PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Mohammad King
08-11-2013, 22:15
عجب حکایتی ست :n01:
یادمه چند ماه پیش تو همین تاپیک عین این حرف رو پست کردی:

این روزا هم میگذره ولی من از این روزها نمیگذرم!
دقیقن یادمه

شنیده بودم از خدمت بیای بیرون چند وقت بعد یادش میکنی...:دی

اما من هدفم چیز دیگه ای بود از پستی که دادم

الانم میگم حاضر نیستم دوباره برگردم خدمت کنم :دی

hesam02
08-11-2013, 22:37
سلام سلام
خوبید دوستان؟
یه موقعیت اضطراری برای من پیش اومده که بستگی به وضعیت سربازی من داره
خواهش میکنم، عاجزانه هرکسی این پست رو میخونه و اطلاعی در این زمینه داره لطفا برادرانه جواب بده
من ورودی 87/7/1 دانشگاه بودم. طبق جداول مندرج در دفترچه سربازی، تا 5 سال مهلت تحصیل دارم. من تاریخ 92/8/1 دفاع کردم و الان هم دارم کارای اداری فارغ التحصیلی رو انجام میدم. امروز یه پروژه به من پیشنهاد شده حدود 4-3 ماهه که خیلی خودم علاقه مندم برم. میخواستم ببینم تا اسفند ماه من وارد دوره غیبت میشم یا نمیشم؟
من باید تا فردا صبح جواب اون بنده خدا رو بدم. خواهش میکنم بازم اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره دریغ نکنه
ممنون از همتون

hamidchi
08-11-2013, 22:46
سلام سلام
خوبید دوستان؟
خواهش میکنم، عاجزانه هرکسی این پست رو میخونه و اطلاعی در این زمینه داره لطفا برادرانه جواب بده
من ورودی 87/7/1 دانشگاه بودم. طبق جداول مندرج در دفترچه سربازی، تا 5 سال مهلت تحصیل دارم. من تاریخ 92/8/1 دفاع کردم و الان هم دارم کارای اداری فارغ التحصیلی رو انجام میدم. امروز یه پروژه به من پیشنهاد شده حدود 4-3 ماهه که خیلی خودم علاقه مندم برم. میخواستم ببینم تا اسفند ماه من وارد دوره غیبت میشم یا نمیشم؟
من باید تا فردا صبح جواب اون بنده خدا رو بدم. خواهش میکنم بازم اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره دریغ نکنه
ممنون از همتون

قبلا تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی فرصت داشتین که واسع اعزام به سربازی اقدام کنین ولی فکر کنم چند ماه پیش بود که اعلام کردن مدت فراغت به یک سال افزایش پیدا کرده . این خبر رو خودم از تلویزیون شنیدم حالا این که اعمال شده باشه یا نه و یا اینکه لغو شده باشه رو خبر ندارم . شما از چند تا پلیس + 10 ( واسه این میگم چند تا چون واسه یه جواب اشتباه که یکیشون ب من داد یه مقدار تو دردسر افتام ) و همچنین نظام وظیفه شهرتون سوال کنید مطمئن تره سایت نظام وظیفه هم فکر کنم به روز باشه

hesam02
08-11-2013, 22:48
قبلا تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی فرصت داشتین که واسع اعزام به سربازی اقدام کنین ولی فکر کنم چند ماه پیش بود که اعلام کردن مدت فراغت به یک سال افزایش پیدا کرده . این خب رو خودم از تلویزیون شنیدم حالا این که اعمال شده باشه یا نه و یا اینکه لغو شده باشه رو خبر ندارم . شما از چند تا پلیس + 10 ( واسه این میگم چند تا چون واسه یه جواب اشتباه که یکیشون ب من داد یه مقدار تو دردسر افتام ) و همچنین نظام وظیفه شهرتون سوال کنید مطمئن ت

مرسی از جوابتون دوست عزیز
تو دفترچه زده یک سال. ولی سوال اینه که یک سال از کی؟ از زمان فارغ التحصیلی؟ یا از زمانی که حداکثر مدت تعیین شده برای معافیت تحصیلی تموم بشه

Mohammad King
08-11-2013, 23:00
سلام سلام
خوبید دوستان؟
ممنون از همتون

سلام

شما 1سال از زمانی که فارغ التحصیل شدین وقت دارین نرین خدمت

یعنی از موقعی که شما دانشجو نباشین و دانشگاه برای شما صنوات رد نکنه

hesam02
08-11-2013, 23:02
سلام

شما 1سال از زمانی که فارغ التحصیل شدین وقت دارین نرین خدمت

یعنی از موقعی که شما دانشجو نباشین و دانشگاه برای شما صنوات رد نکنه

من تاریخ های ورود به دانشگاه و دفاع رو نوشتم
میشه دقیق تر توضیح بدین لطفا

Mohammad King
09-11-2013, 00:07
من تاریخ های ورود به دانشگاه و دفاع رو نوشتم
میشه دقیق تر توضیح بدین لطفا

شما تا 1/8/93 وقت داری نری

نظام وظیفه هم برو قسمت تحصیلات سوال کن

nima.mahdavi
09-11-2013, 00:23
سلام
بله اضاف سنواتی خوردین فکر کنم سالی 6 ماه باشه

خیر چون اضاف خوردین اضاف غیبت بهش کسری تعلق نمیگیره

من وزارت دفاع خدمت کردم یه نفر بود 6 ماه اضاف سنواتی داشت نبخشیده بودن هنوز

اما شنیدم سپاه با یه سری شرایط میبخشه مثلن حفظ 1 جز از قرآن

بله بخشش اضافه خدمت دفترچه ای برای سپاه درسته توی یگان مت روزای دوشنبه هم برای همین کلاس های حفظ قران گذاشتن کسایی که تو این کلاس ها شرکت کنن و 2 جز بتونن حفظ کنن اضافه خدمت دفترچه ایشون بخشیده میشه. طرحشم از بعد از ماه رمضان شروع شده.

heivan
09-11-2013, 01:03
سلام.یه سوال پدرومادر من از هم جدا شدن.12 ساله.من 2تا خواهر تنی از پدرو مادر خودم دارم که یکیشون ازدواج کرده-یکیشونم دانشجو هستش پیش مادرمه.منم پیش مادرم هستم.مادرم ازدواج کرده با یه مرده 63 ساله و یه بچه 9 ساله هم داره-آیا معافی به من تعلق میگیره؟؟؟؟کامل توضیح بدین؟؟

Aristar
09-11-2013, 08:57
سلام.یه سوال پدرومادر من از هم جدا شدن.12 ساله.من 2تا خواهر تنی از پدرو مادر خودم دارم که یکیشون ازدواج کرده-یکیشونم دانشجو هستش پیش مادرمه.منم پیش مادرم هستم.مادرم ازدواج کرده با یه مرده 63 ساله و یه بچه 9 ساله هم داره-آیا معافی به من تعلق میگیره؟؟؟؟کامل توضیح بدین؟؟

معافی چی؟کفالت؟نه عزیز جان!موقعی که مادر شما دوبار ازدواج کرده اصلا دیگه شما میخای برای کی کفالت کنی؟
برای کفالت هم قواعد خاص خودش هست!اولا مادر بدون کفیل باشه دوماً حقوق نباید داشته باشه یعنی اگر مستمری بگیر باشه بازم نمیشه کفالت گرفت.سوما مادر از کار افتاده باشه (فکر کنم سن خاصی داره-البته این یک مورد رو دقیق نمیدونم)

ولی اگر بازم شما مشکلی در این باب داری بهتره از یک پلیس + 10 خبر بگیری!البته اونام جواب من رو میدن
موفق باشی

Mohammad King
09-11-2013, 10:30

+10 اطلاعاتی در این زمینه ها نداره برو نظام وظیفه بخش معافیت کفالت سوال کن

Soroush-S
09-11-2013, 11:02
دفترچه امروز فرستادم، گفتن میتونی شنبه بعد بیای بپرسی کجا اعزام میشی!! بنظرتون با لیسانس ICT کجا می افتم؟ ارتش یا نیروی انتظامی؟

Aristar
09-11-2013, 11:31
هیچ ربطی به مدرک نداره!و شانسیه(مگر پارتی داشته باشی)
ولی با توجه به محل سکونتت حدس میزنم بیفتی نیروی دریایی ارتش!از دوستام بودن افتاده بودن!البته دعا کن همون ارتش بیفتی یا سپاه!نیروی انتظامی اذیتت میکنه!مخصوصا بیفتی کلانتری دمار از روزگارت در میاد!
از این لحظه هم اگر سپاه یا نیروی انتظامی افتادی باید بیخیال مدرکت باشی!تو نظام مدرک مهم نیست!تو ارتش درجست که مهمه ولی تو سپاه یا نیروی انتظامی به هیچی توجه نمیکنن!حتی یه سرباز صفر هم بهت میتونه گیر بده!متاسفانه اهمیتی به درس داده نمیشه(نمونش حذف کسری خدمت مدارک تحصیلی بود)!الان شما با بیسواد برا اونا هیچ فرقی نداری!حالا به ما ها بیشتر سخت میگیرن!تو آموزشی هم پاتو چپ بذاری میگن کدوم آدمی به شما مدرک داده؟؟؟

البته نمیخام بترسونمت ولی اینا حقایقه!من گذروندم شما هم انشالا میگذرونی!

راستی این رو برای همه بچه ها میگم تو آموزشی هر چی تهدید میکنن الکیه!تا میتونین جیم بزنین!تا میتونین بازداشت بیفتین!یک نفر به من نبود اینارو بگه!ولی آخرش فهمیدیم همه تهدیداشون الکی بوده و تا به الان سابقه نداشته کسی رو نگه دارن!تو پادگان ما یکی زده بودی سر و صورت یکی از افسرای پادگان آورده بود پایین!تنها کاری که براش کرده بودن 1 ماه تجدید خدمت بود!در حالی که همین اتفاق بعد آموزشی بیفته تبعید،بازداشت و اضافه خدمت و البته دادگاه داره!

پس تو آموزشی خوش بگذرونین و ترسی هم نداشته باشین.حتی یک نفر هم نمیمونه!

موفق باشی

hkali1
10-11-2013, 09:55
سلام

نصب درجه روز معرفی باید نصب کنیم؟
Aristar
10-11-2013, 09:57
سلام

چه درجه ای؟روز معرفی؟منظورتون رو بیشتر بگین

howhow
10-11-2013, 13:25
:n27:سلام برگ سبزم اومده اما شماره حساب بانک سپه م اشتباهه توش آیا میشه اصلاحش کرد یا تا آخر خدمتم باید بیخیال حقوق بشم؟:n28:

PLAΨMID
10-11-2013, 14:31
:n27:سلام برگ سبزم اومده اما شماره حساب بانک سپه م اشتباهه توش آیا میشه اصلاحش کرد یا تا آخر خدمتم باید بیخیال حقوق بشم؟:n28:

نترس . اگه اعزام نشدی که خبری نیست . اگه اعزام شدی توی پادگان پیگیری میکنن واست . حقوقتم تا ریال آخر!! میگیری . . . . . معمولا تا آخر دوره آموزشی حقوقی به کسی نمیدن . علتش هم همین موارده .

سلام

چه درجه ای؟روز معرفی؟منظورتون رو بیشتر بگین

تا وقتی بهتون دستور ندادن هیچ درجه ای نصب نکنید که میزنن ضایعتون میکنن :n02:
واسه درجه بعد از آموزشی برگه ای بهتون میدن به اسم امریه و طی اون حکم میتونی درجه بزنی . کلا هر وقت لازم باشه کاری رو انجام بدین قبلش خودشون بهتون اطلاع میدن .

howhow
10-11-2013, 16:21
نترس . اگه اعزام نشدی که خبری نیست . اگه اعزام شدی توی پادگان پیگیری میکنن واست . حقوقتم تا ریال آخر!! میگیری . . . . . معمولا تا آخر دوره آموزشی حقوقی به کسی نمیدن . علتش هم همین موارده .

یعنی الان که اعزام نشدم کاری نمیتونم بکنم؟(اعزامم برج 10)

*momad*
10-11-2013, 16:59
سلام
خسته نباشید
یه سوال داشتم
من میخوام امسال برای ارشد شرکت کنم
اعزام 91/10 هستم ، یعنی اگر مشکلی پیش نیاد 93/7 تموم میشه خدمتم
میخواستم بپرسم اگر قبول بشم مشکلی برای ثبت نام پیش نمیاد ؟
چون ترم هم از همون مهر یا شاید حتی زودتر شروع بشه

hkali1
10-11-2013, 18:17

تا وقتی بهتون دستور ندادن هیچ درجه ای نصب نکنید که میزنن ضایعتون میکنن :n02:
واسه درجه بعد از آموزشی برگه ای بهتون میدن به اسم امریه و طی اون حکم میتونی درجه بزنی . کلا هر وقت لازم باشه کاری رو انجام بدین قبلش خودشون بهتون اطلاع میدن .

حکم ابلاغ درجه رو دارم دوره اموزشی رو تمام کردم فردا باید خودمو معرفی کنم

ایرادی نمیگیرن بدون درجه؟

PLAΨMID
10-11-2013, 18:33
حکم ابلاغ درجه رو دارم دوره اموزشی رو تمام کردم فردا باید خودمو معرفی کنم

ایرادی نمیگیرن بدون درجه؟

هه هه هه:n02:
چرا از اول نمیگی خووووو ؟:n10:
بله باید درجه بزنید . چون حکم دارین از الان به بعد باید بزنید و اگه نزنید جرم تلقی میشه . . . فردا به همون جایی که اعزام شدی با همون برگه مراجعه میکنی . حتما درجه بزن .

یعنی الان که اعزام نشدم کاری نمیتونم بکنم؟(اعزامم برج 10)
آخه الان زیاد پیگیری نمیکنن . نیازی هم نیست چون فعلا حقوقی در کار نیست . توی آموزشی دقیقا خودشون میان میگن هر کس مشکل حقوقی داره به فرمانده اش بگه . اونجا درستش می کنن .

farzad02
10-11-2013, 19:08
سلام
خسته نباشید
یه سوال داشتم
من میخوام امسال برای ارشد شرکت کنم
اعزام 91/10 هستم ، یعنی اگر مشکلی پیش نیاد 93/7 تموم میشه خدمتم
میخواستم بپرسم اگر قبول بشم مشکلی برای ثبت نام پیش نمیاد ؟
چون ترم هم از همون مهر یا شاید حتی زودتر شروع بشه
سلام
کاش اعزامت ماه اسفند بود. چون نهایتا مرخصی کمی برای کنکور ارشد میدن زمان آموزشی

ولی در هر صورت شما هر وقت قبول قطعی در دانشگاهی بشی، ترخیصت میکنن و مشکلی نیست

*momad*
10-11-2013, 22:04
سلام
کاش اعزامت ماه اسفند بود. چون نهایتا مرخصی کمی برای کنکور ارشد میدن زمان آموزشی

ولی در هر صورت شما هر وقت قبول قطعی در دانشگاهی بشی، ترخیصت میکنن و مشکلی نیست
خب من آموزشی رو که 9 ماه پیش تموم کردم :دی
من میخوام برای کارشناسی ارشد ثبت نام کنم که ترمش مره 93 شروع میشه
خدمت من هم طبق 21 ماه آخر شهریور 93 تموم میشه
یعنی اگر ارشد قبول بشم بلافاصله بعد از خدمت ترم شروع میشه
میخوام بدونم برای ثبت نام کارت پایان خدمت نیاز نیست ؟ گواهی پایان خدمت کافی هست ؟

PLAΨMID
10-11-2013, 22:08
میخوام بدونم برای ثبت نام کارت پایان خدمت نیاز نیست ؟ گواهی پایان خدمت کافی هست ؟
کافیه حاجی . گواهی پایان خدمت حکم کارت موقت رو داره . اینقدر دست کم نگیریدش !!!!

farzad02
10-11-2013, 22:14
آهان!
دقیقا مثل من هستی دیگه...
منم ارشد ثبت نام کردم
رسما 1/7/93 ما پایان خدمتمون هست
اما تو دفترچه گفته باید تا 31/6/93 از خدمت مرخص بشی

اگر اضاف نداشتی و تشویقی داشتی که احتمال زیاد زودتر ترخیص میشی. اگر هم نه که نهایتا با فرماندها صحبت کن تا 2-3 روزی زودتر تاریخ پایان خدمت بزنن. گواهی معتبره

از دفترچه ارشد 93

كد 12 ) كاركنان وظيفه (در حال خدمت) فارغ التحصيل مقطع كارشناسي بدون غيبت اوليه.
كاركنان وظيفه اي كه خدمت آنان تا تاريخ 31/6/93 به اتمام مي رسد، مجاز به شركت در آزمون مي باشند. ليكن بايد پس از قبولي و موقع ثبت نام در
دانشگاه، گواهي يا كارت پايان خدمت ارائه نمايند.

ittools
10-11-2013, 22:56
دوستان پسر عموی من قراره سه شنبه بره برای کمیسیون پزشکی چه مدارکی با خودش ببره ؟ همراه هم میشه باهاش بره ؟ همون روز بهش میگن که معافی ؟ و احتمالا مدرک موقت مبنی بر معافی بهش میدن ؟

:n16:

piishii
10-11-2013, 23:33
اگر هم نه که نهایتا با فرماندها صحبت کن تا 2-3 روزی زودتر تاریخ پایان خدمت بزنن

یک روز هم زودتر از تاریخ پایان خدمت نمیشه تسویه کرد ! یعنی اگه اضاف نداشته باشی
اونایی که 1 مهر تموم می کنند دقیقا همون روز هم باید تسویه کنند حتی 31 ام هم نمیشه

pooyaabi
12-11-2013, 10:34
خب از 05 کرمان اومدیم میان دوره
این 05 اونطوری هم که میگن نیست ( خروس تخم میذاره و اینا :n02:)

ittools
12-11-2013, 14:13
دوستان پسر عمو ــی منو با اینکه کل صورتش به دلیل قارچ قرمز و زخم شده بود حتی بدن و سرش هم زخم بود روفقط معاف از رزم کردن !!!!!!!!!!!!!! :n04:
امروز صبح با هم رفتیم شورای پزشکی 3 ساعت سر پا نگهمون داشتن
خدا لعنتشون کنه از سه تا دکتر دو تاش موافق معاف دائم بودن ولی یکیش ( :n21: ) نه 3 ساعت داشتن با هم مشورت میکردن ! آخر سر هم معاف از رزم ــش کردن
کلی آدم رو به دلیل ضعف بینایی نه چندان زیاد معاف کردن ولی پسر عمو ــی بدبخت منو که الان 9 ساله مریضه نکردن !
تـــف به این عدالت :n21:
اونجا چند نفر میگفتن تا 10 روز اعتراض میتونید بدید که از بدی شانس تا شنبه تعطیله
یکی هم میگفت بره آموزش از اونجا اقدام کنه شاید معاف شد ! یعنی چی ؟ خوب اگه معاف میشد میکردن دیگه چه فرقی داره ؟

vahidreza2007
12-11-2013, 14:40
یک روز هم زودتر از تاریخ پایان خدمت نمیشه تسویه کرد ! یعنی اگه اضاف نداشته باشی
اونایی که 1 مهر تموم می کنند دقیقا همون روز هم باید تسویه کنند حتی 31 ام هم نمیشه

کی میگه نمیشه !!! میشه خوبم میشه !! تا حالا چند نفر رو همین جوری راهی کردیم رفته !!! خود منم تاریخ ترخیصم 1/1/93 هستش (‌یعنی اون توپ سال تحویل زده بشه من ترخیصم :n08:) اما 25 یا 26 تسویه می کنم و برگه رهایی رو میگیریمبه امید خدا :n12:

h-blade
12-11-2013, 14:43
ما هم رفتیم با 20 روز پایه خدمتی برگشتیم میان دوره خوش گذشت......

ittools
12-11-2013, 15:02
چون سوالم حیاتی ــه نقل قول میکنم تا بیاد صفحه جدید
شرمنده مدیران و همکاران عزیز انجمن :n16:

دوستان پسر عمو ــی منو با اینکه کل صورتش به دلیل قارچ قرمز و زخم شده بود حتی بدن و سرش هم زخم بود روفقط معاف از رزم کردن !!!!!!!!!!!!!! :n04:
امروز صبح با هم رفتیم شورای پزشکی 3 ساعت سر پا نگهمون داشتن
خدا لعنتشون کنه از سه تا دکتر دو تاش موافق معاف دائم بودن ولی یکیش ( :n21: ) نه 3 ساعت داشتن با هم مشورت میکردن ! آخر سر هم معاف از رزم ــش کردن
کلی آدم رو به دلیل ضعف بینایی نه چندان زیاد معاف کردن ولی پسر عمو ــی بدبخت منو که الان 9 ساله مریضه نکردن !
تـــف به این عدالت :n21:
اونجا چند نفر میگفتن تا 10 روز اعتراض میتونید بدید که از بدی شانس تا شنبه تعطیله
یکی هم میگفت بره آموزش از اونجا اقدام کنه شاید معاف شد ! یعنی چی ؟ خوب اگه معاف میشد میکردن دیگه چه فرقی داره ؟

dbb426
12-11-2013, 15:14
سلام
من واسه برج 10 واسه امریه اقدام کردم .
از طرف اون سازمان هم اومدن واسه تحقیق تو همسایه ها.به سازمان مرکزی که زنگ میزنم میگن تا 10 روز به خدمتت مشخص نمیشه که امریت تایید شده یا نه؟
دوستان کسی نمیدونه راهی نداره زودتر بفهمم که گرفتنم یا نه؟
از گزینش و تحقیقات مطمئنم تایید شدم . ممکنه بازم منو نظام وظیفه تایید نکنه آخه میگن پرونده هاتونو فرستادیم نظام وظیفه و اونا هم باید تایید کنن

piishii
12-11-2013, 15:29
کی میگه نمیشه !!! میشه خوبم میشه !! تا حالا چند نفر رو همین جوری راهی کردیم رفته !!! خود منم تاریخ ترخیصم 1/1/93 هستش (‌یعنی اون توپ سال تحویل زده بشه من ترخیصم :n08:) اما 25 یا 26 تسویه می کنم و برگه رهایی رو میگیریمبه امید خدا :n12:

من نمیدونم شما چه یگان و ارگانی خدمت میکنی
ولی من 2 ساله خدمتم تموم شده و دقیقا یادم میاد نیرو انسانی به چند نفر گفت یک روز هم زودتر از تاریخ قانونی پایان خدمت نمیتونید ترخیص شین
حتی یکی از سربازان فرمانده پادگان 1 ماه مرخصی داده بود و گفت یک ماه زودتر تسویه میکنی ولی قضایی بهش گیر داد گفت خیر چنین چیزی نمیشه یک ماهت رو برو مرخصی ولی ترخیص دقیقا روز تسویه
شما که ترخیص فروردین هستی قضیه ات فرق میکنه اون هایی که 1.1 پایان خدمت است بله 25 26 که نه ولی 28 اینا ترخیص میشن نظیر دوست خود من

gooride
12-11-2013, 16:47
سلام
من واسه برج 10 واسه امریه اقدام کردم .
از طرف اون سازمان هم اومدن واسه تحقیق تو همسایه ها.به سازمان مرکزی که زنگ میزنم میگن تا 10 روز به خدمتت مشخص نمیشه که امریت تایید شده یا نه؟
دوستان کسی نمیدونه راهی نداره زودتر بفهمم که گرفتنم یا نه؟
از گزینش و تحقیقات مطمئنم تایید شدم . ممکنه بازم منو نظام وظیفه تایید نکنه آخه میگن پرونده هاتونو فرستادیم نظام وظیفه و اونا هم باید تایید کنن

باید علاوه بر بند پ توی سازمانی که گزینشت کردند توی نظام وظیفه هم بند پ داشته باشی. این روزا نظام وظیفه خیلی از امریه ها رو رد میکنه. زمانی که من میخواستم برای امریه اقدام کنم دقیقا اون جایی که میخواستم گزینش بشم باهام موافقت کرده بود و پرونده منو فرستاده بود نظام وظیفه. ولی نظام وظیفه به دلیل اینکه من مثل خودشون "-----" نبودم (شرایط 5 گانه برای قبولی امریه) بنده رو رد کردند اینو هم کی فهمیدم؟ دقیقا وقتی که برگ سفیدم اومد یعنی توی برگ سفیدم ننوشته بود "امریه دار". و اینجوری شد که حسابی خورد تو برجکم
بنابراین اگه شرایطی مثل بسیجی بودن و فرزند شهید بودن و متاهل بودن و یکی دو تا شرط دیگه و همچنین بند پ در نظام وظیفه رو نداری از حالا فرض رو بر پذیرفته نشدن امریه ت بذار که اگه موافقت نشد مثل من چند روز قبل اعزام دپرس نشی. و البته اینو هم بدون که با تقدیر نمیشه جنگید. با اتفاقی که بعدا برای من افتاد خدا رو هزار بار شکر کردم که با امریه م اون زمان موافقت نشد:n06:

samfisher7
12-11-2013, 17:18
سلام
بچه ها یه سوال
دژبان بودن چیز خوبیه یا نه؟
اصلا کسی که توی پادگان مخصوص اموزش دژبان اموزشی بگزرونه دژبان میشه؟
من خودم اطلاعات ضد و نقیض زیاد شنیدم
ولی اگه کسی به چشم دیده بگه عالی میشه
بیش از یکی شد.مرسی

pvmagician
12-11-2013, 22:12
دوستان من نیروی دریایی ارتش افتادم، لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی هم دارم
من انشا دارم، میتونه بندازتم تهران، اما نمیدونم کجاش بهتره؟
میدونید کجا بهتره؟برام
مهمه که توی محل اسکانشون (همون آسایشگاه)، بتونم لپتاپ و اینترنتمو داشته باشم و البته ساعت کاریش تا ظهر باشه که به کارای خودم برسم، شنیدم تهران چون منطقه نظامی نیست، میشه لپتاپو برد و..
کسی از دوستان اینجا خدمت کرده که بهم راهنمایی بده؟

piishii
12-11-2013, 23:03
پادگان...اینترنت....لپتاپ ؟!؟!؟!

من حاضرم اینا باشه دوباره برم خدمت !
جان ما تهران اینطور پادگان هایی داره ؟!
من یک فلش سرگرد پادگان رو اشتباهی از پادگان بردم بیرون تا فرداش که برگردوندم و صداش رو در نیاوردم تن و جونم می لرزید از اینکه دژبان بفهمه یا مافوقم بعد شما از اینترنت داشتن حرف می زنید و لپتاپ توی پادگان بردن ؟!

piishii
12-11-2013, 23:06
سلام
بچه ها یه سوال
دژبان بودن چیز خوبیه یا نه؟
اصلا کسی که توی پادگان مخصوص اموزش دژبان اموزشی بگزرونه دژبان میشه؟
من خودم اطلاعات ضد و نقیض زیاد شنیدم
ولی اگه کسی به چشم دیده بگه عالی میشه
بیش از یکی شد.مرسی

یگان به یگان وظایف سربازهاش فرق میکنه
دژبان های پادگان ما راحت بودند، صبحگاه شامگاه نداشتن، مراسم صبحگاهی نداشتن، صبحگاه مشترک نداشتن، از لیست نگهبانی ها حذف بودن فقط در اختیار قرارگاه و دژبانی بودن
ولی دژبان بودن برادر اصلا راخت نیست اونم در پادگان آموزشی که هر فرد آموزشی ممکنه هزار و یک چیز ببره تو یا بیاره بیرون و مسئولیتش کلا به گردن شماست
صبح به صبح فرمانده پادگان بخواد بیاد باید ایست بکشید اصلا بی نهایت تو چشم هستید
لباس، سر و وضع....
نمیدونم چه ارگانی هستی ولی از من می شنوی دژبان نباش با اونکه قدرت بسیاری داره و حتی داخل شهر قدرت داره

LoveLIfe
13-11-2013, 02:29
چون سوالم حیاتی ــه نقل قول میکنم تا بیاد صفحه جدید
شرمنده مدیران و همکاران عزیز انجمن :n16:

به نظرم باید بره پیش روانپزشک و تایید کنه در صورت اعزام باعث مشکلات روحی زیادی برای طرف می شه

ittools
13-11-2013, 09:05
به نظرم باید بره پیش روانپزشک و تایید کنه در صورت اعزام باعث مشکلات روحی زیادی برای طرف می شه

من موندم چه طور ممکنه کسی که 8 الی 9 سال بیماریش طول کشیده و وضعیت فعلیش رو هر انسانی ببینه دلش خون میشه ! اینا چه طوری روشون شده معاف از رزم کنن ؟! :n29:
ایشون هر روز داروهای موضعی استفاده میکنه هر روز داره قرص های قوی مصراف میکنه قرص هایی که آرامش بخش هم هستن آخه این چه طوری بره خدمت ؟!
تو پرونده اش حتی دکترش نوشته این بیماریش مزمن ــه حتی این بیماری با استرس شدیدتر میشه حتی بیماریش طوری ــه که به خاطر استرس همین کمیسیون بیشتر سر ایشون در عرض چند روز زخم شد ! :n03:
یه مسئله دیگه هم هست تا 10 روز یا یه هفته برای این برگ سبز میفرستن و ممکنه اعتراض بده بهش اضافه خدمت بخوره اینو چیکار کنه ؟
به رای کمیسیون پزشکی باید تو تهران اعتراض کرد ؟ برای اعتراض حتما خودش باید بره یا یکی از بستگان ( من پسر عمو ــشم ) میتونه بره چون وضعیت جسمی مناسبی نداره :n15:

پ.ن : دیروز که اونجا بودم خیلی ها برای چشم اومده بودن هم قبل از جلسه شاد بودن هم بعد از جلسه ! :n15: چون قانون به چشم خیلی اهمیت میده ولی به پوست که از همه مهمتره هیچ ارزشی قائل نیست :n27:چرا بین بیماری ها اینقدر تفاوت قائلن ؟!

میشه یه جوری شکایت کرد ؟ مثلا به رئیس نظام وظیفه

Re zA
13-11-2013, 11:49
من موندم چه طور ممکنه کسی که 8 الی 9 سال بیماریش طول کشیده و وضعیت فعلیش رو هر انسانی ببینه دلش خون میشه ! اینا چه طوری روشون شده معاف از رزم کنن ؟! :n29:
ایشون هر روز داروهای موضعی استفاده میکنه هر روز داره قرص های قوی مصراف میکنه قرص هایی که آرامش بخش هم هستن آخه این چه طوری بره خدمت ؟!
تو پرونده اش حتی دکترش نوشته این بیماریش مزمن ــه حتی این بیماری با استرس شدیدتر میشه حتی بیماریش طوری ــه که به خاطر استرس همین کمیسیون بیشتر سر ایشون در عرض چند روز زخم شد ! :n03:
یه مسئله دیگه هم هست تا 10 روز یا یه هفته برای این برگ سبز میفرستن و ممکنه اعتراض بده بهش اضافه خدمت بخوره اینو چیکار کنه ؟
به رای کمیسیون پزشکی باید تو تهران اعتراض کرد ؟ برای اعتراض حتما خودش باید بره یا یکی از بستگان ( من پسر عمو ــشم ) میتونه بره چون وضعیت جسمی مناسبی نداره :n15:

پ.ن : دیروز که اونجا بودم خیلی ها برای چشم اومده بودن هم قبل از جلسه شاد بودن هم بعد از جلسه ! :n15: چون قانون به چشم خیلی اهمیت میده ولی به پوست که از همه مهمتره هیچ ارزشی قائل نیست :n27:چرا بین بیماری ها اینقدر تفاوت قائلن ؟!

میشه یه جوری شکایت کرد ؟ مثلا به رئیس نظام وظیفه

ببین دوست عزیز از لحاظ معافیت بعضی بیماری ها صراحتاً تو دفترچه امده که اگه طرف داشته باشه مجبوراً سریع معافیت بدن چون دقیقاً تو دفترچه امده مثل نمره بالای چشم یا عرق کردن کف دست

ولی از اون طرف قضیه بعضی بیماری های خاص وجود داره که شاید هم به قول شما بیماری مزمن یا حادی باشه ولی چون تو دفترچه نیومده جز بیماری های متفرقه قرار میگیره که دکترها باید نظر شخصی خودشون و اعمال کنن که معمولا همه جور معافیتی حاضرن بدن ولی معافیت دائم سخت میدن

حالا میتونی شما اعتراض کنی به رای اونها حتی اگه بازم رد بشه تو سربازی همیشه سازمان هایی بالاتر وجود داره که میتونی شکایت کنی و خیالت راحت که پیگیری میشه

ولی خوب معمولا طول میکشه و زمان بره و اگه میخوای سریع به نتیجه برسی و جوابتو سریع بدن یخورده احتیاج به پارتی داره
ا

pooyaabi
13-11-2013, 11:58
این نمره ها و امتحان ها و ... توی آموزشی واسه کسی که نه پارتی داره و نه شرایط تاثیری تو تقسیم داره ؟
من شاید از 20 -30 نفر شنیدم که همش چرت و پرته ولی این افسر آموزشیمون و فرمانده گروهان همش میگن اینا خیلی مهمه من قول میدم کسی که نمره هاش خوب باشه بیوفته شهر خودش و اینا

( خب اگه ما حال درس خوندن داشتیم واسه ارشد میخوندیم مرد حسابی !!! )

Re zA
13-11-2013, 13:02
این نمره ها و امتحان ها و ... توی آموزشی واسه کسی که نه پارتی داره و نه شرایط تاثیری تو تقسیم داره ؟
من شاید از 20 -30 نفر شنیدم که همش چرت و پرته ولی این افسر آموزشیمون و فرمانده گروهان همش میگن اینا خیلی مهمه من قول میدم کسی که نمره هاش خوب باشه بیوفته شهر خودش و اینا

ببین به رشته تحصیلی شما ربط داره که چقدر اعلام نیاز داشته باشه تو 90% مواقع چرته ولی تو تقسیم فرض میکنیم من و شما دقیقا یه رشته خوندیم شما هیچ شرایطی نداری منم هیچ شرایطی ندارم هیچ اعلام نیازی هم رشتمون نداره تو اینجور مواقع اون نرم افزار تقسیم براساس نمرات شما رو تقسیم میکنه

ولی چون معمولا اینقدر آدم های پارتی دار و شرایط دار زیادن معمولا فرقی نمیکنه یکیمون یه شهرستان میفته یکیمون یه شهرستان دیگه !!!!!!

*momad*
13-11-2013, 13:20
دوستان من نیروی دریایی ارتش افتادم، لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی هم دارم
من انشا دارم، میتونه بندازتم تهران، اما نمیدونم کجاش بهتره؟
میدونید کجا بهتره؟برام
مهمه که توی محل اسکانشون (همون آسایشگاه)، بتونم لپتاپ و اینترنتمو داشته باشم و البته ساعت کاریش تا ظهر باشه که به کارای خودم برسم، شنیدم تهران چون منطقه نظامی نیست، میشه لپتاپو برد و..
کسی از دوستان اینجا خدمت کرده که بهم راهنمایی بده؟
کدوم پادگان اینجوریه ؟ :دی
من توی ستاد فرماندهی نزاجا هستم ، یکی از بچه ها رو فقط به خاطر فلشی که 1 فایل word فقط توش بود منتقل کردن یه بخش دیگه :دی
هرچند که خیلی ها گوشی و فلش رو مخفیانه میارن ولی دژبان بگیره دیگه سر و کارشون میوفته به بازرسی و ... :دی
لپ تاپ که دیگه هیچی :دی

ittools
13-11-2013, 13:23
ببین دوست عزیز از لحاظ معافیت بعضی بیماری ها صراحتاً تو دفترچه امده که اگه طرف داشته باشه مجبوراً سریع معافیت بدن چون دقیقاً تو دفترچه امده مثل نمره بالای چشم یا عرق کردن کف دست

ولی از اون طرف قضیه بعضی بیماری های خاص وجود داره که شاید هم به قول شما بیماری مزمن یا حادی باشه ولی چون تو دفترچه نیومده جز بیماری های متفرقه قرار میگیره که دکترها باید نظر شخصی خودشون و اعمال کنن که معمولا همه جور معافیتی حاضرن بدن ولی معافیت دائم سخت میدن

حالا میتونی شما اعتراض کنی به رای اونها حتی اگه بازم رد بشه تو سربازی همیشه سازمان هایی بالاتر وجود داره که میتونی شکایت کنی و خیالت راحت که پیگیری میشه

ولی خوب معمولا طول میکشه و زمان بره و اگه میخوای سریع به نتیجه برسی و جوابتو سریع بدن یخورده احتیاج به پارتی داره
ا

مال اینم صراحتا تو ماده 31 بند 2 الف ذکر شده هم بیماری قارچ ــه هم وسیع ــه ( صورت + سر + بدن ) هم مزمن و مقاوم ــه ( حدود 9 سال طول کشیده )
این اعتراض تو شهرستان باید انجام بشه یا تهران ؟
بعد از اعتراض مثل اینکه باز باید بره بیمارستان برای نظر یه دکتر دیگه ؟ درسته ؟ از این نظر که هیچ مشکلی نیست این بنده خدا پیش هر دکتری بره مزمن بودن بیماری رو تایید میکنه فقط مشکل همین عقده ای هاست
فقط مشکل اینجاست که بیمارستان نتیجه رو یه ماه بعد ارسال میکنه

dbb426
13-11-2013, 15:29
باید علاوه بر بند پ توی سازمانی که گزینشت کردند توی نظام وظیفه هم بند پ داشته باشی. این روزا نظام وظیفه خیلی از امریه ها رو رد میکنه. زمانی که من میخواستم برای امریه اقدام کنم دقیقا اون جایی که میخواستم گزینش بشم باهام موافقت کرده بود و پرونده منو فرستاده بود نظام وظیفه. ولی نظام وظیفه به دلیل اینکه من مثل خودشون "-----" نبودم (شرایط 5 گانه برای قبولی امریه) بنده رو رد کردند اینو هم کی فهمیدم؟ دقیقا وقتی که برگ سفیدم اومد یعنی توی برگ سفیدم ننوشته بود "امریه دار". و اینجوری شد که حسابی خورد تو برجکم
بنابراین اگه شرایطی مثل بسیجی بودن و فرزند شهید بودن و متاهل بودن و یکی دو تا شرط دیگه و همچنین بند پ در نظام وظیفه رو نداری از حالا فرض رو بر پذیرفته نشدن امریه ت بذار که اگه موافقت نشد مثل من چند روز قبل اعزام دپرس نشی. و البته اینو هم بدون که با تقدیر نمیشه جنگید. با اتفاقی که بعدا برای من افتاد خدا رو هزار بار شکر کردم که با امریه م اون زمان موافقت نشد:n06:

نترسون منو :n28:
من خیلی روش حساب کردم.البته من از خود مسئول امریه سازمانش تو مشهد پرسیدم گفت که نظام وظیفه خیلی کم امریه هارو رد میکنه و گفت فقط موقعی که سهمیه سازمان رو کاهش بدن رد میشه امریه.
در مورد شرایط بالا که گفتی هیچ مدرکی از من بابت موارد بالا از من نخواستن پس از کجا میفهمن این شرایط رو دارم .این شرایط رو فقط خود سازمان بررسی میکنه واسه اینکه کسی رو رد یا تایید کنه

myreza_12345
13-11-2013, 17:04
سلام دوستان
من اعزامی 2/6/92 پدافند هوایی ارتش بودم که تو سمنان آموزشی رو گذروندم و امریه ام الان خورده بندر جاسک . کسی هست که اونجا خدمت کرده باشه و بنده رو راهنمایی کنه؟

سپاس فراوان
ایام به کام همگی

aaffm
13-11-2013, 17:11
سلام من پدرم فوت کرده واز دو تا برادرم یکی ازدواج کرده و دومی معافیت پزشکی کرفته و مجرد در شهری دیکر ساکن است من می تونم کفالت مادرم را داشته باشم ممنون

gooride
13-11-2013, 17:50
نترسون منو :n28:
من خیلی روش حساب کردم.البته من از خود مسئول امریه سازمانش تو مشهد پرسیدم گفت که نظام وظیفه خیلی کم امریه هارو رد میکنه و گفت فقط موقعی که سهمیه سازمان رو کاهش بدن رد میشه امریه.
در مورد شرایط بالا که گفتی هیچ مدرکی از من بابت موارد بالا از من نخواستن پس از کجا میفهمن این شرایط رو دارم .این شرایط رو فقط خود سازمان بررسی میکنه واسه اینکه کسی رو رد یا تایید کنه

انشاالله که مشکلی نباشه دوست عزیز من گفتم که اگه خدایی نکرده این اتفاق نیوفتاد از حالا حواست باشه. من توی اون قسمتی که میخواستم امریه بگیرم یه پارتی داشتم در حد بنز! چون این آدم من رو معرفی کرده بود همون روز کار منو راه انداختند ولی از یه طرف نظام وظیفه سهمیه این ارگان رو اون زمان کم کرده بود ولی این از همه جا بی خبرا برداشته بودند 20 نفر رو (که یکیش هم من بودم) رو معرفی کرده بودند در نهایت با 5 نفرشون موافقت شد که شرایط رو داشتند. خبر خوب برای شما اینه که این سازمانتون به تعداد مورد توافق نظام وظیفه اسم ها رو معرفی کرده باشه وگرنه یه آدم (--------) معمم از برج 10 سال 91 مسئول این کار شده تو نظام وظیفه هر کی شرایط دار نباشه و تعدادش بیشتر از ظرفیت باشه دستور داده رد کنند.
بنابراین شما نگران نباش اگه تعداد زیاد معرفی نکرده باشند مشکلی انشاالله پیش نمیاد. وگرنه بدون که یکی از شروط نظام وظیفه برای قبولی اون اولویت دارها هستند (5 شرط)

farzad02
13-11-2013, 19:43

میشه گفت 95 درصد چرته
ولی تیری در تاریکی ضرری نداره....

DJ POLESTAR
13-11-2013, 20:28

تو ارتش و سپاه فقط حرفی بیش نیست اما تو نیروی انتظامی کاملا مهمه و در درجه و تقسیم بندی مهمِ

pooyaabi
14-11-2013, 12:39
بچه ها تو پادگان های نیرو زمینی ارتش استان اصفهان کدوم بهشون کسر خدمت تعلق میگیره ؟
(خودم توپخونه شهرضا رو میدونم که 2 ماه کسری داره واسه شرایط بد آب و هوایی)
از بقیه کسی خبر داره ؟ مراتو ، وطن پور ، اون پادگان شاهین شهر هیچ کدوم کسری بدی شرایط و اینا دارن ؟

SNOW PATROL
14-11-2013, 12:57
تو ارتش و سپاه فقط حرفی بیش نیست اما تو نیروی انتظامی کاملا مهمه و در درجه و تقسیم بندی مهمِ
البته من نمیدونم شما کجا بودید اما در نیرو انتظامی چه پادگانی که خودم بودم و چه دوستان دیگر ابدا امتحانات و نمرات مهم نبودند

masoud93
14-11-2013, 13:02
سلام.
اگه دیر بری سربازی چقدر اضافه خدمت میخوری ؟
مثلاً 1 سال دیر بری ...

faramarz_mit
14-11-2013, 13:37
سلام
نميدونم سوالي كه دارم ميپرسم جاش اينجا هست يا نه اگه اشتباه نوشتم شرمنده
سوالم در مورد معافيت هست
يكي از دوستام پدرش چند سال موقع جنگ در بندر عباس در ارتش خدمت كرده بود بعد با توجه با همين موضوع تونست معافيت بگيره
الن موقع سربازي خودم رسيده پدر من هم هون زمان در نيروي انتظامي بندرعباس خدمت كرده ميخواستم بدونم اصلا بخشنامه اي هست كه بشه با توجه به اين موضوعات معافيت گرفت؟

Mohammad King
14-11-2013, 15:00
سلام
سوالم در مورد معافيت هست
يكي از دوستام پدرش چند سال موقع جنگ در بندر عباس در ارتش خدمت كرده بود بعد با توجه با همين موضوع تونست معافيت بگيره
الن موقع سربازي خودم رسيده پدر من هم هون زمان در نيروي انتظامي بندرعباس خدمت كرده ميخواستم بدونم اصلا بخشنامه اي هست كه بشه با توجه به اين موضوعات معافيت گرفت؟
سلام

بستگی به مدت حضور پدر در جبهه داره اگر 30 ماه کامل داشته باشید معاف میشید...اگر زیر 30 ماه باشه ماهی 9 روز از مدت سربازی شما کسر میشه

Mohammad King
14-11-2013, 15:00
سلام.
اگه دیر بری سربازی چقدر اضافه خدمت میخوری ؟
مثلاً 1 سال دیر بری ...

سالی 6ماه باشه فکر کنم

faramarz_mit
14-11-2013, 15:12
سلام
سوالم در مورد معافيت هست

پدرم جبهه نبوده ولي من شنيدم ميگن بندر عباس جزو مناطق عملياتي هست آيا اصلا راهي براي معافي هست يانه؟
پدرم 9سال بندر خدمت كرده

faramarz_mit
14-11-2013, 15:13
سلام

بستگی به مدت حضور پدر در جبهه داره اگر 30 ماه کامل داشته باشید معاف میشید...اگر زیر 30 ماه باشه ماهی 9 روز از مدت سربازی شما کسر میشه

جبهه نبوده

SNOW PATROL
14-11-2013, 15:49
پدرم جبهه نبوده ولي من شنيدم ميگن بندر عباس جزو مناطق عملياتي هست آيا اصلا راهي براي معافي هست يانه؟
پدرم 9سال بندر خدمت كرده

نه عزیز من . . .

ittools
14-11-2013, 18:10
برگ سبز هنوز نیومده ( برای معافیت پزشکی اقدام کرده معاف از زرم شده ) ولی گفتن تا 10 روز میاد به آدرس پستی خونه
با این تفاسیر و از اونجایی که 1 دی هم تاریخ اعزام وجود داره ممکنه اعزام پسر عمو ــی من به 1 دی بیوفته ؟ چقدر احتمال داره بعد از 1 دی اعزام بشه ؟
البته میخواد اعتراض هم بده

پ.ن : تو برگ معاینه ای که تو بیمارستان شده بود دکتر ـه ننوشته بود که بیماریش قارچیه فقط اسم بیماری رو نوشته بود به نظر شما در این که معاف نشد میتونه تاثیر داشته باشه ؟ چون دکترای کمیسیون به پسر عمو ــم گفته بودن اسم بیماریت تو لیست و قانون معافیت نیست !!!!!! :n21:

dbb426
14-11-2013, 20:10
انشاالله که مشکلی نباشه دوست عزیز من گفتم که اگه خدایی نکرده این اتفاق نیوفتاد از حالا حواست باشه. من توی اون قسمتی که میخواستم امریه بگیرم یه پارتی داشتم در حد بنز! چون این آدم من رو معرفی کرده بود همون روز کار منو راه انداختند ولی از یه طرف نظام وظیفه سهمیه این ارگان رو اون زمان کم کرده بود ولی این از همه جا بی خبرا برداشته بودند 20 نفر رو (که یکیش هم من بودم) رو معرفی کرده بودند در نهایت با 5 نفرشون موافقت شد که شرایط رو داشتند. خبر خوب برای شما اینه که این سازمانتون به تعداد مورد توافق نظام وظیفه اسم ها رو معرفی کرده باشه وگرنه یه آدم (--------) معمم از برج 10 سال 91 مسئول این کار شده تو نظام وظیفه هر کی شرایط دار نباشه و تعدادش بیشتر از ظرفیت باشه دستور داده رد کنند.
بنابراین شما نگران نباش اگه تعداد زیاد معرفی نکرده باشند مشکلی انشاالله پیش نمیاد. وگرنه بدون که یکی از شروط نظام وظیفه برای قبولی اون اولویت دارها هستند (5 شرط)

انشاالله
البته چون من سرباز عادی بودم خودشون گفتن فقط یه سهمیه واسه it داریم و فقط تو رو معرفی کردیم
تا ببینیم چی میشه
ممنون از جوابت

mohammad.asghari
14-11-2013, 20:38
با سلام آقا پدر من 6 ماه جبهه داره بعلاوه خودم هم فعالی بسیج دارم و تک پسر هستم چقدر کسری میخورم؟

saeedzakhar
14-11-2013, 20:43
پادگان اردکان یزد چجور جاییه ؟ سخته ؟ هتله ؟
کمد داره ؟ اگه داره چقدریه ؟ ساک هم توی کمد جا میشه ؟
یکی از بهترین جاها هست مال نیروی هوا وفضای سپاه هست من با پذیرش اونجا افتادم الان تو شهر خودم هستم دوره 216 اونجا بودم کلا جای خوبیه فرماندهاسشم خوبن

Mohammad King
14-11-2013, 21:47
با سلام آقا پدر من 6 ماه جبهه داره بعلاوه خودم هم فعالی بسیج دارم و تک پسر هستم چقدر کسری میخورم؟

اگر 6 ماه جبهه داشته باشن ماهی 9روز کم میشه که میشه 54 روز کسری

بسیج هم باید فعال باشین اونم سالی 30روز کسر میشه تک پسر بودن هم دخیل نیست

saeedzakhar
14-11-2013, 22:11
با عرض سلام خدمت دوستان میخواستم به کسایی که دفترچه پست کردن یه نصیحت کنم اونم اینکه حتما برن پذیرش کنن تو سپاه بیفتن تو شهر خودشون . به نظرم خیلی مهمه که ادم تو شهر خودش خدمت کنه بچه های شیرازی اگه بخوان میتونم کمکشون کنم البته با مدرک دیپلم

howhow
14-11-2013, 22:37
با عرض سلام خدمت دوستان میخواستم به کسایی که دفترچه پست کردن یه نصیحت کنم اونم اینکه حتما برن پذیرش کنن تو سپاه بیفتن تو شهر خودشون . به نظرم خیلی مهمه که ادم تو شهر خودش خدمت کنه بچه های شیرازی اگه بخوان میتونم کمکشون کنم البته با مدرک دیپلم

خوب کجا باید بریم دنبالش؟

mhei
14-11-2013, 22:46

شش ماه جبهه دو ماه كسري دارد،در مورد بسيج فعال هم من ده سال سابقه بسيج فعال داشتم ولي خيلي فعال نبودم فقط يكي دو تا رزمايش رو رفته بودم تودوران دانشجويي هم هيچ فعاليتي نداشتم فقط در طرح صالحين شركت مي كردم نهايتا حوزه مقاومت شهرمون با بررسي پروندم 21 ماه فعاليت برام رد كرد كه تو ناحيه مقاومت 18 ماه اون تاييد شد كه به خاطر اين 18 ماه فعالي 45 روز كسري به من تعلق گرفت.

Soroush-S
14-11-2013, 23:40
ما نفهمیدیم این بسیج سالی چند روز کسری داره!!!! یکی میگه 30 روز یکی میگه 45 روز!! البته توی خبرها میگن سالی 45 روز تا 3 ماه!! لطفا کسی که کامل اطلاع داره یه توضیحی بده!!
ماکه دفترچه فرستادیم، شنبه هم جوابش معلوم میشه، تنها امید ما همین کسری بسیجه! البته پدر منم 5 ماه و 20 روز سابقه جبهه داره . بنظرتون میشه از کسری جبهه پدرم استفاده کنم؟!

A/|\IR
15-11-2013, 00:20
دوستان کسی که از فرارش 9 سال گذشته باشه چقدر اضافه داره؟
حبس و جریمه نقدی هم داره؟
میگن اگه سن بره بالا و یا متاهل بشه طرف بهش تخفیف میدن درسته؟
تو ماه اول اموزشی فرار کرده
خودشو معرفی کنه یا بگیرنش فرقی هم میکنه؟

یه سوال دیگه شاید یکم بی ربط باشه
اگه کاری با ثبت احوال پیش بیاد احتمال متوجه شدنشون هست؟

DJ POLESTAR
15-11-2013, 00:37
البته من نمیدونم شما کجا بودید اما در نیرو انتظامی چه پادگانی که خودم بودم و چه دوستان دیگر ابدا امتحانات و نمرات مهم نبودند
لیسانس بدلیل نمرات پایین میشه استوار!
بنده تو ارتش خدمت میکنم اما بودند دوستان و آشنایانی از دیار باقی!

SNOW PATROL
15-11-2013, 09:03
لیسانس بدلیل نمرات پایین میشه استوار!
بنده تو ارتش خدمت میکنم اما بودند دوستان و آشنایانی از دیار باقی!

اصولا تو ناجا لیسانس بالاتر از استواری نمیدن مگر در دو مورد :
1.داشتن بنذ پ
2.جهت استفاده در سر چهار راه به عنوان افسر راهور
البته شاید خوش شانسی هم باشه اما خیل خیلی کم

دوستان کسی که از فرارش 9 سال گذشته باشه چقدر اضافه داره؟
حبس و جریمه نقدی هم داره؟
میگن اگه سن بره بالا و یا متاهل بشه طرف بهش تخفیف میدن درسته؟
تو ماه اول اموزشی فرار کرده
خودشو معرفی کنه یا بگیرنش فرقی هم میکنه؟

یه سوال دیگه شاید یکم بی ربط باشه
اگه کاری با ثبت احوال پیش بیاد احتمال متوجه شدنشون هست؟

ماده 58 :
1- مشمولاني كه مدت غيبت اوليه آنان در زمان صلح تا سه ماه و در زمان جنگ تا پانزده روز باشـد، سـه ماه اضافه خدمت
و چنانچه مدت غيبت اوليه آنان در زمان صلح بيشتر از سه ماه و در زمان جنگ بيش از پانزده روز باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبيه مي‌گردند.
2- مشموليني كه مدت غيبت اوليه آنان در زمان صلح از يك سال و در زمان جنگ از دو ماه تجاوز نمايد،
علاوه بر اعمال اضافه خدمت مذكور در بند (1)، فراري محسوب مي‌شوند و به مراجع صالح قضايي معرفي مي‌گردند.

ماده 58 مكرر :
نيروي انتظامي موظف است در خصوص شناسايي، تعقيب و دستگيري مشمولان غايب و رسيدگي به وضعيت آنان اقدام نمايد و كليه نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي مشمول ماده (5)قانون مديريت خدمات كشوري و شركت‌هاي دولتي و مؤسسات غيردولتي و خصوصي و بانك‌ها و نيروهاي مسلح بايد همكاري لازم را در اين مورد به عمل آورند. آيين‌نامه اجرايي اين ماده توسط سازمان با همكاري وزارتخانه‌هاي كشور و دفاع تهيه مي‌شود و پس از تأييد ستاد كل به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد.

ماده 23 آیین نامه:
مشمولان غایب موضوع بند (2) ماده (58) قانون که به خدمت اعزام می شوند علاوه بر اعمال شش ماه اضافه خدمت ،
در سه ماهه آخر خدمت (قبل از ترخیص) از سوی نیروی به کار گیرنده برای رسیدگی به جرم غیبت به مراجع صالح قضایی معرفی خواهند شد .

در مورد سن معافی :

ا-شرایط استفاده از معافیت سنی را توضیح دهید؟
جواب :اين معافيت با توجه به مدرك تحصيلي و سن مشمول به 5 گروه تقسيم مي گردد:

زير ديپلم ، ديپلم ، فوق ديپلم ( متولدين تا پايان 1354 (

ليسانس ( متولدين تا پايان 1354 (

فوق ليسانس ( متولدين تا پايان 1352 (

دكتري غيرپزشكي ( متولدين تا پايان 1350 (

دكتري پزشكي و دامپزشكي(متولدین تا پایان 1344)

در مورد فرق اینکه بگیرنش یا خودش رو معرفی کنه بله در حکم دادسرا ممکنه باعث تخفیف بشه براش

Soroush-S
15-11-2013, 13:26
این سربازی ماهم داستانی شده به مولا!
من دفترچه شنبه فرستادم. بهم گفتن این شنبه مشخص میشه کجا میفتم . الان یه آشنامون هست که گفته میخواد برام سربازی داخل سپاه درست کنه . الان سوالم اینه که اگه مثلا فردا مشخص شده باشه ارتش افتادم بعد میشه تغییرش داد به سپاه؟؟

Iranian boy10
15-11-2013, 14:07
شش ماه جبهه دو ماه كسري دارد،در مورد بسيج فعال هم من ده سال سابقه بسيج فعال داشتم ولي خيلي فعال نبودم فقط يكي دو تا رزمايش رو رفته بودم تودوران دانشجويي هم هيچ فعاليتي نداشتم فقط در طرح صالحين شركت مي كردم نهايتا حوزه مقاومت شهرمون با بررسي پروندم 21 ماه فعاليت برام رد كرد كه تو ناحيه مقاومت 18 ماه اون تاييد شد كه به خاطر اين 18 ماه فعالي 45 روز كسري به من تعلق گرفت.

برای 10سال فعالی 45 روز کسری؟! مگه پرونده ای هم وجود داره که بخوان بررسی کنن؟! شما بسیج کجا بودید منظورم (بسیج دانشجویی، بسیج پایگاه و ...) کدوم؟!
کسی اطلاعی داره از اینکه پرونده چی بررسی میشه ؟ تا اونجایی که اطلاع دارم فقط گواهی فعالیت که مدت زمان فعالیت در بسیج رو بررسی میکنن . غیر از اینا هم که یه دفتر دارن بنام فعالیت ها که ساعت میزنن که به اقرار خودشون اصلا اهمیتی نداره برای حوزه مقاومت. لطفا اگر اطلاعی دارید در جریان بزارید...

faramarz_mit
15-11-2013, 14:21
این سربازی ماهم داستانی شده به مولا!
من دفترچه شنبه فرستادم. بهم گفتن این شنبه مشخص میشه کجا میفتم . الان یه آشنامون هست که گفته میخواد برام سربازی داخل سپاه درست کنه . الان سوالم اینه که اگه مثلا فردا مشخص شده باشه ارتش افتادم بعد میشه تغییرش داد به سپاه؟؟

اكه آشناتون پارتي خوب داشته باشه مداركتو ميبره سپاه كه موقع تقسيم كد براي سپاه بيافته

Re zA
15-11-2013, 14:53
برای 10سال فعالی 45 روز کسری؟! مگه پرونده ای هم وجود داره که بخوان بررسی کنن؟! شما بسیج کجا بودید منظورم (بسیج دانشجویی، بسیج پایگاه و ...) کدوم؟!
کسی اطلاعی داره از اینکه پرونده چی بررسی میشه ؟ تا اونجایی که اطلاع دارم فقط گواهی فعالیت که مدت زمان فعالیت در بسیج رو بررسی میکنن . غیر از اینا هم که یه دفتر دارن بنام فعالیت ها که ساعت میزنن که به اقرار خودشون اصلا اهمیتی نداره برای حوزه مقاومت. لطفا اگر اطلاعی دارید در جریان بزارید...

بله همه چی الان پرونده داره قدیما همه پرونده ها دستی بود واسه همین شما راحت میتونستی یه پولی بدی واست پرونده درست کنن جدیداً همه چی کامپیوتری شده یه خورده دیگه سخت شده ولی بازم نشد نداره :n02:

فکر کنم اون پایگاه های بسیج باید سالیانه آمار رد کنن و مشخصات شما تو کامپیوتر ثبت میشه

البته هنوزم اگه تو اون پایگاه بسیج پرونده داشته باشی واست نامه میزنن که فلانی اینقدر سابقه داره و با توجه به حوزه فعالیت و کاری که میکردی و پستی که داشتی سالی 30-45 روز کسری میدن که متغییر هستش

ittools
15-11-2013, 15:14
:n27: ........

برگ سبز هنوز نیومده ( برای معافیت پزشکی اقدام کرده معاف از زرم شده ) ولی گفتن تا 10 روز میاد به آدرس پستی خونه
با این تفاسیر و از اونجایی که 1 دی هم تاریخ اعزام وجود داره ممکنه اعزام پسر عمو ــی من به 1 دی بیوفته ؟ چقدر احتمال داره بعد از 1 دی اعزام بشه ؟

پ.ن : تو برگ معاینه ای که تو بیمارستان شده بود دکتر ـه ننوشته بود که بیماریش قارچیه فقط اسم بیماری رو نوشته بود به نظر شما در این که معاف نشد میتونه تاثیر داشته باشه ؟ چون دکترای کمیسیون به پسر عمو ــم گفته بودن اسم بیماریت تو لیست و قانون معافیت نیست !!!!!! :n21:

SNOW PATROL
15-11-2013, 18:18

دوست عزیز احتمال این که اعزام یک دی باشه بسیار زیاد هست .. شما همین فردا میتونید به + 10 مراجعه کنید و در خواست المثنی برگ سبز کنید
داخلش تاریخ اعزام نوشته شده .. میتونید درخواست تمدید کنید تا اعزام بیوفته برج 12 البته اگر موافقت بشه
نظام وظیفه به بیماری های پوستی و قارچی بسیار بسیار حساسه شما در خواست تجدید نظر کنید اگر موردی باشه حتما معافی داده خواهد شد
در اموزشی هم میتونید برای معافیت اقدام کنید

SaMaN P30WORLD
15-11-2013, 19:12
درود

دوستان لشکر 23 پرندک خدمت میکنم ... حالا میخوام جابجایی بگیرم بیفتم داخل شهر تهران ... فقط باید یکیو پیدا کنم که بچه رباط کریم یا شهریار یا حتی قم باشه که داخل تهران دارن خدمت میکنن ... چجوری میتونم این یک نفر رو پیدا کنم ؟ خودم بچه شرق تهرانم و شرایط خاصم هستم و آخر این ماه 3 ماه خدمتم تموم میشه ... ممنون میشه اگه کسی بتونه کمکم کنه ... این رفت و آمد پدر آدم رو در میاره وگرنه جام توی پادگان عالیه

SNOW PATROL
15-11-2013, 19:36
درود

دوستان لشکر 23 پرندک خدمت میکنم ... حالا میخوام جابجایی بگیرم بیفتم داخل شهر تهران ... فقط باید یکیو پیدا کنم که بچه رباط کریم یا شهریار یا حتی قم باشه که داخل تهران دارن خدمت میکنن ... چجوری میتونم این یک نفر رو پیدا کنم ؟ خودم بچه شرق تهرانم و شرایط خاصم هستم و آخر این ماه 3 ماه خدمتم تموم میشه ... ممنون میشه اگه کسی بتونه کمکم کنه ... این رفت و آمد پدر آدم رو در میاره وگرنه جام توی پادگان عالیه

شما میتونید شخصا تشریف ببرید به یگان های هم رسته خودتون در تهران و با سرباز هاشون صحبت کنید و ببینید چنین سربازی دارند یا نه

ماهان امیدی
15-11-2013, 20:43
سلام
من میخوام دفترچه اعزام به خدمت رو طوری پر کنم که تاریخ اعزامم اول اسفند بخوره
کسی میدونه کی باید دفترچه رو بفرستم؟
اگر کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا
ممنونم

Soroush-S
15-11-2013, 20:54
سلام
من میخوام دفترچه اعزام به خدمت رو طوری پر کنم که تاریخ اعزامم اول اسفند بخوره
کسی میدونه کی باید دفترچه رو بفرستم؟
اگر کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا
ممنونم
اگه مدرک دانشگاهی داری داری ، نیمه اول دی بفرست تا اسفند اعزام بشی

ماهان امیدی
16-11-2013, 01:55
ممنونم:n01:
مدرکم فوق لیسانس هستش
میخوام قبل از دی ماه بفرستم
چون برای اینکه جذب سپاه بشم باید 45 قبل از تاریخ اعزام برگ سبز رو به مسوول مربوطه بدم

ماهان امیدی
16-11-2013, 01:55
اگه مدرک دانشگاهی داری داری ، نیمه اول دی بفرست تا اسفند اعزام بشی

ممنونم:n01:
مدرکم فوق لیسانس هستش
میخوام قبل از دی ماه بفرستم
چون برای اینکه جذب سپاه بشم باید 45 قبل از تاریخ اعزام برگ سبز رو به مسوول مربوطه بدم

MR.CART
16-11-2013, 02:54
آقا چرا قانون سربازی لغو نمیشه؟

AMIR MOHAMMAD . M
16-11-2013, 08:43
من چند روز پیش با یکی از دوستانم که آخر خدمتشه داشتم صحبت میکردم میگفت رفته دنبال مرخصیاش و باخبرشده که قانون جدیدی اومده که سقف مرخصی تشویقی رو از 30 روز به 25 روز تقلیل داده.
برید بررسی کنید یه موقع الکی دلتون خوش نباشه به اون 5 روز( البته برای اندک مواردی)

246813579123
16-11-2013, 12:48
سلام من متولد 74 نیمه اول (مرداد) هستم الان مشمولم سال بعد اعزام پدر من معلول هست از بهزیستی هم نامه گرفتیم هم کمیسیون پزشکی رفتیم که میگن معلول کامل هست میخوام معافیت کفالت بگیرم دفترچه رو هم پر کردم وارسال کردم الان هم دارم برای کنکور میخونم میخواستم بدونم این معافیتم کامل هست یا باید 2 ماه خدمت اموزشی برم میترسم اگه برم از درس خوندنم عقب بیفتم ؟
با این معافیت کفالت من دایم معافم یا باید 2 ماه اموزشی برم ؟ اگه باید برم میتونم تاریخ اعزام رو تابستون بندازم ؟:n29:

S0R3N4
16-11-2013, 13:30
خالکوبی از قبل کاری ندارن اما اگر ببینن تو خدمت کسی خالکوبی بکنه گبر میدن ..

اصولا موقعیتی پیش نمیاد که ببینن شما خالکوبی دارین یا نه

اگه تو چشم باشه جای خالکوبی چطور؟
روی گردن؛زیر گوش!

Mohammad King
16-11-2013, 13:35
روی گردن؛زیر گوش!

نگران نباش گیر زیاد نمیدن...

دیگه کاریه که شده پوستتون رو نمیکنن که

Mohammad King
16-11-2013, 13:38
سلام من متولد 74 نیمه اول (مرداد) هستم الان مشمولم سال بعد اعزام پدر من معلول هست از بهزیستی هم نامه گرفتیم هم کمیسیون پزشکی رفتیم که میگن معلول کامل هست میخوام معافیت کفالت بگیرم دفترچه رو هم پر کردم وارسال کردم الان هم دارم برای کنکور میخونم میخواستم بدونم این معافیتم کامل هست یا باید 2 ماه خدمت اموزشی برم میترسم اگه برم از درس خوندنم عقب بیفتم ؟
با این معافیت کفالت من دایم معافم یا باید 2 ماه اموزشی برم ؟ اگه باید برم میتونم تاریخ اعزام رو تابستون بندازم ؟:n29:
معافیت کفالت باید 2 ماه آموزشی رو برین

تنها معافیتی که آموزشی هم نداره پزشکی هست

شنیدم تازگی میشه تاریخ اعزام رو مشخص کنی که چه موقع اعزام بشی درست بودنش. نمدونم باید از نظام وظیفه یا پلیس +10 سوال کنین

saeed5885
16-11-2013, 13:54
چطور میتونم ردیف کنم به ازای هر سال 45 روز بگیرم؟ با این توضیح که من دو سال هست فعالم ولی هیچ فعالیتی نکردم! البته مسئول پایگاه آشنای ماست تقریبا، مشکلی نیست احتمالا.. اگه سالی 45 روز شرایط خاص و سختی برام نداره لطفا بگین چجوری میشه؟

بله همه چی الان پرونده داره قدیما همه پرونده ها دستی بود واسه همین شما راحت میتونستی یه پولی بدی واست پرونده درست کنن جدیداً همه چی کامپیوتری شده یه خورده دیگه سخت شده ولی بازم نشد نداره :n02:

فکر کنم اون پایگاه های بسیج باید سالیانه آمار رد کنن و مشخصات شما تو کامپیوتر ثبت میشه

البته هنوزم اگه تو اون پایگاه بسیج پرونده داشته باشی واست نامه میزنن که فلانی اینقدر سابقه داره و با توجه به حوزه فعالیت و کاری که میکردی و پستی که داشتی سالی 30-45 روز کسری میدن که متغییر هستش[/QUOTE]

ittools
16-11-2013, 14:12
اقا قرار شد پسر عمو ــی من بره خدمت تو دوره آموزش برای معافیت اقدام کنه این جور که فهمیدم مثل کمیسیون سختگیری نمیشه :n13:

حالا اینجا یه بحثی وجود داره : این بره آموزشی هفته اول بره بهداری چقدر طول میکشه به این معافیت بدن ؟ یه ماه یا کمتر ؟ از این جهت میگم که پروسه اقدام کردن برای کمیسیون و گرفتن نوبت کمیسیون پزشکی تو همین شهر خودمون حدود سه ماه طول کشید !

خواهشا اونایی که تجربه اش رو داشتن کمک کنن :n16:

AMIR MOHAMMAD . M
16-11-2013, 15:11
روی گردن؛زیر گوش!

من یه دوستی داشتم روی انگشتاش خالکوبی داشت ( البته یه معنی خاصی داشت:n24: ) موقع تقسیم یگان حدود 2 ماهی فرستادنش کرج که مثلا تبعیدش کرده باشن بعد دوباره برگردوندنش تهران

vahidreza2007
16-11-2013, 19:58
با سلام به مه دوستان عزیز اقا چشم به هم زدیم 1 سال داره به سرعت برق و باد گذشت سال پیش همین وقت ها بود داشتم از دوستان مشورت می گرفتم . چند تا سوال دارم از دوستان :

1- دوستان برای گرفتن معافیت پزشکی یا معاف از رزم باید قبل از اعزام کاراش رو انجام داد ؟

2- معافیت پزشکی رو تنها کمیسیون پزشکی می تونه بده یا نه میشه از طریق های دیگه هم اقدام کرد ؟

3- برای معافیت از رزم هم تنها کمسیون می تونه این نوع معافیت رو صادر کنه یا میشه از یه فوق تخصص یه نامه گرفت و طرف رو معاف از رزم کرد ؟

4- در صورتی که یه نفر مثلا برای یه موردی مثل کمر درد از پزشک متخصص نامه میگیره که اقا این رو بهش کارای سنگین ندید و مهر و امضا کرده و میاره میزاره تو پروندش مصداق معاف از رزم که نمیشه براش ؟ یعنی تو کارتش چیزی ثبت میشه ؟

راستی از خدمت من 3 ماه مونده ایشالا بعد 3 ماه تمومه ! :n27:

پ. ن : بچه ها یه سوال فرعی : دوستانی که الان دارید خدمت می کنید وقتی 3 ماه مدت پر می کنید تو پادگان چند روز با احتساب تعطیلی و تشویقی و استحقاقی میایید مرخصی ؟

SNOW PATROL
16-11-2013, 22:52
با سلام به مه دوستان عزیز اقا چشم به هم زدیم 1 سال داره به سرعت برق و باد گذشت سال پیش همین وقت ها بود داشتم از دوستان مشورت می گرفتم . چند تا سوال دارم از دوستان :

1- دوستان برای گرفتن معافیت پزشکی یا معاف از رزم باید قبل از اعزام کاراش رو انجام داد ؟

2- معافیت پزشکی رو تنها کمیسیون پزشکی می تونه بده یا نه میشه از طریق های دیگه هم اقدام کرد ؟

3- برای معافیت از رزم هم تنها کمسیون می تونه این نوع معافیت رو صادر کنه یا میشه از یه فوق تخصص یه نامه گرفت و طرف رو معاف از رزم کرد ؟

4- در صورتی که یه نفر مثلا برای یه موردی مثل کمر درد از پزشک متخصص نامه میگیره که اقا این رو بهش کارای سنگین ندید و مهر و امضا کرده و میاره میزاره تو پروندش مصداق معاف از رزم که نمیشه براش ؟ یعنی تو کارتش چیزی ثبت میشه ؟

پ. ن : بچه ها یه سوال فرعی : دوستانی که الان دارید خدمت می کنید وقتی 3 ماه مدت پر می کنید تو پادگان چند روز با احتساب تعطیلی و تشویقی و استحقاقی میایید مرخصی ؟

به به وحید خان هم دیگه تمومه پسر عمر ادمی مثل برق داره میگذره ....
خدمت شما عرض کنم که خیر متخصص نمیتونه شما رو معاف از رزم کنه فقط در حد تشکیل پرونده و یا توصیه به کمیسیون پزشکی دخیل است . موارد شامل معافیت و معافیت از رزم چه قبل و چه در حین خدمت قابل رسیدگی هست .. در مورد 4 و کلا معاف از رزمی چیزی رویه کارت ثبت نمیشه اما به صرف امضا و مهر توسط فوق تخصص برای یگان خدمتی الزام اور نیست و باید به مهر و امضای دکتر بهداری یا بیمارستان ناجا سپاه یا ارتش هم برسد

TAPATALK

vahidreza2007
16-11-2013, 23:02
به به وحید خان هم دیگه تمومه پسر عمر ادمی مثل برق داره میگذره ....
خدمت شما عرض کنم که خیر متخصص نمیتونه شما رو معاف از رزم کنه فقط در حد تشکیل پرونده و یا توصیه به کمیسیون پزشکی دخیل است . موارد شامل معافیت و معافیت از رزم چه قبل و چه در حین خدمت قابل رسیدگی هست .. در مورد 4 و کلا معاف از رزمی چیزی رویه کارت ثبت نمیشه اما به صرف امضا و مهر توسط فوق تخصص برای یگان خدمتی الزام اور نیست و باید به مهر و امضای دکتر بهداری یا بیمارستان ناجا سپاه یا ارتش هم برسد

TAPATALK

سلام دوباره خدمت دوست عزیزم

بله کاملا همین طوره . انگار همین دیروز بود که درباره مرکز 01 داشتم راهنمایی می گرفتم ز دوستان و اساتیدی مثل شما . یادش بخیر .

در مورد مورد 4 که فرمودی روی کارت ثبت نمیشه ایا داخل کارت و تراشه هم ثبت نمیشه ؟ (‌البته به احتمال 99 درصد ثبت نمیشه چون مدارک و فایل رو که برای ترخیص و کارت پایان خدمت و فایل احتیاط از ما گرفتن هیچ موردی برای ثبتش نبود توش .

بله دقیقا الزام اور نیست و بنده اونو به امضای دکتر بهداری رسوندم و هیچ جایی هم ثبت نشد ) کمی فکرم دوباره مشغولش شده ( هر چند که می دونم بی مورده ) .

اما یک دو روز مونده به ترخیص اون برگه استراحت پزشکی رو از پرونده میکشم بیرون .

SNOW PATROL
16-11-2013, 23:12
سلام دوباره خدمت دوست عزیزم

بله کاملا همین طوره . انگار همین دیروز بود که درباره مرکز 01 داشتم راهنمایی می گرفتم ز دوستان و اساتیدی مثل شما . یادش بخیر .

در مورد مورد 4 که فرمودی روی کارت ثبت نمیشه ایا داخل کارت و تراشه هم ثبت نمیشه ؟ (‌البته به احتمال 99 درصد ثبت نمیشه چون مدارک و فایل رو که برای ترخیص و کارت پایان خدمت و فایل احتیاط از ما گرفتن هیچ موردی برای ثبتش نبود توش .

بله دقیقا الزام اور نیست و بنده اونو به امضای دکتر بهداری رسوندم و هیچ جایی هم ثبت نشد ) کمی فکرم دوباره مشغولش شده ( هر چند که می دونم بی مورده ) .

اما یک دو روز مونده به ترخیص اون برگه استراحت پزشکی رو از پرونده میکشم بیرون .

خواهش میکنم
نه اصلا نگران نباش تراشه فقط جهت جلوگیری از جعل کارت هست و اطلاعات خاصی توش نیست
موفق باشید

TAPATALK

ittools
16-11-2013, 23:37
آقا شرمنده من زیاد سوال میپرسم :n02:
بعد از اومدن برگ سبز طرف باید اقدام کنه که مثلا تو کدوم ارگان بیوفته ؟ مثلا سپاه یا ارتش یا ناجا ؟ چیکار باید بکنه ؟ گرفتن معافیت پزشکی حین دوره آموزشی تو کدوم یکی آسون تره ؟ طرف معاف از رزم هم خورده

پ.ن : چقدر سربازی رفتن سخته ای کاش دو برادری سال آینده اجرا بشه :n28:

SNOW PATROL
16-11-2013, 23:52
بعد از اومدن برگ سبز طرف باید اقدام کنه که مثلا تو کدوم ارگان بیوفته ؟ مثلا سپاه یا ارتش یا ناجا ؟ چیکار باید بکنه ؟ گرفتن معافیت پزشکی حین دوره آموزشی تو کدوم یکی آسون تره ؟ طرف معاف از رزم هم خورده

شما اگر میخواید امریه یا پذیرش بگیرید با در دست داشتن برگ سبز میتونید به سازمان مربوطه مراجعه کنید و ببینید نیرو میخوان یا نه در غیر اینصورت لازم نیست کاری کنید صبر میکنید تا برگه سفید بیاد که داخلش ارگان و محل اموزشی نوشته شده گرفتن معافی هم ریطی به محل یا ارگان خدمتی ندارد و کاملا پروسه ای جدا دارد که در اختیار سازمان وظیفه عمومی ناجاست

سزبازی رفتن سخت نیست معافی گرفتن سخته برادر
TAPATALK

ittools
17-11-2013, 00:01
شما اگر میخواید امریه یا پذیرش بگیرید با در دست داشتن برگ سبز میتونید به سازمان مربوطه مراجعه کنید و ببینید نیرو میخوان یا نه در غیر اینصورت لازم نیست کاری کنید صبر میکنید تا برگه سفید بیاد که داخلش ارگان و محل اموزشی نوشته شده گرفتن معافی هم ریطی به محل یا ارگان خدمتی ندارد و کاملا پروسه ای جدا دارد که در اختیار سازمان وظیفه عمومی ناجاست

سزبازی رفتن سخت نیست معافی گرفتن سخته برادر
TAPATALK

آره خدایی معافی گرفتن عبور از هفت خان رستمه :n02: من خودم میخواستم سال آینده بعد از استراحت یک ساله برای معافی دیابت خون اقدام کنم با دیدن قضیه پسر عمو ــم پشیمون شدم :n09: برم بیوفتم پشت کوه بهتر از رفتن به اون کمیسیونه :n02:

ممنون عزیز :n12:

Mohammad King
17-11-2013, 00:07

سلام

با برگ سبز برو هر ارگانی که میخوای ببین میتونی پذیرش بگیری کدتو بزنن اونجا یا نه پارتی میخواد داری برو جلو

منم میخواستم معافی بگیرم این قدر پیچ پیچ توش بود نتونستم اصلن آخرشم رفتم خدمت

SNOW PATROL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست میگه معافی گرفتن خیلی از خدمت رفتن سخت تره مخصوصن الان که سرباز کم شده

ADRIEN
17-11-2013, 00:24
ما پسرها به جرم پسر به دنیا اومدن باید 2 سال بریم بیگاری حتی حق خروج از کشور رو هم نداریم ! برای خروج از کشور باید ضمانت بدیم انگار داریم از زندان مرخصی میگریم ! کجای این عدالته

همه جا اینجور نیست
تازه اینجا از بعضی جاها هم بهتره

MR.CART
17-11-2013, 06:18
کسی نمیگه چرا قانون سربازی اجباری که تو 90درصد کشورا حذف شده)کره جنوبی استثناست)( چرا تو ایران هنوز هست؟

SNOW PATROL
17-11-2013, 08:16
کسی نمیگه چرا قانون سربازی اجباری که تو 90درصد کشورا حذف شده)کره جنوبی استثناست)( چرا تو ایران هنوز هست؟

ما پسرها به جرم پسر به دنیا اومدن باید 2 سال بریم بیگاری حتی حق خروج از کشور رو هم نداریم ! برای خروج از کشور باید ضمانت بدیم انگار داریم از زندان مرخصی میگریم ! کجای این عدالته

همه جا اینجور نیست
تازه اینجا از بعضی جاها هم بهتره

دوستان عزیز ما اینجا در مورد چرایی خدمت سربازی بحث نمیکنیم و این مورد خارج از چارچوب فعالیت تاپیک است
لطفا رعایت کنید تا تاپیک از موضوع خارج نشود تشکر

TAPATALK

Bensonw3x
17-11-2013, 15:25

02-خبازخانه - 1هفته پادگان -1 هفته کامل خانه

MR.CART
17-11-2013, 15:33
وجود سربازی باید یه دلیل و منطقی داشته باشه مثلا کره جنوبی چون کره شمالی تهدیدش میکنه همه باید برن اجباری ولی ایران؟

WANG
17-11-2013, 18:18
دوستان شناسنامه حتما باید عکس دار باشه واسه کارای سربازی ؟
تعویض شناسنامه طول میکشه منم کمتر از 3 ماه وقت دارم ...غیبت میخورم :n30:

ali_ranger22
17-11-2013, 19:01
دوستان برای گرفتن کسری خدمت، کارت پایان خدمت پدر حتما باید ازین هوشمندا باشه؟؟

ittools
17-11-2013, 22:28
امروز پسر عمو ـی منو تو بیمارستان بستری کردن ( بخش پوست ) دکتره میگفت از استرس زیاد بیماریش به شدت عود کرده و کل بدنش رو گرفته حتی گفت یه ماه باید بستری بشه ! ولی این ..... فقط معاف از رزمش کردن :n23:خدا جای حق نشسته ایشالله حق این دکتر نماها رو بزاره کف دستشون تا اینطوری جوون مریض مردم رو با زور به سربازی اعزام نکنن :n15:

شرمنده مدیران عزیز بابت پست های بی ربطی که میدم ولی خدایی اینو نمیگفتم تو دلم می موند باد میکرد :n03:

پ.ن : دوستان بستری شدن میتونه موجب معاف شدنش بشه ؟

Re zA
17-11-2013, 22:57
امروز پسر عمو ـی منو تو بیمارستان بستری کردن ( بخش پوست ) دکتره میگفت از استرس زیاد بیماریش به شدت عود کرده و کل بدنش رو گرفته حتی گفت یه ماه باید بستری بشه ! ولی این ..... فقط معاف از رزمش کردن :n23:خدا جای حق نشسته ایشالله حق این دکتر نماها رو بزاره کف دستشون تا اینطوری جوون مریض مردم رو با زور به سربازی اعزام نکنن :n15:

شرمنده مدیران عزیز بابت پست های بی ربطی که میدم ولی خدایی اینو نمیگفتم تو دلم می موند باد میکرد :n03:

پ.ن : دوستان بستری شدن میتونه موجب معاف شدنش بشه ؟

ببین دوست عزیز اینقدر حرص الکی نخور اگه معاف نمیشه به جای این حرفا سعی کن آرومش کنی که اینقدر حرص نخوره

بعضی ها یه جوری میگن سربازی که انگار هر روز قرار صبح تا شب شلاق بزنن !!!

درسته جاهای فوق العاده بدی وجود داره که دوران سربازی آدم و خیلی اذیت میکنن ولی اکثر جاها کار دفتری باید انجام بده مخصوصا با این بیماری های که داره میتونی مجبورشون کنی که حتما باید نزدیک یه بیمارستان مجهز باشه تا اتفاق بدی نیوفته واسش در حالت اورژانس

کلا به جای غصه خوردن سعی کن بهش آرامش بدی صبح میره کار اداری انجام بده ظهرم برمیگرده اگه هم تونست حتما معاف از نگهبانی بگیره که خیلی کمکش میکنه

saeid127
17-11-2013, 23:01
سلام دوستان.

مثل اینکه خیلی ها در مورد معافیت پزشکی سوال دارن. میخواستم ببینم منبع معتبر خاصی هست که بیماری هایی که معافیت بهشون تعلق میگیره رو توش نوشته باشه؟ از یکی شنیدم دفترچه داره! درسته؟

abolfazl165
18-11-2013, 00:54
سلام بچه هایه سوال برام پیش اومده ، اگه کسی اطلاعاتی داره بگه که همه استفاده کنیم.
میدونید سرباز قرآن چجوری هست؟؟؟؟
به ما گفتن که قانون جدیده، بعد از آموزشی سربازهایی که بخوان و تو تستش قبول بشن یه ماه میبرن قم برای تعلیم و بعد از اون تو هر مرکزی که خواستن میتونن قرآن درس بدن ( یعنی به جای خدمت) مثلا تو پادگان ها یا مراکز بسیج...
کسی بیشتر از این اطلاعی داره؟؟! اثن به نظرتون ارزش داره این مسیر رو انتخاب کنیم؟! ممنون

abolfazl165
18-11-2013, 08:56
سلام دوستان.

مثل اینکه خیلی ها در مورد معافیت پزشکی سوال دارن. میخواستم ببینم منبع معتبر خاصی هست که بیماری هایی که معافیت بهشون تعلق میگیره رو توش نوشته باشه؟ از یکی شنیدم دفترچه داره! درسته؟

نمیدونم دفترچه داره یا نه، ولی فکر کنم این آدرس بهت کمک کنه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وزارت بهداشت و درمان که تمامی بیماری های مربوط به معافیت پزشکی رو نوشته

SaMaN P30WORLD
18-11-2013, 16:01
دوستان قوانین مربوط به جابجایی دوسرباز در ارتش چیه ؟ یعنی من برم جای یه نفر ، نفر دیگه بیاد جای من

mhei
18-11-2013, 16:09

بسيج پايگاه بودم.پرونده هم وجود داره اونم كاغذي!.بستگي داره طرفات كي باشن و تو كي باشي ، بخوان كسري بهت بدن يا نه ،ازت خوششون بياد يا نه.قيافت براشون اشنا باشه يا نه؟كسي تو رو سفارش كرده باشه يا نه،عضو گردان هاي بسيج باشي يا نه، تو دوره تخصصي آموزش بسيج شركت كرده باشي يانه،بعد هم نهايتا كسري رو بايد سپاه استان تاييد كنه.اينا سر جمع نشون مي ده كه تو چقدر بسيجي بودي.

MR.CART
18-11-2013, 17:52
وجود سربازی باید یه دلیل و منطقی داشته باشه مثلا کره جنوبی چون کره شمالی تهدیدش میکنه همه باید برن اجباری ولی ایران؟خداییش چرا کسی جواب نمیده؟یا شاید جواب نداره؟

SNOW PATROL
18-11-2013, 18:03
خداییش چرا کسی جواب نمیده؟یا شاید جواب نداره؟

عزیز جان طوری صحبت میکنید که انگار مسئول اجرای قوانین سربازی در این کشور کاربران انجمن هستند!!!
شما سوالی دارید برید از خودشون بپرسید
همین طور که از عنوان تاپیک مشخص است این موضوع صرفا درباره مشاوره خدمت سربازی ـــست و نه بحث در مورد چرایی خدمت سربازی .... اینم یه قانونه مثل قانون های دیگه اگر اعتراضی دارید با قانون گذار در میان بگذارید

MR.CART
19-11-2013, 00:47
یعنی سربازی میریم بی هیچ دلیلی؟

Mohammad King
19-11-2013, 01:08
یعنی سربازی میریم بی هیچ دلیلی؟
شما یه کاری کن
شما تو گوگل سرچ کن برای چی سربازی میریم؟

hkali1
19-11-2013, 09:03
سلام بچه هایه سوال برام پیش اومده ، اگه کسی اطلاعاتی داره بگه که همه استفاده کنیم.
به ما گفتن که قانون جدیده، بعد از آموزشی سربازهایی که بخوان و تو تستش قبول بشن یه ماه میبرن قم برای تعلیم و بعد از اون تو هر مرکزی که خواستن میتونن قرآن درس بدن ( یعنی به جای خدمت) مثلا تو پادگان ها یا مراکز بسیج...
کسی بیشتر از این اطلاعی داره؟؟! اثن به نظرتون ارزش داره این مسیر رو انتخاب کنیم؟! ممنون

اگر اشنایی ندارین برای کار های دفتری یا اینکه مطمئن نیستی شهر خودت خدمت میکنی گزینه خوبی هست از طرفی هم باید به تدریس قران علاقه داشته باشی

howhow
20-11-2013, 00:35
لطفا جواب بدید و راهنمایی کنید چون میخوام پاشم برم یه شهر دیگه دنبال کاراش

میخوام برم یگان خدمتی پدرم برای کسری مربوط به جبهه سوالام اینه :
1- بابام کارت پایان خدمتش هوشمند نیست مشکلیه؟اصلا باید هوشمند باشه؟
2-چ مدارکی بااید با خودمون ببریم؟(کارت ایثارگری و اینا که میگن نداره بابام:n27:)

a.toraby
20-11-2013, 01:59
دوستان من ساکن تهران هستم. یک دی تاریخ اعزام من هست. میخواستم بدونم احتمالا آموزشی کجا میفتم؟ مدرک تحصیلیم فوق لیسانس کامپیوتر هست. آیا تاثیری در تعیین محل خدمت داره؟ تشکر

farzad02
20-11-2013, 13:43
دوستان من ساکن تهران هستم. یک دی تاریخ اعزام من هست. میخواستم بدونم احتمالا آموزشی کجا میفتم؟ مدرک تحصیلیم فوق لیسانس کامپیوتر هست. آیا تاثیری در تعیین محل خدمت داره؟ تشکر
نمیشه با قطعیت گفت. ممکنه یه نیروی نظامی درخواست سرباز بیشتری برای بعضی ماهها داشته باشه و یک نیرو در ماههای دیگه. افراد معمولی اصولا خبر ندارن
ولی به ترتیب احتمالی ارتش-ناجا-سپاه

اینکه تقسیم نیرو بر اساس مدرک باشه بعید می دونم. ولی بعد از آموزشی ممکنه بر اساس مدرک و تخصص شما رو تقسیم کنن به محل خدمت

ittools
20-11-2013, 13:56
یه تجربه ای رو بگم شاید دیگر دوستان هم بتونن ازش استفاده کنن :

امروز سر همون قضیه معافیت پزشکی پسر عمو ــم همراه عمو ــم رفتیم ملاقات عمومی فرمانده کل نیروی انتظامی که تو ساختمون 197 برگزار شده بود اونجا پرونده پذیرش بیمارستان و کلی نظر پزشک رو بهش دادیم دستور داد تا 10 روز به اعتراض رای کمیسیون پزشکی رسیدگی و و پرونده در شورای عالی با سرعت تشکیل بشه
خیلی جالب بود وقتی نامه سردار رو بردیم نظام وظیفه اونی که میگفت نوبت شورای عالی حدودا بهمن ماه میرسه خودش رو گم کرده بود :n10: و برای هفته بعد وقت شورای عالی داد
اینم بگم موعد اعزامش رو زده بودن برای تاریخ 92/9/19 یعنی اولین اعزام !

یه ضرب المثلی هست که میگه : ارباب می بخشه ولی نوکر نه

Mohammad King
20-11-2013, 20:15

2-چ مدارکی بااید با خودمون ببریم؟(کارت ایثارگری و اینا که میگن نداره بابام:n27:)
سلام

خیر ربطی نداره کارت پایان خدمت قدیمی باشه...

شما اول برو اداره کل پستتون بگو مدارک لازم برای دریافت کارت ایثارگری میخواستم یه فرم هست میدن پر میکنی ...

بعد همراه با مدارک لازم و فرم مربوطه پست میکنید محل یگان خدمتی پدرت...

فکر کنم 2ماه بعد کارت میاد...

برای دریافت کسری باید با پدرتون تشریف ببرین محل یگان خدمتی پدرتون با در دست داشتن برگ سبز (برگه آماده به خدمت) ...

پس زمانی میتونی کسری بگیری یا اون برگ سبزو داشته باشی یا یه نامه گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی خودت

Re zA
20-11-2013, 22:46
یه تجربه ای رو بگم شاید دیگر دوستان هم بتونن ازش استفاده کنن :

امروز سر همون قضیه معافیت پزشکی پسر عمو ــم همراه عمو ــم رفتیم ملاقات عمومی فرمانده کل نیروی انتظامی که تو ساختمون 197 برگزار شده بود اونجا پرونده پذیرش بیمارستان و کلی نظر پزشک رو بهش دادیم دستور داد تا 10 روز به اعتراض رای کمیسیون پزشکی رسیدگی و و پرونده در شورای عالی با سرعت تشکیل بشه
خیلی جالب بود وقتی نامه سردار رو بردیم نظام وظیفه اونی که میگفت نوبت شورای عالی حدودا بهمن ماه میرسه خودش رو گم کرده بود :n10: و برای هفته بعد وقت شورای عالی داد
اینم بگم موعد اعزامش رو زده بودن برای تاریخ 92/9/19 یعنی اولین اعزام !

یه ضرب المثلی هست که میگه : ارباب می بخشه ولی نوکر نه

خوب به سلامتی گفتم دیگه یکی از تنها مزیت های سربازی اینه که همیشه مقام های بالاتری وجود داره که میتونی بهشون اعتراض کنی و خوبیش اینه که مقام های پایین تر عین سگ میترسن ازشون :n02:

فقط یکمی وقت و حال و حوصله و پیگیری میخواد

a.toraby
21-11-2013, 00:22
دوستان عزیز. من یک جا درخواست امریه داده بودم که لطف کردن و رد نمودند. حالا یک ماه بیشتر وقت ندارم. به نظرتون تو این یک ماه میتونم دوباره جایی برای امریه اقدام کنم؟ اگر تاریخ اعزام رو بندازم برای اسفند ماه چطور؟

fereydon
21-11-2013, 00:31
به نظر من تلاشتو ادامه بده که بعد پشیمون نشی
یه چیزی مطمئن باش بهترین زمان اعزام اسفند ماه هست...

dbb426
21-11-2013, 10:42
دوستان عزیز. من یک جا درخواست امریه داده بودم که لطف کردن و رد نمودند. حالا یک ماه بیشتر وقت ندارم. به نظرتون تو این یک ماه میتونم دوباره جایی برای امریه اقدام کنم؟ اگر تاریخ اعزام رو بندازم برای اسفند ماه چطور؟

ببین ادارات یا سازمان ها باید حداقل دو ماه قبل اعزام مدارک اینایی که میخوان امریه بگیرن رو بفرستن نظام وظیفه.
یک ماه هم دوران پذیرش توی اون سازمان هم طول میکشه(از قبیل گزینش و تحقیقات و ....) .یعنی حداقل باید 3ماه قبل اعزامت اقدام کنی

البته اینا تجربه هایی هست که من خودم توی امریه شدن بدست اوردم و شاید جاهای دیگه اینطوری نباشه .بازم از بقیه یه سوال بکن
من خودم اواسط برج 6 همه کارای امریم رو انجام دادم و هنوز منتظرم . الان منتظرم که ببینم جواب امریم واسه برج 10 چی میشه.الان من سازمان موافقت کرده و منتظر جواب نظام وظیفه ام:n27:

hkali1
21-11-2013, 12:33
سلام

یه سوال دارم دوست من پاسبخش دیشب موقع امتحان اسلحه گلنگدن رو کشیده و تیراندازی کرده البته فشنگ گازی بوده

بچه های پایه بالا میگن فقط هزینه فشنگ گرفته میشه و تعهد.

خودش از این میترسه دادسرایی بشه

اگر تجربه ای در این زمینه دارید بگید باید چه کار کنه.

LoveLIfe
21-11-2013, 14:04
سلام

یه سوال دارم دوست من پاسبخش دیشب موقع امتحان اسلحه گلنگدن رو کشیده و تیراندازی کرده البته فشنگ گازی بوده

دلیلش چی بوده ؟
بستگی داره به رفتارش ، خودشو بزنه به بدبختی و مظلومیت و مشکلات خانوادگی و ....
کلا هرچی گفتن بگه چشم ولی حرف خودشو با بدبختی بزنه

howhow
21-11-2013, 14:47
سلام

برای دریافت کسری باید با پدرتون تشریف ببرین محل یگان خدمتی پدرتون با در دست داشتن برگ سبز (برگه آماده به خدمت) ...

پس زمانی میتونی کسری بگیری یا اون برگ سبزو داشته باشی یا یه نامه گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی خودت

مرسی عزیز
تو یگان خدمتی کارمون طول میکشه؟یایه روزس؟

pouyan_rz
21-11-2013, 15:10

دوست عزیز من در جایی خدمت میکنم که کار کسری خدمت و ایثارگری باهمه این مدارک کسری خدمت: 1- برگه اعزام و گواهی اشتغال به خدمت- 2- مشمول متولد 72 و قبل از آن باشد-3- اضافه خدمت سنواتی یا ثبت در سیستم ناجا نداشته باشید-4-کپی از کارت ملی پدر و پسر -5 کپی شناسنامه از تمام صفحات پدر و پسر- 6- کپی از کارت پایان خدمت و گرفتن سابقه خدمتی از یگان خدمت پدر- 7-دو قطعه عکس از پسر

rezasystem
21-11-2013, 15:20
دوست عزیز من در جایی خدمت میکنم که کار کسری خدمت و ایثارگری باهمه این مدارک کسری خدمت: 1- برگه اعزام و گواهی اشتغال به خدمت- 2- مشمول متولد 72 و قبل از آن باشد-3- اضافه خدمت سنواتی یا ثبت در سیستم ناجا نداشته باشید-4-کپی از کارت ملی پدر و پسر -5 کپی شناسنامه از تمام صفحات پدر و پسر- 6- کپی از کارت پایان خدمت و گرفتن سابقه خدمتی از یگان خدمت پدر- 7-دو قطعه عکس از پسر

سلام و با تشکر و یک سوال
آیا حضور پدر برای گرفتن نامه کسری الزامی هست؟ یعنی فرزند میتونه خودش با مدارک به محل خدمت پدر مراجعه و بدون ایشان نامه کسر خدمت را تحویل بگیرد؟
ممنونم

Mohammad King
21-11-2013, 15:23
مرسی عزیز
تو یگان خدمتی کارمون طول میکشه؟یایه روزس؟

1روزه انجام میشه

pouyan_rz
21-11-2013, 15:39
سلام و با تشکر و یک سوال
آیا حضور پدر برای گرفتن نامه کسری الزامی هست؟ یعنی فرزند میتونه خودش با مدارک به محل خدمت پدر مراجعه و بدون ایشان نامه کسر خدمت را تحویل بگیرد؟
ممنونم
مشکلی نداره ولی اگه پدر باشه بهتره یه جاهایی که کار گیر میکنه بهتره...ولی در کل اگه اون شرایطی رو که گفتم داری و مدارک هم کامل ببری 100٪ کارت انجام میشه سعی کن زود اونجا برسی...محل خدمت پدر کجا بوده؟

rezasystem
21-11-2013, 16:18
مشکلی نداره ولی اگه پدر باشه بهتره یه جاهایی که کار گیر میکنه بهتره...ولی در کل اگه اون شرایطی رو که گفتم داری و مدارک هم کامل ببری 100٪ کارت انجام میشه سعی کن زود اونجا برسی...محل خدمت پدر کجا بوده؟

کردستان، ولی برای گرفتن کارت ایثار پدر گفتن پرونده جبهه به تهران منتقل شده که از طریق مکاتبه به تهران کارت رو گرفتیم. برای همین فکر میکنم باید بریم تهران واسه گرفتن نامه کسری.

howhow
21-11-2013, 17:11
1- برگه اعزام و گواهی اشتغال به خدمت-

خوب من که نرفتم هنوز خدمت فقز برگ اعزام دارم،کافی نیست؟

VAHID
21-11-2013, 17:40
سلام

برای یکی از دوستان بنده به خاطر بی دقتی

24 ساعت بازداشت و اضافه خدمت

البته بستگی به افسر نگهبان داره که چه جوری گزارش داده باشه.

mercedeh1
21-11-2013, 17:45
سلام حکم نگه داشتن لب تاب تو ماشین وتو پارکینگ پادگان چیه؟
محل خدمت عقیدتی سیاسی تهرانه از بد شانسی تو گشت لب تابو پیدا کردن .جریمش چیه؟راهی داره؟:n03:

fereydon
21-11-2013, 17:49
سلام

مطمئنا دادسرا نمیره مگه کشکیه
یادم میاد یکبار یکی از سربازا موقع تحویل اسلحه به پست بعدی، میاد گلنگدن میکشه که اصلا فکر نمیکرد پر باشه که تیر از بغل سر دوستمون رد میشه که خدا رحمش میکنه که...:n04:که بعد چون فرماندمون اون نزدیک بود بازداشتش میکنه
احتمالا بازداشتی رو شاخشه:n28:البته اینا همه به اخلاق فرمانده و افسر نگهبان ربط داره که چقدر بازداشت بشه یا....

fereydon
21-11-2013, 17:58
سلام حکم نگه داشتن لب تاب تو ماشین وتو پارکینگ پادگان چیه؟
محل خدمت عقیدتی سیاسی تهرانه از بد شانسی تو گشت لب تابو پیدا کردن .جریمش چیه؟راهی داره؟:n03:
حتما داخل لب تابو بررسی میکنن اگه عکسی چیزی نداشته باشه ممکنه تو جریمه اش تخفیف میدن
احتمال زیاد ،باید بره حفاظت اطلاعات جواب بده، کمترین مجازات همون بازداشته
بهترین کاری که میتونه سربازه کنه اینه که بره با رئیس عقیدتی صحبت کنه شاید بتونه کمکش کنه شاید یه راه حلی پیدا شد:n10:

mercedeh1
21-11-2013, 18:07
حتما داخل لب تابو بررسی میکنن اگه عکسی چیزی نداشته باشه ممکنه تو جریمه اش تخفیف میدن
بهترین کاری که میتونه سربازه کنه اینه که بره با رئیس عقیدتی صحبت کنه شاید بتونه کمکش کنه شاید یه راه حلی پیدا شد:n10:

مرسیی جواب دادین.بازداشت یعنی چی؟تو همون عقیدتی سیاسی یا چای دیگه؟
به مظلومیت زدن فایده داره ؟:n27::n28::n30:

mercedeh1
21-11-2013, 18:09

دادگاهیم میشه؟پرونده سازی واینا؟:n03:

fereydon
21-11-2013, 18:57
مرسیی جواب دادین.بازداشت یعنی چی؟تو همون عقیدتی سیاسی یا چای دیگه؟
به مظلومیت زدن فایده داره ؟:n27::n28::n30:
داخل مرکز فرماندهی بازداشتگاه هست دیگه:n23:
به دلیل عقل به مظلومیت زدن بهتره تا راست راست جلوشون وایستی

دادگاهیم میشه؟پرونده سازی واینا؟:n03:
به خیلی چیزا بستگی داره یکیشون همون محتویات داخل لبتابه،اگه بار اولش باشه ممکنه فقط به بازداشت اکتفا بشه

mercedeh1
21-11-2013, 19:30
خب من نمیدونستم عصبانی شدیدها :n13:
مرسی ج دادید.
انشالا به خیر بگذره

Life24
22-11-2013, 21:35
سلام
پدر نزدیک 60 سال هست و تک پسر هستم اما معاف نیستم
ایا امکان یا تبصره و قانونی نیست که حداقل اطراف شهرمون بندازنم؟
هیچ رحمی در کار نیست؟

SNOW PATROL
22-11-2013, 22:50
سلام
هیچ رحمی در کار نیست؟

قبلا ها چنین قانونی بود اما نمیدونم هنوز باشه یا نه در هر صورت در اموزشی راهنمایتون میکنند

Life24
22-11-2013, 22:52
قبلا ها چنین قانونی بود اما نمیدونم هنوز باشه یا نه در هر صورت در اموزشی راهنمایتون میکنند

من نمیدونم آخه چه کاری هست من رو میبرند اون سر ایران و اون طرف رو از اون سر ایران میارن این ور

mani_2004_2006
22-11-2013, 22:53
سلام
دوستان واسه گرفتن کسری کارت ایثار پدر ، در حین خدمت باید اقدام کرد یا الان هم میشه کسری رو ثبت کرد ؟
من رفتم نظام وظیفه شهرمون گفتش که باید در حین خدمت اقدام کنی . نمیشه الان ثبتش کرد ؟

abolfazl165
22-11-2013, 23:16
سلام
هیچ رحمی در کار نیست؟

هیچ رحمی در کار نیست! البته خودشون میگن بیشتر بچه ها تو شهر خودشون میفتن....
داداش قربانی زیاد داده :n30:

Life24
22-11-2013, 23:29
هیچ رحمی در کار نیست! البته خودشون میگن بیشتر بچه ها تو شهر خودشون میفتن....
داداش قربانی زیاد داده :n30:

البته خودشون میگن بیشتر بچه ها تو شهر خودشون میفتن....
این منظور تک پسر ها یا همه سرباز ها بود؟

gooride
22-11-2013, 23:54
این منظور تک پسر ها یا همه سرباز ها بود؟

مگه شما تک پسر نیستی؟ شما جزو شرایط دارهایی هستی که شهر خودشون میوفتن. پس مشکلی نیست. آموزشی ممکنه هرجایی بیوفتی بعد تو آموزشی مدارک تک فرزندیت رو میدی یحتمل(!) میوفتی شهر خودت یا حداقل شهر نزدیک.

mf.designing
23-11-2013, 00:24
سلام به دوستان
منم یه سری سوال داشتم.
منم منتظر اعزام هستم. چون همه کارام رو بدون پرس و جو انجام دادم یه جاهائیش برام ایهام داره !:دی

من برا مراحل خدمت اول رفتم دانشگاه و یه معرفی فارغ التحصیلی تو پاکت گرفتم (که اونجا بم گفتن که برگ سبز بیار مدرکت رو بگیر!) و بردم پلیس +10 . دفترچه رو پر کردم و مراحل معاینه و واکسن هارو طی کردم و دادم به پلیس +10. اونجام 2 تا برگه امضا کردم و طرف گفت که تمام و فردا بیا تاریخ اعزام بگیر ! اون برگرم گرفتم و تاریخ زده شده اول اسفند. حالا سوالام اینان :

- برگه سبز و آبی که میگن چیه و کی به دستم میرسه اصولا ؟!
- مدرک تحصیلی رو باید برا خدمت بگیرم یا اون فقط واسه خودمه ؟!
- خود دفترچه ای گه پر کردیم هیج جا تحویل نمیشه ؟!
- نحوه اعزام چطوریه ؟! یعنی مثلا همه اعزامی های تاریخ مشخص رو میگن بیا فلان جا و خودشون اعزام میکنن ؟!
- متاهل هستم ، اوضاع من چطوری خواهد بود + حقوق چطور ؟!
- پذیرش سپاه میتونم بگیرم ! این کارو بکنم یا نه ؟! محاسن و معایبش چیه ؟!
- برا اعزام چه چیزهائی حتما باید همراهمون باشه ؟! مسائلی مثل کیف و لباس و ... برای روز اول اعزام با کیه ؟!
و هر توضیح لازم دیگه برا من :دی

مرسی

SNOW PATROL
23-11-2013, 00:47
سلام به دوستان
منم یه سری سوال داشتم.
منم منتظر اعزام هستم. چون همه کارام رو بدون پرس و جو انجام دادم یه جاهائیش برام ایهام داره !:دی

من برا مراحل خدمت اول رفتم دانشگاه و یه معرفی فارغ التحصیلی تو پاکت گرفتم (که اونجا بم گفتن که برگ سبز بیار مدرکت رو بگیر!) و بردم پلیس +10 . دفترچه رو پر کردم و مراحل معاینه و واکسن هارو طی کردم و دادم به پلیس +10. اونجام 2 تا برگه امضا کردم و طرف گفت که تمام و فردا بیا تاریخ اعزام بگیر ! اون برگرم گرفتم و تاریخ زده شده اول اسفند. حالا سوالام اینان :

- برگه سبز و آبی که میگن چیه و کی به دستم میرسه اصولا ؟!
- مدرک تحصیلی رو باید برا خدمت بگیرم یا اون فقط واسه خودمه ؟!
- خود دفترچه ای گه پر کردیم هیج جا تحویل نمیشه ؟!
- نحوه اعزام چطوریه ؟! یعنی مثلا همه اعزامی های تاریخ مشخص رو میگن بیا فلان جا و خودشون اعزام میکنن ؟!
- متاهل هستم ، اوضاع من چطوری خواهد بود + حقوق چطور ؟!
- پذیرش سپاه میتونم بگیرم ! این کارو بکنم یا نه ؟! محاسن و معایبش چیه ؟!
- برا اعزام چه چیزهائی حتما باید همراهمون باشه ؟! مسائلی مثل کیف و لباس و ... برای روز اول اعزام با کیه ؟!

مرسی

برگ سبز رو میتونید همین العان از +10 بگیرید فقط داخلش تاریخ اعزام زده برگ سفید دو هفته قبل از اعزام میاد داخلش محل اعزام و ارگان خدمتی نوشته شده .
مدرک تحصیلی برای خدمت نیاز نیست همپن تاییدیه که دادین کافیه
دفترچه هم خیر جایی ازتون نمیگیرن من هنوز دارمش
بله همین طوری که گفتین اعزام میشید
بدلیل متاهلی در نزدیک محل سکونت خدمت میکنید حقوق هم مشخص نمیشه شاید نزدیک 80 تومن
سپاه هم پذیرش بگیرید خوبه
وسایل مورد نیاز پست اول نوشته شده

TAPATALK

a.toraby
23-11-2013, 10:54
به نظر من تلاشتو ادامه بده که بعد پشیمون نشی
یه چیزی مطمئن باش بهترین زمان اعزام اسفند ماه هست...
ممنون از راهنماییتون. فقط یه سوالی. میشه بگید از چه نظر اعزام اسفندماه بهترین زمان هست؟
a.toraby
23-11-2013, 10:58
ببین ادارات یا سازمان ها باید حداقل دو ماه قبل اعزام مدارک اینایی که میخوان امریه بگیرن رو بفرستن نظام وظیفه.
یک ماه هم دوران پذیرش توی اون سازمان هم طول میکشه(از قبیل گزینش و تحقیقات و ....) .یعنی حداقل باید 3ماه قبل اعزامت اقدام کنی

البته اینا تجربه هایی هست که من خودم توی امریه شدن بدست اوردم و شاید جاهای دیگه اینطوری نباشه .بازم از بقیه یه سوال بکن
من خودم اواسط برج 6 همه کارای امریم رو انجام دادم و هنوز منتظرم . الان منتظرم که ببینم جواب امریم واسه برج 10 چی میشه.الان من سازمان موافقت کرده و منتظر جواب نظام وظیفه ام:n27:

ممنون از راهنمایی شما. امیدوارم با امریه تون موافقت بشه. حالا اگر شما جای من بودی. برای اقدام دوباره امریه سربازیت رو می انداختی عقب؟ می خوام بدونم ارزش داره آدم دو ماه خودشو الاف این قضیه کنه به نظر شما؟

dbb426
23-11-2013, 11:06
ممنون از راهنمایی شما. امیدوارم با امریه تون موافقت بشه. حالا اگر شما جای من بودی. برای اقدام دوباره امریه سربازیت رو می انداختی عقب؟ می خوام بدونم ارزش داره آدم دو ماه خودشو الاف این قضیه کنه به نظر شما؟

نمی دونم .این موضوع بستگی به شرایط خودت داره . مثلا من اگه امریه نشم کارم رو از دست می دم .یعنی حقوقی 1500 رو از دست میدم و بعد سربازی باید مجددا دنبالش باشم .خوب با این شرایط من هر کاری میکنم تا امریه بشم
من خودم واسه برج 8 سپاه نیشابور پذیرش گرفته بودم .ولی وقتی قضیه امریه شانسی اتفاق افتاد تمدید کردم و سپردم به تقدیر ببینم چی میشه.
ولی رییس اداره یک چیزی به من گفت :اینکه دو ماه دیرتر برم سربازی خیلی بهتر از اینکه توی یه شهر غریب و دور خدمت کنم.گفت شانستو امتحان کن
من نمی خوام اشتباه راهنماییت کنم.بازم با چند نفر از نزدیکات مشورت کن بعد تصمیم بگیر.اگرم تصمیم به تمدید گرفتی سریع اقدام کن چون واسه امریه دیر نشه
بازم در مورد امریه هر سوالی داشتی در خدمتم

a.toraby
23-11-2013, 11:22
نمی دونم .این موضوع بستگی به شرایط خودت داره . مثلا من اگه امریه نشم کارم رو از دست می دم .یعنی حقوقی 1500 رو از دست میدم و بعد سربازی باید مجددا دنبالش باشم .خوب با این شرایط من هر کاری میکنم تا امریه بشم
من خودم واسه برج 8 سپاه نیشابور پذیرش گرفته بودم .ولی وقتی قضیه امریه شانسی اتفاق افتاد تمدید کردم و سپردم به تقدیر ببینم چی میشه.
ولی رییس اداره یک چیزی به من گفت :اینکه دو ماه دیرتر برم سربازی خیلی بهتر از اینکه توی یه شهر غریب و دور خدمت کنم.گفت شانستو امتحان کن
من نمی خوام اشتباه راهنماییت کنم.بازم با چند نفر از نزدیکات مشورت کن بعد تصمیم بگیر.اگرم تصمیم به تمدید گرفتی سریع اقدام کن چون واسه امریه دیر نشه
بازم در مورد امریه هر سوالی داشتی در خدمتم
ممنون از راهنماییت. من هم تقریبا مثل شما هستم. الان ۳۰ سالمه و ۷ ساله که مشغول کار هستم و خیلی برام زور داره که تو این شرایط کار و زندگی رو تعطیل نم برم سربازی. امریه هم اقدام کرده بودم. انفورماتیک دانشگاه تهران. بهم قول مساعد داده بودند اما کارگزینی رد شدم. توی مصاحبه هم فقط ازم پرسیدن پدر و مادرت چه کاره هستند و چند برادر هستید!!! نمیدونم معیار گزینش چی بوده که من رد شدم. حالا رئیس انفرماتیک میگه برای اسفند دوباره اقدام میکنیم. ولی این دفعه گفت قول نمیدم بهت!! نیم دونم چکار کنم والله

a.toraby
23-11-2013, 11:25
برای سپاه چطوری پذیرش گرفتید؟ با توجه به اینکه در صورت تمدید سه ماه زمان دارم میشه راهنمایی کنید من چه اقداماتی برای پذیرش سپاه باید انجام بدم؟؟
راستی وقتی خواستید تمدید نید به راحتی پذیرفته شد؟ پلیس +۱۰ رفتید؟

dbb426
23-11-2013, 15:18
برای سپاه چطوری پذیرش گرفتید؟ با توجه به اینکه در صورت تمدید سه ماه زمان دارم میشه راهنمایی کنید من چه اقداماتی برای پذیرش سپاه باید انجام بدم؟؟
راستی وقتی خواستید تمدید نید به راحتی پذیرفته شد؟ پلیس +۱۰ رفتید؟

راستیتش من چندین ساله جزء شورای پایگاه بسیج هستم واسه همین تونستم واسه سپاه نیشابور پذیرش بگیرم.یعنی با همه این تفاسیر واسه شهر خودم نتونستم بگیرم.
اگه پارتی و یا بسیجی نداری فکر نکنم بتونی پذیرش بگیری.یکی از دوستان تو همین فروم کامل توضیح داده چطوری پذیرش سپاه بگیری
راستش آره به راحتی تمدید کردم.رفتم +10 و درخواست دادم.دلیلشم زدم مشکلات شخصی.روز بعدش واسم sms اومد که با تمدید موافقت شده.هر چی زودتر بری احتمال تایید شدنش بیشتره

Ghasem.M
23-11-2013, 18:41
امروز کارت موقت ۸ ماه رو گرفتم!‌:n02: درجا رفتم ازش ۴ تا کپی گرفتم بعدشم پرسش کردم!‌ :n02: انشالله همه خدمتشون به خوبی و خوشی تموم شه این تیکه کاغذ رو بگرند! :n02:

Mohammad King
23-11-2013, 19:32
امروز کارت موقت ۸ ماه رو گرفتم!‌:n02: درجا رفتم ازش ۴ تا کپی گرفتم بعدشم پرسش کردم!‌ :n02: انشالله همه خدمتشون به خوبی و خوشی تموم شه این تیکه کاغذ رو بگرند! :n02:

کارت موقت چیه؟
یعنی فقط 8 ماه اعتبار داره؟

Ghasem.M
23-11-2013, 21:05
کارت موقت چیه؟
یعنی فقط 8 ماه اعتبار داره؟

تا زمانی که کارت مثلا هوشمند بیاد این کارت اعتبار داره. :n02: معمولا ۲-۳ ماه میکشه تا کارت اصلی بیاد. :n23:

Soroush-S
24-11-2013, 22:00
من اول دی اعزام بودم که تمدید کردم و الان اول اسفند اعزامم. بنظرتون با کارشناسی فناوری اطلاعات کجا میفتم؟ چنددرصد احتمال داره که ناجا بیفتم؟؟

Mohammad King
24-11-2013, 22:07
من اول دی اعزام بودم که تمدید کردم و الان اول اسفند اعزامم. بنظرتون با کارشناسی فناوری اطلاعات کجا میفتم؟ چنددرصد احتمال داره که ناجا بیفتم؟؟

شما ارتش یا ناجا میفیتین

البته نمیشه بر اساس گرایش مدرک تحصیلی مشخص کرد کجا میفیتن باید دید اون موقع کدوم ارگان نیرو نیاز داره

Golbarg01
25-11-2013, 00:05
دوستان من باید مدرک دیپلم و کپیشو همراه با دفترچه ببرم دفاتر پلیس+10
الان حدودا 10 سالی از دوران دبیرستان من میگذره و هنوز مدرک دیپلم رو نگرفتم.
الان باید برم از دبیرستان بگیرم یا از اموزش و پرورش؟
مدرک پیش دانشگاهی رو چطور؟

Mohammad King
25-11-2013, 00:54
دوستان من باید مدرک دیپلم و کپیشو همراه با دفترچه ببرم دفاتر پلیس+10
الان حدودا 10 سالی از دوران دبیرستان من میگذره و هنوز مدرک دیپلم رو نگرفتم.
الان باید برم از دبیرستان بگیرم یا از اموزش و پرورش؟
مدرک پیش دانشگاهی رو چطور؟
باید از دبیرستان بگیرید شنیدم میگن در صورتی میدن که یا دانشجو باشید و با نشون دادن کارت دانشجویی میدن یا کارت معافیت از خدمت یا پایان خدمت داشته باشین

شما دفترچه اعزام به خدمت هم با خودت ببر بگو نیاز دارم شاید بزارن یه کپی ببری

Golbarg01
25-11-2013, 10:20
باید از دبیرستان بگیرید شنیدم میگن در صورتی میدن که یا دانشجو باشید و با نشون دادن کارت دانشجویی میدن یا کارت معافیت از خدمت یا پایان خدمت داشته باشین

شما دفترچه اعزام به خدمت هم با خودت ببر بگو نیاز دارم شاید بزارن یه کپی ببری

نظام وظیفه میگه باید اخرین مدرک تحصیلیت رو بیاری دبیرستان هم میگه باید کارت پایان خدمت بیاری؟
این تناقض تو قوانین نیست؟
البته من میخوام برای معافیت اقدام کنم نه اعزام.
اخه دوستم چند وقت پیش نه سربازی رفته بود نه دانشجو بود رفت دیپلمش رو گرفت.

djkeylan
25-11-2013, 23:35
ما یه چیز رو درست نفهمیدیم!
یه عده میگن با سابقه بسیج حداکثر 4 ماه کسری میدن . بعد اگه دوره تکمیلی هم رفته باشی حداکثر 6 ماه کسری میدن. این درسته؟
یعنی دوره تکمیلی رو نری حداکثر 4 ماه کسری میگیری؟

messier_hunter
26-11-2013, 01:09
سلام بر اساتید گرامی. از اینکه این تاپیک وجود داره و به سوالات پاسخ میدید واقعاً ممنونم. خدا خیرتون بده

آقایون من 3 سال پیش تقریباً 3 ماه خدمت رفتم (ارتش بودم) بعد به دلیل قبولی دانشگاه از خدمت ترخیص شدم. اخیراً متوجه شدم که واریکوسل حاد دارم (ای کاش زودتر می دونستم). الان که فارغ التحصیل شدم:
1- با وجود خدمت قبلی می تونم برای معافی اقدام کنم؟ اگر می تونم به چه صورت؟ (موقع پرکردن دفترچه از طریق نظام وظیفه یا اینکه اعزام شم به نیروی قبلی و از طریق ارتش؟)
2- اگر بخوام موقع فرستادن دفترچه درخواست معافیت پزشکی بدم این موضوع که خدمت قبلی دارم مشکل ایجاد نمی کنه؟
3- قضیه اینکه اگه درخواست معافی بدی و در حین انجام کارای اون موعد اعزامت بگذره چیه؟
4- کلاً مراحل اقدام برای معافیت پزشکی رو کجا میشه پیدا کرد؟

dbb426
26-11-2013, 11:29
یه عده میگن با سابقه بسیج حداکثر 4 ماه کسری میدن . بعد اگه دوره تکمیلی هم رفته باشی حداکثر 6 ماه کسری میدن. این درسته؟

نه این موضوع درست نیست .من خودم 1-2 هفته قبل کارای کسری بسیج یکی از دوستامو انجام دادم و 6ماه کسری بهش دادن(دوره تکمیلی نرفته بود)

Soroush-S
26-11-2013, 12:22
کلا مثل اینکه سالی 45 روز کسری میدن تا سقف 6 ماه(از طریق بسیج)

sn.912sajjad
26-11-2013, 13:12
با سلام

دو تا سوال دارم از اساتید:

1- واقعا منی که پدرم 4 ماه جبهه داره (زیر 6 ماه) هیچی کسری بهم تعلق نمیگیره؟ ینی هیچی؟ هیچ راهی نداره؟

2- هر سال بسیجی فعال چقدر کسری میدن بالاخره؟ میگن بررسی میشه و حداکثر 45 روز میدن ... چی رو بررسی میکنن؟ به کیا 45 روزو کامل میدن؟ ممکنه اصلا کسری ندن؟ حداقل واسه هر سال فعالی چقدر تو شاخشه؟

Mohammad King
26-11-2013, 20:48
با سلام

دو تا سوال دارم از اساتید:

1- واقعا منی که پدرم 4 ماه جبهه داره (زیر 6 ماه) هیچی کسری بهم تعلق نمیگیره؟ ینی هیچی؟ هیچ راهی نداره؟

2- هر سال بسیجی فعال چقدر کسری میدن بالاخره؟ میگن بررسی میشه و حداکثر 45 روز میدن ... چی رو بررسی میکنن؟ به کیا 45 روزو کامل میدن؟ ممکنه اصلا کسری ندن؟ حداقل واسه هر سال فعالی چقدر تو شاخشه؟

سلام

سوال 1:خیر تعلق نمیگیره

سوال2:شنیدم بسج فعال رو سالی 30 روز میدن حد اقلش 30 روز هست کمتر نیست

Mohammad King
26-11-2013, 20:56
سلام بر اساتید گرامی. از اینکه این تاپیک وجود داره و به سوالات پاسخ میدید واقعاً ممنونم. خدا خیرتون بده

آقایون من 3 سال پیش تقریباً 3 ماه خدمت رفتم (ارتش بودم) بعد به دلیل قبولی دانشگاه از خدمت ترخیص شدم. اخیراً متوجه شدم که واریکوسل حاد دارم (ای کاش زودتر می دونستم). الان که فارغ التحصیل شدم:
1- با وجود خدمت قبلی می تونم برای معافی اقدام کنم؟ اگر می تونم به چه صورت؟ (موقع پرکردن دفترچه از طریق نظام وظیفه یا اینکه اعزام شم به نیروی قبلی و از طریق ارتش؟)
2- اگر بخوام موقع فرستادن دفترچه درخواست معافیت پزشکی بدم این موضوع که خدمت قبلی دارم مشکل ایجاد نمی کنه؟
3- قضیه اینکه اگه درخواست معافی بدی و در حین انجام کارای اون موعد اعزامت بگذره چیه؟
4- کلاً مراحل اقدام برای معافیت پزشکی رو کجا میشه پیدا کرد؟

سلام

ربطی نداره که شما قبلن خدمت کردین

هنگام پر کردن دفترچه صفحه ای هست برای سلامت جسمانی که باید توسط پزشک نظام وظیفه تایید بشه

شما مشکلت رو به اون پزشک میگی و ایشون توی همون صفحه شما رو معرفی میکنه به کمیسون پزشکی برای معافی

سپس شما همه کارا رو انجام میدی دفترچه رو میبری پلیس+10 برای پست کردن منتها شما به پلیس +10 میگی معرفی شدم به کمیسیون پزشکی سپس ایشون شما رو راهنمایی میکنه و کارا رو انجام میده بعد هم نامه ی کمیسیون مبتنی بر اینکه به کدام بیمارستان معرفی شدید برای معاینه های بعدی ارسال میشه به نظام وظیفه شهر خودتون شما منتظر میمونی تا نامه بیاد فکر کنم 2 هفته بعد بیاد

برای شما تاریخ اعزام مشخص نمیشه که از اعزامتون رد بشه ولی هنوز کارای معافیت تموم نشده

اینا رو من بلدم چون منم میخواستم برای کمرم معاف بشم که نشدم :دی

موفق باشید

a.toraby
26-11-2013, 21:00
سلام. اگر کسی سابقه ۶ ماهه بسیج داشته باشه میشه دوره تکمیلی رفت؟ اگر میشه آیا کسری میخوره؟
با ۶ ماه سابقه بسیج میخوام ببینم میشه دوره تکمیلی رفت و برای سپاه جذب شد؟ دوستم هم مثل خودم یک ماه دیگه اعزامه. برای انجام این کار سربازیش رو بندازه اسفند ماه میتونه بره دوره تکمیلی رو اقدام کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر از دوستان

Soroush-S
26-11-2013, 22:16
سلام. اگر کسی سابقه ۶ ماهه بسیج داشته باشه میشه دوره تکمیلی رفت؟ اگر میشه آیا کسری میخوره؟
با ۶ ماه سابقه بسیج میخوام ببینم میشه دوره تکمیلی رفت و برای سپاه جذب شد؟ دوستم هم مثل خودم یک ماه دیگه اعزامه. برای انجام این کار سربازیش رو بندازه اسفند ماه میتونه بره دوره تکمیلی رو اقدام کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر از دوستان
آره با 6 ماه میتونی تکمیلی بری. سربازی سپاه بری یا استخدام سپاه بشی؟

Mohammad King
26-11-2013, 23:03
ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر از دوستان
سلام

باید حتمن بسیج فعال بشی تا بشه دوره تکمیلی رو گذروند و کلاس های بدو ورود هم گذرونده باشی اگر آشنا داشته باشی میشه همون ماه اول بسیج فعال بشی اگر نداشته باشی فکر کنم 1سال طول بکشه تا فعال بشی
چه کاریه 6 ماه خودتو بندازی عقب برای 2ماه آموزشی!که بهترین دوران سربازی همین آموزشیه

howhow
27-11-2013, 09:23
برای کسری جبهه بابام رفتیم یگان خدمتیش
تو بایگانیشون چیزی پیدا نکردن بعد کلی دوندگی یه نامه بهمون دادن فقط توشته از تاریخ فلان تا فلان سرباز اینجا بوده،گفتن برای ادامه ش دیگه برید نظام وظیفه مرکز استان:n04:
مگه یگان خدمتی پدر نباید کسری خدمتو بده؟؟؟:n28: فک کنم کسریم پرید رفت

جالبیش اینه که اونجا بی تربیت ترین افراد بعضی از سربازا بودن و برعکس درجه دارها هرچی درجشون میرفت بالا بهتر رفتار میکردن...

l2adan
27-11-2013, 17:11
اینجانب، سرباز وظیفه، اصغر بیچاره، با کد سازمانی چهار سولاخه از تمامی هم رزمان کنونی و قدیمی تقاضای مساعدت دارم

اول سلام

بعدشم این که نمیدونم چند ماه خدمتم، یعنی در اصل اصلا نمیشمارم برای این که راحت تر بگذره

اینجا رو هم در حالی پیدا کردم که داشتم دنبال مطالبی پیرامون مبحث بنویسید «مقدس» و بخوانید «...» سربازی بودم

حالا قصه چیه ! احتمالا تا اسم مقاله رو بگم دوستان بفهمن قضیه چیه ولی

ممنون میشم که کمکم کنید و از خاطرات سربازی بگید که اگر احساس روزمرگی و بطالتی بوده از نظر خودتون چه دلیلی باعث این موضوع میشده ؟ کجای خدمت بهتر بود ؟ (هرچند میدونم اموزشی) اصلا توی سربازی بیشترین کاری که برای نظام انجام دادید چی بود؟ یعنی در حقیقت کاربردت به عنوان یه سرباز برای نظام چی بود؟

دارم مقاله ای می نویسم با این موضوع که چرا سربازها توی خدمت احساس روزمرگی و تلف شدن عمر دارن؟ چه کار میشه کرد که این مسئله برطرف بشه ؟ اگه بهم توی raadaan در جیمیل نامه بزنید که یه پرسشنامه هم میدم پر کنید! تیریپ کار میدانی و آماری :دی

شاد باشید

VAHID
27-11-2013, 18:14
اینجانب، سرباز وظیفه، اصغر بیچاره، با کد سازمانی چهار سولاخه از تمامی هم رزمان کنونی و قدیمی تقاضای مساعدت دارم

اول سلام

بعدشم این که نمیدونم چند ماه خدمتم، یعنی در اصل اصلا نمیشمارم برای این که راحت تر بگذره

اینجا رو هم در حالی پیدا کردم که داشتم دنبال مطالبی پیرامون مبحث بنویسید «مقدس» و بخوانید «...» سربازی بودم

حالا قصه چیه ! احتمالا تا اسم مقاله رو بگم دوستان بفهمن قضیه چیه ولی

ممنون میشم که کمکم کنید و از خاطرات سربازی بگید که اگر احساس روزمرگی و بطالتی بوده از نظر خودتون چه دلیلی باعث این موضوع میشده ؟ کجای خدمت بهتر بود ؟ (هرچند میدونم اموزشی) اصلا توی سربازی بیشترین کاری که برای نظام انجام دادید چی بود؟ یعنی در حقیقت کاربردت به عنوان یه سرباز برای نظام چی بود؟

دارم مقاله ای می نویسم با این موضوع که چرا سربازها توی خدمت احساس روزمرگی و تلف شدن عمر دارن؟ چه کار میشه کرد که این مسئله برطرف بشه ؟ اگه بهم توی raadaan در جیمیل نامه بزنید که یه پرسشنامه هم میدم پر کنید! تیریپ کار میدانی و آماری :دی

شاد باشید

سلام دوست عزیز

به سوالات شما نمیشه تو این تاپیک جواب داد ,همونطور میبینید روند تاپیک یه چیز دیگست
البته یه گروه هم در مورد سربازی داریم که میتونید از دوستان اونجا دعوت کنید :n01:

خدمت سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا از طریق پ.خ و پروفایل دوستان

l2adan
27-11-2013, 21:16
سلام دوست عزیز

به سوالات شما نمیشه تو این تاپیک جواب داد ,همونطور میبینید روند تاپیک یه چیز دیگست
البته یه گروه هم در مورد سربازی داریم که میتونید از دوستان اونجا دعوت کنید :n01:

خدمت سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا از طریق پ.خ و پروفایل دوستان

دستت درد نکناااد

l2adan
27-11-2013, 21:52
ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر از دوستان

این کار فایده نداره، چون اگر آشنا هم داشته باشی و الان فعالی بگیری، تازه معلوم نیست کی تکمیلی باشه ! معمولا دو بار در سال دوره میگذارن! خودش 45 روز طول میکشه و دوماه هم طول میکشه تا گواهیت بیاد . این که بعد دوره هم باز لشگر برگذار کننده یکسال ازت تعهد همکاری میگیره که باید در اردوهای 3 روزه ماهانه شرکت کنی!
در نهایت الان هم اونقدر سرباز کم شده که بعضی دوره ها کلا میدن ارتش که اگه اونجوری هم بیافتی که سابقه داره عملا به هیچ دردت نخورده

کسری خدمت بسیج فرقی نمیکنه با چی باشه، حداکثر 6 ماه کسری، اگر تکمیلی داشته باشی و اگر! حتما اگر ! توی سپاه بیافتی، دیگه آموزشی نمیری، چون یکی از دوستان که برج 6 اعزام بود ارتش افتاد آموزشی و مجبور شد بره ولی کسر 6 ماه سر جاشه باز! اما ارتش بیافتی آموزشی و باید بری.

l2adan
27-11-2013, 22:06
ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر از دوستان

وقتی برگ سبزت اومد ببرش نیروی انسانی هرجایی که فکر می کنی پذیرش میگیرن! یه سری سازمان های غیر نظامی هم هستند، همه جا پیدا میشن، نمایندگی های ولی فقیه هم ببر و ... خلاصه این که اگه بسیجی داشته باشی راحت تره، اگه نداشته باشی بستگی داره اگه سرباز کم داشته باشن به بسیجت کاری ندارن. ولی مراقب باش بعضی جاها مثل اردوگاه های سازمان بسیج اگه افسر نمیشی نرو ، چون خدنگیش زیاده، خیلی زیاد ، مرخصی کم!

اسفند خوبیش اینه که دوره طلایی هستید. من خودم دوره طلایی بودم، 21 روز مرخصی میان دوره دادن :D
اگه اون ماه و بدن به ارتش که احتمالا 01 تهرانی، اگه بدن به سپاه احتمالا آباده شیراز! اگه درست دوره هاش و حساب کرده باشم. ولی برو سپاه پذیرش بگیر! به مراتب برای یه افسر خیلی بهتره تا ارتش ! خیلی!

l2adan
27-11-2013, 22:18
سلام
دوستان واسه گرفتن کسری کارت ایثار پدر ، در حین خدمت باید اقدام کرد یا الان هم میشه کسری رو ثبت کرد ؟
من رفتم نظام وظیفه شهرمون گفتش که باید در حین خدمت اقدام کنی . نمیشه الان ثبتش کرد ؟

دو ماه بعد از اینکه وارد یگان شدی میتونی براش اقدام کنی!

سلام به دوستان
منم یه سری سوال داشتم.

- برگه سبز و آبی که میگن چیه و کی به دستم میرسه اصولا ؟! (پست میاره دره خونه)
- مدرک تحصیلی رو باید برا خدمت بگیرم یا اون فقط واسه خودمه ؟! (+10 مگه ندادی؟ باید اونجا بدی که مشخص کنه مدرک تحصیلیت چیه توی برگه اعزام)
- خود دفترچه ای گه پر کردیم هیج جا تحویل نمیشه ؟! (خیر)
- نحوه اعزام چطوریه ؟! یعنی مثلا همه اعزامی های تاریخ مشخص رو میگن بیا فلان جا و خودشون اعزام میکنن ؟! (اره تاریخ مشخض باید سازمان نظام وظیفه استانت باشی)
- متاهل هستم ، اوضاع من چطوری خواهد بود + حقوق چطور ؟! (مدارک تاهلیت و حتما با خودت ببر ! توی اموزشی میبری نیرو انسانی که اگر دوذار آدمیت داشته باشه سعی میکنه بندازه شهر خودت یا نزدیکترین شهر. مدارک : کپی از تمام صفحات شناسنامه خودت و خانومت! البته چیزی هم کم بود میتونی بگی برات فکس کنن به همون نیرو انسانی)
- پذیرش سپاه میتونم بگیرم ! این کارو بکنم یا نه ؟! محاسن و معایبش چیه ؟! (در هر صورت بگیر، مخصوصا اگه کارشناسی به بالایی! ولی دقت کن که اگه اون ماه به سپاه ندن! جدیدا اینطوری شده نزدیک 6 ماهه ، هر دوره رو به یکی میدن، اگه به سپاه ندن ، پذیرش هم داشته باشی میافتی ارتش یا خدایی نکرده ناجا)
- برا اعزام چه چیزهائی حتما باید همراهمون باشه ؟! مسائلی مثل کیف و لباس و ... برای روز اول اعزام با کیه ؟! (ر.ک. صفحه اول)

مرسی

ممنون از راهنماییت. من هم تقریبا مثل شما هستم. الان ۳۰ سالمه و ۷ ساله که مشغول کار هستم و خیلی برام زور داره که تو این شرایط کار و زندگی رو تعطیل نم برم سربازی. امریه هم اقدام کرده بودم. انفورماتیک دانشگاه تهران. بهم قول مساعد داده بودند اما کارگزینی رد شدم. توی مصاحبه هم فقط ازم پرسیدن پدر و مادرت چه کاره هستند و چند برادر هستید!!! نمیدونم معیار گزینش چی بوده که من رد شدم. حالا رئیس انفرماتیک میگه برای اسفند دوباره اقدام میکنیم. ولی این دفعه گفت قول نمیدم بهت!! نیم دونم چکار کنم والله

تجربه نشون داده خودت و علاف امریه نکن! هم از اون طرف باید سه ماه بیشتر خدمت کنی، هم از این طرف داری چند ماه منتظر می شی! البته تو این چند ماه باز میری سر کار ولی هر چه زودتر قضیه رو تموم کنی بهتره!

l2adan
27-11-2013, 22:23
سلام
هیچ رحمی در کار نیست؟

نامه از کمیته امداد بری توی آموزشی برای نیرو انسانی پادگان احتمالا ترتیب اثر بدن یا مدارک رسمی از پزشک قانونی مبنی بر از کارافتادگی پدر

dizgah
27-11-2013, 23:33
ارتش....
تمام!
:n25:

l2adan
28-11-2013, 10:42
سلام دوستان.

خیالت و راحت کنم تا وقتی که میتونی بری سربازی میبرنت! من با ژنواروم دو طرفه و مقداری رماتیسم و یه نقص استخوانی زانو به نام اسگود اشکلاتر فقط معاف از رزم شدم+4 ماه معاف از فعالیت سنگین بدنی و غیره برای درمان
تو آموزشی واریکوسل گرید 3 ، کف پای صاف! مثل خط کش رو هم فقط معاف از رزم کرده بودن

این آیین نامه اشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])! دونستنش بد نیست برای اعتراض کردن ولی تقریبا بهش عمل نمیشه چون تو بیماری حاد هم داشته باشی میگن اینکه چیزی نیست، متوسطه

این طرح در سال 87 از سوی مجمع قاریان و حافظان قرآن کریم قم به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال و صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت، ضمن صدور دستور تشکیل کمیسیون طرح تکمیلی را درخواست کرد، که با توجه به پایان دوره وزارت وی و عدم پیگیری لازم در این خصوص اقدام مؤثری صورت نپذیرفت.

howhow
28-11-2013, 11:17
تو بایگانیشون چیزی پیدا نکردن بعد کلی دوندگی یه نامه بهمون دادن فقط توشته از تاریخ فلان تا فلان سرباز اینجا بوده،گفتن برای ادامه ش دیگه برید نظام وظیفه مرکز استان:n04:

جالبیش اینه که اونجا بی تربیت ترین افراد بعضی از سربازا بودن و برعکس درجه دارها هرچی درجشون میرفت بالا بهتر رفتار میکردن...

کسی نظری نداره؟کسری خدمتم پرید یا روندش اینجوریه؟؟:n27:

howhow
28-11-2013, 11:18
اعزام برج 10 با لیسانس ممکنه کجاها بیفتم؟

هیچ استرسی نداشتم اما هرچی میگذره اینقدر بدی میشنوم که کم کم دارم مریض میشم

l2adan
28-11-2013, 11:19
دوستان برای گرفتن کسری خدمت، کارت پایان خدمت پدر حتما باید ازین هوشمندا باشه؟؟

اگه بعد از سال 60 صادر شده باشه اره

دوستان شناسنامه حتما باید عکس دار باشه واسه کارای سربازی ؟
تعویض شناسنامه طول میکشه منم کمتر از 3 ماه وقت دارم ...غیبت میخورم :n30:

عکس دار کردن شناسنامه 2 روز هم طول نمیکشه

وجود سربازی باید یه دلیل و منطقی داشته باشه مثلا کره جنوبی چون کره شمالی تهدیدش میکنه همه باید برن اجباری ولی ایران؟

تو این موضوع بین علما خیلیـــــــــــــــــــ اختلاف وجود داره. اگه اینجوری باشه ایران هم در معرض تهدیه! هی هر روز میگن تهدید نظامی و از این جور حرفها . ولی مساله در نگاه اول اینه که سربازهای آموزش دیده جهت طی کشی، جارو زدن، گردگیری، باغبانی، منشی گری و ... چجوری میخوان در برابر بمب افکن های B2 و موشک های کروز و قاره پیما و یا ناو های آمریکایی یا تانک های T72 آمریکایی قدرت بازدارندگی داشته باشن ؟ قدرت بازدارندگی اینها همون نیروهای ورزیده و کارآزموده ی ایرانی هستن که کارشون و دارن به بهترین نحو انجام میدن.

l2adan
28-11-2013, 12:18

کسری خدمت و توی یگان خدمتیت بهت میدن! فعلا وقت داری پس !

ittools
28-11-2013, 12:30
نظام وظیفه عجب جای مزخرفی ــه :n02:

امروز برای پسر عمو ــم وقت کمیسیون عالی داده بودن عوض اینکه به مدارک پزشکی و بیمارستانی توجه کنن اینو باز عودت دادن به بیمارستان ! اونجا بهش گفتن دیگه نباید بره پیش پزشک قبلی که نامه قبلی رو نوشته این دفعه باید بره پیش یه پزشک دیگه تو اون بیمارستان

جالبیش اینجاست پسر عمو ــم حدودا 10 روزی ــه تو همون بیمارستان بستریه امروز هم از همون بیمارستان مرخص ــش کردیم بردیم نظام وظیفه بعد یارو , باز عودت میده به همون بیمارستان ! خوب چه کاریه ؟!
نمیدونم این پسر عمو ـــی من نمیتونه اینا رو توجیه کنه یا چیز دیگه ولی خدایی گرفتن معافیت پزشکی خیلی سخت شده

dbb426
28-11-2013, 14:45
سلام
کدهای محل خدمت برج 10 اومده .دوستان برج 10 برن از نظام وظیفه شهرشون بپرسن
بعضی از دوستام گرفتن .من امروز 5شنبه بود تا رسیدم نظام وظیفه تعطیل شده بود .شنبه میرم دنبالش
عجب استرسی گرفتم

Golbarg01
28-11-2013, 18:07
دوستان اگر برای معافیت پزشکی اقدام کنیم و بعد بریم در کمیسیون اعلام کنن شما شرابط معافی رو نداری بعدش می فرستنمون خدمت؟
یا برای اعزام باید دوباره دفترچه بگیریم و پست کنیم؟
یه وقت به زور نبرنمون سربازی؟

global_id
28-11-2013, 18:54
اعزام برج 10 با لیسانس ممکنه کجاها بیفتم؟

هیچ استرسی نداشتم اما هرچی میگذره اینقدر بدی میشنوم که کم کم دارم مریض میشم بستگی به نیاز یگان ها داره. ولی اگه ارتش بیفتی احتمال داره دوره کد پیاده 01 یا 02 بخوری و روز ارتش رژه بری. هیچ نگران نباش خدمت بستگی به شانس داره و هیچ معلوم نیست ناجا ، سپاه ، ارتش ، مرزبانی کدومشون می افتی.

constant_boy23
28-11-2013, 19:30
من شامل معافيت 30 ماه جبهه هستم بازم بايد خدمت پزشك شم و واكسن ها رو بزنم ؟ و اينكه گرفتن معافيت و مداركش خيلي بدو بدو داره ..اخه از يه طرف كنكور دارم نميخوام وقتم گرفته شه از يه طرف ميترسم از قوانين روز به روز اين مملكت :n02:

ittools
28-11-2013, 20:12
دوستان اگر برای معافیت پزشکی اقدام کنیم و بعد بریم در کمیسیون اعلام کنن شما شرابط معافی رو نداری بعدش می فرستنمون خدمت؟
یا برای اعزام باید دوباره دفترچه بگیریم و پست کنیم؟
یه وقت به زور نبرنمون سربازی؟

آره عزیز ظرف یه هفته بعد از مشخص شدن رای کمیسیون پزشکی بدون هیچ اقدامی ( دوباره پر کردن دفترچه ) برات برگ سبز میاد که زمان اعزام تو اون برگه مشخصه
وقتی اقدام بکنی دیگه کاریش نمیشه کرد اگر معافیت تحصیلی داری یا تازه فارغ التحصیل شدی از فرجه قانونی استفاده کن شرایط گرفتن معافیت پزشکی خیلی سخته

shahin666
29-11-2013, 02:17
سلام
من تک پسر هستم و پدرم متولد 33 یعنی 59 سال
شانس ما تا همین چند وقت پیش تک پسر پدر 59 معاف بود یهو سن پدر رو کردن 65 :n03: خوب من حالا فقط میتونم از کار افتادگی بگیریم

خوب من باید از همین ماه برم دنبال کارای معافیت کفالت ( زمان فارغ التحصیلی من 91/11/30 بوده ولی گفتم از همین ماه یا به نظرتون ماه دیگه دی برم ؟!!!:n13:)

پدر من عمل قلب بار انجام داده ، دیابت هم داره و معلوم نیست که رگ ها دوباره گرفته شدن یا نه ، عمل چشم رو هم انجام داده یعنی لنز تو چشماش گذاشته
حالا با این شرایط به نظرتون میشه از کار افتادگی بگیریم؟!!!
ضمن این پدرم بازنشته ایران خودرو هم هست و خونه هم از خودمون داریم چون تو مدارک اولیه پلیس +10 گفته باید سند خونه رو هم ببرم:n04: حالا چرا نمیدونم؟!!! ولی فکر نمی کنم به حقوق میزان پول این حرفا ربطی داشته باشه درسته؟!!

برای معافیت کفالت مثلا میشه پارتی هم داشته باشیم میدونم باید کمیسیون پزشکی و دکترا اونجا نظر بدن ولی میشه مثلا اگه پارتی پیدا کنیم تو این شرایط بتونه کاری کنه یا نه؟!!

کلا دوستان عزیز که معافیت کفالت رو گرفتن یا اطلاعاتی دارن ممنون میشم بنده رو راهنمای کنن:n16:

amin5030
29-11-2013, 11:16
با عرض سلام خدمت دوستان
سوالم اینه که اگر غیبت از خدمت داشته باشم کسری بسیج کلا میپره؟
سوال دومم اینه که به کسی که غیبت داره امریه می دن؟

Golbarg01
29-11-2013, 12:56
آره عزیز ظرف یه هفته بعد از مشخص شدن رای کمیسیون پزشکی بدون هیچ اقدامی ( دوباره پر کردن دفترچه ) برات برگ سبز میاد که زمان اعزام تو اون برگه مشخصه
وقتی اقدام بکنی دیگه کاریش نمیشه کرد اگر معافیت تحصیلی داری یا تازه فارغ التحصیل شدی از فرجه قانونی استفاده کن شرایط گرفتن معافیت پزشکی خیلی سخته

اگه برگ سبز بیاد و نریم خدمت میان دنبالمون!؟
من نمره چشمام روی هم 15 هست. با دیپلم معاف میشم دیگه؟
اگه کمیسیون پزشکی معاف نکنه می تونیم اعتراض کنیم؟

اینایی که چند بار برای معافیت پزشکی اقدام می کنن چجوری این کار رو می کنن؟

ali_ranger22
29-11-2013, 13:00
اگه بعد از سال 60 صادر شده باشه اره

اگه کارای تعویض رو انجام داده باشیم چی؟
چون تا کارت هوشمند بیاد چند ماه طول می کشه
با یه سری مدارک اولیه کار رو راه می ندازن؟
البته پدر من کارت ایثار گری رو داره ها

l2adan
29-11-2013, 14:40
با عرض سلام خدمت دوستان
سوالم اینه که اگر غیبت از خدمت داشته باشم کسری بسیج کلا میپره؟
سوال دومم اینه که به کسی که غیبت داره امریه می دن؟

جواب اول : بله
جواب دوم: خیر

غیبت داشته باشی پذیرش هم نمیتونی بگیری

l2adan
29-11-2013, 14:50

این و نمیتونم دقیق بهت بگم . چون روی این عدد ها و شرایط که چندگانه هستن خیلی سخت میگیرن
جدیدا هم تغییر کرده و سخت تر شده! ولی اگر دیپلم باشی و مجموع دو چشمت 15 هست که میگی فک میکنم معافی
بخش چشم آیین نامه پزشکی و ببر پیش یه چشم پزشک تا دقیق بهت بگه! چون همه اش اصطلاح پزشکیه! بسته به این که عارضه ات چیه شماره هایی که ذکر کرده متفاوتن

ittools
29-11-2013, 14:56

1 . برات غیبت میزنن و اضافه خدمت و کلی دردسر دیگه . اومدنش رو نمیدونم چون تا حالا چنین چیزی نشنیدم که بیان از دم در یکی رو ببرن خدمت :n02: یه همسایه داریم از 18 سالگی نرفته بود تا همین چند وقت پیش که 30 سالش شد و نمیدونم به چه دلیلی رفت خدمت :n13: عفو هم خورده بود و همون مدت معمول سربازی رو رفت + جریمه نقدی داد و رفت دادگاه
2 . این مورد رو باید از یه فرد وارد بپرسی
3 . یه بار میتونی اعتراض کنی که پرونده میره شورای عالی اینم در نظر داشته باش اگه اونا باز معاف ــت نکنن دیگه تو آموزشی هم نمیتونی اعتراض بدی مگر بیماری تشدید بشه
4 . کلا 2 بار میشه برای کمیسیون اقدام کرد یکی کمیسیون پزشکی و دیگری کمیسیون عالی که رای کمیسیون عالی لازم الاجرا هست

روانپریش
29-11-2013, 17:08
دوستان کسی که هر دو بیضه رو نداشته باشه معاف میشه؟

LoveLIfe
29-11-2013, 18:12

بله معافیت داره

l2adan
29-11-2013, 18:42

البته LoveLIfe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز درست گفتن، اسمش و اینجا میذارم جهت اطلاع سایرین :)

اكتوبى و يا فقدان بيضه: الف) دو طرفه - معاف دائم ب) يك طرفه - خدمات غيررزمى

Golbarg01
29-11-2013, 20:14
ادرس مراکز معاینه پزشکی برای پرکردن فرم دفترچه در تهران کجاست؟

روانپریش
29-11-2013, 20:18
البته LoveLIfe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز درست گفتن، اسمش و اینجا میذارم جهت اطلاع سایرین :)

اكتوبى و يا فقدان بيضه: الف) دو طرفه - معاف دائم ب) يك طرفه - خدمات غيررزمى

بعد کسی که هر دو بیضه ها رو نداشته باشه ولی غیبت داشته باشه یا فراری باشه بازم معافی بهش تعلق میگیره بعد از جرمیه و دادگاهی شدن؟

LoveLIfe
29-11-2013, 23:26
بعد کسی که هر دو بیضه ها رو نداشته باشه ولی غیبت داشته باشه یا فراری باشه بازم معافی بهش تعلق میگیره بعد از جرمیه و دادگاهی شدن؟

بله
جریمه می شید
اون هم بگید مشکل روحی پیدا کرده بودم

shahin666
29-11-2013, 23:49
اینجا کسی نبود مارو تحویل بگیره:n03:

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

سلام
شانس ما تا همین چند وقت پیش تک پسر پدر 59 معاف بود یهو سن پدر رو کردن 65 :n03: خوب من حالا فقط میتونم از کار افتادگی بگیریم

خوب من باید از همین ماه برم دنبال کارای معافیت کفالت ( زمان فارغ التحصیلی من 91/11/30 بوده ولی گفتم از همین ماه یا به نظرتون ماه دیگه دی برم ؟!!!:n13:)

پدر من عمل قلب بار انجام داده ، دیابت هم داره و معلوم نیست که رگ ها دوباره گرفته شدن یا نه ، عمل چشم رو هم انجام داده یعنی لنز تو چشماش گذاشته
ضمن این پدرم بازنشته ایران خودرو هم هست و خونه هم از خودمون داریم چون تو مدارک اولیه پلیس +10 گفته باید سند خونه رو هم ببرم:n04: حالا چرا نمیدونم؟!!! ولی فکر نمی کنم به حقوق میزان پول این حرفا ربطی داشته باشه درسته؟!!

برای معافیت کفالت مثلا میشه پارتی هم داشته باشیم میدونم باید کمیسیون پزشکی و دکترا اونجا نظر بدن ولی میشه مثلا اگه پارتی پیدا کنیم تو این شرایط بتونه کاری کنه یا نه؟!!

کلا دوستان عزیز که معافیت کفالت رو گرفتن یا اطلاعاتی دارن ممنون میشم بنده رو راهنمای کنن:n16:

LoveLIfe
29-11-2013, 23:51
اینجا کسی نبود مارو تحویل بگیره:n03:

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

سلام

والا جوابی داده نشده به این خاطر هست
من دیدم پدر طرف رو به موت بوده ، قبول نکردن
ولی کسی که سالم بوده رو معاف کردن

shahin666
30-11-2013, 00:26
والا جوابی داده نشده به این خاطر هست
من دیدم پدر طرف رو به موت بوده ، قبول نکردن
ولی کسی که سالم بوده رو معاف کردن

انوقت چرا ؟!!
این چیزی که شما میگید یعنی طرف پارتی داشته که سالم بوده و معاف شده؟!!!:n13:

LoveLIfe
30-11-2013, 01:21
انوقت چرا ؟!!
این چیزی که شما میگید یعنی طرف پارتی داشته که سالم بوده و معاف شده؟!!!:n13:

جوابش اینه که کمیسیون می رید می بیند
فقط از دکتر قلبشون باید گواهی بگیرید که حق کار کردن نداره

shahin666
30-11-2013, 01:59
جوابش اینه که کمیسیون می رید می بیند
فقط از دکتر قلبشون باید گواهی بگیرید که حق کار کردن نداره

البته پدر من چند سال قبل یادمه نزدیکه بازی ایران بحرین که بردیم رفتیم جام جهانی 2002 بود اون موقعه عمل قلب باز رو انجام داد و گواهی چیزی نگرفتیم
البته الان بعد از سال ها معلوم نیست که دوباره رگ ها گرفته شدن یا نه

dbb426
30-11-2013, 10:40
من امروز رفتم نظام وظیفه کدمو پرسیدم
سپاه یزد (امریه دار)

یزد چندتا مرکز آموزشی واسه سپاه داره.کسی میدونه؟؟؟؟

LoveLIfe
30-11-2013, 10:42
البته پدر من چند سال قبل یادمه نزدیکه بازی ایران بحرین که بردیم رفتیم جام جهانی 2002 بود اون موقعه عمل قلب باز رو انجام داد و گواهی چیزی نگرفتیم
البته الان بعد از سال ها معلوم نیست که دوباره رگ ها گرفته شدن یا نه

بایذ دکتر آشنا پیدا کنید و کار ممنوع برای پدرتون رو تایید کنه
البته با پزشک مشاوره کنید ببینید دقیقا مشکل پدرتون چی هست

LoveLIfe
30-11-2013, 15:51
ادرس مراکز معاینه پزشکی برای پرکردن فرم دفترچه در تهران کجاست؟

پزشکی که هر دکتری امضا می زنه و می ره
ولی واکسناسیون ، می رید مرکز بهداشتی منطقه

l2adan
30-11-2013, 16:42
من امروز رفتم نظام وظیفه کدمو پرسیدم
سپاه یزد (امریه دار)

یزد چندتا مرکز آموزشی واسه سپاه داره.کسی میدونه؟؟؟؟

میبد یزد آموزشیه! یه غیر آموزشی هم داره اون نمیدونم اسمش چیه ! ولی اگه یزدی باشی خود یزد نمیندازنت!
مگر با پارتی

پزشکی که هر دکتری امضا می زنه و می ره
ولی واکسناسیون ، می رید مرکز بهداشتی منطقه

تو شهر ما که باید حتما بره درمانگاه ناجا

saeid127
30-11-2013, 16:47
من با توجه به چیزهایی که شنیدم از خیر معافیت پزشکی گذشتم. میخواستم برای اختلالات ریتم ضربان قلب اقدام کنم که انگار کار حضرت فیله!

حالا میخوام برای 12 اقدام کنم (کارشناسی برق-مخابرات دارم). به نظرتون کی باید پست کنم؟ برم سپاه پذیرش بگیرم؟ چقدر احتمال داره تو شهر خودم (اصفهان) نیوفتم؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم. :n16:

sn.912sajjad
30-11-2013, 18:44
سلام دوستان
یه سوال دارم، شکستگی مچ پا همراه با پارگی رباط معافیت داره؟

dbb426
30-11-2013, 19:57
میبد یزد آموزشیه! یه غیر آموزشی هم داره اون نمیدونم اسمش چیه ! ولی اگه یزدی باشی خود یزد نمیندازنت!
مگر با پارتی

نه من خود سپاه یزد اموزشیم .برگ کفایت از اموزش دارم و فقط باید یک روز برم اونجا.بعدشم که میام اداره ای که اونجا امریه هستم.نیاز به پارتی ندارم

djaligator2010
30-11-2013, 20:35
سلام من اعزام 1/10/92 هستم هنوز برگ سفید نیومده ...پلیس +10 هم میرم میگه خبری نیس کی میاد پسسس؟؟

ittools
30-11-2013, 21:29
سلام من اعزام 1/10/92 هستم هنوز برگ سفید نیومده ...پلیس +10 هم میرم میگه خبری نیس کی میاد پسسس؟؟

حدودا 10 الی 14 روز مونده به اعزام میاد

howhow
30-11-2013, 21:30

کسری خدمت و توی یگان خدمتیت بهت میدن! فعلا وقت داری پس !

تو یگان خدمتی خودم یا بابام؟

تورو خدا هرکی میدونه بگه چون فردا دارم بخاطرش میرم یه شهر دیگه

l2adan
30-11-2013, 22:10

تو یگان خدمتی خودم یا بابام؟

تورو خدا هرکی میدونه بگه چون فردا دارم بخاطرش میرم یه شهر دیگه

یگان خودت! یعنی آموزشیت که تموم شد، رفتی محل خدمت، بعد دوماه میتونی بری دنبال کار کسریت

l2adan
30-11-2013, 22:14
سلام دوستان
یه سوال دارم، شکستگی مچ پا همراه با پارگی رباط معافیت داره؟

پارگی رباط معاف رزم میشی
شکستگی هم همینطور مگر شرایط خیلی خاص باشه که به ندرت اتفاق میافته! یعنی به نحوی باشه که نباید روش راه بری

howhow
30-11-2013, 23:11
یگان خودت! یعنی آموزشیت که تموم شد، رفتی محل خدمت، بعد دوماه میتونی بری دنبال کار کسریت

پس یعنی فردا نرم؟

sn.912sajjad
01-12-2013, 01:01
پارگی رباط معاف رزم میشی
شکستگی هم همینطور مگر شرایط خیلی خاص باشه که به ندرت اتفاق میافته! یعنی به نحوی باشه که نباید روش راه بری

ممنون
اما پس چطور یکی از آشناهای ما فقط رباطش کش اومده بود کلا معاف شد؟

LoveLIfe
01-12-2013, 01:29
احتمال کاهش خدمت سربازان متاهل

تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۴
رئیس کمیسیون فرهنگی با اعلام احتمال کاهش ۳ ماه از خدمت سربازان متاهل ضمن اشاره به مخالفت ضمنی برخی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح با این پیشنهاد از استعلام نظر مقام معظم رهبری پیرامون این موضوع خبر داد.

احمد سالک در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش به خبر احتمال کاهش مدت زمان خدمت سربازی برای سربازان متاهل در قالب طرح پیشنهادی جامع جمعیت و تعالی خانواده از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این موضوع یک پیشنهاد از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است که در صورت تصویب و اجرایی شدن آن خدمت سربازان متاهل به مدت ۳ ماه کسر می‌شود.

وی با اعلام مخالفت ضمنی برخی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح با این پیشنهاد افزود: این پیشنهاد در حضور برخی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح در کمیسیون فرهنگی مطرح شد که آقایان معتقد بودند اجرایی شدن این موضوع به جذب نیرو و برخی موارد دیگر ضربه می‌زند. رئیس کمیسیون فرهنگی ادامه داد: لذا با توجه به نظر مسئولان ستادکل نیروهای مسلح قرار بر آن شد که پیرامون این مساله از مقام معظم رهبری استعلامی صورت گیرد.

سالک با تاکید بر آنکه تا امروز هنوز هیچ استعلامی از مقام معظم رهبری پیرامون این مساله صورت نگرفته است، گفت: نظر مقام معظم رهبری برای ما حجت است و به محض روشن شدن پاسخ مقام معظم رهبری، اطلاع رسانی پیرامون آن انجام می‌شود.

dbb426
01-12-2013, 12:10

برو از خود نظام وظیفه شهرتون بپرس .من رفتم گرفتم .سپاه یزد(امریه دار) هستم .داداشم هم 04 بیرجند افتاده

dbb426
01-12-2013, 12:12
برگ سفید برج 10 اومده .میتونین برین از نظام وظیفه شهرتون بپرسین

l2adan
01-12-2013, 15:20
پس یعنی فردا نرم؟

احتمالا اونجا برای یه سری مدارک باید بری، ولی اصل پیگیریش تو محل خدمت خودته که باید همه مدارک و اونجا تحویل بدی

howhow
01-12-2013, 19:09
احتمالا اونجا برای یه سری مدارک باید بری، ولی اصل پیگیریش تو محل خدمت خودته که باید همه مدارک و اونجا تحویل بدی

امروز رفتم و بهم یه کاغذ دادن نوشته 7 ماه کسر خدمت برای جبهه پدر...باید ببرمش پلیس +10 بچه ها این کاغذو کسی قبل از اعزام تحویل داده یا نه؟

vooroojack1989
01-12-2013, 20:33
سلام دوستان . فردی که پدرش فوت کرده و مادرش بالای 60 سال هست و برادر متاهل داره میتونه برای مادرش کفالت بگیره ؟؟؟

sn.912sajjad
01-12-2013, 23:13
سلام دوستان . فردی که پدرش فوت کرده و مادرش بالای 60 سال هست و برادر متاهل داره میتونه برای مادرش کفالت بگیره ؟؟؟

خیر حتی اگه برادرت خارج از ایرانم باشه نمشه ... اینو من پیگیری کردم خودم

sn.912sajjad
01-12-2013, 23:16
ممنون
اما پس چطور یکی از آشناهای ما فقط رباطش کش اومده بود کلا معاف شد؟

جواب منو ندادید دوستان

من هم قوزک پام شکسته هم رباط پاره کرده، دوست عزیزی گفت معاف نمیکنن، پس چطور یکی از آشناهای ما فقط رباطش کش اومده بود کلا معاف شد ؟

saeed5885
02-12-2013, 00:40
سلام دوستان
من از طریق طرح نخبگان 6 ماه کسری گرفتم. البته قضیه واسه هفته پیشه و هنوز کارای اداریش بطور کامل انجام نشده
1- برای اینکه خیالم راحت شه، میتونم کاری کنم که تو برگه اعزام به خدمتم(منظورم همون برگه سفید که محل آموزشیو میگه) میزان کسری بسیج و میزان کسری طرح پژوهشی با هم بیاد؟ اصلا قبل اعزام میشه کسری بسیج و پژوهشی رو در سیستم ثبت کرد؟ کجا باید برم؟
2- اگه یه طرح دیگه بگیرم مشکلی نیست؟ خودشون میگن محدودیتی برای تعداد طرح ها وجود نداره ولی من میترسم. از کجا باید مطمئن شم؟
با تشکر از شما

mani_2004_2006
02-12-2013, 00:59
امروز رفتم و بهم یه کاغذ دادن نوشته 7 ماه کسر خدمت برای جبهه پدر...باید ببرمش پلیس +10 بچه ها این کاغذو کسی قبل از اعزام تحویل داده یا نه؟

سلام . کجا رفتید و این برگه رو گرفتید ؟ مدارک چی خواستن و مراحلش چی بود ؟ گفتن باید بعد اعزام اقدام کرد !!

LoveLIfe
02-12-2013, 02:44
سلام دوستان
من از طریق طرح نخبگان 6 ماه کسری گرفتم. البته قضیه واسه هفته پیشه و هنوز کارای اداریش بطور کامل انجام نشده
1- برای اینکه خیالم راحت شه، میتونم کاری کنم که تو برگه اعزام به خدمتم(منظورم همون برگه سفید که محل آموزشیو میگه) میزان کسری بسیج و میزان کسری طرح پژوهشی با هم بیاد؟ اصلا قبل اعزام میشه کسری بسیج و پژوهشی رو در سیستم ثبت کرد؟ کجا باید برم؟
2- اگه یه طرح دیگه بگیرم مشکلی نیست؟ خودشون میگن محدودیتی برای تعداد طرح ها وجود نداره ولی من میترسم. از کجا باید مطمئن شم؟
با تشکر از شما

سلام
1- نه
2- این رو مطمئن نیستم ، بزار بری داخل یگان خدمتی ، اون 2 تا که ثبت شد بروی برای بعدی
یه مقدار توضیح می دید بابت این طرح ؟

howhow
02-12-2013, 09:22
سلام . کجا رفتید و این برگه رو گرفتید ؟ مدارک چی خواستن و مراحلش چی بود ؟ گفتن باید بعد اعزام اقدام کرد !!
رفتم یگان اعزامی پدر یه نامه دادن بردم مرکز استان مرکز استان هم اینو داد
از من یه قطغه عکس گرفت بقیه ش هم کارت پایان خدمت بابام و اینا بود

مثل اینکه حالا باید ببرمش پلیس +10 ثبتش کنم تو سیستم

درکل کار سختی نیست گرفتن کسری جبهه

saeid127
02-12-2013, 10:24
من با توجه به چیزهایی که شنیدم از خیر معافیت پزشکی گذشتم. میخواستم برای اختلالات ریتم ضربان قلب اقدام کنم که انگار کار حضرت فیله!

حالا میخوام برای 12 اقدام کنم (کارشناسی برق-مخابرات دارم). به نظرتون کی باید پست کنم؟ برم سپاه پذیرش بگیرم؟ چقدر احتمال داره تو شهر خودم (اصفهان) نیوفتم؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم. :n16:

کسی نبود منو راهنمایی کنه؟!!

ar.tmu
02-12-2013, 11:20
سلام من پدرم فوت كرده و تنها برادرم كه الان ازدواج كرده معافيت كفالت گرفته و من در حال حاضر مشغول گذراندن خدمتم (ماه 9 ) مي باشم.با توجه به اينكه من سرباز ارتش هستم آيا جزء شرايط خاص حساب مي شم يا نه؟(فوت پدر) ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

amin_947
02-12-2013, 14:21
سلام. پادگان اردکان یزد واسه بردن قرص و دارو چجوریه ؟

l2adan
02-12-2013, 15:48
سلام دوستان
با تشکر از شما

برای این که خیالت راحت بشه، توی برگه اصلا چنین چیزی وجود نداره! وقتی رفتی تو محل خدمتت اونجا باید بری نیرو انسانی کسری هات و بگیری!
کسری نخبگان هم محدودیت نداره! باز هم برو طرح بگیر! اگه تونستی برا ما هم بگیر :D

l2adan
02-12-2013, 15:52
کسی نبود منو راهنمایی کنه؟!!

هفته آخر 10 بفرست که برای اول 12 بیافتی. الان در حداقل زمان اعزام میکنن

l2adan
02-12-2013, 15:54

پیشنهاد میکنم که تمامی کارهای اداری خارج از یگان و قبل از اعزام انجام بدی، که توی سربازی مجبور نشی مرخصی بگیری!