PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Why Why Why
08-01-2014, 16:18
میگن اونایی که گواهی دوره تکمیلی دارن رو تو اموزش نگه میدارن چن روزی.
حالا میخواستم بدونم دقیقا چن روز نگه میدارن و چرا؟چی کار میکنن تو اون چن روز؟

mhei
08-01-2014, 17:41
يه چيز جالب كه توي نيروي انتظامي دارم مي بينم اينه كه هر دستوري بخوان صادر مي كنن و به سرباز مي گن اگه اجرا نكني برات گزارش لغو دستور براي بازرسي صادر ميكنم و ميفرستمت دادسرا و دادسرا هم رحم نمي كنه و زندانت مي كنن و مثلا سربازي كه ساعت ها كار كرده رو دوباره با اين روش ازش تا مي تونن كار ميكشن!!! به نظرتون بايد بااين شارلاتان بازي بعضي كادري ها بايد چكار كنيم؟

ali_kasper
08-01-2014, 19:05
يه چيز جالب كه توي نيروي انتظامي دارم مي بينم اينه كه هر دستوري بخوان صادر مي كنن و به سرباز مي گن اگه اجرا نكني برات گزارش لغو دستور براي بازرسي صادر ميكنم و ميفرستمت دادسرا و دادسرا هم رحم نمي كنه و زندانت مي كنن و مثلا سربازي كه ساعت ها كار كرده رو دوباره با اين روش ازش تا مي تونن كار ميكشن!!! به نظرتون بايد بااين شارلاتان بازي بعضي كادري ها بايد چكار كنيم؟

باید بری حفاظت از اون طریق شکایت کنی و پیگیر باشی
من در چند مورد دیدم که پیگیر میشن و خوبم حال کادری رو میگیرن(اگه اون خلافی که کرده مبرهن باشه و ثابت شه)

farzad02
09-01-2014, 02:11
الکی شایعه درست نکنید!27 ماه کجا بود 30 ماه کجا بود؟!
اینا همش حرفه،نهارا ماهه بعد شما 30 ماه رو از کجا آوردین؟!
3 ماه که به 21 ماه اضافه کنند معافیت ها رو محدود کنند نیروانسانیشون تامین میشه

کمتر کسی فکر می کرد 18 ماه بشه 21 ماه و اونهمه کسری رو بردارن
ولی هیچکس فکر نمیکرد جوهر قانون 21 ماه خشک نشده، بشه 24 ماه (ظرف 2 سال)

این 2 تا گزینه که انقدر بعید بودن رخ داد
الان که خیلی ها منتظرن خبر بعد از 24 ماه هم به همین زودیا بیاد....... دیگه 1 روز دیر بری خدمت، احتمال ضرر بیشتر رو باید بدی.... درس و کار و بقیه چیزها رو بیخیال. اگر میخواید قانونی از کشور خارج بشید و وام بگیرید و استخدام بشید و .... همین روزها برید اقدام کنید برای اعزام... 24 ماه خودش یه عمره!

ali_kasper
09-01-2014, 12:58
کمتر کسی فکر می کرد 18 ماه بشه 21 ماه و اونهمه کسری رو بردارن
ولی هیچکس فکر نمیکرد جوهر قانون 21 ماه خشک نشده، بشه 24 ماه (ظرف 2 سال)

این 2 تا گزینه که انقدر بعید بودن رخ داد
الان که خیلی ها منتظرن خبر بعد از 24 ماه هم به همین زودیا بیاد....... دیگه 1 روز دیر بری خدمت، احتمال ضرر بیشتر رو باید بدی.... درس و کار و بقیه چیزها رو بیخیال. اگر میخواید قانونی از کشور خارج بشید و وام بگیرید و استخدام بشید و .... همین روزها برید اقدام کنید برای اعزام... 24 ماه خودش یه عمره!

بله توی این دو سال مدت خدمت و مدت مرخصی کارکنان وظیفه خیلی تغییر کرد.بزرگترین اشتباه عقب انداختن اعزامه.مطمعنن قوانین تغییر میکنند.ولی معلوم نیست میخوان چیکار کنن.دوستمون می گفت میشه 30 ماه.این دیگه حرف بی اساسه و شایع سازی میشه

Why Why Why
09-01-2014, 13:16

اگه کسی قبلا جواب داده که خب لینک بدین لطفا وگر نه یکی راهنمایی کنه.

wooooow
09-01-2014, 13:31
بله توی این دو سال مدت خدمت و مدت مرخصی کارکنان وظیفه خیلی تغییر کرد.بزرگترین اشتباه عقب انداختن اعزامه.مطمعنن قوانین تغییر میکنند.ولی معلوم نیست میخوان چیکار کنن.دوستمون می گفت میشه 30 ماه.این دیگه حرف بی اساسه و شایع سازی میشه

بی پایه و اساس ؟؟

اون موقع که 18 ماه بود کسی فکر نمیکرد بشه 24 ماه

شما مطعا باش تا 30 که هیچی
تا 300 ماه هم بشه هیچ اتفاقی نمیفته !!

مثل بقیه کارهای کشورمون هست

دلار یهو شد 3000 تومان کسی چیزی گفت ؟؟ و اتفاقی افتاد ؟؟
وسایل خوراکی یهو قیمتشون 2 تا 3 برابر شد کسی چیزی گفت ؟؟
پراید 7 تومانی یهو شد 20 میلیون کسی چیزی گفت ؟؟

مطمعا باش اگه برگردیم 2 سال قبل و بگیم پراید 7 - 8 میلیونی میشه 20 میلیون همه میخندیدن و میگفتن بی پایه و اساسه
ولی دیدید که شد 20 میلیون و هیچ اتفاقی هم نیفتاد !!

همه مثال های بالا تا 2 سال قبل بی پایه اساس بود ولی دیدید شد !!!

سربازی هم 30 ماه که هیچی بشه 30 سال هیچی نمیشه

شما میخوای بری بگی چرا سربازی رو افزایش دادید ؟
این همه اتفاق افتاد کسی حرف زد ؟؟
از این به بعد هم همینجوری خواهد بود :n16:

bad_boyyy
09-01-2014, 17:08
سلام به همگی
من پدرم زمان جنگ کارمند دولت (وزارت بهداشت) تو منطقه جنگی بوده میتونم کسری بگیرم؟؟
اگه میشه از کجا باید شروع کنم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.....

ali_ranger22
09-01-2014, 21:45
آقا جان شایعه نکنید
سربازی در قانون 24 ماهه نهایتا
تا الان هر تغییری توی سیستم رخ داده بر اساس قانون سربازی بوده
حالا چه خوب چه بد
ولی اگر قرار باشه بشه 30 ماه، باید دوباره قانون توسط مجلس تصویب بشه
الکی که نیس

SNOW PATROL
09-01-2014, 21:49
سلام به همگی
من پدرم زمان جنگ کارمند دولت (وزارت بهداشت) تو منطقه جنگی بوده میتونم کسری بگیرم؟؟
اگه میشه از کجا باید شروع کنم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.....

درود پدر شما اگر دارای کارت ایثارگری باشه میتونید برای کسری اقدام کنید

تاجایی که اطلاع دارم چیز خاصی نیست فقط باید تا مشخص شدن یگان و یک سری کار اداری صبر کنید

tapatalk

bad_boyyy
09-01-2014, 22:00
درود پدر شما اگر دارای کارت ایثارگری باشه میتونید برای کسری اقدام کنید

tapatalk
بله حرف شما درسته ولی میخواستم بدونم سابقه جبهه حساب می شه یاکارت ایثارگری میتونم بگیرم؟؟؟

SNOW PATROL
09-01-2014, 22:08
بله حرف شما درسته ولی میخواستم بدونم سابقه جبهه حساب می شه یاکارت ایثارگری میتونم بگیرم؟؟؟

والا دوست عزیز این که سابقه جبهه حساب میشه یا نه یا میشه باهاش کارت ایثارگری گرفت رو نمیدونم
اما برای دریافت کسری حتما باید دارای کارت ایثارگری باشند
بهتره جهت اطلاعات بیشتر به بنیاد شهید مراجعه کنید

soranstar
09-01-2014, 22:57
والا دوست عزیز این که سابقه جبهه حساب میشه یا نه یا میشه باهاش کارت ایثارگری گرفت رو نمیدونم
اما برای دریافت کسری حتما باید دارای کارت ایثارگری باشند
بهتره جهت اطلاعات بیشتر به بنیاد شهید مراجعه کنید

دوست عزیز، من خیلیا رو میشناسم که کارت ایثارگری نداشتن و به صرف اینکه تو منطقه جنگی خدمت کردن، تونستن کسری بگیرن.
البته اطلاعات من مال سال ۹۱ هستش، اگه بعد از اون قانونا باز عوض شده باشه، اطلاعی ندارم.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk

SNOW PATROL
09-01-2014, 23:08
دوست عزیز، من خیلیا رو میشناسم که کارت ایثارگری نداشتن و به صرف اینکه تو منطقه جنگی خدمت کردن، تونستن کسری بگیرن.
البته اطلاعات من مال سال ۹۱ هستش، اگه بعد از اون قانونا باز عوض شده باشه، اطلاعی ندارم.

سلام من نمیدونم اون موقع قانون چی بوده یا اون خیلی ها چیکار کردند
اما الان برای دریافت خدمات از بنیاد شهید و امور ایثارگران باید کد ایثارگری داشته باشید که بر رویه کارت ایثارگری موجوده
برای دریافت کارت ایثارگری تا جایی که اطلاع دارم باید به اداره پست مراجعه و فرم و مدارک مربوطه رو تحویل داد

a.toraby
09-01-2014, 23:36
سلام دوستان.
من دوره آموزشی افتادم 02 شهید انشائی. سه روز پیش از لویزان اومدن اسم اونهایی که رشتشون کامپیوتر بود یادداشت کردن. یه سرگرد اومده بود با یه وظیفه ثبت نام کردن. سرگرده بهم گفت تو رو می بریم لویزان اگر از جای دیگه اومدن ثبت نام نکن. توی اسامی که ثبت نام کردن فقط من فوق لیانس کامپیوتر بودم. به نظرتون چقدر روی حرف این بنده خدا حساب کنم؟؟ میگن از دانشگاه امام علی هم میان برای جذب نیرو. اگه برای اونجا هم اسمم رو بدم چی میشه اونوقت؟ آخه سرگرده گفت اگر از جای دیگه اومدن اسمت رو نده!!!! به حرفش گوش کنم؟
ممنون. لطفا جوابم رو زودتر بدین چون فردا مرخصیم تموم میشه و باید برگردم.

hoseynn
10-01-2014, 02:50
سلام دوستان. پشتیبانی منطقه 3 کجاست؟ چه جور جاییه؟ از اونجا باز تقسیم میشم؟
من گرگان بودم 6 ماه. دارم انتقالی میگیرم واسه تهران. میشه رفت ستاد مشترک چهارراه قصر؟

soranstar
10-01-2014, 02:52
سلام دوستان.
من دوره آموزشی افتادم 02 شهید انشائی. سه روز پیش از لویزان اومدن اسم اونهایی که رشتشون کامپیوتر بود یادداشت کردن. یه سرگرد اومده بود با یه وظیفه ثبت نام کردن. سرگرده بهم گفت تو رو می بریم لویزان اگر از جای دیگه اومدن ثبت نام نکن. توی اسامی که ثبت نام کردن فقط من فوق لیانس کامپیوتر بودم. به نظرتون چقدر روی حرف این بنده خدا حساب کنم؟؟ میگن از دانشگاه امام علی هم میان برای جذب نیرو. اگه برای اونجا هم اسمم رو بدم چی میشه اونوقت؟ آخه سرگرده گفت اگر از جای دیگه اومدن اسمت رو نده!!!! به حرفش گوش کنم؟
ممنون. لطفا جوابم رو زودتر بدین چون فردا مرخصیم تموم میشه و باید برگردم.

این اسمایی که میگید نوشتن، واسه آموزشیه یا یگان جدید؟

اگه واسه یگانه، هرکی اومد اسم بنویسید، هیچ مشکلی نداره و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

siahkamar
10-01-2014, 09:29
1- شروط اصلي براي معافيت كفالت جده (مادربزرگ) كدامند؟
جواب :الف) مادربزرگ فاقد شوهر باشد (طلاق يا فوت شوهر) ب) مشمول تنها نوه ذكور بالاي 18 سال مادربزرگ تلقي گردد. ج) فرزندان مادربزرگ در قيد حيات نبوده و فوت كرده باشند.

سلام
موارد الف و ب رو دارم ولی ج خیر
فرزند دارن ولی همگی به دور از ایشان ازدواج کرده زندگی میکنن و من مراقب ایشون هستم راهی هست بشه معافیت گرفت
ممنون

a.toraby
10-01-2014, 11:27
این اسمایی که میگید نوشتن، واسه آموزشیه یا یگان جدید؟

اگه واسه یگانه، هرکی اومد اسم بنویسید، هیچ مشکلی نداره و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

سلام دوست عزیز. ممنون از راهنماییت. بله برای یگان اومدن اسم نوشتن. پس برای چی سرگرده اصرار داشت اسم ننویسم جای دیگه؟؟
به نظر شما به حرف اینا میشه اعتماد کرد؟ یعنی بیخودی امیدوارم نشم بعدش ضد حال بخورم! بهم گفت تورو حتما می بریم پیش خودمون!!!

ali_kasper
10-01-2014, 11:37
سلام دوست عزیز. ممنون از راهنماییت. بله برای یگان اومدن اسم نوشتن. پس برای چی سرگرده اصرار داشت اسم ننویسم جای دیگه؟؟
به نظر شما به حرف اینا میشه اعتماد کرد؟ یعنی بیخودی امیدوارم نشم بعدش ضد حال بخورم! بهم گفت تورو حتما می بریم پیش خودمون!!!

طبق تجربیات خودم میگم،به هیچ کدومشون روی هیچ قولیشون هیچ حسابی باز نکن!تو سعی کن همیشه همه موارد رو به نوعی توی دستت برای انتخاب داشته باشی!فقط روی یه انتخاب و یه شانس تمرکز نکن
چون اونا سرشون برای تو درد نمیکنه!اونا نیرو میخوان و ممکنه از هرجایی تامین شه براشون!این تویی که باید خودت رو حفظ کنی

Amin_0913
10-01-2014, 11:44
اره مخصوصا برای از زیره پست در رفتن

Sent from my C6603 using Tapatalk 2

soranstar
10-01-2014, 13:00

خوب سرگرده برای راحتی کار خودشه، چون میخواد کسیو داشته باشه، کاربلد.
شما به حرفاشون توجه نکن، همه شانسا رو در نظر بگیر.
خودتو تو اولویت قرار بده.

Milikan
10-01-2014, 15:33
از دوستاني كه مطلع هستن خواهش دارم بنده رو راهنمايي كنن،
من دانشجوي ورودي بهمن ماه ٨٧ دانشگاه در مقطع كارشناسي پيوسته هستم و در حال حاضر ميخوام انصراف بدم و مدرك معادل كارداني بگيرم، حالا ميخواستم بدونم در اين صورت قبل از اينكه برم خدمت ميتونم آزمون كارداني به كارشناسي شركت كنم و ادامه تحصيل بدم ؟ اگه آره آيا معافيت تحصيليم تمديد ميشه يا تو همون سنوات قبلي بايد تموم كنم، بعدم اينكه آيا تو خدمت مدرك معادل كارداني درجه ش با كارداني فرق داره ؟
ممنون ميشم اگر دوستان لطف كنن و پاسخ بدن چون خيلي حياتيه برام ، يا حداقل اگر كسي ميدونه كجا ميتونم جواب بگيرم بهم معرفي كنه لطفا، ممنونم از همگي

amirdashti
10-01-2014, 18:42
امکان داره تو قانون 24 ماهه شدن سربازی کسر خدمت پروژهای تحقیقاتی فوق لیسانس ها حذف بشه؟

soranstar
10-01-2014, 19:17
امکان داره تو قانون 24 ماهه شدن سربازی کسر خدمت پروژهای تحقیقاتی فوق لیسانس ها حذف بشه؟
احتمال داره هر اتفاقی بیوفته.

Re zA
10-01-2014, 21:25

عزیزم شما مثل اینکه ایران زندگی نمیکنی !!!

اینجا همه چیزی ممکنه ممکنه شب بخوابن صبح بلند بشن بگن سربازی شده مادام العمر !!!!

dahar
10-01-2014, 22:36
دوستان اعزامی اسفند ماه برگه سبز اولیه توسط پست بدست شما رسیده ؟
20 اذر دفترچه دادم
تاریخ اعزام خودم میدونم

ali_kasper
11-01-2014, 01:07

شما ممکنه بخوابید بلند بشید ببینید کلا فوق لیسانس از رشته های دانشگاه حذف شده!چه برسه به تحقیقاتش چه برسه به کسری تحقیقاتش

aaffm
11-01-2014, 18:38
سلام کسانی که معافیت کفالت مددجویان را می گیره اموزشی باید بره ممنون

ali_ranger22
11-01-2014, 18:42
دوستان کسی لیستی از یگان هایی که داخل تهران هست رو داره؟
یگان های آموزشی منظورم نیستا

SNOW PATROL
11-01-2014, 20:25
دوستان کسی لیستی از یگان هایی که داخل تهران هست رو داره؟
یگان های آموزشی منظورم نیستا

قطعا بیش از 2 سه هزار تا هست ....
یگان خدمتی عزیز جان خیلی خیلی زیاده ....
همین شیراز نزدیک 400 تا یگان برای خدمت داره .. حساب کن سپاه ناجا ارتش هر کدوم چند تا اداره سازمان یگان و... دارند

سلام کسانی که معافیت کفالت مددجویان را می گیره اموزشی باید بره ممنون

بله فقط معافیت پزشکی اموزشی نداره ....

meah
12-01-2014, 07:11
دوستان اعزامی اسفند ماه برگه سبز اولیه توسط پست بدست شما رسیده ؟
20 اذر دفترچه دادم
تاریخ اعزام خودم میدونم

سلام دوست عزیز

آره 5 شنبه هفته پیش رسید

به نظرتون کجا میفتیم؟؟؟

pedram_01
12-01-2014, 09:40
سلام دوستان من هنوز دفترچه رو نفرستادم ولی احتمالا همین چهارشنبه میفرستم میخواستم سوال کنم بعد از اینکه دفترچه رو ارسال کرذم چند روز بعد باید برم اموزشی ؟

SNOW PATROL
12-01-2014, 09:44
سلام دوستان من هنوز دفترچه رو نفرستادم ولی احتمالا همین چهارشنبه میفرستم میخواستم سوال کنم بعد از اینکه دفترچه رو ارسال کرذم چند روز بعد باید برم اموزشی ؟

سلام دوست من .. معلوم نیست
شما دفترچه رو ارسال کنید بعد از 48 ساعت میتونید به پلیس +10 مراجعه کنید و المثنی برگ سبز که داخلش تاریخ اعزام نوشته شده رو بگیرید ... من احتمال میدم اردیبهشت و احتمال کم اسفند

tapatalk

dahar
12-01-2014, 10:24
سلام دوست عزیز
آره 5 شنبه هفته پیش رسید
به نظرتون کجا میفتیم؟؟؟
سلام
اموزشی معمولا استان خودت یا استان های نزدیک که پادگان آموزشی دارن
ولی یگان خدمتی معلوم نیست مثلا اگه اموزشی مرزن آباد بیافتند بعدش احتمال 80% مرز می برند
منتظر برگه سبز بودم که برم دنبال کسری
مرسی

pedram_01
12-01-2014, 10:46
ببخشید یک سوال دیگه دارم چجوری بهشون بگم که من تک پسر هستم؟ ایا این مزایایی هم داره ؟

dahar
12-01-2014, 10:55
ببخشید یک سوال دیگه دارم چجوری بهشون بگم که من تک پسر هستم؟ ایا این مزایایی هم داره ؟

خودشون تو اموزشی اعلام میکنند چه کسایی یکی یدونه هستن:n02: باید شناسنامه پدر کپی بگیری تو ثبت احوال برابر اصلش کنی
آره تاثیر داره معمولا تو استان خودت یا استان نزدیک به محل سکونت خدمت میکنی

sansa
12-01-2014, 11:59
خودشون تو اموزشی اعلام میکنند چه کسایی یکی یدونه هستن:n02: باید شناسنامه پدر کپی بگیری تو ثبت احوال برابر اصلش کنی
آره تاثیر داره معمولا تو استان خودت یا استان نزدیک به محل سکونت خدمت میکنی

دوستان تک پسری بودن . فقط شرایتش تک پسری هست ؟؟؟؟؟ تا توی شهر خودت بیفتی ؟!

به موارد ودیگه مثلا شاغل بودن پدر و ... بستگی نداره ؟

pedram_01
12-01-2014, 12:31
دوستان راستش من کلی سوال دارم :n02:

من یکم ( خیلی :n28:) مشکل wc دارم . مثلا حتما باید اب گرم باشه وحداقل 10-15 دقیقه طول میکشه . و حتما باید فرنگی باشه

این تو اموزشی wc چجوریه ؟

میشه برای wc مرخصی یک ساعته گرفت بری بیرون wc ؟

بعد میشه یک گوشی ارزون بخرم با خودم اموزشی ببرم ؟

من میتونم سختی رو تحمل کنم ولی اگه wc مشکل داشته باشه و اونجوری که میخوام نباشه خیلی خیلی اذیت میشم

dahar
12-01-2014, 14:35

تنها فرزند پسر باید باشی دیگه حالا می خوای 10 تا خواهر داشته باش
کسی حرف از شهر زد!!
مثلا کسی اهل مازندارن باشه اموزشی اگر ارتش تهران باشه بعد اموزش بخوای تقسیم بشی مازندران ارتش پادگان نداره (فقط یه نیروهوایی داره)
تک پسر بودن فقط این مزیت داره که تو تقسیم بعد اموزشی شما تو اولویت قرار میدن که نزدیک به سکونت باشی هیچ الزمی نیست تو استان خودت خدمت کنی چه برسه به شهر!!! همین که لب مرز خدمت نمیکنی برو خدا شکر کن

SNOW PATROL
12-01-2014, 14:45

پدر نظامی . تحت پوشش کمیته امداد .. متاهل بودن

من یکم ( خیلی :n28:) مشکل wc دارم . مثلا حتما باید اب گرم باشه وحداقل 10-15 دقیقه طول میکشه . و حتما باید فرنگی باشه

من میتونم سختی رو تحمل کنم ولی اگه wc مشکل داشته باشه و اونجوری که میخوام نباشه خیلی خیلی اذیت میشم

عزیز دسشویی فرنگی که اصلا هیچ پادگانی نداره
این که مرخصی ساعتی بدن یا اب گرمش چجوری باشه و.... بستگی داره کدام مرکز اموزش باشی

گوشی هم اصلا ....

lotin
12-01-2014, 15:29

تو هیچ جایی ازین خبرا نیست عزیز من.به نظر من شما تو خدمت دووم نمیاری چون خدمت که میری باید خاکی باشی یا خاکیت می کنن.اونایی که خدمت رفتن میدونن من چی میگم

bamdadd
12-01-2014, 18:28

قيد فرنگي رو كه بزن ولي مثلا من ٠١ خدمت كردم، از نظر گرمي ال و تايمش مشكلي نيست و اگه تهراني باشي كه هر روز ساعت ٤ ميري خونه و ديگه مشكلي نداري

mk367
12-01-2014, 18:34
دوستان سلام
یه سوالی دارم اینکه برای هر سال عضو فعال بسیج چقدر کسری میدند؟ دوما اینکه این اموزش 45 روزه دقیقا به چه کاری میاد؟؟ سوم اینکه اگه تو بهمن یا اسفند برگه اعزام به خدمت رو بفرستم معلوم نیست که کی اعزام بشم ؟؟ چون می خوام اینور سال باشم تا 24ما ه خدمت نشم!

AMIR MOHAMMAD . M
12-01-2014, 19:08

اونجا اونقدری بهت حال میدن که هر چی خوردی پس ندی (همش میسوزه و مصرف میشه ) پس نگران نباش :n02:

AMIR MOHAMMAD . M
12-01-2014, 19:15
دوستان سلام
اینکه این اموزش 45 روزه دقیقا به چه کاری میاد؟؟
آموزشی قانونا" 8 هفتس یعنی 56 روز.
فایدشم برای اینه که همه تو یگانای اداری نمیفتن که ، یکی میفته لب مرز باید هرچی یاد گرفته استفاده کنه و بتونه با سختیا کنار بیاد. دوما" این تازه خدمت اولیه هست اگه یه روزی جنگ بشه :n24: مستقیم میری خط مقدم دیگه آموزش نداره که:n05:

ali_kasper
12-01-2014, 19:16

کاملا اون چیزی که از خدمت فکر میکنی با اون واقعیتی که وجود داره فاصله داره،مثل اینکه شما هنوز فلسفه سربازی رو نمیدونید،از این خبرا نیست،مشکلاتت رو یا خودتت با خودتت هموار میکنی یا هموارش میکنن برات
وقت و بودجه رو برای صرف کردن تمایلات شخصی سربازان ندارند و نمیدن.شما توی دوران سربازی به فکر فرنگی بودن دسشویی هستی ما هم تو دسشویی دوران سربازی به فکر فرنگ رفتنیم!

pedram_01
12-01-2014, 19:39
تو هیچ جایی ازین خبرا نیست عزیز من.به نظر من شما تو خدمت دووم نمیاری چون خدمت که میری باید خاکی باشی یا خاکیت می کنن.اونایی که خدمت رفتن میدونن من چی میگم

احتمالا دووم نمیارم ولی مجبورم برم پس باید بسازم اما اگه راهی واسه wc پیدا کنم خیلی راحت تر دووم میارم

ali_ranger22
12-01-2014, 21:35
دوستان من برای کسری خدمت اقدام کردم، ولی بابام که رفته بود محل بنیاد ایثارگران نزدیک پادگانش، بهش گفتن الان نمیدیم بعد از تعیین شدن یگان پسرت بیا بهت کسری رو میدیم
حالا اینطور که فهمیدم کلا یه سری جاها کسری رو میدن قبل اعزام یه سری جاها بعد از اعزام میدن
سوالم اینه که من که امسال اعزام میشم، ممکنه اگه قانون سال بعد عوض بشه روی منم تاثیر بذاره؟ یا کسری به هر حال به منم تعلق می گیره؟

goloolee
12-01-2014, 22:04
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من متولد 1373 هستم
دانشجو نیستم اما توی بزرگسالان پروندم در جریانه و اگه استعلام بگیرن من محصل هستم !
میخواستم بپرسم به نظرتون اول برم دانشگاه درس بخونم بعد برم سربازی یا اول برم سربازی بعد بیام درس بخونم؟!
بدجوری دو دلم
رشته مم کامپیوتره
ممنون میشم با تجربه ها راهنماییم کنن
با تشکر

hossein019940
12-01-2014, 22:08
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من متولد 1373 هستم
دانشجو نیستم اما توی بزرگسالان پروندم در جریانه و اگه استعلام بگیرن من محصل هستم !
میخواستم بپرسم به نظرتون اول برم دانشگاه درس بخونم بعد برم سربازی یا اول برم سربازی بعد بیام درس بخونم؟!
بدجوری دو دلم
رشته مم کامپیوتره
با تشکر

به نظر من درست رو ادامه بده که حداقل خدمت میری مدرکت لیسانس داشته باشی که سخت برات نباشه االن که 24 ماه کردن با مدرک دیپلم خیلی سخته.منم دقیقا مثل شما هستم ولی نمیرم:n02:

BEHZAD2007
12-01-2014, 22:17
احتمالا دووم نمیارم ولی مجبورم برم پس باید بسازم اما اگه راهی واسه wc پیدا کنم خیلی راحت تر دووم میارم

سلام دلیلتون برای اینکه برید سربازی چیه؟ مهاجرت ؟ کار دولتی؟ یا چی به نظرم دوستانی که میرن خیلیهاشون اصلا یک بار هم کارت پایان خدمت به دردشون نمیخوره واقعا بی فایدس این سربازی

goloolee
12-01-2014, 22:21
یکی دکمه ی تشکر رو بهم نشون بده
یا کورم یا واقعا نیست:|

SNOW PATROL
12-01-2014, 22:23
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من متولد 1373 هستم
بدجوری دو دلم
رشته مم کامپیوتره
با تشکر

دوست من این مورد بستگی به خودتون داره .. باید خودتون شرایط رو بستجید
بعد از خدمت درس خوندن برای بعضی ها اسون نیست برای بعضی راحته
من خودم با دیپلم رفتم خدمت الان هم دارم درس میخونم مشکلی هم ندارم

دوستان من برای کسری خدمت اقدام کردم، ولی بابام که رفته بود محل بنیاد ایثارگران نزدیک پادگانش، بهش گفتن الان نمیدیم بعد از تعیین شدن یگان پسرت بیا بهت کسری رو میدیم
حالا اینطور که فهمیدم کلا یه سری جاها کسری رو میدن قبل اعزام یه سری جاها بعد از اعزام میدن
سوالم اینه که من که امسال اعزام میشم، ممکنه اگه قانون سال بعد عوض بشه روی منم تاثیر بذاره؟ یا کسری به هر حال به منم تعلق می گیره؟

اگر کسری ثبت شده باشه نباید مشکلی باشه اصولا ...

سلام دلیلتون برای اینکه برید سربازی چیه؟ مهاجرت ؟ کار دولتی؟ یا چی به نظرم دوستانی که میرن خیلیهاشون اصلا یک بار هم کارت پایان خدمت به دردشون نمیخوره واقعا بی فایدس این سربازی

ببین دوست من درسته ... الان خود من نمیدونم کارتم کجا افتاده .. اما یه چیزی که من از کارت پایان خدمت فهمیدم اینه که داشتنش بدرد نمیخوره اما نداشتن خیلی مشکل به وجود میاره

یکی دکمه ی تشکر رو بهم نشون بده
یا کورم یا واقعا نیست:|

تعداد پستتون کمه .. بخاطر همین براتون دکمه تشکر وجود نداره

ali_kasper
12-01-2014, 22:50

شما تاریخ اعزامتون کیه؟!این مهمه

goloolee
12-01-2014, 22:52
ممنون
1.یکی توضیح بده دفترچه رو از کجا بگیریم؟چجوری پست کنیم؟کجا پست کنیم!
2.من که زاهدان زندگی میکنم مشخص نمیشه آموزشی کجا میفتم؟
البته واسه ی بعد از آموزشی مشکلی ندارم چون پارتی دارم میخوام برم سپاه!
3.بهترین زمان پست کردن دفترچه واسم کِی هست به نظرتون؟(با توجه به شرایط گرما و سرما و غیره)
با تشکر

ali_kasper
12-01-2014, 23:06

من تنها دلیلی که برای انجام سربازی رفتم رفتن سر یه کار دولتیه!با یه حقوق ثابت و امنیت شغلی داشته باشم!نه تو این بازار پر از ریسک باشم
یه چیزایی تو زندگی هست که تجربه کردنشون بد نیست نمی خوام بگم مردت میکنه ولی قویت میکنه،خداییش کسی که خدمت رفته و نرفته نمیشه بگی یکین

pedram_01
12-01-2014, 23:09

مهاجرت . میخوام از ایران برم .

متولد 1373 هستم دیپلم برق دارم میخوام برم سربازی بعدش برم المان یا هند و یا امریکا و یا سوئد همه اینجا ها فامیل دارم ولی گفتم بعد از سربازی تصمیم میگیرم که کجا برم

ولی به احتمال خیلی زیاد یا المان هست یا هند

ali_kasper
12-01-2014, 23:09
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من متولد 1373 هستم
بدجوری دو دلم
رشته مم کامپیوتره
با تشکر

من اشتباه کردم اول اومدم دانشگاه بعد رفتم سربازی،همیشه میگم کاش اول سربازی بودم بعد میومدم دانشگاه و درس میخوندم!مدت خدمت سرباز صفر و دکتر یکیه!حقوق اون از این 50 هزار تومن بیشتره ولییییییییییییی!همین!عزیز الآن فوق لیسانس و سرباز صفر یه کار میکنن!استکان میشورن و گشت میدن و دژبانی هستن و توی خیلی از کارا فرقی بینشون نیست
اگه همون موقع میرفتم سربازی قبل از دانشگاه هم مدت خدمتم کمتر بود،هم با خیال راحت درسم رو ادامه میدادم و در کنار درس کار میکردم
این نظر منه

ali_kasper
12-01-2014, 23:14
ممنون
1.یکی توضیح بده دفترچه رو از کجا بگیریم؟چجوری پست کنیم؟کجا پست کنیم!
2.من که زاهدان زندگی میکنم مشخص نمیشه آموزشی کجا میفتم؟
البته واسه ی بعد از آموزشی مشکلی ندارم چون پارتی دارم میخوام برم سپاه!
3.بهترین زمان پست کردن دفترچه واسم کِی هست به نظرتون؟(با توجه به شرایط گرما و سرما و غیره)
با تشکر

شما میرید پلیس +10 اونجا دفترچه رو میخرید!آخرین مدرک تحصیلیتون رو با فرم های پر کرده دفترچه(واکسیناسیون+ویریت عمومی+گروه خون+شماره حساب بانک سپه...)پر میکنی و یه هزینه میدی پلیس +10 و ثبت نام میشی به این میگن دفترچه پست کردن
آموزشی نزدیک استان خودتونی و خیلی پرت نمیشه این ور اونور ایران این دوماه زیاد مهم نیست
بهترین زمان برای آموزشی آبان و اردیبهشته(برای آب و هوا میگم) برای مرخصی زیاد استفاد کنی هم دوران عید خوبه
دیگه فکر نکنی مرخصی عید یعنی دو هفته خونه ای ! چهار پنج روز بیشتر نسبت به بقیه مرخصی اضافه داری و هوا سرده نمی ارزه
بهترین دوره آبانه

ali_ranger22
12-01-2014, 23:18
اگر کسری ثبت شده باشه نباید مشکلی باشه اصولا ...

الان یه برگه بابام گرفته از اونجا، که همون برگه مربوط به کسر خدمته. مهر و امضا و تاریخ هم داره. ولی خب نهایی نیست اونا باید تکمیلش کنن

شما تاریخ اعزامتون کیه؟!این مهمه

1 اسفند

wooooow
12-01-2014, 23:18
من تنها دلیلی که برای انجام سربازی رفتم رفتن سر یه کار دولتیه!با یه حقوق ثابت و امنیت شغلی داشته باشم!نه تو این بازار پر از ریسک باشم

دوست عزیز عجب خیالات خوشی داری
تو رویا زندگی میکنی یا ایران ؟؟؟

یعنی کسی که سربازی رفته میره سر کار دولتی ؟؟؟

واسه همین 2 میلیون بیکار داریم ؟؟ (( لابد سربازی نرفتن :n02: ))

چی میگی برادر من ؟؟
کار دولتی کیلو چنده ؟؟؟
الان کار کجا هست تا بخواد دولتی باشه !!!
یه شرکت هم میخواد نیرو بگیره با هزار تا کلک یه نیروی پیمانکار میگیره که اگه فردا خواست بندازتش بیرون

ملت سربازی که رفتن هیچ بعدش هزارتا حمالی هم کردن (( بی ادبی به کسی نمیکنم )) ولی بازم بیکارن
از زیر دیپلم بگیر تا کارشناسی ارشد

سربازی شده یه گزینه واسه اینکه ملت برن اونجا و بعدش به عنوان یه نیروی مفت ازش استفاده کنن
آبدارچی - نظافت چی - نگهبان - و .........
با این همه سرباز دولت دیگه نیاز به پرسنل نداره
راحت یه سربازی میره همونجا کار میکنه با حقوق ماهیانه 50 تومان !!!!!!!

یه ذره از خواب بیدار بشیم بهتره
کار دولتی ؟!!!!!!!! و امنیت شغلی ؟؟ (( تو ایران شبیه یه جوک هست ))

ali_kasper
12-01-2014, 23:31
الان یه برگه بابام گرفته از اونجا، که همون برگه مربوط به کسر خدمته. مهر و امضا و تاریخ هم داره. ولی خب نهایی نیست اونا باید تکمیلش کنن

1 اسفند

الویت سال اعزامه
یعنی شما چون اسفند 92 تاریخ اعزامتونه قوانین سال 92 براتون لحاظ میشه،شما سال 93 هم برای داشتن کسری و مابقی کاراتون اقدام کنید برابر سال 92 محاسبه و اعمال میشه

ali_kasper
12-01-2014, 23:35
دوست عزیز عجب خیالات خوشی داری
تو رویا زندگی میکنی یا ایران ؟؟؟

یعنی کسی که سربازی رفته میره سر کار دولتی ؟؟؟

واسه همین 2 میلیون بیکار داریم ؟؟ (( لابد سربازی نرفتن :n02: ))

چی میگی برادر من ؟؟
کار دولتی کیلو چنده ؟؟؟
الان کار کجا هست تا بخواد دولتی باشه !!!
یه شرکت هم میخواد نیرو بگیره با هزار تا کلک یه نیروی پیمانکار میگیره که اگه فردا خواست بندازتش بیرون

ملت سربازی که رفتن هیچ بعدش هزارتا حمالی هم کردن (( بی ادبی به کسی نمیکنم )) ولی بازم بیکارن
از زیر دیپلم بگیر تا کارشناسی ارشد

سربازی شده یه گزینه واسه اینکه ملت برن اونجا و بعدش به عنوان یه نیروی مفت ازش استفاده کنن
آبدارچی - نظافت چی - نگهبان - و .........
با این همه سرباز دولت دیگه نیاز به پرسنل نداره
راحت یه سربازی میره همونجا کار میکنه با حقوق ماهیانه 50 تومان !!!!!!!

یه ذره از خواب بیدار بشیم بهتره
کار دولتی ؟!!!!!!!! و امنیت شغلی ؟؟ (( تو ایران شبیه یه جوک هست ))
بله کار دولتی دوست من
من شرایط و خواص کار خودم رو گفتم طبق سوال شما هرکسی باید طبق هدفی که از خدمت کردن داره جواب بده
بنده کارشناس اتاق عمل هستم و برای کار بیمارستانی مشکلی ندارم،تمام مشکل من کارت پایان خدمتمه و تنها دلیلی که الآن استخدام نشدم کارتمه
البته الآن به صورت ساعتی در بیمارستان هم مشغول کار هستم من و هم خدمتیام که در بهداری خدمت میکنیم هممون کار میکنیم،من کاری به بقیه و اجتماع ندارم وضعیت و هدف هر کسی رو برای خدمت پرسیدی منم میگم که برای کار دولتی و امنیت شغلی دارم سربازی رو میگذرونم و از سربازی چیزی جز این رو هم منظورم نبوده

mtvhddvd
12-01-2014, 23:37
رفقا میخواستم بدونم عمل رو کیسه صفرا به دلیل سنگ داشتن و اینکه صفرا رو برداشتن معافیت داعم از سربازی داره؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_kasper
12-01-2014, 23:42
رفقا میخواستم بدونم عمل رو کیسه صفرا به دلیل سنگ داشتن و اینکه صفرا رو برداشتن معافیت داعم از سربازی داره؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بند 37: مشمولان مبتلا به بيماريهاي شكم و دستگاه گوارش و رشته جراحي عمومي با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء مي باشند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهندنمود.

بند 1- اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي . پانكراس معاف دائم.

AMIR MOHAMMAD . M

به نظر من شما خیلی راحت دوام میاری چون تنها مشکلت همینه و به نظر من خیلی راحت و با گذشت زمان مشکلت حل میشه ولی خیلی ها هستن که به قول خودشون دلایل محکم تری برای خدمت نرفتن دارن ، مشکل شما که چیزی نیس.:n01:

سلام دوستان
یه سوال داشتم
من متولد 1373 هستم
بدجوری دو دلم
رشته مم کامپیوتره
با تشکر

همون طور که دوستان گفتن به خودت برمیگرده ولی به نظر من اول درس بعد خدمت هر چند خودم برعکس عمل کردم:n02:. من خودم با دیپلم رفتم خدمت قشنگ پوست انداختم ، این درحالی بود که همونجا طرف فوقش دیپلم داشت پادشاهی میکرد برا خودش.

یه چیز دیگه ، مطمئنی تو بزرگسالان محصل حساب میشی ؟

nima.mahdavi
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من متولد 1373 هستم
بدجوری دو دلم
رشته مم کامپیوتره
با تشکر

هر چی سن پایین تر باشه خود شخص آمادگی بیشتری داره چون کسی میره درس میخونه بعدش میاد خدمت به خصوص مدرک هر چی بالاتر باشه از لحاظ روانی بیشتر بهش فشار میاد
ولی بحث دیگه هم هست اینه سربازی برا دیپلم به پایین واقعا سخت تره اینکه میگن بین سرباز و افسر فرق نداره اینجوری نیست ( شاید جاهایی باشه که فرق کم تر باشه) ولی حتما فرق دارن همین جاییکه ما هستیم افسرا همه روزبرگ اداری میشن ولی سرباز جدید که میاد میره ۲۴-۲۴ پست میده حداقل ۶ ماه کدوم بهتره ؟

فرستاده شده از ME173Xِ من با Tapatalk

mtvhddvd
12-01-2014, 23:47
اقا اینا رو میدونم میخوام بدونم کسی تجربه داشته :n05:

اورست
12-01-2014, 23:54
خداوکیلی برید خدمت کنید و انقد دنبال معافی و پیچوندن نباشید. :n02::46:

SNOW PATROL
12-01-2014, 23:58
اقا اینا رو میدونم میخوام بدونم کسی تجربه داشته :n05:

عزیز جان تجربه ی چی؟ خب قانون مشخصه دیگه تجربه نمی خواد اگر در شمول این بند هستید معافید

goloolee
13-01-2014, 01:24
به نظر من شما خیلی راحت دوام میاری چون تنها مشکلت همینه و به نظر من خیلی راحت و با گذشت زمان مشکلت حل میشه ولی خیلی ها هستن که به قول خودشون دلایل محکم تری برای خدمت نرفتن دارن ، مشکل شما که چیزی نیس.:n01:

همون طور که دوستان گفتن به خودت برمیگرده ولی به نظر من اول درس بعد خدمت هر چند خودم برعکس عمل کردم:n02:. من خودم با دیپلم رفتم خدمت قشنگ پوست انداختم ، این درحالی بود که همونجا طرف فوقش دیپلم داشت پادشاهی میکرد برا خودش.

یه چیز دیگه ، مطمئنی تو بزرگسالان محصل حساب میشی ؟

آره محصل حساب میشم اما گواهی اشتغال به تحصیل نمیدن :| !

ali_santoz
13-01-2014, 01:34
اقا ما بلاخره با کلی دردسر سپاه پذیرش شدیم!!!!!!! اونم با معاینه پزشکی و کلی مصیبت:n28::n28::n28:

mk367
13-01-2014, 03:01
آموزشی قانونا" 8 هفتس یعنی 56 روز.
فایدشم برای اینه که همه تو یگانای اداری نمیفتن که ، یکی میفته لب مرز باید هرچی یاد گرفته استفاده کنه و بتونه با سختیا کنار بیاد. دوما" این تازه خدمت اولیه هست اگه یه روزی جنگ بشه :n24: مستقیم میری خط مقدم دیگه آموزش نداره که:n05:

ممنونم ازت ولی فکر کنم منظورم رو بد فهمیدی منظور من اموزشی 45 سپاهه که برای اعضای بسیج می ذاره؟ مکارت سبز بهش میگن.می خوام بدونم به چه درد می خوره و تو چی تاثیر داره؟!
جواب بقیه سوالای منو اگه کسی بهم بگه ممنون میشم:

یه سوالی دارم اینکه برای هر سال عضو فعال بسیج چقدر کسری میدند؟ دوما اینکه این اموزش 45 روزه دقیقا به چه کاری میاد؟؟ سوم اینکه اگه تو بهمن یا اسفند برگه اعزام به خدمت رو بفرستم معلوم نیست که کی اعزام بشم ؟؟ چون می خوام اینور سال باشم تا 24ما ه خدمت نشم!

S A MM A N
13-01-2014, 04:00
درود

دوستان من 2 سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم اما بنا به دلایلی نتونستم خدمت بروم

اما الان می خوام برم به نظرتون چند ماه اضاف میخورم؟

AMIR MOHAMMAD . M
13-01-2014, 11:17
ممنونم ازت ولی فکر کنم منظورم رو بد فهمیدی منظور من اموزشی 45 سپاهه که برای اعضای بسیج می ذاره؟ مکارت سبز بهش میگن.می خوام بدونم به چه درد می خوره و تو چی تاثیر داره؟!

اوگی! شما اگه خدمتتون بیفته سپاه دیگه نیازی نیست برید آموزشی و مستقیم یگان و 21 یا 24 ماه خدمت البته در مورد کسری های مربوط به همین آموزشی قانون عوض شده اطلاع ندارم:n02:

ali_kasper
13-01-2014, 13:02

دوره کارت سبز یه دوره 45 روزه از آموزشه که شما باید یه کتابچه آموزش نظامی رو بخونید و ازتون سوال میشه و آموزش های عقیدتی سیاسی و رزم هم داره
بعد یه اردوی 4 یا 5 روزس داخل یکی از پادگانای سپاه میگذرونید و اون آموزش ها رو به صورت عملی یاد میگیرد!خشم شب میزنن و میفهمی لحظه قیامت چه آشوبی به پا میشه!
تاثیرش اینه که با گذروندن این دوره پذیرش شما در سپاه با احتمال بیشتری برخورداره و در صورت پذیرش در سپاه دیگه لازم نیست دوماه دوره آموزشی رو طی کنی
اگه در ارتش یا نیروی انتظامی پذیرش شدی آموزشی باید بری ولی دوماه کسر خدمت برات لحاظ میشه

ali_kasper
13-01-2014, 13:04
درود

دوستان من 2 سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم اما بنا به دلایلی نتونستم خدمت بروم

اما الان می خوام برم به نظرتون چند ماه اضاف میخورم؟

شما چون یک سال وقت دارید به صورت قانونی دفترچه پست نکنید و الآن یک ساله از آخرین مهلت ارسال صرف نظر کردی 6 ماه اضافه خدمت داری
یعنی اگه الآن پست کنی و اردیبهشت بری آموزشی 30 ماه باید خدمت کنی

Iranian boy10
13-01-2014, 17:00
یا علی! ۳۰ماه! هین

Sent from my ME173X

pedram_01
13-01-2014, 18:20
سلام دوستان کرج چندتا جا برای اموزشی داره و اینکه اموزشی بی افتم کرج خوبه ؟

ویرایش: پیداش کردم کد 89

اینم تجربه یک بنده خدا دی: فکر کنم اینجا برم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Soroush-S
13-01-2014, 19:56
نزدیکترین محل آموزشی به استان گیلان کجاست؟ (ناجا و ارتش)

farzin_silver
13-01-2014, 22:04
سلام دوستان.
من اعزامی 92/8 هستم.میخاستم ببینم اگه تا پنج شش ماه دیگه کارت فعال بسیجم بیاد میتونم از کسری 6 ماهه استفاده کنم؟
این که میگن کسری ها سال 93 برداشته میشه و من سال 92 اعزام شدم اما کارت فعالم تو 93 بیاد برای من تاثیر نداره؟
ممنون.

hossein019940
13-01-2014, 22:10
سلام دوستان.
من اعزامی 92/8 هستم.میخاستم ببینم اگه تا پنج شش ماه دیگه کارت فعال بسیجم بیاد میتونم از کسری 6 ماهه استفاده کنم؟
این که میگن کسری ها سال 93 برداشته میشه و من سال 92 اعزام شدم اما کارت فعالم تو 93 بیاد برای من تاثیر نداره؟
ممنون.
نه اینکه کارت فعال برات بیاد سریع 6 ماه بهت بدن.سالی 45 روز هست.
اگرم قرار کم بشه کسری فکر نکنم که مثلا از 6 ماه بیان 4 ماهش کنن.شاید برای سالی 45 روز بکنن 25 روز که اینطوری بهتره حداقل برای اونایی که دارن درس میخونن

S A MM A N
13-01-2014, 23:29
شما چون یک سال وقت دارید به صورت قانونی دفترچه پست نکنید و الآن یک ساله از آخرین مهلت ارسال صرف نظر کردی 6 ماه اضافه خدمت داری
یعنی اگه الآن پست کنی و اردیبهشت بری آموزشی 30 ماه باید خدمت کنی

واییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی باید 30 ماه خدمت کنم:n28:

یکی بیاد دلداریم بده:n28:

ممکنه ببخشن؟

omidshsh
13-01-2014, 23:38
آقا من برای فرستادن دفترچه برای معاینه رفتم پیش دکتر
بهش گفتم که مرمی کشکک زانو داشتم اونم زرتی نوشت توی قسمت توضیحات
الان من فردا می خوام برم دفترچه پست کنم ولی نمی خوام برای معافیت اقدام کنم
شدنیه؟
یا چون دکتره اینو نوشته باید حتما بره کمیسیون؟

LoveLIfe
14-01-2014, 00:47
شدنیه؟

دفترچه جدید بخر و پر کن

Iranian boy10
14-01-2014, 01:58

ممکنه ببخشن؟

هر چیزی ممکنه
شما غصه بخوری هیچی درست نمیشه.

Sent from my ME173X

goloolee
14-01-2014, 02:58
دوستان سلام

من یه خورده نگرانم

اگه میشه راهنماییم کنین

من زاهدان زندگی میکنم

برای آموزشی اصلا دوس ندارم تو استان سیستان و بلوچستان باشم

مثلا اگه من برم بیرجند دفترچه بگیرم و پست کنم,آموزشی رو اطراف بیرجند میفتم؟!

یا فقط باید تو شهر خودم دفترچه پست کنم؟

با پارتی میشه آموزشی هرجا که بخوام باشم؟

بعد یکی دیگه از نگرانی هام گرما و سرماس!

نمیدونم سربازی توی تابستون راحت تره یا توی زمستون!

دوستانی که توی زمستون و دوستانی که توی تابستون خدمت کردن اگه میشه یه توضیح از آموزشیشون بدن از شرایط

توی تابستون خوابگاه آموزشی کولر داره یا نه؟آخه تو گرما خوابم نمیبره!

نخندیدن!خو نگرانم

لطفا توضیحتون کامل باشه که دیگه سوالی ذهنمو مشغول نکنه اگرم توضیح اضافه دادین که خدا خیرتون بده

از همه ی دوستان خواهش میکنم جواب این پست منو بدن نظر همه واسم مهمه

ببخشید اینقدر حرف زدم

ممنون از همه ی دوستانه عزیز
:n12::n16:

AMIR MOHAMMAD . M
14-01-2014, 10:53
شدنیه؟
اصلا به اون اهمیت نمیدن که . برا دوست من دکتر نوشته بود مبتلا به آسم و تنگی نفس ، برگ سبزش اومد نوشته بود وضعیت جسمانی : سالم. بازم از همون پلیس + 10 برا اطمینان بپرس چند چنده ، اگه نیاز شده دوباره دفتر چه پر کن.

AMIR MOHAMMAD . M
14-01-2014, 11:00
دوستان سلام

من یه خورده نگرانم

اگه میشه راهنماییم کنین

من زاهدان زندگی میکنم

دوستانی که توی زمستون و دوستانی که توی تابستون خدمت کردن اگه میشه یه توضیح از آموزشیشون بدن از شرایط

نخندیدن!خو نگرانم

لطفا توضیحتون کامل باشه که دیگه سوالی ذهنمو مشغول نکنه اگرم توضیح اضافه دادین که خدا خیرتون بده

ببخشید اینقدر حرف زدم

در حالت کلی جا با جا فرق داره و هیچ مشخص نیست که شما کجا بیفتی ، همینطور تو طول خدمت هم به سرما میخوری هم به گرما که اونم بستگی به مزاج خودت داره. اگه از شهر دیگه هم دفترچه پست کنی باید یه آدرسی بدی که برگه هات بیاد اونجا. برای تعیین محل آموزشی هم یکی میخواد در حد رهبری.

ali_kasper
14-01-2014, 17:33
شدنیه؟

نه خیر نمیره کمیسیون
شما راحت پست کنید و تاریخ اعزامتون به زودی میاد

ali_kasper
14-01-2014, 17:35
دوستان سلام

من یه خورده نگرانم

اگه میشه راهنماییم کنین

من زاهدان زندگی میکنم

نخندیدن!خو نگرانم

ببخشید اینقدر حرف زدم

آموزشی اصلا معلوم نیست کجا بیفتی،الآن که هوا سرده هرجا بری باید دنبال بخاری بگردی،خدمت خوشبختانه اینقدر هست که که تمام فصول سال رو یکی یه بار رد میکنه و دوباره چنتا فصل تکرار میشه برات تا وقتی سربازیت تموم شه !توی خدمت وسایل سرمایشی و گرمایشی برای سربازان فراهمه اصلا نگران نباش

ali_kasper
14-01-2014, 17:38

ممکنه ببخشن؟

من دلداریت میدم،شما وقتی از آموزشی برگردید فقط 28 ماه دیگش مونده(این از دوماهش که زود پرید)بعد که 4 ماه خدمت کردید تازه میشید 24 ماه خدمت و اون موقع خودت رو با کسی که تازه رفته سربازی مقایسه کن که زود تموم شه
عمو جوووونم رفتی برا خودت 2 سال گشتی باید اضافه خدمت هم داشته باشی
احتمال داره ببخشنش این شش ماه رو
من از هرکسی اضافه دفترچه داشته پرسیدم گفتن که بخشیده شده تا الآن،هر وقت شروع کنی دیر نیست:n16:

omidshsh
15-01-2014, 13:49
من فردا می خوام دفترچه بفرستم
بنظرتون اسفند اعزام میشم؟

AMIR MOHAMMAD . M
15-01-2014, 15:47
من فردا می خوام دفترچه بفرستم
بنظرتون اسفند اعزام میشم؟

بعیده ولی ناممکن نیست اینجاس که باید بگی هر چی خدا خواست و بری دفترچه پست کنی ولی در کل هرچی زود تر پست کنی احتمالش بیشتره:n01:

mmzhr90
15-01-2014, 19:39
سلام دوستان عزیز
یه مشکل جدی برام پیش اومده خیلی نگران شدم
من معاف از رزم بودم ولی چون در تاریخ اعزام غایب بودم درخواست اعزام مجدد دادم
برام برگه اومده توش نوشته وضعیت جسمانی سالم!!! :n04:
در صورتی که من مشکل پزشکی دارم و معاف از رزم هستم
رفتم نظام وظیفه گفتند چون غایب بودی سابقه معاف از رزمت پاک شده وباید از داخل خدمت برای پزشکی اقدام کنی!!! :n04:
حالا من با این وضعیت بیماریم چطوری خدمت برم؟
سرمای زمستان و تمرینات نظامی برای بیماریم ضرر داره :n14:
اگه اونجا بیماریم شدیدتر بشه کی جواب منو میده؟
به نظرتون میتونم در دوره آموزشی برای معافیت اقدام کنم؟
خدا ازشون نگذره :n14:

meah
15-01-2014, 19:52
سلام دوستان به نظرتون الان برای عقب انداختن سربازی اقدام کنم دیر نیست ؟

من اعزامم اول اسفند می خوام بندازم اول اردیبهشت

الان برای اونایی که اول اسفند افتادن معلوم شده کجا افتادن ؟

holyboy
15-01-2014, 20:07
دوستان کسی تازگی ها دفترچه فرستاده؟ یک اسفند اعزام خوردین؟

AMIR MOHAMMAD . M
15-01-2014, 20:48

اگه بخوای که میندازن عقب ، به نفع اونا.
ولی اصلا همچین اشتباهی :n04:رو نکن چون اگه اول اسفند بری هم خدمتت 21 ماه حساب میشه و هم به دوره طلایی میخوری. و اگه اردیبهشت بری 24 ماه باید خدمت کنی و مرخصی هم اگه دوست داشته باشن میدن.

ali_kasper
15-01-2014, 21:07

نه اصلا دیر نیست!اتفاقا با شرایط و جوی که به وجود اومده احتمال خیلی خیلی زیاد با درخواست تمدیدت موافقت میشه فقط این رو بدون که اردیبهشت خدمت 24 ماه میشه و به نوعی 6 ماه از خدمت خودت رو عقب میندازی

ali_kasper
15-01-2014, 21:08
سلام دوستان عزیز
یه مشکل جدی برام پیش اومده خیلی نگران شدم
من معاف از رزم بودم ولی چون در تاریخ اعزام غایب بودم درخواست اعزام مجدد دادم
برام برگه اومده توش نوشته وضعیت جسمانی سالم!!! :n04:
در صورتی که من مشکل پزشکی دارم و معاف از رزم هستم
رفتم نظام وظیفه گفتند چون غایب بودی سابقه معاف از رزمت پاک شده وباید از داخل خدمت برای پزشکی اقدام کنی!!! :n04:
حالا من با این وضعیت بیماریم چطوری خدمت برم؟
سرمای زمستان و تمرینات نظامی برای بیماریم ضرر داره :n14:
اگه اونجا بیماریم شدیدتر بشه کی جواب منو میده؟
به نظرتون میتونم در دوره آموزشی برای معافیت اقدام کنم؟
خدا ازشون نگذره :n14:

اصلا نگران نباش
قانون برای شما اعمال شده و حق اعتراض ندارید،شما غیبت داشتید و کسانی که غیبت دارند سوابق معافیت از رزمشون پاک میشه!شما میتونید در دوره آموزشی اقدام کنید
بهداری پادگان میاد و کسانی که مشکل دارند رو فرا میخونند.و البته این رو هم بگم هر کسی در دوره آموزشی برای معاف از رزم اقدام کنه صد در صد تجدید دوره میشه یعنی 4 ماه آموزشی داری

wooooow
15-01-2014, 21:41
دوستان یه سوال دارم و میشه گفت به نوعی مشکل هست

یکی از اقوام ما هرکاری میکنیم سربازی نمیره !!!
کاردانی رو پارسال تموم کرد و هنوز هم خدمت نرفته
اصلا اینقدر آدم قد و مغروری هست که یکی بهش بگه بالای چشت ابرو بهش بر میخوره
چه برسه بره سربازی تا یکی بهش دستور بده !!

ولی چیزی که واسه من سوال هست اینه
اگه یک نفر اصلا سربازی نره چی میشه ؟؟

شاید خنده دار بیاد :n02:
ولی واقعا واسم جای سوال هست !!!!!

holyboy
15-01-2014, 22:18

طبیعیه که از حقوقی چون سند زدن به نام خود و تمدید گواهینامه و دریافت اصل مدرک تحصیلی و استخدام در جاهای دولتی و خروج از کشور محروم میشه

holyboy
15-01-2014, 22:21
دوستان فردا برم برا پست دفترچه اول اسفند میفتم؟خواهشا پاسخ بدبد!!!

SNOW PATROL
15-01-2014, 22:24

در نهایت بعد از 45-50 سالگی معاف خواهد شد

دوستان فردا برم برا پست دفترچه اول اسفند میفتم؟خواهشا پاسخ بدبد!!!

خیلی خیلی احتمال کمه

sansa
15-01-2014, 22:36
ای خدا چی میشد این سربازی اجباری برداشته بشه ....2 سال از زندگی به هیچ گذشتن .

2 سال انگار زندگی نکردیم ..... اینهمه درس میخونینم و بدبختی درس ا رو پاس میکنیم ....بعد دو سال هم بدختی ..... بعد اون میام سنمون شده 27 سال ... میایم تا کار پیدا کنیم سنمون میشه 28 سال تا استخدام میشیم 29سال ..تازه بهید به جمع اوری پس انداز برای تشکیل زندگی کنیم بعد از چند سال سنمون شده 32 سال که یه مقدار پس انداز کردیم پول اومد دستمون باید همشو بدیم خرج ازدواج و .. و .... و دوباره بعد از تشکیل زندگی دوباره از صفر شروع کنیم سمنمون شده 34 سال و از صفر ..

. به خدا مرگ بهتر از این بدبختی هست .

سال 93 سربازی 27 ماه
سال 94 سربازی 30 ماه
سال 95 سربازی 31 ماه
سال 96 سربازی 34 ماه
و ......

hossein019940
15-01-2014, 23:28
ای خدا چی میشد این سربازی اجباری برداشته بشه ....2 سال از زندگی به هیچ گذشتن .

2 سال انگار زندگی نکردیم ..... اینهمه درس میخونینم و بدبختی درس ا رو پاس میکنیم ....بعد دو سال هم بدختی ..... بعد اون میام سنمون شده 27 سال ... میایم تا کار پیدا کنیم سنمون میشه 28 سال تا استخدام میشیم 29سال ..تازه بهید به جمع اوری پس انداز برای تشکیل زندگی کنیم بعد از چند سال سنمون شده 32 سال که یه مقدار پس انداز کردیم پول اومد دستمون باید همشو بدیم خرج ازدواج و .. و .... و دوباره بعد از تشکیل زندگی دوباره از صفر شروع کنیم سمنمون شده 34 سال و از صفر ..

. به خدا مرگ بهتر از این بدبختی هست .

سال 93 سربازی 27 ماه
سال 94 سربازی 30 ماه
سال 95 سربازی 31 ماه
سال 96 سربازی 34 ماه
و ......

خوب از همون 34 سالگی ازدواج کنیم بهتر نیست به نظرت؟:n02:
تا 28 ساگلی تموم کردن خدمت و درس یه خورده باید کسری پیدا کنیم که از اون کسری برای پیدا شدن کارمون استفاده کنیم.
بیخیال اگه به اینا فکر کنیم که نمیشه زنده موند.
حالا هی میگن که جوونا زود ازدواج کنن بابا نمیزارین.اگه شما این 2 سال رو بردارید ما هم قول میدیم زود ازدواج کنیم.
الان من حکم بسیج دارم فعال هم 4 سال دارم حالا حالا هم نمیخوام برم خدمت.
سوالم اینکه حکم کسری جداگانه ای داره به غیر از اون 6 ما؟

sharpy
16-01-2014, 01:55
اینایی که میگن ما میتونیم خدمتتون رو با پول درست کنیم واقعا امکان پذیره .
من با یکیشون صحبت کردم تضمین و سفته هم میدن 1 سال پیش 20 ملیون بود .
میشه بهشون اعتماد کرد ایا ؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

sansa
16-01-2014, 09:41
خوب از همون 34 سالگی ازدواج کنیم بهتر نیست به نظرت؟:n02:
تا 28 ساگلی تموم کردن خدمت و درس یه خورده باید کسری پیدا کنیم که از اون کسری برای پیدا شدن کارمون استفاده کنیم.
بیخیال اگه به اینا فکر کنیم که نمیشه زنده موند.
حالا هی میگن که جوونا زود ازدواج کنن بابا نمیزارین.اگه شما این 2 سال رو بردارید ما هم قول میدیم زود ازدواج کنیم.
الان من حکم بسیج دارم فعال هم 4 سال دارم حالا حالا هم نمیخوام برم خدمت.
سوالم اینکه حکم کسری جداگانه ای داره به غیر از اون 6 ما؟

همه که مثل شما عضو بسیج نیستن :n02:

واقعا اگه به اینا فکر کنیم زنده موندن معنایی نداره :n30::n28:

در مورد اون که گفتی 34 ماه خوب نیست برای ازدواج ....اون موقع فقط دختر ترشیده میتونیم:n19: بگیریم مگر عکس نقیض این مساله ثابت بشه :n10:

یعنی دیگه نمیتونم جوون خوشجیل بگیریم :n07:

هر سال 45 روز کسری میدن . فقط اگه کسری رو برندارن که به احتمال زیاد هر سال بکنن 20 روز .... :n16:

sansa
16-01-2014, 09:44

شما به جای اینکه 20 میلیون بدی برای خدمت ...بیا 3 میلیون بده به یه جوون بیکار به جای 2 سال 5 سال یا برابر حبس ابد :n02: به جات میره خدمت بعد کارت پایان خدمتتون صحیح و سالم تحویلت میده :n16:

---------
به دور از شوخی اصلا و ابدا این کار رو نکنی . !! وقاعا ارزش نداره این همه هزینه رو بدین واسه این . همین دو سال رو برو و خودت رو راحت کن . سربازی شتری که دم خونه هر کی خوابیده ..یعنی بازی با سر :n30:

ali_kasper
16-01-2014, 12:45

نه اصلا نمیشه اعتماد کرد،اینا همش کلاهبرداریه
از وقتی کارت پایان خدمت هوشمند شده دیگه امکان جعل نیست،علت اصلی هوشمند شدنشون و سیستمی شدنشون همین بوده که جلوی جعل رو بگیرند
شما هر مقدار پولی بدین و بعدا هم نمیتونید شکایت کنید چون پای خودتون گیره
از من میشنوی سرت رو بنداز پایین قشنگ خدمتت رو انجام بده و به این مساعل که خدمت رو دور بزنی فکر نکن
رفیق خودم پول داد براش کسری بسیج 6 ماه ساختن(معافیت نه) بعد از یک سال که از خدمت ترخیص شده بود لو رفت و جریمه نقدی و زندان و جعل کارت رو کشید و خدمتش رو منقضی کردن و دوباره مدت خدمتی که دادسرای نظام براش برید رو انجام داد
اینقدر سخت نگیرید

mmzhr90
16-01-2014, 13:43
اصلا نگران نباش
قانون برای شما اعمال شده و حق اعتراض ندارید،شما غیبت داشتید و کسانی که غیبت دارند سوابق معافیت از رزمشون پاک میشه!شما میتونید در دوره آموزشی اقدام کنید
بهداری پادگان میاد و کسانی که مشکل دارند رو فرا میخونند.و البته این رو هم بگم هر کسی در دوره آموزشی برای معاف از رزم اقدام کنه صد در صد تجدید دوره میشه یعنی 4 ماه آموزشی داری
4 ماه!!! :n04::n04::n04:

mmzhr90
16-01-2014, 15:00
سلام
من 19 خرداد خرداد 92 اعزام بودم ولی نرفتم
ارگان هم ستاد مشترک سپاه - آموزشی هم مالک اشتر ارومیه :n20:
توی برگه سبز جدید که برام امده تاریخ اعزام رو 19 بهمن نوشته
یعنی ممکنه ارگان عوض بشه؟ :n28::n03:
توی بهمن ماه چه ارگانی نیرو لازم داره؟

SIR MAMAD
16-01-2014, 17:23
خوب از اول دی تا الان 26 روز گذشت. آموزشی نیروی هوایی ارتش.لیسانس هستم
نه اون قدر سخت گذشت...و نه آسون. فقط راه پله رو پا مرغی نرفته بودیم که به جهت اشتباه یکسری دوستان راه پله رو تا دم تخت خواب اسایشگاه ها پا مرغی رفتیم. دوستانی که اینقدر دنبال سپاه هستند به نیروی هوایی ارتش هم فکر کنند. سختی ارتش رو به مراتب کمتر از نیروی زمینی حتی سپاه داره ولی ارتش و قانونش! ازت فقط نظم و نظافت و احترام می خوان. همین دیروز سری دوم نگهبانیم طبق لیست بودم ساعت 2 شب من بودم و 50 تا پوتین دو رو ورم ! این فصل تا الان به هیچ عنوان در حکم یک آموزشی در فصل سرد تو سرما برای تهران نبوده ولی هر چقدر هم توان بدنیتون بالا باشه و مراقب باشد باز هم سرما می خورید به دلیل این که بقیه سرما می خورن. به هیچ وجه با خوردن اموکسی سیلین خودتون رو ضعیف نکنید چون عاملش فقط ویروسه که با یک دکتر رفتن و سرم شستشو اوکی می شید.اگر تهران محل زندگیتون هست و بهتون مرخصی خورد بی معطلی بزنید بیرون و شب رو تو هوای نسبتا سرد و البته الوده اسایشگاه نگذرونید. یک دوش گرم یک لیوان شیر گرم و دو ساعت خواب بیشتر در خونه شما رو واقعا ریکاوری می کنه عین روز اول.
من یک روز با تب و لرز اومدم خونه ولی تا صبح با رعایت بهداشت و دارو و تغذیه و خواب کافی ! کاملا آماده برای یک رژه در صبح روز بعد بودم انگار نه انگار که شبش تب داشتم پس وقتی بهتون مرخصی خورد و می تونستید خونه بریدحتما برید و استراحت کنید.اصلا تا الان ما یک دفعه هم سر صبحگاه رژه نرفتیم هر موقع صبحگاه رفتیم گفتن هوا سرده رژه جلوی امیر یا فرمانده نمی خواد گردان برگرده.
این دوره تعطیلی هاش هم خیلی بود به نسبت.مخصوصا 15 روز اول که فکر کنم فقط 2 شب موندیم اونجا.
همون شب دوباره که تو اسایشگاه مجبور شدم بخوابم به خاطر نگهبانی صبح دوباره بی حال بودم انگار معدن ویروسه هوای اسایشگاه. این نکات رو حتما در نظر بگیرید اگر نمی تونید برید خونه:
توی این فصل سرم شستشو برای قرقره اب نمک مفیده، از اب جوش برای چای زیاد استفاده کنید.از یک پزشک عمومی خارج از بهداری پادگان ( تو شهر) موقع گرفتن ویروس استفاده کنید داروی خاصی هم نداره زود خوب می شید. اگر وقتی برای خواب داشتید حتما بخوابید. سایز پوتینتون یک سایز بالاتر از سایز پای شما باشه...لباس ها رو بی خودی تنگ نکنید. اگر دچار یبوست شدید حتما از الو ، برگ زرد الو و انجیر در کنار غذا یا با چای گرم استفاده کنید و کمتر برنج بریزید تو شکم. بی خود شیطنت نکنید یه گروهانو و به گ ا بدید!موقع خواب اگر اسایشگاه سرد بود از لباس زیر گرم بیشتر استفاده کنید. در پادگان هر دو روز یک دفعه حمام برید و تا بدنتون دماش عادی نشده نزنید تو سرما مریض بشید. تا راه داشت تو اسایشگاه نمونید جز باسه خواب! خیلی وقتا پا کوبیدن و مسجد رفتن سر صبح بهتر از خفت شدن و نگهبانی تنبیهی و توالت شوری و دیگ شوریه! وضو هم نگرفتی فدای سرت یه جای گرم می ری میشنی دیگه. کل گروهان سر جمع فکر می کنی سه نوبت نماز همه دائم الوضویند؟! وقت وضو هم ندارن.

بزرگ ترین چیزی که توی آموزشی تا الان بهش رسیدم وقتی بود که بسیاری از دوستانم حتی هیچ تماسی نگرفتند که سربازی رو کجای ایران و در چه حالی سپری می کنم...وقتی یک جور دیگه بهت نگاه می کنن تو لباس سربازی...وقتی راننده تاکسی وقتی می شینی با لباس سربازی جلو و دو تا سرفه می کنی موقع پیاده شدن صندلی را با یه حالی می تکونه! در هر صورت فقط دو نفر واقعا حس می شن= پدر و مادر. واقعا قدرشون رو بدونید. لا اقل برای من که این طور بوده وقتی همه هم شما رو ترک کنن اون ها هستند کنارتون.
تو آموزشی هم تا جایی که لطمه به نظم کل گروهانتون نخوره و تاوانتون رو بقیه ندند تا راه داشت بپیچونید. مثلا ازتون بیگاری بی خود نکشن! موقع صف کشیدن تو روزای اول صف سوم چهارم وسط قرار بگیرید. مسئولیت قبول نکنید. برای من رژه رفتن! البته نیروی هوایی رژه اون آنچنانی نداره! به مراتب جذاب تر از اینه دژبان بشی داد بزنی رو سر این و اون! ارشد توالت بشی...نمی دونم مقسم بری پیه غذا یا حتی منشی بشی. به هیچ وجه از این که مسئولیتی نگرفتم پشیمون نیستم و فکر می کنم تا 22 بهمن یکی دو روز این ور اون ور پرونده آموزشی بسته شه.
اگر پارتی دارید خدایی باسه نیروی هوایی تو آموزشی رو کردنش خیلی زشته. چهل تا بشین پاشو و بیست شنا و پا عوض کردن و پا مرغی کسی رو نمی ندازه...نگهبانی هم لباس کافی داری کلاه پشمی هم داری دستکش هم داری دو ساعت قدم می زنی پست عوض می شه سر جمع 4 بار نگهبان بشی کلا ! طوری نمی شه که خودت رو تابلو کنی فلانی پست نمی ده...بدون پارتی هم یک روز در میون مثته بچه ادم باشی بت مرخصی می دن همون یک روز تو هفته هم کافیه. اگر پارتی داری فقط موقع تقسیم برسدد به داد.
موفق باشید.

+ f.a.r.i
16-01-2014, 17:57
ممنون که وقت گزاشتی و توضیح دادی . خیلی دلم میخواست تجربه های یکی رو بشنوم .

:n16:

4net
16-01-2014, 18:23
سلام خدمت همه دوستان من چند صفحه آخرو دیدم ولی سوالم بینشون نبود
من یکسال پشت کنکور هستم یعنی سال پیش پیش دانشگاهیو تموم کردم و به سن قانونی هم همون سال پیش آذر ماه رسیدم الان میخوام دوباره کنکور بدم
تا اونجایی که من شنیدم یک سال بعد از فارق التحصیلی وقت دارم یعنی میتونم امسالم کنکور بدم
سوالات من:
1.من مشمول معافیت هستم باید چه موقعی برای معافیت اقدام کنم؟
2.آیا دفترچه اعزام به خدمت میاد دم در خونه یا من باید برم دنبالش ؟
ممنون میشم سوالاتمو پاسخ بدین

saman123123
16-01-2014, 19:18
دوستان سوال بسیار مهمی دارم لطفا هر کی میتونه کمک کنه:n16:

یکی از اقوام که خیلی برام مهمه افتاده بهمن ماه اعزامش،منتهی قبلا که واسه پذیرش سپاه اقدام کرده بود بهش گفته بودن که مشکلی نداره و تو فقط باید بهمن ماه بیاری برگه و مدارک رو واسه پذیرش!!
حالا که مدارک رو برده بهش گفتن ظرفیتمون تکمیل شده و نمیتونیم پذیرشت کنیم!!!:n04:
این بنده خدا هم با اعصاب خراب بهشون گفته که آخه شما به من اطمینان دادید و اصلا رو حرف شما من طوری اقدام کردم که تاریخ اعزامم بیوفته بهمن ماه!!
بعد برگشتن بهش گفتن که برو تعویق بزن و بنداز ماه بعد شاید بتونیم کاری بکنیم!
اینم برگشته گفته مگه دست من که بندازم ماه بعد!
خلاصه رفته +10 اونجا هم بهش گفتن که چون دیپلم هست فقط ماه فرد میتونه اقدام کنه و میوفته اولین ماه سال بعد!اونم اگه موافقت کنن!!اگه موافقت نشه همون بهمن باید بری!!
بعد رفته نظام وظیفه اونجا گفتن که نه تمام ماه ها اعزام داریم و مشکلی نیست و گفتن که کی این حرف رو گفته!
حالا با این تفاسیر این بنده خدا با دوره تکمیلی و عضویت چندین ساله تو سپاه الان مونده که چی کار کنه!
حالا سوال اینه که ممکنه تو تعیین محل اموزش بیوفته سپاه یا اینکه امکان نداره و میوفته به ناجا و ارتش؟
امکان تغییر محل خدمت بعد اموزشی وجود داره یا نه؟
اگه یکی آموزشی بیوفته ارتش خدمتش هم تو ارتشه؟
در ضمن ناجا خوبه یا ارتش در مقایسه با هم؟؟
در ضمن اگه بیوفته ناجا یا ارتش در محل زندگیشون میتونه برگرده خونه برای خواب عصر ها یا نه؟؟!!

اگه بتونین جواب بدین تا من منتقل کنم خیلی خیلی ممنون میشم:n16:

saman123123
16-01-2014, 19:27
سلام خدمت همه دوستان من چند صفحه آخرو دیدم ولی سوالم بینشون نبود
من یکسال پشت کنکور هستم یعنی سال پیش پیش دانشگاهیو تموم کردم و به سن قانونی هم همون سال پیش آذر ماه رسیدم الان میخوام دوباره کنکور بدم
تا اونجایی که من شنیدم یک سال بعد از فارق التحصیلی وقت دارم یعنی میتونم امسالم کنکور بدم
سوالات من:
1.من مشمول معافیت هستم باید چه موقعی برای معافیت اقدام کنم؟
2.آیا دفترچه اعزام به خدمت میاد دم در خونه یا من باید برم دنبالش ؟
ممنون میشم سوالاتمو پاسخ بدین

1)شما بابد سال تولدتون رو +18 کنین تاریخی که بدست اومد زمانی هست که شما باید دفترچه رو پست کنین و اعلام وضعیت کنین.
بعد که دانشگاه قبول شدین،معافیت تحصیلی براتون صادر میشه.
2)نه باید برین از دفاتر پلیس+10 بگیرینش،هزینش هم 1500 تومن هست.

ali_kasper
16-01-2014, 19:42
4 ماه!!! :n04::n04::n04:

شما در دوران آموزشی که برای معاف از رزم اقدام میکنید یک هفته یا بیشتر درگیر هستید و خیلی غیبتتون زیاد میشه و این دلیل تجدید دوره شدن شماست
کلا سر کلاس و صف و جمع و ... خیلی از کلاسای دیگه حاضر نیستید باید برای معاف از رزمتون به کمیسیون و دکتر و بهداری و ...مراجعه کنید

hamid_diablo
16-01-2014, 19:44
سلام دوستان

من درسم تموم شده..کارشناسی گرفتم

میخواستم برم خدمت..از اونجا که میگن بعد از عید خدمت به 24 ماه افزایش پیدا میکنه...من میتونم دفترچمو الان بگیرم و پست کنم که 21 ماه برام بشه؟

اگه آره کی باید دفترچه رو بگیرم و کی باید پستش کنم؟

mmzhr90
16-01-2014, 20:51
نا شکری نکنید
اگه جای من باشید خودکشی میکنید
21 ماه خدمت :n03: + 6 ماه اضافه خدمت :n04: = 27 ماه خدمت :n04::n28::n14:

vahidreza2007
16-01-2014, 21:24
کم کم داریم به روزای اخر خدمت نزدیک میشیم . 30 روز دیگه میرم پایان دوره و کلک خدمت رو میکنیم :n10:

راستی یه سوال کسی از دوستان تا حالا تونسته اطلاعات داخل این تراشه کارت پایان خدمت رو بدونه چی هستش ؟

میگن کنار سازمان نظام وظیفه یه مرکز خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی هستش که یشه اونجا کارت رو وارد دستگاه کنی و اطلا عاتش رو ببینی

holyboy
16-01-2014, 21:35
سلام دوستان

میخواستم برم خدمت..از اونجا که میگن بعد از عید خدمت به 24 ماه افزایش پیدا میکنه...من میتونم دفترچمو الان بگیرم و پست کنم که 21 ماه برام بشه؟

من امروز فرستادم دوشنبه میرم سراغش ببینم کی افتادم

sansa
16-01-2014, 21:38
نا شکری نکنید
اگه جای من باشید خودکشی میکنید
21 ماه خدمت :n03: + 6 ماه اضافه خدمت :n04: = 27 ماه خدمت :n04::n28::n14:

اگه به خاطر غیبت اضافه خوردی بزار عید فطری عید ی تا ربر ببخشه و اضافه نخوری:n16:

alireza-1991
16-01-2014, 22:08
خوب از اول دی تا الان 26 روز گذشت. آموزشی نیروی هوایی ارتش.لیسانس هستم
نه اون قدر سخت گذشت...و نه آسون. فقط راه پله رو پا مرغی نرفته بودیم که به جهت اشتباه یکسری دوستان راه پله رو تا دم تخت خواب اسایشگاه ها پا مرغی رفتیم. دوستانی که اینقدر دنبال سپاه هستند به نیروی هوایی ارتش هم فکر کنند. سختی ارتش رو به مراتب کمتر از نیروی زمینی حتی سپاه داره ولی ارتش و قانونش! ازت فقط نظم و نظافت و احترام می خوان. همین دیروز سری دوم نگهبانیم طبق لیست بودم ساعت 2 شب من بودم و 50 تا پوتین دو رو ورم ! این فصل تا الان به هیچ عنوان در حکم یک آموزشی در فصل سرد تو سرما برای تهران نبوده ولی هر چقدر هم توان بدنیتون بالا باشه و مراقب باشد باز هم سرما می خورید به دلیل این که بقیه سرما می خورن. به هیچ وجه با خوردن اموکسی سیلین خودتون رو ضعیف نکنید چون عاملش فقط ویروسه که با یک دکتر رفتن و سرم شستشو اوکی می شید.اگر تهران محل زندگیتون هست و بهتون مرخصی خورد بی معطلی بزنید بیرون و شب رو تو هوای نسبتا سرد و البته الوده اسایشگاه نگذرونید. یک دوش گرم یک لیوان شیر گرم و دو ساعت خواب بیشتر در خونه شما رو واقعا ریکاوری می کنه عین روز اول.
من یک روز با تب و لرز اومدم خونه ولی تا صبح با رعایت بهداشت و دارو و تغذیه و خواب کافی ! کاملا آماده برای یک رژه در صبح روز بعد بودم انگار نه انگار که شبش تب داشتم پس وقتی بهتون مرخصی خورد و می تونستید خونه بریدحتما برید و استراحت کنید.اصلا تا الان ما یک دفعه هم سر صبحگاه رژه نرفتیم هر موقع صبحگاه رفتیم گفتن هوا سرده رژه جلوی امیر یا فرمانده نمی خواد گردان برگرده.
این دوره تعطیلی هاش هم خیلی بود به نسبت.مخصوصا 15 روز اول که فکر کنم فقط 2 شب موندیم اونجا.
همون شب دوباره که تو اسایشگاه مجبور شدم بخوابم به خاطر نگهبانی صبح دوباره بی حال بودم انگار معدن ویروسه هوای اسایشگاه. این نکات رو حتما در نظر بگیرید اگر نمی تونید برید خونه:
توی این فصل سرم شستشو برای قرقره اب نمک مفیده، از اب جوش برای چای زیاد استفاده کنید.از یک پزشک عمومی خارج از بهداری پادگان ( تو شهر) موقع گرفتن ویروس استفاده کنید داروی خاصی هم نداره زود خوب می شید. اگر وقتی برای خواب داشتید حتما بخوابید. سایز پوتینتون یک سایز بالاتر از سایز پای شما باشه...لباس ها رو بی خودی تنگ نکنید. اگر دچار یبوست شدید حتما از الو ، برگ زرد الو و انجیر در کنار غذا یا با چای گرم استفاده کنید و کمتر برنج بریزید تو شکم. بی خود شیطنت نکنید یه گروهانو و به گ ا بدید!موقع خواب اگر اسایشگاه سرد بود از لباس زیر گرم بیشتر استفاده کنید. در پادگان هر دو روز یک دفعه حمام برید و تا بدنتون دماش عادی نشده نزنید تو سرما مریض بشید. تا راه داشت تو اسایشگاه نمونید جز باسه خواب! خیلی وقتا پا کوبیدن و مسجد رفتن سر صبح بهتر از خفت شدن و نگهبانی تنبیهی و توالت شوری و دیگ شوریه! وضو هم نگرفتی فدای سرت یه جای گرم می ری میشنی دیگه. کل گروهان سر جمع فکر می کنی سه نوبت نماز همه دائم الوضویند؟! وقت وضو هم ندارن.

بزرگ ترین چیزی که توی آموزشی تا الان بهش رسیدم وقتی بود که بسیاری از دوستانم حتی هیچ تماسی نگرفتند که سربازی رو کجای ایران و در چه حالی سپری می کنم...وقتی یک جور دیگه بهت نگاه می کنن تو لباس سربازی...وقتی راننده تاکسی وقتی می شینی با لباس سربازی جلو و دو تا سرفه می کنی موقع پیاده شدن صندلی را با یه حالی می تکونه! در هر صورت فقط دو نفر واقعا حس می شن= پدر و مادر. واقعا قدرشون رو بدونید. لا اقل برای من که این طور بوده وقتی همه هم شما رو ترک کنن اون ها هستند کنارتون.
تو آموزشی هم تا جایی که لطمه به نظم کل گروهانتون نخوره و تاوانتون رو بقیه ندند تا راه داشت بپیچونید. مثلا ازتون بیگاری بی خود نکشن! موقع صف کشیدن تو روزای اول صف سوم چهارم وسط قرار بگیرید. مسئولیت قبول نکنید. برای من رژه رفتن! البته نیروی هوایی رژه اون آنچنانی نداره! به مراتب جذاب تر از اینه دژبان بشی داد بزنی رو سر این و اون! ارشد توالت بشی...نمی دونم مقسم بری پیه غذا یا حتی منشی بشی. به هیچ وجه از این که مسئولیتی نگرفتم پشیمون نیستم و فکر می کنم تا 22 بهمن یکی دو روز این ور اون ور پرونده آموزشی بسته شه.
اگر پارتی دارید خدایی باسه نیروی هوایی تو آموزشی رو کردنش خیلی زشته. چهل تا بشین پاشو و بیست شنا و پا عوض کردن و پا مرغی کسی رو نمی ندازه...نگهبانی هم لباس کافی داری کلاه پشمی هم داری دستکش هم داری دو ساعت قدم می زنی پست عوض می شه سر جمع 4 بار نگهبان بشی کلا ! طوری نمی شه که خودت رو تابلو کنی فلانی پست نمی ده...بدون پارتی هم یک روز در میون مثته بچه ادم باشی بت مرخصی می دن همون یک روز تو هفته هم کافیه. اگر پارتی داری فقط موقع تقسیم برسدد به داد.
موفق باشید.
نیرو هوایی در کل فکر کنم از زمینی ودریایی بهتر باشه ؟ درسته ؟

mmzhr90
16-01-2014, 22:53
اگه به خاطر غیبت اضافه خوردی بزار عید فطری عید ی تا ربر ببخشه و اضافه نخوری:n16:
من 19 بهمن اعزام میشم
خدا کنه در طول خدمت اضافه خدمت بخشیده بشه
6 ماه خیلی ظلمه!!! :n04:

gooride
16-01-2014, 23:32
سلام دوستان

اگه هنوز پست نکردی شنبه تا چشمت به جمال نور خورشید روشن شد برو دنبال کارا. البته شاید دیگه دیر باشه ...

hamid_diablo
16-01-2014, 23:57
اگه هنوز پست نکردی شنبه تا چشمت به جمال نور خورشید روشن شد برو دنبال کارا. البته شاید دیگه دیر باشه ...

تا دفترچه ر بگیرم و پست کنم مگه چقدر طول میکشه جوابش بیاد...یعنی از 2 ماه بیشتر میشه؟

SNOW PATROL
17-01-2014, 00:11
تا دفترچه ر بگیرم و پست کنم مگه چقدر طول میکشه جوابش بیاد...یعنی از 2 ماه بیشتر میشه؟

ببینید موضوع این نیست که جوابش کی میاد شما 48 ساعت بعد از ارسال دفترچه میتونید
به پلیس +10 مراجعه کنید و المثنی برگ سبز رو بگیرید که توش تاریخ اعزام رو نوشته
اما این که تاریخ اعزامتون کی باشه من 99 درصد احتمال میدم اردیبهشت
البته وقتی المثنی برگ سبزتون رو گرفتید و دیدید مثلا افتادین اردی همون موقع سریعا درخواست تعجیل در اعزام بده شاید شاید موافقت شد و اسفند اعزام شدی

برادرم سال 86 که دفترچه ارسال کردتاریخ اعزامش افتاد یک سال بعد
من خودم 89 ارسال کردم 6 ماه طول کشید
الان شده روزانه : دی

4net
17-01-2014, 00:31
1)شما بابد سال تولدتون رو +18 کنین تاریخی که بدست اومد زمانی هست که شما باید دفترچه رو پست کنین و اعلام وضعیت کنین.
بعد که دانشگاه قبول شدین،معافیت تحصیلی براتون صادر میشه.
2)نه باید برین از دفاتر پلیس+10 بگیرینش،هزینش هم 1500 تومن هست.

ممنون از پاسختون ببخشید منظور من در مورد معافیت معافیت پزشکی بود میخواستم ببینم قبل گرفتن دفترچه باید برای معافیت اقدان کنم یا بعدش؟
پیشاپیش ممنون

obalit88
17-01-2014, 01:14
ویرایش شد....

howhow
17-01-2014, 09:06
مرخصیه میان دوره م چ زود یه ماه گذشتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتت
هنوزم نمیدونم برای گرفتن کسری خدمت پدرم چیکار باید بکنم:n04: (یه کاغذ از یگان خدمتیش گرفتم نوشته 7 ماه کسری خدمت اما نمیدونم باید کجا ببرمش..)

saman123123
17-01-2014, 09:41
ممنون از پاسختون ببخشید منظور من در مورد معافیت معافیت پزشکی بود میخواستم ببینم قبل گرفتن دفترچه باید برای معافیت اقدان کنم یا بعدش؟
پیشاپیش ممنون

خب طبیعی هست که شما باید اول دفترچه رو دریافت کنین،تا با در دست داشتن برگه شماره دو و مراجعه به پزشک معاین اولیه ،مشکلتون نوشته بشه توسط پزشک تا شما بعد با مراجعه به +10 اقدام به ثبت درخواست معافیت پزشکی کنین.

saman123123
17-01-2014, 09:44
دوستان اگه حداقل بخشهایی از سوالی رو که در پست زیر مطرح کردم رو هم جوابش رو میدونین لطفا راهنمایی کنین!

19617 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M0hsen3D
17-01-2014, 11:52
دوستان من میخوام دفترچه رو پست کنم تا غیبت نخورم برای قبولی دانشگاه حالا سوالم اینه که اگه دانشگاه قبول نشدم و نخواستم اعزام بشم سرباز فراری حساب میشن یا غائب؟ چون شنیدم سرباز فراری رو میان دنبالش اما غائب نه درسته؟ در کل بعد از اینکه دفترچه رو پست کنی سرباز به حساب میای؟

vahidreza2007
17-01-2014, 13:46
کم کم داریم به روزای اخر خدمت نزدیک میشیم . 30 روز دیگه میرم پایان دوره و کلک خدمت رو میکنیم :n10:

راستی یه سوال کسی از دوستان تا حالا تونسته اطلاعات داخل این تراشه کارت پایان خدمت رو بدونه چی هستش ؟

میگن کنار سازمان نظام وظیفه یه مرکز خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی هستش که یشه اونجا کارت رو وارد دستگاه کنی و اطلا عاتش رو ببینی

از دوستان تهرانی کسی تا به حال نرفته این مرکز ببینه اطلاعات داخل تراشه کارتش چیا هستش ؟

آدرسشم هم دقیقا کنار سازمان وظیفه عمومی یه دفتر خدمات الکترونیکی سازمان وظیفه هستش که میشه اونجا اطلاعات کارت رو با دستگاه مخصوص به خودش دید

ali_kasper
17-01-2014, 18:21
دوستان من میخوام دفترچه رو پست کنم تا غیبت نخورم برای قبولی دانشگاه حالا سوالم اینه که اگه دانشگاه قبول نشدم و نخواستم اعزام بشم سرباز فراری حساب میشن یا غائب؟ چون شنیدم سرباز فراری رو میان دنبالش اما غائب نه درسته؟ در کل بعد از اینکه دفترچه رو پست کنی سرباز به حساب میای؟

شما بعد از اینکه دفترچه پست می کنید سرباز به حساب نمیاین!در برگه ای که تاریخ اعزامتون توش نوشته شده(که معمئلا 48 ساعت بعد از پست کردن دفترچه میاد) از اون تاریخ اعزام شما سرباز به حساب میاین
از اون روز که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار میگیرید شما سرباز به حساب میاین یعنی اولین روزی که باید سوار اتوبوس بشید و برید آموزشی
شما باید دفترچه پست کنید تا غیبت نخورید،اگر دانشگاه قبول شدید در هر مرحله از خدمت باشید به شما ترخیص میدن و میری دنبال درست
اگر هم دانشگاه قبول نشدی سربازی و باید ادامه بدی
در زمان صلح اگر تا 15 روز شما از خدمت غایب بودین از روز 16 شما فراری محسوب میشید و دادسرای نظام برای شما حکم میکنه(زندانی-جریمه-اضافه خدمت و ...)
هیچ کس نمیاد سرباز فراری رو دستگیر کنه دیگه اون زمان گذشت،خودت یه روز مجبور میشی بری خدمت و با تمام موارد بالا رودر رو میشی
هر چه دیرتر بدتر

AMIR MOHAMMAD . M
17-01-2014, 23:41
دوستانی که ارتش بودن ، به شما یواش یواش لباس و سایر لوازم رو دادن ؟ اصلا تا حالا شده اقلام استحقاقی رو کامل ندن؟
این دوست ما که پرندک تکاور افتاده روز اول رفت فقط لباس تنشو بهش دادن اونم همه کوچیک بعد گفتن برو 3 روز دیگه بیا که با هم رفتیم براش عوض کردیم 80 مایه دادیم . بعد 3 روز رفت ، 2روز اونجا بود دوباره گفتن برو 4روز دیگه بیا تو اون 2 روز هم زیاد اذیت نکردنشون.

یه پرانتز هم باز کنم که : وقتی به هرکی میگفتیم پرندک میگفت جای بدیه و حسابی بد میگفت ولی الان که رفته میگه عشق و حاله. من خودم سپاه بودم 2 ماه تموم مارو نگه داشتن و از ثانیه اول تا ثانیه آخر حسابی به ما حال دادن :n25::n24::n28:خدا پدرشون و بیامرزه ...:n15:
حالا میخواستم بگم اینم یه دلیل برای اینکه بدونید آموزشی ارتش آسون تره.

samfisher7
19-01-2014, 08:52
دوستانی که ارتش بودن ، به شما یواش یواش لباس و سایر لوازم رو دادن ؟ اصلا تا حالا شده اقلام استحقاقی رو کامل ندن؟

کامل که من خودم چیزی نشنیدم
ولی شده مثلا یه سری اقلامو ندن مثل اور کت(گفتن اگه خیلی سردتون میشه برید خودتون بخرید.:n04:
راستی ببخشید یه سوال از اون 50 60 تا سربازی که تو پرندک راه ندادن گفتن ظرفیتمون تکمیله خبری ندارید؟

AMIR MOHAMMAD . M
19-01-2014, 10:24
کامل که من خودم چیزی نشنیدم
ولی شده مثلا یه سری اقلامو ندن مثل اور کت(گفتن اگه خیلی سردتون میشه برید خودتون بخرید.:n04:
راستی ببخشید یه سوال از اون 50 60 تا سربازی که تو پرندک راه ندادن گفتن ظرفیتمون تکمیله خبری ندارید؟

اور کت ندادن!!!!!!!؟
یه اور معمولی 50 تومن پولشه...!
دیگه اینو نشنیده بودم ، پس با این اوصاف دم سپاه گرم فقط 3 دست لباس به ما دادن که وقتی خدمتم تموم شد هنوز یه دستش نو بود . چیزای اضافه مثل چفیه و مهر و جانماز و ... اینا هم دادن.

تو اونجا 3 تا پادگان کنار هم هست که دوست ما رفته تکاورش و اون جور که میگفت حدود 600 نفر بودن که فکر نمیکنم خیلی زیاد باشن .تازه مگه همچین چیزی میشه که ظرفیت تکمیل بشه!
ما خودمون تو آموزشی حدود 1800 نفر بودیم .16 گروهان که هر کدوم حداقل 100 نفر توش بودن

samfisher7
19-01-2014, 14:10
تازه مگه همچین چیزی میشه که ظرفیت تکمیل بشه!

در حال حاضر که شده(یکی از همونایی که راشون ندادنو باهاش حرف زدم میگف که بهمون گفتن1500 نفر ظرفیتمون تکمیله و راهمون ندادن!)
الانم داره یه جا دیگه اموزشیشو میگزرونه

AMIR MOHAMMAD . M
19-01-2014, 17:06
در حال حاضر که شده(یکی از همونایی که راشون ندادنو باهاش حرف زدم میگف که بهمون گفتن1500 نفر ظرفیتمون تکمیله و راهمون ندادن!)

اینا هم شانسشون بوده حالا یا خوب یا باد...:n27:

bamdadd
19-01-2014, 22:40
دوست من اموزشي سپاه كرمانشاه بود، روز اول دير رسيدن گفتن تكميل شده برين دو ماه ديگه بياين، دو ماه بعد هم دوباره عصر رفتن به جاي صبح دوباره گفتن برين دو ماه ديگه بياين و بدين صورن ٤ ماه از خدمتشون رفت، الانم اتريشه، ١٧-١٨ نفر بودن البته ولي خوب شانس دره خونتو ميزنه ديگه

SNOW PATROL
19-01-2014, 22:48
دوست من اموزشي سپاه كرمانشاه بود، روز اول دير رسيدن گفتن تكميل شده برين دو ماه ديگه بياين، دو ماه بعد هم دوباره عصر رفتن به جاي صبح دوباره گفتن برين دو ماه ديگه بياين و بدين صورن ٤ ماه از خدمتشون رفت، الانم اتريشه، ١٧-١٨ نفر بودن البته ولي خوب شانس دره خونتو ميزنه ديگه

دوست عزیز اینی که شما میگی خلاء خدمتی بهش میگن و جز خدمت حساب نمیشه که شما میگید 4 ماه از خدمتتشون گذشت

iran79
20-01-2014, 11:56
دوستان من برای سربازی می خوام معافیت پزشکی از نوع چشم بگیرم
چشمم هر از گاهی تار میشه. مخصوصا وقتی یکم میمالم چند ثانیه طول میکشه تا حالت اولیه خودش رو پیدا کنه. منظورم اون حالت اول نیست که برای همه پیش میاد و چشمشون بعد از مالش تار میشه. برای من یکم بیشتر طول داره
میخوام بدونم هزینه یه آزمایش چشم یا هرچی که در این رابطه هست چقد در میاد؟ من بیمه نیستم و کلا نمیدونم باید چی کار کنم. یه راهنمایی می کنین؟
سپاس

holyboy
20-01-2014, 11:58
دوستان من رفتم برگه اعزام به خدمت رو گرفتم.افتادم اول اردیبهشت.گه تو این شانس:n28:

ali_kasper
20-01-2014, 12:05
دوستان من رفتم برگه اعزام به خدمت رو گرفتم.افتادم اول اردیبهشت.گه تو این شانس:n28:

خدا بهت صبر بده !:n16:
پیشنهاد میکنم از الآن تا اول اردیبهشت نهایت استفاده رو کن که بعد پشیمون نشی :n05:
من اینجا هم زیاد گفتم که احتمال اسفند افتادن بسیار کمه چون هجوم مشمول زیاد شد،شما تاریخ اتمام خدمتتون 1 اردیبهشته 95 :n27:

ali_kasper
20-01-2014, 12:08

نه عزیزم دوستتون یه چیزی گفته شما باور نکنید!خدمت خونه خاله نیست که برن بگن ظرفیت پره برو 4 ماه دیگه بیا و جز سوابق خدمتش باشه
چنین وظعیتی ممکنه پیش بیاد اما نه چهار ماه بعد اینکه تاریخ حضورشون رو از روزی که آموزشی شروع میشه حساب میشه و ما قبلش خدمت براش حساب نمیشه

m-530
20-01-2014, 12:11
خبر ۳۰ دی ۹۲ – جزئیات معافیت مشمول متقاضی کفالت مادر فاقد همسراعلام شد
به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس، داشتن برادر سالم بالای ۱۸ سال در این نوع معافیت مانع بوده وهمچنین مهاجرت ، ازدواج یا در حبس بودن برادردلیلی بر استفاده از این معافیت نخواهد بود.
براساس این گزارش،همچنین وجود برادر بیماردر صورتی که بیماری وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی تایید شود مانعی برای معافیت کفالت نخواهد بود.
برای مشمول واجد شرایط کفالت مادر فاقد همسر، از تاریخ ثبت طلاق یا فوت به مدت ۳۰ ماه معافیت موقت صادرو در صورتی که مشمول بعد از اتمام معافیت موقت ، همچنان واجد شرایط فوق باشد، معافیت دائم صادرخواهد شد.
خبر ۱۷ دی ۹۲ – جزییات معافیت پزشکی مشمولان اعلام شد
اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، طی اطلاعیه‌ای اعلام داشت: از جمله ظرایف لحاظ شده در قانون خدمت وظیفه عمومی، توجه به وضعیت سلامت جسمی و روحی افرادی است که باید به خدمت اعزام شوند که بر این اساس وضعیت پزشکی تمامی مشمولان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد تا چنانچه در وضعیت سلامتی کامل قرار نداشته باشند متناسب با بیماری، به خدمت گرفته شده یا از انجام خدمت دوره ضرورت معاف شوند.
این اطلاعیه در خصوص دسته بندی مشمولان از نظر سلامت می‌افزاید: برخی اشخاص دارای بیماری شدید یا نقص عضو هستند که در صورت اعزام بخدمت مشکلاتی برای آنان یا یگان‌های خدمتی بوجود می‌آید بنابراین از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند، عده‌ای دیگر دارای بیماری هستند که بیماری آنان در حد معافیت دائم نبوده و به این اشخاص معافیت موقت برای ادامه درمان داده می‌شود.
همچنین دسته سوم مشمولانی هستند که دارای بیماری خفیف بوده و مانعی برای اعزام بخدمت ندارند لیکن هنگام حضور در مراکز نظامی باید در امور غیر رزمی بکارگیری می‌شوند که در نتیجه در شمول معافیت از خدمات رزمی قرار می‌گیرند و دسته آخر نیز مشمولانی هستند که دارای سلامت کامل جسمی و روحی است که به خدمت اعزام خواهند شد.
مرجع انطباق بیماری مشمول با آئین نامه پزشکی و درنهایت قرار دادن وی در هر یک از گروه‌های مذکور، شورای پزشکی وظیفه عمومی است.
وضعیت سلامت جسمی مشمولان با ارائه درخواست اعزام به خدمت و یا سایر معافیت‌ها، حتما بررسی می‌شود.
دانش آموزان و دانشجویان تا زمانی که به تحصیل اشتغال دارند، نمی‌توانند برای معافیت پزشکی اقدام نمایند.

Soroush-S
20-01-2014, 13:43
کی مشخص میشه آموزشی کجا افتادم؟ اول اسفند اعزامم

SNOW PATROL
20-01-2014, 13:54
چشمم هر از گاهی تار میشه. مخصوصا وقتی یکم میمالم چند ثانیه طول میکشه تا حالت اولیه خودش رو پیدا کنه. منظورم اون حالت اول نیست که برای همه پیش میاد و چشمشون بعد از مالش تار میشه. برای من یکم بیشتر طول داره
میخوام بدونم هزینه یه آزمایش چشم یا هرچی که در این رابطه هست چقد در میاد؟ من بیمه نیستم و کلا نمیدونم باید چی کار کنم. یه راهنمایی می کنین؟
سپاس

شما اول ببینید همچین بیماری در لیست معافیت های پزشکی هست
.بخش سیزدهم: بیماریهای چشم و عوارض بینایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد مراجعه کنید به چشم پزشک تا ببینه وضعیتتون چیه بعد هم دفترچه رو برای معافیت پزشکی پرکنید
درضمن چه بیمه باشید چه نباشید پروسه معافیت پزشکی تحت پوشش بیمه نیست و باید از جیب خرج کنید

کی مشخص میشه آموزشی کجا افتادم؟ اول اسفند اعزامم

تا 10 روز قبل از اعزام برگ سفید میاد

holyboy
20-01-2014, 14:09
خدا بهت صبر بده !:n16:
پیشنهاد میکنم از الآن تا اول اردیبهشت نهایت استفاده رو کن که بعد پشیمون نشی :n05:
من اینجا هم زیاد گفتم که احتمال اسفند افتادن بسیار کمه چون هجوم مشمول زیاد شد،شما تاریخ اتمام خدمتتون 1 اردیبهشته 95 :n27:

ممنون.درخواست تعجیل بدیم یا اونم پشمه؟

AMIR MOHAMMAD . M
20-01-2014, 14:24

ضرری که نداره شما برو دنبالش شاید شانست بزنه قبول کنن

ali_kasper
20-01-2014, 17:25

شما شانستون رو امتحان کنید کاری به کشک و پشمش نداشته باشید!همیشه توی خدمت تا اونجا که میتونی سعیت رو بکن اما دلت رو به هیچی الکی خوش نکن:n05:

pedram_01
21-01-2014, 11:29
من دفترچم رو فرستادم 7 روز پیش اون موقع پلیس 10+ بهم گفت یک هفته دیگه بیا تا معلوم بشه کی و کجا افتادی

من الان رفتم میگه برای همه امد ولی برای شما نیامد احتمالا تهران شمارو ندید :n04::n03:

الان میخواد ایمیل بده به تهران که چرا برای من نیامد . هی من بهشون میگم میخوام قبل از عید برم اخر مارو بعد عید میندازن شانس که نداریم

ویرایش: ایمیل داد به تهران گفت برو شنبه بیا

holyboy
21-01-2014, 13:43
من دفترچم رو فرستادم 7 روز پیش اون موقع پلیس 10+ بهم گفت یک هفته دیگه بیا تا معلوم بشه کی و کجا افتادی

من الان رفتم میگه برای همه امد ولی برای شما نیامد احتمالا تهران شمارو ندید :n04::n03:

الان میخواد ایمیل بده به تهران که چرا برای من نیامد . هی من بهشون میگم میخوام قبل از عید برم اخر مارو بعد عید میندازن شانس که نداریم

ویرایش: ایمیل داد به تهران گفت برو شنبه بیا

من دیروز جوابم اومد افتادم بعد از عید.مثل اینکه قبل از عید پر شده

night@
21-01-2014, 14:39
سلام
تاریخ اعزام اول اسفند هست میتونم قبل اعزام برا معافیت پزشکی اقدام کنم؟
گرفتن معافی پزشکی قبل اعزام راحت تر است یا بعدش؟

ali_ranger22
21-01-2014, 15:06
سلام
تاریخ اعزام اول اسفند هست میتونم قبل اعزام برا معافیت پزشکی اقدام کنم؟
گرفتن معافی پزشکی قبل اعزام راحت تر است یا بعدش؟

اگه 100 درصد مطمئنی معاف میشی اقدام کن
چون باید اعزامتو کنسل کنی درخواست معافیت بدی
بعد اگه با معافیتت موافقت نکنن باید دوباره دفترچه بفرستی که می افتی اون ور سال

soroosh_cz
22-01-2014, 08:45
دوستان من الان مشغول تحصیل هستم، ترم 7.
ماه پیش بیماری گوارشی سختی گرفتم و مشخص شد که IBD (روده تحریک پذیر) و کولیت مضمن فعال دارم و هنوز هم تحت درمانم. این دو بیماری هر دو معافیت دائم پزشکی دارن. از طرفی به خاطر معافیت تحصیلی نمیتونم اقدام کنم به گرفتن معافیت.
توی لیست معافیت ها، نوشته: کولیت، الیسروا، IBD به ثبوت رسیده، معافیت دائم.

منظورش از به ثبوت رسیده چیه؟ یعنی باید موقع اقدام حتما بیماری در مرحله ی فعال باشه؟ آخه IBD بیماری هست که با تحریک و استرس شعله ور میشه و همیشه همراه آدمه. من الان توی جواب آزمایشم نوشته Chronic Active Colitis که همون کولیت مضمن فعال هست. میتونم بعد از فارغ التحصیلی با توجه به قابل برگشت بودن بیماری، با ارائه ی همین آزمایش معافیت بگیرم؟ چون حال من رو به بهبودی هست و بعد از حدود 45 روز، تقریبا 2 هفته ی دیگه اگر خدا بخواد، علائم باید کاملا برطرف بشه و داروهام قطع.

با تشکر.

AMIR MOHAMMAD . M
22-01-2014, 10:06
ماه پیش بیماری گوارشی سختی گرفتم و مشخص شد که IBD (روده تحریک پذیر) و کولیت مضمن فعال دارم و هنوز هم تحت درمانم. این دو بیماری هر دو معافیت دائم پزشکی دارن. از طرفی به خاطر معافیت تحصیلی نمیتونم اقدام کنم به گرفتن معافیت.

منظورش از به ثبوت رسیده چیه؟ یعنی باید موقع اقدام حتما بیماری در مرحله ی فعال باشه؟ آخه IBD بیماری هست که با تحریک و استرس شعله ور میشه و همیشه همراه آدمه. من الان توی جواب آزمایشم نوشته Chronic Active Colitis که همون کولیت مضمن فعال هست. میتونم بعد از فارغ التحصیلی با توجه به قابل برگشت بودن بیماری، با ارائه ی همین آزمایش معافیت بگیرم؟ چون حال من رو به بهبودی هست و بعد از حدود 45 روز، تقریبا 2 هفته ی دیگه اگر خدا بخواد، علائم باید کاملا برطرف بشه و داروهام قطع.

با تشکر.

این که بگی با ارائه مدارکی که الان داری میتونی در آینده معاف بشی نمیشه و همون موقع که اقدام کردی دوباره از نو باید آزمایش بدی و این مدارکی که داری 2تا کار برات میتونه بکنه : 1- بگی که این مشکل رو دارم و برا این مشکل میخوام اقدام کنم. 2- اگر نتیجه آزمایش دوم هم همون اولی باشه راحت تر معاف میشی.

obalit88
22-01-2014, 11:34
سلام دوستان، یه سوال داشتم

افرادی که توی یگان خدمتی واقع در شهر خودشون خدمت میکنن معمولا میتونن بعد از ساعات اداری برگردن خونه، درسته؟ (به یگان مربوطه هم ارتباط داره البته)
حالا میخواستم بدونم برای سایر افراد که توو شهر خودشون خدمت نمیکنن وضعیت به چه صورت هست؟
اگه خود شخص بخواد میتونه به جای آسایشگاه جای دیگه ای بمونه و دوباره صبح در محل خدمت حاضر بشه؟

arming900
22-01-2014, 11:41

افرادی که توی یگان خدمتی واقع در شهر خودشون خدمت میکنن معمولا میتونن بعد از ساعات اداری برگردن خونه، درسته؟ (به یگان مربوطه هم ارتباط داره البته)
حالا میخواستم بدونم برای سایر افراد که توو شهر خودشون خدمت نمیکنن وضعیت به چه صورت هست؟
اگه خود شخص بخواد میتونه به جای آسایشگاه جای دیگه ای بمونه و دوباره صبح در محل خدمت حاضر بشه؟

مرخصی که میدن دیگه به خودت مربوط میشه کجا میخوای بری،اگر خونت جای دیگه باشه میتونی بری توی شهر،فقط باید به موقع حاضر باشی حالا هرجا میخوای بری برو یا بمون تو یگان

dahar
22-01-2014, 13:21
با تشکر.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به این وبلاگ سر بزن نظراتش بخون فکر کنم کمکت میکنه. منظور از ثبوت جواب پاتولوژی هست. احتمالا خودشون ازت یه بیوپسی بگیرن

AMIR MOHAMMAD . M
22-01-2014, 13:38

یرا اولی که همون طور که گفتی بستگی به اون قسمتی داره که خدمت میکنی. مثلا تو قسمتی که من بودم چندین بار تا ساعت 12 شب نگرم داشتن که کارا تموم شه و اکثر اوقات هم 5 میرفتم خونه در حالی که ساعت خروج ما 1:30 بود.
برا دومی هم هر روز نمیزارن بری بیرون مثلا تو پادگان ما بعد از ساعت اداری دوشنبه ها و چهارشنبه ها و پنج شنبه ها مجاز به خروج بودن که باید حداکثرتا شروع ساعت کاری روز بعد خودشونو میرسوندن.
برا سومی هم همینجوری که نمیزارن تو آسایشگاه بخوابی خودت باید بری بگی من شهرستانیم که بزارن بری آسایشگاه. من دوستی داشتم که هر روز میرفت خونه ولی ساعت 3 صبح هر روز راه میافتاد تا 7 برسه پادگان

saeidrezay
22-01-2014, 14:51
سپاس

برای مشکل چشم معافیت خدمت داده نمیشه تنها در صورتی که چشم خیلی ضعیف باشه معاف از رزم میشی

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

Y@var
22-01-2014, 15:23
سلام دوستان

داداشم چند سال پیش یه گواهی 13 ماه سابقه جبهه از بابام رو گرفته اما فقط 4 ماهش رو استفاده کرده / الان من واسه معافیت به همون قسمت باقی موندش احتیاچ دارم

الان میخواستم ببینم کل 13 ماه اینجوری میپره یا فقط اون قسمت رو که استفاده کرده؟(در ضمن مدارک کافی واسه اثبات میزان استفادش وجود داره)

متاسفانه جواب درست و حسابی تا حالا نگرفتم/تا حالا از دو نفر آگاه دو جواب کاملا متفاوت گرفتیم! / میخوام ببینم اگه احتمال جدا کردن قسمت استفاده نشده هست برم دنبالش و الکی الاف نشم

پیشاپیش تشکر:n16:

hamid_diablo
22-01-2014, 16:31
سلام دوستان

برای میگرن یا سردردهای شدید معافیت پزشکی داده میشه؟

obalit88
22-01-2014, 16:49
مرخصی که میدن دیگه به خودت مربوط میشه کجا میخوای بری،اگر خونت جای دیگه باشه میتونی بری توی شهر،فقط باید به موقع حاضر باشی حالا هرجا میخوای بری برو یا بمون تو یگان

ممنونم، یعنی فرضا من میتونم 3روز هفته رو شبا توی یگان بمونم و مابقی شبا جای دیگه ای باشم؟ با همچین موردی مشکل ندارن که؟

یرا اولی که همون طور که گفتی بستگی به اون قسمتی داره که خدمت میکنی. مثلا تو قسمتی که من بودم چندین بار تا ساعت 12 شب نگرم داشتن که کارا تموم شه و اکثر اوقات هم 5 میرفتم خونه در حالی که ساعت خروج ما 1:30 بود.
برا دومی هم هر روز نمیزارن بری بیرون مثلا تو پادگان ما بعد از ساعت اداری دوشنبه ها و چهارشنبه ها و پنج شنبه ها مجاز به خروج بودن که باید حداکثرتا شروع ساعت کاری روز بعد خودشونو میرسوندن.
برا سومی هم همینجوری که نمیزارن تو آسایشگاه بخوابی خودت باید بری بگی من شهرستانیم که بزارن بری آسایشگاه. من دوستی داشتم که هر روز میرفت خونه ولی ساعت 3 صبح هر روز راه میافتاد تا 7 برسه پادگان

ممنون از جوابتون

پس برا شهرستانی ها اجباری نیست که شب رو توی آسایشگاه بمونن، درست متوجه شدم؟

بعدش، این که گفتین مثلا بعد از ساعات اداری روزهای 2شنبه 4شنبه و 5شنبه میتونستین بیرون برین، جزو مرخصی که حساب نمیشه؟

AMIR MOHAMMAD . M
22-01-2014, 17:32
ممنون از جوابتون

پس برا شهرستانی ها اجباری نیست که شب رو توی آسایشگاه بمونن، درست متوجه شدم؟

بعدش، این که گفتین مثلا بعد از ساعات اداری روزهای 2شنبه 4شنبه و 5شنبه میتونستین بیرون برین، جزو مرخصی که حساب نمیشه؟

اجبار که هست ولی اون 3 روز رو میتونن برن بیرون. سرباز شهرستانی هم جایی نداره بره که :n15: اگه تهران باشه میشه یه دوری تو شهر بزنه ولی شهرستان که ساعت 7 شب همه خوابن کجا میخواد بره بدبخت.:n14:

کلا هم پادگان با پادگان فرق میکنه ولی برا اکثر جاها همین قانون هست و مرخصی حساب نمیشه و روزاشم میتونه متفاوت باشه و بستگی به فرمانده قرارگاه داره.
ولی اگه جایی باشی که 24 ساعت باید زیر پرچم باشی مثل یگان ویژه و ... همون بعد از ظهر هم مرخصی ساعتی اگه بدن باید فوری بری برگردی .

sasan.69
22-01-2014, 17:52
لیسانس داشتن چه مزیتی در دوران خدمت داره؟؟

obalit88
22-01-2014, 17:55
اجبار که هست ولی اون 3 روز رو میتونن برن بیرون. سرباز شهرستانی هم جایی نداره بره که :n15: اگه تهران باشه میشه یه دوری تو شهر بزنه ولی شهرستان که ساعت 7 شب همه خوابن کجا میخواد بره بدبخت.:n14:

کلا هم پادگان با پادگان فرق میکنه ولی برا اکثر جاها همین قانون هست و مرخصی حساب نمیشه و روزاشم میتونه متفاوت باشه و بستگی به فرمانده قرارگاه داره.
ولی اگه جایی باشی که 24 ساعت باید زیر پرچم باشی مثل یگان ویژه و ... همون بعد از ظهر هم مرخصی ساعتی اگه بدن باید فوری بری برگردی .

مثلا امکانش هست با چنتا از هم خدمتی ها یه خونه اجاره کنیم (کی به سرباز بدبخت خونه میده حالا؟!!) و کلا بعد از ظهرها رو توی پادگان نباشیم؟ یا اینکه حتما باید بومی همون شهر باشی که بهت اجازه بدن تو آسایشگاه نمونی!؟

soranstar
22-01-2014, 20:32

با تشکر.

با سلام
ببین دوست عزیز، قبلا یه راه حل داشت که دوستم از اون استفاده کرد در مدت دانشجویی و معاف شد.
فکر کنم ۲سال پیش بود و اون با تیروئید معاف شد.

ولی قبلش حتما باید چند تا دکتر مخصوصا دکترهای نظام وظیفه بری و مطمئن بشی معاف میشی.

پاراگراف بالا رو باز تاکید میکنم.

شما میری دانشگاه محل تحصیلت و انصراف میدی، طبق قانون میتونی برگه انصراف بگیری و واسه تعیین تکلیف خدمتت اقدام کنی، ولی باز طبق قانون (اگه عوض نشده باشه، چون تا ۲سال پیش این قانون بود)، شما میتونی تا یکماه، انصرافت رو پس بگیری و دوباره ادامه تحصیل بدی.

اون موقع دوست من، تو این فرصت یکماهه کارای معافیشو انجام داد و بعدش رفت درخواست انصراف از تحصیلشو کنسل کرد.

soranstar
22-01-2014, 20:36
مثلا امکانش هست با چنتا از هم خدمتی ها یه خونه اجاره کنیم (کی به سرباز بدبخت خونه میده حالا؟!!) و کلا بعد از ظهرها رو توی پادگان نباشیم؟ یا اینکه حتما باید بومی همون شهر باشی که بهت اجازه بدن تو آسایشگاه نمونی!؟

طبق قانون، سرباز نمیتونه خونه اجاره کنه و مطمئنا حفاظت بهش گیر میده.
مگر اینکه جوری خونه بگیره کسی نفهمه، مثلا بگه خونه فامیل نزدیک، مثل خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ تو این شهر داره و داره اونجا میره.
البته باز این احتمال هست که حفاظت بیوفته دنبالشو آمارشو دربیاره‌
در کل اگه محیط پادگان بد نیست، ارزش ریسکو هزینه رو نداره.

soranstar
22-01-2014, 20:39

دوست عزیز، شما اگه دفترچه‌ دانستنیها رو نگاه کنید، میبینید که سرباز با لباس سربازی هرجا نمیتونه بره‌

obalit88
22-01-2014, 21:17
دوست عزیز، شما اگه دفترچه‌ دانستنیها رو نگاه کنید، میبینید که سرباز با لباس سربازی هرجا نمیتونه بره‌

بیشتر توضیح میدین؟

AMIR MOHAMMAD . M
22-01-2014, 21:26
لیسانس داشتن چه مزیتی در دوران خدمت داره؟؟
خیلی تاثیر داره .اول تو آموزشی که تو هر ارگانی که باشه راحت تر از اونی هستی که دیپلم داره.
اگه ارتش باشی تو یگان هم خیلی با دیگران فرق داری .
کار حمالی بهت نمیدن اگه از نوع مدرکتم بتونی تو خدمت استفاده کنی خیلی راحتر از سربازی که بیل میزنه میتونی تشویقی و مرخصی بگیری .
و مهتر از همه فکر کنم 5000 تومن بیشتر از دیپلم حقوق میگیری:n08:
و اگه سال 90 بود یک ماه کسری بهت تعلق میگرفت :n04:

داداش خیلی داری سخت میگیریا :n27:.
هیچ کس نمیاد دٌنگی باهات خونه اجاره کنه .
اگه هم همچین چیزی بشه و اجاره نامه هم به نام کسه دیگه بخوره باز هم هزینه ها سر به فلک میکشه ( غذا و رفت و آمد و ...)
بعد از ظهرا تو همه جا عشق و حاله هیشکی بهت کار نداره .
تو پادگان ما برنامه فوتبال ، بدن سازی ، زورخونه ، تنیس ، پینگ پنگ ، والیبال ، فوتبال دستی و ... همیشه برپا بود . کیف میکردیم:n20::n19:. حالا برا ما خیلی هتل بود ولی جاهای دیگه حداقل فوتبال داره دیگه.

دیگه اون زرنگی خودشونه دیگه .
بچه های ما زیر لباس نظامی لباس شخصی میپوشیدن بعد که از پادگان خارج میشدن لباساشون و در میاوردن میزاشتن تو یه پلاستیک.:n05:

AMIR MOHAMMAD . M
22-01-2014, 21:28
بیشتر توضیح میدین؟

ببخشید که من جواب دادم.

یعنی دژبان تو خیابان هست و خیلی راحت میتونه بهت گیر بده که مثلا چرا کلاه سرت نیست بریم بازداشت و ...

sasan.69
22-01-2014, 21:36
مگه حقوق سربازی چقدره که 5000 تومن بیشتر میدن:n27:

sasan.69
22-01-2014, 21:38
چقدر بد که هرسال شرایط رو سخت تر میکنن..

مثلا تو آموزشی سخت گیریا دیپلمه و لیسانس یا بالاتر چطوریاس؟

AMIR MOHAMMAD . M
22-01-2014, 21:47
چقدر بد که هرسال شرایط رو سخت تر میکنن..

مثلا تو آموزشی سخت گیریا دیپلمه و لیسانس یا بالاتر چطوریاس؟

فکر کنم دیپلم حدود 50.000 . لیسانس 55.000 و برای فوق لیسانس حدود 60.000:n04::n08:حالا هم که خوب شده هر ماه میریزن به حساب قبلا هر 3،4 ماه یه بار میریختن.
سخت گیری کلا بستگی به جاش داره. ولی یه چیزایشم فرق داره که مثلا تو ارتش زیر دیپلم ها جنگ سر نیزه هم دارن.
حالا غذا هست نوع برخورد هست امکانات هست...

soroosh_cz
22-01-2014, 23:01
با سلام
ببین دوست عزیز، قبلا یه راه حل داشت که دوستم از اون استفاده کرد در مدت دانشجویی و معاف شد.
فکر کنم ۲سال پیش بود و اون با تیروئید معاف شد.

ولی قبلش حتما باید چند تا دکتر مخصوصا دکترهای نظام وظیفه بری و مطمئن بشی معاف میشی.

پاراگراف بالا رو باز تاکید میکنم.

شما میری دانشگاه محل تحصیلت و انصراف میدی، طبق قانون میتونی برگه انصراف بگیری و واسه تعیین تکلیف خدمتت اقدام کنی، ولی باز طبق قانون (اگه عوض نشده باشه، چون تا ۲سال پیش این قانون بود)، شما میتونی تا یکماه، انصرافت رو پس بگیری و دوباره ادامه تحصیل بدی.

اون موقع دوست من، تو این فرصت یکماهه کارای معافیشو انجام داد و بعدش رفت درخواست انصراف از تحصیلشو کنسل کرد.

انشاا... که این قانون هنوز پا بر جا باشه. بررسی میکنم نتیجه اش رو هم میگم.

Sent from my ST15i using Tapatalk

sasan.69
22-01-2014, 23:08
فکر کنم دیپلم حدود 50.000 . لیسانس 55.000 و برای فوق لیسانس حدود 60.000:n04::n08:حالا هم که خوب شده هر ماه میریزن به حساب قبلا هر 3،4 ماه یه بار میریختن.
سخت گیری کلا بستگی به جاش داره. ولی یه چیزایشم فرق داره که مثلا تو ارتش زیر دیپلم ها جنگ سر نیزه هم دارن.
حالا غذا هست نوع برخورد هست امکانات هست...

این به اصطلاح حقوق رو ندن سنگین ترن که...

soranstar
23-01-2014, 00:12
ببخشید که من جواب دادم.

یعنی دژبان تو خیابان هست و خیلی راحت میتونه بهت گیر بده که مثلا چرا کلاه سرت نیست بریم بازداشت و ...

من مورد سراغ دارم، طرف اردبیل بوده، مرخصی گرفته، رفته مسافرخونه.
همون شب صاحب مسافرخونه، زنگ زده، گفته چند سرباز اومدن و شب اینجان. از پادگان اومدن بردنشون و مستقیم بازداشتگاه، اونم تو زمستون.

hossein019940
23-01-2014, 00:16
من مورد سراغ دارم، طرف اردبیل بوده، مرخصی گرفته، رفته مسافرخونه.
همون شب صاحب مسافرخونه، زنگ زده، گفته چند سرباز اومدن و شب اینجان. از پادگان اومدن بردنشون و مستقیم بازداشتگاه، اونم تو زمستون.

مگه مرخصی نگرفته بودن؟
چه ربطی داره آخه.یعنی مرخصی هم دست خودمون نیست؟:n22::n23::n25:

soranstar
23-01-2014, 00:16
این به اصطلاح حقوق رو ندن سنگین ترن که...

نگید این حرفو.
بعضیا با ما بودن، که همین به اصطلاح حقوق رو واسه خونوادشون میفرستادن.
کلا تو خدمت آدم چیزایی میبینی که از خودش حالش به هم میخوره.
اینکه کسی واسه خاطر خرجی خونه، میره جای بقیه پست میده و پول میگیره‌
توروخدا اینا رو‌نباید معاف کرد.

soranstar
23-01-2014, 00:19
مگه مرخصی نگرفته بودن؟
چه ربطی داره آخه.یعنی مرخصی هم دست خودمون نیست؟:n22::n23::n25:

چرا، مرخصی داشتن.
ولی طبق قانون سرباز نمیتونه بره، مسافرخونه.
طرف پولشو گرفته بود و بعدش بدبختا رو فروخته بود.

hossein019940
23-01-2014, 00:23
چرا، مرخصی داشتن.
ولی طبق قانون سرباز نمیتونه بره، مسافرخونه.
طرف پولشو گرفته بود و بعدش بدبختا رو فروخته بود.

چه ربطی داره آخه حرفه زوره یعنی چی سرباز مرخصی گرفته چه ربطی به اونا داره.دوست داره هر جا بره مرخصی داره.دارن حرف زور میزنن.
نمیدونی که با این پستت چقدر اعصابم خورد شده.یعنی تا قبل از اینکه سربازی نری اختیارت یه جورایی دست اوناست سربازی بری باز همینه مرخصی دوباره همون آش و همو کاسه بعد سربازی تا زمان صلح بعد از اون..............
دختر میشدیم بهتر بود.هم درسامون بهتره بود هم 2 سال از بیگاری نمیکشیدن
:n23::4::angry:

soroosh_cz
23-01-2014, 01:09
توی آیین نامه آموزشی نوشته شده:

ماده 36:
دانشجویی که بخواهد از تحصیل منصرف شود، باید درخواست خود را شخصا به اداره ی آموزش تسلیم نماید. این دانشجو مجاز است فقط برای یکبار و در فاصله ی یک ماه از تاریخ درخواست، تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، پس از انقضای این مهلت، حکم انصراف از تحصیل وی صادر میشود و دانشجو پس از آن، حق ادامه تحصیل در آن دوره را ندارد.

الان یه سوال پیش اومد برام، برای معافیت پزشکی، مگر حکم انصراف رو نمیخوان؟ پس دیگه کامل باید انصراف بدم اگر بخوام الان اقدام کنم.
یه طوری نشه مثلا من درخواست انصراف از تحصیل رو بدم، بعدش برای معافیت اقدام کنم، معاف نکنن و تاریخ اعزام بخوره بمون...:n27: تحصیلات هم برو! :n29:

mf.designing
23-01-2014, 01:35
دوستان من 1 اسفند اعزامم. این برگه اعزام و تعیین محل و اینا کی باید به دستم برسه ؟! نمونه واسه دقیقه 90 ؟!

pedram_01
23-01-2014, 04:50
دوستان من 1 اسفند اعزامم. این برگه اعزام و تعیین محل و اینا کی باید به دستم برسه ؟! نمونه واسه دقیقه 90 ؟!

خوش بحالت یک اسفند داری میری :n02:

نگران نباشه چند روز قبل از اعزام به دستت میرسه

mohammad0119
23-01-2014, 05:25
سلام من 19بهمن اعزامم رفتم سپاه شهرمون پذیرش گرفتم طرف زنگ زد از استان پرسید گفتن جذب سپاه شده 1- حالا نمیدونم میوفتم شهر خودمون یا جای دیگه 2-دوسال سابقه ی بسیج فعال تو گردان امام حسین رو دارم و دوران تکمیلی رو هم رفتم حالا رفتنی اموزش 2تا یک هفته ای با خودم چی ببرم منظورم مدارک و لوازم شخصیه؟؟؟ ممنون میشم جوابمو بدین

saman123123
23-01-2014, 11:29
خــــــــــــــــــــــــ ـــــــاک بر ســــــــــــــــــــــــ ـــــــر این سیستم :n21:

یعنی شما یک جای دنیا رو مثل اینجا نشون بدین تا من اسمم رو عوض کنم!

تو دفترچه نوشته که در صورتی که مشکل پزشکی داشته باشی حتی در روز اعزام هم میتونی با مراجعه به نظام وظیفه اعزامت رو به تعویق بندازی!!!
رفتم نظام وظیفه اونجا فرمانده بهم گفته 100 درصد موافقت میشه با درخواستتون!
اما:
طرف تو اورژانش بستری شده،سه تا پزشک معاینش کردن+چندین نوع دارو بهش دادن ،بعد بهش استراحت مطلق نوشتن بمدت یک ماه،بعد این برگه رو به تایید بهداری استان و پزشک معتمد هم رسوندیم و همراه با درخواست تعویق ارسال کردیم،امروز صبح ساعت 7 اس ام اس اومد که مورد پذیرش قرار نگرفته درخواست تعویق اعزامتون!!!
حالا این بابا چطور از بیمارستان پا بشه بره اموزشی در اون تاریخ آخه؟؟؟

ittools
23-01-2014, 12:07
اینا دارن فله ای سرباز جمع میکنن کاری هم ندارن طرف داره میمیره یا نه :n21:
صبح بعد از 4 جلسه کمیسیون و کمیسیون عالی و 7 ماه معطلی پسر عموی بدبخت منو سرباز کردن ! طرف داره از درد میمیره اینا سربازش کردن :n27: تفــــــــ به شرف نداشتتون :n27:

این بنده خدا 8 ساله بیماری پوستی مزمن داره مقاوم به درمان هم هست بنده خدا تا حالا کلی تو بیمارستان بستری شده کل سرو و بدن و صورتش زخم میشه و قرمز شدید آخه جنازه این بنده خدا به چه دردتون میخوره ؟ :n21:
پسر عموی من اونقدر وضعش خراب بود که درست نمیتونست حرف بزنه ! چون صورتش زخم بود ماشالله همراه هم نمیزارن بره تو وگرنه من خودم میرفتم به من میگه خودش زبون داره :n21: از صبح بندگان خدا رو تو سرما بیرون محوطه سرپا نگه داشتن آخر سر هم از اون همه آدم ( فکر کنم 50 نفری میشد شایدم بیشتر ) فقط فقط 1 نفر معاف دائم شد همه سرباز ! اینم شانس پسر عموی بدبخت من کارش افتاد زمانی که سرباز کم دارن !

به نظرتون چیکار میشه کرد ؟ این یه بار دیگه هم معاف از رزم شده بود اعتراض داد تو کمیسیون عالی هم معاف از رزم شد چیکار کنه بره سربازی ؟ دوام نمیاره یه راهکار بدید :n13: به کی شکایت کنه ؟

باورتون نمیشه دفعه قبل این بنده خدا رو از بیمارستان مرخص کردیم بردیم نظام وظیفه :n21: دکترش استراحت مطلق نوشته بود با استرس هم بیماری عود میکنه

پ.ن : من خودم میخواستم سال بعد برای چشمام اقدام کنم با این وضعیت وقت تلف کردنه ! برم سرباز بهتره :25:

hossein019940
23-01-2014, 12:11
اینا دارن فله ای سرباز جمع میکنن کاری هم ندارن طرف داره میمیره یا نه :n21:
صبح بعد از 4 جلسه کمیسیون و کمیسیون عالی و 7 ماه معطلی پسر عموی بدبخت منو سرباز کردن ! طرف داره از درد میمیره اینا سربازش کردن :n27: تفــــــــ به شرف نداشتتون :n27:

این بنده خدا 8 ساله بیماری پوستی مزمن داره مقاوم به درمان هم هست بنده خدا تا حالا کلی تو بیمارستان بستری شده کل سرو و بدن و صورتش زخم میشه و قرمز شدید آخه جنازه این بنده خدا به چه دردتون میخوره ؟ :n21:
پسر عموی من اونقدر وضعش خراب بود که درست نمیتونست حرف بزنه ! چون صورتش زخم بود ماشالله همراه هم نمیزارن بره تو وگرنه من خودم میرفتم به من میگه خودش زبون داره :n21: از صبح بندگان خدا رو تو سرما بیرون محوطه سرپا نگه داشتن آخر سر هم از اون همه آدم ( فکر کنم 50 نفری میشد شایدم بیشتر ) فقط فقط 1 نفر معاف دائم شد همه سرباز ! اینم شانس پسر عموی بدبخت من کارش افتاد زمانی که سرباز کم دارن !

به نظرتون چیکار میشه کرد ؟ این یه بار دیگه هم معاف از رزم شده بود اعتراض داد تو کمیسیون عالی هم معاف از رزم شد چیکار کنه بره سربازی ؟ دوام نمیاره یه راهکار بدید :n13: به کی شکایت کنه ؟

باورتون نمیشه دفعه قبل این بنده خدا رو از بیمارستان مرخص کردیم بردیم نظام وظیفه :n21: دکترش استراحت مطلق نوشته بود با استرس هم بیماری عود میکنه

پ.ن : من خودم میخواستم سال بعد برای چشمام اقدام کنم با این وضعیت وقت تلف کردنه ! برم سرباز بهتره :25:
دایی من برای پسرش که سرباز فراری هم بود یعد 5 ماه که دوباره رفت سربازی الان خرج کرده معافیت گرفته سال سالمه .حالا نمیدونم که از اعصابش اقدام کرده یا قلبش.فقط یه 500 تومن خرج کرد

ittools
23-01-2014, 12:19
دایی من برای پسرش که سرباز فراری هم بود یعد 5 ماه که دوباره رفت سربازی الان خرج کرده معافیت گرفته سال سالمه .حالا نمیدونم که از اعصابش اقدام کرده یا قلبش.فقط یه 500 تومن خرج کرد

داداش این بنده خدا واقعا مریضه یه ماه تو بیمارستان بستری بود
خدایی من از کارشون سر در نمیارم آخه سرباز مریض به چه کارشون میاد ؟ :n13: اونجا گفتن به احتمال زیاد 19 بهمن هم اعزام میخوره چه کنیم ؟ یکی باهاش بره ؟

hossein019940
23-01-2014, 13:20
داداش این بنده خدا واقعا مریضه یه ماه تو بیمارستان بستری بود
خدایی من از کارشون سر در نمیارم آخه سرباز مریض به چه کارشون میاد ؟ :n13: اونجا گفتن به احتمال زیاد 19 بهمن هم اعزام میخوره چه کنیم ؟ یکی باهاش بره ؟
اگه نظر منو میخوای خوب درسته یکم غیرواقعی هست ولی نره بهتره فوق اضافه میخوره حداقل تا موقعی که سربازشون تکمیل شد حالاا ون موقع میتونه برای معافیت اقدام کنه میتونه یه آشنایی گیری بیار که نامه بنوسیه که مثلا این ماه تو بیمارستان بستری بوده .الان به نظر من نمیتونه معافی بگیره چون فقط فقط دارن سرباز جذب میکنن

soranstar
23-01-2014, 13:42
چه ربطی داره آخه حرفه زوره یعنی چی سرباز مرخصی گرفته چه ربطی به اونا داره.دوست داره هر جا بره مرخصی داره.دارن حرف زور میزنن.
نمیدونی که با این پستت چقدر اعصابم خورد شده.یعنی تا قبل از اینکه سربازی نری اختیارت یه جورایی دست اوناست سربازی بری باز همینه مرخصی دوباره همون آش و همو کاسه بعد سربازی تا زمان صلح بعد از اون..............
دختر میشدیم بهتر بود.هم درسامون بهتره بود هم 2 سال از بیگاری نمیکشیدن
:n23::4::angry:

دوست عزیز، قصد من خورد کردن اعصاب شما نبود، من فقط متن قانون رو براتون بازگو کردم‌.

soranstar
23-01-2014, 13:47
توی آیین نامه آموزشی نوشته شده:

الان یه سوال پیش اومد برام، برای معافیت پزشکی، مگر حکم انصراف رو نمیخوان؟ پس دیگه کامل باید انصراف بدم اگر بخوام الان اقدام کنم.
یه طوری نشه مثلا من درخواست انصراف از تحصیل رو بدم، بعدش برای معافیت اقدام کنم، معاف نکنن و تاریخ اعزام بخوره بمون...:n27: تحصیلات هم برو! :n29:

شما اگه پست قبلی من رو بخونید، نوشتم: قبل انصراف برید پیش چند تا دکتر، مخصوصا مال نظام وظیفه و از معافیتون مطمئن بشید. چون اگه معاف نشید، حتما باید برید خدمت.

بعدش برید آمار بگیرید، روند کار معافی چه مدت طول میکشه، که بسته به شهرتون و متقاضی متفاوته و نباید از یه ماه بیشتر طول بکشه، چون اگه حتی معاف هم بشید، نمیتونید، انصراف از تحصیلتون رو پس بگیرید.

کارای معافی دوست من، ۲۰روزه تموم شد و بعدش انصرافشو پس گرفت و ادامه تحصیل داد.

hossein019940
23-01-2014, 13:52
دوست عزیز، قصد من خورد کردن اعصاب شما نبود، من فقط متن قانون رو براتون بازگو کردم‌.

اتفاقا دیدم بهتر شد.نه داداش من اعصابم از این قانون ها خورد شده

soranstar
23-01-2014, 14:01
اتفاقا دیدم بهتر شد.نه داداش من اعصابم از این قانون ها خورد شده

شما کجا افتادی؟

mf.designing
23-01-2014, 14:12
خوش بحالت یک اسفند داری میری :n02:

نگران نباشه چند روز قبل از اعزام به دستت میرسه

خوش بحالم ؟!:دی واس چی حالا ؟!
البت من واسه سپاه و پذیرش اقدام کرده بودم. منتها نمیدونم شامل 1 اسفندیها میشه یا نه ! چون دوستان گفتن گویا نیست و مام میفتیم نیرو انتظامی ! :n03:

mohammad0119
23-01-2014, 15:12
سلام دوستان من 19بهمن اعزامم.دوسال سابقه ی بسیج فعال(عضو گردان امام حسین) و دوره ی تکمیلی رو هم رفتم. رفتم سپاه شهرمون پذیرش گرفتم بهم گفت جذب سپاه شدی ولی نمیدونم میوفتم شهرخودمون یا نه؟ 1-اموزشی که میریم میگن یک هفته ای.رفتنی با خودم چی ببرم و 2 -ایا قبل اموزش باید برم سپاه استان قسمت اموزش و مدارگ دوران تکمیلی رو بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 3-درضمن عضو گردان امام حسین بودن کسری هم میدن؟

babakshahkaram
23-01-2014, 15:47
دوستان من دیروز رفتم +10 منو معرفی کرد به پزشک برای معاینه اولیه. (مثل اینکه سیستمش عوض شده بود. یکی خودش رفته بود دکتر قبول نکردن)
رفتم دکتر معاینه کرد گفت پات پرانتزیه ولی شک داشت هی اندازه میزد و فکر می کرد. برام تو قسمت بیماری غیر مشهود علامت زد و گفت باید دفترچه رو پست کنی بعدش بری بیمارستان امام سجاد کمیسیون نظر بده.
1- من خودم باید پاشم برم بیمارستان یا بهم میگن کی برم؟ اگه میگن چجوری میگن؟ یعنی من چجوری بفهمم کی باید برم؟
2- چقدر احتمال داره معاف کامل بشم؟ احتمالش خیلی کمه نه؟ (با توجه به اینکه تمارض هم نکردم عادی وایسادم)
3- کارشناس ارشد هستم. مدرک تاثیر داره روی نگاه دکترا؟

خودم که الان اندازه میزنم فاصله بین دو کشکک زانوم در حالت عادی که وایمیستم و پاهامو کامل به هم میچسبونم 10 سانته. یعنی حداقلش. یکم که تمارض می کنم تا 12 سانت هم میرسه

AMIR MOHAMMAD . M
23-01-2014, 16:55
دوستان من دیروز رفتم +10 منو معرفی کرد به پزشک برای معاینه اولیه. (مثل اینکه سیستمش عوض شده بود. یکی خودش رفته بود دکتر قبول نکردن)
رفتم دکتر معاینه کرد گفت پات پرانتزیه ولی فکر کنم به 10 سانت نمیرسه. برام تو قسمت بیماری غیر مشهود علامت زد و گفت باید دفترچه رو پست کنی بعدش بری بیمارستان امام سجاد کمیسیون نظر بده.
1- من خودم باید پاشم برم بیمارستان یا بهم میگن کی برم؟ اگه میگن چجوری میگن؟ یعنی من چجوری بفهمم کی باید برم؟
2- کجا هست این بیمارستان امام سجاد؟
3- چقدر احتمال داره معاف کامل بشم؟ احتمالش خیلی کمه نه؟ (با توجه به اینکه تمارض هم نکردم عادی وایسادم)
4- کارشناس ارشد هستم. مدرک تاثیر داره روی نگاه دکترا؟

خودم که الان اندازه میزنم فاصله بین دو کشکک زانوم در حالت عادی که وایمیستم و پاهامو کامل به هم میچسبونم 10 سانته. یعنی حداقلش. یکم که تمارض می کنم تا 12 سانت هم میرسه

فقط اینا رو میتونم بهت بگم باقیشو دوستان تجربه دار میتونن راهنمییت کنن.
1. تو خیان بهار بالاتر از طالقانی.
2. مدرک تو بعضی معافیت ها مثل چشم تاثیر داره که مثلا هر چی مدرکت بالاتر باشه شماره چشمت برا معافیت باید بیشتر باشه.
یکی از دوستان من پرانتزی پاش 9.5 سانت بود معاف نشد و فکر نمیکنم طوری اندازه بگیرن که شما بتونی تمارض کنی . ( اونا برا اندازه گیری فکر کنم از کولیس استفاده کنن شایدم ابزار دقیق تر :n08:که یه موقع معاف نشی:n24:)
ولی حالت کلی چون این مورد بطور مستقیم تو قانون اومده اگر واقعا 10 سانت باشه معافی.

h9025
23-01-2014, 17:14
سلام دوستان
براي كسر خدمت جبهه پدر چطور بايد اقدام كنم (در حال حاضر مشغول خدمت هستم). بعضي از دوستان مي ژن بايد به يگاني كه پدر خدمت مي كرده مراجعه كرد. بعضي هم مي گن اگه كارت ايثار داشته باشي نيازي به مراجعه به يگان نيست و بايد بري تهران

در مورد انجام پروژه براي كسري خدمت چطور بايد اقدام كنم؟ اگه كسي مي دونه لطفا به طوركامل راهنمايي كنه

خيلي نمي تونم آنلاين بشم از كمكتون ممنون

pedram_01
23-01-2014, 20:45
خوش بحالم ؟!:دی واس چی حالا ؟!
البت من واسه سپاه و پذیرش اقدام کرده بودم. منتها نمیدونم شامل 1 اسفندیها میشه یا نه ! چون دوستان گفتن گویا نیست و مام میفتیم نیرو انتظامی ! :n03:

کلا اموزشی تو دوره بهمن و اسفند دوره طلایی هست و اینکه 21 ماه هستش

اگه اردیبهشت اعزام بودی . خیلی سخت تر بود و هم اینکه 24 ماه بود

pedram_01
23-01-2014, 20:50
دوستان پدر من 4 ماه سال 67 جبهه بود تو ابادان ولی فکر کنم اتش بس بود .

و اینکه پدر من الان مدرکی در این باره نداره

چجوری میتونم از این استفاده کنم ؟ یعنی باید برای اینکار برم ابادان و بگم پدرم 4 ماه جبهه بود ؟

و اینکه اگه برم دنبالش تو سربازی تخفیف میدن و کم میشه ؟

saman123123
23-01-2014, 22:29
دوستان از زمانی که درخواست رسیدگی معافیت رو ثبت میکنی تا زمانی که نتیجه اعلام بشه از طریق کمیسیون چقدر طول میکشه؟
اگه زمان اعزام و محلش مشخص شده باشه و بخوای قبل اعزام اقدام کنی،این کار امکان پذیر هست؟بعد اینکه نتیجه مشخص شد باز طرف میوفته همون محلی که اول براش مشخص شده بود یا اینکه کلا همه چیز از توع شروع میشه؟

mohammad0119
23-01-2014, 23:06
باعرض سلام:n16:

من 19بهمن اعزامم.دوسال سابقه ی بسیج فعال(عضو گردان امام حسین) و دوره ی تکمیلی رو هم رفتم. رفتم سپاه شهرمون پذیرش گرفتم بهم گفت جذب سپاه شدی ولی نمیدونم میوفتم شهرخودمون یا نه؟
1-اموزشی که میریم میگن 2روز تا یک هفته است درسته؟؟؟؟؟؟؟؟.رفتنی با خودم چی ببرم ؟(لوازم شخصی و مدارک)
2 -ایا قبل اموزش باید برم سپاه استان قسمت اموزش و مدارک دوران تکمیلی روتحویل بدم یا باید تو اموزشی تحویل بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
3-درضمن اگر2سال عضو گردان امام حسین به صورت مستمر باشیم کسری هم میدن؟
4-چقدر کسری میدن؟؟

hossein019940
23-01-2014, 23:07
باعرض سلام
من 19بهمن اعزامم.دوسال سابقه ی بسیج فعال(عضو گردان امام حسین) و دوره ی تکمیلی رو هم رفتم. رفتم سپاه شهرمون پذیرش گرفتم بهم گفت جذب سپاه شدی ولی نمیدونم میوفتم شهرخودمون یا نه؟ 1-اموزشی که میریم میگن یک هفته ای.رفتنی با خودم چی ببرم و 2 -ایا قبل اموزش باید برم سپاه استان قسمت اموزش و مدارگ دوران تکمیلی رو بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 3-درضمن عضو گردان امام حسین بودن کسری هم میدن؟

چند سال عضو بسیج فعال بودی؟
وقتی رفتی یگان از اونجا باید اقدام کنی.هر سالی 40 روز.
اگر 2 سال عضو فعلی از 2 ماه بیشتر کسری میخوری

mohammad0119
23-01-2014, 23:19
یک سالعضو بسیج پایگاه و بعدگذراندن دوره ی تکمیلی عضو گردان شدم ودیگه نرفتم پایگاه

mohammad0119
23-01-2014, 23:26
یک سال عضوفعال بسیج پایگاه بودم بعد گذراندن دوره ی تکمیلی عضو گردان شدم و دو سال هم اونجا فعالیت داشتم.حالا جمعا چقدکسری میگیرم؟؟؟ و موقع رفتن به اموزشی چه وسایلی با خودم ببرم

Soroush-S
23-01-2014, 23:40
یک سال عضوفعال بسیج پایگاه بودم بعد گذراندن دوره ی تکمیلی عضو گردان شدم و دو سال هم اونجا فعالیت داشتم.حالا جمعا چقدکسری میگیرم؟؟؟ و موقع رفتن به اموزشی چه وسایلی با خودم ببرم

حدود 6 ماه کسری میگیری. گرفتن کسری بستگی به حضور شما در کلاسهای صالحین پایگاه بسیج و مسئول طرح صالحین پایگاه داره.

hossein019940
23-01-2014, 23:44
یک سالعضو بسیج پایگاه و بعدگذراندن دوره ی تکمیلی عضو گردان شدم ودیگه نرفتم پایگاه
اگر برات ثبت فعالیت رد کرده باشن.از موقعی که کارت فعال رو گرفتی چند سال شده؟3سال؟

حدود 6 ماه کسری میگیری. گرفتن کسری بستگی به حضور شما در کلاسهای صالحین پایگاه بسیج و مسئول طرح صالحین پایگاه داره.
حداکثر کسری اینقدر هست. حدودا 4 سال فکر کنم بشه تا 6 ماه کسری رو بگیری

mohammad0119
24-01-2014, 00:05
من اصلا عضو حلقه های صالحین نبودم
بیشتر از 2سال عضو گردانم حالا نمیدونم عضو فعال گردان بودن کسری داره یا فقط بایدعضو حلقه صالحین باشی؟؟
حالا که من اموزشی ندارم باید قبل اموزشی برم مدارک تحویل بدم تا اموزشیم لغو بشه یا تو اموزشی2روز تا یک هفته ای مدارکو باید تحویل بدم؟؟؟؟؟؟

mohammad0119
24-01-2014, 01:50
من بچه رشتم"تو؟

زنگان>>>>>>>>>>>

mohammad0119
24-01-2014, 02:07
سلام
من سپاه افتادم .دوره تکمیلی هم رفتم
کسی نمیدونه چه مدارکی رو باید با خودم ببرم پادگان؟؟یکی میگه باید برگ دوره تکمیلی رو ببری سپاه استان و برگه کفایت از اموزش بگیری.راسته یا نه؟

لطفا جواب این سوالم بدید:n12:

hasan137
25-01-2014, 06:49
سلام دوستان من 19 بهمن اعزامم 15 دیماه دو روزه پذیرش سپاه گرفتم و گفتن احتمالا یزد این دوره داره درسته.4 سال عضویت فعال دارم.دوره ی تکمیلی رو هم یکساله پیش گذروندم.حالا از کجا بدونم حتما سپاه میفتم.اعزامی 19 بهمن از سیستان وبلوچستان هستم.:n02:

hasan137
25-01-2014, 06:52
میشه از طریق سامانه پیامکی محل اموزش رو فهمید.چون تا پنجشنبه که استعلام کردم هنوز معلوم نبود:n03:یعنی سپاه میفتم:n06:

hasan137
25-01-2014, 06:55
19 بهمن ایشاالله هم خدمتی سپاهی برای یزد کسی نبود:n05:البته اینم بگم که من با 180 روز اضافه دارم میرم خدمت.قسمتی از قانون اومده افرادیکه پوشش بهزیستی و کمیته امداد هسنتد اضافه هاشون بخشیده میشه درسته

دهم بهمن باز میام ومیگم که هم خدمتی...................:n03::n03:

pedram_01
25-01-2014, 12:17
دوستان برای منم امد 19 اسفند اعزام هستم .

alireza-1991
25-01-2014, 12:23
داداش خیلی داری سخت میگیریا :n27:.
هیچ کس نمیاد دٌنگی باهات خونه اجاره کنه .
اگه هم همچین چیزی بشه و اجاره نامه هم به نام کسه دیگه بخوره باز هم هزینه ها سر به فلک میکشه ( غذا و رفت و آمد و ...)
بعد از ظهرا تو همه جا عشق و حاله هیشکی بهت کار نداره .
تو پادگان ما برنامه فوتبال ، بدن سازی ، زورخونه ، تنیس ، پینگ پنگ ، والیبال ، فوتبال دستی و ... همیشه برپا بود . کیف میکردیم:n20::n19:. حالا برا ما خیلی هتل بود ولی جاهای دیگه حداقل فوتبال داره دیگه.

دیگه اون زرنگی خودشونه دیگه .
بچه های ما زیر لباس نظامی لباس شخصی میپوشیدن بعد که از پادگان خارج میشدن لباساشون و در میاوردن میزاشتن تو یه پلاستیک.:n05:[/QUOTE]

رفیق تو یگان هم مثل آموزشی 9/5 شب خاموشیه ؟ نمیشه فوتبال دید تا دو شب ؟ :n02:
فکر کنم دوسال زندانی باشیم اینجور که معلومه :blush:

Soroush-S
25-01-2014, 13:03
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا:

افزایش مدت سربازی به 24 ماه قطعی نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossein019940
25-01-2014, 13:06

افزایش مدت سربازی به 24 ماه قطعی نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این 24 کردن بهانه بود.گفتن 93 مدت سربازی 24 ماه میشه که هر چه قدر نیرو میخوان برن تا قبل عید برن.
انقدر دفترچه پست کردن و رفتن که ظرفیتشون تکمیل شده

mohammad0119
25-01-2014, 13:32
سلام دوستان من امروز( 5بهمن)رفتم پلیس 10+وبرگه سبز(کد) رو گرفتم اول گفت برو 10روز دیگه میاد یعنی 4روز قبل اعزام ولی چون پذیرش گرفته بودم یکم پافشاری کردم نگاه کرد دید اومده بدبخت ضایع شد.افتادم سپاه انصارالمهدی زنجان(استانمون).اموزشی ندارم اموزش تکمیلی بسیج رو رفتم
فقط یه سوال :اونایی که اطلاع دارن لطفا منو راهنمایی کنن آیاعضو فعال گردان امام حسین به مدت دو سال بودن کسری داره اگه داره چقدر؟؟؟؟؟(عضو حلقه صالحین پایگاه نیستم فقط تو تو برنامه های گردان شرکت میکنم)

mohammad0119
25-01-2014, 13:43
سلام دوستان من 19 بهمن اعزامم 15 دیماه دو روزه پذیرش سپاه گرفتم و گفتن احتمالا یزد این دوره داره درسته.4 سال عضویت فعال دارم.دوره ی تکمیلی رو هم یکساله پیش گذروندم.حالا از کجا بدونم حتما سپاه میفتم.اعزامی 19 بهمن از سیستان وبلوچستان هستم.:n02:

سلام دوست عزیز منم 19بهمن اعزامم منم پذیرش گرفتم اموزشی هم ندارم.امروز رفتم پلیس10+ و المثنی برگه سبز رو گرفتم
افتادم سپاه. محل اموزشیمم سپاه استانمون
تو هم برو بگیر

ali_ranger22
25-01-2014, 13:54
دوستان الان از یه آدم آگاه پرسیدم، گفت سال به سال خدمت از برج 3 حساب میشه قوانینش هم از برج 3 اعمال میشه
یعنی کسایی که برج 2 سال بعد اعزامن با همین قوانین امسال اعزام میشن
کسی قبلا اینو شنیده؟ من اینو از یه سرهنگ شنیدم الان

AMIR MOHAMMAD . M
25-01-2014, 14:44
رفیق تو یگان هم مثل آموزشی 9/5 شب خاموشیه ؟ نمیشه فوتبال دید تا دو شب ؟ :n02:
فکر کنم دوسال زندانی باشیم اینجور که معلومه :blush:

همه جا که این طور نیس تازه من منظورم فوتبال بازی کردن بود هر چند تو آسایشگاه ما یه تی وی 42" بود با یه گیرنده دیجیتال با پشتیبانی از تمام فرمت های از طریق USB که موقع هایی که من پست بودم فلش میبردم بچه های شهرستانی فیلم نگاه کنن:n05: :n04:
یه چیزی هم بگم : تا وقتی که این قاون خاموشی باشه هیچ کس نمیخواد بخوابه ولی تو پادگان ما این قانون نبود همه خودشون ساعت 10 خواب بودن:n02:

دوستان الان از یه آدم آگاه پرسیدم، گفت سال به سال خدمت از برج 3 حساب میشه قوانینش هم از برج 3 اعمال میشه
یعنی کسایی که برج 2 سال بعد اعزامن با همین قوانین امسال اعزام میشن
کسی قبلا اینو شنیده؟ من اینو از یه سرهنگ شنیدم الان

اگه این طور باشه پس چرا قانون 21 ماه شدن از 91/1/1 اعمال شد؟؟!:n13:

alireza-1991
25-01-2014, 14:44

این 24 کردن بهانه بود.گفتن 93 مدت سربازی 24 ماه میشه که هر چه قدر نیرو میخوان برن تا قبل عید برن.
انقدر دفترچه پست کردن و رفتن که ظرفیتشون تکمیل شده

کلک زدن :n10:

hasan137
25-01-2014, 18:08
واقعا محل آموزش اعلام شده.استرسم زد بالا.خدایا پذیرش سپاه گرفتم یعنی سپاه میفتم؟:n28:فردا میرم ببینم چی شده:n03:

دعا کنین خدااااااااااااااااااااااا ااااااا

AMIR MOHAMMAD . M
25-01-2014, 20:06
واقعا محل آموزش اعلام شده.استرسم زد بالا.خدایا پذیرش سپاه گرفتم یعنی سپاه میفتم؟:n28:فردا میرم ببینم چی شده:n03:

دعا کنین خدااااااااااااااااااااااا ااااااا

انشاالله که جای خوب افتادی :n11:
ولی در هر صورت 56 روز بیشتر نیست مثل باد میگزره ، همچین نگرانی که انگاری میخوان چی کار کنن اونجا . چون میگذرد غمی نیست ... اینو در آینده زیاد میشنوی:n02:

pedram_01
25-01-2014, 21:38
یک سوال . من 19 اسفند اعزام هستم . 11 روز بعدش عید میشه . تو عید هم باید تمیرن کنیم یا راحت میگیرن ؟

AMIR MOHAMMAD . M
25-01-2014, 23:05
یک سوال . من 19 اسفند اعزام هستم . 11 روز بعدش عید میشه . تو عید هم باید تمیرن کنیم یا راحت میگیرن ؟

شما مثل اینکه توجیح نیستی . داداش شما وقتی تو بهمن یا اسفند اعزام بشی یعنی دوره طلایی و اکثر پادگانای آموزشی سربازا رو ول میکنن تا بعد عید :n19::n20::n04:
من خودم دوره طلایی بودم سال 90 از 28/12 ول کردم تا 14/1 :n05:

dizgah
25-01-2014, 23:13
سلام
یه سال و اندی پیش این تاپیکو عین جغد زیر نظر گرفته بودم
حالا که یه مدته خدمت تموم شده بنظرم دوران جالبی بود
سیکل خدمت تو همه پسرا از یکی دو سال مونده به خدمت اینه که به زمین و زمون فحش میدن که خدمت یعنی چی به چه درد میخوره ؟ عمرمون تلف میشه و...
وختی چن ماه مونده دیگه بی خیال بد و بیراه گفتن میشن و دنبال امریه میرن
امریه جور نشد ،یکی دو ماه مونده : دنبال افتادن تو سپاه
تبریک میگم نیروی زمینی ارتش و آموزشی : افتادن تو شهر خودتون برا یگان
افتادن لب مرز : من زیاد اینجا نمینمونم زود انتقالی میگیرم شهرمون
خدمت تمام : کاش خودمو اینقد اذیت نمیکردم خدمتم چیز جالبی بود : )
و اینکه چن تا توصیه که به نظرمن تو خدمت موثره :
1-اولین اولویتتون تموم کردن خدمت باشه و هرچه زودتر تموم کردنش اگه آشنایی کسی دارین که میتونه براتون کسری جور کنه حتما بجنبین باور کنین فقط تو خدمت اینو میفهمین
2-تو خدمت زبان جمع نباشین چون ضرر میکنین
3- متاسفانه چیزی که تو خدمت خیلی خیلی زیاده آدم فروشیه پس خواهشا بقیه رو نردبون خودتون نکنین لطفا!
4-یکی از خوبیای خدمت اینه که کلی جوون از جاهای مختلف که نیازهای خاصی داره اون مناطق و رشته های مختلف دورتونن که تو دونشگاه فقط با هم رشته ای هاتون بودین پس نهایت استفاده رو ازشون ببرین و از ایده هاشون تو بقیه زمینه ها ی مالی , علمی و تجربی استفاده کنین
5- زیاد مسایلو برا خودتون بزرگ نکنین ، اینکه اینجا پادگانه فلان میکنن بهمان میکنن اگه فلان کنی و ... مال قدیما بود الان هیچ کی حق نداره کوچکترین توهین و برخورد فیزیکی و ... با شما داشته باشه پس به کسی روی الکی ندین اما زیاده روی هم نکنین
6 - تو خدمت درس خوندن خیلی سخته ولی به نظرم اگه سعی کنین تو دوره های فنی ادواری یا بعد از ظهرا شرکت کنین فوق العادس براتون
7و به نظرم مهمترین چیزی که تو خدمت یاد گرفتم : نظام پادگان بریه اصل استواره : فقط ترس
اگه بترسین به دستورات عمل میکنین ولی اگه از مافوق نترسین عملا هیچ کاری از دستش بر نمیاد
ولی سعی هم نکنین الکی اضاف بخحورین ( تاکید میکنم الکی! )
سعی کنین چن تا دوست خوب گیر بیارین و موفق باشین
: )) :n01:

hasan137
26-01-2014, 05:50
خوب حق دارم دیگه یه ماه پیش پذیرش سپاه گرفتم.سپاه بیفتم آموزشی ندارم.و اینکه محل خدمتمم یک کیلومتری خونمون میفتم

خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا امروز میرم پلیس بعلاوه10 ببینم قسمتم چی میشه ایشالله که سپاه باشم:n03::n12::n12:

AMIR MOHAMMAD . M
26-01-2014, 09:10
این عکس برای آموزشی خودم هست و چیزایی که بهمون دادن . برای اون دوستانی که تازه میخوان برن آموزشی و نمیدونن چیا میدن. داشتم دنبال یه مدرکی میگشتم ، پیداش کردم :n04:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همینطور که مببینید کامل همرو دادن و این در حالی هست که دوست من 1 ماه ییش افتاده پرندک و تا به حال فقط لباس تنشو بهش دادن!

یادش بخیر :n14:

Soroush-S
26-01-2014, 12:19
دوستانی که محل خدمتشون مشخص شده ، لطفا با شماره 096480 تماس بگیرن و ببینن که محل خدمت اعلام میکنه یا فقط تاریخ اعزام میگه:n13:

holyboy
26-01-2014, 13:21
سلام بچه ها من چند روز پیش دفترچه رو پست کردم و افتادم اول اردیبهشت.حالا تا کی وقت دارم جون بکنم برا تعیین محل خدمتم؟

ittools
26-01-2014, 13:22
دوستان برای قند خون کمتر از 70 معافیت وجود داره ؟

AMIR MOHAMMAD . M
26-01-2014, 13:59
سلام بچه ها من چند روز پیش دفترچه رو پست کردم و افتادم اول اردیبهشت.حالا تا کی وقت دارم جون بکنم برا تعیین محل خدمتم؟

حداکثر دو ماه مونده به اعزام باید برگه سبزت رو بدی جایی که میخوای پذیرش بگیری.

kkkaktoos
26-01-2014, 20:45
سلام
دوستان من برای کسری جبهه اقدام کردم و نامه اش رو هم گرفتم. اما تو سیستم نیست. گفتن که از طریق پلیس +10 میتونم پیگیری کنم که تو توسیستم اومده یا نه.
حالا یه سوال
بعد از اینکه تو سیستم پلیس +10 اومد بازم لازم هست که به ستاد نیرو زمینی ارتش برم؟ کسی تجربه اش رو داره؟

ittools
26-01-2014, 22:30
کسی چیزی نشنیده ؟

دوستان برای قند خون کمتر از 70 معافیت وجود داره ؟

Mahdi.p30
27-01-2014, 00:00
با سلام خدمت دوستان
من سال 90 ارشد قبول شدم و از خدمت ترخیص شدم و الانم دارم فارغ التحصیل میشم و باید برگردم خدمت.
میخواستم بدونم هیچ راهی برای امثال من برای امریه یا خدمت آسونتر وجود نداره؟؟ :n02:

mmzhr90
27-01-2014, 00:27
شما مثل اینکه توجیح نیستی . داداش شما وقتی تو بهمن یا اسفند اعزام بشی یعنی دوره طلایی و اکثر پادگانای آموزشی سربازا رو ول میکنن تا بعد عید :n19::n20::n04:
من خودم دوره طلایی بودم سال 90 از 28/12 ول کردم تا 14/1 :n05:
اخ جون من 19 بهمن اعزام اعزام هستم با این اوصاف عید خونه هستم :n02::n10::n20:

m-530
27-01-2014, 07:59
سلام

دوستان سوالی دارم .

بعد از اموزشی اگر جایی مثل نیروی انتظامی بیفتیم میشه گوشی برد ؟ (ساده بدون دوربین ):n16:

AMIR MOHAMMAD . M
27-01-2014, 08:49

البته زیاد مطمئن نباش چون اگر 1% هم احتمال داشته باشه نگرتون میدارم . احتمالو به موندن بگیر بعد که گفتن عید برید خونه خیلی حال میده.:n19:

سلام

دوستان سوالی دارم .

بعد از اموزشی اگر جایی مثل نیروی انتظامی بیفتیم میشه گوشی برد ؟ (ساده بدون دوربین ):n16:

حالا شما آموزشی رو برو . تازشم جا با جا فرق داره ، مثلا یکی از بچه ها استخدام نیرو انتظامیه گوشی بالاتر از 1100 نمیزارن ببره تو چه برسه به سرباز .
ولی در کل کمتر جایی هست که میزارن سرباز گوشی با خودش داشته باشه.

kkkaktoos
27-01-2014, 20:00
سلام
دوستان من برای کسری جبهه اقدام کردم و نامه اش رو هم گرفتم. اما تو سیستم نیست. گفتن که از طریق پلیس +10 میتونم پیگیری کنم که تو توسیستم اومده یا نه.
حالا یه سوال
بعد از اینکه تو سیستم پلیس +10 اومد بازم لازم هست که به ستاد نیرو زمینی ارتش برم؟ کسی تجربه اش رو داره؟

کسی نمیدونه؟

soranstar
27-01-2014, 20:49

بستگی داره کدوم ارگان بیوفتی، مثلا نیروی انتظامی احتمالش خیلی خیلی کمه، بذارن واسه عید بری خونه.
من تا جایی که اطلاع دارم، نیروهای آموزشی رو انتقال میدادن به شهرهای اطراف به عنوان نیروی کمکی.

BEHZAD2007
27-01-2014, 22:30
ببین دوست من درسته ... الان خود من نمیدونم کارتم کجا افتاده .. اما یه چیزی که من از کارت پایان خدمت فهمیدم اینه که داشتنش بدرد نمیخوره اما نداشتن خیلی مشکل به وجود میاره

خداوکیلی کجا به دردتون خورده یه جا رو بگید برای سند زدن ماشین خونه و یا چیزه دگه؟
در جواب اون دوستمون که میگن کار دولتی میخوام بگم عزیز دل شما بیخیال کار دولتی شید به خدا فقط حمالیه حقوقی که میدن اصلا کفاف یه مجرد رو نمیده چه برسه به متاهل
در کل برای همه ی شما عزیزان ارزوی سلامتی دارم

Soroush-S
27-01-2014, 23:01
الان با شماره گویای نظام وظیفه تماس گرفتم . تاریخ ثبت وضعیت میگه 6 بهمن 92 !! یعنی الان جایی که میخوام اعزام بشم مشخص شده ؟ فردا برم دفتر پلیس +10 به من میگن کجا افتادم ؟