PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

NET DOCTOR
06-10-2014, 15:41
بنده خدا رو نابود کردید!:n03: (هرچند از واقعیت نمیشه گذشت و فرارکرد) امیدوارم بهش سخت نگذره

برادر اگه من واقعیت رو بگم که کلا نمیره!!!!!!!!

ولی در کل میگذره

ضمنا من خودم 1 آبان اعزام شدم و لذا کامل بر اوضاع و احوال این دوره واقفم. هر چی میخوای بپرس تا مجهز بفرستمت

NET DOCTOR
06-10-2014, 15:45
یکی از دوستان در مورد کسری پروژه که مخصوص دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشده پرسید. گفتم اینجا بزارم مطلب رو تا همه بهره ببرن

سلام دوست عزیز راجع به پروژه سوال داشتم ازتون
من ارشد گرفتم مهندسی مکانیک . دفترچه رو هم اواخر شهریور فرستادم (+10) ولی هنوز تاریخ اعزام برام مشخص نشده ، رفته تو مراحل کمیسیون پزشکی ....الانم دارم معاینات پزشکی رو انجام میدم گفتن بعد اومدن نتیجه کمیسیون خودشون برگ اعزام صادر میکنن

میخواستم ببینم کسری پروژه چجوری هست ؟
کجا باید مراجعه کنم ؟
الان که تو مرحله پزشکی هستم بازم میشه اقدام کرد برا پروژه ؟؟ یعنی شامل من هم میشه ؟
من فکر میکردم پروژه فقط واسه نخبگان (معدل بالای 17 یا شاگرد اول ها) هست !! پروژه رو مربوط به رشته میدن ؟
موضوعش سخته ؟؟! مثل مقاله درآوردن سخته ؟ یا اینکه یه روال ساده داره ؟ کار با نرم افزار داره ؟ مثلا متلب و ...
خودشون تعریف میکنن چی باشه؟
بعد که پروژه گرفتیم مهلت میدن تو خونه انجام بدیم ؟
از زمان گرفتن پروژه تاریخ اعزام مشخص میشه یا بعد از انجام دادنش ؟

ببخشید که سوالام زیاد شد . ممنون میشم
سلام
دو طربق داره
یکی بنیاد ملی نخبگان که واسه نخبگان (معدل بالای 17 یا شاگرد اول ها)

یکی هم بنیادنخبگان نیروهای مسلح
پادگانش توی تهرانه
میدون سپاه سوار میشی میگی میخوام برم بنیادنخبگان نیروهای مسلح پادگان شهید نظران
اونجا شرایط رو میپرسی .من خودم استفاده نکردم دقیق در جریان نیستم
اما در کل اعزام که بشی نمیزارن بشینی خونه انجام بدی و باید حین خدمت کاراش رو بکنی
موضوع هم بستگی داره به اون سازمانی که باهاش طرح رو بر میداری
اصلا هم معلوم نیست چقدر کسری بدن. یکی از رفقای من رو یه ماه دادن! بعضی ها رو هم بیشترمیدن
اینا رو هم بخون به درد میخوره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B2%DB%8C

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%D8%A7%D9%8A%D8%B7-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D9%8A%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA%2 9

abbaskhani
06-10-2014, 15:50
درستِ من بد منظور رسوندم بزرگوار
من صرفاً برای این گفتم که به امید خدا اگر ارشد قبول شدین ، اون 3 ماه اضافه تر و در نظر داشته باشید.
:n02:
من بازم متوجه نشدم، منظورتون همون دو ماهه؟ از دی تا اسفند؟ درسته ولی مجبور بودم چون کنکور 15 بهمن هستش

sasan.69
06-10-2014, 15:51
برادر اگه من واقعیت رو بگم که کلا نمیره!!!!!!!!

ولی در کل میگذره

ضمنا من خودم 1 آبان اعزام شدم و لذا کامل بر اوضاع و احوال این دوره واقفم. هر چی میخوای بپرس تا مجهز بفرستمت

ممنونم اتفاقا از دوست عزیزمون جناب Jamaica کمک گرفتم و حتما مزاحم شما هم خواهم شد(تاریخ اعزامم دی هست)

Xeoc
06-10-2014, 15:57
اگه پدافند هوایی سمنانه که ته دنیاست

از همین الان برای دیدن بدترین جای زندگیت آماده باش

یه بیابون برهوت در 40 کیلومتری سمنان

حسابی هم سرده. حتما لباس گرم ببر. آب گرم و حموم و.... هم یکی دو بار در طول 60 روز!!!(گازوییلیه هنوز اونجا!)

البته رسمش اینجوره که رسیدی جیره رو میدن بهت و میگن برو خونه مثلا یه هفته دیگه بیا

اما همون روز اول حساب کار دستت میاد

بازم سوال داشتی مطرح کن جواب میدم شاید واسه باقی دوستان هم مفید بود

که این طور.منم که سرمایی پس رسما به فنا میرم. رفتارشون با سرباز چطوره؟ البته میدونم آموزشیه و قرار نیست خوش بگذره . ولی آیا زیاد اذیت میکنن؟ و کسایی لیسانس دارن از امتیازاتی برخوردار میشن؟ اگه در مورد اون مرکز اموزشی هر توصیه ای که میتونه دونستنش مفید باشه بگی ممنون میشم.

NET DOCTOR
06-10-2014, 16:37
که این طور.منم که سرمایی پس رسما به فنا میرم. رفتارشون با سرباز چطوره؟ البته میدونم آموزشیه و قرار نیست خوش بگذره . ولی آیا زیاد اذیت میکنن؟ و کسایی لیسانس دارن از امتیازاتی برخوردار میشن؟ اگه در مورد اون مرکز اموزشی هر توصیه ای که میتونه دونستنش مفید باشه بگی ممنون میشم.

ببین روز اول که به صفتون می کنن. انگار نه انگار کی چیکاره است. دائم باد شدید میاد و میخوای بری یه گوشه و هی میان و داد میزنن که برو تو صف!

به هر حال لیسانس بودن بهتر از بی سواد بودنه! اما در کل سخته ولی شانس هم دخالت داره که فرمانده ات کی باشه و...

سمنان شهریه کلا سر راهی!

اگه زیادین که اتوبوسا رو خفت کنین تا خود پادگان ببرنتون(بعضیا حرفیه ان مثل اتوبوسای مشهد و وایمیسن تا برگردین ببرنتون خونه چون میدونن که روز اول ولتون می کنن)

اگرم به شهر رسوند و پیاده کرد، به اونجایی که پیاده می کنه میگن پل جهاد

از اونجا باید بری میدان استاندارد(2 تومن نفری)

از اونجا هم کلی ماشین 24 ساعت وایسادن و وظیفه عبور و مرور 2000 سریاز رو بر عهده دارن! که اکثرا هم کادری هستن(اونجا هم نفری 4000 تومنه به گمونم)

رسیدی پادگان کلی پیاده روی داره و قراره برگردی لذا چیز خاصی دور اول نبری جز لباس گرمی که تنته

جیره رو میگیری و برمیگردی

ادامه قصه بعدا!!!!!!

hooman prince
06-10-2014, 17:02
سلام به همگی،اعزام منو زدن پایگاه دوم شکاری نیروی هوایی تبریز،کسی میدونه چجور جائیه؟

paranoid_android
06-10-2014, 18:00
سلام به همگی،اعزام منو زدن پایگاه دوم شکاری نیروی هوایی تبریز،کسی میدونه چجور جائیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
((پایگاه استراتژیک و محل نگهداری جنگنده های اف5 تایگر - میگ 29 فالکروم - صاعقه و آذرخش نهاجا))
جای خوبیه داداش نگران نباش. من خودم تبریزم. لیسانسی؟

hooman prince
06-10-2014, 18:10
جای خوبیه داداش نگران نباش. من خودم تبریزم. لیسانسی؟
آره داداش،

paranoid_android
06-10-2014, 18:26
آره داداش،
خوب پس حله. جای خوبی افتادی ;)

M.Amorous
06-10-2014, 19:16
سلام خدمت دوستان محترم. ببخشید در حال هنوز کارت سبز برا سپاه اعتبار داره هنوز؟ ارزش داره برم دنبالش؟ آشنا دارم که بیفتم سپاه.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
جواب ما رو هم بدید ممنون میشیم.

behnam_roli
06-10-2014, 20:47
سلام دوستان

من یک بار در گذشته دفترچه فرستادم و بعدش دانشگاه قبول شدم و معافیت تحصیلی خوردم. الان که درسم تموم شده باید دوباره دفترچه بفرستم یا نه؟

SaMaN P30WORLD
06-10-2014, 21:27
سلام دوستان

من یک بار در گذشته دفترچه فرستادم و بعدش دانشگاه قبول شدم و معافیت تحصیلی خوردم. الان که درسم تموم شده باید دوباره دفترچه بفرستم یا نه؟

بله داداش دوباره باید دفترچه بفرستید

Amin_0913
06-10-2014, 22:38
ببین امین جان کاملا شانسیه

ممکنه شما یه جاییه از سپاه بیفتی که معاف از رزم به کارت نیاد اما ممکنه یه جایی بیفتی که جونت رو نجات بده و هر روز پاسداری با اسلحه نره تو پاچت

ضمن اینکه اومدیم و مثل خیلیای دیگه سپاهت جور نشد و افتادی ارتش و ناجا

اون موقع که واقعا بهش احتیاج پیدا می کنی
سلام
اولا ممنون
چون دوستم الان تو سپاهه گفت مثل اینکه معاف رزم دیگه نمیگیر
از اون طرفم میترسم تو کارت پایان خدمتم بزنه و بشه اول دردسر

soheil021
06-10-2014, 22:46
اگه پدافند هوایی سمنانه که ته دنیاست

از همین الان برای دیدن بدترین جای زندگیت آماده باش

یه بیابون برهوت در 40 کیلومتری سمنان

حسابی هم سرده. حتما لباس گرم ببر. آب گرم و حموم و.... هم یکی دو بار در طول 60 روز!!!(گازوییلیه هنوز اونجا!)

البته رسمش اینجوره که رسیدی جیره رو میدن بهت و میگن برو خونه مثلا یه هفته دیگه بیا

اما همون روز اول حساب کار دستت میاد

بازم سوال داشتی مطرح کن جواب میدم شاید واسه باقی دوستان هم مفید بود

دوست عزیز شما نیاز نیستش این پادگان رو توی سمنان مثال بزنید

خود من در حال حاضر دارم دوره کد میگذرونم توی کجا؟

مرآتکاور نزاجا توی پرندک

البته این مرکز اموزش تکاوری اخرین پادگان جاده پرندک هستش

یعنی تا چشم کار میکنه باید از شهر دور شی خیلی دور...............

تا ته جاده پیر زن باید بری اخرین پادگان نزاجا هستش ته دنیا

لای کوه ها هستش باد های منجیل شدید میادش

سرد سرد یخ میزنی صبح ها

اب اصلا نداره

سرویس بهداشتی 0

و....................

شما اینجار ول کردی چسبیدی به سمنان؟

soheil021
06-10-2014, 22:50

دوست عزیز بزار رک بهت بگم خلاص

خدمت . خدمت هستش اینا یک مشت چرتو پرته

کلا کلمه خدمت سنگین هستش

حتی اگر خدمت کردن نگهبانی از جا کفشی خونتون باشه

کسی که میخواد بره خدمت باید پی همه چیز رو به تنش بماله

دنبال این حرفا نباش به خدا توکل کن بهش ایمان داشته باش مطمئن باش بهت حال میده

نفر بوده تو سپاه دهنش سرویس شده اما نفر داشتیم تو همین راهنمایی و رانندگی یا نیرو انتظامی که همه مینالن داره خدمتی میکنه که پسر امیر هم نمیتونه اینجوری خدمت کنه اونقدر حال میکنه

momo1364
06-10-2014, 22:55
آقا یکی از دوستان در مورد این معافی امورخاص که چند مورد من دیدم با پول و پارتی خفن ظرف 6 ماه کارت پایان خدمت گرفتن یه توضیحی بده؟؟ ممنون میشم.... ارزش داره برم دنبالش؟

NET DOCTOR
06-10-2014, 23:19
دوست عزیز شما نیاز نیستش این پادگان رو توی سمنان مثال بزنید

خود من در حال حاضر دارم دوره کد میگذرونم توی کجا؟

مرآتکاور نزاجا توی پرندک

البته این مرکز اموزش تکاوری اخرین پادگان جاده پرندک هستش

یعنی تا چشم کار میکنه باید از شهر دور شی خیلی دور...............

تا ته جاده پیر زن باید بری اخرین پادگان نزاجا هستش ته دنیا

لای کوه ها هستش باد های منجیل شدید میادش

سرد سرد یخ میزنی صبح ها

اب اصلا نداره

سرویس بهداشتی 0

و....................

شما اینجار ول کردی چسبیدی به سمنان؟

الان جایی که شما وصف کردی مثلا چی داشت که سمنان نداره

پدافند سمنان خراب شده ایه که همتا نداره

بگم چند تا خونواده در راه دیدن بچه هاشون توی آموزشی ما تو اون جاده پرت کشته شدن؟

مال شما چند تا کشته داده؟

ضمنا از دوستانیکه این دوره و دوره های بعد میرن میخوام در حد امکان از خونوادهاشون بخوان به دیدنشون نیان

خدای نکرده اتفاقی که برای بسیاری از خونواده ها تو اون بیابون لعنتی افتاد برای یکی از شما بیفته تا آخر عمر خودت رو سرزنش می کنی و حسرت می خوری

NET DOCTOR
06-10-2014, 23:29
سلام
اولا ممنون
چون دوستم الان تو سپاهه گفت مثل اینکه معاف رزم دیگه نمیگیر
از اون طرفم میترسم تو کارت پایان خدمتم بزنه و بشه اول دردسر

ببین شما اولویت رو بزار افتادن در سپاه
شاید برای کسی که دور و بر خونه اش افتاده ارتش و سپاه و... فرق زیادی نکنه و حرفای من براش نامفهوم باشه اما واقعیت اینه که اگه از بد حادثه بیفتی یه جای شوت اون موقع قدر عافیت رو میدونی

وقتی یه شمالی میفته شمال که خدمت واسش آب خوردنه در مقابل یه شمالی که میفته مرز بلوچستان، میل صفر مرزی که بسیاری رو من میشناسم اینجوری دارن خدمت می کنن و خدمت با مرگش برابره براش

لذا اگه بتونی خودت سرنوشتت رو تعیین کنی و بیفتی سپاه شهرت واقعا برد کردی از نظر من. شاید خودت هم قدرش رو ندونی ولی واقعا به نفعته

البته همون سپاه هم می تونه مکان به مکان متفاوت باشه اما عمدتا راحته در مقابل ارتش

شما به نظر من با تمام وجود برو دنبال سپاه(دوره تکمیلی رو حتما بگیر که خیلی تاثیر داره در افتادن) و بعد از اطمینان حالا اگه نخواستی نرو دنبال معاف از رزم

ضمنا مطمئن شو که معاف از رزم نمیگیرن.شاید بگیرن

نمی دونم ولی شاید بزنن تو کارتت ولی باید سبک سنگین کنی بین این موارد ببینی کدوم واجب تره برات

NET DOCTOR
06-10-2014, 23:35

البته حرفای دوستمون هم درسته و به هر حال شانس خدمتی واقعا مهمه(شما دو سال رو حال کنی هم همون کارتی رو میگیری که اون بدبختای مرزبانی جکی گور بلوچستان که اسیر شدن و فقط 3 ماه کسری داره کلا اونجا)

اما در کل عموما سپاه بهتره

کارت سبز هنوز هم اعتبار داره و برو دنبالش و حتما از آشنا استفاده کن چون اگه استفاده کردی و نیفتادی که هیچ ولی اگه استفاده نکردی و نیفتادی سپاه کلی به خودت بد و بیراه میگی اگه جای بدی بیفتی

fastfind
07-10-2014, 10:02
سلام. دوستان من کارشناسی رو تموم کردم.
یک ماه پیش برای تکمیل فارغ التحصیلی و ایناها رفتم دانشگاه...
گفتم میخوام برم خدمت... یه چند روزی شد و الان تماس گرفتم دانشگاه مسئول دانشآموختگان
گفت فردا بیا نامه ت رو بگیر...
خوب سوالاتم اینه:
1. الان از طرف دانشگاه فقط همین نامه رو لازم دارم؟ نامه چی هست؟ مدرک خود لیسانس لازم نیست؟
2. بعد این نامه رو باید ببرم کجا؟ دفاتر پلیس +10 یا نظام وظیفه؟
3. دیگه چه مدارکی باید ببرم برای معرفی به خدمت؟
4. دفترچه رو باید از کجا بگیرم و به کجا پست کنم؟
5. واکسن و اینها چه چیزی و کی باید بزنم؟
در کل توضیح مختصر بدید الان درس تموم شد بعد باید نامه رو ببرم کجا و سایر مراحل تا روز اعزام چیه؟
صفحات آخر رو خوندم ولی سوالات من ابتدایی تر از این حرفهاست... لطفا جواب بدید... ممنونم

__Jamaica__
07-10-2014, 11:12
گفتم میخوام برم خدمت... یه چند روزی شد و الان تماس گرفتم دانشگاه مسئول دانشآموختگان
خوب سوالاتم اینه:
1. الان از طرف دانشگاه فقط همین نامه رو لازم دارم؟ نامه چی هست؟ مدرک خود لیسانس لازم نیست؟
در کل توضیح مختصر بدید الان درس تموم شد بعد باید نامه رو ببرم کجا و سایر مراحل تا روز اعزام چیه؟
صفحات آخر رو خوندم ولی سوالات من ابتدایی تر از این حرفهاست... لطفا جواب بدید... ممنونم

1.توی نامه قید شده شما مدرک لیسانس و با معدل x به اتمام رسوندید.نه همین نامه بسه
2.بله این نامه رو + دفترجه رو که پر کردید واکسن هم زدین میدین +10
3.عکس،کارت ملی،شماره حساب بانک سپه البته همش توی دفترچجه قید شده
4.از دفاتر +10 پر میکنید همونجا هم خودشون درخواستتنونو ارسال میکنن
5.دفترچه رو شما میگیرید پر میکنید توی همون دفاتر +10 لیستی هست که تاریخ و زمانی که دکترای مورد اعتماد اونها درش قید شده،فرم 1 رو که پر کردید شماره 2 اگر اشتباه نکنم مربوط به دکتر اون پر میکنه براتون مهر میکنه (حتما عکس بهمراه داشته باشید)
حالا این 2 تا فرم واکسن و مشخصات ( 1 و 2 ) بهمراه اون نامه که از دانشگاه گرفتید قید شده لیسانی گرفتید میدین به دفاتر +10 و براتون ارسال میکنن
تشریف میبرید منزل اینجا هفته بعدش برگ سبز شما میاد ( تنها موردی که تو این کشور ادم یاد کشور آلمان میوفته بسیار با دقت و سریع میفرستن براتون )
تاریخ اعزام شما توی برگ سبز درج شده

حسام2000
07-10-2014, 11:46
میزان تحصیلات و تخصص تو محل بعد آموزشی تأثیر داره؟!
فوق دیپلم الکترونیک دارم و کارشناسی مخابرات میخونم، تصمیم دارم برم نیرو دریایی و بعد خدمت هم، برای کار برم نیرو دریایی

همه کسایی که میرن نیرو دریایی برای 30 سال خدمت کار، باید چند سالی به شهرهای دیگه مآموریت برن ؟ نمیشه مثلا فقط قسمت اداریش رفت ؟ :n02: نمیخوام فرمانده و اینجور چیزا بشم :n02:

میشه تو نیرو دریایی امریه گرفت؟

والا سوالاتتون خیلی تخصصیه و من ازش اطلاعی ندارم ولی میدونم که کارکنان نیروی دریایی خدمتشون تو نقاط مختلف کشور چرخشیه مثل اکثر نظامی های دیگه. شما چون رشتی هستی احتمالش زیاده بیفتی نیروی دریایی. حسن رود تو دوره ما نصف بچه هاش گیلانی ها بودن. بعدشم برای اینکه جای دلخواهت بیفتی باید بند پ پیدا کنی!

ice_man_sh
07-10-2014, 14:51
خوب سوالاتم اینه:
خود مدرک را به کسی که خدمت نرفته باشه نمیدن.

شما باید برگه اعزام یا معرفی اشتغال به خدمت و یا کارت پایان و یا معافیت از خدمت را داشته باشین تا دانشگاه اصل مدرک موقت و یا مدرک تحصیلی را بده.

osta_ali
07-10-2014, 14:59
بلاخره محل اعزام من هم مشخص شد: سپاه/خاتم یزد

کسی اطلاعی داره در مورد خاتم یزد؟جای خوبیه یا نه؟

paranoid_android
07-10-2014, 17:27
بلاخره محل اعزام من هم مشخص شد: سپاه/خاتم یزد

کسی اطلاعی داره در مورد خاتم یزد؟جای خوبیه یا نه؟
بهترین مرکز آموزش سپاه هست.. گویا هتل 50 ستاره هم هست!

hamid_diablo
07-10-2014, 18:04
سلام دوستام

31 شهریور 1 سال محلت بهد از فارغ التحصیلی من تموم شد.یعنی الان تو دوران غیبت هستم.تا اخر آبان هم کلاسهایی دارم برای برنامه نویسی که نمیتونم نیمه کاره ولش کنم

یعنی 2 ماه غیبت دار میشم.میخواستم بدونم اگر رفتم خدمت امکان داره اضافه خدمت نخورم.چون واقعا سخته 23 ماه خدمت ...

__Jamaica__
07-10-2014, 18:13
سلام دوستام

31 شهریور 1 سال محلت بهد از فارغ التحصیلی من تموم شد.یعنی الان تو دوران غیبت هستم.تا اخر آبان هم کلاسهایی دارم برای برنامه نویسی که نمیتونم نیمه کاره ولش کنم

یعنی 2 ماه غیبت دار میشم.میخواستم بدونم اگر رفتم خدمت امکان داره اضافه خدمت نخورم.چون واقعا سخته 23 ماه خدمت ...

شما ٢١ ماه خدمت + ٣ ماه اضاف = ٢٤ ماه
٢٣ ماه چجوري ميشه؟
معمولاً بخشنامه مياد دو سومش در صورت رضايت فرمانده مستقيم شما بخشش ميخوره

Sent from my iPhone using Tapatalk

soheil021
07-10-2014, 18:28
الان جایی که شما وصف کردی مثلا چی داشت که سمنان نداره

پدافند سمنان خراب شده ایه که همتا نداره

بگم چند تا خونواده در راه دیدن بچه هاشون توی آموزشی ما تو اون جاده پرت کشته شدن؟

مال شما چند تا کشته داده؟

ضمنا از دوستانیکه این دوره و دوره های بعد میرن میخوام در حد امکان از خونوادهاشون بخوان به دیدنشون نیان

خدای نکرده اتفاقی که برای بسیاری از خونواده ها تو اون بیابون لعنتی افتاد برای یکی از شما بیفته تا آخر عمر خودت رو سرزنش می کنی و حسرت می خوری

منظور من این بود که شما داری شهرستان رو مثال میزنی من گفتم چرا داری راه دور میری همین توی پایتخت تهران هم جا هایی هستش که بد تر از شهرستان میتونه باشه

بله اونجا هم کشته داده گویا زمستان سال گذشته نفر با ژ3 خود کشی کرده یا خودشو از برجک پرت کرده پایین

همین چند وقت پیش توی جاده یکی رو خفت کرده بودن بعدش کشته بودنش

شما اینجا نیومدید ببینید من چی دارم میگم

برید تیپ 405 عملیات روانی رو سرچ کنید ببینید منطقش کجاست

این پادگان حتی از تیپ عملیات روانی هم دور تر هستش به حومه شهر

یک جایی هستش ها

فکرشم نمیکنی توی تهران باشی انگار لب مرز هستی خدا شاهده

__Jamaica__
07-10-2014, 18:58
منظور من این بود که شما داری شهرستان رو مثال میزنی من گفتم چرا داری راه دور میری همین توی پایتخت تهران هم جا هایی هستش که بد تر از شهرستان میتونه باشه

بله اونجا هم کشته داده گویا زمستان سال گذشته نفر با ژ3 خود کشی کرده یا خودشو از برجک پرت کرده پایین

همین چند وقت پیش توی جاده یکی رو خفت کرده بودن بعدش کشته بودنش

شما اینجا نیومدید ببینید من چی دارم میگم

برید تیپ 405 عملیات روانی رو سرچ کنید ببینید منطقش کجاست

این پادگان حتی از تیپ عملیات روانی هم دور تر هستش به حومه شهر

یک جایی هستش ها

فکرشم نمیکنی توی تهران باشی انگار لب مرز هستی خدا شاهده

رفيق مرا تكاور مگه لشگرك نيست؟
منم لشكر ٢٣ تكاور پرندك بودم اين چيزا كه ميگي خيلي اشناست واسم سال ٩١ بود يكي از پاسدارا با ژ٣ خودكشي كرد.

تبعيد گاهي بود لامصب طرف ٢٤ سال خدمت بود تازه ستوان ٣ شده بود

hamid_diablo
07-10-2014, 19:41
یه سوال دیگه هم داشتم

اگر من اواخر آبان ماه دفترچمو پست کنم میتونم آذر ماه اعزام بشم یا دی ماه؟

نمیخوام به بهمن و یا بعد از عید بخوره اعزامم

sasan.69
07-10-2014, 19:53
یه سوال دیگه هم داشتم

احتمالش هست که اسفند اعزام بشید

__Jamaica__
07-10-2014, 19:58
یه سوال دیگه هم داشتم

شما که لیسانسی برج 10 اعزامی

پ.ن : با پست دوستمون همزمان شد میبخشید.

hamid_diablo
07-10-2014, 21:46
احتمالش هست که اسفند اعزام بشید

اسفند خیلی دیر میشه

:n03:

نمیشه کاری کرد آذر یا دی ماه اعزام بشم...

cotgnx
07-10-2014, 21:57
اسفند خیلی دیر میشه

:n03:

نمیشه کاری کرد آذر یا دی ماه اعزام بشم...

آقا لیسانسه ها اول ماه های زوج اعزام میشن. لیسانس ها آذر اعزامی ندارن.

شماه دی میخایی اعزام بشی همین فردا برو دفترچه رو پست کن!

momo1364
07-10-2014, 22:01
آقا یکی از دوستان در مورد این معافی امورخاص که چند مورد من دیدم با پول و پارتی خفن ظرف 6 ماه کارت پایان خدمت گرفتن یه توضیحی بده؟؟ ممنون میشم.... ارزش داره برم دنبالش؟ کسی نیست نظرشو بگه؟؟؟؟

cotgnx
07-10-2014, 22:04
آقا یکی از دوستان در مورد این معافی امورخاص که چند مورد من دیدم با پول و پارتی خفن ظرف 6 ماه کارت پایان خدمت گرفتن یه توضیحی بده؟؟ ممنون میشم.... ارزش داره برم دنبالش؟ کسی نیست نظرشو بگه؟؟؟؟

خودت داری میگی چحوری گرفتن دیگه! با پول و پارتی خفن! کسی هم اینجا گرفته باشه نمیاد بگه چیکار کرده که!!

شما از کانال های دیگه در این مورد تحقیق کن اینجا چیزی گیرت نمیاد

momo1364
07-10-2014, 22:10
خودت داری میگی چحوری گرفتن دیگه! با پول و پارتی خفن! کسی هم اینجا گرفته باشه نمیاد بگه چیکار کرده که!!

شما از کانال های دیگه در این مورد تحقیق کن اینجا چیزی گیرت نمیاد
راست میگی طرف هم میگفت به کسی نگو!!!! ولی من اصلا اینجوری خوشم نمیاد واسه کارت پایان خدمت.... من اول فکر میکردم سر کارم!!!! ولی بعدش دیدم رفت خارج از کشور فهمیدم کارتش اومده!!!! نمیگه چه جوری گرفتم

cotgnx
07-10-2014, 22:32
راست میگی طرف هم میگفت به کسی نگو!!!! ولی من اصلا اینجوری خوشم نمیاد واسه کارت پایان خدمت.... من اول فکر میکردم سر کارم!!!! ولی بعدش دیدم رفت خارج از کشور فهمیدم کارتش اومده!!!! نمیگه چه جوری گرفتم

ببین دنبال این چیزا نباش، اگه میخوایی بری خدمت برو با این چیزا خودتو درگیر نکن.

من خودم هر راهی رو بگی رفتم تا یه جوری بپیچونم ولی نشد! آخرش هم رفتم پروژه گرفتم 10 ماهی کسری گرفتم الانم دارم میرم.

شما هم ببین مشکل پزشکی نداری بتونی معاف بشی یا ارشد داری بیوفت دنبال پروژه، یا دنبال کسری بسیج هم باشی مثل اینکه زیاد سخت نیست 4 تا 6 ماه می تونی بگیری با پول! ولی من دنبال این کسری بسیج نرفتم چون بعدا بخایی از کشور خارج بشی تو ویزا دادن اذیتت می کنن. به نظر من 6 ماه ارزشش رو نداره

SNOW PATROL
07-10-2014, 22:34
دوستان لطفا بحث های خلاف قوانین رو مطرح نکنید

momo1364
07-10-2014, 22:43
ببین دنبال این چیزا نباش، اگه میخوایی بری خدمت برو با این چیزا خودتو درگیر نکن.

من خودم هر راهی رو بگی رفتم تا یه جوری بپیچونم ولی نشد! آخرش هم رفتم پروژه گرفتم 10 ماهی کسری گرفتم الانم دارم میرم.

شما هم ببین مشکل پزشکی نداری بتونی معاف بشی یا ارشد داری بیوفت دنبال پروژه، یا دنبال کسری بسیج هم باشی مثل اینکه زیاد سخت نیست 4 تا 6 ماه می تونی بگیری با پول! ولی من دنبال این کسری بسیج نرفتم چون بعدا بخایی از کشور خارج بشی تو ویزا دادن اذیتت می کنن. به نظر من 6 ماه ارزشش رو نداره
کسایی که میرن سپاه واسه سربازی به هر نحو مثل امریه و... مشکل ویزا مخصوصا واسه ادامه تحصیل پیدا میکنند آمریکا که باید بیخیال بشن چون 100 درصد توی FBI chek رد میشن... واسه کشورهای دیگه هم مشکل دارن.... نمیدونم چکارکنم.... پروژه گرایش منم حداقل 1سال کارمیخواد.... سربازی لعنتی گلدن تایم همه رو میگیره

soheil021
07-10-2014, 22:52
رفيق مرا تكاور مگه لشگرك نيست؟
منم لشكر ٢٣ تكاور پرندك بودم اين چيزا كه ميگي خيلي اشناست واسم سال ٩١ بود يكي از پاسدارا با ژ٣ خودكشي كرد.

تبعيد گاهي بود لامصب طرف ٢٤ سال خدمت بود تازه ستوان ٣ شده بود

خدا پدرتو بیامرزه رفیق

لشکرک بوده از برج 8 سال 92 اومده پرندک

حالا کجا رفته به نظرت رفته تو خرابه 06 قدیم

ته پرندک

لشکر 23 که خیلی عالی هستش داداش اولین پادگان هستش

این الان بین کوه ها هستش ته جاده

اینایی که میگمتو این 1 سال اتفاق افتاده

خیلی جایه تخیلی هستش اصلا نمیتونی فکرشو بکنی

خداوکیلی با منطقه عملیاتی فرق نداره

اولین دوره کد لیسانسه هستش که برداشته این برج

خدا به بقیه رحم کنه برای ما که داره تموم میشه اما دیگه صفرش باز شد برای لیسانسه ها

معروف هستش به پادگان اجر ها

فقط سرباز اجر میبینی یارو خستس زیاد حرف بزنی همونجا دخلتو میاره

یک مشت نفهم

cotgnx
07-10-2014, 22:57
کسایی که میرن سپاه واسه سربازی به هر نحو مثل امریه و... مشکل ویزا مخصوصا واسه ادامه تحصیل پیدا میکنند آمریکا که باید بیخیال بشن چون 100 درصد توی FBI chek رد میشن... واسه کشورهای دیگه هم مشکل دارن.... نمیدونم چکارکنم.... پروژه گرایش منم حداقل 1سال کارمیخواد.... سربازی لعنتی گلدن تایم همه رو میگیره

آره تو سپاه کلا مشکل برا ویزا ایجاد میشه. البته برا آمریکا زود کلیر می کنن ولی خوب 1-2 ماه حداقل الاف میشی تا ویزا بگیری و یه سفر اضافه هم برا سفارت میوفتی.

پروژه رو هم جدی بیوفتی دنبالش میشه یه کاری کرد. دیدم کسایی رو که ترجمه دادن و کسری گرفتن!! برا هم 100 صفحه ترجمه 1 ماه حدودا کسری میدن. شما یه 20-30 جا سر بزن برا پروژه. اینجوری هم نیست دیگه 1 سال وقت بخاد

momo1364
07-10-2014, 23:10
آره تو سپاه کلا مشکل برا ویزا ایجاد میشه. البته برا آمریکا زود کلیر می کنن ولی خوب 1-2 ماه حداقل الاف میشی تا ویزا بگیری و یه سفر اضافه هم برا سفارت میوفتی.

پروژه رو هم جدی بیوفتی دنبالش میشه یه کاری کرد. دیدم کسایی رو که ترجمه دادن و کسری گرفتن!! برا هم 100 صفحه ترجمه 1 ماه حدودا کسری میدن. شما یه 20-30 جا سر بزن برا پروژه. اینجوری هم نیست دیگه 1 سال وقت بخاد
20-30 جا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه 3 یا 4 مورد بگی؟ ادرسی شماره تلفنی؟

cotgnx
07-10-2014, 23:18
20-30 جا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه 3 یا 4 مورد بگی؟ ادرسی شماره تلفنی؟

ببین بنیاد نخبگان که تو اتوبان صیاد بالاتر از میدون سبلان هست رفتی؟

اونجا که میری یه بورد هست اسم 60 تا سازمان رو با آدرس و شماره تلفن و مسؤل مربوطه نوشتن. هر کدوم بری سر بزنی بالاخره یکیو پیدا می کنی که به کاره تو بخوره.

مثلا موردایی که به کاره من خورد یک مورد تو فروشگاه اتکا بود و یک مورد دانشگاه امام حسین.

منم همین رو میگم که از 60 مورد یک جا پیدا میشه که بتونی یه کاری بکنی.

اون بنیاد نخبگان هم نمیزارن موبایل ببری داخل وگرنه از لیستش یه عکس می گرفتم.

PLAΨMID
07-10-2014, 23:33
فقط سرباز اجر میبینی یارو خستس زیاد حرف بزنی همونجا دخلتو میاره

یک مشت نفهم شهرستانی
راستش ما هم با سربازای آجری خدمت کردیم و البته خسته بودند . با اینکه کم سن بودند و شب پست میدادن و روز بیگاری ، خیلیاشون بچه های با معرفتی بودن . یکی دوتاشون تو شرایط روحی بد خیلی کمک کردن بهم که با محیط سازگار بشم . عرب بودند و سواد درست و حسابی نداشتند ولی رفاقت حالیشون بود . خداییش مدیونم بهشون .
آموزشی هم با بچه های تهران بودیم . اونا هم خیلی خوب بودند و با معرفت .
داداش ، اینکه همه ی سربازای آجری یا شهرستانی ها رو نفهم خطاب کنی ، یخورده ای ( همچین یخورده !!) عادلانه نیست .

momo1364
07-10-2014, 23:44
ببین بنیاد نخبگان که تو اتوبان صیاد بالاتر از میدون سبلان هست رفتی؟

اونجا که میری یه بورد هست اسم 60 تا سازمان رو با آدرس و شماره تلفن و مسؤل مربوطه نوشتن. هر کدوم بری سر بزنی بالاخره یکیو پیدا می کنی که به کاره تو بخوره.

مثلا موردایی که به کاره من خورد یک مورد تو فروشگاه اتکا بود و یک مورد دانشگاه امام حسین.

منم همین رو میگم که از 60 مورد یک جا پیدا میشه که بتونی یه کاری بکنی.

اون بنیاد نخبگان هم نمیزارن موبایل ببری داخل وگرنه از لیستش یه عکس می گرفتم.
بنیاد نخبگان واسه پروژه باید معدل ارشدت باید بالای 16 باشه... واسه همین نرفتم.... شما عنوان تزی که گرفتی چی بود 10 ماه دادن؟معدلت چند بود؟

cotgnx
07-10-2014, 23:46
بنیاد نخبگان واسه پروژه باید معدل ارشدت باید بالای 16 باشه... واسه همین نرفتم.... شما عنوان تزی که گرفتی چی بود 10 ماه دادن؟معدلت چند بود؟

نه آقا اصلا ربطی نداره من معدلم هم پایینه 16 هست. پروزه مربوط به مدیریت منابع انسانی بود. در حد تز نبود. من 2 تا پروژه دادم. پروژه ای که در حد تز باشه 10 ماه به بالا کسری داره.

اونجا کسایی رو دیدم که 14 ماه هم کسری گرفته بودن.

Doctor Splinter
07-10-2014, 23:50
من سال 89 گروه 33 توپخانه بودم که پرندک بود اون زمان!
واقعا شرایط خیلی بدی برای سربازا و درجه دارا اونجا حاکم بود و فقط برای افسر وظیفه ها خوب بودش!
من روزی 12 ساعت کار اداری می کردم و 5 ساعت هم پست در روزای عادی و 8 ساعت در روزهای تعطیل و بقییش هم که بیگاری در آسایشگاه(از شنیدن اسمش تنم مور مور میشد) از هفت روز هفته،شش روز رو نگهبان بودم تازه من سرباز ستاد فرماندهی بودم اوضاع این بود.سربازایی که تو گردان ها یا پشتیبانی یا یگان خدمات بودند شرایط به مراتب بدتری داشتند:n03:
فکرش هم که می کنم با خودم میگم چطور دووم آوردم اون مدت رو!؟
انگار خدا اون زمان یه نیروی خاص و یه مقاومت ویژه در من گذاشته بود که از اون دوره وحشتناک عبور کردم:n25:

pm1
08-10-2014, 10:16
نه آقا اصلا ربطی نداره من معدلم هم پایینه 16 هست. پروزه مربوط به مدیریت منابع انسانی بود. در حد تز نبود. من 2 تا پروژه دادم. پروژه ای که در حد تز باشه 10 ماه به بالا کسری داره.

اونجا کسایی رو دیدم که 14 ماه هم کسری گرفته بودن.
ممنون از راهنمایی شما ... فقط یه سوال شما قبلآ مقاله ای در دوران ارشد ارائه کرده بودید ؟ داخلی بود یا خارجی ؟

T_L_O_T_D
08-10-2014, 10:17
لشکر 23 خدا بیامرز تیپ های رزمی و دژبانش جاهای وحشتناکی بودن،هر هفته رزم شب داشتن، دقیقا از در دژبانی تا یگان خدمتی ما پشتیبانی ما 15 دقیقه پیاده روی بود!خیلی بزرگ بود، روز اولی رفتیم اون جا کپ کردیم، دوستان درست می گن تبعید گاهیه واسه خودش، بعد چند وقت آسون می شه دیگه،همیشه اول همه چیز سخته

Behrang_sh
08-10-2014, 10:23
بهترین مرکز آموزش سپاه هست.. گویا هتل 50 ستاره هم هست!

هتل 50 ستاره شهید مدرس کرجه!

soheil021
08-10-2014, 13:47
لشکر 23 خدا بیامرز تیپ های رزمی و دژبانش جاهای وحشتناکی بودن،هر هفته رزم شب داشتن، دقیقا از در دژبانی تا یگان خدمتی ما پشتیبانی ما 15 دقیقه پیاده روی بود!خیلی بزرگ بود، روز اولی رفتیم اون جا کپ کردیم، دوستان درست می گن تبعید گاهیه واسه خودش، بعد چند وقت آسون می شه دیگه،همیشه اول همه چیز سخته

بله الان یک تیپش رفته لب مرژ

تازه لشکر 23 بیش مراتکاور شاه هستش

الان برید مراتکاور رو ببینید فرار میکنید

1 ثانیه خدمت توش برابری میکنه با یک سال

تا نبینید نمیتونید درک کنید

cotgnx
08-10-2014, 21:27
ممنون از راهنمایی شما ... فقط یه سوال شما قبلآ مقاله ای در دوران ارشد ارائه کرده بودید ؟ داخلی بود یا خارجی ؟

نه مقاله نداشتم. مقاله تاثیری نداره. باید ببینی ازت چی میخان. امکان داره موضوعی مرتبط با مقاله ای که شما داشته باشی بهت بخوره اون موقع می تونی از مقاله جهت چونه زنی برای کسری بیشتر استفاده کنی

Doctor Splinter
08-10-2014, 21:45
کسی اینجا گروه 33 خدمت نمیکنه!
میخوام بدونم تو سنندج رفته چطور شده؟
زمان ما که خیلی بد بود خدمت اونجا!
البته تو یگان ما فرماندش عوض شد و فرمانده جدید خیلی زحمت کشید تا شرایط بهتری برای سربازا فراهم کنه که خدا حفظش کنه هر جا هستش!
یه مقدار شرایط تو نیمه دوم خدمتم بهتر شد،البته 4 ماه آخر که ارشد قرارگاه بودم که دیگه نور علی نور بود غذایی که ظهرها میخوردم فرمانده گردانها نمیخوردن!چون غذا خوری فرمانده پادگان زیر نظر قرارگاه بود و همیشه هم غذا زیاد میومد بنده از خجالت اون غذاهای خوب در میومدم:n09:

osta_ali
09-10-2014, 00:29
من بزودی اعزام میشم چند تا سوال داشتم:

-توی صفحه اول نوشته با خودتون ژیلت ببرید ول من شنیدم اجازه نمیدن راسته؟(سپاه هستم)
-اگه نمیزارن ببریم پس چطوری باید صورتمون رو اصلاح کنیم؟(بیشتر از یه هفته نمیتونم تحمل کنم!)
-به نظرتون پتو مسافرتی و ملافه هم ببرم؟
-یه کوله معمولی بگیرم کافیه یا از این کوله مسافرتی ها بگیرم؟
-میتونم مجله و این جور چیزا ببرم(اخه شنیدم نمیشه)
-کارت تلفن چی؟

کلا اگه هر چیزی به جز چیزایی که تو صفحه اول نوشته لازم هست بگین.

ice_man_sh
09-10-2014, 01:54
من بزودی اعزام میشم چند تا سوال داشتم:

-توی صفحه اول نوشته با خودتون ژیلت ببرید ول من شنیدم اجازه نمیدن راسته؟(سپاه هستم)
-اگه نمیزارن ببریم پس چطوری باید صورتمون رو اصلاح کنیم؟(بیشتر از یه هفته نمیتونم تحمل کنم!)
-به نظرتون پتو مسافرتی و ملافه هم ببرم؟
-یه کوله معمولی بگیرم کافیه یا از این کوله مسافرتی ها بگیرم؟
-میتونم مجله و این جور چیزا ببرم(اخه شنیدم نمیشه)
-کارت تلفن چی؟

کلا اگه هر چیزی به جز چیزایی که تو صفحه اول نوشته لازم هست بگین.
اون لیستی که صفحه اول نوشته شده خیلی با تشریفات و... هست من شاید 1/4 اون هم وسایل نبردم.

1- تیغه نه سپاه و نه ناجا نمیزاره استفاده کنی، شما حتی تو یگان هم اگه با تیغه و یا نمره صفر اصلاح کنی باید بری خدمت برادران عقیدتی، همه جا زدن که زیر نمره 4 نمیشه!

2- ماشین اصلاح میتونین ببرین ولی عادت هم میکنین.

3- پتو و ملافه خودشون میدن، نظام با شخصی گری فرق میکنه همه چیز باید یکدست باشه نمیشه که هر کس برای خودش یه پتو و ملافه ببره.

4- ساک سربازی خودشون میدن، روز اول یه ساک معمولی کافیه.

5- زمان آموزش ما هر روز روزنامه کیهان و خبر و مجلات را برای هر آسایشگاه میاوردن، منم که دیوانه روزنامه بودم مجبورا کیهان را می خوندم.

البته اینها بیشتر به آموزشگاه مربوط میشه.

البته فرصتی نمیشه همین 5 دقیقه یه چش بگردونی تا ببینی تو مملکت چه خبر هست.

6- حتما

osta_ali
09-10-2014, 02:17
اون لیستی که صفحه اول نوشته شده خیلی با تشریفات و... هست من شاید 1/4 اون هم وسایل نبردم.

1- تیغه نه سپاه و نه ناجا نمیزاره استفاده کنی، شما حتی تو یگان هم اگه با تیغه و یا نمره صفر اصلاح کنی باید بری خدمت برادران عقیدتی، همه جا زدن که زیر نمره 4 نمیشه!

2- ماشین اصلاح میتونین ببرین ولی عادت هم میکنین.

3- پتو و ملافه خودشون میدن، نظام با شخصی گری فرق میکنه همه چیز باید یکدست باشه نمیشه که هر کس برای خودش یه پتو و ملافه ببره.

4- ساک سربازی خودشون میدن، روز اول یه ساک معمولی کافیه.

5- زمان آموزش ما هر روز روزنامه کیهان و خبر و مجلات را برای هر آسایشگاه میاوردن، منم که دیوانه روزنامه بودم مجبورا کیهان را می خوندم.

البته اینها بیشتر به آموزشگاه مربوط میشه.

البته فرصتی نمیشه همین 5 دقیقه یه چش بگردونی تا ببینی تو مملکت چه خبر هست.

6- حتما

ممنون
واقعا میشه ماشین اصلاح برد اخه شنیده بودم وسیله برقی نمیذارن ببری.
تو خود پادگان ارایشگاه نداره یا مثلا هفته ای یک بار مرخصی ساعتی نمیدن بری بیرون برا اصلاح؟(من نیرو هوایی سپاه خاتم/یزد هستم)
راستی موهامو با شماره چند باید بزنم؟(امریه دارم و فوق لیسانس هم هستم)

pc-game
09-10-2014, 13:02
ممنون
تو خود پادگان ارایشگاه نداره یا مثلا هفته ای یک بار مرخصی ساعتی نمیدن بری بیرون برا اصلاح؟(من نیرو هوایی سپاه خاتم/یزد هستم)

عزیزم نگران نباش ، خودشون وسایل مورد نیاز رو بهت میدن به جز چند مورد که باید خودت ببری ، مثل ماشین اصلاح ، ناخن گیر ، قاشق
بهتره وسایل قیمتی با خودت نبری که بعدها از دودره شدن شون ناراحت نشی
و در جواب سوال شما ، بله مرخصی هم میدن و آرایشگاه و حمام هم داره و تازه اگه شما خودت به وضع خودت یعنی سر و صورت و خلاصه ظاهرت رسیدگی نکنی ، به زور خودشون میفرستنت که ظاهرت رو مرتب کنی ! و بابت این مسایل کسی رو تنبیه نمیکنن ، شاید یکم داد و بیداد کنن همین .

imnot12
09-10-2014, 13:11
دوستان اگه دفترچه رو تا اخر این امه ارسال کنیم به نظرتون کی اعظام میشیم؟
و اینکه اگه تو یکی از ماهه ای پاییز یا زمستون افتادیم اموزشی سخت نیست تو این هوای سرد کلا؟

__Jamaica__
09-10-2014, 13:12
ممنون

نه برادر ماشین اصلاح نبر،شما شاید ببری تو و استفاده هم بکنی اما موقع بیرون اوردن دردسر زیاد داره
حتما باید فرمانده گروهان و گردان بیان پاراف کنن که مال خودتِ مال ارایشگاه اونجا نیست
تو خود پادگان هم اراشگاه داره
شما هم باید موهاتو با 4 بزنی ، قبل رفتن هم بزن اونحا برات نزنن
چوک بندر :n12:

nima.mahdavi
09-10-2014, 14:02
قوانين جديد در خصوص کسر خدمت سربازان متاهل/ رئيس سازمان وظيفه ناجا: اضافه خدمت توسط فرماندهان بخشيده مي شود
مهر/ رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، اعلام کرد: از ابتداي سال 94، کساني که متاهل بوده و وارد خدمت مي شوند، به ازاي همسر 3 ماه و هر فرزند نيز 3 ماه، کسر خدمت به آنان تعلق مي گيرد. البته در هرصورت مدت خدمت اين دسته از افراد کمتر از يک سال نخواهد بود.

سردار «سيد حميد صدرالسادات» با حضور در شبکه خبر در يک گفتگوي زنده در خصوص آخرين خبرها و تحولات در خصوص خدمت سربازي گفت: براساس ابلاغيه اخير ستاد کل نيروهاي مسلح، از ابتداي سال 94، مقررات مربوط به کسر خدمت متاهلان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

قوانين جديد در خصوص کسر خدمت سربازان متاهل
وي افزود: مشمولان و سربازاني غايبي که ازدواج کرده و داراي فرزند هستند اگر تا قبل از مهر سال 94، به خدمت وارد شوند اضافه خدمت آنها بخشيده مي شود.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، در خصوص کسر خدمت سربازان متاهل نيز اظهار داشت: از ابتداي سال 94، کساني که متاهل بوده و وارد خدمت مي شوند، به ازاي همسر 3 ماه و هر فرزند نيز 3 ماه، کسر خدمت به آنان تعلق مي گيرد. البته اين افراد در هرصورت مي بايست يک سال خدمت نمايند.

سردار صدرالسادات در پاسخ به اين سئوال که آيا قانون جديد کسر خدمت سربازان متاهل شامل افرادي که درحال حاضر در خدمت به سر مي برند نيز مي شود؟ گفت: ستاد کل نيروهاي مسلح در حال بررسي اين موضوع مي باشد و در صورت تصويب و ابلاغ اجرايي خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه، هم اکنون خدمت سربازي 21 ماه است، تصريح کرد: براساس اعلام ستادکل نيروهاي مسلح مدت خدمت سربازي از ابتداي سال 94، 24 ماه خواهد بود.

خارج شدن برخي از بيماري ها از معافيت دائم
صدرالسادات همچنين يادآور شد: مطابق قانون جديد مصوب سال 90، قرار شد آئين نامه رسيدگي به درخواست معافيت پزشکي تدوين شود و به تصويب هيئت دولت برسد و سپس اعمال شود که اين آيين نامه به تصويب رسيد و از ابتداي مردادماه نيز به ما ابلاغ شد.

وي ادامه داد: شاکله قانون، آيين نامه قبلي است و انواع معافيت هاي پزشکي نيز در آن وجود دارد، اما برخي از بيماري ها که امکان بهبودي آنها وجود داشت از شمول معافيت دائم خارج شدند. به عنوان مثال مبناي آيين نامه قبلي براي معافيت پزشکي بابت ضعف ديد چشم، مقطع ديپلم بود اما براساس قانون جديد، مقطع فوق ديپلم است. براساس قانون، شرايط اخذ معافيت پزشکي براي مشمولاني که داراي ضعف ديد هستند کساني که مدرک ديپلم دارند، مجموع ديد دو چشم مي بايست 8 به بالا و دارندگان مدرک تحصيلي فوق ديپلم نيز ديد دو چشم شان بايد 10 به بالا باشد.

به گفته اين مقام ارشد انتظامي يکي ديگر از موضوعات در آيين نامه جديد، به آن پرداخته شده است، تشکيل شوراي پزشکي و پزشکان معاين مي باشد که در قانون قبلي به اين موضوع پرداخته نشده بود که براساس آن، افرادي که براي وارد خدمت شده و درخواست معافيت مي کنند بايد توسط پزشکاني که ما معرفي مي کنيم، معاينه شوند.

سن بيش از 70 سال براي پدر مشمول، نياز به تاييد شوراي پزشکي ندارد
سردار صدرالسادات در خصوص افزايش سن پدر در معافيت کفالت نيز اظهار داشت: يکي از معافيت هاي مقرر در قانون، معافيت پدر نيازمند مراقب است که براساس آن، فرد بايد به سن خدمت سربازي رسيده، تک فرزند ذکور سالم بالاي 18 سال باشد و داراي غيبت نيز نباشد.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، خاطرنشان کرد: اگر مشمول برادري داشته باشد که در شهر و يا کشور ديگر زندگي مي کند که دسترسي به او سخت باشد، اين معافيت شامل اين فرد نمي شود.

وي، يادآور شد: اگر سن پدر مشمول، بيش از 70 سال باشد، نيازي به تاييد شوراي پزشکي سازمان وظيفه عمومي نيست و درخواست فرد براي معافيت مورد رسيدگي قرار مي گيرد. اما اگر سن پدر کمتر از 70 سال و بيمار باشد درصورتيکه فرزند او غيبت نکرده و تک فرزند ذکور باشد و نياز به مراقبت از پدر را شوراي پزشکي سازمان تاييد کند، اين فرد معاف از خدمت مي شود.

اين مقام ارشد انتظامي در خصوص شرايط غايبين نيز گفت: افرادي که مرتکب غيبت مي شوند، براي ادامه تحصيل، خروج از کشور و استفاده از معافيت ها دچار مشکل مي شوند؛ براساس قانون، غايبين اگر اضافه خدمت سنواتي نيز داشته باشند، تا 3 ماه غيبت اوليه به مدت 3 ماه و بيش از 3 ماه غيبت ، به مدت 6 ماه و بيش از يک سال غيبت، 6 ماه اضافه خدمت به علاوه معرفي به دادگاه صالح به اتهام فراري بودن، براي آنان در نظرگرفته شده است.

اضافه خدمت توسط فرماندهان بخشيده مي شود
وي درخصوص بخشش اضافه خدمت نيز اعلام کرد: اگر فردي غيبت کرده و وارد خدمت شود، در صورتيکه خدمت او مورد رضايت فرماندهان باشند، توسط فرمانده تا رده سرلشگري و سرتيپي، بخشي از اضافه خدمت او در سنوات آخر خدمت، بخشيده مي شود.

به گفته سردار صدرالسادات، براساس آيين نامه جديد که به تازگي به مراکز وظيفه عمومي در شهرستان ابلاغ شده است، اگر فردي غيبت کرده و مدارک مستندي ارائه دهد مبني براينکه مقصر نبود، غيبت اوليه او بخشيده مي شود.

ممکن است امريه ها حذف شود
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا درخصوص امريه سربازان نيز گفت: نيروهاي مسلح در صورتيکه به توان رزمي شان لطلمه وارد نشود، تعدادي از مشمولان را در اختيار دستگاه هاي دولتي قرار مي دهند و سهيه اين سازمان ها نيز توسط ستاد کل نيروهاي مسلح تعيين و طبق ضوابط آنان بکارگيري مي شوند. البته ممکن است به دليل کمبود نيروي مورد نياز سازمان هاي نظامي، اين امريه ها در آينده منتفي شوند.

صدرالسادات در خصوص تعويض کارت هاي پايان خدمت نيز گفت: هموطنان تا پايان سال مهلت دارند تا براي تعويض کارت هاي پايان خدمت خود به دفاتر پليس + 10 مراجعه کنند و درخواست هاي خود را ارائه دهند.

اسناد ارسالي فوتباليست ها جعلي نبود
وي درخصوص ابطال کارت هاي معافيت فوتباليست ها نيز بيان داشت: اين افراد بايد به خدمت اعزام شوند البته کارت هاي آنها جعلي نبوده و سازمان وظيفه عمومي ناجا براساس اسنادي که از دستگاه هاي مختلف به ما ارسال شده بود، کارت معافيت براي آنان صادر کرديم. به عنوان مثال اگر ثبت احوال مدارکي مبني براينکه فردي تک فرزند بوده و سن پدرش نيز بيش از 70 سال است براي ما ارسال کند ما معافيت کفالت را براي اين فرد صادر مي کنيم.

اين مقام ارشد انتظامي، خاطرنشان کرد: اگر ما به اين نتيجه برسيم که اصالت اين اسناد ارسالي مخدوش است، کارت ها را باطل اعلام مي کنيم، در موضوع فوتباليست ها مدارک جعلي کمي به دست ما رسيد و اکثر مدارکي که توسط سازمان ها تاييد شده و به دست ما رسيده بود، جعلي نبودند.

omidk2
09-10-2014, 14:04
سلام دوستان
من افتادم قرارگاه فرماندهی نزاجا - دایره عملیات - آج رسته پیاده....
آدرسش کجاست؟؟؟
خوبه یا بد؟؟؟
مرخصی و بقیه امکاناتشم اگه بگید ممنون میشم..

omidk2
09-10-2014, 14:08
بعدش تو رسته پیاده کدوم یگانش یا کدوم بخشش بهتره؟؟؟

amirdashti
09-10-2014, 14:33
یعنی اگه یه مجرد 5 ماه کسری ایثارگری و 9 ماه کسری پروژه داشته باشه هم باید اسال خدمت کنه؟
ردار سید حمید صدرالسادات با اشاره به مقررات جدید مربوط به کسر خدمت‌های سربازان متاهل و دارای فرزند به یکی از ابهامات موجود در این مقررات پاسخ داد و گفت: برابر قانون، مجموع کسر خدمت‌های تعلق گرفته به یک سرباز نباید به حدی باشد که مدت سربازی را به کمتر از یکسال برساند. بنابراین تمامی کسر خدمت‌های تعلق گرفته به سربازان اعم از کسر خدمت‌های بسیج، نخبگان، همسر، فرزند و غیره به اندازه‌ای قابل استفاده است که سرباز با احتساب دوران آموزشی یک سال در خدمت نیروهای مسلح باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پاسخ-به-ابهام-کسر-خدمت‌های-سربازان-متاهل-و-دارای-فرزند

osta_ali
09-10-2014, 14:33
نه برادر ماشین اصلاح نبر،شما شاید ببری تو و استفاده هم بکنی اما موقع بیرون اوردن دردسر زیاد داره
حتما باید فرمانده گروهان و گردان بیان پاراف کنن که مال خودتِ مال ارایشگاه اونجا نیست
تو خود پادگان هم اراشگاه داره
شما هم باید موهاتو با 4 بزنی ، قبل رفتن هم بزن اونحا برات نزنن
چوک بندر :n12:

ممنون :n16:
واقعا باید 4 زد؟!یعنی هیچ فرقی با زیر دیپلم نداره؟!
شما هم بندری هستین؟

ice_man_sh
09-10-2014, 14:59
ممنون
دوست عزیز با من باشه میگم نبر، خود ما که نبردیم، شما چون اصرار داری میگم میتونی ببری، ریش تو آموزشی کیلویی چنده؟! به قول دوستموم مرخصی میدن میگن وضعت را درست کن.

حتی اگه مرخصی بگیرین و برین خونتون هر دفعه باید سر مبارک را با 4 اصلاح کنی و برگردی.

یعنی اگه یه مجرد 5 ماه کسری ایثارگری و 9 ماه کسری پروژه داشته باشه هم باید اسال خدمت کنه؟
ردار سید حمید صدرالسادات با اشاره به مقررات جدید مربوط به کسر خدمت‌های سربازان متاهل و دارای فرزند به یکی از ابهامات موجود در این مقررات پاسخ داد و گفت: برابر قانون، مجموع کسر خدمت‌های تعلق گرفته به یک سرباز نباید به حدی باشد که مدت سربازی را به کمتر از یکسال برساند. بنابراین تمامی کسر خدمت‌های تعلق گرفته به سربازان اعم از کسر خدمت‌های بسیج، نخبگان، همسر، فرزند و غیره به اندازه‌ای قابل استفاده است که سرباز با احتساب دوران آموزشی یک سال در خدمت نیروهای مسلح باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پاسخ-به-ابهام-کسر-خدمت‌های-سربازان-متاهل-و-دارای-فرزند
دوست عزیز فکر کنم واضح نوشته.

دیگه نیاز نیست سوالتون را چند بار ارسال کنید.

شما هم بندری هستین؟
بله باید با 4 اصلاح کنید.

دوست عزیز من خودم لیسانس (مهندسی برق- قدرت) هستم ولی بعضی از دوستان طوری صحبت میکنن انگار زیر دیپلم آدم نیست و یا گرفتن لیسانس و فوق لیسانس و... تو این دوره زمونه کار شاقی هست.

دوست عزیز اینکه شما تو آموزشی باید اصلاح کنی اصلا مقوله جدا هست، از نظر نظامی و بهداشتی نیازه، بی سواد و با سواد و... هم نداره.

موی خود کادر نباید از کنار کلاه بزنه بیرون، چه برسه به سرباز.

__Jamaica__
09-10-2014, 15:17
سلام دوستان
من افتادم قرارگاه فرماندهی نزاجا - دایره عملیات - آج رسته پیاده....
آدرسش کجاست؟؟؟
خوبه یا بد؟؟؟
مرخصی و بقیه امکاناتشم اگه بگید ممنون میشم..

آشناتون احتمالاً امیرخارپرور بوده :دی
شوخی میکنم.
یکی از بهترین مغاونت هاست،البته همه جای ستاد خوبه
خوب نیست فوقالعادست،سر 4 راه مینی سیتیِ
رسته بندی هم زیاد مهم نیست شما مگه کادری هستی که بخوان رو اون حساب بهت شغل بدن.
من خودم رسته هام پیاده بود اما شغل اداری پرسنلی داشتم.
مرخصی هم خوب میدن ماهی یدونه یا دوتا نگهبانی بیشتر نداری

شما هم بندری هستین؟

بله :n12: ساکن تهرانم با اجازتون
دکترا هم باید با 4 بزنه رییسم اموزشی شما درجه نداری برای همه هم یکیِ
حالا شما تو یگان مطمئناً یه موهاتون گیر نمیدن اما اون بندگان خدا باید کوتاه تر باشه

PNC
09-10-2014, 21:15
کمالی گفت: اگر متاهلین و فرزند‌داران تا قبل از ۹۴ خود را معرفی کنند خدمتشان ۲۱ ماه محسوب می‌شود و از تسهیلات متاهلین هم استفاده می‌کنند.
بچه ها این یعنی چی یعنی اینایی که امسال برن خدمت 18 ماه خدمت می کنن؟

abbaskhani
09-10-2014, 23:28
دوستان واقعا ممنون میشم درمورد کسری های پروژه های ارشد کمی توضیح بدین، من هیچ جا توضیح خوبی پیدا نکردم در این مورد، سایت خودشم خوب نگفته بود، اگه کسی خبر داره ممنون میشم راهنمایی کنه، رشته من برق قدرته

rezasystem
10-10-2014, 00:15
دوستان واقعا ممنون میشم درمورد کسری های پروژه های ارشد کمی توضیح بدین، من هیچ جا توضیح خوبی پیدا نکردم در این مورد، سایت خودشم خوب نگفته بود، اگه کسی خبر داره ممنون میشم راهنمایی کنه، رشته من برق قدرته

دوست عزیز اگر شما دانشجو یا فارغ تحصیل ارشد هستین برید صاایران و برای گرفتن پروژه اقدام نمایید--البته گرفتن پروژه بستگی به داشتن طرح در سازمان مربوطه میباشد با توجه به رشته برق بهترین سازمان صاایران است

sadegh.kamalian
10-10-2014, 09:50
بچه ها کسی نمیدونه حقوق سرباز متاهل امریه چقدره؟ و اینکه تو آموزشی به متاهل ها چند روز در هفته مرخصی میدن؟

__Jamaica__
10-10-2014, 13:15
بچه ها کسی نمیدونه حقوق سرباز متاهل امریه چقدره؟ و اینکه تو آموزشی به متاهل ها چند روز در هفته مرخصی میدن؟

110-120 تومن
زیاد دقیق نیست اینقدر کسورات چرت پرت داره اما همین محدوده است.
توی اموزشی هم مرخصی برای همه یکسانِ ساعتی میدن اما چند روز که نمیدن بجز میان دوره اینا
بستگی به مرکز اموزش هم داره شما خیلی کلی پرسیدی

Doctor Splinter
10-10-2014, 19:31
فک نکنم کسی جواب این سوال رو بدونه ولی بازم می پرسم!
من سال 90 خدمتم تموم شده!
اگه الان دفترچه پر کنم و بفرستم چه جوابی برام میاد>؟
خیلی دوست داشتم ناجا خدمت کنم ولی افتادم نیرو زمینی آجا!
حاضرم یه بار دیگه خدمت کنم ولی در ناجا!:n24:

حسام2000
10-10-2014, 19:38

اینایی که میگم تو سایت هم هست ولی چون میگی متوجه نشدی بازم میگم: کلا دو جور میشه بوسیله پروژه از خدمت کم کرد: یکی اینکه از طریق بنیاد نخبگان ریاست جمهوری و یکی هم بنیاد نخبگان نیروهای مسلح. تو حالت اول کل خدمتت میپره ولی برای اینکه به نهادهای نظامی معرفی بشی باید یه سری شرایط معدل و مقاله و اینها داشته باشی (اطالاعات بیشتر تو سایت بنیاد نخبگان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). اگر شرایط رو نداری میتونی از طریق بنیاد نخبگان نیروهای مسلح استفاده کنی که بهت پروژه میدن و معادلش از خدمتت کم میشه. رروش کار هم اینه که میری به آدرس بنیاد نخبگان ن.مسلح ، اونجا روی دیوار آدرس و شماره سی چهل تا مرکز نظامی هست که پروژه بهت میدن. آدرس ها رو یادداشت میکنی میری به تک تک اون ها سر میزنی ببینی واست پروژه دارن یا نه! اگه هر کدوم نشد میری بعدی تا بالاخره پیدا بشه. بعدش پروپوزال میدی و تصویب موضوع و انجام و اتمام کار. ظاهرا تا 2 تا پروژه راه داره تا سقف هر کدوم نه ماه. البته اخیرا یکی از این سدارها گفته شما در هر صورت باید یک سال خدمت کنی. یعنی عملا تا سقف 9 ماه فعلی و از سال بعد تا سقف 12 ماه میتونی کسری بگیری. اگه هم خیلی تخصص شاخی داری شاید بتونی بهشون پیشنهاد موضوع بدی اگه خودشون پیشنهاد نداشتن. انشالا موفق باشی!

حسام2000
10-10-2014, 19:42
:n04: خوب فکر نکنم اصلا بشه مدارکتو ثبت کنی چون تو سیستم زده اتمام خدمت. ولی اگه خیلی دوست داری من حاضرم جامو بدم به شما. یه چهار راه یا کلانتری یونیک هم واست ردیف میکنم بری حال کنی:n02:

Doctor Splinter
10-10-2014, 20:00
:n04: خوب فکر نکنم اصلا بشه مدارکتو ثبت کنی چون تو سیستم زده اتمام خدمت. ولی اگه خیلی دوست داری من حاضرم جامو بدم به شما. یه چهار راه یا کلانتری یونیک هم واست ردیف میکنم بری حال کنی:n02:
حدس می زنم که سریع تو سیستم مشخص شه که وضعیت پایان خدمت هست!:n02:
بازم خدا رو شکر که این طرح پلیس افتخاری پیش اومد و یه مقدار عطشم بر طرف میشه! و گرنه حاضر بودم جای شما یه مقدار خدمت کنم!:n09:
ولی خداییش خدمت تو پادگان واقعا اشک آدم در میاد،غروباش که دیوونه کننده بود!روزهای تعطیل که مرخصی نداشتیم هم که همش بیگاری و نظافت و نگهبانی حسابی!
باز کلانتری یه تنوع خدمت داره ولی تو پادگان این خبرا نیست و همش باید سرباز و درجه دار و افسر ببینی!:n30:

حسام2000
10-10-2014, 20:08
حدس می زنم که سریع تو سیستم مشخص شه که وضعیت پایان خدمت هست!:n02:
بازم خدا رو شکر که این طرح پلیس افتخاری پیش اومد و یه مقدار عطشم بر طرف میشه! و گرنه حاضر بودم جای شما یه مقدار خدمت کنم!:n09:
ولی خداییش خدمت تو پادگان واقعا اشک آدم در میاد،غروباش که دیوونه کننده بود!روزهای تعطیل که مرخصی نداشتیم هم که همش بیگاری و نظافت و نگهبانی حسابی!
باز کلانتری یه تنوع خدمت داره ولی تو پادگان این خبرا نیست و همش باید سرباز و درجه دار و افسر ببینی!:n30:
یکی دیشب به شوخی بهم گفت تو از خدمت خوشت میاد چنان بهم برخورد که نگو! آخه مگه میشه آدم از خدمت خوشش بیاد. تازه من میخواستم تعجیل بزنم برای آبان ماه چون بهم گفتن احتمالش هست بیفتی نیروی انتظامی بی خیال شدم و گذاشتم واسه دی ماه که همون ارتش بیفتم. البته چون شهرمون ارتش نداره شهر خودمون نمیفتم ولی باز بهتر از اینه که بیفتم کلانتری! خدا نصیب هیشکی نکنه

Doctor Splinter
10-10-2014, 20:32
یکی دیشب به شوخی بهم گفت تو از خدمت خوشت میاد چنان بهم برخورد که نگو! آخه مگه میشه آدم از خدمت خوشش بیاد. تازه من میخواستم تعجیل بزنم برای آبان ماه چون بهم گفتن احتمالش هست بیفتی نیروی انتظامی بی خیال شدم و گذاشتم واسه دی ماه که همون ارتش بیفتم. البته چون شهرمون ارتش نداره شهر خودمون نمیفتم ولی باز بهتر از اینه که بیفتم کلانتری! خدا نصیب هیشکی نکنه
ارتش بدیش یکنواختی و روزمرگی هست که دچارش می شید!
بازدیدهای خیلی پر دردسری داره که با تجهیزاتی که باید همراه داشته باشید سخت تر هم میشه!
ندیدن شهر و مردم هم یکی دیگه از بدیهاش هست!
به علت زیاد بودن سرباز کنترل کمتری وجود داره بعد از ساعت اداری و آمار فساد و جرم بیشتره چون همه چی دست خود سربازا هستش در این تایمها!

Mohammad_666
10-10-2014, 20:55
دوستان من دفترچمو آبان ماه پست کنم کی اعزام میشم به نظرتون تو 21 ماه میافتم ؟

حسام2000
10-10-2014, 20:56
ارتش بدیش یکنواختی و روزمرگی هست که دچارش می شید!
بازدیدهای خیلی پر دردسری داره که با تجهیزاتی که باید همراه داشته باشید سخت تر هم میشه!
ندیدن شهر و مردم هم یکی دیگه از بدیهاش هست!
به علت زیاد بودن سرباز کنترل کمتری وجود داره بعد از ساعت اداری و آمار فساد و جرم بیشتره چون همه چی دست خود سربازا هستش در این تایمها!

خوب این بستگی به روحیات افراد داره ولی من ترجیح میدم تو یه بشکه تنهایی 2 سال خدمت کنم تا دو سال سر چهار راه یا تو کلانتری! اون فساد و این حرفا هم یاد این جمله افتادم که میگن سربازی رو خود سربازا واسه هم سخت میکنن. منم دیدم مواردی رو. البته برای لیسانسه ها که با هم هستن این موارد کمتره

حسام2000
10-10-2014, 21:02
اونجوری که دوستان میگن از 20 شهریور به بعد دی ماه خوردن. اگه میخوای 21 ماه بیفتی یعنی نهایتا اسفند بری آبان ماه پست کنی خوبه. البته از پلیس بعلاوه ده مرتب آمار بگیر اینایی که میفرستن مدارکشونو چندم میخورن. فقط حواست باشه چون ماه های آخر همیشه شلوغ تره و تازه قضیه 24 ماه شدنم پیش اومده یه وقت نیفتی اردی بهشت. بنظرم الان بفرستی که دی ماهه و از اول آذر ببعد هم میفتی اسفند

Doctor Splinter
10-10-2014, 21:12
خوب این بستگی به روحیات افراد داره ولی من ترجیح میدم تو یه بشکه تنهایی 2 سال خدمت کنم تا دو سال سر چهار راه یا تو کلانتری! اون فساد و این حرفا هم یاد این جمله افتادم که میگن سربازی رو خود سربازا واسه هم سخت میکنن. منم دیدم مواردی رو. البته برای لیسانسه ها که با هم هستن این موارد کمتره
به هر حال کسی که خدمت میره باید از لحاظ ذهنی خودش رو آماده هر شرایطی بکنه و در شرایط سخت خدمتی یه روحیه قوی بسیار کار آمدتر از یک بدن قوی هستش:n29:
به عنوان کسی که حدود یک سال از خدمتم بسیار دشوار بود این توصیه رو میکنم که در بدترین شرایط هم یک نگرش مثبت میتونه شما رو نجات بده از خیلی چیزا!

T_L_O_T_D
10-10-2014, 22:23
یعنی از اون پست ها بود! اصلا موندم چی بنویسم! این قدر بیکار و علافی که با ماهی 70 80 تومن ۲ سال بری تو نظام؟ خب برادر من برو تو ناجا استخدام شو، ارتش مثلا 5 ساله نیرو می گرفت ناجا هم می گیره فکر کنم

ebrahim27
11-10-2014, 00:20

چند روز پیش از پلیس+10 پرسیدم برای اینکه اسفند اعزام شم کی باید دفترچه پست کنم. گفت آخر آذر.

Amin_0913
11-10-2014, 00:32
دوستان چیکار کنیم تا از ترس رفتن به خدمت بکاهیم؟

mohammadrm
11-10-2014, 01:00
یکیش اینه که به یکی از آدمهای بی عرضه و دست و پاچلفتی که میشناسی که خدمتشو تموم کرده فکر کنی، اون موقع به خودت امیدوار میشی و میگی این و هزاران نفر امثال این و مثل خودم خدمتو تموم کردن منم با سختیهاش کنار میام و تمومش میکنم.

south boy
11-10-2014, 07:27
سلام

من اموزشی افتادم 02 تهران . اول ابان اعزامم . با مدرک لیسانس مکانیک . خوزستان

اگه کسی اطلاعات داره بگه که اونجا اوضاع چطوره ؟
بعد از اموزشی بر چه اساسی تقسیم میکنن ؟
دوره کد به ما میخوره یا نه ؟
تک پسر رو میفرستن استان خودشون یا نه ؟
مدارک لازم برای اثبات تک پسری چیه ؟ همون کپی برگ دوم شناسنامه پدر و مادره ؟
اینجا کسی هست که شرایط تک پسری داشته و تقسیم شده باشه استان خودشون ؟

یکم زیاد شد . ممنون

Mohammad_666
11-10-2014, 08:40
اونجوری که دوستان میگن از 20 شهریور به بعد دی ماه خوردن. اگه میخوای 21 ماه بیفتی یعنی نهایتا اسفند بری آبان ماه پست کنی خوبه. البته از پلیس بعلاوه ده مرتب آمار بگیر اینایی که میفرستن مدارکشونو چندم میخورن. فقط حواست باشه چون ماه های آخر همیشه شلوغ تره و تازه قضیه 24 ماه شدنم پیش اومده یه وقت نیفتی اردی بهشت. بنظرم الان بفرستی که دی ماهه و از اول آذر ببعد هم میفتی اسفند

ممنون دوست من آخه من دو واحد معرفی به استاد دارم دانشگاه که تا آخر مهر کاراش ردیف میشه تا فارغ بخوام شم وسطای آبان میشهمیخواستم ببینم وسط آبان بفرستم کی میخوره اعزامم؟

__Jamaica__
11-10-2014, 11:07
سلام

یکم زیاد شد . ممنون

امیر عابدی ، جای بسیار خوبیه از روز اول اموزشی اگر تهران یا حومه کسی داشته باشید میفرستن برید بعد ساعات اموزش ، نداشته باشید هم میتویند برید دور بزنید.کمتر از دانشجوی عزیز بهتون نمیگن
بعد اموزشی براساس اینکه کجا نیرو بخواد هیچی معلوم نیست نیروی انسانی تقسیم میکنه نه 02
احتمال زیاد میخوره بهتون
بله اگر مدارکتون ثبت بشه میفرستن شهر خودتون
تک پسری کپی شماسنامه خودتون و پدر و استعلام ثبت احوال شهرتون ( اگر اینو زودتر اقدام کنید بهتره دیر میاد جوابش برای شما راهت دوره سخت میشه )
این ثبت مدارک هم جدی بگیرید سعی کنید خودتون دستی ببرید ستاد نیرو ثبت کنید ( پدری برادری کسی بره )

sasan.69
11-10-2014, 11:22
سلام

یکم زیاد شد . ممنون

در یه کلام عالی ...

حسام2000
11-10-2014, 11:28
ممنون دوست من آخه من دو واحد معرفی به استاد دارم دانشگاه که تا آخر مهر کاراش ردیف میشه تا فارغ بخوام شم وسطای آبان میشهمیخواستم ببینم وسط آبان بفرستم کی میخوره اعزامم؟
خوب همه چی بر اساس احتماالاته! 20 شهریور ببعد خورده برای دی. یعنی حدودا از 20 آبان ببعد میخوره برای اسفند ماه.البته ممکنه چون قضیه 24 ماه شدن پیش اومده زود تر از اینها دی ماه پر بشه. البته امکان درخواست تعجیل و تمدید هم وجود داره

حسام2000
11-10-2014, 11:32
علاوه بر توصیه عالی و کاربردی محمد در بالا، یه فرمایشی از امام علی هست که معنیش اینه از هر چی میترسی خودتو توش بنداز. البته منظورشون اینه که کاری که باید بالاخره انجامش بدی ، خوب زودتر انجامش بده. بعدشم که بری میفهمی ترس نداره:n02:

sasan.69
11-10-2014, 11:46

دوست عزیز اول باید منبع ترس رو دقیقا برای خودت مشخص کنی که چه چیزی باعث ترس از خدمت برات میشه.. این مسئله میتونه ترس از مسئولیت باشه ترس از تنبیه و........... باشه

منم چند ماه دیگه عازم هستم قبلا ترس شخصی من از تباهی عمر وسختگیری بود:n01: اما هرچقدر دارم نزدیک میشم یه حس خوشبینی دارم و فکرم به جهتی بردم که مثلا قراره بهم خوش بگذره! یا اگه مشکلی باشه برای همه هست و باید طاقت آورد! و به جای غر زدن و افکار منفی سعی کردم که ذهنمو به جهت موافق و مطلوب ببرم:n01: ( تو روانشناسی یه بحثی به نام مدیریت افکار هست که دراین باره مطالعه داشته باشی بدک نیس)

m-530
11-10-2014, 11:48
سلام
وسایلی که پست اول نوشته از یک طرف خیلی سوسول بازی هست و ..:n02:

از طرف دیگر باید چند تا ساک برای وسایل پست اول برد ! :n08:

یا پست اول رو اپدیت کنید . یا اینجا ضروریات رو بگید . مثلا چیز هایی که خودتون بردید اول اموزشی

............

بعد اگه کسی دوران اموزشی حموم نره فاسد میشه ؟!:n10:

حسام2000
11-10-2014, 11:50
سلام

یکم زیاد شد . ممنون

در رابطه با مدارک یکی از دوستان این پستو گذاشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حسام2000
11-10-2014, 11:56
سلام
وسایلی که پست اول نوشته از یک طرف خیلی سوسول بازی هست و ..:n02:

از طرف دیگر باید چند تا ساک برای وسایل پست اول برد ! :n08:

یا پست اول رو اپدیت کنید . یا اینجا ضروریات رو بگید . مثلا چیز هایی که خودتون بردید اول اموزشی

............

بعد اگه کسی دوران اموزشی حموم نره فاسد میشه ؟!:n10:
فکر کنم خودت هنوز نرفتی آموزشی که اینجوری میگی؟! به نظرم پست جامعیه تازه یه چیزایی رو ننوشتن مثلا نخ سوزن همرنگ لباس هات . حالا اومدیم نقاط حساست جر خورد باید چه کار کنی؟ تو یه ساک جا میشه

abbaskhani
11-10-2014, 12:21
اینایی که میگم تو سایت هم هست ولی چون میگی متوجه نشدی بازم میگم: کلا دو جور میشه بوسیله پروژه از خدمت کم کرد: یکی اینکه از طریق بنیاد نخبگان ریاست جمهوری و یکی هم بنیاد نخبگان نیروهای مسلح. تو حالت اول کل خدمتت میپره ولی برای اینکه به نهادهای نظامی معرفی بشی باید یه سری شرایط معدل و مقاله و اینها داشته باشی (اطالاعات بیشتر تو سایت بنیاد نخبگان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). اگر شرایط رو نداری میتونی از طریق بنیاد نخبگان نیروهای مسلح استفاده کنی که بهت پروژه میدن و معادلش از خدمتت کم میشه. رروش کار هم اینه که میری به آدرس بنیاد نخبگان ن.مسلح ، اونجا روی دیوار آدرس و شماره سی چهل تا مرکز نظامی هست که پروژه بهت میدن. آدرس ها رو یادداشت میکنی میری به تک تک اون ها سر میزنی ببینی واست پروژه دارن یا نه! اگه هر کدوم نشد میری بعدی تا بالاخره پیدا بشه. بعدش پروپوزال میدی و تصویب موضوع و انجام و اتمام کار. ظاهرا تا 2 تا پروژه راه داره تا سقف هر کدوم نه ماه. البته اخیرا یکی از این سدارها گفته شما در هر صورت باید یک سال خدمت کنی. یعنی عملا تا سقف 9 ماه فعلی و از سال بعد تا سقف 12 ماه میتونی کسری بگیری. اگه هم خیلی تخصص شاخی داری شاید بتونی بهشون پیشنهاد موضوع بدی اگه خودشون پیشنهاد نداشتن. انشالا موفق باشی!

خیلی ممنون بابت راهنماییتون، من 7 ماه از خدمتمو دارم میرم تا قبل شروع ارشد، میمونه 14 ماهم، یعنی من هر چند تا پروژه بدم 9 ماه میپره و باید بعد ارشد 5 ماهم برم درسته؟
قضیه اینکه پروژه ها نظامی هست و در خروج از کشور گیر میدن هم سرجاشه درسته؟

حسام2000
11-10-2014, 12:47
خیلی ممنون بابت راهنماییتون، من 7 ماه از خدمتمو دارم میرم تا قبل شروع ارشد، میمونه 14 ماهم، یعنی من هر چند تا پروژه بدم 9 ماه میپره و باید بعد ارشد 5 ماهم برم درسته؟

حالا شما تلاشتو بکن شاید بتونی بیشتر بگیری. 7 ماه بری بعد ترخیص بشی بری درس بخونی قانون جدید شاملت میشه. این قانون برای سال بعد 24 ماهه ولی ممکنه تا پایانه خدمتت بیشتر هم بشه! بستگی داره به سالی که داری دوباره میری خدمت چند ماه باشه.پس میمونه 17 ماه. روی کاغذ ممکنه همشو کسری بگیری (البته اگر این حرف جدید سردار که گفته حتما باید یک سال خدمت کنی رو ندیده بگیریم، منم نشنیده بودم از کسی که اینجوری باشه) یعنی دو تا نه ماه ولی احتمالات و اونچه که در عمل اتفاق میفته رو هم باید در نظر بگیری مثلا اینکه معمولا از مقدار کسری پیشنهادی یه خوردشو کم میکنن و....
یه نکته دیگه هم اونجوری که من شنیدم (البته مصوبشو ندیدم) فقط در حین خدمت میتونی کسری ها رو اعمال کنی. مثلا نمیتونی حین تحصیل کارت پایان خدمتت رو بگیری بلکه باید درست تموم بشه و دوباره اقدام کنی. البته این برای پروژه های کسر خدمتیه و اگر از طریق بنیاد نخبگان برای کل خدمتتت اقدام کنی قضیه فرق میکنه که تو سایتوشون نوشتن.
این لینک ها رو هم نگاه کن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

skull_avatar
11-10-2014, 14:22

واسه اسفند احتمال ارتش بیشتره یا نیرو انتظامی؟
این چیزا رو از کجا میفهمین؟:n13:

imnot12
11-10-2014, 14:30
دوستان من امروز دفترچه رو گرفتم عکس قسمت مشخصات رو خودم بزنم یا اگه رفتم دگتر اینا خودشون عکس رو میزنن؟
ایا دکتر معاینه هم لازمه؟
واکسن رو قبل پست دفترچه بزنم یا بعدا که جوابش اومد؟

Mohammad King
11-10-2014, 15:05
دوستان من امروز دفترچه رو گرفتم عکس قسمت مشخصات رو خودم بزنم یا اگه رفتم دگتر اینا خودشون عکس رو میزنن؟
ایا دکتر معاینه هم لازمه؟
واکسن رو قبل پست دفترچه بزنم یا بعدا که جوابش اومد؟

سلام

عکس رو مسوول پلیس +10 میزنه خودش...شما مشخصاتو پر کن فقط ...

معاینه دکتر هم لازمه اگر مشکلی چیزی دارید به دکتر بگید تا توی گذارش بنویسه اگر نه که فقط مهرش میکنه برات

واکسن هم باید قبلش بزنید توی دفترچه قسمتی برای واکسیناسون هست که موقعی که دکتر واکسن میزنه برای شما دفترچه رو مهر میکنه

همه چیز که تکمیل شد دفترچه رو میبرید +10 خودشون کارای لازم رو انجام میده

Mohammad King
11-10-2014, 15:07

هیچکس خبر نداره

بستگی به نیاز نیرو ارگان ها داره

ice_man_sh
11-10-2014, 15:27
فکر کنم خودت هنوز نرفتی آموزشی که اینجوری میگی؟! به نظرم پست جامعیه تازه یه چیزایی رو ننوشتن مثلا
نخ سوزن همرنگ لباس هات . حالا اومدیم نقاط حساست جر خورد باید چه کار کنی؟ تو یه ساک جا میشه
بعضی وسایلی که نوشته شده اضافه هست، من گفتم خودم شاید 1/4 را برده باشم.

البته نخ و سوزن من تا پایان خدمت تو پاسگاه هم همرام بود، در حالی که من 24 ساعت پاسگاه بودم و 48 ساعت خونه.

اگه قانون همین طور بمونه بله 5 ماه میمونه ولی...

1- معلوم نیست تا وقتی شما برگردین مدت خدمت باز بیشتر بشه و یا این حداقل خدمت افزایش پیدا کنه یا نه

2- الان هم اونطور نیست که همه کسر پروژه و.... بگیرن، خیلی ها قبل خدمت برنامه ریزی میکنن ولی در عمل برای خیلی ها قبول هم نمیشه و من معتقدم در آینده نزدیک این کسر هم حذف میشه و یا با مدت خیلی کم و شرایط خیلی سخت تر داده میشه.

این را هیچ کس نمیتونه بگه، هر کی هم گفت دروغه.

غیر از دوره های خاص که شاید به دلیل نیاز آنی و یا ترخیص بالا ارتش نیروی بیشتری جذب کنه معمولا همیشه جذب نیروی انتظامی بیشتره.

حسام2000
11-10-2014, 16:18

کسی خبر نداره. منظور من این بود که چون سابقه خدمت ارتش دارم میخوام دوباره بیفتم ارتش. اگه میخواستم آبان برم ممکن بود ارتش پر شده باشه و بیفتم نیروی انتظامی و من اینو نمیخواستم. جدیدا زنگ بزنید نظام وظیفه میگه لزوما محل قبلی خدمت نمی افتید اگه پر شه باشید می افتید نیروهای دیگه. خوب سپاه که پذیرش خودشو میگیره ارتش نیفتم فقط نیروی انتظامی میمونه! خیلی حساس نشو

south boy
11-10-2014, 16:34
امیر عابدی ، جای بسیار خوبیه از روز اول اموزشی اگر تهران یا حومه کسی داشته باشید میفرستن برید بعد ساعات اموزش ، نداشته باشید هم میتویند برید دور بزنید.کمتر از دانشجوی عزیز بهتون نمیگن
بعد اموزشی براساس اینکه کجا نیرو بخواد هیچی معلوم نیست نیروی انسانی تقسیم میکنه نه 02
احتمال زیاد میخوره بهتون
بله اگر مدارکتون ثبت بشه میفرستن شهر خودتون
تک پسری کپی شماسنامه خودتون و پدر و استعلام ثبت احوال شهرتون ( اگر اینو زودتر اقدام کنید بهتره دیر میاد جوابش برای شما راهت دوره سخت میشه )
این ثبت مدارک هم جدی بگیرید سعی کنید خودتون دستی ببرید ستاد نیرو ثبت کنید ( پدری برادری کسی بره )

منظور شما از ثبت مدارک توی ستاد نیرو چیه ؟ مگه پادگان اموزشی مدارک روتحویل نمی گیره ؟ ستاد نیرو کجاست ؟

T_L_O_T_D
11-10-2014, 16:51
سلام

یکم زیاد شد . ممنون
02 که رفته پرندک! من فکر کنم منظور دوستان همون افسریه است که هی می گن خوبه! پرندک خارج از شهره رو بروی رباط کریم

__Jamaica__
11-10-2014, 17:13
منظور شما از ثبت مدارک توی ستاد نیرو چیه ؟ مگه پادگان اموزشی مدارک روتحویل نمی گیره ؟ ستاد نیرو کجاست ؟

بزرگوار این وظیفه یکان اموزشِ که مدارک بگیره و بفرسته برای ستاد نیرو
اما خیلی در این خصوص کم لطفی میکنن و ممکنه که ثبت نشه برای محکم کاری خدمتتون گفتم.حیلی هارو دیدم که ثبت نشده مدارکشون
ستاد نیرو هم خود تهرانِ 4 راه مینی سیتی

02 که رفته پرندک! من فکر کنم منظور دوستان همون افسریه است که هی می گن خوبه! پرندک خارج از شهره رو بروی رباط کریم

رفیق پرندک اسمش بخاطر 23 شده پرندک کسایی که 23 بودن هیچوفت اون سیم خاردار ها و فنس لعنتی ورودیش یادشون نمیره
02 هم درستِ رفته پرندک اما با همون فرماندش امیر عابدیِ تهران ، ساعت 4 دستور داده اتوبوس ها میان توی 02 پر میکنن بجه ههارو میبرن ازادی یا شهریار

amirdashti
11-10-2014, 17:20
دوستان درسته که میگن تو قانون جدید با هر چند ماه کسر خدمت هم باید حداقل 12 ماه خدمت کنی؟

ahwazp30
11-10-2014, 18:59
اگه من بخام توی نیروی انتظامی شهرمون پذیرش بشم که سربازیم رو اونجا بگذرونم امکان پذیره یا نه ؟

2-اگه پذیرش شدم جزو کادری ها حساب میشم یا جز سربازها ؟

ice_man_sh
11-10-2014, 19:45
دوستان درسته که میگن تو قانون جدید با هر چند ماه کسر خدمت هم باید حداقل 12 ماه خدمت کنی؟
بله

اگه من بخام توی نیروی انتظامی شهرمون پذیرش بشم که سربازیم رو اونجا بگذرونم امکان پذیره یا نه ؟

واقعا انگیزتون از این سوال را نفهمیدم.

ناجا پذیرش نداره، غیر از پارتی و شرایط هم به شهر خودتون نمیده.

در ضمن سرباز چرا باید جزو کادر به حساب بیاد اون را هم نفهمیدم.

__Jamaica__
11-10-2014, 19:53

بله میشه
2.کادری محسوب میشید.

یه خوبی هم که داشت یکی از دوستام درس هم میخوند ما بینش
اما قراردادش 5 ساله بود.کلا اصلا راضی نبود.

ice_man_sh
11-10-2014, 20:04
بله میشه
2.کادری محسوب میشید.

یه خوبی هم که داشت یکی از دوستام درس هم میخوند ما بینش
اما قراردادش 5 ساله بود.کلا اصلا راضی نبود.
دوست عزیز مطمئنی که استخدامی را داره میگه؟

چون جملاتش یه چیز دیگه ای را نشون میده. (اگه منظور دوستمون استخدامی باشه پس یعنی دوستمون کلمات مناسب برای سوالش را انتخاب نکرده و اگه نه پذیرش برای خدمت سربازی باشه اونوقت جواب شما غیر مرتبط میشه)

در ضمن اگه قرار بشه استخدام نیروهای نظامی باشه اکثرا 5 سال پیمانی میشن و بعد قرارداد رسمی، بعد 5 سال مجددا از مراجع ذی صلاح دوباره در مورد فرد تصمیم گیری و صلاحیت های لازم داده میشه، احتمال داره فردی به خاطر اقداماتش در این 5 سال پیمانی رسمی نشه.

Doctor Splinter
11-10-2014, 22:00
غیر از دوره های خاص که شاید به دلیل نیاز آنی و یا ترخیص بالا ارتش نیروی بیشتری جذب کنه معمولا همیشه جذب نیروی انتظامی بیشتره.
والا برج 5 سال 89 که من رفتم از 100 نفر شاید به زور 10 نفر نیرو انتظامی بودن بقیه ارتش،اونایی که کد مازاد خورده بودن هم دادن به ارتش که با ما اومدن 07 کازرون!
یه بار هم برای رفیقم رفته بود بدرقش باز بیشتر سربازا ارتش بودن!
الانم که برای کارهای پلیس افتخاری به ساختمونای نیرو انتظامی و ستادش رفت و آمد دارم به اون صورت سربازی نمی بینم!
چند روز پیش رفته بودم آگاهی دیدم چند تا افسر کادری خودشون دارن پارتیشن بندی میکنن اتاقشون رو!
یه سرهنگ هم که رفت آبدارخونه برای خودش چایی ریخت! ولی تو ارتش یه گروهبان 2 کادر همه کاراش رو میداد سرباز انجام بده!یادمه یه گروهبان تو ستاد داشتیم که پیمانی هم بود هر وقت از ستاد میخواست بره قرارگاه یه سرباز صدا می کرد کلاه و کیفش رو براش بیاره!

Behrang_sh
11-10-2014, 22:17
والا برج 5 سال 89 که من رفتم از 100 نفر شاید به زور 10 نفر نیرو انتظامی بودن بقیه ارتش،اونایی که کد مازاد خورده بودن هم دادن به ارتش که با ما اومدن 07 کازرون!
یه بار هم برای رفیقم رفته بود بدرقش باز بیشتر سربازا ارتش بودن!
الانم که برای کارهای پلیس افتخاری به ساختمونای نیرو انتظامی و ستادش رفت و آمد دارم به اون صورت سربازی نمی بینم!
چند روز پیش رفته بودم آگاهی دیدم چند تا افسر کادری خودشون دارن پارتیشن بندی میکنن اتاقشون رو!
یه سرهنگ هم که رفت آبدارخونه برای خودش چایی ریخت! ولی تو ارتش یه گروهبان 2 کادر همه کاراش رو میداد سرباز انجام بده!یادمه یه گروهبان تو ستاد داشتیم که پیمانی هم بود هر وقت از ستاد میخواست بره قرارگاه یه سرباز صدا می کرد کلاه و کیفش رو براش بیاره!

شما یه نگاه به خیابون ها بنداز مخصوصا سر چهارراهها
تا دلت بخواد سرباز ناجا از نوع راهنمایی و رانندگیش رو میبینی
ناجا سربازی که بخواد توی ساختموناش وایستن به اون صورت نداره و بیشتر سربازاهای داخل شهرش درگیر کارایی مثل جلب کردن و پست سر چهارراه و دادگستری و هزارتا بدبختی دیگه هستن! و تقریبا 2 ساله که بیشترین سهمیه رو توی جذب سرباز داره

Doctor Splinter
11-10-2014, 22:29
ناجا سربازی که بخواد توی ساختموناش وایستن به اون صورت نداره و بیشتر سربازاهای داخل شهرش درگیر کارایی مثل جلب کردن و پست سر چهارراه و دادگستری و هزارتا بدبختی دیگه هستن! و تقریبا 2 ساله که بیشترین سهمیه رو توی جذب سرباز داره
اون وقت من افتادم ارتش اونم نیروی زمینی تازه بعدش هم پرندک که بدترین جاش هست:n04:
نمیدونم چرا خدا این دعام رو مستجاب نکرد که ارتش نیوفتم!

__Jamaica__
11-10-2014, 22:36

چون جملاتش یه چیز دیگه ای را نشون میده. (اگه منظور دوستمون استخدامی باشه پس یعنی دوستمون کلمات مناسب برای سوالش را انتخاب نکرده و اگه نه پذیرش برای خدمت سربازی باشه اونوقت جواب شما غیر مرتبط میشه)

در ضمن اگه قرار بشه استخدام نیروهای نظامی باشه اکثرا 5 سال پیمانی میشن و بعد قرارداد رسمی، بعد 5 سال مجددا از مراجع ذی صلاح دوباره در مورد فرد تصمیم گیری و صلاحیت های لازم داده میشه، احتمال داره فردی به خاطر اقداماتش در این 5 سال پیمانی رسمی نشه.

راستش از سوال ایشون من اینطور برداشت کردم.بقول شما گنگ پرسیدن حالا میان اطلاعات تکمیلی رو میدن
اینجور یگان ها پذیرش به سبک دیگه ندارن که کادری بخواد بشه ایشون
در ارتباط با توضیحات تکمیلی که فرمودین کاملا درسته این بنده خدا که گفتم حفاظت اون مرکزشون میخواست فسخ کنِ قراردادشو

چیزایی که دوستمون میگه کاملا درست
ارتش خودش 5 تاست 4 تا نیرو و یکی دژبان آجا ، عظمتیِ
بزرگترین نیرو کشور هم که نیرو زمینیِ ، فقط توی خود تهران بالای 10 تا فرماندهی داره اما واقعا اطلاع ندارم کجا جذب از همه جا بیشتر داره

ahwazp30
11-10-2014, 23:21

خوب از اونجایی که این تاپیک در مورد سربازی هست پس سوال منم مربوط به سربازی میشه نه استخدام .:n03:

گفتم چون پذیرشه شاید جزو کادری ها باشه .حالا میشه من استخدام سپاه یا ارتش یا ناجا بشم و دوران خدمتم رو توی همین ارگان ها بگذرنوم به عنوان کادری ؟ یعنی یه جورایی پلیس بشم در عوض دیگه ازم نخان که برم سربازی ؟

imnot12
12-10-2014, 00:16
دوستان این واکسن که میزنن
من این واکسن رو سال 87زدم و روش نوشته برای 10سال اینده در برابر بیماری کزاز و دیفتری افزایش خواهد یافت با ارائه این کارت هنگام ازدواج و انجام خدمت وظیفه نیازی به تقیح مجدد نخواهد داشت
این واقعیت داره کارتشم داره؟

sadegh.kamalian
12-10-2014, 11:19
سلام دوستان
برگه سفید من هم اومد توش زده آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا ولی آدرس مراجعه رو زده کرج!!!!، مجموعه ورزشی انقلاب! الان قضیه چیه؟ بالاخره من باید برم 01 یا برم این انقلابه؟

PNC
12-10-2014, 15:23
برگه ما هم اومد.
نیروی زمینی ارتش آموزشی ۰۲ پرند.

ahwazp30
12-10-2014, 17:38
دوستان یه سوال بی ربط اما مهم :

اگه توی یه پاسگاه سرباز باشیم و اونجا یه سرگرد باشه و یه سرهنگ یکیشون یه کاری ازم بخاد که اون یکی موافق نباشه از اونجایی که درجه هر دو از من بالاتره من به حرف کدوم یکیشون باید گوش بدم ؟

ice_man_sh
12-10-2014, 18:29
خوب از اونجایی که این تاپیک در مورد سربازی هست پس سوال منم مربوط به سربازی میشه نه استخدام .:n03:

گفتم چون پذیرشه شاید جزو کادری ها باشه .حالا میشه من استخدام سپاه یا ارتش یا ناجا بشم و دوران خدمتم رو توی همین ارگان ها بگذرنوم به عنوان کادری ؟ یعنی یه جورایی پلیس بشم در عوض دیگه ازم نخان که برم سربازی ؟
پذیرش که گفتم نداره.

فکر کنم اگه پیمانی 5 ساله بشین خدمتتون هم حساب بشه البته باید استخدامی بزنن، شما برین، قبول کنن و... بعد استخدام کنن.

در ضمن کادر هم بحثی به نام اینکه تو شهر خودتون باشین ندارین، حدود 6-9 ماه آموزش هست بعد اون هم که ممکنه جاهای مختلفی بدن. در ضمن تو مدت زمان کل خدمتتون اگه اشتباه نکنم 5 سال باید مناطق درگیر خدمت کنید.

دوستان این واکسن که میزنن
من این واکسن رو سال 87زدم و روش نوشته برای 10سال اینده در برابر بیماری کزاز و دیفتری افزایش خواهد یافت با ارائه این کارت هنگام ازدواج و انجام خدمت وظیفه نیازی به تقیح مجدد نخواهد داشت
این واقعیت داره کارتشم داره؟
شاید کزاز را نزنن ولی منژیت را میزنن.

اگه توی یه پاسگاه سرباز باشیم و اونجا یه سرگرد باشه و یه سرهنگ یکیشون یه کاری ازم بخاد که اون یکی موافق نباشه از اونجایی که درجه هر دو از من بالاتره من به حرف کدوم یکیشون باید گوش بدم ؟
ببینید بعضا دوستان سوالی میپرسن که مربوط به حواشی خدمت هست.

شما ظاهرا دفترچه هم نفرستادین که درگیر این مسایل هستین، شما برین خدمت در آموزش همه چیز دستتون میاد.

واما برای اینکه سوالتون بی پاسخ نمونه، درجه بالا احترام خودش را داره ولی دستور را کسی میتونه بده که در سلسله مراتب باشه و یا سلسله مراتب گفته باشه که دستور فلانی را اجرا کن.

زیاد درگیر حواشی نباشین، اعزام بشین این موارد را بخواین و نخواین یاد میگیرین.

Doctor Splinter
12-10-2014, 18:41

تو این موارد مهمه کارت بیشتر گیر کدوم یکیه،هر کدوم حس میکنی بیشتر باهاش کار داری دستور اون رو انجام بده!
البته جلوی هر دو بگو چشم ولی پشت بندش...
تو خدمت مهترین چیز برای کادری اینه که سرباز ادب داشته باشه اگه ادب داشته باشی خیلی جاها به دردت میخوره از تقسیم تو یگان گرفته تا مرخصی و این جور چیزا:n09:

ahwazp30
12-10-2014, 19:12
تو این موارد مهمه کارت بیشتر گیر کدوم یکیه،هر کدوم حس میکنی بیشتر باهاش کار داری دستور اون رو انجام بده!
البته جلوی هر دو بگو چشم ولی پشت بندش...
تو خدمت مهترین چیز برای کادری اینه که سرباز ادب داشته باشه اگه ادب داشته باشی خیلی جاها به دردت میخوره از تقسیم تو یگان گرفته تا مرخصی و این جور چیزا:n09:

داداش فکر نکنم اینطوری باشه که شما میگی .لغو دستور تنبیهات داره .مگه اونجا خونه ی خالست که من به هر دو بگم چشم ولی کارم گیر هر کدوم بود دستور اون رو اجرا کنم ؟ خوب اگه من به حرف فرمانده خودم گوش بدم که فرمانده ی اون دخل جفتمون رو با هم میاره .البته من منظورم دستور های خیلی مهم نبود .فرض کن توی یه پاسگاه منشی یه سرگرد هستی بهت میگه فلان نامه رو ببر فلان جا ولی فرمانده پاسگاه که سرهنگه و درجش بالاتره اجازه نمیده که این نامه رو ببری .حالا چکار باید کرد ؟

من ورودی 89 کارشناسی ناپیوسته بودم اما توی پلیس +10 صدور معافیت 92 بوده تا 95 به مدت 3 سال .من الان موندم که وقتی سال 89 معافیت تحصیلی گرفتم که ثبت نام کنم پس چرا تاریخ صدور در سیستم ناجا سال 92 ثبت شده ؟ پلیس +10 میگفت از 89 تا 92 از معافیت قبلیت (فوق دیپلم) هنوز مونده بوده از اون استفاده کردی برای همین از سال 92 معافیت کارشناسیت صادر شده .اما شاید یه حرفی رو هوا گفته باشه

شما تایید میکنید حرفشون رو یا اشتباه شده سیستمشون ؟

Doctor Splinter
12-10-2014, 19:49
داداش فکر نکنم اینطوری باشه که شما میگی .لغو دستور تنبیهات داره .مگه اونجا خونه ی خالست که من به هر دو بگم چشم ولی کارم گیر هر کدوم بود دستور اون رو اجرا کنم ؟ خوب اگه من به حرف فرمانده خودم گوش بدم که فرمانده ی اون دخل جفتمون رو با هم میاره .البته من منظورم دستور های خیلی مهم نبود .فرض کن توی یه پاسگاه منشی یه سرگرد هستی بهت میگه فلان نامه رو ببر فلان جا ولی فرمانده پاسگاه که سرهنگه و درجش بالاتره اجازه نمیده که این نامه رو ببری .حالا چکار باید کرد ؟

من ورودی 89 کارشناسی ناپیوسته بودم اما توی پلیس +10 صدور معافیت 92 بوده تا 95 به مدت 3 سال .من الان موندم که وقتی سال 89 معافیت تحصیلی گرفتم که ثبت نام کنم پس چرا تاریخ صدور در سیستم ناجا سال 92 ثبت شده ؟ پلیس +10 میگفت از 89 تا 92 از معافیت قبلیت (فوق دیپلم) هنوز مونده بوده از اون استفاده کردی برای همین از سال 92 معافیت کارشناسیت صادر شده .اما شاید یه حرفی رو هوا گفته باشه

شما تایید میکنید حرفشون رو یا اشتباه شده سیستمشون ؟
از اون جایی که غیبتی برای شما ثبت نشده زیاد مهم نیست خیلی در گیرش نشید!
تو اون مورد هم که شما میگی اگه درجه پایین تر گفت برو و بالاتر گفت نرو،شما راپورت اون درجه پایینی رو میدی به ارشدترش!البته این مورد که شما میگی معمولا خودشون با هم حل و فصل میکنن که یکیشون جلوی سرباز ضایع نشه.چون برای خودم هم پیش اومده.یه موقع هم هستش که شما باید دستور رو انجام بدی بعد اگه ایراد گرفتن میگی من انجام وظیفه کردم اون وقت کاریت ندارن!

ahwazp30
12-10-2014, 23:19
از اون جایی که غیبتی برای شما ثبت نشده زیاد مهم نیست خیلی در گیرش نشید!
تو اون مورد هم که شما میگی اگه درجه پایین تر گفت برو و بالاتر گفت نرو،شما راپورت اون درجه پایینی رو میدی به ارشدترش!البته این مورد که شما میگی معمولا خودشون با هم حل و فصل میکنن که یکیشون جلوی سرباز ضایع نشه.چون برای خودم هم پیش اومده.یه موقع هم هستش که شما باید دستور رو انجام بدی بعد اگه ایراد گرفتن میگی من انجام وظیفه کردم اون وقت کاریت ندارن!

چرا اتفاقا خیلی مهمه .برای خیلیا غیبت ثبت نشده اما غیبت میخورن .من میخام مطمئن بشم که اگه واقعا تا 95 فرصت دارم الان عجله ای دفترچه پر نکنم .اخه پلیس +10 میگه یک سال فرصت داری ولی نظام وظیفه میگه چون سنوات بهت خورده بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی باید دفترچه میفرستادی .من گیج شدم

Doctor Splinter
12-10-2014, 23:33
چرا اتفاقا خیلی مهمه .برای خیلیا غیبت ثبت نشده اما غیبت میخورن .من میخام مطمئن بشم که اگه واقعا تا 95 فرصت دارم الان عجله ای دفترچه پر نکنم .اخه پلیس +10 میگه یک سال فرصت داری ولی نظام وظیفه میگه چون سنوات بهت خورده بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی باید دفترچه میفرستادی .من گیج شدم
قانون کلی اینه که یک سال پس از فارغ التحصیلی میشه دفترچه پست کرد!
در ضمن شما فقط تا پایان سال مهلت دارید 21 ماه خدمت کنید و سال 94 خدمت 24 ماه میشه و الان چون تعداد بیشتری دارن اقدام میکنن پس با وجود تعداد بیشتر شرایط مساعدتری فراهم میشه برای خدمت!
کلا تو سربازی نفر بیشتر مساوی است با مرخصی بیشتر،نگهبانی کمتر و کار کمتر!چون تعداد پست های نگهبانی و کاراهای پادگان ثابته،پس نفر که ییشتر بشه بینشون تقسیم میشه و بهتره برای سربازا که بیشتر باشند!

javid870
13-10-2014, 01:00
سلام من پدرم دو بار عمل قلب کرده البته باز نبوده آنژیو پلاستی هم کرده و استند(فنر برای باز نگه داشتن رگ) گذاشته تحت نظر پزشک هم هست به نظرتون میتونم معافی بگیرم؟قرص پلاویکس هم میخوره و کلی قرص دیگه.چجوری میتونم مطم،ن بشم که شانس معافی دارم؟چون میخوام اگه احتمالش نیست بیخود وقت خودمو تلف نکنم و برم خدمت. در ضمن ۶۰ سالش هم هست.ممنون میشم راهنماییم کنید.

TRIPLE M
13-10-2014, 03:43
سلام خدمت دوستان گرامی
من 19 آبان اعزام هستم.لطفا راهنمایی کنید:
1 در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن قاشق و چنگال و چاقو از نوع فلزی باشه یا پلاستیکی؟و بشقاب هم نیازه یا نه؟(با توجه به اینکه یقلوی میدن!)
2 قفلی که برای کمد باید ببریم چه مدلی یا چه شکلی باید باشه؟
3 من با مدرک دیپلم و بیش از دو سال بسیج فعال (بسیج رو برای سپاه گفتم) در هر کدام از ارگان ها چه درجه ای میگیرم؟
4 برای سربازی با شرایط من حقوق با کسر بیمه و....... چقدره؟
پیشاپیش بابت راهنمایی و کمک شما دوستان گرامی تشکر میکنم.

reza.kaka
13-10-2014, 08:10
:n09:

ahwazp30
13-10-2014, 08:51
قانون کلی اینه که یک سال پس از فارغ التحصیلی میشه دفترچه پست کرد!
در ضمن شما فقط تا پایان سال مهلت دارید 21 ماه خدمت کنید و سال 94 خدمت 24 ماه میشه و الان چون تعداد بیشتری دارن اقدام میکنن پس با وجود تعداد بیشتر شرایط مساعدتری فراهم میشه برای خدمت!
کلا تو سربازی نفر بیشتر مساوی است با مرخصی بیشتر،نگهبانی کمتر و کار کمتر!چون تعداد پست های نگهبانی و کاراهای پادگان ثابته،پس نفر که ییشتر بشه بینشون تقسیم میشه و بهتره برای سربازا که بیشتر باشند!

ما که تمام عمر از دنیا عقب موندیم این 3 ماه اضافه هم روش .من یکسری مشکل پزشکی دارم که باید براشون اقدام کنم و الان امکانش نیست که دفترچه پر کنم باید اول درمان کنم بعد چون نمیخام از معافیت پزشکی استفاده کنم .به همین دلیل دفترچه میره برای بعد از عید .پس یعنی اگر من با اجازه نطام وضیفه از چند سال سنوان اضافه هم استفاده کرده باشم بازم یکسال رو وقت دارم ؟

sadegh.kamalian
13-10-2014, 09:08
سلام دوستان
برگه سفید من هم اومد توش زده آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا ولی آدرس مراجعه رو زده کرج!!!!، مجموعه ورزشی انقلاب! الان قضیه چیه؟ بالاخره من باید برم 01 یا برم این انقلابه؟
کسی نمیدونه؟

SNOW PATROL
13-10-2014, 09:22
سلام من پدرم دو بار عمل قلب کرده البته باز نبوده آنژیو پلاستی هم کرده و استند(فنر برای باز نگه داشتن رگ) گذاشته تحت نظر پزشک هم هست به نظرتون میتونم معافی بگیرم؟قرص پلاویکس هم میخوره و کلی قرص دیگه.چجوری میتونم مطم،ن بشم که شانس معافی دارم؟چون میخوام اگه احتمالش نیست بیخود وقت خودمو تلف نکنم و برم خدمت. در ضمن ۶۰ سالش هم هست.ممنون میشم راهنماییم کنید.

به نظر من احتمالش ضعیفه ولی در هرصورت کمیسیون پزشکی باید در مورد اینکه پدر شما از کار افتاده هست یا نه نظر بده

سلام دوستان

فرقی نمیکنه شما مستقیم میتونید برید 01 یا برید محل معرفی شده تا از اونجا اعزام بشید ولی بهتره برید مجموعه ورزشی انقلاب و بعد اعزام بشید

sadegh.kamalian
13-10-2014, 11:39
فرقی نمیکنه شما مستقیم میتونید برید 01 یا برید محل معرفی شده تا از اونجا اعزام بشید ولی بهتره برید مجموعه ورزشی انقلاب و بعد اعزام بشید

خیلی ممنون بابت پاسخ. میخوام با یکی از دوستام تو یه خوابگاه و گروهانو ... باشم. اون خود تهرانه. پس اگه مستقیم برم 01 مشکلی نیست؟

PLAΨMID
13-10-2014, 11:53
خیلی ممنون بابت پاسخ. میخوام با یکی از دوستام تو یه خوابگاه و گروهانو ... باشم. اون خود تهرانه. پس اگه مستقیم برم 01 مشکلی نیست؟
خوابگاه و گروهان و . . . اختیاری نیست . وقتی 2000 نفر رو با هم توی 01 میگیرن ، نمیشه توقع این چیزا رو داشت .
ضمنا باید که به " محل مراجعه" مراجعه کنید و مستقیما نرید 01 . چون توی محل مراجعه در شهر خودتون باید یه " حاضری" بزنید . با اتوبوس شما رو اعزام می کنند و اتوبوس وارد پادگان میشه . لباس میگیرید و برمیگردید !!
اگه خودتون مستقیم برید 01 دژبان تمام وسایلتون رو میریزه بیرون و میگرده . ضمنا ممکن هم هست اذیتتون کنن و دردسر بشه . . . . بهتره همونطوری که نوشته شده ، دقیقا عمل کنید .

__Jamaica__
13-10-2014, 12:14
دوستمون درست میگه اگر نوشتن بقالی حسن اقا سر کوچه تون خودتونو معرفی کنید حتما برید همونجا ، مشکلی پیش نمیاد توی 01 دوباره اسمتونو میخونن اما نکنید اینکارو.
بچه های تهران کرج با هم میرسن
اونجا توی 01 که اول وارد میشید میرید داخل راهنمایی میکننتون برید سمت راست وارد اون محوطه شدین مثلا بگید دیوار جنوبی اونجا وایسه پیداش کنید.

paranoid_android
13-10-2014, 13:43
سلام خدمت دوستان گرامی
من 19 آبان اعزام هستم.لطفا راهنمایی کنید:
1 در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن قاشق و چنگال و چاقو از نوع فلزی باشه یا پلاستیکی؟و بشقاب هم نیازه یا نه؟(با توجه به اینکه یقلوی میدن!)
2 قفلی که برای کمد باید ببریم چه مدلی یا چه شکلی باید باشه؟
3 من با مدرک دیپلم و بیش از دو سال بسیج فعال (بسیج رو برای سپاه گفتم) در هر کدام از ارگان ها چه درجه ای میگیرم؟
4 برای سربازی با شرایط من حقوق با کسر بیمه و....... چقدره؟
پیشاپیش بابت راهنمایی و کمک شما دوستان گرامی تشکر میکنم.

1 - قاشق و چنگال و لیوان فلزی ببر با خودت حتما. بشقاب هم همراهت باشه چون احتمال اینکه یقلوی زنگ زده بهت بدن وجود داره!
2 - از این قفل های کوچیک که راحت بشه سوراخ در کمد رو بست! رمزدار باشه بهتره، چون قفلای معمولی با یکم انگولک کردن یا کلیدای دیگه باز میشن! یه قفل هم برای چفت کردن زیپ های ساک یا کیفی که میبری همرات باشه، باز چون ممکنه کمد بهت نرسه!
3 - ناجا: سردوشی (سرباز صفر). ارتش: سرباز دومی یا سرباز یکمی. سپاه: سردوشی (سرباز صفر).
4 - اطلاع دقیق ندارم.

__Jamaica__
13-10-2014, 14:19
1 - قاشق و چنگال و لیوان فلزی ببر با خودت حتما. بشقاب هم همراهت باشه چون احتمال اینکه یقلوی زنگ زده بهت بدن وجود داره!
2 - از این قفل های کوچیک که راحت بشه سوراخ در کمد رو بست! رمزدار باشه بهتره، چون قفلای معمولی با یکم انگولک کردن یا کلیدای دیگه باز میشن! یه قفل هم برای چفت کردن زیپ های ساک یا کیفی که میبری همرات باشه، باز چون ممکنه کمد بهت نرسه!
3 - ناجا: سردوشی (سرباز صفر). ارتش: سرباز دومی یا سرباز یکمی. سپاه: سردوشی (سرباز صفر).
4 - اطلاع دقیق ندارم.

در تکمیل فرمایشات این بزرگوار
دیپام توی ارتش اگر کد بخوره نهست اینا نکنید.گروهباندوم یا گروهبانسوم هم ممکنه بشید
دوره کد هم نخورید که سرجوخه میشید.
حقوق هم بر اساس درجه است.

Soroush-S
13-10-2014, 14:26
بخشش اضافه خدمت سنواتی همه سربازان غایب
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به مناسبت عید سعید غدیر خم، مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر بخشش اضافه خدمت سنواتی همه سربازان غایب در حال خدمت موافقت کردند.

سردار سرتیپ موسی کمالی درمصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: همچنین مشمولانی که تا 22بهمن امسال خودشان را برای خدمت مقدس سربازی معرفی کنند در شمول این عفو قرار می گیرند.

Doctor Splinter
13-10-2014, 14:28
ما که تمام عمر از دنیا عقب موندیم این 3 ماه اضافه هم روش .من یکسری مشکل پزشکی دارم که باید براشون اقدام کنم و الان امکانش نیست که دفترچه پر کنم باید اول درمان کنم بعد چون نمیخام از معافیت پزشکی استفاده کنم .به همین دلیل دفترچه میره برای بعد از عید .پس یعنی اگر من با اجازه نطام وضیفه از چند سال سنوان اضافه هم استفاده کرده باشم بازم یکسال رو وقت دارم ؟
من قانون کلی رو خدمتتون عرض کردم ولی نهایتا نظام وظیفه هستش که باید تصمیم بگیره،شما اون چیزی رو که نظام وظیفه میگه باید ملاک قرار بدید چون پلیس+10 قانون گذار نیست و فقط اجرا کننده است،در مورد 3 ماه هم در خدمت سرباز یه روز هم یه روزه چه برسه به 3 ماه.خدمت کرده ها می دونن من چی میگم.یه موقع آرزو میکنی ای کاش یه هفته زودتر ترخیص بشی!بذار یه مثال بزنم،اواسط خدمت ما بود که یه آماده باش سنگین خورد به پادگان و همه باید با تجهیزات کامل می رفتن تو بیابون و چادر می زدن،این وسط دو نفر که پایه خدمت یکسان داشتن ولی یکیشون یه هفته زودتر از اون یکی ترخیص میشد!اونی که یه هفته دیرتر باید ترخیص میشد رو بردن برای آماده باش ولی اون یکی نرفت.چرا؟چون فرمانده ما گفته بود هر سربازی 20 روز مونده به پایان خدمتش از همه چی معافه و حتی 21 روز هم باشه قبول نیست.
پس نگید سه ماه چیزی نیستش:n29:

Gestapo
13-10-2014, 14:28

با هم یه جا قرار بذارید همدیگرو ببینید. تو تابستون که همرو به خط می کردن بعد 20 تا 20 تا جدا میکیدن.
ما تقریبا 10نفر هم دانشگاهی بودیم افتادیم تو یه یگان
دوره کدم 3-4 نفرمون هنوز با همیم!

ali_agha1981
13-10-2014, 14:38
بخشش اضافه خدمت سنواتی همه سربازان غایب
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به مناسبت عید سعید غدیر خم، مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر بخشش اضافه خدمت سنواتی همه سربازان غایب در حال خدمت موافقت کردند.

سردار سرتیپ موسی کمالی درمصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: همچنین مشمولانی که تا 22بهمن امسال خودشان را برای خدمت مقدس سربازی معرفی کنند در شمول این عفو قرار می گیرند.

باورم نمیشه....:n28::n28:
این خبر کی منتشر شده ؟
من نیروی انتظامی هستم و 4 ماه خدمتم و 6 ماه اضاف سنواتی دارم یعنی جدی جدی بخشیده شد...!!:26::26:
اصلا قبلا سابقه داشته یه دفعه همه اضاف های سنواتی رو ببخشن...؟

Doctor Splinter
13-10-2014, 14:51
این خبر کی منتشر شده ؟
من نیروی انتظامی هستم و 4 ماه خدمتم و 6 ماه اضاف سنواتی دارم یعنی جدی جدی بخشیده شد...!!:26::26:
بله سال 90 هم این اتفاق افتاد و در عین ناباوری اضافه خدمت سنواتی سربازانی که فاقد نهست(بیشتر از 5 روز) و فرار بودند بخشیده شد!قبلش هم که میگن سال 86 بوده!

pooya6617
13-10-2014, 15:15
چه ترافیک اعزامی داشته باشیم واسه دی و خصوصا اسفند امسال.. هرچی سیاست تشویقی داشتن که نیرو جمع کنن این چند ماه اخر سالو بکارگرفتن تا بچه ها خودشونو معرفی کنن.. ترس از اضافه خدمت های اعزام 94.. بخشش های تا 22بهمن .. احتمالا برنامه دارن واسه چند ماه اینده و نیرو لازمه .. اماده باشید خلاصه..به نظر من که بی دلیل نیست

akpa
13-10-2014, 17:17
بچه ها ده روز دیگه اعزامم به نظرتون کی معلوم میشه کجا افتادم؟ هنوز خبری نشده

ahwazp30
13-10-2014, 17:19
این خبر کی منتشر شده ؟

منظور از سنواتی چیه ؟ با 6 ماه اضافه معمولی فرق میکنه ؟

paranoid_android
13-10-2014, 17:21
چه ترافیک اعزامی داشته باشیم واسه دی و خصوصا اسفند امسال.. هرچی سیاست تشویقی داشتن که نیرو جمع کنن این چند ماه اخر سالو بکارگرفتن تا بچه ها خودشونو معرفی کنن.. ترس از اضافه خدمت های اعزام 94.. بخشش های تا 22بهمن .. احتمالا برنامه دارن واسه چند ماه اینده و نیرو لازمه .. اماده باشید خلاصه..به نظر من که بی دلیل نیست
برنامه خاصی ندارن.. تا هر جا که بتونن سربازی رو زیاد می کنن و مطمئن باشید که این کار رو خیلی راحت انجام میدن!
معافیت پزشکی رو هم که به نسبت 1 به 5 گذشته می دن! یعنی شاید با یک جفت دست و پا یا روی ویلچر هم بری، یک روز بگن چون زنده ای و میتونی نفس بکشی پس منعی برای اعزام به خدمت مقدس نداری :n01: در کل همه چیز مقدس تر از قبل..

paranoid_android
13-10-2014, 17:23
بچه ها ده روز دیگه اعزامم به نظرتون کی معلوم میشه کجا افتادم؟ هنوز خبری نشده
شما میتونید برید معاونت وظیفه عمومی شهر خودتون.. کد ملیتون رو بدید و ببینید کجا افتادید. اگه عجله ندارید تا 1 هفته مونده به تاریخ اعزام برگه میاد در خونتون.. اگر نیومد به پلیس +10 مراجعه کنید.

paranoid_android
13-10-2014, 17:30
منظور از سنواتی چیه ؟ با 6 ماه اضافه معمولی فرق میکنه ؟
6 ماه اضافه سنواتی یعنی اینکه مثلا قبلا دانشجو بودید و بیشتر از مدت مجاز معافیت تحصیلی درستون رو کش دادید. مثلا به دانشجویان کارشناسی پیوسته تا 5 سال معافیت تحصیلی وجود داره اما شما 2 ترم دیگه هم درس خوندید. حتی با وجود اینکه نظام وظیفه بهتون مجوز ادامه تحصیل داده باشه. در نتیجه نظام وظیفه براتون اضافه سنواتی میزنه. البته اگر بالاترین رده فرماندهی یگان خدمتیتون در زمان خدمت ازتون رضایت خدمتی داشته باشه و مشکلی نداشته باشید تا 2/3 اش بخشیده میشه به احتمال قوی. اما حداقل 1/3 اش رو باید وایستید سر خدمتتون.
اضافه خدمت های انظباطی معمولا بخشیده نمیشه.

Doctor Splinter
13-10-2014, 18:10
نفرمایید.اتفاقا انظباطی داخل یگانی هم بخشیده میشه و نیاز به بخشنامه سراسری و عفو رهبری هم نداره.حتی فرمانده گردان هم میتونه در مورد انظباطی یه اقداماتی بکنه و معمولا هم اگه یه فرمانده گردان برای بخشش اضافه خدمت انظباطی یه سرباز به فرمانده پادگان نامه بزنه با درخواستش موافقت میشه!

sn.912sajjad
13-10-2014, 19:02
سلام دوستان
آقا من وسطای خدمتم که اون زمان قرارگاه خاتم امریه بودم؛ پام شکست توی فوتبال البته فوتبالی که در محل خدمت همراه با مسئولین یگان خدمتی بازی میکردیم. یعنی یه جورایی ورزش سازمانی بود.
54 روز (با احتساب مدت زمان گچ و فیزیوتراپی) اجبارا خونه نشین شدم پزشکم تایید کرد اما گفت 30 رز تایید میشه اما ما بقی یعنی 24 روز خلا خدمتی میخوری.
یگان خدمتی اون زمان برام فرم شرح حادثه و شاهد حادثه ... پر کردن و قرار شد که تو کمیسیون 134 برام درست کنن این 24 روز رو ...
اما من چون هنوز مشکل داشتم مجبور شدم انتقالی بگیرم . از امریه به ارگان سپاه شهرمون. یعنی الآن سرباز سپاه شهرمونم
چون اومدم اینجا اینا میگن همونجا باید درستش میکردی؛ به اونجا هم میگم میگن تو دیگه سرباز ما نیستی و ما کاری نمیتونیم کنیم !!! الانم اون فرمای شرح حادثه و شاهدین رو پرونده هست
خلاصه ما موندیم چکار کنیم
آقا یه راهی بزارین پیش پام... چکار کنم این 24 روز رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
اگه این 24 روز حل شه من 10 روز دیگه تمومم :n28:

Bensonw3x
13-10-2014, 19:10
عاقا همین الان اخبار گفت اضافه خدمت غایبین همش بخشیده شد ! شامل اعزامی 91 ها هم میشه !!!!؟؟

البته من که بعید مبدونم نامه اش سریع ابلاغ بشه !!!
من الان 22 ماه خدمتم ، بعنی 1 هفته دیگه از مرخضی برگردم پادگان میگن توصیه کن ؟ :))

amirdashti
13-10-2014, 19:12
دوستان اگر بخواهیم اسفند امسال اعزام بشیم کی باید اقدام کنیم؟

reza.kaka
13-10-2014, 19:57
سلام
دوستان میشه در دانشجویی که در حین تحصیل معافیت پزشکی را دنبال بکنه یا باید حتما فارق التحصیل بشه؟!

ahwazp30
13-10-2014, 21:01
6 ماه اضافه سنواتی یعنی اینکه مثلا قبلا دانشجو بودید و بیشتر از مدت مجاز معافیت تحصیلی درستون رو کش دادید. مثلا به دانشجویان کارشناسی پیوسته تا 5 سال معافیت تحصیلی وجود داره اما شما 2 ترم دیگه هم درس خوندید. حتی با وجود اینکه نظام وظیفه بهتون مجوز ادامه تحصیل داده باشه. در نتیجه نظام وظیفه براتون اضافه سنواتی میزنه. البته اگر بالاترین رده فرماندهی یگان خدمتیتون در زمان خدمت ازتون رضایت خدمتی داشته باشه و مشکلی نداشته باشید تا 2/3 اش بخشیده میشه به احتمال قوی. اما حداقل 1/3 اش رو باید وایستید سر خدمتتون.

عه ؟ مال منم که دقیقا همینه .یعنی منم 3 سال ناپیوسته رو 5 ساله تموم کردم و 2 سال با مجوز نظام وظیفه بوده .پس بدبخت شدم

1-حداکثر سنوات همون 6 ماه هست یا بیشتر هم میشه ؟

2-اگه کسی به دلیل دیر اقدام کردن 6 ماه غیبت بخوره و 6 ماه هم سنواتی داشته باشه یعنی 21+12 میشه ؟

marn
13-10-2014, 21:11
سلام بر دوستان
ایا در دوران اموزشی میشه با خودمون ماشین اصلاح صورت ببریم؟
ممنون اگه جواب بدین

marn
13-10-2014, 21:12
سلام بر دوستان
ممنون اگه جواب بدین

sn.912sajjad
13-10-2014, 21:14
سلام دوستان
آقا من وسطای خدمتم که اون زمان قرارگاه خاتم امریه بودم؛ پام شکست توی فوتبال البته فوتبالی که در محل خدمت همراه با مسئولین یگان خدمتی بازی میکردیم. یعنی یه جورایی ورزش سازمانی بود.
54 روز (با احتساب مدت زمان گچ و فیزیوتراپی) اجبارا خونه نشین شدم پزشکم تایید کرد اما گفت 30 رز تایید میشه اما ما بقی یعنی 24 روز خلا خدمتی میخوری.
یگان خدمتی اون زمان برام فرم شرح حادثه و شاهد حادثه ... پر کردن و قرار شد که تو کمیسیون 134 برام درست کنن این 24 روز رو ...
اما من چون هنوز مشکل داشتم مجبور شدم انتقالی بگیرم . از امریه به ارگان سپاه شهرمون. یعنی الآن سرباز سپاه شهرمونم
چون اومدم اینجا اینا میگن همونجا باید درستش میکردی؛ به اونجا هم میگم میگن تو دیگه سرباز ما نیستی و ما کاری نمیتونیم کنیم !!! الانم اون فرمای شرح حادثه و شاهدین رو پرونده هست

دوستان عزیز دستم به دامنتون ... یه راهی جلو پام بزارین

emperor561
13-10-2014, 21:29
دوستان عزیز دستم به دامنتون ... یه راهی جلو پام بزارین

دوست عزیزاول اینکه درمواردبیماری حین خدمت فقط تاسی روزتاییده بقیش اگه اشتباه نکنم اضافه میخوری-ضمنابهتری راه برای مااینکه تماس بگیری بانظام وظیف اونا کامل بهت توضیح میدن چیکارکنی

paranoid_android
13-10-2014, 22:02
عه ؟ مال منم که دقیقا همینه .یعنی منم 3 سال ناپیوسته رو 5 ساله تموم کردم و 2 سال با مجوز نظام وظیفه بوده .پس بدبخت شدم

2-اگه کسی به دلیل دیر اقدام کردن 6 ماه غیبت بخوره و 6 ماه هم سنواتی داشته باشه یعنی 21+12 میشه ؟

خدا نکنه.. بدبخت چرا! والا، رفیق بنده دقیقا مثل شما بود شرایطش و برگه سبز رو که گرفت براش 3 ماه اضافه زدن.
نه دیگه، نهایت اضافه سنواتی 3 ماه هست. اینکه دیر اقدام کنید هم حدود 3 ماه ممکنه روش بیاد که مجموعا میشه 6 ماه. البته امروز تو اخبار گفتن که کسایی که تا 22 بهمن اعزام بشن تمام اضافه هاشون بخشیده میشه.

soheil021
13-10-2014, 22:10
جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد
بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان/ احتساب ۲ ماه کسر از خدمت به ازای هر فرزند سربازان
جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اضافه خدمت سنواتی سربازان بخشیده شد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این مطلب گفت:‌ بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: سربازان می‌توانند به قسمت نیروی انسانی (اعم از معاونت و اداره کل) مراجعه کرده، نسبت به کسر اضافه خدمت خود اقدام کنند.
جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود:‌ در مصوبه قبلی مقرر شده بود کسانی که از سال 94 به خدمت اعزام می‌شوند به ازای هر فرزند از 3 ماه کسر از خدمت برخوردار شوند اما با توجه به عید سعید غدیر خم سربازانی هم که در سال 92 و 93 به خدمت سربازی رفتند در صورت داشتن فرزند می‌توانند به ازای هر فرزند از دو ماه کسر خدمت برخوردار شوند.
سردار کمالی تصریح کرد:‌ اعلام این مطلب به منزله ابلاغ است و از تاریخ 21 مهر 93 لازم‌الاجراست و همه یگان‌های نیروهای مسلح باید نسبت به انجام آن اقدام لازم را انجام دهند.
انتهای پیام/
- See more at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].TplxcQyb.dpu f

ahwazp30
13-10-2014, 22:14
خدا نکنه.. بدبخت چرا! والا، رفیق بنده دقیقا مثل شما بود شرایطش و برگه سبز رو که گرفت براش 3 ماه اضافه زدن.
نه دیگه، نهایت اضافه سنواتی 3 ماه هست. اینکه دیر اقدام کنید هم حدود 3 ماه ممکنه روش بیاد که مجموعا میشه 6 ماه. البته امروز تو اخبار گفتن که کسایی که تا 22 بهمن اعزام بشن تمام اضافه هاشون بخشیده میشه.

ولی من شنیدم تا 6 ماه هم هست .حالا میخام بدونم 6 ماه سنواتی جدا از 6 ماه اضافه خدمت به دلیل غیبته ؟ یعنی جداگونه محاسبه میشن ؟ مثلا اگه من 6 ماه به خاطر غیبت اضافه بخورم سنوات هم به این 6 ماه اضافه میشه ؟

Doctor Splinter
13-10-2014, 23:52

سنوات به خاطر غیبت هستش و کلا یک اضافه خدمت می خوره هر کس به علت دیر کرد!من از دانشگاه انصراف دادم و 2 سال بعد رفتم خدمت و کلا سه ماه سنوات بهم زدن که اونم بخشیده شد توسط دستور رهبری!
در ضمن تا جایی که من دیدم و اطلاع دارم دانشجو اگر معافیت تحصیلیش تموم بشه دانشگاه اجازه ادامه تحصیل تا بعد از خدمت بهش نمیده،مورد داشتیم طرف 6 واحد تا کارشناسی داشته ولی چون معافیت تحصیلیش تموم شده نذاشتن این 6 واحد رو بگذرونه و گفتن که باید بره خدمت!
پس شما اگه درستون تموم شده طبق قانون کلی 1 سال فرصت دارید برای ارسال دفترچه که اکیدا توصیه میکنم هرچه سریعتر این کار رو انجام بدید،به خدای احد و واحد هر چی زمان بگذره شرایط خدمت بدتر میشه:n23:

ahwazp30
13-10-2014, 23:59
پس یعنی اینطور نیست که من به خاطر غیبت معمولی طولانی مدت 6 ماه اضافه بخورم و چون 2 سال اضافه درس خوندم دوباره 6 ماه اضافه بخورم و بشه 12 ماه ؟

marn
14-10-2014, 00:05
سلام بر دوستان
اونجا بخاطرش بهمون گیر نمیدن؟
ممنون اگه جواب بدین
دوستان سلام
اگر این سوال جواب بدین ممنون میشم

Doctor Splinter
14-10-2014, 00:06
پس یعنی اینطور نیست که من به خاطر غیبت معمولی طولانی مدت 6 ماه اضافه بخورم و چون 2 سال اضافه درس خوندم دوباره 6 ماه اضافه بخورم و بشه 12 ماه ؟
اصلا کسی که دانشجو هستش و درسش تموم شده و هنوز تو فرجه پایان تحصیلاته نباید قائدتا اضافه خدمتی بخوره،مگه این گه قوانین جدیدی وضع شده باشه که من خبر ندارم ازش:n25:

ahwazp30
14-10-2014, 00:22
اصلا کسی که دانشجو هستش و درسش تموم شده و هنوز تو فرجه پایان تحصیلاته نباید قائدتا اضافه خدمتی بخوره،مگه این گه قوانین جدیدی وضع شده باشه که من خبر ندارم ازش:n25:

من که مطمئنم به خاطر سنوات اضافه ای که داشتم 6 ماه اضافه سنواتی میخورم حالا میخام بدونم اگه بعد از فرجه تحصیلات (منظورم همون مهلت یک ساله هست) دفترچه رو بفرستم بازم غیبتش به این 6 ماه اضافه میشه ؟

nemayeh22
14-10-2014, 00:45
سلام
خبر خوش
به تازگی سامانه بسیار کارآمد استعلام وضعیت خدمت به آدرس زیر راه اندازی شده:
لینک مشاهده سامانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با استفاده از این سامانه می توانید تاریخ اعزام، محل آموزشی، وضعیت معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی ،میزان کسری خدمت، سوابق خدمت، غیب، امریه، وضعیت خروج از کشور و... را پیگیری کنید.
برای استفاده از این سامانه باید در پایین صفحه و قسمت ورود کاربر، اطلاعات زیر را وارد کنید:
1- کد ملی
2- کد 5 رقمی سخا: این کد می توانید از برگه تایید اطلاعات عمومی که پلیس +10 گرفتید بدست بیاورید. اگر به این کد دسترسی ندارید از قسمت دریافت کد سخا و با ورود شماره شناسنامه و تاریخ تولد می توانید کد سخا را دریافت کنید.

یا علی

sasan.69
14-10-2014, 01:01
سلام
خبر خوش
لینک مشاهده سامانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با استفاده از این سامانه می توانید تاریخ اعزام، محل آموزشی، وضعیت معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی ،میزان کسری خدمت، سوابق خدمت، غیب، امریه، وضعیت خروج از کشور و... را پیگیری کنید.
برای استفاده از این سامانه باید در پایین صفحه و قسمت ورود کاربر، اطلاعات زیر را وارد کنید:
1- کد ملی
2- کد 5 رقمی سخا: این کد می توانید از برگه تایید اطلاعات عمومی که پلیس +10 گرفتید بدست بیاورید. اگر به این کد دسترسی ندارید از قسمت دریافت کد سخا و با ورود شماره شناسنامه و تاریخ تولد می توانید کد سخا را دریافت کنید.

یا علی

ممنون دوست عزیز.....برای اعزام دی هفته اول اذر محل اعزام روی سایت میاد؟

hassanshaikhi
14-10-2014, 01:15
سلام
خبر خوش

1- کد ملی

یا علی

من یکشنبه از پلیس+10 برگ سبزمو گرفتم تاریخ اعزام زده 1 دی ولی چرا توی این سایت زده مشمول :n13:

nemayeh22
14-10-2014, 01:31
محل اعزام 15 الی 10 روز قبل میاد روی سایت.

nemayeh22
14-10-2014, 01:35
عجله نکنید، تاریخ اعزام شما همون اول دی هست. 1 الی 5 روز بعد به سایت سر بزنید.
این سایت تازه اول راهه.

nemayeh22
14-10-2014, 01:37

بین 10 الی 15 روز قبل اعزام، محل آموزش قطعا میاد روی سایت.

mehrdad2012m
14-10-2014, 01:49
اقا من الان ازطریق این سامانه دیدم،زده محل اعزامو مرکزاموزش مالک اشتر اراک!
چجورجاییه؟؟کسی اگه خبرداره لطف کنه راهنمایی کنه

nemayeh22
14-10-2014, 01:56

کافیه در گوگل سرچ کنی مرکزاموزش مالک اشتر اراک.
n تا وبلاگ و سایت میبینی که خاطرات و مطالب مرتبط رو دارند.
فقط سعی کن مطالب جدیدتر رو دقیق تر بخونی

cotgnx
14-10-2014, 02:06
کسی شهید انشایی (02) افتاده خبر بده

4umbaz
14-10-2014, 02:17
گروه پدافند همدان کجاست ..اطلاعاتی پیدا نکردم..؟؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk 2

nemayeh22
14-10-2014, 02:23
گروه پدافند همدان کجاست ..اطلاعاتی پیدا نکردم..؟؟

فکر کنم پایگاه شکاری نوژه همدان افتادی.

4umbaz
14-10-2014, 02:32
تو بارکدش. دورقم اول کد اموزشیه؟؟

nemayeh22
14-10-2014, 02:41
تو بارکدش. دورقم اول کد اموزشیه؟؟

با یه سرچ در گوگل میتونی کد مراکز آموزشی رو بدست بیاری.

paranoid_android
14-10-2014, 02:56
این دوست ما مرکز آموزششون رو تو سامانه زده "سپاه عاشورا استان آذربایجانشرقی". بدون سابقه بسیج و پارتی و این حرفا :n02:
مرکز آموزشش کجا میشه؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم سپاه آذربایجانشرقی برای لیسانس و لیسانس به بالا تو استان مرکز آموزش نداره.. از کجا پرس و جو کنه؟

nemayeh22
14-10-2014, 09:11
این دوست ما مرکز آموزششون رو تو سامانه زده "سپاه عاشورا استان آذربایجانشرقی". بدون سابقه بسیج و پارتی و این حرفا :n02:
مرکز آموزشش کجا میشه؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم سپاه آذربایجانشرقی برای لیسانس و لیسانس به بالا تو استان مرکز آموزش نداره.. از کجا پرس و جو کنه؟
اگه شک داره یه سر بره نظام وظیفه استان.

PNC
14-10-2014, 09:49
این چند روز اینقدر قوانین ثبت شد برای متاهلین که اصلا ما نفهمیدیم آخر کدومش به ما میخوره.:n13:

ahwazp30
14-10-2014, 09:59
1-سلام من قبل از این که برم دانشگاه تاریخ اعزام برام زده بودن ولی وقتی قبول شدم رفتم دانشگاه .الان توی سامانه محل اموزش اون موقع رو زده .حالا که دانشگاهم تموم شده اگه دفترچه پر کنم بازم همینجایی که قبلا زده بودن رو برام محل اموزش میزارن یا ممکنه یه جای دیگه بندازنم ؟

2- این پادگان مال سپاه بوده یعنی من توی سپاه بودم .ممکنه الان تو یه ارگان دیگه بیافتم یا بازم تو سپاه میافتم ؟

3-چرا ارسال مدارکم مال سال 85 بوده ولی اعزامم دو سال بعدش ؟

nemayeh22
14-10-2014, 10:03
سلام من قبل از این که برم دانشگاه تاریخ اعزام برام زده بودن ولی وقتی قبول شدم رفتم دانشگاه .الان توی سامانه محل اموزشم رو زده .حالا که دانشگاهم تموم شده اگه دفترچه پر کنم بازم همینجایی که قبلا زده بودن رو برام محل اموزش میزارن یا ممکنه یه جای دیگه بندازنم ؟

اولا اون محل اعزامی که در سامانه زده، مربوط به تاریخ اعزام قبلیه.
ثانیا اگه دوباره بخوای بری خدمت، باید مجددا منتظر محل اعزام باشی. شاید جای قبلی بیفتی شایدم نه.

Doctor Splinter
14-10-2014, 10:53
خب تو سایت چک کردم دیدم برام زده پایان خدمت،پس دفترچه دوباره پست کنم جوابی نمیاد براش!:n30:

imnot12
14-10-2014, 10:59
دوستان من دفترچه رو پر کردم الان ببرم +10 نامه فارغ التحصیل کپیش رو ببرم درسته؟
ایا کپی کد ملی شناسنامه هم میخواد؟
عکس هم لازمه؟ چندتا ؟
گفتن 3تا عکس یکی رو زدن تو دفترچه 2تا مونده اونارو بدم بهشون؟

nemayeh22
14-10-2014, 11:16
خب تو سایت چک کردم دیدم برام زده پایان خدمت،پس دفترچه دوباره پست کنم جوابی نمیاد براش!:n30:

حتما برو پیگیر شو. چون 90 روز غیبت خوردی.:n08: پایان خدمت هم زمانی معنی میده که کارت پایان خدمت شما الان تو جیبت باشه.

Doctor Splinter
14-10-2014, 11:50
حتما برو پیگیر شو. چون 90 روز غیبت خوردی.:n08: پایان خدمت هم زمانی معنی میده که کارت پایان خدمت شما الان تو جیبت باشه.
اولا که غیبت خوردن مردم که خنده نداره:n09:
ثانیا این هم جواب شما!فک نکنم نیازی به توضیح باشه!
هیچ چیزش هم سانسور نکردم،هر کی فک میکنه میتونه سو استفاده کنه بسم اله:n24:

nemayeh22
14-10-2014, 12:02
اولا که غیبت خوردن مردم که خنده نداره:n09:
ثانیا این هم جواب شما!فک نکنم نیازی به توضیح باشه!
هیچ چیزش هم سانسور نکردم،هر کی فک میکنه میتونه سو استفاده کنه بسم اله:n24:

سلام عزیز:n16:
واقعا توپخانه قوی داری.
حق با شماست. ببخشید.

ahwazp30
14-10-2014, 12:28
من قبل از دانشگاهم برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودم اما به خاطر قبولی دانشگاه کمیسیون پزشکیم کنسل شد اما توی سایت ثبت شده که قبلا برا پزشکی اقدام کردم .حالا من میتونم بی خیالش بشم یا چون قبلا پرونده پزشکی داشتم حتما برای پر کردن دفترچه باید دنبالش رو بگیرم ؟ من دیگه نمیخام از معافیت پزشکی استفاده کنم .راهنمایی کنید لطفا.

paranoid_android
14-10-2014, 12:28
اگه شک داره یه سر بره نظام وظیفه استان.

دو رقم اول که 21 هست، "پایگاه شکاری شهید نوژه همدان(نیروی هوایی ارتش)" که خوب ربطی به سپاه نداره اما دو رقم آخر یعنی 72، "پادگان شهید ثابت خواه ، سپاه ، گیلان غرب کرمانشاه" هست. از هر کسی که پرس و جو کردم گفت سپاه آذربایجانشرقی برای بالای دیپلمه ها مرکز آموزش نداره اصلا. احتمال داره آموزشیش همین کرمانشاه باشه و یگان خدمتیش سپاه عاشورای استان؟

Doctor Splinter
14-10-2014, 13:04
من قبل از دانشگاهم برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودم اما به خاطر قبولی دانشگاه کمیسیون پزشکیم کنسل شد اما توی سایت ثبت شده که قبلا برا پزشکی اقدام کردم .حالا من میتونم بی خیالش بشم یا چون قبلا پرونده پزشکی داشتم حتما برای پر کردن دفترچه باید دنبالش رو بگیرم ؟ من دیگه نمیخام از معافیت پزشکی استفاده کنم .راهنمایی کنید لطفا.
پزشک به طور پیش فرض برای همه میزنه سالم مگر این که خود طرف ادعا کنه مشکلی داره!
پس شما بری معاینه برات میزنه فعلا سالم است و اعزام به خدمت:n20:

sn.912sajjad
14-10-2014, 14:09
سلام دوستان
اساتید یکی نیس مارو راهنمایی کنه؟

sn.912sajjad
14-10-2014, 14:15
سلام دوستان
دوستان یکی نیس مارو راهنمایی کنه؟

amirdashti
14-10-2014, 14:26
دوستان برای اینکه اسفند امسال اعزام شیم کی باید پست کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrdad2012m
14-10-2014, 14:33
کافیه در گوگل سرچ کنی مرکزاموزش مالک اشتر اراک.
n تا وبلاگ و سایت میبینی که خاطرات و مطالب مرتبط رو دارند.
فقط سعی کن مطالب جدیدتر رو دقیق تر بخونی

ممنون از راهنماییتون،دیدم الان مطالب زیادی بود
از دوستان تهرانی،کسی مالک اشتر اراک نیفتاده؟

mehrdad2012m
14-10-2014, 14:36
سلام
شما وسطای ابان برو پلیس +10بپرس واسه اسفند میخوام برم،ببین چی میگه،الان با توجه به شرایط ترافیک واسه اسفند خیللللی شلوغه!
اگه الانم بری پلیس+10بپرسی ظررنداره!

marn
14-10-2014, 14:51
کسی شهید انشایی (02) افتاده خبر بده

سلام دوست من
منم شهید انشایی اعزام یک هشت از مشهد
موفق باشید

nemayeh22
14-10-2014, 14:56

شما 15 آذر به بعد یه سری به سایت بزن. ولی 20 آذر دیگه قطعا محل اعزام شما میاد روی سایت.

ahwazp30
14-10-2014, 14:58
پزشک به طور پیش فرض برای همه میزنه سالم مگر این که خود طرف ادعا کنه مشکلی داره!
پس شما بری معاینه برات میزنه فعلا سالم است و اعزام به خدمت:n20:

اونوقت دفترچه فرستادم بعد تو سیستم چک کردن نمیگن قبلا پرونده پزشکی داشتی چرا الان زدی سالم ؟

nemayeh22
14-10-2014, 15:06
اونوقت دفترچه فرستادم بعد تو سیستم چک کردن نمیگن قبلا پرونده پزشکی داشتی چرا الان زدی سالم ؟

از این خبرا نیست. وقتی مثل یه پسر خوب میخوای 2 سال خدمت کنی (توی دورانی که کمبود سرباز دارن)، کاری باهات ندارن. در ضمن اگه دوباره بخوای دفترچه بفرستی ملاک برای ناجا نظر پزشکی که در شرایط فعلی شما رو می بینه. در حال حاضرم که شما میری دفتر پزشکی که معرفی کردند. اونجا خود منشی یه ویزیت 20 تومنی ازت میگیره و برات برگه معاینه اولیه رو مهر میکنه. اون 20 تومنم هزینه: استامپ، مهر و انرژی که صرف کوبیدن مهر در برگه میشه.:n17:

ice_man_sh
14-10-2014, 15:45
سلام
دوستان میشه در دانشجویی که در حین تحصیل معافیت پزشکی را دنبال بکنه یا باید حتما فارق التحصیل بشه؟!
بله طبق قانون جدید میشه.

سلام بر دوستان
ممنون اگه جواب بدین
چند صفحه قبل توضیح داده شد، بین پست های من جست و جو کنید.

از آموزشگاه های خوب ناجا هست.

cotgnx
14-10-2014, 16:04
این قانون که کل کسری خدمت نباید به حدی باشه که خدمت کمتر از یک سال بشه از کی اجرا میشه؟ از 94 ؟

sasan.69
14-10-2014, 17:34
شما 15 آذر به بعد یه سری به سایت بزن. ولی 20 آذر دیگه قطعا محل اعزام شما میاد روی سایت.

تشکر....اگه 20 اذر محل اعزام بیاد میتونم تمدید کنم برای اسفنده یا نه نمیشه کاریش کرد و باید رفت!

Doctor Splinter
14-10-2014, 18:07
مورد داشتیم که شورای پزشکی نفر رو معاف کرده ولی خودش خواسته بره خدمت و اعزام شده!
(معافیت پزشکی نمیخواسته:n23:)

ahwazp30
14-10-2014, 18:08
از این خبرا نیست. وقتی مثل یه پسر خوب میخوای 2 سال خدمت کنی (توی دورانی که کمبود سرباز دارن)، کاری باهات ندارن. در ضمن اگه دوباره بخوای دفترچه بفرستی ملاک برای ناجا نظر پزشکی که در شرایط فعلی شما رو می بینه. در حال حاضرم که شما میری دفتر پزشکی که معرفی کردند. اونجا خود منشی یه ویزیت 20 تومنی ازت میگیره و برات برگه معاینه اولیه رو مهر میکنه. اون 20 تومنم هزینه: استامپ، مهر و انرژی که صرف کوبیدن مهر در برگه میشه.:n17:

میخان مثل چیز ازمون کار بکشن .اونوقت 20 تومن هم باید بدیم ؟ ادم عاقل مگه بابت بیگاری کردن پول میده ؟

Doctor Splinter
14-10-2014, 18:48
میخان مثل چیز ازمون کار بکشن .اونوقت 20 تومن هم باید بدیم ؟ ادم عاقل مگه بابت بیگاری کردن پول میده ؟
حقوق مختصری در ماه به شما پرداخت میشه!
اسمش روش هست خدمت وظیفه یعنی فرد وظیفه داره مثلا 21 ماه به کشورش خدمت کنه بدون چشمداشت!:n10:
به هر حال قانون کشوری است که داریم در آن زندگی می کنیم و باید بپذیریمش همه!:n14:

sasan.69
14-10-2014, 18:49
حقوق مختصری در ماه به شما پرداخت میشه!
اسمش روش هست خدمت وظیفه یعنی فرد وظیفه داره مثلا 21 ماه به کشورش خدمت کنه بدون چشمداشت!:n10:
به هر حال قانون کشوری است که داریم در آن زندگی می کنیم و باید بپذیریمش همه!:n14:

الان لیسانس چقدر میگیره؟:n13:

mehrdad2012m
14-10-2014, 18:54
دوستان خواهش راهنمایی کنید:
بین نیروی زمینی ارتش ونیروی هوایی ارتش،کدومش برای اموزشی بهتره؟؟؟
و بهترین پادگان های هرکدوم توتهران کدوما هستن؟
خواهش میکنم سریع جواب بدید

Doctor Splinter
14-10-2014, 19:33
دوستان خواهش راهنمایی کنید:
بین نیروی زمینی ارتش ونیروی هوایی ارتش،کدومش برای اموزشی بهتره؟؟؟
و بهترین پادگان های هرکدوم توتهران کدوما هستن؟
خواهش میکنم سریع جواب بدید
کلا نیروی هوایی هر طور بخواییم حساب کنیم بهتره!
ولی حرف اول و آخر رو شانس خدمتی میزنه که کدوم یگان بیوفتی!×

4umbaz
14-10-2014, 19:41
منم افتادم نیروهوایی ارتش پدافند همدان ..

کسی نبود اینجا؟

ahwazp30
14-10-2014, 19:59
کسی که سنوات مجازش رو استفاده کرده و چهار ترم هم با اجازه نظلام وظیفه اضافه خونده میتونه از مهلت 1 ساله بعد فارغ التحصیلی استفاده کنه یا نه ؟

mehrdad2012m
14-10-2014, 20:01
کلا نیروی هوایی هر طور بخواییم حساب کنیم بهتره!
ولی حرف اول و آخر رو شانس خدمتی میزنه که کدوم یگان بیوفتی!×

میشه بگی از چه لحاظ بهتره نیروی هوایی؟مزیتهاش چیه نسبت به نیروزمینی؟
بهترین پادگان هرکدوم توتهران کدام است؟؟؟

abbaskhani
14-10-2014, 20:03
یه نکته دیگه هم اونجوری که من شنیدم (البته مصوبشو ندیدم) فقط در حین خدمت میتونی کسری ها رو اعمال کنی. مثلا نمیتونی حین تحصیل کارت پایان خدمتت رو بگیری بلکه باید درست تموم بشه و دوباره اقدام کنی. البته این برای پروژه های کسر خدمتیه و اگر از طریق بنیاد نخبگان برای کل خدمتتت اقدام کنی قضیه فرق میکنه که تو سایتوشون نوشتن.
این لینک ها رو هم نگاه کن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام، ممنون بابت جواب، فقط این قسمتو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدین؟

یه سوال دیگه هم این که من اگه الان برم 21 ماهه، ترخیص بشم برا تحصیل و بعد از دو سال دوباره برم خدمت، باقی مانده ی 21 ماه رو باید برم دیگه؟ یا باید قانون جدید رو برم؟ مثلا 24 ماه رو؟

nemayeh22
14-10-2014, 20:34
تشکر....اگه 20 اذر محل اعزام بیاد میتونم تمدید کنم برای اسفنده یا نه نمیشه کاریش کرد و باید رفت!

اگه میخوای تمدید کنی از الان دست به کار شو. امسال بعلت کمبود سرباز با درخواست های تمدید به سختی موافقت میشه. عوضش تا دلت بخواد با درخواست تعجیل موافقت میشه. با این حا یه سر برو نظام وظیفه استان (بخش اعزام) ببین چی میگن.

pm1
14-10-2014, 20:44
اگه میخوای تمدید کنی از الان دست به کار شو. امسال بعلت کمبود سرباز با درخواست های تمدید به سختی موافقت میشه. عوضش تا دلت بخواد با درخواست تعجیل موافقت میشه. با این حا یه سر برو نظام وظیفه استان (بخش اعزام) ببین چی میگن.
مگه برا تمدید یا تعجیل باید رفت نظام وظیفه استان ؟ یا پلیس +10 ؟؟

nemayeh22
14-10-2014, 20:53
مگه برا تمدید یا تعجیل باید رفت نظام وظیفه استان ؟ یا پلیس +10 ؟؟

درخواست رو باید پلیس +10 بدی. ولی برای محکم کاری باید بری نظام وظیفه و پیگیر شی.

cotgnx
14-10-2014, 20:53
یه سوال دیگه هم این که من اگه الان برم 21 ماهه، ترخیص بشم برا تحصیل و بعد از دو سال دوباره برم خدمت، باقی مانده ی 21 ماه رو باید برم دیگه؟ یا باید قانون جدید رو برم؟ مثلا 24 ماه رو؟

دوسال دیگه مشمول قانون همون سال میشی، و باقی مونده خدمت رو باید طبق قانون همون موقع بگزرونی. اگه تا 2 سال دیگه 24 ماه بمونه باید 24 ماه بگزرونی.

Soroush-S
14-10-2014, 21:27
الان لیسانس چقدر میگیره؟:n13:

حدود 85 تومن !

mgh-mysterio
14-10-2014, 21:59
سلام دوستان گل .
دوستان به نظرتون من چقدر میتونم کسری بگیرم ؟

پدرم 20ماه و 10 روز خدمت تو منطقه داره + 5% جانبازی

خودمم 2 ساله حدودا بسیج فعال دارم

بنظرتون چقدری بهم میدن ؟

الانم 5 ماه خدمتم
:n12::n12:

akpa
14-10-2014, 22:09
دوستان بالاخره برگه من اومد و مالک اشتر اراک افتادم
یه سوال میگن مالک اشتر سهمیه مرزبانی نداره درسته ؟

cotgnx
14-10-2014, 22:14
سلام دوستان گل .
دوستان به نظرتون من چقدر میتونم کسری بگیرم ؟

پدرم 20ماه و 10 روز خدمت تو منطقه داره + 5% جانبازی

خودمم 2 ساله حدودا بسیج فعال دارم

بنظرتون چقدری بهم میدن ؟

الانم 5 ماه خدمتم
:n12::n12:

برا 20 ماه و 10 روز 6 ماه کسری میدن، برا 5 درصد جانبازی هم 2 ماه کسری.

هر سال سابقه بسیج فعال هم 18 روز کسری.

اگه متولد 73 به بعد باشی هم کسری جبهه و جانبازی بهت تعلق نمیگیره.

mgh-mysterio
14-10-2014, 22:18
برا 20 ماه و 10 روز 6 ماه کسری میدن، برا 5 درصد جانبازی هم 2 ماه کسری.

هر سال سابقه بسیج فعال هم 18 روز کسری.

اگه متولد 73 به بعد باشی هم کسری جبهه و جانبازی بهت تعلق نمیگیره.
مرسی دوست عزیزم. بابت راهنماییت و بموقع بودنش
بنظرت این پروسه پیگیری کسری چقدر طول میکشه ؟ یعنی چند وقته میشه گرفتش ؟

Doctor Splinter
14-10-2014, 22:50
میشه بگی از چه لحاظ بهتره نیروی هوایی؟مزیتهاش چیه نسبت به نیروزمینی؟
بهترین پادگان هرکدوم توتهران کدام است؟؟؟
ماموریت هاش سبک تر و کمتر هستش،تجهیزات کمتری داره نسبت به نیروی زمینی!
کادری های باشعورتر و فهمیده تری داره!
ولی بازم مهم یگانی هست که شما در اون خدمت خواهید کرد!:n05:

cotgnx
14-10-2014, 23:20
مرسی دوست عزیزم. بابت راهنماییت و بموقع بودنش
بنظرت این پروسه پیگیری کسری چقدر طول میکشه ؟ یعنی چند وقته میشه گرفتش ؟

اگه پدرت کارت ایثارگری داره و مدارک جانبازیش تکمیله 2-3 روز بیوفتی دنبالش می تونی بگیری

حسام2000
15-10-2014, 01:02
سلام، ممنون بابت جواب، فقط این قسمتو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدین؟

شما الان بری برای ارشد خوندن بعدش برگردی باید طبق قانون همون سال اعزام مجددت خدمت کنی امسال 21 ماهه سال بعد 24 ماه سال بعدش خدا داند. در رابطه با قسمت اول هم منظورم اینه فرض کن تو ایام ارشد رفتی به اندازه 1 سال کسری گرفتی و مثلا 1 سال هم خدمت قبلی داشتی نمیتونی بری بگی آقا من به اندازه باقی مونده خدمتم کسری آوردم پس لطف کنید الان که در حال درس خوندنم کارت پایان خدمتم رو بدید. بلکه باید درست تموم بشه و احتمالا دفترچه هم بفرستی. البته تاکید میکنم این چیزیه که من راجع به پروژه کسر خدمت (ونه پروژه های معادل کل خدمت)شنیدم و بهتره از نظام وظیفه صحت و سقمشو بپرسی. ممکنه راه در رو هم داشته باشه.

TRIPLE M
15-10-2014, 01:31
حدود 85 تومن !

سلام دوست عزیز
حقوق دیپلمه ها در حال حاضر چقدره؟با کسر بیمه و ........

ali gamma
15-10-2014, 09:16
سلام میبخشید میخواستم بدونم من الان دارم ارشدم رو تموم میکنم. میتونم قبل ایکه سربازی برم ی دور دیگه تو مقطع کارشناسی تحصیل کنم??

fb20
15-10-2014, 09:21
سلام رفقا!
من اعضامی یک هشت از بندر عباس افتادم :آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا 01

کجاست؟

کسی میدونه چطور جاییه؟ سخت؟؟؟ راحت؟؟ پدر آدم رو در میارن؟

لباس گرم بیارم؟؟؟

چه چیزایی با خودم بیارم؟

cotgnx
15-10-2014, 10:31
سلام میبخشید میخواستم بدونم من الان دارم ارشدم رو تموم میکنم. میتونم قبل ایکه سربازی برم ی دور دیگه تو مقطع کارشناسی تحصیل کنم??

نه دیگه نمیتونی، برا هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه. اگه بخایی فقط می تونی دکترا بخونی.

mehrdad2012m
15-10-2014, 10:42
ماموریت هاش سبک تر و کمتر هستش،تجهیزات کمتری داره نسبت به نیروی زمینی!
کادری های باشعورتر و فهمیده تری داره!
ولی بازم مهم یگانی هست که شما در اون خدمت خواهید کرد!:n05:

مرسی دوست عزیزبابت راهنمایی
فقط یه سوال بعد اموزشی نیرو هوایی توتهران پادگان داره برای خدمت؟؟؟

mani6606
15-10-2014, 12:12
سلام رفقا!
من اعضامی یک هشت از بندر عباس افتادم :آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا 01

کجاست؟

کسی میدونه چطور جاییه؟ سخت؟؟؟ راحت؟؟ پدر آدم رو در میارن؟

لباس گرم بیارم؟؟؟

چه چیزایی با خودم بیارم؟

به طور خیلی خلاصه
یکی از بهترین پادگان های اموزشی نیروزمینی ارتش که در افسریه تهران قرار داره.
چون شما انجا با بچه های لیسانس به بالا دوره را میگذرونید به شما احترام خاصی میذارن و شما را دانشجو خطاب می کنند!!
به هر حال اموزشی سختی ها خاص خودش را داره
با توجه به اینکه اول ابان اعزام هستید و در ۲ هفته اول اذر به اردوگاه (تلو) خواهید رفت لباس گرم به همراه داشته باشید البته در استحقاق ابتدای دوره بهتون لباس گرم میدن.بیشتز از لباس گرم سعی کنید تنقلات گرم به همراه داشته باشید.
لوازم زیاد نبر مرکز کاملیه اما پست اول را مطالعه کن.

fb20
15-10-2014, 13:14
به طور خیلی خلاصه
یکی از بهترین پادگان های اموزشی نیروزمینی ارتش که در افسریه تهران قرار داره.
چون شما انجا با بچه های لیسانس به بالا دوره را میگذرونید به شما احترام خاصی میذارن و شما را دانشجو خطاب می کنند!!
به هر حال اموزشی سختی ها خاص خودش را داره
با توجه به اینکه اول ابان اعزام هستید و در ۲ هفته اول اذر به اردوگاه (تلو) خواهید رفت لباس گرم به همراه داشته باشید البته در استحقاق ابتدای دوره بهتون لباس گرم میدن.بیشتز از لباس گرم سعی کنید تنقلات گرم به همراه داشته باشید.
لوازم زیاد نبر مرکز کاملیه اما پست اول را مطالعه کن.

مرسی داداش برای پاسخ کاملی که دادی :n16:
چقدر احتمال داره اطراف شهر خودم باشم بعد از آموزشی؟ با وجود این که فکر کنم بندر عباس نیروی زمینی نداره؟

از نظر بدنی خیلی به آدم فشار میارن ؟؟
بعد از آموزشی وضعیت معمولا بهتر میشه؟؟

abbaskhani
15-10-2014, 13:16
این قانون چقدر مسخرست که الان 21 ماهه بری، بعد که بری درس بخونی بخوای بقیشو بری قانون همون سال اعمال میشه و میشی مثلا 24 یا 27 ماهه، من بیچاره چه گناهی کردم ارشد درومدم، میشه دو سه ترم مرخصی گرفت از ارشد، که اونم فک نکنم دو سه ترم مرخصی بدن

PLAΨMID
15-10-2014, 14:29
مرسی داداش برای پاسخ کاملی که دادی :n16:
چقدر احتمال داره اطراف شهر خودم باشم بعد از آموزشی؟ با وجود این که فکر کنم بندر عباس نیروی زمینی نداره؟

از نظر بدنی خیلی به آدم فشار میارن ؟؟
بعد از آموزشی وضعیت معمولا بهتر میشه؟؟
اگه شرایط خاص داشته باشی توی استان خودت میفتی . اگه نداشته باشی هم که خدا میدونه !!!!
بعد از آموزشی اوضاع میتونه هم بهتر و هم بدتر بشه . بستگی به جات داره .
از نظر بدنی فشاری به اون صورت نمیارن . من همونجا بودم . رسما هتله !!!

Hossein_128
15-10-2014, 14:45
اگه شرایط خاص داشته باشی توی استان خودت میفتی . اگه نداشته باشی هم که خدا میدونه !!!!

تک پسر بودن هم جزو شرایط خاصه؟؟

mehrdad2012m
15-10-2014, 14:47
سلام
دوستان نظرتون راجع به پادگان خضرایی چیه؟؟؟:n13:

Doctor Splinter
15-10-2014, 14:51
مرسی دوست عزیزبابت راهنمایی
فقط یه سوال بعد اموزشی نیرو هوایی توتهران پادگان داره برای خدمت؟؟؟
داشتن که حتما داره ولی جزئیات رو نمیدونم!
بهتر بودنش هم برای اینه که کادری های نیروی هوایی رو خیلی با وسواس و دقت انتخاب میکنن،مثلا چند تا درجه دار کادر که ما داشتیم می گفتن که اول رفتن برای نیرو هوایی که چون قبول نشدن اومدن نزاجا!

__Jamaica__
15-10-2014, 16:22

بله

سلام
دوستان نظرتون راجع به پادگان خضرایی چیه؟؟؟:n13:

یعنی از عالی هم یک پله بالاترِ
اکثراً بجه هایی که امریه دارن خضرایی ان
کلا نیرو هوایی واقعا جای معرکه ایِ برای خدمت

masooyan
15-10-2014, 17:10
سلام دوستان

کسایی که تک فرزندن آموزشی شهر خودشو نن؟

تو خدمت پودر موبر هم میزارن با خودت ببری؟

Doctor Splinter
15-10-2014, 18:12
سلام دوستان

کسایی که تک فرزندن آموزشی شهر خودشو نن؟

آموزشی ممکنه شما هر جای ایران بیوفتی،بعدش می تونی شرایط تک پسری رو ارائه کنی تا نردیکترین شهر به محل زندگیت بیوفتی!
در مورد پودر موبر هم نشنیدم تا به حال جز چیزای ممنوع باشه!
به هر حال به دژبانی اون پادگان هم بستگی داره:n22:

ahwazp30
15-10-2014, 19:03
من تصمیم گرفتم نرم سربازی چون ارزش نداره با این قانونایی که هر روز از خودشون درمیارن دو سه سال وقت گرانبها رو تلف کنی . اگه نرم غیر از خروج از کشور و کار دولتی محدودیت دیگه ای هم برام پیش میاد یا نه ؟

neon_91
15-10-2014, 20:45
من تصمیم گرفتم نرم سربازی چون ارزش نداره با این قانونایی که هر روز از خودشون درمیارن دو سه سال وقت گرانبها رو تلف کنی . اگه نرم غیر از خروج از کشور و کار دولتی محدودیت دیگه ای هم برام پیش میاد یا نه ؟

من داشتم پست هارو می خوندم به پست شما خوردم. من خودم الان سربازم و در حال گذروندن این دوره هستم.در مورد تلف شدن وقت گرانبها باید بگم این در مورد همه هست و همه یه جورایی 2 سال از عمرشون به فنا میره ولی چاره ای نمی بینند و میرن سربازی.باید باهاش کنار اومد این در مورد همه هست و نه فقط شما.در مورد محدودیت در پیدا کردن کار دولتی که اصلا با کارت پایان خدمتم پیدا کردنش جز محالاته مگه پارتی داشته باشی ولی در مورد خروج از کشور بله و به نظرم این محدودیت کمی نیست.درضمن خود شما در مورد قوانینی که هر روز درمیارن گفتید با این وضعی که پیش اومده و سرباز کم شده از کجا معلوم برای مشمولین غایب هم قوانینی درنیارن.شاید الان کاری نداشته باشن ولی بعدا برات دردسر میشه که حداقلش اینه اضافه بخوری.والا اینجوری که اینا میرن جلو بعید نیست غایبین رو جز فراری حساب بیارن و اون موقع سروکارت با دادگاه و اینجور جاهاست و چه بسا بیشتر از 2 3 سال از عمرت به فنا بره.پس عاقلانه تصمیم بگیر.ببخشید اگر حرفم تند بود فقط خواستم عواقب کارو بگم و احساس می کنم حرفتون از روی منطق نیست.حرف آخرم اینکه این سربازی مثل دندون پوسیده می مونه که باید بکشیش هرچه دیرتر بکشیش عذابش بیشتر باهات می مونه

sasan.69
15-10-2014, 20:55

نمیدونم چند سالته داداش اما بعدا پشیمون میشی...این دغدغه برای هم نسلان ما هست..این لعنتی رو تموم کنه تموم راه ها برامون باز میشه...این همه عمرمونو هیچ و پوچ تلف کردیم اینم روش!!!

akpa
15-10-2014, 21:06

وام نمیتونید بگیرید
امکانش هست اگه کارتون به هر دلیل به کلنتری افتاد ازتون کارت بخوان که دردسره اگه نداشته باشین همونجا دفترچتون رو پست میکنن
یبارم تو قم جلوی حرم همینجوری یهویی جلوی منو گرفتن و ازم کارت پایان خدمت خواستن که خدا رو شکر دانشجو بودم
ولی خب چند نفر هم از اشنایان میشناسم که هنوز سربازی نرفتن حدودا 35 سالشه وداره کار ازاد میکنه و مشکلی هم براش پیش نیامده هنوز

sistani14
15-10-2014, 21:08
برای معافیت اقدام کردم اما رد شد:n28:افتادم 08خاش:n30:کسی تجربه ایی از این مرکز آموزشی داره؟

masooyan
15-10-2014, 21:09

به نظرم تصمیمتو اساسی بگیر،یا برو یا نرو،نری هم مشکلی پیش نمیاد به جز همون چیزایی که گفتی ،پدر من هم سربازی نرفت و آخر سر هم عفو رهبری شد و تو این چندین سال مشکلی به اون صورت نداشت:n09:

PLAΨMID
15-10-2014, 21:22

بله تک فرزند جزو شرایط خاص هست . وسطای آموزشی خودشون میان میگن هر کس شرایط خاص داره خودشو معرفی کنه .

مشکلی نیست . . . . اگه بسته بندی مشکوکی نداشته باشه ( یعنی مثلا مارکی داشته باشه که مشخص کنه چیه و فله ای نباشه) .
یادمه یه بار میخواستن پودر لباس شویی رو باز کنن ببینن چیزی توش هست یا نه ، یکی از دژبانا به اون یکی گفت خیلی خنگی !! بسته پلمپ رو چطور ممکنه چیزی توش جاساز کرده باشه !!!:n08:
در این حدن اینا !! باید بتونی ثابت کنی پودر موبره !!