PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

SNOW PATROL
29-09-2014, 17:53
دوستان یه سوال
اگه خدا بخواد سال دیگه کارشناسی رو تموم میکنم و باید از 2 گزینه یکی رو انتخاب کنم !

1 - برم سربازی بعد ارشد بخونم
2 - ارشدو بخونم و بعد برم سربازی

راستش میخوام ببینم با کارشناسی خیلی سخت میگیرن ؟؟
واگه ارشد بگیرم دیگه زیر بار فشار و سختی نیستم ؟؟؟:n30::n28:

یه توضیح میدید !
اگه خودتون بودید چیکار میکردید /؟ و یا چه کردید ؟؟
اصولا ارتباط چندان مستقیمی بین مدرک تحصیلی و راحتی خدمت نیست
ما خودمون فوق زیاد داشتیم که 4-4 به صورت مداوم پست میدادند مانند یک سرباز عادی
این که فوق بگیرید یا برید خدمت و بیاید و بعد فوق بگیرید کاملا به خودتون بستگی داره ...اما فکر میکنم اگر ارشد هم بخونید و بعد برید خدمت بهتر باشه

Petros
29-09-2014, 18:22
سلام
با سوالای بچه گانه در خدمت شما هستم.

راسته آموزشی 45 روزه که سه ماه حساب میشه؟
میشه MP3 Player برد دوران آموزشی؟
کار کردن تو ادارات دولتی، یا سرباز معلم شدن چه جوریاس؟ ضمن خدمت.

pm1
29-09-2014, 18:28
دوستان یه سوال
اگه خدا بخواد سال دیگه کارشناسی رو تموم میکنم و باید از 2 گزینه یکی رو انتخاب کنم !

یه توضیح میدید !

اگه از لحاظ خدمت رفتن میگی این جور که داره پیش میره تا چند سال دیگه فوق میشه لیسانس الان ... پس دو سه سال خودتو سرگردون میکنی و دوباره همین آش همین کاسه
معرف حرف اول رو میزنه اینجا .... فوق موق همه کشکه !!. فوق لیسانس گرفتن هیچ تاثیری در آینده شغلی نداره (از لحاظ اینکه فکر کنی اگه ارشد بگیری میتونی در آینده از پس کارهای بیشتری بر بیایی ...... این طور نیست .... ) فوق در واقع پلی برای دکتراست ... چون نهایت تو یک زمینه شما تحقیق میکنی و بعد نوشتن پایان نامه و انجام پروژه ارشد رو بهت میدن ، ولی آیا شغل آینده ی شما صرفآ مربوط به همون موضوع تحقیقاتی شماست ؟؟؟!! مسلما نه ... دوره ی لیسانس هست که خیلی مهمه ... البته صلاح خویش خسروان دانند ... موفق باشید

PLAΨMID
29-09-2014, 18:32
من پادگان هوا فضا هستم و اینجا خیلی حفاظتی هست حتی دفتر و برگه هم دست وظیفه ها نمیدن چه رسه به کارای دفتری و پشت سیستم بودن!!!!:n27:
من الان سربازه حسینه هستم و همین کارای خدمات (با اینکه افسرم باید انجام بدم) بعد باید هفته ای 2 شب هم پاسبخش بشم.
این واقعا زور نداره؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن من تازه خدمت نرفتم الان 10 ماه خدمتم و دیگه طاقتم طاق شده.
والا عقیدتی تا اونجا که من میدونم بهترین جا واسه خدمته . ضمنا بله . پاسبخشی زور داره . کلا خدمت همش زوریه !!!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شاید اینی که میگم رو باور نکنی ، توی گردانی که ما بودیم( توپخانه) چون نیرو کم بود ( گردان ما کلا 120 نفر آمار داشت که معادل فقط یه گروهان پیاده هست!!) سربازان هرشب نگهبانی میدادن !! هرشب فقط یکی دو نفر بخواب داشتیم . سربازی داشتم که 11 شب پیاپی نگهبان شده بود . افسر نگهبان ( که ما ها بودیم) وظیفه پاسبخشی رو هم داشت ! اون شب ما عملا نمیخوابیدیم . البته هفته ای یکبار بود واسه ما وقتی که "نیروی آماده" ( واسه امداد و نجات) هم بهمون میخورد نگهبانانی داشتیم که همزمان "آماده" هم بودند !! . وقتی "پیش" میکشیدن جای نگهبانان رو پاسبخش ها میگرفتن . آماده ها میرفتن و برمیگشتن میومدن سر پستشون . میتونی از دوستانی که لشگر 92 زرهی خوزستان بودن بپرسی .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نمیدونم . تصمیم با خودته . اگر اونجوری واست بهتره ، اقدام کن واسش . نهایتا چیزی رو که از دست نمیدی !!
موفق باشی .

یبه حرف دیگران اهمیت نده اونا میخان از زیر کار دربرن و برا خودشون حال کنن .حالا خودت حاضری برای اینکه شاید به لطف باران و برف تمرین کمتر بهت بدن توی اوج سرما بدوی و سینه ات از بدنت بزنه بیرون ؟میدونی توی زمستون توی فضای باز و بیابونی دویدن و انجام تمرینات کششی چه پدری از ادم درمیاره ؟ به نظر من باید طوری دفترچه بفرستی که اعزامت بیفته توی اسفند یا اردیبهشت چون در اکثر مناطق کشور هوا بهاری و معتدل هست هم از شر افتاب سوزان در امانی هم از یخبندان .اموزشی در فصل سرما خیلی بده اگه یه جای سردسیر باشی توی اون هوای سرد صیح خروس خون بخوای بدوی یا تمرین کششی انجام بدی به لقاح الهی میپیوندی :n09:
دقیقا !!!!!
بهترین موقع واسه اعزام لیسانس ها فصل بهاره . من اردیبهشت اعزام شدم .
اگه 01 تهران بیفتید که بسیار هوا ملایم و مناسبه .

سلام

داداش هتل که نمیری !!!!
راستش اونجا مرتب وسایل رو میگردن . نمیشه این چیزا رو برد . . . .

ahwazp30
29-09-2014, 22:11
سلام
با سوالای بچه گانه در خدمت شما هستم

سلام .بله نه تنها mp3 بلکه میتونید در صورت تمایل لپ تاپ هم با خودتون ببرید یا اینکه اگه یه وقت بهتون دستوری دادند که خوشتون نیومد فرماندتون رو هم بزنید:n03:

ice_man_sh
30-09-2014, 00:58
من پادگان هوا فضا هستم و اینجا خیلی حفاظتی هست حتی دفتر و برگه هم دست وظیفه ها نمیدن چه رسه به کارای دفتری و پشت سیستم بودن!!!!:n27:
من الان سربازه حسینه هستم و همین کارای خدمات (با اینکه افسرم باید انجام بدم) بعد باید هفته ای 2 شب هم پاسبخش بشم.
این واقعا زور نداره؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن من تازه خدمت نرفتم الان 10 ماه خدمتم و دیگه طاقتم طاق شده.
خیر هیچ زوری نداره.

همونطور که گفتم چون خدمت ندیدین فکر میکنین که خدمت میکنین در حالی که حال میکنین.

سرباز داریم (صفر، استوار، ستوان) داره نقطه صفر مرزی خدمت میکنه، سرباز داریم شب داره تو خیابون ها پاس پیاده میده، سرباز داریم در پست های ایست و بازرسی بی خوابی میکشه و درگیره و...

مورد داشتیم طرف به خاطر سریال جومونگ خدمتو 5ماه عقب انداخت و دی ماه رفت اونم کجا اصفهان!:n02: میگفت با دمپایی سرصبح ما رو میبردن حیاط و دم ظهر که آفتاب بود و هوا بهتر بود زور میکردن که پوتین بپوشین!!!!

خلاصه دهن سرویس شد:n27:
بعد اینکه پرچم بیاد بالا یک نظامی نمیونه وضعیت ناقص و با دمپایی بگرده.

دوستان یه سوال

یه توضیح میدید !
برای ارشد ها نه اینکه فشار و سختی نیست بلکه چند نفر خدمه، سونا، جکوزی و استخر در اختیارشون قرار میدن :n09:

دوست عزیز هیچ تفاوتی بین لیسان و فوق لیسانس وجود نداره، البته در ارتش تفاوت کمی محسوسه در سپاه هم که هر که بامش بیش برفش هم بیشتر :n10: فرقی نمیکه کی باشی و چی باشی...

و اما ناجا... در ناجا هم هیچ فرقی نیست، بعضا میبینین سرباز معمولی شرایطی به مراتب بهتر داره در عوض مسئولیت لیسانس و فوق بیشتر از سربازای معمولی هست.

سلام
با سوالای بچه گانه در خدمت شما هستم.

راسته آموزشی 45 روزه که سه ماه حساب میشه؟
کار کردن تو ادارات دولتی، یا سرباز معلم شدن چه جوریاس؟ ضمن خدمت.

1- آموزشی دو ماهه حالا سه ماه و 45 روز را من نفهمیدم منظورتون چیه.

2- نیازی به بردن نیست، اونجا تمام وسایل آسایشی و... فراهمه، اینترنت وایرلس، لپ تاپ و...:n10:
نه دوست عزیز بردن پلیر خلاف قوانینه، بعد اینکه بگین بازداشت و... دارین و باید برین حفا و بازرسی و عقیدتی جواب پس بدین.

البته یگان علی الخصوص در ناجا راحت تره چون محیط کوچیکه و دژبان و... معمولا نیست.

3- ضمن خدمت که حق کار ندارین، اصلا فرصت نمیشه برای کمی مرخصی لنگ میمونین چه برسه به کار.
در ادارات دولتی کسی که پایان خدمت داره کار پیدا نمیکنه چه برسه در حین خدمت!!!

سرباز معلم و امریه و... تابع شرایط و ضوابط خاصی هست که معمولا خیلی سخته، زیاد امیدوار نباشین.

T_L_O_T_D
30-09-2014, 01:21
پست ها به نظرم جالب و یک مقدار خنده دار شده، در هر صورت عدم شناخت از نظام باعث می شه این تفکر ها رو داشته باشید من خودم توی ارتش خدمت کردم، گند ترین دوره خدمت هم می گم اوایل آموزشی هستش مخصوصا هفته اول، یعنی هیچ وقت روز اول رو یادم نمیره، البته دلیلش هم اینه عادت ندارید به همچین جوی، سعی کنید اسون بگیرید، چند تا دوست خوب پیدا کنید، شما در طول آموزشی به قدری خسته می شید که ساعت ۹ عملا خودم که بیهوش بودم، مهم اینه بدونید می گذره، بالاخره تموم می شه یادتون باشه شما اون جا تنها نیستید یک عالمه آدم شبیه خودتون اون جاست،توصیه من اینه نترسید سخت نگیرید، خیالتون جمع آموزش های فوق حرفه ای نمی بیند، جز نیروهای دلتا فورس آمریکا که نرفتید بگید تو بیابون با یک قمقمه آب ولتون کنند،ته ضد حالش این رژه است، اوج تو مخیش هم همین نگهبانی که ۲ ساعت جلو در وایستی، وقت واسه فکر کردن زیاد دارید کل زندگیتون رو هم مرور می کنید، وقت نگهبانیتون یاد این جمله من میوفتین که فلانی گفت کل زندگیمون رو مرور می کنیم

PLAΨMID
30-09-2014, 02:32
هیچ وقت روز اول رو یادم نمیره،
دوست عزیز هیچ کس یادش نمیره !!!
من 2 بار توی خدمت اشکم درومد . بار اول روز اول ، که جلوی خودمو گرفتم !!:n28: بار دوم روز اولی که فرستادنمون دشت آزادگان خوزستان . ادعای افسر بودن داشتیم . بیل و کلنگ دادن دستمون گفتن باید 2 متر برین پایین . این بار دیگه از کسی خجالت نکشیدم !!! مثل مرد نشستم و زار زار گریه کردم:n02: به همراه بقیه اعزامی ها البته .

همونطور که گفتم چون خدمت ندیدین فکر میکنین که خدمت میکنین در حالی که حال میکنین.

دقیقا !!!
توی خدمت مهمات از کامیون خالی کردیم ، عملگی کردیم ، توپ و تانک شستیم( 2 ماه تمام) ، باربری کردیم ، واسه آزمایش گردان در بیابونای اطراف سوسنگرد 45 روز توی چادر خوابیدیم( یادمه 15 روز صابون نداشتم !!) ، جرثقیل و نفر بر هل دادیم و . . . . .
به قول دوستمون بعضی ها خدمت ندیدن هنوز !!!
چند پست بالاتر عرض کردم که سربازی داشتیم که 11 روز پیاپی نگهبانی داد . البته این خلاف قوانینه ولی جاهایی هست که اصولا قانونی در کار نیست .یه سرباز دیگه ای هم بود که متاسفانه نتونست تحمل کنه . با ژ-3 چنان کله خودش رو ترکوند که صورتش قابل شناسایی نبود . خود من یه بار جریمه شدم 142 روز حضور زدم . 5 ماه بدون مرخصی !!! اونم قانونش حداکثر 90 روزه . خدمت توی شهرهایی مثل تهران و اصفهان که قانون دارن واقعا فرق داره با جاهای پرت و پلا . ضمنا اون جایی که ما بودیم نسبت به مرز و طلاییه و دهلران ، اروپا به حساب میومد !!!!

TRIPLE M
30-09-2014, 03:07
سلام دوستان من دیروز برگه آماده به خدمتم رو گرفتم.تاریخ اعزام 19 آبان. لطفا بگین از چه تاریخی میتونم برگه معرفی به محل آموزش رو از پلیس + 10 بگیرم؟ با تشکر

ebrahim27
30-09-2014, 03:47
با سلام به همگی
چند سوال داشتم:
1- بنده فارغ التحصیل 8/11/92 کارشناسی ارشدم. مهلت یک ساله ام 8/11/93 تموم میشه. برای اینکه به مشکل نخورم کی باید دفترچه پست کنم؟
2- کنکور دکتری وسطای اسفنده. چقدر احتمال داره اسفند اعزام بشم؟
3-در صورت اعزام به خدمت در اسفند، برای دادن کنکور میتونم راحت مرخصی بگیرم؟
4-فوق لیسانس ها چقدر احتمال داره که شهر خودشون خدمت کنن؟ (از یه نفر شنیدم میگفت تو ارتش ارشدها رو صددرصد شهر خوشون میندازند)
Petros
30-09-2014, 06:29
2- نیازی به بردن نیست، اونجا تمام وسایل آسایشی و... فراهمه، اینترنت وایرلس، لپ تاپ و...:n10:
نه دوست عزیز بردن پلیر خلاف قوانینه، بعد اینکه بگین بازداشت و... دارین و باید برین حفا و بازرسی و عقیدتی جواب پس بدین.

البته یگان علی الخصوص در ناجا راحت تره چون محیط کوچیکه و دژبان و... معمولا نیست.

دوست عزیز، MP3 Player که میگم، اندازه یه حبه قنده. برا ابن پرسیدم که ببینم بازرسیا چه جوریه.

و سوال جدید:
فوتبال تو تیمای نظامی چه جوریاس. کسی اطلاعاتی داره؟

m-530
30-09-2014, 06:43
دوست عزیز، MP3 Player که میگم، اندازه یه حبه قنده. برا ابن پرسیدم که ببینم بازرسیا چه جوریه.

و سوال جدید:
فوتبال تو تیمای نظامی چه جوریاس. کسی اطلاعاتی داره؟

نکنه این طرح ipod هست که پر شده همه جا ...:n02:

PLAΨMID
30-09-2014, 07:01

کسانی که شما رو میگردند دژبان هستن . واسه پیدا کردن هر چیزی که غیر قانونی باشه تشویقی میگیرن . پس نگران نباشید !! دقیقا چنان شما رو میگردند که یه چوب کبریت هم نتونید رد کنید !!!
ضمنا حالا فرض کنیم این به قول دوستمون " طرح آیپاد" رو تونستید رد کنید . هدفونشو چیکار میکنید ؟ همینطور شارژرش ؟؟
توی آموزشی به هر بهانه کوچیک و بزرگی میریزن توی آسایشگاه و کیسه ها و کمد ها رو میگردن . گاهی وقتی شما نیستید این کار رو انجام میدن !!! یکی از هم یگانی های ما رو به جرم داشتن شطرنج ! در کمدش بردن و حالشو گرفتن .

نکنه این طرح ipod هست که پر شده همه جا ...:n02:
اتفاقا یکی دو مدلش خیلی هم بد نیستن !! کیفیت خوبی دارن !

ahwazp30
30-09-2014, 09:39
کسانی که شما رو میگردند دژبان هستن . واسه پیدا کردن هر چیزی که غیر قانونی باشه تشویقی میگیرن . پس نگران نباشید !! دقیقا چنان شما رو میگردند که یه چوب کبریت هم نتونید رد کنید !!!
ضمنا حالا فرض کنیم این به قول دوستمون " طرح آیپاد" رو تونستید رد کنید . هدفونشو چیکار میکنید ؟ همینطور شارژرش ؟؟
توی آموزشی به هر بهانه کوچیک و بزرگی میریزن توی آسایشگاه و کیسه ها و کمد ها رو میگردن . گاهی وقتی شما نیستید این کار رو انجام میدن !!! یکی از هم یگانی های ما رو به جرم داشتن شطرنج ! در کمدش بردن و حالشو گرفتن .

اتفاقا یکی دو مدلش خیلی هم بد نیستن !! کیفیت خوبی دارن !

مگه کمدها چفت و بست ندارن که وقتی ما نیستیم هرکس و ناکسی بیاد بهش تجاوز کنه ؟

obalit88
30-09-2014, 12:46
سلام
الان وضعیت ترافیک اعزام چه شکلی هست؟
فرضا اگه هفته بعد دفترچه ارسال بشه چه تاریخی میخوریم؟ "دی" ماه؟؟

XENON24
30-09-2014, 12:54
سردار کمالی اعلام کرد که دوره خدمت سربازی 24 ماهه شده است.

به گزارش «انتخاب»، سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان موالید، دوره خدمت سربازی 24 ماهه شد.

وی ادامه داد: قانون جدید از ابتدای سال 94 لازم‌الاجرا خواهد بود.

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌ افزایش جمعیت، دوره متأهلان 3 ماه کاهش می‌یابد و به ازای هر فرزند نیز 3 ماه از دوره خدمت وظیفه کاسته می‌شود.

کمالی ادامه داد: خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 3 ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا نیز 2 ماه کسر خدمت خواهند داشت.

pm1
30-09-2014, 12:59
سردار کمالی اعلام کرد که دوره خدمت سربازی 24 ماهه شده است.

به گزارش «انتخاب»، سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان موالید، دوره خدمت سربازی 24 ماهه شد.

وی ادامه داد: قانون جدید از ابتدای سال 94 لازم‌الاجرا خواهد بود.

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌ افزایش جمعیت، دوره متأهلان 3 ماه کاهش می‌یابد و به ازای هر فرزند نیز 3 ماه از دوره خدمت وظیفه کاسته می‌شود.

کمالی ادامه داد: خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 3 ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا نیز 2 ماه کسر خدمت خواهند داشت.

وای خداااااا بدبخت شدیم رفت .........:n30:
یعنی ما اگه دی و اسفند اعزام بشیم هم 24 ماهه ؟؟؟؟؟؟؟

hassanshaikhi
30-09-2014, 13:07
وای خداااااا بدبخت شدیم رفت .........:n30:
یعنی ما اگه دی و اسفند اعزام بشیم هم 24 ماهه ؟؟؟؟؟؟؟
همون 21 ماه هست ولی اگه اردیبهشت اعزام بشید 24 ماه.

hormozan m
30-09-2014, 13:12
با این کارشون به دو هدفشون رسیدن سرباز مفت و افزایش جمعیت :|

Sent from my iPhone using Tapatalk

masooyan
30-09-2014, 13:18
این چه کشوری ما داریم،اون از آیین نامه جدید معافیت،اینم از این.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sansa
30-09-2014, 13:31
دوستان رسما بدبخت شدیم ... هر کی میخواد زودتر بره تا 30 ماه نشده :n03::n04:

Mohammad_666
30-09-2014, 13:57
دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم کسی اگه میدونه جواب بده الان این قانون 24 ماه برای من اگه دفترچمو آبان ماه امسال پست کنم اجرا میشه ؟ منظورم اینه ملاک تاریخ اعزام هستش یا تاریخ ثبت درخواست و ارسال دفترچه از طریق پست و گرفتن برگ سبز ؟ چون ممکنه الان دفترچه رو پست کنم اعزام رو بزنن تو 94؟

sasan.69
30-09-2014, 14:00
ای بابا آخه چه وضعشه!!! یعنی طرف 8تا بچه بیاره معافه؟؟؟ اتفاقا افزایش خدمت باعث کاهش و تاخیر ازدواج میشه

enter360
30-09-2014, 14:04
سلام به همگی

بلاخره امروز رفتم نظام وظیفه کدم رو گرفتم افتادم پایگاه شهید خضرایی تهران
میخواستم ببینم چه جور جایی هستش ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .:n02:

pm1
30-09-2014, 14:17
دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم کسی اگه میدونه جواب بده الان این قانون 24 ماه برای من اگه دفترچمو آبان ماه امسال پست کنم اجرا میشه ؟ منظورم اینه ملاک تاریخ اعزام هستش یا تاریخ ثبت درخواست و ارسال دفترچه از طریق پست و گرفتن برگ سبز ؟ چون ممکنه الان دفترچه رو پست کنم اعزام رو بزنن تو 94؟
سوال خوبیه ... منم رفتم پلیس -10 درخواستم رو ثبت کرد تاریخ پیشنهادی هم ازم پرسید ولی الان دارم روند معاینات رو طی میکنم تا برسه به کمیسیون ! یعنی تاریخ اعزام هنوز معلوم نیست ... ملاک تاریخ اعزام هستش یا تاریخ ثبت درخواست

white boy
30-09-2014, 14:18
ای بابا آخه چه وضعشه!!! یعنی طرف 8تا بچه بیاره معافه؟؟؟ اتفاقا افزایش خدمت باعث کاهش و تاخیر ازدواج میشه

اقا اینا دیگه مسخرشو درآوردن :n15:
میگم نمیشه بریم جلوی نظام وظیفه اعتصاب کنیم .:n05:

هر چی به ما میرسه گندش بالا میاد
زمانی که ما ترم اخر کاردانی بودیم . قانون اومد که دیگه کسری ایثارگری حداکثر 9 ماه:n04:
بعد که ما کاردانی رو تموم کردیم قانون اومد که خدمت شده 21 ماه:n03:
حالا که ما ترم اخر کارشناسی هستیم قانون اومد که خدمت شده 24 ماه :n28:
اخرش هم میترسم موقع اعزام ما که شد جنگی چیزی بشه والا!!:n27:

aminkhan2014
30-09-2014, 14:31
اقا اینا دیگه مسخرشو درآوردن :n15:
میگم نمیشه بریم جلوی نظام وظیفه اعتصاب کنیم .:n05:

هر چی به ما میرسه گندش بالا میاد
زمانی که ما ترم اخر کاردانی بودیم . قانون اومد که دیگه کسری ایثارگری حداکثر 9 ماه:n04:
بعد که ما کاردانی رو تموم کردیم قانون اومد که خدمت شده 21 ماه:n03:
حالا که ما ترم اخر کارشناسی هستیم قانون اومد که خدمت شده 24 ماه :n28:
اخرش هم میترسم موقع اعزام ما که شد جنگی چیزی بشه والا!!:n27:
اگه جوانای بی غیرت از این عرضه ها داشتن حالا یا خدمت لغو شده بود یا بابت هرماه خدمت(نه خفت)ماهی1.5-2 میلیون تومن میگرفتن(نه صدقه ماهی 50 تومن!!!!)!!!شما خیلی دل خجسته ای داری!!!!وقتی یکی میاد میگه تا30 نشده بریم!!!دیگه تا ته اش را بخون

nima.mahdavi
30-09-2014, 14:47
سلام دوستان من متاهل هستم و ضمن خدمت هم هستم الان این سه ماه شامل منم میشه؟
این تلفن نظام وظیفه هم که جواب نمیده اصلا!

white boy
30-09-2014, 15:13
اگه جوانای بی غیرت از این عرضه ها داشتن حالا یا خدمت لغو شده بود یا بابت هرماه خدمت(نه خفت)ماهی1.5-2 میلیون تومن میگرفتن(نه صدقه ماهی 50 تومن!!!!)!!!شما خیلی دل خجسته ای داری!!!!وقتی یکی میاد میگه تا30 نشده بریم!!!دیگه تا ته اش را بخون
والا به خدا خودشون باعث مشکلات موجود شدن حالا میخوان عوضش رو سر سرباز بدبخت دربیارن .

اقا یکی میخواد به اینا بگه : شمایی که تا دیروز شعارتون ((فرزند کمتر زندگی بهتر بود)) چه طور شد یه هو صبح که بیدار شدید احساس کمبود جمعیت کردید .!!:n04:
اخه با وضع موجود چه کسی دل و جرات ازدواج داره ؟ یه جوون بدبخت باید چند سال کار کنه تا بتونه یه خونه نقلی بخره ( تازه اگه کار داشته باشه :n03:)
واقعا بعضی وقت ها باید به تدبیر مسئولین نشست ! و خندید !:n08:

masooyan
30-09-2014, 15:27
والا به خدا خودشون باعث مشکلات موجود شدن حالا میخوان عوضش رو سر سرباز بدبخت دربیارن .

اقا یکی میخواد به اینا بگه : شمایی که تا دیروز شعارتون ((فرزند کمتر زندگی بهتر بود)) چه طور شد یه هو صبح که بیدار شدید احساس کمبود جمعیت کردید .!!:n04:
اخه با وضع موجود چه کسی دل و جرعت ازدواج داره ؟ یه جوون بدبخت باید چند سال کار کنه تا بتونه یه خونه نقلی بخره ( تازه اگه کار داشته باشه :n03:)

کدون تدبیر برادر کشور ما الان یه 30 سالی هستش که وله،هر روز برا خودشون یه قانونی تصویب میکنن،یعنی کاری میکنن که جوونا قید سربازی رو بزنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sasan.69
30-09-2014, 15:34

اخه با وضع موجود چه کسی دل و جرعت ازدواج داره ؟ یه جوون بدبخت باید چند سال کار کنه تا بتونه یه خونه نقلی بخره ( تازه اگه کار داشته باشه :n03:)

باید همیشه به این تدبیر و کلید خندید و گریست....

Life24
30-09-2014, 15:44
یک روز میشه سربازی رو مدتش رو کم میکنند. حالا ببنید.
اینها همه نتیجه عکس میده
اصلا خبری از کار و استخدامی نیست باید بری دنبال کار ازاد
دیگه طرف نمیره 2 سال سربازی

Life24
30-09-2014, 15:47
با این کارها نه کمبود سرباز شما رفع میشه و نه ازدواج زیاد میشه
برید فکر اساسی به حال اقتصاد و وضعیت اجتماعی مملکت بکنید
این کارها فایده نداه

molaali
30-09-2014, 15:52
با سلام.
من آموزشی افتادم سازمان زندان ها کرج می خواستم ببینم اونجا چطوریه؟ کلاً راهنمایی کنید.
محل اعزام رو شهر خودمون نوشته یعنی من باید در تاریخ اعزامم برم به اون محل در شهر خودم؟بعد اونا منو میبرن کرج؟
ضمناً وظایف یه سرباز مثل من بعد دوره آموزشی چیه؟(بردن و آوردن زندانی ها و ... که نیست؟درسته؟)؟
با تشکر.

white boy
30-09-2014, 15:54
این کارها فایده نداه
کاملا تایید میشه

sasan.69
30-09-2014, 15:56
با سلام.
من آموزشی افتادم سازمان زندان ها کرج می خواستم ببینم اونجا چطوریه؟ کلاً راهنمایی کنید.
محل اعزام رو شهر خودمون نوشته یعنی من باید در تاریخ اعزامم برم به اون محل در شهر خودم؟بعد اونا منو میبرن کرج؟
ضمناً وظایف یه سرباز مثل من بعد دوره آموزشی چیه؟(بردن و آوردن زندانی ها و ... که نیست؟درسته؟)؟
با تشکر.

1آبان اعزام هستید؟ دوستم بادیپلم کچویی کرج خدمت کرد که بعدش سرباز زندان شد و بردن و آوردن زندانیا به دادگستری و گهگاهی بیمارستان بود...(اطلاعات بیشترو میتونید از سرچ گوگل هم بگیرید)

molaali
30-09-2014, 16:02
1آبان اعزام هستید؟
بله.من فکر میکردم اونجا فقط دیپلمه می گیره.اما من رو هم پذیرفته!!
این شهید کچویی کرج جای سختیه یا آسونه؟
چند درصد احتمال داره شهر خودت بیوفتی؟
با تشکر.

sasan.69
30-09-2014, 16:09
بله.من فکر میکردم اونجا فقط دیپلمه می گیره.اما من رو هم پذیرفته!!
این شهید کچویی کرج جای سختیه یا آسونه؟
چند درصد احتمال داره شهر خودت بیوفتی؟
با تشکر.

بله واقعا عجیبه...خودش تعریف میکرد که لیسانس به بالا شرایطشون خیلی با ما فرق میکردو بهتر بود ..احتمالا شهر خودتون می افتید..چون بیشتر همدوره ای هاش شهر خودشون افتادن (درکل نگران نباشید ملاک اصلی همونیه که خود فرد تو موقعیتش قرار میگیره و تجربه میکنه.منم دی اعزام میشم)

mf.designing
30-09-2014, 16:33
سلام به دوستان
من تو خبرها شنیدم که برا سربازای متاهل 3 ماه کسر در نظر گرفتن. این شامل منی که الان در حال خدمتم میشه یا ماله سال 94 ه فقط ؟! چجوریاست کلا ؟!

ali gamma
30-09-2014, 16:36
با این اوصاف احتمال زیاد من هم دیگه نمیرم. اصلا ارزش نداره. اگه همه جوونا با هم نرن اینا بع خودشون میان. اگه یکی سیلی زد تو گوشت هیچی نگفتی مطمین باش دومی و سومی رو هم میزنه

Amir-Rainman
30-09-2014, 16:42
سلام به دوستان
من تو خبرها شنیدم که برا سربازای متاهل 3 ماه کسر در نظر گرفتن. این شامل منی که الان در حال خدمتم میشه یا ماله سال 94 ه فقط ؟! چجوریاست کلا ؟!

این قانون از 94.1.1 اجرا میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه یکی 3 تا بچه داشته باشه، معاف میشه :n02:

mf.designing
30-09-2014, 17:03
این قانون از 94.1.1 اجرا میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه یکی 3 تا بچه داشته باشه، معاف میشه :n02:

من اعزامی 92/12/1 ام و خدمتم آبان 94 تموم میشه . متاهل هم هستم. یعنی این 3 ماه شامل من در حال خدمت هم میشه ؟!

sasan.69
30-09-2014, 17:12
من اعزامی 92/12/1 ام و خدمتم آبان 94 تموم میشه . متاهل هم هستم. یعنی این 3 ماه شامل من در حال خدمت هم میشه ؟!

شامل کسایی میشه که سال آینده اعزام میشن...

ice_man_sh
30-09-2014, 17:12
باز امروز از خبرهایی منتشر شد که باید خدمت دوستان تبریک بگیم :n02:

البته دوستمون خبر را قرار دادن ولی من متن خبر را یکبار دیگه با هایلایت میزارم.

افزایش مدت خدمت سربازی به ۲۴ ماه

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار موسی کمالی، جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه قرار است در هر فصل یک نشست خبری برگزار شود گفت: به موجب بند 4 قانون وظیفه عمومی مصوب سال 1390 مدت سربازی 24 ماه است.

وی افزود: برابر بررسی‌های انجام شده و برنامه‌ریزی جهت افزایش جمعیت کشور و کمک به دولت برای تأمین متخصصین مورد نیاز قرار شد مدت سربازی 24 ماه شود و از 1 فروردین 1394 لازم‌الاجراء است.

سردار کمالی ادامه داد: کسانی که تا پایان سال 93 به خدمت اعزام شده یا شوند، مدت خدمت آنان برابر مقررات فعلی خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین در اجرای سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت کشور، مدت خدمت مشمولین متاهل 3 ماه و به ازای هر فرزند نیز 3 ماه کسر می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به سختی خدمت در مناطق عملیاتی و محروم و بد آب و هوا، مدت خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 3 ماه کسر و محروم و بد آب و هوا 2 ماه کسر می‌شود.

سردار کمالی اظهارداشت: با توجه به مصوبات، مشمولین غایبی که تا پایان شهریور سال 1394 خود را جهت انجام خدمت سربازی معرفی کنند و به خدمت اعزام شوند می‌توانند از این کسر خدمت برخوردار شوند.

لذا این بهترین فرصت برای مشمولین غایب است که خود را معرفی و تکلیف خدمت نظام وظیفه خود را روشن نمایند. البته بیان این نکته ضروری است که کسری خدمت شامل کسانی خواهند شد که از اولین اعزام در روز 19 مهرماه 93 خواهد بود به خدمت اعزام شوند.

وی به همه جوانان و خانواده‌هایی که مشمول غایب دارند توصیه کرد که از این فرصت استفاده کنند و تکلیف نظام وظیفه خود را روشن نمایند.

- See more at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].3B9faYpd.dpu f

نکاتی که میشه از متن خبر در آورد اینه، دوستان سوال تکریری را حدالامکان نپرسن:
1- مدت خدمت از اول سال 94 شده 24 ماه

2- مهم تاریخ اعزام هست نه ثبت درخواست.

3- ظاهرا و به احتمال قوی کسری متاهل هم برای اعزامین از اول سال 94 و به بعد هست.

4- مشمولین غایب تا آخر شهریور 94 برای اعزام وقت دارن که از کسری ها استفاده کنند، اونطور که از متن خبر بر میاد حتی کسر مناطق درگیر و بد آب و هوا هم به مشمولین غایب بعد شهریور 94 تعلق نخواهد گرفت!

همچنین ظاهرا بخششی هم برای اضافه خدمت مشمولین غایب در کار نیست.

5- بخش بنفش رنگ نیز برای من روشن نیست.

البته همه اینها مطالبی هست که از متن خبر میشه فهمید ولی اصل و مهم متن بخشنامه مربوطه هست که باید بررسی بشه.

خدا کمک حال اعزامی های جدید باشه...

================================================
================================================

سلام دوستان من دیروز برگه آماده به خدمتم رو گرفتم.تاریخ اعزام 19 آبان. لطفا بگین از چه تاریخی میتونم برگه معرفی به محل آموزش رو از پلیس + 10 بگیرم؟ با تشکر
انشالله 19 مهر به بعد.

با سلام به همگی
چند سوال داشتم:
1- بنده فارغ التحصیل 8/11/92 کارشناسی ارشدم. مهلت یک ساله ام 8/11/93 تموم میشه. برای اینکه به مشکل نخورم کی باید دفترچه پست کنم؟
2- کنکور دکتری وسطای اسفنده. چقدر احتمال داره اسفند اعزام بشم؟
3-در صورت اعزام به خدمت در اسفند، برای دادن کنکور میتونم راحت مرخصی بگیرم؟
4-فوق لیسانس ها چقدر احتمال داره که شهر خودشون خدمت کنن؟ (از یه نفر شنیدم میگفت تو ارتش ارشدها رو صددرصد شهر خوشون میندازند)
1- تا پایان تاریخ فوق باید درخواست شما ثبت بشه، ئر نتیجه باید حداقل 5 روز مونده اقدام کنین.

2- بستگی به اقدامتون داره اگه بهمن اقدام کنین اردیبهشت 94 اعزام می خورین.

3- بله راحت میشه مرخصی گرفت.

4- حداقل پست 2 صفحه قبل من را مطالعه میکردین.

برای ارشد ها نه اینکه فشار و سختی نیست بلکه چند نفر خدمه، سونا، جکوزی و استخر در اختیارشون قرار میدن :n09:

دوست عزیز هیچ تفاوتی بین لیسان و فوق لیسانس وجود نداره، البته در ارتش تفاوت کمی محسوسه در سپاه هم که هر که بامش بیش برفش هم بیشتر :n10: فرقی نمیکه کی باشی و چی باشی...

و اما ناجا... در ناجا هم هیچ فرقی نیست، بعضا میبینین سرباز معمولی شرایطی به مراتب بهتر داره در عوض مسئولیت لیسانس و فوق بیشتر از سربازای معمولی هست.

هر لحظه این احتمال هست که حفا و بازرسی بیاد تو (ختی در یگان) و بگه وسایل را خالی کنین و همه سوراخ ها را بگرده.

قفل دارن ولی بعضا هم خودشون میگن باز بمونه.
معمولا بازرسی ها لحظه ای هست و هیچ کسی خبر نداره، یکدفعه میان تو و میگردن.

سلام
الان وضعیت ترافیک اعزام چه شکلی هست؟
فرضا اگه هفته بعد دفترچه ارسال بشه چه تاریخی میخوریم؟ "دی" ماه؟؟
بله احتمال قوی همون دی اعزام میشین.

سوال خوبیه ... منم رفتم پلیس -10 درخواستم رو ثبت کرد تاریخ پیشنهادی هم ازم پرسید ولی الان دارم روند معاینات رو طی میکنم تا برسه به کمیسیون ! یعنی تاریخ اعزام هنوز معلوم نیست ... ملاک تاریخ اعزام هستش یا تاریخ ثبت درخواست
بالا نوشتم ملاک تاریخ اعزام هست.

با سلام.
با تشکر.
در مورد آموزشگاه خبر ندارم ولی اگه در زندان خدمت کنین حواستون به خودتون و اطرافتون جمع باشه.

سلام به دوستان
اونطور که از خبر بر میاد شامل 94 به بعد هست.

با این اوصاف احتمال زیاد من هم دیگه نمیرم. اصلا ارزش نداره. اگه همه جوونا با هم نرن اینا بع خودشون میان. اگه یکی سیلی زد تو گوشت هیچی نگفتی مطمین باش دومی و سومی رو هم میزنه
به هر حال خیلی ها هستن که بنا به شرایتشون بالاخره مجبور میشن برن.

یکی برای گواهینامه، یکی برای کار، یکی برای پاسپورت، یکی برای مجوز و...

اونی که از متن بر میاد شامل 94 به بعد.

اصولا نمیان از الان اجرا کنن، سال بعد هم که به متاهل ها 3 ماه کسر بدن باز میشه همون مدت زمان الان!

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-09-2014, 17:18
سلام
خدمت از سال دیگه 24 ماه میشه
آدم زن دار 3 ماه تخفیف میگیره
برای هر بچه هم 3 ماه تخفیف میدن
یعنی اونی که زن داره و هفت تا هم بچه داره معاف میشه:20:

mani6606
30-09-2014, 17:31
این قانون جدید هنوز نقص هایی داره مثلا طول خدمت امریه داران در ان نیست ایا کمتر میشه یا مثل الان ۲۴ ماه یا بیشتر خواهد شد؟ یا کسر خدمت برای افرادی که از پروژه های کسر خدمت استفاده نی کنند به چه شکل است؟
باز خوبه قانون جدید رو از ۶ ماه جلوتر اعلام کردند نه مثل زمان ما که سال جدید شروع شد و قانون به یکباره عوض شد.

NaughtyCat
30-09-2014, 17:49
الان تو BBC دیدم نوشته بود از مهر 94 میشه 24 ماه! اما بقیه جاها همه نوشتن از فروردین 94. چرا اینجوری شد؟ :(

Tapatalked

ice_man_sh
30-09-2014, 17:56
این قانون جدید هنوز نقص هایی داره مثلا طول خدمت امریه داران در ان نیست ایا کمتر میشه یا مثل الان ۲۴ ماه یا بیشتر خواهد شد؟ یا کسر خدمت برای افرادی که از پروژه های کسر خدمت استفاده نی کنند به چه شکل است؟
باز خوبه قانون جدید رو از ۶ ماه جلوتر اعلام کردند نه مثل زمان ما که سال جدید شروع شد و قانون به یکباره عوض شد.
امریه شانس بیاره همون 24 ماه بمونن و 27-28 ماه نشن!!

البته مجوزهای امریه را هم به شدت کاهش دادن.

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-09-2014, 18:03
الان تو BBC دیدم نوشته بود از مهر 94 میشه 24 ماه! اما بقیه جاها همه نوشتن از فروردین 94. چرا اینجوری شد؟ :(Tapatalkedسلام
این خبرها رو باید از شبکه های ایران ببینید
اخبار 17 IRINNاخبار 19 IRIB TV1
اخبار 20 IRINN
اخبار 20:30 IRIB TV2
و غیره
در اخبار ساعت 17 گفت:
از اول 94 هست
هر کسی قبل از 94 دفترچه بگیره و اعزام بشه همون 21 ماه خدمت میکنه

R.P.G
30-09-2014, 18:09
وی ادامه داد: همچنین در اجرای سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت کشور، مدت خدمت مشمولین متاهل 3 ماه و به ازای هر فرزند نیز 3 ماه کسر می‌شود.
آخه کی میاد به خاطر سه ماه، اصلا بگن معافیت؛ زندگی یک شخص رو تباه کنه (با به دنیا آوردن یک بچه)، همین خود ما کافی هستیم با این وضع زندگیمون.

موندم کدوم آدم بی شعوری میاد همچین کاری کنه :|

ebrahim27
30-09-2014, 18:17
2- بستگی به اقدامتون داره اگه بهمن اقدام کنین اردیبهشت 94 اعزام می خورین.

سلام تشکر و دمت گرم که جواب همه رو میدی
اگه بخوام دی اعزام شم کی باید دفترچه پست کنم و همچنین اگه بخوام اسفند اعزام بشم چی؟ اصلا حساب کتابی داره یا نه؟
بازم ممنون

Mohammad_666
30-09-2014, 18:35
دوستان الان معمولا دفترچه رو بفرستی چند ماه بعد اعزام میشی ؟ به نظرتون آبان ماه پست کنم تاریخ اعزامم کی میشه؟

mohammadrm
30-09-2014, 18:39
در حال حاضر مدت زمان خدمت اعزامی های 93 چقدره؟ 24 یا 21 ماه؟

sasan.69
30-09-2014, 18:39
در حال حاضر مدت زمان خدمت اعزامی های 93 چقدره؟ 24 یا 21 ما؟

21 ماه..این قانون از سال94 اجرا میشه

mani6606
30-09-2014, 18:47
اگه بخوام دی اعزام شم کی باید دفترچه پست کنم و همچنین اگه بخوام اسفند اعزام بشم چی؟ اصلا حساب کتابی داره یا نه؟
بازم ممنون
اگر مدرک رانشگاهی دارید اول هر ماه زوج اعزام خواهید شد برای اعزام دی از اواخر مهر تا اواخر اذر هرگاه دفرچه را پست کنید اعزام شما دی خواهد بود البته اگر ارگان پذیرنده ظرفیت خالی داشته باشد.

دوستان الان معمولا دفترچه رو بفرستی چند ماه بعد اعزام میشی ؟ به نظرتون آبان ماه پست کنم تاریخ اعزامم کی میشه؟
الان پست کنید احتمالا ابان اعزام خواهید شد

در حال حاضر مدت زمان خدمت اعزامی های 93 چقدره؟ 24 یا 21 ما؟
۲۱ ماه.

با توجه به قانون جدید که از ابتدای سال ۹۴ اجرایی می شود احتمال درخواست اعزام افزایش می یابد به عبارتی ابا توجه به ظرفیت ارگان ها ممکن است فردی ۳ ، ۴ ماه یا بیشتر طول بکشد تا اعزام شود.

lord Asghar
30-09-2014, 18:49
سلام به همه
میخواستم شرایط معافیت پزشکی دائمی رو بدونم(چشم)مثلا واسه معافیت دائمی چشم چند شماره باید ضعیف باشه؟یا نمره ی استیگمات چقد باید باشه؟
و اینکه اگه مثلا بخاطر مشکلات چشمی مثل استیگمات و ... معافیت پزشکی دائمی بگیریم و بعد چشم رو عمل کنیم که دیگه مشکلی نداشته باشه با این وجود باز هم موقع استخدام تو شغل های دولتی مثل بانک و... دچار مشکل میشیم؟؟
ممنون از پاسختون

soheil021
30-09-2014, 18:54
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد
افزایش مدت خدمت سربازی به ۲۴ ماه/ ۶ ماه کسر خدمت برای سربازان متأهل و دارای فرزند
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش مدت خدمت سربازی به ۲۴ ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، سردار کمالی در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه با اعلام این خبر گفت: مدت خدمت سربازی 24 ماه شده و از تاریخ 1 فروردین 1394 لازم‌الاجرا است و کسانی که از سال 94 اعزام به خدمت می‌شوند باید 24 ماه خدمت کنند.
وی افزود: همچنین در اجرای سیاستهای مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در خصوص افزایش جمعیت، درباره سربازان متأهل 3 ماه کسر خدمت و به ازای هر فرزند 3 ماه از مدت خدمت سربازی کم می‌شود به عبارتی اگر سربازی متأهل و صاحب یک فرزند باشد 6 ماه از مدت خدمت او کسر خواهد شد.
سردار کمالی تصریح کرد: همچنین با توجه به تفاوت خدمت در مناطق مختلف، خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی با 3 ماه کسری خدمت و در مناطق بد آب و هوا با 2 ماه کسری خدمت صورت می‌گیرد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مشمولان غایب گفت: به مشمولان غایب فرصت داده شده تا پایان شهریورماه سال 94 جهت خدمت سربازی، خودشان را معرفی کنند و تنها در این صورت می‌توانند از تسهیلات سایر سربازان بهره‌مند شوند.
- See more at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].KZFFm5qM.dpu f

nima.mahdavi
30-09-2014, 19:00
سلام به دوستان
منم شرایطم مثل شماست
خبر کامل تر اینجوریه
سخنگوی امور مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت، اظهار کرد:‌در این راستا تصمیم گرفتیم از اول مهرماه طول مدت خدمت سربازان متاهل سه ماه کاهش بیابد و به ازای هر فرزند نیز سه ماه از مدت سربازی‌شان کم شود. به عنوان مثال اگر فردی تا پیش از پایان امسال خود را برای سربازی معرفی کرده و یک فرزند داشته باشد علاوه بر اینکه 21 ماه خدمت خواهد کرد شش ماه کسر خدمت خواهد گرفت اما اگر از یکم فروردین ماه به سربازی برود در این صورت طول مدت سربازی‌اش 24 ماه بوده اما همچنان شش ماه کسری خدمت به خاطر همسر و یک فرزندش خواهد داشت.
منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soheil021
30-09-2014, 19:00

من سوال کردم این قوانین که امروز مطرح شده از 1 فروردین ماه 94 اجرا میشه و اصلا هیچ ربطی به تاریخ اعزام نداره مثلا کسی که شهریور 92 اعزام بوده و فروردین 94 فرا برسه اگر متاهل باشه اون دو ماهشو کسری میگیره و میره سراغ زندگیش

این قوانین از 1 فروردین 94 اجرا میشه و شامل برج 4 سال 92 نمیشه چون اون ها دیگه خدمتشون تموم میشه

پس نگران نباشید

mdi_7
30-09-2014, 19:56
من سوال کردم این قوانین که امروز مطرح شده از 1 فروردین ماه 94 اجرا میشه و اصلا هیچ ربطی به تاریخ اعزام نداره مثلا کسی که شهریور 92 اعزام بوده و فروردین 94 فرا برسه اگر متاهل باشه اون دو ماهشو کسری میگیره و میره سراغ زندگیش

این قوانین از 1 فروردین 94 اجرا میشه و شامل برج 4 سال 92 نمیشه چون اون ها دیگه خدمتشون تموم میشه

پس نگران نباشید
می تونم بپرسم شما از چه منبعی سوال کردید؟ آخه من خدمتم آخر برج 12 تموم میشه:n27:

Mohammad_666
30-09-2014, 19:59
دوستان من دست و پام عرق میکنه میخواستم بدونم هنوز برای این موضوع معافیت وجود داره یا خیر؟

masooyan
30-09-2014, 20:06
دوستان من دست و پام عرق میکنه میخواستم بدونم هنوز برای این موضوع معافیت وجود داره یا خیر؟

بند3- هيپرئيدروز(عرق كردن كف يک يا دو دست و يا كف يک يا دو پا ) شديد (بنحويكه در دماي معمول اتاق بعد از شستن و خشك كردن دستها يا پاها بعداز مدت 5 دقيقه كف دستها يا پاها كاملاً خيس شود) : معاف از خدمات رزمي

soheil021
30-09-2014, 20:15
می تونم بپرسم شما از چه منبعی سوال کردید؟ آخه من خدمتم آخر برج 12 تموم میشه:n27:

نظام وظیفه تهران زنگ بزنید وصل شید اپراتور

به احتمال زیاد به شما تعلق نمیگیره

ولی باز باید صبر کردش تا خبرش تو خود سایت رسمی درج بشه و ابلاغ بشه به ارگان ها و پادگان ها عجله نکنید یه یک ماهه زمان میبره تا دقیق مشخص بشه

مثل اینکه همین سه ماه هم شرایط داره و باید 1 سال از تاریخ عقد گذشته باشه

زیاد نگران نباشید

soheil021
30-09-2014, 20:17

دوست عزیز الان دیگه معلولین هم معاف نمیکنن چه برسه به عرق کردن

دلت خوشه ها

به فکر این حرف ها نباش مثل مرد برو خدمت

من فردا میشم 100 روز خدمت مثل برق گذشت

molaali
30-09-2014, 20:29
در مورد آموزشگاه خبر ندارم ولی اگه در زندان خدمت کنین حواستون به خودتون و اطرافتون جمع باشه.
میشه بیشتر توضیح بدید؟
ضمناً در زندان ممکنه چه کارهایی به من بدن؟
با تشکر.

mani6606
30-09-2014, 20:42
دوستان تا ۶ ماه اینده احتمالا به قانون جدید کلی تبصره و بند اضافه خواهد شد به نظرم من اینا تا انتهای سال وقت و زمان لازم را برای بررسی و پیچیده کردن ان دارن برخلاف ۲ سال قیل که سریع قانون رو تصویب و از چند روز بعد اجرا کردند. قوانین اینا هیچ وقت به نفع سرباز ها نیست متاسفانه در امر سربازی قانون نوشته شده و هدفمندی وجود ندارد و هر چند سال با توجه به نیازشون ان را تغییر می دهند.

mdi_7
30-09-2014, 20:50
نظام وظیفه تهران زنگ بزنید وصل شید اپراتور

به احتمال زیاد به شما تعلق نمیگیره

ولی باز باید صبر کردش تا خبرش تو خود سایت رسمی درج بشه و ابلاغ بشه به ارگان ها و پادگان ها عجله نکنید یه یک ماهه زمان میبره تا دقیق مشخص بشه

مثل اینکه همین سه ماه هم شرایط داره و باید 1 سال از تاریخ عقد گذشته باشه

زیاد نگران نباشید
شماره اش چنده؟ مال من یه 2 سالی میشه! شما خودت زنگ زدی؟

soheil021
30-09-2014, 20:51
دوستان متاسفانه باید بگم این کسر خدمت ها اصلا به ما تعلق نمیگیره همین الان شبکه خبر داره زیر نویس میکنه و میگه این قوانین از اول فروردین 94 اجرا خواهد شد و این کسری خدمت برای متاهلین از 24 ماه کسر خواهد شد و خیلی تاکید میکنه چندین بار که این قوانون متاهلین از 24 ماه کسر خواهد شد

میگم دولت جایی نمیخوابه که زیرش اب بره سه ماه اضافه کردن به خدمت بعد اومدن کسری گذاشتن براش

خسته نباشن

از صبح فقط با روان سرباز هایی مثل ما بازی کردن

PLAΨMID
30-09-2014, 21:37

کمد ها چفت و بست دارن . ولی صبح ها که میرید بیرون باید کلید رو روی کمد بذارید و برید .

aminkhan2014
30-09-2014, 22:06
کدون تدبیر برادر کشور ما الان یه 30 سالی هستش که وله،هر روز برا خودشون یه قانونی تصویب میکنن،یعنی کاری میکنن که جوونا قید سربازی رو بزنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودشون بهتر از من وشما میدونن که جوونا عرضه همین کار هم ندارن!!!!
از حالا باید رفت توی کار هفت قلو که 21 ماه کسری گرفت و 3 ماه هم تاهل!!!!نمیشه یک کاری کرد بچه ها را 3 ماه یا نهایت 6 ماهه اورد؟؟؟

sansa
30-09-2014, 22:09
مطمئن باشید که این مدت در اینده بیشتر هم میشود ...پس هر چه زودتر شر ان را بکنید بهتر است .

lord Asghar
30-09-2014, 22:16
سلام به همه
میخواستم شرایط معافیت پزشکی دائمی رو بدونم(چشم)مثلا واسه معافیت دائمی چشم چند شماره باید ضعیف باشه؟یا نمره ی استیگمات چقد باید باشه؟
و اینکه اگه مثلا بخاطر مشکلات چشمی مثل استیگمات و ... معافیت پزشکی دائمی بگیریم و بعد چشم رو عمل کنیم که دیگه مشکلی نداشته باشه با این وجود باز هم موقع استخدام تو شغل های دولتی مثل بانک و... دچار مشکل میشیم؟؟
ممنون از پاسختون

farzad02
30-09-2014, 22:29
مطمئن باشید که این مدت در اینده بیشتر هم میشود ...پس هر چه زودتر شر ان را بکنید بهتر است .
من این حرف رو 2 سال پیش تو تاپیکی که دوستی پرسیده بود برم ارشد یا سربازی گفتم!!!

واقعا تو این مملکت آدم یکم باهوش باشه نه خیلی، میفهمه که خیلی چیزها اتفاقا قابل پیش بینیه

به همون دلیلی که تو اون پست توضیح دادم، اینجا هم میگم:

اما سربازی هر سال بدتر خواهد شد

واقعا تو این 5 ماه باقی مونده از هر امکانی که دارید مثل معافیت و کسری و پارتی و استفاده کنید. هیچ تضمینی نیست 5 ماه دیگه چه اتفاقاتی بیفته
رو حرف فامیل و آقای فلانی و سرهنگ ... حساب نکنید. آیندتون رو خودتون تعیین کنید
(برید ببینید توی اون تاپیک چقدر به ادامه درس تشویق کردن)

ali gamma
01-10-2014, 00:11
میگم واقعا کدوم عقل سلیمی دو سال سربازی رو قبول میکنه? چرا باس همچین ذلتی رو پذیرفت?

ice_man_sh
01-10-2014, 00:18
بازم ممنون
با سلام
خواهش میکنم، وظیفه هست.

برای دی تقریبا بعد 15 مهر اقدام کنید تا قبل آبان، برای افند هم از 15 آذر تا قبل دی.

البته در اکثر مواقع اینطور هست ولی من قبلا مثلا زدم که زمان خود ما، ما سه نفر دوست بودیم که سه روز پست سر هم فرستادیم، دو نفری که روز قبل و بعد من فرستاد اعزام خورد آبان و من که روز وسط فرستادم خوردم دی ماه در حالی که هدف من هم همون آبان بود. در نتیجه هیج چیز 100% نیست.

اوایل آبان احتمال قوی دی اعزام بشین، البته هونطور که توضیح دادم قطعی نیست.

در حال حاضر مدت زمان خدمت اعزامی های 93 چقدره؟ 24 یا 21 ماه؟
صفحه قبلی را مطالعه کنین. 21 ماه.

سلام به همه
ممنون از پاسختون
جزییات را نمی دونم ولی آخرین خبری که بود از خرداد امسال شرایط سخت تر شده و برای مثال از جمع دو چشم نمره 8 شده حداقل یک چشم نمره 8.

میشه بیشتر توضیح بدید؟
ضمناً در زندان ممکنه چه کارهایی به من بدن؟
با تشکر.
اینکه چه وظیفه ای بدن را نمیشه گفت، حتی شاید شما داخل زندان نباشین و بخش اداری، مرکزی و... باشین.

در کل کسی که ناجا خدمت میکنه علی الخصوص کسی که در رسته انتظامی (کلانتری و پاسگاه) و یا حفاظتی خدمت میکنه باید حواسش جمع باشه، چون بعضا یه اشتباه میتونه فردی را بدبخت کنه.

موارد هم زیاده از فرار متهم بگیرین تا آخر...

دوستان متاسفانه باید بگم این کسر خدمت ها اصلا به ما تعلق نمیگیره همین الان شبکه خبر داره زیر نویس میکنه و میگه این قوانین از اول فروردین 94 اجرا خواهد شد و این کسری خدمت برای متاهلین از 24 ماه کسر خواهد شد و خیلی تاکید میکنه چندین بار که این قوانون متاهلین از 24 ماه کسر خواهد شد

میگم دولت جایی نمیخوابه که زیرش اب بره سه ماه اضافه کردن به خدمت بعد اومدن کسری گذاشتن براش

خسته نباشن

از صبح فقط با روان سرباز هایی مثل ما بازی کردن
کلا من حدس نمیزنم تعلق بگیره، اینها زرنگ تر این حرفها هستن، خدمت افزایش پیدا کرده میگه کاهش خدمت برای متاهلین و بخشش غایبین!

البته همونطور که گفتم باید کل بخشنامه را دید، یه تبصره کلی شرایط را عوض میکنه ولی با توجه به شناختی که هست اینها کاری نمیکن که به نفع سرباز باشه.

میگم واقعا کدوم عقل سلیمی دو سال سربازی رو قبول میکنه? چرا باس همچین ذلتی رو پذیرفت?
عقل سلیم قبول نمیکنه، نیاز مجبور میکنه.

m-530
01-10-2014, 06:34
اقای ice_man_sh واقعا گل گفتی .

عقل سلیم قبول نمیکنه ، نیاز مجبور میکنه .:n16:

افراد تحصیل کرده بدون سربازی با فردی بی سواد برابر هستند .

Bensonw3x
01-10-2014, 09:05
عاغا 31 شهریور چیزی بخشیدن ؟

حسام2000
01-10-2014, 09:33
سلام دوستان من دارای سابقه خدمت قبلی هستم. ولی نتونستم برای آبان ماه اعزام بشم. درخواست تعجیل هم قبول نمیکنن. راهی داره آبان ماه برم؟سوال بعدی هم اینه که من ارتش خدمت کردم . جدیدا میگن اگر یگان قبلیت پر شده باشه ممکنه اعزام مجدد جای دیگه ای بیفتی مثل نیروی انتظامی. درسته؟

mani6606
01-10-2014, 11:49
عاغا 31 شهریور چیزی بخشیدن ؟

اضافه خدمت ها معمولا در دهه فجر بخشیده میشه.

Bensonw3x
01-10-2014, 12:22
اضافه خدمت ها معمولا در دهه فجر بخشیده میشه.

نه باو ! پارسال 31 شهریور 50 % اضافات بخشیده میشد اگه 100 روز داشتی 50 روز میشد....

amirdashti
01-10-2014, 12:55
سلام اگه کسی بهمن امسال درسش تموم شه و اسفند بره دنبال دفترچه و سربازی باید 21 ماه بره یا 24 ماه؟

MoXa
01-10-2014, 13:19
سلام بچه ها ، یه سئوال داشتم نمیدونم جاش همینجاست یا نه .
میخواستم بدونم کسایی که مشکل جنسیتی دارند نه از نظر فیزیکی بلکه روانی مثل خواننده هیرسا ، این تو محافل نظامی وضعیتشون چجوریه و چیکار میکنند ؟
چون تو پادگان فکر کنم باعث فساد بشن ، نه بطور عمدی ، تکلیفشون چیه ؟

T_L_O_T_D
01-10-2014, 13:29
سلام بچه ها ، یه سئوال داشتم نمیدونم جاش همینجاست یا نه .
میخواستم بدونم کسایی که مشکل جنسیتی دارند نه از نظر فیزیکی بلکه روانی مثل خواننده هیرسا ، این تو محافل نظامی وضعیتشون چجوریه و چیکار میکنند ؟
چون تو پادگان فکر کنم باعث فساد بشن ، نه بطور عمدی ، تکلیفشون چیه ؟
می تونند معافی بگیرند

aminkhan2014
01-10-2014, 13:30
سلام اگه کسی بهمن امسال درسش تموم شه و اسفند بره دنبال دفترچه و سربازی باید 21 ماه بره یا 24 ماه؟

100%باید 24 ماه بره!!چون اعزامش میوفته حداقل برای اردیبهشت 94

abbaskhani
01-10-2014, 14:22
سلام دوستان، من شهریور ماه درخواست دادم و الان برگ سبز اعزام اومده، 1 دی ماه اعزامم، من 21 ماه خدمت دارم دیگه درسته؟
از کجا میشه فهمید کجا افتادم آموزشی رو؟ رو برگ اعزام چیزی نگفنه

enter360
01-10-2014, 14:34
سلام دوستان، من شهریور ماه درخواست دادم و الان برگ سبز اعزام اومده، 1 دی ماه اعزامم، من 21 ماه خدمت دارم دیگه درسته؟
از کجا میشه فهمید کجا افتادم آموزشی رو؟ رو برگ اعزام چیزی نگفنه

برای اینکه بفهمی کجا افتادی باید بری نظام وظیفه معمولا 20 روز قبل از تاریخ اعزامت کد میخوری

enter360
01-10-2014, 14:37
سلام به همگی من رفتم نظام وظیفه کدم خورده 1 ابان عزامم
مركز آموزش نظام وظيفه شهيد خضرايي-كد176
میخواستم ببینم چه طور جایی هستش ؟؟؟؟؟

MoXa
01-10-2014, 15:40
می تونند معافی بگیرند

چطوری و به چه دلیلی ؟ چجوری ثابت میشه که اینا مشکل دارند ؟

T_L_O_T_D
01-10-2014, 18:05
چطوری و به چه دلیلی ؟ چجوری ثابت میشه که اینا مشکل دارند ؟

بخش پنجم : بيماري هاي اعصاب و روان
بند7- كژخوئيها يي که مغاير شئونات اجتماعي و نظامي(از جمله انحرافات جنسي و هموسکسواليتي ) باشد :شش ماه معاف موقت
تبصره - پس از شش ماه در صورت اثبات در مراکز درماني ن.م. : معاف دائم

بند12- اختلال هويت جنسي (TS ( با ارائه گواهي پزشکي قانوني و تأييد در مراکز درماني ن.م. : معاف دائم

sadegh.kamalian
01-10-2014, 19:17
سلام به همه ببخشید یه سوال. آیا میشه قبل از اعزام محل آموزش رو تو اون فرصت 20 روزه تغییر داد؟ با کمک بند پ البته.

samfisher7
01-10-2014, 19:22

جای خوبیه اگه فوق دیپلم باشین میبرنتون اسلامشهر و اموزش میبینین
اگه از فوق دیپلم بالاتر باشین اونجا اموزش میبینین جاش هم تقریبا وسط شهره جای خوبی هست
ادرسش امام حسین خ دماوند بعد از اتوبان امام علی سمت راست هستش

Pami
01-10-2014, 19:32
دوستان میگن خدمت شده 24 ماه !! :n27:
فقط میتونم بگم خدا به همراهتون برید شرش رو بکنید، این مملکت هیچ چیزش رو حساب کتاب نیست سال دیگه ممکنه بشه 30 ماه !
درجه ها رو هم که کم کردن رسماً عجب !!

*momad*
01-10-2014, 19:54
این کارها فایده نداه

کاملا تایید میشه

سلام
دوستان این ها که فقط حرف هست
نمیدونم خدمت کدین یا در حین خدمت هستین یا در آینده میخواین برین
ولی مطمئن باشید اگر شما بخواین روی این حرف ها حساب کنید که ملت نمیرن و مجبور میشن کم کنن مدتش رو سخــــــت در اشتباه هستین
واقعا فکر میکنین کاری داره که همه رو مجبور کنن برن سربازی ؟ اونم نه با دژبان و این کارا که خودشون هم درگیر شن ، نه !
پس فردا میبینن ملت نمیرن سربازی 1000 تا قانون محدود کننده میذارن
گواهی نامه و خرید و فروش که فعلا هست ، ثبت رسمی ازدواج ، ادامه تحصیلات برای کارشناسی ارشد ، وثیقه برای خروج رو از 10-15 تومن میذارن 150 تومن و ...
اونوقت بازم کسی میتونه نره ؟
قوانین هم که روز به روز داره سخت تر میشه ، نمونه اش همین معافیت های پزشکی
این قضیه 24 ماه هم حالا حالاها هست ، چون کاهش رشد جمعیت از دهه 70 شروع شد و تا الان هم که روز به روز کمتر شده
حرف دوستانی که میگن بریم اعتراض و این حرف ها ، از این جماعت بی بخار ( خود من هم تا 1 هفته پیش جزو همین جماعت بودم ، به کسی بر نخوره ) این کارها بر نمیاد ، خیالتون راحت
اگر هم کسی بره به راحتی همه رو بازداشت میکنن و 6 ماه هم اضافه خدمت
به نظر من که ( کسی که 21 ماه زندگی اش رو ریخت توی جوب آب و رفت ! ) اگر کسی قصد رفتن داره هرچه زودتر بره ، اگر هم نمیخواد بره ممکنه بعدها به این راحتی نتونه از نرفتن و اعتصاب و این ها حرف بزنه
الان فقط کافیه ببینین چجوری مردم میرن پلیس+10 که اعزامشون یه جوری بیوفته اینور سال ، به جای اینکه از سربازی رفتن ناراحت باشن ، از اینکه اعزامشون میوفته اینور خوشحال میشن !
باز خوبه که الان 6 ماه زودتر اعلام کردن ، ما کسی داشتیم با مدرک فوق لیسانس اسفند 90 دفترچه رو به امید 16 ماه پست کرده بود ، مجبور شد 21 ماه بیشتر خدمت کنه
چون همین سردار کمالی گفته بود قوانین عوض نمیشه ، ولی سال که تحویل شد قوانین سربازی هم متحول شدن !

enter360
01-10-2014, 20:59
جای خوبیه اگه فوق دیپلم باشین میبرنتون اسلامشهر و اموزش میبینین
اگه از فوق دیپلم بالاتر باشین اونجا اموزش میبینین جاش هم تقریبا وسط شهره جای خوبی هست
ادرسش امام حسین خ دماوند بعد از اتوبان امام علی سمت راست هستش

سلام درود

من لیسانس هستم چه طوره برای لیسانس ها ؟

4umbaz
01-10-2014, 21:43
منم ۱ ابان اعزامم...خاهش میکنم یکی بیاد توضیح بده چ اتفاقی میفته...روزو چجوری شب میکنیم تو اموزشی؟؟ با تشکر

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk 2

Pami
01-10-2014, 21:45
دوستانی که در فکر این هستن نرن جمعیت غایبین زیاد بشه و خدمت رو کم کنن سخت در اشتباه هستین
تاریخ نشون داده روی کمپین های اجتماعی ملت ایران نباید حساب کرد
نرفتن = ضرر بیشتر

masooyan
01-10-2014, 21:55
دوستانی که در فکر این هستن نرن جمعیت غایبین زیاد بشه و خدمت رو کم کنن سخت در اشتباه هستین
تاریخ نشون داده روی کمپین های اجتماعی ملت ایران نباید حساب کرد
نرفتن = ضرر بیشتر

کسی که بخوا نره نمیره به فکر اینم نیس که خدمت کمتر بشه.:n09:

sasan.69
01-10-2014, 22:07
حالا که خدمت شده 24 ماه ادامه تحصیل کار منطقی میتونه باشه یا خیر؟(بعضیا میگن که تا2سال دیگه ممکنه قانونی بهتر و مناسبتر از اینی که الان سرما اومده وضع بشه! هرچند که بعیده)

sansa
01-10-2014, 22:10
اینها به جای اینتکه ارتش حرفه ای استخدام کنند ... سقف مدت سربازی را افزایش میدهند .

فکر کردید اصلا جوانی میاد به خاطر معافیت تو این وضعیف بد اقتصادی ازدواج کنه یا صاحب فرزند بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

با این وضعیت اقتصادی بعید میدونم جمعیت کشور زیاد بشه و زاد و ولد زیاد بشه .

به نظرم هر چه زودتر برید و گندشو ببرید بهتره ... مطمئن باشید وقتی ببینن کسی نمیره مدتشو میکنن 27 ماه یا شایعشو میندازن ..و همه میگن تا 27 ماه نشده بریم ..:n03:

sansa
01-10-2014, 22:14
حالا که خدمت شده 24 ماه ادامه تحصیل کار منطقی میتونه باشه یا خیر؟(بعضیا میگن که تا2سال دیگه ممکنه قانونی بهتر و مناسبتر از اینی که الان سرما اومده وضع بشه! هرچند که بعیده)

این درباره هر کشوری صدق میکنه که وضعیتشون بهتر میشه. جز ایران .

شرایط و تجربه ثابت کرده شرایط زندگی در ایران هر روز بد تر و بدتر شده ...

CAPITAN MAC
01-10-2014, 22:58
سلام
واقعا وقتی این پست های دوستان می خونم بدنم می لرزه :n28: خدا را شکر که 4 سال پیش خدمت ضربه فنی کردیم رفت

paranoid_android
02-10-2014, 00:43
منم ۱ ابان اعزامم...خاهش میکنم یکی بیاد توضیح بده چ اتفاقی میفته...روزو چجوری شب میکنیم تو اموزشی؟؟ با تشکر

معمولا تو آموزشی زیاد نمیتونید به این که چجوری روزتون می گذره فکر کنید! در واقع از بیدار باش تا عصر که صف جمع و باز و بسته کردن سلاح و پست دادن و کلاس ها مختلف رو دارید یا برنامه های متنوع عقیدتی و حفاظت و نماز و...! که اصلا متوجه گذر زمان نمیشید. شب هم فاصله بین دراز کشیدن روی تخت و بخواب رفتن از فرط خستگی بسیار کوتاهه! کلا خیلی سریعتر از اون چیزی که فکر می کنید می گذره.. روزهای اول یکم سخته و تو شک میرید و سورپرایز هم میشید اما بعد به محیط و سیستم جاری عادت می کنید...

sasan.69
02-10-2014, 01:03
معمولا تو آموزشی زیاد نمیتونید به این که چجوری روزتون می گذره فکر کنید! در واقع از بیدار باش تا عصر که صف جمع و باز و بسته کردن سلاح و پست دادن و کلاس ها مختلف رو دارید یا برنامه های متنوع عقیدتی و حفاظت و نماز و...! که اصلا متوجه گذر زمان نمیشید. شب هم فاصله بین دراز کشیدن روی تخت و بخواب رفتن از فرط خستگی بسیار کوتاهه! کلا خیلی سریعتر از اون چیزی که فکر می کنید می گذره.. روزهای اول یکم سخته و تو شک میرید و سورپرایز هم میشید اما بعد به محیط و سیستم جاری عادت می کنید...

یه سوال کمدی تراژیک! بازو بسته کردن سلاح اونقدر سخته که هر روز باید تکرار بشه؟ :n27:

Mohammad King
02-10-2014, 01:22
یه سوال کمدی تراژیک! بازو بسته کردن سلاح اونقدر سخته که هر روز باید تکرار بشه؟ :n27:

دوست عزیز هر روز سلاح بازو بسته نمیکنید...
منظور دوستمون کلاس های مختلفی بود که میزارن یکیش بازو بسته کردنه...

در کل من یادمه توی دوران آموزشیمون ما 3 بار اسلحه باز کردیم بستیم

PLAΨMID
02-10-2014, 01:37

دوست عزیز هر روز سلاح بازو بسته نمیکنید...
منظور دوستمون کلاس های مختلفی بود که میزارن یکیش بازو بسته کردنه...

در کل من یادمه توی دوران آموزشیمون ما 3 بار اسلحه باز کردیم بستیم

اگه برین یگان رزمی ، از این داستانا زیاده .
توی ارتش هفته ای یکبار روز های سه شنبه که تعمیر و نگهداری هست باید اسلحه رو باز کنید و تمیز کنید .
توی کلاس های آموزش هم معمولا باز و بسته کردن اسلحه هست . تیربار یا ژ-3 میارن .
در کل تقریبا هفته ای دو سه بار میشه . . .
باز و بسته کردن اسلحه هم مثل آب خوردنه . بچه ها با چشم بسته تایم میگرفتن تیربار باز و بسته میکردن . حال میده فقط باید مواظب باشید چیزیش گم نشه .

دوره آموزشی راحت ترین دوره خدمتم بود . بهمون میگفتن اگه برید یگان اونوقت قدر مارو میفهمید !!!
دقیقا وقتی رفتم یگان فهمیدم آموزشی چقدر راحت بوده !!!
و چقدر افسران ما محترم و مودب و انسان! بودن !!!

sasan.69
02-10-2014, 02:04
اگه برین یگان رزمی ، از این داستانا زیاده .
توی ارتش هفته ای یکبار روز های سه شنبه که تعمیر و نگهداری هست باید اسلحه رو باز کنید و تمیز کنید .
توی کلاس های آموزش هم معمولا باز و بسته کردن اسلحه هست . تیربار یا ژ-3 میارن .
در کل تقریبا هفته ای دو سه بار میشه . . .
باز و بسته کردن اسلحه هم مثل آب خوردنه . بچه ها با چشم بسته تایم میگرفتن تیربار باز و بسته میکردن . حال میده فقط باید مواظب باشید چیزیش گم نشه .

دوره آموزشی راحت ترین دوره خدمتم بود . بهمون میگفتن اگه برید یگان اونوقت قدر مارو میفهمید !!!
دقیقا وقتی رفتم یگان فهمیدم آموزشی چقدر راحت بوده !!!
و چقدر افسران ما محترم و مودب و انسان! بودن !!!

من در حد تمیزکاری کیس و تعویض شیر آب کار ازمن بعمل میاد! امیدوارم باز و بستنش همینطور که فرمودید باشه:n01:

شما آموزشی کجا تشریف داشتید؟

aminkhan2014
02-10-2014, 04:47
سلام
دوستان این ها که فقط حرف هست
نمیدونم خدمت کدین یا در حین خدمت هستین یا در آینده میخواین برین
ولی مطمئن باشید اگر شما بخواین روی این حرف ها حساب کنید که ملت نمیرن و مجبور میشن کم کنن مدتش رو سخــــــت در اشتباه هستین
واقعا فکر میکنین کاری داره که همه رو مجبور کنن برن سربازی ؟ اونم نه با دژبان و این کارا که خودشون هم درگیر شن ، نه !
پس فردا میبینن ملت نمیرن سربازی 1000 تا قانون محدود کننده میذارن
گواهی نامه و خرید و فروش که فعلا هست ، ثبت رسمی ازدواج ، ادامه تحصیلات برای کارشناسی ارشد ، وثیقه برای خروج رو از 10-15 تومن میذارن 150 تومن و ...
اونوقت بازم کسی میتونه نره ؟
قوانین هم که روز به روز داره سخت تر میشه ، نمونه اش همین معافیت های پزشکی
این قضیه 24 ماه هم حالا حالاها هست ، چون کاهش رشد جمعیت از دهه 70 شروع شد و تا الان هم که روز به روز کمتر شده
حرف دوستانی که میگن بریم اعتراض و این حرف ها ، از این جماعت بی بخار ( خود من هم تا 1 هفته پیش جزو همین جماعت بودم ، به کسی بر نخوره ) این کارها بر نمیاد ، خیالتون راحت
اگر هم کسی بره به راحتی همه رو بازداشت میکنن و 6 ماه هم اضافه خدمت
به نظر من که ( کسی که 21 ماه زندگی اش رو ریخت توی جوب آب و رفت ! ) اگر کسی قصد رفتن داره هرچه زودتر بره ، اگر هم نمیخواد بره ممکنه بعدها به این راحتی نتونه از نرفتن و اعتصاب و این ها حرف بزنه
الان فقط کافیه ببینین چجوری مردم میرن پلیس+10 که اعزامشون یه جوری بیوفته اینور سال ، به جای اینکه از سربازی رفتن ناراحت باشن ، از اینکه اعزامشون میوفته اینور خوشحال میشن !
باز خوبه که الان 6 ماه زودتر اعلام کردن ، ما کسی داشتیم با مدرک فوق لیسانس اسفند 90 دفترچه رو به امید 16 ماه پست کرده بود ، مجبور شد 21 ماه بیشتر خدمت کنه
چون همین سردار کمالی گفته بود قوانین عوض نمیشه ، ولی سال که تحویل شد قوانین سربازی هم متحول شدن !

معلومه که زیاد دستتون توی کار نیست!!!گواهینامه از اول همینطور بوده ولی کسی که گواهینامه اش را گرفت و دیگه نمیخاد به پایه یک و..ارتقا بده،اصلا نیازی نداره و برای تمدید هم ازش کارت نمیخان!!!در مورد خرید و فروش هم چند ساله که ممنوعیت خرید وفروش بخاطردرآمد کلانی که گیر دولت میاد بزای همه آزاد شده!!!!و همه چه غایب و غیرغایب میتونن انتقال سند انجام بدهن!!!اگه بخاهن این کار را بکنند باید قید این درآمد کلان را بزنند!!ادامه تحصیل و وثیقه هم که تا بوده برای فردی بوده که غایب نبوده!!!پس چه قانونی و چه کشکی!!!بخان به کسی زن هم بدهن نگاه پول تو جیبش میکنند نه کارت پایان خ!!! این کارت فقط برای جواز کسب و بیمه بدرد میخوره(اونم باز راه دیگه داره)
دقیقا من هم موافقم کسی بخاد بره میره کسی هم نخاد نمیره..همونطور که حالا خیلی ها که رفتند پشیمون هستند چون بیکار و علاف دارند میگیردن و عملا کار دولتی نیست که این کارت بدردشون بخوره و کارتشون بدرد پاک کردن آب بین هم نمیخوره!!!و بعضی هم که نرفتند پشیمون هستند!!!ولی اینکه شکایت جواب نمیده در مورد ملت با فرهنگ ایران!!!شدیدا صادقه!!چون همه مثل خودم توزرد و توخالی هستند...جالبه میخان با همین سربازها جلوی داعش هم وایستان!!!مطمئنا همه سربازا دوروزه فرار میکنن

PLAΨMID
02-10-2014, 06:33
من در حد تمیزکاری کیس و تعویض شیر آب کار ازمن بعمل میاد! امیدوارم باز و بستنش همینطور که فرمودید باشه:n01:

شما آموزشی کجا تشریف داشتید؟
نترس . آخر آموزشی با یه بشکن از دیوار راست هم میتونی بالا بری !!! باز و بسته کردن اسلحه که شوخی ای بیش نیست .
من 01 تهران بودم . ارتش. نیروی زمینی
---------------------------------------------------------------------------------
یه پیشنهاد : قبل از اینکه بری خدمت یه کاغذ بردار و هر عادتی بدی که داری( از نظر خودت و خوانواده ات ) مثل شب بیداری و سحرخیز نبودن ، بد غذایی ، زود از کوره در رفتن و . . . . روی اون کاغذ بنویس .
بعد که از خدمت برگشتی نگاه کن ببین چند تا از اون عادت هات هنوز باقی هستن . از دیدن نتیجه شگفت زده میشی !! بهت قول میدم .
خدمت چیز بیخودیه از همه جهات ولی لاجرم گاهی خوبی هایی هم ازش در میاد . در مورد عادات بد که بالا گفتم بهت . دوستانی پیدا میکنی که هیچ وقت نمی تونی ولشون کنی !!

خیلی ها که رفتند پشیمون هستند چون بیکار و علاف دارند میگیردن و عملا کار دولتی نیست که این کارت بدردشون بخوره
آره. مسئله خدمت رو به نظر من باید حلش کرد . یعنی در درجه اول با معافی و پارتی و پول و زور و خلاصه هر جوری که میتونید کارت رو جور کنید ولی اگه نشد برید انجامش بدید . کار دولتی اصلا وجود نداره و خیلی راحت هم میشه بدون کارت زن گرفت یا معامله کرد . ضمنا من 9 ساله گواهینامه دارم تا حالا یه پلیس ازم نخواسته . خلاصه از نرفتن میشه نرفت ولی باید عاقل باشیم . توی کشوری زندگی میکنیم که فردا معلوم نیست چی پیش بیاد و چی پیش نیاد . بهتره کارت توی دست آدم باشه . شاید یه موقعیتی پیش اومد خواستی بری خارج . شاید دوباره مثل قدیم "نظر بگیری" راه افتاد ، معلوم نیست . . . .

aminkhan2014
02-10-2014, 08:38
نترس . آخر آموزشی با یه بشکن از دیوار راست هم میتونی بالا بری !!! باز و بسته کردن اسلحه که شوخی ای بیش نیست .
من 01 تهران بودم . ارتش. نیروی زمینی
---------------------------------------------------------------------------------
یه پیشنهاد : قبل از اینکه بری خدمت یه کاغذ بردار و هر عادتی بدی که داری( از نظر خودت و خوانواده ات ) مثل شب بیداری و سحرخیز نبودن ، بد غذایی ، زود از کوره در رفتن و . . . . روی اون کاغذ بنویس .
بعد که از خدمت برگشتی نگاه کن ببین چند تا از اون عادت هات هنوز باقی هستن . از دیدن نتیجه شگفت زده میشی !! بهت قول میدم .
خدمت چیز بیخودیه از همه جهات ولی لاجرم گاهی خوبی هایی هم ازش در میاد . در مورد عادات بد که بالا گفتم بهت . دوستانی پیدا میکنی که هیچ وقت نمی تونی ولشون کنی !!

آره. مسئله خدمت رو به نظر من باید حلش کرد . یعنی در درجه اول با معافی و پارتی و پول و زور و خلاصه هر جوری که میتونید کارت رو جور کنید ولی اگه نشد برید انجامش بدید . کار دولتی اصلا وجود نداره و خیلی راحت هم میشه بدون کارت زن گرفت یا معامله کرد . ضمنا من 9 ساله گواهینامه دارم تا حالا یه پلیس ازم نخواسته . خلاصه از نرفتن میشه نرفت ولی باید عاقل باشیم . توی کشوری زندگی میکنیم که فردا معلوم نیست چی پیش بیاد و چی پیش نیاد . بهتره کارت توی دست آدم باشه . شاید یه موقعیتی پیش اومد خواستی بری خارج . شاید دوباره مثل قدیم "نظر بگیری" راه افتاد ، معلوم نیست . . . .
یعنی شما حاضری خدمت بری لب مرز جلوی اشرار بایستی که معلوم نیست افقی برمیگرده یا عمودی با ناقص!!!فقط صرف اینکه یک کارت دستت باشه؟؟؟؟به جرات میگم اکثر کسانی که حالا میرن بدون پارتی میوفتن لب مرز و در بهترین حالت راهور

mani6606
02-10-2014, 09:08
الان که فکر می کنم بهترین تصمیم رو ۲ سال قیل گرفتم با وجود قبولی در ارشد به خدمت رفتم گرچه ما چوب قانون ۲۱ ماه رو خوردیم و باید ۱۷ ماه خدمت می کردیم و اقایون هم این و رو می گفتن اما ، به هر حال من هم به همه شما دوستان پیشنهاد می کنم به جای جر و بحث و درگیر کردن اعصاب خودتون زودتر از شر این مصیبت رها بشید تا برای همیشه ارامش داشته باشید.
می دونم هیچ کس تحمل حرف زور رو نداره به خصوص از برخی از افراد نظامی که حتی در صحبت کردن معولی هم مشکل دارند ، تا زمانی که نیروی جوان و مفت در اختیار دارند که حتی حقوق ان ها از کف حقوق که مصوبه شواری عالی کار برای کارگران(قصد توهین به قشر زحمت کش کارگران را ندارم) تصویب کرده کمتر هیچ وقت به فکر جذب نیرو نظامی و پروش ان ها به عنوان نیروهای متخصص نیستند.
پیش بینی ۲۴ ماه شدن خدمت زیاد سخت نبود ، چون نرح موالید ذکور از اعاز دهه ۷۰ کاهش یافته و تبلیغ و تشویق مردم مبنی بر افزایش چمعیت یا اینگه گفته میشه کشور توان مدیرت ۱۵۰ ملیون نفر رو داره بر همین اساسه باید از ۲۰ سال یا ۱۰ سال قبل پیش بینی اینده رو می کردن اما چون در کشور ما برنامه ریزی بلند مدت برای اینده وجود ندارد بنابراین این کمبود رو با افرایش مدت خدمت چبران می کنند.
باید تاسف خورد که فردی برای چند ماه زودتر ترخیص شدن از خدمت صاحب فرزند بشه در حالی که هنوز از نظر شعلی و مالی اینده روشنی ندارد .اگر در این ۲۴ ماه تخصص های به سربازه ها داده شود که به محض خروج از حیط نظامی وارد چرخه تولید و صنعت بشه از همه جهت برای جامعه و رشد اقتصاد مفید خواهد بود.

sadegh.kamalian
02-10-2014, 11:14
بچه ها حقوق سرباز متاهل امریه تقریباً چقدره؟

حسام2000
02-10-2014, 11:14
سلام دوستان من دارای سابقه خدمت قبلی هستم. ولی نتونستم برای آبان ماه اعزام بشم. درخواست تعجیل هم قبول نمیکنن. راهی داره آبان ماه برم؟سوال بعدی هم اینه که من ارتش خدمت کردم . جدیدا میگن اگر یگان قبلیت پر شده باشه ممکنه اعزام مجدد جای دیگه ای بیفتی مثل نیروی انتظامی. درسته؟

آقا کسی نبود جواب این سوال منو بده؟!:n13:

ali gamma
02-10-2014, 11:41
ولی خودمونیما اگه همه تصمیم بگیرن که نرن اونوقت تو سیاست گذاریهاشون ی چرخش کامل خواهند داشت. باور کنید همش تقصیر خودمونه

sdahcrit
02-10-2014, 13:19

من از شهریور 93 اونجا رفتم و دو هفته دیگه تموم میشه ، هفته اول توی مرخصی هستید ، هفته دوم و سوم به شدت سخته وااااای وااااای خیلی خیلی خسته میشید از بشین و پاشو بگیر تا نگهبانی و بیگاری ، اصلا نمیتونی بخوابی ، هفته چهارم و پنجم کلاسا زیاد میشه و راحت تر میشه اما بازم خسته و کسلی ، هفته ششم تا هفتم تقریبا میان دورست و هشتمم اردو و پایان دوره ، در کل نسبت به سایر پادگان ها خیلیییییی خوبه اما خستگی و بیگاری طبیعیه ، علاوه بر دو روز اخر هفته یه روزم روز برگ میدن ، رندومیه ، متاهل دوشنبه و چهارشنبه میره

*momad*
02-10-2014, 14:16
معلومه که زیاد دستتون توی کار نیست!!!گواهینامه از اول همینطور بوده ولی کسی که گواهینامه اش را گرفت و دیگه نمیخاد به پایه یک و..ارتقا بده،اصلا نیازی نداره و برای تمدید هم ازش کارت نمیخان!!!در مورد خرید و فروش هم چند ساله که ممنوعیت خرید وفروش بخاطردرآمد کلانی که گیر دولت میاد بزای همه آزاد شده!!!!و همه چه غایب و غیرغایب میتونن انتقال سند انجام بدهن!!!اگه بخاهن این کار را بکنند باید قید این درآمد کلان را بزنند!!ادامه تحصیل و وثیقه هم که تا بوده برای فردی بوده که غایب نبوده!!!پس چه قانونی و چه کشکی!!!بخان به کسی زن هم بدهن نگاه پول تو جیبش میکنند نه کارت پایان خ!!! این کارت فقط برای جواز کسب و بیمه بدرد میخوره(اونم باز راه دیگه داره)
دقیقا من هم موافقم کسی بخاد بره میره کسی هم نخاد نمیره..همونطور که حالا خیلی ها که رفتند پشیمون هستند چون بیکار و علاف دارند میگیردن و عملا کار دولتی نیست که این کارت بدردشون بخوره و کارتشون بدرد پاک کردن آب بین هم نمیخوره!!!و بعضی هم که نرفتند پشیمون هستند!!!ولی اینکه شکایت جواب نمیده در مورد ملت با فرهنگ ایران!!!شدیدا صادقه!!چون همه مثل خودم توزرد و توخالی هستند...جالبه میخان با همین سربازها جلوی داعش هم وایستان!!!مطمئنا همه سربازا دوروزه فرار میکنن
دوست عزیز ظاهرا شما اصلا پست من رو نخوندین !
من نگفتم این قوانین هست ، گفتم برای اجبار به راحتی میشه قانون وضع کرد
اگر بگن برای تمدید گواهینامه هم کارت لازمه شما میگین قانون قدیم میگفته لازم نیست ؟
اگر بگن خرید و فروش ممنوع ، شما میگین من به فکر جیب دولت هستم ؟
انتقال سند و ازدواج اگر کارت پایان خدمت نیاز داشته باشه شما بین خودتون و طرف مقابلتون یه کاغذ دست نوشت به عنوان قرارداد انتخاب میکنین ؟
من نگفتم به کسی که کارت نداره زن نمیدن ! گفتم اگر بخوان ثبتش نمیکنن تو محضر
خدمت رو در حالی که تا شب عید 18 ماه بود ( + کسری برای مدرک ) کردن 21 ماه ، شما رفتین اعتراض یا من که همون سال 91 رفتم خدمت ؟
الان شد 24 ماه ، کی رفته میدون سپاه بگه من نمیرم ؟
یه خورده واقع بین باشیم ، اینجا ایران هست و ما هم ایرانی
تا وقتی هم که اینقدر بی بخار باشیم مطمئن باشین همینجوری از نیروهای متخصص و غیر متخصص بیگاری میکشن و استفاده میکنن
وضع کردن قوانین محدود کننده از آب خوردن هم راحت تر هست !

ice_man_sh
02-10-2014, 15:20
یه عده از دوستان خیلی خوشخیال تشریف دارن، اینکه تعداد فراری ها زیاد بشه تاثیر مستقیمش این میشه که بیان از خونتون خیابونتون بگیرن و ببرنتون.

ما زمان خدمت که پاسگاه بودیم، هر ماه نامه میومد و غایبین اون ماه را میدادن به ما میرفتیم دستگیر میکردیم میاوردیم با دستبند میفرستادیم نظام وظیفه شهرستان.
در تورهای ایست بازرسی که داشتیم اتوبوس ها و خودروها را که بررسی می کردیم از افراد مشکوک را پایان خدمت می خواستیم، استعلام می گرفتیم اگه مشمول بودن می بردیم پاسگاه با دستبند می فرستادیم نظام وظیفه شهرستان، حالا اگه فراری ها زیاد تر بشه این به صورت شدید تر اجرا میشه.

هفته ای چند بار تکرار میشه. در ناجا کلا باز و بست کلاشنیکف، ژ3، کلت زیگ زائور، رولور، گرینف را داشتیم.

در ضمن شاید تا آخر خدمت اصلا نیازی به استفاده از سلاح نباشه ولی توصیه شخص من اینه که با توجه به اینکه نه محل خدمتی مشخص هست و نه اینکه در 21 - 24 ماه چی به سر آدم بیاد حتما روی باز و بست سلاح - آیین پاسداری - بدرقه متهم - اصول ایست و بازرسی - نحوه دستبند زدن - تیراندازی - حفاظت (حفاظت گفتار و...) حتما حساس باشن، بعضا با یه اشتباه با جونتون بازی میکنین. (علی الخصوص در یگان های عملیاتی و بیشتر برای ناجا)

آقا کسی نبود جواب این سوال منو بده؟!:n13:
اگه تعجیل نزنن که هیچ، یه راه میمونه رو اعزام برین نظام وظیفه شهرتون شاید اعزام کردن.

در همون ارتش خدمت میکنین.

sadegh.kamalian
02-10-2014, 19:21
یعنی کسی نبود؟

sadegh.kamalian
02-10-2014, 19:23
بچه ها حقوق سرباز متاهل امریه تقریباً چقدره؟

یعنی کسی نبود؟

aminkhan2014
02-10-2014, 20:03
یه عده از دوستان خیلی خوشخیال تشریف دارن، اینکه تعداد فراری ها زیاد بشه تاثیر مستقیمش این میشه که بیان از خونتون خیابونتون بگیرن و ببرنتون.

ما زمان خدمت که پاسگاه بودیم، هر ماه نامه میومد و غایبین اون ماه را میدادن به ما میرفتیم دستگیر میکردیم میاوردیم با دستبند میفرستادیم نظام وظیفه شهرستان.
در تورهای ایست بازرسی که داشتیم اتوبوس ها و خودروها را که بررسی می کردیم از افراد مشکوک را پایان خدمت می خواستیم، استعلام می گرفتیم اگه مشمول بودن می بردیم پاسگاه با دستبند می فرستادیم نظام وظیفه شهرستان، حالا اگه فراری ها زیاد تر بشه این به صورت شدید تر اجرا میشه.

هفته ای چند بار تکرار میشه. در ناجا کلا باز و بست کلاشنیکف، ژ3، کلت زیگ زائور، رولور، گرینف را داشتیم.

در ضمن شاید تا آخر خدمت اصلا نیازی به استفاده از سلاح نباشه ولی توصیه شخص من اینه که با توجه به اینکه نه محل خدمتی مشخص هست و نه اینکه در 21 - 24 ماه چی به سر آدم بیاد حتما روی باز و بست سلاح - آیین پاسداری - بدرقه متهم - اصول ایست و بازرسی - نحوه دستبند زدن - تیراندازی - حفاظت (حفاظت گفتار و...) حتما حساس باشن، بعضا با یه اشتباه با جونتون بازی میکنین. (علی الخصوص در یگان های عملیاتی و بیشتر برای ناجا)

اگه تعجیل نزنن که هیچ، یه راه میمونه رو اعزام برین نظام وظیفه شهرتون شاید اعزام کردن.

میشه بگین کجا خدمت کردین؟من اینطور چیزی را فقط زمان جنگ شنیدم!!!توی جاده هم چند بار جلوم گرفتن یا بابت گشت مواد بوده یا گوهینامه

M0hsen3D
02-10-2014, 20:32
دوست عزیز ظاهرا شما اصلا پست من رو نخوندین !
من نگفتم این قوانین هست ، گفتم برای اجبار به راحتی میشه قانون وضع کرد
اگر بگن برای تمدید گواهینامه هم کارت لازمه شما میگین قانون قدیم میگفته لازم نیست ؟
اگر بگن خرید و فروش ممنوع ، شما میگین من به فکر جیب دولت هستم ؟
انتقال سند و ازدواج اگر کارت پایان خدمت نیاز داشته باشه شما بین خودتون و طرف مقابلتون یه کاغذ دست نوشت به عنوان قرارداد انتخاب میکنین ؟
من نگفتم به کسی که کارت نداره زن نمیدن ! گفتم اگر بخوان ثبتش نمیکنن تو محضر
خدمت رو در حالی که تا شب عید 18 ماه بود ( + کسری برای مدرک ) کردن 21 ماه ، شما رفتین اعتراض یا من که همون سال 91 رفتم خدمت ؟
الان شد 24 ماه ، کی رفته میدون سپاه بگه من نمیرم ؟
یه خورده واقع بین باشیم ، اینجا ایران هست و ما هم ایرانی
تا وقتی هم که اینقدر بی بخار باشیم مطمئن باشین همینجوری از نیروهای متخصص و غیر متخصص بیگاری میکشن و استفاده میکنن
وضع کردن قوانین محدود کننده از آب خوردن هم راحت تر هست !

ویرایش.............

abbaskhani
02-10-2014, 21:03
دوستان من دی ماه اعزام خوردم، ولی تمدید کردم برا اسفند، کار خوبی کردم؟ تعطیلات فروردین هم جزو اون دو ماه حساب میشه؟

M0hsen3D
02-10-2014, 21:20
ویرایش.............

حسام2000
02-10-2014, 21:44

بله منم قصدم اینه که همین کارو بکنم دیگه راهی به نظرم نمیرسه منو زودتر ببرن سربازی از شرش خلاص شم! به قول یه بنده خدایی برای مردنم باید رفت تو صف

حسام2000
02-10-2014, 21:50
دوستان من دی ماه اعزام خوردم، ولی تمدید کردم برا اسفند، کار خوبی کردم؟ تعطیلات فروردین هم جزو اون دو ماه حساب میشه؟
والا به این دوره میگن دوره طلایی به خاطر اینکه تعطیلات فروردین توش هست و در واقع آموزشیتون مقداریش تو تعطیلات میفته. البته برای ما که ارتش بودیم اون سال تا 6 ام دادن ولی سپاه تا 15 فروردین مرخصی داد. حالا کار بدی هم نکردی ولی به نظرم چند روز ارزش نداره! چه جوری تمدید کردی ناقلا؟!:n02:

matr!x_2008
02-10-2014, 21:57
اقا پسر خالم افتاده پدافند هوایی بابلسر.. کسی هست که اونجا خدمت کرده باشه؟ چه جوریه؟ سخته یا اسان تر نسبت به جاهای دیگه؟

pc-game
02-10-2014, 22:01
کمپین نه به سربـــــازی اجبـــــاری

در گوگل سرچ کنید:

na.be.sarbazi.ejbari

و به اولین لینک وارد شوید و از کمپین حمایت کنید.

دوست عزیز این فقط نظر منه و قصد توهین و مسخره کردن هیچکسی رو ندارم

هرکس که این کمپین رو ایجاد کرده و کسانی که دنبالش میکنن ، اکثرا بچه های زیر هجده سال هستن که به خیال خودشون فکر میکنن با دو تا کامنت میتونن سربازی رو از سر راه بردارن
این اینترنت اون قدر پهناوره که این جور وب سایت و یا کمپین و یا هرچی که هست توش گم هستن و کسی حتی نیم نگاهی بهش نمیندازه .
پسر جماعت چه بخواد چه نخواد باید بره خدمت ، پس هر چه زودتر بهتر ، یه روزی بود که میگفتم میشه منم سربازی رو تموم کنم ، الان 5 سال از اون روز میگذره...

حسام2000
02-10-2014, 22:13
دوست عزیز این فقط نظر منه و قصد توهین و مسخره کردن هیچکسی رو ندارم

هرکس که این کمپین رو ایجاد کرده و کسانی که دنبالش میکنن ، اکثرا بچه های زیر هجده سال هستن که به خیال خودشون فکر میکنن با دو تا کامنت میتونن سربازی رو از سر راه بردارن
این اینترنت اون قدر پهناوره که این جور وب سایت و یا کمپین و یا هرچی که هست توش گم هستن و کسی حتی نیم نگاهی بهش نمیندازه .
پسر جماعت چه بخواد چه نخواد باید بره خدمت ، پس هر چه زودتر بهتر ، یه روزی بود که میگفتم میشه منم سربازی رو تموم کنم ، الان 5 سال از اون روز میگذره...
مثلا همین موضوع که سربازایی که خدمت قبلی دارن مشمول قانون جدید هستند و باید بیشتر خدمت کنند رو در نظر بگیرید، اگر هماهنگ یه درخواست ابطال مصوبه با چند هزار امضا جمع می شد و به دیوان عدالت ارایه می شد احتمال تاثیر گذاریش وجود داشت. با غر زدن یا ناامیدی هیچ چیز بهبود پیدا نمیکنه!

PLAΨMID
02-10-2014, 22:24
یعنی شما حاضری خدمت بری لب مرز جلوی اشرار بایستی که معلوم نیست افقی برمیگرده یا عمودی با ناقص!!!فقط صرف اینکه یک کارت دستت باشه؟؟؟؟به جرات میگم اکثر کسانی که حالا میرن بدون پارتی میوفتن لب مرز و در بهترین حالت راهور
نه اتفاقا . . .
همه که لب مرز نیستند . این همه نیروی انتظامی و ارتش پذیرش میگیرن . همه میفتن لب مرز ؟

کمپین نه به سربـــــازی اجبـــــاری

شوخی جالبی بود !!!!

با شما موافقم اما فراموش نکنید اگه حرکت ها دسته جمعی و برای احقاق حقوق باشه میتونه موثر باشه البته نه از طریق اینترنت. مثلا همین موضوع که سربازایی که خدمت قبلی دارن مشمول قانون جدید هستند و باید بیشتر خدمت کنند رو در نظر بگیرید، اگر هماهنگ یه درخواست ابطال مصوبه با چند هزار امضا جمع می شد و به دیوان عدالت ارایه می شد احتمال تاثیر گذاریش وجود داشت. با غر زدن یا ناامیدی هیچ چیز بهبود پیدا نمیکنه!

رفیق ، عدالتی در کار نیست و دیوانش هم فرمایشیه !!!!

M0hsen3D
02-10-2014, 22:31
ویرایش.............

pc-game
02-10-2014, 22:37
با شما موافقم اما فراموش نکنید اگه حرکت ها دسته جمعی و برای احقاق حقوق باشه میتونه موثر باشه البته نه از طریق اینترنت. مثلا همین موضوع که سربازایی که خدمت قبلی دارن مشمول قانون جدید هستند و باید بیشتر خدمت کنند رو در نظر بگیرید، اگر هماهنگ یه درخواست ابطال مصوبه با چند هزار امضا جمع می شد و به دیوان عدالت ارایه می شد احتمال تاثیر گذاریش وجود داشت. با غر زدن یا ناامیدی هیچ چیز بهبود پیدا نمیکنه!

بله درسته ، اضافه خدمت ها بخشیده میشن ، فراری ها هم همین طور و شاید بشه از مدت خدمت هم کم کرد ، اما این کمپین میخواد صورت مساله رو پاک کنه و تیترش هم جبهه گیری در برابر سربازیه...

جدای از حرف مون یک توصیه به مشمولین عزیز دارم : اعزام که شدید سعی کنید یه سرباز زرنگ و زرنگ و زرنگ باشید ، این حرفیه که ترجمه ش رو موقع خدمت متوجه میشید
مثال : اگه صبح پاشدی دیدی دمپایی ات نیست ! مثل دخترا جیغ و داد راه ننداز که دمپایی من کو ! فک کن دمپایی ها مشترکه و یه دمپایی دیگه بردار بپوش :n02: البته بیرون از خدمت از این کارا نکنید زشته !

هر حرفی درباره سختی خدمت شنیدید و یا اگه کسی شمارو ترسوند باور نکنید ، اصلا این طوریا نیست ، فقط هفته ی اول یکم دلتنگه خونه میشید و بعده اون کم کم راه میفتید
با هرکسی دوست نشید و به هرکسی اعتماد نکنید
اگه دعوا کردید به طرف توهین نکنید ، توهین از خوده دعوا بدتره !
پادگان مثل مدرسه می مونه ، فقط آدم بزرگا هم با شما درس میخونن !

M0hsen3D
02-10-2014, 22:48
شوخی جالبی بود !!!!

رفیق ، عدالتی در کار نیست و دیوانش هم فرمایشیه !!!!
ویرایش.............

pc-game
02-10-2014, 22:54
همه میدونیم که اوضاع مملکت چطوره و نیاز هم نیست حرفی دربارش بزنیم و احیانا خودمون به دردسر بندازیم اما شما راه حل بهتری سراغ دارید؟

حتی اگه اوضاع خوبه خوب هم بود بازم کسی دلش نمیخواست بره ، کسی دوست نداره از خونه ی گرم و نرمش و رفاهش دل بکنه و بره ناکجا اباد سختی بکشه ، اما این چیزیه که هست و تا بوده چنین بوده
اگه از مدت خدمت کم بشه و هر کس در شهر خودش خدمت کنه اوضاع کمی بهتر میشه

SNOW PATROL
02-10-2014, 22:56
دوستان بحث انحرافی نکنید ...
یه زمانی هم ملت نمیرفتن خدمت راه و جاده رو میبستن هر پسری رو که میدین مینداختن تو مینی بوس میبردند سر خدمت کافی از پدرانتان بپرسید ! پس اگر فکر کردید با نرفتن به خدمت . سربازی کنسل خواهد شد و یا کم خواهد شد سخت در اشتباهید ..
این بحث کمپین و .... رو خواهشن تموم کنید اینجا جاش نیست

M0hsen3D
02-10-2014, 23:02
حتی اگه اوضاع خوبه خوب هم بود بازم کسی دلش نمیخواست بره ، کسی دوست نداره از خونه ی گرم و نرمش و رفاهش دل بکنه و بره ناکجا اباد سختی بکشه ، اما این چیزیه که هست و تا بوده چنین بوده
اگه از مدت خدمت کم بشه و هر کس در شهر خودش خدمت کنه اوضاع کمی بهتر میشه
چرا خیلی ها میتونن به عنوان شغل اتخاذش کنن و سربازی حالت داوطلبانه و اختیاری به خودش بگیره میتونین در مورد الگو های دیگه سربازی گوگل کنید.

پ.ن:
به پاسخ شما در صفحه قبل هم پاسخ دادم.

matr!x_2008
02-10-2014, 23:17
اقا پسر خالم افتاده پدافند هوایی بابلسر.. کسی هست که اونجا خدمت کرده باشه؟ چه جوریه؟ سخته یا اسان تر نسبت به جاهای دیگه؟

کسی نیست اینجا خدمت کرده باشه؟؟

ali gamma
02-10-2014, 23:31
دوستان بحث انحرافی نکنید ...
یه زمانی هم ملت نمیرفتن خدمت راه و جاده رو میبستن هر پسری رو که میدین مینداختن تو مینی بوس میبردند سر خدمت کافی از پدرانتان بپرسید ! پس اگر فکر کردید با نرفتن به خدمت . سربازی کنسل خواهد شد و یا کم خواهد شد سخت در اشتباهید ..
این بحث کمپین و .... رو خواهشن تموم کنید اینجا جاش نیست
اون دوره گذشت داداش. زمونه تغییر کرده

momo1364
02-10-2014, 23:43
بابا این 2یا3سال اخیر من چن مورد شنیدم طرف ظرف 6ماه کارت معافی امور خاص گرفته میگن حدود 10 میلیون خرج داره.... باید یه پارتی خفن تا خود سردارها داشته باشیدو... کسی شنیده؟

4umbaz
03-10-2014, 00:23
۱ ابان اموزشی میرم این میفته تو محرم و عاشورا تاسوعا چنتا تعطیلی دیگه هم هست مثل اربعین.‌.واسه عاشورا تاسوعا مرخصی میدن ؟؟ اگه بدن نهایت چندروز؟

ice_man_sh
03-10-2014, 01:22
میشه بگین کجا خدمت کردین؟من اینطور چیزی را فقط زمان جنگ شنیدم!!!توی جاده هم چند بار جلوم گرفتن یا بابت گشت مواد بوده یا گوهینامه
خوب شما شنیدین من میگم خودمون اجرا کردیم!

من خودم غیر اینکه یه مدت بعد آموزش یگان ویژه، پلیس راه، ستان فرماندهی شهرستان بودم اغلب خدمتم را پاسگاه انتظامی و ایست بازرسی بودم تو خود آ. شرقی

تور ایست بازرسی هر موردی را بررسی میکنن از قاچاق و مواد بگیر تا مشمول غایب و توقیف خودرو و موتور و....

بله منم قصدم اینه که همین کارو بکنم دیگه راهی به نظرم نمیرسه منو زودتر ببرن سربازی از شرش خلاص شم! به قول یه بنده خدایی برای مردنم باید رفت تو صف
دیگه اگه اون روز هم نبرن چاره ای نیست و باید منتظر باشین.

مثلا همین موضوع که سربازایی که خدمت قبلی دارن مشمول قانون جدید هستند و باید بیشتر خدمت کنند رو در نظر بگیرید، اگر هماهنگ یه درخواست ابطال مصوبه با چند هزار امضا جمع می شد و به دیوان عدالت ارایه می شد احتمال تاثیر گذاریش وجود داشت. با غر زدن یا ناامیدی هیچ چیز بهبود پیدا نمیکنه!
دوست عزیز درسته قانون را مجلس تایید کرده ولی پیشنهاد دهنده ستاد کل نیرویهای مسلح هست و توسط رهبر هم تایید شده و اجرا میشه.

در نتیجه دیوان عدالت اصلا صلاحیت رسیدگی نداره.

اون دوره گذشت داداش. زمونه تغییر کرده
اگه پست قبلی من رو بخونید میبینید که همین موضوع را ما خفیف اجرا میکردیم، بخوان هم خیلی سخت گیرانه اجرا میکنن.

ما حتی در زمانهایی که دسترسی نداشتیم، طرف هم کارت پایان خدمت نداشت و طبق روشهای خودمون ! حدس میزدیم مشمول هست میگرفتیم و میاوردیم و شب را مهمونمون بود بعد صبح کارت طرف را می آوردن و می بردن.

۱ ابان اموزشی میرم این میفته تو محرم و عاشورا تاسوعا چنتا تعطیلی دیگه هم هست مثل اربعین.‌.واسه عاشورا تاسوعا مرخصی میدن ؟؟ اگه بدن نهایت چندروز؟

ببینید فکرتون را مشغول این موضوعات نکنین

شاید مرخصی بدن و شاید ندن، شاید شهری بدن.

چندین بار گفتم این موارد نسبت به نیرو، آموزشگاه، دوره فرق میکنه و چیز ثابتی نیست که بشه گفت.

در ضمن تاسوعا و عاشورا در اکثر یگان ها آماده باش هست، ناجا هم که الحمدالله در تمامی روزهای عزا و میلاد و عید و... آماده باش هست.

aminkhan2014
03-10-2014, 08:05
کسانی که قبلا رفتن خدمت و وسط کار دانشگاه قبول شدند،حالا برای ادامه خدمت توی چه یگانی و محلی می افتند؟همون جای قبلی؟یا یک شهر دیگه؟احتمال داره شهر خودش بیوفته؟مثلا قبلش 5 ماه پلیسراه در تهران خدمت کرده،حالا میوفته کجا؟

mani6606
03-10-2014, 08:34
کسانی که قبلا رفتن خدمت و وسط کار دانشگاه قبول شدند،حالا برای ادامه خدمت توی چه یگانی و محلی می افتند؟همون جای قبلی؟یا یک شهر دیگه؟احتمال داره شهر خودش بیوفته؟مثلا قبلش 5 ماه پلیسراه در تهران خدمت کرده،حالا میوفته کجا؟

ادامه خدمت در همان يگان قبلى خواهد بود شهر خدمت هم شانسى است

abbaskhani
03-10-2014, 11:10
مگه تمدید نمیکنن از دی ماه به اسفند؟ من کنکور دارم نمیتونم برم؟ من تا سال بعد تابستون معافیت تحصیلی کارشناسی داشتم، خودم زودتر تسویه کردم و شهریور دفترچه رو فرستادم، حالا دو ماه میخوام تمدید کنم تا بهمن بتونم کنکور ارشد بدم، یعنی تمدید نمیکنن این دو ماهو؟ پلیس +10 گفت اس ام اس تاییدش یا عدم تاییدش میاد برات، اون که میگفت اصولا قبول میکنن، ولی اینجوری که دوستان گفتن چیکار کردی کلک، من دلشوره گرفتم

mani6606
03-10-2014, 13:24
مگه تمدید نمیکنن از دی ماه به اسفند؟ من کنکور دارم نمیتونم برم؟ من تا سال بعد تابستون معافیت تحصیلی کارشناسی داشتم، خودم زودتر تسویه کردم و شهریور دفترچه رو فرستادم، حالا دو ماه میخوام تمدید کنم تا بهمن بتونم کنکور ارشد بدم، یعنی تمدید نمیکنن این دو ماهو؟ پلیس +10 گفت اس ام اس تاییدش یا عدم تاییدش میاد برات، اون که میگفت اصولا قبول میکنن، ولی اینجوری که دوستان گفتن چیکار کردی کلک، من دلشوره گرفتم
ممكنه با درخواست شما موافقت نشه چون معمولا ترافيك اعزام در ٦ ماه دوم سال بيشتر است شما خودت حساب كن كه شهريور مدارك رو در سامانه پليس +١٠ ثبت كردى تريخ اعزامت دى شده از طرفى چون خدمت در سال جديد ٢٤ ماه همه ميخوان قبل سال اعزام بشن اما باز پيگير باش.

NET DOCTOR
03-10-2014, 13:52
کسی نیست اینجا خدمت کرده باشه؟؟

من بابلسر نبودم اما یکی از کادریا اونجا بوده

در کل اوضاع پدافند از این قراره

آموزشی تمامی دانشجوها در سمنانه(در حال حاضر به جرات میشه گفت بدترین پادگان ایرانه یا لااقل یکی از 3 پادگان داغون ایرانه خصوصا دوران آموزشی که هیچی حالیت نیست و یهو میفتی وسط جهنم)

سربازان صفر عده ای در سمنان میفتن و بقیه در جاهایی مثل مشهدو... که همه هتلن نسبت سمنان(البته شنیدم که دانشجوها زیاد شدن مثل اینکه سمنان دیگه نمی خواد صفری بگیره)

در بین یگان های خدمتی بابلسر جای خیلی خوبیه. اگه ناراضی بود می تونه یه سر به زاهدان بزنه تا آخر عمر توی بابلسر خدمت می کنه!!!

NET DOCTOR
03-10-2014, 13:58

بستگی به تصمیم بالادستی ها داره و ممکنه نیرو به نیرو و یگان به یگان کمی فرق کنه

مثلا برای پدافند هوایی ارتش (سمنان که آموزشی دانشجوها توشه) طبق تجربه پیش بینی من اینه که هر کی از راه برسه جیره رو بهش بدن و بعد تا بعد عاشورا بچه ها رو ول کنن برن خونه(به بهانه اندازه کردن لباس و....)

ممکنه این مطلب در مورد باقی نیروها هم صادق باشه

NET DOCTOR
03-10-2014, 14:04
بابا این 2یا3سال اخیر من چن مورد شنیدم طرف ظرف 6ماه کارت معافی امور خاص گرفته میگن حدود 10 میلیون خرج داره.... باید یه پارتی خفن تا خود سردارها داشته باشیدو... کسی شنیده؟

البته این مباحث برای فروم ممکنه مشکل ایجاد کنه لذا بحث رو ادامه ندید اما جهت اطلاع کلی میگم

مشکل همین 2-3 سال اخیر ضروع شده

چون تعداد سرباز کم شده و سختگیری زیاد شده.نفر بوده 6 ماه کسری بسیج خریده با 6 میلیون و الان بعد 3 سال کشوندنش خدمت که کسر خدمتت باطله(به نقل از منبع موثق)

به هر حال راه در رو بوده همیشه اما خیلی سخته واسه کسایی که کسی رو ندارن مثل بنده

sadegh.kamalian
03-10-2014, 16:21
سلام دوستان این قانون کسر سه ماه برای متاهل ها شامل امریه ها هم میشه؟ تو تعهدی که ازمون گرفتن هیچ بندی مبنی بر الزام 24 ماه خدمت نبود. خواهشاً یکی جواب بده.

gadogar13
03-10-2014, 17:07
خدمت 21 ماهه با تسهیلات برای سربازان متاهلی که تا قبل از سال ۹۴ خود را معرفی کنند
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سربازان مجرد اگر در حین خدمت سربازی ازدواج کنند شامل تسهیلات متاهلین نمی‌شوند و اگر متاهلین تا قبل از سال ۹۴ خود را معرفی کنند خدمتشان ۲۱ ماه همراه با تسهیلات محسوب می‌شود.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، درباره وضعیت جدید خدمت سربازی گفت: مشمولان مجرد برای آنکه مشمول 24 ماه خدمت نشوند تا پایان سال فرصت دارند خودشان را معرفی کنند.
وی افزود:مجردانی که تا قبل از سال 94 خود را برای خدمت مقدس سربازی معرفی کردند شامل 21 ماه خدمت می‌شوند و اگر در طول خدمت ازدواج کنند یا بچه‌دار شوند مشمول تسهیلات متاهلین نمی شوند.جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آنهایی که متاهل هستند و فرزند دارند به خصوص کسانی که جزو مشمولان غایب محسوب می‌شوند بهترین فرصت این است که از مهرماه خود را معرفی کنند و از این تسهیلات استفاده کنند.کمالی اظهار داشت: اگر متاهلین و فرزند‌داران تا قبل از 94 خود را معرفی کنند خدمتشان 21 ماه محسوب می‌شود و از تسهیلات متاهلین هم استفاده می‌کنند.

pm1
03-10-2014, 17:36
خدمت 21 ماهه با تسهیلات برای سربازان متاهلی که تا قبل از سال ۹۴ خود را معرفی کنند
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سربازان مجرد اگر در حین خدمت سربازی ازدواج کنند شامل تسهیلات متاهلین نمی‌شوند و اگر متاهلین تا قبل از سال ۹۴ خود را معرفی کنند خدمتشان ۲۱ ماه همراه با تسهیلات محسوب می‌شود.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، درباره وضعیت جدید خدمت سربازی گفت: مشمولان مجرد برای آنکه مشمول 24 ماه خدمت نشوند تا پایان سال فرصت دارند خودشان را معرفی کنند.
وی افزود:مجردانی که تا قبل از سال 94 خود را برای خدمت مقدس سربازی معرفی کردند شامل 21 ماه خدمت می‌شوند و اگر در طول خدمت ازدواج کنند یا بچه‌دار شوند مشمول تسهیلات متاهلین نمی شوند.جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آنهایی که متاهل هستند و فرزند دارند به خصوص کسانی که جزو مشمولان غایب محسوب می‌شوند بهترین فرصت این است که از مهرماه خود را معرفی کنند و از این تسهیلات استفاده کنند.کمالی اظهار داشت: اگر متاهلین و فرزند‌داران تا قبل از 94 خود را معرفی کنند خدمتشان 21 ماه محسوب می‌شود و از تسهیلات متاهلین هم استفاده می‌کنند.

ببینید گفته ؛
خودشان را معرفی کنند ؛ نگفته اعزام شوند ! پس اگه کسی تا آخر سال خودشو معرفی کنه ولی اعزامش بیفته در سال بعد بازم ۲۱ ماه حساب میشه ... این طور نیست ؟؟ دوستان نظر شما چیه ؟

haricanboy
03-10-2014, 18:19
سلام
چند تا سوال خیلی مهم دارم لطفاً هر کی اطلاعات دقیق داره جواب بده
من متولد 1372 هستم ترم 6 کاردانی ساکن تبریز پدرم 28 ماه سابقه خدمت تو جبهه رو داره و کارت ایثار هم گرفته.
1- من برای گرفتن کسری چه زمانی اقدام کنم العان که دانشجو هستم یا وقتی دفترچه رو گرفتم باید اقدام کنم یا بعد اینکه رفتم سربازی و تو یگان بودم اقدام کنم؟
2- چه مدارکی برای گرفتن کسری لازمه ، باید خودم برم یا پدرم بره یا هر دو برم دنبالش؟
3-چون پدرم لشکر 88 زرهی ایرانشهر خدمت کرده میخوام بدونم آیا میشه تمام مراحل از تبریز یا تهران انجام داد و دیگه لازم نباشه بریم زاهدان یا نه حتماً باید بریم؟
ممنون.

NET DOCTOR
03-10-2014, 18:35
ببینید گفته ؛
خودشان را معرفی کنند ؛ نگفته اعزام شوند ! پس اگه کسی تا آخر سال خودشو معرفی کنه ولی اعزامش بیفته در سال بعد بازم ۲۱ ماه حساب میشه ... این طور نیست ؟؟ دوستان نظر شما چیه ؟

این جمله سردار موسی کمالی رو ببین تا متوجه بشی

سخنگوی امور مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت، اظهار کرد:‌در این راستا تصمیم گرفتیم از اول مهرماه طول مدت خدمت سربازان متاهل سه ماه کاهش بیابد و به ازای هر فرزند نیز سه ماه از مدت سربازی‌شان کم شود. به عنوان مثال اگر فردی تا پیش از پایان امسال خود را برای سربازی معرفی کرده و یک فرزند داشته باشد علاوه بر اینکه 21 ماه خدمت خواهد کرد شش ماه کسر خدمت خواهد گرفت اما اگر از یکم فروردین ماه به سربازی برود در این صورت طول مدت سربازی‌اش 24 ماه بوده اما همچنان شش ماه کسری خدمت به خاطر همسر و یک فرزندش خواهد داشت.

با توجه به جمله فوق این برداشت معقول ترین برداشته که آقایون منظورشون از معرفی همون اعزامه

یعنی اگه اسفند اعزام شدی(همون معرفی شدی) 21 ماهه و اگه فروردین معرفی شدی(همون اعزام شدی) 24 ماهه

saeed805
03-10-2014, 18:39
با سلام خدمت دوستان من میخوام برم سربازی کارت تکمیلی بسیج دارم تازگیا شنیدم اگه این کارت رو داشته باشی تو سپاهم بیفتی باید آموزشی ببینی میخواستم بدونم این خبر درسته یا نه ممنون

behnam_roli
03-10-2014, 18:41
سلام

من برنامه هام رو طوری تنظیم کردم که میخوام 1 اسفند اعزام بشم. چه زمانی رو برای فرستادن دفترچه پیشنهاد میکنید؟

NET DOCTOR
03-10-2014, 18:45
سلام دوستان این قانون کسر سه ماه برای متاهل ها شامل امریه ها هم میشه؟ تو تعهدی که ازمون گرفتن هیچ بندی مبنی بر الزام 24 ماه خدمت نبود. خواهشاً یکی جواب بده.

قانون فعلی اینجوریه که امریه دارها 24 ماه خدمت دارن بدون هیچ گونه کسری در حالی که افراد عادی حداکثر الان 21 ماه خدمت دارن

متاسفانه من جایی ندیدم که صریحا درباره این افراد و وصعیتشون در سال آینده چیزی نوشته باشه اما هر چیزی ممکنه

ممکنه خدمت این افراد بیشتر از بقیه باشه(مثلا 27 ماه و.... همونطور که الان بیشتر از باقی افراد بود) و اینکه متاهلین امریه دار هم شامل قانون 3 ماه کسری خواهند شد یا نه هم در هاله ابهام هست

NET DOCTOR
03-10-2014, 18:48
با سلام خدمت دوستان من میخوام برم سربازی کارت تکمیلی بسیج دارم تازگیا شنیدم اگه این کارت رو داشته باشی تو سپاهم بیفتی باید آموزشی ببینی میخواستم بدونم این خبر درسته یا نه ممنون

خیر فعلا که داداش دوست من دوره قبل رفت سپاه یزد برای آموزشی و فرداش برگشت به آغوش خانواده!

saeed805
03-10-2014, 18:51
خیر فعلا که داداش دوست من دوره قبل رفت سپاه یزد برای آموزشی و فرداش برگشت به آغوش خانواده!
خدا بکنه برا من هم بشه مرسی ممنون که پاسخ دادی

aminkhan2014
03-10-2014, 18:53
ادامه خدمت در همان يگان قبلى خواهد بود شهر خدمت هم شانسى است

اگه 7-8 ماه خدمت کرده باشه،میوفته شهر خودش یا شانسیه؟(طبق اصلی که ناجا داره اگه 6 ماه خمت کن میتونی انتقال بگیری)اگه 7 ماه خدمت قبلش در راهور باشه،حتما راهور میوفته؟؟احتمال داره ناجا مثل کلانتری یا مرزبانی بیوفته؟؟؟

چطور باید اقدام کنه؟باید دوباره دفترچه بفرسته یا راه حل دیگری برای پذیرش مستقیم داره؟

NET DOCTOR
03-10-2014, 18:54
سلام

من برنامه هام رو طوری تنظیم کردم که میخوام 1 اسفند اعزام بشم. چه زمانی رو برای فرستادن دفترچه پیشنهاد میکنید؟

اصولا شما اگه نزدیکای دوره بعد ارسال نکنی باید بیفتی تو همون دوره ای که داره میاد

مثلا اگه الان پر کنی باید بیفتی آذر اما با توجه به ترافیک افرادی که همه میخوان 21 ماه خدمت کنن و پست صفحه قبل و تجربه دوستمون ظاهرا شما باید تو همین مهر و آبان بفرستی دفترچه رو!

پستهای زیر رو ببین و جزئیات رو از دوستمون در پروفایلش جویا شو
#24392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#24393 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NET DOCTOR
03-10-2014, 19:07
سلام
من متولد 1372 هستم ترم 6 کاردانی ساکن تبریز پدرم 28 ماه سابقه خدمت تو جبهه رو داره و کارت ایثار هم گرفته.
1- من برای گرفتن کسری چه زمانی اقدام کنم العان که دانشجو هستم یا وقتی دفترچه رو گرفتم باید اقدام کنم یا بعد اینکه رفتم سربازی و تو یگان بودم اقدام کنم؟
2- چه مدارکی برای گرفتن کسری لازمه ، باید خودم برم یا پدرم بره یا هر دو برم دنبالش؟
3-چون پدرم لشکر 88 زرهی ایرانشهر خدمت کرده میخوام بدونم آیا میشه تمام مراحل از تبریز یا تهران انجام داد و دیگه لازم نباشه بریم زاهدان یا نه حتماً باید بریم؟
ممنون.
خدا رو شکر لب مرزی هستی و بهت تعلق میگیره کسری جبهه تا جایی که می دونم( به 73 به بعد نمیدن)
والا رفقای من توی خدمت اقدام کردن. یه گواهی اشتغال به خدمت میگیری از محل خدمتت بعد با مدارک ایثارگری و شناسنامه و کارت ملی و.... میبرید محل خدمتی
والا دوستای من باباشون رفتن و اصولا هم عاقلانه همینه که به بابات بدن ولی در صورت مشکل حاد و... شاید به خودت هم بدن
تا جایی که من میدونم باید یه سر به محلی که خدمت جبهه داشته بزنه مثلا رفیق من مال خراسان رضویه اما باباش رفته کرمانشاه تا درست کنه قضیه رو

حسام2000
03-10-2014, 20:09
والا من خیلی از قوانین تمدید با خبر نیستم ولی استنباطم این بود که برای تمدید باید دلیل بیاری! در رابطه با کنکور هم بعضی از پادگان ها روز کنکور به سربازا مرخصی میدن که برن سر جلسه امتحان شرکت کنند. حالا اگه اون چلیس بعلاوه ده اینجوری گفته حتما اطلاعاتش بیشتره

haricanboy
03-10-2014, 21:16
سلام
ممنون.

خدا رو شکر لب مرزی هستی و بهت تعلق میگیره کسری جبهه تا جایی که می دونم( به 73 به بعد نمیدن)
والا رفقای من توی خدمت اقدام کردن. یه گواهی اشتغال به خدمت میگیری از محل خدمتت بعد با مدارک ایثارگری و شناسنامه و کارت ملی و.... میبرید محل خدمتی
والا دوستای من باباشون رفتن و اصولا هم عاقلانه همینه که به بابات بدن ولی در صورت مشکل حاد و... شاید به خودت هم بدن
تا جایی که من میدونم باید یه سر به محلی که خدمت جبهه داشته بزنه مثلا رفیق من مال خراسان رضویه اما باباش رفته کرمانشاه تا درست کنه قضیه رو

سلام
ممنون
لب مرز نیستم که
اگه کسی اطلاعات کاملتر و معتبرتری داره لطفا بگه...

ice_man_sh
03-10-2014, 21:18
سلام
ممنون.
میتونید 9 ماه کسر بگیرید به شرطی که زمانی که شما درستون را تمام کردین و اعزام میشین هنوز هم این قانون حساب بشه.
زمان خدمت اقدام میکنید.
باید بره یگان یکه اعزام شده.

این جمله سردار موسی کمالی رو ببین تا متوجه بشی

با توجه به جمله فوق این برداشت معقول ترین برداشته که آقایون منظورشون از معرفی همون اعزامه

یعنی اگه اسفند اعزام شدی(همون معرفی شدی) 21 ماهه و اگه فروردین معرفی شدی(همون اعزام شدی) 24 ماهه
البته در متنی که من قبلا دیدم نوشته استفاده از تسهیلات و بر اساس خدمت فعلی که 21 ماه هست.

و اصلا به روش نیاورده که اضافه می خورن، احتمالا روشی هست برای جذب سرباز یعنی درسته 21 ماهه حساب میشه ولی یه 6 ماه هم اضافه بخورن میشه 27 ماه، حالا اگه متاهل هم باشه باز میشه 24 ماه!

اگه 7-8 ماه خدمت کرده باشه،میوفته شهر خودش یا شانسیه؟(طبق اصلی که ناجا داره اگه 6 ماه خمت کن میتونی انتقال بگیری)اگه 7 ماه خدمت قبلش در راهور باشه،حتما راهور میوفته؟؟احتمال داره ناجا مثل کلانتری یا مرزبانی بیوفته؟؟؟

چطور باید اقدام کنه؟باید دوباره دفترچه بفرسته یا راه حل دیگری برای پذیرش مستقیم داره؟

دوست عزیز ما تقسیم نمیکنیم و در نتیجه نمیشه دقیق گفت.

ولی روال اینه که نیرو همونه، اگه شرایط داشته باشه باز میوفته استان و شهر خودش و اگه نداشته باشه هیچ تضمیمی نیست.

ناجا زیاد هم دقیق نیست روی رسته، اگه می خواد راهور باشه با لباس راهور روز اول بره معمولا می اندازن راهور ولی داشتیم کسی را که تهران راهور بوده اومده اینجا با لباس آموزش (انتظامی) رفته و دادن انتظامی.

البته مرزبانی بحث جداگانه ای داره و کسی که رسته مرزبانی باشه نمیتونه تغییر بده.

همچنین آمایش که 6 ماه بود شده 9 ماه به شرط اینکه استان همجوار نباشه، حالا اینکه خدمت قبلی هم حساب میشه یا نه من نظری ندارم و فکر نمیکنم حساب کنن.

behnam_roli
03-10-2014, 21:41
اصولا شما اگه نزدیکای دوره بعد ارسال نکنی باید بیفتی تو همون دوره ای که داره میاد

مثلا اگه الان پر کنی باید بیفتی آذر اما با توجه به ترافیک افرادی که همه میخوان 21 ماه خدمت کنن و پست صفحه قبل و تجربه دوستمون ظاهرا شما باید تو همین مهر و آبان بفرستی دفترچه رو!

پستهای زیر رو ببین و جزئیات رو از دوستمون در پروفایلش جویا شو
#24392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#24393 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اوه اوه خطری شد! اگه بیفته دی چی؟ کاری میتونم بکنم؟ چون من از خیلی وقت پیش برنامه هام رو طوری تنظیم کردم که اسفند برم...

osta_ali
03-10-2014, 23:35
قانون فعلی اینجوریه که امریه دارها 24 ماه خدمت دارن بدون هیچ گونه کسری در حالی که افراد عادی حداکثر الان 21 ماه خدمت دارن

متاسفانه من جایی ندیدم که صریحا درباره این افراد و وصعیتشون در سال آینده چیزی نوشته باشه اما هر چیزی ممکنه

ممکنه خدمت این افراد بیشتر از بقیه باشه(مثلا 27 ماه و.... همونطور که الان بیشتر از باقی افراد بود) و اینکه متاهلین امریه دار هم شامل قانون 3 ماه کسری خواهند شد یا نه هم در هاله ابهام هست

اره دقیقا
کارام برا امیریه درست شد و چند روز پیش برا مصاحبه رفته بودم وزارت کار و اونا بعد از مصاحبه یه تعهدنامه ازم گرفتن و در کمال ناباوری گفتن باید 28 ماه خدمت کنی مشکلی نداری و من هم اجبارا قبول کردم.
------------------------------
راستی اعزام من اول برج 8 همین سال هست چرا اینا الان دارن 28 ماه میکن خدمت رو؟امکان داره سر به سر من گذاشته باشن؟
راستی گفتن اگه کارت سبز داشتی اموزشی هم نمیرفتی در صورتی که من شنیده بودم برا امریه فایده نداره!(اموزشی ما در سپاه هست)

NET DOCTOR
04-10-2014, 01:15
اره دقیقا
کارام برا امیریه درست شد و چند روز پیش برا مصاحبه رفته بودم وزارت کار و اونا بعد از مصاحبه یه تعهدنامه ازم گرفتن و در کمال ناباوری گفتن باید 28 ماه خدمت کنی مشکلی نداری و من هم اجبارا قبول کردم.
------------------------------
راستی اعزام من اول برج 8 همین سال هست چرا اینا الان دارن 28 ماه میکن خدمت رو؟امکان داره سر به سر من گذاشته باشن؟
راستی گفتن اگه کارت سبز داشتی اموزشی هم نمیرفتی در صورتی که من شنیده بودم برا امریه فایده نداره!(اموزشی ما در سپاه هست)

والا چی بگم. بازم جاهای دیگه پرس و جو کن اگه جایی باشه که 24 ماه بفرسته که خیلی بهنره. شوخی شوخی یه دفعه می بینی کار خودشون رو می کنن!

آموزشی ربطی به امریه نداره و لذا اگه سپاه بیفتی می تونی از دوره تکمیلی استفاده کنی

ضمنا دوستان توجه داشته باشن در پدافند هوایی ارتش هم اگه امریه و دوره تکمیلی(کارت سبز بسیج) رو با هم داشته باشن(حتما هر دو با هم) آموزشی ندارن(اینکه این موضوع در سایر جاهای ارتش و نیروی انتظامی هم صادقه یا نه نمی دونم)

NET DOCTOR
04-10-2014, 01:20
اوه اوه خطری شد! اگه بیفته دی چی؟ کاری میتونم بکنم؟ چون من از خیلی وقت پیش برنامه هام رو طوری تنظیم کردم که اسفند برم...

به نظرم بازم از دور و بریایی که دفترچه فرستادن بپرسید مطمئن شید که اوضاع کلی چه جوره و بچه هایی که الان میفرستن کی میفتن

تا حالا که میشده درخواست تعویق بدی و در اونصورت میفتی اسفند اما با این اوضاع قاراشمیش والا هیچی معلوم نیست

mohamad6990
04-10-2014, 12:14
سلام، من اول شهریور اعزام شدم، راجبه غیبت و تجدید دوره سوال دارم، دوبار مرخصی بهمون دادن، من تو هردوش غیبت کردم، یه 2 روز و یه 4 روز، مجموعا 6 روز، تجدید دوره می شم؟ چی میشه؟ :n29:

cotgnx
04-10-2014, 13:19
سلام
ممنون.

1- شما تو زمان دانشجویی نمیتونی برای کسری ایثارگری اقدام کنی، حداقل باید دفترچه پست کنی و برگ سبز بگیری بعدش اقدام کنی. تو یگان باید اقدام کنی.

2- پدرت بره دنبال کسری بهتره، اگه کارت ایثار داره باید کارت ایثار و کارت ملی خودش و شما رو باید بیاره تهران، انتهای اتوبان ارتش، یه سوله آبی رنگ هست، میره اونجا کارت ایثارو میده و یک برگه می گیره مبنی بر اینکه در این تاریخ جبهه بوده ( بگه برا کسر خدمت میخام خودشون میدونن چی باید بدن ). بعد اون برگه رو میبره بلوار نیروی زمینی ( با اتوبان ارتش تقاطع داره )، بلوار نیروی زمینی به سمت جنوب سمت چپ (نیرو انسانی) باید این برگه رو ببری تایید کنه، اگه برادر متولد 73 به قبل داری باید مدارک اون رو هم ببری که تایید کنن قبلا از کسری استفاده نکرده. بعد این کار کلیه مدارک که داری رو میبری 50 متر پایینتر مدیریت وظیفه و اونجا بهت نامه کسر خدمت رو میدن.
این نامه رو نگه میداری و زمانیکه یگان مشخص شد میبری و کسری رو ثبت می کنی.
مدارکی هم که میخاد کپی شناسنامه و کارت ملی خودت و پدرت و اگه برادر بزرگتر داری برا اونم میخاد. کارت پایان خدمت پدرت و برادرت اگه داری. 2 تا عکس خودت و برگه سبز. اونجا هم 2 تا فرم میدن پر می کنی و با مدارک تحویل می دی و اگر ساعت 8.30 صبح که شروع می کنن اونجا باشی و خوش شانس هم باشی!!! حداقل 2 ساعت طول می کشه که نامه کسری رو بگیری! روز شنبه هم نرو چون ملاقات حضوری هست و کاره کسری انجام نمیدن.

3- وقتی پدرت میره اون سوله آبی انتهای اتوبان ارتش اگه سابقش رو اونجا نداشته باشن اون برگه که گفتم رو هم نمیتونه بگیری و مجبوره بره اونجا که خدمت کرده. کارت ایثار وقتی داره به احتمال 99 درصد سابقش اونجا موجوده و مشکلی نیست.

برا 28 ماه سابقه جبهه هم 9 ماه کسری میدن. و این قانون کسری ایثارگری تا آخر امسال که پابرجاست ولی ممکنه ساله دیگه قوانین تغییر کنه و این کسری رو هم بردارن. شایدم بر ندارن!

ahwazp30
04-10-2014, 14:52
وقتی شب توی پادگان خاموشی میزنن اگه مثلا ساعت 2 شب کسی تندش گرفت میتونه بره دستشویی یا باید تا صبح خودشو نگه داره ؟

B3NYAMIN
04-10-2014, 15:12
سلام

یه سوال داشتم

من تو رشته ی کامپیوتر دو سال پیش دیپلم ردی شدم و هنوزم نتونستم دیپلم بگیرم ( مشغله زیاد داشتم )

متولد 20 مهر 1374 هستم

حالا با این وضعیت بهم اضافه خورده یا نه ؟

و یه سوال دیگه : اگه نامه ی معافی داشته باشم ، باید با دفترچه بفرستم ؟

و اگه معاف بشم ، اضاف خورده باشم ، باید اضاف خدمتو بکنم بعد معافم؟

بدون بسیج و این چیزا

پ.ن : احتمال 80 درصد معافی دارم ولی بازم بدونم بهتره

mohamad6990
04-10-2014, 15:12
وقتی شب توی پادگان خاموشی میزنن اگه مثلا ساعت 2 شب کسی تندش گرفت میتونه بره دستشویی یا باید تا صبح خودشو نگه داره ؟

وقتی که خاموشی می زنن (معمولا ساعت 9 یا 9:30) بعد از اون یه تایم ای داریم به نام "قُرُق" حداکثر می گن بعد از خواموشی تا 1 ساعت قُرُق هست، یعنی از ساعت 9 که خواموشی زده شد تا 1 ساعت نمی تونی از آسایشگاه خارج بشی، البته اگه خیلی دستشویی داشته باشی می ذارن بری، شکنجت نمی خوان بکنن که :دی بعد از اون حتی اگه بخوای می تونی بیای بیرون تلفن بزنی، وقتی میای بیرون نگهبان آسایشگاه اسمتو می نویسه و حدود 20 دقیقه اجازه داری بیرون باشی که اونم که رفیقت نگهبان باشه دیگه حله تازه اگه رفیقتم نباشه، زیاد رو این مساله گیر نیستن چون بیداری ساعت 4 صبح هست و کسی دوست نداره که از زمان خوابش بزنه و بیاد بیرون و معمولا همه می خواین

ahwazp30
04-10-2014, 16:21
وقتی که خاموشی می زنن (معمولا ساعت 9 یا 9:30) بعد از اون یه تایم ای داریم به نام "قُرُق" حداکثر می گن بعد از خواموشی تا 1 ساعت قُرُق هست، یعنی از ساعت 9 که خواموشی زده شد تا 1 ساعت نمی تونی از آسایشگاه خارج بشی، البته اگه خیلی دستشویی داشته باشی می ذارن بری، شکنجت نمی خوان بکنن که :دی بعد از اون حتی اگه بخوای می تونی بیای بیرون تلفن بزنی، وقتی میای بیرون نگهبان آسایشگاه اسمتو می نویسه و حدود 20 دقیقه اجازه داری بیرون باشی که اونم که رفیقت نگهبان باشه دیگه حله تازه اگه رفیقتم نباشه، زیاد رو این مساله گیر نیستن چون بیداری ساعت 4 صبح هست و کسی دوست نداره که از زمان خوابش بزنه و بیاد بیرون و معمولا همه می خواین

من فکر کردم مثل حکومت نظامیه اگه کسی بیاد بیرون بازداشتش میکنن .من دوست دارم توی هر ساعتی که دلم خواست بیام بیرون برم دستشویی یا در بازه زمانی 9 تا 4 صبح هر وقت دلم خواست بخابم و هر وقت دلم خواست بیدار شم .میشه ؟

hassanmanutd39
04-10-2014, 16:49
با سلام
من اعزامی 8/1 پادگان مرزبانی نیرو انتظامی شهید رجایی
لیسانس پرستاری دارم
راسته میوفتم لب مرز؟
کسی میدونه اونجا چجور جاییه؟
هر کی میوفته استان خودش؟
نحوه تقسم نیروها اصلش چجوریه؟

mohamad6990
04-10-2014, 17:00
من فکر کردم مثل حکومت نظامیه اگه کسی بیاد بیرون بازداشتش میکنن .من دوست دارم توی هر ساعتی که دلم خواست بیام بیرون برم دستشویی یا در بازه زمانی 9 تا 4 صبح هر وقت دلم خواست بخابم و هر وقت دلم خواست بیدار شم .میشه ؟
آره میشه

ببین من خونمون تهرانه، الان آموزشی افتادم بیرجند که ایشالا تا آخر این ماه تموم می شه دیگه، وقتی 1300 کیلومتر از خونه دور باشی، زمان خواموشی کمترین مشکلت به حساب میاد، اصلا منظورمو اشتباه متوجه نشو، آموزشی سخت نیست، یا حداقل بعد از هفته ی اول دیگه سخت نیست، قسمت سختش اینه که از زندگیه قبلیت و کارای روزمرت دور می شی، شاید الان به چشمت نیاد اما اونجا که بری می فهمی چی می گم، بعضی وقتا دلت واسه رفتن سر یخچال تنگ می شه.
در کل سختیه آموزشی روحیه نه جسمی

ahwazp30
04-10-2014, 17:46
آره میشه

ببین من خونمون تهرانه، الان آموزشی افتادم بیرجند که ایشالا تا آخر این ماه تموم می شه دیگه، وقتی 1300 کیلومتر از خونه دور باشی، زمان خواموشی کمترین مشکلت به حساب میاد، اصلا منظورمو اشتباه متوجه نشو، آموزشی سخت نیست، یا حداقل بعد از هفته ی اول دیگه سخت نیست، قسمت سختش اینه که از زندگیه قبلیت و کارای روزمرت دور می شی، شاید الان به چشمت نیاد اما اونجا که بری می فهمی چی می گم، بعضی وقتا دلت واسه رفتن سر یخچال تنگ می شه.
در کل سختیه آموزشی روحیه نه جسمی

منم دلم هم برای یخچال هم برای دوست دخترام تنگ میشه.:n10:
خوب شاید توی اموزشی میزارن هر وفت خواستی بیای بیرون بعد از اموزشی ممکنه نزارن .؟

cenam
04-10-2014, 17:58
دوستان اگه کسی چند دو سال فراری باشه جریمهش چیه؟

saeed805
04-10-2014, 18:02
سلام دوستان ، دوستم میخواد بره سربازی ولی برا دیپلمش 2 واحد درس کم داره که تا دی 2 واحد پاس میشه میخواد بره خدمت میخواست بدونه فرق سرباز دیپلم با زیر دیپلم چی هستش؟ اگه زیاد فرق نداره دفترچه پست کنه

SaMsUnG
04-10-2014, 18:07
با سلام
دوستان من مدرک مهندسی عمران دارم و تا 93/11/30 بایستی به سربازی رفته باشم
خودم دوست دارم که با توجه به مدرکم توی فعالیتهای عمرانی سپاه باشم برای گرفتن پذیرش قبل از رفتن به سربازی چه باید کرد (توضیح جامع)
2- الان که مهرماه هستیم اگه دفترچه ام را پست کنم زمان اعزامم کی هستش؟
ممنون

cotgnx
04-10-2014, 18:14
با سلام
خودم دوست دارم که با توجه به مدرکم توی فعالیتهای عمرانی سپاه باشم برای گرفتن پذیرش قبل از رفتن به سربازی چه باید کرد (توضیح جامع)
ممنون

شما دفترچه رو الان پست کنی احتمالا 1 دی بتونی بری. هرچه سریعتر پست کنی بهتره چون همه میخان قبل از سال 94 اعزام بشن تا به قانون 24 ماه نخورن.

زیاد هم رو چیزهایی که دوست داری اتفاق بیوفته حساب نکن!

__Jamaica__
04-10-2014, 19:23
دوستان اگه کسی چند دو سال فراری باشه جریمهش چیه؟

جریمه نقدی داره
دو روز هم بازداشتگاه میخوابه تا حکم دادگاهش بیاد بفرستنش یگانی که بود.

سلام دوستان ، دوستم میخواد بره سربازی ولی برا دیپلمش 2 واحد درس کم داره که تا دی 2 واحد پاس میشه میخواد بره خدمت میخواست بدونه فرق سرباز دیپلم با زیر دیپلم چی هستش؟ اگه زیاد فرق نداره دفترچه پست کنه

حتما با دیپلم بره
توی ارتش فرق داره دوره کد میخوره و درجه دار میشه اگر نمره هاش خوب بشه و نهست نکنه، کار تایپی اینا بهش میدن
توی سپاه و نیروی انتظامی زیاد فرقی نداره دیپلم زیر دیپلم

با سلام
ممنون

بقول دوستمون زیاد در قید اینکه کجا دوست دارید نباشید.
اگر هم اشنا ندارید زیاد توی سپاه افتادن راحت نیست.
شما هم که لیسانسی بری ارتش به درجه ات یه احترامی میذارن توی سپاه همه باهم برابر برادرن
مگر اینکه قرارگاه توی ذهنت باشه اونم مال اشنا داراست.
سپاه هم برج 10 پذیرش داره

romass100
04-10-2014, 19:25
سلام دوستان.

__Jamaica__
04-10-2014, 19:58
سلام.من بعد از 40 روز از اموزشی برای میان دوره برگشتم و الان 3 روز مرخصی بود و باید برگردم.

سوال اولم اینه که فردا با یک یا دو ساعت تاخیر میرسم.ایا ممکنه دم دژبانی واسم شر بشه؟چیکار کنم؟

سوال مهم ترم اینه که اینجا مارو وحشتناک میترسونن.با اینکه مدرکم لیسانسه همش بهم میگن که میفتی خاش یا سومار یا کرمانشاه لب مرز.این حرفاشون تا چه حد صحت داره؟!

میگن نمره ی فرماندهیتون خیلی مهمه.هم توی تقسیم بندی و هم توی درجه.راستش من از این میترسم که خوب تیراندازی کنم و بندازنم جای بد لب مرز.از اون طرف میترسم بد تیراندازی کنم و بازم بندازنم لب مرز به خاطره نمره ی فرماندهی.

تنها دلخوشیم اینه که یکی میگفت که خاش لیسانس نمیگیره.تورو خدا بگید راسته؟

در حال حاضر 05 کرمان هستم نیروی زمینی ارتش.خیلیا میگن هتله ، خیلیا میگن جهنم!ما که نفهمیدیم کدومش درست بود!ولی سخت گذشت بهم.اما تحمل گذروندن دوره ی سخت تر از اینو ندارم.مخصوصا اگه بخوام خاش یا لب مرز بیفتم.

در ضمن اینجا خیلی از شرایط بده خاش و شهررضا ی اصفهان میگن.میگن که جهنمه نسبت به 05 .ایا راسته؟

در کل میگن تقسیم بندی های 05 خیلی مسخرست و اغلب میندازن خاش که بهش نزدیکه!گروهبانمون میگه من سه تا شرایط داشتم ولی باز افتادم خاش.

میگفت شانس بیاری کد بخوری وگرنه گروهبان بشی دهنت سرویسه!چند درصد ممکنه رشته ی حقوق کد بخوره؟

در ضمن فوق لیسانس آزاد هم قبول شدم اما از ترس پریدن آموزشی و مخصوصا الان که خدمت شد 24 ماه قید فوق را زدم.کاره خوبی کردم؟

خلاصه سوال هام زیاده.اگه میشه یکی که میدونه هرچه زود تر به همش جواب بده تا قبل از رفتنم.ممنون.

نه دیر رسیدن مشکلی نداره فقط میترسوننتون،البته فقط توی اموزشی
در مورد اینکه کجا میوفتید اصلاً اونا اطلاع ندارن بنده خودم 05 بودم خیلی ها میبینید میفتن تهران شهر خودشون و اکثرتون کد میخورید پیاده شیراز
چرت میگن نمره فرماندهی بدرد جرز لای دیوار میخوره ، من خودم 100 بود نمره ام افتادم خاش ( توی رکن سوم تیپ بودم 100 دادن بهم )
خاش هم لیسانس میگیره.اما همه بچه مشهد بودن
05 که جای خوب ارتش بخدا :n02:
توی اموزشی از این حرفا زیاد میزنن ، شهرضا یکی از هم دوره های خودم افتاد لیسانس بود خونه سازمانی بهش دادن ، همش بستگی به شانسِ ، نه زیاد سخت نیست شما درحه هارو بگیری زیاد بهت سخت نمیگیرن
شرایط نداری شما؟اشنا چیزی ، منم شرایط دار بودم افتادم خاش اما شرایطم ثبت نشده بود.اگر ثبت بشه حتما میوفتید شهر خودتون
حقوق و هارو ندیدم تاحالا کد بخورن
من بودم تموم میکردم سه ماه خیلی زیاده ، علاقه داشتی باشی بعدشم میخونی خیلی هارو دیدم اومدن و خوندن

romass100
04-10-2014, 20:12
سلام دوستان.

__Jamaica__
04-10-2014, 20:24
شرایط داری ثبت هم شده اصلاً نگران نباش
من بعد دوره کد عملیات پیاده تکاور لشکر 23 پرندک افتادم خاش ، هنوز یادش میوفتم داغون میشم.
من با گروهبانیکی
نه اتفاقاً خداییش کمتر از سرگروهبان بهم نگفتن، کلا جایی که سرباز زیاد باشه درجه دارا خیلی راحت خدمت میکنن ،بوفه اش خیلی کثیف بود اما خوب داشت بوفه کارت خوان اینام داخلش بود.در کل قابل قبول بود.
از لحاظ مرخصی که حرف نداشت 50 تا پر میکردی 20 تا میدادن مخصوصا من که بچه تهران بودم.
اما خوب قطعی اب داشت،غذاش فاجعه بود،سرمای وحشتناک،تلفنای خراب،مسافت خیلی بدش برای ما
یه چیز بدی که داشت شهریت اصلاً نداشت 180 کیلومتر از زاهدان باید تا اونجا میکوبیدی میرفتی،توی راه 4-5 تا ایست بازرسی تا برسی،همه چهره هارو پشونده پلاک ماشینا مخدوش ، یه صحنه هایی میبینید توی راه خدا شاهده هرکی بگه فکر کنید خالی میبنده
اصلاً 05 طلا بود جلوی خاش

ali gamma
04-10-2014, 21:03
دوستان پیام نور و علمی کاربردی هم امریه میگرن? پیشاپیش ممنون

hassanmanutd39
04-10-2014, 21:15
با سلام
من اعزامی 8/1 پادگان مرزبانی نیرو انتظامی شهید رجایی
لیسانس پرستاری دارم
راسته میوفتم لب مرز؟
کسی میدونه اونجا چجور جاییه؟
هر کی میوفته استان خودش؟
نحوه تقسم نیروها اصلش چجوریه؟
کسی نیست جواب منو بده
خواهش میکنم

hassanmanutd39
04-10-2014, 21:17
برادر cotgnx برو نظام وظیفه شهرتون بپرس

__Jamaica__
04-10-2014, 22:13
دوستان پیام نور و علمی کاربردی هم امریه میگرن? پیشاپیش ممنون

امریه کجا رو؟
اگر دانشگاه و میگید نه اما بقیه رو مشکل نداره

کسی نیست جواب منو بده
خواهش میکنم

کرمانشاه؟
متاسفانه اکثر پزشک ها میوفتن مرز،نیروشم فرفی نداره ارتش اینام میوفتن مرز
اگر شرایط داشته باشید شهر خودتون خدمت میکنید 100 %ای
تقسیم هم فقط نیروی انسانی انجام میده و بس به این صورت که واحد ها درخواست نیرو و به ستاد فرماندهی معاونت نیروی انسانی میفرستن اونجا هم رندوم تقسیم میکنن.

momo1364
04-10-2014, 22:26
دوستان واسه امریه ادارات باید چکارکرد ؟ فوق لیسانس هستم میشه همین خوزستان که هستم بیافتم؟

saeed805
04-10-2014, 22:42
[QUOTE=__Jamaica__;8410366]حتما با دیپلم بره
توی ارتش فرق داره دوره کد میخوره و درجه دار میشه اگر نمره هاش خوب بشه و نهست نکنه، کار تایپی اینا بهش میدن
توی سپاه و نیروی انتظامی زیاد فرقی نداره دیپلم زیر دیپلم

یعنی اگه سپاه باشه دیپلم و زیر دیپلم فرق نمیکنه؟ چون رفیقم آشنا زیاد داره تو سپاه صد در صد میره سپاه

hassanmanutd39
04-10-2014, 23:05
کرمانشاه؟
متاسفانه اکثر پزشک ها میوفتن مرز،نیروشم فرفی نداره ارتش اینام میوفتن مرز
اگر شرایط داشته باشید شهر خودتون خدمت میکنید 100 %ای
تقسیم هم فقط نیروی انسانی انجام میده و بس به این صورت که واحد ها درخواست نیرو و به ستاد فرماندهی معاونت نیروی انسانی میفرستن اونجا هم رندوم تقسیم میکنن.[/QUOTE]

مرسی از برادر jamaica
بنظرتون الان میتونم واس شهر خودم پذیرش نیروانتظامی بگیرم
پرستارم کد خوردم نیروانتظامی

حسام2000
04-10-2014, 23:24
سلام.من بعد از 40 روز از اموزشی برای میان دوره برگشتم و الان 3 روز مرخصی بود و باید برگردم.

سوال اولم اینه که فردا با یک یا دو ساعت تاخیر میرسم.ایا ممکنه دم دژبانی واسم شر بشه؟چیکار کنم؟

سوال مهم ترم اینه که اینجا مارو وحشتناک میترسونن.با اینکه مدرکم لیسانسه همش بهم میگن که میفتی خاش یا سومار یا سره پل ذهاب کرمانشاه لب مرز.این حرفاشون تا چه حد صحت داره؟!

میگن نمره ی فرماندهیتون خیلی مهمه.هم توی تقسیم بندی و هم توی درجه.راستش من از این میترسم که خوب تیراندازی کنم و بندازنم جای بد لب مرز.از اون طرف میترسم بد تیراندازی کنم و بازم بندازنم لب مرز به خاطره نمره ی فرماندهی.

تنها دلخوشیم اینه که یکی میگفت که خاش لیسانس نمیگیره.تورو خدا بگید راسته؟

در حال حاضر 05 کرمان هستم نیروی زمینی ارتش.خیلیا میگن هتله ، خیلیا میگن جهنم!ما که نفهمیدیم کدومش درست بود!ولی سخت گذشت بهم.اما تحمل گذروندن دوره ی سخت تر از اینو ندارم.مخصوصا اگه بخوام خاش یا لب مرز بیفتم.

در ضمن اینجا خیلی از شرایط بده خاش و شهررضا ی اصفهان میگن.میگن که جهنمه نسبت به 05 .ایا راسته؟

در کل میگن تقسیم بندی های 05 خیلی مسخرست و اغلب میندازن خاش که بهش نزدیکه!گروهبانمون میگه من سه تا شرایط داشتم ولی باز افتادم خاش.

میگفت شانس بیاری کد بخوری وگرنه گروهبان بشی دهنت سرویسه!چند درصد ممکنه رشته ی حقوق کد بخوره؟

در ضمن فوق لیسانس آزاد هم قبول شدم اما از ترس پریدن آموزشی و مخصوصا الان که خدمت شد 24 ماه قید فوق را زدم.کاره خوبی کردم؟

خلاصه سوال هام زیاده.اگه میشه یکی که میدونه هرچه زود تر به همش جواب بده تا قبل از رفتنم.ممنون.

من فقط میتونم یه توصیه راجع به سوال آخرت داشته باشم و اونم اینه که به هیچ وجه من الوجوه تاکید دارما ! سربازی رو نیمه تموم ول نکن. تازه اگه تهران و بهشتی قبول شده بودی هم همینو بهت میگفتم . آزاد که امسال تو دکتری هم هر گرایش 400 تا داره میگیره ارشدش که شوخیه. برگشتی ده تاشو بگیر. چون اول که کلا فوق تو حقوق به درد نمیخوره برا هیئت علمی هم که آزاد فایده نداره مگه اینکه واسه دل خودت باشه که اونم وقت براش زیاده.اینجوری تا سه سال لنگ در هوایی و سر کار و وکالت هم نمیتونی بری چون پایان خدمت نداری. کلا آمیزشی جنگ اعصاب زیاد راه میندازن سخت نگیر

__Jamaica__
05-10-2014, 00:17
دوستان واسه امریه ادارات باید چکارکرد ؟ فوق لیسانس هستم میشه همین خوزستان که هستم بیافتم؟

شما که ارشد دارید اشتباه نکن امریه نگیر،با اینکه درجه هارو کم کردن شما هنوز ستواندوم میشید.
بهتون کمتر از شما نمیگن الکی میخواید 3 ماه بیشتر خدمت کنید.
ارشد ها 90% بدون شرایط میوفتن شهرشون
اما امریه گرفتن حتماً اشنا میخواد یا دو پای بسیار قوی اهنین که این سازمان به اون سازمان برید.
معمولاً هم هر ماه یا دو ماه یبار پذیرش ندارن،شما 3 ماه اونطوری اضافه تر خدمت کنی دو ماه هم مثلاً وایسی تا موعد فراخوانشون ...
من جای شما بودم بجای امریه دنبال پروژه کسر خدمت گرفتن میرفتم.

یعنی اگه سپاه باشه دیپلم و زیر دیپلم فرق نمیکنه؟ چون رفیقم آشنا زیاد داره تو سپاه صد در صد میره سپاه

نه نداره بره
همون ارتش هم اعزام هاشون باهمه اگر شانس میاوردن دوره کد میخوردن نمره هاشون خوب میشد نهست نمیکردن اینا یه فرجی میشد.

مرسی از برادر jamaica
بنظرتون الان میتونم واس شهر خودم پذیرش نیروانتظامی بگیرم
پرستارم کد خوردم نیروانتظامی

مخلص
اگر شرایط دارید بله ( متاهل ، پدر نظامی ، پدر فوتی ، سر پرست خانواده ، تحت پوشش کمیته امداد ، دوبرادر در حین خدمت ، تک پسر )
اگر ندارید اشنا

9306915
05-10-2014, 00:27
باسلام من دی ماه امسال دوره لیسانس درسم تمام میشه خواستم ببینم کی باید دفترچه بگیرم اگه دی بفرستم امکان داره اسفند اعزام بشم وارسال کنم دوره تکمیلی داشته باشی تو سپاه هنوز قابل قبوله یا نه پذیرش تو سپاه اگر امکان داره تو ضیح بدهید

B3NYAMIN
05-10-2014, 01:02
سلام

یه سوال داشتم

من تو رشته ی کامپیوتر دو سال پیش دیپلم ردی شدم و هنوزم نتونستم دیپلم بگیرم ( مشغله زیاد داشتم )

متولد 20 مهر 1374 هستم

حالا با این وضعیت بهم اضافه خورده یا نه ؟

و یه سوال دیگه : اگه نامه ی معافی داشته باشم ، باید با دفترچه بفرستم ؟

و اگه معاف بشم ، اضاف خورده باشم ، باید اضاف خدمتو بکنم بعد معافم؟

بدون بسیج و این چیزا

پ.ن : احتمال 80 درصد معافی دارم ولی بازم بدونم بهتره

جواب نبود -_- ? :n28:

momo1364
05-10-2014, 01:09
شما که ارشد دارید اشتباه نکن امریه نگیر،با اینکه درجه هارو کم کردن شما هنوز ستواندوم میشید.
اما امریه گرفتن حتماً اشنا میخواد یا دو پای بسیار قوی اهنین که این سازمان به اون سازمان برید.
معمولاً هم هر ماه یا دو ماه یبار پذیرش ندارن،شما 3 ماه اونطوری اضافه تر خدمت کنی دو ماه هم مثلاً وایسی تا موعد فراخوانشون ...
پروژه کسری خدمت در مورد رشته من خیلی سخته!!!! از طرفی من نمیخوام لباس نظامی بپوشم امریه با پارتی جور میشه واسم احتمالا!!!!! یکی از ادارات خوزستان!!! واسه این میگن که عصر دیگه مال خودته میتونی راحت کارکنی 24 یا 26 ماه بشه واسم فرقی نداره.... حالا مراحل گرفتن امریه(فقط اداره) چیه؟

aminkhan2014
05-10-2014, 07:38
کی و کجا گفته فوق لیسانس میفوته شهر خودش؟؟؟من که هرکی دیدم اکثرا افتاده یک جای غیر ازاستان خودش!!

mohamad6990
05-10-2014, 09:17
سلام، من اول شهریور اعزام شدم، راجبه غیبت و تجدید دوره سوال دارم، دوبار مرخصی بهمون دادن، من تو هردوش غیبت کردم، یه 2 روز و یه 4 روز، مجموعا 6 روز، تجدید دوره می شم؟ چی میشه؟ :n29:

__Jamaica__
05-10-2014, 10:02
باسلام من دی ماه امسال دوره لیسانس درسم تمام میشه خواستم ببینم کی باید دفترچه بگیرم اگه دی بفرستم امکان داره اسفند اعزام بشم وارسال کنم دوره تکمیلی داشته باشی تو سپاه هنوز قابل قبوله یا نه پذیرش تو سپاه اگر امکان داره تو ضیح بدهید

شما زمانیکه نمراتتون نهایی شد بعد تسویه حساب که کردین همونجا به اون مسئول فارق التحصیلی میگید میخوام برم خدمت نامه میده به شما
اگر خیلی عجله داری میتونی بری واکسن اینارو بزنی بعد نامه رو که گرقتی سریع پست کنی
نامه هم توش نوشته شما مثلاً لیسانس تموم کردی با معدل فلان
تکمیلی های سپاه رو هم الان میگن خودشم قبول نداره اموزشی و باید برید ( بنده اطلاع دقیق ندارم دوستانی که دارن راهنمایی کنن )
پذیرش تو سپاه اشنا میخواد فقط مخصوصاً اینکه الان دیپلم زیر دیپلم راحت تر میگیره.

جواب نبود -_- ? :n28:

برای معافی پزشکی مشکل نداره غیبت ، اصلاً دخیل نیست.
اما برای کفالت اینا چرا یکی از بند هاشه که غیبت نداشته باشید.

پروژه کسری خدمت در مورد رشته من خیلی سخته!!!! از طرفی من نمیخوام لباس نظامی بپوشم امریه با پارتی جور میشه واسم احتمالا!!!!! یکی از ادارات خوزستان!!! واسه این میگن که عصر دیگه مال خودته میتونی راحت کارکنی 24 یا 26 ماه بشه واسم فرقی نداره.... حالا مراحل گرفتن امریه(فقط اداره) چیه؟

شما که افسری بعد ساعت اداری همه جا رهاتون میکنن.
در هر صورت برای امریه من که نمیدونم شما چه اداره ای میخواید امریه بشید هر جا هم متفاوته روش هاشون
شمام که خوب حلِ میگید اشنا دارید این که میگم روال عادیشه شما به اون طرف مراجعه کنید.
اما روال کار اینجوریِ شما یکی از شرایط و دارایید و میخواید اقدام به گرفتن امریه کنید ( متاهل ، معاف از رزم ، بستگان درجه 1 خانواده شهید ، تحت پوشش کمیته و... )
پ.ن دیددم نداشتن شرایط و امریه هم گرفتن
حالا دارید یکیشو؟ باید حضوری تشریف ببرید اون سازمان و بپرسید برای کی پذیرش امریه دارن ( قسمت نیروی انسانی یا کارگزینی )
بعد هم اون ماه که اعلام کردن دفترچه رو پست کنید و دعا کنید پذیرش بشید.
و دوستانه بگم اگر کسری دارید نگید.امریه که شدید کسری و بذارید تو دستور هیچ کاری هم نمیتونن بکنن ( شما دوست ارشدمون هم پروژه رو بگیر هر چند سخت )

سلام، من اول شهریور اعزام شدم، راجبه غیبت و تجدید دوره سوال دارم، دوبار مرخصی بهمون دادن، من تو هردوش غیبت کردم، یه 2 روز و یه 4 روز، مجموعا 6 روز، تجدید دوره می شم؟ چی میشه؟
:n29:

سلام قربان
بستگی به فرمانده گروهانتون داره اگر بخواد بله میتونه ، اما نمیکنن معمولاً

m-530
05-10-2014, 10:19
یک سوال :

دوستان میخواستم ببینم .

1- اگه اتفاقی برات تو یگان بیافته مثلا دستت بشکنه پات بشکنه و ... چی میشه وضعیت ؟!

2- برای لیسانس جماعت نگه بانی چند ساعت تو هفته و ایا روز هست یا شب ؟

3- وقتی شب خاموشی باشه . زمان مسواک زدن . دستشویی رفتن و ... چه موقعی هست .

4- وضعیت مرخصی ها چطور هست در حالت نرمال .

5- اگر موقع رژه سرماخوردگی شدید و بدن درد شدید بگیری و نتونی باید چی کار کنی ؟

6- و دوستان بر اساس بیشترین احتمال جواب بدین .

دوستان اگر :

کسی که اواسط ابان دفترچه بفرسته چه ماهی اعزام میشه؟

اگر اسفند دفترچه بفرسته چه ماهی اعزام میشه ؟

7- بر اساس قانون 24 ماه . مناطق مرزی چند ماه کسر میشه ؟

:n16:

__Jamaica__
05-10-2014, 10:32
یک سوال :

دوستان میخواستم ببینم .

1- اگه اتفاقی برات تو یگان بیافته مثلا دستت بشکنه پات بشکنه و ... چی میشه وضعیت ؟!

دوستان اگر :

1.تشریف میبرید بهداری ، اعزام میکنن بیمارستان ارتش حالا یا هر ارگانی اونجا استراحت در منزل یا یگان بهتون میدن.
2.همش بستگی داره به اینکه کجا خدمت میکنید.لیسانس ها کم باشن زیاد باشن بستگی داره
3.مشکل نداره امار حاضر بخواب که گرفتن شما برو دستشویی
4.مرخصی هم بستگی داره اما خوب قانونیش هز 90 تا پر کردین 2 هفته میدن ، همش بستگی به عمق رفاقت شما با فرمانده داره بودن دوستان 20 تا میموندن 20 تا هم میرفتن مرخصی
5.اگر افسر اموزش یا فرمانده گروهانتون ادم باشعوری باشه میگه استراحت کن بیشعور باشه میرید رژه
6.برج 10
اسفند هم که مطمئناً برج 2
7.هنوز اعلام نکردن

momo1364
05-10-2014, 12:39
در هر صورت برای امریه من که نمیدونم شما چه اداره ای میخواید امریه بشید هر جا هم متفاوته روش هاشون
شمام که خوب حلِ میگید اشنا دارید این که میگم روال عادیشه شما به اون طرف مراجعه کنید.
اما روال کار اینجوریِ شما یکی از شرایط و دارایید و میخواید اقدام به گرفتن امریه کنید ( متاهل ، معاف از رزم ، بستگان درجه 1 خانواده شهید ، تحت پوشش کمیته و... )
حالا دارید یکیشو؟ باید حضوری تشریف ببرید اون سازمان و بپرسید برای کی پذیرش امریه دارن ( قسمت نیروی انسانی یا کارگزینی )
و دوستانه بگم اگر کسری دارید نگید.امریه که شدید کسری و بذارید تو دستور هیچ کاری هم نمیتونن بکنن ( شما دوست ارشدمون هم پروژه رو بگیر هر چند سخت )
[/QUOTE]
ممنون از اینکه وقت میزاری جواب میدی... تز گرایش من در حد اختراع هستش!!!! بیخیال شدم حداقل 1سال میخواد وقت بزاری.... شرایط متاهل و... اصلا ندارم... واسه جهادکشاورزی میخوام اقدام کنم... بسیجی فعال دارم ولی حوصله ندارم برم دنبالش البته کسری در امریه ادارات حساب نمیشه......من تدریس میکنم فقط میخوام در شهر خودم امریه باشم... یکی از دوستان میگه اگه تازه درست بشه میافتی یکی از شهرهای محروم بعد نمیتونی انتقال بگیری... درسته؟

NET DOCTOR
05-10-2014, 12:40
یک سوال :

دوستان میخواستم ببینم .

دوستان اگر :

یک سوال!!!!:n02::n08:

در مورد سوال هفتم!:n09:

اعلام کردن که مثل قبله یعنی مناطق بد آب و هوا 2 ماه و مناطق عملیاتی 3 ماه کسری داره

البته بعدها خواهید دید که هیچ منطقی در مورد تعریف بد آب و هوا و عملیاتی وجود نداره و یک جا وسط بیابونی و هیچ کسری نداره و...

m-530
05-10-2014, 13:07
یک سوال!!!!:n02::n08:

در مورد سوال هفتم!:n09:

اعلام کردن که مثل قبله یعنی مناطق بد آب و هوا 2 ماه و مناطق عملیاتی 3 ماه کسری داره

البته بعدها خواهید دید که هیچ منطقی در مورد تعریف بد آب و هوا و عملیاتی وجود نداره و یک جا وسط بیابونی و هیچ کسری نداره و...

خو :n02: یه سواله که بچندین بخش مختلف تقسیم شده . به نظرم هر کی میخوا دراشد بخونه اول بر شر این خدمت لعنتی رو بکنه .:n09:

Gestapo
05-10-2014, 15:35
سلام دوستان
آقا من الان دوره کد هستم و برای کسری اقدام کردم
الان نامه ای که بهم دادن به اسم این پادگانی که دارم دوره کد رو میگذرونم زدن
خواستم بدونم اگه برم یگان بعداً برام مشکل پیش میاد؟

ice_man_sh
05-10-2014, 17:53
درجه فوق لیسانس همه جا ستوان دو نیست ستوان سوم هم میدن.
تقسیمات هم اصلا به مدرک تحصیلی ربطی نداره!

دوست عزیز شما همینکه امتحانات را بدین و تمامی نمرات بیرون بیاد و تسویه بکنید طول میکشه و به نظر من دی که اصلا نمیتونید ارسال کنید، بستگی به تاریخ امتحانتون و آخرین نمرتون داره. در نتیجه اعزام شما در اسفند تقریبا محاله.

بله اگه تکمیلی 45 روزه داشته باشید قبوله ولی شرایط پذیرش گرفتن سخته علی اصوص برای فارق التحصیلان دانشگاهی.

سلام، من اول شهریور اعزام شدم، راجبه غیبت و تجدید دوره سوال دارم، دوبار مرخصی بهمون دادن، من تو هردوش غیبت کردم، یه 2 روز و یه 4 روز، مجموعا 6 روز، تجدید دوره می شم؟ چی میشه؟
:n29:
دوست عزیز ناراحت نشو ولی من بهتون گفتم شما اگه هم بتونید تموم کنید حداقل 3-4 ماه اضافه می خورین تا آخر خدمت.

در ضمن دعا کن تجدید دوره نکنن و یا یه 10-20 روز اضافه نگه ندارن که اون خیلی دیوانه کننده تر از آموزش با دوستان و هم دوره ای ها هست!

یک سوال :

دوستان میخواستم ببینم .

دوستان اگر :

1- هیچی میری بهداری و مرخصی استعلاجی میدن.

2- ببینید نسبت به نیرو / یگان / مکان و زمان متفاوت هست، استاندارد خاص که نداره.

سرباز لیسانس داریم داره پست میده، پاس پیاده میده، سرباز داریم اصلا پست نمیده، سرباز داریم پاس بخش میشه و....

حالا در ضمن مصلا اگه ما گفتیم X ساعت باید پست بدی، شما نمیرین؟! مجبورین برین پس ذهن خودتون را با این جزییات مشغول نکنین.

3- در آموزشی 15-20 دقیقه قیل خاموشی قرق شروع میشه، قبل اون شما می تونید دستشویی و مسواک برین بزنید.

4- قانون 1 روز در ماه هست، و برای مسافت های دور کمی اضافه میشه.

بعضی جاها همین قانونی را میدن بعضی جاها کمی بیشتر

5- اعزام میشین به دکتر و نظر را اون میده که نیاز به استراحت در یگان هست یا نه.

6- احتمال قوی اسفند.
- اردیبهشت یا تیر

7- 21 ماه

اشتباهه

ممنون از اینکه وقت میزاری جواب میدی... تز گرایش من در حد اختراع هستش!!!! بیخیال شدم حداقل 1سال میخواد وقت بزاری.... شرایط متاهل و... اصلا ندارم... واسه جهادکشاورزی میخوام اقدام کنم... بسیجی فعال دارم ولی حوصله ندارم برم دنبالش البته کسری در امریه ادارات حساب نمیشه......من تدریس میکنم فقط میخوام در شهر خودم امریه باشم... یکی از دوستان میگه اگه تازه درست بشه میافتی یکی از شهرهای محروم بعد نمیتونی انتقال بگیری... درسته؟
دوست عزیز من نفهمیدم می خواین کدوم سازمان امریه بگیرین ولی اگه بخواین تدریس کنین و یا حتی کار کنین هیچ تضمینی نیست که شهر خودتون باشین.
خیلی ها دوست دارن شهر خودشون باشن ولی این مورد با دوست داشتن نمیشه.

شما باید یه پارتی خیلی قوی داشته باشی که هم امریه را بگیره (چون امریه به شدت کاهش دادن) هم تو همون اداره شهر خودتون خدمت کنید.

من قبلا گفتم یه درصدی از کسانی که به امریه دل بستند میتونن امریه بگیرن چون چیزی حدو د 70% کاهش پیدا کرده و احتمال کاهش محدد اون هم زیاده.

سلام دوستان
آقا من الان دوره کد هستم و برای کسری اقدام کردم
الان نامه ای که بهم دادن به اسم این پادگانی که دارم دوره کد رو میگذرونم زدن
خواستم بدونم اگه برم یگان بعداً برام مشکل پیش میاد؟
باید بعد اینکه به یگان اصلیتون میرفتین اقدام میکردین، احتمالا باید بعد اینکه به یگان رفتین مجددا نامه بگیرین.

البته شاید سیستم ارتش متفاوت باشه و بتونن از همون جایی که دوره کد خوردین ثبت کنن ولی در ناجا این امکان نیست.

saeed805
05-10-2014, 18:52
سلام دوستان یه سوال این دو ماه آموزشی جزئ از 21 یک ماه خدمت محسوب میشه یعنی من که کارت تکمیلی بسیج دارم اگه آموزشی معاف شم 21 ماه خدمتم میشه 19 ماه یا همون 21 ماه هستش؟

__Jamaica__
05-10-2014, 18:54
درجه فوق لیسانس همه جا ستوان دو نیست ستوان سوم هم میدن.
تقسیمات هم اصلا به مدرک تحصیلی ربطی نداره!

در ضمن دعا کن تجدید دوره نکنن و یا یه 10-20 روز اضافه نگه ندارن که اون خیلی دیوانه کننده تر از آموزش با دوستان و هم دوره ای ها هست!

دوست عزیز با کمال احترام بنده توی ستاد فرماندهی معاونت نیروی انسانی نزاجا خدمت کردم، فکر میکنم این مسایل بهتر از شما بدونم:n16:
ایشون هم امریه میشه یا ارتش یا وزارت دفاع اموزشی میره ستواندوم میشه

این هم از اون حرفا بود !
10-20 روز اضافه نگه ندارنش؟
کجا نگه دارنش؟سر 1 ام دویاره سربازای جدید میان :| ایشون پاش به بازرسی برسه پدر اون فرمانده که 1 ساعت اضافه تر نگه داشتن اینارو در میارن

بزرگوار هموطور که گفتم شما باید تشریف ببرید بپرسید که چه ماهی پذیرش دارن
خوبی وزارت جهاد اینه تعداد ماه هایی که میگرفت زیاد بود ( البته الان و دقیق اطلاع ندارم )
رفیق درسته که ادارات امریه نمیدن ، اولاً کسری اول توی ناجا ثبت میشه بعد هم شما یه روز مرخصی بگیرید برید معاونت احتیاط ارگان مریوطه بذارید توی دستور
یهو میبینن که شما امار ترخیصتون اومده ، میخوان چکار کنن؟
من دیدم که کردن دوستان حالا شما علاقه ندارید بحثش جداست

haricanboy
05-10-2014, 19:59
سلام
سوال دارم
1-ما مدارک تحصیلی یا سایر مدارکمون رو همراه با دفترچه میفرستیم بره یا چچوری میشه؟
2- مدارکی غیر از مدارک تحصیلی دانشگاهی تو خدمت و درجه و اینجور مساعل تاثیر داره ؟؟؟ مثلاً مدارک آموزشگاه های آزاد و غیره...
3-جریان این کارت سفید و سبز و قرمز و غیره چیه؟ چچوری میرسه به دستمون هر کدم حاوی چی هستن به ترتیب کدوما میان؟ چند وقت به چند وقت میان؟
ممنون.

mohamad6990
05-10-2014, 20:00
این هم از اون حرفا بود !
کجا نگه دارنش؟سر 1 ام دویاره سربازای جدید میان :| ایشون پاش به بازرسی برسه پدر اون فرمانده که 1 ساعت اضافه تر نگه داشتن اینارو در میارن

واقعا؟ پس نگران نباشم؟

__Jamaica__
05-10-2014, 20:11
واقعا؟ پس نگران نباشم؟

ببين رفيق فرمانده شما قدرت تجديد دوره شمارو داره
سعي كنيد وظيفه تونو خوب انجام بديد به چشمش خوب بيايد

يا بايد شما رو تجديد دوره كنه يا رهاتون كنه
اذيتي كه ميتونه بكنه اينه امريه تونو نگه داره يا خودتونو نگه داره

همونجا شما يه نامه به بازرسي اجا مينويسي پدر دونه دونشونو در ميارن
كلا سعي نكن مبارزه كني خوب دردسر داره اما شما ميتوني حقتو بگيري

SNOW PATROL
05-10-2014, 20:25
ین هم از اون حرفا بود !

برادر اصلا اینگونه نیست و به راحتی توجه کنید به راحتی میتونند نگه دارند زیاد داشتیم خودم هم با چشمای خودم زیاد دیدم نگه میدارند کاملا هم قانونی است
دوره ما نزدیک به 15 نفر رو 2 هفته بیشتر نگه داشتند کاملا هم نامه نگاری های قانونیش انجام شد پدر کسی هم در نیومد ! ... این افراد بعدا به ستاد فرماندهی استان جهت تقسیم یگانی فرستاده شدند

واقعا؟ پس نگران نباشم؟

بهتره نگران باشید چون اگر نگه ندارند لطف فرمانده شامل حالتون شده وگرنه نگه داشتن بعد از اموزشی زیاد اتفاق افتاده ... البته حساب هتل های مثل صفر یک و صفر دو که چندان محیط نظامی ندارند جدا است

__Jamaica__
05-10-2014, 20:42
اصلاً اینطوری نیست بزرگوار
شما ببینید امریه از نیروی انسانی همونطور که مستحضرید تاریخ حضورُ برای 10 ام برج های زوج توی یگان میزنن
به گفته شما چطوری 20 روز نگه میدارن از پایان دوره،یعنی 10 روز نهست؟

میدونید بازرسی اجا چه بلایی سر اینا میاره؟
بنده هم به چشمای خودم دیدم سربازی که امریه داشت و نگه داشتن و سرهنگ مملکت به چه کنم افتاده بود.
متاسفانه خیلی از ماها از ایین نامه ها خبر نداریم و میذاریم حقمون ضایع بشه،نگه داشتن به هیچ عنوان قانونی نیست !

SNOW PATROL
05-10-2014, 20:56
شما ببینید امریه از نیروی انسانی همونطور که مستحضرید تاریخ حضورُ برای 10 ام برج های زوج توی یگان میزنن

بنده هم به چشمای خودم دیدم سربازی که امریه داشت و نگه داشتن و سرهنگ مملکت به چه کنم افتاده بود.
متاسفانه خیلی از ماها از ایین نامه ها خبر نداریم و میذاریم حقمون ضایع بشه،نگه داشتن به هیچ عنوان قانونی نیست !

اصلا گویا سیستم اجا متفاوته برادر اینجور کنه شما میفرمایید !!

هیچ قراردادی خاصی حداقل در ناجا ( مجری قوانین خدمت وظیفه) نیست که امریه حتما 10 ام باشه !! مورد بوده به خاطر تنبیه اصلا پایان دوره ندادند و نامه امریه رو برای دوم زده اند حالا نمیدونم ارتش چطوری هست که همه 10 ام امریه میخورند ! جای تعجبه ! یعنی به همه سربازای ارتش به یک اندازه پایان دوره میدن ؟ جالبه !
نهست نیست برادر :n04:شما دارید خدمت میکنید در اموزشی و دارید حضور میخورید غایب که نیستید !!
من نمیدونم بازرسی اجا چکار میکنه !! اما بازرسی ناجا هیچ کاری نمیکنه چون قانونی هست !! و یه چیز روتین و معمول که زیاد اتفاق اقتاده !

__Jamaica__
05-10-2014, 21:03
بله دوستاني كه بالاي ديپلمن تاريخ حضورشون ١٠ ام
دوستاني كه اين مطلب ميخونن ميتونن بگن
اداري بخش ما راس ١٠ ام افسراي جديد مياورد هيچوقت ٩ نشد ١١ هم نشد.
واقعا با اين حساب جاي بي در و پيكريه ناجا

mohamad6990
05-10-2014, 21:35

هیچ قراردادی خاصی حداقل در ناجا ( مجری قوانین خدمت وظیفه) نیست که امریه حتما 10 ام باشه !! مورد بوده به خاطر تنبیه اصلا پایان دوره ندادند و نامه امریه رو برای دوم زده اند حالا نمیدونم ارتش چطوری هست که همه 10 ام امریه میخورند ! جای تعجبه ! یعنی به همه سربازای ارتش به یک اندازه پایان دوره میدن ؟ جالبه !
نهست نیست برادر :n04:شما دارید خدمت میکنید در اموزشی و دارید حضور میخورید غایب که نیستید !!
من نمیدونم بازرسی اجا چکار میکنه !! اما بازرسی ناجا هیچ کاری نمیکنه چون قانونی هست !! و یه چیز روتین و معمول که زیاد اتفاق اقتاده !
من نزاجا هستما

armin_punisher6
05-10-2014, 21:45
الان كه ٢٤ ماهه شده،بابت ميزان تحصيلات كسري داريم؟

NET DOCTOR
05-10-2014, 21:46

بنده در پدافند هوایی ارتش بودم

مرکز آموزش کلیه دانشجویان پدافند هوایی ارتش سمنانه که همون بهتر که نگم چه جور جاییه(خدا نصیب هیچ کس نکنه)

کلی هم تجدید دوره ای بودن اونجا و کاملا هم قانونی

ضمنا دوستانی که پدافند بودن میدونن که کاملا از لحاظ روز ترخیص از آموزش عشقی عمل می کنه و مثلا دوره برج 4 پارسال رو یک هفته دیرتر ترخیص کردن و چون دیر آزاد شدن هنوز به خونه نرسیده رفتن سر یگان

البته دوستی دارم که با پارتی داداشش که پدافندی بود از نیروی زمینی اومده پدافند شهر خودش و این رو تاکید میکرد که نیروی زمینی خیلی قانونمند تره و پدافند بی دروپیکر

NET DOCTOR
05-10-2014, 21:47

خیر

از بس کمه سرباز همه جوره دنبال بیشتر کردن مدتن و هیچ کس به فکر کم کردن نیست

campuzlit
05-10-2014, 21:57
........................

saeed805
05-10-2014, 22:16
سلام دوستان یه سوال این دو ماه آموزشی جزئ از 21 یک ماه خدمت محسوب میشه یعنی من که کارت تکمیلی بسیج دارم اگه آموزشی معاف شم 21 ماه خدمتم میشه 19 ماه یا همون 21 ماه هستش؟
دوستان اگه لطف کنید این سوالو جواب بدین آخه واسم مهمه ممنون

haricanboy
05-10-2014, 22:20
سلام
سوال دارم
1-ما مدارک تحصیلی یا سایر مدارکمون رو همراه با دفترچه میفرستیم بره یا چچوری میشه؟
2- مدارکی غیر از مدارک تحصیلی دانشگاهی تو خدمت و درجه و اینجور مساعل تاثیر داره ؟؟؟ مثلاً مدارک آموزشگاه های آزاد و غیره...
3-جریان این کارت سفید و سبز و قرمز و غیره چیه؟ چچوری میرسه به دستمون هر کدم حاوی چی هستن به ترتیب کدوما میان؟ چند وقت به چند وقت میان؟
ممنون.

جواب سوالات من چی شد دوستان؟؟؟

DariushGreat
05-10-2014, 22:35

آره آموزشی جزوشه

pouyasony
05-10-2014, 22:55
دوستان كساني كه با مدرك ليسانس يا ارشد برن خدمت چه مزايايي شامل حالشون ميشه؟
ايا با اون كسي كه با ديپلم يا زير ديپلم ميره فرق ميكنه؟

paranoid_android
05-10-2014, 23:03
جواب سوالات من چی شد دوستان؟؟؟

1 - شما دفترچه اعزام رو دقیق مطالعه کردید؟ تنها مدرک تحصیلی که برای ثبت نام می بردید پلیس +10 مدرک موقتی هست که دانشگاه بهتون میده.
2 - در مورد درجه که خیر، اما در مورد یگان خدمتیتون میتونه موثر باشه، مثلا اگر به کارای کامپیوتری و فنی وارد باشید میتونید به جذب شدن تو واحدهای اداری و پشتیبانی و مهندسی امیدوارتر باشید.
3 - اول برگ سبز میاد در خونتون (حدود 20 روز قبل از اعزام، که زودتر از این تاریخ از طریق پلیس +10 هم میتونید پرینتش رو بگیرید، و حدود 10 روز مونده به تاریخ اعزام برگ سفید-آبی میاد که مرکز آموزش و تاریخ و ساعت دقیق اعزام و.. رو توش میزنه.

NET DOCTOR
05-10-2014, 23:11

بستگی داره کجا بیفتی

اما عموما خب به دانشجو کمتر سخت گرفته میشه و کاری ازش میخوان که بیشتر مربوط به درسی که خونده باشه اما بودن از دوستای من که لیسانسه اما 6 ماه پاسداری داده(پدافند ارتش زاهدان)

ضمنا ارشد و دکتری باشی میتونی پروژه بدی و کسر خدمت بگیری(دانشجویان دکترای پزشکی و دندانپزشکی نمی تونن)

paranoid_android
05-10-2014, 23:12

معلومه که فرق داره! مراکز آموزش تحصیل کرده ها (فوق دیپلم به بالا)، معمولا جدا از مراکز آموزش دیپلم و زیر دیپلم ها هست. به سربازای زیر دیپلم بیشتر سخت میگیرن، اذیتشون میکنن و بیگاری میکشن ازشون متاسفانه.
بعد از آموزش تو یگان هم معمولا به عنوان نیروی پستی و خدماتی جذب میشن، اما تحصیل کرده ها معمولا وضعیت بهتری دارن. قسمت های اداری، مثل کارگزینی، فاوا، بهداری، عقیدتی سیاسی، حفاظت، مهندسی و ... بیشتر سربازای فوق دیپلم به بالا جذب میکنن. البته این حالت کلی قضیه هست و همیشه استثنائاتی وجود داره! مثلا ممکنه یه سرباز با فوق لیسانس پست بده و یه سرباز زیر دیپلم راننده سرهنگ باشه یا اینکه تو سپاه خیلی جاها من دیدم که سربازای زیر دیپلم سخت ترین کاری که میکنن چایی بردن و نظافت ساده هست و بالای دیپلم رو اصلا جذب نمیکنن!

9306915
05-10-2014, 23:34
به نظر دوستان اگر امکان پارتی بازی باشه تو نواحی سپاه خدمت راحت تره یا مثلا سپاه فرودگاه خدمت کنی

cotgnx
06-10-2014, 00:36

100% با دیپلم و زیر دیپلم فرق که داره ولی شما ارشد داشته باشی می تونی پروژه بگیری کسری بهت می دن.

پروژه هم فکر نکنین که باید موشک بالستیک بسازین که 1 ماه کسری بدن!!! کسری پروژه رو خیلی خوب می دن و خیلی سخت هم نمیگیرن حتی دیدم کسایی که 700-800 صفحه

ترجمه گرفتن و بهشون 6 ماه کسری دادن!

من که 2 تا پروژه گرفتم و 10 ماهی تونستم کسری بگیرم. دنبالش برین کسری پروژه مورد خوبی هست از دست ندین.

hamid_diablo
06-10-2014, 00:51
دوستان سلام

برای گرفتن کسری ایثارگری چه مراحلی رو اید طی کنم؟

ice_man_sh
06-10-2014, 03:37
دوست عزیز با کمال احترام بنده توی ستاد فرماندهی معاونت نیروی انسانی نزاجا خدمت کردم، فکر میکنم این مسایل بهتر از شما بدونم:n16:
ایشون هم امریه میشه یا ارتش یا وزارت دفاع اموزشی میره ستواندوم میشه

این هم از اون حرفا بود !

با سلام

دوست عزیز البته بنده ادعایی ندارم که همه چیز را میدونم، مواردی که دیدیم (یا خودمون یا دوستانمون) را اینجا بیان میکنیم تا دوستان راحت تر باشن.

صرف اینکه شما تو نزاجا خدمت میکنین و شرایط اون را میدونین دلیل نمیشه که شرایط همه را بدونین.
در دوره خود ما چندین نفر بودن که 10-15 روز نگه داشتن، دو نفر هم بودن که هم عاشورا را غیبت داشتن و هم ظاهرا یه غیبت دیگه دقیقا 30 روز نگه داشتن.
کاملا هم قانونی، مثل موش آب کشیده بودن، درسته دیگه خیلی اذیت نمی کردن ولی شکنجه روحی میشدن.

از دوره خود ما هم چندین نفر را نگه داشتن

پس نه نزاجا = کل خدمت و نه بازرسی نزاجا یعنی همه کاره!

یادمون نره که تو این مملکت بیشترین سرباز را هم ناجا میگیره.

دوستمون هم اشاره کردن که در پداجا هم این موارد بوده!

-------------------
در مورد درجه شما باز دارین ارتش را حساب میکنین ولی ما کل نیروهای مسلح کشور را !

سلام
سوال دارم
ممنون.
1- خیر کپی مدرک را میگیرن
2- خیر
3- دوستان پاسخ دادن

پاسخ داده شد که فقط جایی که شما هستین را مد نظر نگیرین.

اصلا اینی که شما میگین تو سپاه و ناجا حساب نیست، مورد بوده بعد آموزشی نیرو شدیدا نیاز بوده اتوبوس ها اومدن مستقیم نیروها را بردن استان های دیگه.

خیر

آموزش جزو خدمته.

فکر کنم یه صد باری توضیح دادیم.

در ارتش مهمه، در ناجا و سپاه گرچه مهمه ولی به هر حال شرایطی بعضا پیش میاد که سربازی که درجه کمتری داره خیلی راحت تر خدمت میکنه و در ناجا در اکثر مواقع تفاوت چندانی ندارن.

باز اگه پست های من را مطالعه کنید قبلا توضیحات بیشتری دادم.

به نظر دوستان اگر امکان پارتی بازی باشه تو نواحی سپاه خدمت راحت تره یا مثلا سپاه فرودگاه خدمت کنی
به نظر من خدمت در حوزه ارزش نداره، ولی خدمت تو ناحیه خیلی خوبه.

اگه پارتی داشته باشین سپاه حفاظت فرودگاه را از دست ندین، خدمتش شیفتی و یا اداری هست.

دوستان سلام

برای گرفتن کسری ایثارگری چه مراحلی رو اید طی کنم؟
توضیح داده شده قبلا.

بعد اینکه یگانتون مشخص شد مراجعه میکنین و درخواست میکنین اونها هم توضیح میدن باید چیکار کنید، در ناجا کاغذ بازی بیشتری داره.

mohammadrm
06-10-2014, 09:16
3 - اول برگ سبز میاد در خونتون (حدود 20 روز قبل از اعزام، که زودتر از این تاریخ از طریق پلیس +10 هم میتونید پرینتش رو بگیرید، و حدود 10 روز مونده به تاریخ اعزام برگ سفید-آبی میاد که مرکز آموزش و تاریخ و ساعت دقیق اعزام و.. رو توش میزنه.
سلام
دوست عزیز من 1 برج 8 اعزامم ولی هنوز از طرف سازمان برگه یا نامه ای دریافت نکردم.
آیا باید برم پلیس +10 درخواست کنم یا نه؟ (در مورد برگ سفید-آبی که فرمودین چند روز پیش به پلیس +10 مراجعه کردم وگفتن 3 روز مونده به تاریخ اعزام جواب میاد و حتی تا 1 هفته قبل از تاریخ اعزام رو سیستم درج میشه).

enter360
06-10-2014, 10:21
سلام
دوست عزیز من 1 برج 8 اعزامم ولی هنوز از طرف سازمان برگه یا نامه ای دریافت نکردم.
آیا باید برم پلیس +10 درخواست کنم یا نه؟ (در مورد برگ سفید-آبی که فرمودین چند روز پیش به پلیس +10 مراجعه کردم وگفتن 3 روز مونده به تاریخ اعزام جواب میاد و حتی تا 1 هفته قبل از تاریخ اعزام رو سیستم درج میشه).

شما برو نظام وظیفه کد ملی رو میدی میزنه تو سیستم بهت میگه کجا افتادی من رفتم گرفتم گفت 7 تم کد ها میخورن برای ابان یعنی الان مال شما مشخصه کجا افتادی

elyartab
06-10-2014, 11:03
سلام دوستان
من چند سال پیش 5 ماه تو ناجا خدمت کردم و بعد از قبولی تو ارشد مرخص شدم. الان دوباره باید اعزام بشم برای خدمت.
خیلی از جاها سر زدم و میدونم که نشوته نمیشه با سابقه خدمت قبلی امریه گرفت.حالا با این اوصاف به نظرتون اصلا راه نداره بشه امریه گرفت؟ ( رشته عمران)

abbaskhani
06-10-2014, 12:04

دوستان موافقت شد، اسفند اعزامم

mohammadrm
06-10-2014, 12:41
خوشبختانه آموزشی افتادم شهر خودم (نیروی دریایی حسن رود بندرانزلی). میخوام بدونم تو دوران آموزشی در نیروی دریایی چه کاری انجام میدن؟
آیا امکان داره که بعد از اتمام آموزشی باز دور کد بخورم و همونجا خدمت رو ادامه بدم؟

__Jamaica__
06-10-2014, 12:55

مبارکِ
اما من جای شما بودم تموم میکردم خدمتُ ، 3 ماه اضافه تر خیلیِ برای سال 94
این 3 ماه اضافه رو اخر خدمت متوجه میشید چفدره

خوشبختانه آموزشی افتادم شهر خودم (نیروی دریایی حسن رود بندرانزلی). میخوام بدونم تو دوران آموزشی در نیروی دریایی چه کاری انجام میدن؟
آیا امکان داره که بعد از اتمام آموزشی باز دور کد بخورم و همونجا خدمت رو ادامه بدم؟

مبارکِ
برنامه سین کل ارتش یه چیزِ
کار شما حضور توی کلاس هاست 5 صبح بیداری تا 7 صبحانه خورده نماز خونده
7 تا 8 ورزش
8 تا 12 نیم کلاس
نماز نهار
3 دوبازه کلاس ها شروع میشه تا 4 نیم
شما هم که بومید دوستان میگفتن توی حسن رود مثل 01 و 02 تهران میفرستن برید منزل :n02:

M.Amorous
06-10-2014, 13:15
سلام خدمت دوستان محترم. ببخشید در حال هنوز کارت سبز برا سپاه اعتبار داره هنوز؟ ارزش داره برم دنبالش؟ آشنا دارم که بیفتم سپاه.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

mohammadrm
06-10-2014, 13:16
مبارکِ
برنامه سین کل ارتش یه چیزِ
کار شما حضور توی کلاس هاست 5 صبح بیداری تا 7 صبحانه خورده نماز خونده
7 تا 8 ورزش
8 تا 12 نیم کلاس
نماز نهار
3 دوبازه کلاس ها شروع میشه تا 4 نیم
شما هم که بومید دوستان میگفتن توی حسن رود مثل 01 و 02 تهران میفرستن برید منزل :n02:
ممنون بابت پاسخ. :n16:
قسمت دوم سوالمو جواب ندادید.

sasan.69
06-10-2014, 13:19

به سلامتی:n01: منم میرم دنبالش که اسفند برم اشتباه کردم دی رو انتخاب کردم...

Xeoc
06-10-2014, 13:20
من یک آبان اعزاممه افتادم سمنان چه طور جاییه؟

__Jamaica__
06-10-2014, 13:33
ممنون بابت پاسخ. :n16:
قسمت دوم سوالمو جواب ندادید.

راستش من نمیدونم حسن رود دوره کد هم میگیره یا نه
اگر شما خودتون هم نمیدونید بهترین راهش اینه رفتید اونجا ، معمولاً یه گردان فقط مختص دوره کد
اگر داشت که بله شما هم ممکنه بیوفتید اونجا
رشتتونو برای این نپرسیدم جون دیدم حسابداری و ... هم دوره کد خوردن ( بکیش خودم )

دوستانی که برای کنکور میخواید 2 ماه اعزامتونو عقب بندازید،نکنید این کارو
من بالای 10 مورد دیدم که فرمانده گروهان ها اجازه دادن بچه ها برن امتحان بدن ، فقط یه پرینتی جیزی بهشون نشون بدید،حتی بچه هایی که بومی نبودن

abbaskhani
06-10-2014, 13:51
مبارکِ
اما من جای شما بودم تموم میکردم خدمتُ ، 3 ماه اضافه تر خیلیِ برای سال 94
این 3 ماه اضافه رو اخر خدمت متوجه میشید چفدره

ممنون
اعزام اسفند 93 همون 21 ماهه میشه خدمت، اگه 94 اعزام شی 24 ماهه میشه، برا من 21 ماهست.

حسام2000
06-10-2014, 13:51

سلام والا تا اونجا که من دیدم نیروی دریایی دوره کد نداره! واقعیتش اینه که بعد از آموزشی میرید برای ادامه خدمت به بنادر جنوبی کشور. البته نیروی دریایی در شمال هم دارای پایگاه هایی هست مثل رشت انزلی منجیل ولی تا اونجا که من میدونم بیشتر افراد متاهل و دارای پارتی و یا شرایط میفتن اینجور جاها. میمونه سیرجان و تهران که توی خشکی هست و بقیه هم میرن جنوب کشور از خرمشهر تا چابهار. اگه پارتی داری یا شرایط داری برای اینکه بعدش تو شهر خودتون بیفتی اقدام کن . با چند تا واسطه هم شده یه پارتی پیدا کن والا احتمالش هست بیفتی بنادر جنوبی کشور که خوب یه کم دور از خونست!
دوران آموزشی هم خوبه کار خاصی ندارن آخر هفته ها هم میذارن برید خونه. مرخصی ساعنی هم میدن برای ساعت 4 عصر به بعد البته برخی روزها. کلا علافیه یه خورده میدوید یه خورده رژه یه خورده غذاهای بدمزه یه خورده بیگاری در کل آموزشیش از سپاه و نیروی انتظامی قطعا راحت تره

Amin_0913
06-10-2014, 14:00
سلام
من دیپلم هستم
شرایط معاف از رزم رو دارم
میخوام پذیرش سپاه هم بگیرم
حالا به نظرتون معاف از رزم بگیرم؟

__Jamaica__
06-10-2014, 14:07
ممنون
اعزام اسفند 93 همون 21 ماهه میشه خدمت، اگه 94 اعزام شی 24 ماهه میشه، برا من 21 ماهست.

درستِ من بد منظور رسوندم بزرگوار
من صرفاً برای این گفتم که به امید خدا اگر ارشد قبول شدین ، اون 3 ماه اضافه تر و در نظر داشته باشید.

Amir-Rainman
06-10-2014, 14:51
سلام والا تا اونجا که من دیدم نیروی دریایی دوره کد نداره! واقعیتش اینه که بعد از آموزشی میرید برای ادامه خدمت به بنادر جنوبی کشور. البته نیروی دریایی در شمال هم دارای پایگاه هایی هست مثل رشت انزلی منجیل ولی تا اونجا که من میدونم بیشتر افراد متاهل و دارای پارتی و یا شرایط میفتن اینجور جاها. میمونه سیرجان و تهران که توی خشکی هست و بقیه هم میرن جنوب کشور از خرمشهر تا چابهار. اگه پارتی داری یا شرایط داری برای اینکه بعدش تو شهر خودتون بیفتی اقدام کن . با چند تا واسطه هم شده یه پارتی پیدا کن والا احتمالش هست بیفتی بنادر جنوبی کشور که خوب یه کم دور از خونست!
دوران آموزشی هم خوبه کار خاصی ندارن آخر هفته ها هم میذارن برید خونه. مرخصی ساعنی هم میدن برای ساعت 4 عصر به بعد البته برخی روزها. کلا علافیه یه خورده میدوید یه خورده رژه یه خورده غذاهای بدمزه یه خورده بیگاری در کل آموزشیش از سپاه و نیروی انتظامی قطعا راحت تره

میزان تحصیلات و تخصص تو محل بعد آموزشی تأثیر داره؟!
فوق دیپلم الکترونیک دارم و کارشناسی مخابرات میخونم، تصمیم دارم برم نیرو دریایی و بعد خدمت هم، برای کار برم نیرو دریایی

همه کسایی که میرن نیرو دریایی برای 30 سال خدمت کار، باید چند سالی به شهرهای دیگه مآموریت برن ؟ نمیشه مثلا فقط قسمت اداریش رفت ؟ :n02: نمیخوام فرمانده و اینجور چیزا بشم :n02:

میشه تو نیرو دریایی امریه گرفت؟

NET DOCTOR
06-10-2014, 15:31
من یک آبان اعزاممه افتادم سمنان چه طور جاییه؟

اگه پدافند هوایی سمنانه که ته دنیاست

از همین الان برای دیدن بدترین جای زندگیت آماده باش

یه بیابون برهوت در 40 کیلومتری سمنان

حسابی هم سرده. حتما لباس گرم ببر. آب گرم و حموم و.... هم یکی دو بار در طول 60 روز!!!(گازوییلیه هنوز اونجا!)

البته رسمش اینجوره که رسیدی جیره رو میدن بهت و میگن برو خونه مثلا یه هفته دیگه بیا

اما همون روز اول حساب کار دستت میاد

بازم سوال داشتی مطرح کن جواب میدم شاید واسه باقی دوستان هم مفید بود

sasan.69
06-10-2014, 15:36
اگه پدافند هوایی سمنانه که ته دنیاست

از همین الان برای دیدن بدترین جای زندگیت آماده باش

یه بیابون برهوت در 40 کیلومتری سمنان

حسابی هم سرده. حتما لباس گرم ببر. آب گرم و حموم و.... هم یکی دو بار در طول 60 روز!!!(گازوییلیه هنوز اونجا!)

البته رسمش اینجوره که رسیدی جیره رو میدن بهت و میگن برو خونه مثلا یه هفته دیگه بیا

اما همون روز اول حساب کار دستت میاد

بازم سوال داشتی مطرح کن جواب میدم شاید واسه باقی دوستان هم مفید بود

بنده خدا رو نابود کردید!:n03: (هرچند از واقعیت نمیشه گذشت و فرارکرد) امیدوارم بهش سخت نگذره

NET DOCTOR
06-10-2014, 15:36
سلام
من دیپلم هستم
شرایط معاف از رزم رو دارم
میخوام پذیرش سپاه هم بگیرم
حالا به نظرتون معاف از رزم بگیرم؟

ببین امین جان کاملا شانسیه

ممکنه شما یه جاییه از سپاه بیفتی که معاف از رزم به کارت نیاد اما ممکنه یه جایی بیفتی که جونت رو نجات بده و هر روز پاسداری با اسلحه نره تو پاچت

ضمن اینکه اومدیم و مثل خیلیای دیگه سپاهت جور نشد و افتادی ارتش و ناجا

اون موقع که واقعا بهش احتیاج پیدا می کنی