PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

farzad02
04-02-2014, 23:58
با عرض سلام خدمت دوستان
احتمال زیاد سوالم تکراریه ولی صفحات اخر رو خوندم پیدا نکردم
من برا امریه با یک جا هماهنگ کردم اوکی داده طرف ولی هنوز دفترچه پست نکردم کسی مراحل رو گام به گام بگه که چیکار کنم؟ ممنون می شم.
سلام
شما مراحل رو هم از همونجایی که هماهنگ کردی بپرس. هر جایی ممکنه ضوابطش فرق کنه ولی در کل روال اینه: مدارک رو در پلیس +10 ثبت میکنن، برگه سبز رو میدن به اون ارگان

parsiaweb
05-02-2014, 00:07
نه اتفاقا من راجع به همین مکان فعلیش خوندم، میگن نوسازه و امکانات کاملی داره
از برج 4 رفته پرندک ظاهرا
اگر افسریه بود که من یکی صفا میکردم دیگه :دی با یه brt میرفتم میومدم
از کجایی شما ؟

من که اصفهانم/ ظاهرا همتون تهرانین مرخصی راحت میرین میان، من فک کنم یکم دردسر داشته باشم باتوجه به اینکه پرندک احتمالا ترمینال مسافربری قوی ای نداشته باشه و هی مجبور باشم بیام آرژانتین.

02 اصفهانی نبوووود؟؟؟ :n13:

parsiaweb
05-02-2014, 00:09
از سر رجایی تا پادگان نفری 4500 تومنه

از سه راه تا سر رجایی هم نفری 750 تومن

برای برگشت از پادگان هم خطی ها تقریبن همین مبلغ ها رو میگیرن

از پادگان تا سه راه نفری 5000 تومن

و از پادگان تا سر آزادگان هم نفری 2000 تومن!

این آمار برا آبان ماه هستش

میگم با توجه به اینا من بخوام از پادگان بیام ترمینال آرژانین و برعکس چیکار باید بکنم؟؟ :n13:

simon89
05-02-2014, 00:31
میگم با توجه به اینا من بخوام از پادگان بیام ترمینال آرژانین و برعکس چیکار باید بکنم؟؟ :n13:

یه تحقیق بکن ببین از اسلام شهر یا حرم تاکسی داره واسه پادگان یا نه؟چون در این صورت میتونی از مترو استفاده کنی و بیای ایستگاه مصلی و ترمینال آرژانتیتن و برعکس!
در غیر این صورت اگه از ترمینال خاوران استفاده کنی راحت تره واست چون به سه را افسریه نزدیکه...
این راهیه که به ذهن من میرسه.

aghaghi
05-02-2014, 00:43

دادا آزادگان و رجایی خودشون مترو دارن. من دقیقا نمیدونم تاکسیا کجا نگه میدارن که بخوام بهت بگم
نقشه میدم خودت یه نگاهی بنداز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

simon89
05-02-2014, 01:12
دادا آزادگان و رجایی خودشون مترو دارن. من دقیقا نمیدونم تاکسیا کجا نگه میدارن که بخوام بهت بگم
نقشه میدم خودت یه نگاهی بنداز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته از آزادگان مترو داره..من فکر کردم اسلام شهر مترو داره ظاهرا پرت گفتم:n02: ولی انصافا فاصله ش خیلی زیاده کلی کرایه راه پیاده ایم..راستی این فجر و نصر چیه داستانش؟هر کی میدونه مارم در جریان بذاره؟

AMIR MOHAMMAD . M
05-02-2014, 10:45
اونایی که پادگانتون بد مسیره ...

شما تو پادگان که رفتی 3تا بچه محل یا اونایی که حداقل تا جایی که وسیله حمل و نقل عمومی باشه هم مسیر هستین رو پیدا کن ، از در پادگان در بست بگیرین دٌنگی حساب کنین برا برگشت هم یه جا قرار بزارین همینجوری برگردین.

ارزون تر از این درمیاد که بخوای خودت ماشین بگیری بری.

ما تو آموزشی موقع مرخصی ساعتی گرفتن 4تا میشدیم از پادگان تا شهر دربست میگرفتیم 5000 تومن ولی اگه تکی میخواستیم بریم باید حداقل 2000 خرج میکردیم تازه دربست هم نبود ، برگشت هم رو همین منوال...

parsiaweb
05-02-2014, 10:47

یعنی من از پادگان میام آزادگان ( همون مسیر 2000 تومنی ) از اونجا مترو میام مصلی پیاده میشم میرم ترمینال آرژانین؟؟ :n01:

از ترمینال آرژانین هم مترو سوار میشم آزادگان پیاده میشم، از آزادگان هم تاکسی تا پادگان؟؟

(
از سه راه تا سر رجایی هم نفری 750 تومن )

این " سه راه " چیه؟؟ کجاست؟؟

saurron
05-02-2014, 10:59
منظورت ارگان بکار گیرنده هست دیگه که زده فرماندهی کل سپاه و محل آموزشی هم زده آیت ا.......

ارگان بکار گیرنده درسته و اگه شما همینجوری بدون پذیرش هم بیافتی سپاه همینو مینویسه فقط تو نامه تقسیمات یگانت میزنه سپاه امنیت فلان آدرس

موهارو بزنی بهتره چون هم تو آمزشی برای دادن نامه ، کارت بهتر راه میافته هم موقع تقسیمات یگانی چون پیش خودشون میگن طرف سرباز خوبیه یزار کارشو راه بندازیم یا بندازیمش جای خوب.

یه چیز هم بگم که موقع تقسیم بیشتر رو ظاهر طرف قضاوت میکنن و جاشو تعیین میکنن.
مثلا شما سربازای قرارگاه رو ببینی معمولا آدمای جالبی نیستن ولی مثلا سربازای نمایندگی آدمای مثبتی هستن که البته همیشه هم از رو چهره نمیشه تشخیص داد ولی اونی که نامه تقسیم رو میزنه از این طریق عمل میکنه یا بند پ

آقا من شنیدم اگه تو آموزشی خودتو خوب نشون بدی یه وقت میزنه به سرشون همونجا نگهت میدارن واسه سربازی:weird:.
کلا بیشتر شانسیه یا دست اوناس که کجا بندازنت؟ واسه تقسیمات یه بار پرسیدم تو یه پست ولی نتیجه ای نگرفتم.

دمت گرم واسه کمکت به بچه ها، حسابی حال میدی:n11:

holyboy
05-02-2014, 11:32
دوستان برای گرفتن پذیرش تو یه جای خاص کپی برگ سبز رو بدیم کافیه یا اصلش؟

AMIR MOHAMMAD . M
05-02-2014, 11:38
آقا من شنیدم اگه تو آموزشی خودتو خوب نشون بدی یه وقت میزنه به سرشون همونجا نگهت میدارن واسه سربازی:weird:.
کلا بیشتر شانسیه یا دست اوناس که کجا بندازنت؟ واسه تقسیمات یه بار پرسیدم تو یه پست ولی نتیجه ای نگرفتم.

دمت گرم واسه کمکت به بچه ها، حسابی حال میدی:n11:

:7:
اونا بیشتر رو کسایی قفل میکنن که دنبال پیچن و اگه حال سر و کله زدن با سرباز رو داشته باشن شاید نگهشون دارن یا اینکه موقع تقسیم بهشون حال بدن:n30: ( در این مورد تو تقسیمات دخالت میکنن:n03: یا بند پ :n05: )
کلی هم اگه بخوان نگه دارن که خوب و بدش فرق نمیکنه چون برای هر آدمی یه جایی دارن :n14: ولی اینجوری نیست و اگر هم به سرباز نیاز داشته باشن اواخر آموزشی میان میگن کی دوست داره این جا بمونه .

تقسیمات آخر آموزشی اگه پذیرش باشی که مشخصه کجایی ، اگه نه بیشتر شانسیه و بعد پر شدن ظرفیت سرباز مقیم دیگه معلوم نیست کجا بیفتی...:n04:

AMIR MOHAMMAD . M
05-02-2014, 11:40
دوستان برای گرفتن پذیرش تو یه جای خاص کپی برگ سبز رو بدیم کافیه یا اصلش؟

شما هم کپی رو ببر و هم اصل رو طرف هر کدومو بخواد میگیره ازت .

برگه سبزم بدرد نمیخوره . من الان اصل شو هنوز دارم اصل کار برگه سفیده.

parsiaweb
05-02-2014, 11:44
یعنی من از پادگان میام آزادگان ( همون مسیر 2000 تومنی ) از اونجا مترو میام مصلی پیاده میشم میرم ترمینال آرژانین؟؟ :n01:

از ترمینال آرژانین هم مترو سوار میشم آزادگان پیاده میشم، از آزادگان هم تاکسی تا پادگان؟؟

(

آقا اصلا از ترمینال جنوب و ترمینال آزادی هم برای اصفهان اتوبوس هست ، چه کاریه تا آرژانتین بیام :n06:
از ایستگاه مترو ترمینال آزادی میام ایستگاه مترو آزادگان، از اونجا هم میام پادگان، نظرتون چیه؟؟
یا اصلا اگه اتوبوس وقتی از اصفهان میاد احتمالا از آزاد راه تهران ساوه میاد دیگه، وسط راه شاید بشه پیاده شد

ittools
05-02-2014, 13:19
معاف از رزم ها معمولا می افتن شهر خودشون ؟ ممکنه بافته یه شهر دیگه ؟

aghaghi
05-02-2014, 13:36

(

آره
سه راه افسریه دیگه

aghaghi
05-02-2014, 13:38
راستی این فجر و نصر چیه داستانش؟هر کی میدونه مارم در جریان بذاره؟

خیلی خلاصه بگم فقط دعا کن بیوفتی نصر. فجر و وحدت داغونت میکنن

holyboy
05-02-2014, 13:48
دوستان اگه در سپاه پذیرش بگیریم قبل از آمدن برگ سفید میگن موافقت شده؟

AMIR MOHAMMAD . M
05-02-2014, 13:59
معاف از رزم ها معمولا می افتن شهر خودشون ؟ ممکنه بافته یه شهر دیگه ؟

قانون خاصی برا اینکه معاف از رزم ها بیفتن شهر خودشون وجود نداره مگر اینکه طرف جزء گروه ب باشه ( اعصاب و روان ) که اونا معمولا باید تو شهر خودشون خدمت کنن که این مورد همش بستگی به نامه ای داره که دکتر کمیسون مینویسه مثلا نباید پست بده ، شب نباید تو پادگان بمونه و...

ittools
05-02-2014, 14:06
قانون خاصی برا اینکه معاف از رزم ها بیفتن شهر خودشون وجود نداره مگر اینکه طرف جزء گروه ب باشه ( اعصاب و روان ) که اونا معمولا باید تو شهر خودشون خدمت کنن که این مورد همش بستگی به نامه ای داره که دکتر کمیسون مینویسه مثلا نباید پست بده ، شب نباید تو پادگان بمونه و...

ممنون عزیز :n12:
جریان از این قراره پسر عموی منو با وجود بیماری اگزمای شدید پوستی معاف از رزم کردن اعزام رو هم زدن 19 اسفند امسال
بیماری این با استرس بیشتر میشه برای همین نمیخواد یه ماه دیگه منتظر بمونه میخواد شنبه 19 بهمن داوطلب اعزام بشه تا بیماریش از این که هست شدیدتر نشه !
حالا با این جریان که برگه سفیدش هم نیومده و تقسیم نشده کار این بنده خدا چی میشه ؟ من خودم یه چند باری رفتم نظام وظیفه گفتن باید همون روز اعزام بیاد و ما با تهران صحبت کنیم اگر نیاز بود همون جا بگیم که تقسیمش خورده فلان جا
حالا نامه دکترش رو که معاف از رزم کرده از کی بگیریم ؟

پ.ن : ماشالله شما چقدر اطلاعات داری :n02: ممنون :n16:

AMIR MOHAMMAD . M
05-02-2014, 15:22
ممنون عزیز :n12:
جریان از این قراره پسر عموی منو با وجود بیماری اگزمای شدید پوستی معاف از رزم کردن اعزام رو هم زدن 19 اسفند امسال
بیماری این با استرس بیشتر میشه برای همین نمیخواد یه ماه دیگه منتظر بمونه میخواد شنبه 19 بهمن داوطلب اعزام بشه تا بیماریش از این که هست شدیدتر نشه !
حالا با این جریان که برگه سفیدش هم نیومده و تقسیم نشده کار این بنده خدا چی میشه ؟ من خودم یه چند باری رفتم نظام وظیفه گفتن باید همون روز اعزام بیاد و ما با تهران صحبت کنیم اگر نیاز بود همون جا بگیم که تقسیمش خورده فلان جا
حالا نامه دکترش رو که معاف از رزم کرده از کی بگیریم ؟

پ.ن : ماشالله شما چقدر اطلاعات داری :n02: ممنون :n16:

من زیاد تو روند اداری معاف از رزمی تجربه ندارم ولی اگه معاف شده باشه احتمالا همونجا نامه رو میدن دستش که ببره +10 یا بایگانی ثبت کنه یا خودشون ثبت میکنن و با توجه به اینکه برگه سبزش اومده باید توش زده باشه وضعیت جسمانی : ....

من تا به حال نشنیدم کسی روز اعزام بره اونجا و اونا هم اعزامش کنن و معمولا حداقل 2.3 هفته یا بیشتر مونده به اعزام میشه تاریخ اعزام رو عوض کرد که کلا تو پرونده ثبت میشه که شما درخواست تعجیل دادی و زودتر اعزام شدی.

و اگر هم بشه وقتی تو سیستم ثبت نشه که پسر عموی شما تو این تاریخ اعزام شده و فقط در حد حرف باشه که ثبت میشه ممکنه بعدها براش مشکل به وجود بیاد و ریسکش بالا هست ( یادمه یه بنده خدایی همینجا پست گذاشته بود که آموزشیم

تموم شده و آخر آموزشی به من گفتن که شما اصلا سرباز نیستی و اطلاعاتت تو سیستم نیست و از کجا اومدی و... ) در ثانی اسفند بهترین ماه برا اعزام هست ، بهش بگو بره حال دنیا رو بکنه تو این یه ماه ، معمولا چند وقت مونده به خدمت همه خوشحالن
البته بین خودمون باشه وقتی میرن تو میفهن چه خبره:n08:

قایلی نداشت:n11:
بازم سوالی بود در حد تجربه درخدمتم:n18:

محمداهواز
05-02-2014, 16:04
سلام دوستان
آموزشی افتادم آموزشگاه شهدای کرمانشاه-نیروی زمینی سپاه
کسی میدونه چه جور جاییه:n13:

parsiaweb
05-02-2014, 17:07
آقا یه سوالی بدجور ذهن منو مشغول کرده، بعضی ها توی همین فروم گفتن که مثلا پذیرش گرفته بودن قبلا، یه هفته مثلا قبل اعزام رفتن پلیس +10 کدشون عوض شده!!
منم اقدام کرده بودم برای پذیرش، امکان عوض شدن کد به سپاه هست؟!!
اصلا نکنه خدایی نکرده کلا کد رو عوض کنن بندازن مثلا نیرو انتظامی ؟!!:n04:

S!nner
05-02-2014, 17:21
سلام دوستان می خواستم ببینم بهترین جا برای خدمت توی نیرو انتظامی بعد از اتمام اموزشی کجا هست
ممنون

ittools
05-02-2014, 18:10
سلام دوستان می خواستم ببینم بهترین جا برای خدمت توی نیرو انتظامی بعد از اتمام اموزشی کجا هست
ممنون

بخش های اداری از همه بهتره و نهایت تا 2 بعد از ظهر کار میکنی

iiiiiiiiii
05-02-2014, 19:16
مرسی.
آبان امسال اعزام بودی؟
این گردان نصر و فجر و وحدت داستانش چیه؟

بله ابان امسال

ببین نصر(شهید ایرانیان) و فجر(شهید محمدی) و وحدت(شهید حسینی) اسم سه تا گردان فوق دیپلم به بالای 02 هست

من خودم وحدت بودم که می گفتند از همه سخت گیر تره ولی از همه بهتر همون وحدت ه

فرمانده خوب و با شخصیتی داره

کلا هر سه تا گردان خوب هستند

مرسی از راهنماییت. این سایت به راه رو من بعد از اینکه اینجا پست گذاشتم دیدم.
من از اصفهان دارم میرم اونجا، بیشتر میخوام ببینم چه جوریه شهریه، ترمینال و اتوبوس مرتب داره برا اصفهان یا نه؟

ببین همشهری اصلا نگران نباش

برای رفتن از اصفهان باید اتوبوس های شهریار کرج را سوار بشی بعد شهریار پیاده بشی و با 1500 تاکسی بیایی 02 البته با همین اتوبوس میتونی رباط کریم پیاده بشی و با 1000 تاکسی بیایی 02

البته شهریار پیاده بشی بهتر از رباط کریمه، تاکسی بهتر گیر میاد

برای برگشت از پادگان به اصفهان و یا اگه خواستی بری توی شهریار یا رباط بعدازظهر ها یه چرخی بزنی خود امیر پادگان فکر ش را کرده و اتوبوس میاد داخل پادگان و سربازا را سوار میکنه و میبره (یکم از تاکسی ارزون تر میگیره)

اما برای امدن به اصفهان از پادگان لازم نیست بری ترمینال جنوب میایی دمه در و به این تاکسی هایی که پشت در ایستادن نهایتا" 4000 میدی و میایی عوارضی تهران قم ،هر نیم ساعت یکبار اتوبوس از تهران به سمت اصفهان میاد که جای خالی زیاد دارند سوار اونا میشی و برمیگردی (البته خیلی ارزونتر از ترمینال VIP=12000)

آقا یه سوالی بدجور ذهن منو مشغول کرده، بعضی ها توی همین فروم گفتن که مثلا پذیرش گرفته بودن قبلا، یه هفته مثلا قبل اعزام رفتن پلیس +10 کدشون عوض شده!!
منم اقدام کرده بودم برای پذیرش، امکان عوض شدن کد به سپاه هست؟!!
اصلا نکنه خدایی نکرده کلا کد رو عوض کنن بندازن مثلا نیرو انتظامی ؟!!:n04:

نه عوض نمیشه
از اونا عوض نشده به پارتی ضخیم داشتند و براشون عوض کردند

faramarz_mit
05-02-2014, 19:20
سلام
من 1 اسفند نيرو دريايي سيرجان اعزام هستم
ميخواستم بدونم دارم ميرم با خودم چيا ببرم؟
موهامو همينجا كوتاه كنم يا رفتم انجا كوتاه كنم؟

mmzhr90
05-02-2014, 19:33
سلام
تورو خدا یکی جواب منو بده :n14:
بچه همدان هستم
من 19 بهمن اعزام میشم به پادگان سراب نیلوفر کرمانشاه :n04:
اینطور که متوجه شدم بعد از اموزشی اکثر سربازا رو میفرستند لب مرز :n04::n14::n28::n30:
راهی نداره من بعد از آموزشی منتقل بشم همدان؟؟؟:n13:

sasan.69
05-02-2014, 19:44
بخش های اداری از همه بهتره و نهایت تا 2 بعد از ظهر کار میکنی

قبل از اینکه دفترچه رو ارسال کنیم میشه اقدام کرد برای نیروی انتظامی(لیسانس ) پارتی میخواد؟

demo007
05-02-2014, 20:29
ما که رفتیم تو 9 ماه ... آموزشی 01 بودم تک پسر بعد تقسیم افتادم نزدیکترین استان محل سکونتم که قزوینه ، زنجان اونجا بهم گفتن باید 4 ماه تو یگان باشی تا انتقالی بگیری اما من با کمک خدا 2 ماه انتقالیمو گرفتم اومدم تیپ 116 قزوین ، زنجان تو بهداری تیپ بودم که از نظر خدمتی جام عالی بود اما خب غیر بومی بدنش سخت بود واسم هزینش زیاد بود چون افسرا آسایشگا ندارن رفتیم خونه گرفتیم بیرون پادگان... خلاصه بعد 2 ماه اومد قزوین که افتادم تبعید خونه اونجا حالام رفتم تو 9 ماه ولی دهنم سرویس شده از لحاظ خدمتی جای سختیه... ولی چون می گذرد غمی نیست...واس همتون می گذره

nyayesh.
05-02-2014, 21:51
یه تحقیق بکن ببین از اسلام شهر یا حرم تاکسی داره واسه پادگان یا نه؟چون در این صورت میتونی از مترو استفاده کنی و بیای ایستگاه مصلی و ترمینال آرژانتیتن و برعکس!
در غیر این صورت اگه از ترمینال خاوران استفاده کنی راحت تره واست چون به سه را افسریه نزدیکه...
این راهیه که به ذهن من میرسه.

چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی تو بیا اتوبان قم سر جاده رباط کریم همه اتوبوسای تهران اصفهان از اونجا رد میشن میتونی سوارشی یا نهایتش بری پلیس راه تهران یا اینکه تقاطع آزادگان و اتوبان قم به اسم میدان جهاد سابق در غیر اینصورت آخر آخرش اگر گذرت به مترو خورد ایستگاه ترمینال جنوب پیاده شوووووو. اصلا آرژانتین متروش کجا بوده برادر من؟؟ مصلی باید دوباره بی آر تی سوار شی برای آرژانتین!

A M ! N
05-02-2014, 22:09
سلام. من کارتم ازین قدیمیاس.. برای تعویض به کارت هوشمند باید دقیقن چه مدارکی ارائه بدم ؟

AMIR MOHAMMAD . M
05-02-2014, 22:27
سلام
من 1 اسفند نيرو دريايي سيرجان اعزام هستم
ميخواستم بدونم دارم ميرم با خودم چيا ببرم؟
موهامو همينجا كوتاه كنم يا رفتم انجا كوتاه كنم؟

در رابطه با وسایل که هم تو اولین پست این تاپیک یه چیزایی نوشته و هم این که اگه پیگیر باشی دوستان تو پست های مختلف گفتن چیا لازمه.
در موردمو هم حتما موهاتو همینجا کوتاه کم چون بعدا معلوم نیست چی بشه و چطور بشه

سلام. من کارتم ازین قدیمیاس.. برای تعویض به کارت هوشمند باید دقیقن چه مدارکی ارائه بدم ؟

فاز سوم طرح تعویض کارتهای پایان خدمت قدیمی با هوشمند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

simon89
05-02-2014, 22:46
چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی تو بیا اتوبان قم سر جاده رباط کریم همه اتوبوسای تهران اصفهان از اونجا رد میشن میتونی سوارشی یا نهایتش بری پلیس راه تهران یا اینکه تقاطع آزادگان و اتوبان قم به اسم میدان جهاد سابق در غیر اینصورت آخر آخرش اگر گذرت به مترو خورد ایستگاه ترمینال جنوب پیاده شوووووو. اصلا آرژانتین متروش کجا بوده برادر من؟؟ مصلی باید دوباره بی آر تی سوار شی برای آرژانتین!

آره دوست عزیز شما درست میگی اصلا احتیاجی به ترمینال رفتن نیست.

simon89
05-02-2014, 23:25
دوستان من قبلا واسه معافیت ( کفالت ) اقدام کرده بودم که رد شد..یه برگه استعلام از ثبت احوال (واسه تک پسری) گرفته بودم که همون موقع ضمیمه پروندم شد حالا واسه اینکه بعد از آموزشی بیفتم شهر خودم باید دوباره برم ثبت استعلام بگیرم ببرم نظام وظیفه؟؟؟؟یا اینکه دیگه لازم نیست این کارو انجام بدم!؟

mani_2004_2006
05-02-2014, 23:45
آقا جواب ما رو هم بدید

برگ سفید ما هم اومد
نیرو یا سازمان به کارگیرنده : پدافند قرارگاه خاتم الانبیا آجا
نام مرکز آموزش : امیدیه پایگاه پنجم شکاری گروه پدافند امیدیه

از دوستان کسی اینجا نیست ؟ یا نبوده ؟
پدافند قرارگاه خاتم الانبیا جزو همون نیروی هوایی هست ؟:n13:
آموزشی پدافند باشیم بعد موقع تقسیم میشه انداخت پایگاه هوایی ؟
تو ارتش به ریش گیر میدن ؟ ؟ مثلا با تیغ بزنی :n09:

Behrang_sh
06-02-2014, 00:13
سلام دوستان
آموزشی افتادم آموزشگاه شهدای کرمانشاه-نیروی زمینی سپاه
کسی میدونه چه جور جاییه:n13:

پادگان خوبیه
نسبت به چند سال پیش خیلی بهتر شده
فکر کنم بیشتر سمت کامیاران باشه تا خود کرمانشاه
نگران نباش جای بدی نیست

deadboy
06-02-2014, 00:33
05 سلامت میکنم!
کرمان کسی نبود؟
من دارم خودمو واسه دوهفته دیگه و شروع دهن سرویس شدن آماده میکنم!

parsiaweb
06-02-2014, 01:11
بله ابان امسال

ببین نصر(شهید ایرانیان) و فجر(شهید محمدی) و وحدت(شهید حسینی) اسم سه تا گردان فوق دیپلم به بالای 02 هست

من خودم وحدت بودم که می گفتند از همه سخت گیر تره ولی از همه بهتر همون وحدت ه

فرمانده خوب و با شخصیتی داره

کلا هر سه تا گردان خوب هستند

ببین همشهری اصلا نگران نباش

برای رفتن از اصفهان باید اتوبوس های شهریار کرج را سوار بشی بعد شهریار پیاده بشی و با 1500 تاکسی بیایی 02 البته با همین اتوبوس میتونی رباط کریم پیاده بشی و با 1000 تاکسی بیایی 02

البته شهریار پیاده بشی بهتر از رباط کریمه، تاکسی بهتر گیر میاد

برای برگشت از پادگان به اصفهان و یا اگه خواستی بری توی شهریار یا رباط بعدازظهر ها یه چرخی بزنی خود امیر پادگان فکر ش را کرده و اتوبوس میاد داخل پادگان و سربازا را سوار میکنه و میبره (یکم از تاکسی ارزون تر میگیره)

اما برای امدن به اصفهان از پادگان لازم نیست بری ترمینال جنوب میایی دمه در و به این تاکسی هایی که پشت در ایستادن نهایتا" 4000 میدی و میایی عوارضی تهران قم ،هر نیم ساعت یکبار اتوبوس از تهران به سمت اصفهان میاد که جای خالی زیاد دارند سوار اونا میشی و برمیگردی (البته خیلی ارزونتر از ترمینال VIP=12000)

نه عوض نمیشه
از اونا عوض نشده به پارتی ضخیم داشتند و براشون عوض کردند

خیلی خیلی ممنون همشهری از راهنماییت، اینطوری که میگی، مشکلی نیست اصلا. فقط سه تا سوال :
این شهریار کرج که میگی یعنی بلیط اتوبوس که از اصفهان میگیرم برای اونجا بگیرم؟ یا منظورت اینه اول بیام تهران بعد شهریار؟؟
بعد این اتوبوس های اصفهان تهران فک میکنم باید از آزادراه تهران ساوه بیان تهران دیگه، بین راه نمیشه پرندک پیاده شد و رفت پادگان؟؟
و سوال آخر اینکه میشه بپرسم کجا تقسیم شدی؟ و کلا تقسیماتش کجاهست؟

SNOW PATROL
06-02-2014, 01:33
قبل از اینکه دفترچه رو ارسال کنیم میشه اقدام کرد برای نیروی انتظامی(لیسانس ) پارتی میخواد؟

دوست عزیز در این 2000 صفحه من اولین باره میبینم فردی بخواد بیفته ناجا ... خیر نمیشه ...
در حالت عادی یا لیسانس 60 درصد ناجا هستی ...

ممنون

فرماندهی و ستاد ..
عقیدتی سیاسی
بیمارستان و بهداری ناجا

tapatalk

saeidrezay
06-02-2014, 12:37
سپاه چراااااااااااااااا نشد بدبخت شدم ارتش هم خدمته واقعا که.............. نههههههههههههههههههههه

خدا رحمت کنه
من خودم آموزشی عجب شیر بودم ارتش
خدمت هم سراب بودم هر دوتا از سخت ترین محل های خدمت
کلا ارتش خیلی ناجور:banghead:

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

holyboy
06-02-2014, 13:01
سلام تربیت بدنی سپاه برا پذیرش خوبه؟؟؟

Bensonw3x
06-02-2014, 15:49
کسری خدمت سربازی حذف و سربازی ۲۴ ماه می‌شود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

obalit88
06-02-2014, 16:19

عزیز دل، نکن این کارو، دل اهالی این تاپیک رو چرا میلرزونی آخه....!
این خبر قدیمی هست و قبلا چندین بار توو همین تاپیک نقل قول شده

تاریخ خبر رو همونجا زدن دیگه: 92/09/24

majidkorg
06-02-2014, 17:03
سلام و خسته نباشید برادران عزیز...یه راهنمایی میخواستم. من7 ماه خدمتم و بابام رفت پادگانش و بعد یه هفته الان یه نامه ای اومده محرمانه و توش نوشته 4 ماه کسری ...حالا باید چیکار کنم؟ مراحل بعدی چیه که کسری بگیرم.؟

Soroush-S
06-02-2014, 17:31

امروز روزنامه همشهری هم یه تیتری همینطوری زده بود . بعد نوشته بود که تا آخرسال در مورد حذف کسری خدمت(مناطق بد آب و هوا،مرزی و بسیج( و افزایش سربازی به 24 ماه تصمیم گیری میشه:n01:
مدت خدمت سربازی تا پایان سال اعلام خواهد شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام تربیت بدنی سپاه برا پذیرش خوبه؟؟؟
آره خوبه .

saurron
06-02-2014, 17:32
من همیشه دلم میخواست بدونم تو این نامه های محرمانه چی نوشته، حالا فهمیدم نوشته "4ماه کسری" دستت درد نکنه که این نامه رو افشا کردی!

parsiaweb
06-02-2014, 18:31
امروز روزنامه همشهری هم یه تیتری همینطوری زده بود . بعد نوشته بود که تا آخرسال در مورد حذف کسری خدمت(مناطق بد آب و هوا،مرزی و بسیج( و افزایش سربازی به 24 ماه تصمیم گیری میشه:n01:
مدت خدمت سربازی تا پایان سال اعلام خواهد شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آره خوبه .

این انجام پروژه برای کسر خدمت، حین خدمت هم میشه انجام داد یا از ما دیگه گذشت؟؟:n13:

obalit88
06-02-2014, 18:38
این انجام پروژه برای کسر خدمت، حین خدمت هم میشه انجام داد یا از ما دیگه گذشت؟؟:n13:

نه هنوز دیر نشده، میتونید در حین خدمت هم انجام بدید

30vil
06-02-2014, 18:41
دوستان اگر اطلاعی از انجام پروژه دارند اینجا تجربیاتشونو بازگو کنند

من فوق لیسانس عمران هستم چطور میتونم برای انجام پروژه اقدام کنم؟

amir.sh.69
06-02-2014, 19:03
آقا ما اومدیم میان دوره هوراااااا 10 روز بهمون مرخصی دادن.:n19:

ittools
06-02-2014, 19:14
دوستان کسی که بعد از آموزشی به یه شهر دیگه تقسیم شده رو چه جوری میشه درخواست داد به شهر خودش منتقل بشه ؟ از کجا باید اقدام کرد ؟ معاف از رزم هم باشه و نیاز به پیگیری درمان

iiiiiiiiii
06-02-2014, 19:49
این شهریار کرج که میگی یعنی بلیط اتوبوس که از اصفهان میگیرم برای اونجا بگیرم؟ یا منظورت اینه اول بیام تهران بعد شهریار؟؟
اره از اصفهان باید بگیری
همه شرکت های مسافربری برای شهریار-کرج اتوبوس دارند من معمولا با بیتا -15 میرفتم

بعد این اتوبوس های اصفهان تهران فک میکنم باید از آزادراه تهران ساوه بیان تهران دیگه، بین راه نمیشه پرندک پیاده شد و رفت پادگان؟؟

بیشترشون 90% از قم تهران میان
ببین یا باید رباط پیاده بشی یا شهریار
پادگان اسمش پرندک ه ولی توی یه بیابون ه
معولا برای برگشت از مرخصی زمانی که میرسی ساعت 4 یا 5 صبحه که خوب توی اون زمان شهریار و رباط تاکسی بهتر پیدا میشه

نگران نباش یکبار که بیایی مرخصی تمام راه ها دستت میاد

و سوال آخر اینکه میشه بپرسم کجا تقسیم شدی؟ و کلا تقسیماتش کجاهست؟

زمانی که من 02 بودم امیر پوردستان امد گفت 02 بخاطر اینکه امکاناتش ضعیفه همه استان خودشون یا استان همجوار میافتند

تقسیماتش بیشتر تهران اصفهان شیراز بود برای اصفهانی ها

لذت بخش ترین دوران خدمت همین اموزشیه

parsiaweb
06-02-2014, 19:50
نه هنوز دیر نشده، میتونید در حین خدمت هم انجام بدید

مرسی. اطلاع داری حین خدمت چطوری میشه انجام داد؟؟

parsiaweb
06-02-2014, 19:55
اره از اصفهان باید بگیری
همه شرکت های مسافربری برای شهریار-کرج اتوبوس دارند من معمولا با بیتا -15 میرفتم

بیشترشون 90% از قم تهران میان
ببین یا باید رباط پیاده بشی یا شهریار
پادگان اسمش پرندک ه ولی توی یه بیابون ه
معولا برای برگشت از مرخصی زمانی که میرسی ساعت 4 یا 5 صبحه که خوب توی اون زمان شهریار و رباط تاکسی بهتر پیدا میشه

نگران نباش یکبار که بیایی مرخصی تمام راه ها دستت میاد

زمانی که من 02 بودم امیر پوردستان امد گفت 02 بخاطر اینکه امکاناتش ضعیفه همه استان خودشون یا استان همجوار میافتند

داداش خیلی حال دادی، دمت گرم:n16:

greenmidi
06-02-2014, 20:12
آیا در حین خدمت درجه تشویقی داده میشه؟

Re zA
06-02-2014, 20:21

این سوال و جدی پرسیدی ؟؟؟!!!!

SNOW PATROL
06-02-2014, 20:28

بله دریگان ما که ناجا بودیم دریک مورد چند نفر درجه تشویقی گرفتند ...

tapatalk

holyboy
06-02-2014, 22:16
دوستان یه لیسانسه با بسیجی فعال درجش چی میشه؟

saeidrezay
06-02-2014, 23:12
دوستان یه لیسانسه با بسیجی فعال درجش چی میشه؟

بسیجی بودن لاخ درجه سرباز ارتباطی نداره ستوان

saeidrezay
06-02-2014, 23:13

تو خدمت گروهبان و ستوان و سرباز صغر چون همه وظیفه هستن فرق آنچنانی ندارن
امون از دست اون هایی که جو گیر میشن تو خدمت و میخوان عقده های خودشون رو خالی کنن

obalit88
07-02-2014, 00:37
مرسی. اطلاع داری حین خدمت چطوری میشه انجام داد؟؟

فرقی نداره که شما در حین خدمت باشی یا هنوز اعزام نشده باشی
در هر دو صورت روش یکسان هست، به بنیاد مراجعه میکنین و اونا براتون یه سازمانی رو معرفی میکنن که باهاش پروژه رو انتخاب میکنید.
تنها تفاوتش اینه که درحین خدمت شما دست و بالت بیشتر بستست و کمتر امکان مراجعه به اینور اونور رو داری تا بتونی پروژۀ مناسبنی رو برا خودت پیدا کنی

M.OLYAEE90
07-02-2014, 02:38
سلام دوستان
تو سال 89 معافیت تحصیلی گرفتم و تمدید کردم
کارت سبز دارم بسیج هم سابقه دارم
92.12.1 اعزامم افتادم 01
حالا شاید بتونم بندازمش نیرو انتظامی
ارتش استان ما داره اما از شهر ما دوره
به نظر شما
1. نیرو انتظامی برم یا نه ؟ اگه برم بعد میام تو شهر خودم ؟
2. کارت سبز میگن از دی یه قانون اومده تو ارتش تاثیر داره (خودم جایی ندیدم) تاثیر داره ؟
3. کسری خدمت من مطابق سال 89 یا 92 ؟
4. روز اول گوشی ببرم تحویل بدم موقع برگشت بگیرم ؟

oosfarhad
07-02-2014, 05:02
اساتید گرام
من یه وضعیت پیچیده دارم منو راهنمایی کنید ممنون میشم .
من صبح شنبه اعزام هستم.
وضیتم به صورت سالم ارسال شده / به خاطر این که دنبال پذیرش بودم
پام قبلا شدید شکسته در حد پیچ و پلاک
1 هفته پیش فهمیدم ارتوروز زانو دارم / ولی اطلاع ندادم چون میخواستم اعزامم عقب نیوفته
سوال من اینه : من میتونم روز اول یا دوم اموزشی به بهداری مراجعه کنم برا این مشکل و برم برا کمسیون ؟ (معاف از رزم من 100% هست . صافی کف پا / ارتورز/شکستگی استخوان بزرگ و پیچ شدن / واریکوسل درجه 2)
تجدید دوره نمیشم ؟
همون روز میرم برا کمسیون ؟
دکتر پادگان این قدرت رو داره که به فرمانده بگه منو از رزه و دویدن معاف کنن؟
ارتش هستم / نیرو هوایی
ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

Mehran kayot
07-02-2014, 11:10
اقایون من افتادم جهرم نیرو انتظامی:n01:
دستغیب جهرم

نبود؟ :n18:

alireza-1991
07-02-2014, 11:15
دستغیب جهرم

از شیرازین ؟

AMIR MOHAMMAD . M
07-02-2014, 11:18
سلام و خسته نباشید برادران عزیز...یه راهنمایی میخواستم. من7 ماه خدمتم و بابام رفت پادگانش و بعد یه هفته الان یه نامه ای اومده محرمانه و توش نوشته 4 ماه کسری ...حالا باید چیکار کنم؟ مراحل بعدی چیه که کسری بگیرم.؟

اگه اشتباه نکنم بعدش باید برید +10 ثبتش کنید بعد هم یگان خودتون . البته فکر کنم ثبت در ستاد کل یگان خدمتتون هم لازم باشه که اگه بری +10 خودش راهنمایی میکنه

دوستان کسی که بعد از آموزشی به یه شهر دیگه تقسیم شده رو چه جوری میشه درخواست داد به شهر خودش منتقل بشه ؟ از کجا باید اقدام کرد ؟ معاف از رزم هم باشه و نیاز به پیگیری درمان

باید به نیرو انسانی یگانت مراجعه کنی و اونجا درخواست بدی که البته اگه قبلش بتونی یه استشهاد از اهالی محل و امام جمعه شهرتون و ... بیاری که فلان مشکل خانوادگی ( مثلا کمک خرج خانواده ) رو داری یا اینکه نیاز به درمان هست و با مدرک بگی که امکانات لازم در این شهر نیست و... خیلی میتونه کمک کننده باشه.

فرقی نداره که شما در حین خدمت باشی یا هنوز اعزام نشده باشی
در هر دو صورت روش یکسان هست، به بنیاد مراجعه میکنین و اونا براتون یه سازمانی رو معرفی میکنن که باهاش پروژه رو انتخاب میکنید.
تنها تفاوتش اینه که درحین خدمت شما دست و بالت بیشتر بستست و کمتر امکان مراجعه به اینور اونور رو داری تا بتونی پروژۀ مناسبنی رو برا خودت پیدا کنی

:12:
اگه تو یگان خدمتیت هم قسمتی باشه که امکان زدن نامه پروژه و نیاز به انجام یک پروژه رو داشته باشه ( معمولا نیاز دارن و قسمتی به نام مهندسی هست ) ، میتونی از این طریق اقدام کنی.
یه تجربه هم که اگه از طریق بنیاد اقدام کردی به هیچ کس نگو و بعد از گرفتن کسری خیلی خوشحال نامه رو بزار جلوشون چون در غیر این صورت ممکنه اذیتت کنن.

اساتید گرام
من یه وضعیت پیچیده دارم منو راهنمایی کنید ممنون میشم .
من صبح شنبه اعزام هستم.
وضیتم به صورت سالم ارسال شده / به خاطر این که دنبال پذیرش بودم
پام قبلا شدید شکسته در حد پیچ و پلاک
1 هفته پیش فهمیدم ارتوروز زانو دارم / ولی اطلاع ندادم چون میخواستم اعزامم عقب نیوفته
سوال من اینه : من میتونم روز اول یا دوم اموزشی به بهداری مراجعه کنم برا این مشکل و برم برا کمسیون ؟ (معاف از رزم من 100% هست . صافی کف پا / ارتورز/شکستگی استخوان بزرگ و پیچ شدن / واریکوسل درجه 2)
تجدید دوره نمیشم ؟
همون روز میرم برا کمسیون ؟
دکتر پادگان این قدرت رو داره که به فرمانده بگه منو از رزه و دویدن معاف کنن؟
ارتش هستم / نیرو هوایی
ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

با هماهنگی فرمانده گروهان میتونی به بهداری مراجعه کنی و اقدام کنی ولی دوتا نکته هست:
1. من تو سپاه بودم و بعد از حدود یک هفته یه دکتر کمیسیون اومد بعد گفتن اونایی که میخوان برا معافی و غیره اقدام کنن بیان برن و همینجا تجدید دوره هستن.
2. دوست من همین شرایط شما براش پیش اومد که همون چند روز اول فرستادنش مرخصی که پیگیری کنه و البته موفق نشد و هنوز داره به آموزشیش ادامه میده و ارتش هست
تبصره : من شیراز بودم و اون تهران ، یعنی اگه من میخواستم پیگیری کنم خیلی زمان نیاز داشت

Mehran kayot
07-02-2014, 11:20
از شیرازین ؟

نه من اصفهانی هستم
شما هم دستغیب جهرم افتادی؟

saeedzakhar
07-02-2014, 12:28
آقا ما اومدیم میان دوره هوراااااا 10 روز بهمون مرخصی دادن.:n19:
من پارسال برج 12 اعضام شدم 22
روز میان دوره دادن از 24 اسفند تا 16 فروردین

ittools
07-02-2014, 12:35
هر کی میدونه پاسخ بده

S!nner
07-02-2014, 13:03
دستغیب جهرم

منم افتادم جهرم
از شیراز هستم:n03:

AMIR MOHAMMAD . M
07-02-2014, 13:12
هر کی میدونه پاسخ بده

پست 20066 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه توضیح مختصری دادم !

محمداهواز
07-02-2014, 14:47
پادگان خوبیه
نسبت به چند سال پیش خیلی بهتر شده
فکر کنم بیشتر سمت کامیاران باشه تا خود کرمانشاه
نگران نباش جای بدی نیست
دمت گرم رفیق
اگه اطلاع بیشتری داری لطف کن بهم بگو

iranch
07-02-2014, 14:50
سلام
تالاسمی مینور نوع آلفا که فوق تخصص خون تائید کرده.درمان نداره و ارثی هست
فقط ماژور و هموگلوبین زیر 10 معاف میشه که من نیستم
آیا معاف از رزم میشه؟

محمداهواز
07-02-2014, 14:56
سلام
تالاسمی مینور نوع آلفا که فوق تخصص خون تائید کرده.درمان نداره و ارثی هست
آیا معاف از رزم میشه؟

فکرکنم معاف ازرزم بشی

iranch
07-02-2014, 14:58
فکرکنم معاف ازرزم بشی
سلام
میشه کمک کنید باید چی کار کنم؟
من دارم از معافیت تحصیلی استفاده کنم
بعد از اینکه درسم تمام شد باید برم دنبالش؟ یا قبلش؟

faramarz_mit
07-02-2014, 15:13
سلام دوستان
تو برگه اعزامم نوشته نيرو دريايي سيرجان (امريه دار)
من از هركي در مورد اينكه اين امريه دارچي هست ميپرسم يه جوابي بهم ميده
يكي ميگه يعني امريه گرفتي تورو به يه نهادي معرفي ميكنن درصورتي كه من اصلا دنبال امريه نرفتم
يكي ميگه براي پذيرش هست
يكي ميگه يعني محل آموزشيت به هيچ وجه عوض نميشه و بايد سيرجان بموني
اين جوابارو از نظام وظيفه گرفتم كه اينارو بهم گفتن
از دوستان اگه كسي اطلاعي داره بهم كمك كنه ممنون ميشم

محمداهواز
07-02-2014, 15:16
سلام
میشه کمک کنید باید چی کار کنم؟
من دارم از معافیت تحصیلی استفاده کنم
بعد از اینکه درسم تمام شد باید برم دنبالش؟ یا قبلش؟
بعد از اینکه درستون تمام شد موقعی که میخواید دفترچه روتکمیل کنید داخل دفترچه فرم پزشکی داره که نوشته اظهارات مشمول درخصوص سوابق بیماری اونجا فرم رو تکمیل میکنی بعدش که رفتی واسه معاینه پزشک بهداری بهشون بگو که مشکلت چیه اونجا واست کمیسیون مینویسه که بری دنبال کارات

محمداهواز
07-02-2014, 15:22
سلام دوستان
يكي ميگه يعني امريه گرفتي تورو به يه نهدي مهرفي ميكنن درصورتي كه من اصلا دنبال امريه نرفتم
يكي ميگه براي پذيرش هست

سلام
من نیروی زمینی سپاه شهدای کرمانشاه افتادم
من هم امریه دار هستم ولی از سه ماه پیش خودم دنبال امریه بودم تا تونستم بگیرم
پس همینطور الکی نیست که به هرکسی امریه دلبخواهی بدن یا باید خودشخص اقدام کنه یا اینکه اشتباه واستون زدن که تا همین هفته وقت داری بریدنبالش واست درستش کنن.شما اول کاری که میکنی میری نظام وظیفه شهرتون ببین واسه کجا واست امریه زدن بعدش به اون سازمان مراجعه میکنی قسمت نیروی انسانی بعدش بهشون میگی که جریان اینه اونا سریعا واست پیگیری میکنن

faramarz_mit
07-02-2014, 15:26
سلام
من نیروی زمینی سپاه شهدای کرمانشاه افتادم
من هم امریه دار هستم ولی از سه ماه پیش خودم دنبال امریه بودم تا تونستم بگیرم
پس همینطور الکی نیست که به هرکسی امریه دلبخواهی بدن یا باید خودشخص اقدام کنه یا اینکه اشتباه واستون زدن که تا همین هفته وقت داری بریدنبالش واست درستش کنن.شما اول کاری که میکنی میری نظام وظیفه شهرتون ببین واسه کجا واست امریه زدن بعدش به اون سازمان مراجعه میکنی قسمت نیروی انسانی بعدش بهشون میگی که جریان اینه اونا سریعا واست پیگیری میکنن

الان واسه شما هم داخل پرانتز نوشتن امريه دار؟

محمداهواز
07-02-2014, 15:30
الان واسه شما هم داخل پرانتز نوشتن امريه دار؟

بله داخل پرانتزنوشته امریه دار

faramarz_mit
07-02-2014, 15:35
بله داخل پرانتزنوشته امریه دار

پس حتما من به يه نهادي معرفي شدم ديگه
الان امريه خوبه ديگه؟
فردا ميرم نظام وظيفه ميپرسم

AMIR MOHAMMAD . M
07-02-2014, 15:39
سلام دوستان
يكي ميگه يعني امريه گرفتي تورو به يه نهادي معرفي ميكنن درصورتي كه من اصلا دنبال امريه نرفتم
يكي ميگه براي پذيرش هست

همیشه هم این نیست که شما بری دنبال امریه یا پذیرش ، گاهی هم اونا میان دنبال شما که بعد از گزینش شما رو پذیرش یا امریه خودشون میکنن که این موراد برا کسایی که آشنا ندارن 100% خوبه البته سوال اینه که شمارو چطوری بدون گزینش امریه کردن ، شما یه پیگری کن ببین میتونی پیدا کنی اونجا کجاست هرچند اگه درمورد طول خدمتش مشکل نداری تغییری تو امریت نده ( البته اگه امکان داشته باشه ) و معمولا امریه باشی تو خدمت راحتی .

( برا من یک ماه مونده به اعزام خودشون تماس گرفتن از طرف ستاد کل ... که میخوایم پذیرشت کنیم . آمار گرفتم آموزشی خوب تو تهران ، یگان نزدیک خونه . ولی اشتباه کردم نرفتم :n04: :n14: ولی هرچی بود گذشت :n20:)

محمداهواز
07-02-2014, 15:39
معلومه که خوبه
ولی ببین واسه کجا واست امریه زدن چون امریه دارها باید24 ماه خدمت کنن
ودوسال سابقه ی کار واست محسوب میشه و امکان استخدامت تو همون ارگان هم هست.اینجا دیگه تصمیم با خودتونه ولی این رو بدون همه با پارتی امریه میگیرن البته سازمان های مهم.فردا برو ببین واست کجا زدن

simon89
07-02-2014, 15:41
دوستان من قبلا واسه معافیت ( کفالت ) اقدام کرده بودم که رد شد..یه برگه استعلام از ثبت احوال (واسه تک پسری) گرفته بودم که همون موقع ضمیمه پروندم شد حالا واسه اینکه بعد از آموزشی بیفتم شهر خودم باید دوباره برم ثبت استعلام بگیرم ببرم نظام وظیفه؟؟؟؟یا اینکه دیگه لازم نیست این کارو انجام بدم!؟

اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه :n01:

محمداهواز
07-02-2014, 15:42
پس حتما من به يه نهادي معرفي شدم ديگه
الان امريه خوبه ديگه؟
فردا ميرم نظام وظيفه ميپرسم

معلومه که خوبه
ودوسال سابقه ی کار واست محسوب میشه و امکان استخدامت تو همون ارگان هم هست.اینجا دیگه تصمیم با خودتونه ولی این رو بدون همه با پارتی امریه میگیرن البته سازمان های مهم.فردا برو ببین واست کجا زدن

AMIR MOHAMMAD . M
07-02-2014, 15:43
معلومه که خوبه

این مورد رو اضافه کنم که اگر به صورت عادی هم خدمت کنید به همون میزان برای شما سابقه کار محسوب میشه.

محمداهواز
07-02-2014, 15:44
همیشه هم این نیست که شما بری دنبال امریه یا پذیرش ، گاهی هم اونا میان دنبال شما که بعد از گزینش شما رو پذیرش یا امریه خودشون میکنن که این موراد برا کسایی که آشنا ندارن 100% خوبه البته سوال اینه که شمارو چطوری بدون گزینش امریه کردن ، شما یه پیگری کن ببین میتونی پیدا کنی اونجا کجاست هرچند اگه درمورد طول خدمتش مشکل نداری تغییری تو امریت نده ( البته اگه امکان داشته باشه ) و معمولا امریه باشی تو خدمت راحتی .

( برا من یک ماه مونده به اعزام خودشون تماس گرفتن از طرف ستاد کل ... که میخوایم پذیرشت کنیم . آمار گرفتم آموزشی خوب تو تهران ، یگان نزدیک خونه . ولی اشتباه کردم نرفتم :n04: :n14: ولی هرچی بود گذشت :n20:)

منم همین رو میگم امریه خوبه ولی جاش مهمه.من واسه امریه ام سه بار گزینش دادم

faramarz_mit
07-02-2014, 15:45
من هيچ پارتي نداشتم
من فقط پروندم بردم سپاه گذاشتم كه از شانس بد انجا هم نيافتادم
من الان از رشت دارم ميرم سيرجان اصلا نميفهمم چرا انجا منو انداختن
اگه امريه باشه برام 21 ماه با 24 ماه فرقي نميكنه

محمداهواز
07-02-2014, 15:46
این مورد رو اضافه کنم که اگر به صورت عادی هم خدمت کنید به همون میزان برای شما سابقه کار محسوب میشه.

نه دوسته عزیز سابقه کار محسوب نمیشه سابقه بیمه محسوب میشه این دوتا باهم خیلی فرق دارن.سابقه کار یعنی اینکه شما دوسال درخدمت یه ارگان بودی و یه نیروی تقریبا متخصص محسوبمیشیو برای استخدام راحت تر هستی

AMIR MOHAMMAD . M
07-02-2014, 15:47
اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه :n01:

کار از محکم کاری عیب نمیکنه چون سربازی یه خاصیتی داره که اگه خودت پشت کارت رو نگیری هیچ کس دیگه پیگیر کارت نسیت .
اگر هم کپی برابر اصل استعلام رو داشته باشی برا یادآوری به اونا کافی هست و یا اگه نداری و دوباره استعلام گرفتی برا بعدا یه برابر اصل ازش داشته باش.

محمداهواز
07-02-2014, 15:48
من هيچ پارتي نداشتم

اگه واست فرقی نداره که خوبه فقط ببین کجا واست امریه گرفتن

Soroush-S
07-02-2014, 18:42
من هيچ پارتي نداشتم

چرا سیرجان افتادی همشهری؟!!:n13: عجیبه . معمولا بچه های رشت آموزشی میفتن نیروی دریایی حسن رود

faramarz_mit
07-02-2014, 18:49
چرا سیرجان افتادی همشهری؟!!:n13: عجیبه . معمولا بچه های رشت آموزشی میفتن نیروی دریایی حسن رود

نميدونم منم فك ميكردم حسن رود ميافتم شانس نداريم كه

mohammad0119
08-02-2014, 00:44
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه بالاخره روز موعود فرا رسید 5ساعت دیگه دارم راه میفتم برم پادگان واسه شروع سربازی
البته بگما سربازی همون 21ماه اولش سخت بقیش راحته
جمیعا خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااحافظ:n 19:

mohammad0119
08-02-2014, 00:50
*به سلامتی اون سربازی که تو ایست بازرسی شیشه مشروبو دید ولی فقط خندید و گفت یک پیک هم به سلامتی دوست دخترم بزنید که امشب عروسیشه *
.
.
.
.
:41:

faramarz_mit
08-02-2014, 00:56
خداحافظ دوست من مواظب خودت باش

holyboy
08-02-2014, 09:45
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه بالاخره روز موعود فرا رسید 5ساعت دیگه دارم راه میفتم برم پادگان واسه شروع سربازی
البته بگما سربازی همون 21ماه اولش سخت بقیش راحته
جمیعا خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااحافظ:n 19:

خداحافظ رفیق :n18:

ittools
08-02-2014, 10:26
پسر عموی منم امروز اعزام شد :n03: رفت عجب شیر :n28: بنده خدا مریض احوال هم بود ولی چاره چیه :n15: میخواد بره اونجا اعتراض بده براش دعا کنید :n11:

paranoid_android
08-02-2014, 10:52
پسر عموی منم امروز اعزام شد :n03: رفت عجب شیر :n28: بنده خدا مریض احوال هم بود ولی چاره چیه :n15: میخواد بره اونجا اعتراض بده براش دعا کنید :n11:
آخ آخ آخ.. یادش میره آقا.. خدا بهش صبر بده:n02:

iranch
08-02-2014, 10:52
دوستان معاف از رزم در کارت قید میشه؟ یا هیچ فرقی با کارت های افرا ددیگه نداره؟

paranoid_android
08-02-2014, 10:56
هیچ فرقی با کارت های عادی نداره..

ali_santoz
08-02-2014, 11:41
سلام به همه من تو برگه سفیدم زده ستاد فرماندهی کل سپاه و آموزشی هم آیت ا..خاتمی یزد!!!!!
از یه نفر از دوستان پرسیدم گفت سپاه محمد رسول ا.... (ص) افتادی!!!!!
همچین چیزی امکان داره اصلا؟؟؟
سوال بعدیمم اینه که رفتم سپاه کارای گواهی تکمیلیم رو انجام دادم یه برگه دادن توش گفتهچه دورههایی رو گذروندم و یه سری مدارک گفته پیوستش کن ببر محل آموزشیت!!!! 2قطعه عکس با لباس خاکی زمینه قرمزم زده!!!!!واقعا با لباس خاکی میخواد یا عکس معمولی ببرم؟؟؟

Soroush-S
08-02-2014, 13:23
دوستان ، برای معرفی باید به مرکز آموزش مراجعه کنیم یا آدرس محل مراجعه؟ (افتادم 02)

paranoid_android
08-02-2014, 13:31
دوستان ، برای معرفی باید به مرکز آموزش مراجعه کنیم یا آدرس محل مراجعه؟ (افتادم 02)
محل مراجعه

faramarz_mit
08-02-2014, 13:44
سلام خوبي؟
تو چطور افتادي 02 ولي من سيرجان؟ :n03::n03::n03:

AMIR MOHAMMAD . M
08-02-2014, 14:04

اطلاعات داخل چیپ ذخیره میشه و روی کارت چیزی نوشته نمیشه.

سلام به همه من تو برگه سفیدم زده ستاد فرماندهی کل سپاه و آموزشی هم آیت ا..خاتمی یزد!!!!!
از یه نفر از دوستان پرسیدم گفت سپاه محمد رسول ا.... (ص) افتادی!!!!!
همچین چیزی امکان داره اصلا؟؟؟

منظور از ستاد فرماندهی کل سپاه ارگان بکار گیرنده هست یعنی شما مطلع باش که سپاه افتادی حالا نیروی زمینی ، دریایی ، ستاد مشترک و ... تو آموزشی مشخص میشه

Soroush-S
08-02-2014, 14:10
سلام خوبي؟
تو چطور افتادي 02 ولي من سيرجان؟ :n03::n03::n03:

نمیدونم! باید حسن رود میفتادیم:n15:حداقل محل خدمتت ممکنه رشت یا انزلی باشه ولی واسه من که خارج استانه! گیلان که نیروی زمینی نداره:n13: داره؟

arminx
08-02-2014, 14:15
آقا منم افتادم نیرو هوایی ارتش- منطقه هوایی اصفهان. کسی میدونه چطوریه؟ کنار فرودگاهه. پادگان شهید بابایی.:n13:

faramarz_mit
08-02-2014, 14:21
نمیدونم! باید حسن رود میفتادیم:n15:حداقل محل خدمتت ممکنه رشت یا انزلی باشه ولی واسه من که خارج استانه! گیلان که نیروی زمینی نداره:n13: داره؟

نميدونم نيرو زميني داره يا نه فقط اينو فهميدم كه سيرجان جاي خوبي نيست:n03:

Amin_0913
08-02-2014, 14:24
سلام
مدارکی مثل دوره CCNA توی دوران خدمت به درد میخوره؟
مخصوصا برای دیپلمه ها؟

Aftermach
08-02-2014, 14:33
سلام دوستان.من لیسانس عمران دارم افتادم 05 ارتش.می خواستم بپرسم هنگام تقسیم طبق گفته دوستان عمران کد نمی خوره یعنی میشه کار اداری؟
و اینکه بدون بند پ کجا تقسیم میکنن؟ و اینکه میگن کسی اموزشی بره شهرستان بقییه خدمتو تو شهر خودشه درسته؟با توجه به اینکه من از تهرانم.
با تشکر

iranch
08-02-2014, 14:37
اطلاعات داخل چیپ ذخیره میشه و روی کارت چیزی نوشته نمیشه.

منظور از ستاد فرماندهی کل سپاه ارگان بکار گیرنده هست یعنی شما مطلع باش که سپاه افتادی حالا نیروی زمینی ، دریایی ، ستاد مشترک و ... تو آموزشی مشخص میشه

میشه بیشتر توضیح بدهید؟
یعنی کارت موقع استخدام یا جایی ارایه بدیوبزنن سیستم راحت میفهمند که معاف از رزم بودی؟

ehsanoof
08-02-2014, 14:53
سلام به همه دوستان عزیز
بالاخره خدمت مقدس هم شروع داره میشه
92/12/1 یا همون اسفند خدمون
حقیقتش بچه من چندتا سوال داشتم که خدایش دونستنشون برام خیلی مهم هست واقعا از روزی که برا ثبت نام سربازی کارامو شروع کردم تا همین الان تو ذهنمه که میخوام از دوستای عزیز خودم بپرسم
من اموزشیم افتاده شهید باهنر کرمان نیروی انتظامی معاف از رزم هم هستم متاهل هستم و خودم کرمانیم فاصله خونه تا مرکز اموزشی کلا 10 دقیقه هست با کورس تاکسی
1-میخواستم بدونم کلا این مرکز اموزش چطوره؟
2-بین نیروی انتظامی و سپاه و ارتش کدوم بهتره؟
3-مهمترین سوالم مربوط به عید هست که مرخصی بهمون میدن یا نه؟اگه بدنن چقدره؟
4-بعد اموزشیم وضعیتم چطوره چون متاهلم و میندازنم کرمان که شهر خودمه میخواستم بدونم شیف کاری نیروی انتظامی چطوره که مثلا ارتش 7 تا 2 هست نیروی انتظامی هم حساب کتاب داره یا هر جور دیگست؟مثلا صبا باید بری یا بعدازظهر ها یا شیا ؟
شرمنده همگی واقعا دونستن جواب این سوالا برام شده تومور مغزی خیلی برام مهمن
از همگی هم ممنونم
در ضمن بچه ها الان یادم افتاد بگم من که الان نیرو انتظامی افتادم میتونم برم حوضه نظام وظیفه شهرمون تقاضاکنم خودمو ارتش بندازم؟اصلا به صلاح هست؟

holyboy
08-02-2014, 15:28
سلام به همه دوستان عزیز
حقیقتش بچه من چندتا سوال داشتم که خدایش دونستنشون برام خیلی مهم هست واقعا از روزی که برا ثبت نام سربازی کارامو شروع کردم تا همین الان تو ذهنمه که میخوام از دوستای عزیز خودم بپرسم
من اموزشیم افتاده شهید باهنر کرمان نیروی انتظامی معاف از رزم هم هستم متاهل هستم و خودم کرمانیم فاصله خونه تا مرکز اموزشی کلا 10 دقیقه هست با کورس تاکسی
4-بعد اموزشیم وضعیتم چطوره چون متاهلم و میندازنم کرمان که شهر خودمه میخواستم بدونم شیف کاری نیروی انتظامی چطوره که مثلا ارتش 7 تا 2 هست نیروی انتظامی هم حساب کتاب داره یا هر جور دیگست؟مثلا صبا باید بری یا بعدازظهر ها یا شیا ؟
از همگی هم ممنونم
در ضمن بچه ها الان یادم افتاد بگم من که الان نیرو انتظامی افتادم میتونم برم حوضه نظام وظیفه شهرمون تقاضاکنم خودمو ارتش بندازم؟اصلا به صلاح هست؟

شرمنده من چند تایی رو که بلدم جواب میدم.
ظاهرا سپاه بهتره.مرخصی هم میدن.متاهل ها هم تو شهر خودشون میفتن.در مورد تقاضا هم اگه یه پارتی آنچنانی داشته باشی شاید بشه فکر نکنم راحت بشه

AMIR MOHAMMAD . M
08-02-2014, 15:30
میشه بیشتر توضیح بدهید؟
یعنی کارت موقع استخدام یا جایی ارایه بدیوبزنن سیستم راحت میفهمند که معاف از رزم بودی؟

به این راحتی نیست و اون چیپ بیشتر برا خودشون هست ، اگه مثلا بخوای زن بگیری کارتو نشون میدی تموم میشه ولی یه موقع بخوای یه جای خاص استخدام شی خودشون میرن سابقتو از بیخ درمیارن.

ehsanoof
08-02-2014, 15:32
شرمنده من چند تایی رو که بلدم جواب میدم.
ظاهرا سپاه بهتره.مرخصی هم میدن.متاهل ها هم تو شهر خودشون میفتن.در مورد تقاضا هم اگه یه پارتی آنچنانی داشته باشی شاید بشه فکر نکنم راحت بشه
خیلی دمت گرم دادا
خیلی هم کمک کردی مرسی
فقط این عید رو چطوری مرخصی میدن منظورم چند روز میدن

holyboy
08-02-2014, 15:34
خیلی دمت گرم دادا
خیلی هم کمک کردی مرسی

من شنیدم البته فقط شنیدم که تعطیلات عید ظاهرا خونه میفرستن شایدم از جایی به جای دیگه فرق کنه

AMIR MOHAMMAD . M
08-02-2014, 15:36
سلام به همه دوستان عزیز
از همگی هم ممنونم

در مورد سوال دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AMIR MOHAMMAD . M
08-02-2014, 15:38
خیلی دمت گرم دادا
خیلی هم کمک کردی مرسی

من خودم دوره طلایی بودم عید فرستادن خونه ولی یکی از دوستان میگفت شاید برا استفاده از سرباز مدت عید رو بفرستن جای دیگه

ehsanoof
08-02-2014, 15:40
یچه ها راستی یه سوال دیگه:n02:
من دانشگاه زاهدان مهندسی مکانیک خوندم یعنی لیسانس ولی بنا به دلایلی دانشگاه فوق دیپلم بهم داد اما تو مدرک نوشته بود رشته مهندسی مکانیک (لیسانس) ولی زیرش نوشته بود بنا به همون دلایل قبل ایشون موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شده خلاصه رفتیم حوزه مدرکو نشون دایم یارو درست نخون و همون لیسانس رو برام ثبت کرد حالا موندم پیشو بگیرم که اشتباه کردین یا خودمو بزنم کوچه علی چپ و با لیسانس برم خدمت یعنی اگه نگم خطر مطری نداره؟
کلا زندگی قشنگی دارم خودم کم کم دارم گیج میشم
بچه ها 1 اسفند 5 شنبه هست اگه شنبه صب بری طوری نی؟اخه 5 شنبه و جمعه که اینا تعطیلا؟
به جون همگی قصد پیچوندن نیست محض اطلاع میگم ها

AMIR MOHAMMAD . M
08-02-2014, 15:47
یچه ها راستی یه سوال دیگه:n02:
من دانشگاه زاهدان مهندسی مکانیک خوندم یعنی لیسانس ولی بنا به دلایلی دانشگاه فوق دیپلم بهم داد اما تو مدرک نوشته بود رشته مهندسی مکانیک (لیسانس) ولی زیرش نوشته بود بنا به همون دلایل قبل ایشون موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شده خلاصه رفتیم حوزه مدرکو نشون دایم یارو درست نخون و همون لیسانس رو برام ثبت کرد حالا موندم پیشو بگیرم که اشتباه کردین یا خودمو بزنم کوچه علی چپ و با لیسانس برم خدمت یعنی اگه نگم خطر مطری نداره؟
کلا زندگی قشنگی دارم خودم کم کم دارم گیج میشم

اگه تو برگه سبزت ثبت شده که سوتی از یارو بوده و تا آخر خدمتت هم کسی پیگیرش نمیشه. ولی مشکلی که بعدا برات پیش میاد یکیش اینه که وقتی خاصتی یه جا استخدام شی هم باید مدرک تحصیلیت رو ارائه بدی هم کارت پایان خدمت ، اونجاست که مشخص میشه تناقض وجود داره و داستان کش دار میشه که این یکی از موارد بود پس حتما برو دنبالش برا تصحیح .

ehsanoof
08-02-2014, 15:58
اگه تو برگه سبزت ثبت شده که سوتی از یارو بوده و تا آخر خدمتت هم کسی پیگیرش نمیشه. ولی مشکلی که بعدا برات پیش میاد یکیش اینه که وقتی خاصتی یه جا استخدام شی هم باید مدرک تحصیلیت رو ارائه بدی هم کارت پایان خدمت ، اونجاست که مشخص میشه تناقض وجود داره و داستان کش دار میشه که این یکی از موارد بود پس حتما برو دنبالش برا تصحیح .
اهان خیلی مرسی
میگم بین فوق دیپلم و لیسانس تو خدمت چقدر فرقه یعنی چه شرایطی از اینا فرق داره از لحاظ سختی کار
اگه بخوام بعد خدمتم برم لیسانسمو بگیرم اون موقع هم احتمال داره کارم گیر کنه چون بعد سربازی حتما باید اول لیسانسمو بگیرم بعد برم سرکار

iranch
08-02-2014, 16:36
به این راحتی نیست و اون چیپ بیشتر برا خودشون هست ، اگه مثلا بخوای زن بگیری کارتو نشون میدی تموم میشه ولی یه موقع بخوای یه جای خاص استخدام شی خودشون میرن سابقتو از بیخ درمیارن.

پس ما که سربازی میریم نمیصرفه معاف از رزم استفاده کنیم
بعد سابقه رو میکشن بیرون فکر میکنن چه مشکلی داشتیم :n13:

T_L_O_T_D
08-02-2014, 18:28
سلام به همه دوستان عزیز
از همگی هم ممنونم
1.هتل نیست
۲.سپاه
۳.فکر‌نکنم! بچه های نیرو انتظامی رو می فرستند کمک یگان های سطح استان
4.هیچ تضمینی که شهر خودتون باشید نیست ولی احتمالش بیشتره، بستگی داره کجا خدمت کنید کلانتری و راهنمایی رانندگی صبح تا ظهر نیستند، یعنی خدمت تو نیرو انتظامی مثل ارتش و سپاه اداری نیست البته باز بستگی داره کجا بیوفتین
۵. قابل تعویض نیست

Sent from my C6903 using Tapatalk 2

holyboy
08-02-2014, 18:40
دوستان مواردی که در دوره آموزشی یاد می گیریم بعدا در دوران خدمت به کار میاد؟یعنی مثلا در دوران بعد از آموزشی اصلا از کار با اسلحه لازمه؟

majid322
08-02-2014, 18:52
دوستان مواردی که در دوره آموزشی یاد می گیریم بعدا در دوران خدمت به کار میاد؟یعنی مثلا در دوران بعد از آموزشی اصلا از کار با اسلحه لازمه؟

بله..مطمئن باشید بسیاری از موارد بدردتون میخوره....همین اسلحه رو اگه نیروی پستی باشید بعدها متوجه میشید که چقدر اهمیت داره نگهداری و تحویل گرفتن و بقیه مواردش...

paranoid_android
08-02-2014, 19:00
اهان خیلی مرسی
میگم بین فوق دیپلم و لیسانس تو خدمت چقدر فرقه یعنی چه شرایطی از اینا فرق داره از لحاظ سختی کار
اگه بخوام بعد خدمتم برم لیسانسمو بگیرم اون موقع هم احتمال داره کارم گیر کنه چون بعد سربازی حتما باید اول لیسانسمو بگیرم بعد برم سرکار
به نظر بنده کاری به این موضوع نداشته باشید.. من هم دقیقا مثل شما بودم، دانشجوی کارشناسی بودم ولی با کاردانی فارغ التحصیل شدم اما با لیسانس به حدمت اعزام شدم و درجه م هم استوار شد، چون به کاردانی بالاتر از گروهبانیکمی نمیدن..
اینکه اینا شما رو بعنوان لیسانس توی سیستم نظام وظیفه ثبت کردن مشکلی نیست که از طرف شما باشه و به سهل انگاری اونا مربوط میشه.. در ضمن روی کارت هوشمند پایان خدمت شما مدرکتون درج نمیشه و فقط درجه رو میزنن.. ممکنه برخی از موقعیت های اداری رو حین خدمت در یگان که برای گرفتنش به حداقل لیسانس نیاز دارید رو از دست بدید.. این موضوع دقیقا برای من اتفاق افتاد.. بنده رو بعنوان لیسانس کامپیوتر برای کارگزینی ستاد فرماندهی ناجا برداشتن و تا آخر خدمتم خیلی راحت بودم و کارم صرفا سیستمی بود، معاون نیروی انسانی فقط سرباز لیسانس می گرفت.. موقع تقسیم هم هشت نفر بودیم که از مرکز آموزش به این یگان منتقل شدیم و بقیه 7 نفر رو دادن راهور و پلیس راه و تا آخر خدمت دهنشون آسفالت شد!
موقع استخدام هم این رو هیچوقت استعلام نمیکنن که شما با چه درجه یا مدرکی به خدمت اعزام شدید! اینکه پایان خدمت دارید براشون کفایت میکنه..
موفق باشید.

ehsanoof
08-02-2014, 19:14
به نظر بنده کاری به این موضوع نداشته باشید.. من هم دقیقا مثل شما بودم، دانشجوی کارشناسی بودم ولی با کاردانی فارغ التحصیل شدم اما با لیسانس به حدمت اعزام شدم و درجه م هم استوار شد، چون به کاردانی بالاتر از گروهبانیکمی نمیدن..
اینکه اینا شما رو بعنوان لیسانس توی سیستم نظام وظیفه ثبت کردن مشکلی نیست که از طرف شما باشه و به سهل انگاری اونا مربوط میشه.. در ضمن روی کارت هوشمند پایان خدمت شما مدرکتون درج نمیشه و فقط درجه رو میزنن.. ممکنه برخی از موقعیت های اداری رو حین خدمت در یگان که برای گرفتنش به حداقل لیسانس نیاز دارید رو از دست بدید.. این موضوع دقیقا برای من اتفاق افتاد.. بنده رو بعنوان لیسانس کامپیوتر برای کارگزینی ستاد فرماندهی ناجا برداشتن و تا آخر خدمتم خیلی راحت بودم و کارم صرفا سیستمی بود، معاون نیروی انسانی فقط سرباز لیسانس می گرفت.. موقع تقسیم هم هشت نفر بودیم که از مرکز آموزش به این یگان منتقل شدیم و بقیه 7 نفر رو دادن راهور و پلیس راه و تا آخر خدمت دهنشون آسفالت شد!
موقع استخدام هم این رو هیچوقت استعلام نمیکنن که شما با چه درجه یا مدرکی به خدمت اعزام شدید! اینکه پایان خدمت دارید براشون کفایت میکنه..
موفق باشید.
خیلی ممنون داداش خیلی حال دادی
مطمعن باشم که طوری نی نه عزیز؟
اگه فهمیدن اونوقت میشه تقصیر خودشون انداخت
یهو نزنن تجدید خدمت :n19:

ali_ranger22
08-02-2014, 19:16
اهان خیلی مرسی

به نظر من که نرو دنبالش، بذار همون لیسانس بری خدمت
برات بهتره
به احتمال خیلی زیاد هم برات شر نمیشه چون تو کاری نکردی تقصیر خودشون بوده
می تونی بزنی زیرش

AMIR MOHAMMAD . M
08-02-2014, 19:26
اهان خیلی مرسی

تو یگان فرق زیاده ولی تو اکثر مراکز آموزشی فوق دیپلم و لیسانس باهم آموزش میبینن.
اینا همش یه ریسکه که شما میتونی قبول کنی میتونی نکنی و امکان افشا شدنش کمه ولی اینو بگم کارت پایان خدمت برا ما پسرا یه سند محسوب میشه .
اگر شما مثلا بخوای در سپاه استخدام بشی تا اونجا که فکرشو نمیکنی اطلاعات شما رو از جاهای مختلف میگیرن که مطمئن باشی و اگه تناقضی داشته باشه فرصت شما از دست میره . درغیر این صورت هر طور که دوست داری میتونی عمل کنی!

پس ما که سربازی میریم نمیصرفه معاف از رزم استفاده کنیم
بعد سابقه رو میکشن بیرون فکر میکنن چه مشکلی داشتیم :n13:

معاف از رزمی زیاد تو استخدام موثر نیست مگر اینه مشکل اساسی داشته باشی و در کل هم مهم اینه که شما خدمت رفتی و از نظر قانونی منعی برا استخدام نداری.

paranoid_android
08-02-2014, 19:53
خیلی ممنون داداش خیلی حال دادی
مطمعن باشم که طوری نی نه عزیز؟
اگه فهمیدن اونوقت میشه تقصیر خودشون انداخت
یهو نزنن تجدید خدمت :n19:
نه بابا تجدید خدمت چیه:n02: ما تو آموزشی مسخره ش رو درآورده بودیم و تیراندازی هی زیر 40 میزدیم، اینا هی میگفتن تجدید آموزشی میکنیمتون.. آخرشم خودشون اونایی که نمره تیراندازیشون پایین بود رو فرمالیته یه بار دیگه بردن میدون تیر و از خودشون نمره رد کردن.. این خبرا نیست.. شما با خیال راحت برو خدمت.. کسی چیزی نمیفهمه.. تا آخر خدمتت ملاک همون برگ سبزیه که توش مدرکت رو زده و همیشه تو پروندت هست.. اگرم یگان یا سازماتی بخواد بکارگیریت کنه ملاکش همون برگ سبزه.

Aftermach
08-02-2014, 20:22
سلام.می خواستم ببینم ایا راهی هست که دوباره برای اموزشی تقسیم بشیم و برگ سبز بیاد.این دو راه به نظرم رسید:
1.درخواست تعویق خدمت
2.درخواست معافیت پزشکی
دوستان خواهشا جواب بدین با توجه به اینکه من اول اسفند اعزامم 05 ایا این راه ها الان جواب میده و اینکه دوباره تقسیم میکنن؟ یا دوباره میندازن 05 ؟
خیلی مهمه.بزرگواری میکنین جواب بدید.

ehsanoof
08-02-2014, 20:34
فدای همه دوستای عزیز که اینقدر به من لطف دارند و ما رو از هیچ کمکی دریغ نمیکنند
حالا توکل به خدا
خدایش من از خدمت بدم نمیاد محیط جدید رو دوست دارم بالاخره که باید رفت فقط این مرخصی عید نوروز برام مهمه
راستی بچه ها یه بار اینو پرسدیم
میگم اگه 5 شنبه نری جاش جمعه یا شنبه بری طوری نی؟اخه یه کار مهم دام برا این میپرسم
دیگه از کجا بازی های میلانو نگاه کنیم تلویزیون دیجیتال نداره که بزنیم شبکه ورزش:n02:
طوری نی انلاین از نت میبینم:n02:

ehsanoof
08-02-2014, 20:38
سلام.می خواستم ببینم ایا راهی هست که دوباره برای اموزشی تقسیم بشیم و برگ سبز بیاد.این دو راه به نظرم رسید:
1.درخواست تعویق خدمت
2.درخواست معافیت پزشکی
دوستان خواهشا جواب بدین با توجه به اینکه من اول اسفند اعزامم 05 ایا این راه ها الان جواب میده و اینکه دوباره تقسیم میکنن؟ یا دوباره میندازن 05 ؟
دوست عزیز شما دقیقا تا 1 اسفند وقت دارین هر در راهی رو که خودتون گفتید رو انجام بدید تا اموزشیتون بیفته اردیبهشت
اینو یکی از مسئولای نظام ظیفه گفت اخه ما دی رفتیم تا تعجیل خدمت شیک اتفاقا قرار شد 05 برم ولی تهرانییا موافقت نکردن دیگه همینجور داشتیم بحث میکردیم اینارو گفت
ولی از من میشنوی برو چون ارتش تو عید تعطیله ما نظامیا باید بریم دو راهی بم جیرفت
باور کن هر چه زودتر بری بهتره
مگه خونه چه خبره اخه

Amin_0913
08-02-2014, 20:40
دوستان از کجا میشه فهمید غیبت داری؟

ehsanoof
08-02-2014, 20:46
دوستان از کجا میشه فهمید غیبت داری؟

تو برگه سفید میزنن

saurron
08-02-2014, 21:13
1.درخواست تعویق خدمت
2.درخواست معافیت پزشکی

منم 05 هستم، شنیدم بهتر شده و اون صفر پنچی که یه زمان همه ازش میترسیدن نیست
نترس هرچی باشه میگذره :n02:

deadboy
08-02-2014, 23:16
منم 05ام.فقط 1 چیزی که شنیدم و یکم گرخیدم این بود که ارتشم میخواد درجه هارو کم کنه یعنی مثل سپاه و ناجا.اگه اینجوری باشه حالمون گرفتس.یعنی یگان کوفتمون میشه با لیسانس.خداکنه شایعه ای بیش نباشه!

ghasemuut
08-02-2014, 23:29
سلام به همه دوستان عزیز
از همگی هم ممنونم

سلام دوست عزیز
من هم مثل شما اعزام 1 اسفند هستم و از بد روزگار افتادم شهید باهنر کرمان
و اما جواب سوالات :
1) این پادگان یکی از مزخرف ترین پادگان های نیروی انتظامی یا بهتر بگم کل نظام وظیفه هست ، به قول چند نفر ، "بدترین جا برای خدمت نیروی انتظامیه و بدترین پادگان نیروی انتظامی باهنر" از لحاظ امکانات پایینه، آب و حمام و دستشویی و آسایشگاه درست و حسابی نداره ، فرماندهاش اکثرا آدمای جالبی نیستن و برخورد جالبی ندارن. من دوستم اردیبهشت اونجا بود و با اینکه ورزشکاره و بدن آماده ای داره واقعا بهش سخت گذشته بود. همیشه به من می گفت برات آرزو می کنم باهنر نیفتی و خاطرات وحشتناکی که از اتفاقایی که براشون افتاده بود می گفت
2) از بین این 3 تا مسلما بدترینش نیروی انتظامیه ، جایی که سرباز معمولا بیگاری می کنه و تحصیلات و درجه سرباز پشیزی ارزش نداره
3) این دوره رو نمی دونم ولی دوره های قبل(البته اسفند رو نمی دونم) مثل اینکه یه 3-4 روز میان دوره مرخصی می دادن ؛ عید رو نمی دونم چون نیروی انتظامی هیچ حساب و کتابی نداره و حتی ممکنه به جای مرخصی عید تقسیممون کنن تو یگان :n28: ، اما برای متاهلا از یکی از دوستان که اونجا آموزشی رفته بود می گفت مثل اینکه از هفته دوم به بعد آخر هفته ها مرخصی می دن ، البته الان نمی دونم چجوری باشه
4) شما چون متاهلی احتمال کرمان افتادنتون زیاده ، اما ساعت کاری اصلا هیچ قاعده ای نداره کلا نیروی انتظامی سیستم تخیلی خودش رو داره، مثلا تو راهور از 8 صبح تا 8 شب خدمت می کنید و تو کلانتری هم معمولا همینجوریه ، تعطیلاتم معمولا معنایی نداره :n27: اما اگه ستاد یا نظام وظیفه یا دادگستری بیفتید سیستمش تقریبا اداریه و 8 تا 2 هستش ، البته احتمالش کمه و به احتمال زیاد یا راهور میفتید که سر چهارراهه یا کلانتری که اونم داستانیه برا خودش :n30:
5) بدون پارتی قطور امکان نداره بتونید کد محل آموزشتونو عوض کنید

حالا از اینا گذشته امیدوارم اونجا ببینمتون و دوره خوبی با هم داشته باشیم

sajad ghebe
08-02-2014, 23:32
سلام بچه ها راستش من افتادم نیروی هوایی ارتش پایگاه نوژه همدان من باید تو تعطیلات نوروز خونه باشم به نظرتون به من مرخصی میدنفقط 7 روز ماسه کارم احتیاج شدید دارم...:n03::n03:

parsiaweb
08-02-2014, 23:34
منم 05ام.فقط 1 چیزی که شنیدم و یکم گرخیدم این بود که ارتشم میخواد درجه هارو کم کنه یعنی مثل سپاه و ناجا.اگه اینجوری باشه حالمون گرفتس.یعنی یگان کوفتمون میشه با لیسانس.خداکنه شایعه ای بیش نباشه!

یعنی به لیسانس چه درجه ای قراره بدن؟؟؟

ghasemuut
08-02-2014, 23:36
آقا منم افتادم نیرو هوایی ارتش- منطقه هوایی اصفهان. کسی میدونه چطوریه؟ کنار فرودگاهه. پادگان شهید بابایی.:n13:

پایگاه هشتم شکاری ،جای خوبیه و امکاناتش هم بد نیست و از همه مهمتر اینکه کلا آموزشی تو نیروی هوایی سخت نمی گذره و کادری هاش آدمای معقولی هستن
یکی از دوستان که 19 بهمن رفته بود که می گفت روز اول پذیرششون کردن و 3-4 روز مرخصی بهشون دادن برای سایز لباس و خرید اقلام مورد نیاز
من خودم 14 سال از بچگیم رو تو خونه های سازمانی این پایگاه گذروندم و واقعا دوست داشتم که آموزشیم یا سربازیم تو این پایگاه باشه اما افتادم نیروی انتظامی باهنر کرمان:n04::n03:

sajad ghebe
08-02-2014, 23:50
کاش یکی جواب ما رو هم میداد ........ دوستان کمک کنید تو عید مرخصی میدن اگه جواب مثبته چند روز .............پایگاه سوم شکاری

deadboy
08-02-2014, 23:57
یعنی به لیسانس چه درجه ای قراره بدن؟؟؟
الان که ستوان 3.اگر کم بشه حتما میشه استوار

کاش یکی جواب ما رو هم میداد ........ دوستان کمک کنید تو عید مرخصی میدن اگه جواب مثبته چند روز .............پایگاه سوم شکاری
بستگی داره.1جا شاید 10 روز.جای دیگه 5 روز شایدم جایی باشه صفر روز!
همش شانسیه دیگه

sajad ghebe
09-02-2014, 00:08
مرسی داداشی.........ایشالا همه به سلامت بریمو برگردیم.......

Amin_0913
09-02-2014, 00:13
تو برگه سفید میزنن

نه منظورم قبل اعزام به خدمته؟
میشه اعتراض کردش بهش؟

Aftermach
09-02-2014, 00:13
1.درخواست تعویق خدمت
2.درخواست معافیت پزشکی
من بیشتر این برام مهمه که دوباره تقسیم میکنند؟ به خصوص بعد از تعویق و اینکه تعویق یه دوره میوفته عقب یا بیشتر؟

Soroush-S
09-02-2014, 00:30
این پادگان 02 کجای تهرانه ؟ پرندکه یا سه راه افسریه؟ ضمنا بعد از آموزشی بیشتر کجاها میفتیم؟

محمداهواز
09-02-2014, 00:33
پادگان شهدای کرمانشاه کسی نیست؟؟؟؟؟
یعنی فقط من اونجاافتادم؟؟؟؟؟:n04::n28:

paranoid_android
09-02-2014, 01:45
نه منظورم قبل اعزام به خدمته؟
میشه اعتراض کردش بهش؟
اعتراض به چی دوست عزیز؟!

علی جعفریی
09-02-2014, 02:24
سلام....من 11روز دیگه یعنی 12/1 اعزامم 02 پرندک...دوستان میدونید ماجرای عید چی میشه..مرخصی میدن تو ارتش..لیسانسم

علی جعفریی
09-02-2014, 02:29
:n05: سلام دوستایه گلم..اعزامی 12/1 02 پرندک نداریم ایاااااا؟؟؟

faramarz_mit
09-02-2014, 02:31
سلام....من 11روز دیگه یعنی 12/1 اعزامم 02 پرندک...دوستان میدونید ماجرای عید چی میشه..مرخصی میدن تو ارتش..لیسانسم

سلام
بستگي داره
ممكنه بدن ممكنه ندن
ولي احتمالا 10 روزي شايد مرخصي بدن

faramarz_mit
09-02-2014, 02:32
:n05: سلام دوستایه گلم..اعزامی 12/1 02 پرندک نداریم ایاااااا؟؟؟

خيليا پرندك افتادن
پستارو ببيني هم قطاراتو پيدا ميكني

علی جعفریی
09-02-2014, 02:35
یه سوال دیگه...دوره کد یعنی چی؟؟؟؟؟ تقسیم شدنه این پادگان برای یگان چه طوریه..اطلاع دارید؟؟

faramarz_mit
09-02-2014, 02:40
یه سوال دیگه...دوره کد یعنی چی؟؟؟؟؟ تقسیم شدنه این پادگان برای یگان چه طوریه..اطلاع دارید؟؟

پست اول نگاه بندازي شايد بهت كمك كنه

M.OLYAEE90
09-02-2014, 02:45

منم 01 افتادم ، منجیل نیرو زمینی داره

saurron
09-02-2014, 07:16
اونایی که 05 کرمان افتادن این دو تا سایت رو ببینن:

حالا اگه درجه لیسانس استوار بشه خیلی بده؟

holyboy
09-02-2014, 09:19
یعنی فقط من اونجاافتادم؟؟؟؟؟:n04::n28:

به شهر ما خوش اومدی.میگن هتله

m.r.devil
09-02-2014, 09:51
برگه سفید من اومد آموزشگاه شهدای وظیفه ناجا 01

عایا کسی هست که مرا همراهی کند؟:n13:

arminx
09-02-2014, 12:51
پایگاه هشتم شکاری ،جای خوبیه و امکاناتش هم بد نیست و از همه مهمتر اینکه کلا آموزشی تو نیروی هوایی سخت نمی گذره و کادری هاش آدمای معقولی هستن
یکی از دوستان که 19 بهمن رفته بود که می گفت روز اول پذیرششون کردن و 3-4 روز مرخصی بهشون دادن برای سایز لباس و خرید اقلام مورد نیاز
من خودم 14 سال از بچگیم رو تو خونه های سازمانی این پایگاه گذروندم و واقعا دوست داشتم که آموزشیم یا سربازیم تو این پایگاه باشه اما افتادم نیروی انتظامی باهنر کرمان:n04::n03:

آقا مرسی خیلی ممنون. ایول همین برام مهمه. الان یعنی پس 1 اسفند نمیبرنمون.من که حتما لباسام باید کوچیک بشه. خیلی کوچیکم از نظر هیکلی.
یه یوال دیگه هم داشتم.من ACL زانو راستم پاره شده و معاف از رزمم. حالا ACL زانو چپمم انگار پاره شده هفته پیش توی ورزش. الان من ممکنه معاف بشم؟ اگه آره چطوری؟
بعد جدن زانوم خالی میکنه و درد داره(آخرین MRI حتی تورم مفصلای زانو رو نشون میداد)، اونحا چی بگم و به کی بگم؟

mv1368
09-02-2014, 13:55
سلام به همه
من اعزام 1/12 افتادم پایگاه هوایی شهید خضرایی،کسی هست اونجا افتاده باشه؟
کسی میدونه تقسیماتش بعد از آموزشی چجوریه؟
راستی نیروی هوایی ارتش هم دوره کد داره یا نه؟

ghasemuut
09-02-2014, 14:38
آقا مرسی خیلی ممنون. ایول همین برام مهمه. الان یعنی پس 1 اسفند نمیبرنمون.من که حتما لباسام باید کوچیک بشه. خیلی کوچیکم از نظر هیکلی.
یه یوال دیگه هم داشتم.من ACL زانو راستم پاره شده و معاف از رزمم. حالا ACL زانو چپمم انگار پاره شده هفته پیش توی ورزش. الان من ممکنه معاف بشم؟ اگه آره چطوری؟
بعد جدن زانوم خالی میکنه و درد داره(آخرین MRI حتی تورم مفصلای زانو رو نشون میداد)، اونحا چی بگم و به کی بگم؟

18 بهمن که اینجوری بوده ولی هیچ چیز در نظام قابل پیش بینی نیست، یهو دیدی شما رو مرخصی ندادن :n13:
نقل به مضمون از دوستی که سه شنبه رفته بود:

"جا اقایون خالی من امروز صبح اعزام بودم باید ساعت 7 صبح میرفتم هشتم شکاری
از اون جایی که چند نفر نصیحتم کرده بودند یکم هم از این ور اطلاع در اوردم دیدم 6 ساعت بریم علاف میشیم
منم 9 رفتم اونجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیدم یه جمعیت کچل اونجاست ,منم دست به موهام نزده بودم
خلاصه تا من رسیدم یه ربع واستادیم بعدم به خط شدیم رفتیم داخل دجبانی کسی هم نگشتمون رفتیم سوار اتوبوس شدیم به سمت منطقه پذیرش
15 دقیقه تو راه بودیم ,تو اتوبوس انواع بی معنی بازیو مسخره بازیو بگو بخند راه انداختیم تا رسیدیم
اونجا به خط شدیم ,گفتن اقا دایی رو بزارید زمین ,تو افتاب هم بودیم یکم گرم شدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه 45 دقیقه طول کشید کارا پذیرش ,بعد هم مسئول اموزش اومد یکم ارشادمون کرد
بعد هم گفتن دوستان عزیز فعلا تا 2 شنبه هفته دیگه برید مرخصی ,لباسو کاراتونو بکنید تا ببینیم چی میشه
ما هم گفتیم باشه سوار اتوبوس شدیم اومدیم خونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این بود داستان روز اول خدمت من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن: ارتش خیلی چیزایی که میداده رو حذف کرده
به ما گفتم زیر پوش و شرت بخرید بهتون نمیدیم / لباس گرم کن بخرید نمیدیم / حوله و دمپایی بخرید بهتون نمیدیم
یه صندلی هم گفتن بخرید "

برای معافیت هم از طریق بهداری پادگان تو آموزشی می تونید اقدام کنید معمولا خودشون می پرسن کسی شرایط یا بیماری خاص داره یا نه و اگه نپرسیدن هم خودتون می تونید پیگیر بشید و از طریق بهداری اقدام کنید البته ازشون بپرسید که تا چه حد امکان معاف شدنتون هست چون با این شرایط جدید که به افراد رو به موت هم فقط معاف از رزم می دن الکی وقت خودتون رو تلف نکنید چون به خاطر کمسیون های زیادی که باید برید ممکنه غیبت هاتون تو آموزشی زیاد بشه و تجدید دوره بشید

oosfarhad
09-02-2014, 15:07

سلام اقا قاسم ارادت / اقا اوندفعه من هی استرس داشتم کلی به من روحیه دادی مرسی
...................................
ارمین
من دیروز اونجا بودم :n02:
اقا استرس اصلا نداشته باش
رفتارشون باهامون خوب بود با این که دیپلم بودیم / تشر اصلا نمیزدن / یکم فقط این سرباز صفر ها چس کلاس میذاشتن که اونارم ادم حساب نمیکردیم :n02:
10 روز هم بهمون مرخصی دادن :n19:شما هم احتمالا همین طور هست وضعیتتون
من یکم وضعیتم مشابه شماست
حالا نمیدونم شما معاف از رزم شدی یا نه ؟
منم پام مشکل داره اما متاسفانه دفترچم به صورت سالم ارسال شده
من دیروز که از چند تا این افسر ها سوال کردم برا گرفتن معاف از رزم وسط دوره همشون گفتن تجدید دوره میشی
البته نذاشتن برم بهداری با دکتر حرف بزنم گفتن هفته دیگه که اومدی برو
حالا هفته دیگه که رفتم امار کامل میگیرم

از چند تا از سربازا و دجبان ها که پرسیدم گفتن خیلی بهتون سخت نمیگیرن و رفتارشون باهاتون خوبه
روز اول که رفتی اول برو دم بوفه بیرون پادگان یه سرباز خیلی گل و کار درست اونجاس یه چایی ازش بگیر یکم هم باهاش اختلاط بکن و امار بگیر

منم مثل خودت هیکلم کوچیکه
لباس که دادن همه لارج بود اور هم ایکس لارج پوتین هام همه 41
لباس من اینقدر بزرگ بود که یه نفر دیگه هم مثل خودم توش جا میشد
طالقانی که رفتم لباس نیرو هوایی نایاب بود
منم دادم کوچیک کنن برام
پوتین هاتو حتما عوض کن که خیلی اشغاله
پوتین ارک بگیر هم سبکه هم نرم پا توش راحته
پوتین رو باید 20-25 تومن سر بدی

محمداهواز
09-02-2014, 15:59
به شهر ما خوش اومدی.میگن هتله

مرسی داداش
اگه آماری از اونجاداری ممنون میشم اگه در اختیارمون بزاری

محمداهواز
09-02-2014, 16:02
اگه کسی آموزشگاه شهدا کرمانشاه افتاده اعلام حضور کنه:n11:

saeid127
09-02-2014, 16:26
برگه سفید من اومد آموزشگاه شهدای وظیفه ناجا 01

عایا کسی هست که مرا همراهی کند؟:n13:

من و 3 تا دیگه از دوستام اونجاییم. از کدوم شهر هستید؟

parsiaweb
09-02-2014, 16:28
الان که ستوان 3.اگر کم بشه حتما میشه استوار

داداش یه بنده خدایی که 01 ارتش بوده توی وبلاگش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جواب یکی که اول اسفند اعزامه در مورد درجه رو اینطوری داده :

سوال : 3- درجه ما که لیسانس هستیم مثل سابق ستوان 3 هست یا تبدیل شده به استوار تمام؟
پاسخ : 3- نه! در ارتش چیزی به نام استوار وظیفه وجود خارجی ندارد!

شما از کجا شنیدی درجه ها رو میخوان کم کنن؟؟ چون درجه ها در واقع کم شده یکی - دوساله، قبلا به لیسانس ستوان دوم میدادن الان ستوان سوم.

holyboy
09-02-2014, 16:45
مرسی داداش
اگه آماری از اونجاداری ممنون میشم اگه در اختیارمون بزاری

ما همینا از دستمون بر آمد مال کسایی هست که اینجا بودن امیدوارم راضی باشی

AMIR MOHAMMAD . M
09-02-2014, 16:53
داداش یه بنده خدایی که 01 ارتش بوده توی وبلاگش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جواب یکی که اول اسفند اعزامه در مورد درجه رو اینطوری داده :

سوال : 3- درجه ما که لیسانس هستیم مثل سابق ستوان 3 هست یا تبدیل شده به استوار تمام؟

شما از کجا شنیدی درجه ها رو میخوان کم کنن؟؟ چون درجه ها در واقع کم شده یکی - دوساله، قبلا به لیسانس ستوان دوم میدادن الان ستوان سوم.

در مورد درجه ها کم و زیاد نشده ( هر چند به حال سرباز فرقی نداره ) بلکه درصد اختصاص درجه کم شده.
مثلا آخر آموزشی به لیسانسه ها اینطور درجه میدن 20% ستوان 2 ، 50% ستوان 3 و 30% گروهبانی ( تو سپاه میگفتیم 3موز 2یا 1 خیار :n02: ) که بستگی به عملکرد سرباز در آموزشی داره.
البته تو ارتش خیلی دقیق تر به درجه توجه میشه ، مثل معدل مدرک و رشته تحصیلی و ...
ناجا هم الکی درجه میدن و سپاه هم بین این دوتا قرار داره .

محمداهواز
09-02-2014, 17:41

ما همینا از دستمون بر آمد مال کسایی هست که اینجا بودن امیدوارم راضی باشی
مرسی از لطفت ولی اگه یکی پیدا میشد ک خودش اونجا بود عالی میشد

Mohammad King
09-02-2014, 18:28
در مورد درجه ها کم و زیاد نشده ( هر چند به حال سرباز فرقی نداره ) بلکه درصد اختصاص درجه کم شده.
مثلا آخر آموزشی به لیسانسه ها اینطور درجه میدن 20% ستوان 2 ، 50% ستوان 3 و 30% گروهبانی ( تو سپاه میگفتیم 3موز 2یا 1 خیار :n02: ) که بستگی به عملکرد سرباز در آموزشی داره.
البته تو ارتش خیلی دقیق تر به درجه توجه میشه ، مثل معدل مدرک و رشته تحصیلی و ...
ناجا هم الکی درجه میدن و سپاه هم بین این دوتا قرار داره .

سلام

30% استواری میدن

parsiaweb
09-02-2014, 18:50

همشهری، شما که آبان تا دی ( درست میگم؟ ) آموزشی بودی اونم 02 بیا یه زحمت بکش بگو وضعیت درجه ها چطور بود؟ به لیسانس ها چه درجه ای دادن؟؟ چه چیزایی رو برای درجه دادن در نظر گرفتن؟ و اینکه الان که تقسیم شدی درجه چقدر توی راحتی سرباز نقش داره؟؟
دمت گرم

parsiaweb
09-02-2014, 18:52
سلام

30% استواری میدن

آقا اصلا میگن چیزی به اسم استوار وظیفه توی ارتش تعریف نشده ! حالا سپاه و نیروی انتظامی رو نمیدونم

arminx
09-02-2014, 19:55
18 بهمن که اینجوری بوده ولی هیچ چیز در نظام قابل پیش بینی نیست، یهو دیدی شما رو مرخصی ندادن :n13:
نقل به مضمون از دوستی که سه شنبه رفته بود:

"جا اقایون خالی من امروز صبح اعزام بودم باید ساعت 7 صبح میرفتم هشتم شکاری
از اون جایی که چند نفر نصیحتم کرده بودند یکم هم از این ور اطلاع در اوردم دیدم 6 ساعت بریم علاف میشیم
منم 9 رفتم اونجا
دیدم یه جمعیت کچل اونجاست ,منم دست به موهام نزده بودم
خلاصه تا من رسیدم یه ربع واستادیم بعدم به خط شدیم رفتیم داخل دجبانی کسی هم نگشتمون رفتیم سوار اتوبوس شدیم به سمت منطقه پذیرش
15 دقیقه تو راه بودیم ,تو اتوبوس انواع بی معنی بازیو مسخره بازیو بگو بخند راه انداختیم تا رسیدیم
اونجا به خط شدیم ,گفتن اقا دایی رو بزارید زمین ,تو افتاب هم بودیم یکم گرم شدیم

یه 45 دقیقه طول کشید کارا پذیرش ,بعد هم مسئول اموزش اومد یکم ارشادمون کرد
بعد هم گفتن دوستان عزیز فعلا تا 2 شنبه هفته دیگه برید مرخصی ,لباسو کاراتونو بکنید تا ببینیم چی میشه
ما هم گفتیم باشه سوار اتوبوس شدیم اومدیم خونه
این بود داستان روز اول خدمت من

پ.ن: ارتش خیلی چیزایی که میداده رو حذف کرده
به ما گفتم زیر پوش و شرت بخرید بهتون نمیدیم / لباس گرم کن بخرید نمیدیم / حوله و دمپایی بخرید بهتون نمیدیم
یه صندلی هم گفتن بخرید "

برای معافیت هم از طریق بهداری پادگان تو آموزشی می تونید اقدام کنید معمولا خودشون می پرسن کسی شرایط یا بیماری خاص داره یا نه و اگه نپرسیدن هم خودتون می تونید پیگیر بشید و از طریق بهداری اقدام کنید البته ازشون بپرسید که تا چه حد امکان معاف شدنتون هست چون با این شرایط جدید که به افراد رو به موت هم فقط معاف از رزم می دن الکی وقت خودتون رو تلف نکنید چون به خاطر کمسیون های زیادی که باید برید ممکنه غیبت هاتون تو آموزشی زیاد بشه و تجدید دوره بشید

مرسی قاسم جون خیلی خیالمو راحت کردی از این نظر. اما یه چیزی مشکوکه، فک نکنم به ما 10 روز مرخصی بدن. چون 10 روز دیگه که اونا میان ما هم اعزام میشیم، یعنی 1 اسفند...
ما رو نگه میدارن شاید :n28::n28:

AMIR MOHAMMAD . M
09-02-2014, 20:00
سلام

30% استواری میدن

حالا اسمش یادم رفته بود همون
3موز 2 یا 1 خیار خودمونه دیگه
:n02:

آقا اصلا میگن چیزی به اسم استوار وظیفه توی ارتش تعریف نشده ! حالا سپاه و نیروی انتظامی رو نمیدونم

شما اگه تو خیابون درجه سربازا رو یه نگاه بندازی میبینی که استوار هم داریم یا یه سری بری سمت میدون سبلان و چهاراه قصر دژبانای دم در رو ببینی مشخص میشه.:n01:

arminx
09-02-2014, 20:00
سلام اقا قاسم ارادت / اقا اوندفعه من هی استرس داشتم کلی به من روحیه دادی مرسی
...................................
ارمین
من دیروز اونجا بودم :n02:
اقا استرس اصلا نداشته باش
رفتارشون باهامون خوب بود با این که دیپلم بودیم / تشر اصلا نمیزدن / یکم فقط این سرباز صفر ها چس کلاس میذاشتن که اونارم ادم حساب نمیکردیم :n02:
10 روز هم بهمون مرخصی دادن :n19:شما هم احتمالا همین طور هست وضعیتتون
من یکم وضعیتم مشابه شماست
حالا نمیدونم شما معاف از رزم شدی یا نه ؟
منم پام مشکل داره اما متاسفانه دفترچم به صورت سالم ارسال شده
من دیروز که از چند تا این افسر ها سوال کردم برا گرفتن معاف از رزم وسط دوره همشون گفتن تجدید دوره میشی
البته نذاشتن برم بهداری با دکتر حرف بزنم گفتن هفته دیگه که اومدی برو
حالا هفته دیگه که رفتم امار کامل میگیرم

از چند تا از سربازا و دجبان ها که پرسیدم گفتن خیلی بهتون سخت نمیگیرن و رفتارشون باهاتون خوبه
روز اول که رفتی اول برو دم بوفه بیرون پادگان یه سرباز خیلی گل و کار درست اونجاس یه چایی ازش بگیر یکم هم باهاش اختلاط بکن و امار بگیر

منم مثل خودت هیکلم کوچیکه
لباس که دادن همه لارج بود اور هم ایکس لارج پوتین هام همه 41
لباس من اینقدر بزرگ بود که یه نفر دیگه هم مثل خودم توش جا میشد
طالقانی که رفتم لباس نیرو هوایی نایاب بود
منم دادم کوچیک کنن برام
پوتین هاتو حتما عوض کن که خیلی اشغاله
پوتین ارک بگیر هم سبکه هم نرم پا توش راحته
پوتین رو باید 20-25 تومن سر بدی

آقا فک کنم مارو نیگه دارن. شما رو گذاشتن با ما با هم آموزش بدن احتمالا :دی
پوتین رو که شنیدم حتما باید عوض کرد. پوتین رو میشه کفی طبی توش انداخت یا گیر میدن؟ چکشم باید بهش زد؟
چند گرفت واسه لباسا؟ خوب من قدم 165 تاست. شماره پامم 39 یا 40.
دمت گرم فرهاد جون
آق خیلی حال دادی
حالا بات حرف میزنم حسابی و اونجا میبینمت. یه ربع جدن تو اتوبوس؟ مگه کجا بردن؟ اصن اونجا میدون تیر هم داره؟ خیلی نزدیکه به فرودگاه که! نزنیم هواپیما رو بندازیم :n02:

oosfarhad
09-02-2014, 20:37
آقا فک کنم مارو نیگه دارن. شما رو گذاشتن با ما با هم آموزش بدن احتمالا :دی
پوتین رو که شنیدم حتما باید عوض کرد. پوتین رو میشه کفی طبی توش انداخت یا گیر میدن؟ چکشم باید بهش زد؟
چند گرفت واسه لباسا؟ خوب من قدم 165 تاست. شماره پامم 39 یا 40.
دمت گرم فرهاد جون
آق خیلی حال دادی
حالا بات حرف میزنم حسابی و اونجا میبینمت. یه ربع جدن تو اتوبوس؟ مگه کجا بردن؟ اصن اونجا میدون تیر هم داره؟ خیلی نزدیکه به فرودگاه که! نزنیم هواپیما رو بندازیم :n02:

:n03::n15:اقا اینا 7 روز مرخصی دادن
من اصن حواسم نبود ,حالا که برگه مرخصی رو دیدم دیدم 7 روزه / اینقد برا مرخصی خوشحال بودم اصن حواسم به تاریخش نبود :n02:خوب شد دیدم
پوتینو حتممممممممما عوض کن برا تو که زانوت خرابه واجب تره / من خونه یه 2 مین پا کردم پوتینا خودشون رو اصن داشتم شهید میشدم
نه این پوتین جدیدا دیگه چکش زدن نمیخواد / کفی هم میتونی بندازی کسی با پوتینت کاری نداره
کفش رو من 20 سر دادم
لباس هم از من 15 گرفت برا کوچیک کردن / البته اینجا رفت تو پاچم تر زده به اورم خیلی کوچیک کرده حالا دادم خیاط بابام
لباس نیرو هوایی کمیابه تو بازار / خیلی کم پیدا میشه مخصوصا اورش
قربونت / حرف میزنم باهات حالا

ghasemuut
09-02-2014, 21:06
فرهاد :
خواهش می کنم ، تا حالاش که برات خوب بوده بدون احتمالا دوره خوبی خواهی داشت

آرمین :
به خاطر اینکه ارتش یه سری چیزارو به خاطر بی پولی حذف کرده و نمی ده احتمالش زیاده که مرخصی بدن چون باید برین بخرین:n02:
که البته این خودش مزیت خیلی بزرگیه ، در هر حال نگرانی نداشته باش جای نسبتا خوبی افتادی مرخصی و بقیه چیزا پیش کش:n06:

deadboy
09-02-2014, 22:17

درجه های سپاه و نیرو اانتظامی وقتی کم شدن 2 درجه کم شد ارتش 1 درجه.حالا من شنیدم ارتشم ممکنه 1 درجه دیگه کم کنه واسه 93.
اون بحث استوار و گروهبانو اینام همش 1 چیزه.مثلا سپاه میشه رزم آور ارتش میشه گروهبان.من منظورم 1 درجه کمتر از ستوان 3بود.حالا گروهبان یا استوار یا ژنرالش زیاد مهم نیست.
حالا اگه درجه لیسانس استوار بشه خیلی بده؟
حالا نه اینکه جهنم بشه ولی خب فرق داره دیگه.ستوان خیلی راحتتری.مخصوصا تو ارتش حالا سپاه زیاد فرقی نداره.حداقلش اینه دیگه پست نداری.

aghaghi
09-02-2014, 22:30
بچه های 02 :n18: ، چطوری همدیگه رو اونجا بشناسیم؟! راهکاری دارین؟ :n01:

deadboy
09-02-2014, 22:40
1 کارتن بردارید روش بنویسید p30world خوش اومدی همون روز اول جلو د‍‍ژبانی وایسید.مثل اینا که میرن فرودگاه استقبال!
حالاجدا از شوخی اسم همدیگرو بپرسید اونجا تو گروهان بگردید همدیگرو پیدا کنید.ساده ترین کار ممکن.هرچند اونجا چیزی که زیاده سرباز!

omid_kmi
09-02-2014, 22:46
از تهران باهنر کرمان کسی نبود؟ هماهنگ بشیم
یه چمدون مسافرتی از این دسته دارا کافیه:n02: یا باید از اینا باشه که رو دوش میندازن سربازا؟

mf.designing
09-02-2014, 22:50
سلام به تمام دوستان
بچه های آموزشگاه شهید برخورداری (03) عجب شیر اعلام وجود کنن ! :دی
آقا یکی سوالات منم جواب بده ممنون میشم :)

1- من بچه تبریزم ، از بچه های تبریز کسی میدونه برا اعزام کی و کجا باید باشیم ؟! همون 7 صبح درسته ؟!
2- عجب شیر برا عید مرخصی داره ؟! اگه آره چند روز و از چه تاریخی ؟!
3- مرخصی عادی برا بومی ها تو طول دوره چند روزه ؟ برا متاهل ها چطور ؟!
4- مثل بیشتر جاها روز اول اینجام مرخصی میدن که برید کارای لباس و اینارو انجام بدید یا از روز اول نگه میدارن ؟!
5- وضعیت برخورد کادر ، وضعیت غذا ، وضعیت آموزشگاه چطوره ؟!
6- اینجا چیا میدن و چیارو مجبوریم خودمون تهیه کنیم ؟!
7- و هر توصیه ای برای عجب شیر ! :دی

Soroush-S
09-02-2014, 22:58

میون اون همه کچل ، چطوری همدیگه پیدا کنیم؟!!:n02:
ضمنا اگه بچه های رشت کسی 02 هست خبر بده:n01:

parsiaweb
10-02-2014, 00:13
حالا اسمش یادم رفته بود همون
3موز 2 یا 1 خیار خودمونه دیگه
:n02:

شما اگه تو خیابون درجه سربازا رو یه نگاه بندازی میبینی که استوار هم داریم یا یه سری بری سمت میدون سبلان و چهاراه قصر دژبانای دم در رو ببینی مشخص میشه.:n01:

داداش ارتشی توو خیابون چیکار میکنه؟؟
اونا نیرو انتظامین. من از دوستانی که ارتش خدمت کردم پرسیدم میگفتن صرفا ارتش ظاهرا استوار وظیفه نداره !

paranoid_android
10-02-2014, 00:22
سلام به تمام دوستان

1- من بچه تبریزم ، از بچه های تبریز کسی میدونه برا اعزام کی و کجا باید باشیم ؟! همون 7 صبح درسته ؟!
4- مثل بیشتر جاها روز اول اینجام مرخصی میدن که برید کارای لباس و اینارو انجام بدید یا از روز اول نگه میدارن ؟!

سلام. چطوری همشهری عزیز؟
یه چیزی رو همون اول قضیه بگم که.. خیلی سخت میگیرن اونجا، برای همین آماده باش از الان.. لیسانس به بالاها رو توی گردان مجزا تقسیم بندی میکنن.. امکانات رفاهی مثل غذا و آب در حد صفر! آب خوردنش توش خاک داره و قبل خوردن باید بذاری ته نشین شه، در نتیجه سعی کن حتما از این بطری های آب معدنی بگیری.. اینارو که گفتم میخوام آمادگی روحی و جسمی از قبل داشته باشید و سورپرایز نشی..
روز اعزام 7 صبح باید جلوی نظام وظیفه باشی و با یک یا چند تا اتوبوس که مال خود پادگان عجب شیره منتقلتون میکنن اونجا.. هفته اول رو به احتمال قوی نگهتون میدارن و بعد از یک هفته، 2 روز بهتون مرخصی میدن که لباساتونو درست کنید یا اینکه لوازم مورد نیازتون رو با خودتون بیارید.. آخر هفته از عصر 5 شنبه تا عصر جمعه به همه متاهل ها مرخصی میدن و به بقیه سربازا هر هفته یا هر 2 هفته، بستگی به تعداد سربازایی که میگیرن داره! در کل مشکل مرخصی ندارید و تو عید هم حتما 6-7 روز بهتون مرحصی میدن..
کادریها آدمای نرمال و قابل تحملی هستن اما کسایی که آموزشتون میدن معمولا سربازای درجه دار هستن و مثل عقده ای ها با سربازا برخورد میکنن.. در کل ممکنه روزای اول خیلی اذیتتون کنن و شکه بشید اما بسرعت عادت میکنید..
اینایی که میگم رو از زبان برادرم نقل قول میکنم که اعزامی شهریور 92 بود و البته بعد از 20 روز که نتایج فوق لیسانس دانشگاه آزاد رو دادن ترخیص شد.. در مجموع ارتش آموزشیش سخته و معنای واقعی ارتش چرا ندارد رو اونجا با تمام وجود لمس خواهید کرد.. موفق باشی..

bahram.morshedi
10-02-2014, 01:21
سلام به تمام دوستان

سلام
آقا منم 1 اسفند عجب شیر میام.
در تماس باش 09365512607
البته اگه اسمت حسین حمیدی نیست :)) چون قبلا باهم آشنا شدیم. اگه حسین نیستی که ما جمع میشیم اواخر این هفته همدیگرو ببینیم تا روز اعزام غریبه نباشیم.

ali_santoz
10-02-2014, 01:48
خاتمی یزد نبود؟؟؟
:n13::n27:

faramarz_mit
10-02-2014, 02:34
اگه كسي سيرجان افتاده بگه

ghasemuut
10-02-2014, 11:13
از تهران باهنر کرمان کسی نبود؟ هماهنگ بشیم
یه چمدون مسافرتی از این دسته دارا کافیه:n02: یا باید از اینا باشه که رو دوش میندازن سربازا؟

از من می شنوی چمدن رو بیخیال شو چون اونجا جایی که بهت می دن فوق العاده محدوده تا پارسال که حتی کمد هم نداشت و در حد یک ساک کوچیک اجازه داده بودن وسایل ببرن و بقیه وسایلشون رو ازشون گرفته بودن و پرت کرده بودن تو یه کانتینر بزرگ !!!:n04:
امسال رو نمی دونم
حالا آمار امسالش رو قرار شده از یکی از دوستام که چند ماه پیش اونجا بود بگیرم و خواستی بهت خبر بدم
فقط این رو بدون که شرایط سختی در پیش داری و از الان از لحاظ جسمی و روحی خودت رو آماده کن ، تو فرصت باقی مونده ورزش های استقامتی مثل دو و بشین پاشو (اسکات) و شنا انجام بده تا بدنت کم نیارهاونجا ، قبلش هم یه مسافرت برو تا از لحاظ روحی آماده تر باشی
قطره آنتی بیوتیک چشمی هم بهتره همراهت بیاری چون آبش آلودست و چشم ممکنه عفونت کنه

osta_ali
10-02-2014, 11:39
من تازه فوق لیسانسم رو گرفتم و هنوز دفترچم رو پست نکردم.( ولی کاراش رو انجام دادم)
چند جا برا امریه سر زدم که 2 جا گفتن شرایطت خوبه و میتونی ثبت نام کنی ولی بخشنامش سال اینده میاد و تارخ اعزام باید برج 6 باشه(اداره کار و کمیته امداد که توی اداره کار یه اشنا هم دارم!)
حالا اموزش و پروش بخشنامش اومده و تاریخ اعزام رو نهایت برج 4 میخواد.
من موندم چیکار کنم 4 یا شیش؟میترسم آموزش و پروش رو بیخیال شم بعد اونجا هم بگن مثلا امسال بخشنامه نیومده و این حرفا
تاریخ اعزام رو برا 4 بگیرم میتونم راحت برا 6 تغییر بدم؟
موندم بین چند راهی!اگه شما بودین چیکار میکردین؟

omid_kmi
10-02-2014, 11:54
از من می شنوی چمدن رو بیخیال شو چون اونجا جایی که بهت می دن فوق العاده محدوده تا پارسال که حتی کمد هم نداشت و در حد یک ساک کوچیک اجازه داده بودن وسایل ببرن و بقیه وسایلشون رو ازشون گرفته بودن و پرت کرده بودن تو یه کانتینر بزرگ !!!:n04:
امسال رو نمی دونم
حالا آمار امسالش رو قرار شده از یکی از دوستام که چند ماه پیش اونجا بود بگیرم و خواستی بهت خبر بدم
فقط این رو بدون که شرایط سختی در پیش داری و از الان از لحاظ جسمی و روحی خودت رو آماده کن ، تو فرصت باقی مونده ورزش های استقامتی مثل دو و بشین پاشو (اسکات) و شنا انجام بده تا بدنت کم نیارهاونجا ، قبلش هم یه مسافرت برو تا از لحاظ روحی آماده تر باشی
قطره آنتی بیوتیک چشمی هم بهتره همراهت بیاری چون آبش آلودست و چشم ممکنه عفونت کنه
خیلی ممنون از راهنماییت
آمار اونجا رو گرفتی ما رو بی خبر نزار، داداش ما قبلا ورزشکار حرفه ای بودیم ولی چند ساله گذاشتیم کنار فعلا هم حس و حال تمرین ندارم
بچه ها این چند تا وبلاگه برا کسایی که میخوان آشنایی بیشتری با پادگان شهید باهنر کرمان پیدا کنن:

AMIR MOHAMMAD . M
10-02-2014, 12:35
داداش ارتشی توو خیابون چیکار میکنه؟؟
اونا نیرو انتظامین. من از دوستانی که ارتش خدمت کردم پرسیدم میگفتن صرفا ارتش ظاهرا استوار وظیفه نداره !

منظورم اون سرباز بدبختیه :n28: که بعد از ساعت اداری داره میره خونه

holyboy
10-02-2014, 12:50
دوستان سرباز معلم شدن خوبه؟
فقط دوسال سربازیه یا باید تعهد بدی معلم شی؟

qomi210
10-02-2014, 12:51
سلام دوستان
یه سوال فوری
تا چند روز قبل از اعزام سربازی میشه درخواست داد 2ماه عقب بندازن؟
الان میشه 1/12 رو کرد 1/2؟؟
ممنون

qomi210
10-02-2014, 13:23
دوستان سرباز معلم شدن خوبه؟
فقط دوسال سربازیه یا باید تعهد بدی معلم شی؟
یسری مشکلات داره
اگه رشته تحصیلی شما رو بخوان باید از /931/4 دوسال کامل تا 1/4/95 باشی و کسری نداشته باشی
ممکنه ابتدایی بیفتی و باید با بچه ها سروکله بزنی که خیلی ها اعصابشو ندارن

holyboy
10-02-2014, 13:30
یسری مشکلات داره
اگه رشته تحصیلی شما رو بخوان باید از /931/4 دوسال کامل تا 1/4/95 باشی و کسری نداشته باشی
ممکنه ابتدایی بیفتی و باید با بچه ها سروکله بزنی که خیلی ها اعصابشو ندارن

آموزشی رو دیگه نمیریم؟

parsiaweb
10-02-2014, 13:30
من تازه فوق لیسانسم رو گرفتم و هنوز دفترچم رو پست نکردم.( ولی کاراش رو انجام دادم)
چند جا برا امریه سر زدم که 2 جا گفتن شرایطت خوبه و میتونی ثبت نام کنی ولی بخشنامش سال اینده میاد و تارخ اعزام باید برج 6 باشه(اداره کار و کمیته امداد که توی اداره کار یه اشنا هم دارم!)
حالا اموزش و پروش بخشنامش اومده و تاریخ اعزام رو نهایت برج 4 میخواد.
من موندم چیکار کنم 4 یا شیش؟میترسم آموزش و پروش رو بیخیال شم بعد اونجا هم بگن مثلا امسال بخشنامه نیومده و این حرفا
تاریخ اعزام رو برا 4 بگیرم میتونم راحت برا 6 تغییر بدم؟
موندم بین چند راهی!اگه شما بودین چیکار میکردین؟

ببین دوست عزیز، من تجربه ام رو میگم شما هر جوری میدونی ازش درس بگیر
من بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم، از اون موقع افتادم دنبال امریه، همیشه همین مشکل تاریخ اعزام هست، یه اداره میگه برج 4 میخوایم، یه جا دیگه میگه برج 6، یه جا دیگه هم میگه تاریخش گذشت!
من حتی یادمه اداره تعاون به من گفت برگ سبزت رو باید 3 ماه قبل از اعزام بدی!! که اصلا شما هیچ رقمه نمیتونی جوری دفترچه پست کنی که وقتی برگ سبزت میاد 3 ماه بعد باشه! چون سیستم به صورت اتوماتیک اولین ماه خالی رو میزنه! جالب اینجا بود مسئول دومی که باش صحبت میکردم میگفت 2 ماه قبلش هم بیار اکیه، اما اون یکی میگفت نه، ما امریه های قبلیمون رو سه ماه پیش گرفتیم!! خلاصه اینکه فقط الافی توو این ادارات و میری و میای.
بعد من بیخیال اداره تعاون شدم رفتم بنیاد جانبازان! اونا قبول کردن، همه چی اکی بود، حتی اسمم رو هم توو سیستم زدن، حتی رئیس هم امضا کرد! در این حد، بعد نامه زدن حراست که حراست تایید کنه و برم برای امریه، فک میکنی چی شد؟ حراست بهم گفت فردا صبح بیا مصاحبه، رفتن مصاحبه همون اول گفت، امریه؟؟! سرباز؟!! کشک چی؟؟! پشم چی؟!! اصلا کی گفته رشته شما رو میخوایم؟!! نه آقا برو!! منم گفتم بابا من 3 ماهه دارم میرم میام، با رئیس صحبت کردم! اون امضا کرده ! گفت چی؟!؟ با هر کی صحبت کردی برو با همون صحبت کن! تو داری به من توهین میکنی!!!! خلاصه اینکه الکی شر درست کرد و منو رد کرد، به همین راحتی!!
در مورد امریه فقط میتونم بهت بگم، اگه پارتی کلفت داری واقعا اقدام کن، باور کن پارتی کوچیک و آشنا و اینا هیچ کاری برات نمیکنن، به منم میگفتن این حرفا رو اما من باور نمیکردم!
در مورد سرباز معلم هم، تا اونجایی که من اقدام کردم، فوق لیسانس نمیخواستن! اول اینو مطمئن شو، بعد از این ببین امتیازهای مثل پدر مادر فرهنگی، معدل بالا،سابقه تدریس، تاهل و ... داری بعد اقدام کن. سرباز معلم جذبش بعد از پارتی امتیازات اینطوری هست، در کل سرباز معلمی اقدام و شانس موفقیتش بیشتر از امریه جاهای دیگه است.
یه چیزی دیگه هم بهت بگم، بوده مواردی که امریه قطعی شده، اما نیروهای مسلح موافقت نکرده و بعد از تقسیم نامه امریه اش نیومده !

parsiaweb
10-02-2014, 13:32
آموزشی رو دیگه نمیریم؟
آموزشی میری، آموزشیت هم سپاهه.
سرباز معلمی خیلی هم خوبه، همین که توی لباس نظامی نیستی خیلی مزیت بزرگیه، الان خدمت 21 ماهه، اون 24 ماه، به نظرم میارزه سه ماه! تازه خبرهایی هم هست که کلا برا همه بشه 24 ماه، پس اگه میتونی سرباز معلم بشی حتما بشو

qomi210
10-02-2014, 13:39
آموزشی رو دیگه نمیریم؟
من پرسیدم دوره تکمیلی هم داشته باشی قبول میکنن

qomi210
10-02-2014, 13:49
سلام دوستان
یه سوال فوری
ممنون
کسی نمیدونه؟:n28:

ittools
10-02-2014, 14:07

وقت رو از دست نده فوری برو پلیس + 10 از اونجا اقدام کن مریضی مشکلی چیزی هم عنوان کن

dahar
10-02-2014, 14:22
سلام دوستان
چهار ماه یا شش ماه پیش کسی (چهار سال نه) اموزشی مشکین شهر بوده ؟اوضاع چطور بوده ؟تقسیمات بعدش ؟
بخاطر بیماری داروهام زیاد باشه دژبانی گیر میده؟

hatef ab
10-02-2014, 14:45
سلام..من 21 بهمن پذیرش گرفتم از نیروی هوایی سپاه و یک نفرو دیدم که پذیرش شده بود اما برگه سفیدش اومده بود برای 05 کرمان..اعزامم برای 20 اسفنده...اگه همچین چیزی بشه چیکار کنم...ترکیدم از استرس این خدمت؟ جواب بدید لطفا

محمداهواز
10-02-2014, 14:46

متاسفانه خیلی دیر شده مگر اینکه پارتی خیلی کلفتی داشته باشی

محمداهواز
10-02-2014, 14:47
سلام..من 21 بهمن پذیرش گرفتم از نیروی هوایی سپاه و یک نفرو دیدم که پذیرش شده بود اما برگه سفیدش اومده بود برای 05 کرمان..اعزامم برای 20 اسفنده...اگه همچین چیزی بشه چیکار کنم...ترکیدم از استرس این خدمت؟ جواب بدید لطفا

برگه سفیدت کجا کد خورده؟

hatef ab
10-02-2014, 14:53
هنوز نیومده..می خوام بدونم اگر این اتفاق افتاد توی این وقت کم(ماکسیموم 2هفته) چی کار میشه کرد؟

محمداهواز
10-02-2014, 14:59
هنوز نیومده..می خوام بدونم اگر این اتفاق افتاد توی این وقت کم(ماکسیموم 2هفته) چی کار میشه کرد؟

اگه پارتی نداری که فقط باید دعا کنی
ولی همین فردا پاشو برو برگه اعزامت رو از پلیس+10 بگیر ببین کجا افتادی
اگه پذیرش نشدی مستقیم میری همونجا که پذیرش گرفتی اگه مسولش انصاف داشته باشه و ازت خوشش بیاد ظرف24 ساعت کدت تغییرمیکنه این رو مطمین باش
ولی حتما فردا اول وقت برو که به سپاه هم برسی
من هم موقعی که دنبال امریه بودم همچین استرسی داشتم تا وقتی برگه سفیدم اومد و نوشته بود امریه دار راحت شدم
ایشالله کارت درست بشه رفیق

hatef ab
10-02-2014, 15:05
دمت گرم...لطف کردی داداش...مرسی

محمداهواز
10-02-2014, 15:09
دمت گرم...لطف کردی داداش...مرسی

موفق باشی:n20:

kkkaktoos
10-02-2014, 17:09
سلام
دوستان من برای گرفتن کسری اقدام کردم.
به یگان خدمکتی پدرم رفتم و نامه اش رو گرفتم. تو سیستم پلیس +10 هم ثبت شده. حالا می خوام بدونم از این به بعدش رو باید چی کار کنم؟
من ستاد هوانیروزم.

qomi210
10-02-2014, 18:09
سلام دوستان
یه سوال فوری
ممنون
رفتم پلیس +10
وقتی درخواست رو میزد سایت اخطار میداد تاریخ درخواستی شما سپری شده است.:n03:واسه اینه که بیش از یک سال از اتمام درسم گذشته؟
کسی راحی بلده بشه 2ماه عقب انداخت بدون غیبت خوردن خواهشا بگه
ممنون

Mohammad King
10-02-2014, 18:17
سلام
دوستان من برای گرفتن کسری اقدام کردم.
به یگان خدمکتی پدرم رفتم و نامه اش رو گرفتم. تو سیستم پلیس +10 هم ثبت شده. حالا می خوام بدونم از این به بعدش رو باید چی کار کنم؟
من ستاد هوانیروزم.

هیچی دیگه

شما میری +10 میگی برگ سبزمو میخوام که توش کسریم ثبت شده

بعد بهت پرینت میدن میبری یگان برات ثبتش کنن

125
10-02-2014, 18:19
برو بچز 02 ارتش و اونایی که سابقه اعزام برج 12 دارن :

به نظرتون با توجه به اینکه اول اسفند افتاده 5 شنبه و با توجه به این که میگن برای لباس و اینا مرخصی میدن وضعیت ما چه جوری میشه؟؟؟
ساک و متعلقات زیاد نبریم ؟ مرخصی میدن برای لباس اینا؟؟؟

بچه های 02 اینجا هم اسماتون رو بنویسید خوب به صورت نقل قول :n02:

اینجوری :
1. هادی - پی سی - 02 ارتش :n02:

بقیه هم زیر اسم من بنویسن به صورت نقل قول ببینیم چند چندیم.:n06:

paranoid_android
10-02-2014, 18:21
رفتم پلیس +10
وقتی درخواست رو میزد سایت اخطار میداد تاریخ درخواستی شما سپری شده است.:n03:واسه اینه که بیش از یک سال از اتمام درسم گذشته؟
کسی راحی بلده بشه 2ماه عقب انداخت بدون غیبت خوردن خواهشا بگه
ممنون
متاسفانه خیلی دیر شده دوست عزیز! مگر اینکه آشنا و پارتی کلفتی توی خود نظام وظیفه داشته باشید یا واسطه ای چیزی که بتونه این کارو براتون انجام بده واینکه یه نفر رو پیدا کنید که تاریخ اعزامش اردیبهشت 93 باشه که بتونید باهم جابجا کنید.. در ضمن به نظر بنده ارزش نداره به تعویق بندازید چون از اوایل سال جدید به احتمال قوی حدمت 24 ماه میشه و 3 ماه میره تو پاچتون.. بعدها به حرف بنده خواهید رسید.. من اسفند 90 با 17 ماه اعزام شدم و دقیقا به فاصله 1 ماه خدمت شد 21 ماه و من خیلی خوشحال بودم که تمدید نکردم.. خوشحال باشید که افتادید اسفند و دوم اینکه دوره طلایی به حساب میاید و میخورید به تعطیلات عید و چند روزی رو هم اونجا میتونید مرخصی بگیرید.. این موقعیت هارو از دست ندید، حیفه!

qomi210
10-02-2014, 18:58
متاسفانه خیلی دیر شده دوست عزیز! مگر اینکه آشنا و پارتی کلفتی توی خود نظام وظیفه داشته باشید یا واسطه ای چیزی که بتونه این کارو براتون انجام بده واینکه یه نفر رو پیدا کنید که تاریخ اعزامش اردیبهشت 93 باشه که بتونید باهم جابجا کنید.. در ضمن به نظر بنده ارزش نداره به تعویق بندازید چون از اوایل سال جدید به احتمال قوی حدمت 24 ماه میشه و 3 ماه میره تو پاچتون.. بعدها به حرف بنده خواهید رسید.. من اسفند 90 با 17 ماه اعزام شدم و دقیقا به فاصله 1 ماه خدمت شد 21 ماه و من خیلی خوشحال بودم که تمدید نکردم.. خوشحال باشید که افتادید اسفند و دوم اینکه دوره طلایی به حساب میاید و میخورید به تعطیلات عید و چند روزی رو هم اونجا میتونید مرخصی بگیرید.. این موقعیت هارو از دست ندید، حیفه!

حرف شما صحیح ولی سرباز معلمی جور شده بود
اگه یکی پیدا کنم واسه 1/2 میشه جا به جا کرد؟:n13: مطمئنی؟
باید تو شهر خودم باشه حتما"؟

saeedzakhar
10-02-2014, 19:43
عزیزم من خودم پارسال پذیرش کردم اگه پذیرشت با موفقیت انجام شده باشه و باهاش موافقت بشه مشکلی نیست ولی بعضی مواقع شما پذیرش میکنی ولی ستاد نیروی هوایی سپاه(پادگان چیتگر)
باهاش مخالفت میکنه مثلا اگه میزان تحصیلات شما دیپلم باشه احتمال موافقت باهاش بیشتره من خودم دوره 216 اونجا بودم جای خیلی خوبیه

amin5030
10-02-2014, 20:34
سلام
داخل دفترچه نوشته کسانی که بسیج تکمیلی دارن نیاز به واکسن و معاینه دکتر برا مدارک پست دفترچه ندارن.درسته؟
داخل دفترچه برگ شماره 3 مشخصات خانواده رو باید پر کنم؟و همچنین شماره 2؟

jokereblis
10-02-2014, 20:53
سلام دوستان یکی از دوستام اول اسفند اعزام هستش و بعد از آموزشی کدوم یگان شرق تهران خوبه. یعنی هتله

از اونجایی که پارتیش زیادی کلفته محدودیتی تو انتخاب نداره
مدرک هم لیسانسه

ممنون

qomi210
10-02-2014, 21:42
سلام
داخل دفترچه نوشته کسانی که بسیج تکمیلی دارن نیاز به واکسن و معاینه دکتر برا مدارک پست دفترچه ندارن.درسته؟
داخل دفترچه برگ شماره 3 مشخصات خانواده رو باید پر کنم؟و همچنین شماره 2؟

منم همین فکر رو میکردم ولی دوباره بخونین:
متقاضیان معافیت ایثارگران ویا معافیت های خاص که دوره تکمیلی دارن واکسن نمیخوام منم واکسن زدم
برگه یک رو شما پر میکنی برگه دو رو پزشک نظام وظیفه برگه 5 هم جایی که واکسن میزنی
دوره تکمیلی به درد من که نخورد امیدوارم به درد شما بخوره:n01:

**--**
10-02-2014, 22:04
دوستان خبری از بخشیدن اضاف صنواتی نیست؟
180 روز اضاف دارم

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

mehdi_08
10-02-2014, 22:43
سلام
کارشناسین تموم شده/ فقط نمره 1 درس اعلام نشده
تا نمره اون درس اعلام نشده نمی شه گواهی موقت گرفت؟؟
سوال دیگه منمی خوام تاریخ اعزامم تیر 93 باشه ،چیکار بایدانجام بدم؟

paranoid_android
10-02-2014, 23:57
سلام
گواهی موقت رو بعد از طی مراحل فارغ التحصیلی و تسویه حساب صادر میکنن..
شما اگر درستون در حال تموم شدنه و تا آخر این ماه فارغ التحصیل بشید، تا 1 سال فرصت دارید و اعزامتون هم ابتدای ماه های زوج هست.. اگر بخواید دقیقا 1 تیر اعزام بشید تا اواسط شهریور مدارک رو تحویل پلیس +10 بدید که در این صورت به احتمال قوی تاریخ اعزامتون میفته 1 مرداد که ماه زوجه و میتونید درخواست تعجیل بدید تا اعزامتون 1 ماه زودتر بیفته. البته قانون جدید انتخاب تاریخ اعزام توسط خود مشمولان رو نمی دونم اجرا می کنن یا نه..

taktaaz1
11-02-2014, 00:20
سلام

دوست گرامي براي گواهي موقت يا نامه اي كه دانشگاه به شما ميده جهت معرفي به نظام وظيفه بايد تمامي نمرات ثبت شده باشند و تسويه حساب كرده باشيد. براي اينكه اعزامت تير 93 باشه سعي كن مدارك رو ارديبهشت 93 تحويل پليس +10 بديد.
جديدا ديگه خود مشمول تاريخ اعزام رو پيشنهاد ميده، وقتي خواستي دفترچه رو پر كني تاريخ پيشنهادي رو بزن 1 تير 93

taktaaz1
11-02-2014, 00:23
گواهی موقت رو بعد از طی مراحل فارغ التحصیلی و تسویه حساب صادر میکنن..
شما اگر درستون در حال تموم شدنه و تا آخر این ماه فارغ التحصیل بشید، تا 1 سال فرصت دارید و اعزامتون هم ابتدای ماه های زوج هست.. اگر بخواید دقیقا 1 تیر اعزام بشید تا اواسط شهریور مدارک رو تحویل پلیس +10 بدید که در این صورت به احتمال قوی تاریخ اعزامتون میفته 1 مرداد که ماه زوجه و میتونید درخواست تعجیل بدید تا اعزامتون 1 ماه زودتر بیفته. البته قانون جدید انتخاب تاریخ اعزام توسط خود مشمولان رو نمی دونم اجرا می کنن یا نه..
دوست عزيز تاريخ و ماه ها رو اشتباه عنوان كرديد :n13:
با عرض پوزش

paranoid_android
11-02-2014, 00:45
دوست عزيز تاريخ و ماه ها رو اشتباه عنوان كرديد :n13:
با عرض پوزش
عذر میخوام من تیر رو مهر دیدم نیمدونم چرا:n02:
بله.. فرمایش شما کاملا صحیحه..

amin5030
11-02-2014, 09:19
منم همین فکر رو میکردم ولی دوباره بخونین:
متقاضیان معافیت ایثارگران ویا معافیت های خاص که دوره تکمیلی دارن واکسن نمیخوام منم واکسن زدم
برگه یک رو شما پر میکنی برگه دو رو پزشک نظام وظیفه برگه 5 هم جایی که واکسن میزنی
دوره تکمیلی به درد من که نخورد امیدوارم به درد شما بخوره:n01:
ممنون از پاسخ
برگ معاینه رو باید برم دوباره کاغذی از پلیس +10 بگیرم؟اونجا خودشون دکتر معرفی می کنن؟

qomi210
11-02-2014, 10:36
ممنون از پاسخ
برگ معاینه رو باید برم دوباره کاغذی از پلیس +10 بگیرم؟اونجا خودشون دکتر معرفی می کنن؟
برگه معاینه همون برگه شماره 2 هست که تو دفترچه هستش
یه درمانگاه هست تو هر شهری من قم هستم درمانگاه حضرت زینب خیابان امام بود.راستی دوتا فیش هم باید بانک سپه بریزی که شماره حسابش رو همون درمانگاه بهت میدن

amin5030
11-02-2014, 12:19
برگه معاینه همون برگه شماره 2 هست که تو دفترچه هستش
یه درمانگاه هست تو هر شهری من قم هستم درمانگاه حضرت زینب خیابان امام بود.راستی دوتا فیش هم باید بانک سپه بریزی که شماره حسابش رو همون درمانگاه بهت میدن
برگه شماره 2_برگه اظهارنامه کارکنان وظیفه در بدو ورود به خدمت دوره ضرورت
این هستش مورد پزشکی نداره!!
موارد پزشکی پشت برگ شماره 1 بود که نوشته اظهارات مشمول در مورد بیماری که خودم پرش کردم.

saurron
11-02-2014, 12:33
سلام، دوستان کسی از شیراز هست که اطلاع داشته باشه برای اتوبوس کجا باید برم؟
هفته دیگه باید برم 05 کرمان.
همون پنجشنبه باید از شیراز راه بیفتیم یا یه روز قبلش راه میفتیم که پنجشنبه کرمان باشیم؟

babakshahkaram
11-02-2014, 13:12
فکر کنم به تازگی خود پلیس+10 دکتر معاین اولیه رو معرفی می کنه. باید بری اونجا عکستو اسکن می کنه و یه برگه معاینه اولیه بهت میده که اسم دکتر و آدرس و تلفنش رو توش نوشته که باید حتما بری اونجا برای معاینه.

feredyjoon
11-02-2014, 14:32
سلام
من هرجاییو دیدم کسیو ندیدم هاشمی نژاد نیشابور افتاده باشه
کسی نیست؟
من بابابزگ همتونم 31 سالمه با مدرک لیسانس،6 ماهم اضافه دارم

taktaaz1
11-02-2014, 14:49
همون پنجشنبه باید از شیراز راه بیفتیم یا یه روز قبلش راه میفتیم که پنجشنبه کرمان باشیم؟

دوست عزيز داخل برگه آبي يا سفيد زده چه ساعتي و كجا بايد بريد، توي برگه آبي من زده ساعت 7 صبح بايد نظام وظيفه شيراز باشم...شما بايد همون ساعت و تاريخ بريد جايي كه توي برگه مشخص شده بقيه كارها رو خودشون ميگن چكار كنيد

saeedzakhar
11-02-2014, 18:23
نیازی نیست بری بلیط بخری میری حوزه نظام وظیفه خودشون بهت میگن چه ساعتی بری کدوم ترمینال به احتمال زیاد همون روز میگن بری ترمینال مدرس که نزدیک حوزه هست

saeedzakhar
11-02-2014, 18:28
دوستان خبری از بخشیدن اضاف صنواتی نیست؟
180 روز اضاف دارم

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
یکی از رفیقام که خدمتش در حال تموم شدن هست برای تکمیل پروندش رفتیم پلیس +10 تا از برگ سبزش 2تا کپی بگیره بیاره موقعی که گرفتیم دیدیم تو قسمت اضاف خدمتش زده بود صفر روز.از خوشحالی میخواست بال در بیاره خلاصه برگه رو بردیم دادیم نیروی انسانی پادگانمون اونا هم گفتن بخشیده شده. رفیقم 6 ماه اضاف داشت

Soroush-S
11-02-2014, 18:40
سلام
من هرجاییو دیدم کسیو ندیدم هاشمی نژاد نیشابور افتاده باشه
کسی نیست؟
من بابابزگ همتونم 31 سالمه با مدرک لیسانس،6 ماهم اضافه دارم

فکر میکردن سن من از مابقی لیسانسه ها بیشتر باشه:n02: ولی مثل اینکه سن شما بالاتره :n01:
دوستان در صورت علاقه سن خودشونم بگن بد نیست. من 24 سال دارم

saurron
11-02-2014, 20:11
دوست عزيز داخل برگه آبي يا سفيد زده چه ساعتي و كجا بايد بريد، توي برگه آبي من زده ساعت 7 صبح بايد نظام وظيفه شيراز باشم...شما بايد همون ساعت و تاريخ بريد جايي كه توي برگه مشخص شده بقيه كارها رو خودشون ميگن چكار كنيد

نیازی نیست بری بلیط بخری میری حوزه نظام وظیفه خودشون بهت میگن چه ساعتی بری کدوم ترمینال به احتمال زیاد همون روز میگن بری ترمینال مدرس که نزدیک حوزه هست

دمتون گرم
اینجا فکر کنم همون ادرس نظام وظیفه رو زده: خیابان ساحلی - جنب اداره دارائی
فقط این تاریخ اعزام که پنجشنبه 7 صبح هست باید همون نظام وظیفه شیراز باشم دیگه؟؟ (برای اطمینان میپرسم، میترسم یه وقت دیر برسم کرمان جریمم کنن:n02:)

taktaaz1
11-02-2014, 22:50
دمتون گرم
اینجا فکر کنم همون ادرس نظام وظیفه رو زده: خیابان ساحلی - جنب اداره دارائی
فقط این تاریخ اعزام که پنجشنبه 7 صبح هست باید همون نظام وظیفه شیراز باشم دیگه؟؟ (برای اطمینان میپرسم، میترسم یه وقت دیر برسم کرمان جریمم کنن:n02:)

بله درسته، شما پنجشنبه 7 صبح نظام وظيفه باش
پل پيرنيا-خ ساحلي شرقي-جنب اداره دارائي

محمداهواز
12-02-2014, 00:27
یعنی فقط من اونجاافتادم؟؟؟؟؟

ghasemuut
12-02-2014, 12:50
فکر میکردن سن من از مابقی لیسانسه ها بیشتر باشه:n02: ولی مثل اینکه سن شما بالاتره :n01:

بنده هم کارشناسی
25 سال :n06:

mf.designing
12-02-2014, 13:03
دوستان یه سوال کوچیک ! :دی
وضعیت اصلاح صورت و خط ریش برا خدمت در ارتش باید چطوری باشه ؟!
امکان داشتن سیبیل هست ؟! :دی

feredyjoon
12-02-2014, 13:10
خدارو شکر تقریبا هم سن وسالیم
من که دیگه همه برنامه هام با این پایان خدمت گره خورده بود وگرنه قصد سربازی رفتن نداشتم.
تازه اونم با این سن وسالم :n27:

hidrax
12-02-2014, 13:38
سلام
من یکی از چشمهام پارگی قرنیه داشته و آستیکماته ... الان هم آب مروارید داره و خیلی ضعیفه...
اون یکی هم ضعیفه 3.5 شمارشه ..
دارم برای مهندسی میخونم پس نمیزارن برم برای معافی اقدام کنم
میگن مجموع بالای 10 معافه برا بالای دیپلم
میخواستم بدونم آیا کسی از دوستان مشاوری دکتری چیزی میشناسه که با قطره آزمایش چشم بگیره و بگه که مثلا معافی یا نه؟ خیال ما راحت شه؟

amir deja vu
12-02-2014, 14:02
سلام
يه سوال از دوستاني كه خدمت كردن؟
تفاوتي بين كارشناسي و ارشد وجود داره تو سربازي؟ از لحاظ محل خدمت و ... ؟ موندم ارشد بگيرم يا برم سربازي؟

Amin_0913
12-02-2014, 14:12
سلام
تفاوتي بين كارشناسي و ارشد وجود داره تو سربازي؟ از لحاظ محل خدمت و ... ؟ موندم ارشد بگيرم يا برم سربازي؟

به نظره من
اگه کار داری برو ارشدتم بگیر
اگه کار نداری برو خدمت، بعد از خدمت اول برو سره کار بعد اگه خواستی برو ارشد بخون

ali_kasper
12-02-2014, 14:35
سلام

تفاوتی بینشون نیست دوست عزیز،فقط بستگی به یگان خدمتی داره.مورد هست سرباز صفر راحت تر از کارشناس ارشد خدمت میکنه
همیشه باید سعی کنی جای خوب و راحت بیفتی و اصلا روی مدرکت برای حین خدمت حساب نکن،اونا هیچ تفاوتی قایل نمیشن
اون سوال دوم هم تصمیم شخصی خودتونه،اما به نظر من اول درست رو تموم بعد برو خدمت،چون فاصله با درست میگیری

sasan.69
12-02-2014, 14:43

من پاییز 93 برم 24 سالمه:n03: جووونیمون هدر میره تا بری بیای 26 بعدشم دنبال گرفتاری و کار تازه اگه پیدا بشه ...30سالت میشه و اخر خط!

Hossein_128
12-02-2014, 14:53
سلام. دوستان ببخشید یه سوال

این افسرهای راهنمایی رانندگی که سر چهار راه ها هستن همشون سربازن؟؟

میشه مثلاً به عنوان شغل ثابت استخدام راهنمایی رانندگی شد؟

یعنی مثل کارمند، شغلت بشه افسری؟

ممنون

SNOW PATROL
12-02-2014, 15:02
سلام. دوستان ببخشید یه سوال

این افسرهای راهنمایی رانندگی که سر چهار راه ها هستن همشون سربازن؟؟

میشه مثلاً به عنوان شغل ثابت استخدام راهنمایی رانندگی شد؟

یعنی مثل کارمند، شغلت بشه افسری؟

ممنون

اون های که کنار شلوارشون خط سفید دارند سرباز هستند
بله نیروی رسمی هم زیاد هست