PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

p301000
17-12-2013, 11:59
خب اول از همه باید برم کجا؟! باید برم نظام پزشکی؟یا خود پادگان؟

snsguitar
17-12-2013, 17:53
سلام دوستان..
من اعزامی 1 دی هستم افتادم آموزشی شهید مدرس کرج (از تهرانم)، گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج (مقدماتی برابر 90 ساعت) دارم میخواستم بدونم با این گواهینامه میتونم برای آموزشی استفاده کنم؟؟
مرسی

LoveLIfe
17-12-2013, 19:51
خب اول از همه باید برم کجا؟! باید برم نظام پزشکی؟یا خود پادگان؟
دفترچه می گیری ، پر می کنی
حواست باشه با قطره قبلش اندازه بگیر ( اگه قصد و نیت رفتن به خدمت رو نداری

سلام دوستان..
من اعزامی 1 دی هستم افتادم آموزشی شهید مدرس کرج (از تهرانم)، گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج (مقدماتی برابر 90 ساعت) دارم میخواستم بدونم با این گواهینامه میتونم برای آموزشی استفاده کنم؟؟
مرسی

سلام
بله می تونید ، اگه امریه دارید که کپی مدارک رو به همان امریه خودتون می دادید
الان هم 1 عکس ، کپی شناسنامه و کارت ملی و همان گواهی آموزشی رو با خودت ببر
بعضی ها می گند باید تاییده داشته باشی ، ولی سربازهای تهران که نداشتن

dahar
17-12-2013, 20:29
سلام

برای کسر خدمت نامه از پادگان آموزشی هم قبوله ؟ یا باید حتما دوره اموزشی طی بشه بعد اقدام کرد

ایا کسی تونسته فقط با برگه سبز (اعزام به خدمت ) کسری ایثارگری بگیره؟

الان اونایی که اسفند اعزام هستن سال بعد کسری لغو بشه طبق قانون 92 کسری بسیج و ایثارگری میدن ؟

mehrad24a
17-12-2013, 20:39
سلام دوستان
من یه سوال داشتم خواهشا هرکی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه:n01:
من از مرکز بهداشت شهرمون نامه امریه گرفتم :n02: و فرستادم واسه نظام وظیفه، الان که برگه اعزامم اومده واسه آموزشی افتادم نیروی انتظامی کرمانشاه:n27::n29:
از چند نفر پرسیدم گفتن واسه امریه باید میافتادی سپاه،:n13: میگن نیروی انتظامی نیرو به ارگان های دیگه نمیده،:n30:الان موندم چکار کنم؟؟؟ یعنی واقعا با امریه من موافقت نشده؟؟؟
هر کی اطلاعی از سیستم های امریه داره من رو کمک کنه،:42:
اول دی ماه اعزامم

LoveLIfe
17-12-2013, 20:47
سلام دوستان
من از مرکز بهداشت شهرمون نامه امریه گرفتم :n02: و فرستادم واسه نظام وظیفه، الان که برگه اعزامم اومده واسه آموزشی افتادم نیروی انتظامی کرمانشاه:n27::n29:
از چند نفر پرسیدم گفتن واسه امریه باید میافتادی سپاه،:n13: میگن نیروی انتظامی نیرو به ارگان های دیگه نمیده،:n30:الان موندم چکار کنم؟؟؟ یعنی واقعا با امریه من موافقت نشده؟؟؟
اول دی ماه اعزامم

سلام
مرکز بهداشت شهرتون زیر نظر کجاست ؟

p301000
17-12-2013, 20:59
دفترچه می گیری ، پر می کنی
حواست باشه با قطره قبلش اندازه بگیر ( اگه قصد و نیت رفتن به خدمت رو نداری

داداش من روز 18ام از آموزشیم فرار کردم .. الان دوباره برم دفترچه بگیرم؟
جمله ـی با قطره قبلش اندازه بگیر رو متوجه نشدم! :n16:

LoveLIfe
17-12-2013, 21:01
داداش من روز 18ام از آموزشیم فرار کردم .. الان دوباره برم دفترچه بگیرم؟
جمله ـی با قطره قبلش اندازه بگیر رو متوجه نشدم! :n16:
چند سال پیش فرار کردی ؟ تو همان آموزشی هم می تونستی اقدام کنی
باید بری اپتیومتری و بگی با قطره شماره چشم هاتو اندازه بگیره !
8 تا 10 تومان هزینشه ( آزاد ) و دکتر نیاز نیست بری !
فقط می گی با قطره اندازه بگیرید

obalit88
17-12-2013, 21:17
سلام

کلا چه فرقایی مابین خدمت کردن در "نیروی انتظامی" و "ارتش" هست؟ :n13:

LoveLIfe
17-12-2013, 21:23
سلام

سلام
فرقش به پارتی و شانس هست
ولی در کل ( نه همیشه ) ارتش شرف داره به نیروی انتظامی

ardal 254
17-12-2013, 21:28
یه سوال اگه سربازی نریم غایب باشیم چی میشه چیکارمون میکنن؟به زور میبرن؟ واقعا واسم سواله

ali_ranger22
17-12-2013, 21:29
دوستان کسی کسر خدمت ایثارگری رو بعد از ارسال دفترچه گرفته؟
من الان رسید پلیس +10 رو گرفتم، باهاش می تونم برم اقدام کنم واسه کسر خدمت دیگه؟

obalit88
17-12-2013, 21:39
سلام
فرقش به پارتی و شانس هست
ولی در کل ( نه همیشه ) ارتش شرف داره به نیروی انتظامی

کمی بیشتر توضیح میدین؟

mohsen_gh1991
17-12-2013, 22:34
دوستان پروژه هایی که برای وزارت دفاع انجام میدن باید در چه سطحی باشه تا معافیت داشته باشه؟
من رشته م برق قدرته ایا با یه پروژه تحقیقاتی میتونم مشمول این معافیت باشم یا حتما باید به صورت عملی باشه؟
و این پروژه ها محدودیت رشته تحصیلی نداره؟ یعنی مثلا من با رشته برق میتونم پروژه ای انجام بدم؟ و اگه جواب مثبته باید چطوری اقدام کنم؟

ali_kasper
17-12-2013, 22:53
سلام

سلام دوست عزیز
من سرباز نیروی انتظامی هستم،14 ماه خدمتم،در بهداری به صورت اداری شیف میدیم(صبح تا ظهر)لباس شخصی خیلی راحته-رفیقمم تو بهداری به صورت 24 48 شیفت میده.یعنی 24 ساعت تو بهداری 48 ساعت میره خونه
توی همین نیرو انتظامی یه رفیق دارم راهوره-میره سر چهار راه با کفگیر توی دستش که ایست و برو میده.
کلا خدمت توی هر ارگانی میتونه راحت یا سخت باشه.نیرو انتظامی و ارتش و سپاهش فرقی نمیکنه
باید یگانی که توش خدمت میکنی راحت باشه نه ارگانی که توشی

ali_kasper
17-12-2013, 22:55
یه سوال اگه سربازی نریم غایب باشیم چی میشه چیکارمون میکنن؟به زور میبرن؟ واقعا واسم سواله

هیچ کاریت ندارن
شما حق خروج از کشور رو ندارین
شما حق گرفتن گواهینامه ندارین
شما حق گرفتن وام ندارین
شما حق گرفتن دختر مردم رو ندارین(در پاره ای از خانواده ها البته)
شما حق قراردادی و استخدامی و پیمانی رو ندارید
شما حق خیلی چیزا رو ندارید

LoveLIfe
17-12-2013, 23:34
هیچی ، غایب می شی ولی فراری نمی شی ! فراری خطرناکه + توضیحات دوستمون

دوستان کسی کسر خدمت ایثارگری رو بعد از ارسال دفترچه گرفته؟
من الان رسید پلیس +10 رو گرفتم، باهاش می تونم برم اقدام کنم واسه کسر خدمت دیگه؟
نامه رو گرفتی دیگه ؟

کمی بیشتر توضیح میدین؟
ببین اگه به شانس باشه ارتش بهتره !
ولی اگه انتخاب باشه ، هرجا پارتی باشه ، می بینی که دوستمون کویت افتاد

p301000
18-12-2013, 01:17
چند سال پیش فرار کردی ؟ تو همان آموزشی هم می تونستی اقدام کنی
باید بری اپتیومتری و بگی با قطره شماره چشم هاتو اندازه بگیره !
8 تا 10 تومان هزینشه ( آزاد ) و دکتر نیاز نیست بری !
فقط می گی با قطره اندازه بگیرید

دو سال پیش فرار کردم..آخه دو سال پیش چشمم جمعش 6 بود واسه همین اقدام نکردم..الان شده 8 ..تازه مشکل مهره ی کمر هم دارم(چند ماهی میشه)..
خب بنظرت اولین جایی که برم کجاست..اپتیومتری..بعدش؟:n12:

ardal 254
18-12-2013, 01:24
هیچ کاریت ندارن
شما حق خروج از کشور رو ندارین
شما حق گرفتن گواهینامه ندارین
شما حق گرفتن وام ندارین
شما حق گرفتن دختر مردم رو ندارین(در پاره ای از خانواده ها البته)
شما حق قراردادی و استخدامی و پیمانی رو ندارید
شما حق خیلی چیزا رو ندارید

به غیر از 1 و 3 بقیش مهم نیست یعنی جوره من واقعا نمیتونم برم اگه دانشگام تموم شه باید برم از کارم بی کار میشن واسه سربازی اونم 2 سال

LoveLIfe
18-12-2013, 01:29
دو سال پیش فرار کردم..آخه دو سال پیش چشمم جمعش 6 بود واسه همین اقدام نکردم..الان شده 8 ..تازه مشکل مهره ی کمر هم دارم(چند ماهی میشه)..
خب بنظرت اولین جایی که برم کجاست..اپتیومتری..بعدش؟:n12:
اپتیومتری می ری ، اگه با قطره بالای 8 بودی ، دفترچه پر می کنی و قسمت پزشکی رو می گی دکتر برات بیماریتو بنویسه
بعدش می فرستن دکتر نظام وظیفه و بعد کمیسیون پزشکی ، دادگاه ( برای 200 تومان جریمه که می گی مشکلات خانوادگی باعث شد و کمترش می کنند )
100 هزینه کارت و به سلامتی

ali_ranger22
18-12-2013, 09:44
نامه رو گرفتی دیگه ؟

من یه رسید گرفتم که توش تاریخ اعزام رو نوشته
شنیده بودم با همین میشه کسری رو گرفت
میشه؟

howhow
18-12-2013, 10:29
برای روشن شدن این سوال بزرگ برای همه لطفا کسی اگه تجربه داره بگه که

کسری خدمت جبهه پدر نهایتا باید در کجا ثبت بشه؟

(چون من رفتم یگان خدمتی پدر بعدم مرکز استان یه نامه بهم دادن نوشته 7 ماه کسری...اما جالبیش اینه که هیچجا ثبت نشده تو سیستم و هیچکسی نمیدونه چیکارش باید کرد نه پلیس+10 نه نظام وظیفه:n27:)
اعزامم چندروز دیگه س و بلاتکلیف موندم:n03:

ali_ranger22
18-12-2013, 10:47
من الان زنگ زدم نظام وظیفه
با همون رسید پلیس +10 که تاریخ اعزام توش مشخص شده میشه برای کسری اقدام کرد
بعد از گرفتن برگه کسری از یگان پدر، باید برگه رو ببرید بدید پلیس +10 تا توی سیستم ثبت کنه

mohammad_kheyri
18-12-2013, 11:06
سلام .
پادگان شهید مدرس چطور جایی ؟1 دی
من همینجوری افتادم اونجا .جایی پذیرش نگرفتم .یگان به نظرتون کجا میفتم .
تو دوره اموزشی میتونم امریه بگیرم ؟

amir.sh.69
18-12-2013, 11:37
دوستان با کارت تلفن بین الملل که از یه شهر میخری مثلا شیراز، میشه برد یه شهر دیگه و استفاده کرد مثل یزد؟؟؟؟
یا نه باید از همون شهر خرید؟؟؟:n13:

mehrad24a
18-12-2013, 13:26
سلام
مرکز بهداشت شهرتون زیر نظر کجاست ؟

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اونم زیر نظر وزارت بهداشت

ali_kasper
18-12-2013, 13:58
به غیر از 1 و 3 بقیش مهم نیست یعنی جوره من واقعا نمیتونم برم اگه دانشگام تموم شه باید برم از کارم بی کار میشن واسه سربازی اونم 2 سال

به نظر من خدمت رو باید هرچه سریعتر رفت و تمومش کرد،من متاهل هستم و لیسانسم و کار آزادم دارم ولی دارم خدمتم رو تموم میکنم:n01:

ali_kasper
18-12-2013, 13:59
دوستان با کارت تلفن بین الملل که از یه شهر میخری مثلا شیراز، میشه برد یه شهر دیگه و استفاده کرد مثل یزد؟؟؟؟

فرقی نمیکنه شما میتونید در هر شهری ازش استفاده کنید!

AMIR MOHAMMAD . M
18-12-2013, 14:56
سلام .

بهترین جای آموزشی برای افسران سپاه. :n26:
برو حالش ببر ...:n19:

من از تهران کارت تلفن خریده بودم بردم شیراز استفاده کردم.
ولی خدایی هزینه جابجایی از شیراز به تهران خیلی زیاد بود 5 دقیقه حرف میزدی 2 تومن کارت تموم میشد:n04:

babakshahkaram
18-12-2013, 15:01
سلام خدمت همگی.
من تا چه تاریخی وقت دارم دفترچه پست کنم که اسفند اعزام بشم؟
تا کارهای فارغ التحصیلیمو انجام بدم حدس میزنم میشه نیمه ی اول بهمن. آیا اون موقع اقدام کنم اسفند اعزام میشم؟
مدرکم کارشناسی ارشد

SIR MAMAD
18-12-2013, 15:14
سلام خدمت همگی.
تا کارهای فارغ التحصیلیمو انجام بدم حدس میزنم میشه نیمه ی اول بهمن. آیا اون موقع اقدام کنم اسفند اعزام میشم؟
مدرکم کارشناسی ارشد
اسفند زیاد متقاضی داره دیگه هفته سوم دی به بعد معلوم نیست اسفند بیافتید. باسه اسفند همین الان بفرست.
نیمه اول بهمن بفرستید می خوره اعزامتون اردیبهشت.

obalit88
18-12-2013, 15:16
مدرکم کارشناسی ارشد

سلام

باید حتما همه کارای فارغ التحصیلی تموم بشه بعدا اقدام کنیم؟
یعنی نمیشه از دانشگاه نامه ای چیزی بگیریم مبنی بر اینکه درسمون تموم شده و کارای فارغ التحصیلیمون مونده فقط؟

nima.mahdavi
18-12-2013, 15:19
سلام .
من همینجوری افتادم اونجا .جایی پذیرش نگرفتم .یگان به نظرتون کجا میفتم .
تو دوره اموزشی میتونم امریه بگیرم ؟
عالیه از هر نظر. بهترین جا افتادی
من خودم اونجا بودم

babakshahkaram
18-12-2013, 15:21
مدرکم کارشناسی ارشد

اسفند زیاد متقاضی داره دیگه هفته سوم دی به بعد معلوم نیست اسفند بیافتید. باسه اسفند همین الان بفرست.
نیمه اول بهمن بفرستید می خوره اعزامتون اردیبهشت.

سلام

باید حتما همه کارای فارغ التحصیلی تموم بشه بعدا اقدام کنیم؟
یعنی نمیشه از دانشگاه نامه ای چیزی بگیریم مبنی بر اینکه درسمون تموم شده و کارای فارغ التحصیلیمون مونده فقط؟

ممنون از پاسختون
تا تسویه نشیم دانشگاه نامه نمیده. نمیشه کار دیگه ای کرد؟
اگه با لیسانس دفترچه پست کنم بعد کارای فارغ التحصیلی ارشدم که تموم شد اصلاحش کنم چی؟ میشه چنین کاری کرد؟

مُعین
18-12-2013, 16:22
احتمال افزایش سه ماهه مدت خدمت سربازی/ پرونده خرید خدمت سربازی بسته شده است

جامعه > پلیس - مهر نوشت:
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه تامین سربازان مورد نیاز نیروهای مسلح با مشکل مواجه شده است گفت: این احتمال وجود دارد که در سال 93 تمام یا بخشی از کسر خدمت ها برداشته شود و مدت خدمت سربازی به 24 ماه برسد.
سردار موسی کمالی در نشست خبری با خبرنگاران که پیش از ظهر یکشنبه 24 آذر برگزار شد درباره آخرین مقررات مربوط به خدمت سربازی اعلام کرد: آخرین قانون خدمت وظیفه عمومی در تاریخ 22 آبان ماه سال 90 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و تا کنون سه آیین نامه آن تحت 7 عنوان آیین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی، آیی نامه اجرایی معافیت کفالت، ایثارگران و امدادجویان و آیین نامه معافیت تحصیلی تصویب و ابلاغ شده است و دو آیین نامه با عنوان معاینه و معافیت پزشکی و بیمه خدمات درمانی کارکنان وظیفه در کمیسیون مربوط در دولت در دست بررسی است، پیش بینی می شود حدود 20 تا 25 درصد معافیتهای پزشکی کاهش پیدا کند و بقیه آیین نامه ها نیز به مرور تبیین و در سر مراحل تصویب قرار خواهد گرفت تا زمینه های اجرای کامل قانون خدمت وظیفه عمومی فراهم شود.
وی همچنین درباره مدت خدمت دوره ضرورت نیز گفت: بر اساس بند الف ماده 4 قانون خدمت وظیفه عمومی مدت خدمت سربازی 24 ماه است و در صورتی که مشمول مازاد یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشد ستاد کل می تواند آن را به کمتر یا بیشتر 24 ماه تغییر دهد. در سالهای گذشته با توجه به آمار موالید و تامین نیاز نیروهای مسلح مدت خدمت بین 14 تا 18 ماه بوده است و اکنون به ازای خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 6 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 5 ماه و سایر مناطق نیروهای مسلح 3 ماه کسب خدمت بین 18 تا 21 ماه است.
وی ادامه داد: موالید کشور سیر نزولی دارد برای نمونه موالید سال 59 حدود 2 میلیون و 451 هزار نفر، سال 60 حدود 2 میلیون و 419 هزار نفر، سال 63 تعداد دو میلیون و 68 هزار نفر، سال 65 تعداد دو میلیون و 256 هزار نفر، سال 68 تعداد یک میلیون و 789 هزار نفر، سال 70 تعداد یک میلیون و 592 هزار نفر، سال 74 تعداد یک میلیون و 305 هزار نفر، سال 78 تعداد یک میلیون و 174 هزار نفر و سال 80 تعداد یک میلیون و 100 هزار نفر بوده است. بنابراین با بررسی های به عمل آمده تامین سربازان مورد نیاز نیروهای مسلح با مشکل مواجه شده است. در نتیجه این احتمال وجود دارد که در سال 93 تمام یا بخشی از کسر خدمت ها برداشته شده و خدمت به 24 ماه برسد. بنابراین این برداشتن کسر خدمت شامل کسانی که تا پایان سال 92 وارد خدمت شده اند نمی شود.
سردار کمالی همچنین با بیان اینکه تقسیم مشمولان وظیفه در دو مرحله انجام می شود گفت: در مرحله اول نیروی محل خدمت (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ...) و محل آموزش آنان مشخص می شود. در مرحله دوم همه سربازان بعد از آموزش به سراسر کشور تقسیم می شوند.
وی ادامه داد: پادگانهای آموزشی در بعضی از شهرها وجود دارند ولی اعزام مشمول به یک پادگان به منزله خدمت در آن شهر نیست. بعضاً جوانان وقتی به پادگان عجب شیر یا بیرجند یا کرمان اختصاص می یابند نگران می شوند در حالیکه آنها بعد از آموزش تقسیم خواهند شد. همان طور که وقتی کسی به پادگانی در تهران اعزام می شود ممکن است پس از اتمام آموزش برای خدمت به شهرهای دیگر واگذار شود.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ملاک تقسیم مشمولین نیاز یگان های مختلف نیروهای مسلح که در شهرهای مختلف استقرار دارند و همچنین وضعیت خود سرباز از قبیل تخصص، تاهل، تک فرزند ذکور، مشکلات خانوادگی و ... است و حداکثر تلاش می شود سربازان در نزدیک استان محل سکونت خود به کار گرفته شوند مگر این که نحوه استقرار نیروهای مسلح چنین اجازه ای را ندهد.
جوانان بر اساس مقررات موجود تکلیف سربازی خود را مشخص کنند
سردار کمالی به جوانان در خانواده ها تاکید کرد که بر اساس قوانین و مقررات موجود و خبرهایی که از سوی ستاد کل و سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود در خصوص تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند و به خبرهایی که بیشتر در حد نظریه و پیشنهاد است توجهی نکنند.
البته ستاد کل این خبرها را نیز رصد خواهد کرد. به عنوان مثال کسی بدون اینکه از مسایل امنیتی و دفاعی کشور، موالید، نیاز نیروهای مسلح، تهدیدات، راهبرد دفاعی، وضعیت اقتصادی و واقعیات موجود اطلاعی داشته باشد اعلام کند خدمت باید داوطلبانه یا حرفه ای شود اینها در عالم غیرواقعی شاید خوب است ولی وقتی بر اساس واقعیات موجود ملاحظه می شود سربازان وظیفه با حداقل بودجه و اعتبارات در تولید امنیت نقش کلیدی ایفا می کنند و اگر قرار باشد این نقش به کارکنان پیمانی سپرده شود حداقل در بحث حقوق و مزایا اعتبار نیروهای مسلح باید بالغ بر 10 برابر افزایش داشته باشد در حالی که تامین این اعتبار اکنون غیرممکن است.
وی گفت: حقوق سربازان حدود 65 تا 121 هزار تومان است و با حداقل حقوق پرسنل پیمانی تفاوت اساسی دارند.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره کاهش مدت خدمت سربازان متاهل نیز گفت: طرح کمیسیون فرهنگی مجلس درباره کاهش مدت خدمت سربازی متاهلان در دست بررسی است در عین حال معتقدیم که مشکل تاخیر ازدواج جوانان سربازی نیست چون نرخ رشد در دهه 60 با 27 ماه خدمت سربازی بوده است
کمالی ادامه داد: حدود 70 درصد جوانان بین 18 تا 20 ساله هستند که به خدمت سربازی می روند و بین سنین 21 تا 22 ساله ترخیص می شوند در حالی که متوسط سن ازدواج بیشتر است.
پرونده خرید خدمت سربازی بسته شده است
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره خرید خدمت سربازی نیز گفت: به دلیل تبعیض آمیز بودن آن خرید سربازی به هیچوجه مورد نظر ستاد کل نیروهای مسلح نیست و پرونده آن بسته شده است. همچنین درباره مشمولان خارج از کشور خرید خدمت وجود داشت که آن هم از سال 92 منتفی شد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که استقبال جوانان به خدمت سربازی برخلاف تصور عامه بسیار خوب است گفت: 80 تا 85 درصد جوانان به موقع به سربازی می آیند و تنها 10 تا 15 درصد آنها مرتکب غیبت می شوند، البته تعدادی از آنها که اصلاً مراجعه نمی کند بسیار محدود است.
وی درباره سربازان فراری گفت: در مرحله اول اعلام کردیم سربازانی که تا پایان سال 86 فرار کرده اند مورد عفو قرار می گیرند انتظار بود این افراد مراجعه کند اما برخی از افراد اعلام حضور نکردند. مجوز دوباره ای گرفتیم و برای آن اعلام کردیم که تا سوم خرداد ماه سال 92 هر کسی که مراجعه کند مشمول عفو خواهد شد و اگر کسی بعد از این تاریخ مراجعه کند ابتدا باید به وضعیت او رسیدگی شود و درباره به کارگیری او تصمیم گیری شود.
سردار کمالی همچنین در مورد معافیت قانون سه برادری نیز گفت: از آنجا که نیروی مازاد نداریم قانون سه برادری از سال 90 لغو شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

snsguitar
18-12-2013, 17:13
کسی میدونه چجوری باید برم پادگان شهید مدرس کرج از تهران؟؟؟ 1 دی ساعت 6 صبح باید اونجا باشم ولی عذابم گرفته 5 صبح ماشین، مترو ... گیر نمیاد که

howhow
18-12-2013, 18:07
من الان زنگ زدم نظام وظیفه
با همون رسید پلیس +10 که تاریخ اعزام توش مشخص شده میشه برای کسری اقدام کرد
بعد از گرفتن برگه کسری از یگان پدر، باید برگه رو ببرید بدید پلیس +10 تا توی سیستم ثبت کنه

من از یگان پدرم 20 روز پیش گرفتم پلیس+10 میبرم میگه چیزی رو سیستمم نیومده ،نظام وظیفه رفتم گفت باید بدیش یگان خودت!

babakshahkaram
18-12-2013, 18:30
خدمت نظام؛ اول سه ماه افزایش برای همه بعد سه ماه کاهش برای متاهلان
جامعه > پلیس - در حالی که چند روز قبل سردار موسی کمالی از احتمال افزایش سه ماهه خدمت سربازی به دلیل کمبود جمعیت مشمول خبر داده بود خبرها حاکی از کم شدن سه ماهه خدمت سربازی برای متاهلان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه تامین سربازان مورد نیاز نیروهای مسلح با مشکل مواجه شده است گفت: این احتمال وجود دارد که در سال 93 تمام یا بخشی از کسر خدمت ها برداشته شود و مدت خدمت سربازی به 24 ماه برسد.سردار موسی کمالی در نشست خبری با خبرنگاران که پیش از ظهر یکشنبه 24 آذر برگزار شد درباره مدت خدمت دوره ضرورت گفت: بر اساس بند الف ماده 4 قانون خدمت وظیفه عمومی مدت خدمت سربازی 24 ماه است و در صورتی که مشمول مازاد یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشد ستاد کل می تواند آن را به کمتر یا بیشتر 24 ماه تغییر دهد. در سالهای گذشته با توجه به آمار موالید و تامین نیاز نیروهای مسلح مدت خدمت بین 14 تا 18 ماه بوده است و اکنون به ازای خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی 6 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 5 ماه و سایر مناطق نیروهای مسلح 3 ماه کسب خدمت بین 18 تا 21 ماه است.وی ادامه داد: موالید کشور سیر نزولی دارد این احتمال وجود دارد که در سال 93 تمام یا بخشی از کسر خدمت ها برداشته شده و خدمت به 24 ماه برسد. بنابراین این برداشتن کسر خدمت شامل کسانی که تا پایان سال 92 وارد خدمت شده اند نمی شود.اما این خبر واکنش منفی جوانان را درفضای مجازی به همراه داشت بسیاری در این باره عنوان کردند که با افزایش مدت خدمت سربازی عملا تواناییشان برای پیدا کردن کا ر و ازدواج موفق کاهش می یابد.از طرف دیگر اینروزها بحث بالا رفتن سن ازدواج و افزایش موالید نیز بسیار داغ است به نحوی که افزایش مدت سربازی با خواست جامعه برای پایین رفتن سن ازدواج در تناقضی فلسفی قرار می گیرد. شاید به همین سبب است که زمزمه های مبنی بر کاهش سه ماهه خدمت سربازی به گوش می رسد.امیر حسین قاضی زاده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از توافق کمیسیون متبوعش با ستادکل نیروهای مسلح برای کاهش یک تا ۳ماهه سربازی متأهلان خبر داد و گفت که این موضوع در طرح جمعیت و تعالی خانواده گنجانده شده و در صحن بررسی خواهد شد.وی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم نیز از تهیه و تدوین طرح 50 ماده‌ای اصلاح سیاست‌ جمعیت و تعالی خانواده در مجلس خبر داده و گفته بود: در این طرح، 4 موضوع کاهش سن ازدواج، کاهش نرخ طلاق، همسان‌سازی محیط کار و اشتغال زنان با محوریت تشویق فرزندآوری و با 50 ماده تهیه و آماده شده است.وی همچنین اعلام کرده بود: در طرح مذکور مواردی مانند کمک هزینه مسکن و وام مسکن و مانند این‌ها نیز در نظر گرفته شده است.پس از اعلام وصول این طرح در صحن علنی مجلس در 6 خرداد 1392، طرح مذکور در دستور کار کمیسیون‌های مجلس و کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی کننده طرح قرار گرفت.در ادامه بررسی طرح پیشنهاداتی از سوی اعضای کمیسیون فرهنگی، جمله طرح کاهش 3ماهه سربازی متأهلان مطح شده بود. حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این مورد به تسنیم گفته بود: قرار است پیش‌نویس این متن را ستادکل نیروهای مسلح تهیه و اعضای کمیسیون فرهنگی در آن متن، نقطه‌نظرات خود را اعمال کند.در همین زمینه، جمشید جعفرپور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص نتیجه طرح کاهش سه ماهه سربازی متأهلان گفته است: طبق هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ارائه امتیاز ویژه به سربازان متأهل برای تشویق آنها به افزایش جمعیت، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی 3 امتیاز را برای سربازان متأهل در نظر گرفته است.وی در تشریح این امتیازات گفت: اولین امتیاز این است که سربازان وظیفه متأهل حق عائله‌مندی کارکنان پایور نیروهای مسلح را نیز دریافت کنند. دومین امتیاز این است که سربازان متأهل غیرغائب در محل سکونت خود یا نزدیکترین محل به محل سکونت خود خدمت کنند و سومین امتیاز نیز این است که مدت خدمت مشمولین غیرغائب متاهل از یک تا 3 ماه کاهش یابد.اما این چنین طرحه ای هنوز این سئوال را پاسخ نداده اند که چگونه جوانی که خدمت اش تمام نشده و احیانا کاری هم ندارد چه طور می تواند ازدواج کند که حال به خاطر این ازدواجش سه ماه کسر خدمت بگیرد و آیا با افزایش سه ماهه خدمت به روایت سردار کمالی آیا کسر سه ماهه خدمت و بازگشت به 21 ماه چه دردی از متاهلین دوا می کند.

منبع: خبر آنلاین
برید نظرتون رو بنویسید روی سایتهای خبری. نامه بنویسید در سایت ارتباط مردمی ریاست جمهوری شاید فرجی شد!

ardal 254
18-12-2013, 19:28
به نظر من خدمت رو باید هرچه سریعتر رفت و تمومش کرد،من متاهل هستم و لیسانسم و کار آزادم دارم ولی دارم خدمتم رو تموم میکنم:n01:

من که نمیرم با فوق لیسانس برم 2 سال حمالی نظام بکنم که چی بشه این خدمت نیست این ذلته مگه چه امکاناتی داریم که اجباریه این نظر شخصیه ببخشید دوستان زیاد حرف زدم

ali_kasper
18-12-2013, 19:54
سلام خدمت همگی.
مدرکم کارشناسی ارشد

شما سعی کن کاراتو انجام بدی و دفترچتو اولین فرصت پست کنی،هیچی این نظامیا رو نمیشه پیش بینی کرد،با این حالی که خدمت در 93 میشه 24 ماه و متقاضی زیاده شما کار خودت رو کن
سرباز کمه،ظرفیت به این زودیا پر نمیشه

ali_kasper
18-12-2013, 19:58
من که نمیرم با فوق لیسانس برم 2 سال حمالی نظام بکنم که چی بشه این خدمت نیست این ذلته مگه چه امکاناتی داریم که اجباریه این نظر شخصیه ببخشید دوستان زیاد حرف زدم

شما نباید اسمش رو ذلت و حمالی بذارید،تمام مشمولانی که اعزام میشن برای آینده و هدفی میرن خدمت.حالا به هر دلیلی شما خدمت نمیرید محترم ولی کسانی که خدمت میرن رو بی احترام نکنید
ممنون

sasan.69
18-12-2013, 20:01
شرایط امریه چیه دوستان؟ پارتی چقدر میتونه کمک کنه؟(خرداد فارغ التحصیل میشم)

ali_kasper
18-12-2013, 20:02
به نظر من که افزایش مدت سربازی و حذف کسری احتمال نیست بلکه صد در صده!هر وقت برنامه ای برای ملت دارن به صورت آنی نمیگن که شوک بشه،آروم آروم هضم میشه برامون و اعتراضا میخوابه:n13:

ali_kasper
18-12-2013, 20:06
شرایط امریه چیه دوستان؟ پارتی چقدر میتونه کمک کنه؟(خرداد فارغ التحصیل میشم)

شرایط گرفتن امریه

1-تسویه حساب با دانشگاه و گرفتن یک نامه از دانشگاه که باید برای سازمان وظیفه عمومی فرستاده شود ۲-سر زدن به بخش کارگزینی اداره ها و سازمانهای دولتی که شما میخواهید در انجا بعنوان امریه پذیرفته شوید و گرفتن یه نیمچه قول از انها برای پذیرفتن شما(هر ارگان دولتی یکسری رشته های خاص دانشگاهی را که تاریخ اعزام انها مطابق با قوانین انها باشد را میپذیرند) ۳-هر مشمول تنها ۶ ماه از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارد تا مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی ارسال نماید ۴-تقریبا بطور متوسط از زمانی که شما مدارک خود را برای سازمان وظیفه عمومی میفرستید یک ماه طول میکشد تا برگ سبز شما به منزل شما فرستاده شودبر روی برگ سبز شما تاریخ اعزام شما درج گردیده است ۵-شما باید حداقل ۳ ماه جلوتر برگ سبز خود را که تاریخ اعزام ان مطابق با تاریخی است که ان اداره دولتی به شما اعلام کرده است به اداره دولتی مذکور تحویل دهید.پس باید زمانی مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی بفرستید که بین زمانی که برگ سبز به دست شما میرسد و تاریخ اعزام شما ۳ ماه فاصله باشدبه طور مثال اگر یک اداره دولتی به شما بگوید که برگ سبزتان را با تاریخ اعزام ۱۳۹۲/۱۲/۱ بگیرید شما باید مدارکتان را تقریبا ۱۳۹۲/۷/۳۰ برای سازمان وظیفه ارسال نمایید.در ضمن بد نیست که شما از طریق تلفن گویای سازمان وظیفه عمومی درباره کار خود با وظیفه عمومی مشورت کنید ۶-بعد از اینکه برگ سبز شما برایتان توسط پست اورده شد سریعا و بدون فوت وقت ان را به اداره دولتی مذکور تحویل داده تا خدای نکرده جای شما گرفته نشود چون هر اداره یا سازمان دولتی تعداد محدودی امریه میپذیرد ۷-تنها راه ارتباط با سازمان وظیفه عمومی تلفن است و این سازمان سایت خاصی ندارد ۸-قابل ذکر است که کسانی که امریه میشن باید دوره آموزشی خود را در پادگانهای نظامی طی کنند(معمولا۵۰روز)

sasan.69
18-12-2013, 20:08
ممنون دوست عزیز... در اموزشی چه فرقی بین یه لیسانسه با دیپلم و زیر دیپلم هست؟

ardal 254
18-12-2013, 20:22
شما نباید اسمش رو ذلت و حمالی بذارید،تمام مشمولانی که اعزام میشن برای آینده و هدفی میرن خدمت.حالا به هر دلیلی شما خدمت نمیرید محترم ولی کسانی که خدمت میرن رو بی احترام نکنید
ممنون

من جسارت نکرذم دوست عزیز من اخرشم گفتم نظر شخصیه لفظ حمالی هم منظور به بقیه دوستان نبود قصد جسارت نداشتم منظور مشکل سیستم سربازی بود بازم شرمنده اگه بد منظورم و گفتم :n16:

ali_kasper
18-12-2013, 20:27
ممنون دوست عزیز... در اموزشی چه فرقی بین یه لیسانسه با دیپلم و زیر دیپلم هست؟

تو صحبت هاشون میگن هیچ فرقی نیست و همشون یکین اما توی عمل خیلی فرق هست
همیشه یه روبان روی شلوار لیسانسه و فوق لیسانس ها رو از بقیه جدا میکنه
حمام رفتنشون و غذا دادن و که من با چشم خودم دیدن خیلی فرق میکنه.مسلما تحصیل کرده ها رو بهتر بهشون میرسن،احترام بیشتر حفظ میشه
نظامی که تحصیل کرده ها رو آموزش میده خیلی با انصاف تره و خدمت توی آموزشی به همینا بستگی داره
با یه مقدار کم توجه به یه گروهان میتونه اونجا بهشت بشه و با بی منطقی و بی سوادی هم جهنم میشه

ali_kasper
18-12-2013, 20:28
من جسارت نکرذم دوست عزیز من اخرشم گفتم نظر شخصیه لفظ حمالی هم منظور به بقیه دوستان نبود قصد جسارت نداشتم منظور مشکل سیستم سربازی بود بازم شرمنده اگه بد منظورم و گفتم :n16:

:n16:عزیزی رفیق:n12:

ALVEZ1
18-12-2013, 21:01
سلام دوستان
من باید سال 90/8 میرفتم خدمت . یعنی دفترچه رو پست کردم و تو این تاریخ اعزام بودم.
ولی من دو ماه قبل از اعزام دانشگاه قبول شدم و دیگه خدمت نرفتم .
اما من همون موقع با برگه سبزم رفتم 16 ماه کسری جبهه گرفتم . بعدش یه برگه المثنی بهم دادن که مثل برگه سبز بود اما روش نوشته بود 504 روز کسر خدمت .
سوالم اینه من که اون برگه رو دارم الان تکلیفم چیه !
میخوام تا بهمن که فوقم رو میگیریم اسفند ماه برم خدمت که دوباره مهر ماه بتونم برم دانشگاه . اما الان بلاتکلیف موندم . نمیدونم کسری من همون 16 ماه حساب میشه یا 9 ماه جدید .
واقعا دارم دیونه میشم.من میدونستم درسم 5 ترم طول میکشه و کلی برنامه ریزی کرده بودم که مثلا بعد بهمن میرم خدمت و مهر ماه درسم رو دوباره شروع میکنم .
اگه میدونستم قراره این مسخره بازیا رو دربیارن یه ترم مرخصی میگرفتم 2 ماه میرفتم خدمت وخلاص .
الانم تکلیفمم معلوم نیست . به سازمان نظام وظیفه ایمیل زدم یه بار گفتن شما چون معافیت تحصیلی داشتی مشمول 16 ماه کسری خدمت میشین . امروز زنگ زدم کارشناسه میگه شامل 9 ماه کسری خدمت میشی .خلاصه خودشونم اطلاع درستی ندارند.
من برای اینکه مطمئن شم که وضعیت کسری خدمتم چطوریه باید چیکار کنم ؟؟
این دیدار به سردار جریانش چیه ؟؟ چه روزایی میتونم برم ؟؟؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید.
ممنون

mohammad_kheyri
18-12-2013, 21:20
کسی میدونه چجوری باید برم پادگان شهید مدرس کرج از تهران؟؟؟ 1 دی ساعت 6 صبح باید اونجا باشم ولی عذابم گرفته 5 صبح ماشین، مترو ... گیر نمیاد که
مترو که 6 وا میشه .ایستگاه اتمسفر

من خودم اونجا بودم
یگان یه نظرت کجا میفتم؟ بچه تهران
مرخصیش چطوره ؟وسط هفته ول میکنن بیاییم ؟
روز اول مرخصی میدن برگردیم یا نه ؟
وسط اموزشی میشه امریه گرفت ؟
من بیسج مسیج ندارم ////

greenmidi
18-12-2013, 21:26
من خودم اونجا بودم

لطفا یه خورده بیشتر توضیح بدید
از بوفه،امکانات،مسیر و....

shapoor1
18-12-2013, 21:36
سلام
کسری در حین خدمت رو چطوری میشه گرفت یا به عبارتی به چه دلایلی در حین خدمت کسری میدن؟:n13:

a.toraby
18-12-2013, 23:20
سلام دوستان
اول دی ماه اعزامم

به این چیزا ربطی نداره. اگه رو برگه نوشته باشه امریه دار یعنی موافقت شده و اگه ننوشته باشه یعنی موافقت نشده

nima.mahdavi
18-12-2013, 23:20
مترو که 6 وا میشه .ایستگاه اتمسفر

یگان یه نظرت کجا میفتم؟ بچه تهران
مرخصیش چطوره ؟وسط هفته ول میکنن بیاییم ؟
روز اول مرخصی میدن برگردیم یا نه ؟
وسط اموزشی میشه امریه گرفت ؟
من بیسج مسیج ندارم ////

اول در مورد مسیر پادگان بگم اگه با مترو برین از ایستگاه اتمسفر تا پادگان یکم مسیر زیاده تا پادگان شاید 20 دقیقه پیاده روی داشته باشه تا پادگان راحترین راه اینه از آرادی تاکسی سوار شید رو به رو پادگان پیاده شید.
اگه ماشین شخصی هم دارید اونجا خودش پارکینگ داره شبی 300 تومن.
در مورد تقسیم اونایی که محل پذیرششون مشخص بود که همونجاها افتادن. اونایی هم که پذیرششون نمیدوسنتن کجاست اکثرا همین تهران و حومه افتادن بودن.
مرخصی هم 5شنبه ظهر میدن تا شنبه صبح و اینکه به متاهل ها روزای یکشنبه و سه شنبه مرخصی روزبرگی میدن.( امکانش هست به بقیه هم بدن) میاندوره هم که میدن 5 روز احتمالا.
2 روز اول رو به ما روزبرگی دادن احتمالا چون 2 دی هم تعطیله به شما هم میدن. ولی 100 درصد نیست.
اگه منظورت پذیرشه آره برو جایی که مد نظرته بگو من سپاه افتادم فلان جا میخوام اگه بشه پذیرش اینجا بگیرم.
باز سوال بود در خدمتم

mohsen_gh1991
18-12-2013, 23:31
شرایط گرفتن امریه

1-تسویه حساب با دانشگاه و گرفتن یک نامه از دانشگاه که باید برای سازمان وظیفه عمومی فرستاده شود ۲-سر زدن به بخش کارگزینی اداره ها و سازمانهای دولتی که شما میخواهید در انجا بعنوان امریه پذیرفته شوید و گرفتن یه نیمچه قول از انها برای پذیرفتن شما(هر ارگان دولتی یکسری رشته های خاص دانشگاهی را که تاریخ اعزام انها مطابق با قوانین انها باشد را میپذیرند) ۳-هر مشمول تنها ۶ ماه از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارد تا مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی ارسال نماید ۴-تقریبا بطور متوسط از زمانی که شما مدارک خود را برای سازمان وظیفه عمومی میفرستید یک ماه طول میکشد تا برگ سبز شما به منزل شما فرستاده شودبر روی برگ سبز شما تاریخ اعزام شما درج گردیده است ۵-شما باید حداقل ۳ ماه جلوتر برگ سبز خود را که تاریخ اعزام ان مطابق با تاریخی است که ان اداره دولتی به شما اعلام کرده است به اداره دولتی مذکور تحویل دهید.پس باید زمانی مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی بفرستید که بین زمانی که برگ سبز به دست شما میرسد و تاریخ اعزام شما ۳ ماه فاصله باشدبه طور مثال اگر یک اداره دولتی به شما بگوید که برگ سبزتان را با تاریخ اعزام ۱۳۹۲/۱۲/۱ بگیرید شما باید مدارکتان را تقریبا ۱۳۹۲/۷/۳۰ برای سازمان وظیفه ارسال نمایید.در ضمن بد نیست که شما از طریق تلفن گویای سازمان وظیفه عمومی درباره کار خود با وظیفه عمومی مشورت کنید ۶-بعد از اینکه برگ سبز شما برایتان توسط پست اورده شد سریعا و بدون فوت وقت ان را به اداره دولتی مذکور تحویل داده تا خدای نکرده جای شما گرفته نشود چون هر اداره یا سازمان دولتی تعداد محدودی امریه میپذیرد ۷-تنها راه ارتباط با سازمان وظیفه عمومی تلفن است و این سازمان سایت خاصی ندارد ۸-قابل ذکر است که کسانی که امریه میشن باید دوره آموزشی خود را در پادگانهای نظامی طی کنند(معمولا۵۰روز)
معدل هم تاثیر داره یا نه؟
و اینکه هر ارگان و اداره و سازمانی امریه میگیره یا نه؟ مثلا شرکت های برق و مشابه اون میگیرن؟ اگه اره شرط معدل داره یا نه؟

nima.mahdavi
18-12-2013, 23:37
لطفا یه خورده بیشتر توضیح بدید
از بوفه،امکانات،مسیر و....
امکانات:زمین برا فوتبال و والیبال ( البته آسفالته در واقع زمین فوتبالش همون قسمت صبحگاست و والیبالش رو به رو آسایشگاه)،باشگاه بدنسازی،میز پیگ پنگ، فوتبال دستی، بوفه( هر چی مورد نیازه رو تقریبا داره به جز ساندویچ)کنار حسینه قسمت فرهنگی داره میتونید برید عکس یادگاری بندازید، توی حسینیه کتابخانه و فروشگاه محصولات فرهنگی داره روزنامه های هر روز هم موجوده میتوند عصرا برید بخونید، آرایشگاه،حمامش خیلی خوبه آبش همیشه داغه ( کلا وضعیت دستشویی و حمام و سالن غذا خوری خوبه وتمیزه همیشه)، تلفن عمومی هم هر گزدان 5-6 تا داره، وضعیت غذا هم خوبه به خصوص صبحانه، مهم تر از همه رفتاره آدم های پادگان هستش که 20 اه.
دیگه جیزی خاطرم نیست بگید تا بگم
مسیر هم تو پست بالاییم عرض کردم.

sadegh1990
18-12-2013, 23:54
اول در مورد مسیر پادگان بگم اگه با مترو برین از ایستگاه اتمسفر تا پادگان یکم مسیر زیاده تا پادگان شاید 20 دقیقه پیاده روی داشته باشه تا پادگان راحترین راه اینه از آرادی تاکسی سوار شید رو به رو پادگان پیاده شید.
اگه ماشین شخصی هم دارید اونجا خودش پارکینگ داره شبی 300 تومن.
در مورد تقسیم اونایی که محل پذیرششون مشخص بود که همونجاها افتادن. اونایی هم که پذیرششون نمیدوسنتن کجاست اکثرا همین تهران و حومه افتادن بودن.
مرخصی هم 5شنبه ظهر میدن تا شنبه صبح و اینکه به متاهل ها روزای یکشنبه و سه شنبه مرخصی روزبرگی میدن.( امکانش هست به بقیه هم بدن) میاندوره هم که میدن 5 روز احتمالا.
2 روز اول رو به ما روزبرگی دادن احتمالا چون 2 دی هم تعطیله به شما هم میدن. ولی 100 درصد نیست.
اگه منظورت پذیرشه آره برو جایی که مد نظرته بگو من سپاه افتادم فلان جا میخوام اگه بشه پذیرش اینجا بگیرم.
باز سوال بود در خدمتم

سلام دوست عزیز
من امریه خاتم گرفتم و یک دی باس مدرس کرج باشم.چون تکمیلی بسیج داشتم گفتن 10 روز اونجا آموزش تخصصی دارین و بعد میرین سر پروژه
حالا سوال خدمتون داشتم این که چه لوازمی نیازه با خودمون ببریم
واین که من میخوام از شیراز برم مدرس برم کرج بهتره یا برم ترمینال جنوب و بعد برم مترو ایستگاه اتمسفر؟
ممنون از راهنماییتون

nima.mahdavi
19-12-2013, 00:03
سلام دوست عزیز
من امریه خاتم گرفتم و یک دی باس مدرس کرج باشم.چون تکمیلی بسیج داشتم گفتن 10 روز اونجا آموزش تخصصی دارین و بعد میرین سر پروژه
حالا سوال خدمتون داشتم این که چه لوازمی نیازه با خودمون ببریم
واین که من میخوام از شیراز برم مدرس برم کرج بهتره یا برم ترمینال جنوب و بعد برم مترو ایستگاه اتمسفر؟
ممنون از راهنماییتون
حقیقتش اون ما که اونجا بودیم اونایی که تکمیلی داشتنو همون روز اول بهشون جیره میدادن بعدش میفرستادن برن.یادم نیماد کسی بوده باشه ۱۰ روز نگهش داشته باشن. اگه همون روز بفرستن چیزی نیاز نیست اگه هم ۱۰ روز باشه که جیره ای که خودشون میدن خیلی چیزا رو شامل میشه ولی خب مثلا هوا سرده لباس گم داشته باش تنقلات دارو چیزای ضروری درکل
پادگان بیشتر به کرج نزدیکه تا تهران فکر کنم تز کرج برید بهتر باشه حالا باز تحقیق کنید خودتون

mohammad_kheyri
19-12-2013, 00:09
خاتم به نظرتون امریه میده .
لیسانس حسابداری با معدل 17.80

nima.mahdavi
19-12-2013, 00:14
بعید میدونم الان بتونید از خاتم امریه بگیرید باید همون قبل اقدام میکردید چون اونایی که امریه خاتم هستند توی برگه سفیده شون یگان به کارگیرندشون به جای سپاه خورده قرارگاه خاتم الانبیا و فقطم همونا قرارگاه ختم هستند و بقیه به هیچ وجه نمیوفتن اونجا.

mohammad_kheyri
19-12-2013, 00:16
همون ستاد فرماندهی کل سپاه همون دیگه....
کجا میشه گرفت .البته خاتم اینترنتی ثبت نام کردم .ولی بسیج ندارم قبول نکردن فکر کنم

nima.mahdavi
19-12-2013, 00:20
همون ستاد فرماندهی کل سپاه همون دیگه....
کجا میشه گرفت .البته خاتم اینترنتی ثبت نام کردم .ولی بسیج ندارم قبول نکردن فکر کنم
اگه قبول میشد به جای ستاد فرماندهی کل سپاه توی برگه سفیدتون میزد قرارگاه خاتم الانبیا ولی باز پیگیری کنید ایشالا بشه

mohammad_kheyri
19-12-2013, 00:24
همینم راضیم خداییش .حالا اینور اونور یه امار میگیرم ببینم کجا نیرو میخواد. از بچهایی که اومدن اونجا پرسو جو میکنم

sadegh1990
19-12-2013, 00:27

شما شرایطش رو داری فقط باید بری تئی سایت خاتم ثبت نام کنی اگه نیاز داشتن باهات تماس میگیرن
البته واسه برج 12 یا 2 هست دیگه

mohammad_kheyri
19-12-2013, 00:33
الان من 1 دی اعزامم برای اول اسفند ثبت نام کنم .

HITB0Y
19-12-2013, 00:47
سلام دوستان
کسی که 2تا برادر ناتنی(از مادر جدا) تو یه کشور دیگه داره و اسم اونا تو شناسنامه پدرش موجوده آیا میتونه واسه معافیت کفالت اقدام کنه؟(پدر بالای 60سال)
ممنون

..............

parsaria
19-12-2013, 17:32
سلام من قبلا ۶ ماه خدمت کردم اول دی دوباره میریم آموزشی(ارگان نیروی انتظامی)دوباره بهم لباس و پوتین میدن یا اونایی که تو آموزشی قبل بهم دادن باید با خودم ببرم؟

bishzad
20-12-2013, 01:15
سلام دوستان
منی که واسه معافیت پزشکی اقدام کردم تو سال 92 اگه معاف نشم و اعزامم بخوره 2/93 باید 24 خدمت کنم؟

ali_kasper
20-12-2013, 08:27
سلام دوستان
منی که واسه معافیت پزشکی اقدام کردم تو سال 92 اگه معاف نشم و اعزامم بخوره 2/93 باید 24 خدمت کنم؟

من میتونم به شما تضمین کنم که در صورت اعزامی در 93 طبق قانون مصوب 93 شما باید 24 ماه خدمت کنید،چون در صورتی که قانون 24 ماه خدمت اسفند 93 هم تصویب بشه(که با روند سیر نزولی موالید حتما میشه)شما هم مشمول قانون جدید میشید.ملاک اعمال قانون برای مشمول سال اعزام میباشد

snsguitar
20-12-2013, 19:57
سلام
بله می تونید ، اگه امریه دارید که کپی مدارک رو به همان امریه خودتون می دادید
الان هم 1 عکس ، کپی شناسنامه و کارت ملی و همان گواهی آموزشی رو با خودت ببر
بعضی ها می گند باید تاییده داشته باشی ، ولی سربازهای تهران که نداشتن

یعنی من با این گواهی که دارم میتونم به پادگان بدم که دیگه آموزشی نرم؟؟ آخه شنیده بودم امسال دیگه قبول نمیکنن این گواهینامه هارو

/.,zxc
20-12-2013, 20:23
یعنی من با این گواهی که دارم میتونم به پادگان بدم که دیگه آموزشی نرم؟؟ آخه شنیده بودم امسال دیگه قبول نمیکنن این گواهینامه هارو

با سلام.

دوست عزیز شما اگه سپاه افتادید باید برید سپاه مرکز استانتون و گواهی دوره تکمیلی و گواهی دوره های مقدماتی بسیج رو ارائه بدید تا براتون گواهی "کفایت از آموزش" صادر کنن(البته علاوه بر اصل گواهی ها ، کپیشون رو هم میخوان و همینطور کپی کارت ملی و شناسنامه). فکر نمیکنم خود گواهی دوره تکمیلی رو پادگان قبول کنه.

موفق باشید.

jokereblis
20-12-2013, 22:52
سلام دوستان

یادش بخیر تقریبا 1/5 سال پیش بود که این تایپیک رو پیدا کردم . و چند روز مونده بود که اعزام بشم . و کلا اشتباهات زیادی توی اون دوران کردم یکی اینکه عضو بسیج نشدم . چون کلا از این قشر آدما نبودم .... ولی خب پشیمون شدم چون 6 ماه به ضررم تموم شد . چون راحت می تونستم کسری بسیج رو بگیرم. و دومین اشتباهم این بود که دوره کارت سبز سپاه رو نرفتم چون کلی توی آموزشی اذیت شدم . هر چند که بهترین دوران خدمت همون آموزشی بود . و اینکه سومین اشتباهم این بود که چند ماه دیر رفتم خدمت و این مصادف بود با 21 ماه شدن خدمت( همین الانشم داره 24 ماه):n04: و نصیحت من به همه کسایی که خدمت نرفتن اینکه تا جایی که می تونید زودتر برای خدمت اقدام کنید . چون هر چی بگزره قانون ها سختر میشه
کلا چون رفیقم داره میره خدمت گفتم بیام یه سر به این تایپک بزنم. چون منبع خوبی بود برام و از همه دوستانی که توی این تایپیک فعالن ازشون تشکر می کنم:n16:

mohsen_gh1991
20-12-2013, 22:58
دوستان من دوره کاردانیمو که تموم کردم دفترچه پست کردم برگه سبزم اومد برای ارتش- بیرجند. حالا با لیسانس دوباره میخوام بفرستم میخواستم ببینم اگه دوباره دفترچه پست کنم یگان خدمتی همون ارتشه یا عوض میشه؟ سوال دوم اینکه با مدرک لیسانس معمولا اموزشی کجاها میفتم؟ شنیدم میگن تهران و عجبشیره(عجبشیرو نمیدونم چرا دوس دارم :دی)
و سوال سوم : اگه بخوام معرفی بگیرم باید کی اقدام کنم؟ مثلا اگه قرار باشه همون یگن خدمتی قبل رو (ارتش) بیفتم برای اینکه دوره خدمت شهر خودم بیفتم کی باید اقدام کنم؟
سوال چهارم : اگه یگان خدمتی مشخص نباشه یعنی ندونم ارتش و سپاه یا ناجا میفتم برای اینکه مثلا بیفتم ارتش یا سپاه از قبل خودم میتونم اقدام کنم یا نه؟
ممنون

saman123123
20-12-2013, 23:29
سلام دوستان.

چن تا سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

اینکه کی سپاه،ارتش یا ناجا میافته چطوری تعیین میشه و چطوری میشه تغییرش داد؟
دقیقا چه تفاوتهایی میان سربازهای با درجه علمی مختلف وجود داره؟لطفا دقیق توضیح بدین.
اینکه بعضی از نهاد ها سرباز میگیرن چطوریه شرایطش و خدمت در این محل ها چه تفاوتی داره با بقیه جاها(البته امریه نیست منظورم)
و درآخر تحت چه شرایطی یک فرد میتونه بعد از ساعت اداری مثل کارمندها بیاد خونش؟مثلا بعضی از سربازها رو دیدم که وقتی وقت اداری تموم میشه میرن خونه.

wooooow
21-12-2013, 11:31
دوستان 3 سوال فنی

قانون کسر خدمت با مدرک تحصیلی هنوز هست ؟؟؟
یعنی مدرک کارشناسی - کارشناسی ارشد کسری خدمت دارن ؟؟
اگه هست مدتش چقدره ؟؟

سوال دوم
کسی با داشتن مدرک دکتری خدمت انجام نمیده و مدت خدمت رو امریه میگذرونه ؟؟

سوال سوم
امکانش هست با مدرک تحصیلی بالاتر خدمت آسونتری داشته باشیم ؟؟
مثلا داشتن مهارت فنی و حرفه ای و یا هرچیزی که خدمت رو آسون کنه !!

ممنون میبشم جواب بدید

maxya
21-12-2013, 12:08
دوستان 3 سوال فنی

1-قانون کسر خدمت با مدرک تحصیلی هنوز هست ؟؟؟
یعنی مدرک کارشناسی - کارشناسی ارشد کسری خدمت دارن ؟؟
اگه هست مدتش چقدره ؟؟

2-سوال دوم
کسی با داشتن مدرک دکتری خدمت انجام نمیده و مدت خدمت رو امریه میگذرونه ؟؟

3-سوال سوم
امکانش هست با مدرک تحصیلی بالاتر خدمت آسونتری داشته باشیم ؟؟
مثلا داشتن مهارت فنی و حرفه ای و یا هرچیزی که خدمت رو آسون کنه !!

ممنون میبشم جواب بدید

1-خیر...چند سالی هست که برداشتنش متاسفانه

2- با دکترا می تونی برا امریه هم اقدام کنی که خدمتت 24 ماه کامل می باشد و بدون کسری در این حالت (تا پایان 92 اینگونه هست شاید 93 با افزایش خدمت بیشترم بشه !).

3-اما اینکه با مدرک تحصیلی بالاتر خدمت آسونتری داشته باشید بله خب ولی بستگی داره که کدام ارگان پذیرشت کنن هر چند در تمامی ارگان ها فرقی بین شما با سایر افراد با درجه مدرک پایین تر وجود دارد ولی آسانتر بودن خدمت رابطه مستقیمی با نوع یگان و محلی که خدمت می کنی داره مثلا اینکه ارتش بیافتی یا سپاه معمولا خیلی خیلی بهتر تا خدمت در نیروی انتظامی...ولی هرگز این قطعی نیست شاید بیافتی یه جای خوب تو نیروی انتظامی و برات عالی هم باشه
الان تو نیروی انتظامی وحشتناکه و یچه های لیسانس و ارشد حتی آرزوشونه که مرز نیافتن !!!
ولی با مدرک بالا بنظرم ارتش بیافتی خیلی بهتر باشه و بهت حال بدن
پیروز باشید و سربلند

Open-Source
21-12-2013, 13:25
سلام.
دوستان آدرس سازمان نظام وظیفه (مرکزی) کجای تهرانه؟

dbb426
21-12-2013, 13:29
ما کم کم بریم حاضر شیم بریم به سمت یزد پادگان خاتمی
از همه دوستان که در این یکساله توی این انجمن در مورد خدمت منو راهنمایی کردن ممنونم

دوستان اگه کسی در مورد امریه و .... سوالی داشت در خدمت هستیم .

amir.sh.69
21-12-2013, 16:01
امروز آخرین روزی هست که تو خونه نشتم و راحت لم دادم:n14:
از فردا سربازیم شروع میشه و تا دو سال این شتر روی ما خوابیده:n09::n02:
امیدوارم زود بگذره.
ممنون از همگی واسه راهنمایی شون.
کمتر از 2 ماه دیگه میام با کوله باری از خاطره...
اردکان یزد نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sas2008
21-12-2013, 16:17
فردا صبح باید برم پادگان 04 بیرجند (خراسان جنوبی):n02:
:sq_2:
واسه آموزشی میگن پنجشنبه جمعه ها اونایی که تو شهر خودشونن مرخصی میدن بریم ببینیم چی میشه موفق باشین همه.

mohammad_kheyri
21-12-2013, 17:10
فردا 256 نبود .
یه چفیه مشکی گردنم هست بچهای اونجا شناختن یه گرا بدن اشنا شیم .

m-530
21-12-2013, 17:42
اقا من دانشجوی کارشناسی هستم .

لطفا با شماره لطف کنین به سوالاتم جواب بدین ممنووووووووووووون

:n19::n19::n12::n12:

1- از حالا عضو فعال بسیج دانشگاه شم . 2 سال فعال باشم چقدر از سربازی کسر میشه ؟

2- کارشناسی ها شرایط بهتری دارند در اموزشی و خدمت ؟

3- اگر کارشناسیت مرتبط با کامپیوتر باشه و تخصص در زمینه ICDL و .. داشته باشی چقدر احتمال داره اداری بیفتی ؟

4- ایا مرخصی در سربازی جزو خدمت محسوب میشه ؟

5- اگه مرخصی نری امکان داره سربازیت زود تر تموم شه ؟

6- چقدر احتمال داره تو شهر خودت بیفتی ؟

7- و مهمترین سوالم اینه که میشه به جاری رفتن به سربازی 2 سال در یک جایی بدون حقوق کار کرد ؟؟؟؟؟؟ اینو چند جا دیدم یارو سرباز معلم هست یا اصلا تو بانک ها ی مربوط به نیروهای نظامی و .... کار کنید ؟؟؟؟این خیلی مهمه یکم توضیح بدین .
دوستان میدونم سوالاتم احمقانست :n19::n10: اما به بزرگری خودتون ببخشیدددد......

shapoor1
21-12-2013, 17:50
سلام
از همه بابت راهنمایی هاشون ممنونم .
فردا باید برم اردکان یزد:n28::n28::n28::sq_3:

joey jordison
21-12-2013, 18:58
سلام دوستان
یک سوال مهمی که برام پیش اومده می خوام بپرسم راستش من دی 91 رفتم خدمت الان درست یک سال هست که خدمت می کنم 2 ماه هم کسری گرفتم و ثبت شده و در حال حاظر من در مرداد سال 91 ترخیص میشم حالا سوالی که اینجا پیش میاد اینه که اگه سال 93 خدمت رال 24 ماه بکن به ما هم شامل میشه یا نه خواهشا یک توضیح دقیق می خواستم در این زمینه

Open-Source
21-12-2013, 19:00
اقا من دانشجوی کارشناسی هستم .

لطفا با شماره لطف کنین به سوالاتم جواب بدین ممنووووووووووووون

:n19::n19::n12::n12:

1- از حالا عضو فعال بسیج دانشگاه شم . 2 سال فعال باشم چقدر از سربازی کسر میشه ؟

2- کارشناسی ها شرایط بهتری دارند در اموزشی و خدمت ؟

3- اگر کارشناسیت مرتبط با کامپیوتر باشه و تخصص در زمینه ICDL و .. داشته باشی چقدر احتمال داره اداری بیفتی ؟

4- ایا مرخصی در سربازی جزو خدمت محسوب میشه ؟

5- اگه مرخصی نری امکان داره سربازیت زود تر تموم شه ؟

6- چقدر احتمال داره تو شهر خودت بیفتی ؟

7- و مهمترین سوالم اینه که میشه به جاری رفتن به سربازی 2 سال در یک جایی بدون حقوق کار کرد ؟؟؟؟؟؟ اینو چند جا دیدم یارو سرباز معلم هست یا اصلا تو بانک ها ی مربوط به نیروهای نظامی و .... کار کنید ؟؟؟؟این خیلی مهمه یکم توضیح بدین .
دوستان میدونم سوالاتم احمقانست :n19::n10: اما به بزرگری خودتون ببخشیدددد......

سلام.

۱. اینطور که بوش میاد قرار از سال ۹۳ کسری و اینجور چیزا رو جمش کنن، یعنی شما باید ۲۴ ماه فیکس خدمت کنی.:n24:

۲. آره، تو آموزشی باهاشون با احترام رفتار میکنن، مثلا افسرای با ادب تر و نرمال تر بهشون آموزش میدن. (البته خود دانشجو به این حد از شعور رسیده که هر جور رفتار کنی همونجور رفتار رو هم میبینی). توی یگان خدمتی هم چون درجه دارن باید مسولیت قبول کنن که این خودش برا بعضی ها سخته (البته به شانست هم بستگی داره که چه مسولیتی به تو بیافته)، ولی غالبا کارای یه سرباز عادی رو انجام نمیدن (که بیشتر فعالیت جسمی هست).

۳. اکثرا بچه های کامپیوتر توی قسمت های اداری میافتن ولی بسته به نیاز پادگان ممکن که جاهای غیر مرتبط هم بیافتن.

۴. بله.

۵. آره، همه رو جمع کنی بندازی ماه آخر یه دفعه استفاده کنی، اینجوری میشه گفت که زودتر تموم میشه.:n02:

۶. بستگی به شرایطط داره (مثلا: متاهلی ،پدر نظامی یا فوتی، تحت پوشش کمیته، تک پسری و ... )، اگه شرایط هم نداشته باشی اون دیگه با خداست.

۷. آره. اصطلاحا به این میگن امریه. فقط کافیه تو همین فروم یه سرچ کنی.

Open-Source
21-12-2013, 19:02
سلام دوستان
یک سوال مهمی که برام پیش اومده می خوام بپرسم راستش من دی 91 رفتم خدمت الان درست یک سال هست که خدمت می کنم 2 ماه هم کسری گرفتم و ثبت شده و در حال حاظر من در مرداد سال 91 ترخیص میشم حالا سوالی که اینجا پیش میاد اینه که اگه سال 93 خدمت رال 24 ماه بکن به ما هم شامل میشه یا نه خواهشا یک توضیح دقیق می خواستم در این زمینه

نه خیر.
هر قانونی که وضع میشه فقط برای اون سربازانی که توی همون سال به بعد دفترچه پست کردن اعمال میشه.

یعنی شما غصه نخور. از خدمتت لذت ببر.:n09:

joey jordison
21-12-2013, 19:08
میدونی چیه رفیق کاملا مطمئن هستی دیگه ما همون 21 ماه هستیم دیگه؟؟؟؟
من داره یک جاییم پاره می شه :n02: ار پس خدمت کردم البته الان جای خوبیم ولی خدمت هست دیگه :n15:

mohsen_gh1991
21-12-2013, 20:01
دوستان من دوره کاردانیمو که تموم کردم دفترچه پست کردم برگه سبزم اومد برای ارتش- بیرجند. حالا با لیسانس دوباره میخوام بفرستم میخواستم ببینم اگه دوباره دفترچه پست کنم یگان خدمتی همون ارتشه یا عوض میشه؟ سوال دوم اینکه با مدرک لیسانس معمولا اموزشی کجاها میفتم؟ شنیدم میگن تهران و عجبشیره(عجبشیرو نمیدونم چرا دوس دارم :دی)
و سوال سوم : اگه بخوام معرفی بگیرم باید کی اقدام کنم؟ مثلا اگه قرار باشه همون یگن خدمتی قبل رو (ارتش) بیفتم برای اینکه دوره خدمت شهر خودم بیفتم کی باید اقدام کنم؟
سوال چهارم : اگه یگان خدمتی مشخص نباشه یعنی ندونم ارتش و سپاه یا ناجا میفتم برای اینکه مثلا بیفتم ارتش یا سپاه از قبل خودم میتونم اقدام کنم یا نه؟
ممنون
اینم لا به لای جواباتون یه نگاهی بندازین :دی تو تاپیکم سرچ کردم چیزی نیومد :دی

Open-Source
21-12-2013, 20:19
میدونی چیه رفیق کاملا مطمئن هستی دیگه ما همون 21 ماه هستیم دیگه؟؟؟؟
من داره یک جاییم پاره می شه :n02: ار پس خدمت کردم البته الان جای خوبیم ولی خدمت هست دیگه :n15:

آره داداش. نترس.:n06:

امروز برا یه بدبختی رفته بودم نظام وظیفه، این مدت که اونجا بودم n نفر اومدن همین سوال رو پرسیدن، نظام وظیفه میگفت اگه این داستان قطعی بشه از اعزامی های ۹۳ به بعد اعمال میشه. پس خیالت راحت. بقول معروف: شل کن و لذت ببر (نکته کنکوری:n10:).

howhow
21-12-2013, 21:00
بچه ها دیر شد لططفا جواب بدید شماره 4 یعنی چقدر کچل؟

hernandez12
21-12-2013, 21:44
مرکز فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی نبود ؟
خداحافظ:n28:

amir.sh.69
21-12-2013, 23:04

یعنی خیلی کچل:n03:

m-530
21-12-2013, 23:28

در حد این عکس :

+ f.a.r.i
21-12-2013, 23:37
دوستان سلام

وقتی رفتید و برگشتین اگه این لحظه رو ببینید .....:n28::n30::n03:

تو رو خدا حذفش نکنید .:n12:

maxya
22-12-2013, 00:19
سلام دوستان الان ساعت 12:20 نیمه شبه و من برم بخوابم 3 ساعت دیگه باس بیدار شم و حرکت کنم به مقصد چالوس !
مام رفتیم...بدی خوبی دیدید مارو ببخشید :n01:
طبق آخرین اطلاعات بدست اومده اونجا باید الان برف باشه :n30: (الیته فکر کنم بدم نباشه)
به هر حال نیروی انتظامی (ادیبی چالوس)افتادم ...خدا بخیر کنه مرز نندازنمون خوبه :n02:
بریم ببینیم بیشترین شباهت و به هتل داره یا جهنم سبز
التماس دعا...یا حق :n16:

ice_man_sh
22-12-2013, 02:10
امروز 365 روز تموم شد...

نمیگم انگار دیروز بود چون دروغه... :n09:

یه تجربه ای رو به دوستان بگم، اگه کسری های بسیج رو جمع نکردن و خواستین کسری بگیرین به محض مشخص شدن یگانتون اقدام کنید. 8 ماه قبل اقدام کردم و الان 6 ماهه که به نتیجه ای نرسیدم، هر روز از یه جای پرونده ایراد در میارن.

به هر حال یا 20 روز موند یا 2 ماه و 20 روز (دعوا سر دو ماهه)

saeed5885
22-12-2013, 11:07
سلام
یه سری از دوستان تو جواباشون به این موضوع اشاره کردن که میخوان تو سال 93 کسری هارو کم کننن!! به نظرتون تو این مملکت که همه چی دست بسیج و سپاست این کار شدنیه اصلا؟ یعنی اونا نمیدونن این همه جوون واسه چی عضو بسیج میشن؟؟ اصلا مگه کسی اعلام کرده که کسری بسیج برداشته میشه؟؟؟؟

saman123123
22-12-2013, 11:10
سلام دوستان.

چن تا سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

اینکه کی سپاه،ارتش یا ناجا میافته چطوری تعیین میشه و چطوری میشه تغییرش داد؟
دقیقا چه تفاوتهایی میان سربازهای با درجه علمی مختلف وجود داره؟لطفا دقیق توضیح بدین.
اینکه بعضی از نهاد ها سرباز میگیرن چطوریه شرایطش و خدمت در این محل ها چه تفاوتی داره با بقیه جاها(البته امریه نیست منظورم)
و درآخر تحت چه شرایطی یک فرد میتونه بعد از ساعت اداری مثل کارمندها بیاد خونش؟مثلا بعضی از سربازها رو دیدم که وقتی وقت اداری تموم میشه میرن خونه.

عزیزان خواهشن یکیتون به این سوال های من جواب بده مخصوصا اون قسمتی که بولد شده.
ممنونم ازتون.

VAHID
22-12-2013, 12:21
ممنونم ازتون.

تمامیه سوالاتتون پاسخشون تو تاپیک هست ,یه نگاه بندازین :n01:

saman123123
22-12-2013, 13:16
تمامیه سوالاتتون پاسخشون تو تاپیک هست ,یه نگاه بندازین :n01:

1900 صفحه هست!
در ضمن من اصلا نمیدونم کی ورد چی تایپ کنم!
لطفا حالا که همش هست لینک بدین مطالعه کنم.
ممنون.:n01:

holyboy
22-12-2013, 13:22
دوستان تهران نیرو هوایی سپاه داره؟اگه هست وضعش چطوره؟

farzin_silver
22-12-2013, 14:10
دوستان سلام. من آموزشی 01 بودم تموم شد.امروز رفتیم برگه امریه گرفتیم نوشته گروه 402 جنگال شهید رضا ولیخانی-لویزان.رسته اداری پرسنلی. کسی میدونه جاش دقیق کجاست؟ممکنه از اونجا باز تقسیم بشیم بیفتیم شهرستان؟چیکار میکنیم اونجا؟لباس نظامی باید بریم؟ساعتش چجوریه؟کلا اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی

+ f.a.r.i
22-12-2013, 15:03
سلام

از کجا باید بدونم کدوم شرکت امریه میده ؟ توضیح بدین . باید صفحه استخدامو رو بگردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا باید چی کار کنم :n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n29::n30: :n29::n21::n21::n03::n03::n04:

Rezarsenali
22-12-2013, 16:41
سلام
من آموزشی 03 عجب شیر بودم که امروز تموم شد و امریه دادن که افتادم تیپ 40 مستقل پیاده اردبیل رسته رایانه گ1
لباس نظامی بگیرم؟ ساعتش چطوریه؟ و... کسی اگه اطلاعاتی از این تیپ داره ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر

holyboy
22-12-2013, 17:01
سلام

از کجا باید بدونم کدوم شرکت امریه میده ؟ توضیح بدین . باید صفحه استخدامو رو بگردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا باید چی کار کنم :n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n29::n30: :n29::n21::n21::n03::n03::n04:

هرجا بخوای امریه بگیری باید بری قبلش باهاشون صحبت کنی

bahador1
22-12-2013, 17:15
آقا سلام عرض شد..
دوستان امروز برگه های امریه ما رو دادن...
برای من زده بود رسته رایانه - اداره بهداشت و درمان آج - لویزان...
کسی اطلاعی داره راجع به اینجا؟ حالا هر چی بود بگه ممنونش میشم

مرسی

howhow
22-12-2013, 17:30
ما که صبح رفتیم برا اعزام بلیط تموم شد برا اراک بهمون برا فردا عصر بلیط دادن البته فک کنم اگه میرفتم تو صف عقبتر شاید حتی پسفردا میشد نوبتم
میگما اینجوری که دیر میبرنمون ایراد نمیگیرن؟به ضررم شد الان؟

smohs
22-12-2013, 19:25
ممنونم ازتون.

سلام
در مورد افتادن به کدوم یگان تا اونجا که من فهمیدم شانسیه اما راه تغییرش که صددرصد جواب میده استفاده از یه بند پ درست درمونه
در مورد تفاوت بین درجه علمی بسته به این که کدوم یکی از یگان ها باشین و البته بستگی به شهر و محل خدمتتون فرق میکنه ولی کلیتش اینه که به هر حال بی تأثیر نیست و احتمالا راحت تره ولی نباید انتظار زیادی هم داشته باشید و همونطور که گفتم بسته به شرایط کاملا متغیره (یعنی شانسی:n02:)
سؤال سومتون رو بلد نیستم و اما در مورد چهارمی تا اونجایی که اطلاعات من یاری می کنه نسبت به یگان و شهر و محل خدمت متغیره (معمولا توی سپاه اینجوریه نیروی انتظامی خیلی بعیده ارتش هم نمیدونم:n13:) ولی به عنوان یه مثال ملموس خودم که مقاومت سپاه بودم همینجوری بودیم یعنی عصرا می رفتیم خونه به جز روزایی که پست نگهبانی بودیم
امیدوارم تونسته باشم به سوالاتون جواب مناسب بدم

bamdadd
22-12-2013, 19:29
سلام، من نيروي مازاد بودم، صبح رفتن نظام وظيفه همه بوق ليسانسها افتادن مالك اشتر اراك، بعد ساعت ٢ بعد از ظهر يكي از نظام وظيفه زنگ زد گفت اشتباه شده شما افتادين ٠١ ارتش!! كسه ديگه اي هم هست كه اينجوري باشه؟ عجايب هفت گانه جلوي كاراي اينا كم مياره! حالا الان من برم دم در ٠١ بگم سلام به من زنگ زدن گفتن بيام اينجا؟

SIR MAMAD
22-12-2013, 19:44
سلام دوستان ما امروز رفتیم خضرایی نیروی هوایی ارتش پذیرش شدیم.
یکسری فرم پر کردیم تا ظهر بعد تا 3 بعدازظهر هم بهمون استحقاقیمون دادن شامل دو جفت جوراب دو جفت کلاه دو دست لباس یک اورکت کمربند سگک کمربند ! کوله واکس دمپایی یک جفت پوتین یکسری علائم و کش دو دست لباس زیر سفید رنگ . تا شنبه هم مرخصی دادن بریم باسه اندازه و چسبوندن علائم.
گفتن شنبه بیاین دستکش و زیرپوش پشمی و شلوار خواب و مسواک اینام بتون می دیم. کلن فقط شونه انکادر و قاشق و چنگال و لیوان و چند تا چیزه دیگه وردارین بیارین 5:30صبح بیاین تو یه نفرم با خودتون وردارین روز اول بیارین چیزای اضافه اوردین راه ندادیم تو بدین بش ببره. حالا از اون دو جفت لباس یکیش برای من مدیوم و یکی ایکس لارج . پوتینا 42 اندازه پامه لباسا هم ایکس لارجه به هم خورد ولی یکم گشاده منتها چون از زیر می پوشیم این فصل نیازی به عوض کردن نداره یه خورده گشاد باشه از اون ور کلاها برام کوچیکه. همین طور به صف کردن باسه هرکی هر جوری بود می دادن می گفتن یا با هم عوض کنین یا بیرون.
همون اول هم جیم بزنین قاطی جمع ورندارن روز اولی ازتون بیگاری بکشن. یه عده روخفت کردن باسه این ور اون ور بوردن استحقاقی ها و جمع کردن اشغال کارتن های باز شده. غذا هم خبری نیست روز اول یه نصفه ساندویچی کیکی با خودتون باشه.

باسه اعزام هم کسایی که شهریور هفته های اخر فرستادن خوردن برج 10 ! از 16 ابان به بعد رو زدن باسه برج 12 . باتوجه به این که اسفند می خوره تو عید متقاضی زیاده با توجه به تاریخ اعزامی که زدن فقط این هفته یا حداکثر هفته بعد رو باسه اعزام اسفند فرصت دارید اگه می خواید زودتر برید حتی یک روزم تاخیر نکنید. چون نیرو ندارن مدت خدمت رو می خوان بازم کش بدن و از لیسانس ها هم می خوان عین دیپلم استفاده کنن. دوره کد تو ارتش حتی نیرو هوایی هم زیاد کردن بخش نامه هم کردن براشون که درجه های لیسانس ها رو بیارن پایین تا حدی که دکتری بشه ستوان سوم انگار. خداییش حیف.
موفق باشید

SIR MAMAD
22-12-2013, 19:47
سلام، من نيروي مازاد بودم، صبح رفتن نظام وظيفه همه بوق ليسانسها افتادن مالك اشتر اراك، بعد ساعت ٢ بعد از ظهر يكي از نظام وظيفه زنگ زد گفت اشتباه شده شما افتادين ٠١ ارتش!! كسه ديگه اي هم هست كه اينجوري باشه؟ عجايب هفت گانه جلوي كاراي اينا كم مياره! حالا الان من برم دم در ٠١ بگم سلام به من زنگ زدن گفتن بيام اينجا؟

تهران مازاد ها رو اگه فوق دیپلم و دیپلم بودن همه رو زدن نیرو انتظامی انگار. لیسانس به بالا هم همه 01.
همون برو 01. حتی اگه اشتباه شده بود پاشو برو همون 01

bamdadd
22-12-2013, 20:54
اخه از تقسيم بعدش ميترسم ، من اگه تهران نيفتم بيچاره ميشم، با هزار بدبختي دو ماه مرخصي گرفتم از كارم و بعدش هم صحبت كردم كه عصرها برم سر كار، ميگن خوب تقسيم نميكنه ٠١ :/

bahador1
22-12-2013, 21:06
آقا مجدد سلام عرض شد..
دوستان امروز برگه های امریه ما رو دادن...
برای من زده بود رسته رایانه - اداره بهداشت و درمان آج - لویزان...
کسی اطلاعی داره راجع به اینجا؟ حالا هر اطلاعی که بود بگه ممنونش میشم

مرسی

bahador1
22-12-2013, 21:07
با توجه به رشته ای که داری میفتی یه جا...لزوماً بد نیست تقسیمات...اگه شرایط خاص هم داشته باشی که احتمالش خیلی قوی تره که بیفتی استان خودت

Behrang_sh
22-12-2013, 22:54
دوستان تهران نیرو هوایی سپاه داره؟اگه هست وضعش چطوره؟

سلام دوست عزیز
ای کاش قبلش یه سرچ کوچیک میزدی
بله تهران نیرو هوایی سپاه داره
بیشتر پادگانهاش هم غرب تهرانه
اما مرکز و جنوب و شرق هم داره
پادگان با پادگان فرق داره
مثلا ما دو تا پادگان چسبیده به هم هستیم که جفتش مال نیرو هواییه! یکیش مهندسی و ما هم پدافند ، اونا عشق و حال ما هم برعکس پارگی در حد المپیک (نیرو هوایی خوبه اما نه همه جاش بخصوص پدافند مضخرفش)

ali_agha1981
22-12-2013, 23:09
سلام
من برای آخر سال میخوام دفترچه پر کنم برم سربازی...
حالا حساب کردم اسفند دفترچه رو پر کنم بدم.. اگه مثلا اردیبهشت اعزام بشم برای دو ماه آموزشی یه 15 روزی در ماه رمضون میافته...
بنظرتون اگه تو ماه رمضون برم آموزشی خوبه یا بده ؟
پدر در میارن یا چون ماه رمضونه ممکنه شل بگیرن و...؟

samadsam
23-12-2013, 00:48
سلام خواهش میکنم یکی راهنمایی کنه:
من متاهلم و هیچ کسری ندارم یک کارت فعالی تنها با یک سال سابقه فعالی دارم همین.
ایا کسی امکانش رو داره برام چند سال سابقه رد کنه ؟؟؟
با تشکر از دوستانی که صادقانه مثل یه داداش منو راهنمایی میکنند

saman_z1384
23-12-2013, 05:44
بچه ها اگه لیسانس برق قدرت داشته باشی توی 01. بعد آموزشی کد میخوری؟ آیا راهی داره که کد نخوری؟ بند پ کمک میکنه؟

howhow
23-12-2013, 06:57
ما که صبح رفتیم برا اعزام بلیط تموم شد برا اراک بهمون برا فردا عصر بلیط دادن البته فک کنم اگه میرفتم تو صف عقبتر شاید حتی پسفردا میشد نوبتم
میگما اینجوری که دیر میبرنمون ایراد نمیگیرن؟به ضررم شد الان؟

کسی نظری نداره؟:n27:

ali_kasper
23-12-2013, 09:13
کسی نظری نداره؟:n27:

نه بهتون ایراد نمیگیرن،دوره آموزشی هفته اولش دادن استحقاقی و آمار و توجیه و ...
خبری نیست:n09:

ali_kasper
23-12-2013, 09:15
سلام
من برای آخر سال میخوام دفترچه پر کنم برم سربازی...
حالا حساب کردم اسفند دفترچه رو پر کنم بدم.. اگه مثلا اردیبهشت اعزام بشم برای دو ماه آموزشی یه 15 روزی در ماه رمضون میافته...
بنظرتون اگه تو ماه رمضون برم آموزشی خوبه یا بده ؟
پدر در میارن یا چون ماه رمضونه ممکنه شل بگیرن و...؟

دوره ماه رمضون یکی از بهترین دوره های آموزشی حساب میشه،بدو به ایست های جون به لب بیار نداره،تنبیه های نفس گیر و کلاغ پر زیر نور آفتاب توی ماه رمضون جاشون رو به ایستادن زیر نور گرما بدون به سر داشتن کلاه میده.این ماه برای همه برکت داره حتی برای شما هم که سرباز میشین

ali_kasper
23-12-2013, 09:20
اول سه ماه افزایش برای همه بعد سه ماه کاهش برای متاهلان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin5030
23-12-2013, 10:06
با عرض سلام خدمت دوستان چند تا سوال دارم که اگر لطف کنین جواب بدین ممنون می شم
1.من کارت فعال بسیج دارم ویک گواهی پایان دوره اموزشی بسیج ولی بسیج تکمیلی ندارم اموزشیم سر جاش می مونه؟
2.من 20/12/91 درسم تموم شده اخرین وقتی که دارم برا پست دفترچه کی هست؟
3.از کجا باید متوجه بشم در تهران چه اداره جاتی امریه می دن و الان برای این که برم دنبالش دیر شده؟
با تشکر از دوستان

saman123123
23-12-2013, 10:34
سلام.
دوستان من الان گیر کردم شدیدا لطفا کمک کنین:n16:

من هم شرایط امریه رو دارم و هم خدمت با کسر رو.
الان شندیم(نمیدونم چقدر درسته) که اگه امریه بگیرم باید 24 ماه خدمت کنم!
از اون طرف اگه برم خدمت کسری میگیرم و کمتر میشه این زمان!
حالا با توجه به این شرایط شما کدوم رو پیشنهاد میدین؟
در ضمن اونایی که امریه میگیرن اگه کارت سبز داشته باشن بازم باید دوره آموزشی رو بگذرونن؟راهی داره که نرفت؟
کچل کردن فقط تو اموزشی هست یا در دوران سربازی هم هست و اینکه با هر مدرک تحصیلی باید کچل کنیم؟
و سوال آخر الان میخوان سال آینده تغییر بدن باز قوانین رو:n04:
اگه من الان پست کنم دفترچه رو اعزام بیوفتم سال بعد تاریخ پست ملاک هست یا تاریخ اعزام چون اگه اعزام بیوفته 93 و اینا اون سال قوانین رو عوض کنن باز که به ضرر تموم میشه.

امير موسر
23-12-2013, 10:44
بچه ها اگه لیسانس برق قدرت داشته باشی توی 01. بعد آموزشی کد میخوری؟ آیا راهی داره که کد نخوری؟ بند پ کمک میکنه؟

فکر کنم کد بخوره ! ولی بند پ کت و کلفت باشه کمک میکنه که اصلا کد نخوری !

nhybgtvfr
23-12-2013, 10:57
سلام.

در ضمن اونایی که امریه میگیرن اگه کارت سبز داشته باشن بازم باید دوره آموزشی رو بگذرونن؟راهی داره که نرفت؟
کچل کردن فقط تو اموزشی هست یا در دوران سربازی هم هست و اینکه با هر مدرک تحصیلی باید کچل کنیم؟
اگه من الان پست کنم دفترچه رو اعزام بیوفتم سال بعد تاریخ پست ملاک هست یا تاریخ اعزام چون اگه اعزام بیوفته 93 و اینا اون سال قوانین رو عوض کنن باز که به ضرر تموم میشه.

سلام دوست عزیز
اگه شانست بگیره بتونی جایی رو پیدا کنی که سرباز امریه بخوان، و بعد شانست بگیره تهران موافقت کنه ،اونوقت باید 24 ماه خدمت کنی.(زیاد دلت رو به امریه خوش نکن که هم درصد قبولیش پائینه و هم اینگه بعید میدونم با این کمبود سرباز الان امریه قبول کنند)
اگه سال بعد اعزام بشی مدت خدمت 24 ماهه،و هیچ کسری هم قبول نمی کنن(زمان پست کردن دفترچه ملاک نیست،فقط تاریخ اعزام مهمه)
تازه الان اگه دفترچه رو پست کنی بعید میدونم تاریخ اعزامت امسال باشه،فکر کنم دیر شده،اگه سال 93 اعزام بشی هم 24 ماه خدمت،و هم کسری هاتون به باد رفته
پیشنهاد: من اگه جات بودم الان دفترچه رو می فرستادم،اگه اعزامم 93 خورد،درخواست تعجیل میدادم که اگه موافقت کنن 92 اعزام بشم
درضمن آموزشی همه باید برن،آموزشی همه باید با شماره 4 کچل کنن،بعد از آموزشی یه کمی اوضاع بهتر میشه
موفق باشی:n16:

ali_kasper
23-12-2013, 10:58
سلام.

با سلام
بله اگر شما امریه بگیرید خدمت شما 24 ماه میشود
من پیشنهاد میکنم که دنبال کار امریه برو،در سال 93 تمامی کسر خدمت برداشته میشه که در اون صورت شما امریه رو از دست میدین بدون هیچ کسری خدمت
مسلما متقاضی اسفند ماه برای اعزام بسیار زیاده
یکی به خاطر عید که دوران طلایی مشهوره و یکی هم اینکه همه برای اینکه 3 ماه اضافه نشه به مدت خدمت سربازی هجوم بردن،پس احتمال اینکه تاریخ اعزام شما اول اردیبهشت باشه بسیار زیاده
اونایی که کارت سبز دارن در صورت پذیرش در سپاه از آموزشی معافن
کچل کردن فقط توی دوره ی آموزشی هست،باید همیشه نمره کوتاه کردن موهات 4 یا کمتر باشه
به غیر از آموزشی موهات لازم نیست کچل باشه ولی باید کوتاه و تمیز و متعارف باشههمیشه تاریخ اعزام شما ملاک هست نه تاریخ پست
اگر شما سال 92 دفترچه پست کنید و تاریخ اعزام شما 93 بیاد شما جز سربازان 93 حساب میشین و خدمت شما 24 ماه است:n16:

ali_kasper
23-12-2013, 11:03
1.من کارت فعال بسیج دارم ویک گواهی پایان دوره اموزشی بسیج ولی بسیج تکمیلی ندارم اموزشیم سر جاش می مونه؟
3.از کجا باید متوجه بشم در تهران چه اداره جاتی امریه می دن و الان برای این که برم دنبالش دیر شده؟
با تشکر از دوستان

شما باید دوره آموزشی رو در پادگان طی کنید و معاف از آموزشی نیستید
شما از تاریخ فارغ التحصیلیتون به مدت 1 سال وقت دارین دفترچه پست کنید بیشتر از این غایب محسوب میشین-شما تا 20/12/92 فرصت دارید
الان برای اینکه برید دمبالش دیر هست ولی هیچ وقت شانست رو بدون اینکه امتحانش کنی از دست نده
برای کار های امریه شما باید حضورا و همراه با پارتی در نهاد ها و سازمان هایی که امریه میگیرن حضور پیدا کنی و شرایطشون رو بپرسی
در ضمن امریه به خاطر کم شدن سرباز ها به ندددددرت میگیرن

nhybgtvfr
23-12-2013, 11:07
با تشکر از دوستان
سلام
1-آموزشی باید بری
2-من که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی پست کردم،فکر کنم 6 ماه بعد از تاریخ فارغ التحصیلی باید پست کنی،اینو دقیق نمیدونم،اگه یکسال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی باشه ،دیگه یواش یواش باید پست کنی
3-واسه امریه دیر شده ، و دلتو به امریه اصلا خوش نکن که اگه فرصت هم داشتی بسختی و شانسی گیرت میومد،اداره ها یه سرچ گوگل بزنی پیدا میکنی
موفق باشی

Rezarsenali
23-12-2013, 11:36
سلام
کسی اطلاعاتی از تیپ 40 مستقل پیاده سراب که امریه من واسه اونجا اومده نداره؟
یه بار پرسیدم کسی جوابی نداد ان شاا.. این بار فرجی حاصل بشه.
با تشکر

obalit88
23-12-2013, 11:36
من پیشنهاد میکنم که دنبال کار امریه برو،در سال 93 تمامی کسر خدمت برداشته میشه که در اون صورت شما امریه رو از دست میدین بدون هیچ کسری خدمت

سلام

این تمامی یعنی کسری های بسیج و کسری های مربوط به محل خدمت پدر و این جور موارد؟
یا اینکه کسری هایی که با انجام پروژه میدادند رو هم قراره حذف کنن؟

saman123123
23-12-2013, 11:59
از عزیزانی که پاسخ دادن ممنون:n16:

فقط یه چن مورد دیگه مونده:

امریه که گرفتی اگه کارت سبز داشته باشی آموزشی نمیری؟یعنی باید چه نوع سازمانی بیوفتی برای امریه که از این برگ سبز استفاده کنی و نری آموزش؟
اگه سازمانی گفته باشه که امریه میگیره و گفته باشه که تا 92/12/10 باید اقدام کرده باشی در حالی که تا الان دفترچه پست نکردی امکان گرفتنش هست؟در کل شرایط دقیقش چطوریه توضیح بدین ممنون میشم.
در آخر دوستم بخاطر این جریانات اخیر تصمیم گرفته انصراف از تحصیل بده،حالا اگه امروز این کار رو بکنه میتونه بلافاصله میتونه دفترچه رو ارسال کنه یا اینکه مراحلی داره؟

pooyaabi
23-12-2013, 12:32
سلام
آموزشی 05 کرمان تموم شد تا 10 دی هم مرخصی دادن

الانم کد خوردم لویزان تهران رسته آماد

اگه کسی اونجا بوده و میدونه چطوریه ممنون میشم بهم بگه
این آماد چی هست؟
بعدش چطور تقسیم میشیم؟
و اینکه دهم (سه شنبه) تعطیله اگه من شنبه برم خودمو معرفی کنم چی میشه ؟ دوره کد اضافه خدمت داره ؟ تو این آموزشی که به شدت پشیمونم از اینکه غیبت نکردم

m-530
23-12-2013, 13:06
اقا یه سوال میشه گوشی برد ؟ از اموزشی به بعد ؟

از این ساعت مچی های گوشی دار میشه برد ؟ یا از این موبایل خیلی سایز کوچیگ ها ؟

ali_kasper
23-12-2013, 13:16
سلام

این تمامی یعنی کسری های بسیج و کسری های مربوط به محل خدمت پدر و این جور موارد؟
یا اینکه کسری هایی که با انجام پروژه میدادند رو هم قراره حذف کنن؟

خبر موثق میگه تمامی یا بخشی از کسر خدمت برداشته میشه
من از این لفظ تمامی استفاده کردم.دوست عزیز هنوز اینکه چه مورد یا مواردی رو میخوان حذف کنن مشخص نیست.باید منتظر اعلام ستاد کل باشیم.

ali_kasper
23-12-2013, 13:21
از عزیزانی که پاسخ دادن ممنون:n16:

فقط یه چن مورد دیگه مونده:

امریه که گرفتی اگه کارت سبز داشته باشی آموزشی نمیری؟یعنی باید چه نوع سازمانی بیوفتی برای امریه که از این برگ سبز استفاده کنی و نری آموزش؟
اگه سازمانی گفته باشه که امریه میگیره و گفته باشه که تا 92/12/10 باید اقدام کرده باشی در حالی که تا الان دفترچه پست نکردی امکان گرفتنش هست؟در کل شرایط دقیقش چطوریه توضیح بدین ممنون میشم.
در آخر دوستم بخاطر این جریانات اخیر تصمیم گرفته انصراف از تحصیل بده،حالا اگه امروز این کار رو بکنه میتونه بلافاصله میتونه دفترچه رو ارسال کنه یا اینکه مراحلی داره؟

تا اونجایی که من یادمه تنها ارگانی که در صورت داشتن کارت سبز نیازی به گذروندن دوره آموزشی نداشت سپاه بود.دو ارگان دیگه یعنی نیروی انتظامی و ارتش در صورت داشتن کارت سبز آموزشی میری ولی دو ماه کسر خدمت داره.
شما تا اون تاریخ که فرمودین احتمال اینکه پذیرش بشین هست.همیشه برای کار های امریه باید 2 ماه زودتر به اون نهاد و سازمان رجوع کنی و کارهاشو پیگیری کنی.شما وقت دارین

ali_kasper
23-12-2013, 13:24
اقا یه سوال میشه گوشی برد ؟ از اموزشی به بعد ؟

از این ساعت مچی های گوشی دار میشه برد ؟ یا از این موبایل خیلی سایز کوچیگ ها ؟

قانون رو برات میگم دیگه خودت میدونی عمل نکردن بهش برات صورت جلسه میشه و اضافه خدمت در صورت تکرار بازداشت
سرباز(هر نوع سربازی که فکرش رو میکنی)حق استفاده از گوشی موبایل رو نداره
من سربازم،الان 14 ماهه گوشی نوکیا کوچیک دارم و یه اچ تی سی هم همراهمه همیشه.نمیذارم کسی ببینه شر بشه
دیگه بستگی به خودت و زرنگیت داره

mohsen_gh1991
23-12-2013, 13:30
دوستان من دوره کاردانیمو که تموم کردم دفترچه پست کردم برگه سبزم اومد برای ارتش- بیرجند. حالا با لیسانس دوباره میخوام بفرستم میخواستم ببینم اگه دوباره دفترچه پست کنم یگان خدمتی همون ارتشه یا عوض میشه؟ سوال دوم اینکه با مدرک لیسانس معمولا اموزشی کجاها میفتم؟ شنیدم میگن تهران و عجبشیره.
ممنون

saman_z1384
23-12-2013, 13:49

bahador1
23-12-2013, 13:58
بستگی داره به نیاز اون موقع ارتش و اینکه شرایط خاص چیزی داری یا نه
الان دوست من دیروز تقسیما رو که دادن کد نخورد...رشته اش هم برق بود ( حالا نمیدونم کدوم گرایش بود البته)
توی 01 هم میان برای پذیرش جاهای مختلف توی این 2 ماه آموزشی...همونجا هم اگه پذیرفته بشی که دیگه مشکلی نیست از این بابت...

bahador1
23-12-2013, 13:59
دوستان یعنی هیچکس هیچ اطلاعاتی راجع به رسته رایانه اداره بهداشت و درمان آج توی لویزان نداره؟!؟!
کل نت رو زیر و رو کردم نهایت شاید 10 خط اطلاعات هم به دست نیاورده باشم!
هر کی هر چیزی که میدونه بگه ممنون میشم لطفاً

SNOW PATROL
23-12-2013, 14:05

دوستان لطفا هر سوالی رو چند بار ارسال نکنید مطمئن باشید اگر کسی بدونه جواب میده

جواب شما داده شد لطفا اسپم نکنید

#19125 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان من دوره کاردانیمو که تموم کردم دفترچه پست کردم برگه سبزم اومد برای ارتش- بیرجند. حالا با لیسانس دوباره میخوام بفرستم میخواستم ببینم اگه دوباره دفترچه پست کنم یگان خدمتی همون ارتشه یا عوض میشه؟ سوال دوم اینکه با مدرک لیسانس معمولا اموزشی کجاها میفتم؟ شنیدم میگن تهران و عجبشیره.
ممنون

ممکنه عوض نشه شایدم بشه نمیشه بصورت قطعی گفت
اگر ارتش بیوفتید شانستون برای 01 و عجبشیر زیاده اما باز هم نمیشه قطعی گفت
شما اگر میخواید پذیرش بگیرید اول تشرف ببرید یگانی که دوست دارید پذیرش بشید ببینید اصلا پذیرش میکنند یا نه
سپس 24 ساعت بعد از ارسال دفترچه به +10 مراجعه کنید المثنی برگ سبز رو بگیرید و به یگان مورد نظرتون مراجعه کنید و برگ سبز رو تحویل بدین بقیه کار ها رو خودشون انجام میدن
خودتون اگر از سپاه پذیرش بگیرید اگر موافقت بشه میوفتید سپاه .. ارتش و ناجا به اون صورت پذیرش ندارند

شما نمیتونید در ناجا و ارتش در شهر خودتون پذیرش بگیرید اصولا چنین کاری نمیکنند .. مگر با استفاده از بند پ
فقط سپاه چنین امکانی داره که اونم شرایط سختی داره برای پذیرش و به این راحتی ها نیست

holyboy
23-12-2013, 14:36
دوستان اگر کسی دوره تکمیلی بسیج رو داشته باشه چطور میتونه کاری کنه که آموزشی سپاه بیفته که اون دوره را به جای آموزشیش در نظر بگیرند؟

30vil
23-12-2013, 14:48
مسئول نظام وظیفه گفته احتمالا 24 ماه میشه خدمت و بعضی از کسری ها کم یا حذف میشه

اما اینجا دوستان با قاطعیت میگن سال 93 خدمت 24 ماهه و همه کسری ها حذف!!

m-530
23-12-2013, 14:59
اینطور که بوش میاد ....احتمالا اول کسری های بسیج و برخی کسری های پزشکی رو حذف کنند . کسری تحصیلی رو هم که قبلا حذف کردند .

که این نهایتا 2-3 سال جواب میده ...

با توجه به جمعیت و میزارن موالید سرباز داره کم میشه . فکر کنم 3 سال دیگه سربازی رو از حالت اجباری بردارن و نیروی مسلح حرفه ای به صورت دائم به استخدام دراورند .

:n16:

AlirezA_VahiD
23-12-2013, 15:01
سلام

کسی میدونه من که 92/10/1 تاریخ اعزام خوردم این قانون برداشتن کسری خدمت بسیج از این حرف ها به ما میخوره؟
یعنی زودتر برم کاراشو انجام بدم
- پدرم دوره جنگ خدمت سربازی رفته نیرو انتظامی زنجان"کسری جبهه پدر میتونم بگیرم؟البته 6 ماه دوره احتیاط هم داره
جز بسیج و جبهه پدر راه دیگه ای برای کسری نیست دوستان؟

m-530
23-12-2013, 15:10
سلام

کسی میدونه من که 92/10/1 تاریخ اعزام خوردم این قانون برداشتن کسری خدمت بسیج از این حرف ها به ما میخوره؟
یعنی زودتر برم کاراشو انجام بدم
- پدرم دوره جنگ خدمت سربازی رفته نیرو انتظامی زنجان"کسری جبهه پدر میتونم بگیرم؟البته 6 ماه دوره احتیاط هم داره
جز بسیج و جبهه پدر راه دیگه ای برای کسری نیست دوستان؟

دوست عزیزم . کسری جبهه فکر نکنم برداشته بشه احتمالش 0% هست ..:n16:

اما کسری بسیج فکر کنم به دلیل میزان موالید و سرباز برداشته بشه . احتمالش خیلی زیاده .

AlirezA_VahiD
23-12-2013, 15:17

اما کسری بسیج فکر کنم به دلیل کمبود سرباز برداشته بشه . احتمالش خیلی زیاده .

دمت گرم داش
این جبهه پدرم به کارم میاد؟
زنجان منطقه جنگی نیست"اما کلا بخوام مطمئن بشم کسری جبه پدر بهم تعلق میگیره یا نه باید از کجا بپرسم؟
راهی داره بشه دور زد ؟

m-530
23-12-2013, 15:32
دمت گرم داش
این جبهه پدرم به کارم میاد؟
زنجان منطقه جنگی نیست"اما کلا بخوام مطمئن شم کسری جبه پدر بهم تعلق میگیره یا نه باید از کجا بپرسم؟
راهی داره بشه دور زد ؟

از دوستانی که تجربشون از من بیشتر باید سوال کنی .

اینجا هم میتونی از سوال و جواب هایی که قبلا شده به نتیجه برسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]‎

mohsen_gh1991
23-12-2013, 16:59
راستی این قانون24 ماهه شدن سربازی دیگه تصویب شد یا هنوز باید بره مجلس؟

hossein019940
23-12-2013, 17:14

اما کسری بسیج فکر کنم به دلیل میزان موالید و سرباز برداشته بشه . احتمالش خیلی زیاده .
شما فکر کن 1% کسری بسیج برداشته بشه به نظرت اصلا بسیجی داریم؟
همسایمون انقدر کسری داشت که اصلا سربازی نمیرفت معاف شد رفت دانشگاه الان رفته کسری جبهه رو تایید نکردن براش 6 ماه از بسیج کسری گرفت

Why Why Why
23-12-2013, 18:05
سلام خوبین:n18:

عذر میخوام اگه سوالام قبلا مطرح شده و کسی جوابی یا لینکی از جواب داره خوشحال میشم استفاده کنم.

اگه کسی تنها فرزند و البته تک پسر باشه و پدرش ۶۵ سال داشته باشه ولی از لحاظ جسمانی سالم باشه,میتونه برای معافیت کفالت اقدام کنه؟درصد موفقیتش چقدره؟

در ضمن میشه لطفا نوع معافیت های دایم کفالت و پزشکی و جانبازان و شهدا رو بیان بفرمایین؟مثلا چه نوع معاف دایمی هستن؟

با تشکر فراوان:n11:

SNOW PATROL
23-12-2013, 18:32
سلام خوبین:n18:

عذر میخوام اگه سوالام قبلا مطرح شده و کسی جوابی یا لینکی از جواب داره خوشحال میشم استفاده کنم.

اگه کسی تنها فرزند و البته تک پسر باشه و پدرش ۶۵ سال داشته باشه ولی از لحاظ جسمانی سالم باشه,میتونه برای معافیت کفالت اقدام کنه؟درصد موفقیتش چقدره؟

در ضمن میشه لطفا نوع معافیت های دایم کفالت و پزشکی و جانبازان و شهدا رو بیان بفرمایین؟مثلا چه نوع معاف دایمی هستن؟

با تشکر فراوان:n11:

درود 65 سال تمام = معاف دائم

انواع معافیت ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

T_L_O_T_D
23-12-2013, 19:07
دوستان یعنی هیچکس هیچ اطلاعاتی راجع به رسته رایانه اداره بهداشت و درمان آج توی لویزان نداره؟!؟!
کل نت رو زیر و رو کردم نهایت شاید 10 خط اطلاعات هم به دست نیاورده باشم!
هر کی هر چیزی که میدونه بگه ممنون میشم لطفاً
بچه های لویزان توی بیمارستان های ارتش تقسیم می شند معمولا بعد از اینکه تقسیم شدید ۶ روز بعد می گن خودتون رو معرفی کنید، جالبیش اینه دوره داشتیم جلوی خود طرف تقسیم کردن،مثلا می گه تو برو فلان جا تو هم برو فلان جا!، بیمارستان خدمتش خیلی راحته محیطش نظامی گری به اون صورت نداره، توی اداری تقسیم می شید، افسر نگهبانی هم دارید

Sent from my C6903 using Tapatalk 2

samfisher7
23-12-2013, 19:13
سلام دوستان
ببخشید کسی اطلاع نداره که ایا میشه از طریقی از پادگان دژبان کل ارتش (امام خمینی)رفت جای دیگه؟
کسی این کارو کرده؟

bahador1
23-12-2013, 19:16
بچه های لویزان توی بیمارستان های ارتش تقسیم می شند معمولا بعد از اینکه تقسیم شدید ۶ روز بعد می گن خودتون رو معرفی کنید، جالبیش اینه دوره داشتیم جلوی خود طرف تقسیم کردن،مثلا می گه تو برو فلان جا تو هم برو فلان جا!، بیمارستان خدمتش خیلی راحته محیطش نظامی گری به اون صورت نداره، توی اداری تقسیم می شید، افسر نگهبانی هم دارید

مرسی از جوابت دوست عزیز
خب از لحاظ ساعتا و روزها به چه صورت هست ؟
حتماً بیمارستانهای ارتش میفتیم یعنی؟ یا ممکنه همون جا توی خود اداره بهداشت و درمان ارتش باشیم؟
از لحاظ وضعیت ظاهری به چه صورت هستش؟ شخصیه لباس یا اینکه نظامی و کادری و اینا؟
نگهبانیش به چه صورتی هستش؟

ممنون

ali_agha1981
23-12-2013, 19:26
ali_kasper ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز..
ممنون که منو در مورد دوره آموزشی در ماه رمضون راهنمایی کردید...

فقط دوستان دیگه اگه تو ماه رمضون آموزشی بودن یا کسی رو شنیدن که بوده که خوب بوده یا بد ...به من اطلاع بدن یا حتی نظر خودشون رو بگن..
مرسی:n16:

T_L_O_T_D
23-12-2013, 20:20
مرسی از جوابت دوست عزیز
خب از لحاظ ساعتا و روزها به چه صورت هست ؟
حتماً بیمارستانهای ارتش میفتیم یعنی؟ یا ممکنه همون جا توی خود اداره بهداشت و درمان ارتش باشیم؟
از لحاظ وضعیت ظاهری به چه صورت هستش؟ شخصیه لباس یا اینکه نظامی و کادری و اینا؟
نگهبانیش به چه صورتی هستش؟

ممنون
اداری هستید، یعنی ساعت اداری، ۷ تا ۱:۳۰، تعطیلات رسمی هم تعطیل هستید، با لباس نظامی هستید، ممکنه هم همون اداره بهداشت درمان بخواهنت، نگهبانی معمولا ۴ روز در هفته است (نهایتش البته) بستگی به تعداد نیرو داره ممکنه ماهی ۱ روز باشه،کار خاصی انجام نمی دید بالا سر سرباز هایید به پست هاشون سر می زنید دیگه در عمل مسولیت همه چیز با شماست، در ماه هم ممکنه مداومت کاری هم داسته باشید اونم معمولا ۳ ۴ روز در ماهه که یا ۲۴ ساعته است یا تا ۷ عصر همون روز، بستگی داره جایی تقسیم می شی چه جوری باشه، ۳ تا نصیحت بهت می کنم در کل، ۱)تو ارتش افسری ۲) افسری ۳) یادت باشه افسری خودتو دست کم نگیر

holyboy
23-12-2013, 20:23
دوستان اگر کسی دوره تکمیلی بسیج رو داشته باشه چطور میتونه کاری کنه که آموزشی سپاه بیفته که اون دوره را به جای آموزشیش در نظر بگیرند؟

جواب بدید لطفا

SNOW PATROL
23-12-2013, 20:34
راستی این قانون24 ماهه شدن سربازی دیگه تصویب شد یا هنوز باید بره مجلس؟

دوستان توجه کنند مدت زمان خدمت تا 24 ماه در حیطه اختیارات وظیفه عمومی هست .... خدمت در اصل 24 ماه میباشد اما چون قبلا احساس نیاز نمیشد مدتش کمتر بود
پس مدت زمان خدمت بین 1 ماه یا 24 ماه در اختیار نظام وظیفه هست و نیاز به تصویب قانون جدید نیست

ali_kasper ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز..

فقط دوستان دیگه اگه تو ماه رمضون آموزشی بودن یا کسی رو شنیدن که بوده که خوب بوده یا بد ...به من اطلاع بدن یا حتی نظر خودشون رو بگن..

سلام من موارد زیادی رو دیدم که از اموزشی در ماه رمضان تعریف کردن و همه راضی بودن البته بعضی جاها هم اهمیت نمیدن ماه رمضان هست یا نه و برخوردشون فرق چندانی نمیکنه اما اکثرا شرایط
نسبت به حالت عادی بهتره

T_L_O_T_D
23-12-2013, 20:38
۳ راه داره
۱) پارتی داشته باشه
۲) پذیرش سپاه
۳) اگر شما فرض کنید توی برج ۶ دفتر چه فرستادید و تاریخ اعزامتون رو برگ سبز خورد برای برج ۱۰، کسایی هستند که تعجیل می زنند که زودتر برند خدمت هر ماه تعجیلی ها یک حای خاص تقسیم می شند مثلا طرف‌تو برج ۶ تعجیل زده برای برج ۸ افتاده نیروی انتظامی، طرف تو برج ۷ تعجیل زده واسه برج ۸ افتاده ارتش! بستگی به شانست داره، شانس بیاری سپاه پذیرش کنه! ازشون باید بپرسی تعجیل زدی کجا افتادی چون ۴۸ ساعت بعد می گن بهشون، اگر سپاه بود تعجیل بزنی بیوفتی سپاه

holyboy
23-12-2013, 20:42
۳ راه داره
۱) پارتی داشته باشه
۲) پذیرش سپاه
۳) اگر شما فرض کنید توی برج ۶ دفتر چه فرستادید و تاریخ اعزامتون رو برگ سبز خورد برای برج ۱۰، کسایی هستند که تعجیل می زنند که زودتر برند خدمت هر ماه تعجیلی ها یک حای خاص تقسیم می شند مثلا طرف‌تو برج ۶ تعجیل زده برای برج ۸ افتاده نیروی انتظامی، طرف تو برج ۷ تعجیل زده واسه برج ۸ افتاده ارتش! بستگی به شانست داره، شانس بیاری سپاه پذیرش کنه! ازشون باید بپرسی تعجیل زدی کجا افتادی چون ۴۸ ساعت بعد می گن بهشون، اگر سپاه بود تعجیل بزنی بیوفتی سپاه

پذیرش به چه صورته؟
راستی تو برگه سبز نوشته کجا افتادی؟

Open-Source
23-12-2013, 21:08

کلا آموزشی توی ماه رمضون جزو آموزشی های طلایی محسوب میشه، خصوصا اونایی که روزه نمیگیرن، اگه ماه رمضون تو آموزشی باشن براشون عالیه (مرگه خره).
ولی اونایی که روزه میگیرن با اینکه کار خاصی در مدت آموزشی انجام نمیدن، ولی یکم اذیت میشن.
تا ظهر توی نماز خونه و قرآن خوندن و دعا و این چیزا، کلاس های بعد از ظهر هم عموما تشکیل نمیشه، یعنی عملا هر روز تا ساعت ۱۴ درگیرن.

AlirezA_VahiD
23-12-2013, 23:23
جواب بدید لطفا

تو استان ما فقط بند پ میتونه بیوفتی تو سپاه
مدرکت اگه دیپلم باشه سپاه راحت تر جذب می کنه
به دوره تکمیلی بسیج دل نبند دیگه الان همه دارن
باید بری پیش مسئول نیروی جذب سرباز پرونده تشکیل بدی (کپی کارت سبز،برگه عضویت. . . )این مراحلی هست که عادی بدون بند پ باید پیش بری

Rezarsenali
24-12-2013, 00:00
سلام
من آموزشی 03 عجب شیر بودم که امروز تموم شد و امریه دادن که افتادم تیپ 40 مستقل پیاده اردبیل رسته رایانه گ1
لباس نظامی بگیرم؟ ساعتش چطوریه؟ و... کسی اگه اطلاعاتی از این تیپ داره ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر
حبری نشد؟
یکی به این پست ما جواب بده!

روانپریش
24-12-2013, 00:39
دوستان معافیت های اعصاب و روان شامل چه بیماری های میشن؟

soranstar
24-12-2013, 02:13

دوست عزیز، من آموزشیم تو ماه رمضون تو مالک اشتر اراک بود.
تو یه کلمه میشه گفت عالی بود، البته تو گروهانای مختلف فرق میکرد، درکل که فرمانده ما زیاد باحال بود.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk

samadsam
24-12-2013, 02:58
سلام خواهش میکنم یکی راهنمایی کنه:
من متاهلم و هیچ کسری ندارم یک کارت فعالی تنها با یک سال سابقه فعالی دارم همین.
ایا کسی امکانش رو داره برام چند سال سابقه رد کنه ؟؟؟
با تشکر از دوستانی که صادقانه مثل یه داداش منو راهنمایی میکنند

خواهش میکنم یکی منو راهنمایی کنه...

Life24
24-12-2013, 03:08
سلام
اینهایی که تک پسر هستند(خواهر هم داشته باشیم) اما معاف نیستند ، به جز آموزشی،آیا اطراف محل سکونت می افتند؟ باید دنبالش دویید یا اینکه با توجه
به اطلاعاتی که تو دفترچه پر می کنیم خودشون می فهمن؟
ما معاف بودیم،قانون عوض شد،حالا به اطراف محل سکونت هم راضی شدیم!!

AlirezA_VahiD
24-12-2013, 03:45
سلام
اینهایی که تک پسر هستند(خواهر هم داشته باشیم) اما معاف نیستند ، به جز آموزشی،آیا اطراف محل سکونت می افتند؟ باید دنبالش دویید یا اینکه با توجه
به اطلاعاتی که تو دفترچه پر می کنیم خودشون می فهمن؟
ما معاف بودیم،قانون عوض شد،حالا به اطراف محل سکونت هم راضی شدیم!!

بستگی داره تو کدوم ارگان خدمتی بیفتی"
مدرک لیسانس به بالا نیروی انتظامی اغلب نزدیک میندازه"
سپاه که 100% میفتی داخل استان شهر های نزدیک سکونت
چون تک پسری اگه راه دورم افتادی بعد چند ماه اول پارتی پیدا کنی میتونی انتقالی بگیری بیای شهر خودت
بند پ اولویت تر از همه دنبالش برو

amir.sh.69
24-12-2013, 10:50
آقا ما از خدمت شریف سربازی برگشتیم:n19:
من که 1/10 اعزام بودم.تا رفتیم وسایل رو بهمون دادن و بر گشتیم.:n20: گفتن برین 20 ماه بیاین.یعنی 19 روز دیگه.
اصن اصل حال بوداااا.

amin5030
24-12-2013, 10:55
با عرض سلام خدمت دوستان و تشکر از راهنمایهاشون
یک سوال دارم که ممنون می شم هرکی رفته اموزشی جواب بده
من یک مقدار از نظر بدنی ضعیف هستم یعنی 10 تا بشین پاشو برم عضله پام بد جوری می گیره دیگه نمی تونم یا اگر یکم بدوم نفسم بد بالا میاد
با ادما مثل من اونجا چیکار می کنن؟

SNOW PATROL
24-12-2013, 11:06
با عرض سلام خدمت دوستان و تشکر از راهنمایهاشون
یک سوال دارم که ممنون می شم هرکی رفته اموزشی جواب بده
من یک مقدار از نظر بدنی ضعیف هستم یعنی 10 تا بشین پاشو برم عضله پام بد جوری می گیره دیگه نمی تونم یا اگر یکم بدوم نفسم بد بالا میاد
با ادما مثل من اونجا چیکار می کنن؟

هیچ کاری نمیکنند دوست من فوقش دو تا نگهبانی
اصلا به خودتون فشار نیارید هرجا نتونستید برنید کنار بگید نمیتونم خلاص

mohsen_gh1991
24-12-2013, 11:25
یه سوال دیگه :
یکی مث این دوستمون که بالا گقت بهمون گفتن برین بیستم ماه بیاین، میخواستم بدونم این 20 روز مرخصیه جز اموزشی حساب میشه یا نه؟

omidjfz
24-12-2013, 11:32
سلام دوستان.لطفا هرکی اطلاعات کافی داره سریعا جواب منو بده.خواهش میکنم.دار از استرس منفجر میشم.من متولد 23آذر 1371هستم و بهمن ماه 89وارد دانشگاه شدم.مقطع کاردانی.اما متاسفانه درسم به دلایل مشکلاتی که داشتم زیاد طول کشیده و تر بعد ترم هفتمدرسم رو من میشه که 10واحد دارم و دیگه تمومه.حالا میخواستم بدونم من بعد از تموم کردن کاردانیم در طول هفت ترم میتونم کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم و درسم رو ادامه بدم یا نظام وظیفه اجازه نمیده؟:n03:

ittools
24-12-2013, 11:37
دوستان به یکی از فامیل های نزدیک ( فامیل دور نه ها :n02: ) وقت کمیسیون عالی برای سوم بهمن دادن دیپلم داره یه جورایی از دانشگاه انصراف هم داده میخوام ببینم اگه این بنده خدا رو دوباره معاف از رزم کنن امکان داره 19 بهمن اعزام بشه ؟ یا وقت کمه میمونه برای 19 اسفند ؟ میخوام ببنم پرونده تقسیمات 19 بهمن تو نظام وظیفه کی بسته میشه ؟ خلاصه تا یه تاریخ مشخصی تقسیمات مشخص میشه دیگه

omidjfz
24-12-2013, 11:50
دارم از استرس میمیرم.یکی از کار بلادا جواب بده خدا خیرتون بده:n30::n28:

SNOW PATROL
24-12-2013, 12:00
دوستان به یکی از فامیل های نزدیک ( فامیل دور نه ها :n02: ) وقت کمیسیون عالی برای سوم بهمن دادن دیپلم داره یه جورایی از دانشگاه انصراف هم داده میخوام ببینم اگه این بنده خدا رو دوباره معاف از رزم کنن امکان داره 19 بهمن اعزام بشه ؟ یا وقت کمه میمونه برای 19 اسفند ؟ میخوام ببنم پرونده تقسیمات 19 بهمن تو نظام وظیفه کی بسته میشه ؟ خلاصه تا یه تاریخ مشخصی تقسیمات مشخص میشه دیگه

پرونده بهمن نهایتا تا 18 دی باز بشه بعدش خیلی بعیده که کسی اعزام بشه برای بهمن مگر این که اطلاعاتش در سیستم از قبل ثبت شده باشه و نظام وظیفه منتظر نظر کمسیون باشه

سلام دوستان.لطفا هرکی اطلاعات کافی داره سریعا جواب منو بده.خواهش میکنم.دار از استرس منفجر میشم.من متولد 23آذر 1371هستم و بهمن ماه 89وارد دانشگاه شدم.مقطع کاردانی.اما متاسفانه درسم به دلایل مشکلاتی که داشتم زیاد طول کشیده و تر بعد ترم هفتمدرسم رو من میشه که 10واحد دارم و دیگه تمومه.حالا میخواستم بدونم من بعد از تموم کردن کاردانیم در طول هفت ترم میتونم کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم و درسم رو ادامه بدم یا نظام وظیفه اجازه نمیده؟:n03:

اگر از نظر نظام وظیفه و دانشگاه وارد غیبت نشده باشید مشکلی نیست و میتونید درستون رو ادامه بدید .

یه سوال دیگه :
یکی مث این دوستمون که بالا گقت بهمون گفتن برین بیستم ماه بیاین، میخواستم بدونم این 20 روز مرخصیه جز اموزشی حساب میشه یا نه؟

بله عزیز جز خدمت حساب میشه
از روز اول کنتور میندازه

tapatalk

omidjfz
24-12-2013, 12:02
خب از کجا بدونم وارد غیبت شدم یا نه دوست عزیز؟:n28:

ittools
24-12-2013, 12:11
پرونده بهمن نهایتا تا 18 دی باز بشه بعدش خیلی بعیده که کسی اعزام بشه برای بهمن مگر این که اطلاعاتش در سیستم از قبل ثبت شده باشه و نظام وظیفه منتظر نظر کمسیون باشه

یه بار براش تاریخ اعزام زدن که رفته به رای کمیسیون اولی اعتراض زده اونا هم تاریخ اعزام رو کنسل کردن این سومین باری ــه که میره کمیسیون
حالا چه طور , با این شرایط ممکنه براش برای تاریخ 19 بهمن اعزام بزنن ؟
من شنیدم تقسیمات تا یه تاریخ خاصی انجام میشه بعد از اون تاریخ اعزام ها و تقسیمات میمونه برای سری بعدی :n13: 10 روز قبل از اعزام هم اصولا باید برگه سفید بیاد
این بنده خدا بد جوری مونده تو مخمصه ! این بار اگه بهش اعزام بزنن میخواد بره تهران شکایت کنه برای همین فرجه میخواد
پ.ن : میشه به دفتر رهبری شکایت کرد ؟ یا به دفتر رئیس نظام وظیفه ؟ چون از شواهد بر میاد باز این بنده خدا رو اعزام میزنن و معاف نمیکنن ! 8 سال سابقه بیماری + بستری در بیمارستان و هزار جور مدرک هم داره
این جوری هم که میگه این بنده خدا رو اصلا تو کمیسیون معاینه نمیکنن ! فقط به اسم بیماریش نگاه میکنن سر در نمیارن و اعزام میزنن !

SNOW PATROL
24-12-2013, 12:16
خب از کجا بدونم وارد غیبت شدم یا نه دوست عزیز؟:n28:

اگر مشکل نظام وظیفه داشتید اصولا دانشگاه نباید اجازه تحصیل به شما میداد ... درهر صورت جهت اطمینان از امور مشمولین دانشگاه سوال کنید

tapatalk

omidjfz
24-12-2013, 12:18
snow patrolداداش تورو خدا اگه سوالمو دیدی جواب بده.از صبح نمیدونم چم شده.جام اینجوریه:n21::n28:

omidjfz
24-12-2013, 12:19
دمت گرم بابت جوابت مرسی:n28:

SNOW PATROL
24-12-2013, 12:40
یه بار براش تاریخ اعزام زدن که رفته به رای کمیسیون اولی اعتراض زده اونا هم تاریخ اعزام رو کنسل کردن این سومین باری ــه که میره کمیسیون
حالا چه طور , با این شرایط ممکنه براش برای تاریخ 19 بهمن اعزام بزنن ؟
من شنیدم تقسیمات تا یه تاریخ خاصی انجام میشه بعد از اون تاریخ اعزام ها و تقسیمات میمونه برای سری بعدی :n13: 10 روز قبل از اعزام هم اصولا باید برگه سفید بیاد
این بنده خدا بد جوری مونده تو مخمصه ! این بار اگه بهش اعزام بزنن میخواد بره تهران شکایت کنه برای همین فرجه میخواد
پ.ن : میشه به دفتر رهبری شکایت کرد ؟ یا به دفتر رئیس نظام وظیفه ؟ چون از شواهد بر میاد باز این بنده خدا رو اعزام میزنن و معاف نمیکنن ! 8 سال سابقه بیماری + بستری در بیمارستان و هزار جور مدرک هم داره
این جوری هم که میگه این بنده خدا رو اصلا تو کمیسیون معاینه نمیکنن ! فقط به اسم بیماریش نگاه میکنن سر در نمیارن و اعزام میزنن !

تاریخ اعزام رو کنسل کردن یا به تعویق انداختن ؟ اگر از قبل برای 11 تاریخ نزده باشن احتمالش خیلی خیلی کمه برای برج 11اعزام بشه

برای شکایت هم رییس نظام وظیفه ملاقات مردمی داشت قبلا الان نمیدونم چه روزی هست میتونید تماس بگیرید و بپرسید

tapatalk

ittools
24-12-2013, 12:51
تاریخ اعزام رو کنسل کردن یا به تعویق انداختن ؟ اگر از قبل برای 11 تاریخ نزده باشن احتمالش خیلی خیلی کمه برای برج 11اعزام بشه

برای شکایت هم رییس نظام وظیفه ملاقات مردمی داشت قبلا الان نمیدونم چه روزی هست میتونید تماس بگیرید و بپرسید

tapatalk

برای 19 آذر تاریخ اعزام زده بودن که این رفت به رئیس نیروی انتظامی استان شکایت کرد و رئیس نامه داد به نظام وظیفه که اونا هم تاریخ اعزام رو به کل کنسل کردن و برای کمیسیون عالی وقت دادن که اونجا باز این بنده خدا رو زدن بیمارستان و الان باز برای یه ماه بعد وقت کمیسیون عالی دادن
فکر نکنم برای برج 11 براش تاریخ اعزام زده باشن چون از پلیس +10 جویا شده که گفتن هیچ تاریخ اعزامی زده نشده فقط وقت کمیسیون ها زده شده
ایشالله کار به شکایت و ملاقات مردمی نکشه ولی اگر کسی از وقت این ملاقات مردمی خبر داشت یه ندا به من بده
تشکر از شما دوست عزیز برای پاسخ هاتون :n16:

amin5030
24-12-2013, 13:03
اقا ببخشید من خیلی سوال می پرسم
سوالم اینه ادم گواهی فعال در کادر بسیج داشته باشه(کارت بسج فعالم دارم ای یه چیز دیگس) تاثیری در اموزشی یا خدمت داره؟
سوال دیگم اینه اگر اموزشی برا نیروی انتظامی بیوافتم کل خدمت هم نیروی انتظامی باید خدمت کنم؟
ممنونم از بزرگوارانی که برادرانه پاسخ می دن.:n16:

روانپریش
24-12-2013, 13:24
ین جوری هم که میگه این بنده خدا رو اصلا تو کمیسیون معاینه نمیکنن ! فقط به اسم بیماریش نگاه میکنن سر در نمیارن و اعزام میزنن !

بیماریش چی هست؟

bamdadd
24-12-2013, 13:30
سلام دوستان، من ٠١ بودم رفتيم وسايل گرفتيم(گرچه رسما هيچي نداشتن) و گفتن شنبه بياين، بچه هاي تهران هم گفت به جز روزاي نگهباني بقيه روزها ساعت ٤:٣٠ ميرن خونه تا فردا صبح! برخوردشونم خيلي خوب بود و مودبانه، كلا كه هركي ٠١ افتاده بره حال كنه

dahar
24-12-2013, 13:49
سلام
کسی قبل از اعزام کسری خدمت جبهه پدرش با برگه اعزام گرفته ؟ تونسته جایی ثبتش کنه؟
آیا پلیس +10 ثبت میکنه ؟
اگه الان نگیرم سال بعد ممکن برش دارن یا بازم کمترش کنند ...

ittools
24-12-2013, 14:14
بیماریش چی هست؟

بیماریش پوستی ــه یه اسم خارجکی هم داره :دی
دکتره تو بیمارستان هم برای بیماریش توضیح نمینویسه ! دفعه قبل فقط یه خط نوشته بود اونم فقط اسم بیماری + کلمه شدید تمام ! جالبیش اینجاست همین دکتره , دکتر خودش هم هست ! چند ساله پیش همین میره ولی دریغ از یه ذره کمک ! حتی چیزاهایی رو که خودش میگه رو هم نمینویسه مثلا به این پسر عمو ـی من میگفت بیماریش مزمن و مقاوم به درمان ــه درمان قطعی نداره حتی اینا رو نمینویسه :n21: میگه شما به من نمیتونید بگید چی بنویستم چی ننویسم :n04:
متاسفانه تو شهر ما زیاد اهمیت قائل نیستن حتی معاینه ساده هم انجام نمیدن !

rezaete
24-12-2013, 14:32
سلام دوستان، من ٠١ بودم رفتيم وسايل گرفتيم(گرچه رسما هيچي نداشتن) و گفتن شنبه بياين، بچه هاي تهران هم گفت به جز روزاي نگهباني بقيه روزها ساعت ٤:٣٠ ميرن خونه تا فردا صبح! برخوردشونم خيلي خوب بود و مودبانه، كلا كه هركي ٠١ افتاده بره حال كنه
عه پس یک هفته مرخصی دادن؟ یکی از دوستای من هم اعزامی شماست. اون موقع هم که من رفتم اونجا، یک هفته مرخصی دادن.
کدوم گروهان افتادی؟
حال کن افتادی 01. من وقتی دوره کدم افتاد شیراز فهمیدم 01 چقدر خوب بود...

pooyaabi
24-12-2013, 14:40
سلام
کسی قبل از اعزام کسری خدمت جبهه پدرش با برگه اعزام گرفته ؟ تونسته جایی ثبتش کنه؟
آیا پلیس +10 ثبت میکنه ؟
اگه الان نگیرم سال بعد ممکن برش دارن یا بازم کمترش کنند ...

من با برگ سبز مهر شده توسط +10 و بقیه مدارک لازم توی شهریور ماه کسر خدمتم رو گرفتم و اول آبان هم اعزام شدم سربازی
شما پادگان پدرت که بری و اون نامه کسر خدمت رو بگیری دیگه لازم نیست کاری بکنی خودشون بعد یک ماه توی سیستم نظام وظیفه کسریت رو ثبت میکنن، بعد آموزشی که رفتی یگان نامه رو میدی و تو خود پادگان هم کسریت اعمال میشه

این مملکت قانون نداره الانم که گفتن میخوان کسری ها رو حذف کنن ممکنه این کسری هم حذف بشه زودتر تکلیف خودتو مشخص کن
سوالی بود در خدمتم

Open-Source
24-12-2013, 14:44
دوستان، امروز امریه گرفتیم، شهرضا توپخانه ۲۲.

کسی اونجا خدمت کرده؟
چجور جایی هست؟
منطقه بد آب و هوا حساب میشه؟ کسری هم میدن؟

خواهشا دوستان یکم راهنمایی کنن.

bahador1
24-12-2013, 15:17
اداری هستید، یعنی ساعت اداری، ۷ تا ۱:۳۰، تعطیلات رسمی هم تعطیل هستید، با لباس نظامی هستید، ممکنه هم همون اداره بهداشت درمان بخواهنت، نگهبانی معمولا ۴ روز در هفته است (نهایتش البته) بستگی به تعداد نیرو داره ممکنه ماهی ۱ روز باشه،کار خاصی انجام نمی دید بالا سر سرباز هایید به پست هاشون سر می زنید دیگه در عمل مسولیت همه چیز با شماست، در ماه هم ممکنه مداومت کاری هم داسته باشید اونم معمولا ۳ ۴ روز در ماهه که یا ۲۴ ساعته است یا تا ۷ عصر همون روز، بستگی داره جایی تقسیم می شی چه جوری باشه، ۳ تا نصیحت بهت می کنم در کل، ۱)تو ارتش افسری ۲) افسری ۳) یادت باشه افسری خودتو دست کم نگیر

آقا بازم ممنون از جوابت....فقط یه سوالی که داشتم و با توجه به توضیحاتتون دیدم ناجوره ... اینی که فرمودین نگهبانی معمولاً 4 روز در هفته...خیلی زیاده نگهبانیش اینجوری که!! یعنی 4 شب 24 ساعته باید همونجا باشیم؟ نگهبانیمون چجوریه؟ افسر نگهبانیم همه اش رو یعنی یا اینکه باید بعضی وقتا عین توی آموزشی نگهبانی از جایی رو بدیم ؟
اطلاعی از این دارین که دسترسی به اینترنت هستش اونجا با توجه به اینکه رسته بنده کامپیوتر هستش یا خیر؟ و اگه هست سرعت ها به چه صورت هستش توی اداره بهداشت و یا بیمارستان های ارتش؟

ممنون

mohsen_gh1991
24-12-2013, 16:22
دوستان در مورد پست های غیر اداری هم اگه ممکنه توضیح بدین که چطوری زمان بندیا معمولا چه کارهایی انجام میشه و ...
مرسی

AlirezA_VahiD
24-12-2013, 16:50
اقا ببخشید من خیلی سوال می پرسم
سوالم اینه ادم گواهی فعال در کادر بسیج داشته باشه(کارت بسج فعالم دارم ای یه چیز دیگس) تاثیری در اموزشی یا خدمت داره؟
سوال دیگم اینه اگر اموزشی برا نیروی انتظامی بیوافتم کل خدمت هم نیروی انتظامی باید خدمت کنم؟
ممنونم از بزرگوارانی که برادرانه پاسخ می دن.:n16:

گواهی فعال در کادر بسیج تابحال نشنیدم"منظورت گواهی دوره تکمیلی اموزشی که نیست؟!
اگه همون چیزی که خودت مبگی تاثیری در اموزشی نداره"برای خدمت هم همون کسری کارت فعال ثبت سوابق کافیه
سوال دوم نه خیر دوست عزیز"با استفاده از بند پ دوستانی داشتم که از ارگان نیروانتظامی به سپاه افتادن
ولی بدون روابط بله قاعدتا همون ارگان اموزشی رفته جذب میشی

SNOW PATROL
24-12-2013, 16:59

فقط فرماندهی کل قوا همچین قدرتی داره

به شایعات هم توجه نکن شما ناجا باشی همون ناجا .. سپاه هم باشی همون سپاهی تموم شد رفت

BEHZAD2007
24-12-2013, 17:29
سلام دوستان با کلی زحمت رفتم دوره تکمیلی بسیج رو گذروندم هنوز برگه سبزمو بهم ندادن الان میگن سال 93 خدمت میشه 24 ماه و کل کسری برداشته میشه اصلا حالم گرفته شد این چه وضعشه اخه
من اگر این ترم درسمو تموم کنم دفترچه میفرستم اگر نشه میافته سال 93 به خدا اگر کسری بسیج و بسیج رو وردارن کلا قید سربازی رو میزنم :n28:

dahar
24-12-2013, 18:25
من با برگ سبز مهر شده توسط +10 و بقیه مدارک لازم توی شهریور ماه کسر خدمتم رو گرفتم و اول آبان هم اعزام شدم سربازی
شما پادگان پدرت که بری و اون نامه کسر خدمت رو بگیری دیگه لازم نیست کاری بکنی خودشون بعد یک ماه توی سیستم نظام وظیفه کسریت رو ثبت میکنن، بعد آموزشی که رفتی یگان نامه رو میدی و تو خود پادگان هم کسریت اعمال میشه
ممنون از جوابت :n16:
الان دیگه برگه سبز توسط پست بخونه نمیاد؟
برا کسری گفته اخرین مدرک تحصیلی بیار من که فارغ التحصیل شدم فقط یه برگه برا نظام وظیفه بهم دادن مدرک دیگه ندارم منظورشون همین هست؟ کارت ایثار ندارم گیر نمیدن که؟

bamdadd
24-12-2013, 19:17
عه پس یک هفته مرخصی دادن؟ یکی از دوستای من هم اعزامی شماست. اون موقع هم که من رفتم اونجا، یک هفته مرخصی دادن.
کدوم گروهان افتادی؟
حال کن افتادی 01. من وقتی دوره کدم افتاد شیراز فهمیدم 01 چقدر خوب بود...

سلام، بله یک هفته ‌مرخصی دادن، ۷۳۳ افتادم، فقط یه سوال، من که فوق لیسانس دارم هم کد ممکنه بخورم؟ معاف از رزم هم هستم البته

bahador1
24-12-2013, 19:24
سلام، بله یک هفته ‌مرخصی دادن، ۷۳۳ افتادم، فقط یه سوال، من که فوق لیسانس دارم هم کود ممکن بخورم؟ معاف از رزم هم هستم البته

سلام. دوست عزیز
فوق لیسانس و دکتری که اصلاً کد نمیحورن...
در ضمن معاف از رزم هم هیچ فرق خاصی با بقیه نداره و هر کاری بقیه می کنن رو شما هم میکنی... مگه اینکه پات مشکل خاصی داشته باشه یا کلاً مشکل خیلی خاصی باشه که نتونی رژه بری یا اتفاقی برات بیفتی...
دوست من برگه ی معاف از رزم و همینطور هم معاف از نگهبانی داشت ولی هیچی تاثیر نداشت اصلاً...یکی دیگه از دوستام واریکوسل داشت بد بخت درد می کشید اما رژه ها رو میومد و امثال این چیزا

T_L_O_T_D
24-12-2013, 19:46
آقا بازم ممنون از جوابت....فقط یه سوالی که داشتم و با توجه به توضیحاتتون دیدم ناجوره ... اینی که فرمودین نگهبانی معمولاً 4 روز در هفته...خیلی زیاده نگهبانیش اینجوری که!! یعنی 4 شب 24 ساعته باید همونجا باشیم؟ نگهبانیمون چجوریه؟ افسر نگهبانیم همه اش رو یعنی یا اینکه باید بعضی وقتا عین توی آموزشی نگهبانی از جایی رو بدیم ؟
اطلاعی از این دارین که دسترسی به اینترنت هستش اونجا با توجه به اینکه رسته بنده کامپیوتر هستش یا خیر؟ و اگه هست سرعت ها به چه صورت هستش توی اداره بهداشت و یا بیمارستان های ارتش؟

ممنون

شرمنده دوست من بد تایپ کردم منظور ۴ بار در ماه بود، نگهبانی جایی خاصی رو نداری فقط باید بالا سر این سرباز ها باشی، آمار حاضر بخواب بگیری نظارت بر تقسیم غذا و سر زدن به پست ها و .....
نه بابا اینترنت کجا بود ته تهش یک شبکه داخلیه که تو سایت ارتش اخبار رو بخونید، اینترنت خبری نیست، در کل علافیه، اگر وقتت دیدی آزاده کتاب ببر درس بخون

T_L_O_T_D
24-12-2013, 19:50
سلام. دوست عزیز
فوق لیسانس و دکتری که اصلاً کد نمیحورن...
در ضمن معاف از رزم هم هیچ فرق خاصی با بقیه نداره و هر کاری بقیه می کنن رو شما هم میکنی... مگه اینکه پات مشکل خاصی داشته باشه یا کلاً مشکل خیلی خاصی باشه که نتونی رژه بری یا اتفاقی برات بیفتی...
دوست من برگه ی معاف از رزم و همینطور هم معاف از نگهبانی داشت ولی هیچی تاثیر نداشت اصلاً...یکی دیگه از دوستام واریکوسل داشت بد بخت درد می کشید اما رژه ها رو میومد و امثال این چیزا
البته یک نکته مهم رو در نظر داشته باش اگر تو برگه معاف از رزمت موردی بود مثلا رژه نرفتن یا نگهبانی ندادن، دیدی فرمانده هات اعتنا نمی کنن برو بازرسی! پای همه چیزشم وایسا نذار بترسوننت، کار غیر قانونی که انجام نمی دی! برگه معافی داری، بازرسی و حفاظت و مخصوصا عقیدتی ۰۱ رو دست کم نگیر معجزه ها دیدن ازشون!

bahador1
24-12-2013, 19:55
شرمنده دوست من بد تایپ کردم منظور ۴ بار در ماه بود، نگهبانی جایی خاصی رو نداری فقط باید بالا سر این سرباز ها باشی، آمار حاضر بخواب بگیری نظارت بر تقسیم غذا و سر زدن به پست ها و .....
نه بابا اینترنت کجا بود ته تهش یک شبکه داخلیه که تو سایت ارتش اخبار رو بخونید، اینترنت خبری نیست، در کل علافیه، اگر وقتت دیدی آزاده کتاب ببر درس بخون

بازم عین هر دفعه مرسی از جوابت داداش
خب ترسم ریخت دیگه 4 بار تو ماه خب خیلی بهتره! :دی
ولی اینی که اینترنت نداره ضد حالهههههههه!!!!
آخه شنیده بودم بیمارستان ها اینترنتای خیلی پر سرعتی دارن معمولاً ( البته اگه توی خود بهداشت و درمان نیفتم و بفرستنم بیمارستان)
اطلاعی از این موضوع نداری عزیز برادر؟

روانپریش
24-12-2013, 20:02
بیماریش پوستی ــه یه اسم خارجکی هم داره :دی
دکتره تو بیمارستان هم برای بیماریش توضیح نمینویسه ! دفعه قبل فقط یه خط نوشته بود اونم فقط اسم بیماری + کلمه شدید تمام ! جالبیش اینجاست همین دکتره , دکتر خودش هم هست ! چند ساله پیش همین میره ولی دریغ از یه ذره کمک ! حتی چیزاهایی رو که خودش میگه رو هم نمینویسه مثلا به این پسر عمو ـی من میگفت بیماریش مزمن و مقاوم به درمان ــه درمان قطعی نداره حتی اینا رو نمینویسه :n21: میگه شما به من نمیتونید بگید چی بنویستم چی ننویسم :n04:
متاسفانه تو شهر ما زیاد اهمیت قائل نیستن حتی معاینه ساده هم انجام نمیدن !
بیماری پوستی رو معاف کامل نمیکنن نهایتن معاف از رزم

SNOW PATROL
24-12-2013, 20:18
بیماری پوستی رو معاف کامل نمیکنن نهایتن معاف از رزم

دوست عزیز اطلاعات غلط نده بیماری های پوستی در ردیف مهمترین عامل معافی ها هستند

rezaete
24-12-2013, 20:47
سلام، بله یک هفته ‌مرخصی دادن، ۷۳۳ افتادم، فقط یه سوال، من که فوق لیسانس دارم هم کد ممکنه بخورم؟ معاف از رزم هم هستم البته
نه کد نمی خوری. فوق لیسانس هم که هستی، احتمال خیلی زیاد به عنوان کمک آموزشی، ارشد یا منشی ازتون استفاده می کنن. خوبه

MZN84
24-12-2013, 21:02

یادش بخیر منم 733 بودم آسایشگاه 2(سمت راستی).هنوز حسین زاده فرمانده هنگه؟

wooooow
24-12-2013, 21:46
دوستان یه سوال فنی

همونطور که خبر دارید بسیج بودن تو کسری خدمت تاثیر داره
من الان حدود 1.5 سال دیگه درسم تموم ممیشه (( کارشناسی ))
حالا بر فرض ثبت نام کردم این 1.5 اصلا کمکی میکنه یا دیر اقدام کردم ؟؟؟ و به درد نمیخوره ؟!!

bamdadd
24-12-2013, 22:30
البته یک نکته مهم رو در نظر داشته باش اگر تو برگه معاف از رزمت موردی بود مثلا رژه نرفتن یا نگهبانی ندادن، دیدی فرمانده هات اعتنا نمی کنن برو بازرسی! پای همه چیزشم وایسا نذار بترسوننت، کار غیر قانونی که انجام نمی دی! برگه معافی داری، بازرسی و حفاظت و مخصوصا عقیدتی ۰۱ رو دست کم نگیر معجزه ها دیدن ازشون!

ممنون بچه ها، من بيماري حاد قلبي دارم ولي توي برگه چيزي درباره نگهباني يا رژه ننوشته، شايد جديدا نمينويسن چون يك دوستيهست توي همين ٧٣٣ كه مادرزادي دو تا مهره ستون فقرات نداره و نميتونه درست حتي راه بره اما توي برگه اون هم چيزي ننوشته! فقط گفتن شنبه كه مياين برين بهدا ي مداركتون رو نشون بدين :/ ،

AlirezA_VahiD
24-12-2013, 23:24
فقط فرماندهی کل قوا همچین قدرتی داره

به شایعات هم توجه نکن شما ناجا باشی همون ناجا .. سپاه هم باشی همون سپاهی تموم شد رفت

داش من میخوای باور کن"میخوای باور نکن.
بنده آموزشیم مشکین شهر الان سپاه
فرمانده کل قوا هم پارتیم نبود.

nima.mahdavi
24-12-2013, 23:57
داش من میخوای باور کن"میخوای باور نکن.
بنده آموزشیم مشکین شهر الان سپاه
فرمانده کل قوا هم پارتیم نبود.
تایید میشه،ما هم اموزشی بودیم یکی بود نیرو انتظامی تبریز افتاده بود حتی روز اولم رفته بود اونجا ولی پارتیش درست کرد آوردش سپاه

ali_agha1981
25-12-2013, 00:18
کلا آموزشی توی ماه رمضون جزو آموزشی های طلایی محسوب میشه، خصوصا اونایی که روزه نمیگیرن، اگه ماه رمضون تو آموزشی باشن براشون عالیه (مرگه خره).
ولی اونایی که روزه میگیرن با اینکه کار خاصی در مدت آموزشی انجام نمیدن، ولی یکم اذیت میشن.
تا ظهر توی نماز خونه و قرآن خوندن و دعا و این چیزا، کلاس های بعد از ظهر هم عموما تشکیل نمیشه، یعنی عملا هر روز تا ساعت ۱۴ درگیرن.

دوست عزیز، من آموزشیم تو ماه رمضون تو مالک اشتر اراک بود.
تو یه کلمه میشه گفت عالی بود، البته تو گروهانای مختلف فرق میکرد، درکل که فرمانده ما زیاد باحال بود.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk

سلام من موارد زیادی رو دیدم که از اموزشی در ماه رمضان تعریف کردن و همه راضی بودن البته بعضی جاها هم اهمیت نمیدن ماه رمضان هست یا نه و برخوردشون فرق چندانی نمیکنه اما اکثرا شرایط
نسبت به حالت عادی بهتره

واقعا مرسی از راهنمایی دوستان..:n16:
با این شرایط یه جور دفترچه پر میکنم که موقع اعزام ، حتما نصف آموزشی بیافته تو ماه رمضون...:n20:

ماهان امیدی
25-12-2013, 00:20
داداش کجا اعزام شدی؟:n18:

bamdadd
25-12-2013, 09:16
واقعا مرسی از راهنمایی دوستان..:n16:
با این شرایط یه جور دفترچه پر میکنم که موقع اعزام ، حتما نصف آموزشی بیافته تو ماه رمضون...:n20:
دوست من پارسال توي ماه رمضون افتاد سپاه، اباده شيراز، بيچارشون كردن، ٥ دفعه غش كرده بود از بي ابي، كلا هيچ كس به نظر من نميتونه بگه كه توي ماه رمضان خوبه يا بده، تا خودت تجربه كني

h-blade
25-12-2013, 11:04
سلام بر دوستان گرامی.....

آقا ما هم آموزشی مون تموم شد در پادگان پدافند هوایی سمنان آجا......

الان افتادم کرمانشاه میخواستم ببینم کسی اطلاعی از پدافند اونجا داره به من بده یا نه......؟؟؟؟؟

:n16:

farzad02
25-12-2013, 13:01
تایید میشه،ما هم اموزشی بودیم یکی بود نیرو انتظامی تبریز افتاده بود حتی روز اولم رفته بود اونجا ولی پارتیش درست کرد آوردش سپاه
قبلا هم این مطلب بحث شده بود و منم تایید کردم

رفیق خودم تو آموزشی، برگ سفیدش سپاه بود. ولی آموزشی با ما تو ناجا بود
2 روز قبل از شروع آموزشی یه سرهنگ ناجا که پارتیش بود منتقلش کرده بود به ناجا

SNOW PATROL
25-12-2013, 14:28
قبلا هم این مطلب بحث شده بود و منم تایید کردم

رفیق خودم تو آموزشی، برگ سفیدش سپاه بود. ولی آموزشی با ما تو ناجا بود
2 روز قبل از شروع آموزشی یه سرهنگ ناجا که پارتیش بود منتقلش کرده بود به ناجا

عزیز اون دوست مون گفت بعد از اموزشی یعنی اموزشی مثلا ناجا باشی بعد بری ارتش قبل از اتمام اموزشی که مورد زیاد داشتیم اگر کد مازاد هم خورده باشی که راحتتری

tapatalk

Why Why Why
25-12-2013, 15:07
دوستان یه مشکلی دارم:n29:

چون چن سال پیش کارت سبز رو گرفتم دیگه لازم نشد برم آموزش

الان که چن روز دیگه میخوام برم به محل خدمت ،هیچ چیز یادم نیست،نه احترامات رو بدرستی یادم میاد و نه درجه ها رو:n13:

حالا با این اوصاف چی کار کنم من؟میتونین یکم راهنمایی کنین در این مورد:n16:

ali_ranger22
25-12-2013, 15:30

الان که چن روز دیگه میخوام برم به محل خدمت ،هیچ چیز یادم نیست،نه احترامات رو بدرستی یادم میاد و نه درجه ها رو:n13:

همرنگ جماعت شو دیگه
هر کاری بقیه کردن تو هم بکن

Переклад не
25-12-2013, 15:30
دوستان کسی که 92/6/30 مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده تا کی مهلت داره خودشو معرفی کنه؟

ittools
25-12-2013, 15:53
دوستان کسی که 92/6/30 مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده تا کی مهلت داره خودشو معرفی کنه؟

تا یه سال مهلت داری

wooooow
25-12-2013, 15:57
دوستان یه سوال فنی

همونطور که خبر دارید بسیج بودن تو کسری خدمت تاثیر داره
من الان حدود 1.5 سال دیگه درسم تموم ممیشه (( کارشناسی ))
حالا بر فرض ثبت نام کردم این 1.5 اصلا کمکی میکنه یا دیر اقدام کردم ؟؟؟ و به درد نمیخوره ؟!!

دوستان این پست رفت صفحات قبل مثل اینکه کسی ندید

جوابش رو نمیدونید ؟ !!!!!

hossein019940
25-12-2013, 16:09
دوستان این پست رفت صفحات قبل مثل اینکه کسی ندید

جوابش رو نمیدونید ؟ !!!!!
کارت فعال رو که بگیری هر سال 30 روز کسری داری

ali_kasper
25-12-2013, 16:10

شما از این چیزا یادتون نمونده به نفعتون شد! :n02: 14 ماه خدمت میکنم و هنوز برای کسی احترام نظامی نذاشتم ! :n26:

Soroush-S
25-12-2013, 20:58
کارت فعال رو که بگیری هر سال 30 روز کسری داری

هرسال 45 روز کسری داره!

hossein019940
25-12-2013, 21:42
هرسال 45 روز کسری داره!
45روز مطمئنی؟
آخه من هم از فرمانده پایگاهمون و هم از رئیس حوزه که 3پاهی بود سوال کردم همین حرف رو زدن30روز

ali_kasper
25-12-2013, 21:46
45روز مطمئنی؟
آخه من هم از فرمانده پایگاهمون و هم از رئیس حوزه که 3پاهی بود سوال کردم همین حرف رو زدن30روز

اون رییس حوزه که 3 پاه داره خیلی خطرناکه !:n08:
ولی من شنیدم میگن هر سال بسیجی فعال 18 روز کسری داره!
لطفا مسولان رسیدگی کنن خلأ کسری بچه ها رو کشت:n13:

saman123123
25-12-2013, 22:08
اون رییس حوزه که 3 پاه داره خیلی خطرناکه !:n08:
ولی من شنیدم میگن هر سال بسیجی فعال 18 روز کسری داره!
لطفا مسولان رسیدگی کنن خلأ کسری بچه ها رو کشت:n13:

این جواب مسول هست که خودش یه مقدار ابهام داره!(از لحاظ نگارشی)

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح در خصوص کسری خدمت بسیجیان گفت: بسیجیانی که به صورت فعال در سپاه همکاری می‌کنند و در رزمایش‌ها و برنامه‌های بسیج به صورت فعال شرکت دارند می‌توانند از حداکثر 6 ماه کسر از خدمت استفاده کنند.
وی افزود: نحوه محاسبه کسری خدمت بسیجیان با توجه به نحوه و نوع مسئولیت و همچنین مدت فعالیت و همکاری از پایگاه‌های بسیج معرفی‌نامه بگیرند و در سال 45 روز تا 3 ماه کسرخدمت حداکثر تا 6 ماه در نظر گرفته می‌شود.

holyboy
25-12-2013, 23:29
دوستان لطفا به این سوالات پاسخ بدید:
1-توی برگ سبز نوشته آموزشی کجا افتادی؟
2-اگه دوره تکمیلی داشته باشیم علاوه بر نگذراندن آموزشی در سپاه کسری هم شامل میشه؟یعنی جدا از هم محاسبه میشن؟

SNOW PATROL
25-12-2013, 23:39
2-اگه دوره تکمیلی داشته باشیم علاوه بر نگذراندن آموزشی در سپاه کسری هم شامل میشه؟یعنی جدا از هم محاسبه میشن؟

1. خیر برگ سفید .. برگ سبز فقط تاریخ اعزام و وضعیت غیبت و ...
2. خب شما دو ماه اموزشی نداشته باشید یعنی دو ماه کمتر خدمت میکنید .. و خودش میشه کسری

tapatalk

pooyaabi
26-12-2013, 08:01
سلام
آموزشی 05 کرمان تموم شد تا 10 دی هم مرخصی دادن

الانم کد خوردم لویزان تهران رسته آماد

اگه کسی اونجا بوده و میدونه چطوریه ممنون میشم بهم بگه
این آماد چی هست؟
بعدش چطور تقسیم میشیم؟
و اینکه دهم (سه شنبه) تعطیله اگه من شنبه برم خودمو معرفی کنم چی میشه ؟ دوره کد اضافه خدمت داره ؟ تو این آموزشی که به شدت پشیمونم از اینکه غیبت نکردم

up post
شرمنده دوباره این پستو گذاشتم
هیچکس خبری نداره ؟ تو گوگل هم همه جوره سرچ زدم ولی هیچی نیست که نیست.

holyboy
26-12-2013, 11:06
دوستان اگه کسی آموزشی سپاه باشه حتما بعدش میوفته سپاه؟

majid322
26-12-2013, 11:19
دوستان اگه کسی آموزشی سپاه باشه حتما بعدش میوفته سپاه؟

بله حتما سپاه میفتید .

mohamad_hesabi
26-12-2013, 12:32
سلام بچه ها...
شرایط من به این صورت است:
1-لیسانس 2-تک پسر 3-محل سکونت:75 کیلومتری همدان 4-فاصله تا تهران:300 کیلومتر 5-محل آموزش: 02 تهران(پادگان شهید انشایی) 6- اعزامی 1/10/92
به ما گفتن چون شما تک پسرید تو تقسیم اولویت باشماست.من میخواستم بدونم واسه خدمت بین تهران و همدان کجا رو انتخاب کنم؟
کسی از وضعیت پادگان قهرمان همدان خبر داره چجوره واسه ما که لیسانسیم؟مرخصیش چجوره؟و همچنین پادگان های نیروی زمینی ارتش تو تهران وضعیتش چطوره؟مرخصیش چطوره؟
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه؟میگن پادگان قهرمان همدان تبعید گاهه و سخت میگیرن؟
فقط خواهشا زود جوابمو بدید.فردا مرخصیم تموم میشه باید برم پادگان.... ممنون :n28:

ali_kasper
26-12-2013, 12:37

خیر جدا از هم محاسبه نمیشن!اگه توی سپاه پذیرش بشید آموزشی ندارید ولی دیگه کسری شامل شما نمیشه.شما به جای آموزشی در یگانتون خدمت می کنید

alireza-1991
26-12-2013, 12:42
با سلام
دوستان من لیسانس هستم اگه ارشد قبول بشم حتما از خدمت ترخیص میشم یا میتونن بهونه بیارن و ترخیصن نکنن و دیگه اینکه بعد از ارشد دوباره باید برگردم همون یگان یا اینکه دوباره تقسیم میشم

bamdadd
26-12-2013, 12:47
از دوستان كسي هست كه در حين خدمت در ارتش براي معافي اقدام كرده باشه؟ اگر هست ممنون ميشم مراحل رو به من بگه، من الان اموزشي ٠١ هستم و ميخوام بعد از تقسيم شدن اقدام كنم، ممنون

ali_kasper
26-12-2013, 13:26
با سلام
دوستان من لیسانس هستم اگه ارشد قبول بشم حتما از خدمت ترخیص میشم یا میتونن بهونه بیارن و ترخیصن نکنن و دیگه اینکه بعد از ارشد دوباره باید برگردم همون یگان یا اینکه دوباره تقسیم میشم

قبولی شما در دانشگاه حکم حساب میشه و هیچ کسی نمیتونه شما رو برای انتخاب خدمت یا دانشگاه مجبور کنه
این شمایین که تصمیم میگیرین چیکار کنید

mohamad_hesabi
26-12-2013, 14:06
این بار دومیه که سوالمو میفرستم.کسی نیست کمکم کنه؟ایهاالناس...
سلام بچه ها...
1-لیسانس 2-تک پسر 3-محل سکونت:75 کیلومتری همدان 4-فاصله تا تهران:300 کیلومتر 5-محل آموزش: 02 تهران(پادگان شهید انشایی) 6- اعزامی 1/10/92
به ما گفتن چون شما تک پسرید تو تقسیم اولویت باشماست.من میخواستم بدونم واسه خدمت بین تهران و همدان کجا رو انتخاب کنم؟
کسی از وضعیت پادگان قهرمان همدان خبر داره چجوره واسه ما که لیسانسیم؟مرخصیش چجوره؟و همچنین پادگان های نیروی زمینی ارتش تو تهران وضعیتش چطوره؟مرخصیش چطوره؟
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه؟میگن پادگان قهرمان همدان تبعید گاهه و سخت میگیرن؟
فقط خواهشا زود جوابمو بدید.فردا مرخصیم تموم میشه باید برم پادگان.... ممنون :n28:

alireza-1991
26-12-2013, 14:28
قبولی شما در دانشگاه حکم حساب میشه و هیچ کسی نمیتونه شما رو برای انتخاب خدمت یا دانشگاه مجبور کنه
این شمایین که تصمیم میگیرین چیکار کنید

با تشکر از شما
بعد از ارشد دوباره تقسیم میشم یا میرم همون یگان قبلی ؟
راستش رو بخواید من نه برگ سبزی دارم نه تکمیلی نه بسیجی ونه هیچ پارتی !!!
روی این حساب به اضافه اینکه آدم بدشانسی هستم میترسم جای بدی بیفتم .آدم ترسو و بچه ننه و... هم نیستم ولی خوب بعضی جاها دیگه نمیشه رفت دیگه !!!!
این هست که تنها یه راه میمونه که اگه اینجور جاها افتادیم یه راه دررویی داشته باشیم اونهم اینه که بریم دانشگاه !!!!

Soroush-S
26-12-2013, 14:55
احتمال کاهش کسرخدمت بسيج ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dahar
26-12-2013, 17:43
اين مقام مسئول اذعان داشت:در مقررات ايثارگري سال 90، بطور کلي بخش کسرخدمت هاي ايثارگري والدين حذف شده ، ليکن با موافقت ستاد کل نيروهاي مسلح، افراد متولد سال 72 به قبل، که در سال 90 (يعني قبل از اجرايي شدن قانون جديد) واجد شرايط بهره مندي از کسرخدمت مذکور بوده اند به شرط نداشتن غيبت کماکان برابر قانون سال 90 مي توانند از اين امتياز بهره مند شوند.

منظور از این واجد شرایط بودن بودن چیه؟ یعنی من که اخر امسال میخوام برم خدمت می تونم بگیرم؟

kkkaktoos
26-12-2013, 17:52
سلامدوستان امریه های این دوره برای چه تاریخیه؟11 دی خورده یا 14 دی؟برام خیلی مهمه

bahador1
26-12-2013, 18:03
سلامدوستان امریه های این دوره برای چه تاریخیه؟11 دی خورده یا 14 دی؟برام خیلی مهمه

برای ما که خورده 10 دی!! برای یکی از دوستامم 7 دی!

amin5030
26-12-2013, 18:07
سلام اولین اعزام برای اموزشی سال بعد چه تاریخی هست؟دفترچه از کی پست کنم می افتم اولین اعزام سال بعد؟
این کد خوردن رو لطفا یک تو ضیح بدین چی هست؟
با تشکر

Open-Source
26-12-2013, 18:16
این بار دومیه که سوالمو میفرستم.کسی نیست کمکم کنه؟ایهاالناس...
سلام بچه ها...

درود.

توی شرایط دار ها تک پسر آخرین اولویت رو داره و قالبا تک پسر ها رو توی استان خودشون میندازن .
در مورد این پادگان همدان زیاد اطلاع ندارم ولی یادمه یکی از بچه های همدان که رفیقم بود میگفت پادگانش زیاد جالب نیست و جاده اش تو زمستون داغونه و خلاصه ازش خوب تعریف نمیکرد.
شما فعلا ذهنت رو روی ۰۲ متمرکز کن که سرما نخوری، لباس گرم و ویتامین۳ و قرص سرماخوردگی و این چیزا رو بردار. زیاد به تقسیمت هم فکر نکن، با توجه به اینکه درس خونده هستی تقریبا هرجا بیافتی آسمون یه رنگه و فرق آنچنانی هم نمیکنه.:n01:

پ.ن: به نظرم شهر خودت خدمت نکنی بهتره، چون دیگه هر روز مساله از خواب بیدار شدن و رفت و آمد و نداری، ارتش هم مجبوره خرد و خوراکت و بده، خدمتت هم زودتر تموم میشه.

holyboy
26-12-2013, 18:57
دوستان چطور میشه پادگان آموزشی رو هم خودمون تعیین کنیم؟بند پ باید چکاری کنه که یه جای خاص بیفتیم؟

bahador1
26-12-2013, 19:22
سلام اولین اعزام برای اموزشی سال بعد چه تاریخی هست؟دفترچه از کی پست کنم می افتم اولین اعزام سال بعد؟
این کد خوردن رو لطفا یک تو ضیح بدین چی هست؟
با تشکر

سلام دوست عزیز....الان مثل اینکه فعلاً سیستم داره برای اول اسفند میزنه اعزام رو...البته برای دوست من که اینجوری بود...حالا نمیدونم برا همه اینجوریه یا این چون بند پ گنده داره...اگه بیفتی اسفند که خیلی بهتره که!!! کلی از آموزشیت میره...نهایتش شاید حدود 40 روز باشه آموزشیت...
کد خوردن: ارتش میاد رشته ها رو به 2 دسته تقسیم میکنه:
1- رشته هایی که به تخصصشون نیاز نداره...افرادی که ارتش به رشته اشون نیازی نداره یه دوره ای تحت عنوان دوره کد میده که افراد میرن توی این دوره یه سری چیزایی رو یاد میده ارتش بهشون و بعداً میاد با توجه به چیزایی که یادشون داده تقسیم و ازشون استفاده میکنه...(مثل اینکه 50-60 درصده بجه هایی که کد می خورن افسر آموزش میشن)
2- فوق لیسانس،دکتری، و لیسانس هایی که ارتش به تخصصشون نیاز داره که این هر دوره متفاوته با دوره های دیگه..و یه رشته ممکنه یه دوره کد بخوره و یه دوره نخوره...
در کل کد وقتی میخوری یعنی یه بار دیگه باز هم داری میری آموزشی با این فرق که راحتتره دوره اش و دیگه اونجوری که توی آموزشی رژه و اینجور چیزا هست اونجا نیست و بیشتر تئوری میشه مطالب ( البته به جز کد رژه--کدهای مختلفی داریم) مرخصی ها بیشتره توی این دوره معمولاً...اول دوره...میان دوره...پایان دوره...ساعتش هم میگن تا ساعت 2 ظهر هستش معمولاً مثل اینکه

ali_kasper
26-12-2013, 19:58
با تشکر از شما
بعد از ارشد دوباره تقسیم میشم یا میرم همون یگان قبلی ؟
راستش رو بخواید من نه برگ سبزی دارم نه تکمیلی نه بسیجی ونه هیچ پارتی !!!
روی این حساب به اضافه اینکه آدم بدشانسی هستم میترسم جای بدی بیفتم .آدم ترسو و بچه ننه و... هم نیستم ولی خوب بعضی جاها دیگه نمیشه رفت دیگه !!!!
این هست که تنها یه راه میمونه که اگه اینجور جاها افتادیم یه راه دررویی داشته باشیم اونهم اینه که بریم دانشگاه !!!!

شما اگه نیرو انتظامی باشید بعد از ارشد همون نیروی انتظامی هستید ولی یگان خدمتی ممکنه عوض بشه،سعی بر اینه که شما در یگان قبلی خدمت کنید ولی خودتون بهتر میدونید ممکنه از لحاظ نیرو انسانی اونجا تکمیل باشه و شما رو بفرستند جای دیگه.شما تصمیم ادامه تحصیل گرفتید.بعد از دانشگاه خدمت برای شما 24 ماه حساب میشه.