PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب php

alisabz
23-10-2010, 17:00
سلام من نسخه 5.2.14 php رو دانلود كردم و نصب كردم . iis رو هم نصب كردم و تنظيمات اون رو به صورت دستي انجام دادم حالا هر فايل php كه اجرا مي كنم صفحه سفيد مياد.نه error ميده نه هيچي.لطفا راهنماييم كنيد كه مشكل از كجاست؟

moein_ak
23-10-2010, 17:49
دوست عزیز اگه تو پی اچ پی تازه کاری بهتره با xampp یا برنامه های مثل اون کار کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یه فایل نصبه
بعد نصب میری تو فولدر نصب اونجا تو htdocs اونجا فایلتو میذاری
بعد توی مرورگرم میزنی localhost به اضافه اسم فایلت
اگه مشکلی داشتی بگو

alisabz
23-10-2010, 18:23
آخه من ديتابيسم 2005 sql server هستش.برنامه xampp ازش پشتيباني مي كنه؟

alisabz
23-10-2010, 18:30
اگه ممكنه طريقه نصب php و ارتباط اون با sql server 2005 رو به م بگين

neopersia
24-10-2010, 14:08
فکر میکنم همینکه sql server نصب باشه برای php کافیه دیگه تنظیم خاصی نباید نیاز داشته باشه
تنها چیزی که احتمالاً لازم هست فعال کردن اکستنشنهای مربوط به ارتباط با sql server هست که دیگه بستگی به شما داره و باید هر اکستنشنی رو که لازمه استفاده کنید موقع نصب فعال کنید

alisabz
24-10-2010, 15:35
میشه بیشتر توضیح بدید

neopersia
24-10-2010, 15:58
در مورد کدوم قسمتش؟ :دی
sql server یک سرور مجزا هست همونطور که mysql یک سرور مجزا هست و نیاز به هیچ تنظیمی در php نداره
برای کار با هر سروری در php یک سری اکستنشن هست که مورد استفاده قرار میگیره. اما فقط اکستنشنهای عمومی به صورت پیشفرض فعال هستند و سایر اکستنشنها نیاز به فعالسازی دارند
در ویندوز برای فعال کردن اکستنشنها باید فایل php.ini رو ویرایش کنید و سپس سرور رو ریستارت کنید تا تنظیمات جدید مورد استفاده قرار بگیره

alisabz
24-10-2010, 16:39
مشکله من اینه که من داشتم با برنامه xampp کار می کردم. ولی موقعی که می خواستم سایت رو رو سرور آپلود کنم گفتن که سرور ما فقط با دیتابیس sql server کار میکنه. الان من نمی دونم چی کار کنم که بتونم ارتباط بین php و apache و mssql رو برقرارکنم.الان تو همون ارتباط php و apache هم مشکل دارم.میشه لطف کنید بهم بگید کدوم ورژن apache و php رو دانلود کنم و چطوری بهم ارتباطشون بدم.

neopersia
24-10-2010, 16:45
خوب برنامه نویس مشخص میکنه که برنامه با چه دیتابیسی کار میکنه! بعدا عوض کردنش یه مقدار مشکله و فقط همون برنامه نویس میتونه درستش کنه مگر اینکه از قبلی api لازم رو برای تغییر سرور دیتابیس در نظر گرفته باشه

برای ترجمه توابع mysql به sql server هم باید توابع تغییر پیدا کنند و در بعضی موارد هم کوئری ها! حتی اگر از PDO هم استفاده شده باشه که متدهای یکسان برای بک اند های مختلف ارائه میکنه باز هم بعضی از قابلیتها مختص یک بک اند خاص هستند

برنامه رو خودتون نوشتید و الان میخواهید که تغییرش بدید؟

در مورد php و آپاچی هم چه کاریه خوب :دی شما xampp رو دارید از همون استفاده کنید دیگه. حالا php و IIS بود میشد یه چیزی :دی
مهم سورس هست که حتماً باید تغییر بدید سرور آپاچی و IIS فکر نمیکنم توی این مورد انقدر فرقی داشته باشه

alisabz
24-10-2010, 16:59
بله برنامه رو خودم نوشتم.مگه برنامه xampp تحت mysql نیست؟یعنی چطوری میشه با همون کارکرد؟
منظورتون از سورس همون توابعی که برای ارتباط با mysql استفاده کردم هستش یا چیز دیگه منظورتونه؟

neopersia
24-10-2010, 19:14
نه mysql به صورت مستقل از php و آپاچی کار میکنه. xampp هم فقط یک بسته هست که اینا رو کنار هم جمع کرده
شما sql server رو نصب کنید. اکستنشنی هم که میخواهید استفاده کنید فعال کنید (البته توی xampp فکر میکنم فعال باشه) بعد تست کنید اگر مشکل داشت و متصل نمیشد بگید تا ببینیم مشکل از کجا میتونه باشه

mysql مجانیه! چرا از سرورتون درخواست نمیکنید که نصبش کنند تا راحت بشید :دی

بله منظورم همون توابع بود. البته بسته به کوئری ها ممکنه بعضی جاها مجبور بشید کوئری ها رو هم عوض کنید. مثلاً تا جایی که من میدونم جایی که ما برای mysql از LIMIT استفاده میکنیم برای SQL باید از TOP به شکلی متفاوت استفاده بشه و...