PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

demo007
14-07-2014, 21:35
سلام . من 14 ماه خدمت شدم... از دوستانی که تازه با مدرک لیسانس رفتن آموزشی تو ارتش افتادن کسی می دونه که درجه هارو آوردن پایین یا نه تو آموزشی بهشون چی گفتن گقتن همون ستوان 3 میشن یا کمترش می کنن...؟ بعد برای اونایی که تو خدمتن مثل ما که 14 ماه خدمتیم چی؟ تاثیر داره یا نه؟!!!!!!!!!!!

Novan
14-07-2014, 21:52
دوستان تو خدمت با افراد سن بالا (مثلا 30) چطور برخورد می کنن؟، شنیدم موقع تنبیه یا کارهای سخت مراعاتشون رو می کنن. درسته؟، از کسایی که تجربه داشتن ممنون میشم توضیح بدن

Behrang_sh
14-07-2014, 22:25
بچه ها واریکوسل گرید 3 همچنان د معافیت دایم هستش یا خیر

توی قانون معاف کامل هست اما توی پادگان ما از پارسال تا حالا هر کی رفته کمیسیون فقط معاف از رزمش کردن!

Behrang_sh
14-07-2014, 22:30
دوستان تو خدمت با افراد سن بالا (مثلا 30) چطور برخورد می کنن؟، شنیدم موقع تنبیه یا کارهای سخت مراعاتشون رو می کنن. درسته؟، از کسایی که تجربه داشتن ممنون میشم توضیح بدن

برخوردها در هرجا متفاوته! اینطور نیست که همه جا یکی باشه! مثلا تو گروه ما در کل (خیلی معذرت می خوام) به گاو گفتن ذِکی! انگار نه انگار طرف 35 سالشه! اما مثلا وقتی تو پادگان آموزشی بودیم (اردکان یزد) با تمام سگ بازیاشون به اکثر سن و سال دارها احترام میذاشتن.
ولی من خودم تو خیلی از جاها حتی ناجا دیدم که کسایی که سنشون یه کم بالاست یه جورایی مراعاتشون رو میکنن

Milad4171
14-07-2014, 22:40
با توجه به صحبتی که دوستان در مورد نوع رفتار با افراد سن بالا تر گفتن ؛ من هم اینو تایید میکنم.
ما یه دوستی داشتیم ایشون 38 سالش بود . ایشون نه رژه میرفت نه ورزش میکرد تو آموزشی. تو دوره ضرورت هم لباس نظامی نمیپوشید. معمولا لباس نظامی هاشو تو یگان عوض میکرد. با لباس شخصی میرفت و می اومد. بعید میدونم بیشتر از 5 بار با برگه مرخصی رفته باشه بیرون از پادگان. بس که سنش زیاد بود با لباس شخصی هم میرفت بیرون ؛ دژبانا فکر میکردن کارمنده کاری به کارش نداشتن ! :n02:

AMIR MOHAMMAD . M
14-07-2014, 22:41
سلام . من 14 ماه خدمت شدم... از دوستانی که تازه با مدرک لیسانس رفتن آموزشی تو ارتش افتادن کسی می دونه که درجه هارو آوردن پایین یا نه تو آموزشی بهشون چی گفتن گقتن همون ستوان 3 میشن یا کمترش می کنن...؟ بعد برای اونایی که تو خدمتن مثل ما که 14 ماه خدمتیم چی؟ تاثیر داره یا نه؟!!!!!!!!!!!

درجه ها کم بشه ، زیاد بشه هر چی بشه به شما که حکم درجه برات صادر شده هیچ کاری ندارن.

تاز کم هم بشه که نمیشه . اصلا درجه برا سرباز مهم نیست ! من نمیدونم چرا گیر دادین به درجه ! فقط تو حقوقشون فرق میکنه که خیلی اختلافش ناچیزه و تو بعضی موارد انگشت شمار هم در بعضی یگان ها یه فرقایی میزارن .

مثلا افسر سر چهار راه که برگه جریمه دستشه حتما باید حداقل ستوان 3 باشه که البته یعنی مسئولبت بیشتر.

sansa
14-07-2014, 23:54
با سلام خدمت دوستان عزیز

چند تا سوال دارم . لطف کنید جواب بدین دعای خیر براتون میکنم .

1- عزیزان من ترم تابستونی بگیرم 31 شهریور تموم میکنم و مدرک لیسانسمو میگیرم . حال دفترچه بفرستم اعزامم کی خواهد بود احتمالا رو بگین مثلا چند درصد فلان ما چند درصد فلان ماه .

بعدش میشه کاری کرد اصلا راهی داره که احتمالش 100% باشه که اولین ماه زوج پیش رو اعزام بشم ؟؟؟؟؟

اگر دفترچه رو دقیقا روز 31 شهریور ارسال کنیم کی میافتیم ؟

----------------
2- این مرخصی های دوره بعد از اموزشی چطور هست . تاریخ انقضا داره ؟ حتما باید بری مرخصی ؟ نمیشه جمعش کرد یکدفعه استفاده کرد ؟
---------------
3- اگر کسی در دوره بعد از اموزشی مشکلی براش پیش اومد پاش شکست یا دستش یا مشکل براش پیش اومد چی مییشه ؟ مرخصی میدن ؟ دوره بیماری جزو خدمت محصوب میشه ؟ (چون من مشکل پوکی استخوان دارم و چندین بار دست و پام شکسته سابقه زیادی دارم)
--------------
4- کسی که لیسانس هست بخواد کنکور ارشد بره اونجا مرخصی میدن واسه کنکور ارشد ؟ اجازه میدن بری ازمونش رو امتحان بدی ؟

یک دنیا ممنون از دوستان عزیز:n16:

amin khan
15-07-2014, 01:13
با سلام خدمت دوستان عزیز

چند تا سوال دارم . لطف کنید جواب بدین دعای خیر براتون میکنم .

1- عزیزان من ترم تابستونی بگیرم 31 شهریور تموم میکنم و مدرک لیسانسمو میگیرم . حال دفترچه بفرستم اعزامم کی خواهد بود احتمالا رو بگین مثلا چند درصد فلان ما چند درصد فلان ماه .

بعدش میشه کاری کرد اصلا راهی داره که احتمالش 100% باشه که اولین ماه زوج پیش رو اعزام بشم ؟؟؟؟؟

اگر دفترچه رو دقیقا روز 31 شهریور ارسال کنیم کی میافتیم ؟

----------------
2- این مرخصی های دوره بعد از اموزشی چطور هست . تاریخ انقضا داره ؟ حتما باید بری مرخصی ؟ نمیشه جمعش کرد یکدفعه استفاده کرد ؟
---------------
3- اگر کسی در دوره بعد از اموزشی مشکلی براش پیش اومد پاش شکست یا دستش یا مشکل براش پیش اومد چی مییشه ؟ مرخصی میدن ؟ دوره بیماری جزو خدمت محصوب میشه ؟ (چون من مشکل پوکی استخوان دارم و چندین بار دست و پام شکسته سابقه زیادی دارم)
--------------
4- کسی که لیسانس هست بخواد کنکور ارشد بره اونجا مرخصی میدن واسه کنکور ارشد ؟ اجازه میدن بری ازمونش رو امتحان بدی ؟

یک دنیا ممنون از دوستان عزیز:n16:

1-چون سرباز کمه به احتمال زیاد همون اولین ماه زوج اعزام میشید ، 31 شهریور دفترچه بفرستید احتمال اول آبان اعزام میشید
2- پایان دوره اموزشی رو همون موقع باید استفاده کنی نمیشه جمع کرد ، ولی مرخصی های توی یگان که ماهی یه روزه:n28:رو میشه جمع کرد آخر خدمت استفاده کنی
3-اگه توی آموزشی مشکل واست پیش بیاد و چند روز نباشی ، تجدید دوره میشی و باید از اول بری آموزشی ، ولی توی یگان در حالت عادی شما 30روز مرخصی استعلاجی دارید که اگه توی پادگان و در حین انجام وظیفه مشکل واست پیش بیاد تا 6 ماه هم به تشخیص کمیسیون عالی پزشکی میتونی بگیری و این مدت جزو خدمت محسوب میشه
4-توی یگان میتونی مرخصی بگیری و مشکلی نداری ولی اگه منظورت اموزشیه یه مقدار سخت میشه کارت ، ولی بازم بستگی به پادگان در حد یکی دو روز میتونید برید کنکور بدین بیاین ، بچه های ما رفتن زیاد نگران نباش

ice_man_sh
15-07-2014, 01:52
1-چون سرباز کمه به احتمال زیاد همون اولین ماه زوج اعزام میشید ، 31 شهریور دفترچه بفرستید احتمال اول آبان اعزام میشید
2- پایان دوره اموزشی رو همون موقع باید استفاده کنی نمیشه جمع کرد ، ولی مرخصی های توی یگان که ماهی یه روزه:n28:رو میشه جمع کرد آخر خدمت استفاده کنی
3-اگه توی آموزشی مشکل واست پیش بیاد و چند روز نباشی ، تجدید دوره میشی و باید از اول بری آموزشی ، ولی توی یگان در حالت عادی شما 30روز مرخصی استعلاجی دارید که اگه توی پادگان و در حین انجام وظیفه مشکل واست پیش بیاد تا 6 ماه هم به تشخیص کمیسیون عالی پزشکی میتونی بگیری و این مدت جزو خدمت محسوب میشه
4-توی یگان میتونی مرخصی بگیری و مشکلی نداری ولی اگه منظورت اموزشیه یه مقدار سخت میشه کارت ، ولی بازم بستگی به پادگان در حد یکی دو روز میتونید برید کنکور بدین بیاین ، بچه های ما رفتن زیاد نگران نباش
هیچ موقع اینکار رو نکنین.

Irwwe
15-07-2014, 06:10
سلام بچه ها من یه ذره کارم گره خورد.:n13:
من اول هفته رفتم بیمارستان برای معاینه سینم که قیفی شکل هستش و پنوموتراکس که قبلا گرفتم.
حالا قراره نامه بیاد برای کمیسیون پزشکی برم اونجا هم معاینه بشم.
تو این گیرو داد من متوجه شدم واریکوسل Grade 3 دارم که اون دکتر اول به دلیل اینکه معاینه نکرد بیضه ها رو نمیدونسته.
حالا چیکار کنم من به نظرتون ؟ همون روز کمیسیون میتونم این مشکلمم عنوان کنم ؟‌ یا یه پروسه دیگه باید برم.
داستانی شد:n27:

sansa
15-07-2014, 08:06

برای چی . میشه لطف کنین دلیلش رو بگین ؟

TATU_TATY
15-07-2014, 08:15
آیا معاف از رزم گرفتن برای سپاه کار درستیت ؟؟
فوق دیپلم حسابداری ... در ضمن تیپ اینجا رو به مدت 3 سال فرستادن مرز ایرانشهر در این مورد هم نظری دارید بگیدی اگر پذیرش بگیرم از سپاه استان و بیفتم تیپ آیا با معاف از رزم بودنم میفرستم مرز یا نه

ahmad98
15-07-2014, 09:07
فوق دیپلم حسابداری ... در ضمن تیپ اینجا رو به مدت 3 سال فرستادن مرز ایرانشهر در این مورد هم نظری دارید بگیدی اگر پذیرش بگیرم از سپاه استان و بیفتم تیپ آیا با معاف از رزم بودنم میفرستم مرز یا نه

سلام من که برای معاف رزمی اقدام کردم/ گفتند سپاه معاف از رزم نمیگیره

ahmad98
15-07-2014, 09:09
من تا اونجایی که میدونم وقتی کفیل میشی دیگه تمومه و آموزشی و این داستانارو نداره!

کلا تا به حال نشنیدم طرف فقط دوره آموزشی بگزرونه. به جز در موارد خاص که مثلا طرف استخدام شده و اولش باید آموزش ببینه و امثالهم...

چون برات اعزام زدن پس رو بودنت حساب کردن و برات سهمیه در نظر گرفتن.

اکثرا یگان های اداری روز برگ هستن و پادگان های نظامی حتی اگه روز برگ هم باشی امکان نگه داشتنت هست.

به ارگانش هم ربطی نداره. کلا تو یگان مشخص میشه. اگه پستی یا شیفتی باشی 24 . 24 یا 48 . 24 میشی . ممکنه هم روز برگ بشی که ساعت خروجش هم باز به یگان مربوط میشه.

تو سربازی کلا رو هیچی حساب نکن. یه موقع امروز میری پادگان میفرستن ماموریت شهر دیگه. کلا تو سربازی برنامه ریزی برا کارای شخصی غیر ممکنه .

برگ سبز بسیج که ربطی به کفالت مادر نداره!:n13:

اصلا به سپاه چه ربطی داره!

اگه منظورت اینه که در صورت نیاز به آموزشی ( نیاز نیست ) سپاه بیفته با داشتن برگ سبز دیگه نیاز نیست بره آموزشی ، درسته!

من نگفتم به سپاه ربط داره معمولا این افراد اگه همون کارت سبز بسیج رو داشته باشند. همون رو تایید میکنند و آموزشی نیازی بره شهری دیگه.

ahmad98
15-07-2014, 09:12
منم به شک افتادم ... :n13:

قانون هم مشخص نیست شاید عوض شده باشه.

طبق تجربه یکی از دوستانم ( مربوط به 2 سال پیش ) که به خاطر عروسی خواهرش 2 روز تاخیر داشت ، گفت بعد 3 روز نامه عدم حضور رو میزنن به ناجا که موجب تجدید دوره میشه و بعد از اون هم احتمال زیاد باید فرار یزنن! نمیشه که ولش کنن!

سلام نامه فرار رو بعد از 10 روز غیبت میزنند/

ahmad98
15-07-2014, 09:14
مشکلی نداره دوست عزیز

ولی به ما واسه چیزی های محلولی زیاد گیر میدادنند

SNOW PATROL
15-07-2014, 10:04

اگر ناجا بیفتید احتمال زیاد مرخصی تون رو میخورند یک ابم روش ... بهتره هر چند ماه یک بار مرخصی تون رو استفاده کنید

sansa
15-07-2014, 10:06
بعدش این کارت بسیج فقط برای سپاهه یا ارتش هم میشه استفاده کرد ؟

AMIR MOHAMMAD . M
15-07-2014, 11:42

این رو من اضافه کنم اگه تو دوره آموزشی یه بیماری مثل آبله بگیرین که طول درمان مشخص که حدود 6 روز هست داره استعلاجی تعلق میگیره و تجدید دوره در کار نیست.

البته این تجربه یکی از دوستانم در زمان آموزشی خودم هست. الان شاید قانون عوض شده باشه :n13:

سلام بچه ها من یه ذره کارم گره خورد.:n13:
من اول هفته رفتم بیمارستان برای معاینه سینم که قیفی شکل هستش و پنوموتراکس که قبلا گرفتم.
حالا قراره نامه بیاد برای کمیسیون پزشکی برم اونجا هم معاینه بشم.
تو این گیرو داد من متوجه شدم واریکوسل Grade 3 دارم که اون دکتر اول به دلیل اینکه معاینه نکرد بیضه ها رو نمیدونسته.
حالا چیکار کنم من به نظرتون ؟ همون روز کمیسیون میتونم این مشکلمم عنوان کنم ؟‌ یا یه پروسه دیگه باید برم.
داستانی شد:n27:

برای واریکوسل هم باید مدارکت رو جمع کنی ببری کمیسون اونجا هم مطرح کنی. البته اگه دکتر بیمارستان هم تایید میکرد بهتر بود ولی تو کمیسیون هم مطرح کنی مشکل نداره.

چون یه موقع مسئولت انصاف نداره و مثل خود من 3 روز از مرخصی استحقاقیام سوخت.

معاف از رزمی برای آموزشی سپاه خیلی خوبه چون به شدت سخت میگیرن. برا یگانش هم دوستان میگن شاید همه جا قانونی برا معاف از رزما نباشه.

شایعه هست.

من نگفتم به سپاه ربط داره معمولا این افراد اگه همون کارت سبز بسیج رو داشته باشند. همون رو تایید میکنند و آموزشی نیازی بره شهری دیگه.

کارت سبز که طرف باید چند روز بره آموزشی و اونجا تایید بشه بعد. تازه اگر سپاه بیفته.

سلام نامه فرار رو بعد از 10 روز غیبت میزنند/

ببخشید من منظورم 2 + 3 یعنی 5 بود. بعد از 5 روز نامه فرار رو میزنن.

در آموزشی اگر بیش از 5 روز غایب باشی تجدید دوره میشی . ( یکی از دوستانم تازگی سر همین مساله تجدید دوره شد )

در یگان هم اگر غیبت بیش از 15 روز باشه نامه فرار رو به ناجا میزنن.

فقط سپاه.

rooh6868
15-07-2014, 12:49
با سلام.بنده می خوام برای معا فیت پز شکی اقدام کنم.رباط ای سی ال من کاملا پاره است ورباط ال سی ال من کشیدگی در جه یک دارد ومفاصل من هم ساییدگی کامل دارد و پزشک معالج دستور به عمل پا داده است.با این اوصاف مشمول معافیت هستم؟

amin khan
15-07-2014, 13:17

شایعه هست.
اگه بخواید پذیرش سپاه بشین ، نباید معاف از رزم باشین ، یا حداقل پادگان ما اینایی که میان واسه پذیرش ازشون میپرسه معاف از رزم هستین یا نه ، معاف از رزم های پادگانمون اکثرا یا سهمیه ای بودن( پذیرش نیستن) یا بعد از اینکه اومدن سربازی اقدام کردن ، ولی بازم بستگی به پادگان داره و با پارتی همه چیز ممکنه

فقط سپاه.
توی ارتش هم به سابقه بسیج کسری میدن ولی اگه کارت سبز (کفایتی)داشته باشی که توی سپاه به ازای اون اموزشی نداری ، توی ارتش اموزشی داری

اینم حرفیه ، ولی بازم از اون مواردیه که بستگی به یگان و پادگان فرد داره ، پایان دوره توی پادگان ما یعنی همین استحقاقی و تشویقی هایی که طرف استفاده نکرده و یه جور مرخصی مجزا نیست ، واسه همین اگه همش رو توی طول خدمت استفاده کنیم ، اخرش به شدت به نکشی میافتیم:n02::n28:
تنها موردی که هست اینه که به ما میگن ماه آخر ده روز بیشتر اجازه ندارین مرخصی استفاده کنید ، بقیه اش رو باید قبل از ماه اخر استفاده کنیم

Amir-Rainman
15-07-2014, 13:19
سلام

دوستان، معافیت پزشکی تا چه حدی میتونه رو آینده شغلی تأثییر بزاره؟؟!!

نیروی دریایی که استخدام معافیت پزشکی ممنوعه .

THE CORRE
15-07-2014, 14:41
توجه توجه***************** ما امروز توی پادگان لویزان که بودیم گفتن بخشنامه اومده و لیسانس از این به بعد گروهبان یک هست.....حتی با دوره کد

اسلیم شیدی
15-07-2014, 16:50
توجه توجه***************** ما امروز توی پادگان لویزان که بودیم گفتن بخشنامه اومده و لیسانس از این به بعد گروهبان یک هست.....حتی با دوره کد
کودوم پادگانی لویزان ؟

Soroush-S
15-07-2014, 17:10

از 93/2/1 به اینطرف گروهبان میشن -- البته منم شنیدم

ice_man_sh
15-07-2014, 19:17

اگر ناجا بیفتید احتمال زیاد مرخصی تون رو میخورند یک ابم روش ... بهتره هر چند ماه یک بار مرخصی تون رو استفاده کنید
همونطور که SNOW PATROL عزیز هم اشاره کردن اکثرا به ضررتون تموم میشه.

شما که برین خدمت نسبت به یگان و نیروتون و فرماندتون روال کار دستتون میاد و یه بازه ای دستتون میاد که از اون نه زودتر و نه دیرتر باید استفاده کنید، شما شاید بخواین مرخصیتون را جمع کنید ولی بعدا میبینید اونی که جمع نکرده از شما بیشتر رفته.

من حالا خودم چون شیفت بودم نمیشد مرخصی برم، چون هم شیفتی ها کادر بودن و به هم میریخت ولی در کل چیزی حدود 25 روز تشویفی تو پرونده ام بود که نتونستم استفاده کنم و فقط 1 شیفت مرخصی گرفتم تا برم دنبال کارهای کسر. (کسر چون دیر اومد 40 روز بیشتر مجبور شدم خدمت کنم البته 40 روز = 13 شیفت)

سلام

دوست عزیز استخدام معافیت پزشکی (حالا اگه شما استخدام پیدا کردی یه جایزه داری) ممنوع هست، اگه نگاه کنید در تمامی آگهی های استخدامی نوشته که کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.

این مورد اکثرا توسط اکثر شرکت های خصوصی هم رعایت میشه.

ahmad98
15-07-2014, 19:53

تو سپاه آموزشی نمیری ولی توی ارگان های دیگه از آخر خدمت کسر میکنند

SaMaN P30WORLD
15-07-2014, 19:56
دوستان درجه ها در ارتش کم شد !!

دکتر وظبفه : ستواندوم
فوق لیسانس وظیفه : ستوانسوم
لیسانس وظیفه : گروهبان یک
فوق دیپلم وظیفه : گروهبان دو

ahmad98
15-07-2014, 19:57

سلام بله درجه ها رو آوردن پایین الان رفیق خود من با مدرک لیسانس گروهبانی بهش دادند/ تا اونجایی که میدونم روی کسایی که دارند خدمت میکنند تاثیر نداره.

ahmad98
15-07-2014, 20:01
این رو من اضافه کنم اگه تو دوره آموزشی یه بیماری مثل آبله بگیرین که طول درمان مشخص که حدود 6 روز هست داره استعلاجی تعلق میگیره و تجدید دوره در کار نیست.

البته این تجربه یکی از دوستانم در زمان آموزشی خودم هست. الان شاید قانون عوض شده باشه :n13:

برای واریکوسل هم باید مدارکت رو جمع کنی ببری کمیسون اونجا هم مطرح کنی. البته اگه دکتر بیمارستان هم تایید میکرد بهتر بود ولی تو کمیسیون هم مطرح کنی مشکل نداره.

چون یه موقع مسئولت انصاف نداره و مثل خود من 3 روز از مرخصی استحقاقیام سوخت.

معاف از رزمی برای آموزشی سپاه خیلی خوبه چون به شدت سخت میگیرن. برا یگانش هم دوستان میگن شاید همه جا قانونی برا معاف از رزما نباشه.

شایعه هست.

کارت سبز که طرف باید چند روز بره آموزشی و اونجا تایید بشه بعد. تازه اگر سپاه بیفته.

ببخشید من منظورم 2 + 3 یعنی 5 بود. بعد از 5 روز نامه فرار رو میزنن.

در آموزشی اگر بیش از 5 روز غایب باشی تجدید دوره میشی . ( یکی از دوستانم تازگی سر همین مساله تجدید دوره شد )

در یگان هم اگر غیبت بیش از 15 روز باشه نامه فرار رو به ناجا میزنن.

فقط سپاه.

دوست عزیز اگه نظام وظیفه شایعه درست میکنه پس اطلاعات درست رو از کی باید گرفت؟

sansa
15-07-2014, 20:34
چرا درجه ها رو کم میکنند ؟

ice_man_sh
15-07-2014, 21:12
دوستان درجه ها در ارش کم شد !!

اگه ارتش به لیسانس گ 1 بده اونوقت ناجا و سپاه س3-س4 میدن :n02:

campuzlit
15-07-2014, 22:09
این درجه مهم هست ولی نه خیلی.

من الان در ارتش 15ماهه خدمت می کنم با درجه ستوان 2. در ارتش بین افسر و درجه دار زیاد فرق نیست. البته کم کم دارن فرق می ذارن و گروهبان ها رو راننده و بعضی کارهایی که قبلا فقط سربازها می کردن رو بهشون می دن.

مهم اینه که سرباز صفر نباشین چون با توجه به اینکه سرباز صفر خیلی کم شده عین...... کار می کشن. تو ارتش کم پیش میاد که افسر وظیفه کارهای معمولی سربازها رو انجام بده و دیدن افسر زیاد شده و از طرفی سرباز صفر هم کم شده درجه ها رو کم کردن تا بتونن یه سری کارها رو بکنن تو پاچه لیسانس وظیفه ها.

زیاد نگران نباشد چون خدمت در ارتش برای تحصیل کرده ها حتی با کسر درجه بهتر از سپاه و نیروی انتظامی هست.

farzad.74
15-07-2014, 23:37
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال . کسایی که معافیت کفالت می گیرن مثلا کفالت مادر باید دوره اموزشی رو بگذرونن؟

alipencia
16-07-2014, 00:27
با سلام.بنده می خوام برای معا فیت پز شکی اقدام کنم.رباط ای سی ال من کاملا پاره است ورباط ال سی ال من کشیدگی در جه یک دارد ومفاصل من هم ساییدگی کامل دارد و پزشک معالج دستور به عمل پا داده است.با این اوصاف مشمول معافیت هستم؟

دوستان لطفا...

alireza-1991
16-07-2014, 09:24
سلام

اونجا که مسلمه ممنوعه .

شما بستگی به رشتتون داره و کاری که میخوان ازت وگرنه من خیلی جاها دیدم که کاری ندارن چه دولتی وچه خصوصی
( هرچند که باز امروز پارتی حرف اول رو در این مملکت میزنه :n27:)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iranch
16-07-2014, 10:06
برای معاف از رزم باید از کجا شروع کرد و چقدر زمان میبره؟ چند روز جواب میاد؟
من کم خونی تالاسمی مینور هستم و فوق تخصص خون گفت . فقط پیاده روی کن و اصلا ندو(دویدن)
بعضا اگر فشار بیارم توی دویدن سمت چپ قلبم رگش تا چند روز درد میگیره

Amir-Rainman
16-07-2014, 11:53
همونطور که SNOW PATROL عزیز هم اشاره کردن اکثرا به ضررتون تموم میشه.

دوست عزیز استخدام معافیت پزشکی (حالا اگه شما استخدام پیدا کردی یه جایزه داری) ممنوع هست، اگه نگاه کنید در تمامی آگهی های استخدامی نوشته که کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.

این مورد اکثرا توسط اکثر شرکت های خصوصی هم رعایت میشه.

اونجا که مسلمه ممنوعه .

شما بستگی به رشتتون داره و کاری که میخوان ازت وگرنه من خیلی جاها دیدم که کاری ندارن چه دولتی وچه خصوصی
( هرچند که باز امروز پارتی حرف اول رو در این مملکت میزنه :n27:)

/ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اصن مگه میشه بدون پارتی رفت سر کار دولتی !!!

به نوع معافیت هم کاری ندارن؟ یه سری موارد هست بعد از درمان، دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد

Gregar
16-07-2014, 11:57
دوستان خواهشا راهنمایی کنین .
الان واسه ارشد احتمالا قبول میشم اما دوره شبانه یا حتی مجازی که هزینه اش زیاده و باید برم سر کار تا هزینه اش در بیاد .
حالا موندم بین سربازی و دانشگاه یکی رو انتخاب کنم . از اون طرف میگم اگه برم دانشگاه و بعد از دو سال و صرف هزینه چند میلیون تومنی مدرک رو میگیرم و بعد تازه باید برم سربازی و دوسال هم اونجا که 28 سالگی برمیگردم و شاید اون موقع یه کم دیر باشه واسه کار پیدا کردن . چون کار قبلی رو هم از دست دادم به هر حال .
از طرف دیگه میگم میشه برم سربازی همین الان و دو سال اونجا بگذرونم و بعد که اومدم برم دنبال کار و حتی شاید درس رو ادامه بدم . هر چند با خودم میگم اون موقع دیگه دیره واسه ادامه دادن درس چون همین الانش هم درس خوندنم زورکی شده چه برسه به اون موقع .

خواهشا یه راهنمایی بکنین که من بین این دو راهی گیر کردم .
سوال دیگه داشتم در مورد اقدام برای معافی . من کم کاری تیروئید دارم و تالاسمی مینور و اضافه وزن و حتی شاید اگزمای خفیف روی پوست دستم . اما چون همشون شدتشون کمه میدونم هیچ کدوم باعث معافیت نمیشه . شاید معاف از رزم بشم .
به هر حال به خاطر کم کاری تیروئید میخوام برم واسه معافی . فردا باید دفترچه رو ارسال کنم . ضرر که نداره اقدام کنم واسه معافی . نه ؟ چون حتی نمیخوام معاف از رزم بخورم . کم کاری تیروئید فکر نمیکنم معاف از رزم بزنن واسش . یا معافه یا معاف نیست . در کل بیشتر میخوام فقط یه کم وقت گرفته بشه تا شاید واسه برج 8 اعزام بخورم .

برای معاف از رزم باید از کجا شروع کرد و چقدر زمان میبره؟ چند روز جواب میاد؟
من کم خونی تالاسمی مینور هستم و فوق تخصص خون گفت . فقط پیاده روی کن و اصلا ندو(دویدن)
بعضا اگر فشار بیارم توی دویدن سمت چپ قلبم رگش تا چند روز درد میگیره

منم کم خونی دارم اما همچین مشکلاتی تا حالا ندیدم . پیش دکتر هم نرفتم تا حالا .
اما جدا از این قضیه واسه معاف از رزم فکراتو بکن . مثل معافیت پزشکی نیست . یعنی در واقع تو میری دو سال از عمرت رو هدر میدی و حتی ممکنه معافیت از رزمت رو هم نادیده بگیرن و مثل بقیه ازت کار بکشن و از اخر هم روی برگه پایان خدمتت میخوره "معاف از رزم" یعنی یه جورایی با همون معافیت پزشکی نگاهش میکنن .

Novan
16-07-2014, 12:01
دوستان من باید برم پایگاه سوم شکاری همدان تا برگه عدم حضور بگیرم و برگردم رشت
من از قوانین و ساعات کاری اونجا اطلاعی ندارم، از کسایی که اطلاع دارن ممنون میشم بگن که چه روزها و ساعاتی می تونم اونجا این کار رو انجام بدم؟ و اینکه تو این روزهای قدر می تونم این کار رو انجام بدم؟
اگه مشکل خاصی نباشه میخوام فردا(5شنبه) 9 صبح برم و تا غروب کارامو انجام بدم و برگردم

m-530
16-07-2014, 15:07
سلام
مرداد ماه دفترچه فرستاده بش احتمالش هست شهرویر اعزام بشم ؟ این تعجیل در اعزام چیه که میگن ؟

SNOW PATROL
16-07-2014, 15:09
دوستان لطفا...

بند28-پارگی شدید و کامل رباطهای جانبی و متقاطع زانو که باعث ناپایداری مفصل گردد:
الف) در مواردیکه چند رباط پاره شده باشد معاف دائم.
ب) در موارد پارگی رباط ACL و PCL همراه با پارگی منیسک معاف دائم.
ج) در افراد جراحی شده همراه با اختلال عملی معاف دائم.
د) در نوع منفرد خدمات غیررزمی.
ه) در افراد جراحی شده بدون اختلاف عملی معاف از رزم.

بند8- استئوآرتریت مفاصل بزرگ:
الف) در فرم شدید و ناتوان کننده معاف دائم.
ب) در فرم خفیف یکسال معاف موقت.

اخر هم روی برگه پایان خدمتت میخوره "معاف از رزم" یعنی یه جورایی با همون معافیت پزشکی نگاهش میکنن .

چنین چیزی بر روی کارت پایان خدمت درج نمیشود !!! و ابدا تفاوتی بین کارت معاف از رزم و کارت عادی نیست !

سلام
مرداد ماه دفترچه فرستاده بش احتمالش هست شهرویر اعزام بشم ؟ این تعجیل در اعزام چیه که میگن ؟

نمیخوام بگم غیر ممکنه چون تو نظام غیر ممکن نداریم !! اما احتمالش رو زیر 5 درصد میدونم
تعجیل هم یعنی الان که برج 4 هستیم شما دفترچه رو میفرستی یدفعه میبینی اعزامت افتاده برج 8 بعد میری +10 درخواست تعجیل میدی
که برج 6 اعزام بشی البته ممکنه موافقت نشه

ice_man_sh
16-07-2014, 15:36
اصن مگه میشه بدون پارتی رفت سر کار دولتی !!!

به نوع معافیت هم کاری ندارن؟ یه سری موارد هست بعد از درمان، دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد
بدون پارتی که هیچ...

من الان مدتی هست بعد تموم کردن خدمت دارم دنبال کار مناسب میگردم، تقریبا میشه گفت اکثر آگهی های استخدامی را دارم نگاه میکنم. اکثرا جمله پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی را نوشتن، غیر اون طب صنعتی هم دارن.

شما یه سرچی روی اینترنت بزنی در مورد محدودیت معاف پزشکی و اعتراضاتی که شده و... قضیه کما بیش دستت میاد/

Gregar
16-07-2014, 16:11
چنین چیزی بر روی کارت پایان خدمت درج نمیشود !!! و ابدا تفاوتی بین کارت معاف از رزم و کارت عادی نیست !

خیلی ممنون . حتی درجه هم فرقی نمیکنه ؟ چون من همین الان سرچ زدم مثل اینکه درجه فرق میکنه . یعنی کلا چیزی نیست که معلوم کنه طرف معاف از رزم بوده یا نه ؟
خیلی عالی میشه اگه نباشه . چون با این قانون جدید ممکنه من معاف از رزم بشم نه معام دائم .

Behrang_sh
16-07-2014, 16:59
خیلی ممنون . حتی درجه هم فرقی نمیکنه ؟ چون من همین الان سرچ زدم مثل اینکه درجه فرق میکنه . یعنی کلا چیزی نیست که معلوم کنه طرف معاف از رزم بوده یا نه ؟
خیلی عالی میشه اگه نباشه . چون با این قانون جدید ممکنه من معاف از رزم بشم نه معام دائم .

به هیچ عنوان متنی به عنوان معاف از رزم روی کارت درج نمیشه
حالا یه سری میگن اطلاعات پروندت توی اون کیت الکترونیکیشه که اونم فقط بچه های ناجا با دستگاههای خودشون میتونن بهش دسترسی داشته باشن!

SNOW PATROL
16-07-2014, 17:04

درجه نوشته میشه اما کم بودن درجه به معنی معاف از رزمی نیست افراد معاف از رزم کف درجه رو میگیرن اما خیلی از عادی ها هم کف درجه رو میگیرند
الان ناجا داره به اکثر لیسانس ها استواری میده ..فوق ها رو هم استوار سوم !! پس فرقی نمیکنه معاف از رزم باشید یا نه در هرصورت احتمال پایین بودن درجه هست
ضمن اینکه کلا درجه ها رو قراره چند رده بیارن به پایین مثلا لیسانس گروهبانی بدن پس دیگه عملا تفاوتی نیست

Gregar
16-07-2014, 17:23
الان طبق این قانون جدید فکر کنم خدمت رو تو استان خودمون میندازن درسته ؟
اونوقت اگه به خاطر قانون جدید معافیت ها ، قبل از مرداد دفترچه رو بفرستم تا قانون قدیمی واسم اعمال بشه اونوقت این قضیه شهر و استان هم مثل قبلا شانسی میشه یا طبق قانون جدید میشه .

SNOW PATROL
16-07-2014, 18:22
الان طبق این قانون جدید فکر کنم خدمت رو تو استان خودمون میندازن درسته ؟
اونوقت اگه به خاطر قانون جدید معافیت ها ، قبل از مرداد دفترچه رو بفرستم تا قانون قدیمی واسم اعمال بشه اونوقت این قضیه شهر و استان هم مثل قبلا شانسی میشه یا طبق قانون جدید میشه .
والا من تا حالا نشنیدم چنین قانونی وجود داشته باشه . یک بخشنامه ای است مربوط بر تمرکز بر بومی سازی که عملا اجرا نمیشه ..در یک کلام زیاد به این چیز ها امیدوار نباشید..
اگر ارتش بیفتید احتمال اینکه در شهر خودتون خدمت کنید زیاده البته اگر اون رسته شما اونجا یگان داشته باشه
مثلا رسته شما نیرو دریایی باشه و در منطقه شما یگان های زیر مجموعه این نیرو وجود نداشته باشه پس خود بخود نمیتونید شهر خودتون خدمت کنید..

farzad02
16-07-2014, 22:26
قانون جدید در مورد دوره تکمیلی؟ (کارت سبز)

تا الان قانون اینطوری بود که اگر کسی دوره تکمیلی رو گذرونده بود و سپاه می افتاد دیگه آموزش نمیرفت. ارتش و ناجا هم می افتاد صرفا 2 ماه از خدمتش کم میشد و آموزشی سرجاش بود

من با واسطه شنیدم که اخیرا نیروی انتظامی هم آموزشی رو برای دارندگان کارت سبز برداشته. کسی چنین خبری شنیده؟
این که میگم احتمالا برای اعزامی های تیر بوده

amin khan
16-07-2014, 22:31
درجه نوشته میشه اما کم بودن درجه به معنی معاف از رزمی نیست افراد معاف از رزم کف درجه رو میگیرن اما خیلی از عادی ها هم کف درجه رو میگیرند
الان ناجا داره به اکثر لیسانس ها استواری میده ..فوق ها رو هم استوار سوم !! پس فرقی نمیکنه معاف از رزم باشید یا نه در هرصورت احتمال پایین بودن درجه هست
ضمن اینکه کلا درجه ها رو قراره چند رده بیارن به پایین مثلا لیسانس گروهبانی بدن پس دیگه عملا تفاوتی نیست
استوار سوم؟ معلومه که ناجا بودی که درجه ها رو بلد نیستی:n02: اگه سپاه و ارتش بودی فولت میکردن:n24:

این پست و این نقل قول بنده به دور از ادب و شخصیت SNOW PATROL عزیزه (که هنوزم برای ما همون dg1 هستش) و بارها هم تو نوشته هام از زحماتش تشکر کردم و میدونم که این فقط یه اشتباه تایپی بوده
ولی یه جوّی توی تایپیک گاهی اوقات راه میافته که کار به مسائل شخصی کشیده میشه و این اصلا قشنگ نیست ، این نقل قول من یه گریز بود و برمیگرده به جوابی که یکی از دوستان ( که توی نیرو انتظامی خدمت کرده) به یکی دیگه از بچه ها(که توی سپاه خدمت کرده) داده ، و یه جورایی بی ارزش کردن کار تمام رفقایی که توی سپاه خدمت کردن(اینجا رو میگم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ، البته ice_man_sh هم از بچه های گل تاپیک هست و کسی هست که با خود من توی یه روز اعزام شدیم و پایه خدمتیمون یکیه :n11:، و از روز اول هم فعالیتش رو توی تاپیک دنبال کردم و از تمام راهنمایی هاش ممنونم ، و اون پست هم توی همونجا حل شد ولی فقط به عنوان یه مثال خواستم رجوع کنم بهش تا دیگه کمتر شاهد این شخصی سازی ها باشیم ، باشد که رستگار شویم:n02:

SNOW PATROL
16-07-2014, 23:01
اخ اخ ماهم دیگه پیر شدیم : دی در هر صورت این بحث ها همیشه هست امین خان ..قبلا هم گفتم چون ما فقط در یک ارگان خدمت میکنیم ذهنیتمون در مورد سایر ارگان ها معمولا با واقعیت متفاوته ..این بحث ها در مورد سپاه هم همیشه بوده : دی ..همه جا خوب و بد داره .
شما هم ناراحت نباش برادر ...
پ.ن قابل توجه دوستان منظور از استوار سوم در متن مورد نظر ستوان سوم است !!@

deadboy
16-07-2014, 23:49
سلام به همه ی دوستان
بچه ها معاونت نیروی انسانی نزاجا کجاست؟سمت همون ستاد کل میشه(مینی سیتی)؟
و اینکه من که الان حین خدمتم و میخوام برم جواب ناممو از اونجا بگیرم چه روزهایی میتونم برم؟(شنیدم فقط شنبه ها باید رفت)

amin khan
17-07-2014, 00:31
سلام به همه ی دوستان
بچه ها معاونت نیروی انسانی نزاجا کجاست؟سمت همون ستاد کل میشه(مینی سیتی)؟
و اینکه من که الان حین خدمتم و میخوام برم جواب ناممو از اونجا بگیرم چه روزهایی میتونم برم؟(شنیدم فقط شنبه ها باید رفت)
نامه چی؟ انتقالی؟ چون من یه بار رفتم واسه نامه انتقالی ، رفتم همون مینی سیتی
شنبه بود( فقط هم شنبه ها بود)
خیلیا اشتباهی میرن توی اون ساختمونای ستادش که وقت تلف کردنه و اصن اونجا کاری نداری باید بری یه کم بالاتر یه حالت زیر زمین هست ، خیلی هم شلوغ میشه ، صبح زود برو

ice_man_sh
17-07-2014, 03:20
استوار سوم؟ معلومه که ناجا بودی که درجه ها رو بلد نیستی:n02: اگه سپاه و ارتش بودی فولت میکردن:n24:

این پست و این نقل قول بنده به دور از ادب و شخصیت SNOW PATROL عزیزه (که هنوزم برای ما همون dg1 هستش) و بارها هم تو نوشته هام از زحماتش تشکر کردم و میدونم که این فقط یه اشتباه تایپی بوده
ولی یه جوّی توی تایپیک گاهی اوقات راه میافته که کار به مسائل شخصی کشیده میشه و این اصلا قشنگ نیست ، این نقل قول من یه گریز بود و برمیگرده به جوابی که یکی از دوستان ( که توی نیرو انتظامی خدمت کرده) به یکی دیگه از بچه ها(که توی سپاه خدمت کرده) داده ، و یه جورایی بی ارزش کردن کار تمام رفقایی که توی سپاه خدمت کردن(اینجا رو میگم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ، البته ice_man_sh هم از بچه های گل تاپیک هست و کسی هست که با خود من توی یه روز اعزام شدیم و پایه خدمتیمون یکیه :n11:، و از روز اول هم فعالیتش رو توی تاپیک دنبال کردم و از تمام راهنمایی هاش ممنونم ، و اون پست هم توی همونجا حل شد ولی فقط به عنوان یه مثال خواستم رجوع کنم بهش تا دیگه کمتر شاهد این شخصی سازی ها باشیم ، باشد که رستگار شویم:n02:

با سلام به امیر خان عزیز

:n02:

من یه نکته ای را با چند مثال روشن کنم، خدای نکرده سوء تفاهم نشه (مثال هم به این دلیل که ملموس تر بشه)

اولا بعضی از دوستان میدونن من حدود 6 ماهه خدمتم تموم شده (کسر داشتم) دلیل اینکه میام اینه که سوالات دوستان را جواب بدم، اشتباهاتی که ما داشتیم را نداشته باشن، رویاهایی که ما داشتیم را الکی نداشته باشن، خیلی ها ما رو سر کار گذاشتن لااقل دوستان الکی دل نبندن.

من خودم خیلی سعی کردم سپاه بیوفتم، پارتی هم داشتم، تکمیلی داشتم و... متاسفانه در اون زمان اومدن سیستم را رایانه ای کردن یه محدودیتی تعیین کردن بر اساس رشته تحصیلی و.... در نتیجه خدای نکرده من مخالف سپاه نیستم بلعکس میگم هر کی تونست سپاه پذیرش بگیره.

من خوشبختانه دور و بر شلوغی دارم خیلی از دوستان هم هم سن ما هستن و اعزام شدن و دارن میشن، تقریبا اکثر جاها دوستان بودن و چون من از قبل به این موضوع علاقه داشتم کل شرایطشون را می پرسم.

اینکه میگم ناجا سخت هست، واقعا اینطوری هست، چون هم دوره ای داشتم که کم بود گریه کنه ازشرایط پاسگاهشون، دوستانی داشتم که برای مرز شمالغرب تقسیم شدن و... وضع پاسگاههای مرزی و پاسگاههای عادی را دیدم و شنیدم، دوستانی داشتم که توپخانه سپاه بودن، در موقعیت های مختلف نقطه صفر مرزی بودن و می گفت اونقدر می خوریم که کم مونده بترکیم، خدا سپاه را نگاه داره!

میشه گفت اگه نمونه های کوچیک را کنار بزاریم، در کل ناجا چه از نظر امکانات و چه از نظر مسئولیت و عملیاتی بودن اصلا قابل مقایسه با سپاه و ارتش نیست.

مسایلی هست که نمیشه بین کرد در مورد ناجا، واقعا بعضی جاها و بعضی یگان ها وضع خراب نیست بلکه اسفناک هست.

در کنار همه اینها کسی که سرباز ناجا با هر درجه ای بودهمطمئنا در عملیات های مختلف، در مناسبت های مختلف و... مثیبت های زیادی کشیده.

تو انتخابات سال گذشته ساده ترین سرباز 2 روز و ما حدود 4-5 روز درگیر مسایل انتخابات بودیم، سرباز ارتش و ا سپاه د موارد نادر شاید درگیری مسلحانه داشته باشن ولی ما داشتیم و...

به هر حال مسئله در این مورد زیاد هست، من نمیگم ناجا خوبه، اتفاقا بدترین نیرو هست ولی نمی تونم زحمت های یه سرباز ناجا را با یگان های دیگه مقایسه کنم. (این مسئله مسئله بابای من از بابای تو قویتره نیست)

--------------

در مورد درجه که یکی از اصلی ترین نکاتی هست که در پست های قبلی من مورد سوء تفاهم قرار گرفته بود.

در ناجا دوستان شاید تایید کنن 10 برابر نیروهای دیگه بازدید کننده هست، هر کی سر خرش را کج کنه میاد تو یگان شما و میشه بازدید کننده، به خط شدن معرفی کردن و...

سربازی که داره دم در پست میده، دژبانی که دم در هست و... وقتی افسر نگهبان پرید فلان کس کی بود باید بتونه بگه، اون را در دفتر مراجعات و تردد ثبت کنه.

سربازی که تو نشسته و کار دفتری میکنه و صورتجلسه ها و... را آماده میکنه باید کاملا آشنا باشه.

سربازی که تو اکیپ گشت هست و یا در مواقعی (خوشبختانه یا بدبختانه) مثل من سر اکیپ میشد و برای تصادف و... تا گم شدن خروس یه نفر صورتجلسه آماده کنه باید به این موارد آشنا باشه.

و یا سربازی که باز در مواقعی افسر نگهبان میشه و باید دفتر ثبت وقایع را پر کنه.

در کل منظور من این بود که در ناجا اونقدر این پروسه ها به صورت دیوانه کننده تکرار میشه که فول نباشی هم فول میشی.

ولی شما می دونی در سپاه بیشتر از درجه حاجی هست که مورد قبول هست.

ارتش هم که کادریش اونقدر بیکاره که... (چند نفر پرسنل رو....) بگذریم :n05:

باز یاد روزهای نحس خدمت افتادم

انشالله که تونسته باشم منظورم را برسونم و سوء برداشت ها از صحبت های قبلیم مرتفع بشه.

amin khan
17-07-2014, 04:44
عرض شود که من قبلا یه "رنج نامه " نوشته بودم:n02:در این رابطه و کماکان هم بهش معتقدم که اگه وقت داری خوندنش خالی از لطف نیست(اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
همونطوری که اونجا هم عرض کرده بودم من بابام 30سال نیرو انتظامی بوده و اگه احتمال میدادم خوب باشه تلاش میکردم بیافتم ناجا ولی خب میدونم که خوب نیست ، ولی این دلیل بر هتل بودن کلی سپاه هم نیستش:
1- هیچکس تا حالا دوبار سربازی نرفته که بتونه ، بر حسب چیزی که دیده (نه شنیده ها) سربازی دو تا ارگان رو مقایسه کنه
2- جمله هایی مث ناجا داغونه ، ارتش خوبه ، سپاه هتله ، خیلی خیلی کلی هستن ، کسی که توی پادگان ثابت خواه گیلانغرب سپاه خدمت میکنه با کسی که توی پایگاه بسیج محلشون خدمت میکنه زمین تا آسمون فرقشه ، سرباز داریم که حدود یک ماه اول خدمتش رو توی یه پادگان پدافند تو خرم آباد خدمت کرده بود ، انقدر فشار روحی روانیش زیاده بود اونجا ، مشکل اعصاب پیدا کرده بود ، خودش رو زده بود دیوونگی رفته بود دنبال کارای معاف از رزمیش تا انتقالیش درست شده اومده تهران پادگان ما ، میگفت اونجا به هرکی میرسیدم حداقل 4-5 ماهی اضاف رو داشته ، شهر به شهر ، پادگان به پادگان و حتی توی یه پادگان قسمت به قسمت فرق میکنه
طرف رو میبینی 15 ماه سابقه کسری میاره(که نوش جونش باشه) ، بعد برگ سبز بسیج هم داره آموزشی هم نرفته( که به قول شما حداقل درجه ها رو یاد بگیره) ، میاد میگه سپاه راحته ، خب قطعا یه همچین کسی دید کاملی نداره هنوز ، و اصن نمیدونه نکشی چیه:n14::n02:
از اون طرف شما هرچقدر هم که سربازیت هتل باشه و به قول معروف حتی اگه در خونه اتون هم خدمت کنی باز هم خدمته و اگه کسری نداشته باشی به شدت در گیر روزمرگی میشی و باز هم یه سری تو مخی ها خواهی داشت ، شاید درگیری مسلحانه نداشته باشی ، ولی وقتی سر یه سری مسائل کوچیک و پیش پا افتاده و یا چیزی که اصن به ما ربط نداره تنبیه میشی ، فشار میاد به آدم ، مثلا هر عقل سلیمی میدونه که دو تا کار متضاد رو نمیشه با هم انجام داد ، دو تا مسئول داریم که باهم مشکل دارن ، یکیشون به ما میگفت این کار رو بکن اون یکی دقیقا برعکسش رو میگفت ، بعد حرف یکی رو گوش میدادیم اون یکی چون زورش به کادریه نمیرسید سر ما داد و بیداد میکرد و ما رو ممنوع الخروج میکرد:n08: و شما حساب کن من 9 ماه با این وضعیت سر کردم تا از اون قسمت اومدم بیرون، واقعا یه جاهایی روان آدم تحلیل میره:n21:

به هر حال گفتنی ها رو گفتیم و از اینجا به بعد تکرار مکرراته و هرچقدر هم که بگیم ، واسه عده ای مرغ همسایه غازه و سپاه سپاهه
یکی از تجربیات من هم توی خدمت همین بود که وقتی یه موضوعی توی جامعه عمومیت پیدا میکنه واقعا سخته خلاف جهت جریانش شنا کردن و تغییر دادن اون باور
از تو هم ممنونم داداش که نشستی خوندی و حوصله کردی و جواب دادی:n16:

javadbaki
17-07-2014, 09:57
بچه ها سلام/سلام جواد بیکی هستم از یزد/الان 26 روز از آموزشیم در 05 کرمان گذشت و دیروز یک دفعه بهمون مرخصی دادن تا دوشنبه صبح 30 تیر/تجربیاتم تو این مدت/بچه ها درس خوانده ها در 05 میفتند در گردان 4 و بهترین گروهان گردان 4 گروهان 3 است که من هستم که کلا بهترین وهتل ترین گروهان تو کل پادگان است و فرماندش ستوان دوم مرتضی قربانی است و ...//بچه ها من تک پسرم و مدارکم را دو روز پیش تحویل دادم//به نظر شما 1-با توجه به اینکه رشتم لیسانس حسابداریه دوره کد میخورم؟
2-چون شرایط دار حساب میشم و تک پسری در شرایط دارها اولویت سوم حساب میشه و یزد ارتش نداره به نظرتون چه شهری و در چه رسته ای می افتم؟
3-میگن از شانس بد ما از اردیبهشت به این طرف درجه ها در ارتش کم شده و به لیسانس وظیفه گروهبان یکمی میدن تو را به خدا حقیقت داره؟حالا که درجه ها پایین اومده خدمت من سخت تر میشه؟

ahmad98
17-07-2014, 10:04
بچه ها سلام/سلام جواد بیکی هستم از یزد/الان 26 روز از آموزشیم در 05 کرمان گذشت و دیروز یک دفعه بهمون مرخصی دادن تا دوشنبه صبح 30 تیر/تجربیاتم تو این مدت/بچه ها درس خوانده ها در 05 میفتند در گردان 4 و بهترین گروهان گردان 4 گروهان 3 است که من هستم که کلا بهترین وهتل ترین گروهان تو کل پادگان است و فرماندش ستوان دوم مرتضی قربانی است و ...//بچه ها من تک پسرم و مدارکم را دو روز پیش تحویل دادم//به نظر شما 1-با توجه به اینکه رشتم لیسانس حسابداریه دوره کد میخورم؟
2-چون شرایط دار حساب میشم و تک پسری در شرایط دارها اولویت سوم حساب میشه و یزد ارتش نداره به نظرتون چه شهری و در چه رسته ای می افتم؟
3-میگن از شانس بد ما از اردیبهشت به این طرف درجه ها در ارتش کم شده و به لیسانس وظیفه گروهبان یکمی میدن تو را به خدا حقیقت داره؟حالا که درجه ها پایین اومده خدمت من سخت تر میشه؟

در مورد سوال سوم فکر کنم اره نمیخواهم تا امیدت کنم ولی اگه درجه هم داشتی با شرایط فعلی زیاد بدردت نمیخوره/

ahmad98
17-07-2014, 10:08

تا الان قانون اینطوری بود که اگر کسی دوره تکمیلی رو گذرونده بود و سپاه می افتاد دیگه آموزش نمیرفت. ارتش و ناجا هم می افتاد صرفا 2 ماه از خدمتش کم میشد و آموزشی سرجاش بود

من با واسطه شنیدم که اخیرا نیروی انتظامی هم آموزشی رو برای دارندگان کارت سبز برداشته. کسی چنین خبری شنیده؟

--------------------------------------------------------------

سلام شما برای نیروی انتظامی شنیدید من برای وزارت دفاع تجربه کردم/ شما رو به آموزشی میفرستند 2 هفته هستید کارت سبز رو تایید کنند وارد یگان خدمتی میشی / یعنی آموزشی جزو یگانت محسوب میشه و در اخر برای کارت سبزت 2 ماه کسری میدند
این که میگم احتمالا برای اعزامی های تیر بوده[/QUOTE]

ahmad98
17-07-2014, 10:12
چرا درجه ها رو کم میکنند ؟

یه دلیل کم شدن سرباز

amin.tamadon
17-07-2014, 11:27
یه دلیل کم شدن سرباز
يه دليل هم تعداد زياد تحصيل كرده هاي دانشگاهي.

ahmad98
17-07-2014, 11:33
يه دليل هم تعداد زياد تحصيل كرده هاي دانشگاهي.

آره دیگه وقتی به لیسانس گروهبانی بدهند به دیپلم دیگه سرباز نباید گفت/

Novan
17-07-2014, 12:59
دوستان اگه کسی 6ماه مونده خدمتش تموم بشه و قبلا هم غیبت داشته، اگه دانشگاه قبول بشه می تونه ثبت نام کنه و یه ترم مرخصی بگیره تا خدمتش تموم شه؟

deadboy
17-07-2014, 14:29
نامه چی؟ انتقالی؟ چون من یه بار رفتم واسه نامه انتقالی ، رفتم همون مینی سیتی
شنبه بود( فقط هم شنبه ها بود)
خیلیا اشتباهی میرن توی اون ساختمونای ستادش که وقت تلف کردنه و اصن اونجا کاری نداری باید بری یه کم بالاتر یه حالت زیر زمین هست ، خیلی هم شلوغ میشه ، صبح زود برو
دمت گرم
آره واسه انتقالی،ناممو هشتم از پادگان فرستادن رفته معاونت ولی ترتیب اثر ندادن حالا میخوام برم سراغش.از شانش منم این شنبه تعطیله:n23:
اونوقت چطوریاس؟کار راه میندازن یا نه؟
نمیدونم یکشنبه برم جوابمو میدن یا نه!!؟
خدایا.......

meysam1321
18-07-2014, 01:18
دوستان اگه کسی 6ماه مونده خدمتش تموم بشه و قبلا هم غیبت داشته، اگه دانشگاه قبول بشه می تونه ثبت نام کنه و یه ترم مرخصی بگیره تا خدمتش تموم شه؟

در حین خدمت، به هیچ عنوان نمی توانید در دانشگاه ثبت نام کنید
چه غیبت داشته باشید، چه ناشته باشید.

اگر غیبت نداشته باشید، میتونید از خدمت بیایید بیرون، درستونو بخونید، دوباره برید ادامه خدمت.

Soroush-S
18-07-2014, 02:58
دمت گرم
آره واسه انتقالی،ناممو هشتم از پادگان فرستادن رفته معاونت ولی ترتیب اثر ندادن حالا میخوام برم سراغش.از شانش منم این شنبه تعطیله:n23:
اونوقت چطوریاس؟کار راه میندازن یا نه؟
نمیدونم یکشنبه برم جوابمو میدن یا نه!!؟
خدایا.......

عجله نکن - خودشون جوا نامه میدن . ممکنه یمدت طول بکشه از یک ماه تا حداکثر 2 ماه ولی خودشون جواب میدن

AshkeMahtab
18-07-2014, 09:44
دوستان فرق کلی و اساسی تحصیل کرده ها و زیردیپلم ها چیست یعنی تو کل دوران خدمت چه فرق
اساسی بین اونایی که تحصیلشون زیر دیپلمه و اونایی که بالای دیپلمه صورت میگیره من هنوز اعزام نشدم
من تحصیلم زیر دیپلمه ایا ممکنه منو جای بدی بندازن چون تحصیلم زیر دیپلمه؟؟؟ مثلا لب مرز؟؟؟:n03:

یه سوال ددیگه اگه تو شهر خودت نیوفتی مرخصی ها چطوری ست هرچندماه بهت مرخصی میدن؟؟؟؟:n27:

یه سوال دیگه:n02: مثلن کسایی بهشون زنگ میزنی ایا پادگان شنودمیکنن حرفاتونو؟؟چون من با دوسته مونثم:n02:

حرفای بووووووق میزنم چی میشه جریان؟؟؟؟:n02:

یه سوال دیگه:n02: سیگارچی میشه برد؟؟ مثلن بردیم بگیرن چه کارمون می کنن؟؟من یه روز سیگارنکشم میمیرم؟؟؟

یه سوال دیگه:n02: اخریشه خدایی:n02: کلن سربازی خوبه ترس داره یانه؟؟؟؟؟همین؟؟؟؟ پیشاپیش مرسی:n02:

sansa
18-07-2014, 10:08
دوستان فرق کلی و اساسی تحصیل کرده ها و زیردیپلم ها چیست یعنی تو کل دوران خدمت چه فرق
اساسی بین اونایی که تحصیلشون زیر دیپلمه و اونایی که بالای دیپلمه صورت میگیره من هنوز اعزام نشدم

میگن هر چی مدرکت بالاتر باشه کمتر فحش میخوری و ناسزا میشونی :n10:

من تحصیلم زیر دیپلمه ایا ممکنه منو جای بدی بندازن چون تحصیلم زیر دیپلمه؟؟؟ مثلا لب مرز؟؟؟:n03:

همه چیز امکانش هست . ترس به دلت راه نده . دوستم با مدرک فوق دیبلم لب مرض [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (مرز) بود. حتی لیسانس هم ممکنه لب مرز بیفته . قسمت خدا ... انشااله که جای بدی نمیافتید. :n09:

یه سوال ددیگه اگه تو شهر خودت نیوفتی مرخصی ها چطوری ست هرچندماه بهت مرخصی میدن؟؟؟؟:n27:

فکر کنم تو کل خدمت یک ماه کامل مرخصی میدن . البته فکر کنم دوستان بازم راهنمایی کنن . :n30:

یه سوال دیگه:n02: مثلن کسایی بهشون زنگ میزنی ایا پادگان شنودمیکنن حرفاتونو؟؟چون من با دوسته مونثم:n02:

نمیدونم باید دوستان راهنمایی کنن ... حرف های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به جنس مونث ؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه:n02: اخریشه خدایی:n02: کلن سربازی خوبه ترس داره یانه؟؟؟؟؟همین؟؟؟؟ پیشاپیش مرسی:n02:

شتریست که دم خانه هر کس خوابیده است . چه بخواهی چه نخواهی باید یک روزی بری . همین بهتر که زوتر بری و شرش رو بکنی . در کل ممکنه یک ماه اول یک اذیت بشی هر چی زمان میگذره عادت میکنی و برات راحت تر میشه .

میگن سربازی یکی از خاطره انگیز ترین دورانه هر چند که با سختی بگذره .

منم منتظرم مدرکمو بگیرم و برم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ice_man_sh
18-07-2014, 14:48

یه سوال دیگه:n02: سیگارچی میشه برد؟؟ مثلن بردیم بگیرن چه کارمون می کنن؟؟من یه روز سیگارنکشم میمیرم؟؟؟

1- در آموزش و نحوه برخورد در حین آموزش تفاوت زیادی داره، البته بحث مدرک یه طرف دلیل مهم تر سن هست در حالت اول طرف 18-19 سال سن داره در طرف دوم 25-26 و یا شاید بیشتر و بعضا کسانی که سنشون بالاتر هست با کادر ها هم سن میشن یا 2-3 سال تفاوت دارن.

در تقسیم مدرک تحصیلی تاثیری نداره. همه احتمال دارن لب مرز بیوفتن.

در وظایف محوله و مسئولیت ها در طول خدمت تفاوت هایی هست.

2- مرخصی طبق قانون 1 روز در ماه و برای مسافت های بیشتر به ازای 100 کیلومتر 1 روز که البته ظاهرا اصلاحاتی بعدا در مورد این مسافت داشتن و اگه اشتباه نکنم مثلا برای 600 کیلومتر 3 روز به جای 6 روز تو راهی در نظر میگرفتن.

ولی چون این مدت کمتر هست معمولا در یگان های بیشتر در نظر گرفته میشه که البته به رابطه با فرمانده، یگان، و عرضه خودسرباز داره.

اگه وظایف محوله خاص نباشه باز مدرک تحصیلی تاثیر نداره.

3- بعضی یگانها و بعضی پادگانها تلفن های عمومیشون شنود میشه و برخورد هم میشه. (اسم نمی برم ولی مراکز آموزشی زیاد حساس نمیشن)

4- آره بکس بکس سیگار ببر مشکلی نداره :n05:

دوست من کاری میکنن که نمیری نترس، می تونی ببری البته اگه بگیرن هم احتمال داره مرخصی بعدی بسوزه و هم بازداشت بری. (در آموزش)

در یگان اما شرایط فرق میکنه، علی الخصوص در ناجا به دلیل اینکه پاسگاه و کلانتری و .... هست خیلی راحت تر هست.

البته باز اگه بازدید کننده ای و یا کسی ببینه و بنویسه بازداشت داری.

Hazy
18-07-2014, 15:24
منو واسه چی کمسیون دوباره فرستاد بیمارستان؟؟؟

deadboy
18-07-2014, 17:42
عجله نکن - خودشون جوا نامه میدن . ممکنه یمدت طول بکشه از یک ماه تا حداکثر 2 ماه ولی خودشون جواب میدن
مرسی
د آخه من شنیدم اینطور نامه هارو جواب نمیدن(یعنی خوده دبیرخونه گفت خودت برو دنبال نامت)
خلاصه اینکه بدجوری ریختم بهم.اصن یه جورایی دلشوره گرفتم:n27:

S!nner
19-07-2014, 09:43
سلام

دوستان جاهای خوب ناجا برای خدمت کجاها هستن؟
جاهایی که تایم اداری باشن کجاها هستن؟
ممنون

AshkeMahtab
19-07-2014, 10:30
بروبچ یه سوال دیگه میدونم به این تاپیک مربوط نمیشه ولی یکم مربوطه:n07:

اینایی که الان میرن خدمت سیم کارتشونو چه کارمیکنن؟؟من تا چندماه دیگه میخوام برم گوشی خاموش کنم بعدش سیم کارتمو

درآرم ایرانسل سیم کارتو غیرفعال یا واگذارنمیکنه؟؟؟؟ سیم کارت من ایرانسله میگن چندماه سیم ها فعالیت نداشته باشن

میسوزن یا واگذارمکینه خوده ایرانسله راسته یا دروغ؟؟؟؟اینایی که الان میرن خدمت سیمشونو چه میکنن؟؟؟ من چه کنم ؟؟؟؟

سیم کارتم خیلی برام مهمه نمیخوام بسوزه یا واگذارشه ؟؟؟؟؟؟:n28:

یه سوال دیگه من آخر جریان این تلفن زدنو نفهمیدم تو خدمت تلفن عمومی دارن که ما کارت تلفن ببریم یا خودشون

تلفن دارن که ما بزنگیم؟؟؟؟؟؟یه دوستی گفتن ولی من واضح نفهمیدم یکی خواهشا جریا تلفن کردنو برام واضح بگه

خیلی لازم دارم؟؟؟؟ من کلن میتونم هر روز بزنگم یا یه روز درمیون ؟؟؟؟؟ برام خیلی مهمه که هر روز یا یه روز درمیون یا دو رو درمیون بزنگم میشه چه جوریه ؟؟؟؟ پیشاپیش دَس شما دَد نکنه:n16:

ahmad98
19-07-2014, 10:45
من فکر کنم الان تو اکثر جا ها گوشی ساده تقریبا ازاد شده /واسه تلفن زدن هم من میگم تو خدمت همیشه یه کارت تلفن همرات باشه

ahmad98
19-07-2014, 10:49

یه چیز جالب بهت بگم جدیدا تحصیلاتت کمتر باشه جای بهتری میفتی/اگه خواستی دلیلش رو هم میگم

کلا برای 21 ماه خدمت 21 روز مرخصی استحقاقی داری/30 روز استلاجی داری/3 روز تشویقی/مسافت هم هر 100 کیلومتر 1 روز

معمولا در پادگان ها هر 3 ماه حضور 15 روز مرخصی تشویقی میدهند/اگه خواستی زودتر بری یا استحقاقی بگیر / یا استلاجی :n02:

حرفای بووووووق میزنم چی میشه جریان؟؟؟؟

پیشنهاد میشه نزنی

معمولا تو اکثر پادگان ها شما باید از دژبانی رد شی که اونجا میگردند/ به نظر من سری اول نبر اگه سیگاری باشی مطمعن باش قبل تو یکی برده تو

در مورد خوب یا بد بودن سربازی نظرات متفاوت هست/ ولی اگه توش خوش بگذرونی و خودت رو درگیر نکنی واقعا بهتر دوران زندگیت رو تجربه میکنی

mehdihamed
19-07-2014, 12:29
سلام

ممنون
معاونت ها و فرماندهی ها معمولاً تایمشون اداریه
من خودم معاونت بودم ساعت 2 بعضی اوقات که مداوت بودم 4 کارمون تموم بود :n10:

بردیا
19-07-2014, 12:34
من سمنان هستم.
اونجا سرباز اضافی به پدافند دادن و تو هر آسایشگاه هستن 6-7 نفری که مجبورن روی زمین بخوابن.
درست قبل مرخص شدن دیپلمه هایی که 2ماه آموزشیشون تموم شده بود،توی یکی از آسایشگاها عقرب یکی از بچه هایی رو که رو زمین خوابیده بود نیش زد و خلاصه زلزله تو پادگان به پا شد.
بعد فرستادن سرباز صفرایی که دورشون تموم شده بود،سرباز صفرای جدید رو به تعداد کمتر گرفتن،اونوقت حدود 50 نفر از گروهان ما((که هممون لیسانس هستیم)) رو جدا کردن فرستادن گردان مخصوص سرباز صفرا پیش دیپلمه ها.
اصلا یه وضعی بودا،به جاشون حدود 40 نفر از زمین خوابای گردانمون تو آسایشگاهای دیگه رو جمع کردن فرستادن رو تختای خالی ما.
+
کلا آموزشی تو ماه رمضون عالی بوده تا حالا،هیچ کار خاصی نکردیم تا حالا
اکثر اوقات یا تو مسجدیم یا تو آسایشگاه ولو هستیم.
آموزشای مربوط به رژه رو هم ارشد گروهانمون داره تو آسایشگاه بهمون میده.

mehdihamed
19-07-2014, 12:38

اینایی که الان میرن خدمت سیم کارتشونو چه کارمیکنن؟؟من تا چندماه دیگه میخوام برم گوشی خاموش کنم بعدش سیم کارتمو

درآرم ایرانسل سیم کارتو غیرفعال یا واگذارنمیکنه؟؟؟؟ سیم کارت من ایرانسله میگن چندماه سیم ها فعالیت نداشته باشن

میسوزن یا واگذارمکینه خوده ایرانسله راسته یا دروغ؟؟؟؟اینایی که الان میرن خدمت سیمشونو چه میکنن؟؟؟ من چه کنم ؟؟؟؟

یه سوال دیگه من آخر جریان این تلفن زدنو نفهمیدم تو خدمت تلفن عمومی دارن که ما کارت تلفن ببریم یا خودشون

تلفن دارن که ما بزنگیم؟؟؟؟؟؟یه دوستی گفتن ولی من واضح نفهمیدم یکی خواهشا جریا تلفن کردنو برام واضح بگه

خیلی لازم دارم؟؟؟؟ من کلن میتونم هر روز بزنگم یا یه روز درمیون ؟؟؟؟؟ برام خیلی مهمه که هر روز یا یه روز درمیون یا دو رو درمیون بزنگم میشه چه جوریه ؟؟؟؟ پیشاپیش دَس شما دَد نکنه:n16:

موبایل رو که بچه ها معمولاً قاچاقی میبرن داخل ولی فرمانده ها گیر میدن اگه تابلو نکنی چیزی نمیشه ولی اگه پیدا کنن یه خورده اذیت میکنن نگهبانی و این جور چیزا یا اضاف شایدم گوشیتو بگیرن چند وقت نگه دارن بعدش بهت پس بدن تمام این موارد رو خودم دیدم که میگم :n02:
اگه نگران سیم کارتتی به یکی از اعضای خانواده بسپر ماهی یه بار یه زنگ باهاش بزنه که غیر فعال نشه یا گوشیتو با خودت ببر

ice_man_sh
19-07-2014, 17:44

در مورد سیم کارت به جای زحمت تایپ اگه به سایت مراجعه میکردین خیلی راحت جوابتون را پیدا میکردیم، با اینکه من اطلاع داشتم ولی برای اینکه متن را به اشتراک بزارم در حدود 1 دقیقه اطلاعات زیر را پیدا کردم.

قوانین قطع خدمات اعتباری:

کافی است برای فعال نگه داشتن خط خود در هر ۹۰ روز یکی از فعالیت های زیر را انجام دهید:

• دریافت یا برقراری تماس
• ارسال یا دریافت پیام کوتاه (SMS) و پیام چند رسانه ای
• شارژ مجدد
• استفاده از GPRS

در غیر اینصورت خط تلفن به همراه اعتبار موجود و دیگر سرویس های اختصاص یافته قطع و ضبط خواهد شد.

تعلیق خط در صورت عدم پرداخت قبض

در صورتی که مشترک، تا مهلت پرداخت تعیین شده، اقدام به پرداخت صورت‌حساب تلفن همراه خود ننماید، خط تلفن وی به حالت تعلیق یک طرفه درخواهد آمد. در این حالت، مشترک تنها قادر به دریافت تماس و پیام کوتاه می‌باشد و امکان برقراری تماس و ارسال پیام کوتاه را نخواهد داشت.
پس از گذشت ۵۷ روز از تعلیق یک طرفه، و عدم تسویه حساب در این مدت، خط تلفن همراه به صورت خودکار به حالت تعلیق کامل درخواهد آمد. در این حالت مشترک نه تنها قادر به برقراری تماس و ارسال پیام کوتاه نخواهد بود، بلکه امکان دریافت تماس و پیام کوتاه را هم نخواهد داشت.
اگر پس از گذشت ۱۴۰ روز از تاریخ صدور صورت‌حساب، سیم کارت همچنان به حالت تعلیق کامل باقی بماند و مشترک اقدام به تسویه حساب خود ننماید، شماره تلفن همراه وی از شبکه ایرانسل حذف خواهد شد. در این حالت، مشترک کلیه حقوق خود را در ارتباط با مالکیت و استفاده از این شماره تلفن از دست خواهد داد.
در صورتی‌که مشترک قبل از تمام شدن یک دوره و دریافت صورت‌حساب، از تمامی اعتبار خود استفاده نموده باشد، جهت ممانعت از تعلیق یک‌طرفه خط: (۱) می‌تواند قسمتی از بدهی خود به ایرانسل را تسویه نموده و مجدداً حسابش را به مقداری کمتر از حد اعتبار کاهش دهد و یا (۲) می‌تواند با پرداخت سپرده به ایرانسل میزان حد اعتبار خود را افزایش دهد. در این صورت، در ماه‌های بعد نیز می‌تواند تا حد اعتبار افزوده شده، از خدمات شبکه استفاده نماید.
صورت‌حساب تلفن همراه شما به صورت دو ماه یک‌بار برایتان ارسال می‌گردد. روش دریافت این صورت‌حساب بسته به انتخاب خود شما می‌تواند از طریق پست، کنترل حساب اینترنتی (e-Care) و یا پست الکترونیکی باشد. در صورت عدم دریافت صورت‌حساب پس از گذشت یک ماه، خواهشمند است با شماره ۷۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس حاصل کرده و یا حضوراً به مراکز خدماتی ایرانسل مراجعه نمایید.

قوانین قطع خدمات

• اگر مشتری در مدت ۲۸ روز صورتحساب خود را پرداخت ننماید، شماره تلفن همراه او به مدت ۵۷ روز به حالت تعلیق یک طرفه در خواهد آمد. در این حالت مشتری تنها قادر به دریافت تماس و SMS خواهد بود. در صورت عدم پرداخت صورتحساب در این دوره ۵۷ روزه، مشترک وارد دوره تعلیق کامل می شود. که در آن خط مشترک به طور کامل قطع می گردد. اگر مشترک ۵۱ روز در حالت تعلیق کامل باقی بماند، شماره تلفن همراه (وحساب او) از شبکه حذف می گردد.

سرویس حفظ شماره

با بهره‌گیری از این سرویس، اگر به هر دلیل از خط ایرانسل خود برای مدتی استفاده نکنید، شماره شما همچنان در مالکیت‌تان باقی می‌ماند.

با توجه به اینکه طبق ضوابط شرکت ایرانسل، کلیه سیم کارت های اعتباری که به مدت ۳ ماه متوالی مورد استفاده قرار نگیرند به حال تعلیق دائم درآمده و به مالکیت این شرکت بازگردانده می‌شود (تعلیق مذکور شامل شماره سیم کارت می‌باشد)، ایرانسل به شما امکان داده است تا در صورت نیاز، با استفاده از این سرویس، همچنان امکان حفظ شماره خود را در شرایط مذکور داشته باشید. بدین ترتیب، در صورتی که به هر دلیل قرار است برای مدتی بیش از ۳ ماه، از خط ایرانسل خود استفاده نکنید و تمایل دارید شماره مورد نظرتان همچنان در مالکیت شما باقی بماند، می‌توانید کد دستوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را از خط خود شماره گیری کنید. پس از شماره گیری این کد دستوری، مبلغی معادل ۱۲۰,۰۰۰ریال به عنوان هزینه اشتراک از اعتبار شما کسر می شود و بدین ترتیب این شماره به مدت یک سال برای شما حفظ خواهد شد. همچنین می‌توانید در هر زمان برای اطلاع از باقیمانده دوره استفاده از این سرویس، کد دستوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را شماره‌گیری کنید.

در مورد تلفن قبلا به یکی از دوستان شرایط تلفن های پادگان های آموزشی را توضیح دادم، یا صفحات قبل را نگاه کنید و یا پست های من را جست و جو کنین.

در مورد شنود گفتم در پادگان های آموزشی زیاد حساس نیستن ولی بعضی یگان ها هستن که شنود میشن، بعد شما را عقیدتی، بازرسی و یا حفاظت میتونند صدا کنن.

یه توصیه دارم که حفاظت را جدی بگیرین و از حفاظت بترسین.

در ضمن تلفن ها عمومی بوده و کارتی هست، هیچ کس تلفن مجانی در اختیار شما قرار نمیده.

من فکر کنم الان تو اکثر جا ها گوشی ساده تقریبا ازاد شده /واسه تلفن زدن هم من میگم تو خدمت همیشه یه کارت تلفن همرات باشه
نمیدونم چی باعث شده این فکر را کنید!

بردن سرباز به معنی آزاد شدن نیست، خود کادریش حق نداره بیشتر از ساده بیاره.

در مورد کارتلفن موافق هستم، من با اینکه همیشه گوشیم جیبم بود همیشه هم کارت تلفن همراه من بود.

سلام

ممنون
دقیقا نمیشه جای خاصی را گفت ولی معمولا در ستاد های فرماندهی قسمت های اداری هست، البته اونها هم بیشتر از 2 تا 4-5 میمونن و بدی ناجا اینه که داعم آماده باش و بازدید و طرح های مختلف و... هست که بعضا اصلا نمیزارن اون روز را برین خونه و یا آخر وقت اجازه میدن.

همچنین من تو 1-2 فرماندهی شهرستان دیدم که سربازها پس از تموم شدن وقت اداریشون بیکار و الاف میرن آسایشگاه و بین بقیه سربازها استراحت میکنن و مثل سربازای دیگه (کمی بیشتر) میرن مرخصی.

javadbaki
19-07-2014, 18:35
بچه ها سلام/سلام جواد بیکی هستم از یزد/الان 26 روز از آموزشیم در 05 کرمان گذشت و 26 بهمون مرخصی دادن تا دوشنبه صبح 30 تیر/تجربیاتم تو این مدت/بچه ها درس خوانده ها در 05 میفتند در گردان 4 و بهترین گروهان گردان 4 گروهان 3 است که من هستم که کلا بهترین وهتل ترین گروهان تو کل پادگان است و فرماندش ستوان دوم مرتضی قربانی است و ...//بچه ها من تک پسرم و مدارکم را دو روز پیش تحویل دادم//به نظر شما 1-با توجه به اینکه رشتم لیسانس حسابداریه دوره کد میخورم؟

4-بچه ها فروشگاه اتکا سرباز نیروی زمینی میگیره؟

Soroush-S
19-07-2014, 19:30
بچه ها سلام/سلام جواد بیکی هستم از یزد/الان 26 روز از آموزشیم در 05 کرمان گذشت و 26 بهمون مرخصی دادن تا دوشنبه صبح 30 تیر/تجربیاتم تو این مدت/بچه ها درس خوانده ها در 05 میفتند در گردان 4 و بهترین گروهان گردان 4 گروهان 3 است که من هستم که کلا بهترین وهتل ترین گروهان تو کل پادگان است و فرماندش ستوان دوم مرتضی قربانی است و ...//بچه ها من تک پسرم و مدارکم را دو روز پیش تحویل دادم//به نظر شما 1-با توجه به اینکه رشتم لیسانس حسابداریه دوره کد میخورم؟

4-بچه ها فروشگاه اتکا سرباز نیروی زمینی میگیره؟

1-حسابداری به احتمال خیلی زیاد دوره کد میخوره .2- میفتی استانهای اطراف 3 - اره پایین اومده 4- اره میگیره

AshkeMahtab
19-07-2014, 19:47
در مورد خوب یا بد بودن سربازی نظرات متفاوت هست/ ولی اگه توش خوش بگذرونی و خودت رو درگیر نکنی واقعا بهتر دوران زندگیت رو تجربه میکنی

خب امیدوارشدیم:n02: اون توضیحم بدی ممنون میشم درمورد زیردیپلم ها تحصیلات کمترباشه جای بهتری میوفتی؟؟:n02:دلیل؟؟

AshkeMahtab
19-07-2014, 19:57
دوستان ان شاالله که این آخرین سوالم باشه:n02:

البته این سوالو یبار پرسیدم دوبار بپرسم ببینم چی میشه . من پدرم فوت شده 3برادرو2 خوار دارم که هر5تا متاهل هستن

و توی شهر هم هستیم هممون البته همشون مشغله زندگی خودشونو دارن بما نمیرسن// الان منو مادرم فقط باهم زندگی میکنیم مادرمم سنش بالای 65 هست و کمی ناتوان

به دلیل سنش دیگه مریضی خاصی نداره ولی خب به دلیل پیری پاهاش اینا درد مکنه..یکی از آشناها

موردش شبیه من بوده با رفتن به نظام وظیفه شهرشون پسرشونو معاف از رزم کردن..میخواستم بدونم

منم مادرمو ببرم نظام وظیفه یکم خواهش التماس کنم برای شرایطم آیا ممکنه دوران خدمتمو بندازن تو شهر خودم؟؟؟:n03:؟؟ اگه نشدنیه نرم الاف شم و خواهش التماس کنم؟؟؟؟:n28:

دم همه اونایی که جواب میدن گرم...مرسی ازبچه ها:n16:

EngineeR EhsaN
19-07-2014, 19:59
بچه ها شرایط گرفتن امریه چطوریه؟

mehdi_08
19-07-2014, 20:30
بچه ها شرایط گرفتن امریه چطوریه؟

شرایط اولش پارتی
شرط دوم پارتی شرط سوم پارتی
خودم.اقدام کردم سری اول جواب رد بهم دادن, سری دوم.با پارتی گفتن دیر شده دو نفر خواستیم!!!!!
شما با توجه به نوع مدرکت به هر سازمانی که تو شهر هست سر برن, قسمت کارگزینی
حتما سه چهار ماه قبلش اقدام کن

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

sansa
19-07-2014, 21:01
دوستان وضعیت سرباز های مازاد چطوری هست . به دلیلی شاید سال بعد برم .

امکانش زیاده یا کمه که سربازی سال بعد 24 ماه بشه ؟

hamid_diablo
19-07-2014, 22:31
سلام دوستان

به نظرتون اگر من تا اواسط مرداد ماه دفترچمو پست کنم کی اعزام میشم؟؟؟

ice_man_sh
20-07-2014, 02:19
دوستان ان شاالله که این آخرین سوالم باشه:n02:

البته این سوالو یبار پرسیدم دوبار بپرسم ببینم چی میشه . من پدرم فوت شده 3برادرو2 خوار دارم که هر5تا متاهل هستن

و توی شهر هم هستیم هممون البته همشون مشغله زندگی خودشونو دارن بما نمیرسن// الان منو مادرم فقط باهم زندگی میکنیم مادرمم سنش بالای 65 هست و کمی ناتوان

به دلیل سنش دیگه مریضی خاصی نداره ولی خب به دلیل پیری پاهاش اینا درد مکنه..یکی از آشناها

موردش شبیه من بوده با رفتن به نظام وظیفه شهرشون پسرشونو معاف از رزم کردن..میخواستم بدونم

منم مادرمو ببرم نظام وظیفه یکم خواهش التماس کنم برای شرایطم آیا ممکنه دوران خدمتمو بندازن تو شهر خودم؟؟؟:n03:؟؟ اگه نشدنیه نرم الاف شم و خواهش التماس کنم؟؟؟؟:n28:

دم همه اونایی که جواب میدن گرم...مرسی ازبچه ها:n16:
باز قسمت شد من جواب بدم:n02:

اینکه مادر کسی مریض باشه و... ربطی به معاف از رزم شدن طرف نداره.

معاف از رزم یعنی اینکه طرف خودش مشکل داره.

-----------
نظام وظیفه استان شما را نمی اندازه شهر خودتون
شما اول میری آموزش که ممکنه هر جای کشور باشه.

----------
حالا بگیم رفتین آموزش و برای تقسیم خواستی مدارک را بدی، من قبلا هم به یکی از دوستان گفتم احتمال نمیدم با توجه به اینکه طرف برادر داره بندازن شهر خودت، چون برای کفالت اگه اون سر دنیا هم برادر داشته باشین کفالت نمیدن.

ولی 100% این مورد را مطمئن نیستم چون یکی از دوستان با اینکه برادر داشت و پدرش فوت کرده بود افتاد ولی مطمئن نیستم با پارتی افتاد یا شرایط حساب کردن!

دوستان وضعیت سرباز های مازاد چطوری هست . به دلیلی شاید سال بعد برم .

امکانش زیاده یا کمه که سربازی سال بعد 24 ماه بشه ؟
منظور از مازاد اگه اینه که کدتون مازاد بیاد، روز اعزام میرین نظام وظیفه و بر اساس نیاز و... اونجا میگن برین کجا.

اتفاقا اگه کسی تو نظام وظیفه استان پارتی داشته باشه خیلی خوبه چون میتونن راحت هر جایی خواستن بفرستن.

قبلا هم گفتیم که ما نمیدونیم واقعا چی میشه ولی احتمال اینکه کسر ها کاهش پیدا کنه و خدمت هم 24 ماه بشه هست.

اصلا تو خدمت همه چیز امکان پذیر هست، دیدین فردا گفتن از اول مهر هر کس اعزام بشه 24 ماه.

سلام دوستان

تا اواسط با اواسط فرق میکنه

اگه تا آخر تیر بفرستین احتمال 50-50 داره شهریور بخورین ولی اگه اواسط مرداد بفرستین احتمال قوی آبان اعزام میخورین.

-------
یه تجربه و مثال عینی هم بدم.سال

ما سه نفر بودیم که سال 91، 23=24=25 مرداد دفترچه فرستادیم، دوستان من که 23 و 25 فرستادن اعزام آبان خوردن من که این وسط 24 فرستادم دی خوردم/

در نتیجه: هیچ وقت به طور قطع نمیشه گفت کی اعزام میخورین.

ebrabm
20-07-2014, 06:04
من کلی از ارسال هارو خوندم و به این نتیجه رسیدم به تعداد سرباز های موجود شرایط مختلف هست برای دوره خدمت! پس سوال نکنم سنگین ترم.. چون هیچ چیز قطعی نیست... :n29:
فقط آرزو میکنم همه سربازا از جایی که خدمت میکنن راضی باشن و این دوسال براشون آسون بگذره.. :n12:

TATU_TATY
20-07-2014, 11:44
آقا با فوق دیپلم امریه میشه گرفت ..جزو محالاته ؟؟

30vil
20-07-2014, 12:06
آقا با فوق دیپلم امریه میشه گرفت ..جزو محالاته ؟؟

دوست عزیز تو این مملکت کار نشد نداره البته با پارتی و معرف

اما من با فوق لیسانس از بهترین دانشگاه رشته مهندسی و شاگرد اول دارای پرونده نخبگان هر جا رفتم یا معرف میخواد یا پارتی یا شرایط دار باید باشی

در هر صورت شما تلاشت را انجام بده:n02:

farzad.74
20-07-2014, 13:27
برادر به هیچ عنوان معافیت کفالت دوره آموزشی نمیره خوده بنده هفته پیش معاف ماده 6 بهزیستی شدم و ازشون سوال کردم گفتم آموزشی داره گفتن نه همونجا 260 هزار تومان پول ریختم و کارتم تا 2 ماه دیگه میاد
دوست عزیز مطئنی چون چند وقت پیش یکی از دوستان از پلیس +10 پرسیده گفته بودند باید اموزشی بره

ice_man_sh
20-07-2014, 16:07
من کلی از ارسال هارو خوندم و به این نتیجه رسیدم به تعداد سرباز های موجود شرایط مختلف هست برای دوره خدمت! پس سوال نکنم سنگین ترم.. چون هیچ چیز قطعی نیست... :n29:
فقط آرزو میکنم همه سربازا از جایی که خدمت میکنن راضی باشن و این دوسال براشون آسون بگذره.. :n12:
کاملا موافقم، به بهترین حالت توصیف کردین.

ولی باز اگه سوالی دارین بپرسین، بهر حال این تاپیک هم برای سوال پرسیدن و کمک و راهنمایی به دوستان ایجاد شده تا از تجربیات قدیمی ها استفاده کنن.

baby_canzas
20-07-2014, 17:47
ستاد فرماندهی ناحیه 5 مشهد کسی نبود ؟

AshkeMahtab
20-07-2014, 20:29
سلام دوستان

من اوابل تیر پست کردم البته یه خوردم دنبال کارای معافیت بود که نشدم:n28: برگ سبزمو امروز صبح گرفتم

تاریخ اعزاممو زدن 19 شهریور:n28: یه هفته قبل از اعزام هم مکانش مشخص میشه:n28:

چاره چیه باید رفت دیگه :n28:
خداکنه تو شهرخودم بیوفتم :n28:هــِــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــی گاهی باید رفتـــــــــــ...

mix27
21-07-2014, 02:12
من اول اقدام کردم برای معافی که نشد:n03: بعد بهم گفتن برو برگ سبز میاد دمه خونتون الانم 1 ماه و 2 روزه که برگه سبزم نیومده , علتش چیِ ؟
ممکنه برگشت خورده باشه ؟
دلم شور میزنه :n02:

ice_man_sh
21-07-2014, 02:23
من اول اقدام کردم برای معافی که نشد:n03: بعد بهم گفتن برو برگ سبز میاد دمه خونتون الانم 1 ماه و 2 روزه که برگه سبزم نیومده , علتش چیِ ؟
ممکنه برگشت خورده باشه ؟
دلم شور میزنه :n02:
برو از پلیس +10 پرینت بگیر.

ebrabm
21-07-2014, 06:14
کاملا موافقم، به بهترین حالت توصیف کردین.

ولی باز اگه سوالی دارین بپرسین، بهر حال این تاپیک هم برای سوال پرسیدن و کمک و راهنمایی به دوستان ایجاد شده تا از تجربیات قدیمی ها استفاده کنن.

مرسی از شما..
سوالام تکراریه/من پدرم فوت شده اما برادر بالای 18 سال دارم. میفتم شهر خودم یا نه؟بنظرتون فوت نامه پدرمو ارائه کنم میتونه تاثیر گذار باشه؟ و آیا با لیسانس نرم افزار توی سپاه بیفتم معمولا چه کارایی بهم میدن انجام بدم؟

Bensonw3x
21-07-2014, 23:19
خبر از سنواتا نشد ؟ دارم نزدیک میشم به دوران اضافه خدمت : ((

adcomputer
22-07-2014, 07:30
دوستان یکماه و نیم است که ترخیص شدم برای پیگیری کارت باید کجا برم همون +10؟

SNOW PATROL
22-07-2014, 08:39

فکر کنم ناجا بودید اموزشی شهید اهوار :n28:

ناجا باید کم کم دیگه کارتتون به دستتون برسه اما برای پیگیری میتونید به پلییس +10 مراجعه کنید

AshkeMahtab
22-07-2014, 09:45

خوشبحالت داداش:n03: تو هم یه روز رفتی بالاخره یه روزم تمو شد من یه روز میام مینویسم تموشدم:n03:

زندگی همینه دیگه میاد میره هیچی موندگار نیس:n28:

راحت شدی تمو شد موفق باشی

ice_man_sh
22-07-2014, 18:11
مرسی از شما..
سوالام تکراریه/من پدرم فوت شده اما برادر بالای 18 سال دارم. میفتم شهر خودم یا نه؟بنظرتون فوت نامه پدرمو ارائه کنم میتونه تاثیر گذار باشه؟ و آیا با لیسانس نرم افزار توی سپاه بیفتم معمولا چه کارایی بهم میدن انجام بدم؟
تو چند پست قبل در جواب یکی از دوستان هم نوشته بودم، دقیقا یکی از معدود نکته هایی که مطمئن نیستم.

در مورد اینکه در سپاه چیکار میکنین بستگی به چا و مکان و نیاز داره که آشنا میشین رفته رفته.

بعضی جاها هست که کار خاصی ندارین و کار دفتری دارین و بعضی جاها هم با نرم افزار بسیج و تعمیر کامپیوتر و به هر حال هر مشکلی داشته باشن مشغول میشین.

اگه هم اعزام کنند به مناطق دیگه که مسئولیت های دیگه ای را دارین.

mf.designing
22-07-2014, 19:01
سلام به دوستان
آقا من الان 5 ماه خدمتم. چند وقت قبل میگرن شدید داشتم و مدتی بود که اصلا خبری ازش نبود اما تو مدت 1 ماه 5 6 بار دوچار حمله شدید میگرنی شدم. دوستان میگرنی میدونن که چه دردی داره میگرن و عوارض دیگه ای مثل تاری کامل دید ، حالت تهوع و ... داره که عملا 1 2 روز آدم رو از کار و زندگی میندازه. من الان در این مورد برا خدمتم چیکار میتونم بکنم ؟! میشه پیش پزشک رفت و برا روزائی که آدم دچار حمله میگرنی میشه استراحت گرفت ؟!
دوستانی که این مشکل رو داشتن چطور سر کردن ؟!

mohammadrm
22-07-2014, 20:50
سلام دوستان
همین ماه (تیر) درسم تموم شد و مدرکم رو فردا پس فردا میگیرم.
به نظرتون دفترچه رو کی ارسال کنم؟

T_L_O_T_D
22-07-2014, 21:24
خب دوستان امروز خدمت من بعد از 21 ماه کامل تموم شد! روزی که می خواستم برم خدمت توی همین تاپیک در مورد آموزشی یگان خدمتی و مسائل دیگه سوال پرسیدم و راهنمایی های خوبی هم بهم شد. 2 سال از زندگی حس می کنم عقب افتادم ولی خب! چاره دیگه ای نیست! نمی تونستم نرم به خاطر راهی که می خواستم ادامه بدم . دیشب ترسیدم! چون حس می کنم بازگشت به اجتماع وحشتناکه! بزرگ ترین سوال اینه! حالا چه کار کنم؟ از کجا باید ادامه بدم؟ توی خدمت تقریبا تجربه کاملی پیدا کردم! از خدمت تو یگان رزمی گرفته تا خدمت تو بیمارستان!من ارتش خدمت کردم.جوری راحت خدمت کردم که انگار خدمت نکردم و این خدمت راحت رو ساختم! تجربیات مهمی که کسب کردم وقابل مطرح کردن این ها بودند

1) خدمت رو واسه خودتون آسون کنید. این بستگی به ابتکار خودتون داره ولی اصولا از پیچیدن هایی که می دونید ممکنه به ضرر تون باشه اجتناب کنید! من درست رفتم و درست هم اومدم. تجربه پیچیدن هم دارم ولی با اینکه یک جاهایی خوب شد ولی در کل ارزش نداره!ضررش بیشتر از نفعشه. تو کارتون ابتکار داشته باشید. سخت نگیرید.

2)روابط تو خدمت خیلی به دردتون می خوره! کل کل الکی نکنید! اینو بدنید 1000 تا دوست کمه 1 دونه دشمن زیاده!پس سعی کنید با همه رفیق باشید تا اینکه بخواهید با همه در بیافتین شاخ شکستن حال می ده ولی همه جا ارزش نداره. اشخاصی می دونید به کارتون میان رو باهاشون گرم تر باشید باهاشون! ممکنه یک سرباز زیر دست ساده باشه ولی بعضی وقتها معجزاتی از این ها می بیند که تعجب می کنید!

3) کاری که بهتون سپرده می شه درست انجام بدید ولی وسواس خیلی به خرج ندید. نخواهید کار رو سریع انجام بدید! فکر نکنید سریع تموم شد خلاصین! نه بد تره! کار بیشتر رو سرتون می ریزن. خود شیرینی هم ممنوع! ! کار بیشتر از وظیفتون انجام ندید! این نکته طلایی تو اول خدمت مهمه درک شه هر چی جلوتر می رید کم رنگ تر می شه! چون شناخت از شما تو برخورد های اوله! اگر خیلی فعال باشید نهایتش مسئولیت زیاد و زحمت زیادتره هیچ خبری نیست! گفتن نامه مثلا تایپ کن 10 انگشتی تایپ کنی و بعد مثال بگی من اکسل هم بلدم خودتون رو بیچاره کردید!

4) من خودم افسر وظیفه بودم! هر چی از خدمتم جلوتر می رفتم بیشتر این نکته رو درک می کردم! شان و منزلت خودتون رو بدونید! شما با یک سرباز عادی فرق دارید! درجه هاتون رو شونه هاتونه! خودتون رو سبک نکنید.الکی با سرباز ها دم خور نشید. حرمت وجودتون رو حفظ کنید. مخصوصا مواقع نگهبانی! اگر این رو رعایت نکردید بیشترین جایی ضربه می خورید توی نگهبانی هاست. زمانی افسر نگهبانید کنترل کردنشون سخته! خفن ترین افسری من دیدم تو خدمت کسی بود که تو کل خدمتش کسی جرات نکرد بهش بگه مهندس! همیشه جناب صداش می زدن! و عجیب هم سرباز ها ازش حرف شنوی داشتند! افسر می شناختم که سر کادر استوارش داد می زد که کار های بخش و خراب کردی اونم جرات نداشت جیک بزنه چون بخش و اون می چرخوند! البته این جور آدم ها کم پیدا می شن که موقعیت شناس باشند و جای خودشون رو محکم کنند. منظورم این نیست برین داد و بیداد کنید خودتون رو بیچاره کنید! منظورم اینه جایگاهتون رو بشناسید! کنترل قسمت رو توی دستتون بگیرید

5)حق و حقوقتون رو بدونید! جایی دید حقی از شما داره ضایع می شه اگر با صحبت حل نشد از رفتن به بازرسی. حفاظت و عقیدتی نترسید! هیچ اتفاقی نمی افته! کسی کاریتون نمی تونه بکنه! البته مطمئن شین حق با شماست و کاری که داره انجام می شه قانونی نیست. و به صورت تکی پیگیر حقوقتون باشید لشکر کشی نکنید.

6)مرخصی ذخیره نکنید واسه پایان دوره! نمی دن بهتون آقا شما می مونید و حسرت مرخصی های نرفته

7)راحت ترین جاهایی که می شه خدمت کرد جایی که کادری بالا سرتون نباشه یا کم باشه. ولی در کل عقیدتی. بازرسی حفاظت خدمت کردن راحت تره!

8)به وضعیت ظاهر مخصوصا افسر وظیفه ها اهمیت بدید. اگر امکانش رو دارید لباس کادر بگیرید. محکم صحبت کنید با صدای رسا! چه جلوی امیر چه جلوی کسی که ما فوق شماست.حتی اگر مرخصی هم می خواهید محکم درخواست بدید. نذارید حس کنند ضعف دارید! نقطه ضعف دست کسی ندید

در آخر امیدوارم همه خدمت راحتی داشته باشید. سوالی کمکی از دستم بر میومد در خدمتم چون خودم خیلی چیزها از این انجمن یاد گرفتم

Amin_0913
22-07-2014, 21:51
سلام
منم رفتم نامه انصرافم رو گرفتم
توی هفته جدیدم میرم واسه کارای سربازی
سربازی با دیپلم خیلی سخته؟
الان 25 سالمه و تک پسر...اختمالش هست بیافتم شهره خودم

Sent from my C6603 using Tapatalk

behnam_roli
22-07-2014, 21:52
سلام دوستان چند تا سوال داشتم:

یکی اینکه من مجموع چشام حدودا 8 میشه... معاف نمیشم(لیسانسم) ولی چیزی که جستجو کردم زده بود "خدمات غیر رزمی"... آیا ارزششو داره برم دنبالش؟ البته من خودم به فعالیتهای جسمانی هم علاقه دارم
فقط اینکه شماره چشمای من طوریه که معاف نمیشم ولی نمیتونم عینک هم نزنم... این عینک زدن تو دوران آموزشی باعث دردسر نیست؟
سوال سوم اینکه من اگه اواخر شهریور یا اوایل مهر دفترچمو بفرستم حدودا کی اعزامم؟

Rossin
22-07-2014, 22:02
سلام دوستان
در مورد پادگان نیرو زمینی سپاه ولیعصر آباده اطلاعاتی دارین؟ چه جور جاییه ؟ خوبه؟
داداشم برای اموزشی افتاده اونجا حالا میخوایم بدونیم چه جوریه جاش
ممنون

T_L_O_T_D
22-07-2014, 22:47
سلام

مزایای افسر ها رو شما نداری.مثلا موی بلند ولی اگر دوره کد بخوری گروهبان شی وضعیتت بهتر می شه. نه خیلی سخت نیست. بستگی داره کجا خدمت کنی. عقیدیتی حفاظت یا بازرسی بیوفتی راحت تره. جز اون هم شما یکسری کارای دیگه از جمله تایپ کردن اگر بلد باشی هم خدمت خوبی خواهی داشت.

T_L_O_T_D
22-07-2014, 22:51

یکی اینکه من مجموع چشام حدودا 8 میشه... معاف نمیشم(لیسانسم) ولی چیزی که جستجو کردم زده بود "خدمات غیر رزمی"... آیا ارزششو داره برم دنبالش؟ البته من خودم به فعالیتهای جسمانی هم علاقه دارم
فقط اینکه شماره چشمای من طوریه که معاف نمیشم ولی نمیتونم عینک هم نزنم... این عینک زدن تو دوران آموزشی باعث دردسر نیست؟
من خودم عینکی هستم. نه دردسر نداره. فقط توی تیر اندازی موقع نشانه روی یک کم اذیت می شی چون عینکت موقع نشونه رفتن جا به جا می شه. معاف از رزم تو ارتش بهش بها می دن بقیه جاها رو نمی دونم می گن نمی دن. من خودم معاف از زرم واسه گوش گرفتم تیر اندازی نمی رفتم! اگر طرف مرام بذاره واست بنویسه معاف از رژه و تیر اندازی و نگهبانی خیلی خوب می شه واست

sasan.69
22-07-2014, 22:54
من خودم عینکی هستم. نه دردسر نداره. فقط توی تیر اندازی موقع نشانه روی یک کم اذیت می شی چون عینکت موقع نشونه رفتن جا به جا می شه. معاف از رزم تو ارتش بهش بها می دن بقیه جاها رو نمی دونم می گن نمی دن. من خودم معاف از زرم واسه گوش گرفتم تیر اندازی نمی رفتم! اگر طرف مرام بذاره واست بنویسه معاف از رژه و تیر اندازی و نگهبانی خیلی خوب می شه واست

الکی میشه یه معاف از رزم جور کرد؟ حتما باید بیمار یا ناراحت خاص داشته باشی؟

+ f.a.r.i
22-07-2014, 23:06
سلام

دوستان هر سال دقیقا چه زمانی اعلام میکنن تغییرات سربازی رو اعم از 21 یا 24 ماهه شدن سربازی ؟
بعدش اگر غیبت نداشته باشی و یک سال خدمت کنی بعدش یکدفعه دانشگاه قبول بشی اجازه میدن ادامه تحصیل بدی بعد ادامه خدمت رو بری ؟

T_L_O_T_D
22-07-2014, 23:34
سلام

دوستان هر سال دقیقا چه زمانی اعلام میکنن تغییرات سربازی رو اعم از 21 یا 24 ماهه شدن سربازی ؟
بعدش اگر غیبت نداشته باشی و یک سال خدمت کنی بعدش یکدفعه دانشگاه قبول بشی اجازه میدن ادامه تحصیل بدی بعد ادامه خدمت رو بری ؟

زمان خاصی نداره، اصلا مشخص نیست،بله می تونید این کار رو انجام بدین ولی تو اعزام مجدد با قانون جدید حساب می کنند مثلا هر کی ۱۸ ماه بود تو خدمت رفت دانشگاه بعد دانشگاه اومد خدمت ۲۱ خدمت مبنا بود

Sent from my C6903 using Tapatalk 2

ice_man_sh
23-07-2014, 01:46
سلام دوستان
همین ماه (تیر) درسم تموم شد و مدرکم رو فردا پس فردا میگیرم.
به نظرتون دفترچه رو کی ارسال کنم؟
به هر حال تصمیم با خودتون هست که کی اعزام بشین ولی توصیه اینه که وقت را هدر ندین.
می تونید تا اواسط مرداد کارهاتون را انجام بدین و دفترچه را ارسال کنید و برای آبان اعزام بخورین.

خب دوستان امروز خدمت من بعد از 21 ماه کامل تموم شد! روزی که می خواستم برم خدمت توی همین تاپیک در مورد آموزشی یگان خدمتی و مسائل دیگه سوال پرسیدم و راهنمایی های خوبی هم بهم شد. 2 سال از زندگی حس می کنم عقب افتادم ولی خب! چاره دیگه ای نیست! نمی تونستم نرم به خاطر راهی که می خواستم ادامه بدم . دیشب ترسیدم! چون حس می کنم بازگشت به اجتماع وحشتناکه! بزرگ ترین سوال اینه! حالا چه کار کنم؟ از کجا باید ادامه بدم؟ توی خدمت تقریبا تجربه کاملی پیدا کردم! از خدمت تو یگان رزمی گرفته تا خدمت تو بیمارستان!من ارتش خدمت کردم.جوری راحت خدمت کردم که انگار خدمت نکردم و این خدمت راحت رو ساختم! تجربیات مهمی که کسب کردم وقابل مطرح کردن این ها بودند

1) خدمت رو واسه خودتون آسون کنید. این بستگی به ابتکار خودتون داره ولی اصولا از پیچیدن هایی که می دونید ممکنه به ضرر تون باشه اجتناب کنید! من درست رفتم و درست هم اومدم. تجربه پیچیدن هم دارم ولی با اینکه یک جاهایی خوب شد ولی در کل ارزش نداره!ضررش بیشتر از نفعشه. تو کارتون ابتکار داشته باشید. سخت نگیرید.

2)روابط تو خدمت خیلی به دردتون می خوره! کل کل الکی نکنید! اینو بدنید 1000 تا دوست کمه 1 دونه دشمن زیاده!پس سعی کنید با همه رفیق باشید تا اینکه بخواهید با همه در بیافتین شاخ شکستن حال می ده ولی همه جا ارزش نداره. اشخاصی می دونید به کارتون میان رو باهاشون گرم تر باشید باهاشون! ممکنه یک سرباز زیر دست ساده باشه ولی بعضی وقتها معجزاتی از این ها می بیند که تعجب می کنید!

3) کاری که بهتون سپرده می شه درست انجام بدید ولی وسواس خیلی به خرج ندید. نخواهید کار رو سریع انجام بدید! فکر نکنید سریع تموم شد خلاصین! نه بد تره! کار بیشتر رو سرتون می ریزن. خود شیرینی هم ممنوع! ! کار بیشتر از وظیفتون انجام ندید! این نکته طلایی تو اول خدمت مهمه درک شه هر چی جلوتر می رید کم رنگ تر می شه! چون شناخت از شما تو برخورد های اوله! اگر خیلی فعال باشید نهایتش مسئولیت زیاد و زحمت زیادتره هیچ خبری نیست! گفتن نامه مثلا تایپ کن 10 انگشتی تایپ کنی و بعد مثال بگی من اکسل هم بلدم خودتون رو بیچاره کردید!

4) من خودم افسر وظیفه بودم! هر چی از خدمتم جلوتر می رفتم بیشتر این نکته رو درک می کردم! شان و منزلت خودتون رو بدونید! شما با یک سرباز عادی فرق دارید! درجه هاتون رو شونه هاتونه! خودتون رو سبک نکنید.الکی با سرباز ها دم خور نشید. حرمت وجودتون رو حفظ کنید. مخصوصا مواقع نگهبانی! اگر این رو رعایت نکردید بیشترین جایی ضربه می خورید توی نگهبانی هاست. زمانی افسر نگهبانید کنترل کردنشون سخته! خفن ترین افسری من دیدم تو خدمت کسی بود که تو کل خدمتش کسی جرات نکرد بهش بگه مهندس! همیشه جناب صداش می زدن! و عجیب هم سرباز ها ازش حرف شنوی داشتند! افسر می شناختم که سر کادر استوارش داد می زد که کار های بخش و خراب کردی اونم جرات نداشت جیک بزنه چون بخش و اون می چرخوند! البته این جور آدم ها کم پیدا می شن که موقعیت شناس باشند و جای خودشون رو محکم کنند. منظورم این نیست برین داد و بیداد کنید خودتون رو بیچاره کنید! منظورم اینه جایگاهتون رو بشناسید! کنترل قسمت رو توی دستتون بگیرید

5)حق و حقوقتون رو بدونید! جایی دید حقی از شما داره ضایع می شه اگر با صحبت حل نشد از رفتن به بازرسی. حفاظت و عقیدتی نترسید! هیچ اتفاقی نمی افته! کسی کاریتون نمی تونه بکنه! البته مطمئن شین حق با شماست و کاری که داره انجام می شه قانونی نیست. و به صورت تکی پیگیر حقوقتون باشید لشکر کشی نکنید.

6)مرخصی ذخیره نکنید واسه پایان دوره! نمی دن بهتون آقا شما می مونید و حسرت مرخصی های نرفته

7)راحت ترین جاهایی که می شه خدمت کرد جایی که کادری بالا سرتون نباشه یا کم باشه. ولی در کل عقیدتی. بازرسی حفاظت خدمت کردن راحت تره!

8)به وضعیت ظاهر مخصوصا افسر وظیفه ها اهمیت بدید. اگر امکانش رو دارید لباس کادر بگیرید. محکم صحبت کنید با صدای رسا! چه جلوی امیر چه جلوی کسی که ما فوق شماست.حتی اگر مرخصی هم می خواهید محکم درخواست بدید. نذارید حس کنند ضعف دارید! نقطه ضعف دست کسی ندید

در آخر امیدوارم همه خدمت راحتی داشته باشید. سوالی کمکی از دستم بر میومد در خدمتم چون خودم خیلی چیزها از این انجمن یاد گرفتم
با تبریک

البته دو ستان باید نسبت به شرایط و پتانسیل فرد هر کس برای خودش یه نقشه راهی تعیین کنه.

مثلا دوست عزیزمون که در ارتش خدمت کردن مسایلی را مطرح کردن، ولی شما شاید در ناجا نتونید با سرباز های زیر دست اینطور رفتار کنید چون خیلی بیشتر باهاشون هستین، محیط کوچک و صمیمی تر هست.

مثلا در زمان خدمت من با سربازها خیلی صمیمی بودن ولی می دونستن که بعضی قوانینی که بینمون بود را اگه رعایت نمیکردن به اسمشون تو دفتر ثب وقایع یه وقعه قشنگ میزدم.

به قول دوستمون حتما در مقابل بازدید کننده با وقار و صدای رسا باید ایستاد ولی دیگه تو محیطی مثل ناجا ما با فرماندهمون میشستیم چای میخوردیم، جک تعریف میکردیم، میگفتیم و میخندیدیم و...

با کادری که دیگه بگذریم...

سلام
چند صفحه قبل را مطالعه کنید در مورد شرایط دیپلمه و... به یکی از دوستان کامل توضیح دادم (و یا پست های من را جست و جو کنین)

تک فرزند پسر جزو شرایط دار برای خدمت در استان خود هست. (دقت کنین استان نه شهر)

مشکلی ناره با عینک میتونید بسازین.

بستگی به شرایطتتون داره، در بعضی نیروها و یگان ها زیاد تفاوتی براتون نمیکنه، بعضی جاها هم میتونه کمک حالتون باشه

الکی میشه یه معاف از رزم جور کرد؟ حتما باید بیمار یا ناراحت خاص داشته باشی؟
پارتی کلفت، کمسیون میده.

DJ POLESTAR
23-07-2014, 08:44

اول از هر چیز بند پ و شانس خیلی در راحتی یا سختی اوایل خدمت از نظر روحی و روانی تاثیر گذار هست. ولی اگه بند پ نداری اگه دیپلم بری خدمت درجه سرجوخه میدن که همون مثل سرباز صفری یا اینکه دوره کد بخوری که گروهبان دو بدن. بازم زیاد براتون تاثیری نداره تو خدمت مخصوصا خدمت تو ارتش داشتن مدرک دانشگاهی حداقل فوق دیپلم خیلی میتونه از خیلی جهات بهتر باشه.
البته بستگی داره کدوم ارگان هم بیفتین. ناجا - نزاجا - پداجا - سپاه و...
در ضمن تو خدمت به سن و سال آدم کاری ندارن 30 سالت هم باشه اگه فرماندهت سختگیر باشه با این سن و سال میزنتت پست نگهبانی و نظافت و...به احتمال زیاد بیفتی استان خودت ولی تضمینی نیست که حتما بیفتی شهر خودت مگر بند پ داشته باشی.

mhei
23-07-2014, 10:53
سلام

سخت و يا آسون رو وللش. بيا برو سر خدمتت. بله احتمالش هست .

Soroush-S
23-07-2014, 14:37
امروز نامه تنزل درجه لیسانسی های اعزامی از 1 اردیبهشت 93 خوندن. به تمامی کسانی که درسال 93 اعزام شدن گفتن که درجه هاتونو بکنید و سرگروهبانی بزنید!

farzad13684
23-07-2014, 16:57
سلام دوستان به نظر شما پلیس راه بهتره یا راهور؟؟ انتقال بین این دو چطوریه سخته آسونه؟

sasan.69
23-07-2014, 17:06
امروز نامه تنزل درجه لیسانسی های اعزامی از 1 اردیبهشت 93 خوندن. به تمامی کسانی که درسال 93 اعزام شدن گفتن که درجه هاتونو بکنید و سرگروهبانی بزنید!

ای بابا ..:n03: حالا از لحاظ عملی و کاری چقدر فرق میکنه؟

ice_man_sh
23-07-2014, 17:42
پس یعنی درجه ارتش از ناجاو سپاه هم کمتر شد؟!

نه به اون شوری و نه به این بی نمکی...

سلام دوستان به نظر شما پلیس راه بهتره یا راهور؟؟ انتقال بین این دو چطوریه سخته آسونه؟
من خودم حدود 2 ماه به صورت کمکی اون هم در بدترین زمان (عید) پلیس راه را تجربه کردم، البته ما چون درجه دار بودیم مثل همون نیروی های عادی پلیس راه به کار گرفته شدیم (که کاملا هم غیر قانونی بود ولی کی بود گوش کنه!)، واقعا سخت هست و ضرب کاری خیلی بالایی داره، لیسانس و فوق لیسانس روزها مراقب راه هستین و شبها پست میدین، بعضی روزها هم سرنشین گشت هستین و...

چه راهور چه پلیس راه از مزخرف ترین یگان های ناجا هستن که اگه اولویت بندی بخوایم بکنیم راهور از پلیس راه بهتره.

نکته 1: البته اگه شما آشنا در قرار گاه استان داشته باشین و یا فرمانده اون پلیس راه و... آشناتون باشه مطمئنا خیلی بهتر میشه.

نکته 2: مودی که من در پلیس راه آ.شرقی دیدم این بود که 3-4 ماه یکبار یگانن عوض میشد، مثلا شما 3-4 ماه نزدیک شهرت تبریز بودی و بعد میدادن 100 کیلومتر دورتر و...

علی جعفریی
23-07-2014, 18:40

من خودم حدود 2 ماه به صورت کمکی اون هم در بدترین زمان (عید) پلیس راه را تجربه کردم، البته ما چون درجه دار بودیم مثل همون نیروی های عادی پلیس راه به کار گرفته شدیم (که کاملا هم غیر قانونی بود ولی کی بود گوش کنه!)، واقعا سخت هست و ضرب کاری خیلی بالایی داره، لیسانس و فوق لیسانس روزها مراقب راه هستین و شبها پست میدین، بعضی روزها هم سرنشین گشت هستین و...

چه راهور چه پلیس راه از مزخرف ترین یگان های ناجا هستن که اگه اولویت بندی بخوایم بکنیم راهور از پلیس راه بهتره.

نکته 1: البته اگه شما آشنا در قرار گاه استان داشته باشین و یا فرمانده اون پلیس راه و... آشناتون باشه مطمئنا خیلی بهتر میشه.

نکته 2: مودی که من در پلیس راه آ.شرقی دیدم این بود که 3-4 ماه یکبار یگانن عوض میشد، مثلا شما 3-4 ماه نزدیک شهرت تبریز بودی و بعد میدادن 100 کیلومتر دورتر و...

سلام..کسی هست منو راهنمایی کنه...من پدرم 24 ماه تو امادگاه زنجان خدمت کرده ...6 ماه هم تو لشکر 24 ارمیه..من میتونم از کسری جبهه استفاده کنم ایا؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

علی جعفریی
23-07-2014, 18:50
دوستای گلم کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟ اصلا میشه از امادگاه کسریی خدمت گرفت چون پشتیبانی جبهه بودن یا نه؟؟

Soroush-S
23-07-2014, 19:34
ای بابا ..:n03: حالا از لحاظ عملی و کاری چقدر فرق میکنه؟

باید بطور کامل داخل پادگان باشن و کارهای دیگه مثل نظافت و ... باید انجام بدن

ولی حدود 30 درصد گفتن ستوانسومی میدن مابقی گروهبان

ice_man_sh
23-07-2014, 20:47
سلام..کسی هست منو راهنمایی کنه...من پدرم 24 ماه تو امادگاه زنجان خدمت کرده ...6 ماه هم تو لشکر 24 ارمیه..من میتونم از کسری جبهه استفاده کنم ایا؟ ممنون میشم راهنمایی کنین
اولا برایی گرفتن کسر جبهه باید متولد 72 و ماقبل بدون غیبت باشین.

دوما مکان های درگیر در زمان جنگ مشخص هست ،ریز اینها هم دست ما نیست که دقیقا بگیم میتونید بگیرین یانه ولی من زنجان را احتمال نمیدم شاید ارومیه را بشه گرفت که البته اون هم چیزی حدود 1 ماه شاید بدن.

redemption 7
24-07-2014, 17:17
پارتی من گفته که تنها کاری که میتونه برام بکنه اینه که سفارش منو به فرمانده گردانمون بکنه تا نمرات بالاتری بهم بدن ... تازه این پارتی را با هزار بدبختی پیدا کردم :n28:

حالا با این شرایط من چیکار کنم؟ اصلا نمرات پایان دوره توی تقسیمات بعد از آموزشی تاثیر داره؟

خواهشا کمک کنید

m.miri
24-07-2014, 17:49
با سلام
میخواستم بدونم کسایی که کارشناسی ارشد قبول میشن و مثلا فردا تاریخه ثبت نام دانشگاست و الان مشغول خدمتن دقیقا چه کارایی برای دریافت معافیت تحصیلی و ترخیص باید انجام بدن؟
ممنون میشم دقیق توضیح بدید
با تشکر:n26:

ice_man_sh
24-07-2014, 18:57
پارتی من گفته که تنها کاری که میتونه برام بکنه اینه که سفارش منو به فرمانده گردانمون بکنه تا نمرات بالاتری بهم بدن ... تازه این پارتی را با هزار بدبختی پیدا کردم :n28:

حالا با این شرایط من چیکار کنم؟ اصلا نمرات پایان دوره توی تقسیمات بعد از آموزشی تاثیر داره؟

خواهشا کمک کنید
خیر تاثیری نداره.

SNOW PATROL
24-07-2014, 20:18
با سلام
میخواستم بدونم کسایی که کارشناسی ارشد قبول میشن و مثلا فردا تاریخه ثبت نام دانشگاست و الان مشغول خدمتن دقیقا چه کارایی برای دریافت معافیت تحصیلی و ترخیص باید انجام بدن؟

شما تشریف ببرید دانشگاه خودشون کارها رو انجام میدن ..و راهنمایتون میکنند

m.miri
24-07-2014, 21:26
شما تشریف ببرید دانشگاه خودشون کارها رو انجام میدن ..و راهنمایتون میکنند
ممنون,اینطوری که خودم میدونستم جناب:n01:
من یه جا خوندم که باید از محل خدمت گواهی اشتغال به خدمت ببری که این خودش 2 روز زمان میبره حداقل, میخواستم بدونم که آماده باشم و اگه میخواد زودتر اقدام کنم و ...
اگه کسی اینکارو کرده ممنون میشم یه راهنمایی کنه

SNOW PATROL
24-07-2014, 21:45
ممنون,اینطوری که خودم میدونستم جناب:n01:
من یه جا خوندم که باید از محل خدمت گواهی اشتغال به خدمت ببری که این خودش 2 روز زمان میبره حداقل, میخواستم بدونم که آماده باشم و اگه میخواد زودتر اقدام کنم و ...
اگه کسی اینکارو کرده ممنون میشم یه راهنمایی کنه

دوست من حالا اگر دوستان اطلاع دقیق تر داشتند اعلام میکنند اما ...
خیر .. اگر مثل سال قبل باشد و قانون تغییر نکرده باشه نیازی به گواهی اشتغال به خدمت نیست
شما تشریف میبرید دانشگاه با مدارک شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه ..قسمت امور نظام وظیفه
بهشون میگید که سربازید و یک نامه ترخیص براتون مینویسند به نظام وظیفه.. نظام وظیفه نامه میزنه به یگانتون که شما رو ترخیص کنه و نامه رو تحویل یگان خدمتی میدین و ترخیص..

مراحل اینجوری هست مراجعه به دانشگاه >> نامه به نظام وظیفه >> نامه به یگان = ترخیص

h-blade
24-07-2014, 22:16
با سلام

دو روز که سهله باید روی یک هفته حساب باز کنی....

شما از محل خدمتت یه نامه اشتغال به خدمت میگیری میری دانشگاه اونو تحویل میدی یه نامه بهت میدن برای نظام وظیفه شهری که اعزام شدید به خدمت شما اون نامه رو میبرید نظام وظیفه جایی که ازش اعزام شدید سپس اونا یه نامه بهت میدن برای محل خدمتت که شما باید برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص بشین حالا اون نامه رو میبرین محل خدمتتون کلی کار داره و یه 50 60 تا امضا میگیرین و ترخیص میشین نامه ترخیصتون میبرین همون نظام وظیفه شهر اعزامی یه نامه میده بهت که شمارو تو دانشگاه ثبت نام کنن.........

Iranian boy10
25-07-2014, 02:06
دوستان درجه ها در ارتش کم شد !!

واقعا راسته ؟
چطوری وقتی کسی که لیسانسه گروهبان یک میدن و به کسی که فوق لیسانسه ستوانسوم ! درجه استواری پس به کی میدن تو ارتش نداریم ؟!

ice_man_sh
25-07-2014, 02:44
واقعا راسته ؟
چطوری وقتی کسی که لیسانسه گروهبان یک میدن و به کسی که فوق لیسانسه ستوانسوم ! درجه استواری پس به کی میدن تو ارتش نداریم ؟!
ارتش تا امروز که استواری نمیداد، احتمالا بعد این هم نده.

30vil
25-07-2014, 18:59
دوستان من فردا میخوام دفترچه را پست کنم

مدرکم هم فوق لیسانسه و تک پسر هستم

میخوام حتما ارتش بیفتم راهی هست که بشه ارتش بیفتم

خواهشا اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه

با تشکر

mehrabooni
25-07-2014, 20:14
برادرکوچکترم اول مهر 92 دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کرد،دیپلم تجربی داشت،الان ترم دو کاردانی تربیت بدنی هست
میخواستم بدونم اگه ترم سوم چهارم مشروط نشه ولی واحد های کمی رو پاس کنه تکلیف چیه

ایا بخاطر پنج شیش واحد درسی که نتونسته توی چهار ترم پاس کنه باید بره خدمت
ایا نظام وظیفه اجازه میده برادرم دو ترم اضافی دانشگاه بمونه تا واحد های موندش رو پاس کنه

SNOW PATROL
25-07-2014, 20:51
دوستان من فردا میخوام دفترچه را پست کنم

مدرکم هم فوق لیسانسه و تک پسر هستم

میخوام حتما ارتش بیفتم راهی هست که بشه ارتش بیفتم

خواهشا اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه

با تشکر

متاسفانه راهی نیست... خیلی از افراد تحصیل کرده تمایل دارند ارتش باشند
شانسی هست

sasan.69
25-07-2014, 22:55
متاسفانه راهی نیست... خیلی از افراد تحصیل کرده تمایل دارند ارتش باشند
شانسی هست

یعنی ارتش بهترین گزینه برای تحصیل کرده هاست؟ با وجود کسر درجه که جدیدا اجرا شده باز هم خوبه؟

SNOW PATROL
25-07-2014, 23:06
یعنی ارتش بهترین گزینه برای تحصیل کرده هاست؟ با وجود کسر درجه که جدیدا اجرا شده باز هم خوبه؟
در هر صورت بشخصه ارتش رو برای تحصیل کرده ها بهترین جا میدونم ..
با فوق لیسانس در ناجا احتمال زیاد جایی بهتر از سر چهار راه در انتظار دوستان نیست ....سپاه هم که پذیرش چندانی با این مدرک نداره و احتمالش خیلی ضعیفه ..

Behrang_sh
25-07-2014, 23:13
برادرکوچکترم اول مهر 92 دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کرد،دیپلم تجربی داشت،الان ترم دو کاردانی تربیت بدنی هست
میخواستم بدونم اگه ترم سوم چهارم مشروط نشه ولی واحد های کمی رو پاس کنه تکلیف چیه

ایا نظام وظیفه اجازه میده برادرم دو ترم اضافی دانشگاه بمونه تا واحد های موندش رو پاس کنه

تو دانشگاه آزاد تا زمانی که شهریه پرداخت میشه خبری از اخراج نیست! با خیال راحت به درسش ادامه بده!
مورد داشتیم سال 87 ترم 13 کاردانی رشته مکانیک بود!

poorya_2
26-07-2014, 00:06
سلام

واسه این معاف موقت 6 ماهه برگه ای نامه ای چیزی هم میدن ؟؟؟ یا فقط میگن 6 ماه معافی !!!

اگه کسی از این معاف موقت ها گرفته لطفا اطلاع بده من چند تا سوال دارم ، ممنون

mehrabooni
26-07-2014, 00:50
تو دانشگاه آزاد تا زمانی که شهریه پرداخت میشه خبری از اخراج نیست! با خیال راحت به درسش ادامه بده!
یادمه توی برگه ی معافیت به تحصیل نوشته بود فقط تا دوسال اعتبار داره

ice_man_sh
26-07-2014, 03:04

هر دانشگاه بخش به نام نظام وظیفه داره که به این مسایل رسیدگی میکنه.

اول شما باید سقف سنوات را بپرسین که چه مدت سنوات برای تحصیل داه شده.
در ضمن میشه از ترم تابستان و معرفی به استاد هم استفاده کرد به شرطی که دروس عملی و پروژه و... را نگه نداره.

سقف سنوات تحصیلی مهمه، کسی که ادامه داده شاید اون زمان پاره وقت قبول شده که 8 سال سقف سنوات داشت و یا اصلا مشکل نظام وظیفه نداره

بهترین راه همونی هست که از نظام وظیفه دانشگاه مربوطه بپرسن.

mehdi_08
26-07-2014, 14:34
سلام
دوستان کسی اطلاع داره سابقه خدمت فرهنگیان در منطقه جنگی که طبق لینک زیر در حال پیگیریه

می شه ازش برای کسر خدمت استفاده کرد؟؟
سابقه ایثارگری حساب می شه

Behrang_sh
26-07-2014, 16:25
هر دانشگاه بخش به نام نظام وظیفه داره که به این مسایل رسیدگی میکنه.

اول شما باید سقف سنوات را بپرسین که چه مدت سنوات برای تحصیل داه شده.
در ضمن میشه از ترم تابستان و معرفی به استاد هم استفاده کرد به شرطی که دروس عملی و پروژه و... را نگه نداره.

سقف سنوات تحصیلی مهمه، کسی که ادامه داده شاید اون زمان پاره وقت قبول شده که 8 سال سقف سنوات داشت و یا اصلا مشکل نظام وظیفه نداره

بهترین راه همونی هست که از نظام وظیفه دانشگاه مربوطه بپرسن.

انقدر این موضوع رو تو دانشگاه آزاد دیدم که حد و حساب نداشت! طرف خدمت نرفته بود و تمام وقت بعدش ترم 13 بود!!!!!
سقف سنوات اصولش اصلا تو دانشگاه آزاد رعایت نمیشه . امور مشمولین دانشگاه آزاد به این راحتیا لغو معافیت نمیکنه

prance666
26-07-2014, 19:13
دوستان بعد از 10 روز کارت معافیت کفالت من اومد
هورررااااا

arming900
27-07-2014, 11:32
دوستان بعد از 10 روز کارت معافیت کفالت من اومد
هورررااااا

بعد از ده روز؟ مبارکه

ما که دوسال علاف شدیم 3 ماهٍ کارت نیومده :n27:

ali_i3
27-07-2014, 13:16
الان فقط تا اونجایی که من میدونم تو آمریکا خدمت سربازی اجباری نیست و به داوطلبان خدمت در ارتش مث یه کارمند عادی حقوق میدن. ولی تو خیلی از کشورهای دیگه (من جمله کشورهای اروپایی) خدمت سربازی اجباریه.

لطفا از خودتون حرف درنیارید !!!

کشورهایی که خدمت وظیفه عمومی ندارند:

آرژانتین
آفریقای جنوبی
آنتیگو و باربودا
آنتیل هلند
اتیوپی
اردن
اسپاینا
استرالیا
اسلواکی
اسلونی
افغانستان
آلمان
امارات متحد عربی
ایالات متحده آمریکا
ایتالیا
ایرلند
باربادوس
باهاماس
بحرین
برمه
برونئی
بریتانیا
بلژیک
بلغارستان
بنگلادش
بوتان
بوتسوانا
بوسنی و هرزگوین
پاکستان
پرتغال
پرو
تانزانیا
ترینیداد و توباگو
تونگا
تیمور شرقی
جیبوتی
چک (جمهوری)
دومینیکن (جمهوری)
رواندا
رومانی
زامبیا
زلاند نو
ژاپن
سریلانکا

سنت کیتس و نویس
سوازیلند
سورینام
سیرالئون
سیشل
شیلی
عراق
عربستان سعودی
عمان
غنا
فرانسه
فیجی
قطر
کامرون
کانادا
کرواسی
کنیا
کونگو
گامبیا
گینه نو پاپوا
لبنان
لسوتو
لوکزامبورگ
لهستان (لغو در ۲۰۰۸)
لیبریا
لیتوانی
مالاوی
مالتا
مالدیو
مجارستان
مراکش
مقدونیه
مونتنگرو
نامیبیا
نپال
نیجریه
نیکاراگوا
هائیتی
هلند
هند
هندوراس
یمن

mehrabooni
27-07-2014, 13:27
لطفا از خودتون حرف درنیارید . کشورهای فاقدخدمت اجباری آرژانتین آفریقای جنوبی آنتیگو و باربودا آنتیل هلند اتیوپی اردن اسپاینا استرالیا اسلواکی اسلونی افغانستان آلمان امارات متحد عربی ایالات متحده آمریکا ایتالیا ایرلند باربادوس باهاماس بحرین برمه برونئی بریتانیا بلژیک بلغارستان بنگلادش بوتان بوتسوانا بوسنی و هرزگوین پاکستان پرتغال پرو تانزانیا ترینیداد و توباگو تونگا تیمور شرقی جیبوتی چک (جمهوری) دومینیکن (جمهوری) رواندا رومانی زامبیا زلاند نو ژاپن سریلانکا سنت کیتس و نویس سوازیلند سورینام سیرالئون سیشل شیلی عراق عربستان سعودی عمان غنا فرانسه فیجی قطر کامرون کانادا کرواسی کنیا کونگو گامبیا گینه نو پاپوا لبنان لسوتو لوکزامبورگ لهستان (لغو در ۲۰۰۸) لیبریا لیتوانی مالاوی مالتا مالدیو مجارستان مراکش مقدونیه مونتنگرو نامیبیا نپال نیجریه نیکاراگوا هائیتی هلند هند هندوراس یمن
در این کشور ها چگونه هست
یعنی هرکی بخاد میره

ali_i3
27-07-2014, 14:59
در این کشور ها چگونه هست
یعنی هرکی بخاد میره

در کشور های بالا خدمت سربازی اجباری نیست و جوانان می‌توانند به صورت داوطلبانه به استخدام ارتش حرفه‌ای کشورشان در آیند. فراخوان خدمت وظیفه عمومی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%87_%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C) در شرایط عادی غالباً در این کشورها وجود ندارد ولی حاکمان این کشورها احتمال این فراخوان در شرایط اضطراری را به هیچ وجه رد نمی‌کنند.

اطلاعات کامل تر تو این صفحه :
+ منبع دانشنامه ویکی پدیای فارسی

ali_i3
27-07-2014, 15:47
یه سوال از دوستانی که سربازی رفتن :

من الان تاریخ رفتنم به سربازی مشخص شده 1-6-93 (مدرک کاردانی دارم) و پلیس بلاوه ده گفت ده روز قبلش محلش مشخص میشه که باید برم از پلیس بعلاوه ده جویا شم(دیگه خبری از پست و مست نیست همش الکترونیک شده ماشالاه).
حالا سوالم اینه که تو تاریخ 1-6 که باید برم پادگان :
1 - چه چیزهای باید با خودم ببرم (لازم)؟
2 - لباس و چکمه و ساک سربازی رو که خودشون میدن ؟ اگه اره بر فرض که لباس اندازم نبود کی و از کجا میتونم بدوزمشون ؟
3 - اگه بخوام کمپوت میوه با خودم ببرم:n09: بنظرتون خراب نمیشه ؟ و بقه چیزها مثل خرما و کشمش (که میگن تو سربازی حکم دپینگ داره) تو کیف خراب نمیشن ؟
4 - تو سرباز بهمون کمد میدن ؟چجور قفلی ببرم که کسی نتونه بازش کنه ؟:n10:

میدونم شاید سوال ها تکراری باشه و خیلی ها که سرباز رفتن حوسله جواب دادن به این سوال ها رو ندارن ولی لطفا جواب بدید :n28:جوابشون خیلی برام مهمه !

سپاس از اینکه این تاپیک رو ایجاد کردید :n16:

amin khan
27-07-2014, 16:29
الان فقط تا اونجایی که من میدونم تو آمریکا خدمت سربازی اجباری نیست و به داوطلبان خدمت در ارتش مث یه کارمند عادی حقوق میدن. ولی تو خیلی از کشورهای دیگه (من جمله کشورهای اروپایی) خدمت سربازی اجباریه.

لطفا از خودتون حرف درنیارید !!!

کشورهایی که خدمت وظیفه عمومی ندارند:

در کشور های بالا خدمت سربازی اجباری نیست و جوانان می‌توانند به صورت داوطلبانه به استخدام ارتش حرفه‌ای کشورشان در آیند. فراخوان [/COLOR]خدمت وظیفه عمومی در شرایط عادی غالباً در این کشورها وجود ندارد ولی حاکمان این کشورها احتمال این فراخوان در شرایط اضطراری را به هیچ وجه رد نمی‌کنند.

دوستان این نقل قول و این بحث مال صفحه 5 تاپیک هست ، حالا چرا این زیر خاکی رو بیرون کشیدین نمیدونم
ویکی پدیا اطلاعات خوبی نوشته :
کشورهای مختلف در مورد سربازی یکی از وضعیتهای زیر رو دارن:
۱.۱ کشورهای بدون نیروی دفاعی
۱.۲ کشورهای فاقدخدمت اجباری
۱.۳ کشورهایی با خدمت اجباری در شرایط خاص
۱.۴ کشورهایی با خدمت یک‌ساله یا کمتر
۱.۵ کشورهایی با ۱۸ ماه خدمت وظیفه
۱.۶ کشورهایی با خدمت غیر رزمی یا بدون سلاح
۱.۷ کشورهایی با خدمت انتخابی
۱.۸ کشورهایی با ترکیب خدمت وظیفه و داوطلبانه
۱.۹ کشورهایی با بیش از ۱۸ ماه خدمت وظیفه، بدون انتخاب‌های غیررزمی
۱.۱۰ کشورهایی که به زودی خدمت وظیفه عمومی را لغو می‌کنند
------------------------------
فقط بیست و چهار تا کشور از جمله ایران هست که بیشتر از 18 ماه خدمت وظیفه و بدون انتخاب های غیر رزمی دارن:
ارمنستان ، اسرائیل ، ایران ، بورکینافاسو ، تاجیکستان ، تایلند، ترکمنستان ، سائوتوم و پرنسیپ ، سنگاپور (به جز نیروی دفاع میهنی که بخشی از وزارت کشور است) ، سودان،سوریه،سومالی،قرقیزس تان،قزاقستان ،کره جنوبی،کره شمالی،کنگو (جمهوری دموکراتیک)،کوبا گینه،گینه استوایی ،لیبی ،مصر،موزامبیک ،ویتنام

یه سوال از دوستانی که سربازی رفتن :
من الان تاریخ رفتنم به سربازی مشخص شده 1-6-93 (مدرک کاردانی دارم) و پلیس بلاوه ده گفت ده روز قبلش محلش مشخص میشه که باید برم از پلیس بعلاوه ده جویا شم(دیگه خبری از پست و مست نیست همش الکترونیک شده ماشالاه).
1 - چه چیزهای باید با خودم ببرم (لازم)؟
2 - لباس و چکمه و ساک سربازی رو که خودشون میدن ؟ اگه اره بر فرض که لباس اندازم نبود کی و از کجا میتونم بدوزمشون ؟
3 - اگه بخوام کمپوت میوه با خودم ببرم بنظرتون خراب نمیشه ؟ و بقه چیزها مثل خرما و کشمش (که میگن تو سربازی حکم دپینگ داره) تو کیف خراب نمیشن ؟
4 - تو سرباز بهمون کمد میدن ؟چجور قفلی ببرم که کسی نتونه بازش کنه ؟
میدونم شاید سوال ها تکراری باشه و خیلی ها که سرباز رفتن حوسله جواب دادن به این سوال ها رو ندارن ولی لطفا جواب بدید جوابشون خیلی برام مهمه !
سپاس از اینکه این تاپیک رو ایجاد کردید

1- چیزایی که صفحه اول نوشته معمولا کفایت میکنه ، تازه خیلی هاش مثل تاید و صابون و زیرپوش و شرت و حوله اینا هم اضافه است ، بعضی جاها خودشون همه رو میدن ولی شما محض احتیاط همینا رو ببر ولی دیگه لباس شخصی و اینا نبر که میمونه رو دستت ، یه مقدار پول نقد (بیشتر توی عابر بانک ببر) و بیشتر خشکبار و گردو و مغزیجات و قرص ویتامین ث ببر
2-ما که رفتیم به اندازه یه ادم دو متری با 120 کیلو وزن هم لباس داشت ، پوتین 47 هم داشت ، احتمالا لباس اندازه ات هست ، اگه هم نبود و خواستی تنگ کنی ، توی اموزشی نه میزارن تنگ کنی و نه به نفع اته ، چون هرچی گشادتر باشه تو بشین پاشو و رژه و اینا راحتتری ، بعداز آموزشی میتونی ببری یه خیاطی درستش کنه واست
3-کمپوت و کنسرو رو خیلی جاها نمیزارن ببری تو(میگن احتمال داره توش چیزی جاساز کرده باشی) ، ولی خرما (اگه خرما خشک باشه) و آجیل و خشکبار نه خراب نمیشه
4-کمد میدن ولی کمدش خیلی جا نداره ، وسایل اضافی اگه ببری توش جا نمیشه ، قفل هم یه قفل متوسط کفایت میکنه

Rossin
27-07-2014, 17:12
سلام
کسر خدمت مشمول متولدیت 73 هم میشه؟
گفته بودن فقط تا 72 از طریق پدر کسر خدمت میشن
پدرم 24 ماه خدمت جبهه داشته بعلاوه 6 ماه حضور در جبهه خارج از خدمت
حالا میخوایم ببینیم برادرم کسر خدمت میخوره؟
از کجا پدرم باید اقدام کنه؟
ممنون

ice_man_sh
27-07-2014, 17:20

یکماه مونده میاد رو سیستم پلیس +10

در مورد پوتین (نه چکمه) من شخصا توصیه میکنم دوستان یه پوتین خوب بگیرن و حدود یک هفته واکس بزنن (هر روز) بزارن جلو آفتاب و یه 20 روزی هم بپوشن که هم پاشون عادت کنه و هم پوتین نرم بشه تا پاشون را در خدمت زخم نکنه.

پوتین هایی را که در حین خدمت میدن را هم بعدا بفروشین.

کسایی هم که عضو بسیج و گردان و... هستن حتما پوتین دارن.

سلام
کسر خدمت مشمول متولدیت 73 هم میشه؟
گفته بودن فقط تا 72 از طریق پدر کسر خدمت میشن
پدرم 24 ماه خدمت جبهه داشته بعلاوه 6 ماه حضور در جبهه خارج از خدمت
حالا میخوایم ببینیم برادرم کسر خدمت میخوره؟
از کجا پدرم باید اقدام کنه؟
ممنون
خیر دوست عزیز کسر جبهه برای متولدین 72 و ما قبل هست.

starn
28-07-2014, 00:56
سلام دوستان
بچه ها الان اگه غیبت داشته باشی 6 ماه اضاف میخوری؟!!!!!!!!
قبلا که 3 ماه بود الان زده 180 روز چرا؟!!!!
بعنی با خود خدمت میشه 27 ماه !!!! خیلی خدایی :n04:
از این 180 روز (6 ماه ) چند ماه میبخشن ؟ کلش میره اگه ببخشش بخوره نصفش میره؟ یا چطور داستانش؟
بعد این که شنیدم اگه غیبت داشته باشی نمیتونی کسری خدمت بگیری راه چاری ای جیزی نداره بشه کسری بگیریم برا ایثارگیری ؟؟؟؟؟
--------
چند بار میتونی اعتراض بزنی؟ من دیدم یکی مگفت تا 3 بار میشه اعتراض زد
اعصاب روان دوستان کیا معافیت گرفتن؟ برا افسردگی و این چیزیا ؟ بری داخلی چی بگی که باور کنن (طرف واقعا این مشکل رو داره) چون دیدم اگه ساده باشی بری بگی فلان و از این جور حرف ها اعزامت میکنن اصلا دکتر توجه نمیکنه

akpa
28-07-2014, 08:42
من بالاخره دفترچه رو پست کردم و چون قلبم و چشام مشکل داره ارجاع به کمیسیون پزشکی شدم گفتن از اونجا بهت زنگ میزنن میگن کی بیای ولی الان یه هفته اس خبری نیس
پدر من سابقه جبهه به مدت 10 ماه داره منم متولد 70 هستم چجوری باید ازش استفاده کنم؟
بابام سرباز کمیته بوده ولی یه نامه گرفته که تایید میکنه 10 ماه خدمت داشته و تاریخ اعزامش رو مشخص کرده
حالا حتما باید کارت ایثارگری بگیره؟
این 10 ماه چقدر کسیر داره؟
ممنون از اینکه پاسخ میدین

soheil021
28-07-2014, 12:16
نبود 25 روز دیگه تا اتمام آمورشی ....................

30vil
28-07-2014, 12:23
من همین الان مدارکمو ثبت کردم و برگ آماده به خدمت را همان لحظه بهم داد و تاریخ اعزام اول آبان خورده

امیدوارم ارتش بیفتم :n02:

sasan.69
28-07-2014, 12:29
من همین الان مدارکمو ثبت کردم و برگ آماده به خدمت را همان لحظه بهم داد و تاریخ اعزام اول آبان خورده

ای بابا چرا اینقدر فوری؟:n03:

30vil
28-07-2014, 12:34

نمیدونم خودمم تعجب کردم

sasan.69
28-07-2014, 12:39
نمیدونم خودمم تعجب کردم

امیدوارم ارتش اونم تهران همو ببینیم هنوز نامه از دانشگاه برام نیومده اما احتمالا ابان اعزامم:n01:

ramin14
28-07-2014, 12:43
اسلام وعرض ادب ..
1-آیا کسی که دراثر افزایش سنوات مجاز تحصیل اضافه خدمت خورده می تواند طزح پژوهشی بر داشته وکسر خدمت بگیرد؟
2-برای رشته حسابداری کدام سازمانها طرح کسرخدمت ارائه می دهند؟
باتشکر.لطفا کمکم نمایید..

بردیا
28-07-2014, 16:06
آقا کسی خبر داره میان دوره ها تو نیروهای مختلف از کی داده شدن؟
پدافند سمنان تازه امروز ما رو ول کرد تا یک شنبه صبح هفته آینده.

این چند روز آخر از بس یه عده زیر فشار عصبی ندیدن خونواده هاشون و محیط تکراری پادگان بودن،کلی زد و خورد و دعواهای لفظی و فحش و فحش کاری داشتیم تو پادگان در حالی که قبلش اصلا ازین خبرا نبود.

Mahdi.p30
28-07-2014, 16:58
پلیس +10 به منم همون لحظه ای که درخواستو ثبت کرد، برگه سبز رو داد

ice_man_sh
28-07-2014, 18:08
سلام دوستان
بچه ها الان اگه غیبت داشته باشی 6 ماه اضاف میخوری؟!!!!!!!!
قبلا که 3 ماه بود الان زده 180 روز چرا؟!!!!
بعنی با خود خدمت میشه 27 ماه !!!! خیلی خدایی :n04:
از این 180 روز (6 ماه ) چند ماه میبخشن ؟ کلش میره اگه ببخشش بخوره نصفش میره؟ یا چطور داستانش؟
بعد این که شنیدم اگه غیبت داشته باشی نمیتونی کسری خدمت بگیری راه چاری ای جیزی نداره بشه کسری بگیریم برا ایثارگیری ؟؟؟؟؟
--------
چند بار میتونی اعتراض بزنی؟ من دیدم یکی مگفت تا 3 بار میشه اعتراض زد
اعصاب روان دوستان کیا معافیت گرفتن؟ برا افسردگی و این چیزیا ؟ بری داخلی چی بگی که باور کنن (طرف واقعا این مشکل رو داره) چون دیدم اگه ساده باشی بری بگی فلان و از این جور حرف ها اعزامت میکنن اصلا دکتر توجه نمیکنه
بیشتر از 3 ماه غیبت میره رو 6 ماه.

بستگی داره، دوستان میگن قسمتیش قابل بخشش هست ولی همش را نمی بخشن.

بله میشه 27 ماه ، اگه تو یگان اضافه نخورین.

قانونش واضجه، اگه غیبت داشته باشین نمیتونین کسر ایثارگری بگیرین.

من بالاخره دفترچه رو پست کردم و چون قلبم و چشام مشکل داره ارجاع به کمیسیون پزشکی شدم گفتن از اونجا بهت زنگ میزنن میگن کی بیای ولی الان یه هفته اس خبری نیس
پدر من سابقه جبهه به مدت 10 ماه داره منم متولد 70 هستم چجوری باید ازش استفاده کنم؟
بابام سرباز کمیته بوده ولی یه نامه گرفته که تایید میکنه 10 ماه خدمت داشته و تاریخ اعزامش رو مشخص کرده
حالا حتما باید کارت ایثارگری بگیره؟
این 10 ماه چقدر کسیر داره؟
ممنون از اینکه پاسخ میدین
معمولا برگه ای میاد که زمان و مکان کمیسیون اولیه را می نویسه.

شما اگه پدرتون خدمت جبهه (خدمت در زمان جنگ نه خدمت در مناطق درگیر) داشته باشه و متولد 72 و ماقبل بدون غیبت باشین، میتونید اقدام کنید.
قبلا اینطور بود که پدرتون میرفت اقدام میکرد و برگه کسر را میدادن و در سیستم ثبت میکردن الان خبر ندارم که این کار میشه و یا باید مثل کثر بسیج، بعد آموزش و مشخص شدن یگانتون درخواست میدین و یه برگه اشتغال به خدمت برای ان کار میدن تا اقدام کنن.

آقا کسی خبر داره میان دوره ها تو نیروهای مختلف از کی داده شدن؟
پدافند سمنان تازه امروز ما رو ول کرد تا یک شنبه صبح هفته آینده.

این چند روز آخر از بس یه عده زیر فشار عصبی ندیدن خونواده هاشون و محیط تکراری پادگان بودن،کلی زد و خورد و دعواهای لفظی و فحش و فحش کاری داشتیم تو پادگان در حالی که قبلش اصلا ازین خبرا نبود.
بعضی جاها کلا میان دوره نداره!

اولها که چیزی معلوم نمیشه، یواش یواش که سختی دیدین، با هم زندگی کردین، توقف رفت بالا و... خوب و بد مشخص میشه.

T_L_O_T_D
28-07-2014, 19:06

یک راه هست ۹۰٪ هم جواب می ده، بری پلیس +۱۰ بپرسی تعجیلی های این ماه کجا تقسیم شدند اگر این ماه ارتش بودنپ تعجیل بزن می افتی ارتش

ali_i3
28-07-2014, 19:27
سپاس بابت دو پاسخ
amin khan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و
ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:n16:

یکماه مونده میاد رو سیستم پلیس +10

الان دیگه همون لحظه که دفترچه رو به پلیس بعلاوه ده میدی ثبت میکنن و تاریخ اعزامت مشخش میشه و 10 روز قبل تاریخ اعزامم محلش هم مشخص میشه (به من اینطوری گفتن).

سوال ما رو كسي جواب نداداااااا :(

يه سوال ديگه ام دارم

كسي كه امريه بگيره چقدر با اوني كه نمي گيره از نظر ساعت حضور و حقوق اش چقدر فرق داره؟؟؟

دوتا سوال دیگه ؟
1 - واسه این وسایل که باید ببریم باید ساک مخصوص سربازی(مدل و رنگ لباس(match)) بگیریم ؟ آخه میگن تو سربازی یه ساک دیگه میدن بهمون !
2 - من کاردانی کامپیوتر دارم و امریه هم نگرفتم .خواستم بپرستم بعد آموزشی وظعیتم چی میشه ؟یعنی کجا میفتم و باید چیکار کنم ؟مدتش کمتره ؟

alireza-1991
28-07-2014, 21:10
میگن اکثرا دانشگاه آزادی ها و غیر انتفاعی ها میفتن نیرو انتظامی

دولتی ها هم که کمترن ارتش

درسته ؟

SNOW PATROL
28-07-2014, 22:19
سپاس بابت دو پاسخ
دوتا سوال دیگه ؟
1 - واسه این وسایل که باید ببریم باید ساک مخصوص سربازی(مدل و رنگ لباس(match)) بگیریم ؟ آخه میگن تو سربازی یه ساک دیگه میدن بهمون !
2 - من کاردانی کامپیوتر دارم و امریه هم نگرفتم .خواستم بپرستم بعد آموزشی وظعیتم چی میشه ؟یعنی کجا میفتم و باید چیکار کنم ؟مدتش کمتره ؟

1.نه لازم نیست مچ باشه اما کلا خیلی ساک بزرگ با خودت نبر هرچی کوچیک تر بهتر ...
2.چیز خاصی معلوم نیست و نمیشه همینجوری گفت

درسته ؟

:n04:
نه برادر من !! اصلا ارتباطی بین این دوموضوع نمیبینم ..زیاد به حرفهای این و اون توجه نکنید

campuzlit
28-07-2014, 22:57

درسته ؟

من موندم ملت چه چیزایی می گن. یعنی اگه نظام وظیفه 1% همچین کاری بکنه. هیچ ربطی به دانشگاه و هیچ چیز دیگه ای نداره. فقط باید شانست خوب باشه تا جایی که می خوای بیفتی (البته در صورت نداشتن بند پ )

saeid127
29-07-2014, 09:18
سلام. کسی اطلاعاتی از گواهی کفالت پدر و مادر برای انتقالی داره؟

DJ POLESTAR
29-07-2014, 10:48
برا آموزشی نبود نکش دوست من... بذار بیای یگان خدمت کنی دو سه ماه موند که خدمتت تموم بشه انقدر نبود بکش که کل ایران بفهمه :n02:
دو ماه میری آموزشی بدون مسئولیت میخوری و یکم ورزش (رژه و بدورو) میکنی و بیخوابی میکشی ولی تو یگان ورزشی در کار نیست هر روزت تکراری و آدمهای تکراری و کار و مسئولیت تکرای و کادری های نفهم = اعصاب خوردکنی و بدبختی و خفت و خاری :n02:

farzad02
29-07-2014, 11:32

دوستان کسی در این مورد خبر جدیدی نشنیده؟

gog2000
29-07-2014, 12:53

:n02::n02:هه هه یه لحظه خندم گرفت:n02::n02::n02:
یادش بخیر
بذارین حالا منم یک نبود بکشم نبود 8 سال پیش خدمت

اره خدمت هم مثل خیلی از روزهای زندگی مثل برق و باد گذشت انگار همین دیروز بود نبود خدمت دورقمی می کشیدم
ولی حالا بیشتر از 8 ساله که تموم شده ولی بازم بعضی وقتها خواب می بینم تو خدمتم اونم اموزشی خدمت 2 ساله ولی تا اخر عمر خاطرات و اتفاقاتش باهات می مونه. پس قدرشو بدون چون در این مدت سربازی انگار زمان متوقف شده و ادم هیچ و غمی و فکر و ذهنی جز اتمام خدمت نداره ولی وقتی تموم میشه تازه می فهمی اوه درس و کار و زن و زندگی و هزاران بدبختی دیگه................
و با خودت میگی کاش زندگی در همان مرخصی پایان دوره خدمت می موند چون خداییش تنها مرخصی طول خدمته که عجله داری که زودتر تموم بشه تا بری و کارت پایان خدمت تو بگیری ...........

پس چون می گذرد غمی نیست واقعا خیلی زودتر از اونی که فکرشو بکنی تموم میشه

پس غم نخور آشخور:n02::n02:

poorya_2
29-07-2014, 13:06
سلام

واسه این معاف موقت 6 ماهه برگه ای نامه ای چیزی هم میدن ؟؟؟ یا فقط میگن 6 ماه معافی !!!

اگه کسی از این معاف موقت ها گرفته لطفا اطلاع بده من چند تا سوال دارم ، ممنون
......................

Persia Xperia
29-07-2014, 13:20
درود دوستان.02 پرندک گردان شهید ایرانیان...از یکشنبه ظهر میان دوره دادن تا یکشنبه هفته بعد.خیلی چسبید انصافا.امیر پادگان خیلی خوبه.کلا همونطور که شنیده بودم پادگان خوبیه.فقط گرما اذیت میکنه که اونم واسه همست.کلا جو خوبیه.سختیو بی خوابی هست اما قابل تحملش کردیم با بچه ها.امیدوارم تموم جوونای سرزمینم خدمتشون رو به خوبی بگذرونن.گاهی واقعا کم میاره ادم اما خوب دیگه باید گذروند اگه فکر کنی زیاد داغون میشی.میدونم چرته تو مخی داره زیاد وقت تلف کردنه اما وقتی چاره ای دیگه ندارم سعی میکنم تحمل کنم بگذره.سلامتی همه سربازا :n16::n01:

HamiD-Xfors
29-07-2014, 17:17
دوستان من 1 شهریور اعزامم :n14:

هنوز نمیدونم کجا افتادم. قراره نامه بیاد در خونه یا باید برم پلیس +10؟:n27:

(تاریخ اعزامو که خودم رفتم گرفتم از پلیس +10 ) :n15:

mehdi_08
29-07-2014, 17:37

سلام
دو هفته قبل از اعزام از پلیس ۱۰+ برگه سفید رو بگیر

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

sasan.69
29-07-2014, 18:09
داشتن آشنا تو اموزشی چقدرمیتونه موثر باشه ؟

ice_man_sh
29-07-2014, 20:00
سپاس بابت دو پاسخ
amin khan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و
ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:n16:

الان دیگه همون لحظه که دفترچه رو به پلیس بعلاوه ده میدی ثبت میکنن و تاریخ اعزامت مشخش میشه و 10 روز قبل تاریخ اعزامم محلش هم مشخص میشه (به من اینطوری گفتن).

دوتا سوال دیگه ؟

من برای محل آموزش عرض کردم.

دوستان کسی در این مورد خبر جدیدی نشنیده؟
احتمالش خیلی خیلی کمه که این خبر درست باشه.

به احتمال قوی الان اومده رو سیستم پلیس +10
برین بپرسین.

DragonVsPhoenix
29-07-2014, 21:03
میگفتن از سال 93 به بعد دیگه از کسر خدمت خبری نیست واقعا این اتفاق افتاده یا نه؟ مثلا سالای قبل کسایی که مدرک لیسانس و بالاتر داشتن 21 ماه خدمت داشتن اما اونایی که امسال اعزام میشن باید 24 ماه برن؟؟؟ یا نه هنوز همون 21 ماه؟؟؟

sansa
29-07-2014, 21:43
میگفتن از سال 93 به بعد دیگه از کسر خدمت خبری نیست واقعا این اتفاق افتاده یا نه؟ مثلا سالای قبل کسایی که مدرک لیسانس و بالاتر داشتن 21 ماه خدمت داشتن اما اونایی که امسال اعزام میشن باید 24 ماه برن؟؟؟ یا نه هنوز همون 21 ماه؟؟؟

فعلا که 21 ماه هست و برای کسانی که امریه میگیرن 24 ماه است .

chubin009
29-07-2014, 21:53
کادری های نفهم :n21:= اعصاب خوردکنی و بدبختی و خفت و خاری :n02:
دقیقا همینطوره. تیکه ای که پررنگ کردم حتما تجربه خواهی کرد.

SNOW PATROL
30-07-2014, 10:44

داشتن اشنا در هر مرحله ای از خدمت موثر هست !! البته اگر اشناتون بخواد کاری براتون انجام بده

ali_agha1981
30-07-2014, 13:00
سلام
شهید باهنر کرمان ناجا کسی نبود ؟؟؟
بعد از 20 روز خدمت 5 روز مرخصی دادن تا شنبه صبح...

1) من بچه تهرانم و اونجا بیشتر تهرانی هستن..بحث اونجا اینه که بچه های تهران، یا تهران میافتن یا سیستان بلوچستان... که میگن هر جای سیستان بیوفتی..3 ماه کسری داره و هر 45 روز خدمت 15 روز مرخصی داره..
کسی از بچه ها ناجا تو سیستان خدمت کرده بگه کلا چجوریاس ؟ اگه سیستان افتادیم سکته بزنیم یا شانسمون افتاده!

2) در ضمن من 6 ماه اضافه خدمت سنواتی دارم.. روز اول که اونجا رفتیم همه رو جمع کردن تو سالن گفتن به دلایل مختلف در حین خدمت تمام اضافه خدمت های سنواتی بخشیده خواهد شد..بنظرتون چقدر واقعیت داره..؟

Milad4171
30-07-2014, 13:04

البته بستگی داره. بعضی از آشناها بدتر طرف رو به حساب بهتر مرد شدن ، سفارش میکنن بیشتر اذیتشون کنن !
زیاد دیدم که میگم !

sasan.69
30-07-2014, 14:30
ممنونSNOW PATROL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میــلاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یعنی اگه کاری بخواد انجام بده به عنوان مثال چی میتونه بکنه؟(غیر جای خوب افتادن مثلا میشه کاری کرد که ازژره و فلان و این حرفا خلاص شد:n02:)

holyboy
30-07-2014, 14:50
ممنونSNOW PATROL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میــلاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یعنی اگه کاری بخواد انجام بده به عنوان مثال چی میتونه بکنه؟(غیر جای خوب افتادن مثلا میشه کاری کرد که ازژره و فلان و این حرفا خلاص شد:n02:)

اگه منشی بشی کمتر رژه و این حرفا میری.برا ما که اینطوریه.البته خب مسئولیتم داری دیگه

sasan.69
30-07-2014, 14:56
اگه منشی بشی کمتر رژه و این حرفا میری.برا ما که اینطوریه.البته خب مسئولیتم داری دیگه

شما منشی هستی؟ مسئولیتاش چطوریه؟

western1
30-07-2014, 17:58
یک نکته به همه ی دوستان که در شُرُف رفتن به خدمت هستن یا در حال خدمت هستند ولی آرزوی خدمت در جای خوب را دارند عرض کنم و اینکه در خدمت مقدس سربازی تنها یک چیز حرف اول و آخر را می زند و آن داشتن معرّف و یا آشنا و یا به قول معروف پارتی است ولاغیر!

123arash
30-07-2014, 19:52
سلام به دوستان عزیزی که اینقدر با حوصله پاسخ سوالامو میدن و کمکم میکنید .
من هم اول شهریور اعزامم و تا امروز اصلا خیالم نبود ولی نمیدونم چی شد که الان یه حسی منو گرفته احساس میکنم غمگینم هنوز نرفتم دلتنگ مادرم شدم ولی به خودم میگم چون میگذرد غمی نیست.
حالا جدای از این مسائل یه موضوعی ذهن منو مشغول کرده درسته یه سوال مسخره و خنده داره ولی لطفا جوابمو بدید.
1-قضیه دستشوییها و توالت به چه صورته؟شبها قفل میشن؟همش میگم شاید یه شب دستشویی داشتم نکنه قفل باشن؟
2-من تقریبا ده دقیقه دستشویی هستم تو سربازی گیر ندن بعدش پشت در با مشت بزنن به در بگن سریع بیا بیرون؟خیلی بدم میاد یکی مدام بگه بیا بیرون.
3-حمام ها چطورین؟بازم نرم حمام وسط حمام مزاحم بشن بگن بیا بیرون؟
تو رو خدا دیدید؟؟؟یکی میره سربازی استرس واسه چیز دیگه داره من واسه توالت استرس دارم
سپاس:n16:

campuzlit
30-07-2014, 20:44
من هم اول شهریور اعزامم و تا امروز اصلا خیالم نبود ولی نمیدونم چی شد که الان یه حسی منو گرفته احساس میکنم غمگینم هنوز نرفتم دلتنگ مادرم شدم ولی به خودم میگم چون میگذرد غمی نیست.
حالا جدای از این مسائل یه موضوعی ذهن منو مشغول کرده درسته یه سوال مسخره و خنده داره ولی لطفا جوابمو بدید.
1-قضیه دستشوییها و توالت به چه صورته؟شبها قفل میشن؟همش میگم شاید یه شب دستشویی داشتم نکنه قفل باشن؟
2-من تقریبا ده دقیقه دستشویی هستم تو سربازی گیر ندن بعدش پشت در با مشت بزنن به در بگن سریع بیا بیرون؟خیلی بدم میاد یکی مدام بگه بیا بیرون.
تو رو خدا دیدید؟؟؟یکی میره سربازی استرس واسه چیز دیگه داره من واسه توالت استرس دارم

وقتی رفتی اونجا ایقدر مسائل مهم تر برات پیش می یاد که توالت رفتن یادت می ره:n02:

مشکلی نداره . می تونی شب هم با اجازه نگهبان ها بری. ولی 10 دقیقه؟:n02:

arash rashno
30-07-2014, 21:42
2) در ضمن من 6 ماه اضافه خدمت سنواتی دارم.. روز اول که اونجا رفتیم همه رو جمع کردن تو سالن گفتن به دلایل مختلف در حین خدمت تمام اضافه خدمت های سنواتی بخشیده خواهد شد..بنظرتون چقدر واقعیت داره..؟
واسه بخشش اضافه خدمت سنواتی ناجا پارسال بخشنامه داده و در صورت رضایت فرمانده و یکسری شرایط میبخشند

Milad4171
30-07-2014, 21:49
من شیندم حقوق ها شده 100 تومن .درسته؟؟؟
کسی بخش نامه حقوق سربازان جدید رو خونده؟

arash rashno
30-07-2014, 22:13

ناجا و ستاد کل بخشنامه جدید واسه حقوق دادن
واسه من که ستوان دو هستم بعد از کسر بیمه و ... 98-100 تومنه
بدون کسر بیمه فکر کنم 119 تومنه

WANG
30-07-2014, 22:16
دوستان درسته که 3 تافرم معاینه پزشکی اضافه شده ؟
اینو یکی از پزشکان وظیفه گفت بهم
باید از +10 بگیرم؟
و درخواست کفالت بعد از فرستادن دفترچه چقدی طول میشه؟

sasan.69
30-07-2014, 22:54

hp722
30-07-2014, 23:02
دوستان کسی خبر داره سنوات بخشیده میشه یا نه؟

Sent from my C2105 using Tapatalk 2

piuma
30-07-2014, 23:05

:n01: صبح که بیدار باش میدن چون همه تو صفن حتما صدای مشت رو میشنوی :) حمام که جا به جا داره . نه مال ما که شب قفل نمیشد.یکی دستشویی داره باید کجا بریزه پس ؟ :n02:
دلتنگ میشه اوایل اما خانوادت میتونن بیان ببیننت دیگه !

ice_man_sh
31-07-2014, 00:17

پارتی تو آموزش نمیتونه شما را تقسیم نمیکنه، اگه برش داشته باشه میتونن برای همون مرکز به عنوان سرباز انتخاب کنن فقط.

اولین نفری هستین که به فکر مستراح تو خدمت هست :n02:

شما از بیدار باش تا شامگاه فرصت نمیکنی 10 دقیقه بشینی تو مستراح ولی بعد شامگاه تا خاموشی می تونین.

بعد از خاموشی هم میتونین برین البته اسمتون، زمان رفت و برگشت ثبت میشه.

sansa
31-07-2014, 07:11
پارتی تو آموزش نمیتونه شما را تقسیم نمیکنه، اگه برش داشته باشه میتونن برای همون مرکز به عنوان سرباز انتخاب کنن فقط.

اولین نفری هستین که به فکر مستراح تو خدمت هست :n02:

شما از بیدار باش تا شامگاه فرصت نمیکنی 10 دقیقه بشینی تو مستراح ولی بعد شامگاه تا خاموشی می تونین.

بعد از خاموشی هم میتونین برین البته اسمتون، زمان رفت و برگشت ثبت میشه.

دوستان اخه شما نمیدونید ، این دوستمون مثل من بیماری باکتری روده ای داره . بعضی افراد این مشکل رو دارند . سر خودتون نیومده بفهمید قضیه از چه قراره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه این مشکل رو داشتین موقع دستشویی رفتن دیگر هیچ چی براتون مهم نبود حتی اگر فرمانده کل هم پشت در بود 10 دقیقه که سهله کلا دستشویی رو به نام خودتون میکردید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin5030
31-07-2014, 11:59

حداکثر دو سوم سنوات بخشیده می شود,6 ماه 4 ماهش کم می شه.

4net
31-07-2014, 12:35
دوستان افتادم نیروی هوایی ارتش پایگاه دوم شکاری تبریز
نیرو هوایی چطوره؟
کسی اینجا میره؟ محیطش چطوره؟

law maker
31-07-2014, 13:15
سلام
آقا شما رو به خدا کسانی که اطلاع درست و موثق دارند جواب سوالاتم رو بدند :
کسی که نیروی انتطامی یا ارتش بیفته، بعد از آموزشی که تقسیم شد و مثلا افتاد شهری غیر از شهر خودش، میتونه خونه اجاره کنه که مثل سربازهای بومی بعد از ظهرها از پادگان بره بیرون و صبح ها بیاد پادگان؟
من به دلایلی مجبورم اگر راه دور افتادم بعد از ظهرها وقتم دست خودم باشه(مثل خیلی از سربازان بومی که وقتی نگهبان نیستند بعد از وقت اداری میرن خونه!)
شنبه قراره برم برگ سفیدم رو بگیرم تا معلوم بشه کدوم ارگان افتادم.
بنده فوق لیسانس هستم و 30 سالمه و قرار بود معاف بشم اما به دلایلی نشد. در شرف ازدواج بودم که معلوم شد باید برم سربازی! خانواده ی عروس هم سنگ اندازی کردند و فقط به گذاشتن یک نشان رضایت دادند و گفتند عقد رو باید بعد از پایان سربازی انجام بدیم و با این اوصاف مناسفانه متأهل هم محسوب نمیشم.
اگر راه دور بیفتم میخوام خونه کرایه کنم که لااقل بعد از ظهرها تا شب از طریق اس ام اس همیشه با همسرم در ارتباط باشم. آیا شدنی هست؟
سوال بعدیم اینه که کدوم سریازها ممکنه پادگان ستاد مشترک ارتش بیفتند؟، یعنی کسی که نیروی دریایی یا هوایی یا زمینی ارتش آموزشی ببینه، ممکنه برای سربازی بیفته ستاد مشترک ارتش؟
و سوال آخر اینکه اگر در سربازی، یه سرباز به هر دلیلی با فرمانده و کادری هایی که باهاشون سر و کار داره خیلی صمیمی باشه، میتونه از طریق اونها مرخصی زیاد بگیره؟
دوستانی که اطلاعات دقیق دارند التماس میکنم جواب کامل بندن.
ممنون

hp722
31-07-2014, 13:28
دوست عزیزی که جواب بخشیده شدن سنوات رو داده بود منبع موثقی دارید؟لینک خبری؟

Behrang_sh
31-07-2014, 14:34
دوست عزیزی که جواب بخشیده شدن سنوات رو داده بود منبع موثقی دارید؟لینک خبری؟

این بخشنامه چند وقت پیش اومد ولی بخشش در اون قطعی نیست! مثلا تو هوافضای سپاه اینجوریه که اگه طرف 6 ماه سنوات داشته باشه 4 ماهش رو با یه نامه به فرمانده ستاد درخواست بخشش میکنن و اگه فرمانده صلاح دید اونو میبخشه و 2 ماه دیگه رو هم فرمانده اون پادگان با صلاحدید خودش میبخشه! حالا بعضی جاها اون 2/3 رو بدون چون و چرا میبخشن یه سری جاها هم هست که اصلا اون سنوات رو نمیبخشن

javadbaki
31-07-2014, 14:35
بچه ها سلام جواد بیکی هستم و لیسانس حسابداری از یزد اعزامی یک تیر به 05 کرمان/بچه ها مدارک تک پسری ام را یک هفته ای میشه تحویل دادم/
1-آیا واقعیت داره درجه ها در ارتش از یک اردیبهشت اومده پایین و به لیسانس گروهبان یکم میدن؟:n28:
2-بچه ها اگر راست باشه و درجه ها اومده باشه پایین چه فرقی میکنه واسم(نگهبانی و ...)؟
3-با توجه به شرایط داریم (تک پسری)و اینکه شهر انتخابی را یزد انتخاب کردم و یزدم ارتش درست حسابی نداره یگانم کدام شهر احتمال میدید بیفتم؟
4-فرمانده گردان بهمون گفت حسابداری و مهندسی نرم افزار کامپیوتر دوره کد نمیخورند به نظرتون میشه به حرفش تکیه کرد؟(دوره کد بخوری خوبه یا نخوری وکلا دوره کد تو ارتش واسه چیه)
5-اینایی که نیروی زمینی ارتش سابقه خدمت دارند با توجه به رشتم حسابداری ممکن است تو چه قسمتی در یگان بیفتم؟
6-به نظرتون بهترین جا واسه خدمت برای درس خوانده ها چه ارگانی است؟0ارتش-سپاه-نیروی انتظامی)

Behrang_sh
31-07-2014, 14:39

والا از اون موقع که این بخشنامه اومد ما فقط این اعداد رو تو در و دیوار دیدیم:n02: در عمل ماهه اول بعد این دستور 16 تومن اضافه شد. ماهه دوم 4 تومن و الان 10 تومنم کم کردن!!!!! فکر کنم اینجوری پیش بره تا 2-3 ماه دیگه باید 1 میلیون هم از جیب بذاریم بهشون بدیم شاید نون شب زن و بچشون عقب نیوفته:n08:

amin5030
31-07-2014, 15:03
سلام
کسی که نیروی انتطامی یا ارتش بیفته، بعد از آموزشی که تقسیم شد و مثلا افتاد شهری غیر از شهر خودش، میتونه خونه اجاره کنه که مثل سربازهای بومی بعد از ظهرها از پادگان بره بیرون و صبح ها بیاد پادگان؟
من به دلایلی مجبورم اگر راه دور افتادم بعد از ظهرها وقتم دست خودم باشه(مثل خیلی از سربازان بومی که وقتی نگهبان نیستند بعد از وقت اداری میرن خونه!)
بنده فوق لیسانس هستم و 30 سالمه و قرار بود معاف بشم اما به دلایلی نشد. در شرف ازدواج بودم که معلوم شد باید برم سربازی! خانواده ی عروس هم سنگ اندازی کردند و فقط به گذاشتن یک نشان رضایت دادند و گفتند عقد رو باید بعد از پایان سربازی انجام بدیم و با این اوصاف مناسفانه متأهل هم محسوب نمیشم.
اگر راه دور بیفتم میخوام خونه کرایه کنم که لااقل بعد از ظهرها تا شب از طریق اس ام اس همیشه با همسرم در ارتباط باشم. آیا شدنی هست؟
سوال بعدیم اینه که کدوم سریازها ممکنه پادگان ستاد مشترک ارتش بیفتند؟، یعنی کسی که نیروی دریایی یا هوایی یا زمینی ارتش آموزشی ببینه، ممکنه برای سربازی بیفته ستاد مشترک ارتش؟
و سوال آخر اینکه اگر در سربازی، یه سرباز به هر دلیلی با فرمانده و کادری هایی که باهاشون سر و کار داره خیلی صمیمی باشه، میتونه از طریق اونها مرخصی زیاد بگیره؟
ممنون
من افتادم سپاه اون بچه هایی که با ما بودن بهشون گفتن هرکی می خواد بمونه پادگان خودش بیاد بگه تا هماهنگ کنیم اصلا اجباری نبود چون برا خودشون هزینه داره و بدتر هست
مرخصی استحقاقی ماهی 1 روز هست و تشویقی اگر به قول شما رفیق بشی یا راه دیگه :n06:سقفش 30 روز هست بیشتر نمی تونن بدن,مگر جایی باشه که مشخص نباشه مثل پادگان نباشه

Mahdi.p30
31-07-2014, 15:40
سلام
ممنون
خب نیروی انتظامی اگه کار اداری بیفتی تو اون شهرستان ، شدنیه و عصرا معمولا کاری بات ندارن! ولی کلانتری و بیشتر جاها معمولا 24 ساعتس! حتی شهر خودتم باشی ، بزور بهت اجازه میدن بری خونه!

meysam1321
31-07-2014, 15:49
سلام
ممنون

از نظر قانونی، کسی که خونه اش با ÷ادگان 150 کیلومتر بیشتر فاصله داره، سرباز غیربومی حساب میشه و بهش اجازه تردد نمیدن (مگر با برگه). ولی در کل همه قوانین به صورت پادگانی اجرا میشه.
مثلا من که در آماد و پش م4 شمالغرب (مراغه) خدمت میکنم، زیر 45 کیلومتر بومی حساب میشه و بهش "کارت تردد" دادن
ولی بغل همین پادگان که توپخانه11 و تیپ221 قرار داره، به همه افسروظیفه هاش کارت تردد داده.
شما بعد آموزشی، وقتی معلوم شد کجا افتادی، تحقیق کن ببین اونجا افسروظیفه بومی غیربومی میکنن یا نه.
اگه فرق نذاشتن که راحت میتونی هر روز بری بیرون.
ولی اگه نکردن، میتونی در روزهایی که در مرخصی پایان دوره آموزشی هستی، بری اون شهر و یه خونه اجاره کنی و آدرس اونجا رو بدی و بگی خانوادگی اومدیم این شهر.

کددارها (شرایط دارها) آخر هفه چهارم آموزشی، مدارکشون رو میدن به پادگان آموزشی، اگر تا اون موقع ازدواج کردین، میتونین مدارکتون رو بدین و متاهل محسوب بشین که در 99% مواقع شهر خودتون (اگه پادگان نداشت،نزدیکترین پادگان) میوفتین.

امکانش هست هرکسی بیوفته، ولی تعداد سرباز ستاد کمه، و کسانی که بند پ دارن زیاد، اگه بند پ مدارین، زیاد امید نداشته باشین که بیوفتین ستاد.

از نظر قانونی مرخصی استحقاقی سرباز مجرد 12 روز در سال
سرباز متاهل 22 روز در سال
مرخصی تشویقی حداکثر 30 روز در سال
مرخصی توراهی به ازای هر 100 کیلومتر، 1 روز در کل دوره (فعلا 21 ماه)
و اینکه برا مرخصی رفتن حداقل باید 90 روز در پادگان باشین.

ولی باز میگم، تقریبا همه قوانین، پادگانی هستن(مخصوصا برا شما که افسر وظیفه خواهین بود)
الان هم رزمی دارم که 13ماه خدمته، 160 روز )تقریبا 5ماه و نیم) مرخصی رفته.

meysam1321
31-07-2014, 15:50
سلام
ممنون

از نظر قانونی، کسی که خونه اش با پادگان 150 کیلومتر بیشتر فاصله داره، سرباز غیربومی حساب میشه و بهش اجازه تردد نمیدن (مگر با برگه). ولی در کل همه قوانین به صورت پادگانی اجرا میشه.
مثلا من که در آماد و پش م4 شمالغرب (مراغه) خدمت میکنم، زیر 45 کیلومتر بومی حساب میشه و بهش "کارت تردد" دادن
ولی بغل همین پادگان که توپخانه11 و تیپ221 قرار داره، به همه افسروظیفه هاش کارت تردد دادن.
شما بعد آموزشی، وقتی معلوم شد کجا افتادی، تحقیق کن ببین اونجا افسروظیفه بومی غیربومی میکنن یا نه.
ولی اگه فقط به بومی ها کارت تردد دادن، میتونی در روزهایی که در مرخصی پایان دوره آموزشی هستی، بری اون شهر و یه خونه اجاره کنی و آدرس اونجا رو بدی و بگی خانوادگی اومدیم این شهر.

کددارها (شرایط دارها) آخر هفه چهارم آموزشی، مدارکشون رو میدن به پادگان آموزشی، اگر تا اون موقع ازدواج کردین، میتونین مدارکتون رو بدین و متاهل محسوب بشین که در 99% مواقع شهر خودتون (اگه پادگان نداشت،نزدیکترین پادگان) میوفتین.

در مورد ستاد مشترک:
امکانش هست هرکسی بیوفته، ولی تعداد سرباز ستاد کمه، و کسانی که بند پ دارن زیادن، اگه بند پ ندارین، زیاد امید نداشته باشین که بیوفتین ستاد.

مرخصی استحقاقی سرباز متاهل 22 روز در سال
مرخصی اعزام از بیمارستان محدودیتی نداره.(البته خیلی راحت، استراحت نمیدن)

ولی باز میگم، تقریبا همه قوانین، پادگانی هستن(مخصوصا برا شما که افسر وظیفه خواهین بود)
الان هم رزمی دارم که 13ماه خدمته، 160 روز (تقریبا 5ماه و نیم) مرخصی رفته.

همه چی دست فرماندتون هست.

EngineeR EhsaN
31-07-2014, 15:55
میشه همزمان با امریه تحصیلات ارشد رو هم خوند؟ بعد اینکه تو امریه حقوق چقدر میدن؟ بعدشم اینکه اگه بشه با پارتی نامه امریه رو گرفت تو سازمان نظام وظیفه مشکل پیش نیارن؟

meysam1321
31-07-2014, 15:59

ضوابط بخشش اضافه خدمت سنواتي کارکنان وظيفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

meysam1321
31-07-2014, 16:01
دوستان اخه شما نمیدونید ، این دوستمون مثل من بیماری باکتری روده ای داره . بعضی افراد این مشکل رو دارند . سر خودتون نیومده بفهمید قضیه از چه قراره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه این مشکل رو داشتین موقع دستشویی رفتن دیگر هیچ چی براتون مهم نبود حتی اگر فرمانده کل هم پشت در بود 10 دقیقه که سهله کلا دستشویی رو به نام خودتون میکردید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرباز به غیر از زمانهایی که برنامه سین براش برنامه داره، میتونه بره دستشویی.
مثلا از 13:30 تا 16 که برنامه ای نیس، شما میتونی ساعت 13:30 بری دستشویی و تا 16 کسی بهت نمیاد بگه بیا بیرون.
مگه اینکه صف شلوغ باشه و بقیه سربازا عجله! داشته باشن.

meysam1321
31-07-2014, 16:03
میشه همزمان با امریه تحصیلات ارشد رو هم خوند؟ بعد اینکه تو امریه حقوق چقدر میدن؟ بعدشم اینکه اگه بشه با پارتی نامه امریه رو گرفت تو سازمان نظام وظیفه مشکل پیش نیارن؟

منظورتون امریه دستگاه های دولتیه؟
اگه منظورتون اینه، شما مثل کارمند هستین، کارمندا تو خونشون بعد وقت اداری میتونن هرکاری بکنن
کارمندا حتی توی اداره هم اوقات بیکاریشون میتونن روزنامه و .... بخونن.

حقوقش رو نمیدونم.

به نظام وظیفه ربطی نداره شما چجوری امریه گرفتی. مهم اینه که اسم شما رو اون اداره بده.

meysam1321
31-07-2014, 16:08

هم میاد در خونه (یکی دو هفته مونده به تاریخ اعزام)
هم میتونی بری از پلیس+10 بگیری. (دو سه هفته مونده به تاریخ اعزام)

meysam1321
31-07-2014, 16:10

شما به این چیزا فکر نکن
چون دست شما نیس و کاری نمیتونین بکنین
21 ماه باشه باید تموم کنین، 24 یا حتی بیشتر هم بکنن باز میرین تموم میکنین.

در حال حاضر خدمت در مناطق معمولی (جاهایی که بدی آب و هوا نداره و منطقه عملیاتی و درگیر نیس) 21 ماه هست.
میگفتن قراره از 93 بشه 24 ماه که نشده
الانم میگن از شهریور قراره بشه 24 ماه (ایشالله نمیشه)

javadbaki
31-07-2014, 16:44
بچه ها سلام جواد بیکی هستم و لیسانس حسابداری از یزد اعزامی یک تیر به 05 کرمان/بچه ها مدارک تک پسری ام را یک هفته ای میشه تحویل دادم/
1-آیا واقعیت داره درجه ها در ارتش از یک اردیبهشت اومده پایین و به لیسانس گروهبان یکم میدن؟:n28:
2-بچه ها اگر راست باشه و درجه ها اومده باشه پایین چه فرقی میکنه واسم(نگهبانی و ...)؟
3-با توجه به شرایط داریم (تک پسری)و اینکه شهر انتخابی را یزد انتخاب کردم و یزدم ارتش درست حسابی نداره یگانم کدام شهر احتمال میدید بیفتم؟
4-فرمانده گردان بهمون گفت حسابداری و مهندسی نرم افزار کامپیوتر دوره کد نمیخورند به نظرتون میشه به حرفش تکیه کرد؟(دوره کد بخوری خوبه یا نخوری وکلا دوره کد تو ارتش واسه چیه)
5-اینایی که نیروی زمینی ارتش سابقه خدمت دارند با توجه به رشتم حسابداری ممکن است تو چه قسمتی در یگان بیفتم؟
6-به نظرتون بهترین جا واسه خدمت برای درس خوانده ها چه ارگانی است؟0ارتش-سپاه-نیروی انتظامی)

law maker
31-07-2014, 16:49
از نظر قانونی، کسی که خونه اش با پادگان 150 کیلومتر بیشتر فاصله داره، سرباز غیربومی حساب میشه و بهش اجازه تردد نمیدن (مگر با برگه). ولی در کل همه قوانین به صورت پادگانی اجرا میشه.
ولی بغل همین پادگان که توپخانه11 و تیپ221 قرار داره، به همه افسروظیفه هاش کارت تردد دادن.
ولی اگه فقط به بومی ها کارت تردد دادن، میتونی در روزهایی که در مرخصی پایان دوره آموزشی هستی، بری اون شهر و یه خونه اجاره کنی و آدرس اونجا رو بدی و بگی خانوادگی اومدیم این شهر.

در مورد ستاد مشترک:
امکانش هست هرکسی بیوفته، ولی تعداد سرباز ستاد کمه، و کسانی که بند پ دارن زیادن، اگه بند پ ندارین، زیاد امید نداشته باشین که بیوفتین ستاد.

مرخصی استحقاقی سرباز متاهل 22 روز در سال
مرخصی اعزام از بیمارستان محدودیتی نداره.(البته خیلی راحت، استراحت نمیدن)

الان هم رزمی دارم که 13ماه خدمته، 160 روز (تقریبا 5ماه و نیم) مرخصی رفته.

همه چی دست فرماندتون هست.
اینکه فرمودی همه چی دست فرمانده هست، منظور کدوم فرمانده هست؟ فرمانده کل پادگان، یا فرمانده ای که من باهاش به صورت مستقیم سر و کار دارم؟

rezaete
31-07-2014, 17:19

1- بله درجه ها پایین اومده و به لیسانسه ها گروهبان یکمی داده میشه
2- قاعدتا هیچ فرقی با دیپلم و فوق دیپلمه های گروهبان ندارید
3- چون شرایط دار هستی احتمال یزد از بقیه شهرها بیشتره ولی ممکنه هر جای دیگه ای بیوفتی
4- دوره کد هم مثل آموزشیه و ای کاش کل خدمت مثل آموزشی بود! به نظر من به نفعه نفره که دوره کد بخوره. خود من دوره کد خوردم و بعدش هم یه مرخصی توپ بهمون دادن و موقعی که رفتم توی یگان 5 ماه خدمت بودم
5- اگه فک کردی با توجه به مدرکی که داری ازت استفاده میشه، باید خدمتت عرض کنم که زهی خیال خام :n02:
6- با توجه به درجه هایی که می دادن ارتش بهتر بود که زدن خرابش کردن

behnam_roli
31-07-2014, 17:25

برای ثبت نام تو دانشگاه باید کارت پایان خدمت داشته باشین یا معافیت تحصیلی.
یعنی به صورت قانونی نمیتونید برید دانشگاه اما کسی رو میشناسم که با پارتی بازی همچین کاری کرده. باید تو دانشگاهی که میخواید برید درس بخونید یه پارتی تو بخش اداریش داشته باشید که شما رو بتونه ثبت نام کنه بدون کارت پایان خدمت... البته یه مقدار ریسک هم داره این قضیه...
حقوق امریه هم مثل حقوق سرباز هاست
اصل امریه با پارتی بازیه! همه با پارتی امریه میگیرن! مشکلی پیش نمیاد

ice_man_sh
31-07-2014, 17:25

در صورتی که بیماری باشه و با توجه به اینکه چیز خیلی خاصی نیست در وهله اول با فرمانده گروهان هماهنگی به عمل بیاد که به دلیل این مشکل شاید نیاز به استفاده بیشتر از دستشویی باشه.

دقت کنین که در حالت عادی شاید در دستشویی کاری نداشته باشن ولی وقتی برگشت و دید که همه سر کلاس هستن و یا تمرینات خاص خودشون را انجام میدن اونوقت تنبیه حتما صورت میگیره و یا سر کلاس غیبت رد میشه.

دوستان افتادم نیروی هوایی ارتش پایگاه دوم شکاری تبریز؟
نیرو هوایی چطوره؟
کسی اینجا میره؟ محیطش چطوره؟
تا جایی که من اطلاع دارم پادگان بسیار خوب و راحتی هست.

نیروهوایی از قدیم خوب بوده و هست، در ضمن تجربیات جالبی هم میتونه داشته باشه. فقط از نظر راه دسترسی چون در خروجی شهر تبریز به سمت مرند هست کمی مشکل دسترسی داره.

سلام
ممنون
شما اگه نیروی انتظامی باشین در 95% شرایط اصلا بعد از ظهر ها نمی تونین خارج بشین، خدمت در ناجا 24 ساعته هست، البته بعضا مرخصی ساعتی دارین و یا نسبت به یگانتون (مثلا راهور) می تونید در نیم روز بیکاریتون برید و چرخی تو شهر بزنین و شب برگردین خوابگاه.
شاید وقت استراحتتون باشه و یکدفعه همه را بیدار کنن و آماده باش بزنن و یا اعزام کنن ماموریت به همین دلیل میگم خدمت ناجا 24 ساعته هست.

در ارتش اما نسبت به جا و هماهنگی هایی که انجام میشه فرق میکنه، اگه اجازه خروج داشته باشین و کار و مسئولیتی برای شما در نظر نگرفته باشن بودند مواردی که خونه گرفتن که البته هزینه اضافی میشه و... در کل روزهایی که بیکار در پادگاه باشین با شما کاری ندارن و می تونید از پنجشنبه و جمعه استفاده کنین.

در مورد مرخصی برای ناجا میتونم بگم که بستگی به جا و مکان داره، در بعضی از جاها مرخصی شما را ارجاع میدن به کارگزینی و... در نتیجه نمیتونین بیش از حد استفاده کنین ولی بعضی جاها هم فرمانده اختیار تام داره و اگه بخواد کاری بکنه انجام میده.

البته باید دلیلی برای این کار داشته باشه چون اگه بین سربازها بی دلیل خیلی فرق قایل بشه خی از سربازها هستن که زیر آبی هم همون سرباز و هم فرمانده را میزنن!

سرباز و کادری ناجا تو زیر آبی زدن حرف ندارند، همشون استاد هستن. :n05:

1- بنا به اظهارات دوستان بله
2- مسلما کاهش دادن که بتونن بیشتر کار بکشن، نگهبان بزارن، کادر بیشتر بالا سرتون باشه، دستور بد و...
3- معمولا نزدیکترین جا میدن، البته جایی که رسته و... به کار بیاد، دیگه نیرو زمینی را نمیدن نیرو هوایی نزدیک.
4- دوره کد آموزش تخصصی هست، دوره کد خیلی راحت تر و بهتر از آموزشی هست، کسایی که دوره کد بخورن درجه بالاتری میگیرن. (روال برای سربازها اینطور بود، با توجه به کاهش درجات فارق التحصیلان داشنگاهی باید 1-2 دوره منتظر باشیم تا ببینیم چه روالی اتخاذ میشه)
6- بارها گفتم شرایط هر جایی فرق میکنه و هر کس یه روالی برای خودش دست و پا میکنه، من 10 ماه آخر خدمتی که در ناجا کردم با اینکه سخت بود ولی از نظر مرخصی از سپاه و ارتش و... حتی بهتر بود ولی در کل با توجه به وضعیت اکثریت سربازها از نظر ضرب آهنک کاری و استراحت، امکانات، حضور در منزل و... میشه گفت 1- وزارت دفاع 2- سپاه 3- ارتش 4- ناجا

شما در حین خدمت فقط میتونید در پیام نور (اگه اشتباه نکنم پودمانی) ادامه تحصیل بدین، در دانشگاههای دیگه امکانپذیر نیست.

مهم اینه که امریه تون را نظام وظیفه تایید کنه بعدش دیگه مهم نیست با پارتی گرفتین یا بدون پارتی.

سرباز به غیر از زمانهایی که برنامه سین براش برنامه داره، میتونه بره دستشویی.
مثلا از 13:30 تا 16 که برنامه ای نیس، شما میتونی ساعت 13:30 بری دستشویی و تا 16 کسی بهت نمیاد بگه بیا بیرون.
مگه اینکه صف شلوغ باشه و بقیه سربازا عجله! داشته باشن.
البته برنامه سین نسبت به فصول هم تغییراتی داره، ما خودمون برای نهار و نظافت و استراحت کلا یک ساعت از 13 تا 14 وقت داشتیم و 14 دوباره باید به صف میشدیم برای کلاس.

sasan.69
31-07-2014, 17:31
برای ثبت نام تو دانشگاه باید کارت پایان خدمت داشته باشین یا معافیت تحصیلی.
یعنی به صورت قانونی نمیتونید برید دانشگاه اما کسی رو میشناسم که با پارتی بازی همچین کاری کرده. باید تو دانشگاهی که میخواید برید درس بخونید یه پارتی تو بخش اداریش داشته باشید که شما رو بتونه ثبت نام کنه بدون کارت پایان خدمت... البته یه مقدار ریسک هم داره این قضیه...
حقوق امریه هم مثل حقوق سرباز هاست
اصل امریه با پارتی بازیه! همه با پارتی امریه میگیرن! مشکلی پیش نمیاد

امریه شرط معدل داره؟ یا پارتی همه چی رو اوکی میکنه!

behnam_roli
31-07-2014, 18:24
امریه شرط معدل داره؟ یا پارتی همه چی رو اوکی میکنه!

برای اونایی که میخوان همینجوری برن شرط معدل و یه سری شروط دیگه دارن ولی با پارتی همه چی حله!

law maker
31-07-2014, 18:46
توی پادگان ها سالن بدنسازی هم پیدا میشه؟!
من دارم خودم رو برای مسابقات استانی و کشوری پرورش اندام آماده می کنم و از شهریور هم باید برم خدمت! می تونم با فرمانده صحبت کنم که توی پادگان(در صورت داشتن سالن بدنسازی) یا خارج از پادگان(باشگاه های داخل شهر) تمرین کنم؟

pm1
31-07-2014, 21:05
برای اونایی که میخوان همینجوری برن شرط معدل و یه سری شروط دیگه دارن ولی با پارتی همه چی حله!
سلام ... همینجوری واقعآ سخت و شانسیه ! من معدلم خوبه یه جا رفتم گیر داده شما شرایط 5 گانه ندارید !!! بعدش میگه اصلآ ظرفیت نداریم ....دوستان کسی هست بدونه الان چه اداراتی امریه میگیرن ؟ یکی ثواب کنه به منم اطلاع بده ، از پا دراومدم بس که این در اون در زدم !!! :n14:

وزارت دفاع قضیش چیه ؟ آیا بصورت امریه میگیره ؟ یا پادگانی ؟ چجور باید اقدام کرد ؟ نکنه اینم شانسیه .....:n29:

western1
31-07-2014, 21:10
من دارم خودم رو برای مسابقات استانی و کشوری پرورش اندام آماده می کنم و از شهریور هم باید برم خدمت! می تونم با فرمانده صحبت کنم که توی پادگان(در صورت داشتن سالن بدنسازی) یا خارج از پادگان(باشگاه های داخل شهر) تمرین کنم؟
خدمت و بدنسازی؟!!! بدنسازی هست اما نه از اون بدنسازی ها که مدّ نظرته.
یعنی هرچی کار کردی همون 2 و 3 روز اول برمی گرده! مخصوصا اگر آموزشی هم بخوای بری! انقدر دوندگی و فعالیت داره که کلی از آب بدنت و وزنت کم میشه. انقدر تشنت میشه گاهی که وعده های غذایی رو یادت میره. جای خواب درست و حسابی پیدا نمی کنی که سرتو بزاری یه چُرت بخوابی اونوقت میگی باشگاه!مخصوصا اگر تحصیلاتی هم نداشته باشی. یکی از رفیق های ما یکم مکمل تقویتی آورده بود دمه درِ دژبانی پادگان آموزشی شلوارشو هم درآوردن! فکر کرده بودن مواد مخدره!
به فرمانده می خوای چی بگی؟! :n23: بگی می خوای بدنسازی کنی؟! بهترین راه کاری که بهت نشون میده اینه که می گه کل آشغال و زباله های پادگان و باغچه و..رو جمع کنی!:n24: داداش فکر کردی داری میری سانفرانسیسکو یا ایالت ماساچوست؟؟!:n27:

law maker
31-07-2014, 23:16
خدمت و بدنسازی؟!!! بدنسازی هست اما نه از اون بدنسازی ها که مدّ نظرته.
یعنی هرچی کار کردی همون 2 و 3 روز اول برمی گرده! مخصوصا اگر آموزشی هم بخوای بری! انقدر دوندگی و فعالیت داره که کلی از آب بدنت و وزنت کم میشه. انقدر تشنت میشه گاهی که وعده های غذایی رو یادت میره. جای خواب درست و حسابی پیدا نمی کنی که سرتو بزاری یه چُرت بخوابی اونوقت میگی باشگاه!مخصوصا اگر تحصیلاتی هم نداشته باشی. یکی از رفیق های ما یکم مکمل تقویتی آورده بود دمه درِ دژبانی پادگان آموزشی شلوارشو هم درآوردن! فکر کرده بودن مواد مخدره!
به فرمانده می خوای چی بگی؟! :n23: بگی می خوای بدنسازی کنی؟! بهترین راه کاری که بهت نشون میده اینه که می گه کل آشغال و زباله های پادگان و باغچه و..رو جمع کنی!:n24: داداش فکر کردی داری میری سانفرانسیسکو یا ایالت ماساچوست؟؟!:n27:
اخوی، تو که اطلاعاتت از من هم کمتره!!!
اسم هتل 01 به گوش تو نخورده تا به حال؟!!! به عنوان مثال اونجا سالن بدنسازی هم داره که کاملا هم رایگانه!
در ضمن من منظورم آمورشی نبود! منظورم بعد از اینکه تقسیم شدیم بود!

T_L_O_T_D
01-08-2014, 00:24
سلام
ممنون
تو‌ ارتش‌ حفاظت‌ بفهمه بومی‌ نیستی خونه گرفتی ناجور بهت گیر‌‌میدن‌ پس واسه‌ کسی مطلقا‌ توضیح‌نده، اگرم خودشون فهمیدن‌ که دیگه هیچی، در مورد مرخصی همه‌چیز دست‌ فرمانده‌ است،بستگی‌ داره‌ کی واست‌برگه امضا می کنه، در کل شدنیه. در ضمن خیلی از افسر وظیفه‌ ها گوشی دارن، گوشی ها ساده بدون دوربین، تو آموزشی‌ زیاد گیر‌ می دن ولی تو محل خدمت دژبان‌ نبینه اوکیه

Life24
01-08-2014, 02:27
اینها که میگن سرباز کم هست و خدمت رو باید زمانش رو افزایش بدهیم . بعد چطور هست الان دفترچه بفرستی ممکنه آبان ماه اعزام بشی؟
یا میگن بعضی جاها بیشتر از ظرفیت سرباز گرفتند.
ما نفهمیدم اخر

hassanshaikhi
01-08-2014, 08:45
تو‌ ارتش‌ حفاظت‌ بفهمه بومی‌ نیستی خونه گرفتی ناجور بهت گیر‌‌میدن‌ پس واسه‌ کسی مطلقا‌ توضیح‌نده، اگرم خودشون فهمیدن‌ که دیگه هیچی، در مورد مرخصی همه‌چیز دست‌ فرمانده‌ است،بستگی‌ داره‌ کی واست‌برگه امضا می کنه، در کل شدنیه. در ضمن خیلی از افسر وظیفه‌ ها گوشی دارن، گوشی ها ساده بدون دوربین، تو آموزشی‌ زیاد گیر‌ می دن ولی تو محل خدمت دژبان‌ نبینه اوکیه
اگه با مادرت هم زندگی کنی باز اجازه نمیدن خونه بگیری؟

sansa
01-08-2014, 09:11
اینها که میگن سرباز کم هست و خدمت رو باید زمانش رو افزایش بدهیم . بعد چطور هست الان دفترچه بفرستی ممکنه آبان ماه اعزام بشی؟
یا میگن بعضی جاها بیشتر از ظرفیت سرباز گرفتند.
ما نفهمیدم اخر

از زمانی که اعلام کردن سربازی میخواد 24 ماه بشه . خیلی ها اقدام کردن به فرستادن دفترچه . از ترس اینکه نکنه بشه 24 ماه .

الانم سرباز زیاده وگرنه شهریور اعزام میشدید .:n16:

law maker
01-08-2014, 09:48
شنیدم که توی آموزشی معمولا ساعت 9 و نهایتا 10 شب خاموشی اجباری هست. میخوام بدونم بعد از آموزشی که افراد تقسیم شدند و رفتن پادگان برای سربازی، اونجا هم ساعت خاصی برای خاموشی وجود داره؟!
مثلا یه فوق لیسانس که بعد از ساعت اداری،وقتش دست خودش هست، حتما باید ساعت 10 بخوابه، یا اگر کار داشت می تونه تا 12 ، 1 شب هم بیدار بمونه؟

western1
01-08-2014, 11:04
شنیدم که توی آموزشی معمولا ساعت 9 و نهایتا 10 شب خاموشی اجباری هست. میخوام بدونم بعد از آموزشی که افراد تقسیم شدند و رفتن پادگان برای سربازی، اونجا هم ساعت خاصی برای خاموشی وجود داره؟!
مثلا یه فوق لیسانس که بعد از ساعت اداری،وقتش دست خودش هست، حتما باید ساعت 10 بخوابه، یا اگر کار داشت می تونه تا 12 ، 1 شب هم بیدار بمونه؟

اونجا دیگه به آن صورت ساعت خاموشی نیست خیلی ها می خوابن ام شما می تونی مثله کسی که بالای برجک داره پست میده بیدار باشی:n15: اما کم بود خواب به حدی میرسه که هیچ چیزی رو با خوابیدن عوض نمی کنی

behnam_roli
01-08-2014, 11:41
من اگه تا آخرای شهریور دفترچه رو بفرستم امکانش هست آبان اعزام بشم؟؟

123arash
01-08-2014, 11:55
از همه دوستان عزیزی که جوابمو دادن ممنونم/.
شرمنده اگر سوالایی میپرسم در مورد دستشویی و اینجور پیزاست چون اینجا راحت ترم تا اینکه فیس تو فیس بپرسم.
ولی فکر نکنم مشکل خاصی باشه این زیاد نشستن تو دستشویی به گمانم یک عادت بده که باید ترک بشه در هر صورت با توجه به توضیحات دوستان باید تو خدمت مراقب باشم سر کلاسها و اوقات حساس غیبت نخورم یا بهونه دستشون ندم..
از امروز شروع کردم ساعت 6 از خواب بلند میشم بعد فردا ساعت 5و50 پس فردا هم ساعت پنج و چهل و همینجوری ساعت بیدارباشو میبرم تا نزدیک چهار ونیم تا تو اموزشی اذیت نشم.
چندتا سوال دیگه داشتم 1-به نظر شما تو خدمت نماز اجباریه؟حتما باید بریم نمازخانه نماز بخونیم؟
2-تو خدمت ورزش مثلا فوتبال بدنسازی شنا کلا ورزشی چیزی هست ؟
3-به نظرتون برم پلیس +10 برگ سفید اومده بدونم کجا اعزامم یا صبر کنم هفته دیگه برم؟
ali_i3
01-08-2014, 13:11
درود
ضمن تشکر از پاسخ های دوستان گرامی.
چند تا سوال(من کاردانی کامپیوتر دارم):

1 - تو مدت آموزشی میشه سمت یا مسولیتی رو قبول کرد؟مثلا منشی شدن. این خوبه یا بد ؟

2 - اگه آموزشی 60 روز باشه شنیدم 20 روزش رو مرخصی میدن . این مرخصی چطوریه یعنی میشه مرخصی نگیری و بندازیش اخر سر که بیست روز اخر یگه مرخصی بگیری یا خودشون تقسیم میکنند و چیز دیگه ای؟

3 - تو برگه سبز که پلیس بعلاوه ده بهم داد تاریخ اعزام 1/6/93 زده بودن. تو این تاریخ که باید به پادگان مربوطه رفت ,دیگه تا پایان دوره آموزی آونجاییم یا میریم لباس ها و پوتین میدن بهمون و میگن برید سه روز دیگه (مثلا) بیاید , و اون موقع اموزشی شروع میشه؟کدومش درسته؟

4 - تو تاریخ اعزام (1/6/93) خودمون باید بریم محل پادگان یا باید بریم نظام وظیفه از اونجا با اتوبوس میبرنمون پادگان ؟ (من پادگانم احتمالا میفته کرمانشاه و خودم هم شهرستانم (یکی از شهرستان های کرمانشاه) - تو کرمانشاه نظام وظیف رفتم و میدونم کجاس و تو شهر خودمون نمیدونم کجاس ! نظام وظیفه تو شهرستان کجا میشه ؟)

ضمن تشکر از همه عزیزانی که پاسخ مارو میدن خواستم خواهش کنم اگه میشه پاسخ این سوالات مهم و تکراری رو به پست اول اضافه کنید که هی ما نیایم بپرسیم و شما زحمت بیفتید و سوالات تکراری مارو جواب بدید:n16: :n16:

ali_i3
01-08-2014, 15:35
درود
من یک کتاب واسه آموزش حرکات نظام جمع در دوره آموزشی سربازی میخوام (آموزش تصویری یا تئوری), اگه همچین کتابی میشناسید لطفا معرفی کنید ؟

jamshidjap
01-08-2014, 16:00
درود

1 - تو مدت آموزشی میشه سمت یا مسولیتی رو قبول کرد؟مثلا منشی شدن. این خوبه یا بد ؟

2 - اگه آموزشی 60 روز باشه شنیدم 20 روزش رو مرخصی میدن . این مرخصی چطوریه یعنی میشه مرخصی نگیری و بندازیش اخر سر که بیست روز اخر یگه مرخصی بگیری یا خودشون تقسیم میکنند و چیز دیگه ای؟

3 - تو برگه سبز که پلیس بعلاوه ده بهم داد تاریخ اعزام 1/6/93 زده بودن. تو این تاریخ که باید به پادگان مربوطه رفت ,دیگه تا پایان دوره آموزی آونجاییم یا میریم لباس ها و پوتین میدن بهمون و میگن برید سه روز دیگه (مثلا) بیاید , و اون موقع اموزشی شروع میشه؟کدومش درسته؟

4 - تو تاریخ اعزام (1/6/93) خودمون باید بریم محل پادگان یا باید بریم نظام وظیفه از اونجا با اتوبوس میبرنمون پادگان ؟ (من پادگانم احتمالا میفته کرمانشاه و خودم هم شهرستانم (یکی از شهرستان های کرمانشاه) - تو کرمانشاه نظام وظیف رفتم و میدونم کجاس و تو شهر خودمون نمیدونم کجاس ! نظام وظیفه تو شهرستان کجا میشه ؟)

ضمن تشکر از همه عزیزانی که پاسخ مارو میدن خواستم خواهش کنم اگه میشه پاسخ این سوالات مهم و تکراری رو به پست اول اضافه کنید که هی ما نیایم بپرسیم و شما زحمت بیفتید و سوالات تکراری مارو جواب بدید:n16: :n16:

من جواب سوال اولتو ميدم چون خيلي مهمه ،،،، توي آموزشي هيچ كاري رو قبول نكن،، يعني مسول هيچ كاري نشو ،،، همون منشي گري هم كلي درد سر داره ،،، منشي گروهان ما صبح تا شب مشغول تهيه انواع ليستا بودو خواب و خوراك نداشت،،، هميشه حد وسط باش ،،،نه خيلي زرنگ خودتو نشون بده كه كاري رو بهت واگذار كنن ونه خيلي تنبل وساده كه تابلو بشي ،،، تا جايي كه ميتوني جوري باش كه فرمانده ها اسمتو ندونن،،، اين دوماه هر چي باشي هيچ تاثيري توي بقيه سربازيت نداره

meysam1321
01-08-2014, 16:03
اینکه فرمودی همه چی دست فرمانده هست، منظور کدوم فرمانده هست؟ فرمانده کل پادگان، یا فرمانده ای که من باهاش به صورت مستقیم سر و کار دارم؟

اگه سلسله مراتبی بخوای حساب کنی، دست فرمانده پادگان.
مثلا اگه فرمانده پادگان برات تشویقی بنویسه، دیگه فرمانده گردان نمیتونه جلوشو بگیره (مگر در شرایط خاص که دیگه با فرمانده گردان خیلی لج بیوفتی و فرمانده گردان بخواد نری مرخصی).

منظور من فرمانده گردان بود.
شما وقتی میخوای مرخصی بگیری، اول فرمانده گروهان، به فرمانده گردان مرخصی رفتن شما رو "پیشنهاد" میده.
این پیشنهاد رو فرمانده گردان میتونه قبول کنه یا نکنه
و اینکه بدون این پیشنهاد فرمانده گروهان، فرمانده گردان میتونه خیلی راحت مرخصی رفتن شما رو "دستور" بده.

در کل، هم برا پرسنل وظیفه، هم پرسنل پایور (کادر)، همه چی (مرخصی، تنبیه، تشویق، نگهبانی و ....) دست فرمانده گردان هست.

jamshidjap
01-08-2014, 16:04
درود
من یک کتاب واسه آموزش حرکات نظام جمع در دوره آموزشی سربازی میخوام (آموزش تصویری یا تئوری), اگه همچین کتابی میشناسید لطفا معرفی کنید ؟

كتاب متاب رو ولش كن ،،، بابا اونجا همه چي رو يادت ميدن ،،،

meysam1321
01-08-2014, 16:08

توی اکثر پادگانها سالن های ورزشی هست.
ما آموزشی توی پادگان 03 (عجب شیر) که بودیم، یه سالن بدنسازی خیلی مجهز داشت (ولی به خاطر کمبود وقت و عدم استراحت کافی، کسی ازش استفاده نمیکرد) ولی شما در اوقات بدون برنامه میتونی با اجازه فرمانده بری سالن و استفاده کنی (معمولا رایگان هست)

توی یگان هم که اگه افسر وظیفه باشی، بعدظهر در اختیار خودتی، فقط باید با سالن هماهنگ باشی. (اگه سالن نداشت پادگان، میتونی "روزبرگ" بگیری و بری بیرون)ولی اگه افسر نباشی، از فرمانده اجازه میگیری، در ساعات فراغت بری سینما، بوفه، باشگاه، سالن فوتسال و ..... (اگه پادگان سالن نداشت، اگه به فرمانده بگی میخوای در مسابقات استانی یا کشوری شرکت کنی، احتمالا بهت "روزبرگ" بده.

ice_man_sh
01-08-2014, 16:12
مثل آموزش زیاد گیر نمیدن ولی شما چون از 5 صبح بیدار هستی اتوماتیک وار خوابت میبره.

البته شرایط فرق میکنه، مثلا پادگان باشین که معمولا ارتش و سپاه هست نمیتونید برید تو پادگان چرخ بزنین، میگیرنتون، به پست ها برسین ایست میدن باید اسم شب را بلد باشی و...

ولی ناجا با وجود سختی هاش این برنامه ها را نداره، چون معمولا پاسگاه و کلانتری و... هست، تعداد کمه، فضا صمیمیه و....

من اگه تا آخرای شهریور دفترچه رو بفرستم امکانش هست آبان اعزام بشم؟؟
اوایل شهریور احتمالش زیاده، هر چی میره به آخرای شهریور احتمالش کمتر میشه، 5 روز آخر شهریور شاید احتمالش از 50% بیاد پایین و بمونه برای دی.

از همه دوستان عزیزی که جوابمو دادن ممنونم/.
شرمنده اگر سوالایی میپرسم در مورد دستشویی و اینجور پیزاست چون اینجا راحت ترم تا اینکه فیس تو فیس بپرسم.
ولی فکر نکنم مشکل خاصی باشه این زیاد نشستن تو دستشویی به گمانم یک عادت بده که باید ترک بشه در هر صورت با توجه به توضیحات دوستان باید تو خدمت مراقب باشم سر کلاسها و اوقات حساس غیبت نخورم یا بهونه دستشون ندم..
از امروز شروع کردم ساعت 6 از خواب بلند میشم بعد فردا ساعت 5و50 پس فردا هم ساعت پنج و چهل و همینجوری ساعت بیدارباشو میبرم تا نزدیک چهار ونیم تا تو اموزشی اذیت نشم.
چندتا سوال دیگه داشتم 1-به نظر شما تو خدمت نماز اجباریه؟حتما باید بریم نمازخانه نماز بخونیم؟
2-تو خدمت ورزش مثلا فوتبال بدنسازی شنا کلا ورزشی چیزی هست ؟
3-به نظرتون برم پلیس +10 برگ سفید اومده بدونم کجا اعزامم یا صبر کنم هفته دیگه برم؟
دوست عزیز راحت باش، بعضا شوخی هایی که میکنیم برای اینه که دوستان بعضی نگاههای غلط به خدمت را بزارن کنار و واقع بین تر باشن والا به هیچ کس جسارتی نمیکنیم.

نماز تو آموزش میشه گفت اجباریه، چون قبل رفتن به خط میکنن، بعضا آمار میگرین، بعضا تو نمازخونه آمار میگیرن، به هر حال گیر میدن، بحث عقیدتی هست.
تو آموزش که فراموش کنین،شاید تو یگان هر از گاهی وقت بشه، البته تو فضای پادگان و پاسگاه معمولا والیبال و... میزنن

شنبه برین احتمال خیلی زیاد اومده رو سیستم

درود

ضمن تشکر از همه عزیزانی که پاسخ مارو میدن خواستم خواهش کنم اگه میشه پاسخ این سوالات مهم و تکراری رو به پست اول اضافه کنید که هی ما نیایم بپرسیم و شما زحمت بیفتید و سوالات تکراری مارو جواب بدید:n16::n16:
1- معمولا کسانی که پارتی دارن و یا کسانی که مدرک خیلی بالا (دکتر) و... دارن انتخاب میشن برای منشی ولی اگه غیر اینها بود و تونستین میتونین انتخاب بشین.
البته مسئولیت خاصی نداره در مقایسه با یگان خدمتی.

اینکه با بقیه باشین خیلی بهتره.
تو دوره ما دکتر ها منشی شده بودن، کلا پست نمیدادن، همه مرخصی ها را کامل رفتن، مرخصی ساعتی بیشتری گرفتن، دویدن و... نداشتن.

2- کی میگه 20 روز مرخصی میدن؟ بعضی جاها و یا بعضی دوره ها شاید مرخصیش زیاد باشه.
خیر هر موقع مرخصی دادن اونموقع میتونین برین، تازه اگه اون روز را پست ننویسنتون.

3- باید روز اول برین، هر دوره و هر پادگان شرایط خاص خودش را داره.

4- اگه شهر خودتون باشین ممن پادگان اگه شهرستان یا استان دیگه ای باشین میرین نظام وظیفه شهرستانتون.

آدرس را تو برگه مربوطه مینویسه نگران نباشین.

meysam1321
01-08-2014, 16:25
درود

مسئولیت بگیری یا نگیری، خوب باشه یا بد؛ مونده به شخصیت خودت.
بعضیا دوس دارن همیشه مسئولیتی داشته باشن، حتی اگه سختی هایی داشته باشه.
مثلا اگه مسئول غذا باشی، صبح باید قبل از همه آماده بشی بری غذا بگیری
ولی مزایایی هم داره، مثلا میتونی اول غذای خودتو از قسمت خوب غذا انتخاب کنی و برداری.

منشی باید لوحه پر کنه، حضور غیاب کنه، و کلی فرم و لیست دیگه (البته یک نفری همشو انجام نمیده)، در عوض معمولا رژه نمیره. فرمانده باهاش آشنا میشه و راحت مرخصی میده.

توی آموزشی مرخصی نداریم؛ توی دو ماه اگه حتی یک روز هم بهت مرخصی بدن، لطف فرماندهی هست.
در ضمن مدت آموزشی 58 روز (8 هفته و دوروز) ولی طول دوره آموزشی 2 ماه هست. (من که برج اردیبهشت بودم، 63 روز آموزشی طول کشید. دو ماه کامل + یک روز اضافه به خاطر دیر اومدن امریه- بعد از ظهر یکم تیر از پادگان آموزشی اومدیم بیرون )

اینکه بهتون مرخصی بدن برین پوتین و لباس درست کنین، بازم میگم لطف فرماندهی هست. فرمانده میتونه بگه برین 10 روز دیگه بیاین، و میتونه همونجوری نگه داره (ما رو نگه داشتن)

اولا نظام وظیفه هر شهرستان، توی هرجا میتونه باشه ، جای خاصی نداره (آدرسشو میتونی از سایت پلیس بگیری)
ثانیا توی برگ آبی (سفید) مینویسن که دقیقا کجا باید بری؛ اونجا هر آدرسی نوشت، "باید" اونجا بری.
اگه آدرسی پادگان رو نوشت میری مستقیم پادگان آموزشی.
اگه گفت بری نظام وظیفه (حتما مینویسه نظام وظیفه استان)

sansa
01-08-2014, 16:59
سلام
دوستان یک سوال .

اگر مرخصی ها دوره یگان یعنی بعد از اموزشی رو ذخیره کنید . اگر فرمانده رو راضی کنی(حال به هر طریقی که شده :n02:) . امکانش هست که اخر دوره بزارن همه مرخصی رو یکباره استفاده کنی ؟؟؟؟؟؟

pm1
01-08-2014, 17:20
سلام ... همینجوری واقعآ سخت و شانسیه ! من معدلم خوبه یه جا رفتم گیر داده شما شرایط 5 گانه ندارید !!! بعدش میگه اصلآ ظرفیت نداریم ....دوستان کسی هست بدونه الان چه اداراتی امریه میگیرن ؟ یکی ثواب کنه به منم اطلاع بده ، از پا دراومدم بس که این در اون در زدم !!! :n14:

وزارت دفاع قضیش چیه ؟ آیا بصورت امریه میگیره ؟ یا پادگانی ؟ چجور باید اقدام کرد ؟ نکنه اینم شانسیه .....:n29:

کسی اطلاعی نداره ؟

law maker
01-08-2014, 18:49
توی اکثر پادگانها سالن های ورزشی هست.
ما آموزشی توی پادگان 03 (عجب شیر) که بودیم، یه سالن بدنسازی خیلی مجهز داشت (ولی به خاطر کمبود وقت و عدم استراحت کافی، کسی ازش استفاده نمیکرد) ولی شما در اوقات بدون برنامه میتونی با اجازه فرمانده بری سالن و استفاده کنی (معمولا رایگان هست)

توی یگان هم که اگه افسر وظیفه باشی، بعدظهر در اختیار خودتی، فقط باید با سالن هماهنگ باشی. (اگه سالن نداشت پادگان، میتونی "روزبرگ" بگیری و بری بیرون)ولی اگه افسر نباشی، از فرمانده اجازه میگیری، در ساعات فراغت بری سینما، بوفه، باشگاه، سالن فوتسال و ..... (اگه پادگان سالن نداشت، اگه به فرمانده بگی میخوای در مسابقات استانی یا کشوری شرکت کنی، احتمالا بهت "روزبرگ" بده.
این روزبرگ به چی میگن؟ همون مرخصی ساعتی هست؟
ضمنا من هم شنیدم که در نیروی انتظامی به دلیل کم بودن جمعیت، فضا صمیمی تر هست. من فوق لیسانس هستم. به نظر شما اگر نیروی انتظامی خدمت کنم، میتونم موبایل همراهم داشته باشم که بعد از ظهرها که وقتم دست خودم هست استفاده کنم(در حد اس ام اس)؟

ice_man_sh
01-08-2014, 19:07
کسی اطلاعی نداره ؟
عزیز وزارت دفاع اقدام کردنی نیست، تقسیم میشن تا جایی که من دیدم.

در ضمن خیلی هم کم سرباز میگیره، زیاد حساب نرین روش.

سلام
دوستان یک سوال .

اگر مرخصی ها دوره یگان یعنی بعد از اموزشی رو ذخیره کنید . اگر فرمانده رو راضی کنی(حال به هر طریقی که شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . امکانش هست که اخر دوره بزارن همه مرخصی رو یکباره استفاده کنی ؟؟؟؟؟؟

خیر عزیز امکانش نیست، شما باید تو اون نیرویی که هستین در سطح بالا آشنا داشته باشین که اونوقت هم نیاز به ذخیره کردن مرخصی نیست.

از طرفی شما مثلا یه جوری! فرمانده را راضی کردی، دهن هم خدمتی های خود را چه طور میبندی، اگه خلاف قوانین کاری صورت داده باشه فرماندهت آنی راپورت دادن رفته.

خدمت فضای کثیفی از نظر زیر آب زنی داده، نه خدمت کلا نظامی گری.

من قبلا هم نوشتم، هیچ وقت این اشتباه را نکنین و استفاده کنین از مرخصی هاتون، چه بسا کسی که هر سی استفاده کرده در مجموع از کسی که جمع میکنه و هر از گاهی میره بیشتر رفته مرخصی.

Hossein_128
01-08-2014, 19:09
سلام

دوستان قبول کردن مسئولیت اختیاری ـه؟ میشه اگه مثلاً اجباراً مسئول غذات کردن خودت انصراف بدی؟؟

sansa
01-08-2014, 19:33
عزیز وزارت دفاع اقدام کردنی نیست، تقسیم میشن تا جایی که من دیدم.

در ضمن خیلی هم کم سرباز میگیره، زیاد حساب نرین روش.

خیر عزیز امکانش نیست، شما باید تو اون نیرویی که هستین در سطح بالا آشنا داشته باشین که اونوقت هم نیاز به ذخیره کردن مرخصی نیست.

از طرفی شما مثلا یه جوری! فرمانده را راضی کردی، دهن هم خدمتی های خود را چه طور میبندی، اگه خلاف قوانین کاری صورت داده باشه فرماندهت آنی راپورت دادن رفته.

خدمت فضای کثیفی از نظر زیر آب زنی داده، نه خدمت کلا نظامی گری.

من قبلا هم نوشتم، هیچ وقت این اشتباه را نکنین و استفاده کنین از مرخصی هاتون، چه بسا کسی که هر سی استفاده کرده در مجموع از کسی که جمع میکنه و هر از گاهی میره بیشتر رفته مرخصی.

اخه مگه استفاده از مرخصی قانونی نیست . هم خدمتی ها که استفاده کردن به چه اجازه ای میتونن حرف بزنن وقتی که همه مرخصی هاشونو رفته باشن و یکی هیچ مرخصی نرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟

کسی بخواد زودتر ترخیص بشه . هنوز متاهل نشده باشه . بخواد ازدواج کنه .عجله داشته باشن . این شرایط رو قبول نمیکنن؟

ذخیره مرخصی مگر خلاف قانون هست ؟:n16: