PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

AMIR MOHAMMAD . M
22-03-2014, 00:02
تا چند وقت بعد از تموم شدن تحصیل مهلت داری اقدام کنی؟

اگه انصرافی یا اخراجی از دانشگاه باشی 6 ماه و اگه درست تموم شده باشه 1 سال فرصت داری تکلیف خدمتت رو مشخص کنی

goodb
22-03-2014, 06:09
سلام
هم رزمان عزیز:
تحت پوشش بهزیستی کمکی در مسائل مربوطه سربازی میکنه؟؟ مثلا خودمون رو به شهر خودمون انتقال بدهیم!!(قبلا داداشی ازش برای معافیت استفاده کرده ومن نمی تونم)

ali_kasper
22-03-2014, 09:27
سلام
هم رزمان عزیز:
تحت پوشش بهزیستی کمکی در مسائل مربوطه سربازی میکنه؟؟ مثلا خودمون رو به شهر خودمون انتقال بدهیم!!(قبلا داداشی ازش برای معافیت استفاده کرده ومن نمی تونم)

تحت پوشش بهزیستی بودن یکی از آیتم های در شهر خود خدمت کردن هست ولی صد در صد نیست،ولی شما تمام مدارک لازم رو با خودت ببر و ارایه بده
خودم به شخصه یک مورد دیدم تو آموزشی که از این مورد تحت پوشش استفاده کرد و هیچ نتیجه ای نگرفت

holyboy
22-03-2014, 11:03
سال نو همگی مبارک:n16:
درخواست تعویق دادم به نظرتون معمولا موافقت میکنند؟

ali_kasper
22-03-2014, 16:59
سال نو همگی مبارک:n16:
درخواست تعویق دادم به نظرتون معمولا موافقت میکنند؟

بله امکانش خیلی زیاده
به درخواستتون موافقت میشه

khelane
22-03-2014, 23:11
سلام
دوستان بنده الان فقط خودم تنها موندم کنار پدر و مادرم
پدرم 72 سالشه و کلا مشکلات قلبی و دیابت داره ....
برادر بزرگم موقع کنکورش کفالت پدرم رو بعهده گرفته الان حدود 5 یا 6 سالی هست ازدواج کرده معلم هم هست که از شانس من میتونست معافیت رو بدونه کفالت به دست بیاره
برادر وسطی هم سربازی رفته
خواهرام هم همه ازدواج کردند
هیچ راهی نیست بنده معافیت بگیرم

AMIR MOHAMMAD . M
23-03-2014, 00:24
سلام
دوستان بنده الان فقط خودم تنها موندم کنار پدر و مادرم
پدرم 72 سالشه و کلا مشکلات قلبی و دیابت داره ....
برادر بزرگم موقع کنکورش کفالت پدرم رو بعهده گرفته الان حدود 5 یا 6 سالی هست ازدواج کرده معلم هم هست که از شانس من میتونست معافیت رو بدونه کفالت به دست بیاره
برادر وسطی هم سربازی رفته
خواهرام هم همه ازدواج کردند
هیچ راهی نیست بنده معافیت بگیرم

یک کلام نه!

مگر اینکه اگه معافیت پزشکی داداشت 100% هست بره اونجوری معاف شه که شما کفیل شی که اونم داداشت قبول نمیکنه.

برای مادربزگ و اینا هم اگه شرایط داشته باشی میتونی اقدام کنی.

farzad13684
23-03-2014, 01:49
دوستان سلام. میخواستم بدونم من صفر اول شماره حساب رو تو برگه درخواست وارد نکردم و شماره حسابم 12 رقمیه. میخواستم بدونم این صفر ابتدایی که ننوشتم مشکل ساز میشه یا نه؟

meysam1321
23-03-2014, 05:34
من دفترچمو اول هفته پست کردم.
به نظرتون تا بعد عید میاد که بتونم اردیبهشت برم؟
هماهنگ کردم که پایگاه پدافند نیرو هوایی تو سمنان برم،کسی تجربه داشته اونجا؟

من 14 اسفند دفترچه رو ارسال کرده بودم
19 اسفند برگ سبز آماده شده بود، به تاریخ اول تیر 93
درخاست تعجیل دادم که بعد از 4 روز اس ام اس اومد که با درخواست تعجیل شما موافقت شده است.

meysam1321
23-03-2014, 05:36
دوستان سلام. میخواستم بدونم من صفر اول شماره حساب رو تو برگه درخواست وارد نکردم و شماره حسابم 12 رقمیه. میخواستم بدونم این صفر ابتدایی که ننوشتم مشکل ساز میشه یا نه؟

صفرهای اول مزوبط به شماره حساب های بانک سپه هستش که بزاری یا نزاری تفاوتی نداره. (موقع وارد کردن شماره حساب توسط اپراتور بانک، هرچقدر عدد باشه وارد میشه، بقیه خود به خود صفر وارد میشه)

TATU_TATY
23-03-2014, 09:24
با سلام خدمت اساتید بزگوار
آقا من مدت خدمت رو پاره وقت یعنی همون بعد از ظهراش رو میخوام برم جایی کار مرتبط با رشتم بکنم

اگر ازش بخوام برام بیمه کامل رد کنه مثلا خودم بگم از حقوقم کامل کم کنه یا خودم بیمم رو کامل بهش بپدازم که بعدا برام سابقه بشه آیا همچین چیزی امکانش هست ... بعدا میتونم از این بیمه و سابقه کار استفاده کنم یا نه چون خدمت میرفم کل اینا منتفی هست ؟؟؟

با تشکر

farzad13684
23-03-2014, 10:04
آخه تو یکی از پستها خوندم که اولین صفر رو مثل اینکه باید وارد کنی تا 13 رقمی بشه. من فقط از اولین عدد شروع کردم. یعنی 4 تا صفر قبلشو ننوشتم. والا اون پست رو خوندم شک کردم الانم که شما این طور میگی. آخر نفهمیدیم کدومش درسته :n03:

ali_kasper
23-03-2014, 15:43

همیشه بدونید که اپراتور بانک وقتی داره شماره حساب رو وارد میکنه اعداد از راست به چپ ثبت میشن!یعنی اینکه خود سیستم اول صفر های شماره حساب شما رو میذاره
ولی
ولی این رو هم بگم من 16 ماه در حسابداری کار کردم و اولین ماهی که حقوق پرسنل رو حساب کردم و با شماره حساب های بدون صفر(فکر میکردم مشکلی نداره)از خود بانک سپه برگشت خورد و مجبور شدم صفرهاشو خودم بذارم
کلا این رو از من داشته باش
همیشه مشخصاتت رو کامل بنویس
وقتی از آموزشی برگشتین و موقع تقسیم یه فرم به شما میدن که ازتون میخوان شماره حسابت رو توش بنویسی و اگه مشکل داره درستش کنی اون موقع میتونی تصحیحش کنی

ali_kasper
23-03-2014, 15:46
با سلام خدمت اساتید بزگوار
آقا من مدت خدمت رو پاره وقت یعنی همون بعد از ظهراش رو میخوام برم جایی کار مرتبط با رشتم بکنم

اگر ازش بخوام برام بیمه کامل رد کنه مثلا خودم بگم از حقوقم کامل کم کنه یا خودم بیمم رو کامل بهش بپدازم که بعدا برام سابقه بشه آیا همچین چیزی امکانش هست ... بعدا میتونم از این بیمه و سابقه کار استفاده کنم یا نه چون خدمت میرفم کل اینا منتفی هست ؟؟؟

با تشکر
وقتی شما سرباز هستید نمیتونید دو جا بیمه باشید
تمام سربازا بیمه نیروهای مسلح هستند و در صورتی که شما بیمه دیگری برای خودتون پرداخت کنید خلاف قانون هست و شما و بیمه گذار مجرم هستید

farzad13684
23-03-2014, 16:13
ممنون.پس یعنی بعدا میشه ردیفش کرد؟ نگرانیم از اینه که بعدا مشکل ساز بشه و برای درست کردنش صد تا اتاق و نهاد بری و از این قسم گرفتاریها. آخه من دیدم 4 تا صفر قبل اعداد اصلی بود و اصلا فکر نمیکردم اون 4 تا صفر رو هم باید وارد کنم

ali_kasper
23-03-2014, 17:13
ممنون.پس یعنی بعدا میشه ردیفش کرد؟ نگرانیم از اینه که بعدا مشکل ساز بشه و برای درست کردنش صد تا اتاق و نهاد بری و از این قسم گرفتاریها. آخه من دیدم 4 تا صفر قبل اعداد اصلی بود و اصلا فکر نمیکردم اون 4 تا صفر رو هم باید وارد کنم

آره بعدا میتونی اصلاحش کنی
خودشون یه فرم بهت میدن بعد آموزشی اونجا صحیحش رو بنویس و تمام
هیچ دنگ و فنگ هم نداره

Ho3ein A
24-03-2014, 17:12
دوستان وضعیت منشی ها از نظر مرخصی و بقیه چیز ها چطوره؟
امکانات اضافی هم دارن نسبت به بقیه؟:n29:

farzad13684
24-03-2014, 17:17
سلام دوستان
تگه بخوام تاریخ اعزامم رو تمدید کنم باید چکار کنم؟ چیز خاصی میخواد؟ لطفا هرکسی که اطلاع دقیقی داره بگه . چون در اسرع وقت میخوام اعزامم رو تمدید کنم؟ :n13: :n28:

pedromi
24-03-2014, 19:01
در مجموع بله از مرخصی ساعتی بگیر تا بیکاری بله خیلی بهتره

ali_kasper
24-03-2014, 21:19

منشی ها کارشون تنظیم لوحه نگهبانی و تعیین و تکلیف کارهای سایر افراد گروهبان طی برنامه ای که بهشون ابلاغ میشه،جواب دادن تلفن،حضور و غیاب سرشماری،هماهنگی گروهان با گردان،نامه نگاری و پیگیری امور و تهیه لیست افراد برای رجوع به بهداری و تحویل گرفتن اسناد سربازا برای پیگیری در کارگزینی و ...
شرایط:دست خط خوب
محاسن:هیچ وقت پست نمیدی،یک جا نشستی،سفارش جهت گرفتن درجه خوب
معایب:تلف شدن و صرف شدن وقتت برای امور گروهان،نبودن زیاد با رفقا و خلق هزاران خاطره شیرین،ارجاع حس حسودی،نداشتن استقلال نسبی،مسعولیت و ...

پ ن : من املام خوبه ولی جای همزه رو بلد نیستم (مسعولیت)

ali_kasper
24-03-2014, 21:20
سلام دوستان
اگه بخوام تاریخ اعزامم رو تمدید کنم باید چکار کنم؟ چیز خاصی میخواد؟ لطفا هرکسی که اطلاع دقیقی داره بگه . چون در اسرع وقت میخوام اعزامم رو تمدید کنم؟ :n13: :n28:

بله که شرایط خاصی میخواد
شما با شرایط خاص باید به پلیس +10 رجوع کنید
مثل:مدارک شکستگی و حادثه از بهداری نیرو انتظامی،فوت یکی از بستگان،وجود بیماری و مساعل پزشکی و ...

pedromi
25-03-2014, 01:59
دوستان یک نصیحت.قصد تخریب روحیه ندارم فقط میخوام واقعیتو بگم.تا اگر افتادید ناجا تا میتونید کاری کنید که در مرز خدمت نکنید.

تایید شهادت جمشید دانایی فر ، یکی از پنج مرزبان ربوده شده توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل

ارسال توسط:administrator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۰۴ فروردین ۱۳۹۳ در سیاسی . نظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), عناوین منتخب سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), مهم ترین خبرها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نظری بدهید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خبر شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی را تایید کرد.

به گزارش سایت خبرده ، علی اصغر میرشکاری گفت: بر اساس تحقیقات به عمل آمده خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است.گروهک تروریستی رباینده پنج مرزبان ایرانی از منطقه مرزی جکیگور در جنوب سیستان و بلوچستان یکشنبه شب ادعا کرد که یکی از مرزبانان به نام جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است.وی که با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفتگو می کرد، افزود: ˈجمشید دانایی فرˈ تنها درجه دار از میان پنج مرزبان ربوده شده به شهادت رسیده است.

اعضای گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل ۱۷ بهمن ماه گذشته پنج مرزبان ایرانی را در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربودند.ˈموسی دانایی فرˈ برادر کوچکتر مرزبان جمشید دانایی فر گفت: جمشید دانایی فر متولد ۱۳۶۶ محمد آباد سیستان و دارای مدرک دیپلم است که از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت شده است.وی افزود: جمشید دوسال پیش ازدواج کرده و نخستین فرزندش ۱۰ روزه است و هنوز پدر و فرزند، یکدیگر را ندیده اند.

سایت خبرده ، شهادت این مرزبان غیور را تسلیت عرض نموه و از درگاه ایزد منان برای خانواده آن شهید گرانقدر و مظلوم ، صبر مسئلت می نماید.

DJMOKHTAR
25-03-2014, 02:22
دوستان یک نصیحت.قصد تخریب روحیه ندارم فقط میخوام واقعیتو بگم.تا اگر افتادید ناجا تا میتونید کاری کنید که در مرز خدمت نکنید.

دوست عزیز با تشکر

ولی چه کار میتونند بکنند این بنده خداها که دست خودشون نیست تو مرز خدمت بکنند یا نه

DJMOKHTAR
25-03-2014, 02:30

تو آموزشی :

1- اگه شهر خودشون خدمت کنند معمولا 5 شنبه و جمعه ها میفرستنشون خونه

2- معمولا رژه و تیر اندازی و تمرینات و ... نمیرن

3- معمولا منشی یه اتاق کار واسه خودش داره و کلا سرو کارش نوشتن و دستورات فرمانده گروهان هست

معمولا میگردن از افراد معاف از رزم منشی میکنند و یا اگه هم کسی سفارششو کرده باشند

ولی منشی بشید خیلی به نفعتونه . همون روز اول اموزشی اگه شرایطو مسائد دیدید سریع و گاز انبری خودتونو نشون بدید ! :n26:

ice_man_sh
25-03-2014, 02:58
من 28 بهمن ترخیص شدم، چون 7 ماه کسر داشتم (البته 8 ماه و 10 روز، جوابش رو دیر دادن ما هم نتونستیم کامل استفاده کنیم) از قبل مدارک ترخیصی ندادم، فرماندهی آشرقی گفته بود کارت تا عید میاد هنوز خبری نشده.

دوستانی که اون حدود ترخصی شدن کارتشون اومده یا نه؟

amin555.
25-03-2014, 18:41
سلام دوستان .
چندتا سوال دارم .
1.خدمت سال 93 چند ماهه؟
2. آیا کسری پدر جبهه هنوز هست؟

ice_man_sh
25-03-2014, 22:08
سلام دوستان .
چندتا سوال دارم .
1.خدمت سال 93 چند ماهه؟
2. آیا کسری پدر جبهه هنوز هست؟
1-معلوم نیست، فعلا تغییر رسمی اعلام نشده.
2- اگه متولد سال 72 و ماقبل باشین و غیبت، فرار و... نداشته باشین شامل میشه.

gooride
26-03-2014, 11:37
منشی ها کارشون تنظیم لوحه نگهبانی و تعیین و تکلیف کارهای سایر افراد گروهبان طی برنامه ای که بهشون ابلاغ میشه،جواب دادن تلفن،حضور و غیاب سرشماری،هماهنگی گروهان با گردان،نامه نگاری و پیگیری امور و تهیه لیست افراد برای رجوع به بهداری و تحویل گرفتن اسناد سربازا برای پیگیری در کارگزینی و ...
شرایط:دست خط خوب
محاسن:هیچ وقت پست نمیدی،یک جا نشستی،سفارش جهت گرفتن درجه خوب
معایب:تلف شدن و صرف شدن وقتت برای امور گروهان،نبودن زیاد با رفقا و خلق هزاران خاطره شیرین،ارجاع حس حسودی،نداشتن استقلال نسبی،مسعولیت و ...

به غیر از محاسنی که نام بردی بقیه حرفات کاملا درسته. اولین کسی هستی که می بینم میفهمه منشی چقدر کار داره. و معایبی که گفتی خیلی درستند مخصوصا زیاد نبودن با رفقا ثبت نشدن خاطره با اونا و...
در مجموع به نظرم اگه کسی آدم با وجدانی باشه نباید بره سمت منشی شدن چون بهش سخت میگذره ولی اگه آدمی باشه که فقط به فکر خودش باشه میتونه این 2ماه رو بیشتر از بقیه خوش بگذرونه

در مجموع بله از مرخصی ساعتی بگیر تا بیکاری بله خیلی بهتره
بی کاری؟؟؟؟ اگه فقط دستم بهت میرسید...:n02: با اینکه بیش از 1 سال از اون زمان میگذره ولی نمک پاشیدی به زخمم با این حرفت

pedromi
26-03-2014, 12:41
به غیر از محاسنی که نام بردی بقیه حرفات کاملا درسته. اولین کسی هستی که می بینم میفهمه منشی چقدر کار داره. و معایبی که گفتی خیلی درستند مخصوصا زیاد نبودن با رفقا ثبت نشدن خاطره با اونا و...
در مجموع به نظرم اگه کسی آدم با وجدانی باشه نباید بره سمت منشی شدن چون بهش سخت میگذره ولی اگه آدمی باشه که فقط به فکر خودش باشه میتونه این 2ماه رو بیشتر از بقیه خوش بگذرونه

بی کاری؟؟؟؟ اگه فقط دستم بهت میرسید...:n02: با اینکه بیش از 1 سال از اون زمان میگذره ولی نمک پاشیدی به زخمم با این حرفت
بله بیکاری. امار گرفتن حضور غیاب و پشت میز نشستن نسبت به پست دادن پاسبخش شدن و رژه های طاقت فرسا بیکاری محسوب میشه.بخاطر پست و رژه 3 ماه کمردرد داشتم.ولی منشی هامون همشون چاق شده بودن.بله دوست من به نسبت بیکاری محسوب میشه. شاید اگر 4-4 پست میدادی این حرفو نممیزدی

mani_2004_2006
26-03-2014, 14:01
دوستان واسه بردن گوشی به داخل بعد میان دوره و دور از چشم دژبان ها چه ترفندی رو پیشنهاد میدید ؟:n02:
و اینکه اگه دژبان بفهمه و بگیرش چی میشه ؟

sn.912sajjad
26-03-2014, 16:30
بچه ها من یه اشتباه بزرگی کردم
امریه قرارگاه خاتم بودم
اونجا پام شکست و همینو ردم بهونه و نتقالی گرفتم به سپاه شهرمون (قرارگاه شهرمون پروژه نداره)
آقا حالا میفهمم چه اشتباه بزرگی مرتکب شما
دوستان بنظرتون راهی واسه برگشت هست؟ قانونا میشه دوباره برگردم؟

ali_kasper
26-03-2014, 16:31
دوستان واسه بردن گوشی به داخل بعد میان دوره و دور از چشم دژبان ها چه ترفندی رو پیشنهاد میدید ؟:n02:

پادگان شهید دستغیت جهرم (جهنم سبز ) رو مثال میزنم
از بعد از میان دوره که خودمم دوست داشتم موبایل با خودم ببرم و نوع چک کردن دژبان ها رو میدیدم اونا هیچ وقت از کسی نخواستم پوتینش رو در بیاده
شما به نظر من میتونید موبایل رو قلا از اینکه وارد پادگان بشید بذارید کف پوتین و بعد با هنر خودتون که نشکنه راه برید
فقط میدونم یه بنده خدایی گوشی رو میخواست یواشکب ببره داخل و دژبان فهمید موبایل و داد به امانت یه مغازه که بعد از پایان آموزشی بگیره و دفترچه مرخصی رو ازش گرفت
اونم موند و یکم خواهش و التماس کرد و دوباره بهش برگردوند
یه ریسکه !

ali_kasper
26-03-2014, 16:34
امریه قرارگاه خاتم بودم
اونجا پام شکست و همینو ردم بهونه و نتقالی گرفتم به سپاه شهرمون (قرارگاه شهرمون پروژه نداره)

شما تسویه حساب کردین و الآن دوباره نمیتونید به راحتی برگردید به یگان قبلی
شما میتونید تمام مراحل رو کی رفتید دوباره از همین الآن اینجا شروع کنید
فقط چون از اونجا تسویه گرفتین دیگه سخته که برگردید

ice_man_sh
26-03-2014, 17:39
دوست عزیز میشه برد، به خودت و حرکاتت بستگی داره و از همه مهم تر باید یه چیز مهمی هم داشته باشی :n05: (خودت میفمی که چی میگم)

آموزش بازداشت زیاد نمیزنن ولی اگه گرفتن باید خودت رو برای چند چیز (یکیش آماده کنی)

1- بازداشت (البته اضافه نداره)
2- لغو مرخصی تا آخر دوره
3- از همه سخت تره، برگه همه رو میدن برن، تو رو چند روزی نگه میدارن، جلو دوره بعدی ها هم کمی خرابت میکنن. اگه کسی میگه نمیشه بدونه که خیلی هم قشنگ میشه.

sn.912sajjad
26-03-2014, 19:08
شما تسویه حساب کردین و الآن دوباره نمیتونید به راحتی برگردید به یگان قبلی
شما میتونید تمام مراحل رو کی رفتید دوباره از همین الآن اینجا شروع کنید
فقط چون از اونجا تسویه گرفتین دیگه سخته که برگردید

من حاضرم سر پروژه قبلی که تسویه کردم نرم و حاضرم هر کدوم از پروژه هاشون برم، بیشتر راهنمایی کنید
دوستان کمک کنید واسم مهمه

alil1369
26-03-2014, 23:16
برای خرید یا گرفتن معافی یا پابان خدمت هنوز هیچ راه و روشی وجود نداره ؟

کسی آشنایی چیزی نداره بتونه با هزینه کردن کاری انجام بده برام و بتونم معافی ،چیزی بگیرم ؟

ممنون

amin555.
26-03-2014, 23:43
1-معلوم نیست، فعلا تغییر رسمی اعلام نشده.
2- اگه متولد سال 72 و ماقبل باشین و غیبت، فرار و... نداشته باشین شامل میشه.

1.خوب کسی که پدرش 22 ماه جبهه بوده چقدر کسری میگیره؟
2.آیا سال 93 هم این کسری رو میشه گرقت؟

gooride
27-03-2014, 00:12
بله بیکاری. امار گرفتن حضور غیاب و پشت میز نشستن نسبت به پست دادن پاسبخش شدن و رژه های طاقت فرسا بیکاری محسوب میشه.بخاطر پست و رژه 3 ماه کمردرد داشتم.ولی منشی هامون همشون چاق شده بودن.بله دوست من به نسبت بیکاری محسوب میشه. شاید اگر 4-4 پست میدادی این حرفو نممیزدی

حالا نمیخواد حرص بخوری.. نه آدمها شبیه همدیگه هستند نه شرایط خدمت. شما بخشی از کارای منشی ها رو میبینی. همونطوری که اون منشی های شما که به قول شما چاق شده بودند هم تمام سختی های شما رو نمیدیدند. ولی من به عنوان کسی که هم پست دادم -نگهبانی و گشتی- هم کارای منشی رو دوشم بود کاملا با شرایط آشنام. من 5 کیلو تو 2 ماه آموزشی لاغر کردم.

پ.ن : لطفا این بحثو ادامه ندید. جوابی نمیخواستم بدم فقط به خاطر اینکه گفتی منشی هاتون چاق شدن در یک آن خون جلو چشمام رو گرفت:n02:

=============================

اینو دارم بعدا اضافه میکنم (دیشب خوابم میومد نمیفهمیدم چی داری میگی:n23:)

شاید اگر 4-4 پست میدادی این حرفو نممیزدی
دیشب اینو ندیدم وگرنه...:n25:
الان من چی بهت بگم...؟ فقط یه توصیه ی برادرانه بهت میکنم (نه تو اینجا بلکه کلا به درد میخوره) هیچوقت درمورد چیزی که حتی درموردش 1% هم شک داری صحبت نکن.. چه رسد به اینکه...!

ice_man_sh
27-03-2014, 01:01
برای خرید یا گرفتن معافی یا پابان خدمت هنوز هیچ راه و روشی وجود نداره ؟

کسی آشنایی چیزی نداره بتونه با هزینه کردن کاری انجام بده برام و بتونم معافی ،چیزی بگیرم ؟

ممنون
با توجه به سیستم جامع ناجا و کارت های هوشمند از راههای غیر قانونی امکانش خیلی خیلی کم و تقریبا صفر هست، از دست کسی بر میاد که خیلی بالا بالا ها باشه اونم نمیاد به خاطر من و شما خودش رو خراب کنه و زیر سوال ببره.

1.خوب کسی که پدرش 22 ماه جبهه بوده چقدر کسری میگیره؟
2.آیا سال 93 هم این کسری رو میشه گرقت؟
اگه 72 و ماقبلش هستین و غیبت ندارین:
1- اگه 22 ماه تمام منطقه عملیاتی داشته باشه اگه اشتباه نکنم حدود 6 یا 7 ماه میشه.
2- فعلا که مسئولین در مورد سال 93 سکوت کردن ولی صحبت از کاهش معافیت ها و افزایش زمان خدمت بود، احتمال داره به کل حذف و یا کمتر بشه.

DJMOKHTAR
27-03-2014, 03:46
شما فکر کن 2 سال باید خدمت کنی . حالا 22 یا 24 زیاد فرقی به حال شما نداره

فقط دعا کنید نیفتید تو ارتش که ... :n27:

holyboy
27-03-2014, 08:43
دوستان از استرس مردم 27 ام اسفند درخواست تعویق دادم هنوز جوابش نیومده.چه مدت بعد از درخواست معلوم میشه موافقت کردند یا نه؟

vitamin2002
27-03-2014, 09:25
دوستان از استرس مردم 27 ام اسفند درخواست تعویق دادم هنوز جوابش نیومده.چه مدت بعد از درخواست معلوم میشه موافقت کردند یا نه؟
استرس نداره عزیزم ، آخرش به زور می ری سربازی :n02:
این تاپیک را دیدم یاد خدمتم افتادم ! اردی 90 شروع کردم و 7 مهر 91 هم تموم کردم ! ( 7 روز اضافه خدمت البته اون زمان خدمت 17 ماه بود برا لیسانس ها ) اولش دادن مرند ( یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی ) که اونجا هم دادن راننده برا کلانتری :n21: بعد 1 ماه آخ و اوخ و وای و کوبیدن سر به این ور اون ور :n02: بلاخره دادند به بهداری مرند :n02: شده بود کارم خوردن و خوابیدن :n09: صبح 6.5 بیدار می شدم و 7.50 اینا می رفتم بهداری تا دکنر جون تشریف بیاورند و ساعت 2 هم که بای بای می گفتم و می رفتم برا خورد و خوراک و خوابیدم ! ،( انصافا نیروی انتظامی من نظامی مثل دکتر و دستیارش سید جون ندیدم ) البته چون بهداری اونجا برا خودش قرارگاه نداشت من سرباز ستاد بودم که قرارگاه ستاد می خوابیدم و صبح ها می رفتم بهداری به خاطر همین هر هفته 2-3 بارم کمک افسر نگهبان ستاد می نوشتند :n21: که بعد تقریبا 4 ماه اینا عوضم برا انتقالی به تبریز اومد ( همون اوایل که افتادم مرند درخواست انتقالی دادم برا تک فرزندی ) که دلم خوش بود برم تبریز به خاطر اینکه تجربه بهداری را دارم می دن بهداری تبریز :n14: که دادن کلانتری !!!!! :n29: اونجا هم 1 ماه اینا پست پیاده می دادم و می رفتم آگاهی و مواد مخدر و ... ( همه تن حریف بودم دیگه البته اونایی که کلانتری خدمت کردن می دونند چی می گم ) بعد 1 ماه با پارتی بازی و سلام علیک و آخ و اوخ و سر به دیوار کوبیدن :n02: شدم اپراتور مرفوک کلانتری :n02: کارش زیاد بود ولی بلاخره شیفتی بودم 24 به 24 ( البته صبح 6.5 باید کلانتری بودم فرداشم که ساعت 8 اینا که شیفت را تحویل می دادم تا ساعت 11 اینا کلانتری این ور و اونور می رفتم تا معاون یا رئیس برگه را امضا کنند تا برم خونه برا استراحت ! اسمش 24 به 24 بود !!! البته من که راضی بودم بهتر از اون بود که همه تن حریف باشی و هر هفته 1 روز بری خونه اینا ! )
فقط از من می شنوید اگه جایی بودید که خوب بود دنباله جای خوب تر نگردین که بعدش پشیمون می شید مخصوصا نیروی انتظامی !

qomi210
27-03-2014, 09:43
سلام
4 فروردین نامه تقسیم همه بچه ها اومده بود به جز 3نفر از جمله من.یه سری نامشخص بودن ولی نامه من کلا نبود!
نهم(شنبه) باید خودمو معرفی کنم یگان.گفتن برو میدان ونک تهران اونجا میگن کجا افتادی!کسی شماره ای چیزی داره تقسیم منو بگه یا آدرس دقیق تر؟
اول اسفند 92 رفتم مالک اشتر اراک نیروی انتظامی آموزشی 21 روزه بودم

sn.912sajjad
27-03-2014, 12:25
امریه قرارگاه خاتم بودم

دوستان منتظر راهنماییتونم

vahidreza2007
27-03-2014, 13:18
با اینکه خدمت من 1/1/93 تموم شد و از نظامی گری در اومدم ولی نمی دونم چرا همش حس اینو دارم که اومدم مرخصی و بعد یه مدت باید برگردم :n02::n08:

ice_man_sh
27-03-2014, 15:09
من 28 بهمن ترخیص شدم، چون 7 ماه کسر داشتم (البته 8 ماه و 10 روز، جوابش رو دیر دادن ما هم نتونستیم کامل استفاده کنیم) از قبل مدارک ترخیصی ندادم، فرماندهی آشرقی گفته بود کارت تا عید میاد هنوز خبری نشده.

دوستانی که اون حدود ترخصی شدن کارتشون اومده یا نه؟

هیچکس نیمه دوم بهمن ترخیص نشده؟

goodb
28-03-2014, 02:48
سلام در رابطه با استخدام در ارتش در حین خدمت اطلاعاتی را می خواستم.آیا در این مورد باید اقدام خاصی کنم؟از دوستان شما کسی این کار رو کرده؟؟

iranch
28-03-2014, 16:05
درود
عزیزان ما مثلا اول ماه دفترچه بفرتسیم.کی اعزام میشیم؟ اصولا چند ماه بعد از دفترچه باید رفت؟

ali_kasper
28-03-2014, 21:36
درود
عزیزان ما مثلا اول ماه دفترچه بفرتسیم.کی اعزام میشیم؟ اصولا چند ماه بعد از دفترچه باید رفت؟

اگه اول ماه دفترچه پست کنید احتمال خیلی زیاد اولین دوره که در پیش رو دارید اعزام میشید!(منظورم یکم ماه زوج برای لیسانس و بالاتره)
برای اینم میگم احتمال چون هیچ چیزی قطعی نیست،کاملا به تعداد درخواست کنندگان برمیگرده

saurron
28-03-2014, 23:12
سلام به دوستان عزیز
کسی میدونه چه شهرهایی دوره کد میگیرن؟ به ما گفتن همتون دوره کد میخورید
دوره کد آسون تر هست یا آموزشی؟

Soroush-S
29-03-2014, 01:10
سلام به دوستان عزیز

کجایی شما ؟ 02 هستین؟ ماکه 02 هستیم گفتن ایندوره کمتر کد میخورن .

saurron
29-03-2014, 02:30
کجایی شما ؟ 02 هستین؟ ماکه 02 هستیم گفتن ایندوره کمتر کد میخورن .

نه 05.....

samfisher7
29-03-2014, 17:15
سلام به دوستان عزیز
من دوستم فوق دیپلم بود همون05 دوره کد خورد اصفهان
میگه دوره کدش بدرد نمیخوره(جاش بده)
ولی باز یکی دیگه پدافند هوایی بود دوره کد خورد تبریز میگفت خیلی خیلی خوب بود
بهتره از مربیاتون و فرماندهاتون بپرسین

campuzlit
29-03-2014, 17:17
سلام به دوستان عزیز

اکثرا دوره کد اصفهان و شیراز و تهران هستن. حالا نمی دونم جای دیگه ای هم هست یا نه.
دوره کد برای سرباز ها خوبه نه درجه دارها و افسرها.
سربازا اینجوری درجه گروهبان 2 یا 3 بهشون می دن و نحوه خدمتشون راحت تر می شه.

چیزهایی هم که می گن مبنای درستی نداره. چون تقسیمات ستاد نیروی زمینی انجام می شه و پادگان های آموزشی ارتش توی تقسیمات هیچ کارن.

paranoid_android
29-03-2014, 19:31
دوستان، قرار بود تا آخر اسفند اعلام کنن که خدمت رو زیاد میکنن یا نه! نه ستاد کل چیزی میگه نه نظام وظیفه.. این سکوت به این معنیه که سال 93 خدمت همچنان 21 ماه باقی می مونه و زیاد نمیشه؟ آخه افزایش خدمت سربازی از 17/18 ماه به 21 ماه رو که از ابتدای 91 اجرا کردن، آخرای اسفند 90 اعلامش کردن.. یا اینکه هیچ حساب و کتابی نداره این موضوع و بعد از تعطیلات عید اعلامش میکنن؟
از دوستانی که توی نیری انسانی هر کدوم از یگان ها هستن، نامه ای، ابلاغیه ای چیزی براشون نیومده؟

nyayesh.
29-03-2014, 23:27
22 روز مرخصی 05 کرمان بیشتر نبووود؟ از 24 اسفند تا صبح 17 فروردین ، :n01:

meysam1321
30-03-2014, 02:32

تایید شهادت جمشید دانایی فر ، یکی از پنج مرزبان ربوده شده توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل

ارسال توسط:administrator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۰۴ فروردین ۱۳۹۳ در سیاسی . نظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), عناوین منتخب سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), مهم ترین خبرها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نظری بدهید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خبر شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی را تایید کرد.

در همه مرزها که این شرایط نیس
پسرخاله من افتاده بود مرز ترکیه (خوی)، با کتک میاوردنش مرخصی
جوری تعریف می کرد که از طرف مدرسه یا دانشگاه 10 12 ماه بردنشون اردو.
با اینکه این مناطق پر از "پژاک" هست، بعضی شب ها کشیک میدادن، ولی 90% مواقع کیف کرده اند.

ولی خب
مرزهای درگیر کارشون سخته.

Soroush-S
30-03-2014, 08:57
دوستان، قرار بود تا آخر اسفند اعلام کنن که خدمت رو زیاد میکنن یا نه! نه ستاد کل چیزی میگه نه نظام وظیفه.. این سکوت به این معنیه که سال 93 خدمت همچنان 21 ماه باقی می مونه و زیاد نمیشه؟ آخه افزایش خدمت سربازی از 17/18 ماه به 21 ماه رو که از ابتدای 91 اجرا کردن، آخرای اسفند 90 اعلامش کردن.. یا اینکه هیچ حساب و کتابی نداره این موضوع و بعد از تعطیلات عید اعلامش میکنن؟
از دوستانی که توی نیری انسانی هر کدوم از یگان ها هستن، نامه ای، ابلاغیه ای چیزی براشون نیومده؟

به ما که اعزام 1 اسفند هستیم گفتن شما آخرین سربازهایی هستین که از کسر خدمت بسیج و سابقه جبهه پدر و... استفاده میکنید!
حالا من احتمال میدم که سربازی 21 ماه بمونه ولی اکثر کسر خدمتهاروکم کنن

amin5030
30-03-2014, 10:40
به ما که اعزام 1 اسفند هستیم گفتن شما آخرین سربازهایی هستین که از کسر خدمت بسیج و سابقه جبهه پدر و... استفاده میکنید!
یعنی شما می گین,اونایی که بسیج تکمیلی رفتن هم بی ارزش می شه؟

+ f.a.r.i
30-03-2014, 11:32
یعنی شما می گین,اونایی که بسیج تکمیلی رفتن هم بی ارزش می شه؟

مطمئن باش که بسیج رو 100% برمیادارن . حتی بعضی از کسری پزشکی ها رو هم برمیدارن .

تنها کسری که بمونه متعلق به فرزندان جانباز و ایثار گر باشه .

amin5030
30-03-2014, 11:33
مطمئن باش که بسیج رو 100% برمیادارن . حتی بعضی از کسری پزشکی ها رو هم برمیدارن .

شما از کجا می دونین؟دلیلی داره؟

farzad13684
30-03-2014, 11:33
دوستان برای ما که 1 اردیبهشت اعزامیم چه زمانی مشخص میشه که کدوم خراب شده ای :n23: :n24:(البته ببخشید اینطور نوشتم. اعصاب نداریم به خدا، به هر حال) افتادیم؟ کی این برگ سفید شوم :n02: رو ما از پست میگیریم؟ این 096480 رو که زنگ بزنی فکر کنم زودتر بگه ولی باید به اپراتورش وصل شد یا خود سیستم گویا کد رو میگه؟ :n13: یعنی خدمت با 17 ماه رو ولش کردم رفتم فوق حالا باید 21 ماه ناقابل رو بگذرونیم :n19:. یعنی یه پدیده ای در حد لالیگا من هستم

paranoid_android
30-03-2014, 12:38
مرسی.. من که تیر 91 با 17 ماه تموم کردم و پایه اسفند 90 بودم، یادش بخیر.. دقیقا یک ماه بعد از اعزام ما خدمت شد 21 ماه و ما آخرین نسلی بودیم که با لیسانس 17 ماه خدمت کردیم.. :n02:
منم امیدوارم همون 21 بمونه و زیادش نکنن چون 24 ماه واقعا ستمه.. کسری هارو من که خیلی موافقم که بردارن کلا.. جبهه پدر آخه چه ربطی به فرزند داره!کسری خای***** هم (بسیج) از بیخ و بن بردارن دل من یکی که خنک میشه واقعا..
موفق باشی :n01:

paranoid_android
30-03-2014, 12:42
دوستان برای ما که 1 اردیبهشت اعزامیم چه زمانی مشخص میشه که کدوم خراب شده ای :n23: :n24:(البته ببخشید اینطور نوشتم. اعصاب نداریم به خدا، به هر حال) افتادیم؟ کی این برگ سفید شوم :n02: رو ما از پست میگیریم؟ این 096480 رو که زنگ بزنی فکر کنم زودتر بگه ولی باید به اپراتورش وصل شد یا خود سیستم گویا کد رو میگه؟ :n13: یعنی خدمت با 17 ماه رو ولش کردم رفتم فوق حالا باید 21 ماه ناقابل رو بگذرونیم :n19:. یعنی یه پدیده ای در حد لالیگا من هستم همین روزا میاد در خونتون، ولی میتونید از پلیس +10 هم پرس و جو کنید..
از سیستم پیامکی نظام وظیفه استفاده کردید؟ شاید وضع اعزامتون رو بگه.. توضیحات زیر رو بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin5030
30-03-2014, 13:17
مرسی.. من که تیر 91 با 17 ماه تموم کردم و پایه اسفند 90 بودم، یادش بخیر.. دقیقا یک ماه بعد از اعزام ما خدمت شد 21 ماه و ما آخرین نسلی بودیم که با لیسانس 17 ماه خدمت کردیم.. :n02:
منم امیدوارم همون 21 بمونه و زیادش نکنن چون 24 ماه واقعا ستمه.. کسری هارو من که خیلی موافقم که بردارن کلا.. جبهه پدر آخه چه ربطی به فرزند داره!کسری خای***** هم (بسیج) از بیخ و بن بردارن دل من یکی که خنک میشه واقعا..
موفق باشی :n01:
شما خودشو ناراحت نکن :n09:

Ho3ein A
30-03-2014, 13:43
مشمولان در صورت علاقه‌مندی به دریافت آخرین وضعیت خود، باید عدد «۱» را به همراه کد سخا به سامانه پیامکی پیامک کنند
منظورش از کد سخا چیه؟
داخل برگه سبز نوشته آیا؟

DariushGreat
30-03-2014, 13:44
سلام
سال نو مبارک :n16:
بچه ها کسی که سرباز باشه و کارشناسی ارشد قبول بشه، تکلیف سربازیش چی میشه؟

amin5030
30-03-2014, 13:49
منظورش از کد سخا چیه؟
داخل برگه سبز نوشته آیا؟
بله همونجاس

farzad02
30-03-2014, 13:50
سلام
سال نو مبارک :n16:
بچه ها کسی که سرباز باشه و کارشناسی ارشد قبول بشه، تکلیف سربازیش چی میشه؟

سلام
اگر بدون غیبت باشی راحت می تونی هر جای خدمت که باشی، مرخص بشی و بری دانشگاه

paydar69
30-03-2014, 14:45
سلام دوستان ، تبریک سال نو :n16:
من سال 88 با مدرک ديپلم دفترچمو پُست کردم و اولش مرکز آموزش مشکين شهر و سپس اصلاندوز افتادم ولي دانشگاه قبول شدم و دانشگاه رفتم. به نظرتون الان (سال 93) اگه من دفترچه ام رو با مدرک ليسانس پُست کنم دوباره به همون مرکز اموزشي سال 88 اعزام ميشم يااا هرجا که ظرفیت داشته باشه؟!
ممنون از راهنمايتون

usiiiii
30-03-2014, 14:54
دوستان برای ما که 1 اردیبهشت اعزامیم چه زمانی مشخص میشه که کدوم خراب شده ای :n23: :n24:(البته ببخشید اینطور نوشتم. اعصاب نداریم به خدا، به هر حال) افتادیم؟ کی این برگ سفید شوم :n02: رو ما از پست میگیریم؟ این 096480 رو که زنگ بزنی فکر کنم زودتر بگه ولی باید به اپراتورش وصل شد یا خود سیستم گویا کد رو میگه؟ :n13: یعنی خدمت با 17 ماه رو ولش کردم رفتم فوق حالا باید 21 ماه ناقابل رو بگذرونیم :n19:. یعنی یه پدیده ای در حد لالیگا من هستم
منم 1 اردیبهشت ازامم / به نطام وظیفه شهرمون که رفتم گفتن افتادی چابهار :n04:
از شمالی ترین نقطه واس برم پایین ترین نقطه کشور
2 روز راهه / حالا فک کن 4 روز مرخصی بگیری فقط زمان رفت و برگشتت میشه :n13:

2000 کیلومتر:n14:

usiiiii
30-03-2014, 14:56
من سال 88 با مدرک ديپلم دفترچمو پُست کردم و اولش مرکز آموزش مشکين شهر و سپس اصلاندوز افتادم ولي دانشگاه قبول شدم و دانشگاه رفتم. به نظرتون الان (سال 93) اگه من دفترچه ام رو با مدرک ليسانس پُست کنم دوباره به همون مرکز اموزشي سال 88 اعزام ميشم يااا هرجا که ظرفیت داشته باشه؟!
ممنون از راهنمايتون

منم دفترچه رو پست کرده بودم افتادم بیرجند / الان با لیسانس فرستادم افتادم چابهار
پ.ن / رفیقم 1 هفته خدمت کرد بعد لیسسانس باز افتاد همونجا / من قبل حدمت قبول شدم

farzad13684
30-03-2014, 15:07
چابهار هم مگه پادگان آموزشی داره؟ من قبلا ندیدم کسی اونورا بیفته . شاید آمار اشتباه دادن این اخوی های وظیفه؟شما شمالی هستی؟
خدا بخیر بگذرونه کجا شوتمون میکنن :n13: خدایا این دلخوشی رو از ما نگیر :n02:

farzad13684
30-03-2014, 15:31
این 096480 لطف خیلی زیادی میکنه و میگه آخرین وضعیت شما اعزام به خدمت :n02: خیلی باشعور هستش. نمیگه کجا فقط میگه اعزام . میخواد همه رو سورپرایز کنه :n19: :n19:. دست گل این نظام وظیفه درد نکنه خیلی سامانه پیامکی دقیق و کاملی دارند:n08:

paydar69
30-03-2014, 15:36
منم دفترچه رو پست کرده بودم افتادم بیرجند / الان با لیسانس فرستادم افتادم چابهار

آهان پس اینطوری نیست که همونجای قبلی بندازن و هرجا که ظرفیت باشه میفرستن!!
مگر اینکه قبل از دانشگاه تو یگانی خدمت کرده باشی بعد از دانشگاه هم همونجا بندازن!!
مرسی دوست عزیز.

paydar69
30-03-2014, 15:37
این 096480 لطف خیلی زیادی میکنه و میگه آخرین وضعیت شما اعزام به خدمت :n02: خیلی باشعور هستش. نمیگه کجا فقط میگه اعزام . میخواد همه رو سورپرایز کنه :n19: :n19:. دست گل این نظام وظیفه درد نکنه خیلی سامانه پیامکی دقیق و کاملی دارند:n08:

ههه باز خوبه به تو همینو هم میگن، من زنگ میزنم میگه شماره اشتباه است! به نظر باید با خط ثابت تماس بگیریم و تلفن همراه جواب نمیده!!:n02:

paydar69
30-03-2014, 15:44

آخه توی دفترچه نوشته، مشمولانی که پس از تعیین مرکز آموزش، به هر دلیل در اعزام حضور ننمایند، در دوره بعدی اعزام نیز به همان مرکز اختصاص خواهند یافت. :n29:
این جمله منو به شک انداخته بود که :n13: آیا به همون مرکز قبلی اعزام میشیم یا نه که گویا با توجه به حرف شما اینگونه نیست!

AshkeMahtab
30-03-2014, 15:44
دوستان معافی پزشکی چطوراست واس کار میگن معافی پزشکی داشته باشی واس کار یا استخدام

به مشکل میخوری درسته یا خیر چون من کف دستم خیلی عرق می کنه احتملا معاف بشم

معاف پزشکی خوبه یا نـــه ؟؟؟؟

amin5030
30-03-2014, 17:13

سلام منم 1 اردیبهشت اعزام هستم,الان مشخص شده که کجا افتادیم؟

alireza-1991
30-03-2014, 17:41
چابهار هم مگه پادگان آموزشی داره؟ من قبلا ندیدم کسی اونورا بیفته . شاید آمار اشتباه دادن این اخوی های وظیفه؟شما شمالی هستی؟
خدا بخیر بگذرونه کجا شوتمون میکنن :n13: خدایا این دلخوشی رو از ما نگیر :n02:

شاید چون سرباز زیادبوده ؟
حالا چی هست ؟ نیرو دریایییه ؟

usiiiii
30-03-2014, 17:49
سلام منم 1 اردیبهشت اعزام هستم,الان مشخص شده که کجا افتادیم؟

بله مشخص شده

حالا چی هست ؟ نیرو دریایییه ؟
انتطامی

amin5030
30-03-2014, 18:32
[QUOTE=usiiiii;8167277]بله مشخص شده

از کجا بپرسم که کجا افتادم؟

Soroush-S
30-03-2014, 18:39

کجای شمال؟ گیلان؟مازندران؟گلستان؟

Ho3ein A
30-03-2014, 19:51
بله همونجاس
آقا چیزی به اسم کد سخا ننوشته :|
اینی که شبیه بار کده :D چیه؟
پیدا کردم،پیام فرستادم به 110206010 کد سخا رو داد.

amin5030
30-03-2014, 20:25
آقا چیزی به اسم کد سخا ننوشته :|
اینی که شبیه بار کده :D چیه؟
پیدا کردم،پیام فرستادم به 110206010 کد سخا رو داد.
تو برگ سبز پایینش نوشته کد سخا که در ادامه توضیح داده که چی هست(این گذر واژه ....)

THE CORRE
30-03-2014, 22:34

حالا اگه شماره 2 رو بزنی میگه معرفی شده به بخش تقسیم!!

البته فکر نکنم تک تک اسامی پادگانای اموزشی رو داده باشن زنه ضبط کنه و واسه ما پخش کنه

farzad13684
30-03-2014, 22:48
حالا اگه شماره 2 رو بزنی میگه معرفی شده به بخش تقسیم!!

البته فکر نکنم تک تک اسامی پادگانای اموزشی رو داده باشن زنه ضبط کنه و واسه ما پخش کنه

داداش هم 2 رو که میزنم میگه اعزام به خدمت. اصلا نمیگه معرفی شده به بخش تقسیم. این سامانه اس ام اس شون چی؟ کسی تونسته از این طریق بفهمه کجا افتاده؟

Soroush-S
30-03-2014, 23:06
تلفن گویا و اس ام اس نمیگه کجا افتادین. فقط تاریخ ثبت درخواست و ثبت محل میگه . اگه تاریخ ثبت محل گفت میتونید برید نظام وظیفه شهرتون و بپرسین کجا افتادین

usiiiii
31-03-2014, 00:35
[QUOTE=usiiiii;8167277]بله مشخص شده

از کجا بپرسم که کجا افتادم؟
من از نطام وطیفه شهرمون
البتته خودم نپرسیدم دوستام رفته بودن واسه خودشون رو بپرسن واسه منم پرسیدن که اون چابهار رو شوخی کرده بودن و من رو سر کار گذاشته بودن / به هر حال من بیرجند انتطامی

usiiiii
31-03-2014, 00:36
کجای شمال؟ گیلان؟مازندران؟گلستان؟

گلستان......

hesam02
31-03-2014, 10:13
دوستان سلام
یه سوال داشتم
میخواستم ببینم برای امریه خاتم الانبیا به خصوص گروه سپاسد کسی تا حالا اقدام کرده؟ میدونید حقوق و مزایاش چطوریه؟
ممنون و تشکر

JING3LKHAN
31-03-2014, 10:56
سلام به دوستان عزیز...کسی میدونه شکستگی پا چند روز استعلاجی داره؟

hamidtom
31-03-2014, 11:10
1 ماه استعلاجی داره!ولی اگه تو آموزشی باشه باعث تجدید دوره میشود!

ali_kasper
31-03-2014, 11:57
سلام به دوستان عزیز...کسی میدونه شکستگی پا چند روز استعلاجی داره؟

شکستگی پا 1 ماه استعلاجی داره ولی بستگی به تایید معاون و پزشک بهداری داره که برات چه قدرش رو استراحت در منزل بزنه یا استراحت در یگان

myreza_12345
31-03-2014, 12:22
سلام دوستان
من کسری بیسیجمو 2ماه پیش کاراشو انجام دادم و برگه 2 ماه کسری رو هم از سپاه استان گرفتم و اونا بهم گفتن که خودمون اتومانیک بعد یک مدت تو سایت نظام وظیفه ثبت میکنیم.
حالا که میرم پلیس+10 چک کنم میبینم که هنوز ثبت نشده.

اگه کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه

سپاس فراوان و ایام به کام

ice_man_sh
31-03-2014, 15:04
سلام دوستان
من کسری بیسیجمو 2ماه پیش کاراشو انجام دادم و برگه 2 ماه کسری رو هم از سپاه استان گرفتم و اونا بهم گفتن که خودمون اتومانیک بعد یک مدت تو سایت نظام وظیفه ثبت میکنیم.
حالا که میرم پلیس+10 چک کنم میبینم که هنوز ثبت نشده.

اگه کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه

سپاس فراوان و ایام به کام
البته باید مینوشتین کجا خدمت میکردین ولی در هر صورت باید سپاه دست وارد سیستم کنه و 24-48 ساعت بعد سیستم نشون میده.

حالا اگه ناجا باشین میرید یه بار هم میدین ستاد فرماندهی میره استان برای تایید و بعد اونها از همون سیستم چک میکنن و جوابش میاد و در پرونده ثبت میشه.

myreza_12345
31-03-2014, 17:19
البته باید مینوشتین کجا خدمت میکردین ولی در هر صورت باید سپاه دست وارد سیستم کنه و 24-48 ساعت بعد سیستم نشون میده.

حالا اگه ناجا باشین میرید یه بار هم میدین ستاد فرماندهی میره استان برای تایید و بعد اونها از همون سیستم چک میکنن و جوابش میاد و در پرونده ثبت میشه.

سپاس از پاسخگویی تون دوست عزیز
من در پدافند هوایی ارتش خدمت میکنم ولی هنوز کسریم ثبت نشده حال نمی دونم چرا(البته اگه اشتباه نکنم اون سربازی که برگه کسری بسیجمو داشت تو سیستمشون ثبت میکرد بهم گفت این برگه ای که ما برات صادر کرده ایم رو ببر بده به یگان خدمتیت همین و بس، منم بهش گفتم این برگ کسری رو ببرم پلیس +10 واسه ثبت تو سایت نظام وظیفه ، اونم گفت احتیاجی نیس ما خودمون ثبت نظام وظیفه میکنیم

hesam02
31-03-2014, 17:39
دمتون گرم جواب ندادید !

دوستان سلام
یه سوال داشتم
میخواستم ببینم برای امریه خاتم الانبیا به خصوص گروه
سپاسد
کسی تا حالا اقدام کرده؟ میدونید حقوق و مزایاش چطوریه؟
ممنون و تشکر

murchehh
01-04-2014, 02:48
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم من با مدرک کارشناسی برم سربازی خوبه یا نه؟؟؟چون خیلی سر دو راهی قرار گرفتم که برا ارشد بخونم یا نه...از طرف دیگه اگه بخوام ارشد بخونم (چون پایان خدمت ندارم) کار خاصی نمی تونم پیدا کنم.در ضمن رشتم هم برق الکترونیک هستش...یه سوال دیگه این که امکانش هست که تو پادگان باشم یا چه جاهایی ممکنه بیفتم با این مدرک
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید:n12::n01:

holyboy
01-04-2014, 09:28
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم من با مدرک کارشناسی برم سربازی خوبه یا نه؟؟؟چون خیلی سر دو راهی قرار گرفتم که برا ارشد بخونم یا نه...از طرف دیگه اگه بخوام ارشد بخونم (چون پایان خدمت ندارم) کار خاصی نمی تونم پیدا کنم.در ضمن رشتم هم برق الکترونیک هستش...یه سوال دیگه این که امکانش هست که تو پادگان باشم یا چه جاهایی ممکنه بیفتم با این مدرک
من هم با رشته برق الکترونیک همین فکر تو رو داشتم که اگه دکترا هم داشته باشم بی پایان خدمت فایده نداره.الان اول اردیبهشت اعزامم.تو پادگان بودن یا نبودن بستگی داره.اگه بتونی امریه بگیری که خیالت راحته ولی سه ماه بیشتر باید خدمت کنی.(کلا این کجا افتادنها یه متغیر تصادفیه:n01::n16:)

DariushGreat
01-04-2014, 13:39
سلام
اگر بدون غیبت باشی راحت می تونی هر جای خدمت که باشی، مرخص بشی و بری دانشگاه

ممنون از پاسخت دوست عزیز :n16:
منظورم دقیقا ادامه سربازی بود. یعنی مثلا وسط سربازی کارشناسی ارشد قبول بشه بره سر کلاس و دانشگاه، بعد از تموم شدن درسش تکلیف سربازیش چی میشه؟ ادامه ماه های باقی مونده رو میره یا دوباره باید از اول همه مراحل رو طی کنه، بره آموزشی و...
نیروی زمینی ارتش هست

mhei
01-04-2014, 14:21
نقل قول:"فیلم گروگان گیری سربازان مرزبان عزیز کشورمان توسط گروهک تروریستی جیش العدل را روی یوتیوب دیدم و بسیار متاثر شدم و به فکر فرو رفتم و بر اساس وظیفه ملی و دینی خود لازم دیدم مواردی را تاکید کنم.

به لحاظ فنی جای بسی تعجب است که مرزبانان کشورمان در وسط کوه ودشت برهوت دوردست در یک چادر معمولی مستقر گردیده و از حداقل امکانات رفاهی وامنیتی برخوردار نبودند. در چنین شرائط دشوار روحی چگونه می توان انتظار داشت چند سرباز ساده با سطح پائینی از آموزش و تجهیزات و تسلیحات بتوانند از مرزهای کشور آن هم در منطقه حساس و پر خطر سیستان و بلوچستان محافظت کنند؟
حداقل دانش نظامی برای هر شهروندی که دوره خدمت سربازی را گذرانده است حکم می کند نیروهای نظامی بویژه یگان مرزبانی باید حتما از واحد پشتیبانی مجهزی برخوردار باشند.
پرسشهای جدیی که در اینجا مطرح می شود این است که این چادر در وسط کوه و دشت دور افتاده مرزی چه پشتیبانی داشته است؟ کدام پایگاه مرزی و کدام دیدبانی و کدام فرماندهی مرزبانی این چادر را پشتیبانی می کرده و در تماس مخابراتی بوده است؟ چرا کشوری که دارای برتری نظامی در منطقه است و برق موشکهایش قدرتهای جهانی را متحیر کرده باید در این نقطۀ مرزی حساس و پر خطر شرق کشور با چنین کاستیهائی مواجه باشد؟ و چراهای فراوان دیگر."

akpa
01-04-2014, 14:26
ببخشید دوستان شایعه شده که بعد سال 92 خدمت سربازی از 21 ماه به 24 ماه افزایش پیدا میکنه و همچنین میزان بخشودگی خدمت در ازای خدمت پدر در دروران 8 سال دفاع مقدس کمتر میشه میخاستم بدونم این اخبار چقدر صحت داره واینکه پدر من 10 ماه خدمت در جبه داره چقدر از مدت خدمت من کم میشه؟
سوال بعدی اینه که معاف از رزم شدن مزایای خاصی داره یا اینکه کلا دنبالش نرم بهتره چون من شماره چشمام روی هم 8 هستش ولی با توجه به مدرک تحصیلیم (لیسانس) معاف نمیشم میخاستم ببینم اگه ارزش داره یعنی مثلا جای بهتری میافتم یا مسئولیت کمتری به گردنم باشه برم دنبالش پیشاپیش ممنونم از لطفتون

Behrang_sh
01-04-2014, 17:38
ببخشید دوستان شایعه شده که بعد سال 92 خدمت سربازی از 21 ماه به 24 ماه افزایش پیدا میکنه و همچنین میزان بخشودگی خدمت در ازای خدمت پدر در دروران 8 سال دفاع مقدس کمتر میشه میخاستم بدونم این اخبار چقدر صحت داره واینکه پدر من 10 ماه خدمت در جبه داره چقدر از مدت خدمت من کم میشه؟
سوال بعدی اینه که معاف از رزم شدن مزایای خاصی داره یا اینکه کلا دنبالش نرم بهتره چون من شماره چشمام روی هم 8 هستش ولی با توجه به مدرک تحصیلیم (لیسانس) معاف نمیشم میخاستم ببینم اگه ارزش داره یعنی مثلا جای بهتری میافتم یا مسئولیت کمتری به گردنم باشه برم دنبالش پیشاپیش ممنونم از لطفتون

سلام دوست عزیز
در مورد مدت زمان خدمت شایعه زیاده ، تا زمانی هم که اعلام رسمی نشده شما به این شایعه ها توجه نکن
در مورد معاف از رزمی هم بارها اینجا صحبت شده ای کاش یه جستجو کوچیک میکردی ، معاف از رزمی بیشتر توی سپاه اونم نیرو هوایی (هوافضا) و نیرو دریاییش کاربرد داره و واقعا به صورت اداری تردد میکنن ( 7 صبح تا 14 ) ، در مورد بقیه ارگان ها هم اطلاعات دقیقی ندارم اما داشتنش بهتر از نداشتنشه
راستی یه چیزی رو که خیلی مهمه بهت بگم اونم اینه که اگه میخوای بری پذیرش برای سپاه بگیری به هیچ عنوان قبل گرفتن برگ سبز (ثبت اطلاعاتت) برای معاف از رزمی اقدام نکن چون پذیرش نمیکنن (اکثر بچه هایی هم که توی سپاه معاف از رزمن بعد معرفی به یگان رفتن کمیسیون)

farzad13684
01-04-2014, 18:18
دوستان این برگ سفید ما امروز اومد با فوق لیسانس زده نیروی انتظامی مالک اشتر. دوستانی که به تازگی اونجا بودند میتونند یه آماری بدن که چطوره؟؟ امکانات؟ سخت گیری؟

sajjadsa
01-04-2014, 22:09
منظورم دقیقا ادامه سربازی بود. یعنی مثلا وسط سربازی کارشناسی ارشد قبول بشه بره سر کلاس و دانشگاه، بعد از تموم شدن درسش تکلیف سربازیش چی میشه؟ ادامه ماه های باقی مونده رو میره یا دوباره باید از اول همه مراحل رو طی کنه، بره آموزشی و...
نیروی زمینی ارتش هست

خیر فقط ادامه اش میرید ...

به خاطر کمبود نیرو فکر میکنم به احتمال زیاد این شایعه درست باشه ...

spack
02-04-2014, 08:35
سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
این چند روزه که پلیس +10 تعطیله از کجا می تونم پرینت برگه سفیدم رو پیدا کنم بفهمم کجا افتادم؟

urumchi
02-04-2014, 09:48

برادرانه میگم بهت دوست عزیز: تو خدمت هرچقدر دورتر از خونه باشی همونقدر راحتتری

خودم هم دوری هم نزدیکی به خونه رو در زمان خدمت تجربه کردم، موقعی که دورتر بودم بسیار
راحتتر و با اعصاب کاملا آروم خدمت می کردم ولی وقتی انتقالی گرفتم اومدم شهر خودم زورم
میومد شب پادگان بخوابم و همش تو فکر خونه رفتن و... بودم و همین باعث میشد عصبی باشم

mehdihamed
02-04-2014, 09:58
دوستان این برگ سفید ما امروز اومد با فوق لیسانس زده نیروی انتظامی مالک اشتر. دوستانی که به تازگی اونجا بودند میتونند یه آماری بدن که چطوره؟؟ امکانات؟ سخت گیری؟

مالک اشتر اراک=هتل مالک :n02:
جای خوبی افتادی من خودم نبودم ولی چند تا از دوستام بودن میگن حدود 3000 نفر ظرفیت داره زیاد هم سخت نمیگیرن خوابگاهاش هم تمیزه

mbm110
02-04-2014, 10:26
هیچ چیزی به اسم قانون تو این سیستم وجود نداره . شب میخوابن صبح بلند میشن میگن شد 21 یا 24 یا کسری فلان !
مگه قضیه 21 ماه نبود؟ اون یارو که نمیخوام اسمش بیارم اومد گفت تا پایان 91 خدمت همون 17 ماهه ولی از اونجا که بی قانونی موج میزنه و همه چی دل بخواهیه! اومد گفت نه از 91 خدمت 21 ماهه!
الان مورد هست تو یکی از پادگان های منطقه مرزی خدمت میکنه (ارتش) همین قبل عید اومدن گفتن دیگه از امروز کسری منطقه مرزی (که 3 ماه بود) برداشته شد!!! و ترخیص نمیکنن میگن باید بمونید تا 21 ماهتون پر بشه !
حالا نمیدونم فقط این پادگان اینجوری شده یا تو کل کشور کسری منطقه مرزی هارو برداشتن؟

saman123123
02-04-2014, 10:39
برادرانه میگم بهت دوست عزیز: تو خدمت هرچقدر دورتر از خونه باشی همونقدر راحتتری

خودم هم دوری هم نزدیکی به خونه رو در زمان خدمت تجربه کردم، موقعی که دورتر بودم بسیار
راحتتر و با اعصاب کاملا آروم خدمت می کردم ولی وقتی انتقالی گرفتم اومدم شهر خودم زورم
میومد شب پادگان بخوابم و همش تو فکر خونه رفتن و... بودم و همین باعث میشد عصبی باشم

مگه اونایی که بومی هستن و میوفتن شهر خودشون نمیتونن بعد از ساعت اداری برن خونه؟!!

SNOW PATROL
02-04-2014, 11:17
مگه اونایی که بومی هستن و میوفتن شهر خودشون نمیتونن بعد از ساعت اداری برن خونه؟!!

نه عزیز ..کی همچین حرفی زده فقط بعضی جاها اینجوریه

من که تو شهر خودم خدمت کردم فقط هفته ای 8 ساعت اجازه داشتم از یگان خارج بشم اونم با هزار تا مکافات
البته وضعیت سپاه و ارتش بهتره اما ناجا از این خبر ها نیست

saman123123
02-04-2014, 13:26
نه عزیز ..کی همچین حرفی زده فقط بعضی جاها اینجوریه

من که تو شهر خودم خدمت کردم فقط هفته ای 8 ساعت اجازه داشتم از یگان خارج بشم اونم با هزار تا مکافات
البته وضعیت سپاه و ارتش بهتره اما ناجا از این خبر ها نیست

ناجا رو که درست میفرمایین ولی از این جهت پرسیدم چون ۲ تا پسر عموی من که تو سپاه خدمت کردن و همینطور پسر داییم که تو ارتش بود هر روز بعد ساعت اداری خونه بودن:n13:

Behrang_sh
02-04-2014, 15:13
ناجا رو که درست میفرمایین ولی از این جهت پرسیدم چون ۲ تا پسر عموی من که تو سپاه خدمت کردن و همینطور پسر داییم که تو ارتش بود هر روز بعد ساعت اداری خونه بودن:n13:

توی سپاه اگه رکن 2 (حفاظتی و حراستی) بیوفتی اکثرا 24-24 یا 24-48 میشی
مثل نیروهای پاسدارخونه (یگان پاسدار) و دژبانی

urumchi
02-04-2014, 16:11

شمارو نمیدونم ولی من که ناجا بودم، در اکثر یگانهای ناجا اصلا چیزی به اسم ساعت اداری و ... معنی نداره
24 ساعته جان برکف باید آماده خدمت باشی ولی سپاه و ارتش بعد از ساعت اداری کاری ندارن که بخوان سربازو نگه دارن
مگر یه تعدادی واسه نگهبانی و سایر امورات که معمولا سربازا چرخشی انتخاب میشن و کلا همه چیز خوبه!

اصلا اولین چیزی که تو آموزشی بهمون یاد دادن سرود ناجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C_% D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D 9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9 %86) بود که با این مقطع شروع میشد:

ما ز جان گذشتگان حافظان میهنیم - در نبرد خودسران همچو کوه آهنیم

دیگه بقیه شو خودتون حدس بزنید که چه انتظاری از سرباز دارن!!!

بابک65
02-04-2014, 17:26
سلام
از دوستان کسی در مورد نحوه آموزش در دوره کد عقیدتی تهران اطلاعاتی داره منظورم این هست که ساعت چند کلاسا شروع میشه و ساعت چند تموم میشه بعضی ها میگن از ساعت 7 تا 2 هست اما یکی از دوستان من که رسته پیاده خورده میگه واسه ما عین آموزشی است. همچنین این دوستم می گه دوره اونا حدود 90 روزه در حالیکه به ما می گفتن عقیدتی 2 ماهه آیا مدت دوره کد 3 ماه شده؟ همچنین در دوره کد عقیدتی کلاسا چقدر تئوری است و چقدر عملی و کلاسای عملی چی ها هستن؟ فکر کنم دوره کد عقیدتی در تهران هست آیا در تهران میشه بعد پایان کلاسا همه روزه رفت تا فردا صبح که بیداری هست؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد ولی به عنوان سوال آخر چقدر احتمال داره فوق لیسانس دوره کد بخوره خیلی خیلی ممنون

h-blade
02-04-2014, 19:06
سلام
از دوستان کسی در مورد نحوه آموزش در دوره کد عقیدتی تهران اطلاعاتی داره منظورم این هست که ساعت چند کلاسا شروع میشه و ساعت چند تموم میشه بعضی ها میگن از ساعت 7 تا 2 هست اما یکی از دوستان من که رسته پیاده خورده میگه واسه ما عین آموزشی است. همچنین این دوستم می گه دوره اونا حدود 90 روزه در حالیکه به ما می گفتن عقیدتی 2 ماهه آیا مدت دوره کد 3 ماه شده؟ همچنین در دوره کد عقیدتی کلاسا چقدر تئوری است و چقدر عملی و کلاسای عملی چی ها هستن؟ فکر کنم دوره کد عقیدتی در تهران هست آیا در تهران میشه بعد پایان کلاسا همه روزه رفت تا فردا صبح که بیداری هست؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد ولی به عنوان سوال آخر چقدر احتمال داره فوق لیسانس دوره کد بخوره خیلی خیلی ممنون

جواب همه سوالاتت اینه: دوره کد برای فوق لیسانس ممنوعه که احتمال کد خوردن شما 0 درصده

بابک65
02-04-2014, 19:11
جواب همه سوالاتت اینه: دوره کد برای فوق لیسانس ممنوعه که احتمال کد خوردن شما 0 درصده
ضمن تشکر از پاسخ شما دوست زیز عرض کنم آخه فرمانده می گفت احتمالش هست فوق لیسانس ها هم کد بخورن ولی خوب احتمالش پایینه

ice_man_sh
02-04-2014, 19:27
شما فکر کن 2 سال باید خدمت کنی . حالا 22 یا 24 زیاد فرقی به حال شما نداره

فقط دعا کنید نیفتید تو ارتش که ... :n27:
دعا کنه نیفته ناجا...

سلام به دوستان عزیز
مسلما دوره کد آسون تره، علی الخصوص لیسانس ها بعد ساعت 2 میتونن برن چند ساعتنی چرخی تو شهر بزنن، برای دیپلم و پایین تر هم خوبه چون گ 3 یا 2 میگیرن کمی فشار کم میشه.

ممنون از راهنمايتون
اگه قبل اعزام شدن رفته باشین دانشگاه احتمال داره نیروی بکارگیرندتون هم تغییر بکنه و اگه اعزام بشین، نیرو همونه ولی یگان احتمال زیاد تغییر بکنه.

آخه توی دفترچه نوشته، مشمولانی که پس از تعیین مرکز آموزش، به هر دلیل در اعزام حضور ننمایند، در دوره بعدی اعزام نیز به همان مرکز اختصاص خواهند یافت. :n29:
این جمله منو به شک انداخته بود که :n13: آیا به همون مرکز قبلی اعزام میشیم یا نه که گویا با توجه به حرف شما اینگونه نیست!
اون برای کسانی هست که غیبت میکنن.

سلام دوستان عزیز
1- مگه کسایی که پایان خدمت دارن کار پیدا میکنن که شما تازه بدون پایان خدمت پیدا کنی؟
2- ادامه تحصیل بعد کارشناسی (به نظر من) اشتباه محض هست و اول باید خدمت رو تموم کنی تا راحت تر باشی، با کار میشه ارشد خوند ولی با خدمت نمیشه کار کرد و یا ارشد خوند.
3- اصلا به رشته ربطی نداره و نیروی بکارگیرنده (ارتش، سپاه ، ناجا) ربط داره که کجا بیفتین.

نیروی زمینی ارتش هست
اگه درست یادم مونده باشه به غیر از سپاه بقیه یه ماه میرن آموزش مجدد، البته اون یه ماه هم از خدمت حساب میشه و بقیه ماههای خدمتی اما با قانون جدید.

سلام دوست عزیز
در مورد مدت زمان خدمت شایعه زیاده ، تا زمانی هم که اعلام رسمی نشده شما به این شایعه ها توجه نکن

در راستای صحبت دوستمون دهن ما رو از اول خدمت تا آخر سرویس کردن که خدمت دوباره میشه 18 ماه، 22 بهمن میگن، عید میگن، 3 خرداد میگن، عید فطر میگن، هفته ناجا میگن و...

به ولیعصر نمیرسه ولی از آموزشگاهها یخوب و راحت ناجا هست.

نه عمو... اینا رو کی میگه.

البته بسته به نیرو و جا و درجه و... داره.

اگه کسی ارتش باشه و افسر بعد 2 میره خونش، اگه سپاه باشه چند روز یکبار نگهبان و... اگه ناجا باشه که کلا بیخیال شو مونده به شانس و موقعیتت.

Soroush-S
02-04-2014, 19:53
حقوق دوماه آموزشی کی میدن؟:n02:

ghasemuut
02-04-2014, 21:09
سلام به تمام دوستان
من هم الان در مرخصی نیمه دوم عید هستم
نامردا 6 روز اول عید دادن
4 روز هم از دوازدهم تا شانزدهم
این اولین بدبختی نیروی انتظامی که حتی مرخصیشم مرخصی نیست

اگر راجع به باهنر کرمان مشکلی داشتید در خدمت هستم

urumchi
02-04-2014, 21:10

قبلا زیاد تق و لق میشد ولی الان فکر کنم با حقوق ماه اول خدمت در یگان بهتون بدن
فکرکنم بابت 2ماه آموزشی بهتون حقوق 1ماه رو بدن

saeidrezay
02-04-2014, 21:29
سلام به تمام دوستان

اگر راجع به باهنر کرمان مشکلی داشتید در خدمت هستم

خوبه خدایش برید دعا کنید
اونجا که من خدمت میکردم مرخصی حق سرباز نبود مگر اینکه فرمانده صلاح بدونه

omidshsh
02-04-2014, 23:20
کسی اطلاعی از پادگان احمد بن موسی نزدیک شیراز داره؟
کسی تجربه داره؟ چطور بوده؟

Soroush-S
02-04-2014, 23:21
کسی اطلاعی از پادگان احمد بن موسی نزدیک شیراز داره؟
کسی تجربه داره؟ چطور بوده؟

نیروی دریایی سپاه؟

mf.designing
03-04-2014, 00:03
سلام به دوستان
سوالي داشتم. از دوستام چند نفري ميگفتن كه اگه نمره امتحان و تيراندازيت خوب باشه ميندازنت منطقه آموزشي يا ميري تكاوري واس همين هم امتحان و هم تير اندازي رو خراب كن ! بر عكس اين حرفم شنيدم كه اگه اينا خوب باشه جا خوب ميفتي ! كدوم اين حرفا درسته ؟!

دوره كد رو از رو چي ميفرستن ؟! كيا نميرن ؟

بعد سردار ميگفت حقوق سربازا بيشتر ميشه، خبري نشد ؟!

ice_man_sh
03-04-2014, 00:16
سلام به تمام دوستان

اگر راجع به باهنر کرمان مشکلی داشتید در خدمت هستمl
من سال قبل که سرباز بودم، عید رو بعد آموزش و یگان ویژه کمکی دادن پلیس راه، 2 روز عید به ما مرخصی دادن، تازه رفت و برگشت هم از این 2 روز حساب میشد (120 کیلومتر راه) بقیش آماده باش، یا سرعت میزدیم، یا ساعت میزدیم، یا مراقب جاده بودیم، یا گشت بودیم...

سلام به دوستان
سوالي داشتم. از دوستام چند نفري ميگفتن كه اگه نمره امتحان و تيراندازيت خوب باشه ميندازنت منطقه آموزشي يا ميري تكاوري واس همين هم امتحان و هم تير اندازي رو خراب كن ! بر عكس اين حرفم شنيدم كه اگه اينا خوب باشه جا خوب ميفتي ! كدوم اين حرفا درسته ؟!

دوره كد رو از رو چي ميفرستن ؟! كيا نميرن ؟

بعد سردار ميگفت حقوق سربازا بيشتر ميشه، خبري نشد ؟!
1- حرف مفت هست و هیچ تاثیری نداره، تو ناجا تاثیرش روی درجه هست ولی اونم میتونم بقم شانسی هست تا نمرات.
ولی از اول گفتن نه جلو تو چشم باشین، نه پشت تابلو بشین، وسط گم بشین!

2- فوق دیپلم و به پایین رو اطلاع ندارم از روی چی میفرستن، لیسانس از روی رشته اس، فوق هم تا الان که نبوده سال جدید رو نمی دونم. (ارتش)

3- تو خدمت فکر اینها رو کردن...

iranch
03-04-2014, 08:22
سالام
راستش من هیچ اطلاعی در مورد چگونگی ارسال دفترچه و برگه سبز و سفید و اینچیزها نمیدونم
اصلا نمیدانم باید چه کار کنم میشه توضیح بدید ممنون

holyboy
03-04-2014, 11:25
دوستان امروز و فردا که تعطیله راهی نیست که بفهمیم کجا افتادیم؟مردیم از ترس!تازه 27 اسفند درخواست تعویق دادیم هیچی معلوم نیست:n28:

samfisher7
03-04-2014, 11:39
برای ما رو که بعد از 5 ماه هنوز ندادن
ارگان هم ارتش
:n02:

urumchi
03-04-2014, 14:28
سلام به دوستان

چرت و پرت محض ِ این حرفا ، اصلا به اینطور شایعات توجه نکنید ...
کلا آموزشی هیچ ربطی به یگان نداره،تقسیمات از تهران میاد و اصلا کاری ندارن طرف تو آموزشی چه کارهایی کرده یا نکرده!
بنظر شما کسی وقت داره که بخواد تک تک این سربازارو بسنجه که کی خوب تیراندازی کرده بندازنش یگان تکاوری؟!!!

arming900
03-04-2014, 14:59
چرت و پرت محض ِ این حرفا ، اصلا به اینطور شایعات توجه نکنید ...
کلا آموزشی هیچ ربطی به یگان نداره،تقسیمات از تهران میاد و اصلا کاری ندارن طرف تو آموزشی چه کارهایی کرده یا نکرده!
بنظر شما کسی وقت داره که بخواد تک تک این سربازارو بسنجه که کی خوب تیراندازی کرده بندازنش یگان تکاوری؟!!!

100% درست و تایید میشه

واقعا همش حرفه،مثلا ما رفتیم گفتن نمره تیراندازی باید خوب و باشه فلان و ... رفتیم یه خشاب زدیم اومدیم

نمره ها رو هم همرو همینجوری رد میکنن میزارن تو پرونده ت 4 تا کاغذ باطله

ice_man_sh
03-04-2014, 15:28
سالام
راستش من هیچ اطلاعی در مورد چگونگی ارسال دفترچه و برگه سبز و سفید و اینچیزها نمیدونم
اصلا نمیدانم باید چه کار کنم میشه توضیح بدید ممنون
چون بارها نوشته شده دیگه خلاصه میگم، میری از پلیس +10 دفترچه میگیری خوب مطالعش میکنی و مدارک مورد نیاز رو آماده میکنی، واکسن میزنی، دکتر میری، یه حساب تو سپه باز میکنی بعدش همش رو میبری پلیس +10 ثبت میکنه.

دو روز بعد میری پرینت برگ سفید رو میگیری، تاریخ اعزامت مشخص میشه.

25-30 روز مونده به اعزام میری پرینت برگ سبز رو میگیری و مرکز آموزش و نیروی به کارگیرنده ات مشخص میشه.

بعد کچل میکنی میری خدمت :n05:

دوستان امروز و فردا که تعطیله راهی نیست که بفهمیم کجا افتادیم؟مردیم از ترس!تازه 27 اسفند درخواست تعویق دادیم هیچی معلوم نیست:n28:
نه نیست.

vahidreza2007
03-04-2014, 16:28
دوستان این کارت پایین خدمت دقیقا چند روز بعد اتمام خدمت میاد ؟ من که 1/1/93 بودم به نظرتون کی برسه کارتم ؟ می خوام برای گذرنامه اقدام کنم و کارت نیاز هستش .

ice_man_sh
03-04-2014, 17:14
دوستان این کارت پایین خدمت دقیقا چند روز بعد اتمام خدمت میاد ؟ من که 1/1/93 بودم به نظرتون کی برسه کارتم ؟ می خوام برای گذرنامه اقدام کنم و کارت نیاز هستش .
من 28 بهمن تسویه کردم هنوز نیومده، البته دو دلیل هم داره که تا الان دیر کرده:
1- درخواست زیاد برای تعویض پایان خدمت های قبلی که منجر به تمدید فرصت تا خرداد ماه شد.

2- من چون از کسر استفاده کردم تشکیل پرونده طبق روال عادی صورت نمیگیره.

* برای سربازان ناجا خیلی راحت تر گواهی پایان خدمت از طرف ف.ا.ا. صادر میشه ولی برای ارگان های دیگه ظاهرا سخت گیری و کاغذ بازی بیشتره.

DariushGreat
03-04-2014, 22:13
سلام
آقا دو تا سوال دارم:
1. با معافیت کفالت موافقت نشده. راهی برای فرجام خواهی هست؟
2. چند درصد احتمال داره به سربازی که آموزشیش نیروی زمینی 01 تهران که لیسانس برق - قدرت هست، دوره کد بخوره؟
ممنون :n16:

alil1369
03-04-2014, 23:06
دوستان این کد یعنی چی ؟
همش دیدم تو پستا میگید فلانی کد میخوره کد نمیخوره ؟ من متوجه نشدم !

یه سوال دیگه
غیبت چطوریاس ؟ من الان مثلا 1 ساله که غیبت دارم ،اضاف میخورم چقدر ؟ بخشودگی در کار هست ؟
من دانشگام رو ول کردم ( ترم 7 که تموم شد (سال 91) ول کردم به امون خدا حتی نرفتم بگم و اعلام کنم و انصراف بدم
حالا الان بخوام برم خدمت چطوریاس ؟ باید برم دانشگاه کاغذ بیارم ،میشه یه مقداری برادرانه راهنماییم کنید
ممنونتون میشم

omidshsh
03-04-2014, 23:40
نیروی دریایی سپاه؟
بله
همون ندسا

ice_man_sh
04-04-2014, 01:44
سلام
آقا دو تا سوال دارم:
1. با معافیت کفالت موافقت نشده. راهی برای فرجام خواهی هست؟
2. چند درصد احتمال داره به سربازی که آموزشیش نیروی زمینی 01 تهران که لیسانس برق - قدرت هست، دوره کد بخوره؟
ممنون :n16:
2- تا جایی که من دیدم تمامی قدرت ها دوره کد میخورن.

دوستان این کد یعنی چی ؟

یه سوال دیگه
غیبت چطوریاس ؟ من الان مثلا 1 ساله که غیبت دارم ،اضاف میخورم چقدر ؟ بخشودگی در کار هست ؟
من دانشگام رو ول کردم ( ترم 7 که تموم شد (سال 91) ول کردم به امون خدا حتی نرفتم بگم و اعلام کنم و انصراف بدم
حالا الان بخوام برم خدمت چطوریاس ؟ باید برم دانشگاه کاغذ بیارم ،میشه یه مقداری برادرانه راهنماییم کنید
ممنونتون میشم
دوره کد، یه دوره آموزش تخصصی هست که بیشتر تو ارتش اجرا میشه.

بله اضافه داره، حداقل 6 ماه ولی اینکه میفرسن دادسرای نظامی یا نه فعلا حضور ذهن ندارم، الان روی سیستم مشمول غایب بودن شما زده شده.

آخرین بار تا خرداد 91 فرصت داده بودن، فعلا که خبری نیست، اگه هم به امید اینکه یه روزی ببخشن بشینین سخت در اشتباه هستین.

======================================
این دو عکس رو دیدم حیفم اومد نزارم، هر دو از روز 13 فروردین:

سربازای ارتش، بازم خوبه تونستن مرخصی بگیرن بزنن بیرون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اما ناجای همیشه در صحنه حاضر!

meysam1321
04-04-2014, 03:20
دوستان این کد یعنی چی ؟

یه سوال دیگه
ممنونتون میشم

دوره کد یه دوره ی 2 ماهه بعد از دوره آموزشی هست.
رشته هایی که مستقیما در ارتش به تخصص آن نیازی نیس (مانند عمران و ....) دوره کد میخورن (به تعداد مورد نیاز)
ولی رشته هایی مثل کامپیوتر که در ارتش "رسته رایانه" داریم، کد نمیخورن و مستقیم رسته رایانه میشن.
این دوره کد هم مثل دوره آموزشی هست، ولی با کلاس تر!!!

اگه ترم 7 سال 91 باشه، پس ورودی 88 هستی. شما تا مهر 1394 معافیت تحصیلی داری (البته سنوات تحصیلی رو کم کردن، ولی دقیقا یادم نیس از چه سالی اجرا شد)
شما باید بری از دانشگاه بپرسی وضعیتتو
باید بری پیگیر بشی که این یه سال رو برات مرخصی زدن یا بالاخره تعیین تکلیف کنی.
(میتونی به سامانه اس ام اس نظام وظیفه هم اس ام اس بدی و متوجه بشی که هنوز معافیت هست یا نه)
اگه معافیت باشه که وارد غیبت نشدی (ولی باید دانشگاهتو تعیین تکلیف کنی)
و اگه وارد غیبت شده باشی، از یک روز تا 90روز غیبت ؛ 3 ماه اضافه خدمت (احتمال بخشودگی هم هست)
از 91 روز تا 180 روز غیبت؛ 6 ماه اضافه خدمت (بازم احتمال بخشودگی هست)
از 181 روز به بالا، 6 ماه اضافه و به دادگاه معرفی میکنن(99% هی بخشودگی اعمال میشه و به این مرحله نمیرسی)

Behrang_sh
04-04-2014, 12:17
خدا کنه این سری حقیقت داشته باشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (خدابیامرزتت دانایی فر :n28:)

Behrang_sh
04-04-2014, 15:13
تحویل پیکر شهید دانایی‌فر به مقامات ایرانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از مدیر بخش هم پیشاپیش عذر میخوام که جای این پست اینجا نبود

fj6621
04-04-2014, 16:18
دوستان من آموزشی 01 بودم و الان هم اونجام
جای باکلاس و خوبیه
فرماندها آدمای جاافتاده و سالمین
فقط تلوش اذیته!
هرکسی هر سوالی درمورد 01 دارین بپرسین یا حتی پادگانای دیگه
اگرم خیلی عجله دارین پیامک بدین
09363410716
خوشحال میشم کاری برای هم پادگانیام بکنم

arashbbb
04-04-2014, 18:00
سلام دوستان
عزیزان من کدوم برگه دفترچه رو باید پر کنم؟و اینکه چه چیزهایی با خود به اموزش ببریم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

ice_man_sh
04-04-2014, 18:57
سلام دوستان
عزیزان من کدوم برگه دفترچه رو باید پر کنم؟و اینکه چه چیزهایی با خود به اموزش ببریم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.
دوست عزیز دفترچه رو کامل بخونی متوجه میشی کدوم برگ رو باید پر کنی.

وسایل مورد نیاز پست اول همین تاپیک هست، البته نسبت به مکان تغییراتی میشه داد.

alaatash
04-04-2014, 21:05
سلام دوستان
وقت بخیر.راستش سوالی داشتم
من 2تا برادربزرگترازخودم دارم و هر2ارتش خدمت کردن بلافاصله بعدازدیپلم گرفتن
اولی نیروی زمینی ارتش و دومی نیروی هوایی ارتش
الان من لیسانس گرفتم ومیخوام برم خدمت
منم ارتش میفتم؟
خیلی ذهنم و درگیرکرده
از آقا امیروآقا علی ممنون میشم پاسخ بدن یا سایردوستان

ice_man_sh
04-04-2014, 23:35
سلام دوستان
وقت بخیر.راستش سوالی داشتم
من 2تا برادربزرگترازخودم دارم و هر2ارتش خدمت کردن بلافاصله بعدازدیپلم گرفتن
اولی نیروی زمینی ارتش و دومی نیروی هوایی ارتش
الان من لیسانس گرفتم ومیخوام برم خدمت
منم ارتش میفتم؟
خیلی ذهنم و درگیرکرده
از آقا امیروآقا علی ممنون میشم پاسخ بدن یا سایردوستان
دوست عزیز معلوم نمیشه، در حالت عادی بدون پذیرش احتمالش نزدیک به صفر هست که سپاه بیوفتید، میمونه ارتش و ناجا که درصد بیشتری از کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارن ناجا میوفتن.

farzad13684
05-04-2014, 00:15
دوستان داخل پادگان فرمی میدن که شماره حساب بانک سپه رو واردش کرد؟ اگه تو برگ سفید شماره حساب رو اشتباه زده باشه میشه تو پادگان تو فرم خاصی اصلااحش کرد؟ لطفا کمی در اینباره توضیح بدید که اصلا چنین فرمی وجود داره؟

meysam1321
05-04-2014, 00:38
دوستان داخل پادگان فرمی میدن که شماره حساب بانک سپه رو واردش کرد؟ اگه تو برگ سفید شماره حساب رو اشتباه زده باشه میشه تو پادگان تو فرم خاصی اصلااحش کرد؟ لطفا کمی در اینباره توضیح بدید که اصلا چنین فرمی وجود داره؟

دوست عزیز
اگه به خاطر صفرهای اول شماره حساب اینو بپرسی
باید به عرضت برسونم که من رشته ام کامپیوتر بوده و الانم شرکت کامپیوتری دارم.
اگه بخوای به صورت "تخصصی" بهت توضیح میدم که اصلا نیازی نیس صفرهای اول رو بنویسی.

meysam1321
05-04-2014, 00:39
دوست عزیز معلوم نمیشه، در حالت عادی بدون پذیرش احتمالش نزدیک به صفر هست که سپاه بیوفتید، میمونه ارتش و ناجا که درصد بیشتری از کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارن ناجا میوفتن.

ربطی به تحصیلات دانشگاهی نداره
در هر دوره هر نیرو اعلام نیاز میکنه و بر اساس نیاز، تقسیم بندی انجام میشه.

fj6621
05-04-2014, 02:17

بله دوست عزیز و شماره حساب ثبت شده پادگان ملاک واریزه حقوقه

Ho3ein A
05-04-2014, 09:20
امروز رفتم پلیس +10 ،هنوز کد محل اعزامم مشخص نشده.
برگه سفید چند روز قبل از اعزام میاد؟

holyboy
05-04-2014, 09:37

من رفتم دو ماه عقب انداختم.طرف میگفت 10 روز قبل میاد

farzad13684
05-04-2014, 11:55

برای من برگ سفیدم 12 اردیبهشت اومد :n29:

Ho3ein A
05-04-2014, 13:24
پلیس +10 گفت کد مشخص نشده،ولی برگه سفید اومد :|
مرکز آموزش شهید ادیبی مرزن آباد (ناجا)
من که خودم مازندرانی هستم،باید برم پادگان خودم رو معرفی کنم یا باید برم نظام وظیفه خودشون می برن؟
برای یگان ممکنه شهر خودم بیوفتم؟

farzad13684
05-04-2014, 14:03
دوستان به نظر شما بهترین قسمت نیروی انتظامی کجا هستش واسه یگان؟؟؟ اگه هست اونوقت واسه اینکه اونجاها بیفتی نیاز به بند پ هستش که ما نداریم یا بصورت شانسی هم میندازن اون مراکز؟

paranoid_android
05-04-2014, 16:07
دوستان به نظر شما بهترین قسمت نیروی انتظامی کجا هستش واسه یگان؟؟؟ اگه هست اونوقت واسه اینکه اونجاها بیفتی نیاز به بند پ هستش که ما نداریم یا بصورت شانسی هم میندازن اون مراکز؟

ستاد فرماندهی و قسمت های اداری، مثل کارگزینی و عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات و بهداری... بستگی به شرایط داره.. خودت باید یکم زرنگ باشی و حواست باشه ببینی چجوری میتونه تو اینجور جاها نفوذ کنی.. عقیدتی سیاسی که ماشالا همه واردن چیکار باید بکنن و البته بسنگی به روحیت داره که میتونی با آخوند جماعت و امثال اینا سر و کله بزنی یا نه... کلا توی ناجا وارد بودن به کارای کامپیوتری مثل کار با ورد و اکسل و فتوشاپ و اینکه ساکت و سر به زیر خودتو نشون بدی میتونه همه جا به درد بخوره..

paranoid_android
05-04-2014, 16:11
من که خودم مازندرانی هستم،باید برم پادگان خودم رو معرفی کنم یا باید برم نظام وظیفه خودشون می برن؟
شما روز اعزام باید برید نظام وظیفه.. یا خودشون ماشین میگیرن و میفرستن و یا اینکه میگن فلان ساعت ترمینال باشین و اینا که البته خودتون هم میتونید برید، مشکلی نیست.. ولی اول به خود نظام وظیفه شهرتون مراجعه کنید.

pedromi
05-04-2014, 17:01
lمنم اونجا بودم. اموزشیش بد نیست ولی متاسفانه تقسیماتش اکثرا مرزی هست و درون شهری هم معمولا پاسگاه

HOJ-JAT
05-04-2014, 18:20
سلام پایگاه دریای سیرجان چطوریه ؟ واسه اموزشی و بعدش
چون من بومیم ایا میتونم بعد از ساعت اداری برم خونه

amin555.
05-04-2014, 19:14
سلام دوستان
کسی میدونه نیروانتظامی کرمان چجوریه؟
دوستم افتاده اونجا

usiiiii
05-04-2014, 19:32
امزوز برگه سفیدم اومد
محمد رسول الله بیرجند / انتطامی
کسی اطلاعاتی داره راجع به اونجا ؟
بعد از اموزشی معمولا کجاها میفرستن ؟

ali_kasper
05-04-2014, 20:00
امزوز برگه سفیدم اومد

من کلا معنی این سوال رو نمیفهمم که چرا دوستان میپرسن؟!
شما در هر پادگانی که خدمت کنید هر جایی ممکنه شما رو بفرستن
هیچ پادگان تخصصی نداریم که برای جای خاصی آموزش بدن و بفرستن
و اینکه پادگانی که شما میخواهید برید یه پادگان خیلی خیلی خوبه که توش اذیت نمیشید
با خیال راحت برو سربازی

Masoud King
05-04-2014, 20:44
یه سوال داشتم/
الان منکه شدم ترم 12، بعد تموم شدن درس میشه یکسال نرفت خدمت یا اینکه فرصتی نداریم؟
ممنون

meysam1321
05-04-2014, 21:13
یه سوال داشتم/
الان منکه شدم ترم 12، بعد تموم شدن درس میشه یکسال نرفت خدمت یا اینکه فرصتی نداریم؟
ممنون

12 ترم (سنوات تحصیلی) جدا از یک سال فرصت فراغت از تحصیل هست.
شما 12 ماه (یک سال) بعد از آخرین نمراه ای در سیستم دانشگاه ثبت میشه (موقع تسویه حساب یه برگه بهت میدن که تاریخ دقیقش رو اونجا نوشته) مهلت داری اقدام کنی.
البته 15 روز قبل از اتمام اون یک سال باید اقدام کنی که یه وقت وارد غیبت نشی.

alaatash
06-04-2014, 00:28
سلام
اگرکسی امریه اتش نشانی بگیره.کسری جبهه وبسیج رو ازمدت 24ماه کم میکنن یا خیر؟
ممنون

alireza2121
06-04-2014, 01:03
سلام
از همون اداره یا ارگانی که میخوایید امرییه بگیرید سوال کنید .
موفق باشید

masoud7193
06-04-2014, 01:04
عرض سلام و خسته نباشید خدمت سربازان دیروز و ... امروز!دوستان برگه سفیدم دیروز اومدو سعادت خدمت تو 04 بیرجند نصیبمون شد!رفقای گل اگه کسی اطلاعاتی راجع به این مرکز داره چه خوب چه بد بدید ممنون میشم فقط از خوبیاش بیشتر بگید!راستی یه سوال اونم اینکه داخل برگه سفیدم گروه خونیمو اشتباه زده اهمیت داره برم دنبالش تصحیحش کنم؟

Apocalypse Now
06-04-2014, 01:14
سلام. معافی کفالت کلا چطوره؟
سه تا داداش دارم ازدواج کردن. دوتاشون خدمت رفتن.یکیش نرفته و نمیخواد هم بره. متولد ۶۴ ـه.
بابام متولد ۳۲ ـه. الان من خودم دانشجو ام. اگه بابا م۶۵ سالش بشه و من هم درسم اون موقع تموم بشه، کفالت میدن؟
اصن راههای قسر در رفتن چیا هستن؟ :(
حیف دو سال وقت نیس؟! میتونم کار کنم..کلی جلو بیفتم...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

ice_man_sh
06-04-2014, 02:11

ستاد فرماندهی و قسمت های اداری، مثل کارگزینی و عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات و بهداری... بستگی به شرایط داره.. خودت باید یکم زرنگ باشی و حواست باشه ببینی چجوری میتونه تو اینجور جاها نفوذ کنی.. عقیدتی سیاسی که ماشالا همه واردن چیکار باید بکنن و البته بسنگی به روحیت داره که میتونی با آخوند جماعت و امثال اینا سر و کله بزنی یا نه... کلا توی ناجا وارد بودن به کارای کامپیوتری مثل کار با ورد و اکسل و فتوشاپ و اینکه ساکت و سر به زیر خودتو نشون بدی میتونه همه جا به درد بخوره..
نگاه کن دوست من، در کل جاهایی که دوستمون اشاره کرد بهتره ولی بازم بستگی به شرایط و موقعیت داره، من تو یه پاسگاه از همه اینها بهتر خدمت میکردم. شرط نیست که جای X افتادی خدمتت خوب باشه.
ولی از من میشنوین اگه دیدین جایی شیفتی میشه خدمت کرد سعی کنین برین اونجا، البته مطمئنن هم خواستارش زیاد میشه و هم باید مسئولیت قبول کنی که یه لحظه سهل انگاری میشه کابوس برات، در کل عاشق چشم و ابروی کسی نیستن اگه شیفتی کردن مطمئن باش به جاش کلی مسئولیت دادن.

امزوز برگه سفیدم اومد
سوال روتین...
نسبت به نیاز تقسیمات انجام میشه.

اگه مستثنیات داشته باشین میوفتین استان خودتون (استان نه شهر، برای شهر کمی شرایط سخت تره)

عرض سلام و خسته نباشید خدمت سربازان دیروز و ... امروز!دوستان برگه سفیدم دیروز اومدو سعادت خدمت تو 04 بیرجند نصیبمون شد!رفقای گل اگه کسی اطلاعاتی راجع به این مرکز داره چه خوب چه بد بدید ممنون میشم فقط از خوبیاش بیشتر بگید!راستی یه سوال اونم اینکه داخل برگه سفیدم گروه خونیمو اشتباه زده اهمیت داره برم دنبالش تصحیحش کنم؟
کپی کارت گروه خونی رو به هنگام تکمیل پرونده ترخیصی میگیرن، اون مهمه که به سیستم میزنن.

سلام. معافی کفالت کلا چطوره؟
سه تا داداش دارم ازدواج کردن. دوتاشون خدمت رفتن.یکیش نرفته و نمیخواد هم بره. متولد ۶۴ ـه.
بابام متولد ۳۲ ـه. الان من خودم دانشجو ام. اگه بابا م۶۵ سالش بشه و من هم درسم اون موقع تموم بشه، کفالت میدن؟
اصن راههای قسر در رفتن چیا هستن؟ :(
حیف دو سال وقت نیس؟! میتونم کار کنم..کلی جلو بیفتم...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
1- با 3 تا داداش سهله با یه داداش هم نمیشه گرفت می خواد داداشتون اونور دنیا باشه.
2- اینهمه آدم میرن وقتشون تلف نمیشه؟! اونها هم میتونن کار کنن و جلو بیوفتن؟! خدمت دل به خواهی نیست به زور میبرن (متاسفانه)

meysam1321
06-04-2014, 02:55
سلام
اگرکسی امریه اتش نشانی بگیره.کسری جبهه وبسیج رو ازمدت 24ماه کم میکنن یا خیر؟
ممنون

اینکه کسری داشته باشی و بخوای امریه بگیری، جزو قوانین اون سازمان هستش
مثلا قبلا آموزش و پرورش بعد از تموم شدن سربازیت، به صورت حق التدریسی باهات قرارداد می بست
ولی تازگیا میگه 24 ماه تمام باید خدمت کنی، بدون انصراف و ....

پس از آتش نشانی بپرس کسری خدمت رو قبول میکنه یا نه
(فکر نکنم مشکلی داشته باشه)

meysam1321
06-04-2014, 10:20
من امروز برگ آبی (سفید) رو از پلیس+10 گرفتم
افتادم پادگان شهید برخورداری عجب شیر
از دوستان اگه کسی بود، پیام بده

meysam1321
06-04-2014, 10:44
من امروز برگ آبی (سفید) رو از پلیس+10 گرفتم
افتادم آموزشگاه شهید سرلشکر شعبان برخورداری عجب شیر (کد 37)
از دوستان اگه کسی بود، پیام بده

ariya_2pm
06-04-2014, 10:57
سلام دوستان
من مدرک کارشناسی شیمی دارم و در تاریخ 20/10/92 فارغ التحصیل شدم.و همچنین مجرد:n19:
درجه ی چشمام با احتساب استیگمات 9.5 هستش(مربوط به پاییز سال پیش) ،و هر سال تقریبا 1 تا 2 درجه ضعیف تر میشن، منتها چون به تدریس علاقه داشتم بهمن ماه دفترچه فرستادم و در آموزش پرورش برای سرباز معلمی ثبت نام کردم اما چون ظرفیت هاشون 1/3 شده بود و امتیاز منم کم بود نهایتا رد شدم:n28:
دیروزم برگه اعزامم امد، تاریخ اعزام اول اردیبهشت و کد نیروی انتظامی مرکز آموزش جهرم خورده!! :n25:اما میتونم کد رو ​​به 01 ارتش(آموزشی تهران) تغییر بدم.:n05:
با توچه با این توضیحات میخواستم بدونم میتونم از سربازی معاف بشم یا نه؟ اگه آره به چه صورت؟ و اگه نه بین ارتش و نیرو انتظامی کدوم بهتره؟
و اینکه اصلا معافیت پزشکی خوبه یا بد؟؟!!!؟ :n13:

واقعا موندم چیکار کنم؟ :n03:
ممنون میشم از راهنماییتون:n16::n16:

iranch
06-04-2014, 11:45
درود
بچه ها این کسانی که مثلا از سپاه یا ارتش ی جایی پذیرش میگیرند چطوریه؟
وقتی میخواهی بری اموزشی که خود آدم تعین نمیکنه سپاه بیوفته یا نیروی انتظامی پس چطوریه؟
اخه هر جا اموزشی بری بقیه خدمت هم همون ارگان ادامه میدی
یعنی برگه پذیرش رو باید بدی پلیس +10؟

farzad13684
06-04-2014, 12:00
دوستان برای تمدید باید عذر پزشکی داشت حتما؟ من به یه دلیلی اگه بخواک تمدید کنم باید چکار کنم ؟ خب آخع عذر پزشکی ندارم. دوستان اگه راهکاری در این زمینه دارن ارائه بدن. مثلا میشه رفت دکتر همینطوری گواهی گرفت و برد بهداری ناجا تاییدش کرد؟

meysam1321
06-04-2014, 12:21
درود
وقتی میخواهی بری اموزشی که خود آدم تعین نمیکنه سپاه بیوفته یا نیروی انتظامی پس چطوریه؟

پذیرش برای سپاه و وزارت دفاع هستش

شما چند وقت قبل از ارسال دفترچه باید کارهای پذیرش رو اوکی کنی
اونا خودشون به نظام وظیفه اعلام پذیرش میکنن و برا همین آموزشت میوفته سپاه

ارتش و نیروی انتظامی پذیرش نداره و به صورت شانسی (بر حسب اعلام نیاز ارتش یا ناجا) هستش.
و آموزشی هر کدوم که باشی، تا آخر باید همون نیرو خدمت کنی.

ali_kasper
06-04-2014, 13:26
دوستان برای تمدید باید عذر پزشکی داشت حتما؟ من به یه دلیلی اگه بخواک تمدید کنم باید چکار کنم ؟ خب آخع عذر پزشکی ندارم. دوستان اگه راهکاری در این زمینه دارن ارائه بدن. مثلا میشه رفت دکتر همینطوری گواهی گرفت و برد بهداری ناجا تاییدش کرد؟

درخواست تمدید برای افرادی که غیبت دارند میسر نیست !
شما باید حتما عذر موجه داشته باشید تا براتون درخواست تمدید بزنند
حضور خود فرد برای این درخواست هم الزامیه
عذر موجه مثل شکستگی،حادثه دیدگی،فوت یکی از بستگان درجه یک،بیماری و...
همه این موارد باید با ارایه مدارک و مستندات باشه
که مدارک پزشکی باید به تایید پزشی ناجا برسه
در ضمن شما فقط حق یکبار استفاده از این تسهیلات را دارید

موفق باشید

ali_kasper
06-04-2014, 13:38
درود

شما اول دفترچتون رو تکمیل کن و پست کن بعد از حدود دو هفته یه برگه از پلیس +10 بگیر که توش تاریخ اعزامت مشخصه
اصل و کپی تمام مدارک و اصل و کوپی برگ سبزت رو با خودت میبری سپاه (که مدرک دوره تکمیلی-بسیجی فعال و...)با خودت داشته باش
چند جا از سپاه اقدام به پذیرش نکن که توی همش رد میشی
10 روز قبل از اعزام یه برگ سفید میاد د در خونتون که توش نوشته کجا افتادی

farzad13684
06-04-2014, 14:32
درخواست تمدید برای افرادی که غیبت دارند میسر نیست !
شما باید حتما عذر موجه داشته باشید تا براتون درخواست تمدید بزنند
حضور خود فرد برای این درخواست هم الزامیه
عذر موجه مثل شکستگی،حادثه دیدگی،فوت یکی از بستگان درجه یک،بیماری و...
همه این موارد باید با ارایه مدارک و مستندات باشه
که مدارک پزشکی باید به تایید پزشی ناجا برسه
در ضمن شما فقط حق یکبار استفاده از این تسهیلات را دارید

موفق باشید
من تا حالا غیبت نداشتم و از تمدید استفاده نکردم. ولی خیلی ها رو دیدم که تاخیر انداختند ولی ناراحتی پزشکی نداشتند

HOJ-JAT
06-04-2014, 14:35
سلام من تا شهریور معافم اگر الان برا معافیت پزشکی اقدام کنم و قبول نکنن باید حتما برم سربازی؟؟ یا میتونم تا شهریور صبر کنم؟

" M e H r D a D "
06-04-2014, 15:41
دیروزم برگه اعزامم امد، تاریخ اعزام اول اردیبهشت و کد نیروی انتظامی مرکز آموزش جهرم خورده!! :n25:اما میتونم کد رو ​​به 01 ارتش(آموزشی تهران) تغییر بدم.:n05:

ببخشید ولی یه سوال واسم پیش اومد،
مگه میشه بعد از مشخص شدن کد آموزشی ، اونو تغییر داد؟؟؟!!!

30vil
06-04-2014, 15:58

تو این مملکت با پارتی همه کار میشه انجام داد

تغییر کد که چیزی نیست

meysam1321
06-04-2014, 16:11

تا روز اعزام میشه کد رو تغییر داد
البته با بند پ

یگان هم که دیگه دست فرمانده پادگانه
فقط دوره کد ها از تهران میاد، بخوای دوره کد نخوری باید توی نظام وظیفه پایتخت بند پ ارائه بدی.

meysam1321
06-04-2014, 16:13

اطلاعات کامل در مورد تمدید در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ariya_2pm
06-04-2014, 16:13
سلام دوستان
من مدرک کارشناسی شیمی دارم و در تاریخ 20/10/92 فارغ التحصیل شدم.و همچنین مجرد:n19:
درجه ی چشمام با احتساب استیگمات 9.5 هستش(مربوط به پاییز سال پیش) ،و هر سال تقریبا 1 تا 2 درجه ضعیف تر میشن، منتها چون به تدریس علاقه داشتم بهمن ماه دفترچه فرستادم و در آموزش پرورش برای سرباز معلمی ثبت نام کردم اما چون ظرفیت هاشون 1/3 شده بود و امتیاز منم کم بود نهایتا رد شدم:n28:
با توچه با این توضیحات میخواستم بدونم میتونم از سربازی معاف بشم یا نه؟ اگه آره به چه صورت؟ و اگه نه بین ارتش و نیرو انتظامی کدوم بهتره؟

آقا خواهشا منو راهنمایی کنید
کدوم بهتره؟
معافیت؟ارتش؟؟نیرو انتظامی؟؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
06-04-2014, 16:14
اول عید رو تبریک میگم و امیدوارم سال خوبی داشته باشید:n16:

از اون تاریخی که نبودم همه پستارو خوندم و شاید به یکی دوتا از قدیمیا جواب داده باشم ولی شاید به درد همه بخوره

کسری بسیج به هیچ عنوان برداشته نمیشه دلیلش هم اینه که با برداشته شدن این کسری 70% یا بیشتر از نیروهای جوان بسیج کم میشه :n04:

پزشکی هم کسری نداره !

فقط همون زمان که خدمت شد 21 ماه خیلی از معافیت های پزشکی رو به معاف از رزمی تبدیل کردن.

دوستان معافی پزشکی چطوراست واس کار میگن معافی پزشکی داشته باشی واس کار یا استخدام

به مشکل میخوری درسته یا خیر چون من کف دستم خیلی عرق می کنه احتملا معاف بشم

معاف پزشکی خوبه یا نـــه ؟؟؟؟

معافتی که شما میخوای پیگیرش بشی زیاد مشکل ساز نیست . منظورم اینه که بعضی افراد معافیت هایی شاملشون میشه که گاهی برای گرفتن گواهینامه یا گرفتن مدارکی مثل این دچار مشکل میشن.

موقع استخدام شدن هم حتما مشکل ساز میشه که البته به جایی که میخوایید استخدام شید بستگی داره.

مثلا: اخیرا ارتش آگهی استخدام زده بود و توش تاکید کرده بود که گزینش افراد دارای معافیت پزشکی مجاز نیست و استخدام شامل این افراد نمیشه.

بعد از اینکه پادگان محل خدمت مدارک شما رو بده نظام وظیفه حداکثر 10 روز کاری طول میکشه کارت برسه دستت.

برا من 40 روز طول کشید . که بعد از پیگیری مشخص شد که 33 روز بعد از پایان خدمتم پادگان مدارکم رو داده نظام وظیفه و همونطور که نظام وظیفه بهم گفت بعد از 7 روز کارت اومد در خونه و برای هم خدمتیام هم به فاصله 2 یا 3 روز بعد از من اومد.

درود

علی کسپر عزیز توضیح داد و من یه مقدار تکمیلش میکنم : شما باید اول دفترچه رو پست کنی و بعد از اومدن برگ سبزت حداقل 2 ماه باید تا تاریخ اعزام فرصت داشته باشی تا بتونی جایی که میخوای پذیرش بگیری.

اگه آشنایی که تو سپاه استخدام هست هم داشته باشی فقط کافیه که برگ سبز و بسیجت رو بهش بدی تا برات پذیرش بگیره یعنی این شرایطی هست که سپاه برای پرسنلش گذاشته و به نحوی اون شخص ضامن شما میشه تا شما تو سپاه خدمت کنی و برای ارتش و

ناجا و ... هم همین شرایط باید باشه ولی از سپاه مطمئنم.

سلام من تا شهریور معافم اگر الان برا معافیت پزشکی اقدام کنم و قبول نکنن باید حتما برم سربازی؟؟ یا میتونم تا شهریور صبر کنم؟

اگه قبول نکنن مستقیم باید بری خدمت ولی چون تا پایان دوره فراق از تحصیلت هنوز چند ماه مونده شاید همون ماهی که بگی اعزامت کنن. ( البته انشاالله معافت میکنن )

هرچی زودتر بری پیگیری کنی بهتره . شاید قوانین عوض بشه چون شایعاتی شنیده میشه.:n13:

اون موقع که من رفتم خدمت اینقدر سرباز زیاد بود که چنتا از دوستام تاریخ اعزامشون 1 سال بعد از پست کردن دفترچه بود و اون موقع همون ماهی که متولد شده بودی اعزامت میکردن :n04:

meysam1321
06-04-2014, 16:16
اگه معافیت پزشکی رد بشه، خود به خود وضعیت مشمولیت رو "مشمول" میزنه

sasan.69
06-04-2014, 16:16
من ساکن شهرستان هستم میشه از تهران اعزام شد؟ و سوال دیگم اینه که ارتش از نظروضعیت خدمت چطوره؟

meysam1321
06-04-2014, 16:22
من ساکن شهرستان هستم میشه از تهران اعزام شد؟ و سوال دیگم اینه که ارتش از نظروضعیت خدمت چطوره؟

موقع ارسال دفترچه آدرس هر شهری رو که داده باشی (حتما باید از پلیس +10 همون شهر ارسال کنی)، از همون استان اعزام میشی.

نزاجا برای دانشگاهیان بهتره
معمولا از 8 تا 14 (بعضا 16) خدمت میکنی و بعدش آزادی
(مونده به پادگانی که توش خدمت میکنی)

AMIR MOHAMMAD . M
06-04-2014, 16:24
آقا خواهشا منو راهنمایی کنید
کدوم بهتره؟
معافیت؟ارتش؟؟نیرو انتظامی؟؟؟

اگه میخوای معاف شی بهتره اقدام کنی که اگه شد که هیچی و اگه نشد بعدا پشیمون نمیشی که چرا حداقل پیگیری نکردم. ( فکر کنم با این نمره چشم معاف میشی :n13: )

معافیت هم بستگی به این داره که بخوای جایی استخدام شی یا نه و هدفت از خدمت رفتن چیه. چون بعضیا برا این میرن خدمت که بتونن گذرنامه بگیرن پس کارت پایان خدمت با نعافیت هیچ فرقی براشون نداره.

اگه آشنای اونجوری داری که بتونه کدت رو تغییر بده پس حتما میتونه کاری کنه که جای خوب خدمت کنی .

بین ارتش و ناجا هم 100% ارتش و مخصوصا اینکه آموزشیت 01 باشه.

بازم همش به خودت بستگی داره. ( اونایی که الان درحال خدمتن میگن که معاف شو )

HOJ-JAT
06-04-2014, 16:32
اقا ی سوال دیگه تو شهرستان ما یک کمیسیون تو خود شهرستان میگیرن یکی هم تو مرکز استان
من تو شهرستان پارتی دارم و قبول میشم میخوستم ببینم تو مرکز استان کمیسیونش الکی هست یا نه؟ اصن ربطی ب کمیسیون اینجا داره؟

AMIR MOHAMMAD . M
06-04-2014, 16:40
اقا ی سوال دیگه تو شهرستان ما یک کمیسیون تو خود شهرستان میگیرن یکی هم تو مرکز استان
من تو شهرستان پارتی دارم و قبول میشم میخوستم ببینم تو مرکز استان کمیسیونش الکی هست یا نه؟ اصن ربطی ب کمیسیون اینجا داره؟

اون کمیسیونی که تو مرکز استان هست کمیسیون بدوی ( فکر کنم اسمش این بود ) هست و اصلی و اگه شما مستقیم بری اونجا سختگیریشون زیاده و چنتا دکتر باهم اونجا باید نظر بدن تا معاف شی.

ولی اگه شما بتونی همونطور که خودت گفتی اقدام کنی یعنی اول کمیسیون شهرستان بری معمولا اون کمیسون بدوی نظر کمیسون اول رو تایید میکنه یعنی سختگیریشون کمتر میشه. ولی از نظر مشکل پزشکی داشتن باید مشکل رو داشته باشی و الکی نیست.

amin5030
06-04-2014, 17:39
با عرض سلام چند تا سوال داشتم
1.داخل برگ سفید زده ساعت 6 ستاد فرماندهی کل سپاه باشم باید مستقیم برم اونجا یا قبلش نظام وظیف باشم؟
2.من کفایت دارم روز اول که رفتم باید کچل کنم برم؟
3.ستاد فرماندهی کل سپاه نیروی زمینی حساب می شه؟چون بهم گفتن اگر جز نیری زمینی باشه باید علاوه بر گواهی تکمیلی که دارم یه برگ دیگم ببرم
4.افرادی که کفایت دارن روز اول چه چیزایی باید ببرن؟
ببخشید زیاد شد :n16:

ariya_2pm
06-04-2014, 18:25
اگه میخوای معاف شی بهتره اقدام کنی که اگه شد که هیچی و اگه نشد بعدا پشیمون نمیشی که چرا حداقل پیگیری نکردم. ( فکر کنم با این نمره چشم معاف میشی :n13: )

معافیت هم بستگی به این داره که بخوای جایی استخدام شی یا نه و هدفت از خدمت رفتن چیه. چون بعضیا برا این میرن خدمت که بتونن گذرنامه بگیرن پس کارت پایان خدمت با نعافیت هیچ فرقی براشون نداره.

اگه آشنای اونجوری داری که بتونه کدت رو تغییر بده پس حتما میتونه کاری کنه که جای خوب خدمت کنی .

بسیار سپاسگذارم دوست عزیز
من اگه بخوام برای معافیت اقدام کنم باید تاریخ اعزامم رو به تعویق بندارم، و بعد از اون کمسیون پزشکی و 2 ماه تاخیر . به همین دلیل میخوام برم پیش یه چشم پزشک درجه ی چشمام رو تشخیص بده و بعد از اون اقدام کنم
فقط نمیدونم درجه ی چشمی که یک چشم پزشک عادی تعیین میکنه با درجه ای که پزشکهای معتمد نظام وظیفه تعیین میکنن یکیه یا اونا سخت گیری بیشتری به خرج میدن؟
درجه ی چشم برای معافیت با مدرک لیسانس باید 10 به بالا باشه:n28:

ice_man_sh
06-04-2014, 18:25
خبر سال قبله ولی...

این متن صریح قانون جمهوری اسلامی ایران است که می خوانید :

قانون عدم ممنوعیت استخدام دارندگان معافیت پزشکی
‌ماده واحده - استخدام افراد دارای معافیت پزشکی درصورتیکه واجد شرایط مورد احتیاج دستگاه مربوطه باشند بلامانع است.
‌تبصره - کلیه وزارتخانه‌ها ، مؤسسات و شرکتهای دولتی، بانکها، شهرداریها و سازمانها و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است‌موظفند مواردی را که مانع استخدام می‌باشد قبلا اعلام نمایند.
‌تاریخ تصویب 1377.2.23
‌تاریخ تایید شورای نگهبان1377.2.30
به گزارش بانکی دات آی آر، اگرچه قانون به صراحت اعلام کرده که استخدام افرادی که معافیت پزشکی گرفته اند بلا مانع است و فقط در موارد خاص مصادیق شرایطی که مانع استخدام است باید اعلام شود اما هر روز شاهد درج آگهی های استخدامی مراکز دولتی، نیمه دولتی، بانک ها و مراکز خصوصی هستیم که اعلام می کنند :«الزامی است که متقاضیان، کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی داشته باشند»
این به آن معناست که این افراد از حق طبیعی شان برای استخدام محروم خواهند بود و گزینه های بالقوه استخدامشان به طرز چشم گیری کاهش خواهد یافت.
این درحالیست که برابری یکی از اصول قانون اساسی کشور است و همه جوانان این سرزمین حق دارند شرایط اشتغالشان از سوی دولت مردان فراهم شود. امری که متاسفانه نادیده گرفته می شود.
گرچه باید پذیرفت که برخی مشاغل نیاز به توانایی فیزیکی دارد و طبیعی است که صاحب آن شغل باید از سلامت جسمی لازم برای انجام آن حرفه برخوردار باشد، اما حتی در همین حالت هم، کارفرما نباید دارندگان معافیت پزشکی را از تصاحب آن شغل محروم کند.

مثلا فرض کنید که شغلی نیاز به توانایی جسمی دارد، در این حالت کارفرما می تواند در آگهی استخدام قید کند که از پذیرفته شدگان، مصاحبه عملی به عمل خواهد آمد و یا در آگهی استخدام عنوان کند که این کار نیاز به توانایی جسمی دارد تا به طور خودکار، بخشی از آمار متقاضیان آن موقعیت شغلی کاسته شود، اما این که کارفرما، همه دارندگان معافیت های پزشکی را از تصاحب آن شغل محروم کند، با معیار عقل و قانون همخوانی ندارد، زیرا احتمال دارد مثلا فردی با توجه به نابینایی یک چشم، از انجام خدمت سربازی معاف شده باشد، اما برای کار در یک بانک، بسیار توانمند و موفق باشد.

اشتغال با کارت معافیت پزشکی ممنوع!

«الزامی است که متقاضیان، کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی داشته باشند» این جمله‌ای است که شاید شما هم بارها در آگهی‌های استخدام دیده باشید؛ طوری که همین هفته قبل هم یکی از بانک‌های کشور، مشابه همین آگهی استخدام را منتشر کرد.

فرق هم نمی کند که استخدام دولتی باشد یا غیردولتی، کافی است که شما کارت معافیت پزشکی داشته باشید، در آن صورت، داشتن همین کارت باعث می شود فرصت های شغلی زیادی را از دست بدهید.در این که محروم کردن دارندگان معافیت های پزشکی از مجموعه استخدام ها، عملی غیرقانونی است شکی وجود ندارد؛ اما برای سالیان سال است که این تبعیض ناروا در حق این گروه از شهروندان اعمال می شود؛ شهروندانی که در یک فرآیند کاملا قانونی، کارت معافیت پزشکی گرفته اند، اما در آگهی های استخدام به آنها به دید یک فرد ناتوان نگاه می شود. گرچه باید پذیرفت که برخی مشاغل نیاز به توانایی فیزیکی دارد و طبیعی است که صاحب آن شغل باید از سلامت جسمی لازم برای انجام آن حرفه برخوردار باشد، اما حتی در همین حالت هم، کارفرما نباید دارندگان معافیت پزشکی را از تصاحب آن شغل محروم کند.

مثلا فرض کنید که شغلی نیاز به توانایی جسمی دارد، در این حالت کارفرما می تواند در آگهی استخدام قید کند که از پذیرفته شدگان، مصاحبه عملی به عمل خواهد آمد و یا در آگهی استخدام عنوان کند که این کار نیاز به توانایی جسمی دارد تا به طور خودکار، بخشی از آمار متقاضیان آن موقعیت شغلی کاسته شود، اما این که کارفرما، همه دارندگان معافیت های پزشکی را از تصاحب آن شغل محروم کند، با معیار عقل و قانون همخوانی ندارد، زیرا احتمال دارد مثلا فردی با توجه به نابینایی یک چشم، از انجام خدمت سربازی معاف شده باشد، اما برای کار در یک بانک، بسیار توانمند و موفق باشد.

meysam1321
06-04-2014, 18:30
1.داخل برگ سفید زده ساعت 6 ستاد فرماندهی کل سپاه باشم باید مستقیم برم اونجا یا قبلش نظام وظیف باشم؟
3.ستاد فرماندهی کل سپاه نیروی زمینی حساب می شه؟چون بهم گفتن اگر جز نیری زمینی باشه باید علاوه بر گواهی تکمیلی که دارم یه برگ دیگم ببرم
ببخشید زیاد شد :n16:

1-در برگ سفید هر جا زده باید همونجا باشی
وگرنه غایب حساب میشی

2- کفایت؟
هرچی که هست، باید کچل باشی، حتی توی برگ سفید هم مینویسه اینو

3- اره

4- ؟؟؟

ice_man_sh
06-04-2014, 18:53
ببینید اینها چقدر با سرباز رئوف هستن... :n19:

طبق قانون با سربازان رفتار می شود

احمدی مقدم در پاسخ به سوال مهر که از ا و پرسیده بود ا گر سربازان ربوده شده به کشور باز گردند از خدمت سربازی معاف می شوند گفت: وقتی آنها وارد کشور طبق قانون با آنها رفتار می شود اگرچه در مورد مدت اسارت و تاثیر آن روی کاهش سربازی قوانینی را داریم اما نمی توانم خلاف مقررات قولی را در مورد آنها بدهم که نشود آنها را اجرایی کرد.

به خاطر سهل انگاری در امورات محوله دادسرای نظامی نرن خوبه!

========================================

ببخشید زیاد شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه تحصیلات دانشگاهی داری، نیازی نیست کچل کنی، متعارف باشه کافیه.
برو همون جایی که نوشتن.

omidshsh
06-04-2014, 19:11
سلام دوستان

منم نیروی انتظامی جهرم افتادم
دوستان کس دیگه ای هست اعزامی 1 اردیبهشت نیروی انتظامی جهرم باشه؟؟؟؟؟
کسایی که قبلا اونجا بودن هم لطفن نظر بدن که چطور بوده

meysam1321
06-04-2014, 19:46
:n19:

اگه تحصیلات دانشگاهی داری، نیازی نیست کچل کنی، متعارف باشه کافیه.
برو همون جایی که نوشتن.

چه ربطی به تحصیلات دانشگاهی داره؟
طبق قانون در 8 هفته آموزشی موی سر با نمره 4
و بعد از آموزشی، بالای سر 16، بغل ها با نمره 8
دیپلم و فوق دیپلم نداره

AMIR MOHAMMAD . M
06-04-2014, 20:02
بسیار سپاسگذارم دوست عزیز
من اگه بخوام برای معافیت اقدام کنم باید تاریخ اعزامم رو به تعویق بندارم، و بعد از اون کمسیون پزشکی و 2 ماه تاخیر . به همین دلیل میخوام برم پیش یه چشم پزشک درجه ی چشمام رو تشخیص بده و بعد از اون اقدام کنم
فقط نمیدونم درجه ی چشمی که یک چشم پزشک عادی تعیین میکنه با درجه ای که پزشکهای معتمد نظام وظیفه تعیین میکنن یکیه یا اونا سخت گیری بیشتری به خرج میدن؟
درجه ی چشم برای معافیت با مدرک لیسانس باید 10 به بالا باشه:n28:

چشم رو دیگه نمیتونن بگن که مثلا شمارش 10 هست ولی طرف بگه من قبول ندارم شماره چشمت 9 هست.

یادمه رفته بودم بیمارستان بقیه الله چشم پزشکی همونجا یه پسره اومده بود کمیسون برا چشمش . همونجا نشست پشت دستگاه و بعد از دیدن دکتر یه پرینت از شماره چشم از دستگاه گرفت و با استناد به اون گفت که معافی.

البته معاینات دیگه هم داره . ولی اگه نمره چشمت لب مرز باشه شاید دقتشون بیشتر بشه.

دیپلم و فوق دیپلم نداره

اینطوری که میشه مدل آلمانی !

به ما یه کتاب قانون داده بودن تو یگان و توش نوشته بود موی سر برای دیپلم و پایین تر 20 و برای دیپلم به بالا 25 باید باشه و همون قانون تو پادگان ما اجرا میشد.

البته پادگان ما یه کم خود مختار هم بود:n02:

meysam1321
06-04-2014, 20:33
اینطوری که میشه مدل آلمانی !

به ما یه کتاب قانون داده بودن تو یگان و توش نوشته بود موی سر برای دیپلم و پایین تر 20 و برای دیپلم به بالا 25 باید باشه و همون قانون تو پادگان ما اجرا میشد.

البته پادگان ما یه کم خود مختار هم بود:n02:

احتمالا شما در سپاه خدمت کردین.

سپاه قانون خاصی!!! نداره که.
فقط یه جا دیدم نمره موی سر سرباز رو با استناد به ماده 116 "آيين نامه انضباطي نيروهاي مسلح" که مربوط به موارد تخلف بود (البته در ماده 103 اومده که "موي سر نظاميان به ويژه اطراف سر و پشت گردن بايد هميشه كوتاه باشد . ") شاید به این ماده استناد کردن.

در دوره آموزشی که از بیسواد تا دکترا حتما باید 4 باشه
بعدش مونده به فرمانده پادگان
دوستی داشتم که فشن کرده بود، ولی سرباز بود!!!

iranch
06-04-2014, 21:22
علی کسپر عزیز توضیح داد و من یه مقدار تکمیلش میکنم : شما باید اول دفترچه رو پست کنی و بعد از اومدن برگ سبزت حداقل 2 ماه باید تا تاریخ اعزام فرصت داشته باشی تا بتونی جایی که میخوای پذیرش بگیری.

اگه آشنایی که تو سپاه استخدام هست هم داشته باشی فقط کافیه که برگ سبز و بسیجت رو بهش بدی تا برات پذیرش بگیره یعنی این شرایطی هست که سپاه برای پرسنلش گذاشته و به نحوی اون شخص ضامن شما میشه تا شما تو سپاه خدمت کنی و برای ارتش و

ناجا و ... هم همین شرایط باید باشه ولی از سپاه مطمئنم.

اصلا بسیجی ندارم

meysam1321
06-04-2014, 21:34
اصلا بسیجی ندارم

مهم اون پارتیت هست که بتونه هر کاری بکنه

AMIR MOHAMMAD . M
06-04-2014, 22:09
احتمالا شما در سپاه خدمت کردین.

سپاه قانون خاصی!!! نداره که.
فقط یه جا دیدم نمره موی سر سرباز رو با استناد به ماده 116 "آيين نامه انضباطي نيروهاي مسلح" که مربوط به موارد تخلف بود (البته در ماده 103 اومده که "موي سر نظاميان به ويژه اطراف سر و پشت گردن بايد هميشه كوتاه باشد . ") شاید به این ماده استناد کردن.

در دوره آموزشی که از بیسواد تا دکترا حتما باید 4 باشه
بعدش مونده به فرمانده پادگان
دوستی داشتم که فشن کرده بود، ولی سرباز بود!!!

برا آموزشی که همه جا 4 هست.

آره من سپاه بودم . نمیدونم چرا به هرکی میگی سپاه میگه حال کردی دیگه. مینیسک پاره یادگار آموزشی و اعصاب فولادی لازم تو یگانش رو کسی نمیبینه.:n14:

گفتم که پادگان ما کلا خود مختار بود که از لحاظ موی سر خوب بود ولی وقتی ... :n27:

اصلا بسیجی ندارم

اینطوری کار آشنات یه کم سخت میشه که البته اگه حرفش برو باشه حله چون بسیجت رو فقط اون مسئول نیرو انسانی نگاه میکنه و جای دیگه استفاده نمیشه

sn912sajjad
06-04-2014, 23:19
امریه قرارگاه خاتم بودم

sasan.69
06-04-2014, 23:35
اگه پارتی خیلی خوب داشته باشیم میشه معافیت گرفت؟

meysam1321
07-04-2014, 00:04
اگه پارتی خیلی خوب داشته باشیم میشه معافیت گرفت؟

چه معافیتی؟
بعد از اون معافیت هایی که به 470 هزار نفر اهدا!!! کردن
دیگه همه چی رو تقریبا حذف کرده اند
کفالت و پزشکی و ..... الان به صورت معمولی گرفتنش سخته، چه برسه به اینکه مشکلی نداشته باشی و بخوای با پارتی بگیری.
(ولی تو این مملکت که فساد اداری همه جا رو گرفته و همش روابط هست، کار نشد نداره)

من خودمم پارتی دارم، فکر نکنین چون بدون پارتی هستم، دارم اونارو از ریشه میزنم.
چیکار میشه کرد دیگه، چیزیه که هست.

meysam1321
07-04-2014, 00:06
امریه قرارگاه خاتم بودم

چرا نمیشه
فقط کافیه از قرارگاه خاتم یه نامه بیاد که ما به فلانی احتیاج داریم.
اینجور انتقالی ها راحته.

sasan.69
07-04-2014, 00:16
چه معافیتی؟
بعد از اون معافیت هایی که به 470 هزار نفر اهدا!!! کردن
دیگه همه چی رو تقریبا حذف کرده اند
کفالت و پزشکی و ..... الان به صورت معمولی گرفتنش سخته، چه برسه به اینکه مشکلی نداشته باشی و بخوای با پارتی بگیری.
(ولی تو این مملکت که فساد اداری همه جا رو گرفته و همش روابط هست، کار نشد نداره)

من خودمم پارتی دارم، فکر نکنین چون بدون پارتی هستم، دارم اونارو از ریشه میزنم.
چیکار میشه کرد دیگه، چیزیه که هست.

میدونم خیلی دور از انتظاره اما برام جای سواله که امکان معافیت دائم هس؟

ice_man_sh
07-04-2014, 00:37
دیپلم و فوق دیپلم نداره
دوست عزیز برای کسی که برگ سبز داره نیاز نیست موهاش رو کوتاه کنه، مشکل خاصی نباشه 24 ساعت هم تو پادگان آموزشی نمی مونن، حالا اگه دیپلم و زیر اون باشه که باید موهاش کوتاهتر باشه تو یگان، قانونیش تو ناجا که 8 می خوان (تو بازدید) ولی سپاه سخت نمیگیره.

درجه دار هم باشه که تو یگان نیاز نیست.

اگه آموزش میدید باید با 4 کچل میکرد، میخواست دکتر هم باشه.

AmirSAMSUNG
07-04-2014, 01:01
سلام دوستان
من سه ماه در راهور ارومیه خدمت کردم و به خاطر ارشد ترخیص شدم
اردیبهشت دوباره اعزامم باید میفتم راهور ارومیه یا یگانم تغییر میکنه؟

farzad13684
07-04-2014, 01:49
اگه عذر پزشکی بخوام باید برم دکتر گواهی چیزی بگیرم بعد ببرمش بهداری ناجا تاییدش کنه؟ چجوریه قضیه؟ یا فقط باید از بهداری تاییدیه بگیرم؟ پلیز راهنمایی

ice_man_sh
07-04-2014, 02:35
سلام دوستان
من سه ماه در راهور ارومیه خدمت کردم و به خاطر ارشد ترخیص شدم
اردیبهشت دوباره اعزامم باید میفتم راهور ارومیه یا یگانم تغییر میکنه؟
1 ماه آموزش و ناجا قطعی هست ولی یگان و... معلوم نمیشه.

alil1369
07-04-2014, 03:07
بین سپاه ،ارتش ،ناجا و ... به ترتیب راحتترین از نظر راحتی خدمت ،مرخصی و ... کدوما بهتره ؟

pedromi
07-04-2014, 11:01
بین سپاه ،ارتش ،ناجا و ... به ترتیب راحتترین از نظر راحتی خدمت ،مرخصی و ... کدوما بهتره ؟
100% اول ارتش مخصوصا برای تحصیل کردهها بعد سپاه در اخر هم ناجا که بدترین جا و بی تربیت ترین پرسنل رو داره.درسته 21 ماه خدمت میکنی ولی درناجا اندازه 60 ماه پیر میشی نمونش همین 4 مرزبان ربوده شده عزیزمون.

hossein019940
07-04-2014, 11:07
من الان سپاه بودم یکی از دوستام بهم گفت سپاه دیگه نیرو نمیگیره و از اون طرف هم اگه پارتی داشته باشی خدمت میشه 3 سال یعنی باهات قرارداد 3 ساله میبندن که نصفش خدمتت میشه و اون مابقی دیگه کادر میشی

DJ_EBI
07-04-2014, 12:41
سلام
این رفیق ما متولد 70 هستش (دانشجو هم هست) سال 91 برای معافیت کفالت اقدام کرد بنا به دلایلی جور نشد بره دنبال کاراش که بعد از چند وقت دفترچه آماده به خدمت اومد باسش به دلیل این که آدرس منزلشون عوض شده بود متوجه نشده بود 3 4 باری هم که اومده بود دفعه آخر متوجه شده بود تو دفترچه باسش غیبت زده بودن با 180 روز اضافه! (مثل اینکه دانشگاه باسش معافیت تحصیلی رد نکرده بوده!) این مورد رو باید چیکار کنه تا اضافه خدمتش پاک بشه؟
سوال بعدی اینه که الان این رفیقمون مشکل پزشکی داره میخواد باسه معافیت پزشکی اقدام کنه(دانشجو هست ولی چون تو نظام وظفه معافیت تحصیلیش ثبت نشده میخواد اقدام کنه) مراحلش چیه؟ از کجا باید شروع کنه ؟کجا بره؟

ممنوم میشم جواب بدید

Cyberlife
07-04-2014, 13:08
سلام

من سال 86 با مدرک دیپلم رفتم سربازی و بعد از 6 ماه خدمت، دانشگاه قبول شدم و تصفیه کردم و رفتم :n26:

الان با مدرک کارشناسی و با کلی بدبختی امریه آموزش و پرورش گرفتم و اول تیر هم باید اعزام بشم، حالا

سوالم اینه که آیا من دوباره باید برم آموزشی و اینکه چکار کنم تا آموزشی نرم، چون واقعاً برام زور داره که

دوباره منو توی این سن بفرستن آموزشی :n28: کارت فعال بسیج هم دارم اما متاسفانه خبری از دوره تکمیلی

نیست :n30: و معلوم هم نیست کی از استان بخشنامه برگزاری دوره تکمیلی رو بدن، کسی در مورد تاریخ

برگزاری تکمیلی بسیج اطلاع نداره ؟

sasan.69
07-04-2014, 15:08
اگه پارتی عالی داشته باشم میتونم امریه بگیرم؟

alireza-1991
07-04-2014, 15:23

خبر سال قبله ولی...
معافیت پزشکی فکر کنم فقط واسه استخدام در جاها یی مثل همین ارتش و سپاه و...یا جاهایی که کار فیزیکی داره گیر بدن وگرنه جاهای دیگه من ندیدم !

THE CORRE
07-04-2014, 16:48
سلام به همه

اقا من یه 100 صفحه اخر رو خوندم حالا میخوام چندتا سوال میخوام بپرسم

من به امید خدا 01 ارتش (سه راه تختی) بهم خورده

لیسانس عمران دارم

اول اینکه 01 خوبه؟
دوم کچل کنم برم اول اردیبهشت
سوم چه دوره کدایی به عمران میخوره؟اصلا میخوره؟؟؟بددرد میخوره یا نه؟؟؟اگه بدرد میخوره چجوری باید دوره کد بگیرم

ممنون میشم جواب بدید

ali_kasper
07-04-2014, 18:28

شما با پارتی میتونید قانون رو هم دور بزنید

ali_kasper
07-04-2014, 18:34
منم نیروی انتظامی جهرم افتادم
دوستان کس دیگه ای هست اعزامی 1 اردیبهشت نیروی انتظامی جهرم باشه؟؟؟؟؟
کسایی که قبلا اونجا بودن هم لطفن نظر بدن که چطور بوده

جهرم یا همون جهنم سبز
من آبان 91 اونجا بودم
بهترین فصل آموزشی اونجا آبان و اردیبهشته
شما اونجا که رفتید فقط و فقط باغ و سرسبزی میبینید،اونجا واقعا قشنگ و باحاله(این از سبز)
ولی به شدت ساعت 9 صبح به بعد گرم میشه و طاقت فرسا(اینم از جهنم)
کلا آدمای خوب و بفهمی توش خدمت میکنند،امکانات خیلی ضعیفی داره سعی کن به طور معقول مجهز بری اونجا
سوالی داشتی هستم

ice_man_sh
07-04-2014, 18:36
معافیت پزشکی فکر کنم فقط واسه استخدام در جاها یی مثل همین ارتش و سپاه و...یا جاهایی که کار فیزیکی داره گیر بدن وگرنه جاهای دیگه من ندیدم !
البته اینکه شرکتهای خصوصی و... بردارن به سیاست های خودشون بسته است ولی در شرکت های دولتی و نیمه دولتی به غیر از اینکه کارت شما چیه که چک آپ کلی (طب صنعتی) هم میکنن. طب صنعتی رو شما جساب کن به عینک دوست من ایراد گرفته بود.

البته کار با کار فرق میکنه.

indust
07-04-2014, 18:48
با سلام افسر وظیفه ای از تیپ 321 مرند اینجا دو ماه کسری منطقه بد اب و هوا داره کسانیکه اعزام برج شش نود یک بودن با 19 ماه تو فروردین 93 ترخیص شدن حالا که ما اعزام برج هشت 91 هستیم میگن 21 ماه باید خدمت کنید کسریا برداشته شده اجودانی مدارک فایلمونو نمیگیره چه کار کنیم بخشنامه جدید نیومده از خودشون قانون در میارن خواهش میکنم راهنمایی کنید

saman123123
07-04-2014, 20:16
دوستانی که تو ارتش خدمت کردن نیاز به راهنمایی فوری دارم:n02:

اول کمی راجع به دوره کد بطور کامل شرح بدین,در مورد مرخصی ها ,اینکه دو ماه کامل هست یا اینکه وسطش مرخصی به همه میدن و اینکه پاسدارخانه و از اینجور مصیبت ها داره:n14:

بعدش دوره کد کرمانشاه چطوری هست؟

در ضمن اون هایی که دوره کد خوردن در حین دوره کد اگه شرایط معافیت براشون پیش اومد میتونن ازش استفاده کنن حالا که آموزشی اول رو که دو ماه بود رو گذروندن؟

HOJ-JAT
07-04-2014, 20:29
سلام معاف از رزم توی کارت ثبت میشه؟؟

mmzhr90
07-04-2014, 20:31
سلام بچه ها من فردا قراره برم خدمت سربازی
محل اموزشم پایگاه نوژه همدان هست
خودم هم بچه همدان هستم

ali_kasper
07-04-2014, 21:15
خودم هم بچه همدان هستم

به سلامت که دارید میرید

ولی الآن سوالتون چی بود؟اصلا سوال داشتید؟خیلیا دارن میرن هرکی میره باید بیاد اینجا بگه؟پستت مطلب مفیدی داشت؟
اصلا یعنی چی؟

ali_kasper
07-04-2014, 21:22

چیزی در کارت پایان خدمت شما درج نمیشه ولی در اون چیپ الکتریکی و اسناد و سوابق شما ثبت شده

AMIR MOHAMMAD . M
07-04-2014, 21:23

تو یگانشون که مشخص نیست چون همشون هم جای خوب دارن هم بد ولی به طور میانگین میشه گفت اول سپاه بعد ارتش و آخر هم ناجا.

فقط آموزشیشون مشخص هست که اول ارتش بعد سپاه و بین این دوتا ناجا قرار میگیره که البته آموزشی سپاه همیجاش سخته.

من الان سپاه بودم یکی از دوستام بهم گفت سپاه دیگه نیرو نمیگیره و از اون طرف هم اگه پارتی داشته باشی خدمت میشه 3 سال یعنی باهات قرارداد 3 ساله میبندن که نصفش خدمتت میشه و اون مابقی دیگه کادر میشی

منظورت اینه که دیگه سرباز نمیگیره؟!

همچین چیزی بعیده!

چون همین نیرو های رسمی حداقل 9 ماه آموزش دیدن .

اگه اینجوری بشه هرکی هرکی میشه.

استخدام ها معمولا تو همین نیروهای نظامی هست دیگه وگرنه کمتر جایی هست که بتونی توش با اطمینان استخدام رسمی شی و آخرشم یه حقوق بازنشستگی و مزایای کامل داشته باشی

روی کارت چیزی نوشته نمیشه

خودم هم بچه همدان هستم

به سلامتی بری و برگردی...

meysam1321
07-04-2014, 22:07
میدونم خیلی دور از انتظاره اما برام جای سواله که امکان معافیت دائم هس؟

امکانش که هست
کار نشد نداره
البته در نظر بگیر که منظور از معافیت دائم، معافیت در زمان صلح هستش.

meysam1321
07-04-2014, 22:08

معمولا امریه با پارتیه
خیلی هم عالی نباشه مهم نیس
(برای ادارات دولتی)

برای سپاه امریه گرفتن یکم باید پارتیت، پارتی باشه.

meysam1321
07-04-2014, 22:12
سلام
این رفیق ما متولد 70 هستش (دانشجو هم هست) سال 91 برای معافیت کفالت اقدام کرد بنا به دلایلی جور نشد بره دنبال کاراش که بعد از چند وقت دفترچه آماده به خدمت اومد باسش به دلیل این که آدرس منزلشون عوض شده بود متوجه نشده بود 3 4 باری هم که اومده بود دفعه آخر متوجه شده بود تو دفترچه باسش غیبت زده بودن با 180 روز اضافه! (مثل اینکه دانشگاه باسش معافیت تحصیلی رد نکرده بوده!) این مورد رو باید چیکار کنه تا اضافه خدمتش پاک بشه؟
سوال بعدی اینه که الان این رفیقمون مشکل پزشکی داره میخواد باسه معافیت پزشکی اقدام کنه(دانشجو هست ولی چون تو نظام وظفه معافیت تحصیلیش ثبت نشده میخواد اقدام کنه) مراحلش چیه؟ از کجا باید شروع کنه ؟کجا بره؟

ممنوم میشم جواب بدید

باید بره قسمت نظام وظیفه دانشگاه، بگه من دانشجو هستم ولی برام برگ سبز اومده
اونا خودشون پیگیری میکنن (شما هم باید از دانشگاه پیگیری کنی)

اطلاع دقیقی از مراحل معافیت پزشکی ندارم
ولی اولین مرحله باید بره پلیس+10

meysam1321
07-04-2014, 22:13

یا منظورش این بوده که این ماه (یا تا چند ماه) نیرو لازم نداره.
یا اینکه میخواد سربازی رو هدفمند کنه.

meysam1321
07-04-2014, 22:17
سلام به همه

لیسانس عمران دارم

اول اینکه 01 خوبه؟
سوم چه دوره کدایی به عمران میخوره؟اصلا میخوره؟؟؟بددرد میخوره یا نه؟؟؟اگه بدرد میخوره چجوری باید دوره کد بگیرم

ممنون میشم جواب بدید

بچه ها که میگن مثل هتل میمونه 01
کچل هم نکنی، اونجا کپلت میکنن؛ پس چه کاریه از اول با 4 بزن برو
دوره کد گرفتن یا نگرفتنش دست شما نیس
پادگان میگه چه پادگان هایی، چه رشته هایی رو بفرستن برا دوره کد.
و اینکه توی دوره کد چی بهت آموزش بدن هم مونده به پادگان.
معمولا عمران دوره کد میخوره، مگه اینکه اون ماه ظرفیت کامل باشه.

دوره کد در پادگان به درد میخوره (اکثرا بهت مسئولیت میدن)، ولی توی زندگی آینده ات فکر نکنم به درد بخوره.

immortal.
07-04-2014, 22:19
سلام دوستان من دارم واسه معافيت پزشكي دفترچه پرميكنم نميدونم تو تكميل برگ وضعيت مشمولان (برگه شماره 1) تو قسمت وضعيت تحصيلي گزينه دانشجورو انتخاب كنم يا فارغ التحصيل يا انصرافي..ترك تحصيلي يا اخراجي
شرايط من اينجوريه كه شهريور 92 فوق ديپلم گرفتم(اخرين مدركم فوق ديپلمه)همون شهريور ليسانس دانشگاه قبليمون قبول شدم و يه ترم از مهر92 تا بهمن 92 خوندم و مشروط شدم تو همين يه ترم اشتباه كردم تو تكميل ظرفيت بهمن كه دانشگاه ها دانشجو ميگيرن شركت كردم و قبول شدم يه دانشگاه ديگه
حالا من اين هفته رفتم دانشگامون ميگن چون يه دانشگاه ديگه قبول شدي دانشجوي ما نيستي و اگرم بخواي بري اون دانشگاه به ما بايد شهريه ثابت رو بدي تا تازه از اينجا بري بعد دوباره بايد ثبتنام كني اون دوانشگاه كلي پول اونجا بدي.
الان من وضعيتم چطوره من دانشجو رو بزنم يا فارغ التحصيل يا......تو كل پروسه معافيت نبايد نامه اي چيزي از دانشگاه دانشگاه باشم؟
اگه نامه انصراف يا ترك تحصيل بخوان بايد كلي پول بدم تا از اين دانشگاه برم اون دانشگاه تا واسم نامه انصراف يا ترك تحصيل بزنه كه نميخوام اينقد پول بدم
من فقط از دانشگاه يه نامه دارم كه تو اون نامه دانشگاه وضعيت تحصيليمو به وظيفه عمومي گفته اين نامه همين فوق ديپلممه كه شهريور صادر شده و واسه ثبتنام ليسانس كپي اين نامه رو دادم پليس+10 فك كنم واسم معافيت تحصيلي رد كرد
همين نامه كافيه يا نامه انصراف يا ترك تحصيل ميخوان واسه اخرين وضعيت تحصيليم
نميدونم چيكار كنم

rezaete
07-04-2014, 22:22
سلام به همه

لیسانس عمران دارم

اول اینکه 01 خوبه؟

ممنون میشم جواب بدید

من هم آموزشیم 01 بود
به احتمال زیاد 5 روز اول رو مرخصی میدن، میگن لباساتون رو اندازه کنید و شنبه هفته بعدش بیاید. 01 عالیه. واسه شما هم که بچه تهرانی دیگه عالی تر. روزایی که نگهبان نیستی میتونی مرخصی بگیری و بری خونه، فردا صبح ساعت (فک کنم) 5.5 توی پادگان باشی.
دوره کد و اینا هم تا روز آخر مشخص نمیشه و هیچکس نمی تونه بگه چه رشته هایی کد میخورن و چه رشته هایی نه! توی آموزشی شایعات زیاده. تا چیزی رو به چشم ندیدی باور نکن :n02:

HOJ-JAT
07-04-2014, 22:24
معاف از رزم گرفتنش خوبه یا نه؟؟ من بیشتر از ۳۰۰ متر نمیتونم بدوم

mmzhr90
07-04-2014, 22:30
به سلامت که دارید میرید

ولی الآن سوالتون چی بود؟اصلا سوال داشتید؟خیلیا دارن میرن هرکی میره باید بیاد اینجا بگه؟پستت مطلب مفیدی داشت؟
اصلا یعنی چی؟
ببخشید اشتباه از من بود میخواستم بپرسم که نیرو هوایی چه جور جایی هست؟ میخواستم بدونم کسی هست که اونجا رفته باشه؟
خیلی استرس دارم :n04::n14::n28:

THE CORRE
07-04-2014, 22:58
بچه ها که میگن مثل هتل میمونه 01
کچل هم نکنی، اونجا کپلت میکنن؛ پس چه کاریه از اول با 4 بزن برو
دوره کد گرفتن یا نگرفتنش دست شما نیس
پادگان میگه چه پادگان هایی، چه رشته هایی رو بفرستن برا دوره کد.
و اینکه توی دوره کد چی بهت آموزش بدن هم مونده به پادگان.
معمولا عمران دوره کد میخوره، مگه اینکه اون ماه ظرفیت کامل باشه.

دوره کد در پادگان به درد میخوره (اکثرا بهت مسئولیت میدن)، ولی توی زندگی آینده ات فکر نکنم به درد بخوره.

من هم آموزشیم 01 بود
به احتمال زیاد 5 روز اول رو مرخصی میدن، میگن لباساتون رو اندازه کنید و شنبه هفته بعدش بیاید. 01 عالیه. واسه شما هم که بچه تهرانی دیگه عالی تر. روزایی که نگهبان نیستی میتونی مرخصی بگیری و بری خونه، فردا صبح ساعت (فک کنم) 5.5 توی پادگان باشی.
دوره کد و اینا هم تا روز آخر مشخص نمیشه و هیچکس نمی تونه بگه چه رشته هایی کد میخورن و چه رشته هایی نه! توی آموزشی شایعات زیاده. تا چیزی رو به چشم ندیدی باور نکن :n02:

ممنون از جفتتون

ولی حقیقتا جوابم رو نگرفتم که چه نوع دوره کد ممکنه بخوره؟؟بعدش شهرستان میندازن؟؟؟

Ho3ein A
07-04-2014, 23:20
دوستانی که مرزن آباد بودن،میشه یه راهنمایی کنن که همون اول برا لباس مرخصی میدن یا نه؟
وضعیت حموم تو خدمت چطوره؟یکی از دوستام میگفت هفته ای 1 بار :|

meysam1321
07-04-2014, 23:49
ممنون از جفتتون

ولی حقیقتا جوابم رو نگرفتم که چه نوع دوره کد ممکنه بخوره؟؟بعدش شهرستان میندازن؟؟؟

منظورت از "چه نوع دوره کد" چیه؟

دو ماه آموزشی
دو ماه دوره کد (شیراز اصفهان تهران ؛ کرمانشاه هم فک کنم)
بقیه هر جایی ممکنه بیوفتی

meysam1321
07-04-2014, 23:51
معاف از رزم گرفتنش خوبه یا نه؟؟ من بیشتر از ۳۰۰ متر نمیتونم بدوم

خب معلومه، وقتی یه امکاناتی بیشتر از بقیه میگیری، خب بهتره
ولی خب معایبی هم داره
متاسفانه تو ایران دهن مردم رو نمیشه بست
هرکی یه چیزی میگه
اگه حرف مردم مهم نیس و واقعا مشکل داری، حتما اقدام کن

immortal.
08-04-2014, 00:08
سلام دوستان من دارم واسه معافيت پزشكي دفترچه پرميكنم نميدونم تو تكميل برگ وضعيت مشمولان (برگه شماره 1) تو قسمت وضعيت تحصيلي گزينه دانشجورو انتخاب كنم يا فارغ التحصيل يا انصرافي..ترك تحصيلي يا اخراجي
شرايط من اينجوريه كه شهريور 92 فوق ديپلم گرفتم(اخرين مدركم فوق ديپلمه)همون شهريور ليسانس دانشگاه قبليمون قبول شدم و يه ترم از مهر92 تا بهمن 92 خوندم و مشروط شدم تو همين يه ترم اشتباه كردم تو تكميل ظرفيت بهمن كه دانشگاه ها دانشجو ميگيرن شركت كردم و قبول شدم يه دانشگاه ديگه
حالا من اين هفته رفتم دانشگامون ميگن چون يه دانشگاه ديگه قبول شدي دانشجوي ما نيستي و اگرم بخواي بري اون دانشگاه به ما بايد شهريه ثابت رو بدي تا تازه از اينجا بري بعد دوباره بايد ثبتنام كني اون دوانشگاه كلي پول اونجا بدي.
الان من وضعيتم چطوره من دانشجو رو بزنم يا فارغ التحصيل يا......تو كل پروسه معافيت نبايد نامه اي چيزي از دانشگاه دانشگاه باشم؟
اگه نامه انصراف يا ترك تحصيل بخوان بايد كلي پول بدم تا از اين دانشگاه برم اون دانشگاه تا واسم نامه انصراف يا ترك تحصيل بزنه كه نميخوام اينقد پول بدم
من فقط از دانشگاه يه نامه دارم كه تو اون نامه دانشگاه وضعيت تحصيليمو به وظيفه عمومي گفته اين نامه همين فوق ديپلممه كه شهريور صادر شده و واسه ثبتنام ليسانس كپي اين نامه رو دادم پليس+10 فك كنم واسم معافيت تحصيلي رد كرد
همين نامه كافيه يا نامه انصراف يا ترك تحصيل ميخوان واسه اخرين وضعيت تحصيليم
نميدونم چيكار كنم
اقا يكي مارو دريابه

meysam1321
08-04-2014, 00:14
اقا يكي مارو دريابه

دوست عزیز خیلی مطمئن نیستم

شما یه نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه داری که توش نوشته فلانی در تاریخ شهریور92 مدرک فوق دیپلم رو گرفت.

پس شما خودتو فارغ التحصیل معرفی کن، اگه با معافیت پزشکیت موافقت شد که هیچی
اگرم نشد، مشمول میشی
حالا اگه بخوای بری خدمت که میری
اگه بخوای دانشگاهتو ادامه بدی، میری دانشگاه جدیدت ثبت نام میکنی، و دانشگاه جدید برات معافیت تحصیلی رد میکنه.

immortal.
08-04-2014, 02:15
ممنون كه نظر دادي
پس ميشه بعد اخرين مدركم هرچي خوندم رو ناديده گرفت
و با فوق ديپلم اقدام كنم
اقا نيا بگن تو دانشگاتو رفتي ول كردي بايد انصراف بدي تا بتوني اقدام كني واسه معافيت
بدبخت ميشما:n02:

meysam1321
08-04-2014, 02:29
ممنون كه نظر دادي
پس ميشه بعد اخرين مدركم هرچي خوندم رو ناديده گرفت
و با فوق ديپلم اقدام كنم
اقا نيا بگن تو دانشگاتو رفتي ول كردي بايد انصراف بدي تا بتوني اقدام كني واسه معافيت
بدبخت ميشما:n02:

شما اصلا میتونی بگی من پیش دانشگاهی دارم و بری از مدرسه نامه بگیری بدی پلیس+10
شما اصلا بنویس بیسواد
این مهم نیس که، بهت نمیگن که شما لیسانسی چرا زدی بیسواد؛ فقط تو پادگان مثل یه بیسواد باهات رفتار میکنن.

شما وقتی 18 سالت تموم شد، شدی مشمول
ولی رفتی دانشگاه (کاردانی)، دانشگاه برات معافیت تحصیلی رد کرد.
الانم همونه، برای معافیت پزشکی اقدام میکنی، اگه رد شد، میشی مشمول (مثل 18 سالگیت)
بعد میری دانشگاهت ثبت نام میکنی، برگ فارغ التحصیلی کاردانی (شهریور 92) دستته؛ یک سال هم اعتبار داره
دانشگاه جدید برات 2.5 سال(اگه اشتباه نکنم) معافیت تحصیلی میده.

immortal.
08-04-2014, 02:38
معافيت تحصيلي بايد باطل بشه تا بتونم برم دنبال بقيه كاراي معافيت پزشكي؟
معافيت تحصيليرو دانشگاه باطل ميكنه يا نظام وظيفه؟
اگه دانشگاه جديد بايد باطل كنه بازم به فلاكت كشيده ميشم
اي كاش همون نامه فارغ التحصيلي كفايت كنه و نظام وظيفه از دانشگاه نامه ديگه اي كه بخواد معافيت تحصيليم باطل بشه يا انصراف بدم نخواد