PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

saeed7zadmirza
28-04-2014, 15:13
پتو و ملحفه استحقاقی هست و باید ببرید

Mr.New
28-04-2014, 16:00
دوستان شنیدم پدر جپهه داشته باشه کم میشه از سربازی راسته؟
مثلا 21ماه جپهه داوطلب چقدر از سرباز ی من کم میشه؟:|

neon_91
28-04-2014, 16:15
دوستان من بعد آموزشی تقسیم کردن افتادم یگان امداد ناجا خواهشا یکی بگه این یگان امداد چی است و چیکارا میکنن توش؟:n13:

Soroush-S
28-04-2014, 16:22
دوستان شنیدم پدر جپهه داشته باشه کم میشه از سربازی راسته؟
مثلا 21ماه جپهه داوطلب چقدر از سرباز ی من کم میشه؟:|

اگه متولد سال 72 و قبل از اون باشی میتونی از کسر خدمت استفاده کنی.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mr.New
28-04-2014, 16:25
اگه متولد سال 72 و قبل از اون باشی میتونی از کسر خدمت استفاده کنی.

من متولد 74هستم دانشجو هستم ترم 1 فعلا دارم بررسی میکنم از الان
پدرمم متولد 1339هست
از چه راه هایی من میتونم معاف بشم؟
میشه یه بسی کنید

vahidreza2007
28-04-2014, 16:40
دوستان کارت پایان خدمت منم اومد بالاخره ! ایشالا دوستان دیگه هم با خوبیو سلامتی خدمت رو تموم کنند و کارتشون رو بگیرن :n16::n16:

ceaselife
28-04-2014, 17:16
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و محترم
اگر کسی از دوستان من را راهنمایی کند خیلی ممنون می شوم

من دارم امریه میگرم و سازمان مورد نظر با من موافقت کردن..و امروز به من گفتن که دوماه تا دو ماه نیم قبل از تاریخ اعزامت، برگه ی سبز را تحویل بدهم....و ازشون پرسیدم که یعنی چی...گفتن مثلا توی یک تاریخ خاصی در برج 3 (خرداد ماه) دفترچه را پست کنم که تاریخ اعزامم برج 6 باشد....من خودم میدونم که اگر برج 4 پست کنم 6 اعزامه...اما میخواستم بدونم در چه تاریخی از برج 3 پست کنم باز برج 6 می افتم؟

و اگر کسی تجربه ای داره لطف کنه من را راهنمایی کند......:n16:

و اینکه من 1392.11.01 دفاع کردم از پایان نامم
غیبت هم ندارم.....
متولد 1368

m.r.devil
28-04-2014, 17:26
دوستان کارت پایان خدمت منم اومد بالاخره ! ایشالا دوستان دیگه هم با خوبیو سلامتی خدمت رو تموم کنند و کارتشون رو بگیرن :n16::n16:

خوش بحالت حاجی!
خیلی لحظه شکوهمندیه!
من که تازه 2 ماه گذشته و 19 ماه مونده!
خدایا :n29:!!!!!!!!!!!!!!!!

Aftermach
28-04-2014, 17:33
با عرض سلام خدمت دوستان.یه سوال بسیار مهم از دوستانی که تجربه داشتند.به نظر شما خدمت در ستاد مشترک ارتش بخش تربیت بدنی بهتره یا بانک حکمت ایرانیان.ممنون میشم جواب بدید.تشکر

AMIR MOHAMMAD . M
28-04-2014, 20:08
بله مشکل من متاسفانه دوری از محل سکونت هست اگر در استان خودم خدمت می کردم روزبرگ بودم و آخر هفته تعطیل و می تونستم به کار و زندگی ام هم برسم تو شیراز از کار زندگی ام هم می افتم.من شنیدم یه قانون هست که اگر فاصله یگان خدمتی تا محل سکونت از یه مقدار بیشتر باشه بعد از مدتی اتوماتیک سرباز رو می فرستند محل سکونتش درسته ؟

نه چنین قانونی نیست . ولی اگه همون طورکه گفتم بتونی روی مشکلات خانوادگی مانور بدی میتونی بعد چند ماه منتقل بشی

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و محترم
اگر کسی از دوستان من را راهنمایی کند خیلی ممنون می شوم

من دارم امریه میگرم و سازمان مورد نظر با من موافقت کردن..و امروز به من گفتن که دوماه تا دو ماه نیم قبل از تاریخ اعزامت، برگه ی سبز را تحویل بدهم....و ازشون پرسیدم که یعنی چی...گفتن مثلا توی یک تاریخ خاصی در برج 3 (خرداد ماه) دفترچه را پست کنم که تاریخ اعزامم برج 6 باشد....من خودم میدونم که اگر برج 4 پست کنم 6 اعزامه...اما میخواستم بدونم در چه تاریخی از برج 3 پست کنم باز برج 6 می افتم؟

و اگر کسی تجربه ای داره لطف کنه من را راهنمایی کند......:n16:

و اینکه من 1392.11.01 دفاع کردم از پایان نامم
غیبت هم ندارم.....
متولد 1368

حتی هیچ احتمالی هم وجود نداره که شما کی پست کنی کی اعزام بشی.

اگر اون سازمان امریه کرده خودشم باید کارات رو درست کنه.

با عرض سلام خدمت دوستان.یه سوال بسیار مهم از دوستانی که تجربه داشتند.به نظر شما خدمت در ستاد مشترک ارتش بخش تربیت بدنی بهتره یا بانک حکمت ایرانیان.ممنون میشم جواب بدید.تشکر

من تجربه ندارم ولی هرجا که از محیط نظامی خارج باشه قطعا بهنره.

poyyesh
28-04-2014, 21:17
دوستان یه سوال کلی که خودش سه تا سواله البته از راست :n09:

هرکی که لیسانس و دیپلم 1.هفته اخر مدت زمان یک سال بعد از درس دفتر چه رو پست کنه بره اجباری معمولا چند ماه بعدش باید بره 2ماه یا 1ماه و اگه دفترچه رو پست کردو بعد مدت 2ماه مثلا باید اعزام بشه میتونه درخواست تعوی بده ( 2.شرایط خاسی داره یا نه یه برگه مریضی مثلا ابله مرغون الکی از دکتر بگیره حلله ؟؟؟؟) 3.اونم حتما موافقت میشه با درخواست تعویق یا شانسیه بعد حداقل و حداکثرش چند ماهه و معمولا چند ماه میدن

AMIR MOHAMMAD . M
28-04-2014, 22:00
دوستان عزیز بعضی از سوالاتون رو باتوجه به عنوان بحث میتونید از تاپیک زیرهم پیگیری کنید.

سازمان نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیل مشمولان || قوانین در پست اول و دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sasan.69
28-04-2014, 22:10
امریه شرط معدل میخواد؟

ممنون میشم ج بدید...

" M e H r D a D "
29-04-2014, 01:15
امریه شرط معدل میخواد؟

چند وقت پیش که من دنبال امریه بودم بعضی از سازمانها میگفتن ما فقط نخبه یا معدل بالای 18 میگیریم!!! البته به نظر من این حرفا واسه پیچوندنه و فک نمیکنم اینطور قانونی باشه...
تا جایی که من میدونم اگه آشنای درست و حسابی داشته باشی دیگه معدل و اعتبار دانشگاه و ... مهم نیست و همینطور اگه اون آشنا رو نداشته باشی که باید کلا بی خیال امریه بشی... (و مثل الآن من منتظر شانست بمونی!)

Bensonw3x
29-04-2014, 12:45
سنواتا 2/3 بخشیده شده ولی نامش ابلاغ نشده ! 02 .:|

ali_kasper
29-04-2014, 17:00
مورد اضافه خدمت داشتیم که الآن پایان رفته مرخصی پایان دوره و اضافه خدمتاش کامل بخشیده شده !
فکر کنم ابلاغ شده

amir.sh.69
29-04-2014, 17:49
بچه ها واقعا قانون 24 ماه خدمت انجام شده....امروز یکی اومد نیرو جدید گفت که 24 ماه هست سربازیش.

ali_kasper
29-04-2014, 18:18
بچه ها واقعا قانون 24 ماه خدمت انجام شده....امروز یکی اومد نیرو جدید گفت که 24 ماه هست سربازیش.

اینا همش حرفه
هنوز هیچ تصمیم قطعی گرفته نشده
تا اسفند امسال اگه افزایش دادن شامل تمام اعزامی های سال 93 میشه

ceaselife
30-04-2014, 01:02
امریه رزومه پربار میخواد
.................................................. نه معدل

مقاله کنفراس....و اینکه چقدر پروژت نظامی باشه و کاربردی...................

sasan.69
30-04-2014, 01:08
امریه رزومه پربار میخواد

اگه پارتی باشه که هیچ کدومو نمیخواد:n02:

ceaselife
30-04-2014, 01:14
به نظرم پارتی زیاد تاثیر نداره تو این راستا........تجربه خودمه

saurron
30-04-2014, 09:19

شما احتمالا ایران زندگی نمیکنید نه؟

AMIR MOHAMMAD . M
30-04-2014, 10:42
اگه پارتی باشه که هیچ کدومو نمیخواد:n02:

شما هر چند وقت یکبار این سوالتونو تکرار میکنید .:n13:

اگه بند پ خوب دارید میشه یه کاریش کرد و در غیر اینصورت دوستانی که امریه گرفتن ریز به ریز تو پست ها و صفحات قبل مراحلی رو که طی کردن توضیح دادن.

" M e H r D a D "
30-04-2014, 11:00
امریه رزومه پربار میخواد

من دقیقا نمیدونم تجربه شما مربوط به کدوم ارگانه!
ولی تا جایی که من میدونم این چیزی که شما میگید فقط مربوط به امریه توی مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه هاست که اونم فقط برای تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر امکان پذیرشش هست...

saurron
30-04-2014, 11:13
سلام دوستان من تحقیق کردم و بهم گفتن به احتمال 99% بعد از دوره کد میوفتم سنندج
حالا این مرخصی روزانه مخصوص شهر بومی هست یا اگه سنندج هم باشم میتونم مرخصی بگیرم؟

javadbaki
30-04-2014, 11:34
بچه ها یک شب (حدود 2 یا 3 هفته قبل) ساعت 8.30 شب از مسجد میامدم به خانه یک دفعه پلاستیک فروشی محل جلوم را گرفت گفت دیروز ساعت 11 صبح در مغازه بودم یک دفعه دیدم یک آدم کت شلواری خیلی شیک آمد درمغازه و یک عکس بزرگ شده من را نشون من داد وشروع کرد به سوال پرسیدن-بهم گفت طرف نزدیکای یکصد سوال ازمن پرسید(با دختر رفت و آمد داره در محل-یقه لباسش باز می گذارد یا نه-اهل مسجد و نماز وپایگاه و سیگار و نماز جمعه و ولایت و...)که همه را فروشنده محل من را تایید کرده گفت طرف وقتی سوالاش تمام شد خیلی خوشحال یود وهمه را دقیق یادداشت کرد و درآخر خودش را معرفی و گفت کارمند دادگستری یزد بودم// فروشنده خیال میکرد واسه تحقیق استخدامی اومدند(نمیدانست امریه چیه)

فردای اون روز ساعت 12 از دادگستری یزد زنگ زدند فردا 8 صبح بیا برای مصاحبه-از امریه هایی که چند ماهی است در دادگستری یزد خدمت میکنند رفتم پرسیدم گفتند داره احتمال پذیرشت میرود بالا( البته اونا وقتی خودشون میخواستند بیایند واسه امریه دادگستری 3 نفر بودن و دادگستری 2 نفر میخواست !! نه مثل قضیه الان من که آمار نهایی 12 نفر هستیم و چهارتامون متاهل و حدودای 3 یا چهار تا میخوان) //1-شما هم همین نظر را دارید؟؟؟

بچه ها پنجشنبه دو هفته قبل (3 روز بعد از تحقیقات محلی) صبح حدودای ساعت 8.30 صبح رفتم دادگستری یزد و مصاحبه حضوری شروع شد یکی آخوند بود و حدودای نیم ساعت شروع کرد به 3 برگه آچار پر کردن و رو هم رفته 15 سوا پرسید(وضعیت خانواده -چقد نماز قضا و روزه قضا دارم-چگونگی تیمم-نماز جمعه-ولایت فقیه و...)من خیلی بیشتر از اینا خودم را آماده کرده بودم//به نظرتون با این همه مراحل زیاد ممکن است که بازم پذیرفته نشم؟؟/چون 13 نفر هستیم//دلم افتاده دارم میرم قبول بشم//نظر شما چیه با وجود اینکه چهارنفرمان متاهل هستند و من مجرد

بچه ها من امریه ثبت نام کردم /تحقیقات محلی و مصاحبه ام هم انجام شده و دادم/به نظرتون وقتی در امریه میان واسه تحقیقات محلی و بعد مصاحبه/ 2-یعنی پذیرفته شدنمان ok است؟/(واسه امریه دادگستری یزد)(۱۲ نفر هستیم حدودای ۳ نفر میخوان-۴ نفرمون متاهل و من مجردم)//منتظر جوابتون هستم بخصوص کسایی که امریه گرفتن و قطعی شده(به خصوص امریه بگیر های دادگستری)//تاریخ اعزامم یک تیر است

بچه ها امروز 10 اردیبهشت 93 زنگ زدم دادگستری استان یزد با آقای حیدری صحبت کردم گفتم امریه ما خبری نشد گفت ما مدارکت را فرستادیم تهران و دعا کن تا ان شاالاه قبول بشی اینقدر حالم به هم میخوره آدم را بلاتکلیف میگذارند/بهش گفتم کی بفهمم قبول شدم یا نه رو مغزش فشار آورد گفت 15 خرداد وقتی برگ آبیتون اومد و داخلش نوشته بود امریه دار یعنی پذیرفته شدید(تو دلم گفتم خیلی زحمت کشیدی) 3-به نظر شما با توضیحاتی که در بالا واستون دادم میگید امریه ام حله ؟(خیلی استرس دارم واسه کنکور اینقدر استرس نداشتم)

4-تو این 50 روز که مونده به اعزامم جایی دیگه برم واسه امریه؟(از بخت بد من از ثبت احوال بگیر تا استانداری و 20 ارگان دولتی یزد زنگ زدم یا رفتم و گفتن سهمیه امریه هامون را امسال برداشتن) اینطور که بوش میاد داره میره کلا امریه ها به غیر از سرباز معلمی حذف بشه!!
به خاطر همین دادگستری گزینه اول و آخرم است!!

لطف کنید جواب سوالاتم را به ترتیب شماره گذاریهام جواب بدید و من را از این برزخ نجات دید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AMIR MOHAMMAD . M
30-04-2014, 12:00
بچه ها یک شب (حدود 2 یا 3 هفته قبل) ساعت 8.30 شب از مسجد میامدم به خانه یک دفعه پلاستیک فروشی محل جلوم را گرفت گفت دیروز ساعت 11 صبح در مغازه بودم یک دفعه دیدم یک آدم کت شلواری خیلی شیک آمد درمغازه و یک عکس بزرگ شده من را نشون من داد وشروع کرد به سوال پرسیدن-بهم گفت طرف نزدیکای یکصد سوال ازمن پرسید(با دختر رفت و آمد داره در محل-یقه لباسش باز می گذارد یا نه-اهل مسجد و نماز وپایگاه و سیگار و نماز جمعه و ولایت و...)که همه را فروشنده محل من را تایید کرده گفت طرف وقتی سوالاش تمام شد خیلی خوشحال یود وهمه را دقیق یادداشت کرد و درآخر خودش را معرفی و گفت کارمند دادگستری یزد بودم// فروشنده خیال میکرد واسه تحقیق استخدامی اومدند(نمیدانست امریه چیه)

فردای اون روز ساعت 12 از دادگستری یزد زنگ زدند فردا 8 صبح بیا برای مصاحبه-از امریه هایی که چند ماهی است در دادگستری یزد خدمت میکنند رفتم پرسیدم گفتند داره احتمال پذیرشت میرود بالا( البته اونا وقتی خودشون میخواستند بیایند واسه امریه دادگستری 3 نفر بودن و دادگستری 2 نفر میخواست !! نه مثل قضیه الان من که آمار نهایی 12 نفر هستیم و چهارتامون متاهل و حدودای 3 یا چهار تا میخوان) //1-شما هم همین نظر را دارید؟؟؟

بچه ها پنجشنبه دو هفته قبل (3 روز بعد از تحقیقات محلی) صبح حدودای ساعت 8.30 صبح رفتم دادگستری یزد و مصاحبه حضوری شروع شد یکی آخوند بود و حدودای نیم ساعت شروع کرد به 3 برگه آچار پر کردن و رو هم رفته 15 سوا پرسید(وضعیت خانواده -چقد نماز قضا و روزه قضا دارم-چگونگی تیمم-نماز جمعه-ولایت فقیه و...)من خیلی بیشتر از اینا خودم را آماده کرده بودم//به نظرتون با این همه مراحل زیاد ممکن است که بازم پذیرفته نشم؟؟/چون 13 نفر هستیم//دلم افتاده دارم میرم قبول بشم//نظر شما چیه با وجود اینکه چهارنفرمان متاهل هستند و من مجرد

بچه ها من امریه ثبت نام کردم /تحقیقات محلی و مصاحبه ام هم انجام شده و دادم/به نظرتون وقتی در امریه میان واسه تحقیقات محلی و بعد مصاحبه/ 2-یعنی پذیرفته شدنمان ok است؟/(واسه امریه دادگستری یزد)(۱۲ نفر هستیم حدودای ۳ نفر میخوان-۴ نفرمون متاهل و من مجردم)//منتظر جوابتون هستم بخصوص کسایی که امریه گرفتن و قطعی شده(به خصوص امریه بگیر های دادگستری)//تاریخ اعزامم یک تیر است

بچه ها امروز 10 اردیبهشت 93 زنگ زدم دادگستری استان یزد با آقای حیدری صحبت کردم گفتم امریه ما خبری نشد گفت ما مدارکت را فرستادیم تهران و دعا کن تا ان شاالاه قبول بشی اینقدر حالم به هم میخوره آدم را بلاتکلیف میگذارند/بهش گفتم کی بفهمم قبول شدم یا نه رو مغزش فشار آورد گفت 15 خرداد وقتی برگ آبیتون اومد و داخلش نوشته بود امریه دار یعنی پذیرفته شدید(تو دلم گفتم خیلی زحمت کشیدی) 3-به نظر شما با توضیحاتی که در بالا واستون دادم میگید امریه ام حله ؟(خیلی استرس دارم واسه کنکور اینقدر استرس نداشتم)

4-تو این 50 روز که مونده به اعزامم جایی دیگه برم واسه امریه؟(از بخت بد من از ثبت احوال بگیر تا استانداری و 20 ارگان دولتی یزد زنگ زدم یا رفتم و گفتن سهمیه امریه هامون را امسال برداشتن) اینطور که بوش میاد داره میره کلا امریه ها به غیر از سرباز معلمی حذف بشه!!

لطف کنید جواب سوالاتم را به ترتیب شماره گذاریهام جواب بدید و من را از این برزخ نجات دید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینقدری که این پستتو تکرار کردی من دیگه حفظ شدم.:n26:

شما کل سوالت اینه که آیا من قبول میشم یا خیر؟!

ببین دوست عزیز ما پیش گو نسیتیم که . شما یه موقع یه آشنای خفن داری ولی یکی که آشناش خفن تره میاد جای شمارو میگیره . پس کل فرایند سربازی شانس هست.:n04:

منتظر باش ببین چی میشه. بی خیال ، اینقدر فکرت رو درگیر نکن.:n05:

دوستان هم قبلا به شما گفتن که شما فکر کن نمیشه:n14: . وقتی شد اون موقع کیف داره.:n20:

شما هم مثل همه پسرا یا کارت درست میشه و جای خوب میفتی یا نه . که البته تو اون نه هم شاید جای خوب بیفتی.:n13:

کارای شما هم 80 درصد انجام شده و فقط جواب نهایی مونده . پس ریسکه که بری جای دیگه اقدام کنی . هرچند نظر خودت هست.

پس این 50 روز رو برو کیف کن.:n19:

prance666
30-04-2014, 12:59

این قدر این سوال رو دیدیم دیگه حفظ شدیم جونه مادرت این قدر این سوالو نپرس

aliano
30-04-2014, 13:13
معافیت پزشکی یا معافیت از رزم اعتبارش چقدره؟اگر یه نفر یکی از این دوتا رو بگیره بعد ارشد قبول بشه بعد از دو سال دوباره اینها اعتبار دارن یا دوباره باید اقدام کرد؟

javadbaki
30-04-2014, 13:19
[QUOTE=AMIR MOHAMMAD . M;8206152]اینقدری که این پستتو تکرار کردی من دیگه حفظ شدم.:n26:

شما کل سوالت اینه که آیا من قبول میشم یا خیر؟!

ببین دوست عزیز ما پیش گو نسیتیم که . شما یه موقع یه آشنای خفن داری ولی یکی که آشناش خفن تره میاد جای شمارو میگیره . پس کل فرایند سربازی شانس هست.:n04:

منتظر باش ببین چی میشه. بی خیال ، اینقدر فکرت رو درگیر نکن.:n05:

دوستان هم قبلا به شما گفتن که شما فکر کن نمیشه:n14: . وقتی شد اون موقع کیف داره.:n20:

شما هم مثل همه پسرا یا کارت درست میشه و جای خوب میفتی یا نه . که البته تو اون نه هم شاید جای خوب بیفتی.:n13:

کارای شما هم 80 درصد انجام شده و فقط جواب نهایی مونده . پس ریسکه که بری جای دیگه اقدام کنی . هرچند نظر خودت هست.

پس این 50 روز رو برو کیف کن.:n19:[/QU

دمت گرم داداش یک جواب جامع دادی/خیلی توپ بود:n02::n02::n02:

هیچ کس تا حالا به نظرم جوابی به این جامعی نداده بود

اگه داده بودید دیگه سوال تکراری مثل این نمیپرسیدم:n13::n13:

ali137000
30-04-2014, 13:23

1-در بعضی ارگان ها یک سری شرایط و ضوابط خاص حاکمه و چون دادگستری ارتباط مستقیمی با مردم داره سعی می کنه افرادی رو گزینش کنه که به عقاید خودشون نزریک تر باشه مثال میزنم خودم دو سال قبل در همین روزها در به در دنبال امریه آستان قدس رضوی بودم (جون ساکن مشهدهستم) یک سر شرایط عجیب غریبی داشت که فکر می کرذی نکنه برای سازمان اطلاعاتی و امنیتی آدم می خوان. خوب شاید این تحقیقات میدانی و محلی برای همه باشه اما الویت اول معمولا افراد متهل است با این وجود با توجه به اینکه طرف پشت تلفن حداقل شما رو مابوس نکرده خودش نکته مثبتی است. البته یک چرتی گفته چون جواب کنکور نیست که از تهران جواب بیاد اینا خودشون افرادی رو می خوان به نظام وظیفه معرفی می کنند و نظام وظیفه نیز در سیستم ثبت می کنه به همین سادگی طرف شاید براش مسولیت داره جواب بده یا یرای اینکه دیگر افراد متقاضی شاکی نشن شاید جواب درست حسابی نمیده چون بقیه ارگان ها حورشون افرادی رو که پذیرش می کنن رو اعلام می کنند.به هر حال امیدت رو از دست نده. در این ۵۰ روز هم نمیشه برای امریه اقدام کرد مگر اینکه درخواست نعویق بدی البته شنیدم اگر از دو جا همزمان درخواست امریه پزیدفته بشه نظام وظیفه هر دو را رد می کنه.

sasan.69
30-04-2014, 13:29
شما هر چند وقت یکبار این سوالتونو تکرار میکنید .:n13:

اگه بند پ خوب دارید میشه یه کاریش کرد و در غیر اینصورت دوستانی که امریه گرفتن ریز به ریز تو پست ها و صفحات قبل مراحلی رو که طی کردن توضیح دادن.

من سوالی مطرح نکردم دوست عزیز..جواب دوستمونو دادم که گفت

امریه رزومه پربار میخواد

بردیا
30-04-2014, 13:50
من دفترچمو اسفند فرستادم ولی هنوز نیومده برگم.
پلیس+10 هم رفتم که گفتن امروز درباره نظام وظیفه سرویسی بهم نمیدن.
چند وقت پیش تو اینترنت یه شماره پیامکی دادن گفتن هرکی شماره پیگیریشو اس ام اس کنه به این شماره،وضعیت خدمتیش براش پیامک میشه.
کسی هست این شماره رو بدونه؟

AMIR MOHAMMAD . M
30-04-2014, 13:57
معافیت پزشکی یا معافیت از رزم اعتبارش چقدره؟اگر یه نفر یکی از این دوتا رو بگیره بعد ارشد قبول بشه بعد از دو سال دوباره اینها اعتبار دارن یا دوباره باید اقدام کرد؟

تمدید چی ؟

شما وقتی معاف پزشکی بشی یعنی خدمت تموم ! دیگه کاری با سربازی نداری.

اگه هم معاف از رزم بشی در طول خدمت با توجه به یگانت سخت گیریا کم میشه.

من سوالی مطرح نکردم دوست عزیز..جواب دوستمونو دادم که گفت

امریه رزومه پربار میخواد

منظورم بحث امریه و با داشتن پارتی میشه یا نه و غیره بود.

من دفترچمو اسفند فرستادم ولی هنوز نیومده برگم.
پلیس+10 هم رفتم که گفتن امروز درباره نظام وظیفه سرویسی بهم نمیدن.
چند وقت پیش تو اینترنت یه شماره پیامکی دادن گفتن هرکی شماره پیگیریشو اس ام اس کنه به این شماره،وضعیت خدمتیش براش پیامک میشه.
کسی هست این شماره رو بدونه؟

کلا جوابی از طرف نظام وظیفه برای شما نیومده یا اطلاعات اعزامت رو میدونی و برگه سبزت نیومده.

اگه برگه سبزت نیومده که مهم نیست.

اگه اطلاعاتش رو نداری و تاریخ اعزامت مشخص نیست برو میدان سپاه دفتر خدمات الکترونیک نظام وظیفه اونجا شماره ملی رو بزن وضعیتت رو بهت میگه .

بردیا
30-04-2014, 13:59
نه کلا اطلاعاتی از طرف نظام وظیفه برای من نیومده.
همون بوده که من دفترچمو فرستادم و بس.
الان یه خبر قدیمی تو فارس نیوز دیدم برای خدمات الکترونیکیشون
حالا باید تستش کنم

ceaselife
30-04-2014, 14:01
والا من ارشد دارم معدلم 15 و خورده ای هست فقط پایان نامم نظامی هست و اعتبار پایان نامم با دوتا مقاله isi و 7 تا کنفرانس تایید شده البته کنفرانس که کیلویی هست اصلا تو اینجا کنفرانس دادن الکی...اما مقاله isi واشون اهمیت داره....این موضوع باعث شد که دیده خوبیو داشته باشم واسشون....بعد از من پرسیدم پایان نامت چقدر صنعتی میتونه باشه...منم کامل واسشون هزینه و ..... توضیح دادم....و متوجه شدن توی صنعت میتونن استفاده کنند و نه پارتی داشتم نه معدل بالایی....همه چی بستگی به کاره خودت داره ....چه قدر بدردشون بخوره و اینکه مقرون به صرفه باشه....البته دانشگاه سراسری بهتر از آزاد قبول دارن....

AMIR MOHAMMAD . M
30-04-2014, 14:05
نه کلا اطلاعاتی از طرف نظام وظیفه برای من نیومده.
همون بوده که من دفترچمو فرستادم و بس.
الان یه خبر قدیمی تو فارس نیوز دیدم برای خدمات الکترونیکیشون
حالا باید تستش کنم

از این طریق هم پیگیری کن.

ولی اگه نتیجه نگرفتی فردا برو دفتر خدمات الکترونیک بالاتر از میدان سپاه و بعد اگه نتیجه نگرفتی همونجا برو نظام وظیفه .

اینقدر تاخیر رو من نشنیده بودم .:n13:

اینجا میخوان خدمات بگیرن .:n02:

حالا کارت پایان خدمت رو بگی یه چیزی چون میخوان خدمات بدن :n03:

aliano
30-04-2014, 14:30
تمدید چی ؟

شما وقتی معاف پزشکی بشی یعنی خدمت تموم ! دیگه کاری با سربازی نداری.

اگه هم معاف از رزم بشی در طول خدمت با توجه به یگانت سخت گیریا کم میشه.

منظورم اینه که فرض کنید من الان معافیت از رزم بگیرم ولی الان سربازی نرم چون مهلت یک ساله فارغ التحصیلی کارشناسی ام تموم نشده بعد ارشد قبول بشم دو سال می خونم دوباره فارغ التحصیل میشم.آیا هنوز اون معافیت از رزمی که دو سال قبل گرفتم اعتبار داره؟یعنی نمی گن که شاید مشکلت برطرف شده باشه و دوباره معاینه بشی و معافیتت رو لغو کنند؟

بردیا
30-04-2014, 14:47
با تلفن گویاشون تماس گرفتم
شماره ملی و کد سخا رو دادم
گفت آخرین وضعیت مشمول،صدور دفترچه اعزام به خدمت میباشد.
یعنی همونی که خودم پر کردم فرستادم دیگه؟
چقدر تنبلن اینا

AMIR MOHAMMAD . M
30-04-2014, 15:11
منظورم اینه که فرض کنید من الان معافیت از رزم بگیرم ولی الان سربازی نرم چون مهلت یک ساله فارغ التحصیلی کارشناسی ام تموم نشده بعد ارشد قبول بشم دو سال می خونم دوباره فارغ التحصیل میشم.آیا هنوز اون معافیت از رزمی که دو سال قبل گرفتم اعتبار داره؟یعنی نمی گن که شاید مشکلت برطرف شده باشه و دوباره معاینه بشی و معافیتت رو لغو کنند؟

همون طور که گفتم معافی که تموم میشه داستان و معاف از رزمی هم نیاز به تمدید نداره.

+

شما هر اقدامی برای خدمت بکنید باید تا آخرش برید .

یعنی نمیشه الان معاف از رزم بشید بعد سال دیگه برید خدمت!

ولی اگر در طول خدمت دانشگاه قبول بشید تمدید نیاز نیست

pedromi
30-04-2014, 15:39
با سلام
بطور کلی فوق لیسانس در ارتش و در ارگانهای تهران خدمت راحتی داره؟ ساعت کاری معمولا چند تا چنده؟
با تشکر

aliano
30-04-2014, 16:17
همون طور که گفتم معافی که تموم میشه داستان و معاف از رزمی هم نیاز به تمدید نداره.

+

شما هر اقدامی برای خدمت بکنید باید تا آخرش برید .

یعنی نمیشه الان معاف از رزم بشید بعد سال دیگه برید خدمت!

ولی اگر در طول خدمت دانشگاه قبول بشید تمدید نیاز نیست

یعنی من که الان فارغ التحصیلم و مهلت یک ساله ام شروع شده ولی از مهر ارشدم شروع می شه اصلاً نرم برای معافیت اقدام کنم چون نمیخوام هنوز برم خدمت؟این که وقت تلف کردنه

" M e H r D a D "
30-04-2014, 16:35
با تلفن گویاشون تماس گرفتم
شماره ملی و کد سخا رو دادم
گفت آخرین وضعیت مشمول،صدور دفترچه اعزام به خدمت میباشد.
یعنی همونی که خودم پر کردم فرستادم دیگه؟
چقدر تنبلن اینا
صدور دفترچه اعزام یعنی برگ سبزتون صادر شده ، اگه پلیس+10 نمیتونه برگ سبز شما رو بده همونطور که جناب AMIR MOHAMMAD . M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) راهنمایی کردن پیگیری کنید ببینید مشکل از کجاست!

یعنی من که الان فارغ التحصیلم و مهلت یک ساله ام شروع شده ولی از مهر ارشدم شروع می شه اصلاً نرم برای معافیت اقدام کنم چون نمیخوام هنوز برم خدمت؟این که وقت تلف کردنه
شما اگه برای معافیت اقدام کنید و با معافیتتون موافقت نشه مشمول میشید و طبق تاریخی که براتون مشخص میشه باید اعزام بشید، (البته بعد از قبولی ارشد میتونید دوباره معافیت تحصیلی بگیرید و درستونو ادامه بدید)
به نظر من اگه مطمئنید که معافیت پزشکی میگیرید اقدام کنید ولی اگه به خاطر معافیت از رزم میخواید اقدام کنید بهتره دست نگهدارید و هر وقت قرار شد قطعا سرباز بشید اقدام کنید (در ضمن من تاحالا کسی رو ندیدم که قبل از اعزام بتونه معافیت از رزم بگیره! اگر هم اینطور چیزی ممکن باشه من بی اطلاعم...)

+ f.a.r.i
30-04-2014, 17:58
سلام
دوستان من فوق لیسانسم . ترجیح میدم خودکشی کنم و قید تمام ارزوهامو بزنم ولی سربازی نرم. جدی میگم . میدونم تو سربازی یک لحظه هم دوام نمیارم . بسیار به نظافت و تمیزی وسواسم . در حد بیماری شدید که چند بار به رواشناس هم رفتم. از دوری و غربت و نگهبانی و .. نمیترسم .
حال مرگ رو ترجیه میدم به سربازی . خواهشمندم شما بگین چی کار کنم تو رو خدا کمک کنین بگین چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟:n27: (فقط نگو برو بمیر:n02:)

mhei
30-04-2014, 18:09
سلام
دوستان من فوق لیسانسم . ترجیح میدم خودکشی کنم و قید تمام ارزوهامو بزنم ولی سربازی نرم. جدی میگم . میدونم تو سربازی یک لحظه هم دوام نمیارم . بسیار به نظافت و تمیزی وسواسم . در حد بیماری شدید که چند بار به رواشناس هم رفتم. از دوری و غربت و نگهبانی و .. نمیترسم .
حال مرگ رو ترجیه میدم به سربازی . خواهشمندم شما بگین چی کار کنم تو رو خدا کمک کنین بگین چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟:n27: (فقط نگو برو بمیر:n02:)
ميري .. ميري.:n01:

sasan.69
30-04-2014, 18:24
سلام

داداش من شما مدرکت بالاست و سختی نمیکشی..من دیگه چی بگم:n03:

اتفاقا خدمت بهت کمک میکنه بتونه درمان بشی و این وسواس فکری عملی رو بزاری کنار

h-blade
30-04-2014, 18:47
سلام

دست خودت که نیست باید بری... الان کدم جوونی دلش میخواد بره خدمت ولی میبینی که همه از رو اجبار دارن میرن.......

+ f.a.r.i
30-04-2014, 19:22
شتریست که دم خونه هر جوانی خوابیده ..دیر یا زود ....:n28::n21::n30:

saeedzakhar
30-04-2014, 20:37
سلام
خوب نرو کاریت که ندارن

+ f.a.r.i
30-04-2014, 21:20
خوب نرو کاریت که ندارن

اونوقت باید قید استخدام رو بزنم و برم با مدرک فوق لیسانس کارگری :n30:

B U L U T
30-04-2014, 21:53
اونوقت باید قید استخدام رو بزنم و برم با مدرک فوق لیسانس کارگری :n30:

یه پذیرش از دانشگاه های خارج بگیر برو خارج دکترا تو بخون (تا این حد میتونم کمک کنم)

gooride
01-05-2014, 13:31
سلام

اتفاقا منم میگفتم نمیرم ولی یه روز به خودم اومدم دیدم دارم میرم خدمت:n02:

+ f.a.r.i
01-05-2014, 14:17
اتفاقا منم میگفتم نمیرم ولی یه روز به خودم اومدم دیدم دارم میرم خدمت:n02:

یعنی میگی الان برم ؟! :n02:

alireza-1991
01-05-2014, 14:41
با سلام
آقا کسی که دیابت (قند خون ) داره معاف از رزم میشه ؟

gooride
01-05-2014, 15:05
یعنی میگی الان برم ؟! :n02:

هر چی زودتر بری به نفعته. کاری رو که رو پیشونیت نوشته شده رو هر چی زودتر انجام بدی وقتت رو کمتر تلف کردی مخصوصا کسی که فوق لیسانس داره قطعا کسی نیست که از تلف کردن وقت خوشش بیاد. تو هر چی دیرتر بری خدمت فاصله ی بین گرفتن مدرک و رفتن خدمتت رو ریختی دور. تنها چیزی که به دست میاری حسرت عمر رفته و اتلاف وقته.
اصلا تو خدمت وسواس از ذهن آدم دور میشه. من با خودم اسپری ضد عفونی کننده دست برده بودم اصلا از جعبه فرصت نکردم بیرونش بیارم:n02:

+ f.a.r.i
01-05-2014, 15:11
هر چی زودتر بری به نفعته. کاری رو که رو پیشونیت نوشته شده رو هر چی زودتر انجام بدی وقتت رو کمتر تلف کردی مخصوصا کسی که فوق لیسانس داره قطعا کسی نیست که از تلف کردن وقت خوشش بیاد. تو هر چی دیرتر بری خدمت فاصله ی بین گرفتن مدرک و رفتن خدمتت رو ریختی دور. تنها چیزی که به دست میاری حسرت عمر رفته و اتلاف وقته.
اصلا تو خدمت وسواس از ذهن آدم دور میشه. من با خودم اسپری ضد عفونی کننده دست برده بودم اصلا از جعبه فرصت نکردم بیرونش بیارم:n02:

اینجور که معلومه و دوستان میگن برم بهتره . راحت میشم . :n02:

این اسپری ضد عفونی کننده چی هست ؟ در کل چه چیز هایی رو نمیزارن ببری ؟؟؟؟؟

و اینکه میشه مرخصی کمتر بیای و اخرش از این مرخصی ها استفاده کنی و زود تر تموم کنی ؟

ali_kasper
01-05-2014, 15:33
اینجور که معلومه و دوستان میگن برم بهتره . راحت میشم . :n02:

این اسپری ضد عفونی کننده چی هست ؟ در کل چه چیز هایی رو نمیزارن ببری ؟؟؟؟؟

و اینکه میشه مرخصی کمتر بیای و اخرش از این مرخصی ها استفاده کنی و زود تر تموم کنی ؟

هرچه زودتر بهتر
فکر نکنم وقت داشته باشی بری آسایشگاه و از اسپریت استفاده کنی،در کل چیزهایی مثه تیغ و چاقو سیگار و از این حرفا نمیذارن ببری
و نمیشه مرخصی نیای و بذاری برا آخرش که زودتر ترخیص بشی
همه با هم ترخیص میشن
اگه مرخصی استفاده نکنی همون هفته که بهتون میدن میسوزه جانم

+ f.a.r.i
01-05-2014, 16:31
هرچه زودتر بهتر
فکر نکنم وقت داشته باشی بری آسایشگاه و از اسپریت استفاده کنی،در کل چیزهایی مثه تیغ و چاقو سیگار و از این حرفا نمیذارن ببری
و نمیشه مرخصی نیای و بذاری برا آخرش که زودتر ترخیص بشی
همه با هم ترخیص میشن
اگه مرخصی استفاده نکنی همون هفته که بهتون میدن میسوزه جانم

مرخصی جزو دوره حساب میشه ؟ یا غیر از مدت سربازی هست ؟؟؟

sansa
01-05-2014, 16:33
سلام
دوستان راست میگن به کد 21 : پایگاه شکاری شهید نوژه همدان(نیروی هوایی ارتش) میگن هنگ کنگ Hong Kong ؟؟؟

ali_kasper
01-05-2014, 16:45
مرخصی جزو دوره حساب میشه ؟ یا غیر از مدت سربازی هست ؟؟؟

بله جز دوره حساب میشه
شما در دوره آموزشی یا دوره خدمت در یگان هر نوع مرخصی استحقاقی،تشویقی و استعلاجی برید جز خدمتتون حساب میشه

mf.designing
01-05-2014, 17:15
سلام
دوستان من برا خدمت افتادم تیپ 121 تکاوری تبریز ، بخش فاوا ! کسی اطلاعی داره چطور جائیه و چه مسئولیت هائی داره ؟!

+ f.a.r.i
01-05-2014, 17:57
بله جز دوره حساب میشه
شما در دوره آموزشی یا دوره خدمت در یگان هر نوع مرخصی استحقاقی،تشویقی و استعلاجی برید جز خدمتتون حساب میشه

ممنون ، ای کاش مرخصی ها تاریخ انقضا نداشتن و میشد جمع کرد و از اخر یهویی خلاص شد :n02:

+ f.a.r.i
01-05-2014, 20:07
دوستان من تیر ماه فارق التحصیل میشم 31 تیر . حال کی باید دفترچه بفرستم ؟؟؟؟؟؟ خدمت الان 21 ماهه دیگه .... دوستان خداحافظ ما هم رفتی شدیم:n28::n30::n03:

ali_kasper
02-05-2014, 07:48
ممنون ، ای کاش مرخصی ها تاریخ انقضا نداشتن و میشد جمع کرد و از اخر یهویی خلاص شد :n02:

مرخصی های آموزشی تاریخ انقضا دارند ولی مرخصی های دوره یگان خدمتی میتونی جمعشون کنی آخر سر استفاده کنی
مثه من
من 42 روز مرخصی رو جمع کردم چون در شهر خودم بودم پایان وقت اداری خونه بودم هیچ استفاده نکردم
پیشنهاد میکنم شما هم تا اونجا که میتونید ذخیره کنید
ولی دقت کنید مرخصی پایان دوره یگان 15 روز بیشتر نمیتونن بدن(قانونا)
ولی به فرمانده خیلی بستگی داره،اگه فرمانده فرمانده ما باشه 50 روز بهت میده بری حالشو ببری

ali_kasper
02-05-2014, 07:52
دوستان من تیر ماه فارق التحصیل میشم 31 تیر . حال کی باید دفترچه بفرستم ؟؟؟؟؟؟ خدمت الان 21 ماهه دیگه .... دوستان خداحافظ ما هم رفتی شدیم:n28::n30::n03:

شما کارای فارغ التحصیلیتون رو انجام بده و تسویه حساب کن و در مرحله آخر یه نامه از دانشگاه مبنی بر معرفه شما به نظام وظیفه رو بگیر
یه حساب عابر بانک سپه به نام خودت باز کن
برو پلیس +10 دفترچه خدمت بگیر،میری دکتر بهداری(هزینه 12700 تومان)بعد گروه خونی(5000) بهد هم واکسن مننژیت(رایگان) میزنی و دوباره با تمام مدارک میری پلیس +10
بستگی به خودتون داره شما میتونید در همون روز فار التحصیلیتون دفترچه پست کنید.هر چه زودتر بهتر
شما با احتمال خیلی زیاد میرید برای برج 6

Soroush-S
02-05-2014, 08:30
اقا این چه وضعشه آخه!! دیروز به ما گفتن برای افسروظیفه ها جا نداریم برید بیرون خونه بگیرین:blink: اگه بیرون خونه نگیرین باید تووی آسایشگاه با دیپلمه و زیر دیپلم وایستید!!!!

SNOW PATROL
02-05-2014, 08:46
با سلام
آقا کسی که دیابت (قند خون ) داره معاف از رزم میشه ؟

معاف دائم . . .

بله جز دوره حساب میشه

البته باید توجه داشت مرخصی استغلاجی اگر بیش از حد ( فکر کنم 40 روز ) باشه باید خلاء خدمتی
بیشتر از 40 روز رو بکشید

وقتی فارغ التحصیل شدید میتونید دفترچه رو بفرستید

اقا این چه وضعشه آخه!! دیروز به ما گفتن برای افسروظیفه ها جا نداریم برید بیرون خونه بگیرین:blink: اگه بیرون خونه نگیرین باید تووی آسایشگاه با دیپلمه و زیر دیپلم وایستید!!!!

خوب با دیپلمه ها و زیر دیپلمه ها وایسید مگه چی میشه :blink:

omidshsh
02-05-2014, 09:09
اموزشی به اونایی که معاف از رزم بودن میگفتن شما هر وقت جنگ شد میتونی نیای:n01: یعنی تا زمانیکه جنگ نشه معاف از رزم ها هم مثل افراد عادی حساب میشن
اونجایی که ما هستیم (جهرم/ناجا) معاف از رزما براشون هتله
واسه رژه که آروم اون پشت میان
واسه تمرینای ورزشی فقط کششی ها رو میرن
واسه تنبیهات هم از بقیه جدا میشن

omidshsh
02-05-2014, 09:15
سلام
منم ارشدم اردیبهشت عازم شدم تازه 11 روزش رفته
در مورد تمیزی هر روز می تونی بری حموم
اگه وضعیت بدنیت آماده باشه راحت می گذره ولی اگه مث من 27 سال خوردیو خوابیدی یه مقدار اعضای بدنت از هم جدا میشه!!

omidshsh
02-05-2014, 09:20
آقا به ما مرخصی دادن
48 روز نبووووود
بدترین نکته سربازی تا الان برای من:
1- این استرسی که به آدم هی وارد می کنن تا بیدار میشی میگن 5 دقیقه وقت داری بری بیرون/ تا میری بیرون سوت می زنن برو نماز/بعد سریع به خط شو برو صبحونه/سریع وضعت و کامل کن و....
2- خواب کمش که فقط 6 ساعته
2- از بعد از صبحگاه حدود 8 تا 10:30 صبح که نرمش و تمرین رژه هست که توی هوای گرم جهرم واقعا سخت و طاقت فرسا هست!
3- این نماز اجباریش!
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــ
چنتا سوال:
1- من که آموزشیم ناجا هست می تونم امریه سپاه بگیرم؟ حتی با پارتی!!؟؟
2-بجز نگهبانی و پاسبخشی چیزی به اسم پاسداری هم داریم؟؟؟
3- تا کی تمرین رژه داریم؟ یا همون کلاس صف جمع اصطلاحا

samfisher7
02-05-2014, 10:25
چنتا سوال:
1- من که آموزشیم ناجا هست می تونم امریه سپاه بگیرم؟ حتی با پارتی!!؟؟
2-بجز نگهبانی و پاسبخشی چیزی به اسم پاسداری هم داریم؟؟؟
3- تا کی تمرین رژه داریم؟ یا همون کلاس صف جمع اصطلاحا
تا جایی که میدونم میگم دوستان مطلع تری هم هستن
1-امریه؟این کارا رو کسایی که پارتی خیلی خیلی کلفت دارن میتونن بکنن-حتی بدون امریه
2-بله پاسداری همون کاریه که بالای برجک با اسلحه و یک خشاب تیر جنگی انجام میدن(خیلی جنگ اعصاب داره و بدرد نمیخوره)
تنها مزیتش اینه که 12 ماهت که پر شد اسمت میره برای اینکه 45 روز خدمتت کم شه-به خاطر سختیش)
3-بستگی به یگانی داره که بعد از اموزشی میوفتی توش
ما که دلمون خوش بود بعد از اموزشی راحت بشیم ولی نشد،حداقل هفته ای 1 بار تمرین رژه داریم

اسماعیل 9200
02-05-2014, 10:42
سلام، منم تیپ 121 تکاور تبریز افتادم، کی میدونه چه جور جاییه؟ میتونم انتقالی بگیره به 16 زرهی قزوین؟

Soroush-S
02-05-2014, 11:32
خوب با دیپلمه ها و زیر دیپلمه ها وایسید مگه چی میشه :blink:
داداش بنظرت فرقی بین من و اون فرد زیر دیپلمی نیست؟؟!!

mo_ho
02-05-2014, 13:06
مرخصی های آموزشی تاریخ انقضا دارند ولی مرخصی های دوره یگان خدمتی میتونی جمعشون کنی آخر سر استفاده کنی
مثه من
من 42 روز مرخصی رو جمع کردم چون در شهر خودم بودم پایان وقت اداری خونه بودم هیچ استفاده نکردم
پیشنهاد میکنم شما هم تا اونجا که میتونید ذخیره کنید
ولی دقت کنید مرخصی پایان دوره یگان 15 روز بیشتر نمیتونن بدن(قانونا)
ولی به فرمانده خیلی بستگی داره،اگه فرمانده فرمانده ما باشه 50 روز بهت میده بری حالشو ببری

سلام
اين مرخصي هاي دوره یگان خدمتی (یعنی بعد از آموزشی) شامل کسانی که امریه دارن و یه جا تو ارتش مثلا دارن کار اداری می کنن هم شامل میشه ؟ یعنی کسانی که امریه دارن هم مرخصی دارن؟
بعد اینکه مثلا هر ماه چند روز مرخصی هر کسی داره؟
مرسی
.....................
ما هم فعلا 12 روز آموزشیمون رفت ، سخت بود ولی نه به اندازه ای که فکر می کردم :n01:

ali_kasper
02-05-2014, 14:16
سلام
اين مرخصي هاي دوره یگان خدمتی (یعنی بعد از آموزشی) شامل کسانی که امریه دارن و یه جا تو ارتش مثلا دارن کار اداری می کنن هم شامل میشه ؟ یعنی کسانی که امریه دارن هم مرخصی دارن؟
بعد اینکه مثلا هر ماه چند روز مرخصی هر کسی داره؟
مرسی
.....................
ما هم فعلا 12 روز آموزشیمون رفت ، سخت بود ولی نه به اندازه ای که فکر می کردم :n01:

مرخصی ها در نقاط مختلف فرق میکنه،در کل برای همه ماهی یک روزه
ولی برای کسانی که منطقه درجه دو خدمت میکنند(سختی و بدی آب و هوا)6 روز بیشتر از بقیه دارند
در کل یه ماهی میشه

Extreme-Forces
02-05-2014, 17:13
سلام
اگه سوالم تکراریه معذرت میخوام
برادر بزرگترم از کسری خدمت استفاده کرد و خدمتش رو تموم کرد
حالا منم میتونم باز از کسری استفاده کنم یا همون ۱ بار میشه؟
:n27:

+ f.a.r.i
02-05-2014, 18:09
دوستان از کجا بدونیم منطقه ای که افتادیم . جزو مناطقی هست که به خاطر محروم بودن یا اب و هوا کسری داره ؟ یعنی کدوم شهر ها دقیقا کسری میخوره بهشون ؟:n16:

و سوال دوم اینکه اموزشی ممکنه یک جا بیفتی و بعد از اموزشی یک جای دیگر ؟

بعد اینکه این شهر ها ایا محرومند یا اب و هوای بد دارند و ایا کسری بهشون میخوره ؟ کرمانشاه ، همدان ، ارومیه ، سنندج ، و لب مرز چقدر کسری داره ؟:n02: شنیدم هر کی میره زنده بر نمیگرده .

یکی میگفت بشین بچه دکتری بگیر اونجا میشه برات بهشت ....از خونتون هم راحتت تر !!!!!

__Jamaica__
02-05-2014, 22:00
سلام

اگر از تمام کسری استفاده نکرده باشه و شما متولد 73 به بعد هم نباشی میتونی

دوستان از کجا بدونیم منطقه ای که افتادیم . جزو مناطقی هست که به خاطر محروم بودن یا اب و هوا کسری داره ؟ یعنی کدوم شهر ها دقیقا کسری میخوره بهشون ؟:n16:

و سوال دوم اینکه اموزشی ممکنه یک جا بیفتی و بعد از اموزشی یک جای دیگر ؟

بعد اینکه این شهر ها ایا محرومند یا اب و هوای بد دارند و ایا کسری بهشون میخوره ؟ کرمانشاه ، همدان ، ارومیه ، سنندج ، و لب مرز چقدر کسری داره ؟:n02:
شنیدم هر کی میره زنده بر نمیگرده .

یکی میگفت بشین بچه دکتری بگیر اونجا میشه برات بهشت ....از خونتون هم راحتت تر !!!!!

نمیخواد دکتری بگیرید با ارشد هم بهشته :دی

خیلی جاها منطقه است
همین پرندک منطقه 3 اما امیرش کسری اونجا رو نمیده

اموزشی هم ممکنه یجا بیوفتی دوره کد یجا یگان یجا
هیچیش معلوم نیست

mehdi_08
02-05-2014, 22:05
سلام
کارای دانشگاه تموم شد./
الان می خوام دفترچه رو پر کنم
به نظر اساتید برای معاف از رزم اقدام کنم؟ ارزش داره؟
توی استخدامی در شرکت ها به معاف از رزم گیر نمی دن؟
برای صافی کف پا واریکوسل خفیف می خوام اقدام کنم
با کارای کمیسون به اعزام تیر ماه می رسم؟

Behrang_sh
02-05-2014, 22:31
2-بله پاسداری همون کاریه که بالای برجک با اسلحه و یک خشاب تیر جنگی انجام میدن(خیلی جنگ اعصاب داره و بدرد نمیخوره)
تنها مزیتش اینه که 12 ماهت که پر شد اسمت میره برای اینکه 45 روز خدمتت کم شه-به خاطر سختیش)

جسارتا میتونم بپرسم کدوم ارگان برای پستی های پاسدارخونه اش چنین امتیازی گذاشته؟؟؟!!!!!!!!
ما تو این خراب شده مورد خیــــــــــلی داشتیم که خدمتشون 18 ماه بود و 16 ماه (کل خدمت یگانی) رو پست دادن!

Behrang_sh
02-05-2014, 22:36
سلام
کارای دانشگاه تموم شد./

سلام
برای معاف از رزمی حتما اقدام کن اگه شرایطش رو داری
توی استخدام هم کاری ندارن چون در اصل مدرکی دال بر معاف از رزم بودن شما در اختیار ندارند! (روی کارت قید نمیشه)
صافی کف پا هم دو نوع هستش :1- ریجید 2-انعطاف پذیر (فلکس ایبل) که نوع اول هم معاف میشه و هم معاف از رزم ولی نوع دوم هیچ معافی بهش تعلق نمیگیره
فکر نکنم به اعزام تیر برسی و احتمال قوی میری برای شهریور

Behrang_sh
02-05-2014, 22:38
سلام
:n27:
کسری فقط 1 بار قابل استفاده هستش

" M e H r D a D "
02-05-2014, 22:44
سلام
کارای دانشگاه تموم شد./

درود
تبریک میگم،
به سلامتی...
1- بله ارزشش رو داره، توی بیشتر پادگان های آموزشی میتونه مفید باشه (نمونه اش آموزشی ناجا- جهرم که دوستان توی صفحه قبل توضیح دادن! )
2- نه، معاف از رزم اصلا هیچ جایی واسه بعد از خدمتتون ثبت نمیشه (طبق توضیحاتی که دوستان قبلا دادن فکر کنم به راحتی بتونید واسه واریکوسل معاف از رزم بگیرید)
3- دقیقا مشخص نیست ولی فکر نمیکنم بتونید به اعظام تیر برسید...

ali_agha1981
02-05-2014, 23:27
سلام..
دوستان ببخشید سوالم تکراری هست..

والا من رسما تصمیم گرفتم برم سربازی..متاسفانه غیبب هم خوردم و اضافه خدمت میخورم...:n27:
ولی شاید باورتون نشه اصلا نمیدونم باید کجا برم و از کجا دفترچه پر کنم و کجا پست کنم و بعدش چی میشه و باید چیکار کنم.....! :n17:

حوصله هم ندارم و خوشم نمیاد از فک و فامیل و کسی بپرسم...

به قدری هم مثل همه از سربازی متنفرم که یه لحظه هم بهش فکر نمی کردم و پیگیرش نبودم...به همین دلیله که کلا اطلاعاتم صفر هست در مورد خدمت و سربازی رفتن و...

میشه یکی روند خلاصه شده از فردا صبح که میخوای اقدام کنی تا زمانی که رسما اعزام میشی به آموزشی رو بگه..

شاید تجریه دوستان هم به کارم اومد..
مرسی

" M e H r D a D "
02-05-2014, 23:37
سلام..
دوستان ببخشید سوالم تکراری هست..

والا من رسما تصمیم گرفتم برم سربازی..متاسفانه غیبب هم خوردم و اضافه خدمت میخورم...:n27:
ولی شاید باورتون نشه اصلا نمیدونم باید کجا برم و از کجا دفترچه پر کنم و کجا پست کنم و بعدش چی میشه و باید چیکار کنم.....! :n17:

حوصله هم ندارم و خوشم نمیاد از فک و فامیل و کسی بپرسم...

به قدری هم مثل همه از سربازی متنفرم که یه لحظه هم بهش فکر نمی کردم و پیگیرش نبودم...به همین دلیله که کلا اطلاعاتم صفر هست در مورد خدمت و سربازی رفتن و...

میشه یکی روند خلاصه شده از فردا صبح که میخوای اقدام کنی تا زمانی که رسما اعزام میشی به آموزشی رو بگه..

شاید تجریه دوستان هم به کارم اومد..
مرسی
امیدوارم کافی باشه:

چون بارها نوشته شده دیگه خلاصه میگم، میری از پلیس +10 دفترچه میگیری خوب مطالعش میکنی و مدارک مورد نیاز رو آماده میکنی، واکسن میزنی، دکتر میری، یه حساب تو سپه باز میکنی بعدش همش رو میبری پلیس +10 ثبت میکنه.

دو روز بعد میری پرینت برگ سفید رو میگیری، تاریخ اعزامت مشخص میشه.

25-30 روز مونده به اعزام میری پرینت برگ سبز رو میگیری و مرکز آموزش و نیروی به کارگیرنده ات مشخص میشه.

بعد کچل میکنی میری خدمت :n05:

اول دفترچه رو از + 10 میگیری پرش میکنی دو تا واکسن هست میزنی مدارک داخل دفترچه رو تهیه میکنی میبری همه رو +10 اسکن میکنه بهت میده دو روز بعدش هم خواستی میتونی المثنی برگ سبزت رو
بگیری که توش تاریخ اعزام خورده و وضعیت غیبت و غیره زده نخواستی هم خودش بعد از چند روز میاد .. 10 روز مونده به اعزام هم برگ سفیدت میاد که توش کد محل خدمتی و محل مراجعه خورده

Mehdi x13
03-05-2014, 14:03
سلام دوستان !

من در سن 3 سالگی به علت تومور جمجمه ای که داشتم عملی روی سرم انجام دادم ، در ضمن افتادگی خفیف دریچه میترال هم دارم ! میخواستم بدونم مشمول معافیت پزشکی میشم؟؟

ممنون بابت جواباتون

SNOW PATROL
03-05-2014, 14:20
سلام دوستان !

من در سن 3 سالگی به علت تومور جمجمه ای که داشتم عملی روی سرم انجام دادم ، در ضمن افتادگی خفیف دریچه میترال هم دارم ! میخواستم بدونم مشمول معافیت پزشکی میشم؟؟

ممنون بابت جواباتون

بیماریهای قلب و عروق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بیماریهای جراحی مغز و اعصاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بیماریهای داخلی مغز واعصاب (نورولوژی) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alaatash
03-05-2014, 14:48
سلام بچه ها
من امروز دفترچه پست کردم یا امروز یا فردا انشالله ثبت میکنن
حالا سوالم اینه که تاریخ پیشنهادی که ما وارد میکنیم واقعا مورد توجه هست یا نه؟
من زدم اول شهریور اعزام
حالا اگه تاریخ اعزام بخوره تیرماه واسم
نمیرسم پذیرش سپاه بگیرم چون میگن 2ماه قبلش باید اقدام کنی!!
به نظرتون کی تاریخ اعزامم میخوره؟

ali_kasper
03-05-2014, 16:44
سلام بچه ها
من امروز دفترچه پست کردم یا امروز یا فردا انشالله ثبت میکنن
حالا سوالم اینه که تاریخ پیشنهادی که ما وارد میکنیم واقعا مورد توجه هست یا نه؟
من زدم اول شهریور اعزام
حالا اگه تاریخ اعزام بخوره تیرماه واسم
نمیرسم پذیرش سپاه بگیرم چون میگن 2ماه قبلش باید اقدام کنی!!
به نظرتون کی تاریخ اعزامم میخوره؟

ببین شما هیچ وقت نمیتونید صد در صد در مورد تاریخ اعزام قطعی حساب کنید
ولی ما همون احتمال بسیار بسیار زیاد که همیشه وجود داره رو در نظر میگیرم:
بله با درخواست شما رسیدگی میشه
تاریخ اعزام شما برج 6 میخوره
برای این نمیشه قطعی نظر داد چون همه چی بستگی به تعداد سربازا برای اعزام اون ماه داره
نیروی انسانی مازاد برای دوره بعد کد میخورند

Amin_0913
03-05-2014, 20:19
سلام
کسی که هنوز از دانشگاه انصراف نداده میتونه واسه اعزام اقدام کنه؟

Sent from my C6603 using Tapatalk

obalit88
03-05-2014, 20:22
من هیچ یک از شرایط گرفتن امریه رو ندارم.
با این وجود اگه یه سازمان دولتی با درخواست من برا امریه موافقت کنه میتونم مطمئن باشم که بعدا از جای دیگه مشکلی پیش نمیاد؟

pm1
03-05-2014, 20:54
سلام . ممنون از همه ی دوستانی که کمک می کنند ! :n01:
من اگه تا آخر اردیبهشت دفترچه رو پست کنم و تاریخ پیشنهادی رو تیر ماه بزنم ، آیا ممکنه که تاریخ اعزام همون تیر بشه ؟؟؟

" M e H r D a D "
03-05-2014, 21:50
سلام
کسی که هنوز از دانشگاه انصراف نداده میتونه واسه اعزام اقدام کنه؟

Sent from my C6603 using Tapatalk
خیر، نمیتونید
برای اقدام برای اعزام اول از همه باید نامه معرفی به نظام وظیفه از دانشگاه رو داشته باشید...

سلام . ممنون از همه ی دوستانی که کمک می کنند ! :n01:
من اگه تا آخر اردیبهشت دفترچه رو پست کنم و تاریخ پیشنهادی رو تیر ماه بزنم ، آیا ممکنه که تاریخ اعزام همون تیر بشه ؟؟؟
همونطور که دوستان گفتن اصلا نمیشه تاریخ اعزام رو دقیقا حدس زد ولی فکر نمیکنم شما به اعزام تیر برسید...
(البته میتونید درخواست تعجیل بدید شاید موافقت بشه)

ehsanjokar
04-05-2014, 12:36
با سلام خدمت همه ی عزیزان که تجربیات خودشونو در اختیار دیگران قرار میدهند.
من پدرم 12 ماه جبهه داشته و الان من میخوام برم سربازی . تا حالا هم کارت ایثار نگرفته پدرم (مدارک پست کردیم ولی میگن نمیاد در خونه و باید بری دنبالش) میخوام از کسری خدمت استفاده کنم. تاپیک های زیادی خوندم که با تناقض روبرو شدم . آیا الان اقدام کنم برای کسری خدمت بهتره ؟ چون فرموده بودید پلیس +10 ان کسری رو ثبت میکنه و بعد برگ سبز با احتساب کسری میاد. عده از دوستان هم فرموده بودند که باید بری آموزشی و بعد که رفتی اقدام کنی برای کسری خدمت . خواستم بدونم الان سیستم جدید چطوری هست ؟
چون از شیراز تا کرمانشاه راه زیادی هست میخواستم 100% مطمئن شم.
یک سوال دیگه هم اینکه راسته که میگن تا کارت ایثار نداشته باشی کسری شاملت نمیشه ؟ لطفا "خیلی" راهنماییم کنید
ممنون از لطفتون. اجرتون با امام حسین

ali_agha1981
04-05-2014, 12:55
اعزام مرداد نداریم ؟؟
اعزام به دوره آموزشی هر دو ماه یکبار انجام میشه ؟

به نظرتون من اواخر اردیبهشت دفترچه پست کنم اگه تیر اعزام نشم شهریور 100% اعزام میشم دیگه ؟
والا میخوام دوره آموزشی ایم تو فصل گرما باشه تا سرما...:n30:

javadbaki
04-05-2014, 13:53
بچه ها به نظر تون تو این مدت باقی مانده تا یک تیر میتونم جایی دیگه دنبال امریه برم که اگر دادگستری یزد قبول نشدم برم اونجا یا میگید دیره//سوال دوم این که برگ آبی (محل آموزشی) من که تاریخ اعزامم یک تیر است که به دستم میرسه ؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
04-05-2014, 14:02
داداش بنظرت فرقی بین من و اون فرد زیر دیپلمی نیست؟؟!!

شما اگه نتونی با چند نفر که فقط مدرک تحصیلیون از شما پایین تره ( بعضا" سن بالاتر و تجربه بیشتر و همه در یک شرایط ) تو یه جا بخوابی پس بعد از خدمت چطوری میخوای با بلانسبت دوستان و اکثریت با یه مشت ادم بی فرهنگ تو جامعه کنار بیای .

من خودم با دیپلم رفتم خدمت و به جرات میتونم بگم با تک تک سربازا تو پادگان دوست بودم و بهترین دوستم هم یک فوق لیسانس برنامه نویسی از معتبر ترین دانشگاه دولتی تو تهران بود که مشوق من شد که الان دانشجوی کارشناسی در رشته برنامه نویسی باشم.

که الانم با اینکه زن گرفته و گرفتاره کاره بازم همدیگرو میبینیم.

یه توصیه : تو خود خدمت هم اگه با همه دوست باشی خیلی کارا میتونی بکنی. :n10:

با سلام خدمت همه ی عزیزان که تجربیات خودشونو در اختیار دیگران قرار میدهند.
من پدرم 12 ماه جبهه داشته و الان من میخوام برم سربازی . تا حالا هم کارت ایثار نگرفته پدرم (مدارک پست کردیم ولی میگن نمیاد در خونه و باید بری دنبالش) میخوام از کسری خدمت استفاده کنم. تاپیک های زیادی خوندم که با تناقض روبرو شدم . آیا الان اقدام کنم برای کسری خدمت بهتره ؟ چون فرموده بودید پلیس +10 ان کسری رو ثبت میکنه و بعد برگ سبز با احتساب کسری میاد. عده از دوستان هم فرموده بودند که باید بری آموزشی و بعد که رفتی اقدام کنی برای کسری خدمت . خواستم بدونم الان سیستم جدید چطوری هست ؟
چون از شیراز تا کرمانشاه راه زیادی هست میخواستم 100% مطمئن شم.
یک سوال دیگه هم اینکه راسته که میگن تا کارت ایثار نداشته باشی کسری شاملت نمیشه ؟ لطفا "خیلی" راهنماییم کنید
ممنون از لطفتون. اجرتون با امام حسین

در مورد سوال اول شما هم در طول خدمت میتونی برا کسری اقدام کنی و هم قبل از خدمت که اگر قبل از خدمت بتونی نامشو ثبت کنی تو برگه سبزت هم میزنه کسریتو.

اعزام مرداد نداریم ؟؟

به نظرتون من اواخر اردیبهشت دفترچه پست کنم اگه تیر اعزام نشم شهریور 100% اعزام میشم دیگه ؟

آموزشی نه گرماش خوبه نه سرماش.

بهار و پاییز بهترین موقع هست.

البته طبق تجربه شخصی زمستون بهتره چون وقتی یه بارون یا برف بیاد همه چی کنسله:n20:

AMIR MOHAMMAD . M
04-05-2014, 14:04
بچه ها به نظر تون تو این مدت باقی مانده تا یک تیر میتونم جایی دیگه دنبال امریه برم که اگر دادگستری یزد قبول نشدم برم اونجا یا میگید دیره//سوال دوم این که برگ آبی (محل آموزشی) من که تاریخ اعزامم یک تیر است که به دستم میرسه ؟؟

ریسکه برا اقدام مجدد برا امریه که من قبلا هم گفته بودم.

البته نظر خودته.

برگه سفید هم حدود 10 تا 4 روز مونده به اعزام به دستت میرسه.

nhybgtvfr
04-05-2014, 16:10
احتمالش ضعیفه احتمالا 1/6 بخوره
اما اگه خواستی زودتر بری میتونی درخواست تعجیل بدی
موفق باشی

SNOW PATROL
04-05-2014, 16:24
اعزام مرداد نداریم ؟؟

دیپلم و زیر دیپلم 19 هر ماه اعزام داریم

صد درصد که نمیشه گفت اما 99/99999 درصد تا شهریور اعزامید

alireza-1991
04-05-2014, 16:39
دوستان معاف از رزم با خدمات غیر رزمی چه فرقی داره ؟
معاف از رزم رو دوستان گفتن درکارت پایان خدمت درج نمیشه خدمات غیر رزمی هم همین طوره ؟

AMIR MOHAMMAD . M
04-05-2014, 17:00
دوستان معاف از رزم با خدمات غیر رزمی چه فرقی داره ؟
معاف از رزم رو دوستان گفتن درکارت پایان خدمت درج نمیشه خدمات غیر رزمی هم همین طوره ؟

اونی که شما میگی مربوط به دوران جنگ میشه.

الان معاف از رزم اینطور تعریف میشه که تو آموزشی فشار کمتر میارن و تو بعضی از یگانها هم یه فرقایی مثل پست ندادن یا پست راحت و انجام کارای سبک و ... .

معاف از رزمی هم روی کارت چیزی نمینویسن ولی تو پرونده شما ثبت شده و البته داخل چیپ کارت ، که خدمات غیر رزمی هم همینطوره.

البته خدمات غیر رزمی رو من الان شنیدم که با توجه به معاف از رزمی که شاید بهش اهمیت بدن خدمات غیر رزمی رو اصلا بهش اهمیت نمیدن :n15:

پس گرفتن همچین معافیتی اصلا ارزش نداره.

holyboy
04-05-2014, 17:44
بچه ها یه سوال خود سازمان نظام وظیفه شهر محل خوبی برا خدمته؟چون ظاهرا پنجشنبه ها تعطیله

AMIR MOHAMMAD . M
04-05-2014, 18:17
بچه ها یه سوال خود سازمان نظام وظیفه شهر محل خوبی برا خدمته؟چون ظاهرا پنجشنبه ها تعطیله

اونم جزء یگانهای اداری محسوب میشه دیگه که خوبه.

البته به جز پست و خدمات این چیزا که زیر مجموعه قرارگاه میشه معمولا و تقریبا نظامی هست ولی باقی قسمتاش خوبه.

Aftermach
04-05-2014, 19:17
سلام.خواستم بپرسم کدام یگان ارتش پروژه های عمرانی اجرا میکنه و جاش کجاست؟ سوال دیگه اینکه اگر یه ورزش مسلط باشم اگه تو تربیت بدنی باشم تاثیری داره؟مثلا مربی بشم و غیره.تشکر

+ f.a.r.i
04-05-2014, 20:07
دوستان یک سوالی برام پیش امده ، کلا در اموزشی و یگان بعد از ظهر ها با سرباز ها چکار میکنند ؟ بیکارند ؟:n02:

میشه کلا یکی شفاف سازی کنه که در اموزشی و یگان از ساعت فلان تا فلا و یکی یکی مشخص کنه چه اتفاقی هر روز میافته . در اموزشی و یگان هر کدام .

مچکرم:n16:

AMIR MOHAMMAD . M
04-05-2014, 21:49
دوستان یک سوالی برام پیش امده ، کلا در اموزشی و یگان بعد از ظهر ها با سرباز ها چکار میکنند ؟ بیکارند ؟:n02:

میشه کلا یکی شفاف سازی کنه که در اموزشی و یگان از ساعت فلان تا فلا و یکی یکی مشخص کنه چه اتفاقی هر روز میافته . در اموزشی و یگان هر کدام .

مچکرم:n16:

همه جا که یکسان نیست.

آموزشی کلا با توجه به فصلش تقریبا تا ساعت 5 یا 6 بعد از ظهر مشغول آموزش هستید البته ساعت نهار و نماز و استراحت بین کلاس هم جای خود دارن و از اون به بعد تقریبا در اختیار خودتون هستید تا خاموشی که اونم با توجه به فصلش حدود 9 و 10 هست و

مجدد قیل از اذان صبح بیدار باش و حدود 2 ساعت بعد شروع کلاس ها .

جمعه ها هم در اختیار هست معمولا .

مرخصی هم تو 56 روز آموزش حداقل 4 روز میدن معمولا.

این روندی که گفتم تو کل دوره آموزشی نهایتش هست و روزمره و شاید آزادیتون بیشتر باشه.

تو یگان هم اصلا مشخص نیست ولی باتوجه به مدرک شما به احتمال زیاد روز برگ میشید و تا ساعات اداری بیشتر تو پادگان نخواهید بود البته اگه پست نباشید.

ساعت خروج گاهی تو یه پادگان هم میتونه برا همه سربازا یکسان نباشه ( یکی 1 بره خونه یکی 6 بعد از ظهر )

من پست های قبلی شما رو خوندم و دیدم که از مدتی پیش پیگیر تاپیک هستید و فکر نمیکنم نیاز باشه اینقدر خودتو درگیر کنی و استرس داشته باشی . کلا میخوای 21 ماه خدمت کنی از 6 ماه قبلش اینقدر خودتو اذیت میکنی که عملا خدمتت میشه 27 ماه.

بی خیال سخت نگیر من خودم هیچی نیمیدونستم و تا روز اعزام عین خیالم نبود .

البته دونستن این مسائل خیلی خوبه

+ f.a.r.i
04-05-2014, 22:11
همه جا که یکسان نیست.

آموزشی کلا با توجه به فصلش تقریبا تا ساعت 5 یا 6 بعد از ظهر مشغول آموزش هستید البته ساعت نهار و نماز و استراحت بین کلاس هم جای خود دارن و از اون به بعد تقریبا در اختیار خودتون هستید تا خاموشی که اونم با توجه به فصلش حدود 9 و 10 هست و

مجدد قیل از اذان صبح بیدار باش و حدود 2 ساعت بعد شروع کلاس ها .

جمعه ها هم در اختیار هست معمولا .

مرخصی هم تو 56 روز آموزش حداقل 4 روز میدن معمولا.

این روندی که گفتم تو کل دوره آموزشی نهایتش هست و روزمره و شاید آزادیتون بیشتر باشه.

تو یگان هم اصلا مشخص نیست ولی باتوجه به مدرک شما به احتمال زیاد روز برگ میشید و تا ساعات اداری بیشتر تو پادگان نخواهید بود البته اگه پست نباشید.

ساعت خروج گاهی تو یه پادگان هم میتونه برا همه سربازا یکسان نباشه ( یکی 1 بره خونه یکی 6 بعد از ظهر )

من پست های قبلی شما رو خوندم و دیدم که از مدتی پیش پیگیر تاپیک هستید و فکر نمیکنم نیاز باشه اینقدر خودتو درگیر کنی و استرس داشته باشی . کلا میخوای 21 ماه خدمت کنی از 6 ماه قبلش اینقدر خودتو اذیت میکنی که عملا خدمتت میشه 27 ماه.

بی خیال سخت نگیر من خودم هیچی نیمیدونستم و تا روز اعزام عین خیالم نبود .

البته دونستن این مسائل خیلی خوبه

امیر جان ممنونم داداش گلم وقت گزاشتی و جواب دادی . بیخیال بشم بهتره . فکر میکنم اعصابم بهم میرزه و دلشوره دارم .:n16:

sasan.69
04-05-2014, 22:34
امیرخان ممنون از توضیحاتتون..یه سوال اینکه فرمودید جمعه ها در اختیار هست یعنی میشه از پنج شنبه غروب تا جمعه رو شهرمون برگردیم؟

alixxx226
05-05-2014, 12:08
با سلام خدمت دوستان گل...
من آموزشیم رو 02 پرندک بودم و تو تقسیمات افتادم گروهان 33 توپخانه آج سنندج، از اونجا هم منتقل شدم یکی از گردانهای دیگه گروهان 33 که در کرمانشاه هستش به نام 808 قسمت 404، کارشناسی کامپیوتر دارم و تک پسر هم هستم، میخواستم بدونم میتونم انتقالی بگیرم به تهران؟ (اگه میتونم شرایط و یا مدارک مورد نیازش چیه؟)، خودم بچه قائمشهرم
مرسی :n12:

Doctor Splinter
05-05-2014, 13:49
من آموزشیم رو 02 پرندک بودم و تو تقسیمات افتادم گروهان 33 توپخانه آج سنندج، از اونجا هم منتقل شدم یکی از گردانهای دیگه گروهان 33 که در کرمانشاه هستش به نام 808 قسمت 404، کارشناسی کامپیوتر دارم و تک پسر هم هستم، میخواستم بدونم میتونم انتقالی بگیرم به تهران؟ (اگه میتونم شرایط و یا مدارک مورد نیازش چیه؟)، خودم بچه قائمشهرم
بنده هم گروه ۳۳ خدمت می کردم سال 89 ولی تا جایی که اطلاع دارم گردانی به نام 808 نداره!
راستی هنوز امیر فلاح فرمانده هست؟؟؟

alaatash
05-05-2014, 16:43
سلام بچه ها
بچه ها حتما باید پلیس +10 ازما واسه ثبت درخواست اعزام به خدمت اثرانگشت دیجیتالی بگیره؟

allert
05-05-2014, 18:25
سلام من یگان 531 افتادم تو پادگان 01، این یگان 531 چجور جاییه؟ کسی از این یگان آماری داره؟

prance666
05-05-2014, 20:03
دوستان من الان 20 روزه برای معافیت کفالت از کار افتادگی پدر دفترچه رو فرستادم ولی هنوز هیچی برام نیومده به نظرتون پلیس +10 برم چقدر این پروسه به نظرتون زمان بره

AMIR MOHAMMAD . M
05-05-2014, 20:45
امیرخان ممنون از توضیحاتتون..یه سوال اینکه فرمودید جمعه ها در اختیار هست یعنی میشه از پنج شنبه غروب تا جمعه رو شهرمون برگردیم؟

با توجه به اینکه مقیم هستید یا خیر معمولا برا اینکه خرج سرباز رو ندن میفرستن برن ولی اگه مقیم نباشید معمولا میزان یه باره چند روز برید.

البته مرخصی به اسم ساعتی مثلا 12 ساعت هم شاید بدن که 5شنبه بری جمعه بیای.

یکی از دوستان من تازگی رفت پرندک آموزشی تو کل دوره از 4شنبه غروب هرهفته تا شنبه صبح مرخصی بود تازه هر تعطیلی هم بهشون میخورد بین دو تا تعطیلی تعطیلشون میکردن ( خونه دوستم پردیس بود )

شما اگه نوشته های من در این موضاعات رو ببینی همش نوشتم شاید و احتمالا پس اصلا مشخص نیست چون یه قانون یکسان در رابطه با این موارد وجود نداره و اینا که من میگم یه حالت کلی هست.

کلا برای انتقالی با توجه به اینکه شما تک پسری از طریق جمع کردن استشهاد محلی اقدام کن ، چیزی که من شنیدم نامه از دادگستری و مدرک تک پسر بودن و استشهاد با امضاء افراد مهم شهر مثل امام جمعه و ... رو لازم داره

البته یه مشکلی خانوادگی باید ضمیمش باشه.

سلام بچه ها
بچه ها حتما باید پلیس +10 ازما واسه ثبت درخواست اعزام به خدمت اثرانگشت دیجیتالی بگیره؟

میگیرن دیگه!

چطور؟

دوستان من الان 20 روزه برای معافیت کفالت از کار افتادگی پدر دفترچه رو فرستادم ولی هنوز هیچی برام نیومده به نظرتون پلیس +10 برم چقدر این پروسه به نظرتون زمان بره

الان شما وارد یه پروسه اداری شدی و ممکنه تا حدود 1 یا 2 ماه طول بکشه.

holyboy
05-05-2014, 22:31
دوستان بالاخره بعد از کلی دوندگی برا جذب شدن در سپاه امید ما روز به روز کمتر شده و گفتن لیسانسه ها رو فقط از کسانی جذب می کنن که دوره تکمیلی داشته باشن.آخه بد بختی من اینه که رئیس وظیفه عمومی شهرمون هم پدر دوستمه و اونم بعد از کارهایی که در حقش کردیم زد تو برجک ما و هیچ کاری برامون نکرد.
حالا با این وضع من که اول تیر هستم به احتمال بیشتر نیرو انتظامی هستم؟چون چندین ماهه تمام دوستان و آشناهام با لیسانس افتادن پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه.منم که بومی کرمانشاهم پس احتمالا اونجام درسته؟

pm1
06-05-2014, 10:34
1- آیا این حرف درسته :
"معاف از رزم نگیرید. چون روی کارت پایان خدمت شما معاف از رزم میزنن و شما همون مشکلات معافیت پزشکی رو پیدا خواهید کرد."

؟

2- از تاریخ فارغ التحصیلی دقیقآ چه مدت فرصت داریم که دفترچه رو پست کنیم ؟؟ بعضیا میگن 6 ماه بعضی هم یک سال، کدوم درسته ؟!

ممنون

بردیا
06-05-2014, 11:09
بعد دو ماه علافی،رفتم پلیس +10 بالاخره برگمو ازونجا گرفتم
تاریخ اعزام زده اول تیر
تقسیم هم گفته تا یه هفته قبل میادش
وسط جام جهانی باید برم خدمت:n14:
سمنان پایگاه پدافند هوایی چطوره؟میخوام بگم اونجا بندازنم،بابام ارتشی بوده رفقاش هنوز سر کارن،آموزشی رو گفتن اونجا برو بعدش میای ستاد تو خیابون تختی تهران پیش خودمون

sansa
06-05-2014, 12:25
سلام
میخواستم ببینم کسی که لیسانس داره و میره خدمت . میتونه سال دوم خدمت برای ازمون ارشد ثبت نام کنه و ایا اجازه میدن در روز ازمون بره ازمون بده مثلا یک روز ازمون سراسری هست و یک روز ازمون دانشگاه ازاد هر دو روز رو میزارن بری ازمون بدی؟؟؟؟؟؟؟؟:n16:

babakshahkaram
06-05-2014, 14:02
1- آیا این حرف درسته :
"معاف از رزم نگیرید. چون روی کارت پایان خدمت شما معاف از رزم میزنن و شما همون مشکلات معافیت پزشکی رو پیدا خواهید کرد."

؟

2- از تاریخ فارغ التحصیلی دقیقآ چه مدت فرصت داریم که دفترچه رو پست کنیم ؟؟ بعضیا میگن 6 ماه بعضی هم یک سال، کدوم درسته ؟!

ممنون
با اجازه دوستان
1- خیر روی کارت درج نمیشه
2- یک سال

AMIR MOHAMMAD . M
06-05-2014, 14:37
1- آیا این حرف درسته :

؟

ممنون

جایی که بخواد به معافی گیر بده روی کارتو نمیخونه ، میره پرونده خدمتیت رو در میاره.

اونجاهایی هم که به معافیت پزشکی گیر میدن معاف از رزمی براشون مهمه. اونم نه به اندازه معاف دائم.

هر چند همونطور که دوستان قبلا گفتن اینطور مراکز خودشون معاینه کامل برای اطمینان از سلامتی انجام میدن و اگه شما بی قید و شرط هم خدمت رفته باشید شاید اونجا مشکل پیدا کنی.:n03:

HOJ-JAT
06-05-2014, 15:07
اقا فرض کنید تاریخ اعزام من بخوره اول اردبیهشت 94(یعنی تو بهمن پست کنم) بعدش من اگه بهمن ارشد ازاد قبول شم میتونم برم؟؟؟

ali_kasper
06-05-2014, 15:50
اقا فرض کنید تاریخ اعزام من بخوره اول اردبیهشت 94(یعنی تو بهمن پست کنم) بعدش من اگه بهمن ارشد ازاد قبول شم میتونم برم؟؟؟

شما بعد از فارغ التحصیلی لیسانس به مدت یک سال میتونید دفترچه پست نکنید ولی اگه شد یک سال و 1 روز شما 3 ماه غیبت میخورید
اگه در حین اینکه دفترچه پست کردید وضعیت شما تغییر پیدا کرد(دانشگاه قبول شدید-مشمول معافیت کفالت قرار گرفتید) میتونی با ارایه مدارکت به پلیس +10 بدون اینکه غیبت خورده باشی ادامه تحصیل بدی یا مثلا از شرایط معافیت کفالت استفاده کنی
ببین چرا من معافیت موقت تحصیلی و مفافیت دایم کفالت رو مثال زدم؟؟؟چون تو این دو مورد در صورتی که شما قانونا شرایط قبولی کنکور یا کفالت واستون پیش اومد اما دیر دفترچه پست کنید و غایب محسوب بشید حق ادامه تحصیل و معافیت کفالت رو ندارید

pm1
06-05-2014, 16:16
جایی که بخواد به معافی گیر بده روی کارتو نمیخونه ، میره پرونده خدمتیت رو در میاره.

اونجاهایی هم که به معافیت پزشکی گیر میدن معاف از رزمی براشون مهمه. اونم نه به اندازه معاف دائم.

هر چند همونطور که دوستان قبلا گفتن اینطور مراکز خودشون معاینه کامل برای اطمینان از سلامتی انجام میدن و اگه شما بی قید و شرط هم خدمت رفته باشید شاید اونجا مشکل پیدا کنی.:n03:

ممنون فکر کنم معاف از رزم بشه بهتره ، حداقل راحتتره ، من چون کف پام حدود 80 درصد صافه ، روی زمین هم فشار بیاد میشه 100 درصد! گفتم وقتی منو فرستادن دکتر روش مانور زیادی بدم :n01:

sansa
06-05-2014, 19:50
سلام
میخواستم ببینم کسی که لیسانس داره و میره خدمت . میتونه سال دوم خدمت برای ازمون ارشد ثبت نام کنه و ایا اجازه میدن در روز ازمون بره ازمون بده مثلا یک روز ازمون سراسری هست و یک روز ازمون دانشگاه ازاد هر دو روز رو میزارن بری ازمون بدی؟؟؟؟؟؟؟؟:n16:

کسی نیست ؟:n03:

saeidrezay
06-05-2014, 20:31
کسی نیست ؟:n03:

کلا اگه هر سربازی در حین خدمت قبول بشه میتونه برای تحصیل بره و بعد از فارغ شدن به ادامه خدمت برگرده
البته که برای امتحان باید اجازه بدن مگه چیزی هم از آینده شما مهمتر هست؟

Life24
06-05-2014, 20:38
کلا اگه هر سربازی در حین خدمت قبول بشه میتونه برای تحصیل بره و بعد از فارغ شدن به ادامه خدمت برگرده
البته که برای امتحان باید اجازه بدن مگه چیزی هم از آینده شما مهمتر هست؟

البته میگن باید بین دانشگاه قبلی و جدید ثبت نامش بیشتر از یکسال نشه.

alixxx226
06-05-2014, 22:17
بنده هم گروه ۳۳ خدمت می کردم سال 89 ولی تا جایی که اطلاع دارم گردانی به نام 808 نداره!
راستی هنوز امیر فلاح فرمانده هست؟؟؟
808 جدیده ;)
نمیدونم، اطلاعی ندارم

alixxx226
06-05-2014, 22:25
کلا برای انتقالی با توجه به اینکه شما تک پسری از طریق جمع کردن استشهاد محلی اقدام کن ، چیزی که من شنیدم نامه از دادگستری و مدرک تک پسر بودن و استشهاد با امضاء افراد مهم شهر مثل امام جمعه و ... رو لازم داره

البته یه مشکلی خانوادگی باید ضمیمش باشه.

این کارو کردم ولی میگن دیگه تک پسری جز اولویتها نیست :( :n28:

AMIR MOHAMMAD . M
07-05-2014, 09:58
این کارو کردم ولی میگن دیگه تک پسری جز اولویتها نیست :( :n28:

شما وقتی یه مشکلی مطرح کنی که مثلا خرج خانواده میدی و کمک پدر هستی و امثالهم مگه میشه فرقی با اونی که چنتا پسرن نداشته باشه!

من درست نمیدونم چیکار کردی ، ولی اگه مدارکی رو جمع کردی برو پیش چند نفر تو محل خدمتت و کچلشون کن سر انتقالیت.:n10:

هم خدمتی من استشهاد اورده بود که کمک باباشه ولی قبول نمیکردن ، اینقدر پیش مسئول من اومده و رفت تا بعد دو ماه منتقل شد.

amin5030
07-05-2014, 15:26
دوستان بالاخره بعد از کلی دوندگی برا جذب شدن در سپاه امید ما روز به روز کمتر شده و گفتن لیسانسه ها رو فقط از کسانی جذب می کنن که دوره تکمیلی داشته باشن.آخه بد بختی من اینه که رئیس وظیفه عمومی شهرمون هم پدر دوستمه و اونم بعد از کارهایی که در حقش کردیم زد تو برجک ما و هیچ کاری برامون نکرد.
حالا با این وضع من که اول تیر هستم به احتمال بیشتر نیرو انتظامی هستم؟چون چندین ماهه تمام دوستان و آشناهام با لیسانس افتادن پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه.منم که بومی کرمانشاهم پس احتمالا اونجام درسته؟
اره داداش فقط کفایتی می گیره دیگه,اونم نه همه رشته ها

Behrang_sh
07-05-2014, 22:35
اره داداش فقط کفایتی می گیره دیگه,اونم نه همه رشته ها

نه . اینطور نیست
هنوز هم با معرف پذیرش میکنند
حداقل تو این هفته 4 نفر رو خودم دیدم!

dark_boy99
07-05-2014, 22:37
سربازی رو باید قبل از وابسته شدن به عشقت انجام بدی با خیال راحت بیای بری سر کار بعد زن بگیری فقط همین

TATU_TATY
08-05-2014, 00:14
با سلام ...

اقا اگر من بسیج فعالی و کفایتی رو شهر خودمون گرفته باشم مثلا میشه که با همین کفایتی شهر خودمون برم یه شهر دیگه یا یه شهر بزرگ دیگه مثل مشهد اونجا منو جذب کنن و بگم محل زندگیم الان مشهده مثلا

همچین چیزی امکان داره ؟؟؟
فوق دیپلم حسابداری

AMIR MOHAMMAD . M
08-05-2014, 09:15
با سلام ...

اقا اگر من بسیج فعالی و کفایتی رو شهر خودمون گرفته باشم مثلا میشه که با همین کفایتی شهر خودمون برم یه شهر دیگه یا یه شهر بزرگ دیگه مثل مشهد اونجا منو جذب کنن و بگم محل زندگیم الان مشهده مثلا

همچین چیزی امکان داره ؟؟؟
فوق دیپلم حسابداری

اگه منظورت اینه که فعالیت بسیجت رو تو هر شهری انحام دادی تو همون شهر هم میتونی ازش استفاده کنی ، نه اینطور نیست .

شما فقط مدارکش رو داشته باشه و تو سامانه +10 ثبت شده باشه تو هر شهری باشی میتونی از کفایتی و کسری و ... استفاده کنی.

artmis641
08-05-2014, 09:31
با سلام

دوستان من اعزامی 01/12 /92 هستم و بعد از آموزشی تقسیم شدم یکی از پادگان های اهواز

الانم حدود 10 روز ه تو پادگان جدید مشغول گذروندن خدمت هستم، با فرمانده یگان که برای مبحث جابجایی صحبت کردم، موافقت ضمنی شو گرفتم،

از طرفی یک نفر هم برای اینکه با من جابجا بشه رو پیدا کردم، حالا با این تفاصیل یه چند تا سوال داشتم

1- این شخصی که قراره با من جاشو عوض کنه، هم درجه من هست، امــا اون اعزامی 01/04/92 هستش، (یه چیزی تو مایه های 8 ، 9 ماه از خدمت ش مونده) خواستم ببینم با توجه به این که هم پایه خدمتی من نیست، ممکنه پادگان ی که من توش هستم سراین موضوع حساس شه و با جابجایی من مخالفت کنه؟؟؟؟؟؟ (این نکته رو هم بگم، که پادگان شخص مقابل با انتقالی اون موافقت کرده)

2- حدوداً چقد زمان می بره تا این جابجایی انجام شه؟؟؟؟؟ (من در هر دو پادگان آشنایانی دارم که به روند اداری کار، سرعت بدن)

sasan.69
08-05-2014, 23:49
سربازی رو باید قبل از وابسته شدن به عشقت انجام بدی با خیال راحت بیای بری سر کار بعد زن بگیری فقط همین

یعنی باید کسی که دوسش داری رو کنار گذاشت؟ لطفا رفقا از تجربیات خودشون بگن...(به هرحال این موضوع هم باید قبل آمادگی برای خدمت مورد توجه قرار بگیره و شاید بی ربط با تاپیک نباشه!)

mehrabooni
08-05-2014, 23:56
یعنی باید کسی که دوسش داری رو کنار گذاشت؟ لطفا رفقا از تجربیات خودشون بگن...(به هرحال این موضوع هم باید قبل آمادگی برای خدمت مورد توجه قرار بگیره و شاید بی ربط با تاپیک نباشه!)

به نظر من بهترین کار اینه اول عقد کنی بعد بری خدمت

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

karimz
09-05-2014, 00:02
اگر توی خدمت عاشق باشی سختی خدمت رو متوجه نمیشی تنها نیستی به عشقت میفکری امیدی در دل داری........
اونایی که عاشق نیستن میرن خدمت بعد از خدمت هم بعید بتونن عاشق بشن 20چندسال عاشق نشدن حالا بشن! عارضم بحضورتان پس از خدمت دیگه خیلی حسوحالات جوانی از بین میره آدم مثل قبلش شادابی و نشاط رو نداره
خدمت پیرمون کرد خلاصه با هر قوم و اقلیتی سروکله زدیم ارشد هم بودیم اعصاب برامون نزاشتن

sasan.69
09-05-2014, 00:35
به نظر من بهترین کار اینه اول عقد کنی بعد بری خدمت

من که کلا تو فاز دوستی و عشق و عاشقی نیستم اما بعضیا میگن اگه کسی تو زندگیت باشه بری خدمت امیدوار میشی و سخت نمیگذره!

amin5030
09-05-2014, 05:17
نه . اینطور نیست
هنوز هم با معرف پذیرش میکنند
حداقل تو این هفته 4 نفر رو خودم دیدم!
نمی دونم شما کجا رو می فرماین ولی اینجا که ما هستیم حتی 1 نفرم بدون کفایتی نمی پذیرن حتی بسیج فعال!
ولی موضوع دیگه اینه که اینجا ایران با پارتی کل سربازی رو می شه پیچوند :n01:

amin5030
09-05-2014, 05:25
یک چیزی خدمت دوستان که می خوان بیان جذب سپاه بشن بگم
اینی که می گن سپاه هتل خدا بیامرزدش,الان خیلی بد شده چون شدیدا سرباز کم دارن خود من که مثلا افسر هستم مثل حمال دارم کار می کنم از جارو زمین شستن بگیر تا سرویس بهداشتی عمومی:n01: این که می گن صبح می ری 2 میای اصلا روش حساب نکنین چون ممکنه یک هفته رنگ خونتونم نبینین,در انتها خدمت به افسرها در سپاه رو توصیه نمی کنم :n06:

hojjatinho
09-05-2014, 07:08
دوستان کسی از معافیت بند 6 بهزیستی استفاده کرده یا اطلاعی داره؟

اگر کسی از این راه اقدام کنه در حین تحصیل ، در صورت قبول نکردن درخواستش و معافیت باید حتما بره سربازی یا فعلا می تونه تحصیلش رو ادامه بده؟

omidshsh
09-05-2014, 11:00
آقا چند بار توی طول آموزشی باید مو ها بزنیم؟
من روز اول با 4 زدم
بهمون گفتن بالای 8 نباید بشه
الان 20 روز گذشته لازمه 2باره بزنم؟
من از کجا بدونم موهام الان نمره چند شده :-|

saeedzakhar
09-05-2014, 11:43
اینی که می گن سپاه هتل خدا بیامرزدش,الان خیلی بد شده چون شدیدا سرباز کم دارن خود من که مثلا افسر هستم مثل حمال دارم کار می کنم از جارو زمین شستن بگیر تا سرویس بهداشتی عمومی:n01: این که می گن صبح می ری 2 میای اصلا روش حساب نکنین چون ممکنه یک هفته رنگ خونتونم نبینین,در انتها خدمت به افسرها در سپاه رو توصیه نمی کنم :n06:

البته بستگی به یگانش داره ولی تا اونجایی که من دیدم همشون صبح میان ساعت 2 هم میرن شاید مثلا شما تازه وارد هستی یا خراب کاری زیاد میکنی

Soroush-S
09-05-2014, 11:56
من روز اول با 4 زدم
من کلا دوبار زدم - یبار نمره 4 و یبار نمره 6 . هرچی کمتر بهتر بخصوص اینکه هوا گرمه و اگه موهات بلند باشه اذیت میشی

AMIR MOHAMMAD . M
09-05-2014, 11:59

تایید میشه.

چند روز پیش یکی از مسئول شبای باحال زمان خدمتم زنگ زد رفتم پادگان.

تعداد سربازا خیلی کم شده و از اونجا که سن سربازا خیلی کم شده و بلانسبت دوستان تنبل شدن و عین خیالشون نیست ، بیشتر کارو میدن دست افسرا . البته با این روند چند وقت دیگه باید کارو داد دست سرباز دکترا.

البته بعضی از این مواردی که شما گفتی مثل دستشویی شستن رو هم وقتی به سرباز صفر میدن که انجام بده یه استثناهایی رو براش در نظر میگیرن ، مثل پست ندادن و زود رفتن و ...

در ضمن دوستانی که خدمت رفتن میدونن راحت ترین و بی دردسر ترین کار تو خدمت اینه که دسشویی بشوری:n04:

من روز اول با 4 زدم

دوست من ارتش بود و هر هفته که میومد خونه موهاشو من میرفتم براش میزدم.

کلا موی سر ارزش نداره که بخواد به خاطرش بهت گیر بدن .

شما به طور پیش فرض هر 2 یا 3 هفته یه بار بزنی خوبه.

amin5030
09-05-2014, 12:15
البته بستگی به یگانش داره ولی تا اونجایی که من دیدم همشون صبح میان ساعت 2 هم میرن شاید مثلا شما تازه وارد هستی یا خراب کاری زیاد میکنی
کاشکی چیزی که شما دیدی الان من می دیدم,کاری که دست من هست اگر خرابش کنم پدر یک سر تیپ رو در میارن اونم منو دار می زنه :n02: حق خرابکاری ندارم,وقتی سرباز نیست سرهنگا جارو نمی زنن می دن دست وظیفه,اینجا که من هستم سرباز فوقم دستشویی تمیز می کنه!شرایطی که شما گفتین کدوم پادگان هست ؟جاش رو لطفا بگین:n16:

sarmast.
09-05-2014, 12:20
سلام من واسه معافيت پرشكي بعد اينكه كار پركردن برگه هاي دفترچه و واكسيناسيون و غيره رو انجام دادم رفتم پليس +10 و اونا يه برگه تاييديه ثبت اطلاعات درخواست معافيت دادن و گفتن 10 روز بمون تا واست sms معرفي به بيمارستان بياد
10 روز شد ولي هنوز sms نيومده
حالا من چطور پيگير كارام باشم؟
بعد اينكه sms اومد و رفتم بيمارستان و اونا با معافيتم موافقت كردن چه مراحل ديگه اي واسه معافيت بايد طي كنم ميشه مختصر و مفيد محبت كنين واسم توضيح بدين
باتشكر

Aftermach
09-05-2014, 12:44
سلام.قسمت مهندسی ارتش که که کارهای عمرانی میکنن اسمش چیه و زیر نظر بتاجا میشه؟و اینکه میگن ماموریت میفرستن شهرستان درسته؟بزرگواری میکنید جواب بدید

saeed7zadmirza
09-05-2014, 12:47
رشت نداره منجیل که داره تازه دو ماه هم به خاطر شرایط جوی کسری هم داره ولی اونجا مورد ازدحام گیلانیانه و هر چند خوب نیست ولی اگر شرایط نداشته باشی حتا نیازمند پارتی هست فروشگاه اتکا هم وابسته به وزرات دفاع هست و احتمالا باید انتقال نیروها صورت بگیره و حتما حتما حتما باید پارتی در حد تیم ملی داشته باشی کلا من نمی دونم چرا ما بچه های شمال رو تو نیروی زمینی آواره وطن می کنند اینا اصلا براشون درد و رنجی که سرباز تحمل می کنه مهم نیست بابا بچه های شما
ل رو بزارن نیروی دریایی دیگه

آقا من یک اشتباهی کرده بودم و الان اصلاحش می کنم فروشگاه اتکا درسته واسه وزارت دفاع هست اما سربازهاش رو لشکر 16 قزوین میده علاوه بر فروشگاه اتکا مجتمع تفریحی زیبا کنار و هتل پامچال انزلی هم از لشکر 16 قزوین نیرو می گیرن و تعداد نیروهاش هم بسیار محدود هست

Soroush-S
09-05-2014, 13:39
آقا من یک اشتباهی کرده بودم و الان اصلاحش می کنم فروشگاه اتکا درسته واسه وزارت دفاع هست اما سربازهاش رو لشکر 16 قزوین میده علاوه بر فروشگاه اتکا مجتمع تفریحی زیبا کنار و هتل پامچال انزلی هم از لشکر 16 قزوین نیرو می گیرن و تعداد نیروهاش هم بسیار محدود هست

منجیل نیروی زمینی داره یا نه؟؟ چون شنیدم فقط دریایی داره

hassanshaikhi
09-05-2014, 13:52
دوستان وضعیت صورت توی یگان خدمت چطوری هست؟ میشه تیغ زد یا حتما باید با ماشین کوتاه کنی؟

sasan.69
09-05-2014, 14:11
فروشگاه اتکا چطوری سرباز میگیره؟ شرایطش؟

jaber166
09-05-2014, 14:19
سلام وای یادش بخیر خدمت سربازی چقدر خوبه من که لذت بردم.من توچابهار خدمت میکردم
بازم دوست دارم برم
سربازی خیلی خوبه نترسید

karimz
09-05-2014, 14:33
سلام.قسمت مهندسی ارتش که که کارهای عمرانی میکنن اسمش چیه و زیر نظر بتاجا میشه؟و اینکه میگن ماموریت میفرستن شهرستان درسته؟بزرگواری میکنید جواب بدید

سلام بله میفرستن ولی بیشتر دلخواهیه پدافند بوشهر بودیم همخدمنتیم رو که فسمت تاسیسات بود میفرستادن خارگ مرخصی و تشویقی در حد تیم ملی براش میزدن خیلی هم راضی بود براش هم تنوع بود هم تجربه دربرداشت

karimz
09-05-2014, 14:50

اتفاقاً یکی از هم خدمتیام فوق حسابداری داشت از تو یگان مدیریت منایع انسانی(یادم نیست دقیق اسم قسمته چی بود) فرستادنش اتکا مرکز شهر ولی بیچاره دهنش صافت شد ما ساعت 2 خدمتمون تمام میشد سر ساعت صبحونه و نهار میخوردیم خیلی راحت میرفتیم ستاد که نزدیک مهمانسرامون بود این بیچاره رو اول صبح میبردنش اتکا گاهی تا ساعت 3نهار نمیدانش از همه بدتر با رفقاش خدمت نمیکرد با کادر بود

Soroush-S
09-05-2014, 14:53

اتکا رشت بچه ها پرسیدن گفتن دیپلم و زیر دیپلم میگیرن برای خالی کردن بار:mellow:

saeedzakhar
09-05-2014, 14:57
کاشکی چیزی که شما دیدی الان من می دیدم,کاری که دست من هست اگر خرابش کنم پدر یک سر تیپ رو در میارن اونم منو دار می زنه :n02: حق خرابکاری ندارم,وقتی سرباز نیست سرهنگا جارو نمی زنن می دن دست وظیفه,اینجا که من هستم سرباز فوقم دستشویی تمیز می کنه!شرایطی که شما گفتین کدوم پادگان هست ؟جاش رو لطفا بگین:n16:

تقریبا همه ی پادگان های سپاه شیراز اینجورین به نظرم مقصر خودت هستی توی یه قسمت سخت داری خدمت میکنی تو پادگان خودمون یه قسمت هست که از صبح تا ظهر همش سر پا هستی یه قسمت هم کل کارش چایی دم کردنه به نظرم اون قسمتو باید عوض کنی

pm1
09-05-2014, 15:48
در مورد امریه تاپیک جدایی هست ؟؟ یا باید همین جا سوال رو مطرح کرد...
؟

paranoid_android
09-05-2014, 16:34
دوستان وضعیت صورت توی یگان خدمت چطوری هست؟ میشه تیغ زد یا حتما باید با ماشین کوتاه کنی؟
من که توی ستاد فرماندهی ناجا بودم گیر میدادن، یعنی کلا توی ناجا اگه تیغ بزنی میتونن بازداشتت کنن.. توی سپاه هم که اصلا جرات تیغ زدن نداری و همیشه باید شبیه طالبان باشه قیافه آدم! یا اینکه حداقل ته ریش داشته باشی.. توی ارتش تکلیف کاملا مشخصه! غیر از بخش عقیدتی سیاسی ارتش که سر و کارت با آخوند و شبه آخوندا هست، بهرحال مجبوری ته ریش داشته باشی حداقل.. اما بقیه جاها میگن حتما باید ریش هارو بزنین و تمیز و مرتب باشین..

mehrabooni
09-05-2014, 18:58
؟

اقا یه توضیح بدین خواهشا
ممنونتون میشم

امریه چیه ؟!

SNOW PATROL
09-05-2014, 19:12
؟

خیر همین تاپیک سوالی دارید بفرمایید

اقا یه توضیح بدین خواهشا
ممنونتون میشم

امریه چیه ؟!

سرچ کنید در تاپیک بارها توضیح داده شده

jamal9
09-05-2014, 19:40
سلام دوستان سوال من در مورد معافی کفالت هستش ...نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی به هر حال شانسمو امتحان میکنم ..تورو خدا جواب بدین
من خودم 21 ام همین ما 19 ساله میشم ...3 تا برادر بزرگتر از خودم دارم که هر 3 تاشون ازدواج کردن و خونشون جدا هستش ...4 تا خواهر که 3 تاش بزرگتر از 25 سال و یکی 22 سالش هست که هیچکدوم ازدواج نکردن فعلا ...
پدرم 63 سالش هست و بیماری دیابت داره ...سابقه ی سکته ی قلبی هم داره ..وقتی راه میره پاش میلنگه و مشکلات داره ...مادرم هم 60 سالشه و بیماری فشار خون و چربی خون داره ..
خودم هم غیبت ندارم و الان مشغول به تحصیل در دانشگاهم و معافیت تحصیلی دارم ...میخواستم بپرسم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟ شامل حال من میشه؟ میخام یکشنبه برم پلیس +10 ...ولی گفتم از اینجا هم بپرسم ...خیلی دلهره دارم ...اصلا آمادگی رفتن به سربازی رو ندارم ....لطفا کمکم کنین دوستان ...ممنون

SNOW PATROL
09-05-2014, 19:53
سلام دوستان سوال من در مورد معافی کفالت هستش ...نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی به هر حال شانسمو امتحان میکنم ..تورو خدا جواب بدین
من خودم 21 ام همین ما 19 ساله میشم ...3 تا برادر بزرگتر از خودم دارم که هر 3 تاشون ازدواج کردن و خونشون جدا هستش ...4 تا خواهر که 3 تاش بزرگتر از 25 سال و یکی 22 سالش هست که هیچکدوم ازدواج نکردن فعلا ...
پدرم 63 سالش هست و بیماری دیابت داره ...سابقه ی سکته ی قلبی هم داره ..وقتی راه میره پاش میلنگه و مشکلات داره ...مادرم هم 60 سالشه و بیماری فشار خون و چربی خون داره ..
خودم هم غیبت ندارم و الان مشغول به تحصیل در دانشگاهم و معافیت تحصیلی دارم ...میخواستم بپرسم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟ شامل حال من میشه؟ میخام یکشنبه برم پلیس +10 ...ولی گفتم از اینجا هم بپرسم ...خیلی دلهره دارم ...اصلا آمادگی رفتن به سربازی رو ندارم ....لطفا کمکم کنین دوستان ...ممنون

دوست من با توجه به اطلاعاتی که دادید متاسفانه شما دارای شرایط معافیت کفالت نیستید { وجود 3 برادر بزرگتر از خودتون}

برای بررسی دقیق تر لینک زیر را مشاهده کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jamal9
09-05-2014, 20:05
دوست من با توجه به اطلاعاتی که دادید متاسفانه شما دارای شرایط معافیت کفالت نیستید { وجود 3 برادر بزرگتر از خودتون} برای بررسی دقیق تر لینک زیر را مشاهده کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولی 3 تا داداشم هر سه تاشون از دواج کردن ....من الان از پدرم مراقبت میکنم و یه مغازه دارم که خرج خونه رو من درمیارم ....ینی یگانه مراقب منم ...بازم نمیشه ینی؟

SNOW PATROL
09-05-2014, 20:10
ولی 3 تا داداشم هر سه تاشون از دواج کردن ....من الان از پدرم مراقبت میکنم و یه مغازه دارم که خرج خونه رو من درمیارم ....ینی یگانه مراقب منم ...بازم نمیشه ینی؟

متاسفانه خیر

منظور از یگانه مراقب و نگه دارنده یا سرپرست مندرج در ماده 44 قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولی می باشد که به شرح موارد زیر
تنها فرزند یا نوه ذکور بیش از18 سال هر پدر یا مادر یا جد یا جده یا تنها برادر بیش از18 سال خواهر یا برادر خود باشد.

حتی اگر برادران بزرگتر درخارج از کشور هم باشند مورد قبول نیست
مگر اینکه برادران بزرگتر از 18 سال خود به دلایل پزشکی نیازمند مراقبت باشند

jamal9
09-05-2014, 20:28
متاسفانه خیر
منظور از یگانه مراقب و نگه دارنده یا سرپرست مندرج در ماده 44 قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولی می باشد که به شرح موارد زیر تنها فرزند یا نوه ذکور بیش از18 سال هر پدر یا مادر یا جد یا جده یا تنها برادر بیش از18 سال خواهر یا برادر خود باشد. حتی اگر برادران بزرگتر درخارج از کشور هم باشند مورد قبول نیست مگر اینکه برادران بزرگتر از 18 سال خود به دلایل پزشکی نیازمند مراقبت باشند اگه پدرم شرایط پزشکی داشته باشه چی؟ تو کمیسیون نمیشه یجوری بشه که تصمیمشون عوض بشه و بهشون ثابت بشه که بقیه ی برادرام هیچ کمکی نمیکنن؟ هیچ راهی نداره؟ اخه این چجور قانونیه؟ تو این دوره زمونه مگه برادر کمک هم میکنه؟ ینی من بیخیالش بشم؟

Behrang_sh
09-05-2014, 20:52
نمی دونم شما کجا رو می فرماین ولی اینجا که ما هستیم حتی 1 نفرم بدون کفایتی نمی پذیرن حتی بسیج فعال!
ولی موضوع دیگه اینه که اینجا ایران با پارتی کل سربازی رو می شه پیچوند :n01:

یکی از گروه های پدافند نیروی هوافضای تهران
اینجا همون رویه سابقه! خیلی راحت با معرف پذیرش میکنند!

در ضمن سیستم نگهبانی و تردد سربازهای پادگان های سپاه با هم فرق داره! مثلا من خودم دیروز یه سرباز صفر رو توی یکی از حوزه های بسیج دیدم، واقعا به معنای واقعی کویت! و امروز توی ناحیه بسیج فیروزکوه یه افسر(ستوان 3) رو دیدم که داشت جلوی در با اسلحه پست میداد

SNOW PATROL
09-05-2014, 21:06
اگه پدرم شرایط پزشکی داشته باشه چی؟ تو کمیسیون نمیشه یجوری بشه که تصمیمشون عوض بشه و بهشون ثابت بشه که بقیه ی برادرام هیچ کمکی نمیکنن؟ هیچ راهی نداره؟ اخه این چجور قانونیه؟ تو این دوره زمونه مگه برادر کمک هم میکنه؟ ینی من بیخیالش بشم؟

خیر راهی نداره . . . .

AMIR MOHAMMAD . M
09-05-2014, 21:09
اگه پدرم شرایط پزشکی داشته باشه چی؟ تو کمیسیون نمیشه یجوری بشه که تصمیمشون عوض بشه و بهشون ثابت بشه که بقیه ی برادرام هیچ کمکی نمیکنن؟ هیچ راهی نداره؟ اخه این چجور قانونیه؟ تو این دوره زمونه مگه برادر کمک هم میکنه؟ ینی من بیخیالش بشم؟

تنها راهش اینه که پدر شما از کار افتاده محسوب بشه ( شرایط پزشکی ) و شما بتونی بر پایه اون کفیلش بشی و معاف ، که روند کار رو باید پیگیر بشی.:n13:

در غیر اینصورت همونطور که دوست عزیز Snow Patrol ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن راهی نداره!

SNOW PATROL
09-05-2014, 21:15
تنها راهش اینه که پدر شما از کار افتاده محسوب بشه ( شرایط پزشکی ) و شما بتونی بر پایه اون کفیلش بشی و معاف ، که روند کار رو باید پیگیر بشی.:n13:

در غیر اینصورت همونطور که دوست عزیز Snow Patrol ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن راهی نداره!

متاسفانه امیرخان حتی به این روش هم نمیشه.. در قانون به صراحت اومده که باید تنها فرزند ذکور بالای 18 سال باشه

وضعيت فرزندان در معافيت كفالت پدر به چه صورت بررسي مي‌گردد؟
جواب : الف) فرزندان دختر مانع رسيدگي نمي‌باشند.
ب) متقاضي معافيت مي‌بايست تنها فرزند ذكور سالم بالاي 18 سال براي پدر 65 سال يا بيمار باشد.
6- آيا اگر برادر يا برادران ديگر مشمول در محل سكونت پدر 65 سال يا بيمار نباشند مثلا در خارج از كشور باشند باز مي توان درخواست كفالت نمود؟
جواب : خير- مشمول متقاضي مي‌بايست تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال باشد مگر آنكه برادر يا برادران صرفا به علت بيماري قادر به نگهداري از پدر نباشند.

jamal9
09-05-2014, 21:36

بابا ممنون داداش دستت درد نکنه ...لااقل یه امیدی دادی ...بابام از کار افتاده هستش ...یکشنبه ان شاالله پیگیرش میشم ..اگه خدا بخواد با چنگو دندونم شده میگیرم ...شده 2 ماه صوب تا شب دنبالش همه جا میرم ..من نمیتونم برم سربازی اخه ...ممنون دوستان ..ایشالا یکشنبه اگه به نتیجه رسیدم بازم از کمک هاتون استفاده میکنم

mehrabooni
09-05-2014, 22:41
چرا نمیتونی بری سربازی اخه

sarmast.
09-05-2014, 22:47
سلام من واسه معافيت پرشكي بعد اينكه كار پركردن برگه هاي دفترچه و واكسيناسيون و غيره رو انجام دادم رفتم پليس +10 و اونا يه برگه تاييديه ثبت اطلاعات درخواست معافيت دادن و گفتن 10 روز بمون تا واست sms معرفي به بيمارستان بياد
10 روز شد ولي هنوز sms نيومده
حالا من چطور پيگير كارام باشم؟
بعد اينكه sms اومد و رفتم بيمارستان و اونا با معافيتم موافقت كردن چه مراحل ديگه اي واسه معافيت بايد طي كنم ميشه مختصر و مفيد محبت كنين واسم توضيح بدين
باتشكر
اقا يكي مارو دريابه

jamal9
09-05-2014, 23:00
چرا نمیتونی بری سربازی اخه

اخه من نباشم خونه لنگ میشه ..نمیتونم که خونواده م رو به امون خدا ول کنم و برم ...من از همین الان سرکارم و کار میکنم ...اگه این 2 سال رو برم اندازه ی حداقل 5-6 ساله یه پسر معمولی عقب می مونم ...فکرشو بکن

mehrabooni
10-05-2014, 02:04
اخه من نباشم خونه لنگ میشه ..نمیتونم که خونواده م رو به امون خدا ول کنم و برم ...من از همین الان سرکارم و کار میکنم ...اگه این 2 سال رو برم اندازه ی حداقل 5-6 ساله یه پسر معمولی عقب می مونم ...فکرشو بکن

دادا برات ارزوی موفقیت میکنم
امیدوارم معاف شی

Iloveu-ALL
10-05-2014, 02:18
سلام بچه ها راهی وحود داره که دو نفر رفیق تو یه جا باهم خدمت کنن؟

sansa
10-05-2014, 07:21
سلام بچه ها راهی وحود داره که دو نفر رفیق تو یه جا باهم خدمت کنن؟

نمیدونم . فک کنم باید با هم دفترچه بفرستن . هر دو مدرک یکسان داشته باشن .

SNOW PATROL
10-05-2014, 07:57
نمیدونم . فک کنم باید با هم دفترچه بفرستن . هر دو مدرک یکسان داشته باشن .

البته بعد از اون وارد فاز احتمالات و شانس میشیم و حتمی نیست ..
اما قبلا که این روش من دیدم خوب جواب میداد

holyboy
10-05-2014, 08:26
دوستان تا چه مدت قبل از خدمت میشه تو سپاه پذیرش گرفت؟یکی میگفت بایدحداکثر 45 روز قبل اقدام کنی.درسته؟چون من اول تیر میرم.شانسی برام هست؟

AMIR MOHAMMAD . M
10-05-2014, 09:30
دوستان تا چه مدت قبل از خدمت میشه تو سپاه پذیرش گرفت؟یکی میگفت بایدحداکثر 45 روز قبل اقدام کنی.درسته؟چون من اول تیر میرم.شانسی برام هست؟

شما هر جایی که بخوای پذیرش بگیری حداکثر 2 ماه مونده به اعزام فرصت داری.

البته این برا موقعی هست که شما به روش عادی بری پذیرش بگیری.

parsiaweb
10-05-2014, 10:29
ولی 3 تا داداشم هر سه تاشون از دواج کردن ....من الان از پدرم مراقبت میکنم و یه مغازه دارم که خرج خونه رو من درمیارم ....ینی یگانه مراقب منم ...بازم نمیشه ینی؟

اول دنبال پارتی کلفت باش توی شهر خودت خدمت کنی.
این کارم میکنن : برو دادگاه حکم سرپرستی و کفالت ( که باز به علت داشتن برادر بزرگتر بعید هست ) بگیر، لااقل باهاش میتونی هر جایی که افتادی، انتقالی به شهر خودت بگیری.

obalit88
10-05-2014, 12:54
من هیچ یک از شرایط گرفتن امریه رو ندارم.
با این وجود اگه یه سازمان دولتی با درخواست من برا امریه موافقت کنه میتونم مطمئن باشم که بعدا از جای دیگه مشکلی پیش نمیاد؟

کسی در این مورد اطلاعی نداشت؟

شما هر جایی که بخوای پذیرش بگیری حداکثر 2 ماه مونده به اعزام فرصت داری.

البته این برا موقعی هست که شما به روش عادی بری پذیرش بگیری.

برا امریه هم حتما باید 2 ماه قبل از اعزام اقدام کرد؟

sasan.69
10-05-2014, 13:01
اتکا رشت بچه ها پرسیدن گفتن دیپلم و زیر دیپلم میگیرن برای خالی کردن بار:mellow:

همونم انگار آشنا میخواد:n01: ای بابا عجب گیری کردیم با این خدمت:n03:

AMIR MOHAMMAD . M
10-05-2014, 13:22
کسی در این مورد اطلاعی نداشت؟

مثلا چه مشکلی؟

اونی که مثلا بسیج نداره میره تو سازمان بسیج مستضعفین پذیرش میشه براش مشکلی پیش میاد؟!

برا امریه هم حتما باید 2 ماه قبل از اعزام اقدام کرد؟

امریه چون یه مرحله گزینش هم داره قطعا زود تر باید اقدام کرد که اون دیگه زمان خاصی نداره چون یه کار اداری هست ولی پذیرش اگر هم گزینش داشته باشه بازم آنچنان درگیر مراحل اداری نمیشه.

obalit88
10-05-2014, 13:39
مثلا چه مشکلی؟

منظورم اینه که فقط کافیه سازمان مربوطه با درخواستمون موافقت کنه یا اینکه باید جای دیگه ای هم بررسی و تائید بشه؟

AMIR MOHAMMAD . M
10-05-2014, 15:05
منظورم اینه که فقط کافیه سازمان مربوطه با درخواستمون موافقت کنه یا اینکه باید جای دیگه ای هم بررسی و تائید بشه؟

فقط سازمان مربوطه.:n06:

arming900
10-05-2014, 15:32
آقا یه سوال

من دفترچه رو 91/3/3 پست کردم چون گفته بودن هرکی تا آخرِ این تاریخ پست کنه اضافه صنواتی بخشیده میشه

حالا میخوام بدونم چجوری باید بفهمم که بخشیده شده پلیس +10 رفتم گفت باید بری میدون سپاه،کسی داره همچین شرایطی؟ من الان خدمت قانونیم تموم شده امروز

m.miri
10-05-2014, 16:15
با سلام
میخواستم بدونم اگه الان که وسط خدمتم و قانون 21 ماه شامل حالمه واسه خوندن ارشد ترخیص شم بعد از ارشد همون 21 ماه شامل حال منه یا با قانون جدید 24 ماه خدمت باید ادامه بدم؟
ممنون از پاسختون

AMIR MOHAMMAD . M
10-05-2014, 17:01
با سلام
میخواستم بدونم اگه الان که وسط خدمتم و قانون 21 ماه شامل حالمه واسه خوندن ارشد ترخیص شم بعد از ارشد همون 21 ماه شامل حال منه یا با قانون جدید 24 ماه خدمت باید ادامه بدم؟
ممنون از پاسختون

خدمت شما با قانون جدید محاسبه میشه:n29:

hassanshaikhi
10-05-2014, 17:13
با سلام
ممنون از پاسختون
مگه خدمت 24 ماه شده؟

AMIR MOHAMMAD . M
10-05-2014, 17:27
مگه خدمت 24 ماه شده؟

منظور این بود که اگر 24 ماه بشه بعد از ادامه تحصیل این قانون شاملشون میشه.

هنوز 21 ماه هست.

arming900
10-05-2014, 18:15
آقا یه سوال

من دفترچه رو 91/3/3 پست کردم چون گفته بودن هرکی تا آخرِ این تاریخ پست کنه اضافه صنواتی بخشیده میشه

حالا میخوام بدونم چجوری باید بفهمم که بخشیده شده پلیس +10 رفتم گفت باید بری میدون سپاه،کسی داره همچین شرایطی؟ من الان خدمت قانونیم تموم شده امروز

کسی نمیدونه؟

+ f.a.r.i
10-05-2014, 18:23
من میدونم اخری سربازی رو میکنن 27 ماه . بعدش میگن تحصیل کرده ها کسری میخوره و مثلا 24 ماه میرن .

واقعا لعنت به این ....:n03:

sansa
10-05-2014, 18:45
سلام

الان کسی دفترچه بفرسته . چند ماه خدمته ؟ 24 یا 21 ماه ؟؟؟؟؟؟؟

حقوق لیسانس چقدر هست در سربازی ؟؟؟؟

اینو خدایی راست و حسینی جواب بدین. به لیسانس خیلی سخت میگذره در سربازی ؟!!!؟؟؟ کسی که رشته نرم افزار هست . و از کامپیوتر و word , excel و ... سر در میاره . کجا میندازنش ؟ سلط اشغال ؟:n02:

AMIR MOHAMMAD . M
10-05-2014, 19:23
من میدونم اخری سربازی رو میکنن 27 ماه . بعدش میگن تحصیل کرده ها کسری میخوره و مثلا 24 ماه میرن .

واقعا لعنت به این ....:n03:

بابا بی خیال ...

شنیدی که هرچی سفت بگیری دردش بیشتره :n08:. خدمت هم همینطوره :blink:

سلام

الان کسی دفترچه بفرسته . چند ماه خدمته ؟ 24 یا 21 ماه ؟؟؟؟؟؟؟

حقوق لیسانس چقدر هست در سربازی ؟؟؟؟

اینو خدایی راست و حسینی جواب بدین. به لیسانس خیلی سخت میگذره در سربازی ؟!!!؟؟؟ کسی که رشته نرم افزار هست . و از کامپیوتر و word , excel و ... سر در میاره . کجا میندازنش ؟ سلط اشغال ؟:n02:

الان 21 ماه هست و اگر تا روز اعزام شما هم 21 ماه باشه شما با خیال راحت 21 باید خدمت کنی و افزایشی تو کار نیست.

حدود 60.000 .

یه لیسانس در بدترین شرایط ممکن هم وضعیتش از یکی که مدرکش پایین تره بهتره پس نگرانی نداره. فکر اون بی سوادی باش که هرکاری رو که نتونن بکنن میدن به اون. :n29:

تقسیماتت هم شانسی هست و الان نمیشه حدسی زد.

Behrang_sh
10-05-2014, 23:21
کسی نمیدونه؟

درود
شما تشریف ببر پلیس +10 کارت ملیت رو بده یه بار دیگه برگه سبزت رو بگیر ، اگه درست نشده بود باید بری میدون سپاه از طریق اونجا پیگیری کنی

iranch
11-05-2014, 00:07
سلام
میگم این از کارافتادگی پدر زیر 65 سال چطوری باید باشه؟ یعنی ویلچری باشه؟

AMIR MOHAMMAD . M
11-05-2014, 10:03
سلام
میگم این از کارافتادگی پدر زیر 65 سال چطوری باید باشه؟ یعنی ویلچری باشه؟

از کار افتادگی که سن نداره!

منتها هرچی سن بالاتر باشه کهولت سن رو هم در نظر میگیرن.

alaatash
11-05-2014, 11:54
سلام بچه ها
اگرکسی ناپیوسته باشه و سر3سال تمام نکنه و6ماه اضافه سنوات بهش بدن (ترم بهمن و ترم تابستان)
آیا بازهم 1سال پس از فارغ التحصیلی زمان داریم ؟ یا این مدت به دلیل استفاده از سنوات تحصیلی کم میشه؟

alireza-1991
11-05-2014, 12:31
من که توی ستاد فرماندهی ناجا بودم گیر میدادن، یعنی کلا توی ناجا اگه تیغ بزنی میتونن بازداشتت کنن.. توی سپاه هم که اصلا جرات تیغ زدن نداری و همیشه باید شبیه طالبان باشه قیافه آدم! یا اینکه حداقل ته ریش داشته باشی.. توی ارتش تکلیف کاملا مشخصه! غیر از بخش عقیدتی سیاسی ارتش که سر و کارت با آخوند و شبه آخوندا هست، بهرحال مجبوری ته ریش داشته باشی حداقل.. اما بقیه جاها میگن حتما باید ریش هارو بزنین و تمیز و مرتب باشین..

از همش درست تر هم همون ارتش هست به خدا !!!!

sasan.69
11-05-2014, 12:55

شما ارتش بودی؟

ali_agha1981
11-05-2014, 20:48
سلام..
ما امروز این دفترچه اعزام به خدمت رو گرفتم..
9 صفحه برگه واسه پر کردن و تکمیل کردن داره...کسی میدونه منی که شامل هیچ معافیت و کفالتی و... نمیشم...فقط باید کدوم صفحات رو تکمیل کنم ؟
بعدش حتما باید تو سپه حساب باز کنم ؟ چرا ؟ و حتما عکسم باید سیاه و سفید باشه...؟
همچنین دو روز بعد باید برم از کجا پرینت برگه سبز یا سفید ام رو بگیرم که تاریخ اعزام مشخص بشه ؟
تشکر..

holyboy
11-05-2014, 22:04
دوستان یه سوال مهم تو آسایشگاه تلویزیون داره؟ ما که اول تیر میریم اجازه میدن فوتبال های جام جهانی رو ببینیم؟

" M e H r D a D "
12-05-2014, 01:38
سلام..
ما امروز این دفترچه اعزام به خدمت رو گرفتم..
9 صفحه برگه واسه پر کردن و تکمیل کردن داره...کسی میدونه منی که شامل هیچ معافیت و کفالتی و... نمیشم...فقط باید کدوم صفحات رو تکمیل کنم ؟
بعدش حتما باید تو سپه حساب باز کنم ؟ چرا ؟ و حتما عکسم باید سیاه و سفید باشه...؟
همچنین دو روز بعد باید برم از کجا پرینت برگه سبز یا سفید ام رو بگیرم که تاریخ اعزام مشخص بشه ؟
تشکر..

درود
شما باید "برگه مشمول" و "معاینه اولیه مشمول" و "واکسیناسیون" (فکر کنم برگه 1 و 2 و 5 بشه) رو تکمیل بکنید.
حتما باید حساب بانک سپه باشه
عکس میتونه رنگی زمینه سفید باشه
بقیه مراحل هم توی دفتر پلیس+10 انجام میشه...

mani6606
12-05-2014, 07:19
دوستان یه سوال مهم تو آسایشگاه تلویزیون داره؟ ما که اول تیر میریم اجازه میدن فوتبال های جام جهانی رو ببینیم؟

بله تلویزون داره اما فکر کنم که اغلب بازی ها به وقت ایران به شب بخوره و در تایم خاموشی باشه و اجازه دیدن تلویزون بهتون ندن.

mani6606
12-05-2014, 07:20

ارتش هم جاهای بسیار نامناسب داره که رفتار کادرش بسیار زننده است و فکر می کننی که اینها بوی از آدمیت نبردن.

sansa
12-05-2014, 08:18
سلام

من باز اومدم :n02:

میخواستم ببینم اینقر میگن بری سربازی دیگه برگردی نمیتونی درس بخونی واقعیت داره ؟؟؟؟؟؟؟ پس چرا من چند نفر رو میشناسم اومدن مثل .... چسبیدن به درس !:n02::n16:

mehrabooni
12-05-2014, 09:06
بله تلویزون داره اما فکر کنم که اغلب بازی ها به وقت ایران به شب بخوره و در تایم خاموشی باشه و اجازه دیدن تلویزون بهتون ندن.

بچه ها مشروب میخوردن توی پادگان اونوقت شما میگی تلویزیون نمیشه نگا کرد

prance666
12-05-2014, 09:21
سلام دوستان من تاریخ 93/1/26 فرم مربوط به معافیت کفالت رو پر کردم و هنوز چیزی برای من نیومده رو خود برگه نوشته زمان رسیدگی تا 2 ماه طول میکشه حالا به نظرتون احتمال داره کارش انجام شده باشه و چیزی برای من نیومده باشه به پلیس +10 مراجعه کنم چطوره

mani6606
12-05-2014, 19:19

همیشه همین بوده یک عده خدمت رفته میان یک سری دروغ برای دیگران میگن که در نظر دیگران پر دل و جرات باشند.مشروب!! حتما پادگان بی صاحبی بوده یا عناصر دژبانش خیلی نادان بودند (سرباز های دژبان در برخی پادگانها برای چند روز تشویقی حاضرن تا طرف رو تا لباس زیرش لخت کنن ) یا با طرف هم پیاله بودند مرد حسابی تو خدمت از جماعت سرباز یک نخ سیگار بگیرن کلی دهن طرف رو سرویس می کنن همین الان تو خیابون از طرف یک بطری مشروب بگیرن طرف ۸۰ ضزبه شلاق حداقل داره بعد بچه ها در پادگان مشروب می خوردن حتما تا صبح هم دور پادگان ترانه های سوسن میخوندن.
دوستانی که به زودی اعزام مییشد توجه کنید خدمت در بعضی جاها و بعضی ارگان ها حساسه و به مسولیتی که به شما میدن سرسری برخورد نکنین نمونه اش ۵ سربازی که در مرز توسط جیش العدل روبده شدند همگی در چادر خواب بوده و ترک پست نگهبانی کردند به هر حال به غلو نمایی و خالی بندی عده سرباز به خصوص سرباز صفر ها توجه نکنید.

AMIR MOHAMMAD . M
12-05-2014, 20:01

اگه مسئول شبتون خوب باشه میزاره بی سرو صدا نگاه کنید.

تو آموزشی من یه بازی داشت که پاسبخش حدود ساعت 10.5 بود اومد گفت اونایی که میخوان فوتبال ببینن بی سرو صدا بیان ببینن.

سلام

من باز اومدم :n02:

میخواستم ببینم اینقر میگن بری سربازی دیگه برگردی نمیتونی درس بخونی واقعیت داره ؟؟؟؟؟؟؟ پس چرا من چند نفر رو میشناسم اومدن مثل .... چسبیدن به درس !:n02::n16:

چرا نمیشه!

من خودم یکیش و چنتا از دوستان هم میتونم معرفی کنم.

البته من اون موقع برا این رفتم خدمت که مدت زمان خدمت داشت زیاد میشد و من 18 ماه خدمت کردم.

در کل اینا همش حرفه و نشونه تنبلی. آدم یه مقدار تلاش کنه در هر زمانی هر کاری رو میتونه انجام بده. البته قبل از خدمت بازده بیشتره تا بعد از خدمت.

اونجا روی زمین یه ته سیگار ببینن کل سربازا میرن زیر سوال و همه رو مقصر میدونن ( تنبیه برای همه ، تشویق برای یکی ) چه برسه به شرب خمر:n04:

سلام دوستان من تاریخ 93/1/26 فرم مربوط به معافیت کفالت رو پر کردم و هنوز چیزی برای من نیومده رو خود برگه نوشته زمان رسیدگی تا 2 ماه طول میکشه حالا به نظرتون احتمال داره کارش انجام شده باشه و چیزی برای من نیومده باشه به پلیس +10 مراجعه کنم چطوره

+10 پیگیری کن.

saeed7zadmirza
13-05-2014, 06:47
منجیل نیروی زمینی داره یا نه؟؟ چون شنیدم فقط دریایی داره

ببخشید دیر جواب میدم تو تهران خدمت می کنم و مشکل مرخصی دارم.بله منجیل یه تیپ نیروی زمینی ارتش داره و اون تیپ متعلق به لشکر 16 قزوین هست یعنی بعد از آموزشی اول باید به لشکر 16 قزوین تقسیم بشی بعدش اگر پارتی داشتی یا شانس داشتی بری منجیل

ALIREZA GOLDEN
13-05-2014, 13:10
سلام همگی
یکی از آشناهای ما نوزدهم همین ماه اعزامش بوده 05 بعد با یه نفر نظامی (در حد سرهنگ تموم ) صحبت کرده گفته سازمان زندان واست درست میکنم بیست روز دیگه باز برو دفترچه بفرست ! گفته تا خودتو به پادگان آموزشی معرفی نکنی سرباز حساب نمیشی !
میخوام بدونم با توچه به سیستم یکپارچه نظام وظیفه و همچنین کد خوردن افراد از روی شماره کد ملی اونا آیا چنین چیزی ممکنه که دوباره دفترچه بفرسه ؟

farzad02
13-05-2014, 13:28
سلام همگی
یکی از آشناهای ما نوزدهم همین ماه اعزامش بوده 05 بعد با یه نفر نظامی (در حد سرهنگ تموم ) صحبت کرده گفته سازمان زندان واست درست میکنم بیست روز دیگه باز برو دفترچه بفرست ! گفته تا خودتو به پادگان آموزشی معرفی نکنی سرباز حساب نمیشی !
میخوام بدونم با توچه به سیستم یکپارچه نظام وظیفه و همچنین کد خوردن افراد از روی شماره کد ملی اونا آیا چنین چیزی ممکنه که دوباره دفترچه بفرسه ؟
قبلا چند بار خودم و سایر دوستان در همین تاپیک گفتیم که تا قبل از آموزشی خیلی ها مخصوصا گردن کلفتها می تونن حتی تغییر نیرو بدن(مثلا از ارتش به سپاه)

اما بعد از ورود به آموزشی، کار خیلی سخت میشه و هر کسی قدرت جا به جایی نداره

(حالا اینکه پارتی شما بتونه یا نتونه رو من نمی تونم حدس بزنم)

samfisher7
13-05-2014, 13:33
سلام دوستان
من دوستم دوره کد خورد با مدرک فوق دیپلم دوره ی توپخانه و موشک
تقسیم افتاد توپخانه33سنندج
جاش چطوریه خوبه یا بد؟

ALIREZA GOLDEN
13-05-2014, 13:53
قبلا چند بار خودم و سایر دوستان در همین تاپیک گفتیم که تا قبل از آموزشی خیلی ها مخصوصا گردن کلفتها می تونن حتی تغییر نیرو بدن(مثلا از ارتش به سپاه)

اما بعد از ورود به آموزشی، کار خیلی سخت میشه و هر کسی قدرت جا به جایی نداره

(حالا اینکه پارتی شما بتونه یا نتونه رو من نمی تونم حدس بزنم)

جدا از اینکه پارتی بتونه ، اصلا امکان اینکه دو بار دفترچه ارسال کرد وجود داره ؟

arming900
13-05-2014, 19:56
جدا از اینکه پارتی بتونه ، اصلا امکان اینکه دو بار دفترچه ارسال کرد وجود داره ؟

این سوالتو من نمیدونم

ولی این سازمان خیلی جای خوبی برای خدمت نیست از هرلحاظ،استراحت که نداری،مرخصی 3 روز یک روز !

اینارو بهش بگو،مگر این که توی اداره یا همون پادگان کچویی خدمت کنه به دور از زندان و زندانی و ...

ali_kasper
13-05-2014, 20:33
همیشه همین بوده یک عده خدمت رفته میان یک سری دروغ برای دیگران میگن که در نظر دیگران پر دل و جرات باشند.مشروب!! حتما پادگان بی صاحبی بوده یا عناصر دژبانش خیلی نادان بودند (سرباز های دژبان در برخی پادگانها برای چند روز تشویقی حاضرن تا طرف رو تا لباس زیرش لخت کنن ) یا با طرف هم پیاله بودند مرد حسابی تو خدمت از جماعت سرباز یک نخ سیگار بگیرن کلی دهن طرف رو سرویس می کنن همین الان تو خیابون از طرف یک بطری مشروب بگیرن طرف ۸۰ ضزبه شلاق حداقل داره بعد بچه ها در پادگان مشروب می خوردن حتما تا صبح هم دور پادگان ترانه های سوسن میخوندن.
دوستانی که به زودی اعزام مییشد توجه کنید خدمت در بعضی جاها و بعضی ارگان ها حساسه و به مسولیتی که به شما میدن سرسری برخورد نکنین نمونه اش ۵ سربازی که در مرز توسط جیش العدل روبده شدند همگی در چادر خواب بوده و ترک پست نگهبانی کردند به هر حال به غلو نمایی و خالی بندی عده سرباز به خصوص سرباز صفر ها توجه نکنید.

کاملا با شما مخالفم کاملا،شما مواردی رو ندید و دلیل بر اتفاق نیفتادنش نیست
بنده سرباز 19 ماه خدمتم،در طول خدمتم مواردی که دوستمون گفتن و شما نغض کردید زیاد دیدم
به شخصه ما سربازا تو شهر خودمون بودیم و تو یگان قلیون و کباب میزنیم
هر شب قلیون به راهه،تو نمازخونه،ولی خیلی حواسمون هست خیلی
اینجور نیست که دیگه مثه پادگان نظامی کره شمالی باشه
کلا حرفم اینه:از خدمت برا خودتون غول درست نکنید،[حذف شد]

armin.elect
13-05-2014, 22:42
دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم من 30/6/92 از کارشناسی فارغ التحصیل شدم و بهمن ماه ارشد دادم احتمال زیاد پیام نور قبول بشم
حالا ثبت نام پیام نور هفته اول مهر 93 میشه که در اون صورت یک سال مهلت من تموم شده حالا من چی کار کنم

mani6606
14-05-2014, 06:46
کاملا با شما مخالفم کاملا،شما مواردی رو ندید و دلیل بر اتفاق نیفتادنش نیست
بنده سرباز 19 ماه خدمتم،در طول خدمتم مواردی که دوستمون گفتن و شما نغض کردید زیاد دیدم
به شخصه ما سربازا تو شهر خودمون بودیم و تو یگان قلیون و کباب میزنیم
هر شب قلیون به راهه،تو نمازخونه،ولی خیلی حواسمون هست خیلی
اینجور نیست که دیگه مثه پادگان نظامی کره شمالی باشه
کلا حرفم اینه:از خدمت برا خودتون غول درست نکنید،[حذف شد]
در انتهای ۲۱ ماه خدمت(۸ روز دیگه ترخیص میشم) موادری رو دیدم که طرف با سهل انگاری باعث ایجاد دردسر برای خودش شده.
ببین دوست من خدمت چیز سختی نیست اما میتونه سخت بشه خود ۲۱ ماه(یا هر چند ماه) چه داخل محیط نظام باشی یا نباشی میگذره و همیشه همین بوده و خواهد بود اما گاهی افراد با دست به کارهایی میزنن که با اضاف خودرن و نتبیه شدن این مدت براش جهنم میشه و تمام کردن ان براش سخته،شما در محیط پادگان خوش گذروندی نوش جانت اما اینجا تاپیک مشاوره است نه بیان خاطرات سربازی و نباید ما با حرف ها و صحبت هایمان برای افرادی( از زیر دیپلم گرقته تا تخصیل کرده) که برای آگهی از چند و چون خدمت میان سرابی ایجاد کنیم ، آمار خود زنی و اقدام به خود کشی در پادگان ها چرا بالاست هیچ وقت سربازی بالای برجک از روی دل خوشی با ژ۳ خودش نمیزنه بلکه در خیالش همش به فکر محیط بیرون پادگانه به فکر کارهایی چه مثبت ، چه منفی که انجام میداده است و تاب محیط نظامی و حرف زور شنیدن رو نداره حالا من بیام بگم که در خدمت تا صبح ورق بازی می کردم یک ذهنیتی در فردی که تازه اعزام میشه ایجاد میکنه که شاید با محیطی که او در آن تجربه می کنه متفاوت باشه.
به نظر من هر فردی باید قبل از اعزام به خدمت از قوانین انظباتی مطلع باشه یک مورد بسیار مهمی که کمتر کسی به آن توجه میکنه لباس خدمته در اینجا منظور تمیزی یا کثیفی ملاک نیست بلکه بحث انظباتی است . این مسله بیشتر برای افرادی که در طول روز ار محیط پادگان چه به عنوان ماموریت و چه به عنوان مرخصی خارج میشن حائز اهمیته. هر فرد در لباس نظامی هر گونه اقدامی که از دید قانون گذار پرسنل نظامی ( خواه کادر یا وظیفه) منع هستند انجام دهد شامل جرائمی چون مزاحمت ، زور گیری ، جمل و استعمال مواد مخدر و... مجرم شناخته شده و به دادگاه نظامی ارجاع داده خواهد شد . نمونه اش یکی از دوستان من که افسر وظیفه ای است در بیرون محیط پادگان با لباس نظام در داخل خودروی شخصی خود سیگار میکشید که توسط دژبان مرکز دستیگر و به بازداشتگاه فرستاده شد و بنده خدا با کلی دردسر مانع ارجاع پرونده به دادگاه نظامی شد.و گاهی این پرونده ها تا پایان عمر در هر مرحله از زندگی میتونه برای طرف مشکل ساز بشه.

دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم من 30/6/92 از کارشناسی فارغ التحصیل شدم و بهمن ماه ارشد دادم احتمال زیاد پیام نور قبول بشم
حالا ثبت نام پیام نور هفته اول مهر 93 میشه که در اون صورت یک سال مهلت من تموم شده حالا من چی کار کنم

شما از نمیه دوم مرداد هر هنگام اقدام به پست دفترچه بگیرید تاریخ اعزام شما اول آبان خواهد بود که در صورت قبولی در دانشگاه با ارائه مدرک قبولی به +۱۰ می توانید از معافیت تحصیلی دوباره استفاده کنید و همچنین وارد فاز غیبت هم نشدید.

alireza-1991
14-05-2014, 07:08
آقا ما بر سر دوراهی خدمت ویا فوق لیسانس گیر کردیم .
چه کنیم ؟

AMIR MOHAMMAD . M
14-05-2014, 11:58
چه کنیم ؟

فوق لیسانس.:n01:

تو کل تاپیک رو هم بگیردی همه همینو گفتن.

کلا خدمتو باید زمانی بری که دیگه همه کارات انجام شده و فقط این مورد مونده مگر در شرایط خاص.

شما اگه شرایط تحصیلت فراهم هست حتما درست رو ادامه بده.:n26:

goodb
14-05-2014, 12:43
سلام.الان میان دوره آموزشی هستم.سرباز ارتش هستم ومیخواستم بدون امکان داره یگانم را بعد از آموزشی به سپاه تغییر بدهیم؟
لطفا راه حل های خودتان را برایم بنویسید.
با تشکر

mani6606
14-05-2014, 13:04
سلام.الان میان دوره آموزشی هستم.سرباز ارتش هستم ومیخواستم بدون امکان داره یگانم را بعد از آموزشی به سپاه تغییر بدهیم؟
با تشکر

غير عمليه حتى تغيير نيرو در يك سازمان سخت و غير ممكنه ديگه تغيير ارگان كه نميشه.

sasan.69
14-05-2014, 13:56
فوق لیسانس.:n01:

تو کل تاپیک رو هم بگیردی همه همینو گفتن.

کلا خدمتو باید زمانی بری که دیگه همه کارات انجام شده و فقط این مورد مونده مگر در شرایط خاص.

شما اگه شرایط تحصیلت فراهم هست حتما درست رو ادامه بده.:n26:

باتوجه به شرایط خودم یه سوال داشتم

این ترم فارغ التحصیل میشم و تا یک سال هم فرصت دارم برای ارشد بخونم اگه قبول نشم از این طرف ضرر نمیکنم؟ریسک نیس؟ از طرفی باتوجه به اینکه 24 سالمه و فرضا هم ارشد قبول بشم در بهترین حال ارشد سال آینده قبول بشم و تموم کنم27ساله میشم و خدمتم 2سال برم درآستانه 30سالگی چه شغلی میتونه فراهم بشه که بتونم برای آینده و پول درآوردن روش حساب کنم؟

نظرشخصی من اینه که آدم زودتر خدمت بره بهتره چون بعد اون تمام راهها واسمون باشه و میتونیم تصمیم گیری بهتری انجام بدیم

campuzlit
14-05-2014, 14:22
با تشکر

من تا حالا کسی رو ندیدم از ارتش بره سپاه. اما تغییر نیرو تو ارتش زیاد دیدم. فقط پارتی می خواد همین. برای چی می خوای بری سپاه؟ اگه افسری که شک نکن ارتش بهر از سپاهه.

holyboy
14-05-2014, 14:54
دوستانی که میگن افسری در ارتش بهتر از سپاهه میشه بگن چرا؟ما داریم درد به در میگردیم سپاه بیفتیم یعنی بریم ارتش بهتره؟(لیسانسم)

amin5030
14-05-2014, 16:51
دوستانی که میگن افسری در ارتش بهتر از سپاهه میشه بگن چرا؟ما داریم درد به در میگردیم سپاه بیفتیم یعنی بریم ارتش بهتره؟(لیسانسم)
من الان سپاهم افسرم هستم,نیرو خیلی کم هست,دقیقا کار سرباز صفر می کنم و افسر هردو باهم(کار دفتری و شستن توالت)
برا تحصیل کرده ارتش خیلی بهتر هستش,احترام بیشتری می ذارن بر عکس سپاه

AMIR MOHAMMAD . M
14-05-2014, 16:52

این ترم فارغ التحصیل میشم و تا یک سال هم فرصت دارم برای ارشد بخونم اگه قبول نشم از این طرف ضرر نمیکنم؟ریسک نیس؟ از طرفی باتوجه به اینکه 24 سالمه و فرضا هم ارشد قبول بشم در بهترین حال ارشد سال آینده قبول بشم و تموم کنم27ساله میشم و خدمتم 2سال برم درآستانه 30سالگی چه شغلی میتونه فراهم بشه که بتونم برای آینده و پول درآوردن روش حساب کنم؟

نظرشخصی من اینه که آدم زودتر خدمت بره بهتره چون بعد اون تمام راهها واسمون باشه و میتونیم تصمیم گیری بهتری انجام بدیم

اینطور که من متوجه شدم شما میگی یا ادامه تحصیل و بعد اجبارا خدمت یا خدمت.

یعنی اگه بری خدمت بی خیال درس میشی.

اگر کسی بتونه درس بخونه 100% بهتره. شاید من تجربشو نداشته باشم ولی الان یاد حرف دوستم افتادم که تو خدمت یه روز گفت خوب شد ارشدمو گرفتم و بعد اومدم خدمت.( شرایطش طوری بود که با یه مقدار فشارخانواده ادامه تحصیل داد برا ارشد وگرنه نمیخواست بخونه )

شما اگه مدرک بالاتری داشته باشی یه شغل خوب میتونی پیدا کنی یا حداقل موارد انتخابیت بیشتره.

تو خدمت هر چی مدرکت بالاتر باشه بهتره و کلا نحوه برخورد با این سرباز عوض میشه.

پسرا باید خدمت رو بزارن اولویت آخر و بهش فکر نکنن تا زمانی که راهی نمونه.

البته هر کس نظری و برنامه ای داره.

این رو هم میشه حساب کرد که سن بالا تو خدمت یه مقدار آزار دهنده هست

تو سپاه زیاد به درجه اهمیت نمیدن ولی ارتش خیلی به درجه بها میده.

کلا ارتش برا درجه دارا خوبه نه سرباز صفر.

farzad02
14-05-2014, 17:41
چه کنیم ؟

نظر من بسته به شرایط شماست. اگر برای شغل آیندت خیالت نسبتا راحته، برو ارشد بخون (یعنی سرمایه داری یا پارتی)
در کل از نظر مالی هم تامین باید باشی دیگه

اما اگر از نظر شغلی آینده مشخصی نداری و ممکنه ارشد هم بگیری و سربازی بری و باز فرقی با زمانی که کارشناسی داشتی نکنی، خوب چه بهتر که الان بری دنبال سربازی و بعدش هم شغل.........
اگر با توجه به شغلت، دیدی ارشد بدردت میخوره، همون موقع هم میتونی بگیری(با خیال راحت از اینکه قبول هم نشی، زندگیت جریان داره)

اسلیم شیدی
14-05-2014, 17:52
آقایون بنده از اون دسته از افرادی هستم طاقت خدمت در شهرستان رو نداشتم.هر طور شد یه آشنا پیدا کردم (بند پ = $ ) .با رضایت تمام هم این کار رو انجام دادم.هنوز هم کسایی هستن که از این طریق کارشونو میبرن جلو.نمیدونم الگوریتم تقسیم در نیروهای مسلح ما چه جوریه ولی من به شخصه کسی رو سراغ ندارم که بدون پارتی جای خوبی خدمت کرده باشه ( یا به طور کلی راحت و بی درده سر خدمت کرده باشه ) .

amin5030
14-05-2014, 18:01
من الان سپاهم افسرم هستم,نیرو خیلی کم هست,دقیقا کار سرباز صفر می کنم و افسر هردو باهم(کار دفتری و شستن توالت)

اسلیم شیدی
14-05-2014, 18:06

موافقم.البته بازم بستگی داره که در هر ارگانی که هستی ، کدوم پادگان خدمت کنی...

sansa
14-05-2014, 18:47

دقیقا میخواستم اینو بگم .

یکی از دوستان من حرف جالبی زد .

در سپاه تحصیل افراد مهم نیست . بلکه هر فرد هر چقدر هم که بی سواد باشد بهتر است . و سابقه بسیج فعال را حتی برتر از مدرک دانشگاهی میدانند .

در ارتش برای تحصیل کرده ها خیلی خیلی وضع بهتره . ارتش بر عکس سپاه سابقه بسیج فعال انچنان مهم نیست . و تحصیلات دانشگاهی فرد مهم است .

پی هی نگین بیافتیم سپاه ، وو ... .

goodb
14-05-2014, 19:06
سلام
سرباز آموزشی ارتش هستم.میخواهم در این مدت در سپاه استخدام بشوم ودیگر خدمت نکنم وحداقل از عمرم وتوانایی هایم استفاده کنم.بنظر شما می شود با وجود اینکه سرباز ارتش هستم در سپاه استخدام بشوم ودیگر سربازی نروم.(با توجه به مهارت هایم خیلی به درد سپاه میخورم تا ارتش)

Behrang_sh
14-05-2014, 20:59
سلام
سرباز آموزشی ارتش هستم.میخواهم در این مدت در سپاه استخدام بشوم ودیگر خدمت نکنم وحداقل از عمرم وتوانایی هایم استفاده کنم.بنظر شما می شود با وجود اینکه سرباز ارتش هستم در سپاه استخدام بشوم ودیگر سربازی نروم.(با توجه به مهارت هایم خیلی به درد سپاه میخورم تا ارتش)

سلام دوست عزیز
تو رو خدا از این حرفم ناراحت نشیا! کلی میخوام بگم.
تنها چیزی که توی سپاه مهم نیست برای استخدام، توانایی و مهارت خاصه! (به جز 2-3 تا سایت موشکی که اونم آموزش خودشون رو دارن)
آها یه مهارت که خیلی تو سپاه کاربرد داره یادم اومد! زیراب زنی در حد مــــــــرگ!
در مورد استخدام هم الان توی این بازه زمانی نیرو قدس و چند تا قسمت نیرو زمینی دارن گزینش میکنن .
اینشالا موفق باشی:n16:

TATU_TATY
14-05-2014, 23:03
با سلام خدمت اساتید

آقا من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته ازاد هستم ... میخوام انصراف بدم تابستون برم خدمت ...بماند که چرا میخوام این کار رو بکنم

من هنرستان دیپلم یه رشته ای دارم حالا میخوام با اینکه فوق دیپلم همون رشته رو دارم برم برای دیپلم رشته کامپیوتر هنرستان دوباره شروع کنم به خوندن

آیا مکانش هست بتونم همین ترم که هنوز انصرافی ندادم مدارک مورد نیازم رو از دانشگاه بگیرم و برم شبانه ثبت نام کنم و شروع کنم برای گرفتن دیپلم کامپیوتر

در حین خدمت هم میشه این کار رو انجام داد ؟؟؟ اجازه نمیدن برای اینکه .. چون من مقطع بالاتری رو دارم

goodb
15-05-2014, 08:36
سلام

هدفم از این سوال این است،الان که سرباز ارتشم اگر برای استخدام سپاه اقدام کنم،می توانم سربازی رو بپیچونم و برم سپاه؟؟؟

Behrang_sh
15-05-2014, 11:37
هدفم از این سوال این است،الان که سرباز ارتشم اگر برای استخدام سپاه اقدام کنم،می توانم سربازی رو بپیچونم و برم سپاه؟؟؟
بله میتونید
اما باید سابقه بسیج داشته باشید

Hamed-M1
15-05-2014, 20:25
سلام. وقتی یه نفر معافه بعد از اینکه مدارک رو کامل به پلیس +10 تحویل داد چه قدر طول میکشه تا کارتش بیاد؟ یا چه قدر طول میکشه تو این سامانه سخا ثبت بشه و وضعیت طرف رو بگه؟

AMIR MOHAMMAD . M
15-05-2014, 20:31
سلام. وقتی یه نفر معافه بعد از اینکه مدارک رو کامل به پلیس +10 تحویل داد چه قدر طول میکشه تا کارتش بیاد؟ یا چه قدر طول میکشه تو این سامانه سخا ثبت بشه و وضعیت طرف رو بگه؟

حدود 1 تا 2 ماه برای صدور کارت و زیر 10 روز برای ثبت اطلاعات.

sansa
15-05-2014, 22:05
نشست تخصصی مرکز پژوهش‌ها در مورد شرایط مطلوب سربازی در آینده (حذف سربازی اجباری)

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این نشست تخصصی که امیر سرتیب صادقی کارشناس اداره وظیفه عمومی، سرهنگ واعظی نژاد معاون اداره مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفة عمومی، کوهکن مدیر امور نظام وظیفه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، عبدالملکی رئیس مرکز تحقیقات کاربردی سازمان نظام وظیفه، ناخدایکم قیطاسوند جانشین معاونت نیروی انسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرگرد رضاپور کارشناس ارشد امور وظیفه عمومی معاونت نیروی انسانی ناجا و مهدی ذوالفقاری مدیر و احمدی معین کارشناس گروه امنیتی – دفاعی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی شرکت داشتند هریک از حاضران به ترتیب ضمن تشریح وضعیت کنونی سربازی در کشور ، شرایط مطلوب سربازی در آینده را با توجه به مقتضیات زمانی و مکانی تبیین کردند.

در ادامه این نشست تخصصی، احمدی معین کارشناس گروه امنیتی – دفاعی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از میهمانان شرکت کننده در نشست و با جمع بندی مباحث مطرح شده گفت: ما در مرکز پژوهش ها در حال تدوین طرحی برای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیرامون سربازی هستیم که در این زمینه حتما باز هم از نظرات شما و دیگر صاحبنظران استفاده می کنیم و قبل از تقدیم طرح به نمایندگان محترم مجلس نیز ان شاء الله جلسه ای خواهیم داشت تا از نظرات نهایی شما استفاده کنیم.

وی افزود: مطالعات نشان می دهند که در ۲۴ کشور جهان سربازی اجباری وجود دارد و در مقابل ۱۰۳ کشور جهان سربازی اجباری ندارند. همچنین فقط در ۷ کشور از این ۲۴ کشوری که سربازی اجباری دارند ، طول خدمت بیش از یک سال است (یعنی خدمت دوره ضرورت). نکته دیگری که در اکثر قریب به اتفاق این کشورها وجود دارد این است که با افزایش میزان تحصیلات، مدت خدمت سربازی کاهش زیادی پیدا می‌کند یعنی کسی که مثلا لیسانس یا فوق لیسانس گرفته مدت خدمت سربازی اش فرضا نصف کسی است که تحصیلات دانشگاهی ندارد.

وی در ادامه با استناد به اظهارنظر کارشناسان و محققان، مهمترین نقاط ضعف سربازی به روال کنونی را بدین شرح برشمرد:

۱- ممکن است به افزایش فرار مغزها دامن بزند یعنی کسانی که به سبب فرار از خدمت سربازی مهاجرت می کنند عده زیادی از اینها کسانی هستند که توانمندی علمی بالایی دارند و جذب کشورهای خارجی می شوند.

۲- بحث دوم ناکارآمدی نیروی انسانی است در برابر تهدیدات تکنولوژیک که امروز دنیا با آن مواجه است (مقایسه کارآیی سرباز با هواپیماهای بدون سرنشین)

۳- بحث سوم افزایش مشکلات نیروهای مسلح به لحاظ مالی است.

۴- بحث چهارم وضعیت نامناسب سربازها به لحاظ مالی ، عاطفی و جسمی است.

۵- بحث پنجم افزایش تقلب هایی است که همواره در جامعه قابل مشاهده است مثل طلاق های صوری و صدمات جسمی که افراد به خودشان وارد می کنند برای فرار از خدمت سربازی.

۶- نکته ششم هم بحث بهره وری پایین سربازهاست.

متذکر می شود که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت موضوع خدمت سربازی و نقطه نظرات نمایندگان محترم، این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

در همین راستا گروه امنیتی – دفاعی مرکز پژوهش ها در نظر دارد با برگزاری سلسله نشست های تخصصی با دعوت از نمایندگان نهادها و سازمان های ذی ربط از جمله نیروهای مسلح ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کند و نتایج آن مبنای پژوهش های علمی و تخصصی خواهد بود که می تواند ضمن شناسایی مشکلات و نقاط ضعف و قوت شکل کنونی خدمت سربازی، پیشنهادهایی برای بهبود وضعیت و رسیدن به شرایط مطلوب ارائه کند.

بردیا
15-05-2014, 22:37
من اعزامی یک تیر هستم.
امکان به عقب انداختن اعزامم هستش،من میخواستم اردیبهشت برم ولی از بس دانشگاهم و بعدشم نظام وظیفه لفتش دادن افتادم به تیر و الان میخوام تا شهریور نرم و اون موقع هم که نتیجه ارشد میاد و دوباره معافیت تحصیلی میتونم بگیرم.
ولی سوال اینجاست که چطوری میتونم دوماه اعزاممو به عقب بندازم؟

vestlaif
16-05-2014, 00:37
سلام دوستان سوالی داشتم . من پشت کنکوری هستم و قصد ادامه تحصیل تا لیسانس یا فوق لیسانس رو دارم به طور کامل و مداوم . بعد قضیه سربازیه من چجوری میشه ؟ چون شرایط طوری هست که نمیخوام سربازی برم چه راه هایی پیش رو دارم ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Soroush-S
16-05-2014, 08:21
من اعزامی یک تیر هستم.
امکان به عقب انداختن اعزامم هستش،من میخواستم اردیبهشت برم ولی از بس دانشگاهم و بعدشم نظام وظیفه لفتش دادن افتادم به تیر و الان میخوام تا شهریور نرم و اون موقع هم که نتیجه ارشد میاد و دوباره معافیت تحصیلی میتونم بگیرم.
ولی سوال اینجاست که چطوری میتونم دوماه اعزاممو به عقب بندازم؟

شما برو پلیس 10+ و بگو میخوام تاریخ اعزامم عقب بندازم . درخواست شما ثبت میشه و هفته بعد نتیجه اعلام میشه:n01:

SNOW PATROL
16-05-2014, 08:59
سلام دوستان سوالی داشتم . من پشت کنکوری هستم و قصد ادامه تحصیل تا لیسانس یا فوق لیسانس رو دارم به طور کامل و مداوم . بعد قضیه سربازیه من چجوری میشه ؟ چون شرایط طوری هست که نمیخوام سربازی برم چه راه هایی پیش رو دارم ؟

شما تازمانی که تحصیل کنی معافیت موقت تحصیلی داری ..بعد از دانشگاه بلاخره باید بری خدمت
البته اگر غیبت داشته باشی نمیتونی دانشگاه ثبت نام کنی و باید سربازی رو بگذرونی

HOOSEIN 105
16-05-2014, 09:35
سلام دوستان
من یک سال و نیم سابقه بسیج فعال دارم . چقدر بابتش کسری میدن؟؟
اصلا ارزش پیگیری و گرفتنش رو داره؟؟

vestlaif
16-05-2014, 10:32
من یجا شنیدم معیاری برای قد و وزن هست که خارج از اون معافیت تعلق میگیره درسته ؟ اگه آره چه معیاری هستند ؟