PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در اجرای ویدیو موزیک ها با صدای بالا

XSS
24-10-2010, 13:04
سلام. من یه لپ تاپ MSI CX620 دارم. وقتی یه موزیک ویدیو رو اجرا میکنم همه چی درسته تا وقتی که میخوام صدا رو زیاد کنم.
صدا رو که از یه حدی زیادتر کنم چراغ هارد بصورت ثابت روشن میشه و ویدیو تیکه تیکه نمایش داده میشه، یعنی مثلا ده ثانیه رو نشون میده، وسطش دو ثانیه مکس میکنه (تصویر و صدا فریز میشه) و دوباره شروع میکنه به پخش و بعد از چند ثانیه همون آش و همون کاسه.
اول فکر کردم مشکل از درایور کارت صداست و درایورش رو به آخرین ورژن ارتقا دادم ولی بازم مشکل حل نشد.

این مشکل فقط وقتی پیش میاد که از اسپیکر داخلی خود لپ تاپ استفاده میکنم، یعنی اگر بهش هدفون وصل کنم مشکل برطرف میشه.
به نظرتون مشکل کجاست؟

Sound Card: Realtek HD Audio
Windows: 7 Home Premium
VGA: ATI Radeon HD5470 1GB VRAM DDR3
MEMORY: 4GB DDR3

لطفا راهنمایی کنید.

H@mid-Vista
24-10-2010, 17:37
با این اوصافی كه می فرمایین مشكل صداباعث نویز در هارد و نوت بوك میشه
سعی كنین با صدای خیلی بلند باهاش كار نكنین یا با هدفون گوش كن

Pami
25-10-2010, 00:57
همچین چیزی تو ساخت لپ تاپ بعیده ، هارد دیسک اگر دورش شیلد برای حفاظت از نویز های صوتی داشته باشه این مشکل پیش نمیاد . برای اطمینان از اینکه نویز تاثیر داره همون مدیا رو از روی فلش دیسک اجرا کنین ببینین باز هم همینطوره یا نه

XSS
25-10-2010, 12:33
اینکارو کردم، هم از روی سی دی اجرا کردم هم از روی فلش
صدا و تصویر گیر نمیکنه ولی چراغ هارد بصورت ثابت روشن میشه و گراف هارد رو اگر نگاه کنید به 100% High Activity میرسه و عملا استفاده از سیستم در حالت چند وظیفه ای غیر ممکن میشه و مثل این میمونه که 10 تا برنامه سنگین که کارشون فقط خواندن و نوشتن تو هارده در حال اجرا باشه.
بایوس رو هم آپدیت کردم ولی تاثیری نداشت

Pami
25-10-2010, 13:56
پس یعنی با اجرا از روی فلش دیسک هم همین مشکل هست ؟ ( هنگ کردن لحظه ای )

XSS
25-10-2010, 22:17
بله هنگ میکنه، ضمن اینکه باز هم چراغ هارد بطور ثابت روشن میشه و Activity هارد به 100% میرسه

Pami
26-10-2010, 00:43
پس ظاهرا مشکل از نویز نیست چون شما فایل رو دارید از منبعی دریافت میکنین که نویز صوتی روش اثر نداره ، ظاهرا مشکل نرم افزاری هست
پیشنهاد میکنم یکبار ویندوز رو عوض کنین و دوباره امتحان کنین

XSS
03-11-2010, 21:18
با تشكر از جواب هاتون
من ويندوز رو عوض كردم، كدك هاي مختلف و پليرهاي مختلفي رو هم امتحان كردم و حتي از رندرينگ هاي صدا و تصوير مختلفي هم استفاده كردم ولي همچنان مشكل پا برجاست. حتي بايوس رو هم آپديت كردم.
علت اينكه سيستم هنگ ميكنه بالا رفتن فعاليت هارد ديسك هست، يعني وقتي صدا زياد ميشه بي دليل چراغ هارد هم روشن ميشه و با تمام توان خودش شروع به فعاليت ميكنه، در نتيجه قادر به پاسخ دهي و خواندن اطلاعات در زمان لازم نيست و همين باعث ميشه برنامه هاي مختلف نتونن به موقع اطلاعات رو از هارد بخونن و هنگ كنن.

حالا اجراي فايل صوتي از هر منبعي باشه براش فرق نميكنه، تنها مشكلي كه هست اينه كه با بالاتر رفتن صدا از يك حدي هارد ديسك ي دليل شروع به فعاليت ميكنه.