:45
من رنگ مسی دارم که بعد از شستنش همه خیره میشن به این ماشین....تو کارواش یه خانمی از پرادو پیاده شد پرسید فروشیه...
مسی چند نوع داره؟؟بعضیا رو که دیدم بیشتر شبیه قهوه ای میزد.

mehdi-2009
12-12-2012, 15:55

رنگ مسی موقع فروش هرکسی نمی پسنده اگه میخواین زود بفروشینش رنگ سفید ونقره ای بهتر فروش میره
اگرم قصد استفاده طولانی مدت دارین وپسندیدین این رنگو که هیچی:n02:
به نظرمن نقره ای قشنگ تر وجا افتاده تر هست واسه پراید

ak313
12-12-2012, 19:35
من یدونه پیش خرید برای اسفند کردم به نظرتون می تونم با همون پول الان تبدیل به نقدیش کنم و ما به التفاوت رو بپردازم. چون اگر انصراف بدم یک ماه بعد به حسابم برمی گرده و فعلا وقت سوال از نمایندگی رو هم نداشتم که ببینم چی میگن

irinn65
13-12-2012, 01:34
مسی چند نوع داره؟؟بعضیا رو که دیدم بیشتر شبیه قهوه ای میزد.

مسی 131 فقط 1 نوع رنگ داره روشن متالیک البته تو جای تاریکتر خب به شکلاتی کم رنگ هم شبیه میشه...
با مسی 111فرق داره...

شـیـفــو
14-12-2012, 23:09
همسایم امروز با یه پراید 131 س.ل اومدش بعد کلی تبریک و این چیزا ، گفت تحویل که گرفتم قبل از پارک یه ترمز سنگین کردم یسری سیم و این چیزا از اونجا که جعبه فیوزه ریخت پایین بعد اودم همینجا پارک کنم دیدم دستیش کار نمیکنه . بردم گذاشتم همونجا تا رسیدگی کنند ، درستش کردند اومدم .
البته این نمایندگی درست سرکوچمون هست اگه یکم دورتر بود بقیه مشکلاتش رو هم می فهمید . حالا پلاک نداره فعلا تکونش نمیده بعدا اونا هم مشخص میشه .

arash140
16-12-2012, 11:59
یا حضرتعباس:n28:

mohammadx6
16-12-2012, 18:50
سلام 131 sl چه قابلیتایی داره و فرقش با مدلای دیگه چیه؟
پراید ارتقاع یافته که میگن همین مدلای جدیده؟(131 132 111)

mohammadx6
16-12-2012, 19:07
شنیدم این پراید جدیدا (تولید همین چند ماهه)افتضاح شده کیفیتش آیا درسته؟

hossein.az
16-12-2012, 21:36
سلام 131 sl چه قابلیتایی داره و فرقش با مدلای دیگه چیه؟
پراید ارتقاع یافته که میگن همین مدلای جدیده؟(131 132 111)

مدل sl نه هیدرولیک داره نه abs
پراید ارتقاع یافته موتور hp است که فقط 4-5 اسب بخار بیشتر داره
هیچ فرقی ندارند

mohammadx6
16-12-2012, 22:22
هیچ فرقی ندارند

یعنی الان sl ارتقاع یافته نیستش؟
من توی آگهی های sl دیدم که abs داره.

ak313
17-12-2012, 00:23
هیچ فرقی ندارند

اشتباه می کنی دوست من. تمام ایکسها abs دارن من جمله sl

Abdolreza2012
17-12-2012, 02:25
دوستان پراید 131 sx دوگانه سوز رنگ نوک مدادی داره؟
آخه یکی از رفقا میگفت نداره؟

hossein.az
17-12-2012, 11:30
اشتباه می کنی دوست من. تمام ایکسها abs دارن من جمله sl

درسته اشتباها abs رو تایپ کردم
مدل sl نه هیدرولیک داره و نه کیسه هوا

hossein.az
17-12-2012, 11:35
دوستان پراید 131 sx دوگانه سوز رنگ نوک مدادی داره؟
آخه یکی از رفقا میگفت نداره؟

سایپا 131 sx رنگ نوک مدادی موجود هست
ولی دوگانه خیر
پراید دوگانه فقط 131 sl هست

Abdolreza2012
17-12-2012, 14:51
سایپا 131 sx رنگ نوک مدادی موجود هست
ولی دوگانه خیر
پراید دوگانه فقط 131 sl هست
فعلا نیست یا کلا نیست؟

hossein.az
17-12-2012, 21:09
فعلا نیست یا کلا نیست؟

کلا نیست
شاید بعدا شرکت کنه
این یه سیاستشونه به خاطر فروش مدل پایه
سایپا فقط همونو دوگانه تولید کردند

ALHO777
18-12-2012, 23:01
سلام دوستان.من یه پراید 131exثبت نام کردم جمعه میشه3ماه ولی هنوز ندادن13میلیون نقد دادم نمایندگی رنگ نقره ویک سال گارانتی بدنه.اما هنوز ازش خبری نیست.توی تهران هیچیexاومده تو شهر اینجا که هنوز یکی هم نیومده.به نظر شما قیمتو خوب گفتن واینکه کی تحویل میدن شنیدم نمایندگی دیر ماشین میده ولی نه اینقدر دور دیگه.

Pourya-pc
18-12-2012, 23:53
سلام دوستان.من یه پراید 131exثبت نام کردم جمعه میشه3ماه ولی هنوز ندادن13میلیون نقد دادم نمایندگی رنگ نقره ویک سال گارانتی بدنه.اما هنوز ازش خبری نیست.توی تهران هیچیexاومده تو شهر اینجا که هنوز یکی هم نیومده.به نظر شما قیمتو خوب گفتن واینکه کی تحویل میدن شنیدم نمایندگی دیر ماشین میده ولی نه اینقدر دور دیگه.

اگر خرید نقدی کردید و طبق روز مشخص تحویلتون ندادن برید کلانتری و از نمایندگی شکایت مکتوب کنید ، خودشون احضاریه میفرستن برای نمایندگی و اگر آشنا داشته باشید توی دادگستری زود کارتون رو راه میندازن، سود پولتون رو روز شمار بهتون میدن + عذرخواهی کتبی و رسمی مدیر نمایندگی.
اونوقت شما هم رضایت میدید و پولتون رو میگیرید و سپس اگر خواستید از بنگاه 131SX فول رو 12.600.000 خریداری کنید .

unknown47
18-12-2012, 23:58
دوستان فرمون تیپ sl خیلی سفتر تر از هیدرولیک sx هست؟
پراید های هیدرولیک زیادی رو دیدم که وقتی فرمونو تا آخر میپیچونن یه صدایی ازشون در میاد! این مشکل از کجاست؟

mehdi-2009
19-12-2012, 13:25
دوستان فرمون تیپ sl خیلی سفتر تر از هیدرولیک sx هست؟
پراید های هیدرولیک زیادی رو دیدم که وقتی فرمونو تا آخر میپیچونن یه صدایی ازشون در میاد! این مشکل از کجاست؟

بله خیلی سفت تره و اگه یه مدت سوارش بشین کلی پشت بازوهاتون قوی میشه:n02:
همه هیدرولیکا وقتی تا اخر بپیچونیشون صدامیدن

unknown47
19-12-2012, 14:04
بله خیلی سفت تره و اگه یه مدت سوارش بشین کلی پشت بازوهاتون قوی میشه:n02:
همه هیدرولیکا وقتی تا اخر بپیچونیشون صدامیدن
همه ی هیدرولیک های سایپا و پراید اینطوری هستن؟
آخه مثلا توی پرشیا اینطوری نیس!

mehrdad8086
19-12-2012, 15:32
همه ی هیدرولیک های سایپا و پراید اینطوری هستن؟
آخه مثلا توی پرشیا اینطوری نیس!
صدای پمپ هیدرولیک ربطی به نوع ماشین نداره.
ممکنه صدای جیبده و اصولا از شل بودن تسمه هیدرولیکه.....
هیچگاه فرمون هر خودروی هیدرولیکی رو بیش از 5 ثانیه تا انتها نگه ندارید......

Abdolreza2012
19-12-2012, 16:57
صدای پمپ هیدرولیک ربطی به نوع ماشین نداره. ممکنه صدای جیبده و اصولا از شل بودن تسمه هیدرولیکه..... هیچگاه فرمون هر خودروی هیدرولیکی رو بیش از 5 ثانیه تا انتها نگه ندارید...... آره راست میگی برای منم 405 یه صدای کمی میده فقط چرا گفتی بیشتر از 5 ثانیه نگه ندار؟ چی میشه مگه؟

mehrdad8086
19-12-2012, 20:21
آره راست میگی برای منم 405 یه صدای کمی میده فقط چرا گفتی بیشتر از 5 ثانیه نگه ندار؟ چی میشه مگه؟

دلیلش بخاطر فشار بروی پمپ و جعبه فرمونه.فشار روغن بسیار زیاد میشه و آسیب جدی میزنه خصوصا به اورینگ ها

mehdi-ch
20-12-2012, 04:25
چرا تو پیش فروش های فوری فقط 131 هست:n13:
ی احساسی به من میگه 131 ها رو دستشون باد کرده فقط به همین خاطر همینو پیش فروش فوری کردن:n09::n02:

hobgoblin
20-12-2012, 12:29
یه سوال

بعد از سرویس اولیه برای دفعه دوم کی باید ماشین رو برد برای سرویس؟ توی نمایندگی زده بود هر 10000 کیلومتر. این درسته؟ اصلا مهمه که برده بشه یا نه؟

amirpcp30
21-12-2012, 12:25
سلام دوستان
من صبا دارم می خوام سپر و چراغ 131 بزارم
می خواستم بپرسم سپر خوب کدوم مارکه؟ اخه دیدم بعضی هاشون توسی ترن بعضی ها یکجورایی رنگشون تیره تر و شفاف تر هم هستن خیلی شیک ترن
و همین طور چراغ که با دوبار افتاب خوردن زرد نشه؟
با سپاس

abbas-t
21-12-2012, 12:41
سلام دوستان

از داخل در عقب ماشینم صدای ازار دهنده ای میاد خواستم رو دری را باز
کنم اما با اینکه پیچ ها رو باز کردم نتونستم اونو جدا کنم
کسی میتونه کمکم کنه؟

Abdolreza2012
21-12-2012, 15:58
سلام دوستان

از داخل در عقب ماشینم صدای ازار دهنده ای میاد خواستم رو دری را باز
کنم اما با اینکه پیچ ها رو باز کردم نتونستم اونو جدا کنم
کسی میتونه کمکم کنه؟

دوست عزیز ریگلاژ کنی فکر کنم درست بشه

irinn65
22-12-2012, 02:44
چرا تو پیش فروش های فوری فقط 131 هست:n13:
ی احساسی به من میگه 131 ها رو دستشون باد کرده فقط به همین خاطر همینو پیش فروش فوری کردن:n09::n02:

نه اتفاقا 131 از بقیه پرفروشتره چون اصالت پراید حفظ شده و من دراوردی نیست..

irinn65
22-12-2012, 02:46
سلام دوستان
من صبا دارم می خوام سپر و چراغ 131 بزارم
می خواستم بپرسم سپر خوب کدوم مارکه؟ اخه دیدم بعضی هاشون توسی ترن بعضی ها یکجورایی رنگشون تیره تر و شفاف تر هم هستن خیلی شیک ترن
و همین طور چراغ که با دوبار افتاب خوردن زرد نشه؟
با سپاس

فقط چراغ عقب 131 میتونید بزارید چراغ جلو چون مجهز به موتور هست نمیشه گذاشت...در مورد سپر اطلاعی ندارم اما همش یکیه شاید یا رنگ کردن یا براقش کردند

ALHO777
23-12-2012, 09:12
سلام.ببخشید اگراینجا سوال میکنم.این درصدسودتاخیر روچطوری باید محاسبه کرد.من13دادم وگفتن ازماه سوم9%سودتعلق میگیره.حالا میشه بهم بگید روزانه چند میشه.باتشکر.

amirpcp30
23-12-2012, 22:57
سلام

فقط چراغ عقب 131 میتونید بزارید چراغ جلو چون مجهز به موتور هست نمیشه گذاشت...در مورد سپر اطلاعی ندارم اما همش یکیه شاید یا رنگ کردن یا براقش کردند
بدون موتور هم هست البته با موتور هم بزارم فقط موتورش کار نمی کنه وگرنه بازم می خوره
سپر من معمولی گذاشتم جلو عقب رو عوض کردم ولی اصلی نبود توسی ترن اصلش که داخل ارم برچسته ی سایپاس پررنگ تره شنیدم 131 کلا فرق می کنه گفتم بپرسم
با سپاس

abbas-t
27-12-2012, 19:02
سلام دوستان

من 131 اس ال دارم ،در اولین استارت دور موتور بین 15 تا 25 بالا میره یعنی بعضی روزها 15 و در روز دیگه به 25 هم میرسه ربطی به سردی وگرمی هوا هم نداره چون تابستون هم این مشکلو داشت ،اینم بگم که اگه بعد از 5 دقیقه
که موتور کار کرد خاموش کنم ومجدد روشن کنم دور موتور زیر یک میاد ،
حالا اگه حدود 10 ساعت بعد از خاموش کردن ماشین دوباره استارت کنم بازم دور موتور میره بالا ،دیاگ زدم فرقی نکرد ،به نظر شما قطعه ای از موتور ایراد نداره که تعویض بشه

irinn65
28-12-2012, 04:44
سلام دوستان

من 131 اس ال دارم ،در اولین استارت دور موتور بین 15 تا 25 بالا میره یعنی بعضی روزها 15 و در روز دیگه به 25 هم میرسه ربطی به سردی وگرمی هوا هم نداره چون تابستون هم این مشکلو داشت ،اینم بگم که اگه بعد از 5 دقیقه
که موتور کار کرد خاموش کنم ومجدد روشن کنم دور موتور زیر یک میاد ،
حالا اگه حدود 10 ساعت بعد از خاموش کردن ماشین دوباره استارت کنم بازم دور موتور میره بالا ،دیاگ زدم فرقی نکرد ،به نظر شما قطعه ای از موتور ایراد نداره که تعویض بشه

دوست عزیز کلا ربطی به سردی و گرمی هوا نداره 3یا 4 دقیقه اول دور موتور بالا هستش بعد کم کم میاد پایین که در موتورهای انژکتوری یه چیز طبیعی هستش...
اینم اضافه کنم اگه خودرورو به هر دلیلی خاموش کردید بعد دوباره قصد روشن کردنشو داشتید سعی کنید 2 دقیقه بعد روشن کنید چون سیستم ضد سرقت فعال میشه استارت بزنید روشن نمیشه اگرم بشه به موتور و استارت زور میاد....

abbas-t
28-12-2012, 17:29
[QUOTE=irinn65;7394084]دوست عزیز کلا ربطی به سردی و گرمی هوا نداره 3یا 4 دقیقه اول دور موتور بالا هستش بعد کم کم میاد پایین که در موتورهای انژکتوری یه چیز طبیعی هستش...
اینم اضافه کنم اگه خودرورو به هر دلیلی خاموش کردید بعد دوباره قصد روشن کردنشو داشتید سعی کنید 2 دقیقه بعد روشن کنید چون سیستم ضد سرقت فعال میشه استارت بزنید روشن نمیشه اگرم بشه به موتور و استارت زور میاد....[/QUOTE

abbas-t
28-12-2012, 17:31
با تشکر
اما مشکل اینجاست که دور موتور بعد از 10 دقیقه هم پایین نمیاد
و باید خاموش کنم و مجدد روشن کنم تا پایین بیاد !

greenmidi
28-12-2012, 21:10
با تشکر
اما مشکل اینجاست که دور موتور بعد از 10 دقیقه هم پایین نمیاد
و باید خاموش کنم و مجدد روشن کنم تا پایین بیاد !

چرا یواش یواش میاد پایین
باید صبر کنی :n02:

abbas-t
28-12-2012, 23:02
اما به نظر من دور موتور بین 15 تا 25 زیاده ،تا نظر شما چی باشه!

Abdolreza2012
28-12-2012, 23:43
اما به نظر من دور موتور بین 15 تا 25 زیاده ،تا نظر شما چی باشه!
آره اینقدر زیاده
ببرید به یه تعمیرگاه نشون بدید
من زیاد تو این موارد تخصص ندارم:n02:

abbas-t
29-12-2012, 11:32
حالا که این مقدار زیاده ،باید چکار کنم ؟به نظر شما قطعه ای خرابه ؟چون دیاگ زدم

درست نشد!

ebi1952
29-12-2012, 13:50
حالا که این مقدار زیاده ،باید چکار کنم ؟به نظر شما قطعه ای خرابه ؟چون دیاگ زدم

درست نشد!
احتمالا با اوصافی که شما می فرمایید. یا استپر موتور کثیف شده و نیاز به تمیز کردن داره یا خراب شده و نیاز به تعویض. در مرحله اول بازش کنید(آچار ستاره ای میخواد) و با اسپری هایی که مخصوص این کار میفروشن (ارزونترینش 5 تومنه) و چند تا دستمال کاغذی تمیزش کنید و ببیندینش اگر مشکل حل نشد احتمالش هست خراب باشه( معمولا خرابی استپر رو دیاگ نشون میده و چون میگید دیاگ چیزی نشون نداده احتمال اول بیشتره)
پیشنهاد بنده برای همه دوستان اینه که به همراه هر باک بنزین(معمولی) 1 تا 2 لیتر تینر فوری تو باک بریزن هر چن تا باک که بنزین میزنن تا همیشه انزکتور تمیزی داشته باشن.

Mo5tafa
05-01-2013, 20:20
سلام
ماشین من آب کم می کنه!
از بچه هایی که صفر گرفتن کسی مشکل من رو داره؟
از چشه؟ باید چیکار کنم؟

ebi1952
06-01-2013, 11:55
سلام
ماشین من آب کم می کنه!
از بچه هایی که صفر گرفتن کسی مشکل من رو داره؟
از چشه؟ باید چیکار کنم؟
احتمالا درب رادیاتور خرابه. در ضمن برای نشتی همه شلنگها رو چک کنید، ممکنه شلنگهایی که در دید نیستن نشتی داشته باشن و معمولا این نشتیها در حین پارک بودن ماشین مشخص نمیشن و بعد از مدتی حرکت ماشین باید از زیر ماشین و داخل موتور چک بشه.
شلنگ اتصال به قمقمه رو چک کنید وصل باشه.
درب قمقمه رو چک کنید زیرش واشر لاستیک داشته باشه و واشر سالم باشه.
و در بدترین حالت ممکنه، خدای نکرده میتونه از واشر سر سیلندر نیمسوز شده باشه.

Mo5tafa
07-01-2013, 22:34
احتمالا درب رادیاتور خرابه. در ضمن برای نشتی همه شلنگها رو چک کنید، ممکنه شلنگهایی که در دید نیستن نشتی داشته باشن و معمولا این نشتیها در حین پارک بودن ماشین مشخص نمیشن و بعد از مدتی حرکت ماشین باید از زیر ماشین و داخل موتور چک بشه.
شلنگ اتصال به قمقمه رو چک کنید وصل باشه.
درب قمقمه رو چک کنید زیرش واشر لاستیک داشته باشه و واشر سالم باشه.
و در بدترین حالت ممکنه، خدای نکرده میتونه از واشر سر سیلندر نیمسوز شده باشه.
اتفاقا موقع پارک هم اصلا زیرش آب نمی مونه!
من ماه پیش اون رو پُر کردم و بعد یک ماه دیدم تقریبا یه L رسیده، به یه مکانیک گفتم بهش گفت ایرادی نداره اگر ماهی یکبار پُرش کنی طبیعیه! اما یکی دیگه قبلا بهم گفته بود یکسال هم کار کنه اصلا نباید آب کم کنه
من کاملا آماتور هستم و ازش سر در نمیارم، خیلی خیلی ممنون بابت توضیحاتی که دادید.

ALHO777
13-01-2013, 20:38
سلام من اومدم بد یه ماه هنوزم ماشینو ندادن .الان دیگه اخرای قرار داده و نمایندگی هم هیچ جوابی نمیده.هرچی میگیم ماشین چی شد میگه سود تاخیر میدیم.بنده بطور قانونی قراردادم شنبه تموم میشه وباتوجه به اینکه گفتین میتونم شکایت کنم میشه یه کم راهنمایی کنید دقیقا چکار کنم.اون دفه هنوز قراردادمن تموم نشه بود ولی حالا که داره تموم میشه میتونم شکایت کنم.فقط لطف کنید بگید چجوری واینکه اگر از نمایندگی شکایت کنم اونا لج نمیکنن حیرونم کنن چندماه دیگه.قراردادمم سه ماه بوده یعنی شنبه میره توی ماه 4 ورسما90روزقراردادتموم میشه.ببخشید طولانی شد.
یاعلی<<پست قبلیم تو صفحه61 بوده>>

ronin_2607
16-01-2013, 23:54
تصادف با پراید 131...

سلام. امشب یه تصادف نسبتا بد با پرایدم داشتم. البته خدا رو شکر مقصر من نبودم و قراره فردا برم بیمه خسارتمو بگیرم. میخوام کمک کنید بگید حدودا چقدر خسارت دیدم و اگه جایی سراغ دارید که کار بلده معرفی کنید. من یکم سرعتم بالا بود. شاید 60 70 تا داشتم. یادم نمیاد. یه پژو 206 برای اینکه به ماشین جلویی نزنه زد رو ترمز پراید پشت سریش بجای اینکه ترمز کنه سعی میکنه با فرمون رد بده منم از پشت سر تازه ماشین شتاب گرفته بود حواسم به ماشین سمت چپم بود که داشت با سرعت به طرفم می آمد و برای اینکه به اون نزنم در کسری از ثانیه با شدت به پراید جلویی برخورد کردم طوری که ماشین بعد از اینکه افسر آمد و مقصرو معرفی کرد با مصیبت و کلی زور زدن در آمد. سپر جلوم، چراغ جلو سمت شاگرد، گلگیر سمت شاگرد کاملا مچاله شده و باید تعویض بشه. گلگیر آمده روی در شاگردو گرفته یه 7 8 سانتی و در باز نمیشه اما در سالمه. موتور تا جایی که دیدم و از محل تصادف تا خونه رانندگی کردم موردی نداره. حتی بالانس چرخ ها بهم نخورده. البته گوشه در کاپوت خورده و در جابجا شده. پایه فیلتر هوا هم شکسته. ببخشید طولانی شد. یعنی تصادف نسبتا شدید بود. خدا رو شکر کسی چیزیش نشد. البته از حق نگذریم منم مقصر بودم چون سرعتم یه خورده واسه خیابون آزادی زیاد بود. ممنون میشم سریع جواب بدید. آدرس صافکار و قیمت این قطعات که گفتم بگید. ممنون.
1. سپر جلو
2. گلگیر سمت راست
3. چراغ سمت راست
4. صافکاری گوشه در کاپوت
و ریزکاری های دیگه.... اولین باره تصادف میکنم. ماشین 12000 تا کار کرده. 6 ماهه...:n28::n03:

abbas-t
19-01-2013, 11:52
سلام دوستان
اول پاییز اب رادیاتو عوض کردم تا دیروز فقط از روی ابی که تو قمقمه پلاستیکی جمع شده اب رادیاتو کنترل میکردم که همیشه روی علامت max بود ،دیروز در رادیاتو که باز کردم دیدم سطح اب پایین افتاده ،حدود یک لیتر اب ریختم تا رادیات تا گلویی پر شد ،دیشب باز در رادیاتو باز کردم دیدم سطح اب بازم پایین افتاده اما اب قمقمه از علامت max بالاتر اومده ،ماشینم دود نمیکنه ،روی گج روغن هم از اب اثری نیست ،مدل ماشینم 131 اس اله

ebi1952
19-01-2013, 21:18
سلام دوستان
اول پاییز اب رادیاتو عوض کردم تا دیروز فقط از روی ابی که تو قمقمه پلاستیکی جمع شده اب رادیاتو کنترل میکردم که همیشه روی علامت max بود ،دیروز در رادیاتو که باز کردم دیدم سطح اب پایین افتاده ،حدود یک لیتر اب ریختم تا رادیات تا گلویی پر شد ،دیشب باز در رادیاتو باز کردم دیدم سطح اب بازم پایین افتاده اما اب قمقمه از علامت max بالاتر اومده ،ماشینم دود نمیکنه ،روی گج روغن هم از اب اثری نیست ،مدل ماشینم 131 اس اله
اگر قرار بود از درب رادیاتور اب اضافه کنیم، به نظرتون فلسفه ایجاد و نصب قمقمه چی بوده؟
تو ماشینهای قدیمی که سیستم خنک کننده مدار بسته ندارن (پیکان مثلا که پروانه و رادیاتور بود و کامپیوتر خودرو کنترلی روی دمای اب نداشت!) فقط میشه از درب رادیاتور اب اضافه کرد. در ضمن به هیچ عنوان زمانی که موتور داغه و خنک نشده درب رادیاتور رو باز نکنید چون سیستم دوباره نیاز به هواگیری پیدا میکنه.

abbas-t
20-01-2013, 00:22
اگر قرار بود از درب رادیاتور اب اضافه کنیم، به نظرتون فلسفه ایجاد و نصب قمقمه چی بوده؟
تو ماشینهای قدیمی که سیستم خنک کننده مدار بسته ندارن (پیکان مثلا که پروانه و رادیاتور بود و کامپیوتر خودرو کنترلی روی دمای اب نداشت!) فقط میشه از درب رادیاتور اب اضافه کرد. در ضمن به هیچ عنوان زمانی که موتور داغه و خنک نشده درب رادیاتور رو باز نکنید چون سیستم دوباره نیاز به هواگیری پیدا میکنه.
با سلام وتشکر

راستش من که چیزی دستگیرم نشد ،یعنی کم شدن یک لیتر اب مشکل نداره ومن نباید اب اضافه میکردم ؟!یا باید اب توی قمقمه میریختم ؟الان باید چه کنم اب قمقمه را تا علامت max
خالی کنم ؟

abolfazlmarzany
20-01-2013, 15:09
با سلام وتشکر

راستش من که چیزی دستگیرم نشد ،یعنی کم شدن یک لیتر اب مشکل نداره ومن نباید اب اضافه میکردم ؟!یا باید اب توی قمقمه میریختم ؟الان باید چه کنم اب قمقمه را تا علامت max
خالی کنم ؟
چند وقت پیش ماشین داداش همینطوری بود هم قمقمه خالی میشد (خشک میشد ) هم رادیاتور آب کم میکرد تا یک روز برای تعویض روغن رفتم زیر ماشین دیدم رادیاتور از پاییه پایین نشتی داری نشتیشو گرفتیم خوب شد شما هم قمقمه و هم رادیاتور پر کن بعد چند وقت ببین خالی میکنه یا نه ؟

ebi1952
20-01-2013, 17:49
با سلام وتشکر

خالی کنم ؟
دوست عزیز
منظور بنده رو متوجه نشدین احتمالا،
در ماشین پراید شما برای اضافه کردن اب به ماشین باید فقط به علامت های رو قمقمه توجه کنید! وقتی اب داخل قمقمه بین درجه کم و زیاد باشه وضعیت نرماله حتی اگر با باز کردن در رادیاتور ببینید اب کم باشه(دلیلش اینه که با روشن شدن موتور و بالا رفتن دما سطح اب رادیاتور به وضعیت عادی برمیگرده پیشنهاد نمیکنم ولی برای مطمئن شدن زمانی که موتور دماش به وضعیت عادی رسید کاملا با احتیاط و به ارامی در رادیاتور رو باز کنید(کار درستی نیست این کار) و ببینید که اب داخل رادیاتور در چه سطحیه) اگر از این درجه کمتر شد اب اضافه کنید.
در وضعیت فعلی ماشین شما وضعیت عادیه، اب اضافی هم که داخل قمقمه ریختید به مرور زمان با سرریز شدن به وضعیت عادی برمیگرده، زمانی که به ماشین فشار میارید و اب خیلی داغ میشه از قمقمه به بیرون سرریز میکنه

abbas-t
20-01-2013, 22:53
دوست عزیز
منظور بنده رو متوجه نشدین احتمالا،
در ماشین پراید شما برای اضافه کردن اب به ماشین باید فقط به علامت های رو قمقمه توجه کنید! وقتی اب داخل قمقمه بین درجه کم و زیاد باشه وضعیت نرماله حتی اگر با باز کردن در رادیاتور ببینید اب کم باشه(دلیلش اینه که با روشن شدن موتور و بالا رفتن دما سطح اب رادیاتور به وضعیت عادی برمیگرده پیشنهاد نمیکنم ولی برای مطمئن شدن زمانی که موتور دماش به وضعیت عادی رسید کاملا با احتیاط و به ارامی در رادیاتور رو باز کنید(کار درستی نیست این کار) و ببینید که اب داخل رادیاتور در چه سطحیه) اگر از این درجه کمتر شد اب اضافه کنید.
در وضعیت فعلی ماشین شما وضعیت عادیه، اب اضافی هم که داخل قمقمه ریختید به مرور زمان با سرریز شدن به وضعیت عادی برمیگرده، زمانی که به ماشین فشار میارید و اب خیلی داغ میشه از قمقمه به بیرون سرریز میکنه

با تشکر از شما

مشکل دیگه ای دارم واون اینکه میخوام رو دری در عقبو باز کنم دو تا پیچو باز کردم اما برای جدا کردن شیشه بالابر و خارهای نگهدارنده رودری تجربه ای ندارم ،میترسم با کشیدن صدمه ای وارد کنم در این مورد هم کمکم میکنید ،ممنون میشم

Mo5tafa
22-01-2013, 19:20
سلام
من ماشین ام رو روی کیلومتر4500 بردم نمایندگی، الان روی 9700 هستم.
2 تا سوال:
مراجعه بعدی به نمایندگی کی باید باشه؟
کی باید ببرم تعویض روغن؟

ebi1952
22-01-2013, 19:45
سلام
من ماشین ام رو روی کیلومتر4500 بردم نمایندگی، الان روی 9700 هستم.
2 تا سوال:
مراجعه بعدی به نمایندگی کی باید باشه؟
کی باید ببرم تعویض روغن؟
سرویس بعدی 10000 تا هست. سایپا سرویس های 10000 ، 20000 ، 30000 رو اجباری اعلام کرده و اگر نرید تو این کیلومترها برای سرویس ، هر زمانی که برین برای گارانتی پولشو ازتون میگیرن. (در ضمن میتونن برای شما ایجاد دردسر هم بکنن که چون برای سرویس نیاوردین ما گارانتی فلان قطعه رو قبول نمیکنیم پس حتما ببرین)
اگر تو سرویس اولیه روغن رو براتون عوض کردن، با تصمیم شماست که الان روغن عوض بشه یا نه.
می تونید بزارید یه 1000 یا 2000 تا دیگه هم کار کنه بعد بدین بیرون عوض کنن یا همین الان بدین روغنشم عوض کنن. بستگی به میزان حساسیت شما داره!:n02:

ebi1952
22-01-2013, 21:41
اقا ما مشکل داریم با ماشین که سرویسم کرده واقعا!
فرمونم میزنه بعد از سرعت 100 تا 120 و از 120 به بعد هم درست میشه.
اولین کار چرخها رو بالانس تلویزیونی کردم جواب نداد.
بالانس درجا زدم جواب نداد.
لاستیکهای چینی فابریک رو با رودستون کره عوض کردم جواب نداد.
رینگ فابریک رو با رینگ الومینیومی فابریک 141 عوض کردم جواب نداده
موندم مشکل از چیه بعد از 6000 کیلومتر کارکرد!!!
یکی میگه کمکهای عقب خرابه! یکی میگه از پلوسه!یکی میگه از دیسک ترمزه!

Mo5tafa
23-01-2013, 15:08
سرویس بعدی 10000 تا هست. سایپا سرویس های 10000 ، 20000 ، 30000 رو اجباری اعلام کرده و اگر نرید تو این کیلومترها برای سرویس ، هر زمانی که برین برای گارانتی پولشو ازتون میگیرن. (در ضمن میتونن برای شما ایجاد دردسر هم بکنن که چون برای سرویس نیاوردین ما گارانتی فلان قطعه رو قبول نمیکنیم پس حتما ببرین)
اگر تو سرویس اولیه روغن رو براتون عوض کردن، با تصمیم شماست که الان روغن عوض بشه یا نه.
می تونید بزارید یه 1000 یا 2000 تا دیگه هم کار کنه بعد بدین بیرون عوض کنن یا همین الان بدین روغنشم عوض کنن. بستگی به میزان حساسیت شما داره!:n02:
خب من بیرون بدم عوض کنند بهتره یا همون نمایندگی عوض کنه؟
خودتون نظرتون چیه؟ اگر روغن رو بزارم توی 11 هزار عوض کنم (یعنی 6500 تا بعد از تعویض قبلی) ایرادی نداره؟

ebi1952
23-01-2013, 17:19
خب من بیرون بدم عوض کنند بهتره یا همون نمایندگی عوض کنه؟
خودتون نظرتون چیه؟ اگر روغن رو بزارم توی 11 هزار عوض کنم (یعنی 6500 تا بعد از تعویض قبلی) ایرادی نداره؟
اگه روغن قبلی رو تو 4500 عوض کردی و الان روغن 5500 تا کار کرده بهتره همون نمایندگی عوض کنین معمولا همون بهران رو میریزن تو ماشین(حدود 6 تومن اجرت میگیره + پول روغن + پول فیلتر روغن)
ولی من خودم چون تو 5500 سرویس اولیه بردم تو 10000 عوض نمیکنم حیفه حداقل 1000 تا دیگه کار میکنه.

abbas-t
25-01-2013, 14:06
با سلام

بعد از 10000-20000-30000 کارکرد چه کارهایی روی ماشین انجام میگیرد؟

mohamad skystar
25-01-2013, 19:45
با سلام

بعد از 10000-20000-30000 کارکرد چه کارهایی روی ماشین انجام میگیرد؟

ماشینشما چقدر کارکرده؟
اگر 30000 تا کارکرده دیگه وقتش رسیده لنت هارو بازدید کنی و در صورت نیاز تعویض کنی
آخرین باری که ماشین رو بردی سرویس رو چه کیلومتری بوده؟
اگر 10000 تا رفتی نسبت به آخرین سرویس دیگه وقت تعویض روغن - فیلتر روغن - فیلتر هوا - صافی بنزین هست
آب باتری رو فراموش نکن اگر باتری ماشینت اسیدی هست.
واسکازین گیربکس رو هم ببین و در صورت نیاز پرش کن
شمع هارو هم احتمالا باید عوض کنید.

abbas-t
25-01-2013, 22:22
ماشینشما چقدر کارکرده؟
اگر 30000 تا کارکرده دیگه وقتش رسیده لنت هارو بازدید کنی و در صورت نیاز تعویض کنی
آخرین باری که ماشین رو بردی سرویس رو چه کیلومتری بوده؟
اگر 10000 تا رفتی نسبت به آخرین سرویس دیگه وقت تعویض روغن - فیلتر روغن - فیلتر هوا - صافی بنزین هست
آب باتری رو فراموش نکن اگر باتری ماشینت اسیدی هست.
واسکازین گیربکس رو هم ببین و در صورت نیاز پرش کن
شمع هارو هم احتمالا باید عوض کنید.

با سلام

ماشینم 22 تا کارکرده و رو 20 تا برای سرویس بردم اما نه فیلتر بنزین ونه شمع ،هیچکدومو
عوض نکردن ،ولی خودم ، واسکازین و اب رادیاتو عوض کردم ،لازمه فیلتر بزین و شمعها رو عوض کنم؟یادم رفت بگم ،روغنو هر 6000 تا همراه فیلتر هوا و فیلتر روغن
عوض میکنم

mohamad skystar
25-01-2013, 23:30
با سلام

ماشینم 22 تا کارکرده و رو 20 تا برای سرویس بردم اما نه فیلتر بنزین ونه شمع ،هیچکدومو
عوض نکردن ،ولی خودم ، واسکازین و اب رادیاتو عوض کردم ،لازمه فیلتر بزین و شمعها رو عوض کنم؟یادم رفت بگم ،روغنو هر 6000 تا همراه فیلتر هوا و فیلتر روغن
عوض میکنم

اگر هر 6000 کیلومتر عوض کردین پس آخرین تعویض روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا رو 18000 کیلومتر بوده
مشکلی نیست رو این کیلومتری که الان هست شمع و لنت رو بازدید کنید شاید نیاز به تعویض داشته باشه

john nash
30-01-2013, 10:50
دوستان ماشین من تیغه برف پاک کنش وقتی رو شیشه کشیده میشه بد صدا میده
آبروی آدم رو میبره!
باید چیکار کنم؟

mohamad skystar
30-01-2013, 13:44
دوستان ماشین من تیغه برف پاک کنش وقتی رو شیشه کشیده میشه بد صدا میده
آبروی آدم رو میبره!
باید چیکار کنم؟

باید تیغه هارو عوض کنی و از نوع ژله ای درجه یک بندازی
اگرچه گرون تره اما چسبندگی خوبی رو شیشه داره و صدا هم نداره

john nash
30-01-2013, 17:50
باید تیغه هارو عوض کنی و از نوع ژله ای درجه یک بندازی
اگرچه گرون تره اما چسبندگی خوبی رو شیشه داره و صدا هم نداره

خوب نوع خاصی مد نظر هست یا فقط بگم ژله ای می خوام؟
منظورت از گرونه یعنی مثلا چقدر؟ :n04:
بعد درجه یک بودنش رو از کجا بفهمم؟

بسییییییییار متشکرم:n16:

mohamad skystar
31-01-2013, 15:38
خوب نوع خاصی مد نظر هست یا فقط بگم ژله ای می خوام؟
منظورت از گرونه یعنی مثلا چقدر؟ :n04:
بعد درجه یک بودنش رو از کجا بفهمم؟

بسییییییییار متشکرم:n16:

شما وقتی میری فروشگاه لوازم یدکی وقتی بگی تیغه برف پاک کن ژله ای خوب و درجه یک میخوام
خودشون بلدن و راهنماییت میکنن. البته جایی برو که با انصاف باشن.
گرون تر بودنش زیاد نیست زیر 10 هزار تومانه

ronin_2607
06-02-2013, 14:06
با سلام. 2 هفته پیش با پرایدم تصادفی کردم که منجر به تعویض گلگیر جلو سمت شاگرد شد. سرتونو درد نیارم. ماشین هم صفر و منم مقصر نبودم. اما به هر حال اتفاق افتاد. دادم صافکاری و رنگ. ماشینو تحویل گرفتم. نمیدونم انگار تو نقاشی که بوده یه چیزی رو کل ماشین نشسته. رنگ ماشین زبر شده. حتی شیشه ها . مثل اینکه داشتن با پیستوله ماشین دیگه ای رو رنگ میکردن و این نزدیک پارک بوده و بخاراتش رو کل بدنه نشسته. حالا نمی دونم چیکارش کنم؟؟ با چی پاک میشه؟ یکی می گه پولیش بزن. البته رنگ ماشین سفیده. یکی میگه واکس بزن. یکی می گه با تینر ماشینو بشور !!! یکی میگه با نفت. البته ماشینو خودم تو پارکینگ بدون استفاده از مواد شوینده و یا شلنگ آب. با یه سطل آب گرم و دستمال تمیز کردم. ولی زبری بدنه سرجاشه. حالت دون دون روشه. برداشتم یه مقدارشو اندازه یه مربع 10 سانت در 10 سانت پولیش نرم زدم و پاک کردم. دیدم اون قسمت صاف شده و اطرافش زبره. حالا موندم چیکار کنم؟ میترسم کل ماشینو پولیش کنم کیلر (نمیدونم چیه ؟؟فقط شنیدم) از بین بره و به رنگ ماشین که همینطوریشم خیلی با کیفیت نیست صدمه بخوره. البته اینم بپرسم رنگ پراید سفید که روغنیه، کیلر داره؟ یا فقط این پوشش در رنگ متالیک وجود داره؟؟ کسی پیشنهادی داره؟؟ فقط ترو خدا سریع جواب بدید. ممنون.

mohamad skystar
06-02-2013, 14:15
با سلام. 2 هفته پیش با پرایدم تصادفی کردم که منجر به تعویض گلگیر جلو سمت شاگرد شد. سرتونو درد نیارم. ماشین هم صفر و منم مقصر نبودم. اما به هر حال اتفاق افتاد. دادم صافکاری و رنگ. ماشینو تحویل گرفتم. نمیدونم انگار تو نقاشی که بوده یه چیزی رو کل ماشین نشسته. رنگ ماشین زبر شده. حتی شیشه ها . مثل اینکه داشتن با پیستوله ماشین دیگه ای رو رنگ میکردن و این نزدیک پارک بوده و بخاراتش رو کل بدنه نشسته. حالا نمی دونم چیکارش کنم؟؟ با چی پاک میشه؟ یکی می گه پولیش بزن. البته رنگ ماشین سفیده. یکی میگه واکس بزن. یکی می گه با تینر ماشینو بشور !!! یکی میگه با نفت. البته ماشینو خودم تو پارکینگ بدون استفاده از مواد شوینده و یا شلنگ آب. با یه سطل آب گرم و دستمال تمیز کردم. ولی زبری بدنه سرجاشه. حالت دون دون روشه. برداشتم یه مقدارشو اندازه یه مربع 10 سانت در 10 سانت پولیش نرم زدم و پاک کردم. دیدم اون قسمت صاف شده و اطرافش زبره. حالا موندم چیکار کنم؟ میترسم کل ماشینو پولیش کنم کیلر (نمیدونم چیه ؟؟فقط شنیدم) از بین بره و به رنگ ماشین که همینطوریشم خیلی با کیفیت نیست صدمه بخوره. کسی پیشنهادی داره؟؟ فقط ترو خدا سریع جواب بدید. ممنون.

دوست من
این اتفاقات زیاد افتاده تو قسمت نقاشی ماشین
بهترین راهش اینکه ماشین رو ببری پیش همون نقاش و بگی یه واکس و پولیش درجه یک بهش بزنه تا اون زبری برطرف بشه
نیازی هم نیست ماشین رو با موادر شیمیایی دیگه بشوری
بعد از این کار شیشه های ماشین رو ببر کارواش برات تمیز با فشار قوی آب میشورن.
برای من 4 سال پیش یه 405 داشتم همین اتفاق افتاد اینکارو کردم عالی شد

ksjvk
07-02-2013, 18:46
سلام. این سرویس اولیه رو نمیشه زودتر رفت؟
من ماشینم 3500 کار کرده، میخوام تا به شلوغی دم عید نخورده برم. نمیشه؟

mohamad skystar
07-02-2013, 19:38
سلام. این سرویس اولیه رو نمیشه زودتر رفت؟
من ماشینم 3500 کار کرده، میخوام تا به شلوغی دم عید نخورده برم. نمیشه؟

نه دوست من نمیشه
چون تو سایت سایپا هر بار که میری برای گارانتی کیلومتر ماشینت ثبت میشه
البته اگر آشنا داشته باشی تا 100 یا 200 کیلومتر میتونی زودتر ببری

Abdolreza2012
08-02-2013, 03:06
قضیه ی این پراید های جدید که یو جورایی دنده اتومات دارن چیه که تبلیغشو میکنن؟
از قیمتش کسی خبر داره؟

mohamad skystar
08-02-2013, 03:18
از قیمتش کسی خبر داره؟

فقط میدونیم پراید اتوماتیک هست
خبر خاصی هنوز از مشخصات فنیش اعلام نشده
اما پیش فروشش شروع شده
تبلیغشم تو تلویزیون نشون داد.

Mr KING
08-02-2013, 03:23
فقط میدونیم پراید اتوماتیک هست
خبر خاصی هنوز از مشخصات فنیش اعلام نشده
اما پیش فروشش شروع شده
تبلیغشم تو تلویزیون نشون داد.

بالای بیست میلیون میشه درستهَ؟

mohamad skystar
08-02-2013, 03:24
بالای بیست میلیون میشه درستهَ؟

اگر قیمت ها به همین روالی باشه که الان داریم تو بازار برای انواع پراید میبینیم
بله همینطورم هست
البته قیمت پراید اتوماتیک رو هم شرکت در آینده اعلام میکنه

Abdolreza2012
08-02-2013, 19:59
حالا باید منتظر موند بیاد تا ببینیم چی هست دیگه رفت یرای سال دیگه فکرنکنم امسال بدن بیرون قضیه ی پیش فروش چیه؟ چه جوری میشه خرید (منظورم اینه که شرایطش چه جوریاس)

mehdi30nema
08-02-2013, 20:54
دوستان من یک ماهی میشه یه 131 خریدم ، یواش یواش دارم کاملش میکنم ، هفته پیش دزدگیر بستم و دیروز هم یه پخش رو ماشین بستم .
همچنین یه کنسول وسط هم گرفتم که از این مدل هایی هست که پایه داره و تو اون جای خالی اون وسط فرو میره ( خودم نمیخام پیچ مهره اش کنم ) .
به خاطر همین از این چسب های دو طرفه هم زدم به پایه اش ولی بازم خیلی شل و ول هست ، نمیدونم این کنسول ها رو همه پراید ها این طوری هستند ؟ یا این که حتما باید پیچ و مهره بشه ؟

Amir..H
08-02-2013, 21:24
از قیمتش کسی خبر داره؟

انتظار زیادی از این ماشین نداشته باشین..
خود پراید موتورش تعطیله کولر میگیری راه نمیره! اگه اون گیربکس 3 دنده لگنی که قبلا میذاشتن الانم بزارن اصلا ارزش خرید نداره(اثن خود پراید ارزش خرید داره!!! :n13:)

Abdolreza2012
09-02-2013, 01:12
خود پراید موتورش تعطیله کولر میگیری راه نمیره! اگه اون گیربکس 3 دنده لگنی که قبلا میذاشتن الانم بزارن اصلا ارزش خرید نداره(اثن خود پراید ارزش خرید داره!!! :n13:)

با قیمت های قدیم پراید ارزش خرید داشت ولی با قیمت های نجومی الان ارزش نداره
گیربکس 3 دنده که قبلا میذاشتن منظورت چیه؟

mehrdad8086
09-02-2013, 11:47
تبلیغی که دارن می کنن در واقع گیربکس اتوماتیک نیست.
بلکه سیستمی هست بنام AMT که کلاچ رو حذف می کنه (پدال)و دنده ها رو عوض می کنه.
گیربکس همنه.مثلا تو پراید 5 دنده جلو و 1 عقب می مونه و این سیستم اضافه میشه.
هستند جاهائی که اینکار رو الان دارن انجام میدن.چیز تازه ای نیست.MVM110 اتومات! هم همینطوریه....:n30:

mohamad skystar
09-02-2013, 12:38
دوستمون مهرداد درست میگن.
من در مورد این سیستم AMT که روی پراید نصب شده یه مطلبی پیدا کردم که میزارم اینجا خوندنش خالی از لطف نیست

AMT، مخفف عبارت Automated Manual Transmission به معني گيربكس دستي اتوماتيك شده، در سال 1996 و توسط كمپاني BMW و تحت نام تجاري SMG‌ براي اولين بار پا به عرصه بازار گذاشت. AMT، همان گيربكس دستي است با اين تفاوت كه فرآيند تعويض دنده و كلاچ گيري در آن به وسيله يك مجموعه رباتيكي هوشمند انجام مي گيرد. در سطح بين المللي، اين سيستم جزو سيستمهاي پيشرفته محسوب شده و از جايگزينهاي احتمالي سيستمهاي دستي به حساب مي آيد. مزيت اصلي اين سيستم، قيمت كم، سادگي تعمير و نگهداري و كاهش مصرف سوخت، افزايش راندمان، بالابردن عمر قطعات خودرو و افزايش راحتي در رانندگي مي باشد.
همانگونه که در ‏شكل 1 ديده مي شود، در سيستم AMT بخشهاي عملگر کلاچ و تعويض دنده با انواع مشابه الکتريکي يا هيدروليکي جايگزين مي شوند. علاوه بر اين موارد پدال کلاچ و دسته دنده با کليه ملحقات آنها حذف مي شوند و بجاي آن يک اهرم تعويض دنده در محل دلخواه (تعبيه يک سري شاسي روي فرمان و يا تهيه يک جويستيک بعنوان دسته دنده مجازي) قرار مي گيرد.

يک بخش سخت افزاري شامل راه انداز موتورهاي الکتريکي و مغز متفکر مجموعه نيز وجود دارد. اين مجموعه با دريافت وضعيت دريچه گاز، دور موتور و ساير سنسورهاي موجود در خودرو در هرلحظه وضعيت خودرو و تمايل راننده را تشخيص داده و در صورت لزوم اقدام به تعويض دنده مي نمايد. جهت تشخيص موقعيت دنده در حالت اتوماتيک از يک نمايشگر در پانل جلويي خودرو براي نمايش موقعيت دنده استفاده مي شود. به عبارت ديگر اجزاي اصلي AMT عبارتند از:
1- عملگر تعويض دنده
2- عملگر کلاچ
3- واحد کنترل الکترونيکيAMT يا TCU
4- مجموعه ارتباط با راننده (اهرم تعويض دنده و نمايشگر موقعيت دنده)
امروزه عمدتا در بخش عملگرها از عملگرهاي الکتريکي استفاده مي شود و استفاده از عملگرهاي هيدروليکي چندان متداول نمي باشد. علت اين امر را مي توان در اشغال فضا، وزن و هزينه کمتر عملگرهاي الکتريکي جستجو نمود.
لازم به ذکر است که در بعضي از انواع جديد AMT، به منظور عدم قطع قدرت در حين تعويض دنده، از يک کلاچ دوبل ويژه (DCT) استفاده مي شود که سبب مي شود که قدرت بطور کامل در حين تعويض دنده قطع نشود و يا حتي مجموعه هايي ساخته شده اند که با کمک استارتر و انجام تغييراتي در گيربکس در حين تعويض دنده قدرت از طريق استارتر منتقل شده و بدين ترتیب انتقال قدرت در خودرو قطع نمي شود. نتايج تحقيقات شرکت LUK نشان داده که محدوده بهره گيري از نوع متداول AMT عموما در گشتاورهاي کمتر از 200 نيوتن متر بوده و براي خودروهايي با گشتاور موتور بيش از اين مقدار اضافه کردن تجهيزات ذکر شده در اين قسمت داراي توجيه فني نمي باشد . توضیح قابل توجه اینکه شرکت LUK سیستم AMT را با نام ASG نامگذاری نموده است.
با توجه به اينکه گشتاور خروجي موتور پرايد از اين ميزان کمتر است، در اين پروژه هدف ما توليد مجموعه AMT با ساختار متداول آن است که در ابتدا توضيح داده شد. علاوه بر اين مساله، دلايل زير نيز قابل توجه است:
1- در صورت بهره گيري از AMT در خودرو وضعيت قطع انتقال قدرت در حين تعويض دنده نسبت به حالت دستي بهبود مي يابد. چراکه در حالتي که راننده کلاچ را گرفته و تعويض دنده انجام مي دهد عموما زمان تعويض دنده بسيار بيشتر از حالت AMT است.
2- اين محصول بصورت Add-on تعريف مي شود و ديدگاه اين است که اين محصول بعنوان يک گزينه (Option) عرضه شود. بنابراين حتي در خودروهاي از قبل توليد شده نيز نصب اين مجموعه با يک هزينه معقول امکان پذير باشد.
3- استفاده کنندگان از اين خودرو براي اين سطح از رفاه هزينه گزافی را پرداخت نمي کنند.
4- خودروهايي در شرکتهاي مختلف خودرو سازي با توان و گشتاور بزرگتر از پرايد نيز با همين طرح ساخته شده اند. ( Mercedes-Benz AGS Automated Gear Shift for Sterling Trucks، کاميونتهاي سري N ايسوزو و بسياري از انواع SUV)
5- حل مساله قطع گشتاور انتقالي در حين تعويض دنده مربوط به مقايسه AMT و AT مي باشد، و براي اين است که به گروه کاربران علاقه مند به AT هم AMT بعنوان يک راه حل بهتر و ارزانتر پيشنهاد شود. لذا در حال حاضر در کشور ما اين مساله اقتصادي نيست.

بخشهای اضافه شده ‌أ. واحد انتخاب حالت دنده ‌ب. واحد کنترل الکترونیک ‌ج. عملگر کلاچ برقی ‌د. عملگر تعویض دنده برقی ‌ه. نمایشگر موقعیت دنده ‌و. دسته سیم سیستم AMT بخشهاي حذف شده از سيستم تعويض دنده دستی ‌أ. دسته دنده مكانيكي با كليه ملحقات اتصال به گيربكس

abbas-t
10-02-2013, 19:25
سلام دوستان

من 131 دارم امروز متوجه شدم که اب داخل قمفمه کاملا خالی شده ،فکر کردم اب رادیاتم رفته اما با نیم لیتر اب رادیات

پر شد ،اما چرا اب قمقمه خالی شده؟

payamakooo
11-02-2013, 17:18
نگران نباش برا منم همینطور بود!
خالی شدن قمقمه بخاطر اینه که طی یک پروژه کاملا استثنایی، برای اولین بار در تاریخ شرکت سایپا موفق شده مخزن آب رو به جلوی چرخ سمت راننده انتقال بده و با اتصال لوله ها شما آب رو از جلوی موتور به مخزن انتقال میدید. لذا از اونجایی که در سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی قرار داریم و اتصالات اون در حد تیم ملی است، آب مخزن تخلیه می شود.
پیشنهاد می کنم یکبار چرخ رو باز کنید و اتصالات مخزن رو خودتون بدقت ببندید و از رخش ایرانی لذت ببرید!

masooumi
11-02-2013, 19:36
خالی شدن قمقمه بخاطر اینه که طی یک پروژه کاملا استثنایی، برای اولین بار در تاریخ شرکت سایپا موفق شده مخزن آب رو به جلوی چرخ سمت راننده انتقال بده و با اتصال لوله ها شما آب رو از جلوی موتور به مخزن انتقال میدید. لذا از اونجایی که در سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی قرار داریم و اتصالات اون در حد تیم ملی است، آب مخزن تخلیه می شود.
پیشنهاد می کنم یکبار چرخ رو باز کنید و اتصالات مخزن رو خودتون بدقت ببندید و از رخش ایرانی لذت ببرید!

منم توی تیبا همچین مشکلی را به همین خاطر داشتم.

abbas-t
12-02-2013, 21:42

یعنی اتصالات مخزن خودبخود ایراد پیدا کرده ،اخه توی یکسال گذشته حتی یه قطره هم کم نمیکرد ،واشر در رادیات جای تامل نداره؟

ak313
12-02-2013, 22:57
دوستان آیا واقعا هیدرولیک برای پراید خوبه؟ آخه بعضیها میگن توی سرعت زیاد با توجه به وزن پایین پراید خطرناکه.

masooumi
12-02-2013, 23:01
دوستان آیا واقعا هیدرولیک برای پراید خوبه؟ آخه بعضیها میگن توی سرعت زیاد با توجه به وزن پایین پراید خطرناکه.

هر چیزی هم مزیت داره و هم معایب ، باید ببینید که کدومشون براتون با اهمیت تره. هیدرولیک واقعا توی ترافیک شهری و ... خوبه و توی جاده ممکنه برای راننده تازه وارد هم مشکل ساز باشه. حالا به نظر شما مزیتش به عیبش می چربه؟ پس خوبه

masooumi
12-02-2013, 23:02
یعنی اتصالات مخزن خودبخود ایراد پیدا کرده ،اخه توی یکسال گذشته حتی یه قطره هم کم نمیکرد ،واشر در رادیات جای تامل نداره؟

از من یک شلنگ زانو مانند زیر مخزن داشت که پاره شده بود و مخزن خالی شده بود.

mohamad skystar
12-02-2013, 23:09

هیدرولیک برای پراید هیچ مشکلی نداره
برخی افراد فکر میکنن چون پراید کمی وزن سبکی داره و فرمونش عمدتا چابک هست دیگه اگر هیدرولیک باشه
ماشین چپ میکنه و خلاصه بسیار صحبت های دیگه.
در مرحله اول اگر خطری بخواد ماشین رو تهدید کنه این راننده هست که رابطه مستقیم داره با عملکردش موقع رانندگی.
همونطور که دوستمون هم توضیح دادن خیلی هم مفید هست برای پراید.

Max.Pain
13-02-2013, 15:15
یه 131 دوگانه کارخونه ای(مدل 90) دارم که اخیراً بد روی گاز میره !:n03:

بعضی وقت ها خوبه ولی بعضی وقت ها 30-40 کیلومتر هم میرم روی گاز نمیره !!!:n13:

ksjvk
13-02-2013, 21:38
دوستان من یک ماهی میشه یه 131 خریدم ، یواش یواش دارم کاملش میکنم ، هفته پیش دزدگیر بستم و دیروز هم یه پخش رو ماشین بستم .
همچنین یه کنسول وسط هم گرفتم که از این مدل هایی هست که پایه داره و تو اون جای خالی اون وسط فرو میره ( خودم نمیخام پیچ مهره اش کنم ) .
به خاطر همین از این چسب های دو طرفه هم زدم به پایه اش ولی بازم خیلی شل و ول هست ، نمیدونم این کنسول ها رو همه پراید ها این طوری هستند ؟ یا این که حتما باید پیچ و مهره بشه ؟

سلام. چندتا سئوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
دزدگیر رو دادید نمایندگی بست؟
از بیرون خریدید یا خودشون دارن؟
چند درومد دزدگیره و مارکش چیه؟

abbas-t
13-02-2013, 23:29
از من یک شلنگ زانو مانند زیر مخزن داشت که پاره شده بود و مخزن خالی شده بود.

ولی من زیر ماشینو نگاه کردم اصلا پارگی ونشتی نداشت

و لی امروز یکی بهم گفت میتونه از ترموستات باشه وترموستات قفل کرده باشه

نظر شما چیه؟اینم بگم که وقتی گرمای اب بالا میره و2تا از 8خونه روشن میشه
بخاریو که روشن میکنم حرارت اب به 4خونه میرسه ولی بخاری گرمایی نداره

mohamad skystar
14-02-2013, 00:05
سلام. چندتا سئوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
دزدگیر رو دادید نمایندگی بست؟
از بیرون خریدید یا خودشون دارن؟
چند درومد دزدگیره و مارکش چیه؟

اگر ماشینتون گارانتی داره میشه بدی نمایندگی براتون نصب کنن
البته اگر به سیم کشی ماشین آسیب نرسه و مشکلی پیش نیاد بیرون هم بدی نصب میکنن.
برای مشاوره خرید دزدگیر به تاپیک زیر مراجعه کنید:

Soroush-S
27-02-2013, 21:54
ریز قیمتهای پراید 131

abolfazlmarzany
03-03-2013, 18:42
یه 131 دوگانه کارخونه ای(مدل 90) دارم که اخیراً بد روی گاز میره !:n03:

بعضی وقت ها خوبه ولی بعضی وقت ها 30-40 کیلومتر هم میرم روی گاز نمیره !!!:n13:
سلام ماشین رو که روشن کردی کلید گاز رو بزن تا خاموش بشه چراغش بعد حدود 5 دقیقه بزار ماشین با بنزین کار کنه تا یک خونه از درجه دمای موتور روشن بشه (معمولا من میزارم 2 خونه روشن بشه ) بعد کلید رو بزن و حدود 10 ثانیه صبر کنه ماشین روی گاز بره این طوری بهتر کار میکنه
ماشین چون اول روشن میکنی موتور سرده بد کار میکنه مال من هم اول اینطوری بود حالا خوب شده

ronin_2607
03-03-2013, 22:38
سلام به همگی. طبق معمول باز هم سوال دارم مزاحم شدم. چند وقت پیش بدون هیج دلیلی وقتی ماشینو روشن کردن متوجه شدم چراغ روغن که همیشه 4 5 ثانیه بعد از استارت خوردن خاموش می شد روشن موند. تعجب کردم. موتور و خاموش کردم گفتم احتمالا قاطی کرده. دوباره روشن کردم دیدم نخیر خاموش نمیشه حتی 2 3 دقیقه به همون حال موند. دفتر چه رو دیدم نوشته بود سریعا ببیرید تعمیرگاه مجاز. !!! چند تا گاز به ماشین دادم صدای موتور عوض شده بود یه صدای نمیدونم خشکی تو موتور بود. انگار مثلا روغنی تو موتور نیست. با گاز دادن چراغ خاموش شد و دیگه روشن نشد. روغنی که تو ماشین ریخته بودم بهران تکتاز بود اما فیلتر روغنو عوض نکرده بودم. بعد از 4000 تا کار کردن چراغ روشن شده بود. وقتی خاموش شد. گفتم حتما سرد بوده. خلاصه رفتیم سر کار و ماشینو گذاشتیم پارکینگ و بعد از ظهرش باز هم همین اتفاقات تکرار شد. سریع بردم یه تعویض روغنی. گفت روغنت کمه !!! در حالی که صبح چک کرده بودم و فول بود. و ماشین نه روغن ریزی داره نه روغن سوزی. با تمام این اوصاف دادم روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوارو عوض کرد که یه 60 تومنی پیاده شدم. ایرانول 12000 ریختم قوطی 4 لیتریش در آمد 28000 تومن !!! ببخشید خیلی دارم حرف می زنم. خلاصه روغن عوض شد و ما استارت زدیم دیدم چراغ سریع خاموش شد. خوسحال شدیم که مشکل جدی نبود. رفتم خونه. صبحش با استرس استارت زدم دیدم چراغ خاموش شد. خیالم 100 درصد راحت شد. رفتم سر کار بعد از ظهر باز هم چراغ روشن موند. شاکی رفتم پیش تعویض روغنیه. گفت احتمالا فشنگیته. دادم اونم عوض کرد. 3 4 بار خوب بود. الان باز روشن می مونه. روغن 1000 تا کار نکرده. ضمن اینکه تازگی استارت هم نمیخوره. یعنی کلیدم که میچرخونم گاهی صدای برفک میده. باتریش نیست. تازه آب باتریو دادم چک کردن و اضافه کردن. در ثانی ماشین باتیش بخوابه استارت می خوره روشن نمیشه. این استارت نمیخوره. نه همیشه ها. وقتی ماشین سرده و یه شب تو پارکینگ بوده گاهی اینطوری میشه. تعویض روغنیه داخل باک یه مکمل ریخت. یه بار اون موقع اینطوری شد. که باک تموم شد خوب بود. امروزم من صبح داخل باک یه انژکتور شور ریختم. بعد از ظهر ماشین با بدبختی روشن شد. ممکنه مربوط به اینا باشه؟؟ شرمنده خیلی حرف زدم. ببخشید. ترو خدا راهنمایی کنید. مثل همیشه.

ronin_2607
05-03-2013, 22:52
چه سوت و کوره... هیچ کس جواب منو نمیده؟؟

ebi1952
06-03-2013, 19:35
چه سوت و کوره... هیچ کس جواب منو نمیده؟؟
وقتی چراغ روغن روشن می مونه و روغن هم به اندازه کافی در خودرو هست (روغن کم نکرده ماشین)، این مسئله هیچ ربطی به مکمل بنزین و انزکتور شور و ... نداره!
زحمت بکشین خودرو رو به یه تعمیرگاه (نمایندگی) ببرین تا با دیاگ عیب دستگاه مشخص بشه. احتمال داره پمپ روغن مشکل داشته باشه.

ronin_2607
07-03-2013, 13:18
ضمن تشکر از شما دوست عزیز. دیاگ زدم 2 تا پیام خطا داشتم. که هیچ کدوم ربطی به روغن یا پمپ روغن نداشت. یکیش مربوط به سیستم ضد سرقت بود. یکی هم دور موتور.که جفتشو پاک کرد. اما روغن ایرادش فکر مکینم استفاده از فیلتر روغن کیا بود که به گفته مکانیک اینا چینی هستن و سوزنشون روغنو خوب رد نمیکنه. گفت همیشه سرکان بنداز و سعی کن روغنت هم سوپر پیشتاز بریزی. من ایرانول 12000 بود. در مورد روغن خیلی بهش حق نمیدم. اما فیلترو که عوض کرد با اینکه فیلتر قبلی 600 700 تا بیشتر کار نکرده بود مشکل چراغ برطرف شد. حداقل از دیروز که نشده. باز هم تشکر.

ebi1952
07-03-2013, 17:19
ضمن تشکر از شما دوست عزیز. دیاگ زدم 2 تا پیام خطا داشتم. که هیچ کدوم ربطی به روغن یا پمپ روغن نداشت. یکیش مربوط به سیستم ضد سرقت بود. یکی هم دور موتور.که جفتشو پاک کرد. اما روغن ایرادش فکر مکینم استفاده از فیلتر روغن کیا بود که به گفته مکانیک اینا چینی هستن و سوزنشون روغنو خوب رد نمیکنه. گفت همیشه سرکان بنداز و سعی کن روغنت هم سوپر پیشتاز بریزی. من ایرانول 12000 بود. در مورد روغن خیلی بهش حق نمیدم. اما فیلترو که عوض کرد با اینکه فیلتر قبلی 600 700 تا بیشتر کار نکرده بود مشکل چراغ برطرف شد. حداقل از دیروز که نشده. باز هم تشکر.

انشا ا... که مشکل همین بوده باشه.
ولی پیشنهاد میکنم به دوستان عزیز و شما (سر خودم اومده!) از استفاده روغن یا واسکازین های گران قیمت خارجی برای پراید جدا پرهیز کنید (بپرهیزید!)
علت:
1- هزینه چند برابر مخصوصا با این اوضاع دلار و ارز که وسایل خارجی چند برابر شدن
2- ایجاد مشکل برای پراید برای نمونه: 2 لیتر واسکازین لیکو مولی 75-80 ریختم تو گیربکس پراید 132 مدل 90 که قبلا داشتم تو تابستون هم بود بعد از 1 ماه دیدم موقع دنده عوض کردن ماشین دل میزنه و خیلی کم جون شده با این احتمال که دیسک و صفحه ایراد داره بردم تعمیرگاه بعد از باز کردن گیربکس متوجه نشت کردن واسکازین از کاسه نمد شفت گیربکس شدم که تمام دیسک و صفحه رو خیس کرده بود و دلیلش هم چیزی نبود جز اینکه فرمول واسکازین با نوع کاسه نمد فرق داشته و باعث از بین رفتن کاسه نمد شده بود و این هزینه سنگین رو برام ایجاد کرده بود(جالب بود قیمت این با نوع ایرانیش بیشتر از 2 برابر هم بیشتر بود و تعویض روغنی هم فرمودند 100000 تا برات کار میکنه!)
3- بنده هم از روغن سوپر پیشتاز برای همون پراید استفاده میکردم و با تعویض اون به تکتاز واقعا تغییر خاصی مشاهده نکردم.
یه نکته رو هم در نظر داشته باشین روغنهای سنتتیک یا حتی نیمه سنتتیک برای پراید مناسب نیستن (ممکنه فرمولاسیون اونها به واشرها، کاسه نمدها و ... دیگر قطعات داخل خودرو اسیب بزنه و باعث هزینه های سنگین بشه)
4- کسی رو ندیدم که بگه من به علت استفاده از روغن و واسکازین ایرانی به ماشینم اسیب وارد شده
5- چند درصد مطمئن هستین مواد داخل قوطی یا حلب روغن دقیقا همونی باشه که روش نوشته!!!

mehdi30nema
08-03-2013, 21:09
سلام

دوستان من امروز رفتم و شیشه های ماشینم را دودی کردم . شیشه عقب و کناری های عقبی را 35 درصد زدم و شیشه های کناری جلو را هم 25 درصد .
از داخل دیدش خیلی خوبه ولی از بیرون به نظر خودم خیلی تیره شده . چون توی ماشین و روکش ها هم مشکی هست یه مقدار تیره به نظر میرسه . به نظرتون پلیس گیر میده ؟

یه مورد دیگه اینکه امروز رفته بودم وسط شهر پیش یه آشنایی تا شیشه را دودی کنه و فکر میکردم کارش تموم میشه ولی گفت که فردا هم باید برم تا کار رو چک نهایی کنه تا مشکلی نداشته باشه و بعد ها موقع تمیز کردن دچار مشکل نشه .
اما من غمم گرفته چجوری برم چون هم توی محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد و ... هست و خیلی سخته که برم .
به نظرتون اشکالی داره نرم ؟ چون کارش خیلی تمیز بوده و منم که تا دو روز دست به شیشه ها نمیزنم و بعدا تمیزش کنم مشکلی پیش میاد اگه نرم ؟

باتشکر

ksjvk
09-03-2013, 10:33
سلام.
تو نوبت دهی اینترنتی نمایندگی تایمش تا 4 فروردین فوله، به نظرتون شانسی هست که زمان آزاد بشه یا بیخیال گارانتی بشم ببرم بیرون سرویس اولیه؟
ماشین تازه شده 4500 تا، منم نمی دونستم میرسه به این کیلومتر یا نه که وقت بگیرم از قبل، الان موندم چکار کنم

ebi1952
09-03-2013, 18:04
سلام.
تو نوبت دهی اینترنتی نمایندگی تایمش تا 4 فروردین فوله، به نظرتون شانسی هست که زمان آزاد بشه یا بیخیال گارانتی بشم ببرم بیرون سرویس اولیه؟
ماشین تازه شده 4500 تا، منم نمی دونستم میرسه به این کیلومتر یا نه که وقت بگیرم از قبل، الان موندم چکار کنم
بابا من که قبل شما گرفتم دارم میبرم برای سرویس 10000!
مال شما هنوز سرویس اولیه هم نرسیده؟!
پیشنهاد میکنم بیارین کرج، صبح خیلی زود هم بیارین (قبل 7 اینجا باشین) اینجا ثبت نام اینترنتی ندارن فقط هر کی زودتر جلوی نمایندگی صف وایسته کارشو راه می ندازن.
خواستین بگین تو پ-خ ادرس چند تاشونو براتون بگم.
اصلا تو سرویس اولیه بی توجهی نکنید و فقط به نمایندگی ببرین، چون گارانتی خودرو منوط به انجام سرویس اولیه است و اگر نبرین بعدها باید هزینه زیادی رو بپردازین تا دوباره گارانتی خودرو رو قبول کنن.

Amir..H
09-03-2013, 18:54
سلام

دوستان من امروز رفتم و شیشه های ماشینم را دودی کردم . شیشه عقب و کناری های عقبی را 35 درصد زدم و شیشه های کناری جلو را هم 25 درصد .
از داخل دیدش خیلی خوبه ولی از بیرون به نظر خودم خیلی تیره شده . چون توی ماشین و روکش ها هم مشکی هست یه مقدار تیره به نظر میرسه . به نظرتون پلیس گیر میده ؟

یه مورد دیگه اینکه امروز رفته بودم وسط شهر پیش یه آشنایی تا شیشه را دودی کنه و فکر میکردم کارش تموم میشه ولی گفت که فردا هم باید برم تا کار رو چک نهایی کنه تا مشکلی نداشته باشه و بعد ها موقع تمیز کردن دچار مشکل نشه .
اما من غمم گرفته چجوری برم چون هم توی محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد و ... هست و خیلی سخته که برم .
به نظرتون اشکالی داره نرم ؟ چون کارش خیلی تمیز بوده و منم که تا دو روز دست به شیشه ها نمیزنم و بعدا تمیزش کنم مشکلی پیش میاد اگه نرم ؟

باتشکر
به سلیقه مامور بر میگرده
اگه داخل معلوم نباشه و بخوان میتونن جریمه کنن..(30 یا 50 !)
اون اشنا هم برا این گفته که اگه حباب بیفته زیرش درستش کنه..

ksjvk
09-03-2013, 20:48
بابا من که قبل شما گرفتم دارم میبرم برای سرویس 10000!
مال شما هنوز سرویس اولیه هم نرسیده؟!
پیشنهاد میکنم بیارین کرج، صبح خیلی زود هم بیارین (قبل 7 اینجا باشین) اینجا ثبت نام اینترنتی ندارن فقط هر کی زودتر جلوی نمایندگی صف وایسته کارشو راه می ندازن.
خواستین بگین تو پ-خ ادرس چند تاشونو براتون بگم.
اصلا تو سرویس اولیه بی توجهی نکنید و فقط به نمایندگی ببرین، چون گارانتی خودرو منوط به انجام سرویس اولیه است و اگر نبرین بعدها باید هزینه زیادی رو بپردازین تا دوباره گارانتی خودرو رو قبول کنن.

:n02: محل کارم خیلی به خونه نزدیکه، سفر هم نرفتم، نرسید دیگه:n02:
دیدم اینترنتی نمیشه، رفتم نمایندگی، گفتن صبح زود بیا ببینیم چی میشه
حالا فردا 6.30 برم ببینم میشه یا نه، اگر نشد ازتون آدرس میگیرم. ممنون

mehdi30nema
09-03-2013, 21:59
به سلیقه مامور بر میگرده
اگه داخل معلوم نباشه و بخوان میتونن جریمه کنن..(30 یا 50 !)
اون اشنا هم برا این گفته که اگه حباب بیفته زیرش درستش کنه..

آقا ممنون ، حالا که حباب نداره نیازی هست بازم برم ؟

Amir..H
09-03-2013, 22:19
آقا ممنون ، حالا که حباب نداره نیازی هست بازم برم ؟

حالا ضرر که نداره ... البته بعد چند ماه دیگه مثه قبلش نیست(من درجه یک و ضد خشو نزدم!)

Mo5tafa
29-03-2013, 11:33
سلام
پراید من 14 هزار تا کار کرده، تقریبا از اولش هم جلوبندی اش مشکوک بود، توی سرویس 10 هزار به نمایندگی گفتم، اونها هم 60 تومن کردن توی پاچه ی من که فلان چیزشو (که الان یادم نیست) عوض کردیم و پول قطعه با مشتریه و مثلا درست کردند، اخیرا بردمش پیش یه مکانیک وارد، یه نگاهی کرد گفت جعبه فرمون ام مشکل داره! البته مشکل اش زیاد نیست اما اگر درستش نکنم بالاخره دردسر ساز میشه.
گفت هزینه اش زیاد میشه اگر گارانتی داره بده نمایندگی مجانی کل جعبه فرمون ات رو باید عوض کنند، زنگ زدم نمایندگی میگه اولا جعبه فرمون نداریم، ثانیا جزو گارانتی نیست، اگر با تعمیر حل بشه برات تعمیر می کنیم!!!
به نظر شما چیکار کنم؟ شما نمایندگی درست و حسابی نمیشناسید که این جعبه فرمون رو عوض کنه؟ الکی ما رو نپیچونه؟

Behrang_sh
29-03-2013, 12:03
سلام
پراید من 14 هزار تا کار کرده، تقریبا از اولش هم جلوبندی اش مشکوک بود، توی سرویس 10 هزار به نمایندگی گفتم، اونها هم 60 تومن کردن توی پاچه ی من که فلان چیزشو (که الان یادم نیست) عوض کردیم و پول قطعه با مشتریه و مثلا درست کردند، اخیرا بردمش پیش یه مکانیک وارد، یه نگاهی کرد گفت جعبه فرمون ام مشکل داره! البته مشکل اش زیاد نیست اما اگر درستش نکنم بالاخره دردسر ساز میشه.
گفت هزینه اش زیاد میشه اگر گارانتی داره بده نمایندگی مجانی کل جعبه فرمون ات رو باید عوض کنند، زنگ زدم نمایندگی میگه اولا جعبه فرمون نداریم، ثانیا جزو گارانتی نیست، اگر با تعمیر حل بشه برات تعمیر می کنیم!!!
به نظر شما چیکار کنم؟ شما نمایندگی درست و حسابی نمیشناسید که این جعبه فرمون رو عوض کنه؟ الکی ما رو نپیچونه؟
سلام دوست عزیز
به جز نمایندگی مرکزی 1 (خیابون دماوند) و مرکزی 2 (آذری) بقیه شون داغونن و فقط تیغ زدن مردم رو بلدن
اگه میتونی حتما برو به این 2تا نمایندگی نشون بده اینشالا مشکلت حل میشه
موفق باشی

Mo5tafa
04-04-2013, 08:24
سلام دوست عزیز
به جز نمایندگی مرکزی 1 (خیابون دماوند) و مرکزی 2 (آذری) بقیه شون داغونن و فقط تیغ زدن مردم رو بلدن
اگه میتونی حتما برو به این 2تا نمایندگی نشون بده اینشالا مشکلت حل میشه
موفق باشی
مشکل اینه که نمایندگی های مرکزی از پارسال دیگه پراید قبول نمی کنند!

Rahmani1369
04-04-2013, 18:58
سلام دوستانمن سيزده بدر يه 405 از پشت سر كوبوند بهم ماشينم پرت شد جلو خورد به يه پرايد سپر جلو و عقب و درب صندوق داغون شد .ميخواستم بپرسم سپر جلو رو كه بايد عوض كنم از اين هايي كه جاي راهنما روش هست و يه پلاستيك گذاشتن روش بگيرم يا از اين سپر هايي كه يه تكه هستن و جاي راهنما روش ندارند .مال خودش از اين راهنما دارهاست كدوم بهتره؟

ebi1952
04-04-2013, 19:29
مشکل اینه که نمایندگی های مرکزی از پارسال دیگه پراید قبول نمی کنند!
نمایندگی مرکزی دماوند قبول میکنه من همین دیروز برای 92/1/19 برای پراید وقت گرفتم.

ebi1952
04-04-2013, 19:31
سلام دوستانمن سيزده بدر يه 405 از پشت سر كوبوند بهم ماشينم پرت شد جلو خورد به يه پرايد سپر جلو و عقب و درب صندوق داغون شد .ميخواستم بپرسم سپر جلو رو كه بايد عوض كنم از اين هايي كه جاي راهنما روش هست و يه پلاستيك گذاشتن روش بگيرم يا از اين سپر هايي كه يه تكه هستن و جاي راهنما روش ندارند .مال خودش از اين راهنما دارهاست كدوم بهتره؟
قبول کنید سوالتون مقداری عجیب و ساده است!(ناراحت نشی دوستانه گفتم)
سوال فنی نیست و یه مورد سلیقه ایه، من به شخصه بدون راهنما رو می پسندم!

Rahmani1369
05-04-2013, 08:27
قبول کنید سوالتون مقداری عجیب و ساده است!(ناراحت نشی دوستانه گفتم)سوال فنی نیست و یه مورد سلیقه ایه، من به شخصه بدون راهنما رو می پسندم!من فقط نظر دوستان رو پرسيدم كدوم رو بيشتر مي پسندند به فني و غير فني چه ربطي داره؟

Mo5tafa
05-04-2013, 08:54
نمایندگی مرکزی دماوند قبول میکنه من همین دیروز برای 92/1/19 برای پراید وقت گرفتم.
خب آخه اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توی سایت خود سایپا نوشته نمایندگی های مرکزی چه خودرو های رو پذیرش می کنند که پراید توشون نیست!
با این حال من رفتم از اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوبت اینترنتی بگیرم برای نمایندگی مرکزی، اولا که نمایندگی مرکزی شماره 1و 2 فقط توی لیست هست، من هر رو رو امتحان کردم ، تاریخ رو هم روی همه ی موارد زدم اما بهم وقت نداد.
شما چطور وقت گرفتید؟

ebi1952
05-04-2013, 15:58
من فقط نظر دوستان رو پرسيدم كدوم رو بيشتر مي پسندند به فني و غير فني چه ربطي داره؟
تو این تاپیک معمولا در مورد مشکلاتی که پیش میاد در مورد پراید 131 بحث میشه.
عین سوال شما هم این بود: (کدوم سپر بهتره راهنما دار یا بدون راهنما؟)
هیچ مشکل یا ضعفی در این دو تا سپر نیست. یکیش زودتر نمیشکنه یا یکیش محکم تر از اون یکی نیست!
فقط بحث رو زیبایی می تونه باشه بهتر بود می گفتین کدوم سپر زیبا تره؟
من هم نظرمو در اخر پستی که دادم گفتم چرا سریع جبهه میگیرین؟ اینجا برای هر کس دلیل و برهان میاری سریع می خواد ادمو بزنه بابا!

irinn65
06-04-2013, 01:57
خب آخه اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توی سایت خود سایپا نوشته نمایندگی های مرکزی چه خودرو های رو پذیرش می کنند که پراید توشون نیست!
با این حال من رفتم از اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوبت اینترنتی بگیرم برای نمایندگی مرکزی، اولا که نمایندگی مرکزی شماره 1و 2 فقط توی لیست هست، من هر رو رو امتحان کردم ، تاریخ رو هم روی همه ی موارد زدم اما بهم وقت نداد.
شما چطور وقت گرفتید؟
درسته فعلا به کسی وقت نمیدن!!

سعیدکریمی
06-04-2013, 17:23

سلام به نظر من با جای راهنما قشنگ تره آخه خودم صبا داشتم الان 131sx دارم که جای راهنما نداره بنظرم قبلی ها بهتر بود:n06:

Immunology
16-04-2013, 19:57
سلام
دوستان چراغای جلوی پراید131 به پراید هاچ بک میخوره؟

ebi1952
16-04-2013, 20:24
سلام
از یه لوازم یدکی سوال کن اگر چراغهای قدیمی پراید صبا با هاچ بک یکی باشه چراغ جدیدا هم بهش میخوره.

hossein.az
16-04-2013, 20:58
سلام

چراغ های جدیدی که روی 131 میذارند بش میخوره
جای پیچ ها همونه و لازم به هیچ دستکاری کردن روی بدنه و قسمتهای اتصال نیست

Mo5tafa
17-04-2013, 07:50
آقای ebi1952 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به ما نگفتن چجوری تونستن از نمایندگی مرکزی وقت بگیرن برای گارانتی پرایدشون، کسی هست که راهی بلد باشه؟ اینترنتی اصلا نمیشه!

ebi1952
17-04-2013, 20:29
آقای ebi1952 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به ما نگفتن چجوری تونستن از نمایندگی مرکزی وقت بگیرن برای گارانتی پرایدشون، کسی هست که راهی بلد باشه؟ اینترنتی اصلا نمیشه!
مثل این که کاملا شانسی بوده و از دستشون در رفته بود. الان هرچی زدم برای مرکزی ها و بعضی نمایندگیها رو نمیاره ولی بعضی ها رو هم وقت میده.
من سعی میکنم تا فردا از صدای مشتری سایپا سوال کنم ببینم میشه کاری کرد یا نه.

Immunology
19-04-2013, 15:31
دوستان قیمت چراغای جلوی 131 رو دارید؟البته فابریک کارخونه مدنظرم هست.

ebi1952
19-04-2013, 17:13
دوستان قیمت چراغای جلوی 131 رو دارید؟البته فابریک کارخونه مدنظرم هست.
قیمت دقیق ندارم. ولی نوع موتور دارش حدود جفتی 130 تا 150 هزار تومان باید باشه.
در ضمن کارخونه از دو شرکت modern و توس خراسان چراغ میخره.

Immunology
19-04-2013, 18:09
قیمت دقیق ندارم. ولی نوع موتور دارش حدود جفتی 130 تا 150 هزار تومان باید باشه.
در ضمن کارخونه از دو شرکت modern و توس خراسان چراغ میخره.

ممنون
بدون موتور میخام
ولی میخام ظاهرش دقیقا شبیه همون 131 باشه.
نمایندگی سایپای شهرمون میگفت دونه ای 100 که به نظرم بالا گفته.

ebi1952
19-04-2013, 19:06
ممنون
بدون موتور میخام
ولی میخام ظاهرش دقیقا شبیه همون 131 باشه.
نمایندگی سایپای شهرمون میگفت دونه ای 100 که به نظرم بالا گفته.
یه نگاهی به این دو تا لینک بنداز، قیمت حدودی دستت میاد. البته نمیدونم اپدیت روز هستن یا نه با شماره های داخل سایت تماس بگیر قیمت روز بهت میدن.

Immunology
20-04-2013, 01:03
یه نگاهی به این دو تا لینک بنداز، قیمت حدودی دستت میاد. البته نمیدونم اپدیت روز هستن یا نه با شماره های داخل سایت تماس بگیر قیمت روز بهت میدن.

تو این سایتا انواع قیمت هست.مشخصه کیفیت های مختلفی داره.
من میخام فابریک سایپا باشه نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.
همونی که صفر میندازن رو پراید.

Immunology
27-04-2013, 21:21
دوستان کیفیت چراغای 131 شرکت مدرن چجوریه؟به جمساز میرسه؟

سعیدکریمی
28-04-2013, 17:59
دوستان کیفیت چراغای 131 شرکت مدرن چجوریه؟به جمساز میرسه؟
با سلام به نظر من کیفیت جنس های سازه گستر سایپا از تمامی کارخانه های تولید کننده ی قطعات پراید بهتره البته من نمیدونم چراغ 131 رو هم سازه گستر تولید میکنه یا نه ولی از خیلی جنس های دیگش که استفاده کردم دیدم کیفیت سازه گستر از بقیه بهتره

ALHO777
01-05-2013, 15:24
سلام خدمت همگی.من یه131 دارم1200تاکارکرده.همه بهم میکن بیابروروغنشوتوی همین1000تای اول عوض کن خودت تا برسه به گارانتی واسه ماشین بهتره ولی بعضی ها هم میگن هیچ طور نمیشه بزار گارانتی ببین چی میشه.به نظر شما عوض کنم یانه؟؟؟؟

سعیدکریمی
01-05-2013, 16:24
سلام خدمت همگی.من یه131 دارم1200تاکارکرده.همه بهم میکن بیابروروغنشوتوی همین1000تای اول عوض کن خودت تا برسه به گارانتی واسه ماشین بهتره ولی بعضی ها هم میگن هیچ طور نمیشه بزار گارانتی ببین چی میشه.به نظر شما عوض کنم یانه؟؟؟؟
سلام خود کارخونه ماشین رو تولید کرده خودشم بهتر میدونه زمان تعویض کردن هر چیز کی باید باشه تازه خود کارخونه بخاطر اینکه از کیفیت قطعات و مواد مصرفی خودش هم چندان راضی نیست همه چیز رو زودتر اعلام میکنه مثلا میگه برای پراید باید بعد از 75 هزار کیلومتر تسمه تایم رو عوض کرد من خودم بعد از صد هزار تا عوض کردم تسمش هم کاملا سالم بود پس به نظر من به حرف خود کارخونه گوش کنی خیلی بهتر در ضمن سرویس اولیه کاملا رایگانه مثل تعویض روغن و بعضی کارای دیگه پس پولتو دور نریز کلی پول دادی بابت ماشین حالا باید از خدماتی که شرکت میده هم استفاده کنی

ebi1952
02-05-2013, 09:29
تو سرویس اولیه هزینه روغن و فیلتر روغن رو از شما نقدا دریافت میکنن. در ضمن نوع روغنی که استفاده میکنن معمولا ارزونترین روغن ممکن هست ( روغن بد نمیریزن تو ماشین ولی شما حق انتخابی ندارین)
نظر من اینه که تو همین کیلومتر روغن و فیلتر روغن رو بیرون عوض کنین (میتونین بهران تکتاز یا پیشتاز یا سوپر پیشتاز مینرال بریزید)، برای محکم کاری واسکازین گیربکس رو هم عوض کنین(حتما از انواع ایرانی و با درجه 75-80 استفاده کنین). من بعد از تحویل ماشینم (حدود 5 ماه پیش) وقتی در رادیاتور رو باز کردم برای چک کردن ضد یخ، تمام در رادیاتور پر بود از پلیسه اهن، در صورتی که سایپا ادعا میکنه از سیستم شستشوی جدید برای موتور استفاده میکنه.

ALHO777
04-05-2013, 21:06
باسلام وممنون از هردو بزرگوار.یه سوال دیگه هم دارم رنگ ماشین من ابی تیره هست.اگر راهکاری واسه شستنش یا واکس خاصی یاهرچیز که نیاز باشه تا رنگش برای چند سال خوب بمونه وکدرنشه لطفا راهنمایی کنید.باتشکرفراوان.
یاعلی

ebi1952
04-05-2013, 21:43
باسلام وممنون از هردو بزرگوار.یه سوال دیگه هم دارم رنگ ماشین من ابی تیره هست.اگر راهکاری واسه شستنش یا واکس خاصی یاهرچیز که نیاز باشه تا رنگش برای چند سال خوب بمونه وکدرنشه لطفا راهنمایی کنید.باتشکرفراوان.
یاعلی
1- ماشین رو در پارکینگ سقف دار و یا زیر سایه و به دور از نور آفتاب پارک کنید.
2- برای شستن ماشین از تاید استفاده نکنید و کلا ماشین رو کمتر بشورید.(هر چی ماشین رو بیشتر بشورید علاوه بر ساییده شدن تدریجی رنگ چون خاک و کثیفی روی ماشین جلوی تابش مستقیم نور آفتاب رو تا حدودی میگیرن عمر رنگ بیشتر میشه)
3- اصلا نگران این چیزها نباش. یعنی شما اینقدر از کیفیت بقیه قسمتهای خودرو مطمئنید که تنها دلواپسیتون رنگ ماسینه!:n02:

Ship Storm
07-05-2013, 19:08
با سلام
دوستان این پراید پایه گازسوز جریانش چیه ؟ موتورش فرق داره یا اسمش رو عوض کردن گذاشتن پایه گازسوز؟

Immunology
11-05-2013, 10:31
دوستان امروز یه پراید 131مدل 90سوار شدم خیلی نرم بود.برعکس پراید هاچ بک من خیلی سفته و هر چی چاله چولست منتقل میکنه.بخام مثل 131نرم بشه باشد فنرو عوض کنم یا کمک فنر؟اصلا میشه فنر و یا کمک فمره 131رو روی هاچ بک نصب کرد؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

ebi1952
11-05-2013, 14:38
دوستان امروز یه پراید 131مدل 90سوار شدم خیلی نرم بود.برعکس پراید هاچ بک من خیلی سفته و هر چی چاله چولست منتقل میکنه.بخام مثل 131نرم بشه باشد فنرو عوض کنم یا کمک فنر؟اصلا میشه فنر و یا کمک فمره 131رو روی هاچ بک نصب کرد؟

حتما میشه نصب کرد، در اصل کمک فنر و فنر لول به اسم 131 نداریم با پراید یکی هست.
کمک فنر کره ای اصل بندازید. نرمی ماشین بهتر میشه آخرین قیمتی که داشتم جفت جلو 150 تومن بود.

AVAST4890
12-05-2013, 21:11
سلام دوستان، نظر شما در مورد اين طرح جديد قالپاق پرايد چي هست؟ قشنگه يا زشت؟ به نظرتون بخرم يا نخرم؟ :n25:

Immunology
13-05-2013, 01:06
سلام دوستان، نظر شما در مورد اين طرح جديد قالپاق پرايد چي هست؟ قشنگه يا زشت؟ به نظرتون بخرم يا نخرم؟ :n25:

خیلی ضایست.بدون قالپاق بهتره

ebi1952
24-05-2013, 09:01
فنر لولهای زیر ماشینم امید فنره، حتی با عوض کردن کمک فنرها با نوع ژاپنی هم به نرمی که در پراید های دیگه حس میکنم نیست. فنر لول نرم تر می خوام کسی تجربه ای در این زمینه داشته؟

amir_dvb
25-05-2013, 14:06
بچه ها هزینه شارژ کولر پراید الان چقدره واسه من مدل 90 هست پارسال خوب بود ولی ازش استفاده نکردم مدت طولانی الان دیگه کار نمی کنه (خنک نمی کنه ) چند جا پرسیدم قیمتها متفاوت دادن شما میدونید قیمت مناسب واسه شارژ کولر چند هست ؟؟؟

Ship Storm
07-06-2013, 22:04
با سلام
دوستان این پراید پایه گازسوز جریانش چیه ؟ موتورش فرق داره یا اسمش رو عوض کردن گذاشتن پایه گازسوز؟

heinrich_himmler
07-06-2013, 22:08
با سلام

همونه. فقط سیستم تزریق سوخت دوم (گاز) یکم تغییر کرده و به روز تر شده. کلا همه پرایدا یکین و فرق چندانی ندارن!

heinrich_himmler
07-06-2013, 22:09
بچه ها هزینه شارژ کولر پراید الان چقدره واسه من مدل 90 هست پارسال خوب بود ولی ازش استفاده نکردم مدت طولانی الان دیگه کار نمی کنه (خنک نمی کنه ) چند جا پرسیدم قیمتها متفاوت دادن شما میدونید قیمت مناسب واسه شارژ کولر چند هست ؟؟؟

ما تو نمایندگی میگیرم 50 اما بیرون حدود 70 هم هست. بسته به ماشین قیمت فرق میکنه البته ، پراید الان طرف ما قیمت اینجوریه.

abolfazl.b
17-06-2013, 13:07
با سلام به تمامی دوستان
من یه پراید اس ال پایه گاز سوز خریدم.تو دفترچه نوشته که اگه این مدل با گاز کار کنه بهتره.اما بعضی دوستان میگند که نه و بهتره با همون بنزین کار کنه. نظرتون چیه؟
لطفا راهنماییم کنید.

رامینم
17-06-2013, 19:45
با سلام به تمامی دوستان
من یه پراید اس ال پایه گاز سوز خریدم.تو دفترچه نوشته که اگه این مدل با گاز کار کنه بهتره.اما بعضی دوستان میگند که نه و بهتره با همون بنزین کار کنه. نظرتون چیه؟
لطفا راهنماییم کنید.

راست گفتن. با بنزین کار کنه بهتره هم شتاب داره و هم خودت میدونی چقدر بنزین زدی.:n02:

mehdi30nema
17-06-2013, 20:33
دوستان من چند وقتیه یه 131 گرفتم و الان 950 تا کار کرده فکر کنم تا آخره هفته دیگه 1000 را هم رد کنه .
میشه یه راهنمایی کنید برای سرویس اول چی کار باید کنم ؟ میگن وقت سرویس اینترنتی شده و از این حرفا ، درسته ؟

ronin_2607
19-06-2013, 14:07
ضمن عرض سلام و تبریک. دوست عزیز سرویس اولیه پراید 131 الان خیلی وقته که در کیلومتر 4500 انجام میشه. کیلومتر 1000 ببرید قبول نمی کنن. به هر حال برای گرفتن وقت می رید به آدرس
پورتال سازمانی شرکت سایپا یدک - نوبت دهي اينترنتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یادتون باشه حتما ماشینو x100 انتخاب کنید. نه پراید. خیلی راحت وقت میگیرید. سعی کنید صبح زود اول وقت اداری انجام بدید که بعضی نمایندگی ها وقت خالی اعلام می کنن نوبت زیاد عقب نیفته. کارهای متداولی هست که تو همین تاپیک بگردید پیدا می کنید. اما تعویض روغن و فیلتر روغن و هوا و هزینه اصلی ترینشه. کلا کار خاصی انجام نمیدن. بیشتر برای فعال شدن گارنتی !!! اهمیت داره. که حدود 30 تا 40 تومنم هزینه داره. البته من پارسال 20 تومن دادم. اما اون موقع روغن و مابقی چیزا ارزون بود. من حدس میزنم الان حدود 30 تومنی باشه. اگه ایراده داره ماشین بگید شاید برطرف شد. رگلاژ درها.تنظیم موتور . راستی ماشینو حتما ببرید کارواش و تر و تمیز تحویل بدید که مراقب باشید برایتون زدگی ثبت نکنن. موفق باشی.

ronin_2607
19-06-2013, 14:16
اگه ماشین سرد باشه می شه درب رادیاتور باز کرد ؟ آیا این کار مشکلی پیش نمیاره؟ مثلا باعث شه رادیاتور هوا بگیره ؟ کلا مایع خنک کننده هر چند کیلومتر باید تعویض شه؟ ممنون.

reza41
19-06-2013, 19:41
اگه ماشین سرد باشه می شه درب رادیاتور باز کرد ؟ آیا این کار مشکلی پیش نمیاره؟ مثلا باعث شه رادیاتور هوا بگیره ؟ کلا مایع خنک کننده هر چند کیلومتر باید تعویض شه؟ ممنون.

سلام
نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد بلکه باید به طور متناوب و منظم هم آب مخزن رادیاتور و هم آب قمقمه کنار رو چک کنید و اگه کم شده پر کنید.
مایع خنک کننده هم هر 24 ماه یا هر 40 هزار کلیومتر باید تعویض بشه.

mehdi30nema
20-06-2013, 11:28
ضمن عرض سلام و تبریک. دوست عزیز سرویس اولیه پراید 131 الان خیلی وقته که در کیلومتر 4500 انجام میشه. کیلومتر 1000 ببرید قبول نمی کنن. به هر حال برای گرفتن وقت می رید به آدرس
پورتال سازمانی شرکت سایپا یدک - نوبت دهي اينترنتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یادتون باشه حتما ماشینو x100 انتخاب کنید. نه پراید. خیلی راحت وقت میگیرید. سعی کنید صبح زود اول وقت اداری انجام بدید که بعضی نمایندگی ها وقت خالی اعلام می کنن نوبت زیاد عقب نیفته. کارهای متداولی هست که تو همین تاپیک بگردید پیدا می کنید. اما تعویض روغن و فیلتر روغن و هوا و هزینه اصلی ترینشه. کلا کار خاصی انجام نمیدن. بیشتر برای فعال شدن گارنتی !!! اهمیت داره. که حدود 30 تا 40 تومنم هزینه داره. البته من پارسال 20 تومن دادم. اما اون موقع روغن و مابقی چیزا ارزون بود. من حدس میزنم الان حدود 30 تومنی باشه. اگه ایراده داره ماشین بگید شاید برطرف شد. رگلاژ درها.تنظیم موتور . راستی ماشینو حتما ببرید کارواش و تر و تمیز تحویل بدید که مراقب باشید برایتون زدگی ثبت نکنن. موفق باشی.

ممنون ولی تو دفترچه نوشته 850 تا 1500 کیلومتر

masooumi
20-06-2013, 19:51
ممنون ولی تو دفترچه نوشته 850 تا 1500 کیلومتر

دفترچه اشتباه هست. سرویس اولیه بین 4500 تا 5500 هست

Mo5tafa
21-06-2013, 21:08
سلام
ماشین من دوگانه سوز هست و الان 20 هزار تا کار کرده، قبلا موقع گاز دادن صدای سوت میداد (به ترمز و لنت ربط نداره) تا اینکه نمیدونم چی شد که حل شد!
امروز ماشین رو CNG زدم و بعد باز شروع شد، با گاز دان سوت میزنه و با ول کردن گاز صدای سوت قطع میشه، یه چند کیلومتری که رفتم و ماشین بیشتر گرم شد انگار صدای سوت هم خوابید :n27:
کسی چنین مشکلی نداره؟ ایده ای دارید؟ ممنون از کمکتون.

ALHO777
23-06-2013, 15:26
سلام.میشه سریع راهنمایی کنید.دیروز تصادف کردم ماشینمم ابی تیره هست.از بغل زدن پایین دوتادرسمت راست ماشینو خراب کردن.زیراون نوارسیاه ها(ضربه گیرها).فقط رفته تو بدون هیچ ریزش رنگی.بعضیا میگن بدون رنگ درمیادفقط صاف کاری میخواد اما من میگم دوتا در رو عوض کنید.حالا بحث اینه که اگر دوتا در رو کاملا عوض کنم بعدش برای فروش خیلی میفته.ماشین همش2000تاکارکرده.ضایع میشه.خودنمایندگی میگفت ما رنگشو خوب در میاریم دوتادرروعوض کن. بردم بیمه گفته در عوض کردن نمیخواد.به نظرتون چه کنم .از لحاظ پول مشکلی نیست فقط افت قیمت ماشین مهمه میخوام مهر بفروشمش.حالا بگید در عوض شه موقع فروش ضایع است یانه؟عوض کنم یا بدم صاف کاری؟؟؟ممنون میشم زودتر جوا بدید.:n14:.:n14:

Mo5tafa
23-06-2013, 21:12
سلام.میشه سریع راهنمایی کنید.دیروز تصادف کردم ماشینمم ابی تیره هست.از بغل زدن پایین دوتادرسمت راست ماشینو خراب کردن.زیراون نوارسیاه ها(ضربه گیرها).فقط رفته تو بدون هیچ ریزش رنگی.بعضیا میگن بدون رنگ درمیادفقط صاف کاری میخواد اما من میگم دوتا در رو عوض کنید.حالا بحث اینه که اگر دوتا در رو کاملا عوض کنم بعدش برای فروش خیلی میفته.ماشین همش2000تاکارکرده.ضایع میشه.خودنمایندگی میگفت ما رنگشو خوب در میاریم دوتادرروعوض کن. بردم بیمه گفته در عوض کردن نمیخواد.به نظرتون چه کنم .از لحاظ پول مشکلی نیست فقط افت قیمت ماشین مهمه میخوام مهر بفروشمش.حالا بگید در عوض شه موقع فروش ضایع است یانه؟عوض کنم یا بدم صاف کاری؟؟؟ممنون میشم زودتر جوا بدید.:n14:.:n14:
جالبه، ماشین منم آبی تیرس و دقیقا همینجوری تصادف کردم، همونطوریم که شما گفتید ریزش رنگ نداشت و تو رفتگی داشت، دادم اش دست یه صافکار خوب و اونقدر تمیز درش آورد که اصلا معلوم نیست، البته برای من رنگ میخواست اما اصلا معلوم نیست.
درباره فروش اش اطلاعات ندارم ولی فکر میکنم یه در رنگ خورده ای که اصلا معلوم نیست بهتر از یه درس تعویضی باشه، الکی خرج نتراش برای خودت، پراید کلا چی هست که این همه هم براش خرج کنید؟

hossein.az
23-06-2013, 22:21

در صورت تعویض دوتادرب برای فروش 2درب رنگ محسوب میشه اما در صورت تعمیر و صافکاری هیچ تاثیری در قیمت نداره
یه پیشنهاد دوستانه اصلا بهش دست نزیند و ماشین رو همون جور بفروشید
اگر یه عکس بگذارید بهتر میشه راهنمایی کرد
(ولی در کل هر کاری خواستید انجام بدید به غیر از تعویض درب)

ALHO777
24-06-2013, 08:43
ممنون از هر دو عزیز.بله حق با شماست چون یکی دوتا صافکارهم که دیدن گفتن این اصن دیده نمیشه جوری درمیاد عین روز اولش.ازطرفی مقصرم زیر بار پول تعویض در نمیرفت وتصمیم گرفتم برم صافش کنم.بازم مرسی.
عیدتونم مبارک.
یاعلی

ebi1952
28-06-2013, 14:17
سلام
از دوستانی که پراید با موتور hp+ دارن. خواهش میکنم در صورت امکان چند تا عکس با کیفیت از موتور خودرو و متعلقات اضافه ای که نسبت به موتور معمولی دارن بگیرن و یه جایی اپ کنن خیلی لازم دارم. برای ماشین تک سوز باشه بهتره.:n16:

heinrich_himmler
28-06-2013, 16:28
سلام
از دوستانی که پراید با موتور hp+ دارن. خواهش میکنم در صورت امکان چند تا عکس با کیفیت از موتور خودرو و متعلقات اضافه ای که نسبت به موتور معمولی دارن بگیرن و یه جایی اپ کنن خیلی لازم دارم. برای ماشین تک سوز باشه بهتره.:n16:
یه ورق سفید A4 بردار توشو نگاه کن اگه چیزی توش دیدی تو HP+ هم همون متعلقات اضافه رو می بینی :n06:

heinrich_himmler
28-06-2013, 16:31
سلام
ماشین من دوگانه سوز هست و الان 20 هزار تا کار کرده، قبلا موقع گاز دادن صدای سوت میداد (به ترمز و لنت ربط نداره) تا اینکه نمیدونم چی شد که حل شد!
امروز ماشین رو CNG زدم و بعد باز شروع شد، با گاز دان سوت میزنه و با ول کردن گاز صدای سوت قطع میشه، یه چند کیلومتری که رفتم و ماشین بیشتر گرم شد انگار صدای سوت هم خوابید :n27:
کسی چنین مشکلی نداره؟ ایده ای دارید؟ ممنون از کمکتون.

اون صدای رگلاتور گازه که اگه برطرف شد که شد. نشد رگلاتور باید تعویض بشه. اگه گارانتی داری برو عوض کن اگه نه یا تحملش کن یا بگرد یکیو پیدا کن تعمیرش کنه (احتمال اینکه بعد تعمیر کار کنه یک به سه هست)

ebi1952
28-06-2013, 17:28
یه ورق سفید A4 بردار توشو نگاه کن اگه چیزی توش دیدی تو HP+ هم همون متعلقات اضافه رو می بینی :n06:

یعنی واقعا هیچ قطعه ای فرق نکرده؟ پس 400 هزار تومن اضافه برای چیه؟

ارسال شده از GT-I9300 با استفاده از تپاتالک 2

heinrich_himmler
28-06-2013, 22:23
یعنی واقعا هیچ قطعه ای فرق نکرده؟ پس 400 هزار تومن اضافه برای چیه؟

ارسال شده از GT-I9300 با استفاده از تپاتالک 2

نه. قطعه خاصی اضافه نشده و چیز خاصی هم تغییر نکرده. در واقع اون افزایش حجمیم که رو موتور گفتن اعمال شده و تغییر در وضعیت سرسیلندر هم اصلا محسوس نیست. خروجی هم که تغییر نکرده!! احتمالا دوستان منظورشون مطمئن تر بودن این مدل سایپاست به مقدار + تا!!

kamivh1
03-07-2013, 13:42
سلام من از نمایندگی تهران پرسیدم گفتن مدل 131 se دارن که ایربگ و abs و فرمان هیدرولیک داره. میخواستم ببینم پس چرا تو سایت اصلی سایپا این مدل رو نگذاشته؟ و اینکه مدل 132 دقیقا چه فرقی با 131 داره؟

masooumi
03-07-2013, 17:08
سلام من از نمایندگی تهران پرسیدم گفتن مدل 131 se دارن که ایربگ و abs و فرمان هیدرولیک داره. میخواستم ببینم پس چرا تو سایت اصلی سایپا این مدل رو نگذاشته؟ و اینکه مدل 132 دقیقا چه فرقی با 131 داره؟

آخر معلوم نشد که 131 منظورتون هست یا 132

به هر حال مدلی که فرمودید 131EX هست و کلا الان دو مدل LE (شامل ایربگ و ترمز abs و فرمان ساده) و EX (شامل ایربنگ و فرمان هیدرولیک و ترمز abs) تولید می شود و این به دلیل اجباری شدن ایربگ از ابتدای امسال هست. کلا هم مدل LE همان SL به اضافه ایربگ هست و EX هم همان مدل SX به اضافه ایربگ هست .(برای همه خودور های 111 و 131 و 132 و 141 همین موارد بالا صدق می کند)

سایت سایپا هم معمولا خیلی دیر آپدیت می شود.

ebi1952
06-07-2013, 15:53
این مدل پراید (131 se) که همون پراید یورو 4 هم میشه علاوه بر abs و هیدرولیک دارای 2 ایربگ برای راننده و سرنشین هست و اختراع و خودرویی جدید از سایپا:n09:
پراید 131 با 132 از نظر ظاهر و بدنه با هم فرق میکنن که با یه سرچ ساده و دیدن عکس هر دو پراید تفاوت هاشون رو خواهید دید.

mehdi30nema
14-07-2013, 09:41
دوستان قبلا به من گفتید سرویس اولیه پراید 131 روی 4000 کیلومتر هست ، ولی من الان سایت سایپا رو که دیدم نوشته 800 تا 1500 کیلومتر . اینم لینکش :

من ماشینم 1400 تا کار کرده ، الان باید برای سرویس اقدام کنم ؟