PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایپا 131

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5

مديريت
29-06-2012, 01:02
شما اول باید ببینی اون جایی که میخوای چراغ رو نصب کنی بعد میشه سیم کشی کرد آیا امکانش هست؟ که با دردسر مواجه نشی.
بعد باید مسیر سیم کشی رو مشخص کنید تا کار تمیز در بیاد.
بعد هم میتونی از سیمهای برق رادیو پخش استفاده کنی هم از پشت جعبه فیوز
قبل از انجام کار با یک نفر باتری ساز هم مشورت کن بهتر میتونی سیمکشی کنی
پرايدم از اين جديدا هست
ميخام دقيقا جلوي داشبور بين دوتا برف پاك ميشه از بيرون در واقع همون چراغ پليسي رو كار بذارم موندم برق از كجا بگيرم راديو پخشش در نمياد نميدونم چطوري در بيارمش خلاصه لنك اينم يه سيم برق پيداكنم امروز جعبه فيوزم ديدم ولي هيچي نفهميدم كدومسيم حساسه كدوم فيوز مهمه كدوم نيست

mohamad skystar
29-06-2012, 01:10
پرايدم از اين جديدا هست
ميخام دقيقا جلوي داشبور بين دوتا برف پاك ميشه از بيرون در واقع همون چراغ پليسي رو كار بذارم موندم برق از كجا بگيرم راديو پخشش در نمياد نميدونم چطوري در بيارمش خلاصه لنك اينم يه سيم برق پيداكنم امروز جعبه فيوزم ديدم ولي هيچي نفهميدم كدومسيم حساسه كدوم فيوز مهمه كدوم نيست

اگر سررشته ای ندارین حتما از باتری ساز کمک بگیرین تا بعدا دچار مشکل و اتصالی در قسمت سیم کشی ماشینتون نشید.
برای پیدا کردن سیم های برق بهتره از ولت متر استفاده کنید.

مديريت
30-06-2012, 15:36
بابا ولتمتر چيه نوكرتم
دو رشته سيم موندم از كجا ميشه گرفت تا روي داشبورد ؟
از خوده باتري مثلا بگو شما چطوري سيم بيارم تو ؟
يا مثلا بگو از راديو پخش سيمشو از كجا بكشم تو مسئله اينه

mohamad skystar
30-06-2012, 17:57
بابا ولتمتر چيه نوكرتم
دو رشته سيم موندم از كجا ميشه گرفت تا روي داشبورد ؟
از خوده باتري مثلا بگو شما چطوري سيم بيارم تو ؟
يا مثلا بگو از راديو پخش سيمشو از كجا بكشم تو مسئله اينه

من به صورت حرفه ای گفتم عمل کنید
اگر میخواین کارتون زود راه بیوفته راحت ماشین رو ببر پیش باتری ساز
تا سریع برات سیم کشی کنن.

ronin_2607
30-06-2012, 22:34
یه سوال، لاستیک خوب و با کیفیت برای پراید چه سایزی و چه مارکیه؟؟ اگه ممکنه قیمتشم بگید. در ضمن رینگ اسپرت قیمتش تو چه حدودیه؟؟خواهشا پستو پاک نکنید. فقط 2 3 تا قیمت خواستم . اینجا بچه ها فعالن سریع جواب میدن. ممنونم.

mohamad skystar
01-07-2012, 11:58
یه سوال، لاستیک خوب و با کیفیت برای پراید چه سایزی و چه مارکیه؟؟ اگه ممکنه قیمتشم بگید. در ضمن رینگ اسپرت قیمتش تو چه حدودیه؟؟خواهشا پستو پاک نکنید. فقط 2 3 تا قیمت خواستم . اینجا بچه ها فعالن سریع جواب میدن. ممنونم.

لاستیک سایز 185 من برای پراید استفاده کردم مارک کومهو البته 3 سال پیش بود و قیمت ها پایین. در صورتی که رینگ فابریک باشه و ارتفاع نزنید لاستیک 185 خوبه و هیچ مشکلی هم نداره و تو گلگیر هم گیر نمیکنه خیالت راحت
رینگ اسپرت هم با بوده 300 تا 400 هزار تومن میتونید جنس خوب تهیه کنید.

mohammad_dj96
03-07-2012, 16:58
لاستیک سایز 185 من برای پراید استفاده کردم مارک کومهو البته 3 سال پیش بود و قیمت ها پایین. در صورتی که رینگ فابریک باشه و ارتفاع نزنید لاستیک 185 خوبه و هیچ مشکلی هم نداره و تو گلگیر هم گیر نمیکنه خیالت راحت
رینگ اسپرت هم با بوده 300 تا 400 هزار تومن میتونید جنس خوب تهیه کنید.

اخه الان کومهو ها همه چینی شده اصالا نمیرزه!!!

irinn65
10-07-2012, 01:40
باسلام
131اس ایکس سفارشی17000کار کرده خدارو شکر بسیار راضی هستیم سایپا لاستیک چینی با کیفیت گذاشته که تا الان از خرداد90که تحویل گرفتیم مشکلی نداشته که عوضش کنیم...فقط یه نکته روغن هیدرولیک چه زمانی باید عوض شه؟چون احساس میکنیم یمقدار سفت شده!

mohamad skystar
10-07-2012, 03:03
باسلام
131اس ایکس سفارشی17000کار کرده خدارو شکر بسیار راضی هستیم سایپا لاستیک چینی با کیفیت گذاشته که تا الان از خرداد90که تحویل گرفتیم مشکلی نداشته که عوضش کنیم...فقط یه نکته روغن هیدرولیک چه زمانی باید عوض شه؟چون احساس میکنیم یمقدار سفت شده!

روغن هیدرولیک با یکسال کارکرد نیازی به تعویض نداره
اگر هم قصد تعویض دارین اول به نمایندگی نشون بدین تا چک کنن و در صورت نیاز عوض کنید.

irinn65
12-07-2012, 03:35
پس فکر کنم سفتی یمقداره فرمون مربوط به باد لاستیکه نه روغن هیدرولیک....

irinn65
21-07-2012, 17:27
سلام دوستان عزیز خیلی تاپیک سوت و کور شده.....
دوستان 131 سوار مطلبی ندارید بگید!؟
من حدود 1 سال تجربه داشتن این خودرورو بگم که اصلا قابل قیاس با پراید های سابق نیست چه از لحاظ کیفیت چه از لحاظ پایداری....
کولرش که تغییر زیادی کرده نسبت به پراید و حتی ریو و تیبا یعنی درجه 3 131واقعا طوفان ایجاد میکنه به همراه باد بسیار سرد که پرایدهای گذشته سردیش قطو وصل میشد و اینکه در شتاب ماشین کمترین تاثیرو داره و ساخت شرکت پاناسونیک ژاپن هست...
از لحاظ پایداری که بی نظیر شده مخصوصا در پیچ ها چون وزنش رفته بالا حس رانندگی در سرعتهای بالا دلچسب تر شده بطوری که وزنش با پژو پارس برابری میکنه 1250کیلو....
در مورد بدنه که مشکلی نداره و اب اصلا به داخل نفوذ نمیکنه.....
از لحاظ کیفیت که تمامی قطعاتش واقعا نسبت به مدل های قبل خیلی بهتر شده در صورتی که در تاپیک تیبا همه از کیفیت بد خودرو مینالن...در این 1 سال هیچ قطعه ای عوض نشده و بسیار خوب کار میکنند...
از فنر بندی بهتر استفاده شده نرم راحت در دست انداز اصلا مشکلی نداره قبلا در دست انداز افتاده میشد جلوبندی ایراد پیدا میکرد اما با اینکه سنگین شده مشکلی نداره...فرمان نرم و اینکه اصلا صدای موتور به داخل اتاق نمیاد مگر اینکه شیشه پایین باشه....
صندلی های راحتی داره که کاملا برای ریو هست بر خلاف تیبا و در طول سفر اصلا خستگی نداره....
ضبط و بانداش خیلی با کیفیت و بهتر شدن....
در موقع حرکت هیچ لرزشی نداره...دنده و کلاج کاملا نرم...
فن رادیاتور و فن کولر قوی داره درصورتی که قبلا به این صورت نبود و ضعیف تر بود...
در مورد مصرف سوخت فقط در ترافیک و سربالایی افزایش پیدا میکنه در غیر اینصورت مصرف خوبی داره...
در این 1 سال جز روغن بنزین و تنظیم باد لاستیک خرج دیگه نداشته....اسمش پرایده اما از خیلی خودرو های گرونتر بهتر شده...

ronin_2607
21-07-2012, 17:57
دوست عزیز وزن 131 ، 1250 کیلوگرم نیست.وگرنه ماشین راه نمیرفت. فکر میکنم حدود 800 کیلوگرم باشه.

FC.Barcelona
21-07-2012, 18:01
حالا با بقیش کاری نداریم (ولی حتما چک کنید ببینید ماشینتون پرایده اشتباهی بهتون BMW نداده باشند :biggrin:)
ولی مگه پاناسونیک کمپرسور کولر خودرو هم تولید میکنه؟

mohamad skystar
21-07-2012, 18:34
حالا با بقیش کاری نداریم (ولی حتما چک کنید ببینید ماشینتون پرایده اشتباهی بهتون BMW نداده باشند :biggrin:)
ولی مگه پاناسونیک کمپرسور کولر خودرو هم تولید میکنه؟

بله دوست من شرکت های تولید لوازم الکترونیکی در اکثر زمینه ها فعالیت دارن.
نمونش زیمنس هست که اگر دقت کنید کیت گاز خودروهای دوگانه سوز خصوصا سمند رو تولید میکنه
پاناسونیک رو ما بیشتر تو لوازم خانگی میدیدیم اما خوب جاهای دیگه هم فعالن.

masooumi
22-07-2012, 02:58
من حدود 1 سال تجربه داشتن این خودرورو بگم که اصلا قابل قیاس با پراید های سابق نیست چه از لحاظ کیفیت چه از لحاظ پایداری....
کولرش که تغییر زیادی کرده نسبت به پراید و حتی ریو و تیبا یعنی درجه 3 131واقعا طوفان ایجاد میکنه به همراه باد بسیار سرد که پرایدهای گذشته سردیش قطو وصل میشد و اینکه در شتاب ماشین کمترین تاثیرو داره و ساخت شرکت پاناسونیک ژاپن هست...
از لحاظ پایداری که بی نظیر شده مخصوصا در پیچ ها چون وزنش رفته بالا حس رانندگی در سرعتهای بالا دلچسب تر شده بطوری که وزنش با پژو پارس برابری میکنه 1250کیلو....
از لحاظ کیفیت که تمامی قطعاتش واقعا نسبت به مدل های قبل خیلی بهتر شده در صورتی که در تاپیک تیبا همه از کیفیت بد خودرو مینالن...در این 1 سال هیچ قطعه ای عوض نشده و بسیار خوب کار میکنند...
از فنر بندی بهتر استفاده شده نرم راحت در دست انداز اصلا مشکلی نداره قبلا در دست انداز افتاده میشد جلوبندی ایراد پیدا میکرد اما با اینکه سنگین شده مشکلی نداره...فرمان نرم و اینکه اصلا صدای موتور به داخل اتاق نمیاد مگر اینکه شیشه پایین باشه....
صندلی های راحتی داره که کاملا برای ریو هست بر خلاف تیبا و در طول سفر اصلا خستگی نداره....
فن رادیاتور و فن کولر قوی داره درصورتی که قبلا به این صورت نبود و ضعیف تر بود...
در مورد مصرف سوخت فقط در ترافیک و سربالایی افزایش پیدا میکنه در غیر اینصورت مصرف خوبی داره...
در این 1 سال جز روغن بنزین و تنظیم باد لاستیک خرج دیگه نداشته....اسمش پرایده اما از خیلی خودرو های گرونتر بهتر شده...

دوست عزیز چنان از 131 تعریف کردید که انگار ما کلا این خودرو رو ندیدیم و سوار نشدیم! اینجوریا هم که شما فرمودید نیست . کلا هر خودرو خوبی ها و مشکلاتی دارد که شما ظاهرا فقط موارد خوب را مشاهده کردید در صورتیکه خیلی از این موارد شانسی هستند و خیلی ها با بخش هایی که شما ازش تعریف کردید مشکل دارند. آخه صدای موتور 131 داحل اتاق نمیاد؟ شما کولر تیبا و ریو را تجربه کردید؟ کیفیت تجهیزاتش نسبت به چی بهتر شده ؟

ظاهرا 131 که شما داشتید به قول دوستمون BMW بوده .

در ضمن اینکه در آزمایشات کیفیت که هر ماه اعلام میشود خودرو 131 بی کیفیت ترین خودرو ایران معرفی می شود

mmf66
22-07-2012, 08:33

دوست عزیز منم قبول دارم که این جدیدا از اون قبلی ها بهتره ولی دیگه اون جوری هم نیست من خودم این ماشین رو داشتم سرعت بالای 100 تا ادم وحشت میکنه مگه این که بی کله باشه وقتی ماشین سنگینه راه نمیره بدرد جاده و خانواده نمیخوره برای تو شهر برا خانوما خوبه ترمزهای خیلی ضعیفی داره مخصوصا وقتی سنگینه یا سرعت بالاست ولی در کل ماشین بدی نیست ولی به نظر من به قیمتش نمیرزه نهایتش 9 تومان میرزه

FC.Barcelona
22-07-2012, 12:30
بله دوست من شرکت های تولید لوازم الکترونیکی در اکثر زمینه ها فعالیت دارن.
نمونش زیمنس هست که اگر دقت کنید کیت گاز خودروهای دوگانه سوز خصوصا سمند رو تولید میکنه
پاناسونیک رو ما بیشتر تو لوازم خانگی میدیدیم اما خوب جاهای دیگه هم فعالن.

ممنون
حالا واقعا سایپا اومده از کمپرسورهای پاناسونیک استفاده کرده؟ خیلی بعیده از سایپا ؟:biggrin:

mehrdad8086
22-07-2012, 14:06
!!!!!

به نظرم اصلا با طعنه و شوخ طبی ایرادات ایت خودرو بازگو شده...

و الا با 60 اسب و چندتا کره اسب مگه میشه 1250 کیلو بار رو کشید و کمترین افنت رو با کولر داشت؟

چرا پراید 131 من کولرش اینقدر خنک نیست؟که حتی ریو تیبا به پاش نمی رسن؟

بجز صندلی واقعا کیفت بهتر شده؟:41:

mehdi_08
22-07-2012, 14:45

824 کیلو وزن 131 هست

irinn65
22-07-2012, 15:29
کسانی که اطلاعاتی ندارند خواهشن نظری ندن وزن 131بدون بار 1250کیلو هست و بر میگرده به ایمن سازی و استفاده از ورق های فولادی این خودرو ...

mohamad skystar
22-07-2012, 16:31
ممنون
حالا واقعا سایپا اومده از کمپرسورهای پاناسونیک استفاده کرده؟ خیلی بعیده از سایپا ؟:biggrin:

بله مشکلی نیست.
شاید دیگه با شرکت های اروپایی مثل زیمنس یا ساژم کار نمیکنن و با شرکت های
شرق آسیا بیشتر کنار میان.

masooumi
22-07-2012, 17:02
کسانی که اطلاعاتی ندارند خواهشن نظری ندن وزن 131بدون بار 1250کیلو هست و بر میگرده به ایمن سازی و استفاده از ورق های فولادی این خودرو ...

شما که ادعای اطلاعات دارید ، آیا اطلاعات شما از سازنده خودرو هم بیشتر هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کافیه یا اسکن دفترچه خودرو هم ارسال شود؟

Ramin khuzestan
22-07-2012, 17:22
توی سایت سایپا که نوشته 790 کیلوگرم! با cng و تمام آپشن ها هم فکر نمیکنم به 950 کیلوگرم برسه
همه چیز هم که افزایش وزن نیست که همینطور کیلویی اضافه بشه! نوع و توازن وزن بین نقاط مختلف هم مهمه واسه افزایش پایداری
شاید حس معلق بودن مدل های قبلی در جدیدا تا حدودی از بین رفته باشه اما به همون اندازه فرمون هیدرولیکش تو سرعت بالا گیج میزنه و آدم جرأت نمیکنه فرمون سبک بده به ماشین چه برسه به مانورهای خطرناک این درحالیه که بنز و کادیلاک 30 سال پیش با افزایش سرعت ، فرمون هیدرولیکشون سفت تر میشد که حس بدی به راننده منتقل نشه
131 من و 132 یکی از دوستان با کارکرد زیر 9 هزار رادیاتور سوراخ کردن! از بس کیفیت خوبی دارن:13:
کیفیت خوب هم که چه عرض کنم! کیفیت متریال داخلی ماشین داشبورد و رودری ها بیشتر به پلاستیک بازیافتی شبیه هستن
در آخر عرض کنم ایمن سازی بیشتر از اینکه با سنگین کردن و استفاده از آلیاژ محکم فراهم بشه با طراحی جدید به وجود میاد. طراحی پراید هم حدود 25 سال پیش انجام شده

mehdi_08
22-07-2012, 23:24
چرا در مورد چیزی که اطلاع ندارید پافشاری می کنین
برای من پی ام هم فرستادید
اینجا هم می گم وزن ماشین در حداکثر لود خودش به 1250 می رسه
وزن خالی ماشین 824 کیلو هست

mmf66
23-07-2012, 08:25

دوست عزیز شما اول یکم تحقیق کن بعد این حرف رو بزن وزن سمند ال ایکس 1220 کیلوگرمه با بک پر . 405 اس ال ایکی 1120 کیلو با بک پر که 70 کیلو بنزین فقط داره پراید 131 نهایتش 850 کیلو هست شما 5 نفر بزار توش صندوق عقب رو هم پر کن بعد میشه 1250 کیلو

hossein.az
23-07-2012, 20:55
بروشور مشخصات saipa 131 توی سایت سایپا

مشخصات كلي :
نوع موتور: 4
حجم موتور : 1.3 (ليتر)
حداكثر قدرت : 63 اسب بخار در 5200دور در دقيقه
گيربكس : 5 دنده دستي
ظرفيت مخزن سوخت : 37 (ليتر)
مصرف سوخت در شهر :8.8 ليتر در هر 100 كيلومتر
مصرف سوخت در بزرگراه : 5.6 ليتر در هر 100 كيلومتر
سيستم ضد سرقت(Immobilizer) : دارد
وزن : 790 (كيلوگرم)
طول: 3935 (ميلي متر)
عرض : 1605 (ميلي متر)
ارتفاع: 1455 (ميلي متر)

اینم لینکش:

hobgoblin
28-07-2012, 07:17
دوستان سلام

من دو روز پیش و درست یکماه بعد از اینکه ثبت نام کرده بودم یه 131sx تحویل گرفتم

در کل ازش راضی هستم چون هیچ مشکلی نداره. فقط دو تا سوال برام پیش اومده

یکی اینکه سپر جلوی ماشین اون دو تا جای راهنما رو بصورت پر شده داره در حالی که من خیلی 131 ها رو دیدم که سپر جلوشون یک تیکه هست و اون قسمت ها رو نداره.

دوم اینکه روی پلاک ماشین که نمایندگی برام چسبوندش تاریخ ماه هشت سال 90 خورده. این یعنی چی؟ این اولین ماشینیه که گرفتم و قبلا پلاک به اسمم نبوده

mehdi_08
28-07-2012, 09:23
دوستان سلام

یکی اینکه سپر جلوی ماشین اون دو تا جای راهنما رو بصورت پر شده داره در حالی که من خیلی 131 ها رو دیدم که سپر جلوشون یک تیکه هست و اون قسمت ها رو نداره.

دوم اینکه روی پلاک ماشین که نمایندگی برام چسبوندش تاریخ ماه هشت سال 90 خورده. این یعنی چی؟ این اولین ماشینیه که گرفتم و قبلا پلاک به اسمم نبوده
اون سپر مشکلی نیست
اینا ته انبار هر چی باشه رو ماشین سوار می کنن می تونی به جاش پروژکتور یا راهنما بزاری
اون تاریخ ساخت پلاک هست و ربطی به تاریخ ساخت ماشین نداره

hossein.az
28-07-2012, 13:39
دوستان سلام

ممکنه از اون مدل سپر ها نداشتن و فقط اون دوتا قطعه پلاستیکی رو پیچ کردن به سپر
اون تاریخ که فرمودید,تاریخ صدور پلاک و چاپ است.

hobgoblin
29-07-2012, 11:07
یه سوال دیگه هم از دوستان داشتم

اونم اینه که سرویس اولیه پراید همونطور که میدونید الان 4500 تا 5500 کیلومتر و یا نه ماه استفاده هست.

سوالم اینه که باید روغن اولیه ماشین رو تا زمان سرویس اولیه عوض نکرد؟ آخه من شنیدم روغن اولیه بهتره 800 تا 1500 کیلومتر عوض بشه

ببخشید اگه بی ربط به موضوع تاپیک بود

hossein.az
29-07-2012, 13:10

اونم اینه که سرویس اولیه پراید همونطور که میدونید الان 4500 تا 5500 کیلومتر و یا نه ماه استفاده هست.

سوالم اینه که باید روغن اولیه ماشین رو تا زمان سرویس اولیه عوض نکرد؟ آخه من شنیدم روغن اولیه بهتره 800 تا 1500 کیلومتر عوض بشه

نه کیفیتش در این حد نیست که شما بخواهید روی 1500 عوض کنید.
بهتر بذارید و همون 4500تا عوض کنید.

ronin_2607
29-07-2012, 14:12
سلام. دیروز تو یه سر بالایی چون یه ماشین پیچید جلوم مجبور شدم ترمز کنم و دور ماشین افتاد و دقیقا نمیدونم چی شد اما پدال ترمز زیر پام آمد بالاتر. البته ترمز شدید نبود که Abs باشه. از دیروز تا حالا احساس می کنم پدال ترمز سفت شده و خیلی بالاتر از حد معموله. یعنی قبلا نرم بود و فشار میدادی می رفت پایین و آروم ترمز میکرد اما حالا پدال بالا است و با یه تماس ماشین میخ میشه . میشه یکی توضیح بده چه اتفاقی افتاده؟؟ و چطور میشه درستش کرد؟؟ ربطی به خلاصی پدال ترمز داره که تو دفترچه یه چیزهایی راجع به او گفته یا نه؟؟ ماشین 350 تا کار کرده. ممنونم.

mmf66
29-07-2012, 14:38

من خودم همیشه روغن پراید هایی رو که داشتم 1000 تا 1500 تا عوض میکردم اگه شما هم میخواهی این ماشین رو برای چند سال استفاده کنی عوض کن این همه پول ماشین دادی اینم روش روغنم بهران سوپر پیشتاز 20w50 قوطی فلزی قرمز 4 لیتری بگیر روش زده 19800 ولی من از جاش پرسیدم گفت 17500 حرف نداره بهترین روغنه واسه این ماشین

mohamad skystar
29-07-2012, 16:55

موضوع بی ربط نبود.
روغن رو برخی افراد همون اول کار برای اطمینان عوض میکنن برخی افراد هم هستن که میزارن سر موقع رو همون 4500 کیلومتر عوض میکنن
به نظر من همون اول کار عوض بشه بهتره چون مواردی بوده که دوستان گفتن شرکت متاسفانه کم کاری کرده و روغن کم بوده تو ماشین

ronin_2607
29-07-2012, 20:18
یه سوال کوچیک، پراید صفر ضدیخ (ضد جوش) تو رادیاتورش داره؟؟؟ یا باید اضافه کنیم؟ببخشید دیگه بی تجربگیه. گفتم بپرسم.

Pourya-pc
29-07-2012, 21:50
و اینک نیو پراید ! ( پراید EL ) محصول جدید سایپا ، همراه با متدهای روز دنیا ، دارای کیسه هوا برای راننده !

آرم های کج و کولش رو ببینید ! درز صندوق که کاملا گویای همه چیز هست .

قیمت : 10.110.000

hsein
30-07-2012, 00:45
در راستای هنر نمایی جدید سایپا یه نگاه به این 3 تا لینک بندازید
اشک من رو که در آورد
خیلی بیچاره ایم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_Pride تاریخچه پراید از فورد فستیوا تا مزدا 121 و کیا پراید و سایپا 131!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] افتخار ملی شرکت سایپا مطمعن در آیینه ویکی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تلفیق موتور پراید و بدنه رنو 5

خداییش چی کم داریم؟

dash_mehdi
30-07-2012, 01:27
اين قسمتش خيلي جالب بود

کوتاه ترین جک دنیا

سایپا مطمئن :دي

چيزي كم نداريم
سمند كه داريم پرايد اس ايكس كه داريم پرايد صبا كه داريم پرايد 111- 132 -131 پرايد ال اي - همه چي داريم ديگه ناشكري نكنيم :دي

hobgoblin
30-07-2012, 07:49
ممنون از جوابتون دوست عزیز

ولی مگه کم بودن روغن ماشین رو از روی گیج روغن نمیشه فهمید؟ تا جایی که من دیدم روغن کم نبود

masooumi
30-07-2012, 09:37
یه سوال کوچیک، پراید صفر ضدیخ (ضد جوش) تو رادیاتورش داره؟؟؟ یا باید اضافه کنیم؟ببخشید دیگه بی تجربگیه. گفتم بپرسم.

ضد یخ دارد . از رنگ مایع داخل رادیات مشخص هست که دارد (رنگ مایع سبز رنگ هست)

mohamad skystar
30-07-2012, 11:20
ممنون از جوابتون دوست عزیز

ولی مگه کم بودن روغن ماشین رو از روی گیج روغن نمیشه فهمید؟ تا جایی که من دیدم روغن کم نبود

بله از رو گیج ماشین هم میشه فهمید.
به هر حال مواردی بوده که دوستان گفتن روغن کم بوده تو موتور
اگر دوست دارین رو کارکرد پایین عوض کنید اگر نه که بزارید سرویس اولیه عوض کنید

Mo5tafa
01-08-2012, 13:09
سلام
یه پراید می خوام، مهمه برام گاز سوز باشه، به این نتیجه رسیدم که باید SL بگیرم، حالا نمی دونم 131 SL یا 132 SL باید بگیرم!
انگار باید قید هیدرولیک رو زد اما مهم نیس، دوگانه سوزیش مهمه.
فقط لطفا راهنمایی ام کنید فرق 132 و 131 رو و اینکه وقتی میرم نمایندگی تحویل بگیرم چه لوازمی باید روش باشه، تا حالا ماشین نگرفتم سرم کلاه نزارن :D

mohamad skystar
01-08-2012, 17:14
سلام
یه پراید می خوام، مهمه برام گاز سوز باشه، به این نتیجه رسیدم که باید SL بگیرم، حالا نمی دونم 131 SL یا 132 SL باید بگیرم!
انگار باید قید هیدرولیک رو زد اما مهم نیس، دوگانه سوزیش مهمه.
فقط لطفا راهنمایی ام کنید فرق 132 و 131 رو و اینکه وقتی میرم نمایندگی تحویل بگیرم چه لوازمی باید روش باشه، تا حالا ماشین نگرفتم سرم کلاه نزارن :D

فرق بین 131 و 132 در طراخی و نمای ظاهری خودرو هست و از نظر فنی و عملکرد کلی هیچ فرقی باهم ندارن.
وقتی میخوای ماشین رو تحویل بگیری به نکاتی که در این تاپیک نوشته شده توجه کن:

نکات مهم هنگام تحویل خودرو

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mo5tafa
01-08-2012, 18:41
فرق بین 131 و 132 در طراخی و نمای ظاهری خودرو هست و از نظر فنی و عملکرد کلی هیچ فرقی باهم ندارن.
وقتی میخوای ماشین رو تحویل بگیری به نکاتی که در این تاپیک نوشته شده توجه کن:

نکات مهم هنگام تحویل خودرو

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون، احتمالا شنبه برم تحویل بگیرم، کاملا بی تجربه هستم، حتما این موارد رو چک می کنم.
فقط تا پلاک آماده بشه، نمیشه ماشین رو برد بیرون، میترسم افسر بگیرتم، بهم گفتن یه 10-15 تومن میدی نماینده ویژه سایپا!! خودش ماشین رو میاره جلو در، خودش پلاک داره افسر نمی گیرتت!
البته گفتن می تونی ماشین رو بزاری پارکینگ همونجا بمونه تا پلاک ات آماده شه، نمی دونم اصلا کار درستیه بزار بمونه توی پارکینگ خودشون!

masooumi
01-08-2012, 19:38
ممنون، احتمالا شنبه برم تحویل بگیرم، کاملا بی تجربه هستم، حتما این موارد رو چک می کنم.
فقط تا پلاک آماده بشه، نمیشه ماشین رو برد بیرون، میترسم افسر بگیرتم، بهم گفتن یه 10-15 تومن میدی نماینده ویژه سایپا!! خودش ماشین رو میاره جلو در، خودش پلاک داره افسر نمی گیرتت!
البته گفتن می تونی ماشین رو بزاری پارکینگ همونجا بمونه تا پلاک ات آماده شه، نمی دونم اصلا کار درستیه بزار بمونه توی پارکینگ خودشون!

در هنگام تحویل به برگه به شما می دهند که می تونید تا خونه با همون برگه تشریف ببرید.(با توجه به تاریخ تحویل درج شده در آن) و دیگه مامور باید خیلی بی انصاف و بد خلق باشد که گیر بده به شما

ronin_2607
01-08-2012, 20:12
راستی من تا جایی که تو موتور پراید پایه گاز سوز و هیدورلیک خودم دقت کردم متوجه نشدم چرا این دو تا باهم نمیشه؟؟ چون کلا جا توی موتور هست. از طرفی بخشی که مربوط به گازه فکر کنم تقریبا وسط باشه در حالیکه تجهیزات هیدرولیک سمت چپه. البته من خیلی وارد نیستم. فقط میدونم انصافا هیدرولیکش عالیه. آدم از رانندگی لذت می بره. تو ترافیک و موقع پارک کردن حرکات کوچیک ماشینو خیلی عالی میشه کنترل کرد. من تجربه رانندگی با پراید معمولی و هیدرولیک دارم. باور کنید ادم داغون میشه تا یه پارک کنه. یا مثلا پست ترافیک بخوای از این لاین بری یه جایی که خالی شده بین دو ماشین... هر کسی هم میگه پراید نباید هیدرولیک باشه و خطرناکه باید بگم اولا خیلی چیزا تو این دنیا خطرناکن. دوما خطرناک بودن یا نبودن چیزی بستگی به نحوه استفاده هم داره. سوما وقتی خودت تنها تو ماشینی اینطوریه. قرار نیست که همیشه ماشین خالی باشه. کافیه یه بار 4 نفر بشینن تو ماشین. صندوقت هم پر باشه. یه سربالایی هم به پستت بخوره ترافیک هم باشه اون وقت میفهمی خطرناک چیه؟؟ هیدرولیک چیه؟؟ !!! بیچاره پراید که میکن ماشین غیر مطئمنه!! به نظر من همون که گفتم بستگی به طرز استفاده داره. متسافانه در حال حاضر خطرناکترین خودرویی که تو خیابونا هست 206 !! نه خود ماشین خطرناک باشه هاااا نه. اصلا. اما 90 درصد کسایی که این ماشینو دارن فکر میکنن مسابقات رالی دارن میدن. واقعا دقت کنید. خدایی. لای میکنش همه کار میکنن. کاش ایران خودرو برداره یه 200 سی سی از حجم موتورش کم کنه یه ذره امنیت جانی بیاد تو خیابونا. مرسی از همتون....

hobgoblin
07-08-2012, 08:15
دوستان این در طرف راننده 131 ما خیلی سفت بسته میشه. باید چهار ستون ماشینو بلرزونم تا بسته بشه.

به نظرتون چیکارش کنم؟ صبر کنم تا سرویس اولیه؟

mska
07-08-2012, 08:21
سپر ماشین ضربه خورده یک مقدار کمی رفته تو
چجوری درستش کنم؟

mohamad skystar
07-08-2012, 17:17
سپر ماشین ضربه خورده یک مقدار کمی رفته تو
چجوری درستش کنم؟

فکر نکنم بشه کاریش کرد چون جنس سپرها پلاستیک هست.
بازم به صافکار نشون بدین شاید بتونه درش بیاره فقط

دوستان این در طرف راننده 131 ما خیلی سفت بسته میشه. باید چهار ستون ماشینو بلرزونم تا بسته بشه.

به نظرتون چیکارش کنم؟ صبر کنم تا سرویس اولیه؟

سریع بدین ریگلاژ کنن.
اگر تا سرویس اولیه بخوای صبر کنی قفل درب ها آسب میبینه.
هزینه ای نداره

Highbury
07-08-2012, 19:20
131 های که کیسه هوا دارند پایه گازسوزن؟ امروز یکی میگفت 10900 هست پایه گازسوز. درسته؟

hobgoblin
08-08-2012, 07:11
ممنونم از راهنماییهات

فقط نمی دونم کجا باید ببرم؟ تعمیرگاه؟ صافکار؟نمایندگی؟

D r i v e r
09-08-2012, 00:25
ممنونم از راهنماییهات

فقط نمی دونم کجا باید ببرم؟ تعمیرگاه؟ صافکار؟نمایندگی؟
صافکار و نمایندگی ، توی نمایندگی هم صافکار اینکارو میکنه!
فقط یادتون باشه چون ماشینتون صفر هست با کشتی گرفتن با در ریگلاژش نکنه
پیچ های قفل و در و ... شل کنه و اقدام به ریگلاژ کنه و بعد سفتش کنه
وگرنه با کشتی گرفتن خودتون هم میتونید : )))

s_n
09-08-2012, 05:44
سلام.من اسفند سال كذشته يه 131خريدم كه تا الان هرروز نمايندكي بودم.از همون اول مشكل روشن شدن داره.يعني اكه بقيه ماشينا با نيم دور استارت روشن ميشن اين با 10دور روشن ميشه.هرجا ميبرم يجاشو ميكه.يبار ميكن سنسور دريجه كاز.يبار انجكتور.به نظر شما ايرادش جيه؟بخدا مثل. ... بشيمونم كه خريدمش.man kiborde gushim arabie va j va p nadare.شرمنده

mohamad skystar
09-08-2012, 11:05
131 های که کیسه هوا دارند پایه گازسوزن؟ امروز یکی میگفت 10900 هست پایه گازسوز. درسته؟

نه دوست من
دوگانه سوز ندارن فقط بنزینی هست.

Highbury
10-08-2012, 04:16
131 های جدید دوتا ایربگ دارن یا سایپا فقط میخواد جون یک نفرو نجات بده؟

masooumi
10-08-2012, 22:53

دوست عزیز در 131 و کلا خانواده X100 سایپا فقط ایریگ راننده وجود دارد (یک ایربگ)

کلا گزاشتن ایربگ روی این خودرو زیاد کاری انجام نمی دهد و جان کسی را هم نجات نخواهد داد و این هم فقط به خاطر فشار پلیس هست.

mohamad skystar
10-08-2012, 23:15

کلا گزاشتن ایربگ روی این خودرو زیاد کاری انجام نمی دهد و جان کسی را هم نجات نخواهد داد و این هم فقط به خاطر فشار پلیس هست.

به هر حال باید از یه جایی استارت بخوره این تغییرات.
اول با یک ایربگ و در سال های آینده با 2 ایربگ

گاهی اوقات ایربگ هم در نجات جان سرنشین اثری نداره.
یادمون باشه با رعایت قوانین و رانندگی با احتیاط میتونیم بیشتر جونمون رو حفظ کنیم.
پراید از دهه 70 تا امسال بدون ایربگ بود درسته تلفات زیاد داشت اما بودن افرادی که سال ها رانندگی کردن با پراید
هم تو حاده هم تو شهر و کوچکترین آسیبی بهشون نرسید و فقط با رعایت قوانین تونستن به راحتی
جان خودشون رو حفظ کنن.
البته حرف شما هم درسته باید به جای یک ایربگ حداقل دیگه 2ایربگ رو نصب کنن.

Highbury
11-08-2012, 16:05
حرف شما درسته و رعایت قوانین راهنمایی رانندگی مهمتر از این حرفاست
اما گاهی اوقات لازمه
مثلا 6-7 سال پیش سوار یه پرادو 91 بودم. پرادو91 روی داشبوردش حالت دستگیره مانندی داره. تصادف کردیم متاسفانه و سرم محکم به داشبورد خورد و اصلا تو حال خودم نبودم اما فکر کنم اگر ایربگ بود ضربه ای به سرم وارد نمیشد.
پرادو فقط پنچر شد اما ماشینی که از روبرو اومده بود سرویس شده بوداما خدا رو شکر تلفات جانی نداشت.

ronin_2607
12-08-2012, 10:22
سلام. دوستان یه سوالی دارم. ماشین حدود 1000 کیلومتر کار کرده. اگه خدا بخواد قراره یه مسافرت 500 600 کیلومتری بریم و برگردیم. میخوام بپرسم قبل از سفر لازمه ماشینو جایی ببرم یه چک کنن یا نه؟؟ البته میدونم سرویس اولیه 4500 کیلومتر شده. تصمیم هم دارم روغن موتور احتمالا تو همون مقصد عوض کنم. یعنی کیلومتر 1500. بنابراین گفتم سوال کنم ببینم کسایی که با تجربه ترن توصیه ای سفارشی چیزی دارن؟ و یه مورد دیگه. گاهی وقت تو ماشین از بخش عقب ماشین فکر کنم شاید چرخ عقب سمت شاگرد یه صدای جیر جیری میاد مثل وقتی که ترمز میکنید اما نه در حالت ترمز موقع حرکت. به نظرتون این چیه؟ طبیعیه؟ یا نه باید ببرم جایی نشو ن بدم؟ سوال آخرهم اینه که کلا قبل از 4500 کیلومتر میشه ماشینو سرویس برد پیش یه تعمیرکاری بیرون؟؟ یا این گارانتیه تحفه میپره؟کجا ببرم خوبه؟تعمیرکار با انصاف و کار بلد کسی سراغ داره؟؟ممنون. بخشید سوالام زیاد شد.

ronin_2607
12-08-2012, 10:41

منم با نظر دوستان موافقم. البته کلا چند تا مورد هست. یکی اینکه ایربگ اگه قراره رو هر ماشینی باشه باید حداقل 4 تا باشه. یعنی دو نفر جلو و 2 تا جانبی. همیشه که آدم رخ به رخ تصادف نمی کنه؟ خیلی از تصادفا از کنار هستن و حتی تصادفی که از روبرو باشه باعث میشه گردن به طرفین حرکت کنه و برخورد سر به ستون جانبی یکی از علل اصلی مرگ و میر و آسیبهای شدید مغزی و نخاییه. بنابراین کلا 1 ایربگ و حتی 2 تا هم به نظر من کافی نیست. حتی در ماشینهای خارجی. الان مثلا مزدا 3، 6 تا ایرگ داره. مورد بعدی اینه که فرهنگ و دانش این قضیه تو ایران جا نیفتاده. دوستانی که ماشینشون ایربگ داره فکر میکنن دیگه کلا هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد. به بدترین نحو ممکن رانندگی می کنن و جان خودشون و دیگرانو به خطر میندازن. خیلی ها هم فکر میکنن که این ایربگها بواسطه هزینه ای که برای ماشین داره بهتره غیر فعال باشه. البته لازم به ذکره در هیچ ماشینی تاکید میکنم هیچ ماشینی چه داخلی چه خارجی امکان غیر فعال کردن کیسه هوای راننده وجود نداره و قفل کردن ایربگ فقط برای سرنشینهای ماشینه. از طرفی ایربگ (SRS Airbag) مخفف سیستم ایمنی ثانویه است. یعنی سیستم اولیه همون کمربند و در نسل جدید اون کمربندهای پیش کشنده است که حتما باید در صورتی که خودروی مورد نظر دارای کیسه هوا است، کمربندها از نوع پیش کشنده باشن. و مورد آخر اینه که شما اگه سوار ایمن ترن ماشین دنیا هم بشید تا زمانی که خودتون درست رانندگی نکنید نه ایرگ و نه کمربند نمیتونن جون شمارو نجات بدن. نرم بودن بدنه ماشین هم نکته دیگه ایه. چیزی که اغلب به اشتباه جا افتاده اینه که بدنه هر چقدر محکم تر باشه بهتره. شما به طراحی مرسدس بنز نگاه کنید . تویه تصادف از روبرو بدنه ماشین جمع و مچاله میشه. چرا؟؟؟ پاسخ ساده است. برای جذب بیشترین انرژی و جلوگیری از عدم انتقال به اتاق و سرنشینها. هر چقدر بدنه از صلبیت بیشتری برخوردار باشه ضربه بدون افت و استهلاک به بدن انسان که مطمئنا نرم تره منتقل میشه و نتیجه فاجعه باره. البته این نرم بودن بدنه هم حساب و کتابی داره و از قسمت جلوی ماشین تا اتاق ثابت نیست. در کل دنیا هدف اینه که سرنشین و راننده سالم و با کمترین جراحت باقی بمونن و اینکه این ماشین چه بلایی سرش میاد در درجه دوم اهمیته. پدال های جمع شونده، فرمون که خودش جمع میشه تو تصادف، پشت سری های مخصوص سیستمهای دید در شب، تشخیص هوشمند عابر، ترمزهای خودکار هنگام کاهش فاصله ....اینا دیگه مربوط به فیلمهای علمی تخیلی نیست. اینا فنآوری روز دنیا است. اما متاسفانه در ایران جان اسنانها اصلا ارزشی نداره. با تشکر از تمام دوستان.

mohamad skystar
12-08-2012, 13:37
سلام. دوستان یه سوالی دارم. ماشین حدود 1000 کیلومتر کار کرده. اگه خدا بخواد قراره یه مسافرت 500 600 کیلومتری بریم و برگردیم. میخوام بپرسم قبل از سفر لازمه ماشینو جایی ببرم یه چک کنن یا نه؟؟ البته میدونم سرویس اولیه 4500 کیلومتر شده. تصمیم هم دارم روغن موتور احتمالا تو همون مقصد عوض کنم. یعنی کیلومتر 1500. بنابراین گفتم سوال کنم ببینم کسایی که با تجربه ترن توصیه ای سفارشی چیزی دارن؟ و یه مورد دیگه. گاهی وقت تو ماشین از بخش عقب ماشین فکر کنم شاید چرخ عقب سمت شاگرد یه صدای جیر جیری میاد مثل وقتی که ترمز میکنید اما نه در حالت ترمز موقع حرکت. به نظرتون این چیه؟ طبیعیه؟ یا نه باید ببرم جایی نشو ن بدم؟ سوال آخرهم اینه که کلا قبل از 4500 کیلومتر میشه ماشینو سرویس برد پیش یه تعمیرکاری بیرون؟؟ یا این گارانتیه تحفه میپره؟کجا ببرم خوبه؟تعمیرکار با انصاف و کار بلد کسی سراغ داره؟؟ممنون. بخشید سوالام زیاد شد.

اگر قصد سفر نداشتین تعویض روغن و انجام سرویس به دلخواه شما هست انجام بدین یا ندین فرقی نمیکنه البته تا 5000 کیلومتر اول.
اما چون قصد سفر دارین و ماشین هم نو هست و کارکردش پایین بهتره این سرویس هارو انجام بدین و با خیال راحت مسافرت برید.
اون صدای جیر جیر امکان داره از همون چرخ عقب باشه که باز میکنن و درست میکنن احتمال داره از کمک ها باشه قبل از سفر این بازدید هارو انجام بدین.

ronin_2607
12-08-2012, 14:02
اگر قصد سفر نداشتین تعویض روغن و انجام سرویس به دلخواه شما هست انجام بدین یا ندین فرقی نمیکنه البته تا 5000 کیلومتر اول.
اما چون قصد سفر دارین و ماشین هم نو هست و کارکردش پایین بهتره این سرویس هارو انجام بدین و با خیال راحت مسافرت برید.
اون صدای جیر جیر امکان داره از همون چرخ عقب باشه که باز میکنن و درست میکنن احتمال داره از کمک ها باشه قبل از سفر این بازدید هارو انجام بدین.

با تشکر از شما. منظورتون از این سرویسها دقیقا کدوم سرویس ها است؟ بعدش اگه میشه راهنمایی کنید کجا ببرم؟ من خودن آشنایی ندارم. یعنی ببرم نمایندگی؟

mohamad skystar
12-08-2012, 14:22
با تشکر از شما. منظورتون از این سرویسها دقیقا کدوم سرویس ها است؟ بعدش اگه میشه راهنمایی کنید کجا ببرم؟ من خودن آشنایی ندارم. یعنی ببرم نمایندگی؟

صبح اول وقت ببرید نمایندگی و بگو میخوام برم مسافرت سرویس کلی رو انجام بدین. اگر نمایندگی نخواستی بری برو سراغ تعویض روغنی مجرب و کاردرست

تعویض روغن
تعویض فیلتر روغن
تعویض فیلتر هوا
تعویض صافی بنزین
بازدید آب باتری آب رادیاتو آب شیشه شور تا اگر کم شده باشه اضافه کنن
بازدید واسکازین گیربکس
بازدید روغن ترمز و روغن هیدرولیک.
بازدید تسمه ها

مواردی که گفتم شامل سرویس جامع و کاملا خودرو هست. امکان داره یادشون بره که شما باید گوشزد کنی بهشون.
البته در مورد هزینه ها هم بپرس چون موقع سرویس اولیه پراید رو 5000 کیلومتر هست

Ali_softcenter
13-08-2012, 00:52
خب پست من حذف شد!

مجبورم سوال رو طور دیگه بپرسم.

دوستانی که 131 فول دارن sx راضی هستند؟؟ فکر میکنند ( خودشون ) از 132 sx بهتر بوده اینتخابشون؟

همکار انجمن تراش عزیز....جون مادرت حذف نکن! خدایی این ربطی به فرق 132 و 131 که جای دیگه پرسیدم نداره دیگه.

Last Night
15-08-2012, 09:53
ابتدایی که ماشینو روشن میکنیم و موتور سرده دور موتور روی 1.5 هست.این طبیعیه دیگه؟

mska
15-08-2012, 11:06
سلام

حدود 1 ماهی هست که سیستم ABS ماشین من در قسمت بلوک ABS(مدل ماندو) دچار مشکل شده و می بایست تعویض گردد

تمام نمایندگی های کرج و یزد به دنبال این قطعه گشتم ولی هیچ کدام نداشتن چندتا از نمایندگی های تهران حتی تعمیرگاه مرکزی سوال کردم نداشت!
از طریق نمایندگی درخواست قطعه دادم سایپا نفرستاد

از طریق خدمات مشتریان موضوع را پیگیری کردم جواب نداد!

به نظر شما چی کار کنم؟

قیمت قطعه هم 500 هزار تومان هست!

سایپا 131
کارکرد 11800

mohamad skystar
15-08-2012, 11:43
سلام

حدود 1 ماهی هست که سیستم ABS ماشین من در قسمت بلوک ABS(مدل ماندو) دچار مشکل شده و می بایست تعویض گردد

تمام نمایندگی های کرج و یزد به دنبال این قطعه گشتم ولی هیچ کدام نداشتن چندتا از نمایندگی های تهران حتی تعمیرگاه مرکزی سوال کردم نداشت!
از طریق نمایندگی درخواست قطعه دادم سایپا نفرستاد

از طریق خدمات مشتریان موضوع را پیگیری کردم جواب نداد!

به نظر شما چی کار کنم؟

قیمت قطعه هم 500 هزار تومان هست!

دوست من همه این توضیحات رو دادین اما اسم و مدل ماشین و کارکردش رو نگفتین.

mohamad skystar
15-08-2012, 11:46
ابتدایی که ماشینو روشن میکنیم و موتور سرده دور موتور روی 1.5 هست.این طبیعیه دیگه؟

بله طبیعی هست و بعد از چند دقیقه دور موتور میاد رو 1 .

mska
15-08-2012, 11:47
دوست من همه این توضیحات رو دادین اما اسم و مدل ماشین و کارکردش رو نگفتین.

سایپا 131
کارکرد 11800

Mo5tafa
31-08-2012, 13:59
سلام
ماشینم رو تازه تحویل گرفتم، چندتا ایراد داره، مثلا بوق اش کار نمی کنه، مخزن شیشه شوی هم سوراخه!! زنگ زدم نمایندگی گفتن اگر مشکلی نیست که باعث توقف خودروتون بشه واسید همون بین کیلومتر 4500 تا 5500 بیارید!
از این گذشته می خوام دزدگیر نصب کنم، اما دفترچه رو که خوندم دیدم نوشته اگر دزدگیر نصب کنید از گارانتی خارج میشه! :18:
یعنی چییییییی؟ خیلی مسخره ست، یعنی من نمی تونم روی ماشینم دزدگیر نصب کنم؟!!
کسی اطلاع داره؟

mohamad skystar
31-08-2012, 14:02
سلام
ماشینم رو تازه تحویل گرفتم، چندتا ایراد داره، مثلا بوق اش کار نمی کنه، مخزن شیشه شوی هم سوراخه!! زنگ زدم نمایندگی گفتن اگر مشکلی نیست که باعث توقف خودروتون بشه واسید همون بین کیلومتر 4500 تا 5500 بیارید!
از این گذشته می خوام دزدگیر نصب کنم، اما دفترچه رو که خوندم دیدم نوشته اگر دزدگیر نصب کنید از گارانتی خارج میشه! :18:
یعنی چییییییی؟ خیلی مسخره ست، یعنی من نمی تونم روی ماشینم دزدگیر نصب کنم؟!!
کسی اطلاع داره؟

در مورد دزدگیر منظورشون این بوده که نصب دزدگیر توسط نمایندگی انجام بشه تا به سیم کشی ماشین آسب نرسه.
در مورد بوق و مخزن هم تشریف ببرید نمایندگی و بگین میخوام برم مسافرت و درست بودن این موارد حیاطی هست
اومدیم و ماشین شما تا چند ماه دیگه به کیلومتر 4500 نرسه یعنی ماشین باید بدون و بوق و مخزن سوراخ باشه؟

Mo5tafa
31-08-2012, 15:06
در مورد دزدگیر منظورشون این بوده که نصب دزدگیر توسط نمایندگی انجام بشه تا به سیم کشی ماشین آسب نرسه.

یعنی خودم سیستم دزدگیر رو بخرم و با خودم ببرم نمایندگی بگم نصب کنید؟ خوب اینجوری که کلی می دوشن منو!
بعد نصب میان یه رسید میدن که خودمون نصب کردیم تا بعد مدرک داشته باشم که خودم نصب نکردم که از گارانتی خارج بشه؟
بعدش مگه نمایندگی مکانیک نیستن؟! سیستم دزدگیر می بندن؟ عجیبه برام

mohamad skystar
31-08-2012, 16:09
یعنی خودم سیستم دزدگیر رو بخرم و با خودم ببرم نمایندگی بگم نصب کنید؟ خوب اینجوری که کلی می دوشن منو!
بعد نصب میان یه رسید میدن که خودمون نصب کردیم تا بعد مدرک داشته باشم که خودم نصب نکردم که از گارانتی خارج بشه؟

همه این مواردی که اینجا مطرحکردین رو میتونید با خودشون در میان بزارید ببینید چی میگن.
قبلا یادمه تاکید داشتن دزدگیر در نمایندگی نصب بشه.

D r i v e r
01-09-2012, 22:01

مگه خیلی اذیت کن باشن که بخوان به دزدگیر گیر بدن و ....
شما دزدگیر ببندین با سوکت فابریک انشاالله مشکلی پیش نمیاد ;)

Rahmani1369
03-09-2012, 19:09
خروج دود سفيد از دريچه كولر
با سلام
ما هفته پيش از اتوبان قزوين رشت رفتيم شمال تقريبا نزديكي ها ظهر بود كه راه افتاديم . نزديك رامسر بوديم كه ديدم از دريچه وسط (فقط يكي از دريچه ها) يه دود سفيد رنگ داره مياد بيرون كه فورا كولر رو خاموش كردم:41: .ا از كولر هم به طور متناوب نه به صورت يكسره روي درجه 1 استفاده ميكرديم.ماشينمون هم 131 هستش يكساله با 30 هزارتا كاركرد با 5 تا سرنشين و بار صندوق عقب
البته رانندگي برادرم هم پرفشار بود روي ماشين تعويض دنده رو دور 3000 و 3500 بود و سريع شتاب ميگرفت:21: علت خروج اين دود چي ميتونه باشه ؟.
الان كولر رو چند دقيقه روشن كردم مشكلي نداشت وباد خنك ميزد.

arash59b
03-09-2012, 19:22
بوی خاصی داشت؟

کولر کدوم سمت بود؟

Rahmani1369
04-09-2012, 12:14
هيچ بويي نداشت
از اين دريچه كه با رنگ قرمز مشخص كردم اومد.@===== @@ ====@ (ازدريچه هاي وسطي سمت راستي)
اين دود از چي ميتونه باشه؟

arash59b
04-09-2012, 14:34
هيچ بويي نداشت
از اين دريچه كه با رنگ قرمز مشخص كردم اومد.@===== @@ ====@ (ازدريچه هاي وسطي سمت راستي)
اين دود از چي ميتونه باشه؟

احتمالا چیز خاصی نبوده

یه سوال اونموقع چای یا چیزی که بخار داشته باشه نمی خوردین؟:20:

Rahmani1369
04-09-2012, 18:59
احتمالا چیز خاصی نبوده

یه سوال اونموقع چای یا چیزی که بخار داشته باشه نمی خوردین؟
نه. آخه چايي بخارش از دريچه كولر ميزنه بيرون چيكار :20:. تازه اگه اينطوري باشه كولر رو خاموش كردم چرا ازبين رفت.

ALI . R
05-09-2012, 20:27
سلام
بله منم همین مشکل رو دیدم . فکر نکنم مشکل خاصی باشه . فقط یه بار برامون اینطوری شد. بعد رفع شد.:20:

Mo5tafa
07-09-2012, 07:40
سلام دوباره
چقدر طول کشید برای شما تا کارت سوخت برسه؟!
سند من برای 24 مرداد ثبت شده و الان که 17 شهریوره هنوز نرسیده! رفتم توی سایت سامانه ره گيري كارت هوشمند سوخت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] p&ei=S3JJULnTIaL80QWErYEQ&usg=AFQjCNHhvX1Qp9YV8TgWdsEu3lHQfPTCuA&sig2=JIkW59Fo-skPUTlCEw17rg) اونجا پلاک ماشینم رو زدم میگه کارت هوشمند سوخت خودرو ... هنوز براي صدور کارت هوشمند سوخت ارسال نشده است
الان ایناه سهمیه شهریور رو پیچوندن؟!
نمیشه همش بنزین آزاد بزنی که نامردیه.

Last Night
07-09-2012, 08:26
سلام دوباره
سند من برای 24 مرداد ثبت شده و الان که 17 شهریوره هنوز نرسیده! رفتم توی سایت سامانه ره گيري كارت هوشمند سوخت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] p&ei=S3JJULnTIaL80QWErYEQ&usg=AFQjCNHhvX1Qp9YV8TgWdsEu3lHQfPTCuA&sig2=JIkW59Fo-skPUTlCEw17rg) اونجا پلاک ماشینم رو زدم میگه کارت هوشمند سوخت خودرو ... هنوز براي صدور کارت هوشمند سوخت ارسال نشده است
سند برای من 15 . 5 خورده اما هنوز کارت سوخت بدستم نرسیده...

الان برای پیگیری به کجا باید مراجعه کنیم؟

اداره پست؟

این سایت سامانه رهگیری من پلاکمو وترد میکنم هیچ اتفاقی نمیفته...هیچگونه پیغامی هم نمیده..نمیدونم چیکار کنم.

masooumi
07-09-2012, 09:02
سلام دوباره

سند شما اگر در سایت سایپا تاریخ ارسال مدارک ثبت شده که قطعا ارسال شده و دست نمایندگی هست ، تشریف ببرید و بگید پیگیری کنند.(یکبار یک سند من هم بعد یکماه نمایندگی میگفت نیومده ولی وقتی مجبورشون کردم که بگردن ، پیدا کردن)

کارت سوخت هم اشکالی ندارد ، کلا مراحلش کمی طولانی هست. اما سهمیه را برای شما از تاریخ ساخت خودروتون حساب و واریز می کنند و نمی سوزد.

masooumi
07-09-2012, 09:03
سند برای من 15 . 5 خورده اما هنوز کارت سوخت بدستم نرسیده...

الان برای پیگیری به کجا باید مراجعه کنیم؟

اداره پست؟

این سایت سامانه رهگیری من پلاکمو وترد میکنم هیچ اتفاقی نمیفته...هیچگونه پیغامی هم نمیده..نمیدونم چیکار کنم.

شما هم اول اینکه سایت پیگیری کارت سوخت را با اینترنت اکسپلورر باز کنید

Last Night
07-09-2012, 09:49
شما هم اول اینکه سایت پیگیری کارت سوخت را با اینترنت اکسپلورر باز کنید

خیلی ممنون.نیگا کردم هنوز صادر نشده....

Rahmani1369
07-09-2012, 10:23
گلگير ماشينم به اندازه 2 در 20 سانتيمتر خورده به ستون رنگش رفته به نظرتون بدم رنگش كنم يا همينطوري باشه؟

M A S 0 U D
07-09-2012, 11:00
سلام دوستان
من 131 sx دارم اسفند 90 خریدمش مدلشم همینه در طول این چند ماه دو سه نوع روغن موتور عوض کردم و چند تا سوال اساسی دارم با اجازه(البته من از مکانیک ماشین زیاد سر در نمیارم)
1-بهترین روغن موتور چیه که دائم ازش استفاده کنم ؟یه مکانیک میگفت آترود بزن و البته تو پست های قبل گفته بودن بهران ،برای پراید کدوم از همه بهتره؟
2-بهترین شمع چیه؟
3-مواردی که هر چند وقت یکبار باید عوض بشه و سرویس شه چیان؟مثل فیلتر روغن و بنزین و ...و هرچند هزار کیلومتر؟
4-فیلتر روغن چی خوبه و هرچند هزار کیلومتر باید عوض شه و همچنین فیلتر بنزین؟
5-فیلر گیری تو مصرف سوخت تاثیر داره دیگه؟ هرچند وقت یکبار انجامش بدم؟
6-چک لیستی وجود نداره برای سرویس مرتب که ما دچار اشتباه نشیم؟
7-برای بالانرفتن مصرف سوخت چه کارهایی انجام بدم؟فیلر گیری رو که میدونم،چون من هر روز برای رفتن سر کار باید یه مسیر 40 کیلومتری رو طی کنم
8-گلگیر ماشین و اون اوایل پلاستیکشو زود در نیاوردم الان چسبی شده چی بزنم سریع در بره؟دورنگ شده و نور بهش بخوره خیلی بد میشه

Mo5tafa
08-09-2012, 06:13
سند شما اگر در سایت سایپا تاریخ ارسال مدارک ثبت شده که قطعا ارسال شده و دست نمایندگی هست ، تشریف ببرید و بگید پیگیری کنند.(یکبار یک سند من هم بعد یکماه نمایندگی میگفت نیومده ولی وقتی مجبورشون کردم که بگردن ، پیدا کردن)

کارت سوخت هم اشکالی ندارد ، کلا مراحلش کمی طولانی هست. اما سهمیه را برای شما از تاریخ ساخت خودروتون حساب و واریز می کنند و نمی سوزد.
ممنونم، من بَد گفتم، کارت نارنجی و سبز رسیده، مشکلم همون کارت سوخت بود. پس باید فعلا آزاد بزنم! مرسی.

سلام دوستان
1-بهترین روغن موتور چیه که دائم ازش استفاده کنم ؟یه مکانیک میگفت آترود بزن و البته تو پست های قبل گفته بودن بهران ،برای پراید کدوم از همه بهتره؟
3-مواردی که هر چند وقت یکبار باید عوض بشه و سرویس شه چیان؟مثل فیلتر روغن و بنزین و ...و هرچند هزار کیلومتر؟
6-چک لیستی وجود نداره برای سرویس مرتب که ما دچار اشتباه نشیم؟

سلام
یه مهندس آورده بودن شبکه 4 برنامه طلوع، درباره روغن موتور صحبت می کرد، حیف نشد ضبط کنم، خیلی کامل و تخصصی بررسی اش کرد، میگفت توی کشورهای اطراف فقط ایران می تونه روغن پالایش کنه چون نفت ایران چربه، و برای گرفتن روغن از بهترین نفت های دنیاست، 40 سال پیش شرکت شِل توی ایران پالایشگاه زده بوده که تا سال 88 هنوز 30% از سهام بعضی پالایشگاه ها برای این شرکت بوده.
یعنی روغن موتور این شرکت که توی اروپا و نقاط دیگه دنیا استفاده میشده از پالایشگاه های ایران بوده، بعد از سال 88 که تحریم ها شدید تر شد این شرکت هم از ایران رفت و خودمون پالایشگاه رو در دست داریم، میگفت قبلا شاید میشد به روغن های خارجی اطمینان کرد، نه از این لحاظ که بهتر از روغن ایران باشه، فقط از این لحاظ که حداقل اون بسته بندی که روش نوشته مثلا شِل بدونید که مال خود شرکت شِل هست، اما متاسفانه در سالهای اخیر بعضی سودجویان روغن های سوخته رو تصفیه می کنند و توی بسته بندی خارجی وارد بازار می کنند.
روغن های داخلی هم کیفیت بهتری دارند هم نظارت بیشتری.
چیزهای دیگه ای هم گفت درباره عدد کاتان روغن و اینکه هر خودرو روغن خاصی بهش میسازه و باید از شرکت سازنده جویا شد و میگفت اینطور نیست که بری گرون ترین روغن رو بخری و فکر کنی برای موتورت خوبه، میگفت روغن های گرون بری خودروهای 2011 و 2012 هست در صورتی که خوردروهای ما معمولا زیر دهه 80 هست :D
پس در درجه اول روغن حتما ایرانی بخرید، در درجه دوم سعی کنید جویا بشید کدوم روغن با موتور پراید سازگاره

مواردی که باید هر چند وقت یکبار چک بشن یا تعویض و اینها توی دفترچه راهنمای خودرو هست، کسایی که صفر می خرند همراهش میگیرند، شما ببینید جایی می تونید پیداش کنید.

M A S 0 U D
08-09-2012, 15:41
ممنون دوست عزیز - بهران سایپا فکر کنم خوب باشه
تو تاپیک های قبلی اشاره شده بود که بهتره

ebi1952
09-09-2012, 10:15
سلام
از ذوستان این زودیا کسی 131 sx ثبت نام کرده تا ببینیم تحویل به موقع بوده یا نه.
ما 12 شهریور یه دونه تحویل 30 روزه به صورت نقدی نوشتیم.کی میدن ایشالله؟چون شنیدم به موقع تحویل نمیدن

hobgoblin
09-09-2012, 10:57
یه سوال

من یه مدتی خونه نبودم و خونمون کسی نبود که مدارک ماشین رو که پست میاره رو تحویل بگیره

شماره رهگیری کارت ماشین رو از شماره 88288888 و شماره رهگیری کارت سوختم رو از پلیس +10 گرفتم و رفتم از پست تحویلشون گرفتم.

مشکل من اینه که نمی دونم شناسنامه ماشین یا همون برگ سبز رو چجوری پیگیری کنم و شماره رهگیری پستی اش رو به دست بیارم. اداره پست هم بدون شماره رهگیری هیچ جوابی به آدم نمیده.

hobgoblin
09-09-2012, 11:04
سلام
ما 12 شهریور یه دونه تحویل 30 روزه به صورت نقدی نوشتیم.کی میدن ایشالله؟چون شنیدم به موقع تحویل نمیدن

من یدونه 5 تیر ماه همین امسال ثبت نام کردم و 2 مرداد ماه تحویل گرفتم. کرج هم هستم

ebi1952
09-09-2012, 12:07
من یدونه 5 تیر ماه همین امسال ثبت نام کردم و 2 مرداد ماه تحویل گرفتم. کرج هم هستم
ایشالله چرخش بچرخه براتون
کدوم نمایندگی نوشتین؟
یعنی کمتر از 30 روز تحویل دادن؟
ضبط روش بود؟
کیفیتش چطوره؟

masooumi
09-09-2012, 12:12
یه سوال

من یه مدتی خونه نبودم و خونمون کسی نبود که مدارک ماشین رو که پست میاره رو تحویل بگیره

شماره رهگیری کارت ماشین رو از شماره 88288888 و شماره رهگیری کارت سوختم رو از پلیس +10 گرفتم و رفتم از پست تحویلشون گرفتم.

مشکل من اینه که نمی دونم شناسنامه ماشین یا همون برگ سبز رو چجوری پیگیری کنم و شماره رهگیری پستی اش رو به دست بیارم. اداره پست هم بدون شماره رهگیری هیچ جوابی به آدم نمیده.

برگ سبز توسط سایپا ارسال می شود و قطعا شماره رهگیری هم در دست سایپاست ولی به هیچ طریقی نمی تونید باهاشون تماس بگیرید.(بخش فروش تلفن هاش رو جواب نمیده) . اداره پست ها معمولا چون اینگونه مرسوله ها مشخص هست و با شماره پلاک قابل مشخص شده هست می تونن براتون پیدا کنند. بهتره تشریف ببرید همون اداره پست و با هر روشی که بهتر جواب می دهد(خواهش و صمیمیت یا عصبانیت و سر و صدا) بهشون بفهمونید که برگ سبز شما را بدهند. با توجه به اینکه کارت ماشینتون اومده پس قطعا برگ سبز هم دست همون اداره پست هست

masooumi
09-09-2012, 12:13
سلام

اصلا معلوم نیست توی سایپا چه خبره ، یکی از دوستان 18 تیر در مشهد ثبت نام کرده و تحویل 30 روزه بوده ولی هنوز در حالت آماده تخصیص هست وضعیتش

mehrdad8086
09-09-2012, 12:23
هیچ خودروئی رو به موقع نمیدن
1مرداد تیبا نوشتم 30 روزه و امروز19 شهریوره و خبری نیست!!!!!!

hobgoblin
09-09-2012, 12:55
ایشالله چرخش بچرخه براتون
کدوم نمایندگی نوشتین؟
یعنی کمتر از 30 روز تحویل دادن؟
ضبط روش بود؟
کیفیتش چطوره؟

سلامت باشی داداش
من نمایندگی ناصر ترابی (كيلومتر 4 خيابان شهيد بهشتي - بعد از ميانجاده)نوشتم. آره کمتر از سی روز شد. تازه خودشون گفتن سی روز کاری یعنی پنجشنبه ها و جمعه ها و تعطیلات هم ازش باید کم کنی.

بله ضبط هم روش بود.
در مورد کیفیت خوب پرایده دیگه.ولی ماشین من هیچ مشکلی نداشت فقط در طرف راننده رگلاژ می خواد که گذاشتم سرویس اولیه ببرم.
بازم سوالی بود در خدمت هستم.

masooumi
09-09-2012, 13:21
سلامت باشی داداش
من نمایندگی ناصر ترابی (كيلومتر 4 خيابان شهيد بهشتي - بعد از ميانجاده)نوشتم. آره کمتر از سی روز شد. تازه خودشون گفتن سی روز کاری یعنی پنجشنبه ها و جمعه ها و تعطیلات هم ازش باید کم کنی.

بله ضبط هم روش بود.
در مورد کیفیت خوب پرایده دیگه.ولی ماشین من هیچ مشکلی نداشت فقط در طرف راننده رگلاژ می خواد که گذاشتم سرویس اولیه ببرم.
بازم سوالی بود در خدمت هستم.

با توجه به اینکه شما نزدیک هستید و می تونید حضوری تشریف ببرید. باید تشریف ببرید جاده مخصوص - مدیریت بازاریابی و فروش سایپا در اونجا می تونید شماره پیگیری را بگیرید.(البته همون راه قبلی هم جواب می دهد)

Mo5tafa
09-09-2012, 14:58
سلامت باشی داداش

بله ضبط هم روش بود.

ضبط؟! پس چرا به من ندادن! روی برگ زرد نوشته 77 هزار تومن پولش رو میریزم به حساب کارت نارنجی تون! دفتر فروش می گفت 1 ماه طول می کشه پولش رو بدن!
راستی دیروز دیدم از عقب ماشین صدا میاد، احساس کردم کمک های عقب مورد داره، کیلومترم روی 400 هست، رفتم نمایندگی نشون دادم، وقتی رفتم تحویل بگیرم بهم فاکتور دادن که امضا کنم، عجله داشتم نشد سوال بپرسم که چی به چیه؟
نوشته اجرت 12400 نحوه ی محاسبه اش هم زده گارانتی، قطعه هم زده بوش بالای کمک فنر عقب، نحوه محاسبه: گارانتی، 2 تا زده هر کدوم 4 تومن شده 8 تومن، زیرش هم دقیقا همینو زده مجموعا شده 16 تومن اما پولی ازم نگرفتن.
یادم رفت بپرسم از این کارت ام کم میشه یا اصلا پولشو نگرفتن ازم، و اینکه اصلا این بوش بالای کمک فنر چیه چیه که 4 تا گذاشتن روی ماشینم!
همینجوری عین خنگولا برگشتم زود به کارم برسم.

mohamad skystar
09-09-2012, 17:50
ضبط؟! پس چرا به من ندادن! روی برگ زرد نوشته 77 هزار تومن پولش رو میریزم به حساب کارت نارنجی تون! دفتر فروش می گفت 1 ماه طول می کشه پولش رو بدن!
راستی دیروز دیدم از عقب ماشین صدا میاد، احساس کردم کمک های عقب مورد داره، کیلومترم روی 400 هست، رفتم نمایندگی نشون دادم، وقتی رفتم تحویل بگیرم بهم فاکتور دادن که امضا کنم، عجله داشتم نشد سوال بپرسم که چی به چیه؟
نوشته اجرت 12400 نحوه ی محاسبه اش هم زده گارانتی، قطعه هم زده بوش بالای کمک فنر عقب، نحوه محاسبه: گارانتی، 2 تا زده هر کدوم 4 تومن شده 8 تومن، زیرش هم دقیقا همینو زده مجموعا شده 16 تومن اما پولی ازم نگرفتن.
یادم رفت بپرسم از این کارت ام کم میشه یا اصلا پولشو نگرفتن ازم، و اینکه اصلا این بوش بالای کمک فنر چیه چیه که 4 تا گذاشتن روی ماشینم!

دوست من
بودن یا نبودن پخش روی ماشین شانسی هستش
رو برخی ماشین ها میزارن رو برخی نه
اگر پخش نداره بهتر به نظر من پولش رو بگیرید و یه پخش با کیفیت و مناسب تر بخرید

ksjvk
09-09-2012, 20:25
سلام

من 24 مرداد نقدی 30 روزه نوشتم، تهران. هنوز آماده تخصیصه. هییییییییییچ خبری هم نیست

hobgoblin
10-09-2012, 07:37
با توجه به اینکه شما نزدیک هستید و می تونید حضوری تشریف ببرید. باید تشریف ببرید جاده مخصوص - مدیریت بازاریابی و فروش سایپا در اونجا می تونید شماره پیگیری را بگیرید.(البته همون راه قبلی هم جواب می دهد)

راه اول جواب نداد دوست عزیز

اداره پست اصلا جواب آدمو نمیدن.

حالا این مدیریت بازاریابی و فروش مطمئنی جواب میدن؟ آدرسشو دقیق میگی بی زحمت؟

hobgoblin
10-09-2012, 07:41

ببینم مگه نمایندگی قبل از 4500 کیلومتر مشکل ماشینو بر طرف می کنن؟ چجوری با 400 کیلومتر بردی واسه گارانتی؟

اگه اینجوریه منم ببرم . در ماشین انقدر سفت بسته میشه که 4 ستون ماشین می لرزه

ebi1952
10-09-2012, 07:52
من 24 مرداد نقدی 30 روزه نوشتم، تهران. هنوز آماده تخصیصه. هییییییییییچ خبری هم نیست
سلام
دوست عزیز اگه وضعیت ماشین از آماده تخصیص تغییر کرد یا خودرو رو به سلامتی تحویل گرفتید خواهش می کنم اگه زحمتی نیست اینجا اطلاع بدین

ebi1952
10-09-2012, 07:58
ببینم مگه نمایندگی قبل از 4500 کیلومتر مشکل ماشینو بر طرف می کنن؟ چجوری با 400 کیلومتر بردی واسه گارانتی؟

این مشکل که ارزش نداره صبر کنین تا زمان سرویس اولیه!
ببرین بیرون پیش یه صافکار 5 تومن بهش بدین (شایدم کمتر) در ماشین رو رگلاژ کنه (مشکلی برای گارانتی هم پیش نمیاد خیالتون 100 درصد راحت)
ممکنه شما تا چند ماه کیلومتر ماشین به 4500 نرسه با این وضعیت کل اتاق ماشین به صدا می افته. تازه اگه یه مقدار اصرار کنید و محکم وایستسن خود نماینگی هم براتون انجام میده!
در ضمن نمایندگیها بعضی مشکلات حساس و اساسی رو حتی قبل از سرویس اولیه رفع می کنن ، فرض کنید بوستر ترمز ماشین مشکل پیدا کرد می توننن بگن صبر کن تا سرویس اولیه؟

ebi1952
10-09-2012, 08:42
دوستان عزیز *خبر جدید*
سایپا طرح فروش فوری تمام محصولات رو از رو سایت برداشته!
نزدیکترین تحویل رو هم آبان ما گذاشته!
در ضمن خبری از 131sx هم نیست فقط نوع 131sl و 131sl پایه گازسوز رو برای فروش گذاشته!
من احتمال میدم که به زودی شاهد تغییر در قیمتهای پراید عزیز باشیم و احتمالا دیگه پراید زیر 10 میلیونی نخواهیم داشت!
ولی در مورد اس ایکس کسانی که اطلاع دارن بگن چرا حذف شده؟ مشکل از کجاست؟

masooumi
10-09-2012, 09:18
راه اول جواب نداد دوست عزیز

اداره پست اصلا جواب آدمو نمیدن.

حالا این مدیریت بازاریابی و فروش مطمئنی جواب میدن؟ آدرسشو دقیق میگی بی زحمت؟

چه پست مسخره ای داره منطقه شما دوست عزیز.

آدرس دفتر فروش سایپا در لینک زیر هست

بنده هم مشکل مشابه داشتم که هرچی با شماره های فروش سایپا تماس گرفتم جواب ندادتد ولی وقتی با شماره 44196550 که مربوط به خود سایپا هست تماس گرفتم ، یه بنده خدایی گفت تماس تلفنی فایده نداره و به تلفن جواب نمی دهند ، باید حضوری بیای دفتر فروش تا کارت راه بیوفته.(من چون اونجا نبودم نیومدم و رفتم از مرکز پستی خواستم تا بسته ها را بگرده و پیداش کنه که پیدا شد)

masooumi
10-09-2012, 09:21
دوستان عزیز *خبر جدید*
سایپا طرح فروش فوری تمام محصولات رو از رو سایت برداشته!
نزدیکترین تحویل رو هم آبان ما گذاشته!
در ضمن خبری از 131sx هم نیست فقط نوع 131sl و 131sl پایه گازسوز رو برای فروش گذاشته!
من احتمال میدم که به زودی شاهد تغییر در قیمتهای پراید عزیز باشیم و احتمالا دیگه پراید زیر 10 میلیونی نخواهیم داشت!
ولی در مورد اس ایکس کسانی که اطلاع دارن بگن چرا حذف شده؟ مشکل از کجاست؟

همیشه در پیش فروش ها فقط تیپ پایه که همون SL هست را می گذارند و در توضیحات هم معمولا می نویسند که انتخاب آپشن در زمان صدور دعوتنامه و تکمیل وجه . پس در هنگام تکمیل وجه و صدور دعوتنامه می تونیید علاوه بر رنگ تیپ SX یا به عبارتی EX را انتخاب کنید.(احتمالا به خاطر قوانین از مهر تیب SX با کیسه هوا تولید می شود با نام تیپ EX)

masooumi
10-09-2012, 09:22

اکثر نمایندگی ها اذیت نمی کنند و قبل از این کیلومتر هم پذیرش می کنند

M A S 0 U D
10-09-2012, 13:40
ولی 131 sx ماشین خوبیه ها من 7 ماهی دارم اتاقش خوبه سرو صدا نداره برعکس پرایدهای سری قبلی (صبا)

Mo5tafa
10-09-2012, 21:10

من تا الان 2 بار بردم نمایندگی!
بار اول برای بوق و مخزن شیشه شوی که سوراخ بود، البته مهم نبود اینقدر، بیشتر بخاطر بستن دزدگیر چون گفتن باید خودمون ببندیم (البته کارشناس اش اونجاگفت مشکلی نیست بدی بیرون فقط سیستم برق اش رو دستکاری نکنن)
بار دوم که چند روز پیش بود، از کمک های عقب صدا می اومد بردم درست کردند، توی پست قبلی ام شرح دادم.

یکی گفت ارزش نداره ببری نمایندگی و برای رگلاژ ببر صافکار! چرا ارزش نداره؟ اونها که قبول می کنند کار ات هم راه می ندازن! مشکلی پیش میاد مگه؟

hobgoblin
11-09-2012, 07:06
من تا الان 2 بار بردم نمایندگی!
بار اول برای بوق و مخزن شیشه شوی که سوراخ بود، البته مهم نبود اینقدر، بیشتر بخاطر بستن دزدگیر چون گفتن باید خودمون ببندیم (البته کارشناس اش اونجاگفت مشکلی نیست بدی بیرون فقط سیستم برق اش رو دستکاری نکنن)
بار دوم که چند روز پیش بود، از کمک های عقب صدا می اومد بردم درست کردند، توی پست قبلی ام شرح دادم.

یکی گفت ارزش نداره ببری نمایندگی و برای رگلاژ ببر صافکار! چرا ارزش نداره؟ اونها که قبول می کنند کار ات هم راه می ندازن! مشکلی پیش میاد مگه؟

تهران بردی؟ کدوم نمایندگی؟

ebi1952
11-09-2012, 10:10
موضوع سر وقت و زمانه!
شما رگلاژ در که بیرون ازت 2-3 تومن میگیرن و سر 10 دقیقه هم کارت رو انجام میدن رو مقایسه کن با ساعت 6 صبح بری در نمایندگی صف وایستی، پذیرش بشی ، تحویل بدی ماشینو، و حداقل تا ظهر علاف شی.
نظر شخصی من اینه برای تعمیرات زیر 10-15 تومن نمایندگی رفتن اشتباهه مگه اینکه عیب جوری باشه ببری بیرون گارانتی ماشین رو باطل کنن
عیبهایی مثل ریگلاژ درها، ریگلاژ ترمز دستی، تعویض لنت ترمز ، تعویض تیغه برف پاکن و از این جور مشکلات رو نمایندگی بردن اشتباهه مگه این که کاملا بیکار باشی و هیچ مشغله ای نداشته باشی که اونم کمترین ضررش اینه که یه صبح تا ظهر ماشین نداری.
در ضمن دوستان ندیدن کارآموزای رشته مکانیک تو نمایندگیها چه بلا هایی سر ماشین نمیارن! بیرون می بری پیش یه مکانیک کاردرست که از قبل میشناسی و کارت به بهترین نحو انجام میشه.

ronin_2607
11-09-2012, 11:19
سلام دوستان. یه سوالی برام پیش آمده. همراه سوییج ماشین کارت کلید میدن؟؟ یا همون پلاک فلزی کفایت میکنه.آخه به من کارتی برای کلید ندادن. جدیدا نمیدن؟؟ چون همکارم پرایدش 84 داره.
یه سوال دیگه. سرویس اولیه دقیقا چکارایی انجام میدن؟؟ برای همه یکسانه یا اگه مثلا من موردی بخوام انجام میدن؟ از کجا بفهمم ماشینو نیمزنن خراب کنن؟ شکر خدا من تا حالا از ماشین راضی بودم. میگم ندم نمایندگی ببخشید عذر میخوام .... تو ماشین بره. اصلا این گارانتی می ارزه؟ که آدم نگهش داره؟ مثلا این گارانتی دقیقا چکارهایی میخواد انجام بده ؟؟ زستش من حتی میترسم چیزی از ماشین باز کنن. پراید که چیز تحفه ای نیست. اما از قدیم گفتن مال خودتو سفت بچسب، همسایه رو دزد نکن. مثلا من قبل از 4500 تا بردم یه سرویس قبل از سفر انجام بدن که یارو دست هم نزد. فقط گفت کاپوتو بزن بالا من ببینم تا موتورو دید نه گذاشتو نه برداشت میگه بوسترت کره ایه. شانس آوردی. خب، برندارن همین به اصطلاح بوسترو با ایرانی یا چینی تعویض کنن منم که خب متوجه نمیشم. من کلا رو ماشین خیلی حساسم. لازم باشه شماره سریال تک تک قطعاتشو یادداشت میکنم و ازشون با دوربین عکس می گیرم. وای بحالشون اگه یه پیچ جابجا بشه. کل نمایندگیو خراب میکنم سرشون. کاری ندارم. من که بردم بیرون روغنو فیلتر روغنو تعویض کردن. که داخلش پر براده بود. تو کیلومتر 1200 انجام دادم. این خودروسازهای داخلی یه روده راست تو شکمشون نیست. می گه موردی نداره برو 4500 تا کار کرد بیا.
از دوستان کسی تعمیرکار درست و حسابی سراغ داره به من معرفی کنه واسه کارهام؟؟ یکی که واقعا حرفه ای باشه. نه ماشینو موش آزمایشی کنه. اگه میشناسین لطف کنید تو پیام خصوصی معرفی کنید که اینجا تبلیغ هم نشه یه موقع ادمین گیر نده. ممنون میشم.

hossein.az
11-09-2012, 13:49
سلام دوستان. یه سوالی برام پیش آمده. همراه سوییج ماشین کارت کلید میدن؟؟ یا همون پلاک فلزی کفایت میکنه.آخه به من کارتی برای کلید ندادن. جدیدا نمیدن؟؟ چون همکارم پرایدش 84 داره.
یه سوال دیگه. سرویس اولیه دقیقا چکارایی انجام میدن؟؟ برای همه یکسانه یا اگه مثلا من موردی بخوام انجام میدن؟ از کجا بفهمم ماشینو نیمزنن خراب کنن؟ شکر خدا من تا حالا از ماشین راضی بودم. میگم ندم نمایندگی ببخشید عذر میخوام .... تو ماشین بره. اصلا این گارانتی می ارزه؟ که آدم نگهش داره؟ مثلا این گارانتی دقیقا چکارهایی میخواد انجام بده ؟؟ زستش من حتی میترسم چیزی از ماشین باز کنن. پراید که چیز تحفه ای نیست. اما از قدیم گفتن مال خودتو سفت بچسب، همسایه رو دزد نکن. مثلا من قبل از 4500 تا بردم یه سرویس قبل از سفر انجام بدن که یارو دست هم نزد. فقط گفت کاپوتو بزن بالا من ببینم تا موتورو دید نه گذاشتو نه برداشت میگه بوسترت کره ایه. شانس آوردی. خب، برندارن همین به اصطلاح بوسترو با ایرانی یا چینی تعویض کنن منم که خب متوجه نمیشم. من کلا رو ماشین خیلی حساسم. لازم باشه شماره سریال تک تک قطعاتشو یادداشت میکنم و ازشون با دوربین عکس می گیرم. وای بحالشون اگه یه پیچ جابجا بشه. کل نمایندگیو خراب میکنم سرشون. کاری ندارم. من که بردم بیرون روغنو فیلتر روغنو تعویض کردن. که داخلش پر براده بود. تو کیلومتر 1200 انجام دادم. این خودروسازهای داخلی یه روده راست تو شکمشون نیست. می گه موردی نداره برو 4500 تا کار کرد بیا.
از دوستان کسی تعمیرکار درست و حسابی سراغ داره به من معرفی کنه واسه کارهام؟؟ یکی که واقعا حرفه ای باشه. نه ماشینو موش آزمایشی کنه. اگه میشناسین لطف کنید تو پیام خصوصی معرفی کنید که اینجا تبلیغ هم نشه یه موقع ادمین گیر نده. ممنون میشم.

سلام .
همراه با کلید به شما کارت کلید میدن . اون تیکه فلزی کلا منقضی شده.
اگر غیر مواردی چون آپارکشی و چک کردن موارد ماشین و روغن وفیلتر اگر کاری دیگه دارید برانون انجام میدن.اگر اجازه میدن بالا سرشون وایسید.

hobgoblin
11-09-2012, 14:30
سلام .
همراه با کلید به شما کارت کلید میدن . اون تیکه فلزی کلا منقضی شده.
اگر غیر مواردی چون آپارکشی و چک کردن موارد ماشین و روغن وفیلتر اگر کاری دیگه دارید برانون انجام میدن.اگر اجازه میدن بالا سرشون وایسید.

منم یک ماه و نیم ماشین رو گرفتم . کارت بهم ندادن

فقط همون پلاک فلزی رو داشت

M A S 0 U D
11-09-2012, 17:31
کلا دو بار گارانتی بردم و برخوردشون اصلا خوب نیست بجای اینکه ما طلبکار باشیم بدهکاریم انگار
الان کارهامو میبرم پیش یه مکانیک آشنا
راحت
:31:

masooumi
11-09-2012, 22:29

سلام

همون پلاک فلزی کافی هست. سرویس اولیه کارهایی که انجام میشه در دفترچه نوشته شده ولی تعویض روغن و بررسی آب و روغن موتور و روغن ترمز و ... و آچارکشی کامل از جمله موارد هست. به نظر بنده تمامی سرویس ها را ببرید که گارانتی باطل نشه چون شانسه دیگه ممکنه یک مشکل کلی پیش بیاد در موتور و گیربکس و ... که هزینش خیلی زیاده .(داشتیم افرادی که موتور ماشینشون کامل عوض شده در دوران گارانتی)

معمولا نمایندگی ها اینقدر بیکار نبستند که قرار باشه قطعه شما را با قطعه دیگری عوض کنند.(کمی هم مثبت اندیش باشیم)

سرویس هم بردید با توجه به اینکه خودتون روغن و... را عوض کردید ، حتما بهشون بگید که عوض نکنند.

موفق باشید

Mo5tafa
12-09-2012, 05:30
تهران بردی؟ کدوم نمایندگی؟
فکر نمی کنم فرقی کنه، نمایندگی 110 خانجانی، نزدیک رباط کریم!

irinn65
12-09-2012, 19:01
فروش 131مدل EXوLE تحویل سی روزه اغاز شد.

masooumi
12-09-2012, 19:19
فروش 131مدل EXوLE تحویل سی روزه اغاز شد.

این هم از اجبار هست ، چون از اول مهر دیگه هیچ خودروی سواری بدون ایربگ پلاک نخواهد شد.

ronin_2607
13-09-2012, 14:03
سلام. دوستان دو تا سوال دارم. سوال اولم در خصوص نصب کپسول آتش نشانی زیر صندلیه. راستش نمیدونم کجا برم که مثل 206 بتونن تو این عکسی که قرار میدم برام نصب کنن، اصلا نمیدونم برای پراید میشه همچین چیزی نصب کرد یا نه. فقط خواهشا بحثو به چالش نکشید که مثلا کپسول میخوای چیکار یا بزار صندوق عقب و یا از این جور موارد. اگه از دوستان کسی دقیق میدونه که چطور میشه کپسول آتش نشانیو اینطوری نصب کرد به من جواب بده. ممنون میشم.

سوال دوم اینه که به نظر من نور چراغ های جلوی پراید 131 خیلی کمه. در واقع وقتی شب داری رانندگی میکنی انگار خاموش و روشن بودنش خیلی فرق نداره. خواستم ببینم میشه لامپی روش نصب کرد که همچین روووووشن بشه؟؟ البته دنبال مردم آزاری نیستم فقط میخوام چشمم ببینه تو تاریکیه جاده تا دو قدمی هم بزور معلومه. و اینکه آیا میشه روی 131 مه شکن جلو نصب کرد؟ تمیز درمیاد ؟ کجا ببرم اینکارو انجام بدن؟سیم کشی ماشین دست نمیخوره؟ممنون.

mohamad skystar
13-09-2012, 14:16
سلام. دوستان دو تا سوال دارم. سوال اولم در خصوص نصب کپسول آتش نشانی زیر صندلیه. راستش نمیدونم کجا برم که مثل 206 بتونن تو این عکسی که قرار میدم برام نصب کنن، اصلا نمیدونم برای پراید میشه همچین چیزی نصب کرد یا نه. فقط خواهشا بحثو به چالش نکشید که مثلا کپسول میخوای چیکار یا بزار صندوق عقب و یا از این جور موارد. اگه از دوستان کسی دقیق میدونه که چطور میشه کپسول آتش نشانیو اینطوری نصب کرد به من جواب بده. ممنون میشم.

سوال دوم اینه که به نظر من نور چراغ های جلوی پراید 131 خیلی کمه. در واقع وقتی شب داری رانندگی میکنی انگار خاموش و روشن بودنش خیلی فرق نداره. خواستم ببینم میشه لامپی روش نصب کرد که همچین روووووشن بشه؟؟ البته دنبال مردم آزاری نیستم فقط میخوام چشمم ببینه تو تاریکیه جاده تا دو قدمی هم بزور معلومه. و اینکه آیا میشه روی 131 مه شکن جلو نصب کرد؟ تمیز درمیاد ؟ کجا ببرم اینکارو انجام بدن؟سیم کشی ماشین دست نمیخوره؟ممنون.

برای پراید فکر نمیکنم جای مناسبی تعبیه شده باشه.
فکر کنم بهترین جا زیر صندلی راننده باشه. یا اینکه خودتون که جا براش بسازید

در مورد لامپ هم میتونید از لامپ های اسرام اصلی استفاده کنید
تو بازار بد گیر میاد اما اگر پیدا بکنی خیلی نور خوبی دارن عمر خوبی هم میکنن.

ebi1952
13-09-2012, 15:16
آیا میشه روی 131 مه شکن جلو نصب کرد؟ تمیز درمیاد ؟ کجا ببرم اینکارو انجام بدن؟سیم کشی ماشین دست نمیخوره؟ممنون.

این چیزی که من یه بار دیدم یه جلو پنجره و دو تا مه شکن به صورت یه تیکه داخل قسمت خالی زیر سپر قرار می گیره و قیمتش بدون لامپ 24 تومن می گفت.
هم سپر زیباتر میشه و هم مه شکن خواهید داشت. البته دوستانی که نصب کردن بگن که پلیس برخورد میکنه یا نه.
در مورد سیم کشی اطلاع دقیق ندارم ولی فکر میکنم سیم کشی باید دست بخوره
خیلی تمیز و فابریک در میاد چون آماده است و نیازی به خرابکاری و برش و این کارا نیست. فقط مشکلش اینه که مه شکن ها تقریبا وسط سپر قرار میگیرن و به گوشه های سپر نزدیک نیستن.

ksjvk
13-09-2012, 15:38
سلام
دوست عزیز اگه وضعیت ماشین از آماده تخصیص تغییر کرد یا خودرو رو به سلامتی تحویل گرفتید خواهش می کنم اگه زحمتی نیست اینجا اطلاع بدین

حتما خبرش رو میدم دوست عزیز. فعلا که وضعیتش همونه:41::13:

ebi1952
13-09-2012, 16:56
متاسفانه هیچ کاری از دست ما برنمیاد! هیچ انتخاب دیگه ای هم با این پول نداریم!
جالبه پول ماشین رو کمال و تمام بریزی به حساب، (تازه جناب سایپا تاریخ واریز به حساب رو قبول ندارن) بعد مدارک تکمیل کنی دو روز بعد تازه پذیرش کنن
30 روز وایستی منتظر بعد هم هیچ خبری نیست:41:
من خودم می خواستم از بیرون ماشین صفر بگیرم ولی دلال های عزیز که همه مشکلات مملکت به گردن همیناست 131 ده میلیونی رو تا ده و 800 هم قیمت می دادن مجبور شدم ثبت نام کنم.
جالبه تا همین 2 ماه پیش راحت تو بازار با زیر قیمت کارخونه میشد پراید صفر گرفت منت ادم رو میکشیدن! ولی همین امروز صبح روزنامه همشهری دستم بود به چند تا اگهی صفر زنگ زدم زیر 10500 نبود
یکی 131sx-hp رو میگفت 11 میلیون.
ال 90 و 206 میگیم قطعه خارجی داره. پراید که همش ایران و چینه دیگه مشکل چیه؟

ebi1952
13-09-2012, 17:01
اقا به کی و کجا باید شکایت کنیم چرا وقتی این شرکت هنوز ماشینهای ثبت نامی قبلی رو نداده باز داره فروش فوری ثبت نام میکنه؟

ebi1952
13-09-2012, 17:04
تازه یه موردی رو هم بهتون بگم فقط شانس بیارین قبل از پایان شهریور ماشین بهتون بدن وگرنه احتمال زیاد داره تو قانون اجباری شدن ایربگ ماشینا رو هوا بمونه تا راهور رضایت بده پلاک بشن مثل قضیه 131 های دوگانه سوز اون اوایل که طرف ماشین دستش بود ولی نمی تونست استفاده کنه.

masooumi
13-09-2012, 17:53

این دوست ما که 132SX نوشته بود در تاریخ 18 تیرماه ، روز 20 شهریور خودروی ایشون فاکتور شد. یعنی دقیقا یکماه تاخیر در تحویل داشتن.(چون نوشته بود تحویل سی روزه ولی 60 روزه تحویل دادند بهش)

ronin_2607
14-09-2012, 10:12
دوستان روغن موتور هر چند کیلومتر باید عوض شه؟؟ البته میدونم بستگی به ظرایط کارکرد موتور داره و خیلی پارامترهای دیگه. منظورم در شرایط نرمال رانندگی در شهر و متوسط کیلومتریه که ماشین طی میکنه. ممنون.

ebi1952
14-09-2012, 10:49
دوستان روغن موتور هر چند کیلومتر باید عوض شه؟؟ البته میدونم بستگی به ظرایط کارکرد موتور داره و خیلی پارامترهای دیگه. منظورم در شرایط نرمال رانندگی در شهر و متوسط کیلومتریه که ماشین طی میکنه. ممنون.
سوالتون خیلی کلی هست. نوع روغنی که استفاده کردید چیه؟
زمان تعویض روغن موتور رو سازندش قبلا تعیین کرده. مثلا بهران تکتاز 8000 کیلومتر در شرایط استاندارد کارکرد داره. یا ایرانول 8000 هم از اسمشش معلومه 8000 کارکرد داره.
شرایط استاندارد یعنی شما یه مسیر اسفالت مستقیم و بدون شیب رو در نظر بگیر که اصلا ترافیک نداره با شرایط اب و هوای کاملا عادی و ثابت، ماشینی که کاملا بدون عیب و نقص باشه و سوختی که کاملا عالی و استاندارد باشه رو با سرعت ثابت 95 کیلومتر با دنده 5 در این مسیر برونید روغن بعد از 8000 کیلومتر خاصیت خودشو از دست میده. و چون ما هیچ وقت این شرایط آرمانی رو در شرایط عادی نداریم کارکرد روغن کمتر از این میشه.(این شرایطی رو که گفتم جایی نوشته نشده از خودم گفتم)
هر چه قدر از این شرایطی رو که گفتم نداشته باشیم از این عدد کارخونه باید کم کنیم، در مورد این روغنی که گفتم بهران تکتاز در شهری مثل تهران حداکثر بعد از 4500 کیلومتر باید روغن تعویض بشه.
همین روغن رو در جاهایی که در جاده خاکی می رونیم بعد از 1500 تا 2000 تا باید عوض کرد. کاملا بستگی به شرایط رانندگی داره و نمیشه عدد ثابتی رو در نظر گرفت.

mehrdad8086
14-09-2012, 12:51
سوالتون خیلی کلی هست. نوع روغنی که استفاده کردید چیه؟
زمان تعویض روغن موتور رو سازندش قبلا تعیین کرده. مثلا بهران تکتاز 8000 کیلومتر در شرایط استاندارد کارکرد داره. یا ایرانول 8000 هم از اسمشش معلومه 8000 کارکرد داره.
شرایط استاندارد یعنی شما یه مسیر اسفالت مستقیم و بدون شیب رو در نظر بگیر که اصلا ترافیک نداره با شرایط اب و هوای کاملا عادی و ثابت، ماشینی که کاملا بدون عیب و نقص باشه و سوختی که کاملا عالی و استاندارد باشه رو با سرعت ثابت 95 کیلومتر با دنده 5 در این مسیر برونید روغن بعد از 8000 کیلومتر خاصیت خودشو از دست میده. و چون ما هیچ وقت این شرایط آرمانی رو در شرایط عادی نداریم کارکرد روغن کمتر از این میشه.(این شرایطی رو که گفتم جایی نوشته نشده از خودم گفتم)
هر چه قدر از این شرایطی رو که گفتم نداشته باشیم از این عدد کارخونه باید کم کنیم، در مورد این روغنی که گفتم بهران تکتاز در شهری مثل تهران حداکثر بعد از 4500 کیلومتر باید روغن تعویض بشه.
همین روغن رو در جاهایی که در جاده خاکی می رونیم بعد از 1500 تا 2000 تا باید عوض کرد. کاملا بستگی به شرایط رانندگی داره و نمیشه عدد ثابتی رو در نظر گرفت.
تشکر از دوستمون توضیح تکمیلی اینکه میزان چسبندگی روغن رو در زمان سرد بودن اندازه بگیرید و اگر حالت کشسانی (کم)و چسبندگی نداشت بایستی تعویض کنید.
هیچگاه از روی رنگ روغن نمی شه تصمیمی گرفت .چراکه روغنی که خوب باشه می تونه آلودگی ها رو جذب کنه و خودش به رنگ تیره درمیاد!
روغنی که تغیر رنگ نده روغن مناسب خودرو شما نیست.
تکتاز روغن خوبیه برا پرایدو اگر در کلان شهر و ترافیک رانندگی می کنید نهایتا 5000 تعویض کنید.
وسواس هم نداشته باشید خیلی زودتر تعویض بشه که هم به جیب مبارک خسارت زدید و هم به محیط زیست!!!!!!!!!!!!!!!

ronin_2607
14-09-2012, 15:55
ممنون از دوستانی که پاسخ کاملی دادن. راستش مشکل اینه که من رو کیلومتر 1200 روغن ماشینو عوض کردم که چون صفر بود به توصیه دوستان عمل کردم و نذاشتم به 4500 برسه. اما اصلا نمیدونم یعنی یادم نمیاد تعویض روغنیه چه روغنی ریخت داخل موتور. اما میدونم که قوطی بود به رنگ بدنه قهوه ای یا قرمز. نمیدونم. حالا ماشین حدود 4200 تا کار کرده. نیازی نیست که تو سرویس اولیه بگم عوض کنن؟؟

mohamad skystar
14-09-2012, 17:52
ممنون از دوستانی که پاسخ کاملی دادن. راستش مشکل اینه که من رو کیلومتر 1200 روغن ماشینو عوض کردم که چون صفر بود به توصیه دوستان عمل کردم و نذاشتم به 4500 برسه. اما اصلا نمیدونم یعنی یادم نمیاد تعویض روغنیه چه روغنی ریخت داخل موتور. اما میدونم که قوطی بود به رنگ بدنه قهوه ای یا قرمز. نمیدونم. حالا ماشین حدود 4200 تا کار کرده. نیازی نیست که تو سرویس اولیه بگم عوض کنن؟؟

تو سرویس اولیه بزارید عوض کنن تا از این به بعد بدونید چه روغنی تو ماشینتون هست
به هر حال یه سرویس دیگه هم بشه ماشین خوبه.

hobgoblin
15-09-2012, 10:14
دوستان زمانی که کیلومتر سرویس اولیه میرسه برای بردن به نمایندگی یادمه قبلا باید اینترنتی وقت می گرفتیم. الانم اینجوریه؟ یا همینجوری ماشینو ببرم نمایندگی؟

mohamad skystar
15-09-2012, 13:02
دوستان زمانی که کیلومتر سرویس اولیه میرسه برای بردن به نمایندگی یادمه قبلا باید اینترنتی وقت می گرفتیم. الانم اینجوریه؟ یا همینجوری ماشینو ببرم نمایندگی؟

اگر کیلومتر به حد نساب رسیده ماشین رو ببرید نمایندگی و نیازی به اینترنت هم نیست

masooumi
15-09-2012, 19:49

معمولا در برگه تعویض روغنی ها ، نوع روغن رو می نویسند

masooumi
15-09-2012, 19:51

وقت گرفتن اینترنتی صرفا مختص سرویس اولیه نیست و در هر بار مراجعه می تونید وقت بگیرید. مزیتش هم اینه که نمی خواد از صبح زود برید توی صف جلو نمایندگی ها و راحت سر ساعت تعیین شده مراجعه می کنید. (البته در بعضی از نمایندگی ها به دلیل خلوتی و ... ممکنه اصلا وقت اینترنتی مهم نباشه)

ronin_2607
16-09-2012, 08:58
سلام. امروز نمیدونم قضیه چیه از دور دیوار داره واسم میاد. بگذریم. اما نمیدونم چی شد ماشین رو دنده خاموش شد و حالا ضبط ماشین کد 4 رقمیو میخواد. من کارتشو دارم. اما کدو که میزنم پیغام خطا میده. قبلا هم خاموش شده ماشین اما ضبط از روز اول که تحویل گرفتم تا حالا کد نخواسته. روز اول هم ضبطو روشن کرده بود نمایندگی من کد ندادم. حالا 4 بار کدی که رو کارت زدم اما میگه اشتباهه. میترسم کارتو اشتباه داده باشن. شرکت خدماتشم که از صبح هرچی زنگ میزنم یا جواب نمیدن یا میگه مشغوله. تو نت هم سرچ زدم هر کی یه چیزی میگه. یکی میگه ببر نمیاندگی. یکی میگه 5 بار اشتباه بزنی ای سیش می سوزه و باید تعویض کنی. یکی میگه خود ضبط میسوزه. یکی راه حل گذاشته با آی سی پروگرامر !!! نمیدونم ملتو مهندس الکرتونیک فرض کردن؟ یکی میگه از روی شماره سریال میشه کدشو بدست آورد. خلاصه دیوانه شدم. یکی بیاد بگه من چیکار کنم. آها یکی از راه حلها در آوردن فیوز بود. یکی دیگه گفته بود سر باطریو نیم ساعت جدا کنی. خلاصه اگه از دوستان کسی واقعا راه حلی عملی و ساده بلده بگه. ممنون میشم. ضمن اینکه از کجا بفمم این کارت ماله همین ضبطه؟؟؟ مدل ضبط چیزی که رو کارت نوشته AA3-3100 فلش هم نمیخوره.

الان تماس گرفتم با یکی از نمایندگی ها ÷رسید اروره چندی؟ گفتم 4. گفت 1234 رو بزن می گیره. حالا شک دارم بزنم چون احتمالا آخرین باریه که میتونم بزنم چون بار پنجم به احتمال خیلی زیاد میسوزه. با فرض اینکه بسوزه میشه تعمیرش کرد؟؟ گارانتی قبولش میکنه؟

masooumi
16-09-2012, 10:16
الان تماس گرفتم با یکی از نمایندگی ها ÷رسید اروره چندی؟ گفتم 4. گفت 1234 رو بزن می گیره. حالا شک دارم بزنم چون احتمالا آخرین باریه که میتونم بزنم چون بار پنجم به احتمال خیلی زیاد میسوزه. با فرض اینکه بسوزه میشه تعمیرش کرد؟؟ گارانتی قبولش میکنه؟

مشکلی پیش نمیاد در هر صورت اگر درست نشد تشریف می برید نمایندگی همون پخش و براتون درستش می کنند.

ronin_2607
16-09-2012, 21:35
خدایا شکر درست شد. همون 1234 رمزشه. ظاهرا پخش های سی دی جدیدی که سایپا رو پراید ها میذاره ممکنه این مشکل براشون پیش بیاد و دیگه رمزی که رو کارته جواب نده. این رادیو پخش ها با سری های قبلی از نظر ظاهر یکسان هستن اما ظاهرا آی سی که استفاده شده متفاوته و رمز پیش فرضش همون 1234. البته خدایی نمیدونم این حرف 100 درصد درسته یا نه. اما تا جایی که سرچ کردم و از نمایندگی پرسیدم اینطوریه و نیازی به تعویض آی سی یا ریپروگرام کردن آی سی یا چه میدونم شک منفی جدا کردن باتری و ... نداره. البته ممکنه 2 3 بار نیاز باشه ارور بده که این رمزو قبول کنه. خلاصه از دوستان اگه کسی مشکل پیدا کرد بدونه.

Mo5tafa
19-09-2012, 13:21
بچه ها سند ماشین من 24/5/91 خورده، امروز 29 شهریوره اما هنوز کارت سوختم نیومده!
پیامک دادم به اون سامانه بهم جواب داد که کارتم صادر شده، رفتم پُست بهم ندادن، گفتن برو 25 روز دیگه میاد!
این چه وضعشه! مگه نباید تا الان میومد؟!

hobgoblin
19-09-2012, 14:49
بچه ها سند ماشین من 24/5/91 خورده، امروز 29 شهریوره اما هنوز کارت سوختم نیومده!
پیامک دادم به اون سامانه بهم جواب داد که کارتم صادر شده، رفتم پُست بهم ندادن، گفتن برو 25 روز دیگه میاد!
این چه وضعشه! مگه نباید تا الان میومد؟!

اشتباه نمی کنی؟ شاید گفته 2-3 روز دیگه بیا. 25 روز دیگه چیه؟ باید اون شماره مرسوله پستی رو یا از سایت پیگیری کارت سوخت یا از پلیس +10 بگیری و ببری مرکز پستی منطقتون(هر اداره پستی نه).

اگر شماره مرسوله رو اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنی دقیقا بهت میگه کارتت الان کجاس.

Mo5tafa
19-09-2012, 18:06
اشتباه نمی کنی؟ شاید گفته 2-3 روز دیگه بیا. 25 روز دیگه چیه؟ باید اون شماره مرسوله پستی رو یا از سایت پیگیری کارت سوخت یا از پلیس +10 بگیری و ببری مرکز پستی منطقتون(هر اداره پستی نه).

اگر شماره مرسوله رو اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنی دقیقا بهت میگه کارتت الان کجاس.
برادرم رفته بود دنبالش، گفته بودن بهش باید همین شماره مرسوله رو از پلیس +10 بگیری، رفته بوده پلیس+10 بهش گفته بودند برو 25 روز دیگه بیا شماره مرسوله بدیم بهت!
امروز دوباره به سامانه پیامکی شون پیام دادم نوشت که کارت شما صادر شده و بزودی ارسال می گردد نمی دونم قبلا نزده بود به زودی یا من ندیدم!! خلاصه توی آب نمکیم!

راستی، این ماشین ضبط نداره، نمی خوام خیلی هزینه کنم، حدود 100 تومان، اهل سیستم هم نیستم، برام مهمه فلش بخوره چون CD/DVD منسوخه! پیشنهادتون برای من چیه؟

ebi1952
19-09-2012, 18:59
برادرم رفته بود دنبالش، گفته بودن بهش باید همین شماره مرسوله رو از پلیس +10 بگیری، رفته بوده پلیس+10 بهش گفته بودند برو 25 روز دیگه بیا شماره مرسوله بدیم بهت!
امروز دوباره به سامانه پیامکی شون پیام دادم نوشت که کارت شما صادر شده و بزودی ارسال می گردد نمی دونم قبلا نزده بود به زودی یا من ندیدم!! خلاصه توی آب نمکیم!

راستی، این ماشین ضبط نداره، نمی خوام خیلی هزینه کنم، حدود 100 تومان، اهل سیستم هم نیستم، برام مهمه فلش بخوره چون CD/DVD منسوخه! پیشنهادتون برای من چیه؟
سلام
شماره پلاک ماشین رو تو این سایت وارد کنید :
وضعیت کارت سوخت رو بهتون میگه.(حتما با اینترنت اکسپلورر برید)
برای ضبط با 100 تومن ضبط نو گیرتون نمیاد که usb هم داشته باشه من توی این تاپیک تا 200 تومن هم در خواست دادم بچه ها چند تا ضبط مارشال چینی رو پیشنهاد دادن
البته شاید بتونید ضبط فابریک سایپا 132 که usb هم می خوره بگیرید

Mo5tafa
19-09-2012, 20:49
سلام
شماره پلاک ماشین رو تو این سایت وارد کنید :
وضعیت کارت سوخت رو بهتون میگه.(حتما با اینترنت اکسپلورر برید)
برای ضبط با 100 تومن ضبط نو گیرتون نمیاد که usb هم داشته باشه من توی این تاپیک تا 200 تومن هم در خواست دادم بچه ها چند تا ضبط مارشال چینی رو پیشنهاد دادن
البته شاید بتونید ضبط فابریک سایپا 132 که usb هم می خوره بگیرید
مرسی، چقدر دنبال این سایت گشتم پیداش نمی کردم!
نوشته: «براي صدور ارسال شده است لطفاً براي پي‌گيري کارت هوشمند سوخت خودرو، از طريق همين سايت، در چند روز آينده، پيگيري فرماييد»

درباره ضبط، یا مدل مارشال هست که بچه ها میگفتن تا هفته پیش 80 تومن بوده الان شده 100 تومن، سی دی نمی خوره اما فلش و SD مموری می خوره!!
این تاپیک هم یه سر میزنم، ضبط فابریک که نمی ارزه بیشتر از 30-40 پول بهش بدی!

ebi1952
19-09-2012, 20:58
نوشته: «براي صدور ارسال شده است لطفاً براي پي‌گيري کارت هوشمند سوخت خودرو، از طريق همين سايت، در چند روز آينده، پيگيري فرماييد»

درباره ضبط، یا مدل مارشال هست که بچه ها میگفتن تا هفته پیش 80 تومن بوده الان شده 100 تومن، سی دی نمی خوره اما فلش و SD مموری می خوره!!
با این حساب کارت شما یا هنوز صادر نشده و یا صادر شده ولی تحویل پست نشده، صبر کنید ایشالله میدن!!!!
ولی اینطوری که من شنیدم از روزی که ماشین سند می خوره سهمیه بنزینتون محفوظه، فعلا ازاد بزنید تا یارانه ای برسه!
من ماشین قبلیم 132 بود ضبطش راضی کننده بود، اگه اهل سیستم نباشین و فابریکی حال کنین ضبطش خوب جواب میده از ضبط 131 خیلی بهتره.

karvas
19-09-2012, 22:56

یدونه مارشال من خریدم با اینکه بیشتر با کنترلش کار میکردم بعد یک سال ولومش خراب شد رمش هم عشقی میخوند بعضیا رو با کیفیت پایین میخوند سی دیش هم بعد سه چهار ساعت قاطی میکردم سی دی توش میشد عین اهن گداخته

m_Parsa5
20-09-2012, 02:58
سلام به دوستان گرامی
بنده تازگی عضو این سایت شدم. من یه 131sx رو بعد از گذشت 2ماه از ثبت نام تحویل گرفتم . اهواز هستم و موقع تحویل فقط خود ماشین و پلاکها رو بهم دادن . گفتن که سند و کارت ماشین و بیمه و خلاصه همه چی یه بیست روز دیگه میاد . در ضمن گفتن که هزینه دیرکرد تحویل رو هم موقع تحویل سند میدن .
حالا من دوتا سوال دارم : 1. واقعا تا تحویل مدارک چقدر طول میکشه؟ 2. پول دیرکرد 1ماه چقدره ؟
پیشاپیش ممنون

m_Parsa5
20-09-2012, 03:14
سلام به دوستان گرامی
بنده تازگی عضو این سایت شدم. من یه 131sx رو بعد از گذشت 2ماه از ثبت نام تحویل گرفتم . اهواز هستم و موقع تحویل فقط خود ماشین و پلاکا رو بهم دادن . گفتن که سند و کارت ماشین و بیمه و خلاصه همه چی یه بیست روز دیگه میاد . در ضمن گفتن که هزینه دیرکرد تحویل رو هم موقع تحویل سند میدن .
حالا من دوتا سوال دارم : 1. واقعا تا تحویل مدارک چقدر طول میکشه؟ 2. پول دیرکرد 1ماه چقدره ؟
پیشاپیش ممنون

hobgoblin
20-09-2012, 07:14
ولی اینطوری که من شنیدم از روزی که ماشین سند می خوره سهمیه بنزینتون محفوظه، فعلا ازاد بزنید تا یارانه ای برسه!
.

درسته

شاید هم حتی بیشتر ;)

من کارت سوختم رو که گرفتم با احتساب 30 لیتر بنزین سفر تابستون 210 لیتر توش بنزین بود. یعنی یک ماهم اضافه تر حساب کرده بودن برام .

ebi1952
20-09-2012, 10:44
سلام به دوستان گرامی
بنده تازگی عضو این سایت شدم. من یه 131sx رو بعد از گذشت 2ماه از ثبت نام تحویل گرفتم . اهواز هستم و موقع تحویل فقط خود ماشین و پلاکها رو بهم دادن . گفتن که سند و کارت ماشین و بیمه و خلاصه همه چی یه بیست روز دیگه میاد . در ضمن گفتن که هزینه دیرکرد تحویل رو هم موقع تحویل سند میدن .
پیشاپیش ممنون

سلام
ورودتون رو به پی سی ورلد خوش آمد میگم
اگر نقدی ثبت نام کردین و سود تاخیر 30 درصد زده بود تو قرارداد، طبق حساب باید روزی 8300 تومان پرداخت کنن که 1 ماهش میشه حدود 250 هزار تومان
مدارک ماشین هم بیمه و سند کمپانی رو باید ظرف کمتر از 1 هفته بهتون بدن ولی بقیه مدارک ممکنه تا 1 ماه هم طول بکشه مخصوصا کارت سوخت رو با تاخیر میدن

mehrdad8086
21-09-2012, 22:51
سلام
ورودتون رو به پی سی ورلد خوش آمد میگم
اگر نقدی ثبت نام کردین و سود تاخیر 30 درصد زده بود تو قرارداد، طبق حساب باید روزی 8300 تومان پرداخت کنن که 1 ماهش میشه حدود 250 هزار تومان
مدارک ماشین هم بیمه و سند کمپانی رو باید ظرف کمتر از 1 هفته بهتون بدن ولی بقیه مدارک ممکنه تا 1 ماه هم طول بکشه مخصوصا کارت سوخت رو با تاخیر میدن
سلام منم مثل شما ثبت نامی بودم.البته تیبا و 3 روزه گرفتم.سند و کارت ماشین روز بعد پست تحویل داد و دیروز هم کارت گارانتی و فاکتور فروش و بیمه ماشین رو خود نمایندگی داد.
کارت سوخت رو پست میاره.
28 روز تاخیر برای ماشین من 183 هزار تومن شده که طبق نوشته تو فاکتورش تا 1ماه دیگه به کارت گارانتی نارنجی واریزمیشه و از بانک قابل وصوله.
بنظر میاد تولید کم شده با دقت تر شدن.ماشین من نسبت به چیزائی که شنیدم بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!!و مشکل مونتاژی کمی داره

ronin_2607
22-09-2012, 10:39
دوست عزیز مدارک ماشین حداکثر یک هفته ای میاد. اما برای کارت سوخت حالا حالا ها باید منتظر باشی. فکر نمیکنم زیر 40 روز بیاد. اما پیگیر باشد. از طریق اینترنت و پیامک شماره VIN به 30005150.

ronin_2607
22-09-2012, 10:54
من قراره هفته دیگه ماشینو ببرم سرویس اولیه. ااگه مثلا بخوام برام فیلر گیری کنن انجام میدن؟ هزینه اش با منه؟ و آیا مشکلی برای موتور پیش نمیاد اگه اینا موتور باز کنن؟باید ماشینو بزارم نمایندگی و برم؟ نمیشه وایساد رو سرشون؟کمک های عقب صدا میده تعویض میکنن ؟ اگه قرار بر تعویض شد چی بندازم بهتره؟ ممنون.

ebi1952
22-09-2012, 12:39
من قراره هفته دیگه ماشینو ببرم سرویس اولیه. ااگه مثلا بخوام برام فیلر گیری کنن انجام میدن؟ هزینه اش با منه؟ و آیا مشکلی برای موتور پیش نمیاد اگه اینا موتور باز کنن؟باید ماشینو بزارم نمایندگی و برم؟ نمیشه وایساد رو سرشون؟کمک های عقب صدا میده تعویض میکنن ؟ اگه قرار بر تعویض شد چی بندازم بهتره؟ ممنون.
اگر ماشین نیاز به فیلرگیری داشته باشه خودشون رایگان انجام میدن در ضمن برای فیلرگیری موتور باز نمیشه فقط در سوپاپ رو باز میکنن.
بعضی نمایندگیها میزارن کنار ماشین وایستی (من خودم چند بار رو 132 قبلیم حتی به کمکشون هم رفتم و با مکانیکشون همیاری کردم برای این که کارم زودتر انجام بشه)
ولی بعضی نمایندگیها اکیدا اجازه ورود به محوطه تعمیر گاه رو نمیدن به دلایل امنیت جانی و خطرات دیگه و هم چنین ندیدن ترمالی های احتمالی که روی ماشین انجام میدن!!
برای کمک های عقب اگر نیاز به تعویض کمک رو تایید کنه کارشناسشون هر جنسی که دم دستشون باشه میندازن البته اگر موجود داشته باشن قبل از بردن ماشین زنگ بزنید از موجود بودن کمک مطمئن بشید

Mo5tafa
22-09-2012, 12:55
فکر نمی کنم بزارند اونجا بمونید، ماشین و کارت نارنجی رو ازتون میگیرند و بعدظهر میرید تحویل میگیرید.
اگه تهرانید توصیه می کنم برد تعمیرگاه مرکزی، سه راه آذری، از چندین نفر شنیدم کارشون حرف نداره، خودم هم به 4500 برسم میرم اونجا انشالله.
راهتون هم دور باشه باز میارزه که ندید دست نمایندگی های بد!

ronin_2607
22-09-2012, 13:22
دوست عزیز تعمیرگاه های مرکزی اصلا پراید قبول نمیکنن. قبلا سرچ زدم. از تیبا به بالا قبول می کنن. تو سایت خود سایپا هم زده. شما اصلا میخواین نتی وقت بگیری به محض اینکه انتخاب میکنی x100 تعمیرگاه های مرکزی وقت خالی ندارن کلا.
اینم لینکش:

Mo5tafa
22-09-2012, 19:03
دوست عزیز تعمیرگاه های مرکزی اصلا پراید قبول نمیکنن. قبلا سرچ زدم. از تیبا به بالا قبول می کنن. تو سایت خود سایپا هم زده. شما اصلا میخواین نتی وقت بگیری به محض اینکه انتخاب میکنی x100 تعمیرگاه های مرکزی وقت خالی ندارن کلا.
اینم لینکش:

شاید جدیدا این کارو کردن، چون دوستام که پرایدشون رو برده بودن!!
حالا چرا؟!
مگه پراید رو چند برابر نمی ندازن به مردم؟ به کلاسشون بر می خوره؟! عجب نامردایی هستن!

Mo5tafa
22-09-2012, 19:51
راستی اگه تعمیرگاه مرکزی پذیرش نمی کنه، پس این چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینجا نرخ تعمیرات پراید رو نوشته

ronin_2607
22-09-2012, 21:05
دوست عزیز من از خدام بود که ببرم تعمیرگاه مرکزی . چون یکی از دوستام آشناشون تو تعمیرگاه شماره 1 . اما تا زمانی که شما نتونی پذیرش اینترنتی بگیری بردن ماشین اونجا فقط اتلاف وقته. قبول نمی کنن. جدیدا خیر سرشون خیلی سخت گیر شدن. فکر نمیکنم همینطوری بدون کد رهگیری برید قبول کنن. من خودم کیلومتر 1200 داشتم میرفتم مسافرت رفتم تو سایت وقت گرفتم صبح زود بردم نمایندگی.دیدم یک صف طویل از ماشین اونجاست. یه بابایی با یک لیست اونجا بود. من پیاده شده رفتم طرفش دیدم نام و نام خانوادگی و شماره پلاک و مدل ماشین و شماره شاسی و کد رهگیری و ساعت نوبت توشه.خلاصه خیالم راحت شد که نوبتم سر جاشه. اما چه فایده یارو تا فهمید ماشین 1300 تا فقط کار کرده. اسمو خط زد و گفت تا 4500 تا نشه ما اصلا ماشینو پذیرش نمی کنیم. خلاصه دست از پا دراز تر برگشتم سر کارم. منکه نوبت داشتم و اسمم تو لیست بود اینطوری شد وای بحال اینکه خارج از نوبت بخوای جلوی اونهمه آدم بری تو !!! کتک نخوری خوبه.

Mo5tafa
23-09-2012, 12:59
اما چه فایده یارو تا فهمید ماشین 1300 تا فقط کار کرده. اسمو خط زد و گفت تا 4500 تا نشه ما اصلا ماشینو پذیرش نمی کنیم. خلاصه دست از پا دراز تر برگشتم سر کارم. منکه نوبت داشتم و اسمم تو لیست بود اینطوری شد وای بحال اینکه خارج از نوبت بخوای جلوی اونهمه آدم بری تو !!! کتک نخوری خوبه.
اینام نو برش رو آوردن!
این هم از شانس ماست.

دیروز برادرم ماشین رو زده جایی رکاب اش له شده، خوبه بیمه بدنه اش کردم، ببینم این بیمه چیکار می کنه، امیدوارم مث خود سایپا بامبول در نیاره، موقع پول گرفتن که خوب با آب و تاب میگفتن خیالت تخت!
پ.ن: الان خبر رسید بیمه نزدیک 220 داده، نمی دونم ببریم بیرون پیش صافکار یا ببرم نمایندگی خود سایپا تا درستش کنن، یکی میگه صافکار خوب سراغ داره که کارش خوبه، لطفا راهنمایی ام کنید.

hossein.az
23-09-2012, 13:43
اینام نو برش رو آوردن!
این هم از شانس ماست.

دیروز برادرم ماشین رو زده جایی رکاب اش له شده، خوبه بیمه بدنه اش کردم، ببینم این بیمه چیکار می کنه، امیدوارم مث خود سایپا بامبول در نیاره، موقع پول گرفتن که خوب با آب و تاب میگفتن خیالت تخت!
پ.ن: الان خبر رسید بیمه نزدیک 220 داده، نمی دونم ببریم بیرون پیش صافکار یا ببرم نمایندگی خود سایپا تا درستش کنن، یکی میگه صافکار خوب سراغ داره که کارش خوبه، لطفا راهنمایی ام کنید.

ببیرید بیرون بهتر از اینکه داخل نمایندگی درست کنید.

پایدار باشید

karvas
23-09-2012, 19:58
اینام نو برش رو آوردن!
این هم از شانس ماست.

صافکاری دیگه جوریه که ظاهر باطن کار معلومه مثله مکانیکی نیس ندونی چکار کردن بهتره یه صافکار کاربلد پیدا کنی کارشم ببینی چجوره

masooumi
23-09-2012, 20:40
سلام منم مثل شما ثبت نامی بودم.البته تیبا و 3 روزه گرفتم.سند و کارت ماشین روز بعد پست تحویل داد و دیروز هم کارت گارانتی و فاکتور فروش و بیمه ماشین رو خود نمایندگی داد.
کارت سوخت رو پست میاره.
28 روز تاخیر برای ماشین من 183 هزار تومن شده که طبق نوشته تو فاکتورش تا 1ماه دیگه به کارت گارانتی نارنجی واریزمیشه و از بانک قابل وصوله.
بنظر میاد تولید کم شده با دقت تر شدن.ماشین من نسبت به چیزائی که شنیدم بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!!و مشکل مونتاژی کمی داره

کیفیت مونتاژ تغییری نکرده و این تبلیغاتی که شما قبلا در مورد این خودرو شنیده بودی لطف بسیار زیاد دوستانی بود که حتی یکبار هم سوار این خودرو نشده بودند و نظر می دادند!!!

ebi1952
24-09-2012, 12:35
امروز از نمایندگی شنیدم پراید های با یه ایربگ روهم پلاک نمیکنن چه برسه به بدون ایربگ!!
راهور گیر داده که پراید باید 2 تا ایربگ داشته باشه. کسی اینجا اطلاعات دقیق تری نداره؟
دوستانی هستن که تازه (مهر ماه) ماشین تحویل گرفته باشن؟

Mo5tafa
24-09-2012, 19:23
صافکاری دیگه جوریه که ظاهر باطن کار معلومه مثله مکانیکی نیس ندونی چکار کردن بهتره یه صافکار کاربلد پیدا کنی کارشم ببینی چجوره

ببیرید بیرون بهتر از اینکه داخل نمایندگی درست کنید.

پایدار باشید
ممنون، همین کار رو کردم، نمایندگی دیده بود گفته بود 250 خرج داره باید اون تیکه عوض بشه، بردم پیش یه صافکار ماهر گفت درستش می کنه خیلی تمیز 150 تومن، ببینم چی از آب در میاد.

Mo5tafa
25-09-2012, 19:13
این شانسه من دارم؟
صافکاری اش خوب در اومده، رنگ ماشینم نیس! امروز فرستادتم یافت آباد پیش فُلانی که همه رنگ ها رو داره، اونم نداشت!
رنگ ماشین ام آبی کاربنیه، میگن نیست اصلا ندادن بیرون!
حالا چند تا صافکار گفتن برم خزانه اونجا یه رنگ ساز هس همه رنگ ها رو داره.

masooumi
26-09-2012, 14:18
این شانسه من دارم؟
صافکاری اش خوب در اومده، رنگ ماشینم نیس! امروز فرستادتم یافت آباد پیش فُلانی که همه رنگ ها رو داره، اونم نداشت!
رنگ ماشین ام آبی کاربنیه، میگن نیست اصلا ندادن بیرون!
حالا چند تا صافکار گفتن برم خزانه اونجا یه رنگ ساز هس همه رنگ ها رو داره.

همین رنگ آبی که روی تیبا و پراید های جدید میزنه سایپا؟

اگر همین رنگ هست و پیدا نکردید ، بفرمایید تا از یکی از دوستان براتون سوال کنم (این دوست ما تیبا آبی داره و نقاش براش آینه ها و زه و گلگیرشو رنگ کرده ، پس حتما رنگشو داشته دیگه)

Mo5tafa
27-09-2012, 13:01
همین رنگ آبی که روی تیبا و پراید های جدید میزنه سایپا؟

اگر همین رنگ هست و پیدا نکردید ، بفرمایید تا از یکی از دوستان براتون سوال کنم (این دوست ما تیبا آبی داره و نقاش براش آینه ها و زه و گلگیرشو رنگ کرده ، پس حتما رنگشو داشته دیگه)
سلام
آره همینه، رنگ آبی کاربنی، ممنونم پیداش کردم.
نقاشه منو داشت می فرستاد دنبال نخود سیاه، یکی بهم یه رنگ فروشی معرفی کرد که ماشین ها توی نوبت وا میستند براش :D
البته خرانه نرفتم.

ronin_2607
29-09-2012, 13:47
سلام. امروز ماشینو بردم سرویس اولیه. خیلی استرس دارم !!!! باورکنید انگار یه بخشی از وجودم نیست. اینکه نمیذارن اونجا وایسی خیلی ظلمه. بگذریم. چند تا سوال برام پیش آمد که این یارو جواب سر بالا داد. یکی اینکه من موقع حرکت گاهی صدای جیر جیر از سمت راست عقب میومد. دوستام میگفتن احتمالا مربوط به کمک عقبه. من به نمایندگی گفتم میگه لنت های جلو ایراد صدا میده. یه بنده خدایی اونجا بود که اونم پراید 131 داشت آورده بود تعمیر. اینجور که خودش میگفت بعد از یک سال ماشین گیر بکسش داغون شده. این بحث کمک های عقبو باهاش کردم. گفت کمک کجا بود؟؟ الان مدتیه میخوام عوض کنم گیر نمیاد؟ میخواستم بپرسم واقعا گیر نمیاد؟؟ سوال دوم اینکه بعضی وقتا موقع دنده عقب گرفتن دنده جا نمیره. باید 3 4 بار امتحان کنی. اینقدر هول بودم یادم رفت اینو به نمایندگی بگم. حالا پرسیدم میگن احتمال داره از روغن گیربکس باشه. میخواستم بپرسم این مورد تو سرویس اولیه کنترل میشه؟؟ یا مثلا تعویض میشه؟ کلا فقط روغن موتور تعویض میشه؟ کسی میدونه از این مواردی که میگم کدوما عوض میشه و اینکه برای همه انجام میدن یا حتما باید بهشون بگی. واسکازین، فیلترهوا، فیلتر بنزین .. راستی هزینه سرویس اولیه شده 30 تومن !!! به به.

hobgoblin
29-09-2012, 14:54
دقیقا 131 من هم قسمت عقب سمت شاگرد روی دست انداز که میرم یه صدایی میده. مخصوصا اگه عقب یه نفر نشسته باشه که صداش خیلی بلند میشه. 3200 تا کار کرده.
امیدم به سرویس اولیه بود که درستش می کنن ولی اینجور که شما میگی....

راستی قبل از بردن به نمایندگی اینترنتی وقت گرفتی؟

اگرم تونستی کار ماشینت که تموم شد بگو چه کارایی روش کردن

کلا ما رو بی خبر نذار داداش :)

Mo5tafa
29-09-2012, 21:08
برا من صدا میداد، به 1000 نرسیده بود، بردم نمایندگی درستش کردن، پولم نگرفتن.
ببرید بدتر نشه.

ronin_2607
30-09-2012, 09:07
سلام. ماشینو گرفتم. معنی سرویس اولیه یعنی تعویض روغن و فیلتر روغن و یه تنظیم موتور که اونم مطمئن نیستم با دیاگ. اصلا هیچ کاری نکردن. فقط زدن کلاچو اینقدر سفت کردن که جفت پا باید بری روش که بتونی دنده عوض کنی. جالیه به طرف میگم واسکازین عوض کردین؟ میگه نه. میگه فیلتر هوا میگه نه. میگم چرخم صدا میداد درست کردین؟ میگه من نمیدونم فقط روغن عوض کردیم. جلوش کاپوتو زدم بالا انگار که بهش برخورده باشه. گفتم ببخشید من از کل موتور همراه با شماره سریال قطعات عکس گرفتم و باید چک کنم. خدا رو شکر تا جایی که من میفهمم چیزی عوض نشده بود. داخلشو خدا میدونه. ترمزا وحشتناک شده. باید ببرم بیرون بدم یه دستی بزنن بهش. ترمز که میکنی ماشین واسه خودش میره. دیروز 2 بار نزدیک بود تصادف شدید کنم از پشت. نمیدونم چه گندی زدن. اما میدونم که لنت عوض نکردن. چون اگه میکردن تو فاکتور حتما بود. 24000 تومن هزینه دادم که ماشین کلاچش سفت شه. ترمز دستی باید باهاش کشتی بگیری بیاد بالا. خدایی اغراق نمیکنم. 10 بار از دیروز تا حالا ماشینو خاموش کردم. نمیدونم والا کلاچش چرا اینطوری شده؟ بیشتر ترسم از ترمزه.خصوصا در حالت خلاصی رسما ماشین واسه خودش میره. کاش نمیبردم سرویس اولیه. باید دید مصرف ماشین بهتر میشه یا نه. تنها ایرادی که به ماشین وارد بود مصرف بالاش تو شهره. راحت صدی 10 11 می سوزنه. اما تو جاده بدک نیست. حساب کردم حدود 6 می سوزه. آخه یعنی چی؟ من دوستم 405 داره، با اون موتور و وزن ماشین و رانندگی این بنده خدا که لایی میکشه از دنده 1 میره 4 از 4 میاد 1 خلاصه وحشتناکه رانندگیش. صدی 8 یا نهایت 9 میسوزنه. کاش یه تعمیرگاه درست و حسابی باشه قشنگ بری از صبح وایسی رو سر طرف کارایی که می خوای واست انجام بدن. همه جای دنیا ماشینو میبری سرویس اولیه خیالت راحت شه. اینجا با ترس و لرز میبری آخرشم این میشه.قصدم مقایسه هیوندا با پراید نیست. استغفرال... اما یکی از دوستام وضعش بدک نیست سوناتای 2008 داره. از اولم دست خودش بوده. اونم مثل این یکی پدر ماشینو درآورده. یعنی بلا نیست سر ماشین نیاورده باشه. موتور سالم. دست نخورده. فقط خرجش بنزین و روغن و خرجای متداوله. اون روزو موتورو دیدم تار عنکبوت بسته بود بس که کثیف یود. اما عین ساعت کار میکنه. این معنای کیفیته. اینه که میگن هر چی پول بدی آش میخوری.

ronin_2607
30-09-2012, 09:31
دقیقا 131 من هم قسمت عقب سمت شاگرد روی دست انداز که میرم یه صدایی میده. مخصوصا اگه عقب یه نفر نشسته باشه که صداش خیلی بلند میشه. 3200 تا کار کرده.
امیدم به سرویس اولیه بود که درستش می کنن ولی اینجور که شما میگی....

راستی قبل از بردن به نمایندگی اینترنتی وقت گرفتی؟

اگرم تونستی کار ماشینت که تموم شد بگو چه کارایی روش کردن

کلا ما رو بی خبر نذار داداش :)

دوست عزیز تشریف می برید داخل سایتی که زیر لینکشو میذارم. اینترنتی وقت میگیرید. یک سری عیب میاد که باید انتخاب کنی اما از من میشنوی هیچ فرق نمی کنه. من حتی پرینت هم گرفتم. شما بگی نگی یه سری کار هست خودشون انجام میدن.
1. تعویض روغن
2. تعویض فیلتر روغن
3. آچار کشی ؟؟؟
4. رگلاژ درها
5. تنظیم موتور ؟؟
6. بازدید چرخها؟؟ که اینو خیلی مطمئن نیستم.

کار دیگه ای نمیکنن. یعنی نمیشه مطمئن بود. چون نمیبینی. حتی ماشینو خودش واست میاره دم در. نمیذاره بری تو. تمام وسایل ماشینو دربیار روز قبلش. مثلا قفل فرمون. فندک (این مهمه چون کوچیکه ممکنه گو گور شه) آچار اگه اضافه داری. آنتن کلا ماشینو لخت تحویل بده. البته دست نمیزنن ولی خب مال خودتو سفت بچسبی بهتره. اینم لینک

hobgoblin
30-09-2012, 12:05
برا من صدا میداد، به 1000 نرسیده بود، بردم نمایندگی درستش کردن، پولم نگرفتن.
ببرید بدتر نشه.

نمایندگی که شما بردی خیلی مهربون بوده :)

من از چند تا نمایندگی پرسیدم گفتن قبل از 4500 تا به هیچ وجه قبول نمی کنن مگر اینکه مشکلش طوری باشه که ماشین راه نره

Mo5tafa
30-09-2012, 19:06
ماشین کلاچش سفت شه. ترمز دستی باید باهاش کشتی بگیری بیاد بالا. خدایی اغراق نمیکنم. 10 بار از دیروز تا حالا ماشینو خاموش کردم. نمیدونم والا کلاچش چرا اینطوری شده؟ بیشتر ترسم از ترمزه.خصوصا در حالت خلاصی رسما ماشین واسه خودش میره. .
خب کاش اسم نمایندگی رو میگفتی تا بقیه اونجا نرن، ضمنا پیگیری کن ببین می تونی به سایپا شکایت کنی، یا انتقادی چیزی که حداقل اون نمایندگی توبیخ بشه!

نمایندگی که شما بردی خیلی مهربون بوده :)
من از چند تا نمایندگی پرسیدم گفتن قبل از 4500 تا به هیچ وجه قبول نمی کنن مگر اینکه مشکلش طوری باشه که ماشین راه نره
با این تعریف هایی که شما از نمایندگی ها کردید، آره انگار این نمایندگی خیلی ماهه!
یه بار که رفتم ماشین رو دادم نمایندگی تا ظهر خبری نشد، زنگ زدم گفتم آمادس بیام ببرم، کار دارم، گفتن سیستم قطعه ثبت اش نکردیم اما بیایید ماشین رو ببرید فرداش کارت نارنجی رو بهتون میدیم! :31:
رفتارشون هم خوب بود با مشتری ها

hobgoblin
01-10-2012, 08:10
دوست عزیز تشریف می برید داخل سایتی که زیر لینکشو میذارم. اینترنتی وقت میگیرید.

وقت که گرفتم صبح چه ساعتی باید نمایندگی باشم؟

ksjvk
01-10-2012, 10:51
48 روز از تاریخ ثبت نام من گذشت و هنوز هیچ خبری نیست
از اول مهر اصلا کسی تحویل گرفته؟

ebi1952
01-10-2012, 11:47
48 روز از تاریخ ثبت نام من گذشت و هنوز هیچ خبری نیست
از اول مهر اصلا کسی تحویل گرفته؟
پراید به دلیل نداشتن دو ایربگ برای سرنشینان جلو تا اطلاع ثانوی پلاک نمیشه!
این خبر خیلی خوبیه برای کسانی که تا الان خودرو نداشتن و قصد خرید دارن ولی خبر خیلی بدیه برای کسایی که پول بی زبون رو دادن دست شرکت سایپا
که نه وقت مردم براش مهمه، نه قرض و وامهایی که مردم برای داشتن ماشین میگیرن، نه جون مردم و نه حداقل اطلاع رسانی درست برای مردم
موقع ثبت نام بهت میگن تحویل به موقع است نهایتا 7-8 روز دیر بشه (چون مبلغی از این پول که به حساب سایپا میریزیم اشانتیون نمایندگی میشه ولی بعد از این که پول رو ریختی به حساب وقتی زنگ میزنی و نمایندگی وضعیت رو می پرسی با کمال بی تفاوتی میگه ما فقط وظیفه یه رابط بین شما و شرکت رو داریم و از هیچی خبر نداریم)
نمیدونم بعضی از دوستان توجه کردن یا نه، تا همین چند روز پیش که هنوز جلوی پلاکها رو نگرفته بودن تو نمایندگیها ماشینهایی بود که پلاک نشده(کارتکسی) و به قیمت بازار ازاد فروخته میشد.
سوال از سایپای اینه:
چرا وقتی شما مشتری داری که 2 ماه پیش پول ریخته به حسابت ماشین بهش نمیدی به هر بهانه ای ولی تو نمایندگی ماشین کارتکسی هست به وفور؟
چرا وقتی تحویلی های 2 ماه پیش رو نتونستی بدی بازم با کمال پر رویی ماشین تحویل 30 روزه(به قول خودشون تحویل فوری!) ثبت نام میکنی؟
چرا پرایدی رو که به قول خودتون خودروی کاملا ساخت داخل هست (زهی خیال باطل) به گرون شدن ارز ربط میدی و قیمتشو تو 1 سال 2 میلیون بالا میبری؟
چرا تو فرم ثبت نام میزنی جریمه تاخیر 30 درصد (شما حساب کنین 30 درصد سود سالانه 10 میلیون تومن میشه حدود 250 هزار تومان در ماه یا 8300 تومن در روز)
ولی اینا فقط روزهای کاری رو تو سود دهی حساب میکنن!!!!!!!!!!!! و یک ماه رو حدود 170 تومن میدن؟
چرا من ایرانی که 50 ساله دارم برای حفظ این شرکتهای معظم خودروساز از جونم، مالم، زندگیم میزنم حالا باید اینا به من زور بگن؟
تا کی؟

ebi1952
02-10-2012, 10:52
پراید به دلیل نداشتن دو ایربگ برای سرنشینان جلو تا اطلاع ثانوی پلاک نمیشه!

منبع خبر:
2-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4- شماره تلفن : 61611817-021 سایپا
5- نمایندگیهای سایپا
ادمین عزیز چرا کلمه «دزد» را از پست من حذف کردید با توضیحاتی که در پست دادم غیر از این کلمه لایق این شرکت معظم است.

ronin_2607
02-10-2012, 12:05
وقت که گرفتم صبح چه ساعتی باید نمایندگی باشم؟

شما ساعت 7 7.30 صبح اونجا باشید. ماشینو میذاری تا ساعت 4 4.5 باهات تماس میگیرن. در مورد اون دوستمون که گفته بود اسم نمایندگیو بنویسم شاید نوشتن اسمش درست نباشه. به هر حال اگه تمایل داشتین من میتونم پیام خصوصی بهتون بگم. البته خیلی فرق نمیکنه کدوم نمایندگی ببرید. به هر حال خودروی ساخت داخل وضعیت خدمات پس از فروشش خیلی خوب نیست. امیدوارم ماشینتون به خوبی سرویس بشه و مشکلی پیش نیاد. من خودم خیلی دوست داشتم میتونستم کارهای معمولیه ماشینو خودم انجام بدم. کاش از این موتور میشد سر درآورد. اما الان همه چیز پیچیده شده الکترونیک جای همه چیزو گرفته.

ksjvk
04-10-2012, 16:10
منبع خبر:
2-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4- شماره تلفن : 61611817-021 سایپا
5- نمایندگیهای سایپا
ادمین عزیز چرا کلمه «دزد» را از پست من حذف کردید با توضیحاتی که در پست دادم غیر از این کلمه لایق این شرکت معظم است.

سلام. این خبرها همه مال قبل از مهر هستش
من هرچی جستجو کردم جایی ننوشته الان پلاک نمیشه
شما مطمئن هستید پلاک نمیکنن؟
در این صورت شرکت نباید مثلا به من بگه این مبلغ رو بپرداز با اربگ بگیر؟
چرا حرفی نیست ازش؟

ebi1952
04-10-2012, 19:09
چرا حرفی نیست ازش؟
چند دلیل داره که خدمت شما عرض میکنم:
1- ایربگ از محدود قطعاتی که چین تولید نمیکنه و سایپا باید با ارز یورو از اروپا تهیه کنه. با توجه به قیمت حدود 300 یورویی(من یه جا خوندم ولی منبع دقیقشو یادم نیست) برای ایربگ و قیمت ارز ازاد و همچنین مسائل مربوط به تحریم برای سایپا به صرفه است پراید بدون ایربگ تولید کنه تا سود تولیدش کم نشه.
2- شرکتی که داخل ایران داره ایربگ برای سایپا میزنه(البته مونتاژ میکنه و فقط کیسه پارچه ای رو خودش تولید میکنه و بقیه اجزا طبق مورد 1 وارداتی هست) حداکثر تعداد ایربگی که تولید میکنه کفاف تولید روزانه سایپا رو نمیده پس سایپا مجبوره به صورت کامل ایربگ از اروپا تهیه کنه که هزینه هاش بالا میره.
3- سایپا میدونه که برنده جنگ پلیس و خودرو ساز داخلی همیشه خودروساز بوده با مظلوم نمایی هایی که میکنه و ادعای اشتغالزایی و تولید ملی، پس سعی داره که با وقت کشی (احتمالا تا اوایل ابان) از موضوع ایربگ خلاص بشه و یه مهلت 6 ماهه دیگه تا پایان سال بگیره برای تولید پراید بدون ایربگ و سود بیشتر
4- فکر میکنم که پراید فعلی امکان نصب دو ایربگ رو نداره و باید قطعاتی از داشبورد تغییر کنن که این میشه هزینه اضافی قالب سازی و .....
5- سایپا همین الان یه ایربگ رو پراید میتونه بزاره ولی پلیس میگه دو تا ایربگ
6- این یه حدسه ولی به نظرم باید درست باشه!
پارسال اول مهر هم راهور از پلاک کردن یه سری از پرایدها طفره رفت و اوایل ابان دوباره شروع کرد به پلاک، امسال هم همین زمان رو اقدام کرد .نکته این که با این کار حجم قابل توجه ای خودرو در فصل شروع ترافیک های سنگین اول مهر وارد خیابونها نمیشن.

ebi1952
04-10-2012, 19:12
چرا حرفی نیست ازش؟
برای صحت خبر به امر یکی از کاربرای فعال انجمن من 3 تا لینک معتبر گذاشتم به علاوه تلفن بخش فروش سایپا تماس بگیرین بهتون میگن.
در ضمن من دشمنی با این شرکت ندارم اگه به زودی پیدا نکنم!!! ولی حدود 35 روزه 10 میلیون پول ، که پس انداز 5 سالم بوده دست این شرکت معظم هست ولی دریغ از یه جواب برای موعد تحویل! یه موقع نگین چرا کاسه داغ تر از اش شدی:31:

ksjvk
04-10-2012, 20:58
چند دلیل داره که خدمت شما عرض میکنم:
1- ایربگ از محدود قطعاتی که چین تولید نمیکنه و سایپا باید با ارز یورو از اروپا تهیه کنه. با توجه به قیمت حدود 300 یورویی(من یه جا خوندم ولی منبع دقیقشو یادم نیست) برای ایربگ و قیمت ارز ازاد و همچنین مسائل مربوط به تحریم برای سایپا به صرفه است پراید بدون ایربگ تولید کنه تا سود تولیدش کم نشه.
2- شرکتی که داخل ایران داره ایربگ برای سایپا میزنه(البته مونتاژ میکنه و فقط کیسه پارچه ای رو خودش تولید میکنه و بقیه اجزا طبق مورد 1 وارداتی هست) حداکثر تعداد ایربگی که تولید میکنه کفاف تولید روزانه سایپا رو نمیده پس سایپا مجبوره به صورت کامل ایربگ از اروپا تهیه کنه که هزینه هاش بالا میره.
3- سایپا میدونه که برنده جنگ پلیس و خودرو ساز داخلی همیشه خودروساز بوده با مظلوم نمایی هایی که میکنه و ادعای اشتغالزایی و تولید ملی، پس سعی داره که با وقت کشی (احتمالا تا اوایل ابان) از موضوع ایربگ خلاص بشه و یه مهلت 6 ماهه دیگه تا پایان سال بگیره برای تولید پراید بدون ایربگ و سود بیشتر
4- فکر میکنم که پراید فعلی امکان نصب دو ایربگ رو نداره و باید قطعاتی از داشبورد تغییر کنن که این میشه هزینه اضافی قالب سازی و .....
5- سایپا همین الان یه ایربگ رو پراید میتونه بزاره ولی پلیس میگه دو تا ایربگ
6- این یه حدسه ولی به نظرم باید درست باشه!
پارسال اول مهر هم راهور از پلاک کردن یه سری از پرایدها طفره رفت و اوایل ابان دوباره شروع کرد به پلاک، امسال هم همین زمان رو اقدام کرد .نکته این که با این کار حجم قابل توجه ای خودرو در فصل شروع ترافیک های سنگین اول مهر وارد خیابونها نمیشن.

چه عرض کنم والا
این اولین ماشینم بود که خودم واسه خودم می خریدم، با پولی که خودم جمع کرده بودم، و مسلما با این وضعیت آخرین ماشینی هم هست که از این شرکت های به ظاهر ملی میخرم
تمام ذوق و شوق آدم رو با این کاراشون از بین میبرن.
اگر میدونستم انقدر پولم می خوابه عمرا از شرکت نمیگرفتم
اون موقعی که من ثبت نام کردم قیمت کارخونه و بیرون فرقی با هم نداشت
نمیدونم چرا خواستم از خودشون بخرم از دست نخرم ولی اشتباه کردم
اینا آدم رو دق میدن تا ماشین رو بدن. همه پولشم نقد میگیرن.
حیف اون ده میلیونی که ریختم تو حلقشون

واقعا به همه توصیه میکنم اگر میخواید از نمایندگی خرید کنید فقط امانی بگیرید. فروش فوری کلاه برداریه
50 روزه پولم خوابیده تو حساب سایپا
آخرم معلوم نیست ماشینم رو بدن یا ندن
تنها چیزی که براشون مهم نیست خدمات دهی به مشتریه

Mo5tafa
05-10-2012, 10:12
سلام
ماشین من 2400 تا کارکرده، سطح روغن موتور رو که بررسی کردم می بینم به L نزدیکه، چند نفرم دیدن گفتن روغن اش کمه باید روغن اضافه کنم.
دو تا سوال، اول اینکه یه روغن دیگه بریزم روی این روغن مشکلی پیش نمیاد؟
دوم اینکه چه روغنی بخرم؟ آخه به 4500 هم که برسه باید ببرم نمایندگی اونها روغن از رو عوض می کنند.
توی دفترچه روغن توصیه شده رو اینطور نوشته:
API:SG
SAE:20 W 50
یعنی چی بخرم؟ :31:

ebi1952
05-10-2012, 10:40
سلام
ماشین من 2400 تا کارکرده، سطح روغن موتور رو که بررسی کردم می بینم به L نزدیکه، چند نفرم دیدن گفتن روغن اش کمه باید روغن اضافه کنم.
دو تا سوال، اول اینکه یه روغن دیگه بریزم روی این روغن مشکلی پیش نمیاد؟
دوم اینکه چه روغنی بخرم؟ آخه به 4500 هم که برسه باید ببرم نمایندگی اونها روغن از رو عوض می کنند.
توی دفترچه روغن توصیه شده رو اینطور نوشته:
API:SG
SAE:20 W 50
یعنی چی بخرم؟ :31:
از این قوطی های 0.9 لیتری دربسته روغن تهیه کنید.
سعی کنید بهران تکتاز یا بهران رخش یا ایرانول 8000 هم میتونیین تهیه کنید.
روغنها میتونن با هم مخلوط بشن حتی اگر از یک کارخونه نباشن فقط باید با یک روغن پایه(معدنی یا سنتتیک یا نیمه سنتتیک) تولید شده باشن. در مورد پراید روغنهای پایه معدنی اوتومات(چهار فصل یا همون 20w50) عالی و توصیه شده هستن. سایپا معمولا یا ایرانول میریزه یا بهران تو ماشینهای صفر.
فقط همه قوطی رو خالی نکنیین تو موتور از نصف کمتر قوطی رو خالی کنیین تو موتور و بقیه روغن رو تو یه قوطی در دار بریزید و نگه دارین برای دفعات بعدی که ماشین روغن کم کرد استفاده کنین

ronin_2607
05-10-2012, 11:52
با سلام. دوستان کسی میتونه آدرس یه تعمیرگاه خوب و با انصافو به من بده؟؟ واقعا این جیر جیری که از چرخهای ماشین میاد و مطمئنم از لنت نیست دیگه داره کم کم نگرانم میکنه. آخه موقع ترمز صدای جیر جیر لنت کاملا با این صدا فرق داره. به نظر شما منشا این صدا از کجاست؟ آیا واقعا از کمک های ماشینه؟ برای تعویض کمک باید تمام کمک ها تعویض شه یا فقط کمک معیوب ؟ مثلا اگه اونو عوض کنیم با یه مارک دیگه تعادل ماشین به هم نمیخوره؟ سوال بعدیم اینه کسی میدونه کتابی نرم افزاری فیلمی چیزی راجع به تعمیرات پراید هست یا نه؟

ebi1952
05-10-2012, 12:07
با سلام. دوستان کسی میتونه آدرس یه تعمیرگاه خوب و با انصافو به من بده؟؟ واقعا این جیر جیری که از چرخهای ماشین میاد و مطمئنم از لنت نیست دیگه داره کم کم نگرانم میکنه. آخه موقع ترمز صدای جیر جیر لنت کاملا با این صدا فرق داره. به نظر شما منشا این صدا از کجاست؟ آیا واقعا از کمک های ماشینه؟ برای تعویض کمک باید تمام کمک ها تعویض شه یا فقط کمک معیوب ؟ مثلا اگه اونو عوض کنیم با یه مارک دیگه تعادل ماشین به هم نمیخوره؟ سوال بعدیم اینه کسی میدونه کتابی نرم افزاری فیلمی چیزی راجع به تعمیرات پراید هست یا نه؟
میشه در مورد صدا بیشتر توضیح بدی؟
ماشین گارانتی داره؟

Mo5tafa
05-10-2012, 19:41
از این قوطی های 0.9 لیتری دربسته روغن تهیه کنید.
سعی کنید بهران تکتاز یا بهران رخش یا ایرانول 8000 هم میتونیین تهیه کنید.
روغنها میتونن با هم مخلوط بشن حتی اگر از یک کارخونه نباشن فقط باید با یک روغن پایه(معدنی یا سنتتیک یا نیمه سنتتیک) تولید شده باشن. در مورد پراید روغنهای پایه معدنی اوتومات(چهار فصل یا همون 20w50) عالی و توصیه شده هستن. سایپا معمولا یا ایرانول میریزه یا بهران تو ماشینهای صفر.
فقط همه قوطی رو خالی نکنیین تو موتور از نصف کمتر قوطی رو خالی کنیین تو موتور و بقیه روغن رو تو یه قوطی در دار بریزید و نگه دارین برای دفعات بعدی که ماشین روغن کم کرد استفاده کنین
ممنون، بنا به پیشنهاد شما بهران تکتاز خریدم
یکی می گفت هر روغن موتوری که اولش میریزی، همیشه دیگه باید همون رو بریزی!!! آره؟

ronin_2607
06-10-2012, 12:45
میشه در مورد صدا بیشتر توضیح بدی؟
ماشین گارانتی داره؟

گارانتی داره. تازه بردم سرویس اولیه. اونجا هم گفتم. که مسئولش گفت از لنتهای جلو بازدید میکنیم. اما الان کماکان اینطوریه. صداش اینطوریه که مثلا شما میری رو دست اندازه یا ترمز میکنی شروع به حرکت میکینی آروم تو کوچه مثلا که ناهمواره داره با دنده 1 یا 2 آروم میری اگه خلوت باشه و ضبطم روشن نباشه جیر جیر از عقب ماشین میاد. تقریبا مثل اینکه چرخت مثلا روغنکاری نشده باشه. صدا از کم زیاد میشه دوباره کم میشه زیاد میشه. یکنواخت نیست. همیشه هم نیست. البته ممکنه باشه من به دلیل شلوغی و یا صدای ضبط ماشین متوجه نشم. بعد از سرویس اولیه بهتر شده بود. شما چی فکر میکنی؟

ebi1952
06-10-2012, 17:07
ممنون، بنا به پیشنهاد شما بهران تکتاز خریدم
یکی می گفت هر روغن موتوری که اولش میریزی، همیشه دیگه باید همون رو بریزی!!! آره؟
بله. این بهترین کار ممکن هست ولی مشکل خاصی پیش نمیاد اگه از روغن های دیگه استفاده کنید.
برای خودروهای با موتورهای تکنولوژی روز و گران قیمت حتی اگه بخواین نوع روغن رو عوض کنید قبلش باید از روغنهای معروف به فلاش به مدت چند دقیقه استفاده کنید تا بقایای روغن قبلی پاک بشه و بعد نوع روغن جدید رو استفاده کنید.(مخصوصا روغن های فول سنتتیک)
ولی برای پراید نه خودش خیلی تکنولوژی داره نه روغنش! خیلی حساس نباشین.
پراید همکارم موتورش خوب کار نمیکرد کاپوتو زد بالا گیج روغن کشید گیج کاملا خشک بود!1.5 لیتر روغن ریخت توش از همین بشکه ایها موتور عین ساعت راه افتاد بدون کوچکترین مشکلی!

ebi1952
06-10-2012, 17:15
گارانتی داره. تازه بردم سرویس اولیه. اونجا هم گفتم. که مسئولش گفت از لنتهای جلو بازدید میکنیم. اما الان کماکان اینطوریه. صداش اینطوریه که مثلا شما میری رو دست اندازه یا ترمز میکنی شروع به حرکت میکینی آروم تو کوچه مثلا که ناهمواره داره با دنده 1 یا 2 آروم میری اگه خلوت باشه و ضبطم روشن نباشه جیر جیر از عقب ماشین میاد. تقریبا مثل اینکه چرخت مثلا روغنکاری نشده باشه. صدا از کم زیاد میشه دوباره کم میشه زیاد میشه. یکنواخت نیست. همیشه هم نیست. البته ممکنه باشه من به دلیل شلوغی و یا صدای ضبط ماشین متوجه نشم. بعد از سرویس اولیه بهتر شده بود. شما چی فکر میکنی؟
به احتمال زیاد از جنس لنت ترمزه.
از کمک فنر هم میتونه باشه ماشین رو ببرین نمایندگی از کارشناس فنی خواهش کنین(همون درخواست کنین!) برای چند دقیق با ماشین دور بزنه. دقیقا تو جاهایی که ماشین صدا میده رو هم بهش بگین. مشکلتونو حل میکنن.
پیشنهاد میکنم نمایندگیهای کوچیکتر ببرین نه نمایندگیهای معروف و تو جاهای شلوغ تا کارشناس براتون وقت بزاره

hasanoooooooo
07-10-2012, 12:39
اخرین قیمت این ماشین رو کسی داره؟ از نمایندگی منظورمه. جریان موتور hp چیه که روی 111 سوار شده! ؟ شنیدم قدرت موتور شده 69 اسب بخار مصرف هم کمی بهتر شده.
؟

ebi1952
07-10-2012, 13:14
اخرین قیمت این ماشین رو کسی داره؟ از نمایندگی منظورمه. جریان موتور hp چیه که روی 111 سوار شده! ؟ شنیدم قدرت موتور شده 69 اسب بخار مصرف هم کمی بهتر شده.
؟

اگه منظورتون 131 هست اخرین قیمت فروش نقدی با یک ایربگ برای راننده و فرمان هیدرولیک یا به عبارتی پراید ex برابر 1440000 تومان و نوع el که فقط فرمان هیدرولیک نداره برابر 1140000 بوده. قیمت بازار آزاد هم حداقل 1 میلیون بالای قیمت شرکت. فعلا شرکت قیمت نقدی جدید اعلام نکرده.
موتورهای نوع hp+ با تغییراتی که من نمیدونم دقیقا چی بوده قدرت موتور رو حدود 5 اسب بالا بردن. به گفته خود شرکت مصرف این نوع موتورها هم کمتر شده باید از کسایی که دارن سوال کرد.

Mo5tafa
07-10-2012, 13:20
به گفته خود شرکت مصرف این نوع موتورها هم کمتر شده باید از کسایی که دارن سوال کرد.
توی دفترچه راهنمای خودرو که نوشته توی هر 100 کیلومتر 8.8 بنزین می سوزونه!

ebi1952
07-10-2012, 13:33
مقایسه با موتور قبلی

موتور قبلی 62.5 اسب
موتور HP+ شده 69.3 اسب

مصرف بنزین قبلی 6.89
HP+ شده 6.31

hp+ دوگانه سوز
قبلی 53.8 اسب
فعلی 60.5 اسب

مصرف گاز متر مکعب در 100 کیلومتر
قبلی 7.49
فعلی 6.85
اینا اطلاعات کاتالوگ سایپا، لینک منبع هم بعدن میزارم.

hossein.az
08-10-2012, 14:11
سلام
دوستان فرق بین 131 le با ex در چیه؟
و اینکه 131 le از sx چه امکاناتی بیشتر داره ؟

سبز باشید

ebi1952
08-10-2012, 19:28
سلام
دوستان فرق بین 131 le با ex در چیه؟
و اینکه 131 le از sx چه امکاناتی بیشتر داره ؟

سبز باشید
نوع le = ای بی اس + ایربگ راننده
نوع ex = ای بی اس + ایربگ راننده+ هیدرولیک
نوع sx = ای بی اس + هیدرولیک
نوع sl = ای بی اس

amirdiba
08-10-2012, 19:32
قیمتش حدود 9800000 تومان هست.
نمونه هایی که تقویت شدن رو موتورش زده +HP

وتي تو سندش زده sx يعني تقويت شدس،اواخر 89 به بعد

ronin_2607
08-10-2012, 21:55
دوست عزیز. اینی که منظور شما است پروژه x100. در این پروژه بدنه پراید تقویت شد و یه سری تغییرات تو موتور دادن. اما منظور از ارتقا یافته همون بحث HP+ که روی خود موتور هم بصورت برجسته حک شده. در این نوع خاص از موتور تغییرات زیر صورت گرفته که برای اطلاع کاملتر میتونی فایل پیوست رو بخونی. پراید 131 اس ایکس ارتقا یافته حدود 200 تومن گرونتر از اس ایکس معمولیه. در موتور ارتقا یافته پراید تغییرات زیر اتفاق افتاده:
1. تغییر سر سیلندر
2. تغییر سر سوپاپ
3. تغییر در سیستم سوخت رسانی
4. تغییر دسته سیمها

موردی که هست همینه. خیلیا به اشتباه فکر می کنن منظور از ارتقا یافته بودن همین پراید های جدیده 131 اس ایکس یا 132 . شاید به نوعی بشه گفت این پراید یه جورایی نسبت به پراید های قبلی ارتقا پیدا کرده اما بحث HP+ کلا یه بحث جدا است. در این موتور با این تغییرات کوچیک قدرت موتور حدود 5 اسب بخار افزایش یافته. همین. فایل پیوست دانلود کن. توضیحاتش کاملتره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ronin_2607
08-10-2012, 22:27
به به. گل بود به سبزه هم آراسته شد. بالاخره سازمان حمایت از تولید کننده !!! ببخشید مصرف کننده با افزایش قیمت خودروهای تولید سایپا و ایران خودرو موافقت کرد. راستش چون این خبر یه جورایی مربوط به همه خودروهای سایپا میشه من نمی دوستم کجا بزارم. گفتم لینک خبرو اینجا بزارم حالا اگه ادمین صلاح دید جابجا کنه. ممنونم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7.16%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86.%D8%AA%D9 %88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.%D9%82%DB%8C%D9%85%D8% AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C.%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D 9%BE%D8%A7.html

ebi1952
09-10-2012, 12:39
مثل اینکه سایپا راضی کرده پلیس راهور رو تا بدون ایربگ فعلا تولید کنه.
من زنگ زدم نمایندگی می گفت بکوب دارن تحویل میدن.

ksjvk
09-10-2012, 17:33
مثل اینکه سایپا راضی کرده پلیس راهور رو تا بدون ایربگ فعلا تولید کنه.
من زنگ زدم نمایندگی می گفت بکوب دارن تحویل میدن.

وای چه خوب. من دیروز رفتم نمایندگی وضعی بودا، دعوا شده بود سر همین ندادن ماشین ها. دیروز صبح دختره میگفت هنوز خبری از پلاک نیست. این خبر مال امروزه؟
بدن این ماشین رو ما از برزخ در بیایم بعد هر کاری می خوان بکنن

ronin_2607
10-10-2012, 07:29
سلام. یه ایراد خنده دار ماشین پیدا کرده. وقتی فرمون میپیچونی بوق کار نمیکنه.!!! دیشب متوجه شدم. جالبه. کسی مشابه این ایرادو داشته ؟ آخه چه ربطی داره بوق به فرمون؟؟ دیشب متوجه شدم بوق چه نعمت ارزشمندیه. یه سوال دیگه، چطور میشه بوق ماشینو عوض کرد؟ راستش این بوق پراید خیلی نازک نارنجیه. میخوام یه بوق ببندم برای بعضیا باید بوق نگه داری که یه ذره رعایت کنن.تعویض بوق راحته؟ یا ببرم جایی بدم ببندن.

Pourya-pc
10-10-2012, 11:03
سلام. یه ایراد خنده دار ماشین پیدا کرده. وقتی فرمون میپیچونی بوق کار نمیکنه.!!! دیشب متوجه شدم. جالبه. کسی مشابه این ایرادو داشته ؟ آخه چه ربطی داره بوق به فرمون؟؟ دیشب متوجه شدم بوق چه نعمت ارزشمندیه. یه سوال دیگه، چطور میشه بوق ماشینو عوض کرد؟ راستش این بوق پراید خیلی نازک نارنجیه. میخوام یه بوق ببندم برای بعضیا باید بوق نگه داری که یه ذره رعایت کنن.تعویض بوق راحته؟ یا ببرم جایی بدم ببندن.

احتمالا صفحه ی بین فرمان و صفحه ی زیرینش کثیف شده ، این مورد در 206 هم زیاد پیش آمده بوده .
بوق پراید بسیار افتضاح هست ، من خودم عاشق بوق سمند هستم ، کپی BMW هست ، پرقدرت و صدایی که تو دل آدم رو خالی میکنه . شما از بیرون تهیه کنید 20 تومن میشه ، نصبش هم روی پیچ کمک فنر سمت راننده به راحتی انجام میشه ، یک عدد رله هم نیاز منده .
نصبش هم میشه 7 تومن . حالا شما یک بوق عالی دارید .
موفق باشید .

Mo5tafa
10-10-2012, 14:44
هفته پیش از میدان ونک اومدم توی مدرس و همینجوری رفتم تا نزدیک های بازار، اونجا بازار شلوغ شده بود و مسیرم رو تغییر دادم و رفتم پیروزی!
امروز برادرم بهم گفت که کُل مسیرت توی طرح ترافیک بوده و الان کلی جریمه شدی!
از طریق sms استلام کردم اما تاهفته اول مهر بیشتر نشون نمیده، اینترنتی هم جایی رو پیدا نکردم بشه خلافی خودرو گرفت.
چند تا مسئله
اول اینکه کسی می دونه اینترنتی میشه ریز خلافی مثلا تا دیروز ات رو بگیری؟
دوم اینکه نقشه آنلاینی چیزی سراغ دارید من این طرح ترافیک ها رو ببینم و سری بعد از این شکر ها نخورم؟
سوم یکم به من بی نوای دانشجوی خنگ امیدواری بدید که مکنه دوربین ثبت نکرده باشه و جریمه ام نکرده باشن! بعد جریمه طرح ترافیک چقدره و اگر پرداخت نکنی یا دیر پرداخت کنی چی میشه و ازین حرفها که تازه راننده ها نمی دونن :D

hossein.az
10-10-2012, 16:20
هفته پیش از میدان ونک اومدم توی مدرس و همینجوری رفتم تا نزدیک های بازار، اونجا بازار شلوغ شده بود و مسیرم رو تغییر دادم و رفتم پیروزی!
از طریق sms استلام کردم اما تاهفته اول مهر بیشتر نشون نمیده، اینترنتی هم جایی رو پیدا نکردم بشه خلافی خودرو گرفت.
چند تا مسئله
دوم اینکه نقشه آنلاینی چیزی سراغ دارید من این طرح ترافیک ها رو ببینم و سری بعد از این شکر ها نخورم؟
سوم یکم به من بی نوای دانشجوی خنگ امیدواری بدید که مکنه دوربین ثبت نکرده باشه و جریمه ام نکرده باشن! بعد جریمه طرح ترافیک چقدره و اگر پرداخت نکنی یا دیر پرداخت کنی چی میشه و ازین حرفها که تازه راننده ها نمی دونن :D

در مورد اولی غیر از همون راهی که گفتید من چیز دیگه ای نمیدونم غیر از مراجعه به پلیس +10
محدوده طرح ترافیک رو میتیونید توی لینک زیر "سایت شهرداری" مشاهده کنید

یکی از دوستان این بلا سرش اومده بود ,اگه شانس داشته باشی ممکنه

سبز باشید

Mo5tafa
10-10-2012, 17:14
در مورد اولی غیر از همون راهی که گفتید من چیز دیگه ای نمیدونم غیر از مراجعه به پلیس +10
محدوده طرح ترافیک رو میتیونید توی لینک زیر "سایت شهرداری" مشاهده کنید

یکی از دوستان این بلا سرش اومده بود ,اگه شانس داشته باشی ممکنه

سبز باشید
من که از این سایت چیزی نتونستم در بیارم، ثبت درخواست هم زدم شاید محدوده ها رو نشون بده اما چیزی نیومد (به 3 مرورگر کروم، فاکس و اکپلورر) اما یه چیز بهتر پیدا کردم، کتاب اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توی نقشه اش طرح ترافیک رو مشخص کرده، یه کم رفتم توی طرح :31:

راستی این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم ببنید، بد نیست! این خودرو ساز ها ملت رو چیز گیر آوردن!

ebi1952
10-10-2012, 20:23
چند تا مسئله
چه ساعتی رفتی توی طرح؟
هر 1 ساعت که داخل طرح موندی 20 تومن ناقابل برات کنتور میندازه!
البته امیدوارم دوربین ها متوجه باشن که شما محدوده طرح رو نمیدونستی و زیرسیبیلی این یک بار رو جریمت نکنن!

ronin_2607
11-10-2012, 10:24
دوست عزیز. اصلا نگران نباش. حالا رفتی تو طرح که رفتی. فدای سرت. نهایت 20 تومن جریمه میشی اونم فدای سرت. در مورد خلافی بهتره بری پلیس +10 خلافیتو بگیری. خیلی به این سیستم پیامک نمیشه مطمئن بود. نمونش دوست خود من 160 تومن برگه جریمه دستش بود که فعلا پرداخت نکرده بود. جالبه پیامک میزد خلافی 0 . تاریخ جریمه هاشم مربوط به شهریور و اواخر مرداد بود. در مورد نقشه طرح ترافیکم راحت برو سایت زیر سمت راست صفحه بالای اون میتونی هم زوج و فرد و هم طرح ترافیکو ببینی. فقط یه مقدار کنده که با صبر و حوصله حله. اما خدایی این طرحم جز مسخره بازی هیچی نیست. دقت کردین اکثر ماشینهای مدل بالا برچسب طرح دارن؟؟ این طرحم فقط واسه آدمای بی پوله.کلا طرحی که بشه با پول خریدش چه دردی از مشکل ترافیک تهران حل میکنه؟؟ جای این بحث اینجا نیست. منم دیگه ادامه نمیدم. موفق باشی.

داشت یادم می رفت. اینم سایت:

Mo5tafa
11-10-2012, 12:50
چه ساعتی رفتی توی طرح؟
هر 1 ساعت که داخل طرح موندی 20 تومن ناقابل برات کنتور میندازه!
البته امیدوارم دوربین ها متوجه باشن که شما محدوده طرح رو نمیدونستی و زیرسیبیلی این یک بار رو جریمت نکنن!
مرسی، خوب اون محدوده شاید یک ربع بیشتر نبودم، نگه که نداشتم که :31: داشتم رد می شدم یه قسمت از مسیرم طرح بود!

دوست عزیز. اصلا نگران نباش. حالا رفتی تو طرح که رفتی. فدای سرت. نهایت 20 تومن جریمه میشی اونم فدای سرت. در مورد خلافی بهتره بری پلیس +10 خلافیتو بگیری. خیلی به این سیستم پیامک نمیشه مطمئن بود. نمونش دوست خود من 160 تومن برگه جریمه دستش بود که فعلا پرداخت نکرده بود. جالبه پیامک میزد خلافی 0 . تاریخ جریمه هاشم مربوط به شهریور و اواخر مرداد بود. در مورد نقشه طرح ترافیکم راحت برو سایت زیر سمت راست صفحه بالای اون میتونی هم زوج و فرد و هم طرح ترافیکو ببینی. فقط یه مقدار کنده که با صبر و حوصله حله. اما خدایی این طرحم جز مسخره بازی هیچی نیست. دقت کردین اکثر ماشینهای مدل بالا برچسب طرح دارن؟؟ این طرحم فقط واسه آدمای بی پوله.کلا طرحی که بشه با پول خریدش چه دردی از مشکل ترافیک تهران حل میکنه؟؟ جای این بحث اینجا نیست. منم دیگه ادامه نمیدم. موفق باشی.

داشت یادم می رفت. اینم سایت:

ممنون، دوستم میگفت بالای 50-60
باز 20 بهتره :31: بجاش دیگه یادم نمیره :31:

ما که کم بی عدالتی نداریم، ماشینی که 1 میلیون نمی ارزه می خریم 12 تومن، این بی عدالتی ها برامون عادی شده!
این فروش طرح یه جوری اجاره ی خیابون به پولدار تر هاست!

ksjvk
13-10-2012, 19:32
بعد از گذشت 60 روز از ثبت نام من الان شرکت معظم سایپا لطف کرده اس ام اس داده که ببخشید دیر شد، اگه نمیخوای باز منتظر بمونی بیا ماشینت رو تبدیل به ex یا le بکن. واقعا این یعنی چی؟:41:

ronin_2607
14-10-2012, 11:02
چه خودرویی ثبت نام کردی؟؟ به احتمال زیاد به دلیل عدم شماره گذاری شما مجبوری مدل با ایربگ بخری. یعنی مابه التفاوت اونو بپردازی. فکر کنم مجبوری قبول کنی یا اینکه پولتو پس بگیریو تو بازار آزاد دنبال ماشین باشی که با این وضع بازار و گرون شدن همه خودروها از جمله پراید مظلوم و مهمتر از همه خواب پولت همون از سایپا بگیری به نفعته. البته خودت باید تصمیم بگیری. باز بهتری به نمایندگی مراجعه کنی و اونجا با مسئولش حرف بزنی. اما بعید میدونم پلیس به این زودیا از خر شیطون پیاده شه و پراید بدون ایربگ پلاک کنه. موفق باشی.

ksjvk
14-10-2012, 11:18
چه خودرویی ثبت نام کردی؟؟ به احتمال زیاد به دلیل عدم شماره گذاری شما مجبوری مدل با ایربگ بخری. یعنی مابه التفاوت اونو بپردازی. فکر کنم مجبوری قبول کنی یا اینکه پولتو پس بگیریو تو بازار آزاد دنبال ماشین باشی که با این وضع بازار و گرون شدن همه خودروها از جمله پراید مظلوم و مهمتر از همه خواب پولت همون از سایپا بگیری به نفعته. البته خودت باید تصمیم بگیری. باز بهتری به نمایندگی مراجعه کنی و اونجا با مسئولش حرف بزنی. اما بعید میدونم پلیس به این زودیا از خر شیطون پیاده شه و پراید بدون ایربگ پلاک کنه. موفق باشی.

سلام. 131 SX ارتقا یافته ثبت نام کردم.
واالا امروز رفتم مسئولش گفت یه چند روز صبر کن شاید دادن اگر ندادن باید 500 بریزی:41: خیلی زوره

Mo5tafa
14-10-2012, 21:12
سلام. 131 SX ارتقا یافته ثبت نام کردم.
واالا امروز رفتم مسئولش گفت یه چند روز صبر کن شاید دادن اگر ندادن باید 500 بریزی:41: خیلی زوره
واقعا خیلی زور داره
آخه باز ایربگ اش ایربگ باشه، آدم بدونه موقع تصادف کمک اش می کنه یه چیزی، من می ترسم توی این تصادفات اگه راننده نمیره با این ایربگ های پراید خفه میشه!
یکی با یه واسطه می گفت از شخصی پراید ایربگ دار خریده بوده، نمی دونم چی شده بوده ایربگ اش باز شده بوده یه قسمت از پلاستیک فرمون هم باهاش اومده توی صورت طرف زخمی اش کرده بوده!
امیدوارم صحت نداشته باشه ولی به من بگید 1 دونه ایربگ می خواد چیکار کنه؟
خودروهای خارجی دهها ایربگ دارند!
تازه یه بنده خدایی می گفت پراید اگه تصادف کنه کار به ایربگ نمیرسه، از وسط نصف میشه :31:

masooumi
16-10-2012, 22:42
تازه یه بنده خدایی می گفت پراید اگه تصادف کنه کار به ایربگ نمیرسه، از وسط نصف میشه :31:

دقیقا ، حتی یکی از اساتید دانشگاه علم و صنعت تهران هم در این زمینه مصاحبه کرده بود که نصب ایربگ روی پراید هیچ سودی نداره و ...

ksjvk
17-10-2012, 15:51
یا خدا، اینجا رو ببینید، هنوز ثبت نامی های تیر رو هم ندادن.
نظرات رو بخونید

ALHO777
23-10-2012, 20:32
سلام.دوستان.دوروز پیش یه 131exیعنی فول ثبت نام کردم.میخواستم بدونم این ضبط های 131مثل132 کول دیسک هم میخورن یافقط سیدی

mehrdad8086
23-10-2012, 21:50
سلام.دوستان.دوروز پیش یه 131exیعنی فول ثبت نام کردم.میخواستم بدونم این ضبط های 131مثل132 کول دیسک هم میخورن یافقط سیدی

اصولا پرایدها رو بدون پخش می دن و بجاش پولشو می دن.(بهتر))
رو تیبا که تیباست اکثرا بدون usb هستن....

ALHO777
23-10-2012, 23:07
مرسی مهرداد خان....نمیدونستم....ولی سوارماشین اژانس شدم 132داشت جدید گرفته بودضبطش کپی 131هست ولی یو اس بی میخورد....الانم داداشم یه131گرفته ضبط روشه ولی فقط سیدی میخوره....
بازم ممنون از جوابت.یاعلی

ronin_2607
23-10-2012, 23:47
کاملا رندومه !!! اصلا تا روزی که به سلامتی تحویل نگیری نمی فهمی که ضبط داره یا نه. اما هیچ ربطی به 131 بودن یا 132 بودن نداره. مثلا من خودم 131 اما فقط سی دی می خوره. دوستم 131 ارتقا یافته داره اون فلش هم میخوره. یکی تو نمایندگی بود که اصلا ضبط نداشت. خلاصه از ما گفتن بود. خیلی تو فکر ضبط نرو ماشینو درست تحویلت بدن ضبط کاری نداره درست کردنش.

ronin_2607
23-10-2012, 23:58
دوستان من دنبال یه سری کارهای تزئیناتی هستم. البته اصلا نمیخوام ماشین جواد شه. یا حتی اسپرت.هدفم بیشتر راحتیه خودمه. مثلا فرمان قبلا خیلی خوب بود اما الان با سرد شدن تو دستم سر میخوره. دوست ندارم برم یه روکش ساده بندازم. میخوام بدونم میشه فرمون پراید چرم دوزی کرد؟؟ یا نه؟ اگه جایی میشناسین معرفی کنید. سوال دوم در خصوص نصب نمد زیر کاپوته. چون چیز خیلی خوبیه و کلی فایده داره. مثلا گرم شدن موتور تو تابستون و یا سرد شدن سریع تو زمستون و یا کاهش سر و صدا. دوام رنگ کاپوت. جایی میشناسین که بفروشه؟؟جنس خوبش که آتیش نگیره. در خصوص تعویض چراغ های جلو با چراغهای زنون. اینکار کلا خوبه یا نه؟؟واقعا نور چراغ خیلی کمه. من جدا دارم اذیت میشم نمیبینم.میترسم کار دستم بده. دیشب یه پیرمرد با دو تا بچه وسط خیابون بود تا 4 5 قدمیش که رسیدم اصلا ندیدم. البته مشکل بینایی ندارم. دیدمم بزنم به تخته خوبه. اما نورش کمه. مقایسه میکنی مثلا با سمند یا پارس انگار شمع روشن کردی.
سوال آخر در خصوص واسکازینه. آیا نیازی هست که تعویض کنم؟ ماشین 6000 تا کار کرده. یکی از دوستام میگفت عوض میکنی یه چیزی بریز که زمستون سفت نباشه تابستون شل. اولا لازم هست که عوض کنم؟ اگه لازمه چه مارکی به چه مشخصاتی بریزم که مشکل ایجاد نشه؟ الان موردی نداره. دنده هم به جز دنده عقب که گاهی خوب جا نمیره کلا بد نیستو خوب جا میرن.ممنون.

hobgoblin
24-10-2012, 10:27
دوستان من دنبال یه سری کارهای تزئیناتی هستم. البته اصلا نمیخوام ماشین جواد شه. یا حتی اسپرت.هدفم بیشتر راحتیه خودمه. مثلا فرمان قبلا خیلی خوب بود اما الان با سرد شدن تو دستم سر میخوره. دوست ندارم برم یه روکش ساده بندازم. میخوام بدونم میشه فرمون پراید چرم دوزی کرد؟؟ یا نه؟ اگه جایی میشناسین معرفی کنید. سوال دوم در خصوص نصب نمد زیر کاپوته. چون چیز خیلی خوبیه و کلی فایده داره. مثلا گرم شدن موتور تو تابستون و یا سرد شدن سریع تو زمستون و یا کاهش سر و صدا. دوام رنگ کاپوت. جایی میشناسین که بفروشه؟؟جنس خوبش که آتیش نگیره. در خصوص تعویض چراغ های جلو با چراغهای زنون. اینکار کلا خوبه یا نه؟؟واقعا نور چراغ خیلی کمه. من جدا دارم اذیت میشم نمیبینم.میترسم کار دستم بده. دیشب یه پیرمرد با دو تا بچه وسط خیابون بود تا 4 5 قدمیش که رسیدم اصلا ندیدم. البته مشکل بینایی ندارم. دیدمم بزنم به تخته خوبه. اما نورش کمه. مقایسه میکنی مثلا با سمند یا پارس انگار شمع روشن کردی.
سوال آخر در خصوص واسکازینه. آیا نیازی هست که تعویض کنم؟ ماشین 6000 تا کار کرده. یکی از دوستام میگفت عوض میکنی یه چیزی بریز که زمستون سفت نباشه تابستون شل. اولا لازم هست که عوض کنم؟ اگه لازمه چه مارکی به چه مشخصاتی بریزم که مشکل ایجاد نشه؟ الان موردی نداره. دنده هم به جز دنده عقب که گاهی خوب جا نمیره کلا بد نیستو خوب جا میرن.ممنون.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داداش اگه چرم دوزی کنه اتفاقا خیلی هم قشنگ میشه. حدودا 50 تومن خرجشه. فرمونت رو میگیره یه فرمون برات میبنده میگه برو چند روز دیگه بیا.

در مورد نمد داخل کاپوت هم من انداختم. چیز خوبیه. همه جاهایی که لوازم پراید می فروشن دارن.

زنون رو هم من میگم بی خیال شو که خیلی جوات بازیه.

ronin_2607
24-10-2012, 15:04
ممنون. تو نت سرچ کردم. پیدا کردم. سمت بنی هاشم یکی هست که کارش خیلی درسته. اما خب یکم 50 تومن واسه پراید گرونه. حالا هنوز تصمیم نگرفتم. اما بدجوره رو مخمه. راستش طرحاشو تو سایتش زده خیلی خوشگل درمیاد. حتی تودوزی کامل چرم هم انجام میده. اما خب برای پراید و قشر کارمند خیلی زیاده حدوده 1 تومن خرجشه... من همیشه شاکرم که ماشینو خودم با زحمت خودم خریدم . خدارو شکر. پرایدم ماشین خوبیه. اما وقتی می بینم اونایی که 206 دارن چه کارایی میتونن با ماشین انجام بدنو نمیکنن واقعا حرصم میگیره. چون بعضی چیزا هست آدم سوای پولش رو پراید انجام بده به قول بچه ها گفتنی جواد میشه. اما همون کارو با 206 انجام میدی فوقالعاده زیبا مشه.تو نت سرچ میکردم. توی سایت تیونینگ یه عکسهایی از گذشته پراید پیدا کردم که میخواستم با سر برم تو دیوار از دست این سایپا. مثلا اینکه پراید یا همون فورد چه امکانات رفاهی داشته که شرکت معظم سایپا قبول زحمت کرده همه رو حذف کرده. یکی نیست بگه نامرد حداقل حذف نمیکردی میذاشتی آپشن باشه شاید یکی خواست براش میزدی. مثلا
1. روی داشبورد یه چیزی به اسم cool box بوده کا جریان هوای کولر از اونجا رد میشده و شبیه یخچال عمل میکرده.
2. آینه برقی
3. چراغ پارک
4. شاسی تنظیم نور صفحه کیلومتر
5. چراغ مطالعه و نقشه خوانی البته از نوع حرفه ایش
6.نمد زیر کاپوت
7. عایق کاری کل قسمت داخلی کاپوت که موتور قرار میگیره.
8. حتی ایربگ در مدلهای سفارشی !!!

عکس همشون هم ذخیره کردم. باور نمیکردم. نه فوتوشاپه نه تخیلات ذهنی. واقعیت محضه. مثلا نمونه میذارم ببینید. البته از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برداشتم.

mehrdad8086
24-10-2012, 21:08
در مورد واسکازین عرض کنم 5000 تا عوض کنین خوبه.برا تیبا توصیه شده مارک ادینول 75w90 استفاده بشه.
می دونین گیربکس ایندو شبیه هم هستند.دوستانی که تعویض کردن از کم شدن صدا و راحتتر جا رفتن دنده ها صحبت می کنند.

larantas
25-10-2012, 00:09
سلام دوستان.
میشه لطفا بهترین زمانها برای تعویض روغن موتور ، روغن گیربکس، شمع، فیلتر هوا، روغن ترمز، صافی بنزین، تسمه تایمینگ ، فیلتر روغن رو برای پراید بفرمایید؟
این موارد برای پراید با سمند و خانواده پژو فرق میکنه؟
راستی اگه جای این سوال اینجا نیست بگید که باید کجا بپرسم؟

Abdolreza2012
25-10-2012, 03:27
واقعا که آدم میمونه چی بگه آخه اینا چه جوری دلشون میاد با ملت اینکارو بکنن

Mo5tafa
29-10-2012, 20:30
سلام
ببخشید سوالم شاید خیلی پیش و پا افتاده باشه
ببینید من بخاطر ورود به طرح ترافیک جریمه شدم، می خوام بدونم تا کی وقت دارم پرداخت کنم؟ اگر پرداخت نکنم چطور برام مشکل ساز میشه؟ آیا دیر پرداخت کردن اش جریمه مضاعف داره؟ اینترنتی میشه پرداخت کرد؟

hossein.az
29-10-2012, 20:48
سلام
ببخشید سوالم شاید خیلی پیش و پا افتاده باشه
ببینید من بخاطر ورود به طرح ترافیک جریمه شدم، می خوام بدونم تا کی وقت دارم پرداخت کنم؟ اگر پرداخت نکنم چطور برام مشکل ساز میشه؟ آیا دیر پرداخت کردن اش جریمه مضاعف داره؟ اینترنتی میشه پرداخت کرد؟

تا 2 ماه فرصت دارید که پرداخت کنید در غیر اینصورت جریمه دوبرابر میشه
هیچ مشکلی پیدا نمیکنید
برای اطمینان بیشتر از جریمه شدنتون یکبار با sms به 30005151 چک کنید

ak313
29-10-2012, 23:52
پیش فروشهای 131 و 132 توی سایت سایپا همگی sl هستن و من هم ناچارا همون sl رو ثبت نام کردم (اینترنتی)
حالا می خوام بدونم
1 آیا میشه اس ال رو به اس ایکس یا ای ایکس تبدیل کرد. و چگونه باید اقدام کرد
2- آیا اساسا فرمان هیدرولیک برای پراید تغییر خیلی محسوسی هست و مهمه
3 ایا وجود ایربگ با توصفیفات فبلی دوستان ارزش غصه خوردن رو داره چون با خودم میگم مثلا حیف شد ایربگ نداره؟

total_overdose
30-10-2012, 00:07
پیش فروشهای 131 و 132 توی سایت سایپا همگی sl هستن و من هم ناچارا همون sl رو ثبت نام کردم (اینترنتی)
حالا می خوام بدونم
3 ایا وجود ایربگ با توصفیفات فبلی دوستان ارزش غصه خوردن رو داره چون با خودم میگم مثلا حیف شد ایربگ نداره؟
من یک 111 میخواستم اینترنتی بگیرم کخ اونم sl بود ولی رفتم نمایندگی حضوری ثبت کنم که دیدم sx هست! احتمالا یا ایراد از سایتشون هست یا بعدا میتونین تغییر بدین!
بله هیدرولیک خیلی خوبه رو پراید! به صحبت های عموم که نه لازم نداره و سبوکه و تو سرعت بده و ... اینا هم گوش نده! کاملا لازمه بخصوص برای پارک ...
ایربگ بودنش بهتره اما خیلی غصه نداره...

Mo5tafa
30-10-2012, 08:59
تا 2 ماه فرصت دارید که پرداخت کنید در غیر اینصورت جریمه دوبرابر میشه
هیچ مشکلی پیدا نمیکنید
برای اطمینان بیشتر از جریمه شدنتون یکبار با sms به 30005151 چک کنید
مرسی، با همون سیستم پیامک چک کردم فهمیدم جریمه شدم، پس زودتر میرم پرداخت می کنم.

حالا می خوام بدونم
من فکر نمی کنم دیگه پراید بدون ایربگ بدن بیرون، مطمئنید نوشته بوده SL ؟ چون معمولا توی خرید اینترنتی ساده ترین مدل رو قرار میدن یعنی بدون رنگ متالیک و بدون فرمان هیدرولیک و اینها، بعد وقتی موعد تحویل میشه می تونید رنگ و هیدرولیک بودن رو انتخاب کنید پس نگران نباشید.
نظر شخصی من اینه که اگر بدون ایربگ ماشین رو بتونید بگیرید و مشکلی برای پلاک نداشته باشید باید خوشحال باشید پول بیشتر برای این آپشن جدید ندادید!
درباره فرمان هیدرولیک هم به نظر من نبودنش اونقدرها فاجعه نیست، من چون دوگانه می خواستم و چون هیچ دوگانه سوزی هیدرولیک نیس!!! ماشین ام با فرمون عادیه اما مشکلی هم ندارم، کسایی که صبا دارند وقتی پشت ماشین من می شینند میگن چه فرمون نرمی!!

MehranVB
30-10-2012, 09:53
مرسی، با همون سیستم پیامک چک کردم فهمیدم جریمه شدم، پس زودتر میرم پرداخت می کنم.

من فکر نمی کنم دیگه پراید بدون ایربگ بدن بیرون، مطمئنید نوشته بوده SL ؟ چون معمولا توی خرید اینترنتی ساده ترین مدل رو قرار میدن یعنی بدون رنگ متالیک و بدون فرمان هیدرولیک و اینها، بعد وقتی موعد تحویل میشه می تونید رنگ و هیدرولیک بودن رو انتخاب کنید پس نگران نباشید.
نظر شخصی من اینه که اگر بدون ایربگ ماشین رو بتونید بگیرید و مشکلی برای پلاک نداشته باشید باید خوشحال باشید پول بیشتر برای این آپشن جدید ندادید!
درباره فرمان هیدرولیک هم به نظر من نبودنش اونقدرها فاجعه نیست، من چون دوگانه می خواستم و چون هیچ دوگانه سوزی هیدرولیک نیس!!! ماشین ام با فرمون عادیه اما مشکلی هم ندارم، کسایی که صبا دارند وقتی پشت ماشین من می شینند میگن چه فرمون نرمی!!

البنه من یه پشت پراید نشستم و فرمونش رو چرخوندم تقریباً پشت بازو آوردم! :دی
کسی که پشت ماشین هیدرولیک دار بشینه، سخته بخواد به ماشین بدون هیدرولیک عادت کنه.

masooumi
30-10-2012, 10:34
حالا می خوام بدونم

مشکلی نیست موقع ثبت نام اولیه شما مدل پایه SL رو ثبت نام می کنید ولی در زمان صدور دعوتنامه می تونید مدل های دیگر را انتخاب کنید. در ضمن پراید بدون ایربگ فعلا پلاک نمیشه .

در ضمن اگر قبلا ماشین با فرمون هیدرولیک سوار شدید که خیلی سخته دیگه از فرمون معمولی استفاده کنید ولی اگر تجربه فرمون هیدرولیک رو ندارید در پراید با توجه به نرم بودن فرمون معمولی اون هم زیاد آپشن خاصی نیست.

ksjvk
31-10-2012, 11:19
سلام
من دیروز تغییر مدل دادم، پولش رو هم پرداخت کردم، همه کارهاش تموم شد ولی تو سایت رو مرحله پذیرش شده مونده، به نظرتون مشکلی هست یا درسته؟

brad pitt
31-10-2012, 12:14
سلام

به نظرتون 131 رنگ نوک مدادی تیره قشنگ تر هست یا بژ ؟
منظورم از قشنگی رنگ هم سال اول هست و گذر زمان

ممنون

mehdi-2009
31-10-2012, 13:52
من پژبیشتر می پسندم
این بستگی به سلیقه خودتون داره

mehdi-2009
31-10-2012, 13:53
سلام
من دیروز تغییر مدل دادم، پولش رو هم پرداخت کردم، همه کارهاش تموم شد ولی تو سایت رو مرحله پذیرش شده مونده، به نظرتون مشکلی هست یا درسته؟

1-2روز طول میکشه تاتو سایت ثبت بشه
اگه تافردا ثبت نشد پیگیری کنید

hossein.az
31-10-2012, 15:58
سلام

به نظرتون 131 رنگ نوک مدادی تیره قشنگ تر هست یا بژ ؟
منظورم از قشنگی رنگ هم سال اول هست و گذر زمان

ممنون

نوک مدادی رنگ بهتری از نظر دوام هست
چون عموما رنگ بژ خودرو های داخلی توی گذر زمان خیلی مات و بد میشن
از نظر پسند هم بستگی به سلیقه خودتون داره
ولی نوک مدادی همه کس پسند تر هست

brad pitt
31-10-2012, 23:53
نوک مدادی رنگ بهتری از نظر دوام هست
چون عموما رنگ بژ خودرو های داخلی توی گذر زمان خیلی مات و بد میشن
از نظر پسند هم بستگی به سلیقه خودتون داره
ولی نوک مدادی همه کس پسند تر هست

ممنون و سپاسگزار

سلام
ممنون از لطفتون
بله نظر خودم هم روی همون نوک مدادی هست
من بیشتر ماشین رو برای کارهای شهری مسافت کوتاه میخوام یا برم دانشگاه
به همین خاطر شاید بخوام چندین سال طولانی داشته باشم
بیشتر دوام رنگ برام مهمتره
از بین بژ . نقره ای . سفید . مدادی در پراید نمیدونم کدومش دوامش بیشتره ؟

سپاسگزارم

hossein.az
01-11-2012, 02:02
ممنون و سپاسگزار

سلام
ممنون از لطفتون

سپاسگزارم

دوام رنگ به این ترتیب رنگ ها بیشتره
اول سفید
2-نوک مدادی و نقره ای
3-بژ

سه مورد رنگ اول خوبه ,از نطر خرید و فروش هم سفید و نقره ای
بازم بستگی به سلیقه خودتون داره

Abdolreza2012
01-11-2012, 02:35
ممنون و سپاسگزار

سلام
ممنون از لطفتون

سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
رنگ نوک مدادی کثیفی و خط و خشو بیشتر از رنگای دیگه نشون میده
ولی از لحاظ زیبایی نوک مدادی قشنگ تره نسبت به رنگای دیگه
البته این نظر منه

karvas
01-11-2012, 14:22
دوام رنگ به این ترتیب رنگ ها بیشتره
اول سفید
2-نوک مدادی و نقره ای
3-بژ

سه مورد رنگ اول خوبه ,از نطر خرید و فروش هم سفید و نقره ای
بازم بستگی به سلیقه خودتون داره

به علاوه اینکه رنگ سفید اگه تصادف کنی خیلی خوب میشه از کار در اورد ولی رنگای تیره بیشتر خودشو نشون میده

Mo5tafa
01-11-2012, 20:52
به علاوه اینکه رنگ سفید اگه تصادف کنی خیلی خوب میشه از کار در اورد ولی رنگای تیره بیشتر خودشو نشون میده
آره اینم هس
ماشین من آبی تیره است، یه بار تصادف کردم دهنم سرویس شد رنگش رو گیر آوردم، زودم کثیفی رو نشون میده.
اصلا به نظرم سفید قشنگ ترم هست، راحت ترم خرید و فروش میشه.

brad pitt
01-11-2012, 23:02
ممنون

پس با این نکاتی که فرمودید سفید یا نقره ای بگیرم

نظرتون در مورد کیفیت رنگا چی هست ؟ به نظرتون یکم کیفیت رنگا پایین نیومده ؟

karvas
04-11-2012, 13:27
ممنون

پس با این نکاتی که فرمودید سفید یا نقره ای بگیرم

نظرتون در مورد کیفیت رنگا چی هست ؟ به نظرتون یکم کیفیت رنگا پایین نیومده ؟
رنگای دیگه رو نمیدونم ولی به نظرم رنگای سفیدی که اخیرا ایران خودرو و سایپا میزنن خیلی خوشگله

ronin_2607
07-11-2012, 14:59
سلام به همه برو بچز خوب. طبق معمول چند تا سوال دارم. سوال اولم اینه که آب ردیاتور داخل مخزن پلاستیکی یه مقدار کمه. میتونم آب اضافه کنم؟؟ یعنی درشو باز کنم و آب بریزم داخلش؟ یا نه؟ بعد آب داخل رادیاتور میشه خرید؟؟ از نظر ضد یخو و رسوب و اینا میگم. سوال بعدیم در مورد آب اسید باتریه. اینو باید چک کنیم؟؟ اگه کم بود میشه اضافه کرد یا باید ببریم این سرویس کارا انجام بدن؟ سوال سوم در مورد فیلتر بنزینه. این فیلتر بنزین دقیقا کجای موتوره؟ همین استوانه کوچیکه است که یه شلنگ آمده از یه سر و رفته به سمت انژکتور؟ منظورم اینه داخل موتوره یا نه ؟ آخه یه جا خوندم طرف گفته بود زیر صندلی عقبه یه دریچه است باز کنی فیلتر اونجا است. آخه مصرف بنزین ماشین خیلی بالا است. واقعا عجیبه. تو شهر راحت صدی 10 11 میسوزونه. تو جاده هم با دنده 5 و سرعت 120 حدود 6 6.5 می سوزنه. به نظر خودم بالا است. ماشین 7000 تا کار کرده. فیلتر هوا تازه عوض کردم. کیلومتر 6000 بود. یه سفر رفتم و برگشتم. روغن و فیلتر روغنم همون سرویس اولیه عوض کردن 5000 کیلومتر. ماشین اضافه بارم نداره. چون نه مسافر میزنم نه صندوق پره. باد لاستیکارم هم تنظیم کردم هم نیتروژن زدم. ماه گذشته 2 بار تنظیم باد کردم. نیمدونم والا این چرا مصرفش بالا است؟ در کل خدا رو شکر راضیم ایرادی نداره. فقط این مصرفش با پراید قدیمی نمیخوره. تنظیم موتورو نمیدونم تو سرویس اولیه انجام دادن یا نه. اما من انجام ندادم. ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین.

ebi1952
07-11-2012, 19:42
سلام
مخزن آب رادیاتور دو تا درجه داره که مقدار اب باید بین این دو تا درجه باشه زیاد تر بریزی هدر رفته
اب رادیاتور بیرون می فروشن اکثر لوازم یدکی ها دارن
می تونی اب مخصوص رادیاتور بگیری ، ضد یخ بگیری ، با نسبت مساوی مخلوط کنی و هر موقع اب کم کرد اضافه کنی به مخزن رادیاتور
اب باتری هم بیرون موجوده (اسید باتری نگیرین اشتباهه فقط اب باتری) دریچه باتری رو با پیچ گوشتی باز کنین (5 تا دریچه داره اگه باتری تر باشه) انقدر اب بریزین که صفحه های سربی معلوم نباشن
اگه دست به اچار نیستی فیلتر بنزین عوض کردنش یه مقدار سخته (جاشم دقیقا زیر کنیستره) با دوتا پیچ به شاسی ماشین بسته شده ، بعد از 10000 عوض کن
مصرف ماشینتم عالیه (به نسبت ماشینهای جدید)