PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

SNOW PATROL
16-05-2014, 10:34
من یجا شنیدم معیاری برای قد و وزن هست که خارج از اون معافیت تعلق میگیره درسته ؟ اگه آره چه معیاری هستند ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

این معافیت حذف شد ....

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

vestlaif
16-05-2014, 10:35
این معافیت حذف شد ....

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

تاپیک هارو میخوندم جالب شد برام بدونم قضیه خرید سربازی چجوری هست ؟ واقعا انجام میشه ؟ مبلغ و کارای اداریش چجوریه ؟

SNOW PATROL
16-05-2014, 10:48
تاپیک هارو میخوندم جالب شد برام بدونم قضیه خرید سربازی چجوری هست ؟ واقعا انجام میشه ؟ مبلغ و کارای اداریش چجوریه ؟

احتمالا شما خیلی عقب رفته اید
چون خیلی وقته امکان خرید سربازی نیست

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

vestlaif
16-05-2014, 10:59

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

دارم از عقب شروع میکنم ببینم قضیه چیه . زیاد تا الان پیگیر اینکارا نبودم . ممنون

ali_agha1981
16-05-2014, 11:55
نشست تخصصی مرکز پژوهش‌ها در مورد شرایط مطلوب سربازی در آینده (حذف سربازی اجباری)
وی افزود: مطالعات نشان می دهند که در ۲۴ کشور جهان سربازی اجباری وجود دارد و در مقابل ۱۰۳ کشور جهان سربازی اجباری ندارند. همچنین فقط در ۷ کشور از این ۲۴ کشوری که سربازی اجباری دارند ، طول خدمت بیش از یک سال است (یعنی خدمت دوره ضرورت). نکته دیگری که در اکثر قریب به اتفاق این کشورها وجود دارد این است که با افزایش میزان تحصیلات، مدت خدمت سربازی کاهش زیادی پیدا می‌کند یعنی کسی که مثلا لیسانس یا فوق لیسانس گرفته مدت خدمت سربازی اش فرضا نصف کسی است که تحصیلات دانشگاهی ندارد.

ما نخواستیم سربازی اجباری رو حذف کنند... بیان مدت زمان سربازی رو به یکسال یا کمتر کاهش بدن..به خدا ملت همه پا میشن میرن سربازی..

اینجوری که نمیشه..یک بنده خدایی دو سال زندگیش رو میذاره برای خدمت..
بعدش فردای اون روزی که کارت پایان خدمت رو میگیره ..میگن سربازی اجباری حذف شد..!!!! چه حسی اون لحظه میتونی داشته باشی..؟:n15:

اینا ملت رو مسخره کردن..یه روز میان همه شرایط کسری خدمت تحصیل کرده ها و.. رو برمیدارن و میخوان بکنن 24 ماه.. !!
یه روز دم از حذف سربازی اجباری میزنن ..!!!

Behrang_sh
16-05-2014, 12:05
سلام دوستان
من یک سال و نیم سابقه بسیج فعال دارم . چقدر بابتش کسری میدن؟؟
اصلا ارزش پیگیری و گرفتنش رو داره؟؟

درود
تا پارسال به ازای هر سال فعالی 30 روز کسری میدادن اما فکر کنم امسال شده سالی 20 روز
ارزش؟؟!!!!!!!! تو خدمت 1 روز کسری هم ارزشی برابر 1 تن طلا خالص رو داره

Behrang_sh
16-05-2014, 12:10
ما نخواستیم سربازی اجباری رو حذف کنند... بیان مدت زمان سربازی رو به یکسال یا کمتر کاهش بدن..به خدا ملت همه پا میشن میرن سربازی..

بعدش فردای اون روزی که کارت پایان خدمت رو میگیره ..میگن سربازی اجباری حذف شد..!!!! چه حسی اون لحظه میتونی داشته باشی..؟:n15:

اینا ملت رو مسخره کردن..یه روز میان همه شرایط کسری خدمت تحصیل کرده ها و.. رو برمیدارن و میخوان بکنن 24 ماه.. !!
بعید میدونم سربازی تو کشوری مثل ایران حذف بشه!
این مورد کم کردن مدتش هم بعید به نظر میاد
زیاد به این اخبار توجه نکنید! بیشتر جنبه بهره برداری های سیاسی و شخصی داره

sansa
16-05-2014, 12:19

دقیقا منم همینو میگم. باید فرق بین کسی که مدت بیشتری خدمت کرده با کسی که کمتر خدمت کرده باشه . مثلا به عنوان سابقه کاریش استفاده بشه .

paranoid_android
16-05-2014, 12:27
ببینید دوستان. واقعا خدمت اجباری هیچوقت توی این مملکت برداشته نمیشه.. یه عده میان جو الکی میدن و میرن.. مثل اینه که بگن قراره از فردا دموکراسی در کشور برقرار بشه و ... ... که همش مثل رویای دست نیافتنیه!.. نهایت حرکتی که ممکنه انجام بشه اینه که حدمت دوباره برگرده به 18 ماه و کسری های مربوط به تحصیلات دانشگاهی برقرار بشه.. در واقع پسرفت کردن توی این کشور خودش نوعی پیشرفت بحساب میاد:n01: جون همه چیز واقعا درحال بدتر شدن هست و خدمت سربازی هم از این قاعده مستثنی نیست..

Soroush-S
16-05-2014, 12:36
سلام دوستان
2 ماه و 7 روز کسری میگیرید

Iloveu-ALL
16-05-2014, 12:42
سلام دوستان

سالی 45 روز بابت هر سال. حداکثر تا 6 ماه میشه از این طریق کسری گرفت.
کارت سبز هم هست که آموزشی رو دیگه نمی گذرونی ولی شنیدم کسر نمی کنه فقط همون آموزشی رو بر میداره.

amin5030
16-05-2014, 12:56
سالی 45 روز بابت هر سال. حداکثر تا 6 ماه میشه از این طریق معافیت گرفت.
کارت سبز هم هست که آموزشی رو دیگه نمی گذرونی ولی شنیدم کسر نمی کنه فقط همون آموزشی رو بر میداره.
تکمیلی 2 ماه کسری داره علاوه بر اینکه اگر سپاه بیافتی اموزشی نداری

Iloveu-ALL
16-05-2014, 13:06
تکمیلی 2 ماه کسری داره علاوه بر اینکه اگر سپاه بیافتی اموزشی نداری

دو ماه کسری داره ولی حداکثر کسری گرفتن از این راه 6 ماه هست. حالا اگه کارت سبز رو داشته باشی، در صورتی که سپاه بیوفتی آموزشی نداری.
البته یه راه هایی هست که با ب س ی ج هماهنگ کنی (منظورم پارتی نیستا!) که سپاه و همینطور نزدیک محل سکونتت بیوفتی!

Bin4ry
16-05-2014, 13:13

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

به اون صورت سابق قابل خرید نیست ولی هستن کسایی که با ۷۰-۶۰ میلیون معافیت پزشکی میگیرن براتون پس میشه یه جور خریدن سربازی!
البته برا خیلی ها ارزشی نداره که انقد پول بدن و آخرش معافیت پزشکی بدن دستشون!
کسری هم میتونن جور کنن ماهی ۳-۲ تومن فک کنم

Iranian boy10
16-05-2014, 13:22
سلام دوستان

سلام
باید این ۱سال و نیم که میگید ثبت سوابق کرده باشید تا بهتون کسری تعلق بگیره وگرنه هیچی نمیدن.

Sent from my ME173X using Tapatalk

dahar
16-05-2014, 14:14
سلام
دوستان کسی هست این اواخر، کسری جبهه پدر گرفته باشه و یگان خدمتی تو نیرو انتظامی باشه و ثبت کرده باشه .چون میگن ثبت نمیکنند

sansa
16-05-2014, 14:16
ببینید دوستان. واقعا خدمت اجباری هیچوقت توی این مملکت برداشته نمیشه.. یه عده میان جو الکی میدن و میرن.. مثل اینه که بگن قراره از فردا دموکراسی در کشور برقرار بشه و ... ... که همش مثل رویای دست نیافتنیه!.. نهایت حرکتی که ممکنه انجام بشه اینه که حدمت دوباره برگرده به 18 ماه و کسری های مربوط به تحصیلات دانشگاهی برقرار بشه.. در واقع پسرفت کردن توی این کشور خودش نوعی پیشرفت بحساب میاد:n01: جون همه چیز واقعا درحال بدتر شدن هست و خدمت سربازی هم از این قاعده مستثنی نیست..

واقعا سربازی برای یک فرد تحصیل کرده عین جهنم میمونه ..... وقتی میاد دیگه حال و حوصله کار کردن رو هم نداره از زندگی نا امید و افسرده میشه ./

amin5030
16-05-2014, 15:49
دو ماه کسری داره ولی حداکثر کسری گرفتن از این راه 6 ماه هست. حالا اگه کارت سبز رو داشته باشی، در صورتی که سپاه بیوفتی آموزشی نداری.
البته یه راه هایی هست که با ب س ی ج هماهنگ کنی (منظورم پارتی نیستا!) که سپاه و همینطور نزدیک محل سکونتت بیوفتی!

بله در مجموع 6 ماه کسری می شه از بسیج و کفایتی گرفت.

jamal9
16-05-2014, 22:14
سلام دوستان این سوالو چند صفحه قبل هم پرسیدم ولی یه چی دیگه میخام بهش اضافه کنم
گفته بودم که من پدرم 63 سالشه و سابقه ی سکته داره و دیابتم داره..مادرمم 60سالشه و چربی خون و فشار خون داره ...خواهر بزرگتر از 25 سال و ازدواج نکرده هم دارم و 3 تا برادر بزرگتر از خودم دارم که ازدواج کردن.
پرسیدم که میتونم معافی کفالت بگیرم؟یه دوستمون گفتن نمیشه.یه دوستمونم گفتن که اگه بابام از کار افتاده شناخته بشه میشه گرفت.
میخام اضافه کنم که اگه تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته ی امداد یا هردوشون باشیم نمیشه معافی گرفت؟ یکی از فامیلامون گفت که اگه تحت پوشش بهزیستی باشی باید 1 عضو خانواده معاف بشه...راست میگه؟

TATU_TATY
17-05-2014, 00:28
با سلام خدمت اساتید

آقا من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته ازاد هستم ... میخوام انصراف بدم تابستون برم خدمت ...بماند که چرا میخوام این کار رو بکنم

من هنرستان دیپلم یه رشته ای دارم حالا میخوام با اینکه فوق دیپلم همون رشته رو دارم برم برای دیپلم رشته کامپیوتر هنرستان دوباره شروع کنم به خوندن

آیا مکانش هست بتونم همین ترم که هنوز انصرافی ندادم مدارک مورد نیازم رو از دانشگاه بگیرم و برم شبانه ثبت نام کنم و شروع کنم برای گرفتن دیپلم کامپیوتر

در حین خدمت هم میشه این کار رو انجام داد ؟؟؟ اجازه نمیدن برای اینکه .. چون من مقطع بالاتری رو دارم

اقا ما خیلی مخلصیم

SNOW PATROL
17-05-2014, 10:41
سلام دوستان این سوالو چند صفحه قبل هم پرسیدم ولی یه چی دیگه میخام بهش اضافه کنم
گفته بودم که من پدرم 63 سالشه و سابقه ی سکته داره و دیابتم داره..مادرمم 60سالشه و چربی خون و فشار خون داره ...خواهر بزرگتر از 25 سال و ازدواج نکرده هم دارم و 3 تا برادر بزرگتر از خودم دارم که ازدواج کردن.
پرسیدم که میتونم معافی کفالت بگیرم؟یه دوستمون گفتن نمیشه.یه دوستمونم گفتن که اگه بابام از کار افتاده شناخته بشه میشه گرفت.
میخام اضافه کنم که اگه تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته ی امداد یا هردوشون باشیم نمیشه معافی گرفت؟ یکی از فامیلامون گفت که اگه تحت پوشش بهزیستی باشی باید 1 عضو خانواده معاف بشه...راست میگه؟

درسته اگر تحت پوشش بهزیستی یا کمیته باشید چنین امکانی هست اما تا جایی که من اطلاع دارم مادر باید فاقد همسر باشه و همسرش فوت کرده باشه برای اطلاع بیشتر به نظام وظیفه مراجعه کنید

با سلام خدمت اساتید

آقا من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته ازاد هستم ... میخوام انصراف بدم تابستون برم خدمت ...بماند که چرا میخوام این کار رو بکنم

من هنرستان دیپلم یه رشته ای دارم حالا میخوام با اینکه فوق دیپلم همون رشته رو دارم برم برای دیپلم رشته کامپیوتر هنرستان دوباره شروع کنم به خوندن

آیا مکانش هست بتونم همین ترم که هنوز انصرافی ندادم مدارک مورد نیازم رو از دانشگاه بگیرم و برم شبانه ثبت نام کنم و شروع کنم برای گرفتن دیپلم کامپیوتر

در حین خدمت هم میشه این کار رو انجام داد ؟؟؟ اجازه نمیدن برای اینکه .. چون من مقطع بالاتری رو دارم

والا دوست من.. مورد شما یکم پیچیده هست به نظرم در تاپیک زیر مطرح کنید بهتر به نتیجه میرسید
مهم : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم تو سایت نظام وظیفه دیدم :

16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

ali_agha1981
17-05-2014, 18:24
سلام
این معاینات پزشکی برای پر کردن دفترچه اعزام آیا هزینه خاصی داره ؟؟
در ضمن بجز قد و وزن و گروه خونی و...معاینه ی دیگه ای هم میکنن..؟

Hamed-M1
17-05-2014, 19:18
سلام
این معاینات پزشکی برای پر کردن دفترچه اعزام آیا هزینه خاصی داره ؟؟
در ضمن بجز قد و وزن و گروه خونی و...معاینه ی دیگه ای هم میکنن..؟

به دفتر پلیس +10 مراجعه میکنید یه فرم به نام شما میدن که توش مکان دکتر معتمد رو نوشته میرید پیش دکتر دکتر خودش کار بلده بعد پول ویزیت میدید.
بعد میرید واکسیناسیون من به یک مرکز درمانی رفتم که خود پلیس +10 بهم گفت برو اونجا. رفتم اونجا نوشته بود برای سربازا و... و واکسن میزنند من که پولی ازم نگرفتن دیگه نمیدونم چه جوری بود!!!!!

ehsanjokar
18-05-2014, 09:06
با سلام .
دوستان من رفتم کرمانشاه و کسر خدمت 4 ماه گرفتم بخاطر جبهه ی پدرم. تازه برگشتم و یکی اونجا گفت حدود 1 ماه طول میکشه تا توی سیستم ثبت بشه
حالا سوالم اینه که باید منتظر باشم تا ثبت شه یا همین الان هم دفترچه پست کنم بیاد هم مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی اگه توی برگ سبزم الان ثبت نشه ، بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟ ممنون لطفا راهنماییم کنید

AMIR MOHAMMAD . M
18-05-2014, 09:51
با سلام .
دوستان من رفتم کرمانشاه و کسر خدمت 4 ماه گرفتم بخاطر جبهه ی پدرم. تازه برگشتم و یکی اونجا گفت حدود 1 ماه طول میکشه تا توی سیستم ثبت بشه
حالا سوالم اینه که باید منتظر باشم تا ثبت شه یا همین الان هم دفترچه پست کنم بیاد هم مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی اگه توی برگ سبزم الان ثبت نشه ، بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟ ممنون لطفا راهنماییم کنید

یک ماه نهایتش هست. زودتر میاد.

اگه فرصت داری و وارد غیبت نمیشی بزار ثبت شه بعد دفترچه پست کن . چون دوندگیش کمتر میشه.

در غیر اینصورت بعدا هم مشکلی پیش نمیاد.

mk367
18-05-2014, 10:29
الان ادم با 26 سال سن با مدرک دیپلم بره سربازی خیلی براش بد تموم میشه؟الان مدارک رو بفرستم کی برگه اعزام میاد؟مدت سربازی همون 21 ماه؟

Don_Saeed
18-05-2014, 11:49
الان ادم با 26 سال سن با مدرک دیپلم بره سربازی خیلی براش بد تموم میشه؟الان مدارک رو بفرستم کی برگه اعزام میاد؟مدت سربازی همون 21 ماه؟

هرچی سنت بیشتر باشه و مدرک پائین تر خدمت بیشتر بهت سخت میگذره :n30: مثلا سپاه بیافتی مستقیم میری آشپزخونه نیروی انتظامی هم همینطور ولی اگه نیرو زمینی و ..... بیافتی که لامصب دوره رنجری برگزار میکنن :n04: الان مدارکتو بفرستی 4 ماه دیگه برگه اعزام میاد مدت سربازی هم همون 21 ماهه

akpa
18-05-2014, 12:11
دوستان ببخشید من پدرم 11 ماه خدمت جنگی داره که یه نامه از مرکز اعزامش گرفته برای اینکه کسری بگیرم چطور باید اقدام کنم؟ و اینکه الان چقدر بهم کسری میخوره؟

mhei
18-05-2014, 12:18
تو ارگان نيروي انتظامي رئيس كارگزيني نگاه به هيكل و قيافه و سن وسال و شخصيتت مي كنه ببينه بدرد چه كاري مي خوري ، ناراحت نباش ، براي اعزام اقدام كن.

AMIR MOHAMMAD . M
18-05-2014, 12:55

اگه آموزشی رو بزاریم کنار که البته اونم گاهی اوقات با سن بالاتر میتونه بهتر باشه ( کاری نداشته باشن و مثلا منشی بشی اونجا ) تو یگان یه تفاوت هایی میزارن بین شمایی که 26 سالته با اونی که 18 سالشه.

البته شما الان غیبت داری که برابر مقررات اضافه خدمت و ... رو باید تحمل کنی ( یعنی فقط 21 ماه نیست )

تو ارگان نيروي انتظامي رئيس كارگزيني نگاه به هيكل و قيافه و سن وسال و شخصيتت مي كنه ببينه بدرد چه كاري مي خوري ، ناراحت نباش ، براي اعزام اقدام كن.

کاملا تایید میشه.

برا همینه اکثر سربازای خدمات و آماد و امثالهم آدمای شری هستن.

هرچی سنت بیشتر باشه و مدرک پائین تر خدمت بیشتر بهت سخت میگذره :n30: مثلا سپاه بیافتی مستقیم میری آشپزخونه نیروی انتظامی هم همینطور ولی اگه نیرو زمینی و ..... بیافتی که لامصب دوره رنجری برگزار میکنن :n04: الان مدارکتو بفرستی 4 ماه دیگه برگه اعزام میاد مدت سربازی هم همون 21 ماهه

عجب غولی ساختی از خدمت :blink:

پس هرکی بیافته سپاه میره آشپزخونه و قسمتای دیگه هم از افسرا استفاده میکنن یا رسمیا کارا رو انجام میدن؟!:n15:

تقسیمات همش شانسه.

mk367
18-05-2014, 13:14
اگه آموزشی رو بزاریم کنار که البته اونم گاهی اوقات با سن بالاتر میتونه بهتر باشه ( کاری نداشته باشن و مثلا منشی بشی اونجا ) تو یگان یه تفاوت هایی میزارن بین شمایی که 26 سالته با اونی که 18 سالشه.

البته شما الان غیبت داری که برابر مقررات اضافه خدمت و ... رو باید تحمل کنی ( یعنی فقط 21 ماه نیست )

کاملا تایید میشه.

برا همینه اکثر سربازای خدمات و آماد و امثالهم آدمای شری هستن.

عجب غولی ساختی از خدمت :blink:

پس هرکی بیافته سپاه میره آشپزخونه و قسمتای دیگه هم از افسرا استفاده میکنن یا رسمیا کارا رو انجام میدن؟!:n15:

تقسیمات همش شانسه.

از جواب همه تون ممنونم منتها من غیبت ندارم چون تغییره رشته دادم و درس خوندم زیاد تو دانشگاه طول کشیده نتونستم به موقع تموم کنم تا شهریور پارسال از معافیت تحصیلی استفاده می کردم.تو این فاصله تو دوره45 روزه سپاه هم شرکت کردم و کارتشو گرفتم . بهم گفتم بعضی ماهها اگه برگه تو بفرستی می افتی تو یه ارگان خاص مثلا اردبیهشت برای سپاه و.. به نظرتون درسته ؟الا ن خرداد بفرستم می افتم کجا؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
18-05-2014, 14:50
از جواب همه تون ممنونم منتها من غیبت ندارم چون تغییره رشته دادم و درس خوندم زیاد تو دانشگاه طول کشیده نتونستم به موقع تموم کنم تا شهریور پارسال از معافیت تحصیلی استفاده می کردم.تو این فاصله تو دوره45 روزه سپاه هم شرکت کردم و کارتشو گرفتم . بهم گفتم بعضی ماهها اگه برگه تو بفرستی می افتی تو یه ارگان خاص مثلا اردبیهشت برای سپاه و.. به نظرتون درسته ؟الا ن خرداد بفرستم می افتم کجا؟؟

Ok.

نه چنین چیزی نیست.

شاید تو یه ماه خاص که اونم قابل پیش بینی نیست یه ارگان بیشتر سرباز بگیره و یه ارگان کمتر ولی اینکه مثلا این ماه پست کنی میفتی سپاه یا ارتش یا ... درست نیست و غیر قابل پیش بینی.

شما تو فرصتی که داری بیفت دنبال پذیرش سپاه که قدم اولش اینه که یه فامیل یا آشنای سپاهی پیدا کنی. یا خودت پیگیر بشی که کجا کی پذیرش میکنه.

holyboy
18-05-2014, 15:36
دوستان یه سوال کارمندی سپاه (نه پاسداری) کارت پایان خدمت میخواد؟

AMIR MOHAMMAD . M
18-05-2014, 16:07
دوستان یه سوال کارمندی سپاه (نه پاسداری) کارت پایان خدمت میخواد؟

بله.

البته میتونه خدمت 2 ساله شما جزو 30 سال کار شما محسوب شه که با قانون جدید بعد از چند سال به شما کارت پایان خدمت میدن که شرایط داره.

و تنها فرقش تو لباسه ، وگرنه کارمندا هم مثل نظامی ها درجه دارن ( جایگاه )

mk367
18-05-2014, 16:23
Ok.

نه چنین چیزی نیست.

شاید تو یه ماه خاص که اونم قابل پیش بینی نیست یه ارگان بیشتر سرباز بگیره و یه ارگان کمتر ولی اینکه مثلا این ماه پست کنی میفتی سپاه یا ارتش یا ... درست نیست و غیر قابل پیش بینی.

شما تو فرصتی که داری بیفت دنبال پذیرش سپاه که قدم اولش اینه که یه فامیل یا آشنای سپاهی پیدا کنی. یا خودت پیگیر بشی که کجا کی پذیرش میکنه.

شاید عجیب باشه ولی اصلن دوست ندارم تو شهر خودم بیافتم .اینجوری راحت ترم

mf.designing
18-05-2014, 16:51
سلام
دوستان یه سوال در مورد انتقال (داخل یگان) و گرفتن مامور داخل یگان دارم !
من افتادم یه جائی که خیلی شرایط خیلی شرایط خوبی نداره ! این امکان رو دارم که بتونم مامور بشم به اصطلاح برا یه بخش دیگه ! (حالا در مورد انتقال چیزی درستی نمیدونم !)
حالا سوالم اینه که اگه من برم یه جا دیگه مامور ، تو چیزائی مثل نگهبانی یا آماده باش ها یا رزم شبانه و ... باید از جائی که مامورشم برگردم یگان اصلی ؟! در مورد مرخصی و اینا چی ؟! مسئول فرمانده اولیه هستش ؟!
در کل مراحل و شرایط مامور و انتقالی چیه ؟!

AMIR MOHAMMAD . M
18-05-2014, 18:06
شاید عجیب باشه ولی اصلن دوست ندارم تو شهر خودم بیافتم .اینجوری راحت ترم

حالا میتونی یه جا پذیرش بگیری و بعد از آموزشی درخواست انتقال به یگانهای شهرستان اون مرکز رو بدی.

الان مهم اینه که سپاه بیفتی تا بسیجیت سوخت نشه.

سلام
دوستان یه سوال در مورد انتقال (داخل یگان) و گرفتن مامور داخل یگان دارم !
من افتادم یه جائی که خیلی شرایط خیلی شرایط خوبی نداره ! این امکان رو دارم که بتونم مامور بشم به اصطلاح برا یه بخش دیگه ! (حالا در مورد انتقال چیزی درستی نمیدونم !)
حالا سوالم اینه که اگه من برم یه جا دیگه مامور ، تو چیزائی مثل نگهبانی یا آماده باش ها یا رزم شبانه و ... باید از جائی که مامورشم برگردم یگان اصلی ؟! در مورد مرخصی و اینا چی ؟! مسئول فرمانده اولیه هستش ؟!
در کل مراحل و شرایط مامور و انتقالی چیه ؟!

من یه جا میرفتم با اینکه نیروی زمینی بود یه سرباز بود که برا بسیج مستضعفین بود که در توضیح بهم گفت ماموریتی اومدم اینجا و تا آخر خدمتم هم اینجام و قوانین همونجا هم شاملش میشد و تا آخر خدمت کاری با محل اول خدمتش نداشت.انگار سرباز اونجاست

Behrang_sh
18-05-2014, 20:16
من یه جا میرفتم با اینکه نیروی زمینی بود یه سرباز بود که برا بسیج مستضعفین بود که در توضیح بهم گفت ماموریتی اومدم اینجا و تا آخر خدمتم هم اینجام و قوانین همونجا هم شاملش میشد و تا آخر خدمت کاری با محل اول خدمتش نداشت.انگار سرباز اونجاست

استخر پادگان ما هم چند تا ناجی داشت که برای نیرو زمینی بودند و ماموریتی اومدن و خدمتشون توی پادگان ما تموم شد (پادگان ما هوافضائه)

sasan.69
18-05-2014, 20:31
از چند نفرشنیدم که مثلا سابق داشتن مدرک ملاک نیس تو آموزشی و خدمت و فقط آشنا داشته باشی میتونی راحت باشی...میخوام بدونم چقدر درسته؟:n03:

HOOSEIN 105
18-05-2014, 20:52
سلام . دوستان یه سوال داشتم
من شنیدم برای اینکه بتونی کسری بسیج بگیری باید حتما برگ سبز یا همون تکمیلی رو داشته باشی
این درسته؟؟
یعنی من که 2 سال سابقه فعال دارم اما بدون تکمیلی نمیتونم کسری بگیرم؟؟
در ضمن ارتش خدمت میکنم الان

holyboy
18-05-2014, 22:20
بله.

البته میتونه خدمت 2 ساله شما جزو 30 سال کار شما محسوب شه که با قانون جدید بعد از چند سال به شما کارت پایان خدمت میدن که شرایط داره.

و تنها فرقش تو لباسه ، وگرنه کارمندا هم مثل نظامی ها درجه دارن ( جایگاه )

ممنون یعنی اگه کارمند شیم خدمت نمیریم و چند سال بعد کارت میگیریم؟:n04:

mk367
19-05-2014, 00:12
من شنیدم برای اینکه بتونی کسری بسیج بگیری باید حتما برگ سبز یا همون تکمیلی رو داشته باشی
این درسته؟؟

من که برای کارام رفته بودم بسیج تو تابلو جز مدارک لازم برای دریافت کسری بسیج کارت سبز رو نوشته بودند.

amin khan
19-05-2014, 00:29
این درسته؟؟

نه ربطی نداره
بابت سابقه فعالت به تنهایی میتونی کسری بگیری

AMIR MOHAMMAD . M
19-05-2014, 08:59
ممنون یعنی اگه کارمند شیم خدمت نمیریم و چند سال بعد کارت میگیریم؟:n04:

گفتم که فرقشون فقط تو لباسه ، و شرایط داره.

مثلا اینا که بسیج ویژه هستن تو سپاه به همین صورت کارت میگیرن ( قبلا آموزش دیدن + آموزش های مجدد )

ham33d
19-05-2014, 14:08
سلام اخرش خدمت شد 24 ماه:n13::n13::n13::n13:

alireza-1991
19-05-2014, 14:25
نظر من بسته به شرایط شماست. اگر برای شغل آیندت خیالت نسبتا راحته، برو ارشد بخون (یعنی سرمایه داری یا پارتی)
در کل از نظر مالی هم تامین باید باشی دیگه

اما اگر از نظر شغلی آینده مشخصی نداری و ممکنه ارشد هم بگیری و سربازی بری و باز فرقی با زمانی که کارشناسی داشتی نکنی، خوب چه بهتر که الان بری دنبال سربازی و بعدش هم شغل.........
اگر با توجه به شغلت، دیدی ارشد بدردت میخوره، همون موقع هم میتونی بگیری(با خیال راحت از اینکه قبول هم نشی، زندگیت جریان داره)
شغل وآینده ای که نداریم از طرف دیگه با توجه به رتبم رشته ای باید برم که بهش علاقه ندارم !!!

alaatash
19-05-2014, 14:39
سلام بچه ها
میگم قبل ازاومدن برگه سبزمیشه برم 2تا پرینت ازش بگیرم و برم بدم دسته ارگانهای غیر نظامی که اقدام بکنم واسه امریه؟
یا اینکه نمیشه همزمان ازدوتا سازمان اقدام کرد؟
ولی توی 1سازمان از طریق 2تا اشنا میشه اقدام کرد؟
که هرکدوم تونست بگیره

holyboy
19-05-2014, 16:39

کجا گفته؟؟؟؟؟؟؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
19-05-2014, 17:36

هنوز 21 ماه هست.

mani6606
19-05-2014, 17:39
همچنان خدمت ۲۱ ماه و هیچ خبری در مورد افزایش طول مدت خدمت داده نشده.

sansa
19-05-2014, 18:25
همچنان خدمت ۲۱ ماه و هیچ خبری در مورد افزایش طول مدت خدمت داده نشده.

سال بعد هم حتما 24 میشه . الان برو راحت بشی از این بدبختی و ننکگ:n03:

hassanshaikhi
20-05-2014, 07:41
اگه امسال کسی اعزام بشه و سال بعد بشه 24 ماه مدت خدمت اون 21 ماه هست یا 24 ماه؟

ali_agha1981
20-05-2014, 09:28
اگه امسال کسی اعزام بشه و سال بعد بشه 24 ماه مدت خدمت اون 21 ماه هست یا 24 ماه؟

21 ماه......

Sarbaz e Pir
20-05-2014, 19:09
دوستان و کارشناسان گرامی امر خدمت سربازی، درود

به فردی که پا به سن گذاشته و اکنون قصد حضور به هم رسانیدن زیر پرچم، جهت کوبیدن پا به زمین را دارد، چه توصیه‌هایی می‌کنید؟ بایدها و نبایدها و همچنین نکات مثبت و منفی این دوران فترت و زمانه عسرت چیست؟ مدیریت رفتاری کودکان و بالاخص عوام کالانعام، به چه نحوی نیکوتر است؟ راههای دوری گزیدن از اراذل و اجامر و اوباش و همچنین سفلگان و فرومایگان و ناکسان که بسیارند چیست؟

سپاس از شما نیکان. شاعر می‌فرماید :

مرا بسود و فرو ریخت هر چه دندان بود

نبود دندان، لابل چراغ تابان بود

سپید سیم زده بود و در و مرجان بود

ستارهٔ سحری بود و قطره باران بود

یکی نماند کنون زان همه، بسود و بریخت

چه نحس بود همانا که نحس کیوان بود

merlin2005
20-05-2014, 19:27
برادر کوچیک من خدمت هستش

س/پاه.

خودم هم 89 ارتش نیروی زمینی خدمت کردم.

دو هفته پیش رفته بودم دیدن داداشم که سپاه خدمت می کرد(محل رو برای مسائل امنیتی نمی گم:d)... توی پادگان کاری نبود که نکرده باشم!! دو شب اونجا خوابیدم(پنج شنبه تا شنبه) یکی نگفت این کیه اینجا چی کار می کنه.
پنج شنبه شب ساعت 10 اومدیم پادگان دیدم لامپهای اتاق دژبانی رو خاموش کردن و ps3 اوردن دارن فیفا بازی می کنن. تا 12 فیفا جام بازی می کردیم بعد هم رفتیم کپیدیم....
پادگانش هم وسط شهر بودا...

بعد ما هم 4 سال پیش خدمت کردیم..... :|

Behrang_sh
20-05-2014, 20:00
برادر کوچیک من خدمت هستش

س/پاه.

خودم هم 89 ارتش نیروی زمینی خدمت کردم.

دو هفته پیش رفته بودم دیدن داداشم که سپاه خدمت می کرد(محل رو برای مسائل امنیتی نمی گم:d)... توی پادگان کاری نبود که نکرده باشم!! دو شب اونجا خوابیدم(پنج شنبه تا شنبه) یکی نگفت این کیه اینجا چی کار می کنه.
پنج شنبه شب ساعت 10 اومدیم پادگان دیدم لامپهای اتاق دژبانی رو خاموش کردن و ps3 اوردن دارن فیفا بازی می کنن. تا 12 فیفا جام بازی می کردیم بعد هم رفتیم کپیدیم....
پادگانش هم وسط شهر بودا...

بعد ما هم 4 سال پیش خدمت کردیم..... :|

درود
دوست عزیز همه مقرهای سپاه مثل هم نیست!
خود من هم الان دارم سپاه خدمت میکنم ، رفیق و هم دوره ای خودم هم پادگانشون چسبیده به ما ، والا ما که تو این 16 ماه اسفالت شدیم و اون هم عشق و حال کرد و الان 9 کیلو اضافه وزن داره!(نوش جونش)
ما خودمون تو ستادیم و چند تا پاسگاه و موضع عملیاتی زیر نظر اینجاست اما ما داریم سرویس میشیم و اونایی که تو پاسگاهن دارن عشق و حال میکنن!(اونا هم نوش جونشون)
امیدوارم این 2 سال علافی به همه راحت بگذره

chubin009
20-05-2014, 20:05
سلام
من یه دوستی دارم میخواد انتقالی بگیره با شرایط زیر به نظرتون بهش انتقالی میدن :
این بنده خدا پدرش 4 الی 5 ساله که به حالت قهر خونه رو ترک کرده و دیگه هیچ خبری ازش نیست . یه برادر کوچکتر از خودش داره ولی بالای 18 ساله که الان به خاطر خدمت این ، تعویق خورده خدمتش . ولی این برادرش نان آور خانه نیست . از اینجا که داره خدمت میکنه تا خونشون 1000 کیلومتر فاصله هستش . با این شرایط میتونه سرپرستی مادر و خواهر و برادرش رو بگیره و انتقالش بدن شهر خودش ؟؟(اعزامی برج 6 سال 92 هستش که بعد از دوره کد اومده این یگان)
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم

iranch
20-05-2014, 20:50
سلام
چند سری نیت کردم برم سربازی و ترسیدم .چه کنیم؟ تک پسر مدرک لیسانس کامپیوتر
به جز آموزشی بقیه مدت وضع چطوره؟ یعنی با لیسانس کامپیوتر کارمون اصولا مشخص هست؟ یا یک روز وسط چهار راه یک روز ...

AMIR MOHAMMAD . M
20-05-2014, 21:22
دوستان و کارشناسان گرامی امر خدمت سربازی، درود

به فردی که پا به سن گذاشته و اکنون قصد حضور به هم رسانیدن زیر پرچم، جهت کوبیدن پا به زمین را دارد، چه توصیه‌هایی می‌کنید؟ بایدها و نبایدها و همچنین نکات مثبت و منفی این دوران فترت و زمانه عسرت چیست؟ مدیریت رفتاری کودکان و بالاخص عوام کالانعام، به چه نحوی نیکوتر است؟ راههای دوری گزیدن از اراذل و اجامر و اوباش و همچنین سفلگان و فرومایگان و ناکسان که بسیارند چیست؟

سپاس از شما نیکان. شاعر می‌فرماید :

مرا بسود و فرو ریخت هر چه دندان بود

نبود دندان، لابل چراغ تابان بود

سپید سیم زده بود و در و مرجان بود

ستارهٔ سحری بود و قطره باران بود

یکی نماند کنون زان همه، بسود و بریخت

چه نحس بود همانا که نحس کیوان بود

بعله!

مطالب و تجربیات زیاده و مثل این میمونه که یکی 2 سال کامل که همش هم تجربه بوده رو بیاد بیان کنه.

شما میتونی نکته هایی رو توی تاپیک پیدا کنی و بخونی ، فقط باید بگردی دنبالش.

این گروه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم میتونه کمکت کنه.

سلام
من یه دوستی دارم میخواد انتقالی بگیره با شرایط زیر به نظرتون بهش انتقالی میدن :
این بنده خدا پدرش 4 الی 5 ساله که به حالت قهر خونه رو ترک کرده و دیگه هیچ خبری ازش نیست . یه برادر کوچکتر از خودش داره ولی بالای 18 ساله که الان به خاطر خدمت این ، تعویق خورده خدمتش . ولی این برادرش نان آور خانه نیست . از اینجا که داره خدمت میکنه تا خونشون 1000 کیلومتر فاصله هستش . با این شرایط میتونه سرپرستی مادر و خواهر و برادرش رو بگیره و انتقالش بدن شهر خودش ؟؟(اعزامی برج 6 سال 92 هستش که بعد از دوره کد اومده این یگان)
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم

الان برادر ایشون داره قانونا نقش ایشون رو بازی میکنه و نمیتونه دلیلی بیاره برا انتقال

سلام
چند سری نیت کردم برم سربازی و ترسیدم .چه کنیم؟ تک پسر مدرک لیسانس کامپیوتر
به جز آموزشی بقیه مدت وضع چطوره؟ یعنی با لیسانس کامپیوتر کارمون اصولا مشخص هست؟ یا یک روز وسط چهار راه یک روز ...

اگر بند پ نداری پس خدمتت همش شانس و زرنگی خودت هست. یا جای خوب یا جای بد.

نمیتونی پیش بینی کنی.

ولی در کل با این رشته و مدرک زیاد بهت سخت نمیگزره نسبت به اکثر سربازا.

باید فقط تصمیم بگیری بری یا نه و اصلا به اینکه کجا میفتی فکر نکن.

+ f.a.r.i
20-05-2014, 21:24
سلام

دوستان تو آموزشی وقتی میری باید با شماره چند موهاتو بزنی بهتره ؟

آموزشی مرخصی نمیدن ؟ تو دوماه اموزشی وسطش مرخصی میدن یا اخرش ؟؟؟؟؟

و اخر اینکه وقتی میری اموزشی و موهاتو و ریش هاتو :n02: میزنی ، ظرف چند هفته در اموزشی بعد از بلند شدن ریش ها میشی افغانی ... گیر نمیدن به ریش های خیلی بلند شده ؟؟؟:n10:

Sarbaz e Pir
20-05-2014, 22:05
آیا شخصی که غیبت داشته می‌تواند امریه بگیرد؟ اگر غیبت وی موجه بوده و پرونده پزشکی نیز برای اثبات آن داشته باشد چه؟

saman123123
21-05-2014, 11:22
سلام

و اخر اینکه وقتی میری اموزشی و موهاتو و ریش هاتو :n02: میزنی ، ظرف چند هفته در اموزشی بعد از بلند شدن ریش ها میشی افغانی ... گیر نمیدن به ریش های خیلی بلند شده ؟؟؟:n10:

شماره -۴-
مرخصی هفته اول یه چن روزی (بسته به مرکز آموزشی داره) میدن برای لباس و ...
دیگه مرخصی نداره تا پایان دوره.
البته به استثنای مرخصی اخر هفته بومی ها.
بند *پ* هم که داشته باشی نصف هر هفته رو تو مرخصی هستی:n02:

به ریش و سیبیل تو ارتش گیر میدن (مگر اینکه عضو یه مکتب خاصی باشی!)
ولی تو سپاه گیر نمیدن.

saman123123
21-05-2014, 11:24
دوستان لطفا هر کدوم هر راهی رو که برای بردن گوشی داخل پادگان بلدید رو بفرمایید,شدیدا نیاز دارم گوشی ببرم ولی این دژبانها بدجوری میگردن:n05:

Hossein_128
21-05-2014, 11:48
سلام

دوستان حین خدمت به سربازان خدمات درمانی رایگان میدن؟؟

مثلاً برای کاشت و ترمیم دندان هم خدمات رایگان میدن؟

+ f.a.r.i
21-05-2014, 12:16
دوستان این بند * پ * چی هست ؟؟؟ یکم شفاف سازی کنین شاید ما داشته باشیم :n02:

AMIR MOHAMMAD . M
21-05-2014, 13:43
سلام

با 4 باید بزنی.

کل مرخصی هایی که میتونن بدن:

اولش برای لباس و پوتین و...
آخر هفته اونایی که حدود 2 ساعت تا خونه راه دارن
وسطش با عنوان میان دوره برای رفع خستگی
آخرش با عنوان پایان دوره به منظور رفع خستگی وآماده شدن برای معرفی به یگاه.

میان دوره و مخصوصا پایان دوره رو معمولا میدن ولی باقیش رو اگه دوست داشته باشن میدن.

اوضاع ظاهر هم تو ارتش یه مقدار مهمه یعنی باید مرتب باشی ولی سپاه زیاد گیر نمیده

دوستان لطفا هر کدوم هر راهی رو که برای بردن گوشی داخل پادگان بلدید رو بفرمایید,شدیدا نیاز دارم گوشی ببرم ولی این دژبانها بدجوری میگردن:n05:

بسته به زرنگی خودت هست.

ما هر روشی هم بگیم قدیمی شده.

سلام

دوستان حین خدمت به سربازان خدمات درمانی رایگان میدن؟؟

مثلاً برای کاشت و ترمیم دندان هم خدمات رایگان میدن؟

اگر زیبایی محسوب بشه بیمه پولش رو نمیده .

دوستان این بند * پ * چی هست ؟؟؟ یکم شفاف سازی کنین شاید ما داشته باشیم :n02:

همون پ*ارتی خودمون هست.

western1
21-05-2014, 16:53
سلام برو بچ/ آقا من اول اردیبهشت دفترچه پست کردم فرداش پلیس + 10 رفتم برگه رو گرفتم 1 تیر اعزامم.
تا الان برگه سبز دمه دره خونه نیومده!! برگه اعزامم هم نیومده! تکلیف چیه به نظره شما؟ کجا برم تحویلش بگیرم؟ دمتون گرم

" M e H r D a D "
21-05-2014, 18:07
سلام برو بچ/ آقا من اول اردیبهشت دفترچه پست کردم فرداش پلیس + 10 رفتم برگه رو گرفتم 1 تیر اعزامم.
تا الان برگه سبز دمه دره خونه نیومده!! برگه اعزامم هم نیومده! تکلیف چیه به نظره شما؟ کجا برم تحویلش بگیرم؟ دمتون گرم

سلام
به سلامتی...
برگه سفید (معرفی به یگان آموزشی) که 10 روز مونده به اعزام میاد
ولی برگه سبز رو واسه منم نیومد که از پلیس+10 پرسیدم گفتن تو این مدت واسه هیچکس نیومده (آخر فروردین اینو بهم گفتن!)!!!
البته برگه سبز اهمیتی هم نداره و همون المثنی که گرفتید کافیه... (البته 2 سال پیش راهنمایی و رانندگی المثنی رو ازم قبول نمیکرد و میگفت باید اصلش باشه، به غیر از این موردی ندیدم که المثنی نتونه انجام بده...)

mocc
21-05-2014, 19:24

داداش منم مثل توئم و برگ سبزم نمیومد. الان دیگه آنی شده و پلیس +10 اصلشو میده. برو پلیس +10

mocc
21-05-2014, 19:32
سلام. دوستان من متولد 69 هستم و در تاریخ 92.11.30 در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و به تازگی دفترچه خدمت رو پست کردم و فعلا تنها "برگ آماده بخدمتم" به دستم رسیده و در اول تیر اعزامم، آیا میتوانم قبل از اعزام با در دست داشتن برگ آماده به خدمت، برای اخذ کسری جبهه به همراه پدرم به محل خدمت ایشان مراجعه کنم؟ یا حتما باید بعد از اعزام اقدام کنم؟

ali_agha1981
21-05-2014, 20:08
سلام
برای من یه اتفاق عجیب افتاد...

من دو روز پیش رفتم پلیس +10 که دفترچه رو بهشون بدم و برگه معاینه پزشکی رو بگیرم و دکتر برم
و همون روزش هم برم حتما دفترچه رو پست کنم..(میخواستم حتما حتما تا آخر اردیبهشت دفترچه رو پست کنم..)
دفترچه رو که دادم شماره ملی ام تو سیستم زد ...... گفت اصلا چنین شماره ملی و شماره شناسنامه ای در سازمان ثبت احوال ثبت نشده...:n04:
و خودشم شدیدا تعجب کرده بود و گفت شناسنامه ات رو عوض کردی ؟ که گفتم نه ..
یه برگه بهم داد گفت برو یه هفته دیگه بیا...شاید مشخصاتت ثبت بشه...اونموقع بیا دفترچه رو پست کن..!

اولش شاکی شدم که عجب شانسی داریم ما ، یه هفته بعد ؟؟!! همه چیز رو پیش بینی میکردم غیر از این...!!:23:
بعد به خودم گفتم بذار برم یه پلیس +10 دیگه و اونجا دفترچه رو بدم..شاید اونجا اتفاقی این مشکل نباشه..

ولی یهو یه حسی بهم گفت شاید قسمت این بوده و همین یه هفته تاخیر در پست کردن دفترچه باعث بشه اتفاقات خوبی تو خدمتم بیافته و مثلا آموزشی جای خوبی بیافتم و همینطور تمام خدمتم و....:n16:

خلاصه خواستم بگم تو زندگی همه ، بعضی اتفاقات ممکنه بیافته که اولش شاید فکر کنید بد شانسیه ولی بعدا متوجه میشید به نفع تون بوده...پس عجولانه تصمیم نگیرید و صبور باشید..من به تقدیر باور دارم..:n06:

AMIR MOHAMMAD . M
21-05-2014, 21:02
سلام. دوستان من متولد 69 هستم و در تاریخ 92.11.30 در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و به تازگی دفترچه خدمت رو پست کردم و فعلا تنها "برگ آماده بخدمتم" به دستم رسیده و در اول تیر اعزامم، آیا میتوانم قبل از اعزام با در دست داشتن برگ آماده به خدمت، برای اخذ کسری جبهه به همراه پدرم به محل خدمت ایشان مراجعه کنم؟ یا حتما باید بعد از اعزام اقدام کنم؟

هم الان میتونی اقدام کنی و هم بعد از اعزام

Sarbaz e Pir
21-05-2014, 23:09
خلاصه خواستم بگم تو زندگی همه ، بعضی اتفاقات ممکنه بیافته که اولش شاید فکر کنید بد شانسیه ولی بعدا متوجه میشید به نفع تون بوده...پس عجولانه تصمیم نگیرید و صبور باشید..من به تقدیر باور دارم..:n06:

گرانقدر، بگذار اتفاق خوب بیافتد بعد از آنچه رخ داده نتیجه‌گیری کن. هنوز که نتیجه کارت معلوم نیست. شاعر می‌فرماید :

گفتی که تو را شوم مدار اندیشه

دل خوش کن و بر صبر گمار اندیشه

کو صبر و چه دل، کنچه دلش می‌خوانند

یک قطرهٔ خون است و هزار اندیشه

m-530
22-05-2014, 05:54
سلام
ما رو با لیسانس میفرستند نگهبانی و توالت شوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟! این واقعیت داره ؟

Doctor Splinter
22-05-2014, 09:05
سلام
مهم نیست که با چه سن و چه مدکی می رید خدمت ولی خودتون رو برای هر کاری آماده کنید.
یادم میاد یه افسر وظیفه داشتیم که فوق لیسانس بود و نزدیک 30 سال داشت و از فرماندمون سنش بیشتر بود ولی چون یه بار به حرف فرمانده گوش نداد یه صبح تا ظهر فرستادنش بیگاری بنده خدا رو!

Doctor Splinter
22-05-2014, 09:07
سلام
مهم نیست که با چه سن و چه مدکی می رید خدمت ولی خودتون رو برای هر کاری آماده کنید.
یادم میاد یه افسر وظیفه داشتیم که فوق لیسانس بود و نزدیک 30 سال داشت و از فرماندمون سنش بیشتر بود ولی چون یه بار به حرف فرمانده گوش نداد یه صبح تا ظهر فرستادنش بیگاری بنده خدا رو!

ali_agha1981
22-05-2014, 10:44
گرانقدر، بگذار اتفاق خوب بیافتد بعد از آنچه رخ داده نتیجه‌گیری کن. هنوز که نتیجه کارت معلوم نیست. شاعر می‌فرماید :

نیازی نیست وایسم اتفاق خوبه بیافته...
چون معتقدم همیشه عجله نکردن و صبور بودن نتیجه ی بهتری خواهد داشت...:n06:

alinoona
22-05-2014, 11:30
سلام

نگهبانی که صددرصد دارید.اصلا نگهبانی رو از دوره آموزشی بگیرن که میشه اردو! (البته اگه رژه رو هم بی خیال شیم).
شستن سرویس بهداشتی هم اسمش غلط اندازه وگرنه یه 10-15 دقیقه شلنگ گرفتنه دیگه، من خودم یه هفته این کاره بودم البته تو دوره کد بعدش چون چرخشی بود عوض شد.
بعدش لیسانس مگه چیه برادر، اونجا که بری انقدر فوق لیسانس و پزشک و دکترای تخصصی میبینی که شرمنده میشی.

western1
22-05-2014, 11:44
سلام
برادره من در دوران آموزشی مکان آموزش در یک پادگان در نظر گرفته می شود اما خوابگاه و ... تحصیل کرده ها جداگانه در نظر گرفته می شود. حتی دستشویی تحصیلکرده ها هم با دیپلمه ها فرق می کنه! صبحگاه و صف شام و ناهار و شام و صبحانه هم متفاوت است. اونجایی که ما بودیم همیشه اول باید قشر تحصیلکرده می رفت تو سلف غذاخوری بعد بقیه. :n22:. نگهبانی رو دکل و تا صبح بیدارباش و ... هم ندارید. البته نوبتی اون هم اگر بیفته چند ساعت در هفته اون هم جلوی دره آسایشگاهتون پاسبانی می دی نمایشی :n24:. بعد از اموزشی هم اوضاع خوبه. به نظرم من بهتره قبل از سربازی یک مدرکه دانشگاهی بگیرن بچه ها لااقل :n09:
راستی در رابطه با شستن توالت هم خدمتتون بگم که توالت قشره تحصیلکرده همیشه تمیزه اون هم هر هفته یا 2 هفته 10 دقیقه چند نفری و نوبتی یک آبی به اون جا میگیری و خلاص.
:n11:

mocc
22-05-2014, 12:59
هم الان میتونی اقدام کنی و هم بعد از اعزام

دوست عزیز شما مطمئنی؟ آخه هر کی یه چیز میگه. نمیخوام کلی راه بکوبم برم بعدش بگن رفتی یگان اقدام کن. از طرفی هم میترسم کسری هارو بردارن... آخه بعضیا میگن باید از تو یگان اقدام کنی...
دوستان دیگه اطلاعی دارن؟ سوالم این بود:

دوستان من متولد 69 هستم و در تاریخ 92.11.30 در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و به تازگی دفترچه خدمت رو پست کردم و فعلا تنها "برگ آماده بخدمتم" به دستم رسیده و در اول تیر اعزامم، آیا میتوانم قبل از اعزام با در دست داشتن برگ آماده به خدمت، برای اخذ کسری جبهه به همراه پدرم به محل خدمت ایشان مراجعه کنم؟ یا حتما باید بعد از اعزام اقدام کنم؟

western1
22-05-2014, 13:56
دوست عزیز شما مطمئنی؟ آخه هر کی یه چیز میگه. نمیخوام کلی راه بکوبم برم بعدش بگن رفتی یگان اقدام کن. از طرفی هم میترسم کسری هارو بردارن... آخه بعضیا میگن باید از تو یگان اقدام کنی...
دوستان دیگه اطلاعی دارن؟ سوالم این بود:

دوستان من متولد 69 هستم و در تاریخ 92.11.30 در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم و به تازگی دفترچه خدمت رو پست کردم و فعلا تنها "برگ آماده بخدمتم" به دستم رسیده و در اول تیر اعزامم، آیا میتوانم قبل از اعزام با در دست داشتن برگ آماده به خدمت، برای اخذ کسری جبهه به همراه پدرم به محل خدمت ایشان مراجعه کنم؟ یا حتما باید بعد از اعزام اقدام کنم؟
باید بری توی یگان و توی اونجا کارهاتو انجام بدن دیگه! پلیس + 10 که نمیوتونه کسری خدمت برات بگیره. مدارکتو اماده کن رفتی خدمت انجام میشه. حالا واسه محکم کاری یه سری بزن یا زنگ بزن بپرس. کسری رو هم بخوان بردارن از اوله سال بعد اجرا میشه نه الان

omidshsh
22-05-2014, 14:43
ماه اول گذشت به هر شکلی که بوووود
میان دوره هم ندادن نامردا :-/
10 روزه دیگه قراره 2روز و 3شب بریم اردوگاه توی شهرستان جهرم
کسی می تونه بگه دقیقا چه کارا می کنیم اونجا؟
چیا لازمه ببریم؟
چه نکاتی رو رعایت کنیم؟
سخته :n27:؟

sasan.69
22-05-2014, 15:06
ماه اول گذشت به هر شکلی که بوووود
میان دوره هم ندادن نامردا :-/
10 روزه دیگه قراره 2روز و 3شب بریم اردوگاه توی شهرستان جهرم
کسی می تونه بگه دقیقا چه کارا می کنیم اونجا؟
چیا لازمه ببریم؟
چه نکاتی رو رعایت کنیم؟
سخته :n27:؟

داداش خیلی سخت گذشت؟ :n03:

mocc
22-05-2014, 15:48
باید بری توی یگان و توی اونجا کارهاتو انجام بدن دیگه! پلیس + 10 که نمیوتونه کسری خدمت برات بگیره. مدارکتو اماده کن رفتی خدمت انجام میشه. حالا واسه محکم کاری یه سری بزن یا زنگ بزن بپرس. کسری رو هم بخوان بردارن از اوله سال بعد اجرا میشه نه الان

داداش آخه من شنیدم با برگ سبز مشه. یعنی شما میگی نمیشه؟

omidshsh
22-05-2014, 15:59
داداش خیلی سخت گذشت؟ :n03:
واالا سختیش بستگی به روحیت و امادگی بدنیت داره
اون اوایل با کمبود خواب و عجله ای بودن همه کارا مشکل داشتم
الان با اونا کنار اومدم مشکل اصلیم ورزش های صبحگاهی هست مخصوصا دور میدان که با تفنگ میدوییم جونم در میره
کلا تا حدود 9 صبح اگه زنده یمونم بقیش کلاس تئوری هست و مشکلی نیست
البته اردوگاه هم در پیشه

Rossin
22-05-2014, 16:38
سلام دوستان
برادر من چند وقت پیش رفت بیمارستان نیرو دریایی رشت برای ادامه امور معافیتش و بهش گفتن که یک هفته دیگه به ما زنگ میزنن که چه روزی بره کمیسیون.
الان تقریبا 10 روزی گذشته اما با ما تماس نگرفتن
با بیمارستان هم تماس میگیریم میگن باید خودتون بیاید اینجا و از امور درمان پرسو جو کنید!

کسی در جریان هست که این کارای کمیسیون روندش همینجوریه یا نه؟
الان ما چی کار کنیم؟ باز بریم بیمارستان پرسو جو؟ یعنی یادشون رفته زنگ بزنن؟؟

mani6606
22-05-2014, 17:07
سال بعد هم حتما 24 میشه . الان برو راحت بشی از این بدبختی و ننکگ:n03:

داداش دیر آمدی تمام شد:n10::n09:

بالاخره بعد از ۲۱ ماه و معادل ۶۴۰ روز خدمت من هم در نیروی زمینی ارتش تمام شد ( اعزام ۱\۶\۹۱) هم روز های خوش داشت و هم سخت با این که در شهر خودم بودم اما فشار و حجم کاری که هر روز سر کار داشتم زیاد بود و از طزفی هم بد اخلاقی ها و بد رفتاری ها برخی کادریی ها باید به ان اضافه کرد. در این خدمت چیزی گیر آدم نمیاد جز چند دوست ( وظیفه و کادر) که میتونه سالهای زیادی ماندگاری داشته باشه.
در یکی از این صفحات دیدم دوستی بین رفتن به خدمت و ارشد مردد بود ، ۲ سال پیش وقتی که ماه دوم آموزشی شروع شده بود مهر ماه بود که نتیجه ارشد اعلام شده بود و شبانه قبول شده بودم اما دیدم تا ۲ یا ۳ سال دیگه از جسمی یا روحی شاید توان و تحمل پایین تر باشه برای همین بیخیال خدمت شدم و هیچ وقت هم حسرت اون رو نخوردم و امسال دوباره شرکت کردم و رتبه ام نسبت به ۲ سال قبل بهتر شد.
امیدوارم خدمت همه دوستان چه اونهایی که در حال خدمت هستند و چه اونهایی که به زودی اعزام میشن به خوبی و خوشی باشه.

AMIR MOHAMMAD . M
22-05-2014, 19:34
دوست عزیز شما مطمئنی؟

گفتم که هم قبل اعزام میتونی اقدام کنی و هم بعد از اعزام و هیچ فرقی نمیکنه.

شما اگه مطمئن نیستی با خیال راحت بزار برا بعد از اعزام.

سلام دوستان
برادر من چند وقت پیش رفت بیمارستان نیرو دریایی رشت برای ادامه امور معافیتش و بهش گفتن که یک هفته دیگه به ما زنگ میزنن که چه روزی بره کمیسیون.
الان تقریبا 10 روزی گذشته اما با ما تماس نگرفتن
با بیمارستان هم تماس میگیریم میگن باید خودتون بیاید اینجا و از امور درمان پرسو جو کنید!

کسی در جریان هست که این کارای کمیسیون روندش همینجوریه یا نه؟
الان ما چی کار کنیم؟ باز بریم بیمارستان پرسو جو؟ یعنی یادشون رفته زنگ بزنن؟؟

اونا منظورشون 7 روزه کاری بوده که شما به طور عادی باید چند روز بزاری روش .

پس صبر کن خبر میدن.

اگر خبری نشد حدود 5 . 6 روز دیگه برو پیگیری کن.

Rossin
22-05-2014, 20:05

پس صبر کن خبر میدن.

الان 12 روز گذشته بازهم تا اخر این هفته جدید صبر میکنیم
امیدوارم زودتر جواب بدن چون خیلی استرس داریم:n02:

Rossin
22-05-2014, 20:28

پس صبر کن خبر میدن.

الان 12 روز گذشته بازهم تا اخر این هفته جدید صبر میکنیم
امیدوارم زودتر جواب بدن چون خیلی استرس داریم:n02:

HOJ-JAT
22-05-2014, 21:30
سلام
برا معافیت کفالت از کار افتاد گی پدر باید اول دفترچه پست کنی یا اول بری دنبال کاراش ؟؟
بعدش اگه قبول نکنن مثل معافیت پزشکی برگ اعزام برات میاد؟؟

western1
22-05-2014, 21:42
سلام
برا معافیت کفالت از کار افتاد گی پدر باید اول دفترچه پست کنی یا اول بری دنبال کاراش ؟؟
بعدش اگه قبول نکنن مثل معافیت پزشکی برگ اعزام برات میاد؟؟
برای هرکاری اول باید بری دفترچه پست کنی تا بری تو اصله داستان!
بعدش اگر قبول نکنن برگه اعزامت میاد و باید بری خدمت مقدس.

m-530
22-05-2014, 21:42
من میخوام برم ...:n28:

آموزشی خیلی سخت میگذره ؟ تو اموزشی تحصیل کرده ها رو جدا میکنن ؟؟؟؟

مسئولیت قبول کردن بده (من تایپم سریع هست میزارن منشی بشم ؟ اصلا منشی بودن بد هست ؟)؟؟؟؟ و اخر اینکه مرخصی هایی که میدن تاریخ انقضا دارن ؟

21 ماه خیلی زوره به خدا ..... من میمیرم ...دق میکنم یا حسیییییییییییییین !:n30:

western1
22-05-2014, 21:45
من میخوام برم ...:n28:

آموزشی خیلی سخت میگذره ؟ تو اموزشی تحصیل کرده ها رو جدا میکنن ؟؟؟؟

مسئولیت قبول کردن بده ؟؟؟؟ و اخر اینکه مرخصی هایی که میدن تاریخ انقضا دارن ؟

21 ماه خیلی زوره به خدا ..... من میمیرم ...دق میکنم یا حسیییییییییییییین !:n30:
هر چی باشه بهتر از تو خونه نشستنه یا وِل چرخیدن. میری اونجا لااقل صبح ها زود بیدار میشی 2 رکعت نماز می خونی یاد خدا می کنی و 4 تا دوست پیدا می کنی و رختخوابتو جمع می کنی و هرروز پوتینتو واکس می زنی و بعدش میای خونه به والدینیت می گی مرد شدی و وقتشه برات زن بگیرن. :n19:

HOJ-JAT
22-05-2014, 21:46
برای هرکاری اول باید بری دفترچه پست کنی تا بری تو اصله داستان!
بعدش اگر قبول نکنن برگه اعزامت میاد و باید بری خدمت مقدس.
یکی از دوستام وسط دانشگاه رفت دنبالش و معافیشم گرفت قضیه اون چیه؟؟

western1
22-05-2014, 21:49
والله وسط دانشگاه که دانشجو هستی و گواهی اشتغال به تحصیل داری! برای هر اقدامی برای سربازی و خدمت باید فارغ التحصیل باشی و بعد برای پلیس + 10 و پست کردن دفترچه اقدام کنید. من هم شنیدم گاهی از این چیزها اما اطلاعی ندارم.

m-530
22-05-2014, 22:38
دوستان یک سوال رو ممنون میشم جواب بدین :

از کی تحصیل کرده ها رو جدا میکنن از اموزشی یا دوره شروع خدمت ؟

لیسانس ها رو با فوق دیبلم ها یکجا میندازن یا با فوق لیسانس ها ؟؟؟؟؟؟

یا کم سواد ها جدا ، لیسانس ها جدا ، فوق لیسانس ها جدا و دکتری جدا ؟؟؟؟؟؟؟؟

SA3EDLORD
22-05-2014, 23:29
سلام.
دوستان اگه میشه در باره ی معافیت همزمان دو برادری یه توضیح کلی میدید؟
اینطور که من شنیدم به طور مثال اگر برادر من در حال خدمت باشه من تا زمان اتمام خدمت برادرم معافم. درسته؟
+
من جزء مشمولان 73 هستم و الان پیش میخونم. اگه یکی از امتحان هارو بیفتم و بندازم برا شهریور تا سال بعد ینی برای کنکور 94 فرصت دارم یا نه؟

alinoona
23-05-2014, 00:01

من نیروی زمینی ارتش بودم (۰۱) و فقط لیسانس به بالا داشتیم تو آموزشی. تو گروهان ما فوق​لیسانس​، پزشک و Ph.D هم بود که البته ارشد ما بود.

farzad02
23-05-2014, 00:06
من البته نمی دونم آخرین قوانین چیه ولی قبلا که اینطوری بود:
برای گرفتن معافیت پزشکی(برای خود شخص) حتما باید فارغ التحصیل باشید یا انصراف بدید
ولی برای معافیت کفالت، میشه در هنگام تحصیل اقدام کرد... و اگر شرایط رو داشته باشید، معاف میشید

mo_ho
23-05-2014, 00:41
من میخوام برم ...:n28:آموزشی خیلی سخت میگذره ؟ تو اموزشی تحصیل کرده ها رو جدا میکنن ؟؟؟؟مسئولیت قبول کردن بده (من تایپم سریع هست میزارن منشی بشم ؟ اصلا منشی بودن بد هست ؟)؟؟؟؟ و اخر اینکه مرخصی هایی که میدن تاریخ انقضا دارن ؟21 ماه خیلی زوره به خدا ..... من میمیرم ...دق میکنم یا حسیییییییییییییین !:n30:
سلام من 1 ماه و 1 روز از آموزشیم الآن می گذره، در کل سخت بوده ولی نه به اندازه ای که فکر می کنی21 ماه هم آره زوره ولی چاره ای نداریم ، یه سده که باید از جلو پامون برش داریم ، هر چی بیشتر سخت بگیری ، اونجا هم سخت می گذره ! درباره مسئولیت هم ، منشی خوبه ولی ربطی به تایپ نداره:n02:منشی بودن خوبه چون می تونی رژه کمتر بری ، کلاس ها رو کمتر بری و ... ولی خب کارش هم زیاده ، آها نگهبانی هم یا نداره یا کم داره ( چون خودش نگهبان ها رو می چینه )مرخصی هم اگه روز برگ بهتون بدن تا ساعت 5 و نیم صبح روز بعد باید پادگان باشی ( حداقل 01 اینجوریه)درباره جدا بودن تحصیل کرده و ... اینجا همه لیسانس به بالا هستن و همه پیش هم دیگه
در کل سخت نگیر ،می گذره:n06:
.........
1-2 صفحه قبل درباره نظافت و دستشویی شستن و اینا گفتن برا تحصیل کرده ها ، اینو بگم که باز حداقل تو جایی که ما هستیم از این نظر همه مساوی هستن . هر روز نظافت داریم و همه مثلا 100 نفره یگان باید نظافت کنن .حالا دیگه بستگی به شانس از روز اول که تقسیم می کنن که کی ،کجا رو تمیز کنه! 10-15 نفر حموم و دستشوییی ها مثلا ، 60-70 نفر نظافت اطراف و .... و این برا همه و با هر مدرک تحصیلی هست

Hossein_128
23-05-2014, 09:43
دوستان با بند "پ" امکانش هست کلاً 2 ماه آموزشی رو نرفت؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
23-05-2014, 10:37

تو روند اعزام دیپلم ها و زیر دیپلم ها 19 هر ماه اعزام میشن و فوق دیپلم و بالاتر 1 هر ماه.

دیپلم و پایین تر در یک پادگان و بعد از اون در پادگان دیگه.

داستان شما مثل یکی از دوستان بود که شب تو آسایشگاه با افراد دیپلمه نمیتونست یه جا بخوابه. اگه اینطوره و بزرگترین مشکل شما تو خدمت اینه پس کلا قید خدمت رو بزن .:n15:

سلام.
اینطور که من شنیدم به طور مثال اگر برادر من در حال خدمت باشه من تا زمان اتمام خدمت برادرم معافم. درسته؟
+
من جزء مشمولان 73 هستم و الان پیش میخونم. اگه یکی از امتحان هارو بیفتم و بندازم برا شهریور تا سال بعد ینی برای کنکور 94 فرصت دارم یا نه؟

اگه برادر شما سرباز باشه شما به راحتی تا پایان خدمت اون معاف میشید.

اگر شهریور امسال فارق التحصیل بشید تا شهریور سال دیگه مهلت دارید تا دفترچه پست کنید.

دوستان با بند "پ" امکانش هست کلاً 2 ماه آموزشی رو نرفت؟؟

خیر .

حداقلش اینه که روز اول و آخر آموزشی بری اونجا خودتو نشون بدی.:n04:

SA3EDLORD
23-05-2014, 10:43
اگه برادر شما سرباز باشه شما به راحتی تا پایان خدمت اون معاف میشید.
خب برادر من اسفند امسال تاریخ اعزامشه. تا اون موقع من باید چکار کنم>؟

AMIR MOHAMMAD . M
23-05-2014, 10:46
خب برادر من اسفند امسال تاریخ اعزامشه. تا اون موقع من باید چکار کنم>؟

شما اگه خرداد امسال هم درست تموم شه تا خرداد سال دیگه وقت داری بری خدمت و تا زمان خدمت برادرت هم لازم نیست کاری انجام بدی . فقط وقتی برادرت رفت خدمت بیفت دنبال معافی خودت تا زمان پایان خدمت برادرت.

اینطوری هم لازم نیست شهریور درست رو تموم کنی.

m-530
23-05-2014, 10:56
تو روند اعزام دیپلم ها و زیر دیپلم ها 19 هر ماه اعزام میشن و فوق دیپلم و بالاتر 1 هر ماه.

دیپلم و پایین تر در یک پادگان و بعد از اون در پادگان دیگه.

داستان شما مثل یکی از دوستان بود که شب تو آسایشگاه با افراد دیپلمه نمیتونست یه جا بخوابه. اگه اینطوره و بزرگترین مشکل شما تو خدمت اینه پس کلا قید خدمت رو بزن .:n15:

سلام

نه مشکلی ندارم . دوست دارم با ادم هایی باشم یکم فرهنگشون بالاتر باشه و خزی و خول نباشن . افراد با سواد تر نظم دارن دوست واقعی اند زیراب نمیزنن. کم تر ادم بدرد نخور توشون هست .

البته ادعایی ندارم که من خیلی ادمم و .. :n02: ولی ترجیح میدم با کسایی باشم که درست رفتار کنن .

SA3EDLORD
23-05-2014, 10:59
شما اگه خرداد امسال هم درست تموم شه تا خرداد سال دیگه وقت داری بری خدمت و تا زمان خدمت برادرت هم لازم نیست کاری انجام بدی . فقط وقتی برادرت رفت خدمت بیفت دنبال معافی خودت تا زمان پایان خدمت برادرت.

اینطوری هم لازم نیست شهریور درست رو تموم کنی.
داداش دکمه ی تشکر کافی نبود نمیدونی چقدر دنبال جواب گشتم درست حسابی پیدا نکردم. خیلی خوشحالم کردی. دستت درد نکنه:n12:

alireza-1991
23-05-2014, 11:06
سلام.
+

ما یکی از آشناهامون دو برادر همزمان سرباز بودن . یکی بندر عباس یکی کاشان
گفته بودن اگه نامه بیارن که اون برادره بندر سربازه اونی که کاشان خدمت میکنه رو میفرستن شهر خودش شیراز !!!
البته نمیدونم بند پ داشت یا نه !!!!!!!

sasan.69
23-05-2014, 12:02
سلام

نه مشکلی ندارم . دوست دارم با ادم هایی باشم یکم فرهنگشون بالاتر باشه و خزی و خول نباشن . افراد با سواد تر نظم دارن دوست واقعی اند زیراب نمیزنن. کم تر ادم بدرد نخور توشون هست .

البته ادعایی ندارم که من خیلی ادمم و .. :n02: ولی ترجیح میدم با کسایی باشم که درست رفتار کنن .

منم مث شما فکرمیکنم که برم خدمن تحصیل کرده هاادمای باکلاس و بافرهنگی هستن..اما وقتی یاد همکلاسیهام می افتم اینجوری میشم:n21:
گمون نکنم خیلی ربط داشته باشه و ملاک خود شخصیت و تربیت خانوادگی فرده..حالا دوستانی تجربه دارن مطرح کنن استفاده کنیم

pedromi
23-05-2014, 12:15
دوستان فقط یک جمله میگم برای اونایی که تو ارتش و سپاه خدمت میکنن که قدر بدونن.

ناجا=برده داری نوین

AMIR MOHAMMAD . M
23-05-2014, 12:25
سلام

شما به مدرک افراد کار نداشته باش .

تو خدمت اینقدر آدم میبینی که میفهمی یه آدم با مدرک دکترا هم چه قدر میتونه بی فرهنگ باشه و یه آدم که حتی سواد هم نداره چه قدر حالیشه. ( هم سرباز و هم رسمی )

تو خدمت مرز برا خودت درست نکن با همه دوست باش که تو خدمت تنها کسی که کمکت میکنه همون دوستته و بعد از خدمت هم ممکنه باهات باشه .

white boy
23-05-2014, 12:27
دوستان عزیز
یک سوال دارم : اینکه من الان از کجا میتونم وضعیت نظام وظیفه خودم رو مشخص کنم یعنی غیبت دارم یا نه و...
ایا میتونم برم +10 ازشون بپرسم : اگه اره ایا بدون برگه درخواستی چیزی هم این اطلاعات رو به ما میدن .
دلیل پرسش من هم اینه که من دانشجو هستم و موقع ثبت نام به ما گفتن ما خودمون کارهای نظام وظیفه شما رو درست میکنیم
(( نکنه یه وقت سهل انگاری کنند بعدا برامون داستان بشه .. ببخشید طولانی شد
AMIR MOHAMMAD . M
23-05-2014, 12:29
دوستان فقط یک جمله میگم برای اونایی که تو ارتش و سپاه خدمت میکنن که قدر بدونن.

ناجا=برده داری نوین

یه مقدار بحث ها داره حاشیه ای میشه.

اینجا برای مشورت گرفتنه نه اینکه شما بیای یه چیزی بگی که بقیه الکی بترسن.

من سرباز ستاد مشترک بودم و خیلی جاها رفتم و دیدم سرباز ناجا داره حال میکنه و جاهایی رفتم که سرباز سپاه سرویس شده بود. پس همه جا خوب و بد داره.

babakshahkaram
23-05-2014, 12:57
دوستان عزیز
یک سوال دارم : اینکه من الان از کجا میتونم وضعیت نظام وظیفه خودم رو مشخص کنم یعنی غیبت دارم یا نه و...
ایا میتونم برم +10 ازشون بپرسم : اگه اره ایا بدون برگه درخواستی چیزی هم این اطلاعات رو به ما میدن .
دلیل پرسش من هم اینه که من دانشجو هستم و موقع ثبت نام به ما گفتن ما خودمون کارهای نظام وظیفه شما رو درست میکنیم
(( نکنه یه وقت سهل انگاری کنند بعدا برامون داستان بشه .. ببخشید طولانی شد
بله دوست من میشه. کارت ملی تو ببر پلیس +10 و سوال کن و مطمئن شو که معافیت های تحصیلیت ثبت شده باشه. به امید دانشگاه نباش چون کار انجام نمیدن. ممکنه ثبت نشده باشه ولی نگران نباش، زیاد کاری نداره و انجام میشه، ولی یکی دو روز وقتت رو میگیره.
موفق باشی

rezamis2
23-05-2014, 14:16
سلام
من تاریخ اعزامم 1 تیر هست
چند روز قبل کد میخوریم که من میتونم محل رو تو سیستم پلیس +10 ببینم؟

pedromi
23-05-2014, 14:24
یه مقدار بحث ها داره حاشیه ای میشه.

اینجا برای مشورت گرفتنه نه اینکه شما بیای یه چیزی بگی که بقیه الکی بترسن.

من سرباز ستاد مشترک بودم و خیلی جاها رفتم و دیدم سرباز ناجا داره حال میکنه و جاهایی رفتم که سرباز سپاه سرویس شده بود. پس همه جا خوب و بد داره.
بله اون جاهایی که دیدید سرباز ناجا حال میکنه و سپاه و ارتش بیگاری 1% ارگانهاست و استثنا.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته بهتون حق میدم چون تو ستاد مشترک خدمت کردید و سرباز ناجا رو ممکنه درک نکنید. که فقط 6 ساعت حق خواب داره!!. همش پست. سرباز کلانتری از اول تا اخر هفته متهم ببره و هزار و یک خطر مرگ رو به جون بخر اخر هفته 8 ساعت مرخصی ساعتی میدن. از سرباز مرزبانی که چیزی نمیگم نمونه بارزش همین مرزبانان عزیزمون 3 ماه پیش و... کارسناسی ارشد راهور که تو جاده های بین شهری کلی میبینیم و شب و روز تعطیلات ندارند.ولی فوق دیپلم ارتش ماکزیمم تا 2 کار داره!!!
یه دکتر وظیفه داشتیم تو درمانگاه بنده خدا 32 سالش بود و 2 تا بچه داشت. از 5 صبح بود تا 5 بعد از ظهر و هفته بعد شیفتش معکوس میشد.!!!!

یادمه که تو یکی از ارگانهای حفاظت وقتی که نمایشگاه طلا بود 2 تا لیسانس وظیفه رو به رگبار بستن و حتی شهید محسوبشون نکردن.
مسئول نظافت و توالت شویمون هم یک لیسانس بود.اگر یه مقدار انصاف داشته باشید میبینید که در ارتش حداقل به مدرک خیلی احترام میذارن.

قصدم اصلا تخریب روحیه دوستان نیست بلکه گفتن واقعیت وپیشگیریه. اگر افتادید ناجا به هر قیمتی شده اگر تخصصی دارید مثل تایپ بگید که ستاد بیفتید که ساعت کاریتون تا 5 بعد از ظهر باشه.اگر پارتی و اشنایی دارید بگید حداقل کلانتری مرزبانی و راهور نیفتید.

قصدم فقط اگاهی دادن به برادران عزیزم بود
موفق باشید.

SA3EDLORD
23-05-2014, 14:26
ما یکی از آشناهامون دو برادر همزمان سرباز بودن . یکی بندر عباس یکی کاشان
گفته بودن اگه نامه بیارن که اون برادره بندر سربازه اونی که کاشان خدمت میکنه رو میفرستن شهر خودش شیراز !!!
البته نمیدونم بند پ داشت یا نه !!!!!!!
اگه خودشون خواسته باشن میتونن خدمت کنن فک کنم

AMIR MOHAMMAD . M
23-05-2014, 15:21
بله اون جاهایی که دیدید سرباز ناجا حال میکنه و سپاه و ارتش بیگاری 1% ارگانهاست و استثنا.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته بهتون حق میدم چون تو ستاد مشترک خدمت کردید و سرباز ناجا رو ممکنه درک نکنید. که فقط 6 ساعت حق خواب داره!!. همش پست. سرباز کلانتری از اول تا اخر هفته متهم ببره و هزار و یک خطر مرگ رو به جون بخر اخر هفته 8 ساعت مرخصی ساعتی میدن. از سرباز مرزبانی که چیزی نمیگم نمونه بارزش همین مرزبانان عزیزمون 3 ماه پیش و... کارسناسی ارشد راهور که تو جاده های بین شهری کلی میبینیم و شب و روز تعطیلات ندارند.ولی فوق دیپلم ارتش ماکزیمم تا 2 کار داره!!!
یه دکتر وظیفه داشتیم تو درمانگاه بنده خدا 32 سالش بود و 2 تا بچه داشت. از 5 صبح بود تا 5 بعد از ظهر و هفته بعد شیفتش معکوس میشد.!!!!

یادمه که تو یکی از ارگانهای حفاظت وقتی که نمایشگاه طلا بود 2 تا لیسانس وظیفه رو به رگبار بستن و حتی شهید محسوبشون نکردن.
مسئول نظافت و توالت شویمون هم یک لیسانس بود.اگر یه مقدار انصاف داشته باشید میبینید که در ارتش حداقل به مدرک خیلی احترام میذارن.

قصدم اصلا تخریب روحیه دوستان نیست بلکه گفتن واقعیت وپیشگیریه. اگر افتادید ناجا به هر قیمتی شده اگر تخصصی دارید مثل تایپ بگید که ستاد بیفتید که ساعت کاریتون تا 5 بعد از ظهر باشه.اگر پارتی و اشنایی دارید بگید حداقل کلانتری مرزبانی و راهور نیفتید.

قصدم فقط اگاهی دادن به برادران عزیزم بود
موفق باشید.

من عرض کردم بیشتر ارگانها و سازمان ها تو تهران و چنتا شهرستان رو رفتم و خودم با چشم خودم دیدم که سرباز ناجا اذیت میشه ولی سربازای ارگانهای دیگه هم هستن که این داستان براشون صادقه.

شما پلیس راهور مثال میزنی من دژبان سپاه ( کارشون مثل راهور زیاد نیست ولی اذیتشون میکنن )

شما کلانتری رو مثال میزنی من زندان های سپاه به خصوص زندان 66 سپاه.

شما مرزبانی رو مثال میزنی من خودم چند شب تا صبح تو یکی از پایگاهای سپاه لب مرز تو فاصله 500 متری یکی از گروهک ها که منحل شد پست دادم و فقط کافی بود سرم رو 10 سانت از سنگر بالا ببرم تا مخم بره رو هوا یا اینکه یه بی توجهی و

نزدیک شدن یه عامل انتهاری و ... البته قسمت های خوب هم داشت.

در کل حرف شما درسته و میشه گفت سختی ناجا بیشتر از ارگانهای دیگه هست ولی نه اینکه ارگان های دیگه دارن حال میکنن.

alaatash
23-05-2014, 18:58
سلام بچه ها
اقا منشی شدن تو آموزشی خوبه یا بد؟
اگه خوبه چرا؟
اگه بده چرا؟
:n16:

AMIR MOHAMMAD . M
23-05-2014, 19:22
سلام بچه ها
اقا منشی شدن تو آموزشی خوبه یا بد؟
اگه خوبه چرا؟
اگه بده چرا؟

هم خوبه و هم بد.

خوبه چون بعضی کارا رو انجام نمیدی و در عوض وامیستی کارای دفتری سربازا رو انجام میدی که گاهی ممکنه تا دیر وقت که همه خوابن طول بکشه و اکثر اوقات ارزش داره. و البته حرفت رو همه میخونن.

بده چون اگه یه موقع یه اشتباهی کنی فقط خودت مقصری. و همه کاسه کوزه ها سر منشی شکسته میشه که اگه زرنگ باشه از زیرش در میره.

بحث مرخصی و پست و ... هم میشه در نظر گرفت که هواشو دارن.

( تو آموزشیم یادم نمیاد یک بار منشی ما بشین پاشو رفته باشه )

Mohammad King
23-05-2014, 21:27
سلام بچه ها اقا منشی شدن تو آموزشی خوبه یا بد؟ اگه خوبه چرا؟ اگه بده چرا؟ :n16: بسته به پادگان آموزشی داره ...من یادمه منشی شدم برای مربی ها و کادری ها چایی دم میکردم و ظرفا رو میشستم :دی به یه زوری تونستم در بیام از منشی گری :دی البته به نظر من عشقو حال آموزشی حضور توی صف جمع هست بین بچه ها هم بشین پاشوش حال میده هم شنا رفتنش ...یادش بخیر

sansa
24-05-2014, 09:26
بسته به پادگان آموزشی داره ...من یادمه منشی شدم برای مربی ها و کادری ها چایی دم میکردم و ظرفا رو میشستم :دی به یه زوری تونستم در بیام از منشی گری :دی البته به نظر من عشقو حال آموزشی حضور توی صف جمع هست بین بچه ها هم بشین پاشوش حال میده هم شنا رفتنش ...یادش بخیر

وقتی میخوان مسئولیت بدن اگه چیزی رو انتخاب نکنی اخری چه مسئولیتی میدن ؟

Mohammad King
24-05-2014, 14:33
وقتی میخوان مسئولیت بدن اگه چیزی رو انتخاب نکنی اخری چه مسئولیتی میدن ؟
اگر قبول نکنید هیچ مسولیتی بهتون نمیدن

میشید یه سرباز معمولی که کارایی که همه انجام میدن شما هم انجام میدین(بهتره توی دوران آموزشی مسولیتی قبول نکینید)اون موقع واقعا ن میشه هتل:دی

فقط رژه میریدو و ....

holyboy
24-05-2014, 14:53
سلام من یه بار تاریخ اعزامو تمدید کردم.اگه نامه از گزینش سپاه ببرم که در مراحل گزینشم بازم عقب میندازن خدمتمو؟

Mohammad King
24-05-2014, 14:59
سلام من یه بار تاریخ اعزامو تمدید کردم.اگه نامه از گزینش سپاه ببرم که در مراحل گزینشم بازم عقب میندازن خدمتمو؟
سلام

فکر نمیکنم

باید شرایطتون خیلی حاد باشه تا قبول کنن

morteza.rhinoceros
24-05-2014, 19:34
سلام خدمت دوستان

بعد از چند روز انتظار امروز بالاخره جوابش اومد که بنده افتادم مرکز اموزشی نیرو انتظامی ولیعصر زابل

تو اینترنت زیاد سرچ کردم چیزی پیدا نشد جز خبر اینکه اونجا سرباز ها خودکشی کردند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و اینکه

میخواستند این مرکز رو انتقال بدن به دلایل امنیتی منطقه انتقال ندادند و از اینطور چیزها

دوستان اگر اطلاعی یا تجربه ای در این مورد دارند ممنون میشم نظر بدند

sansa
24-05-2014, 21:05
سلام خدمت دوستان

بعد از چند روز انتظار امروز بالاخره جوابش اومد که بنده افتادم مرکز اموزشی نیرو انتظامی ولیعصر زابل

تو اینترنت زیاد سرچ کردم چیزی پیدا نشد جز خبر اینکه اونجا سرباز ها خودکشی کردند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و اینکه

میخواستند این مرکز رو انتقال بدن به دلایل امنیتی منطقه انتقال ندادند و از اینطور چیزها

سلام
از همشهریهای ما چند نفر افتادند اونجا 7 نفر بودن که خوشبختانه 4 نفر زنده برگشتند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

morteza.rhinoceros
24-05-2014, 21:07
سلام
از همشهریهای ما چند نفر افتادند اونجا 7 نفر بودن که خوشبختانه 4 نفر زنده برگشتند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو رو خدا شوخی نمیکنی؟؟؟؟؟؟؟ داداش من حالم خوش نیست ینی از خاش بدتره؟

من اموزشیم اونجاست هاااا

sansa
24-05-2014, 21:10
تو رو خدا شوخی نمیکنی؟؟؟؟؟؟؟ داداش من حالم خوش نیست ینی از خاش بدتره؟

من اموزشیم اونجاست هاااا

شوخی میکنم داداش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگران نباش ! ببین میشه دوره رو تمدید کنی سری بعد جای دیگه بیفتی ؟!

خدا هر جا قسمت باشه میافتی .

morteza.rhinoceros
24-05-2014, 21:13
شوخی میکنم داداش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگران نباش ! ببین میشه دوره رو تمدید کنی سری بعد جای دیگه بیفتی ؟!

ینی چی داداش دوره بعد رو تمدید کنم؟ میشه توضیح بدی؟

یعنی امکان داره باز اونجا بیفتم؟

میشه اطلاعات بگیرین که اونجا چطوره شماکه تجربتون بالاست ممنون میشم

در ضمن من مشهدی هستم اگه بیام تو یگان میبرنت تو درگیری های شهری؟؟!؟!؟!؟!؟

sansa
24-05-2014, 21:15
ینی چی داداش دوره بعد رو تمدید کنم؟ میشه توضیح بدی؟

یعنی امکان داره باز اونجا بیفتم؟

میشه اطلاعات بگیرین که اونجا چطوره شماکه تجربتون بالاست ممنون میشم

در ضمن من مشهدی هستم اگه بیام تو یگان میبرنت تو درگیری های شهری؟؟!؟!؟!؟!؟

ببین من زیاد اطلاعات ندارم . فقط یکبار چیزی دیدم که میشه میشه دوره سربازی رو برای چند ماه تاخیر بندازی اونوقت احتمال اینکه جای دیگه بیافتی خیلی زیاده . حالا دوستان با تجربه لطف کنن توضیح بدن براتون.:n16:

morteza.rhinoceros
24-05-2014, 21:22
ببین من زیاد اطلاعات ندارم . فقط یکبار چیزی دیدم که میشه میشه دوره سربازی رو برای چند ماه تاخیر بندازی اونوقت احتمال اینکه جای دیگه بیافتی خیلی زیاده . حالا دوستان با تجربه لطف کنن توضیح بدن براتون.:n16:

یعنی اینقدر جاش بده؟ که بخوام اینکارو کنم؟

در ضمن من منظورتونو از سری بعد نفهمیدم منظور همین اموزشیه یا یگان؟

و اینکه با چه شرایطی اینکار صورت میگیره؟

JING3LKHAN
24-05-2014, 21:38
یعنی اینقدر جاش بده؟ که بخوام اینکارو کنم؟

در ضمن من منظورتونو از سری بعد نفهمیدم منظور همین اموزشیه یا یگان؟

و اینکه با چه شرایطی اینکار صورت میگیره؟
داداش مدرکت چیه؟از آموزشی هم اصلا نترس من خودم مرزن آباد خدمت کردم همسایم اردبیل هر دو هم هنو زنده ایم خداروشکر ....مگه آموزشی چی هست ک بخوای بترسی...ببین اخوی تو اموزشی هرچی سخت تر بگیری بهت بیشتر سخت میگذره...غمت نباشه داداش.:n12::n16:

morteza.rhinoceros
24-05-2014, 21:40
داداش مدرکت چیه؟از آموزشی هم اصلا نترس من خودم مرزن آباد خدمت کردم همسایم اردبیل هر دو هم هنو زنده ایم خداروشکر ....مگه آموزشی چی هست ک بخوای بترسی...ببین اخوی تو اموزشی هرچی سخت تر بگیری بهت بیشتر سخت میگذره...غمت نباشه داداش.:n12::n16:

قربونت داداش

من دیپلمم

فقط میخوام بدونم این جایی که من میخوام برم چطوریه کسی هست رفته باشه از بچه های اینجا؟

SNOW PATROL
24-05-2014, 21:42

عزیز فکر نمیکنی این مورد زیاد شوخی جالبی نیست ؟؟ حالا شما خودتون هنوز خدمت نرفتید اما قبل از اموزشی به اندازه کافی افراد استرس دارند لطفا رعایت کنید

تغییر کد و حتی به تعویق انداختن اموزشی بعد از کد خوردن چندان راحت نیست و نیاز به بند پ میباشد ..

tapatalk
...
REAPER CREW

JING3LKHAN
24-05-2014, 21:43
من ک نرفتم ولی مطمئن باش کلا اموزشی چیز خاصی نیست مگه اینکه خودت سخت بگیری...رژه خواستن ببرنت بگو نمیام پام درد میکنه...مسئولیت قبول نکن ...همش جیم باش ...خلاصه همش دنبال در رو باش..بستگی به خودت داره اگه زرنگ باشی میتونی آموزشی شیرینی داشته باشی

morteza.rhinoceros
24-05-2014, 22:05
سلام خدمت دوستان

اونجا چطوره؟ بعد از پایان دوره اموزشی احتمال داره کجا بیفتم؟

من دیپلم هستم و مشهدی

Bin4ry
24-05-2014, 23:29
سلام
دوستان اینکه میگن مثلا پذیرش سپاه رو بگیرین یعنی چی؟من یه 6 ماه تو صنایع دفاع(خجیر- سرخه حصار) به عنوان پیمانکار، کار عمرانی میکردم یکی از کارمندای اونجا گفت، میتونی 5 سال برا صنایع دفاع کار کنی بعد 5 سال بهت پایان خدمت میدن، و تو این 5 سال هم بهت حقوق میدن ولی بعد از 5 سال رسمی میشی، حقوقتم بیشتر میشه.این قضیه، همون پذیرشه یا فرق میکنه؟چقدر حقوق میدن؟!

western1
24-05-2014, 23:40
سلام
دوستان اینکه میگن مثلا پذیرش سپاه رو بگیرین یعنی چی؟من یه 6 ماه تو صنایع دفاع(خجیر- سرخه حصار) به عنوان پیمانکار، کار عمرانی میکردم یکی از کارمندای اونجا گفت، میتونی 5 سال برا صنایع دفاع کار کنی بعد 5 سال بهت پایان خدمت میدن، و تو این 5 سال هم بهت حقوق میدن ولی بعد از 5 سال رسمی میشی، حقوقتم بیشتر میشه.این قضیه، همون پذیرشه یا فرق میکنه؟چقدر حقوق میدن؟!
این همون قصه ی استخدامی پیمانی وزارت است. بتونی استخدام بشی که خوبه اما معمولا حداقل 6 ماه طول میکشه استخدام سپاه یا ارتش یا صنایع دفاع بشی. کلا 5 سال استخدام پیمانی می شوی با حقوق و مزابیا بعد از 5 سال هم کارت پایان خدمت می گیری.

Hossein_128
25-05-2014, 07:26
این همون قصه ی استخدامی پیمانی وزارت است. بتونی استخدام بشی که خوبه اما معمولا حداقل 6 ماه طول میکشه استخدام سپاه یا ارتش یا صنایع دفاع بشی. کلا 5 سال استخدام پیمانی می شوی با حقوق و مزابیا بعد از 5 سال هم کارت پایان خدمت می گیری.
ببخشید این استخدام سپاه شرایط خاصی میخواد؟ مثلاً فقط رشته های مهندسی رو برمیدارن؟؟

آزمون خاصی هم برای استخدام دارن؟؟ کلاً بخاطر سختی کارش راحت استخدام میکنن؟

morteza.rhinoceros
25-05-2014, 09:40
دوستان عزیز کسی از مرکز اموزشی ولیعصر زابل خبر نداره؟

mohsen_gh1991
25-05-2014, 09:51
دوستان تعجیل زدن برای اعزام چطوریه؟ من با مدرک لیسانس به صورت عادی باید اول ماه های زوج اعزام بشم اگه الان بفرستم احتمالا برای شهریور میاد تاریخ اعزامم. میخواستم بدونم اگه درخواست تعجیل بدم میتونم اول تیر یا مرداد برم خدمت؟
ممنون

western1
25-05-2014, 11:00
ببخشید این استخدام سپاه شرایط خاصی میخواد؟ مثلاً فقط رشته های مهندسی رو برمیدارن؟؟

آزمون خاصی هم برای استخدام دارن؟؟ کلاً بخاطر سختی کارش راحت استخدام میکنن؟
تا اونجا که من میدانم این استخدامی ها جزو استخدام دولتی است. شرایط خاص هم بستگی به فرآخوان نیرو داره. بیشتره مواقع نیروی تحصیلکرده و فنی بر می دارند. بیشتره مواقع آزمون نمی گیرند ولی مصاحبه های تخصصی سختی برگزار می کنند وافراد دارای اولویت را انتخاب می کنند. سختی کار ندارد چراکه یه جورایی کارمند می شوید در بیشتره مواقع. موفق باشید

*QWERT*
25-05-2014, 12:42
دوستان تعجیل زدن برای اعزام چطوریه؟ من با مدرک لیسانس به صورت عادی باید اول ماه های زوج اعزام بشم اگه الان بفرستم احتمالا برای شهریور میاد تاریخ اعزامم. میخواستم بدونم اگه درخواست تعجیل بدم میتونم اول تیر یا مرداد برم خدمت؟
ممنون
فقط اول ماه های زوج
تعجیل که بزنید احتمال زیاد یکم تیر اعزامید:n02:

mohsen_gh1991
25-05-2014, 19:28
فقط اول ماه های زوج
تعجیل که بزنید احتمال زیاد یکم تیر اعزامید:n02:
حالا مثلا من هفته دیگه بخوام دفترچه پست کنم دوباره(چون قبلا تو کاردانی فرستاده بودم) با تعجیل بازم توی بیست روز کارهای اعزامم انجام میشه؟

mani_2004_2006
25-05-2014, 23:31
سلام
دوستان من مچ دستم شکسته :n03: و 1 ماه استعلاجی واسم نوشته دکتر . گفت 3 ماه باید تو گچ باشه:n03::n03:
میخواستم ببینم تا چقدر استعلاجی میدن ؟ و اگه تو این 1 ماه خوب نشه. ؟؟

SNOW PATROL
26-05-2014, 07:14
سلام
دوستان من مچ دستم شکسته :n03: و 1 ماه استعلاجی واسم نوشته دکتر . گفت 3 ماه باید تو گچ باشه:n03::n03:
میخواستم ببینم تا چقدر استعلاجی میدن ؟ و اگه تو این 1 ماه خوب نشه. ؟؟

قبلا که خدمت 18 ماه بود نهایتا یک ماه الان که شده 21 ماه احتمالا بیشتر شده شاید 40 روز ....
دکتر گفته سه ماه باید تو گچ باشه دلیل نمیشه که به شما انقدر استعلاجی بدن ...ملاک دکتر بیمارستان مورد تایید نظام وظیفه هست نه هر دکتری .....
مثل بهداری و بیمارستان ناجا و ارتش. ....
در هر صورت اگر بیشتر از حد مجازی استعلاجی براتون نوشتند
مثلا اگر دو ماه نوشتند ...یک ماه اول که استعلاجی میگیری و هیچ اما ماه دوم رو هم بهت مرخصی میدن اما باید یک ماه بیشتر خدمت کنی یا اصطلاحا خلا خدمتی محسوب میشه ....

فقط در شرایط خاص که در حین انجام وظیفه اسیب ببینید و اون هم اشتباه از خودتون نبوده باشه مثلا مورد هدف گلوله قرار بگیرید و..... با نظر کمیسیون پزشکی کل
هرچقدر استعلاجی بگیرید مشکلی نداره

tapatalk
...
REAPER CREW

mani_2004_2006
26-05-2014, 08:15
قبلا که خدمت 18 ماه بود نهایتا یک ماه الان که شده 21 ماه احتمالا بیشتر شده شاید 40 روز ....
دکتر گفته سه ماه باید تو گچ باشه دلیل نمیشه که به شما انقدر استعلاجی بدن ...ملاک دکتر بیمارستان مورد تایید نظام وظیفه هست نه هر دکتری .....
مثل بهداری و بیمارستان ناجا و ارتش. ....
در هر صورت اگر بیشتر از حد مجازی استعلاجی براتون نوشتند
مثلا اگر دو ماه نوشتند ...یک ماه اول که استعلاجی میگیری و هیچ اما ماه دوم رو هم بهت مرخصی میدن اما باید یک ماه بیشتر خدمت کنی یا اصطلاحا خلا خدمتی محسوب میشه ....

فقط در شرایط خاص که در حین انجام وظیفه اسیب ببینید و اون هم اشتباه از خودتون نبوده باشه مثلا مورد هدف گلوله قرار بگیرید و..... با نظر کمیسیون پزشکی کل
هرچقدر استعلاجی بگیرید مشکلی نداره

tapatalk
...
REAPER CREW

متخصص ارتوپد بیمارستان ارتش استعلاجی رو نوشت
فوتبال بازی میکردیم شکست.

*QWERT*
26-05-2014, 09:29
حالا مثلا من هفته دیگه بخوام دفترچه پست کنم دوباره(چون قبلا تو کاردانی فرستاده بودم) با تعجیل بازم توی بیست روز کارهای اعزامم انجام میشه؟
آره شاید کمتر
من خودم 10روزهم پست کردم هم تعجیل زدم

123arash
26-05-2014, 15:32
سلام
من اسفند 92 فارغ تحصیل شدم.کارشناسی ناپیوسته هستم.
رفتم دانشگاه برای صدور مدرک کارشناسی ولی قسمت فارغ التحصیلی گفتن شما هنوز مدرک کاردانیتون صادر نشده.شما خودتون حساب کنید چه دانشگاه بی صاحبیه که دو سال از دوره کاردانی ناپیوسته گذشته ولی هنوز مدرک صادر نشده بعد گفتن باید اول کاردانی صادر بشه بعد مدرک کارشناسی.
الان من میخوام دفترچه خدمتو پست کنم چیکار کنم؟صبر کنم مدرک کارشناسی صادر شه یا میتونم یه گواهی یا مثلا کارنامه کارشناسی ببرم پلیس +10 تا تایید شه من مدرکم کارشناسیه؟عزیزانی که تجربه دارن لطفا کمکم کنند.
ممنون

shadmehr51
26-05-2014, 16:59
سلام
من عمل جراحی داشتم دکتر برام دو ماه استعلاجی نوشت.اما چون میدونستم یک ماهش جزو خدمت محسوب نمیشه صحبت کردم کردش یکماه...گفت اگه نیاز بود اون یک ماهم برام استراحت در یگان مینویسم...میخواستم ببینم استراحت در یگان چ جوریاس؟

SNOW PATROL
26-05-2014, 17:43
سلام
من عمل جراحی داشتم دکتر برام دو ماه استعلاجی نوشت.اما چون میدونستم یک ماهش جزو خدمت محسوب نمیشه صحبت کردم کردش یکماه...گفت اگه نیاز بود اون یک ماهم برام استراحت در یگان مینویسم...میخواستم ببینم استراحت در یگان چ جوریاس؟

استراحت در یگان اسمش روش هست یعنی شما در لوح پستی و شیفتی قرار نمیگیری ..به عبارت ی هیچ کاری نمیکنی اما باید در یگان باشی ..در مراسم صبحگاه و شامگاه هم لازم نیست باشید و در اسایشگاه استراحت میکنید
کلا چیز خوبیه

tapatalk
...
REAPER CREW

lotin
26-05-2014, 18:22
اگه سرباز خوبی باشین و هیچ مشکلی قبلا نداشته باشین این امتیازارو(شرکت نکردن در مراسمات و استراحت در آسایشگاه) بهتون میدن و الا هم میتونن تو لوحه نگهبانی و گشتی بزارتون و هم بیگاری بکشن

shadmehr51
26-05-2014, 18:45
آقا ممنون از جوابتون
من سرباز راهورم.میگم یکی از دوستام گفتش ک استعلاجی تا 45 روزم میتونه باشه. ک جزء خدمت محسوب شه.این صحت داره؟واینکه ب نظرتون کار خوبی کردم دو ماه رو یک ماه کردم؟

*QWERT*
26-05-2014, 19:11
سلام
رفتم دانشگاه برای صدور مدرک کارشناسی ولی قسمت فارغ التحصیلی گفتن شما هنوز مدرک کاردانیتون صادر نشده.شما خودتون حساب کنید چه دانشگاه بی صاحبیه که دو سال از دوره کاردانی ناپیوسته گذشته ولی هنوز مدرک صادر نشده بعد گفتن باید اول کاردانی صادر بشه بعد مدرک کارشناسی.
الان من میخوام دفترچه خدمتو پست کنم چیکار کنم؟صبر کنم مدرک کارشناسی صادر شه یا میتونم یه گواهی یا مثلا کارنامه کارشناسی ببرم پلیس +10 تا تایید شه من مدرکم کارشناسیه؟عزیزانی که تجربه دارن لطفا کمکم کنند.
ممنون

سلام
اصولش اینه که شما میرید دانشگاه میگید میخوام برم خدمت
اوا هم یه برگ کاغذ بهتون میدن که حاوی مکاتبه دانشگاه شما به وظیفه عمومی هست
میبریدش پلیس +10 واسه بقیه کارا
اگه این داشید میتونید برید و اگه نداشتیدباید صبر کنید
با کارنامهیا هیچ چیز دیگ نمیشود

SNOW PATROL
26-05-2014, 21:07
آقا ممنون از جوابتون
من سرباز راهورم.میگم یکی از دوستام گفتش ک استعلاجی تا 45 روزم میتونه باشه. ک جزء خدمت محسوب شه.این صحت داره؟واینکه ب نظرتون کار خوبی کردم دو ماه رو یک ماه کردم؟

والا قبلا 1 ماه بود شاید قانون تغییر کرده باشه . . .
اون که کار خوبی کردید یا نه بستگی به شرایط جسمی شما داره

" M e H r D a D "
26-05-2014, 21:17
سلام
ممنون

شما تا برگه معرفی به نظام وظیفه از دانشگاه رو نداشته باشید نمیتونید هیچ اقدامی برای اعزام به خدمت بکنید...

من هم یه مشکل مشابه شما داشتم البته با این تفاوت که به من گفتن نقص مدارک داری و مدرک کاردانیت اینجا نیست! (فکر میکنم مشکل شما هم همین باشه) من هم یه درخواست بردم دانشگاه کاردانیم و تمام کارهاشو کردم که مدارک مورد نیاز فارغ التحصیلیم رو بفرستن... (البته همین باعث شد تسویه ام 2 هفته عقب بیفته و به اعزام اردیبهشت نرسم :n03:)

mocc
27-05-2014, 00:08
سلام
ممنون

دوست عزیز واسه دفترچه پست کردن اصلا نیازی به مدرکت نیست. دانشگاه یه نامه میده بهت واسه پلیس +10 ، تحت عنوان لغو معافیت تحصیلی و فارغ التحصیلی. اونو میبری واسه دفترچه پست کردن. البته اول باید با دانشگاهت تسویه کنی تا برات لغو معافیت بزنن.

mocc
27-05-2014, 00:13
دوستان کسی قبل از اعزام کسری رزمندگان از سابقه جبهه پدرش گرفته؟ میشه این کارو کرد یا بعد از اعزام باید انجام داد؟
لطفا راهنمایی کنید که اگه میشه من قبل اعزامم بگیرم کسری رو. من 1 تیر اعزامم.

alaatash
27-05-2014, 00:35
دوستان کسی قبل از اعزام کسری رزمندگان از سابقه جبهه پدرش گرفته؟ میشه این کارو کرد یا بعد از اعزام باید انجام داد؟
لطفا راهنمایی کنید که اگه میشه من قبل اعزامم بگیرم کسری رو. من 1 تیر اعزامم.
سلام
به پدرمن که گفتن بعداز اموزشی
ازیگانش باید 1نامه بیاره با مدارکی که ازتون میخوایم
بعد...

sansa
27-05-2014, 09:14
عاقا ما یک بار رفتیم میدان تیر برای تیر اندازی جهت درس امادگی دفاعی سال سوم دبیرستان ....اونجا رو برامون جهنم کردند ایا اموزشی هم اونطوریه ؟؟؟؟؟؟:n02:

western1
27-05-2014, 09:45
عاقا ما یک بار رفتیم میدان تیر برای تیر اندازی جهت درس امادگی دفاعی سال سوم دبیرستان ....اونجا رو برامون جهنم کردند ایا اموزشی هم اونطوریه ؟؟؟؟؟؟:n02:
اولش که میری اون تو هرکسی ازت سوال می پرسه بگو توجیه نیستم!:n10: کاری به کارت ندارن تا زمانیکه همه چیز را آموزش بدن.
بعد از یک مدتی کم کم یاد میگیری همه چیزو.
آخرشم میری میدون تیر و تیراندازی می کنی و یک شب هم مثله سرخپوستا میریزن تو خابگاهتون دمه گوشِت تیر میزنن از خواب بپری بری با بیژامه بیرون و مثله وقتی که خرمشهر را کشف کردن و به مانند این عراقی ها که با زیرپوش و بیژامه دستمال سفید دستشون گرفتن و کُردی میرقصیدن از ترسشون،میای بیرون خابگاه وسینه خیز وکلاغ پر میری تا خشمشون بخوابه!! :n24:
آخرشم یک اردو میری تا صبح پیاده روی و ... وقتی هم برگردی مرخصی از آموزش.
در کل یه کم اغراق کردم ولی مثله برق میگذره و رفیق زیاد پیدا می کنی .
اونجا همه کَچَل هستن و هیچ فرقی بین کسی نیست. چه اون کسی که باباش بنز سوار میشه چه کسی که باباش خر سوار میشه:n16:
تمام

mocc
27-05-2014, 11:09
سلام
به پدرمن که گفتن بعداز اموزشی
ازیگانش باید 1نامه بیاره با مدارکی که ازتون میخوایم
بعد...

جدی؟!
یعنی هیچ راهی نیست؟ آخه مشاور نظام وظیفه به من گفت با برگ اعزام میشه اما از هر کی میپرسم میگن رفیم ندادن. گفتن ازیگان نامه بیار.

sansa
27-05-2014, 12:12
اولش که میری اون تو هرکسی ازت سوال می پرسه بگو توجیه نیستم!:n10: کاری به کارت ندارن تا زمانیکه همه چیز را آموزش بدن.
بعد از یک مدتی کم کم یاد میگیری همه چیزو.
آخرشم میری میدون تیر و تیراندازی می کنی و یک شب هم مثله سرخپوستا میریزن تو خابگاهتون دمه گوشِت تیر میزنن از خواب بپری بری با بیژامه بیرون و مثله وقتی که خرمشهر را کشف کردن و به مانند این عراقی ها که با زیرپوش و بیژامه دستمال سفید دستشون گرفتن و کُردی میرقصیدن از ترسشون،میای بیرون خابگاه وسینه خیز وکلاغ پر میری تا خشمشون بخوابه!! :n24:
آخرشم یک اردو میری تا صبح پیاده روی و ... وقتی هم برگردی مرخصی از آموزش.
در کل یه کم اغراق کردم ولی مثله برق میگذره و رفیق زیاد پیدا می کنی .
اونجا همه کَچَل هستن و هیچ فرقی بین کسی نیست. چه اون کسی که باباش بنز سوار میشه چه کسی که باباش خر سوار میشه:n16:
تمام

خدا اینا یعنی مثل سرخپوست ها گلیلیلیللی میکن میان تو .... تا خشمشون بخوابه !!!!!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال دارم ممنون میشم دوستان یا شما جواب بدین:n16::n12: :

بعد از اموزشی وقتی مرخصی اومدی از کجا میدونی که کدوم یگان افتادی برای دوره خدمت ؟
فاصله بین مرخصی و فهمیدن افتادن در کدوم یگان برای دوره خدمت چقدر مرخصی هست ؟
داداش فقط یک سوال دیگه بعد از ظهر چی کار میکنن هم در اموزشی و هم در یگان ؟؟؟؟؟؟

10 که خاموشی هست ، صبح ساعت 5 بیار باش انکادر > نماز > صبحونه > ورزش صبح گاهی > اموزش رژه و .. > کلاس تئوری > نماز > نهار و ....بعدش نمیدونم چی میشه چی کار میکنن تا ساعت 10 شب ؟؟؟؟؟؟

Cyberlife
27-05-2014, 12:33
سلام

سربازان دیپلم که سپاه افتادن را برای آموزشی کجا میبرن ؟

یعنی کدام مراکز آموزشی سپاه فقط سربازان دیپلم را پذیرش میکنند ؟

western1
27-05-2014, 12:40
خدا اینا یعنی مثل سرخپوست ها گلیلیلیللی میکن میان تو .... تا خشمشون بخوابه !!!!!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال دارم ممنون میشم دوستان یا شما جواب بدین:n16::n12: :

بعد از اموزشی وقتی مرخصی اومدی از کجا میدونی که کدوم یگان افتادی برای دوره خدمت ؟
فاصله بین مرخصی و فهمیدن افتادن در کدوم یگان برای دوره خدمت چقدر مرخصی هست ؟
داداش فقط یک سوال دیگه بعد از ظهر چی کار میکنن هم در اموزشی و هم در یگان ؟؟؟؟؟؟

10 که خاموشی هست ، صبح ساعت 5 بیار باش انکادر > نماز > صبحونه > ورزش صبح گاهی > اموزش رژه و .. > کلاس تئوری > نماز > نهار و ....بعدش نمیدونم چی میشه چی کار میکنن تا ساعت 10 شب ؟؟؟؟؟؟
1- بعد از اردو که روز آخر است برگه های ترخیص را خدمت شما به همراه برگه اعلام درجه و آدرس یگان و محل و ساعت مراجعه را ارائه می کنند که در آن برگه ها یگان و آدرسش مشخص است . کلا قبل از اینکه مرخص بشی سوال بدون جوابی برای شما باقی نمی گذارند. خیالت راحت. بعد سوار اتوبوس هایی که خوده پادگان برای شما در نظر گرفته می شوید و میاید چند روز مرخصی در منزل.
2-قبل از اینکه آموزشی مرخص شوید آدرس و محل مراجعه یگان مشخص می شود.
3- بعد از ظهر اگر دوست داشته باشی و مرخصی ساعتی بدهند می تونی بعضی وقت ها بری یه گشتی بیرون پادگان در ساعت مقرر بزنی. بیشتره اوقات بچه ها می روند یک حمام(حمام به نوبت است) یا لباس می شورند و یا خریدی می کنند (اگر در پادگان بوفه باشد). بقیه هم پوتین هاشونو واکس می زنند و بعد نماز و شام و مسواک و لالا... :n11:

sasan.69
27-05-2014, 13:02
این خبرو شنیدید؟:n04:

تصویب شد: یک نوه والدین شهدا از سربازی معاف می‌شود

یعنی واقعا نوه شهدا معاف میشن؟:n04:

rabi931
27-05-2014, 14:35
سلام
من 32 سال سن دارم و غیبت و با تحصیلات دیپلم و کار تخصصی تعمیرات کامپیوتر و شبکه انجام میدم و متاهل نیز هستم و میخوام دیگه این وضعیت رو تمام کنم و برم خدمت.

در ضمن من دو تا بیماری (مشکل نارسایی خفیف دریچه میترال و اختلالات شدید تنفسی از بینی ) را دارم باید چکار کنم و چه شرایطی برام پیش میاد ؟

آیا محل خدمت در شهر خودم میشه و میتونم به همسرم سر بزنم یا نه ؟

چطوری میتونم روز برگی بگیرم؟
امکانش هست که بعد از ظهرها بتونم مرخص باشم؟
کسی هست شرایطش مثل من باشه؟

خواهشا هرکس اطلاع داره جواب بده ممنون.

mani6606
27-05-2014, 18:16
این خبرو شنیدید؟:n04:

تصویب شد: یک نوه والدین شهدا از سربازی معاف می‌شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این که در متن خبر آمده که باید جد یا جده ناتوان باشه و نیاز مند مراقبت. باز هم قانون گذاز دست متصدی رو باز گذاشته چون که بلاخره اگر فرزند دختر یا پسر والدین شهید در قید حیات باشن دیگه نیازی به نوه برای مراقبت نیست از طرفی اثبات این که جد یا جده نیاز به کمک هستند هم حودش هفت خوانی داره در کمیسون پزشکی.

holyboy
27-05-2014, 20:25
دوستان سپاه که دیگه سرباز لیسانس بدون دوره تکمیلی نمی گیره.میمونه ارتش و نیروی انتظامی.حالا از بین این دو تا احتمالش بیشتره اول تیر کدوم بیفتیم؟یه مدته تو دوست و فامیل ما همه میفتن پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه شهر خودمون.

ehsanoof
27-05-2014, 20:29
سلام به همگی
بچه ها من یه سوال خیلی مهم داشتم
من حقیقتش لسیانس می خوندم ول کردم دانشگاه بهم فوق دیپلم داد بعدش رفتم سربازی مدرک رو بهشون نشون دادم حواسشون نبود برام همون لیسانس رو ثبت سیستم کردن الان هم ستوان سومی بهم دادن
برام بعد ها مشکل ساز نمیشه؟
اگه بخوام درستش کنم باید چکار کنم؟بهم نگن متقلب.
بچه ها ممنون میشم سری جواب بدین چون واقعا برام مهمه
مرسی

Behrang_sh
27-05-2014, 21:24
دوستان سپاه که دیگه سرباز لیسانس بدون دوره تکمیلی نمی گیره.میمونه ارتش و نیروی انتظامی.حالا از بین این دو تا احتمالش بیشتره اول تیر کدوم بیفتیم؟یه مدته تو دوست و فامیل ما همه میفتن پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه شهر خودمون.
نیرو هوایی سپاه شهرتون (هوافضا) هنوزم بدون تکمیلی میگیره! فقط باید یه پاسدار معرفتون باشه ، همین!
من 3 تا از دوستام تو فرودگاه کرمانشاهن با مدرک لیسانس و بدون حتی 1 روز سابقه بسیج

holyboy
27-05-2014, 22:15
نیرو هوایی سپاه شهرتون (هوافضا) هنوزم بدون تکمیلی میگیره! فقط باید یه پاسدار معرفتون باشه ، همین!
من 3 تا از دوستام تو فرودگاه کرمانشاهن با مدرک لیسانس و بدون حتی 1 روز سابقه بسیج

ممنون ولی الان دیر شده اقدام کردیم گفتن سایتو بستن دیگه برا اول تیر نمیگیرن.منم یه بار تمدید کردم دیگه نمیتونم عقب بندازم.حالا به نظرت بین ارتش و نیرو انتظامی کدوم محتمل تره؟

sansa
27-05-2014, 22:32
دوستانی که تجربه دارن کمک کنن . من احتمالا اعزام شهریور هستم ......:n16:

میخواستم ببینم در اموزشی و بعدش در یگان در طول خدمت : وسیله ها ی شخصی و لباس و لوازم که با خودت اوردی .. رو باید کجا بزاری ؟ ایا کمد میدن به هر شخص ؟ تو اموزشی و یگان فرق میکنه ؟

و ایا اجباری در خوابگاه در تخت خواب مشخصی باشی ؟ بالا یا پایین ؟!

karimz
27-05-2014, 22:58
غذاهایی که در خدمت میدهند بجز صتحانه که تخم مرغ و سیب زمینی(که توی شام هم هست)مرباکره عسل خرما پنیر... و نهار که استانبولی یا برنج و خورشتی هفته ای یکبار با تن یا کباب کوبیده هستن اینایی که گذاشتمو رو بیشتر برای شام میدند و در ماه مبارک رمضان انقدر آش خواهید خورد که تا سالها بعد از خوردن هر نوع آش بیزار می شوید + میوه و گاهاً سبزی
دمپایی ابری(دوغش مال خودمونه خریدیم) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نان که باتوجه محل خدمت متمایزه برا ما که آرد بلوطی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همبر! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرغ سوخاری! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رطب خرما که باتوجه به جنوبی بودن محل خدمت بیشتر میدهند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کتلت سبزی تخم مرغ یا کوکوسبزی و خورشت وحشت و جزیره را هم اضاف کنید عکسش نبود البته ما کلی اعتراض کردیم تا خورشت وحشت به خورشت بادمجان تبدیل شده و یک باقیات صالحات از خود برجا نهادیم

karimz
27-05-2014, 23:08
میخواستم ببینم در اموزشی و بعدش در یگان در طول خدمت : وسیله ها ی شخصی و لباس و لوازم که با خودت اوردی .. رو باید کجا بزاری ؟ ایا کمد میدن به هر شخص ؟ تو اموزشی و یگان فرق میکنه ؟

(توضیحاتم مربوط به ارتشه و جاهای دیگه رو خبرندارم کیفیت به چه صورتیست)
شرایط در آموزشی با یگان خیلی فرق داره شما در اموزشی لوازمت رو توی انبار داخل آسایشگاه که برای همینکاره(یا کمد داره یا نداره بستگی داره کجا بیوفتی) یا اگر جا نبود زیر تختت میزاری و بهتره کیفت محکم قفل داشته باشه( قصه ی مالتو حفظ کن همسایتو دزد نکنه) و اما یگان فضای بیشتر و آزادتری برای وسایلت داری اگر سرباز عادی هستی که شبیه همون آموزشی آسایشگاه و... داری ولی اگر دانشجو وظیفه ای میفرستنت سویت پیش هم سنوسالای خودت اونجا کمد دیواری داره
تخت آموزشی هم توافقیه گاهی هم اجباریه اما سعی کن نزدیک پنجره بگیری آفتاب بهش بخوره جکوجونوراش بپره یا وسط باشه گوشه ها نباشه گوشه ها گال داره برای جلوگیری از گال هم نظافت زیاد داشته باش تا گالی نشی که اگر شدی گالها زیر پوستت تونل سازی میکنند و اینقد خودتو میخارونی که خون جاری می شود و اگر گالی شدی پماد ضد گال بگیر بمال به موضع

western1
28-05-2014, 00:50
دوستانی که تجربه دارن کمک کنن . من احتمالا اعزام شهریور هستم ......:n16:

تشکر از karimz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.
من پیرو صحبت های دوستمون زمانیکه که اعزام شدیم به آموزشی به ترتیب قد افراد را شماره گذاری کردن برای صف و به همون ترتیب برامون تخت انتخاب کردن. یعنی دلبخواه نبود و هرکس به ترتیب شماره رفت سراغ تختش. بعد بغل تخت یک کمد برای هر فرد بود. ولی قفل را خودت باید می خریدی براش. اینکه یک قفل همراهت باشه برای زیپ کیفت. آموزش اینجوری بود. یگان فضای بهتری داری و اوضاع بهتره:n23:

alaatash
28-05-2014, 01:25

سلام
چرا میگیرن
اصلا ملاک دوره تکمیلی نیست
نداشته باشید میرین اموزشی .
ملاک بسیجی بودن شماست.
اما معرف پاسداراگه داشته باشید که بهتر. اما مطمین باشید که میگیره
وگرنه خیلیا دوره تکمیلی ندارن و گرفتن چه نیروی زمینی و چه نیروی هوایی

rabi931
28-05-2014, 09:17
سلام
من 32 سال سن دارم و غیبت و با تحصیلات دیپلم و کار تخصصی تعمیرات کامپیوتر و شبکه انجام میدم و متاهل نیز هستم و میخوام دیگه این وضعیت رو تمام کنم و برم خدمت.

در ضمن من دو تا بیماری (مشکل نارسایی خفیف دریچه میترال و اختلالات شدید تنفسی از بینی ) را دارم باید چکار کنم و چه شرایطی برام پیش میاد ؟

آیا محل خدمت در شهر خودم میشه و میتونم به همسرم سر بزنم یا نه ؟

چطوری میتونم روز برگی بگیرم؟
امکانش هست که بعد از ظهرها بتونم مرخص باشم؟
کسی هست شرایطش مثل من باشه؟

خواهشا هرکس اطلاع داره جواب بده ممنون.

هیچ کس پیدا نمیشه جواب من رو بده؟؟

یعنی کسی اطلاعی نداره که وضعیت من به چه صورت خواهد بود؟؟؟

خیلی برام مهمه لطفا راهنمایی کنید.

western1
28-05-2014, 09:41
هیچ کس پیدا نمیشه جواب من رو بده؟؟

یعنی کسی اطلاعی نداره که وضعیت من به چه صورت خواهد بود؟؟؟

خیلی برام مهمه لطفا راهنمایی کنید.
من کسی را نمیشناسم شرایطش مثله شما باشد
برادره من برای اینکه از وضعیت جسمانیت مطلع بشی پیش لااقل 2 تا دکتر مطلع با اصول سازمان وظیفه برو معاینه شوی و مشورت بگیری که شامل معافیت پزشکی می شوی یا نه/
در مورد اینکه در شهره خودت میفتی یا خیر بستگی دارد به اینکه تصمیم چه می گیرند سازمان. به هرحال تا آنجا که من می دانم چون غیبت داری و دیپلم هم هستی ممکن هم هست شهرستان بفتی. باز هم جلوی ضرر را هر وقت بگیری منفعته. برو خدمت توکل بر خدا...

rabi931
28-05-2014, 10:10
دکتر رفتم میخوام برم دنبال معافیت پزشکی اما احتمالش کمه دکتر گفت شاید معاف از رزم بشم.

احتمالا تا هفته دیگه دفترچه پست می کنم.

الان مشکلم فقط متاهل بودنمه میخوام بدونم که بعد از اموزشی مرخصی چطوری میدن و من که متاهل هستم سخت میگیرن یا نه و درهفته میتونم به همسرم سر بزنم ... تنها مشکلم همینه.

western1
28-05-2014, 10:59
دکتر رفتم میخوام برم دنبال معافیت پزشکی اما احتمالش کمه دکتر گفت شاید معاف از رزم بشم.

احتمالا تا هفته دیگه دفترچه پست می کنم.

الان مشکلم فقط متاهل بودنمه میخوام بدونم که بعد از اموزشی مرخصی چطوری میدن و من که متاهل هستم سخت میگیرن یا نه و درهفته میتونم به همسرم سر بزنم ... تنها مشکلم همینه.
در جایی که ما خدمت می کردیم اون زمان به اونهایی که متاهل بودن مرخصی هفته ی یک بار را حتما می دادن حتی در آموزشی. خیالت راحت من جات بودم سریع میرفتم

p.ehsan
28-05-2014, 13:36
سلام دوستان من بابام 89روز سابقه جبهه داره خودمم متولد68 ام و در حال خدمت میخوام بدونم واسه این 89روز به من کسری تعلق میگیره یا چون زیر 6ماهه نمیشه
سوال دوم بابام حدود 8ماه جبهه بوده ولی فقط 89روز براش ثبت شده چطور و به کجا میتونم اعتراض کنم و سابقه جبهه شو اصلاح کنم
سوال سوم برای گرفتن گواهی کسری چه مراحلی رو باید طی کنم اگه کسی میدونه از اول تا انتهای مسیر رو بهم بگه ممنون میشم چون در حال خدمت ام و مرخصی نمیتونم بگیرم
آیا قبل رفتن به محل خدمت بابا از محل خدمت خودم هم باید یک گواهی بگیرم یا نه کل مدارک لازم چی هست؟ زمان خاصی برای پیگیریش هست یا هر زمانی میتونم برم؟

Behrang_sh
28-05-2014, 13:38
ممنون ولی الان دیر شده اقدام کردیم گفتن سایتو بستن دیگه برا اول تیر نمیگیرن.منم یه بار تمدید کردم دیگه نمیتونم عقب بندازم.حالا به نظرت بین ارتش و نیرو انتظامی کدوم محتمل تره؟

اصلا معلوم نیست و سیستم کاملا به صورت رندوم و اعلام نیاز نیروی اون سازمان بکار گیرنده تقسیم میکنه

p.ehsan
29-05-2014, 08:47
دوستان عزیز اگه کسی جواب سوالای منو میدونه لطفا راهنماییم کنه من در حال خدمتم و خیلی زود باید درخواست مرخصی بدم و برم دنبال کارای کسری

rabi931
29-05-2014, 08:49
در جایی که ما خدمت می کردیم اون زمان به اونهایی که متاهل بودن مرخصی هفته ی یک بار را حتما می دادن حتی در آموزشی. خیالت راحت من جات بودم سریع میرفتم

مرسی از راهنماییت.

باز هم اگه کسی تجربه ای داره لطفا دریغ نکنه خیلی ممنونم...

sansa
29-05-2014, 13:26
سلام
کسی میدونه حقوق لیسانسه ها ماهی چقدره ؟!

به لیسانس چه درجه ای رو میدن ؟

بعدش در کل مسئولیت قبول کردن خوبه یا بد ؟؟؟؟؟ من حوصله مسئولیت رو ندارم . اگه نکنم برام سخت میگذره ؟!:n16:

NET DOCTOR
29-05-2014, 13:54
سلام
کسی میدونه حقوق لیسانسه ها ماهی چقدره ؟!

به لیسانس چه درجه ای رو میدن ؟

بعدش در کل مسئولیت قبول کردن خوبه یا بد ؟؟؟؟؟ من حوصله مسئولیت رو ندارم . اگه نکنم برام سخت میگذره ؟!:n16:

حدودا 80 تومن

در ارتش ستوانسومی

بسنگی به جو داره.در نظام در کل دستمال کشی به کار آدم میاد! ولی بدون اون هم می گذرد و چون می گذرد غمی نیست!

NET DOCTOR
29-05-2014, 13:58
مرسی از راهنماییت.

باز هم اگه کسی تجربه ای داره لطفا دریغ نکنه خیلی ممنونم...

سربازی خیلی به شانس ربط داره اگر پارتی نداشته باشی

خصوصا ارتش سخت گیره و هر چه از تهران دورتر عموما سخت تر

رفیق دارم که از دوری زده به سرش

در کل اگه پارتی جور کنی خیلی بهتره(چه در آموزشی و چه بعد اون)

کلا برای متاهلا اگه شهرشون نیفتن دردسر زیاد داره

NET DOCTOR
29-05-2014, 14:06
سلام دوستان من بابام 89روز سابقه جبهه داره خودمم متولد68 ام و در حال خدمت میخوام بدونم واسه این 89روز به من کسری تعلق میگیره یا چون زیر 6ماهه نمیشه
سوال دوم بابام حدود 8ماه جبهه بوده ولی فقط 89روز براش ثبت شده چطور و به کجا میتونم اعتراض کنم و سابقه جبهه شو اصلاح کنم
سوال سوم برای گرفتن گواهی کسری چه مراحلی رو باید طی کنم اگه کسی میدونه از اول تا انتهای مسیر رو بهم بگه ممنون میشم چون در حال خدمت ام و مرخصی نمیتونم بگیرم
آیا قبل رفتن به محل خدمت بابا از محل خدمت خودم هم باید یک گواهی بگیرم یا نه کل مدارک لازم چی هست؟ زمان خاصی برای پیگیریش هست یا هر زمانی میتونم برم؟

دوستان عزیز اگه کسی جواب سوالای منو میدونه لطفا راهنماییم کنه من در حال خدمتم و خیلی زود باید درخواست مرخصی بدم و برم دنبال کارای کسری

لازم نیست لزوما خودت باشی.اتفاقا باید بابات پیگیری کنه مگر اینکه تواناییش رو نداشته باشه چون ایشونه که رفته جبهه نه شما!

اینجور چیزا رو فقط باید پیگیری کنی

سر و ته نداره. احتمالا از بنیاد شهید باید شروع کنی و شکایت هم همونجا بکنی با ارائه مدارک

ولی ارزش داره خصوصا اگه جای بد بیفتی قدر یک روزش رو هم می دونی اما جای راحتی باشی زیاد برات مهم نیست

اصولا برای کسری گرفتن بهتره یه نامه اشتغال به خدمت باشه که هم میشه از یگان آموزشی گرفت(البته اگه همکاری کنن) و هم یگان خدمتی

بعد از اون هم که اوکی شد هم کلی دوندگی تا ثبت سیستم ناجا بشه!

p.ehsan
29-05-2014, 14:20
دوباره میپرسم شاید کسی جواب داد دوستان من بابام 89روز سابقه جبهه داره خودمم متولد68 ام و در حال خدمت میخوام بدونم واسه این 89روز به من کسری تعلق میگیره یا چون زیر 6ماهه نمیشه

p.ehsan
29-05-2014, 14:23
لازم نیست لزوما خودت باشی.اتفاقا باید بابات پیگیری کنه مگر اینکه تواناییش رو نداشته باشه چون ایشونه که رفته جبهه نه شما!

اینجور چیزا رو فقط باید پیگیری کنی

سر و ته نداره. احتمالا از بنیاد شهید باید شروع کنی و شکایت هم همونجا بکنی با ارائه مدارک

ولی ارزش داره خصوصا اگه جای بد بیفتی قدر یک روزش رو هم می دونی اما جای راحتی باشی زیاد برات مهم نیست

اصولا برای کسری گرفتن بهتره یه نامه اشتغال به خدمت باشه که هم میشه از یگان آموزشی گرفت(البته اگه همکاری کنن) و هم یگان خدمتی

بعد از اون هم که اوکی شد هم کلی دوندگی تا ثبت سیستم ناجا بشه!
خییلیی ممنون net doctor امیدوارم بتونم به نتیجه برسم

p.ehsan
29-05-2014, 14:27
فقط نگفتی به اون 89 روزم کسری تعلق میگیره یه نه؟

p.ehsan
29-05-2014, 14:30
و اینکه زمان خاصی برای پیگیری هست یا خیر چون تو همین تاپیک یه جا خوندم که گفته بود از تیرماه باید پیگیری کرد

Cyberlife
29-05-2014, 16:36
سلام

سربازان دیپلم که سپاه افتادن را برای آموزشی کجا میبرن ؟

یعنی کدام مراکز آموزشی سپاه فقط سربازان دیپلم را پذیرش میکنند ؟

ممنون میشم اگه سوال من رو هم جواب بدید.

saeedzakhar
29-05-2014, 19:35
ممنون میشم اگه سوال من رو هم جواب بدید.

خیلی جاها هست مثلا اباده شیراز یا میبد

rabi931
29-05-2014, 22:36
بعد از دوره اموزشی تقسیمات به چه صورت انجام میشه ؟؟

نیروی انسانی همون شهری که اموزشی بودیم تقسیم میکنه یا نه میای شهر خودت از اونجا تقسیم میشی برای خدمت؟؟

aali361
29-05-2014, 22:40
بعد از دوره اموزشی تقسیمات به چه صورت انجام میشه ؟؟

نیروی انسانی همون شهری که اموزشی بودیم تقسیم میکنه یا نه میای شهر خودت از اونجا تقسیم میشی برای خدمت؟؟

پادگان اموزشی لیست سربازا رو میفرسته به نیروی انسانی ستاد فرماندهی اونجا هم بر اساس نیاز پادگان های دیگه تقسیم رو انجام میدن

Sent from my HTC One using Tapatalk

rabi931
29-05-2014, 22:50
پادگان اموزشی لیست سربازا رو میفرسته به نیروی انسانی ستاد فرماندهی اونجا هم بر اساس نیاز پادگان های دیگه تقسیم رو انجام میدن

یعنی ستاد فرماندهی کل تهران میفرستن؟؟ اونا به شهرستانها تقسیم می کنن؟؟

مرسی که راهنمایی میکنی.

aali361
29-05-2014, 22:56
یعنی ستاد فرماندهی کل تهران میفرستن؟؟ اونا به شهرستانها تقسیم می کنن؟؟

مرسی که راهنمایی میکنی.

نیرویی که من خدمت می کردم این طوری بود .

prance666
30-05-2014, 00:17
سلام دوستان اتفاقات و تجربیات خودم در این چند ماه که دنبال معافیت کفالت هستم رو میخوام براتون در میان بزارم
من قبل از اینکه دفترچه پست کنم بچه ها اینجا منو راهنمایی کردن که اشتباه بود من دنبال معافیت کفالت بودم و چون برادر بزرگتر از خود دارم کار کمی سخت شد پدره من هم بالای 6 سال هست و هم از نظره چشمی یکی از چشماش نابینا و اون یکی کم بینا و یک پای پدرم در اثره بیماری دیابت قطع و پیوند کلیه هم شده هست خلاصه انبوهی از بیماری ها رو پدر من گرفته بود و داره یک شنبه این هفته من و پدرم و برادرم رفتیم میدان سپاه که من در سالن انتظار نشستم و پدرم و برادرم رفتن داخل وقتی کمیسیون تشکیل شد برادرم گفت تا گفتم پدرم پیوند کلیه بود کارت رو گرفت و گفت ایشون برن بیرون حتی نزاشت بگه که چشمی و جسمی و حرکتی مشگل داره برادرم چون مافیت پزشکی به خاطر نمره 10 جفت چشمش گرفته بود اونجا بهش گفتن باید یکی از چشات کور باشه تا برادرت بتونه کفیل شما ها بشه خلاصه برادرم رو به بیمارستان امام سجاد ارجاع دادن
من چون میدونستم برادرم به احتمال زیاد رد میشه رفتم بهزیستی در خیابان مولوی اونجا پدرمو بردن معاینه کردن و از نظره چشمی و حرکتی پدرم تایید شدن و کسی که اونجا مسول بود گفت به احتمال 90 درصد بهزیستی با معافیتت قبول میکنه و تو این هفته هم که میاد قراره کمیسیون بهزیستی برام تشکیل بشه
خلاصه بچه ها دعا کنید کارم ردیف بشه
فقط یه سوال که میمونه اگر بهزیستی شرایط من رو قبول و معافی رو صادر کنه من برم میدان سپاه قبول میکنن
ممنون

sasan.69
30-05-2014, 00:31
حدودا 80 تومن

در ارتش ستوانسومی

بسنگی به جو داره.در نظام در کل دستمال کشی به کار آدم میاد! ولی بدون اون هم می گذرد و چون می گذرد غمی نیست!

البته افزایش یافته:n01:

Cyberlife
30-05-2014, 01:11
خیلی جاها هست مثلا اباده شیراز یا میبد

خیلی ممنون از شما،

اگه اطلاع دارید لطفاً نام چند تا از شهرها به همراه اسم پادگان رو بگذارید.

راستی اهواز پادگان آموزشی برای دیپلم داره ؟

h693
30-05-2014, 03:01
سلام. امسال بالاخره مدت خدمت ۲۱ ماه هست یا ۲۴ ماه؟

amin5030
30-05-2014, 05:52
سلام. امسال بالاخره مدت خدمت ۲۱ ماه هست یا ۲۴ ماه؟
فعلا 21 ماه

keihanmirzaei
30-05-2014, 06:46
بهمن 91 بود که داشتم واسه خدمت رفتن تحقیق میکردم !!
هی چه زود گذشت,الان 16 ماه خدمتم ....

holyboy
30-05-2014, 08:25
سلام دوستان تقسیم بعد از آموزشی دست چه نهادیه؟ خود پادگان یا از نظام وظیفه؟
من یه آشنا دارم بهم گفته افتادی پادگان مرزبانی شهید رجایی:n28:

amin khan
30-05-2014, 09:30
خیلی ممنون از شما،

اگه اطلاع دارید لطفاً نام چند تا از شهرها به همراه اسم پادگان رو بگذارید.

راستی اهواز پادگان آموزشی برای دیپلم داره ؟

صفحه اول تاپیک کد تمام پادگانهای اموزشی رو داره ، یه نگاه بندازی اینا توش هست:
کد 59 : سپاه نیروی زمینی - آموزشگاه رزم مقدماتی شهدا کرمانشاه نزسا
کد 62 : سپاه شیروان
کد 65 : مرکز آموزش نیرو مقاومت شهید بهشتی شیروان (خراسان شمالی)
کد 70: سپاه کرمان
کد 71 : نیروی زمینی سپاه امام رضا(ع) کازرون
کد 72 : پادگان شهید ثابت خواه ، سپاه ، گیلان غرب کرمانشاه
کد 73 : نیروی زمینی سپاه پادگان شهید قاضی تبریز
کد 74 : نیروی زمینی سپاه ولیعصر(عج) آباده
کد 82 : سپاه مرودشت
کد 87 : نیروی مقاومت سپاه پادگان خاتمی یزد
کد 88 : نیروی هوائی سپاه اردکان
کد 91 : سپاه ( نیروی زمینی ) در اقلید فارس (شیراز )
کد 94 :سپاه پادگان ولیعصر ساری
کد 101 : دزفول سپاه
کد 105 : هتل ولیک بابل پادگان المهدی بابل نیروی زمینی سپاه
کد 123 : نيروي زميني سپاه شهيد هاشمي نيشابور
کد 135 : سپاه شهید قدوسی یزد
کد 215 : پادگان شهید پازوکی سپاه (لشکر 27 ) واقع در افسریه
کد 256 : نیروی زمینی سپاه ( که در کیلومتر 28 اتوبان تهران - کرج واقع شده و تنها افسران وظیفه با مدارک لیسانس به بالا را پذیرش می نماید )
کد 265: باکری دزفول نیروی زمینی سپاه
کد 291 : سپاه امام علي شهر مباركه اصفهان
کد 301: سپاه زنجان
کد 311: سپاه استان گلستان
کد 313 : سپاه

اهواز هم یه دونه توش دیدم و احتمال زیاد دیپلم هم میگیره:
کد 141 : مرکز آموزش شهید حبیب اللهی اهواز (سپاه) است
آدرسش هم شما از فلکه دانشگاه به سمت فرهنگ شهر و کوی دانشگاه و پردیس که حرکت کنید ، همون بلوار رو ادامه بدین به سمت خرمشهر تا از شهر خارج بشید ( بعد از نورد لوله و فولاد سازی و ...) به این پادگان میرسید ، اینم نقشه اش

h693
30-05-2014, 10:31
فعلا 21 ماه
فعلا یعنی امسال؟ قانونش هنوز تصویب نشده؟ یعنی امکانش هست که کسایی که توی یک سال اعزام میشن یه تعداد ۲۱ ماه باشن یه تعداد ۲۴ ماه؟

mocc
30-05-2014, 11:04
سلام دوستان میشه یکی که دقیق اطلاع داره منو راهنمایی کنه؟
من اول تیر اعزامم و فعلا برگ سبزم اومده فقط، میخوام کسری جبهه بگیرم، میشه قبل از اعزام با برگ سبز کسری جبهه گرفت یا باید برم خدمت بعد؟
بابای من میگه 18 ماه سابقه جبهه داره ، اگه رفتیم و مثل بعضی دوستان کمتر ثبت شده بود به کجا اعتراض کنیم؟
دیگه این که چه مدارکی باید ببریم محل خدمت بابام؟ و چه روال اداری داره؟
لطفا کمک کنین که بد جور نیاز به کمک دارم...

Behrang_sh
30-05-2014, 11:49
البته افزایش یافته:n01:

بله اسما افزایش پیدا کرده ولی برای ما این ماه 81 تومن ریختن (استوار دو)! اونم بعد از چند وقت تاخیر!

holyboy
30-05-2014, 12:27
سلام دوستان تقسیم بعد از آموزشی دست چه نهادیه؟ خود پادگان یا از نظام وظیفه؟
من یه آشنا دارم بهم گفته افتادی پادگان مرزبانی شهید رجایی:n28:

به من کمک کنید لطفا.

SNOW PATROL
30-05-2014, 12:38
به من کمک کنید لطفا.

دست نظام وظیفه هست و از تهران مشخص میشه

فعلا یعنی امسال؟ قانونش هنوز تصویب نشده؟ یعنی امکانش هست که کسایی که توی یک سال اعزام میشن یه تعداد ۲۱ ماه باشن یه تعداد ۲۴ ماه؟

قانون امسال تغییر نمیکنه دیگه . . .

سلام دوستان میشه یکی که دقیق اطلاع داره منو راهنمایی کنه؟
من اول تیر اعزامم و فعلا برگ سبزم اومده فقط، میخوام کسری جبهه بگیرم، میشه قبل از اعزام با برگ سبز کسری جبهه گرفت یا باید برم خدمت بعد؟
بابای من میگه 18 ماه سابقه جبهه داره ، اگه رفتیم و مثل بعضی دوستان کمتر ثبت شده بود به کجا اعتراض کنیم؟
دیگه این که چه مدارکی باید ببریم محل خدمت بابام؟ و چه روال اداری داره؟
لطفا کمک کنین که بد جور نیاز به کمک دارم...

#18634 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

h693
30-05-2014, 13:45
قانون امسال تغییر نمیکنه دیگه . . .
#18634 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قانون امسال همون ۲۱ ماه هست دیگه؟!! پس چرا داخل کتاب قانون نظام وظیفه داخل سایت نظام وظیفه ، ماده ۴ نوشته«« مدت خدمت دوره ضرورت ۲۴ ماه است....»» ؟
یه سوال دیگه من پدرم ۱۴ ماه جبهه داره چند ماه کسر میشه از خدمتم؟
ممنون

mocc
30-05-2014, 13:59

ممنونم دوست عزیز مفید بود. اما منظور از برگ اعزام چیه؟ با برگ سبز نمیشه کسری گرفت؟

SNOW PATROL
30-05-2014, 14:05
قانون امسال همون ۲۱ ماه هست دیگه؟!! پس چرا داخل کتاب قانون نظام وظیفه داخل سایت نظام وظیفه ، ماده ۴ نوشته«« مدت خدمت دوره ضرورت ۲۴ ماه است....»» ؟
یه سوال دیگه من پدرم ۱۴ ماه جبهه داره چند ماه کسر میشه از خدمتم؟
ممنون

الف- مدت خدمت دوره ضرورت (24) ماه است و در صورتي كه مشمولان مازاد و يا كمتر از تعداد مورد نياز باشد ستاد كل با كسب اجازه از فرماندهي كل آن را به كمتر يا بيشتر از مدت دوره ضرورت تغيير مي‌دهد.

بر این اساس و با به تشخیص فرماندهی کل قوا به 21 ماه تغییر یافته است ممکنه سال دیگه بیشتر یا کمتر بشه

مدت کسری هم که بهتون تعلق میگیره 4 ماه است

ممنونم دوست عزیز مفید بود. اما منظور از برگ اعزام چیه؟ با برگ سبز نمیشه کسری گرفت؟

همون برگه سبزه عزیز چرا نشه

mocc
30-05-2014, 14:18
همون برگه سبزه عزیز چرا نشه

دوست عزیز شما کسایی رو میشناسی که با برگ سبز کسری گرفته باشن؟ بخدا من که گیج شدم یکی میگه برو دنبالش یکی میگه نرو باید حین خدمتت با گواهی اشتغال به خدمت اقدام کنی...
میترسم کلی راه برم نشه و برگردم

Behrang_sh
30-05-2014, 14:30
به من کمک کنید لطفا.

از نظام وظیفه تهران و ستاد کل نیروهای مسلح باید اقدام کنی

mocc
30-05-2014, 14:50
پدر من 3ماه آموزشی تو جلدیان بوده (نزدیک پیرانشهر) بعد 15ماه تو مهاباد خدمت کرده، بعدش 6ماه آخر خدمتش فرستادنش هنگ ژاندارمری رشت. حالا ما واسه کسری باید بریم رشت؟ پرونده و سوابقش تو رشت باید باشه یا مهاباد؟
واسه 3 ماهه آموزشیش هم بهم کسری میدن؟

SNOW PATROL
30-05-2014, 16:48
دوست عزیز شما کسایی رو میشناسی که با برگ سبز کسری گرفته باشن؟ بخدا من که گیج شدم یکی میگه برو دنبالش یکی میگه نرو باید حین خدمتت با گواهی اشتغال به خدمت اقدام کنی...
میترسم کلی راه برم نشه و برگردم

والا داداش تو همین انجمن سرچ کنید بودن دوستانی که قبل از خدمت این کار رو کرده اند

پدر من 3ماه آموزشی تو جلدیان بوده (نزدیک پیرانشهر) بعد 15ماه تو مهاباد خدمت کرده، بعدش 6ماه آخر خدمتش فرستادنش هنگ ژاندارمری رشت. حالا ما واسه کسری باید بریم رشت؟ پرونده و سوابقش تو رشت باید باشه یا مهاباد؟
واسه 3 ماهه آموزشیش هم بهم کسری میدن؟

اموزشی کسری نداره ....
تاجایی که اطلاع دارم باید تشریف ببرید اخرین محل خدمت پدرتون
برای احتیاط یک سر تشریف ببرید بنیاد شهید سوال کنید فکر کنم بهتر بتونند راهنمایی تون کنند

boy iran
30-05-2014, 21:01
سلام به اساتید !

یکی از دوستانم میخواد بره خدمت یک آشنا پیدا کرده میگه یک مبلغی بده میندازمت جای خوب البته این کار رو میکنه مطمئن هستم

آیا ارزش داره ؟

NET DOCTOR
30-05-2014, 22:07
سلام به اساتید !

یکی از دوستانم میخواد بره خدمت یک آشنا پیدا کرده میگه یک مبلغی بده میندازمت جای خوب البته این کار رو میکنه مطمئن هستم

آیا ارزش داره ؟

خدمت می تونه از بهشت تا جهنم متغیر باشه

حالا اگه شانسی بیفتی تو بهشت معلومه که قدرش رو نمی دونی اما اگه تو جهنم بیفتی مطمئن باش حاضری میلیونی خرج کنی تا ازش در بیای

کافیه امضای منو ببینی!

خصوصا اگر تحصیل کرده است دوستت حتما اینکارو بکنه که واقعا داغون میشه اگه جای بدی بیفته

ضمنا اگه اون بنده خدا می تونه کسری پولی هم جور کنه بی زحمت به من خبر بده

SNOW PATROL
31-05-2014, 08:18
سلام به اساتید !

آیا ارزش داره ؟

سلام محمد خان به نظر من بستگی به خیلی چیزها داره و همینطوری نمیشه گفت

خدمت می تونه از بهشت تا جهنم متغیر باشه

حالا اگه شانسی بیفتی تو بهشت معلومه که قدرش رو نمی دونی اما اگه تو جهنم بیفتی مطمئن باش حاضری میلیونی خرج کنی تا ازش در بیای

کافیه امضای منو ببینی!

خصوصا اگر تحصیل کرده است دوستت حتما اینکارو بکنه که واقعا داغون میشه اگه جای بدی بیفته

ضمنا اگه اون بنده خدا می تونه کسری پولی هم جور کنه بی زحمت به من خبر بده

در ضمن دوستان خواهشی که دارم حد الامکان در مورد روش های غیر قانونی و فرا قانونی در تاپیک صحبت نکنید
با تشکر

alireza-1991
31-05-2014, 10:36

معمولا چه موقع لیست میفرستن ؟
فکر کنم اونایی که اول اردیبهشت رفتن الان دیگه مشخص باشه کجا افتادن ولی تا آخر خرداد بهشون نمیگن ؟

123arash
31-05-2014, 12:45
غذاهایی که در خدمت میدهند بجز صتحانه که تخم مرغ و سیب زمینی(که توی شام هم هست)مرباکره عسل خرما پنیر... و نهار که استانبولی یا برنج و خورشتی هفته ای یکبار با تن یا کباب کوبیده هستن اینایی که گذاشتمو رو بیشتر برای شام میدند و در ماه مبارک رمضان انقدر آش خواهید خورد که تا سالها بعد از خوردن هر نوع آش بیزار می شوید + میوه و گاهاً سبزی
دمپایی ابری(دوغش مال خودمونه خریدیم) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نان که باتوجه محل خدمت متمایزه برا ما که آرد بلوطی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همبر! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرغ سوخاری! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رطب خرما که باتوجه به جنوبی بودن محل خدمت بیشتر میدهند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کتلت سبزی تخم مرغ یا کوکوسبزی و خورشت وحشت و جزیره را هم اضاف کنید عکسش نبود البته ما کلی اعتراض کردیم تا خورشت وحشت به خورشت بادمجان تبدیل شده و یک باقیات صالحات از خود برجا نهادیم
داداش ماشالله وضعتون خوب بوده..تجهیزات عکاسی هم داشتین.:n02:..خدا کنه منم یه جای خوب بیفتم.
گیر ندادن موبایل بردید؟

123arash
31-05-2014, 12:54
من هم مثل بقیه دوستان برای خدمت سربازی اماده شدم فقط مونده دفترچه پست کنم.لطفا این سوالای من رو هم جواب بدید.

1-من اگر همین روزا دفترچه بفرستم کی اعزام میشم؟میخوام تیر برم تا سریعتر تمومش کنم.
2-به نظرتون چقدر احتمالش هست بیفتم شهر خودم؟لیسانس دارم
3-وقتی رفتم باید خودم کچل کنم یا تو پادگان عملیات کچل کردن رو انجام میدن؟
4-وضعیت مرخصی چطوره مثلا چند ماه یکبار مرخصی میدن؟
ممنونم

Cyberlife
31-05-2014, 13:22
صفحه اول تاپیک کد تمام پادگانهای اموزشی رو داره ، یه نگاه بندازی اینا توش هست:
کد 59 : سپاه نیروی زمینی - آموزشگاه رزم مقدماتی شهدا کرمانشاه نزسا
کد 62 : سپاه شیروان
کد 65 : مرکز آموزش نیرو مقاومت شهید بهشتی شیروان (خراسان شمالی)
کد 70: سپاه کرمان
کد 71 : نیروی زمینی سپاه امام رضا(ع) کازرون
کد 72 : پادگان شهید ثابت خواه ، سپاه ، گیلان غرب کرمانشاه
کد 73 : نیروی زمینی سپاه پادگان شهید قاضی تبریز
کد 74 : نیروی زمینی سپاه ولیعصر(عج) آباده
کد 82 : سپاه مرودشت
کد 87 : نیروی مقاومت سپاه پادگان خاتمی یزد
کد 88 : نیروی هوائی سپاه اردکان
کد 91 : سپاه ( نیروی زمینی ) در اقلید فارس (شیراز )
کد 94 :سپاه پادگان ولیعصر ساری
کد 101 : دزفول سپاه
کد 105 : هتل ولیک بابل پادگان المهدی بابل نیروی زمینی سپاه
کد 123 : نيروي زميني سپاه شهيد هاشمي نيشابور
کد 135 : سپاه شهید قدوسی یزد
کد 215 : پادگان شهید پازوکی سپاه (لشکر 27 ) واقع در افسریه
کد 256 : نیروی زمینی سپاه ( که در کیلومتر 28 اتوبان تهران - کرج واقع شده و تنها افسران وظیفه با مدارک لیسانس به بالا را پذیرش می نماید )
کد 265: باکری دزفول نیروی زمینی سپاه
کد 291 : سپاه امام علي شهر مباركه اصفهان
کد 301: سپاه زنجان
کد 311: سپاه استان گلستان
کد 313 : سپاه

اهواز هم یه دونه توش دیدم و احتمال زیاد دیپلم هم میگیره:
کد 141 : مرکز آموزش شهید حبیب اللهی اهواز (سپاه) است
آدرسش هم شما از فلکه دانشگاه به سمت فرهنگ شهر و کوی دانشگاه و پردیس که حرکت کنید ، همون بلوار رو ادامه بدین به سمت خرمشهر تا از شهر خارج بشید ( بعد از نورد لوله و فولاد سازی و ...) به این پادگان میرسید ، اینم نقشه اش

ببخشید اگه کسی دقیق اطلاع داره و ساکن شهرهای کرمانشاه یا اهواز هست فقط به همین سوالها جواب بده ممنون میشم

پادگان شهدای کرمانشاه و پادگان شهید حبیب اللهی اهواز مدرک دیپلم میگیره ؟

mani_111
31-05-2014, 13:37
دوستان اینجا کسی درباره ی پادگان پرندک 02 میدونه ؟! کجاست دقیقا ؟!
1/4 اعزامم و اونجا افتادم
ممنون میشم اگه یه کم اطلاعات بدین

mani_111
31-05-2014, 13:52
من هم مثل بقیه دوستان برای خدمت سربازی اماده شدم فقط مونده دفترچه پست کنم.لطفا این سوالای من رو هم جواب بدید.

1-من اگر همین روزا دفترچه بفرستم کی اعزام میشم؟میخوام تیر برم تا سریعتر تمومش کنم.
ممنونم
1 - لیسانسها معمولا ماههای زوج اعزام میشن
2 - آموزشی احتمالش کمه اما خدمت (یگان) احتمالش زیاده اگه شرایط داشته باشی اگه نداری اونم احتمالش کمه ...
3 - طبق اطلاعاتی که بنده دارم میتونی خودت قبل اعزام انجام بدی چون اونجا ظاهرا شلوغه ..
4 - توی دو ماه 2 الی 4 روز مرخص داری ..

arash520
31-05-2014, 14:15
سلام رفقا خوبید:n16:
یه سوال داشتم در واقع یه جور مشورت می خواستم .

من 20 فرودین 93 پست کردم برای 1 تیر 93 . بعدش رفتم دنبال پذیرش سپاه مدارکمم چند جایی دادم . اما الان که کدها مشخص شده (فقط داخل نظام وظیفه کدا را می تونید ببیند هنوز از پلیس+10 نمیشه پریینت گرفت) کد من پادگان ولی عصر تبریز(نیروانتظامیه) خورده .
1-به نظرتون برم خدمت یا یه دوره تمدید کنم برای دور بعد و برم برای امریه یا پذیرش مجدد اقدام کنم ؟میگن نیرو انتظامی جالب نیست
2-ارزش داره دوماه عقب بیفتم؟
3-امکانش هست وقتی میرم پلیس+10 پرینت اعزام به خدمتم بگیرم کدم شده باشه جایی که پذیرش گرفتم؟ چون هنوز کدای 1 تیر برای پلیس+10 ارسال نشده فقط در نظام وظیفه میشه کدها را دید .

پ.ن: من الان 10 ماهه فارغ التحصیل شدم و بیکارم . برق خوندم . معدلم هم 18 بوده . تهران دفترچه پست کردم.

NET DOCTOR
31-05-2014, 14:32

من 20 فرودین 93 پست کردم برای 1 تیر 93 . بعدش رفتم دنبال پذیرش سپاه مدارکمم چند جایی دادم . اما الان که کدها مشخص شده (فقط داخل نظام وظیفه کدا را می تونید ببیند هنوز از پلیس+10 نمیشه پریینت گرفت) کد من پادگان ولی عصر تبریز(نیروانتظامیه) خورده .
1-به نظرتون برم خدمت یا یه دوره تمدید کنم برای دور بعد و برم برای امریه یا پذیرش مجدد اقدام کنم ؟میگن نیرو انتظامی جالب نیست
3-امکانش هست وقتی میرم پلیس+10 پرینت اعزام به خدمتم بگیرم کدم شده باشه جایی که پذیرش گرفتم؟ چون هنوز کدای 1 تیر برای پلیس+10 ارسال نشده فقط در نظام وظیفه میشه کدها را دید .

پ.ن: من الان 10 ماهه فارغ التحصیل شدم و بیکارم . برق خوندم . معدلم هم 18 بوده . تهران دفترچه پست کردم.
البته من تجربه زیر آبی در این زمینه رو ندارم! اما چون چند روز دیگه برگ آبی باید به دستت برسه بسیار محتمله که درسته خصوصا اگه فرد مطمئنی اینکارو برات کرده

والا از نظر راحتی به نظر من برای تحصیل کرده ها اول سپاهه بعد انتظامی و بعد ارتش

انتظامی برای دیپلمه ها و پایین تر یه بدی داره و اون مرزبانی لب مرز افتادنه که مثلا ارتش اکثر جاهاش همچین موردی نداره و امن تره(کافیه تو دوره سربازیت از گروگانگیری های سراوان بلوچستان یکی اتفاق بیفته تا قدر جای امن رو بدونی)

ضمنا برقی ها اکثر 90 درصدشون در ارتش دوره کد می خورن و می فرستنشون یکی دو ماه یه جایی مثلا یه دوره تخصصی ببینن و بعد تقسیم میشن دوباره(از انتظامی خبری ندارم) در کل رشته بدیه در ارتش و احتمال داره هر بلایی سرت بیاد! لذا اگه تو انتظامی بیفتی مطمئنا از ارتش بهتره.البته اگه بتونی سپاه رو جور کنی واقعا بهتره خصوصا اگه نزدیک باشه

در کل همه چی به شرایط خودن بستگی اره که می تونی تغییرشون بدی یا نه

Behrang_sh
31-05-2014, 14:39

درود
دوست عزیز فقط یه نکته به ذهنم رسید گفتم بهت بگم در جریان باشی اونم اینه که اگه تمدید کنی دیگه نمیتونی پذیرش سپاه رو بگیری (تمدید و اضاف دفترچه ای شامل شرایط پذیرش نمیشه)

NET DOCTOR
31-05-2014, 14:40

ممنونم

1- شاید برسید به تیر ولی احتمالش کمهو محتملا به شهریور می خورید
2-شانسیه.اما اگر پدر نظامی یا متاهل باشید احتمالش زیاده خصوصا بعد آموزشی
3- می تونی کوتاه کنی می تونی هم بزاری اونا کچلت کنن اما فرقش اینه که وسایل اونا کثیفه و بهداشت صفره خصوصا از دید یه فرد متمدن تحصیل کرده. ضمنا فرمانده صد بار میگه که شما حالیتون نبود که دارین میاین خدمت! تو برگه آبی هم که بعدا به دستت می رسه نوشته که خودت با شماره 4 کچل کن و بیا
4- اگه پارتی داشته باشی می تونی هفته ای یه بار آخر هفته رو بری.نداشته باشی حدود یه هفته میاندوره. یه هفته هم یک یا دو مرخصی که بهت بدن
البته قوانین پادگان ها هم با هم فرق می کنه مثلا برخی به کسایی که از اون استانن هر هفته 5 شنبه و جمعه رو میدن برخی نمیدن
برخی به تحصیل کرده ها آخر هفته کاری ندارن و برخی 24 ساعت همه رو نگه میدارن
در کل همه چی شانسه
خدا شانس بده!

NET DOCTOR
31-05-2014, 14:42
درود
دوست عزیز فقط یه نکته به ذهنم رسید گفتم بهت بگم در جریان باشی اونم اینه که اگه تمدید کنی دیگه نمیتونی پذیرش سپاه رو بگیری (تمدید و اضاف دفترچه ای شامل شرایط پذیرش نمیشه)

شاید در حالت عادی درست باشه اما من دوست داشتم که تمدید کرده و بعد سپاه انداخته چون پارتی داشته

NET DOCTOR
31-05-2014, 14:44
معمولا چه موقع لیست میفرستن ؟
فکر کنم اونایی که اول اردیبهشت رفتن الان دیگه مشخص باشه کجا افتادن ولی تا آخر خرداد بهشون نمیگن ؟

آره تقریبا.اگه نفوذ داشته باشی الانا می تونی آمار رو دربیاری

arash520
31-05-2014, 14:46
البته من تجربه زیر آبی در این زمینه رو ندارم! اما چون چند روز دیگه برگ آبی باید به دستت برسه بسیار محتمله که درسته خصوصا اگه فرد مطمئنی اینکارو برات کرده

انتظامی برای دیپلمه ها و پایین تر یه بدی داره و اون مرزبانی لب مرز افتادنه که مثلا ارتش اکثر جاهاش همچین موردی نداره و امن تره(کافیه تو دوره سربازیت از گروگانگیری های سراوان بلوچستان یکی اتفاق بیفته تا قدر جای امن رو بدونی)
ضمنا برقی ها اکثر 90 درصدشون در ارتش دوره کد می خورن و می فرستنشون یکی دو ماه یه جایی مثلا یه دوره تخصصی ببینن و بعد تقسیم میشن دوباره(از انتظامی خبری ندارم) در کل رشته بدیه در ارتش و احتمال داره هر بلایی سرت بیاد! لذا اگه تو انتظامی بیفتی مطمئنا از ارتش بهتره.البته اگه بتونی سپاه رو جور کنی واقعا بهتره خصوصا اگه نزدیک باشه

سلام رفیق برای پاسخ سریع:n16:
من داخل سپاه پارتی نداشتم .فقط برگمو بردم بخش نیرو انسانیش برگه سبزم را گرفت گفت برو کاراتو انجام میدم . ولی الان داخل نظام وظیفه زده کد نیرو انتظامی ولی عصر تبریز!! موضوع را به همون مسول نیرو انسانی پادگان سپاهه زنگ زدم و گفتم کد نیرو انتظامی خوردم, اونم (مسول نیرو انسانی جایی که ازش پذیرش گرفتم) گفت احتمالش هست چند روز اینده که اتومات برگشتت بدن و کد اینجا بخوری!! یعنی میشه برگشت بخوره کدم به جایی که پذیرش گرفتم؟ پس چرا همون اول کد اون پادگان سپاهه نخورم و اول بهم کد نیرو انتظامیه را دادن؟

نیرو انتظامی از چه نظر میگی برای لیساسن ها راحت تره؟مگه معمولا خدمتش 24 ساعته نیست . داخل پاسگاه ها و سر چهار راه ها و..؟
نیرو انتظامی ولی عصر تبریز بعد از اموزشی نیرو هاشو کجا تقسیم می کنه؟

Behrang_sh
31-05-2014, 14:47

درود
با تمام احترامی که برای نظراتتون قائلم اما سپاه دیگه برای تحصیل کرده ها جای خوبی نیست! من اگه میخواستم اولویت بندی کنم برای تحصیل کرده ها میگفتم اول ارتش بعد وزارت دفاع بعد سپاه بعدش ناجا
همه جا جای خوب و بد داره اما متاسفانه الان سپاه همش شده پست و پاسبخشی و ........ و در ضمن کوچکترین احترامی هم نه به خودت نه به درجت گذاشته نمیشه!
اکثر رشته های مهندسی توی ارتش دوره کد میخورن و بعدش اکثرا یا رسته پیاده میخورن یا عمران و استحکامات و اداری توشون هست ولی کمه
آقا تو رو خدا نگید ناجا بهتر از ارتشه! خدمت تو ناجا یعنی ته خط ! فقط ستاد فرماندهی تهرانش عشق و حاله بقیه جاهاش تو اقصی نقاط کشور برده داری مکانیزست!

Behrang_sh
31-05-2014, 14:48
شاید در حالت عادی درست باشه اما من دوست داشتم که تمدید کرده و بعد سپاه انداخته چون پارتی داشته

این رویه ای که من گفتم برای پذیرش عادی بود نه بند پ:n02:

SNOW PATROL
31-05-2014, 15:21
1-

!

سلام دوست من شما خدمت رفته اید ؟

بر چه اساسی میفرمایید خدمت در ناجا بهتر از ارتش هست ؟؟؟ من چهار ساله در این تاپیک دارم پست های دوستان رو میبینم تاحالا این رو نشنیده بودم

شما از وجود مرکز اموزشی به نام صفر یک ارتش در تهران اطلاع دارید ؟

mani_111
31-05-2014, 16:20
دوستان اینجا کسی درباره ی پادگان پرندک 02 میدونه ؟! کجاست دقیقا ؟!
1/4 اعزامم و اونجا افتادم
ممنون میشم اگه یه کم اطلاعات بدین

و همچنان منتظر پاسخ ..

western1
31-05-2014, 19:11
این رویه ای که من گفتم برای پذیرش عادی بود نه بند پ:n02:
سلام رفیق. اون فرمانده سپاه راست گفته. اگر برگه سبزتو گرفته خیالت راحت. کارتو انجام می ده.
اما سوالی که برای من هم سواله اینه که کدها
هنوز از پلیس+10 نمیشه پریینت گرفت. کد را ظاهرا از نظام وظیفه گرفتی . به کجا دقیقا مراجعه کردی؟ تلفنی می شه؟ ممنون

bargozideh
31-05-2014, 19:59
من امروز زنگ زدم نظام وظیفه گفت هنوز نیومده اعزامیای اول تیر که ؟؟!؟!؟!؟

Persia Xperia
31-05-2014, 20:03
درود دوستان.منم افتادم 02 ارتش پرندک.چطور جاییه؟:n13:

ali_agha1981
31-05-2014, 20:38
تو خدمت بعد از آموزشی ، سرباز دیپلم با زیر دیپلم فرقی میکنه..؟

SNOW PATROL
31-05-2014, 21:07
تو خدمت بعد از آموزشی ، سرباز دیپلم با زیر دیپلم فرقی میکنه..؟

دوست من این مورد قانون خاصی نداره و بستگی داره کجا و در چه یگانی خدمت کنید
اما درجایی که بنده خدمت کردم که یکی از یگان های ناجا بود تفاوتی بین فوق لیسانس با زیر دیپلم هم نبود
دیپلم و زیر دیپلم که جایه خود داره. . . .

arash520
31-05-2014, 21:16
من امروز زنگ زدم نظام وظیفه گفت هنوز نیومده اعزامیای اول تیر که ؟؟!؟!؟!؟

چرا بابا اومده
من خودم اولش شکه شدم برای این که مطمئن بشم به چندتا نظامم وظیفه شهرستان دیگه هم زنگ زدم و تلفنی کدملی مو گفتم همشون گفتن "ولی عصر تبریز"!!!
شمام هم برو تو سایت نظام وظیفه شماره تلفن همه نظام وظیفه های همه استان ها و شهرستانا هست

arash520
31-05-2014, 21:22
سلام رفیق. اون فرمانده سپاه راست گفته. اگر برگه سبزتو گرفته خیالت راحت. کارتو انجام می ده.
اما سوالی که برای من هم سواله اینه که کدها
هنوز از پلیس+10 نمیشه پریینت گرفت. کد را ظاهرا از نظام وظیفه گرفتی . به کجا دقیقا مراجعه کردی؟ تلفنی می شه؟ ممنون

خدا کنه اینجور باشه که میگی کارمو انجام داده باشه .:n27:

من رفتم تو سایت نظام وظیفه لیست شماره تلفن های همه نظام وظیفه شهر ها و شهرستان های تمام استان ها هست . به صورت رندم به چندتایی شون از استان فارس زنگ زدم و کد ملی مو بهشوون گفتم اونا هم بهم گفتن کجا افنادم!!
با موبایل زنگ بزنید و بگید عذر می خوام میشه کد میلیمو بگم ببینم کجا افتادم !! اینجوری بگید بهتون میگن .:n09:

bargozideh
31-05-2014, 22:30
چرا بابا اومده
من خودم اولش شکه شدم برای این که مطمئن بشم به چندتا نظامم وظیفه شهرستان دیگه هم زنگ زدم و تلفنی کدملی مو گفتم همشون گفتن "ولی عصر تبریز"!!!
شمام هم برو تو سایت نظام وظیفه شماره تلفن همه نظام وظیفه های همه استان ها و شهرستانا هست
دمت گرم
آخ تا فردا میمیرم و زنده میشم من !
شما از فارس افتادی تبریز؟؟!

NET DOCTOR
31-05-2014, 22:32
سلام دوست من شما خدمت رفته اید ؟

بر چه اساسی میفرمایید خدمت در ناجا بهتر از ارتش هست ؟؟؟ من چهار ساله در این تاپیک دارم پست های دوستان رو میبینم تاحالا این رو نشنیده بودم

شما از وجود مرکز اموزشی به نام صفر یک ارتش در تهران اطلاع دارید ؟

خدمتی که من توش هستم و دارم به صورت زنده لمسش می کنم هیچکس نرفته برادر

عزیز من هم قبول دارم که اگه بیفتی وسط تهران ارتش بهتره اما اگر آموزشی رو بیفتی وسط یه بیابون که 50 کیلومتر با هر موجود زنده ای فاصله داره و بعد یگان رو بیفتی وسط یه مشت آدمکش شرق کشور مطمئنا نمیگی خدمت ارتش خوبه

رفیق من همون صفر 1 افتاد و مفتی مفتی آموزشیش تموم شد. آره اینجوری بیفتی عالیه اما اگر جای نفله ای اونم دور از خونه بیفتی و بخوای با ارتشی سر کنی که 5 هفته(35 روز) پشت سر هم بهت عدس پلو و استانبولی خالی بده مطمئنا روانی میشی

ارتشی که من افتادم همه رو می فرسته بالا برجک حتی فوق لیسانس!

همه جا گل و بلبل نیست ارتش

arash520
31-05-2014, 22:44
دمت گرم
آخ تا فردا میمیرم و زنده میشم من !
شما از فارس افتادی تبریز؟؟!

خواهش عزیز:n16:

نه بابا من اومدم زرنگ بازی دربیارم از شیراز بلند شدم رفتم تهران دفترچه پست کردم و ادرس خونه یکی از اقوام تهران را زدم :n09: .
چون کسایی که از فارس پست می کنند احتمال این که بیفتن لب مرز سیسنان و بلوچستان هست . منم از این که نیفتم مرز سیستان اومد زرنگ بازی دربیارم که الان کدم خورده تبریز:n29:

نگران نباش داش خدا کریمه
شما بچه کجای عزیز؟