PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

javadbaki
08-04-2014, 09:16
بچه ها سلام-جواد هستم از یزد-لیسانس حسابداری با تاریخ اعزام 4/1 امریه دادگستری یزد اسم نوشتم (کلا 2 نفر میخوان) دیروز رفتم گفت 13 نفر شدیم (طرف گفت چهار نفرتون متاهل هستند و بهم گفت شانست را 5 درصد بدون-چون اولویت با متاهلین است) /طرف گفت پرونده ها را اول اردیبهشت میفرستند تهران تا تهران انتخاب کند////حالا به نظرتون برم دنبال امریه ارگان دیگه یا اینکه توکل کنم به خدا تا شاید قبول بشم؟؟

saman123123
08-04-2014, 10:01
دوستانی که تو ارتش خدمت کردن نیاز به راهنمایی فوری دارم:n02:

اول کمی راجع به دوره کد بطور کامل شرح بدین,در مورد مرخصی ها ,اینکه دو ماه کامل هست یا اینکه وسطش مرخصی به همه میدن و اینکه پاسدارخانه و از اینجور مصیبت ها داره:n14:

بعدش دوره کد کرمانشاه چطوری هست؟

در ضمن اون هایی که دوره کد خوردن در حین دوره کد اگه شرایط معافیت براشون پیش اومد میتونن ازش استفاده کنن حالا که آموزشی اول رو که دو ماه بود رو گذروندن؟

کسی نبود به این سوالات جوابی بده؟:n01:

farzad13684
08-04-2014, 10:42
بچه ها سلام-جواد هستم از یزد-لیسانس حسابداری با تاریخ اعزام 4/1 امریه دادگستری یزد اسم نوشتم (کلا 2 نفر میخوان) دیروز رفتم گفت 13 نفر شدیم (طرف گفت چهار نفرتون متاهل هستند و بهم گفت شانست را 5 درصد بدون-چون اولویت با متاهلین است) /طرف گفت پرونده ها را اول اردیبهشت میفرستند تهران تا تهران انتخاب کند////حالا به نظرتون برم دنبال امریه ارگان دیگه یا اینکه توکل کنم به خدا تا شاید قبول بشم؟؟

داداش بیخودی دنبالش نرو. من 4 ماه دویدم برای جهاد کشاورزی آخرش هم بعد از کلی علافی میگن امریه میشی منتها باید بری تو روستاها خدمت کنی. این تازه با آشنا و پارتیش بوده. اگه همینجوری بری یه اداره که کسی رو نمیشناسی اصلا میگن کی هستی ؟ چی میخوای؟ برو عموووووو !!!!!!! امریه نداریم !! رشته شما نمیخوره این مقطع تحصیلی رو نمیگیریم و 1000 تا بامبول دیگه. خلاصه ما که بیخیال شدیم!!!!!!!!! . خود دانی

METZELDER
08-04-2014, 10:49
سلام به همه ...دوستان من ممکنه بیوفتم نیرو هوایی سپاه به نظرتون خوبه ؟؟؟؟
ساکن کرمانشاه هستم اموزشی رو گفتن احتمالا میوفتم دورو بر یزدو کرمان میشه بگید دقیق کجاس و اسم پادگانش چیه ؟؟؟ و اینکه خوب هست یا نه ؟؟؟؟
بعد اون هم به نظرتون میوفتم شهر خودم ؟؟؟

M.s.95
08-04-2014, 11:00
دوستان من در حال تحصیل هستم پیش دانشگاهی و چشمام ضعیف هست . میخواستم بدونم میتونم در حال تحصیل که هستم معافی بگیرم ؟

AMIR MOHAMMAD . M
08-04-2014, 11:05
سلام دوستان من دارم واسه معافيت پزشكي دفترچه پرميكنم نميدونم تو تكميل برگ وضعيت مشمولان (برگه شماره 1) تو قسمت وضعيت تحصيلي گزينه دانشجورو انتخاب كنم يا فارغ التحصيل يا انصرافي..ترك تحصيلي يا اخراجي
شرايط من اينجوريه كه شهريور 92 فوق ديپلم گرفتم(اخرين مدركم فوق ديپلمه)همون شهريور ليسانس دانشگاه قبليمون قبول شدم و يه ترم از مهر92 تا بهمن 92 خوندم و مشروط شدم تو همين يه ترم اشتباه كردم تو تكميل ظرفيت بهمن كه دانشگاه ها دانشجو ميگيرن شركت كردم و قبول شدم يه دانشگاه ديگه
حالا من اين هفته رفتم دانشگامون ميگن چون يه دانشگاه ديگه قبول شدي دانشجوي ما نيستي و اگرم بخواي بري اون دانشگاه به ما بايد شهريه ثابت رو بدي تا تازه از اينجا بري بعد دوباره بايد ثبتنام كني اون دوانشگاه كلي پول اونجا بدي.
الان من وضعيتم چطوره من دانشجو رو بزنم يا فارغ التحصيل يا......تو كل پروسه معافيت نبايد نامه اي چيزي از دانشگاه دانشگاه باشم؟
اگه نامه انصراف يا ترك تحصيل بخوان بايد كلي پول بدم تا از اين دانشگاه برم اون دانشگاه تا واسم نامه انصراف يا ترك تحصيل بزنه كه نميخوام اينقد پول بدم
من فقط از دانشگاه يه نامه دارم كه تو اون نامه دانشگاه وضعيت تحصيليمو به وظيفه عمومي گفته اين نامه همين فوق ديپلممه كه شهريور صادر شده و واسه ثبتنام ليسانس كپي اين نامه رو دادم پليس+10 فك كنم واسم معافيت تحصيلي رد كرد
همين نامه كافيه يا نامه انصراف يا ترك تحصيل ميخوان واسه اخرين وضعيت تحصيليم
نميدونم چيكار كنم

شما باید یه نامه انصراف از دانشگاه بگیری که از تاریخ اون نامه 6 ماه وقت داری تا خودت رو معرفی کنی وگرنه وارد غیبت میشی.

و اگر با همون مدرک فوق دیپلمت بخوای اقدام کنی تا پایان شهریور ماه امسال وقت داری تا خودت رو معرفی کنی .

فقط در این مورد برو +10 بگو که شرایط دانشگاه من اینه و علاوه بر اینکه معافیت تحصیلی دارم میخوام برم خدمت ، و بگو حالا همون فوق دیپلیم بیارم یا به خاطر معافیت تحصیلی باید نامه انصراف بیارم و بگو که حداقل تا پایان شهریور وقت دارم

چون ممکنه بگه برو از دانشگاه نامه بیار تا غیبت نخوری.

با همون فوق دیپلم احتمالا قبول میکنن منتها این سوالا برای اطمینان خودته.

معاف از رزم گرفتنش خوبه یا نه؟؟ من بیشتر از ۳۰۰ متر نمیتونم بدوم

اگه شرایطت واقعا بده برو بگیر ، چون تو آموزشی خیلی موثر هست و اکثر یگانها هم برای معاف از رزم یه تفاوت هایی رو قرار میدن.

معاف از رزمی هم فقط تو پروندت ثبت میشه و هیجات نمینویسن که معاف از رزمی ، حتی روی کارت . فقط تو پروندت ثبت میشه.

نکته دیگه ای هم که هست اگر بخوای تو ارگانهای نظامی استخدام بشی { نظامی بشی } هرنوع معافی براشون مهمه ولی اگه بخوای کارمند این ارگانا بشی معاف از رزمی زیاد مهم نیست.

اگه آشنا نداری زیاد بهش امید نداشته باش و برو یه جا دیگه هم اقدام کن . چون اون دو نفری که قراره قبول شن به احتمال زیاد آشنا دارن:n15:

AMIR MOHAMMAD . M
08-04-2014, 11:10
دوستان من در حال تحصیل هستم پیش دانشگاهی و چشمام ضعیف هست . میخواستم بدونم میتونم در حال تحصیل که هستم معافی بگیرم ؟

نه نمیشه.

شما باید درست تموم بشه بعد بری اقدام کنی.

تا اون موقع هم شماره چمت بیشتر میشه :n02:

حالا مطمئنی که معافیت شاملت میشه؟!

mhei
08-04-2014, 11:49
آقا اين دو ماه كسر خدمت اونايي كه غير بومي خدمت مي كنن واقعيت داره؟ تو يگان ما خيلي سر و صدا كرده

kases
08-04-2014, 12:00
دوستان خدمت 21 ماه هست یا شده 24 ماه؟

javadbaki
08-04-2014, 12:03
شما باید یه نامه انصراف از دانشگاه بگیری که از تاریخ اون نامه 6 ماه وقت داری تا خودت رو معرفی کنی وگرنه وارد غیبت میشی.

و اگر با همون مدرک فوق دیپلمت بخوای اقدام کنی تا پایان شهریور ماه امسال وقت داری تا خودت رو معرفی کنی .

فقط در این مورد برو +10 بگو که شرایط دانشگاه من اینه و علاوه بر اینکه معافیت تحصیلی دارم میخوام برم خدمت ، و بگو حالا همون فوق دیپلیم بیارم یا به خاطر معافیت تحصیلی باید نامه انصراف بیارم و بگو که حداقل تا پایان شهریور وقت دارم

اگه شرایطت واقعا بده برو بگیر ، چون تو آموزشی خیلی موثر هست و اکثر یگانها هم برای معاف از رزم یه تفاوت هایی رو قرار میدن.

معاف از رزمی هم فقط تو پروندت ثبت میشه و هیجات نمینویسن که معاف از رزمی ، حتی روی کارت . فقط تو پروندت ثبت میشه.

نکته دیگه ای هم که هست اگر بخوای تو ارگانهای نظامی استخدام بشی { نظامی بشی } هرنوع معافی براشون مهمه ولی اگه بخوای کارمند این ارگانا بشی معاف از رزمی زیاد مهم نیست.

اگه آشنا نداری زیاد بهش امید نداشته باش و برو یه جا دیگه هم اقدام کن . چون اون دو نفری که قراره قبول شن به احتمال زیاد آشنا دارن:n15:

آخه خودم میخواستم پارتی پیش کنم گفتن پارتی فایده ندارد و تهران انتخاب میکنه/بابام با رییس دادگستری استان یزد آشناست بگم پارتیم شود یا اینکه اثری ندارد؟:n28:

javadbaki
08-04-2014, 12:04
آخه خودم میخواستم پارتی پیش کنم گفتن پارتی فایده ندارد و تهران انتخاب میکنه/بابام با رییس دادگستری استان یزد آشناست بگم پارتیم شود یا اینکه اثری ندارد؟:n28:

javadbaki
08-04-2014, 12:06
داداش بیخودی دنبالش نرو. من 4 ماه دویدم برای جهاد کشاورزی آخرش هم بعد از کلی علافی میگن امریه میشی منتها باید بری تو روستاها خدمت کنی. این تازه با آشنا و پارتیش بوده. اگه همینجوری بری یه اداره که کسی رو نمیشناسی اصلا میگن کی هستی ؟ چی میخوای؟ برو عموووووو !!!!!!! امریه نداریم !! رشته شما نمیخوره این مقطع تحصیلی رو نمیگیریم و 1000 تا بامبول دیگه. خلاصه ما که بیخیال شدیم!!!!!!!!! . خود دانی

Ho3ein A
08-04-2014, 12:33
برای روز اعزام یکی از دوستان گفت باید برم نظام وظیفه از اونجا اعزامتون می کنن،ولی داخل برگه نوشته مرکز آموزش شهید ادیبی مرزن آباد،ساعت حضور 7 صبح،باید برم مرکز آموزشی یا همون نظام وظیفه برم که از اونجا اعزام بشم؟
اگه نظام وظیفه هست ساعت چند باید اونجا باشم؟
من گلوگاه مازندران هستم،محل خدمت مرزن آباد چالوس.

THE CORRE
08-04-2014, 12:46
منظورت از "چه نوع دوره کد" چیه؟

دو ماه آموزشی
دو ماه دوره کد (شیراز اصفهان تهران ؛ کرمانشاه هم فک کنم)
بقیه هر جایی ممکنه بیوفتی

منظورم اینکه دوره کد که اموزش مخصوصی میدن در مورد چی اموزش میدن به ما؟؟؟؟

farzad13684
08-04-2014, 13:18

فقط بگم تو مورد شما که کلا 2 نفر میخوان اینا قبلا انتخاب شدن و سفارشی هستند. :n19: :n19: من میگم بیخودی وقتت تلف نشه و بعد مثل من بگی اصلا پرا رفتم دنبال امریه و ....... برای افرادی مثل من که پارتی با برش زیاد ندارن راهی نمیمونه جز رفتن به حال ت معمولی به خدمت. شما هم خودت میدونی سبک سنگین کن خودت ببین خودت چی میخوای ولی ولی ولی ولی (با تاکید) زیاد به قول و وعده وعید آشنایان توجه نکن که همش پوشالی هستش :n04: :n27: :n28: :n29:

sasan.69
08-04-2014, 14:10
فقط بگم تو مورد شما که کلا 2 نفر میخوان اینا قبلا انتخاب شدن و سفارشی هستند. :n19: :n19: من میگم بیخودی وقتت تلف نشه و بعد مثل من بگی اصلا پرا رفتم دنبال امریه و ....... برای افرادی مثل من که پارتی با برش زیاد ندارن راهی نمیمونه جز رفتن به حال ت معمولی به خدمت. شما هم خودت میدونی سبک سنگین کن خودت ببین خودت چی میخوای ولی ولی ولی ولی (با تاکید) زیاد به قول و وعده وعید آشنایان توجه نکن که همش پوشالی هستش :n04: :n27: :n28: :n29:

داداش پارتی داشتن خودش سه نوعه..1.پارتی تو خالی که فقط ادعا داره و کاری ازش برنمیاد(به قول شما پوشالی)2.پارتی پولکی که باپول کارتو انجام میده 3.پارتی بامعرفت و بامرام که بدون چشم داشت کاری از دستش بربیاد انجام میده حتی برای هفت پشت ما! که این نوع شریف ترین و باوجدان ترین ازبین پارتی ها هستند :n02:

ice_man_sh
08-04-2014, 14:25
کسی نبود به این سوالات جوابی بده؟:n01:

دوست عزیز روال این تاپیک اینه که به سوالات تکراری که 5-10 صفحه قبل جواب داده شده جواب ندن، همین چند صفحه قبل چندین بار دوره کد توضیح داده شده،اگه متوجه نشدین دوباره بخونین.

آقا اين دو ماه كسر خدمت اونايي كه غير بومي خدمت مي كنن واقعيت داره؟ تو يگان ما خيلي سر و صدا كرده
خیر، به شایعات توجه نکنین.

دوستان خدمت 21 ماه هست یا شده 24 ماه؟
فعلا چیزی نگفتن 21 ماه.

برای روز اعزام یکی از دوستان گفت باید برم نظام وظیفه از اونجا اعزامتون می کنن،ولی داخل برگه نوشته مرکز آموزش شهید ادیبی مرزن آباد،ساعت حضور 7 صبح،باید برم مرکز آموزشی یا همون نظام وظیفه برم که از اونجا اعزام بشم؟
هر جا نوشتن اونجا باشین.

mhei
08-04-2014, 14:36

خیر، به شایعات توجه نکنین.

الان ديگه مطمئنم ، چند نفر بهشون همين كسري خورد و تسويه كردن و رفتند و واقعيت داره.دو ماه . ولي شرايط ديگه اش رو نمي دونم.

AMIR MOHAMMAD . M
08-04-2014, 15:10

اگه آشنا داری جای دیگه استفاده کن.

کم کم داره روند پستها طوری میشه که هر کی آشنا نداره فکر میکنه باید بره لب مرز و دور از محل سکونتش خدمت کنه ولی این افراد باید بدونن که همه چی شانسی هست گاهی شما آشنا نداری ولی

جای خوب میفتی ولی گاهی هم آشنا داری و مثل من جای بد میفتی. اینو گفتم که این دوستان ناامید نشن و واقعیت هست.

الان ديگه مطمئنم ، چند نفر بهشون همين كسري خورد و تسويه كردن و رفتند و واقعيت داره.دو ماه . ولي شرايط ديگه اش رو نمي دونم.

اجرای چنین قانونی بعیده چون سربازای ارتش و ناجا اکثرا غیر بومی هستن . اینجوری یه کسری یک ماهه برا همه سربازا بزارن بهتره که.

تازه اگه اینطوری بشه برا اونی که لب مرزه با 2 ماه کسری قانون قبل 4 ماه کسری شاملش میشه!

kases
08-04-2014, 15:12
دوستان قانونی وجود داره که تک فرزند پسر بیفته تو شهر و یا استان خودش؟

AMIR MOHAMMAD . M
08-04-2014, 15:18

بیشتر شبیه قانون نانوشته هست.

اقلب اونایی که تک فرزندن خود به خود میفتن شهر خودشون و اگه شهر خودشون هم نیفتن احتمال اینکه بتونن انتقالی به شهر خودشون بگیرن بیشتره.

javadbaki
08-04-2014, 15:33
دوستان یک سوال فنی/من تک فرزند پسرم(یکی خواهر فقط دارم که عروس شده)//برای مثال اگه خدای نکرده کسی مثا من تک فرزند باشه پدرش فوت بکند طبق قانون نظام وظیفه بهش به مدت 30 ماه معافیت موقت میدهندبعد اگه دیدند تو این 30 ماه شرایط فرقی نکرد تبدیل به دایم میشه (تا وقتی که مادر عروس نشه-اگر عروس شد باطل میشه معافیت موقت و باید برود خدمت)//حالا تواین فرجه 30 ماه اگه مادر شخص هم فوت کرد اون وقت تکلیف خدمت کسی که کفیل مادرش شده و به مدت 30 ماه معافیت موقت گرفته چه می شود؟؟؟؟

kases
08-04-2014, 15:36

اقلب اونایی که تک فرزندن خود به خود میفتن شهر خودشون و اگه شهر خودشون هم نیفتن احتمال اینکه بتونن انتقالی به شهر خودشون بگیرن بیشتره.

دوستان یه کمی از حال هوای خدمت بگید چجوریاست خیلی سخت میگذره ینی طاقت فرسا هست؟
ممکنه با این همه سختی جون سالم به در ببرم:n29:

METZELDER
08-04-2014, 15:41
ممنون میشم سوال منم جواب بدید مرسی

ساکن کرمانشاه هستم اموزشی رو گفتن احتمالا میوفتم دورو بر یزدو کرمان میشه بگید دقیق کجاس و اسم پادگانش چیه ؟؟؟
و اینکه خوب هست یا نه ؟؟؟؟
کلا برای اموزشی نیرو هوایی سپاه کجاهای ایران میگیره ؟؟؟
بهترین شهر برای نیرو هوایی سپاه کدوم شهرو کدوم پادگانه ؟؟؟؟

saman123123
08-04-2014, 15:44
دوست عزیز روال این تاپیک اینه که به سوالات تکراری که 5-10 صفحه قبل جواب داده شده جواب ندن، همین چند صفحه قبل چندین بار دوره کد توضیح داده شده،اگه متوجه نشدین دوباره بخونین.

دوست محترم،خودم با روال تاپیک اشنایی دارم ولی بنظر میرسه شما متوجه نوشته و سوالات من نشدین!!
من نگفتم دوره کد چی هست!سوال من در مورد این بود که دوره کد با توجه به رسته ای که میخوری شامل چه آموزشهایی میشه و اینکه دقیقا همون کارهایی (مثل پاسدارخانه)که در دوره مقدماتی بود اینجا هم هست یا نه!؟
در ضمن از دوستان خواستم اگه کسی در مورد دوره کد زرهی کرمانشاه اطلاعاتی داره ما رو هم بی نصیب نذاره.
+
یه سوال در مورد معافیت بعد از دوره دوماهه آموزش مقدماتی و در حین دوره کد که آیا با توجه به اینکه ما اون دو ماه آموزشی رو که برای معافیتهای غیر پزشکی اجباری بود رو گذروندیم میتونیم حین دوره کد برای معافیت اقدام کنیم؟؟

گفتین سوال تکراری!حتما میدونین که حتی در صورت استفاده از سرچ تاپیک باز هم با چن صد صفحه مواجه میشیم که عملا سخته پیدا کردن مطلبی!
پس بهتره اگه قبلا جوابی برای این سوالات تکراری داده شده بجای ارجاع به ناکجا آباد لینک پست مربوطه رو لطف بفرمایین.

ice_man_sh
08-04-2014, 15:46
ناجا هنگام آموزش مدارک کسانی که مستثنیات دارن رو جمع میکنه، تک فرزند ذکور، پدر نظامی، متاهل، کسی که یکی از والدینش فوت کرده و... و بر اساس همین اون افراد میوفتن تو استان خودشون.

ولی تک فرزند مونده به شانسش که بیوفته شهر خودش یا نه. (استان قطعی میشه اما شهر معلوم نیست)

saman123123
08-04-2014, 15:53

در اسفند ماه ما که تو آموزشی بودیم،امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش اومد بازدید:n05:بعد همه رو جمع کردن تو مسجد تا ایشون بیان سخنرانی کنن بعد نماز،تو همون سخنرانی گفتن که بخشنامه ای صادر کردن و ابلاغ که از این به بعد در تقسیمات بعد از اموزش بومی سازی لحاظ بشه،بعبارت دیگه هر فرد یگانش نباید 150 کیلومتر از محل سکونتش فاصله داشته باشه.

M.s.95
08-04-2014, 16:53
نه نمیشه.

شما باید درست تموم بشه بعد بری اقدام کنی.

تا اون موقع هم شماره چمت بیشتر میشه :n02:

حالا مطمئنی که معافیت شاملت میشه؟!

آره بابا واسه دیپلم محموع باید 8.25 باشه که شده الان دیگه روشن دلم :دی

فقط شنیده بودم که زیاد نمیپرسن که فارق التحصیل هستی یا نه فقط کافیه اصل و کپی مدرکت رو ببری واسشون . خواستم ببینم راسته یا نه .

امروز هم رفتم دفترچشو گرفتم فقط یه چند تا واکسن میخواد و یه معاینه و بقیه مدارک رو هم اصلا لازم نیست حضوری ببری اون طرف گفت .

خواستم ببینم دوستان کسی اطلاع داره از این ماجرا ؟ نرم این همه بگردم بعد یه جایی گیرمون بندازن :دی

meysam1321
08-04-2014, 17:00
ناجا هنگام آموزش مدارک کسانی که مستثنیات دارن رو جمع میکنه، تک فرزند ذکور، پدر نظامی، متاهل، کسی که یکی از والدینش فوت کرده و... و بر اساس همین اون افراد میوفتن تو استان خودشون.

ولی تک فرزند مونده به شانسش که بیوفته شهر خودش یا نه. (استان قطعی میشه اما شهر معلوم نیست)

قبلا این قانون بود
من پدرم نظامی هست، و میخواستم ببینم این قانون بازم هست یا نه، در قسمت "مشاوره سایت نظام وظیفه"، این سوالو مطرح کردم و این جوابو برام ارسال کردن.
"باسلام فقط متاهل بودن محل سكونت خدمت مي كند . "

ولی اینکه به صف میکنن و تک فرزندو و پدر نظامی و .... رو جدا میکنن درسته
اینم برا اینه که تا جایی که جا داشته باشن، از این اولیت ها استفاده کنن تا بخشنامه بومی سازی بیشتر اجرا بشه

meysam1321
08-04-2014, 17:01
منظورم اینکه دوره کد که اموزش مخصوصی میدن در مورد چی اموزش میدن به ما؟؟؟؟

پسر عمه من الان شیرازه، میگه بهش دوره کد مین و جنگ افزار دادن

دقیقا نمیدونم چی هست ولی از اسمش معلومه که آموزش تخصصی هست.

Sha7ab
08-04-2014, 17:02

ساکن کرمانشاه هستم اموزشی رو گفتن احتمالا میوفتم دورو بر یزدو کرمان میشه بگید دقیق کجاس و اسم پادگانش چیه ؟؟؟

چون کرمانشاه هستی اگه سپاه نیفتی قطعا مرزبانی میفتی. خودت مقایسه کن ببین نیروهوایی سپاه بهتره یا مرزبانی؟

usiiiii
08-04-2014, 17:02
در اسفند ماه ما که تو آموزشی بودیم،امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش اومد بازدید:n05:بعد همه رو جمع کردن تو مسجد تا ایشون بیان سخنرانی کنن بعد نماز،تو همون سخنرانی گفتن که بخشنامه ای صادر کردن و ابلاغ که از این به بعد در تقسیمات بعد از اموزش بومی سازی لحاظ بشه،بعبارت دیگه هر فرد یگانش نباید 150 کیلومتر از محل سکونتش فاصله داشته باشه.

فقط ارتش ؟

meysam1321
08-04-2014, 17:03

چند وقته میخواستن این رو اجرایی کنن که دیگه مردم رو جمع نکنن تو نظام وظیفه مرکز استان
و هر کس هرجا افتاده خودش بره
بعدا پولش رو بریزن به حساب (حساب کنن ببینن از مرکز استان تا اون آموزشگاه(پادگان) چقدر با اتوبوس هزینه برمیداره، اونو میریزن).
انگار از این ماه اجراش کردن.

شما باید جایی که توی برگه نوشته بری، وگرنه غیبت میخوری.

AMIR MOHAMMAD . M
08-04-2014, 17:45

شما بزار اول برگ سبز یا سفیدت بیاد.

چون کمتر کسی از همه پادگانا اطلاع داره.

وقتی محلش مشخص بشه یه بنده خدایی احتمالا میاد میگه من اونجا بودم اینطوریه...

شما کلا سوالات بر پایه احتمالاته!:n04:

دوستان یه کمی از حال هوای خدمت بگید چجوریاست خیلی سخت میگذره ینی طاقت فرسا هست؟
ممکنه با این همه سختی جون سالم به در ببرم:n29:

خیلی حال خوبیه جای شما خالی ما که رفته بودیم خوش گذشت :n24::n04:

بابا سوالی میپرسیا.:n13:

همش بستگی به جات داره ولی تنها چیزی که هست اگه خدمتت طوری هم بشه که تو خونه باشی بازم برات دیر میگذره و یه روزت به اندازه 3 روز یا بیشتر طول میکشه و همش منتظری تموم بشه.

همون طور که خودت گفتی بخشنامه هست و قانون نیست.

بخشنامه هم در صورت امکان و وجود شرایط اجرا میشه.

آره بابا واسه دیپلم محموع باید 8.25 باشه که شده الان دیگه روشن دلم :دی

فقط شنیده بودم که زیاد نمیپرسن که فارق التحصیل هستی یا نه فقط کافیه اصل و کپی مدرکت رو ببری واسشون . خواستم ببینم راسته یا نه .

امروز هم رفتم دفترچشو گرفتم فقط یه چند تا واکسن میخواد و یه معاینه و بقیه مدارک رو هم اصلا لازم نیست حضوری ببری اون طرف گفت .

خواستم ببینم دوستان کسی اطلاع داره از این ماجرا ؟ نرم این همه بگردم بعد یه جایی گیرمون بندازن :دی

پس الان چطوری پست دادی اینجا:n02:

قطعا معافی با شماره چشمت.

بزار این چند ماه هم بگذره بعد برو پیگیرش شو دیر نمیشه.

برا اطمینان هم برو +10 بگو من معاف چشم پزشکی میشم ولی هنوز یه کم از درسم مونده میتونم اقدام کنم یا نه؟

قبلا این قانون بود
من پدرم نظامی هست، و میخواستم ببینم این قانون بازم هست یا نه، در قسمت "مشاوره سایت نظام وظیفه"، این سوالو مطرح کردم و این جوابو برام ارسال کردن.
"باسلام فقط متاهل بودن محل سكونت خدمت مي كند . "

ولی اینکه به صف میکنن و تک فرزندو و پدر نظامی و .... رو جدا میکنن درسته
اینم برا اینه که تا جایی که جا داشته باشن، از این اولیت ها استفاده کنن تا بخشنامه بومی سازی بیشتر اجرا بشه

برا متاهلا قطعا شهر خودشون هستن.

اکثر پادگانها هم همون اول آموزشی میان یه برگه میدن و میگن توش شرایطت رو بنویس ( تک فرزندی ، شغل ، رشته تحصیلی ، مجرد یا متاهل ( البته کپی سند ازدواج رو همونجا میخوان ) ، مهارت ها ، گواهینامه و ... )

متاهل بودن تو خدمت خیلی خوبه و کارایی داره و اگر خدایی ناکرده پدر و مادر رو به موت هم داشته باشی و خرجشون رو بدی با هزار بدبختی میتونی اثبات کنی تازه اونم تو نحوه برخورد مسئولت با تو فرقی نداره ولی متاهل باش یه کپی سند ازدواج لازمه تا مسئولت نازت رو بخره :n05::n04:

METZELDER
08-04-2014, 17:47
چون کرمانشاه هستی اگه سپاه نیفتی قطعا مرزبانی میفتی. خودت مقایسه کن ببین نیروهوایی سپاه بهتره یا مرزبانی؟

حالا اگه مطمئن باشم که سپاه میوفتم و نیرو هوایی سپاه بیوفتم به نظرت همون یزد میوفتم ؟؟؟؟؟؟؟ نکنه بعد اموزشی همونجا موندگار شم :n03:

دوستان تورو خدا جواب بدید فردا دفترچه رو میخوام بفرستم سوالاتم بر پایه احتمالات نیست چون شک ندارم نیرو هوایی سپاه میوفتم از قبل مشخص شده :n09:

سوالامو تغییر میدم
نیرو هوایی سپاه کلا خوبه یا نه ؟؟؟
اموزشی نیرو هوایی سپاه فقط همون یزد میگیزه ؟؟؟
حوب کدومش خوبه اردکان یا خود یزد ؟؟؟؟
جز یزد جای دیگه ای هست بگیره ؟

من نگرانیم برای بعد اونه که میخوام بیوفتم تو شهر خودم الان پادگان امام حسن محتبی هست 5 کیلومتری کرمانشاه اونجا میگیره نیرو هوایی سپاه نکنه بمونم همون یزد :n29::n28:بعد اون هم به نظرتون میوفتم شهر خودم ؟؟؟

THE CORRE
08-04-2014, 18:11
اکثر پادگانها هم همون اول آموزشی میان یه برگه میدن و میگن توش شرایطت رو بنویس ( تک فرزندی ، شغل ، رشته تحصیلی ، مجرد یا متاهل ( البته کپی سند ازدواج رو همونجا میخوان ) ، مهارت ها ، گواهینامه و ... )

گزینه ایی واسه تک پسری نداره؟؟

ali_kasper
08-04-2014, 18:44
گزینه ایی واسه تک پسری نداره؟؟

تک پسر . پسر نظامی هم جز شرایط محسوب میشه
حتما تمام مواردی که دوستان هم بالا گفتن باید با مدرک و اسناد باشه،تمام کسانی که میشناسم تک پسر بودن تاثیر داشته و اونا تو شهر خودشون خدمت میکنند
یا حداقلش اینه که تونستن بعدا از دو یا سه ماه انتقالی بگیرن بیان شهر خودشون
محل خدمت هرچه قدر نزدیک تر باشه بهتره
سربازی سخت و طاقت فرسا و دور بودن مرد سازی نداره،فقط و فقط عقده و دلتنگی میاره
محل خدمت من و تمام دوستانی که در آموزشی بودیم باهم 15 نفری میشیم 5 تا خیابون از خونمون فاصله داره
پیاده 6 دقیقه طول میکشه تا برم،میخوام این رو بگم هرچهقدر خرج میکنید هرچه قدر مدرک و شانس دارید هرچه قدر برگ برنده دارید رو کنید بیفتید شهر خودتون

saeedzakhar
08-04-2014, 19:30
حالا اگه مطمئن باشم که سپاه میوفتم و نیرو هوایی سپاه بیوفتم به نظرت همون یزد میوفتم ؟؟؟؟؟؟؟ نکنه بعد اموزشی همونجا موندگار شم :n03:

دوستان تورو خدا جواب بدید فردا دفترچه رو میخوام بفرستم سوالاتم بر پایه احتمالات نیست چون شک ندارم نیرو هوایی سپاه میوفتم از قبل مشخص شده :n09:

سوالامو تغییر میدم
نیرو هوایی سپاه کلا خوبه یا نه ؟؟؟
اموزشی نیرو هوایی سپاه فقط همون یزد میگیزه ؟؟؟
حوب کدومش خوبه اردکان یا خود یزد ؟؟؟؟
جز یزد جای دیگه ای هست بگیره ؟

من نگرانیم برای بعد اونه که میخوام بیوفتم تو شهر خودم الان پادگان امام حسن محتبی هست 5 کیلومتری کرمانشاه اونجا میگیره نیرو هوایی سپاه نکنه بمونم همون یزد :n29::n28:بعد اون هم به نظرتون میوفتم شهر خودم ؟؟؟

سلام علیکم من خودم الان نیروی هوایی سپاه هستم البته اسم اصلیش نیروی هوا فضا هست اموزشی نیروی هوایی فقط مربوط به پادگان ولیعصر اردکان هست یکی از بهترین پادگانهای اموزشی هست یعنی اگه خودت بری متوجه برخوردشون میشی همشون ادمای مومنی هستن که اذیت سرباز نمیکنن در مورد اینکه همونجا نگهت دارن احتمالش خیلی کمه اخه هر کی اونجا هست با پذیرش اومده نیروی هوایی یعنی بدون پذیرش احتمالش خیلی کمه که اونجا بیوفتی البته اگر هم نگهت دارن از لحاظ مرخصی بهترینه 9روز اونجایی 7 روز خونه ولی الان پادگان ما برای شهرستانی هاش بصورت اینه که 30 روز میمونن 10 روز میرن خونه یه چیز دیگه هم بگه که احتمال این که شما دوره پدافند بیوفتی هست یعنی بعد از اموزشیت که تموم بشه یه مرخصی 10 روزه میری دوباره برمیگردی اردکان یه دوره 45 روزه پدافند داره فقط هم بچه هایی از شهرهای شیراز کرج تبریز بندر عباس و کرمانشاه بهشون میخوره

mohsentanha
08-04-2014, 19:42
یه سوال فنی
نزاجا تهران 01 آموزشی چطوره؟
من باس برم :n09: کسی آمار اگه داره بگه :n02:

prance666
08-04-2014, 23:20
سلام دوستان والا یه چند روزی درگیره کارهای سربازی هستم من میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم چند بار میدان سپاه رفتم و پرس و جو کردم و گفتن معاف میشی پلیس +10 هم گفت معاف میشی ولی خودم شکاکم
پدره بنده بالای 65 سال سن داره ولی یه برادر بزرگتر از خودم دارم که ایشون معافیت چشمی گرفتن پدره من به علت بیماری دیابت یک پاشو از دست داده و روزی 2 وعده آمپول میزنه و پیوند کلیه هم شده خلاصه بنده همیشه باید حواسم بهش باشه من این شرایط رو تشریح کردم برای نظام وظیفه گفتن معافی رو بهت میدن
حالا دوستان به نظرتون من معاف میشم یا خیر خواهشا کمک کنید

immortal.
08-04-2014, 23:31
اينجا كسي مثل من هست فارغ التحصيل شده باشه و بعد يه مفطع بالاتر قبول شده باشه و معافيت تحصيلي براش رد شده باشه.
با اينكه معافيت تحصيلي داره با مدرك فارغ التحصيلي قبلي واسه معافيت پزشكي اقدام كرده باشه؟

immortal.
08-04-2014, 23:49

داداش خدا از دهنت بشنوه كه بتونم با اخرين مدرك فارغ التحصيلي در حالي كه معافيت تحصيلي دارم بدون انصراف از دانشگاه اقدام كنم

THE CORRE
09-04-2014, 00:39
تک پسر . پسر نظامی هم جز شرایط محسوب میشه
حتما تمام مواردی که دوستان هم بالا گفتن باید با مدرک و اسناد باشه،تمام کسانی که میشناسم تک پسر بودن تاثیر داشته و اونا تو شهر خودشون خدمت میکنند
یا حداقلش اینه که تونستن بعدا از دو یا سه ماه انتقالی بگیرن بیان شهر خودشون
محل خدمت هرچه قدر نزدیک تر باشه بهتره
سربازی سخت و طاقت فرسا و دور بودن مرد سازی نداره،فقط و فقط عقده و دلتنگی میاره
محل خدمت من و تمام دوستانی که در آموزشی بودیم باهم 15 نفری میشیم 5 تا خیابون از خونمون فاصله داره
پیاده 6 دقیقه طول میکشه تا برم،میخوام این رو بگم هرچهقدر خرج میکنید هرچه قدر مدرک و شانس دارید هرچه قدر برگ برنده دارید رو کنید بیفتید شهر خودتون

دست راستت بالا سر ما باشه که خدمتمون 6 دقیقه(نه 36 دقیقه)فاصله داشته باشه:n01:

من مدرکی ندیدم واسه تک پسری که باید ارائه کنیم توی پستای قبلی اشاره شده باشه.لطف میکنی بگی؟؟باید روز اول اموزشی ببرم؟
حالامن 01 ارتش هستم.میتونم همون پادگان خدمت کنم؟؟؟اگه میشه چجوری؟؟؟

fj6621
09-04-2014, 00:40
یه سوال فنی
نزاجا تهران 01 آموزشی چطوره؟
من باس برم :n09: کسی آمار اگه داره بگه :n02:

دوره اردیبهشت؟
هتل 01 معروفه

ice_man_sh
09-04-2014, 00:54
سلام دوستان والا یه چند روزی درگیره کارهای سربازی هستم من میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم چند بار میدان سپاه رفتم و پرس و جو کردم و گفتن معاف میشی پلیس +10 هم گفت معاف میشی ولی خودم شکاکم
پدره بنده بالای 65 سال سن داره ولی یه برادر بزرگتر از خودم دارم که ایشون معافیت چشمی گرفتن پدره من به علت بیماری دیابت یک پاشو از دست داده و روزی 2 وعده آمپول میزنه و پیوند کلیه هم شده خلاصه بنده همیشه باید حواسم بهش باشه من این شرایط رو تشریح کردم برای نظام وظیفه گفتن معافی رو بهت میدن
نه دوست عزیز چون برادر دارین معاف نمیشین، کفالت برای تک فرزند ذکور هست.

دست راستت بالا سر ما باشه که خدمتمون 6 دقیقه(نه 36 دقیقه)فاصله داشته باشه:n01:

من مدرکی ندیدم واسه تک پسری که باید ارائه کنیم توی پستای قبلی اشاره شده باشه.لطف میکنی بگی؟؟باید روز اول اموزشی ببرم؟
حالامن 01 ارتش هستم.میتونم همون پادگان خدمت کنم؟؟؟اگه میشه چجوری؟؟؟
مهم نیست چند ثانیه فاصله داری، مهم اینه که چقدر اجازه میدن خونه باشی.

مدارک هم اگه درست یادم بمونه کپی برابر اصل از تمام صفحات شناسنامه والدین و خودتون و یه نامه ای هم برای ثبت احوال مینویسن تا استعلام کنند، جواب اون.

البته من برای ناجا میگم، نیمه اول آموزش میگن.

METZELDER
09-04-2014, 01:02
سلام علیکم من خودم الان نیروی هوایی سپاه هستم البته اسم اصلیش نیروی هوا فضا هست اموزشی نیروی هوایی فقط مربوط به پادگان ولیعصر اردکان هست یکی از بهترین پادگانهای اموزشی هست یعنی اگه خودت بری متوجه برخوردشون میشی همشون ادمای مومنی هستن که اذیت سرباز نمیکنن در مورد اینکه همونجا نگهت دارن احتمالش خیلی کمه اخه هر کی اونجا هست با پذیرش اومده نیروی هوایی یعنی بدون پذیرش احتمالش خیلی کمه که اونجا بیوفتی البته اگر هم نگهت دارن از لحاظ مرخصی بهترینه 9روز اونجایی 7 روز خونه ولی الان پادگان ما برای شهرستانی هاش بصورت اینه که 30 روز میمونن 10 روز میرن خونه یه چیز دیگه هم بگه که احتمال این که شما دوره پدافند بیوفتی هست یعنی بعد از اموزشیت که تموم بشه یه مرخصی 10 روزه میری دوباره برمیگردی اردکان یه دوره 45 روزه پدافند داره فقط هم بچه هایی از شهرهای شیراز کرج تبریز بندر عباس و کرمانشاه بهشون میخوره

یعنی خاتمی یزد دیگه نیرو هوایی سپاه نمیگیره ؟؟؟ باید برم اردکان ؟؟

این دوره پدافند دیگه چیه ؟؟؟ همون دوره کد هست ؟؟؟؟

" M e H r D a D "
09-04-2014, 01:11

نه دوست عزیز چون برادر دارین معاف نمیشین، کفالت برای تک فرزند ذکور هست.

البته تا جایی که من میدونم بسته به معافیت پزشکی برادر بزرگتر ممکنه که معافیت کفالت شما رو قبول یا رد کنن...

prance666
09-04-2014, 09:12
البته تا جایی که من میدونم بسته به معافیت پزشکی برادر بزرگتر ممکنه که معافیت کفالت شما رو قبول یا رد کنن...

منم چند بار که میدان سپاه رفتم گفتن به احتمال 90 درصد به خاطر شرایط پدرتون و اینکه برادر بزرگنر معافیت چشمی گرفتن معاف میشی ولی باز باید کمیسیون پزشکی تشکیل بشه جواب قطعی رو اونا با معاینه پدرتون و برادرتون میدن

Ho3ein A
09-04-2014, 09:18
گواهینامه رو باید ببرم اونجا؟
مهرات ها هر چیزی میشه یا باید تو یه زمینه خاصی باشه؟

مدارک هم اگه درست یادم بمونه کپی برابر اصل از تمام صفحات شناسنامه والدین و خودتون و یه نامه ای هم برای ثبت احوال مینویسن تا استعلام کنند، جواب اون.

این نامه رو خودم باید از ثبت احوال شهرم بگیرم؟
میشه لطفا درباره نامه یه توضیح بدی؟

ممنون.

javadbaki
09-04-2014, 09:48
دوستان یک سوال فنی/من تک فرزند پسرم(یکی خواهر فقط دارم که عروس شده)//برای مثال اگه خدای نکرده کسی مثا من تک فرزند باشه پدرش فوت بکند طبق قانون نظام وظیفه بهش به مدت 30 ماه معافیت موقت میدهندبعد اگه دیدند تو این 30 ماه شرایط فرقی نکرد تبدیل به دایم میشه (تا وقتی که مادر عروس نشه-اگر عروس شد باطل میشه معافیت موقت و باید برود خدمت)//حالا تواین فرجه 30 ماه اگه مادر شخص هم فوت کرد اون وقت تکلیف خدمت کسی که کفیل مادرش شده و به مدت 30 ماه معافیت موقت گرفته چه می شود؟؟؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 09:51

شما معاف 100% هستی چون اونجا برات میزنن پدر از کار افتاده نیازمند مراقبت نه پدر بالای 65 سال دارای تک فرزند ذکور که شامل شما هم نمیشه.

شما 10 تا برادر هم باشی یکیتون میتونه کفیل پدرت بشه که الان شامل شما میشه

پس خیالت راحت:n19:

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 10:04

منم چند بار که میدان سپاه رفتم گفتن به احتمال 90 درصد به خاطر شرایط پدرتون و اینکه برادر بزرگنر معافیت چشمی گرفتن معاف میشی ولی باز باید کمیسیون پزشکی تشکیل بشه جواب قطعی رو اونا با معاینه پدرتون و برادرتون میدن

بلاخره یکی باید کفیلش بشه که اگر اون پسر یه جایی استخدام شد پدرش جزء افراد تحت پوشش باشه و مزایا بهش تعلق بگیره.

و در حالت کلی مسئولیت این پدر باید قانونا هم به عهده یکی از پسرا باشه بلاخره

گواهینامه رو باید ببرم اونجا؟

مهرات ها هر چیزی میشه یا باید تو یه زمینه خاصی باشه؟

ممنون.

نه لازم نیست ببری.

مهارت هم هرچی که تجربی یا با مدرک توش حرفه ای هستی کافیه.

هر کدوم هم ننوشتی ننوشتی.

چون بعضی کارا مثل همین گواهینامه داشتن و رانندگی مسئولیت داره

شما قبلا هم این سوالو پرسیده بودی.

اول بگو سوالت دقیقا چیه تا دوستان بتونن راهنمایی کنن.

اینا که میگی همش رو احتماله.

اینطوری دوستان هم رو احتمال میتونن جواب بدن.

javadbaki
09-04-2014, 10:41
بلاخره یکی باید کفیلش بشه که اگر اون پسر یه جایی استخدام شد پدرش جزء افراد تحت پوشش باشه و مزایا بهش تعلق بگیره.

و در حالت کلی مسئولیت این پدر باید قانونا هم به عهده یکی از پسرا باشه بلاخره

نه لازم نیست ببری.

مهارت هم هرچی که تجربی یا با مدرک توش حرفه ای هستی کافیه.

هر کدوم هم ننوشتی ننوشتی.

چون بعضی کارا مثل همین گواهینامه داشتن و رانندگی مسئولیت داره

شما قبلا هم این سوالو پرسیده بودی.

اول بگو سوالت دقیقا چیه تا دوستان بتونن راهنمایی کنن.

اینا که میگی همش رو احتماله.

اینطوری دوستان هم رو احتمال میتونن جواب بدن.

دوستان یک سوال فنی/من تک فرزند پسرم(یکی خواهر فقط دارم که عروس شده)//برای مثال اگه خدای نکرده کسی مثل من تک فرزند باشه پدرش فوت بکند طبق قانون نظام وظیفه بهش به مدت 30 ماه معافیت موقت میدهند(کفالت مادر چون تک فرزند پسر است)بعد اگه دیدند تو این 30 ماه شرایط فرقی نکرد تبدیل به دایم میشه (تا وقتی که مادر عروس نشه-اگر عروس شد باطل میشه معافیت موقت و باید برود خدمت)//حالا تواین فرجه 30 ماه اگه مادر شخص هم فوت کرد اون وقت تکلیف خدمت کسی که کفیل مادرش شده و به مدت 30 ماه معافیت موقت گرفته چه می شود؟؟؟؟

m_barghoun
09-04-2014, 10:44
سلام
من برای امریه اقدام کرده بودم گفتند باید تاریخ اعزامت 1.4.93 باشه ولی تاریخ اعزام من 1.2.93 هست برای همین رفتم پلیس +10 و فرم را پرکردم که به علت امریه به تعویق بیاندازند امروز جواب اومد که امکان تغییر تاریخ اعزام درخواستی شما وجود ندارد .

هیچ راهی نیست سربازی را به تعویق انداخت؟:n04::n28:

mohsentanha
09-04-2014, 10:57
دوره اردیبهشت؟
هتل 01 معروفه

اره لیسانس نرم افزار
چقدر خوب :n02::n02:

METZELDER
09-04-2014, 11:46

این دوره پدافند دیگه چیه ؟؟؟ همون دوره کد هست ؟؟؟؟

Cyberlife
09-04-2014, 11:56
سلام

من سال 86 با مدرک دیپلم رفتم سربازی و بعد از 6 ماه خدمت، دانشگاه قبول شدم و تصفیه کردم و رفتم :n26:

الان با مدرک کارشناسی و با کلی بدبختی امریه آموزش و پرورش گرفتم و اول تیر هم باید اعزام بشم، حالا

سوالم اینه که آیا من دوباره باید برم آموزشی و اینکه چکار کنم تا آموزشی نرم، چون واقعاً برام زور داره که

دوباره منو توی این سن بفرستن آموزشی :n28: کارت فعال بسیج هم دارم اما متاسفانه خبری از دوره تکمیلی

نیست :n30: و معلوم هم نیست کی از استان بخشنامه برگزاری دوره تکمیلی رو بدن، کسی در مورد تاریخ

برگزاری تکمیلی بسیج اطلاع نداره ؟

کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟

m_barghoun
09-04-2014, 12:03
کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟
من فکر کنم دوره آموزشی شما باید کمتر باشه و همچنین آموزش اختصاصی آموزش و پرورش را حتما باید بری. (بعد از اینکه دوره آموزشی تمام شد خود آموزش و پرورش یکسری آموزش ها داره) - الان همه آموزش و پرورشی ها برای دوره ابتدایی فرستاده می شوند.

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 12:08
سلام
من برای امریه اقدام کرده بودم گفتند باید تاریخ اعزامت 1.4.93 باشه ولی تاریخ اعزام من 1.2.93 هست برای همین رفتم پلیس +10 و فرم را پرکردم که به علت امریه به تعویق بیاندازند امروز جواب اومد که امکان تغییر تاریخ اعزام درخواستی شما وجود ندارد .

خوب دلیلی که نوشتی موجه نبوده برا همین قبول نکردن.

من تو این مورد تجربه ندارم ولی دوستانی که اقدام کردن یه دلیل موجه برای به تعویق انداختن آوردن.

دوستان یک سوال فنی/من تک فرزند پسرم(یکی خواهر فقط دارم که عروس شده)//برای مثال اگه خدای نکرده کسی مثل من تک فرزند باشه پدرش فوت بکند طبق قانون نظام وظیفه بهش به مدت 30 ماه معافیت موقت میدهند(کفالت مادر چون تک فرزند پسر است)بعد اگه دیدند تو این 30 ماه شرایط فرقی نکرد تبدیل به دایم میشه (تا وقتی که مادر عروس نشه-اگر عروس شد باطل میشه معافیت موقت و باید برود خدمت)//حالا تواین فرجه 30 ماه اگه مادر شخص هم فوت کرد اون وقت تکلیف خدمت کسی که کفیل مادرش شده و به مدت 30 ماه معافیت موقت گرفته چه می شود؟؟؟؟

نیازی نیست چند بار پست هاتون رو تکرار کنید اگر کسی جواب سوالتون رو بدونه حتما جواب میده .

پس منتظر باشید...:n06:

m_barghoun
09-04-2014, 12:16
خوب دلیلی که نوشتی موجه نبوده برا همین قبول نکردن.

من تو این مورد تجربه ندارم ولی دوستانی که اقدام کردن یه دلیل موجه برای به تعویق انداختن آوردن.

من شنیدم اگر گواهی پزشکی باشه اوکی هست، فقط یک مشکلی داره این هست که اگر واقعا مشکل پزشکی نداشته باشی یکسری دشواری هایی به وجود می آید. (درسته ؟)

ice_man_sh
09-04-2014, 12:30
من که فکر نمی کنم برای ضعیف بودن چشم به بعدی کفالت بدن، انشالله که میدن ولی من معتقدم نمی دن.

DariushGreat
09-04-2014, 13:20
سلام
من برای معافیت کفالت (مادر) اقدام کردم، ولی زدن عدم معافیت !!!! :blink: نامه هم نیومد برام!!! :eh:
رفتم پلیس + 10 میگه پروندتو بستن... چیکار کنم؟ :n27:

sasan.69
09-04-2014, 13:43
حقوق ارتش درمقایسه با ارگان های دیگه چه فرقی داره؟

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 14:18
من شنیدم اگر گواهی پزشکی باشه اوکی هست، فقط یک مشکلی داره این هست که اگر واقعا مشکل پزشکی نداشته باشی یکسری دشواری هایی به وجود می آید. (درسته ؟)

تجربش رو دوستان داشتن ولی کسی نمیاد شما رو معاینه کنه که ببینه مشکل داشتی یا نه.

یه بررسی کن ببین دلیل دیگه ای میتونی بیاری که خیالت راحت باشه.

سلام
من برای معافیت کفالت (مادر) اقدام کردم، ولی زدن عدم معافیت !!!! :blink: نامه هم نیومد برام!!! :eh:
رفتم پلیس + 10 میگه پروندتو بستن... چیکار کنم؟ :n27:

شرایطت چی بوده که ببینیم شاملت میشده یا نه.

بعدم برو نظام وظیفه اونجا پیگیر شو.

حقوق ارتش درمقایسه با ارگان های دیگه چه فرقی داره؟

حقوق سربازا تابع قانون نظام وظیفه هست و در همه ارگانا یکسانه

javadbaki
09-04-2014, 14:24
این را گفتم واسه یادآوری/بچه ها امروز ساعت 12 از دادگستری یزد زنگ زدند فردا پنجشنبه 8 صبح بیا برای مصاحبه-از امریه هایی که چند ماهی است در دادگستری یزد خدمت میکنند رفتم پرسیدم گفتند داره احتمال پذیرشت میرود بالا//شما هم همین نظر را دارید؟؟؟:n20:
برای مصاحبه چی بخونم؟؟؟

sasan.69
09-04-2014, 14:35
این را گفتم واسه یادآوری/بچه ها امروز ساعت 12 از دادگستری یزد زنگ زدند فردا پنجشنبه 8 صبح بیا برای مصاحبه-از امریه هایی که چند ماهی است در دادگستری یزد خدمت میکنند رفتم پرسیدم گفتند داره احتمال پذیرشت میرود بالا//شما هم همین نظر را دارید؟؟؟:n20:
برای مصاحبه چی بخونم؟؟؟

امریه آموزشی هم داره؟

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 14:45
برای مصاحبه چی بخونم؟؟؟

خوندنی که چیزی نیست .

سوالاشون اقلب مذهبی هست .

مثلا نماز جمعه چطوریه؟

تا به حال نماز جمعه رفتی؟

یه مقدار اطلاعات عمومیت رو تو این زمینه ببر بالا.

سوالای حفاظت اطلاعاتی هم شاید بپرسن.

یه موقع هم دیدی بازدید بدنی لازم بود برا اینکه ببینن جای چاقو یا چیز دیگه داری یا نه گفتم که آمادگیش رو داشته باشی.

اگر چیزی هم نمیدونی بگو نمیدونم چون اگه دروغ بگی یه سوالی میپرسن که دروغت مشخص بشه.

کلا اول فکر کن بعد جواب بده . البته فکر کردنت طولانی نباشه.

javadbaki
09-04-2014, 14:45
امریه آموزشی هم داره؟

اگر تکمیلی داشته باشی خیر/اگر نه باید دو ماه را تشریف ببرید آموزشی

javadbaki
09-04-2014, 14:48
خوندنی که چیزی نیست .

سوالاشون اقلب مذهبی هست .

مثلا نماز جمعه چطوریه؟

تا به حال نماز جمعه رفتی؟

یه مقدار اطلاعات عمومیت رو تو این زمینه ببر بالا.

سوالای حفاظت اطلاعاتی هم شاید بپرسن.

یه موقع هم دیدی بازدید بدنی لازم بود برا اینکه ببینن جای چاقو یا چیز دیگه داری یا نه گفتم که آمادگیش رو داشته باشی.

اگر چیزی هم نمیدونی بگو نمیدونم چون اگه دروغ بگی یه سوالی میپرسن که دروغت مشخص بشه.

کلا اول فکر کن بعد جواب بده . البته فکر کردنت طولانی نباشه.

آقا امیر وقتی میگویند بیا واسه مصاحبه یعنی پذیرفته شدنم داره میره نزدیکای حتمی شدن برسه؟

THE CORRE
09-04-2014, 15:48
درجه لیسانس توی ارتش نیروی زمینی طبق آخرین قانون چیه؟؟

(یه جا میگه ستوان 2 یه جا میگه ستوان 3 یه جا میگه استوار!!!
لطفا یکی که خودش الان خدمته و مطمئنه جواب بده
خیلی ممنون)

arash rashno
09-04-2014, 16:37
درجه لیسانس توی ارتش نیروی زمینی طبق آخرین قانون چیه؟؟

(یه جا میگه ستوان 2 یه جا میگه ستوان 3 یه جا میگه استوار!!!
لطفا یکی که خودش الان خدمته و مطمئنه جواب بده
خیلی ممنون)

توی ارتش ستوان 3

THE CORRE
09-04-2014, 16:43
توی ارتش ستوان 3

ممنون
اینکه میگن روز اول میگن برید ارم بچسبونید,شامل درجه هم میشه؟؟؟اصلا درجه رو کی میدن ؟

pedromi
09-04-2014, 16:54
ممنون
اینکه میگن روز اول میگن برید ارم بچسبونید,شامل درجه هم میشه؟؟؟اصلا درجه رو کی میدن ؟
خیر درجه مخصوص یگان هست نه آموزشی!!!
درجه شما هم در اخر اموزشی در حکمتون درج شده و روز ورود به یگانتون باید درجه بزنید.

THE CORRE
09-04-2014, 17:09
خیر درجه مخصوص یگان هست نه آموزشی!!!
درجه شما هم در اخر اموزشی در حکمتون درج شده و روز ورود به یگانتون باید درجه بزنید.

ممنون میدونم اموزشی درجه معنی نداره
ولی فکر کردم شاید توی دوران اموزشی میشه بچسبونیم یا مثلا روز اول با لباس میدن و میگن اخر اموزشی بزنیدش

usiiiii
09-04-2014, 17:21
سلام

دوستم 3 روز پیش تقاضا داده بود امروز اس ام اس اومد موافقت شده / واسه امریه بود/ از برج 2 به برج 4

goodb
09-04-2014, 17:25
سلامامروز برگه اعزامم اومد. سازمان به کار گیرنده یعنی چه؟؟؟؟؟این قرار گاه در استان همدان است یا نه!!!نام مرکز آموزش:گروه پدافند همداننیرو یا سازمان به کار گیرنده:پدافند قرار گاره خاتم الانبیا آجا

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 17:27
آقا امیر وقتی میگویند بیا واسه مصاحبه یعنی پذیرفته شدنم داره میره نزدیکای حتمی شدن برسه؟

الان دیگه احتمالا چنتاتون رو انتخاب کردن که دو نفر رو امریه کنن.

اینجا اگه شانس بیاری پارتی بازی نشه چون دیگه از بحث تهران و اینا خارج شده و اینجا دیگه دست خودشون هست.

اگه خدا بخواد کارت درست میشه.

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 17:30
سلامامروز برگه اعزامم اومد. سازمان به کار گیرنده یعنی چه؟؟؟؟؟این قرار گاه در استان همدان است یا نه!!!نام مرکز آموزش:گروه پدافند همداننیرو یا سازمان به کار گیرنده:پدافند قرار گاره خاتم الانبیا آجا

الان شما سرباز پدافند قرارگاه خاتم الانبیا آجا هستی که میتونست بنویسته نیروز انتظامی یا سپاه پاسدارن یا ...

یعنی الان سرباز ارتش شدی .

amin5030
09-04-2014, 17:39
تا اونجا که متوجه شدم اخر اموزشی با توجه به امتحانات و...(که بعضی ها هم می گن نه) درجه می دن
حالا کسی که بسیج تکمیلی داره و لیسانسس بیافته سپاه اموزشی نداره,درجش چی می شه؟

ice_man_sh
09-04-2014, 17:58
بعضی از دوستان اصل بدبختی رو ول کردن چسبیدن به فرعش!

===============================================

بخش پدافندی نیروی هوایی چند سال قبل از بخض آفندی نیروی هوایی جدا شد و تحت نیروی مجزای پدافند هوایی ارتش یا همون قرارگاه خاتم الانبیا که فرماندهیش رو امیر اسماعیلی و جانشینیش رو اگه اشتباه نکنم امیر شهرام به عهده دارن.

بخش عملیاتیش راحت ولی مرخصیش کمه تا جایی که من دیدم. (البته من پدافند شمالغرب رو دیدم)

METZELDER
09-04-2014, 18:04
دوستان اگه کسی میتونه جواب منم بده هر دقیقه تو تاپیکم جواب بگیرم اما کسی نیست :n28::n28:

این دوره پدافند دیگه چیه ؟؟؟ همون دوره کد هست که به چند نفر میخوره یا به همه میخوره ؟؟؟

saeedzakhar
09-04-2014, 19:12
دوستان اگه کسی میتونه جواب منم بده هر دقیقه تو تاپیکم جواب بگیرم اما کسی نیست :n28::n28:

این دوره پدافند دیگه چیه ؟؟؟ همون دوره کد هست که به چند نفر میخوره یا به همه میخوره ؟؟؟

بله عزیزم اموزشی نیروی هوایی سپاه فقط اردکان هست . در مورد این دوره پدافند هم باید بگم از کل دوره فرقی هم نمیکنه چند نفر باشن مثلا 500 یا 600 نفری که هستن حدود 30 نفر انتخاب میشن مثلا 5 تا از شیراز 10 تا کرج و ... فقط هم میرن سر کلاس هیچ کار دیگه ایی ندارن نه رژه نه چیز دیگه البته باید اون پادگانی که پذیرش کردی پدافند داشته باشه

saeedzakhar
09-04-2014, 19:20
تا اونجا که متوجه شدم اخر اموزشی با توجه به امتحانات و...(که بعضی ها هم می گن نه) درجه می دن
حالا کسی که بسیج تکمیلی داره و لیسانسس بیافته سپاه اموزشی نداره,درجش چی می شه؟
درجه ربطی به امتحانا نداره به مدرک تحصیلی هست توی سپاه کسی که بیشتر از 6 ماه بسیج فعال داشته باشه یه درجه بیشتر میدن . تکمیلی داشته باشه 2 درجه میدن یعنی یه لیسانس توی حالت عادی داخل سپاه درجش رزم دار دوم میشه همون استوار دوم با بسیجی میشه استوار یکم با تکمیلی هم میشه ستوان سوم حقوقش هم ماهی 75 هزار تومانه

saeedzakhar
09-04-2014, 19:26
باید بری خدمت :n10:

goodb
09-04-2014, 20:30
سلام امروز برگه اعزامم اومد. سازمان به کار گیرنده یعنی چه؟؟؟؟؟این قرار گاه در استان همدان است یا نه!!!نام مرکز آموزش:گروه پدافند همدان نیرو یا سازمان به کار گیرنده:پدافند قرار گاره خاتم الانبیا آجا یعنی بعد از آموزشی به این قرارگاه میرویم!!؟؟؟ اصلا این قرار گاه کجاست؟؟؟؟

javadbaki
09-04-2014, 20:38
برای مصاحبه چی بخونم؟؟(یادآوری قضیه من)
بچه ها شبی ساعت 8.30 شب از مسجد میامدم به خانه یک دفعه پلاستیک فروشی محل جلوم را گرفت گفت دیروز ساعت 11 صبح در مغازه بودم یک دفعه دیدم یک آدم کت شلواری خیلی شیک آمد درمغازه و یک عکس بزرگ شده من را نشون من داد وشروع کرد به سوال پرسیدن-بهم گفت طرف ندیکای یکصد سوال ازمن پرسید(با دختر رفت و آمد داره در محل-یقه لباسش باز می گذارد یا نه-اهل مسجد و نماز وپایگاه و سیگار و نماز جمعه و ولایت و...)که همه را فروشنده محل من را تایید کرده گفت طرف وقتی سوالاش تمام شد خیلی خوشحال یود وهمه را دقیق یادداشت کرد و درآخر خودش را معرفی و گفت کارمند دادگستری یزد بودم// فروشنده خیال میکرد واسه تحقیق استخدامی اومدند(نمیدانست امریه چیه)///به نظرتون دارم میرم پذیرفته بشم؟؟؟؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
09-04-2014, 21:42
بچه ها شبی ساعت 8.30 شب از مسجد میامدم به خانه یک دفعه پلاستیک فروشی محل جلوم را گرفت گفت دیروز ساعت 11 صبح در مغازه بودم یک دفعه دیدم یک آدم کت شلواری خیلی شیک آمد درمغازه و یک عکس بزرگ شده من را نشون من داد وشروع کرد به سوال پرسیدن-بهم گفت طرف ندیکای یکصد سوال ازمن پرسید(با دختر رفت و آمد داره در محل-یقه لباسش باز می گذارد یا نه-اهل مسجد و نماز وپایگاه و سیگار و نماز جمعه و ولایت و...)که همه را فروشنده محل من را تایید کرده گفت طرف وقتی سوالاش تمام شد خیلی خوشحال یود وهمه را دقیق یادداشت کرد و درآخر خودش را معرفی و گفت کارمند دادگستری یزد بودم// فروشنده خیال میکرد واسه تحقیق استخدامی اومدند(نمیدانست امریه چیه)///به نظرتون دارم میرم پذیرفته بشم؟؟؟؟؟

برا استخدام هم اینقدر سوال نمیپرسن که این پرسیده حتی برا ازدواج :n12:

اینجور که بوش میاد حداقل 90 درصد میشه روش حساب کرد.

اگه میخواستی سرباز حفا هم بشی فکر نمیکنم اینقدر سوال میپرسیدن.

احتمالا اون طرف هم تازه کار بوده:n26:

immortal.
09-04-2014, 22:16
اينجا كسي مثل من هست فارغ التحصيل شده باشه و بعد يه مفطع بالاتر قبول شده باشه و معافيت تحصيلي براش رد شده باشه.
با اينكه معافيت تحصيلي داره با مدرك فارغ التحصيلي قبلي واسه معافيت پزشكي اقدام كرده باشه؟

دوستان كسي شرايط منونداره؟

" M e H r D a D "
09-04-2014, 23:18
توی ارتش ستوان 3

یه لیسانس توی حالت عادی داخل سپاه درجش رزم دار دوم میشه همون استوار دوم با بسیجی میشه استوار یکم با تکمیلی هم میشه ستوان سوم حقوقش هم ماهی 75 هزار تومانه

ینی تو ارتش درجه بالاتری میدن؟ :n04: آخه توی نیرو انتظامی هم شنیدم به لیسانس استوار دوم میدن!

سال 86 (که هنوز درجه ها بالاتر بود)، دو تا از دوستان با مدرک کاردانی رفتن خدمت که یکی ارتش(با دوره کد که فک نمیکنم تاثیری روی درجه داشته باشه) درجه گروهبان دوم و اون یکی ناجا درجه استوار یکم گرفته بود، ینی اون موقع درجه ارتش کمتر از نیرو انتظامی بود...

الآن قانوناشون عوض شده؟؟؟

ببخشید اگه یکم تو تاپیک ترول میشم آخه سوال پیش میاد دیگه، نمیشه کاری کرد...:n06:

SNOW PATROL
09-04-2014, 23:32
ینی تو ارتش درجه بالاتری میدن؟ :n04: آخه توی نیرو انتظامی هم شنیدم به لیسانس استوار دوم میدن!

سال 86 (که هنوز درجه ها بالاتر بود)، دو تا از دوستان با مدرک کاردانی رفتن خدمت که یکی ارتش(با دوره کد که فک نمیکنم تاثیری روی درجه داشته باشه) درجه گروهبان دوم و اون یکی ناجا درجه استوار یکم گرفته بود، ینی اون موقع درجه ارتش کمتر از نیرو انتظامی بود...

الآن قانوناشون عوض شده؟؟؟

ببخشید اگه یکم تو تاپیک ترول میشم آخه سوال پیش میاد دیگه، نمیشه کاری کرد...:n06:

دوست عزیز اول اینکه ارتش اصلا استوار وظیفه نداره یعنی شما با لیسانس بیوفتی ارتش افسری
ناجا برای لیسانس از استوار دو میده تا ستوان سه که نود در صد موارد استواری میدهند
و در کل بله درجه در ارتش بالاتر از ناجا هست یا حداقل مساوی
در ضمن دوره کد بر رویه درجه تاثیر مستقیم داره ...

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

reza_r
10-04-2014, 00:21
درجه ربطی به امتحانا نداره به مدرک تحصیلی هست توی سپاه کسی که بیشتر از 6 ماه بسیج فعال داشته باشه یه درجه بیشتر میدن . تکمیلی داشته باشه 2 درجه میدن یعنی یه لیسانس توی حالت عادی داخل سپاه درجش رزم دار دوم میشه همون استوار دوم با بسیجی میشه استوار یکم با تکمیلی هم میشه ستوان سوم حقوقش هم ماهی 75 هزار تومانه

نه دوست عزیز دیگه اینطوری نیست ۱۰۰ سال هم طرف بسیجی باشه یک موز میدن و بیشتر از سرباز صفر حساب نمیشه اما واسه کاردانی به بعد بسیجی بیاره باز فقط ۱ درجه براش حساب میشه اونم فقط بسیج فعال و تایید شده

Sent from Reza's iPhone 5s using Tapatalk

meysam1321
10-04-2014, 00:24
امریه آموزشی هم داره؟

همه چی آموزشی داره به جز معافیت پزشکی
(مگه اینکه توی بسیج کارت سبز (بسیجی نیستم نمیدونم دقیقا رنگش سبز هست یا نه:n02:) داشته باشی

meysam1321
10-04-2014, 00:27

در زیر همینا که نوشته، آدرس محل مراجعه رو هم دقیقا نوشته که کجاست

meysam1321
10-04-2014, 00:30

برا معافیت های خاص قبلا گیر میدادن که نباید معافیت تحصیلی داشته باشی.
ولی معافیت پزشکی کلا قضیه اش با همه چی فرق داره
هر زمان میتونی اقدام کنی، حتی یک سال بعد از شروع خدمتت

ice_man_sh
10-04-2014, 00:37
یعنی بعد از آموزشی به این قرارگاه میرویم!!؟؟؟ اصلا این قرار گاه کجاست؟؟؟؟
داداش من برات تاریخچه مختصر پداجا رو نوشتم بعد شما میگی قرارگاه کجاست؟!

اینها منطقه به منطقه هستن، مثلا پدافند شمالغرب، پدافند شمالغرب خودش چند استانه، یه عالمه موقعیته!

همه چی آموزشی داره به جز معافیت پزشکی
(مگه اینکه توی بسیج کارت سبز (بسیجی نیستم نمیدونم دقیقا رنگش سبز هست یا نه:n02:) داشته باشی
نه رنگش سبز نیست :n02:

اونم اگه سپاه یا ارگان های مرتبط با سپاه باشن آموزشی حذف میشه، بقیه فبول نمیکنن و کسر میدن.

meysam1321
10-04-2014, 00:46

METZELDER
10-04-2014, 00:57
بله عزیزم اموزشی نیروی هوایی سپاه فقط اردکان هست . در مورد این دوره پدافند هم باید بگم از کل دوره فرقی هم نمیکنه چند نفر باشن مثلا 500 یا 600 نفری که هستن حدود 30 نفر انتخاب میشن مثلا 5 تا از شیراز 10 تا کرج و ... فقط هم میرن سر کلاس هیچ کار دیگه ایی ندارن نه رژه نه چیز دیگه البته باید اون پادگانی که پذیرش کردی پدافند داشته باشه

خوب نیرو هوایی سپاه اردکان چه جوریاس ؟؟؟ خوب هست ؟ سخت نمیگیرن ؟

و اینکه یعنی اون دوره پدافند که 45 روز هست رو مثلا من اموزشی اردکانم بعد اموزش میوفتم امام حسن مجتبی کرمانشاه اون 45 روز پدافند رو باید بیام اردکان یا تو همین امام حسن مجتبی میگذرونم ؟؟؟ اینو بگید ممنون میشم

بعد بعد اینکه گذروندم چیکاره میشم ؟ :n02:

ملاک انتخابشم میشه خوب بودن تو میدان تیر و این حرفا یا رندومه ؟؟؟

holyboy
10-04-2014, 09:29
دوستان کسی نمیدونه چه تاریخ هایی دوره تکمیلی بسیج برگزار میشه؟

saeedzakhar
10-04-2014, 10:27
نه دوست عزیز دیگه اینطوری نیست ۱۰۰ سال هم طرف بسیجی باشه یک موز میدن و بیشتر از سرباز صفر حساب نمیشه اما واسه کاردانی به بعد بسیجی بیاره باز فقط ۱ درجه براش حساب میشه اونم فقط بسیج فعال و تایید شده

Sent from Reza's iPhone 5s using Tapatalk
خوب دوست عزیز منظورتو متوجه نشدم اگه منظورت از موز همون گروهبان سومی هست که باید بگم فقط به کسایی میدن که دوره تکمیلی رفته باشن در مورد قسمت دوم حرفات هم که همونیه که من گفتم بسیج فعال باشی یه درجه بیشتر دوره تکمیلی داشته باشی 2 درجه بیشتر میدن اینچیزا رو هم نمیخوات یاد ما بدی ما خودمون پیر شدیم تو اینچیزا

saeedzakhar
10-04-2014, 10:34
خوب نیرو هوایی سپاه اردکان چه جوریاس ؟؟؟ خوب هست ؟ سخت نمیگیرن ؟

و اینکه یعنی اون دوره پدافند که 45 روز هست رو مثلا من اموزشی اردکانم بعد اموزش میوفتم امام حسن مجتبی کرمانشاه اون 45 روز پدافند رو باید بیام اردکان یا تو همین امام حسن مجتبی میگذرونم ؟؟؟ اینو بگید ممنون میشم

بعد بعد اینکه گذروندم چیکاره میشم ؟ :n02:

ملاک انتخابشم میشه خوب بودن تو میدان تیر و این حرفا یا رندومه ؟؟؟
این که چه جور جایی هست رو که گفتم. بعد از دوره هم قطعا شهر خودت هستی . بعد از اینکه دوره رو گذروندی فرقش اینه که دیگه پست نمیدی بصورت شیفتی پشت توپ پدافند هستی ملاک انتخاب خاصی هم نداره بصورت رندوم هست یه چیز دیگه هم که باید بدونی اینه که اگه توی ماه زوج اعزام بشی دوره پدافند نداره شاید الان منظورمو متوجه نشی خودت میری متوجه حرفم میشی

javadbaki
10-04-2014, 11:08
بچه ها شبی ساعت 8.30 شب از مسجد میامدم به خانه یک دفعه پلاستیک فروشی محل جلوم را گرفت گفت دیروز ساعت 11 صبح در مغازه بودم یک دفعه دیدم یک آدم کت شلواری خیلی شیک آمد درمغازه و یک عکس بزرگ شده من را نشون من داد وشروع کرد به سوال پرسیدن-بهم گفت طرف ندیکای یکصد سوال ازمن پرسید(با دختر رفت و آمد داره در محل-یقه لباسش باز می گذارد یا نه-اهل مسجد و نماز وپایگاه و سیگار و نماز جمعه و ولایت و...)که همه را فروشنده محل من را تایید کرده گفت طرف وقتی سوالاش تمام شد خیلی خوشحال یود وهمه را دقیق یادداشت کرد و درآخر خودش را معرفی و گفت کارمند دادگستری یزد بودم// فروشنده خیال میکرد واسه تحقیق استخدامی اومدند(نمیدانست امریه چیه)///به نظرتون دارم میرم پذیرفته بشم؟؟؟؟؟(یاآوری)

بچه ها صبحی ساعت 8.30 صبح رفتم دادگستری یزد و مصاحبه حضوری شروع شد یکی آخوند بود و حدودای نیم ساعت شروع کرد به 3 برگه آچار پر کردن رو هم رفته 15 سوا پرسید(وضعیت خانواده -چقد نماز قضا و روزه قضا دارم-چگونگی تیمم-نماز جمعه-ولایت فقیه و...)من خیلی بیشتر از اینا خودم را آماده کرده بودم//به نظرتون با این همه مراحل زیاد ممکن است که بازم پذیرفته نشم؟؟/چون 13 نفر هستیم//دلم افتاده دارم میرم قبول بشم//نظر شما چیه با وجود اینکه چهارنفرمان متاهل هستند و من مجرد//قبول میشم؟؟؟

javadbaki
10-04-2014, 11:13
بچه ها برای پذیرش سپاه هم یکی از فامیل هامون گفته بود مدارک را ببرم(فقط بسیجی فعال دارم-بدون تکمیلی بسیج)/حالا اگر هم دادگستری وهم سپاه پذیرش شم(این طور که رفیقام میگفتند چون تکمیلی نداری شانست زیر 10 درصد است)کدومش باید برم(سپاه یا امریه دادگستری

ولی خودمونی بگم محیط دادگاه و دادسرا زیاد جالب نیست/به نظرتون امریه اش میصرفه به سربازی معمولی(سپاه-ارتش-نیروی انتظامی)؟

ariya_2pm
10-04-2014, 12:07
جهرم یا همون جهنم سبز
من آبان 91 اونجا بودم
بهترین فصل آموزشی اونجا آبان و اردیبهشته
شما اونجا که رفتید فقط و فقط باغ و سرسبزی میبینید،اونجا واقعا قشنگ و باحاله(این از سبز)
ولی به شدت ساعت 9 صبح به بعد گرم میشه و طاقت فرسا(اینم از جهنم)
کلا آدمای خوب و بفهمی توش خدمت میکنند،امکانات خیلی ضعیفی داره سعی کن به طور معقول مجهز بری اونجا
سوالی داشتی هستم

بعد از آموزشی کجا خدمت میکردی؟
تو استان خودتون بودی؟
کلا چطور گذشت؟

ali_kasper
10-04-2014, 12:12
بعد از آموزشی کجا خدمت میکردی؟
تو استان خودتون بودی؟
کلا چطور گذشت؟
بعد از آموزشی چون متاهل هستم اومدم شهر خودم تو بهداری خدمت میکنم
کلا بسیار خوب گذشت،جای خوب خدمت کردن لباس شخصی و بدون پست و بدون گشت و ساعت اداری و بدون ساعت ورود خروج و مرخصی تلفنی ثبت نمیشن و ...
همیشه هرجا که سطح سوادشون بالاتره خدمت کنی مشخصا بهت راحت تر میگذره
خیلی زود واسم گذشت خیلی زود
شما هم زیاد نرو تو فکرش میگذره بلاخره

ali_kasper
10-04-2014, 12:15
بچه ها برای پذیرش سپاه هم یکی از فامیل هامون گفته بود مدارک را ببرم(فقط بسیجی فعال دارم-بدون تکمیلی بسیج)/حالا اگر هم دادگستری وهم سپاه پذیرش شم(این طور که رفیقام میگفتند چون تکمیلی نداری شانست زیر 10 درصد است)کدومش باید برم(سپاه یا امریه دادگستری

ولی خودمونی بگم محیط دادگاه و دادسرا زیاد جالب نیست/به نظرتون امریه اش میصرفه به سربازی معمولی(سپاه-ارتش-نیروی انتظامی)؟

شما سعی کن همون پذیرش سپاه رو بگیری بهتره
اگه اشنا داری با اینکه تکمیلی بسیج نداری باز هم شانس داری
دادگاه همون جور که خودت گفتی محیط نا مناسب و مسؤلیت سنگین تری داری
تازه اگه پذیرش سپاه بشی کسری هم بهت میخوره اما اونجوری نه

holyboy
10-04-2014, 12:37

خدا خواست کسی دونست یه جوابی به ما بده

METZELDER
10-04-2014, 12:39
این که چه جور جایی هست رو که گفتم. بعد از دوره هم قطعا شهر خودت هستی . بعد از اینکه دوره رو گذروندی فرقش اینه که دیگه پست نمیدی بصورت شیفتی پشت توپ پدافند هستی ملاک انتخاب خاصی هم نداره بصورت رندوم هست یه چیز دیگه هم که باید بدونی اینه که اگه توی ماه زوج اعزام بشی دوره پدافند نداره شاید الان منظورمو متوجه نشی خودت میری متوجه حرفم میشی

خیلی خیلی لطف کردی داداش که جوابمو دادی دوباره

من 1 تیر اعزامم یعنی یک چهار پس اینجوری صد در صد اون دوره 45 روزه نمیخوره بهم دیگه ؟؟؟:n20::n20:

Behrang_sh
10-04-2014, 13:27
خوب دوست عزیز منظورتو متوجه نشدم اگه منظورت از موز همون گروهبان سومی هست که باید بگم فقط به کسایی میدن که دوره تکمیلی رفته باشن در مورد قسمت دوم حرفات هم که همونیه که من گفتم بسیج فعال باشی یه درجه بیشتر دوره تکمیلی داشته باشی 2 درجه بیشتر میدن اینچیزا رو هم نمیخوات یاد ما بدی ما خودمون پیر شدیم تو اینچیزا

توی سپاه به این صورته : دیپلم با سابقه بسیج بدون دوره تکمیلی (کفایتی) میشه رزمیار (لا 3 خط)
دیپلم با سابقه بسیج و دوره تکمیلی (کفایتی) میشه رزم آور سوم (گروهبان سوم - یک هلال)
فوق دیپلم سابقه بسیج هر چند سال داشته باشه و حتی دوره تکمیلی رو هم داشته باشه فقط یک درجه میره بالا و میشه رزم آور یکم (گروهبان یک-سه هلال)
لیسانس هم مثل همون دیپلمه هاست یعنی ارتقا درجه اش دو درجه هست (از استوار دومی تا ستوان سوم)
فوق لیسانس و دکترا هم ارتقا درجشون نهایت 1 درجه هست

THE CORRE
10-04-2014, 14:17
اینم یه خبر خوب

"خدمت سربازي در سال 93 با قوانين سال 91 اعمال خواهد شد يعني همان 21 ماه"

از طریق سایت نظام وظیفه پرسدم و جواب دادن

ice_man_sh
10-04-2014, 14:29
امروز کارت منم اومد و پرونده خدمت ما هم میشه گفت بسته شد، میشه گفت یکی از بهترین خدمت های ناجا رو گذروندم، چه از نظر استراحت (شیفت) چه از نظر مسولیت و کسب تجربه و... ولی سخت بود.

اعزام: 91/10/01
ترخیص: 92/11/28
صدور کارت: 92/12/05
ارسال کارت: 93/01/17
تحویل به من: 93/01/21

gooride
10-04-2014, 14:32
بچه ها صبحی ساعت 8.30 صبح رفتم دادگستری یزد و مصاحبه حضوری شروع شد یکی آخوند بود و حدودای نیم ساعت شروع کرد به 3 برگه آچار پر کردن رو هم رفته 15 سوا پرسید(وضعیت خانواده -چقد نماز قضا و روزه قضا دارم-چگونگی تیمم-نماز جمعه-ولایت فقیه و...)

:n04:
خیلی دلم میخواد بزنم تو گوش این آدم .. ولی حیف.. نماز و روزه ی قضا فقط به خود شخص و خدای خودش مربوطه. به کجا رسیده وضعمون.. هی خدا

mojtaba-tehran
10-04-2014, 15:53

آقا سعید سلام
میشه راجع به پادگان ولیعصر اردکان یزد بیشتر توضییح بدین
من اول اردیبهشت اعزام میشم( پذیرش دارم)
قضیه 20 روز مرخصی چیه ؟
به همه میدن؟
بچه ها میگن هیچی نبر همون روز جیره میدن بر میگردی حتی کچل هم نکن ؟؟؟؟!!!
اما تو برگه سفیدم نوشته با شماره 4 بزنید موهارو

دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم ج بدن

METZELDER
10-04-2014, 16:05
من 1 تیر اعزامم و پادگان اردکانم یعنی یک چهار پس اینجوری صد در صد اون دوره 45 روزه نمیخوره بهم دیگه ؟؟؟:n20::n20:

دوستان الان تو دفترچه من اضطراب و ترس و نفس تنگی رو تیک زدم به نظرتون خاصیتیم داره ؟؟؟ یا بده ؟؟؟

اقا من میخورم به ماه رمضان خوبه ؟؟ اردکانم که کویره و گرم به نظرتون رعایت حالمون رو میکنن ؟؟؟

بعد من نگران اون اردوی دو روزه هستم از عقرب متنفرررررررررررررم :n14:

بعد اقا جام جهانیم هست چیکار کنم ؟؟؟ میزارن ساعت 12 تلویزیون ببینیم ؟؟

بعد من الان دفترچه رو بفرستم اصلا احتمال داره 1 درصد همین هفته دیگه اعزام شم برا اردیبهشت ؟

sansa
10-04-2014, 18:49
سلام

دوستان اگه من با چند تا از دوستام با هم دفترچه بفرستیم یکجا میافتیم ؟ احتمالش چقدره که یکجا بیفتیم ؟

fj6621
10-04-2014, 19:38
سلام

دوستان اگه من با چند تا از دوستام با هم دفترچه بفرستیم یکجا میافتیم ؟ احتمالش چقدره که یکجا بیفتیم ؟

بستگی به رشته و مدرک تحصیلی و نیاز هر ارگان داره دوست عزیز

fj6621
10-04-2014, 19:43
خدا خواست کسی دونست یه جوابی به ما بده

دوره تکمیلی یک سال بسیج فعال می خواد
از همون حوزه بسیج می تونی بپرسی
و اینکه پایان دوره تکمیلیت باید یکسال قبل از اعزامت باشه

saeedzakhar
10-04-2014, 20:01
سلام

خوب میشه گفت احتمالش کمتر از 5 درصد میشه که پیش هم باشید شما حساب کن چند تا مرکز اموزشی داریم به نظرم احتمالش کمه

Soroush-S
10-04-2014, 20:11
دوستان الان با توجه به اینکه 1هفته تا پایان دوره آموزشی ما مونده میخوام بدونم محل خدمتم مشخص شذه یا نه؟ این شماره پرسنلی رمزی چیزی در این زمینه نداره به ما بده؟؟:n02:

saeedzakhar
10-04-2014, 20:12
آقا سعید سلام
میشه راجع به پادگان ولیعصر اردکان یزد بیشتر توضییح بدین
من اول اردیبهشت اعزام میشم( پذیرش دارم)
قضیه 20 روز مرخصی چیه ؟
به همه میدن؟
بچه ها میگن هیچی نبر همون روز جیره میدن بر میگردی حتی کچل هم نکن ؟؟؟؟!!!
اما تو برگه سفیدم نوشته با شماره 4 بزنید موهارو

دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم ج بدن
سلام این که بهت گفت 20 روز مرخصی میدن حقیقت داره و جز خدمت شما حساب میشه دلیلش هم اینه که با دوستانی که دیپلم یا زیر دیپلم که تاریخ اعزامشون 19 هر ماه هست اموزشتون با هم شروع بشه دلیل اینکه هم دورتون با دیپلمه ها یکی باشه اینه که هزینه ها یی مثل برگزاری اردو پیاده روی ها یا میدان تیر کمتر بشه. بله به نظرم کچل نکن ولی موقعی که از مرخصیت برگشتی کچل کن

saeedzakhar
10-04-2014, 20:21
من 1 تیر اعزامم و پادگان اردکانم یعنی یک چهار پس اینجوری صد در صد اون دوره 45 روزه نمیخوره بهم دیگه ؟؟؟:n20::n20:

دوستان الان تو دفترچه من اضطراب و ترس و نفس تنگی رو تیک زدم به نظرتون خاصیتیم داره ؟؟؟ یا بده ؟؟؟

اقا من میخورم به ماه رمضان خوبه ؟؟ اردکانم که کویره و گرم به نظرتون رعایت حالمون رو میکنن ؟؟؟

بعد من نگران اون اردوی دو روزه هستم از عقرب متنفرررررررررررررم :n14:

بعد اقا جام جهانیم هست چیکار کنم ؟؟؟ میزارن ساعت 12 تلویزیون ببینیم ؟؟

بعد من الان دفترچه رو بفرستم اصلا احتمال داره 1 درصد همین هفته دیگه اعزام شم برا اردیبهشت ؟

عزیزم من نمیدونستم شما لیسانس هستی دوره پدافند برای دیپلمه ها هست . این که توی ماه رمضان هستین خیلی خوبه صبح تا ظهر میرین سر کلاس بعد الظهر هم میرید داخل حسینیه قران میخونید نگران اون 4 روز و 3 شب اردو اصلا نباش چون همش تو فکر رفتن خونه هستی اصلا سخت نیست اگر هم بچه های خوبی باشین و اذیت نکنین اردوتون از اموزشی خیلی راحت تره این حرفمو خودت متوجه میشی در مورد جام جهانی و تلویزیون اختیارش با ارشد اسایشگاه هست اگه بخواد میتونه تلویزیونو روشن کنه. در مورد اردیبهش هم که دیگه خیلی دیره بخوای تعجیلی بزنی

alaatash
10-04-2014, 20:29
سلام دوستان
کسایی که ارشد دادن نتایجشون نهاییشون آخریه شهریورمیاد
تاریخ اعزام رومیشه آبان واسم بزنن؟
من 27شهریورفراغت ازتحصیلم تمام میشه

ali_kasper
10-04-2014, 21:00
دوستان الان با توجه به اینکه 1هفته تا پایان دوره آموزشی ما مونده میخوام بدونم محل خدمتم مشخص شذه یا نه؟ این شماره پرسنلی رمزی چیزی در این زمینه نداره به ما بده؟؟:n02:

بله الآن محل تقسیم شما مشخص شده
اگر کسی رو تهران دارید میتونید بفهمید که کجا تقسیم شدید

ali_kasper
10-04-2014, 21:03
سلام دوستان

شما خود شهریور یعنی تا قبل از 27 شهریور دفترچه پست کنید که نه اضافه خدمت دفترچه ای بخورید نه اینکه خود شهریور اعزام میشید
اعزامتون میخوره 1 آبان و شما هم میتونید معافیت تحصیلی بگیرید

AMIR MOHAMMAD . M
10-04-2014, 21:29

برا اینکه پارتی بازی نشه تقریبا متغییره ولی معمولا بعد از عید و 3 ماه اول ساله فکر کنم که البته مدارک افراد رو برای هر پایگاه بسیج قبل عید میفرستن

METZELDER
10-04-2014, 21:41
عزیزم من نمیدونستم شما لیسانس هستی دوره پدافند برای دیپلمه ها هست . این که توی ماه رمضان هستین خیلی خوبه صبح تا ظهر میرین سر کلاس بعد الظهر هم میرید داخل حسینیه قران میخونید نگران اون 4 روز و 3 شب اردو اصلا نباش چون همش تو فکر رفتن خونه هستی اصلا سخت نیست اگر هم بچه های خوبی باشین و اذیت نکنین اردوتون از اموزشی خیلی راحت تره این حرفمو خودت متوجه میشی در مورد جام جهانی و تلویزیون اختیارش با ارشد اسایشگاه هست اگه بخواد میتونه تلویزیونو روشن کنه. در مورد اردیبهش هم که دیگه خیلی دیره بخوای تعجیلی بزنی

خیلی نوکرتم به خداااا داداش ممنون .

فقط الان برگشتم از دکتر گفت واریکوسل گرید بین دو و سه داری معاف از رزم رو صد در صد داری ولی چون هنوز گرید 3 نشدی کمسیون ممکنه مخالفت کنه برای معافیت دائم گفت اموزشیت تموم شه شاید گرید سه شده باشی چون فشار میاد بهش

خوب دوستان راهی هست من این گرید دو نیم رو برسونم به سه ؟؟؟؟؟
اگه بعد اموزشی برسه به سه معافم میکنن اون موقع ؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

+ f.a.r.i
10-04-2014, 22:09
عاقا فرق لیسانسه ها با دیگر سربازان در چی هستش ؟ خیلی فرق داره ؟؟؟؟؟؟ میشه یکی کامل توضیح بده .

من میخواستم برم سریع تر تموم بشه بعد ارشد رو بخونم . چون میخواد با لیسانس استخدام شم و بعد ادامه تحصیل بدم .:n16:

AMIR MOHAMMAD . M
10-04-2014, 22:22

فقط الان برگشتم از دکتر گفت واریکوسل گرید بین دو و سه داری معاف از رزم رو صد در صد داری ولی چون هنوز گرید 3 نشدی کمسیون ممکنه مخالفت کنه برای معافیت دائم گفت اموزشیت تموم شه شاید گرید سه شده باشی چون فشار میاد بهش

جالبه!

کلا اینایی که مشکل شما رو دارن تو خدمت حال میکنن . یه بیماری که با عمل درمان میشه و تو خدمت هیچی نباشه یه 10 روزی استعلاجی رو شاخشه
راهنمایی: این سوالتو برو تو انجمن علوم پزشکی بپرس شاید یکی راهنماییت کرد :n13:

عاقا فرق لیسانسه ها با دیگر سربازان در چی هستش ؟ خیلی فرق داره ؟؟؟؟؟؟ میشه یکی کامل توضیح بده .

من میخواستم برم سریع تر تموم بشه بعد ارشد رو بخونم . چون میخواد با لیسانس استخدام شم و بعد ادامه تحصیل بدم .:n16:

اول اینکه که تو خدمت هرچی مدرکت بالاتر باشه بهت راحت تر میگذره .

الان هم رو به جایی داره میره که برخوردشون با لیسانس مثل برخوردشون با دپلمه و کلا مثل ارزش مدرک شده.

ولی به نظر من هرکس میخواد بره خدمت حداقل لیسانس داشته باشه که خیلی فرق وجود.

تو حالت کلی هم شما وقتی بری خدمت دیگه پشتت باد میخوره برا ادامه تحصیل پس اول درس بعد سربازی.

البته شاید تا موقعی که درست تموم شه شرایط استخدامت از بین بره که اون دیگه برمیگرده به خودت.

METZELDER
10-04-2014, 22:32
جالبه!

کلا اینایی که مشکل شما رو دارن تو خدمت حال میکنن . یه بیماری که با عمل درمان میشه و تو خدمت هیچی نباشه یه 10 روزی استعلاجی رو شاخشه
راهنمایی: این سوالتو برو تو انجمن علوم پزشکی بپرس شاید یکی راهنماییت کرد :n13:

.

خیلی ممنون داداش خوب یعنی من مثلا معاف از رزم میگیرم بعد تو اموزشیم خودمو بزنم به دردو اینا اهمیت میدن ؟ :n29:
.
.
.
.
.
بقیه دوستانم نظری دارن ممنون میشم بگن لطف میکنید مرسی

meysam1321
11-04-2014, 00:44

دوستمون در جواب شما گفتن یه بیماری که با عمل درمان میشه و.....
واریکوسل یه بیماری ساده نیس
(یعنی وقتی بهت معافیت پزشکی میدن-الان- ببین چجوریه).

شما به خاطر 21 ماه نرفتن به خدمت داری دنبال راهی میگردی که بشه گرید3
ولی خدای نکرده باید 21 سال دنبال راهی بگردی که بچه دار بشی

meysam1321
11-04-2014, 00:48
سلام دوستان

شما تا 20 شهریور (یکی دو روز اینور اونور) فرصت داری دفترچه بفرستی.

من در تاریخ 14 اسفند دفترچه فرستادم، با اینکه تاریخ پیشنهادی رو نوشته بودم اول اردیبهشت؛ تاریخ اعزام برام اومد اول تیر (تقریبا 3 ماه و نیم بعد)
چون شهریور هم ماه شلوغی هست، پس احتمالش زیاده که اگه شهریور ماه شما دفترچه بفرستی، بزنن اول دی

meysam1321
11-04-2014, 00:50
سلام

اگه هم رشته و همشهری باشین، احتمالش زیاده که یکجا بیوفتین (آموزشی)

meysam1321
11-04-2014, 00:55
خیلی ممنون داداش خوب یعنی من مثلا معاف از رزم میگیرم بعد تو اموزشیم خودمو بزنم به دردو اینا اهمیت میدن ؟ :n29:
.
.
.
.
.
بقیه دوستانم نظری دارن ممنون میشم بگن لطف میکنید مرسی

وقتی معاف از رزم شدی، رژه نمیری مثلا
وقتی رژه نمیری، دیگه چه کاریه خودتو بزنی به درد داشتن و این چیزا
(مگه واریکوسل درد هم داره؟)
خودتم بزنی به درد، میبرن بهداری، دو تا آمپول میخوری میگن برو خدمتتو ادامه بده

اگه بعد از آموزشی بشه گرید سه (خدای نکرده)، میری کمیسیون و همه دکترها باید بدون دستگاه و معاینه (با چشم غیرمسلح) باید ببینن که واریکوسل داری، اونوقت احتمالش زیاده که بقیه خدمت رو معاف بشی.

meysam1321
11-04-2014, 01:08
امروز کارت منم اومد و پرونده خدمت ما هم میشه گفت بسته شد، میشه گفت یکی از بهترین خدمت های ناجا رو گذروندم، چه از نظر استراحت (شیفت) چه از نظر مسولیت و کسب تجربه و... ولی سخت بود.

اعزام: 91/10/01
ترخیص: 92/11/28
صدور کارت: 92/12/05
ارسال کارت: 93/01/17
تحویل به من: 93/01/21

شما چرا 14 ماه خدمت کردی؟
از کجاهاش زدی؟:n02::n02::n02::n04::n08::n09:

indust
11-04-2014, 07:49
آقا یکی هم جواب ما رو بده اعزامی برج هشت 91 هستم بعد 18 ماه خدمت میگن دو ماه کسری منطقه بد اب و هوا برداشته شده باید 21 ماه خدمت کنی برج شش 91 با 19 ماه ترخیص شده آقا خواهشا کسی میدونه جواب بده مردیم زنده شدیم شامل اعزامی های 91 میشه؟

Soroush-S
11-04-2014, 09:37
بله الآن محل تقسیم شما مشخص شده
اگر کسی رو تهران دارید میتونید بفهمید که کجا تقسیم شدید

تهران کدوم قسمت باید اشنا داشته باشم؟ نظام وظیفه آشنا داشته باشم معلوم نمیشه؟؟

ali_kasper
11-04-2014, 10:08
تهران کدوم قسمت باید اشنا داشته باشم؟ نظام وظیفه آشنا داشته باشم معلوم نمیشه؟؟

شما باید نیرو انسانی نظام وظیفه آشنا داشته باشید،چون محل تقسیمات سربازان آموزشی حدود 10 روز قبل از پایان آموزشی مشخص میشه و ابلاغ نمیشه
در صورت داشتن آشنا میتونی پیگیر کارات باشی

AMIR MOHAMMAD . M
11-04-2014, 10:16

اصل خدمت آموزشه ، تو یگان اگه یکم سرزبون داشته باشی زیاد سخت نمیگذره.

شما به خودت فشار نیار .

اگه بیماریت شدت پیدا کرد که معافی واگه نه ادامه میدی دیگه.

بعد هم ببین یگان کجا میفتی ، شاید جات خوب باشه.

در هر صورت الان زوده که بخوای در موردش تصمیم بگیری.:n13:

دوستمون در جواب شما گفتن یه بیماری که با عمل درمان میشه و.....
واریکوسل یه بیماری ساده نیس
(یعنی وقتی بهت معافیت پزشکی میدن-الان- ببین چجوریه).

شما به خاطر 21 ماه نرفتن به خدمت داری دنبال راهی میگردی که بشه گرید3
ولی خدای نکرده باید 21 سال دنبال راهی بگردی که بچه دار بشی

شما درست میگی.

این دوستمون میتونه بپرسه که چه کارایی بیماریش رو تشدید میکنه و تصمیم بگیره که این کارا رو انجام بده یا نده.

انواع دیگه این بیماری هم مثل چشم میمونه که خیلیا میرن معاف میشن و بعد با یه عمل کامل عینک رو برمیدارن.

Mohammad King
11-04-2014, 10:48

سلام

توی پادگان ما یه نفر بود مشکل شما رو داشت که معاف کامل شد

حدود 2 ماه تو یگان بود بعدش معاف کامل شد رفت

METZELDER
11-04-2014, 13:31
از همه دوستانی که جوابمو دادن خیلی خیلی ممنونم

فقط من نمیدونم از کی بپرسم گفتم از شماها بپرسم من الان بخوام برای معاینه برم دکتر باید در مرحله اول چیکار کنم ؟؟؟ برگ معافیت توی دفترچه رو ببرم پیش پزشک معرفی شده از سوی نظام وظیفه که معاینه کنه و اگه حالا گرید 3 یا 2 بود توش درج کنه و منو میفرسته کمسیون ؟؟؟
بعد اون برگ شماره 2 که ماله پزشکی هستو پر کرد مثلا زد شماره 2 یا 3 بعد من باید دفترچه رو ببرم بدم پلیس +10 و ارسالش کنم ؟؟؟؟
بعد اون جوابش میاد که منو میفرستن کمسیون ؟

ممنون میشم بگید چیکار کنم

meysam1321
11-04-2014, 13:57
از همه دوستانی که جوابمو دادن خیلی خیلی ممنونم

فقط من نمیدونم از کی بپرسم گفتم از شماها بپرسم من الان بخوام برای معاینه برم دکتر باید در مرحله اول چیکار کنم ؟؟؟ برگ معافیت توی دفترچه رو ببرم پیش پزشک معرفی شده از سوی نظام وظیفه که معاینه کنه و اگه حالا گرید 3 یا 2 بود توش درج کنه و منو میفرسته کمسیون ؟؟؟
بعد اون برگ شماره 2 که ماله پزشکی هستو پر کرد مثلا زد شماره 2 یا 3 بعد من باید دفترچه رو ببرم بدم پلیس +10 و ارسالش کنم ؟؟؟؟
بعد اون جوابش میاد که منو میفرستن کمسیون ؟

ممنون میشم بگید چیکار کنم

برا اینکه معاف بشی، دکتر از فاصله 3 متری نگات میکنه، اگه به سادگی ببینه که واریکوسل داری، خیالت راحت، حتما معافی
ولی اگه به قول خودت بین 2 و 3 باشه، احتمالش خیلی خیلی زیاده که بری سربازی

از مراحل دقیقش اطلاعی ندارم
دوستان دیگه بگن مطمئن تره

meysam1321
11-04-2014, 14:01
شما درست میگی.

این دوستمون میتونه بپرسه که چه کارایی بیماریش رو تشدید میکنه و تصمیم بگیره که این کارا رو انجام بده یا نده.

انواع دیگه این بیماری هم مثل چشم میمونه که خیلیا میرن معاف میشن و بعد با یه عمل کامل عینک رو برمیدارن.

تونستن که میتونن
ولی حرف من اینه که اول تحقیق کنن که این بیماری چه مضراتی میتونه داشته باشه، بعد دنبال بیمار کردن خودشون برن.

ولی اینکه شما این بیماری رو در حد یه عمل لیزر چشم یا زندگی با عینک ببینی خوب نیس.
بچه دار شدن (لااقل زندگی ایرانیها) که مهم هستش

و من فقط میخواستم اینو بهشون بگم که اگه عمل هم کنن، باز امکان داره بچه دار نشن.
پس با علم به این موضوع، رفتار کنن که بیماریشونو تشدید کنن یا نه.

ice_man_sh
11-04-2014, 14:05
شما چرا 14 ماه خدمت کردی؟
از کجاهاش زدی؟:n02::n02::n02::n04::n08::n09:
من 8 ماه و 10 روز کسر داشتم که متاسفانه چون جوابش رو دیر دادن 7 ماه و 2 روزش رو تونستم استفاده کنم.

آقا یکی هم جواب ما رو بده اعزامی برج هشت 91 هستم بعد 18 ماه خدمت میگن دو ماه کسری منطقه بد اب و هوا برداشته شده باید 21 ماه خدمت کنی برج شش 91 با 19 ماه ترخیص شده آقا خواهشا کسی میدونه جواب بده مردیم زنده شدیم شامل اعزامی های 91 میشه؟
کیا میگن؟ مگه قراره هر کسی هر حرفی بزنه شما باور کنید؟

AMIR MOHAMMAD . M
11-04-2014, 14:20
تونستن که میتونن
ولی حرف من اینه که اول تحقیق کنن که این بیماری چه مضراتی میتونه داشته باشه، بعد دنبال بیمار کردن خودشون برن.

ولی اینکه شما این بیماری رو در حد یه عمل لیزر چشم یا زندگی با عینک ببینی خوب نیس.
بچه دار شدن (لااقل زندگی ایرانیها) که مهم هستش

و من فقط میخواستم اینو بهشون بگم که اگه عمل هم کنن، باز امکان داره بچه دار نشن.
پس با علم به این موضوع، رفتار کنن که بیماریشونو تشدید کنن یا نه.

دکترش حتما این موارد رو بهش گفته .

نباید بیاد اینجا بگه که عوارضش اینه.

منم گفتم انواع دیگر این بیماری مثل چشم میمونه.

یه مورد هم بود که یکی از دوستان چند سال پیش پرسیده بود که اون رو برا شما پ.خ میکنم.

immortal.
11-04-2014, 14:48
من و يكي از دوستام تا ديروز ميخواستيم در حال تحصيل واسه معافيت پزشكي اقدام كنيم كه نزاشتن گفتن بايد از دانشگاه انصراف بدي
و داريم نامه انصراف از دانشگارو ميگيريم
انصراف از دانشگاه مشكلي در ادامه تحصيلمون ايجاد نميكنه؟

immortal.
11-04-2014, 14:52
دوستان به بزرگي پستان در اقايون كه خيلي تو ذوق ميزنه و تو چشمه چطوري معاف ميدن؟
دكتر چطوري معاينه ميكنه و معافي صادر ميكنه؟

immortal.
11-04-2014, 15:00
فك كنم به بزرگي پستان در اقايون ژنيكوماستي ميگن نميدونم

meysam1321
11-04-2014, 15:44
دکترش حتما این موارد رو بهش گفته .

نباید بیاد اینجا بگه که عوارضش اینه.

منم گفتم انواع دیگر این بیماری مثل چشم میمونه.

یه مورد هم بود که یکی از دوستان چند سال پیش پرسیده بود که اون رو برا شما پ.خ میکنم.

اگه با دکتره آشنا باشه میگه، وگرنه میگه بیا عمل کنم

اتفاقا باید گفته بشه
برا کسی که دندونشو میکشه زیاد مهم نیس بگی
چون طرف خودش میدونه دندون نخواهد داشت
ولی این خاص هستش.

من معذرت میخوام ؛ "انواع دیگر" رو اشتباه متوجه شده بودم.
ازتون عذر میخوام

ممنون از پ خ

ice_man_sh
11-04-2014, 16:14
بله میشه مجانی در حین خدمت عمل شد و 15 روز هم استعلاجی میدن.

SNOW PATROL
11-04-2014, 16:20
دوستان به بزرگي پستان در اقايون كه خيلي تو ذوق ميزنه و تو چشمه چطوري معاف ميدن؟
دكتر چطوري معاينه ميكنه و معافي صادر ميكنه؟

ژنیکوماستی شدید معاف دائم.

تشخیص با پزشک هست

immortal.
11-04-2014, 17:12
الان تو نت خوندم ژنيكوماستي تو ليست بيماري هاي غدد بيضه هست ولي من غدد بيضم مشكل نداره و بزرگي پستانم ارثي هستش پدر و برادر كوچكترم نيز ژنيكوماستي دارن
با اين شرايط معافيت پزشكي به من تعلق ميگيره؟

SNOW PATROL
11-04-2014, 17:30
الان تو نت خوندم ژنيكوماستي تو ليست بيماري هاي غدد بيضه هست ولي من غدد بيضم مشكل نداره و بزرگي پستانم ارثي هستش پدر و برادر كوچكترم نيز ژنيكوماستي دارن
با اين شرايط معافيت پزشكي به من تعلق ميگيره؟

دوست عزیز اینجا بخش پزشکی نیست ما فقط میگیم فلان بیماری معافیت دارد یا نه و تشخیصش خارج از دامنه
فعالیت این تاپیک است
اگر این مشکل رو دارید معاف هستید //
اینکه در بخش بیماری های غدد بیضه هست به خاطر اینه که کلا تمام بیماری های هورمونی رو در این زیرشاخه قرار داد اند ..این بیماری هم درجه های مختلفی رو داره و طبیعتا همه رو معاف نمیکنند
سوال پزشکی رو در انجمن زیر مطرح کنید
پرسش و پاسخ پزشكي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kases
11-04-2014, 18:51
دوستان ایا قانونی برای معافیت تک فرزند پسر وجود داره؟ از لحاظ جسمی مشکلی ندارم. پدرم به سن 65 سال هم نرسیده ؟ ایا راهی برای معاف از خدمت وجود داره؟

ali_kasper
11-04-2014, 19:08
دوستان ایا قانونی برای معافیت تک فرزند پسر وجود داره؟ از لحاظ جسمی مشکلی ندارم. پدرم به سن 65 سال هم نرسیده ؟ ایا راهی برای معاف از خدمت وجود داره؟

تک پسر بودن امتیازی برای معافیت نیس ولی امتیازی برای در استان خود خدمت کردن هست(احتمال داره)
شما هیچ حسابی روی تک پسریتون باز نکنید و باید برید خدمت

kases
11-04-2014, 19:18
تک پسر بودن امتیازی برای معافیت نیس ولی امتیازی برای در استان خود خدمت کردن هست(احتمال داره)
شما هیچ حسابی روی تک پسریتون باز نکنید و باید برید خدمت

ممنون علی اقا

من اضافه خدمت دارم

اضافه خدمت چجوری حساب میکنن مثلا اگه 3 سال از موعد تعیین شده از خدمت گذشته باشه من چند وقت اضافه خدمت میخورم؟

ali_kasper
11-04-2014, 19:27
ممنون علی اقا

من اضافه خدمت دارم

اضافه خدمت چجوری حساب میکنن مثلا اگه 3 سال از موعد تعیین شده از خدمت گذشته باشه من چند وقت اضافه خدمت میخورم؟

شما شرایطت رو برام نگفتی
ولی اگه دانشجو بودی و احراج و ترک تحصیل نداده باشی و فارغ التحصیل شدی 1 سال وقت داری دفترچه پست کنی
شما که 3 سال خودت رو معرفی نکردی 6 ماه اضافه دفترچه داری،در صورت متاهل بودن در شهر خودت خدمت نخواهی کرد،هیچگونه کسری برای شما لحاظ نمیشه و میتونن شما رو به دادسرای نظام معرفی کنند و حبس هم داره
بعد از حبس میتونید ادامه خدمت سربازی برید
البته مورد آخری رو زیاد ندیدم و لی از لحاظ قانونی شما فراری هستید

kases
11-04-2014, 19:33
شما شرایطت رو برام نگفتی
ولی اگه دانشجو بودی و احراج و ترک تحصیل نداده باشی و فارغ التحصیل شدی 1 سال وقت داری دفترچه پست کنی
شما که 3 سال خودت رو معرفی نکردی 6 ماه اضافه دفترچه داری،در صورت متاهل بودن در شهر خودت خدمت نخواهی کرد،هیچگونه کسری برای شما لحاظ نمیشه و میتونن شما رو به دادسرای نظام معرفی کنند و حبس هم داره
بعد از حبس میتونید ادامه خدمت سربازی برید
البته مورد آخری رو زیاد ندیدم و لی از لحاظ قانونی شما فراری هستید

شرایط خاصی ندارم
چند ماه باید برم حبس؟

یه سوال دیگه پدر من ایران نیست فقط من و مادرم زندگی میکنیم اگه من برم خدمت کسی نیست از ماردم مراقبت کنه با این وجود باز هم معاف نمیشم؟

ali_kasper
11-04-2014, 19:39
شرایط خاصی ندارم
چند ماه باید برم حبس؟

یه سوال دیگه پدر من ایران نیست فقط من و مادرم زندگی میکنیم اگه من برم خدمت کسی نیست از ماردم مراقبت کنه با این وجود باز هم معاف نمیشم؟

با توجه به اینکه در خود قانون اضافه خدمت دفترچه ای قید شده در صورت حسن انجام کار و لیاقت و شایستگی سرباز که به تایید فرمانده و مقامات بالا برسه(حتی ایثارگری و جانبازی)بخشش قسمت یا تمامی اضافه خدمت دفترچه ای لحاظ میشه(یعنی قانون دست فرمانده رو باز گذاشته برای شما)
شما که فقط با مادرتون زندگی میکنید و از لحاظ پزشکی معافیت کفالت به شما نمیخوره همچنان شما معاف نخواهی شد
حتی در صورتی که شما در مشمول معافیت کفالت میشدید به خاطر غیبت قانون شما رو معافیت کفالت نمیده
فقط و فقط تنها معافیتی که شما میتونید استفاده کنید معافیت پزشکی هست اونم فقط برای خودتون
دادسرا بر اساس اون حکمی که میده و حبس میزنه مشخص میکنه،معلوم نیست(خیلی به شرایط 30 یا سی کشور بستگی داره و زمینه صلح و جنگ)

LΩRD
11-04-2014, 19:47
دوستان این قضیه کفالت پدر یا مادر دقیقا چیه ؟

یکی میگفت اگه سن پدر بالای 65 سال باشه و دو برادر هر دو سربازی رفته باشن و ازدواج کرده باشن میشه کفالت گرفت ؟!

kases
11-04-2014, 19:52
با توجه به اینکه در خود قانون اضافه خدمت دفترچه ای قید شده در صورت حسن انجام کار و لیاقت و شایستگی سرباز که به تایید فرمانده و مقامات بالا برسه(حتی ایثارگری و جانبازی)بخشش قسمت یا تمامی اضافه خدمت دفترچه ای لحاظ میشه(یعنی قانون دست فرمانده رو باز گذاشته برای شما)
شما که فقط با مادرتون زندگی میکنید و از لحاظ پزشکی معافیت کفالت به شما نمیخوره همچنان شما معاف نخواهی شد
حتی در صورتی که شما در مشمول معافیت کفالت میشدید به خاطر غیبت قانون شما رو معافیت کفالت نمیده
فقط و فقط تنها معافیتی که شما میتونید استفاده کنید معافیت پزشکی هست اونم فقط برای خودتون
دادسرا بر اساس اون حکمی که میده و حبس میزنه مشخص میکنه،معلوم نیست(خیلی به شرایط 30 یا سی کشور بستگی داره و زمینه صلح و جنگ)

ممنون از شما

ایا دفترچه اعزام به خدمت به صورت الکترونیکی رو اینترنت پیدا میشه؟

ali_kasper
11-04-2014, 20:04
دوستان این قضیه کفالت پدر یا مادر دقیقا چیه ؟

یکی میگفت اگه سن پدر بالای 65 سال باشه و دو برادر هر دو سربازی رفته باشن و ازدواج کرده باشن میشه کفالت گرفت ؟!

نه نمیشه
شما باید تنها پسر سالم بالای 18 سال باشید تا بتونید از معافیت کفالت استفاده کنید
خواهر های شما حساب نمیشن ولی برادران بزرگتر مانع کفالت میشن(مگر اینکه عدم سلامت جسمی یا روانی به تایید شورای پزشکی برسه)
ازدواج یا سربازی برادرات نمیتونن تورو معافیت کفالت بدن

ali_kasper
11-04-2014, 20:06
ممنون از شما

ایا دفترچه اعزام به خدمت به صورت الکترونیکی رو اینترنت پیدا میشه؟

دفترچه پیدا میشه تو انترنت ولی ملاک و معتبر برای انجام معاینات پزشکی نیست
معمولا دفترچه های قدیمی با فرمت پی دی اف هست
به خود پلیس +10 مراجعه کنید و دفترچه بگیرید

indust
11-04-2014, 20:15
من 8 ماه و 10 روز کسر داشتم که متاسفانه چون جوابش رو دیر دادن 7 ماه و 2 روزش رو تونستم استفاده کنم.

[

B]کیا میگن؟ مگه قراره هر کسی هر حرفی بزنه شما باور کنید؟[/B]؟

آقا فرمانده تیپ مرند گفته بخشنامه صادر کرده مدارک فایلمونو نمیگیره به نظرتون چه کار کنیم

ice_man_sh
11-04-2014, 22:37
؟

آقا فرمانده تیپ مرند گفته بخشنامه صادر کرده مدارک فایلمونو نمیگیره به نظرتون چه کار کنیم
من از دوستانم نشنیدم چنین بخشنامه ای بیاد، در ضمن میزان کسری شرایط روی قانون نظام وظیفه هست و هنوز قانون و یا اصلاحیه جدیدی نیومده.

از نیرو انسانی به صورت سلسله مراتب پیگیر باشین.

البته یه احتمال هست که محل خدمتتون از بین مراکز بد آب و هوا و... حذف بشه که اونم از تهران تصویب میشه.

METZELDER
11-04-2014, 23:01
دوستان من فردا میرم برای معاینه پزشکی و پر کردن برگ پزشکی

هیچ وقت فکر نمیکردم یه روز منم میرم خدمت چه زور گذشت :n29::n27:

فقط یه سوال دیگه دوستان من تیر ماه اعزامم میخوره به ماه رمضون و میگن یکم سختگیری کمتر میکنن خوب من معاف از رزم هم میتونم بگیرم اونجوری دیگه رژه هم نمیرم کامل بیکارم :n02:

فقط یه خواهشی ازتون دارم این سوالمو جواب بدید مهمه واسم من معاف از رزم رو بگیرم بعدا تو کارت پایان خدمت چیزی به اسم معاف از رزم قید میشه ؟؟؟
برای استخدامی مشکل پیش نیاره یه وقت

ice_man_sh
11-04-2014, 23:52
دوستان من فردا میرم برای معاینه پزشکی و پر کردن برگ پزشکی

هیچ وقت فکر نمیکردم یه روز منم میرم خدمت چه زور گذشت :n29::n27:

فقط یه سوال دیگه دوستان من تیر ماه اعزامم میخوره به ماه رمضون و میگن یکم سختگیری کمتر میکنن خوب من معاف از رزم هم میتونم بگیرم اونجوری دیگه رژه هم نمیرم کامل بیکارم :n02:

فقط یه خواهشی ازتون دارم این سوالمو جواب بدید مهمه واسم من معاف از رزم رو بگیرم بعدا تو کارت پایان خدمت چیزی به اسم معاف از رزم قید میشه ؟؟؟
برای استخدامی مشکل پیش نیاره یه وقت
دوست عزیز الان همه استخدام های دولتی و نیمه دولتی طب صنعتی دارن، یکی اگه مورد داشته باشه و معافی هم نگیره تو اون معاینات رد میشه. البته بستگی به مشکل طرف داره.

METZELDER
12-04-2014, 00:24
نه میدونم ولی خوب برای استخدامی ها واریکوسل رو نگا نمیکنن بکننم عمل میکنم من .

من فقط میخوام بدونم کسی معاف از رزم رو بگیره تو کارت پایان خدمتش میزنن معاف از رزم یا نه ؟؟

بعد سپاه معاف از رزم میگیره ؟؟؟

" M e H r D a D "
12-04-2014, 00:46
نه میدونم ولی خوب برای استخدامی ها واریکوسل رو نگا نمیکنن بکننم عمل میکنم من .

من فقط میخوام بدونم کسی معاف از رزم رو بگیره تو کارت پایان خدمتش میزنن معاف از رزم یا نه ؟؟

بعد سپاه معاف از رزم میگیره ؟؟؟

حدود 20 صفحه قبل:

چیزی در کارت پایان خدمت شما درج نمیشه ولی در اون چیپ الکتریکی و اسناد و سوابق شما ثبت شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روی کارت چیزی نوشته نمیشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

METZELDER
12-04-2014, 03:17
ممنون دوست عزیز ولی خوب 2000 صفحه کم نیست بخوام همشو بخونم خودش یه خدمت اموزشیه :n02:

اگه همچین اطلاعاتی توی صفحه اول باشه خیلی تعداد صفحات میاد پایین

حالا به نظر دوستان مشکل ایجاد میکنه این معاف از رزم مثلا توی شرکت نفت پتروشیمی نیروگاه برق و اینجور جاها ؟؟؟

بعد این مهمه برام معاف از رزم رو بگیرم سپاه نمیوفتم دیگه ؟

saman123123
12-04-2014, 08:55
دوستان ،تو قانون واسه پرولاپس خدمات غیر رزمی در نظر گرفته شده،من یکبار تو آموزشی همراه با اکو رفتم بهداری ،یه پزشک عمومی بود،مدارک رو دید گفت اینو همه دارن،هر چی اصرار کردم منو ننوشت به بیمارستان تا مراحل معافی رو طی کنم!!
حالا با این اوصاف دو تا سوال داشتم اول اینکه چطوری اینا رو مجاب کنم که تودوره کد یا یگان منو معرفی کنن؟
و سوال دوم هم اینکه معاف از رزمی و خدمات غیر رزمی بترتیب تو یگان دقیقا چه کاربردهایی میتونن داشته باشن در ارتش؟

در ضمن
چه فرقی بین خدمات غیر رزمی و معاف از رزمی وجود داره!!

ممنون:n16:

alireza-1991
12-04-2014, 09:52
آقا این دکتر واسه دفترچه در چه حدی معاینه میکنه ؟
یعنی اگه مشکلی داشته باشی که معاف از رزم بشی و... بهت میگه ؟

AMIR MOHAMMAD . M
12-04-2014, 10:34
ممنون دوست عزیز ولی خوب 2000 صفحه کم نیست بخوام همشو بخونم خودش یه خدمت اموزشیه :n02:

اگه همچین اطلاعاتی توی صفحه اول باشه خیلی تعداد صفحات میاد پایین

حالا به نظر دوستان مشکل ایجاد میکنه این معاف از رزم مثلا توی شرکت نفت پتروشیمی نیروگاه برق و اینجور جاها ؟؟؟

بعد این مهمه برام معاف از رزم رو بگیرم سپاه نمیوفتم دیگه ؟

همونطور که دوستمون گفتن اونا خودشون هم یه معاینه میکنن احتمالا.

شرایط کلیش هم بستگی به اون سازمان داره.

مشکل شما در حال حاضر همون طور که گفتم مثل چشم میمونه که با عمل برطرف میشه و فکر نمیکنم مشکلی برا استخدام ایجاد کنه .

قانون ، بخشنامه و یا تبصره ای وجود نداره که بگه سپاه معاف از رزم نمیگیره.

گاهی اوقات برا بعضی از کارا باید یه سرباز معاف از رزم بزارن چون به قول خودشون اگه سرباز سالم بزارن زیادی خوش به حاله سربازه میشه :n15:

آقا این دکتر واسه دفترچه در چه حدی معاینه میکنه ؟
یعنی اگه مشکلی داشته باشی که معاف از رزم بشی و... بهت میگه ؟

شاید بشه گفت اصلا معاینه نمیکنن!:n15:

بعضی هاشون یه اطلاعات کمی راجع به بعضی معافی ها دارن که البته اگه بری مثلا بیمارستان بقیه الله یا 502 ارتش یا ... بدی اون فرم رو پر کنن ، اونا معمولا اطلاعات بیشتری در این زمینه دارن.

osta_ali
12-04-2014, 11:24
من برا گرفتن امریه باید تاریخ اعزامم برج 6 باشه.کی پست کنم بهتره و اینکه میوفته تو همون 6؟
راحت میشه 2 ماه عقب یا جلو انداخت زمان اعزام رو؟(مخصوصا عقب انداختن)
راستی من سینوزیت هم دارم .میتونه برا کمتر فعالیت بدنی کردن تو آموزشی کمکم کنه؟البته نمیخوام معاف از رزم شم.اگه کمک میکنه چطوری باید درخواست بدم ؟

ariya_2pm
12-04-2014, 11:33
آقا ما تا یه هفته دیگه رهسپار میشیم بسمت جهرم شیراز ( جهنم سبز ) :n19::n20:
هم رزم نبووود؟:n25::n25:

METZELDER
12-04-2014, 11:41

مشکل شما در حال حاضر همون طور که گفتم مثل چشم میمونه که با عمل برطرف میشه و فکر نمیکنم مشکلی برا استخدام ایجاد کنه .

گاهی اوقات برا بعضی از کارا باید یه سرباز معاف از رزم بزارن چون به قول خودشون اگه سرباز سالم بزارن زیادی خوش به حاله سربازه میشه :n15:

داداش خیلی خیلی ممنونم خیلی زحمتت دادم این چند روز :n16:

من امروز یه سری کارای حساب باز کردنو گروه خونیو این کارا رو انجام دادم فردا با دفترچه میرم پیش پزشک

حالا یه سوال دیگه :n18:

برا همین اوله اول که میخوام برگ شماره دو دفترچه که ماله پزشکه پر کنم باید حتما برم پیش اون دکترایی که اسمشون تو لیست پلیس +10 هست یا نه برا برگ شماره دو هر متخصصی باشه میشه و مشکلی نداره ؟؟؟؟

من معاف از رزم رو میگیرم دیگه اون کار سختا به خصوص اردو رو نمیرم :n20: ولی خوب میدان تیر رو دوست دارم اگه معاف از رزم بشم بخوام برم میزارن ؟ :n25:

mo_ho
12-04-2014, 12:04

من امروز یه سری کارای حساب باز کردنو گروه خونیو این کارا رو انجام دادم فردا با دفترچه میرم پیش پزشک

برا همین اوله اول که میخوام برگ شماره دو دفترچه که ماله پزشکه پر کنم باید حتما برم پیش اون دکترایی که اسمشون تو لیست پلیس +10 هست یا نه برا برگ شماره دو هر متخصصی باشه میشه و مشکلی نداره ؟؟؟؟

من معاف از رزم رو میگیرم دیگه اون کار سختا به خصوص اردو رو نمیرم :n20: ولی خوب میدان تیر رو دوست دارم اگه معاف از رزم بشم بخوام برم میزارن ؟ :n25:

سلام
براي برگ شماره 2 که مربوط به پزشکه برای ما حداقل که اسفند فرستادیم اینجوری بود که باید می رفتیم پلیس +10 بعد اونجا یه برگ شبیه همون برگ شماره 2 بهت می داد که بالای اون پزشکی که باید می رفتی هم نوشته هست و اینطور نبود که هر پزشکی که بخوایم بریم
درباره میدون تیر هم بگم اینجور که مثلا برا 01 پرسیدم تو همون روزایی هست که اردو میبرن تلو ، اونجا میدون تیر داره که حالا شما نمی خوای بری اردو یه داستان دیگه اس:n02:

.................
دوستان یه سوال دارم
من 1 اردیبهشت افتادم 01 ارتش
تو برگه سفید نوشته ساعت 6 صبح پادگان باشم
بعد یکی از آشناها هم افتاده 01 همین اول اردیبهشت ولی اون شهرستانه و تو برگه نوشته که ساعت 6 صبح اول اردیبهشت ترمینال باشه که بیارنشون تهران ، پس احتمالا 2 اردیبهشت برسه
حالا اگه ما بخوایم تو یه هنگ و یگان و اینجور چیزا بیافتیم باید چیکار کنیم ؟ چون می گن معمولا هر 2-3 نفری که کنار هم باشن تو یه هنگ و یگان میافتن .حالا اون روز بعد میرسه ، راهی نیست بدون اینکه غیبت بزنن براش تو ترمینال خودش زودتر بیاد ؟

ice_man_sh
12-04-2014, 14:15

احتمالا نه حتما!

الان اگه آگهی های استخدامی رو نگاه کنید روی دو چیز تاکید داره، قانون کار و طب صنعتی.

دوست من استخدامی شرکت نفت گفتن چرا عینک داری؟ کار ت عملیاتی هست!
گفته عمل میکنم، گفتن عمل می کردی میومدی، تازه گفتن قبل عمل هم شماره چشم هات باید کمتر از 4 باشه.

خلاصه نسبت به هر سازمان و هر شغل و... سخت گیری های متفاوتی هست.

ولی اکثرا علی الخصوص جاهای بزرگ مثل شرکت نفت، وزارت نیرو و... معاینات کامل دارن.

دوست عزیز

ما تو آموزشیمون معاف از رزم ها همه جا پا به پای ما بودن فقط تو دوییدن ها اونم کسایی که مشکل حاد (قلبی و...) داشتن کنار می ایستادن، بقه رژه، تیراندازی، اردو و... همش با ما بودن.

البته یکی دو نفر از نظر روانی مشکل داشتن و اونها رو تیراندازی نبردن.

javadbaki
12-04-2014, 15:56
بچه ها جوادم از یزد لیسانس حسابداری تاریخ اعزام 4/1//برای امریه دادگستری یزد اقدام کردم//سه شنبه هفته قبل 1/19 از دادگستری اومدند از مغازه دار محل سیر تا پیاز من را از مغازه دار محل که من فکرش را هم نمیکردم پیش او بروند پرسیدند حدود 100 سوال به قول خودش ازش پرسیدند(سیر تا پیاز مشخصات من) همه چیز را عالی تعریف کرده از من //شنبه هفته قبل هم از یکی از همسایه هایمان(این بار خفیف تر-حدود 50 سوال:n02:) رفته بودند واسه تحقیق// پنجشنبه هفته قبل هم رفتم دادگستری یزد واسه مصاحبه و جا خیلی یک شیخ بود که 20 دقیقه سوال جوابم کرد وجواب دادم//سوال اصلیم به نظرتون امریه ام داره میره حتمی بشود(با وجود این که 13 تا ثبت نام کننده هستیم که چهارتاشون متاهل هستند-من مجردم-حدود 2 تا 3 نفر میخوان) دوستان به نظرتون یعنی من نزدیکای پذیرفته شدن هستم که اومدند تحقیق محلی و بعد تحقیق محلی ازم مصاحبه حضوری گرفتن؟؟؟؟//////منتظر جوابتونم من را از این برزخ درآورید(خیلی استرس دارم)

ice_man_sh
12-04-2014, 17:14
[
بچه ها جوادم از یزد لیسانس حسابداری تاریخ اعزام 4/1//برای امریه دادگستری یزد اقدام کردم//سه شنبه هفته قبل 1/19 از دادگستری اومدند از مغازه دار محل سیر تا پیاز من را از مغازه دار محل که من فکرش را هم نمیکردم پیش او بروند پرسیدند حدود 100 سوال به قول خودش ازش پرسیدند(سیر تا پیاز مشخصات من) همه چیز را عالی تعریف کرده از من //شنبه هفته قبل هم از یکی از همسایه هایمان(این بار خفیف تر-حدود 50 سوال:n02:) رفته بودند واسه تحقیق// پنجشنبه هفته قبل هم رفتم دادگستری یزد واسه مصاحبه و جا خیلی یک شیخ بود که 20 دقیقه سوال جوابم کرد وجواب دادم//سوال اصلیم به نظرتون امریه ام داره میره حتمی بشود(با وجود این که 13 تا ثبت نام کننده هستیم که چهارتاشون متاهل هستند-من مجردم-حدود 2 تا 3 نفر میخوان) دوستان به نظرتون یعنی من نزدیکای پذیرفته شدن هستم که اومدند تحقیق محلی و بعد تحقیق محلی ازم مصاحبه حضوری گرفتن؟؟؟؟//////منتظر جوابتونم من را از این برزخ درآورید(خیلی استرس دارم)
دوست عزیز چندمین باری هست که این پست رو ارسال میکنید.

ما از کجا بدونیم شما رو قبول میکنن یا نه؟ نه دست ماست نه میدونی.

اگه نمی خوای بعدا ناراحت بشی شما فرض کن قبول نمی کنن، اگه قبول کردن که چه بهتر.

سوالی که میپرسین کلا اشتباهه، چون هیچ کسی هم به این سوال اشتباه جواب نمیده مجبور میشین هی ارسال کنین.

alireza-1991
12-04-2014, 18:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پایگاه اطلاع رسانی نیروی زمینی ارتش

HOJ-JAT
12-04-2014, 20:31
اقا اینای که 10 12 سال پیش سربازیشونو خریدن تو کارتشون چی مینویسن؟ کجنکاوم اصن

+ f.a.r.i
13-04-2014, 05:58
صافی کف پا در سال 93 معافی داره ؟

AMIR MOHAMMAD . M
13-04-2014, 11:13

اگه همون فرم معاینه اولیه پزشک رو منظورته که اونو سر کوچه هم بدی یه دکتر پر کنه مشکل نداره.

اردو که باید بری و شما رو هر کاری نکنن اونجا یه کم بهتون فشار میارن.

تو اردو برا ما هر شب خشم شب میزدن و پیاده روی برد بلند و غیره که برا همه یکسان بود که البته اونایی که شرایطشون حاد بود نمیبردن.

اون آخر آموزشی هم یه جنگ مصنوعی راه انداخدن که ما فقط 100 متر دویدیم و پشت سنگر پناه گرفتیم و یه فیلم سینمایی از نزدیک دیدیم ( خدایی اینجای خدمت خیلی حال داد ) ولی اون معاف از رزما رو بردن کلی گردوندن و نقش دشمن فرضی رو داشتن.

ولی تو خود پادگان زیاد کاری باهاشون نداشتن.

میدون تیر هم دست خودشون هست.

AMIR MOHAMMAD . M
13-04-2014, 11:19
صافی کف پا در سال 93 معافی داره ؟

قاون جدیدی که هنوز ابلاغ نشده .

ولی کلا صافی کف پا باید خیلی شدید باشه تا معاف کنن و به این راحتیا معاف نمیکنن.

ali_kasper
13-04-2014, 13:15
اقا اینای که 10 12 سال پیش سربازیشونو خریدن تو کارتشون چی مینویسن؟ کجنکاوم اصن

کارت پایان خدمت دوره ضرورت

kases
13-04-2014, 14:35
دوستان در حال حاظر قانونی وجود داره که بشه خدمت خرید؟

amin5030
13-04-2014, 15:08
خیر نیست.:n06:

ali_kasper
13-04-2014, 15:22

کلا برداشته شد

holyboy
13-04-2014, 20:40
دوستان اگه برج 2 دوره تکمیلی بسیج برم به نظرتون برا اول تیر برگه کفایت از آموزش سپاه برام صادر میشه؟دورش 45 روزه

amin5030
13-04-2014, 20:45
دوستان اگه برج 2 دوره تکمیلی بسیج برم به نظرتون برا اول تیر برگه کفایت از آموزش سپاه برام صادر میشه؟دورش 45 روزه
شما محلی که برگذار می کنه رفتی از مسولش بپرسی خودش می گه کی میاد
وقتی پیارسال ما زمستون رفتیم گفت برا 1 اسفند نمی رسه فقط از کسریش می تونین استفاده کنین.

ali_kasper
13-04-2014, 21:16

ما در همین دوره رفتیم و تعدادمون زیاد بود که خواستار زود تموم شدن دوره رو داشتیم خیلی کلاسارا فشرده موندیم خیلی ها رو هم صبح رفتیم هم عصر و توافقی تو یک 25 روز کل کلاس ها و اردو تموم شد(4 روز اردو بود)
همه چی دست خودشونه

kases
14-04-2014, 14:56
امروز رفتم دفترچه اعزام به خدمت گرفتم:n03:

کل دفترچه رو زیرو رو کردم اما هیچ کدوم از قانون های معافیت شامل من نمیشد:n03:

6 ماه هم اضاف دارم:n03:

27 ماه باید خدمت کنم:n03:

دوستان یعنی هیچ راهی برای معافیت نیست؟

mhei
14-04-2014, 15:46
امروز رفتم دفترچه اعزام به خدمت گرفتم:n03:

کل دفترچه رو زیرو رو کردم اما هیچ کدوم از قانون های معافیت شامل من نمیشد:n03:

6 ماه هم اضاف دارم:n03:

27 ماه باید خدمت کنم:n03:

دوستان یعنی هیچ راهی برای معافیت نیست؟

اينجا رو خوب و با دقت بخون :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخرين راهش اينه كه اگه خوب خدمت كني آخراي خدمتت يه نامه رضايت خدمتي و در خواست بخشش اضافه خدمت دفترچه اي مينويسي و به فرمانده ات ميدي كه معمولا مي بخشن يا يك ماه نگهت ميدارن يا اونقدر مرخصي بهت ميدن تا خودت حال كني و اضافه رو بكشي.پس نا اميد نباش.

ali_kasper
14-04-2014, 20:29
هیچ اضافه خدمتی نمیکشی شما راحت برو خدمت 6 ماه اضافه خدمتت رو میبخشن وقتی رفتی میبینی همه چی پارتی بازیه و قانونی نیست،سرباز صفر ما شش ماه اضافه خدمت دفترچه داشت هش رو بخشیدن 2 ماه اضافه همه رفت مرخصی،دیگه اینو دیدم جلو چشمم
هیچ نگران نباش

mojtaba-tehran
14-04-2014, 21:32
هیچ اضافه خدمتی نمیکشی شما راحت برو خدمت 6 ماه اضافه خدمتت رو میبخشن وقتی رفتی میبینی همه چی پارتی بازیه و قانونی نیست،سرباز صفر ما شش ماه اضافه خدمت دفترچه داشت هش رو بخشیدن 2 ماه اضافه همه رفت مرخصی،دیگه اینو دیدم جلو چشمم
هیچ نگران نباش

سلام
علی جان دوست عزیز
اصلا قصد جسارت ندارم
اما میخاستم بگم که میدونستین این جمله ای که برای امضا انتخاب کردین خیلی بار منفی داره برا دوستانی که میخان تازه 21 ماه خدمت رو شروع کنند ؟؟؟؟؟(یکیش خودم)
آدم روحیه اش رو از دست میده کلا

AMIR MOHAMMAD . M
14-04-2014, 21:58
سلام
علی جان دوست عزیز
اصلا قصد جسارت ندارم
اما میخاستم بگم که میدونستین این جمله ای که برای امضا انتخاب کردین خیلی بار منفی داره برا دوستانی که میخان تازه 21 ماه خدمت رو شروع کنند ؟؟؟؟؟(یکیش خودم)

اتفاقا خوبه چون بعد از یه مدت که میبینی با به روز شدن امضا احساس میکنی چه زود گذشت.:n04:

من از اون موقع که امضای علی آقا ( نبـــــــــــــــــود 6 مــــــــــــــــاه دیگــــــــــــــــــــــ ه ) یادمه و هر ماه که میگذره حتی من احساس میکنم چه زود گذشت.

کلا تو خدمت یه چیز یادتون باشه ، اونم اینه که نیمه اول خدمت بگید مثلا 6 ماه خدمتم ولی نیمه دوم بگید مثلا 6 ماه دیگه مونده.

اینجوری خیلی زودتر میگذره.:n04:

یه راهشم اینه که اصلا نشمری.:n27:

شما هر روز که بری پادگان شاید برات دیر بگذره ولی وقتی که میای خونه میبینی اون روز چقدر زود گذشت.

این شمارشم همینه ، وقتی میبینی که قبلش چهقدر زود گذشته این اعتماد به نفس به وجود میاد که بعدشم زود میگذره.

indust
14-04-2014, 23:12
من از دوستانم نشنیدم چنین بخشنامه ای بیاد، در ضمن میزان کسری شرایط روی قانون نظام وظیفه هست و هنوز قانون و یا اصلاحیه جدیدی نیومده.

از نیرو انسانی به صورت سلسله مراتب پیگیر باشین.

البته یه احتمال هست که محل خدمتتون از بین مراکز بد آب و هوا و... حذف بشه که اونم از تهران تصویب میشه.

آقا تشکر فرمانده تیپ میگه فروردین 93 از منطقه بد اب و هوا دراومده حالا یه ماه ما مونده تموم شه حداقل تا فروردین که 13 ماه تو منطقه بد اب و هوا خدمت کردیم باید ماهی سه روز کسری بدن اینو.هم نمیدن اصلا حرف سرشان نمیشه به تهران مراجعه کنیم?

ice_man_sh
15-04-2014, 00:28
آقا تشکر فرمانده تیپ میگه فروردین 93 از منطقه بد اب و هوا دراومده حالا یه ماه ما مونده تموم شه حداقل تا فروردین که 13 ماه تو منطقه بد اب و هوا خدمت کردیم باید ماهی سه روز کسری بدن اینو.هم نمیدن اصلا حرف سرشان نمیشه به تهران مراجعه کنیم?
اگه از بین مناطق بد آب و هوا حذف شده باشه نمیشه کاری کرد.

sasan.69
15-04-2014, 00:40
درسم داره تموم میشه و این استرس لعنتی خدمت خوابو ازم گرفته..

kases
15-04-2014, 04:58

به خودت سخت نگیر منم باید برم خدمت با 6 ماه اضافه دفترچه

به این فکر نکن که در طول این 21 ماه چقد سختی میکشی به این فکر کن که این مدت میگذره
فقط به عنوان یک دوره بهش نگاه کن که باید بگذرونی

Doctor Splinter
15-04-2014, 07:40
فک نکنم کسی بدتر از من بوده باشه اوضاعش که وسط کارشناسی از دانشگاه اخراج شدم و حتی مدرکم معادل کاردانی نشد و با دیپلم رفتم خدمت و جایی بودم که یکی از بدترین پادگانای ایران بود ولی گذشت:n24:

AMIR MOHAMMAD . M
15-04-2014, 10:53

شما هنوز درست تموم نشده اونوقت تو فکر خدمتی!؟

بی خیال بابا :n04:

من تا وقتی وسایلمو نذاشته بودم اصلا عین خیالم نبود . :n05:

+

بعضی از دوستان دارن از خدمت یه غول الکی درست میکننا.

بزارین خدمتتون تموم شه اونموقع میفهمین غول چیه و چه خبره :n28:

javadbaki
15-04-2014, 12:04
چه ها سلام-جواد هستم از یزد-لیسانس حسابداری با تاریخ اعزام 4/1 امریه دادگستری یزد اسم نوشتم (کلا 2 نفر میخوان) دیروز رفتم گفت 13 نفر شدیم (طرف گفت چهار نفرتون متاهل هستند و بهم گفت شانست را 5 درصد بدون-چون اولویت با متاهلین است) /طرف گفت پرونده ها را اول اردیبهشت میفرستند تهران تا تهران انتخاب کند////حالا به نظرتون برم دنبال امریه ارگان دیگه یا اینکه توکل کنم به خدا تا شاید قبول بشم؟؟
بچه ها شبی ساعت 8.30 شب از مسجد میامدم به خانه یک دفعه پلاستیک فروشی محل جلوم را گرفت گفت دیروز ساعت 11 صبح در مغازه بودم یک دفعه دیدم یک آدم کت شلواری خیلی شیک آمد درمغازه و یک عکس بزرگ شده من را نشون من داد وشروع کرد به سوال پرسیدن-بهم گفت طرف ندیکای یکصد سوال ازمن پرسید(با دختر رفت و آمد داره در محل-یقه لباسش باز می گذارد یا نه-اهل مسجد و نماز وپایگاه و سیگار و نماز جمعه و ولایت و...)که همه را فروشنده محل من را تایید کرده گفت طرف وقتی سوالاش تمام شد خیلی خوشحال یود وهمه را دقیق یادداشت کرد و درآخر خودش را معرفی و گفت کارمند دادگستری یزد بودم// فروشنده خیال میکرد واسه تحقیق استخدامی اومدند(نمیدانست امریه چیه)///به نظرتون دارم میرم پذیرفته بشم؟؟؟؟؟(یاآوری)

بچه ها صبحی ساعت 8.30 صبح رفتم دادگستری یزد و مصاحبه حضوری شروع شد یکی آخوند بود و حدودای نیم ساعت شروع کرد به 3 برگه آچار پر کردن رو هم رفته 15 سوا پرسید(وضعیت خانواده -چقد نماز قضا و روزه قضا دارم-چگونگی تیمم-نماز جمعه-ولایت فقیه و...)من خیلی بیشتر از اینا خودم را آماده کرده بودم//به نظرتون با این همه مراحل زیاد ممکن است که بازم پذیرفته نشم؟؟/چون 13 نفر هستیم//دلم افتاده دارم میرم قبول بشم//نظر شما چیه با وجود اینکه چهارنفرمان متاهل هستند و من مجرد//قبول میشم؟؟؟

kases
15-04-2014, 14:04
دوستان همراه دفترچه یه برگه دیگه به من دادن به نام '' برگه معاینه اولیه مشمولان '' تو این برگ که باید توسط پزشک پر بشه یه سری موارد هست مثل : وضعیت ستون فقرات ،شکم ،وضعیت اندام تناسلی ،پوست و. .....

حالا اگه واقعا مشکلی داشته باشم و بگم فلان مشکل دارم تو تقسیم سربازا تاثیری خاصی داره مثلا اگه بگم مشکل اعصاب و روان دارم ممکنه منو بندازن تو یه پادگان که همه دیونه هستن یا یه مکان خاص....

اگه مشکلات کتمان کنم بعدا تو حین خدمت مشخص بشه فلان مشکل دارم چه اتفاقی میفته
من نرمی دریچه قلب دارم ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

shahinfarasystem
15-04-2014, 14:45
ه ها سلام-جواد هستم از یزد-لیسانس حسابداری با تاریخ اعزام 4/1 امریه دادگستری یزد اسم نوشتم (کلا 2 نفر میخوان) دیروز رفتم گفت 13 نفر شدیم (طرف گفت چهار نفرتون متاهل هستند و بهم گفت شانست را 5 درصد بدون-چون اولویت با متاهلین است) /طرف گفت پرونده ها را اول اردیبهشت میفرستند تهران تا تهران انتخاب کند////حالا به نظرتون برم دنبال امریه ارگان دیگه یا اینکه توکل کنم به خدا تا شاید قبول بشم؟؟
این را گفتم واسه یادآوری/بچه ها امروز ساعت 12 از دادگستری یزد زنگ زدند فردا پنجشنبه 8 صبح بیا برای مصاحبه-از امریه هایی که چند ماهی است در دادگستری یزد خدمت میکنند رفتم پرسیدم گفتند داره احتمال پذیرشت میرود بالا//شما هم همین نظر را دارید؟؟؟

سلام برای خدمت رو حرف هیچ کسی حساب نکن حتی اگه قسم ایه میخوره
10 جا باید بسگاری یکیش بگیره خوبه ... اگرم دوتاش گرفت یکی شو میری از اون یه نفر دیکه عذر خواهی میکنی که نشد

javadbaki
15-04-2014, 16:04
سلام برای خدمت رو حرف هیچ کسی حساب نکن حتی اگه قسم ایه میخوره
10 جا باید بسگاری یکیش بگیره خوبه ... اگرم دوتاش گرفت یکی شو میری از اون یه نفر دیکه عذر خواهی میکنی که نشد

پس چه طور میگویند (ازچندنفر پرسیدم) که اگر دو جا در امریه پذیرفته شده قطعی بشیم /چون حق کسی را گرفتیم و اون شخص به خاطر اینکه ما چند جا ثبت نام کردیم از ثبت نام محروم شده/اونوقت دو تاش را باطل و باید به صورت معمولی بریم خدمت/منتظر جوابتون هستم

howhow
15-04-2014, 16:08
امروز بلاخره کسری م ثبت شد :n12:

howhow
15-04-2014, 16:13
شما هنوز درست تموم نشده اونوقت تو فکر خدمتی!؟

بی خیال بابا :n04:

من تا وقتی وسایلمو نذاشته بودم اصلا عین خیالم نبود . :n05:

+

بعضی از دوستان دارن از خدمت یه غول الکی درست میکننا.

بزارین خدمتتون تموم شه اونموقع میفهمین غول چیه و چه خبره :n28:

خدمت تو اکثر جاها یه بدی داره اونم تلف شدن وقته وگرنه خیلی جاها هستن که خدمت آسونه و خیلی جاها خدمت عالیه مثلا من خودم بدون پارتی تو ستاد فرماندهی یکی از استانها خدمت میکنم یا جناب سروان صدام میکنن یا مهندس جوری که گاهی آدم خودش خجالت زده میشه ... درکل میگذره چشم رو هم گذاشتم ماه 4 ام هم تموم شد.. به قول نوشته های تو پادگان میگذره ولی من از این روزا نمیگذرم...:n02:

SNOW PATROL
15-04-2014, 18:12
چه ها سلام-جواد هستم از یزد-لیسانس حسابداری با تاریخ اعزام 4/1 امریه دادگستری یزد اسم نوشتم (کلا 2 نفر میخوان) دیروز رفتم گفت 13 نفر شدیم (طرف گفت چهار نفرتون متاهل هستند و بهم گفت شانست را 5 درصد بدون-چون اولویت با متاهلین است) /طرف گفت پرونده ها را اول اردیبهشت میفرستند تهران تا تهران انتخاب کند////حالا به نظرتون برم دنبال امریه ارگان دیگه یا اینکه توکل کنم به خدا تا شاید قبول بشم؟؟

دوست عزیز و گرامی من هر روز دارم دارم این تاپیک رو چک میکنم و روزی نیست که این پست بشدت تکراری شما رو نبینم
اگر کسی میدونست جواب شما رو میداد مثل دوستانی که جواب شما رو دادند
شما حق ندارید هر روز بیاید این پستتون رو تکرار کنید....پستاتون رو هم در یک ارسال بفرستید
این تاپیک دارایی شخصی شما نیست که مدام بیاید سوال تکراری خودتون رو پشت سر هم ارسال کنید
لطفا به حقوق دیگران احترام بگذارید اگر همه مثل شما بخواهند سوال های بی پاسخ و یا حتی با پاسخ خود را
پشت سرهم ارسال کنند بنظرتون جالبه ؟

ali_kasper
15-04-2014, 19:06
دوستان همراه دفترچه یه برگه دیگه به من دادن به نام '' برگه معاینه اولیه مشمولان '' تو این برگ که باید توسط پزشک پر بشه یه سری موارد هست مثل : وضعیت ستون فقرات ،شکم ،وضعیت اندام تناسلی ،پوست و. .....

حالا اگه واقعا مشکلی داشته باشم و بگم فلان مشکل دارم تو تقسیم سربازا تاثیری خاصی داره مثلا اگه بگم مشکل اعصاب و روان دارم ممکنه منو بندازن تو یه پادگان که همه دیونه هستن یا یه مکان خاص....

اگه مشکلات کتمان کنم بعدا تو حین خدمت مشخص بشه فلان مشکل دارم چه اتفاقی میفته
من نرمی دریچه قلب دارم ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

شما در حین خدمت هر مشکل پزشکیتون رو کتمان یا مخفی کنید تمام مسعولیت به عهده خودتونه،حتی بیمه جان شما
هر مشکلی دارید بگید ثبت کنید و هیچ چیزی به اندازه سلامتی شما اهمییت نداره
هیچ تاثیری رو تقسیم نداره
وقتی اومدی خدمت متوجه میشی که دفاع از حقوق سلامتیت چه قدر اهمییت داره

ali_kasper
15-04-2014, 19:16
سلام
علی جان دوست عزیز
اصلا قصد جسارت ندارم

ممنون که گفتین
امضای من همونجور که دوست خوبم گفت برای اعتماد به نفس خودمه و گذر زود ماه ها
نبود فلان ماه دیگه برای کور کردن چشم تازه سربازا نیست
برای دیدن گذشتن ماه ها پشت سرهم و بی خیالی همس
من سربازم،هر سربازی نبود میکشه،هر سربازی که ترخیص شد میخنده حتی اگه
هم خدمتیش دلگیرو تازه اومده خدمت،این ذات سربازیه
ببین لحظه لحظه سربازی دیییییییر میگذره اما کل سربازی زوووووود میگذره
5 روز دیگه امضام تغییر میکنه

naderl
15-04-2014, 21:32
من قبول خرداد هستم برگه معافیت تحصیلیم هم خرداد ماه سال تحصیلی 92-91 هست.
حالا باید تا خرداد 93 دفترچه رو پست کنم ولی از اونجایی که باید یه جوری اون سه ماه تابستون رو هم با تمدید و اینا بندازم تو پاییز تا برم دانشگاه، طبیعتا هرچی دیرتر دفترچه رو پست کنم به نفعم هست.
الان مشکلم اینه که من باید دفترچه رو اواخر اردیبهشت (یعنی حدود یک ماه دیگه) پست کنم که قبل از خرداد هست یا تا اواخر خرداد فرصت دارم تا دفترچه رو پست کنم. چون یه بنده خدایی میگفت قبول خردادی یعنی باید قبل از خرداد 93 پست کنی یکی دیگه میگفت 25 خرداد برو دنبال کارهاش تا اخر خرداد وقت داری و غیبت نمیخوری.
کسی از دوستان راجع به زمان دقیق پست کردن دفترچه (قبل از اینکه خرداد بشه یا تا اخر خرداد) اطلاع داره
دمتون گرم

AMIR MOHAMMAD . M
15-04-2014, 22:24
حالا باید تا خرداد 93 دفترچه رو پست کنم ولی از اونجایی که باید یه جوری اون سه ماه تابستون رو هم با تمدید و اینا بندازم تو پاییز تا برم دانشگاه، طبیعتا هرچی دیرتر دفترچه رو پست کنم به نفعم هست.
الان مشکلم اینه که من باید دفترچه رو اواخر اردیبهشت (یعنی حدود یک ماه دیگه) پست کنم که قبل از خرداد هست یا تا اواخر خرداد فرصت دارم تا دفترچه رو پست کنم. چون یه بنده خدایی میگفت قبول خردادی یعنی باید قبل از خرداد 93 پست کنی یکی دیگه میگفت 25 خرداد برو دنبال کارهاش تا اخر خرداد وقت داری و غیبت نمیخوری.
کسی از دوستان راجع به زمان دقیق پست کردن دفترچه (قبل از اینکه خرداد بشه یا تا اخر خرداد) اطلاع داره
دمتون گرم

شما اگه کل کارات رو 31 خرداد هم انجام بدی و دفترچت پست بشه مشکلی نداره ولی از 1 تیر وارد غیبت میشی

amin5030
15-04-2014, 22:35
دمتون گرم
شما همه کار فارغ التحصیلی رو انجام بدی اخرش یک برگه بهت می دن که روز دقیق فارغ شدن داخلش هست مال من 20/12 بود از اون تاریخ 1 سال وقت داری,3-4 روز قبلش اقدام کنی مشکلی نیست.

AMIR MOHAMMAD . M
15-04-2014, 22:47
شما همه کار فارغ التحصیلی رو انجام بدی اخرش یک برگه بهت می دن که روز دقیق فارغ شدن داخلش هست مال من 20/12 بود از اون تاریخ 1 سال وقت داری,3-4 روز قبلش اقدام کنی مشکلی نیست.

قبلا یادمه با توجه به ماهی که توش درست تموم شده و تو مدرکت زده محاسبه میشد و تا آخر همون ماه در سال بعد فرصت داشتی تکلیف خدمت رو مشخص کنی.

جدیدا به نامه میزنن و روزانه حساب میکنن؟!

meysam1321
15-04-2014, 23:24
دمتون گرم

شما دانشگاه رو در خرداد تموم کردین یا مدرسه(پیش دانشگاهی سابق)؟
توی دانشگاه که مینویسه دقیقا کدوم روز ؛ و اینکه میخواین تابستان هم تموم شه، احتمالا دنبال نتیجه کنکور.
و تا جایی که میدونم برا مدرسه 6 ماه بعد از فراغت از تحصیل هست.
اگر هم دانشگاهی باشی، میتونی تا آخرین روزی که توی برگه نوشتن دفترچه نفرستی (ولی باید به این نکته توجه کنی که حتما اون روز پلیس+10 کار کنه)
من خودم 10 اسفند دادم دفترچه رو به پلیس+10، اپراتور گفت که فعلا گفتن ثبت نکنین و بالاخره 14 اسفند ثبت شد.

این چیزا رو درنظر بگیرین و برنامه بریزین برا سربازیتون و شاید هم دانشگاه.

AMIR MOHAMMAD . M
15-04-2014, 23:37

اگه اخراجی یا انصرافی از دانشگاه باشی 6 ماه هست وگرنه بعد از پایان تحصیلات در همه مقاطع یک سال فرصت هست

meysam1321
16-04-2014, 01:55
اگه اخراجی یا انصرافی از دانشگاه باشی 6 ماه هست وگرنه بعد از پایان تحصیلات در همه مقاطع یک سال فرصت هست

من چند بار دیده ام که اینجا دوستان مینویسن برا انصرافی و اخراج، مهلت 6 ماه هست

در صفحه 7 دفترچه (مهلت معرفی مشمولان)
1- افرادي که قبل ازورود به سن مشموليت ترک تحصيل کرده و يا فارغ التحصيل شده اند ، از اول ماهي که وارد سن 18 سالگي تمام مي شوند به مدت شش ماه مهلت داشته تا وضعيت خدمتي خويش را مشخص نمايند.
2- دانش آموزان ، دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول که داراي معافيت تحصيلي بوده و برابر سقف سنوات تعيين شده ، مشغول تحصيل هستند، در صورت ترک تحصيل ، انصراف ، اخراج و يا فراغت از تحصيل مي بايست حداکثر ظرف يکسال از تاريخ انصراف ، ترک تحصيل و.... وضعيت خدمتي خود را مشخص نمايند.

و همین رو چند روز پیش 20 فروردین 93 توی سایت نظام وظیفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتن.

اون 6 ماهی هم که من گفتم، در بند 1 توضیحش رو داده که برا چه کسانی هستش.

naderl
16-04-2014, 06:52
دست همتون درد نکنه که جواب دادین.

والله همه کارهای فارغ التحصیلی رو انجام دادم پرونده رو هم از مدرسه گرفتم که یه برگه فراغت از تحصیل هست که نوشته من در رشته پیش دانشگاهی در دوره متوسطه این واحد آموزشی به تحصیل اشتغال داشته و در: خرداد سال تحصیلی 92-91 فارغ التحصیل شده است.

قبلا یادمه با توجه به ماهی که توش درست تموم شده و تو مدرکت زده محاسبه میشد و تا آخر همون ماه در سال بعد فرصت داشتی تکلیف خدمت رو مشخص کنی.

ممنون.
به کی نامه میزنن؟؟

شما دانشگاه رو در خرداد تموم کردین یا مدرسه(پیش دانشگاهی سابق)؟
توی دانشگاه که مینویسه دقیقا کدوم روز ؛ و اینکه میخواین تابستان هم تموم شه، احتمالا دنبال نتیجه کنکور.
اگر هم دانشگاهی باشی، میتونی تا آخرین روزی که توی برگه نوشتن دفترچه نفرستی (ولی باید به این نکته توجه کنی که حتما اون روز پلیس+10 کار کنه)
من خودم 10 اسفند دادم دفترچه رو به پلیس+10، اپراتور گفت که فعلا گفتن ثبت نکنین و بالاخره 14 اسفند ثبت شد.

این چیزا رو درنظر بگیرین و برنامه بریزین برا سربازیتون و شاید هم دانشگاه.

من پیش دانشگاهی رو خرداد 92 تموم کردین.
نه دیگه 6 ماه که نیست، همین الان هم خودتون اون بند رو گذاشتید که نشون میده 6 ماه نیست:
2- دانش آموزان ، دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول که داراي معافيت تحصيلي بوده و برابر سقف سنوات تعيين شده ، مشغول تحصيل هستند، در صورت ترک تحصيل ، انصراف ، اخراج و يا فراغت از تحصيل مي بايست حداکثر ظرف يکسال از تاريخ انصراف ، ترک تحصيل و.... وضعيت خدمتي خود را مشخص نمايند.

پس با این حساب منم باید بین 25 خرداد تا آخر خرداد دفترچه رو پست کنم و امیدوارم که بتونم تا سه ماه (یعنی تا پاییز) تاریخ اعزام رو عقب بندازم تا وارد دانشگاه شم.
مرسی.

amin5030
16-04-2014, 10:06

یعنی شما می فرماین قبلا ماه فارغ التحصیلی در نامه ذکر می شد؟
نامه من دقیق روز 20 اسفند نوشته فارغ التحصیل شدم.

AMIR MOHAMMAD . M
16-04-2014, 12:47
من چند بار دیده ام که اینجا دوستان مینویسن برا انصرافی و اخراج، مهلت 6 ماه هست

در صفحه 7 دفترچه (مهلت معرفی مشمولان)
1- افرادي که قبل ازورود به سن مشموليت ترک تحصيل کرده و يا فارغ التحصيل شده اند ، از اول ماهي که وارد سن 18 سالگي تمام مي شوند به مدت شش ماه مهلت داشته تا وضعيت خدمتي خويش را مشخص نمايند.

و همین رو چند روز پیش 20 فروردین 93 توی سایت نظام وظیفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتن.

اون 6 ماهی هم که من گفتم، در بند 1 توضیحش رو داده که برا چه کسانی هستش.

الان روال همونه که بالا گفتم.

شایدم من اشتباه میکنم :n15:پس به دوستان توصیه میکنم که تو این موارد مهم که ممکنه باعث بشه بی خودی چند ماه اضافه خدمت بخورید بعد از مشورت با دوستان خودتون هم جهت اطمینان برید از +10 بپرسید که کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

به کی نامه میزنن؟؟

من خودم از اون دوستمون که این موضوع رو مطرح کردن پرسیدم و نگفتم که این کار باید انجام بشه.

THE CORRE
16-04-2014, 15:24
مگه قراره ادم توی سربازی بمیره که اینقدر استرس در موردش دارید

من خودم اعزامی هفته بعدم توکل کردم به خدا انگار نه انگار که قراره برم

والا من از هرکی شنیدم میگن الانه سرباز صفر رو هم اذیت نمیکنن زیاد

بعدش هرجوری بهش نگاه کنید همون جوری میگذره

باورکنید خوش بهش نگاه کنید به نفعتونه

ali_kasper
16-04-2014, 16:02

شما تا آخر اسفند سال بعد از فارغ التحصیلیتون فرصت دارید

METZELDER
16-04-2014, 17:46
دوستان یه موووورد خیلی اضطراری تو رو خدا سریع جواب بدید

من همین الان نوبت دکتر دارم متخصص کلیه و .... ولی تو لیست پلیس +10 نیست مشکلی نداره میدونم ولی من این مهر بزنه بعد دفترچه رو بفرستم اونا خودشون منو میفرستن پیش دکتر معتمد خودشون درسته ؟؟؟؟؟؟

خوب من رو تابلو اعلانات پلیس +10 اسامی دکتر های معتمد رو دیدم من برم پیش یکی از همینا این برام بزنه واریکوسل درجه 3 دیگه تمومه ؟؟؟؟؟؟ یا باز اونا دوباره منو میفرستن پیش کسی ؟؟؟؟

meysam1321
16-04-2014, 23:29
من پیش دانشگاهی رو خرداد 92 تموم کردین.
نه دیگه 6 ماه که نیست، همین الان هم خودتون اون بند رو گذاشتید که نشون میده 6 ماه نیست:

پس با این حساب منم باید بین 25 خرداد تا آخر خرداد دفترچه رو پست کنم و امیدوارم که بتونم تا سه ماه (یعنی تا پاییز) تاریخ اعزام رو عقب بندازم تا وارد دانشگاه شم.
مرسی.

دوست عزیز
شما متولد کدوم ماه هستین؟

اگه متولد 1 تیر 1374 به اینور هستین (مثلا 10 مرداد 74)، شما جزو بند 1 اون قانون هستین و فقط 6 ماه (اگه متولد مرداد باشین، 6 ماه بعدش میشه بهمن؛یعنی تا یکم بهمن ماه)مهلت دارینیا برین دانشگاه، یا برین سربازی (وضعیت خدمت رو مشخص کنین.)

ولی اگه قبل از خرداد74 باشین (مثلا 10 اردیبهشت 74)، چون بعد از وارد شدن به سن مشمولیت فارغ التحصیل شدین، یک سال فرصت دارین (یعنی تا خرداد93 -احتمالا اول خرداد- ) که وضعیت خدمتتون رو مشخص کنید.

این قانونی هست که توی دفترچه صفحه 7 نوشته شده، 7 روز پیش هم توی سایت نظام وظیفه آورده شده و پسردایی من هم جزو بند 1 بود (متولد شهریور)، با اینکه پدرش هم سرهنگ بود، هیچ کاری نتونست بکنه.
مجبور شد از این رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنه، تا براش معافیت تحصیلی رد کنن.
حالا اگه شما جزو بند 1 هستین، برین دانشگاه آزاد شهرتون (یا نزدیک شهرتون) رو بگردین ببینین بدون کنکور دارن ثبت نام میکنن یا نه.
نکته: اگه از این روش استفاده کنین، مجبورین انصراف بدین، پس حق استفاده از انصرافتون رو مصرف میکنین.

Ghaioom
17-04-2014, 07:13
عاقایون من اخرش نفهمیدم هر دو ماه اول برجا میرن سربازی یا نه؟

یسوال دگه: اگه دانشگاه رو تمومیده باشی و برات اضاف بزنن که فک کنم میزنن چطوری رفع میشه؟ خودشون میرفعن یا باید بری دنبالش؟ عایاا

" M e H r D a D "
17-04-2014, 11:18
عاقایون من اخرش نفهمیدم هر دو ماه اول برجا میرن سربازی یا نه؟

یسوال دگه: اگه دانشگاه رو تمومیده باشی و برات اضاف بزنن که فک کنم میزنن چطوری رفع میشه؟ خودشون میرفعن یا باید بری دنبالش؟ عایاا

موعد اعزام: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلیه مشمولان دیپلم و زیر دیپلم نوزدهم هر ماه و مشمولان دارای مدارک دانشگاهی، اول ماه های زوج (مث برج 2 ، 4 ، 6 و...) اعزام دارند.

واسه سوال دوم اگه مظورتون اینه که رفتید دانشگاه ولی با تاخیر معافیت تحصیلی واستون رد کردن و باعث شده که غیبت بخورید، اول برگ سبز رو بگیرید که ببینید خودشون غیبت رو حذف کردن یا نه ، اگه توی برگ سبز واستون غیبت زده بودن همون نامه معرفی به نظام وظیفه (یا مدرک موقت) که دانشگاه بهتون داده (و اگه نا پیوسته یا ارشد خوندید نامه یا مدرک تمام مقاطع ) رو ببرید به خود نظام وظیفه تا اونجا واستون درستش کنن...

* من هم همین مشکل واسم پیش اومد ، با این که دو سال پیش رفتم نظام وظیفه تا کارای معافیت تحصیلیم رو انجام بدم بهم گفتن که اضافه خدمتت حذف میشه ولی 15 روز پیش که برگ سبز گرفتم دیدم 90 روز اضافه دارم! منم مدارک تحصیلی رو بردم نظام وظیفه و توی یک ساعت مشکلم حل شد *

AmirSAMSUNG
17-04-2014, 11:37
دوستان یه موووورد خیلی اضطراری تو رو خدا سریع جواب بدید

من همین الان نوبت دکتر دارم متخصص کلیه و .... ولی تو لیست پلیس +10 نیست مشکلی نداره میدونم ولی من این مهر بزنه بعد دفترچه رو بفرستم اونا خودشون منو میفرستن پیش دکتر معتمد خودشون درسته ؟؟؟؟؟؟

خوب من رو تابلو اعلانات پلیس +10 اسامی دکتر های معتمد رو دیدم من برم پیش یکی از همینا این برام بزنه واریکوسل درجه 3 دیگه تمومه ؟؟؟؟؟؟ یا باز اونا دوباره منو میفرستن پیش کسی ؟؟؟؟

شما باید برید به یکی از پزشک های معتمد ناجا که لیستشون در دفاتر پلیس +10 هست برای معاف شدن هم باید در کمیسیون پزشکی سازمان وظیفه عمومی محل سکونت معاینه بشید

Ho3ein A
17-04-2014, 13:59
1) وضعیت حموم چطوریه؟ به قول یکی اگه مشکل شرعی :n02: برات پیش اومد نصفه شب میشه رفت حموم؟
2) من که تک پسر هستم،باید یه نامه هم از ثبت احوال بگیرم یا فقط کپی برابر اصل شناسنامه پدر و مادرم بسه؟

ice_man_sh
17-04-2014, 16:02
1) وضعیت حموم چطوریه؟ به قول یکی اگه مشکل شرعی :n02: برات پیش اومد نصفه شب میشه رفت حموم؟
2) من که تک پسر هستم،باید یه نامه هم از ثبت احوال بگیرم یا فقط کپی برابر اصل شناسنامه پدر و مادرم بسه؟
بستگی به مرکز داره، مرکز آموزش ما بعد شامگا هبرنامه زمانبندی برای هر گروهان داشت و بعد از بیدار باش (زمان نماز و صبحانه) برای کسایی که زدن به جدول حموم آماده هست.

کپی برابر اصل + جواب نامه از ثبت احوال (دقت کنید گفتم جواب نامه، یعنی حین آموزش نامه میدن برای اون جواب میگیرین)

alaatash
17-04-2014, 18:14
سلام دوستان
من الان6ماه بسیج فعال دارم
من اگه الان برم خدمت بعد هروقت فرصت کنم(درحین خدمت) فعالیتم رو ادامه بدم وکارتم بشه 1ساله
درادامه خدمت میتونم بابت 1ساله بودن 1ماه کسری بگیرم؟
یا حتما باید 1سال یا هرچندسالی که فعال دارم باید قبل خدمت باشه؟
h-blade
17-04-2014, 18:19
سلام دوستان
من الان6ماه بسیج فعال دارم
من اگه الان برم خدمت بعد هروقت فرصت کنم(درحین خدمت) فعالیتم رو ادامه بدم وکارتم بشه 1ساله
درادامه خدمت میتونم بابت 1ساله بودن 1ماه کسری بگیرم؟
یا حتما باید 1سال یا هرچندسالی که فعال دارم باید قبل خدمت باشه؟
شما از تاریخی که به خدمت اعزام میشید پرونده بسیجتون راکد میشه تا موقعی که خدمتتون تموم بشه....

alaatash
17-04-2014, 18:29
شما از تاریخی که به خدمت اعزام میشید پرونده بسیجتون راکد میشه تا موقعی که خدمتتون تموم بشه....

ممنون بابت پاسخ گوییتون
پس کلا این 6ماه فعال به دردم نمیخوره؟

mashhad1936
17-04-2014, 20:47
سلام دوستان ببخشید من خیلی سریع میخوام برم سر اصل مطلب
من 35روز پیش برای بیماری واریکوسل به بهداری مراجعه کردم و بهداری منو به دکتر و دکتر هم منو به بیمارستان معرفی کرد اما بهداری بدلیل آماده باش بودن نفرستاد و قرار شد بعد از تعطیلات عید برم بیمارستان اما بعد از عید منواز پاسگاه به راهنمایی و رانندگی فرستادن ولی وقتی خواستم از اینجا اقدام کنم مانع شدن و با اصرار من اومدم پیش جناب رئیس که ایشون هم مانع شد. بعد از این من تصمیم گرفتم خودم به بیمارستان خصوص مراجعه کنم برای همین نامه بهداری که قرار بود منو بفرسته رو برداشتم و اومدم بیمارستان (یجورای فک کنم فرار محسوب میشه) الان چی میشه
4-5 روز فرار اینجوریی جریمش چیه ؟
من چند روز دیگه کمیسیون پزشکی دارم میتونن مانع بشن که نیام کمیسیون ؟
میتونن مانع از ادامه تحصیلم بشن ؟ من دانشجوی انصرافی مقطع لیسانس بودم
لطفا جواب بدین
please
please

shadmehr51
17-04-2014, 22:02
سلام
من امروز آموزشیم تموم شد خدا رو شکر ک ب خوبی تموم شد. مالک اشتر بودم.الان افتادم راهنمایی و رانندگی تهران.فقط از دوستان کسی میدونه ک چ جوریاست؟خوبه یا نه؟اصلا پستاش چ جوریه؟و...
راستی به ازای هر 100 کیلومتر چقد مرخصی میدن؟

11amir
17-04-2014, 22:24
سلام.
ميخواستم بدونم اعزامي هاي اسفند رو ميتونن بيشتر نگه دارن به خاطر تعطيلات زيادشون؟ يني ممكنه تا اول ارديبهشت ترخيص نشن؟

پیروز99
17-04-2014, 23:09
سلام
من اموزشی 01 و دوره کد شیراز بودم اگه سوالی راجع به 01 یا مرکز پیاده شیراز دارین در خدمتم.

ice_man_sh
17-04-2014, 23:14
ممنون بابت پاسخ گوییتون
پس کلا این 6ماه فعال به دردم نمیخوره؟
نه 6 ماه به درد نمیخوره.

meysam1321
17-04-2014, 23:30
سلام.
ميخواستم بدونم اعزامي هاي اسفند رو ميتونن بيشتر نگه دارن به خاطر تعطيلات زيادشون؟ يني ممكنه تا اول ارديبهشت ترخيص نشن؟

نه خیر
تعطیلات و مرخصی و .... جزو آموزشی حساب میشه
(میتونستن نزارن بیایین، حتی یک روز. حالا که لطف کردن، دیگه جزو خدمت حساب میشه)
در ضمن
از اول اردیبهشت گروه جدید میان.

mashhad1936
18-04-2014, 05:39
من 35روز پیش برای بیماری واریکوسل به بهداری مراجعه کردم و بهداری منو به دکتر و دکتر هم منو به بیمارستان معرفی کرد اما بهداری بدلیل آماده باش بودن نفرستاد و قرار شد بعد از تعطیلات عید برم بیمارستان اما بعد از عید منواز پاسگاه به راهنمایی و رانندگی فرستادن ولی وقتی خواستم از اینجا اقدام کنم مانع شدن و با اصرار من اومدم پیش جناب رئیس که ایشون هم مانع شد. بعد از این من تصمیم گرفتم خودم به بیمارستان خصوص مراجعه کنم برای همین نامه بهداری که قرار بود منو بفرسته رو برداشتم و اومدم بیمارستان (یجورای فک کنم فرار محسوب میشه) الان چی میشه
لطفا جواب بدین
please
please

دوستان یکی منو راهنمایی کنه چیکار کنم حالا ؟

alireza-1991
18-04-2014, 09:14
سلام
من اموزشی 01 و دوره کد شیراز بودم اگه سوالی راجع به 01 یا مرکز پیاده شیراز دارین در خدمتم.

شیراز چطور بود؟
الان کجا افتادی ؟

S!nner
18-04-2014, 09:35
سلام
خدا رو شکر دوره اموزش ما هم تموم شد(مرکز شهید دستغیب ناجا)
تقسیمات هم انجام شد
کسی از دوستان درباره تقسیمی که تو مراکز استان (ستاد فرماندهی فارس) میشه اطلاعی نداره که رو چه حسابی هست؟
و اینکه چقدر احتمال داره شهر خودمون بیوفتیم؟

Mohammad King
18-04-2014, 09:50
سلام

یکی از دوستان من افتاده سپاه اردکان یزد

دوستان میدونن چی جور جایی؟ سخت میگیرن؟

تقسیماش بیشتر کجا هست؟

rezasystem
18-04-2014, 09:56
سلام
خدا رو شکر دوره اموزش ما هم تموم شد(مرکز شهید دستغیب ناجا)
تقسیمات هم انجام شد
کسی از دوستان درباره تقسیمی که تو مراکز استان (ستاد فرماندهی فارس) میشه اطلاعی نداره که رو چه حسابی هست؟
و اینکه چقدر احتمال داره شهر خودمون بیوفتیم؟

سلام
تقریبا ۸۰ درصد سربازا شهر خودشون در جاهای- پلیس راه شمال فارس(اصفهان) -پلیس راه جنوب فارس(لارستان) -پلیس راهنمایی رانندگی شیراز خیابان شهناز -مجتمع شهید فعال برای تقسیم در جاهایی مثل پاسگاه ها و نقاط اداری تقسیم خواهند شد

omidshsh
18-04-2014, 12:15
آقا ما تا یه هفته دیگه رهسپار میشیم بسمت جهرم شیراز ( جهنم سبز ) :n19::n20:
هم رزم نبووود؟:n25::n25:

ما رو که دیگه میشناسی :-|
یه آدرس بده بشناسیمت

ittools
18-04-2014, 13:14
بعد از تموم شدن دوره آموزش برای فرد دیپلمه در نیروی انتظامی چه درجه ای تعلق میگیره ؟ این فرد میتونه تو یگان بره درس بخونه و فوق دیپلم یا لیسانس رو بگیره ؟ برای گرفتن فوق دیپلم فقط 2 واحد کم داره !

Milad4171
18-04-2014, 13:53
لطفا جواب بدین

please
please
شما در همه مراحل باید سلسله مراتب رو رعایت کنید.
اگر جواب نگرفتید از بخش های قوی تر دیگه کمک بگیرید. مثلا عقیدتی سیاسی. عقیدتی سیاسی معمولاً زورش زیاده و روی این مسائل حساسه!
اگه شما بی اجازه از یگانتون برید معمولا بستگی به فرمانده داره. احتمالا بازداشتتون میکنن. اضافه خدمت برای روزای که نیومدین! اگه بیش از 15 روز بشه فراری محصوب میشید و خودشون میان دنبالتون! و عواقب بدی داره این کار! هم جریمه هم زندان ( البته خریدنی هست) اضافه خدمت و ...

SNOW PATROL
18-04-2014, 14:09
بعد از تموم شدن دوره آموزش برای فرد دیپلمه در نیروی انتظامی چه درجه ای تعلق میگیره ؟

سرباز معمولی

این فرد میتونه تو یگان بره درس بخونه و فوق دیپلم یا لیسانس رو بگیره ؟ برای گرفتن فوق دیپلم فقط 2 واحد کم داره !

خیر

پیروز99
18-04-2014, 14:21
شیراز عالی بود بعدش دوباره افتادم 01 شرح مختصرشو اینجا نوشتم:

[لینک حذف شد ]

john nash
18-04-2014, 14:58
سلام دوستان
یه سری سوال داشتم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
من الان توی اون یه سال بعد از فارغ التحصیلی که وقت داریم دفترچه بفرستیم هستم و دقیقا تا 31 شهریور وقت دارم
چون وضعم یه جوری هست که احتمالا انشالا دوباره دانشجو میشم از اول مهر میخوام دفترچه رو آخرا بفرستم که تا واسه اعزامم دوباره دانشگاه نامه ش رو تا اون موقع بزنه و دوباره معافیت تحصیلی بگیرمو نرم سربازی
الان با توجه به شرایطم برای معافیت پزشکی اقدام کردم (چون نباید در حین تحصیل باشی) و سوابق و اینارو از بیمارستان ها جمع کردم و به مرحله ای رسیدم که میگن برو حالا یه برگه ای از تو دفترچه هست پست کن یا یه همچین چیزی، که بررسی کنیم معاف میشی یا نه
من که ازشون پرسیدم گفتن الان خیلی سخت شده معافیت پزشکی و شما هم احتمالا معاف از رزم میشی و گفتن الان اینو پست کنی اگه صلاحیت معاف شدن نداشته باشی میبرنت خدمت بنابرین من ترسیدم و در همین مرحله متوقف شدم:n29:
با توجه به اینا و اینکه پسر دایی خودم دقیقا به همین دلیل مشکل خودم 3 یا 4 سال پیش بدون هیچ پارتی بازی با مراحل قانونی معاف پزشکی شد (یعنی میخوام بگم مورد من قبلا معاف میشدن) نظر شما چیه حالا؟؟ چه کار کنم؟؟ راهی هست به نظر شما؟ بفرستم دفترچه یا نفرستم؟؟
دوستان لطفا کمک کنید وقتم زیاد نیست
اگه سوالی داشتین یا موردی هست بگین تا بیشتر توضیح بدم
خیلی خیلی ممنون:n16:

mohsen0000000000
18-04-2014, 15:12
سلام .
اگه کسی چشماش ضعف باشه وبه همین خاطر کارت معافیت پزشکی داشته باشه میتونه گواهینامه رانندگی بگیره یا نه؟