PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک......عدم شناسایی و شارژ باتری لپتاپ

esmail194
24-10-2010, 10:55
سلام دوستان
مدل لپتاپ من Dell Latitude D600 هست.
چه در حالت خاموش و چه در حالت روشن نه باتری رو میشناسه نه شارژ میکنه انگار که باتری توی دستگاه نیست.
تقریبا کنار باتری به یه قطعه برخوردم که احتمالاً باتری رو تقویت میکنه.مشکل از این نیست؟
من که سر در نمیارم دوستان اگه کمک کنید ممنون میشم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H@mid-Vista
24-10-2010, 17:35
مشكل با خود باطری باید باشه
سعی نكن تعمیرش كنی
با یك باطری دیگه تست كن اگه مشكلی نبود یك باطری نو بگیر

Pami
25-10-2010, 01:01
این باتری که عکسش رو گذاشتید باتری تامین انرژی برای CMOS هست که به نام BackUp CMOS Battery شناخته میشه و در Dell Latitude D505/D600/600M & Inspiron 600M استفاده شده ، ربطی به باتری اصلی نداره اصلا

در مورد مشکل شما یا باتری تون عمرش تموم شده ( سلول های باتری ) یا برد کنترل کننده باتری خراب شده که شناسایی نمیشه ، در هر صورت به فکر باتری جدید باشید

esmail194
25-10-2010, 09:35
مشكل با خود باطری باید باشه
سعی نكن تعمیرش كنی
با یك باطری دیگه تست كن اگه مشكلی نبود یك باطری نو بگیر

این باتری که عکسش رو گذاشتید باتری تامین انرژی برای CMOS هست که به نام BackUp CMOS Battery شناخته میشه و در Dell Latitude D505/D600/600M & Inspiron 600M استفاده شده ، ربطی به باتری اصلی نداره اصلا

در مورد مشکل شما یا باتری تون عمرش تموم شده ( سلول های باتری ) یا برد کنترل کننده باتری خراب شده که شناسایی نمیشه ، در هر صورت به فکر باتری جدید باشید

ممنون بابت پاسختون
بله درسته اون قطعه ای که عکس گذاشتم مربوط میشه به حافظه نگهداری اطلاعات بایوس و دستگاه.
اگه مشکل از باتری بود باید وقتی با آداپتور روشن میکنم چراغ مربوط به شارژ باتری روشن شه ولی روشن نمیشه.
پس مشکل از باتری نیست.
چندی از دوستان گفتن با آپدیت کردن بایوس مشکل حل میشه.
در حال حاضر میخوام با ورژن جدید بایوس رو اپدیت کنم.

H@mid-Vista
25-10-2010, 17:58
آپدیت بایوس رو از سایت دل می تونی بگیری
اما یادت نره كه باید به برق وصل باشه
آنتی ویروس رو هم غیر فعال كن و نصب كن
خودش ریست میشه و تمام
اما ریسك اینكه مشكل برخورد كنی هست.

دانلود Dell ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

esmail194
25-10-2010, 19:49
قبل از نصب میگه باید باتری رو بزاری توی دستگاه! اصلا باتری رو نمیشناسه!