PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

meysam1321
01-08-2014, 20:54
سلام

دوستان قبول کردن مسئولیت اختیاری ـه؟ میشه اگه مثلاً اجباراً مسئول غذات کردن خودت انصراف بدی؟؟

مونده به شخصیت فرمانده و اینکه افرادی باشن که اختیاری این مسئولیت ها رو قبول کنن.
چون همه مسئولا از بین سربازای گروهان هستن و کسی از بیرون نمیاد مثلا مسئول غذا بشه.
میان میگن مسئول غذا کی میخواد بشه؟ اگه یکی پاشد گفت من میخوام که هیچ
اگه نگفت خودشون یکیو انتخاب میکنن.

Behrang_sh
01-08-2014, 20:57
عزیز وزارت دفاع اقدام کردنی نیست، تقسیم میشن تا جایی که من دیدم.

اتفاقا جایی که مخصوصا برای افسرها فقط با سهمیه سرباز میگیره وزارت دفاع هستش (تلاش ناکام خودم:n02:) البته سربازهای دیپلم و زیر دیپلم رو راحت تر میگیره (بدون پذیرش)

meysam1321
01-08-2014, 21:01
اخه مگه استفاده از مرخصی قانونی نیست . هم خدمتی ها که استفاده کردن به چه اجازه ای میتونن حرف بزنن وقتی که همه مرخصی هاشونو رفته باشن و یکی هیچ مرخصی نرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟

کسی بخواد زودتر ترخیص بشه . هنوز متاهل نشده باشه . بخواد ازدواج کنه .عجله داشته باشن . این شرایط رو قبول نمیکنن؟

ذخیره مرخصی مگر خلاف قانون هست ؟:n16:

در قانون، کادریها میتونن نصف مرخصی استحقاقیشون رو نرن و موقع بازنشسته شدن، پول اون روزهایی که رفتن سر کار و مرخصی استحقاقی رو نرفتن رو بگیرن.
ولی برا سرباز همچین چیزی نداریم، زودتر ترخیص شدن هم نداریم، حتی اگه مرخصی هم بری، دقیقا باید 21 ماه بشه.

در ضمن
اگه بخوای ذخیره کنی، اشتباه میکنی.
چون شما در سال 12 روز مرخصی داری، اگه خدمت رو 2 سال حساب کنیم، میشه 24 روز.
فوقش میتونی 24 روز بری مرخصی، در حالی که الان 17 18 روز مرخصی پایان دوره میدن.

behnam_roli
01-08-2014, 21:05
کسی اطلاعی نداره ؟

امریه گرفتن از راههای قانونی وسه ارشد امکان پذیره ولی با مدرک کارشناسی خیلی احتمال کمی داره ولی با پارتی ردیف میشه
یکی از دوستای من وزارت دفاع امریه گرفته... چیزی که به من گفت این بود که اونجا وقتی میخوای امریه بگیری نه ازت میپرسن معدلت چنده نه میپرسن کدوم دانشگاه خوندی نه میپرسن چی بلدی! تنها چیزی که ازت میپرسن اینه که کی تو رو فرستاده!!
پس به نظر من بیفت دنبال این که بتونی یه پارتی کلفتی پیدا کنی! دوستی یا فامیلی،دوست دوستی! دوست فامیلی! مث همین کاری که من دارم! منم وضعیت شما رو دارم و در به در دنیال پارتی کلفت میگردم!

sasan.69
01-08-2014, 21:14
امریه گرفتن از راههای قانونی وسه ارشد امکان پذیره ولی با مدرک کارشناسی خیلی احتمال کمی داره ولی با پارتی ردیف میشه
یکی از دوستای من وزارت دفاع امریه گرفته... چیزی که به من گفت این بود که اونجا وقتی میخوای امریه بگیری نه ازت میپرسن معدلت چنده نه میپرسن کدوم دانشگاه خوندی نه میپرسن چی بلدی! تنها چیزی که ازت میپرسن اینه که کی تو رو فرستاده!!
پس به نظر من بیفت دنبال این که بتونی یه پارتی کلفتی پیدا کنی! دوستی یا فامیلی،دوست دوستی! دوست فامیلی! مث همین کاری که من دارم! منم وضعیت شما رو دارم و در به در دنیال پارتی کلفت میگردم!

امان از معدل ناپلئونی!!! روم نمیشه به آشنام حرف امریه رو بزنم چون میدونم که بپرسه معدلت چیه نمیدونم چی بگم! (خیلی رو دروایسی دارم باهاش) اما همینی که میگی درسته و بقول یکی از دوستان که صفحه های پیش گفت که باید برای خدمت اشنا داشته باشی

pm1
01-08-2014, 21:19

ممنون از شما و دو دوست دیگه .... بنابراین اینم رفت تو لیست بند پ ! :n01: من که جز خدا پارتی دیگه ای ندارم ... واسه ارشد هم امکان پذیر نیست دوست من نمونش خود من ... در به در هر جا رفتم سریع یه بهانه میارن .... دیگه باید کم کم بیخیال بشم ... حیف این درسی که خوندیم . :n03:

behnam_roli
01-08-2014, 21:34
ممنون از شما و دو دوست دیگه .... بنابراین اینم رفت تو لیست بند پ ! :n01: من که جز خدا پارتی دیگه ای ندارم ... واسه ارشد هم امکان پذیر نیست دوست من نمونش خود من ... در به در هر جا رفتم سریع یه بهانه میارن .... دیگه باید کم کم بیخیال بشم ... حیف این درسی که خوندیم . :n03:

بستگی به رشتتون داره... داداش دوستم ارشد مهندسی مکانیک داشت...هیچ کاری هم نکرد فقط از طریق اینترنت ثبت نام کرد...الانم امریه شده بدون پارتی خیلی شیک و مجلسی!

Hossein_128
01-08-2014, 22:04
مونده به شخصیت فرمانده و اینکه افرادی باشن که اختیاری این مسئولیت ها رو قبول کنن.
چون همه مسئولا از بین سربازای گروهان هستن و کسی از بیرون نمیاد مثلا مسئول غذا بشه.
میان میگن مسئول غذا کی میخواد بشه؟ اگه یکی پاشد گفت من میخوام که هیچ
اگه نگفت خودشون یکیو انتخاب میکنن.
ممنون

پس یعنی اگر انتخاب بشی نمیتونی انصراف بدی؟؟

pm1
01-08-2014, 22:07
بستگی به رشتتون داره... داداش دوستم ارشد مهندسی مکانیک داشت...هیچ کاری هم نکرد فقط از طریق اینترنت ثبت نام کرد...الانم امریه شده بدون پارتی خیلی شیک و مجلسی!
پخ دادم خدمتتون . ممنون

meysam1321
01-08-2014, 23:46
ممنون

پس یعنی اگر انتخاب بشی نمیتونی انصراف بدی؟؟

گفتم که مونده به فرمانده
شاید اگه بری بهش توضیح بدی نمیتونی مسئولیت قبول کنی (حالا به هر دلیلی)، یکی دیگه رو انتخاب کنه.
شایدم بگه اومدی سربازی که بتونی مرد!بشی. پس باید مسئول بشی.

ice_man_sh
02-08-2014, 02:05
این روزبرگ به چی میگن؟ همون مرخصی ساعتی هست؟
ضمنا من هم شنیدم که در نیروی انتظامی به دلیل کم بودن جمعیت، فضا صمیمی تر هست. من فوق لیسانس هستم. به نظر شما اگر نیروی انتظامی خدمت کنم، میتونم موبایل همراهم داشته باشم که بعد از ظهرها که وقتم دست خودم هست استفاده کنم(در حد اس ام اس)؟
روز برگ برگه/کارت و... هست که میدن و با اون هر روز اجازه خروج از پادگان را داری، دیگه نیاز نیز هر روز بدی دفترچه را مهر و امضا کنن و... معمولا ارتش و بعضی جاهای سپاه داره.

بله نیروی انتظامی در کنار بعضی سختی هایی که داره در عوض یه فضا و صمیمیت هایی داره. ماموریت هایی که با کادر و دوستات میری، فضای صمیمی که تو پاسگاه و کلانتری و... داری، کسی نمیگه بخواب، کسی نمیگه حیاط نرو، خاموشی هست و...
یه افسر نگهبان داری، سیگار کشیدن، گوشی بردن و... خیلی راحت تره.
اینکه یه دوری بری مغازه های دورو بر

البته این به معنی آزادی 100% نیست، پاتک های حفا، بازرسی، عقیدتی و... خیلی زیاد و سخت گیرانه تر هست.

من شخصا به نسبت جایگاهی که داشتم با فرمانده پاسگاه راحت میشستیم و میگفتیم و مخندیدیم، فرمانده با ف منطقه هماهنگ کرده بود من گوشی بیارم و... (البته این به دلیل مسئولیت سنگین من بود که لازم بود، والا کسی برای کسی از این کارها نمیکنه)

بعضا هم سرباز باید زرنگ باشه، من زمانی که پلیس راه بودم با اینکه گوشی جیبم بود ولی وقتی فرمانده اونجا بود اجازه میگرفتم میرفتم روبه رو با تلفن کارتی صحبت میکردم، بعد رفتنش هم که آزادی کامل بود.

سلام

دوستان قبول کردن مسئولیت اختیاری ـه؟ میشه اگه مثلاً اجباراً مسئول غذات کردن خودت انصراف بدی؟؟
یه واقعیتی را بگم، اگه علی الخصوص ناجا باشین واقعا تقسیم کردن غذا و... مسئولیت نیست.

مسئولیت به اونی میگن که راننده ما بود، بچه نداری هم بود، تصادف کرد و آخر خدمتی 5-6 تومن خرج ماشین کرد تا تسویه دادن.
مسئولیت تحویل گرفتن اسلحه هست که میله نظافتش گم بشه شلوار آدم را میدن دستش.
مسئولیت ما من بود که یه پاسگاه را با اسلحه خانه مادر و افسر نگهبانی، بیسیم مادر، متهم، وسایل کشف شده و... از کادر شیفت قبلی خودم تحویل میگرفتم و با سلام و صلوات تحویل شیفت بعدی که باز کادر بود میدادم.

حالا شما حساب کن غذا تقسیم کردن مسئولیت هست؟ فوقش یکبار به خودت غذا نمیسه و گشنه میمونی.

در ضمن بر فرض قبول نکردی، به هر حال باید یه کاری کنی، یا نظافت کنی، یا مسئول غذا بشی، یا انبار را تحویل بگیری و...
اتفاقا کسایی که میخوان از نماز و... در برن میتونن مسئول غذا بشن.

اخه مگه استفاده از مرخصی قانونی نیست . هم خدمتی ها که استفاده کردن به چه اجازه ای میتونن حرف بزنن وقتی که همه مرخصی هاشونو رفته باشن و یکی هیچ مرخصی نرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟

کسی بخواد زودتر ترخیص بشه . هنوز متاهل نشده باشه . بخواد ازدواج کنه .عجله داشته باشن . این شرایط رو قبول نمیکنن؟

ذخیره مرخصی مگر خلاف قانون هست ؟:n16:
عزیز بحثی به نام ذخیره مرخصی نداریم، مورد داشتیم سرباز را چون جایگزینی براش نیومده بود تا روز آخر نگه داشتن، ارتش و... حساب کتاب نداره، 20-25 روز دیدی فرستادن پایان دوره ولی علی الخصوص ناجا از این خبرها نیست 10 روز بدن واقعا ترکوندن. (البته میانگین میگم)

هم خدمتی های عزیز به خاطر چند ساعت مرخصی شهری آدم را درجا میفروشن، کسایی که رفتن خدمت در جریانن :n09:

اتفاقا جایی که مخصوصا برای افسرها فقط با سهمیه سرباز میگیره وزارت دفاع هستش (تلاش ناکام خودم:n02:) البته سربازهای دیپلم و زیر دیپلم رو راحت تر میگیره (بدون پذیرش)

بحث پارتی را که کلا بزارین کنار، الان برای گرفتن حقتون هم باید پارتی داشته باشین.

بعضی افراد که مثلا فارغ التحصیل مال اشتر و... هستن راحت میتونن امریه بگیرن، ولی صحبتی که من کردم امریه نبود، خدمت 21 ماهه بود، که تو تقسیمات میاد (نمونه اش پسر دایی من)

" M e H r D a D "
02-08-2014, 02:43
سلام خدمت دوستان عزیز

هفته گذشته یه برگه به عنوان اطلاعات کارت پایان خدمت به ما دادن که اطلاعاتمون رو تایید کنیم، حالا یه نکته عجیب داشت که تاریخ ترخیص رو زده بود 1.12.94 با این تاریخ که ما 20 ماه خدمت میشیم!!! قضیه اش چیه؟؟!! اصلا این تاریخ چیز معتبریه؟؟؟ (اعزام 1 تیر)

یه سوال دیگه این که حالا که ما قراره توی ارتش گروهبان یکم بشیم دیگه نمیتونیم روزبرگ باشیم؟؟!

سپاس

sansa
02-08-2014, 07:49
دوستان شرمنده این سوال اخر هستش .

ایا مرخصی جزو خدمت محسوب میشه . یعنی اگر 21 ماه خدمت هست . مرخصی جزو این 21 ماه خدمت محصوب مییشه یا نه . مرخصی فقط یه فاصله هستش . و این 21 ماه باید تکمیل بشه .؟؟

(به عبارت دیگر اگر کلا مرخصی نیای میشه زود تر از هم خدمتی هات 21 ماهت تکمیل بشه و بیای ؟؟؟ :n02:)

ehsan_manu
02-08-2014, 10:52
سلام دوستان
من و یکی از دوستان افتادیم ولی عصر تبریز واسه آموزشی:n02::n05:
دوستان کیا اونجا افتادن اعزام شهریور؟
چجوریاس اونجا؟ این جوری که نیس:n24::n02:یه توضیحاتی بدین ممنون میشم:n12:

ice_man_sh
02-08-2014, 14:54
سلام خدمت دوستان عزیز

هفته گذشته یه برگه به عنوان اطلاعات کارت پایان خدمت به ما دادن که اطلاعاتمون رو تایید کنیم، حالا یه نکته عجیب داشت که تاریخ ترخیص رو زده بود 1.12.94 با این تاریخ که ما 20 ماه خدمت میشیم!!! قضیه اش چیه؟؟!! اصلا این تاریخ چیز معتبریه؟؟؟ (اعزام 1 تیر)

یه سوال دیگه این که حالا که ما قراره توی ارتش گروهبان یکم بشیم دیگه نمیتونیم روزبرگ باشیم؟؟!

سپاس

تاریخ مهم نیست، به هر حال زمان خدمت 21 ماه هست، دفترچه بیمه اکثرا 18 ماهه میشه (برای ما اینطور بود)

دوستان شرمنده این سوال اخر هستش .

ایا مرخصی جزو خدمت محسوب میشه . یعنی اگر 21 ماه خدمت هست . مرخصی جزو این 21 ماه خدمت محصوب مییشه یا نه . مرخصی فقط یه فاصله هستش . و این 21 ماه باید تکمیل بشه .؟؟

(به عبارت دیگر اگر کلا مرخصی نیای میشه زود تر از هم خدمتی هات 21 ماهت تکمیل بشه و بیای ؟؟؟ :n02:)
بله مرخصی جزو خدمت محسوب میشه.

دوستان تاریخ اعزامتون را در نظر بگیرین، هر کار کنید و اگه اضافه نداشته باشین در بهترین حالت دقیقا 21 ماه دیگه اش ترخیص میشین، کاری نمیتونین کنین.

در ضمن از مرخصی هاتون هم سر وقت استفاده کنید.

ice_man_sh
02-08-2014, 15:14
کد 01 - مرکز آموزش ولیعصر (عج) تبریز - ناجا

سلام دوستان
من و یکی از دوستان افتادیم ولی عصر تبریز واسه آموزشی:n02::n05:
دوستان کیا اونجا افتادن اعزام شهریور؟
چجوریاس اونجا؟ این جوری که نیس:n24::n02:یه توضیحاتی بدین ممنون میشم:n12:

دوست عزیز نیروتون که ناجا هست و در اون مورد حرفی نمیزنم ولی مرکز آموزشیتون از بهترین های ناجا در سطح کشور هست، خود من اونجا بودم و قبلا توضیحاتی داده بود که دوباره کپی پیست میکنم.

دوستانی در مورد ولیعصر تبریز راهنمایی خواسته بودن به صورت عنوانمی یه چیزهایی مینویسم چون فرصت زیادی ندارم.

مرکز آموزش ولیعصر خیابون صائب، پیش گذرنامه هست.

از اونجایی که هم مرکز کوچیکه و هم فقط فارغ التحصیل دانشگاه قبول میکنه و در ضمن دوروبرش خونه هست آموزشش خیلی راحت تره و به جرات میشه گفت بهترین مرکز آموزش ناجا تو ایرانه که به هتل ولیعصر معروفه.

آخر هفته (اگه پست نباشین) و متاهل ها دوشنبه ها خونه هستن.

معمولا اکثر دوره ها میان دوره نداره و آموزش هم تا آخر ماه ادامه داره.

کلا 4-5 گروهان هست که هر کدوم بین 80 - 115 نفر هستن.

با اینکه تا حالا 5 منطقه خدمت کردم ولی هنوز تو نظام غذایی به کیفیت غذاهای ولیعصر نخوندم.

بوفه نسبتا تکمیل بدون محدودیت زمانی داره

بهترین گروهان گروهان سروان آقا.... هست و بعد اون سهر...

از نظر بعضی امکانات در حد خوب هست: تلفن های زیاد، تلویزیون های LCD، روزنامه های روزانه، کتابخونه و....

از نظر بعضی امکانات که اکثرا بحث فضا هست ضعیفه

این رو هم یادآوری کنم که ساختمونش زندان قدیم تبریز بوده

ولی با اینهمه متاسفم برای خودم و کسایی که تو ناجا خدمت میکنن....

نکاتی که نیاز هست اضافه کنم: آخر هفته و... را که نوشتم برای بومی ها و استانهای اطراف صادقه.

کم بودن فضا نه تنها نکته ضعف نیست بلکه بعضی جاها به کارتون هم میاد.

وسط شهر هست و دسترسی راحت داره.

چون داخل شهر تبریز هست، به نظر من دل تبریزیها خیلی بیشتر میگیره چون در یک قدمی محله و... خودت هستی.

البته مرکز آموزش ولیعصر مرکز اصلیش همینی هست که در تبریز هست و مرکز آموزش درجه داری (کادر) ه م هست، در ضمن 3-4 مرکز تابع هم داره (سید آباد (برای سربازان معمولی) - هادیشهر و...)

همچنین قبلا چند تا عکس گذاشته بودم

یادش بخیر... مرکز آموزش کوچیک و صمیمی ما، ولیعصر تبریز (ناجا)...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طول میدان صبحگاه و محوطه اصلی پادگان کمی از این بزرگتر هست، کلا این مرکز بعدا آموزشگاه شده و قبلا زندان تبریز بوده.

ساختمانهایی که در پشت دیده میشه خوابگاهها و نمازخانه گروهانها را در خود جای داده.

اطراف مرکز پر خونه های شخصی هست، برای همینه که سر و صدای این مرکز خیلی کمتره و مراعات میکنن.

فضا اونقدر کمه که کنار یه گوشه میدون اتاقهای فرماندهی گروهان و گردان ساختن، هر اتاق اسم یکی از ائمه ها کنارشه، ایمان سجاد بود...

حساب کنین میدون همین قدره، سمت راست هم کلاسها رو ساختن (بازم کمبود فضا)

و در آخر فرمانده گردان عزیز، سرگرد ا.ر. که یکی از بهترین و باهوش ترین افرادیه که در زندگیم دیدم...

در کل به جرات میگم مرکزآموزش ولیعصر با وجود همه کمبودهاش یکی از بهترین (و شاید هم بهترین) مرکز آموزش ناجا هست، این مرکز مختص آموزش درجه داران سرباز و پایور هست

حواستون به فرمانده گردان باشه و تا میتونید ازش اطلاعات بگیرین چون من کسی را به اطلاعات این فرد در ناجا ندیدم.

soheil021
02-08-2014, 19:40
دوستان برام دعا کنید ....................

18 روز دیگه آمورشی تموم میشه و باید در انتظار امریه باشیم

با اینکه شرایط دار هستم خیلی نگرانم

دوره کد بخورم یا نخورم

اگر خوردم کد تهران هستش یا شهرستان

معلوم نیست چی قراره بشه

خدا به دادمون برسه

الان نیرو زمینی ارتش 01 تهران هستم

به امید حق

Soroush-S
02-08-2014, 19:56

دوره کد بخورم یا نخورم

معلوم نیست چی قراره بشه

خدا به دادمون برسه

به امید حق

رشته تحصیلیت چیه؟ لیسانس داری؟

soheil021
02-08-2014, 21:40
رشته تحصیلیت چیه؟ لیسانس داری؟

بله رشته برق گرایش انتقال

محل سکونت تهران

شرایط متاهل

البته اموزشی رو که خدا باهام بود که نزدیک ترین جای ممکنه بودم 01

نظرتون چیه؟

Soroush-S
02-08-2014, 22:22

محل سکونت تهران

شرایط متاهل

نظرتون چیه؟

احتمالش کمه دورکد بخوری - احتمال زیاد هم همون تهران بیفتی - اگرهم تهران نیفتی یکی از استانهای نزدیک میفتی مثل زنجان یا قزوین . بعد میتونی انتقالی بگیری واسه تهران:n01:

ice_man_sh
02-08-2014, 23:57

محل سکونت تهران

شرایط متاهل

نظرتون چیه؟

برق قدرت معمولا دوره کدمیخوره، احتمالا انتقال هم همینطور باشه.

starn
03-08-2014, 01:35
دوستان کسی آموزشی نیروی هوایی ارتش مهرآباد - تهران خدمت کرده یا چیزی شنیده ؟ چطوره؟
معاف از رزم باشی بهش بها میدن؟ فرمانده یا اونی که داره اموزش میده آقا بگه بدو طف واقعا نتونه گیر میدن؟ ( چون بعضی از بچه ها که معاف از رزمی بودن میگفتن زور میگن)
تو آموزشی بچه تهران باشی میزارن آخر هفته ها رو بری خونه یا 2 ماه فیکس کامل اونجا مهمونی؟
یک سوالم داشتم آمورشی برای همه (زیر دیپلم - دیپلمه - لیسانس و...) 60 روزه یا تفاوت داره؟
و سوال دیگه هم این که برا کسری خدمت ایثارگری - الان که تاریخ اعزام مشخص شده باید کجا اقدام کرد؟
milad69m69
03-08-2014, 09:43
سلام دوستان در مورد05 کرمان راهنمایی کنید چطور جاییه؟ کارت تکمیلی بسیج به درد ارتش میخوره؟

tintiryol
03-08-2014, 09:47
من ۱ شهریور اعزام هستم و امریه گرفتم (جهاد کشاورزی و گفتند آموزشی سپاه میفتین). الان میشه فهمید من آموزشی کجا افتادم؟؟ چون این دوستمون متوجه شده افتاده ناجا تبریز
ممنونم

mehdi_08
03-08-2014, 09:51
خوب تنها جایی که پارتیم تونست کاری انجام بده فهمیدن محل آموزش قبل اینکه تو سیستم پلیس 10+ بیاد ، بود !!!! (اینم از شانس ما با این پارتیمون!!!)
افتادم پادگان شهید رجایی سراب نیلوفر کرمانشاه مرزبانی
شانس ندارم دیگه
شهید شدم حلالم کنید

sansa
03-08-2014, 11:13
خوب تنها جایی که پارتیم تونست کاری انجام بده فهمیدن محل آموزش قبل اینکه تو سیستم پلیس 10+ بیاد ، بود !!!! (اینم از شانس ما با این پارتیمون!!!)
افتادم پادگان شهید رجایی سراب نیلوفر کرمانشاه مرزبانی
شانس ندارم دیگه
شهید شدم حلالم کنید

فکر کنم بشه یکی کاری کنی که تاخیر بزنی جای دیگه بیفتی ...

pm1
03-08-2014, 12:29
اگه محل آموزشی معلوم بشه اونوقت میشه به تاخیر انداخت ؟؟ منظورم بدون پارتی از طریق +10

mehdi_08
03-08-2014, 12:41

نمی خوام دیر تر برم همینو میرم

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

mix27
03-08-2014, 13:17
سلام دوستان من افتادم آموزشگاه کهریزک سماجا:n01:
کسی از بچه ها اوجا خدمت کرده؟
راستی من 180 روز اضافه دارم :n28: 6 ماه
چند در100 احتمال داره در طول 24 ماه بخشیده بشه :n30:
حالم خیلی بده

HamiD-Xfors
03-08-2014, 13:32
حالم خیلی بده
سلام شما اول شهریور اعزامی؟

simon89
03-08-2014, 14:24
سلام دوستان
من قبل از خدمت برای معافی کفالت اقدام کردم ( پدرم عمل قلب باز انجام داده ) که متاسفانه رد شد...الان 5 ماه خدمتم میخواستم بپرسم اگه دوباره برای معافی اقدام کنم احتمال داره موافقت بشه؟؟یا الکی خودمو الاف نکنم؟

campuzlit
03-08-2014, 14:41
حالم خیلی بده

در مورد سنوات در صورت رضایت فرمانده یگان و نداشتن اضافه خدمت انظباطی دو سوم رو می بخشن.

سعی کنی درست خدمت کنی بخشیده می شه.

mix27
03-08-2014, 15:49
سلام شما اول شهریور اعزامی؟
من 1393/5/19 اعزامم :n03:

hiddenart
03-08-2014, 18:12
سلام دوستان من افتادم آموزشگاه کهریزک سماجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی من 180 روز اضافه دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6 ماه
چند در100 احتمال داره در طول 24 ماه بخشیده بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالم خیلی بده

چرا 24 ماه؟؟؟؟ خدمت که هنوز 21 ماهه.خبری هم از اضافه شدنش تا الان نیست .
احتمال این که همش بخشیده بشه کمه ولی احتمال خیلی زیاد 4 ماهش بخشیده میشه.

hiddenart
03-08-2014, 18:24

دوره کد بخورم یا نخورم

معلوم نیست چی قراره بشه

خدا به دادمون برسه

به امید حق
منم 40 روز قبل حال تو رو داشتم ولی الان که اومدم یگان میگم ای کاش کد میخوردم( خیلی دلم واسه پادگان 01 تنگ شده)... چون آموزشی واقعا بهترین دوران خدمت حساب میشه...از طرفی ما لیسانسا الان بهمون گروهبان یکی دادن یعنی قانونا با سرباز صفر فرقی نداریم(حالا شانس ما فرماندمون هوامونو داره و مثل افسرا باهامون برخورد میکنه وگرنه باید یه روز در میون پست میدادم)....در ضمن شایعه شده اونایی که دوره کد بخورن احتمال داره افسر باقی بمونن.
یه خبر هم واسه نیرو انتظامی اینکه شنیدم قراره قانون تقلیل درجه تو نیرو انتظامی هم اعمال میشه البته واسه اونایی که شهریور به بعد اعزام بشن.

samfisher7
03-08-2014, 19:56
حالم خیلی بده
اموزشیت اونجاس بقیه خدمتت که اونجا نیست(البته شایدم بشه)
2تا احتمال خیلی زیاد داره که بیوفتی(بعد از اموزشی)
ستاد آجا(4راه قصر) حالا یا با پارتی یا شانس
دژبان مرکز(سر فاطمی -از سمت چمران)
احتمالات دیگه هم وجود داره که کمتره
کلا تنها خوبی مرکز اموزش کهریزک که در تمامی موارد تقسیمش صادقه اینه که میدونی توی استان تهران تقسیم میشی!

soheil021
03-08-2014, 20:31
منم 40 روز قبل حال تو رو داشتم ولی الان که اومدم یگان میگم ای کاش کد میخوردم( خیلی دلم واسه پادگان 01 تنگ شده)... چون آموزشی واقعا بهترین دوران خدمت حساب میشه...از طرفی ما لیسانسا الان بهمون گروهبان یکی دادن یعنی قانونا با سرباز صفر فرقی نداریم(حالا شانس ما فرماندمون هوامونو داره و مثل افسرا باهامون برخورد میکنه وگرنه باید یه روز در میون پست میدادم)....در ضمن شایعه شده اونایی که دوره کد بخورن احتمال داره افسر باقی بمونن.
یه خبر هم واسه نیرو انتظامی اینکه شنیدم قراره قانون تقلیل درجه تو نیرو انتظامی هم اعمال میشه البته واسه اونایی که شهریور به بعد اعزام بشن.

شما بچه تهران هستید؟

رشتتون چیه؟

شرایط دار بودید؟

الان کجا خدمت میکنید؟

mo_ho
03-08-2014, 21:28

دوره کد بخورم یا نخورم

معلوم نیست چی قراره بشه

خدا به دادمون برسه

به امید حق

سلام
منم همین دوره پیش آموزشی 01 بودم
تقریبا 50 درصد گردان 1 هنگ 1 کد خوردن زرهی شیراز ( فقط هم این گردان زرهی بودن )
امیدوارم که شما کد نخورین ولی شرایط دارا هم خیلی هاشون کد خوردن (پدر نظامی -متاهل .... )
رشته هم گفتین برق که متاسفانه اکثرا کد می خورن
ولی کد یه سری خوبی ها هم داره (میان دوره و پایان دوره و.... ) و تو طول دوره کار خاصی هم به جز کلاس رفتن نیست
امیدوارم کد هم می خورین همون 01 باشین

arash520
03-08-2014, 21:59
سلام رفقا کدای اعزامی 93.6.1 اومده
کسایی که آموزشی پادگان خاتمی یزد افتادن خودشون را اینجوری
نام:
شهر:
مقطع-رشته:
معرفی کنن تا قبل از اعزام با هم اشنا بشیم :n18:
این از خودم ;-)
نام : آرش
شهر:تهران
رشته: کارشناسی برق

tintiryol
03-08-2014, 23:15
کد های اعزامی اومده؟ من ۹۳.۶.۱ اعزام هستم . فردا میتونم برم پلیس +۱۰ بگیرم؟ سراسر ایران یعنی اومده؟

mohammad_3
04-08-2014, 01:49
کد های اعزامی اومده؟ من ۹۳.۶.۱ اعزام هستم . فردا میتونم برم پلیس +۱۰ بگیرم؟ سراسر ایران یعنی اومده؟
پلیس + ۱۰ هنوز نمی ده می گه نیومده از نظام وظیفه می شه گرفت الان

mehrabooni
04-08-2014, 02:40
چندتا کشور توی دنیا خدمت اجباری ندارن

Sent from my iPhone 2G using tapatalk

ice_man_sh
04-08-2014, 03:02
سلام دوستان در مورد05 کرمان راهنمایی کنید چطور جاییه؟ کارت تکمیلی بسیج به درد ارتش میخوره؟
از کارت سبز میتونید 2 ماه کسر بسیج بگیرین

من ۱ شهریور اعزام هستم و امریه گرفتم (جهاد کشاورزی و گفتند آموزشی سپاه میفتین). الان میشه فهمید من آموزشی کجا افتادم؟؟ چون این دوستمون متوجه شده افتاده ناجا تبریز
ممنونم
بله میشه فهمید.

حالم خیلی بده
همش بخشیده نمیشه ولی احتمال داره قسمتیش بخشیده بشه.

ای کاش کسایی بخونن که حوس غیبت دارن.

javad-macros
04-08-2014, 08:21
سلام دوستان خسته نباشید کد های ۱۹/۶ کی میاد پس مردیم از استرس!

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk 2

ehsan_manu
04-08-2014, 09:59
سلام
بچه هایی که افتادن ولی عصر تبریز ناجا واسه اول شهریور
اگه کسی هست اعلام کنه
آشنا شیم باهم ببینیم چخبره:n11:
من احسان رشتم عمران نقشه برداری

arash520
04-08-2014, 10:25

برو نظام وظیفه کد ملیتو بگو بهت میدگن کجا افتادی
پلیس+10 هنوز نیومده رو سیستمش

اقا خاتمی یزد 93.6.1 کسی نبود قبل از اعزام اکیپ جمع کنیم!!:n18::n20:

tintiryol
04-08-2014, 12:02

آقا دمت گرم رفتم نظام وظیفه پرسیدم!
منم خاتمی یزد !
احمد از قزوین
کارشناسی ارشد مهندسی آب
خوبه این پادگان؟ خیلی دوره لعنتی!

ehsan_manu
ممنونم

آره میشه فهمید برو نظام وظیفه کد ملی میگی میگه کجا افتادی:n16:

tintiryol

منم خاتمی یزد !
احمد از قزوین
کارشناسی ارشد مهندسی آب

ali_i3
04-08-2014, 18:28
خوب تنها جایی که پارتیم تونست کاری انجام بده فهمیدن محل آموزش قبل اینکه تو سیستم پلیس 10+ بیاد ، بود !!!! (اینم از شانس ما با این پارتیمون!!!) افتادم پادگان شهید رجایی سراب نیلوفر کرمانشاه مرزبانی شانس ندارم دیگه شهید شدم حلالم کنید

درود
افتادی تو شهر ما - اگه من هم بیفتم اونجا باهم میریم شهید میشیم(البته شما آماده شو من 1/6 میام).

ولی فک نکنم اوضاع در حد شهادت باشه .دامادمون 4 سال پیش اونجا بود زنده اومد بیرون و یه رفیق دیگم هم 2 سال پیش اونجا بود(با دیپلم بود) بعدش اومد با خودم رفتیم کاردانی کامپیوتر(ملی) رو تو همون کرمانشاه هم گرفتیم و الان سالمه . انصافا بعد سربازی خیلی تغییر کرد و ادم مثبت و زرنگی و با شعوری شد (تا یه مدت من و خانوادش و دوستان با ور نمیکردیم این همون قبلی باشه! )

امدیوارم خدمت سربازی رو همه تاثیر مثبت بزاره :n16:

arash520
04-08-2014, 19:04
منم خاتمی یزد !
احمد از قزوین
کارشناسی ارشد مهندسی آب

خواهش داداش
منم آرش هستم لیسانس برق
اطلاعاتی که دسم اومده ایناست
گویا اونجا فقط برای کساییه امریه دارن یا پارتی داشتن
اونجا دوتا گروه جدا هست یکی برای بچه های کاردانی یکی هم برای بچه های لیسانس و ارشد و دکترا . بچه های تهران بعد از رفتن به نظام وظیفه بهشون میگن 1-2 برن از ترمینال جنوب از اونجا میرن یزد.
گویا جای نسبتا خوبیه و خیلی ها که قبلا رفتن هم بهش میگن هتل خاتمی:n15::n09: غذاش نسبتا خوبه . مشکل تلفن داره . فاصله پادگان از خود شهر یزد حدود 15-20 دقیقه راهه . چند روز اولش سخته بعدش خوب میشه . یه شهر کویریه:n29:
گویا داخل مرخصی دادن خسیس هستن
این اطلاعاتی بود که من تونستم بفهمم :n23:. شما یا بقیه اگر درباره روز اردو که میبرنمون توی کوه و بیایبون اطلاعاتی تونستین کسب کنید اینجا بگین تا از قبل آمادگی داشته باشیم و بدونیم قراره چه بلایی سرمون بیاد و از قبل براش برنامه ریزی کنیم:n10:

اگه واتس آپ داری شمارتو با پیام خصوصی بفرست

خاتمی یزد نبود رفتیما جا نمونی:n05:
رفقایی که خاتمی یزد افتادن اینجا خودشون را معرفی کنن قبل از اعزام با هم آشناشیم

sasan.69
04-08-2014, 19:13
ایوالله رفقا ..دمتون گرم که از الان هوای همو دارید:n02: منم باید اقدام کنم به رفتن:n14:

ice_man_sh
04-08-2014, 19:35
Snow Patrol و.... کجان که تاپیک دم اعزام باز شد ترمینال...

Milad4171
04-08-2014, 20:48
کسی آباده نیفتاده؟ سپاه نیرو زمینی؟؟؟

javad-macros
04-08-2014, 21:29
سلام دوستان خواهشن جوتب بدین اعزام ۱۹/۶کی کد ها معلوم میشه اخه ۱/۶ معلوم شده الان!

ice_man_sh
04-08-2014, 22:52
سلام دوستان خواهشن جوتب بدین اعزام ۱۹/۶کی کد ها معلوم میشه اخه ۱/۶ معلوم شده الان!

انشالله از 19 مرداد و بعد اون

AshkeMahtab
04-08-2014, 23:50
باز اومدم تو تاپیک جوگیر شدم سوال بپرسم:n02:

دقیقا اموزشی چند روزه و مرخصیاش چندتاس و چند روزه؟؟؟

وقتی اموزشی تموم شه بعد چند وقت میریم واس مرحله 21 ماه؟؟؟

19 شهوریور اعزامم:n28:

راستی اونایی ک خدمت کردن صادقانه بگبن واقعا زود میگذره دوران خدمت یانه؟؟الانکه روزای زندگی

خیلی خیلی تند میگذره اصن نفهمی کی دیروز بود کی امروز شد؟؟؟خدمتم همینطوریه زودمیگذره؟؟؟

مرسی پیشاپیش

ice_man_sh
04-08-2014, 23:58
باز اومدم تو تاپیک جوگیر شدم سوال بپرسم:n02:

دقیقا اموزشی چند روزه و مرخصیاش چندتاس و چند روزه؟؟؟

وقتی اموزشی تموم شه بعد چند وقت میریم واس مرحله 21 ماه؟؟؟

19 شهوریور اعزامم:n28:

راستی اونایی ک خدمت کردن صادقانه بگبن واقعا زود میگذره دوران خدمت یانه؟؟الانکه روزای زندگی

خیلی خیلی تند میگذره اصن نفهمی کی دیروز بود کی امروز شد؟؟؟خدمتم همینطوریه زودمیگذره؟؟؟

مرسی پیشاپیش
بعد اینهمه سوال و جواب دیگه باید بدونید که دقیقی نداریم، هر چی بدن لطف کردن و هر دوره و هر پادگان فرق میکنه.

معمولا بین 5-10 روز هست، بعضا بوده که بعد آموزش اتوبوس ها را آوردن پادگان آموزشی و از اونجا بدون اینکه برین خونه اعزام کردن استانهایی که تقسیم شدین البته این اتفاق کمتر میوفته ولی به هر حال شده.

خیر اتفاقا به نظر خیلی بیشتر میاد، مرخصی ها هم در حد ساعت به نظر میرسه.

اگه بخواین روی این مسایل خیلی حساس بشین کارتون سخته.

sasan.69
05-08-2014, 02:08
الان بهترین مرکز اموزشی در تهران کدومه؟(به قول رفقا هتل:n01:) و اینکه باتوجه به کسری درجه در ارتش باز هم ارزش داره ادم اونجا خدمت کنه؟(لیسانس دارم)

tintiryol
05-08-2014, 08:18
بخاطر هفته دفاع مقدس توی شهریور ماه ممکنه به ما مرخصی میان دوره ندن؟! خیلی هم گویا هتل نیست پادگان خاتمی!
این لینک رو ببینید:
کامنت های مرداد ماه امسال رو ببینید بچه ها چی نوشتند....

arash520
05-08-2014, 08:43
بخاطر هفته دفاع مقدس توی شهریور ماه ممکنه به ما مرخصی میان دوره ندن؟! خیلی هم گویا هتل نیست پادگان خاتمی!
این لینک رو ببینید:
کامنت های مرداد ماه امسال رو ببینید بچه ها چی نوشتند....

این و بیقه وبلاگا را قبلا دیدم:n01:
ولی خیلی ها که رفته بودن خدمت نوشته بودن اگه سخت بگیری بهت سخت میگذره خدمت و اگه راحت بگیری اصلا متوجه نمیشی و به سرعت می گذره . خیلی ها هم گفته بون با این که دوران سختی بعد از این که تموم کردن دلشون برای اون دوران تنگ شده .
به نظر شخصی من حتی اگه جایی هتلم نباشه باید کاری کرد که برات بشه هتل:n10:

alaatash
05-08-2014, 11:28
سلام بچه ها
من افتادم نیروی انتظامی مرزبانی کرمانشاه شهید رجایی.ساکن اهوازم
لطفااگه کسی اطلاعاتی داره واقعا خوشحال میشم کمکم کنه.
متشکرم:n16:

AshkeMahtab
05-08-2014, 12:13
یه ساعته الان دارم همه صفحه هاتو میخونم واس اماده شدن قبل رفتن:n02:

الان بیکاریم قبل رفتن یکم سوال بپرسم:n02:

دوستان لوازم صوتی چیزی میشه برد که اونجا اهنگی ماهنگی گوش داد؟؟

تو پادگانها تلفن عمومی دارن واس زنگیدن یا چیزه دیگه هست قضیه؟؟

پولش مهم نیست فقط میخوام روزی یه بار یا یه روز درمیون بتونم بزنگم؟؟؟

پستای قبلو میخوندم یکی گفت تو خدمت روزها انقد تکراری که ادم احساس خفتو خاری میکنه؟؟من

همینطوریشم زندگیم تکراریه وای به حالی که 21 ماه دیگم تو اونجا روزا رو تکراری بگذرونم:n28: .
جزام میگیرم خدایی؟؟درسته یا نه؟؟

راستی قضیه این موها چی میشه قبل رفتن خودمون باید کوتاه کنیم یا اونجا واسمون میزنن؟؟؟ با ماشین چنده؟؟؟

یکی از اشناها رفته بیرجنده ولی موهاشو دیدم زیاد کچل نبود در حد 1 سانت یا 2 سانت بود موهاش؟؟؟؟

مرسی پیشاپیش:n16:

sansa
05-08-2014, 12:19

پستای قبلو میخوندم یکی گفت تو خدمت روزها انقد تکراری که ادم احساس خفتو خاری میکنه؟؟من

همینطوریشم زندگیم تکراریه وای به حالی که 21 ماه دیگم تو اونجا روزا رو تکراری بگذرونم:n28: .

راستی قضیه این موها چی میشه قبل رفتن خودمون باید کوتاه کنیم یا اونجا واسمون میزنن؟؟؟ با ماشین چنده؟؟؟

یکی از اشناها رفته بیرجنده ولی موهاشو دیدم زیاد کچل نبود در حد 1 سانت یا 2 سانت بود موهاش؟؟؟؟

سلام
داداش بقیه سوالات رو نمیدونم ولی اینو قبلا تو صفحات قبل دیدم .

موهاتو قبل از رفتن با شماره 4 بزن . هر چی شماره بالاتر باشه بهتره . چون دو ماه اونجایی ممکنه بلند بشه و اونجا هم بزنن . و دو ماه دیگه بلند میشه .

اونجا کسانی که موهاشونو نزدن خودشون میزنن که به خاطر موارد بهداشتی توصیه میشه خودتون قبل از رفتن بزنید .

ehsan_manu
05-08-2014, 12:24
شدیم 3 نفر واسه ولی عصر تبریز:n05: نبووووووود رفتیمااااااااااا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SNOW PATROL
05-08-2014, 13:06

هیچ گونه وسیله صوتی تصویری نمیتونید ببرید

تلفن عمومی هست این که چقدر بتونید صحبت کنید بستگی به پادگان داره اما عموما مشکلی نیست و هر روز میتونید صحبت کنید

خدمت چطور بگذره بستگی به محل خدمت داره و کلی نمیشه گفت

مو هاتون رو هم خودتون بزنید قبل از رفتن

شدیم 3 نفر واسه ولی عصر تبریز:n05: نبووووووود رفتیمااااااااااا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من برای این گونه موارد از طریق پیام خصوصی افدام کنید .. این تاپیک محلی برای هماهنگی نیست

mehrabooni
05-08-2014, 14:15
مطمئنی گوشه نمیشه ببری
رفیقای ما هم گوشی میاوردن هم توی اشپزخونه نجاسات میخوردن کسی هم نمیومد داخل

starn
05-08-2014, 14:38
دوستان کسی آموزشی نیروی هوایی ارتش مهرآباد - تهران خدمت کرده یا چیزی شنیده ؟ چطوره؟
معاف از رزم باشی بهش بها میدن؟ فرمانده یا اونی که داره اموزش میده آقا بگه بدو طف واقعا نتونه گیر میدن؟ ( چون بعضی از بچه ها که معاف از رزمی بودن میگفتن زور میگن)
تو آموزشی بچه تهران باشی میزارن آخر هفته ها رو بری خونه یا 2 ماه فیکس کامل اونجا مهمونی؟
یک سوالم داشتم آمورشی برای همه (زیر دیپلم - دیپلمه - لیسانس و...) 60 روزه یا تفاوت داره؟
و سوال دیگه هم این که برا کسری خدمت ایثارگری - الان که تاریخ اعزام مشخص شده باید کجا اقدام کرد؟

SNOW PATROL
05-08-2014, 14:53
مطمئنی گوشه نمیشه ببری
رفیقای ما هم گوشی میاوردن هم توی اشپزخونه نجاسات میخوردن کسی هم نمیومد داخل

دوست عزیز اینجا از منظر قانونی داریم بحث میکنیم ...
بررسی راه های دور زدن قانون در حیطه فعالیت این تاپیک نیست

sarbaz2
05-08-2014, 15:49
سلام دوستان
من اعزامم 1 شهریوره و از طرفی منتظر نتایج ارشدم ( احتمالا 5 شهریور نتایج میاد) چند تا سوال داشتم:
برای تمدید پزشکی درخواست دادم که موافقت نشد، آیا میشه برای بار دوم درخواست تمدید داد؟ اصلا راهی هست که تمدید کنم؟
آیا روز اول ما رو تو پادگان نگه میدارن یا برای درست کردن لباس و.. مرخصی میدن؟
آیا با اومدن نتایج ارشد از طریق سایت سنجش ، مرخصی میدن یا باید تا موقع ثبت نام دانشگاه صبر کنم؟
خیلی ممنون

hatyabi
05-08-2014, 17:22
سلام
من تا حدود برج 7یا8 وقت دارم که دفترچه پست کنم .چند وقتیه افتادم دنبال دوره تکمیلی بسیج که فرمانده گردان گفت 25 همین ماه شروع میشه ولی 6ماه بعد از پایان دوره بهت کارت پایان دوره میدم یه راه دیگه داد گفت میتونی دوره شرکت کنی بعد دوره باید بری لشگر عملیاتی سپاه توی شهر ری که باید تعهد بدی که این کارو انجام میدی.
الان من بد جوری موندم چیکار کنم وقت زیادی رو تو گردان گذروندم تا بتونم دوره شرکت کنم از طرفی هم شنیدم که بسیجی هایی رو که دوره تکمیلی گذروندن میفرستن مناطق عملیاتی .
یه راهنمایی لطفا بکنید تورو خدا الان زندگیم رو هواست

ice_man_sh
05-08-2014, 18:07
سلام
من تا حدود برج 7یا8 وقت دارم که دفترچه پست کنم .چند وقتیه افتادم دنبال دوره تکمیلی بسیج که فرمانده گردان گفت 25 همین ماه شروع میشه ولی 6ماه بعد از پایان دوره بهت کارت پایان دوره میدم یه راه دیگه داد گفت میتونی دوره شرکت کنی بعد دوره باید بری لشگر عملیاتی سپاه توی شهر ری که باید تعهد بدی که این کارو انجام میدی.
الان من بد جوری موندم چیکار کنم وقت زیادی رو تو گردان گذروندم تا بتونم دوره شرکت کنم از طرفی هم شنیدم که بسیجی هایی رو که دوره تکمیلی گذروندن میفرستن مناطق عملیاتی .
یه راهنمایی لطفا بکنید تورو خدا الان زندگیم رو هواست
کارت را رمراکز استان حدود 15-20 روز بعد میدن، شاید بشه از لشکر عملیاتی زودتر گرفت.

شما دوره را شرکت کنید، آخرین فرصتی که دارین دفترچه را بفرستین فکر کنم کارتتون تا اونموقع بیاد.

در ضمن در صورتی که بتونید از سپاه پذیرش بگیرین اولش لازمه والا اگه نیروی دیگه بیوفتین که بعد مشخص شدن یگان اقدام میکنید و کسر میگیرین.

منطقه عملیاتی هم حرف تو خالی هست. تو تقسیمات مناطق درگیر و مرز به این چیزها توجه نمیکنن و هر سربازی کما و بیش احتمال داره تو این مناطق خدمت کنه.

sarbaz2
05-08-2014, 18:11
سلام دوستان
من اعزامم 1 شهریوره و از طرفی منتظر نتایج ارشدم ( احتمالا 5 شهریور نتایج میاد) چند تا سوال داشتم:
برای تمدید پزشکی درخواست دادم که موافقت نشد، آیا میشه برای بار دوم درخواست تمدید داد؟ اصلا راهی هست که تمدید کنم؟
آیا با اومدن نتایج ارشد از طریق سایت سنجش ، مرخصی میدن یا باید تا موقع ثبت نام دانشگاه صبر کنم؟
خیلی ممنون

haestaph
05-08-2014, 18:41
سلام

دوستان منم اول شهریور اعزام هستم.
اما هنوز نفهمیدم کجا افتادم، نظام وطیفه تلفن یا سایت نداره از اونجا پیگیری کنم؟

چند صفحه قبل گفتن که هنوز اطلاعات به مراکز پلیس+10 نرسیده.

sh@y@n
05-08-2014, 18:54
سلام
دوستان من اردیبهشت ماه واسه معافیت پزشکی دفترچه فرستادم اما بعدا پشیمون شدم و به شورا گفتم که واسم اعزام بزنن شورا هم 25 تیر رفتم که بهم گفتن برگ سبزت 10 روز بعد میاد
11 مرداد رفتم از پلیس+10 برگ سبزم رو گرفتم که تاریخ اعزامم افتاده بود 1 شهریور که همون موقع بهشون گفتم که درخواست تعویق برام بزنن برا آبان ماه که نتایج کنکور بیاد تا اون موقع اما خانومه میگفت که باید یک هفته صبر کنی تا بشه درخواست عقب افتادن داد !
حالا میخواستم ببینم با توجه به اینکه از فردا تا شنبه هم سفری برام پیش اومده و خونه نیستم اگر شنبه برم برا درخواست تعویق دیر نیست؟ و اینکه اصلا موافقت میکنن برا عقب انداختن یا نه ؟
مرسی

javad-macros
05-08-2014, 19:16
سلام

دوستان منم اول شهریور اعزام هستم.
اما هنوز نفهمیدم کجا افتادم، نظام وطیفه تلفن یا سایت نداره از اونجا پیگیری کنم؟

چند صفحه قبل گفتن که هنوز اطلاعات به مراکز پلیس+10 نرسیده.

سلام دوست عزیز زنگ بزن ۰۹۶۴۸۰ بعد عدد ۴رو شماره گیری کن وصل میکنه به اپراتور و کد ملی و کد سخا رو بگو تا کد محل اموزشیتو بگه که کجا افتادی

haestaph
05-08-2014, 19:48
سلام دوست عزیز زنگ بزن ۰۹۶۴۸۰ بعد عدد ۴رو شماره گیری کن وصل میکنه به اپراتور و کد ملی و کد سخا رو بگو تا کد محل اموزشیتو بگه که کجا افتادی

ممنون
کد سخا رو از کجا بگیرم؟ من سرباز سازندگی هستم مدارک چیزی دستم نیست (هر چی بوده دست سازمان هست).

javad-macros
05-08-2014, 20:06
ممنون
کد سخا رو از کجا بگیرم؟ من سرباز سازندگی هستم مدارک چیزی دستم نیست (هر چی بوده دست سازمان هست).

از پلیس +۱۰

haestaph
05-08-2014, 20:16
از پلیس +۱۰

یک دنیا ممنونم :n16:

sarbaz2
05-08-2014, 20:57
سلام دوستان
خیلی ممنون

hatyabi
05-08-2014, 21:07
کارت را رمراکز استان حدود 15-20 روز بعد میدن، شاید بشه از لشکر عملیاتی زودتر گرفت.

شما دوره را شرکت کنید، آخرین فرصتی که دارین دفترچه را بفرستین فکر کنم کارتتون تا اونموقع بیاد.

در ضمن در صورتی که بتونید از سپاه پذیرش بگیرین اولش لازمه والا اگه نیروی دیگه بیوفتین که بعد مشخص شدن یگان اقدام میکنید و کسر میگیرین.

منطقه عملیاتی هم حرف تو خالی هست. تو تقسیمات مناطق درگیر و مرز به این چیزها توجه نمیکنن و هر سربازی کما و بیش احتمال داره تو این مناطق خدمت کنه.
خود فرمانده گردان گفته 6 ماه طول می‌کشه تا کارت بدیم بهت. از طرفی میگه باید تعهد بدی که برای شرکت در دوره اگه 6ماه نتونستی صبر کنی تا کارتت بیاد باید بری لشگر عملیاتی اینش منو ترسونده مگه لشگر عملیاتی چه جور جاییه؟
پیشنهادشو قبول کنم؟راه دیگه نیست که بتونم داخل تهران پذیرش بگیرم؟

sarbaz2
05-08-2014, 21:25
سلام دوستان
خیلی ممنون

arash520
05-08-2014, 21:37
ممنون

کد ملیتو به این شماره بده برات کد سخا میاد
110206010
همینطور اگه علانت سوال خالی را به این شماره بفرستی برات راهنما میاد

اعزامی 93.6.1 خاتمی یزد کسی نبود؟

HamiD-Xfors
05-08-2014, 22:07

کد سخا 5 رقمه؟ وقت اداری فقط میشه؟

haestaph
05-08-2014, 23:51
کد سخا 5 رقمه؟ وقت اداری فقط میشه؟

نحوه ی دریافت کد سخا:
کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد

پیامک رو باید بصورت انگلیسی بفرستید، مثال:
1383201127,5302,1366/05/02

متن رو به شماره ی 110206010 پیامک کن تا کد سخا برات ارسال بشه.

بعد از دریافت کد با 096480 باید تماس بگیریم (وقت اداری) تا معلوم بشه سرنوشت چی نصیب کرده :happy:

LEO.M
06-08-2014, 00:13
چند تا سوال داشتم
دقیقا تا چه زمانی میتونی از کشور خارج شی؟من شنیدم یک ماه قبل از وارد شدن به سن 18،درسته؟
تو دوران دانشجویی،با وثیقه نمیشه از کشور خارج شد؟

مدت زمان سربازی 24 ماهه دیگه فعلا؟

ice_man_sh
06-08-2014, 00:27
خود فرمانده گردان گفته 6 ماه طول می‌کشه تا کارت بدیم بهت. از طرفی میگه باید تعهد بدی که برای شرکت در دوره اگه 6ماه نتونستی صبر کنی تا کارتت بیاد باید بری لشگر عملیاتی اینش منو ترسونده مگه لشگر عملیاتی چه جور جاییه؟
پیشنهادشو قبول کنم؟راه دیگه نیست که بتونم داخل تهران پذیرش بگیرم؟
من بحث تعهد را نمیفهمم چرا و به چه دلیل گفته.

روال موجود را خدمت شما عرض کردم، گردان های امام حسین هم زیر نظر لشگر عملیاتی هست، کارت ها هم از اونجا صادر میشه و مجوز برگزاری دوره ها هم از اونجا صادر میشه.

داشتن دوره تکمیلی به معنای پذیرش و یا نداشتن به معنای عدم پذیرش نیست.

چند تا سوال داشتم
دقیقا تا چه زمانی میتونی از کشور خارج شی؟من شنیدم یک ماه قبل از وارد شدن به سن 18،درسته؟
تو دوران دانشجویی،با وثیقه نمیشه از کشور خارج شد؟

مدت زمان سربازی 24 ماهه دیگه فعلا؟
تا قبل سن مشمولیت میشه.

با گذاشتن وثقه میشه، الان اگه اشتباه نکنم وثیقه نزد بانک قوامین واریز میشه.

البته من دیدم که بعضا سخت گیری میکنن و بعضا نه، یعنی بعضا فقط برای سفرهای مذهبی ویا سفرهای تحقیقاتی اجازه میدن و بعضا برای سفرهای گردشگری هم اجازه میدن.

خدمت سربازی در یگان های نظامی 21 ماو و در یگان های غیر نظامی 24 ماه هست.

HamiD-Xfors
06-08-2014, 09:58
نحوه ی دریافت کد سخا:

بعد از دریافت کد با 096480 باید تماس بگیریم (وقت اداری) تا معلوم بشه سرنوشت چی نصیب کرده :happy:

از کدوم قسمت باید بپرسم؟ مشاوره؟ من امروز زنگ زدم گفت ما نمیتونیم بگیم پلیس +10 میگه ! :n22:

دیروز هم رفته بودم نظام وظیفه اونجا هم همین حرفو زدن! :n27:

law maker
06-08-2014, 10:07
نحوه ی دریافت کد سخا:

زنگ زدم به این شماره، یارو گفت ما نمیدیم! باید بری پلیس +10 یا نظام وظیفه!!!

haestaph
06-08-2014, 10:24
از کدوم قسمت باید بپرسم؟ مشاوره؟ من امروز زنگ زدم گفت ما نمیتونیم بگیم پلیس +10 میگه ! :n22:

دیروز هم رفته بودم نظام وظیفه اونجا هم همین حرفو زدن! :n27:

زنگ زدم به این شماره، یارو گفت ما نمیدیم! باید بری پلیس +10 یا نظام وظیفه!!!

من بی تقصیرم :biggrin: صفحه قبل پرسیدم گفتن میشه به همین روش پیگیری کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم چند دقیقه قبل تماس گرفتم گفتن نمیتونیم.

گفت پست براتون میاره.

peyman.sh
06-08-2014, 11:48
سلام به همه من 19 هم این برج اعزامم یعنی یک شنبه هفته دیگه که میشه 3 روز دیگه ولی هنوز از طرف پست چیزی برام نیمده البته دو نفر هستیم باه هم پست کردیم برای هر دو نفرمون هنوز پست چیزی نیاورده پلیس 10 هم میرم میگه میاد ولی دیگه کی دوستان به نظرتون چیکار کنم؟

javad-macros
06-08-2014, 12:45
سلام به همه من 19 هم این برج اعزامم یعنی یک شنبه هفته دیگه که میشه 3 روز دیگه ولی هنوز از طرف پست چیزی برام نیمده البته دو نفر هستیم باه هم پست کردیم برای هر دو نفرمون هنوز پست چیزی نیاورده پلیس 10 هم میرم میگه میاد ولی دیگه کی دوستان به نظرتون چیکار کنم؟

عجب. داداش تا الان دیگه باید برگ سفید میومد حتما اومده نبودین برگشته پست یا که نشانی اشتباه دادین بری پلیس+۱۰بگی سه روز دیگه اعزامم المثنی برگه سفید باید بهت بده

G U L D A N
06-08-2014, 15:09
نبود 45 روز دیگه ! خسته شدم ! خسته ! انگار همین دیروز بود این پست رو زدم !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mix27
06-08-2014, 15:32
سلام دوست عزیز منم 19 هم, یکشنبه همین ماه اعزامم برگ سفیدم 3 روز پیش اومد.

alaatash
06-08-2014, 17:22
سلام بچه ها
من افتادم نیروی انتظامی مرزبانی کرمانشاه شهید رجایی.ساکن اهوازم
لطفااگه کسی اطلاعاتی داره واقعا خوشحال میشم کمکم کنه.
متشکرم:n16:

بچه ها لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه لطفا:n27:

soheil021
06-08-2014, 20:28
اقا میگم جریان چیه برای 1 شهریور اصلا این سری کسی 01 نیرو زمینی نیستش خیلی تعدادشون کم هستش

برای ما 15 روز دیگه اموزشیمون تموم میشه سخت گذشت اما زود گذشت

برام دعا کنید

AshkeMahtab
06-08-2014, 21:27

هـــِــــــــــــــــــــ ــه ! :n28:

جالب بود داداش اینطوری میشه فهمید که میگذره هیچی همیشه گی نیست:n28:

یه روز پست دادی واس رفتنات الان دیگه آخراشی !:n28:

هــــــــی ! منم یه ماه دیگه اعزامم دوسال دیگه میام همین پستامو میخونم:n28:

pm1
06-08-2014, 23:34
سلام دوستان من تازه واکسن زدم و رفتم دکتر و باید یه روز برم +۱۰ و مدارکمو تحویل بدم... دکتر چند تا بیماری نوشته برام...ظاهرآ بعد از دادن نتیجه دکتر به پلیس +۱۰ حدود ۲۰ روز طول میکشه کمیسیون تشکیل بشه حالا من چند تا سوال داشتم :
۱- نتیجه کمیسیون کی میاد ؟ چند روز طول میکشه ؟
۲- برای معاف از رزم هم باید منتظر رای کمیسیون باشم ؟
۳- آیا قبل از اومدن نتیجه کمیسیون +۱۰ همه ی مدارکو ازم میگیره ؟ تاریخ اعزام کی معلوم میشه؟ بعدش یا قبلش؟ اگه بعدش هست تا چه وقت بعد اومدن نتیجه مهلت داریم که تکلیف رو مشخص کنیم ؟
۴- آیا میشه کاری کرد که نتیجه زودتر بیاد ؟ یا زودتر برم کمیسیون ؟ یا زودتر اعزام شم ؟

یه توضیح راجع به روال کار اگه بدید ممنون میشم ...

mehdi_08
07-08-2014, 00:14
سلام دوستان من تازه واکسن زدم و رفتم دکتر و باید یه روز برم +۱۰ و مدارکمو تحویل بدم... دکتر چند تا بیماری نوشته برام...ظاهرآ بعد از دادن نتیجه دکتر به پلیس +۱۰ حدود ۲۰ روز طول میکشه کمیسیون تشکیل بشه حالا من چند تا سوال داشتم :
۱- نتیجه کمیسیون کی میاد ؟ چند روز طول میکشه ؟
۲- برای معاف از رزم هم باید منتظر رای کمیسیون باشم ؟
۳- آیا قبل از اومدن نتیجه کمیسیون +۱۰ همه ی مدارکو ازم میگیره ؟ تاریخ اعزام کی معلوم میشه؟ بعدش یا قبلش؟ اگه بعدش هست تا چه وقت بعد اومدن نتیجه مهلت داریم که تکلیف رو مشخص کنیم ؟
۴- آیا میشه کاری کرد که نتیجه زودتر بیاد ؟ یا زودتر برم کمیسیون ؟ یا زودتر اعزام شم ؟

یه توضیح راجع به روال کار اگه بدید ممنون میشم ...

روال اینطوریه
معاینه اولیه بعد تحویل مدارک به پلیس ۱۰+ دقت من چند تا بیماری داشته باشی اونی که شدیدتره رو اول بگو
بعد نامه میاد درب خانه پامیشی می ری ادرس روی نامه بعد ویزیت میشی و نتیجه شو می فرستن نظام وظیفه بعد سر می زنی نظام وظیفه نتیجه ش اومده بود نوبت کمیسیون می گیری
دقت کن در هر نامه فقط یه بیماری ذکر می شه اگر اون بیماری نتیجه ندادی برا بیماری بعدی اقدام کن
روند طولانی و وقت تلف کن هست
قبلش درباره بیماریت خوب تحقیق کن اگه ارزش داره اقدام.کن
چون قوانین جدید معاف از رزمم خیلی سخت می دن چه برسه به معافیت

mehdi_08
07-08-2014, 00:17
بعد ثبت تو پلیس ۱۰+ تا سه هفته نامه میاد درب خانه
بعد میری بیمارستان و معاینه اونا بیست روز بعد جوابشو می دن نظام وظیفه نظام وظیفه هم هفته ای یه بار کمیسیون

pm1
07-08-2014, 08:31
روال اینطوریه
معاینه اولیه بعد تحویل مدارک به پلیس ۱۰+ دقت من چند تا بیماری داشته باشی اونی که شدیدتره رو اول بگو
بعد نامه میاد درب خانه پامیشی می ری ادرس روی نامه بعد ویزیت میشی و نتیجه شو می فرستن نظام وظیفه بعد سر می زنی نظام وظیفه نتیجه ش اومده بود نوبت کمیسیون می گیری
دقت کن در هر نامه فقط یه بیماری ذکر می شه اگر اون بیماری نتیجه ندادی برا بیماری بعدی اقدام کن

ممنون از پاسخ شما ... پس اینجوری از اعزام آبان هم می افتم !! اینطور نیست ؟

راستش مشکلات من اساسی نیست دکتر گفت همه اینا امتیاز محسوب میشه :
فرو رفتگی جمجمه دارم (در حد یه فندق! ) و یه جای دیگه سرم هم به همون اندازه بیرون زده (یعنی مثل یه فندق) تا حالا بررسیش نکردم ببینم چیه راستش
کف پام هم یکم صاف هست که دکتر گفت به احتمال زیاد معاف نمیشه ولی نوشت ... ولی بعد پیاده روی رگ های پام بشدت میزنه بیرون و تا زانو درد میگیره
لرزش دست
پسوریازیس ( یجور قرمزی پوست سر و صورت و پوسته ریزی) (دکتر گفت بر اثر این بیماری ممکنه غوز قرنیه هم گرفته باشی اونم نوشت)
فتق کشاله ران دو طرفه _ دارم ولی حاد نیست
وزن هم نسبت به قد خیلی کمه (البته این جز موارد معاینه نیست) ....

6 تا مورد نوشته دکتر ! اینجور که شما میگی واسه هر کدوم حداقل یک ماه طول میکشه !!! بنظرتون چیکار کنم ؟ شانسم چقدره ؟!

R.P.G
07-08-2014, 08:44

تبریک این ادونس :دی

ایشالا با قدرت هرچه تمامتر به wow برگردی عزیز و نت بهت ضدحال نزنه مثل من... :دی

AshkeMahtab
07-08-2014, 09:46

فرو رفتگی جمجمه دارم (در حد یه فندق! ) و یه جای دیگه سرم هم به همون اندازه بیرون زده (یعنی مثل یه فندق) تا حالا بررسیش نکردم ببینم چیه راستش
کف پام هم یکم صاف هست که دکتر گفت به احتمال زیاد معاف نمیشه ولی نوشت ... ولی بعد پیاده روی رگ های پام بشدت میزنه بیرون و تا زانو درد میگیره
لرزش دست
پسوریازیس ( یجور قرمزی پوست سر و صورت و پوسته ریزی) (دکتر گفت بر اثر این بیماری ممکنه غوز قرنیه هم گرفته باشی اونم نوشت)

6 تا مورد نوشته دکتر ! اینجور که شما میگی واسه هر کدوم حداقل یک ماه طول میکشه !!! بنظرتون چیکار کنم ؟ شانسم چقدره ؟!

دوست عزیز منم یه ماه بیشتر واس کارای معاف پزشکی رفتمو اومدم چون کف دستو پام شدید عرق میکرد

هرکی می دید میگفت صددرصد معافی بلاخره کمسیون پزشکی نوبتم شد رفتم نظام وظیف 3تا دکتر نگام کردن

خودمم حس میکردم صددرصد معافم بعد دو ساعت همونجا نتیجه ها رو اعلام کردن از پشت پنجره وقتی اعلام کردن

اسممو و خوندن سرباز دنیا رو سرم خراب شد:n28: با خودم گفتم کاش انقد به خودم امید نمیدادم واس معاف شدن

وقتممو الکی گرفته شد...اگه مریضی هات زیاد اطمینان نداری وقتتو نگذرون یه راست برو....البته اینم بگم

شانسی هم هست این نظر منه دیگه..نامردا حتی معاف از رزمم نکردن:n28:

javad-macros
07-08-2014, 09:54
تبریک این ادونس :دی

ایشالا با قدرت هرچه تمامتر به wow برگردی عزیز و نت بهت ضدحال نزنه مثل من... :دی

اینجا wow باز داریم :D

alireza-1991
07-08-2014, 10:47
روال اینطوریه

فکر کنم کلا یه کمیسیون بیشتر برگزار نشه ! ؟

mehdi_08
07-08-2014, 12:32

لرزش دست

اره دیگه با اعزام ابانم نمی رسی
ببین خیلی سخت گیری می کنن,خیلیییییی
اونجا تو کمیسیون چند نفر رو دیدم برا بیماریشون سه بار فرستاده بودن پیش دکتر یعنی خودش سه هفته معطلی
طبق قانون جدید معافیت پزشکی,معاف از رزم ها رو تقریبا حذف کردن, یا بیماری شدید و معاف دایم یا تقریبا هیچ!!!
من خودم از اقدام معافیت پزشکی پشیمانم, وگرنه الان دوماه از سربازیم هم رفته بودم

pm1
07-08-2014, 14:26
فکر کنم کلا یه کمیسیون بیشتر برگزار نشه ! ؟
ای بابا چی شد پس ؟ بالاخره چند تا برگزار میشه ؟ سر راست بگید چند ماه طول میکشه کلش ؟
من اگه برم سربازی بهم بار سنگین بدن فتق اود کنه کی جواب گو هست !! آقا خطر ناکه خوب !
آیا بلافاصله بعد نتیجه کمیسیون باید بریم +۱۰ تاریخ اعزام رو مشخص کنن برامون ؟؟ یا اینکه دست خودمونه ؟ حداقل دی نیفته !
..........
ولی از طرفی فکر معطلیش رو هم میکنم !! موندم توش...

ice_man_sh
07-08-2014, 15:38
ای بابا چی شد پس ؟ بالاخره چند تا برگزار میشه ؟ سر راست بگید چند ماه طول میکشه کلش ؟
من اگه برم سربازی بهم بار سنگین بدن فتق اود کنه کی جواب گو هست !! آقا خطر ناکه خوب !
آیا بلافاصله بعد نتیجه کمیسیون باید بریم +۱۰ تاریخ اعزام رو مشخص کنن برامون ؟؟ یا اینکه دست خودمونه ؟ حداقل دی نیفته !
..........
ولی از طرفی فکر معطلیش رو هم میکنم !! موندم توش...

هفته اول آموزش ما بدو بایست دادن، یه نفر تعادلش را از دست داد رفت تو میله های محوطه پایدگان، پاش (استخوان ران) شکست، کسی جواب گو نشد.

یکبار هم یکی قبلش گرفت، با آمبولانس بادگان رفت، کسی جواب گو نشد که این مریض بدبخت را چرا تحت فشار میزارین.

holyboy
07-08-2014, 18:15
بچه ها لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه لطفا:n27:

اونجا چهار تا گردان داره سه تا برای دیپلم و زیر دیپلم و یکی برا بالاتر از دیپلم.منم از اول تیر همونجام.جاش زیاد بد نیست فقط برا شما که اهل منطقه گرمسیری صبحاش سرده.البته اور کت هم میدن.کلا تو آموزشی باید روحیه قوی داشته باشی تا برات سریع بگذره.موفق باشی

mohammad_3
07-08-2014, 21:20
آخرین وضعیت کسر خدمت سربازی چجوریه دوستان می شه بگند بنده چجوری کسر پیدا می کنم؟ بنده اول شهریور اعزام هستم، پدرم جانباز ۱۵ درصد و دارای ۲ ماه جبهه هست، کارت آموزش تکمیلی بسیج دارم، دو سالی بسیج فعال دارم، متأهل هستم، لیسانس هستم. آخرین قوانین کسر خدمت اجرایی چیه الان من چقدر خدمت کسر می گیرم؟

ضمنا بنده دارای سه خواهر هستم هر سه ازدواج کردند برادر ندارم، یک قانون معافیت اینطوری هست تک پسر سه خواهری هست که باید از مددجویان بوده باشی و تحت پوشش کمیته امداد باشی که معاف میشی، این گزینه تک پسری و سه خواهری برای کسر و این چیزها به درد نمی خوره؟

lafze-ghalam
07-08-2014, 21:33
سلام

کسی میدونه استخدام به صورت پیمانی در سپاه چجوریاست؟ من 28 سالمه و هنوز خدمت نرفتم.مدرکمم دیپلمه. بعد اگه بخوام به صورت پیمانی وارد سپاه بشم ، 1) میتونم همزمان در کنکور شرکت کنم و وارد دانشگاه بشم؟ 2)باید دوره 2 ماهه آموزشی رو هم بگذرونم؟

milad_black70
07-08-2014, 22:29
سلام

کسی میدونه استخدام به صورت پیمانی در سپاه چجوریاست؟ من 28 سالمه و هنوز خدمت نرفتم.مدرکمم دیپلمه. بعد اگه بخوام به صورت پیمانی وارد سپاه بشم ، 1) میتونم همزمان در کنکور شرکت کنم و وارد دانشگاه بشم؟ 2)باید دوره 2 ماهه آموزشی رو هم بگذرونم؟
۱) همزمان منظورت بعد از استخدامه؟ کلا سپاه منع ادامه تحصیل نداره اما فک کنم باید با هماهنگی باشه.
۲) استخدام پیمانی هم آموزش داره که بیشتر از ۲ ماهم هست. نمی‌دونم برا دیپلمه‌ها چقدره شاید ۶ ماه یا ۹ ماه احتمالا

HamiD-Xfors
07-08-2014, 22:42
دوستان هی الکی رفتم پلیس + 10 و هنگ و اینا امروز نامه اومد خونه! :n02:

1 شهریور مرکز آموزش ولیعصر تبریز! نیروی انتظامی! :n28: من فکر میکردم میفتم ارتش عجب شیر!

تمام دوستامم ارتش هستن کلا نمیدونم چجوری جایی هست! تو نیروی انتظامی هم بعد آموزش گروهبان میشیم؟ من لیسانس نرم

افزارم

ice_man_sh
07-08-2014, 23:29
آخرین وضعیت کسر خدمت سربازی چجوریه دوستان می شه بگند بنده چجوری کسر پیدا می کنم؟ بنده اول شهریور اعزام هستم، پدرم جانباز ۱۵ درصد و دارای ۲ ماه جبهه هست، کارت آموزش تکمیلی بسیج دارم، دو سالی بسیج فعال دارم، متأهل هستم، لیسانس هستم. آخرین قوانین کسر خدمت اجرایی چیه الان من چقدر خدمت کسر می گیرم؟

ضمنا بنده دارای سه خواهر هستم هر سه ازدواج کردند برادر ندارم، یک قانون معافیت اینطوری هست تک پسر سه خواهری هست که باید از مددجویان بوده باشی و تحت پوشش کمیته امداد باشی که معاف میشی، این گزینه تک پسری و سه خواهری برای کسر و این چیزها به درد نمی خوره؟
دوست عزیز اگه متولد 72 و ماقبل بدون غیبت باشن می تونید از کسر ایثارگری استفاده کنید/

بابت 15% جانبازی 4 ماه کسر خدمت میگیرید.

بابت 2 ماه جبهه کسر خدمتی تعلق نمیگیره.

اگه بسیجیتون در جریان باشه و راکد نباشه:
برای دوره تکمیلی 2 ماه کسر میگیرد.

برای بسیجی فعال هر سال 1 ماه کسر میگیرید. (هر ماه 2.5 روز)

در کل چیزی حدود 8 ماه می تونید کسر بگیرید (اگه متولد 72و ماقبل نباشین فقط کسر بسیج میگیرین)

دوستان هی الکی رفتم پلیس + 10 و هنگ و اینا امروز نامه اومد خونه! :n02:

1 شهریور مرکز آموزش ولیعصر تبریز! نیروی انتظامی! :n28: من فکر میکردم میفتم ارتش عجب شیر!

تمام دوستامم ارتش هستن کلا نمیدونم چجوری جایی هست! تو نیروی انتظامی هم بعد آموزش گروهبان میشیم؟ من لیسانس نرم

افزارم
تبریک بابت بهترین مرکز آموزش ناجا و تسلیت بابت بدترین نیروی خدمتی. :n09:

(البته بارها گفتم در حالت کلی بدترین، در بعضی حالات یکی از بهترین، برای خود من یکی از بهترین حالات را داشت)

در مورد مرکز آموزش ولیعصر چند صفحه قبل برای دوستان توضیح دادم، میتونید پست های من را سرچ کنید تا پیدا کنید.

درجه لیسانس در نیروی انتظامی حدودا اینه: 10-15% ستوان 3
40-45% استوار یک
40-45% استوار دوم

معاف از رزمی ها حتما اس 2 هستن.

arash520
07-08-2014, 23:41
40-45% استوار یک
40-45% استوار دوم

سلام دوست عزیز
میشه درباره درجه لیسانس ها در سپاه هم یه آمار مشابه بدید ممنون میشم:n16:

HamiD-Xfors
08-08-2014, 00:36
دوست عزیز اگه متولد 72 و ماقبل بدون غیبت باشن می تونید از کسر ایثارگری استفاده کنید/

در کل چیزی حدود 8 ماه می تونید کسر بگیرید (اگه متولد 72و ماقبل نباشین فقط کسر بسیج میگیرین)

(البته بارها گفتم در حالت کلی بدترین، در بعضی حالات یکی از بهترین، برای خود من یکی از بهترین حالات را داشت)

در مورد مرکز آموزش ولیعصر چند صفحه قبل برای دوستان توضیح دادم، میتونید پست های من را سرچ کنید تا پیدا کنید.

40-45% استوار یک
40-45% استوار دوم

درجه چقدر مهمه؟ نیروی انتظامی روز تعطیل نداره نه؟ تو آموزشی میشه هر روز مرخصی گرفت ؟ من خودم تبریزم

sarbaz2
08-08-2014, 09:40
سلام دوستان، خواهش میکنم کسایی که تجربه دارن راهنمایی کنن :n03:
من اعزامم 1 شهریوره و از طرفی منتظر نتایج ارشدم ( احتمالا 5 شهریور نتایج میاد) دو تا سوال داشتم:

خیلی ممنون

enter360
08-08-2014, 10:14
سلام
من اعزامم 1/6 هستش
افتادم 05 کرمان ارتش نیرو زمینی
چه جور جایی هستش ؟

میشه به تعویقش بندازم 2 ماه
ایا کدم عوض میشه جایی جدید می افتم ؟

:n30:

pm1
08-08-2014, 10:39
من اعزامم 1 شهریوره و از طرفی منتظر نتایج ارشدم ( احتمالا 5 شهریور نتایج میاد) دو تا سوال داشتم:

خیلی ممنون

یه تبصره هست تو دفترچه خدمت نوشته واست تایپ میکنم عینآ:
دارندگان برگ اعزام تاریخ های مرداد، شهریور و دی ماه هر سال که منتظر اعلام نتیجه آزمون مراکز سنجش آموزش عالی هستند، موعد اعزام آنان حسب مورد تا دو ماه به تعویق می افتد. (مشروط بر اینکه از زمان فراغت تحصیل تا پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد)

mohammad_3
08-08-2014, 11:06

40-45% استوار یک
40-45% استوار دوم

ممنون بابت جواب شما، بنده متولد قبل از ۷۲ هستم غیبت هم ندارم، این کسری که گفتید منو امیدوار کرد امیدوارم هنوز مونده باشه برای ما. ممنونم

soheil021
08-08-2014, 11:44
سلام
من اعزامم 1/6 هستش
افتادم 05 کرمان ارتش نیرو زمینی
چه جور جایی هستش ؟

میشه به تعویقش بندازم 2 ماه
ایا کدم عوض میشه جایی جدید می افتم ؟

دوست عزیز اگر لیسانس یا فوق دیپلم هستی حتما برو فردا اول وقت درخواست تاخیر بده پلیس +10 دلیلشم بزن دانشگاه و خانوادگی تا قبول کنن

طبق تحقیقات من بهترین جا برای نیرو زمینی 01 تهران هستش که این پادگان بیشترین سرباز رو به صورت عمومی تو برج های تیر ابان اسفند این سه ماه برمیداره اگر بندازی عقب 100 درصد 01 تهران هستی بهترین جا برای اموزشی

پوستتو میکنن تو 05

pm1
08-08-2014, 11:50
دوست عزیز اگر لیسانس یا فوق دیپلم هستی حتما برو فردا اول وقت درخواست تاخیر بده پلیس +10 دلیلشم بزن دانشگاه و خانوادگی تا قبول کنن

طبق تحقیقات من بهترین جا برای نیرو زمینی 01 تهران هستش که این پادگان بیشترین سرباز رو به صورت عمومی تو برج های تیر ابان اسفند این سه ماه برمیداره اگر بندازی عقب 100 درصد 01 تهران هستی بهترین جا برای اموزشی

پوستتو میکنن تو 05

مگه آموزشی به مدرکه ؟؟ مثلآ اگه فوق لیسانس باشه فرقی میکنه ؟؟! ممنون

NET DOCTOR
08-08-2014, 12:16

البته مقداری در جاهای مختلف متفاوته اما در کل هر چی مدرک بالاتر آموزشی راحت تر

مثلا معمولا بیشترین فشار روی بچه های دیپلم و زیر دیپلمه و کمترینش روی فوق و دکتری خصوصا 01 و 02 راحت ترین جاهاست

البته همونطور که گفتم جاهای مختلف متفاوته مثلا رفیق من دیپلمه اما مشهد آموزشیش بوده . مشهد برای دیپلم در مقابل سمنان برای دکتر (پدافند ارتش) هتله چون سمنان یه بیابونه که هر چی هم بخوان آسون بگیرن بازم فشار و کمبودهای خود محیط برای نابودیت کافیه

enter360
08-08-2014, 13:27

پوستتو میکنن تو 05

سلام

خوب مشکل من اینه که ۱ سالی که استراحت بودم رو کاملا استفاده کردم
من 30.4.92 فارغ تحصیل شدم و 25 .93.4 اعزام به خدمت زدم

یعنی فرجه ۱ ساله رو استفاده کردم.

بعد رفتم سوال کردم گفتن وقتی کد میخوری دیگه نمیشه بندازی عقب باید پزشکی بندازی عقب !!
شرایظ تعویق انداختن پزشکی چی هستش ؟

بعد امکان داره مثلا من بندازم عقب الان دنبال کارای امیره داخل سپاهم اگر امریه سپام اوکی بشه کدم داخل ماه بعدی عوض بشه بیفتم تو سپاه ؟

ice_man_sh
08-08-2014, 13:53
سلام دوست عزیز
دوست عزیز این درجه هایی که بنده عرض کردم بخشنامه و... نیست تجربی هست ولی به واقعیت نزدیک.

در سپاه هم اکثرا استوار دوم و استوار یکم میگیرن (کسانی که دوره تکمیلی استفاده میکنن بیشتر استوار دوم میگیرن) ولی برای بعضی افراد که ظاهرا بیشتر از 5-6 سال یسیج فغال دارن و ارائه میدن (قبل اخذ درجه) ستوان سومی هم در بعضی مواقع داده میشه.

درجه چقدر مهمه؟ نیروی انتظامی روز تعطیل نداره نه؟ تو آموزشی میشه هر روز مرخصی گرفت ؟ من خودم تبریزم
بستگی داره، نمیشه گفت چقدر مهم هست یا نه!
کسی که درجه افسری (ستوان سوم) بگیره 90% خودش را باید آماده راهور و یا پلیس راه کنه، چون جاهای دیگه نیاز نمیشه و در واقع اینکه افسری میدن فقط برای نوشتن جریمه هست.

در یگان های انتظامی هم معمولا خیلی تفاوت نمیکنه و اس 1 بهتره!

قبلا هم گفتم موقعیت باعث میشه که شما راحت خدمت کنی درجه و... تاثیر نداره (منظور اس2 - اس1 - س3)

خیر خدمت در نیروی انتظامی 24 ساعته هست، به همون دلیل معمولا شهر خودتون نمی اندازن، حتی اگه شهر خودتون هم باشین هفته 1-2 بار میشه برین خونه مگر در مواقع و جاهای خاص که شرایط خدمتتون متفاوت باشه.

خیر هر روز مرخصی نمیدن، پنجشنبه و جمعه اگه پست ننویسن (که حداقل 1-2 بار تا آخر مینویسن) و تنبیه نباشین میرین مرخصی (متاهل ها دوشنبه شب هم میرن) چند باری هم میتونید مرخصی ساعتی (2-3 ساعت بعد شامگاه تا قبل خاموشی) بگیرین.

خیلی ممنون
دوست عزیز 6 بار سوال را پرسیدین که مطمئنا اگه کسی میدونست جواب میداد.

اگه چند صفحه قبل را مطالعه میکردین نوشته بودیم که هر پادگان آموزشی و هر دوره آموزشی (زمان آموزش) شرایط متفاوتی داره، مرکزی که دوره قبل 2-3 روز فرستاده بود برای ردیف کردن لباس و... دوره بعدش بعد 10 روز یه مرخصی داد، بعضی جاها تا میان دوره غیر مرخصی ساعتی مرخصی نمیدن.

تا جایی که بنده اطلاع دارم زمان ثبت نام مرخصی میگیرین و راهنمایی میکنین که چه مراحلی را طی کنین، من ندیدم با اومدن روی سایت مرخصی بدن.

پوستتو میکنن تو 05

دوست عزیز پس شما تضمین میکنی 100% 01 می افته؟

چون اگه نیفته زمان را از دست میده.

قبلا نوشتیم، هم مدرک تاثیر داره و هم به پیروی از مدرک سن هم تاثیر داره، مطمئنا رفتار با فرد 18-19 ساله با 25-26 ساله فرق میکنه.

در ضمن مدارک دانشگاهی همشون یه رفتار را میبینن و با هم آموزش میبینن.

البته مقداری در جاهای مختلف متفاوته اما در کل هر چی مدرک بالاتر آموزشی راحت تر

مثلا معمولا بیشترین فشار روی بچه های دیپلم و زیر دیپلمه و کمترینش روی فوق و دکتری خصوصا 01 و 02 راحت ترین جاهاست

البته همونطور که گفتم جاهای مختلف متفاوته مثلا رفیق من دیپلمه اما مشهد آموزشیش بوده . مشهد برای دیپلم در مقابل سمنان برای دکتر (پدافند ارتش) هتله چون سمنان یه بیابونه که هر چی هم بخوان آسون بگیرن بازم فشار و کمبودهای خود محیط برای نابودیت کافیه
البته دوستمون برای ارتش مثال زدند.

Life24
08-08-2014, 14:01
با توجه به هزینه یک سرباز به مدت 21 ماه، داره سعی میشه بومی گزینی بکنن تا حد امکان.

pm1
08-08-2014, 16:49
با توجه به هزینه یک سرباز به مدت 21 ماه، داره سعی میشه بومی گزینی بکنن تا حد امکان.
خدا از دهنت بشنه ! میشه مثال بزنید چه هزینه ای ؟ حقوق که یکسانه ! نهار هم که باید بدن به هر حال ... هزینه رفت و آمد هم که به سرباز نمیدن

ice_man_sh
08-08-2014, 17:04
برای سپاه یا ارتش معمولا تفاوتی نداره چون کار خاصی ندارن، مثلا دقت کنید در بعضی جاهای ارتش پنجشنبه را هم تعطیل کردند.

ولی مطمئن باشین سودی که ناجا از سربازش میبره خیلی بیشتر از هزینه ای هست که براش میزاره.

sh@y@n
08-08-2014, 17:47
یه تبصره هست تو دفترچه خدمت نوشته واست تایپ میکنم عینآ:
دارندگان برگ اعزام تاریخ های مرداد، شهریور و دی ماه هر سال که منتظر اعلام نتیجه آزمون مراکز سنجش آموزش عالی هستند، موعد اعزام آنان حسب مورد تا دو ماه به تعویق می افتد. (مشروط بر اینکه از زمان فراغت تحصیل تا پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد)
سلام
من لیسانس هستم و زمستان پارسال هم فارغ التحصیل شدم
حالا 1 شهریور اعزامم اما منتظر نتایج ارشد هستم , چهارشنبه رفتم واسه عقب انداختن که یه فرم بهم دادن که پر کنم که بند پنجمش همینی بود که شما گفتی اما جلوش نوشته بود توی پرانتز با ارائه نامه از دانشگاه , خوب وقتی هنوز نتایجو ندادن من چطور نامه از دانشگاه بدم؟ :n13:
بعدم که فرمو تکمیل کردم و تحویل دادم خانومه گفت که سیستم قبول نمیکنه :n27:

hooman prince
08-08-2014, 19:19
دوستان من الان پرونده پزشکیم در جریانه(صافی کف پا) الان اگه شهریور بخوام برای دانشگاه ثبت نام کنم به پروندم همچنان رسیدگی میشه؟اگه معاف نشدم جریان چی میشه؟اوایل تیر بعد از پایان مهلت یکساله خودمو معرفی کردم و غیبت هم ندارم خواهشا جواب بدین ممنون میشم.

pm1
08-08-2014, 19:32
سلام
من لیسانس هستم و زمستان پارسال هم فارغ التحصیل شدم
حالا 1 شهریور اعزامم اما منتظر نتایج ارشد هستم , چهارشنبه رفتم واسه عقب انداختن که یه فرم بهم دادن که پر کنم که بند پنجمش همینی بود که شما گفتی اما جلوش نوشته بود توی پرانتز با ارائه نامه از دانشگاه , خوب وقتی هنوز نتایجو ندادن من چطور نامه از دانشگاه بدم؟ :n13:
بعدم که فرمو تکمیل کردم و تحویل دادم خانومه گفت که سیستم قبول نمیکنه :n27:

منظورش احتمالآ نامه از دانشگاه صادر کننده ی معافیت تحصیلی (یعنی دانشگاهی که لیسانس گرفتی) هست که ثابت کنه کمتر از یک سال از معافیت تحصیلی شما گذشته. از +10 سوال کن که مضمون نامه چی باید باشه...
سیستم قبول نمیکنه شاید چون خیلی دیر اقدام کردید ... به هر حال سعی خودتو بکن

sh@y@n
08-08-2014, 21:26
منظورش احتمالآ نامه از دانشگاه صادر کننده ی معافیت تحصیلی (یعنی دانشگاهی که لیسانس گرفتی) هست که ثابت کنه کمتر از یک سال از معافیت تحصیلی شما گذشته. از +10 سوال کن که مضمون نامه چی باید باشه...
سیستم قبول نمیکنه شاید چون خیلی دیر اقدام کردید ... به هر حال سعی خودتو بکن
خوب اون نامه رو که من دارم از زمان فارغ التحصلیم , هر چند فکر نکنم منظورش اون باشه
خوب من تازه 11 مرداد تاریخ اعزامم دستم رسید توی این یک هفته هم همش دنبال اینم که عقبش بندازم :n27:
راستی توی فرمی که پر کردم نوشته بود که فقط یکبار حق درخواست عقب انداختن رو دارید حالا من نمیدونم این یک باری که گفتن سیستم قبول نکرد هم حسابه یا نه؟

soheil021
08-08-2014, 22:03
سلام

خوب مشکل من اینه که ۱ سالی که استراحت بودم رو کاملا استفاده کردم
من 30.4.92 فارغ تحصیل شدم و 25 .93.4 اعزام به خدمت زدم

یعنی فرجه ۱ ساله رو استفاده کردم.

بعد رفتم سوال کردم گفتن وقتی کد میخوری دیگه نمیشه بندازی عقب باید پزشکی بندازی عقب !!
شرایظ تعویق انداختن پزشکی چی هستش ؟

بعد امکان داره مثلا من بندازم عقب الان دنبال کارای امیره داخل سپاهم اگر امریه سپام اوکی بشه کدم داخل ماه بعدی عوض بشه بیفتم تو سپاه ؟

دوست عزیز تاریخ اعزام هیچ ربطی نداره شما یک سال وقت داری دفترچه پست کنی اگر دفترچه پست کنی دیگه غیبت نمیخوری حالا میخواد تاریخ اعزامت 4 ماه دیگه باشه یا یک هفته بعد اینا یک سال فرجه میدن برای دفترچه پست کردن

نه هیچ ربطی نداره عزیزم برو پلیس +10 بگو میخوام به دلیل قبولی تو دانشگاه و خانوادگی برام درخواست تاخیر بزنی 2 ماه عقب تر بیوفته اگر قبول نکرد برو یک پلیس +10 دیگه چون قبول میکنن و برات میزنن

نیازی به پزشکی نیستش برادر من

تو هر جا توی نیرو زمینی بیوفتی مطمئن باش بهتر از 05 کرمان هستش

به احتمال زیاد اول 01 هستی بعد 02 هستی بعد 04 بیرجند تو نیرو زمینی

05 بعدبخت میشی 60 روزه پیر میشی بری

یا هم میوفتی نیرو هوایی ولی احتمال زیاد 01 هستی

اره بنداز عقب کلا کدت پاک میشه میتونی بری امریه و سپاه بگیری

amin khan
09-08-2014, 00:44
سلام دوست عزیز
اونجوری که به ما درجه داده شد اینجوری بود که
لیسانس بدون هیچگونه بسیج : استوار دوم(دوره آموزشی هم باید برن)
لیسانس با سابقه بسیج فعال ، یا نفر اول تیراندازی یا حافظ یک جزء قرآن توی آموزشی : استوار یکم(دوره آموزشی هم باید برن)
لیسانس با برگ تکمیلی یا همون کفایتی : ستوان سوم( بدون دوره آموزشی)
این چیزی بود که به دوره خود ما ابلاغ شد ، توی نیروهوایی سپاه....

ولی بعضی جاهای نیرو زمینی تا جایی که من فهمیدم فرق میکنه و تقریبا برعکسه
مثلا به اونایی که تکمیلی بسیج دارن و آموزشی نمیرن استوار دوم داده میشه و به اونایی که اموزشی میرن ستوان سه

lafze-ghalam
09-08-2014, 03:19
۱) همزمان منظورت بعد از استخدامه؟ کلا سپاه منع ادامه تحصیل نداره اما فک کنم باید با هماهنگی باشه.
۲) استخدام پیمانی هم آموزش داره که بیشتر از ۲ ماهم هست. نمی‌دونم برا دیپلمه‌ها چقدره شاید ۶ ماه یا ۹ ماه احتمالا

ممنون

بله،منظورم بعد از استخدامی بود.
اوووه،خیلی زیاده که.کار و زندگی رو چیکار کنم :n30: به نظرم بهتره بیخیال بشم...

Cyanide
09-08-2014, 10:34
دوره آموزشی از لحاظ بدنی روزی چقدر فشار میارن به آدم؟ اگه یه نفر مثل من یک روز در میان یک ساعت ورزش کنه، اونوقت بازم احتمال کم‌آوردن بدن هست؟ برای این یکی دو هفته تا اعزام روزی چقدر ورزش کنیم کم نیاریم؟ :n05:

علی جعفریی
09-08-2014, 11:17
سلام ..دوستان من یا درجه ی ستوان 3 دارم در ماه 9 تا نگهبانی میخورم..میخواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم ببینم راهی هست من نگهبانی ندم..کلا چه طوری میشه معافیت از نگهبانی گرفت...

alicomx
09-08-2014, 12:03
دوستان، نامه ها اگه نرسیده دستتون برین از پست بگیرین :n01: میخواستم زنگ بزنم نظام وظیفه ، که گفتم اولش برم پست ببینم اومده یا نه . که دیدم بعله اومده .... یکی از دوستان گفته بود که تو تبریز براش اومده مال ما یه شهر کوچیکه اگه به ما برسه یعنی به همه جا رسیده .
افتادم مرکز آموزش ولیعصر تبریز !!!نیروی انتظامی :(

pm1
09-08-2014, 12:13
دوستان ، بنا به دلایلی مجبورم زودتر دفترچه ام رو پست کنم حالا چند تا سوال راجع به تعویق انداختن دارم :

1- اگه من الان دفترچه پست کنم اعزامم می افته 1 آبان ، تا چند روز قبل از 1 آبان مهلت دارم که برای تعویق اقدام کنم که بیفته 1 دی ؟؟

2- برای تعویق انداختن دلیل میخواد ، با وجودی که من آزمون سراسری شرکت نکردم ، آیا میشه بهانه بیارم که منتظر نتایج کنکور هستم ؟!؟ اونا استعلام میکنن که من کنکور شرکت کردم یا نه ؟
و کلا چه دلایلی بیارم که احتمال موافقت بیشتر بشه ؟ هیچی به ذهنم نمیرسه

3- اگه احیانآ با درخواست تعویق موافقت بشه و بیفته دی ماه ، و بعدش تصمیمم عوض بشه آیا دوباره امکان داره درخواست تعجیل بدم که مثلآ همون آبان برم ؟

کاظم2020
09-08-2014, 12:16
سلام دوستان ..دوستم زنگ زده پادگان که بپرسه چرا کدش سپاه نخورده که بهش گفتن عوض میشه.اصلا همچین چیزی صحت داره؟

یعنی کدها رو یک هفته مونده به اعزام تغییر میده سپاه؟؟

کاظم2020
09-08-2014, 12:21
دوستان ، بنا به دلایلی مجبورم زودتر دفترچه ام رو پست کنم حالا چند تا سوال راجع به تعویق انداختن دارم :

1- اگه من الان دفترچه پست کنم اعزامم می افته 1 آبان ، تا چند روز قبل از 1 آبان مهلت دارم که برای تعویق اقدام کنم که بیفته 1 دی ؟؟

2- برای تعویق انداختن دلیل میخواد ، با وجودی که من آزمون سراسری شرکت نکردم ، آیا میشه بهانه بیارم که منتظر نتایج کنکور هستم ؟!؟ اونا استعلام میکنن که من کنکور شرکت کردم یا نه ؟

3- اگه احیانآ با درخواست تعویق موافقت بشه و بیفته دی ماه ، و بعدش تصمیمم عوض بشه آیا دوباره امکان داره درخواست تعجیل بدم که مثلآ همون آبان برم ؟

سلام
درخواست تمدید شما فقط یک بار لحاظ میشه. حالا یا تمدید میشه یا رد میشه.
اونم با شرایطی که خودشون درنظرگرفتن. با گواهی پزشکی شما حتی روز اخرم میتونید تمدید کنید یا به قول خودشون حتی روز اعزام:n01:

pm1
09-08-2014, 12:27
سلام
درخواست تمدید شما فقط یک بار لحاظ میشه. حالا یا تمدید میشه یا رد میشه.
اونم با شرایطی که خودشون درنظرگرفتن. با گواهی پزشکی شما حتی روز اخرم میتونید تمدید کنید یا به قول خودشون حتی روز اعزام:n01:

ممنون ولی من گواهی پزشکی ندارم . دوستان دیگه اگه میشه کمکم کنید ... این سه تا سوال خیلی حیاتیه برام :n01:

lonam
09-08-2014, 12:40
دوستان تلفن کردن تو پادگانها چه جوریاست عموما؟؟؟ تلفن خونه دارن که سربازا بزنگن یا تلفن کارتی دارن؟؟؟

اگه تلفن کارتی هست تو پادگانها باید ازاینجا کارت ببریم یا نه؟؟؟؟

در کل روزی یه بارو میشه زنگ بزنیم ؟؟؟ چند دقیقه میشه حرف زد؟ اجاز داریم هر موقع خواستیم بزنگیم یا ساعات خاصی دارن؟؟ متشکر:n02:

amin khan
09-08-2014, 14:30
ممنون

بله،منظورم بعد از استخدامی بود.
اوووه،خیلی زیاده که.کار و زندگی رو چیکار کنم :n30: به نظرم بهتره بیخیال بشم...
اگه هدفت اینه که بری استخدام پیمانی بشی ، بعد از پنج سال بیای بیرون ، که از زیر سربازی در بری به نظرم ، از چاله در اومدن افتادن تو چاهه

دوره آموزشی از لحاظ بدنی روزی چقدر فشار میارن به آدم؟ اگه یه نفر مثل من یک روز در میان یک ساعت ورزش کنه، اونوقت بازم احتمال کم‌آوردن بدن هست؟ برای این یکی دو هفته تا اعزام روزی چقدر ورزش کنیم کم نیاریم؟ :n05:
شما اگه از لحاظ جسمی مشکل خاصی نداشته باشی و تنت سلامت باشه ، به هر حال میتونی آموزشی رو تموم کنی ، منتها هرچقدر هم ورزش کنی وقتی با کوله و دو تا پتو و وسایل شخصی و اسلحه و کلی خرت و پرت مثل فانوسقه و قمقمه و... بخوای 10-15 کیلومتر پیاده روی کنی حتما خسته میشی ، دیگه خستگی و کوفتگی و نمیشه کاریش کرد

سلام ..دوستان من یا درجه ی ستوان 3 دارم در ماه 9 تا نگهبانی میخورم..میخواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم ببینم راهی هست من نگهبانی ندم..کلا چه طوری میشه معافیت از نگهبانی گرفت...
اگه فقط شما اینجوری هستی ، از طریق بازرسی پادگان پیگیر باش ، ولی اگه همه ستوان سه های پادگانتون اینجورین ،یا باید پارتی داشته باشی باید یه کاری کنی که بفرستن کمیسیون پزشکی واسه معاف از نگهبانی البته دیگه عواقبش پای خودت ، ما یکی داشتیم سر پست یه تیر زد توی پای خودش ، رفت کمیسیون پزشکی و اومد کلا معاف از همه چی(نگهبانی و شب و پست و حمل سلاح سرد و گرم) شد ، البته یکی دو مورد هم دیدم که بدون رفتن به کمیسیون پزشکی و با آوردن نامه از پزشک بیرون واسه مشکل اعصاب ، معاف از نگهبانی گرفتن ولی رابطه اشون با فرمانده قرارگاه خوب بود و یه جوریایی فرمانده قرارگاه بهشون حال داد

سلام دوستان ..دوستم زنگ زده پادگان که بپرسه چرا کدش سپاه نخورده که بهش گفتن عوض میشه.اصلا همچین چیزی صحت داره؟

یعنی کدها رو یک هفته مونده به اعزام تغییر میده سپاه؟؟
اگه منظورت اینه که پذیرش سپاه بوده و حالا سپاه نیافتاده دو حالت داره ، یا پارتیش نتونسته کاری واسش بکنه که بیفته سپاه ، یا بعد از اینکه کد خورده کاری واسش کرده ، در حالت اول باید دست به دامان یه پارتی کلفت تر باشه که قبل از اعزام کدش رو عوض کنه ، در حالت دوم قاعدتا اگه یه برگ سبز دیگه از پلیس +10 بگیره باید توش عوض شده باشه

دوستان تلفن کردن تو پادگانها چه جوریاست عموما؟؟؟ تلفن خونه دارن که سربازا بزنگن یا تلفن کارتی دارن؟؟؟

اگه تلفن کارتی هست تو پادگانها باید ازاینجا کارت ببریم یا نه؟؟؟؟

در کل روزی یه بارو میشه زنگ بزنیم ؟؟؟ چند دقیقه میشه حرف زد؟ اجاز داریم هر موقع خواستیم بزنگیم یا ساعات خاصی دارن؟؟ متشکر:n02:
بستگی به پادگان داره ، بعضی پادگانا از همین تلفن کارتیا که تو شهر هست دارن که معمولا بوفه اشون کارت تلفن داره(هرچند محض اطمینان یکی دوتا ببر) ولی بعضی پادگانا یه کارت مخصوص دارن که از همونجا باید بخری ، در مورد زمان زنگ زدن هم از بیدارباش تا شامگاه نه اجازه شو دارید نه وقت میشه به این کارا برسید ، ولی بعد از شامگاه تا خاموشی میتونید زنگ بزنید ، چند دقیقه میشه حرف زد که تا زمانی که کارتت اعتبار داشته باشه و صف پشت سرت اجازه بده:n02:

mohammad_3
09-08-2014, 14:37

1 - شما اگه الان بفرستی معلوم نیست که ماه آبان بیاد حتما یا ماه دی. خودت حساب کن، من 93/2/13 دفترچه ارسال کردم اعزامم 93/6/1 اومد. تازه سن منم گذشته متولد ۶۷ هستم.

2 - برای تمدید یا تعجیل که فرمشون یکی هست، یک دلیل ارائه میشه، بیشتر مشکلات خانوادگی مثلا زده میشه، ظاهرا لیست داره در فرم پلیس + ۱۰، یکی از دلایل انتخاب میشه از لیست. با کاربر پلیس + ۱۰ مشورت کن.

3 - بله امکانش هست. بنده همین کار را کردم. درخواست تمدید یا تعجیل همانطور که پلیس + ۱۰ میگه فقط یک بار انجام می گیرد. بنده درخواست تعجیل کردم با دلیل مشکلات خانوادگی، که دو روز بعد جوابش اومد موافقت شد افتادم 93/4/1 بعدش بنا به دلایلی مجبور شدم درخواست تعجیل بدم (برای سپاه) با دلیل پذیرش سپاه درخواست تمدید کردم که بازم جوابش چند روزه اومد شدم تاریخ اولی همون 93/6/1. این درخواست ها از هر کدام یک بار هم در برگ اعزام سفید نهایی آورده شده. یعنی ثبت شده.

بنده تجربه خودمو گفتم و روال اعزام خودمو.
در مورد اولی من نمیگم حتما کدام ماه میاد اعزامت باز با پلیس + ۱۰ مشورت کن در این باره، بپرس اونهایی که اخیرا ارسال کردند کدام ماه اومد اعزامشون. فکر می کنم یک ماه مونده به موعد اعزام درخواست تمدید می تونه ارسال بشه. مطمئن نیستم اینو.

hatyabi
09-08-2014, 14:58
خدمت توی لشگر عملیاتی سپاه چطوریه؟
توی شهر ری یه لشگر عملیاتی هست که میتونم اونجا پذیرش بگیرم،برم یا نه؟
من حدود برج 7باید پست کنم پارسال دیپلم گرفتم فرصت یه سالم هم برج7 تمومه میتونم 2یا3ماه عقب بندازمتا دوره تکمیلی برم؟(متولد72هستم)

ice_man_sh
09-08-2014, 15:08
در مورد مرکز ولیعصر تبریز قبلا نوشته بودم

در مورد تلفن کردن هم توضیحاتی داده بودم:

تلفن کردن معمولا بعد شامگاه تا خاموشی آزاد هست و می شه زنگ زد، ولی بسته به شرایط پادگان داره که نسبت تلفن به سرباز چقدر بشه و شما چقدر مجبور بشی صف وایستی.

مثلا اون زمان این نسبت برای ما خوب بود و فوقش 5 دقیقه معطلی داشت 10-15 دقیقه هم صحبت میکردیم هیچ کس هم کار نداشت ، حتی بعضا 2-3 زنگ میزدم.

ولی جایی که شلوغ باشه این نمیشه.

و معمولا آسایشگاه هم شماره داره اون را می تونید بدید خانوادتون باز بعد شامگاه تا خاموشی زنگ بزنن.

کاظم2020
09-08-2014, 15:38
اگه منظورت اینه که پذیرش سپاه بوده و حالا سپاه نیافتاده دو حالت داره ، یا پارتیش نتونسته کاری واسش بکنه که بیفته سپاه ، یا بعد از اینکه کد خورده کاری واسش کرده ، در حالت اول باید دست به دامان یه پارتی کلفت تر باشه که قبل از اعزام کدش رو عوض کنه ، در حالت دوم قاعدتا اگه یه برگ سبز دیگه از پلیس +10 بگیره باید توش عوض شده باشه:n02:[/QUOTE]سلام و ممنون بابت پاسخگویی .
پادگان 29تیر ازش مدارک اش رو گرفته اما چندروز پیش رفت نظام وظیفه گفتنش نیروی انتظامی افتاده
پرسیده ازپادگان .
گفتن اون کد اولیه هست.
اونایی که ما گرفتیم کدهاشون عوض میشه
بهش گفتن بیستم به بعد برو نظام وظیفه عوض میشه
یعنی راست میگن یا سرکاریه؟

romass100
09-08-2014, 15:39
سلام دوستان

ice_man_sh
09-08-2014, 15:51
اگه منظورت اینه که پذیرش سپاه بوده و حالا سپاه نیافتاده دو حالت داره ، یا پارتیش نتونسته کاری واسش بکنه که بیفته سپاه ، یا بعد از اینکه کد خورده کاری واسش کرده ، در حالت اول باید دست به دامان یه پارتی کلفت تر باشه که قبل از اعزام کدش رو عوض کنه ، در حالت دوم قاعدتا اگه یه برگ سبز دیگه از پلیس +10 بگیره باید توش عوض شده باشه:n02:سلام و ممنون بابت پاسخگویی .
پادگان 29تیر ازش مدارک اش رو گرفته اما چندروز پیش رفت نظام وظیفه گفتنش نیروی انتظامی افتاده
پرسیده ازپادگان .
گفتن اون کد اولیه هست.
اونایی که ما گرفتیم کدهاشون عوض میشه
بهش گفتن بیستم به بعد برو نظام وظیفه عوض میشه
یعنی راست میگن یا سرکاریه؟[/QUOTE]
دوست عزیز گرفتن مدارک به منزله پذیرش نیست، اگه برین نیرو انسانی میبینید که تو یه قوطی A4 چقدر مدارک جمع کردن در حالی که خیلی از اونها را به علت عدم ظرفیت نمیتونن پذیرش کنن.

به احتمل قوی سر کاری هست، چون دو ماه قبل که مدارک را میخوان قبل تعیین کد سپاه اسامی را میفرسته برای نظام وظیفه ناجا و نظام وظیفه کد ها را میده، الان هم اگه بخواد عوض بشه باید توسط پارتی واقعا کلفت از طریق نظام وظیفه ناجا عوض بشه.

دوستان یه سوال داشتم؟

یه قانون هست که سربازان یتیم ، متاهل و دارای مشکلات خانوادگی میتونن توی شهرشون خدمت کنند.به شرطی که نیروی دزیایی نباشه محل خدمت!

الان اگه برگه ی اعزام به خدمت اومده باشه و محل و تاریخ اعزام مشخص شده باشه :

1-این جور انتقال به شهره خود شامل دوران اموزشی هم میشه یا نه؟

2-کی و کجا باید اقدام کرد و چه مدارکی نیاز داره؟

خود نظام وظیفه ظاهرا گفته که باید از خود محل خدمت که 05 کرمان هستش اقدام کرد ولی هیچ چیزه دیگه نگفته.میشه راهنمایی کنید دقیقا چیکار باید کرد؟مرسی.

قانون موارد خاصی داره که مشکلات خانوادگی بینشون نیست.

مواردی مثل تک فرزند ذکور میوفته استان خودش و مواردی مثل فرزند نظامی و... میوفته شهر خودش. متاهل هم در بعضی موارد شهر خودش و در بعضی موارد استان خودش میوفته.

خیر آموزش انتقالی نداره.

در وسط آموزش میگن که چه مدارکی میخوان و تا چه تاریخی باید ارائه بدین.

kourosh_2012
09-08-2014, 15:51
سلام خدمت همه ی بجه های عزیز
آقا ی سوال داشتم، کی آموزشی 02 تهران بوده با مدرک ارشد
میخوام ببینم اذیت میکنن یا نه
کلا با ارشد بری فرقی داره؟
ممنون

romass100
09-08-2014, 16:09
سلام دوستان.

amir_t6262
09-08-2014, 16:17
تصلا با ارشد بری فرقی داره
ممنون
تجربه آموزشی من مربوط به سال 86 است و در 01.
آن زمان که لیسانس و ارشد و حتی دکترایش هم در دوران آموزشی فرقی نداشتند.
یعنی تا وقتی که درجه نگرفتی، در ارتش فرقی نمیکنه. به همه میگن "مهندس"!

pm1
09-08-2014, 17:01
1 - شما اگه الان بفرستی معلوم نیست که ماه آبان بیاد حتما یا ماه دی. خودت حساب کن، من 93/2/13 دفترچه ارسال کردم اعزامم 93/6/1 اومد. تازه سن منم گذشته متولد ۶۷ هستم.

2 - برای تمدید یا تعجیل که فرمشون یکی هست، یک دلیل ارائه میشه، بیشتر مشکلات خانوادگی مثلا زده میشه، ظاهرا لیست داره در فرم پلیس + ۱۰، یکی از دلایل انتخاب میشه از لیست. با کاربر پلیس + ۱۰ مشورت کن.

3 - بله امکانش هست. بنده همین کار را کردم. درخواست تمدید یا تعجیل همانطور که پلیس + ۱۰ میگه فقط یک بار انجام می گیرد. بنده درخواست تعجیل کردم با دلیل مشکلات خانوادگی، که دو روز بعد جوابش اومد موافقت شد افتادم 93/4/1 بعدش بنا به دلایلی مجبور شدم درخواست تعجیل بدم (برای سپاه) با دلیل پذیرش سپاه درخواست تمدید کردم که بازم جوابش چند روزه اومد شدم تاریخ اولی همون 93/6/1. این درخواست ها از هر کدام یک بار هم در برگ اعزام سفید نهایی آورده شده. یعنی ثبت شده.

بنده تجربه خودمو گفتم و روال اعزام خودمو.
در مورد اولی من نمیگم حتما کدام ماه میاد اعزامت باز با پلیس + ۱۰ مشورت کن در این باره، بپرس اونهایی که اخیرا ارسال کردند کدام ماه اومد اعزامشون. فکر می کنم یک ماه مونده به موعد اعزام درخواست تمدید می تونه ارسال بشه. مطمئن نیستم اینو.

داداش خیلی ممنون لطف کردی .... من خیلی از جواب هامو گرفتم ...غیر از اینکه مطمءن نیستم که بعد از معلوم شدن محل (اومدن برگ سفید) هم میشه عقب انداخت یا نه ؟ و یه چیز دیگه اگه دفعه اول درخواست تمدید دلیلش خانوادگی باشه دفعه دوم برای تعجیل هم میشه همون دلیل رو انتخاب کرد؟
+۱۰ میگه الان آبان می افته !

hatyabi
09-08-2014, 18:03
من حدود برج 7باید پست کنم پارسال دیپلم گرفتم فرصت یه سالم هم برج7 تمومه میتونم 2یا3ماه عقب بندازمتا دوره تکمیلی برم؟(متولد72هستم)

دوستان یکی جواب ما رو هم بده.

Mohamad26
09-08-2014, 19:01
سلام
دوستان کسی اطلاعی از وضعیت فوق دیپلم ها توی 04 بیرجند اطلاعی داره ؟
یک شهریور اعزامم 04 بیرجند

saeedzakhar
09-08-2014, 19:39
اصولا لشکر عملیاتی معادل تیپ توی ارتش هست یعنی از نظر بدنی میسازنت ولی اگه نزدیکه به خونتون برو پذیرش کن

saeid127
09-08-2014, 20:50
سلام. کسی میدونه با مدرک دکتری آموزشی سپاه کجا میندازه؟
به غیر از مدرس جای دیگه ای میندازن؟

roka2014
09-08-2014, 22:10
دوستان سلام 1 ابان 93 اعزام بودم كه درخواست تعجيلي دادم به 1 شهريور 93
بعد از درخواست يه برگه از پست اومد كه توش تاريخ اعزام رو نوشته 1 شهريور
ولي محل اموزشي رو ننوشته

1.چون محل اموزشي رو ننوشته و خاليه من ميتونم برم نظام وظيفه شهرمون بگم اموزشي رو كه محلش تعيين نشده بيوفتم شهر خودم
يا يه هفته قبل اعزام يه برگه ديگه مياد كه اونجا محل اموزشيو نوشته؟

2.اگه مثلا فردا برم بگم و موافقت بشه كه اموزشي بيوفتم شهر خودم
اگه اون برگه تعيين محل اموزشي يه هفته بعد بياد و محل اموزشي غير از شهرمون خورده باشه؟.شهر خودم ديگه نميتونم باشم؟و لغو ميشه

3.چون درخواست تعجيلي دادم محل اموزشيم مشخص نشده؟
يا اين طبيعيه اول تاريخ اعزام مشخص ميشه و يه برگه ديگه مياد محل اموزشي مشخص ميشه

4.اگه بخوام تمديد كنم و برم همون 1 ابان تا چند روز قبل از تاريخ اعزام جديدم كه 1 شهريوره ميتونم اقدام كنم و برم پليس +10
اگه اون برگه بياد كه محل اموزشيم مشخص شده باشه.ديگه بعد از اون نميتونم تمديد كنم؟

5.واسه تعجيل كاربر پليس +10 نميدونم خودشون فرم يا ليستي دارن كه دليلشو انتخاب ميكنن و من متوجه نشدم چه چيزي رو انتخاب كرد
واسه تمديد به نظرتون دليلشو چي بگم به كاربر پليس +10 تا موافقت كنن؟

6.برگ سبز و سفيد چيه؟

خواهشا راهنمايي كنيد.باتشكر

soheil021
09-08-2014, 22:28
نبود 11 روز دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

javad-macros
09-08-2014, 23:17
نبود ۳۰روز دیگه؟؟؟؟؟؟؟از الان استرس گرفتم :D

SNOW PATROL
09-08-2014, 23:35
دوستان اینجا جای نبود کشیدن نیست ! نبود هاتون رو همون در راه رو اسایشگاه بکشید بهتره !!
تاپبک مشاوره هست

HamiD-Xfors
09-08-2014, 23:52
دوستان من 1 شهریور اعزامم آموزشی ولیعصر یه جورایی از الان هم دلم گرفته هم نمیدونم قراره چه اتفاقهایی بیوفته . این روزهای آخر چی کارم کنم؟ :n29::n27: انگار قراره بمیرم! :n02:

اردوگاه کجا میبرن؟ چند روز میشه؟ میدان تیر چند بار میریم ؟

SNOW PATROL
10-08-2014, 08:24
دوستان سلام 1 ابان 93 اعزام بودم كه درخواست تعجيلي دادم به 1 شهريور 93
بعد از درخواست يه برگه از پست اومد كه توش تاريخ اعزام رو نوشته 1 شهريور
ولي محل اموزشي رو ننوشته

1.چون محل اموزشي رو ننوشته و خاليه من ميتونم برم نظام وظيفه شهرمون بگم اموزشي رو كه محلش تعيين نشده بيوفتم شهر خودم
يا يه هفته قبل اعزام يه برگه ديگه مياد كه اونجا محل اموزشيو نوشته؟

2.اگه مثلا فردا برم بگم و موافقت بشه كه اموزشي بيوفتم شهر خودم
اگه اون برگه تعيين محل اموزشي يه هفته بعد بياد و محل اموزشي غير از شهرمون خورده باشه؟.شهر خودم ديگه نميتونم باشم؟و لغو ميشه

3.چون درخواست تعجيلي دادم محل اموزشيم مشخص نشده؟
يا اين طبيعيه اول تاريخ اعزام مشخص ميشه و يه برگه ديگه مياد محل اموزشي مشخص ميشه

4.اگه بخوام تمديد كنم و برم همون 1 ابان تا چند روز قبل از تاريخ اعزام جديدم كه 1 شهريوره ميتونم اقدام كنم و برم پليس +10
اگه اون برگه بياد كه محل اموزشيم مشخص شده باشه.ديگه بعد از اون نميتونم تمديد كنم؟

5.واسه تعجيل كاربر پليس +10 نميدونم خودشون فرم يا ليستي دارن كه دليلشو انتخاب ميكنن و من متوجه نشدم چه چيزي رو انتخاب كرد
واسه تمديد به نظرتون دليلشو چي بگم به كاربر پليس +10 تا موافقت كنن؟

6.برگ سبز و سفيد چيه؟

خواهشا راهنمايي كنيد.باتشكر

1.دوست عزیز اون برگه برگ سبز بوده که فقط تاریخ اعزام توشه ..برگ سفید محل اموزشی رو مشخص میکنه که تا جایی که اطلاع دارم میتونید همین الان از پلیس +10 دریافتش کنید یا صبر کنید خودش باید بیاد .. اگر هم نیومد در روز اعزام به محل گفته شده در برگ سبز مراجعه کنید

2. اصولا شما نمیتوانید در خواست کنید که کجا اموزشی برید و کجا خدمت کنید !

3. جواب داده شد 1

4. شما که تعجیل زدید دیگه با تمدید شما خیلی خیلی بعیده موافقت بشه مگر اینکه مشکل پزشکی داشته باشید

5. همونطور که گفتم با تمدید شما بعیده که موافقت بشه در این بازه زمانی ... بهتره وقت خودتون رو هدر ندهید ...

6. توضیح داده شد

Milad4171
10-08-2014, 09:02
سلام. یه سوال. اینهایی که تو برگه سفیدشون محل اعزام خالی هست ، جزو مازاد حساب میشن ؟؟؟
الان یکی از دوستای من اعزام شده ولی جای محل اعزامش خالیه. طبیعیه؟؟؟

haestaph
10-08-2014, 09:08
امروز رفتم پلیس +10 تا ببینم کجا افتادم.

افتادم آموزشگاه خاتمی یزد :n29:

اطلاعاتی ندارید از این محل؟ جای خوبیه؟

AshkeMahtab
10-08-2014, 09:49
دوستان حاجی تون اومد باز با سوالای پیشو پا افتاده:n02:

بیدارباش تا شامگاه از ساعت چند تا چند میشه؟؟؟ و شامگاه تا خاموشی ساعت چند تا چنده؟؟؟

راستی کسی اینجا مناطق درگیری خدمت کرده؟؟؟؟ واقعا چه جوریاست مناطق درگیری یعنی تیرو تیر اندازیه:n28:؟؟؟؟من زیر دیپلمم میترسم منو بندازن مناطق درگیری:n28:

pm1
10-08-2014, 09:49
بنظر شما حدودآ چه تاریخی میتونم دفترچه پست کنم که بیفتم 1 دی ؟؟

SNOW PATROL
10-08-2014, 10:07

بیدارباش تا شامگاه از ساعت چند تا چند میشه؟؟؟ و شامگاه تا خاموشی ساعت چند تا چنده؟؟؟

راستی کسی اینجا مناطق درگیری خدمت کرده؟؟؟؟ واقعا چه جوریاست مناطق درگیری یعنی تیرو تیر اندازیه:n28:؟؟؟؟من زیر دیپلمم میترسم منو بندازن مناطق درگیری:n28:

بر اساس فصول سال متغیر است و چیز ثابتی نیست
اما معمولا بیدارباش حدود ساعت 4 و خاموشی 9/30 شب

مناطق درگیر هم هرجایی فرق میکنه اما حتما درگیری هست که اسمش مناطق درگیره ارتباط زیادی بین مدرک تحصیلی و موردی که شما فرمودید نیست بیخود استرس نداشته باش

بنظر شما حدودآ چه تاریخی میتونم دفترچه پست کنم که بیفتم 1 دی ؟؟

اواسط مهر به بعد ...

loud
10-08-2014, 10:29
سلام
کسی در مورد پادگان اموزشی بیرجند اطلاعی داره؟پادگان امام رضا
کسی اونجا خدمت کرده ؟ کلا تغذیه و امکاناتش چجوریه ؟
6/1 اعزامم

taktaaz1
10-08-2014, 11:29
با سلام
دوستان کسی در مورد معافیت موقت 6 ماهه پزشکی اطلاعات داره؟
آیا بعد از 6 ماه احتمال معافیت دائم چقدر هست؟
سوال بعد اینکه من اواخر آبان 93 دوباره کمیسیون پزشکی دارم اگر رای پزشکان اعزام باشه من دی 93 اعزام میشم یا اسفند؟
با تشکر

kami32
10-08-2014, 12:24
سلام
6/1 اعزامم

سلام داداش منم 04 بیرجندم ممنون میشم دوستانی که آشنایی دارن یکم در باره اش مطلب بزارن...بازم ممنون

hatyabi
10-08-2014, 12:24
اصولا لشکر عملیاتی معادل تیپ توی ارتش هست یعنی از نظر بدنی میسازنت ولی اگه نزدیکه به خونتون برو پذیرش کن

ممنون از پاسخت.
ولی بعضی ها میگن لشگر عملیاتی نیروهاشو میفرسته لب مرز یا جاهایی که درگیریه بعضی ها هم میگن که لشگر عملیاتی سپاه این طوری نیست از طرفی من بنییه قوی برا بدن ساختن ندارم.خونه ما تهرانه اونم شهر ری هست از نظر رفت آمد مشکلی نیست فقط میترسم بفرستن توی در گیری. حالا شما میگی برا پذیرش اقدام کنم؟

lafze-ghalam
10-08-2014, 12:42
اگه هدفت اینه که بری استخدام پیمانی بشی ، بعد از پنج سال بیای بیرون ، که از زیر سربازی در بری به نظرم ، از چاله در اومدن افتادن تو چاهه

من اگه میخواستم برم سربازی تا الان رفته بودم :n09:
نه اصلا هدفم این نیست.اما یکی از آشناها که خودش تو تشکیلاته چند وقته داره اصرار می کنه که برم تو سپاه و میگه اینطوری هم میتونم درس بخونم و این ننگ دیپلم رو از روی پیشونیم پاک کنم ، هم اینکه کلی حقوق و مزایا داره . به نظرم پیشنهاد بدی نبود ، اما میترسم اگه قاطی سپاه بشم بعد دیگه نتونم بیام بیرون :n13: ایشون به من گفت استخدام پیمانی سپاه اصلا آموزشی نداره ، اما الان یکی از دوستان گفته حتی ممکنه 7 8 ماه آموزشی داشته باشه و خب با توجه به اینکه من شاغلم اگه اینطوری باشه به مشکل برمیخورم .

Http://Admin
10-08-2014, 13:19
کسی نمیدونه آموزش مدتش چقدر هست و چندروز مرخصی و از این چیزا داریم؟

Mohamad26
10-08-2014, 14:18
گویا این دوره هممون افتادیم بیرجند
منم 04 بیرجند

اسم و فامیلاتون رو خصوصی کنید اونجا دیدیم همدیگه رو بشناسیم.

Http://Admin
10-08-2014, 14:26
من افتادم پدافند قرارگاه خاتم الانبیا آجا امیدیه

کسی اطلاعی نداره از اینجا

roka2014
10-08-2014, 14:41
1.دوست عزیز اون برگه برگ سبز بوده که فقط تاریخ اعزام توشه ..برگ سفید محل اموزشی رو مشخص میکنه که تا جایی که اطلاع دارم میتونید همین الان از پلیس +10 دریافتش کنید یا صبر کنید خودش باید بیاد .. اگر هم نیومد در روز اعزام به محل گفته شده در برگ سبز مراجعه کنید

2. اصولا شما نمیتوانید در خواست کنید که کجا اموزشی برید و کجا خدمت کنید !

3. جواب داده شد 1

4. شما که تعجیل زدید دیگه با تمدید شما خیلی خیلی بعیده موافقت بشه مگر اینکه مشکل پزشکی داشته باشید

5. همونطور که گفتم با تمدید شما بعیده که موافقت بشه در این بازه زمانی ... بهتره وقت خودتون رو هدر ندهید ...

6. توضیح داده شد
دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون

برگه اي كه من از پليس +10 پرينت گرفتم بالاش نوشته بود (برگه اماده به خدمت)
ولي برگه اي كه دو روز بعد از پرينت از پست تو يه پاكت برام اومد و دورش ابي بود و فقط تاريخ اعزام داشت بدون محل اموزشي روش نوشته بود
(معرفي نامه مشمولان به مراكز اموزش نيروهاي مسلح)
و امروز رفتم 4 تا پليس +10
2 تاش گفتن مازاد هستي
2 تاي ديگه گفتن چند روز ديگه محل اموزشي مشخص ميشه

mohammadkj
10-08-2014, 14:41
برگ سفید منم اومد

مالک اشتر اراک افتادم

roka2014
10-08-2014, 15:20
پليس +10 مشخصاتمو تو سيستمش زد و گفت نميتوني تمديد كني
مگه نميشه يه بار تعجيل و يه بار تمديد كرد؟

123arash
10-08-2014, 15:52
دوستان عزیز چند روزی هست برگ سفید منم رسید.
افتادم نزاجا 01 تهران..چندتا سوال دارم لطفا جواب بدید..سپاس.
1-این مرکز 01 چطور جایی هست؟
2-اگر اونجا رفتم و گفتن برید چند روز دیگه بیایید میشه من همونجا بمونم چون مسیر دوره
3-تو برگ سفید نوشته نیرو یا سازمان به کار گیرنده 01 نزاجا بعد اونورش نوشته ادرس محل اعزام که نظام وظیفه شهرمون هست احتمالا برای اینه با اتوبوس ما رو میبرن.ساعت حضور نوشته 7 صبح..حالا سوال اینجاست که 7 صبح نظام وظیفه شهرمون باشم یا پادگان؟اگر پادگان باشم پس ساعت چند نظام وظیفه برم؟گیج شدم
4-با این اتوبوس که میریم ما رو میبره تو خود پادگان یا تو تهران پیاده میشیم؟چون با شهر تهران اشنا نیستم میترسم دیر برسم.
ممنونم.

ice_man_sh
10-08-2014, 15:58
کلا با ارشد بری فرقی داره؟
ممنون
کل مدارک دانشگاهی با هم آموزش میبینن که فرقی نداره.

در یگان هم تقریبا میشه گفت بین لیسانس و کارشناسی ارشد فرقی نسیت ولی مثلا دکتری متفاوت هست و یا کاردانی کمی متفاوت.

یعنی میگید بچه ی یتیم شاملش نمیشه؟

مثلا واسش نیازی به تک فرزند بودنو اینا نیست؟

میشه لطف کنید یه لیستی از وسایل ضروری دوره ی آموزشی بر اساس تجربتون بهم بدید؟

مثلا یکی میگن کش ، کنسروه بدون نیاز به جوشاندن ، شورت زیپ دار... :n02:

میشه بگید چیا لازمه؟حالا چه مجاز و چه غیر مجاز.:n19:
موارد و مدارک مورد نیاز را شرح میدن در آموزش.

وسایل پست اول همین تاپیک هست البته من معتقدم بعضی ها اضافه نوشته شده، در ضمن مراکز آموزشی هم فرق میکنه، مرکزی که ما بودیم بوفه اش همه چی را داشت.

دوستان من 1 شهریور اعزامم آموزشی ولیعصر یه جورایی از الان هم دلم گرفته هم نمیدونم قراره چه اتفاقهایی بیوفته . این روزهای آخر چی کارم کنم؟ :n29::n27: انگار قراره بمیرم! :n02:

اردوگاه کجا میبرن؟ چند روز میشه؟ میدان تیر چند بار میریم ؟
ولیعصر راه توضیح دادم قبلا.

اردوگاه میبرن اونطرف اوتوبان شهید کسایی راهش هم از کنار پمپ بنزین نرسیده به خروج شاهگلی هست.

اردو هم فرق میکنه شهریور شاید 3 روز بشه ولی زمستان کمتر از یک روز شد چون داشتیم یخ میزدیم.

7 بار میدان تیر رفتیم، در ضمن میدان تیر هم در جاده اسپیران هست.

در ناجا در مناطق غیر درگیر هم شاید درگیری (1-2 دفعه داشته باشین). کسی که سرباز ناجا میشه علی الخصوص انتظامی باید حواسش جمع باشه، اشتباه در بعضی مواقع میشه آخرین اشتباه.

من اگه میخواستم برم سربازی تا الان رفته بودم :n09:
نه اصلا هدفم این نیست.اما یکی از آشناها که خودش تو تشکیلاته چند وقته داره اصرار می کنه که برم تو سپاه و میگه اینطوری هم میتونم درس بخونم و این ننگ دیپلم رو از روی پیشونیم پاک کنم ، هم اینکه کلی حقوق و مزایا داره . به نظرم پیشنهاد بدی نبود ، اما میترسم اگه قاطی سپاه بشم بعد دیگه نتونم بیام بیرون :n13: ایشون به من گفت استخدام پیمانی سپاه اصلا آموزشی نداره ، اما الان یکی از دوستان گفته حتی ممکنه 7 8 ماه آموزشی داشته باشه و خب با توجه به اینکه من شاغلم اگه اینطوری باشه به مشکل برمیخورم .
من تا جایی که فهمیدم شما میخواین سربازی نرین، 5 سال برین پیمانی بشین آموزش هم نبینین، سربازی وغیبتتون هم از بین بره و حقوق و امکانات هم بگیرین، هر وقت هم خواستین بیاین بیرون، شغل دومتون را هم ادامه بدین، درس هم بخونین و...

احتمالا بعدش هم برین آمریکا و نگن شما شاغل سپاه بودین و...:n09:

کسی نمیدونه آموزش مدتش چقدر هست و چندروز مرخصی و از این چیزا داریم؟
عزیز آموزش 2 ماهه، هر چقدر مرخصی بدن اضافه بر مازاد دادن تا آخرین روز ماه میتونن نگه دارن.

دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون

برگه اي كه من از پليس +10 پرينت گرفتم بالاش نوشته بود (برگه اماده به خدمت)
ولي برگه اي كه دو روز بعد از پرينت از پست تو يه پاكت برام اومد و دورش ابي بود و فقط تاريخ اعزام داشت بدون محل اموزشي روش نوشته بود
(معرفي نامه مشمولان به مراكز اموزش نيروهاي مسلح)
و امروز رفتم 4 تا پليس +10
2 تاش گفتن مازاد هستي
2 تاي ديگه گفتن چند روز ديگه محل اموزشي مشخص ميشه
احتمالا چون شما تعجیل زدین کدتون مشخص نشده و احتمالا هم مازاد حساب بشه و روز اعزام بگن کجا برین.

برگ سفید منم اومد

مالک اشتر اراک افتادم
از آموزشگاههای خوب ناجا هست. نگران نباشین.

دیگه نمیشه که هی تعجیل زد و بعد تمدید کرد و...

تا جایی که من اطلاع دارم یکبار امکان اینکار وجود داره.

Rossin
10-08-2014, 16:50
سلام
اقایون پادگان قدر ناجا هادی شهر چه طور جاییه؟
میگن خیلی سخت گیرن! درسته؟
کسی سابقه خدمت داشته اونجا؟
ممنون

amin khan
10-08-2014, 17:10
توی این پست یکی از دوستان گفته بود که میشه و خودش یه بار تعجیل و بعد تمدید کرده ، شماهم سعیتو رو بکن (اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

دوستان عزیز چند روزی هست برگ سفید منم رسید.
افتادم نزاجا 01 تهران..چندتا سوال دارم لطفا جواب بدید..سپاس.
1-این مرکز 01 چطور جایی هست؟
2-اگر اونجا رفتم و گفتن برید چند روز دیگه بیایید میشه من همونجا بمونم چون مسیر دوره
3-تو برگ سفید نوشته نیرو یا سازمان به کار گیرنده 01 نزاجا بعد اونورش نوشته ادرس محل اعزام که نظام وظیفه شهرمون هست احتمالا برای اینه با اتوبوس ما رو میبرن.ساعت حضور نوشته 7 صبح..حالا سوال اینجاست که 7 صبح نظام وظیفه شهرمون باشم یا پادگان؟اگر پادگان باشم پس ساعت چند نظام وظیفه برم؟گیج شدم
4-با این اتوبوس که میریم ما رو میبره تو خود پادگان یا تو تهران پیاده میشیم؟چون با شهر تهران اشنا نیستم میترسم دیر برسم.
دیگه سوالی به ذهنم نمیرسه اگر چیزی درباره 01 میدونید بگید.
ممنونم.
راستی اینم بگم بد نیست:یه ماه پیش تو اینترنت چندتا عکس پادگان گرفتم چندتاشون بودن که درخت زیادی داشتن تو پادگان منم گفتم ای کاش بیفتم اونجا برم زیر همون درخته بشینم..برگ سفید منم اومد دیدم 01 هست تو نت چندتا عکس گرفتم دیدم همون درختا که عکسشونو ذخیره کردم و دوست داشتم اونجا باشم از شانس من همین 01 هست..خیلی باحال بود فقط امیدوارم پادگان سختگیری نباشن
بیشترین پادگانی که تو تاپیک در موردش بحث شده 01ــه ، یه سرچ بزن
میشه گفت بهترین پادگان آموزشیه ، نگران هیچی نباش
شما روز اعزام میرید نظام وظیفه شهرتون ، حالا یا اتوبوس میارن همونجا یا میگن فلان ساعت ترمینال شهرتون باشید ، از اونجا با اتوبوس میارن تا 01

WANG
10-08-2014, 17:34
دوستان 10+ گیر داده به دلایلی برای استشهادیه
حالا باید دوباره استشهادیه رو پر کنم
فقط برگه شماره 4 رو کپی بگیرم یا صفحه پشتش (مشخصات مشمول) رو هم کپی بگیرم دوباره پر کنم؟

nima.mahdavi
10-08-2014, 17:56
س
ماهی 9 تا؟ چه خبره!!! اینجوری 24-24 صرفش بیشتره!
من خودم حفاظت فیزیکی ام. کسایی که معاف از پست میشن که بهداری پادگان بنویسه معاف از پست اکثرا هم به خاطر اقدام پیشگیرانه( روانی)
دو هفته پیش مورد داشتیم سرباز پستی 24-24 واسه اینکه از پست درش بیارن شیشه های برجکو همه رو شکوند و دستشم با شیشه برید
بعضی ها مسئول قسمتشون کلفته نامه میزنهبه فرمانده تا دیگه پست ندن

ice_man_sh
10-08-2014, 18:27
سلام
اقایون پادگان قدر ناجا هادی شهر چه طور جاییه؟
میگن خیلی سخت گیرن! درسته؟
کسی سابقه خدمت داشته اونجا؟
ممنون
از پادگان های تحت نظر مرکز آموزش ولیعصر هست، تا جایی که من دیدم دیپلم و به پایین آموزش میبینن.

گفته میشه سخت گیری هم میکنن.

البته ینها شنیده های من از سربازان وظیفه هم دوره خودم بود.

pm1
10-08-2014, 18:54
اواسط مهر به بعد ...

بنظر شما اگه اواخر شهریور بفرستم امکان داره دی بیفته ؟؟ میخواستم زودتر بفرستم ،همین الان همه میفتن آبان ، زودترین زمان برا دی افتادن کی میشه ؟
یه سوال دیگه هم دارم ، آیا میشه کمیسیون را قبل یا بعد از تشکیل کنسل کرد و از معاینه پزشکی انصراف داد و بعدش دفترچه رو پست کرد ؟ مثلآ در صورتی که روندش خیلی طول بکشه ...
ممنون

hooman prince
10-08-2014, 20:04
دوستان من الان پرونده پزشکیم در جریانه(صافی کف پا) الان اگه شهریور بخوام برای دانشگاه ثبت نام کنم به پروندم همچنان رسیدگی میشه؟اگه معاف نشدم جریان چی میشه؟اوایل تیر بعد از پایان مهلت یکساله خودمو معرفی کردم و غیبت هم ندارم خواهشا جواب بدین ممنون میشم.

Cyanide
10-08-2014, 20:12
افتادم 01 شهدا نزاجا - اعزام ۱ شهریور
یه آدرس اعزام داخل برگه زده شده و گفتند ساعت هفت صبح پارک جنگلی زارع ساری باشم. حالا نمیدونم خودم باید برم اونجا یا که نظام وظیفه شهرستان مارو میبره اونجا؟؟ اینش مبهمه برام

silvermehran
10-08-2014, 21:24
سلام دوستان.
یک شهریور نیروانتظامی دستغیب جهرم افتادم. فوق دیپلم و معاف از رزمم پیشبینی میکنید چطور بگذره؟ کسی اون پادگان بوده یا خواهد بود؟
ممنون

Soroush-S
10-08-2014, 21:35
افتادم 01 شهدا نزاجا - اعزام ۱ شهریور
یه آدرس اعزام داخل برگه زده شده و گفتند ساعت هفت صبح پارک جنگلی زارع ساری باشم. حالا نمیدونم خودم باید برم اونجا یا که نظام وظیفه شهرستان مارو میبره اونجا؟؟ اینش مبهمه برام

میری مکانی که بهتون گفتن و توسط اتوبوسهای نظام وظیفه به 01 منتقل میشین.

enter360
10-08-2014, 21:58
سلام به همگی

من 06/01 اعزام به خدمت

میخواستم ببینم حداکثر چند ماه میتونم به تعویقش بندازم بعد من پزشک متخصص داخلی اشنا دارم
چه بیماری واسم بزنه که اگه رفتمم کمیسون معلوم هم نباشه
و ۴ ماه برام تعویق بندازه ؟

به نظرتون باید چه کار کنم ؟

Edward Snowden
10-08-2014, 22:23
سلام دوستان.
یک شهریور نیروانتظامی دستغیب جهرم افتادم. فوق دیپلم و معاف از رزمم پیشبینی میکنید چطور بگذره؟ کسی اون پادگان بوده یا خواهد بود؟
ممنون

سلام داداش مهران چه جالب منم کد 11 افتادم دستغیب جهرم نیروی انتظامی استان فارس
:n20:

silvermehran
10-08-2014, 22:33
سلام داداش مهران چه جالب منم کد 11 افتادم دستغیب جهرم نیروی انتظامی استان فارس
:n20:

سلام حاجی مگه تو روسیه پناهنده نشدی اینجا چه میکنی :n02:

Edward Snowden
10-08-2014, 22:36
سلام حاجی مگه تو روسیه پناهنده نشدی اینجا چه میکنی :n02:

همینجوری یه اسمی گذاشتم
کدوم شهری داداش مهران ؟

silvermehran
10-08-2014, 22:46
آقا من اصفهانم خودت کجایی؟
حالا میان میگن اسپم ندین :n20:

امير موسر
10-08-2014, 23:01
سلام
6/1 اعزامم

من سال 90 آموزشی اونجا بودم . چون در دست ساخت بود و فرماندهیش هنوز به پادگان جدید منتقل نشده بود ، خوب بود . نه صبحگاه نه ورزش و از این جور چیزا . غذاهاش تعریفی نبود ولی همه وعدهاش هم بد نبود . اونجا بوفه هم هست میتونی هر چی خواستی بخری .
دو تا مشکل بزرگ داشت که یکیش آب بود ، و یکیش بدی هواش . من اعزام اردیبهشت بودم آب و هواش بد بود . آب خوردن هم نداشت از تو شهر میاوردن میریختن تو مخزن که اصلا خوردنی نبود . ولی همونطور که گفتم بوفه داره اونجا با انواع نوشیدنی .

+

چون بیرون از شهر هست پادگانش ، مرخصی تو شهری خیلی خیلی سخت میدن به کسایی که بیرجندی نیستن .

lafze-ghalam
10-08-2014, 23:24
من تا جایی که فهمیدم شما میخواین سربازی نرین، 5 سال برین پیمانی بشین آموزش هم نبینین، سربازی وغیبتتون هم از بین بره و حقوق و امکانات هم بگیرین، هر وقت هم خواستین بیاین بیرون، شغل دومتون را هم ادامه بدین، درس هم بخونین و...

احتمالا بعدش هم برین آمریکا و نگن شما شاغل سپاه بودین و...:n09:

دقیقا هدفم همینه ، تازه اگه شرایط خوب بود شاید در اون 5 سال ازدواجم کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن :n16:

law maker
10-08-2014, 23:42
سلام
آقا این 01 همچنان مثل سابق، هتل هست:thumbsup: یا حالا که قراره من برم، شده دباغخونه؟!:n24:

javad-macros
10-08-2014, 23:46
سلام دوستان خسته نباشید
من اعزام ۱۹/۶هستم شنیدم مدت خدمت تو مناطق درگیر و دور افتاده ۱۸ ماهه درسته یعنی دو ماه اموزشی ۱۶ ما خدمت ؟
ایا میشه درخواست داد که یه همچین جاهایی بیفتی یا باید با کسی جاتو عوض کنی؟
هنوز کد نخوردم
ممنون

realcore
11-08-2014, 00:09
سلام بچه ها، یکی از دوستان 6/1 اعزام میشه پادگان محمد رسول الله بیرجند که میگن آموزش دوره‌ی مرزبانیه :n29: حالا این میخواد یه جورایی تمدید کنه و فعلا نره- مهلت یک سال فارغ التحصیلیشم تموم شده، حالا یه بند هست واسه تمدید که میگه مشمولین مرداد و شهریور که قصد ثبت نام در دانشگاهو دارن میتونن تمدید کنن و باید نامه از دانشگاه مربوطه بیارن!!!! این رفیقه ما کنکور آزاد ارشد داده نتیجشم اوایل شهریور میاد ولی خب الان بره از کدوم دانشگاه معرفی بگیره؟؟!!! در ضمن رفته پلیس +10 و اونا هم نمدونستن باید از کجا نامه بگیره!!! یکی کمک کنه لطفا

kami32
11-08-2014, 06:17

داداش شما اگه قبل از اینکه دانشگاه برین دفترچه رو پست کردین نمیشه...این چیزی که واسه خود منم اتفاق افتاده

Edward Snowden
11-08-2014, 08:16
سلام
آقا این 01 همچنان مثل سابق، هتل هست:thumbsup: یا حالا که قراره من برم، شده دباغخونه؟!:n24:
سلام دیگه نیست دوستم با لیسانس رفته عین پادگان های معمولیه فک نکن که میری هتل داداش
یخورده ایی سخت میگذره
ولی به بیخیالی طی کن

R.P.G
11-08-2014, 08:46
سلام
6/1 اعزامم

من سال 91 پادگان 04 امام رضا (خوسف) بودم جای خوبیه، امکاناتشم خیلی خوبه. وضعیت غذا هم نرمال هست، نسبت به دو تا پادگان دیگه ای که توشون خدمت کردم بهتر بود. اینطور که معلومه لیسانس یا فوق دیپلم هستین شما و اونجا یه خورده راحت ترین نسبت به دیپلم و زیر دیپلمه ها، یه خورده فقط. :دی

وضعیت آب شرب هم همونطور که دوستمون گفت از بیرون میارن و توی تانکرها کنار گروهان ها نگه داری میکنن. آبش اونقدرا بد نیست که دوستمون گفتن قابل خوردن نیست! :/

بوفه هم طرف شما بهتر اوضاعش (گردان 4 بیوفتی فکر کنم)

باجه های تلفنش فقط کم بودن ولی میشه در روزی یکی دو بار زنگید.

فکر مرخصی هم زیاد نباشید چون حتی من خودم که بومی بودم یک ماه اول رو کامل موندم و ماه دوم رو آخر هفته هاش با مکافات بهمون یه مرخصی 1.5 روزه میدادن. گفتم دغدغه مرخصی نداشته باشی ولی اون سالی هم که من اونجا بودم همه رو یک مرخصی میان دوره 1 هفته ای فرستادن.

در کل میخوام بگم جای خوبیه نگرانی امکانات نداشته باش که از اون لحاظ خیلی خوبه. فقط هواش بده، صبح ها یخه، ساعتای 10 به بعد میشه تنور. :دی

pm1
11-08-2014, 08:51
بنظر شما اگه اواخر شهریور بفرستم امکان داره دی بیفته ؟؟ میخواستم زودتر بفرستم ،همین الان همه میفتن آبان ، زودترین زمان برا دی افتادن کی میشه ؟

یه سوال دیگه هم دارم ، آیا میشه کمیسیون را قبل یا بعد از تشکیل کنسل کرد و از معاینه پزشکی انصراف داد و بعدش دفترچه رو پست کرد ؟ مثلآ در صورتی که روندش خیلی طول بکشه ...
ممنون

کسی هست اطلاع داشته باشه ؟

romass100
11-08-2014, 09:28
سلام دوستان:n28:

sarbaz2
11-08-2014, 09:43
منم افتادم " مرکز آموزش شهید دستغیب جهرم" ، آدرس محل اعزام رو زده " شیراز ، خیابان ولیعصر" ؛ آیا باید اول شهریور ساعت 7 صبح جهرم باشم یا شیراز؟... ایا لازمه همه وسایلم رو ببرم یا اینکه چند روز مرخصی میدن؟

بچه هایی که افتادن " دستغیب جهرم" پیام خصوصی بدن با هم آشنا شیم.

اقا این نیروی انتظامی چجوریاست؟ با ادم راه میان یا نه؟

خدا کنه با اومدن نتایج ارشد مرخصی بدن!

romass100
11-08-2014, 10:15
سلام دوستان:n13:

sarbaz2
11-08-2014, 10:45
مگه میخوای چیکار کنی؟فقط کافیه یه کافی نت گیر بیاری و از همونجا اقدام کنی.نیازی به مرخصی نداری که.:n13:
من مطمئنم که قبول میشم، باید مرخصی بدن که برای ثبت نام اقدام کنم.

romass100
11-08-2014, 11:02
سلام دوستان:n07:

sarbaz2
11-08-2014, 11:04
اصل قبول شدنشه.بقیش حل ارشده ازاد جوریه که تا مدت ها بعد هم میتونی بری ثبت نام کنی.چون فقط به فکره پولت هستند و سعی میکنن محدودیت هارو کم کنن تا به پول برسن.تو سه روز مرخصی بگیری بسته. :n07:
من سراسری امتحان دادم، میخوام بدونم با اعلام قبولی سازمان سنجش مرخصی میدن یا نه؟

AshkeMahtab
11-08-2014, 11:04
چرا همه میوفتن 04 بیرجند؟؟؟؟:n13:

دل تو دلم نیس یه ماه دیگه تا اعزام 6/19 میترسم این روزا حتی برم برگه محل اعزاممو بگیرم از پلیس 10 خداکنه تو شهر خودم بیوفتم یا یه جایی خوب که

درگیری مرگیری نباشه.....:n28:

javad-macros
11-08-2014, 11:21
دوستان کسی نمیدونه کی کد های ۱۹/۶ میاد؟

Edward Snowden
11-08-2014, 11:23

یک هفته قبلش نامه از نظام وظیفه میاد دم در خونتون

milad69m69
11-08-2014, 11:42
سلام دوستان
من تاریخ اعزامم93/6/1هست دیروز درخواست تمدید پزشکی دادم اگر موافقت بشه میتونم با فوق دیپلم که دارم برای لیسانس برم دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم چون من یه شغل خیلی خوبی دارم نمیخام به این راحتی از دستش بدم؟

Edward Snowden
11-08-2014, 11:47
منم افتادم " مرکز آموزش شهید دستغیب جهرم" ، آدرس محل اعزام رو زده " شیراز ، خیابان ولیعصر" ؛ آیا باید اول شهریور ساعت 7 صبح جهرم باشم یا شیراز؟... ایا لازمه همه وسایلم رو ببرم یا اینکه چند روز مرخصی میدن؟

7 صبح مرکز استانت باش
تا با کوپنی که بهت میدن با اتوبوس بری جهرم

من یکم که حرکت کنم دوم جهرم هستم

AshkeMahtab
11-08-2014, 11:53

حتما نباید یه هفته قبل اعزام بری کد بگیری میتونی الانم بری پلیس10 ببینی اومده یانه من یه چند روزه دیگه میرم یه سرمیزنم

ببینم کجا افتادم

میتونی صبر کنی بیاد در خونتون یا خودت برو سر بزن پلیس 10 اونجا تو سیستم زودتر میاد تا درخونه

enter360
11-08-2014, 12:20
سلام دوستان
من تاریخ اعزامم93/6/1هست دیروز درخواست تمدید پزشکی دادم اگر موافقت بشه میتونم با فوق دیپلم که دارم برای لیسانس برم دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم چون من یه شغل خیلی خوبی دارم نمیخام به این راحتی از دستش بدم؟

سلام یه سوال داشتم

من لیسانس دارم
ارشد بدون کنکور هم جایی داخل تهران هست که پذیرش دانشجو داشته باشن بدون کنکور :n02: ؟

بازم از خدمت فرار کنیم :n10:

romass100
11-08-2014, 12:28
سلام دوستان

sarbaz2
11-08-2014, 14:26
سلام دوستان

سلام ،زیاد رو تمدید حساب نکن. منم درخواست تمدید پزشکی داده بودم که موافقت نشد:n03:

farzad13684
11-08-2014, 14:41
سلام دوستان.
عزیزانی که میدونن گردش کار چیه به منم بگن چیه/ راستش من به فرماندهی استان مراجعه کردم برای جابه جایی از یه یگان به یگان دیگر. این یگان جدید نامه زده به فرماندهی که به شخصی مثل من نیاز داره. میرم فرماندهی میگه باید گردش کارت بررسی بشه و اونوقت تکلیفت مشخص میشه چیه. حالا این گرردش کار چیه؟ ما رو سر کار گذاشتن ؟؟ اصلا چنین چیزی تو نقل و انتقالات هست؟؟

milad69m69
11-08-2014, 14:43
سلام ،زیاد رو تمدید حساب نکن. منم درخواست تمدید پزشکی داده بودم که موافقت نشد:n03:
یعنی چون دوتا دکتر نظام وظیفه هم تایید و30روز استراحت نوشتن بازم حساب نکنم؟

enter360
11-08-2014, 14:47

من سپوال کردم گفتن ۱ بار به راحتی قبول میکنن برای تمدید ۲ ماهه

ولی اگر بخوای باز تمدید کنی دیگه قبول نمیکنن .

milad69m69
11-08-2014, 14:55
سلام یه سوال داشتم

من لیسانس دارم
ارشد بدون کنکور هم جایی داخل تهران هست که پذیرش دانشجو داشته باشن بدون کنکور :n02: ؟

سلام
دوست عزیز من اصفهانم واز دانشگاه های تهران اطلاعی ندارم. به نظر منم هر چه زودتر رفتن به خدمت برای اینده بهتره منم دنبال هزار تا دلیل میگردم تا چند ماهی دیرتر برم خدمت اولا برای از دست ندادن شغلم ودوما من منتظر ابلاغ یه قانون از طرف نظام وظیفه ام که اگر قبلا برادری با استفاده از ایثارگری معافیت گرفته و استخدام نیروهای مسلح شده میتونه کارت معافیتش رو باطل کنه تابرادر دیگر استفاده کنه که من شرایطش رو دارم و گفتن این قانون تا چند وقت دیگه ابلاغ میشه برا همینم دارم دنبال دلیل میگردم تا خدمتمم را به تعویق بندازم.

enter360
11-08-2014, 15:08
سلام
دوست عزیز من اصفهانم واز دانشگاه های تهران اطلاعی ندارم. به نظر منم هر چه زودتر رفتن به خدمت برای اینده بهتره منم دنبال هزار تا دلیل میگردم تا چند ماهی دیرتر برم خدمت اولا برای از دست ندادن شغلم ودوما من منتظر ابلاغ یه قانون از طرف نظام وظیفه ام که اگر قبلا برادری با استفاده از ایثارگری معافیت گرفته و استخدام نیروهای مسلح شده میتونه کارت معافیتش رو باطل کنه تابرادر دیگر استفاده کنه که من شرایطش رو دارم و گفتن این قانون تا چند وقت دیگه ابلاغ میشه برا همینم دارم دنبال دلیل میگردم تا خدمتمم را به تعویق بندازم.

من بیشتر میخوام عقب بندازم و دارم امریه سپاه میگیرم اگر اوکی بشه امیره میرم سپاه
الان کد ارتش خوردم میگم وقتی عقب بندازی کد عوض میشه و احتمال اینکه جایی که امیره داری بیفتی زیاده

mohammad6990
11-08-2014, 15:14
سلام و خسته نباشید
من اول شهریور اعزام به نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند، محل زندگیم تهرانه و تک پسرم یا به عبارتی تها فرزند ذکور هستم، می خواستم بدونم امکان داره با مراجعه به نظام وظیفه به محل زندگیم برای سربازی منتقل بشم؟ اگه امکانش هست، کی می تونم اقدام کنم؟ اگر موافقت بشه آموزشی هم به محل زندگیم منتقل می شه یا یعد از آموزشی منتقل می شم؟
ممنون

mix27
11-08-2014, 15:25
دوستان من روز اول برای دریافت لباس و.... رفتم (کهریزک)
آبش, شور :n01: فرمانده ها خوب بودن :n11:
چهار شنبه 6:30 اولین روز آموزشی هست:n19:
ایکاش درس میخوندم :n26:

milad69m69
11-08-2014, 15:29
من بیشتر میخوام عقب بندازم و دارم امریه سپاه میگیرم اگر اوکی بشه امیره میرم سپاه
الان کد ارتش خوردم میگم وقتی عقب بندازی کد عوض میشه و احتمال اینکه جایی که امیره داری بیفتی زیاده
برای تمدید باید شرایطش رو داشته باشی اتفاقا منم کد ارتش05خورده ام مثلا من یه مشکل خیلی کوچک داشتم با راهنمایی دوستان برای تمدید پزشکی اقدام کردم اول یه نامه از یه دکتر متخصص گرفتم که نیاز به استراحت دارم و بعد دکتر نظام وظیفه که ادم منطقی وخوبی بود برام30روز استراحت نوشت که حالا جوابش72ساعت دیگه میاد شرایطش درلینک زیر هست

sarbaz2
11-08-2014, 15:34
دوستان من روز اول برای دریافت لباس و.... رفتم (کهریزک)
آبش, شور :n01: فرمانده ها خوب بودن :n11:
چهار شنبه 6:30 اولین روز آموزشی هست:n19:
ایکاش درس میخوندم :n26:
دوست عزیز اعزامت کی بود؟ نوزدهم؟

enter360
11-08-2014, 15:34
برای تمدید باید شرایطش رو داشته باشی اتفاقا منم کد ارتش05خورده ام مثلا من یه مشکل خیلی کوچک داشتم با راهنمایی دوستان برای تمدید پزشکی اقدام کردم اول یه نامه از یه دکتر متخصص گرفتم که نیاز به استراحت دارم و بعد دکتر نظام وظیفه که ادم منطقی وخوبی بود برام30روز استراحت نوشت که حالا جوابش72ساعت دیگه میاد شرایطش درلینک زیر هست

میگم احتمال داره کد عوض بشه برای سپاه یا نیروی انتظامی چون دارم کارای امیره رو انجام میدم ؟
تا حالا کسی انجام داده کدش عوض شده باشه <؟؟؟

pm1
11-08-2014, 15:36
1- دوستان کسی هست که تا حالا درخواست انصراف یا لغو کمیسیون پزشکی قبل از اعزام را داده باشه ؟ میخوام بدونم امکانش هست ؟
2- بعد اومدن نتیجه کمیسیون باید دفترچه را پست کرد دیگه ، نه ؟؟؟
3- اگه دفترچه را پست کنیم ، چند روز بعدش، میشه درخواست رسیدگی به بیماری ها رو کرد ؟؟ (که مثلآ اینجوری مجبور نشیم تاریخ اعزام رو به عقب بیاندازیم !)
4- بعد از تشکیل کمیسیون چی ؟ اگه ببینیم روندش داره خیلی طول میکشه میشه انصراف داد؟
milad69m69
11-08-2014, 15:40
میگم احتمال داره کد عوض بشه برای سپاه یا نیروی انتظامی چون دارم کارای امیره رو انجام میدم ؟
تا حالا کسی انجام داده کدش عوض شده باشه <؟؟؟
اگر 2ماه تمدید کنی وپذیرش یا امریه سپاه بگیری کدت سپاه میخوره.

sh@y@n
11-08-2014, 16:04
سلام بچه ها، یکی از دوستان 6/1 اعزام میشه پادگان محمد رسول الله بیرجند که میگن آموزش دوره‌ی مرزبانیه :n29: حالا این میخواد یه جورایی تمدید کنه و فعلا نره- مهلت یک سال فارغ التحصیلیشم تموم شده، حالا یه بند هست واسه تمدید که میگه مشمولین مرداد و شهریور که قصد ثبت نام در دانشگاهو دارن میتونن تمدید کنن و باید نامه از دانشگاه مربوطه بیارن!!!! این رفیقه ما کنکور آزاد ارشد داده نتیجشم اوایل شهریور میاد ولی خب الان بره از کدوم دانشگاه معرفی بگیره؟؟!!! در ضمن رفته پلیس +10 و اونا هم نمدونستن باید از کجا نامه بگیره!!! یکی کمک کنه لطفا
سلام
منم همین مشکلو دارم و تا حالا چندتا پلیس+10 رفتم ولی نمیدونن اون نامه چیه , ولی یکیشون بهم گفت که باید فرم ثبت نام دانشگاه رو بیاری واسمون
منم فرم ثبت نام و مدارکو فرستادم حالا منتظر جوابم
خدا کنه موافقت کنن میخوام برم دانشگاه :n27:

ice_man_sh
11-08-2014, 17:06
سوالات زیاده :n02:

1-ایا اصلا مدرک لیسانس واسه ی اموزشگاه نیروی زمینی گنجوی کرمان سودی داره؟
2-واسه لیسانس چیزی از خدمت کم نمیکنن؟
3-میگن که اینجا باید روزی 6500 تا بشین پاشو بری!ولی میگن اگه نری هم جز فحش هیچ کاری نمیتونن بکنن.کلا سرپیچی از تمرین های بدنی مجازاتش چیه و ایا خیلی گیر میدن؟
4-وقتی تاریخ اعزام 1 شهریور باشه دقیقا همون روز میبرنت یا میگن برو فلان روز بیا؟موندم که ساکمو ببرم با خودم یا نبرم!
5-این دوماه آموزشی چند روزش مرخصیه کلا؟راسته که پنجشنبه و جمعه مرخصیه؟
6-دوستم 01 تهران بود همش توی اموزشی اصفهان بود.ایا میذارن مثلا خونه بگیریم اطراف پادگان و اصلا این کار ارزششو داره؟چون من خیلی روی خوابم حساس هستم.:n28:
1- در کل شرایط آموزشی مدارک دانشگاهی بهتره.
2- خیر
3- 6500 تا که حرفه چرته، ولی فشار به سرباز نسبت به آموزشگاه / دوره / گروهان متفاوت هست همینطور تنبیهات
4- نسبت به دوره / آموزشگاه فرق میکنه شاید اصلا 1 ماه مرخصی ندن پس تمامی وسایل لازمه را ببرین.
5- نسبت به آموزشگاه و بومی و غیر بومی بودن فرق میکنه، بعضی جاها پنجشنبه ظهر مرخصی میدن تا جمعه شب یا شنبه صبح اگه پست ننویسن.
6- به بی خوابی عادت میدن :n10:

بچه هایی که افتادن " دستغیب جهرم" پیام خصوصی بدن با هم آشنا شیم.

اقا این نیروی انتظامی چجوریاست؟ با ادم راه میان یا نه؟

خدا کنه با اومدن نتایج ارشد مرخصی بدن!
میرین محل اعزام (نظام وظیفه شهرستان) از اونجا سوار اتوبوس میکنن و اعزام میشین آموزشگاه.

نسبت به دوره / آموزشگاه فرق میکنه شاید اصلا 1 ماه مرخصی ندن پس تمامی وسایل لازمه را ببرین.

ناجا هم با آدم راه نمیاد آدم را به راه میاره :n09:

احتمالا الان روی سیستم پلیس +10 هست

سلام دوستان
به هر حال باید یه روز برین خدمت، به قولی 21 ماه شاید بشه 24 ماه و..

سلام یه سوال داشتم

من لیسانس دارم

خدمت از مواردی هست که نمیشه ازش فرار کرد، به هر حال باید رفت والا همون دانشگاه مدرکتون را به خودتون نمیده!

بخدا فرار فایده ای نداره!

من 5 سال پیش اگه به جای دانشگاه رفته بودم خدمت الان اولا تموم شده بود ، دوما 18 ماه خدمت میکردم.

ولی درس بود که منو بدبخت کرد.الان به راحتی میتونی وارده دانشگاه بشی!

کل خونواده رفتن تورکیه ولی من چون پایان خدمت داشتم نتونستم برم.:n28:

هرچی زود تر بری بهتره.حداقل اموزشیو زودتر برید بعد برید تو فکره دانشگاه.
کسی اگه در وسط آموزش مرخص بشه باید کلا آموزش ببینه و کسی که در وسط خدمت مرخصی بشه در صورت بازگشت دوباره ضمن اینکه در همون نیرو (و شاید در جای متفاوت) اعزام میشه باید 1 ماه نیز مجدا آموزش ببینه. (البته به غیر از سپاه اگه اشتباه نکنم)

سلام و خسته نباشید
من اول شهریور اعزام به نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند، محل زندگیم تهرانه و تک پسرم یا به عبارتی تها فرزند ذکور هستم، می خواستم بدونم امکان داره با مراجعه به نظام وظیفه به محل زندگیم برای سربازی منتقل بشم؟ اگه امکانش هست، کی می تونم اقدام کنم؟ اگر موافقت بشه آموزشی هم به محل زندگیم منتقل می شه یا یعد از آموزشی منتقل می شم؟
ممنون
آموزش قابل تغییر نیست.

وسط آموزش مدارک تک فرزندی شما را میگیرن و استان و یا شهر خودتون میوفتین (چون ارتش هستین احتمالا شهر خودتون باشین)

mohammad6990
11-08-2014, 17:55
"دوره کد" که می گن چیه؟ و اینکه می گن کسی که دوره کد بخوره دیگه نموتونه انتقالی بگیری بیاد شهر خودش( مثل تک پسرها که بعد از آموزشی میان شهرخودشون) درسته؟ اگه می شه راجبش توضیح بدین، ممنون.

کاظم2020
11-08-2014, 20:09
سلام
بچه ها من تاریخ اعزامم اومده اول شهریور و میخواستم رفتم تمدید پزشکی رو انجام بدم.پزشک معتمد ناجا گفت باید بری کمیسیون پزشکی.3بارعمل پلک انجام دادم ودکترمتخصص نوشته باید درجای خنک وبه دور ازگردو غبار خدمت نماید.
من فردا میخوام این برگه روببرم پلیس +10 واسم ثبتش کنه.جوابش کی میاد وبرگه ی کمیسیون کی میاد؟

post98
11-08-2014, 21:12
سلام دوستان

یه سوالی که برام پیش اومده زمانی که من برا ثبت نام برای دانشگاه آزاد رفته بودم (کارشناسی ناپیوسته) به من یه برگه داده بودن که ببرم پلیس + 10 ثبت کنم من چند بار رفتم اما شخصی که باید ثبت میکرد
حضور نداشت و کلآ دیگه نبردم و اون برگه رو هم گم کردم حالا که درسم تموم شده (نمره پروژه مونده فقط) باید چیکار کنم آیا در حال حاضر من اضاف خوردم سرباز فراری محسوب میشم اگه من برگه ببرم از خوده دانشگاه
دوباره ثبت میکنن برام من بهمن 92 درسم تموم شده یعنی تا بهمن امسال باید وقت داشته باشم(درسته؟) من از قسمت مشمولین پرسیدم گفتن باید ریز نمراتت رو بگیری از دانشگاه قبلیت و اینا به پلیس + 10 نامه بزنن

حالا به نظرتون تکلیفم چیه؟ (اضاف خوردم؟)

مرسی

soheil021
11-08-2014, 21:29
نبود 9 روز دیگه تا این آمورشی مزخرف تموم بشه؟

از 01 اصلا اونجوری که میگن هتل نیستش ها گول نخورید هتلیش فقط به روز برگ بودن هستش همین

اونم فقط برای تهرانی ها خوبه نزدیک

5 صبح باید پادگان باشی تا 6 عصر خروج هستش

خیلی سخته و کلافه کننده

برام دعا کنید

roka2014
12-08-2014, 00:04
واسه تمديد رفتم يه پليس +۱۰ ديگه
دوتا فرم درخواست تمديد داشت
يكي معمولي يكي پزشکى
و گفتن واسه پزسکى فلان پزشک باىد بنويسه برات به چه دلايلي ميخواي تمديد كني و اون پزشک همون اولين پزشکى بود که واسه معاىنه نظام وظيفه واسه معاف پزشکى رفتم پىشش و دوتا بيماري رو تاييد كردو با همونا معاف از رزم شدمع
به نظرتون برم بهش بگم همين بيماريهارو واسم بزنه دليل تمديد؟

roka2014
12-08-2014, 00:10
تمديد پزشکى چند روز طول ميكشه تا جوابش بياد؟

mohammad6990
12-08-2014, 00:29
"دوره کد" که می گن چیه؟ و اینکه می گن کسی که دوره کد بخوره دیگه نموتونه انتقالی بگیری بیاد شهر خودش( مثل تک پسرها که بعد از آموزشی میان شهرخودشون) درسته؟ اگه می شه راجبش توضیح بدین، ممنون.

ice_man_sh
12-08-2014, 00:37

متاسفانه این عادت شده که دوستانی که جواب نمیگیرن هی پشت سر هم پستشون را تکرار میکنن!

دوره کد یعنی آموزش تخصصی در یه تخصص خاص که اون هم 2 ماه طول مکشه.

ربطی به دوره کد نداره که کسی شهر خودش بیوفته یا نه.

ربطی به تک فرزند بودن نداره که کسی دوره کد بخوره یا نه.

post98
12-08-2014, 01:23
سلام دوستان

دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعی داره بگه ممنون میشم

یه سوالی که برام پیش اومده زمانی که من برا ثبت نام برای دانشگاه آزاد رفته بودم (کارشناسی ناپیوسته) به من یه برگه داده بودن که ببرم پلیس + 10 ثبت کنم من چند بار رفتم اما شخصی که باید ثبت میکرد
حضور نداشت و کلآ دیگه نبردم و اون برگه رو هم گم کردم حالا که درسم تموم شده (نمره پروژه مونده فقط) باید چیکار کنم آیا در حال حاضر من اضاف خوردم سرباز فراری محسوب میشم اگه من برگه ببرم از خوده دانشگاه
دوباره ثبت میکنن برام من بهمن 92 درسم تموم شده یعنی تا بهمن امسال باید وقت داشته باشم(درسته؟) من از قسمت مشمولین پرسیدم گفتن باید ریز نمراتت رو بگیری از دانشگاه قبلیت و اینا به پلیس + 10 نامه بزنن

حالا به نظرتون تکلیفم چیه؟ (اضاف خوردم؟)

مرسی

sarbaz2
12-08-2014, 08:30
تمديد پزشکى چند روز طول ميكشه تا جوابش بياد؟

کمتر از 48 ساعت.

enter360
12-08-2014, 08:58
متاسفانه این عادت شده که دوستانی که جواب نمیگیرن هی پشت سر هم پستشون را تکرار میکنن!

دوره کد یعنی آموزش تخصصی در یه تخصص خاص که اون هم 2 ماه طول مکشه.

ربطی به دوره کد نداره که کسی شهر خودش بیوفته یا نه.

ربطی به تک فرزند بودن نداره که کسی دوره کد بخوره یا نه.

چه کسایی دوره کد میخورن ؟>

شانسی هستش یا امتحان چیزی میگیرن ؟

law maker
12-08-2014, 11:09
با سلام
1- با توجه به اینکه منزل اقوام در نزدیکی پادگان 01 هست، همه روزه بعد از پایان آموزش(به جز زمانی که نگهبان هستم) میتونم از پادگان برم بیرون و صبح فرداش بیام؟ صبح چه ساعتی باید توی پادگان باشم؟
2- اینکه گفته شده هر هفته پنج شنبه از ساعت 12ظهر تا شنبه صبح مرخصی میدن حقیقت داره؟
3- کسانی که بومی نیستند و باید شب رو در پادگان بخوابند، میتونند در روزهایی که نگهبان نیستند، بعد از پایان ساعت اموزش از پادگان برن بیرون و قبل از ساعت خاموشی برگردند؟
4- اگر کسی بخواد با مترو بیاد به پادگان، کدوم ایستگاه پیاده بشه بهتره؟ شنیدم میشه ایستگاه نبرد پیاده شد و مستقیم ماشین گرفت به سمت پادگان؟ درسته؟
5- کسی که آموزشی نیروی زمینی ارتش افتاده، طبق روال اداری میتونه موقع تقسیم،خدمت سربازی رو در ستاد مشترک ارتش بیفته؟(فرض کنید پارتی هم داره)

javad-macros
12-08-2014, 11:19
سلام دوستان یه سوال داشتم شاید اینجا جاش نباشه ولی اگه کسی اطلاعات داره لطفا جواب بده یا برام پیام خصوصی کنه
من اعزامی شهریور ام میخواستم ببینم از خدمت و از بین سربازا برای اموزش های تخصصی مثل اموزش تک تیرانداز گزینش میکنن ایا؟و مثلا اگه مقام تیراندازی داشته باشی هم تاثیر داره یا نه و اصلا یه همچین چیزی هست یا از سرباز وظیفه ها بر نمیدارن
من برادرم هم برای استخدامی ناجا رفته الان هم اواخر اموزشیه و رسته یگان ویژه هست
اگه کسی اطلاعات داره لطفا جواب بده ممنون

ahwazp30
12-08-2014, 14:50
سلام من میخام مدارک بفرستم اما نمیدونم چکار باید بکنم یه سری سوال دارم : (لیسانس عمران-30 ساله -مجرد)

1- من شرایط معاف از رزم رو دارم ولی دنبالش نرفتم به نظر شما ارزش داره 6 ماه دوندگی کنم و علاف بشم به خاطر معاف از رزمی یا نه ؟ (کف پای صاف و کلیه نعل اسبی )

2-توی اموزشی چه قدر فرق بین معاف از رزم ها و بقیه هست ؟ امکان داره به معاف از رزم ها هم دویدن و رژه رفتن و ... بدن ؟

3-من به خاطر مشکل کلیه اب باید زیاد بخورم و هر 1ساعت 2 بار به دشتشویی توی سربازی که شرایط سخته چه جوری باید تحمل کنم ؟

4-من کسر خدمت بهم نمیخوره به نظر شما امریه بشم بهتره یا همون سربازی رو برم ؟

5-معاف از رزم بودن توی پذیرش امریه چقدر تاثیر داره ؟ چون ظاهرا یکی از شرایط پذیرشش همین معاف از رزم بودنه.

6-معاف از رزم بودن برای لیسانس ها شامل ظرف شستن ،سیب زمینی پوست کندن و بیل زدن و اینا میشه ؟

7-معاف از رزم بودن بعدها سابقه بد نمیشه واسه استخدام و .... ؟

8-اگه معاف از رزم بشم درجه ی کمتری بهم میدن با ربطی به درجه نداره ؟

paranoid_android
12-08-2014, 18:37
سلام من میخام مدارک بفرستم اما نمیدونم چکار باید بکنم یه سری سوال دارم : (لیسانس عمران-30 ساله -مجرد)

1- من شرایط معاف از رزم رو دارم ولی دنبالش نرفتم به نظر شما ارزش داره 6 ماه دوندگی کنم و علاف بشم به خاطر معاف از رزمی یا نه ؟ (کف پای صاف و کلیه نعل اسبی )

2-توی اموزشی چه قدر فرق بین معاف از رزم ها و بقیه هست ؟ امکان داره به معاف از رزم ها هم دویدن و رژه رفتن و ... بدن ؟

3-من به خاطر مشکل کلیه اب باید زیاد بخورم و هر 1ساعت 2 بار به دشتشویی توی سربازی که شرایط سخته چه جوری باید تحمل کنم ؟

4-من کسر خدمت بهم نمیخوره به نظر شما امریه بشم بهتره یا همون سربازی رو برم ؟

5-معاف از رزم بودن توی پذیرش امریه چقدر تاثیر داره ؟ چون ظاهرا یکی از شرایط پذیرشش همین معاف از رزم بودنه.

6-معاف از رزم بودن برای لیسانس ها شامل ظرف شستن ،سیب زمینی پوست کندن و بیل زدن و اینا میشه ؟

7-معاف از رزم بودن بعدها سابقه بد نمیشه واسه استخدام و .... ؟

8-اگه معاف از رزم بشم درجه ی کمتری بهم میدن با ربطی به درجه نداره ؟

1 - ارزش 6 ماه دوندگی + کلی هزینه کردن رو نداره به نظر من، ولی بعضی از مزایای خودش رو داره مثل معاف از اسلحه و احتمالا رژه و تیزاندازی و ... پست با اسلحه نمیدی و ... در کل بستگی زیادی به شرایط داره!
2 - این مورد هم بستگی به مرکز آموزش شما داره، ولی معمولا معاف از رزم هارو تو یه گروهان مجزا قرار میدن، از تیراندازی و رژه و چیزای دیگه معاف میشن و در عوض کارای دیگه مثل نظافت و نظافت مستراح! و ... به اونا محول میشه!
3 - میدون جنگ که نمیری برادر من! ولی باز این مورد بستگی به شرایط و امکانات مرکز آموزش و انسانیت فرماندهان و مسئول آموزش و ... شما داره.. اینجور مسائل رو همون ابتدا با بردن مدارک و داروهات باهاشون مطرح کن که بعدا دچار مشکل نشی..
4 اگر کسری بگیرید دیگه نیمتونید امریه بگیرید. معمولا امریه بهتره! این دیگه سوال نداره که!
5 - تاثیر داره.. معاف ار رزم هارو معمولا با درخواست امریشون موافقت نمیشه مگر اینکه بند پ داشته باشی که در اینصورت تمام اصول و قواعد رو براحتی میشه دور زد!!
6 - بله. ممکنه. باز بستگی به شرایط مرکز آموزش و یگان شما داره...
7 - خیر. معفیت پزشکی ولی محدودیت های زیادی ایجاد میکنه.
8 - متاسفانه ربط داره.. مثلا به یک لیسانسه در ناجا بین ستوانسوم تا استوار دوم اعطا میشه.. حداقل درجه ممکن رو به معاف از رزم ها میدن.. البته باز این موضوع از قانون دقیقی پیروی نمیکنه اما روال اینطوریه..