PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

NET DOCTOR
31-05-2014, 22:45
درود
با تمام احترامی که برای نظراتتون قائلم اما سپاه دیگه برای تحصیل کرده ها جای خوبی نیست! من اگه میخواستم اولویت بندی کنم برای تحصیل کرده ها میگفتم اول ارتش بعد وزارت دفاع بعد سپاه بعدش ناجا
همه جا جای خوب و بد داره اما متاسفانه الان سپاه همش شده پست و پاسبخشی و ........ و در ضمن کوچکترین احترامی هم نه به خودت نه به درجت گذاشته نمیشه!
اکثر رشته های مهندسی توی ارتش دوره کد میخورن و بعدش اکثرا یا رسته پیاده میخورن یا عمران و استحکامات و اداری توشون هست ولی کمه
آقا تو رو خدا نگید ناجا بهتر از ارتشه! خدمت تو ناجا یعنی ته خط ! فقط ستاد فرماندهی تهرانش عشق و حاله بقیه جاهاش تو اقصی نقاط کشور برده داری مکانیزست!

اولا همه باید قبول کنیم که کلا خدمت به قول شما برده داری مکانیزست نه فقط ناجا خصوصا برای تحصیل کرده ها

ثانیا برادر من ، شما هم فقط بدی های جایی که بودی رو دیدی

فکر کردی تو ارتش کوچکترین احترامی به خودت و به درجت گذاشته میشه!

در یگان من طرف بیسواده اما چون یه روز زودتر اومده و بالا خطیه می تونی هر کاری دلش می خواد نسبت به فوق لیسانس مملکت بکنه. همه رو تو یگان من می فرستن بالا برجک حتی فوق لیسانس!

اما چند متر اونورتر تو سپاه رفیقای من دارن حال می کنن.احترامشون رو دارن. هر موقع دلشون بخوان میان و میرن

سرباز صفرش گوشی دستشه جلو فرمانده بعد تو یگان من کادری گوشی دستشه فرمانده میگه گوشی ممنوعه!

همه جا خوب و بد داره اما مطمئن باش ارتشی که نمی تونه کادریاش رو سیر کنه، به سربازاش هم همونجوری نمی رسه

ناجا فقط مرزبانی اونم اگه جای حساسی بیفتی بده مثل اون بندگان خدای سراوان که اونام اگه فیلمش رو دیده باشی همه راحت خوابیده بودن و انگار نه انگار که دارن خدمت می کنن که یکدفعه میان میریزن سرشون و می برنشون

bargozideh
31-05-2014, 22:46
توکل به خدا
من بچه شاهرودم استان سمنان
والا اینجا اصن معلوم نیست کجا میندازن من الان فامیلامون هر کدوم یه ور افتادن(به جز اونایی که پارتی داشتن البته !)

arash520
31-05-2014, 22:47
خدمتی که من توش هستم و دارم به صورت زنده لمسش می کنم هیچکس نرفته برادر
عزیز من هم قبول دارم که اگه بیفتی وسط تهران ارتش بهتره اما اگر آموزشی رو بیفتی وسط یه بیابون که 50 کیلومتر با هر موجود زنده ای فاصله داره و بعد یگان رو بیفتی وسط یه مشت آدمکش شرق کشور مطمئنا نمیگی خدمت ارتش خوبه
رفیق من همون صفر 1 افتاد و مفتی مفتی آموزشیش تموم شد. آره اینجوری بیفتی عالیه اما اگر جای نفله ای اونم دور از خونه بیفتی و بخوای با ارتشی سر کنی که 5 هفته(35 روز) پشت سر هم بهت عدس پلو و استانبولی خالی بده مطمئنا روانی میشی
ارتشی که من افتادم همه رو می فرسته بالا برجک حتی فوق لیسانس!
همه جا گل و بلبل نیست ارتش

نگران نباش رفیق :n11: خدا کریمه . بلاخره تموم میشه .

NET DOCTOR
31-05-2014, 23:00
سلام رفیق برای پاسخ سریع:n16:
من داخل سپاه پارتی نداشتم .فقط برگمو بردم بخش نیرو انسانیش برگه سبزم را گرفت گفت برو کاراتو انجام میدم . ولی الان داخل نظام وظیفه زده کد نیرو انتظامی ولی عصر تبریز!! موضوع را به همون مسول نیرو انسانی پادگان سپاهه زنگ زدم و گفتم کد نیرو انتظامی خوردم, اونم (مسول نیرو انسانی جایی که ازش پذیرش گرفتم) گفت احتمالش هست چند روز اینده که اتومات برگشتت بدن و کد اینجا بخوری!! یعنی میشه برگشت بخوره کدم به جایی که پذیرش گرفتم؟ پس چرا همون اول کد اون پادگان سپاهه نخورم و اول بهم کد نیرو انتظامیه را دادن؟

نیرو انتظامی از چه نظر میگی برای لیساسن ها راحت تره؟مگه معمولا خدمتش 24 ساعته نیست . داخل پاسگاه ها و سر چهار راه ها و..؟
نیرو انتظامی ولی عصر تبریز بعد از اموزشی نیرو هاشو کجا تقسیم می کنه؟

امیدوارم اما بعیده چون من بیچاره هم همچین حالتی داشتم و کارام رو کرده بودم اما انداختنم ارتش.

ببین همه چی بستگی داره به اینکا کجا بیفتی اما در کل اینکه سر چهارراه باشی(ولو 24 ساعت) بهتره یا اینکه یه جایی که یه آدم که سرش به تنش نمی ارزه هی بهت امر و نهی کنه ولو صبح تا ظهر باشه

منم فقط صبح تا ظهرم اما واقعا راضی نیستم. برای آدمی که خصوصا تحصیل کرده شخصیت مهم ترین چیزه که مطمئن باش توی اکثر جاها ارتش در این زمینه بسیار ضعیف تره(از مقایسه کادریاشون با هم میشه اینو فهمید)

به هر حال همه چی رو نهایتا یگانت مشخص می کنه. بسیاری اسما خدمت کردن اما واقعا بویی از خدمت واقعی و زجرآور به مشامشون نخورده

من رفیق دارم لیسانس مملکت ، 6 ماه آزگار بالای برجک بوده، حالا هم تازه ارتقا یافته به پاسبخش!!!!!!(ارتش)

هفته قبل هم تهران بودم سرباز ستاد نیروهای مسلح مثل کادری لنگ انداخته روی لنگ انگار نه انگار خدمته

اما در نهایت خدمت این دو تا یکسانه. شاید بگی رفیقت دو ماه کسر خدمت منطقه می خوره در عوض

اما باید بگم در جایی که نفس می کشی برات اضاف می زنن دو ماه که سهله ده ماه کسری هم جواب نمیده

اینا رو گفتم تا بدونی که همه خوب و بد دارن و مطمئن باش بدی توی ارتش بیشتره.

امیدوارم شما جای خوبی بیفتی

mani_111
31-05-2014, 23:36
درود دوستان.منم افتادم 02 ارتش پرندک.چطور جاییه؟:n13:

طبق اطلاعاتی که تابحال کسب کردم
از میدون آزادی حدود 70 کیلومتر راهه .. به سمت ساوه
جاش هم میگن یه مکان نوساخته و با امکانات استاندارد
امیدوارم که فرمانده هاش قابل تحمل باشن ..

Behrang_sh
31-05-2014, 23:43
اولا همه باید قبول کنیم که کلا خدمت به قول شما برده داری مکانیزست نه فقط ناجا خصوصا برای تحصیل کرده ها

ثانیا برادر من ، شما هم فقط بدی های جایی که بودی رو دیدی

فکر کردی تو ارتش کوچکترین احترامی به خودت و به درجت گذاشته میشه!

در یگان من طرف بیسواده اما چون یه روز زودتر اومده و بالا خطیه می تونی هر کاری دلش می خواد نسبت به فوق لیسانس مملکت بکنه. همه رو تو یگان من می فرستن بالا برجک حتی فوق لیسانس!

اما چند متر اونورتر تو سپاه رفیقای من دارن حال می کنن.احترامشون رو دارن. هر موقع دلشون بخوان میان و میرن

سرباز صفرش گوشی دستشه جلو فرمانده بعد تو یگان من کادری گوشی دستشه فرمانده میگه گوشی ممنوعه!

همه جا خوب و بد داره اما مطمئن باش ارتشی که نمی تونه کادریاش رو سیر کنه، به سربازاش هم همونجوری نمی رسه

ناجا فقط مرزبانی اونم اگه جای حساسی بیفتی بده مثل اون بندگان خدای سراوان که اونام اگه فیلمش رو دیده باشی همه راحت خوابیده بودن و انگار نه انگار که دارن خدمت می کنن که یکدفعه میان میریزن سرشون و می برنشون

شما اگه پست های منو توی این تاپیک میخوندی متوجه میشدی که بارها گفتم همه جا جای خوب و بد داره و مختص یه ارگان نیست! من چند تا از دوستام مثل خودم سپاهن و دارن عشق و حال میکنن (اینو چند وقت پیش هم همینجا گفتم!) اما راجع به ارتش من راجع به جاهایی که توی پادگانهای شهرستان ماموریتی رفتم و از نزدیک دیدم حرف زدم ، هیچ کدوم از این پادگان ها هم تو منطقه شهری نبودن!
هم سپاه و هم ارتش و هم ناجا جاهای وحشتناک دارن! اما هیچوقت شرایط ناجا رو با هیچ کدوم از ارگانها نمیشه مقایسه کرد چون نه تو کلانتری آسایش داری نه تو راهور نه تو مرزبانی! دادسرا که بماند!
راجع به سواد و پایه خدمتی و نیروهای کادری گفتی! تمام این موارد توی سپاه هم هست! تو همون شرق کشوری که ازش اسم بردی چند تا از مواضع و پاسگاههای عملیاتی ما هم اونجاست و بهت بگم که با لیسانس و فوق لیسانس پست توپ و برجک و خاکریز هم دادیم! همچین هتل هم نبود!
والا ما هم آموزشی توی یه بیابونی بودیم که تا چشم کار میکرد فقط بیابون بود و زمین خدا! بعد اون هم شده بودیم مارکوپولو!
الان دقیقا درکت میکنم چی میگی. این خدمت لعنتی آدم رو داغون میکنه. خود من زندگیم تو این خدمت به گند کشیده شد. اما داداش سعی کن آستانه تحملت رو در برابر یه مشت آدم زبون نفهم یه کمی ببری بالا
چون میگذرد غمی نیست

DariushGreat
31-05-2014, 23:59
درود دوستان.منم افتادم 02 ارتش پرندک.چطور جاییه؟:n13:

معروفه به هتل پرندک! یکی از دوستام آموزشیش اونجا بود... آنقدر هتل بود که نگو!!! حتی اردوی سه روزه شرایط سخت هم نبردنشون!!! :n04:

holyboy
01-06-2014, 08:14
منم پرسیدم گفتن افتادم پادگان شهید رجایی نیروی انتظامی کرمانشاه.اگه کسی از حال و هواش میدونه بگه.

SaMaN P30WORLD
01-06-2014, 09:59
البته من تجربه زیر آبی در این زمینه رو ندارم! اما چون چند روز دیگه برگ آبی باید به دستت برسه بسیار محتمله که درسته خصوصا اگه فرد مطمئنی اینکارو برات کرده

والا از نظر راحتی به نظر من برای تحصیل کرده ها اول سپاهه بعد انتظامی و بعد ارتش

انتظامی برای دیپلمه ها و پایین تر یه بدی داره و اون مرزبانی لب مرز افتادنه که مثلا ارتش اکثر جاهاش همچین موردی نداره و امن تره(کافیه تو دوره سربازیت از گروگانگیری های سراوان بلوچستان یکی اتفاق بیفته تا قدر جای امن رو بدونی)

ضمنا برقی ها اکثر 90 درصدشون در ارتش دوره کد می خورن و می فرستنشون یکی دو ماه یه جایی مثلا یه دوره تخصصی ببینن و بعد تقسیم میشن دوباره(از انتظامی خبری ندارم) در کل رشته بدیه در ارتش و احتمال داره هر بلایی سرت بیاد! لذا اگه تو انتظامی بیفتی مطمئنا از ارتش بهتره.البته اگه بتونی سپاه رو جور کنی واقعا بهتره خصوصا اگه نزدیک باشه

در کل همه چی به شرایط خودن بستگی اره که می تونی تغییرشون بدی یا نه

صرفا جهت اطلاع !!!

من لیسانس برق الکترونیک دارم و بدون بند پ آموزشیم افتاد 01 تهران و یگانمم افتاد مراپش تهران ... ( ارتش )
دوره کدم نخوردم !!
حدودا یک سال ونیم هست که دیگه رشته برق کد نمیخوره جز گرایش قدرت ...
زندگی تو ایران شانسیه چه برسه به خدمت رفتن ...
یا علی

bargozideh
01-06-2014, 10:01
لیسانس کامپیوتر هم دوره کد دارن آیا؟؟

123arash
01-06-2014, 10:03
امروز دفترچه خدمت رو خریدم فقط بعضی جاهاش رو اگر کمکم کنید پرش کنم ممنونتانم.
1-تو قسمت فراغت از تحصیل نوشته تاریخ فراغت.من بهمن 92 امتحانای دانشگام تمام شد.الان تاریخ فراغت بنویسم اسفند یا بهمن 92؟

2-نوشته شماره همراه بنویسید.به نظرتون بنویسم؟اگر ننویسم چطوره مثلا یه روز اومدم مرخصی بعد از پادگان زنگ بزنن بگن برگرد پادگان باید برم ولی وقتی شماره همراه نزارم زنگ نمیزنن.

3-برگه شماره 5 نوشته واکسیناسیون مشمولان.این برگو الان پر کنم یا باید ببرم درمانگاه خودشون تکمیل کنن؟

4-یه برگ سفید اضافه تو دفترچه بود البته جدا از برگهای دفترچه بود و بهش نچسبیده صفحه جداییه. نوشته برگ شماره 2-برگ معاینه اولیه مشمولان.اینو باید ببرم درمانگاه؟

" M e H r D a D "
01-06-2014, 10:11
امروز دفترچه خدمت رو خریدم فقط بعضی جاهاش رو اگر کمکم کنید پرش کنم ممنونتانم.
1-تو قسمت فراغت از تحصیل نوشته تاریخ فراغت.من بهمن 92 امتحانای دانشگام تمام شد.الان تاریخ فراغت بنویسم اسفند یا بهمن 92؟

2-نوشته شماره همراه بنویسید.به نظرتون بنویسم؟اگر ننویسم چطوره مثلا یه روز اومدم مرخصی بعد از پادگان زنگ بزنن بگن برگرد پادگان باید برم ولی وقتی شماره همراه نزارم زنگ نمیزنن.

3-برگه شماره 5 نوشته واکسیناسیون مشمولان.این برگو الان پر کنم یا باید ببرم درمانگاه خودشون تکمیل کنن؟

4-یه برگ سفید اضافه تو دفترچه بود البته جدا از برگهای دفترچه بود و بهش نچسبیده صفحه جداییه. نوشته برگ شماره 2-برگ معاینه اولیه مشمولان.اینو باید ببرم درمانگاه؟

1- باید تاریخی که توی نامه معرفی به نظام وظیفه (از دانشگاه) مشخص شده رو باید وارد کنید.
2- بهتره وارد کنید (توی همین تاپیک یکی از دوستان که کد آموزشیش تغییر کرده بود با اس ام اس بهش اطلاع داده بودن) (در ضمن فکر نکنم اینطوری زنگ بزنن)
3- مشخصات خودتونو وارد کنید
4- بله

123arash
01-06-2014, 10:14
ممنون دوست عزیز دکمه تشکر کافی نبود .موفق باشید
سوالی داشتم باز مزاحم میشم.

western1
01-06-2014, 10:52
شماره نظام وظیفه ای که یکی گوشی رو ور مداره و کد ملی رو میگیره و کد میگه به من یکی پیام خصوصی بده. دستتون طلا :n18:

bargozideh
01-06-2014, 12:12
آقا ما هم افتادیم پدافند هوایی ارتش سمنان
خوبیش اینه که استان خودمونه دیگه :)
سه ساعت تا شاهرود راهه
بدیش اینه که الان خیلی گرمه و باید ضد آفتاب ببریم :n02:

arash520
01-06-2014, 13:15
شماره نظام وظیفه ای که یکی گوشی رو ور مداره و کد ملی رو میگیره و کد میگه به من یکی پیام خصوصی بده. دستتون طلا :n18:

سلام عزیز به هرکدووم از این شماره ها زنگ بزنی و کد ملیتو بگی بهت میگن کجا افتادی
فقط حواست باشه وقتی کد ملی تو میگی ادرس جاییی که پست کردی را روی مانیتورشون می بینین . به هرکدوم از نظام وظیفه های شهرستان های زیر زنگ زدی اگه ازت سوال کردن بگو بچه همونجام و گفت چرا ادرست جای دیگست بگو مدتی جای دیگه زندگی می کردم:n09:

این شهرستانا مال استان فارسه
شهرستان مهر
تلفن :07112185321

شهرستان كازرون
تلفن : 07212228885

شهرستان جهرم
تلفن : 07112188085

شهرستان لامرد
تلفن :07112187646

به هرکدوم زنگ بزنی شاید دیر جواب بدن ولی حتما جواب میدن . چون سرشون شلوغه شاید دیر جواب بدن . پس پشت خط بمون حتما و سریع قطع نکن:n18:

کامران 0111
01-06-2014, 15:03
آخه چرا نیروی انتظامی؟؟؟؟؟؟ شما کرمانشاه بنده کرمان!!!!!!! از دوستان کسی در مورد شهید باهنر کرمان اطلاعاتی داره لطف کنه به ماهم بگه..مرسی

SaMaN P30WORLD
01-06-2014, 18:37
لیسانس کامپیوتر هم دوره کد دارن آیا؟؟

خیر .................

بردیا
01-06-2014, 20:35
آقا اوضاع 01 چطوریاست؟
دوست بابای من دیر اقدام کرده الان میگه ابلاغیم رو برای 01 نیرو زمینی زدن.
البته سپرده برگم رو عوض بکنن ولی در شرایط اضطرار اگه نشد عوض بکنم،ممنون میشم که بدونم چطوریه آموزشی تو 01
یه سری گوگل کردم ولی هرکی یه چیزی میگه

bargozideh
01-06-2014, 21:02
صفر یک که عالیهه همه الان دوس دارن جا شما باشن کجا میخوای بهتر از اینجا!
سختی سربازی همه جا هست ولی از لحاظ برخورد و جا لااقل صفر یک حرف نداره

rabi931
01-06-2014, 22:18
هیچ کس پیدا نمیشه جواب من رو بده؟؟

یعنی کسی اطلاعی نداره که وضعیت من به چه صورت خواهد بود؟؟؟

خیلی برام مهمه لطفا راهنمایی کنید.

شرایطم خیلی سخته اگه کسی تجربه ای داره بگه ممنون...

rabi931
01-06-2014, 22:20
سلام
من 32 سال سن دارم و غیبت و با تحصیلات دیپلم و کار تخصصی تعمیرات کامپیوتر و شبکه انجام میدم و متاهل نیز هستم و میخوام دیگه این وضعیت رو تمام کنم و برم خدمت.

در ضمن من دو تا بیماری (مشکل نارسایی خفیف دریچه میترال و اختلالات شدید تنفسی از بینی ) را دارم باید چکار کنم و چه شرایطی برام پیش میاد ؟

آیا محل خدمت در شهر خودم میشه و میتونم به همسرم سر بزنم یا نه ؟

:n03::n03::n03:

چطوری میتونم روز برگی بگیرم؟
امکانش هست که بعد از ظهرها بتونم مرخص باشم؟
کسی هست شرایطش مثل من باشه؟

خواهشا هرکس اطلاع داره جواب بده ممنون.

به راهنماییتون نیاز دارم...

arash520
01-06-2014, 22:28
به راهنماییتون نیاز دارم...

سلام عزیز شما بهترین کار و مطمئن ترین کاری که می تونید کنی به یکی از نظام وظیفه های زنگ بزنید و ازشون سوال کنید
برای این که به جواب جامعی برسید می تونید به چندتا از نظام وظیفه مختلف از چند شهر مختلف زنگ بزنید و جواب هاشون را جمع بندی کنید

اینم لینک شماره تلفن تمام نظام وظیفه های کل کشور
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی استان مورد نظرت کلیک کنی برات شماره تلفن های اون استان را میده
من جای شما بودم به چندتا نظام وظیفه از استان های مختلف زنگ می زدم

انشالله که یا معاف بشی یا هم بیفتی کنار همسرت و عصرا بری خونه

SNOW PATROL
01-06-2014, 22:50
سلام
من 32 سال سن دارم و غیبت و با تحصیلات دیپلم و کار تخصصی تعمیرات کامپیوتر و شبکه انجام میدم و متاهل نیز هستم و میخوام دیگه این وضعیت رو تمام کنم و برم خدمت.

در ضمن من دو تا بیماری (مشکل نارسایی خفیف دریچه میترال و اختلالات شدید تنفسی از بینی ) را دارم باید چکار کنم و چه شرایطی برام پیش میاد ؟

آیا محل خدمت در شهر خودم میشه و میتونم به همسرم سر بزنم یا نه ؟

چطوری میتونم روز برگی بگیرم؟
امکانش هست که بعد از ظهرها بتونم مرخص باشم؟
کسی هست شرایطش مثل من باشه؟

خواهشا هرکس اطلاع داره جواب بده ممنون.

دوست من در مورد مشکلات پزشکی باید متخصص نظر بده ..
اما چیزی که خودم در خدمت دیدم متاهل ها رو سعی میکنند بندازند نزدیک ترین محل ممکن به محل سکونت ... این که مرخصی تون چطور باشه .. روزبرگ باشید و .... صد درصد به فرمانده تون بستگی داره اما تو خدمت من هرچی دیدم با متاهل ها راه میان و هواشونو دارند نگران نباش ...

tapatalk
...
REAPER CREW

afshin2740
02-06-2014, 00:58
سلام. نمی دونم اینجا میشه در مورد جابجایی سوال کرد یا نه! من ستوان سوم وظیفه نیروی انتظامی ، پایه خدمتی اسفند 92 هستم. الان توی تهران خدمت میکنم، بهترین جای ناجا (جاش رو هر کی بخواد توی پیام خصوصی میگم، به خاطر مسائل امنیتی :n02: ). اهل ارومیه هستم. اگه کسی اهل تهران، کرج ، قزوین، قم، یا هر شهر دیگه هست که توی ارومیه خدمت میکنه و مایل هست جابجایی انجام بده به تهران ، یه پیام خصوصی به من بده.
البته اگه ادمین های گرامی اجازه بدن ایمیل و شماره تلفنم رو قرار میدم برای تماس!

mani6606
02-06-2014, 05:15
آقا اوضاع 01 چطوریاست؟
البته سپرده برگم رو عوض بکنن ولی در شرایط اضطرار اگه نشد عوض بکنم،ممنون میشم که بدونم چطوریه آموزشی تو 01

چرا می خوای ۰۱ رو عوض کنی؟همه بچه هایی که در ارتش می افتن دوست دارند تا یگان اموزشی شون ۰۱ باشه خودم دو سال پیش اونجا بودم :۱- احترام و شخصیتی که برای افراد تحصیل کرده میذارن در هیج پادگانی دیده نشده ۲- اونجا خبری از سرباز صفر نیست همه لیسانس به بالا هستین ۳- مرخصی های آخر هفته دارین مگر اینکه نگهبان باشین ۴- امکانات رفاهی مثل استخر پلی استیشن کتابخانه سالن بدن سازی بوفه بسیار خوب و همچنین تمامی یگانها حمام دارن و به علاوه یک حمام مرکزی هم وجود داره (بچه هایی که در یگانهای محروم مثل خاش اموزش دیده باشن دیدن و حس کردن وضیعت حمام اونجا رو)
اگر می خوای کد عوض کنی تاریخ اعزامت رو عقب بندار اما ممکنه یک وقتی نیرو انتظامی بیافتی.

alireza-1991
02-06-2014, 06:21
خواهش عزیز:n16:

نه بابا من اومدم زرنگ بازی دربیارم از شیراز بلند شدم رفتم تهران دفترچه پست کردم و ادرس خونه یکی از اقوام تهران را زدم :n09: .
چون کسایی که از فارس پست می کنند احتمال این که بیفتن لب مرز سیسنان و بلوچستان هست . منم از این که نیفتم مرز سیستان اومد زرنگ بازی دربیارم که الان کدم خورده تبریز:n29:

نگران نباش داش خدا کریمه
شما بچه کجای عزیز؟

مگه میشه از جای دیگه هم پست کرد ؟ :n13:

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 10:44
دوستان من 2 ساله خیر سرم دانشجو ام ولی بدلایلی نمیتونم درسو ادامه بدم مدرکمو بگیرم. تصمیم گرفتم برم سربازی. الان دقیقا باید چکار کنم؟ باید بکجا مراجعه کنم؟ مدرکی چیزی از دانشگاه باید بگیرم براشون ببرم؟ (چند سال پیش برگه اعذام به خدمت برام اومده بود.)

javadbaki
02-06-2014, 11:35
بچه ها جواد بیکی هستم افتادم 05 کرمان/چه طور جاییه؟/تو ماه رمضان سخت میگیرند؟/غبر از من واسه 1تیر کیا افتادند 05 کرمان ؟/بیایید پیام بزارید همدیگر را بشناسیم/رشتم لیسانس حسابداریه دوره کد میخورم/حیف شد امریه دادگستریم قبول نشد/با اینکه رفتم مصاحبه و اومدن تحقیقات محلی/ولش حتما قسمت نبود

arash520
02-06-2014, 11:55
مگه میشه از جای دیگه هم پست کرد ؟ :n13:

از هر جا پست کنی باید معاینه پزشکی را هم همونجا بری . و ادرس خونه کسی از اقوام اونجا را بزنی

arash520
02-06-2014, 11:58
دوستان من 2 ساله خیر سرم دانشجو ام ولی بدلایلی نمیتونم درسو ادامه بدم مدرکمو بگیرم. تصمیم گرفتم برم سربازی. الان دقیقا باید چکار کنم؟ باید بکجا مراجعه کنم؟ مدرکی چیزی از دانشگاه باید بگیرم براشون ببرم؟ (چند سال پیش برگه اعذام به خدمت برام اومده بود.)

شما برو بخش نظام وظیفه دانشگاه برگه لغو معافیت تحصیلی بگیر بعدش ببرش پلیس +10 و دفترچه پست کن

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 12:37
شما برو بخش نظام وظیفه دانشگاه برگه لغو معافیت تحصیلی بگیر بعدش ببرش پلیس +10 و دفترچه پست کن

امروز رفتم نظام وظیفه گفتش برو دنشگاه نامه بگیر ببر پلیس 110 دفترچه پست کن. رفتم دانشگاه برای انصراف یه فرم داده باید امضای چند تا مسئول رو بگیرم که چیزی بدهکارم نیستم به دانشگاه. الانم که امتحاناته هیچ کدوم از مسئولین نبودن. :n03: این برگه معافیت تحصیلی رو بدون انصراف میدن؟ الان دفترچه رو پست کنم کی اعذام میشم؟ میخوام هرچه سریعتر برم.

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 12:38

امروز رفتم نظام وظیفه گفتش برو دنشگاه نامه بگیر ببر پلیس 110 دفترچه پست کن. رفتم دانشگاه برای انصراف یه فرم داده باید امضای چند تا مسئول رو بگیرم که چیزی بدهکارم نیستم به دانشگاه. الانم که امتحاناته هیچ کدوم از مسئولین نبودن. :n03: این برگه معافیت تحصیلی رو بدون انصراف میدن؟ الان دفترچه رو پست کنم کی اعذام میشم؟ میخوام هرچه سریعتر برم.

javadbaki
02-06-2014, 12:40
بچه ها میشه پارتی جور کرد از 05 کرمان بیفتم سپاه؟ تو 18 روز باقی مانده تا یک تیر/به نظرتون تاریخ اعزامم را بندازم یکم شهریور تا شاید کد نیروی انتظامی یا سپاه بخورم(چون شهر خودم یزد ارتش ندارد و من که تک پسرم نمیتونم در شهر خودم باشم)یا میگید همون یک تیر برم(چون من اثلا طاقت دوری از خانواده را ندارم)//نمیدونید امروز که فهمیدم افتادم 05 چقدر حالم گرفت(چون دل بسته بودم به امریه دادگستری)////چه کنم هیچ کس مشاوره ای دارد؟؟؟

arash520
02-06-2014, 13:01

شما تا انصراف ندی نمی تونی اون برگه را بگیری باید اول انصراف بدی یا فارغ التحصیل شده باشی
خوب امار بگیر کیا دانشگاه هستن اون موقع برو

boy iran
02-06-2014, 13:49
از ارتش که به هیچ وجه نمیتونی بیفتی سپاه ! ولی تو همون ارتش هم اگر پارتی داشته باشی میتونه جای خوب بندازت

boy iran
02-06-2014, 13:50
بچه ها میشه پارتی جور کرد از 05 کرمان بیفتم سپاه؟ تو 18 روز باقی مانده تا یک تیر/به نظرتون تاریخ اعزامم را بندازم یکم شهریور تا شاید کد نیروی انتظامی یا سپاه بخورم(چون شهر خودم یزد ارتش ندارد و من که تک پسرم نمیتونم در شهر خودم باشم)یا میگید همون یک تیر برم(چون من اثلا طاقت دوری از خانواده را ندارم)//نمیدونید امروز که فهمیدم افتادم 05 چقدر حالم گرفت(چون دل بسته بودم به امریه دادگستری)////چه کنم هیچ کس مشاوره ای دارد؟؟؟

از ارتش که به هیچ وجه نمیتونی بیفتی سپاه ! ولی تو همون ارتش هم اگر پارتی داشته باشی میتونه جای خوب بندازت

alireza-1991
02-06-2014, 14:03
از هر جا پست کنی باید معاینه پزشکی را هم همونجا بری . و ادرس خونه کسی از اقوام اونجا را بزنی

خوبه پس !!! منم از شیرازم میرم تهرون پست میکنم . شانس که نداریم میندازتمون نیرو انتظامی جهرم یا کرمان از اون برم میریم سیستان !!!!:n01:

عجب بدبختی داریم از دست اشرار !!! :27:

DariushGreat
02-06-2014, 15:08
آقا اوضاع 01 چطوریاست؟

دقیقا همیناییه که دوست عزیزمون میگه:

چرا می خوای ۰۱ رو عوض کنی؟همه بچه هایی که در ارتش می افتن دوست دارند تا یگان اموزشی شون ۰۱ باشه خودم دو سال پیش اونجا بودم :۱- احترام و شخصیتی که برای افراد تحصیل کرده میذارن در هیج پادگانی دیده نشده ۲- اونجا خبری از سرباز صفر نیست همه لیسانس به بالا هستین ۳- مرخصی های آخر هفته دارین مگر اینکه نگهبان باشین ۴- امکانات رفاهی مثل استخر پلی استیشن کتابخانه سالن بدن سازی بوفه بسیار خوب و همچنین تمامی یگانها حمام دارن و به علاوه یک حمام مرکزی هم وجود داره (بچه هایی که در یگانهای محروم مثل خاش اموزش دیده باشن دیدن و حس کردن وضیعت حمام اونجا رو)
اگر می خوای کد عوض کنی تاریخ اعزامت رو عقب بندار اما ممکنه یک وقتی نیرو انتظامی بیافتی.

در ادامش باید بگم که رفیقم از اهواز افتاده بود اینجا آموزشیشو، کل هفته به جز مواقع نگهبانی همش بعد از ظهرا بیرون بودیم باهم! کلی گشت و گذار کردیم تهرانو :n06: جاتون خالی آخرای هفته هم مرخصی میگرفت دو روز میومد پیش من. از صبح تا شب میرفتیم گردش و شب هم برمیگشتیم خونه میخوابیدیم تا فردا که ادامه گردشا رو بریم. جمعه شبا هم برمیگشت پادگان که شنبه به صبحگاه برسه. در کل هتل بسیار خوبیه، البته به پای پرندک 02 نمیرسه. اونجا که دیگه ته هرچی هتله !!! :n09: :16:
البته یه چیزی، ترجیحا اگر بیافتی یگان های سری 5 خیلی بهتره. چون یگانای سری 7 کمی سخت گیرن. مثلا رفیق من 724 بود بعضی وقتا اذیت میشد، ولی در کل خیلی خوب بود
منم اگر برم سربازی دوست دارم آموزشی بیافتم اونجا :n12:

m-530
02-06-2014, 15:20
سلام
من تیر ماه فارق التحصیل میشم و لیسانس میگیرم . حالا میخواستم ببینم میشه کاری کرد که وقتی اعزام من که به احتمال زیاد میخوره شهریور یک ما جلوتر بیافته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید چطوری اقدام کنم ؟

مثلا مرداد ماه اعزام بشم. اینطوری دیگه با لیسانسه ها نمیافتم ؟؟؟؟؟؟؟:n16:

SNOW PATROL
02-06-2014, 15:38
سلام
من تیر ماه فارق التحصیل میشم و لیسانس میگیرم . حالا میخواستم ببینم میشه کاری کرد که وقتی اعزام من که به احتمال زیاد میخوره شهریور یک ما جلوتر بیافته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید چطوری اقدام کنم ؟

مثلا مرداد ماه اعزام بشم. اینطوری دیگه با لیسانسه ها نمیافتم ؟؟؟؟؟؟؟:n16:

عزیز امکان چنین چیزی نیست اصلا در مرداد اعزام بالاتر از دیپلم نداریم

tapatalk
...
REAPER CREW

prance666
02-06-2014, 17:16
سلام دوستان من میخواستم معافیت کفالت بگیرم پدره من یکی از چشمهاش بینایی نداره و اون یکی هم خیلی ضعیفه و پاش هم یکی از پاهاش از زیر زانو قفطع شده من یه برادر بالای 18 سال دارم که ایشون معافیت چشمی دارن جمع چشم هاش 9.5 هست
ولی من چند هفته پیش پدرمو میدان سپاه بردم اونجا کمیسیون پزشکی تشکیل شد پدرم رو قبول کرد ولی به برادرم گفت باید تو هم از کار افتاده باشی یعنی یه چشت کور باشه اون یکی هم دیدش کم باشه
حالا من موندم مگه برای از کارافتادگی پدر یکی از فرزندان نمیتونه کفیل باشه خوده میدان سپاه وقتی رفتیم نزاشت ما حرف بزنیم پای پدرم رو تا دید گفت این اوکی هست ولی برادرم رو گفتن میفرستیمت بیمارستان امام سجاد ما هم گفتیم باشه قرار شده بهمون زنگ بزنن بگن کی بریم
یکی به من گفت پدرت رو ببر تحت پوشش بهزیستی چون قانون 6 بهزیستی میگه اگر پدر و مادر یکی از آنها از کارافتاده باشه با رضایت اونا یکی از فرزندان میتونه کفیل بشه حالا دوستان من رفتم کارای پدرم رو کردم بهزیستی هم درجه معلولیت پدره من رو شدید توصیف کرد حالا قراره تا چند وقت دیگه کمیسونشون تشکیل بشه ما رو خبر کنن
دوستان حالا به نظرتون از کدوم راهها من برم به نتیجه میرسم
آیا از همون قانون خوده میدان سپاه مگه نباید قبول میکرد
این بهزیستی به نظرتون چقدر جواب میده
شدنی هست یا خیر

mohammadkj
02-06-2014, 17:40
سلام
تاریخ اعزام من 1 شهریوره، خواستم بندازم 1 تیر گفتن چون دارن کد میزنن 1 تیر بسته شده به نظرتون تو این چند روز م.نده به اول تیر میشه تارخ اعزاممو عوض کنن؟

SNOW PATROL
02-06-2014, 17:44
سلام دوستان من میخواستم معافیت کفالت بگیرم پدره من یکی از چشمهاش بینایی نداره و اون یکی هم خیلی ضعیفه و پاش هم یکی از پاهاش از زیر زانو قفطع شده من یه برادر بالای 18 سال دارم که ایشون معافیت چشمی دارن جمع چشم هاش 9.5 هست
ولی من چند هفته پیش پدرمو میدان سپاه بردم اونجا کمیسیون پزشکی تشکیل شد پدرم رو قبول کرد ولی به برادرم گفت باید تو هم از کار افتاده باشی یعنی یه چشت کور باشه اون یکی هم دیدش کم باشه
حالا من موندم مگه برای از کارافتادگی پدر یکی از فرزندان نمیتونه کفیل باشه خوده میدان سپاه وقتی رفتیم نزاشت ما حرف بزنیم پای پدرم رو تا دید گفت این اوکی هست ولی برادرم رو گفتن میفرستیمت بیمارستان امام سجاد ما هم گفتیم باشه قرار شده بهمون زنگ بزنن بگن کی بریم
یکی به من گفت پدرت رو ببر تحت پوشش بهزیستی چون قانون 6 بهزیستی میگه اگر پدر و مادر یکی از آنها از کارافتاده باشه با رضایت اونا یکی از فرزندان میتونه کفیل بشه حالا دوستان من رفتم کارای پدرم رو کردم بهزیستی هم درجه معلولیت پدره من رو شدید توصیف کرد حالا قراره تا چند وقت دیگه کمیسونشون تشکیل بشه ما رو خبر کنن
دوستان حالا به نظرتون از کدوم راهها من برم به نتیجه میرسم
آیا از همون قانون خوده میدان سپاه مگه نباید قبول میکرد
این بهزیستی به نظرتون چقدر جواب میده
شدنی هست یا خیر

همون بهزیستی رو پیگیری کن ....
اون میدون سپاه هم درست گفته باید برادرتون که بالای 18 هست از کار افتاده باشه . . .

سلام
تاریخ اعزام من 1 شهریوره، خواستم بندازم 1 تیر گفتن چون دارن کد میزنن 1 تیر بسته شده به نظرتون تو این چند روز م.نده به اول تیر میشه تارخ اعزاممو عوض کنن؟

وقته گفتند نمیشه دیگه نمیشه دوست من ....مگر این که پارتی داشته باشی. . .

mo_ho
02-06-2014, 17:50
آقا اوضاع 01 چطوریاست؟

سلام
من الآن دیگه تقریبا 15 روز از آموزشیم مونده تو همین 01
بدون شک 01 بهترین جا برا آموزشیه ، احترام می زارن در حدی که هیچوقت بهتون نمی گن سرباز و با آقای دانشجو صداتون می کنن و بی احترامی نمی کنن مگر برا افراد خاص ...! امکاناتش خوبه ، بچه تهران هم که هستی و خیلی راحت تره و به جز 3-4 روز اول که مرخصی نمیدن ، شما هر روز می تونید مرخصی بگیرین و برین خونه و فردا صبح برگردین
پارکینگ هم داره و راحت میشه ماشین برد و مثل یه کارمند صبح برید پادگان و بعد از ظهر تقریبا 5 برگردین
به جز اون 3-4 شب اول ، فقط شب هایی که نگهبانی باشی می مونی تو پادگان و بقیه رو می تونی بری خونه
در کل خوبه ، از 02 برا بچه های تهران بهتره حداقل (چون 02 خارج از تهرانه )

prance666
02-06-2014, 18:00
همون بهزیستی رو پیگیری کن ....
اون میدون سپاه هم درست گفته باید برادرتون که بالای 18 هست از کار افتاده باشه . . .

وقته گفتند نمیشه دیگه نمیشه دوست من ....مگر این که پارتی داشته باشی. . .

دوسته عزیز ممنون
فقط یه سوال دیگه اون میدان سپاه برادرم رو بیمارستان امام سجاد گفتن ارجاع میدن که هنوز خبری نشده گفتن زنگ میزنیم این بهزیستی که امروز من کاراش رو انجام دادم پدرم از نظر بینایی شدید و از نظر تحرکی خفیف ذکر شده بود البته کمیسون اصلیش هنوز تشکیل نشده خوده بهزیستی گفت 1 ماه تا اتمام کار زمان میبره
حالا اگر زنگ زدن از نظام وظیفه و به برادرم گفتن برو امام سجاد بره یا نه بعد اگر رد شد اعتراض بزنم چی کار باید کرد تا این مدرکه بهزیستیم آماده بشه چه حرکتی انجام بدم
بنده از نظره پزشکی مشگل تپش قلب خودم دارم و چند بار تپش قلبم حالت af بهم دست داده که باید اون زمان آمپول بزنم تا تپشم درست بشه و یک بار هم عمل ابلیشن انجام دادم
میخواستم بگم شرایطه پزشکی رو خودم دارم ولی دوست ندارم از این راه برم جلو و اینو گذاشتم برای آخرین در
اگر همه اینا رد بشه میشه برای پزشکی اقدام کرد

SNOW PATROL
02-06-2014, 18:12
دوسته عزیز ممنون
فقط یه سوال دیگه اون میدان سپاه برادرم رو بیمارستان امام سجاد گفتن ارجاع میدن که هنوز خبری نشده گفتن زنگ میزنیم این بهزیستی که امروز من کاراش رو انجام دادم پدرم از نظر بینایی شدید و از نظر تحرکی خفیف ذکر شده بود البته کمیسون اصلیش هنوز تشکیل نشده خوده بهزیستی گفت 1 ماه تا اتمام کار زمان میبره
حالا اگر زنگ زدن از نظام وظیفه و به برادرم گفتن برو امام سجاد بره یا نه بعد اگر رد شد اعتراض بزنم چی کار باید کرد تا این مدرکه بهزیستیم آماده بشه چه حرکتی انجام بدم
بنده از نظره پزشکی مشگل تپش قلب خودم دارم و چند بار تپش قلبم حالت af بهم دست داده که باید اون زمان آمپول بزنم تا تپشم درست بشه و یک بار هم عمل ابلیشن انجام دادم
میخواستم بگم شرایطه پزشکی رو خودم دارم ولی دوست ندارم از این راه برم جلو و اینو گذاشتم برای آخرین در
اگر همه اینا رد بشه میشه برای پزشکی اقدام کرد

به نظر من صد در صد بره چرا نره ؟ ولی میتونم بگم 100 درصد موافقت نمیشه همونجا هم میتونید اعتراض بزنید
سنگ مفت گنجشک هم مفت
اما چیزی که به نام از کار افتاده ذکر میشه یعنی فرد به تنهایی نتونه از خودش مراقبت کنه که ضعف بینایی در این ردیف نیست همین العان در مدارک بالا افراد با شماره های چشم بالا تر از 10 به خاطر مدرک تحصیلیشون حتی معاف هم نشده اند چه برسه به از کار افتاده ..شما کار خاصی نمیتونید بکنید فقط مطمئن بشید که از طریق بهزیستی معاف میشوید و
بیهوده وقت خود رو تلف نکرده باشید
برای مشکل قلبی تون هم میتونید از طریق لینک زیر بررسی کنید که در شمول قانون معافیت پزشکی قرار میگیرد یا نه ..

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 18:26
دوستان من توی این ماه دفترچه رو بفرستم اعزامم میفته برای شهریور؟ مدرکم دیپلم
مشکلات جسمانی رو خودشون تست می گیرن میفهمن یا خودمون باید اعلام کنیم مشکل داریم؟

SNOW PATROL
02-06-2014, 18:49
دوستان من توی این ماه دفترچه رو بفرستم اعزامم میفته برای شهریور؟ مدرکم دیپلم
مشکلات جسمانی رو خودشون تست می گیرن میفهمن یا خودمون باید اعلام کنیم مشکل داریم؟

شما توی این چند روز ارسال کنید احتمال اعزام در مرداد زیاده احتمال کم برای تیر یا شهریور وجود داره
شما برای پر کردن دفترچه باید به پزشک مراجعه کنید و تستی هم نمیگیرند هر مشکلی دارید باید خودتون به پزشک بگید

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 19:16
شما توی این چند روز ارسال کنید احتمال اعزام در مرداد زیاده احتمال کم برای تیر یا شهریور وجود داره
شما برای پر کردن دفترچه باید به پزشک مراجعه کنید و تستی هم نمیگیرند هر مشکلی دارید باید خودتون به پزشک بگید

تیر برام خیلی زوده. کلی کار توی این دو سه ماهه باید انجام بدم. یعنی بخوام شهریور یا حداکثر مرداد بیفته دفترچه رو الان نفرستم؟

prance666
02-06-2014, 19:19
به نظر من صد در صد بره چرا نره ؟ ولی میتونم بگم 100 درصد موافقت نمیشه همونجا هم میتونید اعتراض بزنید
سنگ مفت گنجشک هم مفت
اما چیزی که به نام از کار افتاده ذکر میشه یعنی فرد به تنهایی نتونه از خودش مراقبت کنه که ضعف بینایی در این ردیف نیست همین العان در مدارک بالا افراد با شماره های چشم بالا تر از 10 به خاطر مدرک تحصیلیشون حتی معاف هم نشده اند چه برسه به از کار افتاده ..شما کار خاصی نمیتونید بکنید فقط مطمئن بشید که از طریق بهزیستی معاف میشوید و
بیهوده وقت خود رو تلف نکرده باشید
برای مشکل قلبی تون هم میتونید از طریق لینک زیر بررسی کنید که در شمول قانون معافیت پزشکی قرار میگیرد یا نه ..

داداش فقط سوال آخر خوده پزشک بهزیستی که تو کمیسیون پزشکیش هم بود میگفت معافیت رو بهت میدم فقط اگر من رو قبول کردن باز نظام وظیفه بامبول در نمیاره که برادر داری
چون یه بار دیگه هم باید گویا پدرم رو برای کمیسیون نظام وظیفه ببرم
و در آخر این آموزشی رو من باید برم
اگر باید برم میشه به خاطر نامه از بهزیستی تهران بیافتم

SNOW PATROL
02-06-2014, 19:19
تیر برام خیلی زوده. کلی کار توی این دو سه ماهه باید انجام بدم. یعنی بخوام شهریور یا حداکثر مرداد بیفته دفترچه رو الان نفرستم؟

شما اگر میخوای تو مرداد یا شهریور بیوفته اول تیر ارسال کن . . .

داداش فقط سوال آخر خوده پزشک بهزیستی که تو کمیسیون پزشکیش هم بود میگفت معافیت رو بهت میدم فقط اگر من رو قبول کردن باز نظام وظیفه بامبول در نمیاره که برادر داری
چون یه بار دیگه هم باید گویا پدرم رو برای کمیسیون نظام وظیفه ببرم
و در آخر این آموزشی رو من باید برم
اگر باید برم میشه به خاطر نامه از بهزیستی تهران بیافتم

والا دوست من
.. بنده در مورد معافیت مددجویان بهزیستی اطلاع زیادی ندارم متاسفانه در سایت نظام وظیفه هم توضیح زیادی داده نشده .. حتما کارشناس بهزیستی بهتر در جریان امور هست... داشتن شرایط نمیتونه در محل اموزشی تاثیر گذار باشه و فقط در محل یگان بعد از اموزشی موثر است

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 20:04
دوستان معافیت چاقی و لاغری هنوز هست؟
من قدم 180 وزنم الان 58 هست ولی تا 54 هم میتونم برسونم. میشه معافی لاغری گرفت؟

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 20:09

تیر ارسال کنم میترسم بره برای پاییز :n28:

SNOW PATROL
02-06-2014, 20:14
دوستان معافیت چاقی و لاغری هنوز هست؟
من قدم 180 وزنم الان 58 هست ولی تا 54 هم میتونم برسونم. میشه معافی لاغری گرفت؟

این معافیت دیگر داده نمیشود و کنسل شد ...

تیر ارسال کنم میترسم بره برای پاییز :n28:

خیر از اونجایی که اعزام افراد دیپلمه 18 هر ماه انجام میشود پروسه اعزام سریع است
حتی اگر افتاد پاییز شما میتونید در خواست تعجیل کنید ...

tapatalk
...
REAPER CREW

dokhtarak_e_darya
02-06-2014, 20:40
خیر از اونجایی که اعزام افراد دیپلمه 18 هر ماه انجام میشود پروسه اعزام سریع است
حتی اگر افتاد پاییز شما میتونید در خواست تعجیل کنید ...

tapatalk
...
REAPER CREW

یعنی اگه بعد از هجدهم همین ماه بفرستم احتمال اینکه تیر بیفتم نیست؟

SNOW PATROL
02-06-2014, 20:43
یعنی اگه بعد از هجدهم همین ماه بفرستم احتمال اینکه تیر بیفتم نیست؟

من همچین چیزی نگفتم دوست من ....شما اگر میخوای اعزام تیر نباشی در خرداد دفترچه ارسال نکن
میخوای اعزام مرداد نباشی در تیر ارسال نکن و.....
البته همیشه احتمالات و شانس وجود داره

Sarbaz e Pir
02-06-2014, 21:32

شما گرامیان دانشجو هستید؟

bargozideh
02-06-2014, 21:36
همه گرامیان دانشجو هستن
ولی همه چون نگران خدمتشونن روی نوشتنشون دقت نمیکنن

Sarbaz e Pir
02-06-2014, 21:46
دوستان سوالی دارم. پزشک ناجا می‌گوید جواب معافی یک ماه دیگر برای شخص ارسال خواهد شد. آیا در فاصله این یک ماه می‌توان با نظام وظیفه تماس گرفته و پس از اعلام کد ملی از وضعیت معافی مشمول آگاه شد؟

javadbaki
03-06-2014, 05:36
بچه ها سلام/همونی هستم که درباره روند امریه دادگستری هی پیام میذاشتم(این همه رفتم مصاحبه و اومدن تحقیقات محلی و آخرش هیچی افتادم 05 کرمان با مدرک لیسانس حسابداری/به نظرتون بعد آموزشی یگانمون را کجا می اندازند(تک پسرم)/به نظرتون میشه شهر خودم یزد بیفتم(ارتش نداره)/مدارک تک پسری را قبل آموزشی با خودم ببرم یا بعد آموزشی؟/ودر آخر 05 کرمان چه طور جایی است؟

Bensonw3x
03-06-2014, 07:59
امیر پادگان 02 سره صبحگاه همون 2/3 سنوات ها رو بخشید(4 ماه) حالا اون 2 ماه رو باید کشید !!!!!

اخه این چه عدالتیه اینا دارن یه سال کلا می بخشن یه سال نمیبخشت یه سال خدمتو میکنن 18 ماه یه سال میکنن 20 ماه یه سال میکنن 24 ماه .... بعد جالبه حرف از عدالت میزنن و نظم !

3 ماه دیگه دارم ( امیدم به نیمه شعبانه ...:n27:) خیلی زور داره ادم اضاف سنوات بکشه ! حداقال انضباتی باشه میگه سره فلان چیز دارم اضاف میخورم ! ولی الان....

alinoona
03-06-2014, 10:24
بچه ها سلام/همونی هستم که درباره روند امریه دادگستری هی پیام میذاشتم(این همه رفتم مصاحبه و اومدن تحقیقات محلی و آخرش هیچی افتادم 05 کرمان با مدرک لیسانس حسابداری/به نظرتون بعد آموزشی یگانمون را کجا می اندازند(تک پسرم)/به نظرتون میشه شهر خودم یزد بیفتم(ارتش نداره)/مدارک تک پسری را قبل آموزشی با خودم ببرم یا بعد آموزشی؟/ودر آخر 05 کرمان چه طور جایی است؟

تا اونجایی که من یادمه یه روزی توی دوره​ی آموزشی و تقریبا اواخرش بود که گفتند کسانی که شرایط خاص دارند (تاهل، سرپرست خانواده، تنها اولاد ذکور (تک​پسر)) مدارکشون رو طبق تابلو اعلانات؛ فلان روز ببرن تو مسجد. خلاصه اینکه تو آموزشی می​حواستند.
مدارکشم کپی شناسنامه خود فرد + والدین + استعلام از ثبت احوال محل صدور والدین بود. (امیدوارم که چیزی رو از قلم ننداخته باشم.)

mhei
03-06-2014, 11:17

مداركي كه توي آموزشي (نيروي افتضاحي ، ببخشيد، انتظامي ) برا تك پسرا ميخواستند اينا بود : فتوكپي شناسنامه برابر اصل شده : «پدر» ،«مادر » و«خود فرد» :«تمام صفحات» . تا حتي الامكان استان محل زندگيشون بيفتن.اگر هم تو استان محل زندگيت! نيفتادي بعد مدتي پيگيري (مثلا چند ماه!) فكر كنم مامور به خدمتت كنن تو يزد مثلا يكي از دوستام بعد از پيگيري افتاد « گشت محافظت از محيط زيست شهرشون! ».
اگه بتوني استعلام هم از ثبت احوال بگيري خوبه ولي ثبت احوال هم ،فكر كنم ، معرفي نامه از يگان خدمتيت مي خواد تا گواهي صادر كنه كه تو تك پسري!

prance666
03-06-2014, 11:51

والا دوست من
.. بنده در مورد معافیت مددجویان بهزیستی اطلاع زیادی ندارم متاسفانه در سایت نظام وظیفه هم توضیح زیادی داده نشده .. حتما کارشناس بهزیستی بهتر در جریان امور هست... داشتن شرایط نمیتونه در محل اموزشی تاثیر گذار باشه و فقط در محل یگان بعد از اموزشی موثر است

برادر من مدارک کامل بهزیستی رو امروز تحویل دادم و پروسش 1 ماه هست تا نامم بیاد امروز نظام وظیفه زنگ زد گفت برادرت 4 شنبه دیگه بیاد امام سجاد برای معاینه چشم حالا اگر رد شد اعتراض بزنه یا نه میخوام تا اون زمان که بهزیستی میاد کشش بدم به نظرتون اعتراض بزنم چی کار کنم تا اون زمان که مدارک بهزیستی آماده بشه

bargozideh
03-06-2014, 12:04
آقا برگه آبی منو امروز پست آورد ! جالبه هنوز پلیس + 10 میگه نیومده
بعدشم اینکه من داخلش کدی نمیبینم که ! زده ساعت 7 صب پاشو برو پدافند هوایی سمنان !!!:n04:

javadbaki
03-06-2014, 13:05
مداركي كه توي آموزشي (نيروي افتضاحي ، ببخشيد، انتظامي ) برا تك پسرا ميخواستند اينا بود : فتوكپي شناسنامه برابر اصل شده : «پدر» ،«مادر » و«خود فرد» :«تمام صفحات» . تا حتي الامكان استان محل زندگيشون بيفتن.اگر هم تو استان محل زندگيت! نيفتادي بعد مدتي پيگيري (مثلا چند ماه!) فكر كنم مامور به خدمتت كنن تو يزد مثلا يكي از دوستام بعد از پيگيري افتاد « گشت محافظت از محيط زيست شهرشون! ».
اگه بتوني استعلام هم از ثبت احوال بگيري خوبه ولي ثبت احوال هم ،فكر كنم ، معرفي نامه از يگان خدمتيت مي خواد تا گواهي صادر كنه كه تو تك پسري!

شما به نظرتون خوبه افتادم نیروی انتظامی؟/به نظر شما چرا ارتش را همه واسه خدمت بهتر نیروی انتظامی میدونند؟/مدارکی که گفتید باید قبل آموزشی ببرم یا قبل از آن؟/به نظرتون باید خدا را شکر کنم که نیروی انتظامی نیفتادم؟

holyboy
03-06-2014, 13:05
سلام دوستان پست امروز برگه منم آورده افتادم پادگان شهید رجایی نیروی انتظامی کرمانشاه خوبیش اینه که آموزشی حداقل شهر خودمونه

javadbaki
03-06-2014, 13:13
بچه ها سلام جواد بیکی هستم از یزد پست امروز برگ من هم آورد و افتادم 05 کرمان(تک پسرم)/به نظرتون جای خوبیه؟/تقسیماش اونایی که آموزشیشون اونجا بوده چه شهرهایی است؟/میتونم در ارتش به خاطر تک پسر در نزدیک ترین محل زندگیم (مثل اصفهان یا شیراز)بیفتم؟//در مهریز استان یزد هم میگند ارتش یک پادگان کوچک داره(پدافند است)میتونم یگانم را اونجا بندازم؟////ببخشید زیاد شد

farzad6767
03-06-2014, 14:00
سلام دوستان.من افتادم نیروی دریایی سیرجان.از نظام وظیفه پرسیدم که کجا افتادم. لیسانس کامپیوتر هستم. می خواستم بدانم چطور جایی هست.خیلی سخت گیرن یا نه. کسی تجربه داره و می دونه. بعد از اموزشی کجاها تقسیم میشه. احتمالش هست در شهر خودمان بیفتیم یا حتما باید جایی بریم که نیروی دریایی داره؟!

ایا میشه کدم از ارتش را تا اول تیر اعزام میشم (دو هفته وقت هست) به طریقی از طریق اشنا عوض کنم و بیفتم نیروی انتظامی تا بعد از اموزشی شهر خودم باشم؟!

amin khan
03-06-2014, 14:42
امیر پادگان 02 سره صبحگاه همون 2/3 سنوات ها رو بخشید(4 ماه) حالا اون 2 ماه رو باید کشید !!!!!

اخه این چه عدالتیه اینا دارن یه سال کلا می بخشن یه سال نمیبخشت یه سال خدمتو میکنن 18 ماه یه سال میکنن 20 ماه یه سال میکنن 24 ماه .... بعد جالبه هر از عدالت میزنن و نظم !

3 ماه دیگه دارم ( امیدم به نیمه شعبانه ...:n27:) خیلی زور داره ادم اضاف سنوات بکشه ! حداقال انضباتی باشه میگه سره فلان چیز دارم اضاف میخورم ! ولی الان....

بازم ارتش همین 2/3 رو هم بخشیده عالیه
پادگان ما ( سپاه) هیچیشو نبخشیدن
بچه های ما دارن 6 ماه اضافه خدمت دفترچه ایشونو میکشن
ما که از سپاه فقط یه اسم راحت شنیدیم ، به هرکی هم میرسیم میگه شما که تو هتل دارین خدمت میکنید

arash520
03-06-2014, 16:01
سلام رفقا
اگه میشه به این سوال جواب بدید ممنون میشم . سوال یکی از دوستای نزدیکمه

من تاریخ 1 تیر 93 اعزامم . اما به دلیل مشکل تنفسی (انحراف بنی دارم باید عمل کنم) می خوام تمدید کنم برای 1 شهریور 93.رفتم پیش پزشک متخصص برام گواهی جراحی نوشت تا عمل کنم . گواهی را امروز 13 خرداد 93 بردم برای پزشک معتمد نظام وظیفه تا گواهی تمدید بنویسه اون گفت بهتره چند روز دیگه بیای بهتره تا با درخواستت 100%موافقت بشه!! به نظر شما تا چند روز دیگه برای تمدید دیر نمیشه؟ کسی سابقه تمدید پزشکی نداشته؟ به نظرتون من چندم برم پیش دکتر معتمد نظام وظیفه؟

مرسی رفقا:n16:

iranch
03-06-2014, 16:15
اگر وسط اموزشی ادم مریض باشه. ادم رو میفرستن مریض خونه؟ اگر نیاز به استراحت به تشخیص پزشک بود تکلیف چیه؟

farzad6767
03-06-2014, 17:41
سلام دوستان.من افتادم نیروی دریایی سیرجان.از نظام وظیفه پرسیدم که کجا افتادم. لیسانس کامپیوتر هستم. می خواستم بدانم چطور جایی هست.خیلی سخت گیرن یا نه. کسی تجربه داره و می دونه. بعد از اموزشی کجاها تقسیم میشه. احتمالش هست در شهر خودمان بیفتیم یا حتما باید جایی بریم که نیروی دریایی داره؟!

ایا میشه کدم از ارتش را تا اول تیر اعزام میشم (دو هفته وقت هست) به طریقی از طریق اشنا عوض کنم و بیفتم نیروی انتظامی تا بعد از اموزشی شهر خودم باشم؟!

بردیا
03-06-2014, 19:49
صفر یک که عالیهه همه الان دوس دارن جا شما باشن کجا میخوای بهتر از اینجا!
سختی سربازی همه جا هست ولی از لحاظ برخورد و جا لااقل صفر یک حرف نداره

ممنون ولی من میخوام نیرو هوایی بیفتم
نیرو زمینی بدیش اینه که ممکنه 2ماه آموزشی حال بکنی،ولی بعدش دردسره چون بر اساس تخصص دسته به دسته میکنن،ممکنه بندازنت برای خوندن پیاده نظام،ممکنه یوهو بفرستن سومار واحد توپخونه و ....
اینجوری 2سال از عمرم بدبختم.
ولی من میخوام برم نیروهوایی چون جای بعدم مشخصه،دوستای پدرم هنوز سر کار هستن و میتونن ببرنم پیش خودشون بعد 2ماه آموزشی توی سمنان،میتونم برم ستاد مرکزی پدافند ولی نیرو زمینی ممکنه همچین شانسی نداشته باشم

bargozideh
03-06-2014, 22:49
ممنون ولی من میخوام نیرو هوایی بیفتم
نیرو زمینی بدیش اینه که ممکنه 2ماه آموزشی حال بکنی،ولی بعدش دردسره چون بر اساس تخصص دسته به دسته میکنن،ممکنه بندازنت برای خوندن پیاده نظام،ممکنه یوهو بفرستن سومار واحد توپخونه و ....
اینجوری 2سال از عمرم بدبختم.
ولی من میخوام برم نیروهوایی چون جای بعدم مشخصه،دوستای پدرم هنوز سر کار هستن و میتونن ببرنم پیش خودشون بعد 2ماه آموزشی توی سمنان،میتونم برم ستاد مرکزی پدافند ولی نیرو زمینی ممکنه همچین شانسی نداشته باشم
خب این کار که شما میخوای یکم سخته یعنی باید طرف بسیار پارتیش کلفت باشه
من خودم الان نیرو هواییم سمنان هم افتادمم . فک نکنم کسی دوس داشته باشه گرم ترین ماه های سال رو داخل 50 کیلومتر داخل کویر مرکزی ایران آموزشی بره! دما 50 درجه !
اتفاقا من دوس داشتم جا شما باشم ، هم صفر یک حال میکردم هم بعدش احتمال بسیار زیاد میفنتادم شهر خودم چون دو تا نیروی زمینی داره
تازه پادگان اصلیش داخل شهره و 5 دقیقه با خونه ما فاصله داره:n09:

h-blade
03-06-2014, 23:00
سمنان حدودا 1600 تا سرباز داره که آموزشیش برای 400 نفر خیلی هتله برای 400 تا دیگه خوبه 400 تای بعدی یه مقدار اذیت میشت و 400 تای آخر دهنشون سرویسه .... اگه سمنان باشین و جز 400 تای اول باشین در حد صفر یکه..... فقط آب و هواش داغونه

bargozideh
03-06-2014, 23:02
خب فرق این 400 تاها با هم چیه؟؟ من اصن آشنایی با پادگانش ندارم

ali_kasper
03-06-2014, 23:13
اگر وسط اموزشی ادم مریض باشه. ادم رو میفرستن مریض خونه؟ اگر نیاز به استراحت به تشخیص پزشک بود تکلیف چیه؟

بله میفرستن بهداری خود پادگان آموزشی
استراحت برای کسی نمینویسن،خیلی خیلی شدید باشه وضعیتت میفرستن استراحت که اونم اگه 4 روز بیشتر بود تجدید دوره میشی

h-blade
03-06-2014, 23:22
خب فرق این 400 تاها با هم چیه؟؟ من اصن آشنایی با پادگانش ندارم

400 تای اول 200 تاش فوق لیسانس و دکترا هستن با 200 تا لیسانس
400 تای دوم همه لیسانس
400 تای سوم 300 تا فوق دیپلم با 100 تا لیسانس
400 تای چهارم دیپلم و زیر دیپلم

momo1364
04-06-2014, 00:05
یکی از دوستان من راحت باپول ددی معافی کفالت گرفت بااینکه باباش 61 سالش بود.تک پسر بود!!!! همین

bargozideh
04-06-2014, 00:25
پسر داییم دی ماه پارسال اعزام شده بود اونم یمخواست یکی رو پیدا کنه بندازنش شاهرود طرف گفته بود 10 تومن میگیرم میندازمت شهر خودت !:n15:

بردیا
04-06-2014, 00:31
خب این کار که شما میخوای یکم سخته یعنی باید طرف بسیار پارتیش کلفت باشه
من خودم الان نیرو هواییم سمنان هم افتادمم . فک نکنم کسی دوس داشته باشه گرم ترین ماه های سال رو داخل 50 کیلومتر داخل کویر مرکزی ایران آموزشی بره! دما 50 درجه !
اتفاقا من دوس داشتم جا شما باشم ، هم صفر یک حال میکردم هم بعدش احتمال بسیار زیاد میفنتادم شهر خودم چون دو تا نیروی زمینی داره
تازه پادگان اصلیش داخل شهره و 5 دقیقه با خونه ما فاصله داره:n09:

من که مشکلی ندارم جام رو باهاتون عوض بکنم:دی
من 2ماه ممکنه سختی بکشم ولی 19ماه بعدش برام میشه هتل چون پیش رفقای بابام هستم البته به شرطی که بتونن این تنبلی که الان کردن رو جبران بکنن.
هرچند من بعد آموزشی نتیجه فوقم میاد و انشالله دوباره معافیت تحصیلی میگیرم،ببینم آموزشی که تموم بشه و بعدش 2سال فاصله بیفته تا ادامه خدمت،یوهو نمیگن که باید دوباره آموزشی رو بگذرونی؟
من شنیدم گواهی بهت میدن که حتی 5سالم بینش فاصله بیفته آموزشی نمیبرنت دیگه

javadbaki
04-06-2014, 05:23
بچه ها من که لیسانس حسابداری دارم و تک پسر از یزد افتادم واسه یک تیر 05 کرمان بعدش در چه قسمتی از ارتش و در چه شهری خدمتم می افتد؟/به نظرتون اگه برای یک شهریور تمدید کنم دوباره همون کد 05 میاد یا ممکنه نیروی انتظامی هم بشه؟

SNOW PATROL
04-06-2014, 09:09
سلام رفقا
اگه میشه به این سوال جواب بدید ممنون میشم . سوال یکی از دوستای نزدیکمه

مرسی رفقا:n16:

شما حتی همون روز اعزام هم میتونید به وسیله پزشکی اعزام خود را به تعویق بیاندازید

arash520
04-06-2014, 10:10
شما حتی همون روز اعزام هم میتونید به وسیله پزشکی اعزام خود را به تعویق بیاندازید

مرسی رفیق
اره این را تو ایینامش خونده بود(حتی همون روز اعزام...)
ولی سوالش اینه

من تاریخ 1 تیر 93 اعزامم . اما به دلیل مشکل تنفسی (انحراف بنی دارم باید عمل کنم) می خوام تمدید کنم برای 1 شهریور 93.رفتم پیش پزشک متخصص برام گواهی جراحی نوشت تا عمل کنم . گواهی را امروز 13 خرداد 93 بردم برای پزشک معتمد نظام وظیفه تا گواهی تمدید بنویسه اون گفت بهتره چند روز دیگه بیای بهتره تا با درخواستت 100%موافقت بشه!! به نظر شما تا چند روز دیگه برای تمدید دیر نمیشه؟ کسی سابقه تمدید پزشکی نداشته؟ به نظرتون من چندم برم پیش دکتر معتمد نظام وظیفه؟

چرا بهش گفته جای 13 خرداد برو 5-6 روز دیگه مثلا 19-19خرداد بیا؟

holyboy
04-06-2014, 12:28
دوستان برگ سبز و برگ آبی رو هر دو باید روز اعزام ببریم؟وسایل شخصی چی میدن اونجا؟

bargozideh
04-06-2014, 12:35
سلام
آره دادا برگه سبز و آبی + برگه واکسن+ عابر بانک سپاه + یه برگ فتوکپی شناسنامه کارت ملی هم دستت باشه بد نیست
وسیله شخصی رو که خبر ندارم ولی اکثرا همون روز برمیگردونن بنابراین روز اول زیاد سنگین نرو( پتو و حوله و اینا نبر ) فقط یکم غذا ببر واسه خودت که اونجا روز اول اکثرا چیزی نمیدن !

دوستایی که رفتن سربازی بیشتر راهنمایی کنن منم دارم روز شمار میکنم واسه اول تیر پدافند سمنان !:n15:

holyboy
04-06-2014, 12:46
سلام
آره دادا برگه سبز و آبی + برگه واکسن+ عابر بانک سپاه + یه برگ فتوکپی شناسنامه کارت ملی هم دستت باشه بد نیست
وسیله شخصی رو که خبر ندارم ولی اکثرا همون روز برمیگردونن بنابراین روز اول زیاد سنگین نرو( پتو و حوله و اینا نبر ) فقط یکم غذا ببر واسه خودت که اونجا روز اول اکثرا چیزی نمیدن !

دوستایی که رفتن سربازی بیشتر راهنمایی کنن منم دارم روز شمار میکنم واسه اول تیر پدافند سمنان !:n15:
ممنون برگ واکسنو باید از تو دفترچه جدا کنیم دیگه؟

Soroush-S
04-06-2014, 13:09
ممنون برگ واکسنو باید از تو دفترچه جدا کنیم دیگه؟

کل دفترچه با خودت ببر - ضرر نداره - کجا افتادی ؟
ماکه روز اول رفتیم 5 روزی به ما مرخصی دادن

holyboy
04-06-2014, 13:36
کل دفترچه با خودت ببر - ضرر نداره - کجا افتادی ؟
ماکه روز اول رفتیم 5 روزی به ما مرخصی دادن

پادگان مرزبانی شهید رجایی نیرو انتظامی کرمانشاه

western1
04-06-2014, 14:43
بچه هایی که می خواهند بروند آموزشی حتما شربت با خودشون ببرن اونجا. من که اون زمان که رفتم آبلیمو و شکر بردم واسه شربت آبلیمو و شربت سن ایچ! خیلی حال میداد. هرچقدر ببرید کم میارید :n05:
کرم ضد آفتاب هم ببرید. بعضی جاها مشکلی نداره استفاده کنید.
راستی حتما اسپری خوشبو کننده هم ببرید هم واسه اعصاب خودتان و هم دیگران خوبه:n15:.
انصافا این 3 مورد نعمتیه اونجا.
اون زمان به ما اونجا پودر شست و شوی لباس دادن اما بد نیست که پودر رو داخل این قوطی های خالی نوشابه خانواده بریزید که جمع و جور باشه و نریزه. این تجربیات من بود خدمت شما . تجربه زیاد دارم خواستید بپرسید:n12:
راستی کسی از بچه ها جواب این سوال منو می دونه؟؟ لینک زیر:

javadbaki
04-06-2014, 15:27
بچه ها تو این مدت باقی مانده تا یک تیر میتونم تمدید کنم واسه یک شهریور؟/حالا که کدای یک تیر خورده شده میتونم الکی به بهانه احتمال قبولی در کنکور ارشدی که ندادم(چون برای تمدید برای بار اول که باید بهانه آورد)/یا کلا واسه تمدید چه زمانی باید اقدام کرد(قبل از کد خوردن یا بعدش هم می شود)؟/به نظرتون اگه تمدید کنم ممکنه از کد 05 کرمان به جای دیگه مثل نیروی انتظامی تغییر پیدا کند؟

prance666
04-06-2014, 16:07
سلام دوستان آیا معافیت کفالت کسی بگیره باید آموزشی رو بره یا نه

meysam1321
04-06-2014, 20:32
بچه ها تو این مدت باقی مانده تا یک تیر میتونم تمدید کنم واسه یک شهریور؟/حالا که کدای یک تیر خورده شده میتونم الکی به بهانه احتمال قبولی در کنکور ارشدی که ندادم(چون برای تمدید برای بار اول که باید بهانه آورد)/یا کلا واسه تمدید چه زمانی باید اقدام کرد(قبل از کد خوردن یا بعدش هم می شود)؟/به نظرتون اگه تمدید کنم ممکنه از کد 05 کرمان به جای دیگه مثل نیروی انتظامی تغییر پیدا کند؟

شما تا 2 روز قبل از اعزام هم میتونید تقاضای تمدید/تعجیل کنید.
ولی هر چه زودتر اقدام کنید، بهتره.(از نظر قبولی یا عدم قبولی نه، از نظر اینکه زمان رو از دست ندید.

پادگان عوض میشه (احتمال داره) ولی اینکه بیوفتی ناجا یا سپاه نه، حتما ارتش میوفتی.

meysam1321
04-06-2014, 21:03
دوستان برگ سبز و برگ آبی رو هر دو باید روز اعزام ببریم؟وسایل شخصی چی میدن اونجا؟

استحقاقی ارتش ایناست (ناجا و سپاه رو نمیدونم، شاید فرق داشته باشه)

دو دست لباس
ملحفه تشک
ملحفه بالشت
2 تخته پتو
پوتین یک جفت
جوراب یک جفت
دستکش یک جفت
کمربند
فرچه بزرگ و کوچک + واکس
کلاه کار
کلاه پشمی (کلاه کشی)
اورکت
پلیور
(چند قلم جنس رو هم پول میگیرن میخرن میدن، برا آنکارد لازمه)

برگ آبی الزامیه
بقیه (عابر بانک، شناسنامه، برگ سبز، برگ واکسیناسیون و ....) رو برا احتیاط ببرید. خیلی سنگینی ندارن.
(شماره حساب عابر بانک سپه رو ببرید)

meysam1321
04-06-2014, 21:04
بچه ها من که لیسانس حسابداری دارم و تک پسر از یزد افتادم واسه یک تیر 05 کرمان بعدش در چه قسمتی از ارتش و در چه شهری خدمتم می افتد؟/به نظرتون اگه برای یک شهریور تمدید کنم دوباره همون کد 05 میاد یا ممکنه نیروی انتظامی هم بشه؟

چندین بار در این تاپیک گفته شده بعد از آموزشی معلوم نیس کجا بیوفتی.

ناجا امکان نداره بیوفتی ولی امکان داره 6 پادگان دیگه بیوفتی. (02 برا فوق دیپلمه)

meysam1321
04-06-2014, 21:04
من 2ماه ممکنه سختی بکشم ولی 19ماه بعدش برام میشه هتل چون پیش رفقای بابام هستم البته به شرطی که بتونن این تنبلی که الان کردن رو جبران بکنن.
هرچند من بعد آموزشی نتیجه فوقم میاد و انشالله دوباره معافیت تحصیلی میگیرم،ببینم آموزشی که تموم بشه و بعدش 2سال فاصله بیفته تا ادامه خدمت،یوهو نمیگن که باید دوباره آموزشی رو بگذرونی؟

باید دوباره بری آموزشی

javadbaki
04-06-2014, 21:27
شما تا 2 روز قبل از اعزام هم میتونید تقاضای تمدید/تعجیل کنید.
ولی هر چه زودتر اقدام کنید، بهتره.(از نظر قبولی یا عدم قبولی نه، از نظر اینکه زمان رو از دست ندید.

پادگان عوض میشه (احتمال داره) ولی اینکه بیوفتی ناجا یا سپاه نه، حتما ارتش میوفتی.

به نظر شما وقتی کسی کد بخوره میتونه درخواست تمدید بده(بار اولم است برای تمدید بدون هیچ روز تمدید)/شما میگید حتما ارتش میفتم اگه بازم تمدید کنم حالا ممکنه نیروی زمینیه اگه امریه ام جور نشد بشه برای یک شهریور نیروی دریایی یا هوایی یا پدافند ارتش؟

western1
04-06-2014, 21:44
اگر آموزشیت تمام شود و برگه اتمام دوره آموزشی را تحویل بگیری مطمئن باش دیگه اموزشی نمی روی.اگر 1 تیر اعزام هستی و آموزشی می ری تقریبا شهریور تمومه. شهریور هم نتیجه کنکورت میاد. به نظره من اگر شده 1 روز هم بعدش شده برو به یگان که اونجا کارهات انجام بشود و از اونجا مرخصی تحصیلی بگیر که بعد از تحصیلت همون یگان مجددا مشغول بشی. در ضمن مطمئن باش بعد از آموزشی سریع به یگان معرفی می شوی و اگر در یگان مشغول شوی و به هر دلیلی مرخصی بگیری بعد از مرخصی برگه اعزام به خدمت پر کنی دقیقا به همون یگان قبلی معرفی می شوی

باید دوباره بری آموزشی دوسته عزیز اشتباه مشورت نده :n13:

Soroush-S
04-06-2014, 21:57
استحقاقی ارتش ایناست (ناجا و سپاه رو نمیدونم، شاید فرق داشته باشه)

دو دست لباس
ملحفه تشک
ملحفه بالشت
2 تخته پتو
پوتین یک جفت
جوراب یک جفت
دستکش یک جفت
کمربند
فرچه بزرگ و کوچک + واکس
کلاه کار
کلاه پشمی (کلاه کشی)
اورکت
پلیور
(چند قلم جنس رو هم پول میگیرن میخرن میدن، برا آنکارد لازمه)

برگ آبی الزامیه
بقیه (عابر بانک، شناسنامه، برگ سبز، برگ واکسیناسیون و ....) رو برا احتیاط ببرید. خیلی سنگینی ندارن.
(شماره حساب عابر بانک سپه رو ببرید)
به ما یدونه پتو دادن و فرچه بزرگ و کوچک هم ندادن. البته سهمیه قند و چای هم بصورت ماهانه داریم:n01:

meysam1321
05-06-2014, 00:02
به نظر شما وقتی کسی کد بخوره میتونه درخواست تمدید بده(بار اولم است برای تمدید بدون هیچ روز تمدید)/شما میگید حتما ارتش میفتم اگه بازم تمدید کنم حالا ممکنه نیروی زمینیه اگه امریه ام جور نشد بشه برای یک شهریور نیروی دریایی یا هوایی یا پدافند ارتش؟

کدها 10 12 روزه آماده شده، شما تا روز آخر میتونی درخواست بدی (منظور از روز آخر، 2 3 روز مونده به روز اعزامت هست، در قانون 48 ساعته جواب میاد، ولی من که درخواست تعجیل داده بودم، بعد از 4 روز اس ام اس اومد که با درخواستم موافقت شده)

نیروهای مسلح به چند بخش تقسیم میشه
ارتش (نزاجا-نهاجا-نداجا و پداجا) ، نیروی انظتامی و سپاه و وزارت دفاع و ....
شما پادگان 05 (کرمان-نیروی زمینی) افتادی
پس دیگه امکان نداره نهاجا یا سپاه یا ناجا و ... بیوفتی
ولی از 01 تا 08 امکانش هست هر کدوم بیوفتی (به جز 06 که فوق دیپلمه ها هست-البته اگه تا اون موقع 06 لیسانس ها رو هم پذیرش نکنه، که معلوم نیس شاید بکنه.)

meysam1321
05-06-2014, 00:09
به ما یدونه پتو دادن و فرچه بزرگ و کوچک هم ندادن. البته سهمیه قند و چای هم بصورت ماهانه داریم:n01:

حتما انباردارتون کشیده بالا پتو رو
(قبلا روی پتوها آرم ارتش رو میکشیدن، نمیشد راحت کشید بالا، ولی الان پتوها ساده هستن و به مراتب با کیفیت تر)

آره سهمیه قند (نیم کیلو در هر ماه) و چای (که بهت تحویل نمیدن، یکی میشه مسئول چای و صبح ظهر عصر یه لیوان بهت چای میدن)

meysam1321
05-06-2014, 00:44
اگر آموزشیت تمام شود و برگه اتمام دوره آموزشی را تحویل بگیری مطمئن باش دیگه اموزشی نمی روی.اگر 1 تیر اعزام هستی و آموزشی می ری تقریبا شهریور تمومه. شهریور هم نتیجه کنکورت میاد. به نظره من اگر شده 1 روز هم بعدش شده برو به یگان که اونجا کارهات انجام بشود و از اونجا مرخصی تحصیلی بگیر که بعد از تحصیلت همون یگان مجددا مشغول بشی. در ضمن مطمئن باش بعد از آموزشی سریع به یگان معرفی می شوی و اگر در یگان مشغول شوی و به هر دلیلی مرخصی بگیری بعد از مرخصی برگه اعزام به خدمت پر کنی دقیقا به همون یگان قبلی معرفی می شوی

دوسته عزیز اشتباه مشورت نده :n13:

بله درسته دوست عزیز
شما درست میگید، من سوال رو کامل متوجه نشده بودم.

ایشون نوشته بودن "بعد از آموزشی" که متوجه این قسمت نشده بودم.

قانون کلیش اینه
اگه امریه گرفته باشی، ادامه ی خدمت
اگه امریه نگرفته باشی (دوران آموزشی باشی) باید دوباره بری آموزشی.

javadbaki
05-06-2014, 04:17
کدها 10 12 روزه آماده شده، شما تا روز آخر میتونی درخواست بدی (منظور از روز آخر، 2 3 روز مونده به روز اعزامت هست، در قانون 48 ساعته جواب میاد، ولی من که درخواست تعجیل داده بودم، بعد از 4 روز اس ام اس اومد که با درخواستم موافقت شده)
حالااگر من تا یک شهریور ارگانی رفتم که امریه اش آموزشیش واسه سپاه است(مثلا دادگستری) که آموزشیش زیر نظر سپاه است اونوقت چی ممکن است تغییر بکند کد آموزشیش؟/ به نظر شما تقسیمات 05 چگونه است؟/آیا در نیروی زمینی دوره کد میخورم(رشتم حسابداریه)/تک پسر تاثیر داره تو تقسیمات؟

نیروهای مسلح به چند بخش تقسیم میشه
ارتش (نزاجا-نهاجا-نداجا و پداجا) ، نیروی انظتامی و سپاه و وزارت دفاع و ....
شما پادگان 05 (کرمان-نیروی زمینی) افتادی
پس دیگه امکان نداره نهاجا یا سپاه یا ناجا و ... بیوفتی
ولی از 01 تا 08 امکانش هست هر کدوم بیوفتی (به جز 06 که فوق دیپلمه ها هست-البته اگه تا اون موقع 06 لیسانس ها رو هم پذیرش نکنه، که معلوم نیس شاید بکنه.)

حالا اگر من تا یک شهریور ارگانی رفتم که امریه اش آموزشیش واسه سپاه است(مثلا دادگستری) که آموزشیش زیر نظر سپاه است اونوقت چی ممکن است تغییر بکند کد آموزشیش؟/ به نظر شما تقسیمات 05 چگونه است؟/آیا در نیروی زمینی دوره کد میخورم(رشتم حسابداریه)/تک پسر تاثیر داره تو تقسیمات؟

ariya_2pm
05-06-2014, 10:56
سلام دوستان
این سربازی رفتن ما هم ماجرا شده
من اواخره سال گذشته آمو.زش پرورش برای سرباز معلمی ثبت نام کردم و چون امتیازم پایین بود گفتن شاید بعنوان ذخیره ازت استفاده کنن چون رشنه شیمی دو نفر میخواسن و من نفر چهارم بودم. تا اینکه 9 فزوردین تماس گرفتن گفتن بیا مدارکت رو ببر و پذیرش نشدی.15 فروردین هم برگه آبی امد ک کد نیرو انتظامی جهرم خورده بود، خلاصه آماده اعزام شدیم و رهسپار شدیم ب سمت نظام وظیفه :n29: ...اما اونجا گفتن تو تمدید خوردی :n04::n04::n04: و تاریخ اعزامت اول تیر ماهه.. ما هم موندیم حیردون ک چی شده؟کی تمدید کرده؟ بعد از کلی سردرگمی مشخص شد که تمدید از طرف آموزش پرورش بوده:n23:
عاقو رفتیم آموزش پرورش گفتین جریان چیه؟گفتن ک مدارک شما فرستاده شده تهران و اونا تمدید کردن و اصلانم مشخص نیست پذیرش بشین یا نه!!:n04: ماهم کلی عصبی شدیم ک آقا اگه مشخص نیست چرا تمدید کردین ما داشتین خدمتمون رو میرفتیم چرا اینکارو با ما کردین؟؟؟ گفتن از طرف تهران بوده..در جریان این مسایل برگه آبی امد در خونمون و کد سپاه آموزشگاه آیت اله خاتمی یزد(سرباز معلم) خورده بود.
اولش خوشحال شدیم بعد رفتیم آموزش پرورش با تهران تماس گرفتن گفتن کسایی ک بعنوان ذخیره این کد رو خوردن تا اخر این ماه کدشون برداشته میشه و کد آزاد میخورن!!!!!!! دااااریم!!؟؟ همچین چیزی داریم اصن؟؟:n13:
:n04: آخه من نمیدونم اگه قرار بوده پذیرش نشیم چطور مدارکمون رو فرستادن نهران؟ اونجا تمدید کردن، مارو دو ماه از زندگی عقب انداختن و بعد کد رو مشخص کردن و فرستادن و حالا میخوان کد رو آزاد بزنن :n04::n04:
اخه واقعا داریم همچین چیزی؟ مگه میشه همچین چیزی
تهران گفتن تو استان شما 10 نفر و تو ایران 200 نفر همین وضعیت رو دارن!!
نظر شما چیه؟ ممنون میشم از راهنماایتون :n16::n12::n12::n16:

ELVIS PRESLEY
05-06-2014, 11:07
سلام دوستان
یه سوال داشتم در مورد این پروژه هایی که از طریق بسیج دانشجویی و پژوهشی به دانشجوهای ارشد و دکتری میدن و برای کسر خدمت،
کسی اطلاعی داره؟

mehdihamed
05-06-2014, 12:29
سلام دوستان
این سربازی رفتن ما هم ماجرا شده
من اواخره سال گذشته آمو.زش پرورش برای سرباز معلمی ثبت نام کردم و چون امتیازم پایین بود گفتن شاید بعنوان ذخیره ازت استفاده کنن چون رشنه شیمی دو نفر میخواسن و من نفر چهارم بودم. تا اینکه 9 فزوردین تماس گرفتن گفتن بیا مدارکت رو ببر و پذیرش نشدی.15 فروردین هم برگه آبی امد ک کد نیرو انتظامی جهرم خورده بود، خلاصه آماده اعزام شدیم و رهسپار شدیم ب سمت نظام وظیفه :n29: ...اما اونجا گفتن تو تمدید خوردی :n04::n04::n04: و تاریخ اعزامت اول تیر ماهه.. ما هم موندیم حیردون ک چی شده؟کی تمدید کرده؟ بعد از کلی سردرگمی مشخص شد که تمدید از طرف آموزش پرورش بوده:n23:
عاقو رفتیم آموزش پرورش گفتین جریان چیه؟گفتن ک مدارک شما فرستاده شده تهران و اونا تمدید کردن و اصلانم مشخص نیست پذیرش بشین یا نه!!:n04: ماهم کلی عصبی شدیم ک آقا اگه مشخص نیست چرا تمدید کردین ما داشتین خدمتمون رو میرفتیم چرا اینکارو با ما کردین؟؟؟ گفتن از طرف تهران بوده..در جریان این مسایل برگه آبی امد در خونمون و کد سپاه آموزشگاه آیت اله خاتمی یزد(سرباز معلم) خورده بود.
اولش خوشحال شدیم بعد رفتیم آموزش پرورش با تهران تماس گرفتن گفتن کسایی ک بعنوان ذخیره این کد رو خوردن تا اخر این ماه کدشون برداشته میشه و کد آزاد میخورن!!!!!!! دااااریم!!؟؟ همچین چیزی داریم اصن؟؟:n13:
:n04: آخه من نمیدونم اگه قرار بوده پذیرش نشیم چطور مدارکمون رو فرستادن نهران؟ اونجا تمدید کردن، مارو دو ماه از زندگی عقب انداختن و بعد کد رو مشخص کردن و فرستادن و حالا میخوان کد رو آزاد بزنن :n04::n04:
اخه واقعا داریم همچین چیزی؟ مگه میشه همچین چیزی
تهران گفتن تو استان شما 10 نفر و تو ایران 200 نفر همین وضعیت رو دارن!!
نظر شما چیه؟ ممنون میشم از راهنماایتون :n16::n12::n12::n16:

نظر من اینه که خیلی خوش شانسی واسه خودت یه اسفند دود کن :n09:
منم کد آزاد خورده بودم همینطوری رفتیم نظام وظیفه تا آخرین لحظه نمیدونستم کجا قراره بیافتم آخرش دو تا اتوبوس مونده بود یکی میرفت مازندران یکی میرفت اردبیل (مشکین شهر) آخرش من افتادم اردبیل
کلا زیاد سخت نگیر سربازی همینطوریه قبلا داشتیم :n02:

farzad6767
05-06-2014, 12:33

ariya_2pm
05-06-2014, 12:51
نظر من اینه که خیلی خوش شانسی واسه خودت یه اسفند دود کن :n09:
منم کد آزاد خورده بودم همینطوری رفتیم نظام وظیفه تا آخرین لحظه نمیدونستم کجا قراره بیافتم آخرش دو تا اتوبوس مونده بود یکی میرفت مازندران یکی میرفت اردبیل (مشکین شهر) آخرش من افتادم اردبیل
کلا زیاد سخت نگیر سربازی همینطوریه قبلا داشتیم :n02:

خب شما کد نخورده بودی و برگه آبی هم نداشتی!!
من موندم مگه میشه کسی که کد خورده واسش تغییر بدن و کدش رو آزاد کنن:n04:
:n13:
اصن من میخوام برم شکایت کنم دوماه منو الاف کردن:n25::n24::n25::n19:

mehdihamed
05-06-2014, 13:16
خب شما کد نخورده بودی و برگه آبی هم نداشتی!!
من موندم مگه میشه کسی که کد خورده واسش تغییر بدن و کدش رو آزاد کنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصن من میخوام برم شکایت کنم دوماه منو الاف کردن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب این دیگه جز موارد نادره از شانست بوده دیگه
حالا بزار بری سربازی یه چیزایی میبینی که اصلاً فکرشم نمیکردی که بشه
تو پادگان ما مسئول نیروی انسانی واسه خودش تعطیلات رو به مرخصی میچسبوند و از مرخصی بچه ها کم میکرد یعنی اگه 5 شنبه رو مرخصی میگرفتی چون جمعه بهش چسبیده 2 روز حساب میشد 1 سال طول کشید تا از ستاد ناجا اومدن واسمون سخرانی ازش پرسیدیم این قانونیه؟ بهمون گفت نه تعطیلات نباید به مرخصی بچسبه تازه فهمیدیم چه کلاهی سرمون رفته

Cyberlife
05-06-2014, 13:18
سلام

دوستانی که با مدرک دیپلم سربازی رفتند و یگان خدمت آنها سپاه بود،

در چه سالی و در کدام پادگان آموزش دیدند ؟

mo_ho
05-06-2014, 16:21

سلام
درباره نیرو دریایی سیرجان که اطلاع خاصی ندارم
ولی درباره سوال دوم بگم که آره میشه عوض کرد ولی فقط نیاز به یه پارتی نسبتا قوی دارین!

jamal9
05-06-2014, 17:21
سلام دوستان
ببخشید میخاستم بپرسم که اگه یه چشم نابینا باشه ..مثلا بیناییش در حدی باشه که یه نفر در 5 متری بشینه و اونو نتونه ببینه،معلولیت حساب میشه؟ و اگه اره میشه با این معلولیت معافی گرفت؟

SNOW PATROL
05-06-2014, 17:27
سلام دوستان
ببخشید میخاستم بپرسم که اگه یه چشم نابینا باشه ..مثلا بیناییش در حدی باشه که یه نفر در 5 متری بشینه و اونو نتونه ببینه،معلولیت حساب میشه؟ و اگه اره میشه با این معلولیت معافی گرفت؟

عزیز همینجوری که نیست ... باید چند تا ازمایش داده بشه .. اما اگر واقعا در حدی هست که 5 متری خودش رو نبینه صد در صد معافه

بخش سیزدهم: بیماریهای چشم و عوارض بینایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jamal9
05-06-2014, 18:07
عزیز همینجوری که نیست ... باید چند تا ازمایش داده بشه .. اما اگر واقعا در حدی هست که 5 متری خودش رو نبینه صد در صد معافه

بخش سیزدهم: بیماریهای چشم و عوارض بینایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وای چقد عالی ...حتی اگه یک چشم هم اینجوری بشه معاف میشم؟ اقا دروغم چیه خب یک چشمم تقریبا نابینا هست ..کوچیک که بودم چشمم ضربه خورد ...
راستی معافیت که بگیرم واسه دانشگاه یا بعدا واسه استخدامی مشکلی پیش میاد؟

SNOW PATROL
05-06-2014, 18:57
وای چقد عالی ...حتی اگه یک چشم هم اینجوری بشه معاف میشم؟ اقا دروغم چیه خب یک چشمم تقریبا نابینا هست ..کوچیک که بودم چشمم ضربه خورد ...
راستی معافیت که بگیرم واسه دانشگاه یا بعدا واسه استخدامی مشکلی پیش میاد؟

دوست من بهتره به پزشک مراجعه کنید این که میفرمایی یک چشمتون تقریبا نابینا است اطلاعات خاصی نمیده . . .

از نظر دانشگاه که مشکلی نیست اما برای استخدامی در بعضی مشاغل دولتی ممکنه به مشکل بر بخورید

m-530
05-06-2014, 18:57
سلام
لیسانسه هایی که ترم مهر درسشون تموم میشه و فرق التحصیل میشن کی اعزام میشن ؟؟؟؟؟؟

مثلا اگر بهمن ماه بفرستن دفترچه رو کی میرن ؟؟؟؟

SNOW PATROL
05-06-2014, 19:03
سلام
لیسانسه هایی که ترم مهر درسشون تموم میشه و فرق التحصیل میشن کی اعزام میشن ؟؟؟؟؟؟

بهمن ارسال =اردیبهشت . . . . . 99%

mehdihamed
05-06-2014, 19:05
سلام

من خودم آخرای بهمن فرستادم اول اردیبهشت اعزام شدم البته بستگی به ظرفیت هم داره احتمال هم داره تیر ماه هم بیوفتی

meysam1321
06-06-2014, 00:11
حالا اگر من تا یک شهریور ارگانی رفتم که امریه اش آموزشیش واسه سپاه است(مثلا دادگستری) که آموزشیش زیر نظر سپاه است اونوقت چی ممکن است تغییر بکند کد آموزشیش؟/ به نظر شما تقسیمات 05 چگونه است؟/آیا در نیروی زمینی دوره کد میخورم(رشتم حسابداریه)/تک پسر تاثیر داره تو تقسیمات؟

داستان امریه فرق میکنه.
وقتی شما امریه میگیری، دیگه فرقی نمیکنه کدوم نیرو آموزش دیده باشی.
مثلا شما که نزاجا افتادی و دادگستری زیر نظر سپاهه، شما 2 ماه آموزش ارتش رو میبینی، بعدش زیر نظر سپاه 22 ماه در دادگستری خدمت میکنی.

من الان خدمتم تو عجب شیره، یکی از گروه بانهای ما اهل جیرفت(استان کرمان) هستش، آموزشیش 05 بوده ، میگفت چند نفرشون افتادن کرمان، چند نفر تهران، چنر نفرهم عجب شیر (آذربایجان شرقی)
تقسیمات معلوم نیس چجوریه، ولی انگار بومی سازه داره جامیوفته و بیشتر از 150 کیلومتر از شهر سکونت نمیدن. حالا مونده به شانس شما که مثل گروه بان ما بیوفتی 1600 کیلومتر اونورتر.

دوره کد هم مونده به نیاز ارتش. شاید از 1000(مثلا) نفری که در 05 هستن، 700 نفر دوره کد بخورن. فقط رشته کامپیوتره که 99% کد نمیخوره. ولی ممکنه شما هم جزو اون 300 نفری باشی که کد نخوردن.
(هر کی دوره کد رفته، میگه فقط خوردن و خوابیدن هستش، بعضی وقتا هم میری کلاس-مثل دانشگاه-)
وقتی رفتی مرآ05 اونجا "نویسنده" گروهان میاد مدارک کد دارها (شرایط دارها) رو میگیره
اگه مسئول ثبت کدها حوصله داشته باشه و ثبت کنه، 100% تاثیر داره که شهر خودت یا لااقل شهر نزدیک بیوفتی.

meysam1321
06-06-2014, 00:14
سلام دوستان

الان یه دوستی دارم که چشم چپش 8 هستش و اون یکی چشمش سالم
یعنی 2متریشو تار میبینه
ولی در قانون هست که برا دانشگاهی ها جمع نمره دوچشم باید بیشتر از 10 باشه و برای دیپلم و پایین تر بالای 8 (از نظر ضعیفی)

شما با این اطلاعات خودتو مقایسه کن ببین شرایط معافی رو داری یا نه.

برا داشنگاه معافیت پزشکی مهم نیس ولی برا اکثر ادارات دولتی، مهم هست که معافیتت غیرپزشکی باشه..

javadbaki
06-06-2014, 05:20
داستان امریه فرق میکنه.
مثلا شما که نزاجا افتادی و دادگستری زیر نظر سپاهه، شما 2 ماه آموزش ارتش رو میبینی، بعدش زیر نظر سپاه 22 ماه در دادگستری خدمت میکنی.

من الان خدمتم تو عجب شیره، یکی از گروه بانهای ما اهل جیرفت(استان کرمان) هستش، آموزشیش 05 بوده ، میگفت چند نفرشون افتادن کرمان، چند نفر تهران، چنر نفرهم عجب شیر (آذربایجان شرقی)
تقسیمات معلوم نیس چجوریه، ولی انگار بومی سازه داره جامیوفته و بیشتر از 150 کیلومتر از شهر سکونت نمیدن. حالا مونده به شانس شما که مثل گروه بان ما بیوفتی 1600 کیلومتر اونورتر.

دوره کد هم مونده به نیاز ارتش. شاید از 1000(مثلا) نفری که در 05 هستن، 700 نفر دوره کد بخورن. فقط رشته کامپیوتره که 99% کد نمیخوره. ولی ممکنه شما هم جزو اون 300 نفری باشی که کد نخوردن.
(هر کی دوره کد رفته، میگه فقط خوردن و خوابیدن هستش، بعضی وقتا هم میری کلاس-مثل دانشگاه-)
وقتی رفتی مرآ05 اونجا "نویسنده" گروهان میاد مدارک کد دارها (شرایط دارها) رو میگیره
اگه مسئول ثبت کدها حوصله داشته باشه و ثبت کنه، 100% تاثیر داره که شهر خودت یا لااقل شهر نزدیک بیوفتی.

آقا میثم ممنون از جوابتون/تا چه روزی با اینکه کدا مده میتونم تمدید کنم برای یک شهریوربه نظر شما ارزشش را داره برم تمدید کنم و یک بار دیگه برم دنبال امریه؟/تقسیمات 05 کرمان ممکن است اصفهان بیفتم؟/میتونم برم فروشگاه اتکا یزد حرف بزنم تا بعد آموزشی یزد باشم و اونجد خدمت کنم؟(چون یزد ارتش ندارد)/چه طور معلوم میشه مدرک مشمولان چیه؟(چون فقط در برگ سفید گفته لیسانس کارشناسی غیر پزشکی) معلوم نیست چه رشته درس خواندند که؟/به نظر شما خدمت تو ارتش بهتره یا نیروی انتظامی؟/ آیا امکانش است منی که هیچ بار تمدید نکردم با اینکه کدم خورده بتونم واسه یک شهریور تمدید کنم؟/

farzad02
06-06-2014, 09:24
داستان امریه فرق میکنه.

البته خیلی هم در مورد این بومی سازی ها نباید به کسی امید داد!

پارسال که ما تقسیم شدیم، فواصل 1000 کیلومتری کم نبود. اونم ناجا که این همه پاسگاه و کلانتری توی تک تک شهرهای کشور داره
مثلا بچه های خوزستان و جنوب رو انداختن تهران
بچه های تهران رو انداختن مشهد و یکسری دیگه رو شیراز
و ....

در حالیکه به نظر من خیلی راحت میشد همه رو انداخت نزدیک شهرشون

mgh-mysterio
06-06-2014, 14:42
سلام دوستان.من یکم تیر ماه دارم میرم به اموزشی
محل خدمتم هم پادگان نیروی انتظامی شهید بیگلری مشکین شهر هستش

کسی در مورد اونجا اطلاعی نداره یکم بم بگه ؟ با توجه به اینکه از 8 تیر ماه رمضان شروع میشه .تو اینماه خدمت به چه وضع هستش؟ :n12:

jamal9
06-06-2014, 15:18
الان یه دوستی دارم که چشم چپش 8 هستش و اون یکی چشمش سالم
یعنی 2متریشو تار میبینه
ولی در قانون هست که برا دانشگاهی ها جمع نمره دوچشم باید بیشتر از 10 باشه و برای دیپلم و پایین تر بالای 8 (از نظر ضعیفی)

شما با این اطلاعات خودتو مقایسه کن ببین شرایط معافی رو داری یا نه.

برا داشنگاه معافیت پزشکی مهم نیس ولی برا اکثر ادارات دولتی، مهم هست که معافیتت غیرپزشکی باشه..

من چشم راستم ضعیف نیست ..بکل نمبیبینه ..شما یه پاکت فریز رو بذار جلوی چشمات ببین ..تصویر مات هستش و میشه یخورده فهمید چی به چیه ولی هیچ کارایی تو هیچی نداره ...فقط یه بار رفتم چشم پزشکی و از این اعداد و ارقامی که دادی هم متاسفانه سر در نمیارم ...چشمم کوچیک که بودم ضربه خورد و پرده ش پاره شد و نیاز به عمل داشت که به دلایلی نتونستم عمل کنم ...
حالا من نمیدونم اعداد و ارقام چجوری هست ...وضعیت دیدمو هم که گفتم ..خودتون چی تشخیص میدین؟ من الان دانشجوی کاردانی هستم ...

SNOW PATROL
06-06-2014, 15:39
من چشم راستم ضعیف نیست ..بکل نمبیبینه ..شما یه پاکت فریز رو بذار جلوی چشمات ببین ..تصویر مات هستش و میشه یخورده فهمید چی به چیه ولی هیچ کارایی تو هیچی نداره ...فقط یه بار رفتم چشم پزشکی و از این اعداد و ارقامی که دادی هم متاسفانه سر در نمیارم ...چشمم کوچیک که بودم ضربه خورد و پرده ش پاره شد و نیاز به عمل داشت که به دلایلی نتونستم عمل کنم ...
حالا من نمیدونم اعداد و ارقام چجوری هست ...وضعیت دیدمو هم که گفتم ..خودتون چی تشخیص میدین؟ من الان دانشجوی کاردانی هستم ...

باز هم میگم باید دکتر نظر بده اما به نظر شخصی من شما معاف هستید

prance666
06-06-2014, 17:28
sدوستان آیا معافیت کفالت باید دوره آموزشی رو رفت یا خیر

SNOW PATROL
06-06-2014, 17:41
sدوستان آیا معافیت کفالت باید دوره آموزشی رو رفت یا خیر

بله دوست عزیز .....
کفالت اموزشی داره

tapatalk
...
REAPER CREW

prance666
06-06-2014, 19:28
دوستان بنده که معافیت 3 برادری گرفتن و یکی دیگه از دوستام که پدرش فوت کرده بود و سرپرست خانواده شده بود اصلا آموزشی نرفتن

meysam1321
06-06-2014, 19:35
آقا میثم ممنون از جوابتون/تا چه روزی با اینکه کدا مده میتونم تمدید کنم برای یک شهریوربه نظر شما ارزشش را داره برم تمدید کنم و یک بار دیگه برم دنبال امریه؟/تقسیمات 05 کرمان ممکن است اصفهان بیفتم؟/میتونم برم فروشگاه اتکا یزد حرف بزنم تا بعد آموزشی یزد باشم و اونجد خدمت کنم؟(چون یزد ارتش ندارد)/چه طور معلوم میشه مدرک مشمولان چیه؟(چون فقط در برگ سفید گفته لیسانس کارشناسی غیر پزشکی) معلوم نیست چه رشته درس خواندند که؟/به نظر شما خدمت تو ارتش بهتره یا نیروی انتظامی؟/ آیا امکانش است منی که هیچ بار تمدید نکردم با اینکه کدم خورده بتونم واسه یک شهریور تمدید کنم؟/

مسئله تمدید/تعجیل ربطی به کد خوردن نداره، شما هر موقع میتونی بری درخواست تمدید بدی (فقط اون 48 ساعت که طول میکشه جوابش بیاد رو باید رعایت کنی، توی پیام قبلی هم گفتم مال من 4 روز بعد اومد؛ پس شما اگه میخوای درخواست بدی، زودتر بده تا جوابش قبل از اعزام بیاد)

اگه 3 ماه اضافه خدمت کردن (امریه ها 24 ماه هستن) براتون مهم نیس، و توی شهر خودتون خدمت کردن مهمه، آره ارزشش رو داره. و اینکه اگه امریه بگیرین، میتونین بعد از ظهر هم کار کنین.

اطلاعی ندارم که اصفهان میدن یا نه.

کار کردن در فروشگاه اتکا، دست فروشگاه نیس، موقع تقسیم خودشون میندازن (کار از محکم کاری عیب نمیکنه، شما یه سر بزن- سنگ مفت گنجیشک! مفت)

توی برگ سبز و آبی فقط مینویسه لیسانس غیرپزشکی، ولی توی پادگان وقتی کد پرسنلی میاد، اونجا دقیقا مینویسن که رشته شما چیه (من خودم اون برگه رو دیده ام که دقیقا نوشته شده رشته ها)

100% ارتش

اگه یکی از مشکلاتی که گفتن رو داشته باشین، 99% قبول میکنن.

meysam1321
06-06-2014, 19:38
البته خیلی هم در مورد این بومی سازی ها نباید به کسی امید داد!

پارسال که ما تقسیم شدیم، فواصل 1000 کیلومتری کم نبود. اونم ناجا که این همه پاسگاه و کلانتری توی تک تک شهرهای کشور داره
مثلا بچه های خوزستان و جنوب رو انداختن تهران
بچه های تهران رو انداختن مشهد و یکسری دیگه رو شیراز
و ....

در حالیکه به نظر من خیلی راحت میشد همه رو انداخت نزدیک شهرشون

آره
منم توی متن گفتم که گروهبان ما 1600 کیلومتر از شهر خودش فاصله داره محل خدمتش.

ولی اینا مال پارسال و پیارسال هستش
امسال (فک کنم 27فروردین) یه نامه اومد که بیشتر از 150 کیلومتر فاصله نداشتن باشه محل خدمت و سکونت (از اونایی هم که بعد ازاین تاریخ تقسیم شدن، من کسی رو ندیدم که محل خدمتش فاصله داشته باشه، تقریبا همشون افتادن استان خودشون)

ولی در کل شما درست میگید

meysam1321
06-06-2014, 19:43

من چشمام اصلا ضعیف نیستن، برا همین نمیتونم دقیقا بگم ضعف چشم چجوریه.
و خیلی هم اطلاعات پزشکی ندارم.
فقط از رو تجربه میگم اینو.
همین الان توی پادگان دوستی دارم که چشمش 8 از 10 هست ( هرقدر نمره بره بالا، ضعف چشم بیشتره)
شما اون تابلوی بینایی سنجی که توی مطب پزشکا هست رو در نظر بگیرید، 10 ردیف هست
شما هرچقدر علامت های ریز رو بتونین ببینین ( ردیف های پایین) اونقدر چشم شما قویه.
این دوست من میتونه 3 ردیف بالا (ردیف 8 ) رو ببینه.

ولی اینجا ایرانه، شاید یکی نابینا باشه بره خدمت، یکی کاملا سالم باشه و معاف شه.
شما اقدام کنید، شاید قبول کردن.
ولی من از رو تجربه رو میگم، یک چشم رو در نظر نمیگیرن. ضعیفی هردو چشم رو در نظر میگیرن و اگه بالای 10 باشه (برا دانشگاهی ها) معاف میکنن
مثلا چشم راست شما 8 باشه و چشم چپتون 3، حتما معاف هستین.

البته چون دانشجو هستین و معافیت تحصیلی دارین، نمیتونین اقدام کنین، فقط برین سوال کنین از دکتر نظام وظیفه تا راهنماییتون کنه

meysam1321
06-06-2014, 19:45
دوستان بنده که معافیت 3 برادری گرفتن و یکی دیگه از دوستام که پدرش فوت کرده بود و سرپرست خانواده شده بود اصلا آموزشی نرفتن

اون موقع که معافیت 3برادری بود، کسانی که معافیت میگرفتن، نمیرفتن آموزشی (برادر من معافیت گرفت و یک روز هم خدمت نرفت)
ولی الان به جز معافیت پزشکی، همه میرن آموزشی

jamal9
06-06-2014, 20:38
من چشمام اصلا ضعیف نیستن، برا همین نمیتونم دقیقا بگم ضعف چشم چجوریه.
و خیلی هم اطلاعات پزشکی ندارم.
فقط از رو تجربه میگم اینو.
همین الان توی پادگان دوستی دارم که چشمش 8 از 10 هست ( هرقدر نمره بره بالا، ضعف چشم بیشتره)
شما اون تابلوی بینایی سنجی که توی مطب پزشکا هست رو در نظر بگیرید، 10 ردیف هست
شما هرچقدر علامت های ریز رو بتونین ببینین ( ردیف های پایین) اونقدر چشم شما قویه.
این دوست من میتونه 3 ردیف بالا (ردیف 8 ) رو ببینه.

ولی اینجا ایرانه، شاید یکی نابینا باشه بره خدمت، یکی کاملا سالم باشه و معاف شه.
شما اقدام کنید، شاید قبول کردن.
ولی من از رو تجربه رو میگم، یک چشم رو در نظر نمیگیرن. ضعیفی هردو چشم رو در نظر میگیرن و اگه بالای 10 باشه (برا دانشگاهی ها) معاف میکنن
مثلا چشم راست شما 8 باشه و چشم چپتون 3، حتما معاف هستین.

البته چون دانشجو هستین و معافیت تحصیلی دارین، نمیتونین اقدام کنین، فقط برین سوال کنین از دکتر نظام وظیفه تا راهنماییتون کنه

اهان فهمیدم
باید بگم که من هیچی از اون علامت هارو نمیبینم ...ینی در این حد ...میشه گفت نا بینا هست یه چشمم ...
خب من چشم راستم نا بینا هستش راست دست هم هستم ...با این حساب من نمیتونم تیر انداری کنم خب ....
دکتر دکتر نظام وظیفه؟ ادرسشو از کجا بگیرم؟ از پلیس +10 ؟؟

meysam1321
06-06-2014, 21:06
اهان فهمیدم
باید بگم که من هیچی از اون علامت هارو نمیبینم ...ینی در این حد ...میشه گفت نا بینا هست یه چشمم ...
خب من چشم راستم نا بینا هستش راست دست هم هستم ...با این حساب من نمیتونم تیر انداری کنم خب ....

پس اگه اینجوری باشه شما 99% معافی

اینکه نمیتونین تیراندازی کنین و چشم غالب و این چیزا ربطی به معافی نداره
در کل هیچی به هیچی ربط نداره توی نیروهای مسلح
فقط اون چیزی که توی قانون نوشته!!! شده رو حساب میکنن.
الان دوستم توی هر دو پاش پلاتین داره، ولی میگن باید رژه بری!!!

آره، برین بخش نظام وظیفه پلیس+10، اونجا آدرساشونو بهتون میدن.

arash520
06-06-2014, 21:10
اهان فهمیدم

سلام عزیز
با اجازه دوستم اقا meysam1321 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به نظر من شما برو نظام وظیفه محل زندگیتون اونجا سوالتو مطرح کن با جزییات بیشتری می توننند بهت کمک کنن . داخل خود نظام وظیفه هم یه بخشی هم فکر کنم دیدم مربوط به پزشکی و این چیزاست . بهترین کار اینه که برید نظام وظیفه بهتون مشورت میدن .
آدرس های پزشکای معتمد هم پلیس +10 دارن.
اننشالله که معاف بشید

meysam1321
06-06-2014, 21:33
سلام عزیز
با اجازه دوستم اقا meysam1321 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به نظر من شما برو نظام وظیفه محل زندگیتون اونجا سوالتو مطرح کن با جزییات بیشتری می توننند بهت کمک کنن . داخل خود نظام وظیفه هم یه بخشی هم فکر کنم دیدم مربوط به پزشکی و این چیزاست . بهترین کار اینه که برید نظام وظیفه بهتون مشورت میدن .
اننشالله که معاف بشید

سلام
خواهش میکنم؛ اجازه ما هم دست شماست

فقط یه نکته رو اضافه کنم که اگه دسترسی به نظام وظیفه تهران (یا لااقل مرکز استان) دارید، به اونجا مراجعه کنید. نظام وظیفه های شهرستان ها مثل اپراتورهای پلیس+10 زیاد اطلاعاتی ندارن.

jamal9
06-06-2014, 22:04
پس اگه اینجوری باشه شما 99% معافی

اینکه نمیتونین تیراندازی کنین و چشم غالب و این چیزا ربطی به معافی نداره
در کل هیچی به هیچی ربط نداره توی نیروهای مسلح
فقط اون چیزی که توی قانون نوشته!!! شده رو حساب میکنن.
الان دوستم توی هر دو پاش پلاتین داره، ولی میگن باید رژه بری!!!

آره، برین بخش نظام وظیفه پلیس+10، اونجا آدرساشونو بهتون میدن.
ان شاالله که همینطور میشه ...
اره خب میدونم ..اگه مجبور بشم برم مثلا شاید معاف از رزم کنن یا این چیزا ...
ممنون بخاطر راهنماییت داداشم ..خیر ببینی :n02:

jamal9
06-06-2014, 22:06
سلام عزیز
اننشالله که معاف بشید

اره میخام برم ولی بعد امتحاناتم ...انشالله شایدم بعد ماه رمضون رفتم ...ولی میخام برم پش پزشک یا مشاور و ببینم که میشه معافی گرفت یا نه ...
ممنون ان شاالله ...
راستی گفتین نظام وظیفه؟ برم نظام وظیفه یا پلیس +10؟؟؟ فرق دارن با هم؟
بخاطر راهنماییت هم ممنونم:n16:

Gestapo
06-06-2014, 22:16
سلام دوستان
1 تیر اعزامم 01 تهران
یه سربازو دیدم تومترو گفت 01 منتقل شده به پرندک!!!!
راست گفته ؟ بیچاره شدم ؟؟؟؟:n28:

h-blade
06-06-2014, 22:40
سلام دوستان
1 تیر اعزامم 01 تهران
یه سربازو دیدم تومترو گفت 01 منتقل شده به پرندک!!!!
راست گفته ؟ بیچاره شدم ؟؟؟؟:n28:

02 منتقل شده پرندک

meysam1321
06-06-2014, 22:53
اره میخام برم ولی بعد امتحاناتم ...انشالله شایدم بعد ماه رمضون رفتم ...ولی میخام برم پش پزشک یا مشاور و ببینم که میشه معافی گرفت یا نه ...
ممنون ان شاالله ...
راستی گفتین نظام وظیفه؟ برم نظام وظیفه یا پلیس +10؟؟؟ فرق دارن با هم؟
بخاطر راهنماییت هم ممنونم:n16:

آره نظام وظیفه با پلیس+10 فرق داره.

شما برو نظام وظیفه شهرستانتون.
آدرسش رو اگه نمیدونی میتونی توی سایت police.ir پ(vazifeh.police,ir) پبدا کنی.

mgh-mysterio
07-06-2014, 00:43
سلام دوستان.من یکم تیر ماه دارم میرم به اموزشی
محل خدمتم هم پادگان نیروی انتظامی شهید بیگلری مشکین شهر هستش

کسی در مورد اونجا اطلاعی نداره یکم بم بگه ؟ با توجه به اینکه از 8 تیر ماه رمضان شروع میشه .تو اینماه خدمت به چه وضع هستش؟ :n12:

دوستان کسی نظری نداره !؟ :n13:

bargozideh
07-06-2014, 01:02
دوستان کسی نظری نداره !؟ :n13:
از لحاظآب و هوا که برو حال کن یعنی :) اول تیر تو مشکین شهر عالیه هواش
تو گوگل سرچ کنی زود تر به جواب میرسی
این یه نمونش

silenius
07-06-2014, 07:22
دوستان سلام :n28:

من سه سال پرونده دارم برای معافیت پزشکی. سال اول همه مراحل رو رفتم تا اینکه گفتند باید تیمارستان بستری شی بعد دیگه نرفتم چون حالم به شدت بد می‌شد اگر می‌رفتم تیمارستان. یک سال بعدش دوباره رفتم پرونده‌ام رو فعال کردم که برم دنبالش ولی باز حالم خراب شد و به مدت یکسال دچار افسردگی شدید شدم و اقدام به خودکشی داشتم اما زنده موندم. حالا الان باز رفتم تمدید کردم،سرهنگ نظام وظیفه گفت بابا برو بگو معافت کنن دیگه، اونم شاکی شده بود که من سه سال پرونده پزشکی دارم. بعد باز رفتم بیمارستان ناجا اونجا پرونده‌هام رو دید و نامه تیمارستان و اینا یه چیزی نوشت و گفت خدانگهدار نامه میاد در خونه. بعد گفتم تیمارستان نمی‌خواد بستری شم؟ گفت اون موقع که باید می‌شدی نشدی! (یعنی چی این الان یعنی مسخره کرد من رو؟) بعد الان زنگ زدم نظام وظیفه میگه نامه شما روز فلان میاد در خونت بعد با نامه و مدارک ( 10 هزار تومن هم گفت باید بریزی به حساب ) میای اینجا نظام وظیفه کمیسیون داری! الان این کمیسیون چیه و چرا توی خود نظام وظیفه است؟ مگه کمیسیون پزشکی تو بیمارستان ناجا نیست، من که رفتم اون رو؟ بعد الان این کمیسیون رو هم برم باز باید چند ماه صبر کنم تا جوابش بیاد؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون.

jamal9
07-06-2014, 08:07
آره نظام وظیفه با پلیس+10 فرق داره.

شما برو نظام وظیفه شهرستانتون.
آدرسش رو اگه نمیدونی میتونی توی سایت police.ir پ(vazifeh.police,ir) پبدا کنی.
اهان ...
باشه حتما میرم ...ممنون از راهنمایی هات دوستم :n01:

HamiD-Xfors
07-06-2014, 08:57
سلام من اعزامم افتاده شهریور خواستم تعجیل بزنم گفتن ظرفیت تیر تکمیله راه دیگه ای نیست؟

western1
07-06-2014, 12:45
بچه ها یک سوال. رفیق من قبلا آموزشی رفته و بعد از گذروندن دوره آموزشی رفته چند روزی یگان خدمت کرده. بعد دانشگاه قبلول شده و معافیت تحصیلی گرفتهو از اونجا مرخص شده. الان فارغ التحصیل شده دفترچه فروردین پست کرده و برگه ی آبی رنگش آمده دمه دره خونشون.
نام مرکز آموزش همون مرکز آموزشی قبلیش درج شده تو شهرستان و ساعت مراجعه هم 6 صبح درج شده!
نیرو یا سازمان به کار گیرنده هم نیرو زمینی ارتش زده.
آدرس محل اعزامش هم تهران میدان سپاه سازمان وظیفه عمومی ناجا درج شده.

سوالی که هست این الان کجا باید مراجعه کنه!!!؟ یگانش تهران بوده ولی اموزشیش شهرستان. آدرسه یگانشو ولی درج نکرده!

saeid1441
07-06-2014, 13:50
سلام دوستان
من اعزامم اول تیر هست. میخوام تمدید کنم واسه اول شهریور / میتونم با دلیل انتظار برای اعلام نتیجه ارشد تمدید کنم یا نمیشه؟
و اینکه اگه عذر پزشکی جور کنم حتما خودم باید ببرمش بهداری انتظامی تا تاییدش کنن یا کس دیگه ایم میتونه بجام بره؟
ممنون

pedromi
07-06-2014, 14:22
با سلام
ایا پادگان 02 هم مثل 01 راحت میگیرن و هر روز ول میکنن بری خونه حین اموزشی؟؟!
با تشکر

meysam1321
07-06-2014, 14:28
سلام من اعزامم افتاده شهریور خواستم تعجیل بزنم گفتن ظرفیت تیر تکمیله راه دیگه ای نیست؟

گفتن یا عدم قبولی اومده واست؟

با گفتن اپراتور پلیس+10 نیس که
شما بگو اشکال نداره ظرفیت تکمیل شده، من پولم اضافیه میخوام هزار تومنم بره، شما درخواست تعجیل رو بزن
ایشون هم وظیفشو که بزنه.
بعد جوابش میاد که موافقت شده یا نشده.

meysam1321
07-06-2014, 14:30
بچه ها یک سوال. رفیق من قبلا آموزشی رفته و بعد از گذروندن دوره آموزشی رفته چند روزی یگان خدمت کرده. بعد دانشگاه قبلول شده و معافیت تحصیلی گرفتهو از اونجا مرخص شده. الان فارغ التحصیل شده دفترچه فروردین پست کرده و برگه ی آبی رنگش آمده دمه دره خونشون.
نام مرکز آموزش همون مرکز آموزشی قبلیش درج شده تو شهرستان و ساعت مراجعه هم 6 صبح درج شده!

سوالی که هست این الان کجا باید مراجعه کنه!!!؟ یگانش تهران بوده ولی اموزشیش شهرستان. آدرسه یگانشو ولی درج نکرده!

آدرسی که توی برگه نوشته شده باید مراجعه کنه
مهم برگ آبی هست، نه چیز دیگه.

western1
07-06-2014, 18:50
آدرسی که توی برگه نوشته شده باید مراجعه کنهمهم برگ آبی هست، نه چیز دیگه.الان این باید کجا خودشو معرفی کنه؟ پادگان آموزشی تو شهرستان یا تهران؟ و اگر تهران کجاش؟؟ ممنون

mgh-mysterio
07-06-2014, 19:06
از لحاظآب و هوا که برو حال کن یعنی :) اول تیر تو مشکین شهر عالیه هواش
تو گوگل سرچ کنی زود تر به جواب میرسی
این یه نمونش

داداشه گلم من دکمه تشکر رو پیدا نکردم . مرسی
راستش به چشمم خورد انگار یکی از بچه های فروم بیگلری بوده .خواستم نظر خودمونیه بچه هارو بدونم . :n16:

Aftermach
07-06-2014, 19:08
سلام دوستان.من در حال خدمت تو ستاد مشترک ارتشم.خواستم بپرسم داستان پروژه های کسری (که خود ارتشم میده) چیه و کلا به لیسانس ها چیزی تعلق میگیره؟
تشگر

آشخور
07-06-2014, 19:12
جایی هستش که توسردرش نوشتن خربیا آدم برو :n03:

Behrang_sh
07-06-2014, 23:44
با سلام
ایا پادگان 02 هم مثل 01 راحت میگیرن و هر روز ول میکنن بری خونه حین اموزشی؟؟!
با تشکر

درود.
یکی از آشناهامون افتاده بود 02 دقیقا هر روز میومد خونه. به جز روزهایی که نگهبان بود

soheil021
07-06-2014, 23:54
سلام دوستان کد ها توی نظام وظیفه اومده ولی توی پلیس +10 نیموده کی میاد؟ اعزامی 1 تیر هستم افتادم 01 تهران می خوام پیرینت بگیرم اما پلیس +10 میگه هنوز اینجا نیومده؟ برای کسی اومده؟

smartexploit
08-06-2014, 01:56
سلام دوستان من اعزامی 4/1 برگه سفیدم امروز اومد افتادم شهید مدرس کرج .... ایا این پادگان فوق دیپلم میگیره؟؟

775e
08-06-2014, 07:43
سلام دوستان کد ها توی نظام وظیفه اومده ولی توی پلیس +10 نیموده کی میاد؟ اعزامی 1 تیر هستم افتادم 01 تهران می خوام پیرینت بگیرم اما پلیس +10 میگه هنوز اینجا نیومده؟ برای کسی اومده؟
یک هفته قبل از اعزام

HamiD-Xfors
08-06-2014, 09:44
گفتن یا عدم قبولی اومده واست؟

با گفتن اپراتور پلیس+10 نیس که
شما بگو اشکال نداره ظرفیت تکمیل شده، من پولم اضافیه میخوام هزار تومنم بره، شما درخواست تعجیل رو بزن
ایشون هم وظیفشو که بزنه.
بعد جوابش میاد که موافقت شده یا نشده.
نه به من چیزی نیومده بود من رفتم پلیس + 10 گفتم به من نامه نیومده اونم یه پرینت گرفت که توش نوشته بود اعزام شهریور گفتم خوب میخوام تعجیل بزنم گفت صبر کن ببینم میشه یا نه بعد چند دقیقه گفت کلا

درخواستو بستن تو سیستم حتما ظرفیت تکمیله نمیشه درخواست داد ! :n27:

rogersniper
08-06-2014, 11:28
سلام به همه ی مشاوران عزیز.
آقا یک سوال تخصصی. من لیسانس میخونم.ترم آخرمه، تیر ماه امسال درسم تموم میشه. اگه بخوام شهریور امسال ( 93) اعزام بشم باید کی دفترچه رو پست کنم که نیفته واسه آبان ماه.
نکته : من نمره هام تا اخر تیر ماه میاد،یعنی تا اون موقع روی کاغذ فارق تحصیل نمیشم ، این مشکلی در پست کردن دفترچه نداره؟؟

babakshahkaram
08-06-2014, 11:29
امروز برگه سفید من اومد. فکر کنم بدترین جای ممکن افتادم.
نیروی انتظامی-مرکز آموزش شهید باهنر کرمان

چه جور جاییه دوستان؟
مدرکم ارشده. چه جوری می گذره؟ تقسیماتش چجوریه؟

javadakbari
08-06-2014, 11:41
امروز برگه سفید من اومد. فکر کنم بدترین جای ممکن افتادم.
نیروی انتظامی-مرکز آموزش شهید باهنر کرمان

چه جور جاییه دوستان؟
مدرکم ارشده. چه جوری می گذره؟ تقسیماتش چجوریه؟

چه جالب منم شرایطم دقیقا مثل تو هست ارشد هستم و 1 تیر افتادم باهنر کرمان نیروی انتظامی- من از مشهد هستم/ شما از چه شهری هستید؟

یکی از سایت ها نوشته بود از سال 93 نیروی انتظامی اگر دوره تکمیلی داشته باشی آموزشیت 21 روزه صحت داره؟
راستی آموزشی تو ماه رمضان چجوری هست؟

ali_agha1981
08-06-2014, 11:45
سلام دوستان
من امروز پلیس +10 بودم رفتم که دفترچه رو پست کنم برای اعزام به خدمت...
همون لحظه بهم برگه سبز رو داد گفت تاریخ اعزامت 19 تیر هست..!!:n04::n04:
یعنی حدود یکماه دیگه...

بهش گفتم مگه نباید پست بشه درب منزل ؟؟ گفت که سیستم عوض شده همون لحظه برگه سبز رو میدن..!!
اصلا گیج شدم ..فکر میکردم مرداد اعزام میشم الان افتاده وسط جام جهانی و ماه رمضون..!!!:n30:

از کی سیستم اینجوری شده..؟

mocc
08-06-2014, 11:46
سلام من اول تیر اعزامم. امروز برگ اعزامم اومد. افتادم مرکز آموزش ولیعصر تبریز - نیروی انتضامی با مدرک لیسانس :(
چجور جاییه؟ کسی میدونه؟

rogersniper
08-06-2014, 11:47
سلام دوستان
یعنی حدود یکماه دیگه...

بهش گفتم مگه نباید پست بشه درب منزل ؟؟ گفت که سیستم عوض شده همون لحظه برگه سبز رو میدن..!!
اصلا گیج شدم ..فکر میکردم مرداد اعزام میشم الان افتاده وسط جام جهانی و ماه رمضون..!!!:n30:

واقعا ؟؟؟ یعنی دیگه پست نمیشه در خونه ؟ یعنی هرکی هر زمانی بره همون لحظه بهش کارت سبز میدن ؟؟؟؟؟ !!!!
شما بچه کجایی ؟؟

mocc
08-06-2014, 11:47
سلام دوستان
یعنی حدود یکماه دیگه...

تازه اینجوری شده. برو تعویق بزن اگه زوده برات...

smartexploit
08-06-2014, 11:56
سلام دوستان من اعزامی 4/1 برگه سفیدم امروز اومد افتادم شهید مدرس کرج .... ایا این پادگان فوق دیپلم میگیره؟؟

babakshahkaram
08-06-2014, 12:00
چه جالب منم شرایطم دقیقا مثل تو هست ارشد هستم و 1 تیر افتادم باهنر کرمان نیروی انتظامی- من از مشهد هستم/ شما از چه شهری هستید؟

یکی از سایت ها نوشته بود از سال 93 نیروی انتظامی اگر دوره تکمیلی داشته باشی آموزشیت 21 روزه صحت داره؟
راستی آموزشی تو ماه رمضان چجوری هست؟
سلام جواد جان. من از تهران هستم.
خبری در این زمینه ندارم. به هر حال دوره تکمیلی هم ندارم.
آموزشی توی ماه رمضان هر کجا یه جورییه. بعضی جاها سخت تر و بعضی جاها آسون تر میشه.
باید ببینیم این باهنر کرمان جزو کدوم دسته هست.

mocc
08-06-2014, 12:31
سلام من اول تیر اعزامم. امروز برگ اعزامم اومد. افتادم مرکز آموزش ولیعصر تبریز - نیروی انتضامی با مدرک لیسانس :(
چجور جاییه؟ کسی میدونه؟

ali_agha1981
08-06-2014, 12:35
واقعا ؟؟؟ یعنی دیگه پست نمیشه در خونه ؟ یعنی هرکی هر زمانی بره همون لحظه بهش کارت سبز میدن ؟؟؟؟؟ !!!!
شما بچه کجایی ؟؟

من تهرانم..آره همون لحظه برگه سبز رو میدن..

تازه اینجوری شده. برو تعویق بزن اگه زوده برات...

میشه همچین کاری کرد ؟ من تهران هستم و دیپلمه..
کار خاصی ندارم که تعویق بزنم فقط میخواستم گواهینامه بگیرم..
خیلی دردسر داره تعویق زدن ؟؟ یا فردا میری میگی یکماه تعویق بزنن اونا هم میگن باشه..؟؟ :n09:

javadakbari
08-06-2014, 12:45
سلام جواد جان. من از تهران هستم. خبری در این زمینه ندارم. به هر حال دوره تکمیلی هم ندارم. آموزشی توی ماه رمضان هر کجا یه جورییه. بعضی جاها سخت تر و بعضی جاها آسون تر میشه. باید ببینیم این باهنر کرمان جزو کدوم دسته هست. خب خوبه اولین دوستم رو پیدا کردم :n01:

mocc
08-06-2014, 12:58

خیلی دردسر داره تعویق زدن ؟؟ یا فردا میری میگی یکماه تعویق بزنن اونا هم میگن باشه..؟؟ :n09:

چرا نمیشه؟ برو پلیس + 10 و به راحتی تعویق بزن. البته اگه دوس داری عقب بندازی به خاطر گواهینامه یا هر چیز دیگه...
فکر کنم فقط یک بار یک ماه برات بزنن...
پلیس+10 برات ثبت میکنه و باید صبر کنی نظام و ظیفه جواب بده فکرکنم

mocc
08-06-2014, 13:02
دوستان کسی نبود جواب مارو بده؟
من اول تیر اعزامم. امروز برگ اعزامم اومد. افتادم مرکز آموزش ولیعصر تبریز - نیروی انتضامی با مدرک لیسانس :(
چجور جاییه؟ کسی میدونه؟

rogersniper
08-06-2014, 13:17
آقا یک سوال تخصصی. من لیسانس میخونم.ترم آخرمه، تیر ماه امسال درسم تموم میشه. اگه بخوام شهریور امسال ( 93) اعزام بشم باید کی دفترچه رو پست کنم که نیفته واسه آبان ماه.
نکته : من نمره هام تا اخر تیر ماه میاد،یعنی تا اون موقع روی کاغذ فارق تحصیل نمیشم ، این مشکلی در پست کردن دفترچه نداره؟؟

ahoooooora
08-06-2014, 13:23
سلام به همه دوستان گلم ...مخصوصا اعزامی های 1 تیر ..امیدوارم هرجا میرید به خوبی و خوشی تموم کنید...برگه سفید منم امروز اومد نوشته منطقه هوایی اصفهان کسی میدونه کجاست؟؟

Persia Xperia
08-06-2014, 13:35
دوستان کسی نبود جواب مارو بده؟

من اول تیر اعزامم. امروز برگ اعزامم اومد. افتادم مرکز آموزش ولیعصر تبریز - نیروی انتضامی با مدرک لیسانس :(
چجور جاییه؟ کسی میدونه؟

درود داداش گلم.دادا نگران نباش اونطور که من شنیدم جای خیلی خوبیه واسه آموزشی.از نظر آب و هوا که خیلی توپه تو تابستون حال میکنید.کلا یکی از پادگان های خوب آموزشیه تا جایی که من شنیدم.نگران نباش دادا اینهمه جوون دارن میرن اونجا یکیم شما.میگذره بد و خوبش:n01:.منم 02 افتادم.موفق باشی داداش.سخت نگیر :n01:

mocc
08-06-2014, 13:46

اول شما باید نمراتت بیاد تا با دانشگاهت تسویه کنی و بعد لغو معافیت تحصیلی بزنی و بعد پست کنی...
چون پ+10 ابطال معافیت ت رو ازت میخواد...

" M e H r D a D "
08-06-2014, 13:57
اگه بتونید تا آخر تیر دفترچه رو بفرستید به احتمال 90 درصد اول شهریور اعزام میشید...
شما وقتی میتونید دفترچه رو بفرستید که که رسما از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید و برگه لغو معافیت تحصیلی و معرفی به نظام وظیفه رو از دانشگاه گرفته باشید...

برای درخواست تعویق باید یه دلیل قابل قبول داشته باشد تا با تمدید اعزامتون موافقت کنن...
نحوه تمدید و تعجیل تاریخ اعزام به خدمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HamiD-Xfors
08-06-2014, 14:22
یکی هم به من کمک کنه! برم هنگ کمک میکنن؟ از یه پلیس + 10 دیگه اقدام کنم چطور؟! :n13:

saeid1441
08-06-2014, 14:38
سلام دوستان
من اعزامم اول تیر هست. میخوام تمدید کنم واسه اول شهریور / میتونم با دلیل انتظار برای اعلام نتیجه ارشد تمدید کنم یا نمیشه؟
و اینکه اگه عذر پزشکی جور کنم حتما خودم باید ببرمش بهداری انتظامی تا تاییدش کنن یا کس دیگه ایم میتونه بجام بره؟
ممنون

سلام لطفا یکی جواب بده
ممنون

bargozideh
08-06-2014, 14:42
سلام دوست من
آره میشه تمدید کرد.
حتی اگه دلایل محکم هم نداشته باشی و فقط بنویسی به دلایل خانوادگی ، باز هم اکثرا موافقت میشه من دوستم خیلی راحت از اول اسفند انداخت به اول اردیبهشت.

smartexploit
08-06-2014, 15:24
آقا کسی میدونه پادگان شهید مدرس کرج فوق دیپلم میگیره یا فقط لیسانس به بالا ؟؟؟

123arash
08-06-2014, 16:40
دیروز رفتم پلیس +10 دفترچه رو پست کنن همون لحظه برگی بهم دادن نوشته بود تاریخ اعزام اول شهریور.
همین یه کارشون خوب بود سریع نتیجه رو نشون داد و دیگه ده روز منتظر پست نمیمونم که بفهمم تاریخ اعزامم کی هست.
حالا به نظرتون من شهریور کجا میفتم؟میشه پیش بینی کرد کجا بیفتم؟

" M e H r D a D "
08-06-2014, 16:52
نه به من چیزی نیومده بود من رفتم پلیس + 10 گفتم به من نامه نیومده اونم یه پرینت گرفت که توش نوشته بود اعزام شهریور گفتم خوب میخوام تعجیل بزنم گفت صبر کن ببینم میشه یا نه بعد چند دقیقه گفت کلا درخواستو بستن تو سیستم حتما ظرفیت تکمیله نمیشه درخواست داد ! :n27:
تا حالا اینطور چیزی نشنیده بودم!!! برید یه دفتر پلیس+10 دیگه اگه اونجا هم همین رو گفتن برید خود نظام وظیفه پیگیر بشید...
البته فرصت زیادی نیست و شاید واقعا ظرفیت تکمیل شده باشه ولی طبق لینک پست قبلم (بند 4) تا 48 ساعت قبل از اعزام میشه درخواست داد!
به هر حال شما سعی خودتونو بکنید...

دیروز رفتم پلیس +10 دفترچه رو پست کنن همون لحظه برگی بهم دادن نوشته بود تاریخ اعزام اول شهریور.
همین یه کارشون خوب بود سریع نتیجه رو نشون داد و دیگه ده روز منتظر پست نمیمونم که بفهمم تاریخ اعزامم کی هست.
حالا به نظرتون من شهریور کجا میفتم؟میشه پیش بینی کرد کجا بیفتم؟

اصلا قابل پیشبینی نیست...

mocc
08-06-2014, 16:57
اول تیر، نیروی انتضامی - مرکزآموزش ولیعصر تبریز کسی نیست؟

babakshahkaram
08-06-2014, 18:32
دوستان من تهرانیم. ارشد. برگه سفیدم امروز اومد و افتادم نیروی انتظامی باهنر کرمان.
خودم از بند پ بدم میاد ولی ناچار، یه آشنا قرار شد ببینه کاری می تونه بکنه یا نه.
با توجه به اینکه برگه سفید من صادر شده و جام مشخص شده، می تونم امیدوار باشم که ارگانم یا محل آموزشیم تغییر بکنه یا نه؟

silenius
08-06-2014, 19:13
دوستان سلام :n28:

من سه سال پرونده دارم برای معافیت پزشکی. سال اول همه مراحل رو رفتم تا اینکه گفتند باید تیمارستان بستری شی بعد دیگه نرفتم چون حالم به شدت بد می‌شد اگر می‌رفتم تیمارستان. یک سال بعدش دوباره رفتم پرونده‌ام رو فعال کردم که برم دنبالش ولی باز حالم خراب شد و به مدت یکسال دچار افسردگی شدید شدم و اقدام به خودکشی داشتم اما زنده موندم. حالا الان باز رفتم تمدید کردم،سرهنگ نظام وظیفه گفت بابا برو بگو معافت کنن دیگه، اونم شاکی شده بود که من سه سال پرونده پزشکی دارم. بعد باز رفتم بیمارستان ناجا اونجا پرونده‌هام رو دید و نامه تیمارستان و اینا یه چیزی نوشت و گفت خدانگهدار نامه میاد در خونه. بعد گفتم تیمارستان نمی‌خواد بستری شم؟ گفت اون موقع که باید می‌شدی نشدی! (یعنی چی این الان یعنی مسخره کرد من رو؟) بعد الان زنگ زدم نظام وظیفه میگه نامه شما روز فلان میاد در خونت بعد با نامه و مدارک ( 10 هزار تومن هم گفت باید بریزی به حساب ) میای اینجا نظام وظیفه کمیسیون داری! الان این کمیسیون چیه و چرا توی خود نظام وظیفه است؟ مگه کمیسیون پزشکی تو بیمارستان ناجا نیست، من که رفتم اون رو؟ بعد الان این کمیسیون رو هم برم باز باید چند ماه صبر کنم تا جوابش بیاد؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون.

لطفا اگر کسی می‌دونه بگه....

pedromi
08-06-2014, 19:17
اول تیر، نیروی انتضامی - مرکزآموزش ولیعصر تبریز کسی نیست؟
نمیخوام ناامیدت کنم. ولی منتظر یک خدمت سخت و طاقت فرسا باش مخصوصا بعد از آموزشی

ناجا= برده داری نوین

Saleh
08-06-2014, 20:31
سلام دوستان
منم یکی تیر آموزشی 03 عجب شیر - آموزشگاه شهید سرلشگر شعبان برخورداری نزاجا
:n02:
دوستان منتظر نظرتون هستم
همه که میگن خیلی سخت گیر هستن
از جزئیات خبر ندارم
لطفا تجربیاتتون رو بگین

ممنون

h-blade
08-06-2014, 20:54
نمیخوام ناامیدت کنم. ولی منتظر یک خدمت سخت و طاقت فرسا باش مخصوصا بعد از آموزشی

ناجا= برده داری نوین

داداش ما هم که تو ارتش بودیم برده بودیم.....

soheil021
08-06-2014, 22:03
دوستان عزیز تبریک امروز برگه سفید رو خیلی شیک و مجلسی اوردن جلو در خونه من بچه پیروزی هستم افتادم 01 سه راه تختی ارتش از دم خونمون تا پادگان پیاده 15 دقیقه راه هستش به این میگن یک خدمت عالی در ضمن نا گفته نمونه من لیسانسه هستم و متاهل حالا دیگه نمیدونم تاثیری داشته یا نه ولی تو این گرونی و خرج زنو بچه خودش نعمتی هستش نزدیک بودن باید دنبال کار نیمه وقت هم باشم چاره ای نیستش...............

babakshahkaram
08-06-2014, 22:59
دوستان عزیز تبریک امروز برگه سفید رو خیلی شیک و مجلسی اوردن جلو در خونه من بچه پیروزی هستم افتادم 01 سه راه تختی ارتش از دم خونمون تا پادگان پیاده 15 دقیقه راه هستش به این میگن یک خدمت عالی در ضمن نا گفته نمونه من لیسانسه هستم و متاهل حالا دیگه نمیدونم تاثیری داشته یا نه ولی تو این گرونی و خرج زنو بچه خودش نعمتی هستش نزدیک بودن باید دنبال کار نیمه وقت هم باشم چاره ای نیستش...............
برات خوشحالم برادر من. یکی هم مثل من 7 ساله که نامزد داره و فقط چون به خاطر مشکلاتش عقد نکرده و عقدنامه نداره، مجرد حساب میشه و باید آموزشی رو با مدرک ارشد از تهران بره کرمان. فقط یه میان دوره میدن که اونم نیایم سنگین تره. فقط دعا می کنم که یگانم رو تهران بیفتم که اگه اینطور نشه دیوانه میشم.

sansa
08-06-2014, 23:28
دوستان

چند تا سوال خنده دار:n02:

اگر حین رژه پات درد بگیره یا دستشوییت بیاد باید چی کار کنی یا حین نگهبانی .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا اگر یک روز حالت بد باشه یا مسموم بشی چطوری میتونی از شرکت در رژه و .. انصراف بدی ؟

holyboy
09-06-2014, 08:30
بچه ها تو ماهه رمضان نسبت به حالت عادی آموزشی چقدر راحت تره؟اصلا راحت تر هست؟:n02:

pedromi
09-06-2014, 08:58
داداش ما هم که تو ارتش بودیم برده بودیم.....

بله کمتر از 1% جاهای ارتش بردگی میکشند ولی کمتر از 1 % نه مثل ناجا که 99% جاهاش بردگیه!!!!!!!!!!!!
بله اون جاهایی که دیدید سرباز ناجا حال میکنه و سپاه و ارتش بیگاری 1% ارگانهاست و استثنا.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته بهتون حق میدم چون تو ارتش خدمت کردید و سرباز ناجا رو ممکنه درک نکنید. که فقط 6 ساعت حق خواب داره!!. همش پست. سرباز کلانتری از اول تا اخر هفته متهم ببره و هزار و یک خطر مرگ رو به جون بخر اخر هفته 8 ساعت مرخصی ساعتی میدن. از سرباز مرزبانی که چیزی نمیگم نمونه بارزش همین مرزبانان عزیزمون 3 ماه پیش و... کارسناسی ارشد راهور که تو جاده های بین شهری کلی میبینیم و شب و روز تعطیلات ندارند.ولی فوق دیپلم ارتش ماکزیمم تا 2 کار داره!!!
یه دکتر وظیفه داشتیم تو درمانگاه بنده خدا 32 سالش بود و 2 تا بچه داشت. از 5 صبح بود تا 5 بعد از ظهر و هفته بعد شیفتش معکوس میشد.!!!!

یادمه که تو یکی از ارگانهای حفاظت وقتی که نمایشگاه طلا بود 2 تا لیسانس وظیفه رو به رگبار بستن و حتی شهید محسوبشون نکردن.
مسئول نظافت و توالت شویمون هم یک لیسانس بود.اگر یه مقدار انصاف داشته باشید میبینید که در ارتش حداقل به مدرک خیلی احترام میذارن.

قصدم اصلا تخریب روحیه دوستان نیست بلکه گفتن واقعیت وپیشگیریه. اگر افتادید ناجا به هر قیمتی شده اگر تخصصی دارید مثل تایپ بگید که ستاد بیفتید که ساعت کاریتون تا 5 بعد از ظهر باشه.اگر پارتی و اشنایی دارید بگید حداقل کلانتری مرزبانی و راهور نیفتید.

قصدم فقط اگاهی دادن به برادران عزیزم بود
موفق باشید.

SNOW PATROL
09-06-2014, 09:14
دوستان

اگر حین رژه پات درد بگیره یا دستشوییت بیاد باید چی کار کنی یا حین نگهبانی .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا اگر یک روز حالت بد باشه یا مسموم بشی چطوری میتونی از شرکت در رژه و .. انصراف بدی ؟

اگر حین رژه پات درد بگیره یا هر مشکل دیگه ای پیش بیاد از صف خارج میشید و به یک فرد ارشد تر اطلاع میدید ...اکر حالت بد باشه هم به ارشد اطلاع میدی ..برای ما اصلا اگر کسی در رژه مشکل داشت خودشون میگفتند از صف بیرون بیاد .چون کار بقیه رو هم خراب میکنه

بچه ها تو ماهه رمضان نسبت به حالت عادی آموزشی چقدر راحت تره؟اصلا راحت تر هست؟:n02:

بستگی صد در صد به مرکز اموزش دارد .اما در حالت عادی بهتر است

tapatalk
...
REAPER CREW

775e
09-06-2014, 09:57
تا حالا اینطور چیزی نشنیده بودم!!! برید یه دفتر پلیس+10 دیگه اگه اونجا هم همین رو گفتن برید خود نظام وظیفه پیگیر بشید...
البته فرصت زیادی نیست و شاید واقعا ظرفیت تکمیل شده باشه ولی طبق لینک پست قبلم (بند 4) تا 48 ساعت قبل از اعزام میشه درخواست داد!
به هر حال شما سعی خودتونو بکنید...

اصلا قابل پیشبینی نیست...

نظام وظیفه سیستم تعجیل رو چند روزی هست که بسته حالا دوستان خبری باشه تا امشب بهتون خبر میدم

sansa
09-06-2014, 10:15
یک سوال دیگه یکی از دوستان من افتاده عجب شیر و دوست دیگرم یکی دیگه افتاده پایگاه نوژه همدان .

حال این دو تا میشه توضیح بدین . سخت میگیرن یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به احتمال زیاد منم یا بندازنمون همادن یا عجب شیر چون شرایطم با دوستانم یکی بود !!!!!!:n21:

javadbaki
09-06-2014, 10:47
[QUOTE=pedromi;8253428]
بله کمتر از 1% جاهای ارتش بردگی میکشند ولی کمتر از 1 % نه مثل ناجا که 99% جاهاش بردگیه!!!!!!!!!!!!
بله اون جاهایی که دیدید سرباز ناجا حال میکنه و سپاه و ارتش بیگاری 1% ارگانهاست و استثنا.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته بهتون حق میدم چون تو ارتش خدمت کردید و سرباز ناجا رو ممکنه درک نکنید. که فقط 6 ساعت حق خواب داره!!. همش پست. سرباز کلانتری از اول تا اخر هفته متهم ببره و هزار و یک خطر مرگ رو به جون بخر اخر هفته 8 ساعت مرخصی ساعتی میدن. از سرباز مرزبانی که چیزی نمیگم نمونه بارزش همین مرزبانان عزیزمون 3 ماه پیش و... کارسناسی ارشد راهور که تو جاده های بین شهری کلی میبینیم و شب و روز تعطیلات ندارند.ولی فوق دیپلم ارتش ماکزیمم تا 2 کار داره!!!
یه دکتر وظیفه داشتیم تو درمانگاه بنده خدا 32 سالش بود و 2 تا بچه داشت. از 5 صبح بود تا 5 بعد از ظهر و هفته بعد شیفتش معکوس میشد.!!!!

یادمه که تو یکی از ارگانهای حفاظت وقتی که نمایشگاه طلا بود 2 تا لیسانس وظیفه رو به رگبار بستن و حتی شهید محسوبشون نکردن.
مسئول نظافت و توالت شویمون هم یک لیسانس بود.اگر یه مقدار انصاف داشته باشید میبینید که در ارتش حداقل به مدرک خیلی احترام میذارن.

قصدم اصلا تخریب روحیه دوستان نیست بلکه گفتن واقعیت وپیشگیریه. اگر افتادید ناجا به هر قیمتی شده اگر تخصصی دارید مثل تایپ بگید که ستاد بیفتید که ساعت کاریتون تا 5 بعد از ظهر باشه.اگر پارتی و اشنایی دارید بگید حداقل کلانتری مرزبانی و راهور نیفتید.

قصدم فقط اگاهی دادن به برادران عزیزم بود
موفق باشید.[/QUOTE
دوست گلم راست میگی من جواد بیکی اعزامی یک تیر به 05 کرمان هستم /راستش اولش که فهمیدم سپاه نیفتادم ناراحت شدم ولی همین که ناجا نیفتادم باید خدا را شکر و ممنون خدا باشم/به امید خدمت اختیاری برای جوانان وطنم

mocc
09-06-2014, 11:01
دوستان من افتادم ناجا مرکز آموزش ولیعصر تبریز. نا امیدم کردین. میشه کاری کرد آدم ارگانشو عوض کنه؟؟؟ راهی هست؟

Mohammad King
09-06-2014, 11:06
دوستان من افتادم ناجا مرکز آموزش ولیعصر تبریز. نا امیدم کردین. میشه کاری کرد آدم ارگانشو عوض کنه؟؟؟ راهی هست؟

سلام

خیر وقتی کد بخورید دیگه راهی نیست برای تعویضش

Mohammad King
09-06-2014, 11:09
یک سوال دیگه یکی از دوستان من افتاده عجب شیر و دوست دیگرم یکی دیگه افتاده پایگاه نوژه همدان .

حال این دو تا میشه توضیح بدین . سخت میگیرن یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به احتمال زیاد منم یا بندازنمون همادن یا عجب شیر چون شرایطم با دوستانم یکی بود !!!!!!:n21:

دوست عزیز آموزشی دوره ای نیست که بگی سخت میگیرن یا راحت آموزشی بهترین دوران خدمت هست هرکجا هم که بیفتید سختی های خودشو داره حالا اگر بشین پاشو و داد زدن و دستور دادن جزو سختی باشه پس اصلن اینا سخت نیستن بالاخره خدمت هست و سختی های خودش و در نهایت تبدیل شدن به خاطرات شیرین...

اصلن معلوم نیست شما اینجاها بیفتی چون بسته به نیاز ارگان ها سربازها کد میخورن

smartexploit
09-06-2014, 12:19
آقا طول مدت اموزشی چقدره؟

8 روز بعد از اعزام ماه رمضون شروع میشه میگن تا اخر اموزشی عشق و حاله درسته؟ کسی تو ماه رمضون اموزشی بوده؟

یه سوال دیگه سربازی 24 ماهه یا 21 ماه؟ تو برگه سفید که چیزی نزده بود

Mo5tafa
09-06-2014, 14:39

8 روز بعد از اعزام ماه رمضون شروع میشه میگن تا اخر اموزشی عشق و حاله درسته؟ کسی تو ماه رمضون اموزشی بوده؟

آموزشی که2 ماهه
به اعزامی های اسفند میگن برج طلایی چون خیلی میرن مرخصی، بعدش به ماه رمضونی ها میگن برج نقره ای چون به قول شما همش عشق و حاله نگران نباش، توی ماه رمضون سخت نمی گیرن
فعلا سربازی 21 ماه هست اما اگر تا پایان سال 93 (حتی اواخر اسفند) یهو بگن 24 ماه، اونوقت همه ی اعزامی های 93 میشن 21 ماه!
مثل پادگانی که خودم توش خدمت میکنم، چون لب مرزه 3 ماه کسری داشت اما اسفند سال پیش یهو گفتن 2 ماه کسری، در نتیجه همه ی بچه های اونجا 1 ماه رفت توی پاچشون!

Mo5tafa
09-06-2014, 14:40
آموزشی رو؟ بیخیال بابا کلا 2 ماهه میگذره، اصل یگان هست که انشالله جای خوب بیوفتی

mocc
09-06-2014, 16:10
آموزشی رو؟ بیخیال بابا کلا 2 ماهه میگذره، اصل یگان هست که انشالله جای خوب بیوفتی
آره داداش آموزشی رو...
جای آموزشی حالا زیاد مهم نیست دوماهه دیگه. دوستان میگن ناجا سخته... به خاطر ارگانش گفتم... یگانم هم سخت میشه...

Mo5tafa
09-06-2014, 17:23
آره داداش آموزشی رو...
جای آموزشی حالا زیاد مهم نیست دوماهه دیگه. دوستان میگن ناجا سخته... به خاطر ارگانش گفتم... یگانم هم سخت میشه...
لزما همه جای ناجا سخت نیست، میشه ناجا باشی و بیوفتی تهران (اگر تهرانی هستی) و توی جای خوبش خدمت کنی، مثلا فکر کنم پلیس سفارت خیلی راحت باشه، میتونی هم سپاه باشی و بیوفتی مرز که دهنت سرویسه، توکل کن به خدا و از اینکه ناجا هستی خودتو نباز.

hatef ab
09-06-2014, 17:41
اقا من الان سرباز سپاهم تو نیروی هوایی..یک بار انصراف دادم الان دوباره میخوام ادامه تحصیل بدم..چه جوریاست شرایطش؟ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازادم می شه انجام داد؟بعد مدرک گرفتن تو همین نیروی هوایی سپاه می افتم؟لطفا جواب بدید..کی می تونم ثبت نام کنم؟درگیرشم شدید لطفا جواب بدید؟

mocc
09-06-2014, 17:42
لزما همه جای ناجا سخت نیست، میشه ناجا باشی و بیوفتی تهران (اگر تهرانی هستی) و توی جای خوبش خدمت کنی، مثلا فکر کنم پلیس سفارت خیلی راحت باشه، میتونی هم سپاه باشی و بیوفتی مرز که دهنت سرویسه، توکل کن به خدا و از اینکه ناجا هستی خودتو نباز.

دم گرم داداش. توکل به خدا...
بعد از آموزشی میشه یگان رو با پارتی افتاد جایی؟

boy iran
09-06-2014, 20:29

چرا نمیشه برادر

من یک رفیق دارم با پول همه کار میکنه برای خدمت از معافی تا عشق حال تو مملکت ما پول پارتی بسیار بزرگی هست

western1
09-06-2014, 20:42

آدرسی که توی برگه نوشته شده باید مراجعه کنه
مهم برگ آبی هست، نه چیز دیگه.

بچه ها این الان باید کجا بره؟ کسی می دونه؟؟

mocc
09-06-2014, 20:42
چرا نمیشه برادر

من یک رفیق دارم با پول همه کار میکنه برای خدمت از معافی تا عشق حال تو مملکت ما پول پارتی بسیار بزرگی هست

داداش ارگان و محل آموزشی رو میشه تغییر داد؟ کاری از این رفیقت برمیاد؟

SNOW PATROL
09-06-2014, 21:22

عزیز من مگر به شما جواب داده نشد ؟؟؟
یگان قبلا کجا بوده ربطی نداره ایشون باید تشریف ببره به ادرس برگ ابی و دوباره تقسیم بشه ممکنه بیوفته همون یگان شاید هم نیوفته

داداش ارگان و محل آموزشی رو میشه تغییر داد؟ کاری از این رفیقت برمیاد؟

این موارد رو لطفا در تاپیک مطرح نکنید

tapatalk
...
REAPER CREW

javadbaki
10-06-2014, 10:20
بچه ها سلام/جواد بیکی لیسانس حسابداری از یزد و اعزامی به مرگز 05 کرمان در یک تیر/به نظرتون مدارک تک پسری جز شرایط دارها مثل (متاهل و ...)حساب میشه ؟/مدارک تک پسری چیه تا با خودم ببرم تا نزدیکترین محل به یزد بیفتم؟/یک سوال مهم دیگم به نظر شما عزیزان خدمت در ارگان های ارتش را به لحاظ خوبی و راحتی را به ترتیب هم چه نیرویی میدانید(پدافندو هوایی و دریایی و زمینی)/ به نظرتون با توجه به رشتم چند درصد احتمال داره که دوره کد بخورم ؟/و سوال آخرم اینکه چرا امارات را که خدمت را تازگیها اجباری کرده برای بالای دیپلم بین 6 تا 9 ماه ولی اینجا سیکل و دکتری دوتاشون 21 ماه؟

javadbaki
10-06-2014, 10:23
در ضمن هر کس 05 کرمان افتاده/ این شمارم:09137472019/ایمیلم javadbaki1370@yahoo.com/هر که اونجا افتاده اس بده یا ایمیل بده و یا بیاد تو وایبر تا آشنا شیم قبل رفتن

farzad6767
10-06-2014, 17:27
سلام دوستان یک سوال فوری. لطفا جواب بدین. مه برج 2 می بایست برم که تمدید کردم قبل از اینکه کد بخورم. الان برج چهار هست افتادم نیروی دریایی سیرجان. حالا می خوام به بهانه پزشکی تمدید کنم بیفتم اول شهریور. به نظر شما به بهانه پزشکی با تمدیدم موافقت میشه. پزشک اشنا دارم. در ضمن می خوام بدونم با تمدید کدم ممکن هست دوره بعد تغییر بکنه. یا نه دوباره می افتم نیروی دریایی ارتش.

saeidrezay
10-06-2014, 21:31
اقا من الان سرباز سپاهم تو نیروی هوایی..یک بار انصراف دادم الان دوباره میخوام ادامه تحصیل بدم..چه جوریاست شرایطش؟ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازادم می شه انجام داد؟بعد مدرک گرفتن تو همین نیروی هوایی سپاه می افتم؟لطفا جواب بدید..کی می تونم ثبت نام کنم؟درگیرشم شدید لطفا جواب بدید؟

شما هر وقت که دانشگاه قبول بشین از خدمت معاف میشد تا انتهای تحصیل یا انصراف از اونو به محض اینکه وضعیت تحصیلی شما مشخص شد باید به یگانی که از اون بیرون اومده بودید برگردید و به ادامه خدمت بپردازید

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

sir12011
10-06-2014, 21:36
دوستان سن پدر باید چند سال باشه تا بشه معافیت کفایت گرفت؟

Life24
10-06-2014, 23:31
59 بود . شده 65
ما معاف بودیم رسید به ما شد 65

mohammadkj
11-06-2014, 01:15
نظام وظیفه سیستم تعجیل رو چند روزی هست که بسته حالا دوستان خبری باشه تا امشب بهتون خبر میدم

چی شد خبر جدیدی نیست؟

Mo5tafa
11-06-2014, 07:54
با پارتی که تقریبا همه کار میشه کرد، ببستگی به آدمش داره که ببینه میخواد از پارتی استفاده کنه یا نه!
معمولا پادگان های لب مرز محل تجمع کسایی هست که یا پارتی نداشتند، یا نخواستند از پارتی استفاده کنند

Mo5tafa
11-06-2014, 08:02
بچه ها سلام/جواد بیکی لیسانس حسابداری از یزد و اعزامی به مرگز 05 کرمان در یک تیر/به نظرتون مدارک تک پسری جز شرایط دارها مثل (متاهل و ...)حساب میشه ؟/مدارک تک پسری چیه تا با خودم ببرم تا نزدیکترین محل به یزد بیفتم؟/یک سوال مهم دیگم به نظر شما عزیزان خدمت در ارگان های ارتش را به لحاظ خوبی و راحتی را به ترتیب هم چه نیرویی میدانید(پدافندو هوایی و دریایی و زمینی)/ به نظرتون با توجه به رشتم چند درصد احتمال داره که دوره کد بخورم ؟/و سوال آخرم اینکه چرا امارات را که خدمت را تازگیها اجباری کرده برای بالای دیپلم بین 6 تا 9 ماه ولی اینجا سیکل و دکتری دوتاشون 21 ماه؟
سلام جواد
1-بله تک پسری بودن هم شرایط هست اما جزو اولویت های اول نیست، اولین اولویت با فرزند نظامی هست، بعد متاهلی با فرزند، بعد متاهلی بدون فرزند، بعدش فکر کنم تک فرزندی یا تک پسری باشه
2-یادم نمیاد مدرک چی میخواستند چون خودم نداشتم اصلا پیگیر نبودم، اما وقتی برید اونجا بهتون میگن بعد به خانواده میگید براتن بفرستند
3- حالا که شما نیروی زمینی هستید چه اهمیتی داره کدومش راحت تره؟ میگن معمولا حسابداری ها کد نمی خوردند اما درگیر دوره کد نشو، دوست من که کد خورد اوضاع اش بهتر از منی شد که کد نخورد، همیشه کد بد نیست
4-اینم باید برید از آقایون بوووووووووووق بپرسید.

لیسانسه های 05 میوفتند گردان 4، پادگان بدی نیست خصوصا اگر بیوفتی گروهان 6 که خیلی هتله یا بیوفتی 3
با خودت کارت تلفن ببر، یه دو ماهی هم موبایل ات رو بی خیال شو

mhei
11-06-2014, 08:20
با پارتی که تقریبا همه کار میشه کرد، ببستگی به آدمش داره که ببینه میخواد از پارتی استفاده کنه یا نه!
معمولا پادگان های لب مرز محل تجمع کسایی هست که یا پارتی نداشتند، یا نخواستند از پارتی استفاده کنند

دمت گرم حرف دلمو زدي

ali_kasper
11-06-2014, 15:22

باید 65 سالش تموم شده باشه و وارد 66 بشه تا شما معاف بشی

urumchi
11-06-2014, 15:35
بهترین حالتهای خدمت

1- امریه
2- سربازمعلم
3- وزارت دفاع
4- سپاه
5- ارتش
6- ناجا

بدترین، سختترین خدمت تو کل ایران ، خدمت تو مرزبانی هست بعدشم پلیس راهور

کلا خدمت تو ناجا یعنی سرپا ایستادن های طولانی و مداوم + نخود هر آشی شدن

دعوا بشه> ناجا ، دزدی بشه> ناجا ، فوتبال باشه> ناجا ، عید باشه> ناجا ، عزاداری باشه> ناجا
انتخابات باشه> ناجا ، رییس جمهور یا رهبر بیاد سفر استانی> ناجا

خلاصه کنم، ناجا اینجا ، ناجا اونجا ، ناجا همه جا ، همه وقت ، 24 ساعت 7 روز هفته ، بدون تعطیلی و ...

ali_agha1981
11-06-2014, 18:20
سلام
من دیپلم دارم و برگه سبزم هم گرفتم و چون سرباز غایب بودم 6 ماه اضافه خدمت خوردم...

حالا به نظرتون آیا امکان داره چون سرباز غایب بودم آموزشی من رو به جای بد بندازن یا مثلا کل خدمت رو بدترین جاها بیافتم..
یا سرباز غایب بودن کلا تاثیری نداره و فقط اضافه خدمت میخوری ؟

خواهشا اگه کسی هم اینجا سرباز غایب بوده و خدمت رفته بهم پی ام بده...چند تا سوال دارم ازش.

مرسی

alaatash
11-06-2014, 19:03
سلام بچه ها
امیدوارم خوب باشین
من لیسانس هستم و تاریخ اعزامم افتاده شهریور
من چون مادرم ناراحتی قلبی داره والانم درگیریم ومیخوام کمک خانواده باشم
بنظرتون تاریخ اعزام رو میندازن واسم ابان اگه درخواست بدم؟
بعد الان بنظرتون درخواست بدم یا 1ماه قبل اعزام؟
راهی هست که صددرصد قبول کنن؟
خ نگرانم
متشکرم:n16:

alaatash
11-06-2014, 19:04
سلام بچه ها
امیدوارم خوب باشین
خ نگرانم

m.miri
11-06-2014, 19:12
با سلام
یه سوال فنی دارم
اگر فردی 7 ماه خدمت کنه و بعد دانشکاه واسه ارشد قبول شه و تو مدت تحصیل بتونه 14 ماه با بیشتر کسری نخبگی بگیره و یعنی عملا مدت خدمتش تموم میشه دوباره باید بعد از دانشگاه اعزام شه و داستان کفایتی ها رو داره و یه مدتی تو پادگان آموزشیش باشه یا مستقیم میتونه تسویه حساب کنه و کارتشو بگیره؟؟؟؟
با تشکر

rezaete
11-06-2014, 19:32
با سلام
یه سوال فنی دارم
اگر فردی 7 ماه خدمت کنه و بعد دانشکاه واسه ارشد قبول شه و تو مدت تحصیل بتونه 14 ماه با بیشتر کسری نخبگی بگیره و یعنی عملا مدت خدمتش تموم میشه دوباره باید بعد از دانشگاه اعزام شه و داستان کفایتی ها رو داره و یه مدتی تو پادگان آموزشیش باشه یا مستقیم میتونه تسویه حساب کنه و کارتشو بگیره؟؟؟؟
با تشکر
مجددا اعزام میشه، یعنی میره پادگان آموزشی، 15 روز بعد امریه میگیره و میره سر یگان، اونجا معافیت نخبگی رو ارائه میده، وقتی که ثبت شد تسویه حساب میکنه و ترخیص میشه

Milad4171
11-06-2014, 19:33
سلام دوستان
بعد از زمان که کمیسون تشخیص داد که مشمول معاف نمیشه ؛ چه مقدر زمان میبره که طرف اعزام بشه به خدمت؟
خودشون کاراشو میکنن؟
یا دوباره باید دفترچه بگیره پست کنه؟

rezaete
11-06-2014, 19:36
سلام
من دیپلم دارم و برگه سبزم هم گرفتم و چون سرباز غایب بودم 6 ماه اضافه خدمت خوردم...

حالا به نظرتون آیا امکان داره چون سرباز غایب بودم آموزشی من رو به جای بد بندازن یا مثلا کل خدمت رو بدترین جاها بیافتم..

خواهشا اگه کسی هم اینجا سرباز غایب بوده و خدمت رفته بهم پی ام بده...چند تا سوال دارم ازش.

مرسی
نه به هیچ وجه ربطی نداره که کجا بیوفتی

meysam1321
11-06-2014, 21:33
جایی هستش که توسردرش نوشتن خربیا آدم برو :n03:
اون پادگان 03 عجب شیر بود که 20 30 سال پیش جلوی در دژبانی روی سنگ نوشته بودن این جمله رو
و اینکه رو دیوارای آسایشگاهش خروس کشیده بودن و زیرش تخم مرغ! به معنی اینکه اینجا خروس رو هم محبور میکنن تخم بذاره.

نه به من چیزی نیومده بود من رفتم پلیس + 10 گفتم به من نامه نیومده اونم یه پرینت گرفت که توش نوشته بود اعزام شهریور گفتم خوب میخوام تعجیل بزنم گفت صبر کن ببینم میشه یا نه بعد چند دقیقه گفت کلا

درخواستو بستن تو سیستم حتما ظرفیت تکمیله نمیشه درخواست داد ! :n27:

بعضی وقتا نظام وظیفه سیستمش رو میبنده! اپراتور هم حدس زده که شاید ظرفیت تکمیله؛ شما بهتر بود زودتر دوباره افدام میکردی.

شما اگه اخر تیر تموم کنی، اقدام کنی برای تسویه حساب، کارنامه ات آماده بشه و بتونی کاراشو بکنی، تا اواسط مرداد طول میکشه.
اگه اواسط مرداد دفترچه بفرستی، چون شهریور از ماه های شلوغ هست، احتمال 95% بیوفتی آبان.

سلام دوستان
یعنی حدود یکماه دیگه...

اگه پیگیر خبرهای سایت وظیفه باشی، متوجه میشی که یکی دو هفته پیش گفتن قراره سیستم اینجوری بشه.

mgh-mysterio
11-06-2014, 22:25
بهترین حالتهای خدمت

1- امریه
2- سربازمعلم
3- وزارت دفاع
4- سپاه
5- ارتش
6- ناجا

دعوا بشه> ناجا ، دزدی بشه> ناجا ، فوتبال باشه> ناجا ، عید باشه> ناجا ، عزاداری باشه> ناجا

خلاصه کنم، ناجا اینجا ، ناجا اونجا ، ناجا همه جا ، همه وقت ، 24 ساعت 7 روز هفته ، بدون تعطیلی و ...
داداش دمت گرم . کاملا ترکوندی منو :n01:

از یکم انشاالله بدبختی استارت میخوره !:n19:

arash520
11-06-2014, 22:35
سلام رفقا
یکی از دوستام اعزامی 1 تیر بود برای مشکل پزشکی انحراف بینی درخواست تمیدد پزشکی داده برای 1 شهیور اعزام بشه
دوستم 18 خرداد درخواستشو فرستاده. به نظرتون با درخواستش موافقت میشه؟ کسی سابقه تمدید کردنو داشته؟

meysam1321
11-06-2014, 23:48

چرا نمیشه؟ برو پلیس + 10 و به راحتی تعویق بزن. البته اگه دوس داری عقب بندازی به خاطر گواهینامه یا هر چیز دیگه...
فکر کنم فقط یک بار یک ماه برات بزنن...
پلیس+10 برات ثبت میکنه و باید صبر کنی نظام و ظیفه جواب بده فکرکنم

باید یکی از شرایط رو داشته باشی
همینجوری نیس که بری بگی یه ماه دیگه میرم، اونا هم بگن بفرما.
اینجوری باشه هرج و مرج میشه نمیشه کنترل کرد که کیا چه وقتی میرن خدمت!

سلام دوستان
منم یکی تیر آموزشی 03 عجب شیر - آموزشگاه شهید سرلشگر شعبان برخورداری نزاجا
:n02:
دوستان منتظر نظرتون هستم
همه که میگن خیلی سخت گیر هستن
از جزئیات خبر ندارم
لطفا تجربیاتتون رو بگین

ممنون

من 53 روزه دارم 03 عجب شیر خدمت میکنم.
اگه دیپلم و زیر دیپلم باشی، یکم سخت میگیرن، ولی اگه دانشگاهی باشی خیلی راحته.
شما که یک تیر اعزام میشی، پس دانشگاهی هستی
دو دوره قبل گروهان 5 (گر5 گد033) گروهان نمونه بود، دوره قبل گروهان اول. ولی شما سعی کن بیوفتی گروهان2 ، فرماندهش خیلی آدم باشعور و جنتلمن هستش.

دوستان

رژه که فقط یه بار هستش که فرمانده یا.... سان میبینن، یه بار رو میتونی تحمل کنی.
ولی توی تمرین رژه میتونی اطلاع بدی و بیای بیرون.
در موقع نگهبانی، پس بخش وظیفشه بیاد بهت سر بزنه؛ اگه سر نزنه تخلف کرده و اگه بری دستشویی (ترک پست کنی) تو هم تخلف کردی و اگه بگیرن و گیر بدن، از 3 ماه تا 15 سال زندانی داره (این قانونشه، ولی معمولا گیر نمیدن و به تنبیه اکتفا میکنن)

اگه حالت بد بشه، میری پیش ارشد، اون میفرسته بهداری، اگه بهداری بگه استراحت در یگان (با پوتین یا بدون پوتین)(با پوتین باشه باید بیای توی جمع، ولی رژه نمیری؛ بدون پوتین باشه میتونی بری توی آسایشگاه، زیلو بندازی زمین و استراحت کنی، استارحت در منزل (اعزام میشی) ، بستری (میری بیمارستان).

meysam1321
12-06-2014, 00:01

آره ماه رمضان سخت نمیگیرن
کلاسا رو زیر آفتاب برگذار نمیکنن (البته مونده به فرمانده، اگه عقده ای باشه میتونه طبق برنامه سین (ساعتی) بره جلو و همه کلاسا رو جلو آفتاب برگذار کنه.

کیفیت و کمیت غذاها بهتر میشه.

طول مدت آموزشی 8 هفته و 2 روز هست
ولی شما بعد از 2 ماه از دوره آموزشی مرخص میشی (امریه بعد از دو ماه میاد)
اون چند روز بعد از 58 روز (8هفته و 2 روز) رو تمرین تحلیف میکنی.

عشق و حال نه، ولی راحت تره، تا آخر ماه رمضان
چون بعدش باید فشرده تر کار کنی تا آموزشت عقب نمونه.

توی دفترچه بیمه های ما 21 ماه اعتبار زده.
و تا زمانی که دستور جدید نیاد و اعلام نشه از چه تاریخی 24 ماه خواهد شد!!!؛ همون 21 ماه هست (شاید فردا بگن از تیرماه 24 ماه شده که در این صورت کسانی که از تیر به بعد اعزام میشن، 24 ماه خدمت میکنن؛ شایدم بگن زیر پرچم 24 ماه، اونوقت هرکی که توی پادگانه، خدمتش میشه 24 ماه، حتی اونی که 1 روز مونده تا 21 ماهش تموم بشه)

این دوست شما باید دقیقا همون جایی مراجعه کنه که توی برگ آبی نوشته شده (آدرس محل اعزام:تهران میدان سپاه سازمان وظیفه عمومی ناجا )

حسابداری 90% کد میخوره
تک پسری جزو کد دارها (شرایط دارها) حساب میشه
اصل شناسنامه به همراه کپی (یا فقط کپی برابر اصل شناسنامه) خودت و پدرت؛ و اینکه توی پادگان میان 2000 تومن میگیرن، خودشون از اداره ثبت احوال استعلام میگیرن.
هر کدوم از ارگان ها، شمال رسته هایی هستن، که راحت ترینشون عقدیتی و ستاد (کارهای اداری) هست.

چند وقت پیش دلیل این کارو گفتن، گفتن ما برای مدت خدمت فرق نمیزاریم، ولی نوع شغلی که میدیم از سرباز صفر تا ستوان یکم پزشک متفاوته.

meysam1321
12-06-2014, 00:06
سلام

مرسی

از نظر نیروهای مسلح جای خوب و بد نداریم، موقع تقسیم به این چیزا نگاه نمیکنن.
سرباز غایب فقط توی مدت خدمت تاثیرداره که معمولا دو سومش (دست فرمانده هستش) بخشیده میشه.

سلام بچه ها
امیدوارم خوب باشین
خ نگرانم
بیماری بستگان درجه 1 (پدر مادر همسر فرزند) رو معمولا موافقت میکنن
الان یا یک ماه بعد فرقی نداره؛ اگه قرار باشه موافقت کنن، میکنن

با سلام
یه سوال فنی دارم
با تشکر

پسرعمه من یه سال خدمت کرد، بعد رفت دانشگاه
بعد از دانشگاه معافیت گرفت، فقط دو سه روز رفت پادگان تا براش اشتغال به خدمت صادر کنن و بعدش معافیتشو گرفت (البته پارتی داشت، یکم زودتر کاراشو کردن)

meysam1321
12-06-2014, 00:13
سلام لطفا یکی جواب بده
ممنون

انتظار برای ارشد دلیل موجه نیست؛ با این دلیل موافقت نمیشه

حتما باید خودتون حضور داشته باشید

rezamis2
12-06-2014, 08:26
سلام
دوستان کسی میدونی پدافند سمنان بهتره یا بیوفتم نیرو انتظامی اراک؟

alireza-1991
12-06-2014, 08:44
بهترین حالتهای خدمت

1- امریه
2- سربازمعلم
3- وزارت دفاع
4- سپاه
5- ارتش
6- ناجا

وزارت دفاع پذیرش داره یا خودشون بر میدارن ؟

alireza-1991
12-06-2014, 08:46
سلام دوستان
بعد از زمان که کمیسون تشخیص داد که مشمول معاف نمیشه ؛ چه مقدر زمان میبره که طرف اعزام بشه به خدمت؟
خودشون کاراشو میکنن؟
یا دوباره باید دفترچه بگیره پست کنه؟

دوستان سوال بنده هم هست

کلا پروسه زمانی از درخواست تا مراجعه به بیمارستان و تشکیل شورا و اعزام احتمالی چقدر طول میکشه

mgh-mysterio
12-06-2014, 09:05
دوستان عزیز وضعیت کسری ها چجوریه الان ؟

پدر من 20ماه و 10 روز تو جبهه (سپاه ) خدمت کرده . 5 % هم جانبازی داره .خودم هم 2 سال بسیج فعال دارم

چقدر میتونم کسری بگیرم؟ ارگانم هم ناجا هستش.

من شنیدم ارتش واسه کسری دست و دلباز تره .حقیقت داره ؟

babakshahkaram
12-06-2014, 10:44
دوستان سوال بنده هم هست

کلا پروسه زمانی از درخواست تا مراجعه به بیمارستان و تشکیل شورا و اعزام احتمالی چقدر طول میکشه
من بهمن ماه دفترچه پست کردم، اسفند بیمارستان رفتم، فروردین کمیسیون داشتم و تیر اعزام میشم.
برای من تقریبا 4 ماه طول کشید.
اگر در روز کمیسیون، سرباز یا معاف از رزم شناخته بشید، شما لازم نیست کاری بکنید، تشریف میبرید خونه و برگه سبز و سفید به آدرس منزلتون ارسال میشه. فقط پس از مدتی اگه این برگه ها نیومد میتونید برید و از پلیس+10 بگیرید.

meysam1321
12-06-2014, 14:38
سلام
دوستان کسی میدونی پدافند سمنان بهتره یا بیوفتم نیرو انتظامی اراک؟

ناجا کلا خوب نیس
ناجا از نظر راحتی در آخرین رتبه قرار داره
چه کاملا بی سواد باشی، چه دکتر

meysam1321
12-06-2014, 14:40
وزارت دفاع پذیرش داره یا خودشون بر میدارن ؟

پذیرش همون خودشون برداشتنه دیگه

شما میری درخواست میدی ، اونا اگه برداشتنت، پذیرشت میکنن.

HamiD-Xfors
12-06-2014, 15:09
دوستان من دیگه شهریور اعزامم نتونستم تعجیل بزنم !

کی اطلاع میدن که کجا میوفتم؟ یا بازم خودم باید برم پلیس + 10؟