PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماهیگیری

darklord_8
22-10-2010, 23:07
سلام به همه دوستان
تو این تاپیک درباره ماهیگیری بحث میشه
آموزش ها ،بحث درباره وسایل ، تبادل نظر دوستان و ...

این پست آپدیت میشه :46:

bahman-v
22-10-2010, 23:23
ممنون از شما .... میگم اول دوستان در مورد این طعمه ها منو هم راهنمایی کنین ....
یه طعمه خوب به نظرتون چیه ؟
البته تخم قزل الا هم خوبه ولی گیر نمیاد !

sourena
22-10-2010, 23:57
ممنون از شما .... میگم اول دوستان در مورد این طعمه ها منو هم راهنمایی کنین ....

فكر كنم هر ماهي بايد طعمه مخصوص خودش رو داشته باشه!

طعمه مصنوعي هم داريم كه تو فردوسي ميفروشن!

از لوازم اساسي ماهيگيري.....ماشين شاسي بلنده!

با پرشيا و اينا نميشه رفت ماهي گيري!

جيپ ميخواد!

mstf666
23-10-2010, 00:54
منم بیشتر دوست دارم ماهیگیری یاد بگیرم تا بهم ماهی بدن :40:

علاقه دارم
ایشالله از تجربیات دوستان استفاده میکنم اینجا

Spaclus
23-10-2010, 08:29

در مورد طعم باید بگم که ماهی های جنوب از این نظر خیلی گوناگونند و این به دلیل شوری آب هست.
مزه ماهی های شمال بیشتر به هم شبیه هستن.

4870x2
23-10-2010, 14:37
: دی
یادش بخیر تابستون روزی 4 ساعت میرفتیم ماهی گیری با یه 50-60 تا ماهی 10 سانتی بر می گشتیم: دی
اصولا توی دریای شمال بهترین طعمه کرم خاکی و اگرم حوصلش رو داشتین میگو هستش

bahman-v
23-10-2010, 14:45
طعمه مصنوعي هم داريم كه تو فردوسي ميفروشن!

طمعه مصنوعی تا دلت بخواد دارم ولی اون طوری که باید و شاید جواب نمیده ! ینی به دلم نمیشینه

اصولا توی دریای شمال بهترین طعمه کرم خاکی و اگرم حوصلش رو داشتین میگو هستش

میگو خوبه ولی حوصله میخواد و وقت ...

ماهیگیری فقط تو گهر لرستان .
یه بار با بچه ها رفتیم ماهی 1 متری هم میشه از در اورد
البته من خودم همه هفته میرم سد خاکی دهکرد که نزدیکیای شهرمون هست و با دوستان حتی ماهی تا اندازه 70 هم ازش گرفتیم . میگن تا 1 متر هم ازش درآوردن و حتی بیشتر هم ولی من ندیدم .
خلاصه بگم واقعا تفریح و ورزش توپیه و بسیار نشاط اور

به قول دوستمون یکی از لوازمش جیپ هست . من با اکثر ماشینا رفتم اما هیچی مثه جیپ تو این طور جاها کمک نمیکنه .

samfire
25-10-2010, 11:20
تو تهران لوازم ماهیگیری تخصصی هست

یه چراغ LED زیر اب میخوام بخرم... تو امازون هست 39 دلار اما نمیدونم به دستم میرسه یا نه...

sourena
25-10-2010, 21:41
یه چراغ LED زیر اب میخوام بخرم... تو امازون هست 39 دلار اما نمیدونم به دستم میرسه یا نه...

چرا از آمازون؟

برو از فردوسي بگير!

mortezaon
25-10-2010, 21:57
سلام
برای ماهیگیری تو شمال خیلی از قواعد ماهیگیری فرق می کنه
اینجا هر رودخونه ای سیستم خودشو داره تو هر رود خونه ای یه جور طعمه یا یه جور سیستم ماهیگیری می خواد
مثلا تو سفیدرود
ماهی ها عاشق روده مرغ هستن
تو رودخونه های منتهی به انزلی ماهی ها از خمیر نون آریا که از شب قبل تو زعفران خوابیده باشه بیشتر استقبال می کنن
یه جور سیستم ماهیگیری دیگه هم هست که خیلی نامردیه
تو این سیستم حدودا 50 تا قلاب ماهیگیری (سوزن ) به انتهای نایلون وصل میکنن و با لنسر با یه سرب بزرگ پرتاب می کنن
بعد هر 5 ثانیه 5 ثانیه با لنس نایلون را با شدت به طرف خودشون جمع می کنن
این روش خیلی کثیف هست چون اصلا طعمه نمی خواد و ماهی را به صورت تصادفی گیر می ندازن
یعنی به صورت اتفاقی اون سوزن ها تو بدن ماهی گیر می کنه
من از نزدیک دیدم
چون تو این روش ماهی به میل خودش اسیر نمیشه
و ممکنه سوزن ها به دم چشم و یا بدن ماهی گیر کنه و حیونکی کلی عذاب بکشه
در گیلان برای صید ماهی هخای لجن خوار مثل کپور از یه سرب بزرگ استفاده می کنن تا در کف رودخانه قرار بگیره
من کلا با ماهیگیری و کشتن حیونات مخالفم
فقط تنها درسی که ماهیگیری به انسان میده
صبره

.
.

mehrradg23
25-10-2010, 22:03
ما هم تابستونا زیاد میریم ماهیگیری بلا استثنا پنجشنبه ها تا صبح جمعه می رفتیم لتیان چه حالی میده کپور چه و زردپر می زدیم

الانم که دریاچه رازی خوب برای ماهیگیری جمعه هفته ای که گذشت 89.07.30 بجه ها کپورهای ردیفی گرفتند از داخل دریاچه

samfire
25-10-2010, 23:04
چرا از آمازون؟

برو از فردوسي بگير!

سلام

ممنون دوست عزیز

میدونید من کدوم LED میگم یکی از دوستان می گفت اصلا نو ایران پیدا نمیشه... من هم برای همین میخوام از آمازون بگیرم....:11:

اگه تو ایران هست یه ادرس کامل میشه به من پیغان خصوصی بزنید...

ممنون

J U N I P E R
25-10-2010, 23:21
سلام، اگر آدم بخواد شروع کنه، برای اول کار چقدر بودجه نیازه؟ (قلاب و ...)

bahman-v
28-10-2010, 14:14
سلام، اگر آدم بخواد شروع کنه، برای اول کار چقدر بودجه نیازه؟ (قلاب و ...)

من با 10000 تومنم ماهی گرفتم ...
یه قلاب
یه چوب دستی
نخ
طعمه مصنوعی ...

سخته ولی ممکنه ...
هرچقدر پول داری = همونقدر آش داری .... چی گفتم ....!!!!!! پول= آش

J U N I P E R
28-10-2010, 15:39
من با 10000 تومنم ماهی گرفتم ...
یه قلاب
یه چوب دستی
نخ
طعمه مصنوعی ...

سخته ولی ممکنه ...
هرچقدر پول داری = همونقدر آش داری .... چی گفتم ....!!!!!! پول= آش

عرفش چقدره؟

samfire
29-10-2010, 15:43
کسی ادرس این دقیق یا شماره تلفنی نداره که راجب این LED یه پرس جویی کنیم...

Simaaa
06-11-2010, 15:17
اگه ممکنه راجع به قلاب ماهیگیری یه کم توضیح بدین .... چه مارک و مدلایی مناسبه ، نخ و طعمه و غیره و اینکه از کجا باید خریداری کرد... موقع خرید به چی توجه کنم که سرم کلاه نره ....
آیا از جاهایی مثل "بانه" میشه سفارش داد بیارن ؟

AIRO
07-11-2010, 14:07
اگه اهلش باشی با یه قلاب هم می تونی بگیری
من با خمیر نون ، ماهی 30 سانت تا 35 گرفتم
باید قلابت رو جایی بندازی که ماهی سرعتش رو کم می کنه و به اطرافش توجه بیشتری داره
وقتی که شروع به نوک زدن کرد و تکان های قلاب شدید شد یه دفعه قلاب رو به بالا بکشید تا به قسمتی از دهنش به قلاب گیر کنه .البته این برای ماهی هایی هست که دهان نسبتا کوچکی دارن وقلاب کمی بزگ است .
ولی سعی کنید جایی باشید که سرعت آب کم بشه و به آرامی حرکت کنه .
برای ماهی های رودخانه های جنوب (طرف های خوزستان)گوشت قرمز خیس خورده بهترین طعمه است (بنا بر تجربه ی شخصی)

Simaaa
07-11-2010, 14:46
من می خوام برای تولد پدرم یه چوب ماهیگیری بخرم ، حرفه ای نیست ولی پا بده یه چیزایی گرفته تا حالا با روش سنتی (یعنی قلاب رو با نخ ماهیگیری می بنده سر یه چوب مناسب و با خمیر نون میره شکار) :31:
شماها که اهلش هستید یه راهنمایی در مورد تجهیزات ماهیگیری مثل چوب و قلاب و این چیزا بکنین... از کجا بگیرم و چی بگیرم ... مرکزش کجاست ، همین فردوسی یا جای دیگه، مارک و مدل این چیزا داره ؟

AIRO
07-11-2010, 19:16
من در تهران جایی رو نمی شناسم ولی فکر کنم این لینک کمکتون کنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چندین تا فروشگاه در اینترنت وجود دارن می تونین از اونجا وسایل مورد نیاز رو تهیه کنید

logos
07-11-2010, 22:45
اطراف تهران جایی هست که بشه رفت ماهیگیری (و البته ادمهای مبتدی مثل من هم بتونن ماهی بگیرن)
یه جایی باشه ادم حداقل یه ماهی متوسط بگیره که خسته و زده نشه از این کار و هم لذت داشته باشه هم انگیزه واسه ادامه کار

ehsanshamsseir
07-11-2010, 23:48
عزیزان صبر در ماهیگیری چقدر باید باشه آخه من عاشق کارای زود بازده ام و از صبر زیادم خوشم نمیاد نهایت صبر من 15 دقیقه میشه البته تو این مورد وگرنه 1 دقیقه هم برام عذابه مخصوصا اگه منتظر چیزی باشم

Simaaa
08-11-2010, 08:24
من در تهران جایی رو نمی شناسم ولی فکر کنم این لینک کمکتون کنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچندین تا فروشگاه در اینترنت وجود دارن می تونین از اونجا وسایل مورد نیاز رو تهیه کنید

دستتون درد نکنه .. به نظر میرسه سایت خوبیه .. خیلی چیزا می تونم ازش یاد بگیرم ....

AIRO
08-11-2010, 16:24
عزیزان صبر در ماهیگیری چقدر باید باشه آخه من عاشق کارای زود بازده ام و از صبر زیادم خوشم نمیاد نهایت صبر من 15 دقیقه میشه البته تو این مورد وگرنه 1 دقیقه هم برام عذابه مخصوصا اگه منتظر چیزی باشم

ماهی گیری صبر می خواد .
اگه واقعا حوصله ی قلاب گرفتن تو دستت رو نداری یه راه برات می گم نامردیه ولی کلا خوبه امتحان شده هم هست
راهش اینه چادر یا چیزی توری مانند و محکم رو که آب و ماهی های کوچک تر از یک بند انگشت ازش بتونن عبور کنن از چهار طرف به طناب محکم می بندی (چادر باید تو آب جوری باشه که ماهی بره داخلش نه اینکه برخورد کنه . بزرگ باشه و مثل مخروط) قسمتی که باید کف آب باشه یه طناب جدا بهش وصل کن و حدود یک متر عقب تر از چادر از آّ بیرون بیاد (دو قسمت بالایی باید در جای خودش سف باشه تا فشار آب اونو جدا نکنه ) بلافاصله که انداختیش تو آب بعد از چند ثانیه اون طناب هایی که یک متر آن طرف تر بیرون آب بودن رو بکش رو به بالا(قرمز ها در عکس) تا تور جمع بشه و ببین توش چه خبره اگه شانس داشته باشی حداقل چند تا ماهی گرفتی .
نکته : این برای رودخانه هایی کوچک که پهنا و ارتفاع کمی دارند مناسب است
نکته 2: سرعت وجریان آب باید زیاد باشه .

من با این روش هم تونستم ماهی بگیرم با این تفاوت که به جای تور از چادر زنانه ی توری مانند استفاده کرده بودم(نازک)
این عکس یکم راهنمایی می کنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kiarash3500
12-11-2010, 12:07
برای ماهیگیری مجله مخصوصی هم هست؟

AIRO
12-11-2010, 21:33

با سلام
فکر نکنم مجله ی رسمی که به صورت منظم توزیع شود وجود داشته باشد ولی ترجمه ی مقالات و مجلات خارجی موجود است

moh72
15-11-2010, 15:24
--------------

ar.behnam
16-11-2010, 00:28
بچه ها درباره ططعمه بیشتر صحبت کنید
چه طعمه ای باید بگذاریم که هم خوب باشه هم در دسترس و ارزون هم باشه

a_h_jamali
03-09-2012, 00:23

دوستان طعمه بسته به نوع ماهي كه ميخوايين بگيرين متفاوت هست و براي هر ماهي طعمه خاص خودش استفاده ميشه

cao-cao
19-09-2012, 14:03
ببین دوست من هر منتقه و ماهی طعمه خاص خودش رو داره من چند تا غالبش رو برات میگن
از همه غالب تر نون هست بهتر خمیر باشه یا مغز نون باگت خوب جواب میده
کرم خاکی خوبه برای ماهی هایی مثل زرد پر وو قزل و اکثر ماهی های رود خونه ای
ماهی هایی مثل اردک ماهی که تو اب ساکنن بیشتر مثل تالاب هم کرم و حشرات جواب میده ولی توصیه من برای اردک ماهی سنجاقکه که میتونی مدل اون رو هم بخری
برای ماهی های دریایی مثل کپور یه سری جونور هست کنار دریا خیلی ریزن من خودم اسه رو الک میکنم تا بدست بیارمش ولی تو دریا خیلی خوب جواب میده اگه ساحل سنگی باشه که بهتر
چند وقت چیش یه مایع طعمه از طرف یکی از دوستان تو ژاپن رسید تو دستم که یکمی به هر چی میزدی ماهی فکر میکرد طعمس ولی هیچ جا دیگه ندیدم

اطراف تهران جایی هست که بشه رفت ماهیگیری (و البته ادمهای مبتدی مثل من هم بتونن ماهی بگیرن)
یه جایی باشه ادم حداقل یه ماهی متوسط بگیره که خسته و زده نشه از این کار و هم لذت داشته باشه هم انگیزه واسه ادامه کار
ببین بستگی به سلیقه خودت داره شما تو دریاچه ازادی هم میتونی ماهی گیری کنی ولی حال منتقه باز رو نمیه ولی نزذیکاش که من مای زذم جارجرود سذ لتیان و دریاچه تار هست

ببین بسگی به شرایط داره شده خیلی روزا دسته خالی برگشتم خونه
شده خیلی از وقتام ماهیهایی رو که گرفتیم خیرات کردیم

ملا نصرالدین
26-11-2012, 16:20
مجموعه ورزشی انقلاب نزدیک پارک وی و پارک ارم(شهر بازی ارم) نزدیک ترین مکان های ماهیگیری هستند

توی مجموعه ورزشی انقلاب چند سال پیش یادمه ماهی فقط قزل داشت.الان رو نمیدونم.چند سال پیش هم بسته به مقدار ماهی که میگرفتی ازت پول میگرفتند

توی استخر پارک ارم هم ماهی قزل و کپور هست.به این صورته که برای هر قلاب 7000 تومان میگیرند.شما میتونی از صبح بری تا شب.دیگه هرچی ماهی گرفتی یا نگرفتی پای خودته