PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

ahwazp30
12-08-2014, 18:53
1 - ارزش 6 ماه دوندگی + کلی هزینه کردن رو نداره به نظر من، ولی بعضی از مزایای خودش رو داره مثل معاف از اسلحه و احتمالا رژه و تیزاندازی و ... پست با اسلحه نمیدی و ... در کل بستگی زیادی به شرایط داره!
2 - این مورد هم بستگی به مرکز آموزش شما داره، ولی معمولا معاف از رزم هارو تو یه گروهان مجزا قرار میدن، از تیراندازی و رژه و چیزای دیگه معاف میشن و در عوض کارای دیگه مثل نظافت و نظافت مستراح! و ... به اونا محول میشه!
3 - میدون جنگ که نمیری برادر من! ولی باز این مورد بستگی به شرایط و امکانات مرکز آموزش و انسانیت فرماندهان و مسئول آموزش و ... شما داره.. اینجور مسائل رو همون ابتدا با بردن مدارک و داروهات باهاشون مطرح کن که بعدا دچار مشکل نشی..
4 اگر کسری بگیرید دیگه نیمتونید امریه بگیرید. معمولا امریه بهتره! این دیگه سوال نداره که!
5 - تاثیر داره.. معاف ار رزم هارو معمولا با درخواست امریشون موافقت نمیشه مگر اینکه بند پ داشته باشی که در اینصورت تمام اصول و قواعد رو براحتی میشه دور زد!!
6 - بله. ممکنه. باز بستگی به شرایط مرکز آموزش و یگان شما داره...
7 - خیر. معفیت پزشکی ولی محدودیت های زیادی ایجاد میکنه.
8 - متاسفانه ربط داره.. مثلا به یک لیسانسه در ناجا بین ستوانسوم تا استوار دوم اعطا میشه.. حداقل درجه ممکن رو به معاف از رزم ها میدن.. البته باز این موضوع از قانون دقیقی پیروی نمیکنه اما روال اینطوریه..

شما که میگی معاف از رزم ها با امریشون موافقت نمیشه پس چرا توی شرایط سازمان امریه پذیر نوشته یکی از شرایطش اینه که معاف از رزم باشی ؟

sh@y@n
12-08-2014, 19:04
دوستان برگ سفید منم اومد
افتادم نیروی انتظامی پادگان شهید رجایی کرمانشاه , کسی هست اطلاعی از این پادگان داشته باشه؟
نیروی انتظامی هنوز به لیسانس ستوان 3 میده ؟
نیروی انتظامی شنیدم خیلی بدتر و سخت تر از ارتشه :n27:

coolboy654
12-08-2014, 19:47
سلام
برای کفالت
.... چقد امید هس؟

pm1
12-08-2014, 20:39
1 - ارزش 6 ماه دوندگی + کلی هزینه کردن رو نداره به نظر من، ولی بعضی از مزایای خودش رو داره مثل معاف از اسلحه و احتمالا رژه و تیزاندازی و ... پست با اسلحه نمیدی و ... در کل بستگی زیادی به شرایط داره!
.
6 ماه طول میکشه روند رسیدگی به معافیت پزشکی ؟؟ :n04:
مگه حداکثر دو ماه نیست ؟
میشه در هر زمان انصراف داد ؟

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 20:59
سامولیکم

کسی اطلاع داره ک ب معافیت اعصاب و روان گواهی نامه میدن نمیدن؟ پاسپورت هم من شنیدم امکان داره ندن!:n04: پناهندگی چی میدن؟ ( مورد آخری خعلی مهمه )

الان تقصیرـه منه شهروند چیه!:n15:

Edward Snowden
12-08-2014, 21:14
دوستان برگ سفید منم اومد
افتادم نیروی انتظامی پادگان شهید رجایی کرمانشاه , کسی هست اطلاعی از این پادگان داشته باشه؟

سلام داداش من از کرمانشاه خبر ندارم ولی آره ستوان 3 میده ولی هیچ روش حساب نکن
من که افتادم نیروی انتظامی شهید دستغیب جهرم استان فارس
یک شهریور 1393 میرم داداش
نیروی انتظامی که خیلی خوبه حداقل دوتا ادم میبینی ولی توی پادگان های ارتش که باشی هیشکیو نمیبینی
نمیدونم حالا چرا از انتظامی میترسی؟

enter360
12-08-2014, 21:34
نیروی انتظامی که خیلی خوبه حداقل دوتا ادم میبینی ولی توی پادگان های ارتش که باشی هیشکیو نمیبینی

نیروی انتظامی به خاطر اینکه خطرش بالاس و داخل درگیری ها شهری کوچکترین خطا باعث میشه که یه بلای سرت بیاد . :n19:

من دوستام نیروی انتظامی میگه همه با هم برابرن اکثرا درجه اینا تو نیرو انتظامی ارزشی نداره
مگر اینکه پارتی داشته باشی

roka2014
12-08-2014, 22:36
باسلام
بهترين جا واسه دوره اموزشى تو استان گيلان كجاس و كدوم شهرش
ممنون ميشم اگه اطلاعى دارين راهنمايي كنين با تشكر

roka2014
12-08-2014, 22:36
ايا در اموزشي ميشه واسه معافيت پزشکى اقدام کرد?

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 22:50
ايا در اموزشي ميشه واسه معافيت پزشکى اقدام کرد?

بلی من خودم تو آموزشی اقدام کردم

چون قبل اعزام درصد معاف شدن خعلی کمه

اول شما باید کمسیون پزشکی بشی بعد براش معاف شدنش تلاش کنی

من برح ده 90 کمیسیون شدم برج 6 92 معاف شدم:n02:

کسی اطلاع داره ک ب معافیت اعصاب و روان گواهی نامه میدن نمیدن؟ پاسپورت هم من شنیدم امکان داره ندن!:n04: پناهندگی چی میدن؟ ( مورد آخری خعلی مهمه )

HamiD-Xfors
12-08-2014, 23:19
دوستان بعد از آموزشی تو نیروی انتظامی 1 هفته باز آموزشی میرن یگان ویژه؟ :n28: 10 روز مرخصی بعد آموزش نمیدن؟ :n14:

ahwazp30
12-08-2014, 23:27
داخل درگیری ها شهری کوچکترین خطا باعث میشه که یه بلای سرت بیاد . :n19:

چه جوری مثلا ؟ میشه یه مثال بزنی تا روشن شیم ؟

ali_i3
12-08-2014, 23:43
درود به همه دوستان و مدیران عزیر.
چندتا سوال ؟

من برگه سفیدم اومده(پستچی آوردش درخونه) و 1-6-93 تاریخ اعزاممه ولی تو برگه ننوشته که باید به نظام وظیفه یا جای دیگه ای برم(که از اونجا با ماشین مارو ببرن محل پادگان)!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب حالا تکلیف چیه و من خودم باید برم کرمانشاه و محل پادگان رو پیدا کنم ؟

alicomx
13-08-2014, 00:09
درود به همه دوستان و مدیران عزیر. چندتا سوال ؟ من برگه سفیدم اومده(پستچی آوردش درخونه) و 1-6-93 تاریخ اعزاممه ولی تو برگه ننوشته که باید به نظام وظیفه یا جای دیگه ای برم(که از اونجا با ماشین مارو ببرن محل پادگان)! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب حالا تکلیف چیه و من خودم باید برم کرمانشاه و محل پادگان رو پیدا کنم ؟

ظاهرا که اینطوره باید مستقیم بری مرکز آموزش و خودت ومعرفی کنی ....البته صبر کن دوستان با تجربه هم بیان نظر بدن .:n01:

sh@y@n
13-08-2014, 00:15
والا میگن که نیروی انتظامی خیلی بیشتر سخت میگیره و مثلا مرخصی توی اموزشی نمیدن و بعد از اموزشی هم مسئولیتش سنگینتره چون یا میفتن کلانتری یا مثلا پلیس راهنمایی رانندگی
فقط خوبیش اینه که ستوان 3 میدن و اینکه به احتمال زیاد توی سطح شهر خدمت میکنی و وسط بیابون نیستی

نیروی انتظامی به خاطر اینکه خطرش بالاس و داخل درگیری ها شهری کوچکترین خطا باعث میشه که یه بلای سرت بیاد . :n19:

من دوستام نیروی انتظامی میگه همه با هم برابرن اکثرا درجه اینا تو نیرو انتظامی ارزشی نداره
یعنی بین ستوان3 و سرباز صفر هیچ فرقی نیست؟ نکنه بفرستنم مرزبانی :n27:

mohammad6990
13-08-2014, 00:17
میشه راجبه مرخصی تو آموزشی توضیح بدین؟اصلا مرخصی میدن؟ چند روز>؟

samoeli
13-08-2014, 00:20
من متاهل و لیسانسه ساکن تهران
اعزامم 06/01
محل آموزشی : 05 کرمان !!!!
اینم از شانس نمیدونم خوب یا بده ماست

roka2014
13-08-2014, 00:59
واسه اموزشي نيروي دريايي بندر انزلي چطوره?
سخت ميگيرن؟
مرخصي ميدن؟

paranoid_android
13-08-2014, 01:01
شما که میگی معاف از رزم ها با امریشون موافقت نمیشه پس چرا توی شرایط سازمان امریه پذیر نوشته یکی از شرایطش اینه که معاف از رزم باشی ؟

والا من نمیدونستم یکی از شروط امریه معاف از رزم بودنه.. عذر میخوام.

paranoid_android
13-08-2014, 01:04
6 ماه طول میکشه روند رسیدگی به معافیت پزشکی ؟؟ :n04:
مگه حداکثر دو ماه نیست ؟
میشه در هر زمان انصراف داد ؟

نخیر.. بنده نگفتم 6 ماه طول میکشه.. اون دوستمون فرمودن.. بیشتر از 1 تا 1.5 ماه طول نمیکشه معمولا.. انصراف از چی؟ نه دیگه، باید منتظر بمونید که جواب کمیسیون بیاد در خونه..

roka2014
13-08-2014, 01:10
باسلامبهترين جا واسه دوره اموزشى تو استان گيلان كجاس و كدوم شهرشممنون ميشم اگه اطلاعى دارين راهنمايي كنين با تشكرکسى اطلاعاتى در اىن زمينه نداره؟

paranoid_android
13-08-2014, 01:11
دوستان بعد از آموزشی تو نیروی انتظامی 1 هفته باز آموزشی میرن یگان ویژه؟ :n28: 10 روز مرخصی بعد آموزش نمیدن؟ :n14:
اگر یگان خدمتیتون یگان ویژه باشه تشریف می برید اونجا و یکسری آموزشها مثل کنترل اغتشاشات و ... می بینید.. وگرنه میفرستن ستاد فرمانده استان مورد نظری که تقسیم شدید و دوباره تقسیم می شید.. راهور، کلانتری و پاسگاه ها، قسمت های اداری و ستادی، حفاظت اطلاعات و عقیدتی و سیاسی، پلیس آگاهی، پلیس اطلاعات و.... کی گفته همه رو بعد از آموزشی میفرستن یگان ویژه برای آموزش دوباره؟!
معمولا پایان دوره می دن اما نه اینکه حتما 10 روز باشه.. سقفش 10 روزه تو ناجا ولی کمتر میدن.. بین 5 تا 8 روز.. اگر تشویقی داشته باشید اضافه میشه.. تو یک سری شرایط خاص ممکنه اصلا پایان دوره ندن! مثلا نزدیکای انتخابات یا دم عید..

paranoid_android
13-08-2014, 01:17
والا میگن که نیروی انتظامی خیلی بیشتر سخت میگیره و مثلا مرخصی توی اموزشی نمیدن و بعد از اموزشی هم مسئولیتش سنگینتره چون یا میفتن کلانتری یا مثلا پلیس راهنمایی رانندگی
فقط خوبیش اینه که ستوان 3 میدن و اینکه به احتمال زیاد توی سطح شهر خدمت میکنی و وسط بیابون نیستی

البته این برداشت که درجه ارزشی نداره لزوما درست نیست! بستگی داره به جایی که می افتید.. مثلا توی یک کلانتری تو شهر کوچیک ممکنه هم سرباز صفر و هم افسر پست بده، بفرستن گشت پیاده، بدرقه متهم و ... اما تو شهرای بزرگتر خیر.. قسمت هایی مثل ستاد فرماندهی اگر بیفتید اختلافش رو متوجه میشید.. سرباز های لیسانس یه بالارو برای کارای اداری انتخاب می کنن و سرباز صفر رو برای کارای خدماتی و نظافت و پست و.. در کل بستگی زیاده داره به جایی که تقسیمتون می کنن..
بنده در مورد سپاه شنیدم که معمولا فرق زیادی بین سرباز صفر و افسر و درجه دار وجود نداره! و کلهم اجمعین در هتل بسر میبرن!

paranoid_android
13-08-2014, 01:22
تو آموزشی میتونن حتی 1 روز هم بهتون مرخصی ندن! اما میدن معمولا! کسایی که بومی هستن رو معمولا آخر هفته ها یعنی 5 شنبه یا جمعه یا هر دو میفرستن خونه و غیر بومی ها رو 2 هفته 1 بار بهشون 2 روز مرخصی میدن.. ممکنه دو هفته 1 باز 1 روز مرخصی بدن.. در کل باز مشخص نمیکنه زیاد! تو سپاه مرخصی ها بیشتر، بعد ارتش و کمنترین مرخصی ها برای ناجاست.

ice_man_sh
13-08-2014, 02:42
با سلام
بنده تمام صفحه های این تاپیک رو مطالعه کردم و در مورد پادگان 01 اطلاعات کسب کردم. اما با اینحال از دوستانی که تازه در این پادگان آموزشی را به پایان رساندند و یا اطلاعات کاملی در این زمینه دارند، به خصوص مشاوران عزیز، پاسخ سوالاتم رو بدند؛ خواهش میکنم کامل جواب بدید تا مسئله ی مبهمی برای بنده وسایر دوستان باقی نمونه:
بنده 30 ساله هستم و کارشناسی ارشد حقوق. فعلا مجرد هستم. با توجه به تغییر آیین نامه ی آزمون قضاوت قوه قضائیه، مجبورم به خدمت سربازی برم. اموزشی افتادم 01 تهران.
1- با توجه به اینکه منزل اقوام در نزدیکی پادگان 01 هست، همه روزه بعد از پایان آموزش(به جز زمانی که نگهبان هستم) میتونم از پادگان برم بیرون و صبح فرداش بیام؟ صبح چه ساعتی باید توی پادگان باشم؟
2- اینکه گفته شده هر هفته پنج شنبه از ساعت 12ظهر تا شنبه صبح مرخصی میدن حقیقت داره؟
3- کسانی که بومی نیستند و باید شب رو در پادگان بخوابند، میتونند در روزهایی که نگهبان نیستند، بعد از پایان ساعت اموزش از پادگان برن بیرون و قبل از ساعت خاموشی برگردند؟
4- داشتن رابطه ی صمیمی و دوست بودن با فرمانده، تاثیری در گرفتن مرخصی های بیشتر داره؟ مثلا اگر فرمانده با یکی خیلی جور باشه و از رفتار و شخصیت اون سرباز خوشش بیاد، این اختیار رو داره که در طول هفته هم بهش مرخصی بده؟
5- کسی که فوق لیسانس حقوق هست، علاوه بر آموزش های عمومی و رژه، آیا کار اداری خاصی هم انجام خواهد داد؟
6- و اما مبحث مهم موبایل!!! خب چیزی که مسلم هست اینه که نمیشه قانونا موبایل به داخل پادگان برد، اما آیا کسی میتونه بصورت پنهانی موبایل ببره و بطوری که حتی هیچ سربازی هم متوجه نشه ازش استفاده کنه؟ مثلا بره داخل دستشویی(گلاب به روتون) اس ام اس بده؟ منظور از این سوال اینه که تا چه حد وسیله ها رو میگردند؟ آیا ممکنه یه روز بیان توی خوابگاه و داخل وسیله های بچه ها رو بگردند؟
7- شنیدم داخل پادگان استخر و باشگاه بدنسازی داره. من دارم خودم رو برای مسابقات پرورش اندام در بهمن ماه آماده میکنم. آیا میتونم حداقل هفته ای 3روز از استخر و باشگاه استفاده کنم؟
8- کوتاهی موی سر تا چه حد باید باشه؟ آیا حتما باید با شماره ی خاصی کوتاه بشه یا حتی اگر با قیچی هم تا حد معقول و متعارف کوناه بشه مشکلی نیست؟
9- اگر کسی بخواد با مترو بیاد به پادگان، کدوم ایستگاه پیاده بشه بهتره؟ شنیدم میشه ایستگاه نبرد پیاده شد و مستقیم ماشین گرفت به سمت پادگان؟ درسته؟
10- اگر در همون پادگان 01، فرمانده میل داشته باشه که فلان سرباز موقع تقسیم، در خود 01 به سریازیش ادامه بده، این توانایی رو خواهد داشت که کار اون سرباز رو درست کنه که همونجا بمونه؟
11- کسی که آموزشی نیروی زمینی ارتش افتاده، طبق روال اداری میتونه موقع تقسیم،خدمت سربازی رو در ستاد مشترک ارتش بیفته؟(فرض کنید پارتی هم داره)
این سوالات خیلی از بچه های دیگه هم هست، بنابراین خواهش میکنم با توضیحات کامل جواب بدید تا همه پاسخ سوالاتشون رو بگیرند. سپاسگزارم
1- در هر صورت شما بومی محسوب نمیشین و میتونن مثل بومی ها رفتار نکنن ولی در بعضی مواقع ب مساعدت فرماندهان میتونید برید خونه فامیلتون.
2- بستگی به مرکز آموزش / دوره داره.
3- بله امکان داره ولی باید مرخصی گرفت که شاید هر روز ندن. باز بستگی به مرکز آموزش داره.
4- کسی به خاطر رابطه خوب خودش را زیر سوال نمیبره، ولی می تونه نسبت به سربازهای دیگه بیتشر درخواست کنه که اونم شاید یکبار بشه.
5- سرباز در آموزشی غیر نظافت و بعضی کارهای خاص وظیفه دیگه ای نداره به جز منشی.
6- بردن گوشی و سیگار و... به عرضه سرباز بسیتگی داره، دژبان معمولا خوب میگرده و اگه پیدا کنه تنبیهات داره.
در آموزشی من ندیدم وسایل را بگردن ولی در یگان خیلی میشه که از حفا، بازرسی بیان و بگردن ویا خود فرماندهها بگردن.
7- تکراری
8- نمره 4

سلام من میخام مدارک بفرستم اما نمیدونم چکار باید بکنم یه سری سوال دارم : (لیسانس عمران-30 ساله -مجرد)

1- من شرایط معاف از رزم رو دارم ولی دنبالش نرفتم به نظر شما ارزش داره 6 ماه دوندگی کنم و علاف بشم به خاطر معاف از رزمی یا نه ؟ (کف پای صاف و کلیه نعل اسبی )

2-توی اموزشی چه قدر فرق بین معاف از رزم ها و بقیه هست ؟ امکان داره به معاف از رزم ها هم دویدن و رژه رفتن و ... بدن ؟

3-من به خاطر مشکل کلیه اب باید زیاد بخورم و هر 1ساعت 2 بار به دشتشویی توی سربازی که شرایط سخته چه جوری باید تحمل کنم ؟

4-من کسر خدمت بهم نمیخوره به نظر شما امریه بشم بهتره یا همون سربازی رو برم ؟

5-معاف از رزم بودن توی پذیرش امریه چقدر تاثیر داره ؟ چون ظاهرا یکی از شرایط پذیرشش همین معاف از رزم بودنه.

6-معاف از رزم بودن برای لیسانس ها شامل ظرف شستن ،سیب زمینی پوست کندن و بیل زدن و اینا میشه ؟

7-معاف از رزم بودن بعدها سابقه بد نمیشه واسه استخدام و .... ؟

8-اگه معاف از رزم بشم درجه ی کمتری بهم میدن با ربطی به درجه نداره ؟
1- با قانون جدید احتمال گرفتن معافیت پزشکی سخت تر شده ولی تصمیم با خودتون هست.
2- بله، در دوره ما تفاوتی نداشتن هم رژه داشتن و هم تیراندازی و...
فقط اعصاب روان ها تیراندازی نداشتن و مشکلات قلبی ها دویدن
3- مشکلی نداره
4- امریه را به این راحتی نمیدن، در ضمن خدمت در زمان امریه 24 ماه هست.
5- شرط اینچنینی نیست
6- نسبت به وظیفه آشپزخانه، نظافت و... یکی از کازها را مطمئنا انجام میدین، کسی تو سربازی به خاطر هیچی بیکار نمیشه.
در یگان علی الخصوص جاهایی که معاف از رزم کمه به اون به عنوان یه فردی نگاه میکنن که به کار هیچ کاری نمیخوره و هر چی کار پیش پا افتاده و بعضا مسخره هست را میدن به اون.
7- استخدام نداریم، داشتیم خود شرکت ها طب صنعتی دارن، بعضی شرکت ها مد نظر میگیرن معاف از رزمی و نوع معافی
8- کمترین درجه تعلق میگیره.

چه کسایی دوره کد میخورن ؟>

شانسی هستش یا امتحان چیزی میگیرن ؟
در فارغ التحصیلان دانشگاهی اکثرا با توجه به رشته و در بقیه بیشتر شانسی.

دوستان برگ سفید منم اومد
قبلا گفتیم
حدود 40-45% اس 2
40- 45 % اس 1
10-15 % س3

در حالت کلی سخت تر هست، قدیما ما تو این تاپیک به ناجا میگفتیم جهنم سبز و یا برده داری نوین.

قسمت اول حرفتون کاملا درسته

قسمت دوم را قبول ندارم، بعضا برای درجه دار شرایط بهتره بعضا برای سرباز صفر
البته مرخصی در صورتی که فرد مسئولیت خاصی نداشته باشه برای همه یکی هست.

طبق دستور ف.ا آذربایجان شرقی
در صورتی که شرایط دار باشین و تقسیم بشین آ. شرقی 10-15 روز دوره یگان ویژه دارین.

من خودم این دوره را بودم، دوره سخت، اهصاب خورد کن و بدی هست علی الخصوص برای کسانی که آموزشگاه ولیعصر بودن چون عادت به این سختی ها ندارن.

بردن چفیه، دارو (حتی سرماخوردگی)، تسبیح، اسپری و... ممنوعه، تاحالا جایی را ندیدم اینطور بگردن.
تلفن ها در زمان آماده باش کلا قطع هست (بگذریم در شرایط عادی 2 ساعت وصله)

گذاشتن کلاه پشمی در زمستان ممنوع هست.

و......

مثال زیاده.

هر کسی مسئولیت سنگینی نداره ولی به هر حال نیروی انتظامی همین که با مردم طرف هست یه مسئولیت هست.

در ضمن حفا و بازرسی و... خیلی سخت گیرتر هستن.

10-15 % س3 میده.

اتفاقا بعضی پاسگاهها ، یگان های مرزبانی، بعضی از پلیس راهها وسط بیابون هست با امکانات خیلی کم!

فرستادن به مرز ومکان های درگیر هیچ ربطی به درجه نداره.

در ضمن خیلی جاها که در اسم امن هستن احتمال درگیری دارن.

اصولا مرخصی نداره، هر چقدر بدن اضافه دادن.

نسبت به هر دوره و مرکز آموزش فرق میکنه.

coolboy654
13-08-2014, 05:07
سلام
من پدرم فوت شده و فقط یه برادر معلول ذهنی دارم
6 سال پیش برای کفالت اقدام کردم و در نهایت تعجب رد شد (البته اون موقع من از طریق بهزیستی اقدام نکردم، چون فک نمیکردم رد بشه)
امروز رفتم بهزیستی، گفتن ماده 9 که باهاش واسه برادر معافی میدادن دیگه نمیدن(باید 2 تا معلول تو خونه باشه)
و اگه مادرت که شوهر نداره اینجا پرونده براش وا کنی میتونی کفالت بگیری؛ که اونم چون مادرت بیمه داره پرونده وا نمیکنیم واسش، راهی نداره!!!
مونده همون با دفترچه اقدام کنم.... چقد امید هس؟ (دفعه قبل معلولیت خفیف تا متوسط زدن برا داداشم)
هیشکی نمیدونه !!!

ahwazp30
13-08-2014, 10:05
اگر کسی بیافته تو مرزبانی چقدر احتمال درگیری وجود داره ؟ درسته اسمن جزو مناطق درگیر و خطرناک هست اما دوستانی که تجربه خدمت در مناطق مرزی رو داشتن معمولا در طول خدمت در اون منطقه عملا چند بار درگیری با تروریست ها و یا قاچاقچیا و ... در سال اتفاق میافته ؟

enter360
13-08-2014, 10:12

من دوستم سال قبل تو نیرو انتظامی افتاده بود تو یکی از این شهر های که قبیله ای هستن
هر بار درگیری میشد بین این مردم سربازای بدبخت رو می فرستادن که شانسی بود باید حرفه ای باشی جون سالم به در ببری بخوای قهرمان بازی درباری هیچت نشه با مشت لگد چماغ میخوری

اگر منظقه ای که می افتی ساکنینش اسلحه داشته باشند مثلا شهر های کوچیک و روستا ها که دیگه از همین الان وصیت نامه خودت رو بنویس یا دنبال پارتی باش بندازنت شهر بزرگ
چون تو شهر های بزرگ قانون بیشتر حکم میکنه .

در کل پارتی پیدا کنی میتونی جای خوبی بندازند مثلا ساعت اداری داخل اداره باشی یا منشی چیزی یا مثلا مسئول کامپیوتر
بستگی به شانس خودت داره

mohammadrm
13-08-2014, 10:12
سلام
20 روزی میشه که فارق التحصیل شدم. مدارکم رو فرستادم و برگه تاریخ اعزامم رو گرفتم ولی در کمال تعجب تو برگه نوشته بدلیل عدم معرفی در موعد مقرر 90 روز اضافه خدمت زدن برام این در صورتی که هیچ غیبتی ندارم.
رفتم نظام وظیفه شهرمون طرف گفت موقع اعزام باید یه برگه از نظام وظیفه بگیری و ببری پادگان ... بقیش یادم نمیاد. :)
حالا چطور باید بره کسر این 90 روز الکی اقدام کنم؟ آیا اون طرف بهم راستشو گفته؟

enter360
13-08-2014, 10:16
اگر کسی بیافته تو مرزبانی چقدر احتمال درگیری وجود داره ؟ درسته اسمن جزو مناطق درگیر و خطرناک هست اما دوستانی که تجربه خدمت در مناطق مرزی رو داشتن معمولا در طول خدمت در اون منطقه عملا چند بار درگیری با تروریست ها و یا قاچاقچیا و ... در سال اتفاق میافته ؟

یکی از دوستام مرزبانی قسمت نمیدونم کیش بود یا قشم افتاده بود میگفت که خیلی سخته و فقط جایی خواب و یه اتاق بودن با 3 تا سرباز که پست میدادن میگفت هفتگی براشون اب میاوردن تو بشکه

ولی اونجا میگفت که از لحاظ غذا اینا خوب بوده و بهترین غدا رو بهشون میدادند حتی گفت براشون میوه و اجیل اینا هم میدادن
چون کارشون سخت بوده حواشون رو داشتن

فقط گفت سختیش این بود که فاصله از شهر زیاد بود و اونجا هم هوا گرم بوده

enter360
13-08-2014, 10:18
سلام
20 روزی میشه که فارق التحصیل شدم. مدارکم رو فرستادم و برگه تاریخ اعزامم رو گرفتم ولی در کمال تعجب تو برگه نوشته بدلیل عدم معرفی در موعد مقرر 90 روز اضافه خدمت زدن برام این در صورتی که هیچ غیبتی ندارم.
رفتم نظام وظیفه شهرمون طرف گفت موقع اعزام باید یه برگه از نظام وظیفه بگیری و ببری پادگان ... بقیش یادم نمیاد. :)
حالا چطور باید بره کسر این 90 روز الکی اقدام کنم؟ آیا اون طرف بهم راستشو گفته؟

شاید از سئوات تحصیلیت بیشتر استفاده کردی مثلا برای لیسانس 6 سال میتونی فارغ تحصیل بشی
1 سال هم از فارغ تحصلی میتونی بعدش دفترچه پست کنی

mohammadrm
13-08-2014, 10:49
شاید از سئوات تحصیلیت بیشتر استفاده کردی مثلا برای لیسانس 6 سال میتونی فارغ تحصیل بشی
1 سال هم از فارغ تحصلی میتونی بعدش دفترچه پست کنی

نه دوست عزیز. تو 4سال تموم کردم. برای کاردانی به کارشناسی هم معافی تحصیلی گرفتم که سه سال بود من تو 2 سال تموم کردم.

M.Amorous
13-08-2014, 11:03
سلام دوستان ببخشید سوالم تکراری هست.
می خواستم بدونم اگر بعد از تموم شدن دوره کارشناسی کنکور ارشد قبول نشم میتونم تا یک سال نرم سربازی و بخونم برای کنکور سال بعد؟ اضاف خدمت نمیخورم؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

hassanshaikhi
13-08-2014, 11:22
سلام. اگه در طول خدمت دچار یه بیماری بشی که نیاز به عمل داشته باشی و به فرض تا یکماه بعد عمل باید استراحت کنی این یک ماه جزو خدمت حساب میشه یا 1 ماه اضافه خدمت میخوری؟

romass100
13-08-2014, 11:23
سلام دوستان:n28:

HamiD-Xfors
13-08-2014, 11:55
1-

طبق دستور ف.ا آذربایجان شرقی
در صورتی که شرایط دار باشین و تقسیم بشین آ. شرقی 10-15 روز دوره یگان ویژه دارین.

من خودم این دوره را بودم، دوره سخت، اهصاب خورد کن و بدی هست علی الخصوص برای کسانی که آموزشگاه ولیعصر بودن چون عادت به این سختی ها ندارن.

بردن چفیه، دارو (حتی سرماخوردگی)، تسبیح، اسپری و... ممنوعه، تاحالا جایی را ندیدم اینطور بگردن.
تلفن ها در زمان آماده باش کلا قطع هست (بگذریم در شرایط عادی 2 ساعت وصله)

گذاشتن کلاه پشمی در زمستان ممنوع هست.

و......

.

اگه شرایط دار نباشیم هم باز بیوفتیم مثلا تبریز میریم یگان ویژه!؟ :n28: فقط اینجا اینجوریه!؟

ahwazp30
13-08-2014, 13:22
یکی از دوستام مرزبانی قسمت نمیدونم کیش بود یا قشم افتاده بود میگفت که خیلی سخته و فقط جایی خواب و یه اتاق بودن با 3 تا سرباز که پست میدادن میگفت هفتگی براشون اب میاوردن تو بشکه

ولی اونجا میگفت که از لحاظ غذا اینا خوب بوده و بهترین غدا رو بهشون میدادند حتی گفت براشون میوه و اجیل اینا هم میدادن
چون کارشون سخت بوده حواشون رو داشتن

فقط گفت سختیش این بود که فاصله از شهر زیاد بود و اونجا هم هوا گرم بوده

من که نگفتم وضعیت زندگی چه جوریه ؟ گفتم چند بار در سال احتمال درگیری با اشرار و تروریست ها وجود داره ؟

SNOW PATROL
13-08-2014, 13:31
بلی من خودم تو آموزشی اقدام کردم

چون قبل اعزام درصد معاف شدن خعلی کمه

اول شما باید کمسیون پزشکی بشی بعد براش معاف شدنش تلاش کنی

من برح ده 90 کمیسیون شدم برج 6 92 معاف شدم:n02:

سلام گذرنامه رو مطمئن نیستم ولی یه چی های شنیدم
اما گواهینامه باید توسط کمسیون پزشکی نظر داده بشه و بستگی به نوع بیماری داره ..نمیشه کلی گفت ولی بعضی از بند ها رو طبیعتا اجازه رانندگی نمیدهند مثلا کسی که اسكيزوافكتيو یا اسكيزوفرني مزمن و شدید داره قاعدتا نمیتونه گواهینامه بگیره !!!
ولی در هر صورت معافیت پزشکی بند های مختلفی داره و باید کمسیون نظر بده

hamed999
13-08-2014, 15:54
توی ارتش به لیسانسه ها چه درجه ی میدن؟:n26:

میگن اخه یه درجه مقام لیسانسه هارو اوردن پایین تر.راسته؟:n28:

سخت ترین کاره بدنی توی دوره ی اموزشی توی 05 کرمان چیه؟:n28:
والا هر نیرویی فرق داره ولی الان تو پدافند عملی شده و به لیسانسه ها گروهبانی یا استواری میخوان بدن

=============================================
سوال خودم
دوستان حرفه ای ج بدن
تو تهران چه مرکز دندانپزشکی میشناسن که کارش خوب باشه و طرف قرارداد با نیروی های مسلح باشه که ما سربازا هم بتونیم ازش استفاده کنیم ؟ راستی چند درصد هزینه رو میگیرن ؟
و اینکه امروز تو امیر اباد خیابان اعتماد زاده کلینیک دندانپزشکی نزاجا رو دیدم ایا خدماتش به سربازای ارتش رایگان هست ؟حتی ما که نزاجا نیستیم

sh@y@n
13-08-2014, 15:56
من در خواست تمیدید واسه کنکور داده بودم که امروز موافقت شد , فعلا از نیروی انتظامی نجات پیدا کردم :n09:
فقط یه سوال واسم پیش اومده , من اگر بخوام ابان برم خدمت دوباره نیروی انتظامی میفتم یا ممکنه بیفتم ارتش

enter360
13-08-2014, 17:03
من در خواست تمیدید واسه کنکور داده بودم که امروز موافقت شد , فعلا از نیروی انتظامی نجات پیدا کردم :n09:
فقط یه سوال واسم پیش اومده , من اگر بخوام ابان برم خدمت دوباره نیروی انتظامی میفتم یا ممکنه بیفتم ارتش

برای تمدید برگه چیزی از دانشگاه دادی یا فقط درخواست دادی ؟

sh@y@n
13-08-2014, 17:18
برای تمدید برگه چیزی از دانشگاه دادی یا فقط درخواست دادی ؟
فرم ثبت نام رو فرستادم

ahwazp30
13-08-2014, 17:53
به سربازان وظیفه اسلحه کمری یا همون هفت تیر میدن ؟ اگر میدن چه شرطی داره باید ارگان خاصی باشیم یا مثلا درجه بالایی داشته باشیم ؟

pm1
13-08-2014, 19:29
سلام. واقعآ کنکور داده بودید ؟ یا اینکه الکی بهانه آوردید ...؟ درخواستتون واسه منتظر بودن نتایج بود ؟ اگه بگیم میخواهیم کنکور بدیم چی ؟ قبول میکنن؟! ممنون

AshkeMahtab
13-08-2014, 19:49
:n02:
اینکه میگن تو اموزشی مثلن 2 روز مرخصی میدن واس غیر بومی ها که مثال ازشرق کشور بره غرب کشور 2 روزو که باید تو راه

باشه؟؟جریان چطوری میشه؟؟

جریان مرخصی تو شهری چطوریه روزی هست یا هفته؟؟ و چند ساعت مرخصی توشهری میدن؟؟؟؟

میتونیم از اینجا صابون و شامپو و خمیردندان واس خودمون ببریم؟؟ و از لوازم بهداشتی که خوده اونا میدم استفاده نکنیم؟؟؟؟

مرخصی بیایم و دیرتر از موعد به پادگان بریم به جای هر روز دیر رفتن چند روز اضاف میزنن؟؟

یه سوال همیشه واس مبهم بوده اینکه یه سرباز 21 ماه تو یه پادگان چه غلطی میکنه؟؟؟ یعنی درکل 21 ماه رو اونجا

چه کاری انجام میده و از ساعت 4 صب بلندمیشه تا شب؟؟؟ و عمر جوونارو میگیرن...2سالو فقط پا میکوبن:n02:

sh@y@n
13-08-2014, 20:22
سلام. واقعآ کنکور داده بودید ؟ یا اینکه الکی بهانه آوردید ...؟ درخواستتون واسه منتظر بودن نتایج بود ؟ اگه بگیم میخواهیم کنکور بدیم چی ؟ قبول میکنن؟! ممنون
اره بابا واقعا کنکور دادم و الان هم منتظر نتایج ارشد هستم!
واسشون فرم ثبت نام رو فرستادم که قبول کردن وگرنه قبول نمیکردن چون اون خانومه هم میگفت که تا حالا هر چی درخواست دادیم رد شده!
فکر نکنم واسه کنکور دادن تمدید کنن

samoeli
13-08-2014, 20:31
اقا اگه گوشی ببریم و بعد از ورود به پادگان تحویل بدیم موقغ های مرخصی میتونبم پس بگیریم و بعد دوباره که اومدیم تحویل بدیم؟

soheil021
13-08-2014, 20:34
نبود 8 روز دیگه ...........

راحت میشیم از شر این اموزشی

بوی واکسن میاد ...............

Milad4171
13-08-2014, 21:10
:n02:
اینکه میگن تو اموزشی مثلن 2 روز مرخصی میدن واس غیر بومی ها که مثال ازشرق کشور بره غرب کشور 2 روزو که باید تو راه

باشه؟؟جریان چطوری میشه؟؟

میتونیم از اینجا صابون و شامپو و خمیردندان واس خودمون ببریم؟؟ و از لوازم بهداشتی که خوده اونا میدم استفاده نکنیم؟؟؟؟

مرخصی بیایم و دیرتر از موعد به پادگان بریم به جای هر روز دیر رفتن چند روز اضاف میزنن؟؟

یه سوال همیشه واس مبهم بوده اینکه یه سرباز 21 ماه تو یه پادگان چه غلطی میکنه؟؟؟ یعنی درکل 21 ماه رو اونجا

چه کاری انجام میده و از ساعت 4 صب بلندمیشه تا شب؟؟؟ و عمر جوونارو میگیرن...2سالو فقط پا میکوبن:n02:

سلام.
در مورد مرخصی غیر بومی ها ، چیزی هست که ما بهش میگفتیم توراهی. یعنی مثلا طرف میخواد 10 روز بره مرخصی 2 روز تو راهی بهش اضافه میکنن 12 روز میره . ( اون 2 روز رو تشویقی حساب میکنن) البته نمیدونم همه جا این کارو میکنن یا نه ولی معمولا واسه پادگان ما اینمدلی بود.

مرخصی تو شهری معمولا اگر ضروری باشه با موافقت فرمانده اجرا میشه که بهش مرخصی ساعتی میگن. طرف با موافقت میتونه بره مرخصی ساعتی بیرون تو شهر وحداکثر قبل از خاموشی باید برگرده تو پادگان. ( حدوداً ساعت 9 دیگه باید تو پادگاه باشه . بازم بستگی داره )

در مورد وسایل شخصی موردی نداره گیر نمیدن.

در مورد دیرکر از مرخصی هم بازم بستگی داره ممکنه طرف کوتاه بیاد ممکنه اضافه خدمت بزنن ممکنه تنبیه کاری بشه طرف ممکنه خیلی طرف بداخلاق باشه یک روز بازداشت کنه ( یک روز بازداشت برابر با 2 روز اضافه خدمت هست )
خدماتی که سربازان تو پادگان ها انجام میدن کاملا بستگی به محلی هست که فعالیت میکنن. ممکنه فعالیت های اداری باشه . فنی باشه یا موارد دیگه. ولی معمولا مسائل بیشتر داخل همون پادگان میچرخه .

البته این موارد مربوط به آموزشی نیست مربوط به بعد از آموزشی هست. بعد از آموزشی معمولا بیداری 4 صبح نیست. در بدترین شرایط 5 صبح هست ! واسه درجه دارها بین 7:30 تا 8 . ( واسه ما اینمدلی بود )

Milad4171
13-08-2014, 21:14
اقا اگه گوشی ببریم و بعد از ورود به پادگان تحویل بدیم موقغ های مرخصی میتونبم پس بگیریم و بعد دوباره که اومدیم تحویل بدیم؟
اگر منظور شما بعد از آموزشی هست، میتونید به دژبانی تحویل بدین . موقع رفت تحویل بدین و موقع برگشت تحویل بگیرید ولی باید این مورد رو اعلام کنید حتماً که میخواید بیارید ببینید چی میگن !!

امير موسر
13-08-2014, 21:15
باشه؟؟جریان چطوری میشه؟؟
به بومی ها معمولا آخر هفته ها و روزای تعطیل رو مرخصی میدن . به غیر بومی ها هم بسته به مسافتشون مرخصی میدن .

مرخصی تو شهری هم بستگی به پادگانتون داره ! بعضی ها اصلا نمیدن تو دوران آموزشی . معمولا بعد از پایان آموزش ، حدوده ساعت 3 بعد از ظهر میدن تا قبل از خاموشی .

بله

به اعضای هر روز دو روز ، اگر اشتباه نکنم .

2 ماه آموزشی میشه : بیداری - نماز - صبحانه - نظافت - ورزش - صبحگاه - کلاس های تئوری - نماز - نهار - تمرین رژه - در اختیار - نماز - شام - نظافت - خاموشی :دی البته به زمانی ( فصل ) هم که میری شاید جای بعضی هاشون با هم عوض بشه . اون لا به لا هم یه نیم ساعتی میبرنتون بازدید نگهبانی ، اگر نگهبان باشی .
بعد از دو ماه آموزشی هم بستگی داره یگانت کجا باشه .

javad-macros
13-08-2014, 21:41
سلام تو پادگان های تهران برای ما که تهران هستیم این روز برگ که میگن چجوریه یعنی میشه ظهر ساعت ۴ بری بیرون و شب قبل خاموشی برگردی ؟
لطفا یه توضیح بدین

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk 2

SNOW PATROL
13-08-2014, 22:03
سلام. اگه در طول خدمت دچار یه بیماری بشی که نیاز به عمل داشته باشی و به فرض تا یکماه بعد عمل باید استراحت کنی این یک ماه جزو خدمت حساب میشه یا 1 ماه اضافه خدمت میخوری؟

اگر عملتون مورد تایید پزشک نظام وظیفه باشه میتونید از یک ماه مرخصی استعلاجی استفاده کنید و طبیعتا جزء خدمت محسوب میشه
اگر بیشتر از یک ماه شد خلاء خدمتی میخورید و باید به تعداد روز های مرخصی بیشتر از یک ماه خدمت کنید

به سربازان وظیفه اسلحه کمری یا همون هفت تیر میدن ؟ اگر میدن چه شرطی داره باید ارگان خاصی باشیم یا مثلا درجه بالایی داشته باشیم ؟

من تا حالا ندیدم سرباز کلت داشته باشه اصولا سلاحی نیست که در حیطه فعالیت سرباز باشه
اما شاید در یگانی به عنوان افسرنگهبان انتخاب شدید در اختیار گذاشته بشه ..
در برخی مراکز اموزشی هم تیراندازی باهاش اموزش داده میشه

سلام تو پادگان های تهران برای ما که تهران هستیم این روز برگ که میگن چجوریه یعنی میشه ظهر ساعت ۴ بری بیرون و شب قبل خاموشی برگردی ؟
لطفا یه توضیح بدین

بله یه همچین چیزی هست اما ممکنه ساعتش فرق کنه ..بستگی به محل خدمت داره..مکنه تا صبح مرخصی بدن ..

Mahdi.p30
13-08-2014, 22:18
آقا من خدمت قبلی داشتم ، دوباره اول شهریور دارم میرم خدمت، نیروی انتظامی
بچه هایی که شرایط منو داشتن ، استحقاقی ها رو دوباره کامل میدن؟ پتو و متکا و لباس رو منظورمه؟
کلا تو این بیست و خورده ای دوره آموزشی ، چه کارایی از ما که خدمت قبلی داشتیم ، میخوان؟

Milad4171
13-08-2014, 22:45
بچه هایی که شرایط منو داشتن ، استحقاقی ها رو دوباره کامل میدن؟ پتو و متکا و لباس رو منظورمه؟
کلا تو این بیست و خورده ای دوره آموزشی ، چه کارایی از ما که خدمت قبلی داشتیم ، میخوان؟
والا تا اینجا که من خبر دارم کسانی که خدمت رفته بودن بعد مرخصی یا هرچی گرفتن و بعد از مدتی دوباره میرن خدمت ، دقیقاً مثل افراد عادی باید دوره آموزشی رو بگذرونن.
در مورد استحقاقی ها ، خبر ندارم ! ولی احتمالا میدن !

Mahdi.p30
13-08-2014, 22:55
والا تا اینجا که من خبر دارم کسانی که خدمت رفته بودن بعد مرخصی یا هرچی گرفتن و بعد از مدتی دوباره میرن خدمت ، دقیقاً مثل افراد عادی باید دوره آموزشی رو بگذرونن.
در مورد استحقاقی ها ، خبر ندارم ! ولی احتمالا میدن !
مثل افراد عادی که نه ، 23 24 روز آموزشی داره! اینم البته واسه نیروی انتظامیه ، بقیه ارگانا مستقیما خدمت قبلی ها رو میفرستن سر یگان

30vil
13-08-2014, 23:05
دوستان من فوق لیسانس عمران هستم و تاریخ اعزامم اول آبان هستش
یک آشنایی دارم که میتونه منو برای نیرو هوایی ارتش پذیرش کنه میخواستم ببینم شرایط نیرو هوایی چطوره ارزشش را داره پذیرش بشم یا منتظر بمونم شاید جای بهتر بیفتم
با تشکر

mo_ho
13-08-2014, 23:06
لطفا یه توضیح بدین

سلام
مثلا 01 هر روز مرخصی میده از ساعت 4-5 بعداز ظهر می تونید از پادگان خارج بشین و باید خودتون رو تا ساعت 5 و نیم صبح فرداش به پادگان برسونید

ice_man_sh
14-08-2014, 01:37
احتمال داره.

خیلی نمی خوام بحث ها را باز کنم که این وسط یه موقع شکست حفاظتی داشته باشیم ولی نسبت به مرزی که هستین فرق میکنه، برای مثال مرز شمال آذرباجان شرقی و اردبیل و... زیاد خطر خاصی نداره، ولی در عوض مرز شمالغرب چه از نظر قاچاق و چه از نظر اشرار درگیری داره. البته الان درگیری خاصی با اشرار نیست.

در مرز های درگیر اولین اشتباه میتونه آخرین اشتباه باشه، آیین پاسداری باید مو به مو اجرا بشه در غیر اینصورت غیر اینکه جون خودتون میره جون کسایی که به امید شما در حال استراحت هستن هم در خطر شدید میوفته.

معمولا ناجا امکانات خیلی پایین تری در مرز نسبت به سپاه داره، یکی از دوستان نقطه صفر مرزی سپاه بود (شمالغرب) ولی حال میکرد.

در ضمن به دلیل بعضی مشکلات در بعضی مناطق سربازان شخصی رفت و آمد میکنن.

در عوض مزایای دیگه ای داره که بگذریم اگه برین میفهمن!

سلام دوستان ببخشید سوالم تکراری هست.
می خواستم بدونم اگر بعد از تموم شدن دوره کارشناسی کنکور ارشد قبول نشم میتونم تا یک سال نرم سربازی و بخونم برای کنکور سال بعد؟ اضاف خدمت نمیخورم؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
تا یکسال پس از تاریخ فارغ التحصیلی وقت دارین.

از خدمت حساب میشه و کسری استعلاجی تعلق میگیره.

البته باید دکتر بهداری تایید کنه دکتر های بیرون مهم نیستند.
حداکثر استعلاجی هم یکماه هست.

توی ارتش به لیسانسه ها چه درجه ی میدن؟:n26:

میگن اخه یه درجه مقام لیسانسه هارو اوردن پایین تر.راسته؟:n28:

سخت ترین کاره بدنی توی دوره ی اموزشی توی 05 کرمان چیه؟:n28:
چند صفحه قبل گفتیم که درجه ها کم شده و دوستان میگن گ1 شده.

ظاهرا به عده ای هم س 3 میدن.

درصدش را باید دوستانی که خدمت هستن بگن.

اگه شرایط دار نباشیم هم باز بیوفتیم مثلا تبریز میریم یگان ویژه!؟ :n28: فقط اینجا اینجوریه!؟
اصلا ربطی به شرایط نداره.

سربازی که آموزشش تموم بشه و بیفته آ. شرقی میره دوره یگان ویژه.

سربازی که بعد آموزش بیوفته استان دیگه و بعد 6-9 ماه آمایش و.. بگیره بیاد استان خودش دیگه نمیره.

فقط هم مختص کسانی نیست که در تبریز آموزش دیدن ما که ولیعصر بودیم آموزش تموم شد بعد 5 روز استراحت رفتیم یگان ویژه، کسایی بودن که هم دوره ما بودن ولی اراک و یا اردبیل آموزش دیده بودن ولی تقسیم استان بودن و اومده بودن.

رفتین به سروان اخ... سلام برسونید که فهیم ترین فرد خودش هست و بقه همش گروهبان های کادر هستن که به استوار و ستوان دستور میدن و دهن آدم را سرویس میکنن.

در ضمن فرق ناجا با ارتش اینه که بعضی ها با این گروهبان ها درگیر میشدن که درجه من بالاتره و تو نمیتونی اینطور دستور بد که انداختنشون بازداشت و فرمانده یگان ویژه استان سرهنگ دا.... گفت اضافه حرف بزنین میدم درجه همتون را بکنن، شما هنوز نیروی آموزشی هستین. :n09:

احتمال داره.

سرباز (با درجه سرباز) من ندیدم، بیشتر تونفا، کلاش، دستبند و یا اسپری برای ماموریت و بدرقه متهم میگرفتن.

سرباز درجه دار (استوار - افسر) هم همینطور من ندیدم بیشتر از اینها تحویل بگیره.

ولی من خودم چون افسر نگهبان و افسر گشت بودن شیفت که شروع میشد، کلت (رولور) - اسپری، دستبند و بیسیم را تحویل میگرفتیم و می بستیم تا آخر شیفت.

در اموزش با زیگزاوو (زعاف) آموزش دیده بودیم.

اما اگه درگیری بشه (میشد) من کلاش (نسبت به رولور) را ترجیح میدادم.

البته یه نکته ای را بگم، اینکه فکر کنید تحویل گرفتن چیزی خوبه این کاملا اشتباه هست، من بارها گفتم وقتی افسر نگهبان بودم کل پاسگاه تحویلم بود ولی با سلام وصلوات 24 ساعت را اداره میکردم تا تموم بشه و تحویل بدیم بدون مشکل، چون هم شیفتی های من کادر بود، موردی میشد اتفاق خاصی نمی افتاد ولی اگه شیفت من اتفاقی می افتاد تا زندان هم راه داشت.

اگه در امکان بود حتی تونفا هم تحویل نگیرین. (البته سرباز ناجا دیگه حداقل این یکی را باید تحویل بگیره)

آموزش اولین بار این امکان هست ولی برای دفعات بعد این امکان نیست.

معمولا اطراف بعضی پادگان ها دکه ها و... این وظیفه را عهده دار هستن.

البته این را بگم شما اگه با لباس گوشی بدست دژبان مرکز ببینه و بگیره بازداشت می خورین.

دوره ما مثل همه سربازها آموزش میدیدن. البته 1 ماه آموزش دیدن و بعد ترخصی شدن.

ahwazp30
14-08-2014, 08:25
ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1- به همه سربازا کلاش میدن ؟ مثلا اگه به کسی پست اداری ندن صد در صد کلاش رو در اختیارش میزارن یا ممکنه کل خدمتش بدون اسلحه گرم باشه ؟ اخه سربازی بدون کلاش حال نمیده .

2-اگه کسی بعد از اموزشی توی مثلا کلانتری بیافته و بعد برای معاف از رزم شدن(پزشکی) اقدام کنه جاش توی همون کلانتری میمونه و پست دیگه ای بهش میدن یا ممکنه بندازنش یه کلانتری یا جای دیگه ؟

3-همونطور که میدونید جدیدا مدرک تحصیلی رو در معافیت پزشکی تاثیر دادن .بیماری من(کلیه نعل اسبی) در ایین نامه همیشه معاف دایم بوده حتی پزشک معتمد هم همینو گفت .اما الان در ایین نامه جدید زیر این بیماری یک بند اضافه شده که در صورت داشتن مدرک لیسانس و بالاتر فقط معاف از رزم .من هم لیسانس هستم .حالا به نظر شما اگه برای معافیت اقدام کنم کمیسیون م دائمم میکنه یا به خاطر مدرکم معاف از رزم میشم ؟

4-ایا یک سرباز با درجه ی گروهبان 1 هر وقت یک سرباز با درجه ی ستوان سومی یا مثلا استوار 1 میبینه باید احترام نظامی بزاره ؟ یا مثلا گروهبان 3 باید به گروهبان یکم احترام نظامی بزاره ؟

5-اگر در کلانتری دو نفر استوار 1 باشه که یکیشون سرباز وظیفه و یکی کارمند استخدام رسمی هست فرقی بینشون میزارن یا چون درجشون برابره فرق نمیزارن ؟

6-اینکه یه نفر توی نیروی هوایی یا نیروی دریایی بیافته به سطح تحصیلاتش ربط داره یا به شهرش یا اصلا ربط نداره و شانسیه ؟

7-اگه بخوام تو خدمت به کسی دستور بدم حداقل چه درجه ای باید داشته باشم ؟

8-تک پسرها تو هر یگانی که باشن توی شهر خودشون میافتن یا شانسیه ؟

ahwazp30
14-08-2014, 11:34
این کلاه و کفش مربوط به ارگان خاصی هست یا همه سربازا میتونن از این نوع کفش و کلاه استفاده کنن ؟

Milad4171
14-08-2014, 11:40
این کلاه و کفش مربوط به ارگان خاصی هست یا همه سربازا میتونن از این نوع کفش و کلاه استفاده کنن ؟

این کلاه تا جایی که من میدونم مخصوص کسانی هست که دوره تکاوری رو میگذرونن. دوره تکاوری یه سری دوره های سخت هست که سرباز یاد میگیره در شرایط سخت چطوری بتونه قدرت و کنترل ذهنی خودش رو حفظ کنه.
که در بعضی مناطق آموزشی به نام دوره تک آوری انجام میشه اما در بیشتر مواقع اختیاری است . یک درجه هم به درجه سرباز اضافه میشه چون دوره ها سخت هستند.
در مورد روکش پوتین . دژبان ها هم از اینها دارن.

30vil
14-08-2014, 12:38
با درخواست تعجیل من موافقت شد و امروز برگه سفیدم را گرفتم

و 6/1 اعزام و 01 افتادم:n02:

hamed999
14-08-2014, 12:41
والا هر نیرویی فرق داره ولی الان تو پدافند عملی شده و به لیسانسه ها گروهبانی یا استواری میخوان بدن

=============================================
سوال خودم
دوستان حرفه ای ج بدن
تو تهران چه مرکز دندانپزشکی میشناسن که کارش خوب باشه و طرف قرارداد با نیروی های مسلح باشه که ما سربازا هم بتونیم ازش استفاده کنیم ؟ راستی چند درصد هزینه رو میگیرن ؟
و اینکه امروز تو امیر اباد خیابان اعتماد زاده کلینیک دندانپزشکی نزاجا رو دیدم ایا خدماتش به سربازای ارتش رایگان هست ؟حتی ما که نزاجا نیستیم
سواله ما موندااااا

بردیا
14-08-2014, 12:48
اومدیم برای آخرین مرخصی قبل از جشن پایان دوره.
خدا رو شکر برای دوره آموزشی ما،پدافند ارتش تو سمنان واقعا هتل بودش.
42 روزش دقیق به خاطر مرخصی اول دوره و ماه رمضون و میان دوره رفتش بدون اینکه سختی خاصی داشته باشیم.
این 2هفته بعد میان دوره هم فقط یه میدون تیر بود که واقعا بهمون سخت گذشت.
7 صبح بعد 1 روز بودن تو اردوگاه حرکت کردیم به سمت میدون تیر،8 رسیدیم و تا 11 زیر آفتاب کویر علاف شدیم تا تیراندازی شروع بشه و تا 12:30 ادامه داشت.بعدشم تا 2 طول کشید تا دوباره برگردیم به پادگان.
تقریبا 16 کیلومتر((البته رفت و برگشت)) پیاده روی با بار داشتیم برای میدون تیر.
بقیه روزا رژه بود و همچنین هست که چون گروهان ما تقریبا بهترین گروهان توی رژه هستش اکثرا استراحت میکنیم و ولو هستیم تو آسایشگاه.
هفته بعد هم انشالله جشن سردوشی هستش و تمام.
فقط الان نگرانی ها سر درجه ای هستش که تو یگان بهمون ممکنه بدن.

vahid-l
14-08-2014, 12:59
سلام دوستان
من 6/1 اعزامم برگه ی سفیدم هم اومده و تاریخ اعزام رو هم نوشته ولی تو قسمت محل آموزش هیچی ننوشته این یعنی کد مازاد خوردم؟ :n27: میگن خیلی بده! آخه وقتی دفترچه رو فرستادم آبان افتادم ولی تعجیل زدم و افتادم شهریور
از پلیس + 10 پرسیدم گفت تا سه رو قبل اعزام مشخص میشه کجا افتادی ...یکی دو نفرم گفتن کد مارادی روز اعزام مشخص میشه!!!
یه سوال دیگه میگن معمولا کد مازادی نیرو انتظامی میفته آیا درسته؟ یا نه؟
لیسانس الکترونیک هم دارم
اگه میشه کمکم کنید مرسی :n01:

ahwazp30
14-08-2014, 13:03
این کلاه تا جایی که من میدونم مخصوص کسانی هست که دوره تکاوری رو میگذرونن. دوره تکاوری یه سری دوره های سخت هست که سرباز یاد میگیره در شرایط سخت چطوری بتونه قدرت و کنترل ذهنی خودش رو حفظ کنه.
که در بعضی مناطق آموزشی به نام دوره تک آوری انجام میشه اما در بیشتر مواقع اختیاری است . یک درجه هم به درجه سرباز اضافه میشه چون دوره ها سخت هستند.
در مورد روکش پوتین . دژبان ها هم از اینها دارن.

1-یعنی وقتی من اعزام شدم اموزشی اگر دوره تکاوری داشت میتونم شرکت کنم ؟

2-روکش پوتین رو سرباز معمولی نمیتونه استفاده کنه ؟ حتما یاید دژبان باشیم تا بتونیم از روکش پوتین استفاده کنیم ؟

djbehnam73
14-08-2014, 13:14
کیا رفتن و سیگاری برگشتن ؟؟؟؟؟

کیا هم رفتن و مرد برگشتن ؟؟؟؟؟

اعتراف کنید ؟؟؟؟؟؟

AshkeMahtab
14-08-2014, 14:57
کیا رفتن و سیگاری برگشتن ؟؟؟؟؟

کیا هم رفتن و مرد برگشتن ؟؟؟؟؟

اعتراف کنید ؟؟؟؟؟؟

من نرفته سیگاری ام:n02: از الانم جوش اینو میزنم که بدون سیگار اونجا چه کنم:n02:حداقل روزی یه نخ نکشم فک میکنم یه چیزی گم کردم

....امید اینکه برگشتم سیگارو ترک کرده باشم:n02:

دنیام دنیای نامردیه به سربازیو غیر سربازی ربطی نداره:n02:

ice_man_sh
14-08-2014, 15:07
ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1- به همه سربازا کلاش میدن ؟ مثلا اگه به کسی پست اداری ندن صد در صد کلاش رو در اختیارش میزارن یا ممکنه کل خدمتش بدون اسلحه گرم باشه ؟ اخه سربازی بدون کلاش حال نمیده .

2-اگه کسی بعد از اموزشی توی مثلا کلانتری بیافته و بعد برای معاف از رزم شدن(پزشکی) اقدام کنه جاش توی همون کلانتری میمونه و پست دیگه ای بهش میدن یا ممکنه بندازنش یه کلانتری یا جای دیگه ؟

3-همونطور که میدونید جدیدا مدرک تحصیلی رو در معافیت پزشکی تاثیر دادن .بیماری من(کلیه نعل اسبی) در ایین نامه همیشه معاف دایم بوده حتی پزشک معتمد هم همینو گفت .اما الان در ایین نامه جدید زیر این بیماری یک بند اضافه شده که در صورت داشتن مدرک لیسانس و بالاتر فقط معاف از رزم .من هم لیسانس هستم .حالا به نظر شما اگه برای معافیت اقدام کنم کمیسیون م دائمم میکنه یا به خاطر مدرکم معاف از رزم میشم ؟

4-ایا یک سرباز با درجه ی گروهبان 1 هر وقت یک سرباز با درجه ی ستوان سومی یا مثلا استوار 1 میبینه باید احترام نظامی بزاره ؟ یا مثلا گروهبان 3 باید به گروهبان یکم احترام نظامی بزاره ؟

5-اگر در کلانتری دو نفر استوار 1 باشه که یکیشون سرباز وظیفه و یکی کارمند استخدام رسمی هست فرقی بینشون میزارن یا چون درجشون برابره فرق نمیزارن ؟

6-اینکه یه نفر توی نیروی هوایی یا نیروی دریایی بیافته به سطح تحصیلاتش ربط داره یا به شهرش یا اصلا ربط نداره و شانسیه ؟

7-اگه بخوام تو خدمت به کسی دستور بدم حداقل چه درجه ای باید داشته باشم ؟

8-تک پسرها تو هر یگانی که باشن توی شهر خودشون میافتن یا شانسیه ؟

احتمالا شما عشق نظامی گری دارین ولی خدمت با اونچیزی که تو ذهن شما هست فرق میکنه:n05:

1- سرباز وقتی میره سر پست از افسر نگهبان (در ناجا) و اسلحه خانه (بیشتر در پادگاهنها مثل ارتش و سپاه) اسلحه خودش را میگیره و انگشت میزنه (این انگشت مهمه چون حتی میله نظافت اسلحه گم بشه و یا یه گلوله کم بشه شلوار آدم را میدن دستش) و میره سر پستش و بعد دو ساعت میاد و اسلحه را تحویل میده.

در ناجا اگه ماموریتی باشه که نیاز به اسلحه باشه تحویل میگیره و بعد ماموریت میده، سرنشین گشت های خودرویی و موتوری هم معمولا تحویل میگیرن و بس از گشت تحویل میدن.

2- تو ناجا کار زیاده و سرباز کم، معاف از رزمی را شاید فرمانده بگه من این سرباز را نمی خوام و بفرسته و به جاش یه سرباز دیگه بگیره.

3- من از مسایل پزشکی اطلاعای ندارم، فقط میدونم که دیگه سخت شده برا فارغ التحصیلان دانشگاهی.

4- خیر سرباز به سرباز احترام نمیزاره. (قانونا باید بزاره ولی نمیزارن)

5- گ 1 کادر جلوتر از س3 سرباز هست. در پلیس راه یادمه گوهبان دست ستوان 2 طی میداد میگفت نظافت کن.

6- تقسیمات شانسی هست و بر اساس نیازمندی به مدرک تحصیلی

7- تو خدمت نمی تونین به کسی دستور بدین، به هر حال شما هم سرباز هستین، همچین زیر آبتون را میزنن که ...
البته بعضی موارد هست که دستور حساب نمیشه، مثلا من زمان خدمت سرباز زیر دستم بود و میگفتم چیکار کنید ولی اونقدر صمیمی بودیم که میشستیم باهم سیگار میکشیدیم، با من راحت بودن پیش من گوشی استفاده میکردن، اگه می خواستم عشق نظام بازی در بیارم به هر حال به مشکل می افتادیم.

8- فرق میکنه، تک پسر برای خدمت در استان خودشون شرط هست.

لباس نیروی زمینی ارتش هست.

کفش پوتین معمولی هست، روی اون پوششی که هست مخصوص دژبان و تشریفات هست.

کلاه کجی که میبینین برای یگان های تکاوری در ارتش و برای یگان ویژه در ناجا هست.

سلام دوستان
من 6/1 اعزامم برگه ی سفیدم هم اومده و تاریخ اعزام رو هم نوشته ولی تو قسمت محل آموزش هیچی ننوشته این یعنی کد مازاد خوردم؟ :n27: میگن خیلی بده! آخه وقتی دفترچه رو فرستادم آبان افتادم ولی تعجیل زدم و افتادم شهریور
از پلیس + 10 پرسیدم گفت تا سه رو قبل اعزام مشخص میشه کجا افتادی ...یکی دو نفرم گفتن کد مارادی روز اعزام مشخص میشه!!!
یه سوال دیگه میگن معمولا کد مازادی نیرو انتظامی میفته آیا درسته؟ یا نه؟
لیسانس الکترونیک هم دارم
اگه میشه کمکم کنید مرسی :n01:
پارتی داشته باشین اتفاقا مازاد خوبه.

ربطی به مازاد بودن نداره ولی چون بخش بیشتر سربازان را ناجا میگیره خوب احتمال خدمت در ناجا بیشتره.

1-یعنی وقتی من اعزام شدم اموزشی اگر دوره تکاوری داشت میتونم شرکت کنم ؟

2-روکش پوتین رو سرباز معمولی نمیتونه استفاده کنه ؟ حتما یاید دژبان باشیم تا بتونیم از روکش پوتین استفاده کنیم ؟
1- خیر دل به خواهی نیست.

2- خیر در نظامی گری همه چیز اصوا داره.
مثلا اگه بخواین نمی تونین دستمال گردن ببندین، یا کلاه کج بزارین.
همه چیز قوانی و لباس سامانی داره.

حتی پوشیدن اورکت و در اوردن اون با دستوری هست که از فرماندهی استان میاد و اگه عرق هم بریزین باید اور تنتون باشه.

TRIPLE M
14-08-2014, 15:34
سلام خدمت اساتید محترم من میخوام توی سپاه خدمت کنم .چه راههایی داره آیا خود نظام وظیفه هم امکانش هست بندازه سپاه؟

djbehnam73
14-08-2014, 17:07
من نرفته سیگاری ام:n02: از الانم جوش اینو میزنم که بدون سیگار اونجا چه کنم:n02:حداقل روزی یه نخ نکشم فک میکنم یه چیزی گم کردم

....امید اینکه برگشتم سیگارو ترک کرده باشم:n02:

دنیام دنیای نامردیه به سربازیو غیر سربازی ربطی نداره:n02:
داداش من اونجا تنها چیزی که هست ، سیگاره
خیالت راحت
فراوون از kent , winston , bahman ta magno هست
خلاصه بی سیگار نیستی :n02:

vahid-l
14-08-2014, 17:08
داداش شرمنده چطور پارتی داشته باشم خوبه؟ یعنی باید چیکار کنم؟ یکم بیشتر توضیح بده دمت گرم منتظرم ...

mohammad6990
14-08-2014, 17:14
یه سریا می گن اگه کاری بلدی، زود بهشون بگو که راحت باشی، یه سریا هم می گن اصلا زیر بار مسئولیت نرو(تو آموزشی) کدومش بهتره؟

Soroush-S
14-08-2014, 17:43
یه سریا می گن اگه کاری بلدی، زود بهشون بگو که راحت باشی، یه سریا هم می گن اصلا زیر بار مسئولیت نرو(تو آموزشی) کدومش بهتره؟

آموزشی هیچی نگو چون زیاد فرقی نداره - ولی وقتی وارد یگان شدی بگو ضمنا سعی کن خودرو تحویل نگیری !

coolboy654
14-08-2014, 18:32
اینجا بروبچ اعزامی ان ک
ما ک میخایم معاف شیم، ... کلک بازیا رو از کی بپرسیم پس
2 بار سوالمو پرسیدم من، ج نداد کسی
بازم بپرسم؟

masoud93
14-08-2014, 19:27
سلام.
اگه طرف بعد از دیپلوم مثلاً 2 سال بره دانشگاه بعد ترک تحصیل بکنه از بعد از اون اضافه خدمت میخوره یا از 18 سالگی به بعد ؟
اضافه خدمت برا یک سال چقدر هست ؟
ممنون :n16:

Sh-Meteor
14-08-2014, 22:31
سلام دوستان

من تابستون امسال فوق دیپلمم رو میگیرم.
( همه رو تو چهار ترم پاس کردم، 5 واحد مونده که اونارم دارم تو تابستون پاس می کنم )

کنکور کاردانی به کارشناسی هم امروز بود.

من برای کنکور زیاد نخوندم و طبق انتظار امروز هم کنکور جالبی ندادم.

برای همین می خوام سال دیگه تو کنکور شرکت کنم.

ترم یک یا دو که بودیم، رفتیم پلیس + 10 و معافیت تحصیلی مونو گرفتیم. ( فکر کنم نوشته بود تا 31 شهریور 94 )

1. حالا که من همه رو چهار ترمه پاس کردم، هنوز هم معافیت شامل من میشه؟

2. چطوری می تونم مطمئن شم تا کی معافیت تحصیلی دارم؟

3. اگه تائید بشه که من تا 31 شهریور 94 معاف تحصیلی دارم، میتونم تو کنکور کاردانی به کارشناسی 94 شرکت کنم دیگه؟ ( مرداد برگزار میشه )

ممنون میشم راهنماییم کنید:n16:

امير موسر
14-08-2014, 23:16
سلام دوستان

( همه رو تو چهار ترم پاس کردم، 5 واحد مونده که اونارم دارم تو تابستون پاس می کنم )

ترم یک یا دو که بودیم، رفتیم پلیس + 10 و معافیت تحصیلی مونو گرفتیم. ( فکر کنم نوشته بود تا 31 شهریور 94 )

3. اگه تائید بشه که من تا 31 شهریور 94 معاف تحصیلی دارم، میتونم تو کنکور کاردانی به کارشناسی 94 شرکت کنم دیگه؟ ( مرداد برگزار میشه )

شما که درست تموم بشه باید تو اون وقتی که نظام وظیفه مشخص کرده دفترچت رو پست کنی ! یعنی دیگه معافیت تحصیلی نداری ! زمان ما بعد از تصویه با دانشگاه 6 ماه وقت داشتیم ! الان دقیق نمیدونم چقدره !
شما که هنوز معافیت تحصیلی داری برای ادامه ! واحدات رو تابستون پاس نکن بزار برای ترم بعد تا به کنکور سال بعد هم برسی .

ice_man_sh
15-08-2014, 01:19
سلام خدمت اساتید محترم من میخوام توی سپاه خدمت کنم .چه راههایی داره آیا خود نظام وظیفه هم امکانش هست بندازه سپاه؟
معمولا سرباز کمی با تقسیم میوفته سپاه که اونم اکثرا از سربازان دیپلم و به پایین میشن.

باید پذیرش بگیرین که اونم 100% نیست علی الخصوص برای فارق التحصیلان دانشگاهی محدودیت بیشتری داره.

سلام دوستان

اگه تموم کنید و تسویه کنید معافیت تحصیلیتون باطل میشه.

البته از آنجایی که یکسال وقت دارین مثلا اگه 93/06/25 تسویه کنید تا 94/06/25 وقت دارین تا دفترچه پست کنید.

terayan
15-08-2014, 02:37
سلام دوستان :n16:

یه سوال داشتم...من امکان معاف شدن از خدمت رو دارم ولی به دلیل اینکه معافی پزشکی برای یافتن شغل حال چه دولتی و چه خصوصی مشکل ایجاد می کنه تصمیم گرفتم که با همین مدرک فوق دیپلم به خدمت برم،چند روز قبل نامه اومد که محل آموزشیم مرکز آموزشی شهید رجایی کرمانشاه (نیروی انتظامی) هست و نیروی های این پادگان بعد از اتمام دوره آموزش به مرز اعزام میشن. :n14:

حالا با این وضعیت چه کار کنم به نظر شما ؟ :n28:

صبر کنم تا سه ماه اضاف بزنند واسم و یک کد جدید بگیرم
بی خیال بشم و معافی پزشکی رو بگیرم
همین جایی که افتادم برم

sepahii
15-08-2014, 03:53
سلام
دوتا سوال داشتم
یکی اینکه با همون برگه گواهینامه دوره تکمیلی(کاغذ گلاسه) باید برم محل اموزشم که یزده تا برگه کفایت از اموزشی بگیرم یا باید گواهینامه دوره تکمیلی را ببرم سپاه تهران و تاییده بگیرم و اونو ببرم یزد؟؟؟؟؟؟؟
سوال دیگمم اینه که تو اون چند روز که میریم یزد فقط درگیر کارای اداری هستیم یا مثل باقی سربازا باید بشین پاشو بریم؟؟؟؟؟؟؟؟

Sh-Meteor
15-08-2014, 11:16
اگه تموم کنید و تسویه کنید معافیت تحصیلیتون باطل میشه.

البته از آنجایی که یکسال وقت دارین مثلا اگه 93/06/25 تسویه کنید تا 94/06/25 وقت دارین تا دفترچه پست کنید.
سلام
ممنون از پاسخ تون...
.
.
.
الان من 5 واحد تو تابستون دارم که اگه پاس شون کنم، رسما 31 / 06 / 93 تحصیلم تموم میشه (فوق دیپلم)

الان سه واحدشون نمره منو رد کردن و قبولم کردن. ولی یه درسه دو واحدی دارم که تموم نشده.

اینطور که شما فرمودین من تا 31 / 06 / 94 وقت پست کردن دفترچه رو دارم.

کنکور سال دیگه، وسطای مرداد هستش و جوابشم قبل از31 / 06 / 94 میاد.

پس من سال دیگه میتونم تو کنکور شرکت کنم و دانشگاه قبول شم؟
.
.
.
.
.
یه راه دیگه ای که به مغزم رسیده اینه که این درس دو واحدی که تابستون دارمو، به استادم بگم منو بندازه

منم مجبور بشم ترم بعد (مهر) بر دارمش.
اینطوری بهتر نیست؟
.
از دیروز تا الان نخوابیدم و تمام فکر و ذکرم همین معظل شده.
بد جور ذهنمو درگیر کرده.

ممنون میشم کمکم کنید.

soheil021
15-08-2014, 12:45
بالاخره هفته اخر اموزشی ما هم فرا رسید

نمیخوام بترسونم کسیرو

به سختی و اسونیشم کار ندارم

ولی خدا وکیلی اصلا ساعت نمیگذره وقتی که تو پادگان هستی و روز ها انگار یک روزش یک هفتس

ahwazp30
15-08-2014, 13:31

نمیخوام بترسونم کسیرو

ولی خدا وکیلی اصلا ساعت نمیگذره وقتی که تو پادگان هستی و روز ها انگار یک روزش یک هفتس

ولی ظاهرا خیلی بهت خوش میگذره چون دم به ساعت میای تو اینترنت:n10::n10: چه جوری میای ؟ نکنه مسئول کافی نت پادگان هستی ؟

اره راست میگی بدترین قسمت سربازی میدونی چیه ؟؟ بدترین قسمتش اینه که بدور از جنس مخالف هستی و سرت رو به هر طرف که میچرخونی نر میبینی .اونم چه نرهایی:n10:

THE CORRE
15-08-2014, 13:32
نبود 9 روز دیگه تا این آمورشی مزخرف تموم بشه؟

از 01 اصلا اونجوری که میگن هتل نیستش ها گول نخورید هتلیش فقط به روز برگ بودن هستش همین

اونم فقط برای تهرانی ها خوبه نزدیک

5 صبح باید پادگان باشی تا 6 عصر خروج هستش

خیلی سخته و کلافه کننده

برام دعا کنید

وقتی بری پادگانای دیگه رو ببینی اون وقت معنی هتل رو درک میکنی

ahwazp30
15-08-2014, 13:37

یه سوال داشتم...من امکان معاف شدن از خدمت رو دارم ولی به دلیل اینکه معافی پزشکی برای یافتن شغل حال چه دولتی و چه خصوصی مشکل ایجاد می کنه تصمیم گرفتم که با همین مدرک فوق دیپلم به خدمت برم،چند روز قبل نامه اومد که محل آموزشیم مرکز آموزشی شهید رجایی کرمانشاه (نیروی انتظامی) هست و نیروی های این پادگان بعد از اتمام دوره آموزش به مرز اعزام میشن. :n14:

همین جایی که افتادم برم

از بین گزینه 2 و 3 یکی رو انتخاب کن .من جات بودم 2 رو انتخاب میکردم البته در صورتی که مطمئن بودم به طور 100 درصد معاف میشم.در مورد معافیت هم درسته برای استخدام به مشکل برمیخوری اما یادت باشه در عصر حاضر برای کسی که سربازی هم رفته باشه کار به سختی گیر میاد و در هر دوصورت نیاز به پارتی داری بازم خود دانی .ارزش نداره 2 سال از عمرت رو تلف کنی به این امید که راحت کار گیرت بیاد.

roka2014
15-08-2014, 14:12
ااستان گيلان اموزشي ميگيره؟
اگه اره کدشون چيه؟
اعزامي ١ ابان بودم ولي تعجيل دادم ١شهريور و مازاد و بدون كد اموزشي ام
اگه دوباره بندازم ۱ ابان بازم مازاد ميشم يا كد جديد ميخوره واسم؟

Soroush-S
15-08-2014, 14:15
ااستان گيلان اموزشي ميگيره؟
اگه اره کدشون چيه؟
اعزامي ١ ابان بودم ولي تعجيل دادم ١شهريور و مازاد و بدون كد اموزشي ام
اگه دوباره بندازم ۱ ابان بازم مازاد ميشم يا كد جديد ميخوره واسم؟

دوره ما که تمام کسایی که مازاد بودن انداختن آموزشی نیروی انتظامی رشت ! احتمالا شما هم همونجا میفتی

ice_man_sh
15-08-2014, 14:21
سلام
ممنون از پاسخ تون...
.
.
.
الان من 5 واحد تو تابستون دارم که اگه پاس شون کنم، رسما 31 / 06 / 93 تحصیلم تموم میشه (فوق دیپلم)

الان سه واحدشون نمره منو رد کردن و قبولم کردن. ولی یه درسه دو واحدی دارم که تموم نشده.

اینطور که شما فرمودین من تا 31 / 06 / 94 وقت پست کردن دفترچه رو دارم.

کنکور سال دیگه، وسطای مرداد هستش و جوابشم قبل از31 / 06 / 94 میاد.

پس من سال دیگه میتونم تو کنکور شرکت کنم و دانشگاه قبول شم؟
.
.
.
.
.
یه راه دیگه ای که به مغزم رسیده اینه که این درس دو واحدی که تابستون دارمو، به استادم بگم منو بندازه

منم مجبور بشم ترم بعد (مهر) بر دارمش.
اینطوری بهتر نیست؟
.
از دیروز تا الان نخوابیدم و تمام فکر و ذکرم همین معظل شده.
بد جور ذهنمو درگیر کرده.

ممنون میشم کمکم کنید.
فکر کردن نداره.

اگه بندازه معدلتون کم میشه.

شما آخرین نمرتون هر وقت وارد بشه اون تاریخ تموم میشه، یعنی اگه نمرتون 2 شهریور وارد بشه و شما 20 شهریور برین برای تسویه تاریخ فارغ التحصیلی را 2 شهریور میزنن.

شما هم تا سال بعد همین موقع وقت دارین تا دفترچه ارسال کنید.
به فرض اینکه 30 مرداد ارسال کنید زوترین وقتی که اعزام میخورین 1 آبان هست، تا اونوقت هم نتایج میاد میشه با اون دوباره معافیت تحصیلی بگیرین.

--------
البته پیشنهاد من اینه که اگه شما اون پتانسیل و اراده را در خودتون میبینین که میتونید درس بخونید عوض بیکار نشستن با توجه به اینکه کاردانی به کارشناسی زیاد ن سنگین نیست تسویه کنید و دفترچه را بفرستین و برین خدمت، در حیت خدمت هم بخونید. حداقل یه 10 ماه یاز خدمتتون میگذره و بعد میرین ادامه تحصیل میدین و بعدا دوباره ادامه خدمتتون را انجام میدین.

Sh-Meteor
15-08-2014, 14:23
فکر کردن نداره.

اگه بندازه معدلتون کم میشه.

شما آخرین نمرتون هر وقت وارد بشه اون تاریخ تموم میشه، یعنی اگه نمرتون 2 شهریور وارد بشه و شما 20 شهریور برین برای تسویه تاریخ فارغ التحصیلی را 2 شهریور میزنن.

شما هم تا سال بعد همین موقع وقت دارین تا دفترچه ارسال کنید.
به فرض اینکه 30 مرداد ارسال کنید زوترین وقتی که اعزام میخورین 1 آبان هست، تا اونوقت هم نتایج میاد میشه با اون دوباره معافیت تحصیلی بگیرین.

--------
البته پیشنهاد من اینه که اگه شما اون پتانسیل و اراده را در خودتون میبینین که میتونید درس بخونید عوض بیکار نشستن با توجه به اینکه کاردانی به کارشناسی زیاد ن سنگین نیست تسویه کنید و دفترچه را بفرستین و برین خدمت، در حیت خدمت هم بخونید. حداقل یه 10 ماه یاز خدمتتون میگذره و بعد میرین ادامه تحصیل میدین و بعدا دوباره ادامه خدمتتون را انجام میدین.
مگه میشه مثلا 10 ماه برم خدمت بعد دوباره کنکور بدم برم دانشگاه؟
خدمت نصفه میمونه و ادامه اش میره برای بعد از تحصیل؟

ice_man_sh
15-08-2014, 14:30
مگه میشه مثلا 10 ماه برم خدمت بعد دوباره کنکور بدم برم دانشگاه؟
خدمت نصفه میمونه و ادامه اش میره برای بعد از تحصیل؟
بله کارت امتحانیتون را نشون بدین موظف هستن که مرخصی بدن برین برای امتحان.

بعد هم اگه قبول بشین مین درستون را می خونید و بعد ادامه خدمتون را میرین، اگه هم قبول نشدین 1 سالتون به بطالت نگذشته.

اگه 10 ماه بره بعدش نسبت به قانونی که وقتی مجددا اعزام میشین در حال اجرا هست. مثلا اگه خدمت اونوقت بشه 24 ماه میمونه 14 ماهتون و اگه بشه 18 ماه (که نمیشه) میمونه 8 ماهتون.

123arash
15-08-2014, 16:15
با درخواست تعجیل من موافقت شد و امروز برگه سفیدم را گرفتم

و 6/1 اعزام و 01 افتادم:n02:
سلام.
منم 01 نزاجا هستم..اگر شما هم نزاجا هستید اونجا میبینمتون...من از ایلام هستم.

terayan
15-08-2014, 17:48

همین جایی که افتادم برم

sasan.69
15-08-2014, 17:51
سلام.

01 میگن جای خوبیه...شما چیزی شنیدی؟ اگه خوبه که منم همونجا بیوفتم:n01:

30vil
15-08-2014, 18:00
سلام.

سلام دوست عزیز بله من 01 نزاجا هستم

خوشبختم از آشناییتون منم از تهرانم:n01:

AshkeMahtab
15-08-2014, 18:57

نمیخوام بترسونم کسیرو

انگار همین دیرو بودکه نبود می کشیدی..یه نگا بنداز به این پستت!!! 25 روز شد 7 روز!!!

پس سختو و اسون میگذره....ترخصی میشی میای همین پستاتو میخونی می گی ع ع ع ع یادش بخیر انگار همین دیروز بود

که اولای خدمتم بود!!

ahwazp30
15-08-2014, 21:20
اقا یکی به من بگه 2 سالی که میرم سربازی چه جوری تحمل کنم ؟ اخه الان دورو برم پر از جنس مخالفه و دوری از اینا خیلی برام سخته افسردگی میگیرم .چه کار کنم ؟ نمیتونم تحمل کنم :n09:

javad-macros
15-08-2014, 21:44
خیلی سخت نگیر همون روز اول کاری میکنن که مخالف موافق که هیچ قبلتم گم میکنی
هرچی منفی تر بهش نگاه کنی سخت تره
من خودم که خیلی خوشحالم دارم میرم خدمت و همه ی سختیاش رو هم قبول کردم و دل تو دلم نیست که کی ۱۹ شهریور میشه !:)

SNOW PATROL
15-08-2014, 23:58
سلام دوستان لطف کنید سطح تاپیک رو با سخنان بیهوده پایین نیاورید ...پستهای بی محتوا و بیهوده حذف خواهند شد با تشکر

30vil
16-08-2014, 00:00
از لحاظ روحی روانی وابستگی شدید دارم و دوست دارم با دستای ناز و لطیفشون روی سرم دست نوازش بکشن ولی الان دلم میخواد گریه کنم

:n04:

شما دیگه زیادی وابسته شدی در حد اعتیاد!!

از قدیم گفتن برو خدمت مرد شو دوست عزیز بری خدمت مرد میشی یعنی چی که وابستگی به نوازش دارم

پس خداروشکر کن که این دوره باعث میشه این وابستگی خطرناک که در حد اعتیاد شده را فراموش کنی

ice_man_sh
16-08-2014, 03:02
با اجازه مدیریت:

خدمت خیلی چیز مزخرفی هست ولی وقتی بعضی پستهای بعضی از دوستان را میبینم به این نتیجه میرسم که نه تنها خوبه بلکه لازمه، حتی برای بعضی ها واجبه...

-------------------------------------

جلو پادگان 03 عجبشیر از زمان شاه یه تابلویی هست و یه جمله ای هست که کل ایران معروفه (میدونید قدمت پادگان عجبشیر تا رضا شاه میره)

نوشته:
خر بیا آدم برو

ahwazp30
16-08-2014, 10:04
با اجازه مدیریت:

خدمت خیلی چیز مزخرفی هست ولی وقتی بعضی پستهای بعضی از دوستان را میبینم به این نتیجه میرسم که نه تنها خوبه بلکه لازمه، حتی برای بعضی ها واجبه...

-------------------------------------

جلو پادگان 03 عجبشیر از زمان شاه یه تابلویی هست و یه جمله ای هست که کل ایران معروفه (میدونید قدمت پادگان عجبشیر تا رضا شاه میره)

نوشته:
خر بیا آدم برو

(مدیر انجمن لطفا این پست رو پاک نکن چون هم مهمه هم به تاپیک ربط داره )

میدونم منظورت از بعضی ها من هستم ولی باید بگم که درست متوجه منظور من نشدید .بهتر بود سوال رو اینطور میپرسیدم :
کسایی که عاشق هستند چه جوری باید برن خدمت و اون دوران سخت رو به دور از عشقشان تحمل کنند ؟

enter360
16-08-2014, 12:58
سلام به همگی

من 06/01 اعزام به خدمت

میخواستم ببینم حداکثر چند ماه میتونم به تعویقش بندازم بعد من پزشک متخصص داخلی اشنا دارم
چه بیماری واسم بزنه که اگه رفتمم کمیسون معلوم هم نباشه
و ۴ ماه برام تعویق بندازه ؟

به نظرتون باید چه کار کنم ؟

Mahdi.p30
16-08-2014, 13:15
(مدیر انجمن لطفا این پست رو پاک نکن چون هم مهمه هم به تاپیک ربط داره )

میدونم منظورت از بعضی ها من هستم ولی باید بگم که درست متوجه منظور من نشدید .بهتر بود سوال رو اینطور میپرسیدم :
کسایی که عاشق هستند چه جوری باید برن خدمت و اون دوران سخت رو به دور از عشقشان تحمل کنند ؟
داداش تو خیلی دیگه بی غمی که غمت اینه! :n02:
یارو زن و بچه داره ، خرج زندگی داره ، پا میشه میره خدمت ، اینقدم غصه نمیخوره
اینقد موقع خدمت مشکلات هست ، که اینا دیگه مشکل محسوب نمیشه
البته من تو شرایط شما نیستم

javad-macros
16-08-2014, 13:33
سلام دوستانی که رفتن خدمت
میگن شبی که شام هندوانه با پنیر و اینجور چیزا میدن خشم شب ه درست؟
:)

behzadepc86
16-08-2014, 13:36
سلام به همگی من اول شهریور آموزشی اعزام شدم به 04 بیرجند پادگان امام رضا (ع) اگه کسی اطلاعاتی داره درباره اونجا و اینکه اگه کسی با من هم سفره بیاد تو خصوصی با هم بیشتر آشنا بشیم که اونجا هوای هم و داشته باشیم

romass100
16-08-2014, 14:42
سلام دوستان:n28:

enter360
16-08-2014, 15:13
درحال بستن ساکم هستم.:n28:

دوستان میشه یکم راجع به نوع ساک توضیح بدید؟چه ابعادی باشه و چه شکلی؟من خیلی میترسم واسم پاپوش درت کنن و موادی سیگاری چیزی توی ساکم بذارند!چیکار کنم از این مشکلات رهایی پیدا کنم؟ایا توی کمد میشه ساک را جا داد و قفلش کرد؟

راستی این دوستمون راجع به خشم شب گفت ! خشم شب با تیره مشخی هستش یا واقعی؟ممکنه جلوی پای ادم هم تیراندازی کنند؟چند بار هستش؟ایا شب اولم هست؟بعد اگه مثلا لباسمونو نتونیم بپوشیم باید پابرهنه روی خاک بریم؟تنبهش چیه؟:n28:

نترس برادر خدمت میخوای بری جنگ که نمی خوای بری

بچه منو راهنمایی کردن
گفتن ساکی ببر که بشه درش رو قفل زد
معمولا کمد هم میددن با خودت دوتا قفل ببر که کمدت هم قفل کنی .

خشم شب هم میگن یه شب هستش ولی دوستای من که رفتن کسی تا حالا از این کارا نکردن البته چنتا از دوستام تو سپاه و نیروی اتنظامی بودن هیچ کدوم خشم شب اینا نداشتن
میگن روزای اول از این کارا نمیکنن بعدش که خوب ورزیده شدید دو هفته اخر از این برنامه ها می چینن

ahwazp30
16-08-2014, 15:35
داداش تو خیلی دیگه بی غمی که غمت اینه! :n02:
یارو زن و بچه داره ، خرج زندگی داره ، پا میشه میره خدمت ، اینقدم غصه نمیخوره
اینقد موقع خدمت مشکلات هست ، که اینا دیگه مشکل محسوب نمیشه
البته من تو شرایط شما نیستم

اتفاقا من پر از غم و غصه ام اما بزرگترینشون اینه .یارو که زن و بچه داره وقتی میره خدمت زن و بچش ولش نمیکنن اما من وقتی برم ....!!!:n09:

خلاصه اینکه بچه ها وقتی میرید خدمت اگه پادگان بزارتتون راحت بخوابید ، مشکلات و فکرای بیرون از پادگان نمیزاره که یه خواب درست و حسابی برید و خیلی بهتون سخت میگذره .هزار بارمیمیرین و زنده میشین تا صبحش شب و شبش صبح بشه.

tintiryol
16-08-2014, 16:11
اتفاقا من پر از غم و غصه ام اما بزرگترینشون اینه .یارو که زن و بچه داره وقتی میره خدمت زن و بچش ولش نمیکنن اما من وقتی برم ....!!!:n09:

خلاصه اینکه بچه ها وقتی میرید خدمت اگه پادگان بزارتتون راحت بخوابید ، مشکلات و فکرای بیرون از پادگان نمیزاره که یه خواب درست و حسابی برید و خیلی بهتون سخت میگذره .هزار بارمیمیرین و زنده میشین تا صبحش شب و شبش صبح بشه.

من نمیدونم چرا انقدر سخت اش میکنید؟ خب همه به نحوی وابستگی دارن حالا به خانواده، زن، بچه، پول و خیلی چیزای دیگه. فقط شما نیستی که! ۲ ماه میخوای بری آموزشی! اگه قراره با این دوری طرف بزاره بره همون بهتر که بره! سخت نگیر!

romass100
16-08-2014, 16:13
سلام دوستان

R.P.G
16-08-2014, 17:36
سلام به همگی من اول شهریور آموزشی اعزام شدم به 04 بیرجند پادگان امام رضا (ع) اگه کسی اطلاعاتی داره درباره اونجا و اینکه اگه کسی با من هم سفره بیاد تو خصوصی با هم بیشتر آشنا بشیم که اونجا هوای هم و داشته باشیم

سلام دوست عزیز. اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو یه نگاه بندازین شاید بدردتون خورد.

چنتا پست قبل من هم دوستان توضیحات دیگه ای هم دادن اونا رو هم بخونین.

ahwazp30
16-08-2014, 18:09
من نمیدونم چرا انقدر سخت اش میکنید؟ خب همه به نحوی وابستگی دارن حالا به خانواده، زن، بچه، پول و خیلی چیزای دیگه. فقط شما نیستی که! ۲ ماه میخوای بری آموزشی! اگه قراره با این دوری طرف بزاره بره همون بهتر که بره! سخت نگیر!

2 ماه ؟ شما دوری از وابستگی ها رو فقط 2 ماه میبینی ؟ پس بقیش چی ؟ مگه قراره همه توی شهر خودشون خدمت کنن ؟ نباید بگی 2 ماه باید بگی 2 سال .خدا رو شکر من به خانواده و پول هیچ گونه وابستگی ندارم اما در عوض.......:n09:

ahwazp30
16-08-2014, 18:11
به نظرم صحبت راجع به عشقو عاشقی خیلی چیپ هستش.:n22:
واقعا مشکل سربازای ما عاشقیه؟روی یه اشتباه ساده ممکنه به تاریخ بپیوندی!اونوقت فکرتو درگیره یه دختر بکنی که تا یه مشکله ساده واست پیش بیاد قیدتو زده رفته با یه نفر دیگه؟:n27:

باز یکی بود که خوشبختانه هم معاف شد ولی اون حد اقل عاشق خونوادش بود !

سرباز باید محکم باشه!مگه تو از اون سربازای آمریکایی بدبخت که سره افغانستانو عراق از زنو بچه هاشون گذشتند کمتری؟

90% بچه های ما توی این تاپیک که از سربازی میترسن سره اینه که میترسن هیچوقت برنگردن یا داغون برگردن.:n30:

آخه عاشقی هم شد غصه؟:n04:

پس اینطوری که میگید احتمال شهید شدن خیلی بالاست ؟ ها ؟

Behrang_sh
16-08-2014, 18:13
راستی این دوستمون راجع به خشم شب گفت ! خشم شب با تیره مشخی هستش یا واقعی؟ممکنه جلوی پای ادم هم تیراندازی کنند؟چند بار هستش؟ایا شب اولم هست؟بعد اگه مثلا لباسمونو نتونیم بپوشیم باید پابرهنه روی خاک بریم؟تنبهش چیه؟:n28:

درود
دوست عزیز اگه اشتباه نکرده باشم الان فقط سپاه خشم شب میزنه ، اونم نه همه پادگان هاش
مثلا تو دوره ما 3 بار زدن اما دوره بعد ما اصلا نزدن!
توی خشم شب ، هم از گلوله های گازی استفاده میشه (همون مشقی) هم گلوله های جنگی
ترس از صدای گلوله تو آموزشی از سرت میپره
خشم شب رو هم اکثرا آخر دوره ها میزنن (بعضی وقتا هم وسط دوره اما اول به هیچ عنوان)
از تنبیهات هم نترس، اول هاش با فحش هایی که تو دل و زبون داری همراهه اما بعدش خنده دار میشه همش بستگی به خودت داره
آموزشی تنبیهاتش خنده داره اصلا هم برات مهم نباشه چون تو آموزشی زیاد تهدیدت میکنن اما هیچ کاری نمیکنن

mohammad6990
16-08-2014, 20:01
ببخشید من 04 نزاجا بیرجند افتادم برای آموزشی، یکی به من گفت چون اونجا منطقه عملیاتی حساب می شه به ازای هرماه خدمت، 3 روز کسری از خدمت می خورم، درسته؟
یه سوال دیگه هم دارم، اینکه می گن بعضی از گردان‌های ارتش برای مقابله با داعش به حالت آماده باش درآمدند درسته؟ و اینکه به ماها که تازه داریم می ریم خدمت هم ربط پیدا می کنه؟

flourish
16-08-2014, 20:16
سلام بچه ها.
من تازه عضو این سایت شدم چون تازه امروز یکم درباره یکی دوتا مطلب در مورد سربازی سرچ کردم که ظاهرا اینجا مطالب زیاد و البته جالبی داره که چند صفحه ای خوندم. واقعا در بد منجلابی گیر کردیم و ظاهرا راه رهایی هم وجود نداره! راستش من تو شهریور درسم تموم میشه و قصد دارم بعدش بلافاصله برم خدمت که البته احتمالا بتونم دفترچه رو هفته دوم مهر ارسال کنم، راستی مدرکم کارشناسی ارشد هست و اینطور که دیدم زودترین زمان اعزامم آبان میتونه باشه. حالا اولین سوال اینه که الان وضعیت زمان اعزام چطوره؟ یعنی در اولین دوره اعزام میکنن یا مثلا من مهر بفرستم اعزاممو دی میزنن؟ از دوستانی که ماه های زوج اعزام میشن اگه کسی به تازگی دفترچه فرستاده و براش تاریخ اعزامش اومده لطفا بگه تا بدونم چی به چی هست.
سوال دیگه اینه که با توجه به قانون جدید نظام وظیفه معافیت های پزشکی خیلی سخت تر شده و قبلا احتمالش کم بود معاف بشم و الان دیگه تقریبا محاله. مجموع نمره چشمم با آستیگمات دقیقا 10 هست که با قانون قبل 0.25 کم داشتم (ضمن اینکه با قطره های خاصشون ممکنه بازم از نمره چشم کم کنن!) ولی الان طبق قانون جدید باید یک چشم نمرش بالای 8 باشه تا معاف بشیم که هیچ. حالا سوالی که برام پیش اومده برای معاف از رزم هست که تو قانون جدید نوشته نمره از 3 تا 8 هر یک از چشم ها معاف از خدمت رزمی (که احتمالا منظورشون همون معاف از رزم هست) که البته همین از 3 تا 8 هم معلوم نیست هدفشون چیه و منظورشون چیه شاید یکی 3.25 باشه و یکی 7.75! واسه من هر کدوم حدود 5 هست. حالا باید برای این نوع معاف از رزم هم قبل از اعزام از طریق دفترچه برای معاف از رزم اقدام کنم یا نه بعد از اینکه اعزام شدم تو اون پادگان دنبال معاف از رزم باشم؟
سوال دیگه اینکه اصلا معاف از رزم خوب هست و ارزش داره که معاف از رزم بگیرم؟ یا بیشتر دردسره؟ دوستانی که رفتن باید تجربه داشته باشن و تفاوت ها رو دیده باشن (اگرچه بسته به اینکه کجا باشی حتما فرق داره ولی بازم چند تا تجربه از دوستان بشنوم میتونه بهم کمک کنه تا بهتر تصمیم بگیرم). راستی یه چیزی که بهش فکر میکردم این بود که تو خدمت شاید کارای عجیب غریب از آدم بخوان که انجامش با عینک ممکن نباشه آیا چنین چیزی هست یا اشتباه فک کردم؟ یعنی اگه یکی عینکی باشه هیچ جایی مجبور نمیشه از عینک استفاده نکنه چون نمره های چشمم بالاست و بدون عینک تقریبا انجام تمام کارها برام غیرممکنه.
سوال دیگه هم اینکه حالا آموزشی به جهنم، بعد از آموزشی به جز متاهل بودن که به من بیچاره تعلق نمیگیره و بند پ که اونم به من بیچاره تعلق نمیگیره (چقدر بیچاره بودم تا حالا نمیدونستم!) آیا معیار دیگه ای برای اینکه تو شهر خودمون بیوفتیم وجود داره یا اینکه این کارشونم مثل بقیه کاراشون کاملا دیمی هست و مثلا اصفهانی رو میندازن تهران، تهرانی رو میندازن اصفهان و کلا بی حساب کتابه؟ خودم ساکن کرج هستم و اگه تهرانم بیوفتم خیلی خوب میشه ولی اصلا نمیدونم معباری وجود داره یا کاری میتونم کنم تا بعدش کرج یا تهران بیوفتم یا نه؟!
پیشاپیش از همه دوستان بابت کمک هاشون تشکر میکنم، شرمنده طولانی شد دیگه تازه کار هستم و مجبور شدم همه سوالا رو باهم بپرسم!
بازم ممنون

fastfind
17-08-2014, 10:03
سلام به همگی.
من تحصیلم در کارشناسی تموم شد. الان دنبال کارهای فارغ التحصیلی هستم, باید مدارک ببرم و اینها...
حالا یه سوال دارم, این بحث پذیرش چیه؟
متاسفانه سابقه ی بسیج فعال هم ندارم! فقط یه بسیج عادی توی دوران دبیرستان داشتم اونم فقط در حد همین ثبت نام فقط!
دیگه دنبالش نرفتم نمیدونم اصلا مدارکی از من توی دبیرستان مبنی بر بسیجی بودن هست یانه.
الان میتونم اقدامی در جهت پذیرش بکنم؟ یا دیگه دیر شده؟ (بدبختی اصلا توی فازهای بسیج و اینا نبودم)
داخل یکی از پایگاهها نمیگم پا.ر.تی ولی آشنا دارم که شاید کمی بتونه بکنه, الان بعد از گرفت فراغت تحصیلی برم بسیج رو فعالش کنم
فایده ایی داره؟ (تقریبا یک ماه به اعزام میشه دیگه), میگن کارت سبز و اینها میخواد؟ درسته؟ برای این اقدام دیر شده؟
برای آموزشی مشکلی ندارم شهر یا استان دیگه بیافتم ولی اگر بشه طول خدمت رو شهر خودم باشم میشه؟
راستی رشتم مدیریت بوده ولی به حسابداری و ثبت دفتری و سیستمی و نرم افزارهای آفیس و فتوشاپ آشنایی بالایی دارم
این کمکی میکنه؟ هم برای کارهای اداری و هم کارهای دست به آچاری و فنی و استقامتی مشکلی ندارم! di
فقط میخوام ببینم با این سابقه کم بسیج عادی و اینکه شاید بشه فعال بگیرم میتونم برای طول خدمت بیافتم شهر خودم یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید

mrghaedi
17-08-2014, 10:49
سلام دوستان من افتادم 05 کرمان و شنبه هفته دیگه اعزامم میخواستم بدونم همون روز اول میفرستنت یا فقط اون روز لباس و... بهت میدن میگن برید چند روز دیگه بیاین؟

aminkhan2014
17-08-2014, 11:19
به نظرم صحبت راجع به عشقو عاشقی خیلی چیپ هستش.:n22:
واقعا مشکل سربازای ما عاشقیه؟روی یه اشتباه ساده ممکنه به تاریخ بپیوندی!اونوقت فکرتو درگیره یه دختر بکنی که تا یه مشکله ساده واست پیش بیاد قیدتو زده رفته با یه نفر دیگه؟:n27:

باز یکی بود که خوشبختانه هم معاف شد ولی اون حد اقل عاشق خونوادش بود !

سرباز باید محکم باشه!مگه تو از اون سربازای آمریکایی بدبخت که سره افغانستانو عراق از زنو بچه هاشون گذشتند کمتری؟

90% بچه های ما توی این تاپیک که از سربازی میترسن سره اینه که میترسن هیچوقت برنگردن یا داغون برگردن.:n30:

آخه عاشقی هم شد غصه؟:n04:
واقعا خاکبرسر ما که میخای با امریکای جماعت با شعور مقاسه کنی؟؟؟؟

2سال خفت ما با درآمد ماهی60تومن که از حقوق دوروزه یک افغانی کمتره کجاش باسرباز آمریکایی قابل قیاسه؟؟؟؟لااقل مقایسه درست نجام بدهین؟؟؟امکانات و درآمد و بیمه و دیه سرباز آمریکایی کجاو اینجا کجا؟؟؟ایکاش ذره ای وابستگی بابت پول و خانواده و...توی این ملت با غیرت بود تا بیگاری ازشون نمیگرفتن و اینقدر بابت توسری خودن خودشون را گول نمیزدن که بگند مرد شدیم؟؟؟..در ضمن آمریکا سربازحرفه ای هست نه زورکی؟؟؟؟؟

payam
17-08-2014, 11:24
روزی که دفترچه پست کردم رو یادمه..

فکر نمیکردم یه روزی بیام توی این تاپیک و بگم سربازیم تموم شد.

اما

تموم شد..

payam
17-08-2014, 11:34
بچه های تحصیل کرده که افتادن نیروی انتظامی ، تجربه ای رو که میگم خوب گوش بدید .

برای فرار از پلیس راهور ،

بعد از آموزشی ، باید به ستاد فرماندهی استان خودتون رو معرفی کنید .

همتون رو گوشه ای از حیاط یا مثلا نماز خونه ی ستاد جمع میکنن و یک سری فرم رو باید پر کنید .
بعدش مثلا 90 درصد رو میفرستن راهور مستقیم، و 10 درصد هم مثلا به ستاد فرماندهی یکی از شهرستان های استان، که برید در اختیار کلانتری ها قرار بگیرید .

حالا کاری که شما میتونید بکنید اینه که وقتی رفتید توی ستاد که خودتون رو معرفی کنید، برید توی قسمت های مختلف ستاد بچرخید، مثلا عملیات، پیشگیری، عقیدتی، برنامه بودجه و خیلی قسمت های دیگه . چون همیشه قسمت های مختلف هم سرباز احتیاج دارن .

مثلا میری قسمت عملیات ، میگی من کامپیوتر بلدم. اگر شانس بیارین و جای خالی داشته باشن همونجا زنگ میزنن نیروی انسانی و میگم آقا این سرباز مال ما .
من خودم اینجوری از راهور فرار کردم و همه ی دوستام رفتن راهور..

بعد از آموزشی یه مقدار لباساتون رو تنگ کنید از حالت گشاد و بی قواره در بیاد، به خودتون برسید و به وضع مرتب برید ستاد . اگر مرتب باشید همونجا جا میکنید خودتون رو .
حواستون باشه یه موقع سرباز یا دژبان دیدین احترام نذارید ! : ))
یه ماه که بگذره سرهنگم دیدین احترام نمیذارین..! :)

sooheeiil
17-08-2014, 11:55
سلام دوستان
من 01/06 اعزامم به نیروی دریایی سپاه احمد بن موسی(شیراز) خواستم بدونم چه جور جاییه؟
بعد چون کارت سبز دارم نامه کفایتم گرفتم چقدر طول میکشه تا کارمونو انجام بدن؟

AshkeMahtab
17-08-2014, 12:59

داداش این مشکل عشقو معشوقه رو فقط تو نداری یه نگاه به پستای قبلی من بنداز یکی درمیون راجع تلفن بوده همش/

منم یکی از مشکلات اصلیم برای نرفتن به خدمت همین بود با دونفرهستم ولی یکی شون خیلی واسم مهمه حتی بهش گفت واس خاطر تو نمیرم

ولی قبول نکرد گفت برو...از احساس که بگذریم یکمم به عقل هم میرسم ببینم چی میگه اومدم واس خاطرش نرفتم بعد چندسالم ازش جدا شدم

بعد هی میگم خاک توسرم که واس خاطر یه احساس نرفتمو الانم کلی مشکل دارم واس نرفتنم و لی چه سود !!هیچی همش حسرت حسرت حسرت

داداش من شرایططو از خودت بهتر درک میکنم اما تایتانیک واس این تایتانیک شدن که به هم نرسیدن

الان من روزی 3 ساعت تلفنی حرف میزنیم 3 ساعتم اس ام اسی بازی میکنیم انقد که این رفتن واسم سخته که موندم چه جوری برم

اما چاره نیس فک کنم آینده ام مهم تره تا این قصه عاشقی که معلوم نیس فرداش چی بشه

من 19 شهریور دارم میرم اما بهش قول دادم هر روز زنگ بزنم تا فراموش نشم اگرم فراموشم کرد که میفهمم قسمت هم نبودیم

یادتم نره هر سلامی هم یه خداحافظی داره

این عکس هم رو هم درک کن و اون لحظه اون سربازو!!!:n28:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

ahwazp30
17-08-2014, 13:40
بچه های تحصیل کرده که افتادن نیروی انتظامی ، تجربه ای رو که میگم خوب گوش بدید .

برای فرار از پلیس راهور ،

بعد از آموزشی ، باید به ستاد فرماندهی استان خودتون رو معرفی کنید .

همتون رو گوشه ای از حیاط یا مثلا نماز خونه ی ستاد جمع میکنن و یک سری فرم رو باید پر کنید .
بعدش مثلا 90 درصد رو میفرستن راهور مستقیم، و 10 درصد هم مثلا به ستاد فرماندهی یکی از شهرستان های استان، که برید در اختیار کلانتری ها قرار بگیرید .

حالا کاری که شما میتونید بکنید اینه که وقتی رفتید توی ستاد که خودتون رو معرفی کنید، برید توی قسمت های مختلف ستاد بچرخید، مثلا عملیات، پیشگیری، عقیدتی، برنامه بودجه و خیلی قسمت های دیگه . چون همیشه قسمت های مختلف هم سرباز احتیاج دارن .

مثلا میری قسمت عملیات ، میگی من کامپیوتر بلدم. اگر شانس بیارین و جای خالی داشته باشن همونجا زنگ میزنن نیروی انسانی و میگم آقا این سرباز مال ما .
من خودم اینجوری از راهور فرار کردم و همه ی دوستام رفتن راهور..

بعد از آموزشی یه مقدار لباساتون رو تنگ کنید از حالت گشاد و بی قواره در بیاد، به خودتون برسید و به وضع مرتب برید ستاد . اگر مرتب باشید همونجا جا میکنید خودتون رو .
حواستون باشه یه موقع سرباز یا دژبان دیدین احترام نذارید ! : ))
یه ماه که بگذره سرهنگم دیدین احترام نمیذارین..! :)

1-مگه راهور بده ؟ از اونی که میره سر مرز یا متهم میدن بهش میگن ببر فلان جا و تو راه ممکنه کس و کار یارو به سرباز حمله کنن بدتره ؟ فک کنم تنها اشکالش اینه که ممکنه 18 چرخ از رومون رد بشه:n10:

2-حالا فرض کن من نه کمپیوتر بلدم نه حسابداری نه اصول دین میدونم .تو کدوم قسمت باید خودم رو جا کنم ؟

3-چرا نباید به دژبان یا سرباز درجه بالاتر از خودمون احترام بزاریم ؟

ahwazp30
17-08-2014, 13:42
داداش این مشکل عشقو معشوقه رو فقط تو نداری یه نگاه به پستای قبلی من بنداز یکی درمیون راجع تلفن بوده همش/

منم یکی از مشکلات اصلیم برای نرفتن به خدمت همین بود با دونفرهستم ولی یکی شون خیلی واسم مهمه حتی بهش گفت واس خاطر تو نمیرم

ولی قبول نکرد گفت برو...از احساس که بگذریم یکمم به عقل هم میرسم ببینم چی میگه اومدم واس خاطرش نرفتم بعد چندسالم ازش جدا شدم

بعد هی میگم خاک توسرم که واس خاطر یه احساس نرفتمو الانم کلی مشکل دارم واس نرفتنم و لی چه سود !!هیچی همش حسرت حسرت حسرت

داداش من شرایططو از خودت بهتر درک میکنم اما تایتانیک واس این تایتانیک شدن که به هم نرسیدن

الان من روزی 3 ساعت تلفنی حرف میزنیم 3 ساعتم اس ام اسی بازی میکنیم انقد که این رفتن واسم سخته که موندم چه جوری برم

من 19 شهریور دارم میرم اما بهش قول دادم هر روز زنگ بزنم تا فراموش نشم اگرم فراموشم کرد که میفهمم قسمت هم نبودیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

حرفت کاملا درسته اما عمل کردن بهش به راحتی گفتنش نیست . ادم وقتی بره خدمت وقتی برگشت انگار یتیم شده .مهمتر از همه اینکه اگه چنین اتفاقی بیافته کنار اومدن باهاش سخته و ادم قاطی میکنه و ممکنه چند تا از فرمانده ها یا سربازا رو شهید کنه . مقز ادم از کار میافته.

SNOW PATROL
17-08-2014, 13:45
سلام بچه ها.
من تازه عضو این سایت شدم چون تازه امروز یکم درباره یکی دوتا مطلب در مورد سربازی سرچ کردم که ظاهرا اینجا مطالب زیاد و البته جالبی داره که چند صفحه ای خوندم. واقعا در بد منجلابی گیر کردیم و ظاهرا راه رهایی هم وجود نداره! راستش من تو شهریور درسم تموم میشه و قصد دارم بعدش بلافاصله برم خدمت که البته احتمالا بتونم دفترچه رو هفته دوم مهر ارسال کنم، راستی مدرکم کارشناسی ارشد هست و اینطور که دیدم زودترین زمان اعزامم آبان میتونه باشه. حالا اولین سوال اینه که الان وضعیت زمان اعزام چطوره؟ یعنی در اولین دوره اعزام میکنن یا مثلا من مهر بفرستم اعزاممو دی میزنن؟ از دوستانی که ماه های زوج اعزام میشن اگه کسی به تازگی دفترچه فرستاده و براش تاریخ اعزامش اومده لطفا بگه تا بدونم چی به چی هست.
سوال دیگه اینه که با توجه به قانون جدید نظام وظیفه معافیت های پزشکی خیلی سخت تر شده و قبلا احتمالش کم بود معاف بشم و الان دیگه تقریبا محاله. مجموع نمره چشمم با آستیگمات دقیقا 10 هست که با قانون قبل 0.25 کم داشتم (ضمن اینکه با قطره های خاصشون ممکنه بازم از نمره چشم کم کنن!) ولی الان طبق قانون جدید باید یک چشم نمرش بالای 8 باشه تا معاف بشیم که هیچ. حالا سوالی که برام پیش اومده برای معاف از رزم هست که تو قانون جدید نوشته نمره از 3 تا 8 هر یک از چشم ها معاف از خدمت رزمی (که احتمالا منظورشون همون معاف از رزم هست) که البته همین از 3 تا 8 هم معلوم نیست هدفشون چیه و منظورشون چیه شاید یکی 3.25 باشه و یکی 7.75! واسه من هر کدوم حدود 5 هست. حالا باید برای این نوع معاف از رزم هم قبل از اعزام از طریق دفترچه برای معاف از رزم اقدام کنم یا نه بعد از اینکه اعزام شدم تو اون پادگان دنبال معاف از رزم باشم؟
سوال دیگه اینکه اصلا معاف از رزم خوب هست و ارزش داره که معاف از رزم بگیرم؟ یا بیشتر دردسره؟ دوستانی که رفتن باید تجربه داشته باشن و تفاوت ها رو دیده باشن (اگرچه بسته به اینکه کجا باشی حتما فرق داره ولی بازم چند تا تجربه از دوستان بشنوم میتونه بهم کمک کنه تا بهتر تصمیم بگیرم). راستی یه چیزی که بهش فکر میکردم این بود که تو خدمت شاید کارای عجیب غریب از آدم بخوان که انجامش با عینک ممکن نباشه آیا چنین چیزی هست یا اشتباه فک کردم؟ یعنی اگه یکی عینکی باشه هیچ جایی مجبور نمیشه از عینک استفاده نکنه چون نمره های چشمم بالاست و بدون عینک تقریبا انجام تمام کارها برام غیرممکنه.
سوال دیگه هم اینکه حالا آموزشی به جهنم، بعد از آموزشی به جز متاهل بودن که به من بیچاره تعلق نمیگیره و بند پ که اونم به من بیچاره تعلق نمیگیره (چقدر بیچاره بودم تا حالا نمیدونستم!) آیا معیار دیگه ای برای اینکه تو شهر خودمون بیوفتیم وجود داره یا اینکه این کارشونم مثل بقیه کاراشون کاملا دیمی هست و مثلا اصفهانی رو میندازن تهران، تهرانی رو میندازن اصفهان و کلا بی حساب کتابه؟ خودم ساکن کرج هستم و اگه تهرانم بیوفتم خیلی خوب میشه ولی اصلا نمیدونم معباری وجود داره یا کاری میتونم کنم تا بعدش کرج یا تهران بیوفتم یا نه؟!
پیشاپیش از همه دوستان بابت کمک هاشون تشکر میکنم، شرمنده طولانی شد دیگه تازه کار هستم و مجبور شدم همه سوالا رو باهم بپرسم!
بازم ممنون

شما اگر دفترچه رو هفته دوم مهر بفرستید قطعا ابان اعزام نمیشید و احتمالا اعزام دی خواهید بود.. شما هم در زمان ارسال دفترچه میتونید برای معاف از رزمی اقدام کنید هم بعد از اعزام ...معاف از رزم بستگی داره کجا باشید بعضی جاها خوبه بعضی جاها فرقی نداره . . . . منظورتون رو از کار عجیب غریب نمیدونم اما اون ها هم خودشون با توجه به شرایط فیزیکی درک میکنند که بعضی ها نمیتونند بعضی کار ها رو انجام بدن .. اگر نعاف ار رزم هم داشته باشید در این مورد بیشتر کمک میکنه .
شرایط خدمت در نزدیک محل سکونت .پدرنظامی . تک فرزند .تحت پوشش کمیته و ... رو اگر ندارید دیگه کاملا شانسی هست

سلام به همگی.
من تحصیلم در کارشناسی تموم شد. الان دنبال کارهای فارغ التحصیلی هستم, باید مدارک ببرم و اینها...
حالا یه سوال دارم, این بحث پذیرش چیه؟
متاسفانه سابقه ی بسیج فعال هم ندارم! فقط یه بسیج عادی توی دوران دبیرستان داشتم اونم فقط در حد همین ثبت نام فقط!
دیگه دنبالش نرفتم نمیدونم اصلا مدارکی از من توی دبیرستان مبنی بر بسیجی بودن هست یانه.
الان میتونم اقدامی در جهت پذیرش بکنم؟ یا دیگه دیر شده؟ (بدبختی اصلا توی فازهای بسیج و اینا نبودم)
داخل یکی از پایگاهها نمیگم پا.ر.تی ولی آشنا دارم که شاید کمی بتونه بکنه, الان بعد از گرفت فراغت تحصیلی برم بسیج رو فعالش کنم
فایده ایی داره؟ (تقریبا یک ماه به اعزام میشه دیگه), میگن کارت سبز و اینها میخواد؟ درسته؟ برای این اقدام دیر شده؟
برای آموزشی مشکلی ندارم شهر یا استان دیگه بیافتم ولی اگر بشه طول خدمت رو شهر خودم باشم میشه؟
راستی رشتم مدیریت بوده ولی به حسابداری و ثبت دفتری و سیستمی و نرم افزارهای آفیس و فتوشاپ آشنایی بالایی دارم
این کمکی میکنه؟ هم برای کارهای اداری و هم کارهای دست به آچاری و فنی و استقامتی مشکلی ندارم! di
فقط میخوام ببینم با این سابقه کم بسیج عادی و اینکه شاید بشه فعال بگیرم میتونم برای طول خدمت بیافتم شهر خودم یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید
هستند افرادی که چندین سال فعال بسیج بودند کارت سبز دوره تکمیلی و ... هم داشتند اما پذیرش نشده اند

moeinz
17-08-2014, 14:55
سلام دوستان
من هفته بعد یکم قراره برم خدمت
افتادم عجب شیر
از اون طرف ارشد دادم 55 شدم قراره برم دانشگاه
الآنم اصلن دوس ندارم برم خدمت
و شرایط معاف شدن هم دارم
فردا میتونم برم مدارکمو بدم برا معافیت؟؟
و از ی طرف دستم قبلنا شکسته بد جوش خورده
برم دکتر اینو بشکنه درستش کنه و استراحت بنویسه
یعنی کل حرفم اینه میشه من برم دستمو درس کنم بعد دکتر استراحت بده نرم و در حین استراحت پیگیر معافیتم بشم؟

flourish
17-08-2014, 15:31
@snow patrol: آقا دمت گرم که جواب دادی. پس سعی می کنم سریع کارامو ردیف کنم تا همون هفته اول مهر بفرستم. راستی برای ارسال دفترچه به جز اون نامه ای که دانشگاه میده باید چیز دیگه ای هم از جایی گرفت؟ نامه ای، آزمایش خاصی یا چیزی که کلا باعث بشه نشه دفترچه رو زود فرستاد؟
راستش تک فرزند نیستم ولی تنها فرزندی هستم که الان تو خونه با پدر و مادرم زندگی میکنم، این تاثیری نداره؟ و اگه داره باید کاری کنم که بعدا تو شهر خودم بیوفتم؟ یا اینکه تو دفترچه این چیزا رو هم از ما میخوان و خودشون همونجوری متوجه میشن؟ (فقط یه داداش دارم که اونم متاهل هست)
یه سوال دیگه به ذهنم رسید اینکه اگه برم دنبال امریه احتمال اینکه تهران بیوفتم بیشتر نمیشه؟ شاید بتونم امریه بگیرم چون ظاهرا با قانون جدید به من تعلق میگیره حالا اینکه دیگه میخوان یا نه خودش یه داستانه که اگه فایده داشت دنبالشو میشه گرفت.
بازم خیلی ممنون بابت راهنماییات

haestaph
17-08-2014, 15:59
سلام دوستان
من 01/06 اعزامم به نیروی دریایی سپاه احمد بن موسی(شیراز) خواستم بدونم چه جور جاییه؟
بعد چون کارت سبز دارم نامه کفایتم گرفتم چقدر طول میکشه تا کارمونو انجام بدن؟

نامه کفایت چیه؟ من کارت سبز دارم اما نامه کفایت ندارم، باید برم بگیرم؟؟ :n13:

allert
17-08-2014, 16:06
سلام رزومه خودتو برام ایمیل کن شاید تو لویزان افتادی

allert
17-08-2014, 16:08
سلام بچه ها.
بازم ممنون

سلام رزومه خودتو برام ایمیل کن شاید تو لویزان افتادی

SaMaN P30WORLD
17-08-2014, 16:31
@snow patrol: آقا دمت گرم که جواب دادی. پس سعی می کنم سریع کارامو ردیف کنم تا همون هفته اول مهر بفرستم. راستی برای ارسال دفترچه به جز اون نامه ای که دانشگاه میده باید چیز دیگه ای هم از جایی گرفت؟ نامه ای، آزمایش خاصی یا چیزی که کلا باعث بشه نشه دفترچه رو زود فرستاد؟
راستش تک فرزند نیستم ولی تنها فرزندی هستم که الان تو خونه با پدر و مادرم زندگی میکنم، این تاثیری نداره؟ و اگه داره باید کاری کنم که بعدا تو شهر خودم بیوفتم؟ یا اینکه تو دفترچه این چیزا رو هم از ما میخوان و خودشون همونجوری متوجه میشن؟ (فقط یه داداش دارم که اونم متاهل هست)
یه سوال دیگه به ذهنم رسید اینکه اگه برم دنبال امریه احتمال اینکه تهران بیوفتم بیشتر نمیشه؟ شاید بتونم امریه بگیرم چون ظاهرا با قانون جدید به من تعلق میگیره حالا اینکه دیگه میخوان یا نه خودش یه داستانه که اگه فایده داشت دنبالشو میشه گرفت.

داداش رشتت چیه ؟ فنی مهندسی اگ خوندی یه پیغام شخصی بده تا بهت بگم چکار کنی

sooheeiil
17-08-2014, 16:48
نامه کفایت چیه؟ من کارت سبز دارم اما نامه کفایت ندارم، باید برم بگیرم؟؟ :n13:

کارت سبزتو با کارت دوره مقدماتی بسیج(3روز بود) با برگه اعزامتو برمیداری میری سپاه مرکز استان بت نامه میدن برای جایی که قراره بری اموزشیتو که موضوعش اینه:درخواست صدور کفایت اموزش رزم مقدماتی

romass100
17-08-2014, 17:19
سلام دوستان

asmaill
17-08-2014, 17:36
دوستان یه دوستی هست متولد 72
کاردانی هم نیمه دوم 89-90 رفته
کاردانیش الان تموم شده
میتونه برای کارشناسی ثبت نام بکنه؟یا باید بره خدمت اول؟
کدوم از این کدا باید خورده بشه؟
از طرف دانشگاه بهشگفتن میشه ولی با توجه به سنوات مجازش که یک ترم هم تعهد داده به نظر من نمیشه..
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم راهنمایی بکنید.

flourish
17-08-2014, 17:47
داداش رشتت چیه ؟ فنی مهندسی اگ خوندی یه پیغام شخصی بده تا بهت بگم چکار کنی

سلام داداش. آره فنی هستم.

sdahcrit
17-08-2014, 17:49
سلام من مسعود 23 سالمه و 1 شهریور میرم خدمت ، رشتم حسابداریه ، افتادم پادگان نیروی هوایی شهید خضرایی ، کسی هست مثل من باشه و اونجا افتاده باشه ؟ (البته برای 1/6/93 میگم) اگر هست ایمیل بزاره یا تلفن بده دوست شیم ، من ساکن تهرانم، از همه می خوام اگر اطلاعی دارن این سوالمو ج بدن ، من نمیتونم بدوم یعنی پرولاپس دارم و برام سخته ، معاف ار رزمم هستم ( اما به یه دلیل دیگه ) ، چیکار کنم و چی بگم که بپذیرن و ندوم ، مدارکمم میارم ، حالا نمیدونید چه کنم ؟

ahwazp30
17-08-2014, 18:42
لطفا هر کس میتونه راهنماییم کنه :

1-میگن هر سازمانی امریه هاش رو از ارگان خاصی میگیره .حالا اگه من امریه جایی قرار شد بشم که از سپاه امریه میگیره اونوقت چه جوری باید بفهمم توی سپاه میافتم که برم امریه اون سازمان شم ؟

2-اگه کسی اموزشی توی ارتش براش بزنن بعد از اموزشی هم میافته تو ارتش یا ممکنه بیافته توی نیروی انتظامی ؟ در کل از برگه سفید اعزام میشه فهمید بعد از تقسیم تو کدوم یکی از این 3 تا ارگان میافتیم ؟

3-اگه کسی امریه شد این امکان وجود داره که اون سازمان از کارش ناراضی باشه یا مثلا به خاطر دیر امدن سر کار و .... بگن ما دیگه این ادمو نمیخایم و مجددا سربازش کنن یا اینطوری نیست و تضمینی همونجا میمونه ؟

4-دوره اموزشی که در ابتدای اعزام میریم مال سپاه و ارتش و ناجا فرق میکنه یا همه اموزشی ها مثل هم هستن و یک چیز خاص رو اموزش میدن ؟

5-مدرک لیسانس رو اگر بندازن تو راهور فقط باید سر چهار راه بایسته و جریمه کنه یا کارای دیگه ای هم میدن ؟ مثلا یه ماشین بدن که باهاش تو خیابون گشت بزنیم ؟

6-لباس سربازهای راهور همین پیراهن سفید و شلوار سورمه ایه یا همون لباسهای سبز و خاکی که سرباز ها ی معمولی میپوشن ؟

منمون

SNOW PATROL
17-08-2014, 22:04

نامه دانشگاه کافی است در ضمن بشخصه شانسی برای اعزام ابان برای شما نمیبینم چون باید قبل از 15 شهریور دفترچه ارسال کنید اما شما همون هفته اول دفترچه رو ارسال کنید بعد از 24 ساعت به پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست المثنی برگ سبز رو بکنید اگر اعزام دی بودید میتونید درخواست تعجیل در اعزام کنید و ابان اعزام بشین البته احتمال عدم موافقت هم هست...

در مورد سوال دومتون هم خیر کاری نمیتونید کنید

امریه هم احتمالش هست شهر خودتون باشید ولی حتمی نیست

دوستان یه دوستی هست متولد 72
کاردانی هم نیمه دوم 89-90 رفته
کاردانیش الان تموم شده
میتونه برای کارشناسی ثبت نام بکنه؟یا باید بره خدمت اول؟
کدوم از این کدا باید خورده بشه؟
از طرف دانشگاه بهشگفتن میشه ولی با توجه به سنوات مجازش که یک ترم هم تعهد داده به نظر من نمیشه..
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم راهنمایی بکنید.

یک سال بعد از فارغ التحصیلی فرجه داره برای خدمت پس مشکلی نیست و میتونه بره دانشگاه
منظورتون از کد رو هم متوجه نشدم پبج باز نمیشه

1-میگن هر سازمانی امریه هاش رو از ارگان خاصی میگیره .حالا اگه من امریه جایی قرار شد بشم که از سپاه امریه میگیره اونوقت چه جوری باید بفهمم توی سپاه میافتم که برم امریه اون سازمان شم ؟

2-اگه کسی اموزشی توی ارتش براش بزنن بعد از اموزشی هم میافته تو ارتش یا ممکنه بیافته توی نیروی انتظامی ؟ در کل از برگه سفید اعزام میشه فهمید بعد از تقسیم تو کدوم یکی از این 3 تا ارگان میافتیم ؟

3-اگه کسی امریه شد این امکان وجود داره که اون سازمان از کارش ناراضی باشه یا مثلا به خاطر دیر امدن سر کار و .... بگن ما دیگه این ادمو نمیخایم و مجددا سربازش کنن یا اینطوری نیست و تضمینی همونجا میمونه ؟

4-دوره اموزشی که در ابتدای اعزام میریم مال سپاه و ارتش و ناجا فرق میکنه یا همه اموزشی ها مثل هم هستن و یک چیز خاص رو اموزش میدن ؟

5-مدرک لیسانس رو اگر بندازن تو راهور فقط باید سر چهار راه بایسته و جریمه کنه یا کارای دیگه ای هم میدن ؟ مثلا یه ماشین بدن که باهاش تو خیابون گشت بزنیم ؟

6-لباس سربازهای راهور همین پیراهن سفید و شلوار سورمه ایه یا همون لباسهای سبز و خاکی که سرباز ها ی معمولی میپوشن ؟

منمون

1.شما برگ سبز رو که گرفتید ببرید بدین به جایی که امریه گرفتید خودشون کارهاش رو انجام میدن

2. ارگان خدمتی تغییر نمیکنه اموزشی هرجا باشی خدمت هم همونجایی
3.نشنیدم تا حالا
4.تفاوت چندانی ندارن ..ممکنه روی بعضی چیزها در بعضی مراکز بیشتر حساسیت داشته باشن اما موارد اموزشی تفاوت چندانی ندارند
البته ممکنه بعضی مراکز اموزش های اختصاصی با توجه به نو رسته مثل نیرویی دریایی و.... داشته باشند
5.راهور جاش سر چهار راه هست مگر اینکه خلافش ثابت بشه
6.لباس راهور وظیفه با راهور کادر مثل هم هستند فقط وظیفه یک نوار سفید یا ابی در کنار شلوارش داره

HamiD-Xfors
17-08-2014, 22:32
وسایلی که صفحه اول نوشته شده کافیه؟ برای نیروی انتظامی فرق نمیکنه؟ :n13:

برای آموزشی ولیعصر چیز خاصی به غیر از اینها نیاز نیست؟ :n29:

asmaill
17-08-2014, 22:45
یک سال بعد از فارغ التحصیلی فرجه داره برای خدمت پس مشکلی نیست و میتونه بره دانشگاه
منظورتون از کد رو هم متوجه نشدم پبج باز نمیشه
اول از همه ممنون از اینکه پاسخ داید عزیز
این بند 7 هست
فارغ‌التحصيلان مقطع كارداني كه در سقف مجاز سنوات تحصيلي فارغ‌التحصيل شده و از تاريخ فراغت از تحصيل تا زمان پذيرش در مقطع كارشناسي بيش از يك سال سپري نشده و همچنين قبل از ثبت‌نام در دانشگاه نيز وارد غيبت نشده باشند.

توجه: داوطلباني كه مدت تحصيل آنان در مقطع كارداني بيش از سقف مجاز سنوات تحصيلي به طول انجاميده، مجاز به ادامه تحصيل در مقطع بالاتر نيستند
مددت مجاز سنوات برای دانشجویان کاردانی 3 سال هست
ایشون از نیمه دوم 89 تا الان کاردانی رو تموم کردن 7 ترمه
ترم اخرش رو ازش تعهد گرفتن
با خودم که رفتیم سال کردیم از مشمولین گفتمن نه مشکلی نداره توجه به اون تعهد نکنید میتونید ثبت نام کنید و شماره هفت رو بزنید!

ahwazp30
17-08-2014, 23:46
1-اینهایی که توی نیروی دریایی یا نیروی هوایی میافتن دقیفا کارشون چیه ؟ مثلا سوار قایق میشن تو دریا گشت زنی ؟ یا با هواپیما و هلیکوپتر از بالا نظارت میکنن ؟

2-چرا اکثرا توی نیروی انتظامی میافتن ؟ میدونم به خاطر اینه که نیاز به سربازای بیشتری داره اما اونایی که تو سپاه یا ارتش میافتن چه حوریه ؟ سهمیه دارن یا چی ؟

3-در سالن ورزشی پادگان چه ورزش هایی میشه کرد ؟ مثلا میشه ورزش رزمی انجام داد یا دمبلی چیزی هست که عضله دربیاریم ؟

4-وقتی یه نفر توی مرزبانی میافته و بهش اسلحه میدن میگن برو فلان جا نگهبانی بده اینجا درجه تاثیری داره ؟ مثلا اونی که سرباز صفره بره تو دل خطر و اونی که درجه داره بره تو برجک یا جایی که امنیت بیشتری داشته باشه یا اینطوری نیست ؟

ice_man_sh
18-08-2014, 01:05

منمون
Snow Patrol عزیز جواب دادن من چند مورد آخر را جواب میدم.

2- هر کس هر جا اموزش باشه همون نیرو خدمت میکنه، خدای نکرده اگه جنگ شد باز همون نیرو خدمت میکنه یعنی 30 سال زیر پرچم همون نیرو میشه.

4- نسبت به هر نیرویی آموزشها فرق میکنه، علی الخصوص در ناجا درگیری شهری، بدرقه متهم، دستگیری، بازرسی افراد و خودرو و....

5- در راهور ماشین تحویل میدن، در پلیس راه نمیدن.

در ضمن ماشین تحویل گرفتن فقط و فقط دردسر هست، البته مزایایی هم داره.

6- همون طور که Snow Patrol عزیز گفتن رسته راهور (راهور و پلیس راه) لباس سازمانیشون همانند کادر هست.

رسته انتظامی که شما گفتین سرباز معمولی لباس زیتونی لباس سازمانیشون هست.

وسایلی که صفحه اول نوشته شده کافیه؟ برای نیروی انتظامی فرق نمیکنه؟ :n13:

برای آموزشی ولیعصر چیز خاصی به غیر از اینها نیاز نیست؟ :n29:

شما که تبریز هستی و ولیعصر خیلی از اونها را نیاز نیست ببری.

آخر هفته پست نباشی خونه هستی، مرخصی ساعتی هم هفته ای یکبار میشه گرفت راحت.

دوشنبه ها هم خانوادتون میتونن بیان ملاقاتتون.

HamiD-Xfors
18-08-2014, 04:33
شما که تبریز هستی و ولیعصر خیلی از اونها را نیاز نیست ببری.

آخر هفته پست نباشی خونه هستی، مرخصی ساعتی هم هفته ای یکبار میشه گرفت راحت.

دوشنبه ها هم خانوادتون میتونن بیان ملاقاتتون.

خیلی از اونها مثل چی؟:n13:مرخصی ساعتی چند ساعت میشه؟ :n01:آخر هفته پنجشنبه تا شنبه؟ :n10: خانواده میتونه چیزی بیاره بخوریم نمیریم؟ :n02::n19:

SAEED 120
18-08-2014, 07:51
سربازی کلا هیچ کاری نداره..من تنها دلیل اینکه فرار کردم چاق بودم روی 200 تا بشین پاشو که میرفتم کاسه زانوم میخواست کنده بشه ..ولی همه 800 نفری که لاغر بودن همه موندن تا آخر آموزشی.

همه کادری ها عقده داشتن از بچه تهران..هی میگفتم بچه تهران بچه تهران.. گنده گنده پادگان RD داشت پیکان RD ..همه باید براش احترام میزاشتیم..انوقت ما بابامون فلان ماشین رو داره سلامش نمیدیم..

حداقل برای اینکه یه خورده احترام برای فرمانده بیاد یه ماشین درست حسابی یه تویوتایی یه لنکروزی بندازن زیر پاش که ارزش احترام گذاشتن داشته باشه..

usiiiii
18-08-2014, 09:40
دوستان اگه کسی تو گلستان (نیروی انتطامی) هست که میخواد جا ب جا شه با کلانتری ونک تهران اعلام کنه . :n16:
کسی سایتی میشناسه که اونایی که متقاضی جابه جایی ان اونجا اعلام وجود کنن

romass100
18-08-2014, 09:58
سلام دوستان.

sooheeiil
18-08-2014, 10:37
لطفا هر کسی میدونه راهنمایی کنه:
کارت سبز دارم نامه کفایت از اموزشم گرفتم،افتادم نیروی دریایی سپاه احمد بن موسی (شیرار)،میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا مارو برگردونند؟
بعد کدوم شهرها برای ادامه خدمتم(نیروی دریایی سپاه)امکان داره بیفتم؟تک پسر بودن تاثیری داره بیوفتم استان خودم(گیلان)؟:n13:

romass100
18-08-2014, 10:42
سلام دوستان.

sooheeiil
18-08-2014, 10:51
جدا؟!حالا من یه اشنایی دارم من بندازه انزلی اما کلا میخواستم بدونم کجاها امکان داره بیفتم(شمال جنوب کشور کجاها نیروی دریایی داره).نمیدونین شما چقدر طول میکشه تا بیخیال ما بشن؟!اموزشیو میگم

sooheeiil
18-08-2014, 10:58
به من مسئول نظام وظیفه گفت اگه نیروی دریایی باشی نمیتونی انتقالی بگیری واسه شهره خودت!

ولی با توجه به اینکه شمال هم نیروی دریایی هست شاید بتونی بعد از آموزسی بیفتی گیلان.
جدا؟!حالا من یه اشنایی دارم من بندازه انزلی اما کلا میخواستم بدونم کجاها امکان داره بیفتم(شمال جنوب کشور کجاها نیروی دریایی داره).نمیدونین شما چقدر طول میکشه تا بیخیال ما بشن؟!اموزشیو میگم

romass100
18-08-2014, 14:41
سلام دوستان.

hesam02
18-08-2014, 14:50
دوستان سلام
من از استثنایی ترین دوره آموزشی ( معروف به دوره الماسی ) اومدم
بالاخره دورمون تموم شد
من افتادم نمایندگی ولی فقیه در سپاه- مد- منابع انسانی سرباز (سه راه تختی)
میخواستم ببینم از بچه ها کسی هست بدونه اینجا چجور جاییه؟
ممنون میشم

samanohet
18-08-2014, 15:13
سلام . دوستان امریه آموزش پرورش (سرباز معلم) بهتره یا فنی حرفه ای (سرباز مربی) ؟؟ میتونم بگیرم با کمی پیگیری اما نمیدونم پی کدوم یکیشو بگیرم!

4net
18-08-2014, 16:15
من اقدام به معافیت کردم و یکبار کمسیون رفتم و بیست روز بعدش نامه اومد که برم کمسیون مرکز نظام وظیفه عمومی و در اونجا بعد معاینات بهم گفتن که یک ماه بعد نتیجش میاد دم در خونمون که متاسفانه یک ماه بعد تاریخ اعزام به خدمت و مکان خدمتم اومد بعلاوه اینکه معاف از رزم شده بودم
به هر حال 19 مرداد قراربود که اعزام بشم و با پیگیری زیاد و با سختی بسیار تونستم با استفاده از کنکور یک ماه تاریخ اعزامو عقب بندازم حالا سوال من اینه که میتونم ظرف این مدت به رای کمسیون پزشکی اعتراض کنم؟
چه موقع میشه به رای کمسیون اعتراض کرد؟ و چگونه میشه به رای کمسیون اعتراض کرد؟
تو دفترچه نوشته بعد اعتراض به کمسیون پزشکی میفرستن کمسیون عالی پزشکی این درسته؟
من امسال کنکور دادم و رتبم هم خوب بوده و مطمعنا قبولم اما متاسفانه من اعزامم افتاده 19 شهریور و نتایج نهایی کنکور رو بعد 20 شهریور میدن
من فقط میخوام یک الی دو هفته دیگه اعزامم به عقب بیوفتهه تا بتونم معافیت تحصیلی بگیرم اگه نمیتونم به کمسیون اعتراض کنم لطفا روشی بگین که اعزامم یکی دو هفته عقب بیوفته مثلا بشه 1 مهر

sooheeiil
18-08-2014, 16:20
آموزشی که ظاهرا دو ماهه. :n09:

ببین دوست من ، من خودمم مشکل شمارو دارم.و میخواستم شهره خودم خدمت کنم.سره همین رفتم نظام وظیفه.گفت شدنیه.بعد پرسید گفت نیرو دریایی که نیستی؟گفتم نه نیرو زمینیم.:n29:

گفت چون اگه نیرو دریایی باشی نمیتونی انتقال پیدا کنی!

بهش گفتم کجا باید اقدام کنم؟گفت باید از همون پادگانی که افتادی اقدام کنی.بعد گفتم واسه اموزشی نمیشه کاری کرد؟گفت نه!:n30:

خلاصه اینکه تا جایی که من میدونم وسطای آموزشی هر کسیو که شرایط خدمت توی شهره خودشو داره میان مدارکشو میگیرن که بعدش بیفته توی شهرش.اما مشکل شما اینه که توی نیروی دریایی افتادی.:n27:

پس نمیتونی هر جایی خدمت کنی!ولی در عین ناباوری دوست من چند سال پیش افتاده بود نیروی دریایی شیراز!:n04:

شیراز دریا داره؟:n02:

پس باید بگردی ببینی توی نت کجا ها نیروی دریایی هست.:n19:

البته از دوستان خواهشمندم که این دوستمونو بیشتر راهنمایی کنن.:n16:
من پروندم الان تو کاگزینیه نیروی دریایی سپاه انزلی هست برای جذب من بعد اموزشی(جذب نیرو)،از اینکه تو استان خودم بیفتم خیالم راحته اما سوال من این بودکه منیکه کارت سبز دارم و چون تو سپاه افتادم چقدر طول میکشه کارمونو انجام بدنو ما رو معاف از اموزشی کنند!؟؟
با این حال ممنون از راهنماییتون

enter360
18-08-2014, 18:11
سلام به همگی

من 1 /6
اعزامم

میخوام بندازم عقب پزشکی به نظرتون الان برم نامه بگیرم

یا بعد از 1/6 نامه ببرم غیبتم رو موجه کنم

اگر 1/6 نرم خدمت چند ماه غیبت میخورم ؟

pm1
18-08-2014, 18:56
سلام . دوستان امریه آموزش پرورش (سرباز معلم) بهتره یا فنی حرفه ای (سرباز مربی) ؟؟ میتونم بگیرم با کمی پیگیری اما نمیدونم پی کدوم یکیشو بگیرم!

آموزش پرورش فراخوان داده تازگی ؟؟ مگه اواخر سال نیست ثبت نامش ؟
ممنون

samanohet
18-08-2014, 19:14
ممنون

نه هنوز ، همون اواخر ساله اما واسه فنی حرفه ای باید تا اواخر شهریور فرمشو بدم یکی از آشناها اونجاس ، واسه همین می پرسم که کدوم بهتره واسه فنی حرفه ای اقدام کنم یا آموزش پرورش ؟
در این موردم هر کی یه نظری میده مثلا می گن فنی حرفه ای یه دوره می فرستنت دوره آموزش تخصصی یه مدرکی بهت می دن این یه مزیته!!! اما هر روز باید بری فنی حرفه ای !!! نمیدونم دیگه

sooheeiil
18-08-2014, 19:19
ممنون
pm1 عزیز من پیام خوصوصی نمیتونم بدم میگه تازه واردی!اینجا میگم بت:
اگه کارت سبز داری با کارت دوره مقدماتی بسیج برشون دار برو نیروی دریایی سپاه انزلی(البته اگه افتادی نیرو دریایی سپاه) بگو شمارو جذب کنن!فقط لباس خوب بپوش همچیزو رعایت کن،البته معمولا میگن 1 ماه زودتر باید اقدام کنی اما شما شانستو امتحان کن

pm1
18-08-2014, 19:24
pm1 عزیز من پیام خوصوصی نمیتونم بدم میگه تازه واردی!اینجا میگم بت:
اگه کارت سبز داری با کارت دوره مقدماتی بسیج برشون دار برو نیروی دریایی سپاه انزلی(البته اگه افتادی نیرو دریایی سپاه) بگو شمارو جذب کنن!فقط لباس خوب بپوش همچیزو رعایت کن،البته معمولا میگن 1 ماه زودتر باید اقدام کنی اما شما شانستو امتحان کن
ممنون پس باید اول شانسی بیفتم نیروی دریایی سپاه واسه آموزشی؟
نه متاسفانه من فقط بسیج عادی دارم ... کارت سبز اینا ندارم ....

samanohet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
بنظرم هر جا آشنای قویتری داری همونجا اقدام کن ... ولی در مجموع آموزش پرورش بنظر راحتتره ....

sooheeiil
18-08-2014, 19:29
پس باید اول شانسی بیفتم نیروی دریایی سپاه واسه آموزشی؟
نه متاسفانه من فقط بسیج عادی دارم ... کارت سبز اینا ندارم ....
بنظرم هر جا آشنای قویتری داری همونجا اقدام کن ... ولی در مجموع آموزش پرورش بنظر راحتتره ....
مگه 1 شهریور اعزام نیستی؟جاش هنوز معلوم نشده؟اره دیگه مگه اینکه اشنایی داشته باشی!اره باید کارت سبز داشته باشی...متاسفم

pm1
18-08-2014, 19:36
مگه 1 شهریور اعزام نیستی؟جاش هنوز معلوم نشده؟اره دیگه مگه اینکه اشنایی داشته باشی!اره باید کارت سبز داشته باشی...متاسفم
نه میخوام تا آخر شهریور پست کنم دی بیفتم ... شاید تا اون موقع یه نفر دلش برام بسوزه یه امریه ای چیزی جور بشه !! :n14:
بهرحال ممنون

hooman prince
18-08-2014, 21:21
دوستان من حدودا بیست روز قبل از پایان مهلت یکساله خودمو معرفی کردم(بدون غیبت) و برای معافیت پزشکی هم اقدام کردم از طرفی کنکور هم دادم الان یکی به من گفت تو اگه سرباز شناخته بشی و معاف پزشکی نشی عملا این مدتو که به پرونده پزشکیت رسیدگی میکردیم جزو غیبتت حساب میکنیم و نمیتونی بری دانشگاه:n27:و حداقل باید معاف رزم بشی،کسی تجربه ای تو ای مورد داره؟ممنون میشم جواب بدین.

ahwazp30
18-08-2014, 23:04
برای امریه خود سازمان ها باید اعلام کنن که نیرو میخان یا خودمون هر وقت خواستیم میتونیم بریم پذیرش بشیم ؟

javad-macros
19-08-2014, 08:16
سلام از بچه های ۱۹/۶کسی کد محل اموزشیشو گرفته اصلا اومده کد ها؟

usiiiii
19-08-2014, 08:58
جا به جایی - تهران- ونک هستم به گلستان -- کسی هست پخ بده / انتطامی:n16:// با شیرینی برای واسطه ها //

hamid_diablo
19-08-2014, 18:57
سلام دوستان

چند تا سوال داشتم...

من امروز دفترچه رو گرفتم.نوشته 3 تا برگه رو باید پر کنم 1.برگه وضعیت 2. برگه معاینه اولیه مشمولان 5.واکسیانسون مشومولان
سوالم اینکه روی برگه شماره 2 یه خطر ضربدر کشیده شده!!! با خودکار ! یعنی این برگه رو نباید پر کنم ؟؟؟

سوال بعدیم اینکه پدرم سابقه جبهه داشته...تقریبا 15 ماه. جایی تو برگه نیست که برای سابقه جبهه و کسری باشه !!! مدارکش رو چطور باید ارسال کنم ؟ اصلا چه مدارکی میخواد؟(از 10 ماهش برادرم استفاده کرده..میخواستم بدونم الان تو سیستم ثبت شده؟ اگه نشده میتونم بعد از اعزام ثبت کنم و بعدش استفاده کنم؟)

در ضمن من میخوام از معافیت پزشکی هم اگه شد استفاده کنم ! میشه هم از معافیت پزشکی استفاده کرد و هم اگر معاف نشدم از کسری خدمت ؟

و یه سوال دیگه دارم که یکی از آشناهامون میگه دکتری رو میشناسه که میتونه برام معافیت پزشکی بگیره!!! میخواستم بدونم راست میگه یا نه؟ اصلا امکانش هست ؟

kourosh_2012
19-08-2014, 20:11
02 نبود کسی ؟

roka2014
19-08-2014, 23:54
كد 331 كجا ميوفته اموزشي؟

sasan.69
20-08-2014, 00:06
چیزی که الان خیلی خیلی نگرانم کرده کم شدن درجه در ارتشه که لیسانسه ها گروهبان شدن! یعنی الان فرقی با سرباز0 نیس؟

DJ POLESTAR
20-08-2014, 09:43
چیزی که الان خیلی خیلی نگرانم کرده کم شدن درجه در ارتشه که لیسانسه ها گروهبان شدن! یعنی الان فرقی با سرباز0 نیس؟
چرا هست! اولاً بستگی به یگان خدمتی داره. من که با مدرک کاردانی گروهبان یک هستم هیچ فرقی با ستوان 3 وظیفه ها تو یگانمون نداریم از نگهبانی بگیر تا نحوه تقسیم کار و مسئولیت تو یگان. گروهبانی هم اینطور نیست که فکر میکنید که با سرباز صفر فرق نداره... بازم گفتم بستگی به یگان داره. با چشمای خودم دیدم خدا قواهه که 2 ستوان 3 وظیفه با 4 تا سرباز از زنجان فرستاده بودن پادگان ما برای حمل مهمات به کامیونها. من با درجه گروهبان یکمی بعنوان نماینده دژبانی رفته بودم بالا سرشون تا آمار مهمات رو بنویسم بعد این س3 ها داشتن مهمات بار میزدن. پرسیدم ازشون تنبیهی فرستادنتون اینجا گفتن نه، فرماندهمون گفته همینجوری........!
در ضمن شما نگران نباشید. کلی فرق بین یک مدرک لیسانس با یه سرباز صفر هست. چه با درجات قبلی چه جدید.
تازه یک درجه با گروهبان یک ها (فوق دیپلم ها) فرق داشتین دیگه همچین احساس شکست میکنین. درجه استواری تو ارتش برای کادری‌هاست پس بین لیسانس و فوق دیپلم یه درجه فاصله هست:n02: الان هم دقیقا انصاف رعایت شد. فوق دیپلم به درجه گروهبان 2 و لیسانس به درجه گروهبان 1 تغییر وضعیت دادن :n02:

Gregar
20-08-2014, 10:20
دوستان یه سوال در مورد کمیسیون پزشکی
چند روز پیش که از بیمارستان رفتم واسم SMS اومد که تاریخ کمیسیونم 8 شهریور و ساعت و مکانش رو هم زده بود .
حالا میخوام ببینم ایا نامه ای هم قراره بیاد تا روز کمیسیون یا نه چیزی لازم نیست ؟ چون میخواستیم خانوادگی یه مسافرت چند روزه بریم و خونه نیستیم .

capitali
20-08-2014, 11:43
دوستان عزیز سلام. من ساکن تهرانم و 6/1 اعزامم هست. تو برگه سفید محل خدمت و آموزشی رو ننوشته. بنظرتون کجا می افتم؟ شنبه صبح که میرم میدون سپاه وسایل ببرم یا نه؟ ممنونم.

sasan.69
20-08-2014, 11:59
چرا هست! اولاً بستگی به یگان خدمتی داره. من که با مدرک کاردانی گروهبان یک هستم هیچ فرقی با ستوان 3 وظیفه ها تو یگانمون نداریم از نگهبانی بگیر تا نحوه تقسیم کار و مسئولیت تو یگان. گروهبانی هم اینطور نیست که فکر میکنید که با سرباز صفر فرق نداره... بازم گفتم بستگی به یگان داره. با چشمای خودم دیدم خدا قواهه که 2 ستوان 3 وظیفه با 4 تا سرباز از زنجان فرستاده بودن پادگان ما برای حمل مهمات به کامیونها. من با درجه گروهبان یکمی بعنوان نماینده دژبانی رفته بودم بالا سرشون تا آمار مهمات رو بنویسم بعد این س3 ها داشتن مهمات بار میزدن. پرسیدم ازشون تنبیهی فرستادنتون اینجا گفتن نه، فرماندهمون گفته همینجوری........!
در ضمن شما نگران نباشید. کلی فرق بین یک مدرک لیسانس با یه سرباز صفر هست. چه با درجات قبلی چه جدید.
تازه یک درجه با گروهبان یک ها (فوق دیپلم ها) فرق داشتین دیگه همچین احساس شکست میکنین. درجه استواری تو ارتش برای کادری‌هاست پس بین لیسانس و فوق دیپلم یه درجه فاصله هست:n02: الان هم دقیقا انصاف رعایت شد. فوق دیپلم به درجه گروهبان 2 و لیسانس به درجه گروهبان 1 تغییر وضعیت دادن :n02:

ممنونم از توضیحات کاملت دوست عزیز.البته پارتی خیلی خوب دارم اما خب دیگه یه کم به جهت کسر درجه ها نگران بودم که برطرف شد:n02:!...02 تهران چطوره؟ شما خبر داری؟

Persia Xperia
20-08-2014, 12:12
درود همگی.امروز آموزشی تموم شد واسم.البته دیروز جشن تحلیف بود اما امروز صبح از پادگان خارج شدیم.02 پرندک بودم.گردان ایرانیان.به جرات میگم جزء 3تا بهترین پادگانای اموزشی هست.جاش یکم پرت هست اما خیلی خوبه.البته ما تو ماه رمضون خوردیم اموزشی دیگه اخر عشق و حال بود.بقیه گردان ها هم خوبن حتی گردان حسینی به نظرم بهتر از ایرانیانه یکم در کل همه خوبن.اردوگاه و میدون تیرش خیلی خوش گذشت.هر کی افتاده نگران نباشه 2 ماه زود و البته خوب میگذره.گروهان پنجم ایرانیان جناب سروان بیات.جوانترین فرمانده پادگان به ظاهر سختگیر و خشک اما کم کم میفهمید از همه فرمانده ها با معرفت تر و با حال تره.همیشه هم گروهانش بهترین رژه رو میره.خلاصه اینکه خیلی زود گذشت...امیدوارم واسه همه شما هم به خوبی و خوشی بگذره تموم شه.سخت نگیرید و خوش بگذرونید.ما تو اوج گرمای مرداد رفتیم اردوگاه اما اینقدر خوش گذشت که دوس داشتیم جای 3 روز یه هفته بریم.سلامتی همه سربازا:n01:

sasan.69
20-08-2014, 12:34
درود همگی.امروز آموزشی تموم شد واسم.البته دیروز جشن تحلیف بود اما امروز صبح از پادگان خارج شدیم.02 پرندک بودم.گردان ایرانیان.به جرات میگم جزء 3تا بهترین پادگانای اموزشی هست.جاش یکم پرت هست اما خیلی خوبه.البته ما تو ماه رمضون خوردیم اموزشی دیگه اخر عشق و حال بود.بقیه گردان ها هم خوبن حتی گردان حسینی به نظرم بهتر از ایرانیانه یکم در کل همه خوبن.اردوگاه و میدون تیرش خیلی خوش گذشت.هر کی افتاده نگران نباشه 2 ماه زود و البته خوب میگذره.گروهان پنجم ایرانیان جناب سروان بیات.جوانترین فرمانده پادگان به ظاهر سختگیر و خشک اما کم کم میفهمید از همه فرمانده ها با معرفت تر و با حال تره.همیشه هم گروهانش بهترین رژه رو میره.خلاصه اینکه خیلی زود گذشت...امیدوارم واسه همه شما هم به خوبی و خوشی بگذره تموم شه.سخت نگیرید و خوش بگذرونید.ما تو اوج گرمای مرداد رفتیم اردوگاه اما اینقدر خوش گذشت که دوس داشتیم جای 3 روز یه هفته بریم.سلامتی همه سربازا:n01:

تبریک داداش..شما دیپلمی؟ اتفاقا منم02 رو در نظر دارم پس شما میگی ردیفه؟

realcore
20-08-2014, 12:38

.

شما بچه دبیرستانیا رو باید انداخت لبه مرز که از رویای تایتانیک بیاین بیرون, حالم به هم خورد!!

roka2014
20-08-2014, 12:43
در مورد معافي در حين خدمت سوال داشتم
من قبل از خدمت واسه معافي اقدام كردم و پرونده پزشكي دارم و معاف از رزم شدم
حالا همين روز اول اموزشي ايا ميتونم بگم من پرونده پزشكي و مشكل پزشكي دارم منو بفرستيم بهداري تا شايد معاف كامل شدم؟

hamid_diablo
20-08-2014, 12:50
سلام دوستان

چند تا سوال داشتم...

من امروز دفترچه رو گرفتم.نوشته 3 تا برگه رو باید پر کنم 1.برگه وضعیت 2. برگه معاینه اولیه مشمولان 5.واکسیانسون مشومولان
سوالم اینکه روی برگه شماره 2 یه خطر ضربدر کشیده شده!!! با خودکار ! یعنی این برگه رو نباید پر کنم ؟؟؟

سوال بعدیم اینکه پدرم سابقه جبهه داشته...تقریبا 15 ماه. جایی تو برگه نیست که برای سابقه جبهه و کسری باشه !!! مدارکش رو چطور باید ارسال کنم ؟ اصلا چه مدارکی میخواد؟(از 10 ماهش برادرم استفاده کرده..میخواستم بدونم الان تو سیستم ثبت شده؟ اگه نشده میتونم بعد از اعزام ثبت کنم و بعدش استفاده کنم؟)

در ضمن من میخوام از معافیت پزشکی هم اگه شد استفاده کنم ! میشه هم از معافیت پزشکی استفاده کرد و هم اگر معاف نشدم از کسری خدمت ؟

و یه سوال دیگه دارم که یکی از آشناهامون میگه دکتری رو میشناسه که میتونه برام معافیت پزشکی بگیره!!! میخواستم بدونم راست میگه یا نه؟ اصلا امکانش هست ؟

کسی جواب نمیده ؟

باید تا چند روز دیگه دفترچمو پسن کنم:n03:

Persia Xperia
20-08-2014, 12:51
تبریک داداش..شما دیپلمی؟ اتفاقا منم02 رو در نظر دارم پس شما میگی ردیفه؟
مرسی داداش.نه لیسانس هستم.کلا خوبه دادا آره

babakshahkaram
20-08-2014, 13:59
بالاخره آموزشی ما هم تموم شد.

در مورد معافي در حين خدمت سوال داشتم
من قبل از خدمت واسه معافي اقدام كردم و پرونده پزشكي دارم و معاف از رزم شدم
حالا همين روز اول اموزشي ايا ميتونم بگم من پرونده پزشكي و مشكل پزشكي دارم منو بفرستيم بهداري تا شايد معاف كامل شدم؟

بله میشه.
ما رو همون روزهای اول بردن بهداری. همونجا معاف از رزم ها و کسایی که فکر می کردن شاید مشکلی داشته باشن رو معاینه کردن. اونجا به دکتر پرونده تو نشون بده و صحبت هاتو بکن.

Gregar
20-08-2014, 14:43
دوستان یه سوال در مورد کمیسیون پزشکی
چند روز پیش که از بیمارستان رفتم واسم SMS اومد که تاریخ کمیسیونم 8 شهریور و ساعت و مکانش رو هم زده بود .
حالا میخوام ببینم ایا نامه ای هم قراره بیاد تا روز کمیسیون یا نه چیزی لازم نیست ؟ چون میخواستیم خانوادگی یه مسافرت چند روزه بریم و خونه نیستیم .

دوستان کسی نیست جواب بده ؟ :n02:
فردا صبح چون باید برم مسافرت . خواهشا یکی جواب بده .

pm1
20-08-2014, 15:35

بله میشه.
ما رو همون روزهای اول بردن بهداری. همونجا معاف از رزم ها و کسایی که فکر می کردن شاید مشکلی داشته باشن رو معاینه کردن. اونجا به دکتر پرونده تو نشون بده و صحبت هاتو بکن.

اگه پرونده نداشتیم چی ؟ بازم میشه بهداری خودمونو نشون بدیم ؟ امکان داره اونجا معاف از رزم کنن ؟

لطفآ یکی منو راهنمایی کنه ... بنده مجبورم قبل از اتمام شهریور دفترچه ام رو بفرستم (تاریخ درخواستیم دی هست) . دکتر هم چند تا بیماری نوشته توی فرم معاینه . ترجیحآ تمایل دارم که به تاریخ اعزامم لطمه نخوره (دی) و تا دیر نشده یه معاینه و کمیسیون هم تشکیل بشه برام ... حالا میخوام بدونم اگه روال معافیت رو شروع کنم (یعنی الان درخواست بدم) و احیانآ روندش طول بکشه میتونم همون آخر شهریور انصراف بدم و دفترچه رو بلافاصله بفرستم ؟؟

از +۱۰ پرسیدم گفت من نمیدونم ....!

soheil021
20-08-2014, 16:07
دوستان بالاخره 1 روز دیگه هم جشن تحلیف ما برگزار میشه

فکر کنم دیر ترین جشن تحلیف برای ما هستش 30 مرداد پنج شنبه

پادگان 01

فردا تموم میشه تا ساعت 1 ظهر راحت میشیم مرحله اول رو پشت سر میزاریم

sdahcrit
20-08-2014, 16:13
اگه پرونده نداشتیم چی ؟ بازم میشه بهداری خودمونو نشون بدیم ؟ امکان داره اونجا معاف از رزم کنن ؟

لطفآ یکی منو راهنمایی کنه ... بنده مجبورم قبل از اتمام شهریور دفترچه ام رو بفرستم (تاریخ درخواستیم دی هست) . دکتر هم چند تا بیماری نوشته توی فرم معاینه . ترجیحآ تمایل دارم که به تاریخ اعزامم لطمه نخوره (دی) و تا دیر نشده یه معاینه و کمیسیون هم تشکیل بشه برام ... حالا میخوام بدونم اگه روال معافیت رو شروع کنم (یعنی الان درخواست بدم) و احیانآ روندش طول بکشه میتونم همون آخر شهریور انصراف بدم و دفترچه رو بلافاصله بفرستم ؟؟

دوست عزیز ، منم مثل شما برای معافیت اقدام کردم اما معاف ار رزم شدم ، اگر استارت معافیت رو بزنی به هیچ وجه نمیتونی انصراف بدی و مجبوری تا اخرش بری ( اونم با کلی هزینه های الکی ، مثلا پزشک اول ویزیت می کنه 25000 تومان و پزشک دوم و سوم که میشه 80 تومان و و و و و ) حالا من مدت زمان رو می خوام بهت بگم (واسه من این بود) پس از ثبت در خواست معافیت در پلبس +10 ، 2 هفته بعد نامه میاد برای بیمارستان که تاریخش برای 3 تا 6 روز بعده ، بعدش توی خود بیمارستان اگر شانس بیاری همون روز معایناتت تموم میشه اما اگر تعداد بیماریت یدونه نباشه حتما ادامه داره که اگرم یدونه باشه بازم باید شانس بیاری ، حالا فرضا همون روز تموم نشه میگه سه تا چهار روز دیگه بیا ادامشو انجام بده (دکتر بعدی ببینتت یا مدارک پزشکی بیار یا ...) حالا وقتی تموم شد و پروندتو گذاشت توی کشوی اتمام پرونده ها ، نامه دعوت به کمیبسیون بین 2 هفته تا 1 ماه بعد میاد دم در که ما 1 ماهو در نظر می گیریم ( البته من خودم پیشنهاد می کنم دو هفته بعد بری نظام وظیفه ساختمون پزشکی بگی بهت نوبت بدن و ادعا کنی نامت نیومده و اگرم قرار باشه بیاد کسی خونمون نیست ) بعدش روز کمیسیونم 10 فیش واریزیو که ریختی معاینت سزی تموم میشه و همین ، حالا پیش بینی تعداد روز ها از شروع پلیس+10 که ما حداکثرو فرض می کنیم : 2هفته (14روز) و 1ماه (30روز) و یک فته معاینات توی بیمارستان (7 روز) و یک ماه معطل شدن برای نامه کمیسیون (30 روز ) = 14+30+7+30=81 روز که دیرترینشه اما 55 تا 60 روز هم ممکنه اما شانسیه

sasan.69
20-08-2014, 17:22
مرسی داداش.نه لیسانس هستم.کلا خوبه دادا آره

ممنون...مرخصیا تو 02چطوره؟ اخر هفته ها تعطیل؟

123arash
20-08-2014, 17:53
کسی جواب نمیده ؟

باید تا چند روز دیگه دفترچمو پسن کنم:n03:
شما حتما باید برگه وضعیت که تو صفحه 25 دفترچه هست رو پر کنید و برگ واکسیناسیون رو هم میبری درمانگاه میگی واکسن میخوای بزنی برای سربازی میری و هزینه ای هم نداره کاملا رایگانه یه وقت پول ندی.
برگ معاینه مشمولان هم میبری پیش دکتر متخصص اکثرا تو بیمارستانهایی هستن که مخصوص ناجا هستن.پس هر سه قسمت باید تکمیل بشن البته برگه های واکسن و معاینه رو درمانگاه و دکتره امضا میکنن.وقتی خواستی بری معاینه یه قطعه عکس 3 در 4 هم ببر.
برای کسری هم باید برید جایی که پدرتون خدمت کرده البته دقیق نمیدونم شایدم جایی که به عنوان داوطلب تو جبهه بوده بعدش اقدام میکنید..یه نامه میدن و بقیه ماجرا..
اگر برادرتون از کسری استفاده کرده فکر نکنم شما بتونید بازم استفاده کنید.
برای معافیت پزشکی هم به نظر من اصلا طرفش نرو..بعدها گیر میدن مثلا سر کار بری یا گواهی نامه پایه 1 بگیری یا موارد دیگه..
برو سربازی خیلی زود میگذره..خودمم اول شهریور به 01 نزاجا اعزامم..

123arash
20-08-2014, 17:54
دوستان بالاخره 1 روز دیگه هم جشن تحلیف ما برگزار میشه

فکر کنم دیر ترین جشن تحلیف برای ما هستش 30 مرداد پنج شنبه

پادگان 01

فردا تموم میشه تا ساعت 1 ظهر راحت میشیم مرحله اول رو پشت سر میزاریم
اگر میشه توضیحاتی درباره 01 بدید.من چون راهم دوره و اول شهریور اعزامم اگر گفتن برید چندروز دیگه بیایید ایا امکانش هست همونجا بمونم با توجه به دوری راه و اینکه همونجا خیاطی هست برای لباسها؟
ممنون

javad-macros
20-08-2014, 17:57
سلام دوستان فکر کنم کد های ۱۹/۶اومده چند نفر از بچه ها تو یکی سایت ها میگفتن که گرفتن و بر خلاف اعزامی های اول شهریور اکثرا کرمان و سمنان بوده اموزشی ها
اگه اینجا کسی از ۱۹/۶کد گرفته بگه

pm1
20-08-2014, 18:11
دوست عزیز ، منم مثل شما برای معافیت اقدام کردم اما معاف ار رزم شدم ، اگر استارت معافیت رو بزنی به هیچ وجه نمیتونی انصراف بدی و مجبوری تا اخرش بری ( اونم با کلی هزینه های الکی ، مثلا پزشک اول ویزیت می کنه 25000 تومان و پزشک دوم و سوم که میشه 80 تومان و و و و و ) حالا من مدت زمان رو می خوام بهت بگم (واسه من این بود) پس از ثبت در خواست معافیت در پلبس +10 ، 2 هفته بعد نامه میاد برای بیمارستان که تاریخش برای 3 تا 6 روز بعده ، بعدش توی خود بیمارستان اگر شانس بیاری همون روز معایناتت تموم میشه اما اگر تعداد بیماریت یدونه نباشه حتما ادامه داره که اگرم یدونه باشه بازم باید شانس بیاری ، حالا فرضا همون روز تموم نشه میگه سه تا چهار روز دیگه بیا ادامشو انجام بده (دکتر بعدی ببینتت یا مدارک پزشکی بیار یا ...) حالا وقتی تموم شد و پروندتو گذاشت توی کشوی اتمام پرونده ها ، نامه دعوت به کمیبسیون بین 2 هفته تا 1 ماه بعد میاد دم در که ما 1 ماهو در نظر می گیریم ( البته من خودم پیشنهاد می کنم دو هفته بعد بری نظام وظیفه ساختمون پزشکی بگی بهت نوبت بدن و ادعا کنی نامت نیومده و اگرم قرار باشه بیاد کسی خونمون نیست ) بعدش روز کمیسیونم 10 فیش واریزیو که ریختی معاینت سزی تموم میشه و همین ، حالا پیش بینی تعداد روز ها از شروع پلیس+10 که ما حداکثرو فرض می کنیم : 2هفته (14روز) و 1ماه (30روز) و یک فته معاینات توی بیمارستان (7 روز) و یک ماه معطل شدن برای نامه کمیسیون (30 روز ) = 14+30+7+30=81 روز که دیرترینشه اما 55 تا 60 روز هم ممکنه اما شانسیه
خدا عمرت بده ... روشنم کردی ...دستت درد نکنه ... اینجوری پس بیخیال شم سنگین تره :n01:
کلی خرج و گرفتاری واسه یه معاف از رزم احتمالی فایده نداره !!
تو بهداری پادگان چی ؟ میشه اونجا پیگیر شد ؟؟ اگه اونجا پیگیر شیم باهامون بد میشن ؟؟ مثلآ بگن میخواد در بره از کار ! ؟

babakshahkaram
20-08-2014, 18:30

بله میشه. حتی اگه هیچ کاری هم تا اون موقع برای معافیت نکرده باشی از اونجا میتونی اقدام کنی.
روند بررسی پرونده پزشکی حداقل 2ماه طول میکشه. به صحبتهای دوستمون sdahcrit هم دقت کن.
اگر هم توی آموزشی اقدام کنی هی باید بیای مرخصی که در این صورت اگه معاف نشی احتمال تجدید آموزش شدن وجود داره.
راستی به ما که معاف از رزم بودیم کف درجه رو دادن و خیلی هم راحت تر از بقیه نبودیم. فقط رژه نرفتیم.

Persia Xperia
20-08-2014, 19:18
ممنون...مرخصیا تو 02چطوره؟ اخر هفته ها تعطیل؟
خوبه.آخر هفته ها اگه نگهبان نباشی از چهارشنبه ظهر مرخصی میدن تا شنبه 6 صبح.میان دوره ما هم تو عید فطر دادن یه هفته.واسه شب قدر هم 4 روز به بچه های شهرستان مرخصی دادن.کلا دوره ما خیلی با حال بود.به امید خدا واسه همه شما هم راحت و خوب باشه:n01:

flourish
20-08-2014, 19:40
بازم سلام. بچه ها یه سوال برام پیش اومده:
در مورد درجه ها که دوستان در مورد لیسانس، فوق دیپلم صحبت کردن ولی چیزی از فوق لیسانس نگفتن. درجه فوق لیسانس چیه؟
ممنون از همه دوستان

sasan.69
20-08-2014, 19:42
خوبه.آخر هفته ها اگه نگهبان نباشی از چهارشنبه ظهر مرخصی میدن تا شنبه 6 صبح.میان دوره ما هم تو عید فطر دادن یه هفته.واسه شب قدر هم 4 روز به بچه های شهرستان مرخصی دادن.کلا دوره ما خیلی با حال بود.به امید خدا واسه همه شما هم راحت و خوب باشه:n01:

بسیارعالی پس کلا از این 58 روز اکثرشو که مرخصی بودید:n02: ممنونم داداش گلم من تا کارام ردیف بشه احتمالا تا دی میرم...

soheil021
20-08-2014, 20:37
اگر میشه توضیحاتی درباره 01 بدید.من چون راهم دوره و اول شهریور اعزامم اگر گفتن برید چندروز دیگه بیایید ایا امکانش هست همونجا بمونم با توجه به دوری راه و اینکه همونجا خیاطی هست برای لباسها؟
ممنون

شنبه 1 شهریور شما تا ساعت 9 صبح میتونی توی پادگان باشی زود نیا اصلا

بهت یک هفته مرخصی میدن تا شنبه هفته دیگه که بری کاراتو بکنی به نظر من نمون چون بمونی ازت بیگاری میکشن برو شهرتون راحت کاراتو بکن

لباس و پوتینتو حتما عوض کن جنسی که بهت میدن اشغال هستش پدرت در میاد هم پات داغون میشه هم پوست تنت عرق سوز میشه پلاستیک هستش جنسش

توی پادگان همه چی هستش از سالن ورزشی و بدن سازی و فوتبال چمن بسکت بال حتی کوب داره میتونی سونی بری بازی کنی استخر داره

خیاطی و ...................

همه چی شهریه واسه خودش خیالت راحت هتل هستش از این لحاظ ها

سعی کن توی هنگ یک بیوفتی راحت تره یعنی گردان های 011 و 012 و 013

خیلی خوب هستش با 500 شروع میشه

2 ماه که اونجا هستی سعی کن لذت ببری تو مخی زیاد داره اما خوش بگذرون

هفته اول که تموم شد رفتی بعد یک هفته مرخصی اصلا نمیدن از هفته بعدش هر روز اگر مرخصی نباشی میتونی از ساعت 5 عصر تا 5 صبح فرداش 12 ساعت هر روز بری مرخصی پنج شنبه ها هم تا 12 هستش

roka2014
20-08-2014, 21:00

بله میشه.

شما هم قبل خدمت معاف از رزم بودي بعد در حين خدمت معاف دائم شدي؟
شنيدم در حين خدمت معافي راحت تر ميدن تا قبل خدمت
منيكه قبل خدمت معاف از رزم شدم به احتمال زياد اينجا معاف دائم ميشم

sasan.69
20-08-2014, 21:23
شنبه 1 شهریور شما تا ساعت 9 صبح میتونی توی پادگان باشی زود نیا اصلا

بهت یک هفته مرخصی میدن تا شنبه هفته دیگه که بری کاراتو بکنی به نظر من نمون چون بمونی ازت بیگاری میکشن برو شهرتون راحت کاراتو بکن

لباس و پوتینتو حتما عوض کن جنسی که بهت میدن اشغال هستش پدرت در میاد هم پات داغون میشه هم پوست تنت عرق سوز میشه پلاستیک هستش جنسش

توی پادگان همه چی هستش از سالن ورزشی و بدن سازی و فوتبال چمن بسکت بال حتی کوب داره میتونی سونی بری بازی کنی استخر داره

خیاطی و ...................

همه چی شهریه واسه خودش خیالت راحت هتل هستش از این لحاظ ها

سعی کن توی هنگ یک بیوفتی راحت تره یعنی گردان های 011 و 012 و 013

خیلی خوب هستش با 500 شروع میشه

2 ماه که اونجا هستی سعی کن لذت ببری تو مخی زیاد داره اما خوش بگذرون

هفته اول که تموم شد رفتی بعد یک هفته مرخصی اصلا نمیدن از هفته بعدش هر روز اگر مرخصی نباشی میتونی از ساعت 5 عصر تا 5 صبح فرداش 12 ساعت هر روز بری مرخصی پنج شنبه ها هم تا 12 هستش

داداش جدی میگی!!!!!؟:n04:یعنی 01 اینقدر هتله که روزی 12 ساعت آزادی؟ گمون نکنماااااااااااا:n13:

sdahcrit
20-08-2014, 21:33
توی بهداری هم هیچ فرقی با قبل نمی کنه ( همون هزینه ها و همون وقت گرفتن هاست )(باهامون بد نمیشن !!! ) اما به نظر شخصی خودم اگر مطمین هستی معاف دایمی اقدام کن چه قبلش و چه در حین اموزشی اما اگر معاف از رزمی بی خیال شو منم الان معاف ار رزم شدم اما الان پشیمانم

sdahcrit
20-08-2014, 21:36
خدا عمرت بده ... روشنم کردی ...دستت درد نکنه ... اینجوری پس بیخیال شم سنگین تره :n01:
کلی خرج و گرفتاری واسه یه معاف از رزم احتمالی فایده نداره !!
تو بهداری پادگان چی ؟ میشه اونجا پیگیر شد ؟؟ اگه اونجا پیگیر شیم باهامون بد میشن ؟؟ مثلآ بگن میخواد در بره از کار ! ؟

توی بهداری هم هیچ فرقی با قبل نمی کنه ( همون هزینه ها و همون وقت گرفتن هاست )(باهامون بد نمیشن !!! ) اما به نظر شخصی خودم اگر مطمین هستی معاف دایمی اقدام کن چه قبلش و چه در حین اموزشی اما اگر معاف از رزمی بی خیال شو منم الان معاف ار رزم شدم اما الان پشیمانم

HamiD-Xfors
20-08-2014, 22:37
آموزشی ولیعصر مرخصی ساعتی چند ساعت میشه؟ 1? 2?
آخر هفته پنجشنبه تا شنبه؟ :n10:
خانواده میتونه چیزی بیاره بخوریم نمیریم؟ :n02::n19:

soheil021
20-08-2014, 22:44
داداش جدی میگی!!!!!؟:n04:یعنی 01 اینقدر هتله که روزی 12 ساعت آزادی؟ گمون نکنماااااااااااا:n13:

دقیقا همینجوری هستش

pm1
20-08-2014, 23:19
نه دائم نیستم ! نهایت معاف از رزم ... چرا پشیمون شدی شما؟ حداقلش اینه که اگه خدا نکرده جنگ بشه جلو نمیفرستنت ...

بله میشه. حتی اگه هیچ کاری هم تا اون موقع برای معافیت نکرده باشی از اونجا میتونی اقدام کنی.
روند بررسی پرونده پزشکی حداقل 2ماه طول میکشه. به صحبتهای دوستمون sdahcrit هم دقت کن.
اگر هم توی آموزشی اقدام کنی هی باید بیای مرخصی که در این صورت اگه معاف نشی احتمال تجدید آموزش شدن وجود داره.
راستی به ما که معاف از رزم بودیم کف درجه رو دادن و خیلی هم راحت تر از بقیه نبودیم. فقط رژه نرفتیم.

مرخصی واسه معاینه ؟ تجدید آموزش دیگه چرا؟ اینجور باشه که اصلآ نمی صرفه ! :n13:

karimz
20-08-2014, 23:54
دوستان عزیز بنده همین پارسال خدمت رفتم معاف از رزم هیچ فرقی با معاف نشدن از رزم نداره در خدمت با هر دو مورد یکطور رفتار میشه مگر در موارد حاد که سرباز واقعا مشکل جسمی حرکتی یا روانی پیدا کنه نتونه اسلحه دست بگیره یا توی رژه باشه یچیز دیگه دستش میدن به هرحال معاف از رزم شدن به معنای معاف از تیراندازی شدن یا نرفتن به جبهه و جنگ نیست اینکه میگن معاف از رزم میدان تیر نمیبرند جنگ بشه نمیبرند... اینا همش حرفه اتفاقاً میبرند و البته جدای همه این بحثها موقعی که جنگ بشه اونایی که معاف از زندگی هم هستن یا حتی سنشون کمه ... میرن جنگ خلاصه موصوع غیرتی میشه دفاع از ناموس و خاک وطن ...

kami32
21-08-2014, 06:02
داداشا کسی از 04 مرخص نشده این دوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکم توضیحات درباره مکان و مرخصیاش میخواستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اول شهریور اعزامم....دمتون گرم یکی جواب بده....مرسی

alireza-1991
21-08-2014, 08:05
دوستان عزیز بنده همین پارسال خدمت رفتم معاف از رزم هیچ فرقی با معاف نشدن از رزم نداره در خدمت با هر دو مورد یکطور رفتار میشه مگر در موارد حاد که سرباز واقعا مشکل جسمی حرکتی یا روانی پیدا کنه نتونه اسلحه دست بگیره یا توی رژه باشه یچیز دیگه دستش میدن به هرحال معاف از رزم شدن به معنای معاف از تیراندازی شدن یا نرفتن به جبهه و جنگ نیست اینکه میگن معاف از رزم میدان تیر نمیبرند جنگ بشه نمیبرند... اینا همش حرفه اتفاقاً میبرند و البته جدای همه این بحثها موقعی که جنگ بشه اونایی که معاف از زندگی هم هستن یا حتی سنشون کمه ... میرن جنگ خلاصه موصوع غیرتی میشه دفاع از ناموس و خاک وطن ...
سلام
شما کجا خدمت کردین ؟

roka2014
21-08-2014, 10:56
پس فردا اعزامم ...موي سر حتما بايد زده بشه؟

sdahcrit
21-08-2014, 11:01
نه دائم نیستم ! نهایت معاف از رزم ... چرا پشیمون شدی شما؟ حداقلش اینه که اگه خدا نکرده جنگ بشه جلو نمیفرستنت ...

مرخصی واسه معاینه ؟ تجدید آموزش دیگه چرا؟ اینجور باشه که اصلآ نمی صرفه ! :n13:

اگر بخوای به دید جنگ به موضوع نگاه کنی درسته معاف ار رزم مفیده ، پس اگر می خوای قبل پادگان رفتنت کاراشو بکن ، وقت که داری ، وقتی در حین اموزشی همش مرخصی بهت بدن تا کارای معاینات پزشکیتو بکنی تعداد مرخصی در روز های اموزشیت از یک حدی میگزره که این باعث میشه دوباره اموزشی رو از اول بری پس ریسک نکن قبلش اقدام کن تا خیالت راحت باشه

soheil021
21-08-2014, 11:10
بالاخره تموم شد 01 الان رسیدم

فعلا شدیم 2 ماه خدمت برام دعا کنید یک شنبه میخوان امریه بدن

Edward Snowden
21-08-2014, 11:26
پس فردا اعزامم ...موي سر حتما بايد زده بشه؟
سلام داداش اگه بزنی خیلی بهتره من با شماره 4 زدم
اگه نزنی خودشون واست میزنن به زور:n24::n24::n24::n25::n25:

roka2014
21-08-2014, 11:28
سلام داداش اگه بزنی خیلی بهتره من با شماره 4 زدم
اگه نزنی خودشون واست میزنن به زور:n24::n24::n24::n25::n25:

اوكي داداش مرسي

payam
21-08-2014, 11:43
تحصیل کرده ها 8 بزنن..

آخ آخ یادِ اون روزا میفتم .

30vil
21-08-2014, 11:48
بالاخره تموم شد 01 الان رسیدم

فعلا شدیم 2 ماه خدمت برام دعا کنید یک شنبه میخوان امریه بدن

دوست عزیز من از تهران هستم و فوق لیسانس 01 افتادم و اول شهریور اعزامم

ممکنه یک توضیح مختصر در مورد شرایط 01 و نحوه تقسیم و مرخصی ها برای بچه های تهران و ... بدی

با تشکر

pm1
21-08-2014, 12:07
اگر بخوای به دید جنگ به موضوع نگاه کنی درسته معاف ار رزم مفیده ، پس اگر می خوای قبل پادگان رفتنت کاراشو بکن ، وقت که داری ، وقتی در حین اموزشی همش مرخصی بهت بدن تا کارای معاینات پزشکیتو بکنی تعداد مرخصی در روز های اموزشیت از یک حدی میگزره که این باعث میشه دوباره اموزشی رو از اول بری پس ریسک نکن قبلش اقدام کن تا خیالت راحت باشه
ممنون. همون دیگه مشکل من وقته ! باید تا آخر شهریور پست کنم دفترچه رو ... میترسم نتونم کنسل کنم ! کاش زودتر به فکر می افتادم

AshkeMahtab
21-08-2014, 12:16
شما بچه دبیرستانیا رو باید انداخت لبه مرز که از رویای تایتانیک بیاین بیرون, حالم به هم خورد!!

پسرخوب میدونم تازه نت گرفتی اداب فروم ها رو نمی دونی که از هرکسی نقل نگیری و بهش توهین نکنی اینجا سرکوچه تون نیست

من یه امیدواری به دوست قبیلمون دادم واس مشکل نرفتنش این تاپیک هرکسی یه مشکل و افکار شخصی داره نباید که به

هرکسی که خوشت نمیاد بپری و حمله کنی طرفش

اینجا فروم عمومیه وهرکسی با هر شخصیتی و افکاری اینجاست

چه زود حالت بهم میخوره!!!!!خانمای حامله باید پیش تو لنگ بندازه!!

خواستی جوابمو بدی اینجا جاش نیست این ایدیمه ciris500 بیا جوابتو بیشتر بدم پسرخوب

AshkeMahtab
21-08-2014, 12:19
سلام دوستان فکر کنم کد های ۱۹/۶اومده چند نفر از بچه ها تو یکی سایت ها میگفتن که گرفتن و بر خلاف اعزامی های اول شهریور اکثرا کرمان و سمنان بوده اموزشی ها
اگه اینجا کسی از ۱۹/۶کد گرفته بگه

داداش من 19 ششم یکشنبه رفتم فک کردم صددرصد اومده اما بازم خانومه گفت همون یه هفته قبل اعرام بیاین واس کدها

saurron
21-08-2014, 12:19
سلام دوستان
من الان خرم آباد خدمت میکنم اما شرایط انتقالی دارم اما بهم گفتن اگه از پادگان اقدام کنم خیلی زمان میبره و بهتره مستقیم مدارکو ببرم تهران و از اونجا اقدام کنم. حالا میخواستم ببینم کسی میدونه باید برم کدم اداره و کجا؟ تو پادگان هرکی یه چیزی میگه و گیج شدم اگه یه ادرس بدید ممنون میشم

kourosh_2012
21-08-2014, 12:20
سلام داداش
آقا تبریک میگم
ی سوال ، میتوتیم تو آموزشی گوشی ببریم همون پادگان 02 ؟
میگن دم در میگیرن ولی روز چهارشنبه بخوای بری بیرون تحویلت میدن درسته؟
فوق لیسانس هستم درجه ستوان سوم بهمون میدن
ممنون عزیز اگه جواب بدی

Georges St-Pierre
21-08-2014, 12:46
سلامممممممممممممممممممممم ممم بلاخره تموم کردم وایییییییییی خدا ممنونم:n12:

sarbaz2
21-08-2014, 12:58
سلام
کسی در مورد پادگان احمد بن موسی شیراز (مرودشت) چیزی میدونه؟

roka2014
21-08-2014, 13:05
يه سوال واسه معافيت در حين خدمت بايد مثل قبل از خدمت
يه دكتر بهداري بيماريهارو تاييد كنه
بعد مارو ميفرستن بيمارستان و تو بيمارستان
واسه هر بيماري دو تا دكتر بايد ويزيت كنه و اون بيماريهارو تاييد كنه
ممكنه يه دكتر اول هفته و يه دكتر اخر هفته واسه يه بيماري باشه و اينجوري كلي وقت گرفته ميشه
اگه چندتا بيماري باشه مسلما زمان بيشتري ميبره
و سر اخر بعد مدتي ميفرستن كميسيون
...حالا من اينو ميخوام بگم
مني كه پرونده پزشكي دارم و همه اين ويزيت هارو قبل خدمت توسط دكترا شدم
بايد اين مراحلو تو خدمت از اول برم
يا ميتونم برم بهشون بگم پرونده پزشكيم تو نظام وظيفه هست و همه نظرات دكترا تو اون پرونده هست
و يه راست منو بفرستين كميسيون پزشكي اخري و اصلي؟

lonam
21-08-2014, 13:17
دوستانی که الان درحین خدمت هستن حقوق سرباز صفرا الان ماهی چقدره؟؟و هرماه کاملن میدن حقوق هارو؟؟؟؟؟

samoeli
21-08-2014, 13:41
05 کرمان کسی نیست
پس فردا اعزامم :(

sdahcrit
21-08-2014, 13:58
شهید خضرایی کسی نیست ؟ 6 صبخ شنبه نزدیگه ها ، یک توصیه به دوستان عزیز : اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی تمام صفحات هر دو ، برگ سبز و (((((کپی برگ سبز))))) ، برگ سفید ، همراه داشتن عابر بانک سپه و ((((یک رسید از عابر بانک سپهتون داشته باشید)))) مثلا موجودیتونو پرینت بگیرین ، اون کاغذه مهمه که از همون رسید هم یک کپی واجبه چون رنگش به مرور می پره ، و برگ واکسیناسیون و سر کچل ( این ها رو جدی بگیرید مخصوصا رسید عابر بانک سپه ) اگر چه شماره حساب روی برگه سفید هست اما اون رسید لازمههههههه

mohammad_3
21-08-2014, 14:37
شهید خضرایی کسی نیست ؟ 6 صبخ شنبه نزدیگه ها ، یک توصیه به دوستان عزیز : اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی تمام صفحات هر دو ، برگ سبز و (((((کپی برگ سبز))))) ، برگ سفید ، همراه داشتن عابر بانک سپه و ((((یک رسید از عابر بانک سپهتون داشته باشید)))) مثلا موجودیتونو پرینت بگیرین ، اون کاغذه مهمه که از همون رسید هم یک کپی واجبه چون رنگش به مرور می پره ، و برگ واکسیناسیون و سر کچل ( این ها رو جدی بگیرید مخصوصا رسید عابر بانک سپه ) اگر چه شماره حساب روی برگه سفید هست اما اون رسید لازمههههههه
ممنون دمت گرم.
میگم شنبه یک شهریور اعزام هستم موی سر رو با ۴ بزنیم یا با ۸؟ لیسانس هستم. یجا دوستان گفتند تخصیل کرده اگر باشید با ۸ بزنید. خودم هم فکرشو می کردم. خلاصه مدوم درست هست؟ یا همه باید با ۴ بزنند؟

sdahcrit
21-08-2014, 14:41
ممنون دمت گرم.
میگم شنبه یک شهریور اعزام هستم موی سر رو با ۴ بزنیم یا با ۸؟ لیسانس هستم. یجا دوستان گفتند تخصیل کرده اگر باشید با ۸ بزنید. خودم هم فکرشو می کردم. خلاصه مدوم درست هست؟ یا همه باید با ۴ بزنند؟

100 درصد با نمره 4 باید بزنی ، من پرسیدم ( از دوستم که تیر رفته بود ، لیسانس بود) شاید این موضوع مال حالا نیست ، به نظرم ریسک نکن 4 بزن خودتو راحت کن

Edward Snowden
21-08-2014, 14:49
ممنون دمت گرم.
سلام داداش
باید با چهار بزنی منم اعزامم یکم خودمم با شماره 4 زدم

sarbaz2
21-08-2014, 14:53
سلام
من یکم اعزامم و قبولی ارشدم 2 شهریور ساعت 8 شب میاد رو سایت سنجش؛ تکلیف من چیه؟
لطفا راهنمایی کنید.

pm1
21-08-2014, 18:12
سلام
من یکم اعزامم و قبولی ارشدم 2 شهریور ساعت 8 شب میاد رو سایت سنجش؛ تکلیف من چیه؟
لطفا راهنمایی کنید.

سلام . بنظرم بسپار به یکی نتیجه رو واست ببینه ... بعد اگه قبول شدی درخواست میدی میای بیرون
یکار دیگه هم میتونی بکنی سریع بری +10 دو ماه به تاخیر بندازی هر چند خیلی دیر شده الان

Soroush-S
21-08-2014, 19:22
دوستانیکه نزاجا هستن و امریشون اومده - اگه زنجان یا قزوین افتادن بگن تا راهنماییشون کنم:n01:

Mehran
21-08-2014, 19:29
دوستان سلام، وقتون بخیر

اگه تکراری هست سوالم، عذرخواهی میکنم پیشاپیش

میخواستم بدونم شرایط دوره ی مقدماتی (45 روزه) به چه ترتیب هست؟
یه نفر میگه باید نمره ی درس دفاعی رو ببرم یه پـایگاه بسیج، یه نفر دیگه
میگه باید کارت فعالی بسیج داشته باشم (و تازه 6 مــاه هم ازش گذشته
باشه) کسی اطلاع دقیقی داره؟ / و اینکه آیا بین اتمام دوره ی مقدمــاتی
و تاریخ اعزام، باید یک سال فاصله باشه تا کسری بدن؟!

با تشکر مهران...

mohsen_gh1991
21-08-2014, 19:31
دوستان من کارشناسی دارم و طبیعتا اعزام من اول ماه های زوج هست. در بهترین حالت اول ابان. میخواستم بدونم اگه تعجیل بزنم میتونم اول مهر برم؟

Mahdi.p30
21-08-2014, 22:12
دوستان من کارشناسی دارم و طبیعتا اعزام من اول ماه های زوج هست. در بهترین حالت اول ابان. میخواستم بدونم اگه تعجیل بزنم میتونم اول مهر برم؟
سوالتم مثل امضات سرکاریه؟ :n02: به نظر خودت همچین چیزی امکان پذیر هست؟

mohsen_gh1991
21-08-2014, 22:17
سوالتم مثل امضات سرکاریه؟ :n02: به نظر خودت همچین چیزی امکان پذیر هست؟
نمیدونم. هست؟

sarbaz2
21-08-2014, 22:37
بچه ها کسی در مورد پادگان احمد ابن موسی شیراز اطلاعی نداره؟

S E C T O R
22-08-2014, 00:15
دوستان سلام، وقتون بخیر

اگه تکراری هست سوالم، عذرخواهی میکنم پیشاپیش

میخواستم بدونم شرایط دوره ی مقدماتی (45 روزه) به چه ترتیب هست؟
یه نفر میگه باید نمره ی درس دفاعی رو ببرم یه پـایگاه بسیج، یه نفر دیگه
میگه باید کارت فعالی بسیج داشته باشم (و تازه 6 مــاه هم ازش گذشته
باشه) کسی اطلاع دقیقی داره؟ / و اینکه آیا بین اتمام دوره ی مقدمــاتی
و تاریخ اعزام، باید یک سال فاصله باشه تا کسری بدن؟!

با تشکر مهران...

شما اول باید عضو بسیج پایگاه (مساجد) باشید و فعال هم باشید تا اجازه حضور در این دوره رو به شما بدن...
بعد از حضور در این دوره باید 6 ماه ازش بگذره و بعد برای سربازی حاضری بدین تا مورد قبول باشه...
اگه توی سپاه بیفتین این دوره ازتون قبول میشه و آموزشی رو نمیرید و 2 ماه هم از آخر سربازی واستون کم میکنن و ارگان های دیگه هم قبولش ندارن...شنیدم نیروی انتظامی هم قبول میکنه ولی مطمئن نیستم.

Mehran
22-08-2014, 01:01
نمیدونم. هست؟

سلام

داشتم تحقیق میکردم راجع به "سرباز معلم" ـی، از یکی دو نفر که جدیدا سرباز معلم شدن شنیدم که امکان "تغییر تاریخ اعزام"
وجود داره (البته تا یه حد قابل قبول و در صورتی که از نظر نیروی انسانی پر نباشه زمان های دیگه و یا با کمبود نیرو مواجه نباشن)

شما اول باید عضو بسیج پایگاه (مساجد) باشید و فعال هم باشید تا اجازه حضور در این دوره رو به شما بدن...
بعد از حضور در این دوره باید 6 ماه ازش بگذره و بعد برای سربازی حاضری بدین تا مورد قبول باشه...
اگه توی سپاه بیفتین این دوره ازتون قبول میشه و آموزشی رو نمیرید و 2 ماه هم از آخر سربازی واستون کم میکنن و ارگان های دیگه هم قبولش ندارن...شنیدم نیروی انتظامی هم قبول میکنه ولی مطمئن نیستم.

ممنون، پس اینکه نمره ی درس دفاعی رو ببریم و... دیگه نیست، سیستم عوض شده
بله، ظاهرا ارتش هم از آخر دوره ی سربازی کم میکنه.

با تشکر مهران...

pm1
22-08-2014, 07:44
سلام

داشتم تحقیق میکردم راجع به "سرباز معلم" ـی، از یکی دو نفر که جدیدا سرباز معلم شدن شنیدم که امکان "تغییر تاریخ اعزام"
وجود داره (البته تا یه حد قابل قبول و در صورتی که از نظر نیروی انسانی پر نباشه زمان های دیگه و یا با کمبود نیرو مواجه نباشن)
.
سلام . میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟ منظورتون از امکان "تغییر تاریخ اعزام" چیه ؟ به چه دلیل ؟ من دو ماه پیش رفتم آموزش پرورش استان گفتن آخر سال میگیرن ، امکان داره دوباره فراخوان داده باشن ؟
ممنون

sarbaz2
22-08-2014, 07:45
سلام
آیا حتما من باید 7 صبح فردا پادگان احمد ابن موسی شیراز باشم یا میشه چند ساعت دیر تر رفت؟

babakshahkaram
22-08-2014, 09:52
شما هم قبل خدمت معاف از رزم بودي بعد در حين خدمت معاف دائم شدي؟
شنيدم در حين خدمت معافي راحت تر ميدن تا قبل خدمت
منيكه قبل خدمت معاف از رزم شدم به احتمال زياد اينجا معاف دائم ميشم
من معاف از رزم دفترچه ای هستم و در حین خدمت اقدام نکردم.
از ترس تجدید آموزش شدن دنبالش نرفتم. حس کردم سختگیریها زیاد شده و به راحتی معافی نمیدن، با خودم گفتم خدمتمو تموم کنم بره بهتره.
از معاف از رزم شدن هم پشیمونم، کلی هم وقتم واسه روندش هدر رفت.

Mehran
22-08-2014, 10:51
سلام . میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟ منظورتون از امکان "تغییر تاریخ اعزام" چیه ؟ به چه دلیل ؟ من دو ماه پیش رفتم آموزش پرورش استان گفتن آخر سال میگیرن ، امکان داره دوباره فراخوان داده باشن ؟
ممنون

سلام

والا من طی تحقیقاتم رسیدم به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (البته برای سال 92 هست) برام این سوال مطرح شد که
تاریخ اعزام و اینا یعنی چی؟ از یه نفر که پرسیدم گفت حدودا یک ماه بعد از دفترچه ارسال میکنی، یه
نامه میاد که تاریخ اعزام شما رو نوشته، ممکنه در تاریخ "اعزام اول اردیبهشت 93 الی دوم تیرماه 93"
نباشه در این صورت شما میتونید مراجعه کنید به نظام وظیفه و تاریخ اعزام رو چند ماهی عقب و جلو
کنید (همون طور که بالاتر نوشتم بسته به شرایط ممکنه موافقت کنن یا موافقت نکنن) اگر موافق شد
و تاریخ اعزام شما "اول اردیبهشت 93 الی دوم تیرماه 93" بود میتونید اقدام کنید برای سرباز معلمی

بله تا اونجایی که میدونم آموزش و پرورش همیشه زمستان نام نویسی میکنه که تا اواخر بهار تکلیف
افرادی که قراره سرباز معلم بشن مشخص بشه تابستان دوره ی آموزشی برگزار میکنه براشون که
پاییز برن سر کلاس

امروز قراره با یه نفر صحبت کنم که اول مهر میره سر کلاس، ایشون اطلاعاتش آپدیت 93 هست و به
طبع قوانین رو میدونه، اگر نکته ی خاصی گفت که مفید بود، خدمتتون عرض میکنم. :)

با تشکر مهران...

Cyanide
22-08-2014, 11:37
فردا اگه اتفاق خاصی پیش نیاد 01 تهران هستیم.

حالا حتماً باید ساک و وسایل شخصی رو هم باید ببریم؟ برخی جاها کاربرا مینویسن که رفتیم اونجا می گن برین چند روز دیگه بیاین، احتمال اینکه فردا مارو بفرستن خونه 100٪ هست؟

sdahcrit
22-08-2014, 11:40
فردا اگه اتفاق خاصی پیش نیاد 01 تهران هستیم.

حالا حتماً باید ساک و وسایل شخصی رو هم باید ببریم؟ برخی جاها کاربرا مینویسن که رفتیم اونجا می گن برین چند روز دیگه بیاین، احتمال اینکه فردا مارو بفرستن خونه 100٪ هست؟

داداشم سه چهار سال پیش اونجا رفت ، ساک برد اما خودشون دادن ، بعدش گفتند برید هفته بعد بیایید ، احتمالا بازم همینه

sooheeiil
22-08-2014, 12:17
بچه ها کسی در مورد پادگان احمد ابن موسی شیراز اطلاعی نداره؟
منم احمدبن موسی افتادم فردا اعزامم.منم نمیدونم چه جور جاییه ولی پرسیدم از چند نفر میگن هتله:n02:

sarbaz2
22-08-2014, 12:38
منم احمدبن موسی افتادم فردا اعزامم.منم نمیدونم چه جور جاییه ولی پرسیدم از چند نفر میگن هتله:n02:
همرزم :n02: اهل کجایی؟
نمیدونی روز اول مرخصی میدن یا نگه میدارن؟

sooheeiil
22-08-2014, 12:57
همرزم :n02: اهل کجایی؟
نمیدونی روز اول مرخصی میدن یا نگه میدارن؟
من گیلانیم از رشت اعزام میشیم.کارت سبز دارم میگن مارو زود برمیگردونند:n06:
شما نداری؟نمیدونم روز اول مرخصی میدن یا نه

sarbaz2
22-08-2014, 13:00
نه کارت سبز ندارم، ولی عصر 2 شهریور نتایج ارشد میاد که به احتمال زیاد قبول میشم.
شما لیسانس دارید؟

sooheeiil
22-08-2014, 13:02
نه کارت سبز ندارم، ولی عصر 2 شهریور نتایج ارشد میاد که به احتمال زیاد قبول میشم.
شما لیسان دارید؟
اره من لیسانسم.خوبه پس ایشالا قبول میشی