PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرافیک یا گیم پلی ؟؟

AMIR REZAs
22-10-2010, 17:14
سلام
خیلی واسه من جالب بود ، که بدونم گیمرهای ایرانی ( P30world) آیا گیم پلی روان تر رو به گرافیک بهتر ترجیح میدن ؟ یا اینکه هیچ چیز جای گرافیک رو نمیگیره ؟!

Arrowtic
22-10-2010, 17:17
هر دو!اگه گرافيك خيلي بالا باشه ولي گيم پلي مزخرف نميشه و اگه گيم پلي عالي باشه و گرافيك مزخرف هم همينطور.(ولي اگه يكي عالي و ديگري معمولي باشه من گيم پلي رو ترجيح ميدم!يعني يه بازي با گيم پلي عالي و گرافيك معمولي رو به بازي داراي گيم پلي معمولي و گرافيك عالي ترجيح ميدم!)

amin 2010
22-10-2010, 19:25
من بشخصه در یک بازی هیچ فاکتوری رو برتر از دیگری نمیدونم .
بازی هایی بودن که علی رغم داستان بی نظیرشون نتونستن گیم پلیی عالی ارائه بدن و به عنوان masterpiece ازشون یاد نشد مثل brothers in arms
بازی هایی بودن که علی رغم گرافیکی بالا هیچ وقت به عنوان یک ساختار شکن در زمینه بازی ها معرفی نشدن نمونش crysisو ...
بازی در صورتی موفقه که از تمام زمینه ها در سطح مطلوبی استفاده ببره نمونه بارزش RDR یا سری GTA با GOW
بیشتر دوستانی هم که در فروم میشناسم تقریبا همین نظرو دارن !
نمونشم همین پست بالایی

هر دو!اگه گرافيك خيلي بالا باشه ولي گيم پلي مزخرف نميشه و اگه گيم پلي عالي باشه و گرافيك مزخرف هم همينطور

mosolim
22-10-2010, 20:47
سلام
منم با امین موافقم. نمیشه یک شاخص رو مد نظر داشت و شخصا بگی که گیم پلی یا گرافیک. البته شاید گیم پلی بیشتر مورد توجه باشه. نمونش machinarium بود که با وجود اینکه یه بازی فلش بود و ازجلوه های خیره کننده گرافیک بهره نمی برد با گیم پلی بسیار روون و جذابش خیلیا من جمله منو دیوونه خودش کرد.
راستی این تاپیک نظر سنجی رو با اجازه مدیرا زدی؟ نیان ببندنش.

AMIR REZAs
22-10-2010, 21:03
این تاپیک نظر سنجی رو با اجازه مدیرا زدی؟
نه :41:
منظور من این هست که اگر بخواین بین دو بازی که یکیشون گرافیک بالا و خیره کننده داره و اون یکی یه بازی دو بعدی ساده هست ولی ایده ی عالی و گیم پلی روان داره کدوم رو انتخاب می کنید؟

xlife
22-10-2010, 21:37
از علم بهتر است یا ثروت تا گرافیک بهتر است یا گیم پلی

گاهی اختلاف سلیقه ها هم می تونه یک فاکتور باشه خداوند ما رو متفاوت از رنگ پوست و زبان و متفاوت در اندیشه طرز تفکر و منش خلق کرده در واقع دوست داشتن خواستن پسندیدن به دلنشستن می تونه تمام مرزهارو از بین ببره اگه یک بازی گرافیکش بی نظیر باشه و گیم پلی اش نابهنجار و نامتعادل اکثر قریب آن را می پسنداند و همگان نمی گویند که این بازی یک گیم پلی ضعیف داشته یک بازی به گیمر نیاز داره و گیمر به علاقه وقتی علاقه باشه دیگر گیم پلی وگرافیک جایی ندارند بازیبازها از نظر من به چند دسته تقسیم میشند
1_بازیبازهای مبتدی
این دسته برایش بی اهمیت است چه بازی می کند و هیچوقت بدنبال نکات ضعف و مثبت نمی رود معمولا از یک بازی گرافیک خوب و سبک ماجراجویی مانند سری جی تی ای را می پسنداند
1_بازیبازهای انتقاد پسند
این دسته سخت پسنداند و بدنبال نکات ضعف و انتقادی هستند و ازیک بازی متوسط به اندازه یک بازی ضعیف متنفراند و هیچ وقت بدنبال آن نمی روند و یک بازی را از روی امتیاز و نقد انتخاب می کنند و بیشتر این افراد کنسول باز هستند
بازیبازهای نامتعارف
بیشتر این افراد بدنبال چشیدن یک ایده تازه هستند هرچند این افراد قابلیت تفکیک یک بازی خوب از بد را دارند اما بازیخوری جزءی از آنهاست و کوچک و بزرگ فرقی نمی کند اما از بازیهای ضعیف متنفرند این افراد پی سی باز و بیشتر در کشورهای کپی خور هستند
پس یک بازی رو نمیشه از گرافیک و گیم پلی تفکیک کرد بلکه یک بازی خوب رو یک بازیباز خوب میشناسه
باتشکر

B.3.S.T
23-10-2010, 01:03
به نظر منم یک بازی باید از همه نظر کامل باشه...(گیم پلی..گرافیک..صداگذاری..داستا ن پردازی و .....)
اینکه یک بازی به عنوان مثال far cry 1 بیاد با اون گرافیک بالاش ساخته بشه ولی دارای یک گیم پلی بد قلق باشه اصلآ جالب نیست.اینجوریم میشه گفت که اگر قرار هست یک بازی گرافیک کامل و خوبی داشته باشه باید تو تمام مراحل و تمام جزئیات عالی باشه نه اینکه تو مراحل شب گرافیک ضعیف و بدون جزئیات و در محیطهای روز و آفتابی عالی..(نمونش بازی moh)
در مورد گیم پلی هم همینطور...

MobinS
23-10-2010, 15:56
به نظر من بازی باید از سه رکن اصلی بازیمورد تایید قرار بگیره :
گیم پلی
گرافیک
داستان

IRAN_KING
23-10-2010, 18:16
به دل باید بشینه !

GAM3-OV3R
27-10-2010, 00:46
گرافیک زیبا,محیطهای زیبا ایجاد می کنه.آدم واقعیت رو بیشتر احساس می کنه.به نظرم گرافیک اول از همه نقش داره تو یک بازی بعد گیم پلی

L.A.M.P.A.R.D
27-10-2010, 15:11
از دیده من ، گرافیک برای یک بازی ، رده های سوم تا چهارم رو در اختیار داره...یه بازی باید اول از همه گیم پلی خوبی داشته
جذابیت یه بازی ، دو بخش هست ، بخش اول : جذابیت ظاهری ... بخش دوم جذابیت باطنی
جذابیت ظاهری: میشه گرافیک و صدا گذاری
جذابیت باطنی : میشه گیم پلی و داستان
شما ، بدون جذابیت ظاهری هم میتونید از یک بازی لذت زیادی ببرید ، ولی گمون نمیکنم کسی بدون جذابیت باطنی لذت کافی از یک بازی رو ببره ...
شما حتما بازی های زیادی رو در دوران کودکی کردید که دارای گرافیک و صدگذاری مطلوبی نبوده ( که البته نمیشد که بهتر از این باشه ) ، ولی دارای گیم پلی و داستانی بوده که شما رو مجذوب خودش میکرده و واستون خاطره شده ...
پس ، گرافیک و صدا گذاری مکمل یک بازی خوب هستند ، و داستان و گیم پلی اصل یک بازی
از نظر من به ترتیب : 1و2 گیم پلی و داستان ... 3و4 گرافیک و صدا گذاری
:11:

B.J.U
27-10-2010, 16:07
من یه مثال میزنم که بگن هردو مساوی هستن
گاد فادر 2 رو بازی کردین؟گرافیک خوبی نداره ولی من از گیم پلیش خیلی خوشم اومد

mosolim
27-10-2010, 22:59
سلام
یه چیزی بگم همه رو راحت کنم. ما ایرانیا ( من جمله خودم) به نظرم گرافیک برامون مهمتره. چرا؟ چونکه مثلا بریم کنسولی مثل wii رو بگیریم که پرفروشترین کنسوله همه رو اوردن به ایکس باکس و پلی استیشن و وی طرفدار نداره در صورتی که در عین نداشتن گرافیک چندان مطلوب بازیهاش خدای گیم پلیه.

Milad4171
27-10-2010, 23:24
فقط داستان
هرچقدر هم تخیلی باشه باید داستانی تاآخر ادامه بده
که فعلا بازی های سبک نقش آفرینی از این موضوع بیشتر پیروی میکنن!!!
هرچقدر هم گرافیک داشته باشه ولی موضوع نداشته باشه ، ارزش نداره وقتت رو پاش بگذاری!!
(نظر من بود )
:46:

Damian
28-10-2010, 01:26
به نظر من توی یک بازی هیچ چیزی نسبت به دیگری برتری نداره همه چیز باید خوب باشه بازی مثل بدن یک موجود زنده میمونه همه چیز مهمه ولی بدون کارکرد درست یک عضو عامل حیات نمیشه زندگی کرد
ولی اگر بنا به انتخاب اجباری یکی از این دو باشه مسلما گیم پلی چون بازی هر چقدر هم که گرافیکش بالا باشه باز هم احتیاج به گیم پلی خوب داره (بازی Jaust Cause که یادتونه)

Alex Fera
28-10-2010, 23:14
به نظرم داستان یا همون بازینامه از همه مهم تره من توی سیستم قدیمیم call 4 رو با 640 * 480 بازی میکردم خیلی هم بهم حال میداد

shahabprince
30-11-2010, 18:49
هر دو خیلی مهمه ولی داستان بازی هم خیلی از این دوتا مهمتره.

popowoody
30-11-2010, 22:01
اول : گیم پلی- دوم : داستان- سوم : گرافیک

djmd
30-11-2010, 23:05
ولی خوب ، آیا بازیهای GOW III , Uncharted , GeOW بدون اون گرافیک خیلی خوبشون باز هم اینقدر موفقیت بدست می آوردن ؟!

B.3.S.T
30-11-2010, 23:16
ولی خوب ، آیا بازیهای GOW III , Uncharted , GeOW بدون اون گرافیک خیلی خوبشون باز هم اینقدر موفقیت بدست می آوردن ؟!

به هیچ وجه....
گرافیک یکی از 3 عامل انتخاب بهترین بازی همیشه بوده و هست و همینطور خواهد بود...اینو کسی نمیتونه کتمان کنه