PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

howhow
19-02-2014, 06:09
اونجا که رفتین هیچ آموزشی تخصصی نیست که شما یاد نگیرید!از روز اول تا آخر شما یه سری آیتم ها رو آموزش میبینید بعدا هم یه امتحان چرت از همه میگیرن و همه قبولن!خیالت راحت
فکرت رو درگیر این جور مساعل نکن
تایید میشه کاملا

فقط دوستان امتحانو اصلا سفید نذارن و اگه نمیخونن درسارو برا امتحان اصلا تستا رو ضربدری و ستونی(یعنی یه جور منظم و تابلو ) که گیرتون میندازن و مردود میکنن میگن دوباره بیا امتحان
درکل همه قبولن و اینکه من برای امتحان خوندم و اگه شد حتما بخونید ، اونجا مهمترین چیز انظباطه

howhow
19-02-2014, 06:21
مرصی.آخه چرا میگن تجدبد دوره؟من معاف از رزم هستم.اگه تو آموزشی اقدام کنم فوقش یه روز بیمارستان.یه روزم کمیسیون دیگه.میشه 2 روز؟

تجدید دوره کجا بود مگه کشکه ،بودن تو آموزشیمون کسایی که رفتنو معاف از رزم هم شدن... اما بنظرم اگه نیروی انتظامی هستیو مشکلت جدی نیستو بچه تهرانی بیخیال معاف از رزمی شو چون حتما میفتی شهر خودت تهران..حالا خودت میدونی اما درکل استرس تجدیدو اینا نداشته باش چون خودشون میفرستنت واینکه چه بسیار بودن کسایی که مرخصیای یه هفته ای میرفتنو... کسی هم تجدید نشد..

howhow
19-02-2014, 06:30
اینم به همه به هرکسی که هرجا خدمت میکنه بگم حدودا بعد 20 روز تو سربازا یه موجوداتی که نامریی هم هستن به اسم آدم فروش پیدا میشه درکل به کسی اعتماد نکنید ،و بقول یه درجه داری به چشم راستتونم اعتماد نکنید،و اینکه خودتونم آدم فروش نشید بخدا هیچ سودی نداره و فقط ازتون استفاده ابزاری میکنن و نفرین همه پشت سرتونه حتی اگه تا آخر هم شناخته نشید..
اما منظورم این نیست که اگه کسی اذیتتون کرد گزارش ندیدا اتفاقا گزارش بدید پدرشو در بیارن..منظورم اینه اگه کسی رقصید اگه کسی از روی عصبانیت و فشار به فرمانده بدو بیراه گفت اگه کسی..نرید بفروشیدش و حتی کاری نکنید که ضعفی داشته باشید که فرمانده به خودش جرات بده ازت بخواد خبر ببری براش چون خبرچینا گاهی از کسایین که روزای اول بی انظباطی میکنن و ضعف نشون میدن فرمانده ها میترسونن اینجور آدمارو و ازشون استفاده ابزاری میکنن..چون برا کنترل بچه ها نیاز دارن به آدم فروش

یه خاطره هم بگم اینکه ما یه ارشد داشتیم خیلی باحالو مشتی بود هیچکسیو نمیفروخت و فرمان های از جلو نظامو خبردارو بشینن و اینا رو هم همش با لهجه و شیوه فرمانده ها میگفت:n09: خیلی بچه ها حال میکردن(البته واقعا فرمانده هامونم دوست داشتیم با همه سختگیرییاشون..و این اواخر هی یهو یکی میگفت برای سلامتی فلان فرمانده صلوات...یعنی زیادم موجودی بنام فرمانده رو تو ذهنتون ازش هیولا نسازید)

نمیدونم شاید خیلی پر حرفی کردم اما لازم بود بنظرم اینا رو بگم آخه ندیدم کسی بگه و اینکه تازه از آموزشی اومدم و داغم:n12::n12::n12:

ایشالا همه موفق باشن
آخ هی یاده یه خاطراتی میفتم که با سختیاشون خیلی شیرینن،،یاد تیر اندازیا..برف پارو کردنا..کلی چیز یاد گرفتیم:n26:

Soroush-S
19-02-2014, 08:50
سلام...اینکه میگن کارت فعال بسیج از خدمت کم میکنه درسته؟ چند ماه کم میکنه؟ فقط اگه سپاه بیفتی این اتفاق می افته؟؟

هرسال فعال ، 45 روز کم میشه! نه فرقی نداره

omid_kmi
19-02-2014, 09:12
تجدید دوره کجا بود مگه کشکه ،بودن تو آموزشیمون کسایی که رفتنو معاف از رزم هم شدن... اما بنظرم اگه نیروی انتظامی هستیو مشکلت جدی نیستو بچه تهرانی بیخیال معاف از رزمی شو چون حتما میفتی شهر خودت تهران..حالا خودت میدونی اما درکل استرس تجدیدو اینا نداشته باش چون خودشون میفرستنت واینکه چه بسیار بودن کسایی که مرخصیای یه هفته ای میرفتنو... کسی هم تجدید نشد..
فقط مالک اشتریا میفتن تهران؟ من که باهنر کرمان هستم چطور؟

Ho3ein A
19-02-2014, 10:05
من دفترچه رو فرستادم،الان میشه قبل از اومدن برگه سبز با استفاده از بند پ :n02: بیوفتم سپاه؟(نه بسیج فعال دارم،نه دوره تکمیلی)
میشه از سپاه انتقالی گرفت به ارتش؟
کارت پایان خدمت های ارگان ها از نظر ارزش و اعتبار با هم فرق داره؟

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 10:59
یعنی ممکنه منکه سیگاری و ... نیستم ، سیگاری و ... برگردم آیا؟:n02:
...

بستگی به خودت داره . ما که نشدیم.
اتفاقا یه جمله ای هم در این مورد به کار میبرن که هر موقع رفتی خدمت میفهمی!:n02:

neon_91
19-02-2014, 13:12
خب دوستان مام رفتیم کله مونو با نمره 4 زدیم شبیه گردو شدم:n02:
راستی دوستان که تو کارن من نیر انتظامی افتادم اونحا که میریم اولش بهمون مرخصی میدن واسه لباسامون که بیاریم درستش کنیم یا نه؟
اگه آره چند روز مرخصی میدن.به ما که گفتن هرچیزی امکان داره ولی اون کاری که باید بکنی اینه که رو بدترین حالت فکر کنی:n02:
پدر مادرم رفتن واسم حوله شامپو و یه سری خرت پرت گرفتن بهشون گفتم بابا مگه می خوام برم سفر قندهار مثل اینکه اونا بیشتر از من نگرانند:n02:
خلاصه حتی خوصله بردن کارت شناسایی و اینارم ندارم چه برسه به حوله و این چیزا می خوام سبک برم مشکلی که پیش نمیاد دوستان؟

amin5030
19-02-2014, 13:49
دوستان من برگ معاینه پزشکیمم دکتر پر کرد دوتا سوال دارم
1.دکتر گفت تنفسم مشکل داره و شاید معاف از رزم بشم و علامت زد الان من باید همه مدارک رو بدم پلیس +10 خودشون می گن کجا باید برم برا معاینه؟یا اینکه باید کار دیگه ای خودم برای معافیت پزشکی انجام بدم؟
2.این واکسن که نوشته برین مراکز بهداشت بزنین بیمارستانام دارن؟مرکز تهران نزدیک میدان ولیعصر جایی می شناسین؟
با تشکر

m.r.devil
19-02-2014, 14:10
پدر مادرم رفتن واسم حوله شامپو و یه سری خرت پرت گرفتن بهشون گفتم بابا مگه می خوام برم سفر قندهار مثل اینکه اونا بیشتر از من نگرانند:n02:

این تیکه رو خیلی قشنگ اومدی واسه من هم همینجوریه!بنده خداها نگرانند ولی وقتی ازشون میپرسی نگران هستید میگن نه:n02:

عجب داستانی شده :n09:

shadmehr51
19-02-2014, 14:11
آره مالک بهترین پادگان نیروی انتظامیه (یه جورایی مثل 01 ارتشه که برای ارتش مهمه و بهترینه) ،فقط یه هفته اولش سخته برات(هفته اول به ماهم اینو همش میگفتن درک نمیکردیم) فرمانده ما که اسمشو نمیارم اونجا سختگیرترین فرمانده بود ،یه هفته اول پدرمونو در آورد(با تمرین رژه ، با بد اخلاقی ، با بدو به ایست (البته 2 بار داد فقط که همون دوبار هم هرکسی نمیکشید و کنار میکشید از دویدن کاریش نداشتن) اما بعد از یه هفته 10 روز جو خوبو آروم میشه

زیاد تهدیداشونو جدی نگیرید(به ما هم میگفتن بچه ها این حرفو و الان میفهمم)
نیروی انتظامی باحاله چون خدمتش تو کلانتریه و یا جاده و .. که بین مردمه ،حالا رفتی پادگان میفهمی تو این 2 ماه بین مردم بودن چه نعمتیه و چقدر کارا رو آسون میکنه که متوجه ش نمیشدی تاحالا
زود بهتون لباس و وسایل میدن بعد از لباس دادن هم مثل بقیه جاها ولتون نمیکنن خیاط میارن
موهاتو کوتاه کن برو که اونجا مجبور نشی بزنی
5شنبه جمعه ها که تعطیله همیشه اگه مثل ما نیستیو مالک به خونت نزدیکه که هر هفته خونه ای حالشو میبری اگه هم دور از خونه ای 5 شنبه جمعه ها رو میتونی برید قم...
دوستان حماقته اگه آدم اونجا خودشو تابلو کنه حماقته حماقت،منظبت باشید تا بهتون کاری نداشته باشن و سعی کنید فرمانده تا روز آخر شما رو به اسم نشناسه (مخصوصا با شهرت بد)
دوره ما که نصف صبحگاه ها کنسل شد بخاطر سرما،یه بار هم که هوا خیلی خوب بود یارو گفت تو صبگاه 2 دور بدویید دور زمین فوتبالی که تو میدون صبحگاهه،یه دور که دویدیم خودش حوصله نداشت گفت بسه رژه برید که بریم دنباله کارا و آموزش:n02:

ودر آخر تقسیمات ما خیلی جالب نبود (برای غیر تهرانیا،تهرانیا که میفتتن شهرشون) احتمالا تقسیمات شما خوب باشه

خلاصه هتل مالکه اصلا قصه نخور:n18:

آقا دمت گرم ک گفتی.من به اراک نزدیکم.فقط گوشی میشه برد؟اگه بگیرنش کاری ندارن؟

babakshahkaram
19-02-2014, 14:17
1.دکتر گفت تنفسم مشکل داره و شاید معاف از رزم بشم و علامت زد الان من باید همه مدارک رو بدم پلیس +10 خودشون می گن کجا باید برم برا معاینه؟یا اینکه باید کار دیگه ای خودم برای معافیت پزشکی انجام بدم؟
2.این واکسن که نوشته برین مراکز بهداشت بزنین بیمارستانام دارن؟مرکز تهران نزدیک میدان ولیعصر جایی می شناسین؟
با تشکر
1. مدارکت رو باید ببری پلیس +10 ازت میپرسه تقاضای معافیت می خوای بدی یا نه؟ میگی آره(میتونی تقاضای اعزام هم بدی. کار معافی زمان میبره، دقت کن وارد غیبت نشی چون اگه بشی، مثل من، در صورتی که سرباز شناخته بشی غیبت می خوری). مدارکتو ثبت می کنه. نامه ی دعوت به بیمارستان بیست روز بعد با پست میاد به آدرستون و میری بیمارستان. اگه نیومد باید خودت بری دنبالش.
2. آدرس مراکز رو پلیس +10 داره. ما که شرق تهرانیم هر روز هفته فقط یکی از مراکز داشتن اونم تا ساعت 9-10 تموم شده بود. یعنی مثلا دوشنبه ها یه جا می زنن، سه شنبه ها یه جای دیگه.

Bensonw3x
19-02-2014, 14:21
اقا 22 بهمن چیزی نبخشیدن از اضافه دفترچه ای ها رو :n30:

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 14:23
با تشکر

اونی که دکتر نوشته اصلا نگاه نمیکنن.
شما اگه میخوای برای معاف از رزمی اقدام کنی باید مدارکت رو برا معافی بدی ثبت کنه و باقی مراحل رو خود +10 بهت میگه

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 14:25

چیزی که اعلام نکردن :n15:

neon_91
19-02-2014, 14:37
چیزی که اعلام نکردن :n15:

داداش شما که جواب سوال همه رو دادی به سوال مام جواب نمیدی؟:n01:

howhow
19-02-2014, 14:37
فقط مالک اشتریا میفتن تهران؟ من که باهنر کرمان هستم چطور؟

شما هم 99 درصد میفتید تهران چون تهران خیلی زیاد نیرو میخواد هر دوره (البته فوق دیپلم و لیسانسو مطمعنم از بقیه خبر ندارم)

amin5030
19-02-2014, 14:44
1. مدارکت رو باید ببری پلیس +10 ازت میپرسه تقاضای معافیت می خوای بدی یا نه؟ میگی آره(میتونی تقاضای اعزام هم بدی. کار معافی زمان میبره، دقت کن وارد غیبت نشی چون اگه بشی، مثل من، در صورتی که سرباز شناخته بشی غیبت می خوری). مدارکتو ثبت می کنه. نامه ی دعوت به بیمارستان بیست روز بعد با پست میاد به آدرستون و میری بیمارستان. اگه نیومد باید خودت بری دنبالش.
2. آدرس مراکز رو پلیس +10 داره. ما که شرق تهرانیم هر روز هفته فقط یکی از مراکز داشتن اونم تا ساعت 9-10 تموم شده بود. یعنی مثلا دوشنبه ها یه جا می زنن، سه شنبه ها یه جای دیگه.
من 20روز دیگه وارد غیبت می شم یعنی می گین دنبالش نرم؟شاید امریه بخوام بگیرم مشکل پیش میاد نه؟ :n03:

howhow
19-02-2014, 14:45
آقا دمت گرم ک گفتی.من به اراک نزدیکم.فقط گوشی میشه برد؟اگه بگیرنش کاری ندارن؟

اصلا توصیه نمیشه گوشی ببری،شاید اونجا ببینی افرادیو که همراشون آوردن یواشکی اما اگه فرمانده یا دژبانی دم در یا تو محیط بگیرن ازت حتی ممکنه بفرستنت کمیته انظباطی خلاصه ارزش نداره 2 ماهو تحمل کن بدون گوشی،در عوض خوبی خدمت تو نیروی انتظامی اینه که بعدش دیگه تو یگان میتونی تقریبا راحت ببری گوشیو

majid322
19-02-2014, 14:48
بستگی به خودت داره . ما که نشدیم.
اتفاقا یه جمله ای هم در این مورد به کار میبرن که هر موقع رفتی خدمت میفهمی!:n02:

تو خدمت یا سیگاری میشی یا ... :n02: از این دو حالت میگن خارج نیست :دی

howhow
19-02-2014, 14:50
برا سمنان معمولا هست که یه پیشنهاد هم بهت بکنم که برای بار اول که رفتی . ترمینال مورد نظرت رو انتخاب کن ( شماره ترمینال ) و شمار تلفنشون رو بگیر و برای سری های بعد قبل از حرکت بلیت رزرو کن که راحت و مطمئن باشی.

مرخصی تو راهی اگه اشتباه نکنم هر 600 کیلومتر 1 روز میدن که تو این مورد هم دست مسئولت خیلی بازه که مثلا فاصلت 400 کیلومتر باشه ولی بهت مرخصی تو راهی بده و کل مرخصی تو راهی هایی هم که میتونی استفاده کنم فکر کنم 30 روز باشه:n13:

کدوم ترمینال ببرم؟کجا برم
با توجه به اینکه با هواپیما ساعت 9 شب میرسم تهران از فرودگاه برم کدوم ترمینال و کجا؟(تهرانو بلد نیستم)

howhow
19-02-2014, 14:55
من وقتی که رفتم واسه سپاه پذیرش بگیرم (که نشد) مسئول اونجا داشت با یکی از سربازا بحث میکرد، بهش میگفت برای هر 100 کیلومتر یک روز مرخصی میدن

آره منم شنیدم برای هر 100 تا یه روز میدن من 1285 کیلومتر فاصله دارم یعنی 12 روز!نخواستم 4-5 روز هم اضاف بدن بسه

Behrang_sh
19-02-2014, 15:03
آره منم شنیدم برای هر 100 تا یه روز میدن من 1285 کیلومتر فاصله دارم یعنی 12 روز!نخواستم 4-5 روز هم اضاف بدن بسه

اشتباه به عرضتون رسوندن
مرخصی تو راهی به ازای هر 300 کیلومتر 1 روزه

neon_91
19-02-2014, 15:05
دوستان سوال من مثل اینکه گم شد برای اونایی که میفتن ناجا آموزشی واسه درست کردن لباس ها بهمون مرخصی میدن یا اینکه اونجا خودشون ترتیب کارارو میدن؟:n13:

SNOW PATROL
19-02-2014, 15:13
دوستان سوال من مثل اینکه گم شد برای اونایی که میفتن ناجا آموزشی واسه درست کردن لباس ها بهمون مرخصی میدن یا اینکه اونجا خودشون ترتیب کارارو میدن؟:n13:

بله معمولا میدن به ما که دادند..

tapatalk

soroosh_mono
19-02-2014, 15:17
سلام دوستان
من با ترس اینکه خدمت بشه 24 ماه و کسری جبهه رو بردارن 26 رفتم سازمان نظام وظیفه و با هزار زحمت خودم رو رسوندم به سرهنگ رحمان علیدوست و یه درخواست تعجیل براش نوشتم که منشیش گفت دو روز بعد جوابش رو از پلیس+10 بگیر . منم امروز رفتم و دیدم که 1 اسفند اعزامم . اونم 05 کرمان
حالا مشکلم اینه میگن ارتش رشته های خاصی مثل مکانیک خودرو و غیره رو کد میزنه و میرن 2 ماه دیگه اموزشی ...
من فوق دیپلم دارم اگه اینطور باشه و من کد بخورم و مثلا بیوفتم شیراز برای اموزش تخصصی باید تا اخر همونجا خدمت کنم ؟؟
احتمالش هست اگه کد بخورم تو تهران دوره دوم اموزشی رو ببینم؟؟؟
خواهشا راهنمایی کنید . بدجور بهم ریختم .واسه چند ماه کسری خودمون رو انداختیم کرمان:n03:

دوست من اصلا غصه نخور 05 هم دیگه مثل قدیما نیستو خیلی راحت شده الان
کد خوردن هم مزایایی داره مثلا اینکه بعد دوره کد احمال اینکه شهر خودت بیوفتی یا نزدیک شهرت خیلی میره بالا. پس نگران نباش
من خودم فردا دارم میرم 01 تهران..

mohammad_203
19-02-2014, 15:39

معمولا مرخصی میدن اول دوره آموزشی .ولی خوب ممکنه یه پادگان تو یه دوره مرخصی نده! من ارتش بودم 02 .به ما 6 روز مرخصی دادن !

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 15:44
داداش شما که جواب سوال همه رو دادی به سوال مام جواب نمیدی؟:n01:

من خودم سپاه بودم و طبق اطلاعاتی که دارم سپاه اولش مرخصی نمیده . و در مورد نیرو انتظامی اطلاعی ندارم. اگه جواب سوالی رو بدونم حتما راهنمایی میکنم :n01:
Snow Patrol عزیز هم که جواب شما رو داد.

تو خدمت یا سیگاری میشی یا ... :n02: از این دو حالت میگن خارج نیست :دی

بله . همون طور که گفتم ایشون خدمت رفتن و معنی این جمله رو میدونن:blink:

کدوم ترمینال ببرم؟کجا برم
با توجه به اینکه با هواپیما ساعت 9 شب میرسم تهران از فرودگاه برم کدوم ترمینال و کجا؟(تهرانو بلد نیستم)

ترمینال جنوب بگو میبرنت و معمولا هم برا سمنان شب ماشین هست که صبح به مقصد برسی.
اونجا هم بپرسی راهنماییت میکنن . میری تو یه سالن که مثل دایره تیرمینال های مختلف کنار هم هستن که شما میتونی هر کدوم که خواستی انتخاب کنی

اشتباه به عرضتون رسوندن

بابا منم قاطی کردم .یکی بیاد درستشو بگه.:19:

تنها چیزی که مطمءنم اینه که تو آموزشی به ما گفته بودن.
در هر صورت به شما تعلق میگیره دیگه برو حالشو ببر.:n19:

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 15:48
معمولا مرخصی میدن اول دوره آموزشی .ولی خوب ممکنه یه پادگان تو یه دوره مرخصی نده! من ارتش بودم 02 .به ما 6 روز مرخصی دادن !

ارتش معمولا میده . من از هرکی که ارتش بوده پرسیدم گفته اولش 5.6 روز میدن.

amin5030
19-02-2014, 15:59
اونی که دکتر نوشته اصلا نگاه نمیکنن.
شما اگه میخوای برای معاف از رزمی اقدام کنی باید مدارکت رو برا معافی بدی ثبت کنه و باقی مراحل رو خود +10 بهت میگه
من اگر برا معافیت اقدام کنم وارد غیبت می شم چون تا 20 اسفند وقت دارم
حالا چه کنم؟اگر تو اموزشی بترکم نمی گن چشمت کور باید قبلش می رفتی؟
امروز دکتر معاینه هم برا خس خس سینه نوشت بررسی شود
چون من 20 متر بدوم می خوام بترکم
شما و باقی دوستان به نظرتون باید چه کنم؟

shadmehr51
19-02-2014, 16:11
اصلا توصیه نمیشه گوشی ببری،شاید اونجا ببینی افرادیو که همراشون آوردن یواشکی اما اگه فرمانده یا دژبانی دم در یا تو محیط بگیرن ازت حتی ممکنه بفرستنت کمیته انظباطی خلاصه ارزش نداره 2 ماهو تحمل کن بدون گوشی،در عوض خوبی خدمت تو نیروی انتظامی اینه که بعدش دیگه تو یگان میتونی تقریبا راحت ببری گوشیو

راستی شما ک اونجا بودی خبر نداری ما ک آموزشیمون ب عید میخوره چیکارمون میکنن؟میمونیم یا میفرستن بیایم؟

saurron
19-02-2014, 16:16
من وقتی که رفتم واسه سپاه پذیرش بگیرم (که نشد) مسئول اونجا داشت با یکی از سربازا بحث میکرد، بهش میگفت برای هر 100 کیلومتر یک روز مرخصی میدن

اگه اینطوری باشه که کسی که مثلا دماوند یا فیروزکوه خدمت میکنه برا اینکه هر بار بره کرج و برگرده 1 روز تو راهی بهش میدن:n04:

اشتباه به عرضتون رسوندن

بابا منم قاطی کردم .یکی بیاد درستشو بگه.:19:

تنها چیزی که مطمءنم اینه که تو آموزشی به ما گفته بودن.
در هر صورت به شما تعلق میگیره دیگه برو حالشو ببر.:n19:

من پست قبلیم رو کامل تر میکنم:
از اونجایی که این سرباز داشت 10_15 دقیقه حرف میزد و بین حرفاشون منم یه چیزایی میشنیدم، تا اونجا که فهمیدم: " توی آموزشی به ازای هر 100کیلومتر یک روز به مرخصی اضافه میشه در مجموع". نه اینکه هر سری که طرف میاد مرخصی 4_5 روز اضافه بهش مرخصی بدن، در مجموع هست.
حتی طرف میگفت اگه مثلا فاصله یه نفر 350 کیلومتر هست شما رند کن همون 4 روز رو اضاف کن.
اگه اشتباه بود دیگه ببخشید، فقط چیزی هست که شنیدم:n02:

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 16:17
من اگر برا معافیت اقدام کنم وارد غیبت می شم چون تا 20 اسفند وقت دارم
حالا چه کنم؟اگر تو اموزشی بترکم نمی گن چشمت کور باید قبلش می رفتی؟
امروز دکتر معاینه هم برا خس خس سینه نوشت بررسی شود
چون من 20 متر بدوم می خوام بترکم
شما و باقی دوستان به نظرتون باید چه کنم؟

شما وقتی بری +10 و مدارکت رو ثبت کنی ( چه برا اعزام چه معافی ) یعنی تموم باید بری خدمت و از اون روز هم دیگه وارد غیبت نمیشی فقط یه کم طول میکشه تا پروسه معافی انجام بشه . که اگه شانست زد و شد که تمومه ولی اگه نه مثل روال عادی بدون غیبت میری خدمت.

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 16:20
من پست قبلیم رو کامل تر میکنم:
از اونجایی که این سرباز داشت 10_15 دقیقه حرف میزد و بین حرفاشون منم یه چیزایی میشنیدم، تا اونجا که فهمیدم: " توی آموزشی به ازای هر 100کیلومتر یک روز به مرخصی اضافه میشه در مجموع". نه اینکه هر سری که طرف میاد مرخصی 4_5 روز اضافه بهش مرخصی بدن، در مجموع هست.
حتی طرف میگفت اگه مثلا فاصله یه نفر 350 کیلومتر هست شما رند کن همون 4 روز رو اضاف کن.
اگه اشتباه بود دیگه ببخشید، فقط چیزی هست که شنیدم:n02:

اون که اره همزمان نمیشه همه مرخصی تو راهی هارو استفاده کرد. و به ازای یه مقدار مسافت برای هر بار مرخصی مثلا 1 یا 2 روز به مرخصی با عنوان تو راهی اضافه میشه.

اون بحث رند کردن هم منظورم همین بود که مسءول تو دادن مرخصی تو راهی دستش بازه

ولی اینکه برای هر 100 کیلومتر مرخص بدن فکر کنم یه جاش میلنگه:n13:

ali_kasper
19-02-2014, 16:20
دوست عزیز می شه بیشتر درباره اموزشی اونجا توضیح بدید من 1/12 اعزام اونجا هستم:n28:
اگر گواهی پزشکی همراه نداشته باشیم ولی مشکل داشته باشیم بازم باید بدوییم؟
استحقاقی ها رو کامل میدن؟

بله دوست عزیز استحقاقی ها رو کامل میدن،واکس پوتین دو جفت لباس و شلوار و جوراب و ملحفه و ...
آموزشی یکی از خنک ترین دوره زندگیمه ! :n08:
هیچ خوبی و خوشی ازش ندیدم،نه اینکه سخت باشه ها خیلی چرته!ازش برا خودت یه غول نساز.اولاش تا عادت کنی هفت روز اول دیر میگذره ما بقیش همه چی طبق روتینه و برنامه میاد دستت
نمیدونم چرا دوستان اینقدر رو دویدن مانور میدن؟!!!ما که اونجا بودیم قبل از هر بدو به ایست میگفتن هرکی نمیتونه بیاد بیرون از گروهان همین!فوقش یه پست در هفته اضافه وایمیسی
ورزش رو هم جوری برو که خودت بخوای و دوست داری،سخت نگیر سخت نگیر سخت نگیر

ali_kasper
19-02-2014, 16:22

نه نبخشیدن امسال،اما امروز تا پایان وقت اداری(چهارشنبه 30 بهمن) نامه اومد یگان ما که تمام کسانی که اضافه خدمت انضباطی دارن بخشیده میشن،منم و چنتا از دوستام که تا حالا صبحگاه مشترک نرفتیم از اول خدمتمون تا الآن و حدود 21 روز اضافه داریم همش رو بخشیدن
برای همه جا اومده یا خوش به حال ما شده فقط؟!

ali_kasper
19-02-2014, 16:23
خب دوستان مام رفتیم کله مونو با نمره 4 زدیم شبیه گردو شدم:n02:
راستی دوستان که تو کارن من نیر انتظامی افتادم اونحا که میریم اولش بهمون مرخصی میدن واسه لباسامون که بیاریم درستش کنیم یا نه؟
اگه آره چند روز مرخصی میدن.به ما که گفتن هرچیزی امکان داره ولی اون کاری که باید بکنی اینه که رو بدترین حالت فکر کنی:n02:
خلاصه حتی خوصله بردن کارت شناسایی و اینارم ندارم چه برسه به حوله و این چیزا می خوام سبک برم مشکلی که پیش نمیاد دوستان؟

هر چه قدر سبکتر بری خودت راحت تری،حوله،صابون و شامپو مسواک و خمیر دندون پتو همه چی بهتون میدن اما نه از روز اول،اگه میتونی دو سه روز تحمل کنی خیلی خیلی سبک برو که تو اولین مرخصی همه چیزای اضافی رو برمیگردونی خودت اذیت میشی

ali_kasper
19-02-2014, 16:24

به ما ندادن،همون جور که میبینی به بعضی دوستان دادن به بعضی هم نه!پس هیچ منطق و قانونی نداره.شما با این فکر که بهتون نمیدن برو
اونجا پادگان خیاط داره و تمام لباس ها رو ردیف میکنه
بدترین ضد حال ندادن مرخصیه،پس بهش فکر نکن و اگه هم دادن برات شیرین میشه

125
19-02-2014, 16:28
02 ای ها همه کله ها رو تراشیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :n02:

Soroush-S
19-02-2014, 16:33

من دیشب تراشیدم:eh:

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 16:35

بابا بحثی راه افتاده ها.
بزنید بره دیگه.
همش 2 ماهه.

دوست من که الان در حال آموزشه هر هفته مجبوره کلشو با صفر بزنه:n04:

howhow
19-02-2014, 16:40
راستی شما ک اونجا بودی خبر نداری ما ک آموزشیمون ب عید میخوره چیکارمون میکنن؟میمونیم یا میفرستن بیایم؟
میان دوره میدن بهتون 100 در 100

HOOSEIN 105
19-02-2014, 16:50
سلام . جون من یک جواب بده :n16::n02:
05 کرمان میان دوره واسه عید مرخصی میدن؟؟
احتمال داره به من که کاردانی مکانیک دارم کد بخورم؟؟ چون شنیدم بعضی رشته ها مثل مکانیک حتما کد میخورن.
اخه من چه گناهی کردم که مکانیک خوندم .

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 17:34
سلام . جون من یک جواب بده :n16::n02:
05 کرمان میان دوره واسه عید مرخصی میدن؟؟
احتمال داره به من که کاردانی مکانیک دارم کد بخورم؟؟ چون شنیدم بعضی رشته ها مثل مکانیک حتما کد میخورن.
اخه من چه گناهی کردم که مکانیک خوندم .

اصلا مشخص نیست مرخصی بدن یا ندن. ولی احتمالش کم نیست .

شما رو سخت ترین حالت فکر کن چون در غیر اینصورت اگه مرخصی ندن کلی حالت گرفته میشه ولی اگه برعکس باشه کلی حال میده :n19:

هیچ موقع هم نمیان بگن اونایی که هم رشته شما هستن قطعا" دوره کد میخورن .

سربازی هم طوری هست که هیچ وقت مطمءنت نمیکنن . اون ثانیه آخر میان میگن مثلا همتون 10 روز مرخصی .

s+m
19-02-2014, 17:51

هنوز نه. امشب میرم میزنم:n02::n02:

neon_91
19-02-2014, 18:38
خلاصه میبینم که همه بار و بندیلو بستنو می خوان آماده شن برا رفتن :n10:امیدوارم دوران سربازی برای همه ما تبدیل به یکی از خوش خاطره ترین دوران باشه جوری که بعد ها با حسرت ازش یاد بکنیم.:n01:

Aftermach
19-02-2014, 18:49
سلام.برگ سفید من به خاطر درخواست تمدید و اینا تغییر کرده و عوض شده.به نظرتون فردا 6 صبح برم پادگان 01 یا 7 برم نظام وضیفه برگ سفیدمو بگیرم بعد برم پادگان و اینکه غیبت نمیزنن؟یا خود پادگان استعلام میکنه؟یا بهشون بگم رفتم نظام وظیفه برگمو بگیرم قبول میکنن؟تشکر

hamidtom
19-02-2014, 19:31
دوستان می خواستم بپرسم از روز چندم میتونیم بریم بهداری پادگان و درخواست تشکیل کمیسیون برای بیماریمون بدیم؟:n29:

simon89
19-02-2014, 19:48

من که زدم رفت همین چند دقیقه پیش :n02: آقا راستی فردا تا 8 صبح پادگان باشیم دیگه؟! مشکلی پیش نمیاد دیگه؟

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 20:08
دوستان می خواستم بپرسم از روز چندم میتونیم بریم بهداری پادگان و درخواست تشکیل کمیسیون برای بیماریمون بدیم؟:n29:

هر موقع وقت آزاد داشتی ( معمولا از هفته دوم ).

ولی اونجا بپرس یه موقع یه زمانی رو انتخاب مبکنن که خود دکتر کمیسیون میاد اونجا ویزیت میکنه که اگه اون طور باشه بهتره

Aftermach
19-02-2014, 20:08
می خواستم بپرسم تو ارتش موقع تقسیم از اشنا استفاده کنیم میتونه کاری کنه که کد نخوریم و کلا تو دوره کد تغییر بده؟

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 20:17
می خواستم بپرسم تو ارتش موقع تقسیم از اشنا استفاده کنیم میتونه کاری کنه که کد نخوریم و کلا تو دوره کد تغییر بده؟

آشنا همه جا موثره و انجام کار بستگی به قدرت طرف داره :n05:

saurron
19-02-2014, 20:20
بچه ها خداحافظ
ممنون از همه کسایی که کمک کردن و روحیه دادن
آسوده بخوابید که از فردا شب ما محافظ این مرزو بومیم:n24:

paranoid_android
19-02-2014, 20:21
اینی که میگم اصلا نمی خوام و دوست ندارم که بین دوستان استرس یا نگرانی ایجاد کنه، ولی طبق تجربه شخصی یا مشاهدات عینی خودم عرض میکنم..
دوستانی که افتادن مراکز آموزشی ناجا، این آمادگی رو داشته باشن که چند روز قبل از عید تا نیمه های عید و یا حتی تا آخر تعطیلات عید ممکنه بفرستنشون ماموریت که اغلب بعنوان نیروی کمکی میدنشون راهنمایی رانندگی یا پلیس راه و بعضا گشت یا پاس پیاده بعضی از کلانتری های منطقه.. یعنی ممکنه توی عید اصلا بهتون مرخصی ندن.. اینو گفتم که از نظر فکری آمادگیشو داشته باشید که بعدا تو ذوقتون نخوره و شکه نشید.. البته این که اصلا بهتون مرخصی ندن به ندرت اتفاق می افته و معمولا کسایی که توی عید مرخصی نگرفتن بعد از 13 ام یا 15 به بعد حتما مرخصی + تشویقی خواهند گرفت.. اگر مرکز آموزشتون هیشکی رو ماموریت نفرسته بعنوان نیروی پستی نیمه اول یا دوم تعطیلات عید توی خود پادگان نگهتون میدارن که زمان ما مرکز آموزشمون (ولی عصر تبریز) اینکار رو کردن.. تا 4 ام توی پادگان بودیم و پست میدادیم، و 4 ام نا صبح 8 ام بهمون مرخصی دادن و 3 روز دیگه هم از عصر 12 ام تا صبح 15 ام بهمون مرخصی دادن یعنی حدود 6 روز مرخصی..

125
19-02-2014, 20:28
من که زدم رفت همین چند دقیقه پیش :n02: آقا راستی فردا تا 8 صبح پادگان باشیم دیگه؟! مشکلی پیش نمیاد دیگه؟

والا رو برگه زده 6
من نظری ندارم
اساتید فن اگر تجربه دارن بگن

من هنوز کچل نکردم ولی ، گفتم بیام برگشتیم بعد یزنم :n24: یه مراسم داریم آخه ضایس

Aftermach
19-02-2014, 20:55
دوستان رو برگه زده 6 صبح تا کی میشه دیرتر رفت؟01

ali_kasper
19-02-2014, 21:24

همیشه هر تیری داری پرتاب کن آخهرش یکیش به هدف میخوره!تو سربازی همیشه از هر طریقی میتونی اقدام کن و بدترین نتیجه رو برا خودت تصور کن
یا میگیره و هورا میکشی یا نمیشه و تمام

parsiaweb
19-02-2014, 21:24
هر موقع وقت آزاد داشتی ( معمولا از هفته دوم ).

ولی اونجا بپرس یه موقع یه زمانی رو انتخاب مبکنن که خود دکتر کمیسیون میاد اونجا ویزیت میکنه که اگه اون طور باشه بهتره

هفته دوم من که مشکل قلبی دارم شهید شدم از دویدن و اینا رفته که !:n28:

ali_kasper
19-02-2014, 21:25
بچه ها خداحافظ
ممنون از همه کسایی که کمک کردن و روحیه دادن
آسوده بخوابید که از فردا شب ما محافظ این مرزو بومیم:n24:

موفق باشید دوست من
نه فقط در سربازی بلکه در تمام مراحل
به خدا توکل کنید و برید،خدمت تک تک لحظاتش دیر میگذره و کلا زود میگذره
این رو بعدا خودتون میفهمید

ali_kasper
19-02-2014, 21:26
دوستان رو برگه زده 6 صبح تا کی میشه دیرتر رفت؟01

سعی کن 7 اونجا باشی
دوره ما که میخواستیم بریم من ساعت 7 نظام وظیفه بودم و اتوبوس ما ساعت 12 حرکت کرد
دوره بعد که دوستم رو داشتم همراهی میکردم ساعت 8 حرکت کرد
دیگه این یکی دو ساعت هیچ کاری برات نمیکنه،چونه نزن :n16:
7 اونجا باش بلکه چنتا رفیقاتو همونجا پیدا کردی

ali_kasper
19-02-2014, 21:29
هفته دوم من که مشکل قلبی دارم شهید شدم از دویدن و اینا رفته که !:n28:

نترس عزیز
اونجا قانون داره،هرموقع احساس کردی حالت بده از همه چیز معافت میکنن و به مشکلت میرسن
اینجوری نیست که مثل شهر هرت باشه،سلامتی تک تک شما به گردن همشونه و مسولیت دارن در قبالتون
رفتی اونجا روال کار رو بپرس و میتونی اقدام کنی

greenmidi
19-02-2014, 22:01
دوستانی که میرن آموزشی:
1.قدرشو بدونین که عمرا دیگه تکرار نمیشه (بیاید تو یگان می فهمید)
2.تا میتونید خوش بگذرونید(از قانون دایورت استفاده کنید)
3.سخت نگیرید تجدید دوره و نمره و امتحان همش کشکه(یعنی زیاد جدی نگیرید)
4.سعی کنید آلو یا آلوچه یا انجیر ببرید خیلی حیاتیه
و اینکه الان که تو یگان خدمت می کنم آرزو دارم که بقیه خدمتم توی آموزشی سپری بشه

am2
19-02-2014, 23:38
سلام..تایپیکی هست در مورد مشاوره در مورد معافیت؟یا سوالمون رو باید همینجا بپرسیم؟

SNOW PATROL
19-02-2014, 23:40
سلام..تایپیکی هست در مورد مشاوره در مورد معافیت؟یا سوالمون رو باید همینجا بپرسیم؟

همینجا بفرمایید دوست عزیز..

tapatalk

AMIR MOHAMMAD . M
19-02-2014, 23:44
--------------

Bensonw3x
20-02-2014, 00:12
راستی 02 ها از نون متری که زدیم واستون راضی هستین یا نه ؟ :n09:

Soroush-S
20-02-2014, 00:20
آخرین پست من در P30 قبل از خدمت سربازی :n01: خدانگهدار دوستان:n18::n06:

SNOW PATROL
20-02-2014, 00:23
آخرین پست من در P30 قبل از خدمت سربازی :n01: خدانگهدار دوستان:n18::n06:

فردا بعد از ظهر معلوم میشه : دی

به احتمال زیاد اعزامی های فردا همه بعد از ظهر خونه اید

tapatalk

saeid127
20-02-2014, 00:24
آقا ما هم تراشیدیم رفت!

فردا برم شهرک آزمایش اصفهان واسه 01.

البته فکر میکنم یه جور حرکت کنند که شنبه صبح اونجا باشیم.

از دوستانی که کمک کردند ممنونم.

faramarz_mit
20-02-2014, 01:01
دوستان ساعت 7 به سمت سيرجان اعزام هستم
مواظب خودتون باشيد

خوشا روزی که من پنج ساله بودم

درون کوچه ها آواره بودم

چرا مادر مرا بیست ساله کردی

میان پادگان آواره کردی

دم دروازه شهر که رسیدم

صدای طبل و شیپور را شنیدم

به خود گفتم که این طبل نظام است

دو سال شخصی گری بر من حرام است

گروهبانان مرا بیچاره کردند

لباس شخصیم را پاره کردند

به خط کردند تراشیدند سرم را

لباس آشخوری کردند تنم را

لباس آشخوری رنگ زمین است

برادر غم مخور دنیا همین است

نگو خدمت بگو زندان هارون

که دل را در جوانی می کند خون

نگو خدمت بگو سرچشمه غم

نگهبانی زیاد مرخصی کم

مسلسل لوله خودکار دارد

گهی تک تیر گهی رگبار دارد

کلاغ پر می روم کاسه به دندان

برای خوردن یک لقمه نان

نوشتم نامه ای با برگ چایی

که هر وقت می خوری یادم بیایی

لب چشمه نشستم خوابم آمد

محبت های مادر یادم آمد

بمیرد آن که سربازی بنا کرد

تمام دختران را چشم به راه کرد

از آن روزی که سربازی بنا شد

ستم بر ما نشد بر دختران شد

گمان کردم که سربازی دو سال است

ندانستم که عمر یک جوان است

deadboy
20-02-2014, 01:50
دوستای عزیزه خودم.دارم میرم کرمان به هوای 05.دلم واسه همتون تنگ میشه.واسم دعا کنید که ارشد رتبم زیر 300 بشه اونوقته که موهام دوباره بلند میشه.
کوهو میذارم رو دوشم شیره سنگو میدوشم موجو از دریا میگیریم و خیلی از این کارای سخت دیگه اگه خدمتم تموم شه هیچکدوم کاری نداره!حالا فکر کنید من تازه آشکم نیستم!:n08:
قربون همتون بوووووووووووووووس.بای.

afshar4444
20-02-2014, 02:44
سلام دوستان من ژنیکوماستی دارم میخواستم ببینم معافم؟
2.اگر معاف بشم باید آموزشی برم؟
3.شماره چشمام 5.5 با این معافم؟
میتونم اول برم برای ژنیکوماستی آخه شاید رفتم برای سربازی و معاف نشدم و مجبور شم برم.

howhow
20-02-2014, 07:23
سلام بچه ها یه سوال داشتم

تو تقسیمات افتادم سمنان درجه م هم ستوان 3 هست:
1.الان که درجه م ستوان 3 تو سمنان که میخوان تقسیمم کنن بهش توجه و دقت میکنن؟و خلاصه اینکه مزیتی هست؟
2.تو تقسیمات ممکنه کجاها بندازنم؟چه رسته هایی؟و چه کاری ممکنه بدن؟

smhsh121
20-02-2014, 09:20
ما که صبح رفتیم میدون سپاه قرار شد فردا 7 صبح از ترمینال جنوب بفرستنمون پدافند سمنان.
ای کاش اگه قرار بود عیدو کامل تعطیل نکنن از مرخصی اولش بزنن، عوضش 15 روز عید رو ولمون کنن بریم.

Ho3ein A
20-02-2014, 10:43
دوستان آموزشی نیرو انتظامی بدتره یا ارتش؟
بدون اجازه من بابام رفته با یه آشنا صحبت کرده میندازتم نیرو انتظامی!
الان اگه برا بسیج کسری بگیرم (دفترچه رو پست کردم) می تونم استفاده کنم؟

SNOW PATROL
20-02-2014, 11:00
سلام دوستان من ژنیکوماستی دارم میخواستم ببینم معافم؟
2.اگر معاف بشم باید آموزشی برم؟
3.شماره چشمام 5.5 با این معافم؟
میتونم اول برم برای ژنیکوماستی آخه شاید رفتم برای سربازی و معاف نشدم و مجبور شم برم.

ژنیکوماستی شدید معاف دائم.
با این شماره چشم هم معاف نخواهید شد

معمولا ارتش بهتره ولی نمیشه کلی گفت اموزشی دو ماه بیشتر نیست فکر بعد از اموزشی باشید

obalit88
20-02-2014, 11:02
الان اگه برا بسیج کسری بگیرم (دفترچه رو پست کردم) می تونم استفاده کنم؟

ببین به صورت قاطع نمیشه گفت کودوم یکی بهتره، کاملا بستگی به این داره که کودوم مرکز آموزشی بیوفتی
ولی در کل روایت داریم که ارتش بهتر از نیرو انتظامی هست :n30:

Ho3ein A
20-02-2014, 11:23
ممنون از پاسختون.
اگه تک پسر باشی موقع تقسیم استان محل زندگی خودت میوفتی؟
برا آموزشی تاثیر داره یا یگان؟

howhow
20-02-2014, 11:29
ببین به صورت قاطع نمیشه گفت کودوم یکی بهتره، کاملا بستگی به این داره که کودوم مرکز آموزشی بیوفتی
ولی در کل روایت داریم که ارتش بهتر از نیرو انتظامی هست :n30:

نیرو انتظامی بهتره فک کنم (البته آموزشی همجا آسون شده )فک کن تو زندگی در شرایط سخت موقع رفتن برای اینکه بچه ها شیطونی نکنن طرف بهمون میگفت میخوایم بریم بیرون یکم خوش بگذرونیم خرابش نکنید(واقعا هم همینجوری بود)بیشتر سختیش به بطالت گذشتن زمانه و تحدیدا و وعده های توخالیشونه نه چیز دیگه ای

obalit88
20-02-2014, 12:03
ممنون از پاسختون.

تاجایی که امکان داشته باشه شما رو توی شهر خودتون و اگر ممکن نبود، توی استان خودتون میندازن
ولی بهتره خیلی دلتون رو خوش نکنین به این چیزا، چون اصلا حتمی نیست

برای تقسیمات یگان این موارد رو درنظر میگیرن

ali_kasper
20-02-2014, 12:06
ممنون از پاسختون.

اینا اولویت بندی داره دوست من
ببینید متاهل در صورت نداشتن غیبت دفترچه صد در صد در استان خودشه
تک پسر و پدر نظامی و... کلا ما بقی موارد هم در الویت دوم هستن و بی تاثیر نیستن
اما این رو هم در نظر بگیرید در صورتی که نیروی انسانی با اعلام نیاز زیادی از استان ها بخواد تقسیم کنه ممکنه تک پسر بودن بی تاثیر بشه
شما مدارک لازم رو با خودت ببر و توکل کن به خدا

howhow
20-02-2014, 13:10
سلام بچه ها یه سوال داشتم

تو تقسیمات افتادم سمنان درجه م هم ستوان 3 هست:
1.الان که درجه م ستوان 3 تو سمنان که میخوان تقسیمم کنن بهش توجه و دقت میکنن؟و خلاصه اینکه مزیتی هست؟
2.تو تقسیمات ممکنه کجاها بندازنم؟چه رسته هایی؟و چه کاری ممکنه بدن؟

از دوستان کسی نیست کمکی کنه؟:n03:

arminx
20-02-2014, 13:12
آقا توی برگه ما نوشته بودن منطقه هوایی اصفهان، امروز رفتیم گفتن اینجا فقط سربازای دیپلم و زیر دیپلم آموزش میدن، لباسامونو دادن با ۶ روز مرخصی، گفتن برین ساعت ۱۰ شب سه‌شنبه بیاین بریم شهید خزرایی تهران! بعدشم گفتن سه ماه آموزشی داریم! !!:n13::n28::n30:

AMIR MOHAMMAD . M
20-02-2014, 13:21
از دوستان کسی نیست کمکی کنه؟:n03:

تو ارتش و نیرو انتظامی قطعا موثر هست ولی سپاه زیاد به درجه اهمیت نمیده.
همین ...

ghasemuut
20-02-2014, 13:27
آقا توی برگه ما نوشته بودن منطقه هوایی اصفهان، امروز رفتیم گفتن اینجا فقط سربازای دیپلم و زیر دیپلم آموزش میدن، لباسامونو دادن با ۶ روز مرخصی، گفتن برین ساعت ۱۰ شب سه‌شنبه بیاین بریم شهید خزرایی تهران! بعدشم گفتن سه ماه آموزشی داریم! !!:n13::n28::n30:

اصلا نگران نباش ، خضرایی بهترین مرکز آموزش نیروی هوایی هست و عالیه ، بهتر از هشتم شکاریه

ghasemuut
20-02-2014, 13:35
ماهم از اصفهان امروز شهرک آزمایش بودیم
01 و 02 رو گفتن ساعت 10 ترمینال کاوه باشن
به ما هم که باهنر کرمان بودیم گفتن فردا ساعت 2 ترمینال کاوه

saman123123
20-02-2014, 17:21
سلام.
من اگه قبل از اعزام اقدام میکردم به احتمال 99 درصد معاف از رزم بودم ولی چون نمیخواستم اعزامم به تعویق بیوفته این کار رو نکردم.
حالا که تو آموزشی هستم میفهمم که چه حماقتی کردم،اونجا ما دوتا معاف از رزم داریم که کلا هیچ کاری نمیکنن،نه رژه میرن،نه دست به اسلحه میبرن و نه تنبیه میشن،تنها کاری که میکنن خوردن،خوابیدن و درس خوندنه!
حالا من اگه حین خدمت بخوام اقدام کنم جوری که نره تو کمیسیون و طول بکشه و مشکلات بعدی پیش بیاد چطور میتونم راضیشون کنم که منم شرایط معاف از رزمی رو دارم؟؟

در ضمن دوستانی که تو مراکز آموزشی ارتش بودن ،میتونن کمی راجع به وضعیت سرویسهای بهداشتی و اینکه غذاخوری دارن یا نه توضیح بدن؟
همینطور راجع به طرز برخورد درجه دارها که با ادبن یا بی ادب؟
در ضمن اون آموزش اردوگاهی چن روزه دقیقا و چیها باید ببریم؟

howhow
20-02-2014, 17:29
سلام بچه ها آموزشیک تموم شده حالا میخوام برم یگان خودمو معرفی کنم

یه سوال داشتم با توجه به اینکه راهم فوق العاده دوره و احتمالا یه 3 ماهی میرم بدون برگشت،سوالم اینه:

میشه گوشی برد راحت تو یگان؟گیر میدن؟دژبانی داره؟میگردن؟چجوریه؟ (نیروی انتظامی)

taktaaz1
20-02-2014, 17:35
دوستان من شنيدم كساني كه معاف از رزم شدن خيلي جاها توي آشپزخونه، نظافت دستشويي و نظافت آسايشگاه و...ار اونا استفاده كردند، حقيقت داره؟! از نظر شما معاف از رزم شدن مزايايي هم داره به جز اينكه رژه و اسلحه نداري؟

saman123123
20-02-2014, 18:42
دوستان من شنيدم كساني كه معاف از رزم شدن خيلي جاها توي آشپزخونه، نظافت دستشويي و نظافت آسايشگاه و...ار اونا استفاده كردند، حقيقت داره؟! از نظر شما معاف از رزم شدن مزايايي هم داره به جز اينكه رژه و اسلحه نداري؟

شنیده ها رو ول کنین!
من نمیخوام یه نسخه کلی بپیچم برای همه مراکز آموزشی ولی این رو میدونم که تو این مملکت اگه از هر وسلیه ای که در اختیار داشته باشی برای راحتی ،استفاده نکنی باختی!
در مورد نظافت:وقتی شما رو بصورت دسته گروهی تقسیم کردن برای هر گروه محدوده نظافتی رو تعیین میکنن و ربطی به معافی نداره و بطور کلی همه نظافت یه جایی رو برعهده دارن!
در مورد مزایا:بنظر من که داره،همین که شما نگهبان نمیشی (مخصوصا نگهبان اسلحه خونه که 24 ساعتس!)،همین که تو سرما و گرما چندین ساعت رژه نمیری،همین که بخاطر حماقت یه سری معلوم الحال تنبیه نمیشی و میدان تیر نداری گویای ارزشش هست!

mani_2004_2006
20-02-2014, 18:48
خب ما هم امروز صبح رفتیم پدافند امیدیه تا ساعت 2 معطل شدیم بعد هم گفتن اعزامید به سمنان :n02: شش روز مرخصی دادن لباس و .. هم ندادن و گفتن 7 ام اینجا باشید ساعت میفرستیم سمنان . شکم خالی و بدون ناهار گفتن تا در دژبانی پیاده برید 7 کیلومتر :n02:

rezakiaa
20-02-2014, 18:55
سلام دوستان
مدارک تاهل که ظاهرا باید ببریم به یگان آموزشی, منظورم شناسنامه ها و عقدنامه هست. اصل مدارک رو باید ببریم یا همین که در دفترخونه کپی برابر اصل کنیم و فقط کپی برابر اصلشون همراهمون باشه کفایت میکنه ؟ از این رو پرسیدم چون با وضعیت شیر تو شیری که اونجا هست ممکنه اصل مدارک گم و گور بشه. خلاصه کپی برابر اصلشون رو قبول میکنن یا گیر میدن و بهونه میگیرن که حتما اصلش باید باشه؟ یه جا خوندم تو آموزشی یه فرم یا نامه هست به اسم مستثنیات (متاهل/تک فرزند/بهزیستی) که متاهلا باید پر کنند و تحویل بدن واسه مهر و امضا که روز تقسیم به درد میخوره ولی من نمیدونم یه همچین فرم یا نامه ای رو از کجا باید گرفت, کسی میدونه نامه ای که متاهلا باید بدن چیه و از کجا میشه گرفت ؟

rezakiaa
20-02-2014, 19:08
در خصوص استفاده از بند "پ" ما یه فامیل دور داریم که شاید بتونه یه کارایی بکنه که آموزشی تو سپاه بیفتم تو تهران یا نزدیک تهران فقط من نمیدونم کی باید بهش رو بزنم که کارمو انجام بده بعد از اینکه دفترچه رو پست کردم بهش بگم یا اینکه خیلی دیره؟!! چون به احتمال زیاد خود اونم باید به یه مقام بالاتر از خودش رو بزنه که میترسم تا این پروسه رو انداختن تمام بشه محل آموزشی ما رو مشخص کنن. یا اینکه احتمالش هست قبل از دفترچه رو بندازیم بهش و اون فرمانده هم یه نامه چیزی بزنه اونوقت اسم ما اصلا هنوز تو سیستم نباشه و هیچ نتیجه ای نداشته باشه واسه همین خود به خود هیچ اتفاقی نیفته. اگر آشنای نزدیکمون بود این مشکل رو نداشتم ولی چون فامیل دورمونه حداکثر بتونم یکی دو دفعه بهش رو بزنم خلاصه اگر کسی از دوستان که تجربه یا اطلاعات داره کمک کنه ممنون میشم.

gooride
20-02-2014, 19:30
سلام دوستان
مدارک تاهل که ظاهرا باید ببریم به یگان آموزشی, منظورم شناسنامه ها و عقدنامه هست. اصل مدارک رو باید ببریم یا همین که در دفترخونه کپی برابر اصل کنیم و فقط کپی برابر اصلشون همراهمون باشه کفایت میکنه ؟ از این رو پرسیدم چون با وضعیت شیر تو شیری که اونجا هست ممکنه اصل مدارک گم و گور بشه. خلاصه کپی برابر اصلشون رو قبول میکنن یا گیر میدن و بهونه میگیرن که حتما اصلش باید باشه؟ یه جا خوندم تو آموزشی یه فرم یا نامه هست به اسم مستثنیات (متاهل/تک فرزند/بهزیستی) که متاهلا باید پر کنند و تحویل بدن واسه مهر و امضا که روز تقسیم به درد میخوره ولی من نمیدونم یه همچین فرم یا نامه ای رو از کجا باید گرفت, کسی میدونه نامه ای که متاهلا باید بدن چیه و از کجا میشه گرفت ؟

تا اونجایی که من میدونم :

1- اصل مدرک نیاز نیست. هر کپی که دارید باید برابر اصل شده باشه. همین کفایت میکنه
2- تو آموزشی پیگیر باشید که مدارکتون رو یا منشی ها باید جمع کنند یا یک راست ببرید قسمت اداری گردانتون. چیزی رو از قبل نیاز نیست پر کنید

Ho3ein A
20-02-2014, 19:32
بعد
از اینکه دفترچه رو پست کردم بهش بگم یا اینکه خیلی دیره؟!!
والا تا اونجا که میدونم باید قبل از پست کردن دفترچه بگی بهش.
این اتفاق برا خودم دیروز صبح افتاد :D دفترچه رو پست کردم،ولی نباید پست می کردم.:n02:

rezakiaa
20-02-2014, 19:50
ممنون که سریع جواب دادین دوستان یه سوال دیگم داشتم
مشمولی که دارای فرزند هست هیچ گونه تسهیلاتی داره ؟ مثلا مثل مرخصی که بابت تاهل میدن.

hamidtom
20-02-2014, 21:33
سلام دوستان.امروز اولین روز خدمت بود گفتند هر کس بیماری داره مدارکشو بیاره که تو آموزشی اذیت نشه!ولی من مدارک پزشکیم تو خود نظام وظیفه هست که به بیمارستان سجاد معرفی شدم و معاف از رزم شدم.آیا میشه مدارک رو از نظام وظیفه گرفت و به پادگان داد یا دیگه اونا بایگانی شده؟

125
20-02-2014, 22:08
برو بچز 02 با 4 روز مرخصی حال میکنن :n09:

سلام دوستان.امروز اولین روز خدمت بود گفتند هر کس بیماری داره مدارکشو بیاره که تو آموزشی اذیت نشه!ولی من مدارک پزشکیم تو خود نظام وظیفه هست که به بیمارستان سجاد معرفی شدم و معاف از رزم شدم.آیا میشه مدارک رو از نظام وظیفه گرفت و به پادگان داد یا دیگه اونا بایگانی شده؟

ببین من هم همین سوال رو پرسیدم چون معاف از رزمم ، افسرمون گفت مدرکی که داری بیار که به بهداری نشون بدی.
ولی اصل ماجرا اینجاست وقتی خود نظام وظیفه یکی مثل من رو 3 بار 3 تا بیمارستان مختلف میفرسته و آخر معاف از رزم میده و این تو برگه سفید میخوره دیگه چه کاریه که کلی مدرک و دلیل ببریم! واقعا مسخره بازیه این یه کار. اگر چیزی نباشه که میگن سربازی اگر شدید شدید هم باشه معاف پس حتما در یه حدی از مرز بوده که معاف از رزم تشخیص میدن دیگه. :n24:

آقا راستی یه سوال مهم در مورد این باند قرمز روی شلوار

این افسر آموزش ما گفت باند رو باید از درز شلوار بدوزید تا پایین و روی جیب هم بگیره!! این یعنی جیب شلوار پلمپ بشه؟ :n02: یا من بد فهمیدم :n13:

samfisher7
20-02-2014, 22:37

این افسر آموزش ما گفت باند رو باید از درز شلوار بدوزید تا پایین و روی جیب هم بگیره!! این یعنی جیب شلوار پلمپ بشه؟ :n02: یا من بد فهمیدم :n13:
اره اگه اینجوری گفته منظورش همین بوده
نگران نباش توی یگان که رفتی پلمبو! باز میکنی
یه سوال شما کدوم پادگان برای اموزش افتادید؟

hamidtom
20-02-2014, 22:41
نه دوست عزیز موردهایی بوده که فرد سالم بوده ولی به اشتباه معاف از رزم خورده تو برگه سفید!
والا درز شلوار رو خودمم نمیدونم!

125
20-02-2014, 22:46
اره اگه اینجوری گفته منظورش همین بوده
نگران نباش توی یگان که رفتی پلمبو! باز میکنی
یه سوال شما کدوم پادگان برای اموزش افتادید؟

من 02 هستم

نه دوست عزیز موردهایی بوده که فرد سالم بوده ولی به اشتباه معاف از رزم خورده تو برگه سفید!
والا درز شلوار رو خودمم نمیدونم!

خوب پس الان ما مدرکی که مربوط به معاینات دکترهای خود نظام وظیفه هستش رو که نداریم. باید خودشون استعلام بگیرن. :n24: البته من یه سری مدار دعوت به بیمارستان و اینا دارم میبرم باز.

sh.najafi
20-02-2014, 22:56
سلام بر همگی
همسرم امروز اعزام شد به مالک اشتر اراک برا آموزش
ما اهل ارومیه هستیم
همسرم فوق لیسانسه
خیلی نگرانشم دلتنگشم
کی میتونه برا مرخصی بیاد
سینوزیت و آلرژی شدید داره مدارک پزشکی برده
ولی به جز شناسنامه مدرک دیگه ای برا وضعیت تاهلش نبرده
اگه میشه کمکم کنید
ممنونم از همگی

ali_kasper
20-02-2014, 23:17
سلام بر همگی
ما اهل ارومیه هستیم
همسرم فوق لیسانسه
خیلی نگرانشم دلتنگشم
کی میتونه برا مرخصی بیاد
اگه میشه کمکم کنید
ممنونم از همگی

سلام
اصلا نگران همسرتون نباشید اونجا اولین و مهمترین اولویت سلامتی سربازاست
برای مدرک تاهل حتما حتما باید سند ازدواج با خودش میبرد،حالا یا اصل سند ازدواجتون یا هم کپی برابر با اصل
شناسنامه قبول نمیکنند

AMIR MOHAMMAD . M
20-02-2014, 23:55
سلام
اصلا نگران همسرتون نباشید اونجا اولین و مهمترین اولویت سلامتی سربازاست
برای مدرک تاهل حتما حتما باید سند ازدواج با خودش میبرد،حالا یا اصل سند ازدواجتون یا هم کپی برابر با اصل
شناسنامه قبول نمیکنند

با اجازه دوستمون Ali Kasper اینم اضافه کنم که اگه نیاز شد از طریق فکس و غیره هم میتونید مدارک رو براش بفرستید.

parsiaweb
20-02-2014, 23:56
من 02 هستم

خوب پس الان ما مدرکی که مربوط به معاینات دکترهای خود نظام وظیفه هستش رو که نداریم. باید خودشون استعلام بگیرن. :n24: البته من یه سری مدار دعوت به بیمارستان و اینا دارم میبرم باز.

حاجی ما از اصفهان گفتن فردا صبح ساعت 8 ترمنیال باشیم بفرستنمون 02
یعنی تا سه شنبه مرخصی دادن؟؟ یعنی سه شنبه صبح چه ساعتی گفتن اونجا باشین؟؟
استحقاقی ها رو دادن؟؟
همین امروز ازتون مدارک پزشکی خواستن؟؟

AMIR MOHAMMAD . M
20-02-2014, 23:59
همینجا جا داره یک روز خدمتی دوستان اعزامی 1.12 رو تبریک بگم.:n18::n11:

چیزیش نمونده .فقط 20 ماه و 29 روز دیگه.:n02:

وقتی خدمتتون تموم شد حتما به این پست سر بزنید و اینجاست که میگید چه زود گذشت .:n04:

mbsmb9
21-02-2014, 00:36
آقا من هم از اصفهان صبح چهارشنبه باید شهید خضرایی تهران باشم
من که نفهمیدم چرا اصفهان پادگان آموزشی برای بالای دیپلم نداره:n13:

am2
21-02-2014, 01:04
سلام..من در مورد معافیت کفالت سوال داشتم.در صورتی که برادر بزرگتر داشته باشیم که ازدواج کرده باشه و پدر خانواده فوت شده باشن کفالت خواهران و مادر شامل حال برادر کوچکتر میشه که بتونه از اون استفاده کنه؟یا خیر؟

Soroush-S
21-02-2014, 02:19
استحقاقی ها رو دادن؟؟

تا دوشنبه ساعت 8 مرخصی دادن .
یه دست لباس دادن+پوتین+جوراب+کمربند+کلا ه! همین و بس...
ضمنا یکی از مسئولین گفت که شماها آخرین افرادی هستین که میتونین از کسرخدمت استفاده کنین!!
تک پسرها هم مثل من خوشبحالشون شد! میتونن با ارائه مدرک از ثبت احوال در استان خودشون یا هر محلی که علاقه داشته باشیم خدمت کنیم:n01:

howhow
21-02-2014, 07:46
سلام بچه ها آموزشیک تموم شده حالا میخوام برم یگان خودمو معرفی کنم

یه سوال داشتم با توجه به اینکه راهم فوق العاده دوره و احتمالا یه 3 ماهی میرم بدون برگشت،سوالم اینه:

میشه گوشی برد راحت تو یگان؟گیر میدن؟دژبانی داره؟میگردن؟چجوریه؟ (نیروی انتظامی)

بهمون گفتن روزی که میرید یگان مرتب باشید و درجه ها نصب باشه...
لطفا دوستان اینو کمک کنن 2جفت لباس کارای من هیچکدوم جای نصب درجه (ستوانی)رو نداره،حالا سوالم اینه که قانونا اصلا رو لباس کار هم باید درجه زد؟؟؟ یا فقط رو اورکت لازمه بزنی؟؟؟؟

howhow
21-02-2014, 08:12
سلام بر همگی
ما اهل ارومیه هستیم
همسرم فوق لیسانسه
خیلی نگرانشم دلتنگشم
کی میتونه برا مرخصی بیاد
اگه میشه کمکم کنید
ممنونم از همگی

من ماه پیش اونجا بودم مالک برای متاهلا خیلی خیلی آسونتره

ali_kasper
21-02-2014, 09:00
بهمون گفتن روزی که میرید یگان مرتب باشید و درجه ها نصب باشه...
لطفا دوستان اینو کمک کنن 2جفت لباس کارای من هیچکدوم جای نصب درجه (ستوانی)رو نداره،حالا سوالم اینه که قانونا اصلا رو لباس کار هم باید درجه زد؟؟؟ یا فقط رو اورکت لازمه بزنی؟؟؟؟

شما باید حداقل یک جفت از لباساتون رو درجه بزنید که شامل پیراهن و اورکت میشه
اینجور نیست که فقط اورکت رو درجه بزنید،طبق آیین نامه انضباطی شما باید روبان رنگی آموزشی از شلوارتون رو بردارید
درجه هاتون رو روی لباس و اورکت نصب کنید،با تقسیم شدنتون هم باید طرف راست اتیکت اسم و فامیل و طرف چپ هم یگانی که توش خدمت میکنید باید چسبونده بشه
روی یقه هم دوتا آرم هست که باید دوخته بشه

howhow
21-02-2014, 10:01
شما باید حداقل یک جفت از لباساتون رو درجه بزنید که شامل پیراهن و اورکت میشه
اینجور نیست که فقط اورکت رو درجه بزنید،طبق آیین نامه انضباطی شما باید روبان رنگی آموزشی از شلوارتون رو بردارید
درجه هاتون رو روی لباس و اورکت نصب کنید،با تقسیم شدنتون هم باید طرف راست اتیکت اسم و فامیل و طرف چپ هم یگانی که توش خدمت میکنید باید چسبونده بشه
روی یقه هم دوتا آرم هست که باید دوخته بشه

لباسای خودشون واقعا مسخره س و دوخت و سایزو جنس بدی داره..اگه مطمعن بودم نمی افتم راهور و میدونستم لباسم تا آخر همینه میرفتم لباس میخریدم

sh.najafi
21-02-2014, 10:41
ممنونم از کسانی که جواب دادن بهم
کسی از مالک اشتر اراک شماره ای داره؟
من نگران همسرم هستم که دیروز رفته
هنوز زنگ نزده
می خواستم من زنگ بزنم شاید بتونم باهاش صحبت کنم
باز هم ممنونم

howhow
21-02-2014, 10:48
هنوز زنگ نزده
باز هم ممنونم

شماره داره اما خوب معلوم نیست کجای مالک تقسیمش کردن و اینکه حتی اگه یه هفته هم زنگ نزد نگران نشید چون فعلا روزای اول خیلی شلوغ پلوغه و تلفنا هم خرابو شلوغه

sh.najafi
21-02-2014, 10:53
من چطور یه هفته صبر کنم
شنیدم به متاهل ها مرخصی از ساعت 5 چهارشنبه تا شنبه هست
می تونه بیاد ؟
ما ارومیه هستیم

simon89
21-02-2014, 11:10

کودوم جیب؟مال من فقط بالای شلوار جیب داره...من رفتم نظامی فروشی دادم همه ی اینا رو واسم درست کرد..پوتینم عوض کردم بهمن گرفتم خیلی بهتره!!

ali_kasper
21-02-2014, 11:14
من چطور یه هفته صبر کنم
شنیدم به متاهل ها مرخصی از ساعت 5 چهارشنبه تا شنبه هست
می تونه بیاد ؟
ما ارومیه هستیم

اون میتونه بعد از اینکه گردان و گروهانشون رو تعیین کردن شماره تلفن دفتر گروهان رو به شما بده تا بهش زنگ بزنید
و اینکه تلفن کارتی داره اونجا میتونه باهاتون تماس بگیره
اصلا نگران نباشید
این بی خبری اول دوره طبیعیه
مرخصی هم هر هفته میتونه استفاده کنه همون ساعت هایی که جناب عالی فرمودین

ali_kasper
21-02-2014, 11:16
لباسای خودشون واقعا مسخره س و دوخت و سایزو جنس بدی داره..اگه مطمعن بودم نمی افتم راهور و میدونستم لباسم تا آخر همینه میرفتم لباس میخریدم

بعد از یک سال هم باز به شما استحقاقی میدن و شما میتونید همین لباس های مسخره رو آماد و پشتیبانی دوباره بگیرید
من لباس شخصی هستم همون دست اولم نو تازست و استحقاقی دوم رو گرفتم رو گرفتم،بلاخره یه روز به درد میخوره !

sh.najafi
21-02-2014, 11:17
ممنونم ازتون
خدایا تمام سربازای این مملکت رو سالم و سرحال به خانواده هاشون برسون
برای همتون دعا می کنم
:n14:

ali_kasper
21-02-2014, 11:43
کسانی که آموزشی نیروی انتظامی بودن و در صبحگاه بعد از سرود ملی همون جور که در حال پیشفنگ هستن و به پرچم نگاه میکنند باید این تیکه از موزیک صبحگاه رو یادشون باشه
بعد از 16 ماه تو ذهنم مونده
حدود 12 دقیقه روش کار کردم تا ساختمش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](by_ali_kasper).rar.htm

sh.najafi
21-02-2014, 11:44
اگه دوستان کسی شماره پادگان مالک اشتر اراک رو داره برام اینجا بزاره لطفا
شاید تونستم پیداش کنم
واقعا ممنون میشم

samfisher7
21-02-2014, 11:44
سلام
من دوستم اموزشیش05 کرمان بود.الان هم دوره کد خورده برای موشک و توپخانه اصفهان که 10 همین ماه باید اونجا باشه
مدرک هم فوق دیپلم
به نظر شما با امریه گرفتن و یا پارتی میتونه کاری کنه که بعد از دوره کد تهران بیوفته؟
اصلا به نظر شما احتمالش کجاها هست که بعد از دوره کد بیوفته؟
بهش گفتن بعد از دوره کد،مربی یا کمک مربی اموزشی میشی!:(
(خودتون مربی گری رو میدونید دیگه)

sh.najafi
21-02-2014, 12:04
خواهش میکنم دوستان
اگه کسی شماره پادگان مالک اشتر اراک رو داره برام اینجا بزاره لطفا
خیلی بی قرارم
نمی تونم به کارام برسم
هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم

farzad02
21-02-2014, 12:37
هنوز زنگ نزده
باز هم ممنونم
شماره پادگان زیاد به شما کمکی نمیکنه. چون معلوم نیست کدوم گردان و گروهانه ... بهترین کار اینه که صبر کنید خودش زنگ بزنه. اونجا هم کارت تلفن میفروشن و هم تلفن کارتی نسبتا زیاده
در کل نگران نباشید. منم آموزشی اونجا بودم. خیلی فرصت کم بود و همش خسته بودیم. نگرانی خانواده دیگه تحملش سخته :n03:

afshar4444
21-02-2014, 12:46
سلام من خانوادم میگن که از پارتی استفاده کن و سربازیت رو بنداز داخل شهر خودت ولی من میترسم میگم این جوری به 80 میلیون اد م مدیونم راستش نمیدونم چه کنم ولی به خاطر کارم باید داخل شهر خودم باشم نمیدنم به غیرر از پارتی چطور میشه داخل شهر خودت باشی؟

samfisher7
21-02-2014, 12:55
سلام من خانوادم میگن که از پارتی استفاده کن و سربازیت رو بنداز داخل شهر خودت ولی من میترسم میگم این جوری به 80 میلیون اد م مدیونم راستش نمیدونم چه کنم ولی به خاطر کارم باید داخل شهر خودم باشم نمیدنم به غیرر از پارتی چطور میشه داخل شهر خودت باشی؟
اگر توی سپاه اشنا داری برو دنبال پذیرش گرفتن
که مدیونی هم نداره هر کسی بتونه میگیره

125
21-02-2014, 13:31
استحقاقی ها رو دادن؟؟

ضمنا یکی از مسئولین گفت که شماها آخرین افرادی هستین که میتونین از کسرخدمت استفاده کنین!!

همین که سروش گفت :دی

125
21-02-2014, 13:34
تک پسرها هم مثل من خوشبحالشون شد! میتونن با ارائه مدرک از ثبت احوال در استان خودشون یا هر محلی که علاقه داشته باشیم خدمت کنیم:n01:

شما کجا افتادی برادر؟ :n02:

بقیه 02 ای ها کجا افتادن بیا بگن :n24:
ما که افتادیم گردان شهید رضایی

Soroush-S
21-02-2014, 14:00

من افتادم گردان شهید محمدی .

SNOW PATROL
21-02-2014, 14:03
سلام..من در مورد معافیت کفالت سوال داشتم.در صورتی که برادر بزرگتر داشته باشیم که ازدواج کرده باشه و پدر خانواده فوت شده باشن کفالت خواهران و مادر شامل حال برادر کوچکتر میشه که بتونه از اون استفاده کنه؟یا خیر؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

holyboy
21-02-2014, 14:09
دوستان در یه پادگان سختی آموزشی به گردان و گروهان هم بستگی داره یا کل پادگان یه جوره؟

howhow
21-02-2014, 14:10
بعد از یک سال هم باز به شما استحقاقی میدن و شما میتونید همین لباس های مسخره رو آماد و پشتیبانی دوباره بگیرید
من لباس شخصی هستم همون دست اولم نو تازست و استحقاقی دوم رو گرفتم رو گرفتم،بلاخره یه روز به درد میخوره !

کجا افتادی که لباس شخصی اید؟ پارتی داشتی؟

sh.najafi
21-02-2014, 15:04
دوستان
همسرم ظهر زنگ زد ولی صداش نمیومد
من فقط تونستم بفهمم گردان ذوالفقار گروهان ایمان هست
اگه کسی شماره ای داره بهم بگه
نتونستم باهاش حرف بزنم

howhow
21-02-2014, 15:18
همسرم ظهر زنگ زد ولی صداش نمیومد
من فقط تونستم بفهمم گردان ذوالفقار گروهان ایمان هست
اگه شماره ای دارین بهم بگین تورو خدا
نتونستم باهاش حرف بزنم

روزای اول شماره رو نمیدن به بچه ها
من فقط این شماره رو دارم که مال گردان قدس گروهانه ایثاره
08634132419
شماره ها رو هم 4.5 به بعد جواب میدن

خوب جایی افتاده خیالتون راحت
تحمل کنید در عوض بعدش ایشالا میفته تو شهر خودتون

sh.najafi
21-02-2014, 15:23
روزای اول شماره رو نمیدن به بچه ها
من فقط این شماره رو دارم که مال گردان قدس گروهانه ایثاره
08634132419
شماره ها رو هم 4.5 به بعد جواب میدن

خوب جایی افتاده خیالتون راحت
تحمل کنید در عوض بعدش ایشالا میفته تو شهر خودتون

ممنونم خدا دلتونو شاد کنه شادم کردین
اگه توصیه خاصی دارین بگین بهش بگم

howhow
21-02-2014, 16:13

نه فقط بگو اگه ترسوندنتون تو این 2 ماه تو هر موردی بدون حرف مفته

ali_kasper
21-02-2014, 16:25
دوستان در یه پادگان سختی آموزشی به گردان و گروهان هم بستگی داره یا کل پادگان یه جوره؟

تفاوت خاصی تو گردان یا گروهان ندیدم بیشتر مربوط به سختی کل پادگانه!چون معمولا تمام سلسله مراتب پادگان طبق یک روتین و یه برنامه پیش میرن

ali_kasper
21-02-2014, 16:27
کجا افتادی که لباس شخصی اید؟ پارتی داشتی؟

من نیرو انتظامی هستم!بهداری نیرو انتظامی،لباس شخصی تا ساعت 2 اداری بعدشم میام خونه
پارتی نه نداشتم،مدرکم لیسانس اتاق عمله،زیرگروه رشته پزشکی

ali_kasper
21-02-2014, 16:28

مدرک همسرتون چیه؟تحصیلاتش؟

simon89
21-02-2014, 17:08

من افتادم شهید حسینی :n02:

boy iran
21-02-2014, 18:36
دوستان ببخشید یک سوال متفرقه داشتم

من کارت پایان خدمتم از این قدیمی ها هست نیاز به تعویض هست شنیدم ؟ پلیس +10 انجام میده؟

Soroush-S
21-02-2014, 18:43

من کارت پایان خدمتم از این قدیمی ها هست نیاز به تعویض هست شنیدم ؟ پلیس +10 انجام میده؟

آره انجام میدن .

AMIR MOHAMMAD . M
21-02-2014, 19:03

به به ... :n04:

شروع کننده تاپیک مشاوره خدمت سربازی

شما کجا اینجا کجا ؟!

میخواستم بگم دمت گرم با تاپیکت .:n18:

خیلی به خود منو همه پسرای ایران کمک کرد:n04:

ali_kasper
21-02-2014, 19:24

شما کجا اینجا کجا ؟!

بله ! جمعه 30 مهر سال 89 ایشون اولین پست مفید رو زدن تقریبا ساعت 12 ظهر !

ittools
21-02-2014, 19:37
اگر شخصی تو آموزشی برای معافیت اقدام کنه پذیرفته نشه آیا تو یگان و بعد از آموزشی باز میتونه برای معافیت اقدام کنه ؟

ali_kasper
21-02-2014, 19:57
اگر شخصی تو آموزشی برای معافیت اقدام کنه پذیرفته نشه آیا تو یگان و بعد از آموزشی باز میتونه برای معافیت اقدام کنه ؟

بله میتونه

boy iran
21-02-2014, 20:29

شما کجا اینجا کجا ؟!

داستان من مثل قضیه کچل هست که میره آرایشگاه حالا یک سوال هم خودمون داشتیم :n09:

بله ! جمعه 30 مهر سال 89 ایشون اولین پست مفید رو زدن تقریبا ساعت 12 ظهر !

یعنی کاملا تمامی پستهای قبلی من رو به چالش بردی ! ولی این تاپیک برای من اگر نون نداشت برای شما آب داشت عجب عنوان تمیزی داری :n09:

carlzeiss
21-02-2014, 20:32
سلام دوستان
من 01 بودم رفتم بعد پذیرش لباس پوتین دادن فقط ،اورکت اینا را هم باید از بیرون بخریم؟قرار دوشنبه 5.5 صبح انجا باشیم.

Soroush-S
21-02-2014, 21:20
این سوال که میخوان بپرسم احتمالا چندبار اینجا پرسیده شده . میخوام ببینم بعد از آموزشی در ارتش چطوری میشه به ناجا یا سپاه منتقل شد ؟ اصلا امکان داره؟:n01:

AMIR MOHAMMAD . M
21-02-2014, 21:29
این سوال که میخوان بپرسم احتمالا چندبار اینجا پرسیده شده . میخوام ببینم بعد از آموزشی در ارتش چطوری میشه به ناجا یا سپاه منتقل شد ؟ اصلا امکان داره؟:n01:

نا ممکن!

الان ملت درگیرن تو همون ارگان یه جا خوب بیفتن نمیشه. چه برسه به تغییر ارگان .

s+m
21-02-2014, 21:53

منم شهید رضایی:n06:

Soroush-S
21-02-2014, 22:01

شما با اتوبوس اول رفتید ساعت چند رسیدید؟ ساعت چند برگشتید؟

ali_kasper
21-02-2014, 22:04

تا قبل از آموزش من به چشم خودم دیدم میشه تغییرش داد ولی وقتی اعزام شدی دیگه امکان نداره یعنی غیر ممکن میشه
شما وسط خدمت هم ادامه تحصیل بدی بعد از سال ها دوباره اعزام بشید همون ارگان قبلی پذیرش میشید

ali_kasper
21-02-2014, 22:53
بچه هایی که قبلا توی ایام عید سرباز نیروی انتظامی بودند میشه لطفا هر کدوم تو هر ارگانی بود بگه عید اوضاع اونجا چجوری بود؟منظورم آموزشی نیستا خود یگان خدمتیه
ممنون میشم

SNOW PATROL
21-02-2014, 23:06
بچه هایی که قبلا توی ایام عید سرباز نیروی انتظامی بودند میشه لطفا هر کدوم تو هر ارگانی بود بگه عید اوضاع اونجا چجوری بود؟منظورم آموزشی نیستا خود یگان خدمتیه
ممنون میشم

برای ما با قرعه کشی گروه بندی میکردن به هر نفری 5 روز مرخصی میدادن 4 تا گروه بود یک گروه که میرفت مرخصی برمیگشت گروه بعدی میرفت .... مرخصی شهری و استحقاق هم از 25 اسفند تا 15 فروردین لغو میشد یگان کامل اماده باش --
از مراکز اموزشی هم 20-30 تا سرباز اموزشی میومد برای جبران نیرو

پلیس فرودگاه

tapatalk

simon89
21-02-2014, 23:31
آقا ما یه خودکار نبردیم با خودمون چه مصیبتی شده بود!!هی دنبال این و اون که خودکار قرض بگیری:n02: راستی بجه های 02 یه سوال!! دوشنبه چی ببریم با خودمون؟؟ملافه لباس زیر پتو؟ بالاخره مابقی استحقاقی رو دوشنبه میدن بهمون یا نه؟ والا من که نفهمیدم یکی میگفت وسیله میدن چیزی نیارید یکی دیگه میگفت معلوم نیست کی بدن حتما بیارید!!!! راستی دوتا پوشه آبی یه طلق و شیرازه 30 تا کاغذ آچار دوتا خودکار به ما گفتن بیاریم چیزه دیگه ای بود بازم؟:n13:

paranoid_android
21-02-2014, 23:43
ممنون میشم

سربازای بیچاره قرارگاه که اغلب مرخصی نرفتن و نیروی پستی بودن، و به بعضی ها هم بیشتر از 3 روز مرخصی ندادن توی تعطیلات و کلا آماده باش بودن.. سربازای معاونت ها مثل خودم هم بستگی به رئیس مربوطشون داشت.. من خودم 10 روز مرخصی رفتم :D که رئیسم یعنی معاون نیروی انسانی آدم ردیفی بود.. بیشترین مرخصی رو سربازای عقیدتی سیاسی گرفتن چون رئیسشون که یه آخوند بود کلا هر سال میرفت شهر خودشون و سربازارو هم میفرستاد برن کلا.. سربازای حفاظت اطلاعات و مرفوک و مواد مخدر و اطلاعات و بازرسی هم که برا هر بحش 2 نفر بودن نصف نصف رفتن مرخصی.. سربازای راهنمایی رانندگی و پلیس راه هم که بدبخت تر از همه بودن.. مرخصی که خبری نبود هیچ، دائما هم سر خیابون و جاده بودن... شهری که من اونجا خدمت میکردم چون کوچیک بود، همه بخش ها توی خود ستاد فرماندهی مستقر بودن.. در کل توی نیروی انتظامی کمترین مرخصی ها برای نیروهای پلیس راه و راهور و سربازای قرارگاه هست که برای پست و تشریفات نگهشون میدارن.. سربازای کلانتری ها رو هم حداقل 4-5 روز بهشون مرخصی میدادن.. غیز از کلانتری آبعلی که همیشه کمبود نیرو داشت و هیشکی مرخصی نرفت... اون موقع کلانتری های گیلاوند، دماوند، رودهن، آبعلی، آبسرد و کیلان زیر نظر ستاد فرماندهی دماوند بودن و نیروهاشونو ما تامین میکردیم.. اون موقع پردیس هم زیر نظر دماوند بود که الان خودش ستاد فرماندهی مستقل داره..

این هم از اطلاعات جامع بنده :n09:
سرباز کارگزینی ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان دماوند، استوار وظیفه... :n02:

Soroush-S
21-02-2014, 23:48
آقا ما یه خودکار نبردیم با خودمون چه مصیبتی شده بود!!هی دنبال این و اون که خودکار قرض بگیری:n02: راستی بجه های 02 یه سوال!! دوشنبه چی ببریم با خودمون؟؟ملافه لباس زیر پتو؟ بالاخره مابقی استحقاقی رو دوشنبه میدن بهمون یا نه؟ والا من که نفهمیدم یکی میگفت وسیله میدن چیزی نیارید یکی دیگه میگفت معلوم نیست کی بدن حتما بیارید!!!! راستی دوتا پوشه آبی یه طلق و شیرازه 30 تا کاغذ آچار دوتا خودکار به ما گفتن بیاریم چیزه دیگه ای بود بازم؟:n13:

آخ خودکار نگو دیگه - دهنم سرویس شد :n23:
لیوان شیشه ای - قاشق و چنگال - یه جای قندون پلاستیکی - ملحفه 50 در 50 - احتمالا مابقی استحقاقیهارو 2شنبه بدن
آقا به شما برگه ای دادن که نحوه دوختن نوار قرمز و آرمها توضیح داده باشن؟

vahidreza2007
21-02-2014, 23:51
با سلام به دوستان عزیز انگار همین دیروز بود می خواستم برم آموزشی . حس عجیب و غریبی بود هم ترس بود هم هیجان بود هم دلتنگی ! اما یکسال گذشت و یکسال و دو روز پیش اموزشی ما تموم شد :n18: و حدود 27 روز دیگه به امید خدا و اگر خودش بخواد تموم میشه ! :n16: انصافا فشار روحی و روانی که من تو دوره خدمت مخصوصا 2 ماهه اخری که گذروندم داشتم تا به حال تجربه نکرده بودم و اقعا اذیتم کرد فشار روانی کار ! چون مستقیم با فرماندهی ÷ادگان در ارتباط بودیم و یه اشتباه کوچیک هم نمیشد داشت . فقط امیدوارم هر چه زودتر روز ترخیص برسه و برگه رهایی روبگیرم این فشار روحی تموم بشه !

vahidreza2007
21-02-2014, 23:57
لیوان شیشه ای - قاشق و چنگال - یه جای قندون پلاستیکی - ملحفه 50 در 50 - احتمالا مابقی استحقاقیهارو 2شنبه بدن
سروش از تو بعیده دیگه :n02: اقا یه نوار دوختن این همه استرس نداره . تو آموزشی نوار رو دقیقا از بالاترین قسمت هر دو طرف یعنی از زیر قسمت کمربند تا انتهای شلوار و دقیقا از روی جیب ها باید بدوزی ! بعد از آموزشی و تو یگان نوار بازم همون طوری دوخته میشه ولی دیگه دو تیکه میشه یک قسمت از بالا تا اول جیب و قسمت بعدی از زیر جیب تا انتها .

رنگ نوار تو آموزشی قرمز ( معادل رنگ آش :n02:) و تو یگان ( ارتش ) خاکی و یا سبز رنگ

parsiaweb
22-02-2014, 00:42
برو بچ 02
ما هم که از اصفهان امروز رفتیم 02 پادگان خلوت پرنده پر نمیزد، استحقاقی غیر از لباس و پوتین و کمربند و جوراب چیزه دیگه ای ندادن، اورکت نمیدن؟؟
هر چی لباس اندازه بوده شماها دیروز زدین رفته :n02: من نه پوتینم اندازه است نه کلاهم :n29:
آقا ما افتادیم شهید ایرانیان ( ظاهرا بهش نصر هم میگن )، کسی اینجا ایرانیان نیوفتاده انگاری، افتاده؟!
من فقط خیالم از معاف از رزمیم راحت شه که به قلبم فشار نیاد هیچ مشکل دیگه ای ندارم

Bensonw3x
22-02-2014, 00:57
برو بچ 02
ما هم که از اصفهان امروز رفتیم 02 پادگان خلوت پرنده پر نمیزد، استحقاقی غیر از لباس و پوتین و کمربند و جوراب چیزه دیگه ای ندادن، اورکت نمیدن؟؟
هر چی لباس اندازه بوده شماها دیروز زدین رفته :n02: من نه پوتینم اندازه است نه کلاهم :n29:
آقا ما افتادیم شهید ایرانیان ( ظاهرا بهش نصر هم میگن )، کسی اینجا ایرانیان نیوفتاده انگاری، افتاده؟!
من فقط خیالم از معاف از رزمیم راحت شه که به قلبم فشار نیاد هیچ مشکل دیگه ای ندارم

ما اونجا تو نون واییش هستیم ( البته شیفتی هستیم ) یک نونایی میپزیم حال کنید :n02:

پادگان هتلیه در کل از یکی از اموزشیا پرسیدم تو کله دورتون چند تا بشین پاشو رفتین گفت 10 تا :n08:

بگید مهدی بلبلی تو خدمات همه می شناسن :D

هر سوالی خواستین بگید ! گردان های ایرانیان حسینی محمدی هتل ترین ها !

125
22-02-2014, 01:00
من افتادم شهید حسینی :n02:

شهید حسینی میشد وحدت آره؟:n01:

من افتادم گردان شهید محمدی .

فجر آره؟

ا، برادر کدوم گروهان بودی؟

خدایی واقعا خجالت نکشیدن یه اور ندادن؟ :n03: امروز یکی از بچه های 02 یه اور گرفته بود 130 تومن.:n03: انصافا اونجا صبحش سرمای بدی داشت.
منم نفهمیدم آخر چیزی بیاریم یا نه، اصلا این تختاش خیلی نافرم بود - متکاهاش یه تیکه ابر بود!!! فک کن اگر ملافه ندن چه جوری باید خوابید رو اینا . من که یه ملافه و متکا و پتو مسافرتی میبرم.

پوشه و کاغذ A4 مگه از بوفه نخریدید شماها؟ ازون پکیج های مسخره 5000 تومنی نگرفتید ؟ :n08:

به ما هم همینا رو گفتن تقریبا به جز ملافه!
اون نوار قرمز و اینا رو امروز بردیم دادیم 15 تون همه رو دوخت. یه اسمم دادسم چاپی زدن 2000 تومن + 500 تومن هم ازون شماره های گروهان و گردان. :n21:

برو بچ 02

نصر که من خوندم میگن بهترین گردانه ظاهرا ، به ما هم اور ندادن یزیدا:n24:

125
22-02-2014, 01:02
ما اونجا تو نون واییش هستیم ( البته شیفتی هستیم ) یک نونایی میپزیم حال کنید :n02:

پادگان هتلیه در کل از یکی از اموزشیا پرسیدم تو کله دورتون چند تا بشین پاشو رفتین گفت 10 تا :n08:

بگید مهدی بلبلی تو خدمات همه می شناسن :D

به به ، پس اون نون متریای روز اول کار شما بود :n02:
دمت گرم ما فقط ازون سوپ و نون ، نونشو تونستیم بخوریم :n08:
شما اعزام کی بودید؟

parsiaweb
22-02-2014, 01:07
نصر که من خوندم میگن بهترین گردانه ظاهرا ، به ما هم اور ندادن یزیدا:n24:

اور رو چیکار کنیم؟؟ بخریم!؟ اگه ندادن اونجا از سرما میمیریما! :n27:
آقا نوار رو از دقیقا زیر جیب بالا دوختی دیگه؟؟

Bensonw3x
22-02-2014, 01:10
به به ، پس اون نون متریای روز اول کار شما بود :n02:
دمت گرم ما فقط ازون سوپ و نون ، نونشو تونستیم بخوریم :n08:
شما اعزام کی بودید؟

من 19/09/1391

الانم دارن فیلم بازی میکنن میگن باید اون دستگاه تکنو پخت رو افتتاح بکنیم یکی بیاد روبان قیچی کنه :| انگار میخوان جاده احداث کن : )) هی شل و صفت میکنن میگن با دستگاه معمولیه بزنین :D

Soroush-S
22-02-2014, 08:37
بچه های 02 - کسی کارهای تک پسری در ثبت احوال انجام داده ؟ فقط به ما گفتن که فتوکپی شناسنامه پدر+مادر کپی برابر اصل کنید و براشون ببریم . الان ثبت احوال میگه باید یه نامه هم به شما میدادن:n27:

فجر آره؟
نمیدونم:n13:

125
22-02-2014, 10:15
اور رو چیکار کنیم؟؟ بخریم!؟ اگه ندادن اونجا از سرما میمیریما! :n27:
آقا نوار رو از دقیقا زیر جیب بالا دوختی دیگه؟؟

من که نخریدم هنوز ، قانونا باید بدن ولی این جور که بوش یاد بوجه موجه تعطیله :n09:
ازه دیگه دقیقیا از زیر درز جیب میاد تا پایین شلوار. روی جیب وسط شلوار هم میگیره.

milad_black70
22-02-2014, 10:24
منم ۰۲ بودم افتادم گردان شهید حسینی. ما نصفه شب رسیدیم چند دست لباس بیشتر نمونده بود هیچکس نتونست لباس اندازه خودش پیدا کنه :n29: حالا باید برم ببینم پوتین پیدا می‌کنم با این عوض کنم یا نه! ماشالا نه اور دادن نه چیزی! کسی می‌دونه پتو و سایر وسایلو دوشنبه می‌دن یا باید خودمون بیاریم؟

comicer
22-02-2014, 11:07
دوستان من یگانم رو افتادم مرکز آموزش پشتیبانی شهید سرلشگر فیض الله امانی لویزان،رسته اداری
چطوریه؟چه جور جاییه؟
لطفا اطلاعات بدین؟

Bensonw3x
22-02-2014, 12:34
بچه های 02 - کسی کارهای تک پسری در ثبت احوال انجام داده ؟ فقط به ما گفتن که فتوکپی شناسنامه پدر+مادر کپی برابر اصل کنید و براشون ببریم . الان ثبت احوال میگه باید یه نامه هم به شما میدادن:n27:

نمیدونم:n13:

باید بری پیشه منشیتون نامه اشتغال به تحصیل بگیری منظورشون اینه من خودم انتقالی گرفتم تک پسر بودم

منم ۰۲ بودم افتادم گردان شهید حسینی. ما نصفه شب رسیدیم چند دست لباس بیشتر نمونده بود هیچکس نتونست لباس اندازه خودش پیدا کنه :n29: حالا باید برم ببینم پوتین پیدا می‌کنم با این عوض کنم یا نه! ماشالا نه اور دادن نه چیزی! کسی می‌دونه پتو و سایر وسایلو دوشنبه می‌دن یا باید خودمون بیاریم؟

بهتون مرخصی میدن برید سایز کنید - پوتین که خودشون میدن میتونی بری گمرک Resize کنی :D

s+m
22-02-2014, 13:04
شما با اتوبوس اول رفتید ساعت چند رسیدید؟ ساعت چند برگشتید؟

ما اولین اتوبوس بودیم.اتوبوس ابی رنگ.2:30 رسیدیم.6:30 برگشتیم. شما چی؟

simon89
22-02-2014, 13:08

سروش جان به ما برگه دادن...من بردم نظامی فروشی همه ی این کارارو واسم انجام داد..در ضمن نوار قرمزم از زیر جیب واسم دوخت نه از زیر کمربند (همون طوری که تو برگه نوشته) از رو جیبم رد نشد...اون منظورش از جیب وسطه شلوار هست که مال ما همچین جیبی نداره و ساده هستش..در کل خیلی استرس این چیزارو نداشته باش..من خودم به خیاط میگفتم که باید اینجوری باشه اونجوری باشه خیاطه میخندید میگفت برو بابا دلت خوشه :n02:

m.r.devil
22-02-2014, 13:24
آقا به ما 01 یکی ها هیچی برا تک پسری نگفتن چیکار باهاس بکنیم؟:n13:فقط یک نامه دادن که مشخصات توش پر کنیم موارد خاصش تک پسری داشت من علامت زدم

امروز هم رفتم ثبت میگه نامه از پادگان بیارید:n27:

الان من چیکار کنم؟؟؟:n29:

simon89
22-02-2014, 13:26
شهید حسینی میشد وحدت آره؟:n01:

خدایی واقعا خجالت نکشیدن یه اور ندادن؟ :n03: امروز یکی از بچه های 02 یه اور گرفته بود 130 تومن.:n03: انصافا اونجا صبحش سرمای بدی داشت.
منم نفهمیدم آخر چیزی بیاریم یا نه، اصلا این تختاش خیلی نافرم بود - متکاهاش یه تیکه ابر بود!!! فک کن اگر ملافه ندن چه جوری باید خوابید رو اینا . من که یه ملافه و متکا و پتو مسافرتی میبرم.

پوشه و کاغذ A4 مگه از بوفه نخریدید شماها؟ ازون پکیج های مسخره 5000 تومنی نگرفتید ؟ :n08:

بله همون وحدت :n01:

آره واقعا اگه اور ندن یه 70 80 تومنی پیاده ایم من پوتینو عوض کردم 40 تومن دادم بهمن گرفتم خیلی راحت تره..تختارم که نگو در نگاهه اول اشکم دراومد :n14: :n02: اونارم خریدیم یه طلق و شیرازه دوتا پوشه آبی 30 تا آچار دوتا خودکار به ما گفتن بیارید :n01:

simon89
22-02-2014, 13:44

داداش ما پنج شنبه رفتیم یه فرم به ما دادن گفتن اینو پر کنید دوشنبه بیارید....آخه باید امضا فرمانده و .... پاش بخوره مگه نه ثبت همینجوری که قبول نمیکنه :n13:

Soroush-S
22-02-2014, 13:46
ما اولین اتوبوس بودیم.اتوبوس ابی رنگ.2:30 رسیدیم.6:30 برگشتیم. شما چی؟

اسمت خوندن متوجه شدم. ما 3 ونیم رسیدیم و 7 و نیم برگشتیم که تقریبا یک شب رشت بودیم.

داداش ما پنج شنبه رفتیم یه فرم به ما دادن گفتن اینو پر کنید دوشنبه بیارید....آخه باید امضا فرمانده و .... پاش بخوره مگه نه ثبت همینجوری که قبول نمیکنه :n13:
ما اون فرم همونجا پرکردیم و تحویلشون دادیم . فقط گفتن کپی برابر اصل شناسنامه پدر و مادر برای ما بیارید. حالا دوشنبه بریم ببینیم چی میگن:n01:

simon89
22-02-2014, 13:49
آقا به ما 01 یکی ها هیچی برا تک پسری نگفتن چیکار باهاس بکنیم؟:n13:فقط یک نامه دادن که مشخصات توش پر کنیم موارد خاصش تک پسری داشت من علامت زدم

امروز هم رفتم ثبت میگه نامه از پادگان بیارید:n27:

داداش ثبت میری باید نامه داشته باشی همین جوری قبول نمیکنن منم رفتم قبول نکردن...به ما یه فرم دادن گفتن پر کنیم ببریم براشون احتمالا به شما هم میدن یه همچین چیزی

simon89
22-02-2014, 13:54
ازه دیگه دقیقیا از زیر درز جیب میاد تا پایین شلوار. روی جیب وسط شلوار هم میگیره.

آقا مگه شلوار شما جیب وسط داره؟!؟!؟ مال من که ساده ست!!از جیب میب خبری نیست :n27: نریم اونجا گیر بدن؟؟:n29:

125
22-02-2014, 14:20
آقا مگه شلوار شما جیب وسط داره؟!؟!؟ مال من که ساده ست!!از جیب میب خبری نیست :n27: نریم اونجا گیر بدن؟؟:n29:

انگار برای یه سری داشته یه سری نداشته :n08:
گند یزنن به این نظم و انضباط:n02:

Soroush-S
22-02-2014, 14:31
انگار برای یه سری داشته یه سری نداشته :n08:
گند یزنن به این نظم و انضباط:n02:

فکرکنم این پوتینهایی که دادن هم غیر استاندارد باشه ! چون شماره 43 که برداشتم اندازه پام نیست!! درصورتیکه یه پوتین 43 خونه دارم و اندازم هست !
احتمالا باید پوتین قسمت بازارچه بزارم برای فروش:n02:

simon89
22-02-2014, 16:12
ما اون فرم همونجا پرکردیم و تحویلشون دادیم . فقط گفتن کپی برابر اصل شناسنامه پدر و مادر برای ما بیارید. حالا دوشنبه بریم ببینیم چی میگن:n01:

تو این برگه تذکرات که به ما دادن یه موردش اینه:
کپی کلیه مدارک شرایط دارها در دفتر ثبت اسناد رسمی برابر اصل شود
فکر کنم باید بدیم دفتر اسناد مهر بزنه :n06:

parsiaweb
22-02-2014, 16:13
آقا به شما آموزش دادن چطوری پوتین رو بند کنید؟؟ :n02:
من شک دارم درست یادم مونده باشه، گفت از پایین شروع میکنی، جفت سوراخ اول رو از رو رد میکنی ( یعنی یه سر بند از رو از سوارخ چپ، اون یکی هم از رو از سوراخ راست ، به طوری که جفت سر بند از داخل بیاد بالا)، بعد شروع میکنی ضربدری از داخل بند میکنی میری بالا، تا یکی به آخری، یعنی سوراخ آخری رو دوباره از رو میای ( که وقتی گره میزنی زیر بند روی زبونه پوتین گره بخوره )، درسته ؟؟ :n26: :n02:

آقا من کلاهم کوچیک بود، عوض نمیکردن، خواستم یه نو بخرم، یارو گفت همین کلاه رو باید استفاده کنی وگرنه بهت گیر میدن، خلاصه 3 تومن دادیم گشادش کرد اندازه شد اما از نظر قد کوچیکه، یعنی پشت کله ام به اندازه 4 انگشت خالیه، به نظرتون گیر میدن؟؟ :n03:

simon89
22-02-2014, 16:25
آقا به شما آموزش دادن چطوری پوتین رو بند کنید؟؟ :n02:
من شک دارم درست یادم مونده باشه، گفت از پایین شروع میکنی، جفت سوراخ اول رو از رو رد میکنی ( یعنی یه سر بند از رو از سوارخ چپ، اون یکی هم از رو از سوراخ راست ، به طوری که جفت سر بند از داخل بیاد بالا)، بعد شروع میکنی ضربدری از داخل بند میکنی میری بالا، تا یکی به آخری، یعنی سوراخ آخری رو دوباره از رو میای ( که وقتی گره میزنی زیر بند روی زبونه پوتین گره بخوره )، درسته ؟؟ :n26: :n02:

آقا من کلاهم کوچیک بود، عوض نمیکردن، خواستم یه نو بخرم، یارو گفت همین کلاه رو باید استفاده کنی وگرنه بهت گیر میدن، خلاصه 3 تومن دادیم گشادش کرد اندازه شد اما از نظر قد کوچیکه، یعنی پشت کله ام به اندازه 4 انگشت خالیه، به نظرتون گیر میدن؟؟ :n03:

خیلی باحال بود دمت گرم (آموزش کامل بند کردن پوتین) :n02: از همه داستان تر همین کلاهه!! لامصب کلاه به این ناراحتی ندیده بودم به عمرم !! راستی میشه لبه کلاهو خم کرد؟؟؟بدجور جلوی سرو میزنه!!ماشالااااا لبه که چه عرض کنم یه پا خاک اندازه واسه خودش :n02:

s+m
22-02-2014, 16:31
دوستان عکسی که گفتن با لباس سربازی بگیرین. باید 3در 4 باشه یا 3در2؟ رنگی باشه یا سیاه سفید؟

ali_kasper
22-02-2014, 16:45
دوستان عکسی که گفتن با لباس سربازی بگیرین. باید 3در 4 باشه یا 3در2؟ رنگی باشه یا سیاه سفید؟

4*3 رنگی

اگه هم تقسیم شدین و در یگان خدمت کردین یاید 4*3 تمام رخ رنگی زمینه سفید و درجه ها هم مشخص باشه

parsiaweb
22-02-2014, 17:27
خیلی باحال بود دمت گرم (آموزش کامل بند کردن پوتین) :n02: از همه داستان تر همین کلاهه!! لامصب کلاه به این ناراحتی ندیده بودم به عمرم !! راستی میشه لبه کلاهو خم کرد؟؟؟بدجور جلوی سرو میزنه!!ماشالااااا لبه که چه عرض کنم یه پا خاک اندازه واسه خودش :n02:

حالا درست بود؟؟ :n02: میخواستم ببینم درست بند کردم یا نه :n13:
منم دوست دارم خم کنم لبه رو، خوشگل تر وای میسه، فکر نکنم گیر بدن

mbsmb9
22-02-2014, 17:45
رفقای عزیز کسی شهید خضرایییییی نیفتاده؟
اونجا چجور جایی؟

Soroush-S
22-02-2014, 17:57

چرا اینقدر گفته ها متفاوته تووی این 02:n23: اصلا به ما هیچ حرفی درمورد گرفتن عکس نزدن:n29:

hamed m2m
22-02-2014, 17:58
سلام
دوستان کسی ترفندی چیزی بجز بسیج و جبهه بلده که کسری بشه گرفت؟
یا اینکه معافی
لطفا اگه بلدین بگین

taktaaz1
22-02-2014, 18:03
دوستان عزيز اگر اندازه قد رو توي فرم معاينه پزشكي بالاتر بزنيم مشكل پيش مياد؟؟ :n27:
يه وقت مشكل ساز نشه...

parsiaweb
22-02-2014, 18:28
چرا اینقدر گفته ها متفاوته تووی این 02:n23: اصلا به ما هیچ حرفی درمورد گرفتن عکس نزدن:n29:

دقیقا، حتی بین گروهان های ما هم گفته ها متفاوت بود

به ما گفتن عکس نظامی حتما داخل پادگان گرفته بشه!

bamdadd
22-02-2014, 18:32
بچه ها من امروز تقسيم شدم افتادم سه راه شهريار پادگان دپوي ارتش، كسي اماري چيزي داره كه اونجا چه خبره اصلا و جو چجوريه؟ من فوق ليسانسم، توي امريه نوشته رسته اداري پرسنلي، كد اداري

AMIR MOHAMMAD . M
22-02-2014, 18:49
اونجا چجور جایی؟

اینطور که دوستان میگن :n12::n12::n12::n12::n12:

سلام
دوستان کسی ترفندی چیزی بجز بسیج و جبهه بلده که کسری بشه گرفت؟
یا اینکه معافی
لطفا اگه بلدین بگین

به جز اینا اگه مدرکتون ارشد به باا هست میتونید پروژه بگیرید که اگه زرنگ باشی از کسری بسیج هم بیشتر میتونی بگیری.

دوستان عزيز اگر اندازه قد رو توي فرم معاينه پزشكي بالاتر بزنيم مشكل پيش مياد؟؟ :n27:
يه وقت مشكل ساز نشه...

اگر زیاد نیست که مشکلی نداره ولی اگه زیاد باشه همون تو پروندتون ثبت میشه که اونم زیاد مهم نیست ولی بهتره تصحیح بشه

VAHID
22-02-2014, 18:49
خیلی ها مثل خود شما قبل خدمت سوالاتی براشون پیش میاد و میخوان به جواب برسن
یا انتخاب مناسبی داشته باشن

پس بهتره با پست های غیر مفید تاپیک رو شلوغش نکنیم تا کسی میاد مطلب مفیدی ببینه
بین این پست ها گم نشه

مثلا ساعت چند رسیدی یا ما امروز رفتیم ,کیا فلان پادگان هستن و ...

در غیر این صورت این گونه پست ها حذف میشن .

4rooos
23-02-2014, 08:34
سلام
دوستان من نیرو انتظامی اموزشی تمام کردم،حالا توی برگه تقسیماتم زده خوزستان!!!فقط نوشته خوزستان
باید کجا برم؟فقط میدونم اهواز ،میشه راهنمایی کنید؟
ممنون

AMIR MOHAMMAD . M
23-02-2014, 11:14
اونایی که میگن معافیت پزشکی مانع از انتخاب شغل آیندمون نمیشه برن سایت ارتش قسمت استخدام تو قسمت شرایط نوشته اونایی معافیت پزشکی دارن حق ثبت نام ندارند.

و اونایی که دنبال یه راه دیگه برا خدمت نکردن هستن ( البته دپلمه ها ) میتونن برن ارتش استخدام 6 ساله بشن با تمام مزایا و در آخر هم کارت پایان خدمت بگیرن.
البته یه آموزشی داره که خیلی بهتر و راحت تر از آموزشی هست که برای سربازی در نظر گرفتن .

mv1368
23-02-2014, 13:03
اونجا چجور جایی؟

سلام دوس عزیز،من خضرایی هستم و الان تو مرخصی ام،اول اسفند که رفتیم پذیرش کردن و لباس دادن و تا 3شنبه صبح مرخصی دادن.
مثل اینکه خیلی جای خوبی هست،حتی لفظ سرباز رو هم به کار نمیبرن و به جاش از عنوان دانشجو استفاده میکنن.
کلا به نظر خوب میاد،ضمن اینکه برخلاف 02 اور هم دادن،اما خبری از کوله نبود و گفتن خودتون باید ساک مشکی بیارید.

shadmehr51
23-02-2014, 13:14
سلام دوستان
من 3 روز از آموزشیم رفت.الان مالک اشترم.اومدم ی چیزی بگم برا کسایی ک تو نیروانتظامی اند.دوستایی ک آموزش تکمیلی رو گذرونده باشن آموزشیشون تا قبل از عید تمومه یعنی کلا یک ماه آموزشی دارن.

sasan.69
23-02-2014, 14:02
پدر اگه زمان جنگ سرباز باشه و در جبهه حضور داشته باشه شامل کسری میتونم بشم؟

howhow
23-02-2014, 15:23
سلام بچه ها تقسیم تو مرکز استان چجوریه؟مثلا منکه پسفردا باید فرماندهی انتظامی باشم برای تقسیم
1.اونجا که میرم همینجور گله ای تقسیم میکنن؟از قبل تقسیم شدیم؟
2.از روی قیافه؟
3.از روی درجه؟
4.تخصص براشون مهمه؟

AMIR MOHAMMAD . M
23-02-2014, 15:28

بله میشه و بستگی به این داره که تو کدوم منطقه خدمت کرده .

سلام بچه ها تقسیم تو مرکز استان چجوریه؟مثلا منکه پسفردا باید فرماندهی انتظامی باشم برای تقسیم
1.اونجا که میرم همینجور گله ای تقسیم میکنن؟از قبل تقسیم شدیم؟
2.از روی قیافه؟
3.از روی درجه؟
4.تخصص براشون مهمه؟

جلوی همه قرمزا یه بله بزار :n01:

برا آخری هم بستگی به تخصصش داره...

howhow
23-02-2014, 15:31
بله میشه و بستگی به این داره که تو کدوم منطقه خدمت کرده .

جلوی همه قرمزا یه بله بزار :n01:
:n02: خدا رحم کنه خیلی استرس دارم براش چون هیچ اطلاعاتی هم ندارم میخوام پاشم برم سمنان تقسیم شم

زود برم؟دیرتر برم؟ خدمت کرده ها توصیه ای نیست؟

mani_2004_2006
23-02-2014, 15:38

بله بهتون تعلق میگیره و طبق جدول زیر هم با توجه به سابقه حضور پدرتون در جبهه محاسبه میشه

AMIR MOHAMMAD . M
23-02-2014, 15:55
:n02: خدا رحم کنه خیلی استرس دارم براش چون هیچ اطلاعاتی هم ندارم میخوام پاشم برم سمنان تقسیم شم

زود برم؟دیرتر برم؟ خدمت کرده ها توصیه ای نیست؟

اول اینکه زودتر از وقتش نرو .

بعدشم مگه ما میدونستیم میخوان مارو کجا بندازن . ما هم همینجوری پاشدیم رفتیم دیگه.:n18:

توصیه من هم اینه که اونجا هیچ عجله ای نکن و فقط منتظر باش بیان صدات کنن و تیپتم مثبت:n01: باشه بهتره با هیچ کس هم صحبت نکن :n15:، مخصوصا سربازای قدیمی اونجا .

فقط شنونده باش.:n01:

alireza-1991
23-02-2014, 17:33
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: با توجه به کاهش موالید ذکور در کشور، احتمال افزایش مدت خدمت سربازی وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار ˈموسی کمالیˈ خاطرنشان کرد: تصمیم نهایی در مورد افزایش احتمالی مدت خدمت سربازی در نیمه دوم اسفند ماه امسال اعلام می شود.

سردار کمالی در خصوص مدت خدمت سربازی گفت: درحال حاضر مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی و عملیاتی 18 ماه، مناطق محروم و بد آب وهوا 19 ماه ، سایر مناطق نیروهای مسلح 21 ماه و دستگاه های دولتی 24 ماه است.

وی یادآور شد: در خصوص افزایش مدت خدمت سربازی، ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به میزان موالید ذکور، تامین نیروی انسانی نیروهای مسلح و ارزیابی بکارگیری صحیح سربازان، تصمیم نهایی را در نیمه دوم اسفند ماه صورت می پذیرد و در اسرع وقت به اطلاع مردم خواهد رسید.

سردار کمالی در ادامه شایعات مطرح شده در سطح جامعه و رسانه ها، مبنی بر این که خدمت سربازی افزایش نمی یابد یا این که بعضا خدمت سربازی بیش از 24 ماه ذکر می شود را بی پایه و اساس دانست.

وی تاکید کرد: هموطنان عزیز، صرفا به اطلاعیه ها و اخبار ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی توجه داشته باشند.

howhow
23-02-2014, 17:40
میگما این دفترچه بیمه نیروهای مسلح ویژه کارنان وظیفه

به چه درد میخوره؟
عینک دندون پزشکی؟
کلا کسی استفاده ای کرده ازش؟
کجا ها میشه استفاده کرد؟

AMIR MOHAMMAD . M
23-02-2014, 18:40
میگما این دفترچه بیمه نیروهای مسلح ویژه کارنان وظیفه

به چه درد میخوره؟
عینک دندون پزشکی؟
کلا کسی استفاده ای کرده ازش؟
کجا ها میشه استفاده کرد؟

دفترچه شما مثل دفترچه کارمندا هست و از نوع مکمل و اکثر هزینه ها در مراکز درمانی مربوط به اون ارگان رایگان هست ( ویزیت هم کلا رایگانه ) و در سایر مراکز مبلغ ناچیزی گرفته میشه و تنها

تفاوتی که داره اینه که اگر بخوای مثلا عمل جراحی که یه مقدار هزینش بدون بیمه زیاد هست انجام بدی باید یه گواهی اشتغال به خدمت به اون بیمارستان رو از یگانت بگیری.

در مورد عینک با هیچ بیمه ای تخفیف آنچنانی نداره

دندون هم 30% پرداختی شما هست اگر موردش جزء درمان محسوب بشه نه زیبایی

mo_ho
23-02-2014, 20:30
سلام
این پسر عمو ما افتاده 02 و از خوزستان هم هست . تازه هم ازدواج کرده
حالا انگار قرار بوده 1 اسفند بیاد که نیومده و حالا تازه فردا می خواد حرکت کنه و بیاد و 3 شنبه بره پادگان
چند تا سوال هست الآن که ممنون میشم کمک کنید
1. چجوری بره 02 ؟
2. 3 شنبه برسه و بره پادگان ، براش غیبت می زنن ؟ یا جریمه ای داره ؟
3. چه مدارکی با خودش بیاره ؟
4. کلا هر توصیه ای که می دونید و کمک کنید ممنون میشم

mbsmb9
23-02-2014, 21:31
سلام دوس عزیز،من خضرایی هستم و الان تو مرخصی ام،اول اسفند که رفتیم پذیرش کردن و لباس دادن و تا 3شنبه صبح مرخصی دادن.
مثل اینکه خیلی جای خوبی هست،حتی لفظ سرباز رو هم به کار نمیبرن و به جاش از عنوان دانشجو استفاده میکنن.
کلا به نظر خوب میاد،ضمن اینکه برخلاف 02 اور هم دادن،اما خبری از کوله نبود و گفتن خودتون باید ساک مشکی بیارید.
من از اصفهانم و اینجا روز 1/12 رفتیم هشتم شکاری لباس و پوتین هم دادن با اور کت و گفتن انشاا... 7/12 باید خضرایی باشیم که البته خودشون از اصفهان ما را تا تهران میارن
خواستین با هم آشنا بشیم

mohamad_hesabi
23-02-2014, 22:35
سلام دوستان.من دوره کد توپخانه شهید صیاد شیرازی اصفهان خوردم رسته پدافند هوایی.کسی این پادگان آموزش دوره کد دیده؟ 1- آدرس دقیق پادگان رو میخواستم 2- وضعیت مرخصیش چجوره؟(پنج شنبه جمعه ها تعطیله؟) 3- وضعیت پادگانش چطوره؟ 4- همون وسایلی که تو دوره آموزشی برده بودیمو ببریم؟ 5- مثل دوره آموزشی روز اول بعد اینکه پذیرش شدیم 1 هفته بهمون مرخصی میدن؟ ممنون میشم بهم جواب بدین...

mohamad_hesabi
23-02-2014, 22:38
سلام
این پسر عمو ما افتاده 02 و از خوزستان هم هست . تازه هم ازدواج کرده
حالا انگار قرار بوده 1 اسفند بیاد که نیومده و حالا تازه فردا می خواد حرکت کنه و بیاد و 3 شنبه بره پادگان
چند تا سوال هست الآن که ممنون میشم کمک کنید
1. چجوری بره 02 ؟
2. 3 شنبه برسه و بره پادگان ، براش غیبت می زنن ؟ یا جریمه ای داره ؟
3. چه مدارکی با خودش بیاره ؟
4. کلا هر توصیه ای که می دونید و کمک کنید ممنون میشم

سلام عزیزم.من اعزامی 1/10/92 همین پادگان 02 آموزش دیدم.برای سوال اولت باید بگم ک موقعی که رسید تهران میره میدان آزادی از اونجا سوار ماشین های شهریار میشه کرایشم 2100 تومنه.بعد موقعی که شهریار رسید اونجا ماشین های 02 هستن اونجا هم کرایش 1500 تومنهبرای سوال دوم هم باید بگم جای نگرانی نیست چون یکی دو روز اول پذیرشه.ممکنه یه خرده غر بزنن ولی جریمه ای نداره.مدارک هم چون شرایط متأهلی داره هر چی داره با خودش ببره.فقط هیچ چیزی اصلش رو نبره.ضمنا از هر مدرکی که کپی میگیره اونو برابر اصل کنه.چون اگه برابر اصل نباشه قبول نمیکنن.کپی شناسنامه و کارت ملی خودشو مادرشو و همسرشو از تمام صفحات بزنه،فک کنم یه نامه هم باید از ثبت احوال بگیره.ضمنا ما روز اول ک رفتیم 1 هفته مرخصی اول دوره به هممون دادن.بره اونجا بپرسه میگن چ مدارکی بیار.روز سوم میره پذیرش میشه برمیگرده.موقعی هم که رفت پادگان سعی کنه گردان ایرانیان گروهان چهارم خودشو بندازه.گروهان سوم فرماندش فتحیه خیلی فرمانده سخت گیریه ولی فرمانده گروهان چهارم جناب سروان صالحیه فرمانده باحالیه ،یه خرده غر زیاد میزنه ولی هرچی باشه از فتحی بهتره.گروهان یکم خوبه از گروهان چهارم شاید بهتر.من خودم گروهان چهار بودم.موفق باشین... :n01:

rezakiaa
23-02-2014, 23:09
سلام عزیزم.من اعزامی 1/10/92 همین پادگان 02 آموزش دیدم.برای سوال اولت باید بگم ک موقعی که رسید تهران میره میدان آزادی از اونجا سوار ماشین های شهریار میشه کرایشم 2100 تومنه.بعد موقعی که شهریار رسید اونجا ماشین های 02 هستن اونجا هم کرایش 1500 تومنهبرای سوال دوم هم باید بگم جای نگرانی نیست چون یکی دو روز اول پذیرشه.ممکنه یه خرده غر بزنن ولی جریمه ای نداره.مدارک هم چون شرایط متأهلی داره هر چی داره با خودش ببره.فقط هیچ چیزی اصلش رو نبره.ضمنا از هر مدرکی که کپی میگیره اونو برابر اصل کنه.چون اگه برابر اصل نباشه قبول نمیکنن.کپی شناسنامه و کارت ملی خودشو مادرشو و همسرشو از تمام صفحات بزنه،فک کنم یه نامه هم باید از ثبت احوال بگیره.ضمنا ما روز اول ک رفتیم 1 هفته مرخصی اول دوره به هممون دادن.بره اونجا بپرسه میگن چ مدارکی بیار.روز سوم میره پذیرش میشه برمیگرده.موقعی هم که رفت پادگان سعی کنه گردان ایرانیان گروهان چهارم خودشو بندازه.گروهان سوم فرماندش فتحیه خیلی فرمانده سخت گیریه ولی فرمانده گروهان چهارم جناب سروان صالحیه فرمانده باحالیه ،یه خرده غر زیاد میزنه ولی هرچی باشه از فتحی بهتره.گروهان یکم خوبه از گروهان چهارم شاید بهتر.من خودم گروهان چهار بودم.موفق باشین... :n01:

سلام دوست عزیز

شما میدونید کپی شناسنامه مادر برای چی نیاز هست ؟ منظورتون برای تکفرزند بودنه یا تاهل ؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم. نامه ای که از ثبت احوال باید گرفت برای تک فرزند بودنه دیگه, درسته ؟ یا برای تاهل ؟

afshar4444
23-02-2014, 23:43
غیر از تاهل و تک پسر بودن و بدون استفاده از پارتی راهی نداره داخل شهر خودت بیفتی؟

ali_kasper
23-02-2014, 23:47
غیر از تاهل و تک پسر بودن و بدون استفاده از پارتی راهی نداره داخل شهر خودت بیفتی؟

تو هیچکدوم رو نداری؟!بعد از 6 ماه میتونی انتقالی بگیری اگه موافقت بشه میتونی بیای!اگه
روش زیاد حساب نکن

rezakiaa
23-02-2014, 23:55
دوستان برای تاهل غیر از عقدنامه و
کپی شناسنامه خود مشمول و همسرش,
کپی شناسنامه
پدر و مادر یا نامه ثبت احوال نیازه یا اینا واسه تک فرزند بودنه ؟ یکی از بچه ها تو
پست بالا واسه تاهل توضیح داده من خوب نگرفتم چی شد. واسه محل زندگی همسر باید نامه یا فرم یا چیزی از جایی بگیریم یا حرف و نوشته خودمونو واسه آدرس محل زندگی قبول میکنند؟

afshar4444
24-02-2014, 00:06
تو هیچکدوم رو نداری؟!بعد از 6 ماه میتونی انتقالی بگیری اگه موافقت بشه میتونی بیای!اگه
روش زیاد حساب نکن
شیطونه میگه بریم زن بگیریما

LoveLIfe
24-02-2014, 00:46
تا سرباز هستی ، واقعا مشکلات بیرون رو درک نمی کنی ( با اینکه می فهمی )
ولی وقتی دیگه اسم سرباز روت نیست ، اونجاست به خودت می یایی
می گفتن بعد خدمت تازه سختی ها شروع می شه ، باورم نمی شد

sasan.69
24-02-2014, 00:59
بله بهتون تعلق میگیره و طبق جدول زیر هم با توجه به سابقه حضور پدرتون در جبهه محاسبه میشه

ممنونم پدرم سمت اهواز حدودا یه سالی خدمت کرد...بعد یه سوال دیگه عمو من شهید شده .تاثیری نمیتونه داشته باشه ؟

howhow
24-02-2014, 08:35
بچه ها اگه میشه به این دوتا سوالم جواب بدید کم کم دارم آماده میشم برم :n03:

1.با لباس سربازی میشه رفت تو هواپیما؟کاری ندارن؟
2.شب از تهران از کجا و چجوری میشه رفت سمنان؟(مثل اینکه شب اتوبوس نداره)

اسلیم شیدی
24-02-2014, 11:34
سلام به همه سربازای مشتی .
من آموزشی 01 بودم و بعدش تقسیم شدم به گروه 22 توپخانه شهرضا اصفهان.رسته استحکامات و عمران . 10 اسفند باید معرفی کنم خودمو.ساکنِ تهران هستم. ( دوره کد نخوردم،کلا یگانم اونجاست).چنتا سوال داشتم.
1-پادگانش چه جوریاس ؟ مایی که ستوان سومیم چه قدر اذیت میشیم،اصلا فرقی با بقیه داریم؟
2-الان رسته ی روی یقه ی لباسم و باید عوض کنم،اونجا بهم میدن یا اینکه همینجا باید همه چی رو ردیف کنم؟

همگی مشتی هستید.

4rooos
24-02-2014, 12:00

سرباز وظیفه با لباسش همه جا میتونه بره

mv1368
24-02-2014, 12:03
من از اصفهانم و اینجا روز 1/12 رفتیم هشتم شکاری لباس و پوتین هم دادن با اور کت و گفتن انشاا... 7/12 باید خضرایی باشیم که البته خودشون از اصفهان ما را تا تهران میارن
خواستین با هم آشنا بشیم
فکر کنم پیدا کردن همدیگه کار راحتی نباشه،نمیدونم شماره دادن تو این تاپیک مجاز هست یا نه،این شماره و ایمیل من:
09356369026-mv1368@gmail.com
فقط تا امشب هستما،فردا صبح باید پادگان باشم:n01:

osta_ali
24-02-2014, 12:13
من برا گرفتن امریه باید تاریخ اعزامم برج 6 باشه.کی پست کنم بهتره و اینکه میوفته تو همون 6؟
راحت میشه 2 ماه عقب یا جلو انداخت زمان اعزام رو؟(مخصوصا عقب انداختن)
راستی من سینوزیت هم دارم .میتونه برا کمتر فعالیت بدنی کردن تو آموزشی کمکم کنه؟البته نمیخوام معاف از رزم شم.اگه کمک میکنه چطوری باید درخواست بدم ؟

howhow
24-02-2014, 12:59
راستی شما کجا افتادی؟؟؟؟

holyboy
24-02-2014, 15:05
دوستان قسمت منابع انسانی سپاه قول جذب داده به نظرتون بازم امکانش هست برا اول اردیبهشت جذب نشیم؟

ali_kasper
24-02-2014, 15:47
دوستان قسمت منابع انسانی سپاه قول جذب داده به نظرتون بازم امکانش هست برا اول اردیبهشت جذب نشیم؟

رو هیچ قولی حساب نکن
بله امکانش هست
به ما هم از همین قولا دادن و نیرو انتظامی شدیم

AMIR MOHAMMAD . M
24-02-2014, 21:50

1. بله میشه رفت

2. گفتم که ماشین معمولا هست برا سمنان. شما حداکثرش شماره ترمینال جنوب فکر کنم ترمینال 3 رو از 118 بگیر ( اگه از اونجا 118بگیره :n13: ) بلیت رزرو کن

البته همه جا هم نمیشه رفت که به لحاظ امنیتی این موراد رو تو آموزشی میگن.

مثلا سربازای یگان امداد و ویژه باید همون در پادگان لباس عوض کنن و شخصی بپوشن بعد برن بیرون

راستی شما کجا افتادی؟؟؟؟

تو این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خوندید که اینگونه پستها باعث شلوغی تاپیک میشه و به این منظور چند ساعتی هم تاپیک بسته شد.

پس لطفا این بحثا رو از طریق پروفایل و یا پیغام خصوصی پیگیری کنید.

h-blade
25-02-2014, 01:12

2: شما اول برو ترمینال جنوب یا همون خزانه اگه ماشین بود برای سمنان که هیچ ولی اگه نبود برو سه راه افسریه پر اتوبوس های گذری کرایش هم 8 تومانه حواست باشه بیشتر ازت نگیرن...کلا هر اتوبوسی بخواد از تهران بره سمت شرق از سمنان رد میشه...

pooya.1
25-02-2014, 09:21
سلام به همه سربازای مشتی .
من آموزشی 01 بودم و بعدش تقسیم شدم به گروه 22 توپخانه شهرضا اصفهان.رسته استحکامات و عمران . 10 اسفند باید معرفی کنم خودمو.ساکنِ تهران هستم. ( دوره کد نخوردم،کلا یگانم اونجاست).چنتا سوال داشتم.
1-پادگانش چه جوریاس ؟ مایی که ستوان سومیم چه قدر اذیت میشیم،اصلا فرقی با بقیه داریم؟
2-الان رسته ی روی یقه ی لباسم و باید عوض کنم،اونجا بهم میدن یا اینکه همینجا باید همه چی رو ردیف کنم؟

همگی مشتی هستید.

دوست عزیز سلام.من ساکن شهرضا هستم.گروه 22 در مسیر شهرضا به سمت سمیرم واقع شده.وقتی از شهرضا به سمت سمیرم حرکت کنی حدودا 5 دقیقه بعد میرسی پادگان.(به شهر نزدیکه)سربازهای پادگان از شهرهای مختلفی هستن.جالب اینه که پرسنل و نظامی های کادری هم کمتر از خود شهرضا هستن و اکثرا از شهرهای دیگه اومدن و داخل خود گروه 22 زندگی میکنن(خونه های سازمانی).شما باید اول بیای اصفهان(شش ساعت راه از تهران)بعد ترمینال صفهsofe سوار اتوبوس ها یا سواری های شهرضا بشی.اتوبوس ها ولو هستن کرایه فکر کنم 2000تومن و سواری ها پژو و سمند کرایه حدودا 4000 تومنه:n02:.با اتوبوس 45 دقیقه و با سواری 40 دقیقه بعد شهرضایی.بعد یا ترمیتال شهدا و یا تر مینال شرق پیاده میشی.بعدم یا با واحد یا با تاکسی راحت میری درب پادگان پیاده میشی.موفق باشی و دوران خوبی در شهر ما طی کنی.در ضمن راجع به رسته رو یقه نگران نباش.داخل شهر چندتایی نظامی فروشی هست که معروف ترینشون دوتا پیرمرد هستن که بهشون میگن کامران و هومن.سریع درستش میکنن.

Benito.Mossulini
25-02-2014, 16:41
سلام دوستان
من دارم دانشگاه میرم کاردانی ترم ۶ بعد مدیر اموزشیمون گفته که قانون جدید نظام وظیفه میگه باید ۵ ترم بخونی الان من باید برم برای این ترم نامه بگیرم که بزارن بخونم ولی قصدم اینه که این ترم رو کلا حذفش کنم و کارای خدمتم رو انجام بدم چون اگه این ترم رو هم نامه بگیرم و همه رو هم قبول بشم بازم چند تا واحد دارم که میمونه و دیگه نمیزارن بخونم
حالا من سوالم این هست که اگه این ترم رو حذف کنم چقدر زمان دارم تا بخوام کارای سربازیم رو انجام بدم و برم سربازی و چه کارایی باید بکنم
من متولد ۷۲ هستم

Sent from my ****** using Tapatalk

M3HRD@D
25-02-2014, 17:30
سلام ...
بالخره امروز تمام شد 21 ماه خدمت 21 ماه زندگی 21 ماه خاطره 21 ماه سختی
الان که دارم این پست رو تایپ میکنم بغضی دارم که نگو
بعضی از رفقا رو که باهوشون زندگی کردم رو شاید تا آخر عمر نبینم
کوله باری از خاطره
خاطره پست های که رو برجک تو سرما و گرما دادیم..
خاطره سیگار کشیدن های با استرسمون که تو پادگان زدیم...
خاطرات بیرون رفتنامون...
چقدر خاطره.....وای...
خدمت شاید تو مخی کادری ها رو نداشته باشه بهترین دوره زندگی باشد....
برای من که تا این لحظه بهترین دوره زندگیم بود......
چقدر زود گذشت.....
یکی از سخت ترین پست های بود که تو پی سی تا به امروز زدم....

یادش بخیر....ایشالله...برا همه دوران خوبی باشه.....
92/12/6

osta_ali
25-02-2014, 19:09
من برا گرفتن امریه باید تاریخ اعزامم برج 6 باشه.کی پست کنم بهتره و اینکه میوفته تو همون 6؟
راحت میشه 2 ماه عقب یا جلو انداخت زمان اعزام رو؟(مخصوصا عقب انداختن)
راستی من سینوزیت هم دارم .میتونه برا کمتر فعالیت بدنی کردن تو آموزشی کمکم کنه؟البته نمیخوام معاف از رزم شم.اگه کمک میکنه چطوری باید درخواست بدم ؟

یکی لطف کنه جواب من رو بده.

sasan.69
25-02-2014, 20:23
این درسته که لیسانسه ها یا بالاترررر تون پشین پاشوهای زیادی و سختی های دیپلمه یا زیردیپلم ر و نمیکشن؟( ترم اخر دانشگاه هستم و استرس خدمت اومد سراغمون:n03:

AMIR MOHAMMAD . M
25-02-2014, 21:06
این درسته که لیسانسه ها یا بالاترررر تون پشین پاشوهای زیادی و سختی های دیپلمه یا زیردیپلم ر و نمیکشن؟( ترم اخر دانشگاه هستم و استرس خدمت اومد سراغمون:n03:

فقط بشین پاشو نیست که...:blink: البته از همه آسیب رسون تر ( سخت تر ) همینه

ولی آره ۱۰۰٪ وضع لیسانسه و بالاتر بهتر از دیپلمه هاست و شاید همون روزای اول چنتا بهت بگن

استرس هم نداره . شما 2 پست بالاتر رو بخون.:n04:

کلا اگه پیگیر این تاپیک باشی و صفحات قبل هم یه مرور کنی همه چی دستت میاد و تا اون موقع که بری خدمت آماده میشی:n26:

خیلی برا من جالبه که همه حتی پدارامون خدمت رو تو بشین پاشو میبینن . پدر من قبل از آموزشی بهم یاد میداد که چطور بشینمو پاشم که راحت تر باشه:n04::n02:

majid_majidy2006
25-02-2014, 21:39
سلام داداش
تو صحبت هات اسمی از برجک شنیدم شما مگه کجا خدمت میکردی؟

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk

amin5030
26-02-2014, 06:59
سلام
من پریروز رفتم پلیس +10 دفترچه رو پست کنم ولی اونجا اصلا مدارکی که تو دفترچه نوشته بود رو ازم نگرفتم مثل کپی شناسنامه عکس سیاه سفید و بسیج تکمیلی!
فقط تو کامپیوتر نوشت و مدارک رو پس داد.
حالا می خوام بدونم این مدارک رو کجا باید بدم؟فکر می کردم اینجا می گیرن!مثلا همین بسیج تکمیلی داخل جدول شماره 1 دفترچه اومده که باید علامت زد ولی اونجا چیزی نپرسید.
گفتم شاید داشتن اون کمک کنه سپاه بیافتم که اصلا اونجا نپرسید داری یا نه!!!

AMIR MOHAMMAD . M
26-02-2014, 10:04
سلام
من پریروز رفتم پلیس +10 دفترچه رو پست کنم ولی اونجا اصلا مدارکی که تو دفترچه نوشته بود رو ازم نگرفتم مثل کپی شناسنامه عکس سیاه سفید و بسیج تکمیلی!
فقط تو کامپیوتر نوشت و مدارک رو پس داد.
حالا می خوام بدونم این مدارک رو کجا باید بدم؟فکر می کردم اینجا می گیرن!مثلا همین بسیج تکمیلی داخل جدول شماره 1 دفترچه اومده که باید علامت زد ولی اونجا چیزی نپرسید.
گفتم شاید داشتن اون کمک کنه سپاه بیافتم که اصلا اونجا نپرسید داری یا نه!!!

معلومه نمیپرسه . شما خودت باید بهش بگی.
مدارکم اسکن میکنه و به جز اون فرمها باقیش رو معمولا برمیگردونن.
برا اینکه بتونی با کارتت بیفتی سپاه هم شما بهتره بری پادگانی که میخوای یا دوست داری اونجا پذیرش بگیری. ( البته اگر پذرش کنن )

amin5030
26-02-2014, 11:15
معلومه نمیپرسه . شما خودت باید بهش بگی.
مدارکم اسکن میکنه و به جز اون فرمها باقیش رو معمولا برمیگردونن.
برا اینکه بتونی با کارتت بیفتی سپاه هم شما بهتره بری پادگانی که میخوای یا دوست داری اونجا پذیرش بگیری. ( البته اگر پذرش کنن )
بهش گفتم گفت من فیلدی برا پر کردن تو کامپیوتر ندارم
مدارکم اصلا اسکن نکرد فقط نگاه انداخت
برا افتادن تو سپاه با چند نفر صحبت کردم همه گفتن برگ سبزت که اومد بیا بده , این پذیرش که می گین یک کاغذ هستش که باید بهم بدن؟
از کجا بفهمم 100% پذیرش شدم سرکار نذاشتنم؟

AMIR MOHAMMAD . M
26-02-2014, 12:55
بهش گفتم گفت من فیلدی برا پر کردن تو کامپیوتر ندارم
مدارکم اصلا اسکن نکرد فقط نگاه انداخت
برا افتادن تو سپاه با چند نفر صحبت کردم همه گفتن برگ سبزت که اومد بیا بده , این پذیرش که می گین یک کاغذ هستش که باید بهم بدن؟
از کجا بفهمم 100% پذیرش شدم سرکار نذاشتنم؟

فکر کنم چشمی اسکن کرده:n02:
در هر صورت میخوان خدمات بگیرن ازت :4:پس شک نکن که همه چیز رو رواله :n09:

برای پذیرش گرفتن هم برگ سبزت رو میدی به طرف اونم میره میده به مسئول نیرو انسانی اون پادگان و اونم سایر کارا رو پیگیری میکنه.

راهی برای اینکه بفهمی 100% هست ، نیست و فقط بستگی به این داره که طرف چقدر برش داشته باشه و وقتی هم برگ سفیدت بیاد و توش بزنه ارگان بکارگیرنده : ستاد فرماندهی کل سپاه ، 80% قطعی هست پذیرشت:n20:.

holyboy
26-02-2014, 14:05
دوستان توی دفترچه که پر کردم نوشته بود دوره تکمیلی بسیج دارید؟الان نگاه می کنم اشتباه زدم بله:n02: در حالیکه ندارم مشکلی نداره؟

AMIR MOHAMMAD . M
26-02-2014, 14:19
دوستان توی دفترچه که پر کردم نوشته بود دوره تکمیلی بسیج دارید؟الان نگاه می کنم اشتباه زدم بله:n02: در حالیکه ندارم مشکلی نداره؟

چنتا پست قبلی رو بخون...

میشه ازش نتیجه گرفت که مهم نیست :n15:

a.toraby
26-02-2014, 17:08
سلام دوستان.
قرارگاه فرماندهی نزاجا واحد عملیات آدرسش کجاست و چه جور جایی هست؟ توی همون مینی سیتی هستش؟ کسی میدونه؟
ممنون از راهنمایی هاتون.

sasan.69
26-02-2014, 20:29
فقط بشین پاشو نیست که...:blink: البته از همه آسیب رسون تر ( سخت تر ) همینه

ولی آره ۱۰۰٪ وضع لیسانسه و بالاتر بهتر از دیپلمه هاست و شاید همون روزای اول چنتا بهت بگن

استرس هم نداره . شما 2 پست بالاتر رو بخون.:n04:

کلا اگه پیگیر این تاپیک باشی و صفحات قبل هم یه مرور کنی همه چی دستت میاد و تا اون موقع که بری خدمت آماده میشی:n26:

خیلی برا من جالبه که همه حتی پدارامون خدمت رو تو بشین پاشو میبینن . پدر من قبل از آموزشی بهم یاد میداد که چطور بشینمو پاشم که راحت تر باشه:n04::n02:

ممنون از شما...موافقم حتی دوستامم بهم پیشنهاد میکنن از الان اسکات برو که روزی هزار بار بشین پاشو داری:n01:

mohammadkj
26-02-2014, 22:07
من اعزامم اردیبهشت خورده برا ما خدمت 24 جساب می شه یا 21 ماه ؟؟:n13::n13:

obalit88
26-02-2014, 23:24
من اعزامم اردیبهشت خورده برا ما خدمت 24 جساب می شه یا 21 ماه ؟؟:n13::n13:

فعلا بصورت قطعی چیزی اعلام نشده
طبق گفته ها، توی اسفند ماه تصمیم نهایی در این مورد به اطلاع رسونده میشه
بهتره شما هم خودتون رو برای هر احتمالی آماده بکنید تا بعدا حالتون گرفته نشه

hamed m2m
27-02-2014, 00:02
سلام
دوستان چطور میشه از یه پادگان به پادگان دیگه انتقالی گرفت؟
هر دو پادگان توی یه شهر هستن

mohammadkj
27-02-2014, 02:07
فعلا بصورت قطعی چیزی اعلام نشده
طبق گفته ها، توی اسفند ماه تصمیم نهایی در این مورد به اطلاع رسونده میشه
بهتره شما هم خودتون رو برای هر احتمالی آماده بکنید تا بعدا حالتون گرفته نشه

اون که بله اینجا کلا باید برا همه چی آماده بود :n29:منظورم این بود که کلا ملاک برا قانون روز اعزام هست یا روزی که مدارک تو پلیس+10 ثبت شده. اعزام ما بعد تصویب قانون جدید میشه ولی ثبت مدارک قبل از قانون.

oosfarhad
27-02-2014, 09:00
به به اشخورای عزیز:n07:
سسسسسسلام
من اومدم مرخصی :n10:
کسی درباره پادگان هشتم شکاری سوال داره بپرسه :n18: